לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1588715,887 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'לימודי כלכלה ומזרח תיכון'
לימודי כלכלה ומזרח תיכון
27/07/2015 | 11:22
9
181
שלום,
תואר בכלכלה ומזרח תיכון דרך עתודה אקדמית כדאי בשביל לקבל שיבוץ טוב במודיעין כגון בחטיבת מחקר או שמא הדבר
כבר אינו כדאי מכיוון שיש את מסלול חבצלות שדרכו לומדים כלכלה ומזרח תיכון ואז חניכי חבצלות בעצם תופסים את השיבוץ לפניי?

תודה.
לצפיה ב-'עתודה בכלכלה'
עתודה בכלכלה
31/07/2015 | 16:50
8
130
תואר בכלכלה ומזרח תיכון אינו מבטיח לך שיבוץ בחטיבת המחקר באמ"ן, וגם אם תגיע אליה לא בטוח שתשרת שם יותר משלוש שנים. כמות התקנים קטנה מאד, ואתה תזדקק לקשרים בכל מקרה כדי להיכנס למקום כזה.

אם תצא לקורס קצינים, בכל מקרה לא תוכל להישאר באותו התפקיד (ככלכלן) בשל מדיניות הצבא בנוגע לכלכלנים כיום. מדיניות הצבא בנוגע לכלכלנים היא שהם מבצעים תפקיד במשך 2-3 שנים, ואז חייבים לעבור לתפקיד שונה.

בלי לחפור יותר מדי, אני ממליץ לך מאד לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. אל תעשה עתודה בכלכלה.
לצפיה ב-'כלכלה'
כלכלה
31/07/2015 | 17:41
7
91
תודה רבה על התגובה המפורטת.
אתה אומר את זה מניסיון? עתודאי לכלכלה? לא תזיק לי קצת חפירה חח...אשמח לשמוע חוות דעת מפורטת.

לגבי שינוי התפקיד לאחר שנתיים, אני דווקא חושב שזה טוב. אתה מתחיל בתפקיד ראשון כקצין תקציבים/כלכלן ואז לאט לאט מתקדם עם הזמן וצובר ידע וניסיון. תקן אותי אם אני טועה.

תודה רבה.
לצפיה ב-'אני אתקן אותך'
אני אתקן אותך
31/07/2015 | 20:10
6
104
מניסיון של 5 שנים כקצין תקציבים, מה שעושה קצין תקציבים עושה ברוב השירות שלו הן מצגות, ודו"חות אקסל. ה"ניסיון" שאתה צובר במשך שש שנים לא רלוונטי לאזרחות, בכלל.

אם אתה מסיים עתודה בכלכלה, האפשרות היחידה שלך להיעזר בניסיון שצברת היא להישאר בצה"ל לקריירה צבאית, כי אם תשתחרר אתה תגלה שבעצם בזבזת שש שנים בלי לצבור שום ניסיון פרקטי. ברוב התפקידים בצבא, הכלכלן לא עוסק בשום דבר שרלוונטי לאזרחות, מלבד ידע באקסל ו-POWER POINT.

זה נשמע משהו קוסם מאד להיות קצין תקציבים בצבא, אבל זו עבודה אפורה ומשעממת מאד, שלא תיתן לך שום דבר.

לגבי שאלתך הספציפית על מזרחנות, אני הכרתי קצינים שלמדו מזרחנות ולא הגיעו לחטיבת המחקר.  

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/08/2015 | 23:12
5
77
שבוע טוב.
תודה רבה על התשובה.
אשמח אם תוכל לענות לי על כמה שאלות:
1) מה לגבי לימודי כלכלה וחשבונאות? האם השיבוצים יותר טובים? מה לגבי סטאז' בצבא?
2) שיבוץ ביועכ"ל גם משעמם? או שיבוץ במחלקת התקציב של חיל המודיעין למשל או חיל תקשוב? זה נשמע די מעניין...אשמח לתגובה שלך.
3) האם האפשרות לקריירה צבאית בכלכלה אפשרית בכלל? אנחנו שומעים לאחרונה על הרצון לקצץ בקצינים ובאנשי קבע. מי שחושב על קריירה צבאית בטוח יעיפו אותו מתישהו ויהיה קשה להישאר בצבא בתחום הכלכלה עד גיל פרישה...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/08/2015 | 19:25
4
92
1) אם תלמד חשבונאות אתה תמוין ותשובץ כבוגר כלכלה לכל דבר ועניין. יש אפשרות לבצע סטאז' בצבא ולאחרונה העניין תופץ תאוצה, והצבא מעודד את העתודאים ללמוד חשבונאות. עם זאת, אני לא יכול להגיד לך כמה הסטאז' שתבצע יהיה רלוונטי למקצוע ראיית חשבון באזרחות.
2) שיבוץ ביועכ"ל לא מבטיח תפקיד מעניין, ויש בו הרבה תפקידים משעממים. רוב האנשים ביועכ"ל עושים עבודה די דומה למה שעושים בשאר הגופים בצבא. לגבי שאלתך לחיל המודיעין או תקשוב - רוב הגופים בצבא עוסקים בדברים די דומים בכל הנוגע לתקציבים. חלק מן הגופים בצבא עוסקים יותר במכרזים (למשל, חיל התקשוב), הרבה גופים עוסקים בהתייעלות. אבל אף אחד מהדברים הללו לא רלוונטי לאזרחות.
3) בכלכלה הסיכוי שלך לקריירה צבאית הוא לא רע. הגוף שמאגד את הכלכלנים בצבא צובר משנה לשנה תקנים נוספים, ויש לו הרבה מה להציע מבחינת קידומים. קח בחשבון שכדי להתקדם יכול להיות שתצטרך להגיע לגופים מאד לא מעניינים. אבל כל מה שכתבתי נכון להיום, יכול להיות שעד שתתגייס דברים ישתנו. אני מאמין שאם תרצה ותהיה טוב, תוכל להתקדם.

למרות מה שכתבתי על אופציית הקידום, אני מאד ממליץ לך לא לעשות עתודה בכלכלה. אם אתה תרצה קריירה צבאית אתה תדע את זה רק אחרי שתתגייס, ותכיר את המערכת הצבאית. אתה תמיד יכול להתגייס רגיל, לצאת לקורס קצינים ולהחליט שאתה רוצה קריירה צבאית (גם להיות כלכלן בצבא תוכל, אם תרצה).

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה עזרת לי מאוד!'
תודה רבה עזרת לי מאוד!
02/08/2015 | 20:36
3
66
תודה רבה!
אתה עדיין בצבא בתחום הכלכלה?
לצפיה ב-'לצערי'
לצערי
03/08/2015 | 09:00
2
82
אני עדיין בשרות...
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
03/08/2015 | 09:13
1
84
- אתה מתכנן להישאר בצבא או לא?
- אם אפשר לדעת איפה שירתת ועל איזה מקומות אתה ממליץ?

בעקרון אני עתודאי לכלכלה וחשבונאות ועכשיו סיימתי את השנה הראשונה ללימודים...לפרוש עכשיו זה קצת בעייתי...ידפקו אותי סתם באיזה חור...ואני רוצה תפקיד איכותי.

אם יש לך טיפים בכללי אשמח לשמוע. אשמח לשמוע גם טיפים לגבי הראיונות שיבוץ.
תודה רבה, סליחה על החפירה ושיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/08/2015 | 18:45
67
אני לא מתכנן להישאר בצבא.

אני חושב שעדיף לך להידפק ב"חור" שלוש שנים מאשר להיות במסלול לא טוב במשך שש שנים (ועוד שנתיים תואר שמחכות לך).

לגבי ראיונות שיבוץ, כיום משבצים לאחר קורס קצינים המתקיים מיד בחזרתך לשירות. אם תיפול מקורס קצינים, ישבצו אותך ככל הנראה באחד מהמקומות הפחות נחשבים. זה לא אומר שהם פחות טובים, אלא שהם פחות נחשבים.

לגבי מקומות ספציפיים, לצערי לא אוכל להמליץ כי זה מאד אינדיבידואלי. אחד יגיד כך, ואחד אחרת.

אני מאחל לך בהצלחה, בכל אופן.
לצפיה ב-'יש לי תואר 1 בתעשייה וניהול עם ממוצע נמוך של 73 ,'
יש לי תואר 1 בתעשייה וניהול עם ממוצע נמוך של 73 ,
20/07/2015 | 18:22
1
267
יש למישהו מושג אם קיים מקום שניתן ללמוד בו תואר 2 עם ממוצע כזה?
לצפיה ב-'השאלה מה אתה רוצה ללמוד?'
השאלה מה אתה רוצה ללמוד?
28/07/2015 | 23:20
86
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
16/07/2015 | 11:11
17
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'פרישה מעתודה'
פרישה מעתודה
08/07/2015 | 00:50
7
685
סיימתי עכשיו שנה א' בטכניון (לפני טירונות), למסלול הגעתי עם התלבטויות מטורפות ולבסוף הלכתי על זה, כיום אני כמובן מתחרט ומעוניין לעזוב.
כמה שאלות לפני שאני עושה צעדים:
א. אם זה משנה בכלל - למי להודיע קודם, לטכניון או למדור?
ב. מתי כדאי להודיע על הפרישה בהתחשב בזה שיש לי מועדי ב' שאני מעוניין לעשות (חלקם בספמטבר וחלקם באוקטובר)? הטירונות אמורה להתחיל איפשהו בתחילת-אמצע ספטמבר והחשש שלי הוא שאם אודיע להם לפני הטירונות הם יגייסו אותי לפני מועדי ב' ואם אודיע להם אחרי לא יתנו לי לעשות מועדי ג' מאותה סיבה.
ג. אני לא מעונין בקרבי אבל בגלל הפרופיל כנראה שלשם ישבצו אותי, יש דרכים קונבנציונאליות להימנע מהעניין ולהגיע לתפקיד סביר או שסירוב פינוי וקבלת תפקיד ג'וב גרוע זו האופציה היחידה שלי? התקבלתי לתפקיד במודיעין לפני הגיוס, התשובה היא בטח לא ובכל זאת - ריאלי לבקש לחזור אליו?
ד. החזרת המענקים - יש אפשרות להימנע מהחזרת המענקים?
אשמח לתשובותיכם!
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
08/07/2015 | 16:23
2
461
א) צריך קודם להודיע למדור עתודה. אני מציע לך לשקול טוב טוב את החלטה שלך. פרישה מעתודה יכולה לגרום לשיבוץ גרוע.
ב) אם אתה רוצה מועדי ב', כדאי שתודיע להם אחרי המועדי ב'.
ג) אני לא מאמין שיתנו לך לחזור לתפקיד במודיעין מכיוון שחתמת ויתור. לגבי תפקיד קרבי, זה די תלוי מתי תודיע על פרישה. אם תודיע על פרישה נגיע עכשיו ביולי שזה גיוס קרביים אז יש סיכוי שישבצו אותך בתפקיד קרבי. אם תודיע שאתה פורש בתקופה שבה אין גיוסים קרביים אז רוב הסיכויים שלא ישבצו אותך בקרבי אבל זה אומר שישבצו אותך בכלל צה"לי או משהו כזה( תפקידים לא טובים ).
ד) לגבי המענק, אני לא כל כך יודע. אני משער שיבקשו ממך להחזיר את כל המענק שקיבלת.

שוב, כדאי לשקול פרישה מעתודה.
אם זה מקצוע טוב, חבל לפרוש. לכולם קשה בהתחלה. אני מניח שהלכת ללמוד מדעי המחשב בטכניון או הנדסה. לכולם קשה בהתחלה, אבל תתנחם בזה שהרבה ממה שלומדים בתואר לא מתעסקים בו בעתיד באזרחות וגם בצבא.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'קודם כל תודה רבה על המענה'
קודם כל תודה רבה על המענה
08/07/2015 | 19:54
1
307
אני כבר די החלטתי, אני לא פורש בגלל אכזבה מהלימודים או משהו כזה ואני מתכוון לחזור בסמסטר הראשון שיתאפשר לי, אני פורש כי החלטתי שאני לא רוצה לשרת בקבע.
בנוסף, למרות שאני באמת מודה לך שהשקעת מזמנך וענית לי (לא ציני או משהו כזה), אני מבין שאתה לא אומר את זה מתוך ניסיון שלך או של אנשים שאתה מכיר (תקן אותי אם אני טועה), ולכן הייתי מעדיף לקבל תשובות מאנשים שעברו את התהליך או מכירים אנשים שעברו את התהליך.
לגבי סעיף ב' - הלוואי וזה היה כל כך פשוט, מועדי ב' שלי נופלים בתקופה של הטירונות.
בהצלחה גם לך!
לצפיה ב-'מאמרים'
מאמרים
08/07/2015 | 20:44
273
צודק, אני לא עברתי את התהליך הזה.
פשוט קראתי על הנושא פה בפורום. יש מאמרים כאן על פרישה מעתודה ויש אשכולות של אנשים שפרשו מעתודה. תעשה פה חיפוש במאמרים וגם חפש בגוגל.

שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
11/07/2015 | 00:28
3
141
לצפיה ב-'שלחתי לך בחזרה, אשמח אם תענה על השאלות ששלחתי לך'
שלחתי לך בחזרה, אשמח אם תענה על השאלות ששלחתי לך
11/07/2015 | 12:58
1
127
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
18/07/2015 | 11:11
83
לצפיה ב-'תוכל לשלוח גם לי?'
תוכל לשלוח גם לי?
30/07/2015 | 13:22
106
אני בדיוק באותו מצב של פותח האשכול, רק שאני בן יחיד, אז קרבי זו לא אפשרות.
מה האפשרויות שלי בגדול...?
לצפיה ב-'הריון בזמן עתודה...'
הריון בזמן עתודה...
06/07/2015 | 22:18
2
503
היי, רציתי לשאול מה דינה של חיילת שנולד לה ילד שאין לה שום אפשרות כספית לשלוח אותו למוסדות שמתאימים לכל גיל (בין הגילאים 1-4) ושום אפשרות לעזרה מההורים/מהורי האב בכל שעות היום עם הילד? 
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
07/07/2015 | 21:51
1
441
תשמ"ש.
אבל אפשר לצאת לחל"ת או להמיר שנות חובה בקבע.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת חופשה ללא תשלום?'
מה זאת אומרת חופשה ללא תשלום?
07/07/2015 | 23:24
311
אני אצטרך לחכות עוד שנתיים בערך כדי להתגייס בגיל 24 בערך?!
או להיות שש שנים בקבע?
לצפיה ב-'קיצור השירות ל32 חודשים'
קיצור השירות ל32 חודשים
07/07/2015 | 18:21
355
האם זה משפיע על מישהו שדחה שירות בחצי שנה?
לצפיה ב-'יציאה לקק"צ במהלך השירות'
יציאה לקק"צ במהלך השירות
05/07/2015 | 03:17
2
391
היי,
אני התגייסתי לצבא במסלול אקדמיזציה (למדתי לתואר ראשון לפני הגיוס, התגייסתי עם התואר וחתמתי לשנתיים קבע).
הגעתי לתפקיד שקשור למקצוע, טוב לי, ועברה כבר שנה וחצי מהגיוס.
אני יודע שבדרך כלל אקדמיזטורים יוצאים לקק"צ בשנה הראשונה, וכשהגעתי לענף בו אני משרת ידעו את זה, אבל סיכמתי איתם שאולי אצלי זה יידחה.
זאת,כי ייעדו לי תפקיד פיקודי, והחפיפות לתפקיד נורא ארוכות (קרובות לשנה), וגם צריך שאני אשתפשף קצת במקצוע כדי לפקד.
עכשיו עברה שנה וחצי, ואני רוצה לצאת לקק"צ. גם המפקדים שלי רוצים מאוד שאני אצא, כי סך הכל מרוצים מהעבודה שלי, וצריך מישהו שייכנס לתפקיד
פיקודי עוד בערך חצי שנה. 
התחלתי את התהליך - כל מיני וועדות, בר-אורים וכו', לקראת היציאה לקורס באוגוסט, ועכשיו מישהו שאחראי על כוח האדם ביחידה אמר שאין תקנים
של עתודים ושבגלל זה אני לא אצא במחזור הקרוב. בתגובה למחאה של המפקדים שלי, הוא אמר שבכלל לא חייבים להוציא אותי לקק"צ מבחינת החוזה,
ושגם אם אני לא אצא לקק"צ אני מחויב לשנתיים קבע.

לי מה שנאמר במעמד החתימה על הקב"ע הוא שמוציאים את כל העתודים לקק"צ. בנוסף, לאחר הגיוס (כשהגעתי לענף) עשינו בירורים בענף ונאמר לנו על ידי אחראי כוח האדם (שהתחלף כבר מאז) שחייבים להוציא אותי בשנה הראשונה לקק"צ על פי החוזה. הסיבה שלא יצאתי אז הייתה כי הסכמנו שזה לא מתאים שאני אהיה מפקד בלי מספיק ניסיון, וזה בעצם נראה היה שאני וויתרתי על היציאה בשנה הראשונה מבחירה וכי ידעתי שכך כשאני אהיה מפקד, אני אהיה מפקד טוב יותר ומתאים יותר.

השאלה שלי עכשיו היא מה באמת התנאים שלי. חייבים להוציא אקדמיזטורים לקק"צ? מה קורה אם המפקדים שלי רוצים להוציא אותי, אבל אין ליחידה תקנים של עתודאים לקק"צ? מה קורה לחוזה במקרה שאני לא יוצא לקק"צ?

תעזרו לי בבקשה, כי אני קצת אבוד... :(
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/07/2015 | 08:12
1
204
אם החוזה עליו חתמת דומה לחוזה עתודה אז אין שום חובה להוציא אותך לקק"צ, אך אין לכך שום משמעות מבחינת החוזה. החוזה קובע שהעתודאי מתחייב שהוא יהיה "עשוי להיות מוכשר לקצונה" בהתאם להחלטת רשויות הצבא. כמו-כן החוזה קובע כי "ידוע לי כי אין בהתחייבותי זו (לשירות קבע תמורת שיבוץ במקצוע) כדי לחייב את צה"ל... לשגרני לקורס קצינים". בחוזה לא מפורט מתי צריך להוציא אותך לקורס, קיים מעין נוהג להוציא עתודאים ואקדמיזטורים כמה שיותר מוקדם.
כלומר כשהאחראי כ"א אמר שלא חייבים להוציא אותך לקורס ושתהיה מחוייב שנתיים בכל מקרה, הוא צדק. אלא אם כן חוזה אקדמיזציה שונה מהותית מחוזה עתודה. בזמני זה היה אותו חוזה בדיוק.
בסופו של דבר - מאיזושהי סיבה לא ברורה בכלל - צה"ל מאמין שקורס קצינים מסייע בקידום עתודאים. לכן אם המפקדים שלך ואתה תלחצו מספיק אז סביר שימצאו לך תקן לצאת לקק"צ מתישהו במהלך השנה וחצי הקרובות.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
16/07/2015 | 19:44
74
יש למישהו עוד מידע על הנושא? מישהו שחווה משהו דומה?
לצפיה ב-'מינימום אחוז מהתואר לגיוס'
מינימום אחוז מהתואר לגיוס
04/07/2015 | 18:58
1
311
שלום, אני עתודאי בשנה רביעית (הנדסה טכניון), לצערי אני מסיים את הסמסטר האחרון של הלימודים עם סה״כ כ-72% מהנקודות לתואר (לאורך כל התואר היו לי חזרות על קורסים), ביקשתי ממדור עתודה עוד סמסטר כדי לצמצם את הפער ואמרו לי שרק עם אסיים את הסמסטר בממוצע 80+ וקצב תקין (בלי כשלונות בכלל) אוכל לקבל עוד סמסטר אחרת יפסיקו לי את הלימודים, אני נכשלתי במועד א' באחד הקורסים ואני יודע מראש שלא אעמוד בתנאים של המדור עקב התנגשות בין מועדי ב'.

כשהתחלתי ללמוד לתואר התנאי סף כדי להתגייס כעתודאי היה 70% - מה תנאי הסף היום? שמעתי כמה גרסאות שונות בנושא - 80%, 90% וכו... 
יש לציין שקיבלתי שיבוץ מעולה ואני מאוד רוצה להתגייס כעתודאי גם אם לא יתנו לי עוד סמסטר.... מה הסיכוי שיגיסו אותי כעתודאי בתפקיד??
לצפיה ב-'היי'
היי
05/07/2015 | 16:28
227
נכון ל2013 (אז התגייסתי) המינימום היה 90 אחוז.
אני יודע כי חבר שלי שהתגייס איתי גם לא הספיק לסיים הכל, ואז כשהיינו באחד מהמיונים הראשוניים שאלנו וזה מה שאמרו לנו.
לצפיה ב-'כמה שאלות לקראת חזרה לשירות'
כמה שאלות לקראת חזרה לשירות
01/07/2015 | 16:03
4
411
יש פה חברה שמשרתים בימ"ל?, רציתי לדעת אם אפשר איך נראה סדר יום ממוצע מבחינת שעות . כמה ימי חופשה יש בשנה ואם אפשר לשלב תואר שני במהלך השירות.
לצפיה ב-'יום העבודה משתנה בין ימ"לים'
יום העבודה משתנה בין ימ"לים
01/07/2015 | 18:38
3
364
כך שאי אפשר לתת תשובה מלאה בנושא.
בעיקרון, כל עוד אתה בצה"ל, גם במסגרת ימ"ל, כמות ימי החופשה שלך נקבעת על-ידי צה"ל, 15 ימים בחובה וכ-20 בקבע (עולה עם הותק). בימ"לים מסוימים עתודאים (או חלק מהעתודאים) מתאזרחים עם הכניסה לקבע ואז כמות ימי החופשה שלהם נקבעת לפי חוזה העבודה באותו מקום. 
שילוב תואר שני במהלך השירות תלוי גם הוא בימ"ל.
לצפיה ב-'רק לעניין השעות...'
רק לעניין השעות...
02/07/2015 | 14:27
2
294
תודה שהגבת, אם בכול זאת אתה או מישהו שקורא פה יכולים רק לתת לי מושג מה זה יום עבודה פחות או יותר בתפקידים יומים כאלה. אני אגור בבית ויש לי לפחות שעתיים בדרכים כול יום, שירות של 10פלוס שעות ביום נשמע ממש שוחק במצב הזה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/07/2015 | 14:48
1
296
בימ"לים מחקריים (קמ"ג, ממ"ג ורפא"ל) יום העבודה דומה ליום עבודה של אדם רגיל במשק. שמונה וחצי שעות בין השעות 8 ל-16:30 בערך. אם אתה מחסיר שעות באחד הימים בשבוע - באופן קבוע (לדוגמא לצורך לימודים) או באופן לא קבוע (פגישת רופא) - יצפו ממך להשלים את השעות האלה ביום אחר בשבוע. לעיתים די נדירות, בתקופות בהם יש יותר לחץ, תצטרך להישאר יותר. אבל גם זה בדר"כ לא עובר את ה-11 שעות ביום. 
לצפיה ב-'שוב תודה, הרגעת אותי טיפה.'
שוב תודה, הרגעת אותי טיפה.
02/07/2015 | 15:22
108
לצפיה ב-'טירונות - סוף שנה א''
טירונות - סוף שנה א'
28/06/2015 | 23:20
4
577
שלום,
בספטמבר יש לי טירונות(עתודאים) וזה נופל על החגים. רציתי לדעת האם ישחררו אותנו בחגים? בראש השנה וכיפור?סוכות?

תודה.
לצפיה ב-'אצלי (לפני כמה שנים) זה גם נפל על החגים'
אצלי (לפני כמה שנים) זה גם נפל על החגים
30/06/2015 | 20:15
248
יצאנו בראש השנה ובכיפור הביתה, סגרנו סוכות (השבת היחידה שסגרנו) וסוף הטירונות היה בסוכות.
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
01/07/2015 | 15:47
2
190
הייתי בטירונות לפני שנתיים זה כמובן יוצא בחגים (ספטמבר) ואני הייתי במחנה 80 ולא סגרנו שום שבת / חג אלא יצאנו כמעט כלה זמן ביום רביעי הביתה לעומת זאת במקביל בניצנים היו כאלה שסגרו פעמיים אחד בכיפור ואחד בסוכות
לצפיה ב-'מה הסיכוי'
מה הסיכוי
01/07/2015 | 22:32
1
191
תודה על התגובות.
מה הסיכוי שאקבל שיבוץ לטירונות במחנה 80? הבנתי שרוב העתודאים עושים טירונות בניצנים.
לצפיה ב-'50-50'
50-50
03/07/2015 | 11:24
76
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/2015 | 18:41
15
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
לצפיה ב-'תואר בתעשיה וניהול ודמ"ח'
תואר בתעשיה וניהול ודמ"ח
26/06/2015 | 14:29
154
האם תואר ראשון בתעשיה וניהול מזכה בדמח? מה לגבי תואר ראשון במקצוע מדעי+ תואר שני בתעשיה וניהול?
לצפיה ב-'יציאה לחו"ל בזמן שירות החובה'
יציאה לחו"ל בזמן שירות החובה
16/06/2015 | 18:13
2
310
היי לכולם,
ניסיתי לברר אצל השלישות אצלי ביחידה, אך הם לא יודעים לענות לי, לכן אני פונה אליכם בתקווה שתדעו לענות.
מישהו יודע מה קורה לגבי ימי חו"ל לעתודאים בחובה? הבנתי שלחיילי חובה יש 21 ימי חו"ל בכל השירות, אך קראתי בפקודות ואם הבנתי נכון, אז אנחנו (עתודאים) יכולים לטוס כל שנה במסגרת ימי החופש שלנו (בדומה לאנשי קבע) וללא הגבלה של 21 ימים לכל השירות.
מישהו טס או יודע אם זה נכון?

תודה!
לצפיה ב-'נכון'
נכון
16/06/2015 | 23:57
214
עתודאים יכולים לטוס כמה שהם רוצים (כל עוד יש מספיק ימי חופש) גם בזמן שירות החובה.
להבנתי, הורידו את ההגבלה הזאת גם לחיילים שאינם עתודאים (אבל מי יודע).
בכל מקרה, להבנתי, יציאה לחו"ל לפרק זמן העולה על 14 ימים רצופים היא בעייתית ביותר ודורשת אישורים וכאלה.
לצפיה ב-'ממלאים טופס חופשה עם יציאה לחו"ל'
ממלאים טופס חופשה עם יציאה לחו"ל
17/06/2015 | 22:05
195
גם אצלי בזמנו לא ידעו (מה לומדים שם בקורסי השלישות, מלבד לשיר שירים של מש"קיות ת"ש?) - מצאתי את הפקודה בצה"לנט, וצירפתי לבקשה...
לצפיה ב-'מבדק"י קצונה'
מבדק"י קצונה
15/06/2015 | 15:24
13
607
אז מה הדרך הכי טובה לא לעבור מבד"ק קצונה?
לצפיה ב-'לא לגשת אליהם'
לא לגשת אליהם
15/06/2015 | 23:33
12
232
לצפיה ב-'זו הכי קלה.'
זו הכי קלה.
16/06/2015 | 00:29
11
364
בעצם, איך את/ה מגדירים "טובה"?
לצפיה ב-'דרך טובה='
דרך טובה=
16/06/2015 | 22:15
10
332
לא להיות מוגדר כסרבן קצונה, ולהמנע מכך שימררו לי את החיים לאחר מכן.
לצפיה ב-'ממממ'
ממממ
16/06/2015 | 23:54
294
לא מבטיח שלא ימררו לך את החיים. כי בהס"כ עדיין לא תצא לקצונה.
אני "לא הצלחתי" לעבור מבד"ק פעמיים. יכול להיות שזה שאמרתי לפסיכלוג שבשום פנים ואופן אני לא רוצה לצאת לקורס קצינים, והתחננתי שלא יעביר אותי קשור לסיפור - אבל לך תדע.
לצפיה ב-'אתה תוגדר כסרבן קצונה בגל מקרה, אלא אם זה רפואי או קיצוני'
אתה תוגדר כסרבן קצונה בגל מקרה, אלא אם זה רפואי או קיצוני
27/06/2015 | 11:12
8
229
מאוד קשה לעתודאים ליפול במבד"קים האלו. מי שיושב שם יודע את החשיבות בלהעביר אותך.
גם אם תהיה בינוני ומטה, רוב הסיכויים שתעבור - ואם לא, אז ימצאו איזה רמ"ח שימשוך בחוטים ויגרום לכך שתעבור.
אם תהיה קיצוני ותגיד שאתה לא רוצה להיות קצין, אתה תיפסל לכמות זמן מסוימת (חצי שנה עד שנה) אבל יהיה קל לברר את הסיבה ולהתייחס אליך בהתאם.

מנסיוני, אין דרך להיפטר מהסטיגמה של סרבן חוץ מלהיות בעל מגבלה רפואית שמונעת ממך לצאת (חס וחלילה) או להביא סיבה מאוד טובה (תנאים בעייתיים בבית וכו').
לצפיה ב-'מגבלה רפואית בעייתית זה בה"ד 12'
מגבלה רפואית בעייתית זה בה"ד 12
29/06/2015 | 20:56
84
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
30/06/2015 | 20:13
6
131
אני ניגשתי למבד"קים לא מזמן (בשנתיים האחרונות, מעדיף לא להיות יותר ספציפי) ונכשלתי - בלי שהיו לי בעיות רפואיות מיוחדות (תודה לאל) או תנאים בעייתיים בבית (שוב תודה לאל).
למען האמת, אפילו לא רציתי להיכשל; רציתי לעבור, קיבלתי את הבשורה בזמן תהליכי ההכנה לקצונה. לאחר מכן הגעתי ליחידה בה אני היום וראיתי איזה מזל היה לי - במיוחד כשראיתי לאן החברים/ות שכן המשיכו בקק"ץ הגיעו (כל העתודאים שניגשו, פרט לי, עברו את הקק"ץ וההשלמה בלי בעיות מיוחדות).

לצפיה ב-'מצב רפואי בעייתי או מצב בעייתי בבית לא אמור להשפיע'
מצב רפואי בעייתי או מצב בעייתי בבית לא אמור להשפיע
30/06/2015 | 22:28
5
109
יש מספיק קצינים עם בעיות בריאות או קצינים עם בעיות בבית..
לצפיה ב-'חברים, אני מדבר מנסיון'
חברים, אני מדבר מנסיון
01/07/2015 | 08:54
4
169
להגיד שיש לי בעיות בבית עזר לי להמנע שני מחזורי קק"צ בלי יותר מדי בעיות. כמובן בסופו של דבר זה התפוצץ, אבל זה יכול לעזור לדחות את הקץ. כמובן זה תלוי יחידה וחיל.
לצפיה ב-'מה הכוונה התפוצץ?'
מה הכוונה התפוצץ?
01/07/2015 | 15:57
3
131
אם לא אכפת לך אפשר יותר פירוט?
עשית את כל המבחנים במבד"ק בסדר ורק לפסיכולוג סיפרת על הבעיות?
לצפיה ב-'הפסיכולוג במבדקים לא מכשיל על בעיות רפואיות או משפחתיות'
הפסיכולוג במבדקים לא מכשיל על בעיות רפואיות או משפחתיות
01/07/2015 | 18:09
2
138
אפשר אולי ביחידהלהגיד "אני לא יכול לצאת עכשיו כי בלה בלה בלה"
לצפיה ב-'בדיוק. עדיף להימנע ממעמד המבד"קים מלכתחילה. אבל... '
בדיוק. עדיף להימנע ממעמד המבד"קים מלכתחילה. אבל...
02/07/2015 | 12:11
1
139
אם ממש לא בא לך על זה, פשוט תגיד במבד"קים שאתה לא רוצה וזהו. לא יהרגו אותך ולא יתנו לך מכות. פשוט תחיה עם ההשלכות, מאוד קשה להתחמק בצורה לגיטימית.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי תש '
לא יודעת לגבי תש
02/07/2015 | 14:06
111
אבל בעיה רפואית זה לא פוסל קק"צ .. אם זה חשוב למפקדים מספיק אז הם נלחמים בשביל קק"צ מתנדבים.. ושם אפשר להיות גם עם פליפינית צמודה
לצפיה ב-'שיחה מ"מדור עתודה" בצהריי שישי'
שיחה מ"מדור עתודה" בצהריי שישי
12/06/2015 | 16:34
3
587
היי, אציין שזאת פעם ראשונה שלי פה בפורום.
אני עתודאי להנדסת חשמל בטכניון במצב לא תקין מבחינת נקודות צבירה. חרף זאת הממוצע שלי הוא 75.
היום (שישי) בצהריים קיבלתי שיחת פלאפון ממספר חסוי. בצד השני של הקו היה אדם שהציג את עצמו כ"דן קולר", ואמר שהוא "ראש מדור מיטב". 
לאחר שיחה קצרה של נזיפה האדם קבע שעליי לעמוד בממוצע של 85 הסמסטר ולא, הוא כדבריו יידאג אישית שיעיפו אותי.
רציתי לוודא פה את אמינות הדברים. אישית הדבר נשמע לי כמו מתיחה בטעם רע, במעקב האחרון שהיה לי (תחילת הסמסטר) הם סיכמו שאבוא למעקב חוזר בסוף הסמסטר ותו לא. מה גם שהדרישה נשמעת מופרכת, והשיחה הזאת בוצעה בסופש.
ובכל זאת,
מישהו כאן נתקל בעבר במקרה כזה? הייתי שמח אם אנשים פה שיודעים יותר טוב ממני יוכלו לאמת את תהיותיי.
תודה ושבת שלום.

לצפיה ב-'נשמע כמו מתיחה בטעם טוב'
נשמע כמו מתיחה בטעם טוב
12/06/2015 | 18:01
193
לצפיה ב-'גם לי זה נראה כמו מתיחה, אבל בטעם לא טוב'
גם לי זה נראה כמו מתיחה, אבל בטעם לא טוב
15/06/2015 | 06:12
1
348
קח בחשבון שמיטב זאת יחידה גדולה, לא מדור עלום..
לצפיה ב-'נשמע כאילו זה אחד החברים שלו, לא מישהו ממיטב'
נשמע כאילו זה אחד החברים שלו, לא מישהו ממיטב
16/06/2015 | 00:30
160
לצפיה ב-'שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה'
שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה
11/06/2015 | 13:15
16
441
שלום אני עתודאי לכלכלה שנה א' רציתי לשמוע מה הם השיבוצים שנחשבים "יוקרתיים" והכי טובים כביכול ועוד שאלה האם יש שיבוצים בימ"ל (למיטב ידיעתי יועכ"ל לא נחשב לימ"ל)
לצפיה ב-'איפה אתה לומד?'
איפה אתה לומד?
11/06/2015 | 15:45
253
איפה אתה לומד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 15:53
292
אני גם עתודאי לכלכלה..
בעקרון השיבוצים האפשריים הם חיל האוויר,חיל תקשוב,חיל מודיעין, יועכ"ל , אגף כוח אדם וכו'. לכל חיל יש גוף תקציבי.

לצפיה ב-'שיבוצים'
שיבוצים
11/06/2015 | 17:08
13
299
בבן גוריון-אבל השאלה שלי היא מה נחשב שיבוץ יוקרתי (לדוגמא אני יודע שיש מעט עתודאים שעוסקים במט"ח) כמו שלדוגמא במדעי המחשב אתה יכול להגיע לגאמא וכאלה...מהם השיבוצים הנחשבים ביותר בכלכלה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 17:19
12
242
במדעי המחשב וכל מקצועות המדעים המדוייקים (הטכנולוגיים) השיבוצים הם מעולים כי כיום הדרישה גבוהה מאוד למקצועות הללו.
בעקרון ממה שאני הבנתי השיבוצים היוקרתיים יותר בכלכלה הם ביועכ"ל, מפא"ת, חמ"ן, אגף התשלומים וכו'.
ממליץ לך לקרוא כאן:

לגבי כלכלה, הדעות חלוקות, יש כאלו שאומרים שהם נהנים מהתפקיד שלהם בכלכלה בצבא ויש כאלה שמתחרטים על כך...
לצפיה ב-'שיבוצים-כלכלה'
שיבוצים-כלכלה
11/06/2015 | 17:26
11
222
בגלל שאתה סטודנט אתה לא ממש עוזר לי לגבי שיבוצים-יש עוד תפקידים חוץ מקציני תקציבים (מניסין מעתודאים בשירות שדיברתי איתם) ותופתע לגלות שחוץ מהפורום פה כולם המליצו...אני שוב שואל כמו שלוקחים את הכי שפיצים במקצועות הריאלים לגופים מחוץ לצבא לאן לוקחים את התותחים של כלכלה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 17:36
160
נכון, אתה צריך לשמוע השיבוצים מעתודאים בזמן שירות..
לגבי התותחים בכלכלה - אל תצפה לשיבוץ בימ"ל. שיבוצים בימ"לים זה בד"כ למקצועות שבהם חברות אזרחיות עוסקות בפיתוח וטכנולוגיה ביחד עם הצבא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
11/06/2015 | 17:42
141
אתה יכול לשתף קצת מה אמרו לך אלו שהמליצו לך?

תודה ובהצלחה.
לצפיה ב-'ממש אין "הרבה" תפקידים חוץ מקצין תקציבים'
ממש אין "הרבה" תפקידים חוץ מקצין תקציבים
13/06/2015 | 09:03
8
216
גם אין "הרבה" ממליצים. חבל להטעות.
היחידה שנחשבת ליוקרתית כביכול היא יועכ"ל.

לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
15/06/2015 | 00:44
134
דיברתי עם כמה וכמה...כולם המליצו,כולם-בנוסף לזה דברתי עם מתרגלים אצלנו באוניברסיטה:כלכלן מתחיל מרוויח בסביבות ה 8000 והם מתחילים לעבוד בגיל 26-27 בעתודה בגיל 24 אתה כבר מתחיל עם הסכום הזה ובגיל 27 וחצי 28 (תלוי מתי אתה מתגייס) אתה כבר יכול לצאת לשוק החופשי אפילו עם תואר שני וזה בלי קשר לניסיון (שתלוי בשיבוץ שלך,למרות שכל עוד תרשום שהיית על תקן כלכלן יהיה לך יתרון על שאר מחפשי העבודה באותו גיל שבאים ללא שום ניסיון בתחום)

ולגבי התפקידים לא התכוונתי שיש הרבה אנשים שהם לא קציני תקציבים אלא יש עוד כמה וכמה סוגים של תפקידים (יכול להיות שהם תופסים אחוז קטן אך הם קיימים)
לצפיה ב-'אתה ממש מדכא..'
אתה ממש מדכא..
15/06/2015 | 06:11
6
166
היועכ"ל נחשב לשיבוץ הכי יוקרתי, אבל גם מפא"ת, מנהלת הטנק ועוד גופים נחשבים לסקסיים למדי.
גם שיבוצים בגופים אחרים לא נופלים באיכותם, אבל את זה אתה מגלה רק אחרי החזרה לשירות.
לצפיה ב-'איךמגיעים לשם'
איךמגיעים לשם
15/06/2015 | 22:36
4
116
איך אבל מגיעים לשיבוצים היוקרתיים אם אין ראיון:ציונים טובים כמובן אבל מה עוד,האם משרת סטודנט בחלטורה כלשהי כמו בנק יעזרו??הצטיינות בקורס קצינים?מה יכול לעזור?
לצפיה ב-'לא באמת משנה במה עבדת בתור סטודנט,'
לא באמת משנה במה עבדת בתור סטודנט,
17/06/2015 | 20:15
3
139
יש כאלה שלא עובדים בכלל בזמן הלימודים, ויש כאלה שחייבים לעבוד. ההבדל ביניהם מבחינת קבלת תפקידים לא כזה מובהק. בקק"ץ ובהשלמה פשוט יסתכלו עליך יותר.

לצפיה ב-'אז לפי מה ממינים'
אז לפי מה ממינים
17/06/2015 | 21:43
2
94
אם הציונים לא משמעותיים ועבודה גם לא,אז מה כן משפיע על השיבוץ?
לצפיה ב-'לא יודע אם הציונים לא משמעותיים,'
לא יודע אם הציונים לא משמעותיים,
17/06/2015 | 23:47
1
114
אבל יש הבדל משמעותי בין כלכלה לרוב המקצועות האחרים בעתודה, וראיון אישי לפני החזרה לשירות לא באמת משקף את היכולות שלך. כשאתה נמצא במסגרת של קורס, אפשר לבחון יותר לעומק את התפקוד שלך - פרמטרים חברתיים, יכולת למידה וכיו"ב.
כשאני חזרתי לשירות, עוד היה פאנל הראיונות, כך שאני לא יודע לפרט יותר מדי בהקשר הזה, רק מתוך ניסיון והסקה.
לצפיה ב-'אתה עתודאי לכלכלה?'
אתה עתודאי לכלכלה?
18/06/2015 | 18:28
281
אתה עתודאי לכלכלה?
אם כן, אשמח מאוד אם תוכל לספר קצת על השיבוצים והאם אתה ממליץ בכללי על המסלול בכלכלה.
היכן למדת? איך היו המרצים?
לצפיה ב-'מדכא מדכא, אבל אומר את האמת'
מדכא מדכא, אבל אומר את האמת
19/06/2015 | 19:20
150
אני מסכים אבל שבגוף כמו היועכ"ל יש יותר סיכוי לעשות משהו משמעותי מאשר בגופים אחרים
לצפיה ב-'חזאות בחיל הים'
חזאות בחיל הים
10/06/2015 | 11:08
13
379
שלום, שמעתי שבחיל הים חזאי עושה משמרות של 24 שעות, 
אני מבין נכון שזה אומר שאסור לישון ב24 שעות האלו? או שזה כמו כונן, שמעירים אותך אם צריך, אבל אתה יכול לישון?
לצפיה ב-'"השמועות" אומרות שלרוב ישנים טוב מאוד'
"השמועות" אומרות שלרוב ישנים טוב מאוד
12/06/2015 | 18:02
12
152
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/06/2015 | 18:08
9
97
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
12/06/2015 | 18:14
8
200
אני יכול לספק עוד שמועות.
לצפיה ב-'כמו...'
כמו...
02/07/2015 | 00:37
7
91
(סורי שלא ראיתי, משום מה זה לא שלח לי מייל על זה שהגבת)
לצפיה ב-'מה מעניין אותך?'
מה מעניין אותך?
07/07/2015 | 17:53
6
33
לצפיה ב-'בעיות אחרות שיכולות לעלות'
בעיות אחרות שיכולות לעלות
07/07/2015 | 18:18
5
89
בחיל הים נגיד אמרו לי שיש 2 משמרות של 24 שעות+מעודדים לימודים חיצוניים+יתנו לי ללמוד יום בשבוע גם בהכשרה. האם משהו מזה שקרי?
בנוסף, אם יש לך שמועות על פרוייקט לוטם (אולי זה לא פרוייקט אלא מסלול לוטם, אני לא בטוח מה זה בדיוק+יש סיכוי שטעיתי באיות, זה משהו שקשור לגיוס למפאת בלי קבע)  או מפא"ת באופן כללי, אשמח לדעת.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/07/2015 | 23:57
4
72
על מפא"ת או לוטם אין לי שמץ.

כן, השירות הוא 2 משמרות של 24 (בלילה בעיקרון ישנים). אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים). בהכשרה יותר קשה ללמוד (ואף אחד לא באמת עושה את זה) - אבל גם, בשאר הזמן אף אחד לא יגיד לך מה לעשות (אבל עושים יותר מ-2 משמרות בשבוע בזמן ההכשרה).

בפועל, חלק לא מבוטל מהאנשים לא עושה 2 משמרות, אלה משמרת אחת ומספר יומיות בשבוע.

נקודה כללית (צה"לית) על אישורי לימודים:
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים עם זמן על חשבון המערכת, אז זה לא לגמרי על חשבון המערכת - אתה נדרש לחתום על ימי חופש עבור חלק מהזמן הזה.
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים בזמן החופשי, שלא על חשבון המערכת אז אתה יכול ללמוד בכל זמן שהוא לא שעות הפעילות ולא נלקחים לך ימי חופש. במקרה דלהלן, אתה יכול ללמוד כל זמן שאין את המשמרות - וזה אישור הלימודים אשר ניתן למי שפועל במתכונת הזאת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/07/2015 | 01:05
3
36
לא הבנתי מה התכוונת ב:"אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים)."
מה זאת אומרת אין הרבה מה לקבל?

ולגבי האישורי לימודים בכללי: אני מועמד למעמד מדען מצטיין, אז זה לא רלוונטי אליי(https://www.aka.idf.il/Main/giyus/general.aspx?cat... = עם מידע על המעמד)
לצפיה ב-'אין הרבה מה לקבל'
אין הרבה מה לקבל
08/07/2015 | 10:53
2
46
אם אתה עושה שתי משמרות. אז כמה פחות עוד אתה יכול לעשות? מה זה אומר לקבל יום חופשי על חשבון המערכת, שתעשה משמרת אחת?
לכן עיקר הגמישות זה כאשר עושים משמרת ויומיות.
לצפיה ב-'זה אומר משמרת אחת של 24 ומשמרת אחת של 16'
זה אומר משמרת אחת של 24 ומשמרת אחת של 16
08/07/2015 | 11:57
1
52
זה מה שהמעמד הזה נותן-ועובדים קשה כדי להשיג אותו...
(כך או כך, עוד לא החלטתי שאני רוצה ללכת לחיל הים, אבל זה האופציה של תש עבורי...)
לצפיה ב-'מצחיק'
מצחיק
08/07/2015 | 12:25
16
לצפיה ב-'גם בחיל האויר ישנים ככה טוב?'
גם בחיל האויר ישנים ככה טוב?
15/06/2015 | 06:14
1
73
לצפיה ב-'פחות טוב'
פחות טוב
16/06/2015 | 00:32
163
וייתכן ששמעתי שאפילו משמעותית פחות טוב...
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/2015 | 15:41
23
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
לצפיה ב-'תורנויות - סרן וקא"ב'
תורנויות - סרן וקא"ב
10/06/2015 | 08:51
2
317
האם זה חוקי לתת תורנויות לקא"ב שסרן לא מבצע?
אם מישהו יכול לתת לי אתר פקודות צהל"י, אני אשמח.
תודה
לצפיה ב-'הכל חוקי'
הכל חוקי
15/06/2015 | 23:35
1
226
יכולים לתת לקא"ב תורנויות שסרן לא יעשה, כי קא"ב לא יכול לעשות תורנויות הקשורות לנשק (פריקת נשקים, העברת מטווחים). אין משהו שממש מעוגן בפקודה צה"לית שמגדירה מה מותר אחד מול השני.

לצפיה ב-'מה שכן מעוגן בפקודה הצה"לית,'
מה שכן מעוגן בפקודה הצה"לית,
17/06/2015 | 20:16
181
הוא שאם יש איזה אל"ם ומעלה שרלוונטי למשא"ן, שחותם שאתה יכול לעשות תורנות כלשהי, אתה תשובץ לבצע אותה.
לצפיה ב-'פורום אקס פקטור נפתח מחדש'
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
09/06/2015 | 17:53
14
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו