לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1613716,137 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מבדק"י קצונה'
מבדק"י קצונה
15/06/2015 | 15:24
13
612
אז מה הדרך הכי טובה לא לעבור מבד"ק קצונה?
לצפיה ב-'לא לגשת אליהם'
לא לגשת אליהם
15/06/2015 | 23:33
12
240
לצפיה ב-'זו הכי קלה.'
זו הכי קלה.
16/06/2015 | 00:29
11
369
בעצם, איך את/ה מגדירים "טובה"?
לצפיה ב-'דרך טובה='
דרך טובה=
16/06/2015 | 22:15
10
335
לא להיות מוגדר כסרבן קצונה, ולהמנע מכך שימררו לי את החיים לאחר מכן.
לצפיה ב-'ממממ'
ממממ
16/06/2015 | 23:54
296
לא מבטיח שלא ימררו לך את החיים. כי בהס"כ עדיין לא תצא לקצונה.
אני "לא הצלחתי" לעבור מבד"ק פעמיים. יכול להיות שזה שאמרתי לפסיכלוג שבשום פנים ואופן אני לא רוצה לצאת לקורס קצינים, והתחננתי שלא יעביר אותי קשור לסיפור - אבל לך תדע.
לצפיה ב-'אתה תוגדר כסרבן קצונה בגל מקרה, אלא אם זה רפואי או קיצוני'
אתה תוגדר כסרבן קצונה בגל מקרה, אלא אם זה רפואי או קיצוני
27/06/2015 | 11:12
8
232
מאוד קשה לעתודאים ליפול במבד"קים האלו. מי שיושב שם יודע את החשיבות בלהעביר אותך.
גם אם תהיה בינוני ומטה, רוב הסיכויים שתעבור - ואם לא, אז ימצאו איזה רמ"ח שימשוך בחוטים ויגרום לכך שתעבור.
אם תהיה קיצוני ותגיד שאתה לא רוצה להיות קצין, אתה תיפסל לכמות זמן מסוימת (חצי שנה עד שנה) אבל יהיה קל לברר את הסיבה ולהתייחס אליך בהתאם.

מנסיוני, אין דרך להיפטר מהסטיגמה של סרבן חוץ מלהיות בעל מגבלה רפואית שמונעת ממך לצאת (חס וחלילה) או להביא סיבה מאוד טובה (תנאים בעייתיים בבית וכו').
לצפיה ב-'מגבלה רפואית בעייתית זה בה"ד 12'
מגבלה רפואית בעייתית זה בה"ד 12
29/06/2015 | 20:56
86
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
30/06/2015 | 20:13
6
133
אני ניגשתי למבד"קים לא מזמן (בשנתיים האחרונות, מעדיף לא להיות יותר ספציפי) ונכשלתי - בלי שהיו לי בעיות רפואיות מיוחדות (תודה לאל) או תנאים בעייתיים בבית (שוב תודה לאל).
למען האמת, אפילו לא רציתי להיכשל; רציתי לעבור, קיבלתי את הבשורה בזמן תהליכי ההכנה לקצונה. לאחר מכן הגעתי ליחידה בה אני היום וראיתי איזה מזל היה לי - במיוחד כשראיתי לאן החברים/ות שכן המשיכו בקק"ץ הגיעו (כל העתודאים שניגשו, פרט לי, עברו את הקק"ץ וההשלמה בלי בעיות מיוחדות).

לצפיה ב-'מצב רפואי בעייתי או מצב בעייתי בבית לא אמור להשפיע'
מצב רפואי בעייתי או מצב בעייתי בבית לא אמור להשפיע
30/06/2015 | 22:28
5
110
יש מספיק קצינים עם בעיות בריאות או קצינים עם בעיות בבית..
לצפיה ב-'חברים, אני מדבר מנסיון'
חברים, אני מדבר מנסיון
01/07/2015 | 08:54
4
171
להגיד שיש לי בעיות בבית עזר לי להמנע שני מחזורי קק"צ בלי יותר מדי בעיות. כמובן בסופו של דבר זה התפוצץ, אבל זה יכול לעזור לדחות את הקץ. כמובן זה תלוי יחידה וחיל.
לצפיה ב-'מה הכוונה התפוצץ?'
מה הכוונה התפוצץ?
01/07/2015 | 15:57
3
133
אם לא אכפת לך אפשר יותר פירוט?
עשית את כל המבחנים במבד"ק בסדר ורק לפסיכולוג סיפרת על הבעיות?
לצפיה ב-'הפסיכולוג במבדקים לא מכשיל על בעיות רפואיות או משפחתיות'
הפסיכולוג במבדקים לא מכשיל על בעיות רפואיות או משפחתיות
01/07/2015 | 18:09
2
139
אפשר אולי ביחידהלהגיד "אני לא יכול לצאת עכשיו כי בלה בלה בלה"
לצפיה ב-'בדיוק. עדיף להימנע ממעמד המבד"קים מלכתחילה. אבל... '
בדיוק. עדיף להימנע ממעמד המבד"קים מלכתחילה. אבל...
02/07/2015 | 12:11
1
140
אם ממש לא בא לך על זה, פשוט תגיד במבד"קים שאתה לא רוצה וזהו. לא יהרגו אותך ולא יתנו לך מכות. פשוט תחיה עם ההשלכות, מאוד קשה להתחמק בצורה לגיטימית.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי תש '
לא יודעת לגבי תש
02/07/2015 | 14:06
112
אבל בעיה רפואית זה לא פוסל קק"צ .. אם זה חשוב למפקדים מספיק אז הם נלחמים בשביל קק"צ מתנדבים.. ושם אפשר להיות גם עם פליפינית צמודה
לצפיה ב-'שיחה מ"מדור עתודה" בצהריי שישי'
שיחה מ"מדור עתודה" בצהריי שישי
12/06/2015 | 16:34
3
588
היי, אציין שזאת פעם ראשונה שלי פה בפורום.
אני עתודאי להנדסת חשמל בטכניון במצב לא תקין מבחינת נקודות צבירה. חרף זאת הממוצע שלי הוא 75.
היום (שישי) בצהריים קיבלתי שיחת פלאפון ממספר חסוי. בצד השני של הקו היה אדם שהציג את עצמו כ"דן קולר", ואמר שהוא "ראש מדור מיטב". 
לאחר שיחה קצרה של נזיפה האדם קבע שעליי לעמוד בממוצע של 85 הסמסטר ולא, הוא כדבריו יידאג אישית שיעיפו אותי.
רציתי לוודא פה את אמינות הדברים. אישית הדבר נשמע לי כמו מתיחה בטעם רע, במעקב האחרון שהיה לי (תחילת הסמסטר) הם סיכמו שאבוא למעקב חוזר בסוף הסמסטר ותו לא. מה גם שהדרישה נשמעת מופרכת, והשיחה הזאת בוצעה בסופש.
ובכל זאת,
מישהו כאן נתקל בעבר במקרה כזה? הייתי שמח אם אנשים פה שיודעים יותר טוב ממני יוכלו לאמת את תהיותיי.
תודה ושבת שלום.

לצפיה ב-'נשמע כמו מתיחה בטעם טוב'
נשמע כמו מתיחה בטעם טוב
12/06/2015 | 18:01
193
לצפיה ב-'גם לי זה נראה כמו מתיחה, אבל בטעם לא טוב'
גם לי זה נראה כמו מתיחה, אבל בטעם לא טוב
15/06/2015 | 06:12
1
348
קח בחשבון שמיטב זאת יחידה גדולה, לא מדור עלום..
לצפיה ב-'נשמע כאילו זה אחד החברים שלו, לא מישהו ממיטב'
נשמע כאילו זה אחד החברים שלו, לא מישהו ממיטב
16/06/2015 | 00:30
160
לצפיה ב-'שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה'
שיבוצים "יוקרתיים" לעתודאים בכלכלה
11/06/2015 | 13:15
16
445
שלום אני עתודאי לכלכלה שנה א' רציתי לשמוע מה הם השיבוצים שנחשבים "יוקרתיים" והכי טובים כביכול ועוד שאלה האם יש שיבוצים בימ"ל (למיטב ידיעתי יועכ"ל לא נחשב לימ"ל)
לצפיה ב-'איפה אתה לומד?'
איפה אתה לומד?
11/06/2015 | 15:45
256
איפה אתה לומד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 15:53
295
אני גם עתודאי לכלכלה..
בעקרון השיבוצים האפשריים הם חיל האוויר,חיל תקשוב,חיל מודיעין, יועכ"ל , אגף כוח אדם וכו'. לכל חיל יש גוף תקציבי.

לצפיה ב-'שיבוצים'
שיבוצים
11/06/2015 | 17:08
13
302
בבן גוריון-אבל השאלה שלי היא מה נחשב שיבוץ יוקרתי (לדוגמא אני יודע שיש מעט עתודאים שעוסקים במט"ח) כמו שלדוגמא במדעי המחשב אתה יכול להגיע לגאמא וכאלה...מהם השיבוצים הנחשבים ביותר בכלכלה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 17:19
12
245
במדעי המחשב וכל מקצועות המדעים המדוייקים (הטכנולוגיים) השיבוצים הם מעולים כי כיום הדרישה גבוהה מאוד למקצועות הללו.
בעקרון ממה שאני הבנתי השיבוצים היוקרתיים יותר בכלכלה הם ביועכ"ל, מפא"ת, חמ"ן, אגף התשלומים וכו'.
ממליץ לך לקרוא כאן:

לגבי כלכלה, הדעות חלוקות, יש כאלו שאומרים שהם נהנים מהתפקיד שלהם בכלכלה בצבא ויש כאלה שמתחרטים על כך...
לצפיה ב-'שיבוצים-כלכלה'
שיבוצים-כלכלה
11/06/2015 | 17:26
11
225
בגלל שאתה סטודנט אתה לא ממש עוזר לי לגבי שיבוצים-יש עוד תפקידים חוץ מקציני תקציבים (מניסין מעתודאים בשירות שדיברתי איתם) ותופתע לגלות שחוץ מהפורום פה כולם המליצו...אני שוב שואל כמו שלוקחים את הכי שפיצים במקצועות הריאלים לגופים מחוץ לצבא לאן לוקחים את התותחים של כלכלה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/06/2015 | 17:36
163
נכון, אתה צריך לשמוע השיבוצים מעתודאים בזמן שירות..
לגבי התותחים בכלכלה - אל תצפה לשיבוץ בימ"ל. שיבוצים בימ"לים זה בד"כ למקצועות שבהם חברות אזרחיות עוסקות בפיתוח וטכנולוגיה ביחד עם הצבא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
11/06/2015 | 17:42
144
אתה יכול לשתף קצת מה אמרו לך אלו שהמליצו לך?

תודה ובהצלחה.
לצפיה ב-'ממש אין "הרבה" תפקידים חוץ מקצין תקציבים'
ממש אין "הרבה" תפקידים חוץ מקצין תקציבים
13/06/2015 | 09:03
8
218
גם אין "הרבה" ממליצים. חבל להטעות.
היחידה שנחשבת ליוקרתית כביכול היא יועכ"ל.

לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
15/06/2015 | 00:44
137
דיברתי עם כמה וכמה...כולם המליצו,כולם-בנוסף לזה דברתי עם מתרגלים אצלנו באוניברסיטה:כלכלן מתחיל מרוויח בסביבות ה 8000 והם מתחילים לעבוד בגיל 26-27 בעתודה בגיל 24 אתה כבר מתחיל עם הסכום הזה ובגיל 27 וחצי 28 (תלוי מתי אתה מתגייס) אתה כבר יכול לצאת לשוק החופשי אפילו עם תואר שני וזה בלי קשר לניסיון (שתלוי בשיבוץ שלך,למרות שכל עוד תרשום שהיית על תקן כלכלן יהיה לך יתרון על שאר מחפשי העבודה באותו גיל שבאים ללא שום ניסיון בתחום)

ולגבי התפקידים לא התכוונתי שיש הרבה אנשים שהם לא קציני תקציבים אלא יש עוד כמה וכמה סוגים של תפקידים (יכול להיות שהם תופסים אחוז קטן אך הם קיימים)
לצפיה ב-'אתה ממש מדכא..'
אתה ממש מדכא..
15/06/2015 | 06:11
6
168
היועכ"ל נחשב לשיבוץ הכי יוקרתי, אבל גם מפא"ת, מנהלת הטנק ועוד גופים נחשבים לסקסיים למדי.
גם שיבוצים בגופים אחרים לא נופלים באיכותם, אבל את זה אתה מגלה רק אחרי החזרה לשירות.
לצפיה ב-'איךמגיעים לשם'
איךמגיעים לשם
15/06/2015 | 22:36
4
119
איך אבל מגיעים לשיבוצים היוקרתיים אם אין ראיון:ציונים טובים כמובן אבל מה עוד,האם משרת סטודנט בחלטורה כלשהי כמו בנק יעזרו??הצטיינות בקורס קצינים?מה יכול לעזור?
לצפיה ב-'לא באמת משנה במה עבדת בתור סטודנט,'
לא באמת משנה במה עבדת בתור סטודנט,
17/06/2015 | 20:15
3
142
יש כאלה שלא עובדים בכלל בזמן הלימודים, ויש כאלה שחייבים לעבוד. ההבדל ביניהם מבחינת קבלת תפקידים לא כזה מובהק. בקק"ץ ובהשלמה פשוט יסתכלו עליך יותר.

לצפיה ב-'אז לפי מה ממינים'
אז לפי מה ממינים
17/06/2015 | 21:43
2
97
אם הציונים לא משמעותיים ועבודה גם לא,אז מה כן משפיע על השיבוץ?
לצפיה ב-'לא יודע אם הציונים לא משמעותיים,'
לא יודע אם הציונים לא משמעותיים,
17/06/2015 | 23:47
1
117
אבל יש הבדל משמעותי בין כלכלה לרוב המקצועות האחרים בעתודה, וראיון אישי לפני החזרה לשירות לא באמת משקף את היכולות שלך. כשאתה נמצא במסגרת של קורס, אפשר לבחון יותר לעומק את התפקוד שלך - פרמטרים חברתיים, יכולת למידה וכיו"ב.
כשאני חזרתי לשירות, עוד היה פאנל הראיונות, כך שאני לא יודע לפרט יותר מדי בהקשר הזה, רק מתוך ניסיון והסקה.
לצפיה ב-'אתה עתודאי לכלכלה?'
אתה עתודאי לכלכלה?
18/06/2015 | 18:28
284
אתה עתודאי לכלכלה?
אם כן, אשמח מאוד אם תוכל לספר קצת על השיבוצים והאם אתה ממליץ בכללי על המסלול בכלכלה.
היכן למדת? איך היו המרצים?
לצפיה ב-'מדכא מדכא, אבל אומר את האמת'
מדכא מדכא, אבל אומר את האמת
19/06/2015 | 19:20
152
אני מסכים אבל שבגוף כמו היועכ"ל יש יותר סיכוי לעשות משהו משמעותי מאשר בגופים אחרים
לצפיה ב-'חזאות בחיל הים'
חזאות בחיל הים
10/06/2015 | 11:08
13
380
שלום, שמעתי שבחיל הים חזאי עושה משמרות של 24 שעות, 
אני מבין נכון שזה אומר שאסור לישון ב24 שעות האלו? או שזה כמו כונן, שמעירים אותך אם צריך, אבל אתה יכול לישון?
לצפיה ב-'"השמועות" אומרות שלרוב ישנים טוב מאוד'
"השמועות" אומרות שלרוב ישנים טוב מאוד
12/06/2015 | 18:02
12
152
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/06/2015 | 18:08
9
97
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
12/06/2015 | 18:14
8
200
אני יכול לספק עוד שמועות.
לצפיה ב-'כמו...'
כמו...
02/07/2015 | 00:37
7
91
(סורי שלא ראיתי, משום מה זה לא שלח לי מייל על זה שהגבת)
לצפיה ב-'מה מעניין אותך?'
מה מעניין אותך?
07/07/2015 | 17:53
6
33
לצפיה ב-'בעיות אחרות שיכולות לעלות'
בעיות אחרות שיכולות לעלות
07/07/2015 | 18:18
5
89
בחיל הים נגיד אמרו לי שיש 2 משמרות של 24 שעות+מעודדים לימודים חיצוניים+יתנו לי ללמוד יום בשבוע גם בהכשרה. האם משהו מזה שקרי?
בנוסף, אם יש לך שמועות על פרוייקט לוטם (אולי זה לא פרוייקט אלא מסלול לוטם, אני לא בטוח מה זה בדיוק+יש סיכוי שטעיתי באיות, זה משהו שקשור לגיוס למפאת בלי קבע)  או מפא"ת באופן כללי, אשמח לדעת.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/07/2015 | 23:57
4
72
על מפא"ת או לוטם אין לי שמץ.

כן, השירות הוא 2 משמרות של 24 (בלילה בעיקרון ישנים). אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים). בהכשרה יותר קשה ללמוד (ואף אחד לא באמת עושה את זה) - אבל גם, בשאר הזמן אף אחד לא יגיד לך מה לעשות (אבל עושים יותר מ-2 משמרות בשבוע בזמן ההכשרה).

בפועל, חלק לא מבוטל מהאנשים לא עושה 2 משמרות, אלה משמרת אחת ומספר יומיות בשבוע.

נקודה כללית (צה"לית) על אישורי לימודים:
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים עם זמן על חשבון המערכת, אז זה לא לגמרי על חשבון המערכת - אתה נדרש לחתום על ימי חופש עבור חלק מהזמן הזה.
אם אתה מקבל (ומבקש) אישור לימודים בזמן החופשי, שלא על חשבון המערכת אז אתה יכול ללמוד בכל זמן שהוא לא שעות הפעילות ולא נלקחים לך ימי חופש. במקרה דלהלן, אתה יכול ללמוד כל זמן שאין את המשמרות - וזה אישור הלימודים אשר ניתן למי שפועל במתכונת הזאת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/07/2015 | 01:05
3
36
לא הבנתי מה התכוונת ב:"אז אתה מבין שאם לומדים אז אין פה הרבה מה לקבל כי בסה"כ יש לך את כל שאר השבוע (שלושה ימים)."
מה זאת אומרת אין הרבה מה לקבל?

ולגבי האישורי לימודים בכללי: אני מועמד למעמד מדען מצטיין, אז זה לא רלוונטי אליי(https://www.aka.idf.il/Main/giyus/general.aspx?cat... = עם מידע על המעמד)
לצפיה ב-'אין הרבה מה לקבל'
אין הרבה מה לקבל
08/07/2015 | 10:53
2
46
אם אתה עושה שתי משמרות. אז כמה פחות עוד אתה יכול לעשות? מה זה אומר לקבל יום חופשי על חשבון המערכת, שתעשה משמרת אחת?
לכן עיקר הגמישות זה כאשר עושים משמרת ויומיות.
לצפיה ב-'זה אומר משמרת אחת של 24 ומשמרת אחת של 16'
זה אומר משמרת אחת של 24 ומשמרת אחת של 16
08/07/2015 | 11:57
1
52
זה מה שהמעמד הזה נותן-ועובדים קשה כדי להשיג אותו...
(כך או כך, עוד לא החלטתי שאני רוצה ללכת לחיל הים, אבל זה האופציה של תש עבורי...)
לצפיה ב-'מצחיק'
מצחיק
08/07/2015 | 12:25
16
לצפיה ב-'גם בחיל האויר ישנים ככה טוב?'
גם בחיל האויר ישנים ככה טוב?
15/06/2015 | 06:14
1
74
לצפיה ב-'פחות טוב'
פחות טוב
16/06/2015 | 00:32
163
וייתכן ששמעתי שאפילו משמעותית פחות טוב...
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/2015 | 15:41
23
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
לצפיה ב-'תורנויות - סרן וקא"ב'
תורנויות - סרן וקא"ב
10/06/2015 | 08:51
2
317
האם זה חוקי לתת תורנויות לקא"ב שסרן לא מבצע?
אם מישהו יכול לתת לי אתר פקודות צהל"י, אני אשמח.
תודה
לצפיה ב-'הכל חוקי'
הכל חוקי
15/06/2015 | 23:35
1
226
יכולים לתת לקא"ב תורנויות שסרן לא יעשה, כי קא"ב לא יכול לעשות תורנויות הקשורות לנשק (פריקת נשקים, העברת מטווחים). אין משהו שממש מעוגן בפקודה צה"לית שמגדירה מה מותר אחד מול השני.

לצפיה ב-'מה שכן מעוגן בפקודה הצה"לית,'
מה שכן מעוגן בפקודה הצה"לית,
17/06/2015 | 20:16
181
הוא שאם יש איזה אל"ם ומעלה שרלוונטי למשא"ן, שחותם שאתה יכול לעשות תורנות כלשהי, אתה תשובץ לבצע אותה.
לצפיה ב-'פורום אקס פקטור נפתח מחדש'
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
09/06/2015 | 17:53
14
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'עתודאי שלומד כלכלה באוניברסיטת תל אביב'
עתודאי שלומד כלכלה באוניברסיטת תל אביב
03/06/2015 | 21:12
164
יש כאן עתודאי שלומד(כיום) כלכלה באוניברסיטת תל אביב?
לצפיה ב-'מיון ארזים שלב א'
מיון ארזים שלב א
02/06/2015 | 19:10
4
1517
קיבלתי זימון למיון למסלול ארזים שלב א.
אני יודע מה זה ארזים ואני הצקתי לצה"ל רבות כדי לקבל זימון, אבל אני לא יודע מה מצפה לי במיון.
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי פירוט או הכוונה. בצו נאמר להביא כלי כתיבה אך שאין צורך במחשבון.
האם מישהו היה במיון הזה ויכול לכוון אותי למה לצפות?
לצפיה ב-'מצטרף ומוסיף'
מצטרף ומוסיף
03/06/2015 | 11:42
537
גם אני קיבלתי
אני אצטרף ואשאל טיפה יותר ממוקד.
האם השאלות שיהיו שם יותר מזכירות מתמטיקה משעממת של תיכון ( נגיד חקירת פונקציות, מציאת שטחים) או שאלות שעוסקות בחשיבה מתמטית והוכחות כאלה ואחרות ?
לצפיה ב-'למתי קיבלת זימון?'
למתי קיבלת זימון?
03/06/2015 | 20:39
1
451
למתי קיבלת זימון?
לצפיה ב-'ליום א הקרוב'
ליום א הקרוב
03/06/2015 | 20:50
401
7/6
לצפיה ב-'מה היה במיונים בסוף?'
מה היה במיונים בסוף?
09/06/2015 | 14:52
503
מה היה במיונים בסוף?
לצפיה ב-'מתי ואיפו עושים בחינת הסיווג בפיסיקה ?'
מתי ואיפו עושים בחינת הסיווג בפיסיקה ?
31/05/2015 | 13:33
1
131
לצפיה ב-'באיזה מוסד?'
באיזה מוסד?
31/05/2015 | 16:59
83
לצפיה ב-'התלבטות קשה בין עתודה למסלול שובל בעתודה..'
התלבטות קשה בין עתודה למסלול שובל בעתודה..
27/05/2015 | 13:57
292
אז ככה .. התקבלתי למסלול שובל במודיעין ואני מתמיין לעתדה .. 
בתוך עתודה אני רוצה ללמוד את הנדסת תכנה או פסגות תכנה
ושובל זה המסלול שאחראי על כל המערך הלוויני של ישראל..
אני מאוד מתלבט בין השניים .. ולא כלכך יודע מה לעשות
אני אפרט פה את הדברים שחשבתי עליהם בעד ונגד.

בעד עתודה ונגד שובל:
1. אם אבחר בעתודה אנצל את שנות השירות שלי לעבודה במקצוע שאעסוק בו בעתיד.
2. אשרת בקצין
3. אלמד כשהחומר עדיין טרי בראש ואני רגיל ללימודים

נגד עתודה ובעד שובל:
1. אם אעשה את התואר אחרי הצבא כנראה שאעשה תואר כפול בפיזיקה ומחשבים .. מהסיבה הפשוטה שאני מאוד מתעניין בשתי התחומים אבל הצבא לא מאפשר לי לעשות את המסלול הנ"ל בטכניון
2. בפן החברתי אהיה עם אנשים בני גילי
3. במהלך התואר אחרי הצבא אוכל ליצור יותר קשרים עם אנשים שייהוו יתרון בפן התעסוקתי בתווך הקצר אחרי התואר וכן התחברות אישית גבוה יותר בגלל הגיל
4. אולי אחרי המסלול הנ"ל ארצה ללמוד דווקא פיזיקה או משהו אחר לגמרי ודעותי יתגבשו יותר לאחד הצדדים (במסלול יש גם חלק גדול של תכנות ובנייה של מערכות ליחידה וכו' .. טעימה משני העולמות)

אשמח לעזרה בהתלבטות שלי .. את ההורים אשתף מחר כשיחזרו מחו"ל :) כרגע אני עומד לפני כנס חתימה בשבוע הבא ו... הזמן אוזל :(
לצפיה ב-'ראיונות המשך - מודיעין'
ראיונות המשך - מודיעין
25/05/2015 | 21:02
563
אהלן,
תוך כמה זמן בערך לאחר יום הראיונות לכלל החילות, מודיעין מזמנים לראיונות המשך?
וספציפית הנדסת תעשייה וניהול - מערכות מידע, יכולים להגיד אילו סוגי שאלות שאלו בראיונות ההמשך?

תודה
לצפיה ב-'מהנדסי מכונות'
מהנדסי מכונות
22/05/2015 | 01:02
280
היי אז ככה אני לומד הנדסת מכונות בשנה השלישית ללימודי בטכניון..והשבוע יש לי ראיונות שיבוץ..
לשאלה,היום קיבלתי טלפון תמוהה ממישהי שטענה שהיא מימ"ל 880 ובקשה שאני אשלח לך קורות חיים במייל.
קודם כל מישהו שמע על ימ"ל 880 למהנדסי מכונות  קצת פרטים..
שנית הכתובת שהיא נתנה הסתיימה בwalla.com הגיוני שזה כתובת למשלוח דברים לימ"לים? מרגיש שעושים לי prank קטן
לצפיה ב-'שיבוצים בפיסיקה'
שיבוצים בפיסיקה
17/05/2015 | 23:52
6
487
היי חברים! :)
אני עתודאית לפיסיקה לקראת ראיונות חזרה לשירות, ויש לי כמה שאלות. בעיקר רוצה לראות לאן כדאי לי לכוון מבחינת שיבוצים אפשריים, ומה יותר מתאים לי באופן אישי. תודה מראש למי שיענה :)
א. שיבוצים! באופן כללי, מהן האפשרויות? כלומר, תחומי עיסוק אפשריים (אופטיקה, אקוסטיקה, מיפוי, משהו שימושי אחר, אני מניחה...) וסוגי העבודה (מחקר, ניתוח של נתונים, פיתוח, עבודה מול תעשיות וכו׳). אני דיי מכוונת לכיוון מחקרי יותר, אם קיימת אופציה כזו.
ב. הממוצע שלי לא זוהר במיוחד, בערך 77. עד כמה זה זוועה? זה עשוי לפגוע בי בצורה משמעותית באפשרויות? אם זה רלוונטי, אין לי שום נכשלים או גרירה של התואר, גם הממוצע שלי בסמסטר האחרון גבוה משמעותית מהממוצע של קודמיו.

בהצלחה לכולם :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/05/2015 | 21:07
1
392
א. יש מאמר של blip שמסכם את היום הפתוח שהיה לו בשנה ב'. המאמר די ממצה מבחינת אפשרויות השיבוץ http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article... שגם לא השתנו כל-כך מאז. חוץ מהחילות המפורטים במאמר יש גם ימ"לים שונים שמקבלים פיסיקאים ובהם השיבוצים יותר מחקריים (וגם יותר טובים).
ב. זה בהחלט יכול לפגוע בשיבוץ. זה גם תלוי באיזה אוניברסיטה למדת, אבל בהחלט יכול להיות שימ"לים וחמ"ן אפילו לא יראיינו אותך, ואם יראיינו אין הרבה סיכוי שתשובצי שם. אם את לא מאוניברסיטה טובה אז כנראה שגם חיל האוויר לא ירצה אותך.

לצפיה ב-'אוי :('
אוי :(
29/05/2015 | 14:10
234
מבאס. תודה על התשובה!
לצפיה ב-'התראיינתי שנה שעברה'
התראיינתי שנה שעברה
18/06/2015 | 00:44
3
149
מי שראיינו היו
חיל הים
חיל המודיעין (3 ראיונות שונים)
מפא"ת
3 ימ"לים - שבפנים אמרו קמג ממג ורפא"ל
3 יחידות עם מספר שלא אמרו גם בפנים (ולא עברתי בהם לשלב הבא)

חוץ מזה אני יודע שראינו אנשים בחיל אויר אבל לא ביום המרוכז, וגם בחקר ביצועים במז"י, גם לא ביום המרוכז.\

אני חושב שמי שמעל 80 או בסביב 80 מתראיין בכל מקום
לצפיה ב-'אז הנה עדכון, הראיונות היו אתמול'
אז הנה עדכון, הראיונות היו אתמול
18/06/2015 | 08:12
1
166
8 אפשרויות שיבוץ, רק חיל אוויר לא סיננו. נכנסתי ל5 מקומות מתוך ה8, בעיקר כי פשוט לא היה להם זמן להישאר מעבר והם רצו לברוח הביתה (אלה היו 1079, אחד החמ״נים ורפאל).
לצפיה ב-'כנראה יש שנים עם תקנים טיפה שונים'
כנראה יש שנים עם תקנים טיפה שונים
19/06/2015 | 17:59
114
אני לא יודע מי סינן אצלנו ומי לא, אני התראינתי לכולם כנראה היה לי מזל מבחינת זמנים כי כשהתראינתי עוד אף אחד לא הלך
לצפיה ב-'אגב'
אגב
18/06/2015 | 08:15
100
מכירה גם כאלה עם ממוצע מעל 80 שלא התראיינו לכל מקום. גם מכירה אנשים עם ממוצע קצת יותר נמוך משלי שנכנסו למקומות שלא הייתי בהם. אני חושבת שהם השתדלו לסנן לא רק לפי ציונים, וממש באופן אישי יותר - מה שדיי אהבתי.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
17/05/2015 | 16:10
20
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
לצפיה ב-'האם עתודאים חייבים בתשלום דמי ביטוח לאומי '
האם עתודאים חייבים בתשלום דמי ביטוח לאומי
16/05/2015 | 20:59
1
140
לצפיה ב-'כן'
כן
26/05/2015 | 00:08
50
לצפיה ב-'המשפיענים של אנשים'
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
10/05/2015 | 12:38
19
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

לצפיה ב-'סמסטר'
סמסטר
09/05/2015 | 23:41
164
אני בשנה רביעית ואחרונה. יכול להיות שאני אעשה סמסטר קיץ עם איזה קורס אחד. הקורס והמבחנים אמורים להיות לפני הגיוס (כלומר שליש אחרון של ספטמבר) - יכולה להיות בעיה ולא יאשרו? אציין שעוד אין לי תאריך גיוס אבל הוא אמור להיות באוקטובר לפי הבנתי
לצפיה ב-'חבר עתודאי שמת מפחד מבר אור'
חבר עתודאי שמת מפחד מבר אור
07/05/2015 | 21:16
1
492
חבר שלי עתודאי והוא עדיין בלימודים, והוא מת מפחד מהגיוס ברמות מטורפות, לא רק בגלל הבר אור אלא בגלל מלא סיבות, הוא ממש לא בן אדם שמתאים למסגרת צבאית.

קיצר אחד הדברים שהוא ממש פוחד מהם זה לא לעבור בר אור בקורס קצינים וליפול בגלל זה (כי הוא די מלא ולא בכושר, ואמרתי לו שהוא יתאמן לזה והוא עדיין חושב שאין סיכוי שהוא יעבור)

איך זה עובד באמת אצל עתודאים? חייבים לעבור בר אור בבה"ד 1 ואין גמישות לגבי זה? 

ויש פה מישהו שהוא בוגר המסלול ורוצה לדבר איתו? הוא התחיל לראות פסיכולוג לגבי זה לאחרונה אבל זה לא עוזר, יכול להיות שאם מישהו שעבר את הכל ויכול להכניס אותו קצת לפרספקטיבה זה יעזור לו.

לצפיה ב-'פסיכולוג?'
פסיכולוג?
08/05/2015 | 20:19
370
אני מאמין שזו טיפה הגזמה. גם אם לא יעבור את בה"ד 1, לא קרה כלום.

בכל מקרה,
הבראור בבהד 1 הוא בדיחה. לא חייבים לעבור אותו בכדי לעבור את הקורס. בבה"ד 1 רוצים לראות מגמת שיפור. היה איתי בחור שסיים את בה"ד 1 עם תוצאה של ~18 דקות ל3 קילומטר.

*נקודה שצריך להדגיש: אם לא תבלוט במהלך הקורס, או לא תתנהג לפי הנורמות, הבראור זו דרך קלה בשביל המפק"צ להעיף אותך מהקורס (במידה ואתה לא עובר אותו). כל עוד תתנהג "כמו קצין", הכל בסדר.
לצפיה ב-'החזרים למשרתים בימ"לים'
החזרים למשרתים בימ"לים
07/05/2015 | 13:24
3
455
היי
אני עתודאי לקראת סיום לימודי. קבלתי הצבה לאחד מהימ"לים. מאחר שהשירות כרוך בלבישת בגדים אזרחים  אבקש לברר האם יש תוספות כלשהן למשרתי החובה  עקב הצורך בנסיעות "על אזרחי" תוספת לרכישת "ביגוד אזרחי" וכו' (או שהוצאות האקסטרה אמורות "ליפול" על הורי). אם התשובה חיובית, למי פונים? איך זה מתנהל?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'אתה תקבל תעודה, שלצד החוגר מאפשרת לך לנסוע בתחבורה ציבורית'
אתה תקבל תעודה, שלצד החוגר מאפשרת לך לנסוע בתחבורה ציבורית
14/05/2015 | 18:14
2
287
על אזרחי. מקבלים גם תוספת של כ-50 ש"ח בחודש כביכול כדי לקנות בגדים אזרחיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/05/2015 | 18:08
1
114
לצפיה ב-'ביגוד'
ביגוד
15/06/2015 | 00:47
112
לפי מה שאני מכיר יש גם תוספת על לבוש אזרחי שמעתי על כאלה שמקבלים חמישים וכאלה שמקבלים 300

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו