לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1709217,092 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עתודה'
עתודה
02/04/2016 | 23:00
1
420
הבן שלי התחיל מסלול עתודה לפרקליטת הצבאית. הגיע לכנס ואח"כ לראיון, בראיון
נאמר לו שאחד מתנאי הקבלה זהו ציון פסיכומטרי, הוא עבר עם ציון של 641 ממוצע בגרויות 95 קב"ה 53. לצערנו כשהוא דיווח למיטב ובקש דח"ש הוא סורב. בינתיים תאריך הגיוס שלו הגיע והוא נשלח לטירונות 02 כלל צהלית. הוא מאוד מעוניין במסלול העתודה יש לו נתונים גבוהים ואת הראיון הוא עבר בהצלחה רבה. ברצוני לציין שיש הסכמה בין הפרקליטת לעתודה לקבל אותו ויש לו עדיפות גבוהה.
מה ניתן לעשות ואיך אפשר לשנות את ההחלטה של מיטב? אפשר ללכת לוועדת חריגים? ואם כן איך עושים את זה?

לצפיה ב-'עדיין רלוונטי?'
עדיין רלוונטי?
27/05/2016 | 22:27
148
שלום זיו,

הקמתי אתר מידע לעתודאים. אם השאלה עדיין רלוונטית תעתיק לפורום שם את השאלה ואדאג שייתנו לך תשובות. תודה,
לצפיה ב-'מתלבט בין תוכניתן לעתודה במדמ"ח'
מתלבט בין תוכניתן לעתודה במדמ"ח
31/03/2016 | 02:18
2
346
אהלן,
אני מלש"ב אמור להתגייס בנובמבר ואני מתלבט בין עתודה במדמ"ח לקורס תוכניתן בחיל תקשוב.
אני אקדמיזטור במתמטיקה, לא הכי אוהב את זה אבל אחלה כרטיס לעולם ההייטק וגם פותח דלת לעבודות של תכנות ואלגורתמים. אבל תמיד רציתי ללמוד מדמח ולהמשיך לתואר שני במדמח ובשביל לעשות את זה אני צריך לעשות השלמות של שנה וחצי בערך.

עכשיו זה שאני אקדמיזטור במתמטיקה(תואר במקביל לתיכון) יכולים לשים אותי בתפקידי מתמטיקה/תכנות כלשהו אבל זה על סמך מקום פנוי וחוץ מזה התקבלתי גם לקורס תוכניתן של חיל תקשוב.

עכשיו אני מתלבש בין האופציות:
1. ללכת לקורס תוכניתן לצבור ידע וניסיון הכל טוב ויפה אבל לא כמו תנאים של עתודאים.
2. אם אתקבל לאקדמיזציה (סיכוי נמוך) אז יש את כל התנאים של העתודאים אבל הסיכון שאני ישובץ למשהו של מתמטיקה ולא תכנות כמו שאני רוצה.
3. להשלים לדו חוגי מתמטיקה ומדמח, אבל פה יש לי שאלה יש סיכוי שבעתודה עם תואר דו חוגי ימיינו אותי כמתמטיקה ולא כמדמח? ועצם זה שכבר יש לי חוג אחד אז בעתודה יכולים לראות שאני כאילו עובד עליהם ולא באמת עושה תואר מלא ב3 שנים אני בעצם רק משלים את החוג השני (מדמח) בלי כל הקורסים כלליים למיניהם או שזה לא ישנה להם כל עוד בסוף יוצא מה שהתחייבתי לו?

סליחה על החפירה ותודה על העזרה!
לצפיה ב-'קורס תכנות מול עתודה'
קורס תכנות מול עתודה
04/04/2016 | 10:50
1
358
היי, אני אענה לגבי מה שאני יודע:
1. הביקוש לתוכניתנים בצבא גבוה הרבה יותר משל מתמטיקאים, לכן מרבית הסיכויים שתשובץ כתוכניתן אם יש לך תואר דו חוגי (שום דבר לא מובטח כמטבן ויכולים להיות הפתעות, אך מדברים על התרחיש הסביר).
2. אם יש לך תואר ראשון במתמטיקה אז חוג במחשבים זה סדר גודל של 30 נקודות זכות- כלומר שנת לימודים אחת. לא חושב שיסכימו לתת לך 3 שנים עבור זה.
3. אני חושב שהכי משתלם בשבילך זה לחתום דח"ש של שנה, בלי קשר לעתודה ואז להתגייס (לאחר שהשלמת חוג במדמח). כך לא תהיה מחוייב לצבא ועם תואג דו חוגי סיכויים גבוהים שתשובץ כתוכניתן (בתנאי שאין לך פרופיל קרבי).

4. התנסית בתכנות שאתה בטוח שאתה רוצה לעסוק בתחום בעתיד? מסלול עתודה הוא מסלול עם התחייבות ארוכה שיכול להקשות עליך בעתיד לעשות הסבה מקצועית ולהשאיר אותך מאוד מתוסכל אם תרצה לשנות תחום עיסוק. מסלול תוכניתן הוא מסלול קצר יותר שלאחריו תוכל להשתבץ לכמעט כל התפקידים שפתוחים לעתודאים ואם תרצה תוכל להשלים תואר שני תוך כדי שירות כך שייתכן כי זה עדיף...

לצפיה ב-'חד משמעית תכנות , תברח מעתודה כל עוד אתה יכול'
חד משמעית תכנות , תברח מעתודה כל עוד אתה יכול
16/04/2016 | 23:51
282
אחיין שלי הלך לעתודה ומתחרט על זה עד היום, ואי אפשר לבטל את החוזה
לצפיה ב-'מתלבט בין תוכניתן לעתודה במדמ"ח'
מתלבט בין תוכניתן לעתודה במדמ"ח
31/03/2016 | 02:18
184
אהלן,
אני מלש"ב אמור להתגייס בנובמבר ואני מתלבט בין עתודה במדמ"ח לקורס תוכניתן בחיל תקשוב.
אני אקדמיזטור במתמטיקה, לא הכי אוהב את זה אבל אחלה כרטיס לעולם ההייטק וגם פותח דלת לעבודות של תכנות ואלגורתמים. אבל תמיד רציתי ללמוד מדמח ולהמשיך לתואר שני במדמח ובשביל לעשות את זה אני צריך לעשות השלמות של שנה וחצי בערך.

עכשיו זה שאני אקדמיזטור במתמטיקה(תואר במקביל לתיכון) יכולים לשים אותי בתפקידי מתמטיקה/תכנות כלשהו אבל זה על סמך מקום פנוי וחוץ מזה התקבלתי גם לקורס תוכניתן של חיל תקשוב.

עכשיו אני מתלבש בין האופציות:
1. ללכת לקורס תוכניתן לצבור ידע וניסיון הכל טוב ויפה אבל לא כמו תנאים של עתודאים.
2. אם אתקבל לאקדמיזציה (סיכוי נמוך) אז יש את כל התנאים של העתודאים אבל הסיכון שאני ישובץ למשהו של מתמטיקה ולא תכנות כמו שאני רוצה.
3. להשלים לדו חוגי מתמטיקה ומדמח, אבל פה יש לי שאלה יש סיכוי שבעתודה עם תואר דו חוגי ימיינו אותי כמתמטיקה ולא כמדמח? ועצם זה שכבר יש לי חוג אחד אז בעתודה יכולים לראות שאני כאילו עובד עליהם ולא באמת עושה תואר מלא ב3 שנים אני בעצם רק משלים את החוג השני (מדמח) בלי כל הקורסים כלליים למיניהם או שזה לא ישנה להם כל עוד בסוף יוצא מה שהתחייבתי לו?

סליחה על החפירה ותודה על העזרה!
לצפיה ב-'שאלה, אנא ענו במהירות'
שאלה, אנא ענו במהירות
29/03/2016 | 21:11
4
521
שלום, לא מזמן שאלתי שאלה לגבי אחייני שסיים תואר, גוייס וקיבל שיבוץ שאינו מעוניין בו. באחד הימים הקרובים (אולי אפילו מחר) אחייני יפגוש את מפקדו ויתראיין אצלו. אחייני לא יודע האם לומר למפקד שהוא לא מעוניין בשיבוץ שקיבל במהלך הראיון. הוא חושש שהמפקד יתנקם בו לאורך השירות (6 שנים שירות) ויקשה עליו אם אחייני יראה חוסר מוטיבציה כבר בהתחלה.

מה אתם ממליצים לעשות במצב הזה? מצד אחד אחייני לא מרוצה מהשיבוץ שקיבל (בלשון המעטה) ומצד שני 6 שנים זה הרבה זמן ואם המפקד ירצה תהיה לו את היכולת ממש להתעלל בו לאורך השירות.

אנא ענו במהירות ובפירוט, תודה לעונים
לצפיה ב-'עדיף להציף תחושות כמה שיותר מוקדם'
עדיף להציף תחושות כמה שיותר מוקדם
04/04/2016 | 11:00
260
למפקד אין אינטרס להתנקם באף אחד, אם הוא יציג את תחושתו בצורה מנומסת זה יהיה בסדר. אף אחד לא נוטר טינה ובוודאי שחודש של עבודה איכותית יזכיח הכל. למפקד יש הרבה דברים על הראש ותהיי בטוחה שהאחיין שלך זה לא הדבר היחידי שמעסיק אותו.
אם זאת, כנראה שרוב הסיכויים שזה לא ישנה הרבה והוא יצטרך לחכות לתפקיד שני...
לצפיה ב-'פורום עורך דין צבאי - אפשר להתייעץ איתו'
פורום עורך דין צבאי - אפשר להתייעץ איתו
14/04/2016 | 22:07
2
196
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2473/צבא/עורך_דין_צבאי

מודה לאלוהים שבסוף לא הלכנו לעתודה ....
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
14/04/2016 | 23:06
68
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
14/04/2016 | 23:09
32
לצפיה ב-'גיוס לאחר פרישה - דחוףףף'
גיוס לאחר פרישה - דחוףףף
28/03/2016 | 15:29
1
384
שלום לכל העוזרים!
לאחר הרבה התלבטויות החלטתי לפרוש מהעתודה והרמ"דית שלי הודיעה לי שהגיוס שלי יהיה ב3.4. לאחר הרבה זמן שלא קיבלתי שום צו פניתי למדור עתודה (שענו אחרי שעתיים בערך..) ושם אמרו לי שאני אמורה לבוא ללא צו לתל השומר על מדים עם תיק לשבועיים ויש מצב שאני אעבור טירונות וגם יש מצב שלא, תלוי בקצין מיון. יש כאן מישהו שעבר משהו דומה או מכיר מישהו כזה ויכול לעזור לי פה?? מה אמור להיות ביום הזה? כמה אני באמת מחליטה על המקום שאני אלך אליו? והאם אפשר לדחות את זה לתאריך מאוחר יותר כדי שאולי אצליח להשתבץ לתפקיד שאני רוצה לפני הגיוס עצמו?? דחוף!!!!
תודהה
לצפיה ב-'וואו, אשמח לעזרתך'
וואו, אשמח לעזרתך
27/05/2016 | 22:30
126
שלום,
הקמתי אתר מידע לעתודאים והייתי שמח לדעת איך הסתיים הסיפור שלך כדי להוסיף את הידע שצברת לאתר. תרצי לעזור?
זה האתר:
לצפיה ב-'דחוף מאוד!!'
דחוף מאוד!!
25/03/2016 | 16:05
8
532

אחיין שלי עומד להתגייס לצבא לאחר שסיים תואר ראשון. הצבא שם אותו בשיבוץ שלא רלוונטי למקצוע שלמד. יש משהו אפשר לעשות במצב כזה? (מלבד ערעור ,אחייני עירער והצבא לא עשה עם זה כלום). האם יש עילה לגרום לצבא לבטל את שירות הקבע? אם כן איך עושים את זה? למי פונים? יש גוף שיכול להתערב ולגרום לזה לקרות? אם כן איך מגיעים אליו ואיך עובד הליך הפנייה?

מחכה לתשובה, בבקשה ענו תשובה מפורטת הכי מוקדם שתוכלו! תודה רבה לעונים

לצפיה ב-'למה לפתוח הרבה דיונים במקביל?'
למה לפתוח הרבה דיונים במקביל?
25/03/2016 | 16:15
7
197
אין במה שאתה רושם שום דבר דחוף, מחר בבוקר העולם לא יתפוצץ אם לא תקבל מענה.

אין צורך לפתח הרבה דיונים, תגיב בדיון הראשון שפתחת.
מה הוא למד, איפה הוא שובץ (ולמה ההחלטה שזה לא במקצוע), בפני מי הוא ערער, מה ענו לו?

אם מדור עתודה הגדיר את השיבוץ במקצוע, אז אין עילה.
לצפיה ב-'לא ראיתי שהתפרסם הדיון הראשון שהוא זהה. אך זה חשוב ו'
לא ראיתי שהתפרסם הדיון הראשון שהוא זהה. אך זה חשוב ו
25/03/2016 | 16:34
6
193
אבקש בכל זאת תשובה לשאלתי אשר פרסמתי

אחייני למד מדעים ושובץ למקום שעוסק בדברים שמתאימים לגיאוגרף יותר מאשר למדען (מיפוי, מזג אוויר וכו') . הוא ערער בפני המדור של עתודה לגבי השיבוץ וביקש להתמיין לחיל אחר. המדור ענה לו שיבדוק את זה ולאחר חודשים של המתנה לאחר שאחייני לא הבין למה הבקשה לוקחת כל כך הרבה זמן והתקשר למדור במדור ענו לו שהסתיימו ההקצאות לחיל ובדיעבד אחייני גילה שהמדור שיבץ לשם אנשים אחרים לאחר שהוא היה זה שערער וביקש להתמיין לשם. 

אני חוזר על השאלה שפרסמתי, אנא ענו לי. אם זה לא היה חשוב לא הייתי מפרסם: האם יש דרך לגרום לצבא לבטל את שירות הקבע ? קיים גוף שניתן לפנות אליו ויכול לגרום לזה לקרות? אם כן איך קוראים לו ואיך עובד התהליך של הפנייה אליו והתקשורת איתו?

במידה ולא מה כן אפשר לעשות במצב כזה? המון תודה לעונים
לצפיה ב-'..'
..
25/03/2016 | 16:51
5
150
אני מניח שהוא פיזיקאי , זה נכנס להגדרה של "שיבוץ במקצוע" מבחינת הצבא.

אענה לך - לא, אין.

מה ניתן לעשות - להתגייס ולהגיד שהוא אינו מרוצה מהשיבוץ ומעוניין בתפקיד אחר, ולקוות במוקדם או במאוחר שהדבר יתאפשר.

כמובן אפשר ללכת לפתרונות של לרוץ בעירום בבסיס ולצעוק "אני תפוז ", מה שיקדם את שחרורו המהיר.
לצפיה ב-'מודה לך על המענה'
מודה לך על המענה
25/03/2016 | 17:14
4
162
אין אף גוף שמטפל במחדלים שמבוצעים על ידי הצבא? אחייני מסתובב עם תחושת החמצה גדול וכך מתחיל שירות של 6 שנים ביודעו שלא נאמרה לו האמת. מחדל של המדור הוביל לשיבוץ שאמנם מוגדר על ידי הצבא כ"שיבוץ במקצוע" אך באופן מעשי הצבא מנע שיבוץ במקצוע. 

במידה ולא, אין לו שום דרך בתור חייל להביא לביטול שירות הקבע? 
האם יש אפשרות להחזיר כספים ולקצר את השירות לאחר שאחייני ישובץ לתפקיד שהצבא הגדיר לו?

לצפיה ב-'תשובה בבקשה?'
תשובה בבקשה?
25/03/2016 | 18:14
1
70
לצפיה ב-'ענו לך על הכל. חבל שאתה לא קורא בין השורות.'
ענו לך על הכל. חבל שאתה לא קורא בין השורות.
25/03/2016 | 18:25
159
אין שום דבר שהוא או אתה יכולים לעשות כדי לשחרר אותו מקבע בדרכים "נעימות" כמו החזרת הכסף.

הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לבקש שיבוץ מחדש כשיחזור לשירות בצינורות המקובלים ולקוות שזה יקרה.
חוץ מזה, הוא תמיד יוכל להשתחרר בדרכים פחות נעימות, על זה תוכל לקרוא כאן בפורום הרבה.
לצפיה ב-'כמו שעניתי לך'
כמו שעניתי לך
25/03/2016 | 19:41
1
147
אני מבין את התחושה האישית הלא נעימה, אבל אין פה שום "מחדל".
הוא שובץ בתפקיד שמוגדר ואושר ע"י הצבא כמתאים למקצוע שלו (וזה שהוא אתה ואפילו אני חושבים שזה שיבוץ לא טוב, לא משנה)

ולא, כמו שכתבתי, אין דרך לבטל את הקבע, להחזיר את הכסף או לקצר את השירות.
הפתרון, כמו שכתבתי, זה לפנות למפקדיו כשיגיע לחיל ולהעלות את הטענות (רצון להחליף תפקיד\לקצר את הקבע) והם ישקלו זאת (ובסבירות כלשהי, הוא יקבל תשובה שלילית).
כמובן אפשר לפנות לדרכים פחות נעימות כמו שבתגובה מעלי

ואם אתה לא מקבל תשובה תחכה ויענו לך.
לצפיה ב-'תודה על התשובות, אנחנו מעריכים את זה.'
תודה על התשובות, אנחנו מעריכים את זה.
25/03/2016 | 19:51
55
לצפיה ב-'בחירת מקצוע בעתודה- דחוף מאוד!!'
בחירת מקצוע בעתודה- דחוף מאוד!!
25/03/2016 | 14:14
2
410
שלום,
אני תלמידה ביב' ומתלבטת בין הרבה מקצועות ללימודים בעתודה. הבנתי מהודעות קודמות שעתודה לא הכי מומלצת למתלבטים ובכל זאת, אשמח אם תענו, אני חייבת לדרג העדפות ביומיים הקרובים ואני ממש מיואשת..
(אם זה רלוונטי לתשובה-אין לי בעיה להתקבל מבחינת הנתונים, לפחות בינתיים)

1. איך באופן כללי משתבצים עתודאים שלמדו מקצוע דו חוגי? הם בוחרים לאן להשתבץ?
2. מסלול דו חוגי: פסיכולוגיה-מדמ"ח- אם אתם מכירים מישהו או שמעתם- לפי איזה מקצוע משתבצים, לאן ואיך השירות?
3. האם המסלול במדמח-פסיכו כדאי בכלל בעתודה? במיוחד אם המטרה בבחירת המסלול היא לימודי מדעי המוח?
(יש תכנית משולבת כזו באוניברסיטת תל אביב), או שבעתודה עדיף ללכת על מקצועות ההנדסה, אחרת השיבוץ גרוע מיוחד?
4. קצת פחות קשור, אבל אני חדשה כאן ולא יודעת איפה לשאול- אילו תארים הם אופטימליים ללימודי מדעי המוח? שמעתי למשל שחוקרים כיום מעדיפים מישהו עם תואר ראשון בפיסיקה על פני ביולוגיה. האם זה נכון? והאם אפשר להגיע למחקר בתחום מתארים מגוונים?
5. ריאלי VS הומאני- האם התלבטתם בין שני התחומים? מה החלטתם? (אם אתם כאן- כנראה משהו ריאלי...)
או שמתלבטים כרוניים כמוני לא נמצאים בפורומי עתודה..?

אשמח אם תענו על חלק מהשאלות לפחות, זה מאוד יעזור לי בכל הבלגן..
תודה ענקית!

לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
25/03/2016 | 18:09
1
248
אענה על מה שאני יכול:

1. לא יודע באופן פורמאלי איך התהליך מתבצע. אך מהיכרותי עם הצבא עד כה, כנראה רוב הסיכויים שישבצו אותך במקצוע שיותר נדרש מבחינת הצבא.

2. בהתאם לתשובה 1: אני מאמין שמרבית הסיכויים שבמסלול כזה תשובצי במדעי המחשב ולא בפסיכולוגיה (יותר נדרש מבחינת הצבא).

3. לא חושב. 6 שנים זה הרבה זמן לשכוח את החומר התיאורטי שלמדת בתואר ועד אז תישארי בעיקר עם הפרקטיקה שרכשת בתואר. נראה לי שיותר נכון במסגרת התואר הראשון לצבור רקע אקדמי חזק ולאו דווקא ללמוד חומר שיהיה רלוונטי למדעי המוח. בכל מקרה מסלולי הלימוד לתואר שני במדעי המוח פתוחים לבעלי תואר ראשון במדעי המחשב/ביולוגיה/פיסיקה עם מספר השלמות. לכן נראה שרקע בסיסי טוב בתואר הראשון חשוב יותר מחומר רלוונטי למדעי המוח.

4. למרות ההקדמה - תשקלי שוב. את הולכת לשרת 6 שנים במקצוע שבחרת ולהשתחרר אי שם בגיל 27-28. אם העדפותייך ישתנו עד אז יוצא שאת מתחילה מחדש בגיל מאוחר יחסית ומבזבזת 6 שנים מחייך על דבר שלא תיהני ממנו ואולי אפילו יבאס אותך. גיל 27-28 זה גיל מאוחר יחסית בו מתחילים לרוב להקים משפחה ומאוד קשה לבצע הסבות מקצועיות (אל תשכחי שהסבה מקצועית זה לא רק לימודים אלא גם עבודה מספר שנים לאחר הלימודים במשכורת נמוכה יחסית בשביל לרכוש ניסיון...).
נשמע שכרגע את מאוד מכוונת למדעי המוח, ולא נראה לי שיש יותר מידי מה לעשות עם זה בצבא...

בכל מקרה שיהיה לך הרבה בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה! אני בהחלט חושבת ושוקלת שוב..'
תודה רבה! אני בהחלט חושבת ושוקלת שוב..
26/03/2016 | 23:16
69
לצפיה ב-'שאלה דחופהה לגבי פרישה'
שאלה דחופהה לגבי פרישה
24/03/2016 | 17:22
5
404
שלום לכולם, יש לי אחיין שעוד מספר ימים מתגייס כעתודאי. הוא סיים את התואר הראשון ושוקל פרישה מהמסלול. מה קורה אם הוא פורש בשלב זה של המסלול? יקחו אותו כחייל רגיל או שיבטלו את הקבע, ידרשו כסף ועדיין ישימו אותו במקצוע? יש איזשהו קנס עונש על פרישה?
האם הוא יוכל לפרוש אחרי שהוא מגיע לתפקיד בחיל שהוא משובץ אליו?  במידה והוא מחליט לפרוש איך זה עובד התהליך? למי הוא צריך לפנות ומה יקרה איתו בהמשך? 
אם הוא יפרוש לאחר שישבצו אותו לתפקיד האם המשך השירות יהיה באותו תפקיד או שיעבירו אותו מהתפקיד?
מחכה לתשובה מפורטת כמה שיותר מהר, תודה לעונים
לצפיה ב-'התשובה פשוטה'
התשובה פשוטה
24/03/2016 | 18:21
4
291
הוא לא יכול לפרוש
לצפיה ב-'למה לא יכול? פרט בבקשה'
למה לא יכול? פרט בבקשה
24/03/2016 | 20:56
3
158
לצפיה ב-'אחיין שלך חתם על חוזה'
אחיין שלך חתם על חוזה
25/03/2016 | 10:37
2
256
הצד השני מילא את החוזה, ואין לצד השני באמת סיבה לאפשר לאחיין שלך לא למלא את הצד שלו.

כמובן יש שלל דרכים שאנשים יוצאים מהצבא בלי קשר
לצפיה ב-'ומה קורה אם מפרים את החוזה?'
ומה קורה אם מפרים את החוזה?
25/03/2016 | 15:24
1
224
על פי מה שהבנתי מאחייני השיבוץ שקיבל אינו תואם את המקצוע שלמד ואינו רלוונטי אליו 
לצפיה ב-'התאמה למקצוע'
התאמה למקצוע
25/03/2016 | 15:52
235
דבר ראשון, בהרבה מקרים כאלו קיים פער בין מה שהצבא מגדיר במקצוע ובין מה שאולי אחיינתך מגדיר במקצוע.

אם באמת יש אי התאמה בין השיבוץ למקצוע, שיתחיל משיחה עם מפקדיו, אנשי כ"א ביחידה ועם מדור עתודה, במקרה כזה הוא בדרך כלל ישובץ מחדש.

לצפיה ב-'דחוף מאוד !!'
דחוף מאוד !!
25/03/2016 | 15:39
1
230
אחיין שלי עומד להתגייס לצבא לאחר שסיים תואר ראשון. הצבא שם אותו בשיבוץ שלא רלוונטי למקצוע שלמד. יש משהו אפשר לעשות במצב כזה? (מלבד ערעור ,אחייני עירער והצבא לא עשה עם זה כלום). האם יש עילה לגרום לצבא לבטל את שירות הקבע? אם כן איך עושים את זה? למי פונים? יש גוף שיכול להתערב ולגרום לזה לקרות? אם כן איך מגיעים אליו ואיך עובד הליך הפנייה?

מחכה לתשובה, בבקשה ענו תשובה מפורטת הכי מוקדם שתוכלו! תודה רבה לעונים
לצפיה ב-'יש תקווה'
יש תקווה
27/05/2016 | 22:33
70
שלום,

הקמתי אתר מידע לעתודאים. אם תעתיק את השאלה שלך לשם אדאג לתת לך תשובה מפורטת + אנשי קשר.
זה האתר:
לצפיה ב-'תעשיה וניהול'
תעשיה וניהול
25/03/2016 | 00:44
1
164
אהלן חברה אז אחרי מחשבות על כלכלה והבנה שהשוק האזרחי לא הכי פורח בתחום ,שוקל תעשיה וניהול בעתודה . מה דעתכם ? הפוסטים שמצאתי די ישנים P: . השיבוצם בתחום אטרקטיביים ? אשמח למידע 
לצפיה ב-'אני עתודאי תעו״ן'
אני עתודאי תעו״ן
27/05/2016 | 22:35
75
שלום עדיין רלוונטי?
הקמתי אתר מידע לעתודאים. אם תעתיק את השאלה לשם אדאג לענות בפירוט. תודה.
לצפיה ב-'יחידת ספיר'
יחידת ספיר
22/03/2016 | 05:59
775
מישהו שמע על יחידת ספיר במודיעין? 
האם היא מתאימה לעתודאים למדעי המחשב?
מה עושים שם?
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:14
37
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'הכנסה בשירות חובה'
הכנסה בשירות חובה
11/03/2016 | 16:31
1
236
שלום לכולם,
רציתי לשאול את העתודאים שבשירות חובה\ סיימו שירות חובה איך הסתדרתם עם השכר בחובה, האם הצלחתם לשלם עבודה בנוסף לשירות והאם העבודה הייתה במקצוע.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובות בנוגע להכנסה בשירות חובה'
תשובות בנוגע להכנסה בשירות חובה
25/03/2016 | 18:17
181
היי,
המשכורת בשירות חובה נחמדה (נכון להיום בסביבות 1800 ש"ח), אך לא מספיקה בשביל לחיות באופן עצמאי.

ניתן לשלב עבודה נוספת והצבא נותן אישור לכך, אך כמובן רק בשעות שמחוץ לפעילות. קשה מאוד למצוא עבודות במקצוע אם יום עבודה בממוצע בצבא מסתיים ב- 17:30-18:00 (אם תיקח זמן הגעה למקום העבודה תראה שאתה פנוי לא לפני 19:00 בערב. כמה שעות כבר יש לך לתת? כמה מקומות אתה מכיר שיסכימו למוד עבודה כזה?).
לכן בדרך כלל מסתפקים בעבודות שניתן לעשות מהבית ואין מבחר יותר מידי גדול של כאלה. כמו כן, מיותר לציין שאתה חוזר הביתה די עייף בשעות הערב ולא תמיד יש לך יותר מידי אנרגיות לעבוד.

אולם, אני לא חושב שיש צורך לעבוד בזמן הצבא. המשכורת מהווה דמי כיס די יפים ואתה יכול לגור עם ההורים.
אם מסיבה כלשהי, לא מתאפשר לגור עם ההורים, ניתן לבקש לשרת בבסיס עם מגורים (ואם אין מגורים ניתן לגור בבית החייל בסמוך למקום בו אתה משרת). כך שברגע שאין לך צורך לשלם על מגורים ועל מזון אז המשכורת הצבאית מספיקה מעל ומעבר.

מקווה שעזרתי קצת...
לצפיה ב-'מה הסיכוי שעתודאי למחשבים יוקצה לסייבר לאחר מכן?'
מה הסיכוי שעתודאי למחשבים יוקצה לסייבר לאחר מכן?
07/03/2016 | 15:08
324
אהלן.
אני מגיע לצבא עם תואר ראשון במדעי המחשב, והבנתי שהצבא מתייחס אלי כמו אל עתודאי.
השאלה שלי היא כמה מהעתודאים למדעי המחשב התעסקו אחרי התואר בסייבר בצבא, וכמה בדברים אחרים.
תודה.
לצפיה ב-'מס' הטלפון של מדור קישור מילואים לרופאים בחר"פ? תודה!'
מס' הטלפון של מדור קישור מילואים לרופאים בחר"פ? תודה!
04/03/2016 | 13:07
59
לצפיה ב-'קורס חובלים'
קורס חובלים
29/02/2016 | 20:32
130
שלום,
אני עתודאי להנדסת חשמל באמצע השנה השנייה. הגעתי להחלטה שאיני רוצה לשרת כעתודאי אלא לבצע תפקיד הכולל יותר שטח ומאמצים פיזיים (הבנתי שתפקידים כאלה אינם מוצעים לבוגרי הנדסת חשמל, תקנו אותי אם אני טועה), ולכן החלטתי לנסות להתמיין לקורס חובלים. לאחר שהפכתי את האינטרנט ואת הפורום בניסיון למצוא מידע על התהליך ולא מצאתי, אשמח לשמוע ממישהו שעשה את המעבר (עתודה לחובלים) או מאדם שפרש מעתודה לקרבי
תודה מראש

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 13:54
37
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

פורומים חדשים בתפוז
09/02/2016 | 14:40
12
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'יציאה לקצונה'
יציאה לקצונה
08/02/2016 | 19:51
290
שלום. הודיעו לי שבעוד מספר ימים אני צריכה להתייצב למיונים בבהד 7. יש לי מספר שאלות..
קודם כל אמורים לעשות בראור? לי יש פרופיל 64 אז זה נכון שאני אמורה לעשות את זה בהליכה? ואם כן אז בכמה דקות? ואם לא עוברים יש אפשרות להיבחן שוב אולי במועד אחר?
דבר שני..
מה עושים בבהד 7? הבנתי שזה סיטואציות חברתיות אבל אפשר משהו יותר מפורט מזה... כמו דוגמאות לסיטואציות שיכולות להופיע ומה מחפשים שם ? ..
מה הסיכויים לעבור? האם הסיכויים הם גבוהים? אם לא עוברים יש אפשרות לערער?
בתור מישהי שעברה וועדת חריגים האם מסתכלים על "חריגים" בצורה שונה בוחנים אותם אחרת? אחר כך בסוף היום כשעושים את הוועדה הסופית ומחליטים מי עבר ומי לא אז זה שאתה "חריג" עלול להשפיע על ההחלטה שלהם?
אשמח לתשובות.. אני טיפה לחוצה... בתודה ! :)
פורומים חדשים בתפוז
03/02/2016 | 15:13
11
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ