לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1613416,134 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:49
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מתלבט וזקוק לעזרה- צריך החלטה בדחיפות'
מתלבט וזקוק לעזרה- צריך החלטה בדחיפות
29/09/2017 | 10:49
122
יש לי 2 אפשרויות- האחת היא פרמדיק צבאי או לבחור בעתודה בתחום הסיעוד (אח מוסמך)
לפי מה שהבנתי בתור פרמדיק רק במקרים של חירום (לחימה, תרגיל) אני לוקח חלק בטיפול בפצועים. שאר הזמן אני כאחד החיילים ויכול לצאת לשמירות וכ"ו. תקנו אותי אם אני טועה, אשמח לשמוע מאדם בעל ניסיון מה באמת הרוטינה של הפרמדיק בזמנים של רגיעה. ואיפה ממוקם הפרמדיק בזמן הלחימה- נכנס עם הכוח לשטח אש או שנמצא מחוץ ואוסף פצועים
כמו כן, מעניין אותי לדעת איזה תפקיד אבצע בשירותי במילואים- האם אהיה כחייל רגיל או כפרמדיק.
מצד שני, רציתי לשאול איזה פעולות מוסמך לבצע אח חוץ מבדיקות של גובה, משקל, לחץ דם (מדדים) ומתן קטטר וזונדה. כמו כן איזה תפקיד אמלא בצוות הרפואי בחדר ניתוח או טיפול נמרץ?- אבצע פעולות בסיסיות שכאילו או יש משהו מעבר שאני לא מודע אליו
האם אח בתור מקצוע נותן לי הזדמנות להיות אדם שמבצע אנליזה בחולה ומתן טיפול מתאים כמו רופא או שמא אני מוגבל יחסית לפעולות שאני מבצע. משום שבצבא רוב העתודאים מכוונים לתפקידים של פיקוד וניהול דבר ששונה בתכלית מהעבודה במשק
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'ברקים'
ברקים
17/09/2017 | 14:26
105
מישהו  יודעמתי יש תשובות ואם זה בדואר או בצורה אחרת?

לצפיה ב-'לא התקבלתי לפסגות'
לא התקבלתי לפסגות
04/09/2017 | 17:07
375
היום קיבלתי מכתב שלא התקבלתי לתוכנית פסגות הנדסת תוכנה בטכניון,מה זה בדיוק אומר ,האם אני עדיין אוכל למוד בעתודה? מה זה יהיה ,מדעי מחשב בטכניון או את העדיפות השניה שלי כשנרשמתי לעתודה?
לצפיה ב-'מתקשה לבחור מסלול - צמרת או רפואת חירום?'
מתקשה לבחור מסלול - צמרת או רפואת חירום?
28/08/2017 | 10:20
120
היי, אני תלמידה בכיתה יא", לומדת במגמת רפואה ואני מתקשה להחליט מה לעשות ואשמח לשמוע דעות שונות: 
1. מה תנאי הקבלה לעתודה רפואית צמרת ?
2. במה שונה המסלול העתודאי של רפואת חירום ממסלול של פרמדיק צבאי פשוט?
3. אני שואפת להיות כירורגית בעתיד, ועתודה רפואית זה נורא משתלם ונוח, אבל אני מפחדת שכשאני אסיים 7 שנות לימודים אני ארצה להתחיל להתמחות בכירורגיה והדבר האחרון שאני אחשוב עליו זה קצונה ושירות צבאי ובכלל מפחדת להגרר לקבע, מה הייתם ממליצים לי? להילחם על עתודה רפואית? ללכת למסלול רפואת חירום? מסלול פרמדיק צבאי? אני טועה ? אני אשמח לדעת כמה שיותר ואולי לשמוע שאני טועה

בנוסף, אני אשמח לשמוע סיפורים אישיים וכו' 
לצפיה ב-'סיוע בשכר דירה לחייל בודד בתקופת הלימודים עבור עתודה אקדמית'
סיוע בשכר דירה לחייל בודד בתקופת הלימודים עבור עתודה אקדמית
10/07/2017 | 19:08
106
שלום, השאלה היא כזאת, האם מישהו יודע מהו הסיוע שהולך לי בשכר דירה? כמו שהבנתי יש מלא אירגונים שונים, אך אני עדיין לא בעניינים. אני גם עולה חדשה, אז בכלל אין לי מושג למי לפנות. 
איפה אני יכולה למצוא את המידע??? באתרים לא כתוב כלום, כותבים רק על סיוע בתקופת השירות עצמה... מה האירגונים שאפשר לפנות??
ועל איזה סכומים מדובר? משהו סימבולי כמו מאתיים מעמידר? או שיש תמיכה נוספת?
לצפיה ב-'אקדמיזציה מתמטיקה // שאלות'
אקדמיזציה מתמטיקה // שאלות
09/07/2017 | 21:13
141
שלום לפורום. אני בן 22 . סיימתי ללמוד מתמטיקה (ראשי) ומדעי המחשב (משני) בהצטיינות בארה״ב. עליתי לארץ, חייב ורוצה לשרת. פניתי למדור אקדמיזציה ומציעים לי ראיון (בינתיים אחד) במקום שנקרא מפ״ט . שאלות:
1. למישהו יש טיפים על המקום הזה ?
2. האם אמורים להיות לי עוד ראיונות ?
3. ראיתי פה איפשהוא את המילה ״רפרנט״ - מה זה ? מי זה ?
4. בגלל שאני עולה חדש וממש לא מחובר... איזה עוד שאלות אני צריך לשאול ? ואת מי ?
לצפיה ב-'שיבוץ לא במקצוע'
שיבוץ לא במקצוע
27/03/2017 | 22:03
478
אני רוצה להגיש הצהרה על שיבוץ לא במקצוע (אני באמת מאמין שזה המצב אצלי). אני לא ממש סגור על למי צריך לפנות, ויש לי הרבה התלבטויות כמו מה ומתי להגיד למפקדים, מה לכתוב בהצהרה, ואני ממש אשמח אם מישהו שמכיר את התהליך, או אפילו עבר אותו בעצמו יוכל לספר קצת על החוויה ולתת טיפים.
ואם יש איפשהו דיון/הסבר טוב על זה אני גם אשמח להפניה.
תודה!
לצפיה ב-'עתודה'
עתודה
21/03/2017 | 05:07
412
היי קיבלתי פרופיל 24 זמני לשנה לפני זה הייתי פרופיל 45 ונרשמתי לעתודה והתקבלתי אחר כך הורידו לי את הפרופיל ל24 כמו שציינתי זה יכול לפגוע לי בעתודה תודה לעוזרים
לצפיה ב-'עבריינות ואינטליגנציה גבוהה....'
עבריינות ואינטליגנציה גבוהה....
09/02/2017 | 09:40
382
בעלי אינטליגנציה גבוהה שנוטים לעבריינות   = ימצאו  "מעסיק" שינצל את "הנטייה". יש בעיה רק עם צד ג = הקורבן.
לצפיה ב-'שיבוץ בצבא בעתודת מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים '
שיבוץ בצבא בעתודת מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים
24/01/2017 | 01:43
223
מה האפשרות לשיבוץ אם אני אעשה עתודה בתחום מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ?
לצפיה ב-'שיבוצים בעתודה במסלול דו חוגי פיזיקה כימיה'
שיבוצים בעתודה במסלול דו חוגי פיזיקה כימיה
26/12/2016 | 10:52
251
היי, מישהו יודע מה השיבוצים במסלול הזה? (דו חוגי פיזיקה כימיה)
או דו חוגי כימיה פיזיקה?

תודה.

לצפיה ב-'פרישה ממסלול העתודה בזמן הלימודים שנה א '
פרישה ממסלול העתודה בזמן הלימודים שנה א
24/12/2016 | 16:33
413
אני לומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, סמסטר א' ומעוניין לפרוש, לא בהכרח מהקושי בלימודים ( שבהחלט קיים ) ולא מהחרטה מהמקצוע שאני כן אתעניין ללמוד בו אחרי צבא אלה אני פשוט לא רוצה להתחייב לקבע. אני אומר לצמצם נזקים ולפרוש אבל השאלה מתי הכי כדאי לי לפרוש ? האם כדאי לי לסיים שנה מהתואר שהיא אולי השנה המאתגרת ביותר ולחסוך את זה לאחרכך ? או שכדאי לי לפרוש כמה שיותר מוקדם. ( יש גם את הפאן הכספי שכבר שילמתי אז אולי כדי לנצל את זה ).

ובנוסף איך והאם זה משפיע לי על השיבוץ אחרכך ?
לצפיה ב-'יחסים בינלאומיים, מדע המדינה, כלכלה או מדעי המזרח התיכון'
יחסים בינלאומיים, מדע המדינה, כלכלה או מדעי המזרח התיכון
14/12/2016 | 18:43
131
שלום. אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי עם ההתלבטות שלי. אני מתכוון להרשם לעתודה (ברגע שמערכת ההרשמה באתר "מתגייסים" תתחיל לעבוד לי... כל רגע עכשיו...), ואני גם בטוח מה אני רוצה לעשות באזרחות- משהו שקשור בפוליטיקה או עבודה מדינית, כמו עוזר פרלמנטרי או צוער במשרד החוץ.
הייתי בטוח עד עכשיו שהתואר המשני במסלול דו-חוגי זה משהו שבוחרים באופן עצמאי, אבל נראה שאני צריך לבחור את שני החוגים בהרשמה לעתודה. יש ארבעה מקצועות שם שאני מתלבט ביניהם: יחסים בינלאומיים, מדעי המדינה, מדעי המזרח התיכון וכלכלה (במקצוע האחרון אני לא רוצה לעסוק בצבא).
עכשיו, השיקולים העיקריים שלי הם אלו:
  • שילוב של אילו מקצועות יעלה את הסיכוי שלי להתקבל לעתודה במקצועות האלו?
  • איזה שילוב יעזור לי להגיע לתפקיד מעניין בצבא, כמו אמ"ן/מודיעין, קישור לכוחות זרים או דוברות צה"ל.
  • מה יתן לי את הניסיון המועיל ביותר כדי להתקבל למקצועות שפירטתי בתחילת הפוסט באזרחות (אם אני אחליט לא להשאר בצבא).
כרגע אני נוטה לכיוון יחסים בינלאומיים בשילוב עם מדעי המדינה כי זה נשמע לי הכי מעניין, אבל מכיוון שרק האוניברסיטה העברית מפרידה ביניהם, אני מפחד שבקבלה לעבודה באזרחות יראו בזה שילוב בין מים למים.
אשמח לעצה, בתקווה שאולי יש פה מישהו שעושה עתודה במקצועות האלו (קראתי פוסטים ישנים פה בנושא וראיתי שכן יש פה אנשים כאלו, אבל אלו פוסטים מ-2006...).
לצפיה ב-'טיפים ועצות לכתיבת קורות חיים'
טיפים ועצות לכתיבת קורות חיים
14/12/2016 | 17:05
194
שלום,
כמנהל בדיקות וכמגייס לתחום ה QA אני מקבל לעיתים קרובות קורות חיים הרשומים בצורה לא מקצועית.
בלינק מטה זה אני כותב לראשונה עצות בסיסיות לכתיבת קורות חיים וגם פורמט מתנה "מבנה קורות חיים".
http://itschool365.wixsite.com/itschool365/cv

מקווה שעזרתי
http://itschool365.wixsite.com/itschool365
לצפיה ב-'מנילה עורפית- שלב 1, צריך עזרה דעתכם '
מנילה עורפית- שלב 1, צריך עזרה דעתכם
21/11/2016 | 21:01
215

שלום לכולם 
אני כרגע ממלא את המנילה העורפית שלי (פרופיל 64, דפר 50, קבא 52) 
מצורפת תמונה: http://www.up2me.co.il/v.php?file=56847741.png&nbs...;
כמה שאלות: 
1. האם לדעתכם מה שדירגתי בסולמות 1-5 יתאים לתפקידי חיל התקשוב (מנהל רשתות בעיקר/בסמח) או לתפקידי מודיעין (מטאור, מת"ן, סייבר), בגלל שהבנתי שהשלב הראשון משפיע על התפקידים שאני אקבל בשלבים הבאים, לכן עוד לא לחצתי המשך בגלל שאי אפשר לחזור לשלב הזה כפי שרשום. 
2. לשנות סולם כלשהו לדעתכם שיתאים לתפקידי המודיעין והתקשוב? (והמחשבים בפרט)
אשמח את תשובתכם, תודה ! :) 

לצפיה ב-'תעשייה וניהול'
תעשייה וניהול
09/10/2016 | 19:17
205
שלום,
מה אתם חושבים על עתןדה בהנדסת תעו"ן?
לצפיה ב-'החלטתי להשתחרר מהצבא ולעבור למסלול העתודה, הנדסת חשמל'
החלטתי להשתחרר מהצבא ולעבור למסלול העתודה, הנדסת חשמל
22/09/2016 | 17:09
633
אז ככה, לאחר כמעט שנתיים בתור חימושניק בגדוד נפתחה בפניי האפשרות ללכת ללמוד תואר ראשון ולאחר מכן להשלים את הזמן שנשאר לי בסדיר ולחתום 3 שנות קבע בחיל. בשבוע הבא אני משתחרר (או יותר נכון חותם דח"ש) ובעוד כחודש אני מתחיל ללמוד הנדסת חשמל באונ' בר אילן. כחייל אין ספק שהרגשתי שאני לא ממצה את עצמי ולמרות שהתחברתי לצבא לא רציתי להיות קצין חימוש בגדוד. העדפתי להשאר חפ"ש עד שכאמור, נגלתה בפניי האפשרות שסיפרתי עליה.
אשמח לקבל מהחבר'ה כאן, במיוחד מאנשים שעברו את המסלול, קצת טיפים לקראת הלימודים - למשל, האם חובה שיהיה ידע מקדים ברמה גבוהה בפיזיקה ומתמטיקה (כי אחרי שנתיים של צבא הרוב נשכח)? ובכלל, הייתי רוצה לשמוע מה דעתכם על ההחלטה שלי והאם הייתם פועלים אחרת. לא שאני לא שלם עם ההחלטה, פשוט סתם מעניין לדעת.
לצפיה ב-' אז איך להגיע לתפקיד מודיעיני משמעותי? מדמח'
אז איך להגיע לתפקיד מודיעיני משמעותי? מדמח
19/09/2016 | 21:47
1076
אהלן חברים,

סיימתי לפני כמה חודשים תואר אקדמי במדעי המחשב. הייתי דחוי על אקדמיזציה (שברוב טובם למרות היותם מסלול התנדבותי חוסמים את כל הזימונים שהם לא מגאמא-סייבר), ולאחרונה קיבלתי תשובה שלילית מהם, כך שיוצא שאני "מתגייס בהתאם לנתוניך על ידי מיטב".

תאריך הגיוס שלי בנובמבר, פרופיל 72 כך שקיבלתי שאלון העדפות רגיל.

כמו שאפשר להבין, אני אוהב את תחום המחשבים ומעוניין בשירות מודיעיני שיתן לי לתרום בדרך הכי טובה ונכונה, ומניח שגם לי וגם לצהל יצא רק טוב משידוך שכזה.

למי לפנות, מה עליי לעשות, כל מי שיוכל לעזור, אשמח
לצפיה ב-'חוסר שקיפות בנוגע לדחייה מעתודה'
חוסר שקיפות בנוגע לדחייה מעתודה
18/09/2016 | 14:08
530
עד השבוע שעבר הייתי מועמד לעתודה רפואית באוניברסיט העברית, אז קיבלתי מייל קבלה מהאוניברסיטה וכשעתיים אחריו מייל דחייה על סמך שיקולים צבאיים.
כשהתקשרתי לסגל הצבאי של המסלול נאמר לי שנמצאתי לא מתאים מבחינה צבאית ושהם לא מעוניינים לפרט את השיקולים.
הקבא והדפר שלי הם 56 ו90 בהתאמה והפרופיל 82 ומתאים לשירות ביחידות חיר. משיחה עם מדור עתודה נמסר לי שגם עברתי קינן שפי.
מיטב ומדור עתודה לא באמת מועילים כי הם אומרים שהשיקולים של המסלול חסויים בפניהם. שלחתי מיילים לראש המסלול ולעתידים אך לא קיבלתי מענה.
חוץ מהגשת קבילת תלונה כלפי המסלול, למי עוד אוכל לפנות כדי לברר את סיבת הדחייה ולערער עליה?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו