לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1709217,092 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'Vool'
Vool
15/11/2018 | 02:09
5
 איילת עברה הטרדה מינית קשה נורא.
סדום ואינוס שביצע.
איילת מטרדנית העושה שיימניג לילדים והוריהם מפיצה שקרים ברשתות או איפה שהיא יכולה!!!
איילת גרה הדרור 6 באר יעקב
פייסבוק:Ayelet sasson
Look שמנה קצת רזתה, עניינים חומות גדלות (כמו לסבתא של כיפה אדומה) שיער שחור קצר חלק.
רק זהרו
בגללה היה ים התאבדויות באיזור ראשון וכו'.
ממשיכה לגרום סבל רב לאנשים וילדים
העסקים של המשפחה ברק ששון הדרך הנכונה נדל"ן
עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב
תחשבו אם אתם רוצים לעזור לפדופלית

לצפיה ב-'האם מותר לקבל מלגה מהאוניברסיטה בזמן שירות קבע?'
האם מותר לקבל מלגה מהאוניברסיטה בזמן שירות קבע?
12/11/2018 | 03:29
6
שלום לכולם,
האם ניתן לקבל מלגה חודשית מהאוניברסיטה, עבור לימודי מחקר, בזמן שירות הקבע?
מצד אחד אסור באופן מוחלט לעבוד בקבע ולבצע כל עיסוק שמקבלים בעבורו שכר, ומצד שני מלגת מחקר היא אינה עבודה, אלא עבור לימודים, והיא אף פטורה ממס.
לכן, האם זה חוקי?
לצפיה ב-'ייעוץ לימוד חינם'
ייעוץ לימוד חינם
21/08/2018 | 14:57
48
 מגוון מוסדות לימוד בפריסה ארצית
אתם מתלבטים מה ללמוד והיכן לחצו בקישור מלאו פרטים 
לצפיה ב-'מלש"בים ועתודאים לפני גיוס - תברחו עכשיו!'
מלש"בים ועתודאים לפני גיוס - תברחו עכשיו!
31/07/2018 | 09:19
441
כי אחר כך פשוט לא תוכלו.
עתודה אקדמית היא התחייבות למשך 9 שנים, כאשר אין לכם מושג מה זה צבא ויש לכם מושג קלוש מה אתם רוצים לעשות בחיים. מה שאומרים לכם בכנסים, ש"הקריירה הצבאית" היא כמו עבודה, רחוק מהמציאות. הצבא הוא מקום נוראי, ובמיוחד עבור חנונים טובי לב. אתם לא יכולים בכלל לדמיין את הרשעות, את הביורוקרטיה, את הבינוניות ואת אווירת הנכאים שתצטרכו לסבול במשך 6 שנים. לפעמים גם העבודה עצמה משעממת ולא רלוונטית למקצוע, אפילו אם פורמלית היא כן.

נכון, יש עתודאים מרוצים. אך הם מיעוט. אם במקרה לא תשתייכו לקבוצה זו, לא תהיה לכם שום דרך לצאת מהצבא עד גיל 27. שום דרך. לא להתחנן, לא להסביר בהיגיון, לא להציע לשלם על התואר שלכם. ניסיתי את כל זה ויותר. אתם תהיו כלואים ומדוכאים ותצאו מהצבא מלאי חרטה ותיסכול.

כלכלית זה כמובן טיפשי ביותר. העלות של התואר הייתה מוחזרת לכם ב 5 חודשים של עבודה בהייטק.

אם אתם מפחדים מקרבי, על אחת כמה וכמה - הצבא לא מתאים לכם. אז גם אם תגיעו לקרבי, לפחות זה יהיה רק 3 שנים. אולי אפילו יהיה מרענן. אל תקריבו 9 שנים בגלל איום הקרבי. אופציה די טובה (אם אתם בגיל הרלוונטי) היא להתחיל תואר בתיכון ולבקש להמשיך אותו. גם זה יוביל אתכם לתפקידים טובים בצבא. רק בשום אופן אל תחתמו על יותר משנה קבע מראש.

אני כרגע בן 33 ותמיד בחודש זה של השנה, תקופת הגיוס והשיחרור שלי, נצבט לי הלב כשאני נזכר בכל השנים הנוראיות שהיו לי בצבא. אז אני מנסה לפחות להציל אחרים...

אם אתם לא מאמינים לי, אתם מוזמנים לקרוא חוות דעת אקראיות כאן: https://atudaim.org.il/%D7%A2%D7%AA%D7%95%D7%93%D7...
רוב העתודאים לא מרוצים, וחלקם מזהירים אתכם במפורש. סימני הקריאה אומרים הכל.
לצפיה ב-'פרישה לפני או אחרי הטירונות ?'
פרישה לפני או אחרי הטירונות ?
11/06/2018 | 17:54
182
רציתי לדעת מה אתם מציעים לעשות (למי שיש נסיון / יודע מה קורה אחרי זה )
פרופיל קרבי מסיים עכשיו שנה א' 
רציתי לדעת אם כדאי לפרוש אחרי הטירונות או לפני?
אחרי הטירונות זה אומר שאני מוכשר 02 ואולי צהל לא ירצה לעשות לי שוב טירונות קרבית ...

ומה קורה במידה ואני פורש אחרי טירונות ? אחרי כמה זמן מגייסים אותי והאם אני חותם על ויתור הפזמ של החודש טירונות ? 

תודה !

לצפיה ב-'למדתי י'ג י'ד ואני לא מדופלם'
למדתי י'ג י'ד ואני לא מדופלם
31/05/2018 | 20:01
131
התחלתי ללמוד הנדסאי אלטקרוניקה ב-2010 לא הוצאתי את הדיפלומה בגלל מבחן חיצוני אחד, האם עוד יש לי אפשרות להוציא אותה? כי הבנתי יש חוק התיישנות 7 שנים.
לצפיה ב-'~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~'
~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~
28/05/2018 | 14:27
66
היי חברים 
~~הדרכה חינמית הכנה לתקופת המבחנים~~
של המנטורית המקסימה: שרון אשד - מנטורינג לסטודנטים (חפשו בפייס)
בשישי הקרוב בשעה 10 בבוקר.
��אונליין - מהמחשב שלכם בבית / בדרכים
��חינם לגמרי
��שישי בשעה 10 בבוקר
זה יהיה אונליין מהמחשב שלכם וחינמי לגמרי!
ממליצה בחום, היא באמת מדהימה ותגרום לתקופת המבחנים שלכם להיות כייפית ומהנה הרבה יותר...מניסיון אישי שלי (אם יש למישהו שאלות דברו איתי בפרטי)
לא לפספס!! שווה להקדיש את הזמן הזה בשביל ציונים טובים ואווירה מדהימה. כנסו לסרטונים שלה למי שעוד לא מכיר. המון השראה וטיפים.
~~שתפו ותייגו חברים שאכפת לכם מההצלחה שלהם~~
הנה הקישור להרשמה:
https://sharoneshed.ravpage.co.il/webmay2018?ref=linoy2047@walla.com
לצפיה ב-'פורש, מה אחר כך'
פורש, מה אחר כך
01/05/2018 | 22:30
211
היי
אני עתודאי בלימודים עכשיו מסיים שנה א בהנדסת חשמל
החלטתי שהמסלול פחות מתאים לי מהבחינה של להתחייב ל6 שנים לצבא והפחד לא לשרת במקצוע(ולפי מה שהבנתי זה לרב מה שקורה למהנדסי חשמל)
אני מתכנן לפרוש סוף הסמסטר הזה מאמין שאתגייס בחודש 11(הגיוס הכי קרוב למתי שאני מתכנן לפרוש) 
לגבי הגיוס, הייתי שוחר בחיל תקשוב 
אם למשהו יש ידע לגבי שוחרים שיצאו לעתודה
החיל ימשוך אותי לאחר פרישה חזרה לחיל או שאני חופשי ויכול להגיע לכל מקום? 
ולגבי החזרים
חוץ מה8.5 קיבלתי מלגת עתידים
הבנתי שאני יצטרך להחזיר גם את המלגות עתידים וגם את הכסף ללימודים
מבחינת תשלומים איך הצבא לוקח כסף?
הבנתי שיש אפשרות לבקש שזה ירד מהמענק שחרור וקחו גם קצת מהמשכורת הצבאית בשירות
זה נכון? 
לצפיה ב-'עתודה במדעי המחשב - איזה ציונים נדרשים'
עתודה במדעי המחשב - איזה ציונים נדרשים
17/04/2018 | 10:53
275
בני תלמיד יא חושב להגיש מעומדות לעתודה במדעי המחשב.
היום הוא לומד במגמה די רצינית כ 35 יח"ל הכוללים מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית 5 יח"ל
פסיכומטרי הוא מתכנן לגשת בקיץ הקרוב
אשמח לדעת איזה ציונים נדרשים (לא נתוני מינימום אני מעדיף לדעת נתונים מסטודנטים שהתקבלו) לצורך הקבלה לעתודה.
מיכוון שאנו מתגוררים במרכז העדיפות היא:
אוניברסיטת ת"א 
אוניברסיטת אריאל
מכללת אפקה
המרכז הבינתחומי
כמוכן שכל אוניברסיטה נדרשים ציונים שונים ובתנאי היעד של האונבריסטאות (חוץ מת"א) הבן שלי ללא ספק יעמוד, אבל הבנתי שמעבר לדרישות האונברסיטה הצבא דורש יעד גבוה יותר)
אשמח לקבל כל נתון מעתודאים שהיתקבלו למדעי המחשב\ הנדסה (ממוצע בגרות, פסיכומטרי, אוניברסיטה)
לצפיה ב-'מתלבט וזקוק לעזרה- צריך החלטה בדחיפות'
מתלבט וזקוק לעזרה- צריך החלטה בדחיפות
29/09/2017 | 10:49
449
יש לי 2 אפשרויות- האחת היא פרמדיק צבאי או לבחור בעתודה בתחום הסיעוד (אח מוסמך)
לפי מה שהבנתי בתור פרמדיק רק במקרים של חירום (לחימה, תרגיל) אני לוקח חלק בטיפול בפצועים. שאר הזמן אני כאחד החיילים ויכול לצאת לשמירות וכ"ו. תקנו אותי אם אני טועה, אשמח לשמוע מאדם בעל ניסיון מה באמת הרוטינה של הפרמדיק בזמנים של רגיעה. ואיפה ממוקם הפרמדיק בזמן הלחימה- נכנס עם הכוח לשטח אש או שנמצא מחוץ ואוסף פצועים
כמו כן, מעניין אותי לדעת איזה תפקיד אבצע בשירותי במילואים- האם אהיה כחייל רגיל או כפרמדיק.
מצד שני, רציתי לשאול איזה פעולות מוסמך לבצע אח חוץ מבדיקות של גובה, משקל, לחץ דם (מדדים) ומתן קטטר וזונדה. כמו כן איזה תפקיד אמלא בצוות הרפואי בחדר ניתוח או טיפול נמרץ?- אבצע פעולות בסיסיות שכאילו או יש משהו מעבר שאני לא מודע אליו
האם אח בתור מקצוע נותן לי הזדמנות להיות אדם שמבצע אנליזה בחולה ומתן טיפול מתאים כמו רופא או שמא אני מוגבל יחסית לפעולות שאני מבצע. משום שבצבא רוב העתודאים מכוונים לתפקידים של פיקוד וניהול דבר ששונה בתכלית מהעבודה במשק
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'ברקים'
ברקים
17/09/2017 | 14:26
265
מישהו  יודעמתי יש תשובות ואם זה בדואר או בצורה אחרת?

לצפיה ב-'לא התקבלתי לפסגות'
לא התקבלתי לפסגות
04/09/2017 | 17:07
726
היום קיבלתי מכתב שלא התקבלתי לתוכנית פסגות הנדסת תוכנה בטכניון,מה זה בדיוק אומר ,האם אני עדיין אוכל למוד בעתודה? מה זה יהיה ,מדעי מחשב בטכניון או את העדיפות השניה שלי כשנרשמתי לעתודה?
לצפיה ב-'מתקשה לבחור מסלול - צמרת או רפואת חירום?'
מתקשה לבחור מסלול - צמרת או רפואת חירום?
28/08/2017 | 10:20
291
היי, אני תלמידה בכיתה יא", לומדת במגמת רפואה ואני מתקשה להחליט מה לעשות ואשמח לשמוע דעות שונות: 
1. מה תנאי הקבלה לעתודה רפואית צמרת ?
2. במה שונה המסלול העתודאי של רפואת חירום ממסלול של פרמדיק צבאי פשוט?
3. אני שואפת להיות כירורגית בעתיד, ועתודה רפואית זה נורא משתלם ונוח, אבל אני מפחדת שכשאני אסיים 7 שנות לימודים אני ארצה להתחיל להתמחות בכירורגיה והדבר האחרון שאני אחשוב עליו זה קצונה ושירות צבאי ובכלל מפחדת להגרר לקבע, מה הייתם ממליצים לי? להילחם על עתודה רפואית? ללכת למסלול רפואת חירום? מסלול פרמדיק צבאי? אני טועה ? אני אשמח לדעת כמה שיותר ואולי לשמוע שאני טועה

בנוסף, אני אשמח לשמוע סיפורים אישיים וכו' 
לצפיה ב-'סיוע בשכר דירה לחייל בודד בתקופת הלימודים עבור עתודה אקדמית'
סיוע בשכר דירה לחייל בודד בתקופת הלימודים עבור עתודה אקדמית
10/07/2017 | 19:08
161
שלום, השאלה היא כזאת, האם מישהו יודע מהו הסיוע שהולך לי בשכר דירה? כמו שהבנתי יש מלא אירגונים שונים, אך אני עדיין לא בעניינים. אני גם עולה חדשה, אז בכלל אין לי מושג למי לפנות. 
איפה אני יכולה למצוא את המידע??? באתרים לא כתוב כלום, כותבים רק על סיוע בתקופת השירות עצמה... מה האירגונים שאפשר לפנות??
ועל איזה סכומים מדובר? משהו סימבולי כמו מאתיים מעמידר? או שיש תמיכה נוספת?
לצפיה ב-'אקדמיזציה מתמטיקה // שאלות'
אקדמיזציה מתמטיקה // שאלות
09/07/2017 | 21:13
3289
שלום לפורום. אני בן 22 . סיימתי ללמוד מתמטיקה (ראשי) ומדעי המחשב (משני) בהצטיינות בארה״ב. עליתי לארץ, חייב ורוצה לשרת. פניתי למדור אקדמיזציה ומציעים לי ראיון (בינתיים אחד) במקום שנקרא מפ״ט . שאלות:
1. למישהו יש טיפים על המקום הזה ?
2. האם אמורים להיות לי עוד ראיונות ?
3. ראיתי פה איפשהוא את המילה ״רפרנט״ - מה זה ? מי זה ?
4. בגלל שאני עולה חדש וממש לא מחובר... איזה עוד שאלות אני צריך לשאול ? ואת מי ?
לצפיה ב-'שיבוץ לא במקצוע'
שיבוץ לא במקצוע
27/03/2017 | 22:03
700
אני רוצה להגיש הצהרה על שיבוץ לא במקצוע (אני באמת מאמין שזה המצב אצלי). אני לא ממש סגור על למי צריך לפנות, ויש לי הרבה התלבטויות כמו מה ומתי להגיד למפקדים, מה לכתוב בהצהרה, ואני ממש אשמח אם מישהו שמכיר את התהליך, או אפילו עבר אותו בעצמו יוכל לספר קצת על החוויה ולתת טיפים.
ואם יש איפשהו דיון/הסבר טוב על זה אני גם אשמח להפניה.
תודה!
לצפיה ב-'עתודה'
עתודה
21/03/2017 | 05:07
596
היי קיבלתי פרופיל 24 זמני לשנה לפני זה הייתי פרופיל 45 ונרשמתי לעתודה והתקבלתי אחר כך הורידו לי את הפרופיל ל24 כמו שציינתי זה יכול לפגוע לי בעתודה תודה לעוזרים
לצפיה ב-'עבריינות ואינטליגנציה גבוהה....'
עבריינות ואינטליגנציה גבוהה....
09/02/2017 | 09:40
562
בעלי אינטליגנציה גבוהה שנוטים לעבריינות   = ימצאו  "מעסיק" שינצל את "הנטייה". יש בעיה רק עם צד ג = הקורבן.
לצפיה ב-'שיבוץ בצבא בעתודת מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים '
שיבוץ בצבא בעתודת מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים
24/01/2017 | 01:43
324
מה האפשרות לשיבוץ אם אני אעשה עתודה בתחום מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ?
לצפיה ב-'שיבוצים בעתודה במסלול דו חוגי פיזיקה כימיה'
שיבוצים בעתודה במסלול דו חוגי פיזיקה כימיה
26/12/2016 | 10:52
326
היי, מישהו יודע מה השיבוצים במסלול הזה? (דו חוגי פיזיקה כימיה)
או דו חוגי כימיה פיזיקה?

תודה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ