לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1175611,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'אורי מאיר צ'יזיק: שלטון ההון צועד על קיבתנו '
אורי מאיר צ'יזיק: שלטון ההון צועד על קיבתנו
28/06/2015 | 15:45
1
117
בתור נציג הציבור מטעם המועצה לצרכנות. אני רואה היטב מה מניע את התעשייה, וזה לא הבריאות שלנו. את יודעת שבישראל אפשר על פי התקן לכנות "קמח מלא" גם קמח שאינו מלא? מותר בתהליך הפקת הקמח המלא להוציא את הנבט, שהוא החלק המזין ביותר, וחלק גדול מהסובין, ועדיין לכתוב על האריזה שזה קמח מלא. כך יוצא קמח שהוא קרוב יותר לקמח לבן אבל התקן מתיר לכנותו קמח מלא. זאת הונאה בחסות הממסד שאיש לא יודע עליה. במשך שנים אנשים קונים קמח מלא שאינו באמת קמח מלא.
לצפיה ב-'כתבה חשובה מאד'
כתבה חשובה מאד
29/06/2015 | 09:34
80
חלקתי אותה בפורום הקהילה שלנו
לצפיה ב-'אם כבר לוקחים אנטיביוטיקה- איך למנוע פטריה הוגינלית?'
אם כבר לוקחים אנטיביוטיקה- איך למנוע פטריה הוגינלית?
23/06/2015 | 21:05
6
123
יש לי סטרפ:(
אני שונאת כשיש לי סטרפ כי זה אומר שבמשך כמה ימים אני רבה עם עצמי אם לקחת אנטי' או לא. מצד אחד אני ממש מבינה למה לא כדאי לקחת אנטי' ומאמינה ברפואה טבעית, בנוסף לזה שבוע אחרי אנטי' יש לי פטריה וגינלית סיוטית (!!!!!) במשך חודש (!!!!) ויש סיכוי גם לפריחה נוראית על כל הגוף שעדיין לא ברור מתי היא מופיעה אחרי ומתי לא,
ומצד שני - גדלתי בבית היפוכונדרי להחריד ואם אני לא אקח אני אהיה כל הזמן בחרדות שהחיידק מגיע לי ללב.

עד כאן השתפכות (תאמינו לי שזה כלום ממה שעובר לי במחשבות כל היום!):
אם אני מחליטה לקחת אנטיביוטיקה: מה אפשר לעשות כדי לנסות למנוע את הפטריה?
חוץ, כמובן, מלקחת פרו ביוטיקה שאת זה תמיד אני עושה וזה לא עובד. יש מה לעשות או שזה גזירת גורל?
שונאאאאאאאת פטריה ומשום מה מסתבר שהיא אוהבת אותי     

לצפיה ב-'לקחת GSE והרבה'
לקחת GSE והרבה
24/06/2015 | 04:21
2
116
גם במריחה וגינלית (אין צורך להכניס את האצבע פנימה, אבל שתיים-שלוש טיפות על האצבע ולמרוח על האזור היטב) וגם חמש-שבע טיפות לפה, שלוש פעמים ביום.
אפשר גם להוסיף מריחה של האזור עם שמן עץ התה מהול בשמן בסיס, וחוץ מזה להמנע מסוכרים, קמחים ופירות במשך התקופה של האנטיביוטיקה.
לצפיה ב-'מסכימה עם regvuv1'
מסכימה עם regvuv1
27/06/2015 | 15:36
68
לא רק GSE, יש שמנים אתריים מחטאים אחרים ללקיחה פנימית או מריחה חיצונית.
אפשר גם למרוח מקומית יוגורט פרוביוטי, או לשבת בתוך אמבטיה עם שמנים אתריים מהולים.
לצפיה ב-'לא שמן עץ התה..'
לא שמן עץ התה..
28/06/2015 | 00:02
79
הוא פוגע ברקמות ריריות ולכן לא מתאים לאיזור הנרתיק. אפשר להשתמש בגרניום, פלמה רוזה ורבנסרה. בטפטוף על התחתונים.
לצפיה ב-'את לוקחת פרוביוטיקה ייעודית לנרתיק?'
את לוקחת פרוביוטיקה ייעודית לנרתיק?
28/06/2015 | 00:04
62
אם לא אז מומלץ.. גם בבליעה וגם להחדיר
לצפיה ב-'תודה לכולכם. בסוף החלטתי לא לקחת אנטיביוטיקה'
תודה לכולכם. בסוף החלטתי לא לקחת אנטיביוטיקה
28/06/2015 | 08:57
1
103
מקווה שהכל יעבור בשלום.

אני שומרת את התגובות שלכם לפעם הבאה, כי עם כמות החרדות שיש לי בימים האחרונים נראה לי שבפעם הבאה אני כן אקח.
אולי צריך להיוולד לבית של רפואה טבעית כדי להצליח להתמיד בזה
לצפיה ב-'מקווה בשבילך שהפעם הסטטיסטיקה תשתנה '
מקווה בשבילך שהפעם הסטטיסטיקה תשתנה
29/06/2015 | 09:37
14
לצפיה ב-'שיטת הקשב ולחזור אחורה'
שיטת הקשב ולחזור אחורה
22/06/2015 | 20:15
3
175
אשמח לקבל מכם עצה על מצב לא פשוט שאנחנו נמצאים בו. 
התינוקת בת 4.5 חודשים, שוקלת כמעט 8 קילו. מלידתה התקשתה במתן צואה בחיתול. בעצת יועצת ההנקה התחלנו לקחת אותה כשזיהינו שיש לה צואה לתת והיא עושה אותה בכיור. אלא שאין לנו אפשרות להמשיך בכך - אני חוזרת לעבודה וזה לא יעבוד עם המטפלת. אנחנו צריכים לגמול אותה מהתלות בנו ולעזור לה לעשות בחיתול, דבר שממנו היא נמנעת לחלוטין כיום. אני יודעת שזה מנוגד להשקפה של חלקכם, אבל אשמח אם יש מי שיוכל או תוכל לייעץ לי כיצד לעשות את הגמילה מהעזרה שלנו. החשש שלי הוא שכיום היא לא כל כך אוכלת (יונקת בהנקה מלאה) אם לא לוקחים אותה להתרוקן, ולכן גמילה דרסטית עלולה ממש להביא אותה למצב לא טוב, שכן היא תלויה בהנקה לתזונה ולנוזלים. 

לצפיה ב-'קשה...'
קשה...
23/06/2015 | 16:31
2
134
מתי היא אמורה להתחיל עם מטפלת? יש סיכוי שהיא כבר תשב עד אז? כי אם כן, אני מניחה שלמטפלת תהיה פחות בעיה עם להושיב אותה על סיר...   אצלנו קטנצ'יק פשוט סירב לעשות קקי בחיתול, סירב. מגיל חודש, כשהתחלנו לפשפש, ועד גמילה הוא עשה בחיתול אולי שלוש פעמים ובכה בהיסטריה כל פעם. אבל- הוא כן עשה. אני מניחה שאם פשוט תסרבו להכיר בסימנים שלה, היא בסוף תתיאש ותעשה בחיתול. או שפוט היא תלמד להתאפק בשעות של המטפלת ותעשה רק בשעות שהיא אתכם,שזה המצב העדיף. תינוקות מבינים מהר מאוד עם מי יש להם עסק ומי יודע לפשפש אותם. אם היום עם המטפלת הוא מקסימום 6 שעות, זו ממש לא בעיה שתתאפק, אם זה יותר, כנראה שהקטנטונת תלמד לעשות בחיתול עם המטפלת ובכיור עם ההורים.
לצפיה ב-'מסכימה עם regvuv1'
מסכימה עם regvuv1
27/06/2015 | 15:34
1
106
אני פשפשתי בכיור עד שהמשקל הכריע אותי, ואז עברנו לסיר- ישיבות ארוכות עם ספרים, הסיר של נפתלי כיכב!
לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
05/07/2015 | 22:42
61
אין סיבה לגמול אותה מראש - להיפך, תמשיכו להציע לה בבית, והיא תוכל לבחור האם לעשות בחיתול במשך היום או לחכות שתגיע הביתה. השניה שלנו כמעט תמיד חיכתה והתפנתה בכיור בבית.
וברגע שהיא יושבת - להעביר לסיר. זה הופך את הכול פשוט יותר.
לצפיה ב-'מחקר- טיפול הומאופתי בתסמונת קדם ווסתית PMS'
מחקר- טיפול הומאופתי בתסמונת קדם ווסתית PMS
22/06/2015 | 00:09
29

דרושות מתנדבות לניסוי קליני העוסק בטיפול הומיאופתי בתסמונת קדם ווסתית, (Premenstrual syndrome), שיתקיים במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.
במסגרת הניסוי תתבקשנה המתנדבות למלא במשך 3 חודשים שאלון, שלפיו הן תחולקנה למספר קבוצות טיפול. כל קבוצה תחולק אקראית לשתי תתי קבוצות. האחת שתטופל בתרופת אמת הומיאופתית והשנייה בתרופת דמי. תרופות האמת ותרופות הדמי, דומות אחת לשנייה בטעם, ריח, צבע וצורה. עד סוף הניסוי לא ידעו רופאי הניסוי והמתנדבות מי קיבלה את תרופת האמת ומי את תרופת הדמי.
עם סיום הניסוי ופתיחת קוד הניסוי, תקבלנה המתנדבות שטופלו בתרופת הדמי וסיימו את הניסוי  את תרופת האמת .

המעוניינות להשתתף בניסוי מתבקשות לפנות בטלפון- 054-4670181  בימים א-ד' בין השעות 20:00 ל- 23:00.

לצפיה ב-'מחפשת המלצה למדקר ברפואה סינית באזור המרכז'
מחפשת המלצה למדקר ברפואה סינית באזור המרכז
14/06/2015 | 12:13
1
48
אבא שלי מאושפז בטיפול נמרץ מחוסר הכרה.
הייתי רוצה לנסות לעזור לו להתעורר בכל דרך אפשרית...
ולכן אני מחפשת המלצה למטפל/ת מומלץ שיוכלו להגיע לבית החולים (בלינסון)

לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
27/06/2015 | 15:41
19
רפואה שלמה
לצפיה ב-'כביסות וריחות :) '
כביסות וריחות :)
12/06/2015 | 16:06
10
157
הי לכולם,
לא הייתי כאן כמה שנים :)
זוכרת שפעם נכתב על זה רבות לכן יודעת שכאן אמצא את התשובה :) :)
איזה שמן מומלץ להוסיף לכביסה? זוכרת שדובר על לוונדר אך שאר המשפחה שלי לא ממש מתחברת לריח.. מה עוד מומלץ? משהו שמתאים לכל המשפחה - גברים, נשים וילדים..
אנחנו משתמשים באבקת כביסה ומרכך ולא רוצים לשנות (חלקינו רגישים כך שעד שמצאנו מה טוב..לא נתחיל לשנות) רק רוצה ריח אחר 
לצפיה ב-'אני אהבתי פצ'ולי'
אני אהבתי פצ'ולי
14/06/2015 | 12:00
95
אבל לדעתי אם את מוסיפה מרכך לא תרגישי בכלל את הריח...

ממליצה לך לנסות לשים חומץ במקום המרכך בתוספת של שמן אתרי כלשהו.
החומץ מרכך את הכביסה והריח שלו לא נשאר. הוא גם בריא למכונת הכביסה בגלל ענייני האבנית.

אני משתמשת בג'ל כביסה אקולוגי וכרגע גם במרכך אקולוגי, אבל הייתה תקופה ארוכה שהשתמשתי בחומץ עם או בלי שמן אתרי וזה היה סבבה. סתם התחשק לי שינוי אז חזרתי לתקופה מסוימת למרכך...
לצפיה ב-'אצלנו שמן אורן'
אצלנו שמן אורן
15/06/2015 | 17:58
8
92
אבל אני מסכימה עם קודמתי, לא נראה לי שתצליחו להריח שמן אתרי אם יש גם מרכך. אצלנו חומץ עובד מעולה כמרכך כבר כמה שנים טובות. היום אני כבר לא מסוגלת לסבול ריח של מרכך כביסה, הוא אגרסיבי לי מדי
לצפיה ב-'חומץ מתאים לכל מכונת כביסה?'
חומץ מתאים לכל מכונת כביסה?
18/06/2015 | 01:24
2
71
חומץ תפוחים רגיל? 
לצפיה ב-'עונה על שתי השאלות'
עונה על שתי השאלות
18/06/2015 | 17:14
100
חומץ מתאים לכל מכונה, הוא גם מאוד בריא להן כי הוא לא מאפשר לאבנית להדבק לדפנות. חומץ רגיל, לבן הכי פושטי שיש, חבל לבזבז חומץ תפוחים על כביסה.    ולגבי שמן - כמה טיפות לכל פעם שמפעילים, עם זה תצטרכי לשחק כמה פעמים עד שתגיעי לתוצאה שאת אוהבת. אם את משתמשת במייבש, רוב הריח נעלם בתהליך, אז כדאי לטפטף כמה טיפות על הדפנות שלו לפני הפעלה, במקום או בנוסף למכונת הכביסה. אם את תולה את הבגדים יישאר עליהם הריח מהמכונה.
לצפיה ב-'אצלנו רק השקוף'
אצלנו רק השקוף
05/07/2015 | 22:44
39
הרגיל השאיר עכירות בבגדים.

לצפיה ב-'לגבי השמן '
לגבי השמן
18/06/2015 | 01:25
4
86
כמה שמים? יחד עם החומץ, באותו תא? 
לצפיה ב-'נהגתי להשתמש בחומץ עד שעברנו לחיתולים רב פעמיים'
נהגתי להשתמש בחומץ עד שעברנו לחיתולים רב פעמיים
27/06/2015 | 15:44
3
76
הוא מרכך נהדר ובריא למכונה.שמן הדס משמש לטיהור- אנרגטי וגם פיזי ולכן מומלץ לנקיונות ומריח נהדר.

לצפיה ב-'תודה. ועוד שאלה '
תודה. ועוד שאלה
27/06/2015 | 16:06
2
51
תודה רבה לכולם.
שמן הדס ושמן פטשולי מתאימים גם לקטנים? כלומר שנה וארבעה חודשים? 
יש שמן שאסור להשתמש? 
לצפיה ב-'את מתכוונת לשמנים במכונת כביסה'
את מתכוונת לשמנים במכונת כביסה
28/06/2015 | 00:07
1
53
או לטיפול בשמנים? במכונת כביסה אין בעיה. ממש לטיפול יש מעט מאוד שמנים שמתאימים בגיל הזה. הדס כן מתאים. 
לצפיה ב-'תודה. מה לגבי ציטרונלה? '
תודה. מה לגבי ציטרונלה?
28/06/2015 | 08:36
41
אני לא מתכוונת לשים על הגוף אלא כמה טיפות על עדן החלון. אני מכירה הרבה ששמים טיפה על הבגד ואף מורחים על הגוף (ראיתי שמשתמשים בבקבוק של מאמי קר, של שמן ציטרונלה) ולפני כמה ימים כאן מישהי בפורום כתבה שאסור. 
אסור או מותר בגיל שנה וארבע? 
תודה רבה לעונות
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/2015 | 15:43
20
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
לצפיה ב-'תמ"ל אורגני -עבור הורים הזקוקים לתמ"ל לתינוקותיהם '
תמ"ל אורגני -עבור הורים הזקוקים לתמ"ל לתינוקותיהם
08/06/2015 | 13:42
9
176
שלום
ברצוני לרכוש תמ"ל אורגני לביתי התינוקת מכיוון שאינני יכולה להניק, כך שאם כבר תמ"ל שיהיה האיכותי ביותר לתינוק 
מבדיקות שערכתי כיום ניתן לרכוש רק מחו"ל ממותג אירופאי בשם HOLLE 
הורים שמעוניינים להצטרף ולרכוש אנא צרו עימי קשר כאן או במייל kartyd3@gmail.com
אם מישהו מכיר מקום בארץ שניתן לרכוש בו מוזמן כמובן לרשום, אני לא מצאתי... 

*** אבקש להימנע מתגובות של "תנסי להניק", "תשיגי חלב מתורמת" או "תני חלב שקדים"...

לצפיה ב-'אשמח אם תעדכני אותנו/אותי על התהליך. כרגע לא רלוונטי לי'
אשמח אם תעדכני אותנו/אותי על התהליך. כרגע לא רלוונטי לי
08/06/2015 | 15:11
4
117
אגב, למה חשוב לך שהוא יהיה אורגני? מה היתרונות שלו?
לצפיה ב-'תמ"ל אורגני'
תמ"ל אורגני
09/06/2015 | 15:40
3
135
הי
במידה ויצא לפועל לאחר סקר שוק אפשר לבצע רכישה קבוצתית ובכך לחסוך את עלויות המשלוח שהן מאד גבוהות (לדוגמא להביא 3 קופסאות זה 200 ש"ח שילוח עוד לפני המחיר של התמ"ל עצמו) ככל שמזמינים יותר עלות השילוח פר יחידה פוחתת ואפשר להתחלק
מזון אורגני חשוב לי כי אני מאמינה שהוא בריא יותר, כמו שבירקות ופירות אורגנים נמנעים מריסוס בכימיקלים כך גם במוצרי חלב וביציים אורגנים אין הורמונים ואנטיביוטיקה ושאר "כולרה" שנותנים לחיות. כשם שבעלי ואני משתדלים לאכול יותר אוכל אורגני כך גם ארצה שילדיי יאכלו.
בתמ"ל אורגני השימוש הוא מחלב אורגני שהוא עדיף על חלב רגיל מהסיבות שציינתי ולכן יהיה בריא יותר לתינוק
אגב מבדיקה נוספת שקיימתי יש גם סימילאק אורגני שנמכר בחו"ל שזה מותג ידוע ויש לו הסמכה כאוכל אורגני 
כמובן שבריאותית עדיף להניק אך לא כל אחת יכולה, לצערי בארץ אין תמ"ל אורגני שיכול לתת מענה בריא יותר לאילו שאינן מניקות או לכאלו שמניקות ורוצות לשלב או "למקרי חירום"
ולכן הפתרון הוא התארגנות קבוצתית וקניה מחו"ל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/06/2015 | 09:43
69
עדיין, אחרי שתייבאי, אשמח לשמוע על התהליך.
לצפיה ב-'אורגני לא בהכרח בריא/טוב יותר... יש הרבה מיתוסים בנושא'
אורגני לא בהכרח בריא/טוב יותר... יש הרבה מיתוסים בנושא
13/06/2015 | 00:56
1
112
מקשרת לסקירה של מכון דוידסון לחינוך מדעי (שייך למכון ויצמן):
לצפיה ב-'כתבה מאוד מעניינת! תודה'
כתבה מאוד מעניינת! תודה
13/06/2015 | 20:27
15
לצפיה ב-'את צריכה לקחת בחשבון שלייבא תמ"ל'
את צריכה לקחת בחשבון שלייבא תמ"ל
13/06/2015 | 22:50
3
155
דורש אישורים ממשרד הבריאות
אני לא זוכרת אם זה תחת הגדרות של תרופה
או של מזון
אבל זה דורש שינוע ואחסון בצורה מוגדרת בחוק.

שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'הגדרה של תרופה או מזון'
הגדרה של תרופה או מזון
29/06/2015 | 09:41
2
79
אם מגדירים כתרופה יכול לפתור לך בעיות של כשרות.
לצפיה ב-'מה הקשר לכשרות?'
מה הקשר לכשרות?
29/06/2015 | 20:48
1
88
ואני מניקה כך שזה לא רלוונטי.
אגב אין צורך בכשרות באוכל לתינוקות לפי ההלכה.
זו חומרא.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
05/07/2015 | 10:00
43
והמחמירים אכן אינם צורכים חלב נכרי.
לצפיה ב-'נושא מורכב ומדובר מלא, ועדיין, אשמח לעזרה....'
נושא מורכב ומדובר מלא, ועדיין, אשמח לעזרה....
07/06/2015 | 15:03
45
505
חיסונים.... רגע!!! אל תברחו!!! אני באמת אשמח לשמוע....
יש לי שניי בנים. את הראשון חיסנתי להכל בלי לחשוב. את השני התחלתי חלקית עם חיסוני גיל חודשיים ועצרתי. הגענו לגיל שנה ואני לא מצליחה להחליט מה לעשות. כולם אומרים תקראי תלמדי ותחליטי, אבל אני גרועה בלקרוא על כאלה דברים, ויש ברשת כל כך...
המשך>>
חיסונים.... רגע!!! אל תברחו!!! אני באמת אשמח לשמוע....
יש לי שניי בנים. את הראשון חיסנתי להכל בלי לחשוב. את השני התחלתי חלקית עם חיסוני גיל חודשיים ועצרתי. הגענו לגיל שנה ואני לא מצליחה להחליט מה לעשות. כולם אומרים תקראי תלמדי ותחליטי, אבל אני גרועה בלקרוא על כאלה דברים, ויש ברשת כל כך הרבה אינפורמציה לכאן ולכאן, וכולם נחרצים בדעתם ובטוחים לגמרי שהם יודעים הכל ואותי זה רק יותר מבלבל ומרחיק מהתשובה שלי מה לעשות.... ובנוסף יש לי הורים מלומדים (פרופסור לביולוגיה וכו...) שקוראים מלא ולומדים וחוקרים ומאוד בעד חיסונים , אז נורא קשה להתעלם מזה ולהגיד שהם לא יודעים כלום, כי הן באמת אנשים חכמים ומלומדים... מצד שני הסיפורים שרצים ברשת על פגיעה מחיסונים, על קונספירציות, כן להאמין??? לא להאמין??? למי ל****** להאמין????
אז אני רוצה מאוד לשמוע עוד.... עוד דעות ועוד החלטות מה עשיתם אצלכן במשפחה עם הנושא הזה... למה כן חיסנתם ולאיזה חיסונים, או למה לא חיסנתם ולאיזה חיסונים, ואיך ישנתם טוב בלילה אחרי קבלת ההחלטות......
ואם להיות יותר ספציפית - כרגע למה שנוגע לנו - אני מדברת בעיקר על המחומשת ועל mmrv
תודה מראש לעונות :)
לצפיה ב-'פורום אקס פקטור נפתח מחדש'
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
09/06/2015 | 17:54
10
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'הודעה חשובה !'
הודעה חשובה !
07/06/2015 | 18:05
106

לא תרצו לדעת את האמת?
השקר הגדול בעולם-

https://www.youtube.com/watch?v=bV4-tnq1hZY

לצפיה ב-'בעיית ריח ברגלים'
בעיית ריח ברגלים
04/06/2015 | 10:32
1
100
זו בעיה ממש לא חדשה
אבל אחרי שימוש של חודשיים שלושה בסנדלים, הרגליים שלי מתחילות להפיץ לכל עבר ריח לא-הכי-נעים
זו ממש לא בעיה חדשה
פעם חשבתי שזה קורה בעיקר עם סנדלים שיש בהן רצועות גומי
אבל הקפדתי לקנות סנדלים ללא רצועות גומי, והבעיה לא נעלמת.
כלומר בסנדלים חדשים הכל בסדר, אך אחרי מספר חודשים שוב אני נתקלת בבעיה.
בנוסף, מדובר בסנדלים מאיכות טובה כמו טבע-נאות, האש-פאפיז...

וכדי לסבך את העניינים , אני בהריון (שבוע 13), כך שלא כל טיפול במתאים. חשבתי על שמן-עץ-התה, אבל הוא כל-כך עוצמתי שאני לא חושבת שמתאים. אולי עם שמן נשא?

רעיונות?
תודה,
לצפיה ב-'סודה לשתיה'
סודה לשתיה
04/06/2015 | 21:53
88
לפזר אותה על הסנדלים למשך הלילה, הריח מהם ייעלם, אבל צריך לנער אותה היטב בבוקר ולתת להם ניגוב טוב, כי מעט האבקה שנשארת נרטבה מזיעה והופכת למשחה לא כיפית. חוץ מזה גם השריה של כפות הרגליים במים עם סודה לשתיה עוזרת
לצפיה ב-'טיפול שיניים בהרדמה כללית או סדציה?'
טיפול שיניים בהרדמה כללית או סדציה?
31/05/2015 | 11:20
1
82
שלום רב
הבן שלי , בן 6 וחצי. צריך לעבור סדרת טיפולים הכוללת טיפולי שורש, כתרים, סתימות. סה"כ כשישה מפגשים עם רופא.
מה עדיף? 6 פעמים סדציה או פעם אחת בהרדמה כללית?
מה צריך לדעת ולקחת בחשבון לפני שבוחרים שיטה?
לצורך העניין, נשים את השיקול הכספי בצד.
אשמח לתשובה בהקדם
תודה
לצפיה ב-'את יודעת הכי טוב מה מתאים לילד שלך'
את יודעת הכי טוב מה מתאים לילד שלך
31/05/2015 | 15:16
72
אני הולכת לרופאה פרטית מומחית לילדים, עברנו מספר טיפולים, לצערי..
אבל היא מדהימה והילד הולך אליה בשמחה, כן ממש מחכה לפגישות איתה. 
בעיני זה גיל שילדים (אלא אם יש איזו חרדה שאת מכירה אותה), יכולים להתמודד כבר עם טיפולי שיניים.
לצפיה ב-'התייעצויות בענייו ברית מילה'
התייעצויות בענייו ברית מילה
31/05/2015 | 09:21
18
257
שלום לכולן,
רציתי להתייעץ איתכן בעניין ברית המילה ש"מתוכננת" לעוד חודש-חודש וחצי...
את הברית עצמה כבר החלטנו, בעלי ואני, שנעשה.
עכשיו נותרו מספר התלבטויות והכנות שאני רוצה לעשות.
תוכלו לתת לי בעד ונגד מוהל או מוהל רופא? האם באמת זריקת הרדמה מקומית עוזרת? שמעתי שרק הזריקה עצמה הרבה פעמים גורמת לבכי מטורף.. אולי יש משהו אחר? משחה מאלחשת או משהו?

אילו דברים אני יכולה מראש להכין להקלה על הכאבים? כמובן שאם יהיה צורך אתן נובימול, אבל איכשהו זה לא מסתדר לי כבר בגיל 8 ימים לדחוף את זה לגוף שלו... כמה זמן הכאבים נמשכים בד"כ?
אולי יש דברים טבעיים יותר שאפשר לתת. זכור לי משהו עם רסקיו.

ואחרונה חביבה - אני... איך מתמודדים? אני זוכרת שהבת שלי נולדה לפני 4 שנים לא הייתי מסוגלת לשחרר אותה בכלל.
בבית החולים נמנענו ממקלחת והיא הייתה איתי כל הזמן. נתנו ויטמין K בטיפות שחס וחלילה לא ידקרו אותה...
אין לי מושג איך אוכל "להפקיד" אותו בידי מישהו זר כשאני יודעת שהולכים להכאיב לו.
תרגישו חופשי להכתוב הכל... כל עצה או תובנה תתקבל בברכה.
לצפיה ב-'עונה בקצרה'
עונה בקצרה
05/06/2015 | 16:32
3
183
מזדהה, גם לי היה מאד קשה. ולכן בחרנו לעשות בבית, ללא נוכחות איש פרט לחברה טובה, הסנדק (חבר) וזוגתו. את העניינים מול המשפחה פתרנו אחר כך..

קודם כל להרגיע אותך, ישנם מחקרים שמצביעים על התאמת מערכת העצבים (היעדר תחושה באיזור) וכן מערכת קרישיות הדם בדיוק סביב גיל 8 ימים.
מוהל או מוהל רופא? מי שאת מקבלת עליו המלצות אחרי בדיקה מעמיקה, ויש לו יותר ניסיון. לרוב יהיה מוהל אבל תלוי באיזור שלך.
האם באמת זריקת הרדמה מקומית עוזרת? שמעתי שרק הזריקה עצמה הרבה פעמים גורמת לבכי מטורף.. אולי יש משהו אחר? גם אני שמעתי כך..משחה מאלחשת או משהו? ישנה בשם 'עזרקאין'- קיבלנו מחברים אבל שכחנו להשתמש...
לגבי דקירות: לצערי בבית החולים הבייבי שלנו 'עשה' קצת בעיות ודקרו אותו במהלך האישפוז כל יום 8 פעמים. אז כבר פיתחתי חסינות. תתפלאי, הוא לא הגיב בחוסר שביעות רצון לכל הדקירות האלה!
כדי להירגע ולהרגיע אותו שתיתי קצת אלכוהול והנקתי אותו. לא נראה לי שממש השפיע. וגם התירוש היה לו נחמד.
לפני האקט עשינו 'מדיטציה של אהבה', את מוזמנת להשתמש בכל כלי שיעזור לך להירגע ולהיזכר למה את עושה את זה.
במהלך האקט אני יצאתי מהחדר, ואולי הייתי צריכה להשאר כי שמעתי אותו בוכה אבל מתברר שה היה בכי של הורדת בגדים- ברגע עצמו כנראה שלא הוציא הגה!
החלמה מהירה תוך ימים, ולפי שיפוט שלי כאמא- לא הפריע לו כל כך האיזור. זה גם לא נראה כל כך גרוע אחר כך..
לצפיה ב-'אין שום מחקר (רציני) לגבי משהו מיוחד בגיל 8 ימים'
אין שום מחקר (רציני) לגבי משהו מיוחד בגיל 8 ימים
08/06/2015 | 02:06
134
הבחירה ביום השמיני מבוססת על מצווה עתיקה המתועדת בתורה, לא על הידע הרפואי של המאה ה-21, כמובן. כמו כן יש כיום די מחקרים על מערכת העצבים בתינוקות והיא עובדת תקין, הם מרגישים כאב לא פחות ממבוגרים. ברית מילה היא אמנם טקס דתי אבל הליך המילה כשלעצמו הוא ניתוח לכל דבר ועניין וכשמבצעים אותו ללא אלחוש/הרדמה הוא כואב מאוד. יתרה מכך, יש גם מחקרים שמראים שכאב עז יכול לגרום טראומה (כלומר גם אם המוח לא זוכר, הגוף כן). תהא ההחלטה אשר תהא, כדאי לבסס אותה על מידע מהימן ולא על מיתוסים.

כמה קישורים בנושא כאב:
First infant MRI study finds babies feel pain ‘like adults’
כואב זה לא מילה
הוראות למניעת כאב מיותר בטיפול רפואי בילדים
Male circumcision: pain, trauma, and psychosexual sequelae
http://epublications.bond.edu.au/cgi/viewcontent.c... (פירוט על כאב מעמוד 5)
Wikipedia: Pain in babies
Are There Long-Term Consequences of Pain in Newborn or Very Young Infants?
לצפיה ב-'מצטערת להיות בין אלה שקופצים'
מצטערת להיות בין אלה שקופצים
10/06/2015 | 21:55
1
131
לא אומרת לאף אחד אם כן או לא למול, אבל הכותבת הראשית כן ביקשה מגוון דעות - אם כבר החלטתם ואתם בוודאות מלים, נראה לי שהמעט שצריך לעשות זה להישאר בחדר ולשמוע את התינוק. הוא לא יכול לצאת מהחדר כדי להקל על ההרגשה שלו, לכל הפחות מי שהחליט על זה צריך לקחת אחריות על ההחלטה ולהיות לצידו של התינוק. אני יודעת שזה נשמע קשוח, ומקבלת שיש אנשים שלולא האמונה שלהם לא היו מלים, אבל אולי זה חלק מהמבחן של המילה? לא יודעת, אני לא מאמינה ואת שני בניי השארתי שלמים.
לצפיה ב-''
13/06/2015 | 00:48
15
לצפיה ב-'לגבי הכאב : שמעתי שמשחת אמלה מאד עוזרת'
לגבי הכאב : שמעתי שמשחת אמלה מאד עוזרת
06/06/2015 | 21:44
106
התינוק ממש לא הרגיש כלום. אפילו לא בכה. צריך למרוח לפחות שעה -  לפני הברית
לצפיה ב-'תודה לעונות!'
תודה לעונות!
07/06/2015 | 09:11
88
מקווה שיעבור חלק...
לצפיה ב-'כאבים בברית זה פיקציה...'
כאבים בברית זה פיקציה...
07/06/2015 | 10:51
2
177
לי 3 בנים...
עם מוהל טוב עם שנים רבות של ניסיון, ויש כמה וכמה כאלה במדינתנו הקטנה, (חובה לברר!!!) התינוק לא יבכה כמעט בכלל.
למעשה, הוא יבכה הרבה יותר מהמקלחת בבית... 
אמרה את זה מישהי כאן, התינוקות בוכים בברית כשמורידים להם את הבגדים ומסדרים להם את הרגליים, בקטע עצמו, אולי כמה שניות בודדות ואז המוהל שם להם מיץ מתוק בפה או חיתול טבול בסוכר וזה כבר משכיח מהם הכל.
האמהות והאבות מתרגשים, בוכים, עוברים את זה, בנך יעבור הרבה דברים בחייו שישמחו אות וגם כאלו שיצערו אותו, זה לא יהיה האחרון, וזה אפילו לא הראשון!
שתזכי לגדלו בנחת ותהיו הורים לתפארת.

נ.ב 
אחותי דרשה שרק רופא יעשה את הברית של הילד שלה, הוא הזריק לו חומר הרדמה והשם יודע מה שרק גרם לו לצרוח בטירוף כמה זמן.
אני מציע שמה שהתאים למיליוני יהודים לאורך השנים ימשיך להתאים ולא כל מיני חוכמות מיותרות ותכשירים שמוכרים לנו חברות שונות ובעלי אינטרסים. זאת פרוצדורה פשוטה מאוד אם רק עושים אותה נכון, יש אפילו אבות שמתכבדים בחיתוך בעצמם, כשהמוהל עושה את כל ההכנה ולהם נשאר רק להעביר את התער, אבל זה לא מתאים לכל אחד (לי לא......), כמו חבל התבור.

לצפיה ב-'אל תשלו את עצמיכם - זה כואב, כואב מאוד'
אל תשלו את עצמיכם - זה כואב, כואב מאוד
07/06/2015 | 23:37
153
בהנחה שמושא הברית הוא אדם, יש לו מערכת עצבים שמעבירה כאב ותלישה וחיתוך רקמה זה כואב. אם אתם מחליטים את ההחלטה הלא טבעית לחתוך, מציעה לעשות אצל רופא ועם זריקת הרדמה.
התלבטתי אם להגיב אבל הבורות בתגובות מעציבה ומקוממת - מציעה שתקראו קצת חומר ברשת להבין מה עושים שם בדיוק במקום לטמון את הראש בחול ולהסתמך על ״חוכמת ההמונים״ (בעצם מיעוט עולמי אבל רוב ישראלי).
לצפיה ב-'התינוק לא יבכה *כמעט* בכלל'
התינוק לא יבכה *כמעט* בכלל
08/06/2015 | 17:29
134
"כאבים בברית זה פיקציה"
"משכיח מהם הכל"
אם זה כל כך פיקציה - אז למה צריך להסיח את דעתם עם מיץ ממותק או סוכר?
זה כבר סותר.
(שמעתי שאסור לשכך כאבים בברית דתית כי בכיו של התינוק פותח שערי שמיים לתפילות הסובבים)

אני עוצרת כאן. ולא אפרט למה או כמה זה כואב.
אני בטוחה שמי שירצה לדעת באמת יודע לעשות גוגל (או לשאול)
וזו גם לא הודעה "נגד" בלה בלה (תאמינו לי שיכולתי לכתוב הרבה יותר) אלא תגובה נקודתית - אז זה כואב (למקרה שלא ביססננו את זה עדיין) ויכאב עוד "רק" קצת אחרי. וזה יתרפא (כמו שקורה "תמיד") ויעבור. אבל להגיד שזה לא כואב? זה השקר.
(זה ניתוח לכל דבר ולא פרוצדורה פשוטה.)

לצפיה ב-'כדאי לקרוא מידע מהימן לפני שמחליטים...'
כדאי לקרוא מידע מהימן לפני שמחליטים...
08/06/2015 | 18:30
1
115
יש המון מידע, ממקורות מהימנים על מה בדיוק קורה כשעושים ברית מילה לתינוק בן 8 ימים.
אני יודעת שההחלטה קשה ואני מבינה שיש הרבה גורמים שמשפיעים עליה. אבל נשמע שאת אמא שקוראת, מתעניינת ומחליטה החלטות בהתאם למידע שאת נחשפת אליו ושאת  מוצאת שהוא הנכון והטוב ביותר עבור ילדייך, כפי שעשית עם ביתך (אני בטוחה שההחלטה למשל לוותר על זריקה בבית החולים היתה בעקבות מחקר מעמיק, ושעמדת עליה גם אם היתה התנגדות סביבך). כדאי לעשות תחקיר כזה גם לגבי התהליך של המילה - ויש המון מחקר והרבה מקורות שאפשר להסתמך עליהם.

ספציפית לדברים שהוזכרו כאן, מחקרים רפואיים מעידים שמערכת העצבים של תינוקות בני יומם בשלה, והם מרגישים כאב (היו מחקרים שהראו שעוברים מרגישים כאב כבר משבוע 24-26). למעשה, מחקרים מראים שרף הכאב של תינוקות נמוך יותר משל מבוגרים והם מרגישים כאב בעוצמה גבוהה יותר. גם מיתוס קרישת הדם בגיל 8 ימים הוא חסר כל ביסוס מדעי, ולראייה אותם מקרים מצערים של תינוקות שהובהלו לבית החולים לאחר ביצוע המילה בגלל דימום כבד. חלק מהמקרים האלה נגמרו רע מאד.
תחליטי את אשר תחליטי, אבל בבקשה, תעשי זאת על סמך מידע מהימן ולא סיפורים שמסתובבים...

ובנימה קצת יותר אישית...
את כותבת שאת חוששת להכניס לגוף של תינוק בן 8 ימים נובימול כמשכך כאבים כי זה נראה לך טירוף לתת לו את זה בגיל כל כך קטן. ואני באמת באמת מזדהה עם זה (הגור שלי היום בן שנתיים, ועדיין יש בי חשש כשאני מחליטה כן לתת לו נובימול...).
אבל העובדה היא שלחתוך איבר בגוף שלו בגיל 8 ימים (בטח בלי הרדמה) יגרמו לשוק ולנזק גדולים בהרבה לגוף הקטן שלו... אני מזדהה לחלוטין עם מה שכתבת... על לא לרצות לתת תרופה ועל הקושי להפרד מהתינוק - גם אני לא הייתי מסוגלת להפרד מהבן שלי כשנולד. יומיים אחרי שנולד הייתי צריכה לעשות בדיקת דם - הפרידו אותי ממנו ל - 20 דק׳, והעברתי את כולן בבכי ועם דפיקות לב חזקות...
אני בחרתי שלא למול אותו.
אני יודעת שזו נראית בחירה מפחידה. רק רציתי שתדעי שהיא קיימת... ואני שלמה איתה. ויש עוד הרבה אמהות ואבות כמוני שעשו אותה וששלמים איתה, וכך גם הילדים שלנו.
מה שלא תחליטי, מאחלת לך המון המון בריאות ולידה קלה!
לצפיה ב-''
08/06/2015 | 21:15
16
לצפיה ב-'עונה לכולם מפאת קוצר בזמן...'
עונה לכולם מפאת קוצר בזמן...
14/06/2015 | 11:56
1
100
תודה לכולם על העלאת הנקודות החשובות הללו.
אני בהחלט במצב בו אני מבררת מה דעתי על ברית המילה באופן כללי ועל האופן בו הוא נעשה בפרט.
אני לא בן אדם דתי וברור שאם נעשה את הצעד הזה זה יהיה יותר משיקולים "תרבותיים, חברתיים" (אני בכוונה כותבת את זה במרכאות בגלל שגם עם ערכים אלו אני לא בטוחה שאני מזדהה לחלוטין, בטח לא בהקשר של פעולה כ"כ קריטית).
אני חושבת שאם הדבר היה תלוי בי בלבד, סביר שלא הייתי עושה ברית, אבל מכיוון שלתינוק הזה יש גם אבא, אנחנו חייבים למצוא את הדרך ששנינו נסכים עליה... וזו הסיבה לפוסט הזה בכלל.

לפאולה, אני מסכימה עם הרבה דברים שכתבת ובהקשר של ההתנהלות שלי בחיים, ובעיקר בהקשר לילדים שלי אני משתדלת לפעול על סמך ידע (וגם אינטואיציה), אבל לא באוטומט.

ל- not maria, שהעלתה את הנקודה על היעדר נוכחות ההורים או האם בזמן הברית עצמו - אני מסכימה עם זה לחלוטין. אין מצב שאני לא אהיה שם איתו, אם באמת נחליט ללכת על זה.

ותודה לכולכן.

לצפיה ב-'הארה קטנה'
הארה קטנה
14/06/2015 | 15:11
83
אני לא יודעת מה מניעיו לעשייה, אבל אולי תוכלו להתפשר על ברית מילים - שזה כל הטקס בלי החיתוך. מעבר לעובדה שאני חושבת שזה טקס מקסים, אישי ומרגש. הוא בדרך כלל מניח את הדעת אם בלחץ משפחתי מדובר. שכן גם אפשר לתת לרלוונטיים תפקיד של כבוד (על משבצת הסנדק) וגם מבטל את היבט ״אבל מה דודה חנה תגיד״ מכיוון שרבים מהמוזמנים משלימים את החסר לבד, ומסיקים שהחיתוך היה בנפרד. ואתם יכולים לתת להם לחשוב מה שהם רוצים אם זה משהו שמדבר אליכם וגוגל לא יתן לכם מענה, בפורום 202 או במסרים תוכלו לקבל פרטים נוספים. מעבר לכך, מה שלא תחליטו, שיעבור בקלות..

לצפיה ב-'מתעלמת לחלוטין על הדיון אם כן או לא ומתייחסת למה ששאלת'
מתעלמת לחלוטין על הדיון אם כן או לא ומתייחסת למה ששאלת
21/06/2015 | 16:15
90
אני אישית בחרתי מוהל לשני בניי, מוהל ותיק עם נסיון של עשרות שנים וכמה דורות של מוהלים לפניו.
לא בחרתי רופא, כי זה שמישהו הוא רופא לא מעיד במיוחד על היכולת שלו לעשות ברית מילה, יש אפילו גניקולוג שעושה בריתות, התואר הרפואי שלו נותן לו רק את הא5ופציה לתת זריקת הרדמה.
רוב הרופאים שעושים בריתות אינם מתמחים באורולוגיה.

הסיבה שבחרתי במוהל, זה כי מבחינתי אני מעדיפה ללכת למישהו שזה המקצוע שלו ועושה את זה כל יום כמה פעמים ביום ולא במישהו שעושה את זה כתוספת שכר צדדית (וחתיכת תוספת שכר ממש שווה להם)

מבחינת הכאבים, אני מאמינה שזה בהחלט כואב, לא נשמע לי הגיוני שלא, לכן אני כן מקלה על הכאב בדרכים טבעיות, כמו ארניקה, הנקה, שמן שקדים על המקום כדי שלא ידבק לתחתונים (או חיתול אם את מחתלת)

יש גם רמדי על בסיס קמומיליה שמקל מאוד על הכאב

ויש תרופה שנקראית ABC KID שהיא מעין אקמולי הומאופטי.
אם את בעניין של משככי כאבים כימיים ולא טבעיים אז הייתי נותנת במידת הצורך (לא בהכרח יהיה צורך כי יכול להיות שמשככי הכאבים שבחלב שלך יספיקו)

ממה שראיתי והבנתי הזריקה עצמה מעבר לכאב עצמו של הזריקה חומר ההרדמה הוא מאוד בעייתי מבחינה בריאותית ולוקח לכבד הרבה זמן לפרק אותו ולנקות את הגוף, אז אם נובימול נראה לך לא מתאים, אז תקראי קצת על חומר ההרשמה ותעשי החלטה לפי זה.

גם רסקיו זה יעיל (אני מעדיפה ארניקה)

בעניין שלך איך מתמודדים.
אני אישית עושה לילדים את הברית בבית כנסת עם מניין (לא מתאים לי מסיבה אבל כן חשובה לי המצווה)
אז אני לוקחת רסקיו לעצמי
בוכה המון המון המון
מדברת עם השם ועם כל מי שמוכן להקשיב לי
מתחננת לרפואתו ובריאותו של ילדי
בוכה עוד קצת
כועסת ואז בוכה עוד קצת
ומהרגע שנגמר אני לוקחת אליי ואף אחד לא נוגע בילד ל48 שעות הקרובות רק עליי, רק על הידיים ועל הציצי.

שולחת חיבוק גדול
ושיהיה במזל טוב ובקלות כניסתו בברית אברהם.

(לשאר המגיבים אנא חיסכו ממני תגובות על פרימטיביות וברבריות, אני פרימיטיבת ברברית דוסית גאה)
לצפיה ב-' מספר הודעות שאינן מכבדות את כותביהן נמחקו מהדיון'
מספר הודעות שאינן מכבדות את כותביהן נמחקו מהדיון
29/06/2015 | 10:03
3
59
אנא המנעו מניסוחים פוגעניים.
לצפיה ב-'ויש סיבה מסויימת שהשארת את ההודעה שמעלייך?'
ויש סיבה מסויימת שהשארת את ההודעה שמעלייך?
29/06/2015 | 21:36
2
51
כי בעיניי היא הכי פוגענית מכולן
לצפיה ב-'מסכימה לחלוטין! זו הודעה דורסנית ופוגענית, ופשוט לא ראויה!'
מסכימה לחלוטין! זו הודעה דורסנית ופוגענית, ופשוט לא ראויה!
30/06/2015 | 04:49
1
17
לצפיה ב-'הודעות נוספות נמחקו .אני מבקשת לא לאלץ אותי להשתמש בכלי זה. '
הודעות נוספות נמחקו .אני מבקשת לא לאלץ אותי להשתמש בכלי זה.
05/07/2015 | 10:04
12
לצפיה ב-'פונדקאית '
פונדקאית
30/05/2015 | 17:44
1
115
הורים יקרים, 
חברה טובה שלי, האדם הכי טוב שאני מכירה, נלחמת כבר 12 שנים להביא ילד לעולם. אחרי למעלה מ- 30 הפריות, 8 אובדני הריון שוברי לב, היא הבשילה סוף סוף לרעיון הפונדקאות. אנחנו מחפשים מלאכית שתוכל לשאת עבורם את ילדם לפקדון של 9 חודשים. 
הדרישות היבשות - עד גיל 37, עד 3 לידות ללא גרידות, הריונות תקינים. 
מגיע לה. פשוט מגיע לה להיות אמא. 
נשמח אם תוכלו להפיץ את הבקשה. 
קישור להודעת פייסבוק 
## זוהי לא הודעת פרסומת לאיזו סוכנות ##
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
06/07/2015 | 08:16
11

לצפיה ב-'כבר מיואשת.. יתושים.. '
כבר מיואשת.. יתושים..
27/05/2015 | 21:19
13
104
יש אצלינו בעיית יתושים בקיץ.. אחת לשבועיים הילדה נעקצת מלא (כ-10 עקיצות שמתנפחות)הגדול שישן איתה באותו חדר משום מה לא נעקץ בכלל..
אני לא בעד כל המוצרים הכימיים.. בקיץ שעבר נמנעתי מהם ושמתי בעיקר מנורה סגולה ואקליפטוס לימוני.. הבעיה שהיו לילות ששמתי את שניהם והיא עדיין התעוררה עם עקיצות.. 

מה עושים? יש עוד איזה תכשיר שעוזר? ממש לא בא לי על עוד קיץ עם עקיצות נפוחות.. היא ממש מסכנה ומתגרדת..
לצפיה ב-'יש תרסיסים טבעיים לחלוטין'
יש תרסיסים טבעיים לחלוטין
27/05/2015 | 23:00
3
97
שמכילים בסיס שמנים אתרים על בסיס שמן או מים פיזיולוגיים (וזהו, ללא חומרים נוספים). ניסית לשים את המכשיר שעובד על קול? עוד לא הגעתי למסקנה עדכמה הוא יעיל אבל הוא לא מזיק, ככה שאין מה להפסיד.
בת כמה הילדה? אקליפטוס לימוני זה שמן מאוד חזק, הוא ממש לא מומלץ לשימוש לפני גיל 8.
לצפיה ב-'אצלנו לבנדר... אבל מה לגבי כילה?'
אצלנו לבנדר... אבל מה לגבי כילה?
28/05/2015 | 21:23
1
74
אנחנו מורחים שמן אתרי לבנדר לא מהול בנקודות הדופק או שאפשר לשים בספריי עם מים ולהשפריץ לפני השינה.
בכל מקרה זה עובד מעולה בהרחקת היתושים וגם מרגיע עקיצות וזה שמן ידידותי גם לתינוקות.

אבל בעיניי, אם יש אפשרות, לתלות כילה מעל המיטה.

כילה זה פתרון פשוט ומעולה ופותר את הצורך במריחות ובשימוש בתכשירים שונים.
גם אם מדובר בשמנים אתריים עדינים כמו לבנדר, עדיין אני מעדיפה פתרון מכאני על פני כימי...
לצפיה ב-'יש לי לבנדר.. לא חשבתי עליו.. אנסה אותו..'
יש לי לבנדר.. לא חשבתי עליו.. אנסה אותו..
30/05/2015 | 21:55
22
לצפיה ב-'את האקליפטוס הלימוני אני שמה בקצה של המיטה.. וטיפה אחת בלבד.'
את האקליפטוס הלימוני אני שמה בקצה של המיטה.. וטיפה אחת בלבד.
30/05/2015 | 21:54
58

ניסיתי את המכשיר שעובד על קול.. לא עוזר.
לצפיה ב-'בכלל לא צריך עם חומרים כימיים. יש מוצרים טבעיים מעולים'
בכלל לא צריך עם חומרים כימיים. יש מוצרים טבעיים מעולים
01/06/2015 | 11:00
1
99
אני מורחת את הג'ל של מורז - Xתוש הוא מצויין דוחה יתושים ואפילו אפשר למרוח על הבגדים והמצעים בלי שזה יעשה כתמים. יש בו ריכוז גבוה של שמן אקליפטוס לימוני והכי חשוב הוא לא מכיל DEET!!

לצפיה ב-'מורז הוא לא טבעי בשום קנה מידה'
מורז הוא לא טבעי בשום קנה מידה
02/06/2015 | 17:40
97
הוא לא רעיל כמו אחרים אבל טבעי הוא לא.
לבנדר זה נהדר
יש את התכשיר של עומר הגליל
יש תכשיר של שלוס
אפשר לערבב שמנים בהתאם לגיל.
לצפיה ב-'בשעת הצורך אני שמה את התכשיר על הביגוד'
בשעת הצורך אני שמה את התכשיר על הביגוד
03/06/2015 | 10:29
54
ולא על העור עצמו וגם בכמות סבירה שלא יסריחו יותר מידי.
עושים צייד יתושים בלילות.
ויש צמחים שיתושים לא אוהבים כגון הפלקטרנטוס.
ומאוורר (עדיף מאוורר תיקרה מעיף יתושים מצויין)
לצפיה ב-'יש לי פיתרון '
יש לי פיתרון
04/06/2015 | 21:06
97
אנחנו גרים ליד נחל ויתושים רבים נמצאים בסביבתנו.
בחדר של הבנות מלבד רשתות תליתי וילון כילה עד דלת החדר - האזור "מאובטח" ואין מסתננים  
לצפיה ב-'רשתות על החלונות עוזרות מאוד'
רשתות על החלונות עוזרות מאוד
08/06/2015 | 02:24
17
לצפיה ב-'מה לגבי שמן ציטרונלה? זה לא "הדבר" נגד יתושים? '
מה לגבי שמן ציטרונלה? זה לא "הדבר" נגד יתושים?
12/06/2015 | 16:27
2
94
. כמה טיפות על עדן החלון 
לצפיה ב-'ציטרונלה מאוד לא מומלץ'
ציטרונלה מאוד לא מומלץ
15/06/2015 | 00:16
1
75
בטח לא בבית עם ילדים קטנים. יש מספיק שמנים אחרים בטוחים לשימוש ויעילים נגד יתושים
לצפיה ב-'ציטרונלה'
ציטרונלה
18/06/2015 | 01:28
63
מאיזה גיל אפשר להשתמש? 
כשקניתי כל מי ששאלתי אמר שאין בעיה..
לא מדובר על מגע ישיר אלא כמה טיפות על עדן החלון. עדיין לא מומלץ? למה? 
תודה.
לצפיה ב-'מתכון שפרסמתי הבוקר...'
מתכון שפרסמתי הבוקר...
05/07/2015 | 12:58
32
מתכון נגד יתושים
חומרים
בקבוק של 500 מ"ל עם ראש מתאים לריסוס
100 מ"ל מים מסוננים רתוחים
25 מ"ל אלכוהול מפוגל (95%)
כמה חופני עלים המצמחים הבאים: לימונית (למון גראס)
גרניום רפואי
נענע או מנתה
שמנים אתריים: שמן לבנדר (Lavender)
שמן אקליפטוס לימוני (גם נגד קרציות)
נענת הכדורים (Pennyroyal)
נפית החתולים (Catnip)
גרניום (Geranium)
רוזמרין (Rosemary)
קינמון (Cinnamon)
עץ התה (Tea Tree) (לא לשימוש אם התרסיס מיועד לתינוקות מתחת לגיל שנה)
** ניתן להוסיף גם 2 כפות מיץ אלוורה ( (Aloe Vera
הכנה:
בסיר קטן מבשלים את העלים במים. להניח לתערובת להתקרר בסיר מכוסה. מוסיפים 10 טיפות שמן לוונדר ועוד 10 טיפות סה"כ מהשמנים אתריים האחרים. להעביר לבקבוק, להוסיף אלכוהול ולנער מעט.
כעת, התרסיס מוכן לשימוש.
שימוש
מרססים באוויר סביב מקום ישיבתכם. זהירות:
*בשימוש על עור רגיש או סביב העיניים
*בשימוש בתינוקות, נשים בהריון וקשישים
*ניתן למרוח מעט מהתרסיס על העור- יש לשטוף את הידיים ולהימנע ממגע בפה.
*במידה והחומר חדר לעיניים או לפה יש לשטוף את המקום במים. במקרה של חשש- לפנות לרופא.
אודליה הופמן חרזי l יועצת תזונה ואורח חיים בריא

לצפיה ב-'שאלת מנשאים'
שאלת מנשאים
25/05/2015 | 07:28
6
104
גיסתי אמורה ללדת בקרוב וביקשה מנשא טוב. אני מתלבטת בין הבייבי ביורן לארגו, מאחר ואני כבר מחוץ לעינייני תינוקות מזה זמן מה, רציתי לשאול אתכם מה היתרונות של כל אחד ובכללי מה עדיף.
לצפיה ב-'לי יש יאמו ולפי כל ה"מחקר" שעשיתי לפני כמה שנים'
לי יש יאמו ולפי כל ה"מחקר" שעשיתי לפני כמה שנים
25/05/2015 | 10:33
3
159
הארגו ודומיו (יאמו, סאפי ילקוט וכו') לגמרי עדיפים על בייבי ביורן.

חוץ מהנוחות למבוגר הנושא (מכיוון שיש גם רצועת מותן ולא כל המשקל מונח על הכתפיים) גם מבחינת התנוחה לתינוק הם עדיפים מכיוון שתומכים בכל הירך והתינוק לא רק תלוי מהמפשעה.

יתרונות נוספים בעיני למנשאי ילקוט הם שאפשר לשאת את התינוק גם על הגב ואז מתאפשרות פעילויות רבות יותר שאפשר לבצע עם התינוק עלייך(כמו בישול ועבודות בית) וזה מתאים גם לטווח רחב יותר של זמן.
אני גם לא אוהבת בבייבי ביורן שאפשר לשאת את התינוק עם הפנים קדימה. בעיני הוא פשוט חשוף כך יותר מידי ל"עולם החיצון", זה עודף גירויים והוא לא יכול לבחור מתי מתאים לו להתכנס אל חיק ההורה ומתי הוא כן רוצה להסתכל החוצה...

ממליצה לך (או אולי לגיסתך) לקרוא באתר המנשא הנכון כי יש שם המון מידע או ממש ללכת ליועצת מנשאים שתעזור להתאים את המנשא לאם ולתינוק.

בכל מקרה, מנשאי ילקוט לא מתאימים מגיל לידה אלא רק מגיל 4 חודשים נדמה לי כך שאני לא בטוחה שיש מה למהר...
(בעצם לארגו יש מתאם כזה שרוכשים בנפרד וכן מאפשר נשיאה מגיל לידה אז אולי שווה לשקול אותו)
לצפיה ב-'מגיל לידה דווקא אפשר מנשאי ילקוט'
מגיל לידה דווקא אפשר מנשאי ילקוט
25/05/2015 | 11:05
2
101
כל עוד הנשיאה מקדימה ומקפידים על תנוחת 'צפרדע' שבה הרגליים מקופלות בתוך המנשא.
למה דווקא בין שני אלה? לי יש מנשאי קשירה שונים (לופי לופיקס ועוד) ולדעתי הם הנוחים ביותר לגיל קטן.
ממליה להכנס לקטעי הוידאו ב'מנשא הנכון' ללמוד היטב את הנושא.
לצפיה ב-'במנשא ילקוט אי אפשר רגלי צפרדע'
במנשא ילקוט אי אפשר רגלי צפרדע
25/05/2015 | 17:08
1
111
במנשא סיני אפשר
אבל מנשא ילקוט הוא קשיח מדי לזה
לצפיה ב-'זה גם מה שאני יודעת'
זה גם מה שאני יודעת
26/05/2015 | 10:12
87
לי למשל יש מנשא סיני ומנשא לופי שבהם אפשר להשתמש מגיל לידה ויאמו שבו אפשר להשתמש מסביבות 4 חודשים.
לצפיה ב-'מנשא לאחרי לידה'
מנשא לאחרי לידה
25/05/2015 | 16:06
107
הי,
כמו שכבר ענו לך עדיפים מנשאים "שבטיים" ו"שבטיים למחצה" על פני ה"מערביים" סטייל בייבי ביורן ודומיו.
קחי בחשבון שבקיץ חם ועם מנשא ותינוק עודיותר חם (לא אומרת כדי לייאש, אלא רק לתיאום ציפיות ).
מנסיון אני יכולה להמליץ על "צמד" שהוא מנשא בד מתכוונן מבד דק יחסית ומאד נח ללבישה או על מנשא סיני מתכוונן שמתאים מגיל לידה עד גילאי 3+ (בתנוחות שונות).
ממליצה גם להסתכל באתר של "המנשא הנכון" ואם בא לגיסתך להתפנק על מנשא חדש אז ללכת ליועצת מנשאים עם התינוק ולמדוד אצלה סוגים שונים (יש רשימת יועצות באתר של המנשא הנכון).
יש גם קבוצת פייסבוק "שאו בברכה" דרכה ניתן להשאיל מנשאים ואף להתייעץ.
למיטב ידיעתי מנשאי ילקוט אינם מתאימים מגיל לידה (גם לא בתנוחת צפרדע- לפחות באתר של יאמו כתוב את זה בפירוש). לארגו יש מתאם אבל הוא כמו שמיכת פוך קטנה ולחלוטין לא מתאים לקיץ הישראלי.

בהצלחה ונשיאה נעימה

לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
04/06/2015 | 21:07
51
בתקופה הראשונה המנשא של "שרון דרור" מאוד נוח ומומלץ .
לצפיה ב-'פצעונים קטנים בפנים וקוסמטיקאית טבעית'
פצעונים קטנים בפנים וקוסמטיקאית טבעית
21/05/2015 | 08:52
3
133
שלום,
אולי לכן יהי רעיון:
1. כבר תקופה ארוכה שיש לי פצעונים קטנים על הפנים. זה התחיל במצח, והתפשט גם לאזור בפנים שליד קו השיער ועכשיו יש קצת גם על הפנים עצמם. זה לא יפה ומאוד פוגע בהערכה העצמית שלי. אמא שלי אומרת שכדאי לי ללכת לרופא עור, אבל אני לא יכולה לחשוב על משחה שהוא יכול לתת לי שאני ארצה למרוח על הפנים...
האם יש לכן רעיונות ממה זה יכול להיגרם, מה כדאי לנסות לשים שם או להוריד מהתזונה שיכול לעזור? אני אוכלת יחסית בריא ולא מטוגן ושמן מאוד (חוץ מאגוזי מלך, אבל אני לא מאמינה שהשומן שלהם יכול להזיק...)

יכול להיות שזה קשור לג'ל שאני שמה על השיער? אני שמה ממש טיפה, רק בשיער מקדימה.

2. באותו עניין, האם יש דבר כזה קוסמטיקאית טבעית שמבינה בעור מבחינה רפואית ויכולה להתאים קרמים טבעיים ושינוי תזונה? אם כן, אשמח להמלצות (עדיף מאזור ירושלים אבל גם אזור אחר).

3. חוץ מהפצעונים הקטנים יש לי גם קוים אדומים קטנים ודקים על הפנים שמופיעים לי כל פעם בהריון ונשארים, למישהי יש רעיון מה אפשר לעשות איתם אם בכלל?

תודה,
גינגה
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/05/2015 | 13:58
2
146
1. חימר ירוק יכול לעזור להם להיעלם בקלות ובלי שום כימיקלים
לןוקחים חימר ירוק מרטיבים אותו (אני אוהבת עם חליטת קמומיל אבל גם מים יעשו את העבודה) מוסיפ]ים קצת שמן לבנדר לחיטוי ושמן הדס לחידוש תאי העור ומורחים על הפנים
רבע שעה או עד שמתחיל לעקצץ ומורידים
2. בהחלט יכול להיות מהג'ל, אם תרצי אתן לך מתכון לקרם שיער טבעי שאת יכולה להכין לבד
אני מכירה את ניבה שקד מ"שקד קוסמטיקה טבעית" אבל היא לא מירושלים אולי היא מכירה מהאיזור שלך
3. נעים מאוד סימני מתיחה, אין כל כך מה לעשות איתם, אפשר למרוח ויטמין E או חמאת שיאה והם קצת דוהים

לצפיה ב-'תודה, אמא של תהלולי'
תודה, אמא של תהלולי
22/05/2015 | 10:53
1
141
אשמח למתכון לקרם לשיער.

סימני מתיחה על הפנים? חשבתי שיש סימני מתיחה רק בבטן בהריון, בחיים לא שמעתי על זה. ואיך זה הגיוני אם אני רזה יותר עכשיו מאשר לפני ההריון?
לצפיה ב-'אוי לא הבנתי אותך '
אוי לא הבנתי אותך
24/05/2015 | 21:27
108
חשבתי שזה שני דברים שונים.
הסימנים האדומים על הפנים זה לרוב נימי דם קטנים שהתפוצצו, זה קורה בהריון (וזה מבאס לאללה).
לא מכירה דרך להוריד אותם.

קרם לשיער מערבבים ביחש שווה חמאת שיאה ושמן קוקוס או שמן ארגן
מוסיפים מעט וניל לריח טוב
ומורחים ממש מעט על קצות השיער מכווצ'צ'ים טיפה ואת השאר מעבירים על שאר השיער
השיער שלך יראה מעולה
לצפיה ב-'הנקה לזמן ארוך'
הנקה לזמן ארוך
17/05/2015 | 20:55
13
291
עפ"י משרד הבריאות העולמי, מומלץ להניק עד גיל שנתיים.
  1. האם מעבר לזה, יש בעיה להניק?
  2. האם הגוף בגיל בוגר יותר יכול בעוט, כמו למשל שייצור האנזים לקטאז פוחת עם הגיל?

אשמח לראות מחקרים שממליצים להניק מעבר לגיל שנתיים.

אגב, שאלתי גם בפורום הנקה
לצפיה ב-'עונה'
עונה
18/05/2015 | 12:50
10
218
1. אין שום בעיה ההמלצה המלאה היא עד גיל שנתיים ואח"כ כל עוד זה מתאים לאם ולפעוט.
אני הנקתי את בכורתי עד גיל 4 ושבע חודשים
והבנים ינקו עד גיל 3.5 ו2.5 (נגמל מוקדם )
2. לא הבנתי את השאלה
לצפיה ב-'תודה, זה מה שחשבתי'
תודה, זה מה שחשבתי
18/05/2015 | 17:30
9
168
1) האם יש ספרות מקצועית בנושא?

2) למבוגר יש קושי לעכל את אנזים לקטאז החלב.
ההנחה שלי שהקושי לעכל את האנזים היא לא מתקבלת בבת אחת כשמבוגרים, אלא הקושי לעכל מתגבר לאט לאט ככל שהילד גדל.
בעקרון מה שכתבתי מתייחס לחלב של חיה (פרה, עז, ...), אז שאלתי אם בחלב אם זה על אותו פורמט?
לצפיה ב-'אני לא חיפשתי'
אני לא חיפשתי
18/05/2015 | 18:56
8
164
פחות עניי אןתי הצד המחקרי של זה, אני בטוחה שאם תחפשי באנגלית תמצאי המון מידע
על שני הנושאים
לצפיה ב-'לפי איזה מילות קוד?'
לפי איזה מילות קוד?
18/05/2015 | 23:26
7
98
ניסיתי לחפש בפאבמד דרך מילות קוד של Long-term breastfeeding עם ובלי המקף ודגתי מאמרים שלא רואים תועלת בהנקה לטווח ארוך.
כמו לדוגמה המאמר הבא: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25938681
לצפיה ב-'גם אני זוכרת שקראתי שאחרי גיל שנתים אין להנקה תועלות רפואיות'
גם אני זוכרת שקראתי שאחרי גיל שנתים אין להנקה תועלות רפואיות
19/05/2015 | 09:01
1
34
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
19/05/2015 | 12:42
95
אבל גדול:
זה שלא מצאו את התועלת ולא יודעים לכמת אותה, לא אומר שהיא לא קיימת
לצפיה ב-'התועלת אכן שנויה במחלוקת'
התועלת אכן שנויה במחלוקת
20/05/2015 | 01:24
3
164
רוב מי שמניקה לטווח ארוך עושה את זה מסיבות רגשיות יותר מאשר רפואיות. לא ידוע לי על נזק רפואי כלשהו שנגרם מהנקה אחרי גיל שנתיים, למרות שנתקלתי בהרבה אתרים שניסו לטעון נגד - לאף אחד מהם לא היו סימוכין. בכל אופן, לרוב הנקה בכזה גיל מספקת חלק קטן מאוד מהתזונה של הפעוט, מלבד בתקופות מחלה או קושי אחר, אז לא סביר שיכול להגרם נזק ממשי. ואם נחזור למדע, רוב היונקים שמוכרים לי מניקים עד קצת לפני ששיני החלב מתחילות להתחלף, אצל בני אדם הן מתחלפות החל מגיל חמש...
לצפיה ב-'רגשית? אני לא בטוחה....'
רגשית? אני לא בטוחה....
20/05/2015 | 17:51
1
149
או אולי לא הבנתי אותך.
אצלי הנקה זה פרופר נוחות, אין עניין רגשי.
זה היה לי נוח ככלי להרגעה
זה היה לי נוח ככלי להרדמה
זה היה לי נוח כתזונה בימי מחלה
זה היה לי נוח כנוזלים בתקופה שלא שתו מים
אצלי הנקת פעוטות זה פשוט נוח ואני משתמשת בזה כעוד כלי בארגז הכלים שלי כאמא.

אם לזה התכוונת ברגשי אז כן, אם התכוונת למשהו אחר אז לא הבנתי.

בכל אופן מה שבטוח מעל כל ספק שכל עוד יש חלב אם בודאות יש בו נוגדנים והוא רק מועיל ובשום אופן לא מזיק.
(הרי אם כבר יודעים שזה עוזר במקרים של סרטן זה די בטוח שזה רק מועיל לא?)

לצפיה ב-'בדיוק לזה התכוונתי'
בדיוק לזה התכוונתי
20/05/2015 | 19:05
116
כל הדברים שציינת הם מבחינת תזונאים ׳רגשי׳ כי זה לא חלק גדול מהתזונה. אני לגמרי מסכימה איתך - זה אחלה כלי להכל, אצלנו היה משבר ממש רציני כשסופית ורשמית נגמר לי החלב ולאחד הילדים היתה דלקת עיניים. הרגשתי ממש אימפוטנטית כשהייתי צריכה לבקש מחברה קצת חלב כדי לטפל בילד שלי...
לצפיה ב-'מצאתי מחקר ישראלי של ד"ר מנדל ביחד עם ד"ר רונית לובצקי'
מצאתי מחקר ישראלי של ד"ר מנדל ביחד עם ד"ר רונית לובצקי
20/05/2015 | 18:44
125
בשותפות למחקר עם פרופ' פרנסיס מימוני, פרופ' שאול דולברג וד"ר שמעון ברק, שקבע שחלב אם בהנקה משתבח עם הזמן.
המחקר נערך בקרב 61 נשים, אשר 27 מתוכן הניקו במשך 2-6 חודשים ו- 34 מביניהן הניקו משך זמן העולה על שנה (בין 12-39 חודשים).
המחקר קובע כי הערך התזונתי של חלב אם בהנקה ממושכת (מעל שנה) עשיר יותר מערכו של חלב אם בהנקה קצרה.
הוא פורסם ב-Journal of pediatrics והוא אחד המחקרים הראשונים (לפני כעשור) שבחנו את הרכב החלב של "מניקות לטווח ארוך".
תוצאות המחקר מצאו אחוזי שומן גבוהים יותר בחלב של אמהות, אשר הניקו תקופה ממושכת (בממוצע עד 11% שומן) , בהשוואה לאחוז שומן נמוך יותר (7.4% בממוצע) בקרב נשים, שהניקו תקופה קצרה יותר.
הערך המקסימלי של שומן שנמצא בקרב המיניקות הוותיקות הגיע עד ל-28% שומן.

לצפיה ב-'באמת שלא בדקתי '
באמת שלא בדקתי
20/05/2015 | 17:46
129
מי שיכולה לעזור לך בזה זו טובה קראוזה
דיאטנית ילדים עם המון ידע על הנקה, חפשי אותה בפייסבוק או באתר שלה היא תדע לכוון אותך.

לצפיה ב-'הנקה אחרי גיל שנתיים'
הנקה אחרי גיל שנתיים
20/06/2015 | 17:37
1
34
היי,
כל נושא הלקטאז וחוסר בו עם ההתבגרות, נוגעים לחלב שאינו של בני אדם (שתכלס, בכל גיל אנחנו לא ממש בנויים לשתות אותו).
חלב אם בנוי ביולוגית לבני אדם.
המלצתי האישית-לכי עם התחושה שלך לגבי ההנקה, אם מתאים לך ולפעוט להמשיך...
מבחינה ביולוגית-תזונתית, אין לך מה לדאוג.
אני מניקה את קטנתי בת השנתיים וחצי, לשתינו טוב בינתיים

לצפיה ב-'אז למה אוסרים לתינוקות שרגישים לזה לינוק?'
אז למה אוסרים לתינוקות שרגישים לזה לינוק?
21/06/2015 | 15:26
5
לצפיה ב-'צריכה משחה לתפרים אחרי לידה'
צריכה משחה לתפרים אחרי לידה
20/05/2015 | 09:30
2
98
מקווה שאני במקום הנכון, צריכה משחה לתפרים אחרי לידה.
מה עדיף ? תראומיל או ספריי אלופירס?
אלופירס יותר יקר, השאלה אם שווה יותר?
האמת שיש לי צמח אלוורה, אולי הכי כדי להשתמש בצמח?
לצפיה ב-'אני לא נוגעת באלופירסט'
אני לא נוגעת באלופירסט
20/05/2015 | 17:54
186
הוא מכיל רכיבים שאני לא רוצה על הגוף שלי ובטח שלא במקום רגיש.
אחרי לידות אם יש צורך אני מורחת פס עבה של טראומיל על הפד ואז לובשת את התחתונים
עושה נפלאות.
לצפיה ב-'ג'ל קלנדולה בריכוז גבוה'
ג'ל קלנדולה בריכוז גבוה
20/05/2015 | 18:22
94
אני השתמשתי בו אחרי הלידה לתפרים, ההומאופת שלי הזמין לי, ההחלמה היתה מהירה מאוד, מאז המלצתי להמון חברות, אצל כולן עבד מעולה.
את צריכה ג'ל קלנדולה בריכוז של 20% (לא המשחות קלנדולה המוכנות)  אפשר לבקש שיכינו בבתי מרקחת הומאופתים. שווה להחזיק בבית לכל מקרה גם לפצעים שריטות כוויות וכו".וגם לא יקר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום