לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...

אודות הפורום הורות טבעית

הגוף שלנו והאדמה שעליה אנו חיים הם תוצר של תהליך התפתחותי של מיליוני שנים.הם מכילים חוכמה עצומה וגדולה לאין ערוך מהחוכמה שהצלחנו לצבור על ידי השכל והטכנולוגיה שלנו במאתיים השנים האחרונות.עם צבירת הידע המודרני מצאנו את עצמנו מאבדים ידע עתיק יומיןאשר טמון ביכולת שלנו להקשיב לעצמנו ולסובב אותנו.לידע ולטכנולוגיה המודרניים יתרונות עצומים, אולם השימוש המופרז שלנו בהם והפנייה לאנשי הטכנולוגיה והמסחר בכל בעיה או צורך, קטנים ככל שיהיו, יוצרים מסך של ערפל שמקשה עלינו להקשיב לכוחות הפנימיים שטמונים בנו.ההורות שלנו מעצבת את פני הדור הבא.אנו מעניקים לילדינו יותר מאשר מזון, מחסה ואהבה.אנו מעניקים להם צורת הסתכלות אשר תשפיע על הדרך בה הם יתמודדו עם אתגרי החיים.הורות טבעית היא הנסיון להציג בפני ילדינו את יתרונות התרבות שלנו והעושר שלה, מבלי שיאבדו את העושר ואת הכוחות שאיתם הם הגיעו.פורום הורות טבעית הינו מקום מפגש של הורים:המודעים ליתרונותיהם של הרפואה והחינוך האלטרנטיביים,המודעים לנושא של מיחזור ואקולוגיה,המודעים להשפעתה ההרסנית של תרבות הצריכה על האושר של ילדינו,המודעים להשפעת התזונה הבריאה והטבעית ולחסרונות האוכל התעשייתי,המודעים לחשיבות זמן איכות עם ילדינו ומעוניינים למצוא את האיזון בין קריירה לחיי משפחה,המודעים ומכבדים זכויות בעלי חיים ועוד...
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום הורות טבעית!  
זהו פורום של שיתוף בין הורים שבחרו באורח חיים אלטרנטיבי מסוגים שונים.
המידע והעצות בפורום אינם מקצועיים ואינם באים להחליף יעוץ אישי ומקצועי
לפורום רפואה משלימה   לפורום לידה פעילה וביתית

המשך >>

לצפיה ב-'כשאצלנו באזור היו מקרי שעלת, רוב הנדבקים היו מחוסנים'
כשאצלנו באזור היו מקרי שעלת, רוב הנדבקים היו מחוסנים
04/12/2014 | 23:54
108
לכן אני לא ממש סומכת על החיסון הזה, אנחנו לא חיסנו, אבל כשהיו מקרים באזור ההומאופת שלנו נתן לנו תרופה הומאופתית מניעתית וטפו טפו טפו אף אחד לא נדבק.
כשחיפשתי ברשת לגבי החיסון שעלת ראיתי שמדובר על אפקטיביות מאוד נמוכה, אבל לא זוכרת כמה אחוזים בדיוק.
לצפיה ב-'חיסון נגד שעלת לילדה בת 7 '
חיסון נגד שעלת לילדה בת 7
02/12/2014 | 10:47
5
236
(נתגלו שני מקרי שעלת בכיתה המקבילה)
לצפיה ב-'נתתי בגיל כזה. ועם 2 מקרים בסביבה המיידית הייתי נותנת'
נתתי בגיל כזה. ועם 2 מקרים בסביבה המיידית הייתי נותנת
02/12/2014 | 10:55
2
194
ללא היסוס.
לצפיה ב-'החיסון ייעשה את הפעולה ההפוכה שזה החלשת הגוף ותו לא'
החיסון ייעשה את הפעולה ההפוכה שזה החלשת הגוף ותו לא
05/12/2014 | 21:21
1
135
עזבי את זה שהחיסון נמצא לא יעיל, אלא אתייחס גם שאם היה יעיל (והוא לא), לוקח לו בין שבועיים לחודש עד שמתחיל להשפיע ובעצם בינתיים רק גרם להחלשה של הגוף והיכולת להידבק מוגדלת שבעתיים.
לצפיה ב-'אין לי עניין להתווכח, רק אציין'
אין לי עניין להתווכח, רק אציין
06/12/2014 | 07:59
150
שהמניע שלי בהחלטה הספציפית הזאת הוא פחות הגנה על הילדים שלי - שאין לי ספק שיתגברו בקלות על שעלת - ויותר אחריות חברתית כלפי תינוקות בני יומם וקשישים. הנתונים שאני מכירה על תחלואה בשעלת תומכים בהגיון של המניע הזה. ולא נתקלתי בנתונים שהפחידו אותי מלחסן ילד בן 7
לצפיה ב-'וואו איזו דילמה'
וואו איזו דילמה
04/12/2014 | 11:23
175
אני חושבת שלא הייתי נותנת בגיל כזה. אבל אני לא במקום שלך.
צריך להשקיע, לקרוא וללמוד ובסוף להיות שלם ורגוע ככל הניתן עם ההחלטה שמקבלים.
לצפיה ב-'אני לא נותנת בטח שלא בגיל הזה'
אני לא נותנת בטח שלא בגיל הזה
04/12/2014 | 23:33
208
כן הייתי מחזקת את הילדה בטיפול הומאופטי אם יעלה הצורך
לצפיה ב-'מי מוכנה לעזור לטירונית'
מי מוכנה לעזור לטירונית
01/12/2014 | 08:58
11
325
היישאלה.  בבקשה.  על.  שרשרת.  ענברים.  בגיגול.  ראיתי המון.  מקומות.  שמבטיחים שמוכרים.   את.  המקור.   כל.  מיני.   בתי.   טבע.   וכו.   איך.      יודעים.   שקונים.   את המוצרר.  הנכון.   המקורי.   ואיך.   מחליטים.   על.  צבע.   קראתי.   את.   הההבדלים.    אבל.    לא.    ממש.   הבנתי.    מהו הגיל.    הבטוח.   לשימוש.     כעקרון.   הנסיך.    רק.   בן.    חודש.  וחצי.    אז.    אשמח.   להשכיל.   קצתשניתרוצה.    לשלב.    בהחתלה.    חיתול.    רב.   פעמי.    לחתל.    גם.   וגם.    איך.   עושים.   נגיד.   אפשר שבלילה הוא.    ישן.   עם.    הרב.   פעמי.   ??מה מומלץ.  לקלולסית.   כמוני.   משהו.   פשוט.    להבנה.    והחתלה.   והכי.    נעים.   לתינוקשלישיתרוצה לרכוש.  אומגה.  3 לילדים האחרים שבבית.   העניין שזה.   נורא.  יקר.   ובא.  בחבילות.    קמצניות.   חחח יש לי.    שלושה.    ילדים.    נוספים  אשמח.    לשמוע.    רעיונות.  בענייןתודהה רבה
לצפיה ב-'עזרה ראשונה '
עזרה ראשונה
01/12/2014 | 15:13
10
219
מצרפת תרגום ההודעה למתקשים:
היי שאלה בבקשה על שרשרת ענברים.
בגיגול ראיתי המון מקומות שמבטיחים שמוכרים את המקור- כל מיני בתי טבע וכו
איך יודעים שקונים את המוצר הנכון המקורי ואיך מחליטים על צבע?
קראתי את ההבדלים אבל לא ממש הבנתי- מהו הגיל הבטוח לשימוש?
כעקרון הנסיך רק בן חודש וחצי אז אשמח להשכיל קצת
שנית- רוצה לשלב בהחתלה חיתול רב פעמי לחתל גם וגם- איך עושים? נגיד אפשר שבלילה הוא ישן עם הרב פעמי ?? מה מומלץ לקלולסית כמוני, משהו פשוט להבנה והחתלה והכי נעים לתינוק?
שלישית- רוצה לרכוש אומגה 3 לילדים האחרים שבבית. העניין שזה נורא יקר ובא בחבילות קמצניות חחח
יש לי שלושה ילדים נוספים אשמח לשמוע רעיונות בעניין
תודהה רבה
לצפיה ב-'חחח המון תודה '
חחח המון תודה
01/12/2014 | 16:26
202
לא יודעת למה תפוז עורך ככהמחכה לתשובות
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
01/12/2014 | 20:32
1
130
לגבי שרשרת עוברים אני לא מבינה כלום, יש כאן את ענבלית שמוכרת אותם ותוכל לעזור לך.        לגבי חיתולים רב פעמיים הכי טוב לחפש שרשורים קודמים שלנו, יש המון מידע שם והמנהלת הקודמת גם ניסתה להכניס שרשור אחד למאמרים של הפורום. - תבדקי שם. הבעיה עם רוב הרב פעמיים היא דווקא בלילה, אני ממליצה על חיתולים מבמבוק או המפ לשעות הלילה, הם סופגים הכי טוב, ואם מוסיפים להם כיסוי אז אין בעיה לעבור לילה גם עם מרטיבים סדרתיים. הכיסוי הכי טוב הוא מצמר, אני לא יכולתי להשתמש בגלל אלרגיה, אז השתמשתי בסתם כיסוי פלסטיק וזה עבד מעולה.        לגבי אומגה 3 זול - לא מכירה משהו זול, אבל צ׳יה מכילה המון אומגה ואפשר להוסיף אותה כמעט לכל דבר, יש גם עוד צמחים שמכילים הרבה אבל הידע שלי בנושא מועט מאוד... אנחנו מעדיפים בבית ,לנו לא לתת תוספים כל עוד ניתן לאכול את כל מה שצריך וזה עובד לא רע בינתיים. זרעי צ׳יה למשל אנחנו שמים בכדורי ״שוקולד״, זה הופך אותם לקרנצ׳יים.
לצפיה ב-'תודה לעונה ומקפיצה ליום חדש'
תודה לעונה ומקפיצה ליום חדש
02/12/2014 | 14:30
58
הייתודה על התשובהומחכה לעוד תגובות תשובות
לצפיה ב-'תודה על התרגום אודליה '
תודה על התרגום אודליה
02/12/2014 | 18:21
95

לגבי שרשרת ענברים - אישית אני מעדיפה משווקות שמוכרות אותן, לעומת בתי טבע. לא שבבתי טבע השרשרות לא טובות... אני פשוט מעדיפה לעזור לפרנס נשים כמוני וכמוך ולא בתי עסק גדולים. מה גם שבדרך כלל אצלן גם המחירים טובים יותר. הצבע פחות חשוב - יש מחקרים שמראים שהבהירות יותר יעילות אבל זה שנוי במחלוקת. מה גם שאומרים שלכל אחד מתאימה שרשרת אחרת. אז לכי עם האינטואיציה, או עם ההעדפה האישית. אפשר גם לשים על התינוק מס שרשרות ולראות לאיזו הוא מגיב הכי טוב. כבר שמעתי על תינוקות שצרחו נורא עם שרשרת אחת, וברגע ששמת אחרת נרגעו. מבחינת גיל - כל עוד שמים לב שהשרשרת לא ארוכה מידי, בעיני (דיעה אישית) היא בטוחה בכל גיל. אצלנו היא בשימוש יום ולילה.

ועכשיו המלצה קונקרטית: אני את השרשרות שלי (ויש לי חמישה ילדים, וגם לעצמי יש) קונה אך ורק מחן שקד. השרשראות שלה איכותיות והיא בודקת בציציות כל ספק וספק. היא מאוד אמינה ותענה לך על כל שאלה. מס הטלפון שלה: 052-869-8176. אני ממליצה לשלוח לה סמס כי הטלפון שלה עושה לה קצת בעיות לאחרונה ולא תמיד מעביר שיחות. ותגידי שרוני המליצה
לצפיה ב-'חיתולים רב פעמיים - זה עולם ומלואו...'
חיתולים רב פעמיים - זה עולם ומלואו...
02/12/2014 | 18:34
84
אני ממליצה לחפש בפייסבוק (אם יש לך שם חשבון) קבוצות של החתלה בבד, יתנו לך שם הרבה מידע. אני אישית משתמשת במה שקיבלתי יד 2 לא חופרת יותר מידי בציציות. מצד שני, אצלנו התינוק רב היום אינו מחותל, ואם הוא כן מחותל אז בפיפי הכי קטן הוא כבר צורח שיחליפו לו (כי הוא לא רגיל להיות מחותל ועוד רטוב) אז זה לא כל כך משנה לי אם זה המפ או שממפ ורמת ספיגה וכל זה.... גם בלילה הוא מתלונן ומתפתל הרבה פעמים עד שלוקחים אותו לפיפי, אז אין לי צורך במשהו סופג מידי.

ממה שאני מבינה, יש כמה דברים לשקול בענייני חיתול הבד:
1. מבנה החיתול - יש כאלה שכל החיתול בנוי מקשה אחת, ואז ההחתלה היא ממש כמו בחיתול חד"פ. החסרון הוא שבגלל שהכל תפור ביחד, אז הוא מתייבש יותר לאט. יש חיתולים שבאים בתור חיתול פנימי שמעליו שמים כיסוי חסין למים. החיתול הפנימי יכול להיות טטרה, או פריפולד, או חיתול מובנה עם תיקתקים, או רפידה מאורכת... יש המון סוגים. ויש חיתולי כיס, שזה דומה לחיתול הראשון רק ששמים את הרפידה בתוך כיס שבנוי בחיתול, ואפשר להחליף רק רפידה במקום לכבס חיתול שלם (בפועל גם החיתול מקבל ריח של שתן אז זה לא תמיד נכון). היתרון המשמעותי הוא שבכיבוס, הייבוש מהיר יותר כי מחלקים את השכבות וזה לא הכל גוש אחד גדול.
2. החומר ממנו החיתול עשוי - יש חיתולים, רפידות וכיסויים, העשויים מחומרים טבעיים בלבד. יש כאלה שעשויים מחומרים סינתטיים או סינתטיים בחלקם. המחיר בדרך כלל בהתאם, וגם כל תינוק מגיב אחרת. יש חיתולים שהכיסוי עשוי בד והפנימית היא חד פעמית שאמורה להיות אקולוגית/מתכלה... האפשרויות בלתי נגמרות. וגם אם בחרת במשהו, זה לא אומר שזה מה שייטיב עם ישבנו של תינוקך....
3. המחיר - יש חיתולי בד שצריך לקחת בשבילם משכנתא קטנה. יש כאלה שמזמינים מסין או מאיביי בעלות מינימלית. יש ככל הנראה קשר מסויים בין המחיר לאיכות, אבל אני לא סגורה בדיוק עד כמה... מנוסות ממני תוכלנה לענות על זה. אני כאמור - משתמשת במה שיש
לצפיה ב-'אומגה 3'
אומגה 3
02/12/2014 | 18:38
78
זה אכן יקר יחסית אבל כדאי לשקול את העניין, כי המוצרים הפחות יקרים ואיכותיים יכולים להיות בעיתיים מבחינה בריאותית. אומגה 3 עשויה ברב המקרים משמן דגים. הדגים בימינו מלאים ברעלנים. שלא נדבר על שאר הרכיבים שדוחפים במוצרים האלה, כל מיני חומרי מילוי ולעתים משמרים, וכמובן המון המון סוכר... אני עשיתי מחקר קטן וגיליתי שהמוצרים של NORDIC NATURALS עשויים משמן דגים שעבר טיהור מרעלנים. חלק מהמוצרים שלהם מכילים סוכר וכד' למשל סוכריות הגומי ללעיסה שלהם. תשתדלי לקרוא את הרכיבים על כל מה שאת קונה ולראות אם זה לטעמך. אני הזמנתי אותם מאייהרב.
לצפיה ב-'גמני עונה'
גמני עונה
04/12/2014 | 10:57
2
92
לגבי שרשרת ענברים- אני לא הרגשתי שזה בטוח לקטנה שלי בגיל צעיר, למרות שזו רק תחושה..בעיקר לא בלילה.
אחרי כמה חודשים שמנו לה, לכבוד בקיעת השיניים ותחילת עונת החיסונים והמחלות.
טפו טפו, היא אף פעם לא חולה! פרט לחום שיניים וחום אחרי חיסון גיל שנה, היא פשוט ילדה חסונה. ואת תקופץת השיניים עברנו יחסית בסדר. הוציאה את כולן כולל טוחנות עד גיל 1.5. אז אני לא יודעת אם זה השרשרת, ההנקה, בעלי חיים בבית, סביבת המושב, ועוד גורמים בריאים בסביבתה.. מה שבטוח היא לא נפרדת מהשרשרת כי גם לחברה שלה יש כזו, ולכן לשרשרת קוראים נעמי על שם החברה מקווה שהחברה לא תעבור לשמלות טוטו בגיל שנתיים כי אז גם אנחנו נאלץ לעבור הסבה
לגבי אומגה- אני מצרפת קובץ שעורך השוואה בין המקורות השונים.
אני לא מתלהבת לתת תוספים לאף אחד, במיוחד לילדים- אלא רק כשיש "מצב"- הריון, מחלה, מחלה מדבקת בסביבה שרוצים שלא תגיע אלינו וכו'.
לגבי חיתולים רב פעמיים- אני לא הבאתי את עצמי עם הבת שלי לקנות אותם אבל פשפשתי מגיל צעיר וקונים חיתולים מבמבוק. והיא כבר גמולה
עם הבייבי הבא אעשה את הצעד, שרק נראה מסובך אבל בעצם פשוט פשוט.
לצפיה ב-'והנה הקובץ..'
והנה הקובץ..
04/12/2014 | 11:00
1
83
 השוואה בין מקורות לאומגה 3
לצפיה ב-'בקובץ הזה מדובר רק על מוצרים תעשייתיים'
בקובץ הזה מדובר רק על מוצרים תעשייתיים
04/12/2014 | 20:49
53
מדובר על שמנים שעברו הפקה ולא על צריכה ישירה של זרעים. אנחנו טוחנים את זרעי הפשתן והצ׳יה ומיד אוכלים אותם או פשוט אוכלים אותם שלמים - אין שום בעיה של יציבות השמן ו/או התפרקות שלו, אורך חיי המדף שלו, אחרי ההפקה - לא נעשית שום הפקה.
לצפיה ב-'ענברים..'
ענברים..
04/12/2014 | 15:48
75
אני לא יודעת למה הכוונה שכותבים "המקור", זו סתם הגדרה שיווקית. הענברים האיכותיים, כלומר אלו שמכילים את הרמה הגבוהה ביותר של החומר שנספג בגוף (חומצה סוקסינית) ומקל על כאבי בקיעת השיניים ועוד,  הם הענברים שמגיעים מאיזור הים הבלטי. אני לא חושבת שנתקלתי בארץ בענברים שהם לא בלטיים. מדברים על זיופים (כלומר פלסטיק) אבל גם בכאלו מעולם לא נתקלתי בארץ. אם רוצים להיות בטוחים אז יש משווקות או חנויות שמוכרים ענברים אשר מגיעים עם תעודת מקוריות. מה שכן, מליצה לך לקנות ממשווקת, אלו אותם ענברים שנמכרים בחנויות במחירים גבוהים משמעותית. לגבי הצבע - אין הבדל מבחינת החומר שמופרש מהענבר, יש הבדל אנרגטי. אני תמיש ממליצה לאמהות לבחור עבור התינוק את הצבע אותן הן אוהבות והצבע אשר מרגיש להם הנכון עבורו, אלו יהיו הענברים הטובים ביותר עבורו. מומלץ להתחיל לענוד את הענברים בסביבות כיל 3-4 חודשים, לפני שמתחיל הסבל של השיניים. אבל מכיוון שלענברים תכונות מרפאות רבות נוספות, יש אמהות שעונדות עוד קודם, אין מניעה לענוד ממש מגיל אפס. אני מייבאת ומשווקת ענברים לתינוקות ולמבוגרים, מוזמנת בפרטי..

אומגה 3 - אצלנו בבית מקפידים לאכול על בסיס יומי זרעי פשתן, צ'יה ושמן המפ. כולם מכילים כמות גבוהה של אומגה 3.
לצפיה ב-'נפתח פורום תמ"א 38'
|*|נפתח פורום תמ"א 38|*|
02/12/2014 | 18:14
7
|פירמידה|חיזוק של מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה אמנם משפר את עמידותם, אך לא בהכרח עד כדי הנדרש בתקן - לפעמים אף לא קרוב לכך.
בשביל זה פתחנו לכם את פורום תמ"א 38 - תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה!

מה מקבלים הדיירים במסגרת הליך תמ"א 38? איך מתמודדים עם דייר סרבן ? איך בודקים חברה יזמית שבאה להציע לכם את שירותיה? כמה חניות צריך להוסיף במסגרת התמ"א  ?
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, לשאול כל שאלה ולקבל ליווי צמוד במשך כל התהליך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'תוספי תזונה בהריון'
תוספי תזונה בהריון
30/11/2014 | 01:40
9
134
מתלבטת קצת לגבי הנושא...
בהריון הקודם לקחתי חומצה פולית כי באמת ההמלצה חד משמעית, וברזל כי יש לי חוסרים גם בשגרה וכמובן שגם בהריון. ממולטיויטמינים כמו פרהנטל נמנעתי, כי נרתעתי מהמחשבה של סתם לדחוף כמויות לא הגיוניות של ויטמינים. התזונה שלי אמנם לא דוגמא ומופת של בריאות, אבל לדעתי היא די בסדר, בסך הכל מאוזנת.
בהריון הזה רופאת הנשים שלי המליצה לי לקחת פרהנטל ואומגה 3, ושוב אני מתלבטת. מנסה לגבש עמדה האם יותר הגיוני לקחת תוסף מלאכותי כי ייתכן שבאמת יש בו תועלת או לנקוט במינימליזם בנושא. קשה לי להסתמך על המלצת הרופאה, כי אני יודעת שמטבעה היא רופאה מאוד אורתודוכסית ואפילו התערבותית. היא רופאה נהדרת, ומאוד כיבדה ועזרה בעבר כאשר ביקשתי לנקוט גישה שונה לגבי דברים, אבל זה הופך את המלצותיה לעומדות בספק מבחינתי כאשר לא מדובר במשהו אמפירי.

אשמח לשמוע את דעתכם.
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
30/11/2014 | 07:49
5
91
במסגרת הלימודים שלי חקרתי ממש לעומק את נושא הפרה-נטל. אמנם נטורופטים מחבבים תוספים אבל אני מסתכלת עליהם כתרופה ומעדיפה להמעיט.
אין שום בעיה עם כל הוויטמינים והמינרלים שבו, פרט דווקא לחומצה פולית- כמו כל נטילה חיצונית את צריכה לוודא שאת לא עוברת את המקסימום ליום. הדעות חלוקות בנושא אז אם נלך על המחמירים- 500 mkg ליום,
ובפרהנטל יש 400. אם את לוקחת חומצה פולית כתווסף יש שם בד"כ 1000 וזה כבר הרבה מידי.
אני לקחתי במשך כל ההריון הקודם וגם בהנקה (עד 1.2) וכל ההריון הנוכחי.
אני נוטלת גם אומגה 3 (כבר כמה שנים) וכדי לא לחטוף שפעת (הריוניות הן בקבוצת סיכון לקחת אותה קשה) לוקחת גם פרוביוטיקה וויטמין C.
אשמח לפרט על כל תוסף בנפרד :)
לצפיה ב-'אשמח להמלצה על פרוביוטיקה מאייהרב'
אשמח להמלצה על פרוביוטיקה מאייהרב
30/11/2014 | 11:36
1
76
אגב, בפרהנטל שלי יש 800 מק"ג של חומצה פולית:

לצפיה ב-'אני מאמינה בלהצמד למוצר מוכר שעבד לך טוב'
אני מאמינה בלהצמד למוצר מוכר שעבד לך טוב
30/11/2014 | 13:21
85
כעקרון תסתכלי על מספר החיידקים- כמה שיותר יותר טוב, וכן כדאי לשלב מספר סוגים שונים.
(אולי אני צריכה לכתוב בכל הודעה "אבל תלוי במקרה וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע" אבל אני מניחה שזה מובן מאליו).
לא להבהל מהמינון הגבוה, כפי שכתבתי יש מחקרים לכאן ולכאן.
אבל חשוב מאד לא לצרוך חומצה פולית מעבר לזה, והיום נוטים להוסיף חומצה פולית (b9) להמון מזון מעובד- קורנפלקס ואחרים. אז כדאי לצרוך בתשומת לב.

לצפיה ב-'ומה עם ברזל?'
ומה עם ברזל?
01/12/2014 | 10:22
1
50
יש לו תחליפים בתוספי תזונה ש*באמת* לא גורמים לכאבי בטן ואי נעימויות?
לצפיה ב-'זה מאד אישי'
זה מאד אישי
01/12/2014 | 12:33
56
ואין ברירה אלא להתנסות.
קיימים תוספים שנקראים "ברזל עדין", ויש מים המכילים ברזל (מוצר שנקרא ספטון) למי שממש לא מסתדרים.
ההעדפה היא תמיד להגביר צריכה בתזונה.
יש גם דרכים טבעיות להקל על עצירות- ולא תמיד עובר בבית מרקחת או בית טבע- לפעמים שתיית מים מרובה וספורט עושים את העבודה.

לצפיה ב-'אני בהריון ולוקחת חומצה פולית'
אני בהריון ולוקחת חומצה פולית
02/12/2014 | 12:40
51
הכדור הוא של 400 מיקרוגרם שזו ההמלצה לצריכה יומית בהריון.
לצפיה ב-'אני בעד תזונה מאוזנת ולא תוספים'
אני בעד תזונה מאוזנת ולא תוספים
01/12/2014 | 20:24
70
אם את אוכלת מגוון ומקפידה על הרבה ירקות, לא אמורים להיות לך חסרים - למעט חומצה פולית וברזל, שהחברה שלנו לא צורכת מהם מספיק (אצלי הברזל עלה מעצמו ברגע שהורדתי חלב מהתפריט שלי, אחרי כמעט 20 שנה של תוספי ברזל).    רוב הוויטמינים שאנשים לוקחים בצורת תוספים הם לא באמת הכרחיים בגוף, שוב - בהנחה שאוכלים טוב - ובסופו של דבר מוצאים את דרכם לביוב דרך השתן שלנו, תוך שהם מכבידים על הכליות שצריכות לסנן אותם. אם בדיקות הדם שלך יצאו תקינות, אל תבזבזי כסף ואנרגיה על תוספים.
לצפיה ב-'מה שאני עושה'
מה שאני עושה
02/12/2014 | 13:00
1
101
גם אני בהריון ולוקחת רק חומצה פולית באופן קבוע.
לפי בדיקות הדם האחרונות שעשיתי אין לי חוסרים אבל מהיכרות עם עצמי אני לוקחת ברזל ו- b12 מידי פעם.

אני מגדירה את התזונה שלי כדי טובה ולדעתי מספקת את הויטמינים והמינרלים הדרושים לגוף שלי. גם אני חושבת שאין להקל ראש בלקיחת תוספי מזון ולוקחת אותם רק ממש לפי הצורך.

אני חושבת שאת צריכה לעשות חושבים עם עצמך - האם את אוכלת כמות יפה של ירקות ופירות ביום, קטניות, טחינה מלאה, אגוזים. הם כולם ספקים טובים של מרבית המינרלים והויטמינים שדרושים לנו.

בהקשר של אומגה 3 - גם פה את צריכה לחשוב עם עצמך - אילו שמנים בייחוד את צורכת. צריכה מרובה של שמנים מזוקקים ומזון תעשייתי מעשירה את התפריט באומגה 6 ומפריעה לספיגה ולייצור של אומגה 3.
אם בייחוד שמנים מזית, אגוזים, אבוקדו אפשר להוסיף עוד זרעי צ'יה או פשתן טחון ואפילו שמן פשתן בשביל "ללכת על בטוח". לא הייתי הולכת לתוספים מדגים כי עלולים להכיל כספית ומתכות רעילות אחרות.

טוב שאת מתייחסת להמלצות הרופאה שלך באופן בקורתי.

[חשוב לי לציין שאני ממש לא מומחית בתחום... כותבת פשוט מתוך התעניינות וצבירת ידע וניסיון עצמי לאורך השנים...]
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
04/12/2014 | 11:04
54
ממש משאירות את הנטורופטית ללא צורך להוסיף, כמה ידע יש כאן לכולם..
תוספי תזונה, צריך לזכור, הם בעצם תרופה. הם לא גדלים על העץ אלא יוצאים ממפעל, ולא כדאי להגזים בצריכתם.  וכן, להתייעץ זה נהדר, אבל כפי שכתבתי כל מקרה לגופו וחשוב להכיר את סיפור הרקע לפני שמחליטים ולכך נועדו אנשי המקצוע
לצפיה ב-'רגישות העור'
רגישות העור
01/12/2014 | 10:20
4
186
בוקר טוב
אני קוראת פה לפעמים ומוצאת דברים מעניינים שלא ידעתי ועכשיו יש לי גם שאלה: יש מוצרים שונים לתינוקות כדי לשמור על העור הרגיש שלהם: אם זה אבקות כביסה מיוחדות, קרמים, סבונים. הבנתי שיש גם סבונים מוצקים מיוחדים לעור תינוקות. עד כמה אתן משתמות במוצרים כאלו, אתן ממש מקפידות?
לצפיה ב-'ממש מקפידה לא להשתמש במוצרים האלה '
ממש מקפידה לא להשתמש במוצרים האלה
01/12/2014 | 14:13
3
179
עד גיל שנה קילחתי אותה בעיקר עם מים (ושמן קוקוס שהוספנו אליהם). כביסה עם אגוזי סבון, חומץ וסודה לשתייה.
מנסה להמנע מקרמים וכו', משתמשת במשחת קלנדולה, שמן זית ושאר קוסמטיקה טבעית.
יש דברים כמו קרם בחשיפה לשמש שאי אפשר בלעדיהם, מזל שהיא שחרחורת קטנה...
לצפיה ב-'למה אי אפשר להמנע מהם?'
למה אי אפשר להמנע מהם?
01/12/2014 | 20:20
2
153
חשיפה לשמש היא חשובה כדי שהגוף יצליח לייצר ויטמין d. כל עוד לא יוצאים לשמש בשעות הקשות, או בשעות הקשות מקפידים לשהות בצל או עם בגדים ארוכים וכובע - שמש זה דבר מצויין וחיוני. קרמים למיניהם מכילים המוני חומרים שלאט לאט מתגלים כמסרטנים וידוע כבר הרבה זמן שגורמים לזיהום במי תהום ובמי ים.    דרך אגב, אם כבר למרוח משהו להגנה מהשמש - אפשר להכין לבד בבית, וכבר היו לנו פה שרשורים בנושא, כולל מתכונים
לצפיה ב-''
02/12/2014 | 10:57
15
לצפיה ב-'נכון!'
נכון!
04/12/2014 | 11:07
77
באמת את הקטנה השחרחורת אני לא מורחת, אבל מה לעשות שאמא שלה ג'ינג'ית..
ובשביל עצמי [אנחה פולנית] אני מתאמצת הרבה פחות...
לצפיה ב-'black monday והרשת גועשת...'
black monday והרשת גועשת...
29/11/2014 | 17:18
5
149
ביום שני הקרוב יחול black monday, וזו אפשרות לרכוש מוצרים שבארץ הם כה יקרים..
אצלי ברשימה:
קוסמטיקה טבעית, תוספי תזונה, מוצרי יצירה, איפור טבעי לפורים, צעצועים ומשחקים איכותיים, חיתולים רב פעמיים..
המבחר גדול והחיפוש אחרי יצרן איכותי מתיש..
מהם המוצרים שבתכנון שלכם לרכוש (גם אם לא ממש השבוע..)?

לצפיה ב-'איפה את מתכננת לרכוש קוסמטיקה טבעית וצעצועים? '
איפה את מתכננת לרכוש קוסמטיקה טבעית וצעצועים?
29/11/2014 | 23:13
3
48
לצפיה ב-'בוקר טוב!'
בוקר טוב!
30/11/2014 | 07:41
2
114
מוצרים טבעיים - iherb ובאתרי הרשתות
כל השאר- ebay שמח לשמוע על רעיונות מנוספים..

לצפיה ב-'לא ניסיתי קוסמטיקה טבעית עד היום. '
לא ניסיתי קוסמטיקה טבעית עד היום.
04/12/2014 | 09:13
1
47
יש לך המלצות על מוצרים ספציפיים שהם טובים?
הסתכלתי קצת ב-iherb וראיתי מחירים מאוד נמוכים. הגיוני שמסקרה עולה 3 דולר??...
כל המוצרים שם טבעיים או שיש כאלה שלא?
לצפיה ב-'כדאי להכיר את החברות'
כדאי להכיר את החברות
04/12/2014 | 11:19
70
ולקרוא עבור כל מוצר את רשימת הרכיבים.
בארץ אני אוהבת לקנות מערוגות, עומר הגליל, וכשיש לי כסף lavido.
אבל אני חושבת שכדאי לנסות לפני שקונים איפור או קוסמטיקה.
לצפיה ב-'כמובן, black friday ו- cyber monday'
כמובן, black friday ו- cyber monday
01/12/2014 | 15:22
81
שני דברים שונים לג--מרי.

לצפיה ב-'יש לכם רעיון לחופשה משפחתית חורפית?'
יש לכם רעיון לחופשה משפחתית חורפית?
30/11/2014 | 19:59
7
86
מחפשת מקום לאירוח ללילה או שניים בסופ"ש בעד כחודש,
איפה אפשר למצוא מקום אירוח עם אופציות לילדים (נדנדה, מגלשה),
ועם ארוחת בוקר ואולי אפילו ערב,
באיזור 500 שח ללילה או 700 לשני לילות.
צפון או דרום - לא יותר משעה וחצי נסיעה מהמרכז.

לצפיה ב-'בכפרים דרוזים בצפון'
בכפרים דרוזים בצפון
01/12/2014 | 13:28
2
44
לצפיה ב-'סליחה קפץ לי'
סליחה קפץ לי
01/12/2014 | 13:48
1
107
אנחנו מחפשים עכשיו צימר בכפרים דרוזים בצפון -גם המחיר נמוך בהרבה מצימרים בישובים יהודיים וגם שמענו המלצות על אירוח נדיב ועל אווירה טובה ומיוחדת.
לצפיה ב-'אכן כן. היינו בבית ג'אן ונהנינו מ-א-ו-ד! '
אכן כן. היינו בבית ג'אן ונהנינו מ-א-ו-ד!
03/12/2014 | 20:23
77

לצפיה ב-'היינו בציפורי- בכפר ציפורי'
היינו בציפורי- בכפר ציפורי
04/12/2014 | 08:53
3
64
היה ממש מקסים, מקום מעולה לילדים, ביקתה מרווחת, דשא עם ערסלים, טרמפולינה..
לצפיה ב-'עשיתם שם טיולים? יש המלצות?'
עשיתם שם טיולים? יש המלצות?
04/12/2014 | 11:56
2
16
לצפיה ב-'כן טיילנו קצת'
כן טיילנו קצת
09/12/2014 | 21:55
1
33
גם באתר של ציפורי.
נסענו גם לתבור מוזיאון המרציפן. 
יש עוד מסלולים, היינו בסופ"ש שבו לא יכולנו לעשות מסלולים מאתגרים, אבל יש שם עוד אפשרויות באזור.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
14/12/2014 | 19:36
5
לצפיה ב-'הזמנה להשתתפות במחקר קצר'
הזמנה להשתתפות במחקר קצר
01/12/2014 | 12:24
1
48

שלום לכולם,
במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד, אני עורכת מחקר בנושא שינת תינוקות ונקשרות הורית. 
אנו מחפשים הורים לתינוקות בגילאי 6-10 חודשים למענה על שאלון אינטרנטי האורך כ15 דקות, בשתי נקודות זמן. 
בין המשתתפים יוגרלו שוברי שי בסך 200 ש"ח.
למענה על השאלון, היכנסו לקישור הבא: https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3NJNDxDDRT...
לפרטים נוספים, ניתן לפנות אלי במייל: yaara.tivon@gmail.com או טלפון: 050-4944945
תודה רבה מראש על העזרה וההשתתפות :)
יערה

לצפיה ב-'עניתי על השאלון שלכם אבל....'
עניתי על השאלון שלכם אבל....
08/12/2014 | 20:33
37
יש שם הרבה מאוד שאלות שאינן רלוונטיות לאורח החיים שלנו, ולא היתה האופציה לציין "לא רלוונטי" או "אחר". אני מניחה שזה נכון לעוד משפחות שגולשות בפורום הזה (משפחות שבהן התינוק ישן במיטה משפחתית או שלא מרדימים אותו במיטה או שלא מרדימים אותו בכלל...) בכל אופן עניתי כמיטב יכלתי. אני מקווה שיעזור
לצפיה ב-'האם ניתן להאכיל תינוק בתחליף חלב צמחי?'
האם ניתן להאכיל תינוק בתחליף חלב צמחי?
29/11/2014 | 17:49
6
134
אני טבעונית ומצפה לילד (ב"ה). הרצון הוא כמובן להניק באופן מלא אבל אם אצטרך לשלב תחליפי חלב כמשלים האם אוכל לעשות זאת עם תחליף חלב צמחי.. או שאשמח לשמוע על תחליף ראוי יותר שלא מגיע באבקה אבל גם לא מגיע מהפרה

תודה!

דניאל
לצפיה ב-'יש תמ"ל צמחי'
יש תמ"ל צמחי
29/11/2014 | 18:53
3
122
בשעה טובה!
את יכולה ליצור קשר עם החברות השונות (מטרנה סימילאק נוטריליון) ולבקש שישלחו לך דוגמיות. בפארמים אפשר לקנות מטרנה to go וזה מגיע ארוז בחבילות בנפרד, כדי לא לקנות במיוחד חבילה גדולה.
נכון שחלב פרה הוא בעייתי לעתים אבל גם סויה זה לא נהדר לפני גיל חצי שנה, אם יש אפשרות אחרת.
לכן הכי טוב לשאוב ולהקפיא, ויש בנק חלב אם שאפשר לפנות אליהם (שלא נדע במקרים קשים שלא ניתן להניק).
לידה קלה ושתצאו בידיים מלאות
לצפיה ב-'אין בארץ בנק חלב אם'
אין בארץ בנק חלב אם
30/11/2014 | 22:30
2
123
יש תרומת חלב קהילתית, אבל אין בנק, המדינה לא חשבה שזה רלוונטי להשקיע בזה כסף.
אגב זה לא רק למקרים שלא ניתן להניק, זה גם למקרים של מיעוט חלב או לנשים שמניקות אבל צריכות מכל סיבה שהיא.
ואפילו למקרים של נשים שלא רוצות להניק אבל כן רוצות חלב אם.
לצפיה ב-'המשמעות של זה שאין בנק של המדינה'
המשמעות של זה שאין בנק של המדינה
30/11/2014 | 22:32
1
110
היא שהחלב לא נבדק למחלות, אין מעקב וזה הכל מבוסס על אמון בלבד
וצריך לפעמים לכתת רגליים כדי להביא את החלב
לצפיה ב-'הבנתי שיש פעילות לבנק חלב אם עבור פגים'
הבנתי שיש פעילות לבנק חלב אם עבור פגים
18/12/2014 | 20:55
8
לא זוכרת פרטים נוספים
לצפיה ב-'אם זה בתדירויות נמוכות, כי תניקי מלא, אז אין בעיה אחרת '
אם זה בתדירויות נמוכות, כי תניקי מלא, אז אין בעיה אחרת
29/11/2014 | 18:53
115
התינוק לא יקבל מספיק ערכים תזונתיים ועושים את זה רק במצב שאין ברירה והילד רגיש לחלב פרה.
לצפיה ב-'אולי כדאי לעשות מפגש הכנה להנקה?'
אולי כדאי לעשות מפגש הכנה להנקה?
04/12/2014 | 08:59
58
תוכלי גם להגיע למפגשי לה לצ'ה באזור מגורייך.
וכמובן שאפשר גם לשאוב.
אם אין התוויה רפואית עדיף להשתמש בתמ"ל מן החי. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום