לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84668,466 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!

אודות הפורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום לא מיועד לכך שאנחנו נפתור את שיעורי הבית שלכם,אבל אנחנו מוכנים לעזור לכם אחרי שתציגו פתרון התחלתי שמבוסס על חיפוש באינטרנט.
בנוסף,הפורום אינו מעודד ניסויים מסוכנים בבית ולא יתקבלו הנחיות מחברי הפורום בנושא.

המשך >>

לצפיה ב-'נוסחאות של יונים ותרכובות'
נוסחאות של יונים ותרכובות
08/08/2015 | 21:23
2
56
שלום, אני לומד כרגע על נוסחאות של יונים ותרכובות, לא מובן לי האם יש סדר לפיו התרכובות רשומות, אסביר: מדוע silver sulfide רשום כך ולא sulfide silver או מדוע copper(II) chloride רשום כך ולא ההפך?

אשמח לעזרה, תודה!
לצפיה ב-'הקטיון תמיד בא ראשון'
הקטיון תמיד בא ראשון
09/08/2015 | 08:50
1
19
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/08/2015 | 17:54
12
לצפיה ב-'אמוניה'
אמוניה
04/08/2015 | 21:12
4
30
אמוניה היא גז. קיימים המון סוגים של שמפו ללא אמוניה, יש דבר כזה שפמו המכיל אמוניה? או שזו סתם הטעיית הציבור?
לצפיה ב-'אין שמפו עם אמוניה, אבל אולי עם מלח אמוניום'
אין שמפו עם אמוניה, אבל אולי עם מלח אמוניום
04/08/2015 | 22:02
3
57
אמוניה היא בסיס ונסחתה NH3. אם מגיבים את האמוניה עם חומצה מקבלים את יון האמוניום NH4+ והוא יון נפוץ עבור כל מיני מלחים שחלקם נמצאים בשמפו.
לצפיה ב-'נכון, תודה רבה. השאלה אם לאמוניה וליון האמוניום אותן השפעות.'
נכון, תודה רבה. השאלה אם לאמוניה וליון האמוניום אותן השפעות.
07/08/2015 | 14:41
2
19
לצפיה ב-'כמובן שלא, פר הגדרה'
כמובן שלא, פר הגדרה
07/08/2015 | 15:00
1
28
הסכנה העיקרית של אמוניה היא העובדה שמדובר בבסיס, אמוניום הוא החומצה המצומדת שלו ולכן איננו בסיסי כלל אלא חומצה חלשה. סכנה נוספת של האמוניה היא שמדובר בגז ואלו אמוניום הוא יון ולכן בטמפרטורת החדר לא יופיע כגז (ככלל אצבע, ובטח שבכל הקשור לשמפו). לאמוניה יש אופי נוקלאופילי כתוצאה מהאלקטרונים הבלתי קושרים שלו בעוד שלאמוניום אין זוג אלקטרונים בלתי קושר ולכן איננו נוקלאופילי.

בקיצור, זהו חומר אחר לגמרי ורק הטרנספורמציה ביניהם פשוטה מאוד. אם תבסיס את יון האמוניום תקבל אמוניה (למעשה במים יהיה זה אמוניום הידרוקסיד ולא אמוניה, הנ"ל יתקבל רק מתמיסה מרוכזת או מדה-הידרציה - כלומר ייבוש).
לצפיה ב-'מובן. תודה רבה :)'
מובן. תודה רבה :)
08/08/2015 | 13:13
10
לצפיה ב-'אדי לק'
אדי לק
05/08/2015 | 00:31
23
שלום רב
קניתי בגד בחנות ולאחר הקנייה בבית חשבתי אם ישנה בעייה שראיתי בקבוקי לק בחנות ,אולי ניסו למרוח ואדי הלק נצמדים לבגדים. אם רק אצטון מסיר לק כיצד כביסה רגילה תסיר אדי לק שהתקררו למוצק ונדבקו לבגדים(אפילו בכמות מזערית) האם התיאוריה הזו נכונה?
אודה לתשובתכם המושכלת
לצפיה ב-'אדי אצטון או אדי לק בשילוב אדי אלכוהול(בושם)'
אדי אצטון או אדי לק בשילוב אדי אלכוהול(בושם)
05/08/2015 | 00:27
50
צוות נכבד
האם השילוב של אדי אצטון או אדי לק עם בושם (אדי אלכוהול),באותו חדר באותו זמן יוצר גז רעיל?
לצפיה ב-'שאלה בנושא בדים רטובים מה 30.7 שלא קשורה בכלל לפורמלין'
שאלה בנושא בדים רטובים מה 30.7 שלא קשורה בכלל לפורמלין
02/08/2015 | 15:08
19
אלא שאלה כללית .
תודה רבה .
תודה בקשר לתשובה המרגיעה פורמלין שלא קשורה לנושא זה.
לצפיה ב-'שאלה בנושא קוטביות מולקולות'
שאלה בנושא קוטביות מולקולות
29/07/2015 | 20:19
4
70
שלום רב!
אני לומדת כימיה בעצמי, מתחילה ממש מ-0 ואשמח לעזרתכם.
הדרך לקבוע אם מולקולה קוטבית או לא היא למעשה לקבוע האם היא סימטרית או לא. בשלב זה מוצגים מודלים של מולקולות- טטראהדר, פירמידה משולשת, מבנה קווי וכו'.
רציתי לשאול מה קורה כאשר מדובר ביותר מ-4 אטומים מחוברים. אתן דוגמא, כיצד ניתן לדעת לאיזה מבנה משתייכת מולקולת גלוקוז C6H12O6 וכיצד ניתן לדעת אם היא סימטרית?
אותה שאלה בנוגע לC5H12 בתצורה הבאה: CH3--CH2--CH2--CH2--CH3
תודה רבה :)

לצפיה ב-'שאלה קצת טריקית'
שאלה קצת טריקית
31/07/2015 | 16:37
3
48
המודלים שאת מדברת עליהם הם מודלים של היערכות אטומים סביב אטום מרכזי (טטרהדר, פירמידה וכו'), כשמולקולות מורכבות יותר כמו אלה שפירטת כאן למעשה מורכבות מכמה מוקדים שכאלה (למשל ב-C5H12 יש 5 מוקדים טטרהדרליים שמחוברים בשרשרת). יש קורס/ים שלמים בכימיה אורגנית שחלק גדול מהם עוסק בקביעת סימטריה של מולקולות ותורות שלמות על זה - ככה שזה קצת מורכב להסביר על רגל אחת (אם תרצי לחפש בגוגל, מילים כמו "כיראליות" ו"ציס-טראנס" יהיו אינדיקטיביות), אבל כלל האצבע הוא שכל מולקולה שניתן לחצות במישור שיחלק אותה ל-2 תמונות ראי היא סימטרית - הטריק הוא לדעת איך לצייר נכון את המולקולה, וכאמור, זה תלוי בהרבה דברים (מודל VSEPR כמו שציינת, מודל VB, שיקולי יציבות וכו'). 

תשובות תכלס (בערך) לשאלה שלך - C5H12 סימטרית (כדי שהיא תהיה א-סימטרית לפחות אחד הפחמנים צריך להיות מחובר ל-4 אטומים / קבוצות שונות), וגלוקוז לא סימטרית (יש שם כמה פחמנים שמחוברים ל-4 קבוצות שונות). 
לצפיה ב-'התנאי הנ"ל אינו מספיק'
התנאי הנ"ל אינו מספיק
31/07/2015 | 19:59
2
40
ישנן מולקולות שניתן לחצות במישור , המחלק לשתי תמונות ראי, ואף על פיכן תהיינה קוטביות. למשל ציס - 2 -בוטן,      1 , 3 דיברומו - ציקלוהכסאן, והן בכל זאת קוטביות

לצפיה ב-'נכון! '
נכון!
01/08/2015 | 00:07
1
34
(בכלל לא שמתי לב שהשאלה עוסקת בסימטריה לצורך קוטביות - דיברתי בכללי על סימטריה, לפי מה שאני יודע)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
01/08/2015 | 11:27
26
חשבתי שמדובר בשיטה פשוטה לזיהוי, כנראה שבשלב ההתחלתי מצפים שאתייחס לזה כנתון בלבד.
תודה רבה לשניכם :)
לצפיה ב-'ערבוב חומרים'
ערבוב חומרים
31/07/2015 | 17:12
55
איך לחשב כמות כשהתוצאה תהיה 1:3
חומר A נוזל בריכוז 70% וחומר B בריכוז 30%. שניהם לא מגיבים אחד עם השני ומסיסים במים.
צריך לקבל יחס 1:3 A:B
אם אקח מA 100cc כמה לקחת מB?
לצפיה ב-'בד רטוב'
בד רטוב
30/07/2015 | 10:43
2
41
שלום שוב, אם אפשר שתי שאלות שלא קשורות אחת לשנייה,תודה.
רציתי לדעת בבקשה
א.אם זה נכון לאמר  שלבד רטוב נצמד יותר עשן,גזים אחרים מאשר לבד יבש?
ב.האם החומר פורמלין האסור לשימוש  בהחלקה ,אם נעשה בו שימוש לפני תקופה מסויימת הוא חומר מתנדף-זה נובע מסיטואציה שחברה שעברה החלקה  4 ימים לפני לא ברור אם זה היה לבטח עם חומר זה ישנה אצלי,השאלה אם יכול להיות שהחומר נמצא על ציפיצ הכרית?
תודה רבה
לצפיה ב-'פורמלין זה אלכוהול'
פורמלין זה אלכוהול
31/07/2015 | 17:07
1
40
הוא מתנדף מאד מהר. אחרי שעה אין פורמלין בשיער.
לצפיה ב-'פורמלין-אם כך הבעייה הידועה עם חומר זה היא בשאיפה למי שנמצא '
פורמלין-אם כך הבעייה הידועה עם חומר זה היא בשאיפה למי שנמצא
02/08/2015 | 15:06
19
במספרה בעצם .ולא ,בביקור החברה אצלי ושינה על הציפית,כלומר לא בהיצמדות החומר לציפית כי הוא בעצם התנדף כבר לפני ולא נמצד בכלל לבגדי חברתי או לשיער?.אם הבנתי נכון?
אודה מאוד על תשובתך.
לצפיה ב-'קונפיגורציה של יון הברזל'
קונפיגורציה של יון הברזל
28/07/2015 | 18:16
5
72
שלום,
אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי מדוע הקונפיגורציה fe +2 היא 6 אלקטרונים ברמה 3d כאשר אורביטל s ריק.
הרי לא יותר הגיוני שהוא שיהיה אלקטרון אחד ברמה 4s ו-5 אלקטרונים ברמה d, על מנת להשלים לשורה חצי מלאה באורביטל d?

אגב, הקונפיגורציה של היון +3 fe היא זו שבd יש 5 אלקטרונים וגם כאן אורביטל s ריק.

אודה לכל העונים :).
לצפיה ב-'נסיון להסביר'
נסיון להסביר
31/07/2015 | 16:21
4
37
כשמסדרים אלקטרונים בקונפיגורציה של אטום, זה נכון שלאורביטל 4s רמת אנרגיה נמוכה יותר מל-3d ולכן הוא יאוכלס קודם, אבל אלה רמות אנרגיה שנכונות לאורביטלים ריקים של ברזל בתיאוריה. בפועל, כשהאורביטלים מאוכלסים והברזל מיונן, האלקטרונים הראשונים נלקחים קודם מהקליפה החיצונית יותר (כלומר 4s) ורק לאחר מיכן מהקליפה הפנימית יותר (3d) בגלל השפעות של האלקטרונים בקליפות והאורביטלים השונים אלה על אלה (דחיה של אלקטרוני קליפה 3 את אלקטרוני קליפה 4, והרחקתם מהגרעין שמקלה על קטיפתם ומשפיעה על רמת האנרגיה של האורביטלים ויציבותם בזמן שהם כבר מאוכלסים). 

לגביי Fe+3 את צודקת - הצורה באמת יציבה יחסית בגלל אכלוס חצי מלא של אוביטל 3d. 
לצפיה ב-'אז מדוע הקונפיגורציה של Cu ושל Cr היא כזאת של חצי שורה מלאה '
אז מדוע הקונפיגורציה של Cu ושל Cr היא כזאת של חצי שורה מלאה
04/08/2015 | 21:14
3
89
ב d ? מה ההבדל?
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
05/08/2015 | 23:05
2
52
לאטום כרום יש אלקטרון אחד באורביטל 4s של הקליפה הכי חיצונית מלכתחילה ואם שולפים אותו ראשון נשארים בדיוק עם עם חצי שורה של d3. 
לנחושת גם אטום אחד ב-4s, ואם שולפים אותו קודם נשארים עם שורה מלאה ב-d3. 

ברזל מלכתחילה לא בעל חצי שורה או שורה (יש לו 6 אלקטרונים ב-d3) ולכן גם כששולפים את זוג האלקטרונים מ-4s (הקליפה הכי חיצונית) הוא לא נשאר עם חצי שורה/שורה (Fe+2). ברגע ששולפים אלקטרון נוסף, נותרים רק 5 אלקטרונים ב-d3 והוא נותר שם עם חצי שורה (ולכן גם יציב יותר). 
לצפיה ב-'תודה רבה לך. אך הדברים לא מסתדרים לי....'
תודה רבה לך. אך הדברים לא מסתדרים לי....
07/08/2015 | 14:40
1
20
נחזור לאטום הברזל המיונן..
 אם הבנתי נכון ל יותר "לקטוף" אלטקון מהקליפה החיצונית. S היא הקליפה הכי קרובה לגרעין, לכן קשה יותר לקטוף מרמה S.

אשמח להברה. תודה מראש.
לצפיה ב-'אוקי.. טעות שלי, לא שמתי לב. 3d קרוב יותר לגרעין מ4S. תודה'
אוקי.. טעות שלי, לא שמתי לב. 3d קרוב יותר לגרעין מ4S. תודה
07/08/2015 | 14:46
39
לצפיה ב-'ביוכימיה (כימיה אורגנית). יש לי כמה שאלות קלות למבינים !'
ביוכימיה (כימיה אורגנית). יש לי כמה שאלות קלות למבינים !
31/07/2015 | 12:34
1
63
ממש אבל ממש יעזור לי אם תתנו לי רק את הפתרונות (לא את הדרך)  לראות שצדקתי ואני יודע ומבין לקראת המבחן ביום ראשון !
העלתי את הקובץ PDF  - והשאלות הרלוונטיות הן שאלה 2 עד 6.

אם למישהו אין זמן והוא יכול לענות רק על שאלה אחת או יותר אז זה עדיף מאשר כלום ! תודה !!

לצפיה ב-'עזרה בקשהההההה מתחנן'
עזרה בקשהההההה מתחנן
01/08/2015 | 18:26
13
לצפיה ב-'הפורומים מתחדשים'
|*|הפורומים מתחדשים|!|
30/07/2015 | 15:48
5
גולשות וגולשים יקרים,
תפוז עובר תהליך התחדשות של שיפור חוויית המשתמש באתר.
אנו גאים ושמחים לבשר כי ביום שלישי הקרוב 4.8, החל משעות הצהריים אנו צפויים לעלות עם מערכת פורומים חדשה.
למעשה, הפיתוח נמצא בשלביו הסופיים ואנו עמלים כעת על בדיקות מקדימות.

לאחר ההשקה נמשיך לייצר שיפור מתמיד של האתר וגרסת הפורומים, כאשר אנו נשמח להמשיך ולקבל מכם פידבקים בשוטף בפורום משוב, מסרים אישים ומיילים.
ברצוננו לעדכן כי אנו עובדים בימים אלו גם על גרסה חדשה לאתר המותאם בסלולר ולבלוגים.

בין החידושים שצפויים לעלות ביום שלישי:
- מראה חדיש ועדכני
- אפשרות לכתוב הודעות בצורה מהירה יותר
- אפשרות לעקוב אחרי פורומים אהובים
- אייקונים חדשים ומשודרגים
- ממשק עבודה נוח ויעיל
ועוד...

שימו |לב| במערכת החדשה שצפויה לעלות ביום שלישי החתימות יוסרו באופן גורף עד לעליית מערכת חתימה משודרגת יותר (עליה עובדים בימים אלה).
לידיעתכם, במידה ותרצו לשמור את מה שכתוב בחתימה שלכם, אתם מוזמנים לעשות זאת עד יום שלישי בבוקר.

סופ"ש נעים |הלוואי|
צוות תפוז
לצפיה ב-'מה עושים עם תואר שני בכימיה אם לא תרופות?'
מה עושים עם תואר שני בכימיה אם לא תרופות?
28/07/2015 | 12:59
1
51
לצפיה ב-'יש הרבה אפשרויות'
יש הרבה אפשרויות
28/07/2015 | 16:23
71
יש אנליזות (בקרת איכות וכו'), דלקים, פלסטיקה, כי"ל, חומרי נפץ (תעשייה בטחונית) ועוד הרבה דברים (צבע למדפסת במפעל של HP לדוגמה וכל מיני סטארטאפים).
מה שכן, מומלץ לדעתי שיהיה דוקטורט בכימיה ולא רק תואר שני.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
16/07/2015 | 11:13
7
|פרח|מחפשים עבודה? מתלבטים מה לכתוב בקורות החיים?
בפורום דרושים עובדים תוכלו לקבל הכוונה מלאה בדרך לעבודה המושלמת עבורכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באיטליה? מתכננים מסלול הטיול ברומא ויש לכם בתלבטיות?
בפורום טיולים לאיטליה תמצאו את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|כסף|יש לכם שאלות בתחום הבנקאות? נתקלים בקשיים מול המערכת הבנקאית?
בפורום תביעות בנקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|נורה|מעצבים מחדש את הבית ומתלבטים לגבי תאורה? מעוניינים לדעת מהו סוג התאורה החסכוני ביותר עבורכם?
בפורום ייעוץ תאורה תמצאו את כל המידע הנחוץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|אופניים|חולמת על אופניים חשמליים? שללו לך את רשיון הנהיגה ואתה מחפש דרך נוחה להתנייד?
בפורום אופניים חשמליים תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|מחשב|עומדים לפתוח עסק חדש? יש לכם שאלות לגבי הגדלת רווחים?
בפורום עסקים תוכלו לשאול ולהתייעץ!

|שמאל|היכנסו עכשיו:

|@|מתלבטים לגבי מכשיר שמיעה? מעוניינים לדעת מהו המכשיר שמתאים ביותר עבורכם?
בפורום מכשירי שמיעה תוכלו למצוא את כל המידע הנדרש!

|שמאל|היכנסו עכשיו:
לצפיה ב-'שאלה על כימיה אורגנית'
שאלה על כימיה אורגנית
13/07/2015 | 18:55
3
85
היי חברים,
אני לוקח את הקורס בכימיה אורגנית במכללת סמי שמעון בב"ש ונתקלתי בשאלה ממבחן שאני לא בטוח לגביה ( אין לנו פתרונות למבחנים).
בשאלה יש טבעת עם 2 קבוצות פונקציונלית- האחת היא קבוצה קרבונילית (קטון) והשנייה היא קשר כפול. מוסיפים בסיס חזק מאוד (NaNH2), אני יודע שבסיס הוא חומר שמוציא פרוטונים והשאלה שלי היא כזו: האם הוא יתקוף את הקרבוניל (מה שנראה לי פחות הגיוני) או שיווצר קשר משולש במקום הקשר הכפול (התשובה שלי)? אשמח לדעת מה התשובה הנכונה! תודה לעוזרים :)

לצפיה ב-'אל תתפוס אותי במילה, אורגנית זה לא הצד החזק שלי, אבל לדעתי'
אל תתפוס אותי במילה, אורגנית זה לא הצד החזק שלי, אבל לדעתי
13/07/2015 | 19:56
1
62
לדעתי הוא יתלוש פרוטון באלפא לקטון, ואז הקשר הכפול ינדוד לבין הפחמן הקרבונילי לפחמן שנתלש ממנו פרוטון והחמצן יהפוך לשלילי. זה נקרא שיווי משקל קטו-אנולי.
לצפיה ב-'לא חשבתי על זה בכלל!'
לא חשבתי על זה בכלל!
13/07/2015 | 21:57
46
לאחר חיפוש קצר ברחבי האינטרנט (ויקיפדיה וחבריה...) אתה צודק לדעתי וזה הכיוון, ממש תודה על התשובה המהירה!
וכימיה אורגנית לא נראה לי זה צד חזק של מישהו :)
לצפיה ב-'הוצאת פרוטון'
הוצאת פרוטון
18/07/2015 | 23:29
42
תגובתי קצת מאוחרת כי לא הייתי באתר כמה ימים.
אין מצב שהבסיס יקח פרוטון מהקשר הכפול.  אמנם הבסיס מאוד חזק , אבל pKa של חומציות קשר כפול הוא בסביבות 36. הבסיס הרשום יכול להוציא פרוטון של קשר משולש טרמינלי (בקצה המולקולה) pKa בסביבות 25. ואז מקבלים אניון המכונה אצטיליד. יש לו שימושים רבים בסינתזות.
pKa של מימן בעמדת אלפא לקרבוניל קטוני הוא בערך 20 לכן יצא פרוטון מעמדת אלפא. מקבלים אניון מיוצב ע"י רזוננס. בהמשך עשויה להיווצר דחיסה אלדולית. הפחמן השלילי בעמדת אלפא יתקוף קרבוניל, ממולקולה אחרת. הטבעת תתחבר לטבעת אחרת ויתקבל ביתא הידרוכסי קטון.
להבנת הענין למד על דחיסה אלדולית, המונח אמנם מתיחס לאלדהידים, אבל גם קטונים עשויים להידחס בצורה דומה.

לצפיה ב-'הקורס "פרויקט" -אוניברסיטת בן גוריון'
הקורס "פרויקט" -אוניברסיטת בן גוריון
06/07/2015 | 12:32
46
שלום,
רציתי לברר מספר פרטים אודות הקורס "פרויקט" אשר אינם מופיעים באתר המחלקה, הקורס ניתן במסגרת תואר ראשון בכימיה.
1. משך הקורס-האם הוא על פני סמסטר אחד או שניים?
2. דרישות- האם נדרש להגיש הצעת מחקר עבור הפרויקט לאישור טרם תחילת העבודה ולהגיש עבודת מחקר בסיומו אשר מסכמת את פעילות בנושא?
3. מי נותן את הציון בקורס? המרצה שהנחה אותך, או וועדת חוקרים\מרצים ייעודית לקורס?

לצפיה ב-'איך אפשר לבדוק את אחוז השומן בגבינה לבנה ?'
איך אפשר לבדוק את אחוז השומן בגבינה לבנה ?
04/07/2015 | 12:08
19
לצפיה ב-'סיגנלט או סינגלט'
סיגנלט או סינגלט
03/07/2015 | 20:58
6
63
אני בעריכה אחרונה לפני יציאת ספר על MRI (ואפילו יש סעיף מאחד הפרקים שנערך מקצועית בעזרתו האדיבה של deathcaster).
אפשר לראות את הפורטל החדש של ה-MRI כאן (שמסביר על בדיקות, פיזיקה, היסטוריה, מחקרים שנעשים כיום בתחומי MRI- וגם NMR זו אותה היסטוריה ופיזיקה) ולראות מה מכיל
הספר באתר הספר. לכשיצא הספר, גם אודיע כאן,  בכל מקרה אנחנו נדאג לתמחר אותו בצורה סבירה על מנת שכל מי שרוצה יוכל לרכוש אותו ולהבין את הפיזיקה וכ"ו בתחום היטב.
בעריכה הסופית של הספר, המתרחשת בימים אלו, עלתה שאלה מהעורכת הלשונית כיצד צריך לכתוב- "סיגנלט או סינגלט"- הפסקה ממנו לקוח המשפט הוא:
"בעקבות הצימוד, הסיגנל מופיע לא כסיגנלט (או סינגלט) פשוט אלא כמולטיפלט, כלומר כסיגנל בעל כמה נקודות שיא (דובלט, טריפלט וכדומה), שמידת המורכבות שלו תלויה במספרם ובאופיים של הגרעינים השכנים. הפענוח מאפשר לחוקרים לאפיין את מבנה המולקולה שבדוגמה."

מה דעתכם?

לצפיה ב-'סינגלט'
סינגלט
03/07/2015 | 22:48
5
25
בא מלעז Single
לצפיה ב-'מתוך יחיד, לא מתוך סיגנל, תודה'
מתוך יחיד, לא מתוך סיגנל, תודה
03/07/2015 | 22:49
4
15
לצפיה ב-'כן, בדיוק'
כן, בדיוק
03/07/2015 | 23:08
3
21
כמו שלשני פיקים קוראים דובלט, לשלושה טריפלט ולהרבה מולטיפלט. אז כך פיק אחד נקרא סינגלט.
לצפיה ב-'אני יכול לשונית להכניס את הדובלט, טריפלט תחת מולטיפלט...?'
אני יכול לשונית להכניס את הדובלט, טריפלט תחת מולטיפלט...?
03/07/2015 | 23:52
2
24
כפי שרשום בטקסט:

בעקבות הצימוד, הסיגנל מופיע לא כסינגלט פשוט אלא כמולטיפלט, כלומר כסיגנל בעל כמה נקודות שיא (דובלט, טריפלט וכדומה), שמידת המורכבות שלו תלויה במספרם ובאופיים של הגרעינים השכנים. הפענוח מאפשר לחוקרים לאפיין את מבנה המולקולה שבדוגמה.

לצפיה ב-'בעיקרון כן, אין בעיה'
בעיקרון כן, אין בעיה
04/07/2015 | 00:01
1
23
בדרך כלל משתמשים במילה מולטיפלט כשלא ברור מה בדיוק המולטיפליסיטי של הפיק, אבל טכנית המילה מתייחסת לכל סיגנל שמכיל יותר מפיק אחד (כתוצאה מצימוד, לא כתוצאה משני חומרים שונים כמובן).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/07/2015 | 00:12
10
לצפיה ב-'כימיה| בן 23 ללא פסיכומטרי ובגרויות מספקות'
כימיה| בן 23 ללא פסיכומטרי ובגרויות מספקות
30/06/2015 | 18:13
9
85

היי,
כמו שכתבתי אני בגיל 23 בקרוב, חייל משוחרר אחרי עבודה מועדפת, שוקל ללכת לכיוון כימיה

אני עם תעודת בגרות לא מספקת(ממוצע לא משהוא עם 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית) וללא פסיכומטרי., יכול להיות שעשיתי טעויות בעבר, אבל אי אפשר להחזיר תגלגל זמן לאחור וכנראה שעל טעויות משלמים ועדיף מוקדם מאשר אף פעם לא..

אני כאן כדי לברר מה אתם חושבים על הגיל, ואם ישלי עדיין סיכוי ללמוד כימיה?

והאם זה מאוחר כדי להתחיל מכינה לבגרויות ופסיכומטרי במטרה להתקבל לאחת האוניברסיטאות בארץ/טכניון, על מנת ללמוד כימיה לתואר ראשון ואולי אף להמשיך לתואר שני ושלישי?

ומה ממוצע גילאים שלומדים מקצוע זה פחות או יותר?

גיל זה אף פעם לא מאוחר, אבל אני מתכוון לקריירה ומציאת עבודה במקצוע בגיל שלאחר הלימודים, הרי חלק מענפי התעשייה פוסלים אנשי מקצוע אקדמאים בגלל גיל

לצפיה ב-'הגיל לא מאוחר מידי, אבל תצטרך להשקיע קצת כדי להתקבל'
הגיל לא מאוחר מידי, אבל תצטרך להשקיע קצת כדי להתקבל
30/06/2015 | 18:38
6
80
רוב מי שלומד כימיה התחיל מיד לאחר הצבא, כלומר בגיל 21 (בחורות 20). יש שמתחילים קצת אחרי. בכל מקרה, אתה לא באיזה גיל מופלג... לא תהיה לך בעיה מהבחינה הזו.
אין דרישות גבוהות מאוד לקבלה לכימיה, אבל בכל זאת תצטרך להשקיע קצת כדי להגיע אליהן. בכל אופן, רוב הסינון מתבצע במהלך הלימודים עצמם. אחרי שנה א' נשארים רק 50% ממי שהתחילו. בנוסף, כדאי שתדע מראש שהלימודים כוללים המון פיזיקה ומתמטיקה ברמה גבוהה.

לגבי חישובי זמנים - תואר ראשון זה 3 שנים, תואר שני שנתיים ודקטורט עוד 4.5 שנים. תעשה את החישובים שלך לבד אם מתאים לך או שלא, אף אחד אחר לא יכול לענות על השאלה הזו במקומך.
לצפיה ב-'אבל אני בלי פסיכומטרי ובגרויות מספקות(יש תעודת בגרות מלאה)'
אבל אני בלי פסיכומטרי ובגרויות מספקות(יש תעודת בגרות מלאה)
30/06/2015 | 19:52
5
44
יש  תעודת בגרות מלאה הכוללת ממוצע חמוד ולא יותר מ3 יחידות במתמטיקה ואנגלית ואני ללא פסיכומטרי בן 23, וצריך לעשות מכינה
לצפיה ב-'ולכן רשמתי שלמרות שהתנאים נמוכים עדיין תצטרך להשקיע'
ולכן רשמתי שלמרות שהתנאים נמוכים עדיין תצטרך להשקיע
30/06/2015 | 21:03
46
רק הזהרתי שתנאי הקבלה הנמוכים יחסית הם לא סוף הסיפור מכיוון שרוב הסינון מתבצע בשנה א'.
לצפיה ב-'גם אני הייתי פחות או יותר במצבך'
גם אני הייתי פחות או יותר במצבך
01/07/2015 | 00:55
3
59
ממליץ לך מאוד ללכת לעשות מכינה קדם אקדמית, אני יכול להמליץ על המכינה של העברית שלמדתי בה. מדובר בשנה עמוסה ויחסית לא פשוטה אבל לומדים בסיס טוב להמשך. לומדים אנגלית, מתמטיקה ועוד מקצוע מדעי שתבחר(כימיה/ביולוגיה/פיזיקה). הבעיה היא שתצטרך פסיכומטרי בשביל להתחיל את המכינה. אני חושב שהמכינה נותנת בסיס טוב יותר מסתם להשלים בגרות, כי החשיבה שם יותר אקדמית. כמעט כולם יוצאים עם ציונים טובים. בהצלחה!
לצפיה ב-'יש מכינה כוללת פסיכומטרי? שמתי לב לקמפוס אילת של בן גוריון '
יש מכינה כוללת פסיכומטרי? שמתי לב לקמפוס אילת של בן גוריון
01/07/2015 | 21:39
2
31
שמתי לב שיש מכינה שכזאת בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, מכינה הכוללת פסיכומטרי

יש מכינות שאפשר להתקבל ללא פסיכומטרי? עדיפות לאוניברסיטה, אבל לא חייב, אשמח לקבל המצלות למכינות במכללות וגם כן באוניברסיטאות
לצפיה ב-'כרגע הבנתי שהמכינה באילת גרועה ביותר'
כרגע הבנתי שהמכינה באילת גרועה ביותר
02/07/2015 | 21:08
1
11
לצפיה ב-'איפה כדאי לעשות מכינה להנדסה/מדעים, או עדיף שיפור בגרויות?'
איפה כדאי לעשות מכינה להנדסה/מדעים, או עדיף שיפור בגרויות?
02/07/2015 | 21:37
35
מחפש המלצה למכינה טובה להנדסה/מדעים, ומה עדיף מכינה למדעים והנדסה או שיפור בגרויות?
לצפיה ב-'גיל 23 אינו בעיה'
גיל 23 אינו בעיה
03/07/2015 | 15:41
1
54
אני מציע שבמקום להתלבט אם נתוניך מספיקים.
אל תתעצל ופנה לכל מוסד בארץ בו לומדים כימיה , וברר תנאי קבלה.

אינך צריך לפנות במכתב ולא להגיע למקום, השתמש באינטרנט. בחלק מהמקרים יחזרו אליך מידית. הם מעסיקים אדם שתפקידו לענות  מידית לפונים דרך האינטרנט. בשאר המקרים תשאיר מס' נייד ויחזרו אליך.
לאחר שתעשה זאת, תקבע פגישה עם יועץ הלימודים של המוסד.

להערכתי יהיו מוסדות שידרשו ממך לעבור קורס הכנה שלהם, מדובר בקורס מסודר ואם תסיים בהצלחה יקבלו אותך. בלי להתיחס לבגרות או פסיכומטרי, אבל תודא לפני כן שאכן זה כך, ודאג לקבל סילבוס של הקורס.

בהצלחה
לצפיה ב-'מה לגבי מכינה לשיפור בגרויות או ספציפית למדעים?'
מה לגבי מכינה לשיפור בגרויות או ספציפית למדעים?
03/07/2015 | 19:56
22
איפה כדאי לעשות?
ומה עדיף מכינה לשיפור בגרויות(רוב מקצועות או כל המקצועות) או מכינה ספציפית למדעים, בכל מקרה כמה כבר זמן יקח לשפר את כל הבגרויות אן לתלמידי תיכון לוקח שנתיים מקסימום
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
30/06/2015 | 18:43
1
|לק| מתכננות מסיבת רווקות לחברה הכי טובה ויש לכן שאלות? מחפשות רעיונות מגניבים לערב נשים מהסרטים?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מסיבת רווקות ערבי נשים ותקבלו את כל המידע הדרוש:

|לב| הזוגיות שלכם נקלעה למשבר? את מרגישה שהקשר תקוע אך לא רוצה לוותר?
|קדימה|פורום טיפול זוגי הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|מייל| מעוניינים להגדיל את המכירות ולא יודעים בדיוק איך? רוצים ללמוד על שיטות שיווק מומלצות?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום מכירות ותלמדו מהי הדרך הנכונה ביותר!

|בית| מתעניינים בתחום התכנון והבנייה? חובבי אומנות וטכנולוגיה?
|קדימה|פורום אדריכלות הוא בדיוק המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|שמש| חולמים על יום כיף חלומי ומתלבטים בין מגוון הטיפולים המוצעים בספא? סובלים מכאבי גב ורוצים לשמוע על טיפול באבנים חמות?
|קדימה|פורום ספא הוא המקום האידיאלי בשבילכם! היכנסו עכשיו:

|כלב| הכלב מתנהג בצורה מוזרה? החתול לא מפסיק לילל?
|קדימה|היכנסו לפורום רפואת חיות מחמד והתייעצו עם וטרינר מוסמך:

|סביון| חולמים על חופשה מיוחדת ולא שגרתית בארצנו היפה?
|קדימה|היכנסו עכשיו לפורום קארוונים קמפינג ותתכננו את הטיול המושלם!
לצפיה ב-'כיצד ניתן להסביר אחוז ניצולת נמוך?'
כיצד ניתן להסביר אחוז ניצולת נמוך?
29/06/2015 | 12:24
2
92
לצפיה ב-'מה הבעיה? בדרך כלל הבעיה היא להסביר ניצולת גבוהה מידי.'
מה הבעיה? בדרך כלל הבעיה היא להסביר ניצולת גבוהה מידי.
29/06/2015 | 13:31
40
לצפיה ב-'שאלה מדי כללית'
שאלה מדי כללית
29/06/2015 | 18:59
48
כדי להשיב על השאלה, עליך להכיר את שלבי התהליך והבעתיות של כל אחד מהם.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה