לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86548,654 עוקבים אודות עסקים

פורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!

אודות הפורום לימודי כימיה

ברוכים הבאים לפורום כימיה! בפורום זה תוכלו לדון ולהתעניין בתחומי הכימיה השונים- אורגנית, אי אורגנית, פיזיקלית, אנליטית, חישובית- וכן בתחומים רלוונטיים נוספים כגון הנדסת חומרים, הנדסה כימית, ביוכימיה מולקולרית ועוד. על החידושים, הפיתוחים וההמצאות במוסדות המחקר ובתעשייה, על מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטאות ועל כל עניין כימי אחר שרציתם לדעת ועכשיו יש לכם את מי לשאול בין אם אתם תלמידים במגמות הכימיות בתיכון, סטודנטים לתארים בכימיה, חוקרים ומדענים או סתם סקרנים ורוצים לדעת עוד- אם מולקולות וחלוקי מעבדה עושים לכם את זה, הגעתם למקום הנכון! אתם מוזמנים להוסיף הצעות משלכם למאמרים, קישורים ועוד. באם הינכם חדשים, אנא קיראו את תקנון הגלישה בפורום לפני תחילת הכתיבה. גלישה נעימה!!
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום לא מיועד לכך שאנחנו נפתור את שיעורי הבית שלכם,אבל אנחנו מוכנים לעזור לכם אחרי שתציגו פתרון התחלתי שמבוסס על חיפוש באינטרנט.
בנוסף,הפורום אינו מעודד ניסויים מסוכנים בבית ולא יתקבלו הנחיות מחברי הפורום בנושא.

המשך >>

לצפיה ב-'מסיסות'
מסיסות
12/12/2014 | 19:53
2
36
אהלן
כמה דברים שלא ככ מובנים לי בנושא מסיסות, לאחר קריאה של מנזורולה, מקווה שלא מדובר בשאלות טיפשיות מידי ושהן יהיו מובנות.
-איך אני יודעת שחומר מסויים הוא מסיס, כשאין לי עליו נתונים נוספים? הדרך היחידה לדעת האם משהו הוא מסיס או לא זה רק ע"י הנתונים ולזהות שמדובר בשאלת מסיסות? או שכל חומר הוא מסיס במידה מסויימת, ואנחנו רק צריכים לבדוק באיזו מידה? (מנזורולה נותן לדוגמה את AgNO3 ומציין שהוא מסיס, ולא מסביר מדוע)
-בחישוב ksp, אני לא מצליחה להבין את העניין של החזקות בתוך הסוגריים. לדוגמה-
[A^y+]^x
יש חישוב שמשתמשים בY+? או שאני משתמשת רק בX, ויודעת את היחסים הסטוכיומטרים לפי השמ?
-כשמערבבים שתי תמיסות שכל תמיסה מכילה מלחים- איך יודעים אילו שני יונים יגיבו ביחד וישקעו? וחוץ מזה, איך מחשבים את הksp שלהם?
דוגמה ממנזורולה שלא הצלחתי להבין- מערבבים 100 מל NaSO4, בריכוז 0.00075 עם 50 מל תמיסת BaCl2 בריכוז 0.015 M. האם יווצר משקע?
אז הוא מחשב שם את הריכוזים של התמיסות לאחר הערבוב ומגיע ל-
[Na+]- 0.001M, [SO4^2-]=0.0005M, [Ba^2+]=0.005M, [Cl-]=0.01M
עד כאן ברור לי, ואז הוא טוען שה KSP של BaSO4 הוא 1.3*10^10, ולא הצלחתי להבין איך הוא הגיע לKSP הזה. (את הQ הצלחתי לחשב, רק לא הבנתי איך הוא הגיע לKSP הזה)

-----------------------------------
ושאלה בכימיה כללית- כשמבקשים ממני להסביר קשר כימי מסויים באמצעות תאורית הVB, מבקשים ממני לציין את סוגי הקשרים (סיגמה,פאי,סיגמה פאי) ומאיזה סדר הקשר? (sp)... 

סורי על כל השאלות, קצת הלכתי לאיבוד

לצפיה ב-'אנסה לענות'
אנסה לענות
12/12/2014 | 22:38
1
22
איך יודעים אם חומר מסיס?
ראשית נחדד שאנו מדברים על מסיסות של מלחים (חומרים יונים) במים. בד"כ צריך לספק לך איזה נתון לגבי מסיסות החומר כי ללא נסיון בכימיה מאוד קשה לדעת, ולכן אם נותנים לך בשאלה נתון ksp עבור חומר מסוים הרי ניתן להסיק מכך שמסיסותו היא מוגבלת.
אבל ע"מ בכל זאת לעזור בו ננסה למיין את היונים השונים לפי מסיסותם במים
מסיסות מעולה יונים כלי תמס (תמיד מתמוססים)  Na, K, NH4, NO3 
מסיסות טובה לרוב מתמוססים- Cl-, Br-,  שוקעים רק עם Ag I pB
קשי תמס לרוב שוקעים: Ag, Pb
לגבי כל היתר צריך לקבל נתונים, או להסתכל בטבלאות.

תגובת שיקוע הינה תגובת ש"מ לכל דבר ועניין וכל הכללים של ש"מ מוכלים על תגובת שיקוע ולכן במידה וישל לנו את תגבות השיקוע הבאה:
Pb2+ + 2Cl->>>PbCl2
ksp= [Pb]*[Cl]^2
לגבי הדוגמא:
ערבבו את שני התמיסות, היות ושתי התמיסות הינם קלות תמס אחת מכילה Naׂ שתמיד מתמוסס, והשניה מכילה Cl ששוקע  בנוכחות Ag, Pb  אז כרגע יש לנו בכלי מרק של כל ארבעת היונים בריכוזים חדשים ( כאשר ערבבנו אז הריכוז השתנה, נמהל) 
היות והמלח BaSO4 הינו קשה תמס אז יש לצפות למשקע שלו איך נדע אם ישקע ואם כן כמה? בשביל זה חייבים לתת לנו את ה ksp של תגובת השיקוע, במידה והדבר לא ניתן בשאלה או לא היתה הפניה לטבלאות שיקוע אז לא ניתן לפתור את התרגיל מהנתונים.
ksp הינו נתון נסיוני צריך א) הוא לתת לך אותו,  ב) להפנות אותך לטבלאה או מקור בו תוכלי לחלץ \ למצוא אותו ג) נתונים לחשב אותו  למשל ריכוזי יונים ברוויה.

לצפיה ב-'תודה רבה רבה!'
תודה רבה רבה!
14/12/2014 | 01:08
13
עוד שאלה קטנה-
איך מחשבים כמה גרם של NIS מתמוססים בחצי ליטר תמיסה רוויה ב25 מעלות?
לצפיה ב-'ציקלופרופאן וציקלופרופן'
ציקלופרופאן וציקלופרופן
12/12/2014 | 22:17
2
24
למי מהם יש האנרגיה הגבוהה ביותר ולמה? 

תודה מראש...
לצפיה ב-'Cyclopropene'
Cyclopropene
12/12/2014 | 22:48
1
22
ל-Cyclopropene יש אנרגיה גובהה יותר מ Cyclopropane והסיבה היא מתח טבעת.
שתי המולקולות הינם בעלי מבנה משלוש  כלומר זווית של ~ 60 מעלות
Cyclopropane  הינו בעל היברידיזציה של SP3 כלומר מבנה טטרהדרלי - זווית של 109.5 מעלות
Cyclopropene הינו בעל קשר כפול היברדיזצית sp2 זווית של 120 מעלות.
לשתי המולקולות יש מתח טבעת אבל כאשר מביאים זווית של 120 מעלות ל 60 נותר מתח גבוה יותר מאשר להביא זווית של 109.5 ל 60.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/12/2014 | 09:09
5
לצפיה ב-'מבנה מרחבי של מולקולה'
מבנה מרחבי של מולקולה
08/12/2014 | 23:53
4
65
שלום חברים. אני שובר את הראש עם שתי השאלות הללו:
אני באמת לא מצליח להבין למה אני טועה בשאלה הראשונה, השתמשתי בשיטת האורביטליים המולקולרית, והגעתי למסקנה שהתשובה שסימנתי היא הנכונה, מסתבר שהיא לא נכונה.
בשאלה השנייה, בניתי מבנה לואיס, והגעתי למסקנה שהתשובה אמורה להיות זווית של 180 מעלות. טעיתי, לא היה מושג למה, אז חשבתי על הכיוון של זווית בת 109.5 מעלות, ושוב טעיתי. אני אשמח אם מישהו יושיט לי יד לעזרה בשאלות הללו:\
לצפיה ב-'מבנה מרחבי'
מבנה מרחבי
10/12/2014 | 11:03
3
387
שאלה ראשונה:

מצורפת דיאגרמת אורביטלים מולקולארים עבור N2
ניתן לראות כי ל N2 אין אלקטרונים בלתי מזווגים, ולכן אם נוסיף או ניגרע ממנו אלקטורן (כלומר ניצור קטיון או אניון) מספר האלקטורנים הבלתי מזווגים יהיה 1.
היות וצריך לסמן את המשפט הלא נכון הרי התשובה שסימנת נכונה.
המשפט הלא נכון הינו משפט מספר 1. לחנקן מולקולארי סדר קשר 3 ואילו לחנקן קטיוני סדר קשר 2.5. סדר קשר גדול= אנרגית קשר גדולה.

שאלה שניה
מפתרון מבנה לואיס של המולקולה ניתן לראות כי לN קשר כפול עם ה C וקשר בודד עם H כמו כן ל N זוג אלקטרונים גלומד.
N- קשור לשלושה כיוונים במרחב (ל-C, ל-H, ל-זוג אלקטורנים גלמוד)  שלושה כיוונים כלומר היברידיזצית SP2 כלומר זווית מסדר גודל של  120 מעלות. 
אך לא כל השותפים במרחב תופסים את אותו הנפח. זוג האלקטורנים הגלמוד הינו נפחי יותר ולכן הזווית תהייה קטנה מעט  מ 120 מעלות.
לצפיה ב-'אוף עד שנזכרתי בססמא שלי '
אוף עד שנזכרתי בססמא שלי
10/12/2014 | 11:20
22
כבר ענית לו

ותוספת קטנה: זה שאטום יוצר קשר אחד בלבד לא אומר שהוא תמיד יהיה  בזוית  של 180 מעלות, כי לאטומים כמו חנקן וחמצן למשל יש זוגות אלקטרונים בלתי קושרים שגם משפיעים על המבנה המרחבי ( ישנה דחיה בינם לבין אלקטרונים אחרים). דוגמא מובהקת לכך זו מולקולת המים שגם אינה ישרה אלא מכופפת, וזה בגלל שלחמצן יש 2 זוגות של אלקטרונים בלתי קושרים.
לצפיה ב-'תודה רבה, הבנתי, לא בטוח שעד הסוף..'
תודה רבה, הבנתי, לא בטוח שעד הסוף..
10/12/2014 | 23:52
1
22
התשובות אכן נכונות, אך אני לא בטוח שאני מבין עד הסוף את הנושא. נושא הכימיה הוא מאוד אבסטרקטי, ולכן קצת קשה להבנה(לפחות עבורי).
בשאלה השנייה, מסתבר שלא בניתי נכון את מבנה לואיס. מבנה הלואיס אותו בניתי היה קשר בודד בין H לN, קשר משולש בין N לC וקשר בודד בין C לO. הבנתי שחייבים לבדוק את המטען הפורמלי על כל אחד מן אטומי המולקולה, על מנת לוודא שקשר הלואיס נבנה נכונה. חשבתי שבניתי את הקשר באופן נכון, מכיוון שהשלמתי אוקטט לכל אחד מן האטומים. תקן אותי אם אני טועה, אחרי בניית קשרי לואיס, חייבים לוודא שהמטען הפורמלי על כל אחד מהאטומים הוא 0, או שלכל היותר אחד מן האטומים מכיל מטען פורמלי שונה מ-0, נכון?
עוד דבר, צירפת דיאגרמת אורביטלים-יש משהו שלא כלכך ברור לי לגבי דיאגרמת האורביטלים. יש מולקולות שעבורן זוג ה"פאי" (קושר ואנטי קושר) מופיע בחלק הפנימי, והסיגמות בחלק החיצוני, ויש דיאגרמות מהסוג שאתה צירפת, בהן יש פאי אחד חיצוני, ופאי אחד פנימי. לא כלכך הבנתי למה יש את השוני הזה בין הדיאגרמות..
לצפיה ב-'תשובותותו'
תשובותותו
12/12/2014 | 22:04
8
כאשר יש מספר אפשרויות ליצור מספר מבנים שעונים על כלל האוקטט יש לבחור האפשרות עם המטען הפורמלאי הנמוך ביותר.
FC=V-N-B/2
FC- מטען פורמאלי, V- מספר אלקטרוני ערכיות (כלומר כמה אלקטורנים בקליפה חיצונית היו לאטום לפני הקשר, לפחמן-4, חנקן-5 וכו..), N- מספר אלקטורנים לא קושרים, B- מספר קשרים שיצר האטום.

לגבי אורביטלים מולקולארים. אורביטלים קושרים מסוג פאי הינם נמוכים באנרגיה באורביטל קושרי סיגמא (חיצוניים לפי האנלוגיה שלך) עד המולקולה הדו אטומית N2, עבור מולקולת O2 ו F2  אורביטלי פאי גבוהים באנרגיה מאורביטל סיגמא (כלומר פנימיים). 
באופן פראקטי אין להיפוך זה משמעות לפתרון בעיות בכימיה כללית., היות והיפוך זה בין אורביטלי פאי לסיגמא מתרחש כאשר כל האורביטלים הקושרים מלאים ( ב N2 כל האורביטלים הקושרים מלאים).

לצפיה ב-'מאמארים'
מאמארים
10/12/2014 | 16:25
18
שלום אני מחפשת כבר הרבה זמן מאמאר (עדיף בעברית)
שמדבר על מקרה בוחן של בעית איכות.
המאמר ריך לכלול בעיה באיכות של משהו, את המתוגולוגיה איתה בחרו לפתור את הבעיה, את התוצאות של הפתרון.
(בעית איכות יכולה להיות נגיד בעיית המנועית בחברה מזדה בשנת 2004 ושיתארו מה עשו כדי לטפל בזה)
אמשח לכל עזרה שהיא

לצפיה ב-'איך פותרים,,??'
איך פותרים,,??
07/12/2014 | 23:30
1
66
לצפיה ב-'פשוט מאוד, ככה:'
פשוט מאוד, ככה:
08/12/2014 | 00:29
69
לצפיה ב-' נפתח פורום תופעות ואסונות טבע '
|*| נפתח פורום תופעות ואסונות טבע |*|
07/12/2014 | 18:22
3
|ברק|הרוחות מאיימות להעיף לכם את הגג? גשמי הזלעפות מזכירים לכם טייפון? חולמים לצלם טורנדו מקרוב? הייתם בניו אורלינס בזמן הוריקן קתרינה?  
הפורום יעסוק בכל אסונות הטבע המוכרים ברחבי העולם, כגון: רעידות אדמה, צונאמי, התפרצויות געשיות, סופות חול, סופות טרופיות וטורנדו, גשמי זעם, שטפונות, שריפות ענק, מפולות (שלגים, בוץ), בצורות ועוד.

זה המקום לדבר על התופעות שגורמות לנו לחשוב שהטבע כועס, מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'סרטוני הסבר בנושא כימיה'
סרטוני הסבר בנושא כימיה
05/12/2014 | 23:20
1
60
שלום!

אני מנסה את מזלי כאן- יצא לי לראות פעם סרטון בנושא מודל בוהר הוא היה סרטון אנימציה ברמה גבוהה שבו יש פרופסור/סבא (עם גלימה?) שלמעשה מסביר הכל. מישהו אולי מכיר ויודע לומר איך קוראים לסרטונים האלו?

תודה רבה!
לצפיה ב-'כן, אחת התופעות ההזויות לטעמי'
כן, אחת התופעות ההזויות לטעמי
06/12/2014 | 00:21
44
הדמות נקראת Dr quantum וזה בא מסרט בשם What The Bleep Do We Know
ועכשיו לחלק ההזוי בכל הסיפור - מרצים לקוונטים משתמשים בסרטונים האלו כל הזמן, אבל הם באים מסרט ניו-אייג' פסאודו-מדעי שמנסה 'להוכיח' תודעה קוונטית (quantum consciousness), שטות רוחנית שנובעת מבלבול של מושגים, שימוש לא נכון בעובדות ונתונים וכד'.
אני מניח שההסברים הקוונטיים בהתחלה (אלו שהמרצים מראים) בסדר, אבל ההמשך הוא לחלוטין New age crap...
לצפיה ב-'כיצד אני יכול לדעת רמת חומציות'
כיצד אני יכול לדעת רמת חומציות
04/12/2014 | 12:24
1
22
המרצה נתן לי רשימה של חומרים (HCl) (HBr) (HF) (NaOH) ועוד ורוצה שאני אסווג אותם כחומצות ובסיסים.... כיצד אני עושה את זה?

תודה מראש
לצפיה ב-'הידרוניום והידרוקסיד'
הידרוניום והידרוקסיד
04/12/2014 | 13:33
27
אם יכול להשתחרר פרוטון (\יון הידרוניום) או להקשר יון הידרוקסיד מדובר בחומצה. אם לעומת זאת יכול להקשר פרוטון (\יון הידרוניום) או להשתחרר יון הידרוקסיד מדובר בבסיס.
לצפיה ב-'אם מישהי אומרת לי שהיא רוצה שאני אהיה האלקטרון שלה,'
אם מישהי אומרת לי שהיא רוצה שאני אהיה האלקטרון שלה,
03/12/2014 | 00:23
5
67
מה אני אמור להסיק מזה?!
לצפיה ב-'היא רוצה ש-'תחזר' אחריה? סתגדיש!'
היא רוצה ש-'תחזר' אחריה? סתגדיש!
03/12/2014 | 00:27
25
לצפיה ב-''
03/12/2014 | 20:56
49
שאתה טיפוס שלילי
לצפיה ב-'שתרד במשקל'
שתרד במשקל
03/12/2014 | 23:18
1
16
לצפיה ב-'שתמשיך להסתובב סביבה אפילו אם תהיה כבדה ממך פי 1000'
שתמשיך להסתובב סביבה אפילו אם תהיה כבדה ממך פי 1000
04/12/2014 | 08:31
16
לצפיה ב-'שהיא אף פעם לא תוכל לדעת היכן אתה נמצא בדיוק. '
שהיא אף פעם לא תוכל לדעת היכן אתה נמצא בדיוק.
05/12/2014 | 23:24
11
לצפיה ב-'נפתח פורום תמ"א 38'
|*|נפתח פורום תמ"א 38|*|
02/12/2014 | 18:14
6
|פירמידה|חיזוק של מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה אמנם משפר את עמידותם, אך לא בהכרח עד כדי הנדרש בתקן - לפעמים אף לא קרוב לכך.
בשביל זה פתחנו לכם את פורום תמ"א 38 - תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה!

מה מקבלים הדיירים במסגרת הליך תמ"א 38? איך מתמודדים עם דייר סרבן ? איך בודקים חברה יזמית שבאה להציע לכם את שירותיה? כמה חניות צריך להוסיף במסגרת התמ"א  ?
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, לשאול כל שאלה ולקבל ליווי צמוד במשך כל התהליך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'חישוב ריכוזים'
חישוב ריכוזים
29/11/2014 | 20:32
1
41
שלום לכולם, אני קצת מתביישת בחוסר הידע במתמטיקה ואשמח לקבל מכם עזרה.
יש לי אנטיביוטיקה בריכוז 50mM ואני צריכה להכניס למדיום גידול תאים (בנפח של 12 מ"ל) שיגדלו בריכוז נטיביוטיקה של 10mM. 
נוסחת cvcv לא מועילה, רשום שהכנסתי 2.4 מיקרוליטר אך לא זוכרת איך הגעתי לזה

תודה מראש
לצפיה ב-'אני מניח ש-10uM, לא 10mM'
אני מניח ש-10uM, לא 10mM
29/11/2014 | 21:12
23
אם אני צודק אזי לפי הנוסחה של C1*V1=C2*V2:
C1=0.05M
V1=?
C2=0.00001M
V2=0.012L
V1=C2*V2/C1=0.00001*0.012/0.05=0.0000024L=2.4uL
לצפיה ב-'שאלה קטנה על ציס וטראנס'
שאלה קטנה על ציס וטראנס
28/11/2014 | 23:03
4
46
היי,
במולקולה הבאה (נתונה רק בשמה)
3,3dimethylheptane
האם היא ציס או טראנס? האם יכולים להתקיים שני המצבים ?

לצפיה ב-'אין קשר בין המולקולה הנ"ל לציס וטראנס'
אין קשר בין המולקולה הנ"ל לציס וטראנס
28/11/2014 | 23:35
1
34
ציס וטראנס קיימים ב-3 מצבים שאני יכול לחשוב עליהם כרגע: קשר כפול, טבעת או קישור אוקטהדרלי. המולקולה הנ"ל לא מתאימה לאף אחד מהמקרים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2014 | 10:25
4
לצפיה ב-'שתי שאלות על חוק מרקינקוב'
שתי שאלות על חוק מרקינקוב
29/11/2014 | 11:28
1
25
היי,
בתגובה הבאה 4,4dimethyl-2-pentene + HCL ראיתי בתשובות שיש יותר ממקום אחד שבו הכלור יכול להיכנס..
למה זה?

בנוסף, האם בתגובה הבאה propyn+hcl הקשר המשולש הופך לכפול, או שהמשולש יורד לקשר יחיד של סיגמא ומצטרפים שני אטומי כלור?

לצפיה ב-'שאלה על זרזים בכימיה אורגנית'
שאלה על זרזים בכימיה אורגנית
29/11/2014 | 12:55
28
היי,
רציתי לדעת מה ההבדל בין הזרזים PT וPD, ואיך אדע מי מהם מוריד ALKYNE לALKANE ומי מהם רק ל ALKENE ?
למשל , בתמונה שצירפתי, מהתשובות בספר ראיתי שPT מוריד את התוצר לALKAN, ואילו PD רק ל ALKENE.. למה זה?

לצפיה ב-'שו"מ'
שו"מ
26/11/2014 | 23:28
7
63
אהלן
יש לי שתי שאלות שקצת נתקעתי איתן, אשמח לכיוון. (אין לי מושג מה התשובות, לא הביאו לנו אותן)
1. עבור התגובה הבאה נתונים הריכוזים ההתחלתיים הבאים-
H2+I2  <---->2HI 
[H2]=0.0063 M , [I2]=0.00414M, [HI]=0.0224M
בטמפ' 430 מעלות צלזיוס קבוע שיווי המשקל הוא 54.3. חשב את הריכוזים בשיווי משקל.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
מה שעשיתי זה החסרתי מHI שני X, והוספתי לH2 וI2 איקס (לכל אחד). הכנסתי אותם למשוואה של Kc כך:
[0.224-2x]^2 /  [0.00623+x]*[0.00414+x] = 54.3
אחרי חישובים יצא לי-
50.3x^2+0.656x+0.0009082=0
ואז יוצא לי איקס שלילי... שכמובן לא אפשרי ... אשמח לדעת היכן הטעות...
-------------------------------------------------------------------------------------------
2. נתונים הריכוזים הבאים בשו"מ- בטמפ החדר (25 מעלות)-
N2(g)+3H2(g)<---->2NH3(g)
[N2]=0.02M ,  [H2]=0.1M  ,  [NH3]=2.2*10^-4 M
P[N2]=0.0825 atm  ,  P[NH3]=0.0125 atm   (לחצים חלקיים)
מבקשים ממני למצוא את הלחץ החלקי של H2
---------------------------------------------------------------------------------------
מה שעשיתי-
מצאתי את Kp לפי Kc ויצא לי שKp=4.0487
לאחר מכן הצבתי את המשוואה בKc והמרתי אותה לKp
(P[2.2*10^-4]^2 /  RT) /  (P[0.02]/RT) * (P[0.1]^3 / RT) = 4.0487
הצבתי את הלחצים שידועים לי, טמפ' 298.15K, וכמובן את הקבוע. יצאו לי מספרים אסטרונומיים ולא הגיוניים...
אשמח מאוד להכוונה!
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'דווקא יכול להיות שלילי'
דווקא יכול להיות שלילי
26/11/2014 | 23:58
6
33
1. אין טעות, איקס יכול להיות שלילי. למה שהשינוי לא יהיה שלילי? המשמעות של שינוי שלילי הוא שינוי לכיוון השני. מכיוון שהגדרת הכיווניות שלך (הקצת לא סטנדרטית יש להגיד) היא מהתוצרים למגיבים, ומכיוון שהתגובה עבור הנתונים האלו הולכת מהמגיבים לתוצרים קיבלת שהשינוי הוא שלילי.

2. אישית הייתי הולך בדרך אחרת, אבל אם הנושא הוא שיווי משקל אז אולי זו באמת הדרך. מה שכן, את צריכה להחליט אם את משתמשת ב-Kp או ב-Kc, לא תוכלי להשתמש ב-Kp במשוואה של Kc, תצטרכי להשתמש בו במשוואת שיווי המשקל של הלחץ:
pNH3^2/(pN2*pH2^3)=Kp
לצפיה ב-'הסיבה שהגדרתי כיוון הפוך-'
הסיבה שהגדרתי כיוון הפוך-
27/11/2014 | 00:13
3
15
הריכוז ההתחלתי של HI גבוה יותר מהריכוזים של H2 וI2, ולכן הנחתי שהחומר יעבור מהתוצרים לכיוון המגיבים (מהגבוה לנמוך).
נראה לי מוזר שהריכוז יהיה שלילי מכיוון שיוצא שאני מחסירה מH2 ומI, בעוד שאני מוסיפה לHI... ז"א שלאחר שומ HI הגבוה יוצא עם ריכוז גבוה וI2,H2 הנמוכים יוצאים עם ריכוז נמוך... כאילו לא התבצע שומ. אשמח לתיקון במידה ואני טועה

בקשר ל2, אנסה עכשיו
תודה!
לצפיה ב-'שיווי המשקל נוטה לכיוון התוצרים'
שיווי המשקל נוטה לכיוון התוצרים
27/11/2014 | 00:20
2
30
נקח מקרה פשוט של שיווי המשקל הבא:
A?B
אם קבוע שיווי המשקל שווה ל-1 אזי בשיווי משקל ריכוז המגיבים יהיה שווה לריכוז התוצרים. אם קבוע שיווי המשקל גדול מ-1 ריכוז התוצרים בשיווי משקל גדול מריכוז המגיבים. אם קבוע שיווי המשקל קטן מ-1 ריכוז התוצרים בשיווי משקל יהיה קטן מריכוז המגיבים.

אצלך המקרה קצת יותר מסובך, אבל בגדול ניתן לראות שקבוע שיווי המשקל שלך גבוה בהרבה מ-1. כל מה שזה אומר הוא שהתוצר הרבה יותר יציב תרמודינמית מהמגיבים ולכן המערכת תשאף לכיוון התוצר.
לצפיה ב-'אוקיי...'
אוקיי...
27/11/2014 | 00:36
1
12
אז אם אני מבינה נכון מה שאני צריכה לעשות בשביל לדעת לאיזה כיוון המערכת הולכת זה פשוט להסתכל על הקבוע (54.3), לראות שהוא גדול מאחד ולהבין שהמגיבים הולכים לכיוון התוצרים. (זה בעצם Q?)
ולענייננו, עפ"י נוסחת השורשים יצאו לי שני איקסים- x1=-0.01149, x2=-0.00155. במקרה כזה אני כמובן אבחר בx2 מכיוון שאחרת שחיסור של x1 מהמגיבים ייתן לי ריכוז שלילי...?
לצפיה ב-'כן'
כן
27/11/2014 | 08:33
6
אכן תבחרי באיקס שלא יתן לך ריכוז שלילי.
לגבי איך לבחור את הכיוון, הדוגמה שנתתי היא פשטנית, במקרים יותר סבוכים כמו שלך עדיף לחשב את Q ולראות אם הוא קטן מ-K (ואז נלך כיוון התוצרים) או גדול מ-K (ואז נלך לכיוון המגיבים).
לצפיה ב-'בנוגע ל2'
בנוגע ל2
27/11/2014 | 00:24
1
21
יצא לי 0.0000905. הרבה יותר הגיוני ממקודם (אבל שוב אין לי מושג כי אין תשובות).
בכל מקרה, השתמשתי בנוסחה שנתנו לנו (מצ"ב)... השאלה איך אפשר להשתמש בה ובהמרות שלה לחישובי לחץ...
סורי על כל השאלות, העולם הזה חדש לי
לצפיה ב-'את יודעת את הטמפרטורה ואת קבוע הגזים ולכן ניתן להציב לחצים'
את יודעת את הטמפרטורה ואת קבוע הגזים ולכן ניתן להציב לחצים
28/11/2014 | 23:40
17
את יכולה להציב את קבוע שיווי המשקל Kc ובנוסף את יכולה להציב את הטמפרטורה ואת קבוע הגזים כך שיש לך את קבוע שיווי המשקל לפי הלחץ. מכאן ניתן להציב את הלחצים הנתונים ולקבל את הלחץ החסר. אני מניח שזה מה שעשית (אם כי לא עשיתי את החישוב) ולכן לא לחלוטין מבין את השאלה.
לצפיה ב-'שאלה בתרמוכימיה'
שאלה בתרמוכימיה
27/11/2014 | 17:27
2
22
לצפיה ב-'לא ברור לי איך אני מתייחס לעניין האיזותרמיות של ההתפשטות'
לא ברור לי איך אני מתייחס לעניין האיזותרמיות של ההתפשטות
27/11/2014 | 17:32
1
27
ובכלל, עושה רושם שיש כמה נתונים מיותרים. נתון לי נפח במצב ההתחלתי ונפח במצב סופי, ולחץ שהוא קבוע. מכאן שהחום הנדרש הוא מינוס העבודה שהיא מינוס P כפול דלתא V. כך שנראה לכאורה שמספר המולים (9) מיותר פה.
מה אני מפספס? תודה.
לצפיה ב-'לא משנה, הסתדרתי.'
לא משנה, הסתדרתי.
27/11/2014 | 20:48
6
לצפיה ב-'נפתח פורום תרבות סין'
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/2014 | 14:35
4
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה