לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום רפואת חיות מחמד

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום כולם . 
פורום זה עוסק ברפואת בעליי חיים , גידול נכון , בריאות וטיפוח. 
אשמח לענות לשלל שאלותיכם , מבקש להדגיש - 
1. תשובה בפורום לא (!) מהווה תחליף לבדיקה וטרינרית בכל מובן ועניין . 
2. אשתדל לעזור במה שאפשר אבל אבחנות לא ייעשו בפורום , אמליץ ואכוון . אבל כמו שנאמר קודם- אין תחליף למראה עיניים ובדיקת רופא . 
3. מבקש לשמור על אווירה נעימה ושפה יפה  בסה"כ אפשר רק ללמוד מהתוכן הכתוב פה וזה כיף גדול :) 

התדיינות מוצלחות ונעימה לכולם . 
דר' צחי טיבולי 

המשך >>

לצפיה ב-'זבובים על הכלב'
זבובים על הכלב
29/04/2017 | 13:09
2
שלום הכלב שלי בן ארבע ונמצא בחצר
הוא מטופל ונקי
ומזה כיומיים התנפלה עליו להקה של זבובים והם לא מניחים לו
רחצתי אותו כבר פעמים עם שמפו של כלבים שמתי עליו אמפולה של אדונטיז ושום דבר לא עוזר הם עדין שם. יושבים עליו ומציקים לו. מה לעשות??דחוף ביותר..
לצפיה ב-'חתול מטיל שתן עם דם'
חתול מטיל שתן עם דם
29/04/2017 | 07:25
4
שבת שלום, חתול בן שנה וחצי מטיל שתן עם דם, כבר שבוע על THERIOS 75 MG ועדיין יש דם בשתן. מלבד זה הוא אוכל משתולל ומצב רוח טוב. מה עושים?

תודה AV
לצפיה ב-'גידול נקבת קוקוטייל לאחר שבן הזוג נפטר'
גידול נקבת קוקוטייל לאחר שבן הזוג נפטר
28/04/2017 | 20:21
3
שמי נופר מזה 6 שנים אני מגדלת(קשה לי לדבר בלשון עבר אני מבקשת סליחה מראש) זוג קוקוטילים בני 6.5 שנים.שניהם אהובים מאוד בבית.הם מהבוקר משחקים מחוץ הכלוב.יש להם כוס מים משלהם,יש להם אוכל בכל מקום ותמיד שהם רואים אחד מאיתנו עם צלחת אוכל,הם עפים להתכבד,אני עובדת מהבית אז הם יושבים לידי בזמן העבודה או מפרעים לי ללמוד בשיעורי וידאיו של האוניברסיטה הפתוחה,הם מצאו אחד בשני תעסוקה ואחרי יום עמוס היו הולכים לישון יחד בלילה בכלוב.קבעתי להם את 22.00 בלילה כשעת שינה.הם לא תוכים אלא משפחה.
לצערי הרב נלחמו עם הקוקטיל הזכר ממאי 16 בשפעת חזקה.לקחנו אותו לוטרינר בפעם הראשונה.נתנו לו דוקסילין וערכו לו בדיקות דם נגד כלמדיה.הדוקסילין לא עזר והתוכי החל לפצוע את עצמו.הנשימות הפכו כבידות עם סיום התרופה,אז החלפנו וטרינר ועברנו לבית החולים הוטרינר בבית דגן שם קבעה הוטרינרית שלא מדבר בכלמדיה אלא בתזונה לקויה ומחסור בויטמין A אז החלפנו תערובת גריעינים לכופתיות ואף נתנו לקוקטייל פעם בשבוע ויטמין A הקוקוטייל באמת החל להתאושש אבל במקביל החל לצמוח לו גידול באף.שוב חזרנו לוטרינרית שוב אמרה שהכל תזונה ובבדיקות דם שנעשו בנוב 2016  הראו שהכל תקין.אין לנו רכב ובאמת התייאשנו לשגע את הקוקוטייל בנסיעות במונית הלוך ושוב.בטיפשותי שחזרנו אחי ואני מהוטרינרית הרגעתי את אבי שלא מדובר בגידול אלא בתזונה לקויה.
כך מנוב 16 עברו החודשים עד שבחודש האחרון הנפיחות במקור החלה לתפוח.חזרנו לבית החולים הוטרינרי וגילנו שהוטרינרית עברה לחול ובא אחד אחר.הוא נתן בלי שום הבחנה זריקה נגדם קרציות ובייטריל ל-10 ימים.הנפיחות ירדה אבל מיום שני הקוקטייל סבל מכאבי רגליים.הוא ניסה להכניס שני רגליים ולשבת כמו הנקבה בזמן דגירה.בלחץ פנינו לוטרינר והוא אמר שהוא חלש ואין מה לעשות עד ביום ביקור ביום ה.לצערי הרב ביום ג הקוקוטייל לא עמד על הרגליים.הוא לא יכול היה לישון על העמוד בכלוב.אז במר יגוני וחששות כבדים לעתיד סדרתי לו פינה חמה בתחתית הכלוב.כיבתי את האור אבל בשארית כוחותיו הוא בא לכיוון הדלת.רצה שאפתח לו את הכלוב.הוא נצמד לי ישר לחזה אז לקחתי אותו למיטה,כיסתי אותו בשמיכה והחלתי לשכב שם וללטוף אותו.ראיתי שנהיה לו נעים וחם.במשך הלילה העברתי אותו לכרית שלי שיהיה לו נוח,שנרדמתי שניה הוא נשך אותי שאקום אז חשבתי ככל שמתקדם הלילה הגרוע מכל חלף.התפללתי.לצערי הרב לחיים היו תוכניות אחרות עבורי ובתוך שניות הוא נפטר לי ביום ד בשבע בבוקר בידיים.אני מרגישה שחלק בחיים שלי מת,אבדתי חבר שהיה איתי בכל רגע ורגע.אני לא רוצה לחשוב מי היה לא בסדר.הלב שלי שבור ומבעצם מאתמול התחלתי לרכז את הכוחות שלי בטיפול בנקבה.שזקוקה לטיפול מקיף ורציתי לשאול לדעתכם כיצד נכון להתמודד איתה?האם אני עושה נכון בכך שאני שמה רעשי רקע ביוטיוב של ציפורים?במשך חודשים הם שתו מאותה כוס מים עם ויטמין A.האם צריך להפסיק לה את הויטמין?הנקבה הטילה ביצה ביום ג ועכשיו עוד ביצה.בדרך כלל היינו זורקים להם את זה כי בשבילם זה היה משחק או הם היו דוגרים שעתיים ועוזבים את זה,עכשיו היא דוגרת האם לזרוק?האם אפשר להוציא מזה משהו?
בשביל לא לבכות אני מדברת איתה המון,הקראתי לה סיפורים דברתי ללא הפסקה,הכנתי לה פינת משחקים עם חוטים צבועניים,שרשרת,ירקות וכופתיות.הבעיה היא שהם היו  עצמאיים במשך שנים,אוכלים ושותים לבד,משחקים אחד עם השני כי בבוקר כשאני עבדתי על המחשב הם העסיקו את עצמם עד שהתעייפו ובאו לשבת לידי.האם יותר מדיי תשומת לב רצויה?חשוב לי לציין בחודשיים האחרונים הזכר ישב רוב לידי,האכלתי אותו אותו והבאתי לו לשתות.בזמן זה הנקבה העסיקה עצמה לבד וחקרה פינות בבית אבל השוני הוא שראתה אותו.
כמו שנלחמתי עם הזכר עד הדקה ה-90 אני אתן הכל בשביל הנקבה.השאלה היא מה הדבר הנכון לעשות?ואשמח להצעות\רעיונות עד שתירגע בי הסערת רגשות.
לצפיה ב-'חתול רחוב נכנס לבית וליקק אוכל.'
חתול רחוב נכנס לבית וליקק אוכל.
25/04/2017 | 19:56
1
15
שלום, נכנס לי חתול רחוב לבית והוא נגע וליקק אוכל שהיה על השולחן, וגם ליקק אוכל שהיה בפח. ניקיתי עם ידיים חשופות את כל הבאלגן שהוא עשה, וגם האוכל שהיה על השולחן אכלתי אותו אחרי שהוא נגע וליקק אותו.
רציתי לשאול אם אני יכול לקבל מחלות וזיהומים כל מיני מהמקרה, והאם אני יכול לקבל כלבת?

לצפיה ב-'חתול רחוב '
חתול רחוב
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 19:15
10
בכלבת ניתן להדביק רק בנשיכה עמוקה מבעל חיים נגוע 

במידה ואתה בעל מערכת חיסונית חלשה ( מטופל אונקולוגי , או מטופל לאלרגיות כרוניות ) הייתי דואג לגביי המגע הלא ישיר בינך ובין חתול הרחוב . 
כמובן שאם תתקל באיזשהם בעיות במערכת העיכול בימים הקרובים אני ממליץ לך לפנות לרופא המשפחה וליידע אותו על המקרה - אך על פי רוב לא אמורה להיות בעיה . 
לצפיה ב-'בעייה בשתן'
בעייה בשתן
23/04/2017 | 10:59
1
10
כלב ציוואווה בן 5 חודשים עשה פיפי עם "קצף" /שיכבה מעט לבנה מעל השתן.
מה הבעיה?
לצפיה ב-'בעיית שתן '
בעיית שתן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 14:12
10
האם התדירות של ההשתנה גבר בימים האחרונים ? 
האם כואב בעת מתן שתן ? 
האם השצבע השתנה ? 
האם שותה יותר ? 

האם פניתם לוטרינר ? !!<<<!!!??? 
לצפיה ב-'פריחה מוזרה בעוזן'
פריחה מוזרה בעוזן
22/04/2017 | 18:19
1
8

שלום לכולם   לפני  יומיים  התחיל אצל הכלב שלי פריחה מוזרה כזאת בעוזניים
זה שלפוחיות כאלה  עם מים בפנים וקצת אדום מסביב (צורף תמונה) מה דעתכם האים ראיתם דבר כזה בעבר   יכול להיות שזה בגלל החום העכזרי שהולך ביומיים אחרונים??
האם נחוץ לכחת לוותרינר??
הכלב הוא מסוג דוגו ארגנטינו  בן 8 חודשים  לא ידוע על חיסונים  או מחלות  
בתודה מראש אני והכלב:)

לצפיה ב-'פריחה באוזן '
פריחה באוזן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 14:11
6
מומלץ לפנות לוטרינר המטפל 
לצפיה ב-'בעיות נשימה לפינצר'
בעיות נשימה לפינצר
22/04/2017 | 15:28
1
9
היי יש לנו כלב פינצר מעורב בן 4 שנים .
בחודש האחרון נתקף התקפים שאני חושבת שזה קוצר נשימה.פתאום לפנות בוקר שמענו אותו מנסה לנשום בקול חזק מחורחר זה נמשך כמה דקות.הוצאנו אותו החוצה זה המשיך ואחכ הפסיק..אחכ זה קרה עוד איזה 7 פעמים בחודש האחרון..מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'בעיות נשימה לפינ'צר '
בעיות נשימה לפינ'צר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 14:10
6
תנסו להסריט אותו ולהראות לוטרינר המטפל . 
שאלתכם מאוד מאוד כללית ובלי פרטים נוספים לא אוכל לעזור . 
לצפיה ב-'האם יכול להיות שארנב נושא חיידק proteus mirabilis'
האם יכול להיות שארנב נושא חיידק proteus mirabilis
20/04/2017 | 12:18
3
47
שלום,
התינוקת (האנושית) שלי חלתה בדלקת בדרכי השתן. בתרבית הופיע חיידק proteus mirabilis. בבית יש לנו ארנב והתינוקת נוהגת לגעת בכדורי הצואה שלו ולפעמים גם בארגז החול שלו. אין לי ספק שהצואה גם הגיעה לפה מפעם לפעם. האם אפשרי שנדבקה בחיידק מהארנב? האם מלבד שמירה מרובה יותר על היגיינה יש צורך לטפל בארנב כדי שלא יחזור וידביק את הילדה? תודה!
לצפיה ב-'ארנב וחתולה '
ארנב וחתולה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 17:59
2
21
תמיד קיימת סכנת הדבקה , אך אם הארנב בריא ולא מראה סימנים קליניים , סביר להניח שהחתולה פשוט פתחה דלקת שתן משל עצמה ( בלי קשר אליו ) פרוטאוס הינו חיידק דיי נפוץ בדרכי השתן של החתולים ולכן נראה לי שאפשר להוריד מהארנב את האשמה כרגע - בייחוד אם הגיבה לטיפול . 
לצפיה ב-'תודה אבל אין בבית חתולה. יש בבית תינוקת בת אדם'
תודה אבל אין בבית חתולה. יש בבית תינוקת בת אדם
20/04/2017 | 19:55
19
שאלתי היא - האם יכול להיות שהארנב נשא של החיידק הזה ושהילדה נדבקה דרך מגע אוראלי בהפרשות שלו. אם כן, האם אפשר לטפל בארנב כדי למנוע הדבקה חוזרת? 
אני מבינה שהילדה לא בתחום ההתמחות שלך, אבל חיידקים של ארנבים אינם בתחום ההתמחות של הנפרולוג שלנו ובאמצע תקועה תינוקת קטנה שבהעדר סיבה ברורה לדלקת הזאת צריכה לעבור בדיקה פולשנית בהרדמה ולהתחיל אנטיביוטיקה מניעתית לחודשים קדימה. אז אם יכול להיות שההדבקה היא מהארנב ואפשר באיזושהי צורה לבדוק את זה, עדיף לי. 
שוב תודה מראש על תגובתך. 
לצפיה ב-'ארנב ותינוקת '
ארנב ותינוקת
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2017 | 14:16
7
ניתן לקחת שתן מהארנב לתרבית כמובן . 
ולהרחיק בין השניים עד לקבל תשובה ברורה . 

לצפיה ב-'חתולה עברה עיקור לפני 3חודשים פיתאום מאתמול היא מיוחמת איך '
חתולה עברה עיקור לפני 3חודשים פיתאום מאתמול היא מיוחמת איך
18/04/2017 | 17:18
1
12
לפני 3 חודשים עברה  עיקור אצל ווטרינר כולל קידום האוזן איך יכול להיות דבר כזה
לצפיה ב-'שחלה אקטופית '
שחלה אקטופית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 12:22
14
שלום 
האם העיקור בוצע אצל הוטרינר המטפל או כחלק ממבצע עיקורים לחתולי הרחוב ? 
במידה ונעשה במרפאה מסודרת פנה לוטרינר המטפל כי ייתכן שחלק מרקמת שחלה נשארה בחלל הבטן וגורם להפרשות הורמונאליות שמדמות ייחום . 
לצפיה ב-'בעיית עיניים אצל גור פקינז מעורב'
בעיית עיניים אצל גור פקינז מעורב
18/04/2017 | 11:19
1
16
יש לי גור פקינז מעורב שיש לו בלוטה מתחת לעין . מצ"ב תמונה אשמח לקבל חוות דעת  אני שמה לו טיפות maxitrol 3 פעמים ביום  אך לא רואה שינוי.
לצפיה ב-'בעיית עיניים '
בעיית עיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 12:20
10
האם ביקרתם אצל וטרינר ? 
כמה ימים את שמה טיפות מקסיטרול ? 
לצפיה ב-'אחרי הוצאת המחט בחיסון הנוזל הושפרץ.'
אחרי הוצאת המחט בחיסון הנוזל הושפרץ.
17/04/2017 | 11:44
2
15
חיסנתי את החתולה שלי פעם ראשונה, ואחרי שהוזרק החומר והמחט הוצאה מהגוף החומר הושפרץ החוצה?
מה התופעה הזו אומרת?
כמובן שאחר כך שוב חיסנו בקצת חומר. אבל אני לא רגועה...

לצפיה ב-'חיסון חתולה '
חיסון חתולה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 12:19
1
12
אם חיסנו שוב אין לך מה לדאוג
לצפיה ב-'אכן חיסנו שוב. '
אכן חיסנו שוב.
20/04/2017 | 13:22
8
תודה על התשובה.
יש הסבר לתופעה הזו?

לצפיה ב-'מה לתת לאכול, לכלבה שהקיאה בצורה אינטנסיבית?'
מה לתת לאכול, לכלבה שהקיאה בצורה אינטנסיבית?
16/04/2017 | 13:01
1
12
הכלבה שלנו הקיאה הבוקר כמות גדולה מאוד של נוזל לבן, האם ניתן לתת לה את האוכל היבש הרגיל שלה? חשבנו לתת לה אורז, האם זה רעיון טוב? תודה על תשובה מהירה.
לצפיה ב-'כלבה מקיאה '
כלבה מקיאה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 18:00
10
ממליץ לפנות לוטרינר המטפל 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:03
1
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'התיעצות - כדור ברבקטו'
התיעצות - כדור ברבקטו
07/04/2017 | 01:10
1
20
נתנו לכלב (דוברמן בן שנה) כדור ברבקטו ב 6 בערב.
בחצות הוא הקיא - רואים כופתיות לא מעוגלות של מזון הכלבים שלו.
איך לדעת אם הכדור הספיק להספג? האם נדרש טיפול נוסף/חלופי?
לצפיה ב-'ברבקטו'
ברבקטו
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 18:01
11
תופעת לוואי מאוד נפוצה של הכדור הינה הקאות , לכן מומלץ לתת חלק אחד ואחריי יום לתת את החלק השני . 

אם עברו כמה שעות ממתן הכדור אין צורך המתן חוזר של הכדור 
לצפיה ב-'לכלב שלי בן ה8 מתנפחת העין מידי פעם. זה בד"כ בעין אחת...אבל '
לכלב שלי בן ה8 מתנפחת העין מידי פעם. זה בד"כ בעין אחת...אבל
26/03/2017 | 18:40
1
26
לצפיה ב-'עין מתנפחת '
עין מתנפחת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 11:46
21
מומלץ לקחת לוטרינר שיחפש את הגורם שמביא את העין למצב הנ"ל  
לצפיה ב-'חתולה בת 18, שאיבדה את הראייה'
חתולה בת 18, שאיבדה את הראייה
25/03/2017 | 19:15
1
23

חתולה בת 18 שאיבדה את הראייה
שלום שמי עידו,
ולאחרונה לחתולה שלי, גילה, שהיא בת 18 במצב מעולה. אבל לאחרונה התחלנו לראות שהיא הולכת טיפה עקום, ולא מזהה איפה היא, ולא מוצאת את האוכל והמים.
אז ניסיתי לראות שהיא מצליח לעקוב לאחר היד שלי, לא עבד. אז ניסינו עם פנס חלש לראות אם היא מגיבה לאור וזה לא עבד. אז מסתבר לנו שהיא איבדה את הראייה.
ואנחנו לא רוצים להרדים אותה בגלל שאיבדה את הראייה, היא בת בית אצלנו. אנחנו צריכים עזרה וטיפים.
תודה מראש
לצפיה ב-'חתולה שאיבדה את הראייה '
חתולה שאיבדה את הראייה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 11:45
21
שלום רב 

ממליץ לפנות לרופא המטפל כדי לבצע בדיקת ראייה מקיפה ואכן לבדוק שאין שום דבר פאטולוגי , אלא רק זיקנה וקוצר ראייה . 

כמו כן , יש מאות ואלפי חולים שאיבדו את ראייתם מסיבות כאלו ואחרות , רובן בגלל וירוס ההרפס , ומתנהלים נהדר ללא עין אחת או שתים. 

מומלץ להתאים את תנאי הבית אליה , לקרב את המזון והשתיה , להפף את המיטה לנגישה ואת השירותים לנוחים . לנקות הפרשות מהעין אם יש . אתם תראו שהזמן עושה את שלו והיא תתרגל בלי בעיה למצב החדש . 

יום טוב ובהצלחה 
לצפיה ב-'חתולה תתרנית?'
חתולה תתרנית?
25/03/2017 | 14:30
1
25
שלום, 
אני חושדת שהחתולה שלי תתרנית. היא לא מצליחה להריח חטיף שנמצא ממש ליד האף שלה, כשאני פותחת קופסת אוכל רטוב הכלבה באה בריצה והחתולה באה רק אם היא ערה ורואה שהכלבה באה להתעניין.. 
איך אפשר לאמת את ההשערה? והאם יש משהו לעשות עם זה? 
תמונה ליחס :P 
לצפיה ב-'חתולה תתרנית '
חתולה תתרנית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 11:42
19
האם היו בעבר בעיות של דרכי הנשימה ? 
האם היו דלקות חוזרות בחניכיים ? 

לרוב בעלי חיים אינם תתרנים אלא יותר אדישים להתנהלות בבית .
לא מכיר בדיקה ספציפית לחוש הריח  אלא רק ניסוי ותהיה כמו שעשית עד היום . 

ייתרה מכך חתול שאין לו חוש ריח בדרך כלל לא יהיה בררן במזון יאכל את כל מה שבא ליד ולפה , תעקבי אחריי זה . 
לצפיה ב-'חתולה תוקפנית עם נוזלים באוזניים'
חתולה תוקפנית עם נוזלים באוזניים
23/03/2017 | 22:10
1
23
שלום לכולם,
יש לנו חתולה בת 15, היא מנערת את ראשהכל הזמן וברור שיש לה נוזלים באזניים מאחר ויוצאים לה נוזלים בניעור.
הבעיה היא שזו חתולה מאד תוקפנית ואי אפשר לתפוס אותה בלי שהיא תתנגד קשות, בעבר היא כבר פצעה אותנו לא מעט כולל שריטה ליד העין של אימי.
האם יש דרך לטשטש אותה ע״מ להביא אותה לבדיקה ולא עם כדור? היא לא תאכל שום דבר מלבד האוכל היבש שלה ולכן כדור לא רלוונטי. 
האם יש איזה תרסיס לטשטוש אי משהו אחר שאני לא מכירה?
תודה מראש,
רעות
לצפיה ב-'חתולה תוקפנית '
חתולה תוקפנית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 11:39
16
שלום , אפשר לחפש וטרינר שמגיע לבית הלקוח ויוכל לנסות לטשטש אותה בביתכם ולבצע את האבחנה במקום , במידה ומדובר רק בבעיית אוזניים . 

יום טוב 
לצפיה ב-'בעיות אכילה אצל חתולה אחרי עקירה'
בעיות אכילה אצל חתולה אחרי עקירה
23/03/2017 | 12:26
1
21
שלום
עקרו לחתולה שלי את כל השיניים בעקבות מחלה אוטואימונית שתוקפת את החניכיים.הסיכויים להחלמה בדר''כ הינם  80% ונאמר לי שהיא אפילו תחזור לאכול את האוכל הקשה.העקירה היתה בדצמבר 2016 והחתולה עדיין סובלת מאותם כאבים בחניכיים שסבלה לפני העקירה.הכאבים ( למרות שיש לה תאבון) לא מאפשרים לה לאכול .היא מקבלת Buprenorphine x3 ביום   ו-cellcept שלא ממש משפרים את המצב.האם המצב שלה בעצם כרוני ואין יותר מה לעשות? היא מקבלת את קופסאות אוכל הפטה מכל החברות הידועות .מה עוד ניתן לעשות למענה?                                                                                              
לצפיה ב-'חתולה אחר עקירות שיניים '
חתולה אחר עקירות שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 11:38
13
שלום רב . 
האם נעשו צילומי רנטגן דנטליים כדי לוודא שלא נשארו שורשים כלואים ? 
האם נעקרו כל השיניים ? 
האם יש כיבים בפה ? ריור מוגבר ? או ריח רע מהפה ? 
לצפיה ב-'צילום חזה לחתול '
צילום חזה לחתול
15/03/2017 | 18:25
1
46
שלום רב
לפני מספר חודשים אמצנו חתול בן עשר שנים  שהיה בבית שיחסית הזניח אותו.
כל מה שאנו יודעים לספר זה שלפני חצי שנה עבר ניתוח להוצאת BCC מהצוואר ושאז היו בדיקות דם תקינות.
כעת אנחנו רוצים לבצע לו ניקוי פה מכיוון שהפה שלו מצחין.
עשינו שוב בדיקות דם, אק"ג שהיה תקין ומכיוון שהחתול היה מטושטש גם צלום חזה. בצילום חזה נראתה אונה תחתונה בריאה שמאלית בעלת עכירות שונה משאר אונות הריאות.
הוטרינר התלבט לגבי הממצא והוחלט שבינתיים נמתין גם לתוצאות בדיקות הדם.
אשמח אם גם פה תוכלו להעיף מבט בתמונות ולהגיד מה רשמיכם.
לציין, החתול בן עשר, אבל חיוני ועירני , קקי פיפי כרגיל , משחק, מתלטף וכו'.
צירפתי את התמונות. הכל זה אותה תמונה, בהגדלות שונות

המון תודה

לצפיה ב-'צילום חזה של חתול '
צילום חזה של חתול
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2017 | 09:16
29
שלום , 
אם מדובר בדלקת חניכיים ואבן שן קשים הייתי ממליץ על טיפול אנטיביוטי קודם לטיפול חניכיים בכדי להרגיע את האזור  כמו כן , וצילום חוזר אחריי . 
ממולץ לצלם לפחות בשתי זוויות כדי לקבל אבחנה יותר מדוייקת . 

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי דר' צחי טיבולי רופא וטרינר. להיות וטרינר זה לא דבר רגיל, כדי להיות וטרינר אתה צריך לאהוב בעלי חיים באופן בו אתה יכול לראות את התקווה בעיניים של
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר צחי טיבולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו