לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1089110,891 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום רפואת חיות מחמד

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום כולם . 
פורום זה עוסק ברפואת בעליי חיים , גידול נכון , בריאות וטיפוח. 
אשמח לענות לשלל שאלותיכם , מבקש להדגיש - 
1. תשובה בפורום לא (!) מהווה תחליף לבדיקה וטרינרית בכל מובן ועניין . 
2. אשתדל לעזור במה שאפשר אבל אבחנות לא ייעשו בפורום , אמליץ ואכוון . אבל כמו שנאמר קודם- אין תחליף למראה עיניים ובדיקת רופא . 
3. מבקש לשמור על אווירה נעימה ושפה יפה  בסה"כ אפשר רק ללמוד מהתוכן הכתוב פה וזה כיף גדול :) 

התדיינות מוצלחות ונעימה לכולם . 
דר' צחי טיבולי 

המשך >>

לצפיה ב-'צעצוע לכלב'
צעצוע לכלב
16/04/2018 | 10:11
6
צעצוע פשוט להכנה, שיכול לשמש גם כאמצעי למשחק משותף עם הכלב וללימוד פקודות. 
לצפיה ב-'הופעת קרחת במרכז הראש לציוואווה בת 7'
הופעת קרחת במרכז הראש לציוואווה בת 7
09/04/2018 | 11:46
15
היי,
כמו שאמרתי לאחר זיהוי של עור יבש במקום השיער נשר.
עשיתי (אצל וטרינר) בדיקת טפילים של המקום לא נמצא כלום ולאחר טיפול עם משחת דמוי וזלין השיער חזר לצמוח.
לא קיבלתי שום הערה מהוטרינר.
עכשיו אני רואה שבאותו מקום מתחיל להופיע שוב עור יבש, כאילו שזאת התחלה של אותו הדבר.

יש השערה מה זה?
כדאי לשים וזלין כדי למנוע התפתחות?
כדאי לגשת לוטרינר?

תודה מראש!

לצפיה ב-'עזרה בהכנת מזון טבעוני לכלבה עם אדיסון'
עזרה בהכנת מזון טבעוני לכלבה עם אדיסון
09/04/2018 | 10:09
9
שלום, יש לי כלבה כבת שלוש פלוס החולה במחלת האדיסון. היא הפסיקה לאכול את הגרגרים שכה אהבה, החלפנו לה גרגרים לאחרים שטרפה ושוב חוסר עניין בהם בעקבות מחלתה.
שונקה מאוד אוהבת פרות וירקות. אשמח לעזרה לקבל מתכונים שאתם מכינים לכלבים שלכם.
שונקה היא האסקי מעורבת עם ספיריט - גדולה. אם זה עוזר במשהו.

תודה רבה לעוזרים

לצפיה ב-'אוכל ביתי'
אוכל ביתי
08/04/2018 | 22:41
9
יש לנו כלבה בגודל בינוני בת 15. לאחרונה התרגלה לאכול אוכל ביתי ומסרבת לחזור לאוכל יבש. ניסינו כמה סוגים. אנו חוששים שהיא לא מקבלת את כמות הסידן המומלצת בדרך זו. יש לציין  שהיא סובלת מבעיית פרקים כרונית. השאלה אם ניתן לתת לה סידן בנפרד ואם כן איזה מינון. מה ההבדל בין סידן  רגיל לסידן אמורפי?
לצפיה ב-'בעיות עיניים בארנבת'
בעיות עיניים בארנבת
01/04/2018 | 13:12
7
אז ככה, 
יש לי ארנבת שרכשתי מחנות חיות
היא חמודה מאוד והשתלבה במשפחה 
הבעיה היא שמאז שהגיעה יש לה כל הזמן לכלוכים כאלה בעיניים, הם לא מהכלוב והם כל הזמן נוצרים שם
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'צליעה ברגל קידמית'
צליעה ברגל קידמית
01/04/2018 | 02:39
11
הכלב שלנו הוא מגזע old english sheepdog בן שנתיים וחצי, ואנחנו גרים בארה"ב.
לפני כמה ימים הכלב התחיל לצלוע ברגל הקדמית, מיששנו את הרגל והיא לא נפוחה ולא חמה, כנראה שלא כואב לו כשנוגעים בה כי הוא נתן לנו למשש אותה בלי תלונות. הצליעה לא קונסיסטנטית, יש רגעים שהוא לא שם בכלל משקל על הרגל ומחזיק אותה תלויה באויר, ויש רגעים שנראה כאלו הוא לא צולע בכלל... למשל כשהיינו בפארק כלבים והוא רץ ושיחק עם כלבים אחרים ובקושי ראו את הצליעה.
היינו אצל הוטרינרית שלנו והיא בדקה ומצאה שלא תקוע שום עצם זר (קוץ, זכוכית...), וגם היא הסכימה שאין נפיחות או פציעה שאפשר להרגיש בבדיקה. היא נתנה לו כדורים-Carprofen) Rovera
נגד דלקת בשריר. הוא לוקח את הכדור כבר יומיים ואין שיפור במצב.

נשמח מאוד אם יש לך רעיונות ממה זה יכול לנבוע... והאם צריך לעשות צילום או MRI בשלב הבא?

המון המון תודה
לצפיה ב-'דיון! כדור נגד קרציות ופרעושים כן או לא? '
דיון! כדור נגד קרציות ופרעושים כן או לא?
29/03/2018 | 15:20
21
ניסיתי לשאול את השאלה בפורום כלבים לא ממש קיבלתי תשובות חד משמעיות מנסה את מזלי פה

כלבה בת שנתיים שוקלת כ-32 ק"ג. יש לה פרווה צפופה והיא ממש מגנט קרציות.
עד עכשיו השתמשתי באמפולות של אדוונטיקס שלא הכי עשו את העבודה.

שמעתי מהוטרינר המון על ברבקטו שעושה עבודה מצויינת וקוטל קרציות
מה שהסבירו לי בחנות זה שהכדור אכן קוטל אך רק לאחר שהכלב נעקץ ובמקרה שהקרצייה נגועה בקדחת הקרציות שום דבר כבר לא יציל אותה.

ברור לי שלכל אחד מבעלי המקצוע יש את האינטרס שלו!
מה דעתכם? למי להקשיב?

לינק לכדור הזה:
לצפיה ב-'כימתרפיה בעת הריון'
כימתרפיה בעת הריון
28/03/2018 | 15:05
9
שלום, לחתולה שלי, בת 11, יש לימפומה. היא צריכה להתחיל בטיפולי כימותרפיה. אני מעוניינת לטפל בה, אך אני בהריון וחוששת שהטיפול בה עלול לסכן אותי - האם יש סיכון בהחשפות להפרשות שלה ולרוק? (היא ישנה איתי במיטה ומרבה ללקק אותי)
לצפיה ב-'רשלנות רפואית'
רשלנות רפואית
23/03/2018 | 15:03
14
הי 
יש עורכי דין באזור חיפה והקריות שמתמחים ברשלנות רפואית של חיות???

תודה
לצפיה ב-'כלב לא רגוע '
כלב לא רגוע
21/03/2018 | 07:26
13
שלום 
יש בבית של אמא שלי 2 כלבים 
אחד זכר בן 11 ואחת נקבה בת 8 
כאשר אנו סוגרים את הכלב בחדר של אמא שלי ויש לציין שהוא סגור שם בתנאים טובים. עם אוכל /מיטה /מים ויחד עם הכלבה ככה שהוא גם לא לבד.
הבעיה היא שהוא נובח ללא סוף וללא הפסקה ונלחם בכל הכח לצאת. 
(יש לציין שהוא תמיד היה כזה כשה היו נועלים אותו גם אם זה היה ל5 דקות.) הכלבה לעומת זאת רגועה ואפילו נהנת .
הבעיה היא שעברנו לגור אצל אימי ויש לי תינוקת . ואמא שלי עובדת מ6 בבוקר עד 4 .
כך שאני לא יכולה לשחרר אותו .
ביקשתי מאמי להרגיל אותו תקופה כל יום קצת קצת 
אך היא לא עשתה את זה...
ועכשיו לא יודעת מה לעשות כי ממש מרחמת עליו שהוא ככה נובח בלי סוף 
מה אפשר לעשות??? יש איזה כדור טבעי להרגעה? ולריאן? או שפשוט הוא ייתרגל למצב? מה שהוא גם בן 11 ומפחדת שיקרה משהו.
לצפיה ב-'ברבקטו'
ברבקטו
14/03/2018 | 09:37
21
שלום רב
נתתי לכלבה שלי לפני שבוע לאכול את הכדור ברבקטו 250.
לצערי אני עדיין רואה עליה פרעושים, והיא מתגדת ללא הפסק. האם יכול להיות שהכדור לא משפיע עלייה?
מה ניתן לעשות
תודה נאוה
לצפיה ב-'אימוץ כלב'
אימוץ כלב
03/03/2018 | 23:00
16

הי,
אני מאוד רוצה לאמץ כלב אבל יש לי כמה בעיות בעניין..
1. יש לי דירת חדר 27 מ׳ ללא מרפסת/חצר
2. אני רוב שעות היום בעבודה אך אם תהיה לי מחןויבות להיות בדירה, אבוא בשעה סבירה לבית (אזור 5/6)
3.אין לי רכב, איך מתניידים עם בעל חיים?

חושבים שיש לי סיכוי לאמץ כלב? עצות? דעות?
לצפיה ב-'אוגרים'
אוגרים
24/02/2018 | 17:51
12
היי ,
האוגרים שלי לוקחים את כל האוכל שלהם מיד אחרי שאנחנו שמים להם ומחביאים אותו בתוך המערה שהם בנו להם מצמר גפן
ולכן אנחנו לא יכולים לראות אם יש להם מספיק אוכל או לא ??
איך אפשר לדעת ?? מתי כדאי לתת להם שוב אוכל ??

תודה
לצפיה ב-'חתולה חולת כליות'
חתולה חולת כליות
16/02/2018 | 23:52
18
היי לכולם
אימצנו לפני כחצי שנה חתולה חולת כליות מהרחוב. גילה לא ברור אבל כבר לא צעירה. היא הייתה במצב רע, עם חניכיים מודלקות ונפוחות, רזה מאוד ואפאטית.
אחרי טיפולי האנטיביוטיקה התחלתי לתת לה אוכל רפואי ועירויי נוזלים כל יום. בבדיקה הראשונה שעשינו לה עלה שהקריאטנין בדם עמד על 3.56 והוטרינרית אמרה שזה מצב מתקדם אך לא אקוטי.
לאט לאט היא התחילה לעלות במשקל ולשגשג. בהתחלה הייתה שותה המון, משתינה המון ובקושי עושה קקי. הוטרינרית הסבירה שזה בגלל שהגוף מיובש יש לה עצירויות. אחרי חצי שנה היא חתולה אחרת לגמרי- עלתה במשקל, משחקת ופעילה יחסית, עם תיאבון ושמחת חיים. כבר אין לה בעיה של עצירות וכמות השתן התמתנה. בדיקת הדם השנייה הראתה ירידה בקריאטנין ל 3.20 וזה היה אחרי שלושה חודשים בלבד. הוטרינרית אמרה שאפשר לדלל את העירויים. בהתחלה הייתי עושה לה כל יום, אחרי חודשיים ירדנו לפעם ביומיים, כעת אני עושה לה פעם בשלושה ימים. לאחרונה היא מתנגדת וסובלת בעירויים ושמעתי שמועות שלא בהכרח חייבים לעשות ואפשר להישען רק על האוכל הרפואי. הוטרינרית אמרה שיש טענות כאלו אך היא אישית לא מסכימה איתן שצריך להפסיק לגמרי. הייתי שמחה לשמוע עוד חוות דעת בנושא בעיקר לאור השיפור הקליני המשמעותי
לצפיה ב-'אימצנו כלבת פינצ'ר מתוקה מ-SOS - בירור לגבי חיסונים ועיקור'
אימצנו כלבת פינצ'ר מתוקה מ-SOS - בירור לגבי חיסונים ועיקור
12/02/2018 | 13:39
18
לפני כחודש וחצי אימצנו כלבת פינצ'ר מעורבת חמודה בת כשנה -שנה וחצי מארגון SOS בסניף בכפר שמריהו.

לפי הפרטים שקיבלנו היא עברה חיסון נגד כלבת וכן בזמן שאספנו אותה לאימוץ הוטרינר במקום עשה לה את הזריקה הראשונה של החיסון המשושה.

כמו כן, לפי הערכת הווטרינר ואנשי המקצוע במקום הכלבה עברה כבר עיקור לפי סימנים מסוימים בבטנה.

להפתעתי הווטרינר אליו הגענו לביצוע זריקה שניה של חיסון משושה המליץ את הדברים הבאים:

1. המלצה לביצוע זריקה לטיפול למקרה הידבקות בתולעת הפארק בכל חודשיים - בשכונה בה אני מתגורר בת"א ישנם המון כלבים ומשיחה עם העליהם אף אחד לא נוקט בגישה מטרידה כ"כ כלפי הכלב (ובעליו) לטיפול בעניין זה.

2. זריקה שלישית של החיסון המשושה אינה דחופה לפי דעתו מכיוון שהיא כבר לא ממש גורה ואפשר לדחות את החיסון לביצוע ביחד עם חיסון הכלבת בסוף שנה.

3. למרות הסימנים על בטנה של הכלבה שנראו לווטרינר ב-SOS כסימני עיקור ברורים, הווטרינר השכונתי משוכנע שאינה מעוקרת וקובע שצריך לבצע עיקור.

אשמח לדעת האם,

1. בהיעדר חיסון מונע, אכן מומלץ חיסון כל חודשיים לטיפול תרופתי שוטף למקרה ותידבק בתולעת הפארק?

2. האם אי ביצוע זריקה שלישית של חיסון משושה כעבור כ-3 שבועות כפי המומלץ לא משבש את החיסון ?

3. האם להעביר אותה כבר תהליך עיקור ( נוסף ???) או שכדאי להמתין ולראות אם היא מתייחמת ?

רב תודות מראש,
אסף
לצפיה ב-'האם זה לא מינון גבוה מדי של אנטיבוטיקה?'
האם זה לא מינון גבוה מדי של אנטיבוטיקה?
02/02/2018 | 11:59
25
האם רבע כדור של 500מג סינולוקס פעמיים ביום לחתול ששוקל 5 ק"ג הוא לא יותר מדי?

חתול רחוב זכר לא מסורס בן שנה וחצי נפצע בצד הצוואר בין הכתף לאוזן. היה לו חצי ראש נפוח במשך יומיים והוא היה חלש וחסר תאבון. ביום השלישי האבסס נפתח (עם נוזל מגעיל שיוצא משם) והוא כבר הרגיש יותר טוב (הסתובב. יש לו תאבון).

קיבלתי בשבילו אנטיביוטיקה - במינון של רבע כדור של 500מג סינולוקס פעמיים ביום ל-10 ימים. הוא שוקל בערך 5 ק"ג.

האם זה לא יותר מדי?

שואלת כי אני רואה שהוא חלש יותר אחרי שאני נותנת לו את האנטיביוטיקה (שמה באוכל רטוב) וזה פי שתיים המינון המומלץ (12.5 mg/kg) שאני רואה באינטרנט (http://www.noahcompendium.co.uk/?id=-458497&fr...

לצפיה ב-'חתולה עם נקע?'
חתולה עם נקע?
31/01/2018 | 22:28
12
לצערי על החתולה שלי נפל סולם בעת משחק, ונפגעה ברגל ימנית קדמית ומאז מקפצת על 3 רגליים בלבד. ביום המקרה היא לא נתנה לאף אחד להתקרב אליה, והתחבאה. לקחנו אותה לוטרינר שרק מישש את הרגל וטען שאין שבר של עצם גדולה, אולי רק נקע ונפיחות במפרק. ייתכן כי קיים שבר באצבע אך זה יתאחה עם הזמן. שאלותיי הן כאלו: ראשית האם ייתכן שלמשש את הרגל זה מספיק? אין צורך בצילום? ושנית, אם אכן מדובר בנקע, מתי אפשר לצפות להחלמה? או לפחות התחלה של דריכה על הרגל..?
תודה מראש  
לצפיה ב-'השפעה של כמות הסיבים במזון על מערכת העיכול - חתולים'
השפעה של כמות הסיבים במזון על מערכת העיכול - חתולים
28/01/2018 | 22:07
18
שמתי לב שבנוטרם לחתולים ללא דגנים כמות הסיבים היא גבוהה מאוד ביחס לשאר המזונות  ועומדת על  6% .
האם כמות סיבים גבוהה מגבירה פעילות מעיים ועלולה לגרום לצואה רכה  או שלשול בחתולים עם צואה רכה ?
נראה שהסיבים במזון זה הם טבעיים ומקורם בפירות ובירקות / קטניות

רשימת המרכיבים :
Deboned Trout, Salmon Meal, Menhaden Fish Meal, Green Peas, Lentils, Chickpeas, Canola Oil, Deboned Salmon, Salmon Oil, Natural Flavor, Carrots, Apples, Butternut Squash, Quinoa Seed, Dried Whey Protein Concentrate, Choline Chloride, Cranberries, Blueberries, Blackberries, Kale, Chicory Root Extract, Vitamins & Minerals (Vitamin E Supplement, Niacin (source of Vitamin B3), Vitamin A Supplement, Thiamine Mononitrate (source of Vitamin B1), d-Calcium Pantothenate (source of Vitamin B5), Pyridoxine Hydrochloride (source of Vitamin B6), Riboflavin (source of Vitamin B2), Beta-Carotene, Vitamin D3 Supplement, Folic Acid, Biotin, Vitamin B12 Supplement, Zinc Proteinate, Ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Iron Proteinate, Copper Sulfate, Copper Proteinate, Manganese Proteinate, Manganous Oxide, Calcium Iodate, Sodium Selenite), Taurine, Yucca schidigera Extract, Spinach, Celery Seeds,
Peppermint, Chamomile, Turmeric, Ginger, Rosemary

תודה
לצפיה ב-'הכלב לא אוכל מנסה לעשות צרכים ומשלשל'
הכלב לא אוכל מנסה לעשות צרכים ומשלשל
17/01/2018 | 23:13
1
32
היי חברים. הכלב ביומיים האחרונים כשאני יורד איתו למטה עושה פיפי כל כמה דקות. הוא מנסה לעשות קקי גם ונראה שלא יוצא. כבר יומיים מסרב לאכול. 
הייתי אצל הווטרינר הוא אמר שאפשר לטפל בנושא של השלשולים ובזה שהוא לא אוכל והביא לו אוכל בריאותי ועוד תוסף נגד שלשולים אבל הוא אמר שכדי לדעת בדיוק מה זה צריך לעשות בדיקות דם ושתן. מה כדי לעשות?
לצפיה ב-'בדיקות '
בדיקות
20/01/2018 | 23:07
20
פנה לוטרינר נוסף לחוות  דעת נוספת 
לצפיה ב-'החתולה השתגעה'
החתולה השתגעה
18/01/2018 | 02:59
1
40
החתולה עברה היום עיקור צורחת ונוהמת ללא סוף גם בלילה ששקט פתאום מתחילה לנהום ולצרוח כשאין אף אחד בסביבה אין קשר בין הנהמות שלה למצב האמיתי בזמן האחרון לפני העיקור התנהגה לעיתים באופן דומה כאשר חתולים אחרים היו בסביבתה מה עושים נראה שהמצב לא נורמלי לחלוטין
לצפיה ב-'חתולה נוהמת'
חתולה נוהמת
20/01/2018 | 23:06
30
אם עשית עיקור  , פנה לווטרינר המעקר ,
נהימות וצ רחות לפני העיקור  מראות על יחום של החתולה 
רפואה שלמה

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ