לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1062510,625 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום רפואת חיות מחמד

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום כולם . 
פורום זה עוסק ברפואת בעליי חיים , גידול נכון , בריאות וטיפוח. 
אשמח לענות לשלל שאלותיכם , מבקש להדגיש - 
1. תשובה בפורום לא (!) מהווה תחליף לבדיקה וטרינרית בכל מובן ועניין . 
2. אשתדל לעזור במה שאפשר אבל אבחנות לא ייעשו בפורום , אמליץ ואכוון . אבל כמו שנאמר קודם- אין תחליף למראה עיניים ובדיקת רופא . 
3. מבקש לשמור על אווירה נעימה ושפה יפה  בסה"כ אפשר רק ללמוד מהתוכן הכתוב פה וזה כיף גדול :) 

התדיינות מוצלחות ונעימה לכולם . 
דר' צחי טיבולי 

המשך >>

לצפיה ב-'החתולה השתגעה'
החתולה השתגעה
18/01/2018 | 02:59
5
החתולה עברה היום עיקור צורחת ונוהמת ללא סוף גם בלילה ששקט פתאום מתחילה לנהום ולצרוח כשאין אף אחד בסביבה אין קשר בין הנהמות שלה למצב האמיתי בזמן האחרון לפני העיקור התנהגה לעיתים באופן דומה כאשר חתולים אחרים היו בסביבתה מה עושים נראה שהמצב לא נורמלי לחלוטין
לצפיה ב-'הכלב לא אוכל מנסה לעשות צרכים ומשלשל'
הכלב לא אוכל מנסה לעשות צרכים ומשלשל
17/01/2018 | 23:13
3
היי חברים. הכלב ביומיים האחרונים כשאני יורד איתו למטה עושה פיפי כל כמה דקות. הוא מנסה לעשות קקי גם ונראה שלא יוצא. כבר יומיים מסרב לאכול. 
הייתי אצל הווטרינר הוא אמר שאפשר לטפל בנושא של השלשולים ובזה שהוא לא אוכל והביא לו אוכל בריאותי ועוד תוסף נגד שלשולים אבל הוא אמר שכדי לדעת בדיוק מה זה צריך לעשות בדיקות דם ושתן. מה כדי לעשות?
לצפיה ב-'מחלת לב בחתול'
מחלת לב בחתול
11/01/2018 | 11:44
2
12
לחתול שלי גילו לצערי הרב לפני מספר ימים מחלת לב שנקראת HCM, הוא אושפז מספר ימים בבית דגן ושאבו לו המון נוזלים מבית החזה, כרגע הוא בבית, קיבלתי המון כדורים לשארית חייו, 5 סוגי כדורים, פעמיים ביום! ניסיתי הכל!! והוא לא מוכן לקחת את התרופות, ניסיתי עם שימורים שהוא אוהב מאוד, עם נקניק, נקניקיות, סרדינים, הוא מריח את הכדורים והולך... ניסיתי גם למהול במים או במי סרדינים ולתת לו עם מזרק לפה, אחרי שנייה הוא ירק הכל והתחיל להקציף... מרגיש לי כמו משימה בלתי אפשרית לתת לחתול 10 כדורים ביום. הוא בן 11 שנים, אני מבינה לצערי שגם עם תרופות חייו יכולים להתארך בעוד כמה חודשים בלבד! הוא מאוד לחוץ ומפוחד מהתרופות, אני רק רוצה שיהיה שמח ורגוע ושיהיה לו טוב ונעים בזמן שנותר לו איתנו. אני מתחילה לעכל את הפרידה ממנו ושוקלת פשוט להניח לו עם כל התרופות והסטרס ולתת לזמן לעשות את שלו, כך שכמו שחי אצלינו כמו מלך, ילך לדרכו כמו מלך, מיותר לציין שכל החלטה היא קשה מאוד! אני מאוד עצובה ומאוד קשה לי ולא יודעת מה היא ההחלטה הנכונה... שאלתי העקרית היא, האם יש חתול שאי פעם שרד מעבר למספר חודשים עם התרופות? או שבכל מקרה הוא ילך לדרכו עם או בלי הכדורים תוך מספר חודשים? אשמח מאוד לתשובה כנה שתעשה לי סדר בראש לגבי המחלה הזו ותעזור לי לקבל החלטה נכונה עבור החבר הכי טוב שלי. תודה רבה!!!
לצפיה ב-'מחלת לב '
מחלת לב
11/01/2018 | 15:17
11
קרדיומיופטיה היפרטרופית (התעבות שריר הלב) בחתולים
 שמה הלועזי של המחלה הוא Hypertrophic Cardiomyopathy) HCM) וזוהי מחלת הלב הנפוצה בחתולים. במחלה נוצר עיבוי של דופן הלב על חשבון החלל הפנימי של חדר שמאל.
 חדר שמאל הוא האחראי על הזרמת הדם לאבי העורקים וממנו אל שאר אברי הגוף. כאשר דופן החדר מתעבה הדבר אינו מאפשר לחדר שמאל להתמלא בדם ולכן נוצר עומס על העלייה אשר אמורה להתנקז אל החדר. הלחץ גורם לעליה לגדול בכדי שתוכל להכיל את הנפח הרב של הדם. כאשר העלייה אינה מסוגלת להכיל את כמות הדם הגדולה הלחץ חוזר עוד לאחור, ונוצר גודש בורידי הריאה אשר אמורים להתנקז לעליה השמאלית.  
כאשר הגודש בורידי הריאה מחמיר, הורידים דולפים אל תוך הריאות ונוצרת "בצקת ריאות".  במצב זה, הריאות למעשה מתמלאות נוזל ואינן מאפשרות חילוף גזים ונשימה תקינה.
מחלת הלב המתוארת יכולה לפגוע בחתולים בכל גיל. בניגוד לבני אדם בהם מחלות הלב מופיעות בגיל מבוגר, המחלה בחתולים בדרך כלל מופיעה בגיל ביניים (6-7 שנים) ומקרים רבים מופיעים כבר החל מגיל שנה.
נראה כי המחלה פוגעת יותר בזכרים מאשר בנקבות.

סימני המחלה:
בדרך כלל יבחינו הבעלים במחלה רק כאשר החתול מגיע למצב של אי ספיקת לב.
הסימן הנפוץ ביותר הוא קשיי נשימה, נשימה מהירה או נשימה בפה פתוח.
 בבדיקה באמצעות סטטוסקופ על ידי וטרינר תישמע בדרך כלל אוושה לבבית ("רשרוש") ולעיתים נשמעים קולות המלמדים על נוזלים בבית החזה או בריאות.

הטיפול הראשוני והחשוב ביותר הוא מתן משתנים בכדי להאיץ את קצב פינוי הנוזלים מן הריאות או בית החזה.
במקרה ויש הצטברות רבה של נוזלים בתוך בית החזה הוטרינר ישאב אותם בכדי לאפשר לריאות להתנפח כראוי בזמן השאיפה.
טיפול מסייע נוסף הוא מתן חמצן לחתול על ידי צינור המוחדר לאפו או סגירתו בכלוב מועשר בחמצן.

במידה והחתול עדיין ערני וקשיי הנשימה אינם קשים מאוד יינתנו גם תרופות לפה אשר עוזרות בהפחתת העומס על הלב (תרופות כגון אנלפריל או בנזפריל).

חשוב להבין, כי טיפול במצב של כשל לב דורש אשפוז וניטור צמוד של החתול. לכן במרבית המקרים מומלץ לאשפז את החתול בבית חולים וטרינרי ולא מרפאה וטרינרית רגילה.
לעיתים יש צורך בהנשמה של החתול עד לשיפור במצב בצקת הריאות (עד שהמשתנים עושים את עבודתם ומפנים את הנוזלים).   

במידה ומצבו של החתול מתייצב ידרש טיפול לשארית חייו בתרופות כגון אנלפריל ומשתנים (כגון פוסיד). סוג התרופות ותדירות לקיחתן נקבע במרבית המקרים על ידי קרדיולוג וטרינרי.
בריאות שלמה 
לצפיה ב-'אולי יכול לעזור'
אולי יכול לעזור
11/01/2018 | 23:17
9
וטרינר בבאר שבע עד הבית https://youtu.be/V3TbtoPzqLg ;
לצפיה ב-'קצף מהפה אצל חתול'
קצף מהפה אצל חתול
11/01/2018 | 14:54
1
10
יש לי חתולה בגינה שם היא מקבלת אוכל ושם יש לה מחסה, הוא מסתובת חופשי בסביבה , היא מעוקרת ולפני חודש קיבלה חיסון נגד כלבת.
כל בוקר אני מוציא לה אוכל, הבוקר היא הופיע אך במקום לאכול ולשתות יצא קצף  מהפה, האם יתכן שלמרות החיסון היא נגועה בכלבת?
לצפיה ב-'אולי בחילה/הרעלת חומרי הדברה'
אולי בחילה/הרעלת חומרי הדברה
17/01/2018 | 16:38
2
לצפיה ב-'אוגרים שלי'
אוגרים שלי
10/01/2018 | 05:47
2
4
לצפיה ב-'שאלה על אוגרים'
שאלה על אוגרים
10/01/2018 | 05:49
1
3
סליחה, ההודעה לא נקלטה.
קניתי לפני כמה ימים שני אוגרים זכרים סיביריים, הם מעט מלאים, אוגרים נוחים, לא נושכים ולא ממש פחדנים. הם לא רצים כלל על הגלגל וגם לא מנסים לטפס על הסורגים של הכלוב. מה זה אומר? 
לצפיה ב-'מוזמן לנסות להתייעץ פה '
מוזמן לנסות להתייעץ פה
13/01/2018 | 17:20
5
לי הוא מאוד עזר
לצפיה ב-'וטרינר מומלץ בבאר שבע '
וטרינר מומלץ בבאר שבע
07/01/2018 | 21:02
1
8
1
חייב להמליץ וטרינר בבאר שבע ובנגב מספק שירותים ברמה אחרת, במקום תמצאו חדרים רבים שלכל אחד מהם ייעוד משלו. כך למשל, ברשותינו חדר אשפוז המיועד לחיות המחוייבות להישאר אצלנו להמשך טיפול ולהשגחה.אצלנו תמצאו חדרי בדיקות מאובזרים, חדר המתנה נוח, מעבדה מקצועית וכמובן חדרי ניתוח.
החדרים הייעודיים, האבזור העשיר והחדשני וכמובן הניסיון המקצועי של הצוות מאפשרים לנו להעניק פתרון לכל בעיה. אנו עובדים בשעות נוחות ומקבלים כל בעל חיים הזקוק לעזרה. וטרינרים בבאר שבע זה אנחנו. שירות ללא תחרות .יחס אישי והכי חשוב אתם יודעים שהחיה שלכם בידיים טובות .
שירותי וטרינר חירום בבאר שבע והדרום.
וטרינר 24 שעות בבאר שבע
וטרינר בדרום
רופא חיות בבאר שבע ולהבים
מרפאה וטרינרית באר שבע
שירותי וטרינר עד הבית
טיפול בפרעושים בבאר שבע והסביבה
וטרינר בבאר שבע המלצות
וטרינר בבאר שבע התקשרו עכשיו.
מי שמעוניין - https://youtu.be/Yw242V7aBYk

לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה יש לי המלצה לוטרינר עד הבית '
תודה רבה על ההמלצה יש לי המלצה לוטרינר עד הבית
11/01/2018 | 23:11
3
לצפיה ב-'מחפש כיסא גלגלים לכלב בינוני - גדול'
מחפש כיסא גלגלים לכלב בינוני - גדול
03/01/2018 | 12:04
5
13
שלום,
הכלב שלי זאב מעורב, מבוגר - בן 18 , גודל בינוני , עם קושי להרים את עצמו מהרגליים האחוריות (קושי כמובן גם בהליכה..)
אני מחפש לרכוש\להשכיר כיסא גלגלים מיוחד לכלב\ רתמה שמאפשרת סיוע בהרמה שלו.
מישהו יודע איפה משיגים דבר כזה בארץ ?
לצפיה ב-'כסא גלגלים'
כסא גלגלים
03/01/2018 | 14:11
2
14
ראשית , למה להגביל אותו בהליכה שאתה יכול לתת לו סטרואידים ולפחות , יחיה את שנותר לו בכף,
שנית ניתן לרכוש באיביי  בעלות של בערך 1500 שקל.
בריאות שלמה 
לצפיה ב-'ניסינו לתת לו כבר הכל'
ניסינו לתת לו כבר הכל
04/01/2018 | 12:20
1
13
הלכנו לרופאים הכי טובים בעיר..
הגפיים האחוריות פחות מתפקדות, קשה לו לקום ללא סיוע שמרימים את האגן האחורי.
ראיתי כמה כיסאות גלגלים שממש משדרגים לכלב את איכות החיים בטיולים של עשיית צרכים. וזה ממש מוזר שאין אף אחד שמוכר או משכיר דבר כזה בארץ.
לצפיה ב-'ניסיתם הכל ??'
ניסיתם הכל ??
04/01/2018 | 16:10
7
אני חושב שלא ניסיתם הכל , כי סטרואידים ב99% מרימים את הכלב ,
השאלה היא המינון שכלבכם קיבל , במינון נמוך לא יקרה כלום .

בריאות שלמה 
לצפיה ב-'כסא גלגלים לכלב www.alexitabull.com'
כסא גלגלים לכלב www.alexitabull.com
14/01/2018 | 13:43
1
26
חבר מאד קרוב מייצר כסאות גלגלים לכלבים, אחרי שהכלבה שלו שותקה בגפיים התחתונות כתוצאה מתאונה. אפשר למצוא את כל הפרטים באתר www.alexitabull.com ;
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
15/01/2018 | 08:54
2
לצפיה ב-'צילום חזה'
צילום חזה
02/01/2018 | 21:32
9
אודה לתובנות בנוגע לצילום חזה. חתולה בת 10 עם שינוי התנהגות, אכילה מועטה ובעיות נשימה.
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:18
5

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'שני חתולים אחד נפטר'
שני חתולים אחד נפטר
23/12/2017 | 21:55
1
24
שלום וערב טוב

אשמח מאוד להתייעצות

אספנו לביתנו גורים בני שבוע לאחר שאימם נפגעה בתאונת דרכים. 

הגורים גדלו יפה עד שהגיעו לגיל חצי שנה. הם הסתדרו יפה . כל אחד עם אופי אחר אך שיחקו המון ביחד ישנו מחובקים וליקקו אחד את השנייה. חלק מהזמן שהו בתוך הבית ולעיתים היו יוצאים בחוץ.

היום לצערנו הרב אחד החתול נפגע מרכב נוסע ונפטר. 
עם כל האובדן הגדול שמתלווה נשארנו עם חתול אחד. 

מה עושים? האם החתול שנשאר ירגיש בחסרונו של אחיו? האם יש לנקוט בפעולות מסויימות כדי לשמור על הבריאות הנפשית שלו. 

הכאב גדול כל כך..כי היינו קשורים כל כך לחתול שנפטר. 

אשמח לעזרה

ריקי
לצפיה ב-'חתול'
חתול
23/12/2017 | 23:42
19
יש לשער שהחתול ירגיש בחסרון האחר , אבל יעבור לו תוך מספר ימים , תנו הרבה אהבה וחיבה .
בהצלחה
לצפיה ב-'שיתוק רגעי שחוזר ברגלים האחוריות של הכלב'
שיתוק רגעי שחוזר ברגלים האחוריות של הכלב
20/12/2017 | 04:41
3
20
הי. יש לי יורקשרטרייר בן שנתיים. בשלושת החודשים האחרונים קורה שהכלב מנסה להתרומם מישיבה או אחרי שעשה צרכים והוא לא מצליח כמה שניות טובות להזיז את הרגלים האחוריות...הוא "נתקע" כשיושב וגורר את גופו מהרגליים הקדמיות. זה קרה לפני כחודשיים פעם אחת והיום פעמיים במהלך היום כשעשה צרכים...אחרי זה או בקריאה שלי הוא חוזר להתהלך רגיל כאילו כלום...כלב בריא...חיוני...שמח...רץ...משתולל...שום דבר חריג שמרמז אולי על חולי...אוכל מזון כלבים. גם הקיבה שלו רגילה ביותר...ממה  זה יכול לקרות? 
לצפיה ב-'רגליים אחוריות '
רגליים אחוריות
20/12/2017 | 14:01
2
19
לפי נסיוני הכלב שלך מפתח פריצת דיסק , כתוצאה מקפיצות  למיטות ספות כסאות ומדרגות (עליה וירידה )
טיפול בפריצות דיסק כאלו יש לעשות מהר ולפני שיגיע מצב שיתוק מוחלט , 
ואז ניתוח עולה בסביבות 12000 שקל ,
דיקור בסביבות 6000 שקל 
וטיפול סטרואידים 1000 שקל , 
והוא הכי מומלץ ,
לפרטים צרי עימי קשר ואסביר , רק אל תזניחו 

0544252256  ד''ר עודד שתיל 
לצפיה ב-'או קרע ברצועות'
או קרע ברצועות
21/12/2017 | 18:27
1
12
הכלבה שלי התנהגה כך בדיוק אחרי שקרעה את הרצועות ב-2 הרגליים האחוריות
לצפיה ב-'קרע ברצועות '
קרע ברצועות
21/12/2017 | 20:53
11
גם לזה יש טיפול ואין צורך בניתוח יקר
לצפיה ב-'טפילי מעיים בחתולים'
טפילי מעיים בחתולים
18/12/2017 | 14:13
4
16
קראתי שהטיפול היעיל והמהיר ביותר ביותר לקוקסידיה הוא Ponazuril
( מנה ביום למשך 3 ימים רציפים בשביל להרוג קוקסידיה)
אפשר להשיג Ponazuril בארץ בהכנה רוקחית ?
תודה
לצפיה ב-'קוקסידיה'
קוקסידיה
19/12/2017 | 00:08
3
15
אנטיביוטיקות על בסיס של סולפא. התרופות ממשפחה זו מעכבים את התרבות הקוקסידיות. ברגע שמספר הקוקסידיות מפסיק לעלות קל יותר למערכת החיסון של הגוף לטפל בזיהום. לגוף לוקח זמן להיפטר מהנגיעות וזה תלוי בכמות הקוקסידיות ובחוזק המערכת החיסונית של בעל החיים. הטיפול אורך כשלושה שבועות ובתום הטיפול יש לחזור על בדיקת הצואה על מנת לוודא שאין יותר נגיעות.יש לדעת כי המחלה אינה מידבקת לבני אדם, מכיוון שסוג הקוקסידיה שנמצא בכלבים ובחתולים אינו מתפתח באדם.
הטיפול המומלץ  מעבר לטיפול נגד תולעי מעיים הוא סולפדימטוקסין 100mg אחד ביום למשך 20 יום 
לצפיה ב-'ובכל זאת אפשר להשיג בארץ Ponazuril בהכנה רוקחית?'
ובכל זאת אפשר להשיג בארץ Ponazuril בהכנה רוקחית?
19/12/2017 | 00:12
2
7
לצפיה ב-',תרופה'
,תרופה
19/12/2017 | 10:35
1
17
תנסו בבית המרקחת של בית החולים הווטרינרי  בית דגן.
חג שמח
לצפיה ב-'תודה ! וחג שמח :)'
תודה ! וחג שמח :)
19/12/2017 | 18:16
3
לצפיה ב-'תזונה טבעית לכלב'
תזונה טבעית לכלב
18/12/2017 | 21:34
2
13
ברשותי רועה גרמנית קו דם עבודה בת שנה וכיום אני מאכיל אותה במזון יבש סופרפרימיום . קראתי וראיתי הרבה סירטונים לגבי תזונה טבעית והבנתי שזה יכול רק לעזור לה . ראיתי שרוב המתכונים כוללים כ25% ירקות ו75% בשר שמתוכם 10% איברים פנימיים ו 10% עצמות .
אשמח לדעת : 
1. איך אני יודע מה בדיוק לשים בתרכובת או האם מה שחשבתי עליו תקין .( 50% גב עוף ,10% זנב סלמון ,10% דגי ים , 10% כבד/לבבות עוף , 20% ירקות ).
2. במידה ואני מעביר אותה לתזונה טבעית איך מונעים סלמונלה ?
3.יש תוספים שאצתרך להוסיף בכללי ובמיוחד במידה והיא בהריון\מניקה ?

תודה מראש !
לצפיה ב-'תזונה טבעית '
תזונה טבעית
19/12/2017 | 00:10
1
17
1
. ארוחת בוקר :
יוגורט " ביו " +לחם שחור פרוס אחיד ישן ( מיום האתמול )
לא לחם לבן או פיתה. !!!
-----------------------------------
* .ארוחת ערב :
400 גרם -בשר עוף או בקר מבושל
300 גרם -אורז,איטריות או פתיתים
240 גרם -גזר,חציל או קישוא
20 גרם -שמן זית
20 גרם -מינרלים וויטמינים ( אלטמן, סולגר, נאו )
20 גרם -שמן קוקוס 
1 ביצה ליום
את מרכיבי ארוחת הערב שהם 1 קילו נערבב
ונחלק לשקיות בהתאם למשקל הכלב וכמות האכלתו.
נשמור בהקפאה - נחמם במיקרו לפני האכלה , או נפשיר .
כלב במשקל - 5 ק'ג האוכל 100 גרם יבש יקבל 200 גרם רטוב 
כלב במשקל -10 " האוכל 150 גרם יבש יקבל 300 גרם רטוב
כלב במשקל -15 " האוכל 200 גרם יבש יקבל 300-350 גרם רטוב
כלב במשקל -20 " האוכל 250 גרם יבש יקבל 400-450 גרם רטוב
כלב במשקל -25 " האוכל 300 גרם יבש יקבל 500 גרם גרם רטוב 
כלב במשקל -30 " האוכל 350 גרם יבש יקבל 600 גרם רטוב
כלב במשקל -35 " האוכל 400 גרם יבש יקבל 700 גרם רטוב
כלב במשקל 40 " האוכל 450 גרם יבש יקבל 800 גרם רטוב 
הכותב- וטרינר בעל ותק 47 שנה 
לצפיה ב-'וואו תודה על הטיפים '
וואו תודה על הטיפים
13/01/2018 | 17:22
7
https://youtu.be/V3TbtoPzqLg אחלה וטרינר באזור הדרום
לצפיה ב-'אוכל רפואי אינטסטינל'
אוכל רפואי אינטסטינל
17/12/2017 | 21:52
1
17
דסטי חתול בן 15 וסוייר חתול בן 6 אוכלים שניהם אינטסטינל של רויאל קנין תקופה מאוד ממושכת.
הסיבה לכך היא שדסטי שילשל במשך 8 חודשים ואחרי בירור ארוך שבו לא נמצא דבר חריג מלבד הצטברות רבה של פרווה בקיבה (בדיקות דם, צואה, אולטראסאונד, אנדוסקופיה, ביופסיה. כמו כן הוא קיבל מספר סוגים של אנטיביוטיקה, מעבר למזון היפואלרגי - שלא עזרו). רגע לפני שהוטרינר הרים ידיים - דסטי עבר גילוח ועברנו למזון אינטסטינל - תוך שבועיים השילשולים פסקו. מאז בעצם הוא וסוייר אוכלים אינטסיטינל (בבית חתולה נוספת שאוכלת אוכל דיאבטי לאיזון סוכר - אם דסטי אוכל אותו הוא משלשל).
עכשיו נאמר לי מפי מישהי שמגדלת חתולים - שאכילת אינטסטינל לאורך זמן היא מסוכנת. כמובן שנבהלתי...מחר יש לי תור לוטרינר אבל אולי אקבל תשובות כאן ואירגע...האם אכן זה מסוכן? האם יש בעיה ששני החתולים (גם דסטי - הרגיש והמבוגר, וגם סוייר - העיר והבריא) לא צריכים לאכול את המזון הזה?
מה לעשות?
תודה רבה וחג שמח
לצפיה ב-'מזון חתולים'
מזון חתולים
17/12/2017 | 22:22
13
מי שאמר לך דבר כזה כנראה חי בפלנטה אחרת , אוי ואבוי אילו היו מאכילים בעלי חיים במזונות מסוכנים לחייהם ,, המזונות הללו עשויים במיוחד עבור כאלו שמגיבים 
רע למרכיבי מזונות אחרים .
תמשיך איתם ואל תשמע לאף אחד  

בריאות שלמה וחג שמח !!!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'פריצת דיסק '
פריצת דיסק
16/12/2017 | 17:01
13

מרפאה לכלבים וחתולים - ד"ר עודד שתיל
·פריצת דיסק בכלבים !!!!!!!!!!!!!!
=======================
עמוד השדרה מורכב ממספר רב של עצמות =“חוליות”.
החוליות מתחילות בצוואר, מתחת לגולגולת, ומגיעות עד לקצה הזנב ...
בין כל שתי חוליות יש חומר גמיש שעשוי מסחוס ויוצר מעיין “כרית” שמטרתה למנוע חיכוך בין העצמות – זה הדיסק הכואב ,פריצת דיסק בכלבים מתאפיינת בכאב גב חזק, רגליים אחוריות חלשות,ואו משותקות ואי יכולת ללכת על הרגליים האחוריות, כל תזוזה מלווה בצעקה.
בדרך כלל פריצת דיסק מופיעה בגזעיים הקטנים כגון: שיצו, פקינז פאג וכו,
פריצת דיסק יכולה להופיע בכל חלק בעמוד השדרה של הכלב
הסימפטומים של פריצת דיסק?
---------------------------------
בפריצת דיסק קלה:
לרוב נראה סימני כאב עזים.
אם הפריצה במרכז הגב – הכלב יקמר את הגב.
אם הפריצה בצוואר – הכלב יסרב לכופף את הראש או לסובב אותו לצדדים, לעיתים גם יתקשה לגשת לאוכל או לשתייה.
חלק מהכלבים ירעדו מהכאב וילכו בזהירות ולאט.
בפריצת דיסק קשה יותר :
פלג הגוף האחורי יהיה משותק (שיתוק חלקי או מלא) והכלב לא יוכל לעמוד בכוחות עצמו.
השיתוק עלול להיות זמני או קבוע.
איך מאבחנים פריצת דיסק?
------------------------------------
מישוש הגב, צילומי רנטגן בשלב הראשון ובמידת הצורך אמצעי אבחון יותר מתקדמים כמו CT או MRI ומנוחה מוחלטת וטיפול בסטרואידים הם טיפול לגיטימי
טיפול רפואי: או כירורגי
------------------------------
במקרי פריצת דיסק עם סימנים נוירולוגים קלים – יש ווטרינרים שדוגלים בטיפול מבוסס על מנוחה מוחלטת בכלוב קטן, או באזור קטן ותחום, תוך מניעה מוחלטת של קפיצה, ריצה, עליה וירידה במדרגות וכו’.
הרעיון הוא לתת לגוף לייצב את האזור הפגוע מבלי להחמיר את הפריצה הקיימת.
המנוחה תהיה לתקופה של 4-6 שבועות לפחות.
אחרים דוגלים בשיטת כדורים לשיכוך כאבים
ממשפחת ה”לא סטרואידלים -NSAID ” להפחתת הלחץ בתעלת השדרה, להקטנת הבצקת המקומית ולהפחתת הכאב, אולם חשוב להיזהר שהכלב לא ירגיש “טוב מדי” ויגרום לעצמו נזק חמור יותר.
סוגי טיפול =============
ניתוח ===עלות גבוהה מאד,
דיקור ,===(עלות יחסית גבוהה )
טיפול בסטרואידים ======
שלדעתי הוא היעיל הזול והמהיר מכולם !!!!!
לסיכום:
בכל מקרה של חשד לבעיה – מומלץ לפנות מיד לווטרינר.

לצפיה ב-'חיסון אוגר סיברי'
חיסון אוגר סיברי
11/12/2017 | 08:16
7
קבלתי מתנה לבני בן ה-8 אוגר סיבירי.
שאלתי בחנות אם הוא מחוסן. ענו לי שאיננו מחוסן , ואין צורך לחסן מכרסמים כי אינם מעבירים מחלות, האמנם?
האוגר הזה שרק את בני וגם ירד לו דם. אמנם הוא מחוסן לטטנוס מלפני שנה וחצי, אך אני לא רגועה עם התשובה הזו.
לצפיה ב-'פירות וירקות שהכלבים שלכם יאהבו לאכול !!!!!!!!!!!!!!'
פירות וירקות שהכלבים שלכם יאהבו לאכול !!!!!!!!!!!!!!
09/12/2017 | 17:26
8
===================================
·לנשנש פירות וירקות זה בריא לא רק לבני אדם אלא גם לכלבים ,
כל כלב והכמות היומית שלו 
,תפוחים :
----------הם מקור טוב לסיבים תזונתיים, כמו גם ויטמין A ו C. הם גם עוזרים לשמור על ניקיון השיניים של הכלב שלכם מכיוון שתפוחים עוזרים לנקות שאריות. זכרו תמיד להוציא את הליבה וזרעים, מכיוון שהם יכולים להוות סכנת חנק, וחשוב מכך, הזרעים מכילים ציאניד. חשוב לדעת: רוב זרעי הפירות מכילים ציאניד ויש להימנע מהם.
אבטיח
-------- :אבטיח מכיל כמות גדולה של בטא קרוטן, ויטמין A ו-ויטמין C, כל אלה טובים למערכת החיסונית של הכלב שלכם. אבטיח מכיל גם הרבה מים, מה שהופך אותו למען ביום חם.
בננה :
------אל תתנו לכלב שלכם יותר מדי בננות,
============================= על מנת שלא יצרכו רמות גבוהות 
של אשלגן ופחמימות. חתיכת בננה בגודל 2-3 ס”מ פעם ביום מספיקה לכלבים בינוניים וגדולים
תרד:
---------תרד לא מכיל רק כמויות גדולות של ברזל, הוא מכיל גם סידן, שזה מצוין לעצמות בריאות. לתרד יש גם תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-סרטניות בזכות הפלבנואידים והקרוטונאידים.
גזר :
--------גזר הוא חטיף פריך לכלבים שמנקה להם באופן טבעי את השיניים. הם מכילים בטא קרוטן, שעוזרת לבריאות הפרווה של הכלב
אוכמניות:
----------אוכמניות מתחילות להיות מרכיב פופולרי במזונות לכלבים. אוכמניות מספקות את אותן תועלות בריאותיות לכלב ולבעלים שלו, אבל עדיף לא לתת לכלב יותר מדי .
פטרוזיליה :
------------לכלב שלכם יש ריח רע מהפה? פטרוזיליה יכולה לעזור עם זה. בפעם הבאה שאתם מאכילים את הכלב, תקצצו קצת פטרוזיליה והוסיפו אותה לאוכל האהוב על הכלב שלכם. פטרוזיליה היא גם מקור מצוין לסידן, אשלגן ובטא קרוטן.
שעועית ירוקה :
----------------שעועית ירוקה היא חטיף דל קלוריות מצוין לכלב, במיוחד כלבים שזקוקים להוריד משקל. הן מזינות ומקור מצוין לסיבים
אפונה :
---------אפונה היא מקור נהדר לויטמין B, אשלגן ותיאמין, וכמו שעועית ירוקה, הן מהוות חטיף דל קלוריות מצוין. נסו אותן קפואות, טריות או מעל ארוחת הערב של הכלב.
אגס :
--------אגסים מהווים חטיף , ועסיסי המכיל סיבים. כמו עם תפוחים, יש להסיר את הליבה ואת הזרעים לפני שנותנים לכלב
בטטות :
----------מבושלות, אפויות או יבשות, בטטות נמצאות במזונות וחטיפי כלבים רבים. הכמויות הגדולות של חומצות אמינו ו-ויטמינים הן שהופכות אותן לכל כך פופולריות. הן יכולות להיות חטיף אפוי נפלא, או מיובשות חתוכות לפרוסות.
דלעת :
---------דלעת מבושלת היא מקור נפלא לסיבים ובטא קרוטן עבור הכלב שלכם. היא עוזרת גם לקיבה ולדרכי העיכול של הכלב להישאר בריאים. כפית של דלעת מקופסת שימורים או חטיף כלבים מבוסס דלעת , יכול לעזור ולסדר את ‘הרגלי השירותים’ של הכלב שלכם.!!!!!!!!!!!!!
פירות וירקות ידידותיים לכלבים: בטטה, גזר, תפוחים, פרות יער, בננה, פטרוזיליה, שורש סלרי, שורש פטרוזיליה, אפונה, תרד, פלפלים מכל הצבעים (לא חריף), חסה, ברוקולי, נבטים, עלי ביבי, קישואים, רימונים, אבטיח, מלון, קולורבי, סלק, כרובית, ברוקולי, מלפפון, דלורית, כורכום
מאכלים מסוכנים לכלבים: אבוקדו, שוקולד, כל סוגי הבצל ומשפחתו, שום ( טוב במינון מסויים אם לא יודעים את המינון עדיף להמנע), תפוח אדמה בכמות גדולה, ענבים, אפרסמון, , תבלינים מכל הסוגים, מוצרי אלכוהול, גרעיני תפוח עץ, קופאין, אגוזים מכל הסוגים, בצק שמרים, קמח תופח, מזון מטוגן, מזון חתולים, ממתקים, או כל דבר המתקשר לחומרים אלו.
הכותב : וטרינר עם ותק 47 שנה
לצפיה ב-'עודף חלבון בתזונת כלבים!!!!!!!!!!'
עודף חלבון בתזונת כלבים!!!!!!!!!!
06/12/2017 | 21:27
15
הקשר בין עודף חלבון במזון למחלת כליות כרונית.
יצרניות מזון רבות מפרסמות בגאווה את אחוז הבשר הגבוהה במזון, 
חלקם אפילו מתהדר במזונות ללא דגנים לחלוטין, דבר הגורם לאחוז חלבון גבוה במיוחד במזון.
 אך האם זהו צעד נכון לבריאות הכלב? האם אחוז חלבון גבוה משמעו מזון איכותי יותר לכלב?
 וטרינרים רבים ומומחי תזונה מזהירים שלרמות חלבון גבוה יכולות להיות השפעות הרסניות על בריאותו של הכלב.
אין ספק שיש צורך בבשר איכותי במזון הכלבים , 
אך לשימוש באחוז חלבון גבוה למשך זמן ארוך יכול להיות אפקט הרסני עבור חיות מחמד כתוצאה מפגיעה בכליות .
כל כלב צריך חומצות אמינו שנמצאות בחלבונים, אך חומצות אמינו אלו יכולות להגיע גם מדגנים שונים.
 החלבון הינו הכרחי לתהליכים חשובים בגוף הכלב כמו בניית רקמת השריר ,
אך רמות גבוהות מדי אשר מגיעות מחלבון מן החי עלולות להוביל לרמות זרחן גבוהות.
מחקרים רבים מראים שעודף זרחן מעבר לדרישות התזונתיות של הכלב עלולות ליצור לחץ מיותר
 ומזיק על הכליות מכיוון שהגוף לא מסוגל לאגור חלבון מעבר לצרכים של הכלב,
החלבון יוצא החוצה עם השתן . לחץ זה לאורך זמן עלול לעורר מחלת כליות כרונית.
קיימים אזורים בעולם בהם יש צורך באחוז חלבון גבוה כגון אלסקה, או לכלבים עם רמת פעילות גבוהה ביותר.
אבל בארץ חמה כמו שלנו, אין צורך ברמות חלבון העולות על 21-28%, לכלבים עם רמת פעילות רגילה.
קיימים מספר סימנים למחלת כליות אצל כלבים
 צמא ושתן מוגבר, תיאבון , ירידה במשקל, ריח רע מפה, הקאות ושלשולים, חולשת שרירים וחוסר אנרגיה !!!!!!
לצפיה ב-'מזונות יבשים לכלבים מהגזע הקטן !!!'
מזונות יבשים לכלבים מהגזע הקטן !!!
06/12/2017 | 13:21
8
גירודים אצל כלבים קטנים באים  בין השאר מפרעושים או ממזון שמכיל 
דגנים---Greins
 -חיטה שעורה , תירס , שיבולת שועל , אורז לבן
קמחים..Flour. (קמח תירס , קמח עוף ,קמח דגים , קמח בשר, קמח תפוח אדמה )
וחלבון --protein  גבוה מ 28 אחוז במיוחד !!!!!
יש לודא שעל השק כתוב  נטול/ללא דגנים -Free  Griens 
רצוי לבדוק את הרכיבים בחלק האחורי של השק לפני כל קניית שק חדשה !!!!!
 ----------------------------------------------------------------------------------------
נניח שאתם מעוניינים להחליף מזון יבש של חברה מסויימת  בחברה אחרת  -!!!!!!!!!!!
העברת מזון מחברה לחברה מגבירה את הגרודים אם לא עושים העברה מסודרת בת 6 ימים , 
יומיים ראשונים 25 אחוז מזון חדש בבוקר 75 אחוז מזון ישן בערב , יומיים נוספים 50 ל 50 , 
יומיים נוספים 25 אחוז ישן בבוקר 75 אחוז חדש בערב,
רצוי ולא חובה שהרכיב הראשון במזון יהיה בשרי. (אוכל שהרכיב הראשון בו הוא בשר/עוף/כבש/דג 
אם החלפתם  מזון יבש מחברה אחת לשניה,ולא פותרת את בעית הגרוד , 
ויש לתת  זריקה נגד הגרוד  בזמן החלפת המזון או אחריה, 

לצפיה ב-'קולר או ריתמת גוף - מה עדיף ???'
קולר או ריתמת גוף - מה עדיף ???
05/12/2017 | 02:30
5

====================
אנשים רבים מטיילים עם הכלב שלהם כשרצועת ההולכה מחוברת לקולר,
אחרים מטיילים כאשר הרצועה מחוברת לרתמת גוף.
איך מחליטים במה להשתמש? 
המאמר שלפניכם מבאר את הסוגיה הזו.
חיבור הרצועה לקולר מהיר יותר לכן רווח יותר. 
המענה לשאלה האם חיבור הרצועה אל הקולר יכול לגרום נזק לצוואר הכלב ולעמוד השדרה
 שלו היא חד משמעית =כן.
מספיקה משיכה חזקה ופתאומית ברצועה, כך שהקולר יכול לפגוע ברקמות עדינות
 או באיברים פנימיים כדוגמת בלוטת התריס שנמצאת בחלק הקדמי של הצוואר. 
פגיעה כזו של הקולר עלולה לגרום נזק חמור לבריאות הכלב,
הפגיעות שעלולות להגרם מחיבור הרצועה לקולר
---------------------------------------------------------
פציעות ופגיעות: פציעות צוואר יכולת לכלול שטפי דם, 
מעיכת קנה הנשימה(והחמרה של בעיות דרכי נשימה 
 נזק לגרון ואפילו חוליות שבורות. פגיעה כזו בצוואר, בחוליות ובעמוד השדרה 
 יכולה להביא לבעיות נוירולוגיות ואפילו לשיתוק.
פגיעה בעיניים: מסתבר שהפעלת לחץ על צווארו של הכלב יכולה לגרום להגברת הלחץ
 התוך עיני (בעיקר בכלבים פחוסי פנים כגון פאג, שיצו וכו).סוג זה של לחץ תוך עיני, 
יכול לגרום לפגיעה חמורה אצל כלבים שסובלים מקרניות דקות, גלאוקומה, 
או פציעות עיניים קודמות.
יש מספר גדול של רתמות, שמתחלקות למספר סוגים, אך המשותף להן, 
שהן מתלבשות על גופו של הכלב, תומכת בבית החזה ומסייעת במניעת לחץ,
מתח ועומס על הגרון, חוליות הצוואר, בלוטת התריס וקנה הנשימה.
לרוב, הרצועה מתחברת בחיבור מיוחד מעל גב הכלב (או באזור החזה ברתמות נגד משיכה)
חשוב לציין שיש להסיר את הריתמה מגוף הכלב בתום הטיול 
 שכן יש כלבים שמכרסמים והורסים את הריתמה כשיש להם פנאי לכך,
לסיכום:
======
הולכת כלב כשהרצועה מחוברת ישירות לקולר 
 מסכנת את בריאותו של הכלב ומומלץ להמנע ממנה,( הכלב יכול להשתחרר ולרוץ לכביש )
מומלץ בהחלט לטייל עם הכלב כשלגופו רתמה, 
למרות שהדבר כרוך בטרחה נוספת שבהלבשת הרתמה בכל פעם שיוצאים לטיול, 
והורדתה כששבים הביתה. 
הכותב- וטרינר בעל ותק 47 שנה 

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ