לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.
 
שיהיה בהצלחה לכולנו
 
צוות ההנהלה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

פורום זה אינו מיועד לייעוץ רפואי. בקשות לייעוץ רפואי יש להפנות לפורומים המתאימים.
אין לדון בפוליטיקה בפורום.
 
אנא הקפידו לשרשר הודעותיכם למקום הנכון:
אתם מתבקשים לשרשר את הודעותיכם בנושאי רישום וקבלה למקצועות הרפואה לפי החלוקה הבאה:
שרשור רישום וקבלה שש שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה לתארים ראשונים ולמסלול השש שנתי ברפואה (רגיל וצמרת) - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי, פסיכומטרי, סכם, סף קבלה, עתודה רפואית, שאלות כלליות על מבחני המיון השונים (מו"ר, מרק"מ, ראיונות) וכו'.
שרשור רישום וקבלה ארבע שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה למסלול הארבע שנתי בתל אביב ובצפת - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, סכם, סף קבלה, קורסי ליבה, שאלות על שלבי המיון (GRE, מר"ב וכו') וכו'.
שרשור התחלת לימודים: אליו יש לשרשר הודעות בנושאים: מעונות, דירות, איפה ללמוד, מערכת שעות, חומרי לימוד, לפטופים, מקדמות, שילוב עבודה עם לימודים, קורסי קיץ, קומונות כיתתיות, קבוצות כיתתיות בפייסבוק וכל דבר אחר הקשור להתחלת הלימודים.
 
בהתאם לדינמיקה בפורום ייפתחו גם שרשורים ייעודיים מסוגים שאינם מופיעים כאן. בתוכן ההודעה הראשונה של כל שרשור כזה יהיו מפורטים הנושאים ששייכים אליו. אנא עקבו אחרי השרשורים והקפידו לשרשר את ההודעות שלכם בהתאם.
במידה והשרשור הנוכחי כבר מאוד גדול או שהוא כבר לא קופץ (שרשור קופץ עד 72 שעות מפתיחתו), ניתן ואף רצוי לפתוח שרשור חדש מאותו סוג ובתגובה אליו לכתוב את ההודעה שלכם.
 
הודעות שלא ישורשרו כראוי ימחקו, אנא הקפידו על כללי השרשור.
המשך >>

לצפיה ב-'תכנית 3 שנתית'
תכנית 3 שנתית
23/10/2016 | 01:18
55
שלום,
רוצה לדעת מתי בערך יהיו ראיונות הקבלה לתכנית 3 שנתית בצפת לפי השנים שעברו .. באיזי תאריכים ? 
תודה.
לצפיה ב-'סטטוסקופ למכירה'
סטטוסקופ למכירה
21/10/2016 | 12:49
39
סטטוסקופ Riester למכירה.
נקנה לפני כחודשיים מהיבואן דרך אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה, היה בשימוש מאז אבל במצב כמו חדש.
מוכרת ב-170 ש"ח (מחיר של חדש הוא כ-250 ש"ח) עקב קניית סטטוסקופ אחר.
מגיע עם הקופסה המקורית וכל שאר החלקים המקוריים.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לארבע שנתי'
התייעצות בנוגע לארבע שנתי
19/10/2016 | 04:12
1
100
היי לכולם,
אני סטודנטית שנה שלישית לסיעוד המעוניינת להמשיך לתואר M.D ורציתי לשאול איפה מומלץ, איך אני משיגה את כל המידע, מתי כדאי להתחיל את התהליך ובכללי על מידע שיש לכם על הארבע שנתי וההשלמה לרפואה. תודה! :)
לצפיה ב-'מוזמנת לפנות בפרטי או להסתכל בפייסבוק'
מוזמנת לפנות בפרטי או להסתכל בפייסבוק
19/10/2016 | 20:49
82
היי,
אני עברתי לארבע שנתי אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המוח. מוזמנת לשלוח הודעה ושאלות בפרטי ואנסה לעזור.
חוץ מזה, יש קבוצה בפייסבוק - the fellowship of doctors to be. יש שם את כל מה שצריך לדעת על המסלול, המיונים אליו וקורסי הליבה שצריך להשלים כדי להתקבל.
 
המון בהצלחה,
עמית
לצפיה ב-'תנאי קבלה'
תנאי קבלה
15/10/2016 | 16:58
196
היי, אני כרגע חייל בשירות סדיר ואני מעוניין ללמוד רפואה. אני מתלבט איזה תואר לעשות בתכנית ה 4 שנתית. עוד חודשיים אני מתחיל קורס פסיכומטרי + אחרי הפסיכומטרי אני מתכוון להשלים 5 יחידות במתמטיקה. האם התכנית הזו לדעתכם מתאימה לי ? הבנתי שגם בפתוחה יש תכנית אבל אני לא בטוח כמה התואר בפתוחה ייתן לי נקודות באוני' אחרת. האם יש עוד תכניות Pre-Med באוניברסיטאות אחרות ? כמו אריאל, הטכניון, ת"א? האם שווה לי ללכת ישר על 4 ולא לנסות 6 ? האם יש מכינה שבה לומדים 5 פיזיקה + מתמטיקה + כימיה שמיועדת לרפואה? 
לצפיה ב-' לימודים ברומניה'
לימודים ברומניה
08/10/2016 | 19:19
163
לצערי לא הצלחתי להתקבל ללימודים בארץ ואני מבררת לגבי לימודים בחו"ל. רציתי לדעת אם מישהו פה למד או לומד ברומניה  ויכול לתת לי קצת פרטים לגבי אוניברסיטאות מובילות,  תנאי קבלה, יוקר מחייה.. ראיתי כאן שיש אפשרות לעשות בארץ מכינה לקראת הלימודים שם http://www.campus-studies.co.il/siteFiles/1/283/1515.asp ורציתי לדעת אם זה כדאי לעשות פה את המכינה או עדיף לעשות את זה במדינה עצמה? אשמח למידע.
לצפיה ב-'שוקלת לבטל את מקומי ברפוש בהדסה...מה לעשות?? כל כך מבולבלת'
שוקלת לבטל את מקומי ברפוש בהדסה...מה לעשות?? כל כך מבולבלת
05/10/2016 | 03:41
3
321
אז אחרי שתי דחיות מבן גוריון עם פסיכומטרי 702 וממוצע בגרויות 114 החלטתי השנה במקביל למיוניי בבש (נדחיתי אחרי ריאיון) להירשם לרפואת שיניים בעברית..הטעות שלי שלא נרשמתי גם בתל אביב אבל לא רציתי להתכונן למבחנים האלה במיונים כשאני לא סגורה על התואר...בקלות רבה התקבלתי לרפואת שיניים וכך במשך חודש וחצי אני מיוסרת ולא יודעת מה להחליט..אני יודעת שלרפואה כללית יש המון חסרונות -זמן לימודים ארוך,סטאז,התמחות ..אבל יותר מחוברת לזה שלומדת רפואה כללית ותוך כדי אבין למה מתחברת...רפואת שיניים אורכת 6 שנים ובסיומן ניתן לעבוד כבר אבל מדובר בנישה מאוד ספציפית ובסוג עבודה מאוד מסוים -כירורגי שדורש עבודת ידיים..אני ממש בהתלבטויות ..אני מאמינה שאני לא היחידה שבחרה להתחיל שיניים אחרי שלא התקבלה לרפואה אבל קשה לי עם זה שבוחרת תואר שאורך 6 שנים ודורש ממני לעבור לירושלים (שאני לא יודעת כמה אתחבר אליה)הוצאת כספים רבים והרבה השקעה ומרץ כשאני לא סגורה כמה זה התחום שלי..ההורים שלי אומרים שאסור לוותר על הצאנס שניתן לי כי אם ארצה בעתיד את התחום אף אחד לא מבטיח שאוכל... אני ממש מבולבלת - חשבתי ללמוד באוניברסיטת תל אביב תואר אחר כמו הנדסת תעשיה וניהול או משפטים תארים יותר כלליים אם לא התקבלתי לרפואה...רפואת שיניים אומנם שלוש שנים ראשונות זהות אבל מי אמר שאהיה טובה בתחום? מי אמר שיש לי את הידיים לזה?.. ובכלל דיברתי עם רופאי שיניים וחוץ מאלה שירשו את העסק מאחד ההורים לא שמעתי המון שבחים...שכר מזעזע בקופות חולים ונדרשות המון שנים של ניסיון ושיווק עצמי עד שמגיעים לקופה פרטית ושלא לדבר על התחרות הקשה שנהייתה בגלל בוגרי חול שמגיעים לאותן עמדות והרפורמות של ליצמן שמכרסמות בשכר ..אוף ממש לא יודעת מה לעשות..אשמח לעזרתכם!!
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/10/2016 | 12:33
216
אני לא מבין כלום ברפו"ש אבל בדיוק נפתחה קבוצה בפייסבוק לשאלות מן הסוג הזה, אולי יעזרו לך שם -
 
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'היי'
היי
06/10/2016 | 16:06
195
הייתה לי בדיוק את אותה ההתלבטות. אחריי ממש מסע ארוך בנסיון להתקבל לרפואה כללית זה לא צלח אבל כן התקבלתי לרפו״ש בהדסה גם. אבל מאחר ודיי התנדנדתי אני החלטתי לחפש אופציות של לימודים בחו״ל וכיום אני מתמיינת ללימודים בחו״ל. 
בעקרון אם הזיקה האמיתי שלך היא רפואה כללית ללכת על רפואת שיניים מפספס את זה. בסופו של יום רפואת שיניים היא תחום מאוד ספציפי שמתאים גם לסוג אנשים מאוד ספציפיץ בנוסף על כך התחום מאוד מצומצם בארץ אם תרצי להתמחות ברפו״ש בהתמחויות כמו אורטודנטיה ואפילו כרורגיית לסת יש סיכוי מאוד גדול שלא תוכלי וכך גם אופציות העסקה שהן מאוד מצומצמות.
כשאני עמדתי מול ההתלבטות שאלתי מלא אנשים שהתנסו במסלולים השונים וגם שאלתי את עצמי מה אני באמת רוצה לעשות?
אם יש לך אפשרות ללמוד בחול רפואה זו אופציה מאוד טובה. אם לא ואת מוכנה לוותר על חלום הרפואה יש תחומים נוספים ומדהימים בארץ שניתן ללמוד .
מאחלת לך באמת המון בהצלחה ושתצלחי למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורך!
 
 
לצפיה ב-'מבינה לליבך ! '
מבינה לליבך !
13/10/2016 | 01:37
88
היי..
הסיפור שלי היה דומה לשלך. אם תרצי אשמח לייעץ לך בפרטי .
לצפיה ב-'קבלה על סמך רקע אקדמי מלא - שש שנתי'
קבלה על סמך רקע אקדמי מלא - שש שנתי
03/10/2016 | 17:46
1
218
שלום לכולם/ן, 
ניסיתי למצוא תשובה לנושא, אך לא מצאתי ולכן החלטתי פשוט לשאול. 
אני בן 26, סטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה, אבל כמו שקורה לא מעט - החלום ללמוד רפואה לא מרפה. הבנתי שהרקע האקדמי הרלוונטי הוא מהתואר הראשון. ממוצע התואר שלי עומד על 94. קראתי שישנה אפשרות קבלה לבן-גוריון על סמך רקע אקדמי ופסיכומטרי מעל 680. האם הבנתי נכון? הפסיכומטרי שלי עומד על 688. מישהו יודע איך מחשבים סכם שכולל ממוצע תואר ופסיכומטרי? ובכלל, האם מישהו ניסה להתקבל בדרך זו - על סמך רקע אקדמי מלא? אשמח שתשתפו אותי מניסיונכם. 
 
חג שמח ושנה טובה לכולם/ן!
לצפיה ב-'מוזמן להתייעץ'
מוזמן להתייעץ
05/10/2016 | 00:52
149
התקבלתי לב״ג ושאר האונ׳ על סמך רקע אקדמי, מוזמן לשלוח הודעה בפרטי.
לצפיה ב-'שלום למועמדים! כאן בוגרת 4 שנתי טרייה מצפת. '
שלום למועמדים! כאן בוגרת 4 שנתי טרייה מצפת.
01/10/2016 | 01:32
10
732
ממש לפני שהתחלתי ללמוד בפקולטה בצפת, הייתה סטודנטית שבדיוק סיימה שנה א' בתוכנית ה-4 שנתית (מחזור מעלי) והגיעה לפורום לענות על שאלות על הפקולטה והלימודים לטובת המועמדים והמתקבלים הטריים והיה מאוד מרגיע לקבל תשובות ממנה כמקור ראשון.
השבוע קיבלתי את הציון האחרון שלי, אז אני רשמית סיימתי את חובותיי לפקולטה ופנויה לענות על שאלות על מבנה הלימודים, מגורים בצפת וכד'.
מאחלת לכולם הצלחה רבה וחג שמח!
____________________________________________
מוזמנים לקרוא בבלוג שלי: http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/MedStudentDiary
לצפיה ב-'למקרה שלא היה ברור, אתם מוזמנים לשאול מה שבא לכם. '
למקרה שלא היה ברור, אתם מוזמנים לשאול מה שבא לכם.
01/10/2016 | 19:55
5
112
לצפיה ב-'היי'
היי
02/10/2016 | 10:23
4
248
יש לי כמה שאלות :
 
דיור :
איפה הכי מומלץ לשכור ? הבנתי שיש איזה דיבור על מעונות סטודנטים ... יודעת על זה משהו?
 
תוכנית לימודים :
השמועות נכונות ובאמת לומדים כל יום עד 18:00 ?
כמה שעות בערך היית צריכה להשקיע בלמידה עצמית ביום ?
 
מחייה :
הבנתי שיש מענק חודשי של כ700 ש"ח , אבל חוץ מזה , האם ניתן לעבוד במהלך הלימודים ? אם כן , מאיזו שנה ? ומה האופציות באזור ?
 
עזרי לימוד :
כמה כסף בסך הכל הוצאת על ספרים ועזרי לימוד אחרים (סטטוסקופ ?) ?
 
תחבורה :
יש סיכוי להתנייד עם תחבורה ציבורית או שחייבים רכב ?
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
02/10/2016 | 11:17
3
251
דיור: חלק גדול מהסטודנטים גרו בשכונה שנקראת "נוף כנרת" שנמצאת קצת מחוץ לצפת, בחצי הדרך לראש פינה. זה יוצא כ-20 דקות מהפקולטה ברכב ובאוטובוס לא מומלץ להגיע משם כי לא בכל שעה הוא מגיע עד שם.
בגלל שיחסית הרבה סטודנטים גרים שם, מתארגנים קארפולים, כך שלא נעשה שימוש כמעט  באוטובוס.
 
אני גרתי בשכונת "רמת רזים" שנמצאת בחלק הצפוני של העיר, השכונות היותר חדשות של צפת. השכונות האלה הן רמת רזים, כאמור, וגם "נווה אורנים" ו"מנחם בגין". האוכלוסיה בכל צפת מעורבת, דתיים וחילונים, למעט השכונות הדרומיות ושכונת "כנען" שהן חרדיות, על כל המשתמע מכך.
השכונות הדרומיות הרבה יותר זולות מהצפוניות, לפעמים 1,000 ש"ח פחות לחודש על אותו גודל של דירה, אבל בדרום ישן יותר ודי מוזנח, תלוי באזור הספציפי. אני בחרתי לא לחסוך ולגור בצפון העיר שיחסית למרכז גם ככה זול מאוד (4 חדרים לא מרוהטת, 84 מ"ר, 2500 ש"ח).
אפשרות נוספת היא לגור בעיר העתיקה. זה מיוחד, מלא אופי, קרוב לפקולטה ויקר (יחסית לגודל הדירה).
למיטב ידיעתי, אין לפקולטה מעונות סטודנטים.
 
תוכנית לימודים: (לא ידוע לי על שינוי ממה שהיה בזמן הלימודים שלי, ולפיהם מה שאני עונה) הלימודים הם עד 14:30 למעט קורסים ספציפים שיכולים להימשך עד 15:00-16:00. פעם בשבוע יש קורס היל"ה (יסודות קליניים) עד 18:00. קורס היל"ה נמשך כל הלימודים הפרה-קליניים, עד פסח של השנה השנייה.
 
כל שבוע יש בחינה מסכמת על השבוע שחלף, כך שהבחינה היא על חומר מ-5 ימים אחרונים. לי הספיקו 3 ימי לימוד לבחינה (מערב יום חמישי וכל הסופ"ש), והיו כאלה שלמדו רק באמצע שבוע בערבים ועשו חזרה במוצ"ש. תוך מספר בחינות לומדים מה עובד לכל אחד.
צריך ללמוד כל הזמן, אין מה לעשות בלימודים כאלה, אבל בחלט יש גמישות ואפשר לקיים תחביבים וחיי חברה.
 
מחייה: כן, יש מלגת דיור לסיוע בשכר דירה לכל מי שמציג חוזה שכירות על דירה בתחומי הגליל. מי שגר במרכז לא יקבל אותה.
עבודה אפשרית אבל גובה מחיר ממי שקיווה גם להצליח ללמוד וגם לשלב דברים נוספים, כמו ספורט, משפחה וכד'.  אני עבדתי מעט בתור מורה פרטית, ועיקר העבודה שלי הייתה בחופשות, כולל מלצרות. החל מאחרי סבב פנימית (סוף שנה ב') אפשר לעבוד כעוזרי רופא בכל בית חולים בארץ. אני עובדת עדיין בבי"ח מאיר.
בצפת וראש פינה (10 דקות נסיעה) יש מסעדות וברים, אפשר לתת שיעורים פרטיים, יש לי חברה שעבדה במקצוע שלה מהתואר הראשון כתזונאית. יש תוכניות של פרחי רפואה שצריכים מדריכים.
 
עזרי לימוד: סטטוסקופ עלה לי 140 דולר, כלים קטנים וזולים (דולרים בודדים באיביי) הם: פטיש רפלקסים, פנס, סרט מדידה מתקפל, סרגל אק"ג.
לא צריך לקנות כלים מעבר לכך, אבל חלק קונים גם אוטוסקופ, מד סטורציה, מד לחץ דם, בעיקר שיהיה בבית. לא הכרחי.
ספרים הם לא זולים. תכלס? אפשר להשתמש בגרסאות PDF ולשאול מהספריה ולא לקנות אף ספר. אני אוהבת למרקר אז כן קניתי. מדובר במאות שקלים לספר, בין 200 ש"ח ל-500 לכל אחד, אבל כפי שהדגשתי - אפשר להסתדר גם בלי לקנות. לא על זה יפול סטודנט. יש גם מכירות יד שנייה משנים קדמות, סיכומים מומלצים לכל נושא והרצאות במצגות שמועברות לסטודנטים (לא תמיד מסכימים לתת את המצגת).
 
תחבורה ציבורית מאוד נוחה בתוך צפת. המחיר נמוך לנסיעה ויש אוטובוס כל חצי שעה. משך הנסיעה הוא מקסימום 20-25 דקות עד לפקולטה באוטובוס, וברכב 10 דקות, ו-20 דקות מנוף כנרת המרוחקת יותר.
עם רכב אפשר להתארגן בקארפולים וזה קל וזול יותר מאשר כל אחד לעצמו. חנייה חינמית בסראיה מרחק 3 דקות הליכה מהפקולטה.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
02/10/2016 | 12:05
60
לצפיה ב-' תבורכי'
תבורכי
04/10/2016 | 17:42
57
לצפיה ב-'רוצה להוסיף לגבי שעת סיום לימודים:'
רוצה להוסיף לגבי שעת סיום לימודים:
05/10/2016 | 02:11
132
 
לימודים עד 14:30 זה רק בפרה קליני. במחלקות מסיימים בעקרון ב-15:00, כשבפועל צריך הרבה פעמים להזכיר למרצים ב-15:30-16:00 שיש לחלקנו ילדים בגן וצריך לצאת לאסוף אותם.
כל מחלקה והקטעים שלה לגבי השעות. מתחילים ב-8:00-8:30 כמעט בכל המחלקות, ובחלקן (כירורגיה, גיניקולוגיה, ולא בכל בית חולים) אפילו ב-7:00-7:30. זה נתון למשא ומתן ואפשר לפעמים לחלק לפי זוגות כשכל זוג מגיע מוקדם למחלקה מידי מספר ימים כדי לקחת דמים בשביל כל הקבוצה.
לסיכום - גמיש יחסית.
לצפיה ב-'מה המסלול היותר מומלץ?'
מה המסלול היותר מומלץ?
02/10/2016 | 11:35
1
234
אני כרגע מתלבטת אם ללמוד לפסיכומטרי עוד פעם במטרה להתקבל ל-6 שנתי או להתחיל תואר בשביל ה-4 שנתי, מה את ממליצה מהניסיון שלך?
לצפיה ב-'היי!'
היי!
05/10/2016 | 02:22
198
לא הייתי ממליצה מלכתחילה לעשות תואר ראשון כדי ללכת ל-4 שנתי, ולו רק בגלל שזה לוקח יותר זמן ולא קל בפני עצמו. יש מעבדות רבות ועל כל אחת כותבים דוחות מתישים, עבודות גמר ארוכות של שנה שלמה (ברוב המקרים שנחשפתי אליהם) במעבדת מחקר, וזה לא פוטר אפילו מעבודת גמר של לימודי רפואה. רק עבודת תיזה של תואר שני או מאמר מדעי (בתנאים מסויימים) מעניקים את הפטור צעבודת הגמר.
מי שנתקע בשלב הפסיכומטרי ומרגיש שלא יצליח להגיע לסכם מספיק בגללו, אולי כדאי לשקול תואר ראשון + 4 שנתי.
באופן אישי, לא ידעתי על התוכנית עד לקראת סוף התואר הראשון שלי. בדיעבד, אני מרגישה שהידע שלי במדעים עוזר לי להבנה עמוקה יותר של חלק מהנושאים, כך שלא מדובר בבזבוז זמן גמור.
 
לצפיה ב-'ארבע שנתי- צפת'
ארבע שנתי- צפת
10/10/2016 | 11:40
1
119
האם הנוכחות חובה בלימודים הפרה קליניים (שנתיים הראשונות)? במידה ולא, יש כאלה שלא הגיעו להרצאות, למדו לבד והסתדרו בבחנים? 
לצפיה ב-'כן, הנוכחות חובה.'
כן, הנוכחות חובה.
11/10/2016 | 02:34
101
מותר להיעדר עד 10% מכל קורס ורק כחופש מחלה, וזה כולל אפילו לידה. אין חופשות "חינם", אז כל היעדרות מעל 10% מהקורס צריך להשלים, ואם זה בלי אישור מראש זה יכול להיות בעייתי מול ההנהלה.
עם זאת, הפקולטה גמישה ואם צריך להשלים קורס או סבב מאיזו סיבה, הכי טוב לשבת עם המזכירה ולגבש תוכנית מסודרת להשלמה. לא מנסים להכשיל אף אחד. ככה עשו סטודנטיות אחרי לידה, מצאו פתרונות לכל אחת.
הקורסים בצפת הם בבלוקים, זאת אומרת שלומדים כמה שבועות עד חודשים את אותו נושא, למשל - אנטומיה ודימות, ואחרי שמסיימים עוברים לבלוק הבא, למשל - פרמקולוגיה. אם הקורס קצר אז 10% הם מעט מאוד, רק חצי יום בשבוע, אז צריך לשים לב לזה.
 
אפשר להסתדר בלי נוכחות מלאה בזכות סיכומים והקלטות, אם כי זה לא אותו דבר. איכשהו זוכרים פחות כשלא מחברים חוויה של מרצה+מצגת לתוכן.
בכל אופן, שמעתי שהחמירו את האכיפה על הנוכחות בשנתיים האחרונות, אז לא הייתי לוקחת סיכון.
 
מנסיון של אחרים, אל תזייפו חתימות על דף נוכחות או כל טריק אחר. הפקולטה רואה בחומרה מקרים של דיווח שווא ואפילו הרחיקו לצמיתות סטודנט אחד מהמחזורים מתחתי שהיה מקרה חריג כלשהו בחומרת המעשה שיוחס לו. כואב הלב, אז עדיף להתמודד עם השלכות של נוכחות לא שלמה ולא לתת דיווחי שווא. הטיעון היה שדיווח כוזב הוא אות לפגם בשיפוט שלא הולם רופא לעתיד. סטודנט מהשורה לא צריך לדאוג, כמובן.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:33
16
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'קבוצה חדשה בפייסבוק- "מועמדים לרפואה ולרפואת שיניים"'
קבוצה חדשה בפייסבוק- "מועמדים לרפואה ולרפואת שיניים"
29/09/2016 | 09:48
2
246
מוזמנים להצטרף. 
הקבוצה הזו הוקמה על מנת לתת מענה לכל המועמדים לרפואה ולרפואת שיניים. הרבה אנשים משתחררים מהצבא בידיעה שירצו ללמוד רפואה או רפואת שיניים ומכאן מתחיל המסע שלהם - אילו בגרויות לשפר? איזה פסיכומטרי צריך? מהו תהליך המיון? בשביל זה אנחנו כאן. היעד שלנו - לפתוח קבוצה שתהיה קהילה אובייקטיבית לכל המועמדים לרפואה. בהצלחה לכולם ולכולן. 
לצפיה ב-'אחלה יוזמה - קח בחשבון שכנראה תחסם מקבוצת רפואה לעם'
אחלה יוזמה - קח בחשבון שכנראה תחסם מקבוצת רפואה לעם
29/09/2016 | 10:34
1
175
הם לא אוהבים "תחרות" מסתבר
לצפיה ב-'בוא תצטרף! '
בוא תצטרף!
29/09/2016 | 11:31
122
מחכה לכם שם :) 
לצפיה ב-'למעוניינים: מסירת חומר לבגרות 5 יח' היסטוריה'
למעוניינים: מסירת חומר לבגרות 5 יח' היסטוריה
26/09/2016 | 22:03
80
אהלן,
למי שמתכנן לגשת באופן עצמאי להיסטוריה 5 יחידות, ברשותי הספרים של הנושאים הבאים:
- ארה"ב
- קרקוב
- יפן
- מאמרים על העשור השלישי למדינת ישראל (נושא חובה)
 
- מיקוד של אתי רפאלי (כולל את הנושאים שמצוינים מעלה)
 
מוכרת אותם בהנחה משמעותית לעומת המחיר ששילמתי עליהם.
הספרים - 200 ש"ח (עבור 4 ספרים!), המיקוד - 100 ש"ח. משומשים במצב מעולה. המיקוד מעט ממורקר. איסוף מתל אביב/חולון.

בונוס: מוסרת גם מחברות עם המון שאלות פתורות ובדוקות ע"י מורה לבגרות וגם סיכומים של החומר. לי אישית זה עזר לעבור את רף ה-95 המועד ואשמח לעזור לתלמידים אחרים ולהיפטר מהחומר.
לצפיה ב-'סרטונים של SketchyPharm'
סרטונים של SketchyPharm
23/09/2016 | 19:41
1
115
שלום רב
אני מחפש את הסרטונים הבאים:
3.2 - ADH, DDAVP, ADH receptor antagonists
3.4 - Glucocorticoids
 
במידה ויש בעיית חוקיות כלשהי תנעלו את הפוסט וסליחה.
 
 
לצפיה ב-'?'
?
02/10/2016 | 16:34
22
?
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לתנאי קבלה'
שאלות בנוגע לתנאי קבלה
22/09/2016 | 10:41
1
348
*מתי מבחני מור\ מרקם יהיו בשנה הקרובה? ואם אני מכוונת לבן גוריון- איזה מבחן דורשים שם ומה הסף? וכמה זמן צריך להקדיש להתכונן למבחנים האלה?
*ובנוגע לכימיה ופיזיקה- אם לא הרחבתי בתיכון, אצטרך להשלים? והאם זה יהיה תקף אם אגש במועד הקיץ הקרוב?וכמה יחידות?
*האם ממוצע הבגרות המשוקלל משתנה לפי כל אוניברסיטה?
תודה
לצפיה ב-'בן גוריון'
בן גוריון
04/10/2016 | 16:03
111
דברי איתי בפרטי אני אכווין אותך בקשר לבן גוריון
לצפיה ב-'קבלה לטכניון'
קבלה לטכניון
21/09/2016 | 01:12
1
296
שלום לכולם! :)
רציתי לקבל קצת סדר בראש לגבי קבלה לטכניון.
במידה ויש לי בגרות של 115.5+ (לפי הטכניון) ופסיכומטרי של 735 והסכם שלי עומד בסף של הטכניון (נניח והוא יעמוד על 93.7 גם בשנה הבאה), אז אני אוטומטית מקבלת זימון למור? (או שזה מרקם בטכניון?)
ואז נניח וקיבלתי 210-212 בערך, האם הסכם הראשוני משפיע על הקבלה? כלומר אם סף הקבלה במור הוא 205, האם זה אומר שאני מתקבלת אוטומטית או שציון המור מתשכלל יחד עם הסכם שלי ונקבע לי ציון התאמה חדש?
תודה רבה לכל העונים.
לצפיה ב-'סכם לאחר מו"ר'
סכם לאחר מו"ר
21/09/2016 | 09:24
201
קודם כל , חייב לציין שמור ומרקם תופסים בשלושת האונברסיטאות (העברית ת''א והטכניון ) , בנוסף כל אחת מהאונברסיטאות שומרת לעצמה את הזכות לתת משקל אחר לכל אחד מהגורמים שבונים את הסכם.
העברית נותנים 75% מהסכם למור/קם , ת"א נותנים 70 % למור/קם , ואילו הטכניון נותנים 100% למורקם. משתמע מכך שכן , כל אלה שעברו את הסף הראשוני וקיבלו 205 ומעלה התקבלו השנה ... לעומת זאת שנה הבאה זה יכול להשתנות וזה יכול לעלות או לרדת לפי המועמדים .. (אבל רק בכמה נקודות קטנות )
לצפיה ב-'התייעצות לגבי פסיכו+ 5 יח"ל מתמטיקה'
התייעצות לגבי פסיכו+ 5 יח"ל מתמטיקה
20/09/2016 | 14:37
154
היי :)
אשמח לשמוע עצות ודעות.. אז ככה, הממוצע בגרויות שלי נמוך והפסיכו בסדר אבל כמובן לא מספיק. מכל החישובים שעשיתי, הכי יעלה לי את הממוצע כרגע לעשות 5 יחידות במתמטיקה (יש לי 4 יחידות בציון 92), ובנוסף אני רוצה לעשות שוב פסיכומטרי. עכשיו השאלה היא- הבגרות במתמטיקה היא בסוף ינואר (ומועד ב' באמצע פברואר), לאיזה מועד פסיכומטרי הייתם ניגשים, דצמבר או פברואר?
תודה :)
לצפיה ב-'סטודנטים לרפואת שיניים'
סטודנטים לרפואת שיניים
19/09/2016 | 16:52
149
כמה יהיה מספרם של הסטודנטים לרפואת שיניים בתל אביב ??70?
לצפיה ב-'התלבטות רצינית !'
התלבטות רצינית !
16/09/2016 | 14:43
4
473
אז ככה אחריי מלא נסיונות של להתקבל לרפואה לארץ התחלתי נסיון של אפיק קבלה בחול לרפואה כללית ורוב הסיכויים שאתקבל  . באותו הזמן התקבלתי גם לרפואת שיניים בארץ
עכשיו ההתלבטות היא אמיתית מה לעשות?
אמנם נשמע מטופש אבל באמת לא יודעת  מה לעשות ההורים לוחצים ללמוד בארץ ושרפואת שיניים עדיפה וציבה יותר  
צריכה קצת ייעוץ ממשהו אובייקטיבי שיודע!
נ.ב
הרצון היה תמיד רפואה כללית אך השאלה היא האם אני לא משלה קצת את עצמי  
לצפיה ב-'משהו שמורה אמר לי פעם '
משהו שמורה אמר לי פעם
20/09/2016 | 12:06
1
266
בזמנו אמרתי למורה שלי לפסיכומטרי שאני לא הולך ללמוד רפואה בין היתר כי אין לי עצבים עכשיו לשפר בגרויות ופסיכומטרי למשך שנה-שנתיים נוספות,הוא בתגובה אמר לי שאני אידיוט.
ניסיתי לגמגם ולהסביר לו שאני לא אידיוט,יש לי  דרך ארוכה של שיפורי בגרות על מנת להתקבל לרפואה.
 
הוא הסביר לי שאני דווקא כן אידיוט ושאין שום הגיון ללכת ללמוד שבע שנים (לא כולל עוד כמה שנות לימודי התמחות) משהו שהוא פשרה בגלל שאתה לא רוצה לשפר ציונים למשך שנה-שנתיים,ומשיך והסביר לי שהפסיכומטרי זה כלום ושום דבר לעומת המבחנים שעוברים בפקולטה לרפואה.
 
תכ'לס אני מסכים איתו,אין יותר מדי היגיון בפשרה הזו.
 
*הח"מ מתעתד להיות סטודנט לרפו"ש
 
לצפיה ב-'לגמריי.. '
לגמריי..
04/10/2016 | 10:43
81
הוחלט ותודה :) 
בהצלחה במסע אחר החלום 
 
לצפיה ב-'אמנם קצת בדיליי, אבל...'
אמנם קצת בדיליי, אבל...
18/10/2016 | 11:52
1
32
כשאני החלטתי ללכת ללמוד רפואה, זה היה לאחר 3 שנות קבע בצה"ל עם כוונה להמשיך לכיוון קריירה צבאית... התלבטתי מאוד בין רפואה לרפואת שיניים, וגם האם שווה לי להשקיע שנתיים שלוש מחיי רק בשביל להיות מועמדת (וזה ממש לא מבטיח לי להתקבל)... לאחר שהתייעצתי עם אבא שלי (שגם הוא רופא), הוא אמר לי דבר מאוד פשוט: אין לך מה לבזבז את הזמן, 3 שנים זה חצי תואר ברפואה, ואם לא כאן אז במקום אחר... בסוף נסעתי להונגריה (חווית לימודים וחוויה לחיים שלא הייתי מוותרת עליה בעד שום הון שבעולם), ולאחר מכן חזרתי לארץ לצפת, ואני עוד רגע רופאה.
אם מה שחשוב לך זה להיות רופאה או רופאת שיניים (מסלולים מאוד שונים, מניסיון), אז זה לא ממש משנה איפה את מסיימת לימודים... 
לצפיה ב-'כן ..'
כן ..
18/10/2016 | 20:40
14
אחריי שיחות מרובות עם לא מעט אנשים ביניהם רופאי שיניים בישראל אנשים שלמדו בחו״ל וכו. אני מתכננת ללמוד בחו״ל עכשיו אני במיונים לקראת ובתקווה אתקבל בקרוב!
הרצון הוא גם לחזור לארץ אחריי שלוש שנים ולעשות את ארבע שנתי בצפת .
אשמח לשאול אותך כמה שאלות על זה אם אפשר !?
תודה והמון בהצלחה בהמשך  :)
 
 
 
לצפיה ב-'לימודי רפואה בירדן באנגלית'
לימודי רפואה בירדן באנגלית
16/09/2016 | 13:17
242
האם יש בירדן אופציה ללימודי רפואה באנגלית? האם תהיה בעיה לסטודנטים דתים מבחינת שמירת השבת וכשרות וכו'?
לצפיה ב-'רפואת שיניים'
רפואת שיניים
11/09/2016 | 14:16
3
330
אהלן אני מעוניין ללמוד רפואת שיניים.

יש לי פסיכו 724 וממוצע בעברית של 10.56 ת"א 104 וזה מספיק על מנת לעבור לשלבים הבאים.

כרגע לשפר פסיכומטרי זה לא בעיה (אני מדריך פסיכומטרי) אבל השאלה היא האם יש לי איזושהי סיבה להשקיע בזה שש מאות שקלים?

בתל אביב יש את המבחן של המת'-כימיה/מת'-פיזיקה. לא למדתי כימיה או פיזיקה בתיכון,איך אתם ממליצים לי ללמוד? הבנתי שכימיה יותר קל (ולדעתי גם יותר מעניין),לאיזו רמה בדיוק אני צריך להגיע? אשמח להמלצות על ספרי לימוד

דיברתי עם סטודנט לרפו"ש והוא המליץ לי לקחת קורס בכימיה אורגנית או פיזיקה וכימיה כללית,יש פה מישהו שעשה קורס כזה בפתוחה לפני שהתחיל לימודים?

אגב,אם למישהו יש את הספר "הכימיה שבינינו" למכירה אשמח לקנות

לצפיה ב-'היי'
היי
11/09/2016 | 16:33
160
מנסיון, יש לך אחלה פסיכומטרי שמאפשר להתקבל לרפו"ש , אני מכירה אנשים עם 700 והתקבלו לרפו"ש בתלאביב השנה..
לגבי מבחן הכניסה של הידע, אני ממליצה לך ללכת על כימיה, כימיה זה יותר מעניין ומאתגר ונדרש ממך ידע של 3יח"ל ,כמו שכן ממליצה על ספר האנקורי בכימיה 3 יח"ל, אחלה ספר שיש בו הסבר+תרגול+חומר לימוד.
מקווה שעזרתי במשהו:)
בהצלחה.
לצפיה ב-'קבלה ללימודי רפואת שיניים'
קבלה ללימודי רפואת שיניים
11/09/2016 | 22:31
1
188
אז ככה:
1. ציוני הפסיכומטרי וממוצע תעודת הבגרות יפים מאוד ויכולים לאפשר לך קבלה, אבל לא מבטיחים לך (כי לא רק על פי הם הקבלה נמדדת).. לכן אם מבחינה כלכלית אתה מחליט שאתה לא רוצה לעשות עוד פסיכומטרי, זה בסדר גמור אבל כך בחשבון שיש מועמדים עם הנתונים שלך שלא התקבלו. אגב, בתור מדריך פסיכומטרי, אם אתה מדריך במכון הכנה ולא באופן פרטי ייתכן שתוכל להיבחן על חשבונם (כדאי לברר). כמובן שאם ההיבט הכלכלי לא משחק תפקיד ופשוט נמאס לך מהפסיכומטרי, יש אפשרות גם לשפר בגרויות. בנוסף לדעתי האישית יותר פשוט לשפר את ממוצע הבגרויות מאשר את הפסיכומטרי, אבל זו כבר החלטה שלך. השאלה היא גם באיזו שנה אתה מעוניין להתחיל ללמוד, 2017? 
 
2. הכימיה היא ברמת 3 יח"ל, אם אתה מכיר מישהו שנבחן בכימיה בבי"ס ויש לו את כל החומר, זה אמור להספיק. בקשר לפיזיקה - הרבה מועמדים למסלול של בי"ס לרפואה עושים את המכינה בקיץ אבל אנחנו כבר בספטמבר כך שאין לי מושג.
 
3.  קורסים אוניברסיטאים הם מעל הרמה הדרושה, כך שבשלב זה נראה לי מיותר שתעמיס על עצמך, במיוחד אם תחליט לשפר פסיכומטרי/בגרויות.
 
4. אין לי את הספר, אבל ידוע לי שהוא לא מוצלח במיוחד אז לא בטוח ששווה לך לקנות אותו.
 
בהצלחה
לצפיה ב-'למען הסר ספק'
למען הסר ספק
14/09/2016 | 16:01
148
מעוניין להתחיל ללמוד ב2017,די איחרתי את הרכבת עם להתחיל ב2016
 
שאתה אומר כימיה ברמה של 3 יח"ל אתה מתכוון ל37303 נכון?
 
לשפר פסיכומטרי זה לא משהו שיכביד עלי כלל וכלל,פשוט הבוס לא מוכן לעזור כלכלית עם הבחינה ולכן יוצא ששת מאות השקלים נופלים עלי. זה לא כזה נורא ואם יש איזשהו ייתרון בלשפר...כרגע אני נוטה לרעיון של לשפר
לצפיה ב-'אולי תתחילי בלקבל פסיכומטרי רלוונטי לקבלה'
אולי תתחילי בלקבל פסיכומטרי רלוונטי לקבלה
06/09/2016 | 21:15
317

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ