לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום לימודי רפואה
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום לימודי רפואה! =)

נא ללחוץ על המשך משמאל לפני הוספת הודעה

פורום זה אינו מיועד לייעוץ רפואי. בקשות לייעוץ רפואי יש להפנות לפורומים המתאימים.
אין לדון בפוליטיקה בפורום.

אנא הקפידו לשרשר הודעותיכם למקום הנכון:
אתם מתבקשים לשרשר את הודעותיכם בנושאי רישום וקבלה למקצועות הרפואה לפי החלוקה הבאה:
שרשור רישום וקבלה שש שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה לתארים ראשונים ולמסלול השש שנתי ברפואה (רגיל וצמרת) - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, בגרויות, מכינות, רקע אקדמי, פסיכומטרי, סכם, סף קבלה, עתודה רפואית, שאלות כלליות על מבחני המיון השונים (מו"ר, מרק"מ, ראיונות) וכו'.
שרשור רישום וקבלה ארבע שנתי: אליו יש לשרשר הודעות לגבי קבלה למסלול הארבע שנתי בתל אביב ובצפת - תנאי קבלה, סיכויי קבלה, סכם, סף קבלה, קורסי ליבה, שאלות על שלבי המיון (GRE, מר"ב וכו') וכו'.
שרשור התחלת לימודים: אליו יש לשרשר הודעות בנושאים: מעונות, דירות, איפה ללמוד, מערכת שעות, חומרי לימוד, לפטופים, מקדמות, שילוב עבודה עם לימודים, קורסי קיץ, קומונות כיתתיות, קבוצות כיתתיות בפייסבוק וכל דבר אחר הקשור להתחלת הלימודים.

בהתאם לדינמיקה בפורום ייפתחו גם שרשורים ייעודיים מסוגים שאינם מופיעים כאן. בתוכן ההודעה הראשונה של כל שרשור כזה יהיו מפורטים הנושאים ששייכים אליו. אנא עקבו אחרי השרשורים והקפידו לשרשר את ההודעות שלכם בהתאם.
במידה והשרשור הנוכחי כבר מאוד גדול או שהוא כבר לא קופץ (שרשור קופץ עד 72 שעות מפתיחתו), ניתן ואף רצוי לפתוח שרשור חדש מאותו סוג ובתגובה אליו לכתוב את ההודעה שלכם.

הודעות שלא ישורשרו כראוי ימחקו, אנא הקפידו על כללי השרשור.
המשך >>

תנך והיסטוריה מורחב קיץ 16
11/02/2016 | 20:00
10
היי,
אני ניגש להרחבות 5 יח' בתנ"ך והיסטוריה בבגרות קיץ 16'. רציתי לשאול אם יש חומר/ספר/אתר מומלץ? בנוסף אני מחפש מורה פרטי/ת מומלצים באזור תל אביב. אשמח אם מישהו יודע או מכיר :) תודה מראש!

הכנה למבחני מרקם
11/02/2016 | 18:20
25
היי
אני רוצה להתקבל למסלול צמרת. מישהו יודע איזה ציון צריך לקבל במרקם על מנת להתקבל?
בנוסף, האם יש למישהו פה המלצות על מקום שמכין למבחני מרקם?
שמעתי גם שיש באוניברסיטאות הכנות למבחנים כל שנה. מישהו יודע באיזה תאריכים הם מתקיימים השנה?
תודה:) 
שאלה לאלו שכבר סטודנטים לרפואה
07/02/2016 | 18:36
1
160
מה החשיבות של הציונים ברפואה- בפרה קליני ובקליני?
האם הם באמת לא חשובים כמו שאומרים? איפה בכל זאת יש להם חשיבות?
תודה!
חשיבות ציונים
10/02/2016 | 10:57
88
יש חשיבות לציונים הקדם קלינים כי צריך ממוצע של 75 למעבר מהשנים הקדם קליניות לשנים הקליניות. לגבי ציונים של השנים הקליניות והממוצע הסופי של התואר, בעיקרון הוא לא מהווה שיקול מרכזי בבחירת מתמחים. סיום בהצטינות (בת"א לדוגמא זה 90+) עשוי להיות יתרון מסוים בקבלה להתמחות. 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:54
5
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

האם מועד פסיכומטרי אפריל רלוונטי עבור קבלה השנה לרפואה?
09/02/2016 | 00:15
1
60
שלום לכולם, אני שואף להירשם לרפואה בעברית השנה, יש לי פסיכומטרי 737 ובגרויות 11.3 מה ששם אותי כרגע ברשימת המתנה. האם יש רלוונטיות למועד אפריל עבור שיפור פסיכומטרי? 

המון תודה!!
בעברית כן. ת"א לא.
09/02/2016 | 09:36
37
תוכנית ב'
06/02/2016 | 21:38
2
158
כל המועמדים האופטימיים יותר והאופטימיים פחות.. מה התכנית ב' שלכם? איזה מקצועות כאלה שניתן לעשות בהם דברים קרובים לעבודתו של רופא?

מבין כל הבאים: רוקחות קלינית (Pharm D ד"ר) נוירופיזיולוג עבודה בבתי חולים בניתור ומעקב אחרי ניתוחים (דוקטורט), פיזיקאי רפואי Medical Physict (תואר שני לפחות יש לימודיים יעודיים לתואר שני בזה בארה"ב) מה הייתם מעדיפים ולמה?
מה לגבי סיעוד? טכנאות רנטגן?
08/02/2016 | 18:49
1
72
העבודה היא בבתי חולים בצמוד לרופאים...

סתם אני צוחקת, זה לא מתקרב אפילו
08/02/2016 | 18:57
94
זה סתם הזכיר לי וויכוח עם ידיד שטען שרנטגנאי הוא בעצם רנטגנולוג, כשהראשון טכנאי והשני רופא. חח
נחזור לשאלתך, עוד דברים לא ציינת- פסיכולוגיה תואר ראשון ואז תואר שני בנוירופסיכולוגיה קלינית- זה אחד המקצועות המדהימים ביותר שנחשפתי אליהם והוא קיים באוני' העברית. לומדים בו הכל, ביולוגיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מולקולרית, ביולוגיה של התא, פסיכופיזיקה ועוד...
אופציות נוספות- מדעי המח , פסיכוביולוגיה...- אבל זה יותר יכוון אותך להיות מדען ופחות קליני. 
אופציה נוספת- תואר ראשון ביולוגיה ושני- גנטיקה ואז דוקטורט...- ניתן להשתלב בייעוץ גנטי, מעבדת מז"פ במשטרה ועוד.

אבל אני לא יודעת לאן אתה שואף, לעבוד בעבודה רפואית מול לקוחות, עבודה קלינית? ראיתי שאתה נורא מכוון את עצמך לכיוון של פיסיקה, מדוע?

קבלה לרפואה לאחר תואר ראשון - שאלה ארוכה
06/02/2016 | 22:47
1
157
היי כולם,
אני כותבת פה פעם ראשונה כדי לברר בנוגע לענייני קבלה לתכנית 4 שנתית או 6 שנתית לאחר תואר, אשמח למענה מכל מי שמכיר את הנושא.
הסיפור שלי הוא כזה: עשיתי תואר ראשון, בתחילה במתכונת דו חוגית, ולאחר מכן שיניתי לחד חוגי. בחד חוגי סיימתי תואר בממוצע 80, אולם בחוג השני עזבתי לאחר כמה נכשלים (שנבעו לצערי מנסיבות אישיות שונות וכן עקב חוסר עניין ומוטיבציה בחוג השני).
כמה העובדה הזו יכולה להזיק או חלילה למנוע קבלה לאחד מהמסלולים שציינתי? האם זה אבוד מראש ואין טעם לנסות? הבנתי שרקע אקדמי כזה עשוי ממש לפגוע באפשרות להתקבל (באופן אבסורדי ממש, כי בניגוד לרקע אקדמי שלא ניתן למחוק, בגרויות/פסיכו' ניתן לעשות כמה שרק רוצים).
תודה מראש לעונים
דרישות הקבלה ל-4 שנתי בבר אילן...חקרתי מעט את הנושא
08/02/2016 | 18:47
101
ועד כמה שידוע לי הן ממוצע ציונים מצטבר של 80 מינימום בתואר ראשון B.A. או B.Sc או אחר. עם כל תואר ראשון ניתן להתקבל לתכנית ה-4 שנים, הדבר יהיה מותנה כמובן בלימודי השלמה ארוכים ומייגיעים ובחינת הGRE.
אם אני לא טועה הקבלה לתכנית ה-4 שנתית בת"א גם היא בעלת אותן דרישות.

באשר לתכנית ה-6 שנתית (הרגילה?) אני לא בקיאה מספיק אבל אאל"ט רקע אקדמי כלשהו יעזור (גם סיעוד לא), שם את תדרשי כך או כך להציג ממוצע משוקלל של בגרויות וכמובן איך לא - ציון פסיכומטרי ועוד כל מיני מבחנים (מו"ר ועוד) . 

נחזור ל-4 שנתי, בזה אני בקיאה יותר, הממוצע המינימאלי שדרוש בתואר הראשון עמו את מגיעה הוא 80, מה שאומר שתיאורטית את יכולה להתקבל, אבל קצת מדאיג שאת עומדת בסף המינימאלי של תנאי הקבלה, אף על פי שרשום רשמית ש-80 מספיק, לא יודעת אם לסמוך על זה, האופציה הכי טובה היא לשלוח מייל למזכירה של המסלול.

בקשר לשיפור ציון ממוצע של התואר- זה בהחלט אפשרי, אבל רק בתנאי שעוד לא סגרת את התואר.
לימודי רפואה בחול
07/02/2016 | 19:57
2
131
היי, אני מתעניינת בלימודי רפואה בחול ואני מנסה לברר בנוגע למדינות שכדאי ללמוד בהן. יש כמה פקטורים שחשובים לי שזה העניין הכלכלי וכמובן איכות האוניברסיטה, יש לציין שאין לי אזרחות אירופאית. הבנתי שהמדינות הזולות הן רומניה, אוקראינה, רוסיה וכו׳, רציתי לדעת אם יש הבדל משמעותי בחזרה לארץ אם למדתי באחת ממדינות אלו או שלמדתי במדינות יותר יקרות (ואומרים גם שהאוניברסיטאות שם יותר איכותיות) כמו צ׳כיה, ליטא, קרואטיה ועוד.
חשוב לי לדעת אם ההבדל הוא משמעותי ברגע שאני חוזרת לארץ בתום הלימודים, והאם איכות הלימודים אכן יותר ירודה ברומניה אוקראינה וכו׳.
בנוסף יש אוניברסיטאות שמחייבות כתנאי קבלה הצלחה במבחן כניסה שעוסק בביולוגיה כימיה וכו׳, השאלה היא האם במדינות שלא דורשות מבחן זה הן ברמה יותר נמוכה מאוניברסיטאות שאכן מחייבות מבחן קבלה בנושאים ספציפיים.

אשמח לעזרה מכל מי שיש לו מושג לגבי העניין..תודה:)

לעניות דעתי
07/02/2016 | 23:07
119
ברומניה ישנם אוניברסטאות שהן מאות שנים וצמחו שם רופאיםשכיום הם מנהלי מחלקות וכו.. ( רופאים שלמדו שם לפני כ 40 שנה).. לגבי כיום..
כמה שטויות. הרופאים הכי טובים בעולם למדו ברוסיה וברומניה!
08/02/2016 | 13:18
102
אינני רואה שום קשר מובהק בין דרישות קבלה לבין רמת הלימודים,
דרישות קבלה נמוכות לא בהכרח מעידות על רמת לימודים ירודה.
והרי לך עובדה- בישראל הרבה יותר קשה להתקבל לרפואה בהשוואה לחו"ל (ואת כנראה יודעת את זה) האם זה אומר שרמת הלימודים בארץ גבוהה יותר? ממש לא! בכלל לא.
ולגבי שכר הלימוד, נו באמת, יש אוני' יקרות יותר ויש אוני' יקרות פחות , אין זה עומד בקורלציה כלשהי עם איכות הלימודים ...
באשר למבחן כניסה- יש אוניברסיטאות הדורשות מבחן כניסה ויש כאלו שלא 
אלו שדורשות מבחן כניסה בסופו של דבר עושות טובה לסטו' כי בכך הם מרעננים את הידע שלהם לפני הכניסה ללימודים התובעניים, אלו שלא דורשות מבחן כניסה דוגלות בקפיצה למים, האם זה עושה אותן פחות יוקרתיות ? לא יודעת
את לא אמורה לבחן יוקרה של אוניברסיטה לפי המדינה בה היא נמצאת גיאוגרפית, מציעה לך לבדוק מדרג , דירוג אוני' על פי שנגחאי 

מבחן ממוחשב בת"א
04/02/2016 | 20:21
4
259
היי, פרסמו באתר של אוניברסיטת תל אביב שהשנה יהיו גם מבחני מיון ממוחשבים בנוסף למו"ר / מרק"ם. מישהו יודע מה הקטע של המבחנים האלה ומה הם כוללים?
מצטרפת לשאלה:)
04/02/2016 | 20:51
63
מבחן ממוחשב
05/02/2016 | 16:10
189
לפי מה שנאמר ביום הפתוח, הוא מהווה אחוז קטן מאוד מסך כל הציונים והוא אינו ממיין. כנראה שבשנים הבאות הוא ישמש למיין מועמדים לפני הזימונים למבחני מו"ר וינתן לו משקל רב יותר.
בנוסף אמרו שהוא בסגנון המבחן הממוחשב של בן גוריון.
הוא יהווה עד 20% מהציון הלא קוגניטיבי [או: 14% מסך הסכם]
05/02/2016 | 19:42
144
הדגש הוא על המילה "עד". ככל הנראה, טרם החליטו איזה משקל לתת לו.
כמו כן, המבחן ייערך בין אמצע מאי לתחילת יולי.
לפי אונ' ת"א אין צורך להתכונן למבחן בשום צורה או דרך.
אורך המבחן כ-3 שעות, וכפי שכבר צוין אינו מבחן ממיין, אלא משתקלל בסכם.
אני משער שהשנה הראשונה זה בעיקר פיילוט כדי להריץ ולבדוק את ההשפעה שלו על ציונים וכו'...
תודה על התשובה, מרגיע לדעת שזה אחוז כל כך קטן..
06/02/2016 | 19:23
99
אם בכל זאת מישהו יודע מאילו סוגי שאלות המבחן מורכב זה יהיה מעולה!
להירשם פעם שלישית לרופאה בן גוריון
05/02/2016 | 13:55
173
הי, נרשמתי כבר פעמיים בעבר לרפואה בבן גוריון ונדחיתי פעמיים לאחר ראיון. האם מישהו יודע אם יש אפשרות להגיש בקשה חריגה ולבקש להירשם פעם שלישית, ואם כן מה הסיכויים שיאשרו כזה דבר? 
תודה!
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:24
13
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

הרשמה לבן גוריון
02/02/2016 | 13:52
2
275
היי חברים, 
לפי מה שהבנתי בבן גוריון ישנו קורס שמחליף את קורס הפסיכומטרי, מדובר בקורס במשך שלושה חודשים בו לומדים מתמטיקה, אנגלית ועברית. 
הוא נועד להקל על התלמידים שנלחצים ולאמצליחים בפסיכומטרי. 
אם כך, למה ישנם אנשים שעושים פסיכומטרי 4 ו5 פעמים ולא עושים פשוט את הקורס הזה ? 
האם מישהו מכם עשה את הקורס הזה ויכול לתת המלצות עליו ?
נשמע לי שיש פה קאץ קטן .... 
מצטרפת לשאלה :)
02/02/2016 | 18:35
86
הקאץ'
02/02/2016 | 19:37
223
הקאץ' הוא שהקורס לא תקף על לימודי רפואה.
הקורס מצויין להנדסה וכמעט כל מקצוע בבן גוריון....חוץ מרפואה.
בנוסף לזה, הקורס, שנקרא "נתיב לאקדמיה", בתוקף אך ורק בבן גוריון, כך שאם לא רוצים דווקא ללמוד שם,לא שווה לקחת את הקורס.
מסלול תלת שנתי צפת
01/02/2016 | 23:34
170
שלום לכולם
אני סטודנט לרפואה באיטליה במסלול באנגלית שנה שנייה.
מישהו יודע מהו הציון פיסוכמטרי המינימלי פחות או יותר שדרוש כדי להגיע לראיונות?
תודה רבה
קבלה ללימודי רפואה
31/01/2016 | 20:32
1
355
מיואש מתהליך הקבלה ללימודי רפואה.
עשיתי כבר 5 פעמים פסיכומטרי והציון הגבוה ביותר הוא 730.
כרגע הממוצע שלי בב"ג- 108.5 , שנה שעברה נדחיתי אחרי הממוחשב, השנה אגיש שוב מועמדות.
ת"א 107.48
עברית- 11.01
אני מודע לכך שהסכם לךי נמוך מאוד, פסיכומטרי נוסף לא בא בחשבון מהסיבה הפשוטה שאחרי 5 פעמים אני בספק אם אצליח לשפר.
לדעתכם אוכל אולי לעבור את הסף בת"א\ העברית?
מה גם שאני מוגדר כראוי לקידום, הבנתי שזה עוזר לקבל זימון למור"קם.
אבל בגלל הסכם הנמוך יחסית, אצטרך ציון מור מטורף.
מה אתם מציעים לי לעשות?
מתכנן להירשם גם לרפואת שיניים , ומשם לנסות לעבור.
תודה לכל העונים.
שקלת לשפר בגרויות?
04/02/2016 | 12:27
96
לפי הממוצעים שלך יכול להיות מקום לשיפור
.
31/01/2016 | 20:16
126
.
האם יש למישה חומר לספרות, תנ"ך וגיאורפיה 5 יח"ל?
28/01/2016 | 18:37
1
93
מאיזור המרכז או הדרום?
גיאוגרפיה
31/01/2016 | 20:18
62
היי,

מוכנה למכור את המיקודיות של רכס בגיאוגרפיה:
ארץ ישראל והמזה"ת
פיתוח ותכנון
נתי"ב- זרקור למרחב

תוכל לראות אותן כאן: https://mikudim.co.il/products/286/

השתמשתי בהן בקיץ שעבר והן אחלה (קיבלתי 94).
מוזמן לפנות אלי בפרטי :)
בהצלחה!
השלמה ל5 יח"ל בהיסטוריה
27/01/2016 | 19:59
1
112
אהלן,
אני מתכנן להשלים את 3 יחידות הלימוד בהיסטוריה במועד הקיץ הקרוב כדי להעלות קצת את הממוצע.
מעדיף לעשות את זה בצורה עצמאית וללא קורס.
יש כאן מישהו עם ניסיון שיודע לכוון אותי מאיפה אני משיג חומרי לימוד וסיכומים?
אם מישהו מצא איזה קורס אינטרנטי גם יכול להיות על הכיפאק או שזה בכלל לא נחוץ..
בקיצור מחפש אנשים שעשו ויכולים לעזור, תודה.
מנסה לשפוך קצת אור
28/01/2016 | 18:18
123
בתור אחד שהשלים בקיץ שעבר, אתחיל ואומר כי להשלים בגרות בהיסטוריה זה ממש אחלה רעיון לשיפור הממוצע. אומנם זה לא משחק ילדים וכן צריך לשבת וללמוד בשביל לקבל ציון גבוה (אחרת בשביל מה עובדים קשה...) אבל מצד שני היא בעיניי קצת יותר ידידותית מלהשלים בגרות בספרות או פיזיקה (הכול בעיניי המתבונן כמובן).

אז איך מתחילים -
הבגרות מורכבת משלושה חלקים עיקריים: שני החלקים הראשונים הם נושאי בחירה אותם התלמיד בוחר מתוך רשימה לפי רצונו, ואילו החלק השלישי הוא נושא המוגדר ע"י המפמ"ר (למשל, שנה שעברה היה "משפט אייכמן").
קודם כל, ממליץ להיכנס לאתר של המפמ"ר ושם תוכל לראות את כלל הנושאים שנכללים בבחינה. אני החלטתי לבחור מתוך הרשימה של הנושאים את יהדות קרקוב ותולדות ארה"ב. באופן עקרוני, לכל נושא מצורף ספר/מאמרים המכילים את חומר הלימוד, ניתן ללכת לספרייה ולצלם/להשאיל את הספר ופשוט להתחיל ללמוד ממנו.

"ומה לגבי סיכומים?"
אני בשנה שעברה הצלחתי להשיג סיכומים מבחור נדיב שלמד שנה לפני באחד מכוני ההכנה. בנוסף, הבנתי שיש ספר לימוד שגם הוא מאגד בתוכו את כל החומר לבחינה.
בכל מקרה, למיטב הבנתי יש לא מעט חומר שרץ ברשת - אם תחפש הודעות בפורום מלפני כמה חודשים אולי תוכל למצוא סיכומים שאנשים העבירו פה בין אחד לשני. תהפוך את הרשת ואני מאמין שתוכל למצוא דברים מועילים.

מקווה שעזרתי, שיהיה בהצלחה.

שלום לכולם
28/01/2016 | 13:57
1
237
קראתי המון בפורום שנה שעברה והייתי מעוניין לחלוק מהידע שלי על מבחני מו"ר\ב"ש עבור הנבחנים החדשים (כרגע אני סטודנט לרפואה). איפה הכי נכון לרשום את ההודעה, פשוט פה בפורום?
תודה
אני אשמח שתרשום פה
28/01/2016 | 18:47
78
סף קבלה בטכניון
27/01/2016 | 19:25
1
212
אהלן,
ראיתי שבטבלת סיפי הקבלה בטכניון, רפואה עומד על 93-95. האם זה אומר שסף הקבלה עדיין לא נקבע כמו בת"א? במידה ויש לי 93.4, בהתייחס לשנה שעברה, הסיכויי לעבור למבחני מו"ר הוא נמוך?
שאלה נוספת- הבונוס למתמטיקה בטכניון עומד על 30 נק' ולא על 35 כפי שקבע משרד החינוך השנה. האם זה ישתנה או שהטכניון ישארו בשלהם?
תודה רבה לעונים!
שום סף קבלה לא נקבע עדיין, גם לא של ת"א (למיטב הבנתי)
04/02/2016 | 12:29
18
קורסי הכנה לפני רפואה
27/01/2016 | 13:09
207
שלום לכולם,
אני שואפת להתקבל ללימודי רפואה (בדגש על בן גוריון) שנה הבאה.
הציעו לי לעבוד במשרה די תובענית מיוני עד ספטמבר בערך, האם לדעתכם, בהנחה שאכן אתקבל- זה יפריע לי להליך הקבלה? האם יש קורסי הכנה למי שמתקבל לפני התואר?

אשמח לתשובה,לא רק בנוגע לבן גוריון.
תודה רבה! :)
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום טיפול באומנות
מחפשים כיוון חדש?
פורום טיולים באוסטרליה ניו זילנד
פורום טיולים באוסטרליה
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע
יתרון אנושי השמה וגיוס כח
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה