לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'החלמה ? ריפוי ? ומה ההבדל ביניהם ?'
החלמה ? ריפוי ? ומה ההבדל ביניהם ?
28/09/2016 | 09:52
1
10
במאמר של 10 הדברים שצריך לדעת כדי להתגבר על אוסידי כתוב ככה :
"אתם יכולים לתת לזה להיות תחת שליטה ולהחלים מזה, אך בזמן הנוכחי, אין לזה ריפוי. "
אותי זה קצת מבלבל. ואותכם ? בואו נדבר על זה.
לצפיה ב-'ולברין שהעלה אצלי את הנושא אומר'
ולברין שהעלה אצלי את הנושא אומר
28/09/2016 | 10:09
6
שהחלמה זה "לחיות עם המחלה דרך קבלה".
שוב, מה דעתכם ?

לצפיה ב-'מחפשת אהבה פה באתר???'
מחפשת אהבה פה באתר???
26/09/2016 | 17:27
1
35
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך
אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.
אבל יותר אשמח למצוא אהבה פה בפורום זה ואני גם פה בשביל למצוא אהבה ואשמח למצוא מישהו גם עם אוסידי בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים} כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים כמו שלי!}
ואם אפשר {סורי על הרשימה והחפירה וההצקה}:
1/ רומנטי ואוהב לפנק וקצת מצחיק
2/לא מעשן
3/לא שותה אלכוהול יותר מידי קשה
4/לא לוקח סמים ולא מהמר ולא בן אדם אלים
5/ מעוניין בקשר רציני+נישואים וילדים {סיים לשחק משחקים!!!}
6/ בעל רכב {אני לא יכולה לנהוג בגלל האוסידי שלי}
7/ אוהב ולא אלרגי לכלבים
8/ ראש פתוח ומבין ומתחשב ויודע להקשיב ולתמוך ולעודד ולהיות שם כשצריך!!!{גם אני אהיה כזאת אליו!!!}
9/ יהודי{לא חשוב עדה אבל חשוב לי יהודי סורי :}:}:}]
10/ שומר כשרות קצת
11/ גר בפ"ת {עדיף!}
אני בת 30
מאזור: פ"ת
לצפיה ב-'אשמח למצוא פה אהבה באתר :):):)'
אשמח למצוא פה אהבה באתר :):):)
27/09/2016 | 22:39
10
היי לכולם בהמשך להודעה הקודמת שלי אז אשמח אם תעזרו לי ביוש :):):)
לצפיה ב-'עוד סרטון ענק '
עוד סרטון ענק
23/09/2016 | 16:45
53
לצפיה ב-'סרטון ענק שוה צפיה '
סרטון ענק שוה צפיה
23/09/2016 | 16:36
65
קישור לסרטון ביוטיוב
לצפיה ב-'הכרות'
הכרות
21/09/2016 | 20:26
78
שלום שמי דני בן43 מתל אביב חולה ocd כבר 20 שנה מחפש להכיר בחורה עם ocd לקשר רציני אשמח אם תעזרו לי ביי
לצפיה ב-'מפגש פורום בירושלים ברביעי הקרוב בערב. הפעם בנושא OCD ועבודה'
מפגש פורום בירושלים ברביעי הקרוב בערב. הפעם בנושא OCD ועבודה
19/09/2016 | 19:52
1
59
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי  ,י"ח באלול 21 בספטמבר , בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה 0547-973422
לצפיה ב-'שימו לב- נושא המפגש הפעם - OCD ועבודה'
שימו לב- נושא המפגש הפעם - OCD ועבודה
19/09/2016 | 19:59
48
האם אתם מצליחים לעבוד עם ההפרעה?
האם אתם נמנעים מעבודה מסויימת?
האם לוקח לכם יותר זמן לבצע את העבודה בגלל טקסים ובדיקות וכדו'?
האם אתם עובדים בעבודה שמתאימה לרצונכם או למקצוע שלכם?
האם אתם מספרים לחברים בעבודה או לבוס על הOCD ? האם כדאי לספר?
ועוד התיחסויות שונות שלכם לנושא.
לצפיה ב-'משתף.... (הOCD שלי)'
משתף.... (הOCD שלי)
17/09/2016 | 15:17
5
188

שלום לכולם, כמו חברי הפורום גם אני מתמודד עם או סי די, אני כבר לא יודע אפילו אם אני מתמודד, זה נהפך לחלק מהחיים והזהות שלי שכבר אין לי מושג. בהתחלה ידעתי שאני משהו קורה, ומשהו לא תקין, כי זה התפרץ אצלי ב2008 , ממש ביום בהיר, זה התחיל בשינוי של החוויה שלי את העולם, והמשיך בקריסה, ואז התמודדות עם מה שקרה. בהתחלה ידעתי להבחין כי משהו לא הגיוני או זה לא אמור להיות ככה, או משהו מוזר קורה ואני רוצה להבין מה קורה לי. עדיין לא היה לזה שם, עד האיבחון שנתנו לי שזה OCD . אך עד האבחון שסוף סוף מצאתי לשם לדבר הזה , על מנת להבין מה יש לי עברתי תלאות, זה התפרץ לי בצבא, ועד שקיבלתי את הקבן ואז הפסיכיאטר וכו' שיסבירו לי מה יש לי, אפשר להגיד שאולי היה מאוחר מידי...
בהתחלה לאחר שיצאתי מהצבא, הבנתי שזה לא ככה, ידעתי להבחין, וידעתי איך צריך להרגיש ואיך המוח שלי פועל, ואיך העולם נחווה , זכרתי איך היה לפני זה וידעתי מה צריך להיות. עכשיו כשעברו כבר 7 וחצי שנים אני כבר יודע מה נכון ומה לא, הכל התערבב לי, הOCD הוא כבר חלק שזור בתוכי וממני. זה כמו תמנון במוח שלי שאני נלחם בו והוא מנסה בכל זרועותיו להיתפס על כל חלק במוחי ובמיוחד בנפשי, האם התמנונן הזה היום כבר זהו? לכד הכל בנפשי? כל חלקה טובה שהייתה לי? אני לא רוצה לחרוץ את גורלי, לפעמים אכן הוא חזק ולפעמים הוא נחלש, זה תקופות.

זה התחיל מפחד להשתגע, ופחד שאני משוגע (העולם נחווה שונה, מחשבות מוזרות וחודרניות שלא נותנות מנוח), פחד שיקרה משהו רע לקרוביי או אהוביי, פחד שאסון יקרה, אחרי זה תחושת אשמה על דברים רעים שקורים הן בעולם והן לאנשים, שכאילו זה באשמתי, או בגלל שאני לא חושב נכון או כמו שצריך. לרוב זה נראה לא הגיוני , אבל כשהחרדה ממש גבוהה זה נראה ממש אמין, שכאילו בגללי קורים דברים. על מנת להרגיע או לבטל את הדברים האלו , א האסון שעומד לקרות ביצעתי טקסים, טקסים להרגיע את החרדה...התוכן השתנה, הטקסים גם משתנים. אולי למתבוננן מהצד הטקס שאני עושה בפעולה או בראש ישמעו מוזר, לטקס עצמו יש היגיון פנימי מסויים, זה היגיון שאני המצאתי, או הבנתי איכשהו, ואכן איכשהו זה הרגיע אותי לכמה דקות, עד הפעם הבאה שהמחשבה או הדחף או החרדה תעלה, היה לטקס אפקט מרגיע, אפילו אם לכמה שניות או דקות. אז אם טקס שהיה לי "אל תילחם" אמרתי לעצמי "אל תילחם" אל תילחם בחרדה, במחשבות, בדחפים... אז זה הרגיע, כי לא נלחמתי, אבל אז הייתי צריך לחזור על משפט זה חזק יותר או פעמים רבים יותר במן מעגל כזה, להרגעת החרדה... ולאחר כמה זמן שזה כבר לא עבד אז אמרתי לעצמי "תיגע כל פעם שהמחשבה או החרדה או עולה וכך אני מבטל את המחשבה האיומה" ... אז המחשבה עלתה , נגעתי עם האצבע, בבטן או במשהו, אם אנשים היו לידי אז עשיתי כאילו אני נוגע, בדימיון וכו'. וכשזה הפסיק לעבוד והחרדה, והמחשבות התקיפו אותי בכל עוצמתם , אז או שחזרתי לטקס ישן "אל תילחם" או המצאתי טקס חדש, זה לא בידיוק המצאתי, אלא משהו שעשיתי שהרגיע לי את החרדה ובעצם חזרתי על פעולה זאת.

טקס / פעולה להרגעה של חרדה זה לגיטימי , בני אדם עושים טקסים, וזהו צורך פסיכולוגי בטקסים במיוחד בדתות וקהילות. למשל  בתי כנסת, יום כיפור, תפילה. הטקס בעבר וגם כיום נועד להפחית חרדה במציאות שהיא בלתי צפוייה, ואיכשהו לחזות את האירועים שיקרו . זהו צורך של בני האדם לדעת מה יקרה, והם מעגנים את תחושת הביטחון בטקסים. טקסים הם טובים, הבעיה היא שכשזה הופך במקום דבר שמשרת אותנו ומטיב איתנו , לדבר שאנו תלויים בו בכל מחיר ובאובססיה בלתי ניתנת לעצירה. וכך במקום שהטקסים כמו יום כיפור, תפילה ובית כנסת למשל אך יש עוד המון דוגמאות, כמו שתיית קפה בבוקר , או לאכול בצהריים וכו', שנועדו לעזור לנו לתפקד בחיים ולתת לנו ביטחון, הטקסים שלי בכל אופן הפכו אותי לתלותי בהם וגרמו ההפך.

קצת אספר על עצמי כרגע , סיימתי לא מזמן תואר במדעי ההתנהגות , למדתי (פסיכולוגיה-סוציולוגיה-אנתרופולוגיה). מה שאני  מספר על טקסים זה מלימודים עמוקים על טקסים והפונקציות שלהם אצל בני האדם, חברות ותרבויות. ולימוד זה אכן עזר לי להבין ולזהות את הטקסים שלי, ואולי אפילו לראות חלק מהם בהיגיון מסויים, למה אני עושה אותם, פשוט עושה אותה לא נכון או לא כמו שצריך, או בכל אופן זה טקסים אישיים ולא חברתיים, בגלל זה הם גם מוסתרים מהחברה. הלכתי ללמוד את התואר הזה כדי ללמוד פסיכולוגיה, ולנסות לעזור לעצמי, ואולי אף להמציא את השיטה או הגלגל שיעזור לכולם, אך אין כזה דבר. אין שיטה לנצח , אין לי מושג מה יעזור למישהו , או לאנשים, רק אולי בערך מה יכול לעזור וגם זה לא תלוי בי אלא בבן אדם.
אני עדיין בתוך מעגל הקסמים הזה, שאוב בתוך לולאה מיום ליום, מתמודד, לפעמים ניכנע, לפעמים זורם ופשוט איכשהו מנסה למצוא את עצמי בתוך עולם רווי "סכנות" אפשריות וכו'.

אין לי מושג מה לעשות, כי זה מעגל, אין לי מושג איך לצאת, אך מקווה וחייב להיות אופטימי ולנסות לפעמים גם להיתעסק בדברים אחרים, לפחות לאיזה קצת זמן מהיום, אז אני אוהב לנגן , הליכה, כתיבה וכו' וגם למידה. אני חושב שללמוד את "האוייב" או הוא חשוב מאוד, אני לא יודע אם הוא אוייב כי לפעמים הוא לא אוייב, אך חשוב מאוד ללמוד על ההפרעה.. (מצורף לינק  לקובץ PDF בסוף , של פרק מלימודי פסיכולוגיה על OCD  מי שרוצה, חשוב מאוד לא לקרוא זה כעובדות על, אלא כסה"כ מידע נוסף שאפשר להשתמש בו ולהבין טוב יותר את ההפרעה או התופעה שלנו)

הדבר שתמיד איכשהו מחזק אותי וגורם לי להמשיך הוא שאני אומר לפעמים לעצמי: אם אני יוצא מנקודת הנחה שאין מרפא, שזה הולך איתי כל החיים, חחח "נגעת נסעת"... אז מה הייתי עושה? איכשהו בקבלה הזאת, זה גורם לאיזשהו שחרורר מסויים, שאני מפסיק להילחם, מפסיק למצוא פתרון, ומנסה איכשהו לחיות, כמו כל אחד אחר שמתמודד עם משהו בין אם זה סכיזופניה או נכות ברגל... אז אני כנראה נכה בראש, זה משהו איתי , אבן כבדה שאני נושא עימי, אך אם אני יתעסק כל הזמן באבן הזאת , אני לא אעשה דברים אחרים שהייתי רוצה לעשות לולא היה לי הOCD. אז בואו נגיד ועכשיו אין לי OCD מה הייתי עושה? ואני מנסה לעשות את זה... זה סוג של פתרון או דרך שמצאתי... לא קלה, אבל קשה להגיד שאין ברירה.

לינק לקובץ PDF

לצפיה ב-'תודה לך על הדברים, חבל, טוב לשמוע ממך מדי פעם . :)'
תודה לך על הדברים, חבל, טוב לשמוע ממך מדי פעם . :)
17/09/2016 | 22:27
1
65
לצפיה ב-'גם ממך....'
גם ממך....
17/09/2016 | 23:38
36
לצפיה ב-'היי חבר יקר'
היי חבר יקר
18/09/2016 | 20:43
2
54
אפשר בהחלט לחיות עם אוסידי ועל ידי כך לנצח אותו ואפשר גם להפטר ממנו. קראתי את כל מה שסיפרתי והרגשתי כאילו דיברת עלי. עם הזמן מה שאתה חש יעבור , מנסיון גם אני חשתי את תחושת האוסידי הוא אני אבל כיום אחרי טיפולים והתמודדות ניצחתי את האוסידי.
לצפיה ב-'תודה רבה, הלוואי הלוואי...'
תודה רבה, הלוואי הלוואי...
18/09/2016 | 21:15
1
50
לנצח זה להיפרד מחבר, חבר לא טוב, למה אנחנו מתאהבים במנייאקים?
לצפיה ב-'חחחח'
חחחח
19/09/2016 | 14:56
28
אכן כך.
לצפיה ב-'הדרך לחיים..! '
הדרך לחיים..!
15/09/2016 | 02:00
1
110
בס"ד

תקרא את זה ותצליח! לפחות קצת..

לפני כמה ימים בעבודה בא ליד האחראית משמרת לי בחור ושמע את השיחה שלה איתי כשהאי מספרת לי איזה דברים היא עברה בחיים בקשיים שהיו לה בבית ספר עקב עודף משקל ובקשיים שהיו לה בבילבולים מסויימים בחיים ובקשיים שהיא סחבה איתה לצבא, ובגדול היא סיפרה לי איך למרות כל הקשיים שלה היא לא ויתרה לעצמה והמשיכה להגשים את החלומות שלה ולכבוש את יעדים שאליה היא נכספת בצבא בלימודים וכו' ... אותו בחור שעמד מהצד שמע את הדברים ואמר בזלזול :" את בחורה עם הרבה בעיות" וצחק בגאווה....
הרגשתי שאני חייב לצאת להגנתה ולהסביר לאותו אוחד את הטעות שלו בתפיסה ואמרתי לו דבר כזה: "כשיש לבן אדם בעיה בחיים היחד שיצליח לתת לו עצה לפתרון זה אדם שעבר את אותו בעיה בדיוק כמוהו ודע לך שכשיש אדם עם הרבה בעיות אז לאותו אדם יש גם הרבה פתרונות... מכן יוצא שאדם עם בעיות הוא אדם חכם, חזק, מנוסה ורציני... אתה צוחק על בן אדם שכנראה יכול להבין אותך אבל אתה כנראה לעולם לא תוכל להבין אותו"... בגמרא רשום "אל תשפוט את חבריך עד שתגיע למקומו"....

מהי מטרת כל ההקדמה הזאת?!

תרופה!!!
כן חברים יש תרופה לבעיה שלי שלכם ושלנו! היא כולל בתוכה הרבה קשיים והרבה פחדים והרבה עליות וירידות אבל דעו לכם שנבחרתם מבין רבים לחיות את החיים האלה בצורה נכונה!!! המחשבות שלכם יהפכו להיות החברים הכי טובים שלכם!! ברגע שתקבלו אותם אתם האנשים עם הרבה פתרונות ואנשים כמוכם יכולים לנהל את העולם בזכות המוח החריף והחד שלהם!!!

אנשים כמונו לקחו את החיים כמו מחברת מטמטיקה , משבצות משבצות של תיכנונים, קביעת גבולות, הצבת מטרות וכו וכו בלי לעצור לרגע ולתת לנפש שלנו לפרוץ החוצה!

התרופה לבעיה במילים פשוטות היא שבירת המחסומים הנפשיים, חקירת הפחד, וקבלת המצב הגרוע מכל באהבה!

שלושה צעדים קשים ומפרכים שמזכים בנפש חופשיה נקייה מחרדות ובניית האישיות האמיתי שלי!!

יום יבוא וכולנו נחייה את "האני" שלי באמת בלי ספקות!
כרגע העייפות משתלטת ואני כבר גמור אם אהבתם תודיעו ואני כבר ידאג להמשיך לעדכן אותם בדרכים לחיים קצת יותר נכונים ואמיתיים לכולנו בעז"ה..! בנתיים בהצלחה!
לירון

לצפיה ב-'צריך לתת למחשבות ה-OCD להיות אבל לא להיכנס אליהן'
צריך לתת למחשבות ה-OCD להיות אבל לא להיכנס אליהן
17/09/2016 | 22:23
74
פשוט לא להתחבט בסיפור/דילמה שהן רוצות לגרור אותך אליו.

להישאר בחוץ!
לצפיה ב-'נשירת שיער'
נשירת שיער
16/09/2016 | 12:30
1
59
היי, האם מישהו/י סובל משיער דליל? האם קשור אולי לכך שאני בחרדות כל היום? 
לצפיה ב-'יכול להיות קשר'
יכול להיות קשר
16/09/2016 | 21:06
40
בין נשירת שיער למצב נפשי. בכל מקרה, כדאי להתייעץ בנוסף עם רופא עור על מנת לשלול מחסור בויטמינים או אבץ.
לצפיה ב-'תגובת פסיכולוג הפורום'
תגובת פסיכולוג הפורום
12/09/2016 | 10:53
148
שלום לכל חברי הפורום
ראשית, אני רוצה להתנצל על העיכוב בתגובה. בגלל שהיו יותר שאלות מאשר בדרך כלל, אז דחיתי את התגובה עד שמצאתי מספיק זמן לתגובה הולמת.
תגובתי לשאלותיכם

1) שאלה: האם יכול להיות שאוסידי יחזור גם בגיל מבוגר?

תגובה: לאורך רצף החיים אוסידי עלולה לעבור שינויים. יש אנשים שאצלם היא באה לתקופה, נעלמת ושוב חוזרת, וכך הלאה. יש אנשים שהיא מחמירה עם השנים, ויש כאלא שהיא נחלשת ואף נעלמת ולא חוזרת, ויש כאלא שהיא נעלמת לשנים רבות וחוזרת לאחר שנים רבות, ויש גם כאלו שהיא יציבה לאורך השנים.

2) שאלה: מה ההבדל בין הפרעות אכילה לocd? 

תגובה: נכון שיש חפיפה מסויימת בין ההפרעות, בעיקר עם אנורקסיה נרבוזה. כ 15% מהאנשים עם אנורקסיה סובלים גם מאוסידי. אולם ניתן בכל זאת להבדיל ביניהן. באוסידי המחשבות הטורדניות מתעסקות בתכנים שונים, ואילו בהפרעות אכילה התוכן הוא אך ורק אכילה ומשקל. באוסידי לרוב האדם יודע שהמחשבה לא הגיונית, אולם הוא אינו בטוח בזה ב100%, וקשה לו לחיות עם אי ודאות קטנה. ואילו בהפרעות אכילה, במיוחד באנורקסיה האדם לרוב חושב שהמחשבה נכונה. לדוגמא שהוא שמן, למרות שאובייקטיבי הוא רזה. בגלל זה באוסידי המחשבות נקראות מחשבות מטרידות, מחשבות לא הגיוניות שאדם לא רוצה ומנסה להפטר מהן, ואילו בהפרעות אכילה המחשבות הן לא טורדניות, ולעתים דווקא רצויות, כי הן עוזרות לאדם להקפיד על אכילה נכונה. גם לגבי טכסים יש הבדל. באוסידי זה חלק מהאבחנה. כלומר כמעט  תמיד הן נמצאות, ואלו בהפרעות אכילה יכול להיות טכסים אולם זה לא חלק מהאבחנה..

3) שאלה: האם אנפרניל גורם ליובש פה רעידות בידים ואי שקט. האם הוא גורם לחרדה בתחילת הטיפול, בנוסף האם תופעות אלו חופים עבור זמן מסוים.?
תגובה: בבקשה להפנות שאלות לפסיכיאטר שמגיב או לפורום של פסיכיאטרים. תודה. אני אמנם מבין מתרופות אולם זה לא בתחום סמכותי כפסיכולוג קליני.
4) שאלה: חברתי גם יש לה או סי די היא עניה מאז ומתמיד. בגלל האוסידי היא מעדיפה לא לעבוד עם אנשים. היתה לה ילדות קשה ועניה עם אבא נכה. ואפילו היתה בפנמיה למרות שלא רצתה בזאת. לפני הרבה.שנים חברה לימדה אותה לעשות מעשה שטותי לקחת מסטיק ולא לשלם על המסטיק. מאז החידק הזה דבק בה . האם זה קשור לאוסידי. היא פעם פעמים בשבוע לוקחת ארטיק או משהו קטן ולא משלמת .שאלתה השניה בבקשה היא. למרות שהיא יודעת שאולי יתפסו אותה ותפסו אותה למה היא לא יכולה להתגבר למרות שהיא יודעת שיתפסו אותה ותפסו אותה? תודה מראש 
תגובה: התנהגות זו לא מאפיינת אוסידי. באוסידי עלול להיות דחף או מחשבה לקחת משהו, אולם הדחף הזה הוא נגד רצונו של האדם, והוא אף יכול לחשוב שזה דבר נוראי אם יקח את זה, ומאוד יחשוש שהדחף ישתלט עליו. אולם הוא לא יעשה את זה. כמעט בלתי אפשרי לעשות משהו שאנחנו חוששים ממנו!!! מי שלוקח משהו בלי לשלם,, יכול להיות שסובל מקלפטומאניה. במקרה זה לאדם יש דחף חזק, ולאחר ביצוע הפעולה יש הקלה משמעותית ואפילו עלול להיות תחושת הנאה!! להבדיל מאוסידי החשש מביצוע הפעולה הוא נמוך ולעתים בכלל אין שום פחד!
לצפיה ב-'המשך תגובת פסיכולוג הפורום'
המשך תגובת פסיכולוג הפורום
12/09/2016 | 10:56
2
114
5) שאלה: בקשר אלי בבקשה. למה אני שונאת את הבוקר בבוקר אני רוצה למות שונאת את הבוקר .שאני קמה בבוקר אני חסרת אנרגיה לכל היום .בדיקת הדם יצא בסדר. למה זה זה קשור לסכזופרניה או או סי די?

תגובה: לשנוא לקום בבוקר זו  תופעה שכיחה שיכולה לנבוע מגורמים שונים. ביניהם, גורם תורשתי. יש משפחות שתופעה זו שכיחה אצלהם. גורם נוסף זה דיכאון. עוד סיבה זה חרדה. שאדם כל כך חושש מהיומיום, לדוגמא, אדם עם אוסידי שקם לעוד יום של אי ודאות. תופעה זו גם יכולה לנבוע מתופעות לוואי של תרופות.

6)  שאלה: האם יכול להיות מקרה שהפסכיאטר אמר לי שיש לי גם אוסידי וגם סכיזופרניה. הסיבה שאני חושבת שהוא אמר שיש לי סכיזופרניה היא כזאת...
לפני שנים ירק עלי שכן בפנים סבלתי מזה שנים רבות .מאז קיבלתי פחד להתקרב יותר מדי לפנים של מישהו.ואם אני שומעת גיחוך בפה אני מדמינת שהאדם ירק לידי .זה התחיל מאז שהשכן ירק עלי .פחד מעורב עם דמיון שעוד פעם קיבלתי יריקה. עלי לצין שאני מדמינת אם אני שומעת קול בפה של שיעור או סתם קול.בקיצור זה לא קרה לי .לפני היריקה רק אחרי היריקה. האומללה 

תגובה: יש 2 הבדלים עקריים בין מחשבה דלוזיונית שמאפיינת סכיזופרניה ומחשבה אובססיבית. הבדל אחד נוגע לתוכן. בדלוזיה לרוב המחשבה מופרכת לגמרי. לדוגמא, משהו ירק עלי ואז אהפוך לנמלה!! לעומת באוסידי לרוב יש הגיון מסויים במחשבה. כמו משהו יירק עלי ואז אדבק במחלה קשה או השפיל אותי . הבדל שני נוגע במידת האמונה בנכונות המחשבה. בדלוזיה אדם בטוח לחלוטין שהמחשבה נכונה, ומאוד קשה עד בלתי אפשרי לערער את האמונה הזו. ואילו באוסידי כמעט תמיד יש ספק, לו הקטן ביותר שהמחשבה לא נכונה.

7) שאלה: כידוע, העקרון המרכזי ביעילות של טיפול cbt נגד Ocd הינו "חשיפה ומניעת תגובה", היינו שחושפים ומעמתים את הסובל עם הקומפולוסיות והטריגרים מעוררי החרדה, ומעמתים אותו אמפירית עם העובדה שלא קורה דבר, ושחששותיו וספקותיו מוגזמים. במקרה שלי, ישנו ocd פילוסופי, שכולל פחד מ"אסונות", שמצד אחד מוסכם ללא עוררין שמדובר על "אסונות", מצד שני אלו אסונות שהאדם לא מודע לקיומם, הם מחוץ לתודעת האדם ולא ניתן לאשש או להפריך את התרחשותם באופן אמפירי. דוגמה: חשש שהאדם מ*נקודת זמן מסויימת* "השתגע" ללא ידיעתו, באופן שבתודעתו הוא נשאר באותה מציאות, עם אותן זכרונות, מתפקד כרגיל והכל - אולם בפועל הוא השתגע וחי בתוך חלום. דמיין מצב שעד נקודת זמן x חיית במציאות אמיתית, ואילו מנקודת זמן y, בעקבות המנעותך מלבצע טקס/קומפולסיה מסויימת, התנתקת לגמרי מהמציאות, וכל מציאותך היא חלום, בלי שאתה מודע לכך.
תסכים איתי שאם תדע שהשתגעת תראה זאת כאסון גמור...
תאר לך שאינך פסיכולוג, אינך מתכתב איתי כעת, אינך נשוי בכלל, אולי בכלל לא נולדת מעולם והכל פרי דמיונך?
מצד שני מדובר על שגעון שלעולם אינך יכול לדעת שהוא קרה. 
טענת הocd היא שה"אסון" המדובר קורה בעקבות המנעותך מביצוע קומפולוסיה כזאת או אחרת... דבר הגורם לכך שעובר לביצוע הקומפולסיה חיית במציאות אמיתית, ומרגע שנמעת, אתה משוגע וכל האנשים סביבך הם פרי דמיונך.
תוכיח שלא?
ואינני מדבר כאמור על דיונים פילוסופיים על אמיתות המציאות בכלל...
אלא על מצד נקודתי ש*עד נקודת זמן x כן חיית במציאות נכונה*, ורק בעקבות זה שלא ביצעת טקס מסויים, החל מנקודת זמן Y, השתגעת ואינך מודע לכך! 
השאלה שלי אליך: איך מתמודדים עם הocd המתוחכם הזה באופן קוגנטיבי, והתנהגותי? (אם זה אפשרי בכלל)
קוגנטיבי - תוכיח לי שלא השתגעת לפני דקה?
התנהגותי - גם אם תיחשף ותמנע מהטקסים החרדה לא תפחת, כי לעולם לא תוכל להוכיח שהאסון לא התרחש ולא התנתקת מהמציאות.
אדרבה...החשיפה תחזק לך את הספק.

תגובה: אתה צודק ב 100%. לעולם לא אוכל להוכיח בודאות שלא השתגעתי לפני דקה! מצד שני אי אפשר להוכיח בודאות שהטכס ימנע ממני להשתגע!! מכאן בהנחה שאני לא רוצה להשתגע, אז איך אני חי עם אפשרות זו. כלומר המטרה בטיפול באוסידי היא לא להקנות ודאות אלא ללמוד לחיות עם אי ודאות!!, מה שאני קורא "לחבק את הספק".!! איך עושים את זה? בעזרת טכניקות קוגניטיביות. ראשית, מנסים להעריך באופן גס, מה ההסתברות לאירוע המאיים, שהיא בדרך כלל הרבה יותר נמוכה ממה שהאדם העריך. אז בדוגמא שאתה מביא ננסה לבדוק האם ידוע על קיום תופעה כזו במחקר בפסיכולוגיה, ואיך היא יכולה לקרות אם בכלל. העובדה שמחשבה זו מוגדרת כמאפיין של אוסידי כבר אומר לנו שהעולם המדעי מתייחס למחשבה זו כמחשבה מאוד לא סבירה! גם אם זה כל כך סביר אז למה אין לכל האנשים בעולם אוסידי.!! כי אם אנשים היו חושבים שיש סבירות גבוהה שישתגעו, ואם יעשו טכס זה ימנע את השגעון, אז לרוב האנשים היה אוסידי.! גם ננסה להראות לאדם שגם הסבירות שהטכס עוזר למנוע שגעון  קלושה. לדוגמא איך ספירת מספרים מונעת שגעון? , איך אתה יודע שטכס ספציפי יעזור, אולי טכס אחר, כלומר גם בבחירת הטכסים יש אי ודאות גדולה. שנית, גם נבדוק האם הדבר שממנו חושש האדם באמת כל כך נורא, כי לעתים קרובות אנשים עם אוסידי גם מגזימים בהערכה שלהם לגבי כמה הדבר שמפחדים ממנו הוא כל כך נורא אם הוא אכן יקרה. לדוגמא, איך אתה יודע שלהשתגע זה כל כך נורא, הרי אף פעם לא חווית את זה!! אולי זה לא כל כך נורא כמו שאתה מעריך..ואז אין סיבה כל כך לפחד. בנוסף,  נבדוק את התועלת מול העלות באוסידי. האם שווה בשביל סיכוי נמוך ביותר לסבול ב100%, שזה הסבל שנגרם בגלל האוסידי. כלומר הפחד מהשגעון זו השגעון!!
לסיכום  לאחר השימוש בטכניקות הקוגניטיביות, כאשר האדם  מבין  שהסיכוי שהשתגע הוא נמוך, וגם הסיכוי למנוע את זה נמוך,  וגם אם ישתגע יכול להיות  שזה לא דבר כל כך נורא, ועל כל זה אני כל כך סובל ב100% מהפחד להשתגע , אז הוא יוכל לחיות בשלום עם המחשבות ולא לפחד מהם, ולהמנע מביצוע הטכסים (חשיפה ומניעת תגובה).

8) . שאלה: באיזה דרכים ניתן להתגבר על הצורך בטקסיות?
תגובה: כפי שהגבתי לשאלה הקודמת ראשית, מנסים לערער את הפחד ( בטכניקות שרשומות בתגובה). ברגע  שהאדם פחות חושש שיקרה משהו רע אז יותר קל לו לוותר על הטכסים.

9) .שאלה: כיצד ניתן להרגיע את המחשבות הטורדניות שצצות לאחר ביצוע הטקסים. מחשבות כמו: האם הטקס נעשה כמו שצריך? מהמחשבות שמשחזרות נון-סטופ את מהלכי של הטקס, צעד אחר צעד. איך מתגברים על הרצון לחזור "לזירת הפשע" ע"מ לבדוק אם אכן הפעולה נעשתה. לעיתים, המחשבות האלה מלוות אותי יום שלם וכל מה שאני חושבת עליו זה האם סגרתי את הדלת כן או לא, האם נעלתי את הרכב, כיביתי את האורות, משל. איך לא חושבים ומתעסקים באותן מחשבות במשך יום שלם? איך בטוחים במה שעשינו מבלי לחזור ולבדוק פעמים רבות?

תגובה: תסתכלי על התגובה לשאלה 7. בתגובה זו פרטתי איך לחיות עם הספק. כאשר המטרה הוא ללמוד לחיות בשלום עם המחשבות האלו ולא לפחד מהם. כי את לא יכולה למנוע מהמחשבות להופיע, אבל את כן  יכולה לשנות את הגישה שלך אליהן. ואז כאשר הן יופיעו לא תתרגשי מהם, ואף לא יעניין אותף שהן נמצאות. כמו שאדם בטיפול בפחד מכלבים אמור לצאת לרחוב בגישה שיש כלב או אין כלב לא מעניין אותי, אני הולך רגיל. אותו דבר לגבי המחשבות, באות או לא, לא מעניין אותי .ברוך הבא

10) שאלה: למה ישנם אנשים שכן יהיה להם אוסידי וכאלה שממש לא. האם בעולם הרפואה והמחקר קיימים אפיונים מסוימים שיכולים מראש להראות לנו שלאנשים מסוימים יהיו סיכויים גדולים לפתח את המחלה? במילים אחרות: האם ידוע למדע באלו אנשים המחלה עשויה לפגוע?
תגובה: כמו רוב ההפרעות הנפשיות הגורם המרכזי הוא השילוב של תורשה וסביבה. כלומר אדם נולד עם נטייה תורשתית, כאשר הביטוי של אותה נטייה תלויה בנסיבות סביבתיות. כמו שבמחלות גופניות, אדם נולד עם נטייה לסרטן ריאות, אולם כדי שנטייה זו תבוא לידי ביטוי צריכים גם גורם סביבתי, כמו עישון סיגריות לאורך שנים. אז גם באוסידי אם נולדתי עם נטייה תורשתית לאוסידי וגדלו אותי בסביבה סטרילית, עלול להיות לי אוסידי סביב נקיון וסדר.או אם נולדתי עם נטייה תורשתית וגדלתי בסביבה פרפקצוניסטית שלא סובלת טעויות עלול להיות אוסידי עם טכסי בדיקה. ככל שהגורמים הגנטיים משמעותיים (לדוגמא 2 הורים עם אוסידי ) וגם סביבה מאוד "אוסידית" (לדוגמא, ילד שנחשף לשני הורים "מבצעים טכסים רבים ביומיום) , הסבירות להתפתחות אוסידי אצל הילד גבוהה יותר.

שלכם
ד"ר ריצ'רד אורינג
פסיכולוג קליני

לצפיה ב-'לדר אורינג היקר רציתי להגיד תודה רבה'
לדר אורינג היקר רציתי להגיד תודה רבה
12/09/2016 | 19:48
36
לצפיה ב-'רוב תודות על המענה'
רוב תודות על המענה
13/09/2016 | 03:50
21
לצפיה ב-'האם הזמן מביא מרפא?'
האם הזמן מביא מרפא?
15/09/2016 | 13:51
90
פעם חשבתי שהזמן מביא מזור גם לבעיות הקשות ביותר. עכשיו, אני רואה שזו סתם אמרת כנף ותו לא.
המחשבות מתגברות ורצות. ככל שאני משתדלת להעסיק את עצמי בשגרה, כך אני מתפזרת יותר.
אני חושבת שרק הכתיבה האנונימית עוזרת קצת.
פשוט לא מפסיקה לחשוב עליו ולדמיין אותו. והוא היה כ״כ מוחשי לעזאזל.
לצפיה ב-'התנסות לימודית בקורסים אקדמית למתמודדים'
התנסות לימודית בקורסים אקדמית למתמודדים
15/09/2016 | 12:38
46

שלום רב,
בימים אילו נפתחת ההרשמה לתכנית הלימוד האקדמית  " טעימה אקדמית " המיועדת למשתקמים בתחום בריאות הנפש.
אנחנו כאמור מעוניינים לקלוט מעומדים לתוכנית.
נשמח אם תוכלו להפיץ את המידע .
המכללה האקדמית אחווה.
לצפיה ב-'הצעה לטיפול באוניברסיטת תל אביב'
הצעה לטיפול באוניברסיטת תל אביב
14/09/2016 | 16:32
55
היי, שמי אלה ואני דוקטורנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב. אנחנו מציעים טיפול פסיכולוגי קצר-מועד להפרעות חרדה. הטיפול יינתן ע"י פרופ' רובי דר, ללא תשלום, כחלק מתהליך ההכשרה של פסיכולוגים קליניים, ויצפו בו כ-20 סטודנטים לתואר שני במגמה הקלינית דרך חלון חד-כיווני. הטיפול יתקיים בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה בסמסטר א' (החל מ-3 בנובמבר למשך 13 פגישות רצופות) בימי ה' בשעה 10:30 בבוקר. חשוב להדגיש שהמחויבות שלנו לחיסיון היא מלאה. להסבר ופרטים נוספים נא לפנות לפרופ' רובי דר בטלפון 03-6408624 או בנייד, 054-4401168. אפשר גם לפנות בדוא"ל: ruvidar@post.tau.ac.il.
זו הזדמנות ממש טובה, מהרו לפנות לרובי :)
לצפיה ב-'חייב עצה בנוגע לאיזה נושא שקשור לי לאוסידי...בעיקר לדתיים'
חייב עצה בנוגע לאיזה נושא שקשור לי לאוסידי...בעיקר לדתיים
12/09/2016 | 14:02
6
109
שלום לכולם!!!!

קודם כל אני חייב לציין שאני מרגיש הרבה יותר טוב!!!
לפני שנה בערך הבנתי שאני סובל מהבעיה הזאת והיא סבבה לי סביב נושא הדת סביב שמירת המצוות ובעיקר שמירת העניים ושמירת הברית! הפחד שלי היה כפייתי ומפחיד בנושא הזה של שמירת הברית כל הזמן הייתי בםחדים זה גם נגע לי קצת בעניין הכוונות בתפילה !!!!

בכל מקרה אחרי הרבה עבודה הפסקתי גם עם הכדורים כבר תקופה ואני חייב להגיד שאני מרגיש היום הרבה יותר טוב עשיתצי הרבה מחקר בנושא הבעיה וחקרתי אותה לעמוק נכנסתי בהתחלה הרבה לפורום להבין ולקלוט מה הבעיה ואיך מתמודדים איתה היום ברוך הה' אני כבר 65% בחוץ!!!!

השיטה שעבדתי איתה היית "לא אכפת לי" כל הזמן הלכתי עם הלא אכפת לי כל פעם שהיה מתעורר אצלי פחד הייתי תופס אותו מברר באמת מימה אני מפחד "באמת" ומה הסיבה האמיתית לפחד שנמצאת בתת מודע בדיאלוג שהייתי עושה עם עצמי סתם לדוגמא:
\הפחד בשמירת העניים לא נבע מהרצון לשמור את העניים אלה הפחד נבע הגהנום שידעתי מחכה על כל עברה שנפלתי בא!!! לכן החלטתי לחקור את הפחד וברגע שהבנתי שאני בתכלאס מפחד מהדין שנמצא מעל ראשי החלטתי לקבל את הדין באהבה ולאמץ אותו אלי בידיע שאני שרוי בדין ופשוט אמרתי לעצמ י שאם זנ מה שצריך להיות אני מקבל את זה ולא אכפפת לי מה יהיה ובאמת התחלתי להאמין בזה ולאט לאט זה הפסיק להפריע לי... כך בכל נושא באוסידי לכבר שנה אני עובד בצורה הזאת וברוך הה' אני מקבל כוחות חדשים ומתחבר מחדש! זהו תהליך איטי אבל הוא אפשרי ויש הרבה נפילות בדך והרבה קשיים והרבה ימים קשים אבל זה אפשרי.. אני משתדל לחזור לדברים שאני אוהב כושר ריצות טיולים וכו למרות הפחדים אני לא חוסם מעצמי כלום! כל פעם שפחד מתעורר אני נכנס לתוכו בכל הכוח! זה לא נעים אבל מתרגלים ואחרי תקופה הוא פשוט עוזב ואתה ממשיך לחיות ואתה מגלה שכלום לא באמת קרה!

בכל מקרה אני חייב עזרה במשהו כדי שאני יהיה בטוח בו!!!!

בתהליך הנ"ל כדי לא לפגום ולא ליפול בברית יותר מידי ולא להכנס לניסיון ונ"ל עד כמה שאני יכול ושוב אני אומר עד כמה שאני יכול ולא מעבר!! שמתי בבית אנטרנט רימון שהוא אנטרנט חסום לאתרים פורנוגרפים. האנטרנט עשה הרבה בעיות בגלישה ואמא שלי והמשפחה החליטה להחזיר את האנטרנט הפרוץ הרגיל.. ניסיתי לדבר איתם שלא יבטלו אותו כמובן בדרך מסויימת כזאת שיבינו שזה לא טוב לבית וזה לא טוב לנשמה אבל העניין הוא שהם לא היו מוכנים להקשיב והחזירו את האנטרנט!! כרגה להשים אנטרנט כשר זה לא בידי וען כל ההשתדלות לא הצלחתי להשאיר אותו.. כעט יש אנטרנט פרוץ בבית ואני חיי בבית הזה ואני עובד מול מחשבים וכל הדברים האלה אני לא רוצה לחזור לבריחה הזאת כל פעם מחדש!

מה עלי לעשות בנושא כי אנטרנט פרוץ מביא אותי לבעיה גדולה של נסיון קשה ש99 אחוז מהפעמים לא התגברתי עליו ונפלתי בו!

מה עלי לעשות?!
לצפיה ב-'תחזור בשאלה'
תחזור בשאלה
12/09/2016 | 15:52
2
61
קודם כל זה טוב שיש לך אינטרנט רגיל. אתה לא צריך להמנע ולברוח מדברים כאלו ואחרים, אלא להתמודד עם כל מה שמגיע.
ושנית, אני ממליץ על חזרה בשאלה, ברצינות, רק צרות הדבר הזה מביא. אני לא מבין איך בן אדם בוגר ואינטילגנט שיש לו את הכוח לחשוב בעצמו ולהחליט על עצמו, בוחר (מתוך פחד) לקיים עורך חיים כל כך פרמטיבי ומוגבל בגלל אמונה עיוורת אבסורדית חסרת כל היגיון!
אמונה עיוורת זה דבר רע, זה פוגע בך. עצה חברית= תחזור בשאלה. כי לחיות בשאלה זו הרבה יותר חכם
לצפיה ב-'דבריך לא לעניין! (לידיעת מנהלת הפורום)'
דבריך לא לעניין! (לידיעת מנהלת הפורום)
13/09/2016 | 01:05
58
דבריך יש בהם זלזול וחוסר כבוד לזולת ולאמונותיו
ואני מקווה שמנהלת הפורום תסיר את תגובתך הלא עניינית מכאן
זה פורום תמיכה והחלפת מידע בנושא אוסידי ולא פורום להחזרה בשאלה או בתשובה
לצפיה ב-'מתנצל שהייתי מאוד קשוח איתך'
מתנצל שהייתי מאוד קשוח איתך
13/09/2016 | 01:16
53
אבל תגובתך ״תחזור בשאלה״ קוממה אותי מאוד!
(בלי קשר לכך שמה שאמרתי קודם הוא בהחלט בתוקף)
לצפיה ב-'שלום לך!'
שלום לך!
13/09/2016 | 01:00
45
קראתי העניין רב את סיפורך המרתק.
אכן, כשהאוסידי מתלבש על עניינים דתיים זה הופך לאוסידי כפול ומכופל
נהגת בדרך חכמה עדי לנטרל את האוסידי הזה שהתלבש לך על ענייני דת.

בנוגע לאינטרנט הפרוץ
אני לא יודע מה מצבך הכספי
אבל אם מצבך הכספי מאפשר זאת, הייתי מציע לך לקנות מחשב לעצמך בלבד ולחבר אותו בנפרד לאינטרנט רימון (או לכל חברה שמסננת אתרים)
אבל, יחד עם זה  תקבל החלטה חזקה שלא לגעת במחשב הכללי המחובר לאינטרנט הרגיל
(אל תעשה את זה כנדר, אלא כהחלטה עצמית בלי נדר)
(היום מחשב שולחני יד שניה במצב טוב יכול לעלות מ250 ש״ח ומעלה, חפש ביד2 ועוד יש לך את העלות של החיבור החודשי לאינטרנט)

ושוב, עשית דרך חכמה מאוד למען עצמך!
עלה והצלח!!

לצפיה ב-'סינון בסיסי של ספקית האינטרנט'
סינון בסיסי של ספקית האינטרנט
13/09/2016 | 14:20
31
שלום

כל ספקית מחוייבת על פי חוק לספק שירותי סינון בסיסיים בפנייה לשירות לקוחות אתה יכול לבקש זאת.
כמובן שלא מתקרב לרמת הסינון של מסנן כמו רימון. אבל לפיתרון זמני וביניים ברור שעדיף מכלום.

בהצלחה

לצפיה ב-'היי'
היי
13/09/2016 | 16:03
28
בגלל שאינני מחוברת עקב בעיות כלכליות אינני יכולה למחוק את ההודעה, אבל גם אני מצטרפת לדעתו של רועי, זאת בהחלט היתה תשובה לא רלוונטית לבחור שמבקש עצה. לכל אחד יש את האמונות שלו ואל לנו לשכוח זאת
לצפיה ב-'JJ'
JJ
12/09/2016 | 21:53
48
JJ
לצפיה ב-'מה עושים כשהלב פועם במקום אחר?'
מה עושים כשהלב פועם במקום אחר?
11/09/2016 | 13:41
2
107
כשכל יום המחשבות נושאות הלאה והדופק משנה קצב בלי התראה?
איך מתמודדים?
לצפיה ב-'היי'
היי
11/09/2016 | 14:19
1
47
האם השתתפת בטיפול?
לצפיה ב-'כן, אך באופן חלקי'
כן, אך באופן חלקי
12/09/2016 | 09:50
36
אני מטבעי אדם סגור ויותר קל לי להקשיב לאחרים מאשר לשתף. זו הבעיה העיקרית.
לצפיה ב-'דוקטור ריצרד אורינג יענה לשאלותיכם יום שני הקרוב'
דוקטור ריצרד אורינג יענה לשאלותיכם יום שני הקרוב
01/09/2016 | 01:52
8
68
דוקטור ריצרד אורינג יענה לשאלותיכם יום השני הקרוב.
שאלות נא לשרשר לכאן
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/09/2016 | 15:18
92
האם יכול להיות שאוסידי יחזור גם בגיל מבוגר?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/09/2016 | 00:20
74
מה ההבדל בין הפרעות אכילה לocd? 
בשניהם יש כפייתיות, ומחשבות..
איך אפשר להבדיל?
תודה
לצפיה ב-'אנפרניל'
אנפרניל
04/09/2016 | 12:30
67
האם אנפרניל גורם ליובש פה רעידות בידים ואי שקט.
האם הוא גורם לחרדה בתחילת הטיפול, בנוסף האם תופעות אלו חופים עבור זמן מסוים.
לצפיה ב-'שלום '
שלום
05/09/2016 | 18:59
40
שלום לדר אורינג היקר
חברתי גם יש לה או סי די היא עניה מאז ומתמיד. בגלל האוסידי היא מעדיפה לא לעבוד עם אנשים. היתה לה ילדות קשה ועניה עם אבא נכה. ואפילו היתה בפנמיה למרות שלא רצתה בזאת. לפני הרבה.שנים חברה לימדה אותה לעשות מעשה שטותי לקחת מסטיק ולא לשלם על המסטיק. מאז החידק הזה דבק בה . האם זה קשור לאוסידי. היא פעם פעמים בשבוע לוקחת ארטיק או משהו קטן ולא משלמת .שאלתה השניה בבקשה היא. למרות שהיא יודעת שאולי יתפסו אותה ותפסו אותה למה היא לא יכולה להתגבר למרות שהיא יודעת שיתפסו אותה ותפסו אותה? תודה מראש 

שאלה בקשר אלי בבקשה. למה אני שונאת את הבוקר בבוקר אני רוצה למות שונאת את הבוקר .שאני קמה בבוקר אני חסרת אנרגיה לכל היום .בדיקת הדם יצא בסדר. למה זה זה קשור לסכזופרניה או או סי די? תודה רבה דר יקר
לצפיה ב-'שלום שאלה נוספת בבקשה'
שלום שאלה נוספת בבקשה
05/09/2016 | 19:07
32
שלום 
האם יכול להיות מקרה שהפסכיאטר אמר לי שיש לי גם אוסידי וגם סכיזופרניה. הסיבה שאני חושבת שהוא אמר שיש לי סכיזופרניה היא כזאת...
לפני שנים ירק עלי שכן בפנים סבלתי מזה שנים רבות .מאז קיבלתי פחד להתקרב יותר מדי לפנים של מישהו.ואם אני שומעת גיחוך בפה אני מדמינת שהאדם ירק לידי .זה התחיל מאז שהשכן ירק עלי .פחד מעורב עם דמיון שעוד פעם קיבלתי יריקה. עלי לצין שאני מדמינת אם אני שומעת קול בפה של שיעור או סתם קול.בקיצור זה לא קרה לי .לפני היריקה רק אחרי היריקה. האומללה 
תודה דר אורינג הצדיק והיקר שנה טובה לך ולמשפחתך תמשיך לעזור אמן
לצפיה ב-'התמודדות cbt עם ocd פילוסופי שאינו בר חשיפה ומניעת תגובה'
התמודדות cbt עם ocd פילוסופי שאינו בר חשיפה ומניעת תגובה
05/09/2016 | 23:27
66
ד"ר אורינג שלום,
כידוע, העקרון המרכזי ביעילות של טיפול cbt נגד Ocd הינו "חשיפה ומניעת תגובה", היינו שחושפים ומעמתים את הסובל עם הקומפולוסיות והטריגרים מעוררי החרדה, ומעמתים אותו אמפירית עם העובדה שלא קורה דבר, ושחששותיו וספקותיו מוגזמים.

במקרה שלי, ישנו ocd פילוסופי, שכולל פחד מ"אסונות", שמצד אחד מוסכם ללא עוררין שמדובר על "אסונות", מצד שני אלו אסונות שהאדם לא מודע לקיומם, הם מחוץ לתודעת האדם ולא ניתן לאשש או להפריך את התרחשותם באופן אמפירי.

דוגמה:
חשש שהאדם מ*נקודת זמן מסויימת* "השתגע" ללא ידיעתו, באופן שבתודעתו הוא נשאר באותה מציאות, עם אותן זכרונות, מתפקד כרגיל והכל - אולם בפועל הוא השתגע וחי בתוך חלום.
דמיין מצב שעד נקודת זמן x חיית במציאות אמיתית, ואילו מנקודת זמן y, בעקבות המנעותך מלבצע טקס/קומפולסיה מסויימת, התנתקת לגמרי מהמציאות, וכל מציאותך היא חלום, בלי שאתה מודע לכך.
תסכים איתי שאם תדע שהשתגעת תראה זאת כאסון גמור...
תאר לך שאינך פסיכולוג, אינך מתכתב איתי כעת, אינך נשוי בכלל, אולי בכלל לא נולדת מעולם והכל פרי דמיונך?
מצד שני מדובר על שגעון שלעולם אינך יכול לדעת שהוא קרה.

טענת הocd היא שה"אסון" המדובר קורה בעקבות המנעותך מביצוע קומפולוסיה כזאת או אחרת... דבר הגורם לכך שעובר לביצוע הקומפולסיה חיית במציאות אמיתית, ומרגע שנמעת, אתה משוגע וכל האנשים סביבך הם פרי דמיונך.
תוכיח שלא?
ואינני מדבר כאמור על דיונים פילוסופיים על אמיתות המציאות בכלל...
אלא על מצד נקודתי ש*עד נקודת זמן x כן חיית במציאות נכונה*, ורק בעקבות זה שלא ביצעת טקס מסויים, החל מנקודת זמן Y, השתגעת ואינך מודע לכך!

השאלה שלי אליך: איך מתמודדים עם הocd המתוחכם הזה באופן קוגנטיבי, והתנהגותי? (אם זה אפשרי בכלל)
קוגנטיבי - תוכיח לי שלא השתגעת לפני דקה?
התנהגותי - גם אם תיחשף ותמנע מהטקסים החרדה לא תפחת, כי לעולם לא תוכל להוכיח שהאסון לא התרחש ולא התנתקת מהמציאות.
אדרבה...החשיפה תחזק לך את הספק.

אשמח לשמוע את דעת כבודו, ורעיונות של גולשים נוספים.

לצפיה ב-'הפסקת הטקסים והמחשבות הטורדניות שלאחריהן'
הפסקת הטקסים והמחשבות הטורדניות שלאחריהן
06/09/2016 | 05:13
59
1. באיזה דרכים ניתן להתגבר על הצורך בטקסיות?

2. כיצד ניתן להרגיע את המחשבות הטורדניות שצצות לאחר ביצוע הטקסים. מחשבות כמו: האם הטקס נעשה כמו שצריך? מהמחשבות שמשחזרות נון-סטופ את מהלכי של הטקס, צעד אחר צעד. איך מתגברים על הרצון לחזור "לזירת הפשע" ע"מ לבדוק אם אכן הפעולה נעשתה. לעיתים, המחשבות האלה מלוות אותי יום שלם וכל מה שאני חושבת עליו זה האם סגרתי את הדלת כן או לא, האם נעלתי את הרכב, כיביתי את האורות, משל. איך לא חושבים ומתעסקים באותן מחשבות במשך יום שלם? איך בטוחים במה שעשינו מבלי לחזור ולבדוק פעמים רבות?

תודה
לצפיה ב-'למה ישנם אנשים עם המחלה וכאלה שלא'
למה ישנם אנשים עם המחלה וכאלה שלא
08/09/2016 | 22:00
52
למה ישנם אנשים שכן יהיה להם אוסידי וכאלה שממש לא.

האם בעולם הרפואה והמחקר קיימים אפיונים מסוימים שיכולים מראש להראות לנו שלאנשים מסוימים יהיו סיכויים גדולים לפתח את המחלה?

במילים אחרות: האם ידוע למדע באלו אנשים המחלה עשויה לפגוע?

תודה
לצפיה ב-'שוב מזכירה:חדשה:}:}:}'
שוב מזכירה:חדשה:}:}:}
10/09/2016 | 20:49
4
113
שלום אני חדשה פה בפורום ואשמח לשתף:

ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}

הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:

1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך

אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.

אבל יותר אשמח למצוא אהבה פה בפורום זה ואני גם פה בשביל למצוא אהבה ואשמח למצוא מישהו גם עם אוסידי בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים} כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים כמו שלי!}

ואם אפשר {סורי על הרשימה והחפירה וההצקה}:
1/ רומנטי וקצת מצחיק
2/לא מעשן
3/לא שותה אלכוהול יותר מידי קשה
4/לא לוקח סמים ולא מהמר ולא בן אדם אלים
5/ מעוניין בקשר רציני+נישואים וילדים {סיים לשחק משחקים!!!}
6/ בעל רכב {אני לא יכולה לנהוג בגלל האוסידי שלי}
7/ אוהב ולא אלרגי לכלבים
8/ ראש פתוח ומבין ומתחשב ויודע להקשיב ולתמוך ולעודד ולהיות שם כשצריך!!!{גם אני אהיה כזאת אליו!!!}
9/ יהודי{לא חשוב עדה אבל חשוב לי יהודי סורי :}:}:}]
10/ שומר כשרות קצת
11/ גר בפ"ת {עדיף!}

אני בת 30
מאזור: פ"ת

לצפיה ב-'היי'
היי
11/09/2016 | 14:19
51
ברוכה הבאה. מקווה תמצאי פה את מבוקשך
לצפיה ב-'הכרות'
הכרות
17/09/2016 | 10:16
1
35
שלום לך שמי דני בן43 מתל אביב חולה ocdכבר 20 שנה אבל עובד מתפקד גם אני מחפש בחורה אם ocd לקשר רציני אז אם את מעונינת אשמח מאוד להיות איתך בקשר  תחזרי אליי ביי ושבת שלום
לצפיה ב-'הכרות'
הכרות
17/09/2016 | 10:23
34
האימייל שלי danikaplan@walla.com
פייסבוק dani kaplan
לצפיה ב-'הכרות'
הכרות
23/09/2016 | 11:04
14
שלום לך שמי דני בן43 מתל אביב חולה ocd כבר הרבה זמן אשמח להכיר אותך לקשר רציני תחזרי אלי בייושבת שלום
לצפיה ב-'זוגיות ו ocd'
זוגיות ו ocd
10/09/2016 | 01:16
2
92
היי, 
יש פה אנשים שחיים חיי זוגיות וסובלים מ ocd (שלא קשור לזוגיות) ?
איך אתם מתמודדים בחיי היום יום? 
שיגעתי כבר את בעלי לחלוטין. ה ocd   שלי הוא 24/7 וקשור בפחד שאפגע בקרובים אלי.. ביניהם כמובן שהוא. כל היום אני רק מדברת וידויים ועל הפחדים דלי של דברים לא הגיונים שאני מפחדת שעשיתי ושהוא יפגע מהם.
אני הורסת את החיים שלי!
נמאס לי כבר לחיות! רוצה מציאות אחרת! 
עצות?!

לצפיה ב-'גם אני כמוך'
גם אני כמוך
17/09/2016 | 10:55
28
שלום לך . גם אני בזוגיות עם 2 ילדים . זה בהחלט משגע את בעלי. התחלנו ללכת לייעוץ זוגי כדי שיידע איך להתמודד עם החרדות
לצפיה ב-'סובלת בדיוק מאותו סוג OCD'
סובלת בדיוק מאותו סוג OCD
26/09/2016 | 23:05
6
לצערי עדיין לא בזוגיות. מן הסתם בעיקר בגלל החרדות שהמוח שלי טוחן על זה שפגעתי ואני משקרת לכולם שאני בנאדם טוב. 

אני הייתי רוצה לעורר פה (או במקום אחר) דיון לגבי הסבל מOCD שכזה, אם את בעיין אנא שלחי לי מייל nonumber87@gmail.com 

הכי מזדהה עם הוידויים, יום כיפור יש לי כל השנה :/

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אלצהיימר
להתייעצות עם מנהל הפורום
פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה