לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טורדנות כפייתית OCD
שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

יש פתרון!
30/05/2016 | 08:25
10
שלום לכולם,
אז כיוון שראיתי שהמון סבולים באתר הזה, ואין להם מענה מסייע.. רציתי להמליץ
לכולם את הספר ''די לאובססיה'' - הספר הזה בהחלט עוזר לאוסידי בצורה ניכרת..
הוא ממש יעזור לכם, הוא עזר לי, ולכן אני חושב שהוא ממש גם יעזור לכם, הספר מדבר
על כל דבר שקשור לאוסידי - במישור הכפייתי ועד המישור האובססיבי.. אז זהו תקראו את כל המאמרים שתורגמו מהספר, ותיישמו את כולם, זה יישתלם לכם
OCD ״עובר״ או לא ״עובר״? (לדיון יותר למטה)
27/05/2016 | 15:15
4
40
הבעיה נמצאת בתפיסה הבסיסית ״מה זה בכלל ׳אוסידי׳״?
התפיסה המקובלת היא שמדובר ״בהפרעה״ שמשמעותה היא, משהו שנחת ׳מבחוץ׳.
האוסידי לא נחת מבחוץ, הוא תוצר של האופי והאישיות שלנו, והאופן בו אנו ״מנהלים״ את המידע שספגנו בחיים.
(מידע זה כל הרעיונות הדעות התפיסות ההבנות מה ששמענו מה שקראנו ומה שראינו, וכן גם מה שנולדנו איתו)
לא בכדי האוסידי מכונה ״דיס הורדר״ שתרגומו המדוייק הוא לא ״הפרעה״ ( כמו שנהוג לתרגמו לעברית) אלא ״אי סדר״, שזה בלאגן.
זה אי סדר בכל המידע שפירטתי למעלה, כפי שהוא נישא על גבי הבסיס המולד האישיותי.
אז חש שני מרכיבים:
1. הבסיס המולד
2. המידע הנרכש

עכשיו לשאלה האם זה עובר?
מנסיוני האישי וממה ששמעתי מלא מעט אנשים, אפשר ללמוד לחיות איתו (שזה בעצם לעשות סדר באי סדר, וגם לרכך ברמה כזו או אחרת את הבסיס המולד)
ולפעמים עשיית הסדר יכולה להיות גם ברמה גבוהה (זמנית או קבועה) כך ששוכחים בכלל שיש בעיה כזו.
צריך לא לשכוח גם שיש הרבה מאוד סוגי אוסידי, ושה בסיס המולד הוא שונה מאדם לאדם (בדומה לטביעת האצבעות) כך שהאפשרות לעשיית הסדר והסיכוי לריכוך הבסיס המולד הם שונים מאוד מאדם לאדם
הבעיה בלמידה ממי שכן עבר לו לגמרי היא שמי ״שיצא״ מזה לגמרי ״נעלם״ לרוב מהשטח האוסידיסטי, ואי אפשר כמעט לשמוע אותו וללמוד ממנו כי הוא מעוניין ״להתנתק״ מהסביבה של אנשים עם אוסידי.
לא ידוע לי על איזה מחקר שנעשה לגבי אחוז אלה ״שיצאו מזה״ לגמרי.
ואני לא מתרשם כלל מההמלצות הרשמיות שטיפול כזה עוזר מאוד, כי ראיתי שזה מאוד מאוד אישי וורשה מאוד לקבל אינדיקציה מאחד לשני ברמה הכללית.

רועי10 (התעצלתי להיכנס דרך הכניסה הרשמית לפורום)

(כתבתי את הדברים על רגל אחת, לכן ייתכן שהבעת הרעיון נעשתה בצורה חלקית)
היי רועי
27/05/2016 | 18:27
3
30
עצוב שמי שהצליח כן להעלים את הבעיה הזאת, באמת לא חוזר לספר. אני עדיין חיה עם אוסידי אומנם חלש, אבל מעדיפה להשאר כאן ולנסות לתת עצות למי שזקוק לזה במקום לנתחמק ולא לחזור.
מסכים איתך!
29/05/2016 | 00:58
22
אבל אותם מעטים (זאת ההנחה שלי) שיצאו מזה, מעדיפים לברוח ממגע עם מי שעדיין חיים עם זה.
לאוסידי יש תדמית של משהו שצריך להתרחק ממנו כשרק אפשר ולא כדבר שאם יצאת מזה אז בוא תספר לנו איך בדומה לעניינים אחרים.
אבל דוקא היו כאן שניים שיצאו מזה וניסו ללמד איך
היה פה יוסף עובדיה (עם הסרטונים) והיה אליעזר (האור בקצה המנהרה)
הרבה זמן שלא רואים אותם, ואם הם קוראים את זה, אז תחזרו לפורום כי יש מי שאתם נותנים להם השראה.

ואני מעריך אותך!
29/05/2016 | 01:00
1
17
שלמרות שאת כבר בחוץ (או אפילו רק ״כמעט״) את לא נטשת את הזירה ומנסה לעזור ולתמוך.
תודה רועי
29/05/2016 | 17:53
5
זה חימם לי את הלב
אין כוחות
28/05/2016 | 14:14
1
33
זהו זה פגע לי בכל החיים....עושה לבת זוג שלי להרגיש לא טוב..... הייתי צריכה לעזוב את ההית כאילו חזרתי 8 שנים אחורה.. חרדות אם אני באמת רוצה את הדברים האלה? חרדות לא לפגוע..חרדות שלא יישאלו אותי מה עובר עליי..מרגישה שאני משתגעת..לקחתי חופש מהעבודה ומחר צריכה לחזור לשם לא יודעת איך להתמודד.. מפחדת על הכל.... איך מתגברים?? בטיפול פסיכולוגי כבר חודשיים אבל לא של cbt... אין לי כוחות
היי
29/05/2016 | 17:52
6
קודם כל לא להתיאש יש המון פתרונות. אני מציעה לך לבקש כדורים, לי הם מאוד עוזרים. בלי שום קשר שווה לנסות סיביטי. יש עוד דרכים להלחם באוסידי מדמיון מודרך עד טיפול בשיחות ששווה לחפש מטפל טוב. אני גם עברתי כמה מטפלים עד שמצאתי את הנכון. אם תרצי לדבר איתי או להתיעץ שמי כהנא
האם עדיין מתקיימים מפגשי תמיכה לאוסידי בתל אביב?
28/05/2016 | 14:35
18
אין כוחות
28/05/2016 | 14:14
18
זהו זה פגע לי בכל החיים....עושה לבת זוג שלי להרגיש לא טוב..... הייתי צריכה לעזוב את ההית כאילו חזרתי 8 שנים אחורה.. חרדות אם אני באמת רוצה את הדברים האלה? חרדות לא לפגוע..חרדות שלא יישאלו אותי מה עובר עליי..מרגישה שאני משתגעת..לקחתי חופש מהעבודה ומחר צריכה לחזור לשם לא יודעת איך להתמודד.. מפחדת על הכל.... איך מתגברים?? בטיפול פסיכולוגי כבר חודשיים אבל לא של cbt... אין לי כוחות
מתוסכלת ומתסכלת
26/05/2016 | 10:02
3
57

היי חברים,
משתפת בתקווה שאולי מישהו יוכל לעזור לי.. 
האוסידי שלי סובב בעיקרו סביב נושא הניקיון וספקות אם עשיתי או לא עשיתי כל מיני דברים.
הפחדים שלי נמצאים לי בראש 24/7 ולאנותנים לי מנוחה לרגע. הם נמצאים שם בכל פעולה הכי קטנה ובביסית שאני עושה. אני תמיד מפחדת שעשיתי דברים בצורה לא טובה שעלולה לזהם את מי שאני אוהבת. רוב הזמן אני מוצפת בפחדים שאולי הבאתי משהו מהרחוב והשתמשתי בו (מבבונים, נייר טואלת, בקבוק מים וכו) אולי לבשתי בגד מהסל כביסה, אולי המגבת נפלה לי ודרכתי עליה בכוונה ואז הרמתי ותליתי בחזרה וכו.
כדי להתמודד, או יותר נכון לא להעלות את החרדה אני פשוט כל הזמן זורקת דברים, מחליפה ושוטפת ידיים עד שלא נשאר לי עור.
הבעיה היא שאני גם לא מסתפקת בזה. כדי להרגיש שאני בסדר אני מרגישה צורך לספר כל דבר כזה שעובר לי בראש לבן זוג שלי, כי המחשבה היא שהדברים הללו באמת קרו ושאני צריכה ליידע אותו בכדי שלא יקרה מצב שהוא מזדהם ממשהו שאני אולי עשיתי מבלי שהוא ידע.
אני מציפה את בן זוגי בכ 100 הודעות כאלו ביום, ובאימרות שלא מפסיקות לרגע. אין סיכוי שאני מצליחה להיות איתו מבלי להגיד לו ממה אני מפחדת שאולי עשיתי. 
כל זה מביא לעצבים בינינו כל הזמן ולכך שאנחנו לא יכולים להיות יחד מבלי שהוא יהיה עצבני עלי.
המצב הזה גורם לי להרגיש שיותר קל לי להיות לבד כי אז הוידואים הם רק בהודעות, שזה גם גורם לעצבים, אבל יותר קל כי אני לא מוודא מיליון פעם שהוא הבין מה אמרתי או הקשיב למה שאמרתי.
אני מתוסכלת. לא כיף לי ככה. אין לי רוגע לרגע ואני לא מצליחה למצוא רגע של שלווה וכיף.
יש למישהו אצה? איך נפתרים מהוידואים האלו? זו הרגשה נוראית לא לומר את הדברים שאת חושבת שקרו כי זה כמו לפגוע באדם מבלי שהוא ידע ��

היי יקירה
26/05/2016 | 19:47
2
25
הייתי כמוך, הייתי חייבת לידע את המשפחה שלי את אבי או את אחי על מה כן ומה לא עשיתי כדי לקבל אישור להרגעה שהכל בסדר והם לא יפגעו או יתלכלכו בגללי.
הוידוי או האישור יותר נכון הוא רק בשבילנו ולא באמת כדי לא לפגוע בהם.
זה טקס שמרגיע את החרדה במוח וסוגר מעגל. יש דרכים אחרות להורדת החרדה, כמו הליכה נמרצת או אכילת משהו מתוק או סתם להאזין למוסיקה שאת אוהבת.
נסי לחשוב שאת לא חייבת לוודא כל רגע שהכל בסדר ושבן זוגך חכם מספיק כדי לא להפגע או להתלכלך. ככה ירד המתח בינכם.
האם את בטיפול? כי לי טיפול עזר מאוד
...
26/05/2016 | 23:17
1
14

היתי בטיפולי cbt שלא עזרו, לקחתי כדורים שרק הורידו טיפה את החרדה אך לא העלימו את ה ocd ובנוסף גם טופלתי במרכז ל ocd שלא צלח כלל. 
הבעיה היא שפיתחתי נורא את ה ocd ברמה כזו שאני מרגישה שלא ניתן לחזור אחורה.
לא יודעת איך ניתן לראות לדוגמא שהבן זוג שלי נוגע במשהו מלוכלך בלי לשים לב (לדוגמא מסטיק שדבוק איפשהו) ולא לומר לו.. זה מתסכל. אפילו הליכה בקניון היא קשה לי. אני צריכה להתרחק אלפי קילומטרים מפחים, מנקים וכדומה, וכך כשהוא איתי זה עוד יותר מסובך, אני פשוט מושכת אותו כל רגע ומציקה לו כל שניה שהוא לא רואה ולא שם לב.
לא יודעת איך לעצור את כדור השלג הזה. 

היי
27/05/2016 | 06:41
12
פשוט לנסות להרפות. בהתחלה זה קשה אבל את תראי שעם התמדה זה אפשרי. כל כדור שלג אפשר לפוצץ
קבוצת פייסבוק לאוסידי?
22/05/2016 | 13:03
3
91
יש איזה קבוצה פעילה?
כן
24/05/2016 | 21:38
2
61
לא הכי פעיל אבל יש - https://www.facebook.com/groups/743305545738517/
תודה על המידע
24/05/2016 | 23:30
1
38
בהודעת הפתיחה שם ניתן קרדיט כמעט בלתי מוגבל ״לאנשי המקצוע״ ונשללת מהחווים אוסידי להביע דעה אישית כי את אלה ״צריך להשאיר לאנשי המקצוע״.
זה מתכון להתבוססות בתוך הבוץ האוסידיסטי ולא להיפך.
אדרבה, אין חכם כבעל נסיון, וצריך לתת קרדיט ענק לשיתוף חוויות אידיות ונסיון אישי ודעה אידית של מי שסובל מכך, ולא להיפך.

חשבתי להצטרף, אבל בגלל ההנחיות הנ״ל, לא רואה שיש לי מה לחפש שם.

טעות היא לא ״להתערב״ בהבעת דעה מנסיון
24/05/2016 | 23:56
33
אני מקווה שמנהל הקבוצה יראה את דברי וישנה את ההנחיות הנ״ל שאינן נכונות לשום תחום ובטח ובטח שלא לתחום הזה.

ROCD או בעיות בזוגיות?
23/05/2016 | 20:48
1
73
שלום,
אני נמצאת בקשר של 9 חודשים. מתחילת הקשר היו לי הרבה עליות וירידות - הם לא התאפיינו במריבות או באי הבנות , הירידות התבטאו בכך שהרגשתי כמו ירידה חדה ברגשות , כמו אדישות כזאת שהובילה ספקות ומחשבות בלתי פוסקות על כך . דבר ראשון שאני עושה בבוקר- חושבת מה אני מרגישה היום כלפי הבן זוג . שוכחת לשלוח בוקר טוב - חושבת מה זה אומר ששכחתי . מקבלת ממנו הודעה - חושבת מה ההודעה גורמת לי להרגיש , אם לא התרגשתי מה זה אומר ?? אולי אני לא אוהבת אותו בכלל? וזה עוד דוגמאות מועטות . ככה סחור סחור מסביב לעצמי , טוחנת לעצמי את המוח ובעיקר כועסת על עצמי ואפילו מרגישה בוגדת שהוא כל כך אוהב אותי ולי יש תקופות שאני בספקות בלי פוסקים שאני לא יודעת מאיפה הם נובעים.
כמו שאמרתי,זה בא לי בתקופות. וכשהכל טוב זה בא פתאום עליה חדה כזאת ובה אני מרגישה הכי מאושרת בעולם , בטוחה שהוא האחד . אם אני אשאל את עצמי על הירידות? אני אפילו לא אזכור מה הרגשתי. האהבה היא מוחלטת ושלמה. ולאט לאט גם בתקופות הפחות הטובות אני כן מרגישה שבכל זאת משהו התחזק והשתנה. סך הכל יש לנו קשר שהוא יציב וטוב.
אבל אני פשוט לא מסוגלת כבר- אני רוצה להיות כמו כולם, לאהוב בפשטות ולהתרגש בפשטות.
לחייך בהתאם לרגע ולא בהתאם "לתקופה".
אני רוצה להרגיש את האהבה בכל ימות השנה ולא שזה יבוא לי בתקופות.
אני לא רוצה לפחד מהתמסדות הקשר בשל כך. אני רוצה להתלהב מכל שלב שאנחנו עולים ולא להפך.
אני פשוט רוצה להבין ופשוט לתת לעצמי מנוחה כי אם מישהו אחר היה מקשיב למחשבות שלי הוא היה מציע להתאשפז- אולי אני פשוט לא אוהבת אותו או שיש סיכוי שזה באמת בעיה בי?
(ואם עולה לך לראש מה אני רוצה שתהיה התשובה אני מעדיפה שזאת תהיה בעיה בי)
היי נטלי
24/05/2016 | 19:33
28
אינני מאבחנת אבל יכול להיות שמדובר באוסידי כפי שתיארת. במקרה שכזה כדאי לפנות למטפל בשביל איבחון נכון ומשם לשמוע מה הוא מציע, כי יש פיתרונות אל תדאגי:)
זה עובר מתישהו?
21/05/2016 | 03:49
9
239
היי תותית
21/05/2016 | 17:06
1
108
בטח שזה עובר, אל תפחדי, עם קצת כוח רצון הכל יסתדר
תודה:)
23/05/2016 | 01:40
47
זה באמת קצת מעודד... לא להתייאש ולהאמין
אוסידי לא "עובר" לעולם
24/05/2016 | 21:34
6
59
דוקטור הו, זה לא יפה לשקר.
אוסידי זה הפרעה כרונית שלא נעלמת לעולם. הבוקר הזה שאת חולמת עליו, שאת מתעוררת ופתאום אין לך אוסידי והכל פתאום עובד רגיל. תשכחי מזה.
חשוב להשלים עם העובדה שיש לך אוסידי וזה חלק מהחיים שלך.
אבל (מנסיוני) אפשר לטפל ולהרגיש טוב. אם תקחי את התרופות הנכונות לך ותעשי טיפול CBT עם פסיכולוג שמתמחה באוסידי. אז את תוכלי להפטר מאובססיות ולהחליש את האוסידי לרמה שתצליחי לתפקד כמו כל בן אדם רגיל בחיי היום יום שלך.
כל מה שאמרתי זה כמובן לפי דעתי ולפי הנסיון שלי.
בשנים הראשונות משימת חיי הייתה להפטר מהאוסידי, זה היה החלום הכי גדול.
עשיתי כל מה שאפשר, והאוסידי פשוט התיש אותי וגמר כל טיפת אנרגיה ומוטיבציה שיכוליתי לסחוט מהמוח המסכן שלי.
היום שהתחלתי להרגיש טוב זה היום שהבנתי שזה לא נעלם וזה חלק מחיי.
היום אני חיי עם האוסידי אבל אינ חיי טוב, האוסידי קצת מציק פה ושם. אבל אחרי כל מה שעברתי, אני אסיר תודה :)

נכון
25/05/2016 | 00:51
38
מסכימה איתך ב100 אחוז. אבל נראה לי שדוקטור התייחסה לחרדה שלא עוברת. כרגע אני רק מחכה שחרדה ספציפית תפסיק להעיק עליי. אני מתלבטת אם אעריך אחרי שהחרדה תעבור את החיים יותר. נראה לי שאעריך את הרגע יותר אבל באופן כללי .. הבנתי רק עד כמה זה יכול להיות נורא וזה תמיד יחזור לי איכשהו .. כמו שאמרת.. אז למה אני חיה אם גם ככה אני סובלת מזה שוב ושוב
היי
25/05/2016 | 20:37
4
35
קודם כל אני לא משקרת, אני מכירה אנשים שהאוסידי כבר לא מפריע ועבר.גם אצלי האוסידי עדיין קיים אבל אם אני כותבת משהו אינני באה להוליך שולל יש אנשים שהאוסידי אכן נעלם
זה סתם היה בצחוק, לא התכוונתי לפגוע
25/05/2016 | 21:35
3
31
זה סתם היה בצחוק, לא התכוונתי לפגוע.
ותותית, מה שעזר לי שהייתי במצב שלך זה בעיקר התרופות (אבל גם הCBT מאוד חשוב)
תרופות מאד מפחידות אותי
27/05/2016 | 12:22
2
16
מצד אחד אני מאמינה שכל מה שקורה לנו במוח, החרדות האלה, זה בעקבות פעולות ביולוגיות שהשתבשו ותרופות יכולות לקן את המצב ולאזן את מה שקורה שם.
מצד שני, לא בא לי להכניס חומרים כימיים לגוף, שלך תדע מה ההשלכות שלהם.
את סבתא שלי התרופות הרסו בהרבה מובנים.. כיום היא זקנה שבקושי יכולה לזוז כי היא עלתה מלא במשקל עקב התרופות וכל הזמן היו משחקים לה עם המינינים וזה היה משפיע עליה ככה או ככה, מה שעוד יותר יכול לשלול ממני את השליטה על המוח שלי
היי
27/05/2016 | 17:41
1
18
אני לוקחת המון זמן כשש שבע שנים אותם כדורים כימיים והם לא עשו לי הרעה רק עזרו לי, לא צריך לפחד מכדורים. אבי אמר לי פעם כשלא רציתי לקחת כדור לכאבים, שהכאב עצמו יותר מסוכן מהכדור
כן
28/05/2016 | 03:08
14
אפילו לכאבים אני לא לוקחת כמעט אף פעם. נכון מה שאביך אומר.. בכל זאת זו תפיסה שקשה לשנות..
OCD מעל 5 שנים?
20/05/2016 | 09:08
7
129
יש כאן מי שסובלים (בדגש על ״סובלים״) מאוסידי לפחות חמש שנים (וכלפי מעלה)?
היי רועי
20/05/2016 | 17:10
2
93
מגיל 6 עד גיל 19 סבלתי מאוסידי חריף של מחשבות טורדניות.
מגיל 19 עד גיל 20 ומשהו סבלתי מאוסידי גרוע מאוד של נקיון, אז אכן סבלתי הרבה שנים
ומה המצב עכשיו?
20/05/2016 | 17:53
1
78
מקווה שכיום מצבך טוב משהיה בצורה משמעותית.
פנייתי היא לאנשים שסובלים מעל חמש שנים ועדיין מוטרדים גם כיום, בין שהיו בטיפול ובין שלא.
מטרת שאלתי היא להחליף תובנות מנסיון אישי שעבר כל אחד. (מי שזה מעניין אותו)
היי
20/05/2016 | 20:48
73
כיום מצבי טוב תודה
15 שנה....
22/05/2016 | 10:49
1
50
אוסידי שהשתנה עם השנים
היי
22/05/2016 | 15:55
43
והצלחת להתמודד עם האוסידי? היית בטיפול? 
היה לך אוסידי שחשבת שפגעת באנשים?
גם לי יש אוסידי שמשתנה עם השנים
23/05/2016 | 01:38
49
אני חושבת שכל החיים היה לי באופן רדום שכזה.. התפרץ לי מלפני בערך חמש שנים ועד היום זה משתנה, יש תקופות שההתמודדות היא יומיומית ויש תקופות מדהימות שהוא פשוט לא שם.
כשאני מסתכלת אחורה אולי זה בא ביחד.. בתקופות יותר קשות האוסידי תוקף בשיא הכוח- טקסים, מחשבות.. וכשטוב לי- אני יכולה אפילו לשכוח מימננו. אבל לא באמת.. הוא תמיד שם. ותמיד יש לו נוכחות.
אני לא חושבת שזו הפרעה שעוברת.. בעיניי זה פשוט יכול להיות "רדום" לתקופה...
גם אני סובלת תקופה ארוכה.
23/05/2016 | 15:52
42
זה לא שהסבל רצוף, אבל המחשבות תמיד שם. אני לא יכולה לומר שהאו.סי.די. הוא היסטוריה. הלוואי שזה היה כך, כי אני ממש סובלת ממחשבות, במיוחד עכשיו. סיוט.
הפגנה
22/05/2016 | 14:41
61

ביום שלישי ה- 24/05/16 תתקיים בתל אביב מול עזריאלי בשעה 16:00 עצרת מחאה בדרישה להעלות את קצבאות נכי ביטוח לאומי ולהשוות לשכר מינימום –כיום הם מחצית מכך. בטענה שביטוח לאומי הוא ביטוח לכל דבר. לא ניתן להתקיים מ-2,342 ₪ לחודש. זה נוגע לכ- 231 אלף נכים, זה נוגע לבניי משפחותיהם היום זה אני ומחר זה יכול להיות כל אחת ואחד. זה נוגע לכל אחד מאיתנו.
https://www.facebook.com/events/583403695168867/

כדור
20/05/2016 | 18:20
2
86
האם נטילת כדור וחצי פריזמה יכולה להשפיע לרעה על התנהגות?

הבן שלי נוטל אותה כבר 5 חודשים ולפעמים ההתנהגות שלו בלתי ניסבלת

קללות ויכוחים התפרצויות 

הוא בן 15.5

מה עליי לעשות ??
היי
20/05/2016 | 20:49
45
האם הוא בטיפול בשיחות? הכדור היה אמור להשפיע, תפני בחזרה למטפל וספרי לו מה קורה. הוא חיב לתת לך פיתרון, טיפול שונה או כדור שונה
יכול להיות שהכדור לא עוזר לו מספיק.
24/05/2016 | 21:40
12
יכול להיות שהכדור לא עוזר לו מספיק.
OCD חריף
19/05/2016 | 23:26
3
127
שלום לכולם, אני חדש כאן...
אני כרגע כל שניה מבצע טקסים, מנסה להתנגד לכל זה אך לא מצליח..
מישהו יכול לעזור לי עם הטקסים? איך להיפטר מהם? אני מוטש כבר..
היי מייקל
19/05/2016 | 23:36
1
74
קודם כל ברוך הבא לפורום
האם אתה בטיפול ? לוקח תרופות?
הדברים האלו כולים לעזור. כשלי יש מחשבות טורדניות אני מבצעת טקס קטן ולא גדול ושוכחת מזה, או פשוט נותנת למחשבה לחלוף בלי לעשות כלום.
הדרך כדי להפטר מהמחשבות זה לעלות את הסרטונין במוח על ידי דברים שעושים לנו טוב, כמו צפייה בטלויזה, או הליכה טובה, או אפילו חתיכת שוקולד.
ברגע שהסרטונין עולה יורדת החרדה, וזה מה שמוריד את המחשבות הטורדניות.
OCD חריף
20/05/2016 | 17:03
75
תודה.
כן, אני לוקח ציפרלקס הרבה זמן..
אבל אני רוצה לדעת איך להיפטר מהטקסים.. כי זה לא יאומן אני כלכך הרבה עד כדי 
שאני מותש לגמריי.. חייב עזרה. תודה רבה למי שעוזר להיפטר מהטקסים.
היי
23/05/2016 | 01:46
27
ניסיתי לשלוח לך הודעה אישית אך ללא הצלחה..
מבינה לליבך. כשלי היו תקופות עם טקסים שלא נגמרים, עם כמה שזה נשמע הזוי... הייתי נשבעת שאני לא אעשה טקס עד עוד שעה נגיד. אני לא יכולה לעשות כי נשבעתי..
וזה מתחיל מלא לעשות טקס עשר דקות.. ואז אתה נרגע ומבין שלא קורה כלום וזה הופך לחצי שעה, שעה, יום, יומיים.
השיטה ההדרגתית הזאת עובדת גם בלי קשר לנדרים. כלומר, אם תוותר, למרות כל הקושי, בהדרגתיות, לאט לאט, על טקסים, הם יפסקו.
מאחלת לך בהצלחה רבה:)
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים יום רביעי הקרוב בערב
16/05/2016 | 20:49
1
54
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי  , י' אייר 18 במאי, בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה 0547-973422
שימו לב יתקיים השבוע ברביעי בערב י"ז באייר 25 במאי אותה שעה
22/05/2016 | 22:35
14
במקום שבוע שעבר .
שבוע שעבר לא התקיים.
המנחה לא הרגיש טוב...
פחדים בעקבות קריאת כתבה
17/05/2016 | 11:04
2
121
אז קראתי כתבה על בחור שהיה הלום קרב ודקר את סבתא שלו והיא מתה מפצעיה....
פתאום עלו לי מחשבות והשלכתי את זה על עצמי מהבחינה שאולי ה OCD יחמיר ואז המחשבות שלי יתממשו ואני אפגע הקרובים אליי..
ושלאותו בחור ולי יש אותם אלמנטים של חרדה ופחד ואז אני אוכל לבצע את הדברים שאני פוחדת מהם כמו שהוא ביצע... ועוד מחשבות בסגנון..

אני מיישמת את דרכי ה CBT אבל עדיין נורא קשה.. 

מה חושבים?

היי
17/05/2016 | 23:48
95
אין סיכוי שזה יקרה לך. הכתבים אוהבים לעשות מזבוב פיל, והם כמובן לא יספרו לך על עוד נתבכים שגרמו לרצח. זה לא אותו דבר את יכולה להיות רגועה
שלום לך
18/05/2016 | 17:58
52
אני לא יכולה לספור כמה פעמים עברו לי בדיוק אותן מחשבות בראש. הייתי בטוחה שניסיתי להרוג מישהו והייתי בטוחה שמישהו מת בגללי. וכל השיט שבא עם זה... את בחברה טובה.
טוב שאת בCBT, זה הטיפול היחיד שעוזר. בהצלחה
שיתוף ב OCD
18/05/2016 | 14:50
81
לתוכנית רדיו שמתעסקת בטבע האדם, אשמח לראיין (ניתן בעילום שם כמובן) אדם עם OCD. אשמח לראיין סיפור הצלחה. אדם שהצליח להתגבר כבר מספר שנים על ה OCD שלו. תחומי ה OCD שמעניינים אותי בעיקר הם כל מה שקשור למוסר.
אפשר לפנות אלי למייל niviu@walla.co.il
או לפרטי הפייסבוק
https://www.facebook.com/profile.php?id=730943984
השיחה כמובן לא מחייבת ואני אשמח לקחת חלק בשבירת הסטיגמה והבנה יותר עמוקה של האו סידי. רגישות מובטחת!
תודה,
ניבי
אצל מי האוסידי מתבטא בעיקר כקושי תפקודי?
17/05/2016 | 16:15
8
113
האוסידי מוכר בעיקר כהפרעה ״טורדנית כפייתית.
זה אומר שיש בו את המימד הטורדני, כלומר המחשבות שמציקות
ויש בו את המימד הכפייתי, שזה מצביע על האילוץ של האוסידיסטים לפעול בהתאם לאותן טורדנויות.

בד״כ מושם הדגש על המצוקה הרגשית (חרדות, פחדים, ואימה)  המציפה את האוסידיסט.
אבל ישנם שלבים באוסידי בהם כמעט ואין מצוקה רגשית
בשלבים אלה האוסידי מתבטא בעיקר בתחושה של חסימה וקשיים תפקודיים
כלומר קשיים בביצוע משימות, כי הטורדנות חודרת לרמה הביצועית
המצוקה נובעת מהקושי בביצוע משימות בדומה לקושי שיש לאדם בעל מגבלות גופניות שגם הוא מתקשה בביצוע משימות

אשמח לשמוע אם יש כאן מישהו שהאוסידי אצלו נמצא במקום הזה של קשיים תפקודיים, קשיים בביצוע משימות
ושהמצוקות הרגשיות כמעט ולא קיימות אצלו
המצוקה הרגשית הכמעט יחידה היא תחושת התסכול מהקשיים התפקודיים.
בדיוק באותו מצב.
17/05/2016 | 22:59
1
41
את יכולה לפרט?
17/05/2016 | 23:19
55
אשמח אם תפרטי קצת איך זה בדיוק מתבטא אצלך.
אם לא מתאים לך בפורום, אפשר לפרטי.
אני מאמין שע״י החלפת מידע מנסיון אישי אפשר גם להגיע למסקנות מועילות.
היי רועי
17/05/2016 | 23:46
2
63
כשהאוסידי היה גבוה אצלי זה בהחלט שיבש אצלי המון פעולות שבעבר היו פשוטות.
הרגשתי כמו נכה פיזית. להשתין נורמלי או אפילו לשטוף כלים לא היו אופציה
היי
18/05/2016 | 00:27
1
62
אשמח אם תרחיבי יותר, גם לפרטי.
זה יכול להיות מעניין כי מצד אחד לכולנו יש אוסידי
מצד שני לכל אוסידי יש את הייחודיות שלו
ושיתוף מנסיון יכול רק להועיל, במיוחד שיתוף המתייחס לבסיסי האוסידי ולא לדברים במאליים שבו.
היי
18/05/2016 | 11:08
38
זה בעיקר היה כשרציתי לעשות משהו ומבחינת האוסידי זה לא ניתן, בין אם זה מבחינת ליכלוך, או כי אסור לי מבחינת מחשבות טורדניות.
הי
22/05/2016 | 10:59
15
ב5 שנים האחרונות האוסידי מתבטא אצלי במחשבות טורדניות שמקשות  עד מנטרלות את תפקודי בנושאים מסויימים

אני רוצה לחדד דברים
22/05/2016 | 12:51
23
האוסידי ״הקלאסי״ מכיל הימנעויות או עשיות ״שמטרתם״ למנוע״ סכנות.
נקח דוגמא ממצבים בהם יש סכנה אובייקטיבית באין חולק.
נניח שאומרים לך (מפי יודעי דבר) שיש אזור בעיר בו יש מלחמת כנופיות, ולא כדאי להתקרב לאזור זה, אלא לעקוף אותו במידה ואתה צריך להגיע ליעד כלשהו.
עכשיו אתה צריך לנסוע במונית, שלצורך נסיעתה היא אמורה לעבור באזור המסוכן כדי להגיע ליעד הנסיעה, האם תתן הוראה לנהג המונית לעקוף את האזור המסוכן?
או שרק תציין לנהג את יעד הנסיעה, תעצום את עיניך ותתן לו לנסוע כרצונו (מתוך הנחה שהוא לא שמע על אותה מלחמת כנופיות, והוא כן יסע דרך האזור המסוכן)
מסתמא, אדם נורמלי ככה יעשה, יורה לנהג לעקוף את האזור המסוכן.

נעבור לאוסידי.
אדם עם אוסידי בבואו לבצע משימה, ינסה ״לעקוף״ את האזורים ״המסוכנים״, באמצעות קומפולסיות למיניהם או הימנעויות.
ונניח שאותו אדם רוצה לבצע משימה ע״י מישהו אחר (נגיד שאתה רוצה לקנות משהו בקניון, ומבקש מחבר שיקנה בשבילך)
האם תציין בפני החבר רק את הגדרת המשימה (תקנה לי חולצת XXX), או שיהיה חשוב לך שהוא יבצע את המשימה תוך ביצוע אותן קומפולסיות או את אותן הימנעויות שהיית עושה, לו היית מבצע את המשימה בעצמך?
אצלי לרוב, אם אותו ״שליח״ מודע לאוסידי שלי, אתן לו הוראות רק שיימנע מליידע אותי בפרטים איך הוא ביצע את המשימה ויימנע מלספר לי אם הוא ״עבר״ (או לא עבר) על אותן קומפולסיות/ הימנעויות, ואני מצידי לא אחקור אותו על אופן ביצוע המשימה.
ככה זה יספק אותי.
אבל אם הוא יטרח לפרט לי באופן בו אדע שהוא כן עבר על אותן קומפולביות, עלולה להיות לי בעיה עם מה שהוא עשה בשבילי.
איך זה אצלכם?
יש קשיים תפקודיים.
23/05/2016 | 16:09
11
אבל הקשיים נובעים בעיקר בגלל חוסר מצב רוח. יש מחשבות מטרידות, בעקבותיהן אין מצב רוח ואז אין חשק לעשות כלום: לא לבשל, לא לנקות, כלום. יש צורך רק לחשוב ולחשוב בתקווה להגיע לגאולה.
בחור חרדי עם ocd קל מחפש בחורה בגילאי 20-28 עם סטטוס דומה
18/05/2016 | 00:16
77
חשוב שתהיה עדינה עם לב טוב, רזה ונאה.
תודה לשדכנים
טיפול בטקסים שקשורים לOCD
16/05/2016 | 23:14
1
141
שלום,
במידה ואני מסוגל לטפל בעצמי בעניין הטקסים שנובעים מOCD, יש ספר מומלץ שאני יכול לקרוא שיעזור לי להפחית את הטקסים?
תודה.

היי
17/05/2016 | 00:02
61
האם אוסידי יכול להחמיר להפרעה אחרת?
16/05/2016 | 18:05
1
93
שלום
אחד הפחדים הגדולים שלי הוא שעצם המחשבות ידרדרו להפרעה אחרת או מחלת נפש כלומר הזיות וכ"ו  ,אמרו לי פעם שאוסידי עצמו לא יוביל להפרעה אחרת
וזה הרגיע אותי אחד הפחדים שלי הוא הדרדרות למחלת נפש עקב
המחשבות הבלתי פוסקות של האוסידי , אשמח לשמוע חוות דעת בעניין
תודה
איציק
היי איציק
17/05/2016 | 00:00
91
אוסידי יכול להתגבר אבל אני לא מאמינה שהוא הופך לעוד הפרעה.
לפעמים עם האוסידי מצורף דיכאון.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
ד
להתגבר על פחד קהל
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום