לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'זקוקה לעזרה'
זקוקה לעזרה
27/08/2016 | 18:58
16
היי . שאלתי לפני שבוע בערך על מטפל ב OCD בצפון. אף אחד לא הגיב.... מה אין חברים באיזור?
כולם במרכז????????

לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
26/08/2016 | 18:20
42
למישהו יש המלצה לפסיכאטר/ית באזור ראשון לציון? 
לצפיה ב-'חדשות מגרייה מגנטית'
חדשות מגרייה מגנטית
23/08/2016 | 18:26
2
65
שלום לכולם!

הייתי מעוניין לדעת אם ישנם מטופלים שהתנסו בגרייה מגנטית לאוסידי ויכולים לחוות את דעתם. אני לא מטופל בכדורים (בגלל חוסר תגובה אליהם) כבר תקופה ארוכה, ומאוד מתלבט אם להתחיל אנפרניל (האופציה היחידה שעדיין לא נוסתה) או לתת צ'אנס לגרייה המגנטית, שבה התוצאות אמורות להיות הרבה יותר מהירות.

מוזר לי שאין על זה מספיק מידע, כי מדובר בתהליך קצר ללא תופעות לוואי ומייחסים לו הטבות משמעותיות בתחום הנפשי.

למחקר בשיבא לא התקבלתי כי אינני מטופל תרופתית.
התייעצתי אצל ד"ר תודר מנוירוקליניק אבל עם כל הכבוד הוא לא יכול להיות אובייקטיבי, מה גם שתשובותיו די עמומות...

כמובן שמדובר במחיר יקר, מה שמגביר יותר את ההתלבטות. אני מאוד מאוד סובל לאחרונה וחייב לקבל החלטה מיידית.

אשמח לכל תגובה, תודה רבה!
לצפיה ב-'היי אין לי מידע רב על הנושא'
היי אין לי מידע רב על הנושא
26/08/2016 | 18:18
20
גם אני ביקרתי אצל דר' תודר , די התרשמתי ממנו אבל בסוף לא ניסתי את האופציה. מאחר והמטפל שלי טען שהוא שלח כמה מטופלים שלו לטיפול כזה וזה לא שיפר את מצבם. אין לי עוד מידע רב על כך . יתכן ויש כאלה שזה עזר להם . אני מאוד מקווה שזה כן עוזר .
לצפיה ב-'אני הייתי נותנת צ'אנס לאנאפרניל'
אני הייתי נותנת צ'אנס לאנאפרניל
27/08/2016 | 02:14
14
בדיעבד, אחרי שניסיתי את כל סוגי הssri הציעו לי את האנאפרניל שהסתבר שזאת התרופה הראשונה שנחקרה ומצאו אותה עובדת לטיפול ב OCD.
לי זה עבד. 4 שנים לא הגבתי לתרופות. וכשהתחלתי עם האנאפרניל ראיתי תוצאות.
אני כבר הוספתי תרופה שניה דפלפט כאוגמנטציה לאנאפרניל שנראה שהתחיל להיחלש.
אני אישית מחכה שהגריה המגנטית תקבל אישור של ה FDA וברגע שהיא מגיעה למרכז בארץ ככזו אני אשתתף. להבנתי מדובר בהטבה של 30%. הגרייה המגנטית.
אני לא יודעת לאמוד את ההטבה של האנאפרניל אבל אני בטוחה שהיא הייתה הרבה יותר גבוהה מ 30%.
בהצלחה.
לצפיה ב-'דחוף!! חיפוש-הכוונה לקבוצת תמיכה/טיפול בת"א'
דחוף!! חיפוש-הכוונה לקבוצת תמיכה/טיפול בת"א
24/08/2016 | 14:26
2
54
שלום,

מחפשת בנרות, מקומות מפגש של קבוצות תמיכה בת"א, שעוסקות בין היתר בתקיעות בהקשר עסקי (ברקע יש לי אוסידי).

יותר מאודה למישהו שמכיר קבוצה ממוקדת.
(אחרי חיפושים נרחבים בכל מיני אתרים) וללא מוצא/פיתרון יעיל??
*כולל ובעדיפות לעמותות בעלות נמוכה ככל האפשר, בשל מצבי הכלכלי כרגע שנמצא יותר ב"שפל".

תודה מראש:)
לצפיה ב-'קבוצת תמיכה'
קבוצת תמיכה
25/08/2016 | 08:32
1
43
היי, 
אני מנסה ליצור קבוצת תמיכה עזרה עצמית כזאת  לאוסידי בתל אביב, פתחנו כבר קבוצת וואטסאפ והקבוצה בשלבי התהוות. יכולה לשלוח לי טלפון בפרטי ואוסיף אותך.
אשמח גם אם אפילו תוכלי לעזור בגיבוש הקבוצה ורעיונות איך אפשר לקדם אותה.  
לצפיה ב-'קבוצה'
קבוצה
26/08/2016 | 13:10
23
?אפשר להצטרף לקבוצה 
לצפיה ב-'OCD'
OCD
25/08/2016 | 21:24
2
71
הOCD: אינו מבדיל בין זקן לצעיר,בין עשיר לעני,בין שחור ללבן,ובין זכר לבין נקבה, הוא פשוט תוקף את כולם ובלי רחמים.
אבל אנחנו נתמודד ונילחם איתו או בלעדיו,
שבת שלום לכל חברי הפורום.
לצפיה ב-'היי הנלחם!'
היי הנלחם!
25/08/2016 | 22:27
1
39
שבת שלום ומבורך
לצפיה ב-'היי'
היי
25/08/2016 | 22:53
31
גם לך!
לצפיה ב-' מתגבשת קבוצת מפגשים תמיכה ב OCD בתל אביב'
מתגבשת קבוצת מפגשים תמיכה ב OCD בתל אביב
25/08/2016 | 08:41
1
71
לכל מי שסובל מ-OCD ומחשבות טודרניות בהקשר של OCD, פתחתי קבוצת וואטסאפ עבור קיום מפגשים בתל אביב, הקבוצה בשלבי התגבשות ויש כרגע 11 אנשים בקבוצה.
מי שמעוניינ/ת יכול לדבר איתי בפרטי.
כמו כן אשמח לתגובות והצעות איך אפשר לקדם את הקבוצה.
המשך יום נעים :)
לצפיה ב-'קבוצה תמיכה מעוניין'
קבוצה תמיכה מעוניין
25/08/2016 | 17:41
27
אשמח לקבל את המייל שלך
אני רוצה להצטרף 
tahtonaris@gmail.com זה המייל שלי
לצפיה ב-'טיפול תרופתי'
טיפול תרופתי
22/08/2016 | 11:44
4
91
היי, מי כאן מטופל בטיפול תרופתי של נוגדי דיכאון + אנטי פסיכוטי,
לפחות כמה שנים?

לצפיה ב-'אני'
אני
22/08/2016 | 20:48
2
60
אני מטופל לא מעט שנים בנוגדי דיכאון שונים במינונים גבוהים ששולבו עם אנטי פסיכוטיים במינונים נמוכים (סרוקוול או ריספרדל) - מה שמכונה בשפה הפסיכיאטרית אוגמנטציה
לצפיה ב-'ואיך אתה'
ואיך אתה
25/08/2016 | 01:17
1
28
אתה מרגיש פגיעה בזיכרון או בתנועה או בריכוז?
לצפיה ב-'תופעות לוואי'
תופעות לוואי
26/08/2016 | 02:20
15
תופעת הלוואי היחידה היא עייפות ולכן אני נוטל את התרופות בערב.
לצערי הטיפול התרופתי לא עוזר לי להתמודד עם הOCD ואני נעזר בו כדי להתמודד עם הדיכאון הנלווה
לצפיה ב-'אני חושבת שאני'
אני חושבת שאני
25/08/2016 | 07:08
33
אני נוטלת שילוב של SNRI (ונלפקסין 225)
שאני חושבת שזה נחשב נוגדי דיכאון/חרדה,
ביחד עם מודאל (50), שכמדומני נועד לפסיכוזה במינונים גבוהים.
אין לי פסיכוזה. רשמו לי את השילוב הנ''ל (ונלפקסין ומודאל) כי
היה לי OCD, חרדה כללית וחרדת קהל, חוסר מוטיבציה, 
דיכאון, קושי בקבלת החלטות, חוסר ביטחון ועוד כל מיני דברים.
אני לוקחת את השילוב הזה כבר 3 שנים, 
וזו ההחלטה הכי חכמה שעשיתי בחיי.
כמובן שזה אינדוודואלי וכל מוח מגיב שונה לתרופות שונות.
כך שמה שאני מרגישה לאו דווקא יהיה מה שאת תרגישי.
תופעת לוואי עיקרית עלי היא עייפות.
אם לוקחים בחשבון תופעות לוואי אחרות שהיו לי מתרופות אחרות,
כמו השמנה, העייפות עדיפה לי. 
בהצלחה חמודה.
לצפיה ב-'אשמח לתגובות..'
אשמח לתגובות..
21/08/2016 | 12:52
3
127
היי לכולם,
אני סובלת מ ocd מאז שאני ילדה, וכיום כבר בת 28 נשואה.
כל פעם שהתחלתי משהו בחיים לא סיימתי, ותמיד קפץ לי ג'וק נוסף לראש ואז התחלתי מסלול חדש. גם מבחינת עבודות אני לא יציבה, אני לא יכולה בכלל לספור את כמות העבודות שהחלפתי בחיי.
האם גם לכם זה כך? האם זה קשור לocd? בכל עבודה שאני נמצאתתמיד יש לי קשיים בגלל ה ocd ואני נמנעת מהרבה דברים ומאחרת הרבה..
אני עכשיו מתחילה מסלול חדש בחיים, וממש רוצה להצליח בו, לאור העובדה שצריך לפרנס משפחה ולהיות במסלול בטוח יותר בחיים. 
יש למישהו עצות? בניית משפחה ופרנסה בחיים עם ocd 

לצפיה ב-'מזדהה מאוד עם מה שאת כותבת כאן...'
מזדהה מאוד עם מה שאת כותבת כאן...
23/08/2016 | 21:53
38
האמת שפעם ראשונה שלי בפורום. אף פעם לא אובחנתי ב- OCD אבל תמיד היה נראה לי שיש לי לפחות כמה מאפיינים בולטים של OCD.
האמת שמה שאת מתארת (ואני סובלת ממנו גם- כמו חוסר עקביות ויציבות) זה נשמע כמו הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות אולי...
גם אבחון להפרעה כזאת עשיתי פעם אבל אל נמצאתי "לוקה" ב- ADHD, למרות שגם פה- יש לי הרבה מאפיינים שלה.
הלוואי והיה לי איך לייעץ לך, אני בעצמי צריכה עזרה..
לצפיה ב-'מזדהה ומאמין...'
מזדהה ומאמין...
23/08/2016 | 23:39
1
38
שלום לך,
מזדהה מאד עם מה שכתבת (כפייתי כבר שלושים שנה. אבל מי סופר...). אין ספק שבעייתנו המשותפת אכן מקשה מאד על התפקוד הכללי ועל התפקוד בעבודה. יחד עם זאת ניתן לשמור על מקום העבודה ואף להצליח בו. אני עובד באותו מקום כבר 18 שנים. למדתי שבנסיבות מסויימות כדאי לשתף אי מי מההנהלה בבעיה, על מנת למצוא פתרונות מוסכמים לאיחורים ולקשיים הייחודיים. מובן מאליו שצריך לדעת את מי ומתי לשתף.
אני בטוח שאת עובדת מעולה, מסורה ואנושית. מנהל/ת בר/ת דעת ואמפטי/ת ילמד ליהנות מיתרונותייך כעובדת ולמצוא פתרונות משותפים ויצירתיים לקשייך.
בשנים הראשונות שימשתי כמחנך, אך הOCD  לא איפשר לי להמשיך בכך. שיתפתי את מנהל התיכון והוא הסכים שאשמש רק כמורה מקצועי ואתחיל לעבוד מעשר וחצי. הוא גם וויתר לי על יציאה לטיולי שטח. כך מאז ועד היום.

מאחל לך ולמשפחתך רק טוב!
לצפיה ב-'ואוו '
ואוו
24/08/2016 | 12:08
24
תודה לך! נתת לי אופטימיות
לצפיה ב-'גמילה מזיפרקסה'
גמילה מזיפרקסה
22/08/2016 | 21:59
50
שלום לכולם.
אני נוטל זיפרקסה 5 מ"ג כבר 10 שנים.
ואני רוצה להפסיק לקחת אותה.ואני יודע שבשביל לרדת מהתרופה צריך
להוריד את המינון בהדרגה.
השאלה שלי.
האם בסופו של דבר הגוף יכול לחזור לאיזון לאחר הורדת המינון ללא תסמיני גמילה?.כמה זמן זה לוקח?
תודה לעונים.

לצפיה ב-'זקוקה לעצה בבקשה'
זקוקה לעצה בבקשה
19/08/2016 | 19:36
4
128
שלום חברים,
אני אובחנתי עם אוסידי לפני המון שנים, היום בת 36, בגיל 14 בערך, עברתי לא מעט בשנים הללו, כיום פחות או יותר מאוזנת, נוטלת רסיטל, ולרוב מצליחה לשלוט על האוסידי...לפני כחודש לצערי זה התפרץ אצל בתי הקטנה, בת 8 כמעט. התפרץ במלוא הכוח...פחדים ממחלות, פחד להיות חרשת, זה מלווה בהתפרצויות זעם קשות, המנעות מלעשות דברים שמעוררים אצלה פחד, כגון: לראות טלוויזיה מהפחד שלא תשמע. :( רופאת המשפחה ממליצה טיפול רגשי ולא פסיכיאטר, אני חושבת אחרת.
השאלה מה לעשות, הילדה ממש ממש במצוקה וזה מחמיר מיום ליום...
תודה מראש על ההתייחסות
לצפיה ב-'היי'
היי
19/08/2016 | 23:51
2
61
אני ממליצה להתחיל טיפול אצל מטפל אפשר אפילו דרך הקופה. צריך פסיכיאטר שימליץ על המשך טיפול. אל תדאגי ככל שמטפלים בזה מוקדם אפשר להעלים את זה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/08/2016 | 10:23
1
54
תודה רבה על התגובה! מחכה לתור, הילדה כבר אמרה שהיא מעדיפה למות ולא לחיות עם המחשבות הללו...( נורא...
ועוד שאלה בבקשה וזה בשבילי, את מכירה את הטיפול הנסיוני שעושים בתל השומר? לאנשי אוסידי
לצפיה ב-'היי'
היי
20/08/2016 | 13:11
41
לצערי לא מכירה את הטיפול בתל השומר.
לצפיה ב-'בשנייידר מתמחים בטיפול בהפרעות חרדה אצל ילדים !'
בשנייידר מתמחים בטיפול בהפרעות חרדה אצל ילדים !
27/08/2016 | 02:18
4
לצפיה ב-'meravlnj80'
meravlnj80
20/08/2016 | 00:52
2
87
לא הייתי ממליצה לך להביא ילדים לעולם . מנסיוני זה רק מחמיר את האוסידי . אבל כמובן שזה רק הניסיון שלי. לפחות תחכי עד שתתייצבי .
לצפיה ב-'meravlnj80'
meravlnj80
20/08/2016 | 01:29
1
70
על אחת ההודעות שהיא כתבה. אני פשוט חווה התפרצות עיקשת ואכזרית במיוחד כבר 5 חודשים אחרי הולדת ביתי.  הצלחתי להנות ממנה חודש וחצי לפני שזה פרץ. ועם כל הטיפול זה עדין לא עובר. לפני 7 שנים עברתי התפרצות קשה לאחר הולדת שני ילדי הראשונים. אחרי שנה מהגיהנום החלמתי לאט לאט. התחלתי לחזור לחיים האמיתים, לעבוד, להנות ללמוד לאהוב ולהנות מילדי . ואז התפתתי להביא לעולם עוד ילדה. חשבתי שאני מאוזנת ויציבה , איזה טעות. אני לא מצליחה להנות מהתינוקת. אני סובלת כמעט כל יום . כל היום מחשיבה טורדנית. מחשבות אלימות , חוזרות מלופים. אני כבר לא נהנית מילדי . גם לא הגדולים. האוסידי כאילו לקח לי חצי מהנשמה. אני  מתעוררת ונושמת אוסדי מהבוקר עד הערב. אני חשה רגשות שלילים לילדה שלי כי בעצם אם לא הייתי מביאה אותה לעולם אולי זה לא היה קורה. ועם כל הטיפול, חשיפות , הליכות. אני לא מצליחה להשתחרר מהלופ. אני עכשו בספרד ןפןרטוגל רואה נופים מהממים ולא מצליחהלהנות מהם כמעט. כל הזמן מחשבות חוזרות שאני פוגעת באנשים, חונקת, נוגעת. לא יכולה לסבול את זה יותר.החיים שלי הפכו למטלה, המוח שלי לא ברשותי. אני לא זוכרת כבר איך זה לחשוב נורמלי. מה זה מחשבות רגילות. סתם להנות מסרט מפגר בטלוויזיה. לקרוא ספר, לחשוב על הטבע.להנות מהילדים שלי. אני כל הזמן על קוצים וחווה חוסר שקט נוראי. אם היה לי אומץ כבר הייתי מתאבדת ממזמן . כבר די איבדתי תקווה לצאת מזה. אני מנסה לעשות את כל המטלות שהמטפל שלי נותן לי. פה ושם אולי מזייפת אבל רוב הזמן מתאמצת. לא נמנעת ולא רואה שיפור. היה שיפור ואז הייתה נסיגה. בקיצור לא יודעת אם יש תקווה. ומנסיון שלי עם כל האהבה שלי לילדי. ממליצה לשקול הבאת ילדים לעולם בכובד ראש. יש בזה המון לחצים וחרדות ולפני הילדים היה לי אוסידי אבל הוא לא היה עקשן כל כך כמו עכשו . הכי הרבה זמן שנמשך לפני הילדים היה 3 חודשים וזה היה המצב הכי חמור שהיה לי . בין לבין עבדתי, תפקדתי , למדתי, טיילתי , הכרתי בני זוג, נהנתי מהחיים. עכשו אני רבע בן אדם ממה שהייתי.
לצפיה ב-'שולחת חיבוק'
שולחת חיבוק
20/08/2016 | 10:25
42
מחבקת אותך חזק! גם אני חוויתי משהו נורא קשה אחרי שלושת הלידות, הייתי ממש אובדנית...זה קשה, אבל עובר! עבר לך אז, ויעבור גם עכשיו ב"ה!
לצפיה ב-'קבוצת וואטסאפ מפגשי אוסידי במרכז '
קבוצת וואטסאפ מפגשי אוסידי במרכז
19/08/2016 | 19:35
1
82
היי לכולם! פתחתי קבוצת וואטסאפ עבור קיום מפגשים לאנשים שסובלים מאוסידי ומחשבות טורדניות באזור המרכז. מי שמעוניינ/ת יכול/ה לשלוח לי הודעה בפרטי עם מספר הטלפון ואני אצרף. בהצלחה :)
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
19/08/2016 | 23:48
34
באמת אחלה רעיון
לצפיה ב-'המלצות למטפלים באיזור חיפה/צפון'
המלצות למטפלים באיזור חיפה/צפון
19/08/2016 | 18:30
23
הי. כבר שנים בעסק..... הOCD שינה צורות וגוונים . כ15 שנה ל סרוקסאט.
החלטתי לחזור לטיפול CBT ולהילחם שוב באופן אקטיבי....
בעבר נסעתי עד איזור ירושליים לשם כך וזה לא היה קל וגם לא הגיוני.....
האם יש המלצות למטפלים ב CBT  באיזור חיפה / קריות/ צפון ?
תודה.

לצפיה ב-'האם יש למישהו קישור לתוכנית על אוסידי של אמנון לוי שהיתה'
האם יש למישהו קישור לתוכנית על אוסידי של אמנון לוי שהיתה
18/08/2016 | 23:22
1
42
השבוע?
לצפיה ב-'OCD בשואה'
OCD בשואה
18/08/2016 | 03:02
1
68
שלום חברים

אני מתעניין האם מוזכר באיזשהו מקום מה היה מצב הOCD (של אנשים שסבלו ממנו לפני השואה) במהלך השואה?
והאם ישנה התייחסות למצב חולים סופניים בעלי OCD מבחינת המחשבות והטקסים בזמן מחלתם?

תודה רבה
לצפיה ב-'תקרא בספר האדם מחפש משמעות של ויקטור פרנקל'
תקרא בספר האדם מחפש משמעות של ויקטור פרנקל
19/08/2016 | 17:43
38
נדמה לי שהוא מספר שם על אנשים שבזמן השואה נאלצו להסתיר את הבעיות שלהם, אבל כשנגמרה השואה חזרו להם כל הבעיות
לצפיה ב-'היי לכולם '
היי לכולם
18/08/2016 | 18:52
65
שלום
אני ויקה ,מחיפה 
לאחר הכתבה של אמנון לוי יצא לי לקרוא ולחשוב הרבה על או סי די ,
אני מחפשת מישהי מחיפה שמעוניינת לדבר איתי במטרה לניסיון עזר 
לא משנה הגיל.

לצפיה ב-'מפגש פורום בירושלים ברביעי הקרוב בערב'
מפגש פורום בירושלים ברביעי הקרוב בערב
15/08/2016 | 23:15
42
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי  ,י"ג באב 17 באוגוסט , בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
(לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה 0547-973422
לצפיה ב-'ocd של ספקות - שאלה'
ocd של ספקות - שאלה
16/08/2016 | 21:10
2
101
היי
ראיתי אתמול את התכנית של אמנון לוי, והתרשמתי מהמקרה של אחת המשתתפות, לגבי הספקות שיש לה האם ביצעה פעולה מסויימת והצורך לחזור לבדוק וכו'.
זה סימפטום קלאסי שיש להרבה בעלי ocd, הצורך לבדוק ולבדוק, האם נעלתי את הדלת, האם סגרתי את הגז וכו'.
השאלה שלי היא לאלה שסובלים מסימפטומים כאלה -  האם הצורך לבדוק שוב ושוב נוסע מספק - כלומר אם היית בטוח שהפעולה בוצעה לא היית צריך את החזרה?  או שזה נובע מאי נוחות אחרת שלא קשורה לספק?
לדוגמה - אם יראו לאדם שרוצה לעלות הביתה בפעם החמישית ולוודא שנעל את הדלת צילום וידאו שלו מלפני חצי דקה שהוא נועל את הדלת/סוגר את הגז, האם הוא עדיין יחוש צורך לבדוק שהיא נעולה?

לצפיה ב-'המנגנון האוסידיסטי'
המנגנון האוסידיסטי
21/08/2016 | 10:13
27
זה מנגנון שפועל בצורה שנראית שזה כמו גלגל שיניים שנשחק
ההגיון לא ממש משפיע על המנגנון בצורה ישירה כי מדובר בשני כוחות שזורמים בנפרד האחד מהשני
ייתכן שלאותה פעם באופן ספיציפי זה יעבוד, אבל (וגם זה רק אחרי מאבקים פנימיים בין ההגיון למנגנון האוסידיסטי) אבל בפעם הבאה זה יחזור על עצמו
ניטרול המנגנון הזה אפשרי, וזה יצריך ניטרול מרכיבי המנגנון כל אחד בנפרד (דבר שהטיפולים הקלאסיים כמעט ולא עושים)

לצפיה ב-'שורש ה-OCD הוא בהרבה מקרים ספק'
שורש ה-OCD הוא בהרבה מקרים ספק
22/08/2016 | 16:05
18
הכל נובע מחוסר ביטחון, ספק לא ראציונלי בזיכרון שלך או בעובדה שביצעת פעולה מסוימת או בעובדה שאם ביצעת אותה זה אומר שלא התפקשש משהו במהלכה או לאחריה שבעקבותיו היא לא באמת השיגה את מטרתה.
לצפיה ב-'האם יש לי OCD?'
האם יש לי OCD?
16/08/2016 | 11:06
2
123
שלום רב לכולם, אני בן 24, מהמרכז - לאחרונה גדלו אצלי החרדות ורציתי לדעת האם אלה תסמינים של OCD?
איך זה מתבטא אצלי בעצם?

לדוגמא : אני חייב לנעול נעליים בצורה מסוימת, רגל ימין לפני שמאל,אחרת יקרה משהו רע.
אני חייב לגעת/לא לגעת בדברים מספר פעמים אחרת יקרה משהו רע.
אני חייב ללבוש תחתונים בצבע מסוים כי אם אלבש בצבע אחר יקרה בגלל זה משהו רע.
לפעמיים בא לי לעשות משהו מסוים נגיד , לשמוע שיר מסוים או לראות סרט וישר קופצת לי מחשבה טורדנית שאם אני אראה או אשמע שיר או סרט מסוים זה יגרום למשהו רע ואני מוותר על זה.

זה כבר מתחיל לחרפן אותי.
תודה לעוזרים.

ת'.
לצפיה ב-'היי ת''
היי ת'
16/08/2016 | 13:28
58
זה אכן נשמע כמו אוסידי. האם אתה בטיפול ? אני מציעה לפנות לרופא המשפחה ולהתיעץ איתו לגבי זה. הוא יכול להפנות אותך לפסיכיאטר דרך הקופה או עם מכתב לבריאות הנפש. אפשר כמובן גם באופן פרטי.
לצפיה ב-'נשמע כמו ocd קלאסי'
נשמע כמו ocd קלאסי
16/08/2016 | 21:05
40
היי
על פניו זה נשמע כמו תיאור קלאסי של ocd, אם כי עדיין רצוי מאד שתאובחן רשמית על ידי איש מקצוע.
יש טיפולים יעילים להפרעה ואפשר לצאת מזה
לצפיה ב-'ד"ר WHO ראית שעניתי לך ?'
ד"ר WHO ראית שעניתי לך ?
16/08/2016 | 12:36
1
65
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
16/08/2016 | 13:26
55
כן ראיתי יקירה מצטערת שלא כתבתי חזרה ימים עמוסים עוברים עלי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר רון טנצר
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה