לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'אין לזה סוף.'
אין לזה סוף.
19/01/2017 | 16:26
5
24
התחלתי להרגיש כבר טוב מאתמול בערב.

היום בבוקר לקחתי את האוטו של אחותי לטיפול במוסך, וכבר היה משהו קצת שונה, הייתי מחובר למציאות, נהניתי לשמוע מוזיקה, לדבר עם אנשים בגובה העינים, ואז התחלתי לתכנן תכניות בדמיון, הרגשתי טוב.

ואז שוב הפסיכולוג ההוא הופיע, והתחילו עצבים ונעילה של לסתות, ואתה מנסה להלחם במחשבה, אבל אתה רק זועם יותר, מוצף יותר, ועצוב יותר, ואז השלב האחרון זה פאניקה, כמו ילד בן 6 ששכחו אותו לבד בלונה פארק, אתה מנסה להאחז באנשים, אתה בפאניקה, נכנסות כל מיני מחשבות שאתה אומר שאתה חייב לעבד אותם בצורה מושלמת כדי שתוכל להמשיך הלאה.

אני מתקשר לפסיכולוג שלי, והוא אומר לי שאני פשוט מפחד מהחיים, והוא צודק, אבל הוא לא נותן לי שום כלי כדי להתמודד עם הדברים האלו. והפעם היחידה שהלכתי לנסות לקבל משהו אחר ממישהו שמתיימר להיות פסיכולוג, רק נפגעתי ויצרתי טראומה חדשה.

אין כבר אמונה, כל פעם אתה מרגיש תקווה אבל כל פעם אותו מקום, יש תקרת זכוכית שאי אפשר לעבור.

אני פשוט בפאניקה, לחוץ לא יודע ממה, לא מצליח להשתחרר. די, מתי אני אצא לחיים?!!?
לצפיה ב-'אבל התחלת להרגיש טוב וגם זה משהו.'
אבל התחלת להרגיש טוב וגם זה משהו.
19/01/2017 | 18:45
1
22
זה ייקח את הזמן שלו ובסוף תצליח. לאט לאט המחשבות על הפסיכולוג יתעמעמו.
לצפיה ב-'זה העניין'
זה העניין
19/01/2017 | 21:03
17
החוויה אצל הפסיכולוג ללא ספק הייתה חוויה רעה ולא נכונה, ומדובר בפסיכולוג לא מקצועי, מקום רע. אבל אני מנצל את זה להתמכרות שלי להתפלשות.בחרא העיקר לא לחיות, כל פעם אני הולך למקומות רעים וסאדיסטים כדי שארגיש מסכן ויהיה לי תירוץ.

זאת.תקרה שאני פשוט לא יכול לעבור, לא.משנה מה אעשה, הרעיון של חיים משתק אותי. עכשיו ישבתי עם אחי במשך שעתיים, ובכל השעתיים האלה לא נעלתי את.הלסת פעם אחת. איך שהוא הלך חזרתי לנעול את.הלסתות. זה פשוט נראה חסר טעם, באמת, אני לא אצליח לשנות.את.זה.
לצפיה ב-'ו'
ו
19/01/2017 | 21:23
2
8
מגיל 11 איבדתי משהו פנימי ולא ידעתי.איך להתמודד עם.החיים.. בתקופת.הצבא עברתי תהליך עם פסיכולוג וזה הדבר היחיד שגרם לי להרגיש טוב והתקדמות אבל גם כל הזמן בא משבר... ואז כשיצאתי שוב לתל אביב לדרך.שלי.. הפסיכןלוג אוסידי הזה ישב לי בדיוק על הספק שהדרך הזאת.היא לא הנכונה.. אבל אם אני זורק את.הדרך לפח, אז אני לא יודע להתמודד עם החיים בלי זה ואני פגיע, ואיפה אני אמצא.דרך.חדשה? אני אמור לזרוק הכל.לפח ולהתחיל מחדש? אבל אני לא יכןל.לזרוק לפח כי בלי הדרך.הזו אני אבוד.. אסל.מצד שני אולי הדרך הזאת.היא לא.הדרך.. אז.איך.ומאיפה.מתחילים משהו חדש... כך.החרדה הזאת.אני לא יכול.להתמודד
לצפיה ב-'הפסיכולוג הזה הוא היסטוריה.'
הפסיכולוג הזה הוא היסטוריה.
19/01/2017 | 21:51
1
12
שים אותו מאחוריך, תנעל את הדלת וזרוק את המפתח. גמרנו. תכתוב לעצמך סדר יום ותיצמד אליו. שיגרה של עשייה תסייע לך בעניין.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני צריך !!!'
זה בדיוק מה שאני צריך !!!
19/01/2017 | 22:30
10
סדר יום, מסגרת, עשייה. אין לי מושג איך לייצר את זה. וקשה לי להיות בבית של ההורים, יותר מדי מתח. אבל גם לגור עכשיו לבד יהיה מפחיד.

אני כל כך מתחרט שפגשתי את הפסיכולוג הזה. הכל היה מושלם, הכל הרגיש כל כך נכון בתל אבב עד שפגשתי אותו, ולא היה לי הזדמנות בכלל, אאיך שפגשת אותו נכנסתי להרס עצמי, חרדות ועצבים.

זה פשוט לא יאומן כמה כאב, חרדה, פחד אני חווה אין אף אחד שיעזור, אי אפשר להכיל יותר את הפחד והכאב הזה.... אני מרגיש שעוד שנייה אני חותך את יד שמאל כי אני לא יכול להרגיש יותר את התחושות שמה
לצפיה ב-'OCD מחשבתי'
OCD מחשבתי
18/01/2017 | 22:48
25

היי,
האם יש לכם המלצה על מטפל באוסידי מחשבתי?
ללא טקסים
סובלת מאוד כבר המון שנים
תודה רבה והרבה בריאות 

לצפיה ב-'אוסידי מחשבתי'
אוסידי מחשבתי
18/01/2017 | 21:27
1
29
היי,
יש לכם המלצה על מטפל באוסידי מחשבתי?
ללא טקסים
סובלת מאוד כבר המון שנים
תודה רבה והרבה בריאות 
לצפיה ב-'תעני בבקשה בפרטי.'
תעני בבקשה בפרטי.
18/01/2017 | 22:19
17
.
לצפיה ב-'CBT התפתח מתוך מענה לחברות ביטוח ופוליטיקה'
CBT התפתח מתוך מענה לחברות ביטוח ופוליטיקה
15/01/2017 | 20:24
49
אז חזרתי לפסיכולוג הקליני הוותיק שלי. אני אוהב אותו, מכל שיחה אני יוצא תמיד מרומם ומחוזק, כיף לשוחח איתו והוא מעלה לי מאוד את הבטחון בעצמי, הוא מקצועי למופת, והוא לא מוותר לי לרגע.

בזכותו חוללתי המון שינויים בעצמי והצלחות, ובזכותו גם הצלחתי לעבור לתל אביב ולעשות עוד הרבה דברים.

יש לי OCD ללא ספק, וגם בעיות אישיות שונות. אני רואה פה אנשים שמתמודדים רק עם OCD, ואצלי זה לא המקרה, הבעיה היא יותר רחבה, אך ללא ספק ה-OCD רק מחריף את הדברים.

גם בזה הוא עזר לי המון (פעם לא הייתי מסוגל למשל ללטף בעלי חיים, והיום אני כן)

אבל התחוללו הרבה משברים מה שתמיד קטע את ההתקדמות שלי.

דיברתי עם הפסיכולוג שלי על CBT, והוא התחיל לספר לי ש-CBT זה שטויות וזה התחיל ממניע של חברות ביטוח (משהו על זה שהן רצו טיפול מהיר וזול) וככה זה גם התחיל לתפוס בפוליטיקה ובאקדמאיות.

שאני שואל על איזה שיטה הוא מטפל? הוא לא עונה לי, הוא אומר שזה לא דינאמי.

אז אני בין הפטיש לסדן, כמה שכיף וטוב לי איתו, אני לא רוצה שוב למרוח את המן על משהו שלא מתאים לי, מצד שני, שהלכתי לטיפול CBT חטפתי בומבה ומשבר. אני רוצה את הדרך שהפסיכולוג שלי לימד אותי כי היא באמת נתנה לי הרבה אבל אני רוצה גם למחוק את ה-OCD, אבל כנראה שאפשר ללכת לטיפול ל-OCD בלי שהם יתערבו לי בדרך שלמדתי עם הפסיכולוג שלי, אני לא יכול לוותר על הדרך הזאת, כי בלי הדרך שלו אני באמת אהיה כלום.

אז אני בין לבין, אני לא פונה לטיפול CBT, ואני גם לא מתמסר לחלוטין לפסיכולוג הנוכחי שלי. הוא אומר לי שאין לי כלום ושאני צריך ללכת ללמוד ולעבוד, ואני בינתיים ממשיך להסתגר חסר מעש פה בבית של ההורים שלי.

הוא אומר שיש לי הרס עצמי, וזה שהלכתי למקום ההוא לפני 3 חודשים (אני לא רוצה להזכיר את השם של המקום כי זה עושה לי הצפה רגשית של חרדה) שבכוונה הלכתי למקום ההוא לפני 3 חודשים, למקום שהוא רע ושל מסכנים כי אני מכור להרס, ולא יודע קשה לי להסכים איתו במלואה. הייתי אצלו שנתיים וחצי ברצף של תקופות אפילו של פעמיים בשבוע, זה לא מספיק? כמה זמן אני צריך להיות בטיפול? כל החיים? אולי אם הוא היה פותר לי את ה-OCD אז גם לא הייתי נופל למשברים כל פעם?
לצפיה ב-'סובל מיוחד'
סובל מיוחד
12/01/2017 | 12:50
16
117
היתי אצל פסיכאטרים .
שלושה אמרו ocd.
אחת ocd ויש סיכוי שסעת. היא לא בטוחה.
הענין שאצלי זה מתבטא ב : הרגשה שאני זה לא אני, מרגיש בעיה בזהות כאילו מסתכל במראה ולא מזהה מקבל פחד.
קולות: מדברים איתי, עלי, נגדי, בניהם, אומרים לי מה לעשות אבל רק בדבר טוב אני מקשיב להם הרוב, יכול להתלבל בהזיה של ראיה לחשוב זה בן אדם אחר.
מודע למציאות ולמצבי! אבל זה מצבים מפחידים של מחלה
3 פסיכאטרים אומרים שאין סיכוי זה שסעת ולא התחלה  של מחלה נפשית
אלאocd 
24 שעות אני מתעסק בזה!!!!
אז יש לי מספר שאלות
1- מרוב פחד, חרדה, אי טיפול בocd החמרה, התעסקות בזה, זה יכול לגרום לפתח לצד זה שסעת או מחלה נפשית לס ושלום או מocd להפוך ל מחלה נפשית?
2- אחד מהם החלטתי ללכת איתו כי הוא בכיר גדול, אמר שנגיע ל 150 לוסטרל וזהו לא בטוח נעלה מה יש מצב ש ocd כמו שלי יספיק 150?
3 אני חושב שוב שזה התחלה של מחלה נפשית חס ושלום כי כל הסימנים ניגאים כאלה!!! והם אמרו שזה לא שילוב ולא כלופ וללא התחלה אלא ocd שמתבטא אצלי בדברים האלה והם נחשבים מומחים אבל לא קראתי שיש ocd כזה מוזר...
4- במידה וזה התחלה של מחלה חס ושלום אז אסור לי לקחת תלוסטרל שלו כי זה יחריף את המחלה  אם היא סהתחלה או משהו חס וחלילה אז מה לעשות  לא לקחת? 3 אמרו ocd ועוד אחת חצי חצי והיא מפחידה אותי שאמרה

מה דעתככם ענו לי לפי סדר בבקשה רוצה להתחיל טיפול אבל לא שמעתי על ocd כזה בשום מקום ושוב זה לא שילוב ולא כלום רק ocd, לא סכיזו +ocd כמו שיש ככה המומחיפ טוענים
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
12/01/2017 | 18:47
1
59
עצם העובדה שאתה מודע לזה ומתעסק בזה יכולה אולי לרמוז שבאמת מדובר רק באו.סי.די. אתה חושש ממחלות אחרות בגלל האו.סי.די. יש לך ספקות. נסה להיות אופטימי. אל תשגע את עצמך עם כל כך הרבה רופאים. תבחר רופא אחד שנראה לך ותן לו לטפל בך.
לצפיה ב-'ocd בטוח השאלה אם גם מחלה נפשית'
ocd בטוח השאלה אם גם מחלה נפשית
12/01/2017 | 19:39
39
 זה אני ההסובל המיוחד אותו אחד שלום אני ממש ממש סובל, מתחיל לדבר עם הקולות אפילו .. אני מודע לעצמי שזה לא הגיוני שאני מדבר עם קולות והם מדברים עלי ואיתי ודברים כאלה ושאני מתבלבל בין אנשים ברחוב או יכול לשמוע דברים לא נכונים שאנשים אומרים או לחשוב שאנשים נגדי או רוצים נגדי משהו! מוזר מאוד, אני פוחד שפסיכאטרים אומרים ישר ocd כי רואים את מספר הרב שאלות שיש לי אליהם.. אבל השאלה אם זה בשילוב של התחלה אולי לקראת התקף פסיכוכי או אולי מניה דפרסיה לא ראיתי בשום מקום שזה ocd.. אמרו לא אמרו אפילו לא שילוב ולא כלום אמרו 3 ocd לגמרי רגיל שמתבטא אצלי בקולות הזיות ומחשבות וכ'. כמו שאני מרגיש שאני זה לא אני מרגיש 2 אנשים מקבל פחד מול המראה..זה לא ממש ניראהocd האחרון שסמכתי אליו הוא פסיכאטר מחוז דרום לשעבר, נתן לוסטרל אבל אמר אפילו 150 יכול לעזור , אם אני יקח ויש התחלה של מחלה נפשית חס וחלילה היא תפרץ ללגמרי הבנתי,מה עושים???איך הגיוני שאמרו לי ocd אם לא נמצא בשום מקום ocd אם תופעות כמו שלי בבקשה עזרו לי, אפילו מי שיש לו או היה לו שיתן לי מספר שלו ונדבר זה אני ההסובל המיוחד אותו אחד קראתי על שסעת ומניה דפרסיה זה מרגיש אחד מהם בטוח...
לצפיה ב-'מזדהה לגמרי!!'
מזדהה לגמרי!!
14/01/2017 | 11:20
1
39
הי.
אפעם לא הובחנתי מסיבות שונות אבל יש לי ocd. אני עושה טקסים כדי להפיג את תחושת החרדה כל החיים בערך. אך כל במצב "התפרץ" ואיבד כיוון לפני 6 שנים בערך. אני זוכרת שגם אז, בנוסף לחרדות אחרות, היו לי הרבה חרדות שקשורות בכך שאם לא אעשה בלבלה אז אני כבר לא אהיה אני .. ואני אהיה מישהי אחרת
לפני כמעט שנה, החרדה הזו באה בכל הכוח. למעשה התממשה כי ברגע שלא עשיתי טקס נכון זה שיבש לי בערך 9 חודשים בהם הרגשתי שאני זו לא אני. ובגלל שלא עשיתי את הטקס טוב, אני לא אתנהג כמו עצמי. יכול להיות שהחרדה סתמית ואני כן התנהגתי כמוני. מה שבטוח זה יכול להיות נבואה שממשת את עצמה - כשאני חושבת שאני חא מתנגת כמו עצמי. כך שתשעה חודשים אפשר לומר שבהרבה מהזמן הרגשתי את עצמי מבחוץ והסתכלתי על עצמי כמישהי אחרת. 
לצפיה ב-'זה עוד סימנים של שסעת אצלי'
זה עוד סימנים של שסעת אצלי
14/01/2017 | 23:46
19
לא מבין איך אמרו שיש לי ocd יש לי ים של הזיות קולות ודמיוניות איך הגיוני בבקשב שמישהו יעזור לי בן 22 רק התחלתי תחיים התשחררתי מהצבא.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
16/01/2017 | 23:19
11
10
לי נשמע כמו משהו אחר .. שמעת פעם על "דה פרסונליזציה/ריאליזציה ? ההפרעות הללו נמנות על ההפרעות הדיסוציאטיביות (הפרעות ניתוק) .בדר"כ אנשים שחווים מתח נפשי קיצוני מאד או פוסט טראומה חווים חוויות של ניתוק מהזהות העצמית/ניתוק מהסביבה החיצונית שנראית לא מציאותית/חלומית . אולי זה מה שאתה חווה ואתה אובססיבי לגבי התחושה ומתעסק בה המון אז היא מתחזקת . זה בסה"כ מנגנון טבעי ומיוחד לש הגוף, רק שבמקרים מסוימים הוא יוצא משליטה..

תוכל לבדוק בגוגל ..

מקווה שעזרתי. ערב טוב .
לצפיה ב-'נכון אבל יש עוד תופעות של'
נכון אבל יש עוד תופעות של
17/01/2017 | 11:33
10
11
של קולות, דברים שמזכירים מחלת נפש..
חייב שמישהו יעזור לי בפרטי וירגיע אותי אבל אף אחד לא מוכן לתת את.מספרו אני רוצה להתחיל טיפול אבל לא ראיתי  סוג של ocd כמו שלי...יכול להיות שמה שאתה מדבר אליו התפתח מהלחץ שאני לא יודע מה יש לי
עזרו לי אנשים בבקשה
לצפיה ב-'אף אחד פה לא יעזור לך'
אף אחד פה לא יעזור לך
17/01/2017 | 12:39
9
13
מדובר באנשים שנמצאים כמוך בנקודת שבר וחולשה.

גם אני מרגיש שאני במצב כבר שאין מוצא ואני סתם מבזבז את הזמן, ואין למי לפנות.
לצפיה ב-'כנס בבקשה'
כנס בבקשה
17/01/2017 | 14:08
8
11
הענין שלא מצאתי ocd כמו שלי למרות שלושה פסיכטאטרים אמרו שזה ocd ...אם אני ידע שזה באמת ocd אני ירגע ילך מספר פאלפון?שנדבר בווטצפ , גם לך יש קולות ודברים שמזכרים מחלת נפש?
לצפיה ב-'הספק הזה שלך שאולי יש לך סיכזופרניה'
הספק הזה שלך שאולי יש לך סיכזופרניה
17/01/2017 | 14:26
7
20
זה OCD קלאסי. ואם מישהו ישתף איתך פעולה עכשיו ויתחיל לדבר איתך על זה, אתה לעולם לא תתרצה ותרגע, והאובססיה "לדעת" ולהיות "בטוח" רק תגדל ותגדל.
תאמין לי, היד על ההדק של פסיכאטרים מאוד קלה שזה מגיע לאבחנה, ואם 3 פסיכאטרים לא אבחנו אצלך סכיזופרניה, אז אין לך, הספק שיש לך או יכול להתפתח לך סכיזופרניה זה ה-OCD הארור ומזה אתה סובל.

אני ממש מצטער בשבילך, אני יודע כמה זה מפחיד וכואב שאתה בלופ שכזה ואתה לבד עם כל זה.

בן כמה אתה? האם אתה במסגרת כלשהי? האם יש לך קשר טוב עם המשפחה שלך?

הפורום הזה זה לא פלטפורמה, אתה לא תקבל פה מענה, גם מה שהפורום לא כל כך פעיל כמו שאתה רואה, וגם מעט האנשים שנמצאים בו, הם גם חלשים וסובלים ובקושי יכולים לעזור לעצמם, בטח לא להכיל ולייעץ לאחר.
לצפיה ב-'כנס שוב בבקשה סוף סוף.'
כנס שוב בבקשה סוף סוף.
17/01/2017 | 15:06
6
13
סוף סוף אחד שמתייחס אלי. אני חייל משוחרר, אף אחד לא תומך בי.בזבזתי את כל המענק שלי על רופאים פרטים אני לא רוצה ללכת דרך הרופא משפחה ואז זה יהיה רשום לי בתיק.. נסיתי מלא דברים טיבעים והלך לי כל הכסף במשך 4 חודשים.
הענין פה שocd היה לי תקופה בצבא של חודשים ונעלם ועכשיו אחרי שהתחלתי את החיים זה חזר ובענק כל כך עצוב לי דווקא שאני מתחיל את החיים זה חזר ובענק?.
האם הocd יכול לחזור ווכשהוא חוזר הוא הרבה הרבה יותר חזק?ולשנות צורות?
שוב אני לא אומר שיש לי מניה דפרסיה או סכיזפורניה כי אני קראתי על זה!
אלא כל התופעות מראים לי שזה זה!
קולות! מדברים איתי אומרים מה לעשות,מדברים עלי מקללים אותי.
לפעמים אני מתבלבל בין אנשים ברחוב אבל מרגיע את עצמי שזה רק מחשבה.
לפעמים חושב על מישהו שהוא רוצה לעשות לי משהו רע
האם גם בocd יש שינוי מצבי רוח,אי שקט, כאילו עוד שניה אני מתחרפן..מרגיש שאני מאבד את עצמי!
ושוב לא ראיתי ocd כמו שלי לכן אני טוען שזה שסעת!!!!או מניה! הענין פה שלושה אמרו ocd ואחת יחידה אמר שזה ocd ואולי התחלה של שסעת.. אולי לפני התקף.
בכל מקרה טיפול אחרון שהוצא לי זה לוסטרל אבל אני מפחד שזה מחלה כי כל הסימנים מראים שזה ההתחלה של זה אין לי משהו שדומה לocd  ולא שמעתי על ocd כמו שלי
בבקשה עזרו לי ותקראו את הכול פירסמתי פעמים.
מי שיכול לתת לי מספר פאלפון נדבר בווטצפ או משהו זה יעזור אין לי תמיכה!! והזמן עובר!
לצפיה ב-'אהלן חבר יקר'
אהלן חבר יקר
17/01/2017 | 15:37
5
12
זה יהיה מאוד אחראי ממני או כל אחד אחר אם הוא יחליט אם יש לך סכיזופרניה או לא.
לדעתי אם 3 פסכיאטרים לא אבחנו את זה, אז אין לך מה לחשוש מהתפרצו, מה שאתה מתאר נשמע מאוד כ-OCD.

OCD זה סה"כ שם, אבל מקור כל הבעיות הרגשיות והפסיכולוגיות מכל מיני דברים שלא מסתדרים לנו היטב בתת מודע. ה"OCD" שלך חזר לאחר השחרור מהצבא, כי זה ביטוי לפחד שלך מהחיים ולצאת ממסגרת עוטפת כמו הצבא.
צר לי שבזבזת את הכסף שלך על טיפולים כוזבים, מי כמוני יודע את ההרגשה.

עצה שלי, אל תלך לרופאים אלא אם כן אתה רוצה לקבל טיפול חיצוני כמו תרופות להקלה בסימפטומימים, רופאים בדרך כלל בעלי ידע שטחי לטפל בנפש, גם שהגישה שלהם היא לא טיפול, אלא גישה של רפואה, להוריד סימפטומימים, ולדעתי כדי לטפל בבעיה מהשורש אתה צריך להסתכל על בנאדם כדבר יותר שלם, ולא כאבחנה.

מה היה עד הצבא? איך בא לידי ביטוי הסבל שלך?

גם לי האוסידי יושב על פחד מלחיות.

אני לפני 4 חודשים יצאתי לגור לבד בתל אביב, ופגשתי פסיכולוג אכזרי ושיפוטי ביותר שהוריד לי את כל הבטחון, ומאז הוא כל הזמן בדיאלוגים איתי, מופיע לי בראש, ומוריד אותי (זה לא באמת שאני שומע אותו) הפסיכולוג שלי אומר לי שאני סה"כ משתמש במטפל חרא שפגשתי כדי להשאר מסכן ולא להתמודד עם החיים...

לי ה-OCD התחיל בחופש הגדול בין כיתה ה' ל-ו'... כאשר הייתי רחוק מההורים...
בכיתה ו' הכל חזר להיות רגיל... ואז שטסתי עם דוד שלי להולנד שוב זה קרה...

בגדול אני מפחד לחיות... וכל פעם שאני צריך להתמודד עם החיים... אז נכנס סיפור OCD חדש...

אני כבר לא יודע איך לנצח, אני כבר בן 28 וחצי ועדיין לא חייתי או לקחתי חלק בחברה...
לצפיה ב-'הכול מראה על זה שזה מחלה'
הכול מראה על זה שזה מחלה
17/01/2017 | 15:43
4
8
כל הסימנים מראים שזה מחלה, חוץ מיזה שאני מודע למציאות ומודע לזה שאני חולה אבל זה גם עוד שניה נעלם. איך אני יתחיל טיפול אם הוא יכול להזיק.. יש לי מלא סימנים של שסעת. אני רוצה להבריא אבל לא יודע אם הטיפול נכון עבורי או לא .. והיתי כבר אצל הרבה רופאים אין טעם ללכת לעוד אחד. הציעו לי מודל למרות שזה לא פועל על סרוטנין \צפרמיל\לוסטרל.. אבל הפחד של לקחת כי זה יחמיר את המצב אם חס וחלילה יש מחלה עוצר אותי. מה לעשות?שוב אני לא אומר סתם שיש לי מחלה כי אני מפחד ממנה אלא כי כל הסימנים מראים לשם!
לצפיה ב-'אתה לא מפרט'
אתה לא מפרט
17/01/2017 | 15:48
3
11
מה היה לפני הצבא? האם שירתת שירות מלא? איך הייתה החוויה בשירות? איפה המשפחה שלך? איפה אתה גר כרגע?

3 רופאים אמרו לך שזה לא שסעת, והצורך האובססיבי שלך לקבל תשובה החלטית לספק שלך זה ביטוי ל-OCD. לכן זה לא משנה אם אני יאשר לך או לא, אתה צריך להשאר עם הספק ולעשות אצלך את הוודאות גם אם אתה לא יכול להגיע לוודאות.

אני עוד מעט יוצא מהפורום, להשתקע ולכתוב שרשורים על גבי שרשורים רק משאיר אותך מאחורה, צריך להתנתק ולהתחבר לדברים טובים. אני מציע רק למסגרת פרטית (מישהו שברושם ראשוני כבר עושה לך טוב על הלב) במערכת הציבורית די מתקמצנים ולא נותנים טיפולים איכותיים.

טיפול CBT למשל הומצא מדרישה  של חברות ביטוח וקופות חולים לקצר עלויות וזמן של טיפולים. אם יש לך משפחה תומכת (תפנה אליהם! תעזר בהם!)
צא מהפורום ותפנה למסגרת מתאימה.

ליבי איתך, באמת.

לצפיה ב-'פירוט בשבילך כנס בבקשה'
פירוט בשבילך כנס בבקשה
17/01/2017 | 15:55
2
18
1- עשיתי שירות מלא. אבל היו קשיים ומשברים,במיוחד שנפל לעדי טיל קרוב אלי, לפני הצבא היה לי ocd כמו של עכשיו .. ממש ממש חמור אבל לא כמו עכשיו עכשיו יותר חמור.
השתחררתי הלכתי לעבוד חודש , ובום זה חזר ובענק ענק ענק!
עם התופעות הבאות:חלקן לא היו דרך אגב:
1- מרגיש 2 אנשים מרגיש בעיה בזהות מין חרדה גם שאני מסתכל במראה.
2-יש קולות שמדברים איתי,עלי בניהם, נגדי,מקללים,אומרים לי מה לעשות ולפעמים מקשיב להם ולפעמים לא.
3- שינוים במצבי רוח, יכול להיות שמח שזה יעבור, ואחרי 2 דק עצוב כי אני מפנים שזה מחלה ולא הפרעה.
4-יכול לחשוב שיש מישהו שרוצה לעשות רע או שהוא נגדי אפילו במסעדה סתם ככה.
5- יכול לראות מישהו בפרצוף ולחשוב שזה מישהו אחר מין הזיה כזו.
6- יכול לראות דברים לא קיימיים למשל חתול מת לחשוב שזה שקית אבל אם אני מתקרב אני מתקן את המחשבה.
7- יכול לחשוב כאילו מדברים עלי אם יש שיחה בסלון של ההורים.
ועוד מלא דדברים שמזכירים מחלה נפשית ולא ocd לא שמעתי על ocd כמו שלי לעולם ולכן אני לא לוקח את הלוסטרל ואני עוצר את עצמי!
3 רופאים כן, אבל הייתה אחת שאמרה שזה שסעת והיא העלתה לי את החרדה!
מה לעשות רוצה לצאת מיזה?
בן 22, גר עם ההורים, אין תמיכה, לא סיפרתי לעוד אנשים חוץ מיזה, יש חברה שאמרתי לה שזה רק חרדה, לא תומכת ב 100 אחוז.. וזהו לא יודע אם זה רק ocd כי זה ניראה הרבה ייותר@

לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
17/01/2017 | 16:09
1
15
> 1- עשיתי שירות מלא. אבל היו קשיים ומשברים,במיוחד שנפל לעדי טיל קרוב אלי, לפני הצבא היה לי ocd כמו של עכשיו .. ממש ממש חמור אבל לא כמו עכשיו עכשיו יותר חמור.

הייתי בקרבי?

מתי כל זה התחיל? ומה קרה שדווקא בצבא קרתה הטבה?

> בן 22, גר עם ההורים, אין תמיכה, לא סיפרתי לעוד אנשים חוץ מיזה

איך אתה יודע שאין תמיכה? שיתפת אותם? איך הקשר ביניכם?
כדאי שתהיה בקשר עם לפחות אדם אחד שאתה מרגיש קרוב ובנוח איתו. אל תשאר עם זה לבד.

זה ממש לא אחראי ולא התפקיד שלי או של אחרים פה חוץ מרופאים לאבחן הפרעות נפשיות.
יש לך 2 אפשרויות:
1. ללכת לעוד רופא לקבל חוות דעת נוספת
2. לקחת מ-3 רופאים שכבר קיבלת מהם חוות דעת, את הרופא שאתה הכי סומך עליו מבין שלושתם וללכת אחרי מה שהוא מציע לטיפול.

אתה זקוק לשוחח עם מישהו מקצועי. ומי שיתן לך עצות באינטרנט זה מאוד מאוד לא אחראי.
לצפיה ב-'כנס שוב..'
כנס שוב..
17/01/2017 | 16:31
14
התחיל חצי שנה לפני הצבא, בצבא הייתה הטבה חלקית היתי עסוק עם הדברים של הצבא, אבל שנפל הטיל זה חזר ובענק.
אין טעם ללכת לעוד רופא.. היתי אצל 4
אבל אני רוצה לדעת מאיפה זה נובע שהם אומרים שזה ocd אם כל הסימנים מראים מחלה נפשית. ולא מצאתי ocd כמו שלי. זה מה שהורג אותי~~!! אם יבוא מישהו שיש לו כמו שלי או שיראה לי שיש ocd כמו שלי שהם אמרו דרך אגב שהוא רגיל לחלוטין לא ocd מיוחד אני ירגע. אין מי לשתף הורים שלי חולים אבא נכה, אמא כל היום עסוקה בעצמה..אין לי עם מי לפתוח את זה
לצפיה ב-'האם מישהו כאן לוקח אריפליי או אביליפיי?'
האם מישהו כאן לוקח אריפליי או אביליפיי?
14/01/2017 | 19:45
1
21
לצפיה ב-'אף אחד???'
אף אחד???
19/01/2017 | 10:07
3
לצפיה ב-'אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:}:}:}'
אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:}:}:}
14/01/2017 | 15:27
1
30
היוש אשמח למצוא אהבה וקשר זוגי ולהכיר מישהו גם עם אוסידי בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים} כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים כמו שלי!}

עליי:
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך
אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.

אני בת 30 מפ"ת

*****בבקשה הגיבו חזרה במסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר אני מאוד אשמח לכך:}:}:}
*****מי שמעוניין להיות איתי בקשר ולהכיר ולדבר אז אספר על עצמי בפרטי :}:}:}
*****בבקשה אנשים תשלחו לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי אשמח לכך מאוד:}:}:}
*****אנא בבקשה אנשים תסתכלו בהודעה הזאת שלי טוב טוב ובבקשה לשלוח לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי:}:}:}
אשמח לכך מאוד:}
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה פרטית :)'
שלחתי לך הודעה פרטית :)
16/01/2017 | 00:28
15
לצפיה ב-'עזרו לי בבקשה בנושא של סובל במיוחד קשה לי!'
עזרו לי בבקשה בנושא של סובל במיוחד קשה לי!
12/01/2017 | 19:37
2
77
מישהו יכול לתת לי אפילו מספר פאלפון שלו או משהו שיעזור לי בבקשה.. איימל משהו כל דבר! מרגיש ממש מדבר עם קולות
לצפיה ב-'היי'
היי
12/01/2017 | 21:18
1
53
גם בת דודה שלי יש לה בדיוק אותו אוסידי כמוך, היא גם שומעת קולות ולוקחת כדורים וזה עוזר לה.
לצפיה ב-'כנסי בבקשה,איזה קולות מדובר,עוד אנשים עזרו לי בבקשה!'
כנסי בבקשה,איזה קולות מדובר,עוד אנשים עזרו לי בבקשה!
13/01/2017 | 04:11
39
איזה קולות היא שומעת?אפשר את המספר פאלפון שלך לשלוח ווטצפ או שלה אני מאוד לחוץ, האם זה קולות שמדברים עליה מדברים בניהם אומרים לה מה לעשות לפעמים, האם זה מזכיר גם לה שסעת? לי אמרו זה ocd לא מעבר ולא משהו מיוחד, האם גם לה נתנו אנטי דיכאוני מה הכדור שהיא מטפלת בבקשה עזרי לי הכי טוב מספר שלך או שלה אני ישלח ווטצפ בבקשה אני מאוד לחוץ רוצה להתחיל טיפול ולהתחיל אם החיים הסבל ענק כל החברים שלי מתקדמים ואני נעצר!בשום מקום לא ראיתי שיש ocd כמו שלי זה העניין בגלל זה אני לחוץ!!! הכול מראה שסעת כל הסימנים שלי:קולות, הוזה לפעמים דברים אבל יודע שהם לא נכונים, יש לי מודעות, מרגיש שעוד שניה ההתקף פה,אולי זה שלב לפני המחלה חס ושלום וטעו וזה לא ocd מרגיש 2 אנשים במראה, מרגיש חרדה, פחד, מוזרות כאילו אני עם בעיה באישיות לא מבין מי אני לפעמים.. ועוד דברים ומחשבות נוראיות! האם כל זה ocd למרות שלא מופע שיש ocd כזה
לצפיה ב-'אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:):):)'
אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:):):)
12/01/2017 | 21:32
17
היוש אשמח למצוא אהבה וקשר זוגי ולהכיר מישהו גם עם אוסידי בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים} כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים כמו שלי!}

עליי:
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך

אני בת 30 מפ"ת

*****בבקשה אנשים תשלחו לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי אשמח לכך מאוד:}:}:}
*****אנא בבקשה אנשים תסתכלו בהודעה הזאת שלי טוב טוב ובבקשה לשלוח לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי:}:}:}
לצפיה ב-'הי .. רציתי לשתף'
הי .. רציתי לשתף
12/01/2017 | 07:39
1
60
לאחרונה מאוד קשה לי להתנייד עם אוטובוס .
גורם לי לכאבי ראש ממש מיותרים .
בנוסף עם המחשבות ומצב האובבסיסיות בראש 
אין לי הרבה ברירות .
מה ככה.מה שלומכם ?
יום טוב לכולם אמן 
לצפיה ב-'אולי יעזור לך לנסוע עם אוזניות.'
אולי יעזור לך לנסוע עם אוזניות.
12/01/2017 | 18:50
24
זה עשוי לסייע ולהסיח את הדעת.
לצפיה ב-'או סי די מחשבתי'
או סי די מחשבתי
12/01/2017 | 12:19
3
64
שלום רב אני נוטלת לוסטרל 400 מ"ג בהמלצת פרופ זוהר ואביליפיי 5מ"ג
אני סובלת מאו סי די חריף.
אני כ8 שבועות במינון של מעל 200 מ"ג .
הרגשתי בתחילת השבוע שיפור בעיקר אחה"צ וביומיים האחרונים שוב קשה
האם יש מישהו שגם לו היו ירידות ועליות ואחכ שיפור מתמיד?
לצפיה ב-'היי'
היי
12/01/2017 | 14:13
2
34
גם לי היו ירידות עד שסה הסתדר ונהיה קבוע נורמלי וקל, תני לזה זמן
לצפיה ב-'או סי די מחשבתי'
או סי די מחשבתי
12/01/2017 | 14:53
1
31
תודה על תגובתך.
לאחר כמה זמן זה היה נורמלי?
ובמה טופלת?

לצפיה ב-'היי'
היי
12/01/2017 | 17:59
25
עברתי המון כדורים. כיום אני לוקחת פאקסט ופרפנאן ואחרי כמעט חודשים זה התחיל לעבוד
לצפיה ב-'CBT או פסיכודנאמי לטיפול באובססיה לקשר עבר?'
CBT או פסיכודנאמי לטיפול באובססיה לקשר עבר?
09/01/2017 | 22:01
6
67

אני רוצה לשתף בסוגיה שקרתה לי במרפאה.

אני כבר כמה חודשים טובים חווה אובסיסיה לקשר זוגי מעמותי שהיה לי עם בחור.

הסברתי שאני סובל מדכאון. שיש לי התקפים של באסה ושל נורמל.
שאני מבין מה שנאמר אם לא נוגעים בפצע הוא מגליד טיפה. מאשר אם מדברים על האובססיה לקשר ולאקס.
ובכל זאת אני רוצה לעבור טיפול. 

אני רוצה להבין איזה טיפול אני רוצה- CBT או דינאמי.
אני לא ככ בטוח מה יתאים למצב שלי.
החרדה שלי היא שלא אמצא בנזוג בעתיד שיגרום לי הלרגיש אושר דומה.
אני קצת חרד לראות את האקס כי זה יגרום לי לגעגוע וצער.
אבל האם אלה נושאים ש CBT אפקטיבי בהם יותר?

מודה לעונים

לצפיה ב-'היו לך בעבר חרדות/מחשבות טורדניות מנושאים אחרים?'
היו לך בעבר חרדות/מחשבות טורדניות מנושאים אחרים?
09/01/2017 | 22:14
5
41
נראה לי ששילוב בין CBT לבין עקרונות דינמיים יכול לעזור כאן.
לצפיה ב-'כן, אני נוטה לחרדות. אבל להבנתי צריך להתמקד במשהו מסוים אחד?'
כן, אני נוטה לחרדות. אבל להבנתי צריך להתמקד במשהו מסוים אחד?
09/01/2017 | 22:21
4
24
בטיפולי cbt. לא?

אני צריך לבחור בין שיטות הטיפול. כי במרפאה שאני הולך אין משולב.
לצפיה ב-'לך לCBT. אין חובה שיהיה רק נושא אחד להיפך'
לך לCBT. אין חובה שיהיה רק נושא אחד להיפך
11/01/2017 | 19:22
3
31
אני לא מאמין באוסידי שהוא רק בנושא אחד. זה תמיד נמצא גם בעוד נושאים גם אם באופן לא מודע. דווקא בגלל שאמרת שאתה נוטה לחרדות עוד לפני המשבר עם הבחור, אני חושב שCBT נכון לך הרבה יותר.
לצפיה ב-'תודה, אני בהמתנה למשולב. ואם לא אז ל CBT'
תודה, אני בהמתנה למשולב. ואם לא אז ל CBT
11/01/2017 | 19:38
2
11
לצפיה ב-''
11/01/2017 | 20:48
1
9
לצפיה ב-'מעניין איך משולב באפקטביות שלו מול CBT לנטיה חרדתית'
מעניין איך משולב באפקטביות שלו מול CBT לנטיה חרדתית
11/01/2017 | 20:56
13
מעניין מה יותר אפקטיבי
לצפיה ב-'אוסידי אלים למי?תשתפו...והאם אוסידי מוגבר יותר בבוקר?'
אוסידי אלים למי?תשתפו...והאם אוסידי מוגבר יותר בבוקר?
10/01/2017 | 02:47
7
79
למי יש אוסידי אלים?מרגישה בודדה מאוד כאילו שזה רק אצלי..כרגע אני בהתקף של שבוע אוסידי ודכאון.לא ברור מה נובעה ממה.(אחרי שנתיים שהוא רדום לו.)מטופלת תרופתית.לוסטרל 150.(כרגע עליתי ל200 פלוס זיפרקסה כהרגעה) עזר מאוד יותר מהפרוזאק שהיה בהתחלה כשזה התפרץ ,אחרי הלידה,(כשקרוב לשמונה שנים הוא לא היה.רק בגיל ההתבגרות היה) אז איכשהו בנס אני לא קוטעת את חיי.ייסורי תופת.בספק על הכול בספק על זה שבכלל זה אוסידי ושאולי זה התקף פסיכוטי.נורא רוצה לשתף אוסידיסט/ית עם גוון אלים כמוני...במיוחד מישהי אחרי לידה.ברגע זה ממש אני בסדר הרבה מחשבות אבל ללא פחד ומלנכוליה.רק מציק הבעיה שזה קורה כול לילה.בקרים אני סובלת למות וערב-לילה נרגע.יש תופעה כזאת?
ומי מכיר את זיפרקסה?

לצפיה ב-'הערה'
הערה
10/01/2017 | 13:27
3
66
או סי די היא מכה רצינית ואת צריכה להתרגל לחיות עם הפחדים האלה, מנסיון אישי----אין לזה תרופה , לצערי.  ככל שתביני זאת יותר מהר , יהיה לך יותר טוב. 
לצפיה ב-'מצטערת שנכנסתי לפה ושאלתי.מאוד "מעודד" מה שאתה אומר'
מצטערת שנכנסתי לפה ושאלתי.מאוד "מעודד" מה שאתה אומר
10/01/2017 | 18:55
52
ועושה חשק לחיות-לכולנו.אני לא מאמינה בזה ולא חושבת ככה.אתה יכול לחשוב ככה אבל כשמישהו פונה לעזרה עדיף שלא תגיד ככה.זה מדכא.אוסידי לא עובר לנצח-נכון-אבל אפשר "להרדים" אותו "
ואף "להעלים" אותו לכמה שנים-וגם מנסיון!!!!!!!
לצפיה ב-'היי'
היי
10/01/2017 | 19:04
38
לי היה אוסידי אלים והצלחתי להעלים אותו. אל תקבע עובדות ותיאש אנשים.
לצפיה ב-'אתה טועה. אפשר בהחלט להפחית את הסימפטומים במידה משמעותית'
אתה טועה. אפשר בהחלט להפחית את הסימפטומים במידה משמעותית
11/01/2017 | 20:50
23
לצפיה ב-'היי גם אני סובלת מאוסידי כזה'
היי גם אני סובלת מאוסידי כזה
11/01/2017 | 13:01
1
41
אם  הבנתי למה את מתכוונת. מחשבות אלימות וכו' וגם אצלי זה התפרץ לאחר לידה. גם אצלי בדרך כלל יש הקלה בלילה . אשמח לדבר איתך. 
לצפיה ב-'וגם אני לוקחת זיפרקסה '
וגם אני לוקחת זיפרקסה
11/01/2017 | 13:05
17
לצפיה ב-'זיפרקסה '
זיפרקסה
14/01/2017 | 19:48
7
זיפרקסה תרופה שאמורה "לחזק" את פעילות הSSRI (במקרה שלך הלוסטרל). התרופה יכולה לגרום לעליה בתאבון ובמשקל וכן לעייפות/ישנוניות דבר שיכול גם לעזור לשינה, אבל גם לעייפות במהלך היום. התרופה בנוסף נחשבת למרגיעה
לצפיה ב-'רוצה אחות בלב ובנפש'
רוצה אחות בלב ובנפש
11/01/2017 | 09:27
51
שלום לכולם, אני ואחותי בנתק מוחלט והייתי רוצה מישהי שתהיה לי אחות קטנה, שתסמוך עליי, תשתף אותי בכל,שאוכל לייעץ לה, מישהי שאתמוך ואהיה לה לאוזן קשבת או מה שתצטרך, בדיוק כפי שאחיות אמיתיות צריכות להיות... זה כל כך חסר לי וזה רצון גדול שהייתי רוצה שיתממש.
אם את מזדהה והיית רוצה גם, את מוזמנת לפנות אלי במסר אישי
תודה ויום טוב

לצפיה ב-'אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:)'
אשמח ורוצה לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי פה:)
10/01/2017 | 20:27
29

עליי:

אני בת 30 מפ"ת

לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב'
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב
10/01/2017 | 08:37
19
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי ,י"ג בטבת 11 בינואר,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
   (לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה  0547-973422
לצפיה ב-'לא יודע מה לעשות עם עצמי (ocd)'
לא יודע מה לעשות עם עצמי (ocd)
09/01/2017 | 15:03
1
87
היתי אצל שלושה פסיכאטרים.
כל אחד אחד אמר משהו אחר:
היתי אצל מומחה מנהל מחוזי בדרום אחראי על כל פסיכאטרים בדרום לשעבר, בן 71 מרגיש שהוא ממש גאון!
הבעיה אצלי כבר כמה שנים לפעמים באה לפעמים נעלמת אבל מלפני חודשים זה חזר אלי ובענק בתופעות שאני לא יודע מי אני מרגיש חרדה פתאום, מרגיש קולות, סוג של הזיות וזה לא שסעת חס וחלילה אבל עדיין...ממש קשה וסבל חודשיים מאז שהשתחררתי מהצבא אני בבית!

בהתחלה רצה לתת לי ציפרלקס, אמרתי לו יקר..
שאלתי מה האופציה השניה הטובה,האם אפשר ציפרמיל? אמר לא זה לא אותה תרופה
אופציה מספר 2 אחרי ציפרקלס בקטע של תופעות לואי ויכולות לעזור עם ocd זה סרנדה (לוסטרל)

אז הסכמתי איתו, הענין שאנחנו מתחילים ב25 מ''ג, וצריכים להגיע ל150 שזה 3 כדורים!או אפילו ל200 זה 4!!
1השאלה האם 150 באמת יעזור? הבנתי זה תרופה חלשה!
2- האם נגיד לו לשנות לצפרמיל שזה 20 או גג 40 ואז זה כדור או 2 גג וזה פסיכולוגי נשמע יותר סבבה מלקחת 3-4 כדורים זה הורג אותי פסיכולוגית!
3- נתן גם קלוקנס האם לקחת? או שזה לא משהו שיעזור בבעיה, יש לי גם חרדה אבל אני לא אוהב לשלב הרבה כדורים אני חדש בענין למרות שסובל מלא זמן!
4- האם כמו שאמר יש תקופות ששנה לא יהיה תocd ופתאום זה יחזור אחרי שנה ויחזור ממש חזק?
5- האם מישהו התנסה עם ציפרמיל או לוסטרל וזה עזר לו במינונים שרשמתי למשל 150 בלי צורך להגיע ל200?
6- האם סרנדה זה כמו לוסטרל?או עדיף מקור?
7-לגבי טיפול פסיכולוגי דרך כללית: אמרו לי זה דרך כללית אבל פרטי, עם הנחה, קיים דבר כזה? אני רוצה פרטי פרטי אבל אמרו לי שגם דרך כללית עם הנחה זה פרטי ולא מגיע לתיק רופא, האם זה נכון? אני רוצה לעבוד בעבודות של אבטחה וכאלה?מה דעתכם?
7- מכירים חוץ מcbt וכדורים, שיטות טיבעיות? מיוחדות? שונות לרפואה של ocd וחרדה?
8- אמרו לי שאם יש לי חס וחלילה שסעת רדומה או מניה דפרסיה רדומה אז לוסטרל יכול לגרום ליזה כמו סוג של פריצה?בהתחלה אחד הפסיכאטרים כנראה חובבן חשב שיש לי
- התחלה של אחד מאלה מחלות הנפש שציינתי בגלל הקולות, אבל ההלכתי למומחה ואמר שאין איך אני יכול לדעת שאין רדום? כי אם יש רדום ואקח זה יפתח לי את זה הפחד! כי אחד מהם אמר שזה התחלה לצערי אבל עדין 2 מומחים אחרים אמרו שלא ואני איתם למרות שאם זה באמת ככה כדור נגד ocd יכול להזיק
9- מה עם תופעות לוואי של אחת המחלות שמעתם משהו על זה?
הocd שלי מתבטא..ה מחשבה יותר, לא הקטע של לשטוף ידיים וכאלה..
יותר עניין של קולות, מחשבות ודברים כאלה, ואל דאגה זה לא התחלה חס וחלילה שסעת כמו שחשבתי..למרות הקולות !

תודה לכם!!!! אם מישהו יכול לעזור לפרטי, להפנות לעוד מקומות אז תגידו לי רוצה להתחיל בחיים ולא להתעסק עם זה אני כבר תקוע כמה חודשים בבית
ורוצה עד יום רביעי להחליט מה לעשות עם התרופה, האם לשנות תמירשם או להשאר עם לוסטרל ולהגיע עד 150! ולגבי שאר הנשאלות בבקשה ענו לפי הידע שלכם
עזרו נא לי בבקשה, הסבל ענק!
לצפיה ב-'היי חייל ברוך הבא לפורום'
היי חייל ברוך הבא לפורום
09/01/2017 | 20:14
52
אנסה לעזור לך למרות שלרוב השאלות אין לי מידע רב.

2- האם נגיד לו לשנות לצפרמיל שזה 20 או גג 40 ואז זה כדור או 2 גג וזה פסיכולוגי נשמע יותר סבבה מלקחת 3-4 כדורים זה הורג אותי פסיכולוגית!
גם אני נוטלת כמות של כדורים והם מאוד עוזרים לי. אל תוותר בגלל שזה נשמע המון.
3- נתן גם קלוקנס האם לקחת? או שזה לא משהו שיעזור בבעיה, יש לי גם חרדה אבל אני לא אוהב לשלב הרבה כדורים אני חדש בענין למרות שסובל מלא זמן!
קלונקס טוב לחרדה שווה לנסות אבל שוב להתיעץ עם המטפל.
4- האם כמו שאמר יש תקופות ששנה לא יהיה תocd ופתאום זה יחזור אחרי שנה ויחזור ממש חזק?
אוסידי הוא כמו גלים יש רגיעה ויש החמרה אבל היא מאוד קצרה ואפשר להפטר ממנה על ידי טיפול קבוע. אבל שוב לי למשל הוא לא חזק דווקא חלש מאוד
5- האם מישהו התנסה עם ציפרמיל או לוסטרל וזה עזר לו במינונים שרשמתי למשל 150 בלי צורך להגיע ל200? לא ניסיתי
6- האם סרנדה זה כמו לוסטרל?או עדיף מקור? שוב לשאול את המטפל , אני למשל לוקחת פרוטין במקום פאקסט ויש לה אותה השפעה כמו פאקסט
7-לגבי טיפול פסיכולוגי דרך כללית: אמרו לי זה דרך כללית אבל פרטי, עם הנחה, קיים דבר כזה? אני רוצה פרטי פרטי אבל אמרו לי שגם דרך כללית עם הנחה זה פרטי ולא מגיע לתיק רופא, האם זה נכון? אני רוצה לעבוד בעבודות של אבטחה וכאלה?מה דעתכם?אתה יכול לנסות את הכללית אני ניסיתי והם מאוד עזרו לי בניגוד לפרטי ומקומות עבודה לא יכולים לראות זאת
7- מכירים חוץ מcbt וכדורים, שיטות טיבעיות? מיוחדות? שונות לרפואה של ocd וחרדה? פסיכודרמה, דמיון מודרך, ועוד הרבה פשוט לחקור ולשאול
8- אמרו לי שאם יש לי חס וחלילה שסעת רדומה או מניה דפרסיה רדומה אז לוסטרל יכול לגרום ליזה כמו סוג של פריצה?בהתחלה אחד הפסיכאטרים כנראה חובבן חשב שיש לי
- התחלה של אחד מאלה מחלות הנפש שציינתי בגלל הקולות, אבל ההלכתי למומחה ואמר שאין איך אני יכול לדעת שאין רדום? כי אם יש רדום ואקח זה יפתח לי את זה הפחד! כי אחד מהם אמר שזה התחלה לצערי אבל עדין 2 מומחים אחרים אמרו שלא ואני איתם למרות שאם זה באמת ככה כדור נגד ocd יכול להזיק
9- מה עם תופעות לוואי של אחת המחלות שמעתם משהו על זה?בקשר לשתי השאלות הנ"ל אין לי תשובה צריך להתיעץ עם המטפל

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:36
6
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'אני מת מבפנים'
אני מת מבפנים
07/01/2017 | 10:26
2
133
אני רואה עתיד שחור. אני לא יודע איך לעזור לעצמי. פשוט לא יודע, ורק מחכה שדברים יסתיימו. כל הגוף שלי בסטרס. כעסים שמציפים אותי.

פעם הייתי הולך לאשפז את עצמי בבית חולים, כי זה היה נותן לי סביבה ניטרלית ומוגנת, וסוג של מסגרת. אבל אני חושב שזה הרגל שרק הרס לי את החיים, וחוץ מזה, אני לא סומך על הפסכאטריה יותר.

להורים שלי אין לי מה לפנות.

אני הולך פעם בשבוע לפסיכולוג הישן שלי, זה השעה היחידה בשבוע שאני יוצא מהחדר, וכלום לא קורה. צריך לקרות נס כדי שמשהו יקרה.

אני לא מצליח להשתחרר מליאור כרמי, הוא רודף אותי בחלומות. העולם כבר לא נראה אותו הדבר. אני יודע שאני מתקשה לקחת אחריות, אבל אני מרגיש שהעולם והתמודדות הזאת גדולה עליי פשוט. אין דרך לנצח.
לצפיה ב-'הי הפיתום'
הי הפיתום
07/01/2017 | 23:34
75
אתה בעצמך כתבת לי מהן העילות לתביעת פסיכולוג ונראה שהמקרה שלך יכול להוות עילה לתביעה. חשבת על כך? 
בנוסף, נראה שיש לך צורך בטיפול לשיקום מהטיפול הקודם בעקבות חוויה קשה שם. אני יכולה להגיד לך שגם אני הייתי מטופלת שלו ולצד הידע והמומחיות בתחום, יש לו צד נוקשה ויהיר. גם אני עברתי חוויה קשה ממנו. 
כרגע תמקד את האנרגיה בלשקם את עצמך ולעזור לעצמך לקום מתוך הבנה שעברת חוויה קשה. אתה לא אשם בכך. תעזור לעצמך!
בהצלחה! לולי
לצפיה ב-'למה שלא תנסה לקחת לעצמך הפסקה מתישהו במהלך היום'
למה שלא תנסה לקחת לעצמך הפסקה מתישהו במהלך היום
08/01/2017 | 18:55
56
ובזמן ההפסקה הזו תכין לעצמך משהו שאתה אוהב לאכול, ותאכל אותו לאט לאט תוך כדי שבמהלך כל ההפסקה אתה אומר לעצמך שכל מה שקורה אצלי עכשיו בתוך הראש זה בסדר. אין שום טעות ואין שום בעיה וכולם יכולים לקפוץ לי, כי בהפסקה הזאת כל מה שקורה זה בסדר! זה מגיע לך החיזוק הזה.
רבע שעה או חצי שעה או יותר. תחליט אתה כמה זמן אתה רוצה לקחת. 
לצפיה ב-'חיזוק'
חיזוק
08/01/2017 | 00:57
3
87
גם אציין, כי אני לא לוקח כדורים כבר 5 חודשים! אני בן 28 והאוסידי שלי התחיל בערך בגיל 12. מגיל 20 שהוא התפרץ לחלוטין, התחלתי לקחת טיפול תרופתי והפסקתי אותו רק פעמיים למשך כמה חודשים. בכל פעם שהפסקתי, נכנסתי לדיכאון לאחר כמה חודשים. מלא מחשבות טורדניות מכול סוג והרבה מהם על עצמי, על הדימוי גוף, על הערך שלי ועוד ועוד.
הדבר שאני מרגיש שמרפא אותי, שאני הכי צריך, כמו אוויר לנשימה הוא מגע אנושי, מגע אדם. ובעיקר כמובן, מגע אינטימי. עמוק בפנים יש לי איזה חסך משוגע של זה. יש תקופות שאני מאד מתאמץ ועושה הברה בכדי להיות טוב עם בנות, להשיג סקס וקשר. אבל זה לא בטבע שלי, לא קל להיות אטרקטיבי כשאתה בחרדה כל הזמן. מזל שאני נראה טוב (כמובן שלא תמיד הבנתי זאת). ויש תקופות, קשות יותר מבחינת חרדה ואוסידי, בהם הערך העצמי שלי מאד מקשה עלי למצוא את אשר אני כמהה ואז אני יבש ממגע וקשר הרבה זמן, וזה גומר אותי!. קשה לי לקום בבוקר ולהתחיל את היום,
אין לי אוויר, אני עייף.
עם זאת, אני עובד כמדריך נעורים, אני לומד תעודת הוראה בחינוך מיוחד ומלמד בכיתה לא פשוטה לעיצוב התנהגות במסגרת התעודה, אני לומד NLP וסיימתי תואר ראשון בחינוך מיוחד. אני אדם טוב מאד שלא מקרין את החרדה החוצה ברוב הזמן וחולם לטפל באנשים עם הפרעה טורדנית כפייתית בעזרת CBT , NLP וטיפול אנרגתי.
אבל מעל הכול, אני רוצה לאהוב ולהיות נאהב וליצור

שהיה לכולנו שמחת הלב ואהבה עצמית! שהיא התרופה מספר אחת לדעתי להכול
לילה טוב שוב
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
08/01/2017 | 09:36
39
כל הכבוד. נראה שאתה נלחם ולא מוותר למרות כל הקשיים. אתה ללא ספק בדרך הנכונה ואתה תצליח.
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
08/01/2017 | 15:07
34
כמה טוב לשמוע דברים כאלו.
לצפיה ב-'כל הכבוד! ומסכים ביותר עם המשפט האחרון שלך'
כל הכבוד! ומסכים ביותר עם המשפט האחרון שלך
08/01/2017 | 18:51
23

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה