לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1095110,951 עוקבים אודות עסקים

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'תגידו, אין כאן בפורום מישהו אחד , צדיק אחד שיכול לחוות דעה '
תגידו, אין כאן בפורום מישהו אחד , צדיק אחד שיכול לחוות דעה
16/07/2018 | 20:02
2
30
מתוך נסיון שלו על הנושא של גרייה מגנטית עמוקה ?  פשוט מעניין אותי כל הנושא הזה. אני יודע משיטוטים שהיה כאן מישהו בשם דן1991 שכתב מאוד חיובי על הנושא   אבל לא הצלחתי להבין אם זה טוב , מחזיק מעמד לזמן ארוך ,ואולי זה סתם חירטוט ועדיין בגדר גישוש ועדיין אין  מסקנה לגבי הנושא.

לצפיה ב-'בדיוק היום חיפשתי על זה'
בדיוק היום חיפשתי על זה
16/07/2018 | 20:11
23
ראיתי כל מיני כתבות שה-ocd עדיין במחקר...אבל גם אני אשמח לשמוע חוות דעת ממטופלים.
לצפיה ב-'שמירת הברית מועילה לבריאות הנפש.'
שמירת הברית מועילה לבריאות הנפש.
16/07/2018 | 22:31
27
שמירת הברית מועילה לבריאות הנפש.

לצפיה ב-'מהם 3 השלבים בטיפול בהפרעה כפייתית טורדנית (OCD)'
מהם 3 השלבים בטיפול בהפרעה כפייתית טורדנית (OCD)
16/07/2018 | 14:02
35
ב"ה

חברים, תהנו...
לצפיה ב-'Ocd חמור'
Ocd חמור
13/07/2018 | 04:00
3
102
שלום זאת פעם ראשונה שלי פה. אני בן 28. סובל מאוד ובקושי מתפקד עם המון טקסים(פחד מזיהומים). ניסיתי אנפרניל, פרוזק, ויפאקס, סרוקסט כולם במינון המקסימלי... ועכשיו אני ציפרלקס 40. גם זה לא עוזר. מה נשאר לי כבר? לוסטרל? פבוקסיל? מה עם זה לא יעזור? אני פשוט מיואש. תודה.
לצפיה ב-'אתה נמצא בטיפול כלשהו?'
אתה נמצא בטיפול כלשהו?
13/07/2018 | 07:07
60
בנוסף במקום להחליף תרופות כל פעם ,אולי כדאי להחליף פסיכיאטר .
יש בלי סוף שילובים בין תרופות שיקלו עליך .
לצפיה ב-'היי בן'
היי בן
14/07/2018 | 10:48
38
קודם כל ברוך הבא לפורום.
אני בהחלט מסכימה עם ג'קו, יש כל כך הרבה שילובי כדרוים וכול כך הרבה כדורים חדשים שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם.
אני מציעה באמת להתיעץ עם הפסיכיאטר שוב על כך, ואם אין מה לעשות לקבל פשוט מה שנקרא חוות דעת שניה ממישהו אחר.
בנוסף אני ממליצה על טיפול בנוסף לכדורים.
ויש המון סוגים שמתאימים לכל בן אדם.
משיחות עם פסיכולוג, עד סיביטי (שכן גם אני עשיתי אותו נגד זיהומים), מיינדפלס(מקווה שאני כותבת נכון עימכם הסליחה), NLP, פסיכודרמה, טיפול בתת מודע, התנדבות במקום נקי מבחינתך (מאוד אבל מאוד עוזר ומקל על האוסידי כמה שזה נשמע מופרך אני אומרת זאת מנסיון אישי), והרשימה עוד ארוכה.
כי בנוסף לאפקט שנותן הכדור אתה צריך גם להעסיק את המוח בדברים אחרים, וגם לטפל בנפש.
בהצלחה ושתף מה קורה
לצפיה ב-'כמה טיפים'
כמה טיפים
15/07/2018 | 23:22
28
קודם כל מהצד התרופתי-
רצוי רופא טוב שמבין בתחום שיבדוק את ההסטוריה התרופתית שלך. למשל שיבדוק אם באמת קיבלת את המינון המקסימלי בתרופות שציינת ואם כן אז לכמה זמן. למשל, קראתי בעבר על מחקר שנתנו בו תרופה ולאחר 6 חודשים למשל היה בממוצע שיפור יותר גדול אצל המטופלים מאשר אחרי 3 חודשים. ממה שידוע לי המינונים המקסימליים בתרופות שנטלת הם פרוזק 80 מג, ויאפקס 375 מג, סרוקסט 80 מג, אנפרניל 300 מג, ציפרלקס 40 מג.
בנוסף, יש אסטרטגיה שלעתים נותנים מעל המינון המקסימלי ולפי הבנתי יש עם זה הצלחה מסויימת (פרט לאנפרניל שהוא יותר בעייתי במינון גבוה יותר, למרות ששמעתי על מטופל שקיבל 350 או 375 מג ליום).
לעתים תוספת של תרופה אנטי פסיכוטית למשל גורם לשיפור. האם קיבלת תרופה כזאת?
לעתים משלבים אנפרניל עם SSRI (למשל SSRI במינון יחסית גבוה עם אנפרניל במינון יחסית נמוך), ועוד חידושים כאלה ואחרים.

לגבי טיפול לא תרופתי יש טיפול קוגניטיבי-התנהגותי ויש גם גירוי מגנטי.
פרט לכך, ממליצים על סדר יום עמוס ומסגרת קבועה ומחייבת כמו עבודה/לימודים כדי שלא יהיה לך הרבה זמן חופשי לעסוק בטקסים
לצפיה ב-'קצת פסיכולוגיה לשבוע'
קצת פסיכולוגיה לשבוע
15/07/2018 | 12:39
3
47

ארווין יאלום
היה מדבר עם המטופלים על חרטות ובדק עם אנשים מה החרטות שלהם ואז שואל אותם "אם נפגש שנה מעכשיו, מה צריך לקרות כדי שתחייה חיים נטולי חרטה?"
הוא מדבר על הפער בחוויה שהיא אחת הדאגות המרכזיות. הוא גילה שהדברים שהעסיקו אותו שונים מהדברים שהעסיקו את המטופלת. הוא מבין שהוא היה מרוכז בעצמו.
הוא תופס את האדם כמכיל דחפים וכוחות שחלקם מודעים וחלקם לא. פה ההבדל מגישות אחרות הוא בתכנים של אותם קונפליקטים. יאלום מחליף את הפחד בקונפליקט שמורכב מארבע דאגות בסיסיות; יש ארבעה דברים שמעוררים חרדה גדולה שמולם יש לאדם מנגנוני הגנה שונים – מוות, חופש, בידוד וחוסר משמעות. התכנים נמצאים בלא מודע ומעוררים חרדה ומכאן תהליכים דינאמיים של הדחקה, האדם עושה הכל בשביל לא לבוא במגע עם התכנים הלא נעימים הללו.
הפחתת החרדה תיעשה באמצעות מנגנוני הגנה שגורמים לנו להתרחק מחיפוש אותנטי של משמעות. זה מה שמרחיק את האדם מהתמודדות עם הקיום.
בטיפול ננסה להעלות את הדאגות למודע ולהתמודד עמן.
ארבע דאגות קיומיות:
1. מוות: המוות הוא וודאי וזאת עובדה בסיסית שאנחנו מודעים אליה מגיל צעיר. הגנות מול הוודאות של המוות – ייחוד אישי (תחושה שכולם ימותו חוץ ממני, אני אתעלה על זה. דוג': עישון, נותן לך תחושה של הרחקה שאני לא אמות), הישגיות יתר, הרואיזם כפייתי (מחבל מתאבד), התנהגות מינית כפייתית (מאבד את עצמך במשהו אינסופי ומשכיח את המחשבות על מוות), אמונה במציל אולטימטיבי (גישה קצת יותר סקפטית, מישהו יציל אותי מהמוות).
2. חופש: יש מתח בין גורל לבין חופש בחירה. לא כולנו נולדים לאותו היקום. מצד אחד אנחנו נולדים ליקום עם מציאות מסוימת ומצד שני יש לנו אחריות על הבחירות שאנחנו מקבלים בתוך היקום הזה. כך שיש לחופש הזה משמעות מפחידה, כי זה אומר שיש אחריות להשלכות של הבחירות שלנו ואנחנו עשויים לשלם מחיר כבד על הטעות שלנו וגם להתמודד עם זה שאני אחראי על הטעות הזאת. יש שני מנגנוני הגנה: (1) קומפולסיביות – להקיף את עצמך בחוקים וכללים מה שיוצר תחושה שזאת לא האחריות שלי, אלא של חוקים ומסגרת מסוימים. כמו המושג של relationship OCD. עולם של אינסוף אפשרויות יוצר אינסוף דילמות ומצוקה גדולה סביב זה. אובססיה לבני זוג גם יוצרת מצוקה – האם אני באמת אוהב אותה? כמה אני אוהב אותה ? האם זה הכי טוב שאני יכול לקבל ? זה איזשהו ניסיון ליצור מערכת של חוקים ולבדוק האם זה הכי טוב שיש. רואים את זה גם בבחירות מקצועיות – מה אני אהיה? מה הדרך הנכונה להגשים את עצמי? יש אנשים שמנסים כל פעם משהו חדש ותוהים אם הוא הכי טוב ומתחילים שוב. (2) התקת אחריות: לאחרים, כלומר, מפחיתה מהאחריות שלי. כמו בסרט הנחשול. כשמישהו בעל סמכות כביכול מחליט בשבילי, אני בפחות קונפליקט סביב הסיכון והחשש מההשלכות.
3. בידוד: יש מרחק בלתי ניתן לגישור בינינו לבין אנשים אחרים. אנחנו נכנסים ויוצאים מהקיום לבד ואנחנו חיים לבד, גם אם אנחנו חולקים את החיים שלנו עם אחרים, יש בדידות קיומית שאותה אנחנו לא חולקים עם אחרים. יש קונפליקט בין הרצון להיות במגע וחלק ממשהו גדול ומשמעותי לבין ההכרה בבדידות שלנו, ננסה לפתור את זה דרך היצמדות לקצה אחד. מנגנוני הגנה: (1) לאבד עצמך ביחסים: לא משנה איך אני מרגיש כל עוד בן הזוג שלי אוהב אותי, אני אמחק את הרצונות שלי כדי להיות חלק ממשהו יותר גדול. (2) מיניות קומפולסיבית: דרך להתחבר למישהו אחר. (3) הכחשה של הצורך באדם אחר: אני מסתדר עם עצמי ולא צריך אף אחד. (4) מערכות יחסים של D/B (מושג של מאסלו) – D-Deficiency, B-Being. מהם הסוגים של מערכות היחסים שאנחנו נוטים ליצור. B-LOVE הכרה באינטר-סובייקטיביות אחד של השני, יש אדם אחר שהוא שלם מולי ואנחנו חולקים משהו יחד. זה לעומת D-love – מתבסס על חסך. בורחים מהדאגות הקיומית לתוך היחסים, לא באמת מכירים את הצד השני. זוהי מערכת יחסים הנובעת מהצורך החסר, בני הזוג נמצאים במערכת יחסים בה כל אחד מספק את הצורך השני. חיים של אובייקט בין אובייקטים, אני משתמש באחרים כדי להפחית את חרדת המוות שלי ואת הבדידות שלי. בעצם אם אני יכולה בעצמי לשאת את החרדה הזאת, אני יכולה להכיר בזה שגם הבן אדם מולי הוא סובייקט ולא חפץ שאשתמש בו לצרכיי (B). מערכת יחסים D היא לא בוגרת.
4. חוסר משמעות: אם אנחנו מתים בסוף אנחנו חייבים לבנות את העולם שלנו גם אם אנחנו לבדנו ביקום. זה עיסוק בודד כי כל אחד צריך למצוא את המשמעות לעצמו. והאם המשמעות הזאת מספיקה להחזיק אותי חיים שלמים. מציאת משמעות זה משהו אמורפי ויש גישות שונות איך לעשות זאת:
- קירקגרד (מחוייבות): מציאת משהו חשוב ולדבוק בו. המחויבות הזאת היא בדר"כ בעלת הקשר דתי.
- סארטר (פרויקט חיים): משהו להקדיש לו את החיים.
- יאלום (לחיות בתוך החיים): מציאת משמעות פחות דרמטית, נגישות לחיים. לעשות דברים שחשובים לך בחיי היומיום, עם מי מבלים את הזמן, מה אומרים לאנשים שחשובים לך. לבחון את סדר היום של האדם זה איזשהו מפתח לבחירות שלו.
הדאגות האלה נמצאות בלא מודע, מפעילות חרדה ומכאן תהליכים דינאמיים של הדחקה.
יותר קשר להיפרד מבן זוג כאשר מערכת היחסים לא טובה, כיוון שיש קונפליקטים ועניינים לא פתורים שגוררים חרטה. ההסבר האקזיסטנציאליסטי הוא שיותר קל לנו לשחרר מערכת יחסים טובה.

לצפיה ב-'ואו אל אהבתי!'
ואו אל אהבתי!
15/07/2018 | 13:14
2
25
במיוחד הדגש על שדברים אחרים שולטים בגורל או בבחירות שלך, וזה כיבכול אמור להוריד מהאדם לקחת על עצמו אחריות ונותן לו את החופש שהוא לא יצטרך בטעות "לטעות" במשהו.
יפה מאוד!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/07/2018 | 16:32
1
19
חשבתי שזה יהיה מתאים, אנחנו עושים טקסים וזה ובעצם משליכים את האחריות על הטקסים. או שאנחנו עושים טקסים על מנת לא לחשוב על משהו ונמנעים מלבוא באומץ איתו.
אכן חשבתי שזה משהו שיכול להתאים, אני מאוד מאמין בללמוד את ההפרעה, ללמוד את האוייב שלך. חחח
לצפיה ב-'לגמרי מסכימה איתך!'
לגמרי מסכימה איתך!
15/07/2018 | 17:49
14
גם כשאני התחלתי ללמוד מה זה אוסידי, ישר חקרתי בנושא וגם היום!
ואהבתי "ללמוד את האויב שלך":) תמשיך לשתף פניני חוכמה כאלו בפורום!
לצפיה ב-'אוסידי'
אוסידי
13/07/2018 | 11:08
3
108
היי
מאז שאני זוכרת את עצמי אמא שלי תמיד הייתה מקפידה על סדר וניקיון. בשנים האחרונות זה החמיר יותר ויותר עד כדי כך שאני מוותרת על הרבה דברים כדי שתהיה רגועה ולהמנע מעימותים. אין לי חופש של ממש. מה אפשר לעשות? היא לא מוכנה לקבל טיפול ולי קשה לעזוב את הבית. (היא תלוייה בי בהרבה דברים) 
לצפיה ב-'היי אנונימית יקירה'
היי אנונימית יקירה
14/07/2018 | 10:56
2
34
מבינה אותך מאוד גם מהצד של מי שעוזר למישהו עם אוסידי, וגם למי שסובל מהאוסידי ומרגיש נתמך באחרים.
אני מבינה שאמא לא רוצה טיפול, אבל חיבים למצוא פיתרון בלהראות לה שיש לה בעיה.
אני אתן לך דוגמא.
אני סובלת מאוסידי מגיל צעיר מאוד, ובזמנו לא ידעו מה זה כי זה לא היה מפורסם כמו עכשיו.
דודה שלי ועוד מישהי במשפחה שלי, חשבו פשוט שאני די מטורפת ועושה דווקא.
אחת השיטות ש"הוכחתי" להם שאינני משוגעת או עושה דווקא, היתה להראות להם מחקרים וכתבות מהאינטרנט שיש דבר כזה אוסידי.
ואז הם קיבלו את זה, והיום אני מדברת עם דודה שלי חופשי על זה מספרת לה על נגזרות שונות של אוסידי, והיא מאוד מתחשבת בי.
האם יש דרך בה אימך תוכל לקבל את ההוכחה שהיא סובלת מאוסידי ולקבל אותה?
הכוונה יש כאלו שזקוקים לאישור ממחקרים או כתבות, יש כאלו שחבר קרוב יגיד להם וזה מספיק, ויש כאלו שזקוקים לשמוע זאת מרופא (כאילו בעל סמכות מיקצועית).
נסי לשתף אותנו מה לדעתך יעזור לאימך לקבל את העובדה הזאת.
ברגע שאימך תעכל שהיא אכן סובלת מבעיה, הדרך לפיתרון תהיה קלה.
זה כמו בן אדם שכל הזמן אומר, אין לי סכרת, אני יכול לאכול מלא מתוקים, עד שהוא שומע מרופא שהוא סובל מסכרת ורק אז מתחיל לדאוג לעצמו ולקחת כדורים וכדומה.
ברגע שאימך תקבל את העובדה שיש לה בעיה, היא כבר תרצה את הפיתרון לבעיה.
ואז השמיים הם הגבול, מטיפול פסיכיאטרי של כדורים או פסיכולוגי או שילוב, ועוד המון דרכים לטיפול.
אפשר אפילו בעתיד להשיג לה עוזרת, שתסדר את הבית לפי הוראותיה, ותתן לך יותר זמן מחוץ לבית, עש שאימך תתרגל לעובדה שאת יוצאת וכמעט לא בבית ותוכל לגור לבד בהתחלה בעזרת העוזרת ואז לאט לאט לבד (או שתרצה להמשיך עם העוזרת).
בהצלחה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/07/2018 | 10:19
1
21
אמא שלי מבינה את הבעייתיות במצב שלה, אולם מסרבת לתרופות. היא אובחנה לפני שנים רבות ומאז המצב התדרדר. היא נגד תרופות (מכל סוג שהוא) אולם לפעמים טוענת שזה מעייף ומתיש אותה כל הניקיון והטקסים הכרוכים בכך.
האם יש כתובת אליה אוכל לפנות לצורך ייעוץ כיצד להתמודד?
תודה.
לצפיה ב-'היי'
היי
15/07/2018 | 10:52
16
אני לא יודעת בוודאות לאיזה מקום ספציפי לשלוח אותה חוץ מאולי 3 אופציות.
1. עובדת סוציאלית שתסביר לה את המצב ותיעץ בכל מה שקשור.
2.רופא המשפחה שגם יכול לעזור.
3.מרפאת היבטים אשר מטפלים בסיביטי בכל מיני סוגים של בעיות.(לחפש בגוגל מרפאת היבטים).
לצפיה ב-'אמיתי או לא?'
אמיתי או לא?
10/07/2018 | 16:24
8
106
היי לכולם,
אני מטופלת בCBT אצל פסיכןלוג מדהים.
סובלת מאוסידי שמתבטא בפחד שמה הרגתי מישהו בעבר.
אחד ממשימות הפסיכולוג שאנחנו עובדים עליו בטיפול,זה לא לעצור את המחשבות,לתת להם לבוא. גם אם זה הכי מפחיד בעולם.
אז אתמול בלילה באמת נתתי להם להמשך, עד למצב שזה הגיע למחשבה מסויימת,או 'זיכרון', לפחות זה הרגיש כמו זיכרון של משהו נורא, אבל אני לא באמת זכרתי את זה בעבר.
האם זה זיכרון אמיתי? או "זיכרון שווא' כמו שקראתי בהרבה אתרים? ואם זה זיכרון שווא,אז למה הרגשתי שבאמת נזכרתי במשהו? קרה למישהו?
לצפיה ב-'אולי מגלגול קודם.. '
אולי מגלגול קודם..
10/07/2018 | 22:08
1
62
יש כאלה שמאמינים בזה..
מי הפסיכולוג שאת הולכת אליו?
תודה, אוס
לצפיה ב-'מעדיפה שלא למסור פרטים'
מעדיפה שלא למסור פרטים
11/07/2018 | 14:20
53
מעדיפה לא למסור שם שם מטפל...תודה!! על התגובה
לצפיה ב-'היי'
היי
11/07/2018 | 14:10
1
49
זה לא באמת זיכרון אמיתי. אמרת זאת בעצמך, שאת לא באמת זוכרת את זה.
גם עוד דרך שתרגיע אותך לגבי הפחד שפגעת במישהו, זה להבין שאם חס וחלילה באמת זה היה קורה, היית זוכרת את זה כל כך טוב , דבר שכזה לא שוכחים.
להיפך זה רק מבטא כמה את לא רוצה לפגוע באחרים, לכן את מבועתת מזה ומנסה לחפש ממש כמו מחט בערימת שחט שאולי בטעות פגעת. אבל זה לא אל תדאגי.
לצפיה ב-'ממש תודה לך '
ממש תודה לך
11/07/2018 | 14:19
29
אכן הצלחת להרגיע אותי:)
לצפיה ב-'היי '
היי
12/07/2018 | 10:06
39
עצם זה שאת שואלת אם זה זכרון אמיתי זה חלק מהבדיקות והאישורים שאנשים עם אוסידי מחפשים  
את בעקרון אמורה לחיות עם הספק, זה חלק מהטיפול.. כמה שזה קשה  
לצפיה ב-'לא אמיתי'
לא אמיתי
14/07/2018 | 08:39
2
22
לא אמיתי בכלל. זה הכל חארטות של האוסידי שמנסה לבלבל לך ת'שכל ולגרום לך לחשוב שזה אמיתי. אל תבקשי פה אישורים מאנשים בשביל להרגיע את החרדה שלך, זה רק יאכיל ויחזק אותו יותר.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
14/07/2018 | 12:40
1
15
הפסיכולוג אמר לי אותו הדבר
לא מצליחה להפסיק לחפש אישורים ותמיכה
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
14/07/2018 | 19:36
17
כמה שאת מרגישה לחץ ופחד שמא יקרה משהו אם לא תבקשי/תחפשי אישור, אל תכנעי ותדעי שזה זמני ויחלוף וזה הניצחון שלך.
לצפיה ב-'מפגש קבוצה ביום חמישי הקרוב 12.7'
מפגש קבוצה ביום חמישי הקרוב 12.7
10/07/2018 | 22:16
43
שלום לכולם.
אנו מחדשים את פעילות הקבוצה.
מפגש תמיכה למתמודדים עם אוסידי ושאר ירקות
יתקיים ביום חמישי הקרוב ברחוב אליעזר קפלן 6 בתל אביב, קומה 4.
המפגש יתחיל בשעה 20:00 ויסתיים ב- 22:30.
עלות המפגש 20 ש"ח לכיסוי הוצאות.
להתראות, הצוות המארגן.

לצפיה ב-'משתף אותכם ב...'
משתף אותכם ב...
06/07/2018 | 19:03
3
97
יש לי משו הזוי קצת ..כל פרק זמן קצר מאוד המחשב יש איתו  בעיות .
וצריך לקרוא או לדבר עם הטכנאי שלי .
האם זה גם קורה לכם ?
העניין הזה משגע אותי כי קשה לי לשלוט עז .
שבת שלום לכולם 
לצפיה ב-'היי קליבר'
היי קליבר
07/07/2018 | 18:24
2
45
כשאתה מרגיש לא טוב, כל דבר קטן יכול להכעיס.
במיוחד מחשב שכל הזמן מתקלקל, מבינה מנסיון חחחח.
פשוט לדבר עם הטכנאי ולבקש עצה לזמן ארוך יותר.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם'
שבוע טוב לכולם
08/07/2018 | 00:27
1
41
תודה לך  .
שבוע טוב לכולנו .
רציתי לשתף שמיכיון שעליי לקום מחר בבוקר מוקדם 
הולך לישון  אצל הוריי  היקרים 
שיעירו אותי  . כי קצת קשה לי לבד לקום בכוחות עצמי .
שמחתי ואשמח לשתף .
לצפיה ב-'היי DOCTOR W H O שלחתי לך מסר '
היי DOCTOR W H O שלחתי לך מסר
10/07/2018 | 22:10
26
תודה
לצפיה ב-'התייעצות לגבי יוזמה עליה חשבתי...'
התייעצות לגבי יוזמה עליה חשבתי...
06/07/2018 | 01:02
2
100
שלום לכולם,
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי יוזמה עליה אני חושב בזמן האחרון.

ראשית לכל, מספר מילים על עצמי. בן 49, אב למשפחה ברוכת ילדים ומורה בתיכון. לצערי אני סובל מכפייתיות מגוונת מגיל 17 ועד עתה.

במשך שנות ההתמודדות הרבות, ניסיתי לסייע כמיטב יכולתי לאחים לצרה: תלמידים, שכנים ואנשים חולפים שזיהיתי שכפי הנראה הם סובלים מכפייתיות. אינני מתיימר לטפל בבעיה. אני משתדל לנסות להניע את הסובלים בבעיה (או את הוריהם) ללכת לטיפול, לכוון אותם לטיפול מתאים ולשתף אותם מניסיוני. למדתי שהדרך המועילה ביותר, היא לספר קודם כל על עצמי כמי שסובל מהבעיה ועל ידי כך ליצור גשר ולהבקיע את חומות החשש , אי האמון וחוסר המודעות.

ועכשיו לפואנטה... בחודשים האחרונים נחשפתי בסביבתי הקרובה (כמורה וכשכן) לשלושה מקרים של מצבי הסתגרות כתוצאה מכפייתיות קשה. באחד מהמקרים מדובר על הסתגרות שנמשכת שלוש שנים, מתוכן שנתיים וחצי של אי יציאה אף לחצר הבית. במקרים אלו נחשפתי לפניהם ככפייתי וב"ה לאחר מספר מפגשים הם הסכימו להתחיל בטיפול אצל מטפלים שונים. מצב ההסתגרות לא זר לי, גם אני חוויתי אותו בעבר לתקופה של כחצי שנה.
איני יודע אם נערך מחקר בארץ, אך אני מאמין שאלפי אנשים הסובלים מכפייתיות או מהפרעות נפשיות אחרות נמצאים במצבי הסתגרות. פעמים רבות ההורים/המכרים אינם יודעים לזהות את ההפרעה, אינם יודעים מהו הטיפול הרצוי ולמי לפנות.
הרעיון המעסיק אותי בחודשים האחרונים הוא כיצד ניתן ליצור פרוייקט ארצי של מתנדבים הסובלים / סבלו בעבר מכפייתות ודומותיה, אשר יגיעו לבתיהם של המסתגרים (או יצרו קשר בדרך אחרת) , יחלקו איתם מנסיונם וינסו להניע כניסה לתהליך טיפולי (לא לטפל בעצמם). אני מאמין, שאין כבעלי הנסיון להיות אלו שיצליחו לסייע במאבק הארוך אל החרות או לכל הפחות לשיפור איכות החיים וליציאה ממצב ההסתגרות.

מעוניין מאד לשמוע את דעתכם. האם זו יוזמה ראויה? כיצד ניתן ליישמה?

תודה רבה!

לצפיה ב-'היי יעקב'
היי יעקב
06/07/2018 | 15:36
1
68
קודם כל ואו! וכל הכבוד!
לגמרי ראוי להערצה.
אני התחלתי לנהל את הפורום בדיוק מאותה סיבה כמוך.
בקשר למה שאתה מספר לי , יש מסגרת עבודה (כן ממש עבודה, אבל לא יודעת איך זמנים וכדומה), או התנדבות שממש לוקחים אנשים אשר חוו דברים כמו דיכאון,אוסידי וכדומה, ונותנים להם כלים לתת יעוץ לאנשים אחרים על סמך מה שעברו והידע שלהם בגלל זה, בדיוק בגלל מה שציינת, "שאין חכם כבעל הניסיון".
זה ניקרא "צרכנים נותני שירות" ואני מציעה לך לברר על זה.
ושוב כל הכבוד:)
לצפיה ב-'אברר. תודה רבה!'
אברר. תודה רבה!
08/07/2018 | 17:40
20
לצפיה ב-'מיינדפולנס '
מיינדפולנס
05/07/2018 | 11:05
79
מישהו יכול להמליץ על מקום טוב שמעבירים בו מיינדפולנס?  
לצפיה ב-'המלצה על מטפל ל - ROCD במרכז'
המלצה על מטפל ל - ROCD במרכז
01/07/2018 | 16:10
1
84
מחפש המלצה למטפל/ת טוב ב - ROCD (טורדנות כפייתית ביחסים זוגיים) במרכז.

המון תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'דר דני דרבי מוכר כמומחה ל ROCD, אבל אין לי היכרות אישית איתו'
דר דני דרבי מוכר כמומחה ל ROCD, אבל אין לי היכרות אישית איתו
03/07/2018 | 11:01
30
לצפיה ב-'קבוצת תמיכה חינמית בחיפה'
קבוצת תמיכה חינמית בחיפה
01/07/2018 | 11:25
75
בוקר טוב,

אני חדשה כאן ושמחה להצטרף! 

אני סובלת מocd כבר שנים.

מחפשת שנים קבוצת תמיכה בחיפה ולא מוצאת ולכן חשבתי להציע משהו:

מה דעתכם שנארגן קבוצת תמיכה חינמית בחיפה, לכל המעוניין, נתאם בינינו, ניפגש, נשתף ונתמוך האחד בשני?

אשמח לתגובות והצעות

יום נפלא

לצפיה ב-'קבוצת תמיכה השבוע'
קבוצת תמיכה השבוע
30/06/2018 | 19:44
1
76
שלום, בעבר התעניינתי לגבי קבוצת תמיכה אך הפגישה שנקבעה היתה ליום חמישי בתשע ואז עבדתי ערב ולא יכלתי להגיעה.
מכיוון שהשבוע אני לא עובדת יום חמישי אשמח לנסות להשתתף בפגישה אחת.
אשמח לקבל פרטים אם מתקיימת כזאת השבוע?
לצפיה ב-'היי רותם'
היי רותם
01/07/2018 | 07:05
55
בדרך כלל לפני מפגש יש הודעה יום-יומיים או באותו יום בפורום.
אינני יודעת אם מתקייפ מפגש השבוע.
לצפיה ב-'האם אני אוגרן ? או בקטנה...'
האם אני אוגרן ? או בקטנה...
29/06/2018 | 00:56
3
73
חש מבולבל  מאוד מכל המוצרים והחפצים שייש לי בדירה .
אני רוצה להיות ולהרגיש נקי מאוד ומסודר .
מתבטא באוסף ענק של ניירת מכל מיני תחומים ותאריכים 
ומכתבים. וכל הזמן אני מוצא את עצמי מתייק .
עובד עם המטפל שלי על ב "" לזרוק""  ולהתפטר מהם 
וזה יעשה לי טוב אך איני ככ מבין זאת .
תודה 
לצפיה ב-'היי קליבר'
היי קליבר
29/06/2018 | 19:25
2
38
אכן חלק מאוסידי אצל אחרים היא אגרנות.
אני מבינה מה אתה מרגיש.
אתה חש שכל חתיכה מהניירת חשובה או מלאה בזיכרונות.
אבל מנסיון תאמין לי המטפל שלך צודק, אתה תרגיש כל כך משוחרר כשתעיף את הניירת ואתה תראה כמה היא לא היתה חשובה.
לצפיה ב-'הי כהנא !!'
הי כהנא !!
30/06/2018 | 23:27
1
31
ראשית אשאל לשלומך ..
באמת אני ירגיש יותר משוחרר? 
איך זה התבטא ? 
נכון מאוד שכל פיסת  נייר > מכתב > מסמך זה או אחר נחשב 
עבורי  כמאוד חשוב .
וכי גם בראש אהיה יותר משוחרר ?
יש לי עוד דברים נוסטלגיים כמו קלטות שהקליטו 
אותי בעבר ועוד נייר  2 וכ"S 
שאני מרגיש כמו פיספוס ענקי .
שבוע טוב  
ותודה רבה לך .
לצפיה ב-'היי קליבר'
היי קליבר
01/07/2018 | 07:03
28
אם זה משהו מאוד חשוב וסנטימנטלי שאתה ממש רוצה לשמור, תשמור אותו.
אבל אם זה לא משהו ממש כזה אתה בהחלט תרגיש משוחרר גם בלב וגם בראש.
ממש תחושה נקיה ומשוחררת.
לצפיה ב-'תשובתיו של פסיכולוג הפורום'
תשובתיו של פסיכולוג הפורום
27/06/2018 | 13:18
1
137
אני רוצה לעדכן את הארכיון של פסיכולג הפורום ואני לא רואה מתחילת השנה שרשור כזה. מישהו יודע למה ? או ימצא במקומי ?
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
27/06/2018 | 20:10
76
לצערי דוקטור ריצרד אורינג לא עונה כבר הרבה זמן להודעות, ואני מנסה ליצור איתו קשר,לכן אני חושבת שהכי קרוב מבחינת השנה זה אולי חודש 3-4.
אם את עדיין לא מוצאת אני אנסה לפנות למנהלי תפוז שיעזרו:)
לצפיה ב-'מינון של ציפרלקס לאוסידי והאם זה עוזר'
מינון של ציפרלקס לאוסידי והאם זה עוזר
24/06/2018 | 23:50
5
107
אשמח לדעת אם יש כאלו שקיבלו ציפרלקס במינון 30 או 40 והאם מינון זה עוזר באמת לאוסידי...?
חשוב לי לדעת לפני שמחליפה את התרופה הנוכחית לציפרלקס
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2018 | 00:29
3
103
אני נטלתי ציפרלקס 20.מג במשך מספר שנים, לא יודעת באיזה צורה זה מתבטא אצלך, אצלי הטורדנות מתבטאת במחשבות חפרניות שסובבות סביב פחד שפגעתי או אפגע במישהו, מהבחינה הזו הכדור לא עזר במאומה. הדימויים והחרדות מפני פגיעה באחרים המשיכו לקדוח במוח שלי ללא הפסקה. מה שכן, הכדור עזר למנוע את הדיכאון שהיה שם בגלל חדים האיומים, והפחית את מצב החרדה הכרוני שסבלתי ממנו קודם. אפשר. לומר  נתן למרוח שלי בוסט של היי ומצב רוח טוב, ככה שלמרות מחשבות איומות שהתרוצצו בראשי יכולתי לתפקד חברתית, לצחוק ולהיות קולית. באותן שנים זה היה קריטי עבורי, הציפרלקס עזר לי לבנות בתחילת שנות העשרים מעגל חברתי ותחומי עניין, בלעדיו כנראה הייתי משותקת מהתסריטים הזוועתיים בראשי.
הכל קרס כשהפסקתי לקחת, אבל זה כבר סיפור אחר...
לצפיה ב-'תודה רבה והרבה בריאות '
תודה רבה והרבה בריאות
25/06/2018 | 01:37
2
44
לצפיה ב-'אני לוקח 40 מג ליום וזה עוזר'
אני לוקח 40 מג ליום וזה עוזר
25/06/2018 | 04:42
1
72
אני לוקח 40 מג ליום וזה די עוזר ומפחית את האוסידי. חשוב שתדעי שהשיפור גודל עם הזמן, למשל אחרי 6 חודשים מצבך יהיה טוב יותר לעומת לאחר 3 חודשים (כך ראיתי באיזה מחקר), אולי בגלל שאחרי שההשפעה מתחילה, את יכולה יותר להתנגד לטקסים ועושה עוד דברים בחיים. 
אני אישית עליתי די מהר במינונים, כך שהרגשתי השפעה משמעותית לאחר חודש בערך.
איזו תרופה/תרופות את נוטלת כעת? ייתכן ועדיף למצות את התרופה שאת נוטלת כעת. למשל, לעלות במינון של התרופה הנוכחית לפני שאת מחליפה אותה. כך תדעי איך התרופה הנוכחית משפיעה עליך במינון יותר גבוה מבחינת יעילות ותופעות לוואי
לצפיה ב-'שאלה נוספת '
שאלה נוספת
25/06/2018 | 23:37
59
יש לי שאלה האם מינון ציפרלקס 40 מל גורם לך לתיאבון מוגבר והשמנה?
ושנית האם אתה לוקח כדור נוסף חוץ מהציפרלקס?
אני כיום לוקחת רסיטל והולכת להחליף אותו כי הוא לא עוזר לי לאוסידי במינון המקסימלי שלו לכן שוקלת לעבור לציפרלקס בתקווה שיעזור לאוסידי ולא יגרום להשמנה כמו תרופות ssri אחרות...
לצפיה ב-'היי '
היי
25/06/2018 | 10:26
79
אני לוקחת 20 מ"ג ציפרלקס וזה די עוזר לי לאוסידי אבל עדיין יש לי תנודות במצב רוח  
לצפיה ב-'מינונים'
מינונים
18/06/2018 | 17:18
4
120
שלום לכולם,
הרופא החליף לי כדור בין אנאפרניל לציפרלקס.
השאלה שלי היא האם כדור וחצי ציפרלקס(15מ"ג) יעשה אותה עבודה של 2 כדורי אנאפרניל (150 מ"ג)? פשוט נראה לי ירידה דרסטית במינון.
אשמח לעזרה

לצפיה ב-'היי'
היי
18/06/2018 | 17:46
92
אני לא יודע אם זה יעשה את אותה עבודה, אבל אם מה שמדאיג אותך זה המספרים עצמם (כי 150 גדול בהרבה לעומת 15) אז זה לא אומר כלום כי זה סתם מספר... תלוי בתרופה עצמה.
מה שכן יכול להוות אינדיקציה זה כמה המינון שהרופא נותן הוא יחסית למינון המקסימלי של התרופה. 
ואכן בציפרלקס המינון המקסימלי הוא בסביבות 30 (בערך, הורידו את זה כבר ל 20  וכבר דיברו על זה פה).
ובאנאפרניל זה 300 מ"ג, לפי מה שידוע לי.

אז בערך התשובה היא: כן. משני התרופות קיבלת חצי או שלושת-רבעי מהמינון המקסימלי.
לצפיה ב-'דרך אגב, איך השפיע עליך האנפראניל ?'
דרך אגב, איך השפיע עליך האנפראניל ?
18/06/2018 | 17:51
2
70
למה ירדת ממנו ?
כי אני עכשיו אמור לעבור מהפלוטין שאני לוקח לאנאפראניל. גם במינון גבוה של 3 כדורים (225 מג). יש ממה לפחד ? חח 
לצפיה ב-'היי'
היי
18/06/2018 | 18:26
1
75
היי גדי,
תראה אם אני אגיד שהאנאפרניל העלים לי את המחשבות והכל הפך אצלי ורוד אז אני אשקר, אבל הוא כן עשה עבודה יותר טובה משאר הכדורים שנטלתי.
זה היה פלוטין היה סרנדה ועוד סוג לא זוכר איזה.
גם התופעות לוואי לא היו קשות במיוחד חוץ מחוסר חשק מיני שלי אישית כן הפריע
לצפיה ב-'עדיין לא המציאו תרופה שמעלימה מחשבות ,אין דבר כזה בכלל.'
עדיין לא המציאו תרופה שמעלימה מחשבות ,אין דבר כזה בכלל.
19/06/2018 | 14:03
94
תרופה טובה נחשבת לתרופה שגורמת לך להרגיש פשוט יותר טוב ופחות רגיש למחשבות מה שעוזר להתמודד טוב יותר עם הבעיה ,להיות  יותר רגוע אולי שזה גם הרבה . 
אני לא מכיר מישהו (משיטוטי אין סוף באינטרנט ) שתרופות ריפאו אותו.
בתחילת הדרך לקחתי ציפרלקס 10 מג' וזה עבד 7 שנים , כשאני אומר עבד הייתי בסדר עם ההרגשה אבל המחשבות לא נעלמו ןבסה"כ חייתי איתן בשלום , היו נפילות פה ושם אבל לרוב היה בסדר . עכשיו נוסף לציפרלקס יש גם מירו וקלונקס .
אין ברירה ,צריך לקבל את המצב ולחיות איתו , זו מלחמה אבודה מראש ועדיף לקבל את מה שיש מאשר להילחם (ואין במה ואין במי להילחם ) ןלהפסיד .

לצפיה ב-'שלום לכולם !'
שלום לכולם !
14/06/2018 | 10:04
1
177
שאלה !! 
מתי  דר אורינג יענה על  השאלות  כאן בפורום ?
תודה .
רציתי לשתף שבעיקבות כל הבלגאן שייש לי  עם ההתמודדות במצבי  הנפשי 
חש מעוצבן ומתוסכל בקיצור עצבני ויש לי פתיל קצר .
לא יכול  להכיל את  כולם . 
.אשמח  לתגובות .
תודה 
לצפיה ב-'היי קליבר'
היי קליבר
18/06/2018 | 10:53
78
אני מנסה ליצור קשר עם דוקטור ריצרד אורינג.
ברגע שיהיה לי חדש אעדכן בהקדם האפשרי.
לצפיה ב-'מפחד שהocd יחזור '
מפחד שהocd יחזור
13/06/2018 | 15:28
3
215
מפחד שהocd יחזור ...
שלום לכולם 
לאחרונה עולה לי תחושת פחד חזקה שהאוסדי מתחזק ועומד לחזור בגדול .
אני מנסה לא לעשות טקסים מנסה ממש 
שעולה פחד לא הגיוני להיחשף לו ולעשות דווקא נגד מה שהוא אומר .
אבל אם זאת בגלל שאני כל כך שונא את האוסידי בעברי הייתי נלחם בו בקיצוניות 
ולאחרונה אני מנסה לוותר על הקיצוניות שלא נראה לי שהביאה אותי למקומות טובים ואני מרגיש יותר טוב .
למשל אם הייתי מפחד שביתי הקטנה תיפגע במשהו בגוף ( אני אפילו מתבייש לכתוב את הפחד בשם בדוי ) אז החשיפה הייתי לוקח על עצמי לשבת כל יום במשך חצי שעה ולהתפלל שהפחד יקרה ולנסות לגרום לפחד להתממש ע"י כל מיני תפילות מוזרות שמפחידות אותי.
וכך גם בעברי היה לי אותו פחד על עצמי ועשיתי כל מיני חשיפות חזקות מאוד
ומנסה בכל הכח ע"י תפילות וכל מיני דרכים מוזרות לגרום לפחד להתגשם במציאות.הדבר בגדול רק החמיר את האוסידי 
ואינני יודע אם בכלל הם תרם במשהו .
ואולי אני טועה ובזכות זה ובזכות החשיפות הקיצוניות האלו אני מתפקד באופן מלא כיום.
לאחרונה החלטתי לנסות פשוט לקבל את הפחד ולהגיד לעצמי שהוא עולה שאני מקבל אותו ואולי הוא יקרה.
ואני מרגיש יותר טוב 
אך אני מפחד שאני מתחיל להאמין בפחדים של האוסידי וזה מין גבול דק שאני חושש שיחק אצלי את האמונה בו ותיכף ומיד אני יהיה משועבד שוב לטקסיות ופחדים אינסופיים שיהרסו לי את החיים שיצרתי עד כה.
אני חושב על זה מלא לאחרונה 
וממש ממש חושש ורק המחשבות על כך עושות לי גועל ותחושת חלחלה בכל הגוף .אני מפחד שאני מאבד את הדרך ואת הכח שלי להתעמת מולו .
אינני רוצה לחזק את האמונה בו 
אך גם אינני חושב שלהתפלל בכל הכח שיקרה משהו לי או לילדי תורם במשהו .
אני עדיין מנסה להיחשף ולא לעשות טקסים 
אך הגבול הוא קטן 
ואני מרגיש כמו בשדה מוקשים 
אני לא רוצה שהוא יתחזק אני לא רוצה שהוא יכלא אותי
אני מוכן לתת הכל בכדי להלחם בו
אך אינני רוצה להלחם לא בדרך הנכונה.
אני עובד עם מטפלת אך היות שאני מרגיש טוב חשבנו אולי לעצור את הטיפול לזמן מה 
אני מת מפחד שאני יתחיל לעשות טקסים ויפול לתהום של האוסידי אינני רוצה בכך 

ממש מפחד ומקווה להתגבר ...

אולי אני בכלל צריך להמשיך בטיפול 
אני לא יודע ומרגיש לבד ומת מפחד שהכל יתמוטט

אני יודע שאני לוחם אני יודע שיש בי אומץ או טיפשות לעשות הכל מולו ואני מוכן למות ולא להיות כלוא החרא הזה 
אך אני מנסה לחשוב על דרך קצת פחות קיצונית להתמודדות מולו וזה גורם לי לפחד שהכל יקרוס

לצפיה ב-'היי'
היי
13/06/2018 | 17:05
122
אני חושבת שגם המחשבות שהאוסידי יתחזק וש"ינצח" אותך הם חלק מהאוסידי,   
ועצם זה שאתה כל כך מפחד מהמחשבות האלה גורם להם להישאר.  
היית מטופל, יש לך את הכלים מה לעשות..  
אוסידי לא יכול להעלם לנצח.. יש עליות, יש מורדות..  
לפעמים קל להתמודד, לפעמים פחות.. 
עצם זה שאתה עושה חשיפות ודי מצליח אומר שאתה בדרך הנכונה.. 
בהצלחה!   
לצפיה ב-'רשמת משפט יפה.. '
רשמת משפט יפה..
13/06/2018 | 17:14
106
"לאחרונה החלטתי לנסות פשוט לקבל את הפחד ולהגיד לעצמי שהוא עולה שאני מקבל אותו ואולי הוא יקרה."  

זה משפט שאתה יכול להגיד גם לגבי הפחד שלך שהאוסידי יחזור.  
לצפיה ב-'היי אלקטרו'
היי אלקטרו
18/06/2018 | 10:55
51
סליחה על התגובה המאוחרת.
מכירה היטב את הפחד שאתה חש, הוא מגיע תמיד ברגעים שאתה מרגיש שהאוסידי על מי מנוחות אבל טיפ טיפה בהתגברות.
מנסיון אוסידי הוא באמת כמו גל, עולה ויורד.
מצד שני זה די אישי ודנימי בכל גוף וגוף.
אני מציעה כן לחזור לטיפול, משתי סיבות.
אחת, שזה מקום לפרוק את כל המחשבות והפחדים ולדבר עם מישהו, ושתיים הכי חשוב, זה לקבל הכוונה וכלים ודרך איך להמשיך לטפל באוסידי.
לצפיה ב-'כאבי פרקים'
כאבי פרקים
10/06/2018 | 23:14
12
93
שלום לכולם
רציתי לדעת האם יש מישהו כאן שנטל/נוטל ציפרלקס וזה גרם לו לחולשה/אי נוחות במפרקים?
לצפיה ב-'לי זה קרה כנראה כתוצאה מנטילת פריזמה'
לי זה קרה כנראה כתוצאה מנטילת פריזמה
11/06/2018 | 15:42
11
83
הסיבה לכאבים עדיין לא ברורה אבל זה התפתח לאחר השמנה של 20 ק"ג בעקבות מינון מאוד גבוה של פריזמה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/06/2018 | 16:33
10
105
יכולה להגיד מה נחשב אצלך למאוד גבוה ? 60 ? 80 ?
לצפיה ב-'לצערי 80 מ"ג'
לצערי 80 מ"ג
11/06/2018 | 16:40
9
41
לצפיה ב-'אה. אני עכשיו עליתי ל 80 מ"ג.'
אה. אני עכשיו עליתי ל 80 מ"ג.
11/06/2018 | 21:42
8
61
מקווה שיהיה בסדר...
לצפיה ב-'חייבת לומר שאני ממש לא ממליצה על המינון הזה '
חייבת לומר שאני ממש לא ממליצה על המינון הזה
11/06/2018 | 22:36
2
58
מדובר במינון מאוד גבוה שלעניות דעתי פוגע בבריאות לאורך זמן. לקחתי פחות משנה וזה עשה לי שמות. ממליצה להיות עירני לכל תופעות הלוואי כדי שזה לא יפגע בבריאות. אם אתה מרגיש משהו אל תזלזל בהרגשה ותתעקש מול הרופא. בהצלחה ומאמינה שיהיה בסדר!
לצפיה ב-'אני דווקא די רגוע, כי אין לי כל כך תופעות לוואי מזה'
אני דווקא די רגוע, כי אין לי כל כך תופעות לוואי מזה
12/06/2018 | 12:13
1
88
דווקא יותר מלחיץ אותי זה שהאוסידי עדיין חזק אצלי, וכנראה לא כל כך מגיב לתרופות...
מוזר איך כל אחד מושפע מזה אחרת 

אני כאילו כבר יותר משנה הייתי על 60 מ"ג, ולפני שבועיים החלטנו להעלות ל 80 מ"ג. בינתיים חוץ ממצב רוח קצת יותר טוב ויותר מאוזן, אין ממש שינוי בלחץ המחשבות/ אובססיות. 
מבחינת תופעות לוואי, לא מרגיש איזו עלייה מטורפת בתיאבון. אבל כנראה שזה גם בגלל שאני כבר רגיל לקחת 60 הרבה זמן. יש לסייג ולומר שגם בתרופות קודמות לא ממש היו לי הרבה תופעות לוואי משמעותיות (מצד שני, גם ה אוסידי לא נסג משמעותית). בגלל זה תמיד אמרתי לרופאים שאני מרגיש שהתרופות לא כל כך משפיעות עלי... 
(בנוסף ספציפית לגבי המשקל, יש לי סוג של "יתרון" שאני לא עובד ולא לומד ולכן אוכל 3-5 ארוחות בבית (בית של ההורים, כן) ולכן גם לא חשוף לפיתויים ויכול לתכנן מראש מה אני אוכל).

לצפיה ב-'שכחתי לציין, אני נוטל פלוטין ולא פריזמה, אבל זה אותו דבר...'
שכחתי לציין, אני נוטל פלוטין ולא פריזמה, אבל זה אותו דבר...
12/06/2018 | 12:16
35
רק יצרן שונה. (או לפחות אמור להיות אותו דבר ?)
לצפיה ב-'סליחה, אבל חייבת להוסיף שהמינון גם גרם לי להשמנה של 20 ק"ג!'
סליחה, אבל חייבת להוסיף שהמינון גם גרם לי להשמנה של 20 ק"ג!
11/06/2018 | 22:44
27
לצפיה ב-'חשוב לי לציין כי מה שכתבתי הוא לא כדי להבהיל אלא לשתף מידע'
חשוב לי לציין כי מה שכתבתי הוא לא כדי להבהיל אלא לשתף מידע
11/06/2018 | 23:18
3
21
לצפיה ב-'איזה שמות הוא עשה בך?'
איזה שמות הוא עשה בך?
12/06/2018 | 00:17
43
איזה שמות המינון של 80 מג עשה לך פרט לעליה במשקל? עכשיו ירדת במינון ואת מרגישה הבדל?
לצפיה ב-'תודה datia יקרה מעריך את הדאגה שלך'
תודה datia יקרה מעריך את הדאגה שלך
12/06/2018 | 12:27
1
80
לא נבהלתי. אני אכן עם היד על הדופק בכל הנושא של תופעות לוואי, ואפילו בדיוק היום הייתי בבדיקת דם כללית שאני עושה פעם בשנה...
(לא יודע יש לי איזו מחשבה חצי אובססיבית ולא יודע כמה הגיונית, שמכל השנים האלה של לקיחת כדורים במינונים גבוהים אני דופק לעצמי את הכבד/כליות, אז מבקש מהרופא בקופ"ח בדיקות פעם בשנה ).

אוףף אני רוצה למצוא את הכדור שמתאים לי. מתי זה יקרה כבר ??
בריאות לכולנו 
לצפיה ב-'הכי חשוב להיות עם היד על הדופק. בהצלחה!!! מאמינה שיסתדר!'
הכי חשוב להיות עם היד על הדופק. בהצלחה!!! מאמינה שיסתדר!
12/06/2018 | 12:38
18

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה