לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'דוקטור אורינג יענה לשאלות ב20,4'
דוקטור אורינג יענה לשאלות ב20,4
07/04/2017 | 21:02
9
69
דוקטור ריצרד אורינג יענה לשאלותיכם ב20,4 . שאלות נא לשרשר לכאן.
לצפיה ב-'אנטי פסיכוטי ב- ocd'
אנטי פסיכוטי ב- ocd
09/04/2017 | 20:50
95
א.רציתי לדעת למה נותנים אנטי פסיכוטי בהפרעת חרדה?
ב.במינון של ocd איך תבטא הירידה הקוגנטיבית:איטיות,פגיעה בזיכרון, פגיעה בריכוז או פגיעה בלמידה או ביצרתיות?
ג.מה ההבדל בין זיכרון תיווך קצר לזיכרון לתיווך ארוך, והאם תרופות פסיכאטריות פוגעות בשניהם?
ד. האם אחרי הפסקה של כדורים, לאחר שימוש ממושך בכדורים הנורו טרנסמיטורים חוזרים  למצב של לפני השימוש?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/04/2017 | 22:12
1
62
מה קורה למי שלוקח כדורים המון זמן ורוצה להפסיק, האם האוסידי שוב מתגבר?
לצפיה ב-'אני עכשיו בסיבוב שני (מאז הכדורים, מגיל 10 עם ocd לא מאובחן)'
אני עכשיו בסיבוב שני (מאז הכדורים, מגיל 10 עם ocd לא מאובחן)
18/04/2017 | 20:27
42
הפסקתי לוסטרל בנובמבר כי חשתי נהדר, השגתי המון והתקדמתי. אחרי חודשיים התחילה ירידה מתונה והיום אני במשבר. לפני מספר ימים חזרתי ללוסטרל, כמובם שאני בטיפול פסיכולוגי כבר שנתיים שעושה פלאים אבל כשזה בא כמו גל זה קשה מאוד!
במקרה שלי התרופה כנראה עשתה עבודה טובה גם לחרדות וגם לאו סי די.
לצפיה ב-'הי דר!'
הי דר!
13/04/2017 | 22:39
61
נוטל תרופות לרוב במינונים גבוהים 
ועדיין ישנו סבל שדיי רגיל להתמודד איתו.
אךרמת חיים שלי ירודה ומרגיש פחות טוב ..
מה עוד ניתן לי לעשות .
האוסידי מפריע לי בחיים .
אציין שלמרות זה מנסה כן לתפקד 
ומטופל בסיביטי בשנתיים האחרונות .
ועוד שאלה בבקשה כיצד אתמודד עם עצירות נוראית בעיקבות הלפונקס .?
תודה חג שמח ולילה טוב 
לצפיה ב-'ד'ר אורינג יענה ב25/4 במקום ב20'
ד'ר אורינג יענה ב25/4 במקום ב20
16/04/2017 | 00:33
2
29
לצפיה ב-'שינוי..'
שינוי..
16/04/2017 | 01:31
1
40
תודה על העידכון..
אפשרי לשאול עוד שאלות במידה ויהיה ..?
תודה לילה טוב 
לצפיה ב-'בטח'
בטח
16/04/2017 | 19:59
28
אתה יכול לשאול כמה שבא לך עד ה25
לצפיה ב-'שלום דר אורינג .שיהיה לך כל טוב שבעולם ותמשיך לעזור'
שלום דר אורינג .שיהיה לך כל טוב שבעולם ותמשיך לעזור
18/04/2017 | 19:48
41
כמה שאלות 
בחורה עברה עם כלב מסוכן ,מטר מלידי ברחוב בשכונה.לא הגבתי מיד רק אחרי כמה דקות,הלכתי אליה לגינה שלה,ואמרתי לה שנורא פחדתי מהכלב.היא דיברה לא יפה וגם אמא של קיללה אותי.אמרה לי שאני לא שפויה.כי אמרתי שפחדתי מהכלב.בנוסף גם קיללה . אני נורא נעלבתי כי אני לא תקפתי .הכלב היה ללא מחסום .אמרתי לאמא שתעבור מה שעברתי והלכתי. שאלתי היא .האם היא תבין שלא עברתי גן עדן? כי היא קלטה שאני שרוטה. כמובן יש לי או סי די.בבקשה לענות נקודתי האם היתי מספיק אסרטיבית .ועניתי בחזרה ,לנשים רעות .שקיללו? תודה בבקשה .בבקשה לא לענות לי באופן כללי.רק אם אפשר דר אורינג,לאגיד לי שעניתי כמו שצריך.ושהיא תבין שלא בירכתי אותה כמו שהיא הבחינה שאני שרוטה .שרוטה הכוונה שלי היא שיש לי או סי די .תודה רבה כל טוב דר אורינג       
לצפיה ב-'שלום ד"ר אורינג'
שלום ד"ר אורינג
19/04/2017 | 01:09
29
אני חסרת מנוח מאז התפרצות ה-OCD (מחשבות טורדניות על כך שיקרה לבני המשפחה משהו) אצל בני בן ה-10, לפני כשלושה חודשים.
באבחון אצל פסיכיאטר עודכנתי באלטרנטיבות- טיפול התנהגותי, טיפול תרופתי או שניהם.
אני חרדה ממתן התרופה (פריזמה) מרובת התופעות לבני, אך גם איני רוצה שיסבול.
מבקשת לקבל ממך מידע על כמות הילדים המטופלים בתרופה זו.
מניסיונך, מהו הטיפול הרצוי בעבור ילדים בגיל זה?
האם הטיפול התרופתי הוא תקופתי בלבד למס' חודשים, או שידרש מעתה והילך?
האם נאספו נתונים היכולים להצביע על קשר בין מתן תרופה בגיל צעיר להיעלמות ה-OCD? או קשר בין אי מתן תרופה להיתדרדרות המצב?
אודה לקבלת כל מידע נוסף להבנת התמונה  
תודה מקרב לב, מיכל

לצפיה ב-'תגובת פסיכולוג הפורום'
תגובת פסיכולוג הפורום
25/04/2017 | 16:07
3
34
שלכם
שלום לכל חברי הפורום
לפני שאני מגיב לשאלותיכם רציתי האיר את עיניכם בקשר לכמה נושאים חשובים:
1) האבחון הפסיכיאטרי מאז פרסום מהדורת ה-DSM-lll  של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי ב-1980מבוסס על ניסיון לקבוע הפרעות נפשיות לפי תסמינים התנהגותיים, קוגניטיביים, ורגשיים. אולם עם הזמן התברר שיש חפיפה רבה בין ההפרעות (לדוגמא אוסידי והפרעת חרדה מוכללת), ושלעתים קרובות אדם סובל ממספר הפרעות בו זמנית (לדוגמא אוסידי, הפרעת חרדה מוכללת , חרדה חברתית, אנורקסיה, ודכאון). לכן, בשנים האחרונות החוקרים התחילו להתעניין בתהליכים טרנס-דיאגנוסטיים, כלומר בתהליכים בסיסיים שמשותפים למספר הפרעות ותהליכים ספציפיים שמאפיינים הפרעה בודדת. לדוגמא גורם טרנסדיאגנוסטי שאפשר למצוא במספר הפרעות כולל אוסידי הוא נטייה לפרפקציוניזם, ואלו גורם הסציפי  לאוסידי זה האמונה שמחשבות או דחפים יכולות לגרום לי לבצע פעולה גם אם זה נגד רצוני. הגישה הזו של הבנת בכיות נפשיות  לפי גורמים טרנסדיאגנוסטיים וספציפיים צוברת תאוצה גם אצל פסיכיאטרים ופסיכולוגים. לדוגמא, מכון הלאומי לבריאות הנפש האמריקאי פרסם לאחרונה הצעה לאבחון מחדש של בעיות נפשיות המבוסס על תהליכים אנטומיים ופיזיולוגיים בסיסיים במוח, מה שנקרא Research Domain Criteria (RDoC)
כנראה הגרסא האחרונה של הDSM  שיצא ב-2013 תהיה באמת האחרונה באופן הסיווג שקיים ב40השנים האחרונות, והמהדורה הבאה של DSM  או אולי שם חר תהיה מאוד שונה.
למה המידע הזה חשוב לקוראי הפורום?
כמו הפרעות אחרות התיאוריה והטיפול התמקדו בתהליכים ספציפיים של אוסידי ולא בתהליכים משותפים. יתר על כן, בגלל שאוסידי כפי שמאובחנת היום מורכבת ממספר מימדים שונים, אף התפתחו תיאוריות וטיפולים למימדים הספציפיים של אוסידי. 4 המימדים כוללים אובססיות וקומפולסיות סביב זיהום, אובססיות וקומפולסיות סביב אחריות לאסונות, אובססיות וקומפולסיות  סביב תוקפנות נגד עצמי או אחרים, ואובססיות וקומפולסיות סביב סדר ודיוק.  
אז לא רק שחוקים התמקדו בתהליכים ספציפיים של אוסידי אלא שהתמקדו במימדים ספציים בתוך האוסידי. להתמקדות הזו יש יתרונות בכך שעזר להבין ולטפל בתהליכים ספציפיים, אולם זה בא על חשבון הבנה וטיםול בתהליכים טרנס דיאגנוסטיים, כי לעתים קרובות לא רק האדם עם אוסידי סובל מיותר ממימד אחד של אוסידי, אלא גם סובל ממספר הפרעות נפשיות. לדוגמא, נניח שיש גם אובססיות וטכסים סביב אחריות, גם סביב סדר וודיוק וגם יש לי אנורקסיה. כדאי שננסה להבין אם יש מאפיין טרנס דיאגנוסטי שמשותף לכל התסמינים בנוסף למאפיינים ספציפיים. במקרה זה אולי זה פקפקציוניזם, ואז כדאי לטפל כמובן בבעיה זו על מנת שיה טיפול אפקטיבי, בנוסף למאפיינים ספציפיים.
דוגמא נוספת לבעייתיות של מיקוד בתסמין ספציפי הוא ROCD.. שזה אובססיות וקומפולסיות בתחום של יחסים בינאישיים. האבחנה הזאת היחסית חדשה מאוד תורמת להבנה ולטיפול.  אולם כפי שציינתי קודם יש גם חסרון משמעותי שמתמקדים בתופעה ספציפית. כי לא מעט אנשים עם ROCD  סובלים גם מתסמינים ממימדים נוספים של אוסידי וגם מהפרעות נפשיות נוספות. לדוגמא גם פה פרפקציוניזם יכול להיות המאפיין הטרנס דיאגנוסטי,  ואז  אם נתמקד במימד ספציפי אנחנו עלולים לפספס את המאפיין הטרנס דיאגנוסטי ואז הטיפול יהיה פחות יעיל.
מסקנה:מומלץ להתמקד בגורמים ספציפיים וטרנס דיאגנוסטיים להבנה וטיפול של אוסידי, ושל פסיכופתלוגיה באופן כללי.

מתנצל אבל אצטרך להמשיך  ולהגיב לשאלות עוד יומיים ביום חמישי.
שלכם
ד"ר ריצ'רד אורינג
לצפיה ב-'שלום לך ד״ר אורינג ושלום לכולם!'
שלום לך ד״ר אורינג ושלום לכולם!
27/04/2017 | 08:12
2
11
הדברים שהבאת מעניינים אך לא מפתיעים (אותי).
מזמן הגעתי להבנה שהבנה נכונה של הפרעות נפשיות בכלל, ואוסידיסטיים הפרט, אינה כמו שאומרים לנו ואינה כמו שכתוב הספרי הלימוד, אלא שכדי להגיע אליה צריך ״להפעיל את הראש״ באופן המשוחרר מכל קיבעון קודם בין אם זה אקדמי או אחר.
הפעלת ״ההגיון״ והשכל הישר בלי להיות נתון תחת המסקנות המקובלות אצל העוסקים בתחומים אלה.
כתוצאה מהפעלת ״השכל הישר״ בצורה משוחררת מקיבעונות חשיבתיים הבאים מכל מקור שהוא, הגעתי למסקנות מעניינות, שלו היה מי שיקשיב להם היתה מופקת מהם תועלת רבה (ואני אומר את זה בלי כל שמץ של יוהרה!)

והנה אני מגלה בדבריך שאני האקדמיה עצמם מגיעים למסקנה שיש להפעיל את השכל הישר בצורה משוחררת מקיבעונות וכך הגיעו למסקנה הנכונה כפי שסיפרת עליה.

זו רק מסקנה אחת מני רבות שאפשר להגיע אליהם אם מפעילים את השכן הישר בלי תלות בקיבעונות חשיבתיים.

לו היו אנשי האוסידי מאמצים קו חשיבה זה היו משתחררים מזמן מזמן מהרבה סבל הקשור לנהיה אחרי ״מה שלימדו אותם״ בנוגע ל-׳מה זה בכלל אוסידי׳.

תודה לך ד״״ר אורינג על המידע
לצפיה ב-'ההודעה הנ״ל מוגהת ומתוקנת'
ההודעה הנ״ל מוגהת ומתוקנת
27/04/2017 | 09:08
5
הדברים שהבאת מעניינים אך לא מפתיעים (לפחות לא אותי).
מזמן הגעתי להבנה שהבנה נכונה של ההפרעות הנפשיות בכלל, ושל האוסידי בפרט, אינה כמו שאומרים לנו ואינה כמו שכתוב בספרי הלימוד, וכדי להגיע אליה צריך ״להפעיל את הראש״ באופן משוחרר מכל קיבעון חשיבתי ותפיסתיים קודם בין אם זה אקדמי או אחר.
הפעלת ״ההגיון״ והשכל הישר בלי להיות נתון תחת המסקנות המקובלות אצל ״הוגי הדעות״ בתחומים אלה.
כתוצאה מהפעלת ״השכל הישר״ בצורה משוחררת מקיבעונות חשיבתיים מכל מקור שהוא, הגעתי למסקנות מעניינות, שלו היה מי שיקשיב להם היתה מופקת מהם תועלת רבה (ואני אומר את זה בלי שמץ של יוהרה!)

והנה אני רואה מדבריך שאנשי האקדמיה עצמם מגיעים למסקנות בניגוד למסקנות שלהם מן העבר ושראו בהם מסתמא ׳תורה מסיני׳.

הבנה זו עליה סיפרת הינה מסקנה אחת מני רבות שאפשר להגיע אליהם אם מפעילים את השכל הישר תוך שיחרור מקיבעונות חשיבתיים.

לו היו אנשי האוסידי מאמצים קו חשיבה זה, מפעילים צוותי סיעור מוחות המטרה לפצח את ״קוד״ האוסידי, היו משתחררים מזמן מזמן מהרבה סבל שהינו קשור לא מעט לנהיה אחרי ״מה שלימדו אותם״ בנוגע ל-׳מה זה בכלל אוסידי׳ וההסתמכות רק על ״אנשי המקצוע״ בלי לחשוב שאת האוסידי לא המציאו אנשי המקצוע בתחום, והם עצמם מגששים באפלה לא הרבה פחות מסובלי האוסידי עצמם.
(אני בטוח שאינך נעלב מדברי, שכן במעט שהכרתיך נוכחתי בפתיחות שלך, לכן אני מרשה לעצמי לכתוב בחופשיות כזו)

לצפיה ב-'ההודעה הנ״ל רק מוגהת ומתוקנת'
ההודעה הנ״ל רק מוגהת ומתוקנת
27/04/2017 | 09:09
5
הדברים שהבאת מעניינים אך לא מפתיעים (לפחות לא אותי).
מזמן הגעתי להבנה שהבנה נכונה של ההפרעות הנפשיות בכלל, ושל האוסידי בפרט, אינה כמו שאומרים לנו ואינה כמו שכתוב בספרי הלימוד, וכדי להגיע אליה צריך ״להפעיל את הראש״ באופן משוחרר מכל קיבעון חשיבתי ותפיסתיים קודם בין אם זה אקדמי או אחר.
הפעלת ״ההגיון״ והשכל הישר בלי להיות נתון תחת המסקנות המקובלות אצל ״הוגי הדעות״ בתחומים אלה.
כתוצאה מהפעלת ״השכל הישר״ בצורה משוחררת מקיבעונות חשיבתיים מכל מקור שהוא, הגעתי למסקנות מעניינות, שלו היה מי שיקשיב להם היתה מופקת מהם תועלת רבה (ואני אומר את זה בלי שמץ של יוהרה!)

והנה אני רואה מדבריך שאנשי האקדמיה עצמם מגיעים למסקנות בניגוד למסקנות שלהם מן העבר ושראו בהם מסתמא ׳תורה מסיני׳.

הבנה זו עליה סיפרת הינה מסקנה אחת מני רבות שאפשר להגיע אליהם אם מפעילים את השכל הישר תוך שיחרור מקיבעונות חשיבתיים.

לו היו אנשי האוסידי מאמצים קו חשיבה זה, מפעילים צוותי סיעור מוחות המטרה לפצח את ״קוד״ האוסידי, היו משתחררים מזמן מזמן מהרבה סבל שהינו קשור לא מעט לנהיה אחרי ״מה שלימדו אותם״ בנוגע ל-׳מה זה בכלל אוסידי׳ וההסתמכות רק על ״אנשי המקצוע״ בלי לחשוב שאת האוסידי לא המציאו אנשי המקצוע בתחום, והם עצמם מגששים באפלה לא הרבה פחות מסובלי האוסידי עצמם.

(אני בטוח שאינך נעלב מדברי, שכן במעט שהכרתיך נוכחתי בפתיחות שלך, לכן אני מרשה לעצמי לכתוב לך בחופשיות כזו)

לצפיה ב-'איך יוצרים קשר'
איך יוצרים קשר
26/04/2017 | 21:19
1
15
שלום DOCTOR W H O  איך יוצרים קשר לא דרך האתר?(אין לי מייל ומשתמש תפוז)בקשר להמלצה על פסיכיאטרית
לצפיה ב-'היי'
היי
27/04/2017 | 00:43
7
אני אתן לך את הטלפון של המרפאה , פשוט להתקשר ולבקש את טטיאנה פומרנץ. המספר הוא. 035151111
לצפיה ב-'שאלה לחולי ocd'
שאלה לחולי ocd
25/04/2017 | 22:01
24
רציתי לדעת לחולי ocd מחשבתי השאלה
האם היה להם מחשבות טורדניות אבל עם מאפיין ותיאור כמו של יחס 
למשל שתמונה מסתכלת עליכם ואתם נבהלים נגיד בפייסבוק או ברחוב פוסטר
נגיד אתם רואים טילוזיה והשדרן או שחקן מאיזה סרט מדבר עליכם או מסתכלת לכם על העיינים ואתם נבהלים מיזה
נגיד יש רעש של מסוק ואתם חושבים שהוא קשור או בא אליכם
נגיד יש צפירה אתם מרגישים שזה קשור אליכם או צופרים לכם. 
נגיד יש  שיר מתנגן אתם מרגישים שזה עליכם פחות או יותר או קשור אליכם ואתם נכנסים לחרדה מיזה
כמובן שלעומת פסיכוזה אתם מבינים שזה לא הגיוני ומאמינים לזה חלקית ולא באופן מלא היה לכם?
לגבי קולות של אנשים במוח שלכם כאלה מעורבבים כאלה במצבי לחץ או עייפות או מידי פעם  ביום יום כאלה שמדברים לכם במוח וכאלה וכמובן שלעומת פסיכןזה פה אתם מודעים שזה רק קולות
מכירים? היה לכם? יש בocd מחשבתי?
שוב לעומת סכיזופרניה אתם מאמינים חלקית ומעט ולא באופן מלא!
מישהו מכיר או היה לו ממה שרשמתי מומלץ לציין אם היה חלק או הכול
לצפיה ב-'שאלה מעניינת לחולי ocd מחשבתי כנסו חברים'
שאלה מעניינת לחולי ocd מחשבתי כנסו חברים
25/04/2017 | 17:27
24
רציתי לדעת לחולי ocd מחשבתי השאלה
האם היה להם מחשבות טורדניות אבל עם מאפיין ותיאור כמו של יחס 
למשל שתמונה מסתכלת עליכם ואתם נבהלים נגיד בפייסבוק או ברחוב פוסטר
נגיד אתם רואים טילוזיה והשדרן או שחקן מאיזה סרט מדבר עליכם או מסתכלת לכם על העיינים ואתם נבהלים מיזה
נגיד יש רעש של מסוק ואתם חושבים שהוא קשור או בא אליכם
נגיד יש צפירה אתם מרגישים שזה קשור אליכם או צופרים לכם
נגיד יש שיר מתנגן אתם מרגישים שזה עליכם פחות או יותר או שסתם מרגישים חרדה ואיכשהו שזה קשור אליכם��
נגיד מישהי דופקת לכם מבט ואתם חושבים שהיא ממש רוצה אותכם או ההפך בנשים
כמובן שלעומת פסיכוזה אתם מבינים שזה לא הגיוני ומאמינים לזה חלקית ולא באופן מלא היה לכם?
לגבי קולות של אנשים במוח שלכם כאלה מעורבבים כאלה במצבי לחץ או עייפות או מידי פעם  ביום יום כאלה שמדברים לכם במוח וכאלה וכמובן שלעומת פסיכןזה פה אתם מודעים שזה רק קולות
מכירים? היה לכם? יש בocd מחשבתי
שוב לעומת סכיזופרניה אתם מאמינים חלקית ומעט ולא באופן מלא!
מישהו מכיר או היה לו ממה שרשמתי מומלץ לציין אם היה חלק או הכול
לצפיה ב-'דחוף: יש למישהו המלצה על פסיכיאטר טוב שמתמחה בocd?'
דחוף: יש למישהו המלצה על פסיכיאטר טוב שמתמחה בocd?
25/04/2017 | 00:55
1
20
בתודה מראש

לצפיה ב-'היי'
היי
25/04/2017 | 11:16
28
אני יכולה להמליץ לך על הפסיכיאטרית שלי, היא עובדת דרך בריאות הנפש בת"א. צור איתי קשר אם תרצה
לצפיה ב-'לזכרם'
לזכרם
24/04/2017 | 10:08
3
30
מוזמנים להדליק נר ולשתף
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 11:20
8
לצפיה ב-' רגשות אשם'
רגשות אשם
24/04/2017 | 18:56
1
21
האמת שגם בימי זיכרון כמו יום השואה ויום הזיכרון אני מרגיש את ה ocd בפעולה...
תמיד יש לי הרגשה שאני לא "סובל" ו "עצוב" מספיק ולא מקדיש למחשבות על הנושא מספיק זמן. כאילו אם אני אסבול ואבכה זה באמת יעזור למישהו... ?
ויש לי על זה רגשות אשם.
לצפיה ב-'היי'
היי
24/04/2017 | 21:26
16
גם לי יש את אותה תחושה. אל תתן לרגשות האלו לשלוט בך, אתה זוכר ומוקיר זה הכי חשוב
לצפיה ב-'רועי10: שלום - תתקשר אליי בבקשה '
רועי10: שלום - תתקשר אליי בבקשה
24/04/2017 | 16:06
27
התקשרתי אלייך הרבה פעמים לאחרונה ולא הייתה תשובה. 
אני מקווה שאצלך הכל (או לפחות הרוב והעיקר) בסדר. 
תיצור קשר איתי, ישירות או באמצעות הפורום.  תודה. 
להשתמע בקרוב 
לצפיה ב-'עבודה ולימודים'
עבודה ולימודים
24/04/2017 | 10:14
28
חברים, שלום, אני שלומי ואני עם מגבלה כלשהי ובמשך רוב חיי לא מצאתי את עצמי במקומות עבודה, לא בלימודים ולא ידעתי מה הכיוון שלי. עד שהפנו אותי למרכז רבדים. זהו מרכז להכוון תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות. מפה לשם, היום אני יודע מה הכיוון שלי בחיים ומה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול ��
אני בטוח שכמוני יש פה עוד מלא חברים עם צרכים מיוחדים שלא ממש מצאו את עצמם. בקיצור, תקראו בבקשה את מה שהעלתי פה, אולי תוכלו להעזר בהם. ולמי שסקפטי, לי אין שום אינטרס "למכור" לכם את השירות הזה. אני נעזרתי בהם ואני מרוצה, כמובן שרובכם לא שמעתם עליהם ולכן אני רוצה לעזור למי שמעוניין. אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לפנות אלי בפרטי או להתקשר אליהם.
אם אתם אנשים עם מוגבלות כלשהי או מכירים אנשים עם מוגבלות עם נכות מעל 20% ואתם או הם מעוניינים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים, מתלבטים מה ללמוד, מעוניינים באבחון תעסוקתי, רוצים ללמוד כיצד להתנהל עם המוגבלות במקומות עבודה וכיצד לנהל את המגבלה ולא היא אתכם, לקבל ליווי מקצועי ואישי המותאם במיוחד לצרכים שלכם, לעבור סדנאות שיעזרו לכם להתנהל נכון בעולם התעסוקה,המקום הזה בשבילכם.
*נכות של 20% ומעלה
*מימון הכשרה מקצועית – הפנייה וליווי בבחירה ושילוב בהכשרה מקצועית נדרשת.
*סיוע במיצוי זכויות בתחום התעסוקה
*מענק התמדה בסך עד 5000 שח למתמידים לאורך זמן בעבודה
*לגרים באזור חדרה עד גדרה
*אין צורך בהפניה מרופא או פסיכיאטר
***השירות ניתן ללא עלות***
טלפון 3968*

לצפיה ב-'המלצה על מטפל בrocd במרכז-(לא קוגנטיקה)'
המלצה על מטפל בrocd במרכז-(לא קוגנטיקה)
23/04/2017 | 14:59
2
38
שלום, יש המלצה על מטפל rocd במרכז?
ובנוסף מישהו היה באיזה טיפול אלטרנטיבי מוצלח שיכול להמליץ?

לצפיה ב-'אין לי המלצה ספציפית ל rocd, אבל למה לא קוגנטיקה ?'
אין לי המלצה ספציפית ל rocd, אבל למה לא קוגנטיקה ?
23/04/2017 | 22:42
1
26
סתם מעניין לדעת... כי גם דיס-המלצות זה חשוב לפעמים חח 
לצפיה ב-'אמרו לי שזה מרגיש כמו סרט רץ..מחפשת משהו אישי יותר'
אמרו לי שזה מרגיש כמו סרט רץ..מחפשת משהו אישי יותר
24/04/2017 | 08:54
10
לצפיה ב-'אוף..............'
אוף..............
22/04/2017 | 11:16
1
40
שבועות הכל בסדר ואני מצליחה להדחיק ולהימנע ואז באה ונתקעת לי מחשבה שמחזירה אותי אחורה. לקחתי את הבן שלי לטיפול אצל רופאת שיניים והיה שם מכשיר מחוץ למגש הטיפולים וחשבתי לעצמי, למה הוא מחוץ למגש? אולי הוא מזוהם? כמובן, שהפחד העיקרי הוא איידס. אם זו הייתי רק אני, כבר הייתי מתגברת, אבל זה הבן שלי. ואם יקרה לו משהו? אני דיי נידנדתי לצוות והם דווקא היו נחמדים והרגיעו אותי שהכל בסדר ונקי והמכשיר לא היה בשימוש כל היום ולכן הוא היה מחוץ למגש, אבל בכל זאת.... אולי לא שמעתי טוב? אולי בכל זאת היה מזוהם? הספקות מכרסמים ואני משתגעת. מישהו יכול להרגיע אותי? תודה.
לצפיה ב-'היי'
היי
23/04/2017 | 20:19
14
אני בטוחה שהכלי היה נקי.
לצפיה ב-'אוף..............'
אוף..............
22/04/2017 | 11:16
37
שבועות הכל בסדר ואני מצליחה להדחיק ולהימנע ואז באה ונתקעת לי מחשבה שמחזירה אותי אחורה. לקחתי את הבן שלי לטיפול אצל רופאת שיניים והיה שם מכשיר מחוץ למגש הטיפולים וחשבתי לעצמי, למה הוא מחוץ למגש? אולי הוא מזוהם? כמובן, שהפחד העיקרי הוא איידס. אם זו הייתי רק אני, כבר הייתי מתגברת, אבל זה הבן שלי. ואם יקרה לו משהו? אני דיי נידנדתי לצוות והם דווקא היו נחמדים והרגיעו אותי שהכל בסדר ונקי והמכשיר לא היה בשימוש כל היום ולכן הוא היה מחוץ למגש, אבל בכל זאת.... אולי לא שמעתי טוב? אולי בכל זאת היה מזוהם? הספקות מכרסמים ואני משתגעת. מישהו יכול להרגיע אותי? תודה.
לצפיה ב-'המלצה על ספר נהדר שעושה רק טוב'
המלצה על ספר נהדר שעושה רק טוב
19/04/2017 | 22:42
3
81
חברים.
אני חדשה פה, מאמינה גדולה ב cbt, בקבלת העצמי ובשינויים בצורת החשיבה.
רציתי להמליץ על ספר נפלא שעזר לי מאוד ולא רק לי.
"די לאובססיה" של עדנה פואה הנפלאה שהיא האחת בתחות ה ocd.
ספר עזרה עצמית שחבל לפספס.
בהצלחה ובריאות לכולם
לצפיה ב-'היי '
היי
21/04/2017 | 23:49
31
תודה רבה על ההמלצה
לצפיה ב-'היי yuka תודה על ההמלצה '
היי yuka תודה על ההמלצה
24/04/2017 | 00:23
1
19
גם אני די חדש (בפורום, לא במחלה)...
רציתי לשאול... את נמצאת או היית בטיפול במקביל לזה שהשתמשת בספר ? כי אם כן, איך זה הסתדר ביחד ? זה לא כאילו "התנגש" , כמו להיות בשני טיפולים במקביל ?
גם אני חשבתי להתחיל לנסות איזה משהו לעזרה עצמית (למרות שנמצא בטיפול) אבל כל הזמן דוחה את זה. וגם יש כל כך הרבה... לא יודע במה לבחור ולהתחיל.

לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
24/04/2017 | 11:15
12
את ההמלצה לספר קיבלתי מהפסיכולוגית המקסימה שלי.
כרגע הספר עזר לי באופן מוכלל מאוד ואת רוב העבודה אני עושה עם הפסיכולוגית שלי אבל היא מציעה לי לדבוק בספר כהשלמה למה שאנחנו עושים יחד.
לצפיה ב-'מחשבות אובססיביות'
מחשבות אובססיביות
19/04/2017 | 22:16
1
90
כבר תקופה ארוכה לאחר שחוויתי פרידה שיש לי אובססיה לטקסים מסוימים. תמיד היתנ לי את האובססיה הזאת אבל היא החמירה לאחד הפרידה. אני כל הזמן עודה טקסים על מנת למנוע מעצמי למות בשינה. יש לי טקס כזה שאם אני שומעת שיר שמדבר על מוות ואני בדיוק בחנות ואני רוצה לקנות משהו אני לא יכולה. קניתי בגד לפני כמה ימים והתנגן בחנות שיר על מוות. בסוף זרקתי את הבגד מהחלון כי פחדתי שאמות טם אלבש אותו. אני עכשיו בחופשה בתל אביב עם חברות וקניתי שתייה ממש יקרה שעולה 200 ובזמן שקניתי אותה בדיוק התנגן שיר על מוות. אני לא יודעת מה לעשות עכשיו אני מםחדת לישון ושוקלת לנפץ את הבקבוק. בבקשה תעזרו להרגיע אותי אני לא יכולה לשבוראותו אין כסף לשלם על חדש ואם אני אגנע לדחף הזה האוסידי רק התדרדר 
לצפיה ב-'היי מיכל יקרה'
היי מיכל יקרה
21/04/2017 | 23:45
34
קודם כל סליחה על האיחור בתשובה. עברתי אוסידי כמו שלך ואני מבינה אותך היטב.
גם לי יש חששות בנוגע למוות ובהחלט יכולתי לזרוק בעבר מלא דברים רק בגלל שהיה בהם הקשר בין אם הוא הגיוני או לא למוות.
אני מציעה כן להלחם בזה ואז תראי שזה לא עושה כלום. נלחמתי והצלחתי וגם את תצליחי כי את חזקה. אם תרצי לדבר איתי אני כאן שמי כהנא
לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב'
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב
18/04/2017 | 13:21
33
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי ,כ"ג בניסן 19 באפריל,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
         (לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה         0547-973422
לצפיה ב-'חידוש כנסו חברים!!'
חידוש כנסו חברים!!
19/04/2017 | 15:11
3
66
כל כך שיקרי מה שכתוב בגוגל על ocd זה לא 5 אחוז מהסבל של ההפרעה היא הרבה יותר מורכבת.
דרך אגב, ביררתי עם כמה פסיכאטרים.
הזיות שמיעה ריח וראיה, כן קיים בהפרעות חרדה ובocd רק שההבדל בין זה למחלת נפש שבocd אתה מודע שזה לא אמיתי.
אותו דבר לגבי מחשבות שווא ויחס.
זה יכול להיות רק טורדני כי אתה לא מאמין בזה, אבל עם מאפיין של שווא ויחס:
דוגמא למאפיין נגיד חולה פסיכוטי בשווא מאמין שהמאפיה רודפת אחריו. אז בטורדני הוא רק חושב על זה ולא מאמיין מלא רק אותו מאפיין
לגבי יחס: יכול לחשוב שהוא המשיח אבל זה יבוא כטורדני ולא להאמין בזה לעומת חולה פסכיוטי
זה חידוש לא שלי אלא של פסיכאטרים אז שתידעו ולא להבהל
אם מישהו היה לו משהו דומה/שאלות יכול לציין
יום טוב
לצפיה ב-'קלעת בול!'
קלעת בול!
21/04/2017 | 09:25
2
36
ולכן גם אנשי האוסידי מעורים בחברה הרגילה הכללית כמו כולם (למרות השטיקים שבד״כ מוסתרים במקצועיות) ולרוב משייכים עצמם לחברה הכללית הרגילה ולא לתת חברה המוגדרת כחברת ״נפגעי נפש״.
אבל לאנשי האוסידי יש בעיה חשיבתית/ גישתית/ תפיסתית חמורה, שבמקום לקחת יוזמה ולנסות ליזום צוות סיעור מוחות כדי להבין למה רק אחוז קטן מאוד מצליחים להיעזר במה שמציעים אנשים המקצוע, ואחוז גבוה מאוד נשארים תקועים עם האוסידי, הם מעדיפים להשליך את יהבם ב99% על אנשי המקצוע, למרות שרק אחוז קטן מאוד מאנשי האוסידי נעזר בפועל במה שאנשי המקצוע הרשמיים מציעים.
לצפיה ב-'תענה בפרטי בבקשה'
תענה בפרטי בבקשה
25/04/2017 | 14:46
8
לצפיה ב-'0543445898 צריך אותך דחוך שלח לח לי ווטצפ בבקשה'
0543445898 צריך אותך דחוך שלח לח לי ווטצפ בבקשה
25/04/2017 | 22:49
7
בבקשה דחוף
לצפיה ב-'קורה. משנים דעה '
קורה. משנים דעה
20/04/2017 | 22:01
49
אני גם נהנית מהיתרונות שבכדורים הפסיכיאטרים, מאחלת לך בהצלחה !
לצפיה ב-'לכל הפורום, רציתי לבקש סליחה...'
לכל הפורום, רציתי לבקש סליחה...
19/04/2017 | 18:52
3
79
אהלן לכל הפורום, רציתי לבקש סליחה שכתבתי מדי פעם שלדעתי תחום הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה הם שקר לדעתי...אני ממש לא התכוונתי לכך...סתם הייתי מושפע מכל מה שראיתי שכתוב באתר של עמותת מגן לזכויות אנוש...אני בעצמי עוד לקחתי כדורים והם דווקא כן עזרו לי והשפיעו לטובה ואני מתכוון להמשיך ולקחת...פשוט היה לי חשוב לבקש סליחה ...אז תודה ומצטער שוב
לצפיה ב-'רק אוסיף ואומר'
רק אוסיף ואומר
19/04/2017 | 19:29
40
אוסיף ואומר גם שלפי מה שקראתי ממש לפני כמה דקות באינטרנט אז מצאתי שרשום שעמותת מגן לזכויות אנוש זו עמותה שהוקמה על ידי ארגון הסיינטולוגיה...אז רק רציתי להוסיף שאני ממש לא מאמין בדת הסיינטולוגיה ובכלל לא ידעתי מה זה סיינטולוגיה ושיש דת כזאת עד לפני כמה דקות שקראתי את זה באינטרנט ואני ממש לא סיינטולוג...
לצפיה ב-'שמע אתה טועה אחי'
שמע אתה טועה אחי
20/04/2017 | 16:30
1
35
עד שיצאת מהשיט והשקר של הפסיכיאטריה אתה מתפטא לחזור לזה שוב? למרות שאפשר להבין אותך כי הפסיכיאטרים מאכילים אותנו בשקרים שאנחנו באמת חולים לצערי. אני מבקש ממך לא להאמין פה לשטויות של אנשים שהולכים אחריהם כמו זומבים ומדברים בסיסמאות הזויות כל היום!! וואלה אחי ולא מזיז לי מהעמותה של זכויות מגן ומדת הסיינטולוגיה הדפוקה הזאת גם אני לא מכיר בהם והם לא מעניינים אותי. אבל יש לי מספיק שכל והגיון בשביל לא להכניס חרא לגוף. מקווה שלא תתפתא לשקר שלהם אחי, תרגיש טוב בהצלחה!!
לצפיה ב-'מה שלא טוב לך'
מה שלא טוב לך
20/04/2017 | 19:04
32
לא אומר שהוא לא טוב לאחרים. לי הפסיכיאטרה עזרה מאוד כולל הכדורים ועד היום הם עוזרים לי. כמו שאני לא כופה על אחרים כדורים ופסיכיאטריה, גם אתה אל תגרום לאנשים להאמין שפסיכיאטריה היא שטות.
לצפיה ב-'מפגש מחר בתל אביב'
מפגש מחר בתל אביב
19/04/2017 | 20:21
3
62
הי כולם
מחר, יום חמישי, 20.4, יתקיים מפגש שיתוף למתמודדים עם אוסידי ושאר ירקות.
המפגש יתקיים בבית הסופר, רחוב קפלן 6, תל אביב בקומה רביעית.
נשמח שתבואו ותביאו משהו בריא לנשנש.
להתראות!
הצוות המארגן
לצפיה ב-'המפגש בין השעות 21:00-23:00 בערב'
המפגש בין השעות 21:00-23:00 בערב
19/04/2017 | 20:23
1
17
לצפיה ב-'חבל! מחר בסוף לא אוכל להגיע. אבל אבוא בפעמים הבאות'
חבל! מחר בסוף לא אוכל להגיע. אבל אבוא בפעמים הבאות
20/04/2017 | 01:40
29
שמרו על קיום המפגשים
לצפיה ב-'היי, אפשר עוד מידע על המפגשים האלה ?'
היי, אפשר עוד מידע על המפגשים האלה ?
24/04/2017 | 00:08
6
אם זה בתל אביב אז כנראה שאתחיל להגיע .
מה עושים שם בדיוק ? על מה מדברים ?
מה האווירה  - רפואית טיפולית / קלילה ומשעשעת ?
כמה אנשים באים בד"כ ?
מי מעביר/ מנחה את זה ? יש מנחה ?
תודה מראש 

לצפיה ב-'האם מתקיים השבוע מפגש בתל אביב?'
האם מתקיים השבוע מפגש בתל אביב?
19/04/2017 | 16:11
28
שלום, עברו שבועיים מאז המפגש האחרון בתל אביב.
האם יתקיים מחר מפגש?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה