לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1017010,170 עוקבים אודות עסקים

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'מאמר חדש ! ROCD המיתוס של "האחד"/ "האחת"'
מאמר חדש ! ROCD המיתוס של "האחד"/ "האחת"
20/10/2017 | 11:06
4
אוסידי ומערכות יחסים. כשלא בטוחים אם אכן אוהבים את הבן זוג או הבת זוג.
לצפיה ב-'לא יכולה כבר'
לא יכולה כבר
17/10/2017 | 22:49
4
67
נמאס לי מכל זה. נמאס לי עם האןבססיות, הטקסים והחרדות שלא נותנות לי מנוח. נמאס לי שסתם ככה פתאם אני עצובה, מבואסת וטרודה. 
איץ אני אוכל לחיות עם זה? אני באמת רוצה שזה יגמר. 
ובנימה אופטימית זאת, יש תקווה? הדבר הנוראי הזה יכול לעבור? אם כן איך? בבקשה שמישהו יגיד לי איך?
גרה באיזור רחובות אם למישהו יש מטפל מומלץ. 
אגב, איך הרופאים דרך המרפאה? 
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
18/10/2017 | 14:26
3
31
אני אתחיל מהסוף, בטח שיש תקווה!
אני אהייתי עם אוסידי וחרדות מטורפות!
טקסים נוראיים.
לא הייתי יכולה לצאת מהבית כי הייתי חייבת אחרי כל פעם של שתן פשוט מקלחת של שעתיים.
ועוד המון אבל המון דברים נוראיים.
ויצאתי מזה.
היום?
בקושי יש לי אוסידי.
הכל עיניין של להתחיל לטפל בעצמך ולהאמין בעצמך.
כי לא מנשה דרך הטיפול אלא זה שאתה מאמין שהטיפול שתבחר יעזור לך.
אני כן ממליצה על רופאים דרך המרפאה הכוונה דרך הקופה.
אני אישית דרך הקופה ומאוד ממליצה היחס אותו יחס כמו פרטי ואין הבדל במקצועיות.
לצפיה ב-'קודם כל תודה ��'
קודם כל תודה ��
19/10/2017 | 18:48
2
13
בטח צריך המון סובלנות לענות ולעודד כל רגע מישהו.. אז את עושה עבודה מדהימה ובאמת הצלחת לעודד אותי קצת.
אני רוצה לשאול אותך באמת, האם את לא מפחדת שזה יתקוף אותך עוד פעם מתישהו? אני רוצה להחלים. מצד שני לא רואה אור בקצה המנהרה כי אני יודעת שתמיד זה יוכל לתקוף אותי, החרדות האלה גם אם לא אצפה לזה, נמאס לי לפחד וגם נמאס לי לפחד מלפחד 
לצפיה ב-'היי'
היי
19/10/2017 | 19:04
1
12
קודם כל אני רוצה להגיד תודה לך:)
נכון אני מודה פחדתי שזה יחזור וביחוד שפסקתי עכשיו כדורים שמסיבות בריאותיות.
ואת יודעת מה?
זה חזר.
אז?
לא באותה עוצמה, ואת יודעת למה?
כי הוא כבר לא מפחיד אותי. כי הבנתי שאני היחידה שהגדילה אותו לגודל המפחיד שהוא היה בעבר.
אז אם אני אני לא מפחדת ממנו למה שיגדל?
אז יהיו לי מחשבות טורדניות או אני אצטרך עוד דקה או שתיים לשטוף ידיים, אז?
זה באמת כזה נורא?
יש אחרים שסובלים בדברים קשים פי מיליון. אני היחידה שיכולה לתת לפחד כוח ואני היחידה שיכולה לקחת ממנו את הכוח הזה.
אל תפחדי, תאמיני בעצמך. כי עצם זה שפנית לשאול ולהתיעץ סימן שיש בך את הכוח להלחם והרצון לשנות זאת. את חזקה תאמיני לי.
ושוב תודה לך:) גרמת לי לחשוב על משהו לעשות שפחדתי ממנו ועכשיו נתת לי את האומץ לזה. אז תודה שוב:)
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
20/10/2017 | 02:39
5
אני שמחה לשמוע������ 
את יודעת.. באמת הכנסת בי כוח. וגרמת לחשוב על דבר כזה.. אני צריכה לחשוב על זה כמו על איזושהי פציעה ברגל. כשאדם עושה פיזיותרפיה נגיד כדי לאחות אותה ולחזור לתפקד כרגיל. אז הוא יכול ממש לאזן את המצב ולהתאמן עד שהוא יוכל לעשות עם הרגל הכל. ויכול להיות שזה יעבור, וגם אם לא לגמרי זה לפחות ישפר את מצב הרגל. אולי לגמרי, אולי לא, ויכול להיות שזה לפעמים יחמיר את המצב ואז יחזור לנורמל (כמו שאני מפחדת שהחרדות יתקפו אותי משום מקום כשאני לא אהיה מוכנה). אבל תמיד כדאי להילחם בזה ולא לוותר. כי יותר טוב מזה יכול להיות. 

לצפיה ב-'H OCD'
H OCD
18/10/2017 | 16:36
33
לצערי מוכר מאווווד. קוראים לזה HOCD ויש פסיכולוגית ברמת גן שמתמחה בזה הוציאה אותי מהבלאגן. קוראים לה עינב קשר ויש אותה באינטרנט. יש לה גם כתבות על הנושא הזה בוואלה ובווינט.
לצפיה ב-'סימה סולטנה'
סימה סולטנה
17/10/2017 | 20:26
37
שלום, רציתי לשאול אתכם אם מישהו שמע או מכיר את סימה סולטנה שמתעסקת ברפואה רוחנית אנרגטית וגם מתקשרת? הבנתי שהיא עזרה להרבה אנשים גם בתחום החרדות וגם באוסידי ודיכאון...מישהו יכול להמליץ עלייה או יש לו משהו לכתוב בנושא?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:48
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'ויתרתי לעצמי'
ויתרתי לעצמי
15/10/2017 | 14:01
5
75
שלום לכולם, 
היום הרגשתי שמשתלט עליי התקף חרדה. הרגשתי שאני פשוט לא מסוגלת ללכת לעבודה. זה כבר קרה לי לפני שלושה שבועות אחרי ראש השנה.
אז ויתרתי לעצמי ולקחתי מחלה. 
אני ממש מתוסכלת וחרדה. פתאום נכנס בי מעין פחד וחרדה מללכת לעבודה (אני מורה בבית ספר). 
אני מפחדת שוב פעם להיסחף ולהתעסק כל היום בעבודה, בתלמידים, הורים וכו' במקום בעצמי. אני לחוצה מרמת ההספק הנמוכה שלי בחומר ולחוצה באופן כללי ומשדרת את זה לתלמידים. אני ממש מרגישה אבודה. יש לציין שהתחלתי טיפול תרופתי ששיפר את מצבי באופן ניכר, אך עדיין אחרי חופשים ארוכים וסופשים אני מרגישה איום ונורא. 
איך אשרוד ככה את השנה ? הערות והארות תתקבלנה בברכה. 
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
15/10/2017 | 16:22
4
40
לאחי היתה אותה בעיה כמוך.
זה לא קשור מה היא העבודה עצמה.
הוא לא רצה ללכת לעבודה וכמוך אחרי חופש ארוך בבית היה לו קשה יותר.
שאלתי אותו פשוט מאוד האם הוא נהנה מהעבודה שלו?
זה לא משנה במה אתה עוסק אם טוב לך שם וזה יכול להיות אפילו עובד זבל, אתה תלך לעבודה וזה יעשה לך טוב אפילו אחרי חופש ארוך.
תשאלי את עצמך האם העבודה נותנת לך את הסיפוק שאת רוצה ולא משנה מאיזו בחינה.
בנוסף אני ממליצה להתחיל מלבד הטיפול התרופתי גם בטיפול בשיחות שיעזור לך לפרוק את מה שאת מרגישה, לדבר על כל מה שמציק מבלי להשפט ולבדוק בעצמך מה באמת את רוצה.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך '
תודה על תשובתך
15/10/2017 | 16:46
3
28
תודה רבה על ההמלצות! בגדול אפשר להגיד שאני די אוהבת את העבודה אך לא בפלטפורמה של משרד החינוך שזה נושא בפני עצמו. הדרישות יוצרות המון לחץ וקשה לי להתמודד עם זה בנוסף להפרעת החרדה שלי. הייתי אצל מס' פסיכולוגים בעבר אך הרגשתי שזה לא נותן לי מענה אמיתי ושזה סתם מבזבז לי זמן וכסף.
את מכירה מישהו מומלץ באזור באר שבע שמומחה ל ocd? 
לצפיה ב-'היי'
היי
15/10/2017 | 17:08
1
25
לצערי לא מכירה באיזור אך את יכולה לבדוק באינטרנט, או לשאול בקופת החולים בה את נמצאת, אני אישית הלכתי דווקא לפסיכולוג שמתמחה באוסידי דרך בריאות הנפש באזורי וזה היה בחינם וטיפול נהדר.
לצפיה ב-'חופש סוכות '
חופש סוכות
15/10/2017 | 21:54
22
שלום לכן...!!
גם לי ישנה אותה תחושה . היה לי תור לרופאה אשר "פחדתי" מהתגובה שלה .
מכיון שלא סיפרת לה את מה שאני מרגיש.
היום הייתי אצלה והסבירה לי פנים ולא כעסה עליי בכלל .
אסיים שמחר אנו חברי הדירה נוסעים לטיול .
ולאחמ"כ ביום שלישי חוזר לשיגרה לעבודה .
מקווה שלא יהיה לי מאוד קשה .
לילה טוב לכולם.
לצפיה ב-'שאלה קטנה..'
שאלה קטנה..
19/10/2017 | 10:53
3
את גם אמא לילדים? 
כלומר הקושי שלך הוא יול הילדים או בגלל מסגרת העבודה? 
לצפיה ב-'היוש לכולם אני מעוניינת/אשמח לפתח קשר זוגי מפה:}:}:}'
היוש לכולם אני מעוניינת/אשמח לפתח קשר זוגי מפה:}:}:}
14/10/2017 | 20:13
30
אשמח למצוא אהבה וקשר זוגי ולהכיר מישהו גם עם אוסידי בינוני כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {כמו שלי!}
עליי:
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך
אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.
אני בת 31 מפ"ת
לצפיה ב-'הלכו הימים הלכו הלילות'
הלכו הימים הלכו הלילות
13/10/2017 | 08:38
1
78

שלום לכולם,
לאחרונה צצה מחשבה בראשי שלא נותנת לי מנוח אפילו לשנייה אחת.
כל חיי הייתי מתעניין בבנות מערכות היחסים שלי היו אך ורק עם בנות ותמיד נמשכתי אליהן מכל הבחינות.
לאחרונה כנראה עקב נטילת כדורי פרוזק שהוריד לי את החשק המיני לחלוטין צצה לי המחשבה שאולי אני לא נמשך לבנות.
מהרגע הזה כבר נשאבתי לתוך המחשבות וחיי הפכו נוראים.
כאשר נכנסתי לאתר גייז לראות איך גופי מגיב הרגשתי גלי חום בראש דופק מהיר וכאבי בטן ואפילו מין מיחושים כאלה באזור השלפוחית.
ומאז המחשבות לא מצליחות לחלוף.
אני הולך לישון עם זה בלילה ומתעורר עם זה בבוקר.
אני מרגיש שכל בן שאני רואה אני ישר בודק מה אני חושב ואיך הגוף שלי מגיב.
כמובן שהחלפתי כדורים אך עדיין נמצאת אצלי המחשבה הזאת ומדי פעם אני נכנס לאתרים כדי לראות שוב איך הגוף שלי מגיב
אני יותר מאשמח לעזרה מה אתם חושבים האם זה  OCD?
האם יש כאן מישהו שחווה משהו דומה ויכול לעזור לי להוריד את רמת הלחץ שלי באמת שאין לי כבר ימים אין לי לילות 

לצפיה ב-'אני מבין שכבר נתפסת על זה '
אני מבין שכבר נתפסת על זה
17/10/2017 | 15:40
20
כמו שכבר כתבתי  לך , המחשבות הבלתי נשלטות לעיתים זאת היא הצרה הגדולה של כל מי שחווה אוסידי .   אלו הן המחשבות שלא מרפות , והן אלה שגורמות לחרדה ,מי יותר ומי פחות .
 אותי למשל האוסידי רודף כבר המון שנים ואני פשוט הזנחתי את זה והאמת שגם אף פעם לא הייתי בטוח שבאמת אני לוקה בזה , ולא שזה מנחם אותי שעכשיו אני יודע .
 כל מי שחווה את זה (ולא משנה בכלל באיזה מחשבה מדובר ) יודע .
אני אומר לך ,אל תזניח את זה  אתה חייב לטפל בעצמך , או תרופתית או טיפול cbt או גם וגם .
אני באמת מאחל לך שתשתפר ותרגיש יותר טוב .

לצפיה ב-'רוצה לשתף'
רוצה לשתף
11/10/2017 | 21:42
1
86
רוצה לשתף אתכם, יש לי ocd, שמפריע לי בהמון נקודות בחיים ולפעמים קשה לי להחליט האם אני פועלת מתוך היגיון בריא או מתוך ההפרעה. עכשיו היה מקרה אצל ההורים של בן הזוג שלי, באנו אליהם לכמה ימים וגילינו שהבית כולו התמלא בקרציות שמקורן בכלב שלהם. על המיטה, הרצפה, הקירות. התגובה הראשונית שלי הייתה כמובן בכי היסטרי וחרדה, נזכרתי במקרה שהיה בחדשות לא מזמן שמישהו נפטר מקדחת קרציות, הרגשתי כל כך חסרת אונים כי אין לי לאן ללכת ומה לעשות. ניקינו את כל מה שראינו. השורה התחתונה, אני הולכת לישון פה הלילה ובלילות הבאים, מרגישה מצד אחד שזה ניצחון ענק על ההפרעה ומצד שני חוסר אחריות מוחלט. מה אתם חושבים? איפה עובר הגבול?
לצפיה ב-'כמו שאני מפרש את זה ובלי קשר בכלל לאוסידי'
כמו שאני מפרש את זה ובלי קשר בכלל לאוסידי
12/10/2017 | 07:54
50
ומכיון שהיו לאחרונה מספר מקרים של קדחת הבהרות וגם דווח על מקרה מוות של ילד מהמחלה הזאת , אני מאמין שזה באמת מסוכן להיות במקום שמכיל כזאת כמות של קרציות כאשר את אינך יודעת אם הן עלולות להדביק אותך או את בן זוגך .
    איפה עובר הגבול ?? זה כבר תלוי רק בך ואם זה באמת כמו שאת מתארת אני לא הייתי נשאר שם או יותר נכון בכלל לא הייתי נכנס מלכתחילה לדירה נגועה בקרציות .
 ושוב אני אומר , זה לא קשור בכלל לאוסידי כי מדובר על הסתברות לסכנה אמיתית ולא משהו דמיוני . 
לצפיה ב-'מחפש טיפול שיציל אותי'
מחפש טיפול שיציל אותי
10/10/2017 | 16:49
3
110
שלום לכולם, יש לי OCD כבר המון זמן..זה OCD ממש קשה והרסני שכבר גרם לי להרבה נזקים והוא מתפתח ועלול להסתיים בתוצאות קטלניות..איפושהו קראתי גם שאולי חלק מהדברים זה בכלל תסמינים של טורט ..אבל אין לי טיקים אז לא יודע כמה זה מדוייק..וזה מלווה בעוד כל מיני בעיות פסיכולוגיות/פסיכיאטריות. מאמין שאפשר לאבחן אותי במיליון דברים האמת,אבל אף פעם לא אובחנתי. אבל זה לא העניין. אני פונה כי אני מחפש איזשהו מטפל שמאמין בשיטות אלטרנטיביות לטיפול נפשי..
נגיד LSD ו-MDMA קראתי שזה עוזר לאנשים בפוסט טראומה ועוד כל מיני עניינים נפשיים..כמובן אני מדבר על החומר בצורה הטהורה לא הזבל שמוכרים ברחוב..אפילו יש אנשים שלקחו פטריות פסילוסיבין וזאת חוויה רוחנית עמוקה שמאוד עזרה להם.
אני לא מאמין בשיטות הרפואיות הרגילות כמו תרופות פסיכיאטריות וכל הטיפולים האלה ולכן גם אין לי מה לעשות אבחון לא מאמין ששום דבר מזה יכול לעזור לי.
גם אני מרגיש שאין לי כל כך מה להפסיד אז שווה לי לנסות את הטיפול האלטרנטיבי..למרות שאם לוקחים את זה בצורה מבוקרת הסיכון נראה לי לא כזה גדול.
אפילו מבחינתי לקחת בשלב ראשון מריחואנה או מריחואנה רפואית גם טוב..
למרות שהאמת היא שבחיים לא עישנתי שום דבר אפילו לא סיגריה.
אבל בטח גם אפשר לצרוך את זה בדרכים אחרות למרות שאין לי בעיה לעשן אם צריך. הבעיה שאין לי בכלל נגישות לכל החומרים האלה .ברמה החברתית אני לא כל כך בקשר עם אנשים בגלל המצב שלי אז אני לא יודע אפילו איפה להתחיל לחפש את החומרים האלה..אבל בטח גם הרוב באיכות נמוכה אז עדיף דרך מטפל מוסמך או אפילו לא מוסמך אבל העיקר שיוכל לנסות לעזור לי..האמת כבר התייאשתי אבל אני מנסה בכל זאת את מזלי מקווה שמישהו יוכל לעזור לי אתם התקווה האחרונה שלי..ואם אתם לא מכירים מטפלים מקווה שאתם יכולים להפנות אותי לגורם אחר שיוכל לתת לי תשובה..המצב שלי יותר מדי מורכב והדברים הרגילים לא יעזרו לי בחיים זה סתם יהיה בזבוז זמן וכסף.. חשבתי אפילו מכות חשמל אבל הבנתי שהתופעות לווי יכולות להיות יותר מדי מסוכנות אז כרגע אני מוותר על זה..וגם שמעתי על איזשהו טיפול עם קסדה מגנטית..לא יודע אם זה באמת עוזר אבל זה טיפול יקר רצח ואני לא רוצה להשקיע במשהו שלא ברור אם באמת עוזר ..אז מקווה שתוכלו לעזור לי..אני ממש צריך עזרה. אבל רק על ידי עזרה של טיפול אלטרנטיבי ודי קיצוני המצב שלי יוכל להשתפר..כרגע אני מרגיש שאני כבר לא ממש יכול להמשיך..אני עדיין לא במצב שאני עלול להתאבד עכשיו או משהו אבל במצבי הנוכחי עם הOCD וכל הבעיות המורכבות אין שום תכלית לקיומי בעולם ואם אני לא אמצא דרך לשפר את המצב שלי אז באמת שאין לי מה להמשיך ולחפש בעולם הזה...לאור המצב כבר הרבה מאוד זמן יש לי אפילו מחשבות על המתת חסד בשוויץ. ואפילו שאני צעיר, בן פחות מ-30, מנטלית אני מרגיש כבר ממש קשיש. ככה שהמצב שלי נפשית ממש ממש קשה ואני צריך טיפול קיצוני שיוכל לעזור לי..זאת הדרך היחידה. אני חושב שקצת חבל שאני מרגיש כל כך קרוב לסוף אפילו שמבחינה בריאותית פיזית המצב שלי לא רע בכלל..אבל הנפש מאוד חולה. אז בניגוד למצבים בריאותיים קשים בלתי הפיכים אני מנסה עדיין למצוא תקווה שאולי עוד אפשר להציל את הנפש שלי..אבל זה חייב להיות דרך איזשהו זעזוע גדול משהו קיצוני שיוכל ממש לשנות בי דברים לטובה..כי אני די תקוע ובמצב נפשי קשה שהולך ומתדרדר עם הOCD ובכלל.. אז סליחה על האריכות ותודה לכל מי שקרא. אם מישהו יוכל לעזור אשמח לשמוע , תודה רבה
לצפיה ב-'היי איתן'
היי איתן
11/10/2017 | 15:59
47
גם אני אהייתי בדיוק כמוך.
אוסידי במצב גמור שלא יכולתי לצאת מהבית ליותר מכמה דקות.
הגעתי לתהומות שלא יכולתי לזוז מהמיטה לא רק מדיכאון שנלווה לזה אלא בגלל האוסידי עצמו.
כמעט הגעתי לחדר ניתוח ומיון בגלל זה כמה פעמים בגלל המון סיבות.
גם אני ניסיתי הכל.
והאמנתי שהדבר היחיד שאני זקוקה לו זה זעזוע כי רק זה יעזור לי.
יודע מה?
הוא הגיע.
ועוד פעם.
ועוד פעם.
כל אחד חזק מהשני.
ושום דבר לא עזר.
לא הזעזוע הוא שיעזור אלא היכולות שלך לשנות את המחשבה כבסיס להכל ואני אסביר.
כשהתחלתי להאמין במשהו שיעזור לי הוא עזר.
אתה חושב שרק אלנטרנטיבי יעזור ולכן בטוח רק בזה.
אבל זה לא נכון בכלל.
אני כן לקחתי תרופות ויודע מה? זה עזר.
זה הוריד את רמת החרדה כדי שאני אוכל להתמודד עם האוסידי.
אז שילבתי עוד טיפולים שעזרו והתגברתי על זה.
הכל עיניין של מה אתה חושב ומה אתה מאמין.
בכנות, סמים הם לא פיתרון בכלל. אולי משהו רפואי אבל זה רק באישור רופא שמבין. אל תקבע שמשהו אחד יעזור תנסה לפתוח ולקבל דברים חדשים. בכלל ראש פתוח מאוד עוזר להתגבר על האוסידי וזה הכל מנסיון.
לצפיה ב-'תרגיל חשוב מאוד שנקרא: "לא לעשות כלום" '
תרגיל חשוב מאוד שנקרא: "לא לעשות כלום"
11/10/2017 | 17:11
1
82
כל יום. רבע שעה. זה המינימום.
אתה מכוון שעון לרבע שעה ובמהלכה אתה מסתובב לך בבית בין הסלון המטבח עם משהו שאתה אוהב לשתות ופשוט לא עושה כלום.
ואם באה מחשבה שמנסה לשאוב אותך "לסדר" אותה ו"לפתור" אותה - אתה לא מנסה לסדר. לא מנסה לשלוט. פשוט ממשיך ב0 השקעת אנרגיה.
אם ניסית לסדר - אל תדאג מזה, ותמשיך בתרגיל...
אם עולות מחשבות מבלבלות על "האם אני באמת מבצע נכון את התרגיל" - אתה לא מנסה להגיע לתשובה אלא ממשיך יחד עם הבלבול והתסבוכת בתוך הראש. גם אם יש כאוס בתוך הראש אתה מבחינתך ממשיך לא לנסות לסדר את המחשבות אלא להישאר עם ה"חרא" עד שהתרגיל נגמר. זו גרסה מסויימת של מיינדפולנס (קשיבות) וזה מוכח ממחקרים כתרגול חשוב מאוד לסובלים מאוסידי.
אפשר לבצע אותו יותר מרבע שעה/כמה פעמים ביום ואף ב"אוויר החופשי" כשאין שעון תוחם ברקע. אבל המינימום היומי של רבע שעה חייב להיעשות עם שעון.
לצפיה ב-'תרגיל טוב מאוד!'
תרגיל טוב מאוד!
16/10/2017 | 19:16
15
תרגיל טוב ועוזר מאוד! ...אם מאמצים את זה כהרגל , עוזר לא רק לOCD
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
08/10/2017 | 20:38
2
63
הי לכולם !!!
מתמודד מאוד יפה ... למרות שקצת הראש לא במקום..
פניתי  לאחרונה 3 או 4 פעמים למיון  לבדיקת רופא .
כעת יש לי ביום  א הקרוב תור לרופאה ואני מפחד שהיא תאשפז
אותי למרות שאין בכלל עילה לכך .
וזה עצמו מלחיץ אותי ..
מה איתכם איך מעבירים את החג ??
בייי לכולם
לצפיה ב-'חג שמח קליבר!'
חג שמח קליבר!
09/10/2017 | 10:31
1
41
אני לא מאמינה היא תאשפז. בכל מקרה אל תשקר לה תגיד בדיוק מה עברת ומה אתה מרגיש.
לצפיה ב-'לא רוצה להתאשפז...חלילה '
לא רוצה להתאשפז...חלילה
13/10/2017 | 14:56
17
אני נמצא מאוד במתח . יש לי פגישה עם הרופאה .
לדעתי איני זקוק לאישפוז ומקווה 
שהיא גם תבין זאת .
תודה ושבת שלום ומבורך לכולנו אמן.
לצפיה ב-'Ocd'
Ocd
07/10/2017 | 18:56
3
108
שלום לכולם,
לאחרונה צצה מחשבה בראשי שלא נותנת לי מנוח אפילו לשנייה אחת.
כל חיי הייתי מתעניין בבנות מערכות היחסים שלי היו אך ורק עם בנות ותמיד נמשכתי אליהן מכל הבחינות.
לאחרונה עקב נטילת כדורי פרוזק שהוריד לי את החשק המיני לחלוטין צצה לי המחשבה שאני לא נמשך לבנות.
ומכאן אש בשדה קוצים פחדים חוסר תיאבון בדיקה של איך גופי מגיב מול סרטי גייז. ורק הגביר את הפחד והלחץ
קראתי שהתופעה הזאת מוכרת אבל עדיין לא מצאתי משהו שיחזיר לי את השקט הנפשי אני מדוכא לחלוטין ולא יודע מה לעשות
אשמח לעזרה..
לצפיה ב-'הירידה בחשק היא פעמים רבות זמנית'
הירידה בחשק היא פעמים רבות זמנית
07/10/2017 | 20:00
63
וחולפת כשהגוף מתרגל לכדור.
אבל - לא בהכרח. ואם תראה שבהמשך החודש לא יהיה שינוי אז תיגש לפסיכיאטר/ית.
לצפיה ב-'זוהי אחת התופעות האופייניות של ocd , מחלת הספק.'
זוהי אחת התופעות האופייניות של ocd , מחלת הספק.
08/10/2017 | 07:43
72
קודם כל ידוע כי פרוזק ודומיו מורידים את החשק המיני , אתה לא היחיד עם מחשבות ספק למיניהן. אין שום סיבה שבעולם שאם עד היום היית עם העדפות מיניות מסויימות מוגדרות לחלוטין , שפתאום משום מקום תבוא איזה מחשבה חדשה שאולי אתה לא מי שאתה חושב שאתה . את היית באמת הומו זה לגמרי לא היה מפחיד אותך אלא בדיוק להיפך , הית מרגיש שחרור והקלה .
 אנשים לא מחליפים העדפות מיניות פתאום באמצע החיים , ככה ששכח מזה .

בעיקרון , וזה לגבי כל האפיונים של אוסידי , הפחד ממה יהיה והספק שמנקר בראש וכל החרא מגיע עם זה .
  והכי חשוב : אל תנסה אפילו להדחיק את המחשבה הזאת , תן לה שתבוא  ותלך כי זו רק מחשבה כי ככל שתיתפש ותלחם  נגד זה אתה תתענה לחינם .
כל מי שיש לו אוסידי (עם או בלי טכסים) המחשבות הלא הגיוניות שמציקות ומענות הן חלק מרכזי מההפרעה ואני תמיד מנסה לתת להן למחשבות שתסתובבנה להן בראש כי ממילא אי אפשר להתעלם מהן . יש זמנים שהן משגעות אותי ויש זמנים שאני משוחרר כמעט לגמרי מהן . 
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
11/10/2017 | 01:13
32
אין עוד מישהו שיכול לעזטר?
ראיתי שהנושא הזה בפורום עלה ב2012 ספק אם יש לי סיכוי לדבר עם אחד מהם אשמח לעזרה
לצפיה ב-'אוסידי ויחסים'
אוסידי ויחסים
05/10/2017 | 10:58
1
111
בעקבות שיחה עם אשתי אתמול, גיליתי שבגלל האנורקסיה שליוותה את האוסידי לפני כמה שנים היא לא רוצה לשכב איתי, כי אני לא מושך. אני לא יודע איך להתנהל
לצפיה ב-'היי'
היי
06/10/2017 | 13:33
58
היי יקירי אני מבינה מה אתה עובר. אני מציעה לדבר עם אישתך ולהסביר לה שזה כואב לך לשמוע את זה (למרות שאתה מעריך מאוד את זה שהיא כנה איתך) ואתה רוצה ביחד איתה בלי שום כעס למצוא פיתרון שיאפשר לשניכם למצוא דרך ביחד לחזור לשכב.
תשאל אותה מה היא רוצה וכדומה, תדברו בכנות על הכל!
לצפיה ב-'שאלה בבקשה'
שאלה בבקשה
02/10/2017 | 18:18
3
139
האם יש כאן מישהו או מישהי
שסובלים ממחשבה טורדנית
פחד לפגוע במי שאוהבים
דמיונות וחזיונות על פגיעה..והמחשבה ממש נתקעת
למרות שאנחנו יודעים שהיא לא הגיונית
אשמח לדבר אם מישהו שעבר את זה
אפילו אישה אחרי לידה שנכנס בה פחד מחשבה מטומטמת ופשוט לא יוצאים מזה..אשמח לשמוע סיפורים והאם מישהו הצליח להתגבר על זה...תודה
לצפיה ב-'היי'
היי
03/10/2017 | 14:26
53
לי היו מחשבות פחות שאני פוגעת אלא יותר פחד שאם אני אעשה או לא אעשה משהו יקרה משהו נורא למי שיקר לי.
לצפיה ב-'היי'
היי
06/10/2017 | 00:04
34
לי יש מחשבות כאלה ועוד אחרות אני מבין אותך שקשה לחשוב על אותם דברים זה ממש לא נעים לחשוב מחשבות תוקפניות ואלימות כלפי אנשים קרובים אליך ובכלל אני אישית מטופל בטיפול תרופתי במקביל התחלתי טיפול סיביטי
לצפיה ב-'לכולנו יש מחשבות דומות לאלה. אבל מי שסובל מOCD'
לכולנו יש מחשבות דומות לאלה. אבל מי שסובל מOCD
07/10/2017 | 20:07
53
לא יצליח לעבור הלאה ויתחפר במחשבות.
אבל דמיונות על פגיעה באחרים יש גם למי שאין לו אוסידי. אז למה זה לא מפריע לו? מכיוון שאצל אנשי אוסידי המוח נתקע ברגשות הללו וניסיון "לפתור" את המחשבה בכוח רק יגרום להחמרת ההתחפרות. מה שאתה עושה עכשיו זה כאילו אתה במכונית בתוך ביצה ומנסה להתניע את האוטו כשבפועל זה גורם להמשך שקיעת המכונית.
רק כשתרפה ולא תנסה לשלוט על המחשבה או "לשפר" אותה ולא תנסה להגיע להרגשה ה"נכונה" - רק אז, ובתהליך שימשך מספר שעות/ימים, המוח שלך (כמשל המכונית) יצליח להעביר הילוך והמכונית תוכל להשתחרר מהביצה.
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה לכל החברים פה'
גמר חתימה טובה לכל החברים פה
29/09/2017 | 15:14
1
51
נפתח תקופה חדשה,
נושיט יד לשלום,
נשכח את הרוגז,
נגרש את הריב,
נסתכל ישר בעיניים,
כפי שמסתכל אח האוהב את אחיו.

ידעתי.
לפעמים קשה לסלוח,
הן לשם כך צריך כח,
ולב אוהב,
וראש לחשוב,
ורצון עז לעזור.

לסלוח יכול להיות קל -
רק לחייך, ואפילו לא לומר מילה
ולפתע נרגיש ונדע כי חזקנו, גדלנו מאוד
כי טוב יחדיו לשחק, לעבוד וללמוד
כי בזכות הסליחה עומד העולם,
ולסלוח יכול כל אדם.
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה!'
גמר חתימה טובה!
30/09/2017 | 12:49
17
לצפיה ב-'היי'
היי
27/09/2017 | 18:35
2
94
שלום לכל החברים אני סובל כבר כמה שני. מOCD מחשבתי ואחריי הפסקה של שנתיים בטיפול תרופתי חזרתי לקחת טיפול קבוע לפני חודש בדיוק אבל האחרונים יש לי הרבה עליות וירידות עם הOCD לא ממובן לי למה זה לא דבר שקרה לי בעבר מי שיודע משהו בנושא ויכול להמליץ לי על משהו אשמח לשמוע ממנו במקביל התחלתי טיפול סי בי טי השבוע היו לי כבר שתי פגישות מקווה שזה יעזור  
לצפיה ב-'היי'
היי
29/09/2017 | 05:25
47
קודם כל בהצלחה עם הסיביטי!
שנית זה לגמרי טבעי שיש עליות וירידות.
גם כשמתחילים או לא מתחילים טיפול.
אוסידי הוא כמו גלים הוא עולה ויורד.
כמובן שעם טיפול זה הרבה יותר מתמתן, אבל אל תתיחס לזה זה ירגע:)
מנסיון!
לצפיה ב-'תקופת הסתיו קשה יותר משאר השנה להרבה אנשים'
תקופת הסתיו קשה יותר משאר השנה להרבה אנשים
05/10/2017 | 19:43
45
עקב התקצרות מהירה מאוד של הימים (פחות אור = פחות ייצור סרוטונין). לקראת החורף הגוף מתרגל ומנטרל את האפקט בהדרגה. ייתכן שאפילו רק זה גורם לעליות והירידות התכופות שיש לך לאחרונה.
לצפיה ב-'כנסו--טיפ טוב לכל הסובלים-לי זה עוזר'
כנסו--טיפ טוב לכל הסובלים-לי זה עוזר
24/09/2017 | 17:49
1
220
לא משנה מה הפחדים שלכם,
מה מטריד אתכם, וכמה אכזרי הOCD שלכם..
הטיפ הוא כזה(במיוחד למאמינים בשם)
מה שצריך לקרות יקרה ואם יקרה זה מה שהשם החליט
תאמינו תשתדלו לעשות מצוות ותאמינו לי
לא יקרה כלום ..למה לכם להיות כל כך מוטרדים ממחשבות לא הגיוניות
הרי יש אחד למעלה שהוא קובע ומחליט מה יהיה..
ולסיום חבר טוב אמר לי פעם
^^^אל תפחד מהפחד שהפחד יפחד מימך..
אם כל זה אני עדיין סובל ממחשבות אבל פחות(אני כלום יש אחד למעלה שהוא יחליט מה יקרה לי)
שנה טובה חברים וגמר חתימה טובה
לצפיה ב-'אתה מאוד מחזק וגם צודק :)'
אתה מאוד מחזק וגם צודק :)
26/09/2017 | 13:54
71
משמיים נותנים לנו להתמודד כי יש לנו את היכולת להתמודד עם זה. ונעבור את זה הכל מאת ה'.
הכל לטובה .
שנה  טובה.
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה לכל האוסידיסטים'
גמר חתימה טובה לכל האוסידיסטים
25/09/2017 | 23:59
1
105
מי ייתן ונפשנו תפסיק להתייסר.
https://www.youtube.com/watch?v=SQUeO_lReKk
לצפיה ב-'אמן ואמן! אחלה קליפ!'
אמן ואמן! אחלה קליפ!
26/09/2017 | 14:35
27
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
25/09/2017 | 19:37
46
לצפיה ב-'DOCTOR W H O שאלה בבקשה'
DOCTOR W H O שאלה בבקשה
25/09/2017 | 19:14
1
293
יש לי או סידי של מחשבות אובססיביות פולשניות
האם טיפול emdr יכול לעזור
שמעתי גם שיש תרופה חדשה על בסיס שמן בלוודר
???? תודה מראש
לצפיה ב-'היי'
היי
25/09/2017 | 19:24
69
אינני מומחית בנושא קודם כל ואין לי הכשרה בנושא.
קראתי על השיטה ואני חושבת ששווה לנסות למרות שזה כביכול לטיפול בפוסט טראומה.
יכול להיות שזה יטפל גם בטריגרים של המחשבות הטורדניות, שוב לא מבטיחה כלום.
בקשר לתרופה על בסיס שמן לוונדר לא שמעתי כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל או עם רוקח שמבין בנושא.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות
אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה