לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1184111,841 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר יוסי בן שטרית, וגדעון פיין עונים על שאלות הגולשים באופן סדיר ותומך.
בנוסף, פעם בשבועיים יערך שירשור שאלות מרוכז. הודעה תינתן כמה ימים לפני.
קישור לאתר של אנטיתזה גלגל :http://helpocd.info/

המשך >>

לצפיה ב-'הרשמה למפגש מקוון של הפורום ביום א' הקרוב בשעה 20:00'
הרשמה למפגש מקוון של הפורום ביום א' הקרוב בשעה 20:00
31/03/2020 | 15:27
2
42
ב4/5/2020 בשעה 20:00 ייערך מפגש פורום OCD! 
מפגש מונחה של חברי הפורום לשיחה, שיתוף, וחיזוק בימים טרופים אלו 
ביחד ננסה לשמור על "ראש נקי" מאובססיות וגישה חיובית
בהשתתפות פסיכיאטר ופסיכולוג בעלי ניסיון רב בתחום.

ינחו את המפגש:
ד"ר יוסף בן-שטרית, פסיכיאטר מומחה
מומחה למחשבות טורדניות והפרעות קשב וריכוז
זוכה פרס האיגוד הישראלי לפסכיאיטריה ביולוגית (2018).

גדעון פיין, פסיכולוג בעל תואר שני (MA)
ניסיון רב שנים באבחון וטיפול בחשיבה טורדנית ו-OCD
מנהל מרפאת OCD Clinic ברמת גן.

DOCTOR W H O
מנהלת פורום "טורדנות כפייתית - OCD" בתפוז
מנהלת פורום "דיכאון" בתפוז.

המפגש יתקיים באמצעות אפליקציית Zoom.

ברגע שאתם נירשמים אתם תקבלו לינק והתראה לפני המפגש.

מצפים לראותכם!!!!

הרשמה באמצעות הלינק הבא:

לצפיה ב-'פורום יקר, מצפה ומתרגש לקראת המפגש מחר'
פורום יקר, מצפה ומתרגש לקראת המפגש מחר
05/04/2020 | 00:44
11
לצפיה ב-'הזימון למפגש:'
הזימון למפגש:
05/04/2020 | 19:46
7
Dr. Ben-Sheetrit is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: OCD Forum Meeting
Time: Apr 5, 2020, 20:00 PM Israel Local Time

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/344482120?pwd=SlpXbUhMNFptbzUvRng4RzYvVHhjUT09
לצפיה ב-'תרופות'
תרופות
04/04/2020 | 17:57
2
34
שלום,
אני סובל מאו סי די ולוקח כבר בערך 15 שנה פבוקסיל.  הגעתי כבר למינון של 300 מג. אני מרגיש כבר הרבה זמן ירידה מאוד גבוהה בהשפעה שגורמת גם לירידה ביכולות הקוגניטיביות שלי ובריכוז.
האם יש תרופה חדשה יותר? האם יש תרופה מומלצת יותר  מפבוקסיל?
האם שינוי לתרופה אחרת ממשפחת ה-ssri יכולה לשפר את במצב?
תודה.
לצפיה ב-'ירידה ביעילות של טיפול תרופתי ל-OCD'
ירידה ביעילות של טיפול תרופתי ל-OCD
05/04/2020 | 07:00
1
39
האמור מטה נועד להשכלה כללית בלבד ולא נועד כייעוץ רפואי ו\או משפטי, אינו מחליף בדיקה או הערכה רפואית, ובכל מקרה מהווה דעה אישית ולא מקצועית. בכל שאלה כיצד לנהוג יש להיוועץ ברופא המטפל.

שלום לך, כמה נקודות:

1. האם התחלת תרופה חדשה לאחרונה? יש תרופות רבות שיכולות להשפיע על רמות פבוקסיל בדם. זה נכון גם עבור חלק מ-"תוספי מזון" ו-"תרופות טבעיות" למיניהם.

2. האם התחלת לעשן סיגריות לאחרונה, או הגברת את כמויות \ תדירות העישון? האם הפכת למעשן פסיבי לאחרונה (נמצאת בפועל זמן רב יותר מהרגיל בסביבתו של מעשן סיגריות)? עישון (אקטיבי ופסיבי-משמעותי) מאיץ את פינוי הפבוקסיל מהדם, וכך יתכן שלמעשה "הפחתת" את המינון של התרופה בפועל.

3. האם הפסקת לצרוך אשכוליות ו\או מיץ אשכוליות טבעי לאחרונה? מיץ אשכוליות מעלה רמות פבוקסיל בדם, לכן הפסקה של צריכתו עלולה לגרום לירידה ברמות פבוקסיל לאחר מכן יחסית למה שהיה בזמן הצריכה.

4. האם היו שינויים משמעותיים בהרכב התזונה שלך לאחרונה? דיאטות עניות בחומצת האמינו טריפטופן יכולות להוביל לשינויים משמעותיים בתגובה לתרופות ממשפחת ה-SSRIs ובמצב הנפשי בכלל.

5. האם החלפת את התכשיר המסחרי בו אתה משתמש (לדוג', עברת מ-"פבוקסיל" ל-"פלובוקסמין-טבע" או להיפך)? תכשירים מסחריים עם אותו חומר פעיל לרוב יתנו את אותה תוצאה, אך לא תמיד, והסיבות לכך מורכבות.

6. האם חלית במחלת חום לאחרונה? האם חלית בתקופה האחרונה בווירוס שנמצא בדם באופן מתמשך (לדוג', מחלת הנשיקה)? האם נדבקת בווירוס הקורונה? – תנודות ברמות פעילות מערכת החיסון יכולות, לעתים, לגרום ל-"תנודות" ברמות ה-OCD, לעתים בדרכים לא צפויות, ובמקרים בהם יש חשש שזה קורה רצוי להתייעץ עם איש מקצוע רפואי מוסמך ולא לנסות להסיק "מסקנות" לבד.

7. האם יש סיבה להאמין שהיה שינוי משמעותי בתפקודי הכבד ו\או הכליות שלך? הכבד והכליות משחקים תפקידים חשובים במטבוליזם של התרופה ושינויים בהם יכולים לשנות את רמות התרופה בדם.

8. האם היה שינוי משמעותי במשקל שלך לאחרונה (לדוג', שינוי של 5% או יותר מכך במשקל הגוף)? שינויים משמעותיים במשקל עלולים לשנות את נפח הפיזור של תרופות.  

9. האם יש סיבה להאמין שה-OCD שלך כשלעצמו החמיר ולא שהפבוקסיל פחות יעיל? במילים אחרות, האם היה טריגר שאתה יכול לייחס לו בבירור את ההחמרה ב-OCD, או שההחמרה פשוט "קרתה"?

10. אם הכל היה רגיל ונשאר רגיל ולא היה שום שינוי וזה פשוט לאט לאט עבד פחות ופחות, יתכן ומדובר ב-late tachyphylaxis (מה שזכה לכינוי הפופולרי “poop out”) של ה-SSRI, כלומר, תהליך שאינו מובן מספיק שבו נטילה כרונית של SSRIs יכולה להוביל לירידה מסוימת ברמת היעילות.
לא ברור במדויק למה, מתי ואיך זה קורה, ולמה זה קורה לחלק מהמטופלים ולחלק לא, מה שכן – ברגע שזה קורה זה לרוב לא בהכרח יעלם סתם כך. במקרים כאלו יש צורך לפנות לפסיכיאטר ולהיבדק על מנת לקבל החלטות כיצד להמשיך. לעתים (לאו דווקא במקרה שלך) ניתן להעלות מינון ולהתגבר על התופעה, לעתים יש צורך להחליף תרופה וכדו' – כל מקרה לגופו.בהחלט יתכן שמעבר ל-SSRI אחר יהיה יעיל במידה ומדובר ב-late tachyphylaxis.

האמור לעיל נועד להשכלה כללית בלבד ולא נועד כייעוץ רפואי ו\או משפטי, אינו מחליף בדיקה או הערכה רפואית, ובכל מקרה מהווה דעה אישית ולא מקצועית. בכל שאלה כיצד לנהוג יש להיוועץ ברופא המטפל.
05/04/2020 | 09:08
14
המון תודה על התשובה המפורטת.
לצפיה ב-'טיפול בOCD'
טיפול בOCD
01/04/2020 | 20:51
1
44
שלום,

אני סובלת מOCD קשה כבר מספר שנים,
האובססיה שלי קשורה למחשבות על דברים שעשיתי ופגעו באחר,
כל פעם שאני מנסה להיזכר אינני מצליחה והדבר מכניס אותי למצוקה גדולה,
האובססיה שלי אינה מלווה בטקסים כמו שטיפת ידיים אלא יותר בהימנעות מדברים שעלולים להזיק לפי ראות עיני, שאילת שאלות ונסיון כפייתי לשחזר מעשים (ללא הצלחה).
האם יש איזשהוא טיפול שיעזור לי? ניסיתי דברים שונים ומשונים ועוד לא מצאתי מזור.
מישהו יכול להמליץ לי על משהו בדוק ומנוסה?

תודה
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
03/04/2020 | 20:01
22
איזה טיפולים ניסית שלא צלחו?
האם את נוטלת כדור מסוים לטיפול באוסידי?

אוסידי לא מחייב תמיד שטיפות ידיים וכדומה. יש לו מלא ניגזרות שונות, ובהחלט הדברים שאת מתארת.

לצפיה ב-'השקר הוא האמת?'
השקר הוא האמת?
31/03/2020 | 16:23
1
45
או שהאמת היא השקר?
לצפיה ב-'היי חבר'
היי חבר
03/04/2020 | 20:02
20
הכל בעיניי המתבונן:)
לצפיה ב-'הודעה לכולם בעקבות הקורונה'
הודעה לכולם בעקבות הקורונה
14/03/2020 | 21:10
3
115
היי לכולם.
בעקבות משבר הקורונה והבלאגן שהולך לפקוד אותנו השבועיים הקרובים, אני רוצה להזכיר לכם שהפורום הוא מקום ובית לכל מי שרוצה לפרוק ולשתף מה עובר עליו.
מהבעיה הכי קטנה, עד הצרה הכי גדולה.
אתם מוזמנים לפתוח דיונים על הא ודה, ולשוחח על כל דבר שיעלה לכם במעט את החיוך על הפנים.
ואם אתם זקוקים לעזרה או לדבר, אני תמיד כאן עבורכם.
אנא שמרו על שפה מכבדת אחד כלפי השני ונעבור את המשבר הזה ביחד
לצפיה ב-'אני יכולה לשתף את התמונה גם בדף הפייסבוק שלי ?'
אני יכולה לשתף את התמונה גם בדף הפייסבוק שלי ?
15/03/2020 | 00:51
2
41
לצפיה ב-'לילה ואני משערת שתסכימי אז שיתפתי'
לילה ואני משערת שתסכימי אז שיתפתי
15/03/2020 | 01:05
1
58
אם את לא רוצה, אני אמחוק.
אני כמעט בטוחה במאה אחוז שתסכימי. 

שיהיה בהצלחה ובריאות שלמה לכולנו !
לצפיה ב-'היי אהובה!!'
היי אהובה!!
15/03/2020 | 13:08
53
חחח סורי, ראיתי רק עכשיו, ובטח שאפשר. ריגשת אותי ששיתפת:)
לצפיה ב-'עמוד אינסטגרם לocd!'
עמוד אינסטגרם לocd!
02/02/2020 | 21:41
1
178
שלום לכולם,
אם אתם כאן, כנראה שאתם סובלים מאו סי די ומחפשים דרכים להצליח למצוא פתרון.
אז יש הרבה דרכים.
אספר לכם קצת על עצמי:
אני סובלת מההפרעה כבר למעלה מעשר שנים, רמת האוסי די שלי היא הכי גבוהה עברתי את כל סוגי הטיפולים האפשריים והחדשים ביותר, ופשוט ממש נמאס לי כל הזמן לחיות בחרדות ובמלחמה עם עצמי.
אחת הדרכים שבוודאי כבר שמעתם עליה לטיפול היא הכרה בבעיה אבל תכלס אתם מכירים בה היטב.
אז יש עוד דרך וזה לצחוק על זה! בשבילכם וגם בשבילי פתחתי עמוד אינסטגרם שהוא סגור רק לחברי מועדון ocd!!!!!!!! אז אתם מוזמנים להצטרף וכבר שם תבינו את העניין, זה מיועד לרעיונות יצרתיים לניצחוק הטקסים, בדיחות, היכרויות ואפילו ידע חדש
לעמוד קוראים ocd1214 תצטרפו ובואו יחד נצליח להפוך את זה לשגרה!
לצפיה ב-'היי!'
היי!
05/02/2020 | 15:19
117
איזה רעיון נהדר! אני כבר מצטרפת
לצפיה ב-'ספר חדש על OCD '
ספר חדש על OCD
01/03/2020 | 16:55
1
145
היי חברים, קוראים לי אור לב ויש לי חלום להוציא לאור את הספר שלי על הOCD.

במשך יותר מ-10 שנים כתבתי ספר על ההתמודדות שלי עם ה-OCD והחיים בכלל, החל מתקופת בית הספר ועד היום. כשהייתי כשהייתי ילדה לא היה הרבה מידע על OCD, לא ידעתי מה זה, אפילו לא ידעתי שיש לזה שם. לא היה לי מישהו שעובר את אותו הדבר כדי לשאול אותו שאלות, כדי לשתף ולהרגיש שבאמת מבינים אותי.

מאז החלום שלי הוא ליצור ספר על OCD שיוכל לעזור לאנשים כמוני שאין להם אף אחד שיספר להם איך זה לחיות עם OCD. עכשיו הספר מוכן וכל מה שצריך לעשות זה לתמוך בהדסטארט באמצעות תשורה או לרכוש את הספר.

לתמיכה ורכישת הספר היכנסו http://bit.ly/2vWKvCM
רוצים לקבל עדכונים לגבי הספר? היכנסו https://bit.ly/3clKo46
לצפיה ב-'יוזמה מבורכת, בהצלחה '
יוזמה מבורכת, בהצלחה
18/03/2020 | 11:10
8
לצפיה ב-'ברכות לDrBenSheetrit, שמצטרף כאדום חדש לפורום:)'
ברכות לDrBenSheetrit, שמצטרף כאדום חדש לפורום:)
05/03/2020 | 16:44
2
55
ברכות לדוקטור יוסי בן שטרית, שמצטרף אלינו לפורום כיועץ וחבר לכל דבר.
מוזמנים לפנות אליו בכל שאלה והתיעצות בנושא
לצפיה ב-'ברכות גם ממני'
ברכות גם ממני
30/03/2020 | 17:59
1
11
לצפיה ב-'תודה רבה :) '
תודה רבה :)
31/03/2020 | 15:18
10
לצפיה ב-'היכרות בשביל קשר רציני ומחייב'
היכרות בשביל קשר רציני ומחייב
28/03/2020 | 19:18
22
שלום לכולם
שמי סיון ואני מעוניינת מאוד לדבר ולהכיר קודם ובהמשך לפתח קשר זוגי רציני ומחייב עם מישהו מכאן גם עם אוסידי נמוך עד בינוני {לא משנה איזה)

עליי:
ה=ocd שלי הוא בינוני עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,לעבודה ולסידורים רק שלי}

ה=ocd שלי מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לנקות(את הבית רק אבק עם סמרטוט) ולשטוף כלים(רק את שלי אני שוטפת) ולזרוק זבל וניירת
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לעצמי ולאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך

אני נעזרת דרך ביטוח לאומי ואני עובדת במפעל שקוראים לו ״המשקם״ שהם מצאו לי.

אני בת 34 ומפתח-תקווה

אני מחפשת:
א/רק מישהו בגיל 34-36
ב/ושמאובחן באמת עם אוסידי(אל תתבייש לפנות אליי זה רק בינך לביני),
ג/רווק בלי ילדים,
ד/לא מעשן,
ה/לא שותה אלכוהול יותר מידי ואם שותה אז שלא משתכר קשה,
ו/לא לוקח סמים,
ז/לא מהמר,
ח/לא אלים,
ט/מעוניין בקשר רציני+נישואים וילדים(לא חייב אם לא רוצה הכל טוב) (שסיים לשחק משחקים כלומר מישהו שבשל לזוגיות ועם כוונות רציניות ושיודע מה זאת זוגיות ואיך מתנהגים בזוגיות תודה וסליחה אבל זה בגלל סיבה מוצדקת שלי מקווה שתבינו וכל זה תודה)
י/אוהב כלבים ולא אלרגי אליהם!!!!!,
כ/שיקבל אותי כמו שאני ועם ראש פתוח בעיקר ומבין ומתחשב ושיודע להקשיב ולתמוך ולעודד ולהיות שם כשצריך!!!!,
ל/בעל רכב אבל לא חייב פשוט נוח (מעדיפה מישהו מפ״ת, רמת גן ולא רחוק מזה(כי אני לא מסוגלת לנהוג (יש סיבה!!!)ואז יותר קל מבחינת תחבורה ציבורית תודה וסליחה)!!!!!),
מ/שעשה צבא(חשוב לי ויש סיבה תודה וסליחה מקווה שתבינו )

נ.ב

סליחה מכל הלב והנשמה על הרשימה הארוכה אבל פשוט אלא דברים שמאוד חשובים לי בזוגיות מקווה שתבינו
לצפיה ב-'אהלן חברים, הבדל בין מינון למיגור ocd לבין שמירה על מצב קיים'
אהלן חברים, הבדל בין מינון למיגור ocd לבין שמירה על מצב קיים
25/03/2020 | 20:35
1
29
אהלן חברים
7-8 שנים ocd לא פשוט , אחרי כמה שנים טובות בזכות מינון גבוה ציפרלקס עם אוגמנטציה של אריפלי , הורדתי מינון הדרגתי והמצב היה טוב עד שכנראה שירדתי סף נמוך מידי.
ocd עשה קאמבק ועלייה למינון יחסית גבוה לא מראה שיפור משמעותי. אשמח לשמוע עם מישהו חווה הבדלים בין מינון לריסוק התופעה לבין שמירה על מצב יציב טוב?
לצפיה ב-'חסר פרטים...'
חסר פרטים...
28/03/2020 | 00:17
26
מה היה מינון הציפרלקס בהתחלה? האם הוא עזר חלקית, או לא עזר בכלל?
מה היה מינון האריפליי הגבוה ביותר שהגעת אליו יחד עם הציפרלקס? האם השילוב הוביל לרמיסייה מלאה ("ריסוק ה-OCD"), האם הוא רק שיפר בהשוואה לציפרלקס לבד, או שזה נשאר אותו דבר כמו שהיה עם ציפרלקס לבד (בלי אריפליי)? למה הורדת מינון? מינון של איזה תרופה הורדת? כשאתה אומר "הדרגה" - כמה בהדרגה? באיזה שלב חווית "קאמבק" של ה-OCD? אחרי שה-OCD "עשה קאמבק" והעלאת מינון בחזרה - העלאת מינון של איזה תרופות? כשאתה אומר שעלית עד ל-"מינון יחסית גבוה", כמה זה במיליגרמים, ושל איזה תרופה? מה זה יעזור לך אם נגיד שיש או שאין הבדלים בין מינוני "ריסוק" למינוני "שימור" - האם זה ישפיע על ההחלטה שלך בנוגע לטיפול, ואיך? מה אומר הפסיכיאטר המטפל, מה ההמלצות שלו? האם יש משהו שמונע ממך ליישם את ההמלצות שלו, איזשהם חששות או בעיות או ספקות כלשהם? 
לצפיה ב-'קליבר מחפש פורומים .תודה '
קליבר מחפש פורומים .תודה
26/03/2020 | 06:30
25
אני   נורא   מבולבל  .. גם  מהמצב   של  הקורונה   בעולם  ולאחרונה   בארץ   .
ה   ישמור  עמו  ישראל  באהבה   אמן  ..
חש    צורך   להוציא   מהלב    אך  כשאני  מספר   רק  בקצת  מה   שעובר  עליי   לבן  דודי  אז   הוא  אומר   לי    עזוב  אותך  מהתרופות   אתה  לא  חולה  וכו   .
יש  לי  מטפל   באופן   קבוע   ולאחרונה   אני  רואה  אותו  פעם  בשבועיים   בלבד   וזו  החלטה   שלי  .
יש  לי  המון   בעיות  אלו  ואחרים  ואני  רוצה  המלצות   על   פורומים  שעוסקים  בנושאים   שלי  .
לאחרונה    האוסידי  שלי  מתבטא   בחוסר   ריכוז   וזיכרון   ובילבול  חזק   ה  ישמור  ויציל  אותנו .
כעת  השעה   6  וחצי    וזה   מוקדם  עבורי אך  זאת  עקב   שאתמול   בערב   נטלתי  את  הטיפול   של    הערב   מוקדם  מדאיי  .
אציין   שהלפונקס   גורם  לי  לבעיות   רבות   .
בשנה    האחרונה   הצלחנו   אני  והרופא  להפחית   כ   100  מג   מהלפונקס  אך    עדיין  יש  לי    הרבה   סבל   ות  לואאיי  .
יש  לי  בחדר  המון   פריטים להם  אני  זקוק   אבל   זה   גורם  ל י   ל מחשבות  ותהיות   האם  אני   צריך  אותם  באמת   ..
אציין   שהיתה  לי   בעיה   להיכנס   לפורום   ואיני  י ודע   הסיבה  .
תודה   שייש  לי  מקום  לשתף  ואשמח  לקבל  מכם  פורומים  בהם  אוכל  ואצליח   להיעזר   .
יום  טוב  לכולם  
לצפיה ב-'היי כולם. מי מרגיש שהאוסידי התגבר לו בעקבות המשבר?'
היי כולם. מי מרגיש שהאוסידי התגבר לו בעקבות המשבר?
25/03/2020 | 14:56
38
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטר מומלץ ל OCD'
המלצה על פסיכיאטר מומלץ ל OCD
17/03/2020 | 08:23
1
49
היי חברים,אני סובלת כבר מספר שנים מ OCD ועברתי כמה מטפלים ללא הצלחה...ומאד סובלת מהעניין עם איכות חיים מאד ירודה
רציתי בבקשה המלצות לפסיכיאטר מומלץ בתחום מניסיונכם העשיר...אשמח לשמות והמלצות עם קצת פירוט עד כמה שאפשר....שמעתי על פרופ חגי חרמש אבל אין לי שמות מעבר לזה....בבקשה עזרו כי המצוקה היא מאד גדולה כפי שאתם מבינים
תודה מראש��
לצפיה ב-'ממליץ על'
ממליץ על
17/03/2020 | 16:06
60
המרפאה החדשה ל-OCD ברמת גן, שם אני (יוסי בן-שטרית) עובד כפסיכיאטר מומחה, בשיתוף עם פסיכולוג CBTיסט מעולה בשם גדעון פיין. אני מאמין שהתהליך של להתגבר על ההפרעה דורש המון ניסיון ושהוא לא טריוויאלי כמו שנוטים לחשוב. אני עוסק ב-OCD מזה שנים כולל במקרים עמידים ובנישות ספציפיות ואף נדירות של ה-OCD-spectrum, וגדעון מטפל מעולה עם ניסיון של שנים כמטפל, מדריך ומרצה. אם תרצי פרטים נוספים ניתן להשיג אותי ב-050-7372164 או לקרוא עלי עוד כאן http://innerlyft.com
לצפיה ב-'עייפות וללא חשק '
עייפות וללא חשק
13/03/2020 | 14:50
1
57
שלום !!
בימים  האחרונים   מתקשה   לתפקד בעיקר  בדירה  .
למשל  כעת   יש  לי   ערימת  כביסה  ורוצה  לקפל    ואציין   שייש  לי   כעת  הרבה  זמן  אך  אני  לא  מתחיל אפילו   
כיצד   אני  יוצא  ממעגל   הסגר  הזה  .
תודה אציין   שחזרתי  לעבודה  לאחר     כחודש  וחצי עקב    בעיות  ברגליים  ה  ישמור  וירחם  עלינו  אמן  .
וגם  בעבודה   אני  מתמודד  עם חשק   בלתפקד  ואני  גם  נורא  עייף   בזמן  האחרון  .
לצפיה ב-'היי קליבר'
היי קליבר
14/03/2020 | 20:53
42
מה בדרך כלל עושה לך חשק? מה מושך אותך לעשות דברים?
לפעמים כדי לגרום לעצמנו לעשות דברים אנחנו צריכים לצ'פר את עצמנו, כמו צ'ופרים
שיתנו לנו חשק לעשות דברים, כמו לשחק משחק טוב, או לאכול משהו מתוק וקטן.
רק בריאות!
לצפיה ב-'פרופ חגי חרמש'
פרופ חגי חרמש
12/03/2020 | 18:25
60
אני מאובחנת בOcd ורציתי לדעת האם מישהו שמע עליו והאם הוא מומלץ לנושא?
לצפיה ב-'טיפול באו.סי.די'
טיפול באו.סי.די
12/03/2020 | 15:04
1
100
היי לכולם ! 
אני נטלי , בת 34 .
סבלתי מOCD רציני שנים רבות . 
הגעתי לשלב בחיים שלי שהחלטתי שאני רוצה לשים לעניין הזה סוף , התהליך היה לא קל , מרגש ומאתגר ,  אבל אני שמחה שעשיתי את ההחלטה ואת הצעד הזה .
חיי השתפרו לטובה ברמה קיצונית והייתי מאוד רוצה להצליח לעזור לאנשים שסובלים מהבעיה , להצליח להתגבר עליה ולהבין שהחיים הם בדיוק מה שנעשה מהם . שהשמחה היא אמיתית . ושתמיד יש תקווה לנצח . 

אין לי תעודה רפואית כלשהי . אך לאחר מלחמה לא קלה עם האוסידי במשך שנים ארוכות , אני בטוחה שיש לי במה להשפיע ולעזור . 

בפגישה בת שעה וחצי אשמח להקשיב , להכיר , לעזור ולהרים אתכם כמה שיותר .

אשמח לשמוע מכם 
  0507822946
        נטלי 
לצפיה ב-'כיף לקרוא'
כיף לקרוא
18/03/2020 | 12:29
37
כולם רוצים לשים סוף למחלה הארורה הזאת, שמח שחייך השתפרו לטובה ברמה קיצונית, וכל הכבוד גם על הרצון לעזור לאחרים.

לצפיה ב-'חדש פה..חייב את עזרתכם '
חדש פה..חייב את עזרתכם
09/03/2020 | 16:16
1
83
היי חברים. בן 35 כמעט 20 שנה של ocd. לאחרונה אני מבחין בירידה חדה ביכולת הקוגניטיבית, מתבלבל באמצע משפט, עייפות כרונית, חם לי כל הזמן, אוזניים מתחממות, רעד בלסט תחתונה, לחץ בחלק האחורי של הראש..מישהו יודע להגיד לי מה קורה פה? והאם ביטול לאומי מכיר בבעיות מסוג זה ועוזר ומה התהליך על מנת לקבל את עזרתם. תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'יכול להיות תופעת לוואי של תרופה? '
יכול להיות תופעת לוואי של תרופה?
10/03/2020 | 10:36
57
יכול להיות שהתחלת לאחרונה תרופה חדשה? בכל מקרה זה יכול להיות הרבה דברים - אף אחד מהם לא נשמע לי קשור "ישירות" ל-OCD כך שקודם כל צריך להיבדק ע"י רופא שיאבחן במה מדובר, ורק אחר כך תוכל לשאול לגבי האבחנה או האבחנות שניתנו לך מה הגישה לגביהם בביטוח לאומי...
בכל מקרה גם אם התחלת תרופה חדשה לאחרונה אני מדגיש שאין להפסיק תרופות על דעת עצמך אלא להיוועץ ברופא מוסמך

האמור לעיל נועד להשכלה כללית בלבד ולא נועד כייעוץ רפואי ו\או משפטי, ובכל מקרה מהווה דעה אישית ולא מקצועית. בכל שאלה כיצד לנהוג יש להוועץ בגורם מקצועי מוסמך.
לצפיה ב-'קשר מחוייב ורציני'
קשר מחוייב ורציני
03/03/2020 | 23:57
47
שלום לכולם
שמי סיון ואני מעוניינת מאוד לדבר ולהכיר קודם ובהמשך לפתח קשר זוגי רציני ומחייב עם מישהו מכאן גם עם אוסידי נמוך עד בינוני {לא משנה איזה)

עליי:
ה=ocd שלי הוא בינוני עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,לעבודה ולסידורים רק שלי}

ה=ocd שלי מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לנקות(את הבית רק אבק עם סמרטוט) ולשטוף כלים(רק את שלי אני שוטפת) ולזרוק זבל וניירת
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לעצמי ולאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך

אני נעזרת דרך ביטוח לאומי ואני עובדת במפעל שקוראים לו ״המשקם״ שהם מצאו לי.

אני בת 34 ומפתח-תקווה

אני מחפשת:
א/רק מישהו בגיל 34-36
ב/ושמאובחן באמת עם אוסידי(אל תתבייש לפנות אליי זה רק בינך לביני),
ג/רווק בלי ילדים,
ד/לא מעשן,
ה/לא שותה אלכוהול יותר מידי ואם שותה אז שלא משתכר קשה,
ו/לא לוקח סמים,
ז/לא מהמר,
ח/לא אלים,
ט/מעוניין בקשר רציני+נישואים וילדים(לא חייב אם לא רוצה הכל טוב) (שסיים לשחק משחקים כלומר מישהו שבשל לזוגיות ועם כוונות רציניות ושיודע מה זאת זוגיות ואיך מתנהגים בזוגיות תודה וסליחה אבל זה בגלל סיבה מוצדקת שלי מקווה שתבינו וכל זה תודה)
י/אוהב כלבים ולא אלרגי אליהם!!!!!,
כ/שיקבל אותי כמו שאני ועם ראש פתוח בעיקר ומבין ומתחשב ושיודע להקשיב ולתמוך ולעודד ולהיות שם כשצריך!!!!,
ל/בעל רכב אבל לא חייב פשוט נוח (מעדיפה מישהו מפ״ת, רמת גן ולא רחוק מזה(כי אני לא מסוגלת לנהוג (יש סיבה!!!)ואז יותר קל מבחינת תחבורה ציבורית תודה וסליחה)!!!!!),
מ/שעשה צבא(חשוב לי ויש סיבה תודה וסליחה מקווה שתבינו )

נ.ב

סליחה מכל הלב והנשמה על הרשימה הארוכה אבל פשוט אלא דברים שמאוד חשובים לי בזוגיות מקווה שתבינו
לצפיה ב-'מרשם לכדורים עבור OCD דרך קופת חולים'
מרשם לכדורים עבור OCD דרך קופת חולים
23/02/2020 | 19:39
5
110
שלום,
אני סובל מOCD כבר כמה שנים. ניסיתי כמה פסיכולוגים, טיפולי CBT, טיפולי EMDR וכו' – אך לא הצלחתי לפתור את הבעיה.
חשבתי על להתחיל לקחת כדורים, ולנסות לשלב את זה עם חשיפות (הורדת הטקסים באופן הדרגתי, ביצוע טקסים הפוכים וכו').
התכנון היה ללכת לפסיכיאטר פרטי ולבקש מרשם, אך חבר המליץ לי לבקש דרך רופא משפחה בקופת חולים מכיוון שאני מעוניין רק במרשם ולא בטיפול – אז חבל על הכסף הרב שאבזבז.

אני מסכים בנוגע לעניין הכסף, אך כן קיים אצלי חשש מסוים שהדברים האלה נרשמים ואולי מישהו יכול לעלות עליהם.
בתכלס אני מאמין שהסיכוי קלוש שיקרה לי משהו עקב זה שהדברים האלה מתועדים. החשש האמיתי היחיד שעולה לי זה עניין העבודה (נוכחית או עתידית שאולי אחפש) שעלולה לעלות על זה. אבל אני עובד בהייטק ולא נשמע לי סביר בכלל שמישהו שם ישים את הידיים שלו על המידע הזה בדרך כלשהי (ואם כן – כנראה אוכל למצוא עבודה אחרת).
ולמרות זאת, עדיין קיים החשש הזה שאולי איכשהו אני אדפק מכך שהמידע נרשם.

תחושת הבטן שלי וההיגיון שלי אומרים שיש ללכת לרופא משפחה דרך קופת חולים ולא לפסיכיאטר לקבלת המרשם.
ולמרות זאת, הייתי רוצה לשאול האם לדעתכם עצם כך שאלך לקופת חולים, אצהיר שיש לי OCD ואבקש מרשם עלול להיות בעייתי?
לצפיה ב-'היי חבר'
היי חבר
23/02/2020 | 20:30
3
77
גם אצל פסיכיאטר פרטי הדברים נרשמים בתיק הרפואי.
אך תן לי להרגיע אותך, היחידים שיש להם גישה לתיק הרפואי הם הצבא והרופאים.
לשום מקום עבודה אין גישה לתיק הרפואי ואין לו זכות לבקש.
לצפיה ב-'תודה על העזרה. שאלה קטנה על מה שכתבת:'
תודה על העזרה. שאלה קטנה על מה שכתבת:
25/02/2020 | 14:57
2
55
כתבת שגם אצל פסיכיאטר פרטי הדברים נרשמים בתיק הרפואי.
אבל הם אמרו לי שלא כך הדבר, ושהם מעבירים מידע רק אם יש חשש לפגיעה בעצמך או בסביבה.

את אומרת שזה נרשם בתיק הרפואי בדיוק כמו מידע שמזין רופא המשפחה?
כי אני למשל, לא רואה פרטי ביקורים שלי אצל פסיכיאטרים בעבר כמו שאני רואה ביקורים אצל רופאים בתיק האישי שלי באינטרנט.
אולי זה נרשם בדרך אחרת?
לצפיה ב-'היי'
היי
26/02/2020 | 12:35
1
49
הגיוני מה שאתה אומר. אני לצערי לא מבינה בזה, אבל אני מאמינה שכל ביקור אצל רופא, בין אם הוא פרטי או לא, ובין אם זה רפואי פיזי או לא (אפילו ניתוח אף) ירשם בתיק מסוים, אבל אולי בדרכים אחרות.
וב יכול להיות שאני טועה ומטעה אותך, כי אין לי ידע בנושא, אז זה רק לברר נטו אצל הרופא האישי שלך (המשפחה) ולשאול אותו מה קורה לגבי טיפוליים פרטיים , האם הם נרשמים בתיק הרפואי וכדומה.
מה שאני כן יודעת בוודאות, שרק לצבא ולרופאים יש גישה לתיק הרפואי.
לא למקומות עבודה וכדומה.
לצפיה ב-'הבדלים ברישום רפואי בין פרטי לציבורי'
הבדלים ברישום רפואי בין פרטי לציבורי
05/03/2020 | 00:45
47
האמור מטה נועד להשכלה כללית בלבד ולא נועד כייעוץ רפואי ו\או משפטי, ובכל מקרה מהווה דעה אישית ולא מקצועית. בכל שאלה כיצד לנהוג יש להוועץ בגורם מקצועי מוסמך. 

בציבורי לרוב הדברים נרשמים בתיק הרפואי - שזה בפועל אומר שזה נרשם במאגר המידע הממוחשב שקופת החולים ו\או המרכז הרפואי ו\או בית החולים עובד איתו. יש מערכות שונות שעובדות איתם קופות שונות (מערכות כמו "קליקס", "אופק", "נמר", "CPR", "קמליון", ועוד) ומה שנרשם במערכת אחת לרוב לא נגיש דרך מערכת אחרת למעט מקרים ספציפיים (לדוג', ניתן לרוב להיכנס ל-"אופק" דרך "קליקס"). חשוב לדעת שהמלל, הטקסט שנרשם בפגישה במסגרת בריאות הנפש יכול להיות חסום-חלקית לשאר הרופאים ואנשי המקצוע באותה קופת חולים. מעבר לכך יש מנגנונים שמונעים לרוב מרופאים שלא מטפלים בך להיכנס לתיק שלך, לדוג', בקופ"ח כללית בלי כרטיס מגנטי נתקל הרופא בשאלות אבטחה ו\או בדרישה לקוד שנשלח לנייד של המטופל. מכל מקום, אבחנות ותרופות קבועות יכולות להיות נגישות לרוב גם לרופאים שאינם הפסיכיאטר המטפל. קח בחשבון שגם במקרים שמוציאים מידע באופן חוקי מרשומה - לדוגמא במצב של תביעה משפטית בה השופט אישר זאת - גם אז בעיקרון רשאים לחשוף רק פרטים הרלוונטיים לתביעה ולא בהכרח כל מה שרשום שם באופן גורף.

הרישום ברפואה הפרטית (וגם הציבורית) הוא מחויב לפי חוק, כלומר, הרופא חייב לתעד מינימום של מידע על מה שקרה בבדיקה אחרת הוא עובר על החוק. הרופא גם חייב לשמור את הרשומה הרפואית במשך X שנים (בגדול 7-10 שנים, בילדים הספירה מתחילה רק אחרי שהם יגיעו לגיל 18). ההבדל העיקרי הוא שהמערכת נגישה רק לרופא הפרטי שהלכת אליו - חלקם מתעדים על דפי נייר ושומרים בארכיונים מאובטחים או בחדר שמיועד לכך במרפאה שלהם, חלקם מתעדים ב-Word במחשב שלהם, והמהדרין מתעדים בתוכנות מסחריות מאובטחות (כדוגמת "טיפולוג" וכדו'). 

בשורה התחתונה, על הרישום של הרופא הפרטי יודע לרוב רק אתה והרופא הפרטי, בעוד שהרשומה הרפואית של קופת החולים תהיה המקום הראשון בו יחפשו במקרה שתעלה שאלה מול מוסד רשמי לרבות צה"ל, חברות ביטוח שאתה חתום מולן על ויתור סודיות רפואית, וכדו', וכמובן בית המשפט. היתרון של רפואה פרטית בהיבט הזה הוא בעיקר שאם אף אחד לא יודע שנבדקת ע"י ד"ר X בעיר Y - קשה לי לדמיין איך בכלל יחשבו להגיע לרופא הזה.

לגבי מעסיק בתחום ההייטק - למיטב הבנתי אין לו זכות וגם אין לו דרך לבקש ו\או לקבל מידע מהרשומה הפסיכיאטרית שלך, אבל בעיקרון זו שאלה משפטית במהותה (ולכן אם תשובה רשמית חשובה לך תתייעץ עם מי שרשאי לתת ייעוץ משפטי).

האמור לעיל נועד להשכלה כללית בלבד ולא נועד כייעוץ רפואי ו\או משפטי, ובכל מקרה מהווה דעה אישית ולא מקצועית. בכל שאלה כיצד לנהוג יש להוועץ בגורם מקצועי מוסמך. 
לצפיה ב-'בקשר למרשם דרך רופא משפחה'
בקשר למרשם דרך רופא משפחה
30/03/2020 | 18:14
14
רוב רופאי משפחה מתמצאים בד"כ בתרופות לדכאון ואינם בקיאים במינונים ל OCD שהם בדרך כלל גבוהים יותר מאשר לדיכאון. הם גם לא מתמצאים בחידושים ובשילובים. בנוסף, כאשר פסיכיאטר רושם לך תרופה, הרי שיש מעקב מה קורה אצלך מבחינת תופעות לוואי, שיפור במצב וכד'. לרופא משפחה אין אפשרות להקדיש לך את הזמן הדרוש לכך. נראה לי שכדאי לך לשקול לפנות רק לפסיכיאטר - בין אם דרך קופת החולים ובין אם פרטי. בהמשך, לאחר זמן ומציאת התרופה המתאימה והמינון המומלץ, תוכל להמשיך ולקבל מרשמים דרך רופא המשפחה.
לעניין הרישום - בהיי טק אין לכך שום משמעות. יכולה להיות לכך משמעות בעבודה בטחונית  או במשרד החוץ.

לצפיה ב-'המלצות לקבוצות תמיכה או מרכז לטיפול ב ocd בירושלים'
המלצות לקבוצות תמיכה או מרכז לטיפול ב ocd בירושלים
23/02/2020 | 20:30
54

האם מישהו מכיר טיפול או קבוצת תמיכה בנושא ocd
בירושלים
אודה על תשובה למייל.   ronibrk1@gmail.com

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
עו
עו"ד מייקל עידן
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה