לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1140011,400 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'אני חי בסביבה מאוד מלחיצה ובגלל זה האוסידי שלי מחריף, '
אני חי בסביבה מאוד מלחיצה ובגלל זה האוסידי שלי מחריף,
22/02/2019 | 10:34
1
15
אני חי בסביבה מאוד מלחיצה שעושה לי המון טריגרים לאוסידי,
כרגע אין לי מקום אחר לחיות בו, ואני לא יכול לברוח מהסביבה הזו, ואני סובל וכל פעם קורה משהו בסביבה שמקפיץ אותי ואני לא יכול לחיות עם החרדה הזאת, מה לעשות?

לצפיה ב-'היי סובל'
היי סובל
23/02/2019 | 00:07
8
לבקש עזרה מגורם שיעזור.
עובדת סוציאלית, גורמי רווחה, וכל אדם שיש ביכולתו לעזור לך,לייעץ ולתת תמיכה.
לצפיה ב-'היוש לכולם אני מעוניינת בקשר רציני ומחייב מכאן'
היוש לכולם אני מעוניינת בקשר רציני ומחייב מכאן
19/02/2019 | 23:25
24
שמי סיון ואני מעוניינת מאוד לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי רציני ומחייב עם מישהו גם עם אוסידי נמוךבינוני {לא משנה איזה)
עליי:
ה=ocd שלי הוא בינוני עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,לעבודה ולסידורים רק שלי}
ה=ocd שלי מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך

אני נעזרת דרך ביטוח לאומי ואני עובדת במפעל שקוראים לו ״המשקם״ שהם מצאו לי.

אני בת 33 מפ"ת
לצפיה ב-'???איזה אזור במוח אחראי על האוסידי<<?????'
???איזה אזור במוח אחראי על האוסידי<<?????
19/02/2019 | 15:43
2
25
מישהו יודע איך קוראים לאותו חלק במוח שאחראי על האוסידי? לא זוכרת את השם נראה לי אזור שקוף כזה..

תודה
לצפיה ב-'וגם זה'
וגם זה
23/02/2019 | 00:05
4
לצפיה ב-'האם מישהו היה אצל פרופ' זוהר?'
האם מישהו היה אצל פרופ' זוהר?
15/02/2019 | 18:46
2
57
האם מישהו היה או נמצא בטיפול אצל פרופ' זוהר ויכול לספר אם הוא מרוצה ואם סייע לו?
אני אישית הייתי בעבר מס' פעמים ויכול להגיד שהוא גרם לי נזק. הפסיק לי את הטיפול באמצע, ואמר שהוא ממליץ ללכת למרכז לטיפול באוסידי לעשות טיפול התנהגותי שם ורק שם הוא יסכים לטפל בי תרופתית. לאחר מס' שנים הייתי אצלו עוד פעמיים ולא הסכים להמליץ על שום טיפול תרופתי ספציפי- לא על תרופה ספציפית, לא על מינון ספציפי, ולא על שילוב תרופות כלשהו, וכמובן שלא הסכים לרשום לי מרשם לתרופה שעמדה להיגמר לי או טופס 29 ג' למינון חריג של ציפרלקס שנטלתי. רק בשביל זה הייתי צריך לקבוע מיידית תור לפסיכיאטר פרטי אחר שכן יסכים למלא עבורי טופס 29ג' (מה שעלה לי עוד 800 שח לפסיכיאטר פרטי אחר). כמו כן, לא הסכים לענות לי על שום שאלה בפגישה (בתירוץ שזה שאלות אישור אובסיסיביות, למרות שלא כך היה הדבר). לשאלתי מה לעשות עם הטיפול התרופתי- אמר "תעשה מה שהמליצו לך". יש לציין גם שהיו לי בעיות משפחתיות קשות באותה תקופה שהקשו עליי לתפקד, מנעו ממני ללכת ללימודים ולעבוד.
כמובן שלא הלכתי לטיפול ב"מרכז לטיפול באוסידי".  לא יכלתי להרשות לעצמי מבחינה כלכלית- עלות הטיפול שם יקרה מאוד (1600 שח לשבוע לתדירות ממוצעת של טיפול התנהגותי למשך 3-4 חודשים לפחות ואחר כך הם מורידים בהדרגה את תדירות ואינטנסיביות הטיפול (לפעמים אפילו הם ימליצו על תדירות גבוהה יותר של הטיפול ואז זה יקר יותר). וכן הייתי בעבר בטיפולים התנהגותיים ומיציתי אותם. כמו כן, המקום הזה היה בזמנו במושב מסילת ציון ליד ירושלים, אני גר באזור המרכז (באזור קרית אונו) ולי לא היה רישיון נהיגה ורכב באותו זמן (לבעיה זו אמר לי הפרופ' הנכבד- "תיסע בתחבורה ציבורית", מה שהיה לוקח לי אולי 4 שעות לכל כיוון, פעמיים בשבוע, זאת בנוסף ל3 שעות טיפול שם, סך הכל בזבוז של 11 שעות, פעמיים בשבוע, לפחות. דבר שבן אדם שמנסה להשתקם וללמוד לא יכול להרשות לעצמו מבחינת זמן והוצאה. לא עניין אותו שאין לי יכולת כספית (כשאמרתי שאני לא יכול ללכת מבחינה כלכלית אמר לי "תלך כמה שאתה יכול", זאת למרות שבמרכז הטיפולי הזה אתה מחוייב ללכת לטיפול בתדירות ובאינטנסיביות של הטיפול שהם ממליצים לך, ולא משנה מה העלות, כי אם לא- הם לא מוכנים לטפל בך, זה פשוט לא משתלם להם כלכלית). יש לציין שאם אתם הולכים למרכז הטיפולי הזה אתם צריכים להמשיך בטיפול "תחזוקה" שם לעד ולא תוכלו לקבל רק מעקב תרופתי אצל הפרופ' הנכבד, כי כאמור זה לא משתלם להם. כמו כן, אני מניח שאתם מבינים שלפרופ' הנכבד יש נתח כספי נכבד מהמרכז הטיפולי הזה (הוא מקבל אחוזים מהרווח על הטיפול ההתנהגותי תמורת המוניטין שלו כרופא המטפל של המקום). אני אישית יצאתי מאוכזב. אשמח לשמוע רשמים שלכם מהפרופ' הנ"ל.
לצפיה ב-'היי גמבוי'
היי גמבוי
18/02/2019 | 01:37
35
זה מעצבן אותי כל פעם מחדש לשמוע על רופאים מכל התחומים שלוקחים את המקצוע שלהם ומתיחסים אליו ככה.
אני מצטערת לשמוע על מה שעברת, וטוב שאתה משתף את כולנו.
אני גם אשמח לשמוע עוד ביקורות כדי לדעת שהיחס השתנה מאז.
לצפיה ב-'למה הלכת אליו שוב?'
למה הלכת אליו שוב?
20/02/2019 | 18:24
136
אני דיברתי איתו פעם אחת טלפונית. למזלי , הוא לא יכל לקבל אותי.פניתי אליו כי הוא נחשב המומחה לאוסידי. נכתבו עליו דברים שליליים בעבר בנוגע ליחס האישי שלו. 
לצפיה ב-'ייעוץ רפואי '
ייעוץ רפואי
14/02/2019 | 21:48
48
אני  שוקל ללכת  לייעוץ  ואוליי גם  טיפול  אצל  פרו" ליאון  גרינהאוס .
העניין  שהוא גובה  הרבה  כסף  ..  אבל  הוא תותח  במצבים מורכבים  כשלי  .
והוא זוכר  אותי  מאישפוזים  קודמים  .
אשמח  לרעיון מהיכן  להשיג את  הכסף..
תוד למשיבים  
לצפיה ב-'מחפש חברות ובכלל עזרה וסיוע'
מחפש חברות ובכלל עזרה וסיוע
12/02/2019 | 02:36
1
77
דודי
היי
ללי"ט ומבורך
היות ואני חדש כאן בפורום 
רציתי לשאול שאלה קטנה  אני סובל מאו.סי.די.  וכפיתיות וכן הפרעת קשב וריכוז  וכן חוסר זיכרון  כמובן מנסה לטפל בזה  אני להיום ברוך ה' גרוש בן  37  

מחפש להכיר אחת לחברה לאו דווקא לנישואים אלא לכייף 
אין לי ניסיון בלחפש בנות היות ואני מגיע מבית חרדי

אשמח לעצתכם ולעזרתכם  
ממני דודי 
לצפיה ב-'היכרות'
היכרות
12/02/2019 | 23:10
62
מה עשית עד היום כדי להכיר נשים לחברה? ואיך זה הלך לך?
אתה גרוש על רקע החזרה בשאלה?

לא חסר מקומות להכיר.. יש אפליקציות, יש אתרים, יש ערבי היכרות.. השאלה אם אתה יודע איך להתחיל ואיך לגשת כי אם לא זה עלול להרתיע..
לצפיה ב-'הצילו'
הצילו
10/02/2019 | 18:14
1
119
נוטלת סרנדה 200 מ"ג וריספונד 2 מ"ג. רוצה להתייעץ איך להתעלם מטקסים ומחרדות עם פעולות שחוזרות על עצמן, אובססיה לפרטים ועוד. כל אחד שיתן עצה. יש לציין שאי חזרה על פעולות וטקסים מגבירה אצלי את החרדה ככה שאי אפשר להתעלם מיזה. האם התעלמות עיקשית תפחית את החרדה בהמשך? זה כדאי או שיוצר מצב מורכב יותר וחרדתי מתמשך ?   
לצפיה ב-'למאיה'
למאיה
11/02/2019 | 19:56
69
אי חזרה על פעולות וטקסים אכן מגבירה את החרדה/אי נוחות, אבל לטווח הקצר בלבד. החרדה/אי הנוחות עולה ועולה עד שמגיעה לשיא מסויים ואז פוחתת מעצמה. אחרי שעה-שעתיים גג החרדה/תחושת המתח/אי הנוחות פוחתת מעצמה אם לא נכנעים לדחף לבצע את הטקס (הרבה פעמים זה קורה מוקדם יותר). אם מתמידים בכך אז מפעם לפעם זה נהיה קל יותר והחרדה/אי הנוחות באי עשייתו של הטקס תהיה פחות חזקה (תגיע לשיא קטן יותר) ותפחת מהר יותר. התמדה בכך, כלומר אי כניעה לאותו טקס לאורך זמן ובעקביות תגרום להחלשת הדחף בתחילה ולהעלמותו הכמעט מוחלטת או המוחלטת בהמשך.
בזמן שאת חשה בחרדה או אי נוחות עקב מניעת הטקס (מה שנקרא באופן מקצועי מניעת תגובה) תשתדלי להעסיק את עצמך, למרות שהחרדה או אי הנוחות יפריעו לך לריכוז במידה זו או אחרת. תאורטית, טיפול תרופתי מתאים יכול להחליש את האוסידי בפני עצמו, ולגרום לך להיות מסוגלת לא להיכנע לטקסים ביתר קלות. האם לא חשת הטבה עם הטיפול התרופתי שאת מקבלת? במידה ולא חשת הטבה כלשהי עם הטיפול התרופתי, מומלץ כי תפני להתייעצות עם פסיכיאטר, על מנת לשקול לשנות את אחת התרופות, את שתיהן, או לשנות את המינונים (למשל בלוסטרל יש רופאים שנותנים 300 ואפילו 400 מג ליום ויש מחקר קטן שהראה יעילות מוגברת במינונים אלו אצל חלק מהפציינטים). בנוסף, טוענים שחשוב לשמור על תעסוקה מלאה ולדבוק במסלול חיים הנורמטיבי, בין אם זה לימודים או עבודה- מה שיכול להשתלב יפה עם הטיפול ההתנהגותי של חשיפה ומניעת תגובה-  ולא להישאר בבית בחוסר מעש ותעסוקה, כי אז האוסידי עלול להחמיר (כי כשאת עובדת למשל במקום עבודה מסודר, את תשתדלי להתעלם מהדחף לבצע טקסים ולא להיכנע להם, ותשתדלי להתרכז בעבודה. כמובן שזה תלוי ברמת חומרת האוסידי, כי יש כאלו שלא יצליחו)
לצפיה ב-'שאלות דחופות ל Gameboy 4 אני חייב עזרה דחוף, תודה לעונים'
שאלות דחופות ל Gameboy 4 אני חייב עזרה דחוף, תודה לעונים
09/02/2019 | 20:40
3
82

אני סובל מאוסידי חמור מאוד אני בקושי מתפקד
רציתי לשאול אותך מספר שאלות בבקשה:

1. האם מניסיונך התרופות המקוריות הן יותר יעילות מהתחליפים ומהתרופות הגנריות? 

2. האם לדעתך פריזמה ופרוזאק הן יעילות באותה מידה? מה עדיף לקחת מביניהן?
ניסיתי לקבל פרוזאק אבל אין להם בקופה, הם הביאו לי מרשם לשלם באופן פרטי
אבל זה יקר בטירוף ואין לי אמצעים מה לעשות?

3.  בגלל שקשה לי נורא בלי תרופות ואני לא שורד בלעדיהן, רציתי לשאול האם מניסיונך אפשר לקחת ציפרלקס 20 מ''ג בשילוב עם פריזמה/פרוזאק 20 מ''ג כמה חודשים, עד שאני ארגיש את ההשפעה של הפריזמה/פרוזאק,
ואז לאט ובהדרגה אני יוריד מהציפלקס כל 3 ימים 5 מ''ג, ובמקביל אני יעלה עם הפריזמה כל 3 ימים ב 10 מ''ג בהדרגה עד  ל60 מ''ג, (לדוגמה:  אני אוריד מהציפרלקס כל 3 ימים 5 מ''ג ומהפריזמה אני יעלה כל 3 ימים ב10 מ''ג.)

במטרה שאוכל להוריד את הציפרלקס לגמריי ולהישאר רק עם הפריזמה/פרוזאק.
ככה שאוכל לשחלף ביניהם, וככה שלא אוכל להישאר בלי תרופות. כי אני לא רוצה עכשיו להוריד את הציפרלקס לגמריי ואז אם הפריזמה לא תעבוד אכלתי אותה.
אז מה דעתך? האם זה אפשרי לעשות את זה? בבקשה זה דחוף
תודה רבה על התשובות .

לצפיה ב-'למייקל'
למייקל
11/02/2019 | 18:36
1
49
אני נטלתי גם תרופות מקוריות וגם גנריות ולא הבחנתי בהבדל. יוצא דופן אחד הוא התרופה סרוקסט והתחליף שלה פקסט- יש רופאים שטוענים שמניסיונם הפקסט חלש מהסרוקסט המקורי ושמינון של 30 מג פקסט שווה ל-20 מג סרוקסט. ייתכן שגם אצלי היה בעבר הבדל בין הפקסט לבין הסרוקסט המקורי, גם מבחינת יעילות (שהיה כנראה יותר בסרוקסט) וגם מבחינת תופעות לוואי (שהיה יותר בסרוקסט, למשל עם פקסט היה עיכוב באורגזמה אבל עם סרוקסט היה חוסר יכולת להגיע לאורגזמה לחלוטין). אבל קשה לדעת, גם כי לקחתי את הגנרי פקסט כמה שנים קודם לכן ובמינון נמוך יותר מהסרוקסט המקורי ומינון משתנה(20-40 מג)  לעומת הסרוקסט המקורי אותו לקחתי כמה שנים אחרי ובמינון גבוה יותר (עד 80 מג), וגם כי את הסרוקסט המקורי לקחתי לתקופה קצרה יחסית לעומת הפקסט.

2.הפלוטין והפריזמה נחשבות לעומת זאת לתחליפים טובים לעומת הפרוזק המקורי. אם זה ממש חשוב לך אז אתה יכול לקנות את המקורי לתקופה קצרה כמו שלושה חודשים הראשונים ואז לעבור לפלוטין/פריזמה ולבדוק אם יש הבדל ביעילות. אבל צריך לזכור שהאוסידי מחמיר ומשתפר גם בלי קשר לטיפול, אלא כתוצאה מתנאים חיצוניים שונים כמו רמת הסטרס בחיים וכמות התעסוקה למשל.

בגדול לגבי ההחלפה של תרופות- ממה שידוע לי זה מקובל להחליף באופן הדרגתי. לגבי הוראות מדוייקות תצטרך לקבל מהרופא. בספר מסויים קראתי בעבר שבמרפאה שמתמחים באוסידי בארהב הם מורידים למשל בדרך הבאה- כל יום מורידים ב10 מג ציפרלקס (אם אתה לוקח למשל 40 מג ציפרלקס ליום) ומעלים ב20 מג פלוטין כל יום (עד שמגיעים ל80 מג) וככה ב4 ימים הם עוברים ממינון מלא של תרופה אחת למינון מלא של תרופה אחרת. הם מציינים שהם משתמשים בדרך הזו בלי בעיה מיוחדת.
לדעתי, לפני שאתה עובר מציפרלקס, חשוב לוודא שלקחת את המינון המקסימלי למשך מספיק זמן. למשל ידוע לי שמינון מקסימלי באוסידי בציפרלקס הוא 40 מג (ויש אפילו רופאים בעולם שנותנים עד 60 מג), וזאת יש לקחת במשך חודשיים או שלושה לפחות.
לצפיה ב-'תרופות ואוסידי'
תרופות ואוסידי
12/02/2019 | 23:06
58
אני יודע בפירוש שיש רופאים שמתעקשים על החלפת מרשם לתרופה מקורית במקום גנרית, אז כנראה שיש בכל זאת משמעות להבדל, אבל אני לא מבין גדול בזה..

נשמע שאתה צריך פסיכיאטר שממש מנוסה ומכיר את המחלה ואת הטיפול התרופתי.. תנסה לבדוק לגבי אמיר קריבוי במרכז ME בפ"ת אם הוא פנוי.. הוא אמור להיות מומחה לזה.
לצפיה ב-'ממליצה לך להתייעץ עם פסיכיאטר'
ממליצה לך להתייעץ עם פסיכיאטר
11/02/2019 | 19:26
50
כל מה שקשור לתרופות זה רק עם פסיכיאטר מנוסה בטיפול באוסידי.
העניין עם התרופות הפסיכיאטריות לאוסידי זה שאצל כל אחד זה עובד אחרת. אין משהו שיתאים לכולם. בגלל זה כדאי לך להתייעץ עם איש מקצוע.

לצפיה ב-'^^^שאלה לאנתיטזה גלגל ולכולם^^^^^'
^^^שאלה לאנתיטזה גלגל ולכולם^^^^^
10/02/2019 | 15:51
2
74
היי, בפורום אחר שמתעסק באוסידי היה כתוב על אנטיתזה גלגל שהצליחה להבריא לגמרי מהאוסידי. ובאתי לפה ולהתייעץ.

האם החלמת לגמרי? האם יש אפשרות כזו בכלל? כי על פניו נראה משהו לא מציאותי..

אני סובלת הרבה שנים מההפרעה הזאת. איבחנו אותי בטעות כדיכאון אחרי לידה וכך גם לא טופלתי כמו שצריך..

בכל מקרה, אני סובלת גם מהתרופות עושות לי ממש גרוע..והרופאה אמרה שלוקח זמן עד שישפיע אז צריך לחכות..

~~שאלה לאנתיטזה גלגל - איך אפשר לשוחח? יש לך פייסבוק?
~~~משיהו ניסה טיפולים טבעיים? שעזרו?
~~משיהו מכיר משהו שהצליח להחלים מהדבר הזה???
המון תודה..

לצפיה ב-'היי את'
היי את
10/02/2019 | 18:26
60
אני יכולה להגיד לך שאצלי זה לא חמור כ"כ, ועדין מציק בטירוף
(שאלתי פה גם אם מישהו יודע אם אפשר להחלים ללא תרופות, טרם ענו לי)
בכל אופן, יש תוספי תזונה שאפשר לקחת שאצלי תוך מספר ימים בודדים הרגשתי בוסט משמעותי במצב רוח, ירידה משמעותית בחרדה, וגם בתסמינים.
אבל זה לא עבר לגמרי והלוואי וזה הפיך.
עוקבת
ושולחת מלא אהבה
לצפיה ב-'הלוואי. טעות כואבת...ממש לא הבראתי שמועה בלבד '
הלוואי. טעות כואבת...ממש לא הבראתי שמועה בלבד
11/02/2019 | 00:23
73
אני עדיין עמוק בתוך הבאסה של האוסידי, עובדת קשה ועדיין לא הצלחתי לנצח את זה.
מעניין איפוא ראית את זה ומי כתב את זה...????
אפשר לדבר איתי בדף הפייסבוק שלי 
ובמייל שרשום באתר המאמרים שלי :

לצפיה ב-'ק.'
ק.
08/02/2019 | 14:20
2
57
עקרונית..  כיצד אני  מתפטר ממחשבות טורדניות של  אובדנות.. ???
לא  שאני  רוצה בכך  אך  זה מאוד מפריע .. 
אשמח  לייעוץ  
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'היי קליבר (טריגר)'
היי קליבר (טריגר)
08/02/2019 | 15:49
1
64
באובדנות כוונתך למחשבות אובדניות של התאבדות? או למשהו אחר שאבד?
לצפיה ב-'שלום כהנא...'
שלום כהנא...
09/02/2019 | 23:18
45
אנסה  להסביר ..
לעיתים  אני  סובל  מחשיבה  טורדנית  של  ח"ו  מחשבות  אובדניות  .
שוב לא  שאני  רוצה  בכך ..
זה מחשבות  שנכפו עליי וקשה  לי מאוד עם  זה  . 
ללא קשר  >L>>
הרופאה שלי  הפנית אותי לחזור שוב למחל" אישפוז יום להמשך איזון תרופתי .. והשבוע יש לי פגישה איתה ואיני יודע איך והאם בכלל לומר לה כי  לא  בא  לי  להתאשפז ..
אני  מחכה שיזמינו אותי לאינטק במחל אישפוז יום . 
מקווה למחשבות  יותר  חיוביות  . אמן  .
לילה  טוב  לכול ם ואשמח  לעצות .
תודה
לצפיה ב-'האם אפשר להחלים ללא נטילת תרופות?'
האם אפשר להחלים ללא נטילת תרופות?
09/02/2019 | 18:08
61
זה התחיל לי בשנה האחרונה בערך.. ואמנם לקחתי תוספי תזונה להפחתת הלחץ וזה הפחית משמעותית את העניין, אך האם יש משהו נוסף שאפשר לעשות כדי להחלים לחלוטין, שלא מצריך לקיחת תרופות?

תודה ראש לעונים 
לצפיה ב-'חלופה לאשפוז פסיכיאטרי'
חלופה לאשפוז פסיכיאטרי
03/02/2019 | 12:08
4
124
לעיתים מגיעים למצב של משבר בהרגשה המנטלית. אני למשל הייתי במקום של משבר לפני כ 15 שנה והייתי צריכה עזרה. אם היום הייתה לי החלופה הזאת, הייתי בוחרת בה, לחסוך לי את החוויה של בית חולים פסיכיאטרי עם כל הסטיגמות שמגיעות עם הדבר וההתמודדות עם המקום והאנשים שנמצאים שם.
http://www.manicare.co.il/services/%D7%97%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D/?utm_source=google&utm_medium=adwords&gclid=EAIaIQobChMI8_nal6Wf4AIVxoCDBx1y5gvSEAEYASAAEgIIQ_D_BwE

תקראו זה מאוד מעניין ואולי זה רלוונטי למישהו מכם או למישהו מהחברים או מהמשפחה שלכם.
לצפיה ב-'רעיון מבורך יקירה!'
רעיון מבורך יקירה!
03/02/2019 | 19:58
3
56
איזה כיף לשמוע שקימים מקומות כאלו.
תודה על המידע יקירה, זה יקר ערך המידע הזה
לצפיה ב-'חייבת לכתוב מחדש'
חייבת לכתוב מחדש
03/02/2019 | 22:48
1
76
אוסידי...
לצפיה ב-'אני מסתבכת עם הכתוב בגלל מספרים. סורי'
אני מסתבכת עם הכתוב בגלל מספרים. סורי
03/02/2019 | 22:52
59
חייבת למחוק.
לצפיה ב-'גם שמחה לשמוע שהם קיימים. מבורכים.'
גם שמחה לשמוע שהם קיימים. מבורכים.
03/02/2019 | 22:57
29
לצפיה ב-'קטע קצר שכתבתי על ההתמודדות שלי עם האוסידי'
קטע קצר שכתבתי על ההתמודדות שלי עם האוסידי
07/02/2019 | 00:44
7
103
שלום לך אוסידי,
אנחנו מכירים בערך 7 שנים.
הרבה זמן לא ישבנו לאיזו כוס קפה, והאמת שלא התגעגעתי.
זה לא שלא ידעתי שאתה עדיין שם, לא שכחתי ממך ואולי לעולם לא אשכח, אבל אני חושב שאני יודע איך להתמודד איתך, בכל זאת כמה חודשים של CBT עושים את העבודה.
לפני חודש בערך הפסקתי עם הכדורים, לא יודע למה, בא לי להתמודד איתך בלעדיהם, אני מרגיש חזק מספיק.
בשבועיים האחרונים אני מרגיש אותך מנסה למשוך אותי לדבר איתך, למרות שבחרתי להתעלם ממך ולנסות להעלים אותך על ידי זה, והאמת? זה קשה, אבל זה עובד.
אוליי בגלל שהפסקתי עם הכדורים אתה מרשה לעצמך לנסות ולהתיידד איתי שוב, אולי אתה חושב שאני חלש בגלל זה, אז יש לי חדשות בשבילך, אני לא.
נכון שיש רגעים של חולשה שבהם אני מרגיש כאילו כל העולם זה אתה ואני ועכשיו אני חייב לציית לך, אבל רגעים של חולשה לא הופכים אותי לחלש.
אני מכיר אותך, מכיר את כל התחבולות שלך ואת כל השיטות שלך לנסות להתיידד איתי ולהראות לי שאתה בעדי, הרי אני זה שיצרתי אותך, אני יודע מה הצעד הבא שלך עוד לפני שאתה חושב עליו בכלל.
סיפרתי לך על הדימויים שנתתי לך לא? על הבריון השכונתי שמנסה להציק לילד החלש בטח שמעת, אבל קח עוד אחד.
מכיר חתולי רחוב? יופי. מה קורה אם נותנים להם לאכול? כנראה שהם יחזרו למחרת בתקווה שתאכיל אותם שוב, ואז שוב ושוב עד שתחליט שאתה מפסיק, או שלא, בכל זאת חתולי רחוב לא גורמים לך לעלות במדרגות 100 פעמים כשהרגל השמאלית לא נוגעת בשפיץ של המדרגה, ואם לא אז אוי ואבוי. בפעם הבאה לא יספיקו לך 100 פעמים, תרצה 200.
איזה מוח מטורף יכול בכלל לחשוב על לעשות דברים כאלה? מסתבר ששלי, ואתה זה ששותל אל המחשבות האלה כי אתה נהנה לראות אותי סובל.
אז החלטתי לא להאכיל אותך יותר, תגווע ברעב.
כן, אתה יודע להגיע ולתפוס אותי ברגעים החלשים שלי, שם אתה יודע שיש צ׳אנס שאתייחס אלייך.
זוכר שכבר התגברתי עלייך? בטוח שאתה זוכר הרי זה היה הפסד מוחץ מבחינתך, אבל כמה ימים אחרי זה מצאת את הדרך שלך בחזרה אליי, והאמת? נתת לי אחלה נוקאווט.
שעות של שטיפת ידיים ופנים עד שהעור כבר אדום ומתקלף, העיניים שורפות והדמעות זולגות.
אבל כבר ידעתי שהטקסים שאתה גורם לי לעשות הם חסרי משמעות ואין לך כח אמיתי, ומה בכל זאת אמרת לי? אתה זוכר? אמרת שאם כבר התחלת טקס אז אסור להפסיק אותו כי אז דברים רעים יקרו, לא יודע איך הצלחת לגרום לי להאמין לך. כזה אתה, נוכל. כמה ימים שנראו כמו נצח של טקסים אינסופיים, אבל אז נפל האסימון, גם לא להפסיק טקס באמצע זה בעצם סוג של טקס, אז אין לזה שום משמעות.
אוי כמה סבלתי בשביל לקבל את התובנה הזו.
עכשיו החלטתי, לא עוד.
לא אתן לך לנהל לי את המחשבות, את הפעולות ואת החיים שלי. אני יכול *לבחור*, ולא אתה זה שתבחר בשבילי.
אוהב אתכם חברים וחברות שלי, תהיו חזקים, תלחמו וננצח.

לצפיה ב-'ואו!!!!'
ואו!!!!
08/02/2019 | 01:24
1
41
אהבתי ממש!
אהבתי שהאנשת אותו ודיברת אליו, זה היה יפיפה בעיני, וגם מאוד אהבתי את המשפט "אני מפסיק להאכיל אותך יותר" משפט שבעיני הוא מאוד עוצמתי, לא לתת לאוסידי כוח, לא לספק לו את הצורך, הרעב.
האם יש לך בלוג? כי אתה כותב ממש יפיפה ומאוד הייתי רוצה לקרוא עוד יצירות שלך.
בנוסף, האם תירצה שנשמור את מה שכתבת בסיפורים של הפורום?
ושוב, כל הכבוד!
לצפיה ב-'שמח שאהבת!'
שמח שאהבת!
08/02/2019 | 22:29
24
בהחלט ניתן להכניס את את מה שכתבתי למאגר, בתקווה שזה ייתן כח לכל אלו שנלחמים באוסידי על בסיס יומיומי.
אין לי בלוג אבל בהחלט חושב על להרים אחד כזה, אעדכן בהמשך :)
שבת שלום!
לצפיה ב-'"תגווע ברעב !" כל הכבוד. אנחנו צריכים את האומץ לא להאכיל'
"תגווע ברעב !" כל הכבוד. אנחנו צריכים את האומץ לא להאכיל
08/02/2019 | 10:46
4
42
יותר את המפלצת הארורה הזאת שהיא פרי יצירה שלנו....
לצפיה ב-'אם שחזרו את הספריה, כדאי להכניס את זה'
אם שחזרו את הספריה, כדאי להכניס את זה
08/02/2019 | 10:52
3
32
לקטגוריה של "דברים שכתבתי".
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
08/02/2019 | 15:48
2
36
אני מחכה לטכנאים של תפוז. יקח זמן, אבל הם יטפלו בזה, ואז נוכל להכניס בהחלט את הקטע
לצפיה ב-'אוקיי '
אוקיי
10/02/2019 | 13:46
7
לצפיה ב-'תודה '
תודה
10/02/2019 | 13:47
6
לצפיה ב-'האם יש לי OCD? '
האם יש לי OCD?
07/02/2019 | 07:48
2
98
שלום לכולם,
אני בשנות ה-30 לחיי.
רגישה מטבעי. אני תוהה אם יש לי OCD מבחינת מחשבות.
קורים לי כל מיני מצבים בחיים שמעיקים עלי ואז אני לא מפסיקה לחשוב על המצב 24 שעות. לא מצליחה להשתחרר מהמחשבות והדאגות.
לדוגמא: מישהו כועס עלי בגלל משהו, אני לא מפסיקה לחשוב על זה גם כאשר אני פוגשת אותו וגם במהלך כל היום עד שאני נרדמת.
יש לציין שכאשר הבעיה נפתרת המחשבות מרפות עד הפעם הבאה שנוצרת בעיה חדשה.
זה מאוד משפיע לי על המצברוח ועל ההתנהלות היומיומית.
בנוסף יש לי בעיה שקשורה לדעתי לOCD מבחינה פיזית ( כמו כסיסת ציפורניים).

האם זה נקרה OCD? מה עושים כדי לרפא את זה?

תודה 
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
08/02/2019 | 01:20
56
אני לא בטוחה לגבי זה, אני אינני מקצועית לכן אני מציעה שתי אופציות.
הראשונה זה מבחנים ברשת בחינם (יש מלא כאלה) שלפיהם את בודקת אם את סובלת מאוסידי.
וכמובן האופציה השניה ללכת לעשות איבחון אצל רופא המשפחה (או שיפנה למישהו שמאבחן).
גם האופציה השניה היא חינמית אני מאמינה ויותר מדויקת.:)
לצפיה ב-'לדעתי זה אוסידי מובהק'
לדעתי זה אוסידי מובהק
12/02/2019 | 13:04
20
לצפיה ב-'ביום חמישי הקרוב בערב יהיה מפגש של קבוצת התמיכה בתל אביב'
ביום חמישי הקרוב בערב יהיה מפגש של קבוצת התמיכה בתל אביב
05/02/2019 | 22:52
39
בהמשך למפגשים שהיו בעבר, יהיה מפגש שבחלקו יוקדש לשיחה על ההתמודדות שלנו ב-ocd ובחלקו יהיה בעל אופי חברתי, שבו נשוחח, על כוס קפה ועוגה, על כל נושא שבעולם.
כולם/ן מוזמנים/ות, גם כאלה שלא היו במפגשים הקודמים  
מי מעוניין/ת להשתתף?
לצפיה ב-'כמה שאלות על תרופות ל Gameboy 4 '
כמה שאלות על תרופות ל Gameboy 4
06/02/2019 | 23:49
56
אני סובל מאוסידי חמור מאוד אני בקושי מתפקד
רציתי לשאול אותך מספר שאלות בבקשה:

1. האם מניסיונך התרופות המקוריות הן יותר יעילות מהתחליפים ומהתרופות הגנריות? 

2. האם לדעתך פריזמה ופרוזאק הן יעילות באותה מידה? מה עדיף לקחת מביניהן?
ניסיתי לקבל פרוזאק אבל אין להם בקופה, הם הביאו לי מרשם לשלם באופן פרטי
אבל זה יקר בטירוף ואין לי אמצעים מה לעשות?

3.  בגלל שקשה לי נורא בלי תרופות ואני לא שורד בלעדיהן, רציתי לשאול האם מניסיונך אפשר לקחת ציפרלקס 20 מ''ג בשילוב עם פריזמה/פרוזאק 20 מ''ג כמה חודשים, עד שאני ארגיש את ההשפעה של הפריזמה/פרוזאק,
ואז לאט ובהדרגה אני יוריד מהציפלקס כל 3 ימים 5 מ''ג, ובמקביל אני יעלה עם הפריזמה כל 3 ימים ב 10 מ''ג בהדרגה עד  ל60 מ''ג, (לדוגמה:  אני אוריד מהציפרלקס כל 3 ימים 5 מ''ג ומהפריזמה אני יעלה כל 3 ימים ב10 מ''ג.)

במטרה שאוכל להוריד את הציפרלקס לגמריי ולהישאר רק עם הפריזמה/פרוזאק.
ככה שאוכל לשחלף ביניהם, וככה שלא אוכל להישאר בלי תרופות. כי אני לא רוצה עכשיו להוריד את הציפרלקס לגמריי ואז אם הפריזמה לא תעבוד אכלתי אותה.
אז מה דעתך? האם זה אפשרי לעשות את זה? בבקשה זה דחוף
תודה רבה על התשובות .
לצפיה ב-'ביטוח לאומי ו- OCD'
ביטוח לאומי ו- OCD
05/02/2019 | 10:01
3
70
האם ביטוח לאומי מכיר ב-OCD כנכות ?
לצפיה ב-'היי מרי'
היי מרי
05/02/2019 | 16:15
2
55
כן, ביטוח לאומי בהחלט מכיר באוסידי כנכות. לי יש נכות מלאה רק על אוסידי.
לצפיה ב-'מנצל שרשור - האם אפשר לקבל הרחבה של הנושא?'
מנצל שרשור - האם אפשר לקבל הרחבה של הנושא?
18/02/2019 | 10:42
1
13
כמה שאלות:
1. האם מישהי שיש לה OCD, עם תינוקת, לא עובדת (גם בכלל ה-OCD) אך בעלה עובד עדיין תיהיה זכאית לדמי נכות?
2. האם יש איזשהוא חסרון בהגשת בקשה לנכות כללית? משהו שיכול להשפיע בעתיד על משהו?

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'היי רונן'
היי רונן
18/02/2019 | 19:52
10
אינני מומחית לחוקי הביטוח הלאומי, אני אומר לך רק מה שאני יודעת עלי.
אני מאמינה שגם מישהי שסובלת מאוסידי (ולכן לא יכולה לעבוד) ובעלה עובד, יכולה להגיש נכות. זה כמו שהיא היתה זכאית לנכות פיזית, לא משנה אם הבעל עובד או לא.
אני לא חושבת שיש חיסרון בהגשת בקשה, זה די מקל על מי שאינו יכול לעבוד בגלל האוסידי. רק צריך לברר שאם הבן אדם בסופו של דבר כן יצא לעבוד בעתיד, עד איזה סכום מותר לו להשתכר מבלי שזה יוריד לו חלק מהנכות.
שוב אני לא בטוחה לגבי הכל, שווה להתיעץ עם המוקדים של ביטוח לאומי או באתר שלהם או באתר "כל זכות" ולברר בדיוק
לצפיה ב-'ספר על אוסידי!'
ספר על אוסידי!
02/02/2019 | 14:03
92
היי חברים!
חברת פורום ותיקה מאוד בדיוק בשלב להוציא לאור ספר שכתבה שמספר על מאבקיה ועל חייה עם האוסידי ועל הניצחונות.
מצרפת קישור שתציצו במה מדובר

לצפיה ב-' מחפשת מטפל ב- OCD'
מחפשת מטפל ב- OCD
05/02/2019 | 10:21
38
שלום, האם משהו מכיר מטפל/ת ב- OCD ספציפי? מומחה רק ל- OCD ?
לצפיה ב-'Ocd מחשבות טורדניות'
Ocd מחשבות טורדניות
02/02/2019 | 15:23
2
177
שלום לכולם, האם מישהו הצליח לצאת פעם מ-ocd מחשבות טורדניות? כל מה שעשיתי לא מקל על זה... טיפול התנהגותי-קוגנטיבי, פאקסט 20 מג... כלום לא עוזר לי. כיצד אתם מתמודדים עם זה?

לצפיה ב-'היי רועי'
היי רועי
02/02/2019 | 16:24
62
בעיקרון, ככול כשרמת החרדה נמוכה יותר בין אם זה על ידי איזון של כדורים או טיפול אחר שעוזר או שילוב, המחשבות הטורדניות הם גם ברמה נמוכה עד בכלל לא.
העיניין הוא עד כמה המחשבות מעיקות עליך ברמה שקשה לך לתפקד.
לי למשל קימות מחשבות טורדניות אבל למדתי איך לחיות איתם כדי שהן לא יציקו לי.
אני מציעה להתיעץ עם המטפל ולשאול מה הוא מציע, איזה סוג טיפול.
האם אתה מדבר על המחשבות שבאות כדרך קבע או אלו שמחיבות טקסים או אלו שממש מכניסות ללחץ וחרדה עד מצב של קושי  לתפקד באותו רגע?
לצפיה ב-'יש כמה דברים'
יש כמה דברים
03/02/2019 | 15:35
41
קודם כל, יש רופאים שטוענים שפקסט פחות יעיל מסרוקסט המקורי מניסיונם. מניסיונם בפקסט צריך מינון מעט גבוה יותר לעומת סרוקסט המקורי (למשל יש טענה ש30 מג פקסט שווה ל20 מג סרוקסט). בנוסף, המינון צריך להיות גבוה בתרופות אלו. למשל מינון יעיל לאוסידי הוא 60-80 מג ליום של סרוקסט המקורי, בשילוב עם טיפול התנהגותי. אם זה לא עוזר מספיק, לעתים מוסיפים מינון נמוך של אנטי פסיכוטי ויש כאלו שזה משפר להם את התגובה. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
שחר זמלר- משרד עו"ד
פורום כאב
פורום כאב כרוני
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה