לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1028710,287 עוקבים אודות עסקים

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח של יעל לב, פסיכולוגית בגישת CBT ב22.11 יום רביעי'
אירוח של יעל לב, פסיכולוגית בגישת CBT ב22.11 יום רביעי
14/11/2017 | 09:13
13
67
ב-22.11 יום רביעי, תתארח בפורום יעל לב, מטפלת בגישת סיביטי, ותענה על שאלות הגולשים.
הינה קישור לדף על יעל:

שאלות נא לשרשר לכאן.
לצפיה ב-'CBT נכון/לא נכון'
CBT נכון/לא נכון
16/11/2017 | 03:35
1
54
קראתי את המאמר שכתבת שצירפת בפוסט אחר.
להבנתי, טיפול CBT, אמור מלכתחילה לתת את מה שאת מציעה, היינו טיפול  קוגניטיבי, (C בתחילה) הוא אמור לתת טיפול התנהגותי (שזה ה-B, היינו החשיפה ומניעת תגובה) ושני הטיפולים האלה משלימים זה את זה לטיפול שנקרא "טיפול CBT".
מטפלים רבים שמכריזים על עצמם כמטפלי CBT, מטפלים רק באמצעות החשיפה ומניעת תגובה, ומתעלמים כמעט לגמרי מה-C, שזה הצד הקוניטיבי.
האם לטיפול כזה נכון לקרוא "טיפול CBT"?
לצפיה ב-'על טיפול CBT'
על טיפול CBT
22/11/2017 | 09:44
26
היי אמיר,
כמעט כל טיפול מתחיל בחלק קוגניטיבי של הקניית מידע על ה-OCD והטיפול בה (למשל מידע על המוח, למה דחיקת מחשבות מגבירה את תדירותן, כיצד טקסים מחזקים את ה-OCD, מהי התרגלות וכיצד היא עובדת ועוד). לאחר מכן מרבית הטיפולים באמת מתמקדים בחלק ההתנהגותי ובחלקים סביבתיים, בניגוד להפרעות אחרות בהן יש יותר מקום לחלקים קוגניטיביים. יש לכך כמה סיבות. ראשית, פרוטוקול חשיפה ומניעת תגובה הוא הטיפול היעיל ביותר לרוב הפונים לטיפול. שנית, אצל רבים מהסובלים מ-OCD תוכן המחשבות או האמונות אינו העיקר, בין אם כי הם יודעים שהמחשבות אינן הגיוניות, או כי הם מופעלים מהדחף לבצע טקס, ויש מעט מחשבות טורדניות. ולבסוף, כפי שכתבתי במאמר, תמיד יש סכנה שעבודה קוגניטיבית תהפוך לטקס, ולכן צריך להיזהר ולעקוב אחר הנושא. 
מנסיוני, לעיתים נדירות מרבית הטיפול מתבסס על ה-C, ולרוב משתמשים בהתערבויות ספציפיות כשיש תפיסות שכדאי לעבוד עליהן (למשל תפיסות של אחריות יתר, תפיסות לגבי אהבה ב-ROCD, תפיסות לגבי מיניות ב-HOCD ועוד). התמהיל של ה-C וה-B תלוי מאוד במצב ואיזה התערבויות יעזרו למטופל.
נשמע שעברת חוויות טיפוליות שלא היו לרוחך, במקרה כזה אני מציעה לשתף את המטפל בהסתייגויות שלך, לשמוע מדוע בחר בדרך זו, ולראות אם אפשר לשנות את התמהיל. בנוסף, לכל מטפל יש אוריינטציה מעט שונה, ויש מטפלים שנוטים יותר לחלק הקוגניטיבי, כך שאתה יכול לבדוק גם זאת כשאתה מחפש טיפול. אני אומרת את זה בזהירות, כי שוב, צריך להביא בחשבון שאולי החלקים הקוגניטיביים פחות רלוונטים.
לצפיה ב-'שאלה מנתנאל- שקפצה עמוד'
שאלה מנתנאל- שקפצה עמוד
21/11/2017 | 16:20
1
28

שלום, שמי נתנאל, סובל מאוסידי מספר שנים ורציתי לשאול שאלה,
אני סובל מאוסידי חמור, כרגע מטופל תרופתית, ניסיתי לשנות דפוסי חשיבה
בעייתים אצלי מהאוסידי, אבל זה הופך לי תמיד לקומפולסיה, איך לשנות דפוסי
חשיבה בצורה יעילה ומוצלחת? אני לא יכול לגשת לטיפול CBT כי הוא יקר,
ואין לי כסף לשלם, אשמח שתסבירי לי כאן איך לעשות זאת. (אולי זה יעזור
לשאר החברים באתר) תודה רבה.
לצפיה ב-'שינוי דפוסי חשיבה, ומה לעשות כשאין משאבים לטיפול'
שינוי דפוסי חשיבה, ומה לעשות כשאין משאבים לטיפול
22/11/2017 | 09:55
22
שלום נתנאל,
אני לא יכולה לענות לגבי דפוסי החשיבה, כי זו שאלה מאוד כללית. גם אם הייתי יודעת בדיוק מה אתה חושב, צריכה להכיר אותך כדי לתת תשובה רצינית. לפעמים שינוי דפוסי חשיבה אינו הסיפור המרכזי אלא שינוי ההתנהגות, וכל ניסיון לשנות אכן הופך לטקס.
במצב שאתה מתאר כדאי מאוד לקבל עזרה, נשמע לי קשה מדי להתמודד לבד. מבינה את הקושי הכלכלי, יש מספר אופציות לטיפול מוזל אם הדבר מעניין אותך. ראשית, אם אתה גר בקרבה סבירה לאחת האוניברסיטאות או למכללה שיש בה לימודי תואר שני לפסיכולוגיה, כדאי לברר לגבי טיפול על ידי סטודנטים. הטיפול הוא בעלות סמלית, ונעשה בהדרכה צמודה של מטפלים בכירים. אם האופציה רלוונטית, כדאי לעשות זאת עכשיו, פעמים רבות יש רשימת המתנה, והטיפול הוא לפי הלו"ז של שנת הלימודים. יש גם מרכזים לבריאות הנפש בקהילה וטיפולים בחינם או בעלות מוזלת דרך הקופות. החיסרון הוא שלא תמיד יש מטפלי CBT הבקיאים בטיפול ב-OCD, תצטרך לבדוק אם מציעים טיפול כזה.
יש גם לא מעט ספרי עזרה עצמית ל-OCD, גם בעברית וגם באנגלית. לא חושבת שיסייעו יותר מדי ב-OCD חריף, אך תוכל לנסות גם כיוון זה.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/11/2017 | 16:21
1
25
האם סיביטי יכול לעזור גם לדיכאון ולא דווקא לאוסידי?
ואם כן לאיזה סוגי דיכאון ?
האם גם במשהו שקשור בחסימה של זוגיות?
ולאיזה הפרעות סיביטי יכול לעזור?
(כמו מאניה דיפרסיה,סכיזופרניה,אישיות דו-קוטבית)
לצפיה ב-'למה CBT יכול לעזור'
למה CBT יכול לעזור
22/11/2017 | 10:15
14
בהחלט. הטיפול הקוגניטיבי התחיל כטיפול בדיכאון, ויש גם התערבויות התנהגותיות מצוינות. לא יכולה לסווג באופן מוחלט לסוגים. כשעוצמת הדיכאון חריפה יתכן והאדם לא יהיה פנוי לטיפול CBT, והתערבויות פסיכיאטריות וטיפול תמיכתי יהיו נכונות יותר. כשהדיכאון הוא לא נקודתי אלא חלק ממכלול רחב יותר לא תמיד יהיה די בסיביטי וטיפולים כוללנים יותר, שכוללים גם התערבויות ספציפיות, יתאימו יותר (למשל סכמה תרפיה, שצמחה מתוך טיפולי CBT שלא הועילו די הצורך). דכאון עם בסיס ביולוגי (דיכאון אנדוגני, דיכאון עונתי) ידרוש התערבויות פסיכאטריות, ויתכן שטיפול המתבסס בעיקר על חלקים התנהגותיים יתאים יותר.
לגבי השאר, יכולה לפתוח מגילה על כל אחד :) יש טיפולי CBT במאניה-דפרסיה ובסכיזופרניה. המטרה שלהם אינה החלמה, אלא ניהול ההפרעה והחיים איתה. למשל, במאניה דפרסיה הטיפול יכול לעזור לזהות סימנים מקדימים, כך שיהיה אפשר לקבל טיפול תרופתי שיעצור את המאניה בזמן. מעבר לסימפטומים הספציפיים, טיפול CBT וטיפולים רבים אחרים יכולים לעזור בקבלת המחלה, והבנה איך אני יכול לחיות את החיים איתה. 
CBT מתאים למגוון גדול מאוד של קשיים. בהכללה גסה הייתי אומרת שכשיש קושי ספציפי CBT יכול להתאים, וכשמדובר בדפוס כוללני ונרחב כנראה שלא יהיה די ב-CBT בלבד (אני אומרת את כל זה בזהירות, כי יש אנשים שטופלו בהצלחה בהפרעות חרדה בטיפולים אחרים, ויש אנשים שהקשיים שלהם נראו מאוד נרחבים ומתאימים לטיפול ממושך, אבל בטיפול זה הם רק התבוססו בקושי, וטיפול CBT קצר סייע מאוד. בסופו של דבר, כל מקרה לגופו).
זוגיות היא עולם ומלואו. CBT מתאים לחלק מהקשיים, טיפולים אחרים מתאימים יותר לקשיים אחרים, ולעיתים הדבר הנכון ביותר הוא ליצור תמהיל טיפולים שיענה על צרכי המטופל. זאת שאלה רחבה שהתשובה אליה משתנה בהתאם למקרה.

לצפיה ב-'אני סובל ממחשבות אובססיביות כבר הרבה שנים(ללא טכסים)'
אני סובל ממחשבות אובססיביות כבר הרבה שנים(ללא טכסים)
22/11/2017 | 07:26
4
26
אני נמצא כבר כמה חודשים בטיפול CBT בשיטת act . בקיצור הומלץ לי לתרגל מיינדפולנס כחלק מהטיפול  , קרה לי פעם אחת לפני חודש בערך ,ממש כשרק התחלתי לתרגל שהדבר הזה הפחיד אותי . ואתמול זה חזר שוב ,  שהתחלתי בתרגול ובאמצע התחילו לי מחשבות לא טובות , כאילו שזה עושה לי נזק במקום תועלת , זה קרה ממש באמצע התרגול .
 האם זו תופעה מוכרת ? ואם כן האם עלי להפסיק עם התרגול הזה,   הייתי משוכנע שזה דווקא עוזר לי להבין יותר טוב את המחשבות , ופתאום  .
מה דעתך ?
לצפיה ב-'מחשבה טורדנית לפיה התרגול יגרום נזק?'
מחשבה טורדנית לפיה התרגול יגרום נזק?
22/11/2017 | 10:33
3
21
לא בטוחה אם הבנתי נכון. האם המחשבה המאיימת היא האובססיה ה"רגילה" שלך, או שהייתה כאן מחשבה שבוחנת את התהליך מלמעלה (מטא-אובססיה) ולפיה התרגול מזיק?
קודם כל, מציעה להעלות את זה בטיפול. דבר שני, מטא-אובססיה היא גם מחשבה טורדנית לכל דבר, ובתרגול ACT המטרה היא לראות ולקבל אותה בלי להתמזג איתה, כפי שאתה לומד לעשות עם כל מחשבה אחרת. המטרה אינה להבין את המחשבות טוב יותר, אלא להתבונן ולא להיות מופעל על ידן.

יעל לב, פסיכולוגית CBT

לצפיה ב-'לא יודע מה זה בדיוק מטא אובססיה'
לא יודע מה זה בדיוק מטא אובססיה
22/11/2017 | 15:29
2
14
המחשבה שגורמת לי לחרדה קשורה לשינה , פחד מלא להרדם .
אתמול אחרי , או יותר נכון באמצע תרגול  הקשיבות ,
ממש ככה out of the blue  צצה מחשבה שאולי המיינדפולנס גורם לי נזק , כנראה שקראתי שיש כאלה שזה אינו מתאים להם ועלול להזיק , ומשם הכל התחיל .
  והיום זה בא לידי ביטוי , פשוט איום ונורא. וככה כבר מ2003 , עם עליות וירידות .
ברור ששוחחתי עך כך עם הפסיכולוג , הוא מכיר אותי כבר מספר חודשים והוא שולל בעיה של נזק , כנראה לאור הכרותו אותי .
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
22/11/2017 | 15:38
1
19
מטא-אובססיה זאת מחשבה שכאילו מסתכלת מלמעלה על התהליך הטיפולי או על ה-OCD. עכשיו אחרי שהסברת, זה מה שאתה מתאר. 
מטפלים במחשבה זו כמו שמטפלים בכל מחשבה טורדנית אחרת, בין אם ע"י חשיפה ומניעת תגובה או תרגול ACT. טוב  ששיתפת את הפסיכולוג וקיבלת הסבר, אך צריך לשים לב שההסבר לא יהפוך לטקס (כלומר, שלא תחזור לשאול אותו שוב ושוב, או תעלה את התשובה שלו כמענה בכל פעם שהמחשבה עולה)

לצפיה ב-'תודה רבה לך יעל.'
תודה רבה לך יעל.
22/11/2017 | 17:20
5
לצפיה ב-'סובל ממחשבה על הנשימה באופן יומיומי ובאופן רוב שעות היום'
סובל ממחשבה על הנשימה באופן יומיומי ובאופן רוב שעות היום
22/11/2017 | 13:52
1
11
אשמח לשמוע ממך על המלצה על סוג טיפול, האם בנוסף לטיפול יש כדורים שיכולים לעזור?

העניין מתסכל אותי.
תודה.
לצפיה ב-'מאמר בנושא'
מאמר בנושא
22/11/2017 | 15:16
16
היי,
מצרפת מאמר שעוסק בנושא, הנקרא אובססיות סנסומוטוריות. הטיפול הוא טיפול CBT הכולל בתוכו חלקים נרחבים של מיינדפולנס, להיות בהווה ועם תחושות הגוף. טיפול תרופתי ב-OCD, המבוסס על תרופות ממשפחת SSRI לרוב בהחלט יכול לסייע.
בהצלחה

יעל לב cbtlev.co.il
לצפיה ב-'היי חברים'
היי חברים
22/11/2017 | 21:44
7
אני רוצה לשתף קצת את מה שאני עובר בחודשים האחרונים אני בן 35 סובל כבר מספר שנים מocd מחשבתי היום חודשים קשים  לאחרונה לצד מספר שנים שעברו עלי יחסית טוב אבל אני מצליח לאט לאט להסתדר מחדש עם הocd אבל לפעמים יש נפילות   אבל אני וודע שאין מה לעשות ואני צריך להמשיך לחיות ככה כל החיים ולבל את עצמי כמו שאני למרות כל הקשיים ובמיוחד הבדידות שהכי קשה לי איתה לפעמים אני מרגיש שאני לבד בעולם אבל עם כל זה אני משתדל להמשיך לקום כל בוקר לעבודה ולא לתת ליאוש תקווה ויד

לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
22/11/2017 | 10:47
20
גם לכם התרופות מנתקות את כול הרגשות?
לצפיה ב-'מישהו ניסה את התרופה מודל?'
מישהו ניסה את התרופה מודל?
22/11/2017 | 10:45
10
לצפיה ב-'שלום לכולם '
שלום לכולם
19/11/2017 | 09:33
6
64
כבר 12 שנה עם אוסידי שהולך ונהיה קשה יותר
איזה באסה של חיים
מחפש פתרונות בנרות
מחזק פה את כל המתמודדים האמיצים !!
היו ברוכים כולם !
לצפיה ב-'אתה לא לבד'
אתה לא לבד
19/11/2017 | 15:22
2
46
קודם כל -אינך לבד.
דבר שני- האם אתה מטפל בעצמך?
טיפול CBT ידוע כיעיל, אולי גם בשילוב של טיפול תרופתי מתאים.
מקווה שאתה מטופל.
אשמח לעזור!
לצפיה ב-'היי תודה '
היי תודה
19/11/2017 | 16:06
1
38
היי
כן אני מטופל תרופתית
ניסיתי גם התנהגותי קוגניטיבי.

האוסידי שלי הוא שונה ,
הוא כולל גם ״גורמי חרדה אוטומטיים״ .
הגורמים האלה הם החושים שלי הראייה השמיעה וכו׳.
קצת מסובך להסביר אבל ראייה פשוטה יכולה לגרום לי לחרדה פשוט כך בלי סיבה,
שאני רואה טלוויזיה כבר כמה שנים טובות זה תמיד בחרדה כלשהיא וכו׳ וכו׳.
אוסידי ממש אכזרי נתפס אצלי.  

לצפיה ב-'הוא אכזרי לכולם'
הוא אכזרי לכולם
19/11/2017 | 18:16
41
כל אחד בטוח שהאו.סי.די אצלו הכי אכזרי וזה לא משנה במה.
יש כאלה שזה אצלם מ- היכולת לנשום, לכן זה לא משנה מה התוכן של המחשבה שלך... 
אם צריך ייעוץ, תכתוב בפרטי.
לצפיה ב-'היי אנונימי'
היי אנונימי
20/11/2017 | 20:18
1
32
קודם כל ברוך הבא לפורום.
האם אתה חש שהתרופות עוזרות איך שהוא?
ומה עם הסיביטי?
האם טופלת בשיחות?
לצפיה ב-'היי'
היי
22/11/2017 | 17:51
3
נכנסתי עכשיו עם השם משתמש (:
תודה לוחם יקר !
Doctor who- נעים מאוד
התרופות עוזרות אבל לא מספיקות לתפקוד נורמלי בסיסי
למרות שמנסה כעת עוד תרופות...וייתכן שיהיה שינוי בזה .
עם הסיביטי לא הייתה לי הצלחה מיוחדת לצערי עד היום
למרות שקיבלתי בפורום כאן הפנייה למטפל סיביטי חדש ואני אנסה איתו שוב סיביטי
בתקווה לטוב.
אני אשמח לעדכן פה את החברים איך הולך (:
אז כרגע יש כיוון שהוא טיפול סיביטי יחד עם טיפול תרופתי .   
קבלו כולם חיזוק ואהבה חבר׳ה |��
לצפיה ב-'היי ברוך הבא חבר'
היי ברוך הבא חבר
21/11/2017 | 21:35
14
אין לנו ברירה אלא להתמודד ולהלחם מול ה-OCD 
תודה על החיזוק ובהצלחה לך, ולכל הבחורים האמיצים שמתמודדים עם ה-OCD
לצפיה ב-'לוריון ויובש בפה'
לוריון ויובש בפה
21/11/2017 | 10:21
2
19
יש אנשים שלקחו לוריוון וזה עשה להם יובש בפה?
זה מה שקורה אצלי, אני לוקחת כדור אחד של 1 מ"ג ביום וזה עושה לי יובש, וגם קלונקס..
לצפיה ב-'תשתה מים ותמצוץ סוכריה ללא סוכר'
תשתה מים ותמצוץ סוכריה ללא סוכר
21/11/2017 | 18:30
1
9
מה שידוע לי שיכול לעזור הוא להקפיד על שתיית מים מספקת בהמהלך היום (אבל לא בצורה אובסיסיבית כמובן) ולמצוץ סוכריה ללא סוכר. דרך אגב, הקלונקס והלוריוון עלולים לגרום להתמכרות ולהתרגלות/סבילות ולכן יש להמעיט בשימוש בהם ולהשתמש בהם לתקופה קצרה בלבד אם זה באופן יומיומי או רק מדי פעם (בתור SOS)
לצפיה ב-'אני משתמשת בזה כבר שנה..'
אני משתמשת בזה כבר שנה..
21/11/2017 | 18:36
13
אין לי משהו אחר ללחץ.
והבעיה שהיובש כבר גרם לי לכאב בגרון, קרה לך משהו כזה?
לצפיה ב-'ocd סביב מראה חיצוני ומשיכה'
ocd סביב מראה חיצוני ומשיכה
19/11/2017 | 13:57
7
61
היי לכולם,
שמי שי, בן 30, מהנדס תוכנה במקצועי
לעיתים אני חווה ocd שלא מתמקד דוקא באובססיות רגילות וטקסים,
אלא ב"שאלה" שאני צריך להשיג עליה אישור ותשובה.
הocd מתבטא בצורך בלתי פוסק לקבל אישור לאותה שאלה, תחושת איזון כשהשגתי את האישור שרציתי לקבל,
ומנגד תחושת מועקה וסבל כשהאיזון מתפוגג.
דוגמה:
לאחרונה אני חש ocd סביב השאלה האם אני חתיך , נראה טוב, מושך?
כדי לקבל אישור לכך, אני נזכר כל הזמן בבחורות או אנשים שאמרו שאני נראה טוב וחתיך.
ובבחורות שנמשכו אלי.
אבל זה מחזיק זמן לזמן קצר...כי אז אני נזכר בכל הבחורות שלא רצו אותי, ובעוד סמננים שאני בכלל חנון ומי אמר שאני חתיך?
מודד גובה והיקפים לבדוק. משווה את עצמי לכל אדם מסביב... זה יותר שרירי, זה פחות.
וזה ממש מציק ומתסכל....כי האיזון הזה מתפוגג לעיתים קרובות...וצריך הרבה אנרגיה כדי להשיג את האישור שאני רוצה.

מישהו נתקל בכזה ocd?  מה הפתרון??
לצפיה ב-'הי'
הי
19/11/2017 | 15:24
2
38
מאד יכול להיות שזה OCD !
אני ספציפית לא נתקלתי אבל השאלה המטרידה והחיפוש אחר תשובה זה בדיוק ה-OCD.
ממליצה בחום להתחיל טיפול CBT אצל מטפל.

לצפיה ב-'כבחורה לא נתקלת?'
כבחורה לא נתקלת?
19/11/2017 | 16:25
1
36
דוקא זאת אובססיה ששייכת הרבה אצל בחורות - לדעת אם את יפה ומושכת.
כבחורה לא נתקלת באובססיה על כמה את נראית טוב או מושכת?
לצפיה ב-'זה משנה לך אם נתקלתי או לא? '
זה משנה לך אם נתקלתי או לא?
19/11/2017 | 18:14
36
זה לא משנה. אצל כל אחד ה-OCD נתפס במשהו אחר שחשוב לו.דווקא עליו.
אם תצטרך עזרה, תפנה בפרטי. 

לצפיה ב-'היי שי'
היי שי
20/11/2017 | 20:16
3
16
זה בהחלט נשמע כאוסידי, גם לי יש צורך בלבקש אישור מאחרים לגבי דברים.
האם אתה בטיפול? לוקח תרופות?
ואני לא חושבת זה היה רלוונטי להעיר הערה דווקא על הקטע של נשים ומראה, אני אישה ועיניין האוסידי לא נתפס לי למראה בכלל למרות שאני כן עוסקת בשאלב אם אני מושכת וכדומה.
נא לא להעליב פעם הבאה.
לצפיה ב-'חלילה להעליב!'
חלילה להעליב!
21/11/2017 | 14:34
2
9
מה קשור להעליב?
שאלתי אם גם היא התנסתה בזה באופן אישי...לבחורה יש יותר סיכוי לתכנים כאלה בocd...מה מעליב בזה?? אולי פספסתי משהו
מה גם שאני לא מכיר אותה אישית ואפילו לא בתמונה אז אין כאן משהו אישי
לצפיה ב-'היי שי'
היי שי
21/11/2017 | 16:09
1
9
אני יודעת שלא באת להעליב בכלל, רק ציינתי שלשיך מגכדר עם סטיגמה (בנות מתעסקות יותר ביופי) הוא כוללני ופוגע.
אני יודעת היטב שלא התכוונת לפגוע בכלל, רק מבקשת לא להכליל הכללות כי הן אלו שפוגעות.
לצפיה ב-'גם זה לא פוגע בעיני :)'
גם זה לא פוגע בעיני :)
21/11/2017 | 17:10
13
לא דיברתי על הכללה שוביניסטית או פוגענית.
הקביעה שנשים עוסקות יותר במראה חיצוני היא קביעה אובייקטיבית עובדתית, וללא מרכיב של גנאי או שוביניזם.
אם הייתי אומר שנשים למשל פחות חכמות או יציבות או ישרות או צריכות לעבוד במטבח אז זה היה שוביניסטי ופוגעני.
להגיד שנשים שמות דגש על איך הן נראות?? הממממ יש כאן עוד מישהי שנפגעה בשם הנשים ? :)
לצפיה ב-'אנטי פסיכוטי עם הכי פחות תופעות לוואי?'
אנטי פסיכוטי עם הכי פחות תופעות לוואי?
20/11/2017 | 10:39
3
42
שלום, 
ניסיתי המון אנטי פסיכוטיים שגרמו להמון תופעות לוואי, כמו אביליפיי, ריספרדל,
ופרפנאן, אילו אנטי פסיכוטיים עם ההכי פחות לוואי יש?<
לצפיה ב-'זה יכול להיות אינדוידואלי אבל כנראה אריפליי'
זה יכול להיות אינדוידואלי אבל כנראה אריפליי
21/11/2017 | 00:39
17
זה יכול להיות אינדוידואלי אבל אני חושב שבגדול אריפליי. התופעת לוואי העיקרית האפשרית של אריפליי היא חוסר שקט/אקטיזיה, אבל זה לא מופיע אצל כל המשתמשים אלא רק אצל חלק ואפשר להימנע מכך על ידי התחלה במינון נמוך ועליה מאוד הדרגתית במינון. בנוסף, הרופא יכול לרשום לך תרופה מרגיעה כמו לוריוון למקרה שאריפליי יעשה לך אי שקט בהתחלה.
לצפיה ב-'לאילו תופעות לוואי הם גרמו לך?'
לאילו תופעות לוואי הם גרמו לך?
21/11/2017 | 00:39
1
10
לצפיה ב-'היי'
היי
21/11/2017 | 09:10
12
לעייפות קיצונית, חום, חרדה, הזעה.

רציתי לשאול אותך לגבי פבוקסיל, הפבוקסיל שלי גורם לי להדחקת כול הרגשות
שלי, הם מעלים לי את כול הרגשות, האם כול התרופות גורמות להדחקת 
כול הרגשות, או שיש כאלו שלא יגרמו זאת?
לצפיה ב-'המשך סימה סולטנה'
המשך סימה סולטנה
20/11/2017 | 04:15
35
אז אני כבר כמעט 3 שבועות בטיפול אצלה אבל עדיין לא ממש רואה שיפור. אמרתי לעצמי שנעדכן פה למי שרוצה חוות דעת מאחרים שהתחילו טיפול אצלה. אולי בשבועות הקרובים יהיה שיפור מי יודע, בריאות לכולם.
לצפיה ב-'היוש לכולם אשמח לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי כאן בפורום:}:}:}'
היוש לכולם אשמח לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי כאן בפורום:}:}:}
19/11/2017 | 23:15
16
אשמח למצוא אהבה וקשר זוגי ולהכיר מישהו גם עם אוסידי בינוני כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {כמו שלי!}
עליי:
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך
אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.
אני בת 31 מפ"ת
לצפיה ב-'מה היעילות של ביופידבק לאוסידי וחרדות?'
מה היעילות של ביופידבק לאוסידי וחרדות?
18/11/2017 | 19:52
1
14
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי ביופידבק אבל'
לא יודעת לגבי ביופידבק אבל
19/11/2017 | 18:18
27
אני יודעת שנוירו-פידבק יעיל. לי הוא עוזר.
לצפיה ב-'חברים,לעזרה אישית והפנייה למטפל מקצועי מוזמנים ליצור קשר!'
חברים,לעזרה אישית והפנייה למטפל מקצועי מוזמנים ליצור קשר!
19/11/2017 | 15:28
28
אשמח לעזור חברים.
גם בהפנייה למטפל מקצועי וגם בייעוץ בתור אחת שהצליחה להתגבר על ה-OCD.
לצפיה ב-'האם 250 לוסטרל זה יוצא 25 מ''ג סרוטונין?'
האם 250 לוסטרל זה יוצא 25 מ''ג סרוטונין?
18/11/2017 | 18:24
12
לצפיה ב-'שאלה לדוקטור הו'
שאלה לדוקטור הו
18/11/2017 | 06:19
1
40
כול התרופות של הssri עוזרות באותה מידה?
לצפיה ב-'היי עדי'
היי עדי
18/11/2017 | 14:23
26
לצערי אינני רופאה למרות הכינוי:)
אני מציעה לשאול את הרופא המטפל או להתיעץ בפורום רופאים ותרופות באינטרנט.
לצפיה ב-'הבהרת כפות הידיים כתוצאה משימוש יתר בסבון'
הבהרת כפות הידיים כתוצאה משימוש יתר בסבון
17/11/2017 | 10:08
1
39
שלום לכל החברים, אני סובל מהפרעת ניקיון כבר הרבה שנים. כתוצאה מהשימוש המרובה בשטיפת ידיים עם סבון כפות הידיים שלי קיבלו צבע כהה יותר וזה בולט לעין ומפריע לי. ניסיתי כל מיני קרמים אבל זה לא עוזר כלומר כאשר שמים את הקרם המצב נראה יותר טוב אבל לאחר שהקרם מתייבש הצבע הכהה חוזר לקדמותו. אשמח לשמוע את עצתכם.
לצפיה ב-'היי'
היי
17/11/2017 | 20:56
32
לא קרה לי מקרה דומה, כל גוף מגיב אחרת.
אבל כן היו לי מלא בעיות בעור בגלל שטיפת הידיים והגוף המרובות, ואני מאוד ממליצה להתיעץ עם רופא עור לי זה מאוד עזר.
לצפיה ב-'תענו זה דחוף'
תענו זה דחוף
15/11/2017 | 22:29
5
70
הפסיכיאטר הביא לי תרופה אבל היא מדחיקה לי את כול הרגשות.
זו תופעת לוואי?
להגיד לו להחליף תרופה? תעזרו לי
לצפיה ב-'כל התרופות הפסיכיאטריות מדכאות רגשות מי יותר ומי פחות'
כל התרופות הפסיכיאטריות מדכאות רגשות מי יותר ומי פחות
16/11/2017 | 06:32
4
47
בסופו של דבר המחשבות וההרגשות הן מקור הבעיה , והתרופות מקהות את הרגש במידת מה .
לצפיה ב-'היי'
היי
16/11/2017 | 18:52
3
35
לא קיימת תרופה שלא תעשה אותי זומבי?
אני לא מרגיש כלום מבפנים, כאילו ריקיינות תמידית.
לצפיה ב-'מה הפסיכיאטר רשם לך '
מה הפסיכיאטר רשם לך
17/11/2017 | 06:31
2
30
וכמה זמן אתה לוקח את התרופה הזאת 
לצפיה ב-'היי'
היי
17/11/2017 | 19:37
1
22
פבוקסיל, ושלוש חודשים לוקח
לצפיה ב-'פבוקסיל היא תרופה ממשפחת ssri'
פבוקסיל היא תרופה ממשפחת ssri
17/11/2017 | 19:46
26
אני לא יכול לענות לך לגבי הפוטנטיות של פבוקסיל , אבל אני לא בטוח שתרופה אחרת מאותה משפחה תשנה הרבה .
 אני לוקח ציפרלקס והיא גורמת לי לתופעות דומות למה שאתה מתאר.
בגדול אתה צריך לשקול את היתרונות מול החסרונות של התרופה , ובמקביל תתייעץ עם מי שרשם לך את זה כי ייתכן  יש אלטרנטיבה שתתאים לך יותר , אבל כאן זה לא המקום לברר זאת .
לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה בתל-אביב'
מפגש קבוצת תמיכה בתל-אביב
13/11/2017 | 21:25
58
ביום חמישי הקרוב, 16.11 יתקיים מפגש שיתוף ותמיכה בתל אביב.
המפגשים מתקיימים בבית הסופר ברחוב קפלן 6, בקומה רביעית.
המפגש מתחיל ב 21:00 וימשך כשעתיים.

מוזמנים לבוא כדי לייעץ ולעזור למתמודדים אחרים, כדי לשפוך את הלב וגם כדי ליהנות מקפה וחברה טובה ובעיקר אחוות אחים, שותפות לצרה והבנה בגובה העיניים.

להתראות ! 
לצפיה ב-'כול התרופות של הssri עוזרות באותה מידה?'
כול התרופות של הssri עוזרות באותה מידה?
17/11/2017 | 09:29
11
לצפיה ב-'כל ssri היעילות היא אותה הדבר?'
כל ssri היעילות היא אותה הדבר?
17/11/2017 | 07:46
1
11
לצפיה ב-'תלוי השפעתן על הבן אדם '
תלוי השפעתן על הבן אדם
19/11/2017 | 15:25
5
לצפיה ב-'טיפול קוגניטיבי ב-OCD'
טיפול קוגניטיבי ב-OCD
13/11/2017 | 11:03
1
96
שלום,
שמי יעל לב, פסיכולוגית המטפלת ב-OCD בגישת CBT. לא פעם נתקלתי בשאלות לגבי טיפול קוגניטיבי, עד כמה הוא יעיל, האם טיפול כזה מייתר את הצורך בחשיפות ועוד. החלטתי לכתוב מאמר שעונה על השאלות, מוזמנים לקרוא: טיפול קוגניטיבי ב-OCD
לצפיה ב-'גישתך נכונה!'
גישתך נכונה!
15/11/2017 | 22:57
34
גישתך היא היא הCBT הנכון!
ולא כמו אצל מטפלים שאומרים "CBT" ועושים "BT", וככה מדלגים בלי שהדיוטות שמים לב, על ה"C", שהוא הוא שנותן את הערך והתועלת לטיפול קוגניטיבי התנהגותי.
ולכן לא פלא שטיפולי CBT מזוייפים (שבפועל הם טיפולי "BT"), מעוררים אצל המתנסים בהם אנטיגוניזם וחוסר יעילות מובהקים.
תודה על המאמר ועל הגישה הנכונה והלא מזוייפת!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה