לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'מחפשת מרואיינות דתיות על הOCD למגזין נשים דתי'
מחפשת מרואיינות דתיות על הOCD למגזין נשים דתי
22/05/2017 | 22:13
6
שלום רב
שמי רחלי דיקשטיין, ואני כתבת במגזין "אשת"- מגזין נשים ארצי בציבור הדתי-חרדי.
אני מכינה כעת כתבה על נשים מהציבור הדתי-חרדי המתמודדות עם תופעת הOCD (אצלן או אצל בן משפחה קרוב: הורה , בעל, ילד/ה, אח/ות וכדו').
הראיון מתבצע באופן טלפוני בזמן שנוח למרואיינת ולאחר הראיון - הדברים נשלחים אליה במייל להגהה, על מנת לוודא שהדברים הועברו כפי שרצתה.
הראיון מתבצע בשם מלא ובצירוף לתמונה אישית (אשר נשלחת באמצעות המייל) ולא באופן אנונימי. בסך הכל בכתבה משתתפות בין 3 ל5 נשים, שמשתפות כל אחת מהזוית שלה על ההתמודדות.
מטרת הכתבה היא להעלות את המודעות להתמודדות מורכבת זו בקרב ציבור הנשים, ולאפשר לנשים מתמודדות לקבל את האומץ לפנות לטיפול.

באם הינך מסכימה להתראיין בשם מלא ובתמונה- אשמח מאוד שתצרי איתי קשר בטלפון: 0504-777-096
או במייל:rjkhcj@gmail.com
תודה רבה ,
רחלי
לצפיה ב-'מחלה מהזבל.'
מחלה מהזבל.
21/05/2017 | 04:17
1
28
התדרדרות במצבי. טקסים קשים כל הזמן. התעללות עצמית ממשית. כל החברים עזבו, בגלל שהם מרגישים לא נוח שאינם מסכימים לעזור. אפשר לומר שזה אומר שמלכתחילה הם לא היו "חברים", אבל זה סתם משחק מילים.
המחלה מתחזקת. המשפחה לא תומכת. הכי רע - אין גבול לגעגועים לאחותי, שהלכה לעולמה בגיל צעיר, לפני ארבע שנים.
כואב לי כל כך.
לצפיה ב-'היי'
היי
22/05/2017 | 14:04
8
אני מבינה ללבך. האם ניסית שיחות?
לצפיה ב-'חשיפת OCD'
חשיפת OCD
21/05/2017 | 13:32
1
26
שלום לכולם
אני חי עם OCD כבר כמה שנים ועדיין לא סיפרתי לאף אחד.
הייתי רוצה לדעת איך כדאי לספר ומניסיונכם איך החברים והמשפחה הגיבו לזה?
האם הם יודעים מה זה? לא לקחו את זה כמשהו שיכול לגרום להם רחמים כלפיכם?

הפחד שלי הוא שאנשים יראו את זה כמשהו שונה מהפרעה ויתרחקו ממני, או לחלופים ירחמו עליי ויתייחסו אלי שונה.

תודה מראש
לצפיה ב-'היי'
היי
22/05/2017 | 14:03
6
אני פשוט הייתי לוקחת את כולם לשיחה ומסבירה להם שקראת והבנת ששיש לך אוסידי, אם לא מבינים להסביר מה אתה חווה מה אתה עושה. לבקש גם שאתה לא רוצה שירחמו עליך ויתיחסו אליך רגיל. לי זה מאוד עזר
לצפיה ב-'אפשרות לבדוק זוגיות,'
אפשרות לבדוק זוגיות,
21/05/2017 | 04:21
24
פרסמתי כאן עכשיו הודעה, בוודאי היא עדיין כאן בעמוד. פתאום חשבתי על זה שאולי אפשר לחפש כאן זוגיות. כבר היו כאן מקרים כאלה. אם מישהי רוצה קשר איתי, גבר בן ארבעים, רווק, חילוני, בוגר אקדמיה לאמנות - שתשלח לי מסר. במקצועי אני אנימטור ותסריטאי.
תודה.
לצפיה ב-'מפגש בת"א מחר- יום חמישי'
מפגש בת"א מחר- יום חמישי
17/05/2017 | 00:25
50

שלום לכולם 
ביום חמישי ה-18.5 יתקיים מפגש שיתוף בבית הסופר, רחוב קפלן 6 בתל אביב. עולים במדרגות לקומה רביעית.
המפגש מתחיל ב21:00 ומסתיים ב- 23:00. 
הביאו עמכם משהו טעים     
נשמח לראותכם, הצוות המארגן.

לצפיה ב-'פבוקסיל-פלובוקסמין מה הקטע?'
פבוקסיל-פלובוקסמין מה הקטע?
19/05/2017 | 18:57
24
הרופא רשם לי לקחת את זה ושאלתי פסיכאטר שני על התרופה ויצא נגדה. כמו כן מצאתי ברשת יש באיזה פורום רופא שנגד.
יש מי שהתנסה ובעלי ניסיון עם התרופה או יודעים למה יש הנגד?
לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב'
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב
15/05/2017 | 20:41
21
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי ,כ"א באייר 17 במאי,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
           (לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה           0547-973422
לצפיה ב-'שאלה מעניינת על ocd'
שאלה מעניינת על ocd
18/05/2017 | 09:44
1
66
אומרים שעצבים גורמים למחלות
האם גם ocd יכול לגרום למחלות
עצבים=ocd לא בריא לגוף וללב?
לצפיה ב-'היי'
היי
18/05/2017 | 17:09
30
אני מאמינה שכל לחץ בין אם זה מחלה או סתם מצב מעיק יכולים להשפיע על הבריאות
לצפיה ב-'הודעה לכולם'
הודעה לכולם
13/05/2017 | 21:31
94
אנחנו הרבה פעמים בוחרים כינויים כדי לא לחשוף את שמנו הפרטי.
אנא ממכם הייו קשובים ואל תפרסמו שמות של אחרים על גבי הפורום גם אם אין בזה שום כוונת זדון.
לצפיה ב-'מידע על טיפול CBT משופר/אינסטנטיבי-יומיומי לכמה שבועות+'
מידע על טיפול CBT משופר/אינסטנטיבי-יומיומי לכמה שבועות+
16/05/2017 | 21:53
40
שלום
אני במצב קשה עם הOCD המליצו לי על טיפול מסוים במכון פסגות.
אני לא יודע בדיוק שם הטיפול או השיטה, מדובר על CBT טיפול כל יום כמה שעות למשך כמה שבועות+ מישהו/י עבר דבר כזה?  (שם או במקום אחר).

תודה רבה
לצפיה ב-'מבקש המלצה לפסיכולוגית מומחית ל-OCD לילדים'
מבקש המלצה לפסיכולוגית מומחית ל-OCD לילדים
16/05/2017 | 14:02
24
במיוחד ממי שמשוכנע שתוצאות הטיפול הביאו לפיתרון כמעט מובהק להפרעה.
תודה.

לצפיה ב-'OCD והליכה/ריצה'
OCD והליכה/ריצה
15/05/2017 | 05:43
2
74
אתם חושבים שהליכה או ריצה קבועה כל יום עוזר להתמודדות עם הOCD או אין קשר כלל /עוזר במעט.

תודה
לצפיה ב-'היי מיכאל'
היי מיכאל
15/05/2017 | 14:19
54
ספורט בפרט ריצה משחררת אנדרופינים שגורמים לנו להרגיש טוב. ככול שהגוף מרגיש טוב כך זה משפיע על המוח ורמת החרדה יורדת. רמת החרדה יורדת פחות כוח יש לאוסידי.
לצפיה ב-'כן זה עוזר'
כן זה עוזר
15/05/2017 | 20:21
42
כן אני עושה ריצות כמה פעמים בשבוע ומניסיון זה עוזר לי
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:25
15
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מהיכן קונים את הפרוביוטיקה'
מהיכן קונים את הפרוביוטיקה
13/05/2017 | 18:09
51
Bifidobacterium longum 1714
זה לצורך עזרה לחייל.
תודה מראש

לצפיה ב-'שווה צפיה'
שווה צפיה
13/05/2017 | 05:08
73
לצפיה ב-'שאלה לחברים '
שאלה לחברים
08/05/2017 | 08:53
2
136
שלום לכולם חדש כאן ויש לי שאלה האם אפשר להתגבר על אוסידי מחשבתי ללא טקסים וכו ללא כדורים ?יש לי מחשבות שחוזרות על עצמן אני מודע לחוסר ההיגיון שבהם אך הם בכול זאת מעיקות האם אפשר להיפטר מהתחושות האלו ללא טיפול תרופתי

לצפיה ב-'היי'
היי
09/05/2017 | 08:58
74
אפשר להתגבר על מחשבות טורבינות ללא כדורים אבל זה קשה יותר. אפשר לעשות דמיון מודרך או סיביטי ישיר למחשבות רק. אני מאחלת בהצלחה!
לצפיה ב-'אני'
אני
14/05/2017 | 23:29
26
אני לא לוקח כדורים ומצליח להתגבר
לצפיה ב-'בא להיות חיובית לשם שינוי'
בא להיות חיובית לשם שינוי
09/05/2017 | 05:27
1
98
נתחיל בדברים הרעים...

יום ראשון הייתי אובדנית. לקחתי מלא כדורים מה שהוביל אותי לסורוקה.
אבל אתמול פתאום השתנה לי מצב הרוח. עכשיו אני ממש שמחה. גם הגיעה המשכורת ושברתי שיא עם המשכורת הכי גבוהה בשנה שאני בעבודה הזו, וגם זה עוד משהו-אני כבר שנה וכמה ימים מחזיקה מעמד בעבודה, שמבחינה נפשית היא לא תמיד קלה. וטוב לי שם ואוהבים אותי.

אז מי אמר שאין טוב סעולם? חשבתי שאולי זה קצת יעןדד אתכם שגם מהבור הכי ענוק אפשר לצאת (וכמובן שיתפתי גם בשבילי
.. כי אני שיא המתרגשת...)
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
09/05/2017 | 08:56
46
איזה דבר משמח לשמוע! אני גאה בך
לצפיה ב-'פסיכיאטור-כדורים'
פסיכיאטור-כדורים
07/05/2017 | 15:05
5
116
שלום חברים
אני עכשיו בתקופה ממש קשה, אני מרגיש שהכדורים לא עוזרים (ציפרמיל ולוריוון),
העיניין הוא שלקחתי כבר כמעט את כל סוגי הכדורים מכל המשפחות (ssri,snri, וכו') וזה גורם לי לתחושת חוסר אונים.. איך בוחרים עכשיו כדור נכון שיעשה את העבודה?בגדול אני כמעט כל הזמן אצל אותו פסיכיאטור, אבל גם אחד אחר אמר שניסיתי כמעט את הכל אחרי שסיפרתי לו. האם מישהו יכול להמליץ לי על פסיכיאטור טוב שיש לו רזומה של אחד שיודע להתאים את הכדור הנכון למטופל?
תודה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
07/05/2017 | 20:46
4
105
*עריכה: זה יצא לי ממש ארוך, אז אני מחלק לכמה חלקים*

כתבתי הרבה דברים, זה הכל מהידע הלא ממוסמך שלי, וכמובן לא מהווה ייעוץ רפואי בשום פנים ואופן. בנוסף כתבתי באופן די כללי ויתכן שחלק מהדברים אתה כבר יודע, אז סליחה מראש.

1) לפי מה שאני יודע ציפרמיל זה אחד הגנריקות של ציפרלקס ונחשב תרופה טובה, אבל לוריוון זה מקבוצת הבנזודיאזפינים (התרופות הרהגעה ושינה סטייל קלונקס, וליום וכו') אז אני מקווה שאתה לא לוקח אותה למשך הרבה זמן כבר, או רק במצבי חירום, כי ידוע שהן גורמות להתרגלות והתמכרות (אני מניח שאתה מכיר את הפירוש של המושגים...). כל הפסיכיאטרים שדיברתי איתם (והיו כמה וכמה) התנגדו למתן התרופות האלו על בסיס קבוע לאנשים צעירים, כי זה טוב בתור פלסטר לטווח הקצר או עד שה ssri/snri מתחיל לעבוד, אבל לא לטווח הארוך.
2) לפי מה שאני יודע מי שסובל מ ocd אובססיות/קומפולסיות צריך לקבל בד"כ את המינון המקסימלי של התרופות של ה ssri/snri . בסופו של דבר דיכאון חרדה ואובססיה זה ביטויים נפשיים לאותם "בעיות" או "חוסר איזון כימי" במוח. ולכן אצל כ"כ הרבה אנשים זה בא ביחד ומשולב, ולכן גם התרופות הן מאותן משפחות ומשפיעות על שלושת העל-סימפטומים האלו. עכשיו הקטע הוא, לפי מה שפסיכיאטר אחד אמר לי, שהפרוטוקול הרפואי אומר שמבחינת המינונים של התרופות הסימפטום של דיכאון מגיב הכי "יפה" לתרופות ז"א השפעה הכי טובה, אח"כ חרדה, ובסוף אובססיה. כלומר למי שסובל מאובססיות צריך לתת בד"כ את המינונים הגבוהים כדי לראות שיפור. כמובן שהכל בהתאם לחומרה של המחלה והחולה וכו' וכו'. מה שרציתי להגיד בכל זה הוא שאם עוד לא ניסית לפחות שני תכשירים שונים מן המשפחות של ה ssri/snri במינון המקסימלי שלהם למשך תקופת זמן מתאימה (זה בד"כ לוקח איזה חודש חודש-וחצי), אז יש לך עוד מה לנסות.
לצפיה ב-'3) + 4)'
3) + 4)
07/05/2017 | 20:48
3
67
3) כמו שכתבתי מקודם, צריך לתת לכל "ניסוי" כזה עם תרופה חדשה את תקופת הזמן המתאימה, ולצערנו בתרופות שלנו זה בד"כ הרבה זמן (4, 6, 8 שבועות... צריך לשאול את הרופא בהתאם לתרופה). הרבה פעמים אנשים מתייאשים באמצע אחרי שבוע, ולא נותנים בעצם לתרופה (או לתרופה החדשה) להגיע לאפקט המקסימלי שלה.
4) חשוב !!! אם עוד לא ניסית: ידוע שתוספת של תרופות ממשפחת האנטיפסיכו טיות האטיפיות (כן, כאלה שנותנים לטיפול בסכיזופרניה, מאניה-דיפרסיה הזיות וכאלה) במינון נמוך, יכולה לשפר בהרבה את ההשפעה של האנטי דיכאוניות (ssri+snri). מה שנקרא לעשות להן אוגמנטציה. לתרופות האלו יש הרבה תופעות לוואי לא נעימות, וחלקן אף מסוכנות (טרדיב-דיסקנזיה, אקטיזיה... אם שמעת) אבל בגלל שלוקחים אותן במינון נמוך אז בדרך כלל גם התופעות לוואי שוליות. בנוסף, לפי מה שהבנתי, הדור השני והשלישי של האנטיפסיכוטיות הוא הרבה יותר בטוח לשימוש, גם לשימוש ארוך טווח, והתופעות לוואי הקשות במינונים האלו הוא נדיר ביותר (דור שני ושלישי זה האלו החדשות יחסית, למשל: ריספרדל, גאודון, זיפרקסה, אביליפיי וכו'). חשיפה אישית: אני מתחילת הטיפול שלי מלפני כ 14 שנים לקחתי תמיד את השילוב של ssri/snri  + מינון נמוך של אנטיפסיכוטי. אמנם החלפתי את סוג התרופות בכל משפחה, אבל תמיד השאירו לי את השילוב הזה. לדוגמא, כעת אני נוטל בנוסף לפלוטין (=פריזמה = פרוזאק) גם אביליפיי 5 מ"ג, שזה המינון הכי נמוך (יש כדורים של 5,10,15,30 מ"ג). חיסרון קטן של זה: התרופות האלה יקרות ! והקופה לא מכסה בד"כ. עניין של כמה מאות שקלים בחודש. אבל המחירים יורדים לאט לאט עם הזמן.
לצפיה ב-'5) + 6)'
5) + 6)
07/05/2017 | 21:11
2
43
5) אני לא יודע ולא מכיר אותך, אבל אל תשליך את כל יהבך על התרופות. כי יש כאלה שחושבים שהם רק ישתו כדורים והכל ישתנה והמצב שלהם ישתפר פלאים. אז לא. צריך גם לעשות התאמצות. ז"א צריך להתאמץ a.k.a לעשות טיפול cbt וחשיפות וכו'. נכון, התרופות עוזרות בד"כ ומגנות וגורמות להרגיש יותר טוב, אבל בד"כ זה לא מספיק ! צריך לשלב עם טיפול פסיכותראפיה כלשהי. התרופות לבד לא יעזרו למי שלא מוכן לעזור לעצמו, ולמי שלא מוכן לעשות פעולות נוספות חוק מלקחת כדורים. ואני יודע את זה מהיכרות אישית, כי אני בעצמי במשך תקופת זמן ממושכת חשבתי ככה ודי נשארתי במקום, ללא שיפור משמעותי. ורק לאחרונה, אחרי שנים של "רק לקחת תרופות" , התחלתי לעשות פעולות נוספות (= לקחת ברצינות את הטיפול הפסיכולוגי ואשכרה לעשות את מה שאומרים לי ולהחשף) ואז הגיעה פריצת הדרך.
6) אני לא אמשיך לחפור עוד הרבה, אבל זה ידוע (וגם שוב, אני חוויתי על בשרי) שחוץ מהתרופות והטיפול הפסיכולוגי חשוב ויכול מאוד לעזור: לעשות ספורט בתדירות גבוהה, לשמור על תזונה בריאה, להימנע מאלכוהול, סיגריות, סמים, קפאין וכו' , לישון כמות מספקת של שעות ובצורה מסודרת, עד כמה שזה קשה לפעמים לצאת מהבית ולראות פנים של אנשים (כן, גם אם תגיד לעצמך שזה רק כחלק מהטיפול ואתה לא נהנה מזה). וכו' וכו'... 
לצפיה ב-'7) + 8)'
7) + 8)
07/05/2017 | 21:31
1
43
7) תהיה חזק אחי, אל תתייאש. צריך לחפש ולחפש את הפתרון או את מה שעושה לך טוב, ובסוף תמצא (ואני מדבר באופן כללי, לא על הקטע של התרופות ספציפית). יש גם מלא דברים אלטרנטיבים או אחרים שאפשר להוסיף לתרופות+ cbt. לא יודע, דיקור סיני, מדיטציה, טאי-צ'י, ללמוד אומנויות לחימה, התנדבות עם אוכלוסיות מיוחדות, קבוצות תמיכה ... כל אחד ומה שמתאים לו. זה גם יכול לעזור. ואל תזלזלו בזה. אני יודע למשל שלי אישית עזר לקרוא את המאמרים לעזרה עצמית שפירסמה פה המשתמשת אנטיתזה גלגל. אז אח"כ גם המשכתי לכמה ספרים של עזרה עצמית וגיליתי והופתעתי שזה מצליח לעודד אותי (כאילו, ספרים לעזרה עצמית זה הכי בנאלי שיש, לא ?). אז אני אמנם ממש לא אדם דתי, אבל כמו שנאמר "יגעת ומצאת, תאמין !". נוכחתי לדעת שזה נכון.
8) יש גם מתוך השיטות של הפסיכותראפיה מגוון וזה כל הזמן מתעדכן. יש דברים חדשים כמו מיינדפולנס, ACT, DBT וכנראה עוד... אז אם הטיפול הנוכחי לא עוזר לך למרות שאתה עושה מאמצים, אז שווה לנסות דברים אחרים. מה יש לך להפסיד ? (חוץ מכסף כמובן )  הרי אתה גם ככה סובל.
לצפיה ב-'9)+10)'
9)+10)
07/05/2017 | 21:43
33
9) בחזרה לחלק של התרופות. במקרים קיצוניים, אם אחרי שניסית הרבה תרופות כמו שאתה אומר, ובמינון ובמשך הנכונים כולל אוגמנטציה, והרופא שלך השתכנע שלא הייתה שום הטבה, אז יש גם טיפול בנזעי חשמל וגם טכנולוגיה די חדשה של גרייה מגנטית. חפש על זה באינטרנט. (גרייה מגנטית הביאו לארץ פרופ' פנחס דנון ופרופ' לאון גרינהאוס, וזה אמור להשפיע כמו נזעי חשמל אבל עם פחות תופעות לוואי אני חושב). אני יודע שזה אפשרי במקרים של דיכאון קשה שעמיד לתרופות, לא יודע לגבי ocd. אבל זה באמת "למטיבי לכת" שניסו כבר הכל.
10) בקשר לשאלתך המקורית על פסיכיאטר שמתמחה בטיפול תרופתי, יש כמה מפורסמים שהם מומחים גדולים בייעוץ תרופתי (אבל לא עושים פסיכותרפיה נראה לי, כי הם גם נורא יקרים). שלחתי לך הודעה בפרטי בנושא.
לצפיה ב-'מפגש קבוצה בת"א מחר'
מפגש קבוצה בת"א מחר
03/05/2017 | 19:50
96
שלום לכולם,
מחר, יום חמישי ה-4.5 יתקיים מפגש שיתוף בבית הסופר, רחוב קפלן 6 בתל אביב. עולים במדרגות לקומה רביעית.
המפגש מתחיל ב21:00 ומסתיים ב- 23:00. נא להגיע בזמן.
הביאו עמכם משהו טעים
נשמח לראותכם , הצוות המארגן.
לצפיה ב-'תגובת פסיכולוג הפורום'
תגובת פסיכולוג הפורום
04/05/2017 | 16:26
1
90
שלום לכל חברי הפורום
מתנצל על העיכוב.
 אני מבקש ששאלות ספציפיות לגבי תרופות תפנו לפסיכיאטר שמתארח בפורום מדי פעם, או שתפנו לפורום של פסיכיאטריה בתפוז. אמנם אני מבין היטב בתרופות, אולם מבחינה מקצועית ראוי שפסיכיאטר יגיב לשאלות הקשורות לטיפול תרופתי
תגובותי לשאלות

1)האם אוסידי מתגבר לאחר שמפסיקים טיפול תרופתי ארוך טווח?

תגובה: באחוז גבוה יש התגברות של תסמינים, אולם כמובן זה תלוי במספר גורמים. מחקרים ארוכי טווח  של מעל 30 שנים מצביעים על כך שאוסידי ללא קשר עם יש טיפול או אין טיפול !!!!   לעתים יש הפחתה ניכרת של תסמינים. אז יכול להיות שאותו דם הפסיק תרופות, והוא נמנה עם אלו שהאוסידי פשוט מתמתן עם השנים!! גורם נוסך הוא טיפול סיביטי. אם אותו אדם קבל טיפול סיביטי במהלך נטילת התרופות זה מפחית את הסיכוי להתבגרות התסמינים לאחר הפסקת הטיפול התרופתי.
כמובן, שבגלל שיש חשש להתגברות תסמינים לאחר הפסקת תרופות, אז פסיכיאטרים ממליצים על הפחתה הדרגתית לאורך זמן ולא הפסקה בבת אחת של נטילת התרופות.

2)מה עושים אם גם לאחר נטילת תרופות וסיביטי עדיין המצב ירוד?

תגובה: ראשית יכול להיות שעדיין לא נמצאה השילוב התרופתי המתאים ביותר בשבילך. לעתים ,לוקח זמן רב והתנסויות רבות, עד שמוצאים את טיפול התרופתי העיל ביותר. ולצערי יש מקרים שלא מגיבים לטיפול תרופתי.
שנית, יכול להיות שטיפוול הקוגניטיבי התנהגותי הוא גם לא מתאים לך. כפי שלעתים צריכים להחליף תרופות, אז גם צריכים להחליף מטפלים. ממהניסיון האישי שלי כמטפל סיביטי, יש אנשים שהצלחתי לעזור להם למרות שהגיעו אלי לאחר כשלונות טיפוליים קודמים בסיביטי, וכמובן גם להיפך, אנשים שנכשלתי אתם, ומטפלים אחרים כן הצליחו אתם.
לגבי השאלה הספציפית לגבי תופעות לוואי עם תרופות תתיעצי בפורום פסיכיאטריה.

3)האם הגבתי כמו שצריך לנשים שקללו אותי?

תגובה: שאלות אישיות שאינן כלליות אני ממליץ לפנות אלי במייל הפרטי ולא במסגרת הפורום. תודה על ההבנה.

4) מה הטיפול היעיל לאוסידי לילד בן 10?

תגובה: איגוד האמריקאי לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים ממליץ על טיפול קוגניטיבי התנהגותי כטיפול המועדף לילדים ומתבגרים עם אוסידי. אם סיביטי לא עוזר, אז מומלץ להוסיף טיפול תרופתי.
הסיבה לכך שמומלץ בהתחלה רק סיביטי ללא תרופות היא  שהמוח כל הזמן עובר שינויים התפתחותיים (עד בסביבות גיל 20). ויש חשש שנטילת תרופות לאורך זמן רב עלולות להזיק להתפתחות התקנית.אולם מצד שני צריך להבהיר שזה חשש, ואין ראיות מדעיות שתומכות בזה. עדיין אין מקרי אורך של שנים רבות שבדקו סוגיה זו!,
יש להדגיש שיש גורמים שמשפיעים על ההחלטה האם לתת טיפול סיביטי לחוד או טיפול סיביטי משולב עם תרופתי. אם יש ילד שלא משתף פעולה ומתנגד לטיפול פסיכולוגי אז מומלץ לנסות בהתחלה טיפול תרופתי. אולי בהמשך יהיה אפשר לשלב טיפול סיביטי. גורם אחר שצריך לקחת בחשבון זה סוג האוסידי. יש סוגי אוסידי שמגיבים יותר טוב לטיפול סיביטי וכאלו יותר טוב לטיפול תרופתי. בדוגמא שהצגת מדובר בילד שיש לו  מחשבות טורדניות סביב פגיעה במשפחה.  מחשבות כאלו מאוד מתאימות לטיפול סיביטי. בטיפול עוזרים לילד לא לפחד מהמחשבות, שכמו שיש חלומות רעים או סיוטים, יש גם מחשבות עם תכנים שליליים. וכמו אין מה לפחד מחלום רע, אז אין מה לפחד ממחשבות "רעות", ככה הילד לומד לחיות בשלום עם המחשבות . ואז במקום מחשבות טורדניות הן הופכות למחשבות סתמיות. שכבר לא מציקות לילד. לעומת זו ילד עם דחפים בלתי חזקים וקושי רב בשליטה בדחפים, במקרה כזה לעתים קרובות יש צורך לשלב טיפול תרופתי עם סיביטי,  כאשר הטיפול התרופתי עוזר להפחתת הדחפים.
לסיכום, קו ראשון בטיפול בילדים זה סיביטי. קו שני שילוב עם טיפול תרופתי. כאשר יש לקחת בחשבון את הגורמים שציינתי

שלכם
ד"ר ריצ'רד אורינג
פסיכולוג קליני
לצפיה ב-'תודה לדוקטור ריצרד אורינג על התגובות!'
תודה לדוקטור ריצרד אורינג על התגובות!
04/05/2017 | 18:59
19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה