לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טורדנות כפייתית OCD

שלום אחים לצרה, שלום מתעניינים ושלום לכל מי שבא לכאן!OCD או ``הפרעה טורדנית כפייתית`` היא הפרעה חמקמקה שיכולה לתקוף בכל גיל, להתבטא באופן מאד שונה אצל כל אחד, וגם בדרגות עוצמה שונות באופן ניכר.היסטוריה:את הפורום הראשון, שנסגר, פתח רועי-10, ניהל אותו מספר חודשים וצירף אליו את אחת. שניהלה איתו את הפורום במקביל. לפני מספר שנים פתח קורווין את הפורום בתפוז על מנת לתת במה נוספת לחולי ה-OCD, ועל מנת להגיע לקהל יעד גדול יותר.עם סגירת הפורום המקורי, עברנו לתפוז. מטרות: בפורום ניתנה לכם במה, מקום שבו תוכלו להתבטא ולספר איך אתם מרגישים, לספר על טיפולים מוצלחים או פחות מוצלחים, להחליף ``מתכונים`` של טיפול ובכלל לספר על כל מה שקורה לכם...אני מקווה שנמשיך לפתח כאן את קהילת ה-OCD, קהילה שתוכל לשתף פעולה עם גורמים שונים בנושאים שונים ולעשות כל מה שאפשר כדי להפוך את חיינו לקלים יותר.הסיבה העיקרית בגללה נפתח הפורום, היתה הרצון ליצור את המודעות לבעיה. הן אצלנו, הסובלים ממנה ומתביישים לספר כי נראה לנו ש``זה רק אנחנו`` והן אצל הציבור הרחב שלא ממש יודע מה זה OCD .מידע:בדף הפורום, בשורה העליונה הכחולה למעלה ובעיקר ב"קישורים" בקטגוריות השונות.כל טוב!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ד"ר אורינג משיב בפורום בהתנדבות אחת לשלושה שבועות. שאלות דחופות ניתן לפנות לפורום יעוץ פסיכולוגי, בו ישנו מענה מקצועי על בסיס קבוע 
מפגשי הפורום נערכים אחת לשבועיים, בימי רביעי בירושלים. הודעות מקדימות יכתבו בתחילת השבוע.
המשך >>

לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה בתל אביב ביום חמישי '
מפגש קבוצת תמיכה בתל אביב ביום חמישי
27/06/2017 | 23:58
1
הי חברים.
נפגש ביום חמישי הקרוב, 29.6 בבית הסופר, קפלן 6 בתל אביב בקומה 4. הביאו אתכם עוגיות, פירות וכו'.
אנחנו מחפשים מישהו שיקח על עצמו את ניהול המפגשים והאחריות למקום מאמצע יולי ואילך.
להתראות, אוסי (:
לצפיה ב-'שאלה חברים ודיון'
שאלה חברים ודיון
25/06/2017 | 19:29
2
33
מרוב דיכאון ממשהו אישי החלטתי להכנס להגדרות הפורום ולחפש ולחקור קצת.
מצאתי כותרת של משתמש ישן שחבל שהוא כבר לא כותב שהדליקה את עיניי.
"עוד לא נולד חולה הOCD שיעשה את הדבר שהוא מפחד לעשות"
זה נקרא.
אני בדיוק כותבת סיפור פנטסיה על נערה שנזרקת לעולם פנטסיה ומתמודדת עם אוסידי, וזאת בעצם המהות של הסיפור שלי! שכן אפשר לעשות!

כמו הגיבורה שלי שכן מתמודדת עם הפחדים הכי עמוקים שלה ומנצחת, גם אני התמודדתי עם אוסידי קשה מאוד.
לא אשקר הוא לא עבר ופחים,ושתן עדיין מזוהמים בעיניי, אבל אני יודעת שאם חיי אחי היו תלויים בזה כן הייתי מתמרחת בזבל גם אם אני לא אתנקה.
זה נשמע מפחיד מאוד ואם הייתם אומרים לי לפני כמה שנים שאני אחשוב כך הייתי חושבת שאתם משוגעים. אבל בזכות הכתיבה הבנתי שכל דבר הוא גם בר חלוף והזיהום לפחות תחושת הזיהום והפחד לא משנה איזו צורה הוא לובש הוא זמני ועובר.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
26/06/2017 | 04:04
19
מפליא בעיני שזה מה שעוזר/עושה כשבדיכאון הלוואי שלי זה יעזור בימי דיכאון שלי להסתובב בפורום.
וסירייסלי? את כותבת סיפור דמיוני אז גם שם לילדה יש OCD? לפחות שם תעלימי אותו לגמרי:)..

'גם אם לא אתנקה' היית מצילה אותו גם אין מקלחת טובה אחרי?

וכן ברור שהכל זמני אנחנו בגדול כולנו זמניים פה ומתים. וכן לאנשים עם OCD יש קטע שהם נעצרים ולא זורמים הלאה על דברים שחלקם ממש בר חלוף לרוב האנשים.
חלק מהדברים שממש מפריעים לי בהתמודדות זה ניקיון של כמה דברים/חפצים שקשה לנקות או אי אפשר כלל אז להתנהל ביומיומי אני חייב להיות ב'שיא הניקיון האישי' שלי כשבעצם לא היה אכפת לי לחיות רוב החיים/ימים ב90%/80% רק של מצב ניקיון אישי. אבל הידיעה שאצטרך תמיד לאותם דברים קבועים מחייבת להיות ב100%. אני לא יכול לקחת סיכון כשמסכן הכל 'אול אין'.
מקווה שהקטע האחרון יצא מובן.
לילה טוב
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
27/06/2017 | 20:40
8
"כל דבר הוא גם בר חלוף והזיהום לפחות תחושת הזיהום והפחד לא משנה איזו צורה הוא לובש הוא זמני ועובר" מסכים עם המשפט הזה שלך
משמזכיר לי מאמר של פסיכולוג אמריקאי בכיר שמתמחה ב-OCD שטוען:
"אנשים עם OCD לא נשארים עם הדברים שמפחידים אותם מספיק זמן כדי ללמוד את האמת שהפחדים שלהם לא מוצדקים ושהחרדה הייתה נעלמת בכל מקרה בעצמה, בלי קומפולסיה (טקס) או פעולה מאזנת."

לצפיה ב-'הופנונג הבן אדם משוגע כול דבר אצלו זה כפיתיות'
הופנונג הבן אדם משוגע כול דבר אצלו זה כפיתיות
27/06/2017 | 07:17
15
לצפיה ב-'הופנונג'
הופנונג
27/06/2017 | 07:15
11
הבן אדם משוגע כול דבר אצלו זה כפיתיות
לצפיה ב-'הופנונג'
הופנונג
27/06/2017 | 07:07
9
הבן אדם משוגע כול דבר אצלו זה כפיתיות
לצפיה ב-'מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב בירושלים'
מפגש קבוצת תמיכה ירושלים רביעי הקרוב בערב בירושלים
26/06/2017 | 22:55
5
מפגש של קבוצת התמיכה בירושלים יתקיים ביום רביעי ,ד' בתמוז 28 ביוני,  בין השעות 20:30-23:00.
במפגש מועלים נושאים שונים בקשר ל ocd וההתמודדות איתו
אבל גם כמפגש חברים לצרה, שיותר מכל מקום אחר מבינים אחד את השני .
המפגש באווירה נחמדה אבל כמובן מתחייבים לסודיות מלאה.
המפגש לא עולה כסף למעט 5-10 ש"ח השתתפות בכיבוד.

המפגש ייערך במרכז קל"ע (קבוצות לעזרה עצמית) רח' בר-כוכבא 66, הגבעה הצרפתית, ירושלים  
             (לא כדאי להכנס לרחוב בכניסה הראשונה כיוון שזהו רחוב מעגלי ארוך, לכן עדיף להיכנס בכניסה השניה לרחוב - להסבר מפורט אפשר לפנות אלי).
לפרטים משה             0547-973422
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:09
1
6
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'הלו אנשים פה עם OCD בעיות בניקיון/מחשבות חוזרות וכדומה-'
הלו אנשים פה עם OCD בעיות בניקיון/מחשבות חוזרות וכדומה-
26/06/2017 | 21:47
13
בקיצר עסוקים. מה טיולים בגיאורגיה וארמניה עכשיו

הצחיק אותי ההפנייה לפורום..
לצפיה ב-'ויאפקס או סימבלטה'
ויאפקס או סימבלטה
26/06/2017 | 21:17
9
רציתי לדעת מה עדיף לחרדה מוכללת ודיכאון. ויאפקס או סימבלתה.  כרגע עם ציפרלקס שלא עוזר לי כל כך.
לצפיה ב-'הסיפור שלי... אני צריכה עזרה'
הסיפור שלי... אני צריכה עזרה
25/06/2017 | 21:16
3
60
הי, רציתי להתייעץ פה אולי אנשים עוברים כמוני... פעם הייתי פעילה פה וזה די היה עוזר.
בגיל 14 אובחנתי כבעלת ocd זאת הייתה פשוט תקופה שחורה. לא הייתי מתקשרת, הייתי מרוכזת אך ורק בבעיה שהייתה... בקושי הייתי יוצאת מהבית וכמובן שהלימודים לא באו בחשבון וכך גם החברות... בהתחלה לא איבחנו אותי כראוי והמצב החמיר. מהבית ספר שלחו אותי לפסיכיאטר ושם גיליתי שיש שם למה שקורה לי ואני לא עד כדי כך דפוקה עם טיפול התנהגותי כל מיני כדורים למיניהם אחרי שנתיים קשות וארורות הצלחתי לצאת מזה כלומר בגיל 16 חזרתי כביכול להיות נערה מתבגרת רגילה שעסוקה בבנים ולא בחרדות... היום אני בת 19 כמעט 20 בחלט יש לי סימפטומים של המחלה ( וכן אני קוראת לזה מחלה כי זה פשוט נורא) ספירות, שטיפת ידיים וכו וכו אתם בטח יודעים על מה אני מדברת. ניסיתי להכחיש את זה, שזה עבר. אבל עוד אז כשהייתע צעירה יותר ושאלתי את הפסיכיאטרית אם זה יעבור לי והיא ענתה לי " יכול להיות שכן ויכולה להיות שלא ויש אנשים שזה חוזר ומתפרץ בצורה אחרת" אז כן זה חזר בצורה אחרת אומנם לא כמו אז אבל זה מפריע לי בחיי היום יום ופה מתחילה הבעיה... זה בכל כך הרבה דברים בחיים שלי שאני אפילו לא יודעת איך להתחיל... קראתי עכשיו עלrocd שזה במערכת היחסים וזה פשוט ככה ואני באמת לא יודעת מה לעשות. אעבדתי הכל בתקופה ההיא לקח לי המון שנים לקום על הרגלים. הכי נורא שלא היה תמיכה מאף אחד לא מהחברים ובטח ובטח שלא מהמשפחה שפשוט לא הבינו מה הסיפור והיו כועסים כי אני מתנהגת בצורה כזאת, אבל זה לא היה בשליטה ואף פעם לא יהיה בשליטה... אין לי כוח אני כמעט איבדתי את עצמי אני לא רוצה לעבור את זה שוב, אבל אני גם מפחדת לחזור לטיפול ועוד יותר פחדת שזה יחמיר...
לצפיה ב-'היי יקירה וברוכה השבה'
היי יקירה וברוכה השבה
26/06/2017 | 01:39
12
אספר לך בקצרה עלי. בגיל ההתבגרות סבלתי בעיקר ממחשבות טורדניות. יכולתי להסתיר זאת ועל כן לא אובחנתי כי האמנתי שזה אמונות טפלות.
בגיל 19 עקב משבר האוסידי התפרץ לי ובגדול. לאחר שנים של טיפולים, שוב כי כמוך לא טיפלתי בזה בזמנו הרגשתי שעבר לי האוסידי.
היום אני מתחילה לרדת בכדורים בגלל משהו בריאותי והחשש שוב תקף אותי שתחזור לי התקופה הנוראה, אבל תני לי להרגיע אותך. את היחידה ששולטת בזה.
כן אוסידי משתנה,נרגע,חוזר,נעלם, הכל משתנה, אבל את ורק את יכולה להחליט איך לטפל בו ולהחליש אותו. הוא משנה צורה, מתחיל לגדול? טפלי בו, אל תפחדי לטפל בבעיה ולהתעלם כאילו היא לא בעיה. דרך המלחמה היא הטיפול, ודרך ההקטנה שלו היא הטיפול. לא הטיפול יחזיר את האוסידי אלא הפחדים ממנו.
מוזמנת לדבר איתי גם בפרטי אם בא לך:) שמי כהנא:)
לצפיה ב-'גם אני מתמודד'
גם אני מתמודד
26/06/2017 | 02:22
18
אני רוצה לומר לך שאני ממש מבין אותך.
גם לי היה בגיל צעיר OCD שעבר אחרי טיפול קצר והתפרץ עכשיו בעוצמה רבה באופן כזה שמקשה עלי ליצור קשרים עם אנשים וללמוד. התחלתי טיפול תרופתי של ציפרלקס 30 מג ואני ממש מחכה כבר שיבוא שיפור . מאחל גם לך שתרגישי טוב

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/06/2017 | 03:45
15
היי
קודם כל לא ברוכה השבה.. סתם, פשוט הצחיק אותי שלפניי כתבו ברוכה השבה כשבעצם היה עדיף שלא תצטרכי לשוב..?
מצבך בשנים הקשות אני במצב הזה +- היום. הOCD בכל אחד קצת/הרבה שונה אבל אצלי בקושי יציאה מהבית ולא חברים, הידרדות מהירה בתקופה הראשונה ולא טיפול מיידי כשהתחיל.
תפסיקי להכחיש במיידי אין דבר כזה שזה חולף לגמרי נטו נטו. לכל בן אדם יש בחיים 'שיגעון' על דברים שהוא אוהב חפץ מסוים או דרך מסוימת לעשות דברים בקיצור אובססיביות למשהו מסוים. מתי זה בעיה כשזה מתחיל להיות רציני ומפריע לאיכות החיים או לא הגיוני ונחוץ כלל. אז זה כבר מוגדר OCD ולא סתם אובססיה למשהו. אז מי שהיה לו ההפרעה ועוד בגדול כפי שכתבת, תמיד יהיה יותר בסיכוי מאשר סתם אנשים לפתח OCD קטן על משהו (או על עשרות דברים קטנים). בכלל גם הOCD הוא משהו עם עליות וירידות ולא סטטי כך שצריך לעמוד על המשמר.
בתכלס לפי מה שתיארת מצבך כרגע רחוק מהשנים הקשות שהיו לך ורק התחיל אז חששך בעצם שיהיה כה קשה לצאת מזה כמו אז לא נכון.
ותקחי ממני כאחד שעמוק בתהום תעשי עכשיו משהו.
יכול להיות טיפול רציני או בתור התחלה תנסי לבד לעמוד על המשמר ולהפחית הדברים שהתחילו לחזור.
לגבי הOCD זוגיות קרה לך בפועל או רק קראת על זה? צריך גם להיזהר כמה ומה קוראים שלא יקרה מצב של 'נבואה שמגשימה את עצמה'.

מקווה שהתשובה שלי עזרה לך במשהו ולו טיפה ובהצלחה.
נ.ב. מוכן ורוצה לדבר/להקשיב אם רוצה אני 20+ אם כי אני גם בבעיות כאמור כבר ובודד אז לא יודע אם כל הזמן אוכל לתמוך?. בכל מקרה אם רוצה תכתבי ואשאיר מייל או משהו נראה.
לצפיה ב-'OCd'
OCd
22/06/2017 | 22:06
5
75
היי. אני סובל מocd בעיקר ממחשבות טורדניות שמכניסות לחרדה עצומה. קיבלתי מהרופא 30 מג ציפרלקס. רוצה לשאול תוך כמה זמן זה יתחיל להשפיע?

לצפיה ב-'לוקח לזה זמן להתחיל להשפיע'
לוקח לזה זמן להתחיל להשפיע
23/06/2017 | 21:45
4
44
בערך 4-6 שבועות (יעני חודש - חודש וחצי). אבל זה משתנה מתרופה לתרופה ומאדם לאדם... אי אפשר לדעת בדיוק.
הקטע המבאס הוא שהתופעות לוואי מתחילות הרבה יותר מהר, אז כאילו בהתחלה יש שלב שבו יש תופעות לוואי אבל התרופה עדיין לא התחילה לעבוד . אבל שוב לא אצל כולם, ולא באותה עוצמה ולא אותן תופעות. אז צריך סבלנות, כי בסוף זה משתלם: התופעות לוואי יורדות בעוצמה לאט לאט עד מתפוגגות וההשפעה של הכדור עולה בעוצמה לאט לאט.
לצפיה ב-'כדורים'
כדורים
25/06/2017 | 12:56
3
38
אפשר לפרט מה התופיות לוואי?? והאם אפשר להתמודד עם התקפי החרדה של ה-OCD ללא כדורים?
לצפיה ב-'היי הנלחם'
היי הנלחם
25/06/2017 | 13:53
1
34
תופעות הלוואי משתנות מבן אדם לבן אדם. הן בדרך כלל רשומות בדף שמצורף לתרופה, אך לא תמיד נכונות.
בהחלט אפשר להתמודד עם התקפי החרדה של האוסידי ללא כדורים אבל זה לא קל.
לצפיה ב-'היי docror who תודה על התשובה'
היי docror who תודה על התשובה
25/06/2017 | 14:42
17
לצפיה ב-'תופעות לוואי'
תופעות לוואי
26/06/2017 | 04:19
13
הפתק עם התופעות לוואי כמו בתרופות רגילות מכיל מגילה של כל הבעיות ביקום..
די ברור שאתה לא תקבל את כולם, החברות פשוט דואגות לעצמן.
במינון גבוה יש יותר סיכוי לתופעות לוואי אם כי זה אמור להתייצב ולהירגע אחרי השבועות הראשונים.
אם משהו קשה מידי כמובן לדווח לרופא.
לפי מה שקראתי הכי נפוץ תופעות אלו: יובש בפה, בחילה, כאב בטן, כאב ראש, שינוי ביציאות, הזעת ייתר ועייפות.
אגב כתוב גם שכבר אחרי שבוע מתחיל להיות שינוי עם ציפרלקס.

בהצלחה
לצפיה ב-'היוש לכולם אשמח לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי כאן בפורום:}:}:}'
היוש לכולם אשמח לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי כאן בפורום:}:}:}
23/06/2017 | 12:12
27
היוש אשמח למצוא אהבה וקשר זוגי ולהכיר מישהו גם עם אוסידי בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים} כמו שלי {לא משנה איזה אבל שיהיה בינוני {ולא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים כמו שלי!}

עליי:
ה=ocd שלי הוא בין בינוני לגבוהה עם עליות וירידות {יו-יו}, וביום יום אני פעילה באופן בינוני {מבחינת יציאות החוצה כלומר= עם כלבתי קרוב לבית,חדר כושר קרוב לבית,סידורים רק עם ההורים ולא לבד}
הה=ocd שלי הוא לא מסוכן ולא מפחיד ולא אלים והוא מתבטא ב:
1/ אי אפשרות לזרוק זבל וניירת של אחרים
2/ בדיקות כדי לוודא שלא נפל לי כלום או לא איבדתי כלום או לא שכחתי משהו {חשוב ויקר!!!} וכ'ו מתוך חשש מלעשות טעות פטאלית בנוגע לאחרים
3/ יש לי מחשבות טורדניות בקשר לכל אלה אבל משתדלת ביום להעסיק את הראש שלי במחשבות אחרות אבל בלילה המחשבות הטורדניות באות לי כסיוטים אז לא תמיד השינה שלי משהו כל כך
אני נעזרת דרך ביטוח לאומי שימצאו לי עבודה מתאימה.

אני בת 30 מפ"ת

*****בבקשה הגיבו חזרה במסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר אני מאוד אשמח לכך:}:}:}
*****מי שמעוניין להיות איתי בקשר ולהכיר ולדבר אז אספר על עצמי בפרטי :}:}:}
*****בבקשה אנשים תשלחו לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי אשמח לכך מאוד:}:}:}
*****אנא בבקשה אנשים תסתכלו בהודעה הזאת שלי טוב טוב ובבקשה לשלוח לי מסר מי שמעוניין לדבר ולהכיר ולפתח קשר זוגי:}:}:}
אשמח לכך מאוד:}
לצפיה ב-'טריק שיווקי'
טריק שיווקי
21/06/2017 | 22:30
3
55
מכירים את זה שמספרים לכם שיש לכם בעיה כדי שתשלמו על הפיתרון?

גם כאן, אפילו בפורום הזה, נראה שיש מטפלים שממש בכח מכניסים לנו בעיות לראש כדי שנשלם להם על טיפול.
תגיות, דימוי עצמי, אבחנות, מרשמים רק כדי שיבנו עוד קומה ועוד קומה.
עד מתי?
לצפיה ב-'שיווק טיפולים הטירוף'
שיווק טיפולים הטירוף
22/06/2017 | 11:13
41
שלום
מילא לשווק בעיות לאנשים שאין להם את זה, זה לא פוגע ברוב האוכלסיה אלא רק באלו שנוטים לחשוש לא שזה מצדיק.
עיקר הבעיה היא שיווק טיפולים שחלק לא הוכחו כלל או מעט לאלו שיש להם הפרעות נפשיות וכדומה או לבעיות רפואה כלליות גם. שם זה יותר פוגע לדתעי כי מתוך אלו שיש להם אחוז לא מבוטל אבוד ומשתכנע בקלות.
פשוט טירוף מה שקורה משקאות/ויטימינים ופתרונות רוחניים וכל מיני דברים. לפי כמות המפרסמים בעיתונות ובאינטרנט ואחוזי ההצלחה המובטחים כבר לא היה אמור להיות אף חולה נפשי או רפואי בארץ.

ובחזרה יותר לנקודה שלך בכלל בימינו יש בעיה גם בתחום הנפשי וגם רפואה כללי שכל אחד יש לו תסמין או שניים ובודק באינטרנט ומוצא שהוא נוטה למות, אבחנה עצמית שגויה:).
בכל מקרה חלק מאנשים עם OCD יותר חשופים לאבחון עצמי שגוי לפי פרסום עקב שחלקנו חוששים יותר מהרגיל וכדומה.
לא שאני מצליח מידי בחיי וזה כנראה גם מונע מעצמי לטפל עצמי בקלות שאני טיפוס חושב מידי. אבל דבר אחד אני בכל תחום  בחיי מטיל ביקורת על מה שאני קורא ומנסה להבין אם נכון מה שיש בחדשות/פרסומות. אתה לא תאמין לכמות השטויות ואי דיוקים שנפוצה בכתוב וגם בציבור בכל תחום מיתוסים למיניהם.

עד מתי? 
היה צריך להיות חוק ורגלוצייה בתחום שתסדר עניין שיווק ופרסום טיפולים. האם זה יקרה בקרוב, בהחלט לא. מסובך מידי (לדוגמא: לאסור לגמרי על טיפול לא מוכח או רוחני/להוסיף אזהרת משרד הבריאות שלא הוכח בתחיתית המודעה וכן הלאה) ומי ייקח אחריות על זה.. 

לצפיה ב-'אוסי'
אוסי
25/06/2017 | 13:41
19
אולי המטופלים באמת זקוקים לכדורים האלה? כדי להרגיש טוב או שמה לפי דעתך מדובר בטריק שיווקי נטו על מנת להררויח כסף?!
לצפיה ב-'היי אוסי'
היי אוסי
25/06/2017 | 13:56
15
בהחלט מסכימה עם כך שהיום הרפואה נהפכה למסחרה במקום באמת לעזור, אבל לא ביעילותם של כדורים.
בתור אחת שסבלה מאוסידי אלים וקשה מאוד, הכדורים הצילו אותי.
לכן אני מנסה להלחם גם בדעות קדומות על כדורים. שוב זה לא אומר שכל הכדורים טובים ותמיד צריך לדחוף אותם.
לצפיה ב-'הלפונקס תוקע אותי ...'
הלפונקס תוקע אותי ...
19/06/2017 | 22:59
8
57
מקווה שזה הפורום  הנכון להתייעץ בו על מצבי ..
מזה שנים נוטל בין היתר לפונקס שמשפיעה עליי לא טובה בכלל .
מתכוין לעייפות כבידות וכו .
כיום נמצא במסגרת אישפוז יום שם הרופא מנסה להפחית 
מינון אך חוזרות לי החרדות .
אני מאוד מתוסכל  ומרגיש חסר אונים במקרה שלי .
האיכות החיים שלי בריצפה .
מה אתם מציעים לי לעשות בנידון הככ מורכב ??
?
תודה רבה 
לצפיה ב-'אולי תבקש מהרופא לעבור לאריפלי=אביליפיי (aripiprazole)'
אולי תבקש מהרופא לעבור לאריפלי=אביליפיי (aripiprazole)
20/06/2017 | 11:08
7
33
למרות שהיא קצת יקרה, אם הקופה/הבית חולים מממנים לך את התרופות אז הם בטח יתנגדו.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/06/2017 | 23:25
6
28
אתה מתכוין לאריפליי??? אני נוטל אותו כבר  חודשיים..
לצפיה ב-'בנוסף ללפונקס ? '
בנוסף ללפונקס ?
22/06/2017 | 10:12
5
23
כלומר אתה לוקח אותם במקביל ?
ומאז שהתחלת עם האריפליי, איך אתה מרגיש ?
לצפיה ב-'ארייפלייייייייייייייי'
ארייפלייייייייייייייי
23/06/2017 | 00:50
4
23
אכן כן ..נוטל גם אריפליי שבהתחלה עשה לי הרגשה טובה אך מאוד מהר הגוף כנראה שהתרגל..
לצפיה ב-'ארפילייי'
ארפילייי
25/06/2017 | 00:53
3
15
נראה לי שהגוף שלי מתרגל מהר לתרופות 
ממילא איני חש בטוב .
אומר זאת לרופא נראה מה יגיב .
כיום נוטל כ 25 מ,ג ארפליי.
מרגיש חסר אונים  ..למשל היום בשבצ ישנתי ממש כל היום. 
אשמח לתגובות ורעיונות .
תודה ושבוע טוב ללא ת.לוואאייי אמן .
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
25/06/2017 | 00:59
1
14
שוב.. ישנה אפשרות שהתרופות אינם עוזרות לי ??? 
הרבה סימני שאלה יש לי בעניין .
תודה 
לצפיה ב-'אני לא חושב שיש אפשרות שהתרופות לא עוזרות'
אני לא חושב שיש אפשרות שהתרופות לא עוזרות
25/06/2017 | 09:27
15
אם תנסה להפסיק לקחת אותן (כמובן לא בבת אחת ובהתייעצות רופא) או לרדת במינון תיווכח כמה הן משפיעות.

קליבר, מה סך כל התרופות שאתה נוטל כעת ?
וממה אתה סובל ?
לצפיה ב-'עייפות: דווקא האריפליי לא גורמת לישנוניות אני חושב, להפך'
עייפות: דווקא האריפליי לא גורמת לישנוניות אני חושב, להפך
25/06/2017 | 09:33
15
גורמת למרץ יתר. ייתכן שזה מהתרופות האחרות. הלפונקס כמו שאמרת.

ומה זאת אומרת כ- 25 מ"ג ?? כל יום אתה נוטל מינון אחר ?? והאריפליי באה במינונים של
5,10,15,30 מ"ג. אז איך 25 ?
לצפיה ב-'איך אתם מסתדרים עם החום?'
איך אתם מסתדרים עם החום?
19/06/2017 | 01:58
11
42
או יותר נכון עם ההזעה, הדביקות, הריחות הבלתי נעימים ועוד? למי שסובל מ-OCD של ניקיון...
לצפיה ב-'הכי מפריע לי הדביקות שנוצרת בגלל הלחות הגבוהה בקיץ'
הכי מפריע לי הדביקות שנוצרת בגלל הלחות הגבוהה בקיץ
19/06/2017 | 15:46
25
אבל ה ocd שלי הוא רק קצת בקטע של ניקיון. אז מה שאני עושה זה להתקלח ממש לפני השינה, כדי לא להיכנס למיטה דביק.
חוץ מזה למזלנו כבר יש היום בכל האוטובוסים מזגנים מאוד חזקים, ואז לא מזיעים באוטובוס. לפעמים זה מגעיל אותי כי כל החלונות סגורים ואז צריך לנשום את האוויר שכל האנשים האחרים נשמו... וזה כאילו אוויר ממוחזר. אז אני פותח את החלון שלידי ולרוב לאף אחד לא אכפת... להפך זה עושה יותר נעים - פחות מחניק ומאזן את המזגן המקפיא
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
20/06/2017 | 08:23
9
24
אני ממש שונא שמש בכלל אז חום ממש זה כבר בלתי נסבל. אני גם די רגיש ומזיע מהר אם כי פחות מבעבר.
אבל אני לא בדיוק מסתדר עם חיי כך שאין לי הרבה התמודדות עם השמש כי אין לי לאן ללכת אז 'פותר' הבעיה.  
כשכן יש משהו אז דוחה ללילה/שעות סבירות שאין שמש קולחת וכן הולך לאט כדי למנוע התאמצות שתביא להזעה, לא שזה עוזר תמיד. אם יש משהו חשוב רחוק ונדיר מאד שקורה אז מונית.
וכמובן שבימים של שרב כבד אימנע מלצאת כמו בימים שיש אובך כבד.

בכל מקרה למה שלא תשתמש בדורדראנט? יש גם טבעי. וכן להתקלח יותר בימים שבאמת חם. אם אני זוכר נכון לזיעה אין ריח וזה רק מהחיידקים שהיא אוספת בדרכה? מקלחת פעם ביום אמור לשפר את זה?.
גם הסרת שיער תפחית הריח ויש עוד טיפים באינטרנט.

גדי
המזגן בתחבורה לא עוזר? כי התחבורה הציבורית בארץ היא זוועה.
יש מקומות שגרוע ויש מקומות שיותר גרוע.
איחורים=אתה עומד יותר בשמש.
צפיפות רבה =היצמדות בישיבה ועמידה עם אנשים שיש מהם שניקיון לא עומד בראש מעייניהם ובפרט כשיש חום.
ללא קשר לחום גם הניקיון באוטובוסים לא תמיד משהו.
לצפיה ב-'כנראה שהסטנדרטים שלי נמוכים :/ לא יודע איך זה בחו"ל...'
כנראה שהסטנדרטים שלי נמוכים :/ לא יודע איך זה בחו"ל...
20/06/2017 | 10:11
8
12
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/06/2017 | 08:38
7
17
חח הכל יחסית 
לא נתקלת בבעיות שציינתי?
אני לא מכיר מחו"ל אישית, אלא יודע מקריאה ועוד.
וגם פה אני נמנע מלנסוע בתחבורה ציבורית ויודע הבעיות ממשפחה וחברים.
כמובן שבהשוואה למדינות מפותחות במערב ולא סתם.
עשו השוואות מול מדינות הOECD, הנתונים פשוט לא יאומנו כמה כסף משקיעים בכבישים ותחבורה פה ושם, פקקים ועוד
וכפועל יוצא מזה אנשים גם יותר קונים/משכירים מכוניות ישראל מה שרק מחמיר המצב על הכביש.
לצפיה ב-'מכיר גם מכיר את הבעיות שציינת...'
מכיר גם מכיר את הבעיות שציינת...
21/06/2017 | 11:10
11
פעם זה הפריע לי יותר, היום פחות בעקבות שיפור ב ocd. למרות שכמו שאמרתי, הקטע של ניקיון אצלי הוא מתון יחסית ובמיוחד כל מה שלא אצלי בתוך הבית/החדר. שם אני הרבה יותר קיצוני כל ליכלוך קטן מפריע לי. אם זה לא אצלי בטריטוריה למי אכפת...
כשאני נוסע בתחבורה ציבורית לא מגעיל אותי לשבת איפה שאחרים ישבו או הליכלוך, אלא בעיקר לתפוס עם היד את המוטות הצהובים האלה שיש בתוך האוטובוס. שכל העולם ואישתו החזיקו בהם והם משומנים מכפות ידיים .
אני נוסע בתח"צ בעיקר ב -2 קווים עיקריים של חברת קווים באזור המרכז, וחייבים לציין לזכותם שהם מאוד השתפרו מלפני איזה שנה אחרי שעשו איזו רפורמה (חידשו את כל האוטובוסים, החליפו נהגים לנהגים נורמליים, הגבירו את התדירות של האוטובוסים, יותר מדייקים וכו'). אבל כאמור זה מתוך מדגם מאוד קטן של 2 קווים ספציפים באותו חברת אוטובוסים. אז זה בטח לא מייצג.
לצפיה ב-'ועוד דבר,'
ועוד דבר,
21/06/2017 | 11:19
5
10
מיכאל נשמע שאתה בחור אינטליגנטי ושמחפש חברה, למה שלא תבוא למפגשים של הקבוצה שלנו של ה ocd בתל אביב בימי חמישי ? אתה מוזמן
זה יכול לעזור, גם מהבחינה של התמיכה שזה נותן ב- ocd  עצמו וזה גם "תירוץ" לצאת מהבית והקטע החברתי וזה. לצאת מהבית כשלעצמו יכול לעזור. להישאר בבית כל הזמן זה הרסני, ומחמיר את התסמינים של ההפרעה.
אני יודע שלי זה עוזר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/06/2017 | 14:08
4
16
צהריים טובים
הקטע שיותר הניקיון בבית זה גם אצלי, כמובן שנשמר גם בחוץ אבל ביתי היא מבצרי והחדר שלי זה ה''קודש הקודשים".
ואני לא מת"א ופעם אחרונה שנסעתי באוטובוס בין עירוני התחרטתי על כך ובגדול וקרה בלגנים טירוף לגמרי אחרי,אז נמנע. ומונית יקר מידי למשהו שקורה הרבה.
אכן טוב וצריך לצאת למרות שלפעמים לא בא כלום. אני יוצא, פשוט לא בתדירות גבוהה.
ואממ אינטליגנט ברור בגלל זה יש לי OCD(:(...
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/06/2017 | 15:05
3
13
מה קרה בפעם האחרונה שנסעת באוטובוס בינעירוני ?
וזה לא קורה הרבה, לא כל שבוע. אנחנו נפגשים רק פעם בשבועיים.

דרך אגב אתה נמצא בטיפול, לוקח תרופות ?

ולגבי האינטילגנציה !.. זה מצחיק גם לי הייתה בדיוק תיאוריה כזו שאנשים בעלי ocd הם בעלי אינטיליגנציה גבוהה מהממוצע (אבל לא הפוך - לא רוב מי שאינטילגנטי יש לו ocd. יש הרבה אנשים מבריקים וחכמים שאין בהם שום זכר של ocd).
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/06/2017 | 10:58
2
14
בתור התחלה האוטובוס איחר ב40 דקות ואני עומד בתחנה בחום.
האוטובוס לא היה נקי במיוחד המושבים וכן מהמיזוג יש את החלקיקים האלו שיש באוויר ובאוטובוס יש יותר אז היה במינון גבוה.
היה צריך לכבס בגד אחד שקשה לכבס אותו אחרי הנסיעה.
בנסיעה הזאת או פעם קודמת לא בטוח מתי קרה גם מצאתי מסטיק על בגדיי שמישהו(או מישהי, אם שיווין אז עד הסוף..:)) השאיר..
מאז אני תוהה אם בדיוק קרה לי חוק מרפי (שאני פעם בשנה++ נוסע בתחבורה ציבורית)או שפשוט בישראל אנשים משאירים הרבה מסטיקים וצריך לעשות קנס על זה כמו בסינגפור או משהו.
פיספסתי מאז כמה אירועים משפחתיים עקב הבעיות נסיעה.

לא בטיפול כרגע, אם כי יש לי מרשם לקחת תרופה וכן המלצה על טיפול CBT מסויים. בהיעדר חוות דעת על שניהם אני דוחה ודוחה. וכאמור כבר בקושי יש לי כוח אז רוב הזמן לא רוצה לנסות כלל.

קשר הOCD לרמת משכל. אני חשבתי שיש אולי קשר מזמן. אבל זה לא רק תיאוריה שלי או שלך אל כבר התחיל להיות נבדק רציני במחקרים.
יש כמובן בעלי OCD עם אינטליגנציה  נמוכה/בינונית. אבל שיעור בעלי האינטלגציה הגבוהה, גבוהים מהצפוי וממה שאמור להיות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2017 | 09:47
1
8
אז למה בעצם לא לקחת את התרופה ? אם יש לך מרשם, כל מה שצריך לעשות זה ללכת לבית מרקחת ואז לבלוע כמה כדורים כל יום. מה זאת אומרת "היעדר חוות דעת" על התרופה ?
אני הייתי חושב על זה בצורה הזאת: אם במילא החיים שלך פח, אז אין לך הרבה מה להפסיד, נכון ?... אז מה אכפת לך כבר אם תיקח או לא ? אולי חוץ מהכסף שזה עולה, אבל בדרך כלל במינון הקופה זה לא כזה יקר, כמה עשרות שקלים בחודש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2017 | 18:18
11
לפעמים אני באמת במצב רוח שכזה שמה יש לי להפסיד.
מצד שני אני בקושי קם בבוקר אז אין לי לכוח לניסויים עכשיו. אין לי טיפת כוח ולמה להילחם?
לדוגמא אני צריך להעביר וויש' על רצפת החדר פעם בשבוע ותמיד זה נהיה שבועיים וגם זה שבועיים ויום/יומיים. אולי צריך להציע לצד התרופה זריקת אדרנלין אה?.
מי שרשם לי בכלל גם נתן את זה בדיעבד הוא חושב שרק טיפול CBT אינסטנטיבי יעזור לי במצבי.
ורשם לי פבוקסיל ולא מצאתי ולו אחד שלקח שיידע להגיד איך היה שאלתי פה בפורום לא ענו.
ושאלתי דרך מישהו רופא אחר וכן מדברים ככה באינטרנט שזה לא תרופה הכי טובה אם כי לא קיבלתי בדיוק הסבר למה.
הכסף לתרופה לא הבעיה. 

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:30
9
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'OCD ואלוהים'
OCD ואלוהים
18/06/2017 | 05:15
2
69
בוקר טוב

יש לי שאלה לאלו שיש או היה להם OCD ברמה קשה שמשפיעה על החיים.

לאיזה בית וחינוך נולדתם, דתיים/מסורתיים ומה האמנתם בנערות יש אלוהים או אין.
והאם זה שיש היה לכם ההפרעה בעוצמה השפיעה הרבה/קצת על שינוי באמונתכם או להפך גרמה לאדיקות.

לצפיה ב-'היי מיכאל'
היי מיכאל
18/06/2017 | 21:05
48
היה לי במשך כל חיי חוץ מהיום אוסידי קשה מאוד. מאז ותמיד האמנתי באלוהים וגדלתי בבית חילוני וחלקו מאמין. אחרי מותו של אבי החלטתי להפסיק להאמין באלוהים אבל בעקבות נס אחר חזרתי להאמין. (ביננו לא נראה לי שאי פעם הפסקתי להאמין). היה לי גם אוסידי דתי מחשש מכעס מאלוהים אבל בעקבות שהאוסידי הוקל לי והבנתי בהיגיון שאלוהים לא כועס ולא מכניס את זעמו דרך האוסידי שלי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/06/2017 | 15:58
36
אני נולדתי וגדלתי בבית חילוני לגמרי, עם חינוך חילוני לגמרי ואפילו אנטי-דתי. מעולם לא האמנתי באלוהים ועדיין לא. האמת שכל הקטע של אלוהים ואמונה ודת זה ממש לא אישיו בחיים שלי ואין לי ספקות או התלבטויות או הרבה מחשבות בנושא. גם לא בקטע ההפוך דרך אגב. אני לא מהאתאיסטים החופרים האלה שמנסים לשכנע בכוח כל אחד שאין אלוהים והדת זה שטויות (למרות שאני כן חושב ככה חח). זה ויכוחים משעממים .
אז גם לזה שיש לי ocd לא השפיע בכלל על הקטע של האמונה. לא לכאן ולא לכאן.
לצפיה ב-'OCD וסקס'
OCD וסקס
18/06/2017 | 10:55
85
היי,
שמי יעל, אני פסיכולוגית המטפלת ב-OCD. מדי פעם מעלה לאתר שלי כתבות שחושבת שיכולות לעניין חלק מחברי הפורום. אם יש השגות לגבי זה או דברים שהייתם רוצים שאכתוב עליהם אפשר לפנות אלי למייל yaellevk@gmail.co.
ואחרי ההקדמה, מצרפת לינק לכתבה על השפעת ההפרעה על חיי המין:
http://cbtlev.co.il/sex-and-ocd/
שבוע טוב,
יעל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:29
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'למה לעזאזל אין הבנה בעולם ותמיכה בנושא של דיכאון'
למה לעזאזל אין הבנה בעולם ותמיכה בנושא של דיכאון
15/06/2017 | 10:47
11
104
מעצבן אותי שאין מודעות לנשוא הזה של דיכאון קשה לחרדות , להתקפי פאניקה, ocd וכו׳...
אני רואה סרטונים בפייסבוק על איזה מישהו שאוכל ממתק ומנגב בבגדים וישר כולם צוחקים ומתגיגים ocd . וזה השקרה מצחיק את האידיוטים האלה שלא מבינים בכלל מה זה.
אמא עם ילד אוטיסט יכולה לדבר על הבן שלה , וכל אדם אחר יכל לדבר על האנשים האחרים שסובלים ממחלות כאלו ואחרות וכולם מביעים אמפטיה אבל כשזה מגיע לדיכאון אין מי שידבר בשימך אתה צריך לדבר על עצמך והבעיה היא שכל אחד חושב שאם היה לו דיכאון ולקח כדור לאחר שבוע הפסיק הוא חושב הוא איזה גיבור ואומר לך תסתכל עלי, הם חושבים שדיכאון זה אותו הדבר בין כולם...
אני לא יכל ללכת לכל העולם ולספר להם שאני לוקח כדורים פסיכאטרים כי זה לא מוציא אותי טוב בשום סיטואציה בשלוש שנים איבדתי 99% מהחברים בגלל שאני בקושי בקשר וכבר לא אטרקטיבי כל כך , מה לעשות אני לא יכל לשתות בגלל כדורים, רוב הזמן עייף ולא מי יודע מה יש לי חשקים לדברים אבל אף אחד לא חשב על משהו ונכנס לזה לעומק. היו חברים שאמרתי להם בפרוש שאני ממש זקוק לעזרה , לא סתם חברים חברים מילדות והם פשוט התרחקו לאט לאט עד שהם כבר לא מתקשרים בכלל !
באסה עם העולם הזה אין ממש עם מי לדבר לשתף מישהו שיכל לעזור קצת להוציא אותך מזה או סתם להיות שם כדי לדבר ואני לא מדבר על אנשים שיש להם ocd , לרוב אלו שיש להם והם יצאו מזה קצת וחיים לא בא להם להיכנס לזה ואני מבין.
גם להסביר למשפחה לא עוזר , כל פעם זה אתה עושה את זה לעצמך את כזה לך תצא תעשה דברים בלה בלה בלה, אם לפני 9 שנים הייתי רוצה להיות מיוחד להיות מישהו אחר היום אני רק רוצה להיות אני לפני 9 שנים אבל זה כבר בלתי אפשרי.
כאילו אני לא רוצה שכל המצב הזה יעלם , אנשים השקרה חושבים שאני נהנה מזה . מה נסגר , פעם אמרו לי תלך לקבל קיצבה והעלתי את הנושא הזה ככה בכמה מילים למשפחה והם ישר קפצו ואמרו מה אתה ״נכה? משוגע? אתה תהרוס לעצמך את החיים, אף אחת לא תרצה לצאת איתך יאללה תתקדם בחיים תעשה משהו״ אוויייי זה מעצבןןןן וגם עם כבר מישהו מבין הוא חושב שאני איזה פריק ממש לא אני בדיוק כמוהו רק שלפעמים יש לי התקפי פאניקה זה לא שיש לי התקפי הרג ואני מתחיל לירות באנשים מסביבי בלי סיבה פשוט לחץ כבד זה הכל . טוב חחח רשמתי הכל מעצבים חח די סיימתי בינתיים... אשמח לדעת מה אתם חושבים אולי זה רק אני שנימצא במצב כזה וחושב ככה?
לצפיה ב-'היי אופיר'
היי אופיר
15/06/2017 | 15:00
4
44
מבינה אותך לגמרי כי הייתי בול במצבך, אבל תן לי לשתף אותך בראיית עולמי.
יש לי אוסידי מגיל 6. הוא היה כל כך חמור ונורא. היום יצאתי ממנו וירדתי בכדורים (לא הפסקתי וגם על זה הגיב). והינה לא ברחתי, אני מנהלת את הפורום הנ"ל על הנושא. אין בושה בלקחת כדורים ואני גאה לספר למי שרוצה לשמוע שאני סובלת הן מדיכאון והן מאוסידי ולוקחת כדורים, אבל אני גם אדם, שיוצא ועושה מה שבא לו, בין אם זה למצוא עבודה, קורס, לצאת לבלות וכדומה. מבינה את הקטע של החברים, זה רק לימד אותך מי באמת אמיתי או לא. לחברים שנשארו לי לא אכפת בכלל שיש לי אוסידי. נסה לצאת לחוגים ולרכוש חברים מאותו נושא אהוב עליך.
אני מקבלת קצבת נכות מלאה ולא הרסתי לעצמי שום חיים, כשאני רוצה אני עובדת, וגם זוגיות אין בעיה. תאמין בעצמך ותשאוף קדימה. מי שלא נראה לו שישאר הרחק מאחורייך.
לצפיה ב-'היי doctor w h o '
היי doctor w h o
16/06/2017 | 13:28
3
38
אני כבר לא עובד שלוש שנים ואני מכור לקלוקנס החרא הזה ואני לא מצליח להוריד את המינון שלו, נהיה לי כח רצון מאוד נמוך. והבעיה הכי גדולה זה העייפות שלי שאני כל הזמן עייף אני קם ב6-7 בבוקר עד 13 אני כבר נזרק למיטה לאיזה שלוש שעות וחוזר לישון שוב בשעות הערב המאוחרות.
למדתי קורס ועקב הקלונקס התחיל לי במשך הקורס בעיות ריכוז מאוד רציניות ואני כבר לא מצליח להתרכז זאת אומרת התחלתי פרוייקט לפני שנתיים ועד היום לא סיימתי אותו שאם הייתי מאוד מפוקס יכלתי לסיים אותו בחצי שנה ולא יותר.
אין לי שום משכורת ושום הכנסה ואני מחפש ואלי עבודה של 3-4 שעות ביום רק בשביל לשלם את החובות שלי ואלי לפתח לאט לאט שיגרת עבודה אבל אין באמת חיה כזאת. ויותר מזה ניסיתי כמה פעמים של 6 שעות ואני חוזר הביתה כמו מת...
אני גם מפחד ללכת לטיפול דרך קופת חולים מהסיבה שפתאום המטפלת תחליט שהיא מפסיקה לי את הכדורים כי האמת הם גם מחזיקים אותי לא לקבל התקפי פאניקה. החרדה שלי הכי גדולה זה ההתקף פאניקה עם ה ocd אני מסתדר ואפילו הפסקתי את כל הטקסים הנלווים להפרעה, ממש לגמרי. החרדות אין לי בעיה לחיות איתם הם בסדר אני יודע כבר מהיא חרדה מהיא לא אבל התקף פאניקה אני לא יכל לעצור עד כמה שאני מבין גם שזה משהו שהוא לא אמיתי זה פשוט בלתי נתפס באותו רגע וזה היואש הכי גדול שלי הפחד שלי הוא נשימה בעיקר וחרדה מגדילה את הלחץ בנשימה ואז הפאניקה מגיעה תוך שנייה זה פשוט זיווג מושלם של התקף שלא מצליח לשלוט עליו...
לצפיה ב-'היי'
היי
16/06/2017 | 22:33
1
24
היה לי בדיוק אבל בדיוק את מה שאתה מתאר. אל תפחד ללכת לקופה ציבורית לא יפסיקו לך את הטיפול אסור להם. שנית אני מציעה להתיעץ עם מי שנתן לך את הכדורים ולהגיד שתי דברים. אחד שאתה רוצה לשנות כי אתה עייף כל הזמן (היה לי בדיוק מבינה היטב מה אתה מרגיש אבל אפשר לשנות) ואתה לא רוצה את זה יותר, ושנית משהו שמרגיע התקף פאניקה יש דבר כזה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/06/2017 | 10:09
24
תודה, ניראה לי אני הלך על זה אני הלך לקופת חולים יום ראשון, בדיוק אתמול יום שישי קיבלתי התקף אחרי שלוש שנים שלא קיבלתי ועוד תחת השפעת קלונקס עד שלקחתי עוד שתיים וזה השפיעה אבל זה היה כבר גבול אדום מבחינתי אתמול אחרי ההתקף האחרון אמרתי לעזאזל הכל אני הולך על כל הקופה מצידי שכולם יחשבו מה שהם רוצים אני הלך לטפל בעצמי כי אם אני יחייה לפי מחשבות מקובעות של אנשים אחרים אני בסוף לא באמת יחיה.
לצפיה ב-'אל תפחד ללכת לקופ"ח בגלל שיורידו לך את הקלונקס'
אל תפחד ללכת לקופ"ח בגלל שיורידו לך את הקלונקס
19/06/2017 | 16:13
19
אם תפנה לפסיכיאטר, אז הם מכירים את ההתמכרויות האלה והם לא יורידו לך את זה בבת אחת. עושים את זה מאוד בהדרגתיות. ובנוסף, ואולי יותר חשוב, יתחילו לתת לך כבר מההתחלה את התרופות נוגדות חרדה ודיכאון (פרוזאק/ציפרלקס/סרוקסט וכו'...) שיגנו עליך מההתקפי פאניקה, אם אתה עדיין לא לוקח. אז לאט לאט עולים במינון של הנוגדי חרדה ויורדים במינון של הקלונקס עד שמחליפים ביניהם לגמרי...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/06/2017 | 05:59
5
31
כמה נקודות שלי כאחד שגם OCD ומנותק ובודד

היחס לOCD מול אוטיזם שציינת לדעתי האוטיזם נתפס כבעיה גופנית גם וכן כמשהו שלא בשליטתך. בכלל כל היחס לOCD בעייתי כי אנשים חושבים שזה משהו שאתה בוחר בה ובשליטתך.(והכי גרוע שיש אכן חלק מסוים בשליטה, וזה מין משהו כה לא יציב וכה דינאמי החלק שאתה יכול לתמרן ולשלוט)

ההבנה של חברים, ש לי חבר שכן יודע מה יש לי והוא תמיד כזה לוחץ שאלך לטיפול ותמיד מצחיק אותי שהוא לא קולט כמה כואב הראש  יכול להיות והוא אומר ש'גם לו יש רגעים קשים בחיים' והוא שומע מוסיקה עד שעובר. ואני כזה צוחק בפנים מרוב שלך תסביר..
ואף אחד בסוף לא מבין אותך כי לך תסביר שפשוט אין כוח לכלום לעשות בלי טיפול על הראש אז מאיפה יהיה כוח לטיפול. ובסוף אני אשם בעיני כולם, גם לפי אלו שלא חושבים שאני אשם בOCD עצמה. כי הרי אני לא הולך לטיפול שהם מוכנים לשלם לי..

עוד נקודה על המודעות בסוף נראה לי אנחנו לא רוצים שהחברים יידעו הכל? זה מוזר מידי?. לפעמים נשבר לי ורוצה להפסיק להסתיר ושכל החברים מכרים ידעו שיש לי OCD ותדברו מה שאתם רוצים ולכו לעזאזל ואז אני קולט שגם אצלי אני לא רוצה שכולם הם ידעו שכמה שעות עכשיו אני מתקלח או עושה 'תהליכים' אחרים לפרטי פרטים.
חברי ילדות רוב הקשרים המהותיים שהיה לי בעבר פרחו כעשן ובדיוק פגשתי אחד שהיה תקופה כילד החבר הכי טוב שלי ובניגוד לרוב הפעמים כשאתה פוגש מישהו ו'הניתוק' מורגש באוויר ומשפיע על אופי השיחה הוא דיבר איתי הרבה זמן אז התחלתי לחשוד שהוא מרחם עליי ובגלל זה מדבר. (כולם גם נשואים..)
הכי קשה זה השאלות כשאתה פוגש אותם 'מה אתה עושה היום' וכל זה
ואני מתחמק למרות שבא לי לענות שלא עושה כלום חי מיום ליום ואם היה לי חרק בחדר זה 'אירוע' בחיי.(אגב יש תקופות שלחרקים בבית יש יותר חיים חברתיים ממני:))
ובגדול אני גם מנותק יכול היה לעבור חודש בבית  פעם בלי שמישהו התקשר אליי ומנותק כי לא ספוטני זורם מופיע לכל מקום שנפגשים החברים ולא יוצא הרבה גם לא מעניין אותי כל מה שהם ולך תמצא חברים חדשים ומקומות לבלות במצבי...(עבודה כמובן אין..)

עוד נקודה משתפר המודעות בימינו להפרעות נפש לעומת העבר אז לא שאני אופטימי לעתידי שלי, אבל בכללי פעם היה גרוע יותר המודעות והיחס. חבל שאין איזה מליארדר או שניים עם OCD שיעלו קמפיינים למודעות ויעזרו קצת לקהילה (זה בכלל דיון למקום אחר שרציתי לפתוח פה בהזדמנות וכמו כל דבר אני דוחה. הקטע קהילת הOCD האם היא קהילה בכלל, ושכיחות באחוזים  מול התגייסות ותמיכה אחד בשני מול הפרעות אחרות)

גם רודפים אותי לגבי קצבה אם כי להפך ממך המשפחה לוחצת עליי שחבל שלא הולך לעשות וגם הכמה חברים שכן יודעים יותר על המצב אומרים שחבל לא לקבל.
וגם פה לא קולטים למה מסרב/דוחה, כי נטל ההוכחה והעימות מול וועדה ובכלל פעולה לעשות משהו. איזה וועדה בראש שלכם כשאני לא מצליח להגיע לעשות בדיקת דם שמעולם לא עשיתי וצריך לעשות או רופא למשהו רפואי שצריך ודוחה שנים.
דעתי אגב אם יש לך כוח ואתה בעניין תלך תעשה ואל תתיחס למשפחה. אם אף אחת לא תרצה לצאת איתך בגלל המצב אז זה שאין קצבה לא ישנה כלום, לא עצם הקצבה זה מה שקובע אלא מצבך דה פקטו שהיא תצטרך להתמודד עם מה שיש. (ולהפך מבחינה כספית שזה בסוף גם שיקול בזוגיות ואולי בפרט בזוגיות שמראש יש קשיים נפשים עדיף לדעת שיש הכנסה מסוימת.)

מקווה שהייתי מובן לגבי הנקודות אני הרבה רעב ו'קצת' בבלגן בחיים('חיים') וכאב ראש אז לא יודע כמה טוב הצלחתי להתבטא
אה וכותבים אשכרה עם א' :) התקשתי להבין מה כתבת..
לצפיה ב-'מסכים עם מה שמיכאל כתב.'
מסכים עם מה שמיכאל כתב.
19/06/2017 | 16:08
4
5
לצפיה ב-'מיכאל זה מרגיש כאילו אני רשמתי את זה בעצמי'
מיכאל זה מרגיש כאילו אני רשמתי את זה בעצמי
22/06/2017 | 10:38
3
15
אני מסתכל על כל הבלבול בכתב ווהקפיציה לנושאים רבים שאתה רוצה להציף.
כמו שהתחלתי לרשום בהתחלה וגם לזה שהגיב לי , אני מטופל בטרופה נוגדת דיכאון כבר 9 שנים חוץ מלהעלות את המינון שלה כל הזמן כי ההתקפי פאניקה חוזרים זה לא עוזר...

אני האמת משקר כרונית בקשר למה שאני עושה בחיים לאנשים שלא קרובים אלי ואלה שכן קרובים אלי אני פשוט אומר להם ״לא עושה כלום עם עצמי״ ואני אומר זאת מכעס ומרצון שיתעניינו יותר אולי ככה אוכל להיפתח.

לפני שלוש שנים התחלתי ללמוד פיתוח תוכנה לגבי מה שאמרת ״חבל שאין קמפיינים״ זה בדיוק היתה המטרה שלי לעשות משהו בנידון לגבי אנשים עם ocd חרדות והתקפי פאניקה. אלו שיושבים בבית ולווא דווקא חושבים באופן רצינולי למציאות על דברים כמו ״ מצב כלכלי, מצב בזוגיות ועוד דברים שהם מתמודדים איתם פנים מול פנים.
אלה יותר לאנשים שזקוקים לעזרה מיידית בנושאים שמדרידים אותו שבטכלס הם מוקצנים ביחס למציאות שלהם או שבכלל אין להם קשר למציאות. כמו אדם שסובל מocd ומתקלח שלושה פעמים ביום מהסיבה שלא יחלה אבל בטכלס הוא יודע מצוין שזה לא מה שיעזר לו לא לחלות אפילו הוא חלה גם כמה פעמים ככה שזה לא מוכח בכלל שאם הוא יתקלח לא יחלה.
או לאלו שיש ocd שחוזרים על דברים ועשים גם הם טקסים שלא יקרה משהו.
הטקסים עוד איכשהו בסדר כל עוד אתה לא במצב קיצוני אבל כאשר אתה מגיע למצב קיצוני של חדרות אימה והתקפי פאניקה זה פשוט כבר גבול אדום מאוד.
״אתה״ פשוט מונע מעצמך לעשות המון דברים בחיים.
שרק שהתחיל לי הבעיה ולקחתי ציפרלקס ובדיוק התחלתי עבודה הכל היה תקין איתי ואפילו נפטרתי מ99% מהטקסים שהייתי עושה עקב הocd אבל זה הרבה יותר עמוק מטקסים. ואני יתן דוגמא קטנה:
נניח ואדם עבר טיפול קונגטיבי התנהגותי ב100% הצלחה. והוא כבר לא עושה טקסים והפחד העיקרי שלו היה מחלה בעיקר סופנית.
יום אחד הוא בודק את הגוף רואה איזה נקודת חן או משהו הוא יחשוב ישירות על מחלה סופנית גם עם הוא כבר לא עושה טקסים וכל התהליך של הללכת לרופא עד לתוצאות הבדיקה שהם יהיו שליליות והכל יהיה תקין הוא גם לא יעשה שום טקס אבל בפנים הוא ירגיש מועקה עדיין !
וזה לא יעבור כי יום אחד אחרי 10 שנים אפילו הוא ישמע בטלויזה או ברשת על איזה בחור שהיא לו משהו דומה הרופאים לא גילו ואז פתאום גילו לו משהו סופני הוא ישר יזכר בנקודת חן שלו על היד וירגיש שוב מאויים למרות שהוא כבר לא עושה טקסים.
לי הסבירו פעם שהטקסים הם כמו סולם מתח.
לדוגמא אדם רגיל מפחד ממשהו ספציפי הוא מתמודד עם הפחד הפחד מגיע עד קצה סולם המתח ואז יורד ללמטה עד הסוף.
אך אדם עם ocd לא נותן למתח לעלות עד הסוף והוא עושה כל הזמן טקסים וככה שומר על המתח באמצע סולם החרדה כל פעם כאשר יש זינוקים למעלה.

אבל זה הרבה מעבר לזה זה בראש  ! זה מלחמה שלא נגמרת אף פעם ואנחנו בני אדם , כאשר המלחמה נמשכת כל יום רוב היום אנחנו נכנעים לתרופות כי אז בעצם אנחנו מדכאים את המחשבה הזאת פשוט נמנעים להלחם איתה כי גם עם נלחם במאות מלחמות נגדה בסופו של דבר נעבור משבר קטן והיא תתפוס אותנו שם ואז יהיה קשה להשיב מלחמה בחזרה.
יש את המשפט הזה ״אנחנו יכולים לנצח בקרב אבל לא במלחמה״ ככה זה בדיוק.
אבל יש עוד משפט יפה , שנאמר על ידי פירוס שהיה מלך באיזור ביוון  שנים לפני הספריה ונלחם המון מלחמות וניצח באחת המלחמות שלו כאשר הגיע אדם לברך אותו על הניצחון הוא אמר את המשפט המפורסם ״משפט פיריוס״  הוא הולך ככה: ״ עוד ניצחון כזה יחסל אותו לחלוטין או ״עוד ניצחון כזה ואבדנו״.
בעצם המשפט מסביר על כל כך הרבה מלחמות שהוא נילחם אך למרות הניצחונות הרבה מאוד חיילים , מפקדים וחבריו נהרגו ולאט לאט הצבא שלו נהיה קטן יותר משמע כל מלחמה זה המון אבדות בסוף לא ישאר מאיתנו כלום.

ככה גם עם הocd חרדות והתקפי פאניקה חרונים יותר. הם תמיד יהיו שם אמרו לי תשלים עם זה אתה תחיה עם זה כל החיים.
זאת אומרת שכל מלחמה שלי בזה דורשת מימני הרבה מאוד כוחות ולאט לאט אני נחלש כבר נפשית אי אפשר להלחם כל המזן אז יום אחד כאשר אהיה חלש מסיבה מסוימת אפילו רציונלית ולא אוכל להלחם פתאום התקוף אותי התקף אימה ואז לא אוכל להשיב ואהיה במצוקה. 

ששואלים אותי למה אני לוקח את הכדורים ופשוט לא מפסיק אני מסביר שאני מוכן לקרות גם אצבע ביד שלי ולא לחזור שוב לאותה תחושה של התקף פאניקה.

אני אישיתי נשואי וזה פי 6 יותר גרוע לפני הנשואים.
קצת לפני שהתחתנתי התחלתי עם קלונקס וזה ממש סם הוא עוטף אותך מערסל אותך ונותן לך הרגשה בטוחה שלא יקרה כלום. וההחלטה להתחתן נבעה תחת ההשפעה של הסם שהכל יהיה בסדר וגם להביא ילד אותו הדבר והיום שהקלונקס כבר לא משפיע עלי כמו שהשפיע וכדי לעצור התקף פאניקה אני צריך מינון גבוה יותר וזה השפעה של עייפות כרונית ביותר ואתה כבר אדם אחר לגמרי עם הכדור אתה לא נימרץ וחזק אתה שאנטי מעפן ואתה כבר לא מתיחס לילד ולאישה וקשה לך לדבר על זה כי אתה לא רוצה שימאס לה מימך למרות שבסוף זה ממש עתיד לקרות.
אני התחלתי את הפרויקט שלי אבל כבר יש לי קצר בריכוז ואני לא מצליח להתרכז ולסיים אותו . אבל אני מקווה שיום אחד אצליח זה ממש חלום לעזור לאנשים במצב דומה לשלי. 
אבל כרגע אני עולב ככה ההורים שלי קוראים לי.
ביום שישי האחרון קיבלתי התקף פאניקה למרות הקלונקס פה זה קצת היה קו אדום ופשוט תפסתי יום שהרגשתי טיפה יותר טוב הלכתי לרופא משפחה בלי תור ובלי כלום ופשוט שפחכתי לו הכל ממש כמו מסכן וזה החדיר בי מוטיבציה לעשות בדיקת דם הוא ממש ממש הראה אכפתיות וקבע לי תור דחוף לוועדה פסכאטרית בינתיים את הבדיקות עשיתי אחרי שעשרים פעם דחיתי אותם ולוועדה פשוט אני מחכה שיתקשרו למרות הקושי ללכת אני הלך כי להשאר במצב הזה זה כבר דבילי עדיף לי לא לעשות כלום ורק ללכת כל הזמן לוועדה אולי דברים ישתנו למרות שמאוד קשה לי להאמין איך אני לעזאזל עוזב את הקלונקס ומתחיל בחיים חדשים כי גם כיוון אין לי . טוב זהו בינתיים...

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2017 | 01:01
2
10
לילה טוב אני עייף בכל זאת כמה דברים.
כתבת שאתה 'משקר כרונית' תן לי 'לשעשע' אותך קצת. אני מוסרית חושב ששקר זה רע. לא מסיבה דתית או משהו אלא התפתחות כאדם בחיי (לא שאפשר לקרוא לזה חיים ממש אבל זה לא הנקודה עכשיו) ומניסיון מר למה שקר יכול להוביל בחיים. אז נמנע משקר כמה שיותר. כך שאני מסיט את השאלות 'למה עושה' אליי ל'למה אתה עושה' אל האנשים וכל מיני כאלו לפעמים זה ממש משעשע. אם כי קשה לדעת מתי אנשים באמת נפלו בפח ושכחו מזה או שהם מוותרים ולא שואלים שוב.

שמתי לב שאתה יותר בבלגן מהפעם הקודמת שגיאות כתיב יותר וניסוח זה מההתקף פאניקה או השפעה התרופה?

אני עצמי מונע ממני כמעט הכל, המילה מנוע בעצם יותר מתאימה . חרדה יש לי לדוגמא שימים מפריע לי שהיה חרק בחדר. התקפי פאניקה ממש אין לי, לא שהדברים האחרים שיש  זה חיים וורודים. אבל זה ספציפית אני יודע שיש שקיים התקף חזק יותר שגם פיזי ולא רק במוח שקיים לחלק מהאנשים עם OCD ולי אין.

ואין לי מושג איך לעבור הOCD + פאניקה כשנשוי וילד אני רק יכול לדמיין וזה מפחיד.

לגבי 'עוד נצחון כזה ואבדנו' זה ידוע. אצלי ונראה לי שנפוץ גם. שבטיפול (או גם בלי טיפול לפעמים) עושים משהו מתקדמים צעד ואז אחרי תקופה חוזרים 2 צעדים וככה כל הזמן. יוצא דווקא שעדיף לא לטפל(:( כי בסוף חוזרים יותר צעדים.. (צוחק - עוד צחוק כזה ואבדנו אה?)
יש לי לכתוב עוד מה שדוחה הקטע על הOCD שכיחות באוכלסיה מול מודעות תמיכה בציבור ותמיכה בתוך ה'קהילה' אם היא קיימת בכלל, ועוד אבל רוצה בהרחבה אז לא עכשיו.
לילה טוב ובהצלחה בינתיים
לצפיה ב-'שקרים וכו׳ מיכאל--'
שקרים וכו׳ מיכאל--
26/06/2017 | 08:39
1
5
השגיעות נובעות מגיל קטן, הבלבול ויתר הניסוח זה מהתרופות כניראה בדר״כ אני מנסח דברים קצר ולעניין.
אם אני רושם לאט יותר במקדלת השגיעות כמעט ואינם אך אם אני רושם מהר ומה שעבור לי בראש אז מצטרפים גם השגיעות.

לגבי השקרים שרשמתי אני משקר כרונית זה רק לגבי התעסוקה שלי נטו !
אני גם לא בעד שקרים או כל דבר אחר האמת היא שבהמון מצבים בחיים שלי אני לא מצליח לשקר ותמיד אומר את האמת גם מתוך דחף להגיד אותה אני אומר.

אבל לשקר אני משקר לאנשים שנפגשנו פעם ראשונה או רואה אותם פעם בהמון המון זמן וגם במיקרה אז אני אומר על התעסוקה שלי שאני עושה משהו וזה בא ממקום שלא ירחמו עלי או יתחילו עם המוסר שלהם כל אחד.

יש בי עדיין צד עם גאווה אני לא רוצה שירחמו עלי ואני רוצה להרגיש כמו כולם וזה אחד הסיבות שאני גם לא אוהב לדבר על זה , אני לא רוצה שישפטו אותי תוך כדי מחשבה על מה אני עובר אלה שישפטו אותי בצורה ששופטים כל אחד אני לא אוהב רחמים הם לא מביאים אותי לשום מקום. ההפך הוא הנכון ככל שיורדים עלי אני צובר כעס מנטב אותו למקום טוב ומתרומם איתו.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/06/2017 | 21:41
2
היי
שאלתי לגבי השגיאות כי כשאני כותב מהר מאד יש לי גם. בילדות ועד לפני כמה שנים לא קרה לי והייתי מקליד מאד טוב. אז התחלתי לדאוג שאולי זה שקשה לי נפשי בחיים מדרדר את היכולות גם בלי לקיחת תרופות.

לגבי השקר לא באתי לשפוט ולהגיד שמה שאתה עושה לא בסדר. רק ציינתי שאני מנסה להימנע לגמרי וזה מקשה.
ולהפך גם מבין אותך וגם לגיטימי באיזשהיא צורה. במיוחד שחלק מהאנשים לא באמת מתעניינים בך וכל השיחה היא סביב מה עושים בחיים ומה העבודה ועוברים הלאה. שלא לדבר על השוויצרים למיניהם שרק באים להשוות עבודות. אז להרגיש רע בשביל זה למה..

ויש סתירה רצינית לגבי איך רוצים שישפטו אותנו מצד אחד שכן כמו כולם מצד שני לא לגמרי כמו כולם? כמו שכתבתי שרוצים שיידעו שקשה לנו אבל לא רוצים שיידעו הפרטי פרטים מה עושים טקסים ותהליכים.
וזה לא בדיוק גאווה נטו אלא שאנחנו שווים משהו למרות שאין לנו עבודה, שלא יראו בנו ככלום?.

נ.ב. אני מצרף קישור לסרטון קומדיה אקטואלי לדיון אותי זה הצחיק מאד.
לילה טוב
לצפיה ב-'מפגש קבוצה בתל אביב'
מפגש קבוצה בתל אביב
13/06/2017 | 22:41
47
ביום חמישי הקרוב ב- 15.6 יתקיים מפגש תמיכה לקבוצה בתל אביב. המפגש בשעה תשע עד 23 בערב בבית הסופר, קפלן 6, קומה 4, ת"א.
היה לי שבוע קשה אז אשמח שמישהו אחר ינחה..
אוסי (:

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה