לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'שאלון - מיפוי הקהילה הא-מינית'
שאלון - מיפוי הקהילה הא-מינית
26/10/2016 | 18:02
1
99
היי, ניתקלתי בזה עכשיו...
AVEN (Asexual Visibility and Education Network) עורכים סקר כל שנה, לפי מה שהבנתי זה סוגשל כדי למפות את הקהילה הא-מינית ברחבי העולם...
אם בא לכם לענות (נראה לי שזה אנונימי, עדיין לא עניתי האמת), זה הקישור- https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIJ8pbOcc2UEZP4Avj4YXm9fHdZj9bKQ1bEJte9_QquRo2Uw/viewform?c=0&w=1 
לצפיה ב-'כן, זה אנונימי '
כן, זה אנונימי
26/10/2016 | 20:37
21
לצפיה ב-'התנסות ראשונה'
התנסות ראשונה
25/10/2016 | 12:38
1
165

אני נשואה עם ילדים ולעיתים חושקת בקשר עם אישה..לא יודעת לאן ואיך זה יתפתח ובכל זאת.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
25/10/2016 | 19:51
90
תודה על השיתוף. את בכיוון הא-מיני? מתעניינת?
לא חייבת לענות, רק תדעי שאנחנו כאן תמיד ויש אוזן קשבת לכל מה שתרצי. 
לצפיה ב-'שבוע המודעות רק התחיל, והוא כבר מרגש אותי'
שבוע המודעות רק התחיל, והוא כבר מרגש אותי
25/10/2016 | 11:12
2
55
אחד מידידיי פרסם אתמול פוסט בפייסבוק. רוח הדברים היא, פחות או יותר: "אני מכריז על שבוע הנראות הא-מינית! עכשיו אני מנסה להבין מה זה אומר".
ידידה אחרת שיתפה טבלה של קשת הא-מיניות וכתבה משהו בסגנון: "יש עוד נטיות מיניות בעולם. למדתי".
שבוע המודעות באמת יוצר מודעות!
לצפיה ב-' מקסים. מאיפה הם שמעו על זה?'
מקסים. מאיפה הם שמעו על זה?
25/10/2016 | 11:38
1
19
לצפיה ב-'אני לא בטוחה'
אני לא בטוחה
06/11/2016 | 08:29
7
אני מנחשת שהם נתקלו בזה באתר אינטרנט כלשהו, כנראה מחו"ל. הטבלה של הספקטרום הייתה באנגלית.
אני לא רוצה לשאול אותם ישירות, כי אני עדיין מתביישת לדבר עם אנשים על א-מיניות.
לצפיה ב-'עצה בזוגיות שלי ... '
עצה בזוגיות שלי ...
23/10/2016 | 05:16
4
158
היי אני שני ואני בזוגיוות 3 שנים 
אני מינית מאוד אפילו על גבול הנימפומנית ובן זוגי א-מיני 
השנה האחרונה שלנו אנחנו רק רבים על קירבה ,יחס ,מגע כלשהו 
אנחנו מאוד אוהבים אחד את השניה והכל בסדר ואפילו יותר מבסדר הכל מעולה אצלנו חוץ מהבחינה המינית 
רציתי לדעת אם יש איזה שהוא פיתרון בשבילי כי אנחנו בשלבי פרידה..
אני לא מחפשת תגובות של מה את עושה איתו ואלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים שמעתי עבר הכל אני באמת רוצה תשובה כנה ואמיתית לבעיה שלנו .! 
לצפיה ב-'שלום שני'
שלום שני
23/10/2016 | 12:00
2
103
בהנחה שבן זוגך א-מיני ואת מינית, אני יכול רק לדבר על מה שקרה עד כה, בעיקר ברחבי העולם וקצת בארץ עם זוגות כאלה, גם נשואים. 
לצערנו, זוגיות כזאת בדרך כלל לא מבשרת טובות לטווח ארוך, על אף שבעיקרון אפשר לחיות ביחד כשיש פערים במשיכה המינית, אבל זה דורש התגמשות וויתורים וכאן נכנס העניין האישי. יש כאלה שמוכנים לוותר על יחסי מין או מהצד השני, א-מיניים שמוכנים להתנסות במין לפי דרישת הפרטנר. 

השאלה אתכם כזוג, מה הדינמיקה ביניכם, מי מוכן לוותר, אם בכלל ואיך נראה לכם שאפשר להמשיך. 
אין כאן פתרון אחד שעוזר לכולם במידה שווה כי שוב, זה תלוי בכם כזוג ומה כל אחד/ת מוכן לעשות. אם את חושבת שיש סיכוי להתגמש, צריך להבהיר את זה באופן גלוי אחת עם השני ולנסות זוגיות כזאת. אם את חושבת שאין סיכוי שמי מכם יכול להתגמש או לוותר, אז זה לא הכי נעים, אבל הפער המיני מנצח.
לצפיה ב-'אני מזדהה..'
אני מזדהה..
24/10/2016 | 15:19
1
74
אני א מינית בזוגיות עם אדם מיני... כבר כמה שנים...
זה דורש סובלנות רבה מצד שנינו... בשלב מסוים החלטנו ללכת לטיפול זוגי ומיני... לא כדי להפוך את הנטייה המינית שלי ולא כדי לשנות אותנו...אלא באמת כדי להבין את הנטייה הא מינית שלי יותר ... ולהבין גם את הנטייה שלו...
בהתחלה הוא בכלל סירב להכיר בנטייה שלי כנטייה...והתחיל להכיר בה במהלך הטיפול...
וגם אני עברתי תהליך תוך כדי הגילוי של הנטייה שלי ותוך כדי הטיפול...הבנתי כמה לחץ מופעל עלי בתור אדם א מיני בזוגיות מינית... יש לחץ וזה לא נעים... ולפעמים אני אומרת שאני מוכנס להתנסות...רק בגלל הפחד לאבד אותו...הוא גם למד לזהות את התגובות האלה שלי...
אני רוצה שהזוגיות שלנו תצליח ולעוד שנים רבות...
אני מאמינה גם שנצליח להתנהל בזוגיות הזאת ..ולהתגמש זה עם זה..ביחד עם האתגר הזה...
לצפיה ב-'שיהיה לכם בהצלחה'
שיהיה לכם בהצלחה
24/10/2016 | 18:44
45
מעניין יהיה לשמוע אתכם גם בעתיד, איך הצלחתם, האתגרים שהיו, אולי דברים שהשתנו ועוד. מעניין לא כהצצה לחיים פרטיים, אלא כמקרה של זוגיות כזאת שאנחנו כאן שומעים ורואים אותה מדי פעם. תודה על השיתוף. 
לצפיה ב-'מזדהה על ההפוך'
מזדהה על ההפוך
26/10/2016 | 22:51
52
אני גם בזוגיות,
אני א-מינית והוא על גבול הנימפומני (הוא התבדח והציע שנתחלף).
גם אצלנו יש משברים קשים סביב הנושא הזה..
גם אנחנו ניסינו ללכת לטיפול מיני זוגי.. עזבנו דיי מהר.
לא חושבת שיש פיתרון פלא. כנראה שצריך לחיות עם הפער והמשברים סביבו.
האמת המרה היא שהייתי רוצה להיות אחרת, להיות מינית. כל חיי הא-מיניים, קינאתי בבחורות מיניות.
לצפיה ב-'חוויה מינית ששינתה אתכם?'
חוויה מינית ששינתה אתכם?
20/10/2016 | 12:02
1
140
האם למישהו פה יצא להתנסות בחוויה מינית ששינתה את התפיסה שלו לגבי עצמו כאדם א-מיני? כלומר, מישהו שחש שהוא (או היא) פחות או יותר מיניים בעקבות התנסות עם בן זוג מסוים או בעקבות חוויה מסוימת?
לצפיה ב-'חוויות'
חוויות
25/10/2016 | 10:52
81
יש חוויות מיניות שגרמו לי להבין את עצמי טוב יותר. יש חוויות מיניות שרק בלבלו אותי עוד יותר.
וכן, יש אדם מסויים שגרם לי להרגיש יותר מינית ממה שהייתי. לא הייתי ממהרת להגדיר את עצמי כאפורה בגללו (אני עדיין מרגישה א-מינית), אבל הוא הגדיר את הגבול העליון של המיניות שאני מסוגלת להרגיש. זה היה האדם היחיד שבשנייה שראיתי אותו חשבתי: "הוא חתיך".
ככל שתתנסי יותר ותפגשי יותר אנשים, תלמדי יותר על עצמך. אבל! אל תעשי דברים שאת לא מעוניינת בהם רק על מנת להתנסות. חשוב שכל החוויות שלך ייעשו מתוך הסכמה ומתוך תחושה שהולך להיות לך כיף (תגדירי את הכיף איך שמתחשק לך). כמו בשיר של גלי עטרי: תעשי רק מה שאת אוהבת, רק מה שאת חושבת שיהיה לך טוב. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'השוני בזוגיות א-מינית'
השוני בזוגיות א-מינית
20/10/2016 | 11:57
122
שלום לכולם, אני א-מינית בחיפוש אחר זוגיות ומעולם לא חוויתי קשר עם גבר א-מיני.
הייתי שמחה לשמוע מאלו שכן חוו קשר כזה (השאלה מופנית לשני המינים) האם חשתם שמערכת היחסים ביניכם שונה  מזו שהייתה לכם עם בני זוג מיניים? כמובן שאני מדברת על דברים מלבד העובדה שאין סקס.
לצפיה ב-'היי לכולם'
היי לכולם
17/10/2016 | 06:22
6
197
שלום לכולם.
בן 32  (היום כבר לא בטוח איך להגדיר את עצמי),
שבמשך תקופה ארוכה חושב שיש לו ״בעיה״.
לא מעוניין בסקס ויש ירידה חדה בחשק מיני.
זה לא רק שאני לא מעוניין בסקס אני לא נמשך למין הנשי.
היו לי בעבר זוגיות עם מספר נשים לתקופה ארוכה ולאחרונה (תקופה של בערך שנתיים) מתקשה להימשך למין הנשי.
חשבתי אולי אני מתחיל להימשך לגברים אבל ברגע שאני חושב על סיטואציה מינית עם גבר אני נירתע מהדבר.
אני לא יודע מה לעשות אני לא רוצה בדבר הזה אני רוצה להיות ״נורמלי״ רוצה להיות ״רגיל״.
ניסיתי לדבר עם החברים שלי על המחשבות שעולות לי בראש וישר קיבלתי הערות כמו ״יהומו״ וכו.
חשוב לי לציין שלא מפריע לי עם מישהו הוא הומו ו/או לסבית או כל דבר אחר.
אני מבקש עזרה אני כבר מתחיל להתייאש זה מציק לי בראש.

לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
17/10/2016 | 10:07
101
אתה לא נמשך לנשים וגברים מינית בעצם?
האם אתה יכול לראות את עצמך נמצא בזוגיות ללא מין או שגם אין לך רצון להיות עם אחרים/ות במערכת יחסים?

אני לא יודע מה קראת או לא על א-מיניות, אבל תוכל למצוא שם כמה תשובות שאולי יעניינו אותך. 
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאני יכול לנחם אותך בו זה שאתה לא לבד'
הדבר היחיד שאני יכול לנחם אותך בו זה שאתה לא לבד
19/10/2016 | 09:12
83
ושבסוף תחושת התסכול עוברת. רק צריך להחזיק מעמד.
לצפיה ב-'ציינת "ירידה בחשק המיני"'
ציינת "ירידה בחשק המיני"
19/10/2016 | 10:46
3
82
כלומר בעבר היה לך חשק. כמה זמן אתה מרגיש ירידה?
אתה סובל מלחץ דיכאון או שהתחלת טיפול תרופתי כלשהו?
אני חושבת שקודם צריך לבדוק אם אין גורמים חיצוניים למצב לפני שתגדיר את עצמך כ א-מיני

לצפיה ב-'יש אנשים שקוראים לעצמם א-מיניים אפילו שהם אומרים שזה בעקבות'
יש אנשים שקוראים לעצמם א-מיניים אפילו שהם אומרים שזה בעקבות
19/10/2016 | 13:53
2
80
טראומה. ההגדרה של א-מיניות בעקבות טראומה אכן עומדת במחלוקת.
לצפיה ב-'ויש א מיניים שחוו טראומה'
ויש א מיניים שחוו טראומה
20/10/2016 | 03:45
1
60
והיו א מיניים גם לפני הטראומה...ופשוט לא ידעו לכנות את זה בשם.
אני יודעת שנולדתי א מינית... אבל היות שגם חוויתי טראומות מיניות... תמיד בעיניי הסביבה הא מיניות שלי נתונה לפרשנות כי אולי זאת תגובה של "פוסט טראומה"....
לי באופן אישי אין ירידה בחשק המיני... אלא שאני מחפשת בנרות קיום של חשק כזה...יש בי משיכה מינית... אבל איי לי צורך לממש אותה... כי טובב לי כך בלי זה...
יש לי חבר שהוא כן מיני...ואני נמשכת אלי מינית... כלומר בעצם...נמשכת רומנטית...זה לא משנה לי אם הוא גבר או אישה.... אני אוהבת אותו כמו שהוא... בלי קשר למגדר שלו..יש לי רתיעה כללית ממין...כמו שגבר הטרו סקסואלי שנרתע לקים יחסים עם גבר... אני נרתעת מקיום יחסים בלי קשר למגדר...
הרתיעה היא גם בגלל דיכוי חברתי מיני...וגם בגלל הטראומות..אבל גם בגלל הנטייה שלי...בעיקר בגלל הנטייה..
לצפיה ב-'ל"סביבה" קשה לקבל כל דבר שהוא שונה'
ל"סביבה" קשה לקבל כל דבר שהוא שונה
20/10/2016 | 12:21
21
לצפיה ב-' שבוע המודעוּת הא-מיני'
שבוע המודעוּת הא-מיני
25/09/2016 | 06:22
16
169
בחודש הבא, בין ה-23-28/10/2016 יחול שבוע המודעוּת הא-מיני.

בשנה שעברה, ראיינו את דייויד ג'יי מייסד AVEN:

שנה לפני את Swanivy:

והשאלה היא מה נעשה השנה? יש לכם/ן רעיון למשהו דומה או פעילות שהיא לא ראיון, אלא משהו שהוא יותר תקשורתי על מנת ליצור מודעות בקרב הציבור? 
אולי משהו קהילתי, מקומי? 
עלו רעיונות ונראה מה אפשר לעשות 

לצפיה ב-'אני כבר כמה זמן מנסה לחשוב על משהו'
אני כבר כמה זמן מנסה לחשוב על משהו
01/10/2016 | 10:35
98
גם כי ראיתי את ההודעה קודם (אבל דחיתי את התגובה כי הייתי מאוד עמוסה עם עבודות) וגם בכללי, כבר כמה זמן שאני מנסה לחשוב ביני לבין עצמי מה לעשות לכבוד זה. באופן אישי, ברור לי שאנסה להשתמש בתאריך הזה כאיזשהו דד-ליין להתקדמות מבחינת כתיבה, אבל ברור לי שגם אם זה יצליח (בעבר היו לשיטה הזאת הצלחות כלשהן מבחינתי, למרות שזה לא עזר לי לסיים עד עכשיו, אלא רק הגדיל את גודל הצעדים הקטנים בהם אני מתקדמת) אני לא אתקדם מספיק בשביל לפרסם שום דבר, וחוץ מזה אני חושבת על לכתוב את המחשבות שלי בנוגע לא-מיניות באיזו רשומה (לא החלטתי לחלוטין על הפלטפורמה בה אפרסם את זה. כנראה איזשהו בלוג). חוץ מזה כבר כמה זמן שאני מנסה כמעט כל יום למצוא פרוייקט כלשהו בנוגע למודעות לא-מיניות, אבל בינתיים לא מצאתי משהו מתאים.
לצפיה ב-'האמת שגם אני מנסה לחשוב כבר כמה זמן ללא הצלחה, '
האמת שגם אני מנסה לחשוב כבר כמה זמן ללא הצלחה,
01/10/2016 | 15:26
9
54
כל מה שעולה לי לראש הוא דיי "רגיל" ו"סתמי". בנוסף לכך שאני חדשה כאן ולא יודעת מה הכיוון.
אני בעד משהו יותר תקשורתי. הרעיון היחיד שעלה לי הוא כתבה (או יותר), אפשר גם באיגי ובWDG. כתבה אינפורמטיבית, ראיון, ניפוץ סטיגמות (נגיד בסגנון ask an asexual person של באזפיד, רק דורש פחות מהמשתתפים ולא בהכרח דורש יציאה מהארון)
אפשר כמובן גם סטטוסים בפייסבוק (וברשתות החברתיות האחרות) והחלפת תמונת פרופיל לכזו עם הדגל הא-מיני, אבל זה יתאים רק לאלה שמחוץ לארון.

גם בקבוצה בפייסבוק מדברים על זה? ומה עם הפורום של איגי?
אם כן, אשמח לדעת מה הרעיונות והמסקנות שלהם/ן.
לצפיה ב-'אני חושבת שאלה רעיונות טובים'
אני חושבת שאלה רעיונות טובים
02/10/2016 | 16:03
8
42
לא ראיתי דיון על זה בפייסבוק. אני אפתח עוד רגע (אני לא בפורומים של איגי כי כששקלתי כבר הייתי בת 23 ותהיתי אם זה נחשב או שנחשב אבל גבולי, ועכשיו אני כבר בת 24). בכל אופן, אני בעד משהו יותר תקשורתי גם כן ואני חושבת שהרעיונות האלה בהחלט טובים.
לצפיה ב-''
04/10/2016 | 01:29
7
22
לגבי איגי- אני כבר כמה זמן לא ממש שמתי לב לשרשורים החדשים. מסתבר שבאמת לא נפתח משהו בנושא.. אני תכף אכתוב משהו שם
אשמח אם תעדכני בנוגע לפייסבוק :)
ואני שמחה שאהבת את הרעיונות שהעליתי.. :)

לצפיה ב-'בנוגע לפייסבוק ולאיגי'
בנוגע לפייסבוק ולאיגי
04/10/2016 | 19:50
6
40
בנוגע לאיגי: זו הסיבה מה וויתרתי על לכתוב כשהייתי בגיל גבולי.

בפייסבוק הועלה הרעיון של לעשות סרטון הומוריסטי ואינפורמטיבי, אולי בשיתוף פעולה עם המגפון:
לצפיה ב-'גם רעיון מעולה :)'
גם רעיון מעולה :)
04/10/2016 | 20:21
5
לצפיה ב-''
04/10/2016 | 21:10
3
לצפיה ב-'יש לכם העדפה כלשהי? או אולי גם וגם אם נצליח?'
יש לכם העדפה כלשהי? או אולי גם וגם אם נצליח?
06/10/2016 | 21:33
3
21
למרות שאני לא יודעת בכלל בכמה משתתפים מדובר וגם לא אוכל לעזור עם שום עריכה כי אין לי ידע או כלים לזה. \:
לצפיה ב-'מה עושים בסוף? אם בכלל....?'
מה עושים בסוף? אם בכלל....?
20/10/2016 | 20:33
2
10
לצפיה ב-'עוד לא ממש ברור, אבל אכתוב על כך שוב'
עוד לא ממש ברור, אבל אכתוב על כך שוב
21/10/2016 | 09:42
5
לצפיה ב-'בינתיים כתבתי על א-מינוית קצת מנקודת המבט שלי'
בינתיים כתבתי על א-מינוית קצת מנקודת המבט שלי
21/10/2016 | 11:25
15
ואחרי שקראתי את מה שכתוב בקישור וראיתי שיש יום לקהילות א-רומנטיות, החלטתי לנצל את זה למרות שיש שבוע מודעות לספקטרום הא-רומנטי בפברואר ולהוציא דברים שישבו לי על הלב גם בנוגע לזה, ובייחוד מהזמן האחרון.

לצפיה ב-' מה דעתכם/ן שנעשה סרטון אולי?'
מה דעתכם/ן שנעשה סרטון אולי?
03/10/2016 | 13:07
1
54
שאנחנו נצלם ונערוך, רק מי שרוצה כמובן, משהו קצר וקולע עם כמה משתתפים/ות, כמו למשל הפרויקט הזה שפעם העליתי כאן:

או משהו בסגנון. מה דעתכם/ן?
לצפיה ב-'רעיון מעולה :)'
רעיון מעולה :)
04/10/2016 | 01:33
24
זה אחד הפרויקטים היותר טובים שנתקלתי בהם בהקשר של א-מיניים..
רעיון מצויין אם יש מספיק אנשים שייקחו בו חלק!! :)
לצפיה ב-' מי רוצה להשתתף?'
מי רוצה להשתתף?
08/10/2016 | 11:14
2
51
יש לי מצלמת וידאו HD, יש לי חצובה מתאימה, אני יכול לצלם אם רוצים או שיש למי מכם/ן ציוד מתאים אחר שיכול גם לעזור.

מעוניינים? מוכנים/ות?  

לצפיה ב-'אני אשמח'
אני אשמח
08/10/2016 | 13:29
11
לצפיה ב-'לצערי אני לא :('
לצערי אני לא :(
10/10/2016 | 14:35
34
לצערי לא אוכל להשתתף במשהו שכולל וידאו (או בעצם כל דבר שהוא לא אנונימי)
המון בהצלחה!!!! ואני מקווה שיהיו מספיק משתתפים/ות :)
לצפיה ב-' האחרון שכתב היום (18/10) מודעה בלוח, שים לב:'
האחרון שכתב היום (18/10) מודעה בלוח, שים לב:
19/10/2016 | 00:02
51
לא כתבת קצת יותר פרטים כמו גיל, מיקום ועוד. אם תכתוב יותר פרטים, תגיע לקהלים שאתה מחפש.
אם תרצה לשנות, צור עימי קשר בפרטי, תודה. 
לצפיה ב-'שותפ/ה לדירה בתל אביב'
שותפ/ה לדירה בתל אביב
17/10/2016 | 20:11
4
136
שלום לכולכם, 
אני מחפשת שותף או שותפה לדירת שלושה חדרים שקטה ביד אליהו.
שכר דירה 1,750
אשמח אם זה יהיה מישהו א-מיני.

אם מישהו מעוניין, ניתן לפנות אלי בפרטי לפרטים נוספים.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/10/2016 | 00:09
3
99
למה זה חשוב לך שזה יהיה דווקא מישהו/י  א-מינית?
לצפיה ב-'שלא יהיו גניחות מהחדר ליד וקונדומים משומשים באסלה '
שלא יהיו גניחות מהחדר ליד וקונדומים משומשים באסלה
18/10/2016 | 00:36
2
102
סליחה
אני מתבדחת, כמובן

#לא_כל_אלו-מיניים_הם_חזירים_חסרי_התחשבות
לצפיה ב-' '
19/10/2016 | 22:18
1
25
לצפיה ב-'אז זה בגלל מה שכתבה?'
אז זה בגלל מה שכתבה?
20/10/2016 | 10:01
40
לצפיה ב-'היכרות'
היכרות
14/10/2016 | 21:57
2
141
בן 37 מהמרכז, מחפש בת זוג למערכת יחסים של שותפות-חיים, חברות-אמת וגם הקמת משפחה.
משכיל, בעל חוש הומור, ראש פתוח. נהנה מאד ממוזיקה, טבע וכמעט כל נושא לשיחה.
לצפיה ב-'אופפס.. זה היה צריך להיות בלוח.. :)'
אופפס.. זה היה צריך להיות בלוח.. :)
14/10/2016 | 21:58
1
29
לצפיה ב-'צור קשר במסר בבקשה'
צור קשר במסר בבקשה
15/10/2016 | 10:40
31
לצפיה ב-'חדשות מקנדה: '
חדשות מקנדה:
14/10/2016 | 13:50
2
115
חוקרים קנדיים מציעים שא-מיניות תוכר כנטיה רביעית מובחנת וברורה כמו השאר, בעיקר כדי לתת לגיטימציה לעניין. עוד צעד חשוב ומשמח 

לצפיה ב-'חדשות משמחות '
חדשות משמחות
14/10/2016 | 15:15
26
לצפיה ב-''
16/10/2016 | 05:10
4
לצפיה ב-'היי לכולם'
היי לכולם
06/10/2016 | 08:08
6
217
היי, מה עושים כשהמשפחה רוצה ומצפה שאתמסד אבל אני לא רואה אופציה כזאת שאני מצליחה למצוא מישהי שמתאימה לי?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
06/10/2016 | 17:42
5
93
יש כאן הרבה חברים/ות שהמשפחות שלהם מצפות להתמסדות ובינתיים זה לא קורה.
אין נוסחת פלא או פיתרון קסם והאמת, זה גם תלוי במשפחה, בדינמיקה, בגיל וכו'. יש משפחות שלוחצות מאוד ובגיל צעיר, יש משפחות שפחות ועם סבלנות ארוכה יותר. 
אישית, אני טרם מצאתי אהבה והרבה שנים המשפחה די לוחצת עליי אבל אני אומר להם שיש עוד זמן וירגעו. מה עושים? ממשיכים. איזו ברירה אחרת יש? להתחתן סתם? ממש לא. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
08/10/2016 | 20:38
4
61
הבעיה היא לא הרצון שלהם שאתמסד אלא זה שאני לא מאמינה שאני בכלל אמצא אחת כזאת שאני אתמסד איתה..
לצפיה ב-'בשביל זה אנחנו פה, בין היתר..'
בשביל זה אנחנו פה, בין היתר..
08/10/2016 | 22:42
3
56
בהנחה שאת בסקאלה הא-מינית ומחפשת אהבה וזוגיות לפי בחירתך, יש בפורום (וגם בפייסבוק) אפשרויות להכיר אחרות/ים. ניסית את לוח ההיכרויות של הפורום?
יש גם מפגשים אחת לכמה זמן שבהם אנחנו נפגשים ויוצרים קשרים לעיתים.

ועוד משהו: יש כאן רבים/ות שאמרו ועדיין אומרים שהם לא מאמינים שאפשר למצוא זוגיות כמו שהם/ן רוצים ואני תמיד אומר שיש היום הרבה יותר אפשרויות ממה שהיו עד לפני כמה שנים ושצריך לנצל את הפלטפורמות הקיימות כרגע.
נכון, זה לא האידיאל ולא פשוט למצוא (שוב, בהנחה שאנחנו מדברים על הספקטרום הא-מיני, לא ממש סיפרת אם את שם) אהבה או זוגיות גם כזו שתתאים בתכונות נוספות, אבל אנחנו משתדלים ליצור אינטראקציות ומפגשים והאמת שמספר המשתתפים עולה עם הזמן וזה טוב.
אז באמת שאפשר להיות קצת יותר אופטימיים ואל תשכחי שגם לרוב האוכלוסיה לא ממש קל ופשוט למצוא פרטנרים.
בכל מקרה, את מוזמנת ליטול חלק בכל מה שניתן כאן. 
לצפיה ב-'כן'
כן
09/10/2016 | 23:10
2
40
כן. א-מינית ואם אני באמת אצליח למצוא הייתי שמחה לרוץ ולספר זאת.
כרגע לא רואה את עצמי מצליחה למצוא מישהי שמוכנה לוותר על יחסים אינטימים עבורי.
לצפיה ב-'האפשרויות קיימות'
האפשרויות קיימות
10/10/2016 | 09:33
45
יש עוד א-מיניים/ות וספציפית לגבייך, יש גם א-מיניות שאוהבות ורוצות זוגיות עם א-מיניות אחרות. יש כאן מגוון של א.נשים ממגדרים שונים, נטיות שונות והעדפות שונות ולא חסר נשים שרוצות יחסים א-מיניים עם נשים, שזה אומר שלא חייבים אינטימיות גופנית בשביל להיות ביחד. צריך כמובן לחפש ולקוות שהקשר יהיה טוב והדדי. 

לצפיה ב-'למצוא את ה"אחת"'
למצוא את ה"אחת"
19/10/2016 | 10:51
30
זה קשה לכולם , מיניים או לא....
אנשים מכל גווני הקשת פוחדים שלעולם לא ימצאו בן או בת זוג מתאימה.
אני אישית מאמינה שאפשר למצוא התאמה כמעט לכל דבר וקשה לי להאמין שדוקא לך לא.
מה שכן, כדאי לך לבדוק האם ההגדרות שלך ל"מישהי מתאימה" לא נוקשות מידי
לצפיה ב-'הסירטון מחו"ל נראה טוב'
הסירטון מחו"ל נראה טוב
08/10/2016 | 10:51
1
48
לצפיה ב-'? לאיזה סרטון התכוונת? '
? לאיזה סרטון התכוונת?
18/10/2016 | 01:05
7
לצפיה ב-'שאלה לגבי טבעות'
שאלה לגבי טבעות
03/10/2016 | 22:19
1
148
שמעתי שא-מיניים עונדים טבעות שחורות כסימן לזיהוי.
האם משתמשים בזה גם בארץ?
ועוד שאלה- האם רוב הא-מיניים כיום מחוץ לארון? (לפי מה שאתם מכירים, שמעתם, חושבים...)
תודה
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
04/10/2016 | 11:04
104
יש א-מיניים/ות שעונדים טבעת שחורה, כאן ראיתי את זה פעם אחת במפגש האחרון, כמדומני.

האם רוב הא-מיניים מחוץ לארון? לא בטוח. נראה לי שזה פחות מהרוב, אבל בהחלט קיים ויש יותר פתיחות לנושא הא-מיני בשנים האחרונות.
מעבר לזה, זה כמובן תלוי בסביבה, בך ובהחלטה לספר על כך. אם אתה לא ממהר, קח את הזמן בעניין הזה. 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/10/2016 | 17:20
1
112
פעם ראשונה בפורום
לצפיה ב-'ברוכים הבאים '
ברוכים הבאים
03/10/2016 | 17:40
61
אנחנו כאן תמיד, אפשר לשתף, לשאול ולקחת חלק בפורום תמיד. 
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח לכולם/ן '
שנה טובה וחג שמח לכולם/ן
02/10/2016 | 12:34
1
25
לכל מי שבפורום, שכותב/ת, שקורא/ת, לכל אלה שבאים פעם ב..
לקבועות וקבועים, לאלה שמגיבים, שואלים, מתלבטים ומהססים, לכל מי שפרסמו השנה מודעות היכרות בלוח שלנו, שחיפשו ועדיין מחפשים אהבה וסתם להכיר, לכל מי שגילו שהם א-מיניים/ות או בכלל מה זה, לאלה שהיה להם קשה, לא נוח, או דווקא נחמד וטוב, לכל מי שכאן ושם, למי שבאים למפגשים, שטורחים ועוזרים ומביאים, לחדשים וחדשות, בקיצור- לכולכם/ן,
שתהיה באמת שנה טובה.

לצפיה ב-'שנה טובה! '
שנה טובה!
04/10/2016 | 19:53
4
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:33
9
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'חדשה-ישנה'
חדשה-ישנה
25/09/2016 | 06:11
2
130
אהלן,
כבר ביקרתי בפורום הזה לפני כמה שנים..
הפסקתי להיכנס אליו מהסיבה הפשוטה, שנושא מין לא מאד מעסיק אותי ביום יום, אז גם התעסקות בא-מיניות היא התעסקות בנושא הזה.

חזרתי לפורום כי עכשיו "הנושא חזר להיות על הפרק" והוא כן מעסיק אותי ביום-יום.
האמת שלא ידעתי לגמרי אם אני א-מינית, ומהמידע שקיבלתי באינטרנט לפני כמה שנים הנחתי שאני לא.
אבל אין ספק שיש פערים בין הרצון והעניין שלי לבין מה שבנורמה.
אז שוב, אני פה בגלל שהעניין חזר להעסיק אותי.
אני בזוגיות 7 חודשים. עם בני הזוג הקודמים אני "התפשרתי" בנושא הזה ועשיתי יותר סקס משרציתי כדי לשמור על מערכת-היחסים. העניין עכשיו, שבן-הזוג הנוכחי שלי הוא אקסטרה-סופר-צגה מיני, ובשבילו, רק "לסמן וי" על סקס, זה לא מספק אותו. אז אתם רק יכולים לנחש כמה פעמים הנושא הזה עולה.

התחלנו ללכת לטיפול אצל סקסולוג. זה דבר שאני רציתי לעשות כבר הרבה שנים, כי למען האמת אני לא מרוצה מהמצב שלי. ז"א, רק לי זה נוח וסבבה, אבל אני כן רוצה לנהל מערכות יחסים אינטימיות, אוהבות ובריאות, וסקס הוא נושא מאד חשוב בזוגיות (לפחות עם רוב האנשים).
וגם בן-זוגי רצה ללכת לסקסולוג כמה שנים, בדיוק בגלל העניין ההפוך ממני, שההתעסקות במין מפריעה לו ביום-יום והיו תקופות שזה גם הפריע לבחורות שהיו איתו באינטרקציה מינית.

אז כן יש לי צורך מיני, רק בתדירות מאד נמוכה והרצון עצמו מאד "דל" וחסר פנטזיות. עיקר המשיכה שלי לאנשים (גברים) זה משהו פיזי, לא ממש מיני תשוקתי..
אני עוד לא לגמרי יודעת להגדיר את עצמי בצורה הטובה ביותר, אבל אני כן יכולה לענות בבירור אם אקבל שאלות הכוונה.
לפני כמה שנים כשקראתי מידע על זה, הבנתי שאני לא א-מינית כי כן יש לי איזשהו צורך אפילו מינימלי, והיום קיבלתי מידע אחר, שנושא הא-מיניות הוא יותר רחב, לא שחור ולבן, והיום כבר יכלתי להתחבר לזה יותר.

אני באה לפה בלי שאלות האמת, פשוט רוצה להיות בסביבה שמבינה אותי, כי לאחרונה אני מרגישה שהבן אדם הכי קרוב אליי מאד לא מבין אותי בתחום הזה (כמובן שהוא רוצה להבין ומנסה, אבל הוא מאד רחוק מזה בעצמו)

וזהו, זה בגדול הסיפור שלי.
ועכשיו גם נרשמתי לאייס-בוק, לול.
אני מקווה שזה לא נטו אתר היכרויות כי זה לא סבבה בזמן שאני במערכת-יחסים :|

ואני גם מבינה שבדיוק פספסתי את המפגש שלכם! דאמ
לצפיה ב-'ברוכה השבה '
ברוכה השבה
25/09/2016 | 07:20
1
63
אכן, היה מפגש מהנה בשבוע שעבר ודיברנו בו גם על הסוגייה שהעלית כאן, המינון והמשיכה.
אני לא יודע מה אמרו לך לפני כמה שנים, אבל א-מיניות היא באמת מגוון רחב של אפשרויות על הסקאלה ולא מצומצמת למשהו אחד. זאת גם הסיבה שא-מיניות מאפשרת להבין מיניות בצורה טובה יותר כי יש מרחב בחירה וחופש להיות מה שרוצים בלי להיות כבולים להגדרות.

אז לא נגיד לך מה את, כי רק את יכולה לדעת מה את מרגישה, אבל כמו שכתבת, כן נוכל לעזור ולכוון בנושא.
ייתכן ואת א-פורה, כלומר כן נמשכת מינית לפעמים או בסיטואציות מסוימות. 
מאחר ואני לא יודע מה את יודעת ומה לא, אני מצרף כאן קישור, אולי זה יעזור:

וגם זה, כדי לתת עוד פרספקטיבה לנושא:

הקישור האחרון מדבר גם על דמי-מיניות, מומלץ לקרוא על כך בעמוד הבית של הקישור, אם תרצי. 

חוץ מזה, אנחנו כאן תמיד ומוכנים לעזור בכל דרך. בהצלחה 

לצפיה ב-':)'
:)
25/09/2016 | 07:53
46
תודה!

לפני שכתבתי פה, קראתי קצת על א-מיניות, א-פור ודמיסקסואליות...
בעצם רק עכשיו נחשפתי ל"ספקטרום" המיני - א-מיני הזה, ואפשר לומר שאני עוד לא יודעת על עצמי איפה אני ממקומת כי לא הייתי מודעת עד היום.

אני לא יכולה להגיד אם הייתה לי פעם משיכה מינית אמיתית, או יותר רצון להרגיש נאהבת ע"י גבר שיחשוק בי מינית.

אני כן יכולה להגיד חד-משמעית שכל אינטרקציה מינית שלא במערכת יחסים שהייתה לי, לא הייתה מהנה בכלל מצידי. רק נהניתי מ"מילוי חור פסיכולוגי" בדרך כזאת.

לגביי מערכות-יחסים קודמות שהיו לי, אני לא לגמרי זוכרת אם אי-פעם הייתה משיכה מינית אמיתית, אני בעיקר זוכרת שלא הייתה ושכל פעם שהיה אקט מיני, רק חיכיתי לסיומו.
מה שבטוח, במערכת היחסים הנוכחית, לא היו משיכה או רצון מיני בכלל.

עכשיו שיש לי במודעות את המידע החדש הזה, אני אתחיל לעשות חקירה עצמית ולשים לב לתחושות.
לצפיה ב-'מפגש פורום- איך היה? '
מפגש פורום- איך היה?
16/09/2016 | 21:35
2
96
קודם כל היה מפגש נהדר, היו לא מעט א.נשים וגם חדשים/ות שזה תמיד משמח.
אחרי סבב שמות לא קצר, דנו בסוגיות שונות שמוכרות לרובנו כאן, שאלות שעלו ועוד דברים. אני אישית נהניתי לפגוש את כולם/ן ולשמוע את מה שהיה לכם להגיד. 

כל מי שמרגיש שיש עוד מה לשאול ולהגיד ולספר, יהיו עוד מפגשים וגם אפשר להמשיך את הדיונים כאן בפורום.

אז תודה לכל אלה שבאו וטרחו והביאו והשתתפו או רק הקשיבו, כולכם/ן חשובים כי בלעדיכם שום דבר מזה לא היה קורה.

לצפיה ב-'אין לי מחשבות מיוחדות, אבל אני שמחה שבאתי'
אין לי מחשבות מיוחדות, אבל אני שמחה שבאתי
18/09/2016 | 19:09
1
101
הכרתי השנה כבר קודם קצת א-מיניים וכמה א-רומנטיים, אבל הרגשתי (ועדיין) מאוד לבד, אז שמחתי שהייתה לי הזדמנות להכיר עוד אנשים.
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
19/09/2016 | 06:20
63
תמיד מפגשים הם הזדמנות להכיר עוד ועוד א.נשים אחרים כאן 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה