לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/07/2016 | 17:12
1
17
חברי פורום יקרים,

בחודשים האחרונים ראיינתי אחדים ממשתתפי הפורום במסגרת מחקר גישוש לעבודה סמינריונית אותה כתבתי בחוג לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. אני מחוייב למרואיינים בהסכם סודיות עליו אני חתום (ולכן לא יכול לפרסם את העבודה כאן).

המרצה שלי אהב מאד את העבודה ויש לי הרגשה שהיא תעורר אצלו את הרצון לחקור בצורה יותר יסודית ומקיפה, וכך הקהילה שלכם תתקרב עוד למטרתה.

ממש נהניתי להכיר כל אחד מהמרואיינים, שהם אנשים מדהימים, אמיצים ופורצי דרך. תודה רבה לכם!!!
ישי

לצפיה ב-''
23/07/2016 | 19:49
2
לצפיה ב-' מצעד גאווה בירושלים 21.7 - דוכן א-מיניים '
מצעד גאווה בירושלים 21.7 - דוכן א-מיניים
21/07/2016 | 12:06
1
28
הדוכן יפתח בגן הפעמון בשעה 16:15
בשעה 17:30 נתארגן לגוש צעידה
בשעה 17:45 הזנקה של המצעד לכיוון גן העצמאות
19:30 סיום הצעידה ותחילת אירועים\נאומים בגן העצמאות

נתראה שם
לצפיה ב-'איך היה?'
איך היה?
22/07/2016 | 06:45
7
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:59
3
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-' יום ד' 20.7 - מפגש א-מיניים - אחרון לפני פגרה '
יום ד' 20.7 - מפגש א-מיניים - אחרון לפני פגרה
17/07/2016 | 15:11
3
51
יום רביעי, 20.7 בשעה 20:00 , במרכז הגאה בגן מאיר, ת"א
שימו  : אחרי מפגש זה נצא להפסקה בחודשים אוגוסט-ספטמבר
מה שישאיר אחלה זמן למפגש-פיקניק במתחם שרונה (או מרחב ציבורי אחר)
 (מנהל הפורום: hint-hint-nudge-nudge )

המפגש פתוח למצטרפים חדשים וחברים וותיקים
ומיועד לכל הקשת הא-מינית + א-רומנטיים + מתלבטים...

מוזמנימות להביא קצת כיבוד
לצפיה ב-'צריך להרשם מראש או משהו?'
צריך להרשם מראש או משהו?
17/07/2016 | 16:34
1
10
לצפיה ב-'לא. פשוט באים'
לא. פשוט באים
17/07/2016 | 22:04
7
לצפיה ב-'יהיה מפגש פורום בקרוב, לא שכחנו.'
יהיה מפגש פורום בקרוב, לא שכחנו.
17/07/2016 | 19:11
17
לצפיה ב-'יש לי וידוי'
יש לי וידוי
14/07/2016 | 19:51
8
116
עד לפני כמה חודשים הלכתי לטיפול סקסולוגי למשך כמעט שנה בעיקר בגלל לחץ של ההורים וזה היה טחינת המים הכי גדולה שהיתה לי אי פעם. כל הזמן מחפשים איזה טראומה מינית עברת ואתה כל הזמן מסביר שלא היתה כזאת. מחפשים בעצם הסבר שישמע להם הגיוני ואם מוצאים איזשהו מקרה מגיבים בצורה שנשמעת כמו: "אהההה, עכשיו הכול ברור."
אם יש משהו שכל הטיפול הזה לימד אותי זה רק עד כמה אני א-מיני.
לצפיה ב-''
14/07/2016 | 21:03
2
55
לא מפתיע שחיפשו טראומה כלשהי או הסבר הגיוני..הנחת המוצא של רוב המטפלים היא שמשהו לא בסדר, רחמנא ליצלן. לכן יש עבודת הסברה רבה עוד לפנינו, כידוע..
בכל אופן טוב שיצאת מחוזק מהיותך א-מיני עוד יותר 
לצפיה ב-'היה לי מאוד ברור...'
היה לי מאוד ברור...
14/07/2016 | 22:58
1
58
גם קודם אבל כל החוויה רק חיזקה את זה.
היה נראה לי באיזשהו שלב שהם מחפשים עניין טראומטי כי יש להם אינטרס כלכלי, הרי אם אני פשוט א-מיני אז הרי אין צורך בהם. אז יש לציין שזה מה שחשבתי ויכול להיות שזה נכון.
לצפיה ב-''
15/07/2016 | 06:37
14
לצפיה ב-' תודה ששיתפת תהיה חזק '
תודה ששיתפת תהיה חזק
17/07/2016 | 14:26
1
9
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/07/2016 | 14:35
4
לצפיה ב-'תהיה חזק'
תהיה חזק
18/07/2016 | 10:54
2
35
נדמה לי שההורים הם האנשים שהכי קשה להם לקבל את העובדה שהבן/הבת שלהם א-מיני/ת. אם הילד/ה לא עונה על התבנית המקובלת בחברה (למצוא חבר/ה, להתחתן ולהביא ילדים), ההורים נלחצים ואפילו נפגעים.
העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא שההורים שלך בסך הכול רוצים שתהיה מאושר. אתה צריך להסביר להם מה יעשה אותך מאושר. צריך להגיד להם "אני יודע מה אני מרגיש ומה טוב לי". 
להורים שלך נראה כאילו רווקות היא נוראית, אבל צריך להסביר להם שמערכת יחסים לא בריאה היא הרסנית הרבה יותר. תסביר להם שחבל לבזבז כסף וזמן על מערכת יחסים שלא מתאימה לך ותשאיר אותך ואת הצד השני מתוסכלים. אם מישהו רוצה שתשכב איתו, ואתה לא רוצה, אבל שוכב איתו בכל זאת - איך תרגיש? תעביר את התחושה הזאת להורים שלך. 

ועוד נקודה - לגבי הטיפול
נניח שהמטפלים שלך באמת הצליחו לעלות על משהו והבינו מה הבעיה. יש להם תוכנית מה לעשות? מה המטרה של הטיפול?
הם טיפלו פעם באדם א-מיני? 
סקסולוגים בדרך כלל מטפלים ב:
1. אנשים שיש להם חשק מיני, אבל לא מצליחים לבטא אותו (בעיות רפואיות ופסיכולוגיות למיניהן).
2. אנשים שהיה להם חשק מיני, אבל החשק המיני נעלם. 

אני בטוחה שהסברת למטפלים שלך על א-מיניות כמה וכמה פעמים, אבל אולי הם יקשיבו יותר בפתיחות כשרופא סקסולוג מסביר:
לצפיה ב-'את צודקת לגמרי'
את צודקת לגמרי
18/07/2016 | 11:24
1
27
ההורים שלי לא מבינים שלהיות רווק זה לא סוף העולם וזה לא לוותר על החיים או משהו כזה. בכלל בסביבה שאני חי בה להתחתן ולהביא ילדים זה בערך כמו ללכת לעבוד. לכן אני מרגיש כל כך חיזר מאיפה שאני בא.

לגבי הטיפול. אני יכול להגיד לך שאחד המטפלים בעקבות המקרה שלי למד לראשונה מה זה המצב הזה. פעם אחת הוא בא ואמר לי "עשיתי תחקיר בנושא, קראתי חומרים" ומדובר בפאקינג דוקטור.
עוד משהו מעצבן על הטיפול. מתעסקים לך בתת מודע הרבה פעמים, והבעיה בתת מודע זה שאף פעם כמעט אתה לא יכול להפריך את מה שאומרים לך כי לך תוכיח שבתת תת תת מודע שלך זה לא נכון מה שאומרים. זה מצב די מגוחך האמת.

בכל מקרה אני יודע מה אני והחודשים האחרונים של הטיפול היו כבר פשוט בזבוז של זמן וכסף. טוב שעצרתי את זה יחסית מוקדם.
לצפיה ב-'זה שהוא דוקטור לא הופך אותו לבר סמכא'
זה שהוא דוקטור לא הופך אותו לבר סמכא
18/07/2016 | 18:01
23
הוא למד מה שמלמדים, כלומר לא על א-מיניות והמגוון הקיים. 
לכן אמרתי שיש לנו עוד הרבה עבודת הסברה לפנינו..

פרינסס- צודקת לגבי העניין עם ההורים 
לצפיה ב-'פעילות בנושא א-מיניות'
פעילות בנושא א-מיניות
11/07/2016 | 19:36
7
93
היי כולן! 
אני לא כותבת פה הרבה כבר(סטודנטית וזה), אבל עכשיו זקוקה לעזרתכן.
במסגרת קורס על מיניות התבקשתי להכין מערך שיעור בנושא קשור שמעניין אותי. כמובן שבחרתי בא-מיניות אבל אין לי שום רעיון מה לעשות בשיעור הזה.
זה צריך להיות מצד אחד בסיסי, כי זה לא בהכרח מיועד לנוער שמכיר את הנושא, אך מצד שני מעמיק, כי זה שיעור של 45-50 דקות.
יש לכן רעיונות כלשהם?
אודה לעזרתכן!

*נכתב בלשון אישה אך פונה לכל המגדרים.*
לצפיה ב-'קצת פרטים'
קצת פרטים
12/07/2016 | 06:24
3
53
מערך שיעור שמיועד למי? 
כמובן שזה צריך להיות מהבסיס והלאה, כלומר הגדרות ראשוניות, מה זה אומר, מה זה לא (הפרעה, בעית בריאות וכו') ועוד. 

התחלת להעלות נקודות בנושא? היכן את נמצאת?
לצפיה ב-'היי, תודה על התגובה'
היי, תודה על התגובה
12/07/2016 | 13:33
2
32
זה יכול להיות למי שאני רוצה, זה רק ברמה התיאורטית, אני לא הולכת להעביר את זה לאף אחד, זו פשוט מטלת הסיכום בקורס.
אני חשבתי לייעד את זה לתיכוניסטים, ואין לי שום רעיון איך להתחיל אפילו..
לצפיה ב-'בהתחלה, כלומר בבסיס הדברים'
בהתחלה, כלומר בבסיס הדברים
12/07/2016 | 21:29
1
34
הצעה שלי:

- הגדרה כללית, מה זה א-מיניות.
- מה זה לא (לא בעיה, לא דורש טיפול, לא צריך לפתור וכו').
- שיש אחוזים באוכלוסיה שהם א-מיניים/ות.
- שזו סקאלה של א-מיניות, לא כל הא-מיניים אותו הדבר בדיוק.
- אולי מעט דוגמאות, חוויות אישיות, ידע אישי שלך?

זה ככה על קצה המזלג..עוזר? כיוון?
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
12/07/2016 | 21:35
22
זה עוזר מבחינת תכנים, אבל אני לא יודעת באלו מתודות להשתמש כדי שזו לא תהיה סתם הרצאה על א-מיניות..
אבל את זה אתם לא תפתרו ... :/
לצפיה ב-'מקווה שזה יעזור...'
מקווה שזה יעזור...
12/07/2016 | 18:48
33
[אני עונה בהנחה שזה מתייחס כלפי תלמידי תיכון, ולפי היכרות עם השכבה שלי. זה לא מבוסס על ידע אקדמאי כלשהו, אז אני מקווה שזה מועיל]
כמו שK500 אמר כדאי להתייחס לבסיס ממש...
בנוסף, את יכולה לנסות ליצור הזדהות בקטע של "איך זה מרגיש להיות א-מיני/ת"... את יכולה לעשות את זה נגיד בעזרת סיפור אנלוגי כלשהו (מכירה את "the invisible elephant"?), אבל בטוח אפשר גם בעוד דרכים :)
בנוגע למושגים- אם זה תלמידי תיכון כדאי משהו פעיל ולא "הרצאה", נגיד משחק כלשהו (התאמת הגדרה למונח, KAHOOT, ושוב- בטוח שיש דברים נוספים)

מקווה שעזרתי :)

לצפיה ב-'אני יכולה לשתף אותך'
אני יכולה לשתף אותך
16/07/2016 | 12:27
1
53
במתודות שבהן אני משתמשת בסדנאות... אולי זה יביא לך קצת רעיונות.

אני מתחילה הרבה סדנאות בלבקש מכולם לסמן עם האצבעות, מ-1 עד 10, כמה הם אוהבים שוקולד. ואנחנו מדברים על זה שנוצרה סקאלה - עם הרבה אנשים יחסית בחצי הגבוה, ומעט מאוד אנשים בחצי הנמוך. ואז אני מדברת על איך בכל דבר בחיים יש סקאלות, וכך גם במיניות, ואנחנו נדבר היום על החלק הנמוך בסקאלה על מיניות.
לפעמים אני גם משתמשת ב"שכל אחד יאמר את שמו וסוג אוכל אחד שכולם אוהבים אבל הוא ממש שונא". זה קצת דומה, אבל מכוון למקום קצת אחר - במקום לייצר סקאלה ולראות שכולנו עליה, זה יכול לעזור לאנשים להתחבר לתחושה של משהו שכולם אוהבים ורוצים אבל להם דווקא לא בא עליו.

בתלות בקהל, אני לפעמים עושה שמש אסוציאציות לא-מיניות, או ל"חיים בלי סקס". ואח"כ אני מסבירה שא-מיניות לא בהכרח אומרת חיים בלי סקס, וחיים בלי סקס לא בהכרח אומרים א-מיניות - אבל זה בכל זאת הדימוי שעולה לנו לראש, יחד עם כל האסוציאציות האלה, כשאומרים א-מיניות. המטרה המרכזית שלי בזה היא להראות מה עובר גם לא-מיניים בראש כשהם נכנסים לראשונה לקהילה, ועם אילו שאלות אנחנו צריכים להתמודד.

המתודה האהובה עליי, אבל, היא המתודה של הסוף - אני מבקשת להתחלק לזוגות ולכל זוג נותנת דף עם כמה שאלות שעולות מתוך השיח הא-מיני. אז אני מבקשת מהם לנסות לבחור אחת-שתיים (בד"כ בסוף כולם פשוט עונים על הכל...) ולחלוק עם השני מחוויות מחייהם שרלוונטיות לשאלות (או מסיפורים של אחרים שהם מכירים, אבל עדיף סיפורים שלהם אם הם מרגישים בנוח).
אפשר ממש לשחק עם מה מתאים לך לשאול. אצלי זה שאלות בסגנון "תאר/י מערכת יחסים משמעותית בחייך שלא כללה מיניות או רומנטיקה", או "תאר/י סיטואציה שבה נמשכת למישהי/ו באופן שאיננו מיני או רומנטי" - אבל יש מגוון עצום של דברים שאפשר להיכנס אליהם.
המטרה בזה היא לקחת את כל מה שדיברנו עליו בסדנה עד כה, שעלה מתוך קהילה כביכול אחרת ושונה מהקהל, ולהחזיר את זה לקהל - איפה הנושאים האלה עלו במהלך חייכם? מה מהתכנים של השיח הא-מיני והשיח הא-רומנטי רלוונטי לחיים שלכם?

חוץ מזה, במהלך הסדנה עצמה אני גם משתמשת הרבה בלוח, כדי לשרטט ביחד עם הקהל סקאלות ולפתוח ביחד איתם את הספקטרום המיני והספקטרום הרומנטי, ומתבלת הרבה בסיפורים וחוויות אישיים... אבל כל זה תלוי מאוד, כמובן, במה את מעוניינת להכניס לתוך מערך השיעור הזה.

או בעצם - עשיתי טיזר קטן לקורס מרצות שאני מעוניינת לעשות (ראו את ההודעה שלי בפורום מ-26/06)
לצפיה ב-' זהירות!!! ספולייר!!! - וגם, '
זהירות!!! ספולייר!!! - וגם,
17/07/2016 | 14:16
9
לצפיה ב-'מה לא להגיד לא-מיניים/ות: '
מה לא להגיד לא-מיניים/ות:
11/07/2016 | 09:03
69
נכון, היה פעם-פעם, אבל הנה גירסה עם תוספות:

לצפיה ב-'מפגש א-מיניים: יום ד' 6.7, 20:00, המרכז הגאה, ת"א'
מפגש א-מיניים: יום ד' 6.7, 20:00, המרכז הגאה, ת"א
04/07/2016 | 23:52
3
53
המפגש פתוח לכל הקשת הא-מינית, א-רומנטיים ומתלבטים.

תבואו, זה כיף

ואם בא לכם - תביאו קצת כיבוד      . . .
לצפיה ב-'יש מצב להודיע על מפגשים יותר מוקדם?'
יש מצב להודיע על מפגשים יותר מוקדם?
10/07/2016 | 16:03
2
31
לטובת אלו שלא נכנסים כל יום לפורום... התרעה של שבוע לפחות יהיה מגניב... תודה מראש
לצפיה ב-'עד עכשיו המפגשים היו קבוע פעם בשבועיים ביום ד' '
עד עכשיו המפגשים היו קבוע פעם בשבועיים ביום ד'
17/07/2016 | 12:51
1
14
אז פה זאת הייתה רק התזכורת...

אחרי המפגש השבוע (ב-20.7 ) נצא להפסקה,
ואחרי שנחזור,
אני אשתדל לפרסם לו"ז קדימה לחודש+, כי בתכל'ס את לגמרי צודקת ואנשים צריכים יותר זמן כדי להתארגן.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
18/07/2016 | 08:00
2
לצפיה ב-''
01/07/2016 | 02:24
3
99
אה אופס :) צריך להירשם או להתחבר נכון?
לצפיה ב-'רצוי '
רצוי
01/07/2016 | 06:37
2
66
ככה נוכל לראות הודעות ממך ויהיה לך נוח לקרוא הודעות כאן.
אפשר להרשם לתפוז, זה קל ונוח ואז להיות רשום כאן, כולל כל הפריבילגיות 
בהצלחה. 
לצפיה ב-''
01/07/2016 | 13:58
1
62
זה כל הזמן אומר לי שקוד האימות שהקלדתי שגוי- מה זה אומר?
ניסיתי לכתוב שוב את הסיסמא וגם בדקתי אם שלחו לי משהו במייל.
לצפיה ב-'האמת, לא יודע מה זה אומר, אבל האם זה חוזר?'
האמת, לא יודע מה זה אומר, אבל האם זה חוזר?
01/07/2016 | 21:54
52
ניסית לבצע את ההליך מחדש?
לצפיה ב-'יום שישי 1.7 - א-מיניים במצעד הגאווה בחדרה! '
יום שישי 1.7 - א-מיניים במצעד הגאווה בחדרה!
29/06/2016 | 02:22
43
עידכונים וטרמפים ב-פייסבוק

התכנסות בשעה 9:30 בצמוד לשבט הצופים "בני היער" בחדרה, והמצעד יוזנק משם שעה לאחר מכן, ב-10:30.
בסיום הצעידה, נגיע לרחבת קניון "עופר" לב חדרה, שם יתקיימו הפנינג גאווה (עם דוכן א-מיניים) ומסיבת הרחוב!

לו"ז:
9:30-10:30 - התכנסות בנקודת ההזנקה
10:30-11:30 - צעידה
11:30-12:40 - הפנינג גאווה
12:40-14:00 - מסיבת רחוב

מסלול המצעד (מפה מצורפת):
נקודת ההזנקה היא בצמוד לשבט הצופים "בני היער" בחדרה (הרברט סמואל 28). משם, נמשיך על רחוב הרברט סמואל עד הפיאצה. נפנה לרחוב הרצל ומשם נלך על הנשיא, ונמשיך לגיבורים, עד שנגיע לרחבה הצמודה לקניון "עופר", ונתכנס שם בהפנינג צבעוני במיוחד.
לצפיה ב-''
30/06/2016 | 18:39
1
69
איך האתר הזה עובד?
לצפיה ב-'בצורה מהממת. '
בצורה מהממת.
30/06/2016 | 22:55
58
אבל לדעתי רצית לפתוח שרשור חדש (ז"א ללחוץ על "הוספת הודעה" למעלה)
ולא להגיב להודעה שלא קשורה לשאלה שלך
לצפיה ב-'קורס הכשרה להעברת סדנאות והרצאות על א-מיניות'
קורס הכשרה להעברת סדנאות והרצאות על א-מיניות
26/06/2016 | 21:46
2
61
שלום חברות הקהילה הא-מינית!

למי שלא מכירה אותי – שמי גאיה, אני אקטיביסטית א-מינית, ואחד הדברים המרכזיים שעשיתי במשך שנים רבות הוא להעביר הרצאות וסדנאות על א-מיניות.
עד ללפני כמה שנים, היו עוד מספר פעילות בקהילה שהעבירו גם הן סדנאות, ובתקופה האחרונה נראה שאין כל כך מרצות חוץ ממני. אז החלטתי שהגיע הזמן לשנות את זה

אני מעוניינת לפתוח ***קורס הכשרה להעברת סדנאות והרצאות על א-מיניות***.
ככל שיהיו יותר מרצות, כך נוכל להפיץ את הנושא בעוד מקומות ולהביא את השיח הא-מיני לעוד מרחבים – וגם לחשוף סיפורים שונים ורבים מתוך הקהילה.
הקורס פונה לכל מי שרואה את עצמה על הקשת הא-מינית.

כרגע הרעיון ממש בשלבים ראשוניים, ואני בעיקר רוצה לדעת מי תהיה מעוניינת.
אז כל מי שרוצה להשתתף בקורס שכזה, או מספיק מעוניינת כדי לשמוע פרטים ולהחליט אח"כ – תפנו אליי! אפשר בהודעה בפייסבוק (Gaia Steinberg), או במייל אל asexuality.il@gmail.com.
אשמח אם תוכלו לציין: שם, פנייה מגדרית מועדפת, גיל, רמת היכרות עם השיח הא-מיני ואזור מגורים.

המודעה מנוסחת בלשון רבות אך מיועדת לאנשות מכלל המגדרים ולחסרות מגדר כאחד.
לצפיה ב-'איזו יוזמה נפלאה, כל הכבוד!'
איזו יוזמה נפלאה, כל הכבוד!
27/06/2016 | 19:13
1
47
הייתי מאוד רוצה להתנדב למשימה אבל לא נראה לי שאוכל להחשף..

לצפיה ב-'גם תמיכה מתוך הקהילה עוזרת '
גם תמיכה מתוך הקהילה עוזרת
27/06/2016 | 22:00
43
ואם אתה מכיר אחרים שאולי יהיו מעוניינים... אתה מוזמן להפיץ את המודעה הלאה
לצפיה ב-'גאווה חיפה! 24.6 יום שישי! דוכן א-מיני שםואתם?'
גאווה חיפה! 24.6 יום שישי! דוכן א-מיני שםואתם?
22/06/2016 | 18:13
32
נהיה שם מ-11:00 ועד 15:00, בשני ההפנינגים!
וגם, תהיה נציגה א-מינית בגוש שפותח את המצעד!

כל הפרטים בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/1299223143438405/

מי שלא יכול לראות, תכתבו כאן ונעתיק.
לצפיה ב-'היי.. איך נרשמים ללוח ההיכרויות של הפורם?'
היי.. איך נרשמים ללוח ההיכרויות של הפורם?
21/06/2016 | 09:37
3
75
זה רושם לי שאני צריך להיות "יוזר רשום".. ?
לצפיה ב-'צריך להרשם לתפוז באופן כללי, לא ללוח ספציפית'
צריך להרשם לתפוז באופן כללי, לא ללוח ספציפית
21/06/2016 | 16:07
2
53
כלומר, כדי לפרסם מודעת היכרות, צריך להיות רשום בתפוז. זה לוקח בדיוק חצי דקה, אבל שווה כל היכרות שתגיעה בהמשך, בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה! ו... עוד שאלה ברשותך :)'
תודה! ו... עוד שאלה ברשותך :)
23/06/2016 | 22:11
1
58
איך אני עורך הודעה קיימת?

באמת שחרשתי את כל הפונקציות ולא מצאתי! מה אני מפספס?

(סליחה אני חדש בכל האתר הזה של תפוז. אחרי שנים שלא הייתי פה)
לצפיה ב-'אתה לא מפספס, אי אפשר לערוך מודעה בלוח, אבל'
אתה לא מפספס, אי אפשר לערוך מודעה בלוח, אבל
24/06/2016 | 06:44
39
אתה יכול לפנות אליי ואני יכול למחוק אותה אם יש צורך לפרסם חדשה תחתיה. 
תתחיל בלפרסם מודעה, כתוב פרטי התקשרות ותראה מה קורה. 
שיהיה בהצלחה 

לצפיה ב-'כתבה בטלויזיה על אלהורות'
כתבה בטלויזיה על אלהורות
23/06/2016 | 22:22
69
נכון, לא עסקינן בא-מיניות, אך יש גם אנשים שהם א-מיניים ואלהורים, ולכן כותבת: ביום שבת הקרוב, בערוץ 1, כן כן, ערוץ אחד, במהדורת החדשות (שמונה-תשע בערב) אתראיין על אלהורות. מי שזה נוגע ללבו - שיצפה.
לצפיה ב-'מחקר מרתק'
מחקר מרתק
21/06/2016 | 09:55
82
דרושות משתתפות במחקר – תמורה כספית

דרושות משתתפות העונות לאמות המידה הבאות:
* גילאי 20-30
* מגדירות עצמן א-מיניות
*בריאות – ללא מחלות רקע באופן כללי, ובפרט ללא סוכרת
*לא נטלו אנטיביוטיקה או מרחו משחה אנטיביוטית במשך 90 הימים האחרונים
*בעלות מחזור חודשי סדיר

המחקר אנונימי* ונערך בבניין הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, קומה 8. סך כל הזמן הנדרש להשתתפות הוא כ-30 דקות.

כל משתתפת תקבל 100 ₪.

לפרטים ולתיאום השתתפות נא לפנות ל: female.microbiome@gmail.com

*המחקר אושר על ידי וועדת האתיקה האוניברסיטאית ופועל על פי התקנות הדרושות למחקר זה.

לצפיה ב-' כתבה ב-BBC '
כתבה ב-BBC
21/06/2016 | 09:27
1
72
אמנם מלפני כחודש וחצי, אבל נכתב בה על זוגיות א-מינית, הספקטרום הא-מיני המגוון של המרואיינים השונים בכתבה ועוד:

לצפיה ב-'כתבה מעולה!'
כתבה מעולה!
27/06/2016 | 11:49
24

לצפיה ב-'מצעד גאווה אשדוד-בלוק ודוכן א-מיניים-יום ו' 17.6'
מצעד גאווה אשדוד-בלוק ודוכן א-מיניים-יום ו' 17.6
12/06/2016 | 22:39
5
48
כולנו צועדים וצועדות ביחד!
חברי קבוצת הפייסבוק, חברי הפורום של תפוז, קבוצת הצעירים של איג"י וחברים חדשים! הטרו-רומנטיים וא-רומנטיים וכל הקשת הא-מינית!
בואו נראה לכולם שאנחנו לא חדי-קרן דמיוניים ובודדים!

**למה חשוב להגיע?**
1. לעזור להפיץ מידע על א-מיניות לקהל הרחב.
2. להפגין נוכחות. להראות לאנשים שאנחנו קיימים ואמיתיים
3. לתמוך במאבק לשיוויון זכויות של קהילת הלהטבפא"ק.
4. לפגוש א-מיניים נוספים
5. לחגוג ולשמוח   ו\או להביע מחאה - מה שבראש שלכם

יהיה לנו דוכן "משלנו" בהפנינג טרום המצעד בו נחלק פליירים ונשוחח עם הקהל. הדוכן יהיה גם נקודת המפגש של הבלוק הצועד.

כמו כן, תהיה אפשרות לתרום להדפסת הפליירים ולרכוש דגל א-מיני משלכם (ועוד קצת מרצ'נדייז) !

לצפיה ב-' מסלול - שעות '
מסלול - שעות
12/06/2016 | 22:45
1
32
פרטים תוך עמוד הפייסבוק של המצעד

מתחיל בשעה 10:30 (אנחנו נהיה שם גם קודם) בנקודת הכינוס ברחבת העירייה עם במת פתיחה, דוכנים ונואמים.
בשעה 12:30 יצא המצעד, דרך כיכר המפרשיות עד לחוף הקשתות...
לצפיה ב-' הוראות הגעה '
הוראות הגעה
12/06/2016 | 22:50
18
לצפיה ב-'תמונות מהמצעד'
תמונות מהמצעד
19/06/2016 | 22:53
2
52
שנים (תרתי משמע) שלא הייתי בפורום. אבל נזכרתי בקבוצה במצעד הגאווה והסובלנות באשדוד כשראיתי את הדוכן והשלטים.
אז שאפו על הניראות במצעד.

לצפיה ב-'תודה על התמונות '
תודה על התמונות
20/06/2016 | 06:26
6
לצפיה ב-'אחלה תמונות '
אחלה תמונות
21/06/2016 | 01:42
5
לצפיה ב-'מה עושים?'
מה עושים?
15/06/2016 | 08:57
5
200
היי לכולם,
תמיד חשבתי שאני נמשכת לאנשים רק לפי האופי... ואז לאט לאט, דיי לאחרונה כבר התייאשתי מעצמי והבנתי שהאופי באמת הכי חשוב לי אבל זה עדיין לא יוצר אצלי רצון לעשות סקס. ואז הגעתי לפה... יש לי משיכה, כלומר לחבק להרגיש קרוב זה מאוד חשוב לי.
מה עושים מפה?! אני רוצה זוגיות!! רוצה אדם קרוב שהסקס הוא לא בין הדברים שחשובים לו?
מאיפה אני מוצאת אחד כזה?
:( אנשים חושבים שאני ממציאה שאני אומרת שלא בא לי סקס. חיה מעולה בלי זה ביום יום.

עזרה לגבי הכרויות, אני בחורה בת 29, טובה, מאוד רוצה כבר ילדים ומשפחה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
15/06/2016 | 20:24
100
את רוצה להכיר מישהו על בסיס רומנטי ולא ממש מיני, שתהיה לכם זוגיות קרובה כמו שאת רוצה, כלומר בספקטרום הא-מיני?
אוקי, אז יש לנו כאן את לוח ההיכרויות של הפורום בו תוכלי לפרסם מודעה עם כל מה שאת מחפשת אצל הפרטנר שלך. 

זה הלוח:

וחוץ מזה, נשמח לשמוע ממך בהמשך אם תרצי, אנחנו נמצאים כאן תמיד ומוכנים לעזור, בהצלחה 

לצפיה ב-'כל משיכה לאדם היא מינית ביסודה'
כל משיכה לאדם היא מינית ביסודה
18/06/2016 | 02:47
3
128
אם את רוצה זוגיות וקרבה.. זו גם סוג של מיניות
חיבוק וקירבה הם מיניות וחלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים מלאה.
די בכך שנחזור לימי הילדות לחברויות בין מיניות שכללו
גם קירבה אך לא משיכה לסקס שאחרי ההתבגרות
לגיטימי להיות עם פחות ליבידו לסקס פיזיולוגי עדיין
לא נכון ליחס מיניות רק לחדירה אלא לכל מה שיש בו ארוטיות ומשיכה.
על פי פרויד וחוקרים אחרים כל ההתנהלות שלנו מוכתבת
ממיניות האגו התחרותיות הכל משופע ביצר מיני מובהק.
לצפיה ב-'תלוי..'
תלוי..
18/06/2016 | 11:10
74
ראוי לזכור שפרויד וחבריו לא כללו א-מיניות במחקר שלהם כי נכון לאותה תקופה, מיניות היתה מה שהם הכירו כהטרו-נורמטיבית בעיקר ועליה הם ביססו את המחקר שלהם. כלומר, כל מה שלא היה מיני באופן הזה, תויג כחריג או דורש "תיקון".

פרויד דיבר על א-מיניות לא במובן שאנחנו מכירים היום, כזהות או נטיה, אלא יותר כתהליך ילדותי של חוסר שצריך להגיע להשלמה כלשהי ומה שלא שם, נחשב לא תקין, כביכול.

לגבי החלק הראשון של מה שכתבת, זה מראה שא-מיניות מאתגרת את השיח המיני שהיה מוכר לנו עד לשנים האחרונות. האם נשיקה נחשבת מינית? מה עם חיבוק או ליטוף? הדברים הללו ואחרים הם חלק ממה שא-מיניות מציעה כחשיבה מחדש על דברים שחשבנו שהם מוסכמות וזה נפלא כי בצורה הזו מאפשרים לרבים/ות להשמיע את הקול שלהם/ן שנחשב עד לא מזמן לא רגיל או בשוליים. 
לצפיה ב-'וואי, אברשקה, כמה בלבולי שכל! '
וואי, אברשקה, כמה בלבולי שכל!
18/06/2016 | 19:00
1
87
אם כל פעם שאתה מחבק את אמא שלך, זה חיבוק מיני - זה רק בינך לבין אמא שלך

אתה יודע שפרויד לא באמת עשה מחקרים, נכון? 
כל הרעיונות שלו, הם במלוא המובן - סתם רעיונות שעלו לו בדמיון.
לצפיה ב-'או דוגמא נוספת , פינת ליטוף בעח לפעוטות. '
או דוגמא נוספת , פינת ליטוף בעח לפעוטות.
22/06/2016 | 14:05
25
לצפיה ב-' מפגש א-מיניים במרכז הגאה בת"א - יום ד' 15.6'
מפגש א-מיניים במרכז הגאה בת"א - יום ד' 15.6
12/06/2016 | 22:22
42
חוזרים אחרי פגרה קצרה 

המפגש הבא במרכז הגאה בת"א (בתוך גן מאיר, רח' קינג ג'ורג') -
יום רביעי 15.6.2016 בשעות 18:00-20:00

המפגש מיועד לכל הקשת הא-מינית (ולמתלבטים, כמובן) ולא רק ל"גאים" במיוחד  -
בואו בהמוניכן\ם!

(תביאו איזה חטיף בקטנה, אם בא לכם  )

אם אף פעם לא הייתן\ם ויש חששות - תכתבו לי ונדבר על זה

המפגשים הם חברתיים ובאווירה לא מחייבת - מי שלא רוצה לא חייב לדבר, אפשר גם לשבת ולהקשיב לאחרים.

כמות והרכב האנשים משתנה ממפגש למפגש: במפגש הכי מצומצם היו 12 איש ובהכי נרחב 28.
טווח הגילאים הוא 16-56, כאשר הרוב סביב ה-20.
לרוב יש חלוקה די שוויונית גברים-נשים.

יושבים במעגל, אוכלים שוקולד (או מה שחברים הביאו), עושים סבב הכרות ואח"כ מדברים. בד"כ מספיקים לכסות כמה נושאים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום