לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'Um I don't speak hebrew'
Um I don't speak hebrew
28/03/2017 | 03:51
1
18
I met a guy from Israel through aven
His user pic is the Israeli flag
HELP
לצפיה ב-' Hope you can find him here'
Hope you can find him here
28/03/2017 | 06:52
5
לצפיה ב-'ראיון'
ראיון
26/03/2017 | 13:13
1
34
היי,
קוראים לי אורי ואני בכיתה יא מעמק יזראעל
אני מגישה תוכנית בנושא סקס וההשפעה שלו על חיינו ואשמח לראיין מישהו מהפורום על א מיניות ועל החיים עם זה מנקודת מבטו
מדובר בראיון קצר בין 5 ל7 דקות 
מי שמעוניין הנה האימייל ומספר הטלפון שלי��
אורי נעם
Orinoam13@walla.com
054-541-03-39
לצפיה ב-'למה הכוונה?'
למה הכוונה?
26/03/2017 | 20:53
23

על איזה פורמט מדובר ובאיזו מסגרת? רדיופוני? מצולם? יש לכך חשיבות כי לא כולם/ן רוצים להיחשף פומבית, אז חשוב להבהיר למי שכאן.

שיהיה בהצלחה, נשמח לראות את התוצאות.
לצפיה ב-'היי'
היי
23/03/2017 | 00:15
5
55
אני מסוקרנת.
האם א-מיניות מדברת רק על הימנעות מיחסי מין?
אדם א-מיני יכול להתאהב?פשוט ללא מגע מיני?
בורה בנושא הזה.
אבל רק אם שואלים..יודעים.

תודה
לצפיה ב-'שלום וברוכה הבאה'
שלום וברוכה הבאה
23/03/2017 | 06:35
41
א-מיניים/ות יכולים להתאהב ללא מגע מיני ולכן זוגיות א-מינית שלא מבוססת על יחסי מין בלבד, אפשרית.
מעבר לכך, א-מיניות היא לא חד מימדית ויש לה גוונים שכדאי להכיר אותם מאחר שלא כל הא-מיניים הם/ן אותו הדבר בדיוק. 

אם תרצי לקרוא עוד בנושא, את מוזמנת כאן בפורום למעלה, בקישורים שיש כאן ובכלל, לשאול אותנו בנושא 
לצפיה ב-'את א- מינית?'
את א- מינית?
23/03/2017 | 09:48
3
17
לצפיה ב-'אני לא א-מינית.אני לסבית בארון..'
אני לא א-מינית.אני לסבית בארון..
23/03/2017 | 14:03
2
44
ורוצה להקים משפחה.
אז חשבתי להכיר מישהו א-מיני להמנע ממגע מיני איתו..

זה סתם בגדר רעיון שנמצא במוחי..שהוביל לסקרנות בנוגע לא-מיניות.
לצפיה ב-'וזוגיות עם לסבית א- מינית?'
וזוגיות עם לסבית א- מינית?
23/03/2017 | 20:51
36
הולך או לא הולך?
לצפיה ב-'בדיוק מישהו בפייסבוק כתב על משהו בסגנון '
בדיוק מישהו בפייסבוק כתב על משהו בסגנון
25/03/2017 | 19:41
22
תגובה לפוסט הזה.
בזמנו היה גם אתר מיוחד של שידוכים בין הומואים ולסביות בארון לצורך הקמת משפחה...

וגם, כדאי לך לעבור על מודעות הכרות שיש כאן בפורום בלוח הכרויות.
לצפיה ב-' שלוש נשים על א-מיניות בעולם היפר-מיני'
שלוש נשים על א-מיניות בעולם היפר-מיני
24/03/2017 | 11:28
27

אמנם מדובר על שלוש נשים מאוסטרליה, אבל הדברים נכונים בכל מקום וניתן להזדהות עם התחושות שעולות אצלן.
כל אחת מהנשים כותבת מנקודת המבט שלה: שייכות לקהילה הא-מינית, אקטיביזם פמיניסטי ויחסים רומנטיים.
כל אחת מעלה את הבעיות, ההרגשות וכיצד א-מיניות משתלבת בחייהן תוך כדי הקשיים הסביבתיים-חברתיים. 

מוזמנות/ים לקרוא: 

לצפיה ב-'משהו לחלוק'
משהו לחלוק
06/03/2017 | 21:09
1
173
הרצון לא להימשך מינית נלחם במשיכה מינית
השליתי את עצמי שנים
היו לי תקוות, חשבתי שדווקא יש מי שתופס את האקט המיני כביטוי גופני לחוויה רגשית של קרבה ואהבה, אבל עכשיו לגמרי נמאס
זה מה שהפך אותי לא-מינית
רק מרוכזים בקטן למטה ומתייחסים לסקס כאל פעולה טכנית של הנאה פיזית,

אף גבר לא באמת מעוניין באינטימיות.

לצפיה ב-'ראי תגובה'
ראי תגובה
15/03/2017 | 14:24
61
לצפיה ב-'2 המפגשים הקרובים של קבוצת הא-מיניים במרכז הגאה '
2 המפגשים הקרובים של קבוצת הא-מיניים במרכז הגאה
01/03/2017 | 18:30
6
139
שני המפגשים הקרובים של קבוצת הא-מיניים במרכז הגאה בגן מאיר שבת"א 
ביום שני, 13.3 בין השעות 20:00-22:00
ביום ראשון, 26.3 בין השעות 17:00-19:00

הקבוצה פתוחה לכל הקשת הא-מינית והרומנטית + א-רומנטיים + מתלבטים.
מוזמנימות להביא קצת כיבוד               

חברימות שחוששים וחוששות להיכנס למרכז הגאה בפעם הראשונה
 - אני מוכנה לפגוש אותכם בכניסה לגן מאיר ולהיכנס ביחד 

לצפיה ב-'המפגש ב-26.3'
המפגש ב-26.3
23/03/2017 | 09:54
1
19
המפגש מתקיים, מכון?
אני בהתלבטויות האם לבוא, אף פעם לא הייתי ואני לא אדם הכי חברותי
אבל עברתי לת"א וצריך להתחיל להכיר אנשים...

לצפיה ב-'המפגש לגמרי מתקיים! תמיד שמחים לפגוש אנשים חדשים '
המפגש לגמרי מתקיים! תמיד שמחים לפגוש אנשים חדשים
25/03/2017 | 19:25
8
לצפיה ב-'אני מגיעה. את באה, חצילונית?'
אני מגיעה. את באה, חצילונית?
25/03/2017 | 22:02
1
4
לצפיה ב-'ברוררר אני המארחת '
ברוררר אני המארחת
26/03/2017 | 02:52
3
לצפיה ב-'כיבוד'
כיבוד
26/03/2017 | 15:15
6
יש משהו מסוים שכדאי להביא היום?
לצפיה ב-'המפגש היה נהדר. חצילונית מנחה פנומנאלית!'
המפגש היה נהדר. חצילונית מנחה פנומנאלית!
27/03/2017 | 18:06
2
לצפיה ב-'היי, אני מחפשת א-מיני מוחלט דתי לקשר זוגי עבור חברה.'
היי, אני מחפשת א-מיני מוחלט דתי לקשר זוגי עבור חברה.
27/02/2017 | 12:15
5
114
היי, יש לי חברה מקסימה שגיליתי לאחרונה שהיא א-מינית.
יש לה פחד גדול מסקס ומשיכה מינית כלפיה בגלל שעברה פגיעות מיניות ואין לה שום עניין ורצון בסקס או מגע מיני.
הדברים האלה מקשים עליה למצוא זוגיות.
היא מאוד רוצה ילדים וממש טובה עם ילדים.
היא גרה בדרום בת 30+ ומטופלת.

סיפרתי לה על א-מיניים אבל זה לא נושא מדובר בחברה הדתית והיא לא ידעה שזה קיים.

אני ממש רוצה לעזור לה למצוא גבר שלא יגרום לה לפחד...
היא נורא עצובה שהיא עדיין רווקה...

מכירים מישהו כזה?
אתה א-מיני דתי?

אשמח שתגיבו להודעה זו וניצור קשר.
תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'תוכלי לפרסם מודעה בלוח ההיכרויות של הפורום'
תוכלי לפרסם מודעה בלוח ההיכרויות של הפורום
27/02/2017 | 12:33
4
70

כאן למעלה, בלשונית הכחולה ב-"כלים ומידע" >> "לוחות".
תוכלי לכתוב במודעה את כל הפרטים הרלוונטים. 

חוץ מזה, א-מיניות היא לא פחד מסקס, אלא חוסר במשיכה מינית ובעלת גוונים שונים בספקטרום הא-מיני. 
אם חברה שלך א-מינית או לא, זה רק היא יכולה לדעת ולהרגיש. אם תרצו לקרוא על א-מיניות יותר, תוכלו כאן בפורום, בקישורים או לשאול אותנו כאן, אנחנו נשמח לעזור בכל שלב. 
בנוסף, רק לידיעה כללית, יש דתיים/ות א-מיניים. לא בהמונים, אבל הם/ן קיימים כאן. ראוי לכתוב מודעה בלוח ולהתאזר בסבלנות, נקווה שיאיר לכן המזל, בהצלחה. 
לצפיה ב-'היא לא רק מפחדת מסקס'
היא לא רק מפחדת מסקס
27/02/2017 | 12:51
98
היא מעולם לא חשקה בסקס עם גבר או במגע מיני / אינטימי...
זה מגעיל אותה והיא ממש לא מתחברת לזה...

זה לא סתם שהיא מפחדת, היא מעולם מעולם לא רצתה בכך...

אין לה בכלל משיכה מינית או דחף מיני.
לצפיה ב-'היי, פרסמתי שתי מודעות כי בראשונה לא שמתי מייל'
היי, פרסמתי שתי מודעות כי בראשונה לא שמתי מייל
27/02/2017 | 13:01
2
49
אתה  יכול למחוק את הראשונה?
לצפיה ב-'מחקתי, בהצלחה'
מחקתי, בהצלחה
27/02/2017 | 21:17
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/02/2017 | 09:19
13
לצפיה ב-'ספר ילדים חדש המיועד לילדים במשפחות הקשת'
ספר ילדים חדש המיועד לילדים במשפחות הקשת
27/02/2017 | 09:35
46
שלום לכולכם,
שמי אסנת, כתבתי שני ספרי ילדים המתאים לכל הילדים הגדלים בכל הרכב משפחתי כולל חד הוריות וחד מיניות, שמם "אמא שלי" ו"אבא שלי", בכל אחד מהם הילד מספר על מערכת היחסים עם הורה אחד וכיצד הוא דואג לו מלידתו, האיורים בשחור לבן והילד צובע אותם וכך הספרים הופכים להיות אישיים והילד נותן אותם כמתנה להורה.
הספרים מיועדים לכם, חברי הקהילה הגאה, בין שאתם הורים כעת או מתכננים הורות בעתיד, תמכו בי בהדסטארט וביחד נצליח להוציא אותם לאור, לחצו על הלינק: https://goo.gl/EydV5H רכשו חבילה מתאימה ובכך תמכתם בילדי הקהילה שלכם.
תודה רבה
אסנת אלון
osiosa@gmail.com

לצפיה ב-'Legion - מערכת יחסים א-מינית?'
Legion - מערכת יחסים א-מינית?
25/02/2017 | 20:38
4
123
ראיתי אתמול את שלושת הפרקים של הסדרה החדשה של Marvel, שנקראת Legion, וממש הופתעתי לטובה. עזבו את זה שהסדרה מרתקת בעיניי, והשאירה אותי מרותק לכיסא, הדהים אותי שמערכת היחסים המרכזית בסיפור היא א-מינית.

אמנם, ההקבלה לא מדויקת (ולא אכנס לפרטים כדי להמנע מספוילרים), אבל האגביות שבה הסדרה מציגה התפתחות של מערכת יחסים אינטימית ורומנטית אשר אינה כוללת מגע היא משהו שאף פעם לא ראיתי במדיה. יש שם כמה רגעים שקלעו כל כך טוב שזה ממש עשה לי צמרמורת.

עוד מישהו ראה את הסדרה? מה אתם חושבים עליה ועל היחסים בין דייוויד לסידני?

(אם אתם הולכים לדבר על דברים שקרו בסדרה, שימו תגית [ספוילר] על הנושא שלכם כדי לא להרוס למי שעוד לא ראה :) )
לצפיה ב-'קודם כל מה נשמע? מזמן לא ראינו אותך פה'
קודם כל מה נשמע? מזמן לא ראינו אותך פה
25/02/2017 | 21:59
3
44
ודבר שני, איפה משודרת הסידרה הזאת?
לצפיה ב-'באמת המון זמן :)'
באמת המון זמן :)
26/02/2017 | 00:41
2
43
נראה שקרה הרבה בזמן שלא הייתי, הפורום מאוד פעיל. יכול מאוד להיות שאגיע למפגש ביום שני.

הסדרה מסודרת ברשת האמריקאית FX, אין לי מושג אם/איפה היא משודרת בארץ. אני הורדתי דרך טורנט
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שזה לא יהרס ויהפוך למערכת יחסים מינית בהמשך..'
אני מאוד מקווה שזה לא יהרס ויהפוך למערכת יחסים מינית בהמשך..
27/02/2017 | 01:36
1
25
לצפיה ב-'אני בספק, אבל אני נהנה מזה כל עוד זה נמשך '
אני בספק, אבל אני נהנה מזה כל עוד זה נמשך
27/02/2017 | 14:52
10
לצפיה ב-' כמה דברים: '
כמה דברים:
24/02/2017 | 07:25
80
 אם אתם/ן רוצים להתראיין לכתבה על א-מיניות, כאן:

ביום שני הקרוב, ה- 27/2 בין השעות 20:00-22:00 יתקיים מפגש א-מיניים במרכז הגאה: 

ומי שרוצה להפגש בעמק חפר, מתארגן מפגש: 

שבוע מודעוּת א-רומנטית עם שלל קישורים בנושא: 

סוף שבוע נעים 

לצפיה ב-'מחפשת מרואיינים לצורך כתבה אוהדת בנושא א-מיניות '
מחפשת מרואיינים לצורך כתבה אוהדת בנושא א-מיניות
20/02/2017 | 11:41
1
69
שלום לכולם

לצורך כתבה חיובית במגזין נשים שתסייע במידע ותמיכה בנושא הא-מיניות, אני זקוקה לעזרתכם. מחפשת מרואיינים שיוכלו לשתף
בחוויות, בתחושות ולסייע כמודל חיקוי למי שיקרא את הכתבה וחושש או מרגיש לבד. המטרה היא לתת במה אמינה לנושא ולכן חשוב לי שלחברי הפורום הזה יהיה בה מקום מרכזי.
הפנייה כאן נעשית בשיתוף מנהל הפורום ואודה לכם מאוד
על שיתוף הפעולה.
איילת

לצפיה ב-'ניתן ליצור איתי קשר במסר אישי או במייל שמופיע בפנים'
ניתן ליצור איתי קשר במסר אישי או במייל שמופיע בפנים
21/02/2017 | 08:22
41
לצפיה ב-'שבוע המודעות לספקטרום הא-רומנטי (וקצת על א-מיניות)'
שבוע המודעות לספקטרום הא-רומנטי (וקצת על א-מיניות)
19/02/2017 | 21:05
9
94
היום התחיל שבוע המודעות לספקטרום הא-רומנטי. כמו שבוע המודעות לא-מיניות, חשוב לי להיות פעילה בו (ולמרות כמות העבודות שאני חייבת לסיים...), ובמיוחד כי עם כל חוסר המודעות לא-מיניות, אני חושבת שהמודעות לא-רומנטיות במצב גרוע עוד יותר, כי יש אנשים ששמעו על א-מיניות וחלקם גם מקבלים את קיומה, אבל פחות אנשים שמעו על א-רומנטיות או מקבלים את קיומה, מה שגם מקשה על אנשים להבין שהם א-רומנטיים, ואני מאוד נפגעת משאלות כמו "אף פעם לא הרגשת רגשות אהבה?". ניצלתי את שבוע המודעות לא-מיניות כדי לכתוב משהו על א-רומנטיות כי הרגשתי צורך לפרוק, אבל אני חושבת שההפרדה בין השבועות האלה חשובה, כי לא כל הא-מיניים א-רומנטיים ולהיפך, לא כל הא-רומנטיים א-מיניים, כמו שלא תמיד הנטיה המינית והנטיה והרומנטית של אותו האדם מקבילות אחת לשנייה, וא-רומנטיות הרבה פעמים "נבלעת" בתוך טקסטים על א-מיניות. לא מצאתי משהו מיוחד לכתוב על א-רומנטיות ואפילו לא הספקתי לסיים סיפור שאני עובדת עליו שנים וקיוויתי לסיים אותו עד השבוע הזה (תיכננתי קודם לסיים אותו לפני שבוע המודעות לא-מיניות. אני לא מאמינה שאסיים בעתיד הקרוב).

לא ממש הצלחתי למצוא דברים שאני לגמרי מזדהה איתם, אבל שמתי בפייסבוק שלי כל מיני דברים וחשבתי על מה לשים בהמשך השבוע.

שמתי קישור לסרטון הזה ואמרתי שאני מזדהה עם הרבה ממנו. הוספתי שאחרי שהבנתי שאני א-מינית היה לי קל יותר להבין שאני א-רומנטית, אבל לקח לי זמן, כי יש לי קראשים אפלטוניים ורצון במערכת יחסים של שותפות אפלטונית, למרות שזיהיתי את ההבדלים בין מערכות היחסים הרומנטיות שאני רואה לבין מערכת היחסים שאני רוצה של שותפים אפלטוניים. הוספתי גם שאני אוהבת סיפורים רומנטיים ומרגישה שאני מזדהה איתם, כי אני מזדהה עם האהבה, למרות שאני תמיד רואה את המאפיינים הרומנטיים שאני לא רוצה לעצמי.

לפני זה שמתי את הקישור הזה (לכתבה על 3 נשים שגרות ביחד 50 שנה) וכתבתי שזו מערכת היחסים האידיאלית בשבילי:
http://people.com/human-interest/real-life-golden-girls-d-c-women-have-been-friends-and-roommates-for-50-years-we-consider-ourselves-a-family/

עוד דברים שחשבתי לשים:
קומיקס קצר על הזדהות כא-מיניים/א-רומנטיים:
http://dragonheartftherpays.tumblr.com/post/154272125479/i-did-a-very-quick-sketchy-comic-because-i-was

הסרטון הדוקומנטרי Rated X, שכולל נקודות מבט שונות על א-מיניות, ומציג גם מערכות יחסים אפלטוניות (שאני לא מזדהה עם כולו, בעיקר כי יש תיאור של "more than friends", ואני לא חווה את זה כך, אבל כבר תיארתי את מערכת היחסים שאני רוצה במסגרת השבוע הזה, כך שאני מקווה שזה יוכל להציג נקודת מבט שונה מבלי לבלבל בין דברים דומים אך לא זהים) ופוליאמוריות (אך מגדיר אותן כריבוי מערכות יחסים רומנטיות, למרות שיש גם פוליאמוריים א-רומנטיים). מוזכרת שם גם האפשרות שהנטיות לא יהיו תואמות. הסרטון כולל קצת עירום בכמה קטעים קצרים:
https://www.youtube.com/watch?v=WaifqSq93kM

לפני כמה זמן הוזכר פה ה-"Carnival of Aces". שלחתי משהו לבלוג שפירסם את זה. לא נראה לי שאפרסם את זה בפייסבוק שלי כי זה חוזר על רעיונות שהעליתי בשבוע המודעות לא-מיניות.
http://aceadvice.tumblr.com/post/156376143738/challenging-axioms

אני ממשיכה לעבור על תכנים מדיי פעם ולראות אם אמצא דברים נוספים אחרים בנושא א-רומנטיות או אמטונורמטיביות (ההנחה שמערכות יחסים רומנטיות מונוגמיות חשובות יותר ממערכות יחסים אחרות) ואפשר לשמוע תגובות על מה שפירסמתי או הצעות לתכנים.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההשקעה '
תודה רבה על ההשקעה
20/02/2017 | 06:47
1
27

אני שמח שפירסמו את מה שכתבת ב- Carnival of Aces, 

קישורים מעניינים וכן, יש להגביר את המודעוּת לכל התכנים ברצף הא-מיני, אין ספק. 

אגב מערכת יחסים של שותפים/ות כמו הדוגמא שנתת עם שלוש הנשים שחיות ביחד, דיברנו על זה קצת במפגש פורום האחרון, על העדפה של חלק מהא-מיניים/ות לחוות סוג כזה של חיים שהם משותפים עם אחרים/ות ולא רק מהסוג ההטרונורמטיבי שכולם מורגלים אליו. 
ושוב תודה על התכנים וההשקעה. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/02/2017 | 13:58
14
בינתיים לא התקדמתי לא בפירסום קישורים ולא בחיפוש, בגלל עומס בעבודות ודברים נוספים. חיכיתי לשבוע הזה מזמן וחשבתי שההפרדה בין שני השבועות (השבוע הזה ושבוע המודעות לא-מיניות) חשובה גם בשביל הא-רומנטיים שאינם א-מיניים (ובאותו הקשר: להילחם במיתוס שכל א-רומנטי א-מיני ולהיפך. אנשים נוטים לחשוב שאני א-רומנטית רק כי הם שומעים שאני א-מינית. וזה אמנם נכון לגביי, אבל לא רק שזה לא נכון בנוגע לכולם, אלא שההבנה שלהם מה זה א-מיני או א-רומנטי מאוד לא מדוייקת, ומניחים אוטומטית שכל הא-מיניים לא חווים אף סוג של משיכה ולא רוצים קשרים מיניים, ושכל הא-רומנטיים לא רוצים שום מערכת יחסים של שותפים לחיים, ולפעמים יותר מזה: שלא אוהבים בכלל), אבל גם כדי לקדם את ההבנה שהנטיות לא חייבות להיות "תואמות" באופן כללי, את המודעות לאמטונורמטיביות ובהזדמנות הזאת אולי גם אנרכיה של מערכות יחסים (בקצרה: גישה שבוחרת לא לתעדף מערכות יחסים מסוג מסויים רק מאחר שהן מהסוג הזה. לי זה למתאים למשל גם כי אני לא מעדיפה מערכות יחסים משפחתיות, שגם עוברות האדרה כלשהי מעל למערכות יחסים אחרות). בינתיים לא קידמתי הרבה מתוך זה, למרות שהזכרתי שנטיות לא חייבות להיות מקבילות אחת לשנייה בשבוע המודעות לא-מיניות וגם כתבתי על א-רומנטיות... קיוויתי שלכתוב על א-רומנטיות בנפרד יעזור, במיוחד אחרי שנתקלתי בסיפורי חוויות של א-רומנטים שאינם א-מיניים, שלא נוח להם בקהילות א-מיניות או למשל מישהי שקראתי לא מזמן שהיא חשבה שהיא א-מינית רק כי היא הבינה שהיא א-רומנטית כי היא לא ידעה שאפשר להיות א-רומנטיים מבלי להיות א-מיניים. לעת עתה אני נשארת עם הרעיון של לפרסם קישורים ולהיעזר בהם כדי לומר דברים שלא נאמרו או נכתבו בהם, כי אין לי רעיונות אחרים כרגע.

מעניין... וזה מזכיר לי שלא מזמן אמרתי שהרצון שלי במערכת יחסים כזאת דיי נדיר בספקטרום הא-רומנטי, אבל ממש קצת אחרי זה יצא לי למצוא עוד א-רומנטיים באינטרנט וראיתי שזה לא נדיר כמו שחשבתי. כן חשבתי בעבר שזה יכול להתאים גם לא-מיניים, אבל חשבתי על זה יותר בתור "אני יכולה להתאים ביחד עם א-מיני/ת שלא א-רומנטי/ת, כל עוד ברור איך אני רואה את הקשר" (שזה כולל מבחינתי את זה שמדובר במערכת יחסים שהיא כמו של אחים מבחינתי, ללא ההתנהגויות הזוגיות שאני תמיד מזהה ולא מתאימות לי, למרות שיש הרבה דברים שאני רואה שנחשבים כדוגמאות למחוות רומנטיות ולדעתי יכולות להתאים גם במערכות יחסים אפלטוניות. אם כי בהרבה מקרים אלה גם דברים שלא מתאימים לי), ופחות על זה שזה יכול להתאים לא-מיניים באופן כללי.

רציתי לבוא למפגש, אבל וויתרתי, בגלל מבחנים שהיו ובגלל העבודות (אני כרגע בהפסקה בספרייה, אבל אני דיי לחוצה). אני מקווה שאוכל להגיע בפעם הבאה.
לצפיה ב-'עוד קצת קישורים'
עוד קצת קישורים
20/02/2017 | 20:35
1
20
אלה לא כל הקישורים שרציתי לשים, חשבתי על עוד, אבל אני מנסה להספיק להתקדם בעבודות תוך כדי.

האתר GAYYA עוסק ביצירות ספרותיות לנוער שקשורות לקהילת הלטבפא"ק+ והם מציינים את שבוע המודעות לא-רומנטיות. אפשר למצוא שם גם חומר על ספרים עם דמויות א-מיניות:

אני מזהה משם את SideQuest. אהבתי את סגנון הציור שם והעלילה עניינה אותי, אבל הוא לא גמור והרגשתי שקשה לי להמליץ עליו כשאני מרגישה שהוא כל כך פתוח והעלילה בינתיים דיי קצרה. יש שם דמויות א-מיניות וא-רומנטיות ושתיים מהן במערכת יחסים קווירפלטונית (מושג שמתייחס למערכות יחסים שאינן רומנטיות אבל קרובות יותר ממערכות יחסים שרוב האנשים יחשיבו כחברויות).

זה הזכיר לי את הרשימה הזאת:

לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/02/2017 | 06:33
3
לצפיה ב-'עוד'
עוד
23/02/2017 | 21:21
1
13
נעלמתי בגלל העבודות, אבל השבוע הזה חשוב לי מאוד וחיכיתי לו.

אני צריכה לכתוב עבודה ענקית, אז המשך יבוא...
לצפיה ב-'אני אוהבת את זה שבציור שבקישור השני רואים איך אמטונורמטיביות'
אני אוהבת את זה שבציור שבקישור השני רואים איך אמטונורמטיביות
23/02/2017 | 21:35
12
באה הרבה פעמים עם הטרונורמטיביות, ובכללי עם הלחץ על אנשים להתחתן, למרות שגם אנשים במערכות יחסים רומנטיות הרבה פעמים לא מרגישים צורך להתחתן.
לצפיה ב-'באופן כללי, אני חושבת שהלינק הזה מסביר את הספקטרום הא-רומנטי'
באופן כללי, אני חושבת שהלינק הזה מסביר את הספקטרום הא-רומנטי
24/02/2017 | 23:51
9
דיי טוב יחסית:
לצפיה ב-'סרטון נוסף'
סרטון נוסף
25/02/2017 | 12:40
6
כלפי עצמי, גם לי היה יותר קשה להשלים עם זה שאני א-רומנטית מאשר עם זה שאני א-מינית, אפילו אחרי שסוף סוף הבנתי מה זו א-מיניות. הסרטון הזה גם מציג א-רומנטיות באופן שהרגיש לי יותר נפרד מא-מיניות וגם דיבר על זה החשיבות של להזדהות עם הגדרות מסויימות לצד זה שאם האדם לא מזדהה בהן, זו החלטה שלו:

לצפיה ב-'בלוג בנושא גאווה שיש בו חומר על א-רומנטיות'
בלוג בנושא גאווה שיש בו חומר על א-רומנטיות
25/02/2017 | 20:10
9
למשל מיתוסים בנוגע לא-רומנטיים (יש שם גם על א-מיניות, אבל הקישור מוביל לא-רומנטיות):

עוד לא עברתי שם על הכל...

וכאן על א-מיניות בבלוג:
לצפיה ב-'יום ב' 27.2 המפגש הקרוב של א-מיניים במרכז הגאה בת"א'
יום ב' 27.2 המפגש הקרוב של א-מיניים במרכז הגאה בת"א
20/02/2017 | 19:22
42
ביום שני, 27.2 בין השעות 20:00-22:00 במרכז הגאה בגן מאיר שבת"א, מפגש של קבוצת הא-מיניים!
מוזמנימות להביא קצת כיבוד              

חברימות שחוששים וחוששות להיכנס למרכז הגאה בפעם הראשונה EVER - אני מוכנה לפגוש אותכם בכניסה לגן מאיר ולהיכנס ביחד
לצפיה ב-'מה דעתכם להפגש בבוקר יום שישיבדשא של מרכז תעשיות עמק חפר '
מה דעתכם להפגש בבוקר יום שישיבדשא של מרכז תעשיות עמק חפר
13/02/2017 | 17:32
3
71
מה דעתכם ? להפגש בבוקר יום שישיבדשא של מרכז תעשיות עמק חפר רח הנגר 9. יום שישי ב-10/3 בדא של פארק תעשיות עמק חפא בית הראשונים 7 רח' הנגר 9. יש שם בבוקר שוק פליאו. אפשר לשבת מחוץ לביניין השוק בדשא. יש שם הרבה דברים חוץ מבשר. יש שם אפילו מאפים ללא גלוטן שתואבו. אף אחד לא יגיד משהו אם יראו אנשים בדשא אוכלים רקקרים וביגלה.

זו אני שהייתה במפגש במרכז הגאה ב-17/1 הקטנה. 
לצפיה ב-'הועבר ל-17/3.'
הועבר ל-17/3.
22/02/2017 | 17:59
1
6
לצפיה ב-'17/3'
17/3
22/02/2017 | 18:00
2
לצפיה ב-'מצטרפת לרעיון-המיקום נגיש גם לצפוניים וגם לאנשי המרכז'
מצטרפת לרעיון-המיקום נגיש גם לצפוניים וגם לאנשי המרכז
24/02/2017 | 15:53
16
נמצא על כביש 4, אפשר להגיע באוטובוס מחיפה, תל אביב, רעננה, עפולה.
מקווה שתהיה היענות ואשמח להגיע.

לצפיה ב-'טבעת'
טבעת
09/02/2017 | 09:20
1
104
מישהו יודע איפה אפשר למצוא טבעת שחורה? אני מחפשת בכל מקום ולא מוצאת... ממשהייתי רוצה שתהיה לי כזאת, זה אפילו יכול להיות מבחינתי סמבולי ומשעשע להשיג כזאת לכבוד יום האהבה XD
לצפיה ב-'אני די בטוחה שאם תגיעי למפגש במרכז הגאה תוכלי להשיג טבעת'
אני די בטוחה שאם תגיעי למפגש במרכז הגאה תוכלי להשיג טבעת
10/02/2017 | 15:53
53
אני יכולה לברר אצל המארגנת, אני בטוחה שיש לה.
לצפיה ב-'יום ד' 15.2 המפגש הקרוב של א-מיניים במרכז הגאה בת"א '
יום ד' 15.2 המפגש הקרוב של א-מיניים במרכז הגאה בת"א
10/02/2017 | 00:50
259
ביום רביעי, 15.2 בשעה 18:00 במרכז הגאה בגן מאיר שבת"א, מפגש של קבוצת הא-מיניים!
מוזמנימות להביא קצת כיבוד :)      

חברימות שחוששים וחוששות להיכנס למרכז הגאה בפעם הראשונה EVER - אני מוכנה לפגוש אותכם בכניסה לגן מאיר ולהיכנס ביחד :)
לצפיה ב-'סקר הסקס של TimeOut'
סקר הסקס של TimeOut
09/02/2017 | 15:33
66
בעיתון TimeOut ("טיים אאוט") תל אביב פורסם היום סקר בנושא מין. על הסקר ענו בשבועות האחרונים 4,986 אנשים, מחצית מהם תל אביבים. כ־80% מהעונים הגדירו את עצמם סטרייטים, 8.6% ביסקסואלים, 8.3% הומואים ו־2.3% לסביות. 0.5% מהעונים (23 אנשים) הצהירו כי הם א־מיניים.

23 אנשים!
זה המון!

הנה הקישור:
http://timeout.co.il/%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9...
לצפיה ב-'על מיניות כפויה בתרבות האונס כלפי נשים א מיניות '
על מיניות כפויה בתרבות האונס כלפי נשים א מיניות
06/02/2017 | 20:18
5
107
התרבות שאנחנו חיים\חיות בה היא תרבות האונס... נטיות מיניות יש מכל הסוגים. וכל אדם מושפע מהתרבות באופן מסוים ובמידה מסוימת, בין אם באופן גלוי ובין אם באופן סמוי. כשהבנתי שאני א מינית והצלחתי להגדיר את עצמי ככזאת, תמיד עלתה בסביבה שלי, האם עברתי פגיעה מינית.
הנטייה לא קשורה לחוויות העבר אלא לאופי של האדם, למי שהיא, כל אחת עשויה לעבור בחייה פגיעה מינית, וזה לא אומר שהנטייה המינית שלה בהכרח מושפעת מזה...
בפוסט הזה אני מבקשת לדבר על הדיכוי הא מיני בתרבות האונס. כשאישה מספרת שהיא א מינית ולא מעוניינת ביחסי מין, משום שהיא לא נמשכת מינית לא לגבר ולא לאישה. התגובה לכך היא "ניסית? אולי תנסי? אם לא תנסי איך תדעי?",  "אולי את רוצה אבל את לא יודעת שאת רוצה?",  "את משחקת אותה קשה להשגה...", "מנסה להיות מיוחדת", "אבחנו אותך לכך?", "אין בכלל נטייה כזאת, תטפלי בזה כדי שלא יהיה לך בעיה בעתיד"... לנשים בתרבות האונס אין את החופש שלהן לבחור באמת ובתמים ולחלוטין לא לרצות את זה בלי קשר לדברים אחרים (ואני מדברת על נשים כי אני אישה בעצמי, ואני מבינה את החוויה הנשית במרחב...אבל אני רק יכולה לתאר לעצמי איזה קושי חווה גבר א מיני במרחב המיני בתרבות האונס, יכולה רק לתאר לעצמי כמה לחץ יש עליו). בסופו של דבר האישה האמינית, שאינה מעוניינת לקיים יחסי מין, חווה לחץ חברתי לקיים יחסי מין ולהדחיק את הנטייה שלה. להדחיק עד כדי לעשות בניגוד המוחלט למה שהגוף שלה מראה לה... רק כדי שתהיה לה תשובה לענות "ניסיתי, זה לא מלהיב אותי" (אבל הניסיון הוא לא מרצון, אלא מתוך הלחץ החברתי... מתוך תרבות האונס)... ואז יענו "כנראה, לא פגשת בגבר הנכון".
בסופו של דבר, האישה הא מינית, גם אם לא חוותה בהכרח טראומה מינית לפני ההגדרה שלה, עשויה לחוות את הטראומה המינית בעקבות הלחץ של הסביבה עליה לקיים יחסי מין. זה כמו אונס חברתי... אי אפשר לתבוע את כל החברה... אבל אנחנו חיים בתרבות אונס, וכשאני אומרת שאני נפגעת של תרבות האונס, איני אומרת שאני נפגעת אונס, אלא שאני נפגעת מהתרבות הזאת שכופה עלי לקיים יחסי מין נגד רצוני.
תרבות האונס היא תרבות שלפיה גוף האישה הוא לא ברשותה בלבד, לא האוטוריטה שלה, אלא נתון להחלטות החיצוניות וההשפעות של הסביבה על הפרט. החפצה של גוף האישה בפרסומות, בשירה, בסרטים, זה תרבות האונס... תרבות האונס באה לידי ביטוי גם  בהאשמות קורבן וגם בסלאט שיימינג. אבל חוץ מהסלאט שיימינג, קיים גם שיימינג הפוך. אם הסלאט שיימינג עוסק בדיכוי מיני, אז ההפוך עוסק בביטול האפשרות של האישה לסרב או להחליט מראש שאינה מעוניינת לקיים יחסי מין. יחסי מין הם עובדה ולא בחירה בתרבות האונס... ואם אישה מתנהגת בצורה שאינה מינית מספיק בהתאם לדרישות החברתיות, גם זה גורם לגינוי בסופו של דבר. אם אישה בזוגיות זמן ממושך, אז מגיע שלב מסוים בזמן של מערכת היחסים, שכולם מניחים שהזוג כבר "עשה את זה", ואם הם נישאו, אז הם חייבים... אבל בחברה מינית עם תרבות של אונס, לא יטילו ספק בכך... זאת תהיה עובדה, ובשביל האישה, זה רק עניין של זמן עד שהיא תקיים יחסי מין (זה כאילו לא יכול להיות "לא" לנצח).
נכון שבזוגיות א מינית אין את הלחץ הזה בתוך הזוגיות, אך ההשפעה החיצונית היא שמשהו לא תקין איתם, כי תרבות האונס מחייבת שבהמשך הקשר הם צריכים "לממש את האהבה ביניהם".

לצפיה ב-'ובמפגשים עולים גם הדברים הללו '
ובמפגשים עולים גם הדברים הללו
06/02/2017 | 22:27
4
51

לא רק החוויה האישית של כל אחד/ת כאן, אלא החברה הסובבת אותנו על שלל מרכיביה כמו תרבות המין, האונס, ההחפצה ונגזרותיהן השונות.

לכן כשאנחנו מדברים בינינו, הן כאן והן במפגשים, יש תחושה של הזדהות ושיתוף הדדיים, כנות ותמיכה, שאלה גם המטרות של הפורום שמשמש כבמה לכל מי שרוצה ויש להם צורך בכך. 
לצפיה ב-'תיארתי לעצמי...'
תיארתי לעצמי...
07/02/2017 | 07:26
3
30
לכן היה לי חשוב לבוא...
אבל לפחות אם אני לא מבטאת את זה במילים דבורות...אז במילים כתובות...חשבתי אולי לפרסם את זה בפייסבוק באופן אנונימי, אבקש ממישהי שתפרסם את זה במקומי...
כך המילים שלי יקבלו ביטוי גם בפייסבוק.
אתמול ראיתי בקבוצה של הזוגיות פוסט עם המילה "א מינית" אז התלהבתי.... ואז קראתי את הפוסט והבנתי שזאת בדיחה מינית עלינו... לא צחקתי...אבל אף אחד לא העיר שם שזה דעות קדומות ומשריש אותן.
זה הפריע לי אבל לא הגבתי.
חוצמזה, בקשר לנושא תרבות האונס... אני מדברת על זה כל הזמן... לא רק במסגרת הפורום הזה ... אבל פתאום עלתה בי התובנה שאפילו אם לא נפגעתי מינית בעבר, מעצם חוסר העניין שלי בסקס, אני עשויה להיפגע. כלומר, הוכחתי שאין קשר בין פגיעה מיניך לבין הגדרת הזהות הא מינית. כי יש כול להיות שאישה א מינית לא תגדיר את עצמה ככזאת עדיין, ופשוט לא תהיה מעוניינת בסקס, ואז הסביבה תדחק בה להתנסות בזה... מבלי שהיא באמת רוצה... וזאת פגיעה מינית...ואין סיבה שהיא תרצה כי זה באמת לא מעניין אותה... ואז היא מבינה שהיא א מינית...ואומרים לה שזה בטח בגלל הטראומה...
זה כמו לשאול מה בא קודם הביצהאו התרנגולת...לי זה היה משנה... בקשר לעצמי...
לצפיה ב-'הרבה נפגעים מהתרבות סביב'
הרבה נפגעים מהתרבות סביב
07/02/2017 | 19:50
2
31

כל אלה שנמצאים בספקטרום הא-מיני ומרגישים חלק ממנו ברמה כזאת או אחרת, יכולים להבין שההיפר-מיניות שאנחנו מוקפים בה, פוגענית.
לא חסרים כאן סיפורים על תחושת ה"לבד" שרבים/ות חוו או חווים לעיתים בחיים, בתוך חברה שמקדשת מיניות כאילו שאי אפשר לחיות בלעדיה כלל. לכן אנחנו מנסים להגיע לתפוצה רחבה יותר של הנושא ולהסברה נרחבת יותר שלו. ככל שאנשים ייחשפו לא-מיניות יותר ויותר, כך ייטב לכולם ויקל על המתיחויות שקיימות כיום. 
לצפיה ב-'כולם לוקחים חלק בתרבות האונס'
כולם לוקחים חלק בתרבות האונס
08/02/2017 | 01:12
1
28
רבים\ות נפגעות\ים מתרבות האונס, למעשה, לפי דעתי, כל האוכלוסייה, באופן מודע ולא מודע. כולם מושפעים מהתרבות הזאת.  אני לא חשבתי שזה משהו שרק אני חווה, ולכן פרסמתי את מה שכתבתי בפורום הזה, בשיח הפמיניסטי בפייסבוק, כמובן, בעילום שם. על תרבות האונס אני כתבתי רבות, אבל בהקשרים אחרים ולא באופן מפורש על ההשפעה על הזהות הא מינית שלי. אני בהתחלה חשבתי שאולי באמת חוויתי משהו בילדות ובגלל זה אני ככה והתחלתי להאמין למה שהסביבה מספרת לי... אבל כשכתבתי את הטקסט ההוא, באותו יום עלתה בי התובנה שאם אצא מנקודת הנחה שנולדתי א מינית, וכל החיים ילמדו אותי שאני חייבת לקיים מתישהו יחסי מין, בעצם זאת תהיה הטראומה המינית שלי... אפילו מבלי שקיימתי יחסי מין בכלל... מעצם הדיכוי של הנטייה שלי וההתכחשות לקיומה.
בנוגע לתרבות האונס, היא משפיעה גם לא על א מיניים\יות, היא משפיעה באמת על כולם... ולא רק עלינו, גם על חברות שלמדו איתי בבית הספר, ובמכללה, והיו איתי בחוגים ובצבא... תרבות האונס משפיעה לרעה על כולם בלי קשר לנטייה המינית, כך שהעובדה שנפגעתי מתרבות האונס, לא היא שגרמה לי להיות א מינית. אני באמת נולדתי כך...
ואני גם מנסה להפיץ מסרים על הנטייה המינית החדשה שגיליתי (לי זה חדש כי אני גיליתי על עצמי את זה רק בשנה שעברה...חשבתי כך הרבה זמן, אך הייתי מוכנה להגדיר את עצמי רק לפני שנה), כדי שהסביבה שלי תהיה מודעת, כדי שמישהי\ו שמרגיש\ה שונה בגלל זה, לא ת\ירגיש בודד\ה... שידעו להבין שזה נורמלי, שזה לא משהו שמצריך שינוי או תיקון. אמנם אני כותבת באופן אנונימי, אבל אני מנסה לקדם את הנושא גם מהמקום שלי.
המתיחות של תרבות האונס היום לא נובעת מכך שא\נשים לא מודעים לא מיניות, אלא שהתרבות מלאה בסקסיזם ובאונס כמסרים חברתיים... א\נשים רוקדים\ות לצלילי שירים על אונס במועדונים... זה לא מסתכם רק בפגיעה שלי, ושל הא מיניים\ות.
אני שמחה שיש מפגשי פורום ואני אשמח לבוא, אבל אבל זה תלוי בתחושת האומץ שתהיה לי באותו רגע, ביום שישי האחרון הרגשתי שהייתי מוכנה לבוא, אבל אני כל הזמן מחפשת את האישורים של הסביבה שלי אם זה בסדר שאבוא. זה תהליך של קבלה עצמית ואני יודעת את זה... אני פשוט רוצה שיקבלו אותי לפני שאקבל את עצמי, כדי שלי יהיה יותר קל...
לצפיה ב-'במפגש הבא תוכלי לראות'
במפגש הבא תוכלי לראות
08/02/2017 | 06:35
32

התחושות שאת מתארת מוכרות והסוגיות שהעלית עולות גם. בגדול, היו וכנראה יש עדיין א-מיניים/ות שמהססים ומתלבטים אם להגיע למפגשים וזה בסדר. אנחנו לא כופים שום דבר, אנחנו מציעים, כמובן. הרי המפגשים הללו נועדו כדי לשתף, לדבר ולתמוך, מה שלא בדיוק קורה בחיי היום יום שלנו מסביב. 
מקווה שיהיה לך נוח במפגש הבא, נשמח לראות אותך. 

ולגבי תרבות האונס, בוודאי שכל האוכלוסיה נפגעת ומושפעת מכך, אנחנו רואים מה קורה כאן, בייחוד בשנים האחרונות בעניין ההטרדות, התקיפות, השיח הציבורי וכל מה שנלווה לתרבות הזו. מה שכן, לפחות יש תזוזה מסוימת במלחמה בתרבות האונס הזאת וגם זה חשוב. הדרך ארוכה והחברה שלנו לא הכי סובלנית, אבל אין לנו ברירה אלא לפעול עד כמה שניתן. 
לצפיה ב-'אתמול היה מפגש פורום...'
אתמול היה מפגש פורום...
04/02/2017 | 15:58
10
142
אף פעם לא הייתי בכזה מפגש... רציתי מאוד ללכת.
לא יכולתי להגיע הפעם. אני כל הזמן מתלבטת עם לבוא למפגשים של הקהילה או שלא... כי זה מצריך ממני לצאת מעוד ארון מסוים, כי עד עכשיו מי שיודע על הנטייה הא מינית שלי זה רק אני, חבר שלי ועוד חברה... ואף אחד מהם לא א מיני ואין לי עם מי להזדהות, אז זה משאיר אותי די בדד עם העניין הזה...
הם מנסים להבין אותי מה שיותר, אבל לא מבינים באמת...
רציתי לבוא אתמול אבל לא יכולתי כי קרה משהו שגרם לי להיות במקום אחר באותו יום.
האמת שזאת הפעם הראשונה שהחבר שלי גם תמך ברצון שלי ללכת למפגש כזה, עד עכשיו הוא סירב לזה... הוא מתקשה להודות שאני א מינית... הוא היה רוצה להתכחש לזה... אז בתכלס הוא יודע שזאת הנטייה שלי... אבל יחס עם זאת, גם מדחיק, מעדיף שלא לחשוב על זה... לפעמים הוא קורא על  חוויות של חוסר הצלחה בין בני זוג שמורכבים מא מינית ומיני...בעצם, לא לפעמים... אלא רק לאחרונה...  זה מדכא את שנינו כשהוא עושה את זה... אני יודעת שאפשר להסתדר במערכת יחסים כזאת... אנחנו כן מסתדרים אז חבל לקרוא על דוגמות שליליות... הפעם הוא הסכים שאצטרף למפגש ומבחינתי זה עוד שלב של קבלה...
חוצמזה.. הצטרפתי לקבוצה שעוסקת בנושא הזוגיות בפייסבוק... לא נשמע שם הקול הא מיני... זה חסר לי שם... אני מרגישה כמה הוא מושתק. יש שם אמירות שהן כאילו מציגות את המין כעובדה ביחסי זוגיות, כאילו שכדי לחיות ביחד בשלום ובשלווה... חובה שיהיה סקס... קשה לי שאין שם טענות נגד... ואני לא ממש יכולה להביע את דעתי המנוגדת, כי אני עדיין בארון...

לצפיה ב-'לי אישית דווקא עוזר שזו קבוצה של אנשים "זרים"'
לי אישית דווקא עוזר שזו קבוצה של אנשים "זרים"
04/02/2017 | 19:48
1
80
שלא קשורים לחיי היומיום ולאנשים שאני מסתובבת איתם.
זה מוריד מהרגשת ה"לצאת מהארון".
לי תמיד יותר קל מול אנשים זרים מאשר אנשים קרובים יותר שאני אצטרך להיתקל בהם.
לצפיה ב-'זה אינדיבידואלי.... '
זה אינדיבידואלי....
04/02/2017 | 20:04
48
תודה על השיתוף...
כל יציאה מארון בשבילי... היא קודם כל מול עצמי... העולם לא זר לי... כולם זרים ולא זרים כאחד... כל עוד ניתן להכיר, הם לא לגמרי זרים. 
לצפיה ב-'את מוזמנת לבוא למפגש הבא'
את מוזמנת לבוא למפגש הבא
05/02/2017 | 06:51
5
46

לכל אחד/ת מאיתנו יש סיפור או חוויה והדברים הללו עולים במפגשים כי באמת, אין לנו תמיד עם מי לדבר ולשתף תחושות שרק א-מיניים/ות אחרים יכולים להבין ומפגש פנים מול פנים הוא הזדמנות נהדרת לכך.

לצפיה ב-'כל כמה זמן בערך יש מפגש? '
כל כמה זמן בערך יש מפגש?
05/02/2017 | 13:13
4
15
לצפיה ב-'כל חודשיים שלושה - טלוי גם במזג האוויר'
כל חודשיים שלושה - טלוי גם במזג האוויר
05/02/2017 | 16:55
2
37
בנוסף יש פעם בשבועיים מפגש במרכז הגהה בתל אביב
לצפיה ב-'מגניב... אני אשתדל לבוא =] '
מגניב... אני אשתדל לבוא =]
05/02/2017 | 20:49
21
איזה מרגש...
לצפיה ב-'מפגש במרכז הגהה'
מפגש במרכז הגהה
09/02/2017 | 21:12
23
ניסיתי למצוא איפשהו מתי המפגש הבא במרכז הגאה אבל מצאתי רק את המפגש שהיה לפני שלושה וחצי שבועות. ידוע כבר מתי המפגש הבא?
לצפיה ב-'אנחנו מפרסמים כאן מראש, כך שאפשר לראות ולעקוב'
אנחנו מפרסמים כאן מראש, כך שאפשר לראות ולעקוב
05/02/2017 | 19:52
12
לצפיה ב-'בואי למפגש הבא!'
בואי למפגש הבא!
05/02/2017 | 20:36
1
31
גם אני לא יכולתי להגיע הפעם (תקופת מבחנים...), אבל אני ממליצה בחום. כשפגשתי פנים אל פנים את k500 בפעם הראשונה, הרגשתי נפלא. 
חוץ מזה, את לא חייבת לשתף. את יכולה פשוט להקשיב לאנשים אחרים מספרים על עצמם ולנשנש חטיפים.
לגבי קבוצת זוגיות, אני לגמרי מבינה אותך. כרגע אל תגיבי ואל תעשי כלום. תשתמשי בפוסטים שאת קוראת כדי להבין איך החברה המינית עובדת. איך האנשים מסביבך חושבים.
והכי חשוב: תזכרי שכל עוד לך ולחבר שלך טוב, לא משנה מה אחרים חושבים. שניכם אנשים בוגרים, וזכותכם לחיות את החיים שלכם איך שאתם רוצים. מי שלא מבין אתכם - זאת בעיה שלו. 
לצפיה ב-'אשמח לבוא להיפגש, לשמוע ולשתף... '
אשמח לבוא להיפגש, לשמוע ולשתף...
05/02/2017 | 20:57
23
גם לשתף... כשאני בסביבה בטוחה אני יכולה לשתף בלי בעיה...
לגבי קבוצת זוגיות, אני מכירה כבר את החברה המינית... היא סביבי כל היום... אני שומעת על מין כל הזמן... אין חדש תחת השמש.
לגבי התנהגות מינית, חקרתי אותה קצת כי סקרן אותי להבין מה אני לא מבינה... כמה שיסבירו לי, לא אוכל להבין פיזית מה זאת משיכה מינית... אבל מבחינת התאוריה, כתבתי על זה סמינריון שלם רק כדי להבין מה העניין... לא כזה הבנתי חח...
בנוגע לאיך האנשים חושבים, כשהם כותבים שכדי שזוגיות תעבוד טוב, צריך 70% סקס ו30% הבנה והקשבה... אז אני מרגישה את הפער... כי מבחינתי הסקס הוא לא פרמטר בכלל וזאת הכללה של כל סוגי הזוגיות... והקבוצה של הזוגיות כוללת את כל הסוגים.
בנוגע לחבר שלי, אני מרגישה שהאינטימיות נפגעת... כי אנשים מבחוץ כל הזמן מתערבים... ואני מדברת כרגע על אמא שלו... וכן זה מפריע לי מה אנשים חושבים אם יכולים לעשות צעד מלחיץ כמו להוציא אותי מהארון בלי לקבל את הסכמתי.
לצפיה ב-'המפגש+היכרויות'
המפגש+היכרויות
04/02/2017 | 11:07
107
ראשית, תודה לכל מי שבאו, טרחו, קנו והכינו דברים טעימים ומושקעים, היה שווה ומהנה 
כמו תמיד, היה טוב גם לראות פנים חדשות, נקווה שהמגמה הזאת תמשיך הלאה.

שנית, דיברנו על א-מיניות, על זוגיות, אהבה וגם בכלל, עניינים ונושאים אחרים שעלו תוך כדי שיחה. הבטחתי לתת קישור לאתר היכרויות של א-מיניים/ות לטובת כל מי שרוצה, אז הנה: 

יש שם א-מיניים/ות מכל העולם אבל גם מישראל, כך שניתן לחפש ולהרחיב את האפשרויות להכיר, שיהיה בהצלחה לכולם/ן 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה