לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'הומו מחפש א-מינית / לסבית למטרת נישואין וילדים'
הומו מחפש א-מינית / לסבית למטרת נישואין וילדים
23/06/2017 | 22:36
1
14
שלום,

אני אקדמאי, מסורתי בן 36, יש אומרים שאני אפילו די נחמד. אה... ואני הומו.
הומו שמאוד מעוניין להקים משפחה "נורמטיבית", כזו של אמא-אבא-ילדים.

אם יש מישהי שמחפשת להקים משפחה עם מגורים משותפים, שכל ההבדל בינה לבין משפחות אחרות הוא קיום יחסים, אני אשמח אם תפנו. אפשר כמובן בפניה אנונימית. 

בהצלחה לכולנו!
לצפיה ב-'פרסם גם בלוח ההיכרויות של הפורום'
פרסם גם בלוח ההיכרויות של הפורום
24/06/2017 | 10:35
2

שם המודעה תשאר יותר זמן וגם נמצאת במקום המיועד מראש להיכרויות וחיפושים מהסוג שלך. בהצלחה 
לצפיה ב-'מצעד גאווה באר-שבע 22.6 - 19:00. בואו להגיד שלום '
מצעד גאווה באר-שבע 22.6 - 19:00. בואו להגיד שלום
21/06/2017 | 02:18
25
אומנם בבאר-שבע אני מפעילה בעיקר את הדוכן של ארגון "מעברים", תהיה בו גם פינה א-מינית (אולי בשנה הבאה יהיו מספיק פעילים לדוכן שלם...).
אני ממש אשמח לחבר'ה מהקהילה שיבואו להגיד "שלום"  ולהתרשם מהסיכות החדשות והמהממות שהכנתי .

אז חפשו אותי בדוכן תחת הסמל שלמטה ו\או מתחת למטריה סגולה ענקית ו\או לפי החולצה השווה ש-Niwo ויונתן הכינו לקראת המצעד בת"א!
לצפיה ב-'מדבקות א-מיניות חמודות '
מדבקות א-מיניות חמודות
16/06/2017 | 09:59
49

מחו"ל, אבל שולחים לישראל, מי שרוצה: 

לצפיה ב-'הרצאה על א מיניות'
הרצאה על א מיניות
13/06/2017 | 10:19
3
69
מוזמנים להרצאה של גאיה שטיינברג בנושא "בי-לא-סקסואליות: הפוטנציאל החתרני של בי-רומנטים/ות על הקשת הא-מינית".
ההרצאה של גאיה היא חלק ממושב על ביסקסואליות, בכנס "סקס אחר" ללימודים להטב"ים וקווירים. 
ההרצאה תתקיים מחרתיים, יום ה', 15.6. המושב על ביסקסואליות יתחיל בשעה 14:30 ויסתיים בשעה 16:00. ההרצאה של גאיה אמורה להיות ההרצאה אחרונה במושב. הכנס יתקיים באוניברסיטת תל-אביב, בנין טרובוביץ' (הפקולטה למשפטים), אולם קפלון (חדר 209).
הכניסה חופשית, בואו בהמוניכם 

לקישור בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/240895279728060/
לצפיה ב-'מעניין... נראה אם אוכל להגיע.'
מעניין... נראה אם אוכל להגיע.
13/06/2017 | 15:44
7
לצפיה ב-'אולי אבוא, למרות שלא בטוח'
אולי אבוא, למרות שלא בטוח
13/06/2017 | 17:13
8
לצפיה ב-'היה מעולה'
היה מעולה
15/06/2017 | 20:00
26
אני שמחה ששמעתי על זה פה ובפייסבוק, אחרת לא הייתי יודעת. היה מעניין.
לצפיה ב-'פיספסתי'
פיספסתי
15/06/2017 | 16:27
1
21
לצפיה ב-'את ההרצאה? '
את ההרצאה?
15/06/2017 | 17:42
9
לצפיה ב-'דוכן ובלוק צעידה א-מיני במצעד גאווה ת"א 9.6'
דוכן ובלוק צעידה א-מיני במצעד גאווה ת"א 9.6
06/06/2017 | 13:51
2
75
כמו בשנים האחרונות, יהיה בלוק צעידה א-מיני עם שלטים ומטריות א-מיניות {בהנהגתו של יונתן } תחילת הצעידה ב-12:00
 נקודת המפגש תהיה בדוכן א-מיני בהפנינג בגן מאיר שיהיה פתוח החל מ-10:00
{חפשו אותנו לפי הדגלים והשלט בחלק התחתוןן של הדוכן}
נדע את המיקום המדויק בין שאר הדוכנים בגן מאיר רק ביום עצמו,
ובטוח נעדכן בקבוצות הוואטסאפ, אבל אני לא בטוחה שיהיה לי זמן להתחבר לפה.

בואו! יהיה כיף! וגם חשוב ומעצים!
לצפיה ב-'קבוצות וואטסאפ'
קבוצות וואטסאפ
07/06/2017 | 07:36
1
54
יש מצב להכנס?
לצפיה ב-'אני גם אשמח לדעת יותר בנוגע לקבוצות... :)'
אני גם אשמח לדעת יותר בנוגע לקבוצות... :)
17/06/2017 | 22:10
9
לצפיה ב-'חשק מיני ואוננות של א-מיניים'
חשק מיני ואוננות של א-מיניים
06/06/2017 | 14:41
6
138
שלום רב,
אני סטודנט לתואר שני לאנתרופולוגיה לאחרונה נחשפתי למודעה אשר מפרסמת את הפורום הזה ובה מצוין "לחלק לא קטן מהא-מיניים יש חשק מיני, שיכול להתבטא באוננות, אך אינו מקושר לאנשים אחרים"

אם כך הדבר. על מה מפנטז הא-מיני תוך כדי אוננות? מה גורם לו לעוררות מינית ספונטנית?

אשמח אם תוכלו לפרט.
תשובות רצניות בלבד בבקשה.

תודה מראש :)
לצפיה ב-'שלום '
שלום
06/06/2017 | 23:37
100

חשק מיני שאינו מקושר לאחרים, הכוונה היא שהחשק המיני הזה אינו מופנה כלפי אחרים ולא מוביל בהכרח לקיום יחסי מין עם אחרים/ות.
החשק המיני הזה כן יכול להתבטא באוננות מאחר שא-מיניים/ות אינם חסרי חשק מיני אלא חסרי משיכה מינית כלפי אחרים, ברמה כזו או אחרת.

לדוגמא: אם אני א-מיני ויש לי חשק מיני, אבל אין לי משיכה מינית כלפי אחרים/ות, אני יכול לאונן כי עדיין, יש לי חשק מיני. החשק המיני הזה לא גורם לי לרצות לשכב עם אחרים/ות, אלא הוא חשק מיני שאני מפנה אותו כלפי אוננות עצמית.

כמובן שלא כל הא-מיניים/ות הם מקשה אחת וחושבים ומרגישים בדיוק אותו הדבר. יש כאלה שמרגישים חוסר משיכה מינית לגמרי ויש כאלה שפחות, עם רגשות, רומנטיקה ועוד מנעדים שונים ברצף הא-מיני.

מקווה שזה עונה במקצת על השאלה.  
לצפיה ב-'חיפשתי את המקור של דף המידע הזה...'
חיפשתי את המקור של דף המידע הזה...
13/06/2017 | 11:20
3
42
הייתי רוצה להעתיק אותו לפייסבוק... ראיתי שם פוסט עם המון תגובות אייספוביות שנובעות מבורות בנושא והייתי רוצה להאיר את עיניהם\ן... ולהפסיק את האייספוביה שם... אני חושבת שהטקסט מציין נקודות חשובות בקשר לא מיניות (פרט לנושא של "רוב הא מיניים" (יש הרבה א מיניים בארון, ואי אפשר לדעת באמת מה הרוב... אבל כן יש נורמה לחשוב שרוב הא מיניים לא א רומנטיים... ואני כותבת את זה בתור רומנטיקנית). 
לצפיה ב-'תשימי פה את הקישור לפוסט המדובר. נשמח ללכת להגיב. '
תשימי פה את הקישור לפוסט המדובר. נשמח ללכת להגיב.
14/06/2017 | 01:03
2
11
לצפיה ב-'אף על פי שאני בארון'
אף על פי שאני בארון
15/06/2017 | 01:42
1
40
הגבתי שם... כי הרגשתי שפוגעים בי ולועגים לי בלי שיש לי אפשרות להגיב... כי אני בארון... זה לא בדיוק עלי ישירות.. אלא על כל מי שנטייתה המינית היא "אמינית"... הייתה שם כל כך הרבה אייס פוביה שרציתי לבכות. הגבתי שם...אבל התגובות האייספוביות המשיכו גם לאחר שהסברתי שהן פוגעניות... כתבו לי "עם עובדות לא מתווכחים"... מישהו שעבד כסרוגייט כתב שזאת הפרעה נפשית בכלל... והיו מלא שאמרו שהיא "מקרר תדיראן"... וכל מני כינויים שזה לא חדש לי...אבל בכמות כזאת לא יכולתי להכיל את זה... לא יכולתי לשתוק... אז הגבתי... אחר כך מחקתי את כל התגובות שלי והפוגענות עדיין שם... זה בקבוצה "זוגיות" בפייסבוק. יש שם הרבה אייספוביה בדרך כלל.
לצפיה ב-'תודה על ההפנייה '
תודה על ההפנייה
15/06/2017 | 06:43
11
לצפיה ב-'אני מעדיפה לא לחשוב על כלום '
אני מעדיפה לא לחשוב על כלום
14/06/2017 | 01:13
42
אני לא מפנטזת על כלום בזמן אוננות(*). זה נטו חוויה גופנית\פיזית.

תחשוב על זקפת בוקר, שלא בהכרח קשורה לחלום מיני...

(*) - אני כן יודעת מה זה לפנטז, גם על תרחישים מיניים אבל, לרוב, אני לא צד "מעורב" בפנטזיה...
לצפיה ב-'איך היה המפגש?'
איך היה המפגש?
02/06/2017 | 21:47
6
76

היה נהדר, תודה לכל מי שהגיעו.
יצא לנו לדבר על כמה דברים, כמו תמיד, אבל לא מעט על א-מיניות, זוגיות, הסביבה, הקשיים ועוד דברים שלשמם התכנסנו כדי לשמוע ולהשמיע את מה שיש לנו.
מי שלא היו ורוצים להגיע, יהיו עוד מפגשים כמובן, בינתיים אנחנו ממשיכים כאן בפורום, כרגיל. 

לצפיה ב-'היה מוצלח'
היה מוצלח
03/06/2017 | 10:19
1
63
אין כמו לפגוש אנשים פנים אל פנים!
תודה לכל מי שהגיע ובמיוחד ל- k500 על היוזמה והארגון.

ואגב, בהמשך לשיחה במפגש, מוזמנים לקרוא על Library Genesis ועל Sci-Hub בויקיפדיה.

לצפיה ב-'תודה על הקישורים '
תודה על הקישורים
03/06/2017 | 11:10
25
לצפיה ב-'אוי פיספסתי'
אוי פיספסתי
03/06/2017 | 16:40
2
53
אוף!

למי שמארגן- אפשר פעם הבאה תזכורת בוואטסאפ/פייסבוק?
בטח גם פעם הבאה לא אזכור...

תודה!!
לצפיה ב-''
03/06/2017 | 19:46
32
אני אולי אוכל לכתוב בפייסבוק כשמתארגן מפגש, אם אזכור.
לצפיה ב-'יש תזכורות'
יש תזכורות
03/06/2017 | 23:48
40
אני לא יודע באיזו קבוצת ווטסאפ את, כי יש כמה, אבל לפחות באחת מהן יש תזכורת.
חוץ מזה, כאן בפורום המפגש נרקם הרבה מראש, כלומר כמה שבועות לפני, יש בחירת תאריך ובשבוע שלפני המפגש יוצאת הודעה מסודרת. 

מקווה שנראה אותך בפעם הבאה 

לצפיה ב-'היה טוב '
היה טוב
03/06/2017 | 19:42
43
בהמשך לדיון שהיה בתחילת המפגש: נראה לי שאנסה להכין חולצה א-רומנטית בעצמי. אני אראה מה יהיה עם זה. אבל כמו שציינתי במפגש, עם הרעיון של love is love. אני מקווה גם אולי להכין קצת פלאיירים א-רומנטיים, למרות שאין לי מושג איפה ומה בדיוק (חשבתי למשל על להסביר א-רומנטיות דרך הפרכת מיתוסים. כלומר, לבחור את המיתוסים שאני מכירה ולשלול אותם. אני פתוחה לרעיונות אם יש ).
לצפיה ב-' מפגש פורום- פרטים מלאים:'
מפגש פורום- פרטים מלאים:
27/05/2017 | 11:07
2
144

מפגש פורום הקרוב ייערך ביום שישי ה- 2/6/2017 בשעה 10:00 בבוקר, במתחם שרונה בתל אביב.

נקודת המפגש היא הצטלבות הרחובות קפלן וליאונרדו דה-וינצ'י, מצורפת מפה עם הסימון באדום. אחרי שנפגש, נתמקם על הדשא במתחם בצד המערבי ליד נקודת המפגש, כמו תמיד. 

אני מזכיר שהמפגש מיועד לכולם/ן, גם למתלבטים, למהססים ולמי שרוצים ולא בטוחים עדיין. המפגש נערך באוירה נעימה ולא מחייבת, אנחנו לא מכריחים אף אחד/ת לעשות שום דבר, אפשר גם לבוא ולשתוק, אין בעיה. 
מי שבכל זאת רוצה לשאול על המפגש, אפשר כמובן לשלוח מסר בפרטי. 

רצוי להביא מחצלת קטנה למי שיש כדי שיהיה אפשר לשבת בנוח על הדשא שייתכן ויהיה לח מהלילה. 

מי מביא מה? אנחנו מביאים בדרך כלל ירקות חתוכים, מאפים, עוגה, פיתות וחומוס, חטיפים ושתיה רגילה. אם יש דברים נוספים שיכולים להתאים, אין בעיה. כל אחד/ת שיכתוב מה הוא מביא שנדע את החלוקה בינינו. 

אני מביא מפה, כלים חד פעמיים ובורקסים מהבוקר. אנא שרשרו כאן מה אתם/ן מביאים:

לצפיה ב-'עוד פחות משבוע... איזה כיף!'
עוד פחות משבוע... איזה כיף!
27/05/2017 | 19:43
56
אני אביא אגוזי מלך.
לצפיה ב-'אני אביא עוגיות'
אני אביא עוגיות
30/05/2017 | 17:20
14
לצפיה ב-'גילאים'
גילאים
27/05/2017 | 10:02
1
120
פגישות -  באיזה טווח הגילאים מדובר ?

לצפיה ב-'כל הגילאים'
כל הגילאים
27/05/2017 | 10:11
87
יש צעירים ויש בוגרים.
יש עשרים פלוס ויש ארבעים פלוס ומה שבאמצע. את מוזמנת כמובן. 
לצפיה ב-'מפגש פורום:'
מפגש פורום:
19/05/2017 | 06:50
17
118

הבנתי שיש אפשרות להיפגש גם ביום חמישי, אז אנא שרשרו כאן ועכשיו באיזה יום הכי נוח לכם/ן:

יום חמישי ה- 1/6/2017 בערב
או
יום שישי ה- 2/6/2017 בבוקר

המפגש ייערך בתל אביב, במתחם שרונה הפתוח, כמו תמיד.
תודה 

לצפיה ב-'חמישי ב6 או שישי בבוקר יתאים לי'
חמישי ב6 או שישי בבוקר יתאים לי
19/05/2017 | 09:33
28
לצפיה ב-'שני התאריכים נוחים'
שני התאריכים נוחים
19/05/2017 | 10:35
33
מחכה בכיליון עיניים
לצפיה ב-'חמישי'
חמישי
19/05/2017 | 15:28
14
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
19/05/2017 | 21:36
1
55
היי,

מה עושים במפגש? כמה אנשים בד"כ באים? אף פעם לא הייתי
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
20/05/2017 | 00:59
50

מה עושים במפגש?
בדרך כלל, אנחנו מתחילים בסוג של סבב היכרות ואחר כך יש דברים שעולים מתוך הסבב או שצצים תוך כדי שיחה. הכל נעשה באוירה נינוחה ולא מחייבת, כלומר לא חייבים לדבר, אבל מניסיון, זה מגיע מהמשתתפים עצמם/ן כך שזה נחמד.
וגם, כל אחד מביא משהו אכיל אז אנחנו גם טועמים כמה דברים. 

מספר המשתתפים לא קבוע ויכול לנוע בין עשרה ל-פי שניים בערך, תלוי באותו יום כמה באמת באים. 

הודעה מסודרת על המפגש תצא ברגע שנחליט על תאריך נוח, הכל יהיה כתוב וברור, מומלץ לעקוב כאן בימים הקרובים. חוץ מזה שאנחנו כאן תמיד ואת כמובן מוזמנת למפגש 

לצפיה ב-'שישי בוקר'
שישי בוקר
20/05/2017 | 10:58
22
לצפיה ב-' לי לא טוב לא זה ולא זה '
לי לא טוב לא זה ולא זה
22/05/2017 | 19:45
20
לצפיה ב-'מיפגש פורום'
מיפגש פורום
23/05/2017 | 05:55
40
מתאים לי או השבוע- 27 במאי יום שישי בוקר או בשבועות הבאים- ימי חמישי ערב
לצפיה ב-'מפגש פורום'
מפגש פורום
23/05/2017 | 08:06
33
תיקון, הזמנים שמתאימים לי למפגש: שישי זה- 27, וחמישי ערב- 8 ביוני
לצפיה ב-'מסתמן שחמישי..'
מסתמן שחמישי..
25/05/2017 | 06:32
3
13
לצפיה ב-''
25/05/2017 | 20:25
2
14
תהיה הודעה נוספת כשיהיה סופי?
לצפיה ב-'בוודאי, הכל יהיה מסודר וברור.'
בוודאי, הכל יהיה מסודר וברור.
25/05/2017 | 22:05
1
11
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/05/2017 | 22:09
3
לצפיה ב-'שישי בוקר'
שישי בוקר
25/05/2017 | 20:21
9
לצפיה ב-'מהפך: הרוב יכולים בשישי בבוקר, נכון?'
מהפך: הרוב יכולים בשישי בבוקר, נכון?
26/05/2017 | 07:01
12
לצפיה ב-'בואו נסגור את זה :)'
בואו נסגור את זה :)
26/05/2017 | 09:54
33
כמו שאמרתי, שני התאריכים נוחים לי. אני יכולה ביום חמישי ה- 1/6/2017 בערב וגם ביום שישי ה- 2/6/2017 בבוקר.
רק תגידו מתי, כדי שאני אדע להתארגן.

לצפיה ב-'מפגש פורום 8 ליוני- חמישי'
מפגש פורום 8 ליוני- חמישי
26/05/2017 | 16:15
20
לצפיה ב-'על הקשר בין א-מיניות לפוליאמורה'
על הקשר בין א-מיניות לפוליאמורה
22/05/2017 | 02:49
11
127
לאחרונה, מצאתי עצמי מהרהר רבות על הקשר שבכותרת.
ולו ברמה הרעיונית.
בתור א-מיני, חשתי עצמי לא פעם קורבן של המונוגמיה הסטרייטית
הקלאסית. חברים טובים (כולל חברי נפש מילדות!), התחתנו, הקימו משפחה, ורק אני נותרתי קצת נטוש מאחור, ולא רק
בגלל הרעיון הארכאי הזה ש"הדבק המיני" הינו הכרחי לקשר
אינטימי עמוק בין בני אדם, אלא גם בגלל הרעיון שאינטימיות
שמה את הקשר הזוגי במרכז.
באחת העונות של "החברים של נאור", היה אפילו פרק
שלם בשם "הפולנייה", שכהרגלו הנציח את הסטיגמה שלפיה
ברגע שמשתלטת עלייך בת זוג פולנייה, אז מהר מאד היא
מכניסה לך לראש: "למה אתה צריך את החברים שלך? יש לך אותי!".
אז זהו, שמצאתי שזו סטיגמה די גזענית..
אני פשוט מרגיש אותה על בשרי מבנות זוג מכל העדות שמשתלטות על החברים שלי! ☺
ובחזרה לכותרת...
גם א-מיניות וגם פוליאמורה קוראות תיגר על
שני עקרונות מרכזיים ב"טאבו המונוגמי" משני כיוונים שונים!

א-מיניים: מי אמר שאינטימיות מחייבת תשוקה מינית???
פוליאמורים: מי אמר שאינטימיות מחייבת שני בני זוג???

שאלת השאלות: האם מעבר למכנה המשותף הנ"ל אתם
מוצאים "חיבורים" נוספים בין שתי הקבוצות?
ברמה הרעיונית, ואולי אפילו המעשית?
לכאורה, ניתן לחשוב על פערים מהותיים:
א-מיניים שיחושו בחוסר אינטימיות, ואף קנאה מנוכחות של עוד פרטנרים בקשר. אפילו אם המין אינו משחק תפקיד.
מאידך גיסא , א-מיני מטבע הדברים יחוש עצמו אאוטסיידר
ובלתי רלוונטי בעליל ביחידה משפחתית פוליאמורית, שקיים
בין כל חבריה "דבק מיני".
אור לי ברלב, דמות מרכזית בקהילה הפוליאמורית, בחרה
באחת מהרצאותיה לחדד את ההבדלים בין "יחסים פתוחים"
לבין פוליאמורה במילים הבאות:
"פוליאמורה, אין הכוונה שכל אחד חופשי כעת להכנס לעולם הסטוצים כמה שמתחשק. גם בפוליאמורה, בדומה למונוגמיה
יש חוזה של נאמנות בין חברי הקבוצה, רק שבבסיסה עומד
הרעיון שבן אדם אינו מסוגל לקבל את כל צרכיו רק מבן אדם אחד
אלא ממספר חברים וחברות, וגם יש בליבו מספיק אהבה כדי
להעניק ממנה ליותר מבן אדם אחד".
מקווה שדייקתי בציטוט.
ויחד עם זאת...
כיצד הייתם רואים עצמכם במערכת יחסים אינטימית פוליאמורית?
שתי "דרגות קושי" לשאלה:
א. פוליאמורה א-מינית טהורה, שכל חבריה מגדירים עצמם א-מיניים.
ב. פוליאמורה מעורבת: גם סטרייטים/גייז וגם א-מיניים.
    כלומר, רמת התשוקה המינית בתוך הקשר יכולה להתקיים
   בין חלק מהחברים, אבל בכלל לא מהווה פקטור ביצירת האינטימיות
   ש"מדביקה" בין כולם ומבוססת קודם כל על חברות אפלטונית
    אמיתית שוויונית בין כולם.

שאלת תם פתוחה. רק ממקום של חקירה עצמית וסקרנות. ��

לצפיה ב-'שאלה מעניינת, המעגל הא-מיני שוב מתרחב '
שאלה מעניינת, המעגל הא-מיני שוב מתרחב
22/05/2017 | 07:38
33
לצפיה ב-'נשמע מעניין... '
נשמע מעניין...
22/05/2017 | 13:57
35
אף פעם לא חשבתי על הקשר בין א-מיניות לפוליאמורה... 
איתגרת..
אני חושבת שאם באמת מדובר על חוזה נאמנות מיני/רגשי/אינטימי בין החברים בקבוצה ויש קבוצת חברים קבועה ולא מתחלפת..  אפילו אם לכל אחד מהחברים יש צרכים מיניים ברמות שונות ויש תחושת אינטימיות שיוויונית בין החברים.
תחושת ה"אאוטסיידר" שאנחנו חווים (אני חווה בכל אופן), בחיפוש מערכת יחסים "נורמלית"... אם פוליאמורה (כרעיון) יכולה לתת תחושה של קבלה ושייכות...  יכול להיות מדהים...
טוב, חומר למחשבה..
לצפיה ב-'חשבתי בעבר על הקשר בין פוליאמוריה לא-רומנטיות, אבל לא בנוגע'
חשבתי בעבר על הקשר בין פוליאמוריה לא-רומנטיות, אבל לא בנוגע
22/05/2017 | 17:10
45
לקשר כזה עם א-מיניות. זה לא נכון על כל הא-רומנטיים, אבל אני לא יכולה לראות את עצמי אוהבת מישהו/מישהי אחד/אחת יותר מאשר כל האחרים. נתקלתי בנושא כמה פעמים בקהילות א-רומנטיות והיו אנשים שאמרו שאין בהם את המרכיב הפוליאמורי הזה שאני וא-רומנטיים אחרים מזהים בעצמנו, אבל נראה שזה לא נדיר בקהילות א-רומנטיות. מכיוון שאני מחפשת שותף/ה אפלטוני/ת, שקלתי את הרעיון של להיות עם פוליאמורי/ת לא מעט, וגם שקלתי להצטרף לקהילות פוליאמוריות ולספר שאני לא פוליאמורית אבל אשמח מלהכיר פוליאמורים מהסיבה הזאת (לא מצאתי מספיק קהילות ואני גם קצת חוששת, אבל אשמח לשמוע על קהילות כלשהן). הרעיון עלה בעיקר כי אני לא מעוניינת במערכת יחסים מינית (ואולי גם מבחינת רומנטיקה, למרות שאני חושבת שיותר קשה לממש עם אחרים משיכה רומנטית כלפיי, כי מה שאני רוצה בכל זאת שונה, מאשר משיכה מינית שהיא כלפיי), אבל אני חושבת שלפוליאמורים יש פוטנציאל גבוה יותר להרגיש יותר בנוח עם זה שיש אנשים שאני אוהבת לא פחות ולא מתנהגת איתם אחרת.

בנוגע לא-מיניות... מדיי פעם אני מדברת עם אנשים על זה שא-מיניות ופוליאמוריה אלה לא דברים סותרים, אבל לא חשבתי על קשר מסויים עד עכשיו, מלבד זה שאלה דברים שלא מקובלים בחברה ושיש סטיגמה נגדם.
לצפיה ב-'חשבתי על זה'
חשבתי על זה
22/05/2017 | 21:01
37
כאשר ביקש להתחיל איתי אדם שאינו א מיני, ותהיתי אם היה מפריע לי שתהיה עוד מישהי שהיא כן מינית בקשר איתו.
לצפיה ב-'רק על עצמי לספר ידעתי'
רק על עצמי לספר ידעתי
23/05/2017 | 10:01
2
44

אני א-מינית רומנטית ומונוגמית. מערכת יחסים פתוחה או פוליאמוריה פשוט לא מתאימות לי. 
כמו שתיארת היטב, אני שייכת לקבוצה של "א-מיניים שיחושו בחוסר אינטימיות, ואף קנאה מנוכחות של עוד פרטנרים בקשר. אפילו אם המין אינו משחק תפקיד".
יש לי חברים וידידים במובן של friends: אנשים שכיף לי לבלות איתם את הזמן ואני מרגישה בנוח לשתף אותם בחיים האישיים שלי, אבל אין בינינו שום מגע רומנטי או מיני.  
אני יכולה לדמיין את עצמי חלק מחבורה של א-מיניים שנפגשים באופן קבוע, בתור friends. אני גם יכולה לדמיין את עצמי במערכת יחסים עם מישהו מהקבוצה הזאת, אבל זאת תהיה מערכת יחסים מונוגמית קלאסית. זאת אומרת, האדם הזה לא יינהל מערכת יחסים מינית או רומנטית עם אנשים אחרים במקביל, וגם אני לא. 

לגבי השאלה השנייה שלך: לא ברור לי מה הכוונה במושג "אינטימיות". אם אינטימיות היא מגע מיני או רומנטי, אז אני מונוגמית לחלוטין. אני לא אשתתף בפוליאמוריה מעורבת. אם אינטימיות היא "חברות אפלטונית אמיתית שוויונית בין כולם", אז פוליאמוריה מעורבת נשמעת נהדר.
לצפיה ב-'פנים רבות לה לאינטימיות?'
פנים רבות לה לאינטימיות?
26/05/2017 | 01:15
1
22
"נסיכת הקרח", יפה כתבת.
ראשית, תודה רבה לך על הכנות והבהירות הרבה בדברייך!
אתחיל מהסוף דווקא.
הבחנת בין אינטימיות "מינית או רומנטית" לבין "אינטימיות אפלטונית".
נשים לרגע את "המינית" בצד, משום שממילא מין אינו משחק תפקיד מרכזי
בקשר בין א-מיניים.
האם את סבורה שבאמת קיים פער כזה מהותי בין אינטימיות "רומנטית" ל"אפלטונית"?
אחדד את השאלה: האם חברי נפש אפלטונים, אינם מסוגלים להגיע לקירבה רגשית טהורה
ויחסי אמון ביניהם בדיוק כמו זוג אוהבים רומנטים א-מיניים?
מה שאני טוען זה שאומנם אינטימיות - פנים רבות לה: יש אינטימיות גופנית (מינית),
ויש אינטימיות רגשית ברמות משתנות של חשיפה, קבלה ואמפתיה של האחר.
גם אהבה של אם לבנה היא אינטימית לכל דבר.
ויחד עם זאת, כל אחד מסוגי האינטימיות השונים, הינו לגיטימי ו"שווה בין שווים"
לבניית מערכת יחסים קרובה, ואפילו בניית תא משפחתי, לא משנה אם מונוגמי
או פוליאמורי. מה שחשוב זה עד כמה בסוף אנשים פותחים את ליבם ומעניקים מחומם
אחד לשני, ופחות חשוב אופן הביטוי של האהבה.
מן הסתם, יותר קל לך להתחבר לרעיון שמין אינו חייב להיות עמוד טווח לקשר זוגי.
אבל מדוע בין "סוגי האהבות" האחרות שיש בין אנשים בוגרים את חשה צורך להבחין בין
"סוגי אינטימיות"? מדוע לא פשוט להסתפק בתשוקה לבן אדם שיאהב אותי, יקבל אותי בדיוק
כמו שאני ויהיה החבר הכי טוב שלי?
ולגבי פוליאמורה, אני חושב שהצלחת לגעת בנקודה הכי רגישה גם בשיח של הפוליאמורים:
הקנאה.גם הם עצמם מודים שזה הרגש הטבעי הכי חזק שהם מנסים ללמוד כיצד לוותר עליו.
כמובן שלא לכל אחד מתאים פוליאמורה (בלי קשר למיניות)
אבל מי שמסוגל לחרוק שיניים, לוותר על הקנאה ולהבין שתחושת הערך העצמי שלו אינה תלויה באף אדם אחר, אז הוא עשוי לגלות שהאהבה היא לא משאב כה מוגבל וסופי כפי
שנוטים לחשוב, יש ממנו מספיק גם לעוד בני אדם. ��

לצפיה ב-'אינטימיות ורומנטיקה'
אינטימיות ורומנטיקה
26/05/2017 | 10:47
20
שאלת שאלות טובות. המושגים "אינטימיות" ו- "רומנטיקה" הם די מעורפלים, וקשה לי להגדיר אותם. אני אנסה להמחיש את ההבדל באמצעות דוגמה.
אני הטרו-רומנטית אז הדוגמה תהיה של גבר ואישה (תעביר למגדר ולמין שנוח לך).
תדמיין שמישהו מגיע אליי הביתה לארוחת ערב. אני פותחת את הדלת, שואלת אותו: "מה שלומך?", ואז הוא אומר: "את לא מאמינה איזה יום מזעזע היה לי בעבודה". הוא חולק את הקשיים שלו, ואז השיחה מתגלגלת לכל מיני נושאים אחרים. אחרי הארוחה אנחנו מחפשים סרט ששנינו אוהבים, מוצאים משהו וצופים בו ביחד. 
לא נתתי לך שום פרט על הגבר שהגיע אליי הביתה ועל מערכת היחסים ביני לבינו. ברור שיש בינינו קרבה רגשית ויחסי אמון, אבל יש הרבה מערכות יחסים כאלה: הגבר הזה יכול להיות בן הזוג שלי (אדם שאני איתו במערכת יחסים רומנטית), הוא יכול להיות ידיד "אפלטוני" (אני לא אוהבת את המילה "אפלטוני", אבל אין לי מילה יותר טובה), והוא אפילו יכול להיות אח שלי. 

כדי לדעת איזו מערכת יחסים יש בינינו, אתה צריך לבחון את מידת המגע. במערכת יחסים רומנטית, יהיה הרבה יותר מגע מכל מערכת יחסים אחרת. למשל, כששנינו נצפה ביחד בסרט, אני אשב ממש קרוב אליו, אפילו צמוד. יכול להיות שאני אחזיק לו את היד, או אלטף לו את היד או את העורף תוך כדי שאני צופה בסרט.  
במערכת יחסים לא-רומנטית, כל המגע שתיארתי עכשיו פשוט לא ייקרה. המגע יהיה הרבה יותר מצומצם. למשל, כשנשב לצפות בסרט, יהיה מרחק של כמה סנטימטרים בינינו. אני אשתדל לא לגעת בגוף שלו.
דוגמה נוספת להמחשה: עם מי אני יכולה ללכת יד ביד ברחוב? 

אני לא חושבת שכל סוגי האינטימיות שווים.
יש כמה אנשים שאני מרגישה כלפיהם אינטימיות רגשית. הם מקבלים אותי כמו שאני. אני פותחת את הלב שלי, נותנת להם הרבה חום ומוכנה להקריב הרבה בשבילם. הם החברים הכי טובים שלי ואני אשמור עליהם עד כמה שאפשר.
אבל אין לי איתם אינטימיות רומנטית. 
אני כרגע מסתפקת באינטימיות רגשית בלי אינטימיות רומנטית, אבל חסר לי המגע הרומנטי. בעיניי, חוויית הצפייה בסרט היא הרבה יותר מוצלחת, כשברגעים המפחידים או המרגשים שלו אפשר לאחוז בחוזקה את היד של האדם שיושב לצידך.
לא דיברתי עדיין על קנאה ועל ערך עצמי. זה ימתין להודעה אחרת. אני רוצה לראות קודם כל מה דעתך. 
 שגרמת לי להבין יותר טוב את עצמי!
לצפיה ב-'נגד פוליאמורה'
נגד פוליאמורה
24/05/2017 | 08:45
2
50
זוגיות זה רק עם אחד לא כמה. ולא משנה א- מינים או לא ככה זוגיות מבחינתי.
ואין לזה שום קשר לקנאה.
לצפיה ב-'נגד?'
נגד?
25/05/2017 | 06:43
36
אפשר לא להעדיף, לא לרצות או לחשוב שזה אולי משונה, אבל להגיד שזוגיות או יחסים זה רק עם אחד זה קצת להתעלם מהרבה זוגות פוליאמורים שנמצאים מסביבנו, ממש כמו שיש כאלה שחושבים שאי אפשר להיות א-מיניים אם יש זוגיות, לא? 

לצפיה ב-'יש סוגים שונים של מערכות יחסים זוגיות'
יש סוגים שונים של מערכות יחסים זוגיות
25/05/2017 | 12:40
31
אני חושבת שיש יופי מסויים בגיוון ובאפשרויות השונות. זו בעצם עוד נקודת דמיון, לדעתי, בין פוליאמוריה לא-מיניות ולא-רומנטיות (למרות שזה מתחבר לשונות החברתית שכבר הועלתה פה). לחלק הכי טוב שיש רק 2 אנשים ולהתמקד בבן אדם האחד, אבל יש אחרים שזה לא מתאים להם בכלל או שטוב להם להיות עם כמה אנשים ולא מרגישים שזה בא אחד על חשבון השני. יש בחברה תדמית של זוגיות כדבר שמתקיים רק בין שניים, כמו התדמית של זוגיות כמערכת יחסים רומנטית ומינית של גבר ואישה, או כמו ההנחה שהמגדרים היחידים הם גבר ואישה וההנחה שלכולם יש מגדר. אין משהו שיותר או פחות טוב מהשני.
לצפיה ב-'פוליאמורה'
פוליאמורה
25/05/2017 | 08:05
25
קשה לי עם זה, ולצערי אני כן קנאית
לצפיה ב-'שאלות כלליות על הפורום'
שאלות כלליות על הפורום
23/05/2017 | 00:22
1
85
היי לכם!
הגעתי לפה דרך האתר של aven  וראיתי שאתם קבוצה די גדולה,אז יש לי כמה שאלות אם להצטרף אליכם
1. מאיזה גיל הרגשתם בדיוק שאתם א-מיניים?
2. אם אני כרגע בגיל 16,זה לדעתכם מוקדם מדי ולא כדאי לי להיות כאן חלק מהפורום?
3. מה קורה במפגשים? למרות שבגלל בית הספר כנראה ממילא לא תהיה לי הזדמנות להגיע לשם
4. האם לדעתכם זה משהו שמצריך ממש יציאה מהארון או פשוט לא לדבר על זה?
5. אם אנחנו אסים (aces) ונגיד ולאחד מאיתנו קוראים אסי - אז הוא אסי האס?
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
23/05/2017 | 07:19
59

יש כאן חברים/ות במגוון הגילאים, כך שיש כאלה שגילו שהם/ן א-מיניים בגיל 30 פלוס ויש כאלה שבגיל 15 פלוס מינוס. כל אחד ואחת כאן הוא סיפור בפני עצמו. 

בגילך, זה לא מוקדם מידי ואתה בהחלט מוזמן להיות חלק מהפורום, הפורום נועד לכל מי שרואה את עצמו ברצף הא-מיני או מזדהה עם התכנים הא-מיניים. 

במפגשים אנחנו עושים היכרות קצרה ובאופן טבעי עולים נושאים אצל כל אחד/ת כי יש הרבה דברים משותפים שזו הזדמנות לדבר עליהם ובכלל, המפגש הוא באוירה נינוחה ולא מחייבת, כך שלא חייבים לעשות כלום אם לא רוצים, הכל חופשי ופתוח. 
לגבי התאריך של המפגש, ייתכן שנפגש בחמישי בערב, אז תראה אם תוכל להגיע. 

לצאת מהארון, או עליית הגג, כמו שנקרא, אתה לא חייב אם אתה לא מרגיש נוח. לא כולם כאן הצהירו מול כולם על כך שהם/ן א-מיניים, יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. אל תעשה משהו פזיז אם אתה לא בטוח עדיין. מה שכן, אתה יכול להשתתף כאן (או במפגשים השונים) ולקבל מאיתנו תמיכה, עזרה או כל דבר שיוכל לעזור לך אם תרצה. 

בהצלחה 
לצפיה ב-'ספרות א מינית'
ספרות א מינית
22/05/2017 | 05:31
2
37
איך למצוא את רשימות הקריאה? חיפשתי בגוגל את GAYYA שאיילת כתבה, לא יודעת אם זה הייה בקשר לחומר הקריאה שביקשתי- בכל מיקרה לא מצאתי כלום, תודה, מחכה עדיין
לצפיה ב-'התכוונת לא דרך הקישורים בשרשור כאן?? '
התכוונת לא דרך הקישורים בשרשור כאן??
22/05/2017 | 06:26
8
לצפיה ב-'כשאת לוחצת על כותרת של מודעה, אמור להיפתח לך הפוסט'
כשאת לוחצת על כותרת של מודעה, אמור להיפתח לך הפוסט
22/05/2017 | 19:56
12
נגיד,פה, לא היה לי תוכן. 
אבל בהודעה של איילת, יש מלא תוכן. 
לצפיה ב-'הכשרה לקהילה הגאה: חופש המחאה וזכויות בהפגנה ומעצר'
הכשרה לקהילה הגאה: חופש המחאה וזכויות בהפגנה ומעצר
22/05/2017 | 19:52
15
(הייתי בהכשרה הקודמת והיה מאד מעניין. ממליצה!) 

הכשרה לקהילה הגאה: חופש המחאה וזכויות בזמן הפגנה ומעצר
בהכשרה נלמד על הפגנות ורישיונות, פיזור הפגנות, סמכויות המשטרה, זכויות מפגינים/ות בזמן עיכוב ומעצר, הגשת תלונה למח"ש, איסוף ראיות להגשת תביעה נזיקית ועוד. 
הדיון יעסוק בסוגיות אלו מזווית יחודית לקהילה הגאה ויאפשר מרחב בטוח לשיתוף ושאלות. 

ההכשרה תיערך בשיתוף עורכות דין ופעילות חברתיות המומחיות לחופש המחאה: פרויקט Doco-Rights, האגודה לזכויות האזרח, הקרן למגיני זכויות אדם, תמורה- המרכז המשפטי למניעת אפליה, הועד הציבורי נגד עינויים ושתיל-הקרן החדשה לישראל. 

ההכשרה תתקיים בתאריך 4.6.2017 בשעה 17:30-21:00 בירושלים. 

המפגש אינו כרוך בתשלום, אבל נדרשת הרשמה מראש. להרשמה לחץ/י כאן

יוגש כיבוד קל
ההכשרה מיועדת לפעילים/ות המקדמים/ות את זכויות הקהילה הגאה, זכויות אדם, חופש ביטוי, דמוקרטיה וצדק חברתי. 

לצפיה ב-'ספרות א מינית'
ספרות א מינית
21/05/2017 | 03:33
2
26
מאד מאד מאד מאד מעוניינת בספרות/שירה א מינית, קראתי את השיר: just freinds שהמלצתם- חמודי, תודה, מה יש עוד לקרוא?
לצפיה ב-'יש רשימות קריאה: '
יש רשימות קריאה:
21/05/2017 | 07:04
31

אני אישית לא קראתי, אבל ברשת מסתובבות רשימות של א-מיניים/ות שממליצים על ספרות שמכילה דמויות א-מיניות ודומיהן. דוגמא:

וגם: 

יש כמובן ספרים שנמצאים בכמה רשימות, כנראה שהם מזוהים יותר כא-מיניים.

שירה א-מינית קיימת פה ושם, אבל לא הצלחתי למצוא הרבה חוץ מאותו אתר שהומלץ כאן לא מזמן ועוד כמה שירים בודדים. אולי מישהו/י ימצא עוד?

לצפיה ב-'יש למשל את האתר GAYYA'
יש למשל את האתר GAYYA
21/05/2017 | 11:21
30
עם הרשימה הזאת

הרשימה הא-רומנטית
http://www.gayya.org/masterlist-aromantic/

ובפעם האחרונה שאני זוכרת שהסתכלתי בו הרשימה הא-מינית והא-רומנטית היו מאוחדות, עכשיו ראיתי שהן הופרדו, מה שמאוד שימח אותי גם מבחינת החיפוש (למרות שלא קראתי שום דבר) וגם מבחינת ההבהרה שאלה דברים שונים שלא בהכרח באים ביחד.

קומיקסים גם נחשבים?
שמעתי כבר כמה פעמים המלצות על Supernormal Step. למרות שאני אוהבת יקומים מקבילים התחלתי אותו פעם והפסקתי לקרוא ממש על ההתחלה. אולי אם הייתי ממשיכה יותר הייתי אוהבת אותו.

שמעתי גם כמה פעמים על Rain LGBT. אהבתי אותו, אבל הפסקתי לקרוא עוד לפני שהגעתי לדמות הא-מינית. חוץ מזה חשוב לי להזהיר שהדמות הראשית חווה הרבה טרנספוביה.

כאן יש מדיי פעם ייצוג א-מיני בקומיקסים, אבל זה לא עלילתי (גם כאן היו כמה תיאורים שהיה לי קשה לקרוא, למרות שלא באותה מידה כמו בקומיקס שלמעלה, ולא בחלקים שקשורים לא-מיניות)
דוגמה לקומיקס (בחרתי דווקא בזה כי אני גורת ההאסקי שבתמונה. וגם אתם יכולים להשתתף פעם):

יש עוד כל מיני רשימות של קומיקסים באינטרנט. הנה עוד אחת:
יש כאן גם אזהרות, כולל אזהרות שלא ציינתי על Rain LGBT, ומוזכר גם SideQuest שקראתי ואהבתי אבל הרגשתי שקצר מדיי (לא גמור) מכדיי שאוכל לדעת אם נוח לי להמליץ על זה או לא.
לצפיה ב-' כנס בינלאומי+מפגש'
כנס בינלאומי+מפגש
05/05/2017 | 08:08
9
125

ראשית, בתאריך 2/7/2017 ייערך הכנס הא-מיני הבינלאומי השלישי במדריד. 
הכנס ללא תשלום ונועד לכל מי שרוצה. מי שמתכנן לטוס ולהשתתף, נשמח לשמוע על כך. אפשר גם להתארגן יחד לנסיעה מי שרוצה. 
פרטים על הכנס, כולל עזרה בסידורים מסביב, כאן: 

שנית, לא במדריד, אלא כאן אצלנו, מה דעתכם/ן על מפגש פורום החודש?
יכול להיות ביום שישי ה- 26/5 או שישי שאחריו ב- 2/6.
מתאים? רוצים ביום חמישי? אנא שרשרו. 

לצפיה ב-'שישי בוקר? עובדת... יכולה רק אחהצ...'
שישי בוקר? עובדת... יכולה רק אחהצ...
08/05/2017 | 19:27
15
לצפיה ב-'בדיוק נכנסתי להציע מפגש'
בדיוק נכנסתי להציע מפגש
09/05/2017 | 16:45
42
אני פנויה בימי שישי תמיד(כמעט), אבל הכי טוב זה חמישי ב6 בערב כי אני עובדת ליד.
אני אכין משהו טעים אם ניפגש...
לצפיה ב-'חמישי או שישי?'
חמישי או שישי?
12/05/2017 | 06:35
32
למי יותר נוח חמישי, למי נוח שישי? 
תכתבו שנדע מתי להיפגש 
לצפיה ב-'מפגש פורום - '
מפגש פורום -
15/05/2017 | 16:46
29
איזה כיף שמתארגן מפגש! 
לא יכולה ביום חמישי 25.05 וגם לא ביום שישי 26.05 בגלל יום הסטודנט. 
יכולה ביום שישי 02.06 וגם בחמישי 01.06.
אם המפגש ייערך בשעות היום, אני מבקשת שהמקום יהיה מוצל או סגור.
לצפיה ב-'בבקשה... שישי החל מהשעה 14.00...'
בבקשה... שישי החל מהשעה 14.00...
15/05/2017 | 18:11
4
9
לצפיה ב-'בימי שישי אנחנו נפגשים בבוקר בדר"כ'
בימי שישי אנחנו נפגשים בבוקר בדר"כ
16/05/2017 | 07:32
3
24

אבל לפעמים נשארים עד 14:00 או קצת יותר, זה תלוי במפגש באותו רגע ובמי שנמצא. אי אפשר לדעת מראש מתי נסיים כי מפגש הפורום הוא פתוח וחופשי. 
לא תוכלי לבוא מוקדם יותר? 
לצפיה ב-'לא. עובדת עד 13 :('
לא. עובדת עד 13 :(
16/05/2017 | 07:42
2
9
לצפיה ב-'וחמישי בערב? אפשר?'
וחמישי בערב? אפשר?
16/05/2017 | 10:10
1
7
לצפיה ב-'כן. אם אדע מספיק מוקדם לשנות משהו קבוע... תודה '
כן. אם אדע מספיק מוקדם לשנות משהו קבוע... תודה
16/05/2017 | 10:55
8
לצפיה ב-'שיטוף הרגשות המורכבות שלי'
שיטוף הרגשות המורכבות שלי
15/05/2017 | 21:53
2
121
היי,

אני חדש כאן.
אפשר לומר שאני תקוע בחיים, נסגרתי בפני העולם, בעיקר בגלל השוני שלי ובגלל התעללות שעברתי בחיים בגלל השוני שלי. 
כדי להפתח מחדש החלטתי לספר, אני כותב בלוג.

הייתי ילד עם צרכים מיוחדים, אבל ההורים שלי לא רצו להכיר בצרכים המיוחדים שלי אלה ״לתקן״ אותי כדי שאני יהיה כמו שהם רצו. כתוצאה מכך החיים שלי היו מורכבים מאוד. 
כשהייתי בן 11 הורי חזרו בתשובה ועברו לאחד הישובים הדתיים ביותר בשטחים, הם שכנעו אותי שהדת היא התשובה לכל הבעיות. בשנים העוקבות שקעתי עמוק בדת.

התיאור הבא וויזואלי ועלול לגרום לחלק מהקוראים לאי נעימות, אני מכין מראש.

על פי הדת אסור לגעת בעיבר המין ומאחר והייתי דתי קיצוני השתדלתי שלא לגעת שם. לאורך גיל ההתגרות לא היה לי מודעות מינית (ממש אפס).
בתיכון נער אחד שאל אותי כמה אני מאונן בשבוע?, שאלתי אותו מה זה? אז הוא אמר משהו שבזמנו לא הצלחתי להבין ״תשפשף שם ואתה תראה כמה שזה כיף״.

לא ניסיתי את מה שהוא אמר עד גיל 21, מתי שהייתי כבר לקראת הבנה מוחלטת שדת היא דבר רע ופוגעני. הייתי  מדריך בישיבה תיכונית עם פנימיה ושכחתי את המפתחות לחדר שלי בבית של הורים. בחדר מורים היה מיטה למקרים כאלה, נשכבתי והרגשתי שלא בנוח, המחשבה על בחור מסוים לא עזבה אותי. אז נזכרתי מה שהבחור ההוא אמר שנים לפני זה והחלטתי להתנסות, שיפשפתי והרגשתי משהו כ״כ חזק שלא הרגשתי כמוהו יותר בחיים. החומר שמילא את הידיים שלי מאוד הפחיד אותי ושקלתי האם אני צריך לבי״ח. בסוף החלטתי שלא.

מצאתי את עצמי כותב פוסט על מתי שנפתחתי לראשונה וסיפרתי לשני חברים קרובים שיש תחושות שאני לא מצליח להבין, שאני אוהב לפנטז על משהו מוזר במיוחד, מה שיותר מאוחר התפתח להיות הנטיה המינית שלי. 

אז התחושות הללו היו רק סוד שהיה איתי ממתי שהייתי קטן ומאוד פחדתי לספר (בצדק), במבט לאחור אני רואה את הקשר בין הסוד שלי לבין הרצון המיני שלי, הלא קשור בסקס.
כמעט ואין תגית שתתאר בדיוק את מה שאני מרגיש. אפילו הערך הקצר בוויקיפדיה באנגלית בלבד (את הלינק אליו אתם יכולים למצוא בסוף הפוסט), שלכאורה מתאר את המשיכה שלי, לא מתאר לחלוטין את מה שאני מרגיש. 

אפילו ״א-מיני״ לא חלוטין מתאר אותי, אני כן חושב שיחד עם כמה תגיות אחרות (כמו הומוסקסואל) אפשר להגיע הכי קרוב להגדרה נכונה של הרגשות האלה.

אני מקווה שהצלחתי לעניין אתכם, אני מנסה להביא יותר מודעות שיש חיות נדירות ואם היה עוד כמוני היינו כנראה זן נדיר, אבל אני מתקשה למצוא מישהו שמרגיש כמוני בחלק הזה של החיים שלי - המיניות.

כאן הלינק לפוסט ״לתאר את מה שעדיין אי אפשר לתאר״ - http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7399066

תודה שקראתם 
אם יש מישהו שמרגיש משהו דומה, אני הראשון שרוצה לדעת מזה.
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום'
ברוך הבא לפורום
16/05/2017 | 07:26
71

תודה ששיתפת אותנו. 

לפי מה שאני מבין, אתה לא ממש בטוח בהגדרות או רוצה להגדיר את עצמך כרגע כמשהו מובהק וזה בסדר. לפעמים הגדרות למה שאנחנו מרגישים מגיעות אחרי זמן או אחרי שאנחנו מוצאים את מה שמתאר אותנו במדויק יותר ממה שחשבנו. 

לעניין המיניות שאתה מנסה לתאר בערך, אולי נראה שלכולם מסביבנו יש הגיון בריא ומסודר ושכולם יודעים למי הם/ן נמשכים ואיך, אבל במציאות זה לא תמיד ככה. 
תתפלא, אבל יש רבים שמרגישים כמוך או שמרגישים שהם שונים, כביכול, למרות שאין להם שום בעיה והכל אצלם בסדר. יש כאלה שנמשכים לגברים ומרגישים א-מיניים, יש כאלה שנמשכים לגברים ומרגישים שהם יכולים להימשך מינית לפעמים או בתנאים מסוימים בקשר שלהם עם אחרים, אין כאן מדע מדויק אלא עניין של מה שאתה מרגיש.
גם דתיים שמרגישים כמוך נמצאים כאן ובכלל, כאלה שחושבים על דברים דומים לשלך, על משיכות לנשים או גברים גם כקשר א-מיני או על הרצף הא-מיני.

אני לא יודע מה רמת הידע שלך בנושא הא-מיני, אבל היריעה רחבה ותוכל למצוא הגדרות מגוונות לשלל הרגשות שלך אם תרצה. בכל אופן, אם זה יתאים לך ותרגיש נוח, תוכל לשתף אותנו במה אתה מרגיש כלפי אחרים ואם תרצה הגדרות שיעזרו לך למקם את עצמך או לעשות לך סדר בדברים. הכל נתון לבחירתך. 
אנחנו כאן ומוכנים לעזור ולתמוך בכל דרך, תרגיש חופשי, בהצלחה 

לצפיה ב-'חשוב לי להגיד'
חשוב לי להגיד
18/05/2017 | 08:18
67
שלא כ"כ אהבתי את המשפט:
מתי שהייתי כבר לקראת הבנה מוחלטת שדת היא דבר רע ופוגעני.

לכל אחד יש אורח חיים אחר ואני לא חושבת שנכון להגיד שדת זה דבר רע ופוגעני.
יש גם כ"כ הרבה סגנונות של דתיים יש דתיים פחות ממה שאתה מתאר.
אני מודה זה צרם לי והרחיק בכל אופן בהצלחה בהמשך הדרך.

לצפיה ב-'ספרות'
ספרות
15/05/2017 | 16:27
41
ספרות
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:32
6
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה