לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82578,257 עוקבים אודות עסקים

פורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום א-מיניים

חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן בהמשך טרם כתיבת הודעה בפורום

מחפשים זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D              

לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'.  מי שמעוניין/ת לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש/ת לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו- ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שלא חווה משיכה מינית כלפי אחרים.

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטיה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני (הטרו), לבני המגדר שלהם/ן (הומו) או לשני המגדרים ועוד, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים. 

רוב הא-מיניים רוצים אהבה וזוגיות שמתבססת על א-מיניות יותר רומנטית וחיים כמו כולם רק בלי החלק המיני בדרך כלל. חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין וגם לא חוסר בחשק מיני או בעיה מסוימת. א-מיניות מדברת על ההרגשה כלפי אחרים ועד כמה אנחנו נמשכים אליהם/ן מינית אם בכלל.

ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים ויש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני/ת מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני שהוא מיני יותר.

לקריאת ההגדרה המורחבת יותר, כנסו לכאן: www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx 

על כל אלה ועוד, אנחנו מדברים בפורום. אתם/ן מוזמנים לשתף, להשתתף, לשאול, להתלבט או סתם לקרוא. יש בפורום חומרי קריאה מגוונים כמו מאמרים, קישורים, שאלות ותשובות ועוד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדשים בפורום? מתלבטים/ות? קראו על א-מיניות כאן ואת השאלות הנפוצות טרם כתיבת הודעה בפורום.
מחפשים/ות זוגיות א-מינית? גשו ללוח ההיכרויות של הפורום: www.tapuz.co.il/forums/board/view/1493/%D7%92%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94/%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
לפני הכל: בפורום זה שומרים על שפה נקיה. נבקש, בלי ביטויים מיניים גסים וכד'. מי שמעוניין לכתוב תוכן מיני ענייני כלשהו שקשור לנושא הפורום, מתבקש לשים בכותרת ההודעה את הסימן 18+

הודעות שלא יעמדו בכללים הללו - ימחקו.

מהי א-מיניות?

א-מיניות, הנקראת גם אסקסואליות, מוגדרת כחוסר משיכה מינית או מי שאינו חווה משיכה מינית כלפי אחרים. 

בדומה לנטיות אחרות, גם א-מיניות נחשבת לסוג של נטייה מינית. כפי שיש כאלה שנמשכים לבני המגדר השני, לבני המגדר שלהם/ן או לשני המגדרים, כך יש כאלה שלא נמשכים מינית לאף אחד ואלה הם אנשים א-מיניים.

יש להבחין בין א-מיניות לבין התנזרות או סגפנות, שנעשות מתוך אמונה כלשהי או החלטה מודעת להימנע מקיום יחסי מין. א-מיניים אינם בוחרים להפסיק לקיים יחסי מין מאחר ומלכתחילה הרצון למיניות משותפת לא נמצאת בבסיס היחסים שלהם עם אחרים. 

חשוב לציין כי א-מיניות איננה חוסר יכולת לאהוב או לקיים יחסי מין. ישנם א-מיניים שיש להם מיניות מסוימת, גם כלפי אחרים, יש כאלה שלא מעוניינים ביחסי מין בכלל. כל א-מיני מעדיף את רמת המיניות שלו בצורה שונה. זו הסיבה שא-מיניות נמצאת על סקאלה של מיניות כאשר הא-מיניים נוטים יותר לצד הא-מיני המוחלט ולא לצד השני- המיני יותר. 

במונח א-מיניות, חשוב להבחין בין משיכה מינית לבין משיכה רומנטית מאחר ויש נטיה להכליל את השתיים כאותה משיכה. כאשר אנו נמשכים לאחרים, לא תמיד מדובר במשיכה רומנטית, למשל מין מזדמן (סטוץ) הוא מין שיש בו משיכה מינית אך לא משיכה רומנטית. כך, כמו שקיימת האפשרות שישנה רק משיכה מינית לאחרים/ות, באותה מידה יכולה להתקיים האפשרות שתהיה משיכה רומנטית לאחרים/ות, ללא הרצון לקיים יחסי מין. 

המשך >>

לצפיה ב-'א מיני, בן 35 דתי/מסורתי מהמרכז, מחפש קשר רציני'
א מיני, בן 35 דתי/מסורתי מהמרכז, מחפש קשר רציני
19/07/2018 | 22:19
8
היי לכולן,
מחפש א מינית לקשר אהבה זוגי, עדיפות לדתיה/מסורתית שיוביל לחתונה והקמת משפחה.
דוא"ל:
לצפיה ב-'מפגש פורום באופק '
מפגש פורום באופק
13/07/2018 | 07:48
4
58

מזמן לא נפגשנו, אז הגיע הזמן לתכנן מפגש.

חשבתי על ה-3/8/18 שזה יוצא יום שישי, יום אחרי המצעד בירושלים או שבוע אחרי.

מה נראה לכם/ן? מתאים, מתי? 
אנא כתבו.
לצפיה ב-' חם מדי. עדיף בספטמבר '
חם מדי. עדיף בספטמבר
14/07/2018 | 01:23
1
15
לצפיה ב-'גם בספטמבר יהיה חום גיהנום...'
גם בספטמבר יהיה חום גיהנום...
14/07/2018 | 13:03
9
לצפיה ב-'אני בעד :)'
אני בעד :)
15/07/2018 | 00:56
23
יהיה חם, אבל תכלס עד אוקטובר יהיה חום נוראי כנראה...

ב-3.8 יש יותר סיכוי שאוכל להגיע, אבל אני אדע בוודאות רק כשנתקרב, אז אולי עדיף שלא תספרו אותי
לצפיה ב-' סוגרים על ה- 3/8? '
סוגרים על ה- 3/8?
19/07/2018 | 06:23
7
לצפיה ב-'רשימת מטפלים/ות פרנדלי לא-מיניוּת וא-רומנטיוּת'
רשימת מטפלים/ות פרנדלי לא-מיניוּת וא-רומנטיוּת
02/07/2018 | 16:43
76
היי חברי פורום יקרים,

אמנם הרבה זמן לא כתבתי פה, אבל אני עדיין אחת לכמה זמן חוזרת אליכם עם עדכונים חשובים

בשנים האחרונות עולה צורך מתוך הקהילה בגישה לטיפולים נפשיים אצל מטפלים ומטפלות פרדנליים. הרבה מאיתנו היינו אצל מטפלים שלא האמינו לחוויות שלנו, או מטפלות שניסו לשנות אותנו... אני באופן אישי ויתרתי במשך שנים על טיפול רק מהפחד להיתקל במטפלת כזו.
ולמרות זאת, חלקנו מצאנו מטפלות ומטפלים מקסימים, שאפשר לסמוך עליהן שיתנהלו בצורה מכבדת גם עם חברי קהילה אחרים.
לשם כך, אני רוצה להתחיל רשימה ראשונית של מטפלות ומטפלים פרנדלי עבור א-מיניים וא-רומנטיים.

בטופס הבא אפשר להשאיר פרטים על המטפל/ת הרלוונטי/ת.
את הפרטים אני ארכז לתוך טבלה, ואפרסם אחר כך בקבוצה הראשית בפייסבוק ובפורום כאן - כך שהמידע שנתתם יוכל להיות פתוח לכלל הקהילה.

שימו לב! הטופס הוא אנונימי, ואפשר למלא אותו מספר פעמים עבור מספר מטפלות שונות.
מה שכן, אני מבקשת לכתוב בו רק על מטפלים שהיה לכם איזשהו ניסיון אישי איתם, ושעלה מולם הנושא של א-מיניות או א-רומנטיות. אפשר גם חברות שלכן שהן מטפלות, כל עוד דיברתן על הנושא ואתן יודעות מה עמדתן (ולא רק "הוא חבר שלי ואחלה בן אדם, אז כנראה שהוא יהיה סבבה גם עם זה").

לצפיה ב-' ספר (מתורגם) בעברית עם דמות א-מינית '
ספר (מתורגם) בעברית עם דמות א-מינית
09/07/2018 | 15:35
42
(אפילו שכבר דיברנו עליו כאן באביב, אולי יש טעם לתזכר) 

"כל לב הוא דלת" בהוצאת "נובה" (יש גם בחנויות הספרים הגדולות),
אבל אוריה, שהיה בהשקת הספר ומספר על זה פה, ממליץ לרכוש ישירות מההוצאה...

בתגובות לפוסט של אוריה יש גם ביקורת מקוצרת על כל הסדרה (לא חייבים להתחבר עם שם משתמש כדי לקרוא את התגובות). 

לצפיה ב-'כל הכבוד לך'
כל הכבוד לך
08/07/2018 | 08:31
1
53
שמח על הרגשתך. האם את א-מינית שנמשכת לכל הקשת או שאת לא שייכת לקהילה האמינית ופשוט היא גם בלב שלך ואת מגיבה גם כאן? האם תוכלי לספר קצת על התהליך ועל התגובות שקיבלת?
לצפיה ב-'למה אתה כל פעם פותח אשכול חדש?'
למה אתה כל פעם פותח אשכול חדש?
08/07/2018 | 11:10
44
תגיב בתוך התגובות... זה יוצר אי סדר בפורום...

לשאלתך, אני א מינית... מאוד א מינית... לצערי...אפילו לא אפורה...
ואני א מינית בזוגיות הטרו... כשבן הזוג שלי אינו א מיני...
אני מגדירה את עצמי פאן רומנטית משום שהסיבה שאני נמשכת לבן זוגי מבחינה רומנטית אינה קשורה להיותו גבר... גבריות זה לא מה שחיפשתי בקשר... התאהבתי בו בגלל מי שהוא...
אין לי מושג איך זה קרה... זה קסם.
מעולם לא נמשכתי רומנטית למגדרים אחרים... אך אני עדיין מגדירה את עצמי פאן... האמת שרק לאחרונה... אחרי המצעד חשבתי פתאום להגדיר את עצמי כך...
לצפיה ב-'לא ממש מכיר'
לא ממש מכיר
07/07/2018 | 20:37
1
68
שמעתי על הקהילה באינטרנט וראיתי סרטונים של גאיה. לא השתתפתי במצעדים. קראתי גם דיונים באנגלית  והבנתי שבחו"ל זה הרבה יותר מקובל מכאן. קראתי גם שגברים פחות רוצים להיות שייכים כי זה מתקשר לאי מצ'ואיות בארץ מצ'ואיסטית. לא רוצה לחשוף יותר פה בפורום כי בכל זאת זה מקום ציבורי ולא אישי. שוב תודה על היחס הלבבי וכל הכבוד על כך שאת שלמה עם מי שאת.
לצפיה ב-'שלמה עם עצמי...אבל עדיין לא מזדהה עם השם האמתי שלי...'
שלמה עם עצמי...אבל עדיין לא מזדהה עם השם האמתי שלי...
08/07/2018 | 01:00
43

אבל ייקח לי כנראה עוד זמן להיפתח לגמרי ולהזדהות גם כאן כעצמי...אני צריכה להתרגל להיראות...
בנוגע לקהילה הגאה...אני מציעה לך לגלות פתיחות ולנסות להכיר את הקהילה ולא לשפוט מבחוץ... א\נשים שאינם מכירים\ות את הקהילה מגיעים\ות עם דעות קדומות ודעות שליליות על הקהילה...כל מני מיתוסים שהם לא נכונים בהכרח...

בנוגע לגאווה...היום שהחלטתי לצאת מהארון...הוא היום הראשון שהתחלתי לחוש גאווה...שהבנתי מבחינה רגשית במה מדובר...ואיני מדברת על גאווה בעצמי ובזהות האישית שלי...אלא גאווה קהילתית... המצעד הראשון שהשתתפתי בו גרם לי כאילו לקבל חיבוק ענקי מהקהילה... חיבוק של קבלה מהמון א\נשים... מהמון זהויות... בלי באמת להכיר אותי... כולם שווים שם...לא משנה מה סוג המשיכה... זה גרם לי להרגיש שאני במקום הנכון לי...גם מבחינת המיקום הפיזי וגם מבחינת התהליך... ולא הרגשתי כך המון זמן...

אני אוהבת לדבר על זה כי אני משחזרת את זה בראש שלי...וזה היה כיף...
לצפיה ב-'מחשבה'
מחשבה
06/07/2018 | 23:49
11
82
לדעתי הקהילה האמינית לא צריכה לנסות להשתייך לקהילה ההומו-לסבית מכיוון שאף פעם לא יקבלו אותה שם באמת. מדובר בקהילה עצמאית וקצת מעליב לראות את הדחיה וההתעלמות של הקהילה הגאה. הקהילה האמינית תצליח לפרוץ דרך ולזכות בהכרה רק כאשר תתנתק מהקהילה הגאה ותעשה מצעדים משל עצמה ותהיה היא עצמה ולא ספיח של קהילה אחרת. יש לקהילה הזו כוח. היא רק צריכה להאמין בכוח זה.
לצפיה ב-'ובכן..'
ובכן..
07/07/2018 | 09:21
45

זו שאלה שלפני כמה שנים התחבטנו בה כאן לא מעט ואכן היו דעות מגוונות. 
חלק חושבים שכן צריך להשתייך לקהילה הגאה וחלק חושבים שלא. נדמה לי שאין כרגע תשובה מוחצת של כן-לא-שחור-לבן ואולי עוד לא הגענו למקום שבו אנחנו יכולים להגיד בפה מלא שאכן הקהילה הא-מינית יכולה לעשות צעדים משל עצמה.

אני אישית אמרתי בעבר וגם בפני אנשי קהילה גאה שדיברתי איתם שאני לא רואה את עצמי באמת שייך לקהילה הגאה, אבל זו דעתי האישית בלבד, לא ייצוג של אחרים/ות, כמובן. 

יחד עם זאת, אני מכבד את אלה שכן רואים את עצמם שייכים לשם כי בכל זאת, זה אולי המקום הכי קרוב שיודע מה עובר על קהילות שהחברה הכללית לא ממש מקבלת או יודעת לעכל ישר מההתחלה ואפשר למצוא אצלם עזרה ונחמה כלשהי. 

יכול להיות שהקהילה הא-מינית תפרוץ דרך בזכות עצמה, השאלה היא האם באמת יש לנו את הכח והמשאבים הכלליים לעשות צעדים משל עצמנו. אני לא בטוח שיש לי תשובה מוחצת לענין הזה כרגע. 
מעניין יהיה לשמוע דעות נוספות, אולי עברנו שלב והגיע הזמן לבחון מה קורה?

לצפיה ב-'אני לא חושבת שאנחנו מספיק גדולים'
אני לא חושבת שאנחנו מספיק גדולים
07/07/2018 | 09:50
39
בשביל מצעדים משלנו.
רוב האנשים אפילו לא שמעו על א-מיניות אז אולי כדאי להתחיל מזה...
כרגע הבנתי שיש אנשים שרואים את עצמם חלק מהקהילה הגאה ויש שלא.
לצפיה ב-'אשמח לשמוע דוגמאות של מקרים בהם נתקלת בדחיה\התעלמות'
אשמח לשמוע דוגמאות של מקרים בהם נתקלת בדחיה\התעלמות
07/07/2018 | 13:14
5
51
ואם זה היה ברשת, יהיה אחלה אם תשים פה לינקים\צילומי מסך
לצפיה ב-'דוגמה'
דוגמה
07/07/2018 | 14:37
4
43
סוג של התעלמות כשאתה מספר שאתה רואה בסקס דרך להתרבות ובמגע דרך להנאה. גם בנות רואות בזוגיות כזו בזבוז זמן. אז ויתרתי. סבבה לי לבד למרות שעדיין לא ויתרתי על חברה לחיים (מגע ושיחות זה סבבה).

לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/07/2018 | 14:41
3
34
בקהילה ההומו לסבית זה הפוך - הם רואים בסקס דרך להנאה ולא להתרבות, ולכן א-מיניים יזכו ליותר הכרה והבנה מהקהילה הסטרייטית מאשר מהקהילה ההומו-לסבית.
לצפיה ב-'אולי'
אולי
07/07/2018 | 14:52
2
34
אולי לסביות כן יבינו כי גם אצלן יש זוגיות א-מינית - נראה לי.
לצפיה ב-' '
07/07/2018 | 15:30
11
לצפיה ב-'רוב הא-מיניים רואים בסקס יותר הנאה מהתרבות'
רוב הא-מיניים רואים בסקס יותר הנאה מהתרבות
07/07/2018 | 15:43
44
נראה לי כולם חוץ מדתיים מאוד.
גם לסביות בקטע של סקס.
כל עוד שהן לא א-מיניות.
אני לא מבינה מה דחיה והעלבה בזה שאנשים לא חושבים כמוך או לא מעוניינים בזוגיות בתנאים שלך.
זה מה שגורם לך לרצות להיות בנפרד מהקהילה הגאה?
לצפיה ב-'יש קשר בין הנטייה המינית א מיניות לבין הקהילה הגאה '
יש קשר בין הנטייה המינית א מיניות לבין הקהילה הגאה
07/07/2018 | 17:36
2
47
לא כולם רואים את עצמם חלק מתוך הקהילה... וזה בסדר, לא כולם רוצים להשתייך וזה גם בסדר... יש את מי שכן.. וגם זה בסדר. הקהילה הגאה מורכבת לא רק מהומואים ומלסביות אלא מזהויות מיניות ומזהויות מגדריות... המשמעות של הקהילה הגאה היא קבלה והכלה של כולם... המשמעות היא טובה לפי דעתי, אין בגאווה שום פסול. כשחשבתי שהנטייה הא מינית היא נפרדת מכל השאר, היה לי מאוד קשה... אבל כשהבנתי שאני חלק מהקהילה השלמה... הוקל לי... אבל זאת כבר חוויה אישית שלי וזה פחות משנה. הנטיות המיניות שהקהילה הלהטבפאקית מכילה הן כל האותיות האלו (כשיש עוד זהויות ונטיות נוספות שלא הוזכרו בראשי התיבות, אך בתוך הקהילה מקבלים את כולם). גם האות א נכללת בתוך הקהילה... מי שלא רוצה להיכלל, יכול לשייך את עצמו לקבוצה נפרדת אך א מיניות, היא נטייה מינית... אי אפשר להפריד את השיח הא מיני מהשיח המיני... כמו שאי אפשר להפריד בין השיח הא מיני לבין השיח המגדרי... נתחיל בזה שיש א\נשים עם נטייה הומורונטית \ בירומנטית\ פאן רומנטית (כמוני)... יש כאלה שהם גם הטרו רומנטיים א מיניים\יות... אבל הקהילה הגאה מכילה גם אותם\ן... מי שלא רוצה להשתייך, לא חייב\ת.
איני מבינה איך א מיניות לא מתקשרת לקהילה הגאה... אני מתקשה מאוד להבין איך זה לא קשור כאשר מדובר בנטייה מינית. אבל אני מכבדת את מי שאינו\ה רואה עצמו\ה כחלק מהקהילה. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/07/2018 | 19:31
1
28
באמת זה חומר למחשבה. תודה על ההבנה. לפעמים הרגשת שייכות נוצרת כשיש אנשים שמבינים. לא יודע אם ארגיש שייך לקהילה שנראית מוחצנת כמו הקהילה הגאה אבל לפעמים אדם מבין - אפילו בתגובה ולא משנה הגיל שלו/ה או שלך -  זה מספיק.
לצפיה ב-'כמה היכרות יש לך עם הקהילה? '
כמה היכרות יש לך עם הקהילה?
07/07/2018 | 19:59
31
הכרת א\נשים מהקהילה? היית במצעדים?
אולי זה נחמד יותר מכפי שחשבת? זה לא חייב להיות מוחצן...
יש א\נשים שמחצינים\ות וזה בסדר... יש א\נשים שלא...גם זה בסדר...
אפשר להחצין נטייה מינית או נטייה א מינית (שהיא גם נטייה מינית).
אני...מאז שיצאתי מהארון (אתמול בדיוק)... קצת יותר מחצינה את זה...אבל עדיין קשה לי...אני חושבת שאוכל להרגיש בנוח כשאוכל להשתחרר מזה ובאמת לדבר בחופשיות...
לצפיה ב-' שריינו זמן בלו"ז - מצעד גאווה ראשון ברחובות 19.7'
שריינו זמן בלו"ז - מצעד גאווה ראשון ברחובות 19.7
07/07/2018 | 15:37
21
יהיה "חצי" דוכן א-מיני בסוף הצעידה
(והפתעה א-מינית נוספת. כנראה. רוב הסיכויים. עידכון בהמשך)

כל הפרטים כאן
לצפיה ב-'האם אני א-מינית'
האם אני א-מינית
02/07/2018 | 22:41
1
80
אם אני יכולה להתאהב ואין לי בעיה עם מגע אבל אני נגעת ממין ולא מרגישה
רצון לקיים יחסי מין 
האם אני א-מינית?

לצפיה ב-'שלום'
שלום
03/07/2018 | 07:14
60

האמת שלא אנחנו יכולים לדעת או לקבוע אם את א-מינית, את זה רק את תוכלי לדעת על פי מה שאת מרגישה בעצמך. להגיד לך מה את מרחוק זה יהיה קצת לא אחראי מצדנו
מה שאנחנו כן יכולים לעשות זה לכוון, לעזור ולתת דגשים בהגדרות השונות כך שתוכלי לקבל תמונה רחבה ככל הניתן לגבי א-מיניות.

לגבי העניין שאת נגעלת ממין, זה משהו שהוא בינך לבין עצמך, אתייחס יותר לעניין המשיכה והמין.

אם את מתאהבת ואין לך בעיה עם מגע כלשהו אבל לא ממש רוצה לקיים יחסי מין, יכול להיות שא-מינית. השאלה אם יש לך משיכה מינית לאחרים/ות או שבכלל לא.

ההגדרה הגדולה של א-מיניות היא חוסר במשיכה מינית כלפי אחרים/ות. חוץ מחוסר משיכה מינית כללי, יש כאלה שיש להם/ן משיכה מסוימת או משיכה במצבים מסוימים או רק כלפי מישהו ספציפי ואחרי שפיתחו כלפיו רגשות מסוימים- גם זה יכול לקרות. למרות שאין כל כך משיכה מינית, כן אפשר להתאהב כי זה לא חייב לכלול מיניות בהכרח.
יש מנעד שלם בנושא של א-מיניות וכמו בכל דבר, גם כאן עדיף לדעת כמה שיותר כדי לדייק את מה שמרגישים, ביחוד כשזה נוגע למשהו מהותי לחיינו. 

אני למשל, א-מיני הטרו רומנטי, כלומר אני נמשך רומנטית לאחרות אבל לא ממש רוצה לקיים יחסי מין. אז זאת ההגדרה שאני חי איתה כרגע. לא נחתתי עם ההגדרה הזאת כאן אבל בהחלט לקח לי זמן לדעת מה מאפיין את מה שאני מרגיש בצורה מדוייקת יותר. זה אומר שאני יכול להתאהב ולאהוב וכן לכלול מגעים מסוימים וכל מה שאפשר לכלול בזוגיות א-מינית שיכולה להתבסס על רומנטיקה יותר מאשר על יחסי מין. 

יכול להיות שאת א-מינית, את זה רק את תדעי וכדי לעשות את זה, מומלץ לדעת כמה שיותר ולשאול. אני לא יודע כמה את יודעת בנושא כי לא ציינת, אבל נשמח לעזור ולענות על כל שאלה שתהיה לך בהמשך. ישנם גם חומרי קריאה בנושא אם תרצי. בכל מקרה, אנחנו כאן תמיד ומוכנים לעזור ולתמוך בכל דבר, אל תהססי. בהצלחה 
לצפיה ב-'היכרות'
היכרות
29/06/2018 | 22:03
1
89
מעוניין להכיר.
לצפיה ב-'מומלץ לכתוב בלוח ההיכרויות שלנו כאן'
מומלץ לכתוב בלוח ההיכרויות שלנו כאן
30/06/2018 | 13:00
42

תוכל לנסח מודעה, לכתוב מה אתה מחפש, גיל, פרטי התקשרות וכו', כך סיכוייך להכיר יגדלו משמעותית. בהצלחה. 
לצפיה ב-'דוכן א-מיניים & א-רומנטיים באירוע גאווה בחיפה! 22.6 '
דוכן א-מיניים & א-רומנטיים באירוע גאווה בחיפה! 22.6
18/06/2018 | 19:42
2
52
כל הפרטים כאן & כאן 

בתוכנית:
10:00 התכנסות בצומת צפרירים (כאן יהיה הדוכן)
11:30 מצעד על ציר מוריה
13:00 אירוע מרכזי בגן האם
לצפיה ב-'כתובת מדויקת '
כתובת מדויקת
20/06/2018 | 00:10
22
אזור ההתכנסות הוא ציר מוריה \ צומת כרמליה - מול בורקס העגלה.
רחוב מוריה 51 , חיפה
לצפיה ב-' הסעה של האגודה מת"א לחיפה '
הסעה של האגודה מת"א לחיפה
20/06/2018 | 00:12
21
נרשמים מראש כאן
לצפיה ב-'רופא/ת שיניים'
רופא/ת שיניים
16/06/2018 | 05:34
1
91
למישהו/י יש רופא/ת שיניים טובים באזור תל אביב? כי שלי חלה והפסיק לעבוד. באסה'
ודה
לצפיה ב-'התודה התפספס לי, אז סליחה, ותודה'
התודה התפספס לי, אז סליחה, ותודה
16/06/2018 | 05:37
24
לצפיה ב-' מאמר חדש, א-מיניות ובריאות מינית'
מאמר חדש, א-מיניות ובריאות מינית
12/06/2018 | 06:51
1
82

תקציר: המאמר קורא לכלול א-מיניות בהגדרה של בריאות מינית, כלומר שיכולה להיות בריאות מינית ללא מין. 

מה זה תורם?
בעיקר לאיך שהחברה רואה א-מיניות, שלא לדבר על אנשי מקצועות הטיפול למיניהם. אם א-מיניות תהיה כלולה בהגדרה של בריאות מינית, הדבר יפחית את החשש וחוסר הידע בנושא וייתן לגיטימציה נוספת לקיום הא-מיני בקרב האוכלוסיה.

זה בערך, מוזמנים/ות לקרוא, זה לא ארוך :

לצפיה ב-' מעניין מאד '
מעניין מאד
14/06/2018 | 12:13
9
לצפיה ב-'הבלוק והדוכן הא-מיני במצעד הגאווה בת"א 2018 '
הבלוק והדוכן הא-מיני במצעד הגאווה בת"א 2018
03/06/2018 | 14:49
68
 שימו לב: השנה הפנינג ונקודת תחילת המצעד זה *לא* גן מאיר 
נפגשים במתחם בשדרות בן ציון, ת"א!
(השדרה שיורדת מכיכר הבימה לכיוון קינג ג'ורג')

כולנו צועדים וצועדות ביחד! חברי קבוצת הפייסבוק, חברי הפורום של תפוז, קבוצת הצעירים של איג"י וחברים חדשים! 
בואו נראה לכולם שאנחנו לא חדי-קרן דמיוניים ובודדים!

**למה חשוב להגיע?**
1. לעזור להפיץ מידע על א-מיניות לקהל הרחב.
2. להפגין נוכחות. להראות לאנשים שאנחנו קיימים ואמיתיים :)
3. לתמוך במאבק לשיוויון זכויות של קהילת הלהטבפא"ק.
4. לפגוש א-מיניים & א-רומנטיים & שאר הספקטרום.
5. לחגוג ולשמוח :) 

יהיה לנו דוכן "משלנו" בהפנינג טרום המצעד (החל משעה 10:00) בו נחלק פליירים ונשוחח עם הקהל. 
הדוכן יהיה גם נקודת המפגש של גוש הצעידה.

כמו כן, תהיה אפשרות לתרום להדפסת הפליירים ולרכוש דגל א-מיני משלכם (ועוד קצת מרצ'נדייז)!

* פרטים נוספים בהמשך 
לצפיה ב-'קבוצה בטלגרם'
קבוצה בטלגרם
01/06/2018 | 23:10
1
94
מי שמעוניין להצטרף לקבוצה חדשנית שיצרתי בטלגרם,שירשום את הnickname שלו ואני אדאג להוספתו. זאת יכולה להיות קבוצה מאוד מעניינת ומועילה.
לצפיה ב-'מה יהיה נושא הקבוצה?'
מה יהיה נושא הקבוצה?
03/06/2018 | 14:45
62
ובמה זה יהיה שונה מקבוצות הוואטסאפ?
לצפיה ב-'אהלן- עדכון אחרון בנוגע לסרט הדוקומנטרי לתאגיד :)'
אהלן- עדכון אחרון בנוגע לסרט הדוקומנטרי לתאגיד :)
31/05/2018 | 13:25
66
אהלן א-מיניים/רומנטיים/אפורים/דמי - אני חופר בפעם האחרונה אבל זה חשוב! (וזה פורסם גם בפייסבוק)
אנו מתחילים לצלם לסרט לערוץ 11 ביום רביעי הקרוב(!) את הקהילה הקווירית וביום שישי במצעד בתל אביב נחבר אותה לקהילה שלנו ולפאן סקסואליות. אנו מתעתדים לצלם חלק מהזמן בדוכנים (גן מאיר 10:00) ובהמשך במצעד- כל מי שמחוץ לארון ודיבר איתי (אתם כולכם מעולים) ממש אשמח שתגיעו וכמובן שנהיה גוש גדול וסיכוי שגם אני אצטרף לפריים וקצת אצא מעליית הגג.
א. בהמשך נצא לסיפור או שניים בסיטואציות שקטות יותר.
ב. אנו מחפשים נציגות 40+ של מי שהא-מיניות/א-רומנטיקה לימדו אותו שהוא חיי לא נכון. מכירים?
ג. יש מישהי שעושה מפגשים לבחינת מגע לא מיני- זה קצת רוחניקי וכמובן שלא חייב להיות שם מגע- היא אומרת שבאופן קבוע א-מיניים מגיעים לסדנאות שלה- האם יש מישהו.י שזה מעניין אותו/אותם.ן באמת ויכול.ה להוביל את האייטם?
ד. טלפון אישי- 050-9006660, אשמח להמלצות. אני זמין לכם בהכל- תודה רבה על שיתוף הפעולה וזה לגמרי של כולנו.

לצפיה ב-'2 המפגשים הקרובים במרכז הגאה 17.5 & 30.5'
2 המפגשים הקרובים במרכז הגאה 17.5 & 30.5
07/05/2018 | 18:27
155
יום חמישי 17/5 בין השעות 20:00-22:00
יום רביעי 30/5 בין השעות 17:00-19:00 

שאר הפרטים כמו בפעמים הקודמות 
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
22/05/2018 | 21:39
2
184
איך באמת יוצרים חברויות במצב של חוסר רצון לזוגיות הרגילה ? כל החברות מסביבי כבר עם חבר וכאלה שלא כל הזמן בשיחות על סקס , דייטים וכאלה וכבר ממש מרגיש לי לא נעים עם עצמי .. וידידים זאת בעיה כי הם גם נמשכים ובסופו של דבר ירצו ..

יש לכם חברים ששיתפתם אותם ? איך אתם מסתדרים עם העניין?
לצפיה ב-'באופן אישי, אני לא'
באופן אישי, אני לא
25/05/2018 | 07:20
120

לא שיתפתי אחרים בא-מיניות שלי וגם לא יצרתי חברויות מהסוג הזוגי שהן לא א-מיניות, כלומר לא יצרתי קשר עם אחרות שהן לא א-מיניות כדי לא ליצור מתחים מיותרים. 

זה לא שנחלתי הצלחה גדולה בתחום הזוגי, אבל אני מעדיף לא להיות בזוגיות מינית כי זה פחות מתאים לי. למרות זאת, אני ממשיך לחפש זוגיות א-מינית כי אני לא רואה את עצמי עושה משהו שאני לא רוצה, בטח בזוגיות/חברות שאמורה להיות טובה ואמיתית. זו דעתי. 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/05/2018 | 12:01
93
אני שיתפתי הרבה חברים ובשלב מאוחר יותר גם את המשפחה.
האמת שאצלי זו היתה חברה שבגיל 22 שאלה אותי אם אולי אני א-מינית ועקב זה בכלל הגעתי לפורום ולחקר העצמי שלי.
זה נורא תלוי בסוג האנשים שאת מוצאת. יהיו כאלו שלא יבינו או לא ירצו להבין ויגיבו בדרך המוכרת של "לא ניסית מספיק" "אין דבר כזה" וכד'.
אבל החברים האמיתיים, לדעתי, ינסו להבין, ישאלו כמובן, בעיקר אלו שלא שמעו את המושג לפני, ואת צריכה להחליט לפתוח את השיח עם האנשים שאת חושבת שהם נכונים וגם לשאול את עצמך קודם את כל השאלות ולענות לעצמך ככה שתוכלי לענות להם כשהם ישאלו.
לי יש הרבה חברים וחברות ורובם יודעים.
ויש גם ידידים בנים, כן, יש דבר כזה!
וחברות עם חברים נהיה אצלי שלישיה - במובן שאין לי בעיה לשבת עם החברה והחבר שלה גם, לא מפריע לי (בעיקר אם החבר נחמד וזה) ולפעמים אנחנו קובעות לבד, לא מתביישת להגיד לה "הי חברה, בא לי זמן לבד איתך"

בעניין השיחות על סקס ודייטים, אני הרבה פעמים פשוט מקשיבה יותר ותאכלס זה שאני א-מינית לא אומר שאין לי דעה על הדייטים של חברות שלי והדעה שלי גם ליגיטימית אז אני לא מתביישת לדבר - גם אם זה נושא שאני פחות מתחברת אליו.
לגבי שיחות ספציפית על סקס, אני זורמת שהחברות מדברות ופשוט אין לי כ"כ מה לתרום בנושא אז אני בעיקר מקשיבה.
אגב... ככל השגיל עולה, השיחות האלו יורדות... יש דברים אחרים לדבר עליהם (אני בת 31)
מקווה שעזרתי :)
לצפיה ב-'הומו מחפש לסבית / א-מינית למטרת נישואין וילדים'
הומו מחפש לסבית / א-מינית למטרת נישואין וילדים
23/05/2018 | 21:47
95

כמה פעמים שאלו אותי "מתי תתחתן?" - כבר קשה לי לספור.
אם רק היו יודעים כמה אני רוצה, ולא יכול.

אז אתחיל מההתחלה: אם אני יכול להעיד על עצמי, אני חושב שאני בחור די נחמד, בן 36, אקדמאי, מסורתי, לא דוגמן אבל נראה די נחמד - והומו...
יש בי כ"כ הרבה דברים, אבל דווקא הנקודה האחרונה היא זו שמשפיעה יותר מכל על חיי.

היא משפיעה כי יש בי שני צדדים - אני גם הומו, אבל גם מעוניין במשפחה של אמא ואבא. מסיבות שאולי אפרט בעתיד, הגעתי למסקנה שהמשפחה שהכי הייתי רוצה שילדיי העתידיים יגדלו בה היא משפחה של אמא-אבא-ילדים. זה לא חייב להתאים לכל אחד, אבל זה מה שמתאים לי.

אם לא הייתי הומו, אני מניח שהייתי מגשים את החלום הזה כבר מזמן. כולם סביבי כבר עשו זאת. אבל הנטייה הזו שלי מונעת ממני להגשים את החלום הזה. אני יודע שיהיו כאלה שיגידו שאני צריך פשוט לחיות עם גבר וזהו, או להביא ילד עם אישה ללא מגורים משותפים, אבל זה לא מתאים לי.

האבסורד הוא, שאם הייתי דתי - היו כבר מסגרות שהיו מסייעות לי לחפש לסבית שאוכל להינשא לה ולהגשים את החלום של שנינו. אבל אני "רק" מסורתי, לא מספיק דתי בשביל שהדתיים יעזרו לי, אבל לא מספיק חילוני כדי לבחור לחיות בזוגיות גאה.

אז אם אתם מכירים מישהי שמכירה מישהי לסבית בארון / א-מינית שחולמת להקים משפחה עם מישהו נחמד, כששני הצדדים לא משקרים זה לזה, ומתאחדים כדי להשיג מטרה שהיא נעלה בעיני שניהם - אני אשמח אם תקשרו בינינו - כאן או במייל: GayLookingForLesbian@gmail.com.

מי יודע... אולי תזכו לחתן עוד זוג ותזכו למקום בגן עדן (כך מספרים...)

לצפיה ב-' אירועי הגאווה מתקרבים - מי רוצה לעזור? '
אירועי הגאווה מתקרבים - מי רוצה לעזור?
22/05/2018 | 16:45
38
כמו כל שנה יהיו הרבה אירועים שונים והרבה הזדמנויות לעזור לנראות הא-מינית, הפצת מידע על א-מיניות וא-רומנטיות וכו'. 
למי יש זמן & רצון & יכולת? 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה