לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1190611,906 עוקבים אודות עסקים

פורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.
אבל כמו שאומרים - במדבר כל קוץ ייחשב כפרח.
בואו נשתף בצורה מכובדת ומכבדת, ואם טעינו - פשוט נתנצל.

ניר, מנהל פורום כלכלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.

ניר, מנהל פורום כלכלה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בסה"כ רציתי לטפטף טיפה

ניר, מנהל פורום כלכלה
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לפני שנה ב' - איזה מתמטיקה נדרשת לתואר?'
שאלה לפני שנה ב' - איזה מתמטיקה נדרשת לתואר?
25/09/2018 | 09:35
1
האם ברמת תיכונית או מעבר? וגם האם יש שימוש בטריגונומטריה או גאומטריה בתואר?
האם יש צורך להתחיל ללמוד משהו לפני השיעור ראשון או פשוט להגיע וזהו?

השאלות מכיוון שאני מתחיל ישר לשנה ב' על סמך לימודים קודמים ולא ממש יודע מה מצפה
לצפיה ב-'קשה להתנהל ללא שטר של 10 שקלים.'
קשה להתנהל ללא שטר של 10 שקלים.
23/09/2018 | 13:03
5
עשיתי לי מנהג לקבל את  גמלת הזקנה בשטרות של 20 על מנת להקל את התכנון החודשי.    כשאני פורשת את השטרות כאילו היו פאזזל....נראה לי שאפשר היה להכפיל את שוויו של הסכום לו היה קיים שטר של 10 שקלים . איך  מסייעים לבנק-ישראל  בענין זה?
לצפיה ב-'רעיון עיסקי = יצוא קשישים לפיליפינים....'
רעיון עיסקי = יצוא קשישים לפיליפינים....
15/09/2018 | 11:27
7
19
משרד האוצר מתקשה לספק את העלות הגבוהה של טיפול בקשיש סיעודי = והקשיש נמצא במצב של כליאה במיטה חשמלית צמוד לתקע החמצן הנייד עם מטפל פיליפיני.  אבל...בהתאם להשוואה שערכתי באתר numbeo  או משהו דומה שמצאתי בגוגל לגבי כלכלה השוואתית = השכרת דירתו של הקשיש בישראל יכולה לממן לו "כפל הכנסות" אם יעבור להתגורר בפיליפינים...עם אותה פיליפינית שהוצמדה לו.   אפשר גם לשלוח את בנות השרות הלאומי לפיליפינים בחצי עלות... על מנת לבקר ולסייע מטעם המדינה  ((הן עובדות חינם)). גם כמה חיילים אפשר להטיס לשם לחופשה....מה רע?
לצפיה ב-'רעיון עיסקי = יצוא קשישים לירדן....'
רעיון עיסקי = יצוא קשישים לירדן....
15/09/2018 | 11:32
1
11
גם כאן.... ענין הכלכלה ההשוואתית.    ומי אמר שרק פיליפיניות מוכשרות לטיפול בקשישים הסיעודיים?   אני משוכנעת שהקשישים ישמחו לטיפול "ירדני"-כולל  ((אם יש שם אבטלה...את זה צריך לברר.  ועוד רעיון עיסקי = יצוא קשישים לעיר הבדואית "רהט".. שם אני יודעת שיש אבטלה.     ועוד רעיון עיסקי........יצוא קשישים לעזה.
לצפיה ב-'"קשישים קרוב לבית"...זו אמונה טפלה....'
"קשישים קרוב לבית"...זו אמונה טפלה....
15/09/2018 | 11:34
9
וסתם סלוגן...
לצפיה ב-'בפיליפינים אין רפואה טובה '
בפיליפינים אין רפואה טובה
17/09/2018 | 22:31
4
8
ומשרד האוצר לא מתקשה לספק את העלות של טיפול בקשישים.
לפחות לא כשאותם קשישים מתנהלים באופן סביר פיננסית.
לצפיה ב-'הרפואה בפיליפינים....אז אולי נקים שם בית חולים אוניברסיטאי?.'
הרפואה בפיליפינים....אז אולי נקים שם בית חולים אוניברסיטאי?.
23/09/2018 | 13:16
3
2
לא הייתי מודעת למצב הרפואה בפיליפינים. ואני שואלת... אם נפתח בפיליפינים בית חולים אוניברסיטאי  ((מסונף להרווארד?))...  גם נשפר את הרפואה בפיליפינים וגם נטפל בקשישינו.... הענין הוא המטבע.... אם המדינה זולה לישראלים אז משתלם לבנות מיזם של בית חולים. לגבי משרד האוצר.... אבי היה רתוק לתקע בגלל ש"חמצן נייד" לא מסופק על ידי יד-שרה ... מדובר במכשיר יקר ועל מנת להשכיר אותו צריך כרטיס-אשראי...וזאת הבעיה הגדולה... למי שבנק-ישראל מסרב לאפשר לו שימוש באשראי ((סיפור ארוך של התחזות בדמותי בשימוש בחשבון-חוץ שלי בארצו-איטליה למימון מפלגה תוך "עיכוב יציאה מהארץ שלי" בטענה של חוב ללאומי)). לוקחים כמה מדענים שקבלו פרס נובל ברפואה ומקימים בית חולים בבנין של "בית מלון 5 כוכבים" בפיליפינים.   איפוא הבעיה?
לצפיה ב-'בישראל המחיה יקרה והרפואה זולה'
בישראל המחיה יקרה והרפואה זולה
23/09/2018 | 13:33
2
3
בהווארד להפך.
כך שאם תפתח בפיליפינים מרכז רפואי מסונף להווארד,
הבעיה רק תחריף
לצפיה ב-'אז נמצא מדינה שלישית.....'
אז נמצא מדינה שלישית.....
23/09/2018 | 13:39
1
5
אין לפני מפה גאוגרפית כרגע. אבל בתיאוריה אפשר לאתר מדינה שלישית....מדינה מחוץ לפיליפינים....ששם יש כבר תשתית של רפואה טובה  ((הודו? אני שולפת מהמותן))...והקשישים שלנו יטוסו תקופתית טיסה של חצי שעה...
לצפיה ב-'בישראל יש רפואה טובה וזולה'
בישראל יש רפואה טובה וזולה
23/09/2018 | 13:45
4
ואף מדינה לא מספקת רפואה זולה לתושבים זרים.
למה את מחפשת מדינה שניה ושלישית?

לצפיה ב-'ככה כיסיתי המינוס בבנק תאמינו לי זה עובד'
ככה כיסיתי המינוס בבנק תאמינו לי זה עובד
16/09/2018 | 06:50
22
איך לעשות כסף מהר והרבה

כסף קל!! זה פשוט, זה שווה וזה עובד!! רק תקדישו 5 דקות לקריאה והכסף בדרך אליכם!!!

כבר בתור התחלה אם אתם קוראים את זה מתוך פורום, מאוד כדאי שתעבירו את הכתוב אל הכתבן או הוורד ותקראו ממנו או שתשמרו ותדפיסו את המסמך בכדיי שתוכלו לקרוא בקפידה. (במקרה שמנהליי הפורום יחליטו למחוק את ההודעה ואם כן הם מפסידים.

לא נמאס לכם לחפש עבודה ולקבל את אותן התשובות: "אנחנו מחפשים אחרי צבא" "אתה צעיר מדי"..."הכל תפוס"... תבוא בעוד חודש"... או להיתקל בחברות כח אדם סתומות. לאחר שתקראו את המאמר הבא לא תצטרכו לשמוע את אותן התשובות שעושות לנו רע על הלב ולאבד תקווה. קצת ארוך אבל שווה את ה-5 דקות הללו לעומת רווח מלא!... באמת דרך מהירה לעשות כסף ובכיף!
פשוט תקראו זה מטורף כמה זה גאוני!!!

"מצאתי את מה שאתם הולכים לקרוא בדיוק כמוכם עכשיו, במהלך אחד משיטוטי ברשת, נתקלתי במאמר הזה במקרה. המאמר מספר על זה שאנחנו יכולים להרוויח כסף, בתוך שבועות קצרים, עם השקעה בסיסית של רק 30 ₪ ו- 6 בולים (אני כבר אסביר לכם...). המחשבה שלי הייתה שזוהי הונאה, אמרתי לעצמי, "כן בטח..." הייתי סקפטי, אבל כמו רובנו גם הייתי סקרן והמשכתי לקרוא.

היה כתוב שם שאם אשלח 5 ₪ לכל אחד מ- 6 השמות והכתובות שהיו רשומים במאמר למטה, אוכל לעשות אלפי שקלים בזמן מאוד קצר. בנוסף צריך להוסיף את השם ואת הכתובת שלך כמספר 6 בתחתית רשימת השמות ולשלוח ל-300 קבוצות דיון (ברשת פורומים וכאלה). יש בערך יותר מ-500000 כאלה וזה פותח אפשרויות לשוק מאוד גדול (מה שאומר הרבה יותר כסף).. וכשתחשבו על זה אין מלכודת... וזה עובד!!!

בדרך כלל אני מתעלם ממכתבים מסוג זה, אבל האהבה ותשומת הלב מאחורי מכתב זה, והתוצאות (העצומות), הראו לי שהוא שונה ולכן החלטתי להשתתף.

אם מכתב זה ימשיך כמו שהוא אמור להמשיך, אם נניח את חשדותינו בצד, לבטח כל אחד מאיתנו ירוויח.

השאלה ששאלתי את עצמי לפני שהסכמתי לקחת חלק בדבר הזה ששינה את חיי היא:
האם זה נכון?
וכן! התשובה היא כן! זה נכון וזה עובד! האדם שהיה מעליי ברשימה מספר: "תוך 7 ימים התחלתי לקבל כסף בדואר. הייתי בשוק! הנחתי שזה ייגמר בקרוב ולא חשבתי על זה יותר מידיי. אבל הכסף המשיך להגיע! בשבוע הראשון עשיתי 125 ₪ בסוף השבוע השני עשיתי סכום של 5000 ₪ בסוף השבוע השלישי היו לי יותר מ 50000 ₪.
וזה עדיין גדל! עכשיו זה השבוע הרביעי, עשיתי סכום של יותר מ-(תיקלטו!!!) 210 אלף ₪
וזה עדיין ממשיך להגיע! זה בהחלט היה שווה את ה-30 ₪ + 6 הבולים!!!
לתשומת ליבכם! עקבו אחרי ההוראות הפשוטות (שיפורטו למטה) תראו איך הכסף מגיע!!!"

זה קל, זה חוקי וההשקעה שלכם היא רק 30 ₪ ו-6 בולים! (בוא נגיד 5 ₪ ליום בשבוע + בול רק כדי להראות לכם עד כמה שההשקעה היא אפסית.

אם כל ההוראות הבאות ייעשו בתשומת לב אתם תניבו פרי גדול. התוכנית הזו נשארת מצליחה בגלל הכנות וההשתתפות של האנשים להלן 4 צעדים להצלחה ! :

צעד ראשון:
קחו 6 חתיכות נייר נפרדות (עדיף כהות כדי למנוע אפשרות של גניבה דרך הדואר), וכתבו את המשפט הבא על חתיכת נייר: "בבקשה תכניס אותי לרשימת הדיוור שלך", כתבו את שמכם והכתובת המדויקת.
עכשיו קחו 6 מטבעות של 5 ₪ ותכניסו 1 בתוך כל חתיכת נייר, כך שהכסף לא ייראה דרך המעטפה (את המטבעות מומלץ להדביק בסלוטייפ לנייר). שימו כל מטבע עטוף בפתק, בתוך מעטפה נפרדת וסגרו אותן. עכשיו צריך להיות לכם 6 מעטפות סגורות, בכל אחת יש פתק עם המשפט הנ"ל, השם שלכם והכתובת, ומטבע של 5 ₪.
מה שאתם עושים הוא ליצור שרות, אתם מבקשים שרות לגיטימי שהוא להיכלל ברשימת הדיוור של האדם אליו אתם מפנים את הבקשה ואתם משלמים על זה עכשיו שילחו את 6 המעטפות לכתובות הבאות:

1.כפיר  ראשון לציון מיקוד75144  ת.ד 4518
2. דניאל קוסייב עירית 5 דירה 12 יפו ג' מיקוד 68047
3. הילה רוזנצוויג, קדושת הלוי 40/6 ,ביתר עילית, מיקוד 99879
4. לריסה נובגורודוב, מוצקין 19 דירה 14, נתניה, מיקוד 42460
5. עידו לוריא, רחוב התאנה 5, קדימה, מיקוד 60920
6. עומרי עוז ת.ד 8759 נשר מיקוד 368009
אלו הן 6 השמות והכתובות אליהן אתם צריכים לשלוח את המעטפות, אחת לכל שם!

צעד שני:
הוציאו את השם הראשון מהרשימה למעלה (את מספר 1) הזיזו את שאר השמות אחד למעלה (כך ששמי, שהיה מספר 6 נהיה מספר 5, 5 נהיה 4... וכו') והוסיפו את שמכם כמספר 6 ברשימה.

צעד שלישי:
השתמשו בדפדפנים כמו: internet explorer,netscape ובאתרים כמו: msn, ynet, נענע, וואלה וכו' חפשו קבוצות דיון שונות (פורומים, קהילות, לוחות, מועדונים, צ'אטים ועוד...) יש לפחות 500000 פורומים שונים כאלה וזו ממש לא בעיה! כל אתר אינטרנט שיהיה בו פורום יהיה טוב! בעברית כמובן!!!

צעד רביעי:
שנו את מה שאתם צריכים, אבל נסו לשמור על המאמר קרוב ככל האפשר למקור. שלחו את המאמר שלכם לפחות ל-300 קבוצות ברשת. כל מה שאתם צריכים זה 300. אבל זכרו ככל שאתם שולחים יותר, יותר אנשים יקראו את המאמר ותקבלו יותר כסף!!!

כמו כן, שלחו לכל חבריכם את המכתב לאיימילים שלהם כהצעה להצטרף למעגל השפע.

אך... בבקשה זכרו!

התוכנית הזו נשארת מצליחה בגלל הכנות והאינטגרציה של המשתתפים, ועל ידי זהירות ותשומת לב במילויי ההוראות. הסתכלו על זה כך: אם אתם אנשים של אינטגרציה התוכנית תמשיך, והכסף שכה הרבה אנשים קיבלו יעבור גם דרכיכם. אז שכל מכתב מקבל התייחסות, והוראותיו מבוצעות בזהירות 6 אנשים יקבלו תמורה, עבור השתתפותם כמפתחי רשימה של 5 כל אחד. השם שלכם יזוז למעלה ברשימה באופן גיאומטרי, כך שכאשר שימכם מגיע למקום מספר 1 אתם כבר מקבלים אלפי שקליים!!!

עכשיו נדון בשאלה מדוע להשתתף?

מתוך 300 ההודעות ששלחתי, נניח שאני מקבל רק 7 תשובות (אחוז מאוד מאוד נמוך) אז אני עושה 35 ₪ אם השם שלי כמספר 6 ברשימה. עכשיו כל אחד מ7 אנשים ששלחו לי 5 ₪ ישלחו מינימום 300 הודעות, כל אחד מהם עם שמי כמספר 5 ורק 7 אנשים יענו לכל אחד מהשש המקוריים זה עוד 245 ₪ עבורי. עכשיו 49 האנשים האלו יישלחו מינימום 300 הודעות חדשות עם שמי כמספר 4 ורק שבע יענו עליהם אני אקבל 1715 ₪ נוספים.
343 האנשים ישלחו מינימום 300 הודעות עם שמי כמספר 3 וכל אחד יקבל רק 7 תגובות אני יעשה 12050 ₪!!!
אוקי, עכשיו זה החלק הכייפי: כל אחד מ- 2401 האנשים שולח מינימום 300 מכתבים עם שמי כמספר 2 וכל אחד מהם מקבל 7 תשובות. זה הכניס לי 84035 ₪ האנשים ישלחו את ההודעה הזו ל300 קבוצות עם שמי כמספר 1 ואם עדיין יענו רק 7 אנשים מתוך כל הקבוצות אני אקבל 588245 ₪ עם השקעה מקורית של רק 30 ₪ + 6 בולים!!!

זכרו! "כנות זו השיטה הטובה ביותר" אתם לא צריכים לרמות. תהיו הגונים ותקבלו את הרווח הענקי בכך שהוא, "טונות של כסף". אז אם כולם יקבלו רק 7 פניות כמו בתיאור הקודם אתם תרוויחו סכום של 588245 ₪ אם תהיו מוכנים לפספס את ההזדמנות בשביל "סיכון" של 30 ₪ + 6 בולים?
אני לא ואני מקווה שתצטרפו אליי כדי שנוכל לעזור לכולם!

הערות:

אולי תרצו לשכור תיבת דואר בגלל כמות הדואר שתקבלו. אם אתם מעדיפים להישאר אנונימים, תוכלו להשתמש בשם בדוי, כל עוד הדוור מעביר לכם את המכתבים.
אם ישנו אדם ברשימה שאתם מכירים אל תמנעו מלשלוח לו את ה-5 ₪, גם הוא חלק מהשרשרת הגאונית הזו!

אתם יכולים לעשות כל כך הרבה כסף בשביל לטייל בכל העולם. רעיון כזה גאוני!!!

והכי חשוב!!!
אם אתם מנסים לרמות אנשים על ידי כך שאתם שולחים את ההודעות עם שמכם ברשימה בלי לשלוח את הכסף לשאר האנשים ברשימה לא תקבלו כמעט כסף! ואל תנסו לשנות את השמות! חוץ מאשר להוסיף את השם שלכם עפ"י ההוראות. מישהו שדיברתי איתו, ניסה לעשות את זה והוא קיבל רק 150 ₪ וזה רק אחרי 7 , 8 שבועות ! אז הוא שלח 5 ₪ כמו שצריך אנשים הוסיפו אותו לרשימה שלהם, ובתוך 4 שבועות היו לו יותר מ-20000 ₪.

ושוב !
הכי חשוב לא לרמות ולא להתחכם רק ללכת עפ"י ההוראות והכסף בדרך אליכם.

בהצלחה!
לצפיה ב-'זה ספר הכי טוב למי שמתחיל להבין את הנושא של כלכלה?'
זה ספר הכי טוב למי שמתחיל להבין את הנושא של כלכלה?
15/09/2018 | 11:07
15
לצפיה ב-'מזומן במקום תשלומים - איך מחשבים את זה ?'
מזומן במקום תשלומים - איך מחשבים את זה ?
19/08/2018 | 16:38
2
26
כמה שווה לקבל כסף במזומן, תמורת  200 תשלומים חודשיים של 8,000 שקלים ( צמודי מדד ) ?
מה הסכום המינימלי שהעסקה הזו עדיין תהיה שווה ? איך מחשבים את זה ?

לצפיה ב-'אם מניחים ריבית של 4% אז '
אם מניחים ריבית של 4% אז
19/09/2018 | 20:28
1
164
תקבל 1.15 - 1.2 מיליון ש"ח במזומן ותמורתם תשלם 8000 ש"ח כל חודש למשך 200 חודשים. 
החישוב הוא פשוט: 
נגדיר פרמטר שנקרא לו X. אם הריבית היא 4% אז X = 1.04. אם הריבית היא 3% אז X = 1.03. אם הריבית היא 5% אז X = 1.05. 
נגדיר פרמטר Y. Y שווה X בחזקת אחד חלקי 12 (או Y שווה X בחזקת 0.083333). 
נגדיר פרמטר Z. Z שווה לאחד חלקי Y. 

נגדיר פרמטר V:
V שווה ל - פתח סוגריים, Z בחזקת 200 פחות 1, סגור סוגריים. את התוצאה לחלק ל- פתח סוגריים, Z פחות 1, סגור סוגריים. 

תכפיל את V ב-8000 ותקבל את הסכום.

לצפיה ב-'כמובן שאם הוגדר לך שההלואה צמודת מדד אז '
כמובן שאם הוגדר לך שההלואה צמודת מדד אז
19/09/2018 | 20:29
2
התשלום שתשלם גם הוא צמוד מדד. כלומר אם המדד יעלה תשלם כל חודש יותר מ-8000 ש"ח.

לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק לקבלת יידע פיננסי'
קבוצת פייסבוק לקבלת יידע פיננסי
19/08/2018 | 10:54
22
שלום,

לאחרונה הקמתי קבוצת פייסבוק לרכישת יידע פיננסי בצורה פשוטה וברורה לכולם.

אעלה שם מידע רלוונטי וחשוב בהרבה נושאים כלכליים בנוסף לטיפים פרקטיים לחסכון בכסף.

בנוסף חברי הקבוצה מוזמנים להעלות שאלות בקשות ודיונים.

חשוב לי להגיע ולעזור לכמה שיותר אנשים ולכן אשמח לראותכם בקבוצתי :)

מוזמנים להתרשם מהמידע שקיים שם בינתיים, לינק לקבוצה - https://www.facebook.com/groups/2210028712553194/

תודה והמשך יום טוב,

בר
לצפיה ב-'פורום חדש בטלגרם לניתוחים טכניים, סקירות ומעקב אחר חברות'
פורום חדש בטלגרם לניתוחים טכניים, סקירות ומעקב אחר חברות
18/08/2018 | 17:13
11
היי,

מוזמנים לפורום חדש בטלגרם לניתוחים טכניים, סקירות ומעקב אחר חברות.

https://t.me/BizGada
לצפיה ב-'להקים סניף של בית-חולים פרטי מבוסס ב,טאבה"-סיני...'
להקים סניף של בית-חולים פרטי מבוסס ב,טאבה"-סיני...
17/08/2018 | 09:51
1
16
אם יש כאן יזמים-בינלאומיים בתחום רפואת-חרום (("תאונות דרכים" למשל)) על מנת להקים סניף  "רפואת חרום" ב"טאבה".  ((בשיתוף האו"ם אולי)).
לצפיה ב-'אולי בשיתוף רשת-מלונות בינלאומית?....'
אולי בשיתוף רשת-מלונות בינלאומית?....
23/09/2018 | 13:19
אולי ניקח רשת מלונות בינלאומית שכבר קיימת ונכנס איתה לשיתוף פעולה....נפתח פקולטה לרפואה ונביא רופאים מורים.....נדאג כמובן לכמה מתרגמים....
לצפיה ב-'צ'קים במעבר בנק'
צ'קים במעבר בנק
13/08/2018 | 14:40
10
היי,
אני רוצה השבוע לעבור בנק ורציתי לדעת מה קורה אם הצ'קים שיש לי? אני בדירה שכורה ומשלם עם צ'קים שנתתי מראש, האם הם עדיין יהיו בתוקף או שאצטרך להוציא חדשים?
לצפיה ב-'ילדי-תימן ניסויים רפואיים ו...קק"ל.'
ילדי-תימן ניסויים רפואיים ו...קק"ל.
06/08/2018 | 15:13
12
לקק"ל יש "נכס צאן ברזל".... היכולת לעשות עסקאות ברטר סודיות בינלאומיות ולשלם שוחד נדיב.    בואו נודה.... מדובר בארגון פשיעה מן המובחרים
לצפיה ב-'קרן הגידור קפלר קפיטל בניתוח עסקי על פיאט'
קרן הגידור קפלר קפיטל בניתוח עסקי על פיאט
06/08/2018 | 14:38
10
לצפיה ב-'אני מעונין לשים כסף בקופת גמל לפי תיקון 190 '
אני מעונין לשים כסף בקופת גמל לפי תיקון 190
03/08/2018 | 08:23
1
23
אבל חסר לי מידע על כך ובתי ההשקעות או היועצים מוסרים לי מידע סותר. 
לכן רציתי לשאול איפה אפשר להשיג מידע נכון על קופת גמל כזו? 
1. מה שרציתי לדעת זה אם אני לוקח את הכסף כקיצבה האם היא פטורה ממס? כלומר אם הפנסיה שלי היא 9000 ש"ח לחודש ובנוסף אקבל עוד 2000 ש"ח לחודש כקיצבה (מאתה קופת גמל), האם מס הכנסה יקח ממני מס על 9000 ש"ח או על 11000 ש"ח?
2. מהו המקדם שלפיו קובעים את הקיצבה והאם הוא מקדם מובטח?
3. האם יש לי זיכוי ממס הכנסה על הכסף שאני מפריש לקופת גמל זו? כלומר אם משכורתי היא 16000 ש"ח ברוטו ואני מפריש 4000 ש"ח לקופת גמל זו, האם מס הכנסה כיום יקח ממני מס על משכורת של 16000 ש"ח או על משכורת של 12000 ש"ח או על איזה סכום באמצע?
האם יש מקור מידע מוסמך שעונה על השאלות האלו?

לצפיה ב-'ממה שאני מבין'
ממה שאני מבין
05/08/2018 | 12:12
17
1. לא - ה-2,000 הנוספים פטורים ממס.
2. המקדם הוא אותו המקדם הרלוונטי לך בגיל פרישה - לא מקדם מובטח.
3. לא - אין זיכוי על ההפקדות לתיקון 190 מעבר להפקדות השוטפות לפנסיה.

אבל אני לא מומחה - ממליץ לבדוק באתר סייבי שמנהל יועץ פנסיוני שאני מניח שמבין קצת יותר... savey.co.il
לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק'
קבוצת פייסבוק
14/07/2018 | 22:29
28
היי, ראיתי שקיימת קבוצת פייסבוק בשם "פורום כלכלה/מנהל עסקים/חשבונאות" נראית כמו אחלה קבוצה עם דיונים מעניינים והצעות עבודה.
לא נראלי היא קשורה לתפוז אבל נראית אחלה.
לצפיה ב-'איזה טוב יש בהדפסת כסף?'
איזה טוב יש בהדפסת כסף?
08/07/2018 | 21:49
2
47
(דיסקליימר: אני לא יודע הרבה על כלכלה)
אם הבנק הראשי מדפיס כסף, שמולווה בריבית לבנקים הרשמיים ומשם לאנשים פרטיים, האם זה לא מן ההכרח שכמות הכסף שתגיע, בסופו של דבר, לבנק ישראל תהיה גדולה מכמות הכסף שהוא הדפיס?
זה נשמע כמו מיסוי עם נזק משני של איפלציה. איזה טוב יש בזה?
לצפיה ב-'העמימות וההשהיה'
העמימות וההשהיה
08/07/2018 | 22:05
29
נניח שאתה פוליטיקאי,
אם תדפיס ותחלק לקבוצות תמיכה - תזכה בבחירות.

העמימות וההשהיה יועילו: אפילו אם הדפסת - יתכן והתוצאות יופיעו בעיכוב רב או במניעת דיפלציה בלבד.
אבל - כשהתקופה הדיפלציונית תעבור, התמכרות להדפסה תוביל לאפקט הרסני:
מי שמתנהג באחריות - יוביל למיתון מיידי,
ומי שמדפיס בלי חשבון - לאינפלציה, אבל לך תדע מתי.
והגמילה כואבת
לצפיה ב-'זה לא הגיוני כי הכסף היחידי שנמצא בשוק זה הכסף '
זה לא הגיוני כי הכסף היחידי שנמצא בשוק זה הכסף
20/07/2018 | 08:07
17
שהוא יצר. 
לכן לא הגיוני שיגיע אילו יותר כסף ממה שהוא יצר.

לצפיה ב-'מי יודע? כמה שווים 100.000 שח מלפני כעשר שנים להיום'
מי יודע? כמה שווים 100.000 שח מלפני כעשר שנים להיום
05/07/2018 | 00:10
3
32
התערבו שני חברים כמה שווה הכסף הזה.לא היתה לי תשובה.הדירות עלו והכל עלה.
אני הערכתי שהיום זה פי שתיים לפחות.
מי יודע כמה באמת? לפי אילו חישובים?
תודה.
לצפיה ב-'1+1 עדיין שווה 2 ? '
1+1 עדיין שווה 2 ?
05/07/2018 | 06:33
23
לצפיה ב-'להערכתי היתה עליה של כ-20% בערך. '
להערכתי היתה עליה של כ-20% בערך.
07/07/2018 | 07:55
27
כלומר הם שוים כ-120 אלף ש"ח כיום. 
תפנה לאתר של הלמ"ס שם יש כלים לחשב את עלית המדד.

לצפיה ב-'מחשבון באתר הלמ"ס - לחישוב סכום צמודד למדד'
מחשבון באתר הלמ"ס - לחישוב סכום צמודד למדד
27/08/2018 | 14:42
7
לצפיה ב-'דרוש כלכלן לבדיקה של תכנית עסקית'
דרוש כלכלן לבדיקה של תכנית עסקית
02/07/2018 | 09:36
27
זקוק להגהה של תכנית עסקית לפני הגשה, בתשלום. דיי דחוף - אשמח לפניות לנייד 0544592992
לצפיה ב-'איך מחשבים אחוז רווח שנתי לעומת שנה קודמת ?'
איך מחשבים אחוז רווח שנתי לעומת שנה קודמת ?
30/06/2018 | 22:55
31
1. במידה והרווחתי בשנה אחת 300 שקל
    ובשנה השניה הרווחתי 500 שקל 

מה אחוז הגדילה השנתי?

תודה\

לצפיה ב-'מאיפה כדאי לקחת הלוואה?'
מאיפה כדאי לקחת הלוואה?
20/06/2018 | 17:11
26
אני מעוניין לקחת הלוואה סביב ה 100K ש"ח 
אשמח לקבל המלצות + טיפים.
הבנתי שניתן לקבל תנאים טובים יותר אם אני לוקח הלוואה כנגד הפנסיה שלי
תודה ויום טוב!
לצפיה ב-'שאלה במיקרו כלכלה'
שאלה במיקרו כלכלה
17/06/2018 | 13:48
28
אשמח אם תוכלו לעזור עם שאלה פשוטה במיקרו כלכלה:

משק מייצר שני מוצרים (X,Y) באמצעות גורם יצור יחיד והומוגני - עבודה.
ידוע שבמשק כמות עובדים נתונה המוכנים לעבוד בכל שכר.
מה יקרה למשתנים הבאים, בשיווי משקל, בעקבות שיפור טכנולוגי בענף Y בלבד:
א. שכר לעובד?
ב. מספר העובדים בענף X?
ג. מספר העובדים בענף Y?
ד. סה"כ העובדים במשק?

המון המון תודה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה