לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1220112,201 עוקבים אודות עסקים

פורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.
אבל כמו שאומרים - במדבר כל קוץ ייחשב כפרח.
בואו נשתף בצורה מכובדת ומכבדת, ואם טעינו - פשוט נתנצל.

ניר, מנהל פורום כלכלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.

ניר, מנהל פורום כלכלה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בסה"כ רציתי לטפטף טיפה

ניר, מנהל פורום כלכלה
המשך >>

לצפיה ב-'קורס חשבי שכר'
קורס חשבי שכר
20/02/2019 | 16:04
1
היי, 
שמי אייל,בן 28 בוגר מדעי מדינה ויחב"ל .חושב על הסבת מקצוע ,מתלבט בין תואר בחשבונאות לבין קורס חשבי שכר בכיר.אשמח לשמוע מכלכלנים,רואי חשבון או ממביני עניין למיניהם, היכן כדאי ללמוד תואר בחשבונאות, או קורס חשבי שכר. אשמח לדעת גם על השכר הממוצע  של חשב שכר/רואה חשבון מתחיל ומה הן אפשרויות הקידום. הנטייה יותר לקורס חשבי שכר מפאת הזמן הקצר שהקורס דורש אבל אשמח לדעות אחרות.
סופ"ש נעים��

לצפיה ב-'וואוו חובה כניסה !'
וואוו חובה כניסה !
14/02/2019 | 17:46
10
לצפיה ב-'תפוקה שולית פוחתת'
תפוקה שולית פוחתת
10/02/2019 | 20:51
3
19
היי,
אני מעוניינת להוכיח למנהל שלי שמעבר למכסת שיחות מסויימת - ככל שעובד עושה יותר שיחות בחודש כך כל שיחה שלו פחות אפקטיבית (נותן פחות שירותים ללקוח) לעומת עובדים שעושים את אותה מכסת שיחות.
הנתונים שיש לי - עבור כל עובד אני יודעת כמה שיחות הוא עשה וכמה שירותים הוא נתן ללקוח בכל שיחה.
כיצד אני יכולה להוכיח את טענתי באופן מתמטי?
כיצד אני יכולה למצוא את אותה מכסת שיחות אשר מעבר אליה השיחות פחות איכותיות?
האם יש קשר לתפוקה שולית פוחתת?
תודה לעונים.

לצפיה ב-'הייתי מנסה כך'
הייתי מנסה כך
11/02/2019 | 20:37
2
6
גרף שהציר האופקי הוא מספר השיחות,
והאנכי - מספר שירותים ללקוח בממוצע.

אם מתקיימת תפוקה שולית פוחתת - הגרף ירד משמאל לימין,
אם מתקיימת תפוקה שולית החל מכמות מסויימת של שעות - הגרף יעלה ואחר כך ירד.
לצפיה ב-'תודה גרי. זה מה שעשיתי, אבל...'
תודה גרי. זה מה שעשיתי, אבל...
16/02/2019 | 20:09
1
7
אין מגמתיות ברורה.
וכשהוספתי קו מגמה (אקסל) אז לא מצאתי כזה שמתאים באופן מובהק (ה- r בריבוע הכי גבוה היה 0.15). אינני בטוחה שזה חזק מספיק כדי לקבוע עובדה.
לצפיה ב-'זה נראה כבר כמו דוקטורט.. '
זה נראה כבר כמו דוקטורט..
17/02/2019 | 08:29
2
החלק של הניתוח הסטטיסטי חורג ממה שאני יודע ומבין..

הגרף שקיבלת אינו בדיוק הגרף של התפוקה השולית (MP) אלא של התפוקה הממוצעת (AP). הגרפים האלו מתואמים אך לא זהים:
אם התפוקה השולית MP יורדת לאורך כל התחום, גם התפוקה הממוצעת AP יורדת, אבל נמצאת מעליה.
אם התפוקה השולית MP עולה ולאחר מכן יורדת, אזי גם התפוקה הממוצעת עולה ויורדת, בחלקה הימני AP נמצאת מתחת ל-MP, לאחר מכן MP יורדת ועוברת דרך המקסימום של AP ונמצאת מתחתיה.

הייתי מנסה לגזור את הגרף של התפוקה השולית כך:
נניח שיש X עובדים שעבדו 100 שעות והתפוקה הממוצעת שלהם היא 50 (=התפוקה הממוצעת הכוללת לעובד ולא התפוקה הממוצעת לשעה לעובד!),
ויש Y עובדים שעבדו 110 שעות והתפוקה הממוצעת שלהם היא 53.
ניתן לומר שהתפוקה השולית MP בשעות 100-110 היא 3/10 לשעה (ב-100 השעות הראשונות הם הפיקו 50 וב-10 השעות הבאות עוד 3).
מקווה שלא פיספסתי כאן משהו.
לצפיה ב-'מס ירושה/עיזבון מדוע הופסק?'
מס ירושה/עיזבון מדוע הופסק?
02/02/2019 | 16:28
1
14
מס כלכלי-חברתי מהמעלה הראשונה.
לדעתי הגיע הזמן ומחוייב המציאות שירושות מהון (נדל"ן, מיטלטין, ניירות ערך וכו..) ששוויו מעל 10 מיליון ש"ח יחויבו במס מדורג (בשביל לבנות את כל המדרגות צריך לראות את התפלגות שווי הירושות).

מה עושים במקרה שאדם טרם פטירתו וקבורתו בישראל מוכר את נכסיו בישראל וקונה נכסים בחו"ל לרבות נדל"ן ומניות. 
האם הדין חל גם ירושה כזו?
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שזה חכם'
אתה באמת חושב שזה חכם
04/02/2019 | 20:00
7
להכריח למשל יורשים של מפעל למכור את המפעל או לסגור אותו ולפטר את העובדים כדי לשלם את המס על הירושה?

לצפיה ב-'שטר של 100 שקל שהאוטומט מוציא לך....'
שטר של 100 שקל שהאוטומט מוציא לך....
04/02/2019 | 14:44
8
צריך לחוקק חוק שיחייב את הכספומטים להציע 100 שקל כשהוא בכמה שטרות בשביל להקל על התנהלות האזרח שהוציא כסף  בין השאר על מנת שיוכל לתרום לצדקה.
לצפיה ב-'איזה מסלול פנסייה מומלץ מהאפשריות הבאות'
איזה מסלול פנסייה מומלץ מהאפשריות הבאות
30/01/2019 | 06:44
1
14
1. דמי ניהול מהתשלום החודשי (פרמיה) 1.85% 
    דמי ניהול חיסכון נצבר (צבירה) 0.045%

2.  דמי ניהול מהתשלום החודשי (פרמיה) 0.8% 
    דמי ניהול חיסכון נצבר (צבירה) 0.135%

1. דמי ניהול מהתשלום החודשי (פרמיה) 1.25% 
    דמי ניהול חיסכון נצבר (צבירה) 0.11%

לצפיה ב-'תלוי מה היחס בין ההפקדה החודשית לכל הפקדה חדשה'
תלוי מה היחס בין ההפקדה החודשית לכל הפקדה חדשה
31/01/2019 | 09:47
8
אם למשל - אין לך הכנסות חדשות (כי אתה כבר פנסיונר או סמוך לכך) - עדיף לך מסלול 1.
אם אתה עובד שרק נכנס למעגל העבודה - עדיף לך מסלול 2.
לצפיה ב-'מדוע קצבת זקנה לא ממוסה לאנשים עם פנסיה גבוהה ?'
מדוע קצבת זקנה לא ממוסה לאנשים עם פנסיה גבוהה ?
27/01/2019 | 22:57
5
17
שאלה שאני שואל את עצמי.
נכון הם הפרישו כל השנים סכומי כסף לא מבוטלים בגלל חוק ביטוח לאומי (אגב אינני יודע אם להפרשה זו הכל בא מהברוטו או חלק המעסיק מפריש) אבל עדיין אנשים שמקבלים פנסייה של 10,15,20 נטו בחודש ויש לא מעט כאלו מקבלים גם קצבת זקנה קבועה של סביבות 2,800 ש"ח בדיוק כמו זקנים ללא פנסיה בכלל או עם פנסיה עלובה.

אני חושב שבמדינה סוציאלית (מה שישראל לא) אדם שיש לו פנסייה טובה (אני מדבר בעיקר על האלה עם התקציבית) יכול לוותר על חלק מקצבת הנכות לטובת אנשים שבאמת זקוקים לה.
לצפיה ב-'קצבת זיקנה - כן ממוסה'
קצבת זיקנה - כן ממוסה
30/01/2019 | 01:44
3
18
והפנסיה עצמה גם קוצצה כדי לסבסד את הפנסיות ההסתדרותיות שנשדדו ע"י מנהליהן.

ומכיוון שלביטוח הלאומי מתווספים גמלאות הפנסיה - המס יכול להיות גבוה מאוד.
מה שאין - זה כפל מס: ההפרשה הראשונית פטורה ממס.
לצפיה ב-'אתה יכול לפרט בבקשה'
אתה יכול לפרט בבקשה
31/01/2019 | 09:25
2
14
היכן נמצאים מדרגות המס האלו?

בוא ניקח לדוגמא שני מקרים שאני מכיר באופן אישי:
גברת א' שמקבלת פנסיה תקציבית של סביבות ה15 נטו בחודש וגברת ב' שמקבלת פנסיה תקציבית סביב ה3.5-4 בחודש.
אני יודע שגברת א' מקבלת סביב ה2,300 ש"ח קצבת זקנה וגברת ב' סביב 2,900 ש"ח.
מדוע הקצבה של גברת א' לא ממוסה לכדי כמה מאות שקלים בלבד?

מדוע לתת לגברת א' שמקבלת 15 אלף ש"ח נטו בחודש (סכום יפה לכל הדעות) עוד 2,300 ש"ח ככסף נזיל לחשבון העו"ש ולא להמיר את רובו ככולו לחיסכון/פיקדון לשירותים נאמר סיעודיים (או כל שירות אחר שבטל"א מספק) שתוכל גברת ב' להשתמש בו אם וכאשר היא תצטרך וכספה לא יספיק לה לממן אותו?

כאשר את הסכום שמתפנה ככסף נזיל ניתן כמובן להפנות להגדלת הקצבאות לאנשים (נכים, זקנים, משפחות, מובטלים לא חסר) בעלי הכנסה נמוכה או ללא הכנסה בכלל שצריכים אותו למחייה יומיומית?

בוא נקצין עוד יותר מה עושה פוליטקאי או גנרל או שופט בדימוס עם פנסיה תקציבית של כמה עשרות אלפי שקלים בחודש בקצבת הזקנה שלו שהיא נגיד סביב ה2,000 ש"ח? קונה איתה פיצוחים, עיתונים או ממתקים לנכדים?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'אתה יכול לברר מהם מדרגות מס ההכנסה - בהרבה מקומות'
אתה יכול לברר מהם מדרגות מס ההכנסה - בהרבה מקומות
31/01/2019 | 09:44
1
17
ניתן  בגיל פרישה לקבל פטור ממס בגובה  49% מהקיצבה המזכה (שהיא כיום 8,380 ₪) ויתר הקיצבה, חייבת במס - עם כל ההכנסות האחרות (שכוללות את הקצבה מבט"ל).
כך שיש פטור ממס על בערך 4200 שקל ועל השאר גברת א' משלמת מס הכנסה כמעט כרגיל.

גברת ב' לא מגיעה לרף - ולכן לא משלמת מס.
ואפילו אם היה לה הכנסות ברוטו של 10000 שקל - היא לא הייתה משלמת מס (כי 4000 הראשונים פטורים, והשאר נמצא מתחת למס ההכנסה הרגיל).

השאלה שצריכה להישאל - היא אחרת.
למה בכלל לשלם קצבאות בט"ל לכולם?
בעבר לא הייתה פנסיה, ולכן הסתמכו על קצבאות אלו.
היום - יש כבר חובת פנסיה גורפת, וכל זקן חדש - מגיע עם פנסיה (שתלך ותעלה עד שכמעט לא יהיו זקנים עניים)
ולכן הגיוני להכפיף קיצבאות אלו - כך שיתעדפו זקנים מעל שנתון מסויים (שנתונים בהם הרבה פחות חסכו לפנסיה).
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי וכן לפי התאור שלו הקיצבה לא '
לפי מה שידוע לי וכן לפי התאור שלו הקיצבה לא
20/02/2019 | 19:32
6
ממוסה. 
אם יש פטור של 4200 ש"ח על הפנסיה + 6000 ש"ח הראשונים שפטורים ממס אז כל אחד צריך להתחיל לשלם מס על הכנסה שמעל 10000 ש"ח בערך. אבל גברת א מקבלת 15000 ש"ח פנסיה + 2300 קיצבת זיקנה והיא הרבה מעל לסף. לכן אם היה מיסוי על קיצבת זיקנה היא היתה צריכה לראות שמורידים לה מזה מס.

לצפיה ב-'לדעתי האנשים האנשים האלו מקבלים קיצבה בגלל שהיא '
לדעתי האנשים האנשים האלו מקבלים קיצבה בגלל שהיא
20/02/2019 | 19:37
1
נובעת מכסף שהם הפרישו לביטוח לאומי. כסף זה שולם עליו מס כבר כאשר הם הפרישו אותו. אתה משלם מס הכנסה על הברוטו (שכולל בתוכו את הכסף שתפריש לביטוח לאומי). 
הם לא משלמים מס כי כבר שילמו מס ואין כפל מס.

לצפיה ב-'חישוב בכלכלה'
חישוב בכלכלה
24/01/2019 | 18:35
1
25
שלום , אני משכיר דירה ומקבל דמי שכירות בסך 3200 שח, קניתי הדירה  לפני כ-9 שנים בסך 700 אלף שח ,הדירה שווה היום 1025 אלף שח , כיצד אני מחשב את התשואה מהעלות או מהשווי היום? תודה מראש
לצפיה ב-'תלוי לאיזה צורך'
תלוי לאיזה צורך
25/01/2019 | 05:16
7
אם אתה רוצה להבין את רווחיות ההשקעה - מחשיבים עלויות,
אם אתה רוצה להחליט אם למכור - מעלות נוכחית.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
2

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'הבנק העולמי בויקיפדיה = בנשיאות מומחה למחלת השחפת ....'
הבנק העולמי בויקיפדיה = בנשיאות מומחה למחלת השחפת ....
22/12/2018 | 16:34
3
10
מידע פתוח לכולם בויקיפדיה - נשיא הבנק העולמי הוא רופא אמריקאי ממוצא קוראני נשוי לרופאת ילדים אמריקאית ממוצא דומה. הוא מומחה למחלות ריאה שמטופלות בביתו של החולה ורעייתו כאמור. אם זה כן קשור לחיסון -שחפת או לא קשור לחיסון -שחפת של "אבנטיס פסטר" אין לי מושג. אבל בכל אופן צירוף מקרים = אבנטיס פסטר היא חברה קנדית.....נשיא הבנק העולמי התחיל כהונתו ב-2012.......יחד עם נשיא בית המשפט העליון בישראל שהיה נשוי לקנדית ולמד משפטים בקנדה.   אם היתה איזושהיא בעיה עם החיסון שחפת הזה מן הסתם כבר היינו יודעים את זה = אלא אם כן יש החלטת-קבינט להסתיר משהו. ואת זה כמובן לא נדע. החיסונים ניתנים  בערך בחטיבות הביניים = משהו שנקרא תבחין מנטו = אני לא בטוחה שיש כאן קונספירציה אבל .....חוכמת ההמונים ....תתחילו לחפש מידע ומי שמוצא משהו....שיכריז. תודה...אזרחי כדור הארץ
לצפיה ב-'רק להוסיף = משרד החינוך מחסן את הילדים ((השר בנט))'
רק להוסיף = משרד החינוך מחסן את הילדים ((השר בנט))
22/12/2018 | 16:41
2
1
- יתכן ששר הבריאות הוא אחראי  ((ראש הממשלה)) ויתכן ששר החינוך ויתכן ששר החוץ  ראש הממשלה...מתוקף הסכמים בינלאומיים כלשהם שקשורים לאו"ם ..... אין לי מושג.   אני יודעת שאבי ז"ל ((קשיש)) סבל ממחלת ריאה וטופל בביתו ...ללא שיקום  ((אינני יודעת אם קיים או לא אני רק מציינת....מטופל על ידי עובדת-זרה מאסיה  "
שאיננה אחות"  ((ואולי כאן המצאה  בהוזלת הטיפול הרפואי שמתבצע בבית וללא כח אדם מיומן וללא ריפוי או שיקום  אלא  "שמירת הכרוניות" = כאמור   חפשו בגוגל
לצפיה ב-'חברת תרופות קנדית מחליטה מי יהיה נשיא בית המשפט העליון?..'
חברת תרופות קנדית מחליטה מי יהיה נשיא בית המשפט העליון?..
22/12/2018 | 16:44
1
3
לא יודעת....יכול להיות.    
לצפיה ב-'החברה צרפתית. ((בנק רוטשילד?..)'
החברה צרפתית. ((בנק רוטשילד?..)
22/12/2018 | 16:47
1
אמרתי לא יודעת
לצפיה ב-'הפירצה החוקית שמאפשרת לעצמאיים לקבל הטבת מס של כ-12,000 שקל'
הפירצה החוקית שמאפשרת לעצמאיים לקבל הטבת מס של כ-12,000 שקל
18/12/2018 | 03:37
1
34
אני לא יודע למה רשויות המס לא מספרות לך על זה, אבל אני בהחלט מבין למה הם מעדיפות שאתה לא תדע מזה. ובכן, לשמחתך - האינטרס של רשויות המס לא מעניין אותי. מה שמעניין אותי זה שעצמאיים במדינה הזו ישארו עם יותר כסף בכיס, ולכן ברגע שגיליתי את הסוג הזה, החלטתי לחשוף אותו גם כן: 
אם תשקיע לכל היותר כ-100 שקלים בשנה, במהלך ה-6 שנים הקרובות, המדינה תעניק לך במתנה "הוצאה מוכרת" על סך 11,745 ש"ח, בשנה, והכל חוקי לחלוטין, ואתי, ומוסרי. מאמין לי?

לצפיה ב-'100 שקלים? בשנה? במה להשקיע?!!!'
100 שקלים? בשנה? במה להשקיע?!!!
18/12/2018 | 22:05
12
לצפיה ב-'הריבית בתורכיה 20%'
הריבית בתורכיה 20%
13/12/2018 | 11:47
1
26
הריבית בתורכיה 20%
האם כדאי להפקיד כסף בתורכיה?
לצפיה ב-'לא'
לא
18/12/2018 | 01:33
11
לצפיה ב-'בנק או תיק השקעות - חצי מיליון'
בנק או תיק השקעות - חצי מיליון
13/12/2018 | 11:39
16
שלום,
יש בבנק חצי מליון בפקדון שעם ריבית כה נמוכה הכסף לא שומר על הערך הריאלי שלו.

את הכסף אני לא צריך בשלוש השנים הבאות.

האם כדאי להצטרך לתיק השקעות (של פסגות למשל)?

לאיזה דברים בחוזה חשוב לשים לב? האם דמי ניהול אחד מהדברים האלה?

תודה
לצפיה ב-'שר כלכלה תומך טרור = ((ויטמין K ליילודים))...'
שר כלכלה תומך טרור = ((ויטמין K ליילודים))...
12/12/2018 | 10:26
3
11
איך נותנים לו להמשיך בתפקידו
לצפיה ב-'כל מערכת המשפט תומכת טרור - ויטמין K ליילודים...'
כל מערכת המשפט תומכת טרור - ויטמין K ליילודים...
12/12/2018 | 10:28
2
6
כל מערכת הבריאות תומכת טרור - ויטמין K ליילודים.
לצפיה ב-'שופטת בית המשפט העליון שטרסברג כהן.....'
שופטת בית המשפט העליון שטרסברג כהן.....
12/12/2018 | 10:30
1
3
חקירת משטרה דחופה   = הרי קיבלנו רמז עבה אתמול בערב.... ממה שהתרחש ב"שטרסבורג".
לצפיה ב-'לאחר גיל הפרישה היתה הממונה על תלונות נגד שופטים...'
לאחר גיל הפרישה היתה הממונה על תלונות נגד שופטים...
12/12/2018 | 10:32
2
מדינת ישראל לא הסתדרה בלעדיה כשפרשה... אין לה תחליף כנראה....אז היא מיהרה לשבץ אותה בתפקיד נוסף לעוד כמה שנים.    ((חבורת חבר מביא חבר)). כמה עצוב שמהעליון תפתח הרעה
לצפיה ב-'הצבעות באסיפות כלליות'
הצבעות באסיפות כלליות
10/12/2018 | 19:11
4
סקר קצר לגבי הצבעה באסיפות כלליות:

1. האם כבעלי מניות אתם מצביעים באסיפות כלליות?
2. אם אתם לא מצביעים, האם זה מפאת חוסר ידע בנושא נשוא ההצבעה? מפאת אדישות? או סיבה אחרת?
3. אם כן, האם אתם מצביעים בכל ההצבעות בהם אתם זכאים להצביע?
4. אם התשובה ל-1 היא כן, ול-3 לא, האם זה תלוי נושא? מפאת חוסר ידע בנושא נשוא ההצבעה? מפאת אדישות? לגבי אילו נושאים כן הצבעתם? לגבי אילו נושאים נמנעתם מלהצביע, ומדוע?
5. אם היה גוף שמאגד אליו באמצעות ייפוי כח בעלי מניות מהציבור (ללא בעלי שליטה, בעלי עניין ומשקיעים מוסדיים), ומייצג את בעלי המניות באסיפות הכלליות ומצביע בשמם, האם הייתם נותנים לו ייפוי כח (מלא או לנושאים מסויימים) להצביע בשמכם, תמורת שכר טרחה? אם לא, מדוע?
לצפיה ב-'חוק יסודות התקציב -הקמת תאגידי בריאות 1985'
חוק יסודות התקציב -הקמת תאגידי בריאות 1985
09/12/2018 | 00:26
1
3
"בינגו"   = לא עלה בדעתי למצוא את זה בגוגל. בשנת 1985 יצא החוק שהקים את "תאגידי הבריאות" לצד כל מרכז רפואי ממשלתי.  ארכיונאות זה בילוי לא פשוט ולקח לי המון זמן למצוא את שנת ההקמה של "תאגידי הבריאות" ליד בתי החולים.  זאת אותה שנה של "חוזר מנכ"ל ויטמין K ליילודים"  . אולי יש כאן קצה חוט
לצפיה ב-'גוגל....יו"ר הכנסת היה ח"כ שלמה הלל ......'
גוגל....יו"ר הכנסת היה ח"כ שלמה הלל ......
09/12/2018 | 11:07
1
תודה לאל שיש גוגל.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
2

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'למשוך קרן השתלמות נזילה?'
למשוך קרן השתלמות נזילה?
04/12/2018 | 20:15
2
30
שלום,

אני בונה בית. לוקחת משכנתא. צריכה את הכסף שיש לי בקרן השתלמות. קופה אחד נזילה אז הבנתי שכל שאר הקופות נזילות.
אמרו לי שלא כדאי לי למשוך את הקרן השתלמות אבל עדיף לי לקחת הלוואה על הקרן השתלמות. האם זה נכון? לא מספיק שיש לי כבר משכנתא? עכשיו עוד הלוואה?
בנוסף - אם אני מושכת את הכסף איך אני צריכה למשוך את זה על מנת שהוותק לא יפגע ושיהיה לי אפשרות למשוך מכל הקופות? אם אני מושכת מקופה אחד אני צריכה למשוך מכל הקופות קרן השתלמות שיש לי באותו זמן (אני צריכה את כל הכסף)? 
תודה
לצפיה ב-'כדאי למשוך'
כדאי למשוך
05/12/2018 | 17:16
17
התשואה שתעשי בקרנות לא תשתווה לתשואת ההלוואות שתיקחי.
לצפיה ב-'אם יש חלופה - לא כדאי למשוך'
אם יש חלופה - לא כדאי למשוך
05/12/2018 | 21:24
12
קרנת ההשתלמות מזכות בהטבת מס מדהימה שלא תחזור,
אם תפדי ובעוד עשור או 2 יהיה לך כסף פנוי - תצטרכי לשלם על השקעות דומות מיסים גבוהים על הרווחים.
ובזמן הזה התשואה (פטורה ממס) תהיה כמעט בוודאות גבוהה מהריבית הנמוכה שתשלם על הלוואה כזו.

ועוד משהו,
הריבית על משכנתא גבוהה בחלק מהמסלולים ונמוכה באחרים,
אם הריבית על הלוואה משעבדת-השתלמות נמוכה מחלקם- משתלם לך למקסם את ההלוואה הזו,
ואם ישאר לך עודף בסיום הבניה - תקטיני איתו את מסלולי המשכנתא הפחות משתלמים.
לצפיה ב-'ניצול תקרת הפקדה בקופת גמל להשקעה'
ניצול תקרת הפקדה בקופת גמל להשקעה
04/12/2018 | 20:26
1
25
אהלן, קודם אציין שאני לא חזק במספרים ובכלל בפיננסים. מה שכן יש לי קופת גמל להשקעה, אבל אנחנו בדצמבר ולא הגעתי לתקרת ההפקדה של 70 אלף. קיבלתי הודעה מבית ההשקעות שכדאי להפקיד בקופה כמה שיותר מהר את הסכום שיביא אותי ל70 אלף. זה נשמע די פשוט והגיוני, אני מפספס משהו? יש ברשותי די והותר כדי לבצע את ההפקדה אין בעיה כספית או משהו.
לצפיה ב-'כדאי להשלים.'
כדאי להשלים.
05/12/2018 | 17:15
12
לצפיה ב-'מביטוח כלל למנכ"ל משרד הרווחה ...'
מביטוח כלל למנכ"ל משרד הרווחה ...
04/12/2018 | 10:17
8
הונאה א   ממשיכה להונאה ב .  הביטוח הלאומי נרכש על ידי חברת הביטוח ענבל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תמ
רוציל להתחדש?
אחים יששכר בע
אחים יששכר
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה