לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1153011,530 עוקבים אודות עסקים

פורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.
אבל כמו שאומרים - במדבר כל קוץ ייחשב כפרח.
בואו נשתף בצורה מכובדת ומכבדת, ואם טעינו - פשוט נתנצל.

ניר, מנהל פורום כלכלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלכלה וכלכלנים

בסך הכל רציתי לטפטף טיפה - כל מה שרציתם לדעת על כלכלה, כל הגיג שרציתם לשתף על כלכלה, כל מה שמעניין (אתכם) בכלכלה

כששאלו את אריק איינשטיין כמה שאלות על התנהלות המדינה, הוא אמר "שסך הכל רציתי לטפטף טיפה"

אנחנו באמת לא עושים כאן הרבה חוץ מלדבר, להתכתב, לשאול ולשתף. אבל טיפה ועוד טיפה של מחשבה כלכלית בריאה ופתוחה, תהיינה לים. טוב, ימה. אולי אגם ואפילו שלולית.

ניר, מנהל פורום כלכלה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
בסה"כ רציתי לטפטף טיפה

ניר, מנהל פורום כלכלה
המשך >>

לצפיה ב-'דאטה אנליסט? - בקשת מעט מידע'
דאטה אנליסט? - בקשת מעט מידע
13/04/2018 | 15:23
6
דאטה אנליסט? אודה מאוד עבור שיחה טלפונית קצרה ומתן מידע/תשובות לקראת הסבה מקצועית וכניסה אפשרית לתחום.
לצפיה ב-'תכנון משכנתאות דירות להשקעה'
תכנון משכנתאות דירות להשקעה
13/04/2018 | 11:28
9
מעוניין להתייעץ עם חברי הפורום בעניין דירות להשקעה

דירה אחת ,מחיר 1.3, משכנתא של 780k
שכירות שמתקבלת 4200, החזר משכנתא הוא 4500(קיצרתי את מסלול הפריים במשכנתא ל13 שנים ולכן אחזיר מעט גבוה, כדי לחסוך בריבית, שאר רכיהי המשכנתא ל25 שנה)

דירה שניה בעלות 900k
משכנתא של 400 אלף
שכירות 2600
החזר משכנתא 1700 , כל רכיבי המשכנתא למשך 30 שנה 

סהכ נכנס משכירות יותר ממה שעולות  2 המשכנתאות, עם זאת יש את עניין המיסוי, יצא שמשלם כל שנה 8300 שח מס, המסלול של ה10%

זו הסיבה שההחזר במשכנתא השניה נמוך, עמ "לממן" את המס השנתי והוצאות שוטפות

האם הייתם עושים אחרת?
אם בכלל?

מה דעתכם?
לצפיה ב-'נאסדק פי 3 '
נאסדק פי 3
13/04/2018 | 10:23
1
9
שלום
נא לענות רק מי שיודע באמת
אני מעוניין להשקיע באסדק פי 3
רוצה לדעת הסיכון
האם ירידה יומית של 33.3% במדד בסיס מוחק את התיק או שירידה מתמשכת (נגיד חצי שנה ) המצטברת לכדי 33.3% במדד הבסיס גורמת למחיקת תיק?
תודה מראש

לצפיה ב-'גם האפשרות השניה ולא רק'
גם האפשרות השניה ולא רק
17/04/2018 | 21:43
5
אם תחשב כמה שווה התיק בסוף כל יום, אם לדוגמה יום אחד יש עליה של 1% ואחריו ירידה של 1% וחוזר חלילה (ללא שינוי במדד בסוף התקופה?) עדיין,
התיק יאבד מערכו די מהר מבלי להתחשב בעמלות ודמי ניהול.
לצפיה ב-'נאסדק פי 3 . שאלה'
נאסדק פי 3 . שאלה
13/04/2018 | 10:12
5
שלום נא לענות רק מי שיודע
מי אם רוצה להשקיע בנאסדק פי 3 אז:
האם האופציה היחידה למחוק תיק היא : בירידה יומית של 33.3%
או
שגם אם יש ירידה תקופתית (נגיד חצי שנה) של 33.3% אז התיק נמחק
תודה מראש
לצפיה ב-'ההבדל בין כלכלן לבין איש כספים (פיננסים)'
ההבדל בין כלכלן לבין איש כספים (פיננסים)
07/04/2018 | 13:50
21
שלום.
אשמח לדעת:
1. מהו ההבדל בתפקיד בין כלכלן בחברה לבין איש כספים (פיננסים) בחברה?
2. איזה תפקיד נחשב טוב יותר, בעל רמות שכר גבוהות יותר ואפשרויות קידום נרחבות יותר?
3. מהם התפקידים ההתחלתיים המומלצים לבוגרי כלכלה המעוניינים להגיע לכל אחד מהתפקידים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'קרן השתלמות וקופת גמל'
קרן השתלמות וקופת גמל
04/04/2018 | 18:13
1
16
1.אני כשכיר יכול להפריש לבד ללא הפרשת מעסיר לקרן השתלמות אם כבר יש לי קרן ממעסיק קודם?
2.אם יש לי קרן פנסיה מומלץ לי לפתוח קופת גמל כשאני רק בתחילת דרכי והשכר עדיין נמוך יחסית

לצפיה ב-'נסה לשאול כאן'
נסה לשאול כאן
15/04/2018 | 14:49
1
דיונים על נושאי כלכלה שונים בטלגרם:

לצפיה ב-'קרן השתלמות '
קרן השתלמות
31/03/2018 | 22:55
1
19
שאלה לגבי קרן השתלמות.
בעבודה הקודמת (שכיר) הייתה לי קרן השתלמות ובגלל שהתפטרתי הופסקה ההקפדה החודשים .
האם אני יכול לחדש אותה בצורה עצמאית (בלי מעסיק)?
תודה מראש לכל העונים
לצפיה ב-'בטוח שכן אם אתה עצמאי'
בטוח שכן אם אתה עצמאי
04/04/2018 | 09:37
10
פתחת עוסק פטור/מורשה? 
עצמאיים יכולים להפקיד לקרן השתלמות בצורה עצמאית. אם אתה גם שכיר וגם עצמאי - התשובה היא כן.

אבל שכירים בלבד לא יכולים להפקיד כספים לקרן השתלמות. עם זאת - הכספים שבה ממשיכים לצבור ריבית עד מועד הפירעון. 
לצפיה ב-'יתרות מט"ח של מדינה'
יתרות מט"ח של מדינה
29/03/2018 | 11:59
1
36
מדוע חשוב למדינה לשמור על עודף יתרות מט"ח? האם זה קשור להעדפת ייצואיעל פני יבוא?
אם יש מאמר בנושא אשמח לקרוא. 
לצפיה ב-'מאותה סיבה שאתה שומר קצת מזומנים בבנק או בארנק'
מאותה סיבה שאתה שומר קצת מזומנים בבנק או בארנק
31/03/2018 | 09:32
9
לשימוש שוטף, לסנכרון בין ההכנסות להוצאות, ו-"שיהיה אם מצטרך".
נניח שקונים נפט ב-100 מיליון דולר.
מאיפה הכסף מגיע?
יכול להיות שמיצוא שהתבצע לאחרונה ושכב עד כה ביתרות.
גם אני אינני מפקיד בתוכנית חסכון או קונה ניירות ערך עם המשכורת ברגע שהיא נכנסת, ומושך בכל פעם שאני צריך לקנות משהו.
לצפיה ב-'השקעה וקצבה'
השקעה וקצבה
31/03/2018 | 00:16
9
שאלה בנוגע לבת 62, אלמנה, לקראת פרישה לגמלאות, קרן הפנסיה מכילה סכום זניח לחלוטין,
אך יש סכום של 700,000 ש"ח נזיל וזמין.

לאחר הפרישה לגמלאות (בקרוב) היא תצטרך למשוך מהסכום הנ"ל סדר גודל של 3,000-4,000 ש"ח בחודש,
בנוסף לביטוח לאומי לטובת מחייה שוטפת.
השאלה היא באיזה סוג מוצר כדי להשקיע את הכסף כדי שישא תשואה מסויימת,
וגם יפריש לה את הסכום הנ"ל באופן קבוע מידי חודש בחודשו.
לאור הגיל המבוגר, ברור לחלוטין שההשקעה צריכה להיות סולידית יחסית, נניח עד 15% חשיפה למניות,
ולכן הציפייה הריאלית לתשואה נטו (לאחר דמי ניהול ועמלות) תהיה סביב ה 4% שנתי (אולי קצת יותר).

כנראה שנקבל ייעוץ בתשלום, אבל בינתיים אשמח לדעת:
1. האם יש חברות/מוצרים שגם מנהלים תיק השקעות וגם מפרישים מהקרן סכום מסויים כל חודש כקצבה?
אם כן, אילו חברות (כולן?) וכיצד נקרא סוג מוצר זה?

2. במידה ומותר, האם מישהו יכול להמליץ על חברה/מוצר?

3. נניח ואני מתעניין בקרן השקעות מסויימת או במוצר מסויים,
האם יש אתר (ממשלתי?) שבו ניתן לראות את התשואה ודמי הניהול שהקרן/מוצר הזה עשה וגבה בשנים האחרונות?

4. נניח והכסף מנוהל בקרן השקעות, האם המס על הרווחים הוא תמיד 25% או שיש דרכים להקטינו?

תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'איך להגן על כסף בקרן השתלמות נניח'
איך להגן על כסף בקרן השתלמות נניח
28/03/2018 | 09:57
2
22
‫אם צופה ירידות, מה עושים עם כסף ש*אי אפשר* לפדות?‬
נניח בקופת גמל. בקרן השתלמות.
אם אני רוצה להיות יותר דפנסיבי בכספים המנוהלים (לא העברתי ל IRA) מה האופציות?
הרי גם שוק האגח ירד בהעלאת ריבית. ובכלל מח״מים קצרים גם ככה נושאים תשואה שלילית.
אז להעביר את הכסף למסלול כללי או עם רוב אגחי - זה לא לשמור על הכסף. זה פשוט לשחוק אותו פחות. מה עושים?
שאלה אחרת - בכסף נזיל - מה דרכי הגידור עם כסף שנזיל?
ת״ס על זהב. כסף. נפט.
מה עוד יכול להיות לתקופה של ירידות? (שורטים כנראה דורשים מעקב יום יומי בגלל המינוף שלהם ולכן לא בטוח שזמין לזה).
לצפיה ב-'מסלול סולידי'
מסלול סולידי
29/03/2018 | 17:26
1
11
אם אין לך כוונה לפדות את הקרן בשנים הקרובות, תרוויח כנראה בסוף התקופה תשואה מצטברת גבוהה יותר מביתר המסלולים אם תהיה במסלול המנייתי, גם אם יש תקופות של ירידות בין לבין. אם עוברים למסלול סולידי דווקא אחרי ירידות, מפסידים את התיקון שמגיע אח"כ. אם בכל זאת חשקה נפשך לעבור למסלול סולידי, אז יש בחלק מהחברות מסלול כספי, אבל זה כמו לשים את הכסף בפקדון, כלומר תשואה נמוכה אם בכלל, ושחיקה של ערך הכסף. המסלול הכללי סולידי ביחס למסלול המנייתי, אבל עדיין יש בו נתח גבוה יחסית של מניות, בד"כ כ-35-40% מניות. ממליצה לך להכנס לאתר של החברה שמנהלת לך את קרן ההשתלמות, ולהסתכל על מדיניות ההשקעה של כל אחד מהמסלולים המוצעים, בשביל לראות מה התמהיל של ההשקעות בכל אחד מהמסלולים, ולבחור מתוכם במסלול שנראה לך הכי סולידי, ושעדיין שומר על ערך הכסף.
בהצלחה וחג שמח!
לצפיה ב-'תודה. ובכל זאת:'
תודה. ובכל זאת:
29/03/2018 | 18:03
7
אחרי הנפילה של 2008 נניח - לקח מדד האמרקאי 4 שנים כדי לחזור לאותה רמה.
אני לא אומר שאחרי 4 שנים זה לא עלה
אבל אם מישהו היה עובר למסלול יותר סולידי בתקופה הזו - היה יכול להפסיד פחות
ולחזור למסלול מנייתי בעתיד.

אומנם אי אפשר לתזמן את השוק. אבל רמות התמחור והמכפילים מאוד גבוהים עכשיו.

לא חשבתי על קרן כספית. את קוראת לזה שחיקה של הכסף כי זה לא צמוד למדד כלשהו? אבל מנגד בירידות חדות אם יהיו בשנת 2018 הכסף יישחק הרבה פחות מאשר נפילה של מניות. אם זה כוונתך?

שלישית - לגבי המסלול הכללי- אשמח לשמוע את דעתך כיוון ששוק האגח מראש עם תשואות שליליות אז זה פשוט מראש להכנס לאפיק שההפסד ידוע מראש.
זה מרגיש כמו ״איפה אפסיד פחות כסף. ולא איפה אפשר להמנע ממחיקת הכסף״.

לצפיה ב-'האם החוב האמריקאי (21 טריליון דולר)'
האם החוב האמריקאי (21 טריליון דולר)
28/03/2018 | 19:50
2
32
מסוגל לגרום להיפר-אינפלציה ולמוטט את ארה"ב?
או שניתן לגרור אותו (לפרוע אותו ע"י לקיחת הלוואות נוספות - כלומר למחזר את החוב) לתמיד ואפילו להגדיל אותו ב-2%-3% כל שנה?

לצפיה ב-'לדעתי - כן, אינפלציה זו כנראה התוצאה בעתיד הקרוב'
לדעתי - כן, אינפלציה זו כנראה התוצאה בעתיד הקרוב
08/04/2018 | 21:27
4
לא יודע אם היפא אינפלציה, כי השוק עדיין לא ״מבזבז״ כמו שרצו, רוב הכסף נשאר בתוך הבנקים נכון לעכשיו ולא יוצא לשוק (לציבור, לשוק ההון בטח ובטח, מה שניפח את מחירי המניות).

דעתי על העתיד הקרוב - ריבית 10 שנים לכיוון 3%, הנפקות יהיו יותר כואבות לממשל, כספים יתחילו לזרום לכיוון האגחים, עד להתייצבות מתחת ל3%, שוק ההון לירידה (שכבר התחילה בפברואר), בנקים ישחררו כספים מהשוק לכיוון הציבור כהלוואות, עליית מחירים שתגרור עליות ריבית, אך כנראה ולא מספיק, ריבית 0 עם שוק רותח זה מתכון לאסון.. ועם חוב כזה - אדרבה.
הכיוון הוא מיתון, שבסופו הדפסת כסף מחדש.
כמובן שאינפלציה של 3% בשנה תגרום לריבית אגח לקפוץ אף יותר, ויכניס את הממשל לסחרור חזק יותר..

מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'צפה בזה'
צפה בזה
17/04/2018 | 21:56
לצפיה ב-'בעת נסיעה לחו"ל - שימוש בכרטיס אשראי או במאסטרקאד נטען?'
בעת נסיעה לחו"ל - שימוש בכרטיס אשראי או במאסטרקאד נטען?
13/03/2018 | 02:15
1
10
היי חבר'ה,

בקרוב אטוס לגרמניה, טיול קצר של לכל היותק שבועיים. רציתי לדעת מהי הדרך הזולה יותר מבחינת עמלות והמרות-  האם שימוש בכרטיס האשראי הרגיל שלי מהארץ (מאסטרקארד), או שימוש בכרטיס נטען מאסטרקארד שרכשתי בדואר בטיול הקודם והוא כרגע ריק לחלוטין וצריך להטעין אותו מחדש (בהנחה וזה אפשרי, עברה שנה), או שמא כדאי בכלל לפתוח חשבון מט"ח בבנק?

לאחר שיטוט באינטרט הבנתי שהעמלות ששילמתי על הכרטיס הנטען בזמנו נחשבות לגבוהות ולא משתלמות כ"כ, אך לא הצלחתי כ"כ להבין מהי הדרך הכדאית עבורי בהנחה ואני לא מעוניין להסתובב עם מזומן ופתיחת חשבון מט"ח בבנק גם טומנת בחובה עלויות כמו גם שימוש בכרטיס האשראי הרגיל שלי.

תודה.
לצפיה ב-'כמה שפחות שימוש בכרטיס אשראי בחו"ל'
כמה שפחות שימוש בכרטיס אשראי בחו"ל
04/04/2018 | 09:48
7
מכיוון שגרמניה משתמשים באירו, אז תשלם עלמת המרה פעם אחת בלבד (משקל לאירו). האם אתה מתכוון לשלם בכרטיס או להוציא כסף מכספומט בלבד? 
יש כרטיסים בין-לאומיים שיוכלו לספק לך את השימוש באתה רוצה אך ידרשו עמלת המרה עבור כל שימוש (ויגבו אותו באחוזים), ולגבי הכרטיס הנטען - יכול להיות שלטעון אותו יעלה לך כסף נוסף (מעין עמלת טעינה).
אני באופן אישי מעדיף לקחת מזומנים ולהמיר שם בחנויות change (לא בשדה התעופה!). אז אם אין לך בעיה להסתובב עם כסף עליך (חגורת כסף) או להשאיר אותו בכספת במלון - נראה לי שזה הכי משתלם. 
לצפיה ב-'שאלות על התל"ג: '
שאלות על התל"ג:
09/03/2018 | 00:38
3
26
1. התל"ג בישראל מגיע ל-1.25 טריליון ש"ח בערך.
בישראל יש כ-3.7 מיליון עובדים. כל אחד מקבל כ-100 אלף ש"ח בשנה נטו בממוצע - סכ"ה הם מקבלים 370 מיליארד ש"ח. נוסיף עוד 900 אלף פנסיונרים שמקבלים כ-70 אלף ש"ח נטו בממוצע כל אחד (40% מהפנסיונרים מקבלים רק קצבת בטוח לאומי שהיא פחות מ-2500 ש"ח לחודש) - נקבל עוד 65 מיליארד ש"ח. סכ"ה ההכנסות בישראל הן של כ-435 מיליארד ש"ח נטו.
סכום זה הוא רק כשליש מהתל"ג. מה קורה לכל היתר? למה כל התל"ג לא ניכנס לכיסנו?

2. הגז אמור לפי הבנתי להגדיל את התל"ג כי התל"ג זה מה שמיוצר בטרטוריה מסויימת. אבל ההכנסות מהגז יזרמו ברובם לכיסה של החברה האמריקנית נובל אנרגי כלומר לא יגיעו אילנו. אז איזו תועלת תצמח לנו מהגדלת התל"ג בדרך זו?

אם נייצר מוצרים בעלי אורך חיים קצר זה יגדיל את התל"ג כי נצטרך לייצר הרבה מוצרים במקום המוצרים המתקלקלים. מה מועילה לנו הגדלת התל"ג בדרך זו? הרי דרך זו גורמת דוקא נזק בגלל הריסת משאבי המדינה.

לצפיה ב-'3 רגליים: הממשלה, הציבור והעסקים'
3 רגליים: הממשלה, הציבור והעסקים
13/03/2018 | 14:29
2
15
המשכורות נכנסות לכיס הציבור,
שקונה באמצעותן מוצרים ושירותים מבתי עסק,
הממשלה מקבלת מיסים משני אלו, ונותנת תמורת זאת שירותים.
כולם נכללים בתוצר הלאומי.

2. הגז אמור לפי הבנתי להגדיל את התל"ג
רוב ההכנסות - יכנסו לכיס הממשלה כמיסים.
חלק מההכנסות - יכנסו לכיס השותפים המקומיים,
והשאר - יגיע לכיס השותף האמריקאי, אם הוא יבחר למושכו ולשלם עליו דיבידנד (מס).

בגדול,
אם ידוע שיש בקרקע מסויימת מחצבים, שיטת הזכיונות פחות הגיונית משיטות אחרות.
וחבל שמדינת ישראל, בה יש כסף, ויש מחצבים,
לא מעבירה את החיפושים משיטת הזכיונות לשיטות תפעול אחרות.
לצפיה ב-'איזה שרותים נותנת המדינה? '
איזה שרותים נותנת המדינה?
22/03/2018 | 22:51
1
9
שרותי צבא ומשטרה. אלו לא אמורים להכלל בתל"ג. הם אומנם חיוניים אבל הם לא מייצרים משהו. כמו כן אילו הם היו נכללים בתל"ג אז מדינה שבה רמת האלימות גבוהה פשע ומלחמות גבוהים היתה גם בעלת תל"ג גבוה כי היא היתה נזקקת . כלומר ככל שמורע מצבה של המדינה מבחינת אלימות פשע ומלחמות - אז התל"ג שלה משתפר. 
שרותי עיריה - אנחנו משלמים עליהם מהנטו שלנו. 
שרותי חינוך - אולי עולים לנו 400 - 500 ש"ח בממוצע לחודש לעובד (ההנחה שלי היא שיש 1.7 עובדים במשפחה והיא מחזיקה פחות מילד אחד לשנה בבית-ספר לאורך כל תקופת קיומה (3 ילדים, 12 שנות לימוד לכל ילד. סכ"ה 36 שנות לימוד). 
שרותי בריאות - אולי עולים 400 - 500 ש"ח לחודש לעובד. 

שכחתי דבר נוסף: הנחתי שכל עובד מקבל 100 אלף ש"ח לשנה נטו ( 8333 ש"ח לחודש) בממוצע אבל בפועל הוא מקבל רק 85 אלף ש"ח כי 15% מתוכם נלקחים ע"י המדינה כמע"מ כאשר הוא רוצה להשתמש בכסף.

לצפיה ב-'כל תוצרת נכללת בתל"ג'
כל תוצרת נכללת בתל"ג
23/03/2018 | 07:23
15
גם אלו שנועדו למנוע גניבה ורצח, או מלחמה,
תל"ג אינו שיפוטי לגבי יעילות, בהנחה שזה מתמצע. לעיתים במהירות:
בסוריה המלחמה גרמה בתחילה לתל"ג גבוה כי הייתה הוצאה גבוהה,
אבל יעילות ההוצאה הייתה נמוכה - מה שהוביל במהירות - לצניחת התוצר...
גם חובות גרעון והלאמות מעלים תוצר בטווח הקצר, ומרסקים צמיחה בטווח הארוך.

פחות משליש מהמיסים מגיעים מהנטו.
לצפיה ב-'עשיית כסף מיוטיוב'
עשיית כסף מיוטיוב
07/03/2018 | 19:09
17
תמיד רציתם לדעת איך מוציאים את המיטב מיוטיוב? כנסו לקישור תרשמו והקורס החינמי  בדרך אליכם (מומלץ להירשם דרך מחשב ולא דרך טלפון)

לצפיה ב-'האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי'
האם ניתן לעשות העברת כספים בדואר דרך כרטיס אשראי
06/03/2018 | 00:10
1
7
מהמסגרת של הכרטיס עצמו? דואר או מקום אחר?
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
15/04/2018 | 15:17
נדמה לי שרק אם תפקיד מזומן.
נסה לשאול כאן- דיונים על נושאי כלכלה שונים בטלגרם:

לצפיה ב-'NAFTA'
NAFTA
01/03/2018 | 14:41
15
בעניין ה-NAFTA אם יבוטל אז מעניין מה התחזית של haim toledano לעניין.
הוא מומחה מוערך בתחום ההשקעות ושוקי ההון ברחבי העולם, וכדאי לעקוב אחרי תחזיותיו.
ה-NAFTA למי שלא יודע נכנס כבר לתוקף כבר ב-1994 ואז כמעט ואין מכסים במסגרת הסחר שבין ארה”ב, קנדה ומקסיקו.
לצפיה ב-'מדריך לשמירת מסמכים'
מדריך לשמירת מסמכים
19/02/2018 | 12:21
1
26
מדריך המפרט בדיוק כמה זמן יש לשמור מסמכים שונים. 
אשמח להערות או תיקונים.
מצורף קובץ להורדה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/02/2018 | 17:02
4
נחמד שאתה תורם לקהילה מנסיונך.
לצפיה ב-'משכנתא'
משכנתא
06/02/2018 | 21:41
37
3 שאלות :
א.בקשר למשכנתא-אני נכה 74 אחוז(אי כושר 100)לפי מה
שהבנתי ,הבנקים מסרבים לתת משכנתא לנכים.ההכנסה שלי עצמה גם נמוכה ואין לי ערבים מדרגה ראשונה
שיחתמו כמו שהבנק שלי רוצה.
ראיתי שיש"חברות" כמו פסגות שמוכנות לתת משכנתא "למסורבי משכנתאות".עוד לא בררתי.רציתי לדעת
 מה הק'אטש?
שאלה שנייה האם יש אפשרות לקחת כמה משכנתאות או הלוואות( רגילות) ממספר בנקים שונים?
או לשלב גם הלוואות 
מחברות כמו ישרכרט או מימון ישיר?
ושאה אחרונה-ממי בכלל ניתן לקחת הלוואה במדינת יישראל(לא שוק אפור כמובן)??
לצפיה ב-'חיסכון אחוד או מפוצל'
חיסכון אחוד או מפוצל
06/02/2018 | 20:45
1
32
שלום
אני עומד לפתוח תוכנית חסכון לילדי- קופת גמל להשקעה. בכל מצב הסכום הראשוני והסכומים החודשיים לא משתנים. השאלה היא האם נכון לפצל או לאחד. האם יש יתרון לכסף שהוא אחוד (אינטואיטיבית לא נראה שיש הבדל כי מדובר באחוזים...)היתרון לפיצול בהיבטי ניהול וסדר הוא ברור השאלה האם יש בזה הפסד כספי מצטבר
תודה....
לצפיה ב-'על פניו נראה שאין הבדל'
על פניו נראה שאין הבדל
04/04/2018 | 09:42
ואם אכן אין הבדל - אני מציע להפריד. 
אבל, לעיתים כן יש הבדלים - למשל בדמי הניהול, בסכומי הפקדות שונים. 
כלומר, יש מצב שאם תפקיד יותר כסף לאותה קופה תשלם פחות (דמי ניהול, אולי תקבל יותר ריבית וכו'...)

אני מציע להתייעץ עם חברת ההשקעות שלך ולברר איזה תנאים הם מציעים בכל מסלול שתבחר.
לצפיה ב-'בעיה נוספת בחישובי המדד האמריקני S$P 500'
בעיה נוספת בחישובי המדד האמריקני S$P 500
06/02/2018 | 15:36
6
29
אמרתי מקודם שהמדד עלה ב-2.73% בממוצע לשנה (עליה ראלית) במשך 90 השנים האחרונות. בפורומים שונים תיקנו אותי ואמרו שהמדד עלה ב-7% בממוצע לשנה (עליה ראלית). אלו שתיקנו אותי טוענים שלא הבאתי בחשבון את חלוקת הדוידנדים.
עליה ראלית של 7% לשנה ב-90 שנה זה אומר שהמדד הכפיל את עצמו פי 441 במשך תקופה זו. אם המדד ימשיך לעלות בקצב כזה במשך עוד 10 שנים (כלומר בסך הכל במשך 100 שנה) אז הוא יכפיל את עצמו פי 867 - כמעט פי 1000. כלומר מי ששם 10 אלף דולר על המדד הזה במשך 100 שנה - יקבל 10 מיליון דולר. במשך 200 שנה יקבל בערך 10 מיליארד דולר. במשך 400 שנה יקבל 10000 טריליון דולר.
ברור שדבר זה לא הגיוני ובאיזה שלב צריך להיות פיצוץ (הוא יכול להיות מחר או בעוד זמן רב). מה יקרה אז?

לצפיה ב-'90 שנה זה מעבר לטווח ההשקעה של אדם נורמטיבי'
90 שנה זה מעבר לטווח ההשקעה של אדם נורמטיבי
10/02/2018 | 23:05
5
9
תוך 200 שנה גם טייקוני-על כמו משפחות רוטשילד וששון דעכו לחשיכה.
לצפיה ב-'נכון. אבל אם המדד גדל בקצב כזה אז רכושם של כל תושבי '
נכון. אבל אם המדד גדל בקצב כזה אז רכושם של כל תושבי
11/02/2018 | 21:42
4
13
המדינה גדל בקצב כזה (בערך פי 1000 כל 100 שנה). נגיד שבמשך 100 שנים האוכלוסיה תכפיל את עצמה, אז לכל אז יהיה פי 500 (בערכים ראליים) רכוש במניות מאשר היום. זה לא הגיוני.

לצפיה ב-'לא הגיוני - כי זה לא נכון!'
לא הגיוני - כי זה לא נכון!
12/02/2018 | 06:22
3
14
אדם לא חי מאות שנים.
הוא חוסך לעת זקנה, ואז מושך.
ומי שחוסך לילדיו - רואה שבגיל 30 הם מושכים את רוב הכסף
כך שתוחלת החיסכון האגרסיבי היא סביב 20 שנה.

הגידול מבטא בעיקר את צמיחת החברות הגדולות,
אלא שהגדולות של פעם סולקו מהמדד, ונכנסו חדשות שזינקו לשויי חסר תקדים.
משקלל עליית רווח שנבעה מגידול אוכלוסיה,
ואת עליית שיעורי החיסכון במשק כך שאזרחים דחפו יותר ויותר כסף זול (אג"ח) לאותן חברות.
לצפיה ב-'מה לא נכון? '
מה לא נכון?
12/02/2018 | 21:07
2
9
שהמדד ימשיך לעלות כך? שיעצר? 
אם המדד ימשיך לעלות אפילו בצורה מתונה יותר אז פרוש הדבר שלמרות שאזרחים קשישים מוציאים כסף, עדיין יש לתושבי המדינה המון כסף בבורסה שיעשה את רובם למיליונרים (אם המדד עולה פי 1000 ראלית ומספר המשפחות רק מכפיל את עצמו, יש לכל משפחה בממוצע פי 500 יותר מניות למרות שהרבה מבזבזים). 

לצפיה ב-'מספר התושבים מוכפל ב40 שנה'
מספר התושבים מוכפל ב40 שנה
13/02/2018 | 02:06
1
13
ולכן בקצב הנוכחי עולה פי 5 ב100 שנה.
לפני 100 שנה לא הייתה פנסיה,
ובעשור האחרון חובת ההפקדה התרחבה מאוד.
כך שעליה פי 200 תוך 100 שנה (5.4 בגידול שנתי) היא סבירה

כל עוד יש גידול אוכלוסיה, שיפור כלכלי והרחבת ההפקדות - זה תומך בעליות שערים.
כשיש קיטון אוכלוסין, מיתון, וההפקדות לא עולות - השערים בהתאם
ביפן למשל
לצפיה ב-'גם עליה של פי 40 במניות של משפחה ממוצעת במשך '
גם עליה של פי 40 במניות של משפחה ממוצעת במשך
17/02/2018 | 13:50
4
100 שנים - נשמע המון.
אם למשפחה כזו יש 200 אלף דולר במניות היום אז בעוד מאה שנים יהיו לה - 8 מיליון דולר ובעוד 200 שנים - 160 מיליון דולר. 
אם נניח שהכנסתה של משפחה אמריקנית תגדל במקביל גם פי 40 אז גם העניים ביותר יחיו בשפע רב (אני מניח שהכנסותיה של משפחה אמריקנית היום הן 80-90 אלף דולר לשנה וכי המשפחה הענייה ביותר מקבלת 15 אלף דולר לשנה בקיצבאות). לי קשה להאמין שזה יקרה. העוני מעולם לא הודבר לחלוטין בשום מקום למרות 200 ויותר שנות התפתחות טכנולוגית מואצת. באמריקה יש מספיק עניים שמבקשים כסף ברחוב ומספיק חסרי בית.
בכל אופן גידול מואץ של האוכלוסיה יצור באיזשהו שלב מצב עוד יותר גרוע. יכול להיוצר מצב שבו כדור הארץ לא יוכל לכלכל את כולם. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יוסי הרשקוביץ ושות', משרד עורכי דין
יוסי הרשקוביץ ושות'
R.M רונן מטלון- משרד עו
R.M רונן מטלון- משרד עו"ד
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה