לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אומנויות לחימה למבוגרים.'
אומנויות לחימה למבוגרים.
19/02/2016 | 18:43
13
229
שלום!
איזה אומנות לחימה או שיטת הגנה עצמית הייתם ממליצים לגבר בן 45 ללא נסיון קודם באומנויות לחימה למטרות משמעת עצמית, יכולת התגברות על קשיים, ריכוז ומיקוד, שיפור קורדינציה, כושר גופני ויכולת להגן על עצמו?

תודה על העצות!
לצפיה ב-'כמעט כל אומנות לחימה תתאים לך'
כמעט כל אומנות לחימה תתאים לך
19/02/2016 | 18:49
4
160
כל עוד האווירה והכיוון של הקבוצה והמאמן מתאימים.
באופן כללי אלו נתונים חשובים יותר מהשיטה עצמה, אבל במקרה שלך אפילו יותר מכיוון שהמטרות שלך מתאימות לתיאור היתרונות של הרוב המכריע של אומנויות הלחימה.
תתחיל לעשות סיבוב במקומות שקרובים למקום מגוריך - דבר עם המאמן, עם התלמידים (בעיקר הבכירים) ותתרשם מהאווירה באימון והיחס בין המאמן לתלמידים ובין התלמידים לבין עצמם.

אם אתה באיזור תל אביב, אתה מוזמן לכלול את המועדון שלנו בסיבוב :)

כל הפרטים נמצאים בדף הפייסבוק ובאתר.
לצפיה ב-''
21/02/2016 | 11:45
2
51
עוד הערונת :

כנראה שעדיף לך שבקבוצה יהיו עוד "מבוגרים"  בין היחסית מתחילים, ושגם המורה/מאמן יהיה לפחות בגילך.

יש מורים מעולים שהאמור לעיל פחות נוגע להם, אבל, בהכללה, גיל כן משנה דברים שרובנו מתקשים להבין מבלי "להיות שם".

אמיר
לצפיה ב-'אייקידו.'
אייקידו.
28/02/2016 | 15:02
1
61
כמה זמן אתה מתאמן באייקידו? למה בחרת דווקא באייקידו? שמעתי שזאת אומנות לחימה הכי הומנית. האם יצאה לך להשתמש באומנות לחימה בחיים ריאליים?
לצפיה ב-'מתאמן בקורינדו אייקידו משנות ה-90 של המאה הקודמת '
מתאמן בקורינדו אייקידו משנות ה-90 של המאה הקודמת
28/02/2016 | 16:28
88
שלום לך

אני מתאמן בקורינדו אייקידו, עוד מאז שהייתי צעיר, אי שם בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת.  ולא, אני לא המתאמן הכי ותיק של המורה שלי, וחלק מהמתאמנים האחרים (גם ותיקים וגם חדשים) נולדו לפני .

למה דווקא אייקידו - שאלה טובה, אני לא בטוח שאני יכול לתת לך תשובה חד משמעית, בטח שלא ביחס לאז.  אולי אוכל למצוא מה חשבתי על זה לפני 15 שנה פה באתר תפוז, אך גם זה לא חד משמעי. ברשותך, אנסה לענות על זה קצת אחרת, קצת קרוב יותר ל"למה אני ממשיך להתאמן":
א. הכי חשוב - כיף לי בכל אימון מחדש.  ואני בעוונותי, הלכתי ולמדתי גם אצל מורים  אחרים, באמנויות אחרות ובסגנון אייקידו אחר.
ב. מצאתי מורה מעולה, והשילוב של מורה ואמנות מתאים לי ככפפה ליד.  והוא אפילו סובל אותי ואת השגעונות שלי:
->   אני מצפה לדעת למה עושים X ולא Y כמו שעשינו לפני עשור, מה יקרה אם אוקה ישנה את התנהגותו, 
-> אני רגיל לדבר באימון, לקבל משוב מילולי על הביצוע שלי לטכניקה / מצב (מוותיקים אחרים)  ולתת משוב לאחרים.
->  ועוד ועוד
ג. אני מרגיש שאני לומד כל הזמן, ושיש עוד ועוד חומר ולאן להתקדם (כיום זה קצת פחות רלבנטי באשמתי - אני לא מתאמן מספיק לרמתי)
ד. אני מרגיש שקורינדו אייקידו כפי שאני למדתי ומתרגל הוא בהחלט אמנות לחימה שניתנת לשימוש פרקטי ללחימה ב"הגנה עצמית" ושהלימוד שלי תרם לי גם לחשיבה טקטית/אסטרטגית (נוכחתי בזה באופן מובהק כשהלכתי להתאמן במקומות אחרים).
ה. מנסה להזכר ביחס לאז, כשהטצרפתי, חושב שזה היה שילוב של איזה ספר מתח, מדריך במסגרת של גדנ"ע, שבעצמו התמחה בכלל בקראטה אבל הזכיר אייקידו כאמנות מאוד איכותית. יחד עם נוחות להגיע בהתחלה (אפילו היה ספורט חובה באונ' שלקחתי).

"אייקידו אמנות לחימה הכי הומנית" - בעיני הומניות תלויה בלוחם באותו הרגע, לא בשיטה. ספציפית בקורינדו אייקידו יש לא מעט טכניקות שבהפעלה בכל הכוח, ובמהירות מלאה, מול תוקף שלא מצפה לזה, בהחלט יכולות להרוג, או לפצוע באופן קשה. וכמו שציין פה מישהו פעם, רוב הטכניקות מסתיימות עם יריב שמוטח בחזקה אל החפץ הכי גדול בסביבה (כדור-הארץ). מצד שני, למי שרוצה להיות הומני  - יש הרבה טכניקות שבהן ניתן לווסת את העוצמה ולהסתפק בהטלה מבוקרת ונעילה כואבת של מפרקים. למען ההגינות, אני בספק שהטכניקות הללו חסרות בשיטות אחרות, אם כי, בדר"כ הן מתורגלות יותר באייקידו.
בכלל, להבנתי, כדי להיות הומני עליך להיות לוחם טוב בהרבה מהתוקף גם ברגע הנתון שבו הוא בחר לתקוף, וזה לא פשוט כלל כפי שכל אחד יכול להווכח על המזרון. 

להשתמש ב"חיים ריאליים" - כן, ואפילו די הרבה, אבל לא ללחימה, אלא להגנה מפציעה בעת נפילה, כולל תעופות במדרגות שהסתיימו ללא פגע, רגל שנתקעת במשהו ברחוב ואני נופל וקם עם מעט שריטות מינוריות כשפעם הייתי נוקע רגל.  נדמה לי שסיפורי ה"התקלות" האחרונים שלי מופיעים אי שם בדפי הפורום הזה, בהיסטוריה של לפני עשור או יותר, ברובם בחרתי שלא להלחם מתוך הרגשה של עדיפות ברורה מחד ומאידף החשש מהתוצאה האסטרטגית של הנזק (גם לתוקף) מהעימות - שיפגע בי יותר. 

אישית - לי ברור שאני ממליץ, וחיפוש קל בפורום יראה גם איפה.

אמיר

לצפיה ב-' (+ הזמנה לאימון ניסיון בפנים )'
(+ הזמנה לאימון ניסיון בפנים )
24/02/2016 | 11:51
68
אם רמת גן או פתח תקווה מתאימים לך מבחינת האיזור, אתה מוזמן לאימון ניסיון בחינם בג'יו ג'יטסו ברזילאי. רוב חברי הקבוצות שלי הם בוגרים.
פרטים באתר שלי: http://ranjujitsu.co.il

בהצלחה!
לצפיה ב-'גוג'ו ריו.'
גוג'ו ריו.
19/02/2016 | 23:01
2
92
תודה על ההזמנה! 
למה בחרת דווקא בסגנון גוג'ו ריו?
מהו השוני בשיטה הזאת לעומת לשיטות אחרות?
לצפיה ב-'פשוט מה שמרגיש לי הכי מתאים.'
פשוט מה שמרגיש לי הכי מתאים.
20/02/2016 | 11:44
1
87
התחלתי להתאמן בגיל מוקדם בגוג'ו-ריו, והמשכתי להתאמן לאורך השנים.
ניסיתי גם אומנויות אחרות, אבל תמיד הרגשתי "בבית" באימונים של גוג'ו.
אחת הסיבות שיש כל כך הרבה אומנויות לחימה היא כי לאנשים אחרים מתאימות אומנויות שונות. אני מצאתי את האומנות ש"יושבת לי" הכי טוב.

מבחינת מאפיינים של השיטה (בצורה כללית ביותר) - מתאפיינת בעבודה מטווח קרוב, עם שילוב של טכניקות "קשות" - כגון אגרופים ובעיטות, עם "רכות" - שימוש בתנועה של היריב לבריחים וטכניקות אחרות. מכאן שם השיטה - גו-ג'ו - קשה ורך.

בנוסף יש דגש על עבודה של נשימה בתיאום עם תנועה, חישול של הגוף ועוד.

אם תשאל שאלות ספציפיות, אשמח לענות.
לצפיה ב-'גוג'ו ריו.'
גוג'ו ריו.
28/02/2016 | 13:13
42
תודה!
לצפיה ב-'קונג פו באקדמיית טיאנג'ין'
קונג פו באקדמיית טיאנג'ין
20/02/2016 | 19:53
77
שלום רב,

שמי יונתן, והנני ראש אקדמיית טיאנג'ין - בית הספר הגבוה ללימוד אמנויות הלחימה הסיניות ו- צ'י גונג. באקדמיה שלנו לומדים מספר לא מבוטל של אנשים בעשורים השלישי והרביעי לחייהם, אשר החלו לימודיהם ללא כל רקע קודם. אתה מוזמן לבקר    אנו ממוקמים בכורזין 5 גבעתיים, מרכז המלאכה, קומה ג'.

תוכל לקרוא עוד פרטים באתר האינטרנט שלנו:

עבור כל שאלה נוספת, אל תהסס להתקשר:
054-6888992

בברכה,

שיפו יונתן בלושטיין
ראש אקדמיית טיאנג'ין
לצפיה ב-'אני מאמנת טאקוונדו והגנה עצמית'
אני מאמנת טאקוונדו והגנה עצמית
21/02/2016 | 23:31
74
ובכן, יש קבוצת מבוגרים בו לא תהיה הכי מבוגר או משהו. מה שכן - תהנה! 
אנחנו בתל אביב וברעננה. 
נשמח לראותך!
ג'סיקה.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
26/02/2016 | 16:32
67
איגרוף או איגרוף תאילנדי - בקבוצה לא תחרותית

לצפיה ב-'היי עדיין מחפש היכן להתאמן?'
היי עדיין מחפש היכן להתאמן?
08/03/2016 | 11:04
38
אני גם חיפשתי הרבה זמן, והתחלתי להתאמן בJKD אצל חבר׳ה שפתחו מכון חדש בראשון לציון. אם תרצה עוד פרטים תדבר איתי אני אוכל לתת לך את הטלפון של המאמן

לצפיה ב-'ג'וג'יטסו מועדון הסמוראי בגבעתיים בהדרכת אמיר ברנע'
ג'וג'יטסו מועדון הסמוראי בגבעתיים בהדרכת אמיר ברנע
09/03/2016 | 10:28
27
לצפיה ב-'אימונים באוויר פתוח'
אימונים באוויר פתוח
17/02/2016 | 22:23
6
96
היי יש מאמנים שמאמנים באוויר פתוח, בגנים, רציתי לדעת מה אתם חושבים על זה ואם כדאי להרשם?
לצפיה ב-'אימון בחוץ '
אימון בחוץ
18/02/2016 | 09:05
97
אם נשים בצד את העובדה שהדבר ממש מסורתי במקומות כמו פיליפינים, סין ואחרים
הרי שזה ממש זול  ...
מורה המלמד קבוצה קטנה ימצא עצמו משקיע  יותר ממה שהוא משתכר אם ישלם על מקום סגור.
על המורה לוודא כי סביבת האימונים בטיחותית הן לתלמידים והן לסובבים.
אי לכך, השיקול שלך האם להרשם אינו צריך לדעתי להיות "תלוי סביבה"...
לצפיה ב-'בתור שיקול יחיד האם להירשם לקבוצה או לא אין לזה משמעות'
בתור שיקול יחיד האם להירשם לקבוצה או לא אין לזה משמעות
18/02/2016 | 11:42
2
62
אני אישית התאמנתי במשך כמה שנים בחוץ ומאוד נהניתי, כמו שנהניתי גם מאימונים במקומות סגורים. כיום אני מדריך קבוצה ומשתדל לבצע אימון אחד בחוץ כל חודש כי התחושה בחוץ היא אחרת מאשר בתוך מבנה ויש גם יותר מרחב תמרון פיזי. אם החיבור שלך למדריך טוב ואתה נהנה ממה שעושים זה לא משנה חוץ או פנים - העיקר שתיהנה..
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'אני פשוט חושב שיהיה לא נאים שכל העולם מסתכל עליך '
אני פשוט חושב שיהיה לא נאים שכל העולם מסתכל עליך
18/02/2016 | 17:00
1
41
לצפיה ב-'זה כבר משהו בינך לבין עצמך - קודם כל חשוב שתרגיש נוח'
זה כבר משהו בינך לבין עצמך - קודם כל חשוב שתרגיש נוח
21/02/2016 | 06:25
45
תרגיש נוח עם מה שאתה עושה ואיפה ועם מי אתה מתאמן. אם תתחיל להתאמן במשהו, לא משנה מה, ובשלב מסוים יהיו גם אימונים בחוץ תתמודד בבוא הזמן. אם אתה מרגיש רתיעה ראשונית מקבוצה שמתאמנת רק בחוץ יש לזה משמעות בבחירת מסגרת האימון. בכל מקרה שיהיה בהצלחה שוב.
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
19/02/2016 | 18:58
70
אני מאמן גם באולם וגם בחוץ, לכל שטח יש את היתרונות והחסרונות.
אם אין לך בעיה להתאמן בקור או גשם או בחום (בערב בקיץ) אז להתאמן בחוץ לא יגביל אותך.
להירשם ? חכה עם זה, לך לשיעורי ניסיון ותראה אם מתאים לך.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תלוי בשיטה'
תלוי בשיטה
20/02/2016 | 14:56
52
אני מסכים עם כל קודמי, אבל רוצה להוסיף נקודה:
יש שיטות שבהן אימון בטבע הנו "חלק אינטגראלי ובסיסי מהקניית השיטה". כך למשל בבודו-טאיג'וצו (נינג'וצו). מנסיוני ולגישת השיטה, האימון תורם הרבה מאוד ליכולות ולכישורים הנדרשים מהעוסקים בשיטה. לעומת זאת, יש שיטות אחרות בהן נדרשים תנאים מיוחדים - למשל בכל נושאי הבטיחות (ג'ודו למשל, המחייב הטלות, ולכן נדרש משטח רך לספיגת עוצמת הנפילה).
לכן:
  1. תלוי בשיטה.
  2. תלוי בסביבה/מרחב האימון (מנסיוני, אין מניעה לערוך אימוני ג'ודו בחחוץ, בתנאי שמדובר במשטח מתאים - דשא רך למשל - ובאימון בעצימות ההולמת את סוג המשטח).
  3. "כדאי להירשם" - כמו תמיד - תלוי במאמן.
בהצלחה.
לצפיה ב-'פחד מקרבות באימון..'
פחד מקרבות באימון..
17/02/2016 | 14:46
14
171
שלום לכולם..
הנני בן 33 ללא עבר באומנויות לחימה , מתאמן כחודש בגו גיטסו ברמת גן - מאד נהנה מהטכניקה ומהכושר , העניין שאני מפחד מקרבות .
מפחד לפצוע ולהיפצע .
אני ממש לא רוצה להגיע לרמות הגבוהות כי אני רואה את הקרבות שם ובכלל נראה לי שאני לא בנוי לזה ..
וזה קצת מציק לי להתחיל משהו (כל תחביב) ולא לרצות להגיע לרמות הגבוהות בו ,אם מלכתחילה אני לא רוצה להגיע לרמות הגבוהות אז מה הפואנטה לעשות אותו מלכתחילה או איך אני אתקדם בכלל עם גישה כזאת...
 הרי מן הסתם קרבות באימון זה חלק חשוב בלימוד אומנות לחימה ..
אני רואה אנשים באימון מחכים רק לקרבות וממש כיף להם ולי ממש לא ...

יש למישהו עצה ?

תודה.
לצפיה ב-'עם המדריך דיברת?'
עם המדריך דיברת?
17/02/2016 | 15:20
9
110
שלום לך

העצה הראשונה והפשוטה ביותר היא לדבר עם המורה/מדריך

בהנחה הסבירה שבחרת במורה מוצלח, הרי שהשיחה עימו תזכיר לך, שהוא מודע לרמתך, ושאתה לא עומד להכנס לקרב ברמה גבוהה בתוך שבוע/שבועיים אלא רק לכשתהיה מוכן לכך. וכשתהיה מוכן, אותו הקרב לא ייראה מפחיד, כי אתה תגיע לשם בהדרגה ובאופן בטוח.

אמיר
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין..'
זה בדיוק העניין..
17/02/2016 | 15:28
8
116
כרגע ברגע שאני רואה שזה לא ברמתי אני מעיר לבן זוג שלי ואז זה סביר..
העניין מאיפה אני יודע כמו שאתה אומר שאני אהיה מוכן  ??.. כרגע לא נראה לי אף פעם שאני אהיה מוכן לקרב פיסי ברמת יותר גבוהה משל מתחילים ...
האמת שהקרבות זה הדבר היחיד שגורם לי לחשוב שאולי בחרתי "תחביב" לא מתאים לי .. כי משאר הדברים אני נהנה ...
לצפיה ב-'סבלנות, אתה מתאמן רק חודש'
סבלנות, אתה מתאמן רק חודש
17/02/2016 | 17:11
7
73
סבלנות

בהרבה מקומות, אחרי חודש עוד לא היו נותנים לך לתרגל "משחק קרב" בכלל (באימון אין קרב, יש רק "משחקי קרב" מסוגים שונים).  זה לא מפתיע שהרמה שלך דורשת ממך להרגיע.

אל תתאכזב מכך שאחרים שהתחילו להתאמן לפני יותר זמן, התקדמו, תראה בזה סימן לכך שגם אתה תוכל להגיע לשם, אם רק תתמיד.

אמיר
לצפיה ב-'תודה , הלוואי והייתי בטוח בעצמי שאני לא אפחד מקרבות בהמשך...'
תודה , הלוואי והייתי בטוח בעצמי שאני לא אפחד מקרבות בהמשך...
17/02/2016 | 17:29
6
33
לצפיה ב-'אם בעוד כמה חודשים תמשיך להרגיש כך, נסה מקום אחר, מבוגר יותר'
אם בעוד כמה חודשים תמשיך להרגיש כך, נסה מקום אחר, מבוגר יותר
17/02/2016 | 17:35
5
44
לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שאמיר כתב '
מסכים עם כל מה שאמיר כתב
18/02/2016 | 09:07
4
29
לצפיה ב-'תודה .בהקשר לעצתך מועדון הסמוראי בגבעתיים מומלץ ל"מבוגרים" ?'
תודה .בהקשר לעצתך מועדון הסמוראי בגבעתיים מומלץ ל"מבוגרים" ?
18/02/2016 | 13:05
3
33
לצפיה ב-'לעצתי - שאלת בעבר, עכשיו תנסה ועוד חודשיים/שלושה, כתוב שוב'
לעצתי - שאלת בעבר, עכשיו תנסה ועוד חודשיים/שלושה, כתוב שוב
18/02/2016 | 14:43
27
לצפיה ב-'אין דבר כזה "מומלץ/לא מומלץ למבוגרים".'
אין דבר כזה "מומלץ/לא מומלץ למבוגרים".
20/02/2016 | 15:08
1
49
בני-אדם שונים זה מזה ולאנשים שונים יש העדפות שונות. לכן יש גם אלפי סוגים של אמנויות לחימה (ומגוון גדול עוד יותר בצורת/אופי ההדרכה והלימוד).
לך עם תחושת הבטן שלך!

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה, אני מאד מתחבר לגו' ג'יטסו (אורן גורגוב) , אולם'
תודה, אני מאד מתחבר לגו' ג'יטסו (אורן גורגוב) , אולם
21/02/2016 | 10:30
50
כן יש שם הרבה צעירים .. 
הבנתי שבמועדון הסמוראי יש יותר "מבוגרים" ופחות קרבות וגם מבחינת שעות זה יותר נוח לי .
לכן ביקשתי המלצה על המקום ..
מאד חשוב לי שהאומנות לחימה תהיה מאד פרקטית וברובה מכילה הגנה עצמית
תודה.
לצפיה ב-'קרבות'
קרבות
19/02/2016 | 19:05
66
באימון המונח הנכון הוא ספארינג.
לעשות ספארינג מלא וחופשי בעצימות גבוהה לוקח לא מעט זמן.
באופן כללי הספארינג לא אמור להיות עצים מבחינת עוצמת המכות, מכיוון שזו לא תחרות.
בנוסף אין צורך לחפש נוק קאוט מול בן הזוג כי שוב זו לא תחרות.

מתאמנים ברמה גבוהה של כמה שנים לפחות, אמורים לדעת לעשות גם ספארינג חזק אבל וזה אבל גדול, הם יודעים לשמור אחד על השני ומכירים את הגבולות אחד של השני.

לצפיה ב-'קרבות - פציעות. תמיד'
קרבות - פציעות. תמיד
21/02/2016 | 23:34
2
76
אתה נכנס לקרב - דע מקודם שאתה הולך להיפצע. לכן צריכים ממש לשמור ולהיות מאוד מאוד זהיר. 
אני לא ממליצה בכלל על קרבות מעל גיל 30 - או אפילו לפני. אין שום סיבה לכך. תגידו מה שתגידו. אני בנתיים נשארתי חייה וללא פציעות עקב זה שאנחנו לא עושים קרבות. עובדים קרבי אבל לא עושים קרבות. 
יש דרכים חילופיות להילחם.
חומר למחשבה..
ג'סיקה.
לצפיה ב-'איזה אומנות לחימה את מתאמנת ? ואיפה ?'
איזה אומנות לחימה את מתאמנת ? ואיפה ?
22/02/2016 | 10:27
1
30
לצפיה ב-'טאקוונדו והגנה עצמית - רעננה ותל אביב'
טאקוונדו והגנה עצמית - רעננה ותל אביב
22/02/2016 | 13:26
65
לא בשישי הזה, כי יש את מרוץ סמסונג והרחובות סגורים, אך בגדול בשלישי/שישי בת"א, יתר הימים ברעננה.  
לצפיה ב-'מה דעתכם על לימוד נונצ'אקו לילדים'
מה דעתכם על לימוד נונצ'אקו לילדים
17/02/2016 | 16:02
4
58
הבן שלי בן 7 מתאמן באמנות לחימה. המורה שלו מתכוון ללמד את הקבוצה שלו (ילדים בגיל 6-8) נונצ'אקו. בעיני זה נראה מוקדם מדי ומסוכן.
מה דעתכם
לצפיה ב-'אין פה תשובה נכונה'
אין פה תשובה נכונה
17/02/2016 | 17:17
54
כמוך, גם אנ י מכיר את הגישה שלפיה לא נותנים כלי בידיים לפני ששולטים בגוף
אבל, שנינו מכירים גם גישה הפוכה, לפיה האימון עם הכלי ילמד את הגוף.

לא חושב שיש תשובה אחת נכונה

כמובן שיש גם את הנושא של הקלות הגוברת של הילד לעבור סף אלימות עם כלי, לעומת בלי. מצד שני, היום בגיל הזה יש חוגי RD&D שבהם הילדים משחקים עם חרבות וגרזינים מצופי ספוג ...   אמנויות לחימה כולל יותר שליטה.

אמיר

לצפיה ב-'דעתי האישית - למרות שלא מתחבר לכלי הזה - היא שאין בעיה בתנאי'
דעתי האישית - למרות שלא מתחבר לכלי הזה - היא שאין בעיה בתנאי
18/02/2016 | 11:45
47
שהמדריך מלמד עם אביזרים נכונים. אני מכיר מישהו שאימר ילדים בנונצ'קו על ידי קשירה של שני חלקי צינור השקיה ישרים עם חבל פלסטיק פשוט כך שהכלי עצמו קל ולא גורם לפגיעה כואבת גם אם לא עובדים נכון. אם הוא מתכוון לתת להם כלים "כבדים" מעץ או מתכל כלשהי או לא מרופדים לטעמי זה לא לעניין. אם זה נעשה נכון הילדים מאוד יאהבו וישפר להם מאוד את הקואורדינציה.
לצפיה ב-'מצטרף לאמיר'
מצטרף לאמיר
19/02/2016 | 17:12
26
אין פה תשובה ברורה וזה יותר גישה של נוחות.
כמו שיש לימוד איגרוף וMMA לילדים אז אפשר להתקל גם בלימוד מסוג זה.
מה היעילות של לימוד כזה בגיל כזה הוא יעיל זה נושא אחר.

מצאתי פה לימוד של קובודו לילדים שבסרטון נראים גדולים יותר מהבן שלך.
מה ההגיל שבו מלמדים באוקינאווה קובודו ובפיליפינים קאלי לילדים משתנה ממורה למורה רק שכן יש לימוד חומר ראסמי של השיטה בגילאים הללו.
לצפיה ב-' רבה לכל העונים'
רבה לכל העונים
21/02/2016 | 10:09
6
לצפיה ב-'שלום '
שלום
17/02/2016 | 01:09
57
מהו טווח המחירים המקובל לחודש לחוג קרטה למתחילים ?
ועבור מה משולמים דמי ביטוח ומהו התעריף המקובל להם ?
אודה על התשובה .
לצפיה ב-' עמית חכים הורשע במעשים מגונים וייכנס לכלא '
עמית חכים הורשע במעשים מגונים וייכנס לכלא
09/02/2016 | 20:46
1
186
עמית חכים הורשע בביצוע מעשה מגונה במקום באונס כפי שהיה בכתב האישום המקורי, וזאת בעקבות עסקת טיעון.

מתוך הכתבה: "מעשיו של הנאשם בשתי המתלוננות הם חמורים, מכוערים ובזויים", קבעו השופטים והוסיפו: "המעשים נעשו לא רק בהיעדר הסכמה, אלא בניגוד גמור לרצונן, תוך התעלמות מביטויי התנגדות מובהקים, שימוש בכוח פיזי ובגישה מתנשאת ומשפילה. מדובר בניצול בוטה של כל אחת מהמתלוננות לצורך סיפוק מאוויו המיניים של הנאשם".

לי זה נשמע כמו אונס

עוד אמרו השופטים: "הנאשם ניצל את מעמדו כמדריך ואת אמונת המתלוננות בו, כמו גם את כוח שריריו ואת פער הגילאים בינו לבין המתלוננות, בעוד אחת מהן בת 16 בסך הכל, על מנת לבצע את זממו. הנאשם חילל את גופן של המתלוננות וגרם לכל אחת נזק רגשי שאותותיו יישארו איתן ימים רבים. בפועל, מעשיו של הנאשם פגעו בכבודן, בנפשן ובגופן של המתלוננות".

הוא קיבל עונש מאסר בפועל של 52 חודשים, וקנס כספי של 130,000 ש"ח.

כעבריין מין מורשע, אסור יהיה לו לעבוד במקום עם ילדים ובני נוער, ובעיני גם אסור לתת לו לעסוק באימון אמנויות לחימה לבוגרים שכן מטרתן לימוד הגנה עצמית, למשל מפני תקיפות כמו שהוא תקף.

מקווה שלא נדע עוד מקרים כאלה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4764125,00...
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שלא הורשע באונס זה רצון להסדרי טיעון בפרקליטות'
הסיבה היחידה שלא הורשע באונס זה רצון להסדרי טיעון בפרקליטות
11/02/2016 | 16:08
104
חבל לי שהתלמידים שלו המשיכו להתאמן תחתיו כאשר היה ידוע להם מה הוא עשה במהלך המשפט.
לצפיה ב-'איפה כדאי לקנות?'
איפה כדאי לקנות?
09/02/2016 | 13:34
1
119
אני מתאמן באגרוף כמה חודשים והמליצו לי לקנות ציוד בxwear ברמת גן.
אמרו לי שיש אחלה מחירים ואחלה שירות. 
מכירים?
ממליצים?
תודה.
לצפיה ב-'לא ממליצה ככ'
לא ממליצה ככ
11/02/2016 | 06:31
75
המחירים בסדר אמנם אבל הבחור שם לא מבין עניין ככ ..נגיד באתי לקנות שם חליפה והמוכר הביא לי חגורה במידה לילדים כשאני צריכה מידה 1 של גבר ...??

מה אתה צריך?
לצפיה ב-'מועדון בשיטת קרב מגע '
מועדון בשיטת קרב מגע
08/02/2016 | 16:11
3
102
שלום.
אני מחפש מועדון באיזור שקרוב לפתח-תקווה כדי להתחיל ולהתאמן בשיטת קרב מגע, שקרובה ככל היותר למקור השיטה שפותחה ע"י אימי שדאור ליכטנפלד.
האם יש מועדון כזה קרוב?
לצפיה ב-'לא בפתח תקוה אבל לא ממש רחוק...'
לא בפתח תקוה אבל לא ממש רחוק...
09/02/2016 | 11:01
79
זה בקדימה - ליד רעננה, ואם לא אצלו הוא יכול להפנות אותך למדריכים באזור שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ממליץ לך לנסות את ברק שפירא בקרב מגן'
ממליץ לך לנסות את ברק שפירא בקרב מגן
09/02/2016 | 11:16
1
65
ברק מאמן בפתח תקווה ובערים סביב לה.
לצפיה ב-'קמי.'
קמי.
13/02/2016 | 10:16
46
ממליץ בחום אצל ברק שפירא הבן שלי היה אצלו לפני הצבא.
לצפיה ב-'אומנויות לחימה לנוער בבת ים והסביבתה.'
אומנויות לחימה לנוער בבת ים והסביבתה.
05/02/2016 | 11:48
2
71
שלום!
איזה אומנויות לחימה אתם יכולים לייעץ לנערה בת 13 בבת ים והסביבתה?
אולי מישהו יכול להמליץ על בית ספר או מאמן מסויים?
תודה מראש.
לצפיה ב-'תחשבי למה את מתחברת יותר'
תחשבי למה את מתחברת יותר
07/02/2016 | 00:33
49
אבל אם הייתי צריך להתחיל ממשהו זה היה איגרוף קלאסי (וכך עשיתי)
נראלי לי שיהיה לך שימושי קרב מגע אבל שוב זה הכל תלוי למה את מתחברת, אמנויות לחימה יכולות שונות כמו ג'יו ג'יטסו ברזילאי ואיגרוף תאילנדי.
תחשבי איפה יהיה לך טוב ולכי להתנסות, לכי לשיעורי ניסיון ותראי למה את מתחברת, את בת 13 יש לך ים זמן
לצפיה ב-'מה הנערה רוצה? מה המטרות שלה?'
מה הנערה רוצה? מה המטרות שלה?
07/02/2016 | 11:40
43
אין טעם לנסות ולכפות אימון באמנות לחימה על נערה שלא רוצה את זה, גם דחיפה / עידוד צריכה להיות מאוד בזהירות אחרת במקום לבנות בטחון עצמי, דורסים אותו.

לכן, הכי חשוב - מה הנערה רוצה מאנות לחימה?  מה המטרות שלה באימון? יש לה חברות/ידידים שמתאמנים (בגיל הזה האבחנה בין המינים חדה)?

אמיר
לצפיה ב-'שיעורי התנסות \ שיעור ראשון'
שיעורי התנסות \ שיעור ראשון
02/02/2016 | 15:53
28
181
אהלן לכולם,
במרבית הסגנונות האימונים נעשים בקבוצות. במידה ומצטרף אדם חדש \ ללא רקע קודם באומנויות לחימה כשכל האחרים ברמות גבוהות יותר, האם בשיעור הראשון הוא צופה או שגם מתאמן? 
תודה :)
לצפיה ב-'בתור חדשה'
בתור חדשה
02/02/2016 | 22:34
106
שהצטרפה בלי רקע..מתאמנים עם האחרים ולא צופים אבל המדריך קצת יותר שם לב מה אתה עושה ומדריך אותך טיפה יותר מהאחרים כדי לוודא שאתה לא עושה שטויות חמורות.

העיקר תהנה,ואם אתה בא לאגרוף ומתכוון להשאר מציעה לכל הפחות להצטייד במגן שיניים (ויש להכינו מראש לפני השיעור!!! כשקונים מגן שיניים פותחים בבית ,צריכים לשים אותו במים חמים לפי הוראות היצרן ואז להטביע את השיניים שלך במגן לפי הוראות היצרן אחרת לא ניתן להשתמש בו)
לצפיה ב-'מתנצלת חשבתי שאת גבר'
מתנצלת חשבתי שאת גבר
02/02/2016 | 22:38
14
66
אני רואה שאת אישה...

אגב בתור אישה עם לסת קטנה מהממוצע (וקטנה משל גברים) אם את צריכה מגן שיניים אז תמצאי אחד כזה שנראה קטן יחסית (אני קניתי של ונום שכחתי את שמו ולפני היה לי nano של shock absorber) כי הם מתאימים לאנשים עם לסת יחסית צרה וקטנה...שיהיה בהנאה מרובה!!
לצפיה ב-'תודה, הייתי בשיעור-המשך שאלה! :)'
תודה, הייתי בשיעור-המשך שאלה! :)
03/02/2016 | 00:04
13
102
האמת שאני מתלבטת בין שני סוגים של אומנויות לחימה. (קארטה וטאקוונדו)
המטרה העיקרית שלי היא שיפור גמישות, ועבודת רגליים וכמובן הנאה!
(אני פחות מתעניינת כרגע בתחרויות)
אשמח לשמוע על ההבדלים בין השניים ומה לדעתכם יותר מתאים לבחורות עדינות-מבחינה פיזית הכוונה :)

לצפיה ב-'קראטה וטאקוונדו מוכוונים לתחרויות'
קראטה וטאקוונדו מוכוונים לתחרויות
03/02/2016 | 10:55
2
79
אלו ענפים אולימפיים רשמיים ולכן רוב המועדונים בתחום הולכים בכיוון הזה. אם את מחפשת משהו עדין יותר ולא תחרותי, ממליץ על אייקידו או נינג'יצו. אם תגידי מאיזה איזור את אני אוכל להמליץ על מורים מתאימים. בהצלחה!
לצפיה ב-'נכון חלקית בלבד'
נכון חלקית בלבד
03/02/2016 | 11:14
67
גם בקראטה וגם בטאקוונדו יש תחרויות, זה נכון, מידת ההכוונה לכיוון הזה תלוית מועדון.
לא בטוח האם יש קשר בין הנ"ל ובין עדינות.  אפשר להיות עדינה ומתחרה.

אוהב מאוד קורינדו-אייקידו, מכיר מתאמנות וותיקות ומעולות, אבל כבר לא חושב שזו סיבה שאת תאהבי / תהני מאותה אמנות, ממליץ ללכת עם האמנות שמושכת את ה ונכראה תמשיכי להתאמן בה לשנים.

אמיר
לצפיה ב-'תלוי במאמנים.'
תלוי במאמנים.
21/02/2016 | 23:30
20
אנחנו לא עושים תחרויות קרביות - מידי פעם עושים טכני. מה שכן - הרבה כיף והרבה נשים אצלינו!
אנו ברעננה ובתל אביב. 
ג'סיקה.
לצפיה ב-'איך קוראים למורה?'
איך קוראים למורה?
03/02/2016 | 11:04
5
79
השאלה לעיל אולי עושה רושם טיפשי, אלא שהיא מאוד נכונה

כי כל התייחסות אל קראטה / טאקוונדו בהכללה, לא תהיה בהכרח נכונה ביחס למועדון שאליו את מתעדת ללכת.

המלצה פשוטה - תסתכלי במועדון, תראי אם יש בחורות "עדינות" כמוך בין המתקדמות יותר (שמתאמנות שנה / שנתיים / חמש / עשר), תגשי אליהן ותדובבי אותן ביחס לשאלות שמעניינות אותך. אם אין בחורות כמוך, נסי לברר למה, במועדונים וותיקים ייתכן שיש פיצול ובמקרה סניף מסויים גברי יותר, ולפעמים, במקום קטן זו גם שאלה של זמן - יש 2-4  מתאמנות וותיקות (מקבוצה של עד 20 שלא כולם מגיעים זה יחס מציאותי) ובמקרה הן בחופשה החודש. אם אין בחורות כמוך ולא היו, ראוי לשקול ואולי לחשוב יותר על המקום השני.
בדר"כ טאקוונדו  נותן המון דגש על בעיטות (ובזמן מוגבל זה בה על חשבון אלמנטים אחרים), אבל, זה לא שבקראטה אין בעיטות והדגש שם תלוי מורה.

אמיר
לצפיה ב-'תודה אמיר =)'
תודה אמיר =)
03/02/2016 | 17:14
4
65
דווקא היו הרבה בנות בשיעור (גילאים בוגרים), אבל רובן חגורות כחולות ושחורות כך שאני לא יודעת אם אפשר באמת להשוות. כולן נראו מאוד חזקות.
לצפיה ב-'לכי ודברי איתן, שווה'
לכי ודברי איתן, שווה
03/02/2016 | 17:50
3
50
ואם המועדון הוא ליד האוניברסיטה, זו קבוצה טובה וידידותית לנשים כבר הרבה שנים, תמסרי ד"ש חם לאומיד ממני.

אמיר
לצפיה ב-'יש, כמובן, בדיזנגוף סנטר גם בנים/בנות/נשים/גברים. '
יש, כמובן, בדיזנגוף סנטר גם בנים/בנות/נשים/גברים.
08/02/2016 | 12:32
2
37
וזה טאקוונדו והגנה עצמית. 
כיף לבוא וכיף להתאמן. 
ואמיר - אומיד כבר בחוץ כמעט 5-7 שנים...

לצפיה ב-'וואו, הזדקנתי, מי מלמד שם עכשיו?'
וואו, הזדקנתי, מי מלמד שם עכשיו?
08/02/2016 | 12:36
1
34
ג'סיקה

אם אורי בחוץ וגם אומיד בחוץ
מי מלמד שם עכשיו?

המורים הם תלמידים שלהם?
אורי ואומיד עוד מתאמנים בעצמם?

אמיר

לצפיה ב-'אורי - ביקש אז שאעזור לו להקים את המועדון:)'
אורי - ביקש אז שאעזור לו להקים את המועדון:)
08/02/2016 | 17:20
38
וזה היה ממזמן. אומיד כבר היה במכללה אחרת, כבר לא שם ומשהו עם מחשבים... מי מאמן שם עכשיו - חושבת פום 1, רשום, אך הבנתי שהיה בלאגן אז אין לי בדיוק מושג. יודעת שלא מתחרים, וכבר גם לא שולחים אנשים לשחורות לא דרכי ולא דרך אף אחד. לא שולחים גם לתחרויות.. היו צריכים להיות באליפות אס"א ולא הגיעו. אז.. לא יודעת? 

בכל מקרה, חניכה שלי (דאן 2) היתה שם בביקור. אבקש שתצוץ שם שוב ותראה מצב. אראה אותה בשלישי, אני מקווה. וגם כמה דאנים אחרים שלי היו שם.. בביקור, לא להתאמן כי אנו מתמקדים בטכני ולא בקרבי. משאירים את הגוף (פחות או יותר) בטוח.  היו כמה מאמנים שם, מתחלפים, אז לא בטוחה. 
לצפיה ב-'במה היית ואיך היה השיעור?'
במה היית ואיך היה השיעור?
03/02/2016 | 13:33
3
53
נראה לי שזה יותר רלוונטי מענף הספורט..

אני לא סגורה מה הכי עדין לבחורות ממה שאני יודעת אייקידו , טאי צ'י וחלק מסוגי הקונג פו נחשבים "עדינים" יותר 

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
03/02/2016 | 17:11
2
73
הייתי בשיעור טאקוונדו ודווקא נהנתי מאוד! 
הרגשתי חלשה מבחינת כוח שאני מסוגלת להפעיל בבעיטות, אני לא יודעת אם זה בגלל שאני רק מתחילה והרוב חגורות כחולות \ שחורות או סיבה אחרת. דווקא היו הרבה בנות (בוגרות ממני) אבל הן היו חזקות ממני בהרבה.
חשוב לי אומנות לחימה שבה אוכל לשפר גמישות ועבודת רגליים.

לצפיה ב-'הערה טכנית - "עבודת רגליים" זו תנועה לא פחות מבעיטות '
הערה טכנית - "עבודת רגליים" זו תנועה לא פחות מבעיטות
03/02/2016 | 17:33
25
לצפיה ב-'כוח צוברים'
כוח צוברים
03/02/2016 | 18:28
45
אני לא יודעת אגב איך זה בטקאוונדו מבחינת כחול שחור וכו' ..כל אחד והקריטריונים שלו 

הכי חשוב שנהנית וכוח צוברים..גם אני כרגע בגלל שאני מתחילה בMMA אני בקושי מצליחה להפיל גברים שלא לדבר על הפלה שדורשת להרים מישהו מעל הקרקע זה כרגע לא אפשרי עבורי  (אפילו בני עשרה בגובה 1.7 במשקל 60 וטיפה...אני 1.62 במשקל 55 בממוצע) אבל זה יגיע..

סבלנות והתמדה הם המפתחות פה 
לצפיה ב-'התשובה לא חד משמעית'
התשובה לא חד משמעית
03/02/2016 | 11:10
1
63
שלום

התשובה מאוד תלויה באמנות, במועדון/קבוצה ובמורה

אין דין אחד לקבוצת מתחילים באמנות ללא נפילות, למול קבוצת מתקדמים באמנות עתירת נפילות.  באמנויות שהן עתירות נפילות (ג'ודו, אייקידו ועוד) חשוב מאוד ללמוד ליפול נכון בשלב הראשון, וזה דורש תירגול ייעודי. דבר שמוציא את הטעם משיעור התנסות - מספר קטן של שיעורים ראשונים יהיו מאוד שונים באופיים מכל השיעורים אח"כ, ובמקביל עלול לדרוש הקדשה גדולה מצד המורה לתלמיד שאפילו לא החליט עדיין שהוא מצטרף.
יש כל מני תרחישים אחרים כמובן, למשל אמנות עתירת נפילות בקבוצה שרובה מתחילים כך שהאימון לכולם בנוי בהתאם.

ממליץ לא לקבל שום החלטה על בסיס הפרמטר הזה, אין קשר בין קיום של אימון ניסיון לעומת צפייה באימון ובין איכות המורה/קבוצה.

אמיר
לצפיה ב-'LIKE! '
LIKE!
03/02/2016 | 13:36
36
צריכים לשפצר לנו את הסימן LIKE שיהיה דומה יותר לזה של הפייסבוק 
לצפיה ב-'אני מעדיף השתתפות פעילה ולא סבילה'
אני מעדיף השתתפות פעילה ולא סבילה
03/02/2016 | 11:59
9
32
לצפיה ב-''
03/02/2016 | 12:14
7
לצפיה ב-'גם אני, לא תמיד זה ריאלי/רלבנטי'
גם אני, לא תמיד זה ריאלי/רלבנטי
03/02/2016 | 17:51
17
לצפיה ב-'תודה לכולם, המשך בבקשה'
תודה לכולם, המשך בבקשה
06/02/2016 | 11:30
6
50
עיקר ההתלבטות שלי נובעת מ-2 סיבות:

1. טאקוונדו מאוד אהבתי אבל אני תוהה אם בכלל לא שמים דגש על עבודת ידיים, או ששמים אבל במידה פחותה מקארטה? (בשיעור שנכחתי בו, לא הייתה בכלל עבודת ידיים). 

2. קארטה-מרשימה בהחלט, אבל אני לא מתחברת לכל הקטות האלה. (מרגיש כמו מופע). אני מעדיפה אימונים נטו.  השאלה כמה שמים על זה דגש באימונים?
הערת אגב-רקדתי המון שנים, ודי מאסתי בשינון ורצף תנועות קבוע מראש.

בעיקרון המטרה שלי כמו שציינתי למעלה היא שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)

לצפיה ב-'לאור המטרות - מה זה משנה ?'
לאור המטרות - מה זה משנה ?
07/02/2016 | 09:35
5
26
אם המטרות שלך הן באמת "שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)"
אז מה חשוב אם יש או אין תרגול של אגרופים ? של בלימות יד / הסטות / לכידות / מנופים / תפיסות / חניקות / הטלות / ...  או של כלי-נשק ?

אגב, שתדעי, הטקוואנדו דומה מאוד לקראטה, רק עם דגש גדול יותר על בעיטות, וכמו שבקראטה יש קאטה, בטקוואנדו יש פומסה - שזה אותו רעיון של רצף תנועות קבוע מראש.

שב ומעיר כי בעבודת רגליים נראה שאת מתייחסת בעיקר לבעיטות, וזו טעות מהותית - החלק החשוב בעבודת רגליים הוא התנועה, לפחות בעמידה.

אמיר
לצפיה ב-'תודה על ההבהרות '
תודה על ההבהרות
07/02/2016 | 12:57
30
רק מהתרשמות ראשונית-נראה באימוני הקארטה הקאטות תופסות משקל יותר נכבד מאשר באימנוי הטאקוונדו (באימון עצמו תרגלנו בעיקר בעיטות, גמישות וכ'ו). זו רק מהתרשמות ראשונית ויכול להיות שאני טועה באבחנה.
בכל מקרה אני אנסה עוד פעם-פעמיים כדי להיות בטוחה :)
לצפיה ב-'קיק-בו?'
קיק-בו?
07/02/2016 | 20:22
3
37
אני מסכים עם אמיר, ועולה בי המחשבה כי למעשה מה שעשוי להתאים לך זה ענף ספורטיבי שנקרא "קיק-בו", שנראה שעונה בדיוק על הדרישות שלך.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה, קיבלתי החלטה '
תודה, קיבלתי החלטה
07/02/2016 | 23:12
2
52
ביררתי ב- 2-3 מועדונים, ובסופו של דבר החלטתי להירשם למועדון שבו יותר התחברתי לקבוצה, למאמן ולאופי האימונים.
לא ידעתי שזה עשוי כ"כ להשתנות ממועדון למועדון, אבל מבחינתי יש לכך חשיבות.

לצפיה ב-'מצויין. החלטה נכונה!'
מצויין. החלטה נכונה!
08/02/2016 | 08:43
29
"אין לומדים אמנות לחימה (וגם כל דבר אחר), אלא מתוך הנאה ושמחה".
האצומי סנסיי. 
לצפיה ב-' '
08/02/2016 | 12:30
3
לצפיה ב-'איגרוף תאילנדי'
איגרוף תאילנדי
02/02/2016 | 21:05
1
82
שלום
לפני שנה הייתי באיגרוף ופרשתי בערך במרץ, עכשיו אני נרשם לאיגרוף תאילנדי קצת לחזור ליכולת טובה וגם לדעת לעבוד עם רגליים ולהיות ברזל.
רציתי לדעת אם יש עוד משהו שאתם ממליצים לי לשלב ביחד עם האיגרוף, משהו שיהפוך אותי ליותר יעיל לרחוב וכל מיני סיטואציות.

דרך אגב מישהו פה מתאמן באיגרוף תאילנדי בקרית אונו?
לצפיה ב-'לא מקריית אונו'
לא מקריית אונו
02/02/2016 | 22:40
65
משלבת mma ו bjj למרות שחייבת להודות התחלתי מאהבה גדולה יותר לmma וכרגע נראה לי שאני מעדיפה יותר את הbjj
לצפיה ב-'אמנות הלחימה, ספר שיחות עם מאסטר ניר מלחי'
אמנות הלחימה, ספר שיחות עם מאסטר ניר מלחי
30/01/2016 | 23:15
173

אני שמח להציג בפניכם את הפרוייקט הארוך ביותר שלי (תהליך של שנים רבות) ובמו בזמן גם הקצר ביותר (יש לי חודש לגייס את הכסף עבורו). בקצרה, מדובר בספר עיון, מורכב משיחות ומאמרים. הנושא הוא אמנות לחימה, והדיון עליו הוא דרך החיים עצמם (חינוך, צבא, דת, פוליטיקה, עסקים ומה לא).
בהרחבה, אפשר למצוא את הפרטים בקישור הזה: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17555
אשמח אם תתמכו, תשתפו ותקחו חלק.
תודה!
עומר ברקמן
לצפיה ב-'מה החשיבות של סמכות על מבחוץ באירגון'
מה החשיבות של סמכות על מבחוץ באירגון
27/01/2016 | 15:28
2
76
בהרבה אירגונים יש לראש השיטה סמכות אירגונית מייעצת מבחוץ שנותן דעה ולעיתים הוספת
ידע מקצועי אל תוך השיטה.
לי זכור שלנו בלחימה משולבת ייעץ שלמה דוד שהוא אדם בעל ידע רב מעבר לקראטה.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
27/01/2016 | 15:42
46
מה זה "סמכונית אירגונית מייעצת מבחוץ"?
אם אני מבין נכון, את מתכוונת ל-"ראש שיטה שלומד גם אצל מורים נוספים/אחרים"?
לצפיה ב-'אני מכיר שלכל שיטה יש "ראש שיטה" אחד ויחיד'
אני מכיר שלכל שיטה יש "ראש שיטה" אחד ויחיד
28/01/2016 | 14:24
50
אם מישהו מייעץ לראש השיטה או שראש השיטה מביא ראשי שיטה אחרים לאימונים כדי ללמוד וללמד זה סיפור אחר... מה השאלה שלך בדיוק... מצטרף לתהיה של קודמי.
לצפיה ב-'שאלה על bjj'
שאלה על bjj
25/01/2016 | 10:41
8
127
יצא הגורל ואני בחורה מעל 18...לא נורא..(אפילו מתקרבת מאוד ל30). החלטתי שאני רוצה להכנס ולהתאמן בbjj +mma בעבר הייתי מתאמנת קצת לא סדיר..עכשיו החלטתי להתאמן סדיר. הבעיה כמובן שמדובר בקבוצה מעורבת אבל אני הבחורה היחידה..החבר שלי עושה לי פרצופים ולא מרוצה מהעניין כי מה לעשות זה קרב במגע מלא ונמצאים לפעמים במצבים קרובים יחסית..הייתי עושה זאת לפניו בעיר הקודמת שלי ובקבוצה שם היו קצת בחורות. עברתי עבורו למרכז לצורך הזוגיות ואנחנו שנתיים ביחד ולאחרונה גיליתי שזה מאוד חסר לי אז החלטתי לחזור ולי אישית זה עושה טוב,אוהבת אמנויות לחימה ולא מתאים לי שעכשיו הוא נזכר שהוא לא אוהב לא מרוצה לא מרשה וכו'..הצעתי לו שיצטרף אם הוא ככ חסר בטחון אבל הוא מסרב.

מישהו נתקל במצב כזה ואיך מתגברים על הפער הזה ? כי אני לא חושבת שאני מוכנה לוותר על זה...עובדה ניסיתי ולא התאמנתי שנתיים וזה היה מאוד חסר לי...
לצפיה ב-'חפשי קבוצה עם בנות.'
חפשי קבוצה עם בנות.
25/01/2016 | 10:45
2
37
לצפיה ב-'נסכים לא להסכים זה לא פתרון בעיני'
נסכים לא להסכים זה לא פתרון בעיני
25/01/2016 | 10:54
1
78
אבל תודה על התשובה וההתייחסות !
לצפיה ב-'אני דווקא מסכים '
אני דווקא מסכים
25/01/2016 | 12:36
69
הנחתי את רוצה להתחיל להתאמן היום ולא עוד שנה או יותר.
כי האופציה השניה היא חינוך, כמובן... (או להמשיך לחפש).
בהצלחה בכל מקרה.
לצפיה ב-'כבר השבת לשאלתך את '
כבר השבת לשאלתך את
25/01/2016 | 15:25
1
89
את לא מוכנה לוותר על זה כי זה עושה לך טוב.
אני איתך .
תושיבי את בן זוגך לשיחה. הסבירי לו כי הדבר עושה אותך מאושרת וזה חלק מהזהות העצמית שלך. כמו כן הבטיחי לו את הנאמנות אותה הוא דורש. הסבירי לו כי לו רצית למעול בנאמנות זו: אימוני א"ל הן רק דרך אחת מיני רבות בהן יכולת ללכת ולא הלכת.
היה ולעשות אותך מאושרת ע"י מתן ההיתר הנ"ל וקבלתך כפי שאת - לא יתקבלו, אולי הוא לא האדם שאיתו את רוצה לקשור חיים משותפים  

אלו לא צרות - האמיני לי. צרות אמיתיות נוטות להלום במפתיע בדלת: לפנות בוקר ביום קר וגשום ולהותיר אותנו זקוקים לכל טיפה של כוח פנימי ו... לתמיכתם הבלתי מסוייגת של האנשים הקרובים לנו. תבחרי ב"קלה" - את אותם אנשים קרובים שאת יכולה לבחור (כבן זוג) ולהם תזדככי ב"חמורה". ובחרי בקפידה יתרה. .

מאחל לך המון . יובל.
לצפיה ב-''
25/01/2016 | 16:33
11
לצפיה ב-'זה עניין של אמון'
זה עניין של אמון
26/01/2016 | 00:25
2
78
מצטרף לדברים שיובל כתב לך.
הוא ייאלץ להתגבר וללמוד לתת בך אמון.
כדאי שתעבדו שניכם על בנייה וטיפוח אמון. ובטח שאל לך לוותר על האימונים.

המשיכי ותהני, ובאמת כדאי שיבין את ההבדל בין מגע גופני מיני לבין מגע גופני ספורטיבי/אמנותי/יו ניים איט...

ומה אם היית רקדנית? או פיזיותרפיסטית? גם שם יש מגע קרוב מאוד. ומה אם היית שחקנית קולנוע שאמורה להתחבר או להתנשק או אף יותר מזה עם שחקן אחר כחלק מסט הצילומים והחזרות?

הוא צריך לעבור פאזה, ואת לדעתי - להמשיך להתאמן מתוך הנחה שהוא יתגבר.

בהצלחה.
לצפיה ב-'הסברת טוב ממני '
הסברת טוב ממני
26/01/2016 | 07:07
17
לצפיה ב-''
27/01/2016 | 10:21
5
לצפיה ב-'קרב מגע מלא או קראטה קיוקושין'
קרב מגע מלא או קראטה קיוקושין
21/01/2016 | 00:02
23
556
שלום לכולם..
קצת עליי בן 30 פלוס (כבר קשיש) , רוצה לעשות קצת כושר, להוסיף חוזק , בטחון עצמי וכו.(אין לי נסיון קודם)
הלכתי לאחרונה לשיעורי נסיון בשניהם ונהניתי פחות או יותר אותו דבר ,קצת היה לי חיבור טוב יותר עם הסנסאי של הקארטה.
בכל מקרה מתלבט בין השניים , הייתי רוצה לשמוע מכם בעלי נסיון מה עדיף מבחינת הגנה עצמית בחיי היום יום ? (הרי אני לא הולך להתחרות בתחרויות קארטה או משהו כזה).
מה שאני התרשמתי בשניהם או שכבר בשיעור הראשון של הקרב מגע לקחת משהו שימושי הביתה ובקראטה מלבד הגמישות קצת ,לא היה שום דבר שהוא אפקטיבי לחיי היום יום...למרות שזאת אומנות לחימה ולא קרב מגע (רק תאכלס)
הסנסאי של הקראטה אמר לי שלוקח הרבה זמן , בשביל להפנים את הקראטה ,כלומר מישהו שהוא בקארטה כמה שנים (בטווח הארוך) יהיה הרבה יותר מיומן להגן על עצמו ממישהו בקרב מגע אחרי כמה שנים ומאידך בקרב מגע בטווח הקצר הוא יהיה יותר יעיל .
העניין שאני לא איזה בן 15 שעכשיו יש לו להשקיע 10 שנים ..
לגביי, בגיל כזה אני לא יודע מה יהיה עוד 10 שנים (הלוואי ויהיה לי כיף ואני יעשה את זה 10 שנים , אבל אי אפשר לדעת)..
קיצר מישהו מוכן לעשות לי סדר מה יתרום לי יותר בהקשר לגילי..

תודה
לצפיה ב-'אתה מתכנן למות מחר ?'
אתה מתכנן למות מחר ?
21/01/2016 | 09:57
2
169
אני מכיר מתאמנים בני 65 וגם 70+,  לכן המגבלה ל-10 שנים מוזרה לי.

אני סקפטי מאוד ביחס ליכולת שלך להשיג שיפור אמיתי להגנה עצמית, על ידי יישום ידע מהקרב מגע בטווח של החודשים הראשונים. ולמיטב הכרתי, אחרי שנה עד שנתיים אנשים משיגים שיפור מורגש ביכולת הלחימה שלהם גם משיטות שעקום הלימוד שלהן איטי בהרבה (כמו קורינדו אייקידו שאני לומד). זה לא סותר את האמירה של הסנסי בקראטה, אלא למידת השיפור/הפנמה שאליה מתייחסים

לכן אני לא מבין למה להתמקד דווקא בשיפור ההגנה העצמית במשך של חצי שנה ולא בדברים חשובים יותר, כמו מידת ההנאה, ההרגשה בסוף אימון, הסבירות שתמשיך גם אחרי שנתיים (אחרת, מעוד 3 או 4 שנים ועד סוף החיים התועלת של האימון קטנה מאוד).

אמיר
לצפיה ב-' + על אגרסיביות לעומת לחימה'
+ על אגרסיביות לעומת לחימה
21/01/2016 | 12:35
145
מסכים עם אמיר, ורוצה להוסיף:
לתחושתי (גם אני הייתי פעם - ועדיין - "מתחיל") אנשים חסרי ידע באמנות לחימה נוטים לבלבל ולהתבלבל בין "אגרסיביות" ללחימה ולהגנה עצמית.
אני לא יודע מה מלמדים אצל המורים שבדקת, אבל למקרא דבריך נראה שאצל המורה לקרב-מגע ראית ונמשכת בעיקר לאגרסיביות. לכן אני מתחבר יותר למורה הקרטה: "הגנה עצמית" הנה בעיקר דבר שצריך הפנמה עמוקה (לעומת אגרסיביות, שלרוב - אצל רוב האנשים - "צפה מהר על פני השטח"). ולכן - אם אתה רוצה "הגנה עצמית" - אני הייתי הולך אל המורה לקרטה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'והערה חשובה'
והערה חשובה
24/01/2016 | 09:25
78
אין שום הכרח שאחרי עשור, המתאמן בקראטה יהיה בעל יכולת לחימה טובה יותר מהמתאמן בקרב מגע.  ההנחה הזו שמובנית אצלך לא בהכרח מתקיימת, אלא בתלות במורה, קבוצה ותלמיד.

אמיר
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
21/01/2016 | 11:11
99
נתחיל מזה שאם אתה אדם נורמטיבי, רוב הסיכויים הם שלא תגיע לעימות פיזי (כמה פעמים הלכת מכות בשנה שעברה?). מה שכן, כדי ליישם ביעילות כל טכניקה שהיא, תצטרך לבצע אותה תחת לחץ. זה תקבל גם בקרב מגע וגם בקיוקושין.

לעניין השני של "אני לא בן 15..."- שטויות. 30-40 זה לא קשיש, ויש אנשים מבוגרים ממך שהתחילו בגילך ומתאמנים חזק ובריא. אם תתאמן כמה שנים ותעזוב (לא משנה כרגע איזו שיטה או מאיזו סיבה), היכולת תיעלם. ככה זה. אל תחשוב 10 שנים קדימה, תלך למקום שהכי כיף לך להתאמן בו, ותתמקד בלהגיע לאימון הזה. לא לאימון הבא, לא זה שיהיה עוד עשר שנים, אלא לאימון הזה. זה הלך המחשבה שצריך להיות בהתחלה.
לצפיה ב-'הרי ברור לגמרי שעדיף...'
הרי ברור לגמרי שעדיף...
21/01/2016 | 11:44
4
101
להתאמן במקום שהכי נעים ונוח לך ואתה מתחבר למאמן ולאנשים. השיטה עצמה לא משנה... אתה לא עושה קורס קצר והולך הביתה. אומנות לחימה זה לכל החיים (למי שמתחבר להוויה עצמה) ולא בשביל ללמוד ללכת מכות - את זה אפשר לראות בסרטים הרבה יותר יפה ומרשים ממה שתראה באימון
בכל מקרה מאחל לך בהצלחה ושנים רבות וטובות בכל אומנות לחימה שתבחר.
לצפיה ב-'קודם כל תודה למגיבים ..'
קודם כל תודה למגיבים ..
21/01/2016 | 12:47
3
78
העניין שבשניהם כפי שאמרתי נהניתי ..אני אסביר יותר פרטני לגבי האימונים שהיה לי .
קיוקושין (2אימונים):
אימון ראשון היה ממש כיף אימון של כושר ובעיטות ואגרופים על שקים .
אימון 2 - ברובו קאטות (פחות אוהב),וקצת גמישות .

קרב מגע (אימון 1)
עבודה עם בני זוג על שחרור חניקות ,תפיסות וכו..
אימון שני - אגרופים ובעיטות ,שקים וכריות ,להגן על אגרופים ..

לכן כפי הנראה קרב מגע הרבה יותר תאכלס , מה שהופך את זה למעניין ואנרגטי יותר .
העניין שכפי שאמרתם אולי אני יחווה את זה בקארטה בהמשך ,כלומר לא להסתכל עכשיו כרגע אלא להמשך ,אולי בקארטה זה משהו נבנה עם הזמן ולבסוף אני אגיע לאימונים תאכלס אם בסיס איתן יותר ..
זה העניין שאני לא אפספס ,כי על פניו באימונים ראשונים כן קרב מגע יותר תאכלס ,אבל לאו דווקא מה שמהר יותר ,זה יותר טוב ..
לצפיה ב-'מה זה "תאכלס"?'
מה זה "תאכלס"?
21/01/2016 | 13:13
35
לצפיה ב-'״תאכלס״ - הכוונה משהו שאני יכול לקחת '
״תאכלס״ - הכוונה משהו שאני יכול לקחת
21/01/2016 | 13:17
1
66
אחרי האימון למשהו שיכול לשמש אותי בחיי היום יום ..(בהנחה ואני צריך להגן על עצמי או על משפחתי)..
לצפיה ב-'ומה על בניית יכולת לצעד הבא ?'
ומה על בניית יכולת לצעד הבא ?
24/01/2016 | 09:32
48
"למדת מרובה לא למדת" אמרו חכמינו
ובעולם אמנויות הלחימה, נפוצה הממרה:
"אל תחשוש מזה שתירגל מליון בעיטות שונות, אלא מזה שתרגל בעיטה אחת מלליון פעמים"

מדבריך נשמע כאילו אתה מאוד מתלהב מכל דבר שנראה לך כ"תאכלס", ברמת להלחם איתו מחר. אלא שאתה לא לוחם מוסווהשיוצא לסיור וצריך להסתמך על כישורי הלחימה שלו, רוב הסיכויים שעד לעימות הפיזי הבא שלך יחלפו חודשים רבים ואולי גם שנים (או בכלל לא, הלוואי). לעומת זאת, אתה כן מתאמן מתחיל, שצריך לפתח יכולות תנועה חדשות, והרבה בסיס.
אפשר לפתח את הבסיס בהרבה דרכים, לא רק דרך תירגול ישיר (תחזור 100 פעם על התנועה הזו), אלא גם בתרגול טכניקות ממצבים שונים ועוד.  אבל בסוף, חשוב שתבין שאתה לא לומד כלי להלחם איתו מחר, אלא בונה יסודות ויכולות בסיס שיעזרו לכלי שתתחיל לפתח אחריהן.

אמיר

לצפיה ב-'הגדרת מטרות'
הגדרת מטרות
21/01/2016 | 14:40
13
97
אם מדובר ביכולת הגנה עצמית בעיקר    - אז קרב מגע  אין בכלל מקום להיסוס. לשם כך נבנתה השיטה.

אם בכושר , חוזק פיזי  ו"שאר רוח" שאמנות לחימה כקראטה   מציעה, אז הסיפור אחר והתשובה היא קראטה... ובפרט שאתה גם מתחבר לגישתו של המורה.

הגדר מטרה ראשונית וראה מה המרחק בינה לבין מטרות המשנה - וקבל החלטה.
זכור כי כל החלטה היא רוורסבילית.

לצפיה ב-'כן , אבל לפי מה שראיתי גם בקרב מגע עובדים'
כן , אבל לפי מה שראיתי גם בקרב מגע עובדים
21/01/2016 | 18:57
12
86
על הקטע של הכושר והפיסי ,לא רק עוסקים שם בהגנה עצמית נגד נשק או סכין ..
לצפיה ב-'מטרה ראשונית, זוכר '
מטרה ראשונית, זוכר
22/01/2016 | 07:24
40
לצפיה ב-'אל תגדיר שיטה מנסיון'
אל תגדיר שיטה מנסיון
24/01/2016 | 08:11
10
71
קרב מגע וקיוקושינקאי שתיהן שיטות שעוסקות בהגנה עצמית ומפתחות כל אחת דגש על משהו מסוים שהוא סימן ההיכר שלהן.
בקראטה הדגש יהיה על חוסן הגוף ויכולת קרבית שבו יהיה לך מעבר לזה דברים שאתה תסכים להם ויהיו לך הגיוניים ודברים שלו.
בקרב מגע יכול להיות תרצה יותר דגש טכני ועומק של ידע בהתגוששות.
מנסיון חפש מורה שהוא יודע לבנות אותך עם בסיס טוב עם הבנה של יכולת תנועה, לחימה, והבנה קרבית של המציאות והשיטה.
ראיתי גם פה וגם שם מקרוב תלמידים שלא יודעים להוציא אגרוף ומרפק ויום אחרי קודמו לחגורה גבוהה כך שכך בערבון מוגבל הגדרה של שיטות ולך על בני אדם.
לצפיה ב-'זה העניין ,שאני מאד התחברתי לסנסאי של הקארטה '
זה העניין ,שאני מאד התחברתי לסנסאי של הקארטה
24/01/2016 | 21:39
9
65
אבל אין לי מושג אם הוא ,שוטטתי באינטרנט וראיתי שאין הרבה מאמנים טובים של קארטה.
דבר נוסף כל הזמן מדברים על חישול הגוף ,אבל מתוך 2 אימונים בשבוע (שעה וחצי כל אימון) יש רק חצי שעה של קרב (וגם לא תמיד ) פעם בשבוע , זה נחשב בסדר ?
מלבד זה שהסנסי שלי חגורה שחורה דאן 3 והיה תלמיד של רונן כץ (רונן כץ המליץ לי עליו) ..
איך אפשר לדעת אם באמת הוא מלמד קיוקושין כמו שצריך להיות ?
לצפיה ב-'אתה חושב יותר מידי ויודע מעט מידי'
אתה חושב יותר מידי ויודע מעט מידי
25/01/2016 | 08:07
5
69
יש הרבה מורים טובים לקראטה בארץ   אני מכיר אישית כמה וכמה... מהיכן שלפת את פנינת התובנה שאין  

התחברת למורה הנ"ל   אז אולי כדאי להפסיק להתקשקש להתחיל להתאמן... 

לצפיה ב-'כן, אבל...'
כן, אבל...
25/01/2016 | 09:27
4
49
יובל, אני מסכים איתך שהבחור צריך להפסיק להתברבר ולהתחיל להתאמן (אם הוא באמת רוצה ורציני בהחלטתו). אבל התופעה (של "בירבורים והתלבטויות" ובעיקר - "חיים בסרט") מאפיינת את רוב אוכלוסיית חסרי הידע והנסיון בתחום, ואני סבור שיש להכילה. עד רמה מסויימת. גם אני מוצא עצמי נאלץ להתמודד עם התופעה הזו לעיתים ומה שהבנתי זה פשוט: let it go. אני מנסה ללמוד להיות זה שחותך את הפטפטת וזה שמחליט מתי שתיקה היא התשובה הנכונה ביותר.
לצפיה ב-'כפי שאמרתי אני כבר מתאמן ,לא סתם ״מברבר״'
כפי שאמרתי אני כבר מתאמן ,לא סתם ״מברבר״
25/01/2016 | 09:48
3
71
נכון ,אין לי ידע בגלל זה אני פונה לפורום הזה לקבל תשובות מאנשים עם ידע .
ואודה לכם אם תענו לשאלה היחידה שלי שהיא ,בקיוקושין כל הזמן מדברים על חישול הגוף ,אבל מתוך 2 אימונים בשבוע (שעה וחצי כל אימון) יש רק חצי שעה של קרב (וגם לא תמיד ) פעם בשבוע , זה נחשב בסדר ?ככה זה בדרך כלל ?
מלבד זה שהסנסי שלי חגורה שחורה דאן 3
לצפיה ב-'קשה לענות, אנחנו לא מורים לקיוקושין'
קשה לענות, אנחנו לא מורים לקיוקושין
25/01/2016 | 10:14
66
בשיטה שאני מתרגל,  חצי שעה קרבות מתוך 3 שעות אימון בשבוע נשמע לי כמו הרבה למתחיל, למתקדם - מתאים לתקופות מסויימות עם מיקוד שאיננו משחקי קרב.

קשה לי לענות ביחס לקיוקושין - אני לא מתרגל את השיטה הזו.

תצטרך לסמוך על המורה, בפרט שנשמע שיש לו מורה מוכר כך שסביר שהוא יודע מה הוא עושה.

אמיר

לצפיה ב-'מה זה "חישול"?'
מה זה "חישול"?
25/01/2016 | 10:41
57
לכל שיטה ומורה יש פרשנות שונה.
אם הכוונה לעמידה בכאב, אז מדובר בפסיכולוגיה לצד התנסות (אימון) מעשי. כמה זמן דרוש כדי לעמוד בכאב? זה תלוי ומשתנה מאדם לאדם, וגם אצל אותו אדם (תלוי בשינויים הנפשיים והאחרים המתחוללים אצל אדם במהלך חייו). לדעתי ומנסיוני האימון, להשגת מטרה זו, צריך להיות הדרגתי, מתמשך ו"מקשיב".
אם אתה מדבר על חיזוק השרירים (לדעתי זה אינו חישול. כי חלק מהמכות - הכואבות והמסוכנות ביותר - אינן מכוונות אל אזורי מוגני שריר) אז אפשר לעבוד על זה לבד ועצמאית.
לצפיה ב-'מתוך כל 3 שעות 0.5 שעת קרבות זה בסדר גמור.'
מתוך כל 3 שעות 0.5 שעת קרבות זה בסדר גמור.
25/01/2016 | 15:29
63
הדרגה של המורה חסרת חשיבות לחלוטין.

אבל ממש לחלוטין.
לצפיה ב-'מוסיף משהו...'
מוסיף משהו...
27/01/2016 | 09:41
2
65
כמו שאמרו, הדרגה לא חשובה ואם אתה מתחבר למאמן זה הכי חשוב.
בנוסף - ברגע שאתה יודע מי המאמן שלו (ורונן כץ הוא מאמן טוב מאוד), אז אתה יודע שיש הכוונה ו"גב" שדואגים שהאימונים עם ערך וקשורים באופן הדוק לשיטה.
חצי שעה קרבות בכל שבוע זו כמות מכובדת בהחלט.
לצפיה ב-'יש לי מסקנות חלקיות ...,קצת מתוסכל '
יש לי מסקנות חלקיות ...,קצת מתוסכל
03/02/2016 | 15:39
1
41
טוב אז נכון שאני מתאמן רק מספר שבועות בקראטה קיוקושין , אבל נראה לי שאני מתחיל להבין שאם אני רוצה כלים פרקטיים להגנה עצמית בחיי היום יום,זה ייקח הרבה מאד
זמן (שניםםםם)  
מאידך חבר שלי התחיל ללמוד קרב מגע מהתקופה שאני התחלתי ללמוד קראטה קיוקושין , והוא רכש הרבה יותר כלים מעשיים , כלומר אם מישהו תוקף אותו ברחוב הוא יידע מה לעשות, להבדיל
ממה שאני למדתי שאני לא אדע (אולי תרגלתי כל התקופה הזאת במשך 15 דק הגנה מאגרוף למשל)..
אני כן רואה שאני משתפר בגמישות ואולי בכח בבעיטה קצת ... אבל לדעתי אם רוצים לראות באמת פרקטיקה צריכים להשקיע הרבה מאד זמן (שניםםם) וזה לא תמיד ניתן בגילאים מבוגרים עם ילדים קטנים ..
סתם פרקתי תסכול קצת ... אשמח לעצות ..
לצפיה ב-'לדעתי אתה מפספס משהו מהותי'
לדעתי אתה מפספס משהו מהותי
03/02/2016 | 17:48
38
להגיב נכון תחת לחץ זה דבר לא פשוט, החבר שלך אותי תרגל הרבה טכניקות, אבל בכלל לא בטוח שהוא באמת רכש יכולת חדשה במהירות כמו שנדמה.

לסמן אגרוף/בעיטה באוויר זה קל, לתת אגרוף חזק או בעיטה חזקה, למטרה נעה, זה קשה מאוד.
לשחרר יד כשהצד השני רק רוצה להחזיק אותה ולא בטוח למה, זה קל, לשחרר יד ממישהו שהתפיסה היא רק שלב אחד מתקיפה זה משהו מעט אחר ...

אמיר
לצפיה ב-'מרחק תליית שק אגרוף מהקיר'
מרחק תליית שק אגרוף מהקיר
19/01/2016 | 02:07
3
124
שלום רב,

מכיוון שיש לי תקרת בלוקים אני צריך לתלות את שק האגרוף מהקיר בעזרת מוט אופקי שירחיק אותו מהקיר. השאלה הראשונה היא האם ניתן לעשות זאת והאם המוט יחזיק, והשאלה השניה היא באיזה מרחק מהקיר יש לתלות את השק?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'תליית שק אגרוף ...'
תליית שק אגרוף ...
19/01/2016 | 18:37
2
73
באופן אידאלי, רצוי שתהיה כך שניתן יהיה להקיף את השק מכל צדדיו.
בלית ברירה: לפחות מטר מהקיר.

ככל שהמתקן יהיה חזק יותר - כן תתאפשר תלייה אופטימאלית.
שק טוב הוא שק כבד והמתקן: ראוי שיהיה מרותך ממוטות ברזל עם תמיכה משולשת בין המוט האפקי לאנכי.

לצפיה ב-'שק אגרוף'
שק אגרוף
19/01/2016 | 19:56
1
55
אוקיי, תודה רבה על התשובה :) כנראה שיהיה ללא תמיכה משולשת מסיבות טכניות ולכן יהיה גם פחות ממטר מהקיר. אבדוק לגבי אפשרות למוט קצר יותר ללא תמיכה משולשת. שוב תודה רבה
לצפיה ב-''
20/01/2016 | 09:32
42
אני מקווה שאתה יודע לעבוד על שק עמ' שתמקסם את האימון.
אם לו: שווה לקחת כמה שיעורים בנדון אצל מי שמכיר עבודת שק...

לצפיה ב-'מחפש שותף לאימונים באומנויות לחימה.'
מחפש שותף לאימונים באומנויות לחימה.
17/01/2016 | 17:26
2
140
שלום לכולם,

אני בן 19 גר באזור המרכז ומעוניין להתאמן עם שותף פעם או פעמיים בשבוע באומנויות לחימה. אני לומד איגרוף תאילנדי וזה לא צריך להיות מישהו מאותו תחום מכיוון שעם כל אחד מכל אומנות לחימה אפשר להתאמן (אחרי הכל, המטרה היא הגנה והתקפה). אם מישהו מעוניין אנא הגיבו :) 
לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
17/01/2016 | 18:28
101
"עם כל אחד מכל אומנות לחימה אפשר להתאמן..."
לא נכון! ואפילו מסוכן!
נכון, זה אפשרי, אבל בתנאים מאוד מחמירים וברורים:
  1. ראשית - חייבים להגדיר - בצורה הכי ברורה ונוקשה - את החוקים והכללים (בעיקר - "גבולות בטיחות"). זה ממש לא פשוט, בעיקר אם אתם מתחילים.
  2. מי הצדדים ומה התמחותם? (למשל: אני מניח, בסבירות גבוהה מאוד) שאתה תתקשה להתמודד עם ג'ודוקא בתחומי העבודה מטווחים קרובים (שלא לדבר על עבודת קרקע), ואילו הוא יתקשה להתמודד עם עבודה מטווחים רחוקים).
  3. קביעת רמת העצימות.
  4. בעיקר ברמת המתחילים (אבל לא רק) - יש לנטרל לחלוטין את נושא האגו! וזה ממש לא פשוט.
לצפיה ב-'ממליץ לך להתאמן עם אחד החברים שלך לאימון'
ממליץ לך להתאמן עם אחד החברים שלך לאימון
21/01/2016 | 11:59
48
מחוץ לשעות האימון, אם המכון פתוח ויש מדריך עדיף להתאמן בהשגחה ואם זה רק שניכם אז עדיף מישהו שאתה מתאמן איתו בדרך כלל באימונים השוטפים. בהצלחה.
לצפיה ב-'התחלת לימוד אמנויות לחימה'
התחלת לימוד אמנויות לחימה
16/01/2016 | 12:33
2
182
שלום לכולם,
אני בן 32 והייתי רוצה להתחיל ללמוד אמנות לחימה. הבעיה אצלי כרגע היא שעשיתי לפני כשנה וחצי ניתוח בעין ולכן לא מומלץ לקבל מכות חזקות בעין הזו.
השאלה שלי האם דבר כזה מאפשר לי בכלל ללמוד משהו מהתחום. האם שווה לי ללכת על אימונים אישיים?

תודה
לצפיה ב-'ודאי שמאפשר'
ודאי שמאפשר
16/01/2016 | 14:34
1
99
מועדון טוב הוא כזה שהמורה והמתאמנים ידעו להתחשב במגבלות שלך ולעבוד איתן.
ז"א: בשיעור הראשון תיגש למורה ותספר לו על מצבך הבריאותי, ואם הוא מורה טוב הוא יסביר לך איך להתנהל עם המגבלות האלה באימון ("זבש"ך ותתמודד" זו לא תגובה טובה, אגב. שתדע.), ובכל תרגול בזוגות תדאג ליידע את הפרטנר ולבקש ממנו לא לפגוע חזק במקום הרגיש. במידה וזה יקרה יותר מדי פעמים, הולכים למורה ומבקשים להחליף פרטנר.

הרבה מהאנשים מתאמנים לכיף, ולכן אין סיבה שיהיו פציעות רציניות מהאימון.
לצפיה ב-''
17/01/2016 | 08:19
11
לצפיה ב-'קיושו ג'יטסו'
קיושו ג'יטסו
08/01/2016 | 18:52
2
115
אם מתעלמים מכל הסיפורים והמיתוסים על נקוות לחץ או מכות לנקודות תורפה קטלניות ובוחנים את המציאות אז מבינים את התחום החשוב הנ"ל בהבנה ברורה.
בעבר בעולם המערבי והמזרחי כאשר לא הבינו כלום בנושא של רפואה כימיה וביולוגיה האמינו שגוף האדם בנוי מיסודות או מכוחות נסתרים .
אם אדם היה חולה אז הגוף שלו לא היה מאוזן בין אותם יסודות.
באירופה נהגו לעשות הקזת דם מול דיקור בסין.
הסינים עשו תיאור של מפת העצבים בגוף האדם מבלי לדעת להבין לעומק כפי שאנו יודעים בזממנו איך לתאר את כל מערכת הגוף שבנויה מכלי דם ומערכת עצבים חשמלית וכ'ו.
הם ידעו שאם מכים בנקודה מסויימת אז כואבת מדוע לא היה מושג.
בכל מקום שיש קבוצת עצבים ליד עצם וחבטה לשם יוצר כאב רב או קל להפעיל לחץ שם יש נקודת אקופנטורה (דיקור סיני למי ששואל).
לצפיה ב-'הרפואה הסינית והדיקור כחלק ממנה...'
הרפואה הסינית והדיקור כחלק ממנה...
09/01/2016 | 18:26
68
מורכבים משמעותית ממה שאתה מתאר כאן בפוסט ולא ניתן לפתור כלאחר יד את הידע הרפואי שהיה (ועדיין יש) לאנשי הרפואה הסינית המסורתית. 

הרפואה הסינית מתייחסת לסוגים שונים של אנרגיה: באיברים מסויימים, ספציפית למערכת כלי הדם, למערכת העצבית ועוד.
דע כי הרופאים הסיניים הקדומים ביצעו באמצעות דיקור, אפילו  הרדמה לשם התערבויות כירוגיות - לרבות ניתוחי ראש  זה מרשים - בהתחשב בעובדה כי לא עמד לרשותם הידע הרפואי המדעי   שיש לנו כיום.

אין ספק כי הרפואה המדעית  אינה ניתנת להחלפה ע"י הרפואה המסורתית  אבל בהחלט ניתנת להשלמה באמצעותה. 
אגב, דע כי יש רפואה מסורתית (ודיקור) מעניינת וברת קיום גם ביפן, קוריאה, הודו ובמקומות נוספים במזרח אסיה... חלקה התפתח מהרפואה הסינית - חלקה לא. 

אשר ללחימה ע"י הכרת הרפואה הסינית ונקודות הלחיצה:
הדבר קיים ואף אותו אין לבטל במחי יד. אם זאת יש להכיר בעובדה כי ידע זה אינו שמיש אם לא קיימת יכולת לחימה "פשוטה"... שכן אף אחד לא עומד בדר"כ ומגיש את גופו לתאוות הלחיצות שלנו...
לצפיה ב-'אורי, מה הנקודה? '
אורי, מה הנקודה?
17/01/2016 | 18:33
15
לצפיה ב-'מחפש אומנות לחימה באזור הדרום'
מחפש אומנות לחימה באזור הדרום
03/01/2016 | 12:24
2
79
שלום רב לכם, ברוך הבא לפורום לי.
אני קשיש בן 35 שמחפש לראשונה ללמוד אומנות לחימה. עוסק פה ושם בספורט חדר כושר בעיקר.
ישנם הרבה מגבלות מבחינתי, כך שמניח שיהיה מאוד קשה לי למצוא משהו שיתאים לי.

קודם כל, אני מוגבל לאזור הדרום, שלהבנתי, אין כאן מבחר כמו במרכז, או אפילו הצפון.
דבר שני, אני מוגבל בגילי, אני מתחיל בגיל מבוגר. 
דבר שלישי, עברתי פציעת פריקת כתף לפני שנתיים וזאת פציעה שיכולה לחזור על עצמה במצבים מאוד אגרסיבים או תנועות בזווית הפריקה, אם כי פחות חוזרת בגיל שלי(כך הבנתי), אך עדיין מפחד להסתכן ומניח שג'יוג'יטסו או ג'ודו ןכל לוחמה שעוסקת בנעילות, היא פחות מומלצת לי.
אני נמשך לאומנויות כמו נינג'יטסו(פעם היתה קבוצת אקבן בב"ש, לא יודע מה איתה כיום), גם קראטה יפה מבחינתי, אם הוא מסורתי(איך משה גליסקו מב"ש? ) קונג פו..

המטרות העיקריות שלי:

*להשיג יכולת התגוננות טובה "לרחוב"(לא משנה אם זה בשנה או ב8 שנים)
*לפתח כושר וכוח
*להנות גם ממשהו אומנותי ורוחני מאחורי כל המכות

*חשוב לי מאוד להתאמן בקבוצת מבוגרים מתחילים ולא משהו מעורב

זהו פחות או יותר. 

נ.ב: אם יש למשל מדריך או מורה מהמרכז שמוכן לבוא לדרום, זה גם סבבה

לצפיה ב-'קבוצת טאקוונדו באוניברסיטת בן גוריון'
קבוצת טאקוונדו באוניברסיטת בן גוריון
06/01/2016 | 13:49
1
51
היי,

אני יכול להציע את קבוצת הטאקוונדו שלנו שבאוניברסיטת בן גוריון.
בקבוצה שלנו מתאמנים סטודנטים ובוגרים במגוון גילאים ורמות.
מבחינת פציעת העבר שלך- טאקוונדו כאומנות לחימה שהיא סטרייקינג והדגש בה הוא על פלג גוף התחתון אני יכול להניח שהסיכון לפציעה חוזרת נמוך יותר משיטות גראפלינג.

במידה וזה נשמע לך מעניין תוכל להגיע אלינו לאימון ניסיון.
פרטים נוספים אשמח למסור בטלפון ויש גם לא מעט מידע באתר שלנו (שניהם כתובים בחתימה שלי).

בהצלחה,
אלכס
לצפיה ב-'החתימה לצערי לא מופיעה '
החתימה לצערי לא מופיעה
06/01/2016 | 15:14
50
הטלפון שלי: 054-5238834
והאתר: www.kstkd.com

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
MyogaSpot - Yoga accessories
כל האביזרים הנחוצים ליוגה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה