לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1420814,208 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה חשוב לטעמכם חקר הקאטה או האלמנטים'
מה חשוב לטעמכם חקר הקאטה או האלמנטים
07/05/2016 | 11:11
18
84
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון ב"אלמנטים"? '
למה אתה מתכוון ב"אלמנטים"?
07/05/2016 | 18:20
32
לצפיה ב-'מצטרף ליובל בשאלה'
מצטרף ליובל בשאלה
07/05/2016 | 20:02
7
55
אבל בהנחה ואתה מתכוון למה שביפנית נקרא Henka, ובתרגום חופשי - "אילתור", אז:
שניהם חשובים, אבל בקרב לא עושים קאטות, אלא מאלתרים, אבל כל אילתור בנוי מטכניקות, וכל טכניקה היא למעשה קאטה (יש קאטות ארוכות ויש קצרות, ולכל אחת תפקיד משלה).
מסובך? אחלה! 
לצפיה ב-'ש' אתה כותב ש"כל טכניקה היא למעשה קאטה"...'
ש' אתה כותב ש"כל טכניקה היא למעשה קאטה"...
08/05/2016 | 07:45
5
63
וקאטה הלא היא תבנית... כוריאוגרפיה ידועה מראש של תנועות.
כיצד אלתור טכני (אקראי) בעת קרב יכל להיחשב לקאטה בעינך?
לצפיה ב-'שאלה מצויינת!'
שאלה מצויינת!
08/05/2016 | 13:26
4
63
וההסבר לדעתי לא מסובך מידי:
משום-מה רוב האנשים (כנראה בהשפעת "תחרויות קאטות" ושיטות או מורים שמדגישים את נושא העיסוק בקאטות) סבורים שקאטה היא רצף ארוך של טכניקות. אבל זה ממש לא חייב להיות כך. יש גם קאטות (למשל בג'ודו) שמורכבות מטכניקה אחת, קצרה וברורה. מה שנכון הוא שלימוד הקאטה/הטכניקה הוא "כוריאוגרפיה ידועה מראש". אבל הביצוע של הטכניקה בקרב הוא ספונטאני ואסור שיהיה "תשריט ערוך מראש"(!). הקרב הוא כאוס והטכניקות אמורות להיות טבעיות וספונטאניות, וזה מחזיר אותנו לשאלה של אורי...
לדעתי, כדי להצליח להיות ספוטאני/טבעי בקרב עליך לשלוט מצויין בטכניקות. המחלוקת הגדולה (לדעתי) בין המורים השונים, היא "כיצד הופכים את הטכניקה לספונטאנית?". יש הדוגלים בהתמקדות בשינון ולימוד קאטות ארוכות ויש המעדיפים טכניקות ("קאטות") קצרות והרבה "עבודה פנימית" (גוף-נפש). אני שייך לאסכולה השניה.  
לצפיה ב-'בשביל קצר יש לך את האיפון או ג'יפון, איך שתקרא לזה'
בשביל קצר יש לך את האיפון או ג'יפון, איך שתקרא לזה
10/05/2016 | 00:51
3
12
לצפיה ב-'אני מעדיף את הארוך'
אני מעדיף את הארוך
10/05/2016 | 10:58
2
42
אתה אולי מתכוון לזה, אבל אני מעדיף את הארוך... 
לצפיה ב-'גיפון זה קיצור של גו איפון -'
גיפון זה קיצור של גו איפון -
10/05/2016 | 16:54
1
41
לצפיה ב-'נו טוף...'
נו טוף...
10/05/2016 | 19:23
30
תמיד לומדים משהו חדש (לא ידעתי שגם בקרטה משתמשים במונח).
תודה לך 
לצפיה ב-'לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה איננה טכניקה'
לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה איננה טכניקה
08/05/2016 | 10:12
36
לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה היא תבנית שחוזרים עליה, זו יכולה להיות תבנית של יחיד או של רבים, תבנית שמתורגלת מאות שנים, או רק פעם אחת, אך זו תבנית מוגדרת היטב.

האילתור בנוי מטכניקות, שלוטשו וניבנו באמצעות חזרות על קאטות שכוללות אותן. אך עצם החזרה על טכניקה מתוכו, איננה קאטה.

אמיר

לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה'
לא הבנתי את השאלה
08/05/2016 | 10:17
43
אני יודע שאני חריג, אך כמתאמן בסגנון שיירש/רכש/לקח תכנים בעיקר מקוריו-ג'וג'וטסו
רוב הקאטות שאני מכיר הן זוגיות ןעם כלים. לרובן יש מספר פרקים, בחלקן כל פרק אחד כזה מיועד ללימוד של רעיון טכני מסויים, ובחלקן פרק אחד מאוחד כך שיכלול מספר תת-פרקים כאמור לעיל.

בהרכב הזה, אופן הלימוד די מובן:
יש שלב של זיכרון - פשוט לזכור את התנועות, בשלב הזה הרצף חשוב מהדיוק.
יש שלב של העמקה - במסגרתו מעמיקים בלימוד של רעיון טכני אחד מתוך הקאטה, בדגש על המצב שבו הקאטה מלמדת אותו (אך לא בהכרח בבלבדיות), בשלב זה גם נתייחס ל"אורה" של אותו מצב לעומת ה"אומוטה" שלו בקאטות שבהן זה ברור.

אמיר
לצפיה ב-'מה חשוב לטעמך? להעלות שאלה? או ליצור דיון? '
מה חשוב לטעמך? להעלות שאלה? או ליצור דיון?
11/05/2016 | 10:33
6
43
בצחוק כמובן - אתה בוודאי עסוק ולא יצא לך לראות את השאלות שנשאלו בעקבות הנושא שהעלית.

האם לדעתך אחד מהשניים צריך להיות חשוב יותר? מי חשוב יותר? עמל או מנוחה? אוכל או שתיה? לעניות דעתי לכל אחד מהשניים החשיבות הנפרדת שלו וגם התרומה של האחד לשני.

אני משער שבמרוצת השנים בכל תקופת אימונים מקדישים לעיתים מן רב יותר לאחד על חשבון השני. קומיטה, רנדורי, בונקאי, קאטה, העשרה חיצונית, כושר, כח.... כל אלה נושאים חשובים, ומין הסתם, בהתאם לרוח התקופה, לחלקם מוקדם זמן רב יותר על חשבון אחרים.

לדעתי הענווה אין מקום להשוואה בין החשיבות של קאטה לאלמנטים.
לצפיה ב-''
11/05/2016 | 17:09
28
זאב, אם יורשה לי להוסיף (ואולי לפרש?): הכל עניין של אהבה (ולדעתי חשוב לאמר דווקא ביום הזה  )
לצפיה ב-'האופי היהודי בנו מעלה קושיות ודן בסוגיות'
האופי היהודי בנו מעלה קושיות ודן בסוגיות
12/05/2016 | 17:05
4
53
לכל סגנון יש הרי את המטודיקה שלו ואת האני מאמין שהוא בוחר לשים עליו דגש מאשר תכנים פוטנציאלים מגוונים.
מורה אחד שם דגש מאוד על חקר של הקאטות ונסיון להתאים אותם כשיטה לחימה אזרחית כמו שהיא הייתה לפני דורי דורות וכפי שהיא גם כיום לתפיסתו.
מנגד המורה השני בניגוד למקבילו האוקינאווי איננו חוקר קאטות ומשם מנסה למשוך את כל התכנים אלא מוציא כבר את הטכניקה והרעיונות לפועל ממגוון השיטות הפנימיות שלמד.
לצפיה ב-'בפומסה - קאטות בקוריאנית'
בפומסה - קאטות בקוריאנית
12/05/2016 | 22:45
31
יש את הטכניקה, ויש את היישום שלה. 
יש כאלו שיסימים, וכאלו שלא. 
מה שכן - אלו שחקרו את הפומסה - רובם לא היו רופאים...
יש דברים נחמדים בחקר הפומסה - רואים מבטים והיבטים שונים. פשוט נותן עוד מידע מה שלא היה מודע לפני זה. 

בכל מקרה - בין אם זה באישי, בזוגי, בשלישיה, במוסיקה אישי, חמישייה, תשיעייה - עבורי ועבור חניכיי - פומסה זה מצויין. ולאלו המבוגרים יותר - הרעיון של לפתוח את הראש ולנתח - זה מצויין מאוד.

המשך ערב טוב, 
ג'סיקה

לצפיה ב-'תלוי כיצד מגדירים "קאטה" ..'
תלוי כיצד מגדירים "קאטה" ..
13/05/2016 | 17:27
1
37
אם כל תרגיל (יחיד / זוגי) שהתנועות בו ידועות מראש נחשב בהגדרתך קאטה (ולדעתי כן הדבר) אזי קאטה היא דבר הכרחי בכל שיטה.. אפילו בקרב מגע: ה"אימא" של שיטות ההגנה העצמית, ישנם תרגילים מוכתבים מראש שלמען האמת - עליהם נסמך כל בסיס השיטה.. כן הדבר גם באיגרוף (קרי קומבינציעות בסיס), בשיטות פיליפיניות ובכלל..

אפשר להדיין על כמות, על מידת בהירותן והמורכבות לפרש אותן - אבל זה דיון משני.
צריך ג-ם   קאטות.
לצפיה ב-''
13/05/2016 | 19:23
4
לצפיה ב-'סליחה - לא הבנתי מה אתה מנסה לומר'
סליחה - לא הבנתי מה אתה מנסה לומר
15/05/2016 | 23:44
43
היי אורי,
באמת ובתמים, נראה שלא רק שלא הבנתי את שאלתך שפתחה את הדיון הזה. כתבת רק שורת כותרת וללא כל תוכן שהיה יכול אולי להסביר לפשוטי העם מה אתה מנסה לשאול.

ועכשיו, עם תגובתך לשאלות שלי, הלכתי לאיבוד אף יותר. אולי זה הניסוח שלך, אולי זו הבורות שלי. בכל אופן, ממש לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך ולמהות שאלתך.
Sorry.

לצפיה ב-'משמעות הקאטה'
משמעות הקאטה
22/05/2016 | 10:57
36
בשישבת האחרון היה לנו סמינר (מדהים) עם אחד המורים הבכירים ביותר בבוג'ינקאן - דאי-שיהאן אד מרטין, בן 84. שאלתי את אד לגבי "משקל הקאטה באימון ומשמעותה" וזו היתה תשובתו:
הקאטה נועדה רק ללמד עקרון מסויים. מרגע שהעיקרון הופנם, הקאטה הופכת למיותרת, חסרת משמעות וחסרת חשיבות.
ולכן לדעתי (אד לא אמר זאת, אבל זה ברור מדבריו) לקאטה יש חשיבות גדולה יותר עבור מתחילים/בתהליך הלימוד של מתחילים, מאשר עבור וותיקים ומתקדמים באמנות הלחימה הספציפית.
לצפיה ב-'הגנה'
הגנה
04/05/2016 | 12:55
7
157
שלום לחברי הפורום, ראיתי שנכתבה שאלה דומה לפני מספר שבועות, אך רציתי לראות אם התשובות דומות.
אני גר בכפ"ס בן 30+ בכושר פיזי טוב (לב ריאה פחות). אני מחפש אומנות לחימה באזור שלי שתיתן לי את האפשרות להתמודד עם "מצבי רחוב".
כלומר תקיפה של :בעיטות, אגרופים, חניקה וכו.
לא רק להתמודד אלא גם את האפשרות להחזיר במידת הצורך (לברוח אני כבר יודע).

מחפש משהו לא תחרותי לשעות הערב, ומשהו שאני לא אחזור עם פנסים (עובד מול לקוחות פרונטלי). 

תודה לכל העונים

לצפיה ב-'תלוי במאמן ופחות בשיטה'
תלוי במאמן ופחות בשיטה
05/05/2016 | 09:43
4
97
לפי דעתי, מה שאתה מחפש מצוי בכל אמנות-לחימה. וכדי לקצר לך את תהליך החיפוש, כדאי שתגדיר בצורה יותר ממוקדת מה אתה מחפש. אחת האופציות היא לענות על שאלון-החיפוש, המצוי במאמרי הפורום. אופציה אחרת היא לשאול את עצמך (עדיף לפי סדר חשיבות) מה המטרות שלך. למשל:
  1. אתה אוהב/רוצה אגרסיביות דורסנית, או שאתה מעדיף תיחכום ו-"תמרון ערמומי" מול יריב (כלומר: אתה "גולנצ'יק/שריונר או שאתה שלדגיסט/מטכליסט? ).
  2. אתה סבלן ומוכן לדחיית-סיפוקים, או חייב מימוש סיפוקים מיידי?
  3. אתה אוהב/מוכן להטלות ובריחים ועבודת קרקע, או מעדיף בעיטות ואגרופים?
  4. אוהב/רוצה כלי-נשק?
  5. מחפש "העלאת כושר", או מעוניין באמת ובתמים בלחימה?
וכו'...
בהצלחה.
לצפיה ב-''
05/05/2016 | 10:35
10
לצפיה ב-'לגבי מה ששאלת'
לגבי מה ששאלת
07/05/2016 | 23:09
2
76
1. אוהב אגרסיביות אבל לא דורסנית, תחכום ותמרון זה משהו שאני מתחבר אליו.
2. מודה שאני לא אדם שהכי דוחה סיפוקים.
3. מוכן להטלות ובריחים (בעיטות ואגרופים עוד לא התנסיתי אבל מאמין שצריך גם את זה במצבי רחוב).
4. אין צורך בידע בכלי נשק.
5. העלאת כושר זו אינה המטרה  העיקרית אך לא אתנגד לזה בזמן האימון.
לצפיה ב-'ממליץ לך על ג'ודו במושב ירקונה'
ממליץ לך על ג'ודו במושב ירקונה
07/05/2016 | 23:26
59
אצל סנסיי יונה מלניק.
מורה ע-נ-ק!
לצפיה ב-'סורי לי רוי'
סורי לי רוי
08/05/2016 | 07:41
71
לא ענית אז לקחתי במקומך :)
לצפיה ב-'יש אימונים ברעננה בשעות הערב'
יש אימונים ברעננה בשעות הערב
06/05/2016 | 23:36
68
פעמיים בשבוע. 
מוזמן להתקשר ולהתאמן.
:)

לצפיה ב-'קרב מגן ישראלי'
קרב מגן ישראלי
31/05/2016 | 15:19
21
שלום לי רוי. שמי ברק, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה.
מאמן בשני ורביעי בערב
אם זה מעניין אותך מוזמן ליצור קשר
0523409192
לצפיה ב-'המלצה לקרב מגע בראשון לציון'
המלצה לקרב מגע בראשון לציון
03/05/2016 | 18:10
1
74
היי
אני בן 28
מחפש קרב מגע בראשון לציון על מנת ללמוד "הגנה עצמית".
אשמח לקבל ביקורות והמלצות.... תודה!

לצפיה ב-'קרב מגע'
קרב מגע
08/05/2016 | 17:35
59
שלום. מוזמן ליצור איתי קשר
0523409192
לצפיה ב-'המלצה לאומנות לחימה או למכון/מאמן '
המלצה לאומנות לחימה או למכון/מאמן
29/04/2016 | 18:46
10
151
היי לכולם,
אני בת 23 , אחרי ירידה של כמעט 30 קילו ממשקל הגוף, כרגע במשקל תקין.
כבר בערך חודשיים שלא התאמנתי (אימון גופני בעצימות גבוהה או אפילו סתם הליכה...) , לכן הכושר שלי גם לא משהו .
אין לי שום ניסיון קודם באמנויות לחימה , אבל התעניינתי בקרב מגע , קיקבוקס, הגנה עצמית לנשים .

יש לי מספר שאלות אליכם ... :)
האם בגילי (23) , אפשר להתחיל להתאמן באמנויות לחימה? האם יש קבוצות/מכונים שבקבוצת מתחילים יש גילאים כאלו? ***בפתח תקווה והסביבה***
מבין מה שהעליתי (קרב מגע, קיקבוקס,הגנה עצמית לנשים) על מה אתם ממליצים לי? כמובן שאשמח גם ליתרונות וחסרונות לדעתכם לגבי כל אחד מהם.
אוסיף ואומר שמלבד העובדה שאני רוצה לשמור על כושר ולהיות פעילה מבחינה בריאותית (ונפשית כי ספורט זו התרופה הכי טובה למצב הרוח...) , אני גם רוצה למצוא לי עיסוק חדש , מעין תחביב .. ולא "סתם" להירשם לאיזשהו מכון כושר כזה או אחר ומידיי פעם להצטרף לחוג כלשהו שמוצע במערכת החוגים של אותו מכון.

***ציינתי שאני מחפשת בפתח תקווה והסביבה, אבל אם יש לכם גם המלצות לגבי מקומות אחרים במרכז, תציינו בכל מקרה!*** ההעדפה היא לפתח תקווה וכמה שיותר קרוב 

אשמח לכל המלצה/עצה שהיא
המשך חג שמח לכולם!
לצפיה ב-'יש ברעננה'
יש ברעננה
29/04/2016 | 19:49
69
ואנו מתאמנים ברעננה ובתל אביב. 
מתחילים, מתקדמים וכו'. 
תוכלי ליצור קשר. 
המשך חג שמח!
ג'סיקה 
לצפיה ב-'אני לא מהאיזור שלך אבל מכיר כמה מקומות טובים'
אני לא מהאיזור שלך אבל מכיר כמה מקומות טובים
01/05/2016 | 06:31
6
73
דבר ראשון צריך לציין שגיל 23 זה גיל מעולה להתחיל בו. קבוצות אייקידו בוגרים למשל לא מתחילים מתחת לגיל 20. אני מגיע מאומנות לחימה יפנית אחרת שנקראת נינג'יצו ואת יכולה לבדוק מורים באיזור שלך כאן: http://www.bujinkan-israel.co.il/46250/kvuzot
למרות שרשמת שאת מכוונת יותר לאומנויות שנתפסות כיותר "פרקטיות" ופחות "מסורתיות" אני חושב שדווקא בגילך את תיהני יותר מאימונים יותר רכים, כמובן עם יישומים פרקטיים יותר לחיי היום היום... מבלי להפחית מערך של אומנות לחימה כזו או אחרת - אני פשוט משוחד, אבל זה בא מהרבה ניסיון וזו ההמלצה שלי, אז שיהיה לך המון בהצלחה!
לצפיה ב-'ג'ודו... במושב ירקונה'
ג'ודו... במושב ירקונה
01/05/2016 | 08:15
2
78
אמנם לא נמצא ברשימה שציינת, אבל לדעתי עונה לחלוטין על המטרות שציינת. קבוצה בוגרת, איכותית ביותר, עם הרבה (יחסית) בנות, ובעיקר - מורה נפלא! סנסיי יונה מלניק.
ואם בנינג'וצו (בודו-טאיג'וצו) חשקה נפשך, אז הנה רשימת מורים נוספת, ורחבה/מקיפה יותר. 
לצפיה ב-' רק תגדירי מטרה'
רק תגדירי מטרה
01/05/2016 | 15:31
1
67
אני חושב שאת מנסה לאחד שתי מטרות די שונות:

אימונים לטובת הגנה עצמית
ואימונם לטובת כושר

אלא שמניסיוני, שתי המטרות הללו לא מתאחדות כ"כ טוב. אמנות לחימה איננה כושר, ולהיפך, כושר איננו אמנות לחימה.

לא רואה בעיה עם להתחיל בגיל 23, מכיר גם אנשים שהתחילו אחרי גיל 40 והתקדמו יפה מאוד.

אמיר

לצפיה ב-'מסכים לגמרי!'
מסכים לגמרי!
02/05/2016 | 08:06
16
לצפיה ב-'היי orengar , אשמח לפרטים נוספים לגבי אומנות הלחימה הזו'
היי orengar , אשמח לפרטים נוספים לגבי אומנות הלחימה הזו
07/05/2016 | 08:12
2
39
אני ממש ממש לא מבינה ולא בקיאה בתחום אומנויות הלחימה ואשמח לדעת מעט יותר
לצפיה ב-'אמנות-לחימה צריך לא לדבר'
אמנות-לחימה צריך לא לדבר
07/05/2016 | 19:19
55
כמו כל תחום תנועתי, העברת הידע נעשית תוך עבודה פיזית. מלל/דיבור לרוב לא יהיה מדוייק ולא יעביר את המסר. מעבר לכך, יש שוני והבדלים גדולים בין מורים וגישות, אפילו באותה שיטה/בית-ספר. אבל להסבר כללי את יכולה להתחיל כאן וגם כאן (באנגלית).
ההמלצה הכי טובה (ונכונה) היא ללכת ולבדרוק/לבחון מורים ודוג'ואים ושנים ואז להחליט (תתחילי בכאלה בעלי נגישות הכי נוחה עבורך).

בהצלחה.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי עם ש-מים - לקרוא לא ממש יעזור...'
מסכים לגמרי עם ש-מים - לקרוא לא ממש יעזור...
08/05/2016 | 06:57
16
ממליץ לך ללכת לאחד המורים באיזור שלך בכדי להתרשם. להחליט על אומנות כזו או אחרת מקריאה בלבד לא יביא לתוצאה טובה לדעתי. את תשמעי את זה לא רק ממני אלא מכל מורה שתלכי אליו שהכי חשוב זה חיבור למורה ולקבוצה והרבה פחות לאומנות הספציפית (למרות שגם לזה יש משקל מסוים) - תצאי, תתנסי ותחליטי - ושיהיה בהצלחה בדרך!
לצפיה ב-'קרב מגע בפתח תקווה'
קרב מגע בפתח תקווה
08/05/2016 | 17:35
1
33
שלום. שמי ברק שפירא, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה. יש לנו קבוצת נשים עם מאמנת.
את מוזמנת ליצור קשר
0523409192
לצפיה ב-''
25/05/2016 | 08:35
4
לצפיה ב-'ביטוחים...'
ביטוחים...
18/04/2016 | 15:18
77
מחפש המלצות כל סוכן/חברת ביטוח לביטוח תאונות אישיות (לתלמידים) ולביטוח מקצועי (למורה).
כ"כ, מידע על עלויות, והם יש מגוון גדול המחירים?
בנוסף: "מוקשים" נוספים (למשל: האם - במקרה של תביעה - חברת הביטוח עלולה להתנער בתואנה של "היעדר רשיון עסק", או "היעדר ציוד ע.ר" וכד'?) ובקיצור: האם לחברות הביטוח יש "תו-תקן" לבטיחות דוג'ו, שיהווה תנאי לתשלום במקרה תביעה?
לצפיה ב-'מחפש מקום ללמוד קרב מגע בירושלים'
מחפש מקום ללמוד קרב מגע בירושלים
17/04/2016 | 14:51
1
53
שלום אני מתאמן כבר אקבע שנים בקונג פו באיזור המרכז ואני בעוד מספר שבועות עובר לירושלים ורציתי גם ללמוד קרב מגע אם מישהו מכיר מקום טוב ואיכותי ומקצועי ויוכל להגיד לי...תודה.

לצפיה ב-'MMA: ספג נוק אאוט - ומת בבית החולים'
MMA: ספג נוק אאוט - ומת בבית החולים
12/04/2016 | 21:35
1
154
הפורטוגלי ז'והאו קרבליו (28) הלך לעולמו שלושה ימים אחרי שהתמוטט בעקבות מכות שספג בהפסד לצ'ארלי וורד. אלוף העולם, קונור מקרגור: "השופט היה צריך להפסיק את הקרב"
לצפיה ב-'לדעתי, צריך להחזיר את הקסדות'
לדעתי, צריך להחזיר את הקסדות
14/04/2016 | 22:39
100
אפילו פגיעות קלות בראש הולכות וחוזרות גורמות לזעזוע מוח, אז חבטות בסדר גודל כזה, זה כבר העדר הגיון לחלוטין!
לצפיה ב-' מכונים ומורים איכותיים ומומלצים'
מכונים ומורים איכותיים ומומלצים
10/04/2016 | 23:11
14
165
שבוע טוב, נייד עם רכב מאזור הצפון, מוכן לנסוע גם קצת רחוק עד אזור המרכז והסביבה וירושלים זה המקסימום, על מנת לנסות שיטות חדשות ולעשות שיעורי ניסיון אצל מורים ושיטות חדשות,כדי לבחור מקום אחד או לשלב, אני חגורה שחורה בג'ודו וחומה באקבאן בנינג'יצו אחרי פרישה כתוצאה מפציעה, אז אחרי המון שנים שלא דרכתי על המזרן ישלי עודף מרץ, חזרתי משיקום בהצלחה, למזלי אין שום פגיעה

מחפש להתנסות:
בקראטה מסוגים שונים(לא מגע מלא)
, ג'יו ג'יטסו ברזילאי
, ג'ו ג'וטסו יפני,
אומנויות לחימה סיניות פנימיות רכות שונות
, קונג פו סוגים שונים(ללא סלטות וגלגלונים)
אומנויות לחימה יפניות אחרות, שמות לדוגמא שעולות לי אייקיג'יטסו, דאיטו -ריו וכו, זה רק סתם דוגמא
אומנויות לחימה קוריאניות

אם יש כאלו שיוכלו לעזור ולהזרים שמות ופרטים כגון טלפון של המורה כתובת מלאה ואתר, קודם באזור הצפון ואחר כך אזור המרכז וירושלים והסביבה, בתודה לעוזרים אודה מראש.מה יש לנו חדש בארץ?
חשבתי בעבר לנסות להתאמן אצל מאמן ברזילאי בשם גבריאל קיטובר אבל הוא נעלם מהאופק וחזר לברזיל כנראה
לצפיה ב-'. כנס בפורום ללוחות ותראה רשימות מורים. '
. כנס בפורום ללוחות ותראה רשימות מורים.
11/04/2016 | 10:23
67
לצפיה ב-'אתה מוזמן להגיע אלי בלהבות הבשן, גליל עליון'
אתה מוזמן להגיע אלי בלהבות הבשן, גליל עליון
11/04/2016 | 11:29
103
שמי אורן גרצמן, מדריך לנינג'יצו (לא אקבן - אבל כולנו משפחה אחת). אני מאמן כרגע קבוצת מבוגרים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם פעמיים בשבוע. אישית אני חושב שנינג'יצו זה לכל החיים... אבל אני משוחד.
אתה מוזמן לדבר איתי 0542142072
ולהתרשם מהאתר של הקבוצה: www.heikou-dojo.com
בהצלחה בכל דרך שתפנה!
לצפיה ב-'בודו-טאיג'וצו (משולב בג'ודו) בגבעת-עדה'
בודו-טאיג'וצו (משולב בג'ודו) בגבעת-עדה
11/04/2016 | 11:40
71
ג'ודו "מסורתי", לא תחרותי, ובודו-טאיג'וצו "ברוח היפנית".
אווירה משפחתית, איכותית, לומדת ולגמרי לא תחרותית.
אתה מוזמן לנסיון.
shaibudo.wix.com/caracal
לצפיה ב-'מורים ששווה לך לבדוק כנראה'
מורים ששווה לך לבדוק כנראה
11/04/2016 | 13:18
10
127
להלן רשימה חלקית של מורים שכנראה שכדאי לך לבדוק, הרשימה לא מסודרת, והיא בעיקר מתייחסת לאזור המרכז. לא בטוח שכולם פה עדיין מלמדים, אבל מי שכן, כנראה ששווה לפחות ביקור וחלקם גם עשור של אימונים. נתחיל במורים היותר וותיקים ונעבור אח"כ ל"צעירים":

שלמה דוד - בדגש על קורינדו אייקידו, המורה שלי ולכן הראשון
דני ווקסמן - "let go judo"
אבי מוריה - שינג-אי
זאב פוקס - בה גוואה
איגור זקאשנסקי - ווינג-צ'ון
אפי (קראטה שיטוריו - חיפה),
איציק כהן (קראטה שיטוריו - מרכז ת"א),
רוני קלוגר (קראטה ג'וגו ריו - פתח תקווה),

מורים קצת פחות וותיקים (רק כ- 30 שנות נסיון):
ג'ון אסקודרו (ארניס)
בן טל שחר (קונג-פו בהגדרתו הרחבה)
נועם קוט  (ווינג-צ'ון, מחיפה, לא פגשתי אבל היו שהמליצו עליו בחום)
דוב ינאי

אני לפחות התרשמתי שכ"א מהם מומחה לתחומו מצד אחד ובעל אופי שונה למדי מהשני, כך שסביר מאוד שאותו מורה שימצא מאוד חן בעיני תלמיד אחד, לא יתאים לאחר.

אמיר
לצפיה ב-'תשובות ועדכון ואם אפשר עוד המלצות למורים'
תשובות ועדכון ואם אפשר עוד המלצות למורים
11/04/2016 | 14:16
7
89
שמים תודה על העזרה אבל אם לא ציינתי, אני לא מעוניין בג'ודו, די סיוט מהפציעה(או נינג'יצו), רוצה משהו קצת חדש שיכול להזכיר את מה שלמדתי, לזה אין בעיה

אני לא מצליח למצוא את הלוח מורים בפורום, הכרתי אותו בעבר ולא נראלי שהוא כל כך עדכני, המורים החדשים וכאלו שמתאזרחים, מהגרים בטח לא נוספו לשם

חרשתי את כל חוג וחוגל והמון שם כבר לא עדכני, מעניין למה האתר הזה לא עושה קצת סדר
לצפיה ב-'סמבו גם יכול לבוא בחשבון '
סמבו גם יכול לבוא בחשבון
11/04/2016 | 14:17
37
לצפיה ב-'מה שלמדת...'
מה שלמדת...
11/04/2016 | 15:51
5
99
אני לא ממש יודע "מה למדת", אבל קח בחשבון שגם אם השם דומה, אינו זה אומר שאת אותו דבר תלמד גם במקומות אחרים ואצל מורים אחרים (מה-גם שלפי מה שאני מבין יש הבדל עצום בין אופי - וככל הנראה גם חומר - העבודה באקבן לבוג'ינקן, וממש לא מדובר על "אותה משפחה", בניגוד לנאמר למעלה...).
לצפיה ב-'אנחנו כולנו אותה משפחה... גם אם יש גישות שונות - טל...'
אנחנו כולנו אותה משפחה... גם אם יש גישות שונות - טל...
13/04/2016 | 11:24
4
62
אני לא יודע איפה אתה בצפון אבל הייתי שמח אפ היית מגיע לאימון ניסיון, נזק זה בטח לא יעשה לך... בהצלחה!
לצפיה ב-'תלוי למה אתה קורא "משפחה".'
תלוי למה אתה קורא "משפחה".
13/04/2016 | 15:20
3
35
לצפיה ב-'ש', אם הוא מזמין אותנו לסדר אני שואל ת'קושיות '
ש', אם הוא מזמין אותנו לסדר אני שואל ת'קושיות
14/04/2016 | 09:37
2
52
ואתה אחראי למצוא ת'אפיקומן
לצפיה ב-'הסאקה עלי! בתנאי שהסדר מתקיים ב-Noda'
הסאקה עלי! בתנאי שהסדר מתקיים ב-Noda
14/04/2016 | 10:50
1
42
והרב הוא "בעל השיער הסגול" מק"ק ברדיצ'ב. 
לצפיה ב-' שיהיה לכולנו חג שמח..'
שיהיה לכולנו חג שמח..
14/04/2016 | 11:51
13
לצפיה ב-'תיקון קטן: דני ווקסמן מלמד נינג'וצו'
תיקון קטן: דני ווקסמן מלמד נינג'וצו
11/04/2016 | 15:10
1
82
דני מלמד את הג'ודו (יש לציין: "חלקית", כי למי שמחפש ג'ודו מלא, נטו, אמליץ לנסות את סנסיי יונה מלניק בהוד-השרון) למטרות אחרות ובאופן שנועד להוביל לאותן מטרות. העיקר אצל דני זה הנינג'וצו (וכמובן ה-Zen).
לצפיה ב-' '
11/04/2016 | 15:28
7
לצפיה ב-'סדנה מעורבת'
סדנה מעורבת
02/04/2016 | 21:11
115
היום קיימנו, בגבעת-עדה, סדנת נינג'וצו (בודו טאי-ג'וצו) אליה הגיעו חבר'ה משיטות נוספות, בינהם מורים לקרטה שיטו-ריו.
לא הייתי מפרסם זאת בפורום, לולא ההתרשמות והתובנה הבאה:
לפי התרשמותי ולפי ההסברים שקיבלנו מאלעד, השיטות שונות כמעט לחלוטין. מדובר בהבדלים מאוד גדולים בטכניקות העבודה ורוב הגישה. אבל העבודה המשותפת נתנה לי המון!
ראשית, האפשרות להתנסות מול מורים ולוחמים בכירים בשיטות אחרות נתנה לי המון פרספקטיבות על עצמי ועל השינויים שחלו בי ובעבודתי במשך השנים.
שנית, בעיקר כאשר שימשתי כאוקה/"מטרת דמה" לאלעד - המבחן היה מדהים: העמידה מול לוחם ברמה כה גבוהה (אין לי כל הבנה בקרטה, אבל אני סבור שאני יכול להעריך איכות תנועה ויכולת קרבית/לחימתית) מהווה אתגר עצום - הן לעקרונות הלחימה שעומדות בבסיס הבודו-טאיג'וצו והן ליכולות שלי לממש ולבצע את העקרונות הללו.
אני ממליץ מאוד - למי שיכול (וההמלצה מופנית בעיקר למתרגלים וותיקים) - לקיים סדנאות כאלו, אך חשוב מאוד לנטרל לחלוטין אלמנטים של אגו.
וכן - אני מאוד מאוד ממליץ על סנסיי אלעד סול, מורה לקרטה שיטו-ריו, מקיבוץ גבע.
שבוע טוב והרבה למידה איכותית לכולם!
לצפיה ב-'למכירה: זוג נעלי Feiyue חדשות בצבע לבן מידה 41 '
למכירה: זוג נעלי Feiyue חדשות בצבע לבן מידה 41
02/04/2016 | 11:43
46
עוד פרטים בפרטי
לצפיה ב-'מחפש המלצות על אומנויות לחימה.'
מחפש המלצות על אומנויות לחימה.
30/03/2016 | 14:06
4
194
בעבר הרחוק התאמנתי בטא-קוון-דו ובקרב מגע, אבל אני חושש שבימינו אני הרבה פחות אתלטי. חשבתי על דברים כמו טאי צ'י, או ארניס.
אני מחפש בנתניה ובסביבה. מצאתי כאן אראניס, אם כי בקצה השני של העיר ובזמן לא הכי נוח. טאי צ'י עוד לא מצאתי, וחוגל ודפי זהב לא הועילו במיוחד.

המלצות לכיוונים נוספים?
לצפיה ב-'אני מאוד ממליץ על אמנויות לחימה, זה כיף '
אני מאוד ממליץ על אמנויות לחימה, זה כיף
30/03/2016 | 15:33
138
איזה?

שמע אחי, זה לא חשוב, לך תראה מורים, עד שתמצא מורה שכיף לך ללמוד אצלו, ותהנה להשאר שם שנים. שיהיה ג'וּ דוׂ או ג'וׂ דוׂ  או בכלל קפוארה, זה פחות חשוב.

אמיר
לצפיה ב-'עודד - כפר נטר'
עודד - כפר נטר
30/03/2016 | 16:36
109
מורה נפלא!!
קונג-פו וקרטה 
נסה כאן.
לצפיה ב-'בנתניה אני ממליץ על איתי ליבוביץ' שמלמד BJJ'
בנתניה אני ממליץ על איתי ליבוביץ' שמלמד BJJ
31/03/2016 | 19:14
1
55
לצפיה ב-'אכן, בן אדם סימפתי שכייף להתאמן אצלו'
אכן, בן אדם סימפתי שכייף להתאמן אצלו
14/04/2016 | 22:53
47
מאמן במרכז קהילתי בבלי. רחוב הרב ניסים. תל אביב.
לצפיה ב-'מכונים בחיפה'
מכונים בחיפה
26/03/2016 | 21:28
2
77
שלום,
מבקש המלצות למכוני לימוד בחיפה (משום מה לא מצאתי בגוגל)
עדיפות ראשונה  לג'ו ג'יטסו (לא ברזילאי)
באם אין בנמצא , אז אומנויות לחימה כגון קמ"י, השרדות וכו' יתקבלו גם בברכה.
תודות.
לצפיה ב-'אפשר לחפש באתר hug ובאתר hoogle'
אפשר לחפש באתר hug ובאתר hoogle
27/03/2016 | 14:55
44
הגנה עצמית באיזור חיפה באתר hoogle:
ובאתר hoogle

לצפיה ב-'אמנות לחימה סינית-בא גואה-במרכז מסחרי רוממה החדשה'
אמנות לחימה סינית-בא גואה-במרכז מסחרי רוממה החדשה
09/04/2016 | 16:25
39
כמדומני שמלמדים שם גם קרב מגע-גיל לוי.יש לו פייסבוק

לצפיה ב-'ההבדל זה המורה, לא השיטה!'
ההבדל זה המורה, לא השיטה!
25/03/2016 | 23:02
5
162
חייב לשתף, מנקודת מבט של ילד בן 11...
אתמול היה לנו אימון נוער. הכי צעיר הוא א' בן 11, שזה לו השיעור הרביעי בלבד. תרגלנו הרבה ג'ודו נה-וואזה (קרקע) וגם נינג'וצו. בסוף האימון אני נוהג לפעמים לשאול את החבר'ה לחוות-דעתם על השיעור - הרגשה, התרשמות וכו'. א', שפעם למד ג'ודו במקום אחר, אמר : "אני אוהב את הנינג'וצו, שלא כמו בג'ודו, לא צריך להשקיע בו כוח כדי להשיג את מה שאני רוצה!".
אני: "אבל עשינו כאן גם ג'ודו".
א': "לא! זה לא כמו הג'ודו שעשיתי במקום הקודם! שם הכל היה עם המון כוח!".
ולך תסביר לילד שההבדל הוא בדרך ההוראה ולא בשיטה...
(נו, וברור שזו המחמאה הכי גדולה שקיבלתי השנה! לכן מייד נתתי לו דאן 5 )
לצפיה ב-' '
26/03/2016 | 15:23
1
26
לצפיה ב-'הסיבה היחידה ללמד/להקים דוג'ו'
הסיבה היחידה ללמד/להקים דוג'ו
29/03/2016 | 12:05
108
היא היכולת ללמוד יותר. בעיקר מהתלמידים שלך. היו המון חששות וספקות בנושא פתיחת הדוג'ו לילדים ונוער. "נפלתי" לזה בטעות/מקריות ועכשיו אני מודה למזל הטוב (ולאלה שגרמו לזה לקרות). הלמידה הכי גדולה שלי היא מהילדים!! מדהים!
לצפיה ב-'אכן ג'ודו טוב לא צריך כוח וג'ודו גרוע מפעיל הרבה כוח'
אכן ג'ודו טוב לא צריך כוח וג'ודו גרוע מפעיל הרבה כוח
27/05/2016 | 01:21
2
38
דוגמא לג'ודו טוב מעברי הג'ודאים  של דורון נבון
דוגמא לג'ודו לא טוב (עם יוצאים מהכלל ) הג'ודו של מכבי תל אביב בזמנו עם יחזקאל יהודה
לצפיה ב-'מקורות המורה...'
מקורות המורה...
28/05/2016 | 20:36
1
21
שמעתי על יחזקאל יהודה, אבל לא הכרתי (למרות שנדמה לי שיצא לי לעבוד מול אחד מתלמידיו לשעבר).
אבל אם אתה מביא את דורון נבון כדוגמא, אז ארצה להוסיף גם את יונה מלניק ואת דני ווקסמן (שמעתי טובות גם על שלמה דוד, אבל לא ראיתי עבודה שלו או של תלמידיו). לכולם ג'ודו שאתה היית מכנה אולי "ג'ודו טוב", ואני מכיר אותו בשם "ג'ודו יפני". ומה שמאפיין את כולם זה שהם למדו המון תחת מורים יפנים, או השפעה יפנית גדולה (דני ווקסמן למד רק תחת מורים יפנים ודורון למד בעיקר תחת מורים יפנים).
אני מכיר זאת גם תחת ההגדרה: "ג'ודו יפני" (או - "מסורתי") לעומת "ג'ודו מערבי/תחרותי". ואגב, "ג'ודו רוסי" הוא עוד הגדרה ("הקצנה" של הג'ודו המערבי...). 
לצפיה ב-'אכן זה מה שאני מתכוון אליו ג'ודו יפני יפה וחכם ולא רוסי '
אכן זה מה שאני מתכוון אליו ג'ודו יפני יפה וחכם ולא רוסי
29/05/2016 | 03:03
20
עם דגש על אחיזה כוחנית תחרותית צד אחד חזק ו 2-3 תרגילים טובים
לצפיה ב-'לקיחת כסף'
לקיחת כסף
23/03/2016 | 14:16
4
179
הי - 
לאחרונה עקב העידן המודרני, כמה הורים שאלו אותי אם אפשרי לשלם אונליין. 
ואם אפשר לעשות הוראת קבע. 
עד עכשיו לקחתי צ'קים ומזומן ותמיד נתתי קבלות וחשבוניות. 
מה אתם עושים? האם כדאי אונליין והוראות קבע? 
תודות וחג שמח, 
ג'ס.
לצפיה ב-'כל עוד את מנהלת מעקב אחרי התנועות בחשבון - למה לא'
כל עוד את מנהלת מעקב אחרי התנועות בחשבון - למה לא
24/03/2016 | 11:45
38
לצפיה ב-'עקרונית לא אמורה להיות בעיה, אפילו יותר נוח בשבילך'
עקרונית לא אמורה להיות בעיה, אפילו יותר נוח בשבילך
24/03/2016 | 12:03
1
72
אני אישית לא רוצה לסבך אז מבקש צ'קים לכל השנה מראש פעם אחת ואם מישהו רוצה להפסיק אני מחזיר לו את שאר הצ'קים. ככה מצמצם את ההתעסקות הכספית לפעם אחת בשנה. אבל עקרונית לא הייתי פוסל שום שיטת תשלום. בהצלחה וחג שמח!
לצפיה ב-'המון תודות לעונים! '
המון תודות לעונים!
02/04/2016 | 16:06
11
לצפיה ב-'בלי נגיעה לפורום-כן'
בלי נגיעה לפורום-כן
09/04/2016 | 16:24
29
אני כעצמאי מגיש דו"ח והסכום החודשי מועבר ישר לחשבון הבנק שלי.על סמך זה אני מנפק קבלה.כמו כן מעביר באופן קבוע סכום עבור חוג.קל,נוח,מהיר.הוראות הקבע שלי מצוצמות יחסית-לחסכונות ופנסיה בעיקר.
לצפיה ב-'הגודל ומה שקובע ()'
הגודל ומה שקובע ()
20/03/2016 | 10:41
148
אם שום דבר מלבד - אז תהנו...
לצפיה ב-'ג'ו ג'יטסו כהגנה עצמית - האמנם ?'
ג'ו ג'יטסו כהגנה עצמית - האמנם ?
14/03/2016 | 14:14
14
220
שלום לכולם ,
הנני מתאמן מספר חודשים בגו גיטסו   (בן 30 + ) , ללא עבר באומנויות לחימה, מאד נהנה מאימונים וממליץ לכולם .
אולם שאני רואה מקרים של אלימות ברחוב , או תחרויות גו גיטסו (לא ברזילאי) , אני שם לב בעצם שכמעט כל ההגנות וההפלות שלומדים באימונים לא בטוח שהם ריאלים בכלל בקרבות רחוב או בקרבות תחרותיות..
הרי באימונים אני יודע מאיזה כיוון ובאיזה מכה להתגונן , במציאות שמישהו תוקף אותך הוא באטרף הוא מעיף ידים במהירות ולכל עבר ..
האם באמת אפשר יהיה ליישם את הדברים האלו במציאות שלנו ? (לא מדבר על שחרור מתפיסות , אלא התקפות בעיטה, אגרוף..)

תודה 
לצפיה ב-'תלוי במורה...'
תלוי במורה...
14/03/2016 | 15:42
11
166
מה יעד האימונים אצלו - קרי עד כמה חשוב לו נושא ההגנה העצמית.
הרי ג'ו-ג'וטסו הוא שם גנרי לשיטות רבות הנלמדות בגישות שונות...

שאל את המדריך שלך האם נושא ההגנה העצמית מצוי בסדר יומו: אם-כן, שאל בנימוס את כל השאלות לגביהן יש לך ספק. היה ותשובתו תשביע את רצונך - המשך להתאמן בסבלנות    אם לו: שקול עד כמה חשוב לך נושא ההגנה העצמית... אולי יטיב עמך להחליף / להוסיף מקום אימונים... 

.
לצפיה ב-'כמו שכתב יובל: ג'ו-ג'וצו זו לא שיטה אחת'
כמו שכתב יובל: ג'ו-ג'וצו זו לא שיטה אחת
14/03/2016 | 15:59
1
144
הכל תלוי מה בדיוק אתה לומד.
יתר על כן: ככל שאני יודע, רוב המורים הטוענים ללימוד ג'וג'וצו (לא ברזילאי!) בארץ אינם מלמדים ג'וג'וצו "אמיתי" (שמקורו בבתי-ספר יפנים עתיקים לג'וג'וצו), אלא מבוססים על צירופי שיטות (לרוב: קרטה קיוקושין, עם מעט ג'ודו בסיסי ואולי גם מעט קובודו בסיסי). זה לא אומר שהשיטה שהם מלמדים אינה "יעילה", אלא רק שקשה לדעת מה אתה לומד.
ולהבהרה: אני מאמין שככל שתתמיד בלימודים שלך תדע להתמודד עם כל דבר. אני  מאמין ששורש הבעיה אינו בשיטה, אלא במידת ההפנמה של העוסק בה.
לצפיה ב-''
15/03/2016 | 09:09
13
לצפיה ב-'כנראה שלא הייתי מובן ,'
כנראה שלא הייתי מובן ,
14/03/2016 | 16:56
8
151
רוב התרגילים הם הגנה עצמית מול אגרוף,סטירה , סכין וכו ..
והכל מגניב ונראה כמו בסרט פעולה :)..
המדריך הוא מעולה לדעתי (אמיר ברנע), זה שאלה כללית בתרגילים של אומנויות לחימה .
מה שאני אומר שבכל התרגילים יודעים לאיפה הבן זוג ייתן את המכה וזה לא נעשה במהירות כמו בזמן אמת (מן הסתם חוזרים שוב ושוב על הטכניקה חלק מהאימון) שהתוקף משתגע עלייך ..לכן שאלתי האם באמת ההגנה היא ישימה בזמן אמת ..

לצפיה ב-'אמיר על הכיפק :)'
אמיר על הכיפק :)
14/03/2016 | 18:55
5
145
אין לי מילה רעה אחת להגיד עליו, ואני גם אוהב אותו באופן אישי (10 שנים ביחד לא הולכות ברגל...  ).
פשוט תמשיך ללמוד. 3 חודשים על המזרון זה אפילו לא "התחלה".
לצפיה ב-'מחזק כל מילה '
מחזק כל מילה
14/03/2016 | 19:15
4
58
לצפיה ב-'גם אני מסכים איתכם ..'
גם אני מסכים איתכם ..
14/03/2016 | 20:39
3
117
רק השאלה שלי היא האם באמת במציאות זה עובד ..במצב אמת שאתה לא יודע מאיזה כיוון ,זוית ומהירות המכה תגיע אלייך ..
לצפיה ב-'תנסה'
תנסה
15/03/2016 | 01:29
38
לצפיה ב-'זה הכל תלוי באיך אתה מתאמן'
זה הכל תלוי באיך אתה מתאמן
15/03/2016 | 09:10
95
ג'ו ג'יטסו היא שיטה על שלל גווניה שצריך להיות מיומן על מנת לבצע ויש בה מידה רבה של פירוטכניקה וסיבוכיות שיכולה להקשות בזמן אמת על התמודדות עם צורת תקיפה שתארת.
בשיטה יש צורת עבודה על רלפקסים ,טאי סבאקי, לכידות ואטמיוואזה שצריך לעבוד עם הזמן ככל שתתקדם בדרגות.
לצפיה ב-'מאחל לך שלא תצטרך לבדוק זאת לעולם'
מאחל לך שלא תצטרך לבדוק זאת לעולם
15/03/2016 | 11:21
77
אין הבטחה שאומנות לחימה כזו או אחרת "תעבוד במציאות" הכל תלוי בך, וכמו שאמרו לפני כאן 3 חודשים של אימונים לא יתנו לך תובנות על אומנות הלחימה, תמשיך להתאמן ואני מאמין שתגיע לתשובה לבד בבוא הזמן. בהצלחה!
לצפיה ב-'לכן נדרשים המון אימונים'
לכן נדרשים המון אימונים
15/03/2016 | 09:27
1
98
תירגול הוא הליך לימודי, והשיטה הנפוצה והבטוחה ללמוד היא שמתחילים לאט מאוד, ומגבירים את הקצב/לחץ בהתאמה להתקדמות המתאמן.

אתה לא זה שכתב שהוא רואה את הקרבות של המתקדמים ולא מסוגל לדמיין את עצמו שם, פועל בכזו מהירות?      כי אם כן, הרי שיש לך ראיות מול העיניים שאחרי מספיק זמן אימון, התפיסה שלך את המצב תשתנה, דברים שנראים לך היום מהירים, ייראו איטיים וכו'.    סבלנות

ועוד הערונת טכנית - רוב האנשים שמנפנפים בידיים, לא יודעים גם בעצמם לאן הם מכים, אין פה כוונה והתגייסות של הגוף, ובהתאם, למכות שלהם גם יחסית אין כוח. פתרון אפשרי, ברמה בסיסית וכנגד ידיים ריקות, יכול להיות לבלום (ואפילו לספוג לגוף) תקיפה אחת כזו במהלך ביצוע תנועה וכניסה לרצף שיימנע את המשך התקיפה , כתוצאה מהעדר הכוח זה מעשי גם לאדם שחלש מהתוקף. זה לא סותר את הפתרונות של הרמה הגבוהה יותר: בין אם לצאת מהקו באופן כזה שכל התקיפות יכוונו למקום אחר, ובין אם להכנס בתקיפה מוחצת אחת בתזנון כזה שאף מכה לא תפגע.
לדעת להוציא רצף מכות חזקות שכולן לעבר מטרה זו יכולת ברמה גבוהה, שדורשת מהמתגונן מולה רמה טובה לא פחות, בין אם בגישה של תנועה ותזמון (שאני מעדיף) ובין אם בכיוון של ספיגה, כוח ומהירות.

אמיר
לצפיה ב-''
16/03/2016 | 16:38
7
לצפיה ב-'לטעמי עדיף האבקות כי:'
לטעמי עדיף האבקות כי:
07/04/2016 | 09:22
1
71
אם הדגש שלך הוא לרחוב , יש הרבה תרגילים שאפשר ליישם בעמידה על הרגליים ולאו דווקא להגיע ביחד עם היריב לקרקע כפי שנגמרים רוב הקרבות בBJJ . למה אני נגד להגיע לקרקע? כי יכול לבוא החבר של הסרח הקטן ולבעוט לי בראש ואין לי דבר שאני יכול לעשות כי ידי עסוקות ובלחנוק את היריב... בהאבקות אתה יכול לעבוד על ולתרגל תרגילים כמו : סופלקס, זרקות חזה, מותן וכו'.. שלא מצריכות אותך להגיע לקרקע ( מדבר מניסיון). לסיכום אם זה לקרבות MMA תבחר בBJJ אם לרחוב הייתי בוחר האבקות. מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
11/04/2016 | 10:22
14
לצפיה ב-'החל מריו: מתאגרפים יתחרו ללא מגיני ראש'
החל מריו: מתאגרפים יתחרו ללא מגיני ראש
11/03/2016 | 12:27
2
122
בטורניר האולימפי ייכנסו לתוקף הכללים החדשים, שנוסו, אגב, כבר באליפות העולם האחרונה ובמשחקי חבר העמים הבריטי ב-2014
לצפיה ב-'האמת, שהרבה יותר נוח בלי...'
האמת, שהרבה יותר נוח בלי...
12/03/2016 | 08:36
135
למרות שקצת מוזרה הקביעיה הרפואית כי ללא  ישנן פחות פגיעות ...
לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
09/05/2016 | 23:08
13
רק נשאר לבטל את הבדיחה של "אגרוף נשים"
לצפיה ב-'אומנות לחימה דרום אמריקה'
אומנות לחימה דרום אמריקה
09/03/2016 | 21:29
4
116
רציתי לדעת איזה אומניות לחימה הם מדרום אמריקה(מברזיל וארגניטיה ושאר מדינות היבשת) ושיש פה בארץ
לצפיה ב-'BJJ'
BJJ
10/03/2016 | 00:03
34
לצפיה ב-'קפוארה...'
קפוארה...
10/03/2016 | 08:52
77
אסאדו...
לצפיה ב-'סרטים של אומנות לחימה'
סרטים של אומנות לחימה
10/03/2016 | 20:23
1
101
אשמח אם תפרסמו פה סרטים של אומניות לחימה(כל סוגי אומנות הלחימה)
לצפיה ב-'החבר גוגל עושה את זה לא פחות טוב.'
החבר גוגל עושה את זה לא פחות טוב.
11/03/2016 | 00:20
32
לצפיה ב-'מחפש היכן להתאמן'
מחפש היכן להתאמן
06/03/2016 | 12:08
8
208
שלום לחברי הפורום,
אני בן 35, בכושר בינוני מינוס וגמישות של אדם בן 70.
לצערי אני עובד בעבודה משרדית, כך שכושר זה לא הצד החזק אצלי.
למרות שבעבר היתי בכושר מצויין ועדיין יש לי מבנה גוף שנשמר.
לאחרונה מספר צעירים התקיפו אותי וגרמו לי לפציעות.
היתי מעוניין לדעת להגן על עצמי ובנוסף להעלות את רמת הכושר והביטחון העצמי בדרך.
לצערי אני עובד שעות רבות ואב ל- 3 בנות קטנות ולכן אין לי בהכרח את האפשרות לבוא לאימונים של 4 פעמים בשבוע.
האם מישהו יכול להמליץ לי באזור כ"ס על מקום שבו אוכל לחזק את הידע שלי ואת היכולת להתגונן מבלי הצורך להגדיש את מרבית זמני לעניין.
אודה לכל תשובה אמיתית.
יום טוב
לצפיה ב-'יש המון אפשרויות. תנסה קרוב לבית'
יש המון אפשרויות. תנסה קרוב לבית
06/03/2016 | 14:22
7
142
אם היית כותב איפה אתה גר/מחפש אפשר היה להציע לך.
לצפיה ב-'רשמתי'
רשמתי
06/03/2016 | 14:50
6
106
באזור כפר סבא
לצפיה ב-'ג'ודו עם יונה מלניק - במושב ירקונה'
ג'ודו עם יונה מלניק - במושב ירקונה
06/03/2016 | 15:18
2
117
מורה מעולה!
קבוצת מבוגרים, לא תחרותיים, מקסימים, חכמים, איכותיים ונפלאים.
את הכושר והיכולות יבנו לך. תהיה בטוח.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
07/03/2016 | 09:29
19
לצפיה ב-'קורינדו אייקידו בהוד השרון'
קורינדו אייקידו בהוד השרון
07/03/2016 | 12:28
85
כמו הג'ודו, זו לא הדרך המהירה ללמוד כישורים של לחימה.
אבל, זו בהחלט דרך מצויינת עם מורה מעולה, אמנות מעניינת וכו'.

רק, התאמת ציפיות, שנכונה לכל אמנויות הלחימה - כדי להתגונן מול מספר צעירים שתוקפים אותך,  ועוד כשאתה מתחיל להרגיש מבוגר פיזית (לא בכושר וכו'), צריך להיות לוחם מעולה. בלי קשר לאמנות הלחימה שתלמד. בספק ביחס לכל מי שיבטיח לך שאימונים של פעם/שתיים או שלוש בשבוע, כחובב, יספיקו לכך, אפילו לאחר חמש שנים.

אמיר
לצפיה ב-'יש אייקידו מצוין בכפר סבא '
יש אייקידו מצוין בכפר סבא
07/03/2016 | 14:47
2
285
amir_aikido ידידי העלה את האפשרות של אייקידו. מנסיוני, בתנאים הנכונים ועם מורה מתאים אייקידו יכול בהחלט להתאים למי שמתחיל בכושר נמוך ובגיל יחסית בוגר. אפשר בהחלט להתפתח ולהתקדם באיקידו, גם בקצב של שני אימונים בשבוע. חשוב, עם זאת, להתמיד ולחשוב לטווח רחוק.
לגבי האפשרויות בכפר סבא פועל המרכז הישראלי לאייקידו, בית ספר (דוג'ו) לאייקידו בהובלת אלי לרמן. אלי לרמן, דאן 6 אייקיקאי, למד אייקידו ביפן שנים רבות וכשחזר הקים דוג'ו לתפארת. אני לא מתאמן שם, אבל פה ושם ביקרתי. החבר'ה בדוג'ו ידידותיים, מסבירי פנים ועושים אייקידו מהסוג שמדבר אלי, כזה שהטכניקות שלו אפקטיביות ותוצאותיו מורגשות.
לצפיה ב-'רק להבהיר כי :קורינדו אייקידו" היא אמנות שונה - לך לראות'
רק להבהיר כי :קורינדו אייקידו" היא אמנות שונה - לך לראות
07/03/2016 | 22:07
1
95
מאוד ממליץ לך להסתכל ביותר ממקום אחד, ולמצוא את זה שיתאים לך. בדגש על הקבוצה שבה יהיה לך כיף להתאמן לאורך שנים.

"קורינדו אייקידו" היא אמנות אחות לאייקידו של אואשיבה, שתיהן ממקורות דומים, וממייסדים שהכירו זה את זה, אך הן לא זהות. ויש מרכיבים מהותיים שונים (חיפוש בפורום יימצא לך אינספור הודעות על זה). לכן מומלץ לך ללכת ולבדוק את שני המקומות.

על שלמה דוד תוכל למצוא בחיפוש פה בפורום, הוא הנציג הרשמי של שיטת "קורינדו אייקידו" בארץ (דאן 7), מורה בכיר גם לג'ודו וגם לקראטה (דאן 6 בשתיהן). מהמעטים שבאמת מומחים במספר אמנויות לחימה. אחד מהמורים שבהחלט יודעים לתת הסבר מעמיק ביחס לטכניקות ולתנועה שנלמדת, ולא מסתמכים רק על שלימדו אותם כך או אחרת.
אם תלך לקבוצה בהוד השרון (הם מתאמנים בבי"ס הדמוקרטי בימי שני בערב, מסביבות 20:30 ואני חושב שגם ביום נוסף), לא תהיה המתאמן המבוגר בקבוצה, ולא המתחיל היחיד.

אמיר
לצפיה ב-'קרב מגע ואיגרוף תאילנדי אצל זאב כהן'
קרב מגע ואיגרוף תאילנדי אצל זאב כהן
09/03/2016 | 09:21
84
אני חושב שלאור התקיפה שספגת אני חושב שקרב מגע עם איגרוף תאילנדי יתן
מענה טוב למה שאתה מחפש כיום לעצמך.
לצפיה ב-'איך אתם פועלים לשיפור מהירות'
איך אתם פועלים לשיפור מהירות
07/03/2016 | 12:12
4
90
איזה תרגילים ודרכים אתם משתמשים לשיפור מהירות וזריזות של ביצוע מכות ידיים ורגליים?
לצפיה ב-'שאל: איך אתם פועלים לשיפור תזמון... '
שאל: איך אתם פועלים לשיפור תזמון...
08/03/2016 | 06:46
3
102
מהירות נקבעת ע"י שני מרכיבים:
האחד נשלט והוא הכרת הפעולה קרי "זכרון שריר" המוטמע ברבות התרגול.
השני: כמות "הסיבים המהירים" שאדם נולד איתם - בשריריו. לא רק שהדבר בלתי ניתן לשינוי רצוני הרי שעם השנים איכותו הולכת ופוחתת...

מה שמחזיר אותנו לכותרת...

לצפיה ב-''
08/03/2016 | 14:25
2
55
התלבטתי רבות אם לענות. שמח שיובל קפץ ראשון למים הסוערים ("צדיקים מלאכתם נעשית וכו'..."  ).
בכוונה לא עניתי. כי מנסיוני (בעיקר כאן בפורום) הנושא "נפיץ" ורבים - הדוגלים ב-"כוח ומהירות" - אינם מקבלים את התפיסה שבקרב לא נכון לחשוב ולחפש את הדברים האלה.
  1. כח: תמיד יהיה את החזק ממך (או במילים של שוורצנגר: האדם החזק בעולם לא צריך ללמוד אמנויות לחימה )
  2. מהירות: אם תבנה על זה, תמות מהר! א - בגלל מה שכתב יובל. ב- כי לגורם ההפתעה יש קלף-מנצח.
מה עושים? על מה עובדים?
אצלנו יש מספר "עקרונות בסיס":
  1. מיקום (או - כמו שאומרים בתכנון ערים - "על 3 דברים עומדת ההצלחה של עסק: מיקום, מיקום ומיקום").
  2. תזמון.
  3. Feeling. אבל זה נושא מורכב. אין מה לדבר עליו. צריך לעבוד. והמון!
ואגב, ברור שלתזמון קשר הדוק עם ה-Feeling... 
לצפיה ב-'אפשר "לרמות" מהירות על ידי טריקים'
אפשר "לרמות" מהירות על ידי טריקים
08/03/2016 | 14:49
1
92
מסכים עם יובל שאבא זמן נותן את אותותיו לאורך השנים ומוריד את יכולותינו.
מי שסומך על כוח אומר שהוא לא מאמין בשיטה שלו כי עדיף יכולות וטכניקה מאשר כוח.
לצפיה ב-'לא יודע מה זה. '
לא יודע מה זה.
08/03/2016 | 16:28
23

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה