לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1465214,652 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'לא עזר לו אמנות הלחימה שלו למרות שהוא מדליסט אולימפי'
לא עזר לו אמנות הלחימה שלו למרות שהוא מדליסט אולימפי
10/08/2016 | 16:03
2
206
דירק ואן טיכלט זכה אמנם במדליית ארד בג'ודו במשקל עד 73 קילוגרם (בו התחרה שגיא מוקי) במשחקי ריו 2016, אבל לא את הכל הוא יזכור לטובה. כשהבלגי חגג את הישגו בחוף הקופקבנה המפורסם הוא נשדד על ידי גנב שאף היכה אותו בפניו. לאחר המקרה הציג ואן טיכלט את המדליה למצלמות, אבל לא יכול היה להסתיר גם את הפנס בעין.

לצפיה ב-'שוד , לא גניבה.'
שוד , לא גניבה.
10/08/2016 | 16:13
1
119
גניבה הוא מצב בו "מסלקים" לך רכוש בהעדרך או מבלי שתרגיש.
שוד הוא מצב בו לוקחים ממך בכח.
לרוב: שודדים אינם באים בגפם והם חמושים .  גם לוחם מחונן ואלוף אולימפי אינו . החיים אינם .
לצפיה ב-'כתוב שהוא נשדד ע"י גנב ולא מצוין שהיה לו כלי נשק, אלא רק '
כתוב שהוא נשדד ע"י גנב ולא מצוין שהיה לו כלי נשק, אלא רק
10/08/2016 | 16:20
98
מצוין שהוא הכניס לו בוקס לפרצוף.
לצפיה ב-'דעתי על קראטה באולימפיאדת טוקיו 2020'
דעתי על קראטה באולימפיאדת טוקיו 2020
09/08/2016 | 10:33
88
לצפיה ב-'בשורה טובה מענף הג'ודו, ג'רבי ושלזינגר לא ייפגשו עד הגמר'
בשורה טובה מענף הג'ודו, ג'רבי ושלזינגר לא ייפגשו עד הגמר
05/08/2016 | 14:03
24
47
הגרלת הג'ודו למשחקים האולימפיים בריו 2016, קבעה כי נציגת ישראל ונציגת בריטניה נמצאות בחצאים שונים של ההגרלה. הגרלה קשה לשגיא מוקי, גילי כהן עשויה להעפיל אוטומוטית עד לרבע הגמר. אורי ששון הוגרל מול מצרי
לצפיה ב-' מה אתם אומרים על הפסילה של שירה?'
מה אתם אומרים על הפסילה של שירה?
07/08/2016 | 01:41
6
44
שירה נגעה עם המרפק ברגל של האוקראינית ובעקבות כך נפסלה ונגמרה עבורה האולימפיאדה ועבודה של 4 שנים על משהו שהיא ביצעה ללא כוונה ולא השיגה מכך שום יתרון!
לצפיה ב-'אפשר בבקשה קישור לסרטון?'
אפשר בבקשה קישור לסרטון?
07/08/2016 | 11:21
5
29
עבור מי שלא צופה בטלוויזיה...
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/08/2016 | 11:42
4
29
לצפיה ב-'דקה 3:28. אכן נגעה :('
דקה 3:28. אכן נגעה :(
08/08/2016 | 00:37
3
35
ותודה על הקישור.
לצפיה ב-'ברור שנגעה, אבל זה היה פסיבי ולא העניק לה כל יתרון'
ברור שנגעה, אבל זה היה פסיבי ולא העניק לה כל יתרון
08/08/2016 | 15:57
2
29
קצת מזכיר נבדל פסיבי או יד פסיבית בכדורגל.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
08/08/2016 | 17:21
1
6
לצפיה ב-'לכן, לדעתי, לא היה מקום לפסול אותה על זה ובכך לתת ליריבתה'
לכן, לדעתי, לא היה מקום לפסול אותה על זה ובכך לתת ליריבתה
08/08/2016 | 18:14
20
ניצחון שלא הגיע לה.
לצפיה ב-' סוף סוף ניצחון לג'ודוקא ישראלי באולימפיאדה'
סוף סוף ניצחון לג'ודוקא ישראלי באולימפיאדה
08/08/2016 | 17:30
3
23
הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי השיג את הניצחון הראשון של ישראל במשחקי ריו 2016. מוקי, המתחרה במשקל עד 73 ק"ג, ניצח באיפון בסיבוב הראשון את הסלובני רוק דראקשיץ'.
לצפיה ב-' שגיא מוקי עלה לרבע הגמר בריו 2016'
שגיא מוקי עלה לרבע הגמר בריו 2016
08/08/2016 | 19:01
2
10
המתחרה במשקל עד 73 ק"ג גבר באיפון בסיבוב הראשון על הסלובני רוק דראקשיץ' והדיח בסיבוב השני את הגרמני איגור ונדטקה. ברבע הגמר יפגוש מוקי את האמריקני ניק דלפופולו
לצפיה ב-' שגיא מוקי עלה לחצי הגמר בריו 2016'
שגיא מוקי עלה לחצי הגמר בריו 2016
08/08/2016 | 19:11
1
13
ניצחון אחד לפני הבטחת המדליה: המתחרה במשקל עד 73 ק"ג גבר באיפון בסיבוב הראשון על הסלובני רוק דראקשיץ', הדיח בסיבוב השני את הגרמני איגור ונדטקה וברבע הגמר ניצח באיפון את האמריקני ניק דלפופולו
לצפיה ב-' לדאבוני צדקתי בתחזיות שלי שבשל הפציעה הוא לא יזכה '
לדאבוני צדקתי בתחזיות שלי שבשל הפציעה הוא לא יזכה
09/08/2016 | 01:09
22
במדליה, בחצי גמר הפסיד לאלוף אירופה של השנה ובקרב על הארד הפסיד לאלוף אולימפי של אשתקד למשקל של עד 66 ק"ג.
לצפיה ב-' הן כבר לא יפגשו'
הן כבר לא יפגשו
09/08/2016 | 19:49
12
18
אליס הודחה בסיבוב השני וירדן הפסידה ברבע גמר ורק אם תנצח פעמיים בבית הניחומים תזכה בארד.
לצפיה ב-'הללויה, מדליית ארד לירדן וזו המדליה הראשונה שלנו '
הללויה, מדליית ארד לירדן וזו המדליה הראשונה שלנו
09/08/2016 | 23:07
11
15
הג'ודוקא בת ה-27 הביאה לישראל את המדליה השמינית שלה במשחקים האולימפים, למרות הפסד ברבע הגמר. אלופת העולם מ-2013 היא האישה הראשונה שמביאה מדליה כחול-לבן מאז יעל ארד, והמדליסטית הרביעית מענף הג'ודו
לצפיה ב-''
10/08/2016 | 11:32
4
11
|כל הכבוד| לירדן ג'רבי על ההישג המאוד מרשים

אגב, אחד הדברים המעניינים בתחרויות הג'ודו הוא המשותף בין מדליית הכסף והארד: בשני המקרים נדרש לנצח 4 קרבות (או 3 אם עלית שלב טכני במוקדמות) ולהפסיד קרב אחד. ההבדל הוא רק התזמון של ההפסד. מתי אתה פוגש את המתחרה לו אתה מפסיד. 
לצפיה ב-'לי לא ברור עניין 2 המדליות ארד לעומת ענפים אחרים שיש רק אחת'
לי לא ברור עניין 2 המדליות ארד לעומת ענפים אחרים שיש רק אחת
10/08/2016 | 13:57
2
22
מה גם, שירדן הפסידה ברבע גמר ובכל זאת קיבלה מדליה כאשר בענפים אחרים רק המפסידים בחצי גמר מתמודדים על מדליית הארד והמנצח מקבל את המדליה.

מוקי, לעומת זאת, לא זכה במדליה, למרות שהגיע לחצי גמר ודורג מקום חמישי שזה אבסורד במקומות אחרים שהיה מדורג שלישי או רביעי בהתאם לקרב בינו לבין המפסיד השני.

מה גם שבשיטה של הג'ודו של 2 מדליות ארד, יש עדיפות למי שמפסיד ברבע גמר, כי יש לו יותר זמן מנוחה מאשר המפסידים בחצי גמר.
לצפיה ב-'2 ארד יש גם בענפי האגרוף, טה-קוואן-דו והיאבקות'
2 ארד יש גם בענפי האגרוף, טה-קוואן-דו והיאבקות
10/08/2016 | 14:13
1
56
לפחות לפי וויקיפדיה:

סיבות אפשריות לכך שבענפים אלה מחלקים שתי ארד:
לצפיה ב-' קצת גאווה על הבוקר תרתי משמע'
קצת גאווה על הבוקר תרתי משמע
29/08/2016 | 14:32
3
המכירה הפומבית באיביי נסגרה הבוקר ע"ס $52,100
לצפיה ב-'ואולי עוד מדליה בדרך כאשר לינדה בולדר העפילה לרבע גמר בג'ודו'
ואולי עוד מדליה בדרך כאשר לינדה בולדר העפילה לרבע גמר בג'ודו
10/08/2016 | 18:34
15
הג'ודוקא הישראלית (עד 70 ק"ג) גברה על סאונגיאון קים הדרום קוריאנית והעפילה אל שמונה האחרונות באולימפיאדה. קודם לכן גברה על יולנדה בוקאסה ממשלחת הפליטים. יריבתה הבאה: סאלי קונווי הבריטית שהפתיעה את ז'בריס אמאן הצרפתייה
לצפיה ב-' וברכות לו על מדליית הארד '
וברכות לו על מדליית הארד
13/08/2016 | 00:54
5
6
בוז בריו למצרי שלא לחץ יד לששון. זעם במצרים: "הובסנו"
לצפיה ב-'בהחלט הישג מרשים '
בהחלט הישג מרשים
13/08/2016 | 11:31
4
5
לצפיה ב-'ואי אפשר בלי '
ואי אפשר בלי
13/08/2016 | 14:59
3
22
לצפיה ב-''
14/08/2016 | 08:46
4
לצפיה ב-'אגב, המצרי ננזף ע"י הוועד האולימפי - וסולק.'
אגב, המצרי ננזף ע"י הוועד האולימפי - וסולק.
16/08/2016 | 08:18
1
11
לצפיה ב-'הוא סולק ע"י ראשי המשלחת המצרית ולא ע"י הועד האולימפי'
הוא סולק ע"י ראשי המשלחת המצרית ולא ע"י הועד האולימפי
16/08/2016 | 13:16
15
ראשי המשלחת המצרית הודיעו שהחליטו לשלוח חזרה לארצם את איסלם א-שהאבי, אשר נוצח על ידי אורי ששון בתחרות בג'ודו לגברים וסירב ללחוץ את ידו לאחר הקרב
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:06
9
13
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'איזו אומנות לחימה חדשה נכנסה השנה לאולימפיאדה?'
איזו אומנות לחימה חדשה נכנסה השנה לאולימפיאדה?
04/08/2016 | 17:24
8
38
מה צפוי להיכנס באולימפיאדה הבאה?
לצפיה ב-'בטוקיו 2020 : קראטה.'
בטוקיו 2020 : קראטה.
05/08/2016 | 08:17
7
26
לצפיה ב-'ומתי ג'יאוג'יצו?'
ומתי ג'יאוג'יצו?
05/08/2016 | 12:48
6
39
האם זה יהיה יפני או ברזילאי?
לצפיה ב-'אין לי מושג ירוק'
אין לי מושג ירוק
06/08/2016 | 09:58
3
15
לצפיה ב-'אגב, הכתיב הנכון הוא ג'יוג'יטסו'
אגב, הכתיב הנכון הוא ג'יוג'יטסו
07/08/2016 | 01:11
2
12
לצפיה ב-'Ju-Jutsu'
Ju-Jutsu
07/08/2016 | 09:16
1
36
או Jujutsu.
בנוסח "Jiu-jutsu" ודומיו נוהגים להשתמש "הברזילאים" וכן אנשי "דור המייסדים" (לרדעתי, בהסתמך אל "העיברית הישנה", של ד"ר משה פלדנקרייז, שכתב את המילה בספריו כ- "ג'יו-ג'וצו" וכדומה.
לצפיה ב-''
07/08/2016 | 18:36
4
לצפיה ב-'יש כמה דיונים מעניינים מאוד ברשת על למה BJJ לא יהיה אף פעם'
יש כמה דיונים מעניינים מאוד ברשת על למה BJJ לא יהיה אף פעם
10/08/2016 | 11:52
1
33
אלא אם ישתנה משהו מהותי.
הסיבות המרכזיות שאני ראיתי ללמה BJJ לא יהיה מקצוע אולימפי:
1. זה לא פופולרי מספיק מסביב לעולם (כמעט כל האלופי עולם בתחום הם ברזילאים, או ברזילאים שהיגרו לאמריקה. אין הרבה מתחרים ברמה ממש גבוהה שהם לא משתי המדינות האלה).
2. אין לIBJJF (הפדרציה הבינלאומית של הBJJ) מדיניות נגד סמים. ההנחה היא שכל המתחרים שמתחרים ברמות הגבוהות באמת הם על סטרואידים וסמים דומים, שאסורים בתחרויות אולימפיות.
3. אין עדיין מערכת סגורה לגמרי (בעיקר כי זה ספורט צעיר) של חוקים, כללי תחרות, ככלי התקדמות בדרגה בBJJ, וצריך שדברים יהיו אחידים וברורים כדי ליצור תקן בין לאומי.

בנוסף, ראיתי עוד נקודה מעניינת. הרבה מתחרים אמרו שהכניסה של ג'ודו לאולימפיאדה אומנם העלתה מאוד את הפופולריות של הספורט, אבל גם צמצמה לא מעט את אומנות הלחימה. פתאום נכנסו הרבה חוקים והגבלות, קרבות הפכו להיות הרבה יותר טקטים וטכניים מאשר לוחמניים (כל הסיפור של הוצאות עונשים, התקפות סרק שייראו כאילו הן לא התקפות סרק, דחיפה מחוץ למזרן). הרבה אנשים חושבים שאם BJJ ייכנס לאולימפיאדה, במקום תנועת גראפלינג חופשית והכנעות מגוונות, יתחילו להגביל טכניקות, קרבות יהפכו להיות קצת מה שקורה באליפות העולם - מישהו עובר גארד ופשוט נשאר שם כי הוא קיבל ניקוד ולמה להסתכן.
מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'אכן, באמת מעצבן ההגבלות של הג'ודו המודרני, כמו למשל הפסילה '
אכן, באמת מעצבן ההגבלות של הג'ודו המודרני, כמו למשל הפסילה
10/08/2016 | 13:49
25
של שירה שלפני 20 שנה זה היה תקין לחלוטין וחלק מאסטרטגיית ההטלות.

מצחיק אותי היום שמטילים מישהו, הוא נעמד עמידת שש והמטיל לא מקבל ניקוד, במקום להיכנס בו ולרתק אותו, מה שהיה מותר פעם ומותר עדיין ב-BJJ.
לצפיה ב-'דעות בעד ונגד לאמן את הילד שלך?'
דעות בעד ונגד לאמן את הילד שלך?
02/08/2016 | 13:34
5
77
שלום לבאי הפורום המכובדים ולמי שעוד זוכר אותי 

בעברי עסקתי במגוון אמנויות לחימה ובעיקר בקראטה וקונג פו. גם אימנתי אי אלו שנים. אני בהפסקה בשנתיים-שלוש האחרונות והבת שלי, שעולה לכתה ב', החלה להתאמן בקפוארה בשנה האחרונה. היא מאד אוהבת את האימונים ולכבוד חופשת אוגוסט, המורה הכיר לקבוצה את חברו הטוב של הקפואריסט, הכסא (או השרפרף למי שאין כסא מתאים), והציע להם להתאמן בבית. לא משהו גרנדיוזי, כן? בגדול...לעשות בעיטות מגל מעל האביזר. 

אני מאד הייתי רוצה לנצל את החופש כדי לצאת איתה לגינה ולתת לה להתאמן, בהנחיה/השגחה שלי. אבל אני מתלבטת אם זה נכון. אשמח לשמוע ממי שהיה בסיטואציה דומה - מה החלטתם ולמה, והאם בדיעבד אתם מרוצים מהבחירה שעשיתם.

תודה!
קרן
לצפיה ב-'נכון לעשות וייטיב עם שתיכן . לכי על זה. '
נכון לעשות וייטיב עם שתיכן . לכי על זה.
02/08/2016 | 18:59
1
26
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 22:22
4
לצפיה ב-'בטח, יהיה כיף ומיטיב'
בטח, יהיה כיף ומיטיב
02/08/2016 | 23:05
44
זו רק תקופה קצרה ובהמלצת המאמן שלה. את הרי לא מחליפה אותו, רק משגיחה ועוזרת אם צריך.
לצפיה ב-'מאמן את הבת שלי בעבר, קצת בשביל הכיף והיום בצורה סדירה יותר.'
מאמן את הבת שלי בעבר, קצת בשביל הכיף והיום בצורה סדירה יותר.
09/08/2016 | 18:51
1
34
בעד נוצר קשר, מפתח מקדם מלמד.
לצפיה ב-' מעולה '
מעולה
15/08/2016 | 08:28
4
בינתיים הצעתי לבת שלי עזרה. התגובה הראשונית היתה "אמא את לא יודעת קפוארה" אבל השתכנעה שזה בסדר בשבילי להחזיק כסא ולהשגיח. סוג של התחלה.
לצפיה ב-'קאזי ווקאשי מדגים קרקע של ג'ודו'
קאזי ווקאשי מדגים קרקע של ג'ודו
30/07/2016 | 23:22
6
73
לצפיה ב-'ג'ודו קרקע!! '
ג'ודו קרקע!!
31/07/2016 | 12:19
5
58
אחד התחומים הכי מאתגרים - פיזית ושכלית. בעיני: השח-מט של אמנויות הלחימה!
למעשה, התחום הכי רחב, מבחינת "יכולת ואפשרויות ההולכה" שלו: אפשר לקחת אותו לזירת הלחימה "הקרבית/פונקציונאלית", אפשר לתחום הזירה הספורטיבית, ואפשר (ומאוד רצוי לנסות ולעשות, לדעתי) להשתמש לפיתוח מנטאלי ונפשי.
כיף ענק! 
לצפיה ב-'with respect'
with respect
31/07/2016 | 13:10
4
56
ספציפית לקשור ללחימת קרקע פונקציונלית או בזירה הספורטיבית הפתוחה: לא מאוד התרשמתי... זאת לנוכח דברים שאני רואה ב- BJJ , בסמבו ובהאבקות החפשית...

לצפיה ב-'צודק לגמרי, אחשלי!'
צודק לגמרי, אחשלי!
31/07/2016 | 19:59
3
49
ברור שלא "עומד בפני עצמו" (למעשה, שום דבר שהוא חלקי, אינו "עומד בפני עצמו"). לכן כתבתי: אפשר לקחת אותו לזירת הלחימה "הקרבית/פונקציונאלית". "לקחת", לא בבלעדיות, אלא ביחד עם עוד דברים שבאפוד שלך... סליחה על שלא הייתי ברור.
לצפיה ב-'דווקא לא נופל מbjj או סמבו'
דווקא לא נופל מbjj או סמבו
02/08/2016 | 19:18
2
50
יובל קאזי וואקאשי שהוא בעברו מתחרה דגול וכיום מורה מצויין התגלגל עם קרלוס ניוטון ואריק פאולסון עוד כאשר שינהם היו מתחרים באמצע שנות התשעים.
הם היו סמרטוט רצפה מולו כך לפני עדותם.
אני לא יודע אם הוא איש קוסאן ג'ודו או קודוקאן או פשוט מלא וכמו שצריך , מה שכן חבל לי שאולי לא רבים עוסקים ככה בג'ודו.
לצפיה ב-'הי אורי. על ג'ודו:'
הי אורי. על ג'ודו:
03/08/2016 | 08:18
1
53
אני לא מכיר את האיש ופועלו. אני יכל רק לחוות דעה (מאוד) אישית המבוססת על הבנה (מאוד) צרה שלי - אל המעט שמוצג לפני . ולא מאוד התרשמתי.

אני לא איש BJJ או ג'ודוקא... אם זאת, מענין לראות את התמורות שחלו בג'ודו: הוא פחות "אייקידואי" (על פי צפייה בסרטונים ישנים) ויותר "האבקותי": לפחות למראית עינו של המתבונן ההדיוט .
אני גם לא חושב שניתן להעריך את התחום והמארג ההדרכתי  המאפיין אותו (בעבר ובהווה) על סמך אדם יחיד...

בתנאי קרב הולמים (משקל, נסיון, גיל וכיוב'): לא חושב שהייתי מהמר על ג'ודוקא "מסורתי" בקרב מזרן חפשי - מול ג'ודוקא "מודרני" .

בכלל: "טוב"  או "רע"  הם מושגים יחסיים המוטים ערכית ונשפטים סובייקטיבית.
מה שבטוח - זו אבולוציה.
לצפיה ב-'ג'ודו "מסורתי" מול "מודרני".'
ג'ודו "מסורתי" מול "מודרני".
07/08/2016 | 08:51
33
בלי להיכנס על "מהמר"/"לא מהמר" ובלי "למי יש יותר גדול", אבל דברים שמבוססים הן על נסיוני (כמי שמוגדר בתחום ה-"ג'ודו המסורתי") והן ע"ס צפייה (לא רבה מידי) בתחרויות ג'ודו:
  1. אין הגדרה ברורה לתחום שנקרא "ג'ודו מסורתי" ו-"ג'ודו מודרני", אבל מקובל - בין אנשי הג'ודו הוותיקים - לחלק לפי צורת/תנוחת העמידה: עמידה כפופה (נוסח המתאבקים היוונים-רומים באולימפיאדה) משייכת את הג'ודו שלך לקטגוריית "ג'ודו רוסי", או "ג'ודו מודרני" ועמידה זקופה משייכת אותך לרוב לקטגוריית "המסורתי". אבחנות נוספות, אך שפחות ברורות למי שלא עוסק בתחום, נוגעות למידת "הזרימה" וה-"עבודה עם כוח ותנועת היריב" ("מסורתי") או בהתעלמות יחסית ממנו ("מודרנית").
  2. בשנים האחרונות אפשר לראות - כולל בתחרויות ג'ודו אולימפיות ובמסגרות בינ"ל ברמות הגבוהות, שקיימת מעין "חזרה לעמידות הזקופות". אולי זה בשל שינוי בחוקי התחרות (ביטול הקאטה-גורומה במידה ורגל היריב מונחת על הקרקע) ואולי בשל "הוכחת יעילות", או כל סיבה אחרת, אני לא יודע. אבל כעובדה - ניכרת חזרה ל-"מסורתיות".
  3. שתיים מהסיבות/הייחרונות הגדולים של "המסורתיות" בקרב הן: א. אפשרות גבוהה יותר למימוש טכניקות, הודות לשיחרור האגן. ב. פחות שימוש/הישענות על כוח, ולכן אפשרות עמידה גבוהה יותר - לאורך זמן קרב ומול יריבים חזקים יותר פיזית.
  4. אני לא יודע למה אתה מתכוון באמירה על "ג'ודו אייקידוקי" ו-"ג'ודו היאבקותי", אבל צריך לזכור שרוב סרטוני הג'ודו הישנים שרצים ברשת (כמו הסרטונים המפורסמים של מיפונה סנסיי למשל, ושאר הסרטונים בשחור-לבן) נועדו להדגמה ולהצגת הג'ודו, ולכן היו יותר "מסורתיים טהורים" ופחות "האבקותיים-תחרותיים" (כלומר: ההכנעה המהירה לא היתה המטרה העליונה, אלא דווקא הזרימה ומיזעור השימוש בכוח כדי להגיע להטלה/הכרעה).
לצפיה ב-'שלום '
שלום
30/07/2016 | 23:38
26
153
אני בחורה בשנות ה-20 שמחפשת להתחיל להתאמן באמנות לחימה קלה ולא אגרסיבית מידי ,אין לי נסיון באמנות לחימה ,בעבר התאמנתי במסגרת תחרותית בשחייה שנים רבות ובשנה האחרונה עשיתי הפסקה ,הכושר הגופני כמובן ירד וכרגע אני חוזרת לאט לכושר גופני ,ניסיתי להתעניין בחוג למתחילים בוגרים אבל למרות שהחוג היה למתחילים המדריך אמר כי הוא אינו חושב שאמנות לחימה מתאימה לי בכלל ולא הבנתי מדוע משום שהבנתי שגם נשים מתאמנות באמנות לחימה ,האם דרוש כושר גופני מסויים ובשל כך לא ניתן להתחיל ? על מה בכל זאת אפשר להמליץ ? או שאכן לא לכל אחד הדבר מתאים ,מבחינה בריאותית יש לציין שאין לי הגבלות כלשהן ...אם אמנות לחימה אינה מתאימה לכל אחד אשמח לדעת מהן הסיבות אולי ניתן לשפר ... תודה מראש .
לצפיה ב-'אמנויות לחימה מתאימות לכולם ולכולן!'
אמנויות לחימה מתאימות לכולם ולכולן!
31/07/2016 | 00:30
13
109
אני לא מצליח להבין למה אמרו לך דבר כזה. אצלנו בארגון, לדוגמה, יש הרבה מאוד נשים שמתאמנות ומגיעות גם לדרגות בכירות. אישית אימנתי כמה וכמה נשים שזה היה המגע הראשון שלהן בתחום והן הסתדרו נהדר.
מהיכן את בארץ? אולי אוכל להמליץ על מורים. את כמובן מוזמנת לשיעור נסיון אצלנו ברחובות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
31/07/2016 | 00:58
12
84
אני גם לא מבינה ,ראיתי שמתאמנות שם נשים אז הנחתי שזה לא משום שאני אישה ,חשבתי שאולי זה בגלל שהוא חשב שהכושר הגופני שלי לא מספיק טוב ,חלש מידי או אולי בגלל שאמרתי שאני חוששת ממשהו אגרסיבי מידי אם כי החוג שלו למתחילים ,אין לי מושג זה גם בעיני טיפה מעליב כי כנראה שאתה לא מצטייר באופן חיובי ,אני אשמח לנסות במקום אחר ,אני מאזור תל אביב ,אשמח לשמע המלצות על אזור תל אביב אפשר גם רמת גן ,גבעתיים .תודה רבה לך .
לצפיה ב-'נשמע שהייתה לך חוויה רעה.'
נשמע שהייתה לך חוויה רעה.
31/07/2016 | 01:07
7
74
מורה טוב ידע איך להביא אותך בצורה הדרגתית ומותאמת אישית ממצבך הנוכחי ל"מצב הרצוי" מבחינת האימונים, בין אם זה כושר גופני או אגרסיביות.
אני ממליץ על שיפו יונתן בלושטיין, הוא מלמד אמנויות סיניות בגבעתיים לדעתי.
לצפיה ב-'אכן '
אכן
31/07/2016 | 05:35
6
61
חוויה בלתי נעימה ,כי לא ניתן ממש להבין אם הכוונה חיובית שאולי אתה אדם עדין ולכן זה פחות מתאים  או  שהמורה למעשה  "יורד "עלייך בגלל שאתה קצת חושש ולא בכושר.
אני אכן אשמח למורה קשוב שיביא אותי בהדרגה בהתאם ליכולות שלי להתקדמות הנדרשת ,אני אנסה את המורה שהנך ממליץ עליו ,תודה רבה על העזרה .
לצפיה ב-'אכן התנהגות מוזרה או לא יפה'
אכן התנהגות מוזרה או לא יפה
31/07/2016 | 11:32
5
54
אם תרצי, את מוזמנת לשיעור נסיון אצלי. בעיקר כדי שתוכלי לבסס אמת מידה לגבי לימוד הדרגתי, שתוכלי להשתמש בה בחיפושייך בהמשך.
בנוסף אני ממליץ גם על איציק כהן מטאי שי קאן קראטה, אבל קשה לי להמליץ קונקרטית כי אני לא יודע מה את מחפשת להפיק מהאימונים.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/07/2016 | 16:37
4
34
לך על הסיוע הרב . אני מחפשת אמנות לחימה פשוט כתחביב ,לא שואפת למשהו מקצועי בתחום או הישגים יוצאי דופן ,לא משנה לי סוג האמנות ,העקר שתתאים למתחילים מהיסוד ,גם למי שלקח פסק זמן מעיסוק בספורט וכרגע אינו בשיא הכושר ,לאנשים שאין להם רקע באמנות לחימה  ושלא תהיה אגרסיבית מידי ,מחפשת אמנות לחימה כעיסוק בספורט מעניין ,לא לשם קרבות וכויו"ב .
לצפיה ב-'מהיכרות אישית, ממליץ על שני המורים מקודם'
מהיכרות אישית, ממליץ על שני המורים מקודם
31/07/2016 | 19:55
1
51
סיפו יונתן בלושטיין ואיציק כהן טאי שין קאן.
כדאי לזכור שלקבוצות שונות (במיוחד הטרוגניות או כאלו שקיימות כבר זמן מה) יש דרך פעולה מסוימת. לרוב לוקח 2-4 שבועות "להיכנס לקצב", כך שאם בהתחלה תרגישי קצת מוזר ולא במקום תזכרי שזו כנראה הסיבה. ההתקדמות מתחילה לאחר מכן.
מעבר לזה- סמכי על עצמך, על האינסטינקטים ועל השכל שלך. בטוח שתסתדרי, בהצלחה!
לצפיה ב-'מודה לך מאד על ההמלצות '
מודה לך מאד על ההמלצות
01/08/2016 | 05:18
13
לצפיה ב-'וכמובן שאצלינו תוכלי לבוא.'
וכמובן שאצלינו תוכלי לבוא.
02/08/2016 | 13:02
1
30
אנחנו במרכז - גם ברעננה וגם בתל אביב. 

ואנחנו מתאמנים כל השנה. אין שום בעיה. וכן -גם אני אישה!

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/08/2016 | 15:32
13
לצפיה ב-'נשים/בנות באמנויות לחימה (+המלצה)'
נשים/בנות באמנויות לחימה (+המלצה)
31/07/2016 | 11:19
3
70
אני מתאמן משנת 1989 באמנויות לחימה, בארץ וביפן, ולא נתקלתי במקום שדחה נשים (או אנשים בכלל). כנראה שפגשת אירוע/מורה יוצא-דופן...
בכל מקרה, במידה ואת מחפשת אמנות לחימה חכמה מאוד, עמוקה מאוד, לא תחרותית, מקבלת, תומכת ושמכוונת ללמידה מתמדת, את מוזמנת אלינו - נינג'וצו ולט-גו ג'ודו, בימי שישי בבוקר ברמת-חן (רחוב יאיר 43), גם דאי-שיהאן דני וווקסמן.
במידה ומעניין אותך, את מוזמנת לפנות אלי במסרים, או פשוט להגיע לאימון (שישי בבוקר, החל מ-9:45). 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/07/2016 | 16:44
2
28
רבה לך על התגובה ,אכן איתרע מזלי לצערי להתקל במדריך יוצא דופן ,אני מאד אשמח לנסות מקום מקבל תומך ומכוון זה מה שאני מחפשת מקום שמתאים  גם לאנשים שהם עדינים בהתנהגותם ועדיין יכולים ללמוד אמנות לחימה ,אני אגיע לנסות תודה רבה על ההזמנה .
לצפיה ב-'עדינות (ולחימה אפקטיבית) זה אנחנו! '
עדינות (ולחימה אפקטיבית) זה אנחנו!
31/07/2016 | 19:53
1
42
אבל אל תאמיני לי! בואי לבדוק!
לצפיה ב-'תודה רבה -מאמינה וגם אגיע לנסות '
תודה רבה -מאמינה וגם אגיע לנסות
01/08/2016 | 05:19
9
לצפיה ב-'החוויה נשמעת מוזרה, לא חסרים מקומות אחרים'
החוויה נשמעת מוזרה, לא חסרים מקומות אחרים
31/07/2016 | 15:24
10
54

אישית קשה לי להבין למה אמנות לחימה לא תתאים לך,
מצד שני, לא הייתי שם ולא יודע מה עוד אמרתם.
כנראה שאת לא מתאימה לאותו מועדון, מסיבה עלומה כלשהי.
זה לא פוסל אותך מהתאמה למקומות אחרים.

בהחלט יש נשים שמתאמנות גם באמנויות הלחימה השונות, ואני מכיר כמה וכמה שגם התמידו והגיעו לרמת חגורה שחורה באמנויות שונות.

אם תספרי מה את מחפשת באימון, תקבלי המלצות יותר מכוונות, כרגע כ"א פה ממליץ על עצמו או על המועדון/אירגון שהוא לומד בו.  כיוון אפשרי להסבר על כיוונים הוא השאלון, שהכנו פעם, הוא כבר לא מופיע בקישורים, אז הנה דוגמא למילוי שלו:

אמיר

נ.ב.
אני אצטרף לחברה פה ואמליץ לך גם על "קורינדו אייקידו" אצל המורה שלמה דוד, במקרה שלך, בגבעתיים באיזור תעשייה כורזין, בתוך מועדון "סמוראי", בימים ראשון ורביעי בשעה 19:30.  אם תמלאי את השאלון, אוכל לדעת האם מתאים יותר או פחות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/07/2016 | 16:51
27
על התגובה . 
אמרתי שאני לא נמצאת בכושר טוב כרגע ,כי בשנה האחרונה לא התאמנתי ,בעבר הייתי בנבחרת שחייה , ושאני קצת חוששת ממשהו אגרסיבי מידי , אולי הוא התרשם שאני מאד עדינה בהתנהגות שלי וזה לא מתאים ,באמת אין לי מושג , או שהוא דורש כושר גופני גבוה ,או שהוא חשב שאני חוששת מידי , היה מדובר בקרטה למתחילים וראיתי שם גם בנות שמתאמנות אז חשבתי שזה עשוי להתאים . 

אני מחפשת בעקר אימון ספורטיבי מעניין כתחביב לא משהו תחרותי או מקצועי , לא מחפשת להגיע לאיזה הישג יוצא דופן ,אלא פשוט כתחביב מעניין וספורטיבי ,משהו שיתאים גם למי שלא נמצא בכושר גופני גבוה כרגע ,שמתאים למתחילים מהיסוד באמנות לחימה , ולא אגרסיבי מידי ,לא השתתפות בקרבות ,אגרופים וכד' אני אנסה לבדק את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם ואענה על השאלון ואצרף אותו יותר מאוחר ,ושוב תודה רב ה  על הסיוע הרב . 
לצפיה ב-'מילוי שאלון '
מילוי שאלון
31/07/2016 | 20:41
8
31

אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"?
לא משנה 
 קצב הלימוד ל"שימושיות":
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
לא ,לא מעוניינת בקרבות וכיו"ב ואף מעדיפה קצב לימוד איטי .
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? (בחלק מאמנויות הלחימה זהו תהליך שיכול לקחת שנים).
אין לי כל בעייה להמתין ,לא מעוניינת בקרבות ,הולכת ללמוד לשם ההנאה ואף מעדיפה למידה איטית .
 תחרותיות:
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
לא מעוניינת להתחרות . 
 התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
מקווה מאד שהדבר לא ידרש ממני ,הייתי מעדיפה שלא ,לא מרגישה מוכנה להתמודדות כזו .
קח/י בחשבון שבד"כ פיתוח יכולות שכאלו דורש זמן רב יותר.

כלי נשק:
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי? 
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')?
אין לי העדפה מסויימת . 
 כושר:
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
הייתי מאד שמחה אם הלימוד גם היה משפר את הכושר הגופני ,זה חשוב בעיני ,הייתי מעדיפה לימוד שלא דורש כושר כזה מראש משום שכרגע אין לי כושר רב ,אלא הדבר נבנה בהדרגה ,קשה לי קצת עם משקולות וכו' אבל אם הדבר נבנה בהדרגה מוכנה בהחלט שישולב באימון . 
 עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים?
אין לי העדפה מסויימת , אבל אשמח שהאימון גם יפתח גמישות . ושלא יהיה אגרסיבי מידי . 

נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל?
כרגע אני קצת חוששת מנפילות והטלות , הייתי מעדיפה להתחיל באימון שלא דורש זאת . אולי בהמשך לאחר שאחוש יותר בטחון . 
 מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים?  את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
אני לא מעוניינת באימון עם אגרופים או אימון שדורש מכות ומוביל לסימנים כחולים ,גם לא הנפות קשות ,הייתי מעדיפה להתחיל באימון הכי פחות אגרסיבי והכי קל  שמתאים למתחילים ללא נסיון כלל ולבעלי כושר גופני לא גבוה נכון לעכשיו . 
 מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
לא משנה .
 אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון . 

"רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
לא חשוב .
 הרכב  הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד?  מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
לא חייב בנות בלבד אבל רצוי שיהיו בנות נוספות בשיעור ,שלא אהיה הבת היחידה ,ביחס לגיל ,בוגרים מעל גיל 18 . 
 איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
ר"ג ,גבעתיים . 
 תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
תדירות שמומלצת למתחילים . איני יודעת מה מומלץ . 
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
 ערב ,אין מגבלה על שעות הערב ,להפך רצוי שעות הערב המאוחרות ,אם יש אפילו לילה בסביבות 22:00 ,מה טוב  . 

לצפיה ב-'תודה לך.'
תודה לך.
01/08/2016 | 09:31
1
29
כמי שגם מלמד תלמידים, מודה לך מאוד על התשובה הזו, לאחת השאלות בשאלון:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון.
אגב, מהתשובה שלך ומהנסיון שלי כתלמיד, נראה שיתאים לך קבוצה קטנה (וכן, גם הקבוצה של דני. ואם יתאים לך, אני מלמד בימי שלישי בערב בפארק הירקון בת"א. קבוצה קטנה מאוד, הכוללת בנות )
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
01/08/2016 | 15:46
45
ואכן אתה צודק ,אני גם חושבת שתתאים לי יותר קבוצה קטנה ,שבה ניתן לשים לב לקצב של כל אחד ולתהליך ההתקדמות שלו ,אנסה את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם  ואם תהיה לי אפשרות בימי שלישי אשמח לנסות גם את הקבוצה הזו .
לצפיה ב-'את מוזמנת בשמחה להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי ברמת גן'
את מוזמנת בשמחה להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי ברמת גן
01/08/2016 | 11:11
2
36
שלום,
את מוזמנת להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי. נראה שהדרישות שלך כפי שמשתמע מהשאלון שעליו ענית תואמות את אמנות הלחימה שאני מאמן ואת הגישה שבה אני מאמן.

האימונים ברמת גן מתקיימים במרכז הקהילתי רמת חן שברח' רמת חן 43 בר"ג בימים שני וחמישי בין השעות 18:30-20:00.

מה שכן, בחודש אוגוסט אנו בפגרה וחוזרים שוב לאימונים סדירים בספטמבר. אם את מעוניינת להתחיל להתאמן כבר בחודש זה, אני מאמן גם בפתח תקווה, ושם האימונים ממשיכים כל השנה. במידה ותרצי, תוכלי להרשם לאימונים בחודש אוגוסט בפ"ת, ומספטמבר לבוא ולהתאמן בר"ג.

האימונים בפתח תקווה מתקיימים ברכז טופ-פיט שברח' פינסקר 70 פ"ת ביום שלישי ב- 19:00-20:30 וביום שישי ב-15:00-16:30.

לפרטים נוספים את מוזמנת:
להכנס לאתר שלי: http://ranjujitsu.co.il
להתקשר אלי: 054-3002160
או לשלוח לי דוא"ל: ran@ranjujitsu.co.il

בהצלחה,
רן.
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
01/08/2016 | 15:52
1
22
שמחה לשמע שישנה אמנות לחימה שתוכל להתאים לי וגישה שאני מעוניינת בה .
אני מוכנה להמתין חודש אחד אם יש בכך צורך ,מעדיפה להתחיל בר"ג ,ובינתיים אכנס לאתר בלינק הרשום  ושוב תודה .
לצפיה ב-' להתראות בספטמבר אם כך בשיעור ניסיון '
להתראות בספטמבר אם כך בשיעור ניסיון
01/08/2016 | 16:02
7
לצפיה ב-'בהתייחסות להמלצה הקודמת'
בהתייחסות להמלצה הקודמת
01/08/2016 | 23:55
2
30
אם להתייחס להמלצה הקודמת שלי - "קורינדו אייקידו", יש אלמנט אחד שמאוד יפריע לך - נופלים והרבה. מצד שני, נופלים על מזרן (האנשים השפויים לפחות), ועושים זאת אחרי שלומדים איך ליפול באופן סדור ובקצב מותאם למתאמן. ובנוסף, לפחות בהתחלה, ההפלות הן עדינות למדי ומאפשרות גם למתחיל ליפול בצורה בטוחה מאוד.

אלמנט נוסף שאני לא בטוח לגביו הוא מספר הנשים בקבוצה עליה המלצתי בגבעתיים כיום (אני לא מתאמן שם, אלא בתת קבוצה אחרת), אני כן יודע שלמורה יש הסטוריה של לימוד מתאמנות שהגיעו לחגורה שחורה ומעלה.

ביחס לכל יתר הנקודות, אני חושב שהקבוצה דווקא עונה היטב על הרצונות שלך - קצב הלימוד איטי יחסית והוא מעמיק, אין תחרויות, אין קרבות אלא רק "משחקי קרב" לימודיים באינטנסיביות שמותאמת למתאמנים. המורה מהמעולים והוותיקים שיש (זה נכון גם לחלק מהקבוצות האחרות שהוצעו פה), וחלק מהתלמידים הותיקים הם עם ותק של מורים במקומות אחרים (ולפעמים גם עם נסיון בהוראה) ושמחים לעזור כשצריך.
ממליץ לך ללכת ולבדוק, כי אני מאמין שבסוף  כשמדובר בתחביב לאורך שנים, ה צריך להגיד כן, זה הpassion שלי,  בשביל התחביב הזה אני אתאמץ לצאת גם בלילה קר וגשום, גם כשאני עייף, וגם כשצריך לחפש בייבי-סיטר לילדים בפעם העשירית (הכל מהחיים, ביחס אלי וקורינדו אייקידו וביחס אל אישתי ותחביבה).  ולכן, חשוב מאוד מראה עיניים.

אמיר
נ.ב.
אחרי שאני קורא את ההודעה שלך, אני יכול להבין למה מורים מסויימים יגידו לך ש"אמנויות לחימה" הן לא בשבילך. יש לא מעט מקומות שמאמינים שאימון באמנויות לחימה חייב להיות אגרסיבי, ולכן חייבים נכונות לספוג אגרופים מההתחלה וגם נפילות קשות. כמו שיכולת לראות לעיל - האמונה הזו איננה משותפת לכולם.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההתייחסות '
תודה רבה על ההתייחסות
02/08/2016 | 15:36
19
והתגובה ,בהחלט אגיע לנסות .
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 16:02
לצפיה ב-'המועדון שלנו פתוח בפני כולם'
המועדון שלנו פתוח בפני כולם
09/08/2016 | 10:35
23
אני מניח שישנם אנשים שמכינים מתחרים צריכים איזשהו הישג נדרש.. אחרת ברוב המועדונים כולם יכולים להתקבל.
לצפיה ב-'אימוני בוקר באזור השרון'
אימוני בוקר באזור השרון
01/08/2016 | 21:16
1
35
שלום,

אני מחפש מכון לאומניות לחימה שמעביר אימוני בוקר באמצע שבוע?
העדיפות היא לאיגרוף תאילנדי, mma, אך גם אומנויות לחימה אחרות הן אופציה מבחינתי. העיקר שזה יהיה בבוקר.

תודה על העזרה
לצפיה ב-'מקפיץ'
מקפיץ
04/08/2016 | 21:06
5
לצפיה ב-'אומנות לחימה באזור גבעתיים'
אומנות לחימה באזור גבעתיים
27/07/2016 | 21:48
4
67
שלום רב,
אני בן 44, בכושר סביר, בעל ניסיון של 12 שנה של תלמיד אומנות לחימה.
התאמנתי 5 שנים טאי צי, 7 שנים אייקידו.
עברתי לאחרונה ניתוח בעיין ימין (השתלת קרנית) ואסור לי לקבל מכה ישירה בעיין.
לכן הפסקתי להתאמן אייקידו.
יש לי גם בעייה ברגליים - לא מומלץ לי לבעוט או לרוץ כי אני עלול לסובב את הברך.
הפעילות שאני עושה עכשיו היא שחייה בברכה וגם הליכות.
מחפש המלצות לאומנות לחימה באזור גבעתיים שתתאים לי.
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'לט-גו ג'ודו ונינג'וצו ברחוב יאיר 43 בר"ג.'
לט-גו ג'ודו ונינג'וצו ברחוב יאיר 43 בר"ג.
28/07/2016 | 10:39
2
110
נראה לי שיתאים מאוד לרצונות שלך.
המון הקשבה, עבודה לפי המגבלות והיכולת. הדרגתיות ולחימה מורכבת, חכמה ו-"רב שכבתית".
המורה: דאי-שיהאן דני ווקסמן. דאן 7 בג'ודו מהקודוקאן/יפן, דדאי-שיהאן (דאן 15) בנינג'וצו ומורה זן.

לצפיה ב-'מצטרף להמלצה של ש' ומוסיף גם המלצה ל ג'וג'וטסו ברזילאי '
מצטרף להמלצה של ש' ומוסיף גם המלצה ל ג'וג'וטסו ברזילאי
28/07/2016 | 21:32
1
42
ברמת חן, בהדרכת רן סודאי
לצפיה ב-' '
31/07/2016 | 20:36
6
לצפיה ב-'מוזמן לבקר אצלנו באקדמיית טיאנג'ין בגבעתיים'
מוזמן לבקר אצלנו באקדמיית טיאנג'ין בגבעתיים
30/07/2016 | 12:19
92
צהרים טובים לך גיא,

שמי יונתן והנני ראש אקדמיית טיאנג'ין, בית הספר ללימוד אמנויות הלחימה הסיניות ו-צ'יגונג. האקדמיה שלנו ממוקמת בגבעתיים, בכורזין 5, מרכז המלאכה, קומה ג'.

באקדמיה נלמדת בין השאר אמנויות הלחימה הסינית המסורתית שינג אי צ'ואן. כאמנות פנימית יש לה מן המשותף עם הטאי צ'י שלמדת, ומעט גם עם האייקידו. אף שזוהי אמנות לחימה לכל דבר, התרגול מתחיל בצורה מבוקרת, איטית ובעלת דגש על ריפוי הגוף והנפש. בהדרגה הופך התרגול קרבי יותר, כאשר מידת הקרביות והאינטנסיביות נקבעת לפי העדפת התלמיד ואין כפיה של אלמנט זה בתרגול על אף אחד. כן ניתן לעבוד כמובן בלי להכות או בלי מכות לאזור הראש. האמנות עדינה על הברכיים ואף יכולה לסייע לעיתים ולהיטיב עם בעיות כשתיארת.

בקבוצת המתחילים של השינג אי ישנם מספר אנשים בוגרים בסביבות גילך (40-50), כולם אנשים משכמם ומעלה, אשר אני מאמין שתרגיש בנוח להתאמן עמם.

תוכל לקרוא עלינו עוד באתר האינטרנט שלנו:   www.tianjin.co.il

מוזמן להתקשר בכל עת על מנת לשוחח:   054-6888992

בברכה,

שיפו יונתן בלושטיין
ראש אקדמיית טיאנג'ין.
לצפיה ב-'בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה'
בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה
19/07/2016 | 08:32
6
163
שלום,
אני בחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה וזהו מסע מעניין ומלמד ומעלה שאלות. כמה שאלות שעלו אצלי קשורה לאמנויות לחימה עם "נשק" (אם אפשר לקרוא לזה כך), כגון קנדו, חרב או ג'וֹדו (אם כך קוראים לאמנות הלחימה עם מקל):
1. האם מומלץ לעסוק רק באמנות לחימה של נשק או שעדיף שזו תהיה השלמה לאמנות לחימה בידיים ריקות?
2. האם אמנויות לחימה מסוג זה יכולות להתאים למישהו בגילאי 40  ללא עבר באמנויות לחימה?
3. מעבר לקנדו, חרב ווג'וֹדו האם יש אמנויות לחימה נוספות עם נשק?
4. האם יש אמנויות לחימה עם נשק שאפשר להתאמן בהן לבד בבית (כמובן לאחר מספיק זמן של אימון אצל מורה). אני שואל בגלל שהחיים שלי עמוסים מאוד (גם בעתיד הקרוב-בינוני) ויהיה נחמד אם יתאפשר לי להתאמן גם לבד

אחרון, אם מישהו מכיר מורה באחד התחומים בנ"ל או אחרים רלונטיים באזור פרדס-חנה כרכור, בנימינה או משהו יחסית קרוב לאזור זה, אשמח לדעת.

כל הערות והארות נוספות יתקבלו בברכה.

מקווה שאני לא טרחני מדי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך'
את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך
19/07/2016 | 12:07
1
82
הדיעה שלי:
  1. לדעתי אמנות-לחימה צריכה להיות שלימה. כלומר - להתמודד בכל החזיתות (או לפחות שרוב אלו הקיימות/אפריות בחיי היום-יום. אחרת אתה עוסק או ב-"שימור מוזיאוני וארכאי", או בתחום צר מידי (לטעמי...). אבל בכל מקרה, עבודה עם כלי-נשק חשובה מאוד לדעתי להבנת ולימוד העבודה במרחב (אם כי, ההתמקדות רק בה משמיטה/מחסירה את "ההבנה והקליטה הידנית", את "מה שאתה מרגיש ומבין דרך חוש במישוש והיד").
  2. בטח. אלא אם יש לך מגבלות פיזיות ספיצפיות.
  3. איידו (אמנות שליפת החרב), נגינטה, יארי, קשת, שוריקאנים, טנטו (סכינים), קוסיגראמה, חבלים ועוד המון המון המון. אני לא יודע איזה שיטות מכילות את השימוש בכל כלי הנשק, אבל בבודו-טאיג'וצו יש את כל כלי הנשק הללו ועוד רבים אחרים (עד כמה מוקדש ללימוד מקום באימונים: זה תלוי במורה הספציפי, בהתמחויותיו ובהעדפותיו).
  4. כל. בטח.
  5. בפרדס חנה: אייל ויס גר בכרכור ומלמד קנדו ואיידו (אבל הוא מלמד ביקנעם). אני מלמד בודו-טאיג'וצו בגבעת-עדה...  (אבל - יש להדגיש - מלמד את כל המכלול של השיטה ולכן העבודה עם נשקים מהווה חלק מחומר הלימוד ובהחלט לא העיקר) . אתה מוזמן לבקר באתר האינטרנט ולהתרשם ולהחליט:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:00
10
לצפיה ב-'תלוי מה אתה מחפש.'
תלוי מה אתה מחפש.
19/07/2016 | 13:02
3
71
1. האם מומלץ לעסוק בלעדית- בטח. בזמנים "העתיקים" שימוש בנשק היה המיומנות העיקרית ויד ריקה תפסה מקום קטן יותר מהותית. האם זה רלוונטי לחייך, תלוי. כהגנה עצמית או כל סוג של לחימה פרקטית, קנדו-אייאידו-ג'ודו לדעתי כבר לא טובות. כפעילות לגוף ולנפש הן נהדרות ומומלצות.

2. בוודאי. דווקא בגילך יש סיכוי שתוכל להבין יותר בקלות את הניואנסים ולהתקדם מהר יותר.

3. בארץ אני אחד הבודדים שעוסקים בקאטורי שינטו ריו, האסכולה היפנית העתיקה ביותר שעדיין פעילה בימינו. אבל אנחנו מתאמנים בהרצליה-ת"א-נס ציונה כך שאולי פחות רלוונטי עבורך.
הבנתי שקיים גם אטארשי נגינטה\נגינטה דו. לא זוכר היכן ומי האחראי בארץ.

4. בתנאי שיש לך מתחם מתאים (שלא תוריד מנורות או אנשים), אפשר בהחלט להתאמן פעם-פעמיים בדוג'ו וכל שאר הזמן בבית, כשמגיעים לרמה המתאימה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:01
9
לצפיה ב-'קאטורי שינטו ריו, תוכל לספק פרטים'
קאטורי שינטו ריו, תוכל לספק פרטים
24/07/2016 | 14:41
1
43
הזכרת כבדרך אגב שאתה מתאמן בקאטורי שינטו ריו. תוכל לספק פרטים על המורה ודרכי תקשורת אני מכיר מישהו שיתכן שיהיה מעוניין 
לצפיה ב-'המורה כרגע בחו"ל, אשמח לקשר ביניכם'
המורה כרגע בחו"ל, אשמח לקשר ביניכם
25/07/2016 | 13:56
42
דבר איתי בפרטי.
לצפיה ב-'אומנויות לחימה בחיפה ונשר'
אומנויות לחימה בחיפה ונשר
14/07/2016 | 09:44
10
133
שלום רב,
לאחר הפסקה של כמה שנים אני מחפש לחזור להתאמן, אני לא מאוד בררן לגבי שיטה ספציפית, אבל משהו בסגנון של ג'ודו, ג'וג'וצו (לא ברזילאי, קצת פחות מתעניין בעבודת קרקע). עדיף גם שהמקום לא יהיה מאוד רחוק מהטכניון כיוון שאין לי רכב.
ניסיתי לחפש באינטרנט ומצאתי שיש קבוצה של אקב"ן באיזור בה אני מתכוון ללכת להתנסות, הייתי שמח לשמוע גם על עוד אפשרויות.

רב תודות לעונים!
לצפיה ב-'יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי'
יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי
14/07/2016 | 11:34
6
65
לפי התיאור שמסרת נראה לי שאייקידו יכול להתאים. האייקידו התפתח מהג'וג'וצו היפני ויש באייקידו נקודות דמיון לג'ודו. עד כדי כך שבעבר, מייסד הג'ודו ג'יגורו קאנו סנסאי שלח תלמידים שלו ללמוד אייקידו אצל מייסד האייקידו, מוריהי אואשיבה, או-סנסאי.

עמיר גרף, דאן 5 אייקיקאי, מלמד אייקידו בבית אבא חושי, אבא הילל סילבר 71.
אני לא חיפאי, אבל ב- google maps כותבים שברגל המרחק מהטכניון הוא כ- 2 ק"מ. 
כל הפרטים בקישור: http://www.ninomia.com/index.html
לצפיה ב-'אייקידו'
אייקידו
15/07/2016 | 23:49
1
52
תודה על ההמלצה.
יצא לי לראות וגם להתנסות בקצרה באייקידו, ומהתרשמותי ברוב המקומות סגנון האימונים קצת "רך" בשבילי, במיוחד בדוגו'אים לאייקיקאי. האם הסגנון של עמיר גרף שונה?
לצפיה ב-'קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות'
קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות
17/07/2016 | 11:29
38
באופן כללי, עובדים הרבה באיקידו על עבודה רכה ומשוחררת. השאלה היא למה מתכוונים ויש לזה לא מעט פרשנויות. 
אם אתה לא נרתע ממה שראית בעבר, ועדיין מוכן לתת לזה נסיון, בדוק בעצמך. ברוב הדוג'ואים אפשר לעשות אימון אחד או אפילו יותר לנסיון בחינם.
לצפיה ב-'ג'ודו ואייקידו?'
ג'ודו ואייקידו?
16/07/2016 | 14:32
3
55
אני לא מכיר אייקידו, למעט צפייה ביוטיוב מדי פעם, אבל מהדברים אליהם נחשפתי עד כה הייתי אומר ש-"רב השונה מהדומה". למשל:
  1. המגע הפיזי ההדוק ("עבודה בטווח אפס" למשל).
  2. הטלות בעזרת רגל (החל מהטלות שונות, כמו אוצ'ימטה והנה-גושי ועד גריפות רגל נוסח ססאי ודה-אשיבראי).
  3. עבודת קרקע...
אני הייתי שואל את המבקש: "איזו סוג עבודה אתה מחפש"/מה אתה מעדיף/על מה היית רוצה שיהיה הדגש באימון:
  1. על דיוק (שבא בד"כ במקום המהירות, לפחות בשלבי הלימוד הראשונים)?
  2. על "כוח" (חיצוני ו-"גלוי")? (כן... מדבריו נראה שזה מה שהוא מחפש).
  3. על "טכניקות ברורות וגדולות", או טכניקות קטנות ו-"נסתרות"?
  4. על זרימה, או על "תנועה ישירה וגלויה"?
ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור: נראה לי שעדיף שילך ויחפש מורה אליו הוא מתחבר, ולא "שיטה".
אני יכול להמליץ לו על סנסיי אבישי גולן, שמלמד בודו-טאיג'וצו ברמת-אלון (ככל שאני מכיר את חיפה, זה די קרוב לטכניון). אבישי מורה ובנאדם מדליק! מצחיק מאוד, משעשע, חכם, מתוחכם, מנוסה מאוד ואמן לחימה נהדר. הטלפון נמצא אצלי, למקרה שמתעניין.
וכן, בבודו-טאיג'וצו יש את כל מה שיש בג'ודו (חוץ מזה שלאבישי גם רקע בג'ודו) + האלמנטים הייחודיים לנינג'וצו ולמה שמכונה "אמנות לחימה שלמה".

לצפיה ב-'כן, ג'ודו ואייקידו'
כן, ג'ודו ואייקידו
17/07/2016 | 11:37
2
52
ש מים, אני לא חולק על הדברים שאמרת ויכול גם להוסיף, למשל שבג'ודו יש "בגדול" אחיזה אחת מרכזית ובאיקידו יש התקפות מסוגים שונים; בג'ודו בדרך כלל הבריחים והחניקות הם על הקרקע ובאייקידו גם בעמידה וגם על הקרקע.
אגב, לגבי הטלות רגל, באייקידו שהמורה שלי מלמד יש פה ושם הטלות בעזרת הרגל. אחד המורים שהמורה שלי הושפע ממנו, היה עושה את זה והמורה שלי בגישה של כל מה שלמדתי ממורי, אני מלמד.
ועדיין, אני יכול להעיד על עצמי, התחלתי להתאמן באייקידו כשבעברי הרחוק שנים לא מעטות של ג'ודו. התחושה שלי, כמעט מהרגע הראשון, היתה של חזרה הביתה. ברור שמדובר באמנויות שונות, אבל בעיני יש לא מעט דומה.
לצפיה ב-'אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...'
אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...
17/07/2016 | 15:07
1
51
כנראה שמדובר במורים עם גישה דומה.
לכן כתבתי שיחפש מורה, ולא "שיטה" (ולפי מה שהוא כתב, אני מבין שהוא מחפש גישה שמדגישה כוח ולא הקשבה ודיוק...).
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 08:52
1
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי'
מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי
18/07/2016 | 15:08
2
51
למרות שניתן לאמר שאני משוחד. :)
לגבי ה"רך" - זה סובייקטיבי. תבדוק בעצמך. :)
לצפיה ב-'"רך/קשה", "חזק/חלש"'
"רך/קשה", "חזק/חלש"
18/07/2016 | 15:48
1
57
בשבוע שעבר שוחחתי על זה עם חבר, מורה ומתאמן מאווד וותיק (שחי ביפן כבר 17 שנים) וכך אמר:
"אין רך או קשה. יש 'מדוייק ולא מדוייק'. כדי להיות אפקטיבי, תוך הפעלת כוח מינימאלי, יש צורך להיות מדוייק. ככל שהדיוק יעלה כך תהיה זקוק לפחות כח כדי להצליח להשיג את המטרה".
אימצתי מייד. 
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 08:23
3
לצפיה ב-'מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית'
מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית
09/07/2016 | 20:06
79

לאחר ימים רבים של עבודה, אני שמח להודיע על פרסומו של מאמרי החדש בעברית:  'פרנסת אמני הלחימה בסין הקיסרית'.  ממה בעצם התפרנסו אמני לחימה בסין של פעם? כיצד זה קשור לשודדי דרכים, אוצרות בסניפי בנקים, ואפילו למלחמת העצמאות האמריקנית?! איך באמת נראה סדר יומו וחייו של אמן לחימה בסין בעת ההיא, ומה היא המיומנות החשובה לא פחות מלחימה שהיה על אדם ללמוד באותה תקופה כדי לשרוד? איזו אמנות לחימה סינית חשובה אך נשכחת שיחקה תפקיד מרכזי בעולם חברות האבטחה בסין? כל זאת ועוד במאמר המרתק שלפניכם - היחיד מסוגו בעברית (כמו מרבית המאמרים שאני מפרסם). המאמר מצוי בתוך הספר החינמי 'מאמרות טיאנג'ין', אותו תוכלו להוריד מן הקישור מטה. המאמר מתחיל בעמוד 163 בספר.

https://www.dropbox.com/s/o4n2okuhswyb2ka/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%AA%20%D7%98%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%92%27%D7%99%D7%9F.docx?dl=0

למתקשים בהורדה באמצעות דרופ-בוקס, העליתי גם לכאן. לחצו על "הורדה חינם":
https://uploadfiles.io/1f7af13
לצפיה ב-'מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)'
מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)
04/07/2016 | 10:44
1
98
למי שרוצה, מתארגנת קבוצה ללימוד BJJ עם מרקוס גורינשטיין (חגורה שחורה, מוסמך ווינגייט, תלמיד של משה קיץ) בשכונת בקעה בירושלים.
מי שרוצה להצטרף מוזמן ליצור קשר עם מרקוס: 0526646037
לצפיה ב-'טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ'
טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ
04/07/2016 | 11:10
75
אלא של vinny aieta
לצפיה ב-'ריוקיו קובודו אוקינאווי אותנטי'
ריוקיו קובודו אוקינאווי אותנטי
04/07/2016 | 10:50
47
קבוצת קובודו נוספת נפתחת בת"א. איציק כ. דאן 7 קראטה, דאן 4 קובודו.
אנו חברים בארגון שימבוקאן-אוקינאווה בראשות אקמינה סנסאי.
ארגון שימבוקאן מתמחה בשימוש בכלי נשק אוקינאוויים-וזוהי מיומנותו.
אם אתה/את מעוניינים בידע אותנטי מעמיק בכלי נשק - בואו להתנסות.
תוכלו ליצור קשר טלפוני או לפנות אלינו באימייל דרך אתר האינטרנט בלבד.
http://teishinkan.co.il/
לצפיה ב-'קבוצת ג'ודו בבקרים'
קבוצת ג'ודו בבקרים
02/07/2016 | 11:56
3
64
מחפש קבוצת ג'ודו באזור תל אביב שמתאמנת בבקרים.
מצפה בכיליון עיניים להצעות.
לצפיה ב-'אם מתאים לך ג'ודו (יפני, לא תחרותי) ונינג'וצו'
אם מתאים לך ג'ודו (יפני, לא תחרותי) ונינג'וצו
02/07/2016 | 19:31
82
אז בימי שישי בבוקר (10:00-11:45) שיהאן דני ווקסמן (דאן 7 בג'ודו מהקודוקאן ודאי-שיהאן דאן 15 בנינג'וצו) מלמד במכבי רמת-חן, רח' יאיר 43, רמת-גן.
להבהרה: הג'ודו אצל דני מתמקד בעבודת קרקע (נה-וואזה) ולא בעמידה (טאצ'י-וואזה).
לצפיה ב-'יש קבוצת בוקר של ג'יו ג'יטסו ברזילאי אם זה מעניין אותך'
יש קבוצת בוקר של ג'יו ג'יטסו ברזילאי אם זה מעניין אותך
03/07/2016 | 22:04
1
83
בהדרכת צביקה מרגונינסקי, במכון של ערן ברט. ימים שני ורביעי ב-7:30-9:00:

שווה לבדוק!
לצפיה ב-'תודה לכם על התגובות'
תודה לכם על התגובות
05/07/2016 | 20:12
37
ראיתי שדני וקסמן מלמד בבקרים, אבל אני רוצה קבוצה שמתאמנת יותר.
באשר ל-BJJ, זה נשמע מעניין, אבדוק.
מנגד, אני מחפש ספציפית ג'ודו כי יותר מעניין אותי ההורדה לקרקע.
כמו כן, אני בעיקרון איש אייקידו ואני רוצה ללמוד ג'ודו כדי לתרגל את עבודת המותן.
לצפיה ב-'בדף הפייס שלי, כמצ"ב: קצת קצת איגרוף בסיסי של תלמידים '
בדף הפייס שלי, כמצ"ב: קצת קצת איגרוף בסיסי של תלמידים
26/06/2016 | 08:40
1
113

ידיים חשופות בלבד... זה חשוב לנו שכן ברחוב: לא תהינה לנו כפפות ותחבושות הגנה...
מקווה שתהנו.

לצפיה ב-' מנצל"ש... אתר אינטרנט (נינג'וצו)'
מנצל"ש... אתר אינטרנט (נינג'וצו)
26/06/2016 | 10:27
71
אתר האינטרנט של דוג'ו קרקל. באתר מתצאו מידע על הדוג'ו, על השיטה ועל המורים, כמו גם קישורים לאתרים ומורים (בעיקר כאלה שהם בעלי קשרים והשפעה על הדוג'ו), סרטונים ובלוג.
מקווה שתהנו.
לצפיה ב-'האם אנו בתחילת תהליך שינוי חשיבה בקרב אנשי ספורט הלחימה?'
האם אנו בתחילת תהליך שינוי חשיבה בקרב אנשי ספורט הלחימה?
19/06/2016 | 15:43
6
177
כדאי לקרא.
האם הם מתחילים להבין שטאיסבקי ותנועה (ובעיקר - "אי-ספיגה"!!) הם הדבר החשוב ביותר?

שימו לב:
"ילד שנכנס היום למועדון MMA, בין אם הוא רוצה ללמוד בשביל הכיף או להיות אלוף ה-UFC כשיגדל, אלו אמנויות הלחימה שבהן יאמנו אותו. שאר אמניות הלחימה, ובעיקר המסורתיות, נמצאות היום בדעיכה משמעותית.
ההבנה שזו השיטה ואין בלתה הובילה את הענף למצב של אמת כמעט אבסולוטית. האבולוציה אמנם הייתה מואצת, בוודאי יחסית לענפי ספורט אחרים, אבל המצב באוקטגון של ה-UFC פחות או יותר זהה למה שקורה על הדשא של הכדורגל ועל הפרקט של הכדורסל. אנחנו יודעים למה לצפות.
או שלא?
לאחרונה החל לתפוס תאוצה טרנד חדש של לחימה: טרנד התנועה. על פניו, העיקרון המוביל הוא הגיוני ומתבקש - לזוז ולהילחם בלי להיפגע. נשמע פשוט, אבל מסובך ביותר לביצוע. האנשים שמובילים את הטרנד הזה הם דומיניק קרוז, האלוף במשקל תרנגול (61 קילו), קונור מקגרגור - והחשוב מכולם לדעתי, סטיבן תומפסון
לצפיה ב-'הם לא יכולים להבין דברים כאלו כי זה ספורט תחרותי'
הם לא יכולים להבין דברים כאלו כי זה ספורט תחרותי
20/06/2016 | 13:00
90
אי ספיגה זה דבר לא ריאלי בקרבות תחרותיים. אם ילד בן 8 יתחרה מול מבוגר אז המבוגר לא יספוג, אבל שני מתמודדים באותה רמה פחות או יותר... ממש לא ריאלי.
צריך לעשות הפרדה בין אומנויות לחימה לצורך תחרות לבין אומנויות לחימה לפיתוח, נקרא לזה "מיומנויות אחרות".
MMA משתנה כי הוא חייב להשתנות בשביל למשוך קהל ותמיד יהיה שם משהו חדש, אומנויות לחימה מסורתיות הן משהו אחר לגמרי ולמרות שצריכות להתאים את עצמן לזמנים מודרניים זה רק ביישום ולא ברוח, כי האחרונה נשארת כל עוד אנחנו בני אדם ולא משהו אחר.
לצפיה ב-'אין חדש'
אין חדש
20/06/2016 | 13:02
1
82
מעולם לא נתקלתי במורה או מתחרה טוב שלא אמרו "תזוז היטב ותחטוף כמה שפחות".
לצפיה ב-' . מי שעומד כמו שק - חוטף כמו שק.'
. מי שעומד כמו שק - חוטף כמו שק.
20/06/2016 | 14:45
44
לצפיה ב-'לא הבנתי איפה והיכן מתרחש שינוי?'
לא הבנתי איפה והיכן מתרחש שינוי?
24/06/2016 | 13:49
57
מאז ומעולם אומנויות לחימה ספורטיביות התבססו על תנועה.

לצפיה ב-'"אי ספיגה" '
"אי ספיגה"
09/08/2016 | 13:08
1
22
אני אקרא לזה התחמקות מלחטוף, בגדול בMMA אני חושב שראו את זה יפה מאוד עם מאשידה שהיה מהחלוצים האיכותיים בתחום.  היחיד שהתחמק מאוד יפה מג'ון ג'ונס אדם עם מוטת ידיים של 2.15 מטר  (ובסוף גם הוא הפסיד, עדיין טכנית לדעתי היה טוב יותר) !!! (מטורף)..
ראו את זה קצת בעבר עם צ'אק לידל..
כמובן סטפן בוי טומפסון וקונור מקגרגור.. מגרגור כבר העלה את זה רמה...

ההגיון הזה הוא מאוד בריא, ביחוד עם הקרב מול מתמודד גדול וחזק יותר, כל מכה שלו עושה נזק גדול.. ומכה של הקטן לעתים מן הסתם חלשה יותר. האיש הקטן חייב להיות חמקן ...
לצפיה ב-'נכון. זה מהות הבודו, אמנות הלחימה'
נכון. זה מהות הבודו, אמנות הלחימה
14/08/2016 | 11:46
3
לצפיה ב-'קראטה אוקינאווי וכלי נשק אוקינאוויים'
קראטה אוקינאווי וכלי נשק אוקינאוויים
16/06/2016 | 13:33
70
טאי שין קאן הוא בי"ס לאמנויות לחימה אוקינאוויות.
* קראטה אוקינאווי
* ריוקיו-קובודו (כלי נשק  אוקנאוויים)

הקראטה שלנו הוא אוקינאווי קלאסי בגישה מעשית להגנה עצמית.
מה זה בעצם אומר? במלה אחת - עוצמה. יש לנו גם בעיטות גבוהות וסיבוביות וכן שיטות לימוד מודרניות - אבל בבסיסנו אנו מכוונים לקראטה הקלאסי - כלומר הפקת עוצמה, חיזוק הגוף ויעילות קרבית. וכמו כל אמנות לחימה קלאסית - האתיקה עומדת במקום הראשון. תוכלו להביט במצגת הבאה https://spark.adobe.com/page/FrwDA/
ולגלוש באתר האינטרנט שלנו כאן http://teishinkan.co.il/

לצפיה ב-'מאמר מעניין על הקשר ההיסטורי בין קראטה לשיטות תאילנדיות'
מאמר מעניין על הקשר ההיסטורי בין קראטה לשיטות תאילנדיות
11/06/2016 | 11:04
1
108
לצפיה ב-'באריכות ולעומק על הנושא'
באריכות ולעומק על הנושא
16/06/2016 | 13:35
65
כבר יצרתי קשר עם כותב המאמר ממש לאחר פרסומו.
אני מתייחס לנושא באריכות ולעומקו בספר שאני כותב מזה מספר שנים על התפתחות הקראטה. הספר ייצא לאור ממש בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'טכניקות שחרור מנעילות ובריחים - הבדל בין שיטות '
טכניקות שחרור מנעילות ובריחים - הבדל בין שיטות
04/06/2016 | 02:32
28
149
המדובר בשאלה פרגמטית מאוד עבורי  :

כנגד נעילות ובריחים על כפות ידיים, מרפקים, כתפיים,
כמו גם לכידות שרוולי חולצה וחביקת זרועות -
בתי ספר לג'וג'יטסו מציעים שלל טכניקות.
עד כמה שונות טכניקות איקידו מבין אלו ?

אני מדגיש - לא בנעילת בריחי היריב,
אלא רק בשחרור מנעילות ולכידות שלו,
עד כמה קיים הבדל בין שיטות ג'וג'יטסו ואיקידו ? 
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
04/06/2016 | 22:54
27
76
מוצאו של האייקידו הוא משיטת ג'וג'וצו, אז נסה למקד את השאלה בבקשה.
לצפיה ב-'הסבר לשאלתי : '
הסבר לשאלתי :
05/06/2016 | 06:17
26
85
בהנחה ואני זקוק, מתוקף נסיבות חיי ובייחוד נסיבות עבודתי,
לשליטה בטכניקות של שחרור גפיים מאחיזות / בריחים,
וכתוצאה מכך לומד באופן יעודי ג'וג'יטסו ( יפני ),
האם יהיה לי מה לשאוב וללמוד, גם מאיקידו ?

או שאני אשקיע אנרגיה וכסף ואקבל 
את אותה הגיברת,
בשינוי קל של אדרת ? 

לצפיה ב-'אתה חושש מהשקעת זמן וכסף מיותרים?'
אתה חושש מהשקעת זמן וכסף מיותרים?
05/06/2016 | 06:32
4
92
אם זה החשש העיקרי  אז באמת עדיף אולי שתישאר במה שאתה לומד כרגע, כי במקרה הגרוע אתה עלול להתאכזב...
מצד שני - אם אתה בא בראש פתוח ורוצה ללמוד דברים חדשים יש המון שיטות ומגוון אינסופי של טכניקות וניאונסים הקשורים אליהן שאתה יכול ללמוד. איקידו, ג'ודו, נינג'יצו, קמ"י, קיוקושין ויש עוד הרבה שלא הזכרתי - בכולן הטכניקות האלו קיימות ונלמדות אצל כל מורה בצורה קצת שונה - אז האם ללכת ללמוד גם אייקידו?
אם אתה מרגיש שאתה רוצה ללמוד משהו חדש בנוסף למה שאתה לומד כרגע, אם המורה שלך כרגע משום מה לא מסוגל ללמד אותך "טריקים חדשים" הייתי אומר לך בהחלט לנסות משהו חדש, אבל שוב - אם אתה חושש לבזבז זמן וכסף, עצם זה שאתה שואל שאלה כזו, רק מצביע על כך שיש לך הרבה מה ללמוד עדיין במקום שאתה נמצא בו.
בכל מקרה - המון בהצלחה, ושיחרור נעים
לצפיה ב-' תוספת קטנה'
תוספת קטנה
05/06/2016 | 09:22
3
71
בעקרון, אותן טכניקות קיימות בכל השיטות שציינת (כו גם בכל אמנויות הלחימה כמעט). המכניקה של גוף האדם זהה בלי קשר לשיטה בה הוא עסק ובמוצאו... 
מה שמשנה זה רק המורה, והידע שלו ופתיחותו להמשיך ללמוד, כי מורה שלא ממשיך ללמוד מגביל גם את התפתחות תלמידיו. לכן - במידה ואתה חש שהמורה שלך מגביל את הלימוד וההתקדמות שלך - אני מציע לעשות השלמות ולהתנסות בשיטות ומורים נוספים. אולי בסופו של דבר תבין שהמורה הנוכחי שלך הוא הדבר הכי נכון וטוב בעולם, ואולי יפתחו לך העיניים ותחליט לשנות מורה או שיטה. כך או כך - תרוויח.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
05/06/2016 | 11:11
7
לצפיה ב-'ההבדל הוא בדברים קטנים אך לעיתים משמעותיים'
ההבדל הוא בדברים קטנים אך לעיתים משמעותיים
05/06/2016 | 11:27
1
59
קשה לי לראות צורך משמעותי כ"כ בטכניקות חמיקה מבריח/נעילה שיצדיק ללמוד עוד אמנות לחימה נוספת לשם כך.  מספר האנשים שיודעים לבצע נעילה בריח קטן, ואם מדובר בספורט, הרי שלא טריוויאלי בכלל שהנלמד בתחום אחר רלבנטי.

קח בחשבון שברוב מועדוני האייקידו, טכניקות שחרור מנעילות ובריחים לא יילמדו למתחילים, אלא רק לתלמידים מתקדמים, ואתה, תגיע כחדש/מתחיל. יותר מזה, בזמנו, כשהלכתי להציץ בשדות זרים, היית הלי אישית תחושה שבחלק לא קטן מהמועדונים, הגישה לא כ"כ פרקטית/מכוונת לחימה אלא יותר קואופרטיבית (זה מצויין לתרגול בסיס אצל מתחילים, פחות אצל מתקדמים),  ובהקשר הזה, ברוב המקומות התרגול של אין תרגול שוטף של "טכניקות נגד" או "טכניקות המשך", דבר שישפיע על האיכות שלהם.

לא יודע האם זה הבדל או לא, כי לא ברור לי מה אתה לומד (אינספור סוגים של ג'וג'וטסו). אבל בגישה שאני לומד, הכלל אומר שלא יהיה שימוש בכוח (ובעיקר לא בכוח שרירי יד) כדי לצאת מנעילה או בריח. ההנחה היא תמיד שהצד השני חזק יותר.

אישית, אני חושב שבעוד שיש אוסף מסויים של טכניקות לחמיקה, העיקר בתחום הזה שילוב של עקרונות תנועה עם הבנה טובה של הטכניקות וההזדמנות להן, ועם רכות/רגישות.  מי שמתרגל מנוף הרבה פעמים, גם כאוקה וגם כטורי, מגלה שיש בכל טכניקה כזו הרבה ניואנסים שצריכים להתחבר כדי ליצור טכניקה טובה וחזקה, אם אתה רך וחש, תשים לב מתי יש "חור" ותוכל לנצל אותו אם תרצה. ככל שאתה טוב יותר - גמיש יותר, רך יותר, חש יותר ומבין יותר, כדי לתפוס אותך צריך דיוק גבוה יותר ואתה יכול לתמרן טיפ-טיפה בכדי לקלקל טכניקה שהייתה עובדת על מישהו אחר.

אמיר

לצפיה ב-'"בשבחי הרכות"...'
"בשבחי הרכות"...
05/06/2016 | 12:04
17
לצפיה ב-'אותן טכניקות יש בכל מקום.'
אותן טכניקות יש בכל מקום.
05/06/2016 | 09:04
20
20
לצפיה ב-'בנוגע לתגובות '
בנוגע לתגובות
05/06/2016 | 14:56
19
56
קודם כל תודה על התגובות.

בנוגע למי ששאל אותי למה אני דואג לזמן ולכסף ,
אז כן - אני כן בודק בגלל שאני לומד הרבה מאוד שעורים פרטיים כך שאני כן צריך לחשוב פעמיים לפני שמקצה זמן או פותח את הארנק.

דרך אגב, נסיבות חיי , עבודתי ותחביביי -
מצריכים ממני יכולת הגנה עצמית גבוהה מאוד - צורך
בו אני נתקל כמעט מדי יום ביומו כאשר אני עובד.

ישנם מעט אנשים שאני אישית מכיר, שזקוקים כמוני לכישורי הגנה עצמית
באופן אמיתי ויום יומי כל כך,
לכן אני נאלץ לעשות שיעורי בית רבים.

לצפיה ב-'הגנה עצמית יומיומית'
הגנה עצמית יומיומית
05/06/2016 | 15:09
18
80
אתה לא צריך לפרט לנו. אבל אני רוצה לתת לך (ולמי שקורא ומתעניין) מעט חומר למחשבה:
  1. ברוב המוסדות בהן קיים חשש שיתפתחו עימותים (פיזיים ואחרים) קיימת גם מערכת הדרכה ייעודית. אני מניח שבמידה ואתה עובד במוסד/מערכת ממוסדת כזו, גם בה קיימת מח' הדרכה ואימונים ייעודיים. אני מניח גם שהם יודעים טוב מאיתנו להדריך אותך בהתאם לצרכי האירגון ולצרכיך.
  2. הן אם קיימת מערכת הדרכה כזו וגם אם לא - הכלל הראשון בהתמודדות מול עימות הנו היכולת והידע לנטרל את האלימות לפני שגלשה לתחום של העימות הפיזי (דרגה גבוהה יותר, לדעתי, היא לנטרל עימות פיזי באמצעים לא פיזיים, כך שתהפוך יריב לידיד). אם אתה נמצא בסביבת חיים ועבודה שעימותים פיזיים הם חלק ממנה, אני מציע לך לחפש קודם כל שיטה ומורה שיודעים ללמד את הפרק הזה (ניטרול לא פיזי של אלימות).
  3. הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים...
חומר למחשבה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תהרוג טורקי ותנוח '
תהרוג טורקי ותנוח
06/06/2016 | 09:15
11
64
שלום ש מים,
הדשא של השכן לא יודע טוב יותר , ללמד הגנה עצמית

מובן מאילו שהלוחמה הפסיכולוגית
והדיפלומטיה המתוחכמת, חשובות לעיתים לא פחות ( ואף יותר )
מכישורי הלחימה,
אך עם כל הכבוד - אנחנו כאן בפורום אומנויות לחימה ובנוגע לטכניקות אני מתעניין..
את הלוחמה הפסיכולוגית אשמור למקומות אחרים,
מה גם שאגב, אני מנוסה בה עד מאוד.
לעיתים אין כל תחליף לכישורי הגנה עצמית - גם אם תהיה מנטליסט סוג א'.

אגב, בלי קשר אלי - רב המוסדות שמספקים לכאורה כישורים וכלים להגנה עצמית,
יוצאים מידי חובה וזה בדרך כלל כסת"ח ותו לא......

טעות בידך לחשוב שהשומר בכניסה לסופר מרקט יוכל להתגבר על מתקפת פתע
של סכינאי למטרות פח"ע ביעילות ובקלות, דרך אגב אפילו בלי סכין , כל גברתן שינגח בו יוכל לנטרל אותו ודי מהר.

לצפיה ב-'אני לא מדבר על הדשא של השכן'
אני לא מדבר על הדשא של השכן
06/06/2016 | 09:48
54
(חוץ מזה שאני חסיד של האדמו"ר מר"ן מ. אריאל זצ"ל מק"ק משמרות).

אבל התנסתי מעט במספר אמנויות ושיטות לחימה (ונראה שאני חייב להבהיר את ההבדל: "אמנות לחימה" כוללת לדעתי ולדעת רבים נוספים, את את הצדדים הפסיכולוגים, הנפשיים והפיזיים של הלחימה, בעוד "שיטת לחימה" מוגבלת ומתמקדת יותר לפן הספורטיבי והפיזי) ואצל מספר מורים. ואני יכול לאמר לך שאפשר (ולדעתי כדאי) לתפוס 2 ציפורים במכה אחת: יש שיטות ("אמנויות") לחימה שמשלבות את 2 הצדדים של הלחימה.

ואם השומר בסופר חושב שההדרכה שהוא מקבל אינה מספיקה - יבורך! אהלן וסהלן! אני מאוד ממליץ לו להרחיב ולהעמיק את יכולותיו וידיעותיו, אבל לא לוותר על ההדכות שהוא מקבל במקום עבודתו, שמן הסתם יאירו ויציגו לו צדדים ייחודיים לעבודתו, שאנו לא מכירים.
לצפיה ב-'"עוד ידע" מכובדי:'
"עוד ידע" מכובדי:
06/06/2016 | 14:44
9
78
אני מסכים עם רוב מה שכתבת לעיל, אבל רק עמ' לסבר לך את העין: התקפת  פ-ת-ע  של סכינאי מיומן - איש אינו מוכן לקראתה .
סיכויי ההשרדות הראשוניים אינם תלויים אלא בעד כמה היא צלחה לתוקף.
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך יובל. '
אני לא מסכים איתך יובל.
06/06/2016 | 16:19
8
82

אני ממש לא מסכים שמתקפת פתע של סכינאי מיומן משמעותה גזר דין מוות.

לניסיוני הקושי בהתמודדות מול מתקפות סכין לא קשור 
בדקירות של הסכינאי, אלא בשיסופים מהירים מצידו
שמקשים על ניסיונות ההתגוננות מולו.

יש היום בשוק, הרבה מאוד בגדים, חלקם יום יומיים,
שלא שוקלים כמו אפוד מגן אלא בגדים רגילים,
מבד חסין חיתוכים ושיסופים. יש אפילו כפפות רלוונטיות. 

הביגוד הזה לא משמש רק שוטרים,
מניסיוני ידוע לי על אזרחים שלובשים אותם.

בתוספת לביגוד הנ"ל, ההגנה נגד מתקפה 
של סכינאי מיומן - הופכת לאפשרית. 

זו דעתי. 
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
07/06/2016 | 09:52
7
60
בהזכירי "דקירה" אני מתייחס למה שמשמש כשם גנרי בעגה המקצועית (שלנו - "אנשי הסכין" ) להתקפת כלי "חודר עור": נעיצה, שיסוף, ניסור, חיטוב וכיוב'.

שנית,
שוטרים כמעט ואינם ערוכים כנגד התקפות של סכינאי ואפילו מיומן למחצה. לא ברמת ציוד המגן ולא ברמת הידע הנדרש .
אני יודע כי אני שוטר סיור מתנדב (רס"ר . תן כבוד) ונמצא במערכת כבר 30 שנה.
קיים בשוק ציוד הגנה טוב וקל כנגד דקירה: אך הוא יקר - ונדיר אף יותר בקרב אוכלסייה אזרחית. טרם פגשתי מישהוא היוצא בבוקר למכולת   או לסרט   בערב - עם ציוד כנ"ל. וגם הטוב שבציוד: לא יציל אותך מהתקפת  פ-ת-ע  של סכינאי  מ-י-ו-מ-ן .  

הדרך האופטימאלית לשרוד התקפת סכין היא לא להיות מופתע .
אח"כ: אפשר להדיין על הפעולות ה"טאקטיות" המומלצות.

בברכה, יובל.
לצפיה ב-'אינני מסכים '
אינני מסכים
07/06/2016 | 10:14
2
49

כאשר דיברתי על ביגוד חסין חיתוכים בקרב שוטרים וגם אזרחים -
לא דיברתי בהכרח על מדינת היהודים.
כידוע לך גם בגויים יש חוכמה , ואגב - לונדון היא אחת מבירות הסכינאות העולמית,
מדינה בה נגע הסכינאות מורגש אף יותר מאשר במחוזותינו.

ישנה אפילו תופעה של הורים אנגלים ששולחים את ילדיהם הקטנים לבית הספר עם
הביגוד המדובר ואף עם ביגוד רציני יותר מאשר הזכרתי.

ומאידך, לאור העובדה שכאשר סוגרים טווח מול סכינאי ומנסים לנטרל אותו,
בד"כ הוא רק ישתולל וישסף ( ביעילות ), אזי הביגוד הזה יאפשר לנטרל אותו.

עם כל הכבוד, לא מדובר ברובה צייד.
כאמור - זו דעתי.

לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים '
נסכים שלא להסכים
07/06/2016 | 12:41
1
56
בפירוש לא מדובר בהשתוללות ובשיסוף בלבד כשאתה סוגר על לוחם סכין .  
וגם אם הוא נשאר במגמת שיסוף: הוא יבחר את אותן נקודות התורפה בהן לא ניתן לשריין את הגוף: מפשעה, כפלי ברך / מרפק, בתי השחי, מעלה צוואר, עיניים וכד'.

מצד שני, דעה: היא כמו חור ת_ת  - לכל אחד יש    ...  אחרי עשרים ושלוש שנות התעמקות בנושא הסכינאות ונכון להיום - זו האישית שלי...
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
07/06/2016 | 21:53
45
כאשר אומן לחימה שולח ידיו על מנת להשתלט על זרוע
חמושה בסכין של סכינאי - בד"כ הסכינאי לא ידקור אותו כלל,
אלא עלול לחתוך את ורידיו ועורקיו -
ולכן טקסטיל בן המאה ה21 הניב מגוון בדים חסיני חיתוך.

לדעתי :
שימוש בביגוד כזה ( שאגב, בניגוד לאשר אמרת - כן מכסה את בתי השחי, לא מדובר בשכפץ אלא בבדים חסיני חיתוך )
מאפשר לאומן לחימה לבצע נעילה / בריח על זרוע
סכינאי בלי חשש רציני להחתך.

לצפיה ב-'האם סכינאי מיומן הוא איום אמיתי וסביר?'
האם סכינאי מיומן הוא איום אמיתי וסביר?
07/06/2016 | 11:37
3
58
יובל,

יש לך סטטיסטיקה כלשהי על כמה סכינאים מיומנים יחסית יש?   כמה מהם אינם רק אזרחים שמתאמנים בא"ל / אנשי כוחות בטחון?

לפי האתר הזה: http://homicide.igarape.org.br/  (שכנראה די מעודכן, כי ראיתי מספרים דומים בעוד כמה מקומות). מספר מקרי הרצח בישראל הוא מעט פחות מ-2 למאה אלף בשנה, וכ-134 בשנה (נכון ל2012, אחרי כן היתה ירידה). מתוכם כ-40% היו בכלי ירייה, אין נתון כמה היו בסכין, אבל גם אם נניח שמספר דומה, אם ניקח גם בחשבון שרוב מקרי-האלימות בכלל אינם מול זרים: לאזרח נורמטיבי, הסיכוי להיות מותקף בהתפתעה על ידי תוקף מיומן בסכין הוא זניח לחלוטין. גם אם מדובר על מאבטח, הסיכוי לתקיפה כזו נמוך מאוד - כשרואים קטעי וידיאו של תקיפות במצבים כאלה, בולט חוסר המיומנות של כל המעורבים כמו גם מצבם הנסער - זו לא אלימות מתוכננת.

הכתוב כמובן לא רלבנטי אם הכותב הוא סוכן מוסד/שב"כ/שוטר ביחידה מיוחדת, אלא שאז גם הכותב עצמו רחוק באימוניו ומיומנותו מהאדם הממוצע.

אמיר

לצפיה ב-'הי אמיר,'
הי אמיר,
07/06/2016 | 13:05
2
63
אין לי סטטיסטיקה . אם זאת, בכל בוקר כשאני קורא חדשות:  אני מגלה במדינתנו הקטנה בממוצע שני מקרי דקירה   קשים  שארעו ביממה...
כך שלא המחקר ההסתברותי מדאיג אותי, כמו  הסיכוי שייצא לי משהוא בחמת זעם מהרכב או בתור לאן שהוא וינסה להפתיע אותי בדקירה.
חוששני כי הסיכוי לכך גדול מהסיכוי ללכת "סתם" מכות. התרשמות סובייקטיבית שלי.

אגב: סכינאי מיומן לא חייב להיות ארניסדור. הוא יכל להיות אדם שהתנסה בקטטות דקירה רבות: יודע להסליק את הנשק, להתגנב בהפתעה, להסיט את תשומת לב הקורבן במכות - עד שנוצר עבורו מנח דקירה (דקירות מרובות בדרך כלל). המיומנות הזו קיימת גם ברחובות שלנו. אמת שלרוב: היא אינה מופנה לעוברי אורח תמימים ומוכלת יותר, בתוך  בחצר הפלילית. לרוב... וכאלו שזה מרגיע אותם - בדר"כ אינם פונים  אלי...

יובל.

לצפיה ב-'בספק רב אם הנתונים תואמים את תחושותיך'
בספק רב אם הנתונים תואמים את תחושותיך
07/06/2016 | 14:55
1
56
בספק רב אם אירוע של דקירה, ובפרט דקירה במהלך קטטה, יסתיים ללא משטרה. בשונה מקטטה רגילה. ואירוע של דקירה קשה יגיע לחדשות (ואני לא רואה שניים כאלה ביממה, קרוב יותר לשניים בחודש), להבדיל לקטטה, בספק אם המשטרה תדווח ותגיע.  אם הסכינאי היה מיומן וגרם נזק בקטטה - הוא כנראה גם יואשם...

לכן, אני בספק גדול ביחס למספר הסכינאים המיומנים, באופן מסודר או שלא, ולאיום שלהם על בטחונו של האזרח המצוי.  זה דומה מדי לאיום הטילים של חמאס, שנשמע מפחיד מאוד, אבל סכנתו הייתה נמוכה בהרבה מהסכנה הממשית של תאונות דרכים למשל.

אמיר

לצפיה ב-'וואלה ...'
וואלה ...
07/06/2016 | 17:39
47
אז עשיתי בדיקה ממש זרירה  ובלי מאמץ מצאתי למעלה מעשרים מקרי דקירה בעשרה ימים האחרונים (14.5.-06.06) - שזה ממוצע של שני מקרים ליממה, כפי שהערכתי. זה כלל הכל: פח"ע, אלימות משפחה ופלילים. מעריך שעל נקלה הייתי מוצא עוד אבל לפרוש לך כאן את הנתונים המספריים אינו משהוא שמאוד חשוב לי.

מה שבטוח שדקירות: לצערי יש כאן - ים .

לצפיה ב-'יש לי קצת בעיה עם סעיף 3 '
יש לי קצת בעיה עם סעיף 3
06/06/2016 | 14:38
5
60
ש', אתה כותב - ואצטט   ברשותך: "הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים" ...

מנסיוני - רוב בתי הספר המכובדים אינם כאלו.
מי שמקדש / מנתב לתלמידים לעימות פיזי מחוץ למזרן הוא בריון ותו לא.
לא "ספורטאי לחימה" (שהוא אמן לחימה לכל דבר) ולא "אמן לחימה" (שהוא אינו בהכרח ספורטאי לחימה). סתם בריון
לצפיה ב-'אני לא רואה את הסתירה.'
אני לא רואה את הסתירה.
06/06/2016 | 15:59
4
43
אתה מדבר - ככל הנראה - על כאלה העוסקים באמנות לחימה... 
לצפיה ב-'כנראה. התוכל לתת לי את הגדרתך האישית ... '
כנראה. התוכל לתת לי את הגדרתך האישית ...
07/06/2016 | 09:54
3
32
באשר למהיא "אומנות" לחימה - בהשוואה ל"אמנות" לחימה
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על אותו דבר'
אנחנו מדברים על אותו דבר
07/06/2016 | 11:51
2
26
קרא את ס' 3 בפוסט שלי לעיל.
לצפיה ב-'זה הסעיף שהתמיהה אותי...'
זה הסעיף שהתמיהה אותי...
07/06/2016 | 13:08
1
43
שכן אני מפרש אותו ההיפך ממה שכתבתי לך בנוגע לדעתי.

אני מוצא כל דיספלינה דידקטית המלמדת לחימה ושיש בה איזו שהיא תרבות ארגונית מזוהה המאפיינת אותה: כאמנות לחימה.

"אומנות" היא הביטוי האישי המאפיין תוצרו של האינבידואל המתרגל את ה"אמנות" - קרי המיומנות שהמורה שלו מעביר לו. ואחת היא אם כן / לא מתחרים, יש / אין קאטות, מה לובשים ובאיזו שפה הוגים את המושגים הנלמדים.

אבל - אם אנחנו מסכימים...   .
לצפיה ב-'כן. נראה שיש בעיית תקשורת'
כן. נראה שיש בעיית תקשורת
07/06/2016 | 14:23
34
אני התייחסתי לפסקה הבאה שכתבת:

ברשותך: "הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים" ...

מנסיוני - רוב בתי הספר המכובדים אינם כאלו.

ולהבנת ההקשר (ומדוע סברתי שאין סתירה והבדלי דיעה ביננו) יש לקרא את הפוסט שלי, שעליו ענית.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה