לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

עמית חכים הורשע במעשים מגונים וייכנס לכלא
09/02/2016 | 20:46
1
37
עמית חכים הורשע בביצוע מעשה מגונה במקום באונס כפי שהיה בכתב האישום המקורי, וזאת בעקבות עסקת טיעון.

מתוך הכתבה: "מעשיו של הנאשם בשתי המתלוננות הם חמורים, מכוערים ובזויים", קבעו השופטים והוסיפו: "המעשים נעשו לא רק בהיעדר הסכמה, אלא בניגוד גמור לרצונן, תוך התעלמות מביטויי התנגדות מובהקים, שימוש בכוח פיזי ובגישה מתנשאת ומשפילה. מדובר בניצול בוטה של כל אחת מהמתלוננות לצורך סיפוק מאוויו המיניים של הנאשם".

לי זה נשמע כמו אונס

עוד אמרו השופטים: "הנאשם ניצל את מעמדו כמדריך ואת אמונת המתלוננות בו, כמו גם את כוח שריריו ואת פער הגילאים בינו לבין המתלוננות, בעוד אחת מהן בת 16 בסך הכל, על מנת לבצע את זממו. הנאשם חילל את גופן של המתלוננות וגרם לכל אחת נזק רגשי שאותותיו יישארו איתן ימים רבים. בפועל, מעשיו של הנאשם פגעו בכבודן, בנפשן ובגופן של המתלוננות".

הוא קיבל עונש מאסר בפועל של 52 חודשים, וקנס כספי של 130,000 ש"ח.

כעבריין מין מורשע, אסור יהיה לו לעבוד במקום עם ילדים ובני נוער, ובעיני גם אסור לתת לו לעסוק באימון אמנויות לחימה לבוגרים שכן מטרתן לימוד הגנה עצמית, למשל מפני תקיפות כמו שהוא תקף.

מקווה שלא נדע עוד מקרים כאלה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4764125,00...
הסיבה היחידה שלא הורשע באונס זה רצון להסדרי טיעון בפרקליטות
11/02/2016 | 16:08
16
חבל לי שהתלמידים שלו המשיכו להתאמן תחתיו כאשר היה ידוע להם מה הוא עשה במהלך המשפט.
איפה כדאי לקנות?
09/02/2016 | 13:34
1
45
אני מתאמן באגרוף כמה חודשים והמליצו לי לקנות ציוד בxwear ברמת גן.
אמרו לי שיש אחלה מחירים ואחלה שירות. 
מכירים?
ממליצים?
תודה.
לא ממליצה ככ
11/02/2016 | 06:31
23
המחירים בסדר אמנם אבל הבחור שם לא מבין עניין ככ ..נגיד באתי לקנות שם חליפה והמוכר הביא לי חגורה במידה לילדים כשאני צריכה מידה 1 של גבר ...??

מה אתה צריך?
מועדון בשיטת קרב מגע
08/02/2016 | 16:11
2
45
שלום.
אני מחפש מועדון באיזור שקרוב לפתח-תקווה כדי להתחיל ולהתאמן בשיטת קרב מגע, שקרובה ככל היותר למקור השיטה שפותחה ע"י אימי שדאור ליכטנפלד.
האם יש מועדון כזה קרוב?
לא בפתח תקוה אבל לא ממש רחוק...
09/02/2016 | 11:01
25
זה בקדימה - ליד רעננה, ואם לא אצלו הוא יכול להפנות אותך למדריכים באזור שלך.
בהצלחה!
ממליץ לך לנסות את ברק שפירא בקרב מגן
09/02/2016 | 11:16
23
ברק מאמן בפתח תקווה ובערים סביב לה.
אומנויות לחימה לנוער בבת ים והסביבתה.
05/02/2016 | 11:48
2
47
שלום!
איזה אומנויות לחימה אתם יכולים לייעץ לנערה בת 13 בבת ים והסביבתה?
אולי מישהו יכול להמליץ על בית ספר או מאמן מסויים?
תודה מראש.
תחשבי למה את מתחברת יותר
07/02/2016 | 00:33
31
אבל אם הייתי צריך להתחיל ממשהו זה היה איגרוף קלאסי (וכך עשיתי)
נראלי לי שיהיה לך שימושי קרב מגע אבל שוב זה הכל תלוי למה את מתחברת, אמנויות לחימה יכולות שונות כמו ג'יו ג'יטסו ברזילאי ואיגרוף תאילנדי.
תחשבי איפה יהיה לך טוב ולכי להתנסות, לכי לשיעורי ניסיון ותראי למה את מתחברת, את בת 13 יש לך ים זמן
מה הנערה רוצה? מה המטרות שלה?
07/02/2016 | 11:40
26
אין טעם לנסות ולכפות אימון באמנות לחימה על נערה שלא רוצה את זה, גם דחיפה / עידוד צריכה להיות מאוד בזהירות אחרת במקום לבנות בטחון עצמי, דורסים אותו.

לכן, הכי חשוב - מה הנערה רוצה מאנות לחימה?  מה המטרות שלה באימון? יש לה חברות/ידידים שמתאמנים (בגיל הזה האבחנה בין המינים חדה)?

אמיר
שיעורי התנסות \ שיעור ראשון
02/02/2016 | 15:53
27
103
אהלן לכולם,
במרבית הסגנונות האימונים נעשים בקבוצות. במידה ומצטרף אדם חדש \ ללא רקע קודם באומנויות לחימה כשכל האחרים ברמות גבוהות יותר, האם בשיעור הראשון הוא צופה או שגם מתאמן? 
תודה :)
בתור חדשה
02/02/2016 | 22:34
52
שהצטרפה בלי רקע..מתאמנים עם האחרים ולא צופים אבל המדריך קצת יותר שם לב מה אתה עושה ומדריך אותך טיפה יותר מהאחרים כדי לוודא שאתה לא עושה שטויות חמורות.

העיקר תהנה,ואם אתה בא לאגרוף ומתכוון להשאר מציעה לכל הפחות להצטייד במגן שיניים (ויש להכינו מראש לפני השיעור!!! כשקונים מגן שיניים פותחים בבית ,צריכים לשים אותו במים חמים לפי הוראות היצרן ואז להטביע את השיניים שלך במגן לפי הוראות היצרן אחרת לא ניתן להשתמש בו)
מתנצלת חשבתי שאת גבר
02/02/2016 | 22:38
13
36
אני רואה שאת אישה...

אגב בתור אישה עם לסת קטנה מהממוצע (וקטנה משל גברים) אם את צריכה מגן שיניים אז תמצאי אחד כזה שנראה קטן יחסית (אני קניתי של ונום שכחתי את שמו ולפני היה לי nano של shock absorber) כי הם מתאימים לאנשים עם לסת יחסית צרה וקטנה...שיהיה בהנאה מרובה!!
תודה, הייתי בשיעור-המשך שאלה! :)
03/02/2016 | 00:04
12
68
האמת שאני מתלבטת בין שני סוגים של אומנויות לחימה. (קארטה וטאקוונדו)
המטרה העיקרית שלי היא שיפור גמישות, ועבודת רגליים וכמובן הנאה!
(אני פחות מתעניינת כרגע בתחרויות)
אשמח לשמוע על ההבדלים בין השניים ומה לדעתכם יותר מתאים לבחורות עדינות-מבחינה פיזית הכוונה :)

קראטה וטאקוונדו מוכוונים לתחרויות
03/02/2016 | 10:55
1
40
אלו ענפים אולימפיים רשמיים ולכן רוב המועדונים בתחום הולכים בכיוון הזה. אם את מחפשת משהו עדין יותר ולא תחרותי, ממליץ על אייקידו או נינג'יצו. אם תגידי מאיזה איזור את אני אוכל להמליץ על מורים מתאימים. בהצלחה!
נכון חלקית בלבד
03/02/2016 | 11:14
36
גם בקראטה וגם בטאקוונדו יש תחרויות, זה נכון, מידת ההכוונה לכיוון הזה תלוית מועדון.
לא בטוח האם יש קשר בין הנ"ל ובין עדינות.  אפשר להיות עדינה ומתחרה.

אוהב מאוד קורינדו-אייקידו, מכיר מתאמנות וותיקות ומעולות, אבל כבר לא חושב שזו סיבה שאת תאהבי / תהני מאותה אמנות, ממליץ ללכת עם האמנות שמושכת את ה ונכראה תמשיכי להתאמן בה לשנים.

אמיר
איך קוראים למורה?
03/02/2016 | 11:04
5
50
השאלה לעיל אולי עושה רושם טיפשי, אלא שהיא מאוד נכונה

כי כל התייחסות אל קראטה / טאקוונדו בהכללה, לא תהיה בהכרח נכונה ביחס למועדון שאליו את מתעדת ללכת.

המלצה פשוטה - תסתכלי במועדון, תראי אם יש בחורות "עדינות" כמוך בין המתקדמות יותר (שמתאמנות שנה / שנתיים / חמש / עשר), תגשי אליהן ותדובבי אותן ביחס לשאלות שמעניינות אותך. אם אין בחורות כמוך, נסי לברר למה, במועדונים וותיקים ייתכן שיש פיצול ובמקרה סניף מסויים גברי יותר, ולפעמים, במקום קטן זו גם שאלה של זמן - יש 2-4  מתאמנות וותיקות (מקבוצה של עד 20 שלא כולם מגיעים זה יחס מציאותי) ובמקרה הן בחופשה החודש. אם אין בחורות כמוך ולא היו, ראוי לשקול ואולי לחשוב יותר על המקום השני.
בדר"כ טאקוונדו  נותן המון דגש על בעיטות (ובזמן מוגבל זה בה על חשבון אלמנטים אחרים), אבל, זה לא שבקראטה אין בעיטות והדגש שם תלוי מורה.

אמיר
תודה אמיר =)
03/02/2016 | 17:14
4
42
דווקא היו הרבה בנות בשיעור (גילאים בוגרים), אבל רובן חגורות כחולות ושחורות כך שאני לא יודעת אם אפשר באמת להשוות. כולן נראו מאוד חזקות.
לכי ודברי איתן, שווה
03/02/2016 | 17:50
3
32
ואם המועדון הוא ליד האוניברסיטה, זו קבוצה טובה וידידותית לנשים כבר הרבה שנים, תמסרי ד"ש חם לאומיד ממני.

אמיר
יש, כמובן, בדיזנגוף סנטר גם בנים/בנות/נשים/גברים.
08/02/2016 | 12:32
2
12
וזה טאקוונדו והגנה עצמית. 
כיף לבוא וכיף להתאמן. 
ואמיר - אומיד כבר בחוץ כמעט 5-7 שנים...

וואו, הזדקנתי, מי מלמד שם עכשיו?
08/02/2016 | 12:36
1
11
ג'סיקה

אם אורי בחוץ וגם אומיד בחוץ
מי מלמד שם עכשיו?

המורים הם תלמידים שלהם?
אורי ואומיד עוד מתאמנים בעצמם?

אמיר

אורי - ביקש אז שאעזור לו להקים את המועדון:)
08/02/2016 | 17:20
15
וזה היה ממזמן. אומיד כבר היה במכללה אחרת, כבר לא שם ומשהו עם מחשבים... מי מאמן שם עכשיו - חושבת פום 1, רשום, אך הבנתי שהיה בלאגן אז אין לי בדיוק מושג. יודעת שלא מתחרים, וכבר גם לא שולחים אנשים לשחורות לא דרכי ולא דרך אף אחד. לא שולחים גם לתחרויות.. היו צריכים להיות באליפות אס"א ולא הגיעו. אז.. לא יודעת? 

בכל מקרה, חניכה שלי (דאן 2) היתה שם בביקור. אבקש שתצוץ שם שוב ותראה מצב. אראה אותה בשלישי, אני מקווה. וגם כמה דאנים אחרים שלי היו שם.. בביקור, לא להתאמן כי אנו מתמקדים בטכני ולא בקרבי. משאירים את הגוף (פחות או יותר) בטוח.  היו כמה מאמנים שם, מתחלפים, אז לא בטוחה. 
במה היית ואיך היה השיעור?
03/02/2016 | 13:33
3
34
נראה לי שזה יותר רלוונטי מענף הספורט..

אני לא סגורה מה הכי עדין לבחורות ממה שאני יודעת אייקידו , טאי צ'י וחלק מסוגי הקונג פו נחשבים "עדינים" יותר 

תגובה
03/02/2016 | 17:11
2
53
הייתי בשיעור טאקוונדו ודווקא נהנתי מאוד! 
הרגשתי חלשה מבחינת כוח שאני מסוגלת להפעיל בבעיטות, אני לא יודעת אם זה בגלל שאני רק מתחילה והרוב חגורות כחולות \ שחורות או סיבה אחרת. דווקא היו הרבה בנות (בוגרות ממני) אבל הן היו חזקות ממני בהרבה.
חשוב לי אומנות לחימה שבה אוכל לשפר גמישות ועבודת רגליים.

הערה טכנית - "עבודת רגליים" זו תנועה לא פחות מבעיטות
03/02/2016 | 17:33
17
כוח צוברים
03/02/2016 | 18:28
31
אני לא יודעת אגב איך זה בטקאוונדו מבחינת כחול שחור וכו' ..כל אחד והקריטריונים שלו 

הכי חשוב שנהנית וכוח צוברים..גם אני כרגע בגלל שאני מתחילה בMMA אני בקושי מצליחה להפיל גברים שלא לדבר על הפלה שדורשת להרים מישהו מעל הקרקע זה כרגע לא אפשרי עבורי  (אפילו בני עשרה בגובה 1.7 במשקל 60 וטיפה...אני 1.62 במשקל 55 בממוצע) אבל זה יגיע..

סבלנות והתמדה הם המפתחות פה 
התשובה לא חד משמעית
03/02/2016 | 11:10
1
48
שלום

התשובה מאוד תלויה באמנות, במועדון/קבוצה ובמורה

אין דין אחד לקבוצת מתחילים באמנות ללא נפילות, למול קבוצת מתקדמים באמנות עתירת נפילות.  באמנויות שהן עתירות נפילות (ג'ודו, אייקידו ועוד) חשוב מאוד ללמוד ליפול נכון בשלב הראשון, וזה דורש תירגול ייעודי. דבר שמוציא את הטעם משיעור התנסות - מספר קטן של שיעורים ראשונים יהיו מאוד שונים באופיים מכל השיעורים אח"כ, ובמקביל עלול לדרוש הקדשה גדולה מצד המורה לתלמיד שאפילו לא החליט עדיין שהוא מצטרף.
יש כל מני תרחישים אחרים כמובן, למשל אמנות עתירת נפילות בקבוצה שרובה מתחילים כך שהאימון לכולם בנוי בהתאם.

ממליץ לא לקבל שום החלטה על בסיס הפרמטר הזה, אין קשר בין קיום של אימון ניסיון לעומת צפייה באימון ובין איכות המורה/קבוצה.

אמיר
LIKE!
03/02/2016 | 13:36
28
צריכים לשפצר לנו את הסימן LIKE שיהיה דומה יותר לזה של הפייסבוק 
אני מעדיף השתתפות פעילה ולא סבילה
03/02/2016 | 11:59
9
23
03/02/2016 | 12:14
5
גם אני, לא תמיד זה ריאלי/רלבנטי
03/02/2016 | 17:51
10
תודה לכולם, המשך בבקשה
06/02/2016 | 11:30
6
33
עיקר ההתלבטות שלי נובעת מ-2 סיבות:

1. טאקוונדו מאוד אהבתי אבל אני תוהה אם בכלל לא שמים דגש על עבודת ידיים, או ששמים אבל במידה פחותה מקארטה? (בשיעור שנכחתי בו, לא הייתה בכלל עבודת ידיים). 

2. קארטה-מרשימה בהחלט, אבל אני לא מתחברת לכל הקטות האלה. (מרגיש כמו מופע). אני מעדיפה אימונים נטו.  השאלה כמה שמים על זה דגש באימונים?
הערת אגב-רקדתי המון שנים, ודי מאסתי בשינון ורצף תנועות קבוע מראש.

בעיקרון המטרה שלי כמו שציינתי למעלה היא שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)

לאור המטרות - מה זה משנה ?
07/02/2016 | 09:35
5
17
אם המטרות שלך הן באמת "שיפור גמישות, עבודת רגליים, והנאה.. :)"
אז מה חשוב אם יש או אין תרגול של אגרופים ? של בלימות יד / הסטות / לכידות / מנופים / תפיסות / חניקות / הטלות / ...  או של כלי-נשק ?

אגב, שתדעי, הטקוואנדו דומה מאוד לקראטה, רק עם דגש גדול יותר על בעיטות, וכמו שבקראטה יש קאטה, בטקוואנדו יש פומסה - שזה אותו רעיון של רצף תנועות קבוע מראש.

שב ומעיר כי בעבודת רגליים נראה שאת מתייחסת בעיקר לבעיטות, וזו טעות מהותית - החלק החשוב בעבודת רגליים הוא התנועה, לפחות בעמידה.

אמיר
תודה על ההבהרות
07/02/2016 | 12:57
22
רק מהתרשמות ראשונית-נראה באימוני הקארטה הקאטות תופסות משקל יותר נכבד מאשר באימנוי הטאקוונדו (באימון עצמו תרגלנו בעיקר בעיטות, גמישות וכ'ו). זו רק מהתרשמות ראשונית ויכול להיות שאני טועה באבחנה.
בכל מקרה אני אנסה עוד פעם-פעמיים כדי להיות בטוחה :)
קיק-בו?
07/02/2016 | 20:22
3
23
אני מסכים עם אמיר, ועולה בי המחשבה כי למעשה מה שעשוי להתאים לך זה ענף ספורטיבי שנקרא "קיק-בו", שנראה שעונה בדיוק על הדרישות שלך.

בהצלחה.
תודה, קיבלתי החלטה
07/02/2016 | 23:12
2
32
ביררתי ב- 2-3 מועדונים, ובסופו של דבר החלטתי להירשם למועדון שבו יותר התחברתי לקבוצה, למאמן ולאופי האימונים.
לא ידעתי שזה עשוי כ"כ להשתנות ממועדון למועדון, אבל מבחינתי יש לכך חשיבות.

מצויין. החלטה נכונה!
08/02/2016 | 08:43
17
"אין לומדים אמנות לחימה (וגם כל דבר אחר), אלא מתוך הנאה ושמחה".
האצומי סנסיי. 
08/02/2016 | 12:30
2
איגרוף תאילנדי
02/02/2016 | 21:05
1
48
שלום
לפני שנה הייתי באיגרוף ופרשתי בערך במרץ, עכשיו אני נרשם לאיגרוף תאילנדי קצת לחזור ליכולת טובה וגם לדעת לעבוד עם רגליים ולהיות ברזל.
רציתי לדעת אם יש עוד משהו שאתם ממליצים לי לשלב ביחד עם האיגרוף, משהו שיהפוך אותי ליותר יעיל לרחוב וכל מיני סיטואציות.

דרך אגב מישהו פה מתאמן באיגרוף תאילנדי בקרית אונו?
לא מקריית אונו
02/02/2016 | 22:40
37
משלבת mma ו bjj למרות שחייבת להודות התחלתי מאהבה גדולה יותר לmma וכרגע נראה לי שאני מעדיפה יותר את הbjj
אמנות הלחימה, ספר שיחות עם מאסטר ניר מלחי
30/01/2016 | 23:15
1
74

אני שמח להציג בפניכם את הפרוייקט הארוך ביותר שלי (תהליך של שנים רבות) ובמו בזמן גם הקצר ביותר (יש לי חודש לגייס את הכסף עבורו). בקצרה, מדובר בספר עיון, מורכב משיחות ומאמרים. הנושא הוא אמנות לחימה, והדיון עליו הוא דרך החיים עצמם (חינוך, צבא, דת, פוליטיקה, עסקים ומה לא).
בהרחבה, אפשר למצוא את הפרטים בקישור הזה: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17555
אשמח אם תתמכו, תשתפו ותקחו חלק.
תודה!
עומר ברקמן
עומר לא רצה להאריך אבל נראה לי שכדאי להוסיף את רשימת
30/01/2016 | 23:39
56
המשוחחים עם ניר, פשוט כדי להתרשם מהקליבר של האנשים בהם מדובר.
מתוך הקישור שלו:
"     עמי איילון: מפקד שייטת 13, מפקד חיל הים, ראש השב"כ, חבר־כנסת ושר מטעם מפלגת העבודה לשעבר. בעל 'עיטור הגבורה'.

אלי כהן: חבר־כנסת, שגריר ישראל ביפן ונשיא "אגודת שוטוקאן קראטה־דו ישראל" לשעבר. סמח"ט במילואים, איש עסקים, סופר ואמן־לחימה בכיר.

​    ד"ר עמיר (עמיקי) סולד: רופא ומנתח בכיר, שימש כיו"ר "החברה הישראלית לכירורגיה אנדוסקופית" וכחבר בוועדות לטכנולוגיות חדשות של האיגוד האירופי והאמריקני. יזם את הקמת המרפאה לעובדים זרים בתל־אביב ופעיל בעמותת רופאים לזכויות אדם. פרסם עשרות מאמרים ופרקים בספרי כירורגיה. עוסק באמנויות־לחימה סיניות משנת 1987 ותלמיד בכיר של ניר מלחי.

יוסף צליח: יו"ר חברת "אאורה" לשעבר. איש עסקים עתיר ניסיון בייזום, פיתוח והשקעות בתחומי הנדל"ן, בארץ ובחו"ל. שימש כדירקטור בחברת גזית גלוב.

ד"ר רוני קלוגר: ראש "קארטה־דו אינטרנשיונל ישראל", קאנצ'ו דאן־שמונה המקדיש את חייו לקארטה משנת 1970. שימש כרכז אמנויות־לחימה של בית־הספר למאמנים ולמדריכים במכון וינגייט. מנהל סמינרים, מחנות אימונים והכשרות ברחבי העולם. נבחר כמזכ"ל וכסגן נשיא האיגוד העולמי לאבטחת אישים ושרותי ביטחון פרטיים.

פרופ' יעקב רז: ראש החוג ללימודי מזרח־אסיה באוניברסיטת תל־אביב לשעבר, סופר, חוקר תרבות יפן והמזרח הרחוק. בעל אות כבוד מטעם קיסר יפן על פעילותו למען קידום תרבות יפן.

ג'יל שיימס: עובדת סוציאלית בעלת חגורה שחורה דאן־חמש בקראטה. מייסדת־שותפה של  "אל הלב" - ארגון למען העצמת נשים באמצעות לימוד הגנה־עצמית ואמנויות־לחימה. מדריכה מוסמכת של הגנה־עצמית לנשים וראש תכנית "אימפקט־ישראל" להתמודדות עם מצבי סיכון

אהרון (רוני) שפירא: מהנדס חשמל ומחשבים, יזם ותיק, יועץ תוכנה ומערכות, ומנהל טכנולוגי ראשי. מפתח מערכות מחשבים צבאיות, זוכה פרס ביטחון ישראל. עוסק באמנויות־לחימה סיניות, תלמיד בכיר של ניר מלחי וחוזר בתשובה."
מה החשיבות של סמכות על מבחוץ באירגון
27/01/2016 | 15:28
2
60
בהרבה אירגונים יש לראש השיטה סמכות אירגונית מייעצת מבחוץ שנותן דעה ולעיתים הוספת
ידע מקצועי אל תוך השיטה.
לי זכור שלנו בלחימה משולבת ייעץ שלמה דוד שהוא אדם בעל ידע רב מעבר לקראטה.
לא הבנתי
27/01/2016 | 15:42
41
מה זה "סמכונית אירגונית מייעצת מבחוץ"?
אם אני מבין נכון, את מתכוונת ל-"ראש שיטה שלומד גם אצל מורים נוספים/אחרים"?
אני מכיר שלכל שיטה יש "ראש שיטה" אחד ויחיד
28/01/2016 | 14:24
43
אם מישהו מייעץ לראש השיטה או שראש השיטה מביא ראשי שיטה אחרים לאימונים כדי ללמוד וללמד זה סיפור אחר... מה השאלה שלך בדיוק... מצטרף לתהיה של קודמי.
שאלה על bjj
25/01/2016 | 10:41
8
94
יצא הגורל ואני בחורה מעל 18...לא נורא..(אפילו מתקרבת מאוד ל30). החלטתי שאני רוצה להכנס ולהתאמן בbjj +mma בעבר הייתי מתאמנת קצת לא סדיר..עכשיו החלטתי להתאמן סדיר. הבעיה כמובן שמדובר בקבוצה מעורבת אבל אני הבחורה היחידה..החבר שלי עושה לי פרצופים ולא מרוצה מהעניין כי מה לעשות זה קרב במגע מלא ונמצאים לפעמים במצבים קרובים יחסית..הייתי עושה זאת לפניו בעיר הקודמת שלי ובקבוצה שם היו קצת בחורות. עברתי עבורו למרכז לצורך הזוגיות ואנחנו שנתיים ביחד ולאחרונה גיליתי שזה מאוד חסר לי אז החלטתי לחזור ולי אישית זה עושה טוב,אוהבת אמנויות לחימה ולא מתאים לי שעכשיו הוא נזכר שהוא לא אוהב לא מרוצה לא מרשה וכו'..הצעתי לו שיצטרף אם הוא ככ חסר בטחון אבל הוא מסרב.

מישהו נתקל במצב כזה ואיך מתגברים על הפער הזה ? כי אני לא חושבת שאני מוכנה לוותר על זה...עובדה ניסיתי ולא התאמנתי שנתיים וזה היה מאוד חסר לי...
חפשי קבוצה עם בנות.
25/01/2016 | 10:45
2
28
נסכים לא להסכים זה לא פתרון בעיני
25/01/2016 | 10:54
1
59
אבל תודה על התשובה וההתייחסות !
אני דווקא מסכים
25/01/2016 | 12:36
53
הנחתי את רוצה להתחיל להתאמן היום ולא עוד שנה או יותר.
כי האופציה השניה היא חינוך, כמובן... (או להמשיך לחפש).
בהצלחה בכל מקרה.
כבר השבת לשאלתך את
25/01/2016 | 15:25
1
65
את לא מוכנה לוותר על זה כי זה עושה לך טוב.
אני איתך .
תושיבי את בן זוגך לשיחה. הסבירי לו כי הדבר עושה אותך מאושרת וזה חלק מהזהות העצמית שלך. כמו כן הבטיחי לו את הנאמנות אותה הוא דורש. הסבירי לו כי לו רצית למעול בנאמנות זו: אימוני א"ל הן רק דרך אחת מיני רבות בהן יכולת ללכת ולא הלכת.
היה ולעשות אותך מאושרת ע"י מתן ההיתר הנ"ל וקבלתך כפי שאת - לא יתקבלו, אולי הוא לא האדם שאיתו את רוצה לקשור חיים משותפים  

אלו לא צרות - האמיני לי. צרות אמיתיות נוטות להלום במפתיע בדלת: לפנות בוקר ביום קר וגשום ולהותיר אותנו זקוקים לכל טיפה של כוח פנימי ו... לתמיכתם הבלתי מסוייגת של האנשים הקרובים לנו. תבחרי ב"קלה" - את אותם אנשים קרובים שאת יכולה לבחור (כבן זוג) ולהם תזדככי ב"חמורה". ובחרי בקפידה יתרה. .

מאחל לך המון . יובל.
25/01/2016 | 16:33
11
זה עניין של אמון
26/01/2016 | 00:25
2
62
מצטרף לדברים שיובל כתב לך.
הוא ייאלץ להתגבר וללמוד לתת בך אמון.
כדאי שתעבדו שניכם על בנייה וטיפוח אמון. ובטח שאל לך לוותר על האימונים.

המשיכי ותהני, ובאמת כדאי שיבין את ההבדל בין מגע גופני מיני לבין מגע גופני ספורטיבי/אמנותי/יו ניים איט...

ומה אם היית רקדנית? או פיזיותרפיסטית? גם שם יש מגע קרוב מאוד. ומה אם היית שחקנית קולנוע שאמורה להתחבר או להתנשק או אף יותר מזה עם שחקן אחר כחלק מסט הצילומים והחזרות?

הוא צריך לעבור פאזה, ואת לדעתי - להמשיך להתאמן מתוך הנחה שהוא יתגבר.

בהצלחה.
הסברת טוב ממני
26/01/2016 | 07:07
16
27/01/2016 | 10:21
4
קרב מגע מלא או קראטה קיוקושין
21/01/2016 | 00:02
23
325
שלום לכולם..
קצת עליי בן 30 פלוס (כבר קשיש) , רוצה לעשות קצת כושר, להוסיף חוזק , בטחון עצמי וכו.(אין לי נסיון קודם)
הלכתי לאחרונה לשיעורי נסיון בשניהם ונהניתי פחות או יותר אותו דבר ,קצת היה לי חיבור טוב יותר עם הסנסאי של הקארטה.
בכל מקרה מתלבט בין השניים , הייתי רוצה לשמוע מכם בעלי נסיון מה עדיף מבחינת הגנה עצמית בחיי היום יום ? (הרי אני לא הולך להתחרות בתחרויות קארטה או משהו כזה).
מה שאני התרשמתי בשניהם או שכבר בשיעור הראשון של הקרב מגע לקחת משהו שימושי הביתה ובקראטה מלבד הגמישות קצת ,לא היה שום דבר שהוא אפקטיבי לחיי היום יום...למרות שזאת אומנות לחימה ולא קרב מגע (רק תאכלס)
הסנסאי של הקראטה אמר לי שלוקח הרבה זמן , בשביל להפנים את הקראטה ,כלומר מישהו שהוא בקארטה כמה שנים (בטווח הארוך) יהיה הרבה יותר מיומן להגן על עצמו ממישהו בקרב מגע אחרי כמה שנים ומאידך בקרב מגע בטווח הקצר הוא יהיה יותר יעיל .
העניין שאני לא איזה בן 15 שעכשיו יש לו להשקיע 10 שנים ..
לגביי, בגיל כזה אני לא יודע מה יהיה עוד 10 שנים (הלוואי ויהיה לי כיף ואני יעשה את זה 10 שנים , אבל אי אפשר לדעת)..
קיצר מישהו מוכן לעשות לי סדר מה יתרום לי יותר בהקשר לגילי..

תודה
אתה מתכנן למות מחר ?
21/01/2016 | 09:57
2
107
אני מכיר מתאמנים בני 65 וגם 70+,  לכן המגבלה ל-10 שנים מוזרה לי.

אני סקפטי מאוד ביחס ליכולת שלך להשיג שיפור אמיתי להגנה עצמית, על ידי יישום ידע מהקרב מגע בטווח של החודשים הראשונים. ולמיטב הכרתי, אחרי שנה עד שנתיים אנשים משיגים שיפור מורגש ביכולת הלחימה שלהם גם משיטות שעקום הלימוד שלהן איטי בהרבה (כמו קורינדו אייקידו שאני לומד). זה לא סותר את האמירה של הסנסי בקראטה, אלא למידת השיפור/הפנמה שאליה מתייחסים

לכן אני לא מבין למה להתמקד דווקא בשיפור ההגנה העצמית במשך של חצי שנה ולא בדברים חשובים יותר, כמו מידת ההנאה, ההרגשה בסוף אימון, הסבירות שתמשיך גם אחרי שנתיים (אחרת, מעוד 3 או 4 שנים ועד סוף החיים התועלת של האימון קטנה מאוד).

אמיר
+ על אגרסיביות לעומת לחימה
21/01/2016 | 12:35
82
מסכים עם אמיר, ורוצה להוסיף:
לתחושתי (גם אני הייתי פעם - ועדיין - "מתחיל") אנשים חסרי ידע באמנות לחימה נוטים לבלבל ולהתבלבל בין "אגרסיביות" ללחימה ולהגנה עצמית.
אני לא יודע מה מלמדים אצל המורים שבדקת, אבל למקרא דבריך נראה שאצל המורה לקרב-מגע ראית ונמשכת בעיקר לאגרסיביות. לכן אני מתחבר יותר למורה הקרטה: "הגנה עצמית" הנה בעיקר דבר שצריך הפנמה עמוקה (לעומת אגרסיביות, שלרוב - אצל רוב האנשים - "צפה מהר על פני השטח"). ולכן - אם אתה רוצה "הגנה עצמית" - אני הייתי הולך אל המורה לקרטה.

בהצלחה.
והערה חשובה
24/01/2016 | 09:25
36
אין שום הכרח שאחרי עשור, המתאמן בקראטה יהיה בעל יכולת לחימה טובה יותר מהמתאמן בקרב מגע.  ההנחה הזו שמובנית אצלך לא בהכרח מתקיימת, אלא בתלות במורה, קבוצה ותלמיד.

אמיר
אין הבדל
21/01/2016 | 11:11
59
נתחיל מזה שאם אתה אדם נורמטיבי, רוב הסיכויים הם שלא תגיע לעימות פיזי (כמה פעמים הלכת מכות בשנה שעברה?). מה שכן, כדי ליישם ביעילות כל טכניקה שהיא, תצטרך לבצע אותה תחת לחץ. זה תקבל גם בקרב מגע וגם בקיוקושין.

לעניין השני של "אני לא בן 15..."- שטויות. 30-40 זה לא קשיש, ויש אנשים מבוגרים ממך שהתחילו בגילך ומתאמנים חזק ובריא. אם תתאמן כמה שנים ותעזוב (לא משנה כרגע איזו שיטה או מאיזו סיבה), היכולת תיעלם. ככה זה. אל תחשוב 10 שנים קדימה, תלך למקום שהכי כיף לך להתאמן בו, ותתמקד בלהגיע לאימון הזה. לא לאימון הבא, לא זה שיהיה עוד עשר שנים, אלא לאימון הזה. זה הלך המחשבה שצריך להיות בהתחלה.
הרי ברור לגמרי שעדיף...
21/01/2016 | 11:44
4
63
להתאמן במקום שהכי נעים ונוח לך ואתה מתחבר למאמן ולאנשים. השיטה עצמה לא משנה... אתה לא עושה קורס קצר והולך הביתה. אומנות לחימה זה לכל החיים (למי שמתחבר להוויה עצמה) ולא בשביל ללמוד ללכת מכות - את זה אפשר לראות בסרטים הרבה יותר יפה ומרשים ממה שתראה באימון
בכל מקרה מאחל לך בהצלחה ושנים רבות וטובות בכל אומנות לחימה שתבחר.
קודם כל תודה למגיבים ..
21/01/2016 | 12:47
3
54
העניין שבשניהם כפי שאמרתי נהניתי ..אני אסביר יותר פרטני לגבי האימונים שהיה לי .
קיוקושין (2אימונים):
אימון ראשון היה ממש כיף אימון של כושר ובעיטות ואגרופים על שקים .
אימון 2 - ברובו קאטות (פחות אוהב),וקצת גמישות .

קרב מגע (אימון 1)
עבודה עם בני זוג על שחרור חניקות ,תפיסות וכו..
אימון שני - אגרופים ובעיטות ,שקים וכריות ,להגן על אגרופים ..

לכן כפי הנראה קרב מגע הרבה יותר תאכלס , מה שהופך את זה למעניין ואנרגטי יותר .
העניין שכפי שאמרתם אולי אני יחווה את זה בקארטה בהמשך ,כלומר לא להסתכל עכשיו כרגע אלא להמשך ,אולי בקארטה זה משהו נבנה עם הזמן ולבסוף אני אגיע לאימונים תאכלס אם בסיס איתן יותר ..
זה העניין שאני לא אפספס ,כי על פניו באימונים ראשונים כן קרב מגע יותר תאכלס ,אבל לאו דווקא מה שמהר יותר ,זה יותר טוב ..
מה זה "תאכלס"?
21/01/2016 | 13:13
23
״תאכלס״ - הכוונה משהו שאני יכול לקחת
21/01/2016 | 13:17
1
45
אחרי האימון למשהו שיכול לשמש אותי בחיי היום יום ..(בהנחה ואני צריך להגן על עצמי או על משפחתי)..
ומה על בניית יכולת לצעד הבא ?
24/01/2016 | 09:32
25
"למדת מרובה לא למדת" אמרו חכמינו
ובעולם אמנויות הלחימה, נפוצה הממרה:
"אל תחשוש מזה שתירגל מליון בעיטות שונות, אלא מזה שתרגל בעיטה אחת מלליון פעמים"

מדבריך נשמע כאילו אתה מאוד מתלהב מכל דבר שנראה לך כ"תאכלס", ברמת להלחם איתו מחר. אלא שאתה לא לוחם מוסווהשיוצא לסיור וצריך להסתמך על כישורי הלחימה שלו, רוב הסיכויים שעד לעימות הפיזי הבא שלך יחלפו חודשים רבים ואולי גם שנים (או בכלל לא, הלוואי). לעומת זאת, אתה כן מתאמן מתחיל, שצריך לפתח יכולות תנועה חדשות, והרבה בסיס.
אפשר לפתח את הבסיס בהרבה דרכים, לא רק דרך תירגול ישיר (תחזור 100 פעם על התנועה הזו), אלא גם בתרגול טכניקות ממצבים שונים ועוד.  אבל בסוף, חשוב שתבין שאתה לא לומד כלי להלחם איתו מחר, אלא בונה יסודות ויכולות בסיס שיעזרו לכלי שתתחיל לפתח אחריהן.

אמיר

הגדרת מטרות
21/01/2016 | 14:40
13
58
אם מדובר ביכולת הגנה עצמית בעיקר    - אז קרב מגע  אין בכלל מקום להיסוס. לשם כך נבנתה השיטה.

אם בכושר , חוזק פיזי  ו"שאר רוח" שאמנות לחימה כקראטה   מציעה, אז הסיפור אחר והתשובה היא קראטה... ובפרט שאתה גם מתחבר לגישתו של המורה.

הגדר מטרה ראשונית וראה מה המרחק בינה לבין מטרות המשנה - וקבל החלטה.
זכור כי כל החלטה היא רוורסבילית.

כן , אבל לפי מה שראיתי גם בקרב מגע עובדים
21/01/2016 | 18:57
12
53
על הקטע של הכושר והפיסי ,לא רק עוסקים שם בהגנה עצמית נגד נשק או סכין ..
מטרה ראשונית, זוכר
22/01/2016 | 07:24
24
אל תגדיר שיטה מנסיון
24/01/2016 | 08:11
10
45
קרב מגע וקיוקושינקאי שתיהן שיטות שעוסקות בהגנה עצמית ומפתחות כל אחת דגש על משהו מסוים שהוא סימן ההיכר שלהן.
בקראטה הדגש יהיה על חוסן הגוף ויכולת קרבית שבו יהיה לך מעבר לזה דברים שאתה תסכים להם ויהיו לך הגיוניים ודברים שלו.
בקרב מגע יכול להיות תרצה יותר דגש טכני ועומק של ידע בהתגוששות.
מנסיון חפש מורה שהוא יודע לבנות אותך עם בסיס טוב עם הבנה של יכולת תנועה, לחימה, והבנה קרבית של המציאות והשיטה.
ראיתי גם פה וגם שם מקרוב תלמידים שלא יודעים להוציא אגרוף ומרפק ויום אחרי קודמו לחגורה גבוהה כך שכך בערבון מוגבל הגדרה של שיטות ולך על בני אדם.
זה העניין ,שאני מאד התחברתי לסנסאי של הקארטה
24/01/2016 | 21:39
9
41
אבל אין לי מושג אם הוא ,שוטטתי באינטרנט וראיתי שאין הרבה מאמנים טובים של קארטה.
דבר נוסף כל הזמן מדברים על חישול הגוף ,אבל מתוך 2 אימונים בשבוע (שעה וחצי כל אימון) יש רק חצי שעה של קרב (וגם לא תמיד ) פעם בשבוע , זה נחשב בסדר ?
מלבד זה שהסנסי שלי חגורה שחורה דאן 3 והיה תלמיד של רונן כץ (רונן כץ המליץ לי עליו) ..
איך אפשר לדעת אם באמת הוא מלמד קיוקושין כמו שצריך להיות ?
אתה חושב יותר מידי ויודע מעט מידי
25/01/2016 | 08:07
5
42
יש הרבה מורים טובים לקראטה בארץ   אני מכיר אישית כמה וכמה... מהיכן שלפת את פנינת התובנה שאין  

התחברת למורה הנ"ל   אז אולי כדאי להפסיק להתקשקש להתחיל להתאמן... 

כן, אבל...
25/01/2016 | 09:27
4
31
יובל, אני מסכים איתך שהבחור צריך להפסיק להתברבר ולהתחיל להתאמן (אם הוא באמת רוצה ורציני בהחלטתו). אבל התופעה (של "בירבורים והתלבטויות" ובעיקר - "חיים בסרט") מאפיינת את רוב אוכלוסיית חסרי הידע והנסיון בתחום, ואני סבור שיש להכילה. עד רמה מסויימת. גם אני מוצא עצמי נאלץ להתמודד עם התופעה הזו לעיתים ומה שהבנתי זה פשוט: let it go. אני מנסה ללמוד להיות זה שחותך את הפטפטת וזה שמחליט מתי שתיקה היא התשובה הנכונה ביותר.
כפי שאמרתי אני כבר מתאמן ,לא סתם ״מברבר״
25/01/2016 | 09:48
3
46
נכון ,אין לי ידע בגלל זה אני פונה לפורום הזה לקבל תשובות מאנשים עם ידע .
ואודה לכם אם תענו לשאלה היחידה שלי שהיא ,בקיוקושין כל הזמן מדברים על חישול הגוף ,אבל מתוך 2 אימונים בשבוע (שעה וחצי כל אימון) יש רק חצי שעה של קרב (וגם לא תמיד ) פעם בשבוע , זה נחשב בסדר ?ככה זה בדרך כלל ?
מלבד זה שהסנסי שלי חגורה שחורה דאן 3
קשה לענות, אנחנו לא מורים לקיוקושין
25/01/2016 | 10:14
41
בשיטה שאני מתרגל,  חצי שעה קרבות מתוך 3 שעות אימון בשבוע נשמע לי כמו הרבה למתחיל, למתקדם - מתאים לתקופות מסויימות עם מיקוד שאיננו משחקי קרב.

קשה לי לענות ביחס לקיוקושין - אני לא מתרגל את השיטה הזו.

תצטרך לסמוך על המורה, בפרט שנשמע שיש לו מורה מוכר כך שסביר שהוא יודע מה הוא עושה.

אמיר

מה זה "חישול"?
25/01/2016 | 10:41
35
לכל שיטה ומורה יש פרשנות שונה.
אם הכוונה לעמידה בכאב, אז מדובר בפסיכולוגיה לצד התנסות (אימון) מעשי. כמה זמן דרוש כדי לעמוד בכאב? זה תלוי ומשתנה מאדם לאדם, וגם אצל אותו אדם (תלוי בשינויים הנפשיים והאחרים המתחוללים אצל אדם במהלך חייו). לדעתי ומנסיוני האימון, להשגת מטרה זו, צריך להיות הדרגתי, מתמשך ו"מקשיב".
אם אתה מדבר על חיזוק השרירים (לדעתי זה אינו חישול. כי חלק מהמכות - הכואבות והמסוכנות ביותר - אינן מכוונות אל אזורי מוגני שריר) אז אפשר לעבוד על זה לבד ועצמאית.
מתוך כל 3 שעות 0.5 שעת קרבות זה בסדר גמור.
25/01/2016 | 15:29
40
הדרגה של המורה חסרת חשיבות לחלוטין.

אבל ממש לחלוטין.
מוסיף משהו...
27/01/2016 | 09:41
2
42
כמו שאמרו, הדרגה לא חשובה ואם אתה מתחבר למאמן זה הכי חשוב.
בנוסף - ברגע שאתה יודע מי המאמן שלו (ורונן כץ הוא מאמן טוב מאוד), אז אתה יודע שיש הכוונה ו"גב" שדואגים שהאימונים עם ערך וקשורים באופן הדוק לשיטה.
חצי שעה קרבות בכל שבוע זו כמות מכובדת בהחלט.
יש לי מסקנות חלקיות ...,קצת מתוסכל
03/02/2016 | 15:39
1
14
טוב אז נכון שאני מתאמן רק מספר שבועות בקראטה קיוקושין , אבל נראה לי שאני מתחיל להבין שאם אני רוצה כלים פרקטיים להגנה עצמית בחיי היום יום,זה ייקח הרבה מאד
זמן (שניםםםם)  
מאידך חבר שלי התחיל ללמוד קרב מגע מהתקופה שאני התחלתי ללמוד קראטה קיוקושין , והוא רכש הרבה יותר כלים מעשיים , כלומר אם מישהו תוקף אותו ברחוב הוא יידע מה לעשות, להבדיל
ממה שאני למדתי שאני לא אדע (אולי תרגלתי כל התקופה הזאת במשך 15 דק הגנה מאגרוף למשל)..
אני כן רואה שאני משתפר בגמישות ואולי בכח בבעיטה קצת ... אבל לדעתי אם רוצים לראות באמת פרקטיקה צריכים להשקיע הרבה מאד זמן (שניםםם) וזה לא תמיד ניתן בגילאים מבוגרים עם ילדים קטנים ..
סתם פרקתי תסכול קצת ... אשמח לעצות ..
לדעתי אתה מפספס משהו מהותי
03/02/2016 | 17:48
16
להגיב נכון תחת לחץ זה דבר לא פשוט, החבר שלך אותי תרגל הרבה טכניקות, אבל בכלל לא בטוח שהוא באמת רכש יכולת חדשה במהירות כמו שנדמה.

לסמן אגרוף/בעיטה באוויר זה קל, לתת אגרוף חזק או בעיטה חזקה, למטרה נעה, זה קשה מאוד.
לשחרר יד כשהצד השני רק רוצה להחזיק אותה ולא בטוח למה, זה קל, לשחרר יד ממישהו שהתפיסה היא רק שלב אחד מתקיפה זה משהו מעט אחר ...

אמיר
מרחק תליית שק אגרוף מהקיר
19/01/2016 | 02:07
3
42
שלום רב,

מכיוון שיש לי תקרת בלוקים אני צריך לתלות את שק האגרוף מהקיר בעזרת מוט אופקי שירחיק אותו מהקיר. השאלה הראשונה היא האם ניתן לעשות זאת והאם המוט יחזיק, והשאלה השניה היא באיזה מרחק מהקיר יש לתלות את השק?

תודה רבה מראש
תליית שק אגרוף ...
19/01/2016 | 18:37
2
56
באופן אידאלי, רצוי שתהיה כך שניתן יהיה להקיף את השק מכל צדדיו.
בלית ברירה: לפחות מטר מהקיר.

ככל שהמתקן יהיה חזק יותר - כן תתאפשר תלייה אופטימאלית.
שק טוב הוא שק כבד והמתקן: ראוי שיהיה מרותך ממוטות ברזל עם תמיכה משולשת בין המוט האפקי לאנכי.

שק אגרוף
19/01/2016 | 19:56
1
46
אוקיי, תודה רבה על התשובה :) כנראה שיהיה ללא תמיכה משולשת מסיבות טכניות ולכן יהיה גם פחות ממטר מהקיר. אבדוק לגבי אפשרות למוט קצר יותר ללא תמיכה משולשת. שוב תודה רבה
20/01/2016 | 09:32
36
אני מקווה שאתה יודע לעבוד על שק עמ' שתמקסם את האימון.
אם לו: שווה לקחת כמה שיעורים בנדון אצל מי שמכיר עבודת שק...

מחפש שותף לאימונים באומנויות לחימה.
17/01/2016 | 17:26
2
102
שלום לכולם,

אני בן 19 גר באזור המרכז ומעוניין להתאמן עם שותף פעם או פעמיים בשבוע באומנויות לחימה. אני לומד איגרוף תאילנדי וזה לא צריך להיות מישהו מאותו תחום מכיוון שעם כל אחד מכל אומנות לחימה אפשר להתאמן (אחרי הכל, המטרה היא הגנה והתקפה). אם מישהו מעוניין אנא הגיבו :) 
ממש לא נכון
17/01/2016 | 18:28
72
"עם כל אחד מכל אומנות לחימה אפשר להתאמן..."
לא נכון! ואפילו מסוכן!
נכון, זה אפשרי, אבל בתנאים מאוד מחמירים וברורים:
  1. ראשית - חייבים להגדיר - בצורה הכי ברורה ונוקשה - את החוקים והכללים (בעיקר - "גבולות בטיחות"). זה ממש לא פשוט, בעיקר אם אתם מתחילים.
  2. מי הצדדים ומה התמחותם? (למשל: אני מניח, בסבירות גבוהה מאוד) שאתה תתקשה להתמודד עם ג'ודוקא בתחומי העבודה מטווחים קרובים (שלא לדבר על עבודת קרקע), ואילו הוא יתקשה להתמודד עם עבודה מטווחים רחוקים).
  3. קביעת רמת העצימות.
  4. בעיקר ברמת המתחילים (אבל לא רק) - יש לנטרל לחלוטין את נושא האגו! וזה ממש לא פשוט.
ממליץ לך להתאמן עם אחד החברים שלך לאימון
21/01/2016 | 11:59
35
מחוץ לשעות האימון, אם המכון פתוח ויש מדריך עדיף להתאמן בהשגחה ואם זה רק שניכם אז עדיף מישהו שאתה מתאמן איתו בדרך כלל באימונים השוטפים. בהצלחה.
התחלת לימוד אמנויות לחימה
16/01/2016 | 12:33
2
147
שלום לכולם,
אני בן 32 והייתי רוצה להתחיל ללמוד אמנות לחימה. הבעיה אצלי כרגע היא שעשיתי לפני כשנה וחצי ניתוח בעין ולכן לא מומלץ לקבל מכות חזקות בעין הזו.
השאלה שלי האם דבר כזה מאפשר לי בכלל ללמוד משהו מהתחום. האם שווה לי ללכת על אימונים אישיים?

תודה
ודאי שמאפשר
16/01/2016 | 14:34
1
80
מועדון טוב הוא כזה שהמורה והמתאמנים ידעו להתחשב במגבלות שלך ולעבוד איתן.
ז"א: בשיעור הראשון תיגש למורה ותספר לו על מצבך הבריאותי, ואם הוא מורה טוב הוא יסביר לך איך להתנהל עם המגבלות האלה באימון ("זבש"ך ותתמודד" זו לא תגובה טובה, אגב. שתדע.), ובכל תרגול בזוגות תדאג ליידע את הפרטנר ולבקש ממנו לא לפגוע חזק במקום הרגיש. במידה וזה יקרה יותר מדי פעמים, הולכים למורה ומבקשים להחליף פרטנר.

הרבה מהאנשים מתאמנים לכיף, ולכן אין סיבה שיהיו פציעות רציניות מהאימון.
17/01/2016 | 08:19
10
קיושו ג'יטסו
08/01/2016 | 18:52
2
89
אם מתעלמים מכל הסיפורים והמיתוסים על נקוות לחץ או מכות לנקודות תורפה קטלניות ובוחנים את המציאות אז מבינים את התחום החשוב הנ"ל בהבנה ברורה.
בעבר בעולם המערבי והמזרחי כאשר לא הבינו כלום בנושא של רפואה כימיה וביולוגיה האמינו שגוף האדם בנוי מיסודות או מכוחות נסתרים .
אם אדם היה חולה אז הגוף שלו לא היה מאוזן בין אותם יסודות.
באירופה נהגו לעשות הקזת דם מול דיקור בסין.
הסינים עשו תיאור של מפת העצבים בגוף האדם מבלי לדעת להבין לעומק כפי שאנו יודעים בזממנו איך לתאר את כל מערכת הגוף שבנויה מכלי דם ומערכת עצבים חשמלית וכ'ו.
הם ידעו שאם מכים בנקודה מסויימת אז כואבת מדוע לא היה מושג.
בכל מקום שיש קבוצת עצבים ליד עצם וחבטה לשם יוצר כאב רב או קל להפעיל לחץ שם יש נקודת אקופנטורה (דיקור סיני למי ששואל).
הרפואה הסינית והדיקור כחלק ממנה...
09/01/2016 | 18:26
62
מורכבים משמעותית ממה שאתה מתאר כאן בפוסט ולא ניתן לפתור כלאחר יד את הידע הרפואי שהיה (ועדיין יש) לאנשי הרפואה הסינית המסורתית. 

הרפואה הסינית מתייחסת לסוגים שונים של אנרגיה: באיברים מסויימים, ספציפית למערכת כלי הדם, למערכת העצבית ועוד.
דע כי הרופאים הסיניים הקדומים ביצעו באמצעות דיקור, אפילו  הרדמה לשם התערבויות כירוגיות - לרבות ניתוחי ראש  זה מרשים - בהתחשב בעובדה כי לא עמד לרשותם הידע הרפואי המדעי   שיש לנו כיום.

אין ספק כי הרפואה המדעית  אינה ניתנת להחלפה ע"י הרפואה המסורתית  אבל בהחלט ניתנת להשלמה באמצעותה. 
אגב, דע כי יש רפואה מסורתית (ודיקור) מעניינת וברת קיום גם ביפן, קוריאה, הודו ובמקומות נוספים במזרח אסיה... חלקה התפתח מהרפואה הסינית - חלקה לא. 

אשר ללחימה ע"י הכרת הרפואה הסינית ונקודות הלחיצה:
הדבר קיים ואף אותו אין לבטל במחי יד. אם זאת יש להכיר בעובדה כי ידע זה אינו שמיש אם לא קיימת יכולת לחימה "פשוטה"... שכן אף אחד לא עומד בדר"כ ומגיש את גופו לתאוות הלחיצות שלנו...
אורי, מה הנקודה?
17/01/2016 | 18:33
12
מחפש אומנות לחימה באזור הדרום
03/01/2016 | 12:24
2
65
שלום רב לכם, ברוך הבא לפורום לי.
אני קשיש בן 35 שמחפש לראשונה ללמוד אומנות לחימה. עוסק פה ושם בספורט חדר כושר בעיקר.
ישנם הרבה מגבלות מבחינתי, כך שמניח שיהיה מאוד קשה לי למצוא משהו שיתאים לי.

קודם כל, אני מוגבל לאזור הדרום, שלהבנתי, אין כאן מבחר כמו במרכז, או אפילו הצפון.
דבר שני, אני מוגבל בגילי, אני מתחיל בגיל מבוגר. 
דבר שלישי, עברתי פציעת פריקת כתף לפני שנתיים וזאת פציעה שיכולה לחזור על עצמה במצבים מאוד אגרסיבים או תנועות בזווית הפריקה, אם כי פחות חוזרת בגיל שלי(כך הבנתי), אך עדיין מפחד להסתכן ומניח שג'יוג'יטסו או ג'ודו ןכל לוחמה שעוסקת בנעילות, היא פחות מומלצת לי.
אני נמשך לאומנויות כמו נינג'יטסו(פעם היתה קבוצת אקבן בב"ש, לא יודע מה איתה כיום), גם קראטה יפה מבחינתי, אם הוא מסורתי(איך משה גליסקו מב"ש? ) קונג פו..

המטרות העיקריות שלי:

*להשיג יכולת התגוננות טובה "לרחוב"(לא משנה אם זה בשנה או ב8 שנים)
*לפתח כושר וכוח
*להנות גם ממשהו אומנותי ורוחני מאחורי כל המכות

*חשוב לי מאוד להתאמן בקבוצת מבוגרים מתחילים ולא משהו מעורב

זהו פחות או יותר. 

נ.ב: אם יש למשל מדריך או מורה מהמרכז שמוכן לבוא לדרום, זה גם סבבה

קבוצת טאקוונדו באוניברסיטת בן גוריון
06/01/2016 | 13:49
1
46
היי,

אני יכול להציע את קבוצת הטאקוונדו שלנו שבאוניברסיטת בן גוריון.
בקבוצה שלנו מתאמנים סטודנטים ובוגרים במגוון גילאים ורמות.
מבחינת פציעת העבר שלך- טאקוונדו כאומנות לחימה שהיא סטרייקינג והדגש בה הוא על פלג גוף התחתון אני יכול להניח שהסיכון לפציעה חוזרת נמוך יותר משיטות גראפלינג.

במידה וזה נשמע לך מעניין תוכל להגיע אלינו לאימון ניסיון.
פרטים נוספים אשמח למסור בטלפון ויש גם לא מעט מידע באתר שלנו (שניהם כתובים בחתימה שלי).

בהצלחה,
אלכס
החתימה לצערי לא מופיעה
06/01/2016 | 15:14
43
הטלפון שלי: 054-5238834
והאתר: www.kstkd.com
איך אצלכם פועלים לקידום תלמידים מתחילים ומתקדמים
29/12/2015 | 11:44
4
99
בדוג'ו מצד אחד תמיד טוב אם יש גרעין של תלמידים ותיקים מהמתחילים לומדים מהם.
מצד שני קשה לעשות דברים מתחילים ומתקדמים בשיעור ולעשות את השיעור לאישי יותר כי לא ניתן להפריד את התלמידים לקבוצות מדרג.
סבלנות, התמדה, זמן.
30/12/2015 | 07:46
1
39
ממש בסדר הזה.
30/12/2015 | 11:15
29
בטח שניתן, ועושים זאת
01/01/2016 | 09:15
63
צריך לעשות שיעורים שכולם עובדים עם כולם על חומר זהה, וכן שיעורים בהם הקבוצה מתחלקת לתת-קבוצות לפי רמה ("חגורות שחורות יעשו ככה, כל השאר יעשו תרגיל אחר" וכד').
אם תשמור על איזון נכון בין סוגי השיעורים האלה, תוכל לקדם את כל המתאמנים בקבוצה. אם יש פיצול לתת-קבוצות ותרגיל שדורש תשומת לב מוגברת מצד המורה, תמיד אפשר לתת לאחד הותיקים ביותר להדריך על החדשים (אם הותיק ביותר לא ברמה להדריך חדשים, הוא לא באמת ותיק).
תלוי בגיל.
02/01/2016 | 15:50
47
בגדול - לאט ובהתמדה מגיעים להשגים. 
ומסימה - לא תמיד ניתן להפריד את הקבוצה לכמה קבוצות בשעות אחרות. לכן אצלינו כל אחד עושה את המוטל עליו. יש כאלו שמתחממים לבד, מכירים לבד את הגוף שלהם, יש כאלו שמתחממים עם הקבוצה. מה שכן - זה עובד. יש בקבוצה גילאי הזהב וגם לפעמים גילאי בני 4. כולם יכולים לעשות מה שהם יכולים לעשות. 
אין "דרישה" לבעוט לראש. אין דרישה לעשות שפגטים. יש דרישה לעשות את המקסימום שלך ולראות את ההתקדמות.
וזה - שווה הכל:)
אימונים קבועים לשחורות בימי שני וחמישי, וללא-שחורות בראשון ורביעי - ברעננה.
קבוצות - בדיזנגוף סנטר, ימי שלישי ושישי.

התייעצות בבקשה
28/12/2015 | 13:58
15
175
בן 39, ללא עבר באומנות לחימה.
בכושר בינוני.

מעוניין ללמוד בעיקר כדי לדעת להגן על עצמי בסיטואציות שחלילה לא יקרו וכמו כן להוסיף לבטחון העצמי שלי ולכושר על הדרך(בונוס ולא עיקר)

מעוניין במשהו שהוא יותר פרקטי מאשר אומנותי(אלא אם כן האומנות היא גם פרקטית) ושניתן לרכוש שליטה בסיסית וטובה וללמוד להגן על עצמי בזמן לא רב.

באופן טבעי לדעתי אנשים יפנו אותי פה לקרב מגע- אבל האם יש עוד דברים שנייתן ללמוד חוץ מקרב מגע? מלבד זאת - יש כ"כ הרבה סוגים של קרב מגע- כיצד אדע מי מהם טוב ויעיל?

שאלה נוספת היא - אני מעוניין ללמוד במסגרת פרטית - שיעור 1 על 1, 
האם שיעור שבועי כזה מספיק או שצריך לפחות 2? 

אשמח לקבל המלצות ורעיונות,
מדובר על אזור רמת גן/בקעת אונו והסביבה.

נ.ב. בגלל רגישות של כף הרגל מעדיף להתאמן עם נעלי ספורט אם זה משנה.

למה זה חשוב "מי יותר טוב/יעיל" ?
29/12/2015 | 10:47
3
104
השאלה "איזו אמנות טובה יותר" אמנם טבעית, אבל במציאות היא לא באמת משנה.

כי השאלה הנכונה היא "באיזו אמנות אני אתקדם טוב יותר", וברגע שהדגש עובר אליך, נכנס חזק מאוד הנושא של המשיכה וההתאמה האישית.

למשל:
כאדם לא צעיר, ולא בכושר גבוה, סביר שאתה תתקשה להתאושש מספיגה משמעותית שדי נפוצה בחלק מהאמנויות ששואפות להשיג התקדמות מהירה.
כנ"ל ביחס לאימון כושר אגרסיבי, ובפרט שהתועלת של אימון כזה למשך תקופה קצרה, תהיה קטנה בטווח הזמן הארוך (אתה לא הופך לצעיר יותר)

אני לא חושב שאתה צריך להגביל עצמך ל"קרב מגע", למעשה, אני ממליץ לך להתעלם לחלוטין מהשם של אמנות הלחימה שאתה לומד. במקום, תתמקד במשיכה שלך להתאמן עם אותו מורה, בתחושה שאתה תלמד ממנו ותתקדם (ושים לב שהיכולת שלו לבצע איננה מדד מספיק לכך), בתחושה שתרצה להמשיך למשך זמן ארוך  ואולי להתצטרף גם לקבוצה (ללימוד מוסף בקבוצה יש תועלת גבוהה בגלל השונות בין המתאמנים).

מבחינת משך הלימוד, עד כמה שראיתי עד היום, קשה מאוד ללמוד משעה בשבוע, במיוחד בהתחלה  ונוטים לשכוח את שתרגלת. ההמלצות הן בכיוון של שניים עד שלושה אימונים.

שאלת ואעיר שאני לא חושב שבלימוד פרטי יש בעיה עם נעליים / גרביים, אם כי בקבוצות או כשלומדים בעיטות (אז חשוב לראות גם את האצבעות) זה עלול להיות מעט יותר בעייתי.

שני מורים מומלצים שנדמה לי שמלמדים שיעורים פרטיים ואולי בסביבתך (אני לא כ"כ מכיר את הצד הזה, ועוד פחות מכיר מורים ל"קרב מגע"):        ג'ון אסקודרו, דוב ינאי
עוד רעיון - בקש במועדונים לאמנויות לחימה בסביבתך את הטלפון של המורים ושאל אותם.

אמיר
מסכים לגמרי עם הנאמר לעיל
30/12/2015 | 08:27
21
תודה על התייחסותך
31/12/2015 | 11:08
1
45
אני מקבל את מה שכתבת: 
"כי השאלה הנכונה היא "באיזו אמנות אני אתקדם טוב יותר", וברגע שהדגש עובר אליך, נכנס חזק מאוד הנושא של המשיכה וההתאמה האישית." 

דווקא כתבתי שאני מין הסתם אקבל תשובות על קרב מגע אבל שאלתי האם ישנם עוד דברים שימושיים עבורי.. אני ממש לא נעול על קרב מגע.

לגבי הטוב והיעיל ואיזו אומנות טובה יותר, אנסה להסביר את כוונתי:  ממה שאני מבין, אין סיכוי אמיתי למומחה בקרב מגע מול מומחה בMMA או אייקידו או קראטה, וזאת משום שאומנויות לחימה הם הרבה יותר מקיפות ועמוקות מבחינת מגוון המצבים והלחימה שמתבצעת בה וכשמן כן הן- אומנות. אבל אני לא מעוניין להכנס עכשיו ללימודים ארוכים שבסופם אצא עם יכולת מרשימה(למשל באייקידו איך שהבנתי נדרשים כמה שנים טובות כדי להגיע למצב טוב להתגוננות רחוב)

ולכן כשכתבתי יעילה וטובה התכוונתי בראש ובראשונה למשהו פרקטי ומשהו יחסית קצר בזמן - זה אולי לא יוציא ממני את הלוחם הכי גדול שיכולתי להיות..אבל יעניק  לי בזמן קצר יכולת יעילה וטובה דיה להתגוננות רחוב למשל ובשלב הנוכחי זה מספק אותי

מיומנויות בלחימה דורשות תירגול מתמיד
31/12/2015 | 14:31
47
השאיפה ללמוד משהו למשך זמן קצר, ושיישאר אח"כ עם השפעה לטווח ארוך, היא מאוד בעייתית בכישורים/מיומנויות כמו אמנויות לחימה.

גם בלי ללמוד כלום, אם תהיה בסכנה וללא אפשרות אחרת, כנראה שאתה תלחם ומול איומים מסויימים, גם תצליח.  המטרה של לימוד ותרגול "לחימה לטובת הגנה עצמית" היא להעלות את ההסתברות שלך להצליח ואת המחיר שתשלם מבחינת פציעות, ורצוי בלי להעלות יותר מדי את המחיר מבחינת פציעות במהלך האימונים.

לא יודע אם ניסית פעם, אבל עבדך חזר לרכב על אופניים כמבוגר, אחרי כעשור שלא רכב כמעט בכלל (כנער אפניים היו כלי תחבורה עיקרי ורכבתי שעות רבות בשבוע), בדקות הראשונות, נדרשתי להתאמץ רק כדי לשמור על שיווי משקל ולא לפול, שלא לדבר על ההתעייפות מרכיבה קצרה או המהירות המרבית אליה הגעתי. אם להשוות ללחימה, הערך המוסף של המיומנות הראשונית פה היה נמוך מדי לטעמי.
עשיתי גם הפסקות לא קצרות בתקופות האימון בחיי, וללא ספק, גם אחרי יותר מעשור של אימונים, אם לא מתאמנים שנה ויותר, זה גורר ירידה משמעותית ביכולת, במידה שעלולה להשפיע אם יקרה עימות.

בהתאם, לאדם שמבחינת האופי סביר שיילחם בעימות פיזי, אני בכלל לא משוכנע שיש ערך ללימוד קצר טווח של לחימה, אלא אם המטרה גם היא קצרת טווח.  ההבחנה הזו נכונה בין אם המדובר ב"קרב מגע" או ב"אייקידו", היכולת שתרכוש בזמן קצר גם תעלם מתחת לסף התועלת בזמן קצר. לכן, אני ממליץ לך להאריך את האימונים למשך שנים גם ב"קרב מגע".

ומנקודת מבט כזו, שמניחה שממילא מדובר על לימוד לטווח הארוך, ושאין לך איומים מעשיים בעוד חודש (אין תחרות ואתה לא בצבא ...), זה באמת משמעותי אם שיפור מורגש ביכולתך יגיע עוד חצי שנה או עוד שנתיים ?     או שמשמעותי יותר שתמצא מקום שיהיה לך כיף להתאמן בו גם בעוד חמש ועשר שנים.
ולהבהיר, לי אישית היתה לי תחושה שבשנה הראשונה של לימודי האייקידו, היכולת הלחימתית שלי אפילו ירדה (היה לי קשה מאוד להסתגל לרעיונות שסתרו את ההתנהגות הטבעית לי), אך אולי אני האיטי פה, כי רוב הסיפורים על מתאמנים מהמועדון שנלחמו והצליחו מול תוקף ברחוב (כן, יש כאלה גם באייקידו) הגיעו ממתאמנים שתרגלו כחצי-שנה עד שנתיים. נדירים ועתיקים מאוד הסיפורים אצלנו על וותיק שהותקף (יש מעט וותיקים ולהם נטייה פחות אלימה).

לא נראה לי שאתה תהנה באייקידו, הסטריאוטיפ של "נדרש המון זמן" יחסום זאת, אבל אני ממליץ לך ללכת למקומות ולשיטות האחרות בראש פתוח, ועם המחשבה "האם אתה תרצה להשאר ללמוד שם גם עוד עשור?"

אמיר

נ.ב. 1
שני המורים שהמלצתי עליהם אמורים להתאים גם ללימודים שיביאו לפרקטיות בזמן קצר וגם לעומק שיתאים למשך לימודים ארוך.

נ.ב. 2
אני מאוד לא אוהב את הנושא של "מומחה ב X"  מול "מומחה בY" ממספר סיבות:
א. זה מאוד תלוי בתרחיש, המתאגרף ינצח כמעט תמיד את הג'ודוקא/ איש ה BJJ בזירת האגרוף ויפסיד לו בזירת הג'ודו / BJJ. ושתיהן זירות תחרותיות שמאוד לא מתאימות לאייקידו או קרב מגע.
ב.  בדר"כ הרמה של המומחים באמנויות תחרויותיות גבוהה פי כמה, כי הראשונים בדר"כ מקצוענים שתחרות הלחימה הזו היא פרנסתם, והם מתאמנים מספר שעות ביום בעוד האחרונים חובבנים שבמקרה טוב מתאמנים בשבוע את מספר השעות של המקצוענים ביום.
ג. כשמדובר על "קרב מלא"/"קרב רחוב" אנשים נלחמים ולא שיטות, כבר היו מקרים שבהם היה לוחם מעולה בשיטה שעל פניה נדמה היה שהיא פחות טובה.
ד. אני בכלל לא משוכנע עד כמה יש קורלציה בין היכולות של המומחה הבודד ובין המתאמן הסביר, אפילו כשמדובר בחובבן וותיק.

ממליץ על
30/12/2015 | 07:49
66
מצטער לצאת אהבל. אבל מה זה "פרקטי"?
30/12/2015 | 11:20
4
65
ומה זה "אמנותי"?
(להזכירך, אנו עוסקים/מדברים על אמנות-לחימה, אז כיצד ניתן להפריד את האמנות מהלחימה? וזה מעבר לכך שבעיני וממיעוט נסיוני, ככל ש"הדבר" מתבצע טוב יותר, כך הוא גם נראה "אמנותי יותר"...).
סליחה על חוסר הבנתי. 
חחח הבנתך...
31/12/2015 | 11:00
3
56
גדולה בהרבה משלי, מקריאת הפוסטים שלך...

בפרקטי הכוונה
1)שאין חלק אומנותי לא רלוונטי ושהתכלית עצמה של הלימוד היא לשם הקניית מיומנות למידה נטו.
2)כמו כן בפרקטי אני מתכוון ללימוד מהיר של יסודות השיטה. למשל - מהידוע לי על האייקידו- זו אומנות לחימה מצויינת וחזקה אבל כדי להגיע בה לרמה גבוהה של הגנה עצמית צריכים לעבור כמה שנים טובות( גם מקריאת פוסט של מישהי שכתבה פה שהיא בעצמה לומדת את זה כמה שנים ועדיין מרגישה שחסר לה) ואני לא מעוניין בכך...

מקווה שעזרתי

מיומנות למידה= מיומנות לחימה
31/12/2015 | 11:18
15
יש הרבה דברים שאני לא יודע ולא מכיר
04/01/2016 | 11:36
1
37
למשל: אני לא מכיר אמנות-לחימה שיש בה חלקים שמטרתם שונה מאשר לחימה. אבל אני לא מכיר המון אמנויות לחימה...
אההה... אז אתה לא מתכוון ל-"פרקטי", אלא ל-"לימוד מהיר של טכניקות". ולמעשה - מעט טכניקות ומהר. צדקתי?
אם כך, אז הדבר הכי נכון/מתאים לדרישותיך הוא קרב-מגע לסוגיו "הראשוניים" (ולדעתי - הכי נכון מבחינתך זה איגרוף תאילנדי).
מעבר לכך, "שליטה" היא תוצר של כישרון מולד, מורה/סוג ההוראה ושעות אימון. לא קשור לשיטה.

בהצלחה.
גם איגרוף "נטו" עשוי להתאים מאוד לדעתי
04/01/2016 | 11:39
17
ג'יו ג'יטסו ברזילאי ברמת גן ובפתח תקווה
02/01/2016 | 10:58
1
45
אמנות לחימה יעילה תהיה כזו שתתמיד להתאמן בה. מה שלא תתמיד להתאמן בו, לא יהיה יעיל עבורך, גם אם זו שיטה שנלמדת ביחידות מיוחדות בגורמי אכיפת חוק או שיטה שלומדים אותה ספורטאים המנצחים קרבות בזירות כאלה ואחרות עם חוקים כאלה ואחרים. מאמר שכתבתי בנושא:

עוד קח בחשבון שיכול להיות שאתה מתחיל להתאמן מסיבות מסויימות (הגנה עצמית, כושר...), אבל בהחלט יכול להיות שתמשיך להתאמן מסיבות אחרות או נוספות (חברה, אורח חיים בריא, הנאה...).

בהינתן כל זאת, ההמלצה היא לעשות בדיקה של מקומות שבאים בחשבון מבחינת מרחק מהבית ומה שנראה לך שיתאים לך לאופי, ואז ללכת לאימוני ניסיון במקומות הללו.

יש יתרונות לאימונים פרטיים (יחס אישי, התאמה מירבית לרמת התלמיד...) ויתרונות לאימונים קבוצתיים (עבודה עם מגוון בני זוג מבחינת רמה, פיסיות, אופי...).

אם תרצה, אתה מוזמן לאימון ניסיון אצלי. אני מאמן ברמת גן ובפתח תקווה ג'יו גי'טסו ברזילאי. הקבוצות הן קבוצות בוגרים לא תחרותיות, ואתה מוזמן לבדוק אם אתה מתחבר ומשתלב. אני לא עושה שיעורים פרטיים, אבל הקבוצות הן לא גדולות (ובכל מקרה היחס של החברים בקבוצה הוא מקבל ותומך ואף אחד לא יחפש "להראות לך מי הבוס").

פרטים באתר שלי:

בהצלחה.
בדיוק
03/01/2016 | 11:45
23
לא מפתיע שאני מסכים כשיש פוסטים דומים שלי בדף

אמיר
למה רק קרב מגע? יש המון שיטות.
02/01/2016 | 16:09
42
כל אחד בוחר מה שטוב לו. אצלי זה טאקוונדו והגנה עצמית. 
אימונים 1:1 וגם בקבוצות.
ברעננה ובת"א - כן, קרוב להיכן שהיה הפיגוע. בדיזנגוף סנטר. 
יש עם נעליים, יש בלי נעליים. כל אחד לפי מה שהגוף יכול לעשות.

אומנות לחימה שתתאים לך
27/01/2016 | 19:43
9
שלום,
בימים קשים כמו אלו שעוברים עלינו, כשרף הסכנה עולה ואיתו רף החרדה טבעי שיתעורר הצורך ללמוד להגן על עצמך ועל יקירך ולדעתי אף מומלץ!!!
icqc- 
isreal close quarter combat היא אומנות לחימה ישראלית חדשה שתפיסתה היא הכרעת מצבים קיצוניים בטכניקות חדות וברורות.

אם אתה עדיין מחפש אתה מוזמן ליצור איתנו קשר בדף הפייסבוק שלנו
https://www.facebook.com/icqcisrael

אבא של חבר שלי מדריך קרב מגע למעלה מ30 שנה
02/02/2016 | 21:09
9
וגם חבר טוב שלי שם (בני 18) 7 שנים, תאמין לי שניסיתי הרבה פעמים והוא כל הזמן לקח אותי
ממה שהבנתי ממך רק קרב מגע

עזרה
29/12/2015 | 10:17
22
153
היי, אני בחור בן 34.
אני מחפש לחזור לכושר (מתבאס שנהייתי "עגלה") , כל חיי שיחקתי כדורסל וכדורגל ובאמת אני מאד נהנה מהענפי ספורט האלו אבל עקב החיים הלחוצים זה לא תמיד מסתדר (לא תמיד מספיק אנשים לשחק איתם,מגרשים וכו...).
לכן אני מחפש חוג ספורט עם ימים ושעות מסודרות (שיגרום לי להתמיד) , ולכן ביררתי על אומנות לחימה באיזור שלידי (רמת גן).
אין לי נסיון באומנויות לחימה בכלל,ניסיתי שבוע שעבר מול הבית שלי קארטה פעם אחת וזה היה משעמםםםםםםם כל השיעור היה מול המראה (קאטות).
אז נכון אני לא מחפש לחזור לילדים או לעבודה שלי עם פנס בעין אבל זה היה משעמם.
אודה לאנשים לתת לי המלצות של אומנויות לחימה שימשכו אותי (חייב לציין שכרגע אני לא מתלהב מלחטוף מכות או משהו קיצוני כזה :) ) .
אני כל הזמן שומע על אנשים שלומדים אומנויות לחימה וזה שינה את חייהם וסחף אותם וזה מסקרן אותי , להבין את המשיכה הזאת לאומנות לחימה ...
בנוסף הבנתי שיש קארטה וויצי ריו בגבעתיים , יש המלצות ?
** חשוב לי לציין שחשוב לי מאד הפרקטיקה ולא משהו אומנותי , באמת רוצה אחרי זמן מה להרגיש שיש לי את הכלים להתמודד היטב במצבים מסויימים ...

תודה לכולם ויום טוב ...

אני רק יכול להמליץ לך דברים טובים על ווצי ריו
29/12/2015 | 11:28
1
62
אודה לך אם תוכל
29/12/2015 | 13:55
88
לספר קצת יותר בהקשר למה שאני מצפה\רוצה ..
דבר נוסף שמעתי גם על הג"וגיטסו" של מטי אלישיב שהוא מומלץ.
יש אפשרויות בסביבתך
29/12/2015 | 15:32
3
67
יש הרבה אפשרויות בסביבתך, מספר מועדונים לא קטן שבתוך כל אחד מהם לא מעט מורים.  ההמלצה שלי היא ללכת ולראות מה ימשוך אותך,  במיוחד אם אתה מחפש להסחף, רצוי לפתוח את הראש ולנסות לשכוח מהעבר ולבדוק גם מקומות שפחות היית חושב (גם קראטה למרות ניסיונך).   בנוסף, לפחות לתפיסתי, ובמיוחד בגיל לא צעיר - הכי חשוב זה למצוא אמנות לחימה שיהיה כיף להוסיף ולהתאמן בה למשך שנים. לכן, אני לא בטוח שיש טעם במקום שיהיה באווירת כסאח, חושב שזה מתאים יותר לבני-עשרים (ההחלמה מאיטה עם הגיל).

אני יודע שהמורה שלי  - שלמה דוד, מחזיק קבוצה של קראטה וקבוצה של קורינדו אייקידו במרכז כורזין שבגבעתיים, במועדון סמוראי (קרוב יחסית לרוב רמת-גן). יש שם עוד לא מעט דברים אחרים שראוי שתבדוק אם מושכים לך את הלב.

אמיר
מישהו מכיר את האקדמיה לאומנויות הלחימה של מתי אלישיב
29/12/2015 | 16:41
2
62
תודה על תגובתך...
במקרה אתה מכיר את האקדמיה לאומנויות לחימה של מתי אלישיב ?

לא
29/12/2015 | 18:06
12
לגבי מתי אלישיב
30/12/2015 | 14:54
73
מתי עושה כיום מה שהוא מכנה ג'ו ג'יטסו ישראלי.
מתי מלמד ג'ו ג'יטסו עם נגיעות של קרב מגע צהלי ועבודת mma של קרבות עמידה וקרקע.
מה עם
30/12/2015 | 07:45
2
70
איגרוף, איגרוף תאילנדי, קיקבוקס ?
נראה לי להתחלה (ולגילי) זה קצת אגרסיבי לא ?
30/12/2015 | 09:45
1
24
גיל 34
31/12/2015 | 00:01
61
זה גיל צעיר לאדם בריא.
מתאמנים אצלי בני 40 פלוס שהתחילו ללא שום רקע.
הכל עיניין של גישה, פציעות יכולות להתרחש בכל ענף ספורט (לחימה) עם מגע.
אני מסכים שאדם ללא כוונה תחרותית אין לו צורך להימצא בקבוצה בעלת אופי תחרותי, בייחוד אם אינו מעוניין בכך.
בגילך בשביל לחזור לכושר הייתי ממליץ משהו יותר "תנועתי" אבל..
30/12/2015 | 08:23
7
75
יש אייקידו ויש נינג'יצו שמתאימים מאוד להתחלה גם בגיל הזה אם יש לך בבסיס קואורדינציה טובה. וגם אם לא - אם אתה מוכן להשקיע וללמוד זה בסיס טוב. נינג'יצו אתה יכול לחפש את אילן גטניו או תומר הולנדר בגבעתיים - זה מניסיון אישי שלי... שיהיה בהצלחה!
גויגיטסו זה לא תנועתי ? או קארטה ?
30/12/2015 | 09:46
6
21
הכל תנועתי אבל הגישה שונה בכל אחת מהאומנויות
30/12/2015 | 09:59
5
43
גוגיסטו יותר פיזי ועבודת קרקע, לדעתי לא מתאים להתחלה בגיל כזה אלא אם כן אתה מרגיש שהיאבקות פיזית מאוד זה הקאפ אוף טי שלך...
לגבי קראטה תנועתי מאוד אבל חסר המגע בין בין הזוג כי לרוב מתאמנים על קאטות כמו שכבר ציינת. נינג'יצו ואייקידו אין כזה דבר לעשות משהו לבד - זה תמיד עם בן זוג ויש יותר דגש על תנועה והפיזיות באה בשלבים מאוחרים יותר.
מקווה שאני מספיק ברור ולא ברור באותו זמן
בשורה התחתונה - אתה צריך חיבור טוב למורה לא משנה אומנות הלחימה, כולם טובים, כולם ראויים, השאלה רק למי אתה מתחבר. בהצלחה!
נינג'יטסו זה לא פיסי כמו ג׳וג׳יטסו ?
30/12/2015 | 12:11
4
62
מה ההיתרון בנינגטסו ?
תלוי אצל מי אתה מתאמן
30/12/2015 | 12:17
1
81
מי שרשמתי קודם מתרכז יותר בתנועה כאשר הרוב המוחלט נעשה בעמידה ולא על הקרקע, לפחות לא בשנה הראשונה. מצד שני לומדים ליפול ולהתגלגל נכון. ג'וג'יטסו מתחילים על הקרקע או בעמידה באחיזת ג'ודו ומשם מתחילות כל הטכניקות הבסיסיות. בנינג'יצו יש אותן טכניקות בדיוק רק שמלמדים אותן מאוחר יותר - זה הבדל בגישה. מציע לך לנסות אימון ניסיון בכמה מקומות ולהתרשם - מילים בפורום לא יביאו אותך לשום מקום.
30/12/2015 | 12:33
44
עברנו את הגו-דאן 
הכל תלוי במורה, בגישת העבודה
30/12/2015 | 12:17
45
מעבר לזה, מילים על ההבדלים בין השיטות הללו לא יגידו כלום למי שלא התנסה מספיק זמן (בכל אחת מהן), כדי להבין את השיטה.
ההבדל הוא בעיקר בפילוסופיה
04/01/2016 | 12:20
24
האצומי סנסיי, המאסטר הנוכחי, אומר ש- "נינג'וצו ללא הפילוסופיה אינו נינג'וצו".
(הנינג'וצו הינה הרבה יותר מאשר אמנות לחימה פיזית. היא כוללת גם פן רוחני/ספיריטואלי, אשר כולל גם פילוסופיה. החלק הפילוסופי-פנימי בנינג'וצו נקרא נינפו).
מצרף מאמר מעניין. חלקי מאוד, אבל מכיל כמה אלמנטים שקיימים בפילוסופיה של הנינג'וצו (בודו-טאיג'וצו).
אימוני ג'יו ג'יטסו ברזילאי בר"ג
30/12/2015 | 10:12
38
אתה מוזמן לאימון ניסיון בג'יו ג'יטסו ברזילאי בהדרכתי. 
האימונים מתמקדים בהאבקות ולא במכות, והגיל הממוצע של המתאמנים בקבוצה הוא סביב הגיל שלך.
האימונים מתקיימים בימים שני וחמישי בין השעות 18:30-20:00 במרכז הקהילתי רמת חן ברחוב רמת חן 42 בר"ג.
פרטים נוספים אודותי ועל מה שאני מלמד יש באתר שלי:

רן.
ממליץ על ספורט אירובי
30/12/2015 | 11:24
1
55
ריצה.
אופניים.
אירובי.
למה לך "אמנות לחימה"?
מוח וכושר
30/12/2015 | 11:49
54
אם אתה מעוניין בעיסוק שמשלב הרבה "ראש" וגם כושר, אני ממליץ מאוד על ג'ודו.
קונג פו סיני אותנטי בגבעתיים
30/12/2015 | 15:54
72
שלום רב לך,

אני מבין היטב את התלבטותך. כמורה, אני נתקל לעיתים קרובות באנשים שנכנסו לעשור השלישי לחייהם או עברו אותו, וחוששים מדרך חדשה.

אצלנו באקדמיית טיאנג'ין בגבעתיים, אנו מלמדים קונג פו סיני אותנטי. יש בקרבנו תלמידים רבים שהתחילו כמוך, לאחר גיל 30, וללא כל ניסיון קודם. ההוראה שמה דגש על הגנה עצמית שימושית ולחימה פרקטית, תוך מתן תשומת לב אישית לתלמידים והתאמת אופן ההוראה לגופו, נפשו נסיונו וגילו של התלמיד. אני סמוך ובטוח שאם תבוא לבקר אצלנו, תמצא שהשיעורים מעניינים ומהנים.

תוכל לקרוא עוד על האקדמיה שלנו באתרנו הרשמי:

כן מוזמן אתה לפנות אלי עם כל שאלה או בקשה, ואשמח לענות:
054-6888992

בברכה,

שיפו יוני בלושטיין
ראש אקדמיית טיאנג'ין
גם אני מרמת גן
25/01/2016 | 10:44
14
התחלתי גם ממש החודש (מחדש...עשיתי טיפה ואני קצת יותר צעירה ממך אבל לא בהרבה)

יש ואפשר להתחיל בגיל הזה
עד כמה חשוב הסגנון בעיצוב קו התודעה
15/12/2015 | 03:25
12
123
האם מלבד עקרונות כללים משותפים שקיימים כחלק מפסיכולוגיה ותנועה ומגדר האם יש הבדל בצורת המחשבה אצל מי שגדל בשיטות מסורתיות שונות. למשל מי שמגיע משיטה מבוססת קאטות כמו קראטה אל מול שיטה ספורטיבית כמו טאיקוונדו , ומול שיטה שאין בה כמעט קאטות או ספורט כמו איקידו.
אומרים כי אדם הוא "תבנית נוף מולדתו"
15/12/2015 | 08:40
2
82
ולכן מה שהוטבע בך בצעדך הראשונים בתחום א"ל תמיד מלווה אותך. גם אם בחרת בדרכים אחרות בהמשך הדרך...

יובל, סליחה...
15/12/2015 | 09:24
1
79
שמיהרתי לענות וללחוץ "שגר", לפני שקראתי אותך (ואז דברי היו מתייתרים  )
אין על מה, ש'
15/12/2015 | 18:05
17
אורי, שאלה גדולה וחשובה
15/12/2015 | 09:20
5
76
"גדולה" במובן שהיא פתח למחלוקות ענקיות, שברובן מתבססות על "השיטה שלי טובה יותר".
אז לא אומר מה הכי טוב ואנסה לא להיות שיפוטי. ולכן התשובה שלי: בהחלט כן.
ומעט יותר מפורט: אין מחלוקת ש-"העבר שלך מגדיר אותך". מרכיב מאוד חשוב באישיות האדם ובהתנהגותו הנוכחית נמצא בנסיון המצטבר שלו ובדברים שעבר בחיים, ולכן - סגנון/צורת העבודה והלימוד שלך באמנות הלחימה משפיע גם החשיבה וההתנהגות שלך בתחומים אחרים בחיים. למעשה, יש האומרים שזה ההבדל העיקרי בין אמנויות הלחימה השונות וזה ההבדל בין "סגנונות", או "גישה" (כתבתי משהו קטן על הנושא לפני מספר חודשים, ואני חושב שהוא מסביר את דעתי)
לאו דווקא
20/12/2015 | 08:56
4
37
אני חושב שגם אם לומדים אצל מורה שהוא אינציקלופדיה והוא שולח להרחיב אופקים בשיטה אחרת ההיכרות עם השיטה המשנית מעלה תהיות מה מחפשים ואיך שופטים את השיטה בסל הכלים.
טאיקוואנדו היא שיטה קרבית תחרותית עם דגש על ביצוע קאטות לתחרות עם חלק הגנה עצמית תלוי מורה.
איקידו לעומתה היא שיטה שהדגש בה הוא על מנופים וניטרול היריב עם מעט קאטות שהרצון לנטרל באידאל מכה אחת.
באגווה/שינג אי דומה בעקרונות לאיקידו אך שונה בכך שהגישה היא לזרום ויהיה מה שיהיה.

לדעתי אתה דווקא מחזק את מה שכתבתי
20/12/2015 | 11:46
36
  • יש הבדל ענק בין שיטה תחרותית (טקוונדו תחרותי, למשל) לשיטה לא תחרותית (סוגי איקידו למשל).
  • וכל היתר הנו טכניקה ולא גישה/רוח.
  • אמנות-לחימה/גישה מלמדת בעיקר "רוח". הטכניקות הן הדבר השולי (ובדיוק כפי שכתבת: מעולה לדעתי ללכת להרחבת אופקים בשיטות אחרות, כדי ללמוד ולהעשיר את הטכניקות שלך, וזה לא עומד בסתירה לשמירה על הרוח של השיטה שלך).
אורי, הפירוט על השיטות שגוי חלקית
21/12/2015 | 11:00
2
48
אורי

לפחות ביחס לכתוב לעיל על האייקידו, התיאור שלך שגוי למדי:
- ברוב המקומות מתורגלות בעיקר קאטות זוגיות (טכניקות במצב מוגדר מראש)
- יש שאיפה חזקה מאוד לזרימה
- אין אידיאל לנטרל במכה אחת

גם בטקוואנדו אני חושב שלא להתייחס לדגש המהותי בשיטה על טכניקות בעיטה מעט מפספס.

אמיר
היי אמיר
29/12/2015 | 11:33
1
21
כאחד שמכיר איקידו וקראטה אצל אותו מורה והתנסה כמה שנים בטאיקוואנדו בתקופת האוניברסיטה תוכל לשתף על החוויה וההשפעה של השיטות בזמנו
כתבתי פעם מספר הודעות בנושא ...
29/12/2015 | 15:22
20
עסוק כרגע, אולי יותר מאוחר יהיה לי זמן למצוא
יש קשר, הוא לא חד משמעי, ואני לא בטוח בסיבתיות
15/12/2015 | 15:18
2
54
אישית, עד כמה שהתרשמתי, מצאתי קשר בין "קו התודעה"/"צורת החשיבה"/"סגנון התנהגותי"/... (משהו כזה)  ובין אמנות הלחימה בה מתאמנים. אם כי הקשר לא חד משמעי ויש בהחלט לא מעט אנשים שחורגים מהצפוי.

לא יודע לאיזה אלמנט בשיטות הקשר הזה מתייחס:
לספורטיביות של השיטה,
לקיום וחשיבות של קאטות יחידניות
למיקומה על מדרג הקשיות/רכות
...

אבל, אני לא בטוח עד כמה זו השיטה שמייצרת "קו תודעה" / ...   או שהאדם עם תכונות מסויימות נמשך יותר לתירגול בשיטה מסויימת.

יום נעים
אמיר
אמיר, אני לא חושב "שיטה". יותר: "גישה".
15/12/2015 | 16:33
1
51
כפי שכתבתי (ראה הקישור שצירפתי למעלה) לפני מספר חודשים: המון פעמים אני מרגיש שיש לי יותר מכנה משותף עם אנשים משיטות אחרות, אך גישות דומות, מאשר עם תלמידי השיטה שלי, אך בעלי גישה שונה. :(
אולי
15/12/2015 | 22:04
11
סמינר פתוח לקראת סוף השנה האזרחית
13/12/2015 | 22:03
2
112
שבוע טוב.

בסוף החודש ב 30/12 ביום רביעי.

יתקיים מפגש פתוח בשכונת נחלת יצחק בתל אביב

ברחוב חפץ חיים 10 במכון של ההתאחדות לווינג צ'ון

הוייטנאמי בראשות איגור זקשינסקי.

המפגש יתחיל בשעה 19:00 עם שיעור קרב מגע עם מאור לוי .

אחריו אני אעביר שיעור סילאט ומאוי בוראן.

את המפגש יחתום איגור עם שיעור ווינג צ'ון.
בהצלחה לכם!
26/12/2015 | 22:54
1
25
תהנו ותרבו דעת ולימוד. 
27/12/2015 | 15:41
7
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום פילאטיס
פורום פילאטיס אורח חיים
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה