לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' דואג לעסק שלך'
דואג לעסק שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2016 | 11:45
 האם אתה כבעל עסק מכיר את כל הכלים השיווקים שעומדים לרשותך לצורך קידום העסק שלך? 
היום נארח בפורום ייעוץ עסקי את אריה טוקר, מומחה לשיווק שישיב על שאלותיכם מהתחום ויציג בפניכם את כללי הזהב שיעזרו לכם להרוויח יותר!

היכנסו כבר עכשיו
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1950/181017470

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:51
6
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה'
בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה
19/07/2016 | 08:32
4
50
שלום,
אני בחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה וזהו מסע מעניין ומלמד ומעלה שאלות. כמה שאלות שעלו אצלי קשורה לאמנויות לחימה עם "נשק" (אם אפשר לקרוא לזה כך), כגון קנדו, חרב או ג'וֹדו (אם כך קוראים לאמנות הלחימה עם מקל):
1. האם מומלץ לעסוק רק באמנות לחימה של נשק או שעדיף שזו תהיה השלמה לאמנות לחימה בידיים ריקות?
2. האם אמנויות לחימה מסוג זה יכולות להתאים למישהו בגילאי 40  ללא עבר באמנויות לחימה?
3. מעבר לקנדו, חרב ווג'וֹדו האם יש אמנויות לחימה נוספות עם נשק?
4. האם יש אמנויות לחימה עם נשק שאפשר להתאמן בהן לבד בבית (כמובן לאחר מספיק זמן של אימון אצל מורה). אני שואל בגלל שהחיים שלי עמוסים מאוד (גם בעתיד הקרוב-בינוני) ויהיה נחמד אם יתאפשר לי להתאמן גם לבד

אחרון, אם מישהו מכיר מורה באחד התחומים בנ"ל או אחרים רלונטיים באזור פרדס-חנה כרכור, בנימינה או משהו יחסית קרוב לאזור זה, אשמח לדעת.

כל הערות והארות נוספות יתקבלו בברכה.

מקווה שאני לא טרחני מדי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך'
את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך
19/07/2016 | 12:07
1
35
הדיעה שלי:
  1. לדעתי אמנות-לחימה צריכה להיות שלימה. כלומר - להתמודד בכל החזיתות (או לפחות שרוב אלו הקיימות/אפריות בחיי היום-יום. אחרת אתה עוסק או ב-"שימור מוזיאוני וארכאי", או בתחום צר מידי (לטעמי...). אבל בכל מקרה, עבודה עם כלי-נשק חשובה מאוד לדעתי להבנת ולימוד העבודה במרחב (אם כי, ההתמקדות רק בה משמיטה/מחסירה את "ההבנה והקליטה הידנית", את "מה שאתה מרגיש ומבין דרך חוש במישוש והיד").
  2. בטח. אלא אם יש לך מגבלות פיזיות ספיצפיות.
  3. איידו (אמנות שליפת החרב), נגינטה, יארי, קשת, שוריקאנים, טנטו (סכינים), קוסיגראמה, חבלים ועוד המון המון המון. אני לא יודע איזה שיטות מכילות את השימוש בכל כלי הנשק, אבל בבודו-טאיג'וצו יש את כל כלי הנשק הללו ועוד רבים אחרים (עד כמה מוקדש ללימוד מקום באימונים: זה תלוי במורה הספציפי, בהתמחויותיו ובהעדפותיו).
  4. כל. בטח.
  5. בפרדס חנה: אייל ויס גר בכרכור ומלמד קנדו ואיידו (אבל הוא מלמד ביקנעם). אני מלמד בודו-טאיג'וצו בגבעת-עדה...  (אבל - יש להדגיש - מלמד את כל המכלול של השיטה ולכן העבודה עם נשקים מהווה חלק מחומר הלימוד ובהחלט לא העיקר) . אתה מוזמן לבקר באתר האינטרנט ולהתרשם ולהחליט:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:00
4
לצפיה ב-'תלוי מה אתה מחפש.'
תלוי מה אתה מחפש.
19/07/2016 | 13:02
1
27
1. האם מומלץ לעסוק בלעדית- בטח. בזמנים "העתיקים" שימוש בנשק היה המיומנות העיקרית ויד ריקה תפסה מקום קטן יותר מהותית. האם זה רלוונטי לחייך, תלוי. כהגנה עצמית או כל סוג של לחימה פרקטית, קנדו-אייאידו-ג'ודו לדעתי כבר לא טובות. כפעילות לגוף ולנפש הן נהדרות ומומלצות.

2. בוודאי. דווקא בגילך יש סיכוי שתוכל להבין יותר בקלות את הניואנסים ולהתקדם מהר יותר.

3. בארץ אני אחד הבודדים שעוסקים בקאטורי שינטו ריו, האסכולה היפנית העתיקה ביותר שעדיין פעילה בימינו. אבל אנחנו מתאמנים בהרצליה-ת"א-נס ציונה כך שאולי פחות רלוונטי עבורך.
הבנתי שקיים גם אטארשי נגינטה\נגינטה דו. לא זוכר היכן ומי האחראי בארץ.

4. בתנאי שיש לך מתחם מתאים (שלא תוריד מנורות או אנשים), אפשר בהחלט להתאמן פעם-פעמיים בדוג'ו וכל שאר הזמן בבית, כשמגיעים לרמה המתאימה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:01
5
לצפיה ב-'אומנויות לחימה בחיפה ונשר'
אומנויות לחימה בחיפה ונשר
14/07/2016 | 09:44
9
41
שלום רב,
לאחר הפסקה של כמה שנים אני מחפש לחזור להתאמן, אני לא מאוד בררן לגבי שיטה ספציפית, אבל משהו בסגנון של ג'ודו, ג'וג'וצו (לא ברזילאי, קצת פחות מתעניין בעבודת קרקע). עדיף גם שהמקום לא יהיה מאוד רחוק מהטכניון כיוון שאין לי רכב.
ניסיתי לחפש באינטרנט ומצאתי שיש קבוצה של אקב"ן באיזור בה אני מתכוון ללכת להתנסות, הייתי שמח לשמוע גם על עוד אפשרויות.

רב תודות לעונים!
לצפיה ב-'יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי'
יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי
14/07/2016 | 11:34
6
41
לפי התיאור שמסרת נראה לי שאייקידו יכול להתאים. האייקידו התפתח מהג'וג'וצו היפני ויש באייקידו נקודות דמיון לג'ודו. עד כדי כך שבעבר, מייסד הג'ודו ג'יגורו קאנו סנסאי שלח תלמידים שלו ללמוד אייקידו אצל מייסד האייקידו, מוריהי אואשיבה, או-סנסאי.

עמיר גרף, דאן 5 אייקיקאי, מלמד אייקידו בבית אבא חושי, אבא הילל סילבר 71.
אני לא חיפאי, אבל ב- google maps כותבים שברגל המרחק מהטכניון הוא כ- 2 ק"מ. 
כל הפרטים בקישור: http://www.ninomia.com/index.html
לצפיה ב-'אייקידו'
אייקידו
15/07/2016 | 23:49
1
27
תודה על ההמלצה.
יצא לי לראות וגם להתנסות בקצרה באייקידו, ומהתרשמותי ברוב המקומות סגנון האימונים קצת "רך" בשבילי, במיוחד בדוגו'אים לאייקיקאי. האם הסגנון של עמיר גרף שונה?
לצפיה ב-'קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות'
קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות
17/07/2016 | 11:29
21
באופן כללי, עובדים הרבה באיקידו על עבודה רכה ומשוחררת. השאלה היא למה מתכוונים ויש לזה לא מעט פרשנויות. 
אם אתה לא נרתע ממה שראית בעבר, ועדיין מוכן לתת לזה נסיון, בדוק בעצמך. ברוב הדוג'ואים אפשר לעשות אימון אחד או אפילו יותר לנסיון בחינם.
לצפיה ב-'ג'ודו ואייקידו?'
ג'ודו ואייקידו?
16/07/2016 | 14:32
3
33
אני לא מכיר אייקידו, למעט צפייה ביוטיוב מדי פעם, אבל מהדברים אליהם נחשפתי עד כה הייתי אומר ש-"רב השונה מהדומה". למשל:
  1. המגע הפיזי ההדוק ("עבודה בטווח אפס" למשל).
  2. הטלות בעזרת רגל (החל מהטלות שונות, כמו אוצ'ימטה והנה-גושי ועד גריפות רגל נוסח ססאי ודה-אשיבראי).
  3. עבודת קרקע...
אני הייתי שואל את המבקש: "איזו סוג עבודה אתה מחפש"/מה אתה מעדיף/על מה היית רוצה שיהיה הדגש באימון:
  1. על דיוק (שבא בד"כ במקום המהירות, לפחות בשלבי הלימוד הראשונים)?
  2. על "כוח" (חיצוני ו-"גלוי")? (כן... מדבריו נראה שזה מה שהוא מחפש).
  3. על "טכניקות ברורות וגדולות", או טכניקות קטנות ו-"נסתרות"?
  4. על זרימה, או על "תנועה ישירה וגלויה"?
ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור: נראה לי שעדיף שילך ויחפש מורה אליו הוא מתחבר, ולא "שיטה".
אני יכול להמליץ לו על סנסיי אבישי גולן, שמלמד בודו-טאיג'וצו ברמת-אלון (ככל שאני מכיר את חיפה, זה די קרוב לטכניון). אבישי מורה ובנאדם מדליק! מצחיק מאוד, משעשע, חכם, מתוחכם, מנוסה מאוד ואמן לחימה נהדר. הטלפון נמצא אצלי, למקרה שמתעניין.
וכן, בבודו-טאיג'וצו יש את כל מה שיש בג'ודו (חוץ מזה שלאבישי גם רקע בג'ודו) + האלמנטים הייחודיים לנינג'וצו ולמה שמכונה "אמנות לחימה שלמה".

לצפיה ב-'כן, ג'ודו ואייקידו'
כן, ג'ודו ואייקידו
17/07/2016 | 11:37
2
28
ש מים, אני לא חולק על הדברים שאמרת ויכול גם להוסיף, למשל שבג'ודו יש "בגדול" אחיזה אחת מרכזית ובאיקידו יש התקפות מסוגים שונים; בג'ודו בדרך כלל הבריחים והחניקות הם על הקרקע ובאייקידו גם בעמידה וגם על הקרקע.
אגב, לגבי הטלות רגל, באייקידו שהמורה שלי מלמד יש פה ושם הטלות בעזרת הרגל. אחד המורים שהמורה שלי הושפע ממנו, היה עושה את זה והמורה שלי בגישה של כל מה שלמדתי ממורי, אני מלמד.
ועדיין, אני יכול להעיד על עצמי, התחלתי להתאמן באייקידו כשבעברי הרחוק שנים לא מעטות של ג'ודו. התחושה שלי, כמעט מהרגע הראשון, היתה של חזרה הביתה. ברור שמדובר באמנויות שונות, אבל בעיני יש לא מעט דומה.
לצפיה ב-'אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...'
אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...
17/07/2016 | 15:07
1
24
כנראה שמדובר במורים עם גישה דומה.
לכן כתבתי שיחפש מורה, ולא "שיטה" (ולפי מה שהוא כתב, אני מבין שהוא מחפש גישה שמדגישה כוח ולא הקשבה ודיוק...).
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 08:52
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי'
מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי
18/07/2016 | 15:08
1
22
למרות שניתן לאמר שאני משוחד. :)
לגבי ה"רך" - זה סובייקטיבי. תבדוק בעצמך. :)
לצפיה ב-'"רך/קשה", "חזק/חלש"'
"רך/קשה", "חזק/חלש"
18/07/2016 | 15:48
21
בשבוע שעבר שוחחתי על זה עם חבר, מורה ומתאמן מאווד וותיק (שחי ביפן כבר 17 שנים) וכך אמר:
"אין רך או קשה. יש 'מדוייק ולא מדוייק'. כדי להיות אפקטיבי, תוך הפעלת כוח מינימאלי, יש צורך להיות מדוייק. ככל שהדיוק יעלה כך תהיה זקוק לפחות כח כדי להצליח להשיג את המטרה".
אימצתי מייד. 
לצפיה ב-'מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית'
מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית
09/07/2016 | 20:06
60

לאחר ימים רבים של עבודה, אני שמח להודיע על פרסומו של מאמרי החדש בעברית:  'פרנסת אמני הלחימה בסין הקיסרית'.  ממה בעצם התפרנסו אמני לחימה בסין של פעם? כיצד זה קשור לשודדי דרכים, אוצרות בסניפי בנקים, ואפילו למלחמת העצמאות האמריקנית?! איך באמת נראה סדר יומו וחייו של אמן לחימה בסין בעת ההיא, ומה היא המיומנות החשובה לא פחות מלחימה שהיה על אדם ללמוד באותה תקופה כדי לשרוד? איזו אמנות לחימה סינית חשובה אך נשכחת שיחקה תפקיד מרכזי בעולם חברות האבטחה בסין? כל זאת ועוד במאמר המרתק שלפניכם - היחיד מסוגו בעברית (כמו מרבית המאמרים שאני מפרסם). המאמר מצוי בתוך הספר החינמי 'מאמרות טיאנג'ין', אותו תוכלו להוריד מן הקישור מטה. המאמר מתחיל בעמוד 163 בספר.

https://www.dropbox.com/s/o4n2okuhswyb2ka/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%AA%20%D7%98%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%92%27%D7%99%D7%9F.docx?dl=0

למתקשים בהורדה באמצעות דרופ-בוקס, העליתי גם לכאן. לחצו על "הורדה חינם":
https://uploadfiles.io/1f7af13
לצפיה ב-'מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)'
מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)
04/07/2016 | 10:44
1
56
למי שרוצה, מתארגנת קבוצה ללימוד BJJ עם מרקוס גורינשטיין (חגורה שחורה, מוסמך ווינגייט, תלמיד של משה קיץ) בשכונת בקעה בירושלים.
מי שרוצה להצטרף מוזמן ליצור קשר עם מרקוס: 0526646037
לצפיה ב-'טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ'
טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ
04/07/2016 | 11:10
57
אלא של vinny aieta
לצפיה ב-'ריוקיו קובודו אוקינאווי אותנטי'
ריוקיו קובודו אוקינאווי אותנטי
04/07/2016 | 10:50
34
קבוצת קובודו נוספת נפתחת בת"א. איציק כ. דאן 7 קראטה, דאן 4 קובודו.
אנו חברים בארגון שימבוקאן-אוקינאווה בראשות אקמינה סנסאי.
ארגון שימבוקאן מתמחה בשימוש בכלי נשק אוקינאוויים-וזוהי מיומנותו.
אם אתה/את מעוניינים בידע אותנטי מעמיק בכלי נשק - בואו להתנסות.
תוכלו ליצור קשר טלפוני או לפנות אלינו באימייל דרך אתר האינטרנט בלבד.
http://teishinkan.co.il/
לצפיה ב-'קבוצת ג'ודו בבקרים'
קבוצת ג'ודו בבקרים
02/07/2016 | 11:56
3
43
מחפש קבוצת ג'ודו באזור תל אביב שמתאמנת בבקרים.
מצפה בכיליון עיניים להצעות.
לצפיה ב-'אם מתאים לך ג'ודו (יפני, לא תחרותי) ונינג'וצו'
אם מתאים לך ג'ודו (יפני, לא תחרותי) ונינג'וצו
02/07/2016 | 19:31
51
אז בימי שישי בבוקר (10:00-11:45) שיהאן דני ווקסמן (דאן 7 בג'ודו מהקודוקאן ודאי-שיהאן דאן 15 בנינג'וצו) מלמד במכבי רמת-חן, רח' יאיר 43, רמת-גן.
להבהרה: הג'ודו אצל דני מתמקד בעבודת קרקע (נה-וואזה) ולא בעמידה (טאצ'י-וואזה).
לצפיה ב-'יש קבוצת בוקר של ג'יו ג'יטסו ברזילאי אם זה מעניין אותך'
יש קבוצת בוקר של ג'יו ג'יטסו ברזילאי אם זה מעניין אותך
03/07/2016 | 22:04
1
45
בהדרכת צביקה מרגונינסקי, במכון של ערן ברט. ימים שני ורביעי ב-7:30-9:00:

שווה לבדוק!
לצפיה ב-'תודה לכם על התגובות'
תודה לכם על התגובות
05/07/2016 | 20:12
23
ראיתי שדני וקסמן מלמד בבקרים, אבל אני רוצה קבוצה שמתאמנת יותר.
באשר ל-BJJ, זה נשמע מעניין, אבדוק.
מנגד, אני מחפש ספציפית ג'ודו כי יותר מעניין אותי ההורדה לקרקע.
כמו כן, אני בעיקרון איש אייקידו ואני רוצה ללמוד ג'ודו כדי לתרגל את עבודת המותן.
לצפיה ב-'בדף הפייס שלי, כמצ"ב: קצת קצת איגרוף בסיסי של תלמידים '
בדף הפייס שלי, כמצ"ב: קצת קצת איגרוף בסיסי של תלמידים
26/06/2016 | 08:40
1
84

ידיים חשופות בלבד... זה חשוב לנו שכן ברחוב: לא תהינה לנו כפפות ותחבושות הגנה...
מקווה שתהנו.

לצפיה ב-' מנצל"ש... אתר אינטרנט (נינג'וצו)'
מנצל"ש... אתר אינטרנט (נינג'וצו)
26/06/2016 | 10:27
55
אתר האינטרנט של דוג'ו קרקל. באתר מתצאו מידע על הדוג'ו, על השיטה ועל המורים, כמו גם קישורים לאתרים ומורים (בעיקר כאלה שהם בעלי קשרים והשפעה על הדוג'ו), סרטונים ובלוג.
מקווה שתהנו.
לצפיה ב-'האם אנו בתחילת תהליך שינוי חשיבה בקרב אנשי ספורט הלחימה?'
האם אנו בתחילת תהליך שינוי חשיבה בקרב אנשי ספורט הלחימה?
19/06/2016 | 15:43
4
132
כדאי לקרא.
האם הם מתחילים להבין שטאיסבקי ותנועה (ובעיקר - "אי-ספיגה"!!) הם הדבר החשוב ביותר?

שימו לב:
"ילד שנכנס היום למועדון MMA, בין אם הוא רוצה ללמוד בשביל הכיף או להיות אלוף ה-UFC כשיגדל, אלו אמנויות הלחימה שבהן יאמנו אותו. שאר אמניות הלחימה, ובעיקר המסורתיות, נמצאות היום בדעיכה משמעותית.
ההבנה שזו השיטה ואין בלתה הובילה את הענף למצב של אמת כמעט אבסולוטית. האבולוציה אמנם הייתה מואצת, בוודאי יחסית לענפי ספורט אחרים, אבל המצב באוקטגון של ה-UFC פחות או יותר זהה למה שקורה על הדשא של הכדורגל ועל הפרקט של הכדורסל. אנחנו יודעים למה לצפות.
או שלא?
לאחרונה החל לתפוס תאוצה טרנד חדש של לחימה: טרנד התנועה. על פניו, העיקרון המוביל הוא הגיוני ומתבקש - לזוז ולהילחם בלי להיפגע. נשמע פשוט, אבל מסובך ביותר לביצוע. האנשים שמובילים את הטרנד הזה הם דומיניק קרוז, האלוף במשקל תרנגול (61 קילו), קונור מקגרגור - והחשוב מכולם לדעתי, סטיבן תומפסון
לצפיה ב-'הם לא יכולים להבין דברים כאלו כי זה ספורט תחרותי'
הם לא יכולים להבין דברים כאלו כי זה ספורט תחרותי
20/06/2016 | 13:00
69
אי ספיגה זה דבר לא ריאלי בקרבות תחרותיים. אם ילד בן 8 יתחרה מול מבוגר אז המבוגר לא יספוג, אבל שני מתמודדים באותה רמה פחות או יותר... ממש לא ריאלי.
צריך לעשות הפרדה בין אומנויות לחימה לצורך תחרות לבין אומנויות לחימה לפיתוח, נקרא לזה "מיומנויות אחרות".
MMA משתנה כי הוא חייב להשתנות בשביל למשוך קהל ותמיד יהיה שם משהו חדש, אומנויות לחימה מסורתיות הן משהו אחר לגמרי ולמרות שצריכות להתאים את עצמן לזמנים מודרניים זה רק ביישום ולא ברוח, כי האחרונה נשארת כל עוד אנחנו בני אדם ולא משהו אחר.
לצפיה ב-'אין חדש'
אין חדש
20/06/2016 | 13:02
1
64
מעולם לא נתקלתי במורה או מתחרה טוב שלא אמרו "תזוז היטב ותחטוף כמה שפחות".
לצפיה ב-' . מי שעומד כמו שק - חוטף כמו שק.'
. מי שעומד כמו שק - חוטף כמו שק.
20/06/2016 | 14:45
35
לצפיה ב-'לא הבנתי איפה והיכן מתרחש שינוי?'
לא הבנתי איפה והיכן מתרחש שינוי?
24/06/2016 | 13:49
42
מאז ומעולם אומנויות לחימה ספורטיביות התבססו על תנועה.

לצפיה ב-'קראטה אוקינאווי וכלי נשק אוקינאוויים'
קראטה אוקינאווי וכלי נשק אוקינאוויים
16/06/2016 | 13:33
52
טאי שין קאן הוא בי"ס לאמנויות לחימה אוקינאוויות.
* קראטה אוקינאווי
* ריוקיו-קובודו (כלי נשק  אוקנאוויים)

הקראטה שלנו הוא אוקינאווי קלאסי בגישה מעשית להגנה עצמית.
מה זה בעצם אומר? במלה אחת - עוצמה. יש לנו גם בעיטות גבוהות וסיבוביות וכן שיטות לימוד מודרניות - אבל בבסיסנו אנו מכוונים לקראטה הקלאסי - כלומר הפקת עוצמה, חיזוק הגוף ויעילות קרבית. וכמו כל אמנות לחימה קלאסית - האתיקה עומדת במקום הראשון. תוכלו להביט במצגת הבאה https://spark.adobe.com/page/FrwDA/
ולגלוש באתר האינטרנט שלנו כאן http://teishinkan.co.il/

לצפיה ב-'מאמר מעניין על הקשר ההיסטורי בין קראטה לשיטות תאילנדיות'
מאמר מעניין על הקשר ההיסטורי בין קראטה לשיטות תאילנדיות
11/06/2016 | 11:04
1
90
לצפיה ב-'באריכות ולעומק על הנושא'
באריכות ולעומק על הנושא
16/06/2016 | 13:35
56
כבר יצרתי קשר עם כותב המאמר ממש לאחר פרסומו.
אני מתייחס לנושא באריכות ולעומקו בספר שאני כותב מזה מספר שנים על התפתחות הקראטה. הספר ייצא לאור ממש בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'טכניקות שחרור מנעילות ובריחים - הבדל בין שיטות '
טכניקות שחרור מנעילות ובריחים - הבדל בין שיטות
04/06/2016 | 02:32
28
126
המדובר בשאלה פרגמטית מאוד עבורי  :

כנגד נעילות ובריחים על כפות ידיים, מרפקים, כתפיים,
כמו גם לכידות שרוולי חולצה וחביקת זרועות -
בתי ספר לג'וג'יטסו מציעים שלל טכניקות.
עד כמה שונות טכניקות איקידו מבין אלו ?

אני מדגיש - לא בנעילת בריחי היריב,
אלא רק בשחרור מנעילות ולכידות שלו,
עד כמה קיים הבדל בין שיטות ג'וג'יטסו ואיקידו ? 
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה'
השאלה לא ברורה
04/06/2016 | 22:54
27
61
מוצאו של האייקידו הוא משיטת ג'וג'וצו, אז נסה למקד את השאלה בבקשה.
לצפיה ב-'הסבר לשאלתי : '
הסבר לשאלתי :
05/06/2016 | 06:17
26
68
בהנחה ואני זקוק, מתוקף נסיבות חיי ובייחוד נסיבות עבודתי,
לשליטה בטכניקות של שחרור גפיים מאחיזות / בריחים,
וכתוצאה מכך לומד באופן יעודי ג'וג'יטסו ( יפני ),
האם יהיה לי מה לשאוב וללמוד, גם מאיקידו ?

או שאני אשקיע אנרגיה וכסף ואקבל 
את אותה הגיברת,
בשינוי קל של אדרת ? 

לצפיה ב-'אתה חושש מהשקעת זמן וכסף מיותרים?'
אתה חושש מהשקעת זמן וכסף מיותרים?
05/06/2016 | 06:32
4
78
אם זה החשש העיקרי  אז באמת עדיף אולי שתישאר במה שאתה לומד כרגע, כי במקרה הגרוע אתה עלול להתאכזב...
מצד שני - אם אתה בא בראש פתוח ורוצה ללמוד דברים חדשים יש המון שיטות ומגוון אינסופי של טכניקות וניאונסים הקשורים אליהן שאתה יכול ללמוד. איקידו, ג'ודו, נינג'יצו, קמ"י, קיוקושין ויש עוד הרבה שלא הזכרתי - בכולן הטכניקות האלו קיימות ונלמדות אצל כל מורה בצורה קצת שונה - אז האם ללכת ללמוד גם אייקידו?
אם אתה מרגיש שאתה רוצה ללמוד משהו חדש בנוסף למה שאתה לומד כרגע, אם המורה שלך כרגע משום מה לא מסוגל ללמד אותך "טריקים חדשים" הייתי אומר לך בהחלט לנסות משהו חדש, אבל שוב - אם אתה חושש לבזבז זמן וכסף, עצם זה שאתה שואל שאלה כזו, רק מצביע על כך שיש לך הרבה מה ללמוד עדיין במקום שאתה נמצא בו.
בכל מקרה - המון בהצלחה, ושיחרור נעים
לצפיה ב-' תוספת קטנה'
תוספת קטנה
05/06/2016 | 09:22
3
59
בעקרון, אותן טכניקות קיימות בכל השיטות שציינת (כו גם בכל אמנויות הלחימה כמעט). המכניקה של גוף האדם זהה בלי קשר לשיטה בה הוא עסק ובמוצאו... 
מה שמשנה זה רק המורה, והידע שלו ופתיחותו להמשיך ללמוד, כי מורה שלא ממשיך ללמוד מגביל גם את התפתחות תלמידיו. לכן - במידה ואתה חש שהמורה שלך מגביל את הלימוד וההתקדמות שלך - אני מציע לעשות השלמות ולהתנסות בשיטות ומורים נוספים. אולי בסופו של דבר תבין שהמורה הנוכחי שלך הוא הדבר הכי נכון וטוב בעולם, ואולי יפתחו לך העיניים ותחליט לשנות מורה או שיטה. כך או כך - תרוויח.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
05/06/2016 | 11:11
6
לצפיה ב-'ההבדל הוא בדברים קטנים אך לעיתים משמעותיים'
ההבדל הוא בדברים קטנים אך לעיתים משמעותיים
05/06/2016 | 11:27
1
50
קשה לי לראות צורך משמעותי כ"כ בטכניקות חמיקה מבריח/נעילה שיצדיק ללמוד עוד אמנות לחימה נוספת לשם כך.  מספר האנשים שיודעים לבצע נעילה בריח קטן, ואם מדובר בספורט, הרי שלא טריוויאלי בכלל שהנלמד בתחום אחר רלבנטי.

קח בחשבון שברוב מועדוני האייקידו, טכניקות שחרור מנעילות ובריחים לא יילמדו למתחילים, אלא רק לתלמידים מתקדמים, ואתה, תגיע כחדש/מתחיל. יותר מזה, בזמנו, כשהלכתי להציץ בשדות זרים, היית הלי אישית תחושה שבחלק לא קטן מהמועדונים, הגישה לא כ"כ פרקטית/מכוונת לחימה אלא יותר קואופרטיבית (זה מצויין לתרגול בסיס אצל מתחילים, פחות אצל מתקדמים),  ובהקשר הזה, ברוב המקומות התרגול של אין תרגול שוטף של "טכניקות נגד" או "טכניקות המשך", דבר שישפיע על האיכות שלהם.

לא יודע האם זה הבדל או לא, כי לא ברור לי מה אתה לומד (אינספור סוגים של ג'וג'וטסו). אבל בגישה שאני לומד, הכלל אומר שלא יהיה שימוש בכוח (ובעיקר לא בכוח שרירי יד) כדי לצאת מנעילה או בריח. ההנחה היא תמיד שהצד השני חזק יותר.

אישית, אני חושב שבעוד שיש אוסף מסויים של טכניקות לחמיקה, העיקר בתחום הזה שילוב של עקרונות תנועה עם הבנה טובה של הטכניקות וההזדמנות להן, ועם רכות/רגישות.  מי שמתרגל מנוף הרבה פעמים, גם כאוקה וגם כטורי, מגלה שיש בכל טכניקה כזו הרבה ניואנסים שצריכים להתחבר כדי ליצור טכניקה טובה וחזקה, אם אתה רך וחש, תשים לב מתי יש "חור" ותוכל לנצל אותו אם תרצה. ככל שאתה טוב יותר - גמיש יותר, רך יותר, חש יותר ומבין יותר, כדי לתפוס אותך צריך דיוק גבוה יותר ואתה יכול לתמרן טיפ-טיפה בכדי לקלקל טכניקה שהייתה עובדת על מישהו אחר.

אמיר

לצפיה ב-'"בשבחי הרכות"...'
"בשבחי הרכות"...
05/06/2016 | 12:04
15
לצפיה ב-'אותן טכניקות יש בכל מקום.'
אותן טכניקות יש בכל מקום.
05/06/2016 | 09:04
20
18
לצפיה ב-'בנוגע לתגובות '
בנוגע לתגובות
05/06/2016 | 14:56
19
48
קודם כל תודה על התגובות.

בנוגע למי ששאל אותי למה אני דואג לזמן ולכסף ,
אז כן - אני כן בודק בגלל שאני לומד הרבה מאוד שעורים פרטיים כך שאני כן צריך לחשוב פעמיים לפני שמקצה זמן או פותח את הארנק.

דרך אגב, נסיבות חיי , עבודתי ותחביביי -
מצריכים ממני יכולת הגנה עצמית גבוהה מאוד - צורך
בו אני נתקל כמעט מדי יום ביומו כאשר אני עובד.

ישנם מעט אנשים שאני אישית מכיר, שזקוקים כמוני לכישורי הגנה עצמית
באופן אמיתי ויום יומי כל כך,
לכן אני נאלץ לעשות שיעורי בית רבים.

לצפיה ב-'הגנה עצמית יומיומית'
הגנה עצמית יומיומית
05/06/2016 | 15:09
18
69
אתה לא צריך לפרט לנו. אבל אני רוצה לתת לך (ולמי שקורא ומתעניין) מעט חומר למחשבה:
  1. ברוב המוסדות בהן קיים חשש שיתפתחו עימותים (פיזיים ואחרים) קיימת גם מערכת הדרכה ייעודית. אני מניח שבמידה ואתה עובד במוסד/מערכת ממוסדת כזו, גם בה קיימת מח' הדרכה ואימונים ייעודיים. אני מניח גם שהם יודעים טוב מאיתנו להדריך אותך בהתאם לצרכי האירגון ולצרכיך.
  2. הן אם קיימת מערכת הדרכה כזו וגם אם לא - הכלל הראשון בהתמודדות מול עימות הנו היכולת והידע לנטרל את האלימות לפני שגלשה לתחום של העימות הפיזי (דרגה גבוהה יותר, לדעתי, היא לנטרל עימות פיזי באמצעים לא פיזיים, כך שתהפוך יריב לידיד). אם אתה נמצא בסביבת חיים ועבודה שעימותים פיזיים הם חלק ממנה, אני מציע לך לחפש קודם כל שיטה ומורה שיודעים ללמד את הפרק הזה (ניטרול לא פיזי של אלימות).
  3. הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים...
חומר למחשבה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תהרוג טורקי ותנוח '
תהרוג טורקי ותנוח
06/06/2016 | 09:15
11
52
שלום ש מים,
הדשא של השכן לא יודע טוב יותר , ללמד הגנה עצמית

מובן מאילו שהלוחמה הפסיכולוגית
והדיפלומטיה המתוחכמת, חשובות לעיתים לא פחות ( ואף יותר )
מכישורי הלחימה,
אך עם כל הכבוד - אנחנו כאן בפורום אומנויות לחימה ובנוגע לטכניקות אני מתעניין..
את הלוחמה הפסיכולוגית אשמור למקומות אחרים,
מה גם שאגב, אני מנוסה בה עד מאוד.
לעיתים אין כל תחליף לכישורי הגנה עצמית - גם אם תהיה מנטליסט סוג א'.

אגב, בלי קשר אלי - רב המוסדות שמספקים לכאורה כישורים וכלים להגנה עצמית,
יוצאים מידי חובה וזה בדרך כלל כסת"ח ותו לא......

טעות בידך לחשוב שהשומר בכניסה לסופר מרקט יוכל להתגבר על מתקפת פתע
של סכינאי למטרות פח"ע ביעילות ובקלות, דרך אגב אפילו בלי סכין , כל גברתן שינגח בו יוכל לנטרל אותו ודי מהר.

לצפיה ב-'אני לא מדבר על הדשא של השכן'
אני לא מדבר על הדשא של השכן
06/06/2016 | 09:48
48
(חוץ מזה שאני חסיד של האדמו"ר מר"ן מ. אריאל זצ"ל מק"ק משמרות).

אבל התנסתי מעט במספר אמנויות ושיטות לחימה (ונראה שאני חייב להבהיר את ההבדל: "אמנות לחימה" כוללת לדעתי ולדעת רבים נוספים, את את הצדדים הפסיכולוגים, הנפשיים והפיזיים של הלחימה, בעוד "שיטת לחימה" מוגבלת ומתמקדת יותר לפן הספורטיבי והפיזי) ואצל מספר מורים. ואני יכול לאמר לך שאפשר (ולדעתי כדאי) לתפוס 2 ציפורים במכה אחת: יש שיטות ("אמנויות") לחימה שמשלבות את 2 הצדדים של הלחימה.

ואם השומר בסופר חושב שההדרכה שהוא מקבל אינה מספיקה - יבורך! אהלן וסהלן! אני מאוד ממליץ לו להרחיב ולהעמיק את יכולותיו וידיעותיו, אבל לא לוותר על ההדכות שהוא מקבל במקום עבודתו, שמן הסתם יאירו ויציגו לו צדדים ייחודיים לעבודתו, שאנו לא מכירים.
לצפיה ב-'"עוד ידע" מכובדי:'
"עוד ידע" מכובדי:
06/06/2016 | 14:44
9
69
אני מסכים עם רוב מה שכתבת לעיל, אבל רק עמ' לסבר לך את העין: התקפת  פ-ת-ע  של סכינאי מיומן - איש אינו מוכן לקראתה .
סיכויי ההשרדות הראשוניים אינם תלויים אלא בעד כמה היא צלחה לתוקף.
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך יובל. '
אני לא מסכים איתך יובל.
06/06/2016 | 16:19
8
73

אני ממש לא מסכים שמתקפת פתע של סכינאי מיומן משמעותה גזר דין מוות.

לניסיוני הקושי בהתמודדות מול מתקפות סכין לא קשור 
בדקירות של הסכינאי, אלא בשיסופים מהירים מצידו
שמקשים על ניסיונות ההתגוננות מולו.

יש היום בשוק, הרבה מאוד בגדים, חלקם יום יומיים,
שלא שוקלים כמו אפוד מגן אלא בגדים רגילים,
מבד חסין חיתוכים ושיסופים. יש אפילו כפפות רלוונטיות. 

הביגוד הזה לא משמש רק שוטרים,
מניסיוני ידוע לי על אזרחים שלובשים אותם.

בתוספת לביגוד הנ"ל, ההגנה נגד מתקפה 
של סכינאי מיומן - הופכת לאפשרית. 

זו דעתי. 
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
07/06/2016 | 09:52
7
51
בהזכירי "דקירה" אני מתייחס למה שמשמש כשם גנרי בעגה המקצועית (שלנו - "אנשי הסכין" ) להתקפת כלי "חודר עור": נעיצה, שיסוף, ניסור, חיטוב וכיוב'.

שנית,
שוטרים כמעט ואינם ערוכים כנגד התקפות של סכינאי ואפילו מיומן למחצה. לא ברמת ציוד המגן ולא ברמת הידע הנדרש .
אני יודע כי אני שוטר סיור מתנדב (רס"ר . תן כבוד) ונמצא במערכת כבר 30 שנה.
קיים בשוק ציוד הגנה טוב וקל כנגד דקירה: אך הוא יקר - ונדיר אף יותר בקרב אוכלסייה אזרחית. טרם פגשתי מישהוא היוצא בבוקר למכולת   או לסרט   בערב - עם ציוד כנ"ל. וגם הטוב שבציוד: לא יציל אותך מהתקפת  פ-ת-ע  של סכינאי  מ-י-ו-מ-ן .  

הדרך האופטימאלית לשרוד התקפת סכין היא לא להיות מופתע .
אח"כ: אפשר להדיין על הפעולות ה"טאקטיות" המומלצות.

בברכה, יובל.
לצפיה ב-'אינני מסכים '
אינני מסכים
07/06/2016 | 10:14
2
43

כאשר דיברתי על ביגוד חסין חיתוכים בקרב שוטרים וגם אזרחים -
לא דיברתי בהכרח על מדינת היהודים.
כידוע לך גם בגויים יש חוכמה , ואגב - לונדון היא אחת מבירות הסכינאות העולמית,
מדינה בה נגע הסכינאות מורגש אף יותר מאשר במחוזותינו.

ישנה אפילו תופעה של הורים אנגלים ששולחים את ילדיהם הקטנים לבית הספר עם
הביגוד המדובר ואף עם ביגוד רציני יותר מאשר הזכרתי.

ומאידך, לאור העובדה שכאשר סוגרים טווח מול סכינאי ומנסים לנטרל אותו,
בד"כ הוא רק ישתולל וישסף ( ביעילות ), אזי הביגוד הזה יאפשר לנטרל אותו.

עם כל הכבוד, לא מדובר ברובה צייד.
כאמור - זו דעתי.

לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים '
נסכים שלא להסכים
07/06/2016 | 12:41
1
50
בפירוש לא מדובר בהשתוללות ובשיסוף בלבד כשאתה סוגר על לוחם סכין .  
וגם אם הוא נשאר במגמת שיסוף: הוא יבחר את אותן נקודות התורפה בהן לא ניתן לשריין את הגוף: מפשעה, כפלי ברך / מרפק, בתי השחי, מעלה צוואר, עיניים וכד'.

מצד שני, דעה: היא כמו חור ת_ת  - לכל אחד יש    ...  אחרי עשרים ושלוש שנות התעמקות בנושא הסכינאות ונכון להיום - זו האישית שלי...
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
07/06/2016 | 21:53
40
כאשר אומן לחימה שולח ידיו על מנת להשתלט על זרוע
חמושה בסכין של סכינאי - בד"כ הסכינאי לא ידקור אותו כלל,
אלא עלול לחתוך את ורידיו ועורקיו -
ולכן טקסטיל בן המאה ה21 הניב מגוון בדים חסיני חיתוך.

לדעתי :
שימוש בביגוד כזה ( שאגב, בניגוד לאשר אמרת - כן מכסה את בתי השחי, לא מדובר בשכפץ אלא בבדים חסיני חיתוך )
מאפשר לאומן לחימה לבצע נעילה / בריח על זרוע
סכינאי בלי חשש רציני להחתך.

לצפיה ב-'האם סכינאי מיומן הוא איום אמיתי וסביר?'
האם סכינאי מיומן הוא איום אמיתי וסביר?
07/06/2016 | 11:37
3
47
יובל,

יש לך סטטיסטיקה כלשהי על כמה סכינאים מיומנים יחסית יש?   כמה מהם אינם רק אזרחים שמתאמנים בא"ל / אנשי כוחות בטחון?

לפי האתר הזה: http://homicide.igarape.org.br/  (שכנראה די מעודכן, כי ראיתי מספרים דומים בעוד כמה מקומות). מספר מקרי הרצח בישראל הוא מעט פחות מ-2 למאה אלף בשנה, וכ-134 בשנה (נכון ל2012, אחרי כן היתה ירידה). מתוכם כ-40% היו בכלי ירייה, אין נתון כמה היו בסכין, אבל גם אם נניח שמספר דומה, אם ניקח גם בחשבון שרוב מקרי-האלימות בכלל אינם מול זרים: לאזרח נורמטיבי, הסיכוי להיות מותקף בהתפתעה על ידי תוקף מיומן בסכין הוא זניח לחלוטין. גם אם מדובר על מאבטח, הסיכוי לתקיפה כזו נמוך מאוד - כשרואים קטעי וידיאו של תקיפות במצבים כאלה, בולט חוסר המיומנות של כל המעורבים כמו גם מצבם הנסער - זו לא אלימות מתוכננת.

הכתוב כמובן לא רלבנטי אם הכותב הוא סוכן מוסד/שב"כ/שוטר ביחידה מיוחדת, אלא שאז גם הכותב עצמו רחוק באימוניו ומיומנותו מהאדם הממוצע.

אמיר

לצפיה ב-'הי אמיר,'
הי אמיר,
07/06/2016 | 13:05
2
53
אין לי סטטיסטיקה . אם זאת, בכל בוקר כשאני קורא חדשות:  אני מגלה במדינתנו הקטנה בממוצע שני מקרי דקירה   קשים  שארעו ביממה...
כך שלא המחקר ההסתברותי מדאיג אותי, כמו  הסיכוי שייצא לי משהוא בחמת זעם מהרכב או בתור לאן שהוא וינסה להפתיע אותי בדקירה.
חוששני כי הסיכוי לכך גדול מהסיכוי ללכת "סתם" מכות. התרשמות סובייקטיבית שלי.

אגב: סכינאי מיומן לא חייב להיות ארניסדור. הוא יכל להיות אדם שהתנסה בקטטות דקירה רבות: יודע להסליק את הנשק, להתגנב בהפתעה, להסיט את תשומת לב הקורבן במכות - עד שנוצר עבורו מנח דקירה (דקירות מרובות בדרך כלל). המיומנות הזו קיימת גם ברחובות שלנו. אמת שלרוב: היא אינה מופנה לעוברי אורח תמימים ומוכלת יותר, בתוך  בחצר הפלילית. לרוב... וכאלו שזה מרגיע אותם - בדר"כ אינם פונים  אלי...

יובל.

לצפיה ב-'בספק רב אם הנתונים תואמים את תחושותיך'
בספק רב אם הנתונים תואמים את תחושותיך
07/06/2016 | 14:55
1
46
בספק רב אם אירוע של דקירה, ובפרט דקירה במהלך קטטה, יסתיים ללא משטרה. בשונה מקטטה רגילה. ואירוע של דקירה קשה יגיע לחדשות (ואני לא רואה שניים כאלה ביממה, קרוב יותר לשניים בחודש), להבדיל לקטטה, בספק אם המשטרה תדווח ותגיע.  אם הסכינאי היה מיומן וגרם נזק בקטטה - הוא כנראה גם יואשם...

לכן, אני בספק גדול ביחס למספר הסכינאים המיומנים, באופן מסודר או שלא, ולאיום שלהם על בטחונו של האזרח המצוי.  זה דומה מדי לאיום הטילים של חמאס, שנשמע מפחיד מאוד, אבל סכנתו הייתה נמוכה בהרבה מהסכנה הממשית של תאונות דרכים למשל.

אמיר

לצפיה ב-'וואלה ...'
וואלה ...
07/06/2016 | 17:39
42
אז עשיתי בדיקה ממש זרירה  ובלי מאמץ מצאתי למעלה מעשרים מקרי דקירה בעשרה ימים האחרונים (14.5.-06.06) - שזה ממוצע של שני מקרים ליממה, כפי שהערכתי. זה כלל הכל: פח"ע, אלימות משפחה ופלילים. מעריך שעל נקלה הייתי מוצא עוד אבל לפרוש לך כאן את הנתונים המספריים אינו משהוא שמאוד חשוב לי.

מה שבטוח שדקירות: לצערי יש כאן - ים .

לצפיה ב-'יש לי קצת בעיה עם סעיף 3 '
יש לי קצת בעיה עם סעיף 3
06/06/2016 | 14:38
5
55
ש', אתה כותב - ואצטט   ברשותך: "הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים" ...

מנסיוני - רוב בתי הספר המכובדים אינם כאלו.
מי שמקדש / מנתב לתלמידים לעימות פיזי מחוץ למזרן הוא בריון ותו לא.
לא "ספורטאי לחימה" (שהוא אמן לחימה לכל דבר) ולא "אמן לחימה" (שהוא אינו בהכרח ספורטאי לחימה). סתם בריון
לצפיה ב-'אני לא רואה את הסתירה.'
אני לא רואה את הסתירה.
06/06/2016 | 15:59
4
40
אתה מדבר - ככל הנראה - על כאלה העוסקים באמנות לחימה... 
לצפיה ב-'כנראה. התוכל לתת לי את הגדרתך האישית ... '
כנראה. התוכל לתת לי את הגדרתך האישית ...
07/06/2016 | 09:54
3
29
באשר למהיא "אומנות" לחימה - בהשוואה ל"אמנות" לחימה
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על אותו דבר'
אנחנו מדברים על אותו דבר
07/06/2016 | 11:51
2
24
קרא את ס' 3 בפוסט שלי לעיל.
לצפיה ב-'זה הסעיף שהתמיהה אותי...'
זה הסעיף שהתמיהה אותי...
07/06/2016 | 13:08
1
41
שכן אני מפרש אותו ההיפך ממה שכתבתי לך בנוגע לדעתי.

אני מוצא כל דיספלינה דידקטית המלמדת לחימה ושיש בה איזו שהיא תרבות ארגונית מזוהה המאפיינת אותה: כאמנות לחימה.

"אומנות" היא הביטוי האישי המאפיין תוצרו של האינבידואל המתרגל את ה"אמנות" - קרי המיומנות שהמורה שלו מעביר לו. ואחת היא אם כן / לא מתחרים, יש / אין קאטות, מה לובשים ובאיזו שפה הוגים את המושגים הנלמדים.

אבל - אם אנחנו מסכימים...   .
לצפיה ב-'כן. נראה שיש בעיית תקשורת'
כן. נראה שיש בעיית תקשורת
07/06/2016 | 14:23
29
אני התייחסתי לפסקה הבאה שכתבת:

ברשותך: "הבעיה היא שרוב השיטות (בעיקר אלה העוסקות בספורט-לחימה, ולא באמנות-לחימה) מנווטות את התלמידים לשדה העימות הפיזי, ומקדשות היבט זה בלחימה, תוך התעלמות ואולי אף זלזול בפרקים/בחלקים הלא-פיזיים" ...

מנסיוני - רוב בתי הספר המכובדים אינם כאלו.

ולהבנת ההקשר (ומדוע סברתי שאין סתירה והבדלי דיעה ביננו) יש לקרא את הפוסט שלי, שעליו ענית.

לצפיה ב-'עזרה והכוונה בבחירת אמנות לחימה'
עזרה והכוונה בבחירת אמנות לחימה
29/05/2016 | 19:33
8
98
שלום,
אני מתעניין ושוקל להתחיל ללמוד אמנות לחימה ואשמח לעזרה והכוונה.

קצת על עצמי: בן 41, ללא בעיות רפואיות מיוחדות, למעט בלט דיסק שמקרין לעתים לברך אבל לא מונע ממני לעסוק בפעילות גופנית כמו רכיבה על אופניים או כדורסל. רמת הכושר שלי היום לא גבוהה במיוחד.

מסקירה ראשונית יש שתי אמנויות לחימה שמשכו שת תשומת לבי: אייקידו ואיאיידו. אני מחפש אמנות שתסייע לי להגביר ריכוז ומיקוד מנטלי ולשפר גם כושר גופני.

הייתי שמח לדעת האם האמנויות הנ"ל יכולות לעזור בכך.

אני מתגורר באזור פרדס-חנה כרכור ואשמח להמלצות על מורים בסביבה. אני גם נוסע במסגרת העבודה כל יום לאזור קריית אונו, כך שאם יש משהו בדרך אני יכול לקחת את זה בחשבון.

תודה מראש, ומקווה שהשאלה לא הייתה טרחנית מדי.
לצפיה ב-'האם הבלט דיסק יסתדר עם נפילות?'
האם הבלט דיסק יסתדר עם נפילות?
30/05/2016 | 12:15
2
63
אייקידו לכל סוגיה כוללת הרבה נפילות וגלגולים, וכמתחיל, זה עלול להעמיס לך על הגב.
יש לך מושג כלשהו על מצב הגב מהבחינה הזו?

רעיונות לבחון את זה באופן מדורג (על מזרן רך, ובעדינות בבקשה, אני לא רופא ולא רוצה שתזיק לעצמך):
כפיפות בטן
לשכב על הגב, לכופף ברכיים לחזה, לאחוז בהן ולהתנדד לעט לעט
להתחיל כמו קודם, ולאט לאט להביא את הברכיים קרוב לראש ככל שניתן
לעשות גלגול בי"ס, רק אם אתה עוד זוכר איך. (הגלגול של האייקידו רך יותר וקל יותר לכתפיים גב)

אני אסתכן בניחוש שאם את התנועה השלישית (ברכיים לראש) אתה עושה בחופשיות, תוכל להתאמן בחופשיות.

מורה לאייקידו - אני ממליץ מאוד על שלמה דוד ולימוד של "קורינדו אייקידו" (אמנות אחות לאייקידו הנפוץ, שאני מתאמן בה, עוד על האמנות ראה במאמר- http://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/148.... מבחינת מקומות שרלבנטיים אלייך, יש שתי קבוצות - האחת ב"הוד השרון" בבי"ס הדמוקרטי, בימי שני בערב אני חושב שב 20:30, שלמה דוד מלמד שם, אני לא בטוח האם ומתי יש להם אימון נוסף, לא תהיה שם חריג בגיל, והרוב שם די מתחילים. השנייה באיזור כורזין של גבעתיים, במועדון "סמוראי" שם, סמוך למחלף אלוף שדה ולכן לא רחוק לך מקריית אונו, חושב שהאימונים שם ביום ראשון ורביעי ב19:30, גם שם לא תהיה מהזקנים, רק ששם יש יחסית יותר וותיקים(חגורות שחורות).

ייתרון מסויים של קורינדו אייקידו הינו שכשתגיע לשחורה, יש באמנות גם פרק (מצומצם) של אייאידו וכן עוד כלי נשק סמוראיים.

עוד על שלמה דוד - 

ואשמח לפגוש אותך (אני מתאמן אצל שלמה, אבל מרחיק מצפון ת"א לראשון כדי להגיע בשעות שמסתדרות לי)
אמיר
נ.ב.
אם התרגולים לעיל קשים לך והגב לא מסתדר, ואתה רוצה אייאידו, לך לנסות אצל יורם וייסבורד:  www.fudoshinkan.co.il

לצפיה ב-'תודה. בהחלט אבדוק את עצמי'
תודה. בהחלט אבדוק את עצמי
31/05/2016 | 09:07
1
34
אני עם הבלט דיסק כבר כמה שנים טובות ולא הרגשתי מגבלה חמורה, אבל נפילות וגלגולים לא היו חלק מהפעילות הגופנית שלי
לצפיה ב-'תנסה'
תנסה
31/05/2016 | 19:21
26
אם אתה מסתדר, שב וממליץ על שלמה דוד וקורינדו אייקידו.
יתרון נוסף שלו במיוחד במקרים כאלה הוא הוותק והגיל - שלמה מלמד מסוף שנות השבעים ... (וגם בהיקף ובעומק הידע / חשיבה / הבנה טכנית - קרוב יותר למורים של רוב המורים בארץ)

אמיר
לצפיה ב-'בפרדס חנה פועל דוג'ו אייקידו של איתמר זדוף'
בפרדס חנה פועל דוג'ו אייקידו של איתמר זדוף
30/05/2016 | 12:30
1
46
שלום pytheas,
ראשית לגבי אייקידו בפרדס חנה: באיזור פועל דוג'ו אייקידו של איתמר זדוף (דאן 3, אייקיקאי). איתמר שהה ביפן 7 שנים ולמד שם אייקידו ממורה בכיר ששמו קאציוקי שיממוטו סנסאי (דאן 8, אייקיקאי). 
שנית, לגבי מצבך הרפואי - יש בהחלט מתאמני אייקידו עם הסטוריה של בעיות גב, אבל כדאי תמיד להתייעץ עם רופא וגם לעדכן את המורה של לאמנויות לחימה לגבי מגבלות גופניות שיש לך.
העיסוק באייקידו יכול להוביל גם לשיפור הריכוז המנטאלי והכושר הגופני, אבל אלה הם בדרך כלל פועל יוצא ולא העיסוק העיקרי (במיוחד ברמת המתחיל). כך שאם אלה הן חלק מהמטרות שלך, שווה להתאזר בסבלנות.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. בהחלט אבדוק זאת.'
תודה על ההמלצה. בהחלט אבדוק זאת.
31/05/2016 | 09:08
3
לצפיה ב-'איידו'
איידו
30/05/2016 | 13:15
1
52
בכרכור מתגורר איל ויס. מורה מדהים ומעולה(!) לאיידו וקנדו. אבל לדעתי הוא מלמד רק ביוקנעם. אני מנסה לשכנע אותו לפתוח דוג'ו לאיידו בפרדס חנה. אולי אם נפתח נגדו חזית רחבה הוא יישבר בסוף? 
אני בטוח שיעזור אם תוכל לאסוף עוד 3-4 חבר'ה שמתעניינים באיידו. זה יספיק כדי לשכנע אותו!

אגב (נצל"ש): אם אתה מתעניין במשהו שונה, אני מלמד בודו-טאיג'וצו בגבעת-עדה (לפרטים ראה באתר האינטרנט)
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
31/05/2016 | 16:54
18
קשה לי להאמין שאצליח לאסוף עוד 4-3 אנשים שמתעניינים באיידו, אולי בעתיד.

לצפיה ב-'קרב מגע בפתח תקווה'
קרב מגע בפתח תקווה
31/05/2016 | 15:20
29

שלום. שמי ברק, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה.
מאמן בשני ורביעי בערב
אם זה מעניין אותך מוזמן ליצור קשר
0523409192
www.barak-kami.com

לצפיה ב-'אומנויות לחימה למבוגרים'
אומנויות לחימה למבוגרים
28/05/2016 | 15:57
6
96
שלום חברים,

אומנות לחימה מומלצת למבוגרים (ללא ניסיון) באזור השרון?

*עדיפות לשעות הערב המאוחרות

תודה
לצפיה ב-'ג'ודו, יונה מלניק, מושב ירקונה'
ג'ודו, יונה מלניק, מושב ירקונה
28/05/2016 | 20:44
2
62
זה מה שאני מכיר (ואוהב), אבל אני בטוח שיש עוד. תלוי מה אתה מחפש ואוהב ואיפה.
לצפיה ב-'בפעם האחרונה שהייתי אצל יונה זה לא מקום למתחיל בג'ודו'
בפעם האחרונה שהייתי אצל יונה זה לא מקום למתחיל בג'ודו
29/05/2016 | 02:51
1
77
אלא למי שהתאמן בעבר.אם הוא לא יודע ליפול הוא יפצע
לצפיה ב-'יש לו גם קבוצות מתחילים'
יש לו גם קבוצות מתחילים
29/05/2016 | 14:27
50
בזמן שאני התאמנתי אצלו אני זוכר שהגיעו לקבוצה שלנו תלמידים מתחילים (מבוגרים). לדעתי הם הגיעו מקבוצה של מתחילים שיונה לימד.
לצפיה ב-'קורינדו אייקידו בהוד-השרון'
קורינדו אייקידו בהוד-השרון
29/05/2016 | 13:18
44
לא כתבת איזה גיל נחשב למבוגרים בעינייך :-.
אם הכוונה ב"מבוגרים" היא ל"לא נוער", יש אינספור אפשרויות.
אם אתה מחפש קבוצה בראש מבוגר, במובן של העדפת שכל על כוח, וכו' - זה לא אותו הדבר, וההמלצות יותר מוגבלות.
ואם אתה מחפש לאנשים מבוגרים עד כדי מוגבלות בתנועה - זה דבר שלישי

לקבוצה השנייה - "ראש מבוגר", מחשבה על פרקטיות מחד, אבל עם אגרסיביות מוגבלת ונכונות מאוד מוגבלת לספוג, אני מאוד ממליץ על "קורינדו אייקידו"  (חפש כאן בפורום), ספציפית בהוד השרון, יש קבוצה בבי"ס הדמוקרטי, שבימי שני מלמד שלמה דוד (מורה מאוד וותיק ומוערך גם כאן בפורום, חפש).

אמיר

לצפיה ב-'אייקידו במסגרת הדוג'ו של אלי לרמן בשרון'
אייקידו במסגרת הדוג'ו של אלי לרמן בשרון
30/05/2016 | 12:13
31
אלי לרמן (דאן 6, אייקידו אייקיקאי) מוביל דוג'ו גדול עם מספר סניפים באיזור השרוןhttp://www.aikidocenter.co.il/classes-schedule/
בעיון בלוח האימונים מצאתי שבחלק מהסניפים מתקיימים אימונים שמתחילים ב- 20:30 ואפילו ב- 21:00, כך שנראה שתוכל להתאמן איתם בשעות הערב המאוחרות.
מהפעמים שזכיתי להתאמן עם אלי לרמן התרשמתי שהוא מורה עם רקע עמוק באיקידו ולצד זה הוא גם איש צנוע, נעים ואדיב. הנעימות, האדיבות הם תכונות שמתארות יפה לא מעט מהמתאמנים בדוג'ו שלו, איתם זכיתי פה ושם להצליב ידיים. 
יש לא מעט מתאמנים בדוג'ו שלו שהתחילו להתאמן בגיל מבוגר וכשאנחנו נפגשים בסדנאות אני שמח לגלות שהם מתמידים ומגיעים להישגים יפים.
לצפיה ב-'קרב מגן ישראלי'
קרב מגן ישראלי
31/05/2016 | 15:17
35
שלום לך. אני מאמן קרב מגן ישראלי בפתח תקווה. ימים שני ורביעי 21:00-22:30
ליצירת קשר
ברק שפירא 0523409192
לצפיה ב-'סיפו ספיר טל - קונג פו בזרימה חופשית'
סיפו ספיר טל - קונג פו בזרימה חופשית
28/05/2016 | 22:52
75

קטע וידאו של מורי, סיפו ספיר טל, בהדגמה בזרימה חופשית (אלתור) במכון וינגייט, מיום שישי האחרון. לפרטים נוספים:

http://www.kung-fu.co.il
לצפיה ב-'קראטה אוקינאווי בת"א'
קראטה אוקינאווי בת"א
25/05/2016 | 12:51
5
88
טאי שין קאן - אמנויות לחימה אוקינאוויות בת"א.
קראטה אוקינאווי בגישה תכליתי - קיודוקאן שורין-ריו.
ריוקיו קובודו שימבוקאן - כלי נשק אוקינאוויים.
קורסים בהגנה עצמית.
על הפעילויות שלנו:

לאתר האינטרנט שלנו http://teishinkan.co.il/

לצפיה ב-'הי איציק אני מרחובות אז לא מעשי לנסוע לת"א-גם אני בעניין אומ'
הי איציק אני מרחובות אז לא מעשי לנסוע לת"א-גם אני בעניין אומ
27/05/2016 | 10:39
4
87
אומנויות סיניות ווינג צון בה גואה עגור לבן גמל שלמה סילאט (אינדונזי) אני לא מתחבר לקאראטה אפילו שהאוקינאוי יש לו שורשים נדמה לי בעגור לבן אבל כל ה"אוס" והקיאי היפנים מאוד מזכירים לי את האופי היפני קשים ואני פחות מתחבר .( 
לצפיה ב-'אם לא מתאים לך מנטאלית - הנימוק הטופוגרפי משני'
אם לא מתאים לך מנטאלית - הנימוק הטופוגרפי משני
28/05/2016 | 12:57
2
74
כשרציתי ללמוד אי יי - נסעתי כל שבוע מת"א לכרכור (בתקופות בהן המורה לא הגיע למרכז).
כשרציתי ללמוד איגרוף (מדמות ספציפית) הצפנתי מידי שבוע  לנהריה.

הייתי חרוץ - יצאתי מושכל.
לצפיה ב-'וואלה צודק שינית לי מחשבה -אעשה מאמץ לנסוע למרכז'
וואלה צודק שינית לי מחשבה -אעשה מאמץ לנסוע למרכז
29/05/2016 | 03:00
1
24
לצפיה ב-''
29/05/2016 | 09:01
6
לצפיה ב-'אין "אוס" באוקינאווה ובכלל האווירה שונה מזו שאתה מתאר.'
אין "אוס" באוקינאווה ובכלל האווירה שונה מזו שאתה מתאר.
04/06/2016 | 20:27
42
אין "אוס" באוקינאווה ובכלל האווירה באוקינאווה שונה לחלוטין מזו שאתה מתאר. לגבי החיבור שלך או אי-החיבור שלך לקראטה - תכובד ותבורך.

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:05
7
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'מה חשוב לטעמכם חקר הקאטה או האלמנטים'
מה חשוב לטעמכם חקר הקאטה או האלמנטים
07/05/2016 | 11:11
18
75
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון ב"אלמנטים"? '
למה אתה מתכוון ב"אלמנטים"?
07/05/2016 | 18:20
32
לצפיה ב-'מצטרף ליובל בשאלה'
מצטרף ליובל בשאלה
07/05/2016 | 20:02
7
53
אבל בהנחה ואתה מתכוון למה שביפנית נקרא Henka, ובתרגום חופשי - "אילתור", אז:
שניהם חשובים, אבל בקרב לא עושים קאטות, אלא מאלתרים, אבל כל אילתור בנוי מטכניקות, וכל טכניקה היא למעשה קאטה (יש קאטות ארוכות ויש קצרות, ולכל אחת תפקיד משלה).
מסובך? אחלה! 
לצפיה ב-'ש' אתה כותב ש"כל טכניקה היא למעשה קאטה"...'
ש' אתה כותב ש"כל טכניקה היא למעשה קאטה"...
08/05/2016 | 07:45
5
59
וקאטה הלא היא תבנית... כוריאוגרפיה ידועה מראש של תנועות.
כיצד אלתור טכני (אקראי) בעת קרב יכל להיחשב לקאטה בעינך?
לצפיה ב-'שאלה מצויינת!'
שאלה מצויינת!
08/05/2016 | 13:26
4
61
וההסבר לדעתי לא מסובך מידי:
משום-מה רוב האנשים (כנראה בהשפעת "תחרויות קאטות" ושיטות או מורים שמדגישים את נושא העיסוק בקאטות) סבורים שקאטה היא רצף ארוך של טכניקות. אבל זה ממש לא חייב להיות כך. יש גם קאטות (למשל בג'ודו) שמורכבות מטכניקה אחת, קצרה וברורה. מה שנכון הוא שלימוד הקאטה/הטכניקה הוא "כוריאוגרפיה ידועה מראש". אבל הביצוע של הטכניקה בקרב הוא ספונטאני ואסור שיהיה "תשריט ערוך מראש"(!). הקרב הוא כאוס והטכניקות אמורות להיות טבעיות וספונטאניות, וזה מחזיר אותנו לשאלה של אורי...
לדעתי, כדי להצליח להיות ספוטאני/טבעי בקרב עליך לשלוט מצויין בטכניקות. המחלוקת הגדולה (לדעתי) בין המורים השונים, היא "כיצד הופכים את הטכניקה לספונטאנית?". יש הדוגלים בהתמקדות בשינון ולימוד קאטות ארוכות ויש המעדיפים טכניקות ("קאטות") קצרות והרבה "עבודה פנימית" (גוף-נפש). אני שייך לאסכולה השניה.  
לצפיה ב-'בשביל קצר יש לך את האיפון או ג'יפון, איך שתקרא לזה'
בשביל קצר יש לך את האיפון או ג'יפון, איך שתקרא לזה
10/05/2016 | 00:51
3
12
לצפיה ב-'אני מעדיף את הארוך'
אני מעדיף את הארוך
10/05/2016 | 10:58
2
40
אתה אולי מתכוון לזה, אבל אני מעדיף את הארוך... 
לצפיה ב-'גיפון זה קיצור של גו איפון -'
גיפון זה קיצור של גו איפון -
10/05/2016 | 16:54
1
41
לצפיה ב-'נו טוף...'
נו טוף...
10/05/2016 | 19:23
29
תמיד לומדים משהו חדש (לא ידעתי שגם בקרטה משתמשים במונח).
תודה לך 
לצפיה ב-'לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה איננה טכניקה'
לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה איננה טכניקה
08/05/2016 | 10:12
36
לפחות להבנתי, ברמת השפה והמינוח, קאטה היא תבנית שחוזרים עליה, זו יכולה להיות תבנית של יחיד או של רבים, תבנית שמתורגלת מאות שנים, או רק פעם אחת, אך זו תבנית מוגדרת היטב.

האילתור בנוי מטכניקות, שלוטשו וניבנו באמצעות חזרות על קאטות שכוללות אותן. אך עצם החזרה על טכניקה מתוכו, איננה קאטה.

אמיר

לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה'
לא הבנתי את השאלה
08/05/2016 | 10:17
41
אני יודע שאני חריג, אך כמתאמן בסגנון שיירש/רכש/לקח תכנים בעיקר מקוריו-ג'וג'וטסו
רוב הקאטות שאני מכיר הן זוגיות ןעם כלים. לרובן יש מספר פרקים, בחלקן כל פרק אחד כזה מיועד ללימוד של רעיון טכני מסויים, ובחלקן פרק אחד מאוחד כך שיכלול מספר תת-פרקים כאמור לעיל.

בהרכב הזה, אופן הלימוד די מובן:
יש שלב של זיכרון - פשוט לזכור את התנועות, בשלב הזה הרצף חשוב מהדיוק.
יש שלב של העמקה - במסגרתו מעמיקים בלימוד של רעיון טכני אחד מתוך הקאטה, בדגש על המצב שבו הקאטה מלמדת אותו (אך לא בהכרח בבלבדיות), בשלב זה גם נתייחס ל"אורה" של אותו מצב לעומת ה"אומוטה" שלו בקאטות שבהן זה ברור.

אמיר
לצפיה ב-'מה חשוב לטעמך? להעלות שאלה? או ליצור דיון? '
מה חשוב לטעמך? להעלות שאלה? או ליצור דיון?
11/05/2016 | 10:33
6
39
בצחוק כמובן - אתה בוודאי עסוק ולא יצא לך לראות את השאלות שנשאלו בעקבות הנושא שהעלית.

האם לדעתך אחד מהשניים צריך להיות חשוב יותר? מי חשוב יותר? עמל או מנוחה? אוכל או שתיה? לעניות דעתי לכל אחד מהשניים החשיבות הנפרדת שלו וגם התרומה של האחד לשני.

אני משער שבמרוצת השנים בכל תקופת אימונים מקדישים לעיתים מן רב יותר לאחד על חשבון השני. קומיטה, רנדורי, בונקאי, קאטה, העשרה חיצונית, כושר, כח.... כל אלה נושאים חשובים, ומין הסתם, בהתאם לרוח התקופה, לחלקם מוקדם זמן רב יותר על חשבון אחרים.

לדעתי הענווה אין מקום להשוואה בין החשיבות של קאטה לאלמנטים.
לצפיה ב-''
11/05/2016 | 17:09
26
זאב, אם יורשה לי להוסיף (ואולי לפרש?): הכל עניין של אהבה (ולדעתי חשוב לאמר דווקא ביום הזה  )
לצפיה ב-'האופי היהודי בנו מעלה קושיות ודן בסוגיות'
האופי היהודי בנו מעלה קושיות ודן בסוגיות
12/05/2016 | 17:05
4
51
לכל סגנון יש הרי את המטודיקה שלו ואת האני מאמין שהוא בוחר לשים עליו דגש מאשר תכנים פוטנציאלים מגוונים.
מורה אחד שם דגש מאוד על חקר של הקאטות ונסיון להתאים אותם כשיטה לחימה אזרחית כמו שהיא הייתה לפני דורי דורות וכפי שהיא גם כיום לתפיסתו.
מנגד המורה השני בניגוד למקבילו האוקינאווי איננו חוקר קאטות ומשם מנסה למשוך את כל התכנים אלא מוציא כבר את הטכניקה והרעיונות לפועל ממגוון השיטות הפנימיות שלמד.
לצפיה ב-'בפומסה - קאטות בקוריאנית'
בפומסה - קאטות בקוריאנית
12/05/2016 | 22:45
30
יש את הטכניקה, ויש את היישום שלה. 
יש כאלו שיסימים, וכאלו שלא. 
מה שכן - אלו שחקרו את הפומסה - רובם לא היו רופאים...
יש דברים נחמדים בחקר הפומסה - רואים מבטים והיבטים שונים. פשוט נותן עוד מידע מה שלא היה מודע לפני זה. 

בכל מקרה - בין אם זה באישי, בזוגי, בשלישיה, במוסיקה אישי, חמישייה, תשיעייה - עבורי ועבור חניכיי - פומסה זה מצויין. ולאלו המבוגרים יותר - הרעיון של לפתוח את הראש ולנתח - זה מצויין מאוד.

המשך ערב טוב, 
ג'סיקה

לצפיה ב-'תלוי כיצד מגדירים "קאטה" ..'
תלוי כיצד מגדירים "קאטה" ..
13/05/2016 | 17:27
1
36
אם כל תרגיל (יחיד / זוגי) שהתנועות בו ידועות מראש נחשב בהגדרתך קאטה (ולדעתי כן הדבר) אזי קאטה היא דבר הכרחי בכל שיטה.. אפילו בקרב מגע: ה"אימא" של שיטות ההגנה העצמית, ישנם תרגילים מוכתבים מראש שלמען האמת - עליהם נסמך כל בסיס השיטה.. כן הדבר גם באיגרוף (קרי קומבינציעות בסיס), בשיטות פיליפיניות ובכלל..

אפשר להדיין על כמות, על מידת בהירותן והמורכבות לפרש אותן - אבל זה דיון משני.
צריך ג-ם   קאטות.
לצפיה ב-''
13/05/2016 | 19:23
4
לצפיה ב-'סליחה - לא הבנתי מה אתה מנסה לומר'
סליחה - לא הבנתי מה אתה מנסה לומר
15/05/2016 | 23:44
39
היי אורי,
באמת ובתמים, נראה שלא רק שלא הבנתי את שאלתך שפתחה את הדיון הזה. כתבת רק שורת כותרת וללא כל תוכן שהיה יכול אולי להסביר לפשוטי העם מה אתה מנסה לשאול.

ועכשיו, עם תגובתך לשאלות שלי, הלכתי לאיבוד אף יותר. אולי זה הניסוח שלך, אולי זו הבורות שלי. בכל אופן, ממש לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך ולמהות שאלתך.
Sorry.

לצפיה ב-'משמעות הקאטה'
משמעות הקאטה
22/05/2016 | 10:57
36
בשישבת האחרון היה לנו סמינר (מדהים) עם אחד המורים הבכירים ביותר בבוג'ינקאן - דאי-שיהאן אד מרטין, בן 84. שאלתי את אד לגבי "משקל הקאטה באימון ומשמעותה" וזו היתה תשובתו:
הקאטה נועדה רק ללמד עקרון מסויים. מרגע שהעיקרון הופנם, הקאטה הופכת למיותרת, חסרת משמעות וחסרת חשיבות.
ולכן לדעתי (אד לא אמר זאת, אבל זה ברור מדבריו) לקאטה יש חשיבות גדולה יותר עבור מתחילים/בתהליך הלימוד של מתחילים, מאשר עבור וותיקים ומתקדמים באמנות הלחימה הספציפית.
לצפיה ב-'הגנה'
הגנה
04/05/2016 | 12:55
7
148
שלום לחברי הפורום, ראיתי שנכתבה שאלה דומה לפני מספר שבועות, אך רציתי לראות אם התשובות דומות.
אני גר בכפ"ס בן 30+ בכושר פיזי טוב (לב ריאה פחות). אני מחפש אומנות לחימה באזור שלי שתיתן לי את האפשרות להתמודד עם "מצבי רחוב".
כלומר תקיפה של :בעיטות, אגרופים, חניקה וכו.
לא רק להתמודד אלא גם את האפשרות להחזיר במידת הצורך (לברוח אני כבר יודע).

מחפש משהו לא תחרותי לשעות הערב, ומשהו שאני לא אחזור עם פנסים (עובד מול לקוחות פרונטלי). 

תודה לכל העונים

לצפיה ב-'תלוי במאמן ופחות בשיטה'
תלוי במאמן ופחות בשיטה
05/05/2016 | 09:43
4
90
לפי דעתי, מה שאתה מחפש מצוי בכל אמנות-לחימה. וכדי לקצר לך את תהליך החיפוש, כדאי שתגדיר בצורה יותר ממוקדת מה אתה מחפש. אחת האופציות היא לענות על שאלון-החיפוש, המצוי במאמרי הפורום. אופציה אחרת היא לשאול את עצמך (עדיף לפי סדר חשיבות) מה המטרות שלך. למשל:
  1. אתה אוהב/רוצה אגרסיביות דורסנית, או שאתה מעדיף תיחכום ו-"תמרון ערמומי" מול יריב (כלומר: אתה "גולנצ'יק/שריונר או שאתה שלדגיסט/מטכליסט? ).
  2. אתה סבלן ומוכן לדחיית-סיפוקים, או חייב מימוש סיפוקים מיידי?
  3. אתה אוהב/מוכן להטלות ובריחים ועבודת קרקע, או מעדיף בעיטות ואגרופים?
  4. אוהב/רוצה כלי-נשק?
  5. מחפש "העלאת כושר", או מעוניין באמת ובתמים בלחימה?
וכו'...
בהצלחה.
לצפיה ב-''
05/05/2016 | 10:35
9
לצפיה ב-'לגבי מה ששאלת'
לגבי מה ששאלת
07/05/2016 | 23:09
2
69
1. אוהב אגרסיביות אבל לא דורסנית, תחכום ותמרון זה משהו שאני מתחבר אליו.
2. מודה שאני לא אדם שהכי דוחה סיפוקים.
3. מוכן להטלות ובריחים (בעיטות ואגרופים עוד לא התנסיתי אבל מאמין שצריך גם את זה במצבי רחוב).
4. אין צורך בידע בכלי נשק.
5. העלאת כושר זו אינה המטרה  העיקרית אך לא אתנגד לזה בזמן האימון.
לצפיה ב-'ממליץ לך על ג'ודו במושב ירקונה'
ממליץ לך על ג'ודו במושב ירקונה
07/05/2016 | 23:26
52
אצל סנסיי יונה מלניק.
מורה ע-נ-ק!
לצפיה ב-'סורי לי רוי'
סורי לי רוי
08/05/2016 | 07:41
67
לא ענית אז לקחתי במקומך :)
לצפיה ב-'יש אימונים ברעננה בשעות הערב'
יש אימונים ברעננה בשעות הערב
06/05/2016 | 23:36
62
פעמיים בשבוע. 
מוזמן להתקשר ולהתאמן.
:)

לצפיה ב-'קרב מגן ישראלי'
קרב מגן ישראלי
31/05/2016 | 15:19
17
שלום לי רוי. שמי ברק, ואני מאמן קרב מגע בפתח תקווה.
מאמן בשני ורביעי בערב
אם זה מעניין אותך מוזמן ליצור קשר
0523409192

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה