לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

הגנה
04/05/2016 | 12:55
2
28
שלום לחברי הפורום, ראיתי שנכתבה שאלה דומה לפני מספר שבועות, אך רציתי לראות אם התשובות דומות.
אני גר בכפ"ס בן 30+ בכושר פיזי טוב (לב ריאה פחות). אני מחפש אומנות לחימה באזור שלי שתיתן לי את האפשרות להתמודד עם "מצבי רחוב".
כלומר תקיפה של :בעיטות, אגרופים, חניקה וכו.
לא רק להתמודד אלא גם את האפשרות להחזיר במידת הצורך (לברוח אני כבר יודע).

מחפש משהו לא תחרותי לשעות הערב, ומשהו שאני לא אחזור עם פנסים (עובד מול לקוחות פרונטלי). 

תודה לכל העונים

תלוי במאמן ופחות בשיטה
05/05/2016 | 09:43
1
13
לפי דעתי, מה שאתה מחפש מצוי בכל אמנות-לחימה. וכדי לקצר לך את תהליך החיפוש, כדאי שתגדיר בצורה יותר ממוקדת מה אתה מחפש. אחת האופציות היא לענות על שאלון-החיפוש, המצוי במאמרי הפורום. אופציה אחרת היא לשאול את עצמך (עדיף לפי סדר חשיבות) מה המטרות שלך. למשל:
  1. אתה אוהב/רוצה אגרסיביות דורסנית, או שאתה מעדיף תיחכום ו-"תמרון ערמומי" מול יריב (כלומר: אתה "גולנצ'יק/שריונר או שאתה שלדגיסט/מטכליסט? ).
  2. אתה סבלן ומוכן לדחיית-סיפוקים, או חייב מימוש סיפוקים מיידי?
  3. אתה אוהב/מוכן להטלות ובריחים ועבודת קרקע, או מעדיף בעיטות ואגרופים?
  4. אוהב/רוצה כלי-נשק?
  5. מחפש "העלאת כושר", או מעוניין באמת ובתמים בלחימה?
וכו'...
בהצלחה.
05/05/2016 | 10:35
2
המלצה לקרב מגע בראשון לציון
03/05/2016 | 18:10
25
היי
אני בן 28
מחפש קרב מגע בראשון לציון על מנת ללמוד "הגנה עצמית".
אשמח לקבל ביקורות והמלצות.... תודה!

המלצה לאומנות לחימה או למכון/מאמן
29/04/2016 | 18:46
5
58
היי לכולם,
אני בת 23 , אחרי ירידה של כמעט 30 קילו ממשקל הגוף, כרגע במשקל תקין.
כבר בערך חודשיים שלא התאמנתי (אימון גופני בעצימות גבוהה או אפילו סתם הליכה...) , לכן הכושר שלי גם לא משהו .
אין לי שום ניסיון קודם באמנויות לחימה , אבל התעניינתי בקרב מגע , קיקבוקס, הגנה עצמית לנשים .

יש לי מספר שאלות אליכם ... :)
האם בגילי (23) , אפשר להתחיל להתאמן באמנויות לחימה? האם יש קבוצות/מכונים שבקבוצת מתחילים יש גילאים כאלו? ***בפתח תקווה והסביבה***
מבין מה שהעליתי (קרב מגע, קיקבוקס,הגנה עצמית לנשים) על מה אתם ממליצים לי? כמובן שאשמח גם ליתרונות וחסרונות לדעתכם לגבי כל אחד מהם.
אוסיף ואומר שמלבד העובדה שאני רוצה לשמור על כושר ולהיות פעילה מבחינה בריאותית (ונפשית כי ספורט זו התרופה הכי טובה למצב הרוח...) , אני גם רוצה למצוא לי עיסוק חדש , מעין תחביב .. ולא "סתם" להירשם לאיזשהו מכון כושר כזה או אחר ומידיי פעם להצטרף לחוג כלשהו שמוצע במערכת החוגים של אותו מכון.

***ציינתי שאני מחפשת בפתח תקווה והסביבה, אבל אם יש לכם גם המלצות לגבי מקומות אחרים במרכז, תציינו בכל מקרה!*** ההעדפה היא לפתח תקווה וכמה שיותר קרוב 

אשמח לכל המלצה/עצה שהיא
המשך חג שמח לכולם!
יש ברעננה
29/04/2016 | 19:49
36
ואנו מתאמנים ברעננה ובתל אביב. 
מתחילים, מתקדמים וכו'. 
תוכלי ליצור קשר. 
המשך חג שמח!
ג'סיקה 
אני לא מהאיזור שלך אבל מכיר כמה מקומות טובים
01/05/2016 | 06:31
3
29
דבר ראשון צריך לציין שגיל 23 זה גיל מעולה להתחיל בו. קבוצות אייקידו בוגרים למשל לא מתחילים מתחת לגיל 20. אני מגיע מאומנות לחימה יפנית אחרת שנקראת נינג'יצו ואת יכולה לבדוק מורים באיזור שלך כאן: http://www.bujinkan-israel.co.il/46250/kvuzot
למרות שרשמת שאת מכוונת יותר לאומנויות שנתפסות כיותר "פרקטיות" ופחות "מסורתיות" אני חושב שדווקא בגילך את תיהני יותר מאימונים יותר רכים, כמובן עם יישומים פרקטיים יותר לחיי היום היום... מבלי להפחית מערך של אומנות לחימה כזו או אחרת - אני פשוט משוחד, אבל זה בא מהרבה ניסיון וזו ההמלצה שלי, אז שיהיה לך המון בהצלחה!
ג'ודו... במושב ירקונה
01/05/2016 | 08:15
2
48
אמנם לא נמצא ברשימה שציינת, אבל לדעתי עונה לחלוטין על המטרות שציינת. קבוצה בוגרת, איכותית ביותר, עם הרבה (יחסית) בנות, ובעיקר - מורה נפלא! סנסיי יונה מלניק.
ואם בנינג'וצו (בודו-טאיג'וצו) חשקה נפשך, אז הנה רשימת מורים נוספת, ורחבה/מקיפה יותר. 
רק תגדירי מטרה
01/05/2016 | 15:31
1
35
אני חושב שאת מנסה לאחד שתי מטרות די שונות:

אימונים לטובת הגנה עצמית
ואימונם לטובת כושר

אלא שמניסיוני, שתי המטרות הללו לא מתאחדות כ"כ טוב. אמנות לחימה איננה כושר, ולהיפך, כושר איננו אמנות לחימה.

לא רואה בעיה עם להתחיל בגיל 23, מכיר גם אנשים שהתחילו אחרי גיל 40 והתקדמו יפה מאוד.

אמיר

מסכים לגמרי!
02/05/2016 | 08:06
4
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:41
7
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
ביטוחים...
18/04/2016 | 15:18
52
מחפש המלצות כל סוכן/חברת ביטוח לביטוח תאונות אישיות (לתלמידים) ולביטוח מקצועי (למורה).
כ"כ, מידע על עלויות, והם יש מגוון גדול המחירים?
בנוסף: "מוקשים" נוספים (למשל: האם - במקרה של תביעה - חברת הביטוח עלולה להתנער בתואנה של "היעדר רשיון עסק", או "היעדר ציוד ע.ר" וכד'?) ובקיצור: האם לחברות הביטוח יש "תו-תקן" לבטיחות דוג'ו, שיהווה תנאי לתשלום במקרה תביעה?
מחפש מקום ללמוד קרב מגע בירושלים
17/04/2016 | 14:51
1
39
שלום אני מתאמן כבר אקבע שנים בקונג פו באיזור המרכז ואני בעוד מספר שבועות עובר לירושלים ורציתי גם ללמוד קרב מגע אם מישהו מכיר מקום טוב ואיכותי ומקצועי ויוכל להגיד לי...תודה.

בבקשה
18/04/2016 | 12:46
34
MMA: ספג נוק אאוט - ומת בבית החולים
12/04/2016 | 21:35
1
90
הפורטוגלי ז'והאו קרבליו (28) הלך לעולמו שלושה ימים אחרי שהתמוטט בעקבות מכות שספג בהפסד לצ'ארלי וורד. אלוף העולם, קונור מקרגור: "השופט היה צריך להפסיק את הקרב"
לדעתי, צריך להחזיר את הקסדות
14/04/2016 | 22:39
57
אפילו פגיעות קלות בראש הולכות וחוזרות גורמות לזעזוע מוח, אז חבטות בסדר גודל כזה, זה כבר העדר הגיון לחלוטין!
בוג'ינקאן ישראל - סמינר עם שיהאן אד מרטין/ארה"ב
14/04/2016 | 16:32
53
חבר'ה, אירוע מיוחד ונדיר, עם אחד המורים לנינג'וצו המפורסמים והאהודים בבוג'ינקאן - שיהאן אד מרטין מארה"ב.
שיהאן אד מרטין (בן למעלה מ- 85!) ידוע בעיקר בזכות עבודתו הרכה ובהתמחותו בעבודה מטווחים קצרים. ייחודיותו הגדולה היא עבודה עם "מקל סבא" (ואולי לכן הוא גם קיבל את השם Papa-San, מהצומי סנסיי... ).
הבאתו של אד ואירגון הסמינר נעשו הודות למאמציה של סנסיי נילי ברל.
ראו פרטים במצורף.

אני שמחה לבשר ששיהאן אד מרטין, הידוע בכינוי שקיבל מהאצומי סנסיי "פפה-סאן" (PAPASAN), מגיע לישראל!
הסמינר יערך בשישי-שבת 20-21/5/2016
שעות הסמינר 15:00-18:00 , 10:00-13:00
מיקום הסמינר סטודיקו, רחוב פלימן 8, מרכז קסטרא, חיפה.
חניה צמודה ללא עלות.
ההרשמה בעיצומה! מספר המקומות מצומצם ומוגבל.
התשלום 400 ש"ח במזומן ביום הסמינר, רק לאחר הרשמה מוקדמת (ומחייבת!) במייל או בטלפון אלי.
בהגעה ללא הרשמה (על בסיס מקום פנוי) המחיר יהיה 450 ש"ח.
מי שמעוניין להגיע ליום אחד יכול להירשם ברשימת המתנה על בסיס מקום פנוי.
מקווים לראותכם,
נילי ברל וחברי בוג'ין קאן הקואי השמח

מייל:  niliberle@gmail.com
טלפון: 054-4857088
קישור לסרטון על שיהאן אד מרטין
https://www.youtube.com/watch?v=J33J_LOmklE&no...;

חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:05
5
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
מכונים ומורים איכותיים ומומלצים
10/04/2016 | 23:11
20
102
שבוע טוב, נייד עם רכב מאזור הצפון, מוכן לנסוע גם קצת רחוק עד אזור המרכז והסביבה וירושלים זה המקסימום, על מנת לנסות שיטות חדשות ולעשות שיעורי ניסיון אצל מורים ושיטות חדשות,כדי לבחור מקום אחד או לשלב, אני חגורה שחורה בג'ודו וחומה באקבאן בנינג'יצו אחרי פרישה כתוצאה מפציעה, אז אחרי המון שנים שלא דרכתי על המזרן ישלי עודף מרץ, חזרתי משיקום בהצלחה, למזלי אין שום פגיעה

מחפש להתנסות:
בקראטה מסוגים שונים(לא מגע מלא)
, ג'יו ג'יטסו ברזילאי
, ג'ו ג'וטסו יפני,
אומנויות לחימה סיניות פנימיות רכות שונות
, קונג פו סוגים שונים(ללא סלטות וגלגלונים)
אומנויות לחימה יפניות אחרות, שמות לדוגמא שעולות לי אייקיג'יטסו, דאיטו -ריו וכו, זה רק סתם דוגמא
אומנויות לחימה קוריאניות

אם יש כאלו שיוכלו לעזור ולהזרים שמות ופרטים כגון טלפון של המורה כתובת מלאה ואתר, קודם באזור הצפון ואחר כך אזור המרכז וירושלים והסביבה, בתודה לעוזרים אודה מראש.מה יש לנו חדש בארץ?
חשבתי בעבר לנסות להתאמן אצל מאמן ברזילאי בשם גבריאל קיטובר אבל הוא נעלם מהאופק וחזר לברזיל כנראה
. כנס בפורום ללוחות ותראה רשימות מורים.
11/04/2016 | 10:23
39
אתה מוזמן להגיע אלי בלהבות הבשן, גליל עליון
11/04/2016 | 11:29
54
שמי אורן גרצמן, מדריך לנינג'יצו (לא אקבן - אבל כולנו משפחה אחת). אני מאמן כרגע קבוצת מבוגרים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם פעמיים בשבוע. אישית אני חושב שנינג'יצו זה לכל החיים... אבל אני משוחד.
אתה מוזמן לדבר איתי 0542142072
ולהתרשם מהאתר של הקבוצה: www.heikou-dojo.com
בהצלחה בכל דרך שתפנה!
בודו-טאיג'וצו (משולב בג'ודו) בגבעת-עדה
11/04/2016 | 11:40
50
ג'ודו "מסורתי", לא תחרותי, ובודו-טאיג'וצו "ברוח היפנית".
אווירה משפחתית, איכותית, לומדת ולגמרי לא תחרותית.
אתה מוזמן לנסיון.
shaibudo.wix.com/caracal
מורים ששווה לך לבדוק כנראה
11/04/2016 | 13:18
16
82
להלן רשימה חלקית של מורים שכנראה שכדאי לך לבדוק, הרשימה לא מסודרת, והיא בעיקר מתייחסת לאזור המרכז. לא בטוח שכולם פה עדיין מלמדים, אבל מי שכן, כנראה ששווה לפחות ביקור וחלקם גם עשור של אימונים. נתחיל במורים היותר וותיקים ונעבור אח"כ ל"צעירים":

שלמה דוד - בדגש על קורינדו אייקידו, המורה שלי ולכן הראשון
דני ווקסמן - "let go judo"
אבי מוריה - שינג-אי
זאב פוקס - בה גוואה
איגור זקאשנסקי - ווינג-צ'ון
אפי (קראטה שיטוריו - חיפה),
איציק כהן (קראטה שיטוריו - מרכז ת"א),
רוני קלוגר (קראטה ג'וגו ריו - פתח תקווה),

מורים קצת פחות וותיקים (רק כ- 30 שנות נסיון):
ג'ון אסקודרו (ארניס)
בן טל שחר (קונג-פו בהגדרתו הרחבה)
נועם קוט  (ווינג-צ'ון, מחיפה, לא פגשתי אבל היו שהמליצו עליו בחום)
דוב ינאי

אני לפחות התרשמתי שכ"א מהם מומחה לתחומו מצד אחד ובעל אופי שונה למדי מהשני, כך שסביר מאוד שאותו מורה שימצא מאוד חן בעיני תלמיד אחד, לא יתאים לאחר.

אמיר
תשובות ועדכון ואם אפשר עוד המלצות למורים
11/04/2016 | 14:16
7
62
שמים תודה על העזרה אבל אם לא ציינתי, אני לא מעוניין בג'ודו, די סיוט מהפציעה(או נינג'יצו), רוצה משהו קצת חדש שיכול להזכיר את מה שלמדתי, לזה אין בעיה

אני לא מצליח למצוא את הלוח מורים בפורום, הכרתי אותו בעבר ולא נראלי שהוא כל כך עדכני, המורים החדשים וכאלו שמתאזרחים, מהגרים בטח לא נוספו לשם

חרשתי את כל חוג וחוגל והמון שם כבר לא עדכני, מעניין למה האתר הזה לא עושה קצת סדר
סמבו גם יכול לבוא בחשבון
11/04/2016 | 14:17
27
מה שלמדת...
11/04/2016 | 15:51
5
78
אני לא ממש יודע "מה למדת", אבל קח בחשבון שגם אם השם דומה, אינו זה אומר שאת אותו דבר תלמד גם במקומות אחרים ואצל מורים אחרים (מה-גם שלפי מה שאני מבין יש הבדל עצום בין אופי - וככל הנראה גם חומר - העבודה באקבן לבוג'ינקן, וממש לא מדובר על "אותה משפחה", בניגוד לנאמר למעלה...).
אנחנו כולנו אותה משפחה... גם אם יש גישות שונות - טל...
13/04/2016 | 11:24
4
42
אני לא יודע איפה אתה בצפון אבל הייתי שמח אפ היית מגיע לאימון ניסיון, נזק זה בטח לא יעשה לך... בהצלחה!
תלוי למה אתה קורא "משפחה".
13/04/2016 | 15:20
3
20
ש', אם הוא מזמין אותנו לסדר אני שואל ת'קושיות
14/04/2016 | 09:37
2
35
ואתה אחראי למצוא ת'אפיקומן
הסאקה עלי! בתנאי שהסדר מתקיים ב-Noda
14/04/2016 | 10:50
1
31
והרב הוא "בעל השיער הסגול" מק"ק ברדיצ'ב. 
שיהיה לכולנו חג שמח..
14/04/2016 | 11:51
8
תיקון קטן: דני ווקסמן מלמד נינג'וצו
11/04/2016 | 15:10
7
56
דני מלמד את הג'ודו (יש לציין: "חלקית", כי למי שמחפש ג'ודו מלא, נטו, אמליץ לנסות את סנסיי יונה מלניק בהוד-השרון) למטרות אחרות ובאופן שנועד להוביל לאותן מטרות. העיקר אצל דני זה הנינג'וצו (וכמובן ה-Zen).
11/04/2016 | 15:28
6
7
עוד המלצות ממי שמכיר?
11/04/2016 | 19:59
5
27
גם אני בעניין
12/04/2016 | 08:42
4
25
מישהו יכול להמליץ בבקשה?
14/04/2016 | 21:45
3
16
כבר לא רלוונטי, איפה המנהל פה בבקשה שימחק את האשכול?
23/04/2016 | 11:48
2
7
למה שיימחק, ואם אחרים יירצו המלצות?
25/04/2016 | 10:44
1
17
שלום

אם ביקרת, ראית וכו',
ובסוף בחרת

אולי במקום לבקש שיימחקו, תעשיר את הכלל בתיאור חוויותיך בחיפוש, אם תוכל לעשות זאת באופן תיאורי ככל הניתן, מתוך הבנה שזה שאתה בחרת מקום מסויים לא אומר הרבה על האחרים.

תודה
אמיר

28/04/2016 | 17:33
סדנה מעורבת
02/04/2016 | 21:11
97
היום קיימנו, בגבעת-עדה, סדנת נינג'וצו (בודו טאי-ג'וצו) אליה הגיעו חבר'ה משיטות נוספות, בינהם מורים לקרטה שיטו-ריו.
לא הייתי מפרסם זאת בפורום, לולא ההתרשמות והתובנה הבאה:
לפי התרשמותי ולפי ההסברים שקיבלנו מאלעד, השיטות שונות כמעט לחלוטין. מדובר בהבדלים מאוד גדולים בטכניקות העבודה ורוב הגישה. אבל העבודה המשותפת נתנה לי המון!
ראשית, האפשרות להתנסות מול מורים ולוחמים בכירים בשיטות אחרות נתנה לי המון פרספקטיבות על עצמי ועל השינויים שחלו בי ובעבודתי במשך השנים.
שנית, בעיקר כאשר שימשתי כאוקה/"מטרת דמה" לאלעד - המבחן היה מדהים: העמידה מול לוחם ברמה כה גבוהה (אין לי כל הבנה בקרטה, אבל אני סבור שאני יכול להעריך איכות תנועה ויכולת קרבית/לחימתית) מהווה אתגר עצום - הן לעקרונות הלחימה שעומדות בבסיס הבודו-טאיג'וצו והן ליכולות שלי לממש ולבצע את העקרונות הללו.
אני ממליץ מאוד - למי שיכול (וההמלצה מופנית בעיקר למתרגלים וותיקים) - לקיים סדנאות כאלו, אך חשוב מאוד לנטרל לחלוטין אלמנטים של אגו.
וכן - אני מאוד מאוד ממליץ על סנסיי אלעד סול, מורה לקרטה שיטו-ריו, מקיבוץ גבע.
שבוע טוב והרבה למידה איכותית לכולם!
למכירה: זוג נעלי Feiyue חדשות בצבע לבן מידה 41
02/04/2016 | 11:43
36
עוד פרטים בפרטי
מחפש המלצות על אומנויות לחימה.
30/03/2016 | 14:06
4
142
בעבר הרחוק התאמנתי בטא-קוון-דו ובקרב מגע, אבל אני חושש שבימינו אני הרבה פחות אתלטי. חשבתי על דברים כמו טאי צ'י, או ארניס.
אני מחפש בנתניה ובסביבה. מצאתי כאן אראניס, אם כי בקצה השני של העיר ובזמן לא הכי נוח. טאי צ'י עוד לא מצאתי, וחוגל ודפי זהב לא הועילו במיוחד.

המלצות לכיוונים נוספים?
אני מאוד ממליץ על אמנויות לחימה, זה כיף
30/03/2016 | 15:33
94
איזה?

שמע אחי, זה לא חשוב, לך תראה מורים, עד שתמצא מורה שכיף לך ללמוד אצלו, ותהנה להשאר שם שנים. שיהיה ג'וּ דוׂ או ג'וׂ דוׂ  או בכלל קפוארה, זה פחות חשוב.

אמיר
עודד - כפר נטר
30/03/2016 | 16:36
87
מורה נפלא!!
קונג-פו וקרטה 
נסה כאן.
בנתניה אני ממליץ על איתי ליבוביץ' שמלמד BJJ
31/03/2016 | 19:14
1
38
אכן, בן אדם סימפתי שכייף להתאמן אצלו
14/04/2016 | 22:53
27
מאמן במרכז קהילתי בבלי. רחוב הרב ניסים. תל אביב.
מכונים בחיפה
26/03/2016 | 21:28
2
64
שלום,
מבקש המלצות למכוני לימוד בחיפה (משום מה לא מצאתי בגוגל)
עדיפות ראשונה  לג'ו ג'יטסו (לא ברזילאי)
באם אין בנמצא , אז אומנויות לחימה כגון קמ"י, השרדות וכו' יתקבלו גם בברכה.
תודות.
אפשר לחפש באתר hug ובאתר hoogle
27/03/2016 | 14:55
32
הגנה עצמית באיזור חיפה באתר hoogle:
ובאתר hoogle

אמנות לחימה סינית-בא גואה-במרכז מסחרי רוממה החדשה
09/04/2016 | 16:25
21
כמדומני שמלמדים שם גם קרב מגע-גיל לוי.יש לו פייסבוק

ההבדל זה המורה, לא השיטה!
25/03/2016 | 23:02
2
110
חייב לשתף, מנקודת מבט של ילד בן 11...
אתמול היה לנו אימון נוער. הכי צעיר הוא א' בן 11, שזה לו השיעור הרביעי בלבד. תרגלנו הרבה ג'ודו נה-וואזה (קרקע) וגם נינג'וצו. בסוף האימון אני נוהג לפעמים לשאול את החבר'ה לחוות-דעתם על השיעור - הרגשה, התרשמות וכו'. א', שפעם למד ג'ודו במקום אחר, אמר : "אני אוהב את הנינג'וצו, שלא כמו בג'ודו, לא צריך להשקיע בו כוח כדי להשיג את מה שאני רוצה!".
אני: "אבל עשינו כאן גם ג'ודו".
א': "לא! זה לא כמו הג'ודו שעשיתי במקום הקודם! שם הכל היה עם המון כוח!".
ולך תסביר לילד שההבדל הוא בדרך ההוראה ולא בשיטה...
(נו, וברור שזו המחמאה הכי גדולה שקיבלתי השנה! לכן מייד נתתי לו דאן 5 )
26/03/2016 | 15:23
1
22
הסיבה היחידה ללמד/להקים דוג'ו
29/03/2016 | 12:05
74
היא היכולת ללמוד יותר. בעיקר מהתלמידים שלך. היו המון חששות וספקות בנושא פתיחת הדוג'ו לילדים ונוער. "נפלתי" לזה בטעות/מקריות ועכשיו אני מודה למזל הטוב (ולאלה שגרמו לזה לקרות). הלמידה הכי גדולה שלי היא מהילדים!! מדהים!
לקיחת כסף
23/03/2016 | 14:16
4
132
הי - 
לאחרונה עקב העידן המודרני, כמה הורים שאלו אותי אם אפשרי לשלם אונליין. 
ואם אפשר לעשות הוראת קבע. 
עד עכשיו לקחתי צ'קים ומזומן ותמיד נתתי קבלות וחשבוניות. 
מה אתם עושים? האם כדאי אונליין והוראות קבע? 
תודות וחג שמח, 
ג'ס.
כל עוד את מנהלת מעקב אחרי התנועות בחשבון - למה לא
24/03/2016 | 11:45
25
עקרונית לא אמורה להיות בעיה, אפילו יותר נוח בשבילך
24/03/2016 | 12:03
1
58
אני אישית לא רוצה לסבך אז מבקש צ'קים לכל השנה מראש פעם אחת ואם מישהו רוצה להפסיק אני מחזיר לו את שאר הצ'קים. ככה מצמצם את ההתעסקות הכספית לפעם אחת בשנה. אבל עקרונית לא הייתי פוסל שום שיטת תשלום. בהצלחה וחג שמח!
המון תודות לעונים!
02/04/2016 | 16:06
6
בלי נגיעה לפורום-כן
09/04/2016 | 16:24
16
אני כעצמאי מגיש דו"ח והסכום החודשי מועבר ישר לחשבון הבנק שלי.על סמך זה אני מנפק קבלה.כמו כן מעביר באופן קבוע סכום עבור חוג.קל,נוח,מהיר.הוראות הקבע שלי מצוצמות יחסית-לחסכונות ופנסיה בעיקר.
הגודל ומה שקובע ()
20/03/2016 | 10:41
119
אם שום דבר מלבד - אז תהנו...
ג'ו ג'יטסו כהגנה עצמית - האמנם ?
14/03/2016 | 14:14
14
161
שלום לכולם ,
הנני מתאמן מספר חודשים בגו גיטסו   (בן 30 + ) , ללא עבר באומנויות לחימה, מאד נהנה מאימונים וממליץ לכולם .
אולם שאני רואה מקרים של אלימות ברחוב , או תחרויות גו גיטסו (לא ברזילאי) , אני שם לב בעצם שכמעט כל ההגנות וההפלות שלומדים באימונים לא בטוח שהם ריאלים בכלל בקרבות רחוב או בקרבות תחרותיות..
הרי באימונים אני יודע מאיזה כיוון ובאיזה מכה להתגונן , במציאות שמישהו תוקף אותך הוא באטרף הוא מעיף ידים במהירות ולכל עבר ..
האם באמת אפשר יהיה ליישם את הדברים האלו במציאות שלנו ? (לא מדבר על שחרור מתפיסות , אלא התקפות בעיטה, אגרוף..)

תודה 
תלוי במורה...
14/03/2016 | 15:42
11
126
מה יעד האימונים אצלו - קרי עד כמה חשוב לו נושא ההגנה העצמית.
הרי ג'ו-ג'וטסו הוא שם גנרי לשיטות רבות הנלמדות בגישות שונות...

שאל את המדריך שלך האם נושא ההגנה העצמית מצוי בסדר יומו: אם-כן, שאל בנימוס את כל השאלות לגביהן יש לך ספק. היה ותשובתו תשביע את רצונך - המשך להתאמן בסבלנות    אם לו: שקול עד כמה חשוב לך נושא ההגנה העצמית... אולי יטיב עמך להחליף / להוסיף מקום אימונים... 

.
כמו שכתב יובל: ג'ו-ג'וצו זו לא שיטה אחת
14/03/2016 | 15:59
1
112
הכל תלוי מה בדיוק אתה לומד.
יתר על כן: ככל שאני יודע, רוב המורים הטוענים ללימוד ג'וג'וצו (לא ברזילאי!) בארץ אינם מלמדים ג'וג'וצו "אמיתי" (שמקורו בבתי-ספר יפנים עתיקים לג'וג'וצו), אלא מבוססים על צירופי שיטות (לרוב: קרטה קיוקושין, עם מעט ג'ודו בסיסי ואולי גם מעט קובודו בסיסי). זה לא אומר שהשיטה שהם מלמדים אינה "יעילה", אלא רק שקשה לדעת מה אתה לומד.
ולהבהרה: אני מאמין שככל שתתמיד בלימודים שלך תדע להתמודד עם כל דבר. אני  מאמין ששורש הבעיה אינו בשיטה, אלא במידת ההפנמה של העוסק בה.
15/03/2016 | 09:09
11
כנראה שלא הייתי מובן ,
14/03/2016 | 16:56
8
120
רוב התרגילים הם הגנה עצמית מול אגרוף,סטירה , סכין וכו ..
והכל מגניב ונראה כמו בסרט פעולה :)..
המדריך הוא מעולה לדעתי (אמיר ברנע), זה שאלה כללית בתרגילים של אומנויות לחימה .
מה שאני אומר שבכל התרגילים יודעים לאיפה הבן זוג ייתן את המכה וזה לא נעשה במהירות כמו בזמן אמת (מן הסתם חוזרים שוב ושוב על הטכניקה חלק מהאימון) שהתוקף משתגע עלייך ..לכן שאלתי האם באמת ההגנה היא ישימה בזמן אמת ..

אמיר על הכיפק :)
14/03/2016 | 18:55
5
116
אין לי מילה רעה אחת להגיד עליו, ואני גם אוהב אותו באופן אישי (10 שנים ביחד לא הולכות ברגל...  ).
פשוט תמשיך ללמוד. 3 חודשים על המזרון זה אפילו לא "התחלה".
מחזק כל מילה
14/03/2016 | 19:15
4
48
גם אני מסכים איתכם ..
14/03/2016 | 20:39
3
95
רק השאלה שלי היא האם באמת במציאות זה עובד ..במצב אמת שאתה לא יודע מאיזה כיוון ,זוית ומהירות המכה תגיע אלייך ..
תנסה
15/03/2016 | 01:29
32
זה הכל תלוי באיך אתה מתאמן
15/03/2016 | 09:10
76
ג'ו ג'יטסו היא שיטה על שלל גווניה שצריך להיות מיומן על מנת לבצע ויש בה מידה רבה של פירוטכניקה וסיבוכיות שיכולה להקשות בזמן אמת על התמודדות עם צורת תקיפה שתארת.
בשיטה יש צורת עבודה על רלפקסים ,טאי סבאקי, לכידות ואטמיוואזה שצריך לעבוד עם הזמן ככל שתתקדם בדרגות.
מאחל לך שלא תצטרך לבדוק זאת לעולם
15/03/2016 | 11:21
63
אין הבטחה שאומנות לחימה כזו או אחרת "תעבוד במציאות" הכל תלוי בך, וכמו שאמרו לפני כאן 3 חודשים של אימונים לא יתנו לך תובנות על אומנות הלחימה, תמשיך להתאמן ואני מאמין שתגיע לתשובה לבד בבוא הזמן. בהצלחה!
לכן נדרשים המון אימונים
15/03/2016 | 09:27
1
83
תירגול הוא הליך לימודי, והשיטה הנפוצה והבטוחה ללמוד היא שמתחילים לאט מאוד, ומגבירים את הקצב/לחץ בהתאמה להתקדמות המתאמן.

אתה לא זה שכתב שהוא רואה את הקרבות של המתקדמים ולא מסוגל לדמיין את עצמו שם, פועל בכזו מהירות?      כי אם כן, הרי שיש לך ראיות מול העיניים שאחרי מספיק זמן אימון, התפיסה שלך את המצב תשתנה, דברים שנראים לך היום מהירים, ייראו איטיים וכו'.    סבלנות

ועוד הערונת טכנית - רוב האנשים שמנפנפים בידיים, לא יודעים גם בעצמם לאן הם מכים, אין פה כוונה והתגייסות של הגוף, ובהתאם, למכות שלהם גם יחסית אין כוח. פתרון אפשרי, ברמה בסיסית וכנגד ידיים ריקות, יכול להיות לבלום (ואפילו לספוג לגוף) תקיפה אחת כזו במהלך ביצוע תנועה וכניסה לרצף שיימנע את המשך התקיפה , כתוצאה מהעדר הכוח זה מעשי גם לאדם שחלש מהתוקף. זה לא סותר את הפתרונות של הרמה הגבוהה יותר: בין אם לצאת מהקו באופן כזה שכל התקיפות יכוונו למקום אחר, ובין אם להכנס בתקיפה מוחצת אחת בתזנון כזה שאף מכה לא תפגע.
לדעת להוציא רצף מכות חזקות שכולן לעבר מטרה זו יכולת ברמה גבוהה, שדורשת מהמתגונן מולה רמה טובה לא פחות, בין אם בגישה של תנועה ותזמון (שאני מעדיף) ובין אם בכיוון של ספיגה, כוח ומהירות.

אמיר
16/03/2016 | 16:38
7
לטעמי עדיף האבקות כי:
07/04/2016 | 09:22
1
35
אם הדגש שלך הוא לרחוב , יש הרבה תרגילים שאפשר ליישם בעמידה על הרגליים ולאו דווקא להגיע ביחד עם היריב לקרקע כפי שנגמרים רוב הקרבות בBJJ . למה אני נגד להגיע לקרקע? כי יכול לבוא החבר של הסרח הקטן ולבעוט לי בראש ואין לי דבר שאני יכול לעשות כי ידי עסוקות ובלחנוק את היריב... בהאבקות אתה יכול לעבוד על ולתרגל תרגילים כמו : סופלקס, זרקות חזה, מותן וכו'.. שלא מצריכות אותך להגיע לקרקע ( מדבר מניסיון). לסיכום אם זה לקרבות MMA תבחר בBJJ אם לרחוב הייתי בוחר האבקות. מקווה שעזרתי
מסכים
11/04/2016 | 10:22
7
החל מריו: מתאגרפים יתחרו ללא מגיני ראש
11/03/2016 | 12:27
1
101
בטורניר האולימפי ייכנסו לתוקף הכללים החדשים, שנוסו, אגב, כבר באליפות העולם האחרונה ובמשחקי חבר העמים הבריטי ב-2014
האמת, שהרבה יותר נוח בלי...
12/03/2016 | 08:36
114
למרות שקצת מוזרה הקביעיה הרפואית כי ללא  ישנן פחות פגיעות ...
אומנות לחימה דרום אמריקה
09/03/2016 | 21:29
4
98
רציתי לדעת איזה אומניות לחימה הם מדרום אמריקה(מברזיל וארגניטיה ושאר מדינות היבשת) ושיש פה בארץ
BJJ
10/03/2016 | 00:03
30
קפוארה...
10/03/2016 | 08:52
71
אסאדו...
סרטים של אומנות לחימה
10/03/2016 | 20:23
1
84
אשמח אם תפרסמו פה סרטים של אומניות לחימה(כל סוגי אומנות הלחימה)
החבר גוגל עושה את זה לא פחות טוב.
11/03/2016 | 00:20
28
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
אופני שחף
אופני שחף
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום