לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קובודו וקראטה אוקינאווי אותנטי '
קובודו וקראטה אוקינאווי אותנטי
25/08/2016 | 17:01
5
טאי שין קאן - אמנויות לחימה אוקינאוויות והגנה עצמית.
קראטה אוקינאווי - קיודוקאן.
קובודו אוקינאווי - שימבוקאן.
איציק כ. מורה וחוקר קראטה מזמין אתכם לאימון התנסות בקראטה אוקינאווי קלאסי ובקובודו אוקינאווי קלאסי.
טאי שין קאן

לצפיה ב-'גם אני:)'
גם אני:)
25/08/2016 | 12:08
5
אם בהתחלה לא מצליחים, מנסים שוב ושוב, אבל גם אני עדיין מפסידה-  אבל מה- ממשיכים הלאה וקדימה. גיליתי המון דברים חדשים וזה אחלה ומעולה!! גם כיף לראות תוצאות והתקדמות:) למרות שאין לי רקט טכנולוגי בגרוש.. אז מנסים שוב ושוב. וגיליתי שתחרויות רבות עוזרות- אפילו אם הם קטנות ואימורקלאבים וכו׳..:)
לצפיה ב-'שאלה - כמה פעמים בשנה אתם עושים תחרויות אצלכם?'
שאלה - כמה פעמים בשנה אתם עושים תחרויות אצלכם?
24/08/2016 | 16:29
2
14
והאם זה נרשם היכנשהוא? 
אני עושה כל חודש, וזה רשום אצלי וגם כעת אפשרי לרשום אונליין:) https://www.kihapp.com/tournaments

ואתם? :) גם אינטרקלאב עשינו והיה כיף חבל"ז!!:) 
לצפיה ב-'דיברתי עם כמה אנשים ואמרו בסביבות ה-50..:) כן, לשנה! '
דיברתי עם כמה אנשים ואמרו בסביבות ה-50..:) כן, לשנה!
24/08/2016 | 16:31
12
למרות שאני מכירה בארץ מקומות מסויימים עושים רק אחד לשנה ואין את כל המידע.. לכן השאלה?
לצפיה ב-'כל יום. כל שעה.'
כל יום. כל שעה.
25/08/2016 | 11:41
10
נגד עצמי.
לצערי לרוב אני עדיין מפסיד. 
אבל מנסה ללמוד...
לצפיה ב-'אומנות לחימה המתאימה להתחיל בגיל מבוגר'
אומנות לחימה המתאימה להתחיל בגיל מבוגר
17/08/2016 | 18:42
14
73
איזו אומנות לחימה מתאימה למתאמן מתחיל בגיל מבוגר יחסית (45+ ) ללא גמישות (כלומר לא בעיטות גבוהות וכד׳), אבל שתהיה פרקטית גם כאשר יגיע לגיל 99+ ... ?
לצפיה ב-'ובמחילה, ללא קאטות'
ובמחילה, ללא קאטות
17/08/2016 | 19:27
21
לצפיה ב-'ללא קאטה אנחנו מדברים על שיטות מערביות'
ללא קאטה אנחנו מדברים על שיטות מערביות
18/08/2016 | 03:33
9
45
קרב מגע, איגרוף, ג'יוג'יטסו ברזילאי, אולי עוד שיטות ישראליות למיניהן (הישרדות, קנפוג'יטסו, יש הרבה). אל תתן לתדמית הספורטיבית הקשוחה להטעות- יש מקומות שמתאמנים בשביל הבריאות ולא רק לשבור עצמות אחד לשני. רק צריך למצוא מורה שבראש שלך.
לצפיה ב-'BJJ , קרב מגע - מתאים לגיל מבוגר ? '
BJJ , קרב מגע - מתאים לגיל מבוגר ?
18/08/2016 | 06:49
3
33
עד כמה שאני מבין , זה דורש גמישות, זריזות וכח. זה מתאים לגיל מבוגר/זקן ?
לצפיה ב-'מהיכרות עם כמה מורים, כן'
מהיכרות עם כמה מורים, כן
18/08/2016 | 12:44
41
כל התכונות שציינת מתפתחות מעצמן במהלך האימונים, מה שחשוב לך זה מורה שיודע לעבוד רגוע ובהדרגה מתאימה.
לצפיה ב-'כן, מתאים'
כן, מתאים
18/08/2016 | 21:26
1
29
אם אתה מעוניין באימוני BJJ ורמת גן או פתח תקווה מתאימים לך מבחינת המיקום, אז אתה מוזמן לבוא ולנסות אצלי. אני מאמן קבוצות בוגרים לא תחרותיות, והמטרה תואמת את המטרה שלך (להתאמן עד גיל 99 ).
* בר"ג אני מאמן בימים ב' ו-ה' ב-18:30-20:00 במרכז הקהילתי רמת חן ברחוב רמת חן 43 רמת גן.
* בפ"ת אני מאמן ביום ג' ב- 19:00-20:30 וביום ו' ב- 15:00-16:30 במכון טופ-פיט שברחוב פינסקר 70 פתח תקווה.

פרטים נוספים באתר שלי: http://ranjujitsu.co.il

בהצלחה,
רן.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/08/2016 | 21:39
5
לצפיה ב-'ממש, אבל ממש(!) לא נכון'
ממש, אבל ממש(!) לא נכון
18/08/2016 | 10:41
4
49
לא ברור לי מאיפה אנשים ממציאים המצאות כאלה... 
קאטה היא חלק (וצורה) מדרך הלימוד. היא אינה חובה ואנ מכיר הרבה מורים וגם אמנויות לחימה יפניות (לא יכול לדבר על שיטות ואמנויות שאני לא מכיר...) שלא מלמדים קאטה! הכל תלוי במורה ובגישתו!
כדוגמא:
רוב מורי הג'ודו שאני מכיר לא מלמדים את הקאטה, ואלה שכן מלמדים עושים זאת במסגרת שיעורים וסנאות מיוחדות.
גם בנינג'וצו (בי"ס בוג'ינקאן) הקאטה היא אופציונאלית (מומלצת בעיקר לרמות המתחילים, אבל רבים מאוד מהמורים שאני מכיר - בארץ ובעולם - אינם מלמדים את הקאטה "בתורה מסיני" ובוודאי אינם דורשים לשנן אותה כרובוטים).

לצפיה ב-'אבל אלו שיטות שיש בהן קאטה. הוא ביקש בלי.'
אבל אלו שיטות שיש בהן קאטה. הוא ביקש בלי.
18/08/2016 | 12:46
3
40
על מה הויכוח פה? בסילבוס של השיטות יש קאטה? נפלא. הוא ביקש בלי. סגרנו, תודה שלום.
לצפיה ב-'לא.'
לא.
18/08/2016 | 14:22
2
32
אתה כמובן יכול להתעקש על קוצו של יוד עד מחר, אם זה עושה לך טוב, אבל תשובתי מופנית לבנאדם ששאל ולא אליך:
  1. אתה יכול ללמוד ג'ודו בלי קאטות (וכמו שכתבתי: מעטים מאוד הם המורים והדוג'ואים בארץ שמלמדים קאטות בג'ודו).
  2. בנינג'וצו (בי"ס בוג'ינקאן, שהוא הגדול והמפורסם בעולם) יש מורים שמלמדים את השיטה ללא לימוד הקאטות, ו/או - כמו שכתבתי - ללא "לימוד רובוטי".
ככה שאם שינון "רובוטי" של תרגילי ריקוד וטכניקות שחוזרות על עצמן מרתיע אותך - אלה 2 אמנויות-לחימה אפשריות. ויחד עם זאת, הכל תלוי במורה הספציפי.

לצפיה ב-'כל שיטה אפשר ללמוד ללא קאטה'
כל שיטה אפשר ללמוד ללא קאטה
18/08/2016 | 23:57
1
24
לגבי ג'ודו, קטונתי. איני מכיר את השיטה לעומק. אבל האם לא נדרש ללמוד ולבצע קאטה כדי להתקדם בבוג'ינקאן? רובם המוחלט של המקומות שנחשפתי אליהם עסקו הרבה בקאטה, כולל בישראל, ואני מאמין שזה מייצג מספיק.
לצפיה ב-'לא.'
לא.
20/08/2016 | 23:29
21
אין דרישה כזו בבוג'ינקאן, ואם ראית דרישה כזו היא של מורה ספציפי.
לגבי ג'ודו - כפי שכתבתי לעיל.
לגבי שימוש/מהות ולימוד הקאטה אני בטוח שתצא הרבה מאמרים. אבל עמדה ששמעתי מפי מורה בכיר מאוד בבוג'ינקאן (ושככל הנראה גם תואמת את עמדת רוב מורי הג'ודו מסורתיים, בהסתמך על השקעתם בללמד את הקאטה) היא שהקאטה נועדה ל-2 מטרות:
  1. לשמר מסורות/טכניקות.
  2. ובעיקר - כלי עזר ללימוד תלמידים מתחילים.
אז אם אתה מצליח להגיע למטרות ללא השימוש בקאטה - אין צורך להתמקד בה.
לצפיה ב-'תלוי במורה ולא בשיטה'
תלוי במורה ולא בשיטה
18/08/2016 | 10:28
2
35
אם תגיד באיזה אזור אתה מחפש (ומה ההעדפות שלך מבחינת תרגול: הטלות, גילגולים, בריחים, "תחכום ומחשבה", או "הוצאת אנרגיה וניקוי הראש"), אולי אוכל לתת לך מספר שמות לנסיון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה - מתחבר מאוד לאייקידו (תחכום) וגם לאיגרוף- פרקטי'
תודה רבה - מתחבר מאוד לאייקידו (תחכום) וגם לאיגרוף- פרקטי
18/08/2016 | 21:35
1
36
יצא לי לעבוד קצת עם אייקידו מאוד אהבתי את התחכום והמנופים אבל כם התחברתי לאגרוף שזה גם פרקטי.
איזור פ״ת, רעננה, כס
לצפיה ב-'ברעננה אלי ביטרן'
ברעננה אלי ביטרן
20/08/2016 | 18:43
25
לצפיה ב-'ההבדל בין ג'ודו לג'ו ג'יטסו ברזילאי'
ההבדל בין ג'ודו לג'ו ג'יטסו ברזילאי
13/08/2016 | 14:56
14
59
ישנו דמיון בין השיטות.
אם נרצה לעשות הבדלה גסה בין אומנויות לחימה הרי שבראש ובראשונה ההבדלה תהיה בין שיטות "גרפלינג" לשיטות "סטרייקינג".
גם ג'ודו וגם גרייסי ג'יוגיטסו(BJJ),שייכים למשפחה הראשונה שציינתי ולכן כבר כאן יש לנו קירבה ברורה.
כמובן ישנם עוד שיטות גרפלינג ולכן ניתן למצוא דמיון בין ג'ודו וBJJ לשיטות נוספות.בקרב שיטות הגארפלינג המוכרות אבל מאידך ישנם הרבה מאוד הבדלים ושוני.
BJJ נלמד בהרבה מקומות בעולם כספורט עם דגש על גרפילנג בהתאם לחוקים המקובלים,של תחרוית גרפלינג ו MMA.(כמובן קרקע ועמידה-לרוב עבודה של קלינצ', הורדות וסטרייקינג(איגרוף/קיק בוקס),כל אחד והמינונים שלו).
אך מי שעושה את הBJJ האמיתי על כל מרכיביו ,בהתאם לרוח שבה שיטה זו נוסדה,עושה אומנות לחימה בראש ובראשונה.
ה"גרייסי ג'יוג'יטסו" שזה שם אחר (והמקורי) לBJJ מתמקד בהגנה עצמית בעמידה ובקרקע כאשר ישנה פילוספיית קרב ברורה אשר מהווה את מהותה של האומנות...
הפילוספייה היא הגנה עצמית בעימות ללא חוקים(גם סיטואציות של הגנה מפני כלי נשק שונים).כאשר הנחת העבודה היא קרב של 1 על 1,כאשר ישנה התייחסות טקטית ופילוסופית גם למצב של יותר מיריב 1(ויש מקומות שמתרגלים גם את זה).הרעיון הוא שאין פתרון טוב יותר לאף אסכולת לחימה כשמדובר בקרב של יותר מיריב 1(לפחות אין אף שיטה שהוכיחה את עליונותה בנושא).
הרעיון הכללי בשיטה:סגירת מרחק תוך התייחסות למכות/בעיטות,עבודה בקלינץ' תוך התייחסות לפוזיצייה דומיננטית כזו שתנטרל גם נסיונות ל..מכות לאשכים,נשיכות בנקודות תורפה,אצבעות לעיניים ועוד.
לאחר מכן הורדה לקרקע כאשר גם שם הרעיון להגיע לפוזיצייה עדיפה מבלי שהיריב יוכל לסכן אותי(בטכניקות נקיות או "מלוכלכות").
ג'ודוקות הם חזקים אין להם יותר מידי עניין איך יסיימו על הקרקע לאחר הטלה(כל עוד היריב על הגב) ואיך הקרב יימשך בקרקע.
עבודת קרקע כוחנית,כיאה לאדם שיש לו 25 שניות להחזיק מישהו בריתוק או להתגונן(יותר נכון להתבנקר) עד שהשופט יקים חזרה על הרגליים.
אחת מטעויות הקרב הבוטות ביותר שיעשה ג'ודוקא בקרב,זה להפנות את גבו בכל הזדמנות.(גרוע מבחינת לחימה,מצויין מבחינת חוקי התחרות).
מעט מאוד ואריאציות.
עבודה חלשה מהגארד
אין בריחי ברכיים
אין יותר מידי ESCAPE ממצבים נחותים(למה "לברוח" ממצב בעייתי אם אפשרלהתחפר/להתכרבל 25 שניות כשאין גם מכות בעסק).
קוסן ג'ודו:
דומה לעבודת הקרקע של BJJ.ברמה הכללית(אם חופרים עמוק עמוק),מדובר באותו בסיס(גם לג'ודו של היום כמובן).
אם זאת ישנם לא מעט שינויים(גם בסיסיים ואולי לעיתים גם תפיסתיים).
בקוסן ג'ודו לא ראיתי(אולי יש התייחסות זניחה אם בכלל),בריחי רגליים.
עבודה בקוסן בנויה יותר על תבניות ברורת(שמורכבות ממספר טכניקות בסגנון-תרגיל/תגובה ,תרגיל/תגובה וכו).מעין קטה קצרה.
למראית עין,עבודה פחות זורמת מהBJJ.יותר נוקשה וכוחנית.(גם בBJJ עובדים על סדרות של תרגיל/תגובה וכו,אך לא כתבנית אחת)
הגארד של הקוסן זה לא הגארד של הBJJ.
מעברי גארד מלמעלה(מטבע הדברים כשהגארד יותר "בעייתי" ומסוכן זה משליך גם על העבודה מלמעלה ועל פיתוח אספקט זה).
אין התייחסות ממה שראיתי בקוסן למצב של מכות(בתוך הגארד ובכלל)בקרקע.אין ספק שבעבודת קרקע הגרפלינג הוא העיקרי ואם יש אותו יש הכל,אבל עדיין צריכה להיות גם התייחסות למצב בו מישהוא(בעיקר מיומן אף הוא בגרפלינג) מנסה להכותך.
לא ראיתי גם התייחסות בקוסן לסגירת מרחק בטוחה בעמידה.(תוך כדי מכות)
לצפיה ב-'שכחת את הג'יוג'יטסו היפני שהוא פחות היותר באמצע בין הג'ודו '
שכחת את הג'יוג'יטסו היפני שהוא פחות היותר באמצע בין הג'ודו
13/08/2016 | 15:06
2
41
ל-BJJ.
לצפיה ב-'פחות רציתי להתייחס לזה כי ההבדל בינהם ידוע '
פחות רציתי להתייחס לזה כי ההבדל בינהם ידוע
13/08/2016 | 17:01
1
30
בין אנשי הג'ו ג'יטסו היפני והנינג'יטסו ואיקידו ידוע יותר כיום מה ההבדל בין הג'ו ג'יטסו היפני/מודרני לבין המקבילה הברזילאית.
בין אנשים שעוסקים בג'ודו וגם בBJJ שמתי לב שיש חוסר ידע לגבי מה משותף ומפריד בין השיטות שזה דבר שיוצר גם מריבות כשבאים לדון בנושא הזה.
לצפיה ב-'ההבדל הוא ההמשכיות על המזרון'
ההבדל הוא ההמשכיות על המזרון
13/08/2016 | 17:07
27
בג'ודו, אם הנופל יושב בישיבת 6, השופט מורה לקום ולהמשיך בקרב.
בג'יוג'יטסו היפני וגם בברזילאי, הקרב ימשיך, כאשר ההבדל העיקרי ביניהם הוא שהברזילאי יימשך עד שתהיה הכרעה ואילו היפני יופסק ממה שהם קוראים "חוסר עניין".

לצפיה ב-'אני חושב שאתה קצת מחמיר עם ג'ודו, וקצת עושה אידיאליזציה לBJJ'
אני חושב שאתה קצת מחמיר עם ג'ודו, וקצת עושה אידיאליזציה לBJJ
14/08/2016 | 08:58
7
31
1. אני לא בטוח שבג'ודו אולד סקול אין דגש יותר רציני על עבודת קרקע ובריחים. לג'ודו ספורטיבי קרה מה שקורה בכל ספורט ששם דגש על תחרות ספורטיבית - אבולוציה לכיוון פיתוח סגנון שיינצח יותר בתחרויות. כשהחוקים הכתיבו מעט מאוד עבודת קרקע, כי נתנו לזה רק איזה 10 שניות, גם הג'ודוקאים מיעטו לעבוד על זה - כי בשביל מה?
אגב, לא מעט אנשים טוענים שזה בדיוק מה שייקרה לBJJ אם הוא ייכנס לאולימפיאדיה.
כבר עכשיו, תחת חוקי התחרות של IBJJF יש לא מעט הגבלות, שמסרסרות לדעת רבים את האומנות.
2. נושא בריחי רגליים וברכיים הוא די חדש גם בBJJ. לפי חוקי IBJJF אסור לעשות הרבה סוגים של בריחי רגליים, בעוד שבתחרויות SUB ONLY כמעט כל הבריחים הם ברגליים, כך שגם בBJJ הייתה התפתחות.
3. אתה טועה לחשוב שג'ודו ספורטיבי נועד להיות שימושי לקרב רחוב. אין מה לבקר על עבודה חלשה של גארד או על הפניות גב (אגב, לא בטוח שהייתי מאמץ עבודת קרב מלמטה של BJJ בקרב רחוב, גם בBJJ יש לא מעט אי התאמות לקרב רחוב ) כי זו לא המטרה של קרב ג'ודו. ג'ודו הפך לספורט, והרבה פחות אומנות לחימה פרקטית להגנה עצמית.
כנ"ל לגבי כל העניין של היחס למכות - בג'ודו הישן אולי יש לזה התייחסות, אל תצפה לראות את זה בספורט אולימפי, כי זו לא המטרה שלו.

לצפיה ב-'הוכחה שהוא לא נועד לקרב רחוב אפשר לראות אפילו מהאולמפיאדה'
הוכחה שהוא לא נועד לקרב רחוב אפשר לראות אפילו מהאולמפיאדה
14/08/2016 | 14:28
2
27

ה-BJJ, לעומת זאת, טוב לקרב רחוב, אם אתה מתמודד מול יריב אחד.
לצפיה ב-'אני חושב שBJJ מתאים לרחוב בסיטואציה מאוד מוגבלת'
אני חושב שBJJ מתאים לרחוב בסיטואציה מאוד מוגבלת
14/08/2016 | 15:07
1
22
אדגיש: אני לא מדבר על ההגנה העצמית, אני מדבר על החלק של עבודת הקרקע.
עבודת הקרקע של BJJ מתאימה לרחוב נגד יריב אחד, לא חמוש, על משטח יחסית רך.
אם אתה מול יותר מיריב אחד - אין מה לדבר.
אם היריב שלך חמוש, אני מקווה שיש לך את השכל לא להתחיל לשחק גארד או כל עמדה שמאפשרת תקיפה מהירה של יריב עם נשק.
אם המשטח לא רך - אני לא אקפוץ ואמשוך גארד, כי היריב יכול פשוט להרים אותי ולדפוק אותי על הרצפה והכל נגמר, לא משנה כמה משולשים או ארמבארים אני יודע.
צריך לקחת את העבודת קרקע, בכלל באומניות לחימה, בעירבון מוגדל כשמדברים על קרבות רחוב.

לצפיה ב-'הדגשתי שאני מדבר על יריב אחד (קרא שוב את אשר כתבתי)'
הדגשתי שאני מדבר על יריב אחד (קרא שוב את אשר כתבתי)
14/08/2016 | 15:31
18
לגבי נשק, תלוי באיזה מרחק, אתה מצוי מול היריב ומה זריזותו.

ברור שתמיד, עדיף להתחמק מקרב רחוב ולא מנה איזה שיטת לחימה אתה יודע, אבל כשאין ברירה, ניתן לפעול.
לצפיה ב-' לגמרי נכון'
לגמרי נכון
14/08/2016 | 18:34
3
44
אבל להבהרה: אני לא מכיר בכלל את ה-BJJ ולכן לא רוצה בכלל להתייחס אליו. לגבי הג'ודו אני מסכים לגמרי עם yishai (ומכאן גם עיקר הביקורת על מה שכתב אורי). ואילו אורי התייחס בעיקר, אם לא "רק", לג'ודו הספורטיבי, וזה חוץ מהחורים בידע שברצוני להשלים חלק מהם:
  1. נכון שהאלמנט בו נודע ג'ודו יותר מכל הנו אלמנט ההטלה/הורדה לקרקע, אבל בג'ודו קיים גם מרכיב קרקע עשיר ביותר (ne-waza). בארץ אפשר לראות מאמנים בכירים שמלמדים גם את מרכיב זה. אחד מהבולטים בהם אולי הוא סנסיי יונה מלניק, בעבר מאמן נבחרת המחוננים בוינגייט ובעל דרגת דאן 7 בג'ודו.
  2. בג'ודו "המסורתי" ("יפני") קיים מרכיב נפשי ופילוסופי חשוב מאוד, שיש לו השפעה רבה גם על ההיבטים הלחימתיים - היבט "העמידה הזקופה", שמאפשרת שימוש מלא בעבודת האגן. לצערי באלמנט כמעט ולא נראה בתחרויות ספורטיביות כמו האולימפיאדה, אם כי אפשר לראות שכמה מג'ודוקות-העל כן עבודה לפי עיקרון זה, לפחות ברוב הקרבות (אני מעז לחשוב שייתכן וקיימת כעת מגמה של "חזרה לעקרונות הג'ודו" הבאה לידי ביטוי גם ב-"חזרה לעמידה", להבדיל מ-"התנוחה הרוסית"/"תנוחת ההיאבקות" שרווחה מאוד בג'ודו התחרותי במשך עשרות שנים).
לצפיה ב-'התייחסתי לג'ודו של הקודוקאן וגם הקוסאן אם תשימו לב'
התייחסתי לג'ודו של הקודוקאן וגם הקוסאן אם תשימו לב
14/08/2016 | 19:13
2
29
לשמחתי שי אני מכיר את הג'ודו וגם את הג'ו ג'יטסו ברזילאי כיוון שאני זכיתי להיות תלמידו של אבי נרדיה ואזכה מחדש כשהוא יחזור לארץ בקרוב.
הג'ודו הישן וטוב הוא דבר נורא מעמיק ובעל הרבה מאוד טריקים שללא ספק יכול לעשות צרות רבות לאיש שחורה BJJ וממש לא להיות סמרטוט כיוון שהם לא פראיירים בלשון המעטה ולכך ראה ערך קאשי ווזאקי שסרטון שלו העלתי בשבוע שעבר.
יונה אירח לפני מספר שנים את חיים פאר ותלמידיו כאשר ג'ון מצ'אדו היה וראו הבדלים שקודם כל במימד העמידה יש יותר אטמי וואזה והגנה עצמית יותר מעמיקה ומודרנית בהשוואה לנגה נו קטה, קטמה נו קטה.
דוגמה להבדל שהיה בעבודת קרקע שאם יריב התנגד לג'וג'י גטאמה היה נפוץ בג'ודו להינעל לסיים את הבריח במקום לעשות מעבר לסנקקו ומשם לחניקה.

לצפיה ב-'אם יריב התנגד לג'וג'י גטמה?'
אם יריב התנגד לג'וג'י גטמה?
14/08/2016 | 19:23
35
"במקום להינעל לסיים את הבריח במקום לעשות מעבר לסנקקו ומשם לחניקה".
אח, אח... אתה נוגע כאן בעצב חשוף... 
אז ככה:
  1. ברמת "הכלל" אתה צודק. ככה אכן נוהגים לדעתי ברוב הדוג'ואים/גישות בג'ודו.
  2. שים לב למילה: "רוב"... כי "זו לא חובה", כי מדובר בגישה (שנובעת לדעתי מהגישה הקרבית, שרוצה לסיים את הקרב מהר ככל האפשר, כולל במחיר של שבירת היריב).
  3. הגישה שהצגת (סנקקו וחניקה) מוכרת לי בעיקר מהאימונים של דני וקסמן. זו הגישה שלו, שנובעת ממקום אחר לגמרי - מהרצון שלו ללמד את ה- "לט-גו" (ואכן, מה שתיארת זו עבודת "לט-גו" ).
לצפיה ב-'סנקקו וחניקה'
סנקקו וחניקה
15/08/2016 | 07:35
18
אני רק רוצה להבהיר נקודה: אני מאווווד אוהב את גישת העבודה הזו (של הזרימה וה-"לט-גו"), אבל אני חושב שבקרב במסגרת "אמיתית" או במסגרת תחרות, עדיף לקצר ולא להסתכן (וללכת ישר על ג'וג'גאטמה מהיר וקצר (למרות כל סיכנוי הפציעה שיש בו ולמרות "חדות העבודה"  ).
לצפיה ב-'השגות (נוספות) על דבריך'
השגות (נוספות) על דבריך
14/08/2016 | 19:15
32
בנוסף למה שכתבתי בתגובתי ל-yishai.
  1. אתה כותב: "ג'ודוקות הם חזקים אין להם יותר מידי עניין איך יסיימו על הקרקע לאחר הטלה(כל עוד היריב על הגב) ואיך הקרב יימשך בקרקע" ועל זה אתה מוסיף: "עבודת קרקע כוחנית" ("...כיאה לאדם שיש לו 25 שניות להחזיק מישהו בריתוק או להתגונן..."). ובכן - הדברים הללו הם דוגמא בולטת לשפיטה וקביעת עמדה על הג'ודו רק על סמך התבוננות (או אימון?) בג'ודו התחרותי/אולימפי. כי העיקרון בג'ודו אומר "עבודה ללא כוח". הדבר בולט מאוד בקרקע, שם אתה משתמש בעיקר במשקל (ובמיקום מרכז הכובד) שלך כנגד התנגדות (והשתוללות) היריב. אלמנטים נוספים בשליטה ביריב בקרקע, בג'ודו הם כמובן בריחים וחניקות... רק להבהרה: זה לא ש-"אין כוח" בעבודה, אבל - כמו שאומר יונה מלניק - ג'ודו (ואני אוסיף: בודו) הוא דו-שיח: כאני משתדל לדבר אל היריב בטון ובשפה שהוא יבין. אין צורך לצעוק שלא לצורך, ואין צורך להפעיל כוח שלא לצורך. מה הוא אותו "צורך"? כאן נבחנת הרמה והאיכות שלך כלוחם/כג'ודוקא. 
  2. "אחת מטעויות הקרב הבוטות ביותר שיעשה ג'ודוקא בקרב,זה להפנות את גבו בכל הזדמנות". אתה מתכוון מן הסתם ל-"זה ששוכב על הקרקע". חשוב לציין זאת... אפשר לציין הרבה סיבות רציונאליות לתנוחה זו, מעבר ל-"חוקי התחרות". אני חושב שלא אחטא אם אומר שהסיבה העיקרית לכך היא שהג'ודו הגיע מעולם הלחימה האמיתי, שם המטרה הינה לעלות מהר ככל האפשר לעמידה (ולא להישאר על הקרקע!). והמצב המהיר ביותר לחזרה לעמידה הנו - כמובן כאשר הגב שלך פונה למעלה/לשמים והחזית לרצפה (עליה על הברכיים וכפות הידיים...). ממקום זה התגלגלו מן-הסתם למערכת החוקים המוכרת לנו כיום בג'ודו הספורטיבי.
  3. בריחי רגליים: קיימים בג'ודו, אבל לא בגירסה הספורטיבית/תחרותית (אפשר לראותן למשל בקאטות מסורתיות).
  4. "אין יותר מידי ESCAPE ממצבים נחותים(למה "לברוח" ממצב בעייתי אם אפשרלהתחפר/להתכרבל 25 שניות כשאין גם מכות בעסק)": שוב, רואים כאן התבססות על צפיה בג'ודו ספורטיבי...
  5. "עבודה בקוסן בנויה יותר על תבניות ברורת(שמורכבות ממספר טכניקות בסגנון-תרגיל/תגובה ,תרגיל/תגובה וכו).מעין קטה קצרה.
    למראית עין,עבודה פחות זורמת מהBJJ.יותר נוקשה וכוחנית": אני לא רוצה להתייחס להשוואה ל-BJJ או לכל אמנות לחימה שהוא, אבל להגיד ש-"אין זרימה" זו אמירה מדהימה! קשה להחליט מאיפה להתחיל להשיב עליה, אבל אין לי ספק שאתה חייב לראות אימון ועבודת קרקע בג'ודו (ולא "תחרות") כדי להבין עד כמה אתה רחוק כאן המהמציאות. ואגב, גם כאן - חשוב לציין ש-"הזרימה" ואיכותה מעידים על הרמה והאיכות של הג'ודוקא. ככל שרמתו גבוהה יותר, כן הזרימה תהיה ברורה יותר, טובה יותר וכך ישתמש בפחות כוח ופחות נוקשות (אגב, כמו בכל אמנות-לחימה שאני מכיר...).
  6. "אין התייחסות ממה שראיתי בקוסן למצב של מכות(בתוך הגארד ובכלל)בקרקע": ראשית, עזוב אותך משימוש במילה "קוסן". הג'ודו היום הוא אחד (ע"ע יונה מלניק, לעיל ). ובעבודת הקרקע בג'ודו יש בהחלט תשובות (מצויינות, לדעתי) להתקפות מכל סוג. ברור שלא תראה את העבודה הזו בג'ודו הספורטיבי (שם אין סיכוי שתתוקף באגרופים או בעיטות), אבל בהחלט זה קיים במקומות המלמדים "ג'ודו מסורתי" (אם כי - הכל תלוי במאמן ובהעדפותיו, כמובן...).
  7. "לא ראיתי גם התייחסות בקוסן לסגירת מרחק בטוחה בעמידה.(תוך כדי מכות)": "עמידה"? "קוסן"??? קוסן ג'ודו התמחה בנה-וואזה, לא בעמידה. "עמידה" (Tachi-waza) קיימת בג'ודו ולא ברור לי למה חיפשת וציינת כאן דווקא את הקוסן. אבל העיקר: "אין התייחסות לסגירת המרחק"?? ברגע שיש מגע יש "סגירת מרחק". אני מסכים שבג'ודו קיים מחסור בזמן-אימון על סוגי התקפות כאלה (בעיקר מול בעיטות וכלי-נשק), אבל אם זה חסר לך אתה מוזמן אלינו, לנינג'וצו (או לג'וג'וצו היפני, ממנו צמח הג'ודו).
ולהבהרה: לא, ג'ודו לא נותן מענה על כל דבר. הוא נועד בעיקר לחנך וללמד לחימה והגנה עצמית מבלי לגרום לפציעות (וזה לצד עקרונות חינוכיים נוספים, שאולי יש צורך להתייחס אליהם בפוסט נפרד) ואל תחפש בו משהו אחר, שלא נועד להיות בו. 
לצפיה ב-'יש עו אומנויות לחימה לא פחות טובות'
יש עו אומנויות לחימה לא פחות טובות
15/08/2016 | 18:46
1
40
קראתי את המאמר באתר הנ"ל http://israelmma.co.il/martial-arts/
שם יש דגש שונה על אומנויות לחימה.
לצפיה ב-'אין אמנויות לחימה טובות'
אין אמנויות לחימה טובות
16/08/2016 | 13:12
33
ואין רעות.
לכל אמנות-לחימה המטרות והיעודים שלה.
יש אמני-לחימה מיומנים יותר ויש מיומנים פחות.
לצפיה ב-'אינטרקלאב טאקוונדו - תודה לרעיון!'
אינטרקלאב טאקוונדו - תודה לרעיון!
13/08/2016 | 18:08
6
30
אנחנו עושים אינטרקלאב בטאקוונדו עם מיגון אלקטרוני ביום שלישי הקרוב. יש 2 מסכים, והתוכנה.

בקיצור, אמור להיות מעניין!
צרו קשר למידע נוסף, לג'סיקה
052-355-9878
לצפיה ב-' איזה אפסים'
איזה אפסים
17/08/2016 | 16:56
4
47
ריו 2016: לוחם הטקוואנדו רון אטיאס הפסיד בסיבוב הראשון לונילטון טשיירה (20, ברזיל)

לוחם הטקוואנדו רון אטיאס הפסיד בסיבוב הראשון ליריבו הברזילאי בתוצאה 2:16. אם יריבו הברזילאי יגיע לגמר, יוכל אטיאס להתמודד בבית הניחומים על מדליית הארד.

מאמנו, יחיעם שרעבי וגם הוא, דיברו על המתמודד הבא קרלוס נבארו ואלדס (20, מקסיקו) במקום להתרכז בקרב הראשון שזוהי טעות של מתחילים.

לצפיה ב-'נא הרשה לא לא להסכים עמך.'
נא הרשה לא לא להסכים עמך.
17/08/2016 | 18:10
2
15
עצם זה שהגיע לאולימפיאדה זה הישג טוב. 
אבל זה המנטליות של הארץ. 
אנו ארץ קטנה ומחולקת.
אני יכולה להציע להשתמש במידע ובטכנולוגיה שלי - שזה החדש ויציב, ולא משתנה כל חודשיים, אבל מי שאינו רוצה, לא צריך. 

כבר דיברתי עם כמה אנשים ומכירים רק תוכנה אחת. אוקי. ממשיכים הלאה. דרך אגב, אני רוצה להודות לקבוצה על הרעיון של אינטרקלאב - היה, עשינו, היה כיף, ומשם ממשיכים הלאה. כל חודש אינטרקלאב. :) 

אז תודות על הרעיון!:) תוכלו להכנס אלי לפייסבוק ולראות את אלוף צרפת עובד עם אוזבקיסטן. קרב חמוד ורואים את הניקוד. ואלו חברה מעל גיל 30..:) ויש עוד..:)

ג'ס.

לצפיה ב-'הטענות שלי הם כלפי חוסר המקצועיות שמדברים על הקרב השני לפני '
הטענות שלי הם כלפי חוסר המקצועיות שמדברים על הקרב השני לפני
17/08/2016 | 18:48
1
55
שעוברים את הקרב הראשון.

למען הסר ספק, ההישג להגיע לאולימפיאדה הוא בהחלט הישג מרשים, במיוחד שהוא הראשון שעושה את זה.
לצפיה ב-'יש הרבה בדבריך'
יש הרבה בדבריך
17/08/2016 | 19:45
10
שהוא הראשון - כן. שהיו 2 נשים לפניו, כן.
שכולם הפסידו בסיבוב הראשון, כן. 
ומה הלאה? 
מנסה למצוא תשובות.. :) אבל לא בעיה שלי כי אנו לא נשלח לשם כי אין סיבה לכך. 
לצפיה ב-'אימון זמני'
אימון זמני
11/08/2016 | 23:20
2
51
שלום לכולם. בקרוב אני והמשפחה נגיע לארץ (קרוב לוודאי) לחודשיים-שלושה לצורך עבודה. הבן שלנו בן 8 מתאמן ב TKD מזה שנתיים, כפעמיים בשבוע, והוא מעונין להתאמן בעת השהות בארץ. לצערי הוא דובר רק גרמנית וספרדית (וההוראות בקוריאנית שהוא מקבל מהמדריכים שלו). האם יש איזשהו דוג'נג/מדריך שאתם מכירים שיכול להסתדר עם זה? בצורה זו הוא גם יוכל להציץ לדרכי לימוד שונות, הדוג'נג שלו הוא מסורתי ולא מבוסס על הסגנון התחרותי כמו רוב אלו שקיימים כיום - אז זו הזדמנות. תודה מראש!
לצפיה ב-'ציין אזור שתשהו בו.'
ציין אזור שתשהו בו.
12/08/2016 | 14:11
17
לדעתי זו הזדמנות ללכת לכל מועדון טוב שישנו בקרבת היכן שתשהו ולהתאמן בו. לא חייב להיות TKD.
בהצלחה !
לצפיה ב-'אנחנו מתאמנים ומאמנים TKD'
אנחנו מתאמנים ומאמנים TKD
13/08/2016 | 18:02
21
האימונים שלנו באנגלית ויש גם מצב לספרדית וגרמנית. 
יום שלישי הקרוב אמור להיות נחמד כי מגיעים אלינו לאינטרקלאב בתל אביב. 
אימונים יש בתל אביב וברעננה. 
המשך - 052-355-9878.

לצפיה ב-'לא עזר לו אמנות הלחימה שלו למרות שהוא מדליסט אולימפי'
לא עזר לו אמנות הלחימה שלו למרות שהוא מדליסט אולימפי
10/08/2016 | 16:03
2
93
דירק ואן טיכלט זכה אמנם במדליית ארד בג'ודו במשקל עד 73 קילוגרם (בו התחרה שגיא מוקי) במשחקי ריו 2016, אבל לא את הכל הוא יזכור לטובה. כשהבלגי חגג את הישגו בחוף הקופקבנה המפורסם הוא נשדד על ידי גנב שאף היכה אותו בפניו. לאחר המקרה הציג ואן טיכלט את המדליה למצלמות, אבל לא יכול היה להסתיר גם את הפנס בעין.

לצפיה ב-'שוד , לא גניבה.'
שוד , לא גניבה.
10/08/2016 | 16:13
1
65
גניבה הוא מצב בו "מסלקים" לך רכוש בהעדרך או מבלי שתרגיש.
שוד הוא מצב בו לוקחים ממך בכח.
לרוב: שודדים אינם באים בגפם והם חמושים .  גם לוחם מחונן ואלוף אולימפי אינו . החיים אינם .
לצפיה ב-'כתוב שהוא נשדד ע"י גנב ולא מצוין שהיה לו כלי נשק, אלא רק '
כתוב שהוא נשדד ע"י גנב ולא מצוין שהיה לו כלי נשק, אלא רק
10/08/2016 | 16:20
54
מצוין שהוא הכניס לו בוקס לפרצוף.
לצפיה ב-'דעתי על קראטה באולימפיאדת טוקיו 2020'
דעתי על קראטה באולימפיאדת טוקיו 2020
09/08/2016 | 10:33
55
לצפיה ב-'בשורה טובה מענף הג'ודו, ג'רבי ושלזינגר לא ייפגשו עד הגמר'
בשורה טובה מענף הג'ודו, ג'רבי ושלזינגר לא ייפגשו עד הגמר
05/08/2016 | 14:03
23
37
הגרלת הג'ודו למשחקים האולימפיים בריו 2016, קבעה כי נציגת ישראל ונציגת בריטניה נמצאות בחצאים שונים של ההגרלה. הגרלה קשה לשגיא מוקי, גילי כהן עשויה להעפיל אוטומוטית עד לרבע הגמר. אורי ששון הוגרל מול מצרי
לצפיה ב-' מה אתם אומרים על הפסילה של שירה?'
מה אתם אומרים על הפסילה של שירה?
07/08/2016 | 01:41
6
35
שירה נגעה עם המרפק ברגל של האוקראינית ובעקבות כך נפסלה ונגמרה עבורה האולימפיאדה ועבודה של 4 שנים על משהו שהיא ביצעה ללא כוונה ולא השיגה מכך שום יתרון!
לצפיה ב-'אפשר בבקשה קישור לסרטון?'
אפשר בבקשה קישור לסרטון?
07/08/2016 | 11:21
5
23
עבור מי שלא צופה בטלוויזיה...
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/08/2016 | 11:42
4
26
לצפיה ב-'דקה 3:28. אכן נגעה :('
דקה 3:28. אכן נגעה :(
08/08/2016 | 00:37
3
30
ותודה על הקישור.
לצפיה ב-'ברור שנגעה, אבל זה היה פסיבי ולא העניק לה כל יתרון'
ברור שנגעה, אבל זה היה פסיבי ולא העניק לה כל יתרון
08/08/2016 | 15:57
2
24
קצת מזכיר נבדל פסיבי או יד פסיבית בכדורגל.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
08/08/2016 | 17:21
1
5
לצפיה ב-'לכן, לדעתי, לא היה מקום לפסול אותה על זה ובכך לתת ליריבתה'
לכן, לדעתי, לא היה מקום לפסול אותה על זה ובכך לתת ליריבתה
08/08/2016 | 18:14
19
ניצחון שלא הגיע לה.
לצפיה ב-' סוף סוף ניצחון לג'ודוקא ישראלי באולימפיאדה'
סוף סוף ניצחון לג'ודוקא ישראלי באולימפיאדה
08/08/2016 | 17:30
3
20
הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי השיג את הניצחון הראשון של ישראל במשחקי ריו 2016. מוקי, המתחרה במשקל עד 73 ק"ג, ניצח באיפון בסיבוב הראשון את הסלובני רוק דראקשיץ'.
לצפיה ב-' שגיא מוקי עלה לרבע הגמר בריו 2016'
שגיא מוקי עלה לרבע הגמר בריו 2016
08/08/2016 | 19:01
2
8
המתחרה במשקל עד 73 ק"ג גבר באיפון בסיבוב הראשון על הסלובני רוק דראקשיץ' והדיח בסיבוב השני את הגרמני איגור ונדטקה. ברבע הגמר יפגוש מוקי את האמריקני ניק דלפופולו
לצפיה ב-' שגיא מוקי עלה לחצי הגמר בריו 2016'
שגיא מוקי עלה לחצי הגמר בריו 2016
08/08/2016 | 19:11
1
12
ניצחון אחד לפני הבטחת המדליה: המתחרה במשקל עד 73 ק"ג גבר באיפון בסיבוב הראשון על הסלובני רוק דראקשיץ', הדיח בסיבוב השני את הגרמני איגור ונדטקה וברבע הגמר ניצח באיפון את האמריקני ניק דלפופולו
לצפיה ב-' לדאבוני צדקתי בתחזיות שלי שבשל הפציעה הוא לא יזכה '
לדאבוני צדקתי בתחזיות שלי שבשל הפציעה הוא לא יזכה
09/08/2016 | 01:09
19
במדליה, בחצי גמר הפסיד לאלוף אירופה של השנה ובקרב על הארד הפסיד לאלוף אולימפי של אשתקד למשקל של עד 66 ק"ג.
לצפיה ב-' הן כבר לא יפגשו'
הן כבר לא יפגשו
09/08/2016 | 19:49
11
16
אליס הודחה בסיבוב השני וירדן הפסידה ברבע גמר ורק אם תנצח פעמיים בבית הניחומים תזכה בארד.
לצפיה ב-'הללויה, מדליית ארד לירדן וזו המדליה הראשונה שלנו '
הללויה, מדליית ארד לירדן וזו המדליה הראשונה שלנו
09/08/2016 | 23:07
10
10
הג'ודוקא בת ה-27 הביאה לישראל את המדליה השמינית שלה במשחקים האולימפים, למרות הפסד ברבע הגמר. אלופת העולם מ-2013 היא האישה הראשונה שמביאה מדליה כחול-לבן מאז יעל ארד, והמדליסטית הרביעית מענף הג'ודו
לצפיה ב-''
10/08/2016 | 11:32
3
11
|כל הכבוד| לירדן ג'רבי על ההישג המאוד מרשים

אגב, אחד הדברים המעניינים בתחרויות הג'ודו הוא המשותף בין מדליית הכסף והארד: בשני המקרים נדרש לנצח 4 קרבות (או 3 אם עלית שלב טכני במוקדמות) ולהפסיד קרב אחד. ההבדל הוא רק התזמון של ההפסד. מתי אתה פוגש את המתחרה לו אתה מפסיד. 
לצפיה ב-'לי לא ברור עניין 2 המדליות ארד לעומת ענפים אחרים שיש רק אחת'
לי לא ברור עניין 2 המדליות ארד לעומת ענפים אחרים שיש רק אחת
10/08/2016 | 13:57
1
19
מה גם, שירדן הפסידה ברבע גמר ובכל זאת קיבלה מדליה כאשר בענפים אחרים רק המפסידים בחצי גמר מתמודדים על מדליית הארד והמנצח מקבל את המדליה.

מוקי, לעומת זאת, לא זכה במדליה, למרות שהגיע לחצי גמר ודורג מקום חמישי שזה אבסורד במקומות אחרים שהיה מדורג שלישי או רביעי בהתאם לקרב בינו לבין המפסיד השני.

מה גם שבשיטה של הג'ודו של 2 מדליות ארד, יש עדיפות למי שמפסיד ברבע גמר, כי יש לו יותר זמן מנוחה מאשר המפסידים בחצי גמר.
לצפיה ב-'2 ארד יש גם בענפי האגרוף, טה-קוואן-דו והיאבקות'
2 ארד יש גם בענפי האגרוף, טה-קוואן-דו והיאבקות
10/08/2016 | 14:13
53
לפחות לפי וויקיפדיה:

סיבות אפשריות לכך שבענפים אלה מחלקים שתי ארד:
לצפיה ב-'ואולי עוד מדליה בדרך כאשר לינדה בולדר העפילה לרבע גמר בג'ודו'
ואולי עוד מדליה בדרך כאשר לינדה בולדר העפילה לרבע גמר בג'ודו
10/08/2016 | 18:34
15
הג'ודוקא הישראלית (עד 70 ק"ג) גברה על סאונגיאון קים הדרום קוריאנית והעפילה אל שמונה האחרונות באולימפיאדה. קודם לכן גברה על יולנדה בוקאסה ממשלחת הפליטים. יריבתה הבאה: סאלי קונווי הבריטית שהפתיעה את ז'בריס אמאן הצרפתייה
לצפיה ב-' וברכות לו על מדליית הארד '
וברכות לו על מדליית הארד
13/08/2016 | 00:54
5
6
בוז בריו למצרי שלא לחץ יד לששון. זעם במצרים: "הובסנו"
לצפיה ב-'בהחלט הישג מרשים '
בהחלט הישג מרשים
13/08/2016 | 11:31
4
3
לצפיה ב-'ואי אפשר בלי '
ואי אפשר בלי
13/08/2016 | 14:59
3
17
לצפיה ב-''
14/08/2016 | 08:46
2
לצפיה ב-'אגב, המצרי ננזף ע"י הוועד האולימפי - וסולק.'
אגב, המצרי ננזף ע"י הוועד האולימפי - וסולק.
16/08/2016 | 08:18
1
5
לצפיה ב-'הוא סולק ע"י ראשי המשלחת המצרית ולא ע"י הועד האולימפי'
הוא סולק ע"י ראשי המשלחת המצרית ולא ע"י הועד האולימפי
16/08/2016 | 13:16
5
ראשי המשלחת המצרית הודיעו שהחליטו לשלוח חזרה לארצם את איסלם א-שהאבי, אשר נוצח על ידי אורי ששון בתחרות בג'ודו לגברים וסירב ללחוץ את ידו לאחר הקרב
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:06
9
12
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'איזו אומנות לחימה חדשה נכנסה השנה לאולימפיאדה?'
איזו אומנות לחימה חדשה נכנסה השנה לאולימפיאדה?
04/08/2016 | 17:24
8
32
מה צפוי להיכנס באולימפיאדה הבאה?
לצפיה ב-'בטוקיו 2020 : קראטה.'
בטוקיו 2020 : קראטה.
05/08/2016 | 08:17
7
19
לצפיה ב-'ומתי ג'יאוג'יצו?'
ומתי ג'יאוג'יצו?
05/08/2016 | 12:48
6
33
האם זה יהיה יפני או ברזילאי?
לצפיה ב-'אין לי מושג ירוק'
אין לי מושג ירוק
06/08/2016 | 09:58
3
12
לצפיה ב-'אגב, הכתיב הנכון הוא ג'יוג'יטסו'
אגב, הכתיב הנכון הוא ג'יוג'יטסו
07/08/2016 | 01:11
2
9
לצפיה ב-'Ju-Jutsu'
Ju-Jutsu
07/08/2016 | 09:16
1
30
או Jujutsu.
בנוסח "Jiu-jutsu" ודומיו נוהגים להשתמש "הברזילאים" וכן אנשי "דור המייסדים" (לרדעתי, בהסתמך אל "העיברית הישנה", של ד"ר משה פלדנקרייז, שכתב את המילה בספריו כ- "ג'יו-ג'וצו" וכדומה.
לצפיה ב-''
07/08/2016 | 18:36
4
לצפיה ב-'יש כמה דיונים מעניינים מאוד ברשת על למה BJJ לא יהיה אף פעם'
יש כמה דיונים מעניינים מאוד ברשת על למה BJJ לא יהיה אף פעם
10/08/2016 | 11:52
1
28
אלא אם ישתנה משהו מהותי.
הסיבות המרכזיות שאני ראיתי ללמה BJJ לא יהיה מקצוע אולימפי:
1. זה לא פופולרי מספיק מסביב לעולם (כמעט כל האלופי עולם בתחום הם ברזילאים, או ברזילאים שהיגרו לאמריקה. אין הרבה מתחרים ברמה ממש גבוהה שהם לא משתי המדינות האלה).
2. אין לIBJJF (הפדרציה הבינלאומית של הBJJ) מדיניות נגד סמים. ההנחה היא שכל המתחרים שמתחרים ברמות הגבוהות באמת הם על סטרואידים וסמים דומים, שאסורים בתחרויות אולימפיות.
3. אין עדיין מערכת סגורה לגמרי (בעיקר כי זה ספורט צעיר) של חוקים, כללי תחרות, ככלי התקדמות בדרגה בBJJ, וצריך שדברים יהיו אחידים וברורים כדי ליצור תקן בין לאומי.

בנוסף, ראיתי עוד נקודה מעניינת. הרבה מתחרים אמרו שהכניסה של ג'ודו לאולימפיאדה אומנם העלתה מאוד את הפופולריות של הספורט, אבל גם צמצמה לא מעט את אומנות הלחימה. פתאום נכנסו הרבה חוקים והגבלות, קרבות הפכו להיות הרבה יותר טקטים וטכניים מאשר לוחמניים (כל הסיפור של הוצאות עונשים, התקפות סרק שייראו כאילו הן לא התקפות סרק, דחיפה מחוץ למזרן). הרבה אנשים חושבים שאם BJJ ייכנס לאולימפיאדה, במקום תנועת גראפלינג חופשית והכנעות מגוונות, יתחילו להגביל טכניקות, קרבות יהפכו להיות קצת מה שקורה באליפות העולם - מישהו עובר גארד ופשוט נשאר שם כי הוא קיבל ניקוד ולמה להסתכן.
מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'אכן, באמת מעצבן ההגבלות של הג'ודו המודרני, כמו למשל הפסילה '
אכן, באמת מעצבן ההגבלות של הג'ודו המודרני, כמו למשל הפסילה
10/08/2016 | 13:49
22
של שירה שלפני 20 שנה זה היה תקין לחלוטין וחלק מאסטרטגיית ההטלות.

מצחיק אותי היום שמטילים מישהו, הוא נעמד עמידת שש והמטיל לא מקבל ניקוד, במקום להיכנס בו ולרתק אותו, מה שהיה מותר פעם ומותר עדיין ב-BJJ.
לצפיה ב-'דעות בעד ונגד לאמן את הילד שלך?'
דעות בעד ונגד לאמן את הילד שלך?
02/08/2016 | 13:34
5
52
שלום לבאי הפורום המכובדים ולמי שעוד זוכר אותי 

בעברי עסקתי במגוון אמנויות לחימה ובעיקר בקראטה וקונג פו. גם אימנתי אי אלו שנים. אני בהפסקה בשנתיים-שלוש האחרונות והבת שלי, שעולה לכתה ב', החלה להתאמן בקפוארה בשנה האחרונה. היא מאד אוהבת את האימונים ולכבוד חופשת אוגוסט, המורה הכיר לקבוצה את חברו הטוב של הקפואריסט, הכסא (או השרפרף למי שאין כסא מתאים), והציע להם להתאמן בבית. לא משהו גרנדיוזי, כן? בגדול...לעשות בעיטות מגל מעל האביזר. 

אני מאד הייתי רוצה לנצל את החופש כדי לצאת איתה לגינה ולתת לה להתאמן, בהנחיה/השגחה שלי. אבל אני מתלבטת אם זה נכון. אשמח לשמוע ממי שהיה בסיטואציה דומה - מה החלטתם ולמה, והאם בדיעבד אתם מרוצים מהבחירה שעשיתם.

תודה!
קרן
לצפיה ב-'נכון לעשות וייטיב עם שתיכן . לכי על זה. '
נכון לעשות וייטיב עם שתיכן . לכי על זה.
02/08/2016 | 18:59
1
19
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 22:22
4
לצפיה ב-'בטח, יהיה כיף ומיטיב'
בטח, יהיה כיף ומיטיב
02/08/2016 | 23:05
34
זו רק תקופה קצרה ובהמלצת המאמן שלה. את הרי לא מחליפה אותו, רק משגיחה ועוזרת אם צריך.
לצפיה ב-'מאמן את הבת שלי בעבר, קצת בשביל הכיף והיום בצורה סדירה יותר.'
מאמן את הבת שלי בעבר, קצת בשביל הכיף והיום בצורה סדירה יותר.
09/08/2016 | 18:51
1
19
בעד נוצר קשר, מפתח מקדם מלמד.
לצפיה ב-' מעולה '
מעולה
15/08/2016 | 08:28
1
בינתיים הצעתי לבת שלי עזרה. התגובה הראשונית היתה "אמא את לא יודעת קפוארה" אבל השתכנעה שזה בסדר בשבילי להחזיק כסא ולהשגיח. סוג של התחלה.
לצפיה ב-'קאזי ווקאשי מדגים קרקע של ג'ודו'
קאזי ווקאשי מדגים קרקע של ג'ודו
30/07/2016 | 23:22
6
56
לצפיה ב-'ג'ודו קרקע!! '
ג'ודו קרקע!!
31/07/2016 | 12:19
5
45
אחד התחומים הכי מאתגרים - פיזית ושכלית. בעיני: השח-מט של אמנויות הלחימה!
למעשה, התחום הכי רחב, מבחינת "יכולת ואפשרויות ההולכה" שלו: אפשר לקחת אותו לזירת הלחימה "הקרבית/פונקציונאלית", אפשר לתחום הזירה הספורטיבית, ואפשר (ומאוד רצוי לנסות ולעשות, לדעתי) להשתמש לפיתוח מנטאלי ונפשי.
כיף ענק! 
לצפיה ב-'with respect'
with respect
31/07/2016 | 13:10
4
45
ספציפית לקשור ללחימת קרקע פונקציונלית או בזירה הספורטיבית הפתוחה: לא מאוד התרשמתי... זאת לנוכח דברים שאני רואה ב- BJJ , בסמבו ובהאבקות החפשית...

לצפיה ב-'צודק לגמרי, אחשלי!'
צודק לגמרי, אחשלי!
31/07/2016 | 19:59
3
40
ברור שלא "עומד בפני עצמו" (למעשה, שום דבר שהוא חלקי, אינו "עומד בפני עצמו"). לכן כתבתי: אפשר לקחת אותו לזירת הלחימה "הקרבית/פונקציונאלית". "לקחת", לא בבלעדיות, אלא ביחד עם עוד דברים שבאפוד שלך... סליחה על שלא הייתי ברור.
לצפיה ב-'דווקא לא נופל מbjj או סמבו'
דווקא לא נופל מbjj או סמבו
02/08/2016 | 19:18
2
43
יובל קאזי וואקאשי שהוא בעברו מתחרה דגול וכיום מורה מצויין התגלגל עם קרלוס ניוטון ואריק פאולסון עוד כאשר שינהם היו מתחרים באמצע שנות התשעים.
הם היו סמרטוט רצפה מולו כך לפני עדותם.
אני לא יודע אם הוא איש קוסאן ג'ודו או קודוקאן או פשוט מלא וכמו שצריך , מה שכן חבל לי שאולי לא רבים עוסקים ככה בג'ודו.
לצפיה ב-'הי אורי. על ג'ודו:'
הי אורי. על ג'ודו:
03/08/2016 | 08:18
1
43
אני לא מכיר את האיש ופועלו. אני יכל רק לחוות דעה (מאוד) אישית המבוססת על הבנה (מאוד) צרה שלי - אל המעט שמוצג לפני . ולא מאוד התרשמתי.

אני לא איש BJJ או ג'ודוקא... אם זאת, מענין לראות את התמורות שחלו בג'ודו: הוא פחות "אייקידואי" (על פי צפייה בסרטונים ישנים) ויותר "האבקותי": לפחות למראית עינו של המתבונן ההדיוט .
אני גם לא חושב שניתן להעריך את התחום והמארג ההדרכתי  המאפיין אותו (בעבר ובהווה) על סמך אדם יחיד...

בתנאי קרב הולמים (משקל, נסיון, גיל וכיוב'): לא חושב שהייתי מהמר על ג'ודוקא "מסורתי" בקרב מזרן חפשי - מול ג'ודוקא "מודרני" .

בכלל: "טוב"  או "רע"  הם מושגים יחסיים המוטים ערכית ונשפטים סובייקטיבית.
מה שבטוח - זו אבולוציה.
לצפיה ב-'ג'ודו "מסורתי" מול "מודרני".'
ג'ודו "מסורתי" מול "מודרני".
07/08/2016 | 08:51
25
בלי להיכנס על "מהמר"/"לא מהמר" ובלי "למי יש יותר גדול", אבל דברים שמבוססים הן על נסיוני (כמי שמוגדר בתחום ה-"ג'ודו המסורתי") והן ע"ס צפייה (לא רבה מידי) בתחרויות ג'ודו:
  1. אין הגדרה ברורה לתחום שנקרא "ג'ודו מסורתי" ו-"ג'ודו מודרני", אבל מקובל - בין אנשי הג'ודו הוותיקים - לחלק לפי צורת/תנוחת העמידה: עמידה כפופה (נוסח המתאבקים היוונים-רומים באולימפיאדה) משייכת את הג'ודו שלך לקטגוריית "ג'ודו רוסי", או "ג'ודו מודרני" ועמידה זקופה משייכת אותך לרוב לקטגוריית "המסורתי". אבחנות נוספות, אך שפחות ברורות למי שלא עוסק בתחום, נוגעות למידת "הזרימה" וה-"עבודה עם כוח ותנועת היריב" ("מסורתי") או בהתעלמות יחסית ממנו ("מודרנית").
  2. בשנים האחרונות אפשר לראות - כולל בתחרויות ג'ודו אולימפיות ובמסגרות בינ"ל ברמות הגבוהות, שקיימת מעין "חזרה לעמידות הזקופות". אולי זה בשל שינוי בחוקי התחרות (ביטול הקאטה-גורומה במידה ורגל היריב מונחת על הקרקע) ואולי בשל "הוכחת יעילות", או כל סיבה אחרת, אני לא יודע. אבל כעובדה - ניכרת חזרה ל-"מסורתיות".
  3. שתיים מהסיבות/הייחרונות הגדולים של "המסורתיות" בקרב הן: א. אפשרות גבוהה יותר למימוש טכניקות, הודות לשיחרור האגן. ב. פחות שימוש/הישענות על כוח, ולכן אפשרות עמידה גבוהה יותר - לאורך זמן קרב ומול יריבים חזקים יותר פיזית.
  4. אני לא יודע למה אתה מתכוון באמירה על "ג'ודו אייקידוקי" ו-"ג'ודו היאבקותי", אבל צריך לזכור שרוב סרטוני הג'ודו הישנים שרצים ברשת (כמו הסרטונים המפורסמים של מיפונה סנסיי למשל, ושאר הסרטונים בשחור-לבן) נועדו להדגמה ולהצגת הג'ודו, ולכן היו יותר "מסורתיים טהורים" ופחות "האבקותיים-תחרותיים" (כלומר: ההכנעה המהירה לא היתה המטרה העליונה, אלא דווקא הזרימה ומיזעור השימוש בכוח כדי להגיע להטלה/הכרעה).
לצפיה ב-'שלום '
שלום
30/07/2016 | 23:38
26
92
אני בחורה בשנות ה-20 שמחפשת להתחיל להתאמן באמנות לחימה קלה ולא אגרסיבית מידי ,אין לי נסיון באמנות לחימה ,בעבר התאמנתי במסגרת תחרותית בשחייה שנים רבות ובשנה האחרונה עשיתי הפסקה ,הכושר הגופני כמובן ירד וכרגע אני חוזרת לאט לכושר גופני ,ניסיתי להתעניין בחוג למתחילים בוגרים אבל למרות שהחוג היה למתחילים המדריך אמר כי הוא אינו חושב שאמנות לחימה מתאימה לי בכלל ולא הבנתי מדוע משום שהבנתי שגם נשים מתאמנות באמנות לחימה ,האם דרוש כושר גופני מסויים ובשל כך לא ניתן להתחיל ? על מה בכל זאת אפשר להמליץ ? או שאכן לא לכל אחד הדבר מתאים ,מבחינה בריאותית יש לציין שאין לי הגבלות כלשהן ...אם אמנות לחימה אינה מתאימה לכל אחד אשמח לדעת מהן הסיבות אולי ניתן לשפר ... תודה מראש .
לצפיה ב-'אמנויות לחימה מתאימות לכולם ולכולן!'
אמנויות לחימה מתאימות לכולם ולכולן!
31/07/2016 | 00:30
13
67
אני לא מצליח להבין למה אמרו לך דבר כזה. אצלנו בארגון, לדוגמה, יש הרבה מאוד נשים שמתאמנות ומגיעות גם לדרגות בכירות. אישית אימנתי כמה וכמה נשים שזה היה המגע הראשון שלהן בתחום והן הסתדרו נהדר.
מהיכן את בארץ? אולי אוכל להמליץ על מורים. את כמובן מוזמנת לשיעור נסיון אצלנו ברחובות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
31/07/2016 | 00:58
12
56
אני גם לא מבינה ,ראיתי שמתאמנות שם נשים אז הנחתי שזה לא משום שאני אישה ,חשבתי שאולי זה בגלל שהוא חשב שהכושר הגופני שלי לא מספיק טוב ,חלש מידי או אולי בגלל שאמרתי שאני חוששת ממשהו אגרסיבי מידי אם כי החוג שלו למתחילים ,אין לי מושג זה גם בעיני טיפה מעליב כי כנראה שאתה לא מצטייר באופן חיובי ,אני אשמח לנסות במקום אחר ,אני מאזור תל אביב ,אשמח לשמע המלצות על אזור תל אביב אפשר גם רמת גן ,גבעתיים .תודה רבה לך .
לצפיה ב-'נשמע שהייתה לך חוויה רעה.'
נשמע שהייתה לך חוויה רעה.
31/07/2016 | 01:07
7
52
מורה טוב ידע איך להביא אותך בצורה הדרגתית ומותאמת אישית ממצבך הנוכחי ל"מצב הרצוי" מבחינת האימונים, בין אם זה כושר גופני או אגרסיביות.
אני ממליץ על שיפו יונתן בלושטיין, הוא מלמד אמנויות סיניות בגבעתיים לדעתי.
לצפיה ב-'אכן '
אכן
31/07/2016 | 05:35
6
41
חוויה בלתי נעימה ,כי לא ניתן ממש להבין אם הכוונה חיובית שאולי אתה אדם עדין ולכן זה פחות מתאים  או  שהמורה למעשה  "יורד "עלייך בגלל שאתה קצת חושש ולא בכושר.
אני אכן אשמח למורה קשוב שיביא אותי בהדרגה בהתאם ליכולות שלי להתקדמות הנדרשת ,אני אנסה את המורה שהנך ממליץ עליו ,תודה רבה על העזרה .
לצפיה ב-'אכן התנהגות מוזרה או לא יפה'
אכן התנהגות מוזרה או לא יפה
31/07/2016 | 11:32
5
35
אם תרצי, את מוזמנת לשיעור נסיון אצלי. בעיקר כדי שתוכלי לבסס אמת מידה לגבי לימוד הדרגתי, שתוכלי להשתמש בה בחיפושייך בהמשך.
בנוסף אני ממליץ גם על איציק כהן מטאי שי קאן קראטה, אבל קשה לי להמליץ קונקרטית כי אני לא יודע מה את מחפשת להפיק מהאימונים.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/07/2016 | 16:37
4
24
לך על הסיוע הרב . אני מחפשת אמנות לחימה פשוט כתחביב ,לא שואפת למשהו מקצועי בתחום או הישגים יוצאי דופן ,לא משנה לי סוג האמנות ,העקר שתתאים למתחילים מהיסוד ,גם למי שלקח פסק זמן מעיסוק בספורט וכרגע אינו בשיא הכושר ,לאנשים שאין להם רקע באמנות לחימה  ושלא תהיה אגרסיבית מידי ,מחפשת אמנות לחימה כעיסוק בספורט מעניין ,לא לשם קרבות וכויו"ב .
לצפיה ב-'מהיכרות אישית, ממליץ על שני המורים מקודם'
מהיכרות אישית, ממליץ על שני המורים מקודם
31/07/2016 | 19:55
1
30
סיפו יונתן בלושטיין ואיציק כהן טאי שין קאן.
כדאי לזכור שלקבוצות שונות (במיוחד הטרוגניות או כאלו שקיימות כבר זמן מה) יש דרך פעולה מסוימת. לרוב לוקח 2-4 שבועות "להיכנס לקצב", כך שאם בהתחלה תרגישי קצת מוזר ולא במקום תזכרי שזו כנראה הסיבה. ההתקדמות מתחילה לאחר מכן.
מעבר לזה- סמכי על עצמך, על האינסטינקטים ועל השכל שלך. בטוח שתסתדרי, בהצלחה!
לצפיה ב-'מודה לך מאד על ההמלצות '
מודה לך מאד על ההמלצות
01/08/2016 | 05:18
8
לצפיה ב-'וכמובן שאצלינו תוכלי לבוא.'
וכמובן שאצלינו תוכלי לבוא.
02/08/2016 | 13:02
1
20
אנחנו במרכז - גם ברעננה וגם בתל אביב. 

ואנחנו מתאמנים כל השנה. אין שום בעיה. וכן -גם אני אישה!

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
02/08/2016 | 15:32
10
לצפיה ב-'נשים/בנות באמנויות לחימה (+המלצה)'
נשים/בנות באמנויות לחימה (+המלצה)
31/07/2016 | 11:19
3
49
אני מתאמן משנת 1989 באמנויות לחימה, בארץ וביפן, ולא נתקלתי במקום שדחה נשים (או אנשים בכלל). כנראה שפגשת אירוע/מורה יוצא-דופן...
בכל מקרה, במידה ואת מחפשת אמנות לחימה חכמה מאוד, עמוקה מאוד, לא תחרותית, מקבלת, תומכת ושמכוונת ללמידה מתמדת, את מוזמנת אלינו - נינג'וצו ולט-גו ג'ודו, בימי שישי בבוקר ברמת-חן (רחוב יאיר 43), גם דאי-שיהאן דני וווקסמן.
במידה ומעניין אותך, את מוזמנת לפנות אלי במסרים, או פשוט להגיע לאימון (שישי בבוקר, החל מ-9:45). 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/07/2016 | 16:44
2
21
רבה לך על התגובה ,אכן איתרע מזלי לצערי להתקל במדריך יוצא דופן ,אני מאד אשמח לנסות מקום מקבל תומך ומכוון זה מה שאני מחפשת מקום שמתאים  גם לאנשים שהם עדינים בהתנהגותם ועדיין יכולים ללמוד אמנות לחימה ,אני אגיע לנסות תודה רבה על ההזמנה .
לצפיה ב-'עדינות (ולחימה אפקטיבית) זה אנחנו! '
עדינות (ולחימה אפקטיבית) זה אנחנו!
31/07/2016 | 19:53
1
26
אבל אל תאמיני לי! בואי לבדוק!
לצפיה ב-'תודה רבה -מאמינה וגם אגיע לנסות '
תודה רבה -מאמינה וגם אגיע לנסות
01/08/2016 | 05:19
6
לצפיה ב-'החוויה נשמעת מוזרה, לא חסרים מקומות אחרים'
החוויה נשמעת מוזרה, לא חסרים מקומות אחרים
31/07/2016 | 15:24
10
36

אישית קשה לי להבין למה אמנות לחימה לא תתאים לך,
מצד שני, לא הייתי שם ולא יודע מה עוד אמרתם.
כנראה שאת לא מתאימה לאותו מועדון, מסיבה עלומה כלשהי.
זה לא פוסל אותך מהתאמה למקומות אחרים.

בהחלט יש נשים שמתאמנות גם באמנויות הלחימה השונות, ואני מכיר כמה וכמה שגם התמידו והגיעו לרמת חגורה שחורה באמנויות שונות.

אם תספרי מה את מחפשת באימון, תקבלי המלצות יותר מכוונות, כרגע כ"א פה ממליץ על עצמו או על המועדון/אירגון שהוא לומד בו.  כיוון אפשרי להסבר על כיוונים הוא השאלון, שהכנו פעם, הוא כבר לא מופיע בקישורים, אז הנה דוגמא למילוי שלו:

אמיר

נ.ב.
אני אצטרף לחברה פה ואמליץ לך גם על "קורינדו אייקידו" אצל המורה שלמה דוד, במקרה שלך, בגבעתיים באיזור תעשייה כורזין, בתוך מועדון "סמוראי", בימים ראשון ורביעי בשעה 19:30.  אם תמלאי את השאלון, אוכל לדעת האם מתאים יותר או פחות.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/07/2016 | 16:51
21
על התגובה . 
אמרתי שאני לא נמצאת בכושר טוב כרגע ,כי בשנה האחרונה לא התאמנתי ,בעבר הייתי בנבחרת שחייה , ושאני קצת חוששת ממשהו אגרסיבי מידי , אולי הוא התרשם שאני מאד עדינה בהתנהגות שלי וזה לא מתאים ,באמת אין לי מושג , או שהוא דורש כושר גופני גבוה ,או שהוא חשב שאני חוששת מידי , היה מדובר בקרטה למתחילים וראיתי שם גם בנות שמתאמנות אז חשבתי שזה עשוי להתאים . 

אני מחפשת בעקר אימון ספורטיבי מעניין כתחביב לא משהו תחרותי או מקצועי , לא מחפשת להגיע לאיזה הישג יוצא דופן ,אלא פשוט כתחביב מעניין וספורטיבי ,משהו שיתאים גם למי שלא נמצא בכושר גופני גבוה כרגע ,שמתאים למתחילים מהיסוד באמנות לחימה , ולא אגרסיבי מידי ,לא השתתפות בקרבות ,אגרופים וכד' אני אנסה לבדק את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם ואענה על השאלון ואצרף אותו יותר מאוחר ,ושוב תודה רב ה  על הסיוע הרב . 
לצפיה ב-'מילוי שאלון '
מילוי שאלון
31/07/2016 | 20:41
8
23

אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"?
לא משנה 
 קצב הלימוד ל"שימושיות":
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
לא ,לא מעוניינת בקרבות וכיו"ב ואף מעדיפה קצב לימוד איטי .
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? (בחלק מאמנויות הלחימה זהו תהליך שיכול לקחת שנים).
אין לי כל בעייה להמתין ,לא מעוניינת בקרבות ,הולכת ללמוד לשם ההנאה ואף מעדיפה למידה איטית .
 תחרותיות:
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
לא מעוניינת להתחרות . 
 התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
מקווה מאד שהדבר לא ידרש ממני ,הייתי מעדיפה שלא ,לא מרגישה מוכנה להתמודדות כזו .
קח/י בחשבון שבד"כ פיתוח יכולות שכאלו דורש זמן רב יותר.

כלי נשק:
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי? 
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')?
אין לי העדפה מסויימת . 
 כושר:
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
הייתי מאד שמחה אם הלימוד גם היה משפר את הכושר הגופני ,זה חשוב בעיני ,הייתי מעדיפה לימוד שלא דורש כושר כזה מראש משום שכרגע אין לי כושר רב ,אלא הדבר נבנה בהדרגה ,קשה לי קצת עם משקולות וכו' אבל אם הדבר נבנה בהדרגה מוכנה בהחלט שישולב באימון . 
 עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים?
אין לי העדפה מסויימת , אבל אשמח שהאימון גם יפתח גמישות . ושלא יהיה אגרסיבי מידי . 

נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל?
כרגע אני קצת חוששת מנפילות והטלות , הייתי מעדיפה להתחיל באימון שלא דורש זאת . אולי בהמשך לאחר שאחוש יותר בטחון . 
 מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים?  את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
אני לא מעוניינת באימון עם אגרופים או אימון שדורש מכות ומוביל לסימנים כחולים ,גם לא הנפות קשות ,הייתי מעדיפה להתחיל באימון הכי פחות אגרסיבי והכי קל  שמתאים למתחילים ללא נסיון כלל ולבעלי כושר גופני לא גבוה נכון לעכשיו . 
 מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
לא משנה .
 אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון . 

"רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
לא חשוב .
 הרכב  הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד?  מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
לא חייב בנות בלבד אבל רצוי שיהיו בנות נוספות בשיעור ,שלא אהיה הבת היחידה ,ביחס לגיל ,בוגרים מעל גיל 18 . 
 איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
ר"ג ,גבעתיים . 
 תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
תדירות שמומלצת למתחילים . איני יודעת מה מומלץ . 
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
 ערב ,אין מגבלה על שעות הערב ,להפך רצוי שעות הערב המאוחרות ,אם יש אפילו לילה בסביבות 22:00 ,מה טוב  . 

לצפיה ב-'תודה לך.'
תודה לך.
01/08/2016 | 09:31
1
20
כמי שגם מלמד תלמידים, מודה לך מאוד על התשובה הזו, לאחת השאלות בשאלון:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
חשוב לי מאד אווירה ידידותית ,שמקבלת גם את החלש יותר ,שלא צוחקים מאדם שהוא חלש יותר ופחות בכושר או קצת חושש ,אווירה מחזקת תומכת ,שניתן לחשוב בנעימים שבאים לשיעור , מורה שקשוב לתלמיד ,שיכול לתת תשומת לב לתלמיד ,שיגש גם מבלי שאבקש כי לא תמיד נעים לי לבקש עזרה ,מורה ששם לב לבד לתלמיד ,שגם התלמידים החזקים יותר עוזרים בשיעור ,שהתלמיד לא מרגיש שהוא נשאר לבד ולא נעים לו במהלך השיעור ,שמעודד גם תלמידים חלשים מעבר לשיעור עצמו על ידי עזרה של תלמיד חזק יותר או מורה שנשאר קצת אחרי השיעור לתגבר את החלשים אם ישנה אווירה ידידותית זה בהחלט חשוב בעיני ותורם לתחושה לנעימה ,לא שהנך מרגיש בדידות במועדון.
אגב, מהתשובה שלך ומהנסיון שלי כתלמיד, נראה שיתאים לך קבוצה קטנה (וכן, גם הקבוצה של דני. ואם יתאים לך, אני מלמד בימי שלישי בערב בפארק הירקון בת"א. קבוצה קטנה מאוד, הכוללת בנות )
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
01/08/2016 | 15:46
40
ואכן אתה צודק ,אני גם חושבת שתתאים לי יותר קבוצה קטנה ,שבה ניתן לשים לב לקצב של כל אחד ולתהליך ההתקדמות שלו ,אנסה את המקומות שהנך ממליץ לי עליהם  ואם תהיה לי אפשרות בימי שלישי אשמח לנסות גם את הקבוצה הזו .
לצפיה ב-'את מוזמנת בשמחה להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי ברמת גן'
את מוזמנת בשמחה להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי ברמת גן
01/08/2016 | 11:11
2
25
שלום,
את מוזמנת להתאמן אצלי בג'יו ג'יטסו ברזילאי. נראה שהדרישות שלך כפי שמשתמע מהשאלון שעליו ענית תואמות את אמנות הלחימה שאני מאמן ואת הגישה שבה אני מאמן.

האימונים ברמת גן מתקיימים במרכז הקהילתי רמת חן שברח' רמת חן 43 בר"ג בימים שני וחמישי בין השעות 18:30-20:00.

מה שכן, בחודש אוגוסט אנו בפגרה וחוזרים שוב לאימונים סדירים בספטמבר. אם את מעוניינת להתחיל להתאמן כבר בחודש זה, אני מאמן גם בפתח תקווה, ושם האימונים ממשיכים כל השנה. במידה ותרצי, תוכלי להרשם לאימונים בחודש אוגוסט בפ"ת, ומספטמבר לבוא ולהתאמן בר"ג.

האימונים בפתח תקווה מתקיימים ברכז טופ-פיט שברח' פינסקר 70 פ"ת ביום שלישי ב- 19:00-20:30 וביום שישי ב-15:00-16:30.

לפרטים נוספים את מוזמנת:
להכנס לאתר שלי: http://ranjujitsu.co.il
להתקשר אלי: 054-3002160
או לשלוח לי דוא"ל: ran@ranjujitsu.co.il

בהצלחה,
רן.
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
01/08/2016 | 15:52
1
19
שמחה לשמע שישנה אמנות לחימה שתוכל להתאים לי וגישה שאני מעוניינת בה .
אני מוכנה להמתין חודש אחד אם יש בכך צורך ,מעדיפה להתחיל בר"ג ,ובינתיים אכנס לאתר בלינק הרשום  ושוב תודה .
לצפיה ב-' להתראות בספטמבר אם כך בשיעור ניסיון '
להתראות בספטמבר אם כך בשיעור ניסיון
01/08/2016 | 16:02
5
לצפיה ב-'בהתייחסות להמלצה הקודמת'
בהתייחסות להמלצה הקודמת
01/08/2016 | 23:55
2
21
אם להתייחס להמלצה הקודמת שלי - "קורינדו אייקידו", יש אלמנט אחד שמאוד יפריע לך - נופלים והרבה. מצד שני, נופלים על מזרן (האנשים השפויים לפחות), ועושים זאת אחרי שלומדים איך ליפול באופן סדור ובקצב מותאם למתאמן. ובנוסף, לפחות בהתחלה, ההפלות הן עדינות למדי ומאפשרות גם למתחיל ליפול בצורה בטוחה מאוד.

אלמנט נוסף שאני לא בטוח לגביו הוא מספר הנשים בקבוצה עליה המלצתי בגבעתיים כיום (אני לא מתאמן שם, אלא בתת קבוצה אחרת), אני כן יודע שלמורה יש הסטוריה של לימוד מתאמנות שהגיעו לחגורה שחורה ומעלה.

ביחס לכל יתר הנקודות, אני חושב שהקבוצה דווקא עונה היטב על הרצונות שלך - קצב הלימוד איטי יחסית והוא מעמיק, אין תחרויות, אין קרבות אלא רק "משחקי קרב" לימודיים באינטנסיביות שמותאמת למתאמנים. המורה מהמעולים והוותיקים שיש (זה נכון גם לחלק מהקבוצות האחרות שהוצעו פה), וחלק מהתלמידים הותיקים הם עם ותק של מורים במקומות אחרים (ולפעמים גם עם נסיון בהוראה) ושמחים לעזור כשצריך.
ממליץ לך ללכת ולבדוק, כי אני מאמין שבסוף  כשמדובר בתחביב לאורך שנים, ה צריך להגיד כן, זה הpassion שלי,  בשביל התחביב הזה אני אתאמץ לצאת גם בלילה קר וגשום, גם כשאני עייף, וגם כשצריך לחפש בייבי-סיטר לילדים בפעם העשירית (הכל מהחיים, ביחס אלי וקורינדו אייקידו וביחס אל אישתי ותחביבה).  ולכן, חשוב מאוד מראה עיניים.

אמיר
נ.ב.
אחרי שאני קורא את ההודעה שלך, אני יכול להבין למה מורים מסויימים יגידו לך ש"אמנויות לחימה" הן לא בשבילך. יש לא מעט מקומות שמאמינים שאימון באמנויות לחימה חייב להיות אגרסיבי, ולכן חייבים נכונות לספוג אגרופים מההתחלה וגם נפילות קשות. כמו שיכולת לראות לעיל - האמונה הזו איננה משותפת לכולם.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההתייחסות '
תודה רבה על ההתייחסות
02/08/2016 | 15:36
13
והתגובה ,בהחלט אגיע לנסות .
לצפיה ב-''
02/08/2016 | 16:02
לצפיה ב-'המועדון שלנו פתוח בפני כולם'
המועדון שלנו פתוח בפני כולם
09/08/2016 | 10:35
11
אני מניח שישנם אנשים שמכינים מתחרים צריכים איזשהו הישג נדרש.. אחרת ברוב המועדונים כולם יכולים להתקבל.
לצפיה ב-'אימוני בוקר באזור השרון'
אימוני בוקר באזור השרון
01/08/2016 | 21:16
1
26
שלום,

אני מחפש מכון לאומניות לחימה שמעביר אימוני בוקר באמצע שבוע?
העדיפות היא לאיגרוף תאילנדי, mma, אך גם אומנויות לחימה אחרות הן אופציה מבחינתי. העיקר שזה יהיה בבוקר.

תודה על העזרה
לצפיה ב-'מקפיץ'
מקפיץ
04/08/2016 | 21:06
2
לצפיה ב-'אומנות לחימה באזור גבעתיים'
אומנות לחימה באזור גבעתיים
27/07/2016 | 21:48
4
53
שלום רב,
אני בן 44, בכושר סביר, בעל ניסיון של 12 שנה של תלמיד אומנות לחימה.
התאמנתי 5 שנים טאי צי, 7 שנים אייקידו.
עברתי לאחרונה ניתוח בעיין ימין (השתלת קרנית) ואסור לי לקבל מכה ישירה בעיין.
לכן הפסקתי להתאמן אייקידו.
יש לי גם בעייה ברגליים - לא מומלץ לי לבעוט או לרוץ כי אני עלול לסובב את הברך.
הפעילות שאני עושה עכשיו היא שחייה בברכה וגם הליכות.
מחפש המלצות לאומנות לחימה באזור גבעתיים שתתאים לי.
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'לט-גו ג'ודו ונינג'וצו ברחוב יאיר 43 בר"ג.'
לט-גו ג'ודו ונינג'וצו ברחוב יאיר 43 בר"ג.
28/07/2016 | 10:39
2
75
נראה לי שיתאים מאוד לרצונות שלך.
המון הקשבה, עבודה לפי המגבלות והיכולת. הדרגתיות ולחימה מורכבת, חכמה ו-"רב שכבתית".
המורה: דאי-שיהאן דני ווקסמן. דאן 7 בג'ודו מהקודוקאן/יפן, דדאי-שיהאן (דאן 15) בנינג'וצו ומורה זן.

לצפיה ב-'מצטרף להמלצה של ש' ומוסיף גם המלצה ל ג'וג'וטסו ברזילאי '
מצטרף להמלצה של ש' ומוסיף גם המלצה ל ג'וג'וטסו ברזילאי
28/07/2016 | 21:32
1
31
ברמת חן, בהדרכת רן סודאי
לצפיה ב-' '
31/07/2016 | 20:36
5
לצפיה ב-'מוזמן לבקר אצלנו באקדמיית טיאנג'ין בגבעתיים'
מוזמן לבקר אצלנו באקדמיית טיאנג'ין בגבעתיים
30/07/2016 | 12:19
36
צהרים טובים לך גיא,

שמי יונתן והנני ראש אקדמיית טיאנג'ין, בית הספר ללימוד אמנויות הלחימה הסיניות ו-צ'יגונג. האקדמיה שלנו ממוקמת בגבעתיים, בכורזין 5, מרכז המלאכה, קומה ג'.

באקדמיה נלמדת בין השאר אמנויות הלחימה הסינית המסורתית שינג אי צ'ואן. כאמנות פנימית יש לה מן המשותף עם הטאי צ'י שלמדת, ומעט גם עם האייקידו. אף שזוהי אמנות לחימה לכל דבר, התרגול מתחיל בצורה מבוקרת, איטית ובעלת דגש על ריפוי הגוף והנפש. בהדרגה הופך התרגול קרבי יותר, כאשר מידת הקרביות והאינטנסיביות נקבעת לפי העדפת התלמיד ואין כפיה של אלמנט זה בתרגול על אף אחד. כן ניתן לעבוד כמובן בלי להכות או בלי מכות לאזור הראש. האמנות עדינה על הברכיים ואף יכולה לסייע לעיתים ולהיטיב עם בעיות כשתיארת.

בקבוצת המתחילים של השינג אי ישנם מספר אנשים בוגרים בסביבות גילך (40-50), כולם אנשים משכמם ומעלה, אשר אני מאמין שתרגיש בנוח להתאמן עמם.

תוכל לקרוא עלינו עוד באתר האינטרנט שלנו:   www.tianjin.co.il

מוזמן להתקשר בכל עת על מנת לשוחח:   054-6888992

בברכה,

שיפו יונתן בלושטיין
ראש אקדמיית טיאנג'ין.
לצפיה ב-'בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה'
בהמשך לחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה
19/07/2016 | 08:32
6
124
שלום,
אני בחיפוש אחר אמנות לחימה לעסוק בה וזהו מסע מעניין ומלמד ומעלה שאלות. כמה שאלות שעלו אצלי קשורה לאמנויות לחימה עם "נשק" (אם אפשר לקרוא לזה כך), כגון קנדו, חרב או ג'וֹדו (אם כך קוראים לאמנות הלחימה עם מקל):
1. האם מומלץ לעסוק רק באמנות לחימה של נשק או שעדיף שזו תהיה השלמה לאמנות לחימה בידיים ריקות?
2. האם אמנויות לחימה מסוג זה יכולות להתאים למישהו בגילאי 40  ללא עבר באמנויות לחימה?
3. מעבר לקנדו, חרב ווג'וֹדו האם יש אמנויות לחימה נוספות עם נשק?
4. האם יש אמנויות לחימה עם נשק שאפשר להתאמן בהן לבד בבית (כמובן לאחר מספיק זמן של אימון אצל מורה). אני שואל בגלל שהחיים שלי עמוסים מאוד (גם בעתיד הקרוב-בינוני) ויהיה נחמד אם יתאפשר לי להתאמן גם לבד

אחרון, אם מישהו מכיר מורה באחד התחומים בנ"ל או אחרים רלונטיים באזור פרדס-חנה כרכור, בנימינה או משהו יחסית קרוב לאזור זה, אשמח לדעת.

כל הערות והארות נוספות יתקבלו בברכה.

מקווה שאני לא טרחני מדי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך'
את התשובות רק אתה יכול לתת לעצמך
19/07/2016 | 12:07
1
59
הדיעה שלי:
  1. לדעתי אמנות-לחימה צריכה להיות שלימה. כלומר - להתמודד בכל החזיתות (או לפחות שרוב אלו הקיימות/אפריות בחיי היום-יום. אחרת אתה עוסק או ב-"שימור מוזיאוני וארכאי", או בתחום צר מידי (לטעמי...). אבל בכל מקרה, עבודה עם כלי-נשק חשובה מאוד לדעתי להבנת ולימוד העבודה במרחב (אם כי, ההתמקדות רק בה משמיטה/מחסירה את "ההבנה והקליטה הידנית", את "מה שאתה מרגיש ומבין דרך חוש במישוש והיד").
  2. בטח. אלא אם יש לך מגבלות פיזיות ספיצפיות.
  3. איידו (אמנות שליפת החרב), נגינטה, יארי, קשת, שוריקאנים, טנטו (סכינים), קוסיגראמה, חבלים ועוד המון המון המון. אני לא יודע איזה שיטות מכילות את השימוש בכל כלי הנשק, אבל בבודו-טאיג'וצו יש את כל כלי הנשק הללו ועוד רבים אחרים (עד כמה מוקדש ללימוד מקום באימונים: זה תלוי במורה הספציפי, בהתמחויותיו ובהעדפותיו).
  4. כל. בטח.
  5. בפרדס חנה: אייל ויס גר בכרכור ומלמד קנדו ואיידו (אבל הוא מלמד ביקנעם). אני מלמד בודו-טאיג'וצו בגבעת-עדה...  (אבל - יש להדגיש - מלמד את כל המכלול של השיטה ולכן העבודה עם נשקים מהווה חלק מחומר הלימוד ובהחלט לא העיקר) . אתה מוזמן לבקר באתר האינטרנט ולהתרשם ולהחליט:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:00
7
לצפיה ב-'תלוי מה אתה מחפש.'
תלוי מה אתה מחפש.
19/07/2016 | 13:02
3
58
1. האם מומלץ לעסוק בלעדית- בטח. בזמנים "העתיקים" שימוש בנשק היה המיומנות העיקרית ויד ריקה תפסה מקום קטן יותר מהותית. האם זה רלוונטי לחייך, תלוי. כהגנה עצמית או כל סוג של לחימה פרקטית, קנדו-אייאידו-ג'ודו לדעתי כבר לא טובות. כפעילות לגוף ולנפש הן נהדרות ומומלצות.

2. בוודאי. דווקא בגילך יש סיכוי שתוכל להבין יותר בקלות את הניואנסים ולהתקדם מהר יותר.

3. בארץ אני אחד הבודדים שעוסקים בקאטורי שינטו ריו, האסכולה היפנית העתיקה ביותר שעדיין פעילה בימינו. אבל אנחנו מתאמנים בהרצליה-ת"א-נס ציונה כך שאולי פחות רלוונטי עבורך.
הבנתי שקיים גם אטארשי נגינטה\נגינטה דו. לא זוכר היכן ומי האחראי בארץ.

4. בתנאי שיש לך מתחם מתאים (שלא תוריד מנורות או אנשים), אפשר בהחלט להתאמן פעם-פעמיים בדוג'ו וכל שאר הזמן בבית, כשמגיעים לרמה המתאימה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 14:01
6
לצפיה ב-'קאטורי שינטו ריו, תוכל לספק פרטים'
קאטורי שינטו ריו, תוכל לספק פרטים
24/07/2016 | 14:41
1
33
הזכרת כבדרך אגב שאתה מתאמן בקאטורי שינטו ריו. תוכל לספק פרטים על המורה ודרכי תקשורת אני מכיר מישהו שיתכן שיהיה מעוניין 
לצפיה ב-'המורה כרגע בחו"ל, אשמח לקשר ביניכם'
המורה כרגע בחו"ל, אשמח לקשר ביניכם
25/07/2016 | 13:56
33
דבר איתי בפרטי.
לצפיה ב-'אומנויות לחימה בחיפה ונשר'
אומנויות לחימה בחיפה ונשר
14/07/2016 | 09:44
10
53
שלום רב,
לאחר הפסקה של כמה שנים אני מחפש לחזור להתאמן, אני לא מאוד בררן לגבי שיטה ספציפית, אבל משהו בסגנון של ג'ודו, ג'וג'וצו (לא ברזילאי, קצת פחות מתעניין בעבודת קרקע). עדיף גם שהמקום לא יהיה מאוד רחוק מהטכניון כיוון שאין לי רכב.
ניסיתי לחפש באינטרנט ומצאתי שיש קבוצה של אקב"ן באיזור בה אני מתכוון ללכת להתנסות, הייתי שמח לשמוע גם על עוד אפשרויות.

רב תודות לעונים!
לצפיה ב-'יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי'
יש דוג'ו איקידו בבית אבא חושי
14/07/2016 | 11:34
6
54
לפי התיאור שמסרת נראה לי שאייקידו יכול להתאים. האייקידו התפתח מהג'וג'וצו היפני ויש באייקידו נקודות דמיון לג'ודו. עד כדי כך שבעבר, מייסד הג'ודו ג'יגורו קאנו סנסאי שלח תלמידים שלו ללמוד אייקידו אצל מייסד האייקידו, מוריהי אואשיבה, או-סנסאי.

עמיר גרף, דאן 5 אייקיקאי, מלמד אייקידו בבית אבא חושי, אבא הילל סילבר 71.
אני לא חיפאי, אבל ב- google maps כותבים שברגל המרחק מהטכניון הוא כ- 2 ק"מ. 
כל הפרטים בקישור: http://www.ninomia.com/index.html
לצפיה ב-'אייקידו'
אייקידו
15/07/2016 | 23:49
1
42
תודה על ההמלצה.
יצא לי לראות וגם להתנסות בקצרה באייקידו, ומהתרשמותי ברוב המקומות סגנון האימונים קצת "רך" בשבילי, במיוחד בדוגו'אים לאייקיקאי. האם הסגנון של עמיר גרף שונה?
לצפיה ב-'קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות'
קשה לומר - עדיף לראות ולהתנסות
17/07/2016 | 11:29
28
באופן כללי, עובדים הרבה באיקידו על עבודה רכה ומשוחררת. השאלה היא למה מתכוונים ויש לזה לא מעט פרשנויות. 
אם אתה לא נרתע ממה שראית בעבר, ועדיין מוכן לתת לזה נסיון, בדוק בעצמך. ברוב הדוג'ואים אפשר לעשות אימון אחד או אפילו יותר לנסיון בחינם.
לצפיה ב-'ג'ודו ואייקידו?'
ג'ודו ואייקידו?
16/07/2016 | 14:32
3
42
אני לא מכיר אייקידו, למעט צפייה ביוטיוב מדי פעם, אבל מהדברים אליהם נחשפתי עד כה הייתי אומר ש-"רב השונה מהדומה". למשל:
  1. המגע הפיזי ההדוק ("עבודה בטווח אפס" למשל).
  2. הטלות בעזרת רגל (החל מהטלות שונות, כמו אוצ'ימטה והנה-גושי ועד גריפות רגל נוסח ססאי ודה-אשיבראי).
  3. עבודת קרקע...
אני הייתי שואל את המבקש: "איזו סוג עבודה אתה מחפש"/מה אתה מעדיף/על מה היית רוצה שיהיה הדגש באימון:
  1. על דיוק (שבא בד"כ במקום המהירות, לפחות בשלבי הלימוד הראשונים)?
  2. על "כוח" (חיצוני ו-"גלוי")? (כן... מדבריו נראה שזה מה שהוא מחפש).
  3. על "טכניקות ברורות וגדולות", או טכניקות קטנות ו-"נסתרות"?
  4. על זרימה, או על "תנועה ישירה וגלויה"?
ועוד כהנה וכהנה.
בקיצור: נראה לי שעדיף שילך ויחפש מורה אליו הוא מתחבר, ולא "שיטה".
אני יכול להמליץ לו על סנסיי אבישי גולן, שמלמד בודו-טאיג'וצו ברמת-אלון (ככל שאני מכיר את חיפה, זה די קרוב לטכניון). אבישי מורה ובנאדם מדליק! מצחיק מאוד, משעשע, חכם, מתוחכם, מנוסה מאוד ואמן לחימה נהדר. הטלפון נמצא אצלי, למקרה שמתעניין.
וכן, בבודו-טאיג'וצו יש את כל מה שיש בג'ודו (חוץ מזה שלאבישי גם רקע בג'ודו) + האלמנטים הייחודיים לנינג'וצו ולמה שמכונה "אמנות לחימה שלמה".

לצפיה ב-'כן, ג'ודו ואייקידו'
כן, ג'ודו ואייקידו
17/07/2016 | 11:37
2
41
ש מים, אני לא חולק על הדברים שאמרת ויכול גם להוסיף, למשל שבג'ודו יש "בגדול" אחיזה אחת מרכזית ובאיקידו יש התקפות מסוגים שונים; בג'ודו בדרך כלל הבריחים והחניקות הם על הקרקע ובאייקידו גם בעמידה וגם על הקרקע.
אגב, לגבי הטלות רגל, באייקידו שהמורה שלי מלמד יש פה ושם הטלות בעזרת הרגל. אחד המורים שהמורה שלי הושפע ממנו, היה עושה את זה והמורה שלי בגישה של כל מה שלמדתי ממורי, אני מלמד.
ועדיין, אני יכול להעיד על עצמי, התחלתי להתאמן באייקידו כשבעברי הרחוק שנים לא מעטות של ג'ודו. התחושה שלי, כמעט מהרגע הראשון, היתה של חזרה הביתה. ברור שמדובר באמנויות שונות, אבל בעיני יש לא מעט דומה.
לצפיה ב-'אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...'
אני חושב שאני מבין על מה אתה מדבר...
17/07/2016 | 15:07
1
39
כנראה שמדובר במורים עם גישה דומה.
לכן כתבתי שיחפש מורה, ולא "שיטה" (ולפי מה שהוא כתב, אני מבין שהוא מחפש גישה שמדגישה כוח ולא הקשבה ודיוק...).
לצפיה ב-''
18/07/2016 | 08:52
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי'
מצטרף להמלצה על עמיר גרף סנסיי
18/07/2016 | 15:08
2
38
למרות שניתן לאמר שאני משוחד. :)
לגבי ה"רך" - זה סובייקטיבי. תבדוק בעצמך. :)
לצפיה ב-'"רך/קשה", "חזק/חלש"'
"רך/קשה", "חזק/חלש"
18/07/2016 | 15:48
1
44
בשבוע שעבר שוחחתי על זה עם חבר, מורה ומתאמן מאווד וותיק (שחי ביפן כבר 17 שנים) וכך אמר:
"אין רך או קשה. יש 'מדוייק ולא מדוייק'. כדי להיות אפקטיבי, תוך הפעלת כוח מינימאלי, יש צורך להיות מדוייק. ככל שהדיוק יעלה כך תהיה זקוק לפחות כח כדי להצליח להשיג את המטרה".
אימצתי מייד. 
לצפיה ב-''
03/08/2016 | 08:23
2
לצפיה ב-'מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית'
מאמר חדש ומרתק על אמני לחימה בסין הקיסרית
09/07/2016 | 20:06
67

לאחר ימים רבים של עבודה, אני שמח להודיע על פרסומו של מאמרי החדש בעברית:  'פרנסת אמני הלחימה בסין הקיסרית'.  ממה בעצם התפרנסו אמני לחימה בסין של פעם? כיצד זה קשור לשודדי דרכים, אוצרות בסניפי בנקים, ואפילו למלחמת העצמאות האמריקנית?! איך באמת נראה סדר יומו וחייו של אמן לחימה בסין בעת ההיא, ומה היא המיומנות החשובה לא פחות מלחימה שהיה על אדם ללמוד באותה תקופה כדי לשרוד? איזו אמנות לחימה סינית חשובה אך נשכחת שיחקה תפקיד מרכזי בעולם חברות האבטחה בסין? כל זאת ועוד במאמר המרתק שלפניכם - היחיד מסוגו בעברית (כמו מרבית המאמרים שאני מפרסם). המאמר מצוי בתוך הספר החינמי 'מאמרות טיאנג'ין', אותו תוכלו להוריד מן הקישור מטה. המאמר מתחיל בעמוד 163 בספר.

https://www.dropbox.com/s/o4n2okuhswyb2ka/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%AA%20%D7%98%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%92%27%D7%99%D7%9F.docx?dl=0

למתקשים בהורדה באמצעות דרופ-בוקס, העליתי גם לכאן. לחצו על "הורדה חינם":
https://uploadfiles.io/1f7af13
לצפיה ב-'מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)'
מתארגנת קבוצה חדשה לBJJ בירושלים (שכונת בקעה)
04/07/2016 | 10:44
1
71
למי שרוצה, מתארגנת קבוצה ללימוד BJJ עם מרקוס גורינשטיין (חגורה שחורה, מוסמך ווינגייט, תלמיד של משה קיץ) בשכונת בקעה בירושלים.
מי שרוצה להצטרף מוזמן ליצור קשר עם מרקוס: 0526646037
לצפיה ב-'טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ'
טעות שלי - לא חגורה שחורה של משה קיץ
04/07/2016 | 11:10
65
אלא של vinny aieta

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה