לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1564015,640 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אומנויות לחימה'
אומנויות לחימה
03/09/2019 | 15:55
2
53
אשמח לקבל המלצה על אומנות לחימה שמתאימה לנשים,
או קבוצות שכוללות גם נשים ולא רק גברים.
מחפשת באזור המרכז

(מעדיפה לא משהו אגרסיבי כמו אגרוף).
התעניינתי קצת בגיו ג’יטסו אבל לא מצאתי קבוצה שכוללת גם נשים.

(אין לי בעיה להתאמן בקבוצה שכוללת גברים אבל מעדיפה להתאמן עם בנות בגלל שהמאפיינים הפיזיים שונים).
לצפיה ב-'בודו-טאיג'וצו - ברמת-חן ובפתח תקווה'
בודו-טאיג'וצו - ברמת-חן ובפתח תקווה
04/09/2019 | 10:29
52
דני ווקסמן (המורה שלי), מבכירי המורים והלוחמים בעולם - בג'ודו (אחד מ-2 המערביים החיים היחידים שהינם בעלי דרגת דאן 8 מהקודוקאן ביפן), בנינג'וצו ומורה לזן. מלמד בימי שישי בבוקר (החל מ-9:45 עד 11:45) ברח' יאיר 43 ברמת-חן (מכבי רמת-חן...).
ואני מלמד בימי חמישי בערב בפתח-תקווה.
מדובר בקבוצות למידה מעמיקות ולא תחרותיות, של חבר'ה מבוגרים, עם ריבוי נשים גבוה מאוד יחסית לאמנויות לחימה (לפעמים יש אימונים עם 50% בנות ולפעמים הן אפילו רוב באימון ). קבוצות לא תחרותיות, מאוד תומכות, בהן שמים דגש גדול מאוד עם החיבור בין הנפש לגוף.
את מוזמנת ליצור קשר או פשוט להגיע לאימון (משבוע הבא אני איעדר לתקופה, בגלל נסיעה ליפן - לאימונים, אז אני מקווה שתצרי קשר לפני כן. אם לא אז אשתדל להיות זמין מידי-פעם למחשב... ).
מזמין אותך להתרשם באתר הדוג'ו שלי : dojocaracal.com
או באתר של דני (האתר מדבר בעיקר על לימודי הזן, אבל יש שם גם חומרים שקשורים לאמנויות הלחימה בהן אנו עוסקים): zenki.com
לצפיה ב-'קורינדו אייקידו, במועדון סמוראי בגבעתיים'
קורינדו אייקידו, במועדון סמוראי בגבעתיים
11/09/2019 | 09:01
25
אמנות לחימה לא אגרסיבית, מדגישה תחכום במובן של תנועה נכונה ומתוזמנת על כוח.

כרגע, מתאמנת איתנו אישה אחת מתחילה, לאורך השנים היו לא מעט נשים שהתאמנו איתנו (וחלק מכובד מהן גם הגיע לחגורה שחורה ומעבר) ופרשו מסיבותיהן. רוב הקבוצה (שהיא די קטנה) מאוד ותיקה ומתאמנת שנים לא מעטות.

האימונים במועדון סמוראי שנמצא במרכז כורזין בגבעתיים, בימי ראשון ורביעי משעה 19:30 ועד 21:00 (אנחנו עם נטיה לאחר ב15 דקות בשני הזמנים).

המורה - שלמה דוד, מומלץ ביותר, מוזמנת לחפש עליו, על "קורינדו אייקידו" ועל "שירוקאן" בפורום ובגוגל.  ורצוי לפנות אליו טלפונית.

אמיר

לצפיה ב-'אימוניי ג'ט קון דו בתל אביב - JKD IN TEL AVIV'
אימוניי ג'ט קון דו בתל אביב - JKD IN TEL AVIV
02/09/2019 | 18:48
41
שלום לכולם.

מתגבשת קבוצה לאימוניי ג'ט קון דו בתל אביב תחת אימונו של דמיטרי יופרוב.
האימונים יתקיימו בצפון תל אביב.
המטרה להגיע לקבוצה קטנה ואיכותית של 10 תלמידים (מקסימום).
האימונים יתקיימו פעמיים בשבוע בערב. כל אימון שעה וחצי !

מי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן ליצור איתי קשר בהודעה פרטית או במייל עם שם ומספר טלפון ואצור איתו קשר לפרטים נוספים.

**למען הסר ספק , אני לא מקבל שום תשלום או הטבה כלשהי. מטרתי היחידה שתהיה קבוצה בתל אביב.

לצפיה ב-'יש לנו אלוף עולם - בג'ודו!'
יש לנו אלוף עולם - בג'ודו!
28/08/2019 | 23:52
3
10
ש ג י א     מ ו ק י  

לאחר סדרה של קרבות מדהימים, לאחר חצי גמר מול יריב שייצג (לאחר הניצחון של שגיא) את כל מה שספורט וגו'דו אמורים לא לייצג, בא הקרב המדהים מול הבלגי, שבוא הראה שגיא את רוח הלחימה המדהימה שלו. ולראשונה בתולדות ישראל יש לנו אלוף עולם בג'ודו הגברי!

לצפיה ב-'כל הכבוד לשגיא מוקי על ההישג'
כל הכבוד לשגיא מוקי על ההישג
29/08/2019 | 14:04
4
לצפיה ב-'איזה יופי הישג מרשים'
איזה יופי הישג מרשים
30/08/2019 | 21:58
1
14
שגיא מוקי ניצח בצורה ברורה והחלטית, בהטלות מרהיבות עם ג'ודו מגוון ומעורר השראה 
לצפיה ב-' מגוון מאוד (יחסית לתחרויות)'
מגוון מאוד (יחסית לתחרויות)
02/09/2019 | 06:52
11
ולכן מעניין יותר.
לצפיה ב-'יאיר לפיד הושפל בקרב, הסרט הגנוז נחשף '
יאיר לפיד הושפל בקרב, הסרט הגנוז נחשף
16/08/2019 | 11:27
12
45
לצפיה ב-'כותרת נמוכה ולא ראויה'
כותרת נמוכה ולא ראויה
18/08/2019 | 08:33
10
31
ואם זה לא היה בא ממך, הייתי גם כותב: "מעידה על חוסר הבנה"... 
אדם שעולה לקרב זירה (או לקרב כל שהוא) ראוי למלוא ההערכה. מי שכותב כותרת כמו "הושפל" וכד' כנראה לא היה מעולם בקרב ובטח שלא בקרב באימון באמנויות לחימה. העומס הנפשי עצום, המתח גדול וזה מוכפל שבעתיים כאשר אתה צריך להילחם על מול קהל בוחן (ועל אחת כמה וכמה במקרה זה, בו למתחרה קהל ביתי וסוער מאוד ולך אין שום עידוד מהקהל).
בעיני הוא דווקא זוכה להמון נקודות הערכה - על האומץ, הנחישות והרוח הספורטיבית!
לצפיה ב-'מה שכתבת היה נכון, אילולא היה גונז את הסרטון'
מה שכתבת היה נכון, אילולא היה גונז את הסרטון
19/08/2019 | 18:29
5
22
ברגע שגנז אותו, הוא לא ראוי להערכה כי הוא מתבייש בהפסדו, שזה לגמרי לא התנהגות של לוחם ו/או ספרוטאי.

על כן, הוא גם לא ראוי להיות בממשלה.
לצפיה ב-'אין שום קשר (לכלום)'
אין שום קשר (לכלום)
20/08/2019 | 09:54
4
22
נראה לי שאתה נותן לדיעות הפוליטיות שלך להשפיע על תחומים שאין מאום בינם ובין הפוליטיקה. עצוב...
מעבר לכך - ועניינית - לאנשים שיקולים רבים ושונים בפרסום ואי-פרסום סרטונים והודעות במרחב הציבורי. אני לא יכול להיכנס לראש של כל אדם, אבל אני מעריך מאוד כל ספורטאי באשר הוא ועל אחת כמה וכמה ספורטאי שפונה לתחום הפוליטי-ציבורי-חברתי. את הביקורות על הבחירה והדרך אני משאיר למקומות ולפורומים אחרים.
(רק להבהיר לך: אני לא מתומכי יאיר לפיד. אבל דעתי עליו כפוליטיקאי לא משפיעה על הערכתי אליו כספורטאי. כ"כ שים לב שלא כתבתי דבר על הערכה/ביקורת על יכול ודרך הלחימה והתנועה שלו בסרטון).
לצפיה ב-'ברור שאין קשר בין הערכה או אי הערכה עליו כפוליטיקאי כפונקציה'
ברור שאין קשר בין הערכה או אי הערכה עליו כפוליטיקאי כפונקציה
22/08/2019 | 02:11
3
24
להיותו ספורטאי ולהיפך, אך כן יש חשיבות לגניזה של הסרטון, כי זה כבר שיקול שאינו כלול בתוך הרובריקה של היותו ספורטאי אלא היותו אדם או אי אדם וזה כן משפיע על תפקודו כפוליטיקאי.
לצפיה ב-'אני לגמרי לא מסכים'
אני לגמרי לא מסכים
22/08/2019 | 08:27
2
20
למשל:
  1. ייתכן ומאז הסרטון הוא התקדם מאוד ביכולת שלו ועכשיו - בעיניים של ספורטאי מנוסה - התנועה והלחימה שלו נראים לא מגוכחים, והוא חש מבוכה בהתבוננות (בדיוק כפי שאני מניח שאתה/הוא לא היה רוצה להפיץ ברשת סרטון שלו מגיל 4, שמציג אותו משתין במכנסיים או פולט)?
  2. ייתכן והוא חושב ש-"עבר זמנו, והיום אני אדם אחר", והסרטון יגרום להטעיית אנשים ("פעם חשבתי ככה והיום אני חושב אחרת")?

בקיצור, יש המון סיבות למה אנשים עושים דברים וההשלכה/פירוש מעידים יותר על המפרש מאשר על האדם המופיע בסרטון/המבצע דבר מה והנסיון שלך לקשור בין הדברים נראה לי יותר כ-"אינוס המפה" - כדי שתתאים לדעתך עליו כפוליטיקאי - מאשר התייחסות עניינית (זה זהה אגב מן הצד השני: אדם שתומך בו פוליטית, יראה את הסרטון וימצא בו צידוקים לתמיכה... תחשוב על זה. מה היית אומר במקרה כזה?)
לצפיה ב-'אני לא הייתי חש מבוכה, אלא זה היה מצחיק אותי'
אני לא הייתי חש מבוכה, אלא זה היה מצחיק אותי
22/08/2019 | 14:00
1
17
בן אדם שבטוח בעצמו לא מתבייש מעברו או אפילו מחוסר ידע ואפשר לעשות אנאלוגיה למי שמפחד לשאול כי מפחד שיחשבו שהוא טמבל לעומת אדם בעל בטחון עצמי שלא מפחד לשאול את השאלה הכי מטופשת, כי יודע שאין שאלה מטופשת, אלא רק תשובה מטופשת.

אם תשים לב, אלו ששואלים את השאלות הכי מטופשות הם בד"כ פרופסורים, כי הם בעלי ביטחון עצמי ויודעים שלא בושה לא לדעת דבר מה וזה שישאלו שאלה, לא ישפיע על המוניטין שלהם.
לצפיה ב-'אגו, בושה וביטחון עצמי'
אגו, בושה וביטחון עצמי
25/08/2019 | 07:40
13
אמנם זה עלול להיראות לחלק מהאנשים קצת גלישה מנושאי הפורום, אבל מכיוון שלחימה קשורה קשר הדוק לאופי האנושי, אז אני בכ"ז מוצא שיש הצדקה להאיר את הנושא:
האגו הוא אחד המניעים העיקריים של פעילות האדם (אגב, כנראה שבניגוד לשאר בעה"ח...). וככל הנראה לי, הוא המאפיין העיקרי של כל הפונים לפעילות פוליטית. נראה לי שאצל רוב בעלי האגו קיימת אותה נקודת פגיעה/עקב אכילס: "מה יגידו עלי...?". אני לא חושב שמבחינה זו יאיר לפיד אמור להיות שונה משאר הפוליטיקאים/הבוחרים לפעול בשדה הפוליטי.
לצפיה ב-'מסכים עם ש. - הוא עלה לקרב זירה, התאמץ והפסיד, מה בושה בזה?'
מסכים עם ש. - הוא עלה לקרב זירה, התאמץ והפסיד, מה בושה בזה?
29/08/2019 | 14:03
3
16
ולמה לעזאזל הוא אמור לרצות לראות את הסרטון הזה עכשיו?  במה הסרטון שלו אז רלבנטי אליו היום ?

בלי קשר לדעות פוליטיות.

אמיר
לצפיה ב-'זאת בדיוק הבעיה שהוא לא מבין שזה לא בושה להפסיד בקרב ובחר '
זאת בדיוק הבעיה שהוא לא מבין שזה לא בושה להפסיד בקרב ובחר
13/10/2019 | 01:45
2
4
לגנוז את הסרטון, שזה משליך על התנהלותו המסוכנת ועל כך שאסור שיהיה בתפקיד משפיע, בטח לא של ראש ממשלה.
לצפיה ב-'בחיאת, לא הגזמת בכלל'
בחיאת, לא הגזמת בכלל
16/10/2019 | 09:08
1
2
ראה הכותרת שלך לעיל - "יאיר לפיד הושפל בקרב ..."    אם יש כאלה שמעוותים המציאות כך, זו כבר סיבה לגנוז הסרטון.  סיבה אחרת - העדר רלבנטיות ואי רצון לתת לזה להסיח.

ולהבהיר - אין קשר בין העמדה לעיל למחשבותי על כשירותו של יאיר לפיד להיות ראש ממשלה כיום או בעתיד.

לצפיה ב-'הגניזה עשתה אד לזה, אחרת אף אחד לא היה מתייחס לקרב מלפני '
הגניזה עשתה אד לזה, אחרת אף אחד לא היה מתייחס לקרב מלפני
16/10/2019 | 20:23
עשרות שנים.

מי שרואה את ציבור בוחריו הפוטנציאליים כמטומטמים, שלא יצפה לקבל את קולותיהם.
לצפיה ב-'מי שעולה לקרב במגע מלא - כבר ניצח.'
מי שעולה לקרב במגע מלא - כבר ניצח.
12/10/2019 | 17:12
7
ולו - את הפחד. רק מי שחווה זאת - יבין. ויוקיר.

לצפיה ב-'איגרוף קלאסי'
איגרוף קלאסי
18/07/2019 | 21:35
6
50
איך נרשמים לאיגוד האיגרוף קלאסי?
לצפיה ב-'איגוד האיגרוף'
איגוד האיגרוף
21/07/2019 | 09:57
40
יש כאן כתובת פיזית. תנסה. אבל אני בטוח שכל מועדון איגרוף קלאסי מקושר לאיגוד ואם אתה מתאמן במקום כזה, מן הסתם המאמן שלך ירשום אותך לאיגוד...
לצפיה ב-'כדאי שתקרא את הכתבה הבאה על'
כדאי שתקרא את הכתבה הבאה על
24/07/2019 | 11:50
4
40
לצפיה ב-' יש אנשים שלא מבחינים בין ספורט ללחימה...'
יש אנשים שלא מבחינים בין ספורט ללחימה...
24/07/2019 | 14:40
3
42
בספורט אסור שיהיו פציעות ויש לעשות הכל כדי שלא יתרחשו. ב"עולם הלחימה" (האמיתית...) המטרה היא (לרוב) הפוכה לחלוטין.
אבל כל זה לחלוטין לא עומד בסתירה לרצון ולהצדקה לעסוק בספורט לחימה. בתנאי שמקפידים לשמור על הכללים הנ"ל (מניעת פציעות וכבוד לעמיתים).
לצפיה ב-'זה תקף בכל סוג של ספורט ולא רק באמנויות לחימה'
זה תקף בכל סוג של ספורט ולא רק באמנויות לחימה
25/07/2019 | 16:37
2
23
הרבה ספורטאים מזיקים לבריאותם כאשר הם עושים ספורט תחרותי במקום ספורט בריאותי.
לצפיה ב-'נכון מאוד, אבל...'
נכון מאוד, אבל...
26/07/2019 | 18:59
1
23
בתחום שלנו יש רבים שמתבלבלים/לא מבינים את ההבדל בין "ספורט לחימה" ל-"אמנות לחימה". הכתבה ומה שכתבתי נועדו לעמוד על ההבדל...
לצפיה ב-''
26/07/2019 | 23:32
3
לצפיה ב-'חדשות ג'ודו: זהב לאורי ששון בגרנד-פרי בודפשט'
חדשות ג'ודו: זהב לאורי ששון בגרנד-פרי בודפשט
15/07/2019 | 00:24
6
8
אורי ששון, מדליסט הארד האולימפי שמתחרה בקטגוריה מעל 100 ק"ג, ניצח את היפני קוקורו קאגאורה בקרב על הזהב. איתי גולן (90 ק"ג) הודח בשמינית הגמר. היעד הבא של הנבחרת יהיה גראנד פרי זאגרב בסוף השבוע הבא. אחריו ייצאו הג'ודוקות למחנה אימונים לקראת אליפות העולם בטוקיו.
לצפיה ב-' עוד (אליס שליזנגר) ג'ודוקא עורק לייצג ארץ אחרת'
עוד (אליס שליזנגר) ג'ודוקא עורק לייצג ארץ אחרת
25/07/2019 | 16:13
5
18
לצפיה ב-'חבל '
חבל
26/07/2019 | 18:56
2
14
אני לא יודע מה הסיבות ומה יש ברקע והכתבה לא מפרטת.
לצפיה ב-' תומר גולומב חזר לג'ודו – וזכה בארד במדי פולין'
תומר גולומב חזר לג'ודו – וזכה בארד במדי פולין
26/07/2019 | 23:31
1
11
אחרי סכסוך ארוך מול איגוד הג'ודו הישראלי, הג'ודוקא הישראלי פתח ברגל ימין את הקאמבק וסיים שלישי בגראנד פרי זאגרב אחרי שניצח בין השאר אלוף עולם לשעבר.
לצפיה ב-''
27/07/2019 | 19:26
2
לצפיה ב-'גם דניאלה קרקובר...'
גם דניאלה קרקובר...
30/07/2019 | 09:57
1
12
וזה קורה גם בענפי-ספורט (ואפילו ב"סתם מקצועות" אחרים) עוזבים מדינה ומקום מגורים, בחיפוש אחר מימוש עצמי. אז אני חושב שאסור לשפוט ואם רוצים להבין, צריך לחקור וללמוד לעומק את פרטי המקרה, ובטח לא להסתמך על כותרות וכתבות בעיתון (שטחי).
לצפיה ב-'ממש לא בחיפוש אחר מימוש עצמי, אלא בהזנחת המדינה את הספורטאים'
ממש לא בחיפוש אחר מימוש עצמי, אלא בהזנחת המדינה את הספורטאים
30/07/2019 | 17:50
9
קרא למשל, מה אלכס אברבוך כותב
לצפיה ב-'תוך 5 שניות: הנוקאאוט המהיר בתולדות ה-UFC'
תוך 5 שניות: הנוקאאוט המהיר בתולדות ה-UFC
07/07/2019 | 18:50
33
פתיחת קרב מטורפת למסווידאל שחיסל את אסקרן הבלתי מנוצח עם ברך מעופפת. האלופים נונייס (בנוקאאוט אדיר) וג'ונס (בהחלטת שופטים חצויה) שמרו על החגורה
לצפיה ב-'מחפשים מורה למלון בנזיבר'
מחפשים מורה למלון בנזיבר
18/06/2019 | 20:36
34
מחפשת מורה מוסמך.ת לקרב מגע שמוכן.ה להגיע לזנזיבר וללמד במלון בו אני עובדת. אשמח לקבל מכם המלצות או לשמוע מי מוכן לעשות זאת. 
אפשר להשאיר הודעה (באנגלית) במייל:

לצפיה ב-'איך נראים האימונים אצלכם? בהתאמה לותק?'
איך נראים האימונים אצלכם? בהתאמה לותק?
30/04/2019 | 14:17
7
66
בואו נראה אם מישהו עוד קורא את הפורום :)

אז מה תוכן האימון אצלכם, והאם הוא מתאים לכל רמה?

אצלנו - שמתי לב שהאימונים אצלנו במועדון בזמן האחרון נוטים לתוכן שמותאם לקבוצה (ותיקים וכבר לא צעירים) -

פתיחה - תרגול תנועה (חימום עצמי, נפילות וגלגולים, וטאי-סבאקי של השיטה)

מעט רנדורי - משחק קרב שאפשר לדמות לספארינג ידידותי (בכל רגע נתון, אחד תוקף תוך שהוא משאיר הזדמנות קלה לשני, שמגיב בתנועה לטכניקה, או שהוא מצליח מיד או ששניהם נעים ומתמרנים עד שלאחד מהם יוצאת טכניקה (מנוף / הטלה או מכה מכריעה).

עבודה טכנית - בתקופה האחרונה נראה שאנחנו מתמקדים בעיקר על הנושא של יציאה לטכניקה אחת ממצב אחד במשך מקטע אימון שלם. הכונה היא  להבין איך יוצאים מול התקפה כלשהי כך שקשה לעקוב/להגיב ויש כוח ומגיעים למיקום/משיגים קוזושי. (התקפה יכולה להיות גם תפיסת יד, אך נפוץ יותר אגרוף, או תקיפת סכין עם כוונה לרצף התקפות).
כאשר אחת למספר אימונים יש אימון שבו נתרגל חצי-תריסר מצבים וטכניקות לשמור על הגיוון.
אבל בהחלט יש נטיה להתאמן ולשפר חלק תנועה קטן יחסית עשרות פעמים באותו אימון.

בואו נראה מי עוד קורא ומגיב פה :D
אמיר
לצפיה ב-'צ'ק '
צ'ק
13/05/2019 | 09:07
5
44
ולעצם העניין: אין אצלנו שוני בגישת האימונים ואין חלוקה לדרגות ול-"וותק". כולם מתאמנים עם כולם, כולם לומדים מכולם וכולנו תלמידים מתחילים. יש כאלה שיותר זורמים ו"קולטים" מהר יותר ויש כאלה שפחות, אבל זה לא קשור דווקא לוותק, אלא - לדעתי - הרבה יותר לאישיות ולתכונות אנוש. אבל בסה"כ, העיקר שהאדם פתוח ללמידה. כל היתר יבוא לבד.

אה, וסליחה שלקח לי זמן להגיב. אני מניח שאתה יודע שהייתי עסוק מאוווד בשבועות/חודש האחרונים.... 
לצפיה ב-'מתחילים לעומת מתקדמים'
מתחילים לעומת מתקדמים
14/05/2019 | 10:46
4
28
דווקא בנושא הזה - תיזמון ותנועה אל הטכניקה, כמו גם התמודדות רכה מול התנגדות, אני בהחלט מוצא הבדל די גדול בין "מתחילים" ובין "מתקדמים", הבדל שגדול יותר אפילו מההבדל בידע של טכניקות.

אני לא נגד אימונים של מתחיל ומתקדם, אלא שבתחום הזה יש תחושה שהבדלי ה"וותק" מתבטאים בהבדלי "רמה" שהם לא מינוריים.  אותה תנועה שלי, שתיכשל  מול מתאמנים ותיקים וברמה גבוהה, כי הם יחושו באיתות ויציאה לא מדוייקת ויעקבו אחרי. אותה תנועה תצליח מול מישהו פחות ותיק שלא יחוש באותן נקודות.

באופן דומה, בעבודה מול "התנגדות חכמה" (מקבל הטכניקה מונע אותה, אבל לא בעודף כוח אלא בתנועה שחוסמת ו/או שומרת על שיווי המשקל, מתקדם/ותיק יחוש שאני "בונה כוח/אנרגיה" לכיוון מסויים ויחסום זאת במצבים שהפחות מתקדם לא יקלוט.

באימון כזה, לא פעם המתקדמים/ותיקים נראים יותר נבוכים ואפילו מגוחכים מהמתחילים - לא מצליחים אפילו להתחיל טכניקות שבדר"כ באימון שאיננו ממוקד כ"כ, מצליחות, ובעיקר כשמתרגלים אותן מול פחות ותיקים. כי בעצם נשארים במצב שבו אין יתרון של ידע או זריזות או כוח, ומנסים לשפר את התנועה כדי להפוך אותה לבלתי נמנעת.

לצפיה ב-'בטח שיש הבדל (בין מתחילים למתקדמים)'
בטח שיש הבדל (בין מתחילים למתקדמים)
14/05/2019 | 15:08
3
25
כתבתי: יש כאלה שיותר זורמים ו"קולטים" מהר יותר ויש כאלה שפחות, אבל זה לא קשור דווקא לוותק, אלא - לדעתי - הרבה יותר לאישיות ולתכונות אנוש...
הוותק הוא בהחלט פרמטר, אבל הוא לא הפרמטר היחיד (אולי "לצערי"...).

לא הבנתי למה התכוונת כאן: "באימון כזה, לא פעם המתקדמים/ותיקים נראים יותר נבוכים ואפילו מגוחכים מהמתחילים - לא מצליחים אפילו להתחיל טכניקות שבדר"כ באימון שאיננו ממוקד כ"כ, מצליחות, ובעיקר כשמתרגלים אותן מול פחות ותיקים. כי בעצם נשארים במצב שבו אין יתרון של ידע או זריזות או כוח, ומנסים לשפר את התנועה כדי להפוך אותה לבלתי נמנעת".
באיזה אימון?

לצפיה ב-'תשובות / התייחסות'
תשובות / התייחסות
15/05/2019 | 16:22
2
24
א.  מתכוון להתקדמות / רמה ולא  לוותק,   אכן, השניים אינם זהים.

ב. כשעושים אימון בין מתקדמים על ביצוע טכניקה מול התנגדות חכמה. והצד המבצע מנסה להצליח לבצע טכניקה "חלקה"/"בקלות" מול צד שני שמגיב ושומר על עצמו, אז, למביט מהצד ...

אמיר
לצפיה ב-'כנראה צריך להיפגש ולבצע כדי שאבין... '
כנראה צריך להיפגש ולבצע כדי שאבין...
16/05/2019 | 08:31
1
27
ביומולדת של יונה? 
לצפיה ב-'מתישהו'
מתישהו
16/05/2019 | 08:35
12
לצפיה ב-'כללית, נראה שדרך האימון שלנו די דומה'
כללית, נראה שדרך האימון שלנו די דומה
14/05/2019 | 09:17
25
למעט רנדורי, שלצערי המורה שלי ממעט לתרגל (למעט רנדורי קרקע, בג'ודו, שמתורגל הרבה, ולאורך כל השנים).
באימונים שאני מעביר, בדוג'ו שלי, אני משתדל לתת יותר רנדורי - הן בג'ודו והן בנינג'וצו, אבל זה מאוד תלוי ברמת התלמידים/וותק שעל המזרן באותו אימון (לתלמידים מתחילים/שלא שולטים בעצמם ו/או לא מנוסים אני לא נותן לעשות רנדורי)
לצפיה ב-'מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימ'
מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימ
29/04/2019 | 17:42
3
61
מחפש מורה דרך וקבוצה עם נשמה להצטרף למסע בעולם אומנויות לחימה..

אז ככה,
אני כבר ״זקן״ (40+) חסר כושר וחסר תנועה כמעט (עובד הייטק).
גובה 1.78 עם קצת עודף משקל 85 קג.

בצעירותי למדתי קונג פו בה גואה לפני הצבא כשנה (אצל דב בחולון),
בגיל 25 למדתי קונג פו לאו חו כשנתיים שלוש.. (אצל בן טל שחר בתל אביב בפארקים)
בסגנון ממש דומה בשיעור לדוגמא של אסף קמחי.
אגב למדתי גם תרפיית המגע במכללת רידמן כשלוש שנים.. לאחר מכן חזרתי בתשובה לפני כ12 שנים.

כיום.. לאחר שהרגשתי כמעט מת לחלוטין (לאחר תקופה ארוכה של כאבי בטן קלים שבאים והולכים שהתברר קרוהן קל שלא מגביל)
מצאתי שלחזור לנוע ולהלחם ממש מרפא אותי.. במקביל לתפילה כמובן, כיום ברוך השם אני מרגיש טוב.

יצאתי למסע למציאת מורה דרך וקבוצה עם נשמה ללמידת מעמיקה של אומנות לחימה,
מוכן להשקיע ותת את הנשמה.

מחפש המלצות וכיוונים..
חושב על כיוון יפנאי הפעם.. (זאת מכיוון שאישתי שלמדה קראטה שוטוקאן הרבה שנים אצל משה בוחניק צוחקת על הידע שלי בלחימה..
ועל היעילות של מה ואיך שלמדתי במצב אמת)

הייתי שמח ללמוד MMA ו BJJ אבל אני כנראה פספסתי את הרכבת..
מחפש שילוב של עמידה וקרקע.. חשבתי לשלב אפילו לשלב פעמיים קראטה ופעמיים גודו עם יש לגילי,
אבל כנראה שבסוף זה יהיה שני ערבים לנינג'יטסו או ג‘יוג'יטסו וערב אחד לטאי צי במרכז של ניר מלחי..

איזורים - מרכז - גר בחולון - עובד בהרצליה.. פנוי כל ערב.. (חוץ משישי שבת)
אגב בנושא דת, אין לי בעיה שיש נשים בקבוצה אבל אין לי אפשרות לעבוד איתן במגע מלא כמובן.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'רשימת המלצות עקרוניות'
רשימת המלצות עקרוניות
30/04/2019 | 14:05
57

ההמלצה הראשונה, הכי חשובה, היא גם מאוד פשוטה וגם מורכבת - חפש מורה שמתאים לך ..

המלצה שניה - לפחות בהתחלה, תתמקד, קשה לעבור מאפס ללימוד בשני מקומות.
כתבת על טאי צי במרכז של ניר מלחי - למה רק פעם בשבוע?

כמה שאלות שכדאי שתענה לעצמך, מבחינת סגנון עבודה - מתאים לך לאימון מאוד אינטנסיבי  או אימון קליל?   אתה מצפה/מוכן לחזור שטוף זיעה / עם מכות ואולי סימנים כחולים או הרבה פחות?  עד כמה בכלל חשוב לך שיהיה באימון ידע "פרקטי" בלחימה (עושה רושם שהתנועה מביאה לך בריאות ...) ?   אם הידע יהיה שמיש רק עוד כמה שנים זה בסדר?

כיוונים
------
אישית, אני חושב שאתה יכול לבדוק כמעט כל קבוצה שיש בה מספיק מבוגרים כמוך. הקושי הוא שתגלה שלא מעט מאותם מבוגרים מתאמנים כבר מעל עשור, וכל כמה שהם פתוחים ושמחים לקבל מתחילים (נכון לכל הקבוצות שיצא לי לפגוש), יש כמה שנים של אימונים שמפרידות בין יכולות שמרגישות להם בסיסיות והיכולות שלך, והם עברו את השנים הללו כצעירים.

שניים מהמורים ששמעתי עליהם דברים טובים, ואולי יתאימו (בזמן האחרון אני עסוק בשלי):

איציק כהן - מלמד קראטה באיזור מרכז ת"א - אני מכיר אותו כאדם, והוא נעים הליכות בצורה יוצאת דופן, וגם מקצוען. אישיות של מורה מעולה. http://teishinkan.co.il/KarateForKids.aspx

ג'ון מלמד  - אמנות לחימה פיליפינית בשם לייטנינג ארניס, אתה מוזמן לעיין באתר:

כיוון אחר, שנוטה להתאים לבני גילנו, אבל אני מאוד ספקני לגבי הישימות שלו ללחימה - אייקידו באחד הזרמים הראשיים. אני לא יכול להמליץ על אף מורה, בשל הקרבה לאמנות שאני לומד, ההבדלים צורמים לי, וכשאני נפגש איתם, מרגיש שכמעט הכל "ליד".

מאוד מאוד ממליץ, מכל הלב על המורה שלי - שלמה דוד סנסי, הוא מלמד שני מקומות שיכולים להיות רלבנטיים אלייך - ראשון לציון (מרכז איתן) בימי שלישי חמישי וגבעתיים (מרכז כורזין) בימי ראשון ורביעי. מלמד קורינדו אייקידו וקראטה, אבל הוא עצמו מוסמך ללמד גם ג'ודו.  ברוב הקבוצות תגלה שגילך נמוך מהממוצע (גם סנסי כבר לא צעיר).

ותרגיש חופשי לשאול
אמיר

לצפיה ב-'"הייתי שמח ללמוד MMA ו BJJ"'
"הייתי שמח ללמוד MMA ו BJJ"
07/05/2019 | 21:04
78
אז לך ללמוד MMA/BJJ. עזוב את הרכבות ואת הגיל והמשקל. שווה נסיון.
בדיוק באמצע הדרך בין חולון להרצליה, יש את ת"א הגדולה. תוכל לעבור בה כל ערב בדרך הביתה, או כל בוקר בדרך לעבודה (ואפילו בצהריים, אם יש לך הפסקה ארוכה). קרוב מאוד למחלף השלום, ברח' בן שמן 4 נמצא המועדון של רועי נאמן. יש שם שיעורים כל יום, שלוש פעמים ביום, חלקם מוקדשים ל MMA וחלקם ל BJJ. תוכל להתנסות ולהחליט.
אם תתאמן ברצינות, אחרי מספר חודשים תוכל לצחוק על אשתך, או לפחות לעמוד מולה מוכן כשהיא צוחקת עליך. שווה.
לצפיה ב-'דני ווקסמן - ימי שישי בבוקר ברמת חן'
דני ווקסמן - ימי שישי בבוקר ברמת חן
13/05/2019 | 09:03
48
דני הוא מבכירי הג'ודוקות בעולם המערבי (לאחרונה קיבל דרגת דאן 7 מהקודוקאן, ובכך היה למערבי השלישי בלבד שזכה בדרגה זו, והשני בלבד שהינו בחיים...), מראשוני התלמידים המערביים הנינג'וצו ומורה לסוטו-זן.
הקבוצה קטנה, אינטימית, לא תחרותית והיחס אישי.
מקום האימונים: מועדון הספורט מכבי רמת-חן, רחוב יאיר 43, רמת-גן.
ימי שישי משעה 9:45 עד 12:30 בערך.
(בנוסף, אני מאמן בימי חמישי בערב, בפארק בפתח-תקווה - נינג'וצו לפי הדרך והגישה של דני ושל מורי הבוג'ינקאן ביפן. ראה באתר).

תנסה ותראה...
לצפיה ב-'מחקר מתאמנים באומנויות לחימה'
מחקר מתאמנים באומנויות לחימה
21/04/2019 | 17:48
1
59
היי כולם, אחרי 3 שנים הצלחתי סופסוף לשלב את אהבתי לאומנויות לחימה בתואר שלי ואני עורך מחקר על דימוי גוף של מתאמנים.

כל אחד שישקיע 5 דקות במילוי השאלון יעזור לי ממש

תודה וחג שמח

לצפיה ב-'ארוך מידי ומעורפל מידי'
ארוך מידי ומעורפל מידי
13/05/2019 | 08:48
21
נשברתי באמצע "שאלון הגוף"... 
לצפיה ב-'מידע חלקי'
מידע חלקי
13/05/2019 | 08:34
4
34
עפ"י המידע שפורסם בידיעה אי-אפשר לדעת מה בדיוק היה שם, לכן אני חושב שאל לנו לשפוט.
לצפיה ב-'כתוב:'
כתוב:
13/05/2019 | 15:02
3
25
"אדם ביצע מולה אקט מיני וסרב לחדול היא לא היססה להשתמש בכישורי האיגרוף התאילנדי והג'יו ג'יטסו בהם היא מתמחה. "

המילה 'מולה' מראה שלא היה ביניהם כל מגע פיזי מצידו.
לצפיה ב-'הרבה דברים יכולים להיות'
הרבה דברים יכולים להיות
13/05/2019 | 23:38
2
31
ועיתונאים נוהגים לנפח דברים.
מעבר לכך, ההעדפה שלי היא לסיים כל עימות ללא מגע/ללא קרב, אבל זה אני... (ולא כל אחד יכול)
לצפיה ב-'בדיוק כך צריך ואני כן חושב שיש כאן תקיפה מצידה, כי הוא לא '
בדיוק כך צריך ואני כן חושב שיש כאן תקיפה מצידה, כי הוא לא
14/05/2019 | 19:20
26
נגע בה, בהנחה שבאמת לא נגע.
לצפיה ב-'נשמע שאתה פמיניסט'
נשמע שאתה פמיניסט
19/06/2019 | 22:32
6
לצפיה ב-'הגנה עצמית - כשמה כן היא.'
הגנה עצמית - כשמה כן היא.
03/08/2019 | 16:35
8
במקומות שונים: חוקים שונים ואף תפיסות עולם שונות לגבי הגנה עצמית מהיא..
שואל אותי (כאן, עכשיו ולאור המידע הידוע לנו)  ערכית -  , חוקית   וטאקטית (קרי האם יכל היה להתפתח איום ממשי על שלומה) -  לא יודע..
לצפיה ב-'זקוק לעזרה בתרגום שם של נשק סיני'
זקוק לעזרה בתרגום שם של נשק סיני
16/04/2019 | 12:33
1
27
Tie-sheet Blade

זה מופיע בסרט
Legendary.Weapons.of.China

זה נראה כמו חרב רחבה שקשורות אליה מטפחות.
איך לתרגם את זה?
לצפיה ב-'תנסה את ניצן אורן'
תנסה את ניצן אורן
17/04/2019 | 10:32
18
הוא סינולוג גדול... 
לצפיה ב-'יש אתר אינטרנט בעברית עם מידע על כל סוגי אמנויות הלחימה? '
יש אתר אינטרנט בעברית עם מידע על כל סוגי אמנויות הלחימה?
22/03/2019 | 03:30
15
57
שכולל מידע כמו: הסטוריה, מקורות, השוואה ביניהן, וכו'?
לצפיה ב-'יש אתר'
יש אתר
24/03/2019 | 16:55
10
76
אני ממש נזהר מהשוואות בין אמנויות לחימה. יש המון סיבות למה אתה לא יכול להשוות בין אמנויות לחימה. אחת מהן כי מפני שכל אמנות נועדה לתת מענה/להתמודד עם נורא/תחום אחר. שלא לדבר על הערבוב הפופולרי בין "אמנות" לבין "ספורט"...
אבל אתר איכותי, עליו אני ממליץ (בעיקר הודות למנהל שלו, בחור נטול אגו. דבר שנדיר למצוא בתחום) הוא "מגזין אמנויות הלחימה" שהקים איליה סקברונסקי.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה! כשכתבתי על השוואה בין אמנויות לחימה'
תודה רבה על ההמלצה! כשכתבתי על השוואה בין אמנויות לחימה
26/03/2019 | 10:45
9
38
התכוונתי גם על ההבדלים ביניהן וכמובן על המענה שכל אחת מהן מיועדת לתת.  
לא התכוונתי להשוואה שטחית ולהכניס את כולן לאותה קטגוריה.  
לצפיה ב-'וואו... משימה בלתי אפשרית!'
וואו... משימה בלתי אפשרית!
26/03/2019 | 14:40
8
47
יש המון סיבות למה לדעתי "בלתי אפשרית". העיקריות, לדעתי הן:
  1. נדרשת הבנה וידיעה מעמיקה מאוד בשיטה כדי להיות מסוגל לדבר/לכתוב על "המענה" שכל אחת אמורה לתת (וגם אז, מנסיוני, ככל שתעמיק בלימודיך תגלה דברים חדשים. כך שכל מה שמישהו יכתוב ברגע נתון ישקף את הבנתו - הדלה - בלבד...).
  2. תמיד יהיה מישהו שיחשוב אחרת/יחלוק על דעתי, אז איך אתה - כמתעניין הדיוט/לא מודע - תוכל להחליט מי צודק ומי לא, איזו דיעה אמינה ואיזה לא?
לכן, המסקנה שלי היא אחת: תתחיל ללמוד(!). ואת השאלות עדיף לאפסן במגירה. התשובות יתגלו לך מאליהן במהלך שנות הלימוד שלך (וגם אז - כפי שכתבתי למעלה - עם הזמן תבין שמה שהבנת בתחילת דרכך בלימוד מתגלה כלא מדוייק/לא נכון בהמשך הדרך).

בהצלחה בדרך!
לצפיה ב-'ההמלצה שלך מאתגרת אותי. היא משהו שאני צריך לחשוב עליו. '
ההמלצה שלך מאתגרת אותי. היא משהו שאני צריך לחשוב עליו.
26/03/2019 | 21:07
7
34
כי היא מנוגדת לחלוטין לדרך שבה אני פועל בעולם. 
לפני שאני מקבל החלטה לבחור במשהו, ולא משנה אם זה לרכוש מוצר או לבחור רופא או כל דבר אחר - אני משתדל לעשות "שיעורי בית" ובד"כ מגיע לרמת ידע מאוד גדולה. 
לדוגמא, במקרה הנוכחי:
הייתי קורא על רוב השיטות (ברור לי שלכל שיטה יש עוד תת-שיטות....) ואז בוחר את זאת שנראית לי, ואז מחפש מי הם חמשת המורים המומלצים ביותר לשיטה הזאת, ואז מחפש מי מביניהם קרוב אלי גיאוגרפית, ומתוכם בוחר נגיד שלושה. 
מתחיל ללכת לראשון - אם אין כימיה אז עובר לשני, וכך הלאה. 
ויש את הגישה שלך שאומרת, (אני בכוונה מפשט אותה קצת):
"וואלה יש לך ליד הבית קראטה - לך על קראטה.  יש לך בשכונה ג'ודו - לך על ג'ודו.
פחות משנה האמנות לחימה והסגנון והמדריך, כי בכולם תקבל כלים טובים, וממילא תמיד אתה יכול להחליף שיטה או מורה".  
פירשנתי אותך נכון?
לצפיה ב-'לא ממש...'
לא ממש...
27/03/2019 | 08:40
3
32
אני מאוד מסכים איתך שתהליך הלמידה שתיארתי לעיל אינו מאפיין את "הגישה המערבית/אקדמית המוכרת" (אגב, התהליך שתיארתי דורש אומץ רב - בהתמודדות פנימית מול עצמך וניפוץ דיעות מוקדמות. ביפנית התהליך נקרא: שו-הא-רי) ובאמת, לדעתי לימוד והתעמקות באמנויות הלחימה המזרחית שובר המון סטיגמות ומאפיינים עליהם רובנו גדלנו והיתחנכנו, דבר שמעצים את אתגר הלימוד (ואולי אחת הסיבות לנשירת תלמידים?).
לדעתי ומנסיוני, יש חשיבות עצומה למורה ורק א"כ לשיטה. אבל בתחילת הדרך - עבור רוב האוכלוסייה - יש חשיבות עצומה לנוחות, כלומר - מיקום. מעטים מאוד מוכנים להקריב נוחות עבור איכות (סובייקטיבית) ולרוב הבנת האיכות (או - נכון יותר - "המורה הנכון עבורי") מגיעה רק לאחר צבירת נסיון רב.
אבל נכון, החלפת מורה ושיטה אינה תופעה יוצאת דופן בעולם ובעיני היא חלק מן ההתבגרות - בהבנה ובנסיון וכן בהכרת עצמך ורצונותיך.

הערה, לגבי גישת הלימוד shuhari, אני מציע לך לחפש באתרים באנגלית יש שם הרבה יותר העמקה והרחבה.
לצפיה ב-'מזל הוא גורם חשוב!'
מזל הוא גורם חשוב!
27/03/2019 | 09:01
1
19
ביפנית יש אמרה: "המורה הנכון מגיע כשהתלמיד מוכן". אני לא יודע אם זה נכון, אבל מנסיוני האישי - למזל (ואולי "גורל"? ואולי אלה בדיוק "הכוחות הקוסמיים", עליהם מדבר המשפט?) יש תפקיד עצום במציאת הדרך, השיטה ובעיקר המורה הנכון.
ראש השיטה שלי - האצומי סנסיי - אומר: "אל תזלזל בתפקיד המזל בעת הקרב, ותמיד תקח אותו בחשבון (ודע לגייס אותו כך שיעמוד לצידך)" 
לצפיה ב-'אני כמובן מכיר את האמרה הזאת (: ובהחלט מזל תמיד יכול לסייע.'
אני כמובן מכיר את האמרה הזאת (: ובהחלט מזל תמיד יכול לסייע.
27/03/2019 | 10:34
9
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה וההסבר. אני מסכים שיש חשיבות גדולה למורה. '
תודה על ההבהרה וההסבר. אני מסכים שיש חשיבות גדולה למורה.
27/03/2019 | 10:33
17
בכל תחום אגב - חשוב שיהיו כימיה ואמון במורה / מטפל / רופא, וכו'.  
אני אקרא על גישת הלימוד הזאת.  מאוד מסקרן אותי.   
לצפיה ב-'אמנויות לחימה הן חוויה אישית - ואין בהן אמיתות מוחלטות'
אמנויות לחימה הן חוויה אישית - ואין בהן אמיתות מוחלטות
11/04/2019 | 08:23
2
27
השיטה שאתה מתאר מתאימה מאוד לתחומים שבהם יש "אמת מוחלטת"

אבל "אמנויות לחימה" הן קודם כל חוויה אישית, ה"תרומה" מאותו שיעור למתאמנים שונים תהיה שונה, לא רק בשל סיבות אובייקטיביות (ותק ורמה) אלא גם בשל סיבות סובייקטיביות (אופי, העדפות למידה, עם מי מתרגלים ...).

לא חושב שההמלצה שלי היא סתם ללכת למקום שהכי קרוב אליך.  אבל ברוב המקומות, יש אוסף מורים מומלצים (בדר"כ המנוסים) במגוון שיטות.  במקביל, יש את השאלות אליך - "מה אתה אוהב?"

אם אתה מחפש לקרוא - יש פה בפורום היסטוריה של אלפי עמודים - נצל זאת.

אם אתה מחפש להתחיל, מסתובבת גם רשימה של שאלות למתחילים שכתבתי פעם - קרא וכתוב את תשובותיך בפורום (או בפייסבוק) ...

לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר וההמלצות!'
תודה רבה על ההסבר וההמלצות!
11/04/2019 | 15:36
6
לצפיה ב-''
11/04/2019 | 18:12
1
לצפיה ב-'היסטוריה'
היסטוריה
25/03/2019 | 08:23
1
29
לא ידוע לי על אתר שמרכז את כל ההיסטוריה של אמנויות הלחימה. לשם כך תצטרך לעשות חיפוש באתרים הספציפיים של כל שיטה (וגם שם מסופקתני אם תמצא אתר אחד שזהה למשנהו. בעיקר בתורות העתיקות יותר, בעלות שולשלות ייחוסין ארוכים).

וסליחה על טעויות ההקלדה במענה הקודם.
לצפיה ב-'שוב תודה (: (טעויות הקלדה יש לכולנו....)'
שוב תודה (: (טעויות הקלדה יש לכולנו....)
26/03/2019 | 10:48
8
לצפיה ב-'תומאס, מצאת מקום והתחלת להתאמן?'
תומאס, מצאת מקום והתחלת להתאמן?
24/04/2019 | 17:53
1
9
לצפיה ב-'תוך חודש?? אל תגזים. אני לא פועל כל כך מהר בחיים שלי. '
תוך חודש?? אל תגזים. אני לא פועל כל כך מהר בחיים שלי.
28/04/2019 | 09:26
8
לצפיה ב-'לימוד אומנות לחימה בתנאי פנימיה'
לימוד אומנות לחימה בתנאי פנימיה
20/03/2019 | 01:08
2
54
שאלה, האם קיים בארץ איזשהו בית ספר ללימוד אומנות לחימה (עדיף קונג פו או נינג׳יטסו) בתנאי פנימיה או שאני סתם חי בסרט?
לצפיה ב-'סרטים...'
סרטים...
21/03/2019 | 08:58
50
"תנאי פנימייה" אומר, מעל לכל, מספר אימונים ביום (כל היתר לא משנה. זה "סרטים"). אני לא מכיר אופציה כזו בארץ, אבל ביפן קיימות מספר אפשרויות דומות למה שאתה אולי מחפש:
  1. בהומבו דוג'ו (הדוג'ו המרכזי של השיטה) של הנינג'וצו (Bujinkan), בעיר Noda שליד טוקיו, מתקיימים לפחות 3 אימונים ביום, בנוסף בעיר ובאיזור דוג'ואים נוספים, כך שאתה יכול לבלות את כל היום כמעט, 7 ימים בשבוע, באימונים.
  2. ככל הידוע לי אפשרות כזו קיימת גם בג'ודו - בקודוקאן (כולל אפשרות לינה, אגב, לחברי הארגון. כך שזה הכי קרוב ל-"תנאי פנימייה" שאני מכיר).
  3. סביר שתנאים דומים לאלו שתיארתי בבוג'ינקאן תמצא במספר רב של הומבו-דוג'ואים, של שיטות נוספות, ביפן.
בכל מקרה, לא ידוע לי על "פנימיה" מלאים (כולל מזון וכל שאר הפנטזיות שבסרטים).

בהצלחה.
לצפיה ב-'לימוד '
לימוד
21/03/2019 | 09:39
34
בכל מקרה, האם אתה לומד כבר אמנות לחימה?
אם כן, אז כל הכבוד, ותמשיך! (במה שאתה לומד) ואם כמות האימונים שמעביר המורה שלך אינה מספיקה לך, אתה תמיד יכול להוסיף עוד אימונים (עדיף אצל מורים אחרים מהשיטה).
אם אתה לא לומד עדיין, אני מציע שתתחיל כאן בארץ, במקום נוח ומוכר ובלי לחצים והתחייבויות מרובות. אמנות לחימה היא לא מקדונלד, היא לא מזון-מהיר! לימוד לחימה זה משהוא שיש לאכול לאט ולהתמיד בו כל החיים. חיפוש קיצורי-דרך מבטיח "הישרפות" מהירה, שהתוצאה תהיה אפס ידע והמון "ידע" מוטעה ולא נכון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'במיקרה אלכתי לגרד בYOUTUBE מצאתי ,,,,,,,'
במיקרה אלכתי לגרד בYOUTUBE מצאתי ,,,,,,,
24/02/2019 | 18:23
61
סירטון על חגיגת סוף שנה במתנ"ס תיקוותנו - אשדוד אינני זוכר השנה
אבל בטוח זה לא יותר מי שנתיים אחורה
קבלו הטוב שבעולם
סאמפאי סבא אריה
לצפיה ב-'לכל מי שמתעניין בתחום כדאי להכיר '
לכל מי שמתעניין בתחום כדאי להכיר
18/02/2019 | 05:11
1
75
לצפיה ב-'מה עם כותרת והסבר לקהל?'
מה עם כותרת והסבר לקהל?
18/02/2019 | 13:26
38
לתשומת ליבך, חבר חדש: אני נמנע מלהיכנס לקישורים שאינם מלווים בהסברים. שלא לדבר על הפנייה ע"י אדם לא מזוהה ואנונימי. סביר להניח שיש רבים כמוני... 
לצפיה ב-'ניצחון הרוח!'
ניצחון הרוח!
17/02/2019 | 15:27
1
42
יש אנשים שחושבים שקיימות "שיטות טובות ושיטות לא טובות". ברוב המקרים זה לא כך (למעט אולי "שיטות-דמה", וכמובן שאין מקום להשוואה בין אמנות-לחימה לספורט לחימה...).
אדם מתמיד ומצליח באמנות-לחימה מסויימת או בספורט מסויים משום שהוא מתאים לו - לאישיותו ולמגבלותיו וליתרונותיו. במקרה הנוכחי אנו רואים את ניצחון הרוח (הבלתי מובסת) של הבחור-הספורטאי המדהים, המוכשר והחזק הזה!
לצפיה ב-' '
03/08/2019 | 16:38
2
לצפיה ב-'אנטומיה טופוגרפית - ד"ר עופר רז'
אנטומיה טופוגרפית - ד"ר עופר רז
04/02/2019 | 10:54
5
63
בוקר אור, אני מחפשת את הספר "אנטומיה טופוגרפית" של ד"ר עופר רז
לצפיה ב-'מציע שתחפשי בפורומים של רפואה סינית'
מציע שתחפשי בפורומים של רפואה סינית
06/02/2019 | 21:51
4
15
ושאר טיפולים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ספר ד"ר עופר רז'
ספר ד"ר עופר רז
07/02/2019 | 15:34
3
22
https://www.cos.co.il/ספר-אנטומיה-טופוגרפית-של-דר-עופר-רז
זה מה שמצאתי - אריה
לצפיה ב-'הקישור מוביל לאתר קניות'
הקישור מוביל לאתר קניות
09/02/2019 | 10:54
2
22
אין שם את הספר אותו אתה מציין. האם תוכל לשים את הקישור לספר בבקשה?
לצפיה ב-'לא יודע אם רלבנטי, אבל מצאתי את ה- בחנות משומשים'
לא יודע אם רלבנטי, אבל מצאתי את ה- בחנות משומשים
19/02/2019 | 14:48
1
20

בכל מקרה, באתר מופיע שהספר אזל 
https://www.cos.co.il/productinfo.aspx?prodid=1292

בינתיים, גם אני עשיתי גוגעל ומצאתי קישור לחנות ספרים משומשים שבה הספר הזה מוצע למכירה:
http://www.booksefer.co.il/index.php?dir=site&...
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 20:03
3
לצפיה ב-'זה אמיתי? '
זה אמיתי?
02/02/2019 | 21:06
5
94
אפשר לחשל שם?

לצפיה ב-'תנסה... (וספר לנו'
תנסה... (וספר לנו
03/02/2019 | 08:05
4
15
לצפיה ב-''
03/02/2019 | 21:39
3
30
המאסטר בסרטון טוען שהוא מכניס את הביצים לגוף. זה נראה לך אפשרי לעשות דבר כזה, או שזה אחיזת עיניים?
לצפיה ב-'לא יודע. לא ניסיתי '
לא יודע. לא ניסיתי
06/02/2019 | 21:45
2
32
ואני לא מכיר את השיטה.
לצפיה ב-'השאלה אם מבחינה אנטומית הדבר אפשרי?'
השאלה אם מבחינה אנטומית הדבר אפשרי?
08/02/2019 | 01:50
1
8
לצפיה ב-'שאלה לפורום רפואה... '
שאלה לפורום רפואה...
09/02/2019 | 10:55
7

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ