לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1502315,023 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מדריך ג'יוגיטסו '
מדריך ג'יוגיטסו
22/09/2018 | 12:47
3
מדריך או מאמן אמנויות לחימה  (ג'יוגיטסו ,ג'ודו קאפוארו וכו..)  שמחפס מקום להעמיד קבוצה לאימונים בירושלים .
יכול לפנות אלי ,מקום מוכן עם מיזרונים ושקי איגרוף.
054-3083313 אדי
לצפיה ב-'מותו של גיבור'
מותו של גיבור
16/09/2018 | 23:41
17
שימו לב לגבורה (בסרטון). כמה אומץ וחתירה למגע!
לצד העצב והאבל, חשוב לצפות בסרטון וללמוד. ויש הרבה מה ללמוד והרבה מסקנות להסיק.
לצפיה ב-'הבדלים בין סוגי התלבושות'
הבדלים בין סוגי התלבושות
09/09/2018 | 15:30
3
25
חג שמח לכולם,

יש סיבה מדוע אומנויות לחימה אשר מבוססות על גראפלינג לא מאמצות לבוש הדומה לדובוק הקוריאני?
לצפיה ב-'אתה מתכוון לחליפת הטקוואנדו?'
אתה מתכוון לחליפת הטקוואנדו?
10/09/2018 | 20:52
2
18
ולאיזו אמנויות לחימה ("מבוססות גרפלינג") אתה מתכוון? כי אני מניח שכל אמנות "מבוססת גרפלינג" נובעת ממקורות שונים והלבוש שלה נעוץ בהיסטוריה של שיטת המקור...
לצפיה ב-'אכן התכוונתי לחליפה של הטקוואנדו...'
אכן התכוונתי לחליפה של הטקוואנדו...
11/09/2018 | 14:20
1
17
אם לדייק יותר אז ההתייחסות איתה יותר לחלק העליון.
בנוגע לאמנויות מבוססות גרפלינג יותר עלו בראשי הג'ודו, JJ, BJJ.
אני מבין שהאמנויות הלחימה המסורתיות כשמן הן לשמר את המסורת.
עדין החלק העליון של החליפת טקוואנדו נראה הרבה יותר נח בזמן אימון או תחרות.
מעולם לא לבשתי חליפות אימונים מסורתיות. מניסיון עבר מאימוני היאבקות ואיגרוף סיני, לא הייתי רוצה להתעסק יותר מידי בזמן אימון בלסדר את החלק העיליון שלא יפריע.

לצפיה ב-'מסורת זה עניין רציני. בעיקר ביפן'
מסורת זה עניין רציני. בעיקר ביפן
11/09/2018 | 23:59
22
והגי של הג'ודו הוא בעל שורשים במסורת היפנית. לכן אין סיבה וסיכוי שאנשי הג'ודו ישנו את הבגד (שינוי הצבע, אגב, גם הוא לא עבר "חלק", והתבצע רק "בענף הספורטיבי-תחרותי" של הג'ודו, ולא במסורתי).
לגבי "נוחות", שציינת, זה עניין סובייקטיבי, ועניין של הרגל (מהנסיון שלי, האימון עם גי - הן זה של הג'ודו והן הקל יותר, של הקרטה - הנו הרבה יותר נעים מכל בגד אחר, בעיקר בחום של הקיץ. בגלל האיוורור).
לגבי היאבקות, גם שם זה עניין מסורתי לדעתי (קשור לתלבושת הגרפלינג בראשית האולימפיאדות). לגבי בג'ג': מקור השיטה הוא בג'ודו, ומכאן הבגד הזהה (עם הזמן, כדי לבדל את עצמם מהג'ודו אני מניח, הם הוסיפו את כל הפ'צים והפכו ללוח מודעות פרסומת מהלך...).
קצת על המקור של הג'ודו-גי:

Jigoro Kano derived the original Judogi from the Kimono and other Japanese garments around the turn of the 20th century, and, as such, the judogi was the first modern martial-arts-training uniform. Over the years, the sleeves and pants have been lengthened, the material and fit have changed, the traditional unbleached cotton is now a bleached white, and blue Judogi have become available; nevertheless, the uniform is still very close to that used 100 years ago. Other martial arts, notably Karate, later adopted the style of training uniform that is used in Judo.[1]
לצפיה ב-'מועדון לאמנויות לחימה להשכרה בירושלים '
מועדון לאמנויות לחימה להשכרה בירושלים
05/09/2018 | 07:24
18
מועדון אמנויות לחימה להשכרה, עם מיזרונים,ושקי איגרוף.
השכרה לפאר שעה.
לפרטים:054-3083313
לצפיה ב-'מגזין קהילתי בנושא אמנויות לחימה'
מגזין קהילתי בנושא אמנויות לחימה
04/09/2018 | 23:10
29
פרויקט חדש שהוקם במטרה טהורה לקדם את כל ענפי אמנויות הלחימה בארץ.
M.A.M - מגזין אמנויות לחימה של ישראל

מוזמנים להכנס, להתרשם ולהרשם.
נשמח תשהיו חלק מהשינוי :) 
לצפיה ב-'האם מקובל להתאמן באמנות לחימה מסורתית ללא השתתפות בתחרויות?'
האם מקובל להתאמן באמנות לחימה מסורתית ללא השתתפות בתחרויות?
02/09/2018 | 15:45
6
34

שלום,

אני מעוניין להירשם לאימוני BJJ.
האם ניתן להתאמן ללא השתתפות בתחרויות ועדין ללמוד טכניקות מורכבות יותר כפי שנהוג עפ"י הותק (צבע החגורה)?
לצפיה ב-'סביר להניח שבחלק גדול מהמועדנוים - כן. גש ובדוק.'
סביר להניח שבחלק גדול מהמועדנוים - כן. גש ובדוק.
02/09/2018 | 17:21
2
12
לצפיה ב-'האם אתה יכול להמליץ על מקום אימונים בבאר שבע?'
האם אתה יכול להמליץ על מקום אימונים בבאר שבע?
03/09/2018 | 09:42
1
25
תודה על תשובתך.
עדין לא יצא לי להתקשר,
מבדיקה אינטרנטית ראיתי שיש את דניס הישרדות ג'יוג'יטסו שהשיטה שלו נראת יותר מתאימה לקטגוריה של קרב מגע.
ראיתי שיש מספר מועדוני MMA שמשלבים בתוכם גם תרגולות של BJJ.

לצפיה ב-'לא מכיר אישית BJJ בבאר שבע אבל חפש בגוגל ולך להתרשם'
לא מכיר אישית BJJ בבאר שבע אבל חפש בגוגל ולך להתרשם
03/09/2018 | 14:22
6
לצפיה ב-'לגמרי כן.'
לגמרי כן.
04/09/2018 | 10:52
1
27
ברוב אמנויות הלחימה המסורתיות שאני מכיר אין כלל תחרויות (בעיקר מהטעם הפשוט ש-"תחרויות" מקושרות לספורט ולא ללחימה...). ייתכן ובחלקן יש "מופעי ראווה", אבל לא "תחרויות" (שכוללות חוקים...).
ביפן, המונח "אמנות לחימה מסורתית" מוגדר כ-"קוריו", וכולל אמנויות לחימה שנוצרו לפני תקופת הרסטורציה של מייג'י. כלומר לפני 1866.
אמנויות הלחימה מחולקות ביפן ל-"אמנות לחימה מודרנית" - Gendai Budo או Shinbudo - ול- Koryu, שמתייחס לאמנויות לחימה "וותיקות/עתיקות", שנוסדו לפני תקופת הרסטורציה.

לפי חלוקה ומינוח זה, ג'וג'וצו ברזילאי אינו "אמנות לחימה מסורתית".
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי החלוקה באמנויות סיניות'
אין לי מושג לגבי החלוקה באמנויות סיניות
04/09/2018 | 12:13
22
אשמח מאוד ללמוד על איך זה מתנהל ומחולק שם (ובכלל במזרח הרחוק ובמדינות נוספות).
לצפיה ב-'מבוגרים פחות הולכים לתחרויות'
מבוגרים פחות הולכים לתחרויות
19/09/2018 | 18:35
3
באים בעיקר בשביל הספורט ובשביל הריגוש שבלחימה באימונים.
לצפיה ב-'אל תזלזלו בזקנים!'
אל תזלזלו בזקנים!
04/09/2018 | 12:00
28
פעם הם היו נמרים, אולי אפילו יותר מרובנו! 
(ממליץ לצפון בסרטונים. יש שם כמה דברים, שמהפרספקטיבה של היום נראים מצחיקים ומגוחכים - כמו חלק מעבודת המקל הקצר - אבל גם כמה דברים נפלאים!)
לצפיה ב-'האם יש מורה לנינג'יטסו בארץ באחת מהשפות הנ"ל?'
האם יש מורה לנינג'יטסו בארץ באחת מהשפות הנ"ל?
27/08/2018 | 16:00
10
45
גרמנית/ספרדית?
תודה
לצפיה ב-'בערך...'
בערך...
28/08/2018 | 09:57
8
40
איתי מתאמן בחור מדהים, שהוא גם מורה מעולה (אבל אין לו דוג'ו משלו) והוא דובר ספרדית שוטפת. אני סבור שאתה יכול להשתלב בקבוצה שלנו, ולקבל ממנו תרגומים והסברים און-ליין (בעיקר אם תעבוד כבן-זוגו באימונים). ככה תרוויח 2 ציפורים:
  1. תקבל כמורה את אחד מאנשי הניג'וצו והג'ודו המובילים בעולם (והוותיק מבין המערביים) - דאי-שיהאן דני ווקסמן.
  2. תקבל "מורה פרטי צמוד" מעולה ביותר - את אלי.
אם מתאים לך, האימונים מתקיימים בימי שישי בבוקר ברמת-חן (רמת גן). ואתה מוזמן ליצור קשר לקבל פרטים נוספים.

לצפיה ב-'תודה - אני חוששת שלא נתתי מספיק פרטים '
תודה - אני חוששת שלא נתתי מספיק פרטים
28/08/2018 | 18:06
7
28
הבקשה היא עבור בני בן ה-10, הוא לא דובר עברית, אנחנו מגיעים כנראה לשהות של מספר חודשים לרגל פרויקט והוא מעונין מאוד להמשיך להתאמן הזמן הזה בארץ.
לכן חשוב לי מישהו שיוכל לתקשר איתו באימונים (באופן כללי הוא גם מאוד מחובר למורים שלו, שמדריכים אותו מעבר לשיעורים).
הבחור שהזכרת נשמע אפשרות מעניינת, במידה והוא מוכן/מעונין.
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
29/08/2018 | 09:58
6
30
  1. באיזה אזור בארץ אתם גרים?
  2. "נינג'וצו" זו הגדרה מאוד "אוורירית" היום. בארץ ובעולם יש אנשים שונים המכנים את החומר שהם מלמדים בשם "נינג'וצו". האם את יודעת לאיזה בית-ספר יפני/עולמי הוא משתייך? מי ראש השיטה"? האם הוא לומד/משוייך ל- Bujinkan, או לבית-ספר אחר?
  3. האם את יודעת מה שם המורה שלו בארץ ממנה באתם (ומאיזו ארץ באתם)?
לצפיה ב-'כמובן Bujinkan'
כמובן Bujinkan
30/08/2018 | 13:04
5
32
אחרי 3 שנים אנחנו יודעים הכל גם אם אנחנו לא רוצים (סמינרים להורים, הדגמות, שיחות...)
סוף שנה שעברה עברנו לוינה, הדוג'ו מסונף ל Ninpo, תחת פיקוח של Zoran Radakovic.
לפני כן בגרמניה הוא היה אצל שאכט - הכל התחיל מהקהילה היהודית (משה קסטיאל ואחרים), האמת שהתכוונתי לברר איתו במייל, אבל מכיוון שאני פעילה בתפוז שאלתי כאן.
אחרי הכל מדובר פשוט בילד בן 10 שרוצה להמשיך להתאמן, אם בסופו של דבר ייצא לפועל, אבל גם עם תוכן - לא רק תנועה.
לצפיה ב-'אחלה מורים!'
אחלה מורים!
30/08/2018 | 16:49
4
28
על Zoran שמעתי, אצל קסטיאל התאמנתי מעט בארץ (במקביל לאימונים אצל המורה שלי). 
אם תרצי בכ"ז לנסות את אלי - הוא חוזר לארץ באוקטובר (מתגורר באשדוד וכאמור, מתאמן איתי ברמת-גן). אני מלמד בגבעת-עדה ואהיה מוכן לאתגר את עצמי (ואת הבן שלך) בנושא השפה (צרפתית ואנגלית יעזרו לך? אם לא, אני מציע לו להתנסות באימון מבלי לדעת את השפה. ההצלחה תלויה במורה ובגדול הקבוצה... )
בכל מקרה - שיהיה המווון הצלחה, ונראה שיש לך ילד חזק מאוד בנפשו, ושיודע מה הוא רוצה. זה הכי חשוב!
האתר שלי: dojocaracal.com

לצפיה ב-'לא הייתי כאן כמה ימים, אבל תודה רבה על התשובה'
לא הייתי כאן כמה ימים, אבל תודה רבה על התשובה
06/09/2018 | 09:58
3
10
הבן שלי בכלל יצא לי ספורטאי - הוא גם שוחה ומתאמן ב KTD - את האימונים האלה יעשה איתי ועם בעלי. ויש כמובן גם את הענין של הלימודים בארץ - אבל זה פתיר. עכשיו נותר לראות אם הפרויקט ייצא לפועל :)
לצפיה ב-'מה זה KTD ?'
מה זה KTD ?
06/09/2018 | 12:37
2
5
לצפיה ב-'סורי... Taekwondo'
סורי... Taekwondo
06/09/2018 | 23:04
1
2
לצפיה ב-' שנה טובה! '
שנה טובה!
08/09/2018 | 23:00
1
לצפיה ב-'השפה כמחסום'
השפה כמחסום
28/08/2018 | 10:08
22
ייתכן וזה אינדיבידואלי/אישי וייתכן שיש קשר לנסיון, אבל מנסיוני - השפה אינה מהווה בהכרח מחסום בלימוד אמנויות הלחימה. אמנות הלחימה היא בעיקרה - "שפה בתנועה", ולכן - ככל שפה - מחייבת לימוד בפני עצמה, ללא קשר לידיעת שפה אחרת. אפשר לדמות זאת לדעתי לכניסה לאולפן סגור, ללימוד שפה זרה, ללא אפשרות לדבר בשפת האם שלך. לכן, חשוב יותר הוא אישיות וזהות המורה, ופחות השפה המדוברת בדוג'ו.
תחשוב על זה ומציע לך לחפש את המורה הנכון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'פורים הגיע והחלטתי להשתעשע'
פורים הגיע והחלטתי להשתעשע
21/08/2018 | 01:29
38
לצפיה ב-'האם ידע נוסף של המורה שלכם תורם'
האם ידע נוסף של המורה שלכם תורם
17/08/2018 | 14:15
2
32
בהרבה מקרים מורה אצלו לומדים אומנות מסויימת אך ידוע שהוא מחזיק בידע נרחב ואף בהסמכה בשיטה אחרת ואנו מבקשים דעה על ביצוע טכניקה או אם עושים נכון והוא יכול לעזור או לחוות דעה על אופן ביצוע או איכות ביצוע.
האם אתם כמורים הייתם עונים לתלמיד על שאלה שקשורה לביצוע טכניקה משיטה אחרת שאתם יודעים מאוד טוב או שזה תלוי במינון ובמסגרת.
לצפיה ב-'בטח שכן'
בטח שכן
19/08/2018 | 12:11
19
(קודם כל, לא ברורה לי ההגדרה: "הסמכה", אבל אתייחס לכך כ-"בעל ידע").

אני יכול להעיד על עצמי ועל המורה שלי: הוא (ואני בעקבותיו) משלב ג'ודו בלימודי הנינג'וצו, אז אין ספק שאם אנו נשאלים על טכניקת ג'ודו - אנו עונים על השאלות (למזלי יש לי את המורה שלי - דני ווקסמן - שהוא אחד מ-2 המערביים המחזיקים בדרגה הגבוהה ביותר בעולם בג'ודו מטעם הקודוקאן, כך שתמיד יש לי בר-סמכא אליו אני יכול לפנות, כדי ללמוד ולשאול ). מעבר לכך, אני למדתי בעבר ועסקתי (10 שנים) בשיטות נוספות, כך שאני משתמש בידע זה - הן להעשרת ידע התלמידים (באשר ל-"איך עובדים בשיטות אחרות") והן במידה ושואלים אותי שאלות הנוגעות לשיטות האחרות.
לצפיה ב-'אני בעד לתת לתלמיד כמה שיותר ידע ומידע'
אני בעד לתת לתלמיד כמה שיותר ידע ומידע
20/08/2018 | 09:59
14
לא מבין את אלו ש-"ממתינים להבשלה של התלמיד", לפני שמעבירים לו מידע נוסף בו הוא מתעניין ועליו שואל (אגב, נתקלתי בעבר במורה כזה, וכשסיפרתי על כך לחבר, מרצה וותיק ומוערך מאוד באקדמיה, הוא כעס נורא ואמר "הוא לא ראוי לכנות את עצמו מורה!").
לצפיה ב-'מחפש המלצות על חנויות אינטרנטיות לרכישת ציוד אימונים'
מחפש המלצות על חנויות אינטרנטיות לרכישת ציוד אימונים
19/08/2018 | 12:18
17
בדגש על חליפות.
האם יש המלצות? (בטווח מחירים של עד 300 ש"ח)

תודה.
לצפיה ב-'ההיסטוריה של אמנויות הלחימה במערב'
ההיסטוריה של אמנויות הלחימה במערב
14/08/2018 | 16:15
4
31
או - "החדירה היפנית למערב".
מאמר מרתק, עם המון תובנות ומידע חדש (עבורי...). כולל אמירות שנוגעות מאוד לישראל ולשיטות הקיימות במרחב שלנו.
ממליץ לקרא.
לצפיה ב-'עוד מימי יוון יש באירופה אומנויות לחימה'
עוד מימי יוון יש באירופה אומנויות לחימה
15/08/2018 | 13:50
1
16
עוד כבר ביוון העתיקה דובר על הפנקטריון ושכלל גירסא של איגרוף והאבקות ובימי הרנסנס ברחבי אירופה הודפסו ספרים על מורים שמלמדים טכניקות שאפשר לראות 
לא רחוקים מהג'ו ג'יטסו והאבקות של ימינו.
בסגנונות הסינים שחבל שהוא לא התייחס אליהם ויכול להיות שבצדק כי אולי הם פחות הגיעו למערב אך כאשר אני מסתכל על הצ'ינה והשוואי ג'יאוו אני את אותן הטכניקות המופיעות בג'ודו וג'ו ג'יטסו למרות שאולי הדגשים והביומכניקה שונה.

לצפיה ב-'הכתבה היא על תולדות הבריסטו'
הכתבה היא על תולדות הבריסטו
15/08/2018 | 16:01
25
כל מה שאתה כותב עליו אינו נוגע, ככל הנראה, לברטיטסו ...
לצפיה ב-''
01/09/2018 | 21:06
1
7
אני רואה שאתם פעילים עדיין
לצפיה ב-'אהלן עזיז!'
אהלן עזיז!
01/09/2018 | 23:11
4
טוב לראות אותך! הן בעקות
וכן, פעילים. ninja never die 
חוץ מזה (מעניין מה אתה חושב), לדעתי בקרוב נחזה לשובם של הפורום "הישנים". הן בשל "נטישת מאוכזבי צוקרברג" והן בשל החזרה לחופש שמאפשרת האנונימיות שבפורומים.
נשמח לראותך ולשמוע ממך כאן (ולא רק כאן )  יותר. 
לצפיה ב-'ריקוד טאי צ'י | שמיים חדשים וארץ חדשה 'משמעות הופעתו של אלוה'
ריקוד טאי צ'י | שמיים חדשים וארץ חדשה 'משמעות הופעתו של אלוה
14/08/2018 | 16:24
15
לצפיה ב-'מחפש מכון איגרוף תאילנדי/mma/קרב מגע טוב בת"א'
מחפש מכון איגרוף תאילנדי/mma/קרב מגע טוב בת"א
30/07/2018 | 14:11
3
31
היי,
כמו בכותרת: מחפש לחזור לתחום אחרי כמה שנים טובות של התבטלות, מחפש מכונים טובים לאיגרוף תאילנדי, mma, קרב מגע להתאמן בהם.
חשוב לי שהם לא יהיו מכונים "עדינים" שאנשים באים לשם בעיקר כדי להיכנס לכושר או סתם להעביר את הזמן,שיהיו טובים, מאתגרים, מאמנים תותחים ואנשים שבאים לפרק ...
בדר"כ מכונים כאלה גם מוציאים לתחרויות
תודה מראש:)
לצפיה ב-'סיננג'ו. '
סיננג'ו.
30/07/2018 | 16:27
2
55
לצפיה ב-'לא מה שביקשתי'
לא מה שביקשתי
30/07/2018 | 19:36
1
45
תודה, אבל אני מחפש מכונים של איגרוף תאילנדי, קרב מגע או mma
לצפיה ב-'MMA עם דגש חזק על BJJ תמצא בת"א'
MMA עם דגש חזק על BJJ תמצא בת"א
05/08/2018 | 17:27
35
אצל רועי נאמן ברח' בן שמן.
אגב, יש הבדלים משמעותיים בין MMA - איגרוף תאילנדי - קרב מגע. אני חושב שכדאי להתמקד באחת מהן ואז להחליט על מקום, אלא אם אתה מתכוון להתאמן במספר מקומות בו זמנית.
לצפיה ב-'קרב סכינים / התקפה מסכין '
קרב סכינים / התקפה מסכין
29/07/2018 | 17:14
3
57
אני מצרף לכם קטע בנדון. הבחור נותן כותרת מטעה של "קרב סכינים" אך מדבר על התקפה מסכין..

מדובר בתחום הקרוב במיוחד לליבנו - בלמ"מ..  דיסקליימר חשוב: השניים אינם אותו הדבר ...  כך גם כתבתי לו בפידבקים.

לעיונכם..
לצפיה ב-'מסכים עם האבחנה'
מסכים עם האבחנה
30/07/2018 | 08:25
2
30
יובל, האבחנה שלך מדוייקת. אבל מה שעורר את תשומת ליבי (ואת נורות האזהרה) - בעיקר לאור האבחנה שלך - זה צורת ההצגה וההתבטאות של המציג. הוא שופע ביטחון עצמי ונחישות, כאילו "כל האמת בידיו". לולא האבחנה שלך, הייתי עלול ליפול במלכודת הביטחון העצמי שלו. לצערי נראה שיש רבים מאוד כמותו ברשת הווירטואלית (ובעולם בכלל)! ולכן חשוב מאוד שכאשר אנו נחשפים לדיעות - ובעיקר לסרטוני שיווק והדרכה - נשים לב לאופן הצגת הדברים. לדעתי ביטחון עצמי ו-"נחישות הצגה" צריכים להדליק נורות אזהרה, כי ברוב המקרים הביטחון נועד לכסות על חוסר-ביטחון... אני חושב שעלינו להאמין יותר לאנשים שמשאירים מקום לספק, שמציגים לך אפשרות ולא תשובה.
לצפיה ב-'שימור הספק וחיפוש מתמיד אחר אפשרויות'
שימור הספק וחיפוש מתמיד אחר אפשרויות
30/07/2018 | 16:23
1
26
האלו הם הדברים המכוננים - וטוב ציינת זאת כי חידדת את המהות לדעתי. .

כולנו (רובנו) חטאנו או חוטאים (לפרקים) בבטחון עצמי מופרז - שהוא תולדה של הארה מקומית מהולה ככל הנראה בחסכי ביטחון עצמי .. תלוי באיזו תקופה זה תופס אותנו.

סה"כ - הבחור נבון וכריזמתי. 

השאיפה - להימצא באיזור שימור הספק וחיפוש האפשרויות   ברוב הזמן..

לצפיה ב-''
30/07/2018 | 23:05
לצפיה ב-'האם קיימים הבדלים בין קרב מגע לקפא"פ?'
האם קיימים הבדלים בין קרב מגע לקפא"פ?
24/07/2018 | 10:23
12
25
לצפיה ב-'לא במהות. שתיהן שיטות מכוונות הגנה עצמית.'
לא במהות. שתיהן שיטות מכוונות הגנה עצמית.
24/07/2018 | 19:21
1
21
לצפיה ב-'מה ההבדלים במהות בין הקפא"פ לקרב מגע?'
מה ההבדלים במהות בין הקפא"פ לקרב מגע?
26/07/2018 | 19:33
13
לצפיה ב-'יש הבדל גדול בין שתי השיטות'
יש הבדל גדול בין שתי השיטות
27/07/2018 | 05:08
3
33
קפאפ במשך שנים היה משהו בין השם הקודם או הנרדף לקרב מגע ולעיתים חלק 
של תחום ממנו בחלק מהאירגונים.
קפאפ התחיל כלוחמת מקלות שלמדו החברה ששירתו בצבא הבריטי והתגלגל לידע בסיסי של הגנה עצמית.
בשנות השישים פרש מהצבא אדם ששמו אימי ליכטנפלד והוא פתח מכון תחת השם קרב מגע ולימד את הקפאפ שהוא לימד בצבא.
לאורך השנים השיטה התפתחה וגדלה לה ונהפכה למערך שלם ואיגודים שונים.
בערך בתחילת שנות האלפיים שני אנשים עם רקע בשיטות יפניות כל אחד בנפרד הקימו התאחדות תחת השם קפאפ ומלמדים לפי הנסיון שלהם.
אחד מהם הוא משה גליסקו שיש לו ידע רחב בקראטה שוטוקאן וג'ו ג'יטסו.
השני הוא אדם בשם אבי נרדיה שיש לו נסיון בג'ודו, קראטה,ג'ו ג'יטסו יפני וברזילאי.

לצפיה ב-'מה לדעתך היתרונות/חסרונות?'
מה לדעתך היתרונות/חסרונות?
27/07/2018 | 06:55
2
25
מה לדעתך היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות על פני האחרות?
לצפיה ב-'אתה תצטרך לראות ולהסיק בעצמך'
אתה תצטרך לראות ולהסיק בעצמך
28/07/2018 | 08:59
1
10
לצפיה ב-''
29/07/2018 | 17:08
4
לצפיה ב-'נח גרוס הוא המומחה לנושא'
נח גרוס הוא המומחה לנושא
29/07/2018 | 08:19
5
37
הוא כתב ספר איכותי (ספר ברמה של מחקר היסטורי) על הנושא ואני מציע שתפנה אליו. פעם הוא היה חבר בפורום, היום הוא כבר לא פעיל לצערי.
חומר רקע נוסף תמצא כאן (כולל הפנייה לסיפרו של נח).
בהצלחה.
לצפיה ב-''
29/07/2018 | 17:09
5
לצפיה ב-'היכן ניתן לקנות את ספרו?'
היכן ניתן לקנות את ספרו?
30/07/2018 | 11:15
3
14
הקישור בויקיפדיה לספרו לא עובד.
חיפוש בגוגל מעלה שהיה לו בעבר אתר שירד מהאויר.
קישורים לחיפוש ההוצאת ספרים שמופיעה בויקיפדיה, מראות שאכן קיימת הוצאת ספרים כזו, אך היא עוסקת בעולם האוכל ואין שום זכר לשמו או לספרו.
קישורים לרשתות חבריות למניהן לא יעזרו לי מהסיבה שאינני פעיל בהם.
תודה!
לצפיה ב-'אוכל לתת לך את הטלפון שלו'
אוכל לתת לך את הטלפון שלו
30/07/2018 | 16:02
2
18
במסר פרטי (מכיוון שאתה מוגדר "אורח", ולא רשום במערכת תפוז, אני לא יכול לשלוח לך מסרים...)
לצפיה ב-'שלחתי לו email'
שלחתי לו email
01/08/2018 | 08:49
1
17
תודה על הרצון לעזר. אני לא מעוניין לפתוח חשבון משתמש בתפוז.
מצאתי את האימייל והמס פלאפון שלו. שלחתי לו אימייל. במידה ולא יגיב לי במהלך השבוע הקרוב אצור איתו קשר טלפוני.
לצפיה ב-'בהצלחה.'
בהצלחה.
01/08/2018 | 09:46
2
לצפיה ב-'אתר אמנויות לחימה'
אתר אמנויות לחימה
17/07/2018 | 11:31
16
83
המודעות לאמנויות לחימה בישראל היא כל כך ירודה , הגיע הזמן לשנות את זה.יש מגוון רחב של אמנויות לחימה בישראל יחד עם ספורטאים המייצגים אותנו בכבוד באליפויות עולם ואירופה, תחרויות בחו"ל ובאולימפיאדה.
אז כמו שאמרתי קודם כל אמנות לחימה היא קודם כל ספורט שאנו יכולים לעסוק בו ולא סתם ספורט אלא ספורט מאתגר וכייפי, אימון אמנויות לחימה הוא ממש שבירת שגרה וכניסה למקום שבו אתם מתנתקים מכל העולם בחוץ ובמקום זה משפרים ומחזקים את גופכם בתרגול טכניקות לחימה באוויר, שק, כריות אימון או בן אדם.
בעצם אמנויות לחימה עוזרות ומתקנות לנו את ההיבט הנפשי\רוחני יחד עם חיזוק הגוף, העלאת הכושר והענקת כלים להגנה עצמית שנוכל להשתמש במידה ונצטרך.
כל אמנויות הלחימה נותנים כלים להגנה עצמית ברמה מסוימת אבל לא בשביל זה אתם צריכים להתאמן!
אלא בשביל עצמכם כדי לחזק את הביטחון עצמי, מודעות עצמית, יכולת האיפוק והסובלנות.
לסיכום אנו נביא לשינוי על ידי מגזין אמנויות לחימה מקוון שירכז בתוכו את כלל אמנויות הלחימה בישראל יחד עם מאמרים, סרטוני הדרכה, טיפים וכדומה אשר יהיה זמין לקהל הרחב והמעוניין למצוא ספורט חדש בכך נוכל ליצור דור חדש עם ערכים, סבלנות, בריאות והכי חשוב עם חיוך.
אתם מוזמנים להיכנס ולתת ביקורות בונות

לצפיה ב-'ברוך הבא! (+ דיעה שונה...)'
ברוך הבא! (+ דיעה שונה...)
17/07/2018 | 15:11
1
38
אהלן איליה!
ראשית - ברוך הבא ואני שמח מאוד לראותך כאן ביננו. אני מאוד אוהב את ההומור שלך והקלות בה אתה לוקח את החיים ואת עצמך, כפי שניכר מהסרטונים שלך בפייסבוק. לדעתי זו הדרך הנכונה ללחימה ובעיקר ללימוד ולהשתפרות בלחימה. ודווקא משום כך - "לחימה" - אני רוצה לחלוק על מספר דברים שכתבת ולהדגיש ש-"אמנות לחימה" אינה ספורט. וההסבר הוא פשוט: בספורט תמיד יש חוקים ומגבלות ואפילו "הישגים ומטרות" ברורים (הכנעה, שיא, משהו...) ואילו בלחימה בוודאי שאסור שיהיו חוקים ומגבלות ואני בספק אם אפשר לדבר בתחום זה על "נקודות שיא", או "מטרות". להבנתי - ומנסיוני (אם כי אני יכול לקבל שזה אישי, ומשתנה מאדם לאדם) - לימוד אמנות לחימה הנו לימוד של האינסוף, והלחימה האמיתית, בהיעדר שיא או מטרה ממשית, היא לרוב נגד עצמך... (בתקווה שלא יתרחש עימות, שאגב, אסור לסמוך על תוצאותיו ואין להסיק ממנו לגבי היכולת של הלוחם).
גם עם נקודות נוספות שהעלית אני לא ממש מסכים:
  1. לכל אדם סיבות אחרות לעסוק באמנות לחימה. ייתכן - כמו שאתה כותב - שלרבים העיסוק (בדוג'ו, אם תרצה. למרות שה-"דוג'ו" הנו כל מקום בו אתה מתאמן) בתחום מעניק לך את המקום המוגן והמרוחק מהיום יום. אבל אין לי ספק שיש גם אחרים, שלהם סיבות אחרות (חלקן - כמו כתבת - "חיזוק פיזי וכושר גופני").
  2. לתפיסתי, כושר גופני, חיזוק פיזי וכל הכרוך בכך אינם מטרות ויעדים של העיסוק באמנות לחימה, אלא יותר - פועל יוצא מהעיסוק (ברור שככל שתהיה בכל כוח וכושר גבוה יותר יהיו לך יתרונות רבים יותר בלחימה, אבל אני מכיר רבים שיש להם יכולות לחימה טובות מאוד, שעולות בהרבה על אלו של ספורטאי מאומן אך לא מיומן בלחימה).
  3. אני מפריד בין "הגנה עצמית" ל-"לחימה". אלו 2 תחומים שונים מאוד. לכל אחד גישה ומחשבה והתנהלות שונה לחלוטין וכל אחד מהתחומים דורש אימון ייעודי וייחודי לו.
לאור ההיכרות המועטה שלי איתך ועם גישתך (כאמור - מהסרטונים...): אין לי ספק שמגזין בראשותך ישכיל להביא חומרים טובים ועם חיוך ובלי אגו. וזה בעיני החשוב מכל, כי בעיני אלו הם אולי אבני היסוד החשובים ביותר להתפתחות הלוחם. מאחל לך - ולכולנו - שתצליח במיזם! הלוואי שרבים יירתמו לסייע לך, כי החומרים עצומים בהיקפם, מעטים מהם בלבד הינם בעברית, ובעיקר - קיים קושי עצום לברר בין המוץ לתבן ובין האיכותי והאמיתי לרדוד, לשטחי ולשקרי...
אני אשמח לתרום ככל שאוכל ואשמח להשתתפותך ולפרסומים שלך כאן בפורום.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/08/2018 | 11:24
6
מצטער על התגובה המאוחרת... היו לי לא מעט עיסוקים ולכן לא הייתי באינטרנט כלל. אני התייחס למה שכתבת לפי הסדר.
אמנות לחימה היא פעילות גופנית כמו כל ספורט אחר, הכוונה שמזיזים את הגוף, מחזקים שרירים ובונים כושר מסוים.
1. כן כל אחד\ת מגיעה מסיבה אחרת להתאמן.
2.הכושר והכוח הפיזי מתפתח תוך כדי האימון ולכן מתאמן שרוצה נטו לספורט מוזמן להגיע.
3.אני חולק איתך, אפשר להתאמן בשביל הכיף ובאמת לקבל כלים שניתן להשתמש במקרה של קטטה , כאן זה תלוי במתאמן...
תודה רבה על השיתוף הכנה ובאמת אשמח שתיכנס ותכתוב לנו במגזין :)
לצפיה ב-'כל הכבוד ישר כח'
כל הכבוד ישר כח
17/07/2018 | 18:17
12
לצפיה ב-'המודעות בארץ אינה ירודה. ללא קשר: רבה '
המודעות בארץ אינה ירודה. ללא קשר: רבה
29/07/2018 | 17:16
7
10
לצפיה ב-'יובל, גם אני לא הבנתי למה הכוונה ב-"מודעות"'
יובל, גם אני לא הבנתי למה הכוונה ב-"מודעות"
30/07/2018 | 16:10
2
17
אני מניח שהפירוש בידי המשתמש (סובייקטיבי). אם הוא היה ממשיך לכתוב בפורום הייתי מנסה לשאול אותו למה הכוונה, אבל לצערי נראה שהוא "פגע וברח". חבל (גם לנו אבל בעיקר עבורו).
לצפיה ב-'עיסוק בא"ל ניראה לי די פופולארי אצלנו '
עיסוק בא"ל ניראה לי די פופולארי אצלנו
30/07/2018 | 16:46
1
22
"פגע, ברח".. יהי שם השם לעד מבורך.."
לצפיה ב-''
30/07/2018 | 22:56
2
לצפיה ב-'היא כן'
היא כן
05/08/2018 | 11:29
3
11
כמעט כל בן אדם שאני מדבר איתו על איגרוף תאילנדי לדוגמה חושב שאני מתאבק ובכללי רוב האנשים בישראל חושבים ישר על מכות ולא על אמנות.
לצפיה ב-'מסכים עם החלק השני'
מסכים עם החלק השני
06/08/2018 | 10:47
2
17
איליה, אולי הבעיה היא בחינוך/לימוד לגבי פירוש המילה "אמנות". אני חושב שההסבר המופיע בויקיפדיה הנו נכון ומדוייק למדי, והשאלה היא איך מבהירים - בצורה קלה ופשוטה - לתלמידים פוטנציאליים, במה אנו עוסקים (כמובן שלא כולנו עוסקים ב-"אמנות"...).

אָמָּנוּת או אֳמָנוּת (יש לקרוא: אוֹמָנוּת, להבדיל מאֻמָּנוּת) הוא שם כולל לפעילויות האנושיות שאינן נעשות על פי תבנית פעולה קבועה, מחייבת ומוגדרת מראש, אלא נתונה לשיקול דעתו, פרשנותו ויצירתיותו של האָמָּן (או אֳמָן, יש לקרוא: אוֹמָן), ומתבססת על כשרונו המיוחד. עם זאת, היא יכולה להיעשות (ולמעשה אכן נעשית) על פי כללים ובמגבלות (לעיתים חמורים), שבמסגרתם מתבטא חופש היצירה של האמן. האמנות תופסת מעמד מרכזי בתרבות האנושית, ובשל כך נכללים בתחום האמנות ענפים רבים ומגוונים. האמנות קשורה בטבורה עם האסתטיקה.
לצפיה ב-'הבהרה למתאמנים ולמתעניינים באומנויות לחימה'
הבהרה למתאמנים ולמתעניינים באומנויות לחימה
07/08/2018 | 10:14
1
12
בכדי להעביר ידע אנו חייבים מקום שיתן מענה *מקצועי* לכל השאלות והטענות, לכן פתחתי את האתר!
כל מאמן שיוכיח את המקצועיות שלו בכתב יפורסם במגזין וכך כל מי שמחפש באינטרנט מאמרים, כתבות וכדומה ימצא הכל במקום אחד וכך נוכל להעניק ידע אשר מעביר את המסר.
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
07/08/2018 | 10:39
5
איליה, אני מבסוט ממך 
אבל חושב שיש בעיה בהגדרה (וברצון?) "לשפוט" אנשים. כשאני מסתכל על עצמי בפרספקטיבה של זמן, אני ממש מתבייש במעשים שעשיתי - בעיקר בשל הליכה עיוורת אחר האגו, שהביאה לשיפוטיות של אנשים, דרכים ושיטות. אני בהחלט יכול לראות שהדבר לא רק שלא קידם אותי בידע וביכולת, אלא אף פגע בו. השאלה הגדולה לדעתי, היא איך לסנן ולהחליט מה להכניס לאתר שלך. הלוואי שהייתי יכול לתת עצה טובה. 
מקווה שניפגש מתי שהוא. אני בהחלט הייתי רוצה ללמוד ממך כמה דברים!
לצפיה ב-'איליה, לשם מה נדרשת הרשמה לאתר שלך?'
איליה, לשם מה נדרשת הרשמה לאתר שלך?
06/08/2018 | 10:51
4
8
לצפיה ב-'ההרשמה לאתר היא בכדי'
ההרשמה לאתר היא בכדי
07/08/2018 | 10:22
3
16
יצרנו פלטפורמה קהילית למתאמני אמנויות לחימה שבה יוכלו לשתף תוכן בנושא אמנויות הלחימה, יחד עם שאלות, מאמרים, תמונות וכדומה.
לא חובה להירשם אבל מומלץ :)
לצפיה ב-'לא הבנתי מה רצית להגיד'
לא הבנתי מה רצית להגיד
07/08/2018 | 10:44
2
10
נראה שהמשפט שרצית לכתוב נקטע...
לא הבנתי למה חשוב להירשם?
לצפיה ב-'ההרשמה היא לקהילה'
ההרשמה היא לקהילה
12/08/2018 | 11:45
1
10
יש אופציה באתר להירשם לקהילה ששם אפשר לפרסם תוכן הקשור לאמנויות לחימה, ממש כמו קבוצה בפייסבוק
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
12/08/2018 | 14:08
5
אז למעשה, אתה אומר שרק מי שרשום יכול לפרסם באתר?

לצפיה ב-'אימון מעורב'
אימון מעורב
17/06/2018 | 15:23
13
94
אני בעד אימונים עם שיטות אחרות (לבוא אליהן כתלמיד טירון ומתחיל ולנסות ללמוד "מהשורה"). האם אתם סבורים שיש "תנאים מקדימים" לצעד כזה, בעיקר ל-"מידת הבשלות" של המבצע צעד כזה? האם אתם סבורים שלמהלך כזה יש לבוא עם ידע או "מטען" מסויים בשיטה הראשית, ואם כן - מה נראה לכם נכון שיהיה "סף הכניסה"?
לצפיה ב-'הערך המוסף משתנה לפי הניסיון שלך'
הערך המוסף משתנה לפי הניסיון שלך
18/06/2018 | 14:11
3
45
אני בעד הרעיון, אבל עם מספר סייגים:

א. מניסיוני האישי, אפשר להגיע לאימון בשיטה נוספת מוקדם מדי, ולהפריע להתקדמות באמנות העיקרית.

ב. הערך המוסף משתנה לפי מידת הניסיון / "בשלות". אני לא בטוח אם יש ערך מוסף לאימונים בודדים אצל מתאמן מתחיל.

ג. הערך שונה לחלוטין בין סמינר, לבין אימונים בודדים, לבין התצטרפות לקבוצה אחרת. גם מידת המאמץ הנדרשת...

לצפיה ב-'אמיר תודה (מעניין כתמיד... )'
אמיר תודה (מעניין כתמיד... )
19/06/2018 | 10:20
2
19
אתה יכול בבקשה להרחיב לגבי ס' ג. ?
לצפיה ב-'זה לא ברור מאליו?'
זה לא ברור מאליו?
21/06/2018 | 09:22
1
14
סמינר  הוא מפגש קצר, שאם מדובר על מתאמן למשך שנים, אזי הסמינר יכול להוסיף לו בעיקר רעיונות אותם יבחן בתוך שיטתו.

אימונים בודדים דומים לסמינר, אך בדר"כ יותר מוכוונים לעבודה מתוך השיטה האחרת.  לכן הם בהחלט עשויים להוסיף גם יכולת כלשהי בנוסף לרעיון, בתלות במובן במספר האימונים ובנכונות להמשיך לתרגל את אותה יכולת.

הצטרפות לתקופה, ממטבעה ארוכה יותר, וככזו, אמורה לתת יכולות מאותה שיטה, שיגיעו למידת שיוטמעו אצל אותו מתאמן.

מצד שני, בעידן של זמן מוגבל לאימונים, הרבה יותר קשה להתאמן בשתי שיטות למשך תקופה  מללכת פעם או פעמיים לסמינר של שיטה אחרת.

אמיר

לצפיה ב-''
24/06/2018 | 15:20
לצפיה ב-'אני מוצא שבשיטות דומות/חופפות זה עובד'
אני מוצא שבשיטות דומות/חופפות זה עובד
19/06/2018 | 21:08
8
25
אם תלמיד מגיע משיטה/תחום שדומה לשיטה שהוא הולך לראות וזה בהינתן  שהוא תלמיד ברמה מתקדמת אז הוא יוכל להבין את השיטה השניה בזווית יותר רחבה.
לדוגמה אם כאיש נינג'יטסו אתה מגיע לראות ג'ו ג'יטסו מודרני או איקידו אזי תוכל מלבד להרגיש יותר בבית להבין את ההבדלים בין השיטות והגישות.
אני משער שמי שלומד ווינג צ'ון והולך ללמוד קיוקושינקאי יהיה לו הרבה יותר קשה לבצע התאמות ולקבל איזשהיא תרומה בטווח הקצר לשיטה המקורית שממנה הוא מגיע.
לצפיה ב-'ומה לגבי השאלה/תהייה שהעליתי?'
ומה לגבי השאלה/תהייה שהעליתי?
20/06/2018 | 09:46
7
15
האם אתה סבור זה "דבר טוב" שתלמיד מתחיל ילך לסמינרים עם שיטות אחרות, או לא?
ואם כבר העלית את הנקודה: מה רע בללכת לסמינר של שיטה שונה, ולקבל פרספקטיבה על מה שהם (ואתה!) עושים?
לצפיה ב-'תלמיד אמנויות לחימה - כמו סטודנט מתחיל '
תלמיד אמנויות לחימה - כמו סטודנט מתחיל
25/06/2018 | 17:08
6
34
צריך "לבחור מגמה": לגלות בשלות, התמדה ואיפוק אל מול "רעשי רקע".. 
האם למידת העשרה / למידה רוחבית מועילה   תלוי בתלמיד, אני משער..

כעקרון בגילאים צעירים / בתחילת הקריירה - זה פסול אפריורית.
כמורה, אני נתקל בלא מעט תלמידי אמנויות לחימה בגילאים של צבא ואחרי צבא שבשלותם כאמור - מצוייה בספק.. כך שבהחלט יש להיזהר לשלא לחטוא ב"תפסת מרובה - לא תפסת".. וזה נכון לגבי שיטות דומות - ושאינן.  דעתי.
לצפיה ב-'תודה יובל (+ תוספת...)'
תודה יובל (+ תוספת...)
11/07/2018 | 11:23
5
17
אתמול חזרתי מסמינר ארוך בחו"ל, אצל אחד המורים הבכירים באירופה. שוחחנו על נושא האימונים בהומבו-דוג'ו ביפן, והוא השמיע דיעה מעניינת:
לדבריו - גם באותה שיטה - לא רצוי "לערבב מאמנים" (בעיקר כאשר מדובר על מספר אימונים ביום, אבל לא רק), כי אז אתה לא תזכור ולא תבין דבר, מאף אחד מהם.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'אישית לא מצאתי עם זה בעיה'
אישית לא מצאתי עם זה בעיה
11/07/2018 | 17:09
7
לצפיה ב-'גם באותה שיטה - לא רצוי "לערבב מאמנים" בעיני זה דווקא טוב'
גם באותה שיטה - לא רצוי "לערבב מאמנים" בעיני זה דווקא טוב
19/07/2018 | 08:51
3
9
מצאתי פעם בספר Abundant Peace של ג'ון סטיבנס סנסאי, את ההמלצה הבאה:
"The best advice in judging the different interpretations of Aikido is this: Do not look for the differenences, look for what is the same"
המורה שלי, ירון ערמון, התאמן 12 שנה ביפן באייקיקאי הומבו דוג'ו. יש לו מורה ראשי, אבל בנוסף הוא מונה עוד ארבעה נוספים שהשפיעו עליו מאוד. אחד הדברים המעניינים הוא שהמורה שלי מחליט להעביר אימון על טכניקה אחת בגישות של כל המורים שהשפיעו עליו. עוד דבר מעניין שהוא דוגל בו הוא שאם יש משהו שאחד מהמורים שלו לימד, אקזוטי ככל שיהיה, מבחינתו זה חלק מהאיקידו.
גם אני הקטן נהנה מאוד, עוד מאז צעדי הראשונים בעולם האיקידו, ללכת לסדנאות של מורים שונים ולהתארח בדוג'ואים אחרים. אני לא חושב שזה בלבל אותי, או הפריע לי לזכור או להבין. להיפך, זה לימד אותי שהרבה פעמים אפשר לתת פרשנויות שונות לאותה טכניקה ושכולם בסדר. 
לצפיה ב-'האם תלך לכל(!) מורה שתמצא בבית-הספר?'
האם תלך לכל(!) מורה שתמצא בבית-הספר?
21/07/2018 | 16:42
2
8
או שאתה מברר ובורר את המורים אותם אתה מגדיר כ-"מורים שלך"? האם אתה לא "מסנן" את המורים??
לצפיה ב-'אני משתדל להתנסות לפחות פעם אחת עם מורה שאני לא מכיר'
אני משתדל להתנסות לפחות פעם אחת עם מורה שאני לא מכיר
22/07/2018 | 10:35
1
8
לאורך הדרך, השתדלתי להגיע לכל סדנא של מורה שאני לא מכיר שביקר כאן בארץ.
מאילוצי זמן, לא הצלחתי להשתתף בכל הסדנאות. יש כמה שאני עוד מקווה לנסות, אבל יש מורים שביקרו כאן פעם אחת.
מבין המורים שהתנסיתי איתם, היו כאלה שההתנסות הראשונית הספיקה לי. היו כאלה שניסיתי עוד פעם פעמיים ויש גם כאלה שחזרתי להתאמן בהדרכתם כמעט בכל סדנא שערכו בארץ.
אני מניח שזה מה שאתה קורא "לסנן" את המורים. עם זאת, אני משתדל לבוא להתנסות בעצמי ולא "לסנן" לפי youtube או שמועות.
מה שכן, בשום מצב לא הרגשתי "מבולבל" בגלל שמורה לימד משהו שלא תאם את הדברים שלמדתי בדוג'ו. אולי זה בגלל שהמורה שלי מלמד בגישה של דוגמה אחת מוחלטת. אנחנו מכירים בזה שיש הרבה דרכים לבצע את הטכניקות ולכל אחת יש יתרונות וחסרונות. פעמים רבות הוא אומר בדוג'ו, אפשר גם לבצע את הטכניקה אחרת, אבל כרגע אנחנו עוסקים בביצועה באופן הזה.

לצפיה ב-'נראה לי שאתה מחזק את דברי'
נראה לי שאתה מחזק את דברי
22/07/2018 | 17:44
8
השאלה הגדולה היא "למה וויתרת על לימוד אצל מורים כאלה, והעדפת אחרים" (לצד המורה העיקרי שלך)?
נראה לי שהתשובה על שאלה זו היא המעניינת.
לצפיה ב-'היה עצמך'
היה עצמך
18/05/2018 | 20:08
53
מאמר חדש בבלוג - על נושא מורכב וחשוב.
תקווה שיעורר עניין.
לצפיה ב-'ג'ודו - ראשון הנפילים (המערביים)'
ג'ודו - ראשון הנפילים (המערביים)
16/05/2018 | 11:55
1
75
אין כל ספק שאנטון חייסינג הוא האיש. "נפיל" תרתי משמע. ויש גם קשר ישראלי. אנטון חייסינג ביקר בארץ והוא גם המורה - שהעניק את החגורה השחורה - ליהודה ואז-דיאס, מראשוני ענף הג'ודו בארץ (והמורה הראשון שלי, אני חייב לציין )
(נזכרתי בו בעקבות השאלה על "המאמן של יעל ארד באולימפיאדה". ככה עובדות המחשבות. במין דרכים מפותלות כאלו )
לצפיה ב-''
26/05/2018 | 15:30
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה