לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1465114,651 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
26/04/2018 | 09:48
2
5

אנו מברכים את ש מים על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-' ו-'
ו-
26/04/2018 | 10:40
לצפיה ב-''
26/04/2018 | 11:58
לצפיה ב-'שינוי העדפות באמנויות לחימה'
שינוי העדפות באמנויות לחימה
24/04/2018 | 15:20
5
נראה לי שהנושא נמצא די בסימן שאלה אצל רבים מהמתאמנים הרבה שנים:
האם אתם יכולים להגדיר "שינוי מגמות/העדפות" בגישת האימונים/ההעדפות של קהל המתאמנים באמנויות לחימה?
ומעט ביתר הרחבה: האם - למשל - אתם סבורים שמתאמנים :טריים" נוטים יותר לעבודה עדינה ומדוייקת ואילו ככל שצוברים ידע ונסיון נוטים לגישה יותר אגרסיבית ו"פטישית"?
ומכאן יוצאת עוד שאלה: האם גישה/מורה שנוקט/ת בגישה מסויימת (למשל - עדינה ומדוייקת) ימשוך קהל מתאמנים מסויים (למשל: חדש ו"טרי"/צעיר)?
לצפיה ב-'אגרוף'
אגרוף
10/04/2018 | 23:50
6
27
שלום,
בן 40 רוצה להתחיל ללמוד אומנות לחימה
חשבתי על אגרוף...עד כמה לדעתכם זה יכול להתאים לגילי המופלג? האם זה לא קשוח מדי? בהנחה שלא אשתתף בקרבות או באימונים 1 על 1 אלא רק אתאמן מול השק ואדגים את הסברי המאמן יש תועלת בכך?

המטרה שלי בגדול היא להפעיל את הגוף ולעשות סוג של ספורט+על הדרך לחזק את הבטחון העצמי וללמוד להתגונן..

קראתי פה לא מעט פעמים שהעיקר זה המאמן... אז בהנחה שאגרוף כן יכול להתאים לי, האם יש למישהו פה דעה על יעקב שמואל?

תודה רבה!

לצפיה ב-'המאמן חשוב מאוד, אבל גם הקבוצה'
המאמן חשוב מאוד, אבל גם הקבוצה
11/04/2018 | 09:43
3
23
לדעתי אתה צריך למצוא מאמן שיתאים לך, למה שאתה רוצה, מאמן שאתה מרגיש טוב איתו. אבל לא פחות חשוב: קבוצה שתתאים לדרישותיך - מבחינת עצימות עבודה, רוח העבודה, "השכל", החשיבה וכו'. לדעתי כדאי לך לחפש קבוצה עם ממוצע גיל שקרוב לשלך ככל האפשר.
אה, ואם יש רצון, לגיל אין משמעות

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/04/2018 | 22:54
2
16
אבל מה דעתך באופן כללי על עולם האגרוף למישהו בגילי?
(אני לא בכושר ועם נסיון של חודשיים בלבד בגודו(ולא מעוניין לחזור לגודו) מכיתה ד') האם קשוח מדי? עדיף ללכת ללמוד אומנות לחימה רכה?

לגבי הקבוצה - אני לא יודע איך זה באגרוף, אני משער שזה בעיקר מול המאמן והשק אגרוף וגם בקרבות בעצימות כזאת או אחרת מול המתאמנים האחרים(שעל זה נראה לי הייתי מוותר)

ולגבי המאמן- האם לך או למישהו אחר יש פידבק לגביו?

שוב תודה: )
לצפיה ב-'כל אמירה שלי בכיוון תהיה לא נכונה'
כל אמירה שלי בכיוון תהיה לא נכונה
12/04/2018 | 00:38
1
22
  1. כי אני לא מכיר אותך ואת יכולותיך - לא הפיזיות ולא האישיותיות.
  2. כי אני תמיד אסתכל מנקודת המבט שלי, שאותה (ואותי) אתה לא מכיר.
  3. אני לא נורמאלי. 
  4. מה איכפת לך מה אני חושב? אתה צריך ללכת עם הלב שלך!
  5. אני לא מכיר מאמני איגרוף ולא מכיר מתאגרפים.
אגב, אם אתה "מוותר" על עבודה/קרבות מול בני-זוג: למה לך ללמוד איגרוף? קנה שק, תחבוט בו, קפוץ על דילגית, תתחיל לרוץ מרתונים, הירשם לחדר כושר... אבל אם אתה בוחר ללמוד לחימה, אז עבודה מול יריב היא חלק מהלימוד וחלק עיקרי ממה שנקרא "לחימה" (ואפילו אם מדובר בספורט-לחימה, כמו איגרוף).

לצפיה ב-''
12/04/2018 | 10:57
5
לצפיה ב-'להתחיל איגרוף בגיל ארבעים'
להתחיל איגרוף בגיל ארבעים
12/04/2018 | 17:30
1
30
אני - התחלתי להתאגרף בגיל 40 .  אבל :
1.   ידעתי שאני לא הופך למתאגרף "אמיתי".. כיוונתי את ציפיותי לשליטה טובה 
      בבסיס.
2.   ידעתי שגם במתכונת "לייט" זה הולך להיות קשה  וגם לפעמים קצת כואב
       ... בפירוש לא מתאים לכל מי שצופה ב-  וחושב "מה הבעיה  "..
3.   לקחתי בחשבון שצריך (כמו אל כל למידה חדשה) "לבוא נקי" / קרי כתלמיד
      מתחיל   - וכל מה שלמדתי / ידעתי לפני כן - (סביר ש) לא יהיה רלוונטי
      למעמד. וכך היה.

דע כי למידה נכונה של איגרוף כוללת רוודים מספר של הבנייה גופנית ייעודית וגם מנטאלית - ההולכת ונבנית בהדרגה: האימונים משלבים איגרוף תנועתי / צללים, עבודה על שק, אגס, כדור איגרוף, עבודה בזוגות, קרבות (קלים יותר או פחות) ועוד. 

תשע שנים אחרי שהתחלתי  - אני עדיין מתאגרף..
טרם נתקלתי בשלושים שנות נסיוני כאמן לחימה בשיטה שיכולה להשתוות לאיגרוף בכל הנוגע ללחימת "סטרייק" בעמידה.  .

ואל תשכח להינות..
לא מכיר את יעקב שמואל אישית אבל אם לא תנסה - לא תדע אם הוא מתאים לך כמורה. נסה ו- .

יובל.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
13/04/2018 | 00:28
4
לצפיה ב-'מה עדיף מבחינת כמות ילדים בחוג - קבוצה גדולה או קטנה?'
מה עדיף מבחינת כמות ילדים בחוג - קבוצה גדולה או קטנה?
09/04/2018 | 11:13
4
11
מתלבט מה עדיף ...קבוצה גדולה או קטנה ? הבעיה שהתחלנו בקבוצה שגדלה וגדלה....ויש אולי אפשרות לעבור לקבוצה קטנה....

* רקע:
בת 3+ משתתפת בחוג אומניות לחימה כחצי שנה, זורמת עם החוג ואוהבת ללכת , אין בעייה עם המאמן, העוזר מאמן או הילדים האחרים...

* הבעיה (אם אפשר לקרוא לזה ככה):
הקבוצה הנוכחית גדלה בצורה מהירה..
הקבוצה כוללת כ 8-10 ילדים, כאשר 4 ילדים עדיין נמצאים עם אחד מההורים באימון ... (מציין עובדה שאולי יכולה לעזור במתן התשובה, לי אישית זה לא מפריע, הנושא העיקרי זה כמות הילדים).
כמות הילדים מצריכה זמן המתנה "רב" לעיתים בין תרגיל לתרגיל דבר שגורר התבזרות של הילדים (ולעיתים אף התבזרות של הילדה שלי), דבר שהמדריך משתלט עליו מהר מאוד, אבל עדיין יש התבזרות.
החוג מועבר על ידי מאמן בודד ולעיתים רבות מצטרף אליו עוזר מאמן.

* פתרון אפשרי:
יש אפשרות לעבור לקבוצה אחרת של 2-3 ילדים (ידוע לי על הורה אחד לפחות שנשאר עם הילדה באימון)
החוג עובר בצורה אחרת שכן (לדעתי) במקרה של 3-4 ילדים זה נהפך יותר לשיעור פרטי (בפעם הקודמת היו רק 2 ילדים אנחנו ועוד מישהו).
אולם אחרי 2 פעמים שניסינו את השינוי הילדה שאלה אותי בפעם האחרונה איפה כל החברים שלה (ילדים אחרים שהיא הכירה מהחוג ונמצאים בימים אחרים).
החוג מוער על ידי מאמן בודד.

* את 2 הקבוצות הנ"ל  מאמן אותו מדריך שהילדה מכירה ואוהבת, והיא משתתפת, מחכה בסבלנות לתורה,מסדרת עם כל הילדים בלי קשר לקבוצה,  ולוקחת חלק פעיל בחוג ב 2 המקרים הנ"ל.

השאלה (נו טוב הייתי צריך להגיע לזה מתישהו) :)
אין לי בעייה עם אפשרות כזאת או אחרת או שילוב , אני פשוט מחפש את מה שנכון ומתאים יותר להתקדמות של הילדה.
האם להשאיר אותה בקוצה של 8-10 ילדים שזמן ההמתנה ארוך יחסית והרוב מתבזר שם מידי פעם?
או
לעבור לקבוצה הקטנה ששם זה יותר בעניין של שיעור פרטי? אבל אולי במקרה הזאת בגלל שיש פחות ילדים הילדה פחות תבין את המשמעות של לחכות בסבלנות לתור שלה? ויש פחות אינטרקציה עם יותר ילדים?
או
לגוון  ולעשות פעם ככה ופעם ככה (מבחינת המקום אין בעייה לאף אחת מההצעות הנ"ל).

אשמח להתייחסות..

תודה !

לצפיה ב-'קטנה ואם אתה יכול את שניהם אז הרי זה משובח'
קטנה ואם אתה יכול את שניהם אז הרי זה משובח
09/04/2018 | 12:52
4
לצפיה ב-'ילדים בגיל 3 לא עושים אמנות לחימה'
ילדים בגיל 3 לא עושים אמנות לחימה
10/04/2018 | 11:19
2
16
לכל היותר משתעשעים במשחקי תנועה (וזה מעולה!!).
לכן לדעתי פחות חשוב כמות הילדים בקבוצה, אלא יותר איכות העבודה/ההפעלה, האינטראקציה בין הילדים והקשר עם המדריכים. מה שהכי חשוב לדעתי זה שהמדריכים/ות יהיו בקשר ובשימת-לב למה שקורה בשטח, כדי למנועה פגיעות ותאונות ולשמור על השגת מטרות הפעילות (התנועתיות והחברתיות).
לצפיה ב-'ידוע לי , גם בגיל 4-5 זה עדיין יותר משחק ותנועה מאשר אומנות '
ידוע לי , גם בגיל 4-5 זה עדיין יותר משחק ותנועה מאשר אומנות
11/04/2018 | 00:24
1
5
לחימה קלאסית..

ב 2 המקרים הנ"ל מדובר במעקב אחרי הילדים ולמידה של סבלנות, כבוד ומשמעת...
רשמתי את הדברים שאני רואה מהצד כהורה שבתו משתתפת בחוג כזה.
כמו כן ידוע לי בוודאות שבגילאים מאוחרים יותר כאשר מתמקדים יותר באומנות ובפחות במשחק .... כנראה קבוצה קטנה תהיה יותר טובה..

אולם כרגע בהינתן שיש זהות בין 2 הקבוצות מבחינת ההתנהלות של המדריך וכיוצא בזה מה יהיה יותר עדיף לדעתך?

ותודה.

לצפיה ב-'אני הייתי מחפש את נקודת המבט של הילדה'
אני הייתי מחפש את נקודת המבט של הילדה
11/04/2018 | 09:37
7
איפה נראה לך שהיא שמחה יותר? קח אותה לנסיון...
לצפיה ב-'אמנות לחימה ובריאות'
אמנות לחימה ובריאות
08/04/2018 | 18:35
1
19
השאלה מכוונת יותר לאלו שעוסקים באמנויות לחימה קלאסיות..
והשאלה בנוגע לאימונים משלימים לאלה שבאמנות הלחימה ומטרתם להעלות את הכושר הגופני ו/ או לשפר את הבריאות של המתאמן.
אני מתאמן בקראטה ורבים מחברי הקבוצה עורכים אימוני ריצה ומשקולות מחוץ לשעות האימונים. רבים מהדאנים הגבוהים רצים וחלק ניכר מהם ריצות ארוכות / משתתפים בתחרויות ריצה וכו. חלק לשיפור הכושר הגופני וחלק מתרצים זאת לשיפור הבריאות מחוץ לאימונים.
להבדיל, חבר שלומד טאי צ'י והינו לוחם בעל רמה גבוהה טוען שבאסכולה ממנה הוא בא המדריך טוען שרצוי לקבל הכל מהטאי צ'י ואימונים כגון ריצה ומשקולות וסוגי ספורט אחרים אף מזיקים (!!!) לבריאות.
ברור שכל אמנות לחימה שואבת מפילוסופיה / תפיסה מסויימת. אני מבין שאנשי הטאי צ'י כנראה שואבים מעקרונות רפואה סינית.
בכל מקרה, הייתי שמח לשמוע מהעוסקים באמנויות הלחימה הקלאסיות (כגון אייקידו, ג'ודו מסורתי, קונג פו, קראטה מסורתי וכו'...), לא התחרותיות, האם הם עורכים אימונים משלימים בנושא כושר גופני מחוץ לדוג'ו (ריצה, משקולות, יוגה וכו') ומה המאסטרים באותה שיטה ממליצים לתלמידיהם.
ברור שבאופן עקיף אימונים משלימים גם עוזרים ללחימה באותה האומנות (למשל בקרבות).

לצפיה ב-'נפש בריאה בגוף בריא'
נפש בריאה בגוף בריא
10/04/2018 | 11:27
17
זה הדבר הכי חשוב.
מעבר לזה, לדעתי כל לוחם חייב ביכולת תנועה. הכושר (מה זה "כושר"? איך אתה מודד אותו? לפי הישגי מהירות בריצת מכשולים? תחרויות אופניים או הליכה בפארק?) הנו מרכיב חשוב, אבל ממש לא מהווה "סף כניסה" או מרכיב חובה (כי זה אומר שאנשים מוגבלים פיזית - שהם אלו שזקוקים אולי יותר מכולם ליכולת לחימה/הגנה עצמית - יהיו מחוץ למעגל!).
דעתי, לסיכום:
  • גובה/מידת הכושר תלויה קודם כל באמנות הלחימה בה אתה עוסק (למשל: אנשי ג'ודו תחרותי זקוקים לכושר/כוח מתפרץ גבוה בהרבה מג'ודוקות "מסורתיים"/לא תחרותיים).
  • תמיד עדיף להיות צעיר-בריא-עשיר-יפה. אבל שכל אחד ואחת יעשו את מה שטוב להם ומה שהם מסוגלים.
רק בריאות והעיקר - לא להפסיק להתאמן!

לצפיה ב-'הייכן נעלם תואר המידות שכל כך מייצג את התחום?'
הייכן נעלם תואר המידות שכל כך מייצג את התחום?
07/04/2018 | 17:00
2
30
לצפיה ב-'טוהר מידות כ"כ מייצג את התחום '
טוהר מידות כ"כ מייצג את התחום
08/04/2018 | 17:39
1
21
 ...
לצפיה ב-''
08/04/2018 | 17:50
13
מה קשור כאן "טוהר מידות"??
לצפיה ב-'סוקה גדי סקורניק נפטר היום '
סוקה גדי סקורניק נפטר היום
01/04/2018 | 18:41
1
52
גדי סקורניק נפטר היום לאחר אשפוז ממושך והוא בן 78 במותו.
סוקה סקורניק, עמד בראש שיטה שהקים אך עוד בצעירותו היה לוחם מחונן ואחד מהג'ודוקות החשובים בישראל הצעירה (16 שנים ברציפות אלוף הארץ). לא מעט ממה שהתהווה בעולם אמנויות הלחימה הארץ ישראלי - היה בזכותו.
לצפיה ב-'גדי ז"ל היה אחד מאבני הפינה של אמנויות הלחימה בארץ'
גדי ז"ל היה אחד מאבני הפינה של אמנויות הלחימה בארץ
01/04/2018 | 21:06
30
ותרם המון למדינה בכל מה שעשה.
יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-'מחפש פרטנר לאימוני אגרוף תאילנדי/קלאסי באזור המרכז'
מחפש פרטנר לאימוני אגרוף תאילנדי/קלאסי באזור המרכז
26/03/2018 | 13:36
18
מחפש עבור אימוני ספארינג קלים, כמובן שלא מדובר על משהו בתשלום. אלא על אימונים הדדיים בהם שני הצדדים נתרמים. אני בן 27. יש מישהו מעוניין ?
לצפיה ב-'כמה חבל שהפורום לא פעיל'
כמה חבל שהפורום לא פעיל
24/03/2018 | 17:54
2
43
לא רק פורום זה, כל פורום באינטרנט באשר הוא, בכל נושא, הן בעברית והן באנגלית, נדמה כי שבק חיים. עידן הפורומים פס מן העולם, כנראה לטובת עידן הפייסבוק / יוטוב / אינסטגרם / וכו. זקן שכמוני (סה"כ בן 30 אבל בואו נגיד עם נפש זקנה) מתקשה להתסגל לשינוי. אם מישהו מכיר מקומות אחרים (בעיקר דפי פייסבוק אני משער) בהם מתנהל שיח ער בנושא אמנויות לחימה בכללי, או באמנות ספציפית, אשמח אם בבקשה יחלקו עימי.
לצפיה ב-'מספר סיבות לחוסר הפעילות'
מספר סיבות לחוסר הפעילות
25/03/2018 | 08:24
63
ככותב וקורא וותיק הן ברשתות החברתיות והן בפורום (החל מ-2007 או לפני כן) וכמנהל של פורום אחר בתפוז, אני חושב שאני יכול להעלות מספר השערות לגבי חוסר הפעילות - הן בפורום הזה והן בפורומים אחרים:
  1. ריבוי הטרולים, שיכולים לכתוב בעילום שם ומבלי שאיש ידע מי הם. טרולים מרחיקים מהפורומים כותבים וקוראים רציניים ולמעשה "מייבשים" פורומים (אגב, מצב זהה יש גם בדפי פייסבוק ייעודיים. גם שם קיימים טרולים רבים, אם כי קל להרחיקם, ובמידה ומנהל הדף לא מרחיקם - אנשים שמאסו במצב פורשים ומקימים דף אחר, נטול אותם טרולים).
  2. הפורומים חלשים בתחום הגרפיקה והיכולת לצירוף סרטונים וכו'. לפעמים אני רואה בזה ייתרון, כי הגרפיקות והפירוטכניקה מכסות, או מסתירות/מפריעות, הרבה פעמים לכתיבה מעמיקה (ע"ע "ידיעות אחרונות" מול "אפוק טיימס" למשל).
  3. היום חלק עצום מהפעילות ברשתות ובעמודים החברתיים נעשה דרך הטלפון הנייד. הפורומים חלשים בתחום זה (תאימות לפלאפונים).
  4. לרוב האנשים הכותבים באינטרנט (רשתות, פורומים וכו') יש אינטרסים כלכליים. באמנויות הלחימה, מורים רבים משתמשים בכתיבתם ברשתות החברתיות ובפורומים ככלי-פרסומי. האנונימיות שבפורומים "מפריעה להם" (גם אם הם עצמם אינם מסתירים זהות, הם מעוניינים לדעת את זהות הקוראים והעונים להם וזהות המשתתפים באתר, כדי לבצע "שיווק ממוקד מטרה").
כפי שניתן לראות, לכל אחד מהאתרים יש את הייתרונות והחסרונות שלו. זו הסיבה שאני משתמש ב-2 האופציות, ועדיין נאמן לפורומים הישנים (וחסרי הפירוטכניקה) 
לצפיה ב-'אתה מוזמן להעלות נושאים'
אתה מוזמן להעלות נושאים
25/03/2018 | 09:15
31
אני בטוח שתזכה לתגובות גם כאן (ואולי גם תעורר לחיים כמה דינוזאורים ישנים, שצופים עלינו מבעד לעפעפיים סגורים למחצה... )
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום קרב מגע והגנה עצמית '
מחכים לכם בפורום קרב מגע והגנה עצמית
28/11/2017 | 10:52
52

בואו לקבל ייעוץ מקצועי מהאקדמיה הישראלית לקרב מגע שמחכה לכל השאלות שלכם בפורום קרב מגע הגנה עצמית 
לצפיה ב-'אנא עיזרו לי להבין מה אני מחפש'
אנא עיזרו לי להבין מה אני מחפש
14/03/2018 | 08:44
5
70
יש לי מעט ניסיון באמנות לחימה. כמה חודשים פה... כמה שנים שם... האם אני לוחם? להוציא מבחנים באוניברסיטה, ממש לא. לא לוחם ולא אמן לחימה. באמת מרגיש שעשיתי אולי חצי צעד בעולם הענק הזה, וגם זה לא.

עם זאת התגבשה לי עם השנים תמונה (תחושה במפרקים יותר נכון) לגבי צורת הלחימה בה הייתי רוצה לעסוק. התמונה מאוד ברורה אך אין לי מושג אילו שיטות עוסקות בכך. האם תוכלו לסייע בידי? 

ראשית כל משהו עם בעיקר יד פתוחה כהתקפה, מיעוט אגרופים. תמיד מרגיש לי ביזבוז זמן וקיצור אופציות לסגור את היד כשאפשר לתקוף עם יד פתוחה. מרגיש מאוד מוגבל. 

ריבוי בריחים ומנופים. עם הזרועות (כל חלקי הזרוע), עם הרגליים, אני מוצא את משחקי הזוויות האלו מאוד יעילים בללמד את הגוף להציב עצמו במבנה חזק מצד אחד ו'חלקלק ומשוחרר' מצד שני.

טווח קרוב. תמיד היה נראה לי מיותר לפתוח מרחק או להילחם בטווח בינוני כלשהו. כ"כ קל לסגור מרחק בשביר שניה ולהידבק, וכ"כ קשה לצאת משם (נגד לוחם, לא נגד הערס השכונתי). הרבה אנשים מאבדים את רוב כלי העבודה שלהם כשמגיעים איתם פתאום ל"טווח מרפקים". מלבד אלו שעוסקים בזה כמובן.

שימוש בכל הגוף ככלי נשק. האמה, המרפק (אחד הנשקים האהובים עלי), הזרוע העליונה, הכתף, צד האגן, הברך (עוד כלי נשק אהוב עלי), השוק, הקרסול, כף הרגל. 

אין הבדל בין הגנה להתקפה. זהו אחד הפרמנטרים הכי חשובים לדעתי. פעמים רבות לא היה לי ברור למה אני צריך לחסום, ואז לתקוף עם היד השניה. כבר יצרתי מגע נכון? למה זאת רק חסימה? למה שלא תהיה תקיפה של היד? החסימה שלי אמורה להיות אותה תנועה שהייתי עושה כדי לשבור קרש. אמור להיות לו מאוד כואב להיחסם על ידי. ולאחר מכן, למה להפריד מגע? למה לא לתפוס או לעשות Sticky hands? למה להסתכן בעוד מכה שאולי לא אצליח לחסום הפעם כי הוא יהיה מהיר מדי ומיומן מדי? יש לוחמים מהירים כבזק, לחסום מכה שלהם, חסימה טובה ואמיתית, יכול להיות כמו לזכות בלוטו. למה לבזבז?

גישה אגרסיבית ומציאותית. לא התגוננות רק כנגד מתקפה מדומה שמגיעה בצורה תמימה (אם כי זה שלב מאוד חשוב בלימודים כחלק מהדרגתיות הלמידה כמובן). אלא גם איך להתמודד עם התקפות רציניות, מהירות ומיומנות. אולי פתאום נגלה שהטכניקה הנהדרת שלי שעובדת היטב נגד מתקפה "נוחה" קורסת לפתע כיוון שאני חוטף הוק-שמאלי ואפר-קט ממוטט עוד לפני שאני בכלל מבין מה קורה לי.

בלי עבודת קרקע. אני חושב שעבודת קרקע זה אחד הדברים הכי נהדרים וכיפים ויום אחד אני אהיה חייב להקדיש פרק מחיי ללמידה זו. אבל כרגע אני יותר חושב בכיוון של לסיים קרב מהר, מתוך הנחה שיש עוד אוייבים בשטח.

בעצם המטרה היא לשבור את המבנה של היריב. לשבור לו את קווי הכוח בעזרת מנופים, פיתולים, משחקי זווית, כניסות, שימוש בכל הגוף בבת אחת ומקרוב. תנועות של כל הגוף מהמרכז באופן זורם ומתפרץ, להחליק פנימה ולהתפרץ ולשבור ולעקם ולפתל ותמיד להניח מראש שההתקפה שלי לא עשתה לו כלום ואני צריך מיד למצוא עוד התקפה. תמיד להיות בעמדת יתרון מבחינת קווי הכוח שלי מול שלו. מספיק תנועה עדינה הצידה וכבר יש לי יכולת להסית את הטיל שהוא יורה עלי, וגם לעשות שם איזה מנוף ואיזו שבירה ואיזה עיקום ולהיכנס עם הכתף ועם הברך ועם המרפק.

אוקי אז... זה הכל. לא יודע מה זה עושה לכם לקרוא את זה. אולי סלט בראש, אולי בדיוק קופץ לכם משהו דומה מאוד לזה. אולי אתם תוהים באיזו הזיה אני חי ושאני פשוט צריך לכבות את הראש ולהמשיך ללכת לשיעורי אמנות לחימה כלשהם כי אני חושב יותר מדי. לא יודע... אבל כבר זמן רב אני חש את הרצון ללמוד את זה ואין לי מושג מה זה בכלל. זה תמיד מרגיש לי הפיתרון הכי זמין ונוח וטבעי לעשות עם הגוף כנגד התקפות. כשאני סתם מתאמן בבית בלי קשר לשום דבר, סתם מחרטט מה שיוצא לי, אז זה מה שאני מקבל.

אם למישהו יש מושג איך לעזור לאדם מבולבל כמוני, אודה לכם מאוד. 
כל טוב.
לצפיה ב-'נ.ב. לא משנה איפה בארץ ישראל.'
נ.ב. לא משנה איפה בארץ ישראל.
14/03/2018 | 08:55
16
לצפיה ב-'טאי צ'י, בה גווה ודברים מהמשפחה.'
טאי צ'י, בה גווה ודברים מהמשפחה.
14/03/2018 | 14:13
1
42
מותר לך לא לרצות ללמוד עבודת קרקע בשלב זה, אבל אני חושב שהנימוק שלך מוטעה.
שאר התיאורים שלך מתיישבים היטב עם אמנויות לחימה סיניות מהסוג המכונה "פנימיות", ששתיים מהן הזכרתי בכותרת. רק חשוב למצוא מורה מתאים וזה נכון לגבי כל בחירה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/03/2018 | 22:02
26
מעריך מאוד את התגובה. בנוגע לעבודת הקרקע, התכוונתי רק שישנן שיטות כגון ג'וג'יטסו ברזילאי המתמקדות באופן כמעט בלעדי בעבודת קרקע, שהיא כשלעצמה האמת עונה על הרבה ממה שאני מחפש. אך איני רוצה להקדיש עצמי בעיקר לעבודת קרקע כעת. 

באמת ראוי לחדד שכמובן ולא אפסול שום שיטה בגלל שכלולה בה גם עבודת קרקע. האמת לא אפסול שום דבר מראש כלל וכלל. 
לצפיה ב-'מנופים, בריחים ועבודה מהירה'
מנופים, בריחים ועבודה מהירה
16/03/2018 | 21:31
1
43
כאחד שעוסק בתחום שיש בו (גם) המון בריחים ומנופים, אני רוצה לומר לך: בריחים לא עובדים בעבודה אגרסיבית-מהירה!

מעבר לזה, אני מציע לך לחפש מורה, ופחות להתמקד בשיטה.
ואם במורה עסקינן, אז באזור גושדן אני מציע לך את המורה שלי: דאישיהאן דני וקסמן, אחד המורים הכירים בעולם בג'ודו ובנינג'וצו (בודו-טאיג'וצו). דני מלמד ברמת-חן, בימי שישי בבוקר.

ואם אתה בצפון השרון - אני מלמד בגבעת-עדה.
אתה מוזמן לשיעור נסיון.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מודה לך מאוד מאוד על תגובתך'
מודה לך מאוד מאוד על תגובתך
18/03/2018 | 21:13
25
אשתדל להגיע לשיעור ניסיון בזמן הקרוב אם אוכל.
לצפיה ב-'לכל המתלבטים'
לכל המתלבטים
27/02/2018 | 12:08
1
101
היי אני שם לב שישנם פה חברה שמתלבטים איזו אומנות לחימה ללמוד , ומה אומנות הלחימה הכי טובה?

ראשית אין דבר כזה אומנות לחימה הכי טובה , בסופו של דבר בכל אומנויות הלחימה משתמשים באותן ידיים ורגליים , אבל טכניקת התנועה והלחימה משתנה , ..... והכל תלוי בריכוז זמן תגובה וכמובן שליטה בטכניקה , אגב כושר גופני הוא מרכיב מאד מאד חשוב מכיוון שבקרב אמיתי אין מה לעשות כן רצוי שיהיה כח וסיבולת פיזית גבוהה , שכן לא משנה כמה טכניקות תדע , אם אתה לא בכושר , הסיכויים שלך בקרב אמיתי לנצח לא גבוהים ......

ולכן תבחרו על פי מה שבאמת נראה לכם מעניין ולא מה הכי טוב, וככל שתתמידו יותר ותשקיעו ותקחו את אומנות הלחימה כדרך חיים אתם תגיעו למקום שרציתם ותהיו שבעי רצון

לצפיה ב-'כושר, כוח ובריאות'
כושר, כוח ובריאות
05/03/2018 | 01:52
52
אפשר גם להוסיף "כסף".
תמיד כדאי שיהיה לך את כל אלה. אבל מה קורה אם אין לך? מה תציע "לכל המתלבטים" (והמתלבטות)? להניח את הצוואר מתחת לגליוטינה, או לעשות חראקירי? 
לצפיה ב-'שוקל להתחיל להתאמן אומנות לחימה שאלה בנוגע לגיל'
שוקל להתחיל להתאמן אומנות לחימה שאלה בנוגע לגיל
27/02/2018 | 11:28
5
78
שוקל להתחיל להתאמן באומנות לחימה, חשבתי על כיוון של קונג פו השאלה האם איחרתי את הרכבת הגיל שלי הוא 27?

והאם יש מקומות טובים במרכז לקבוצת הגיל שלי.
לצפיה ב-'לא מאוחר. חפש בגוגל - יש מלא. תראה לאיזה מורה אתה מתחבר.'
לא מאוחר. חפש בגוגל - יש מלא. תראה לאיזה מורה אתה מתחבר.
03/03/2018 | 16:44
21
לצפיה ב-'27 זה צעיר'
27 זה צעיר
05/03/2018 | 01:59
31
למה "קונג-פו"?
איזה סגנון של קונג-פו?
אולי כדאי שקודם - לפני שאתה מחליט על שם, תשאל את עצמך איזה תכנים אתה רוצה? מה מגרה/מושך אותך ללמוד? (ואולי בעיקר: מה ירחיק אותך מללמוד ולהתמיד בלימוד אמנות לחימה?)

בהצלחה.
לצפיה ב-'מה מאוחר בזה? אתה הולך למות?'
מה מאוחר בזה? אתה הולך למות?
10/03/2018 | 12:48
1
28
אני ממש לא מבין את השאלות האלו של לאחר את הרכבת. איפה רשום שצריך להתחיל להתאמן בגיל גן? אני התחלתי להתאמן בגיל 40 ומעולם לא הרגשתי טוב כל כך. את גיל 27 אני לא זוכר, כיום זה נראה לי כמו בית ספר יסודי. בגיל 27 אתה יכול לעשות כל כך הרבה, אתה בכושר מצוין, רכבות תשאיר לחברת המסילות.
לצפיה ב-''
10/03/2018 | 16:50
11
צודק בכל מילה! (ואגב, אני התחלתי להתאמן בגיל 27  )
לצפיה ב-'רכבת חדשה יוצאת כל 5 דקות'
רכבת חדשה יוצאת כל 5 דקות
15/03/2018 | 17:10
20
לרוב הן ריקות, כי אנשים עסוקים / עייפים / לא מוכנים עדיין. אבל הן תמיד יוצאות.
לצפיה ב-'סילאט'
סילאט
25/02/2018 | 17:24
1
55
שלום לכולם
האם מישהו מכיר לימודי סילאט למבוגרים (עדיף אזור המרכז) ?
סילאט ברמה גבוהה כמו בסרטון המצורף:

https://www.youtube.com/watch?v=IPy2tZ4wFiY

תודה מראש

לצפיה ב-'גיא רפאלי 052-2202808 . ארניס (קאלי) וסילאט.'
גיא רפאלי 052-2202808 . ארניס (קאלי) וסילאט.
03/03/2018 | 16:43
24
לצפיה ב-'דרוש מאמן קרב מגע באשדוד'
דרוש מאמן קרב מגע באשדוד
18/02/2018 | 12:03
33
לחוג במתנ"ס פעמיים בשבוע באשדוד דרוש מאמן קרב מגע בעל תשוקה רבה למקצוע. למעוניינים ניתן ליצור קשר במייל
לצפיה ב-'מחנה אימונים בריוקיו-קובודו עם ורמיגליו פול סנסאי,'
מחנה אימונים בריוקיו-קובודו עם ורמיגליו פול סנסאי,
13/02/2018 | 09:10
28
ורמיגליו פול סנסאי, דאן 6 בריוקיו קובודו וחבר ריוקיו קובודו שימבוקאן מגיע לישראל בהזמנת שליין אפי סנסאי. שיעורי הקובודו יהיו פתוחים גם לאמני לחימה מדוג'ואים אחרים ובתאום מראש.

לו"ז אימונים
יום א' 18 בפברואר בשעה 20:30
יום ב' 19 בפברואר בשעה 19:30
יום ג' 20 בפברואר בשעה 20:30
יום ו' 23  בפברואר בשעה 14:30 (קראטה), בשעה 16:00 (קובודו)
יום שבת 24  בפברואר בשעה שבת 10:00 קראטה ואח״כ קובודו

יום א' 25  בפברואר בשעה 20:30
יום ב' 26 בפברואר בשעה 19:30
יום ג' 27 בפברואר בשעה 20:30
יום ד' 28 בפברואר בשעה 19:00
יום ה' 29 בפברואר בשעה 19:30

מחנה האימונים מתקיים בדוג'ו שין גי קאן / שליין אפי סנסאי.
רחוב ארלזרוב 74, חיפה.
טל: 04-8665871, 054-9277142
לצפיה ב-'קנית מקלות אימון כגון בוקן, ג'ו ובו וחליפה| זקוק לאתרים'
קנית מקלות אימון כגון בוקן, ג'ו ובו וחליפה| זקוק לאתרים
08/02/2018 | 23:32
2
29
היי
מכירים אתרים מעבר לאיביי ואמזון לקנות ציוד אומנויות לחימה מחו"ל כגון חליפות אימון, מקלות אימון(בו וג'ו) וחרב מעץ בוקן, מחפש איכות ועל הדרך שיהיו אתרים אמינים ועושים משלוח לארץ
לצפיה ב-'תנסה את tozandoshop.com'
תנסה את tozandoshop.com
13/02/2018 | 09:55
16
זה אתר של רשת חנויות שממוקמת בקיוטו, יפן. קניתי מהם לאורך השנים חליפות, בוקן, ג'ו, טנטו. המוצרים שלהם טובים מאוד. החליפות מותאמות לצורכי המתאמן, כך שהחליפה לאיקידו היא בעלת שכבת בד כפולה בחלק הקדמי של המכנסיים (לעבודה על הברכיים) והשרוולים קצרים מעט, כך שפרקי הידיים חשופים.
כלי הנשק מעץ עמידים, גם באימון אינטנסיבי. הבוקן והג'ו החזיקו לי מעל 10 שנים. 
לצפיה ב-'BudoBuki - ממליץ מאוד!'
BudoBuki - ממליץ מאוד!
17/02/2018 | 14:35
25
איש מקצוע נהדר, בנאדם נפלא ואיכות ללא תחרות!
הבעיה היחידה היא עלויות המשלוח לישראל. לכן, אני ממליץ מאוד על קניה מרוכזת, של מספר חבר'ה ביחד (אם אתה מעוניין - דבר איתי. גם אני רוצה להזמין ממנו).
שים לב שאפשרויות "ההרכבה" של כלי-הנשק הן עצומות. במידה ואתה מתקשה בהבנת השמות היפניים, לכל מרכיב בכלי הנשק, אני עשיתי עבודת תרגום בנושא ואוכל להעביר לך, אבל מכיוון שזה די ארוך, נראה שיהיה קל יותר להעביר במייל.
לצפיה ב-'אייקידו באיזור בת-ים חולון'
אייקידו באיזור בת-ים חולון
08/02/2018 | 18:34
1
28
ערב טוב, 
אני בן 50, גובה 1.95 בערך.
לדעתי, מתאים לי אייקידו כי לא בא לי להתחיל ולתת כוח פיזי רציני באומניות לחימה אחרות. האייקידו נראה לי אלגנטי ושקט. 
*אפשר המלצה על מורה מנוסה וסבלני באיזור בת-ים חולון.
*אני נרתע מלהתאמן עם כפות רגליים יחפות - יש מצב שאוכל להתאמן עם גרביים לבנות. ?

לצפיה ב-'ירון ערמון, מלמד בקריית שרת בחולון'
ירון ערמון, מלמד בקריית שרת בחולון
13/02/2018 | 09:48
25
אהלן trndsui50 וברוך הבא לפורום
יפה שמעניין אותך להתאמן באייקידו. אני מתאמן אייקידו בחולון ויכול להמליץ על המורה שלי, דאן 5 אייקיקאי. אנחנו מתאמנים בחולון בקריית שרת, באולם הספורט של בית הספר ניב בימים שני וחמישי בין 2030 ל- 2230.
ירון שהה שנים ארוכות ביפן שם התאמן באיקידו בבית הספר המרכזי בטוקיו ולמד מטובי המורים. ירון אדם נעים הליכות ומלמד בסבלנות ובהנאה גדולה.
ירון מלמד מאז שחזר ארצה בראשית  שנות ה- 2000. יש אצלו שילוב בין תלמידים חדשים וותיקים, ברצף גילאים שנע בין 15 למעל 60 וברמות כושר שונות. 
אתה מוזמן ליצור קשר עם ירון, הפרטים באתר aikido-dogendo.com, או פשוט לבוא כמה דקות לפני האימון בבגדים נוחים לאימון נסיון.

לצפיה ב-'מקגרגור ומייוות'ר שוקלים קרב גומלין ב-MMA'
מקגרגור ומייוות'ר שוקלים קרב גומלין ב-MMA
07/02/2018 | 16:12
1
37
עכשיו דווח!

אחרי שניצח בזירת האגרוף שוקל האמריקאי בן ה-40 להתחרות מול האירי באקטוגן בקרב שעשוי להכניס לשניהם כ-500 מיליון יורו. עם זאת, מומחים מעריכים שלא יחזיק יותר מ-35 שניות
לצפיה ב-'אמר פעם רפול ז"ל:'
אמר פעם רפול ז"ל:
08/02/2018 | 16:35
60
"הנגן  - בל יטגן והטגן  - בל ינגן" ..

השוגה באשליות כי מי שאינו בא במתחום יוכל לנצח מאסטר עולמי לאיגרוף -במשחק שלו: היה פנטזיונר - וההיפך: מק'גרגור ימצא הזדמנות - יוריד אותו לקרקע ויכניע אותו. שכן גם הוא אלוף גדול ואת זה - הוא יודע לעשות טוב יותר מרעהו.
35 שניות    לא יודע  .. פלוייד לא כזה ע'אמה ויכינו אותו להיזהר מספרולים ומיני מריעין בישין שיגיעו (ובסוף גם ייכנסו)... שחלילה לא יהיה קרב קצר מידי בשביל מה שמשלמים ומצפים ה-     שלוקחים את השואו הזה ברצינות...

מה לא עושים בשביל  ...
לצפיה ב-'שותף לאימונים ותירגול'
שותף לאימונים ותירגול
22/01/2018 | 03:00
1
56
היי
אני לומד קרב מגע ומחפש שותף מאיזור חיפה לתרגל איתו את הטכניקות לא משנה לי אם הוא לומד אומנויות לחימה אחרת לא מפריעה לי ללמוד גם קצת ממנו אני מטירת הכרמל
אז מי שמעוניין מוזמן להתקשר
0527871310 כפיר
לצפיה ב-'אימונים עם אנשים מתחומים שונים'
אימונים עם אנשים מתחומים שונים
29/01/2018 | 08:29
85
עלולים להיות בעייתיים ולהוביל לפציעות. לדעתי - המבוססת על נסיון רב - מומלץ רק לבוגרים ובעלי נסיון רב, וגם זה רק לאחר הבהרה מדוייקת של "גבולות המעטפת" והחוקים.
השאלה הגדולה - שתמיד מלווה אותי, כשמוצעים לי אימונים כאלה - היא: "מה יצא לי מכך"? מה אני יכול ללמוד מכך ואיך זה יקדם אותי, אם בכלל?
תחשוב, תענה לעצמך ותחליט מה טוב ורצוי לך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה