לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1539115,391 עוקבים אודות עסקים

פורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמנויות לחימה

שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial
ברוכים הבאים!
פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"
בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים
אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.

מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.
כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

שלכם
 ההנהלה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'יש אתר אינטרנט בעברית עם מידע על כל סוגי אמנויות הלחימה? '
יש אתר אינטרנט בעברית עם מידע על כל סוגי אמנויות הלחימה?
22/03/2019 | 03:30
6
11
שכולל מידע כמו: הסטוריה, מקורות, השוואה ביניהן, וכו'?
לצפיה ב-'יש אתר'
יש אתר
24/03/2019 | 16:55
3
12
אני ממש נזהר מהשוואות בין אמנויות לחימה. יש המון סיבות למה אתה לא יכול להשוות בין אמנויות לחימה. אחת מהן כי מפני שכל אמנות נועדה לתת מענה/להתמודד עם נורא/תחום אחר. שלא לדבר על הערבוב הפופולרי בין "אמנות" לבין "ספורט"...
אבל אתר איכותי, עליו אני ממליץ (בעיקר הודות למנהל שלו, בחור נטול אגו. דבר שנדיר למצוא בתחום) הוא "מגזין אמנויות הלחימה" שהקים איליה סקברונסקי.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה! כשכתבתי על השוואה בין אמנויות לחימה'
תודה רבה על ההמלצה! כשכתבתי על השוואה בין אמנויות לחימה
26/03/2019 | 10:45
2
3
התכוונתי גם על ההבדלים ביניהן וכמובן על המענה שכל אחת מהן מיועדת לתת.  
לא התכוונתי להשוואה שטחית ולהכניס את כולן לאותה קטגוריה.  
לצפיה ב-'וואו... משימה בלתי אפשרית!'
וואו... משימה בלתי אפשרית!
26/03/2019 | 14:40
1
5
יש המון סיבות למה לדעתי "בלתי אפשרית". העיקריות, לדעתי הן:
  1. נדרשת הבנה וידיעה מעמיקה מאוד בשיטה כדי להיות מסוגל לדבר/לכתוב על "המענה" שכל אחת אמורה לתת (וגם אז, מנסיוני, ככל שתעמיק בלימודיך תגלה דברים חדשים. כך שכל מה שמישהו יכתוב ברגע נתון ישקף את הבנתו - הדלה - בלבד...).
  2. תמיד יהיה מישהו שיחשוב אחרת/יחלוק על דעתי, אז איך אתה - כמתעניין הדיוט/לא מודע - תוכל להחליט מי צודק ומי לא, איזו דיעה אמינה ואיזה לא?
לכן, המסקנה שלי היא אחת: תתחיל ללמוד(!). ואת השאלות עדיף לאפסן במגירה. התשובות יתגלו לך מאליהן במהלך שנות הלימוד שלך (וגם אז - כפי שכתבתי למעלה - עם הזמן תבין שמה שהבנת בתחילת דרכך בלימוד מתגלה כלא מדוייק/לא נכון בהמשך הדרך).

בהצלחה בדרך!
לצפיה ב-'ההמלצה שלך מאתגרת אותי. היא משהו שאני צריך לחשוב עליו. '
ההמלצה שלך מאתגרת אותי. היא משהו שאני צריך לחשוב עליו.
26/03/2019 | 21:07
1
כי היא מנוגדת לחלוטין לדרך שבה אני פועל בעולם. 
לפני שאני מקבל החלטה לבחור במשהו, ולא משנה אם זה לרכוש מוצר או לבחור רופא או כל דבר אחר - אני משתדל לעשות "שיעורי בית" ובד"כ מגיע לרמת ידע מאוד גדולה. 
לדוגמא, במקרה הנוכחי:
הייתי קורא על רוב השיטות (ברור לי שלכל שיטה יש עוד תת-שיטות....) ואז בוחר את זאת שנראית לי, ואז מחפש מי הם חמשת המורים המומלצים ביותר לשיטה הזאת, ואז מחפש מי מביניהם קרוב אלי גיאוגרפית, ומתוכם בוחר נגיד שלושה. 
מתחיל ללכת לראשון - אם אין כימיה אז עובר לשני, וכך הלאה. 
ויש את הגישה שלך שאומרת, (אני בכוונה מפשט אותה קצת):
"וואלה יש לך ליד הבית קראטה - לך על קראטה.  יש לך בשכונה ג'ודו - לך על ג'ודו.
פחות משנה האמנות לחימה והסגנון והמדריך, כי בכולם תקבל כלים טובים, וממילא תמיד אתה יכול להחליף שיטה או מורה".  
פירשנתי אותך נכון?
לצפיה ב-'היסטוריה'
היסטוריה
25/03/2019 | 08:23
1
7
לא ידוע לי על אתר שמרכז את כל ההיסטוריה של אמנויות הלחימה. לשם כך תצטרך לעשות חיפוש באתרים הספציפיים של כל שיטה (וגם שם מסופקתני אם תמצא אתר אחד שזהה למשנהו. בעיקר בתורות העתיקות יותר, בעלות שולשלות ייחוסין ארוכים).

וסליחה על טעויות ההקלדה במענה הקודם.
לצפיה ב-'שוב תודה (: (טעויות הקלדה יש לכולנו....)'
שוב תודה (: (טעויות הקלדה יש לכולנו....)
26/03/2019 | 10:48
לצפיה ב-'לימוד אומנות לחימה בתנאי פנימיה'
לימוד אומנות לחימה בתנאי פנימיה
20/03/2019 | 01:08
2
14
שאלה, האם קיים בארץ איזשהו בית ספר ללימוד אומנות לחימה (עדיף קונג פו או נינג׳יטסו) בתנאי פנימיה או שאני סתם חי בסרט?
לצפיה ב-'סרטים...'
סרטים...
21/03/2019 | 08:58
10
"תנאי פנימייה" אומר, מעל לכל, מספר אימונים ביום (כל היתר לא משנה. זה "סרטים"). אני לא מכיר אופציה כזו בארץ, אבל ביפן קיימות מספר אפשרויות דומות למה שאתה אולי מחפש:
  1. בהומבו דוג'ו (הדוג'ו המרכזי של השיטה) של הנינג'וצו (Bujinkan), בעיר Noda שליד טוקיו, מתקיימים לפחות 3 אימונים ביום, בנוסף בעיר ובאיזור דוג'ואים נוספים, כך שאתה יכול לבלות את כל היום כמעט, 7 ימים בשבוע, באימונים.
  2. ככל הידוע לי אפשרות כזו קיימת גם בג'ודו - בקודוקאן (כולל אפשרות לינה, אגב, לחברי הארגון. כך שזה הכי קרוב ל-"תנאי פנימייה" שאני מכיר).
  3. סביר שתנאים דומים לאלו שתיארתי בבוג'ינקאן תמצא במספר רב של הומבו-דוג'ואים, של שיטות נוספות, ביפן.
בכל מקרה, לא ידוע לי על "פנימיה" מלאים (כולל מזון וכל שאר הפנטזיות שבסרטים).

בהצלחה.
לצפיה ב-'לימוד '
לימוד
21/03/2019 | 09:39
8
בכל מקרה, האם אתה לומד כבר אמנות לחימה?
אם כן, אז כל הכבוד, ותמשיך! (במה שאתה לומד) ואם כמות האימונים שמעביר המורה שלך אינה מספיקה לך, אתה תמיד יכול להוסיף עוד אימונים (עדיף אצל מורים אחרים מהשיטה).
אם אתה לא לומד עדיין, אני מציע שתתחיל כאן בארץ, במקום נוח ומוכר ובלי לחצים והתחייבויות מרובות. אמנות לחימה היא לא מקדונלד, היא לא מזון-מהיר! לימוד לחימה זה משהוא שיש לאכול לאט ולהתמיד בו כל החיים. חיפוש קיצורי-דרך מבטיח "הישרפות" מהירה, שהתוצאה תהיה אפס ידע והמון "ידע" מוטעה ולא נכון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'במיקרה אלכתי לגרד בYOUTUBE מצאתי ,,,,,,,'
במיקרה אלכתי לגרד בYOUTUBE מצאתי ,,,,,,,
24/02/2019 | 18:23
28
סירטון על חגיגת סוף שנה במתנ"ס תיקוותנו - אשדוד אינני זוכר השנה
אבל בטוח זה לא יותר מי שנתיים אחורה
קבלו הטוב שבעולם
סאמפאי סבא אריה
לצפיה ב-'לכל מי שמתעניין בתחום כדאי להכיר '
לכל מי שמתעניין בתחום כדאי להכיר
18/02/2019 | 05:11
1
43
לצפיה ב-'מה עם כותרת והסבר לקהל?'
מה עם כותרת והסבר לקהל?
18/02/2019 | 13:26
21
לתשומת ליבך, חבר חדש: אני נמנע מלהיכנס לקישורים שאינם מלווים בהסברים. שלא לדבר על הפנייה ע"י אדם לא מזוהה ואנונימי. סביר להניח שיש רבים כמוני... 
לצפיה ב-'ניצחון הרוח!'
ניצחון הרוח!
17/02/2019 | 15:27
20
יש אנשים שחושבים שקיימות "שיטות טובות ושיטות לא טובות". ברוב המקרים זה לא כך (למעט אולי "שיטות-דמה", וכמובן שאין מקום להשוואה בין אמנות-לחימה לספורט לחימה...).
אדם מתמיד ומצליח באמנות-לחימה מסויימת או בספורט מסויים משום שהוא מתאים לו - לאישיותו ולמגבלותיו וליתרונותיו. במקרה הנוכחי אנו רואים את ניצחון הרוח (הבלתי מובסת) של הבחור-הספורטאי המדהים, המוכשר והחזק הזה!
לצפיה ב-'אנטומיה טופוגרפית - ד"ר עופר רז'
אנטומיה טופוגרפית - ד"ר עופר רז
04/02/2019 | 10:54
5
30
בוקר אור, אני מחפשת את הספר "אנטומיה טופוגרפית" של ד"ר עופר רז
לצפיה ב-'מציע שתחפשי בפורומים של רפואה סינית'
מציע שתחפשי בפורומים של רפואה סינית
06/02/2019 | 21:51
4
9
ושאר טיפולים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'ספר ד"ר עופר רז'
ספר ד"ר עופר רז
07/02/2019 | 15:34
3
17
https://www.cos.co.il/ספר-אנטומיה-טופוגרפית-של-דר-עופר-רז
זה מה שמצאתי - אריה
לצפיה ב-'הקישור מוביל לאתר קניות'
הקישור מוביל לאתר קניות
09/02/2019 | 10:54
2
21
אין שם את הספר אותו אתה מציין. האם תוכל לשים את הקישור לספר בבקשה?
לצפיה ב-'לא יודע אם רלבנטי, אבל מצאתי את ה- בחנות משומשים'
לא יודע אם רלבנטי, אבל מצאתי את ה- בחנות משומשים
19/02/2019 | 14:48
1
12

בכל מקרה, באתר מופיע שהספר אזל 
https://www.cos.co.il/productinfo.aspx?prodid=1292

בינתיים, גם אני עשיתי גוגעל ומצאתי קישור לחנות ספרים משומשים שבה הספר הזה מוצע למכירה:
http://www.booksefer.co.il/index.php?dir=site&...
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 20:03
2
לצפיה ב-'זה אמיתי? '
זה אמיתי?
02/02/2019 | 21:06
5
49
אפשר לחשל שם?

לצפיה ב-'תנסה... (וספר לנו'
תנסה... (וספר לנו
03/02/2019 | 08:05
4
8
לצפיה ב-''
03/02/2019 | 21:39
3
19
המאסטר בסרטון טוען שהוא מכניס את הביצים לגוף. זה נראה לך אפשרי לעשות דבר כזה, או שזה אחיזת עיניים?
לצפיה ב-'לא יודע. לא ניסיתי '
לא יודע. לא ניסיתי
06/02/2019 | 21:45
2
17
ואני לא מכיר את השיטה.
לצפיה ב-'השאלה אם מבחינה אנטומית הדבר אפשרי?'
השאלה אם מבחינה אנטומית הדבר אפשרי?
08/02/2019 | 01:50
1
3
לצפיה ב-'שאלה לפורום רפואה... '
שאלה לפורום רפואה...
09/02/2019 | 10:55
2
לצפיה ב-'סבא אריה עוזר מאמן MMA '
סבא אריה עוזר מאמן MMA
11/01/2019 | 13:43
5
36
שלום חברים לוחמי MMA בדרך כלל אני מצלם הפעם סאנסה עומר תפס אותי עם המצלמה שלי , בגלל שהוא חובב ואינו מכיר אותה יצא מהשיצא - כן זו אדגר לא פשוט
עבורי ללמד ילדי ישראל הקשוחים ,חכמים וטובי לב אומנות לחמה , כעת היה בקרוב בן 79 הפעילות שלי היא יותר חינוכי , משמעת , חוקי MMA , התנאגות כלפי חברים ובאתם למצבים , דרוש הרבה סבלנות וזה יש לי עד מאדים
המאמן הוא סאנסה עומר לוי אשדודי - מתנ"ס תיקוותנו קרן ילדנו אזור ב'
אני מאחל לכולם שבת שלום מלא שמש ושלג
אוס
סבא אריה
לצפיה ב-'שלום חברים , סבא אריה פונה לכל הגולשים כאן לעזרה '
שלום חברים , סבא אריה פונה לכל הגולשים כאן לעזרה
13/01/2019 | 17:13
40
ידידים יקרים שלום רב , כן סבא אריה פונה עלכם להתגייס לפורום ," שואה אנצרה ותיעוד " לשם הצלה הפורום , לפני כחודשיים קבלתי מינוי סגן מנהל הפורום , אשמח מאוד מאוד מאוד לקבל תגובות מכם , מה לא טוב ומה טוב
מראש אלפי תודות
אוס
סאמפאי סבא אריה

בתמונה - סאנסה עומר לוי -אשדוד
לצפיה ב-'זה היה לפני + - 15 שנה באשדוד '
זה היה לפני + - 15 שנה באשדוד
07/02/2019 | 15:27
3
13
שלום ידידים, אלכתי לשותת ביוטוב ושם מצאתי הוידאו שלי זה היה בחוג של סאנסה גדי בן זימרא אז עדיין הייתי קצת בכושר ,נו השנים עברים ולא חוזרים אבל הזכרונות אינם נמחכים
אני מאחל לכולם הטוב שבעולם
אוס
סבא אריה
לצפיה ב-'יפה. באיזה גיל זה היה?'
יפה. באיזה גיל זה היה?
09/02/2019 | 11:03
2
26
וכמה שנים למדת ג'ודו?
לצפיה ב-'תשובה לידיד '
תשובה לידיד
09/02/2019 | 14:06
1
14
ידידי שלום רב בקיצור כעת אני מבטיח הסיפור במלוא אז אני אשב והתרכז לכתיבה הגב תודה על השאלה .

יליד בלגיה 1940 ניצול שואה כילד מוסתר - בגיל 12ּּ+- התחלתי באימוןCATCH AND CAN - תפוס כיכולתך - במגביל לאימוני כדורגל - בניסיון לביתע פנדל , המיגרש היה בוצי בגלל הגשם , רגלי פיספס הכדור וקרעתי הגיד שמחבר העליון לאגם - זה לקח לי 6 חודשים לחזור על עצמי - מכאן הפסקתי כול פעולות ספורט
המשך בקרוב מאוד
אוס
סבא אריה

לצפיה ב-'אם החשבון שלי נכון, אז היית בן 64'
אם החשבון שלי נכון, אז היית בן 64
10/02/2019 | 16:30
16
כאשר צילמו את הסרטון שלך על המזרון...
גיל מכובד. אני מקווה שתמשיך להתאמן וללמוד. עד 120. הלימוד הוא לכל החיים. אף פעם לא מגיעים לטופ.
לצפיה ב-'הסוסים במונגוליה'
הסוסים במונגוליה
09/01/2019 | 13:58
1
52
היי :) 
אני עושה עבודת גמר על יחסי הגומלין שבין האדם לסוס לאוך ההיסטוריה. וקראתי אתמה שאת (מיתר נדיר) כתבת על המונגולים, אשמח אם תוכלי להגיד לי מהו מקור המידע שלך, כך שאוכל להשתמש בו כמקור.
תודה ויון טוב:)
לצפיה ב-'מיתר לא נראתה כבר כמה שנים בפורום...'
מיתר לא נראתה כבר כמה שנים בפורום...
10/01/2019 | 07:37
34
אולי יש מישהו שנמצא איתה בקשר ויוכל להפנות את תשומת ליבה לפנייה?
לצפיה ב-'שיעורים אישים צ'י קונג, טאי צ'י, קונג פו ונשק מסורותי'
שיעורים אישים צ'י קונג, טאי צ'י, קונג פו ונשק מסורותי
06/01/2019 | 17:50
38
שלום שמי אלכס פיודורוב אני מדריך מוסמך מטעם וינגייט ואני מדריך אומנויות לחימה סיניות מזה 15 שנה. בתחום של צ'י קונג, טאי צ'י, קונג פו ונשק מסורותי. אני מעביר שיעורים אישים וסדנאות. אולי בהמשך אני שוב אפתח קבוצות אבל כרגע לא. אם אתם מעונינים בשיעורים אישים (במרכז ארץ) או להזמין אותי להעביר סדנה או שיש לכם קבוצה ואתם מחפשים מדריך ,צרו קשר 0543999257 למעוניינים אפשר להכנס לעמוד שלי לעוד מידע: https://www.facebook.com/pg/taichiKungfu1
לצפיה ב-'איקידו באזור בת ים או תל אביב יפו'
איקידו באזור בת ים או תל אביב יפו
04/01/2019 | 13:40
7
25
שלום רב לכולם,

אשמח על המלצות על מורה איקידו טוב באזור מרכז , בת ים , יפו

בברכה ובתודה

דורון
לצפיה ב-'ירון ערמון, מלמד בקריית שרת בחולון'
ירון ערמון, מלמד בקריית שרת בחולון
04/01/2019 | 22:37
37
שלום דורון, 
יפה שאתה מתעניין באייקידו. אני מתאמן אייקידו בחולון ויכול להמליץ על המורה שלי, דאן 5 אייקיקאי. אנחנו מתאמנים בחולון בקריית שרת, באולם הספורט של בית הספר ניב בימים שני וחמישי בין 2030 ל- 2230. מלבד החולונים, יש בדוג'ו  גם חבר'ה מהסביבה - ראשל"צ, בת ים, נס ציונה ורחובות.
ירון שהה שנים ארוכות ביפן שם התאמן באיקידו בבית הספר המרכזי בטוקיו ולמד מטובי המורים. ירון אדם נעים הליכות ומלמד בסבלנות ובהנאה גדולה.
ירון מלמד מאז שחזר ארצה בראשית  שנות ה- 2000. יש אצלנו שילוב בין תלמידים חדשים וותיקים, ברצף גילאים שנע בין 15 למעל 60 וברמות כושר שונות. האווירה בדוג'ו שלנו טובה, כפי שניתן להתרשם מקבוצת הפייסבוק הפעילה מאוד שלנו: https://www.facebook.com/groups/aikido.holon/
אתה מוזמן ליצור קשר עם ירון, לפי הפרטים שבאתר https://aikido-dogendo.com/. אין בעיה גם אם תבוא לאימון נסיון בלי לתאם - תשתדל להגיע כמה דקות לפני האימון בבגדים נוחים או בחליפת ג'ודו אם יש.
לצפיה ב-'רשל"צ ורמת-גן'
רשל"צ ורמת-גן
04/01/2019 | 22:46
5
22
אני יכול להמליץ לך על שניים.
אני לא מכיר אייקידו, אבל יודע שיש כמה שיטות (וזה חוץ מאשר ההבדלים הגדולים בין המורים). אז אני יכול להמליץ לך על שניים, משיטות איייקידו מיוחדות ולא נפוצות בארץ:
  1. סנסיי גדי שור, מלמד ברמת-חן. אני מכיר אותו המון שנים, והוא בנאדם מקסים ומורה נפלא.
  2. סנסיי שלמה דוד, מלמד ברשל"צ. אמן לחימה ותיק מאוד, איש חם, מורה מעולה, מדוייק ולוחם רב-גוני.
בהצלחה.
לצפיה ב-'להוסיף, שלמה דוד מלמד גם במרכז כורזין בגבעתיים'
להוסיף, שלמה דוד מלמד גם במרכז כורזין בגבעתיים
08/01/2019 | 08:29
4
18
שלום דורון

מאוד ממליץ לבוא ולראות את הקבוצה של סנסי שלמה דוד, הוא מלמד אייקידו כבר משנות ה-70 (אני לומד אצלו כבר משנות ה-90). מורה מעולה, עתיר ידע (בכיר ועתיר ידע גם בג'ודו וקראטה, תסלח לי אם אני כבר לא זוכר דרגות). שלמה מלמד אייקידו בזרם שנקרא קורינדו אייקידו, אשר שונה מהסגנונות הנפוצים (כתבתי על זה המון פה בפורום ואתה מוזמן לחפש ולמצוא). הלימוד של שלמה הרבה יותר מוכוון אמנות לחימה פרקטית משל רוב המורים לאייקידו שראיתי.

סנסי שלמה דוד מלמד גם ברשל"צ, וגם בגבעתיים במרכז כורזין. הוא 
הקבוצה בראשון יותר מבוגרת (נכון לפעם האחרונה שביקרתי שם, כוללת מתאמנים מעל 65). האימון בראשון, נעשה במכון איתן שנמצא במרתף של הקניון עם התיאטרון שצמוד לקניון רוטשילד. האימונים עם שלמה הם ביום שלישי מבערך 21:00 וביום חמישי מבערך 21:15, תיאורטית האימונים אמורים להסתיים קודם אבל שעת הסיום המקובלת היא בסביבות 23:00 (תלוי בעיקר במספר התלמידים שצריכים ללכת). יש אימון נוסף בימי שני בערך באותן שעות, והמדריך בו הוא אנריקו, תלמיד של שלמה מזה יותר מ-25 שנים.

הקבוצה בגבעתיים כוללת את כל הגילאים, כולל גם נער לקראת גיוס, רוב המתאמנים בגילאי 30 עד 50. האימונים ב"מכון סמוראי", שנמצא במרכז כורזין בקומה 4 של המדרגות הכי דרומיות. האימונים בימי ראשון ורביעי משעה 19:30 בערך ועד שעה 21:20.

כתבתי המון, אבל אם תרצה לדעת עוד תוכל למצוא הודעות קודמות, שמכילות קישורים לעוד מידע כמו: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/148/105097115/%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98_%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%94/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%9E%D7%94

בהצלחה ובהנאה
אמיר
לצפיה ב-'הבנתי שגם דובי מלמד בכורזין...'
הבנתי שגם דובי מלמד בכורזין...
08/01/2019 | 16:01
2
22
האם זה בנוסף או במקביל לשלמה?
וסליחה ששכחתי לרשום את זה בהתחלה (כי רק בשישי זה נודע לי... )
לצפיה ב-'קבוצת הקראטה'
קבוצת הקראטה
09/01/2019 | 08:46
1
22
קבוצת הקראטה מתאמנת בימים ראשון ורביעי אחרי האייקידו, והמורים שם הם שלמה ודובי, כ"א מהם ביום אחר.
לצפיה ב-'ולזכור איפוא מלמדים מורים אחרים - כל הכבוד '
ולזכור איפוא מלמדים מורים אחרים - כל הכבוד
09/01/2019 | 08:56
6
לצפיה ב-'דורון - תגיע היום לראות/להתאמן?'
דורון - תגיע היום לראות/להתאמן?
09/01/2019 | 08:49
16
מניסיון, האימונים הראשונים באייקידו אצלנו מאוד שונים מהחוויה אחרי חודש חודשיים. לימוד הנפילות, הגלגולים ותנועות הבסיס לוקח חלק נכבד מהאימון, על חשבון לימוד הטכניקות, תנועה וכו'

לכן, אני ממליץ לבוא ולצפות קודם ואח"כ להתחיל.

אמיר
לצפיה ב-'מחפש שותפים לאימוני אגרוף בקריות וחיפה'
מחפש שותפים לאימוני אגרוף בקריות וחיפה
28/12/2018 | 16:15
18
בעדיפות לקריות.
לצפיה ב-'חינוך חניכים קטנים באמנות לחימה -'
חינוך חניכים קטנים באמנות לחימה -
19/12/2018 | 10:22
30
ידידים יקרים שלום רב , כידוע סבא אריה הוא עוזר ,סאמפאי , של המאמן עומר לוי ,אשדוד , בMMA כבר שנים רבות , כעת רק עם ילדים עד גיל   4/15כי הגיל כבר עושה את שלו 78+ , כעת לעיניין , בזמן השיעור סאנסה מפסיק זמן קצר לדקה לשתיה מים , כמה שלוקים , נתקלתי בחניך שסירב באקשנות לא לישתות ולהתחנן קצת בתענה " אני לא צמה " למרות בקשת שסאנסה , והסברים שלי מול כל הכיתה , ואז בא לי ריאיון , חיפשתי בגוגל - ויקיפדיה נושה על " למה חובה לישתות מים בזמן מעמץ גופני " הדפסתי 4 דפים שהוא קיבל לילמוד ולהכין הרצאה של 5 דקות מול החברים שלו בכיתה תוך שבוע .
טוב נירה מה זה נותן  ואכתוב לכם מה נולד .
אני מאחל לכולם הטוב שבעולם
אוס
סבא אריה
איתכם הסליחה לשגיעות כתיב
לצפיה ב-'dog brothres'
dog brothres
13/12/2018 | 06:22
8
62
שלום לכולם,
מחפש מכון של FMA/אסקרימה/קאלי בסגנון הdog brothers, עם קרבות במגע מלא, באיזור המרכז או ירושלים.
לצפיה ב-'לא חושב שיש דוג בראדרס בארץ'
לא חושב שיש דוג בראדרס בארץ
18/12/2018 | 08:42
7
30
נראה לי a.c.t הכי קרוב למה שאתה מחפש. למרות שזה לא פיליפיני טהור. 
אם אתה מחפש שיטה פיליפינית יש כמה מאמנים אבל אני לא חושב שהם מתאמנים באותו סגנון של הדוג בראדרס. 
לצפיה ב-'ככל הידוע לי אין דמיון'
ככל הידוע לי אין דמיון
18/12/2018 | 09:49
6
29
בין ACT לדוג בראדרס, למעט העבודה עם מקלות (שקיימת בעוד המון שיטות ואמנויות לחימה).
הייחודיות של הדוג בראדרס, ככל הידוע לי, היא עבודה ללא מיגונים וללא לקיחת "מקדמי סיכון ובטיחות".ACT עובדים עם מקדמי ביטחון גבוהים מאוד (וטוב שכך!).
לצפיה ב-'התכוונתי יותר לסגנון ופחות למיגון'
התכוונתי יותר לסגנון ופחות למיגון
20/12/2018 | 11:09
5
19
אני חושב שהוא מחפש מכון עם ספארינג של כלי נשק קצרים כמו סכינים ומקלות. ואת זה יש בact. אולי הם משתמשים גם בקלי נשק ארוכים או לא פיליפיניים כמו נגינטה, אבל לדעתי זה הדבר הכי קרוב שאפשר למצוא בארץ. 

זה גם לא נכון שבדוג בראדרס אין מיגון. יש להם מיגון בסיסי.
לצפיה ב-'דוג בראדרס זו אמנות לחימה??'
דוג בראדרס זו אמנות לחימה??
21/12/2018 | 19:56
4
29
או גישת עבודה/אימון?
ככל הידוע לי השני הוא הנכון... לא?
והסגנון תלוי במאמן ולא בשיטה. "שיטה" זו מערכת גדולה, שכוללת טכניקות ברורות ומסודרות, פילוסופיות (לפחות באמנויות הלחימה, בעלות המסורות הארוכות) ומתודות (דרכי פעולה). אתה בטוח שכל זה נמצא אצל הדוג באדרס?
לצפיה ב-'מצד שני, אולי אתה צודק...'
מצד שני, אולי אתה צודק...
21/12/2018 | 20:11
1
18
צריך לשאול את נוח גרוס, או אלכס, או מישהו אחר וראשי ה-ACT, האם יש הם שיטה או גישה... במידה וה-ACT הוא אכן גישה, אז אני מקבל את טענתך כי יש דמיון בין השתיים (כי לדעתי גם הדוג בראדרס הם גישה ולא שיטה).
לצפיה ב-'סליחה על טעויות ההגהה '
סליחה על טעויות ההגהה
21/12/2018 | 23:45
1
לצפיה ב-'מעולם לא טענתי שמדובר בשיטה'
מעולם לא טענתי שמדובר בשיטה
25/12/2018 | 17:16
1
19
הם יכולים לטעון שהם מלמדים אסקרימה/קאלי (מערבבים כמה שיטות וגישות, מה ש"עובד"), אבל הסגנון שלהם שונה. 
זה יותר מזכיר הבדלים בין ארגונים שונים של אומנויות לחימה דומות. תמיד יש ארגון יותר קשוח מהאחרים. 

act לעומת זאת מאמנים לחימת כלי נשק ממספר מתודות שונות, סוג של "MMA". במובן מסויים גם "מה שעובד". 
כך שאני רואה הרבה דמיון (אם כי גם הרבה שוני) בין הארגונים. 
לדעתי הכותב חיפש מכון של ספארינג בכלי נשק קצרים פיליפיניים, כלומר מכון ששם הרבה דגש על ספארינג. אז הצעתי לו ארגון שעושה דבר דומה. 

לצפיה ב-'בכבוד '
בכבוד
26/12/2018 | 07:59
3
לצפיה ב-'פורום אומנויות לחימה חדש'
פורום אומנויות לחימה חדש
03/12/2018 | 17:32
83
חברים יקרים, מגזין אומנויות הלחימה של ישראל פתח פורום חדש ומסודר לפי אומנויות לחימה.
כרגע פתחנו את הקטגוריות הבאות:
-איגרוף תאילנדי
-דניס הישרדות
ברגע שתתחיל פעילות נפתח עוד קטגורויות לפי ביקשתכם :)
אתם מוזמנים להיכנס להתרשם וכמובן לפרסם את מערכת הפורמים הבאה!

לצפיה ב-'בגרות...'
בגרות...
03/12/2018 | 11:35
6
58
אני מסתובב בפורומים שונים ולעיתים (רחוקות, לשמחתי) אני שומע אנשים שמביעים דיעה מזלזלת באמנויות לחימה אחרות, שהם לא עוסקים בהן. התופעה מוכרת לי על בשרי ומחזירה אותי לתקופה הראשונית שלי באמנויות הלחימה, ל-"תקופת הגולם", התקופה בה נראה היה לי שכל החוכמה כולה נמצאת בשיטה שבה אני עוסק ואצל המורה שלי. אני לא אומר שהיום אני מעריך כל מה שאני רואה, אבל אחד המאמצים והאתגרים, בהם אני רואה חלק מהלימוד שלי, הנו היכולת להתמקד במה שאני עושה ולא להיות ביקורתי. יש הרבה סיבות לשינוי המחשבה הזה, "לפרוייקט" הזה:
  1.  הביקורתיות עוצרת את הלימוד ומכשילה את תהליך הלמידה.
  2. הביקורתיות הנה הפניית תשומת הלב שלי כלפי חוץ, במקום כלפי פנים - ללימוד ושיפור עצמי.
  3. הביקורתיות מונעת ממני לראות את הדברים הטובים שבאחר (ובשיטות אחרות).
  4. הביקורתיות היא האחות הסיאמית של הזלזול, והזלזול ביריב הוא המוקש הגדול ביותר בקרב! הוא זה שיפיל אותך בקרב.
לכן, אחד הדברים הראשונים שאני מנסה לתקן/לשנות אצל תלמיד מתחיל (ולשמחתי אין לי כמעט תלמידים שיש להם את התכונה הזו) זה ללמד אותו/ה לא לזלזל ולא לבקר את האחר. עצוב לי לראות תלמידים/אנשי בודו ואמנויות לחימה שמבקרים ומזלזלים. כאשר מדובר בתלמידים מתחילים, אני מבין זאת ומשייך זאת ל-"חוסר הבשלות וההבנה", אבל כאשר התופעה הזו נחזית אצל מתאמנים וותיקים זה עצוב שבעתיים. זה מעיד על בזבוז אנרגיה ובזבוז פוטנציאל ענק. זמן לימוד וכישרות וכוח רצון שבוזבז לריק. 
אני מקווה כולנו נדע לא לזלזל ולא לבקר את האחר/ת/. חוץ מטפיחה עצמית על האגו, לא רק שזה לא מביא תועלת, אלא זה מזיק לנו!

חג שמח!
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
03/12/2018 | 17:16
1
21
אמן וכולם יתבגרו :)
לצפיה ב-'הלוואי. אבל אני משתדל להיות מציאותי... '
הלוואי. אבל אני משתדל להיות מציאותי...
03/12/2018 | 17:28
9
לצפיה ב-'הזלזול זה שילוב של כמה גורמים'
הזלזול זה שילוב של כמה גורמים
12/12/2018 | 23:57
3
28
יוצא לי לא פעם לראות אנשים שמשווקים את השיטה שלהם בצורה יהירה ומזלזלת. תוך הקטנה של שיטות אחרות.
"שיטה ללא בולשיט", "שיטת הרג קטלנית", "שיטה שתוציא אותך מכל מצב", "שיטה אולטימטיבית" ועוד.
פעמים רבות לאותם מאמנים אין כלום והרמה שלהם בסיסית מינוס. אצל חלקם זה ממש שרלטנות. 
זה גורם מצג אחד לאנטיגוניזם מצד מתאמנים בשיטות אחרות, בעיקר כאלה שזלזלו בהם, ומצד שני לזלזול באומנות המוצגת בגלל הרמה הנמוכה של המשווקים וההבנה שמאחורי אותה שיטה אין כלום ולראות את כל השיטה באותה צורה. 

לצפיה ב-'גם זה וגם ...'
גם זה וגם ...
13/12/2018 | 07:57
2
22
אני מסכים חלקית עם מה שאתה אומר (קצת קשה לי להסכים עם האמירה על שרלטנות ורמה נמוכה). בעיני יש מספר בעיות עם ההתנהלות הזו:
  1. כמו שכתבת - האנטגוניזם המיותר שהיא יוצרת...
  2. מי שביקורתי ומזלזל כלפי אחרים מגביל מאוד את יכולת הלמידה שלו ואת אוצר המורים מהם הוא יכול לרכוש ידע נוסף.
  3. ואולי הדבר הכי גרוע: הזלזול ביריב הוא המלכודת העצמית הגדולה ביותר! זה מה שיפיל אותך בקרב! (מישהו אחר "מלחמת יום כיפור? קר בר-לב? משהו...? )
לצפיה ב-'בעולם המודרני שרלטנות קיימת בכל תחום'
בעולם המודרני שרלטנות קיימת בכל תחום
18/12/2018 | 08:39
1
17
גם באומנויות לחימה. מאמנים שרלטנים וmcdojos נמצאים בכל פינה, והרבה פעמים גורמים להכתמה של שיטות לחימה לגיטימיות ועושות שירות רע לאותה שיטה, שאצל מורה אחר יכולה להיות לגיטימית. 
מספיק להסתכל איך שיטות שלמות נתפסות בידי רוב הציבור כ"חלשות" רק בגלל אותם שרלטנים. 

אני שמתי לב שלרוב אלה שמשווקים את השיטה שלהם בצורה יהירה ומזלזלת לרוב עושים זאת כי אין להם הרבה להציע, אז הם מקטינים אומנויות לחימה אחרות. 
בסוף שיטת השיווק הזאת נכשלת וגורמת לאנטיגוניזם כלפי אותה שיטה, במיוחד כאלה שאין להם כלום. 

מי שבטוח בשיטה שלו, לא יקטין שיטות אחרות, ולא יפחד לבחון אותה בכל מיני מצבים, או ללמוד משיטות אחרות.
לצפיה ב-'יש בזה משהו...'
יש בזה משהו...
18/12/2018 | 10:00
4
לצפיה ב-'פציעות...'
פציעות...
29/11/2018 | 15:42
7
50
אין מתאמן וותיק שלא חווה את זה. זה נושא מרגיז, מטריד ולעיתים מדכא. בעבר הייתי טיפש, וחשבתי ש-"אלחם בהן" ואמשיך להתאמן בכח והפציעה תתרפא. זה לא ריפא. רק הפך את הפציעה לכרונית... 
לאחרונה הפציעה הישנה התפרצה שוב, והפעם בעוצמה גדולה. התייעצתי, וכל המומחים אמרו: תנוח! אז מכיוון שכמו שאמר אינשטיין - "הכל יחסי", אז כך גם המנוחה 
קיבעתי את יד ימין הפצועה והתחלתי להתאמן ולעבוד רק עם שמאל (לאחר שבלית ברירה וויתרתי על רנדורי ג'ודו ועל הגילגולים ונשארתי עם הבודו-טאיג'וצו). כל אימון אני מופתע מחדש! אני מגלה טכניקות ואפשרויות פעולה שכל השנים הסתתרו מבלי שעשיתי בהן שימוש, אבל בעיקר - מכיוון שאין לי ברירה, גיליתי שהטאיסבקי הוא המפתח להצליח להתמודד בקרב. וכך, מאז ההתפרצות, נראה לי שהטאיסבקי שלי בתהליך שיפור. תודה לך פציעה (בת כלבה) נהדרת!
ולמה אני מביא את זה? כדי להגיד לכל הפצועים:
  1. תנוחו, תקשיבו לרופאים, ואל תהיו "גיבורים".
  2. פציעה היא לא סוף הדרך! פציעה היא הרבה פעמים התחלה של דרך טובה יותר! של שיפור ביכולות ובעיקר של עבודה טובה יותר - עבודה ללא כוח!
הרבה בריאות! 
לצפיה ב-'החלמה מהירה!'
החלמה מהירה!
29/11/2018 | 23:21
1
6
לצפיה ב-'תודה, נשמה!'
תודה, נשמה!
02/12/2018 | 01:15
15
בינתיים אני מנסה כל תרופה (סבתא, סבא, מערבית, מזרחית ומה לא). 
נעשיתי מומחה... לפי ההתרשמות שלי בינתיים, מה שהכי עזר זה דווקא טיפול פלדנקרייז קצרצר, שדני עשה לי בסוף האימון ביום שישי האחרון.

לצפיה ב-'רפואה שלמה'
רפואה שלמה
02/12/2018 | 10:10
2
לצפיה ב-'החלמה מהירה חבר'
החלמה מהירה חבר
03/12/2018 | 17:17
1
12
בפציעה אנו לומדים שאומנות לחימה היא הרבה יותר מעבר 
לצפיה ב-''
03/12/2018 | 17:29
2
לצפיה ב-'החלמה מהירה'
החלמה מהירה
13/12/2018 | 00:24
1
5
גם אני עברתי תקופה כזאת, ודווקא בתקופה הזאת התחלתי להבין דברים חדשים. גם על העקרונות והיסודות של האומנות, וגם על עצמי. 
לפעמים בחיים צריך לעצור הכל ולהסתכל מהצד כדי להבין דברים. 
שמתי לב גם שתקופות שבהן דברים לא הולכים כמו שמצפים, אתה לומד יותר. 

לצפיה ב-''
13/12/2018 | 08:00
5
תודה!
ו-בדיוק! אני מסכים לגמרי עם מה שכתבת.
לצפיה ב-'סאמפאי סבא אריה חזר - אוס'
סאמפאי סבא אריה חזר - אוס
10/11/2018 | 17:47
3
55
שלום ידידים כן לפני הרבה זמן הייתי כאן כותב במתרף מג'ודו עברתי לMMA כעוזר סאנסה צעיר עומר לוי כאן באשדוד נו בגיל 78 עדיף ללמד הקטנים ולחלק אחרי האימון סוכריה על מקל כפרס , אני מאחל לכולם הטוב שבעולם - אוס - סבא אריה אשדוד
לצפיה ב-'סבא אריה צילם'
סבא אריה צילם
10/11/2018 | 17:51
1
36
כן אני עדיין ממשיר התחביב של צילום ו כאן בתמונה סאנסה עומר לוי שיעור ראשון לעונה חדשה במתנ"ס תיקוותנו אשדוד
לצפיה ב-' סבא אריה'
סבא אריה
11/11/2018 | 10:01
34
יפה ומשמח לקרוא שאתה פעיל, מתאמן ותורם ובכלל מראה שהגיל הוא רק מספר. 
לצפיה ב-'מעורר השראה'
מעורר השראה
13/12/2018 | 00:00
7
לצפיה ב-'שאלה לגבי התייחסות שוטוקאן קראטה לקרקע'
שאלה לגבי התייחסות שוטוקאן קראטה לקרקע
08/11/2018 | 23:36
2
53
האם יש באיזשהוא שלב בשיטה עבודת קרקע ?
פשוט לא ברור לי איך לוחם שוטוקאן מתמודד עם קרקע לפי הפילוסופיה של השיטה, או שמלכתחילה אולי השיטה לא מכילה קרקע ?
נראה לי שקרקע הוא חלק לגיטימי בכל קרב אפשרי

לצפיה ב-'תודה. נפלא ! היו ימים (: מרשים שמצאת'
תודה. נפלא ! היו ימים (: מרשים שמצאת
10/11/2018 | 21:30
41
שרשור מדוייק מלפני עשור

תודה רבה
לצפיה ב-'הזמנה לסמינר קרטה'
הזמנה לסמינר קרטה
02/11/2018 | 09:34
51
 חברים יקרים, 
תרשו לי להזמין אתכם לסמינר קרטה בחנוכה בחיפה בהדרכת אחד המאמנים הטובים בעולם. המחירים המצויינים במסמך הם לחברי עמותה, לתיאום הגעה ועלויות אנא צרו קשר במספר בתחתית. 
מקווה לראות את כולכם. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום כאב
פורום כאב כרוני
טלי אליאור-מרכז לטיפולי קרניו- סקראל אינטראקטיבי
הסוף לכאב!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה