לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום יוצרים עם ילדים
מוסכמה ידועה היא שחשוב לשחק עם הילדים וחשוב לבלות איתם זמן איכות. אבל לפעמים אנחנו שוכחים שזמן איכות אי אפשר לרכוש בחנות צעצועים באריזה יפה ומנצנצת.

הפורום הזה כולו קודש לרעיונות שיעזרו לכם למצוא פעילויות מתאימות ומהנות:  ליצור עם הילדים דברים יפים, לחוות ביחד חומרים, מרקמים, מגעים ותחושות... לצחוק ביחד על הלכלוך שעשינו ולהיזכר בהנאה הפשוטה של משחק אמיתי ומאושר עם ילדיכם.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ורעיונות- קייטנה ביתית, אחר צהריים גשום... כל מצב שבו אנחנו מחפשים פעילויות זולות, זמינות ומהנות עם ילדינו. החל במיחזור חפצים וכלה בפרויקטים כבירים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יוצרים עם ילדים

מוסכמה ידועה היא שחשוב לשחק עם הילדים וחשוב לבלות איתם זמן איכות. אבל לפעמים אנחנו שוכחים שזמן איכות אי אפשר לרכוש בחנות צעצועים באריזה יפה ומנצנצת.

הפורום הזה כולו קודש לרעיונות שיעזרו לכם למצוא פעילויות מתאימות ומהנות:  ליצור עם הילדים דברים יפים, לחוות ביחד חומרים, מרקמים, מגעים ותחושות... לצחוק ביחד על הלכלוך שעשינו ולהיזכר בהנאה הפשוטה של משחק אמיתי ומאושר עם ילדיכם.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ורעיונות- קייטנה ביתית, אחר צהריים גשום... כל מצב שבו אנחנו מחפשים פעילויות זולות, זמינות ומהנות עם ילדינו. החל במיחזור חפצים וכלה בפרויקטים כבירים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים! לפני פרסום הודעה, נא לחצו על "המשך" לקריאה (הכפתור כאן משמאל-->):

אין להעלות תמונות המראות את פניהם של ילדים שאינם ילדיכם, בלא קבלת אישור מפורש מהוריהם.

אנא שרשרו הודעות לדיונים קיימים, פיתחו הודעה חדשה רק במידה ואין דיון מתאים.

הפרסום בפורום אסור.

בעלי עסק: באפשרותכם לפרסם בלוחות הפורום. הקליקו על הקישור ולחצו על יצירת הודעה חדשה.

בעלי אתרים ובלוגים: נשמח לראותכם כאן כחברים פעילים בפורום. אין להעלות הודעות הכוללות קישורים בלבד. נשמח לקבל מכם תוכן בצורת תיאור פעילות מעניינת או העלאת נושא לדיון. באפשרותכם לקשר לאתרכם באמצעות החתימה בפרופיל.

המשך >>

יום העצמאות בפתח
01/05/2016 | 08:33
6
27
אילו יצירות אפשר לעשות בנושא יום העצמאות

אשמח אם תעלו רעיונות ולינקים בנושא בשרשור המרוכז הזה.

שרשורי עבר
01/05/2016 | 08:42
10
שני משולשים= מגן דוד
02/05/2016 | 01:25
2
11
שתי גירסאות, אחת יותר פשוטה ואחת לילדים יותר גדולים.
העקרון: שני משולשים שנגזור מ'סול', פלוס שתי רצועות ארוכות.
את הנ'ל נדביק על אלבד לבן,ויווצר קישוט לשולחן הפיקניק\ארוחה של יום העצמאות.
בתמונה שצירפתי, שני משולשים שחתכתי מנייר מחברת,והדבקתי זה לזה. כהרגלי בקודש- חפפתי את ההדגמה, והדבקתי בסלוטייפ. כמובן שצריך להדביק בדבק יותר טוב,ונסתר,כשמכינים את הקישוט הזה.

גירסה פשוטה: משולשים כחולים. יווצר מגן דוד ללא קווי המתאר שלו. נכון- זה לא 'בדיוק הדגל', אבל זה עדיין חמוד.

גירסה לגדולים יותר: להדביק משולשים לבנים על האל-בד, ועליהם,להדביק את קווי המתאר (שבתמונה אני פשוט שירטטתי עם עט). קווי המתאר יכולים להיות מדבקות כחולות ארוכות, או- אם יש וישי טייפ בצבע כחול .לדעתי,לא נורא אם הוישי טייפ לא יהיה כחול 'חלק', אלא יהיו עליו כוכבים בצבע לבן-שקוף,או דוגמא אחרת עדינה שלא בולטת לעין.
שישה משולשים=מגן דוד
02/05/2016 | 01:33
7
זו עבודה לקבוצה של שלושה או שישה ילדים,ואם יש לך צמד שמאוד אוהב לעבוד ביחד- אז אולי גם מספר גדול יותר. אז ככה:
אם מצמידים שישה משולשים ב 'מעגל', נוצר לנו מגן דוד. 
נחלק לילדים משולשים. כל ילד יצייר או ידביק על המשולש, משהו שקשור לישראל- למשל, יצייר מקום שהוא אוהב בישראל, וכו'.
אח'כ מבוגר יצמיד את כל המשולשים,וידביק, על נייר או בריסטול בצבע השונה מצבע הרקע של המשולשים- כדי שיתקבל מגן דוד. זו יצירה משותפת,והיא ודאי תצא גדולה פי כמה מעמוד איי ארבע סטנדרטי.
זה יכול להתאים לגנים,ומכינים כמה דגלים כאלה- היות ובגן יש בד'כ יותר מאשר שישה ילדים. אם יש מספר שלא מתחלק בשלוש או שש,(כי אפשר לתת לכל ילד לצייר שני משולשים במקום רק אחד)
אז באחד הדגלים, הגננת תוסיף משולש של תמונה ישראלית כלשהיא, צבר בכובע טמבל, לדוגמא.
רעיון מקסים!
02/05/2016 | 08:36
6
תודה ששיתפת
מנקי מקטרות- זיקוקין ודגל
02/05/2016 | 14:18
2
הרקע יהיה נייר או בריסטול כחול כהה (שמיים של לילה)
ניקח מנקי מקטרות בצבעי זיקוקין,נחתוך לחתיכות קצרות  ונדביק בצורות זיקוקין על החלק העליון של הדף.
בחלק התחתון, אפשר ליצור דגל- שוב ,ממנקי מקטרות. ניגזור עבורו מלבן לבן,שיהיה הרקע לדגל.
נייר אלומיניום זהב
02/05/2016 | 11:23
4
מי יודע איפה אפשר למצוא נייר אלומיניום דק בצבע זהב לעיטוף ביצי הפתעה משוקולד ?
צלחות פורצלן
01/05/2016 | 14:15
1
10
שלום,
מי יודע איפה ניתן לקנות צלחות פורצלן שעליהם ניתן לצייר עם טושי פורצלן?
משהו פשוט ולא יקר, אני צריכה כמות לכל ילדי הגן
בדיוק ראיתי אצל ההורים את מה שאני הכנתי בגן , קטע
02/05/2016 | 08:43
7
אני חושבת שזה סוכנים מיוחדים שיוצרים מתנות לילדים. בזמנו הגן שלי עבד עם חברה ספציפית אבל לא זוכרת את השם.

מצאתי בחיפוש בגוגל כמה חברות שאולי עושים זאת:

אלה עושים בוודאות:

בית חם -חבילה עוברת
26/04/2016 | 20:44
2
17
שלום לכולם! אני ממש מצטערת שאני מטריחה ככה את כולם אבל אני צריכה עזרה בדבר אחד אחרון . אני חשבתי לעשות חבילה עוברת על חיות אבל אני חשבתי רק על משימה 1. אני אשמח מאוד עם כמה אנשים יכתבו בפורום משימות.
משימות לחבילה עוברת
26/04/2016 | 22:52
1
19
הנה כמה משימות שעלו לי בראש:

1. להשמיע קול כמו X (שם של חיה).
2. לזחול/לרוץ/לצעוד כמו X (שם של חיה).
3. לשיר שיר על חיה כלשהי.
4. לחקות קול של חיה כלשהי ושאר הילדים ינחשו באיזו חיה מדובר.
5. לעשות משחק של טלפון שבור-לומר שם של חיה בשקט בשקט וכל אחד מעביר לשני עד שהאחרון צריך לומר באיזו חיה מדובר.

אני בכיוון?
לפרפרי האהבה
27/04/2016 | 12:23
13
תודה רבה, זה ממש עזר לי וזה ממש בכיוון
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:52
7
19
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חג פסח שמח
21/04/2016 | 13:17
4
30
מה התוכניות לחופשה
תוכניות - טיוטה - אשמח לרעיונות נוספים
23/04/2016 | 21:16
1
36
יום א: ים
יום ב: הצגה, ואחה"צ בטח סתם גינה/חבר
יום ג: יהיה שרב, אז חשבתי מוזיאון ת"א. מה יש שם לילדים עכשיו?
יום ד: רצינו ספארי אבל אם יהיה שרב עדיין, אז לא
יום ה: ???
יום ו: ???
שבת: לונה פארק
נשמע טוב. מה עשיתם בנתיים?
26/04/2016 | 10:53
7
אפשר ללכת לפארק הירקון, אולי לשוט שם בסירה-זה מאוד חוויתי.
אפשר לעשות קייטנת חברים

רעיון לתעסוקה לילדים במהלך חופשת הפסח...
18/04/2016 | 10:25
1
96
היי לכל ההורים,
קיבצתי בפלייליסט אחד את כל סרטוני ההדרכה לקיפולי הנייר/ אוריגמי הפשוטים ביותר, אלו שהכי מתאימים לילדים, ממליצה להתחיל מגיל 6! 

למעוניינים, אפשר להשתמש בדפי מדפסת (חתוכים לריבוע ברוב המקרים), או בדפי אוריגמי הכי פשוטים מחנויות היצירה (עבור ילדים עדיף להשתמש בדפים בגודל 15 על 15 ס"מ או 20 על 20 ס"מ). 
הדפי אוריגמי היפים עשויים להיות יקרים ולכן עדיף לרכוש את הפשוטים יותר, ואם רוצים דף מיוחד הכי טוב להדפיס במדפסת הביתית.

בהצלחה וחג שמח!
מקסים! תודה על השיתוף
18/04/2016 | 13:19
7
מסורות חגיגיות
22/04/2016 | 09:09
1
42
אני זוכרת איך תמיד לפני חג גדול כמו ראש השנה או פסח, התפקיד שלי בבית היה קיפול מפיות.
אני זוכרת כמה שנאתי את זה כי תמיד היו נותנים לי חבילה שלמה של 100 מפיות לקפל וזה היה סוג של עינוי- אולי עוד מכת מצרים? .

אילו מסורות משפחתיות יש לכם לקראת חג/שבת
כמויות מסחריות של חרוסת
22/04/2016 | 18:22
35
אני מכינה את החרוסת, כבר שנים. זה מתכון אשכנזי ששופר קצת- הוספתי תמרים לתערובת. אנחנו אוכלים מזה גם אחרי ליל הסדר, כי זה טעים :).
מוזר שדווקא מפיות הטילו עלייך, יש המון הכנות לחג הזה, ולך נתנו תמיד דווקא את הדבר הספציפי הזה :). כמה אחים ואחיות הייתם? 

לגבי התפריט,אני משתדלת לשמור על כמה מאכלים שחוזרים על עצמם כל פסח,בשביל המסורת. חייבת לציין ש 'נישברתי' עם הצימס- הכנתי אותם לא ממש טעימים, ואחרי כמה וכמה שנים,החלטתי להשמיט מהתפריט.
בקטע של ה 'מלאכת יד'- כל שנה בעלי מרכיב מקרטונים מעין מיכל קטן שטוח לפסולת של 'בדיקת חמץ'. :)
שרשור מוזה ו-pinterest
17/04/2016 | 05:54
3
40
אני מאוד אוהבת את הפינטרסט- זה מקום מדהים לקבל מוזה ורעיונות ליצירה ועוד מלא דברים אחרים: בישול, אפייה, עיצוב הבית, הכנת משחקים וכו'. פשוט תענוג

מזמינה אותכם לשתף ברעיונות שאהבתם מפינטרסט ובכלל ואתם חושבים/רוצים לעשות או שעשיתם ולשתף כמובן בתוצרים עצמם

הבמה לרשותכם 
משחקים שאהבתי והכנתי/מתכננת להכין לגן
17/04/2016 | 05:59
59
מקלות רופא שמתחברים אחד לשני בעזרת סקוצ'ים- https://www.pinterest.com/pin/543035667547780724/

זה משחק שלוקח קצת זמן להכין אותו בגלל הדבקת הסקוצ'ים אבל הוא משחק גאוני בעיני. הילדים מאוד אוהבים ליצור איתו צורות שונות ולחבר אחד לשני. פעם אחת הכינו כביש וסידרו את המכוניות בין המקלות. בפעם אחרת יצרו בית ומלא רעיונות יצירתיים שעלו מהמשחק הפשוט וקל להכנה הזה.

משחק הכנסת כפתורים לקופסא עם מכסה-https://www.pinterest.com/pin/543035667547736766/

הכנתי כזה בדיוק עם אותן קופסאות אבל לא הצלחתי לחורר בצורה נורמלית את המכסה. בכל מקרה הילדים בסוף כן התלהבו מזה אבל מיצו תוך זמן קצר. חשוב לקנות כפתורים גדולים ולא קטנים מחשש לבליעה.

במשחק הזה פשוט מניחים כדורים בכל מיני צבעים. בהתחלה לשים רק 2 צבעים ובהמשך יותר ונותנים לילדים למיין בסלסלות לפי צבעים. הילדים אצלי בגן עפים על זה. אני אגב לפעמים לוקחת כדורי ג'ימבורי כשעולים לאולם הספורט בבניין ואז כשאוספים אני מבקשת שיאספו לפי צבעים
רעיונות לעיצוב הבית
17/04/2016 | 06:01
35

רעיונות לארגון ארון הבגדים-https://www.pinterest.com/pin/543035667544439694/

רעיונות יצירתיים לארגון הבית-https://www.pinterest.com/pin/543035667544439649/
רעיונות לכלי נגינה מחומרים ממוחזרים
17/04/2016 | 06:03
35
גיטרה מקופסה לממחטות נייר-https://www.pinterest.com/pin/543035667546688348/

קשקשנים מביצת פסחא וכפיות ח"פ-https://www.pinterest.com/pin/543035667546688343/

בית חם
15/04/2016 | 20:24
4
43
שלום! הכל מוכן לבית חם. יש לי רעיונות ,אבל יש לי בעיה בתכנון.
הבית חם נמשך שעה וחצי ואני לא יודעת מה לעשות על הדקה הראשונה. אני רוצה לעשות סוג של הכרות קטנה ואני לא יודעת איך. משהו יכול לעזור לי
שלום שוב עדן :). הנושא בעלי חיים,נכון?
15/04/2016 | 23:42
1
29
אפשרות אחת- כל אחד יגיד איזה בעל חיים הוא אוהב,ואת השם שלו.

אבל אני רוצה לחשוב עוד קצת,אולי יהיה לי רעיון נוסף,שיהיה יותר כמו משחק הכרות.
הילדים לא מכירים כולם אחד את השני?
עדן שבוע טוב. עוד רעיון,אבל זה קצת טירחה:
17/04/2016 | 04:13
24
אפשר לקנות סינרי עבודה חמודים חד פעמיים,לכתוב שם של משתתף על כל סינר. 
כשמתחילים,את או מישהו מבוגר אחר- קורא בשם שכתוב על הסינר, ואותו ילד שזה שמו, ניגש או מרים יד.זו דרך שכ 'דרך אגב', מציגה את השם של כל אחד.
זה גם מחווה נחמד ישר על ההתחלה- לקבל משהו אישי עם השם שלך עליו.(ילדים בגיל גן,בד'כ כבר יודעים לזהות את השם שלהם כתוב, גם אם הם ממש לא יודעים עדיין לקרוא).

אם יש סינרים בדוגמא של חיה, אז כמובן אפילו עדיף,כי זה יהיה בנושא הפעילות.

אם לא- אז אפשר לשאול כל ילד כשמגישים את הסינר שלו,איזו מדבקה של חיה הוא רוצה על הסינר,ולהדביק .(יש דפי מדבקות של חיות,רק תדאגי שיהיה לך מבחר, ובעיקר הרבה מהחיות שילדים בד'כ יותר אוהבים).

צריך להתכונן עם טוש, במקרה ויגיעו ילדים שלא היו אמורים להגיע (אם כי, אני מניחה שיותר סביר, שיהיו ילדים שברגע האחרון יבטלו,ולא ילדים שיבואו למרות שלא הוזמנו...).בכל מקרה, שיהיה טוש בהישג יד, אם צריך מהר מהר להכין עוד סינר אישי שלא הכנו מראש.
בית חם
16/04/2016 | 04:18
1
39
אם הבית החם בנושא של בעלי חיים אולי הייתי עושה מעין משחק היכרות סובב בעלי חיים. לדוגמא לחקות בע"ח וכל השאר מנסים לנחש באיזה בעל חיים מדובר.

מה תכננת לפעילות עצמה בסוף?
פעילויות לבית חם
16/04/2016 | 15:00
46
יצירה חופשית -כמה כיף!
15/04/2016 | 13:09
2
39
מכירים את הימים האלה שמיצינו את היצירות נושא ומתחשק משהו יותר חופשי?
אני במוד כזה לאחרונה כי ממש תקתקתי את כל מה שתכננתי עם הילדים בגן ועכשיו יש הרבה זמן ליצירה חופשית ותענוג לראות את הילדים.

ה-co teacher שלי יותר אמיצה ממני ואירגנה לילדים שולחן קצף גילוח, קצת חששתי מכמה ילדים שיכניסו לפה אבל זה עבר בשלום והילדים מאוד נהנו במיוחד שהכנסנו לעניין מכוניות ובעלי חיים.

כמו כן, הרבה פליידו במשחק חופשי והילדים מצידם זכרו שהכנו מצות מפליידו ועשו זאת בעצמם

וחול קינטי...כבר אמרתי כמה אני אוהבת את החול הזה

אילו חומרי יצירה תמיד עושים חגיגה כיפית בבית לכם ולילדים
יצירה חופשית בגן
15/04/2016 | 13:55
1
32
נראה לי שאנחנו מתכוונות למשהו שונה
חול קינטי גואש ובצק בד"כ בבוקר באופן חופשי גם שולחן אור פתוח חופשי
בשעת יצירה מגישה להם מגוון חומרים
דפים בריסטולים מדבקות צבעים טושים שאריות בדים
קופסאות קטנות שאריות ממפעלים והילדים יוצרים מה שבא להם
יש גם יצירות מכוונות לפי נושא יש הכוונה אבל כל אחד יוצר עם פרשנות משלו
כמה שיותר לתת חופש לילדים ופחות לכוון מפתח להם את היצירתיות והדמיון
אצלנו יש הרבה יצירה חופשית כזו
16/04/2016 | 04:20
23
אבל לאחרונה נכנסתי קצת לאטרף של הכנת יצירות מתוך לחץ שהופעל עליי בגן והייתי ממש בתקתוק של עבודות איתם וממש נשאבתי לתוך זה וראיתי שהילדים פשוט איבדו את החשק ליצור ולעשות ולכן הפסקתי עם העבודות היזומות ופניתי ליצירה חופשית כדי שיגלו את החדווה ביצירה מחדש.

ככה זה כשעובדים בגן שהוא לא שלך ויש לחצים ודרישות וכו'- לצערי זה לא תמיד אידיאלי כמו שלמדנו או רוצים שיהיה.
שלום, לא בטוח אם זה הפורום המתאים
14/04/2016 | 10:58
7
59
אבל זה היה הפורום העיצובי הפעיל והמתאים ביותר לכישורים המאוד בסיסיים שלי (רמת גן ילדים).
אשתי (שעם כל הצער עוד פחות כשרונית ממני בדברים כאלה) קנתה קופסא ורוצה שאעצב לה כקופסת תכשיטים.
היא קנתה כל מיני חומרים וחרוזים ודבק ויש לנו צבעים ואין בעיה לקנות ניירות או כל דבר אחר.
האם יש לכם טיפים איך לעצב שיהיה נחמד ולא קשה מידי לעצב?
הגעת למקום הנכון
14/04/2016 | 13:25
6
37
אם אתם רוצים להדביק מפיות על מנת לקשט הנה כמה שאלות וכיווני חשיבה:

איזה דבק קנית? יש דבק שנקרא דבק מפיות שהוא הכי טוב. ממליצה גם לקנות סילר שאותו מורחים אחרי שהמפיות הודבקו והדבק התייבש.

בעיקרון צריך לעבוד עבודה איטית ולגזור לפי הצורה שאתם מעוניינים להדביק,למרוח כל פעם על השטח שאתם רוצים להדביק את החתיכה הספציפית ואז להמשיך. בסוף אחרי שהכל מתייבש למרוח סילר (נראה כמו דבק ומבריק את מה שמורחים אותו עליו.

אפשר לצבוע עם צבעים- מה סוג הצבעים שיש לכם בבית?

בין אם עשיתם עם מפיות ובין אם רק צבעתם- אחרי שמתייבש 100 אחוז אפשר להדביק חרוזים בצורה יפה, לכתוב עם טוליפ משהו בסגנון "קופסת התכשיטים שלי" ולהדביק כל מה שתרצו
תודה
14/04/2016 | 13:31
5
21
יש לי כמובן רק צבעים שמשתמש בהם ילד בן שנתייים וחצי (צבעי גואש, ידיים, טושים...) אבל אם יש משהו שאפשר לקנות במחיר סביר ויעשה את זה יפה יותר אז אני פתוח להצעות.

את הדברים אשתי קנתה אז אני לא באמת יודע איזה דבק יש ומה החומרים שהיא קנתה (עוד לא יצא לי לראות).

מפיות זה רעיון נהדר.
תבדוק לגבי הדבק והחומרים -נוכל לעזור יותר
14/04/2016 | 13:45
4
26
אולי אפילו לתת לינקים/תמונות עם רעיונות

הנה רעיון שמצאתי עם הסבר והנחייה די  נוחים: http://www.yanshoofy.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%A...

שכחתי את שם הצבעים שטובים לעץ, זה מגיע בבקבוקנים קטנים- לא חושבת שיקר יותר מידי, אולי 5 ש"ח לכל צבע. אנסה להיזכר בשם.

פשוט ונחמד, תודה
14/04/2016 | 13:50
4
הנה תמונה של התיבה ויש דבק רב תכליטי שקוף
14/04/2016 | 23:14
2
34
הצבעים שמתאימים לתיבה כזו הם צבעי אקריליק לדעתי
15/04/2016 | 00:13
1
21
יש כאלה שמגיעים בבקבוקים קטנים וזה במחיר של כ-5-6 ש"ח.

לגבי הדבק- אני יודעת שיש דבק מיוחד להדבקת מפיות. נראה לי שבארץ קוראים לזה דבק מפיות או לפחות כל מי שתשאל בחנות יצירה ידע במה מדובר .

15/04/2016 | 06:11
1
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:21
9
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
DIY עציץ חמוד ויפה לשים במרפסת
13/04/2016 | 15:05
4
65
היי חברים, הכנתי DIY קטן במסגרת קורס בשנקר.
זאת בעצם גרסה מצולמת לפני שאצלם בוידאו ולכן לפני שאגש לצלם אשמח לקבל מכם קצת פידבק - 
האם ההוראות מובנות?
האם הפרויקט עצמו יפה בעינכם?
האם זה גורם לכם לרצות להכין כזה גם?
המון תודה!
תיקנתי כמה דברים בטקסט
13/04/2016 | 15:18
3
25
אני חושבת שההוראות והצילומים ברורים, אבל
13/04/2016 | 23:45
2
30
אני מכירה את היצירה הזו מלפני כן,ולכן לא יכולה להסתכל עליה בעיניים של  מישהו שבשבילו זה חדש לגמרי.

הייתי מוסיפה משהו- לוודא ששולי הפחית אינם משוננים ומסוכנים.
כשפותחים פחית בפותחן חשמלי,זה בטיחותי. כשפותחים בפותחן 'ידני', אז השוליים משוננים,וכדאי להדביק עליהם נייר דבק, או שיטה אחרת שבה השוליים החדים אינם גלויים לידיים היוצרות.(חשוב בעיקר כשהיוצרים הם ילדים...)
נראה טוב ומסכימה עם אמא של שירה היחידה
14/04/2016 | 01:36
1
18
חשוב להדגיש את הנושא הבטיחותי.
אחלה, מעולה
14/04/2016 | 08:59
16
תודה רבה!
הדבקת בד לבד על לוח
11/04/2016 | 23:38
1
29
הי לכולם,
הייתי רוצה ליצור לוח מלבד.
חשבתי לקנות מסגרת ולתת קצת צבע ע"י קניית בד לבד שמגיע בהרבה יותר גוונים מהשטיח בד העבה.

האם מישהו התנסה עם העבודה של לוח לבד? האם הסקוצ'ים מחזיקים יפה גם בבד לבד ולא רק בשטיח?

אשמח לעצה,

תןדה
הכוונה היא כמו לוח לבד נייד?
12/04/2016 | 13:32
37
יצא לי להשתמש עם סקוצ'ים וזה היה אחלה , אבל חשוב שזה יהיה עם מסגרת עבה כך שהילדים יוכלו להדביק דברים מבלי שזה נוטה ליפול כל רגע.
היכנסו לפורום התפתחות ילדים מיוחדים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2016 | 22:36
1
40
היי לכן ,

אין כמו עבודות יצירה כדי להתקרב, לדבר רגש ולשתף ב ה כ ל. ככה זה עם ילדים.
נעים להכיר, שמי ויקי ואני מנהלת את הפורום להתפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים. בואו לשתף, לשאול, להביע, לעניין ולהתעניין

מחכה לכם בפנים ,
ויקי

http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/462/pagenu...
תודה ויקי
11/04/2016 | 13:14
19
אגב, מהניסיון המועט שיש לי בהתנדבות ועבודה עם ילדים שיש להם צרכים מיוחדים-יצירה יכולה להיות דרך מדהימה לצבור איתם חוויות וללמוד על מיהם כבני אדם.
דבק
08/04/2016 | 12:43
1
60
איזה דבק הכי שימושי אצלכם בבית
מתי אתם משתמשים בדבק סטיק ומתי בדבק נוזלי
מאיזה גיל הילדים שלכם יודעים להשתמש בדבק
איזה דבק הכי מעצבן/מתסכל בשימוש שלו בעיניכם ולמה?
דבק אצלנו בבית
10/04/2016 | 19:52
44
דבק חם הוא הדבק הכי שימושי אחרי הסיילוטפ אם הוא נחשב דבק.

הסטיק שיש לנו מתאים רק להדבקה של ניר על ניר שטוח. אני רואה בתוכניות יצירה בערוץ הילדים שהם מדביקים עם סטיק כל מיני דברים שאין מצב שהסטיק שלנו ידביק, אני לא יודעת איך הם עושים זאת.

הדבק פלסטיק הלבן משמש אצלנו בעיקר ליצירה עם עיסת ניר או לעירבוב עם צבע בשביל לצבוע על חומרים שצבע צריך עזרה.

האתגר השבועי
10/04/2016 | 02:08
9
81
רוצים להיות אדומים במשך שבוע
הציעו רעיון שעונה על האתגר ואולי תיבחרו להיות המנצחים באתגר ואדומים למשך שבוע בפורום "יוצרים עם ילדים".

והאתגר לשבוע זה:
עליכם להמציא רעיון ליצירה שקשורה לאביב/פסח תוך שימוש בגליל נייר מטבח.
יש לכם אפשרות להשתמש בחומרים נוספים לבחירתם, אבל חובה שיהיה שימוש בגליל נייר מטבח.

<font>בואו נראה כמה יצירתיים אתם</font>
אני לדוגמא יצרתי עם הילדים בגן צמיד פרפר
10/04/2016 | 02:11
82
גזרתי כל גליל לכמה חתיכות וגזרתי לאורך אחד הצדדים של הגליל החתוך כך שזה יהיה כמו צמיד.
הילדים צבעו דף צביעה של פרפר והדבקתי את הפרפר על הגליל כך שהילדים יכולים לשים על היד כמו צמיד. הילדים ילכו עם זה הבייתה יום לפני החג
רעיון שאני חושבת שכבר הזכרתי כאן,
10/04/2016 | 04:07
5
63
אבל היות שעונה גם על החומר של האתגר, וגם על הנושא,אזכיר שוב:

נחתוך את הגליל קודם כל לכל אורכו. ואת שתי החתיכות הארוכות שתתקבלנה, נחתוך ל 'תיבות משה'. נצבע בחום כהה מבחוץ,אולי גם מבפנים,תלוי אם הילד מבוגר מספיק בשביל להקפיד להשאיר את תוך התיבה לא צבוע בחום .
 אפשר לצייר תינוק,ולגזור ולשים בתוך התיבה הנ'ל.
תיבה אמרתי?- ועכשיו נכין דוקא את ה'גלים'... קריעת ים סוף:
10/04/2016 | 04:17
2
41
שוב, נחתוך את הגליל לכל אורכו. הפעם,נגזור לרוחב פסים דקים. אלה יהיו ה 'גלים' שלנו. אפשר את הקצוות לגזור כך שיהיו קצת משוננים\פחות רחבים . נצבע אותם בצבע ים. חלקם נצבע לבן, כביכול ה 'קצף של הגלים'.
נניח אותם לא בשורות מסודרות,אבל כן נקפיד שכולם יהיו עם הצד היותר ארוך לרוחבו של הדף.נדביק את הבסיס שלהם על הדף אני אשתדל אח'כ להביא כאן שרטוט של 'בערך' כדי שיהיה יותר ברור.

נשאיר חלק שהוא ה 'יבשה'.החלק הזה, נצבע בחום בהיר.
יתקבל 'ים' תלת ממדי. להזהר ולא להזיז יותר מידי את הדף הזה, היות שה'גלים' מחוברים רק בבסיסם,ועלולים להנתק בקלות. זו יצירה שחייה קצרים,ובכל מקרה, מיד אחרי החג היא כבר לא רלוונטית.
מצרפת צילום של סקיצה
10/04/2016 | 05:02
80
כמובן שצריך לעשות על דף שלם,ולצבוע כמו שצריך, והאפקט של הרבה גלים שונה מהאפקט של השלושה שהדבקתי... 
ועכשיו ה 'גלים' יהפכו לציפורים וענן.
10/04/2016 | 14:13
26
את  צורות הקשתות שגזרנו מהגליל,אם נניח לא מאונך (כמו במקרה הים) אלא מאוזן,נוכל ליצור ענן וציפורים.
הקשתות המיועדות לענן,תהיינה יחסית רחבות. אלה המיועדות לציפורים,תהיינה צרות ככל האפשר. 
נצבע חלק מהקשתות בלבן,וחלק באפור.
את הקשתות שצבענו לבן,נניח אחת ליד השניה כך שיווצר מעין מעגל אליפטי,הנראה ממש כמו תווי מתאר של ענן. נדביק על דף נייר, שמונח לרוחב. עכשיו נצבע כל מה שמחוץ לתוורי המתאר של הענן,בתכלת-שמיים.

את הקשתות האפורות, נניח זוגות-זוגות,כך שתיצורנה צורת ציפור העפה מרחוק.נדביק את הזוגות הנ'ל לא בשורות או טורים,אלא מפוזרות .
מקסים, מקסים, מקסים
10/04/2016 | 14:27
1
7
10/04/2016 | 15:14
פרחים מחתיכות גליל ונייר כסף
10/04/2016 | 15:51
1
70
צירפתי תמונה. נחתוך חתיכות של עלי כותרת מהגליל.

בנוסף,רצועה אחת נגלגל הדוק הדוק ל 'רולדה',שתהיה מרכז הפרח.
אני כרגיל 'חיפפתי', לא צבעתי (אפשר לצבוע את עלי הכותרת, או להדביק נייר קרפ עליהם).
והדבקתי בסלוטייפ, במקום בדבק שיהיה 'יותר דיסקרטי'.
הגבעול יהיה חתיכת נייר כסף. נגלגל ונכווצץ אותה לצורת גבעול.
אני לא יודעת אם אפשר לשנות את הצבע של נייר הכסף... יתכן שנצטרך להשאיר אותו כמות שהוא.
אם ניצור עם הילדים שלושה ארבעה פרחים,נוכל להציב על שולחן הסדר כקישוט .
(אם כי, פרחים אמיתיים יפים יותר, על זה אין ויכוח...)
מחזיקי מפיות לליל הסדר בצורת ורד, עם מדבקת פסח שמח ושם הסועד
10/04/2016 | 19:21
56
כרגיל,לא טרחתי לצבוע בשלמות.
בתמונה, אפשר לראות את חלקי הגליל מודבקים זה לזה. אנחנו מנצלים כאן את הקימור ה'בילט אין' של הגליל.לפני הכל נצבע את עלי הכותרת בצבע אחד.(אפשר כל ורד בצבע שונה, אבל לפחות לעשות נסיון לפני הכל,לראות כמה עלי כותרת אתם רוצים לכל פרח ופרח, ולצבוע מספר מתאים). ואז להדביק, כאמור אפשר להבין מהחלק העליון איך מדביקים.(אני חיפפתי והדבקתי בסלוטייפ,אבל כמובן עדיף בדבק שלא ייראה).
אחרי שנדביק את עלי הכותרת זה לזה,  נגלגל בזהירות לצורת ורד. בכוונה צילמתי את הוורד  ה'גמור' משתי זויות שונות,כדי שיהיה ברור ככל האפשר איך זה אמור להראות.

ניקח מדבקות צבעוניות (ללא דוגמא רועשת,כי אנחנו רוצים שהכיתוב יהיה ברור)
או אולי אפילו וישי טייפ,אם הוא מאפשר לטושים מסויימים להשאר עליו ולא להמרח?...(אין לי מושג).
נכתוב יפה 'פסח שמח',ושם האורח.(בצורה כזו,מחזיק המפית מתפקד גם על תקן 'כרטיס הושבה').נדביק על מחזיק המפיות. בתמונה 'יצרתי' מדבקה בעזרת המחשב,רק כדי שיהיה ברור איפה היא אמורה להיות.
ננצל את החלל הגדול שנוצר במרכז הפרח,כדי להשחיל בו את המפית.
נכון- מחזיק מפיות שכזה הוא לגמרי חג-פעמי,(חד פעמי לחג...)
אבל,זה גם הייחוד שלו- יש בו ברכת פסח שמח,וכאמור גם שם הסועד.

היוש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2016 | 15:44
1
31
קדימה לעבודה
10/04/2016 | 15:46
18
אנחנו עושים תחרות משלנו ומי שיעלה סרטון מקורי ,הקשור לנושא הפורום, יוכל לזכות בתחרות ולהיות מואדם במשך שבוע.

בהצלחה ויאללה לעבודה
שרשור רעיונות להפעלת הילדים בליל הסדר
08/04/2016 | 12:39
5
67
ארוחות משפחתיות הן לפעמים ארוכות ומעייפות לנו ולא פחות לילדינו.
ליל הסדר שממש מתקרב הוא מטבעו ארוך ומאתגר לילדים והוריהם.

השרשור הזה נועד לגרות את היצירתיות שלנו על מנת להפוך את ליל הסדר לארוחה נסבלת.

אנא שרשרו לפה רעיונות להפעלות במהלך ליל הסדר וטיפים מנסיונכם
טוב... כמו שהצהרתי על עצמי,אני 'אולד פשן'.
09/04/2016 | 01:31
1
95
ולדעתי,צריך לדאוג לפעילויות שקשורות לחג. 
מה נעשה?

אולי נכין מראש, משחק מונופול,או סולמות וחבלים, שכולו קשור לחג?

'הבניין שבנית התמוטט,חכה שני תורות לקבל עוד טיט' לדוגמא... :)
כמובן שאפשר להתאמן עם הילדים על שירה של עוד קטעים נוסף ל 'מה נשתנה'. זה יתן להם משהו לחכות לו (הופעה לפני כל האורחים).
מה עוד?
נכין מראש עם הילדים חפצים שישמשו אותנו במהלך הסדר. זוכרים את הפירמידות שהכנו?- אולי מראש נשמיט את אחת הדפנות, כדי שאפשר יהיה להכניס לתוך הפירמידה, קערה עם חרוסת? (מנסיון ,החרוסת שיש בתוך קערת הסדר לעולם איננה מספיקה בכמות שלה לכולם... תמיד צריך עוד כלי מלא חרוסת על השולחן...)

מה עוד?

במקום שהילדים יגנבו את האפיקומן, המבוגרים יחביאו אותו, ויהיו רמזים של מעין 'חפש את המטמון',כדי למצוא אותו. כמובן, מתאים לילדים שבערך באותו גיל,ואולי אפילו להכין 'שני אפיקומנים'- הקטנים יחביאו אחד, הגדולים ישחקו 'חפש את המטמון'.
רעיונות נפלאים! תודה על השיתוף
09/04/2016 | 11:57
17
אפשר לתת לכל ילד דף צביעה בנושא פסח ועפרונות צבעוניים.
10/04/2016 | 19:47
24
וואו, הרמת לי להנחתה!
13/04/2016 | 18:44
1
39
עשיתי דוקטורט על זה עם כמה וכמה פוסטים לפני כמה שנים של רעיונות שווים מפינטרסט. הרעיון הוא להשתמש בשבוע הריק שלפני החג כדי להתכונן.

קודם כל, הכנו שקית מכות, שזו פעילות ממש נחמדה. מכינים לכל ילד שקית עם מתנות קטנות שמסמלות את כל המכות.
אחר כך... הכנו שלטי מכות שזה ממש כיף להכין, ומלמד את המכות, וגם אפשר להניף אותם בזמן הקראת ההגדה.
וגם הכנו סימניה להגדה שאפשר לתת עם כמה צבעים ולקשט.
ויש לי פוסט עם רעיונות מרחבי הרשת על שולחן חג ידידותי לילדים.
אל תגידי שלא השקעתי :)
מהממת
14/04/2016 | 01:41
12
כמה התגעגעתי!
חדשה פה טיפים לפעילות עם בן 2.6
04/04/2016 | 08:54
13
62
בוקר טוב,
 איזו קבוצה מגניבה!
אני אמא לבן שנתיים וחצי, שלא ממש אוהב לשבת על הטוסיק, כל ערב (אם אנחנו לא בגינה) הוא מתרוצץ בבית מפה לשם, אם אני מנסה להושיב אותו לפעילות כזו או אחרת הוא מאבד עניין אחרי 5 דקות.
לגו- 5 דקות 
ציור- 5 דקות
השחלות- 4 דקות
על פאזלים בכלללללל אין מה לדבר. הוא לא מרכיב. אין לו סבלנות.
נואשת לקצת זמן איכות איתו, כזה שאנחנו יושבים שנינו במשך חצי שעה/ שעה על איזו יצירה מגניבה שאח"כ יוכל לשחק איתה ולהיזכר איזה כיף היה להכין אותה..
השאיפה שלי- לפחות פעמיים בשבוע לשבת איתו ככה.
בינתיים הערבים שלי איתו מסתכמים בהרבה ריצות בבית, הסברים למה הוא לא יכול לראות טלויזיה, ובית מאוד מאוד מבולגן כי כל הצעצועים מפוזרים בכל הבית, שכן לכל אחד הוא הקדיש 5 דקות התעסקות ומיד דילג להבא בתור.
יו! איזו חפירה.
האם יש לכן טיפים/עצות/רעיונות לפעילויות שירתקו אותו בטירוף?
תודה ויום טוב
ברוכה הבאה
04/04/2016 | 13:25
11
59
יש ילדים שפחות אוהבים לשבת וצריכים יותר את הלרוץ. זה גם עניין של גיל. אני עובדת עם קבוצת גילאים כזו ורק עכשיו הם יותר ויותר יושבים בפעילויות כאלה אבל למשל בעניין של מפגשים - תמיד ישבו הרבה זמן (כנראה שאני מעניינת).

אני הייתי מנסה למצוא יצירה שקשורה לתחום שמעניין אותו- אולי להביא מדבקות של סדרה/דמויות שהוא אוהב. יש לי ילד בגן שלא הסכים להדביק מדבקות וכשהבאתי פעם אחת מדבקות של cars הוא הראשון שהתיישב להדביק...

תעלי רשימה של דברים שלרוב מעניינים אותו וננסה לעזור לך ביצירות ופעילויות
תודה
04/04/2016 | 13:40
10
41
באמת במפגשים בגן הוא יושב על הטוסיק בכיף (יש מצלמות בגן) .
אולי באמת אני משעממת? 
הוא מאוד אוהב להדביק מדבקות למשל, אבל שוב, זה לריכוז של כמה דקות בלבד. כנ"ל לגו.
הוא מאוד אוהב ספרים - אני יכולה להקריא לו ספרים שעות והוא יישב מרותק. 
אוהב מוסיקה, גיטרה (אבא ודוד שלו מנגנים בגיטרה והוא אוהב לשבת איתם לנגן ביחד), לרקוד, בעלי חיים! מאוד אוהב בעלי חיים. 
חחח יכול להיות שהגננת פשוט מגוונת להם
04/04/2016 | 13:45
6
55
אצלי למשל כולם יושבים אפילו ל-40 דקות, אצל הקולגה שלי הם מאבדים סבלנות אחרי 10 דקות כי היא עושה כל יום אותו הדבר. אני מביאה אביזרים וכו' וזה יותר מעניין ומושך אותם.
אל תשכחי שגם את מקבלת את הילד אחרי יום עמוס בגן וזה כמו עבודה עבורם-הם חוזרים גמורים.

אולי תעשי לו יצירות בעקבות ספרים- לדוגמא אם יש ספר שהוא ממש אוהב, לעשות יצירה בעקבותיו-נוכל לעזור לך עם זה.

אם הוא אוהב כלי נגינה ומוסיקה-אולי להכין איתו כלי נגינה מחומרים שונים והוא יוכל לנגן איתם אח"כ.

לגבי בעלי חיים- אפשר להכין מסיכות שונות ולהתחפש, להכין בעלי חיים מחומרים שיש בבית-נשמע מעניין? נוכל לעזור גם בזה.

קחי בחשבון שבגיל הזה הסבלנות שלהם נגמרת די מהר, אפשר לעשות עבודה בהמשכים- להתחיל, לעשות הפסקה של פיפי/snack/משחק במשהו אחר ואז לחזור...

אצלי בגן גם לפעמים הם מאבדים סבלנות ורוצים ללכת לצעצועים ופינות הגן אז אני משחררת ואז מזמינה אחרי כמה דקות להמשיך-לא בכוח, סה"כ זה נועד לזמן משותף של שניכם ואם אחד ממכם סובל זה מאבד מהעניין.
רק לגבי הקולגה
04/04/2016 | 20:24
2
41
ילדים מאוד אוהבים את החזרה על המוכר הם ממש לא משתעממים מדברים מוכרים
ילדים מסוגלים לשמוע סיפור או לחזור על פעילות מספר רב של פעמים
להחזיק אותם 40 דקות בגיל הזה? לא בטוחה כמה זה נכון
גם ילדי חובה בשלב זה של השנה מתקשים לשבת 40 דקות גם כשהפעילות מאוד מגוונת.
טוב אצלי זה ממש לא מתקרב ל 10 דקות
04/04/2016 | 23:56
34
אם הגעתי לדקה השישית אז אני במצב מצוין :) :)
גם אצלי יש חזרתיות, פשוט אני מגוונת
05/04/2016 | 04:51
32
וכל פעם חוזרת על פעילות אחרת או עושה פעילות חדשה אחרי פעילויות שכבר עשיתי.

המפגשים אצלי די מגוונים וכוללים תנועה ותזוזה לכן זה לא זמן כולל שבו הם יושבים אלא זה כולל גם תזוזה.
אני מרגישה אותם ויודעת בדיוק מתי הזמן להפסיק ולפעמים כשאני מפסיקה- הם דווקא מתבאסים ורוצים עוד.

הכל עניין של להרגיש את הילדים.
תודה אשמח לרעיונות לפעילויות שהצעת
04/04/2016 | 23:54
2
25
כמו למשל יצירה בעקבות ספר (מאוד אוהב הבית של יעל/מפלצת סגולה של רינת הופר/ציפי וצוף/טרופותי/חנן הגנן ועוד רבים רבים רבים וטובים..)
 גם הכנת כלי נגינה ובעלי חיים נשמע מדליק.

אף פעם לא חשבתי לעשות איתו באמצע הפסקה להתרעננות ולחזור לפעילות. רעיון טוב.

תודה!
הנה כמה רעיונות
05/04/2016 | 04:53
34
פעילויות בעקבות הספרים שציינת שהוא אוהב:

הבית של יעל- תמצאו ארגז גדול ותהפכו אותו לבית- ממש לצבוע ולצייר וכו'.

מפלצת סגולה-אולי הייתי יוצרת איתו מפלצת מבצק או משהו כזה- מדביקה עליה עיניים זזות.

חנן הגנן- אפשר להכין מקרטון עגלה ולהכין את הפירות מחומרים שונים ולהמחיז את הסיפור.
רעיונות ליצירה פשוטה בהמשך לדברים שציינת.
10/04/2016 | 20:20
22
אני אמא לילדה גדולה הרבה יותר, ואין לי רקע בגננות, אבל כמו שהמקצועיות כתבו, את צריכה לעשות מה שנכון לילד שלך. משהוא שיהיה לשניכם כייפי. הוא מאוד צעיר אז הייתי הולכת על יצרה מהירה, שמלמדת אותו שאפשר ליצור בכייף וזה לא פרויקט ענק.

אני לא מכירה את הספר על המפלצת הסגולה, אבל אפשר אולי ליצור איתו בובת גרב פשוטה כמפלצת סגולה? רק גרב סגולה ועיניים זזות. את תכיני את הכל, אבל הוא יראה מה את עושה, זה מאוד מהיר, ואתם יכולים לקרוא את הסיפור והוא יפעיל את בובת הגרב.

להכין כלי נגינה מקופסה של טישו עם גומיות. מאוד מהיר. מצ"ב סרט שמראה משהוא יותר מורכב וממש לא מתאים אבל יתן לך את הרעיון בגדול.

הי הדסה
04/04/2016 | 14:10
2
38
לגבי זה שבגן זה אחרת- ילדים,כשהם בקבוצה, אז הם ייטו יותר לעשות 'מה שהקבוצה עושה',ופחות לרוץ ולהתרוצץ. זה כמו שבגן הם יושבים לאכול דברים שבבית הם לא אוכלים,ועוד דוגמא: אני מכירה ילד בן 3 שבגן אוכל לבד עם כפית,ובבית לא מוכן לזה. בקיצור- הם מתנהגים אחרת בגן.

לגבי פעילויות: היתי הולכת על יצירה שקשורה בפעילות יותר 'פיסית'-לא משהו שדורש מכניקה עדינה. הוא צעיר, הוא כרגע לא נהנה מזה,אני הייתי מנסה מידי פעם,אבל לא כל יום.

יש ספרים שבהם יש דפים שמזמינים לצייר או להדביק. אז נכון-זה לא 'רב פעמי'. ברגע שציירת,(למשל,ב'דירה להשכיר' יש בסוף הספר כמה דפים כאלה) אז זהו- אין מקום לצייר או ליצור שוב.

אני אשאל שאלה שאולי תפתיע אותך- למה בעצם כ'כ חשוב שהוא דווקא יעסוק ב 'מלאכת יד' בבית? הוא אוהב ספרים, הוא אוהב להקשיב למוסיקה וגם לנגן בעצמו, אולי זה 'בסדר' שבבית הוא לא ייצור יצירות?

בכל מקרה, אני אחשוב קצת על עבודות יצירה שדורשות 'השתוללות מבוקרת',(כמו- השפרצה של צבעים רנדומלית על דף) ואולי 'אעלה בחכתי' משהו בימים הקרובים :)

בנתיים יצירה עם מוסיקה: תקליטי אותו מנגן בכלי אחד,(נניח, תוף קטן). תשמיעי לו,ואח'כ תשמיעי לו תוך כדי שהוא 'מלווה את עצמו' בכלי אחר,ותקליטי את זה.
וכן הלאה. תעבדי עם 2 פלאפונים להקלטה,או טאבלט וטלפון,כל פעם אחד מהם משמיע,והשני מקליט את הקטע המושמע +הנגינה ה 'חיה' של הילד. בכל שלב, תני לו לשמוע את התוצאה,ולהחליט איתך איזה כלי הוא מוסיף. 
אהבתי!
05/04/2016 | 00:07
1
28
ואי איזה רעיון מדליק עם כלי הנגינה! ממש מאמצת נעשה את זה כבר מחר.

לשאלתך, חשוב לי שיעסוק במלאכת יד בבית מ-2 סיבות עיקריות:
1. המובנת מאליה- זה מפתח.. לא? מפתח את היצירה, את הדימיון והמעוף, את הריכוז, ומיומנויות כאלה ואחרות (למשל- עד היום הוא לא מצליח להחזיק טוש/צבע/עט בצורה נכונה ונוחה..)..
2. משום שאני מאוד רוצה את הבונדינג הזה. את הזמן שלי ושלו ביחד. אז יש לי את זה איתו בספרים.. אבל כמה אפשר לקרוא ספרים? בסוף גם אותי זה מעייף/משעמם :) 
ופעילות בגינה היא נחמדה אבל לא ממש מעניקה לנו את הביחד הזה שאני מחפשת..
תודה :). לגבי התשובות שלך-
05/04/2016 | 03:40
26
נכון,מלאכת יד יכולה לפתח מוטוריקה, קשר יד עין... אבל הוא כבר עוסק בזה בגן,נכון? זה לא שהוא בכלל לא 'מתאמן' בכך.
לגבי הבונדינג- אני מסכימה שמעייף לעשות את זה שעות על שעות. אבל אולי יש דברים אחרים,שאפשר לעשות יחד? .מלבד גינה, ספרים,ומלאכת יד.

למשל- חוג התעמלות הורים ילדים, שבהם מניפים את הילדים וכו'?
 או פעילויות פיסיות אחרות,שדורשות שיתוף פעולה (כך שזה זמן 'ביחד').

לגבי קצת מלאכת יד- אפשר לרצף חדר בבריסטולים, למרוח את כפות הידיים שלו בצבע אחד, את כפות הרגליים בצבע אחר, ולתת לו 'לטייל' על ארבע, ולצבוע כך. כמובן שצריך מראש להזיז רהיטים,ולהלביש אותו בבגדי 'עבודה'...

אפשרות אחרת: להשתמש בבקבוקים 'לחיצים'. למשל: מיכל ריק של חרדל. בכל בקבוק להכניס צבע אחר,ולתת לו 'להשתולל' עם התזות,על בריסטול גדול (שוב, להכין את הסביבה... לכסות בניילון רהיטים וכו')
יצא ציור 'מופשט',מלא בהתזות צבע. את יכולה להצטרף אליו ולהתיז יחד איתו.
אולי יהיו לי עוד רעיונות בהמשך :)
היי (רק אורח לרגע בפורום בעצמי...) מה הוא אוהב לעשות?
14/04/2016 | 11:05
11
אצלי הבן (2.9) מאוד אוהב מכוניות למשל. אז לפעמים מכל מיני דברים בבית בונים מסלולים. את יכולה לעשות ברמות שונות של סיבוכיות בהתאם לרמת העניין שלו. למשל לקחת קרטון לגזור ולתת לו לצייר עליו או להדביק עליו קווים של הכביש או לצבוע בשחור בצבע גואש ואז יש לו כביש.
עוד דבר- אולי המשחקים "קלים" מידי עבורו והוא צריך משהו יותר מאתגר? יתכן שפאזל קשה יותר או לגו קטן יותר או משהו כזה יתנו לו יותר עיניין.

עוד אפשר לקחת למשל בקבוק שוקו (כזה אישי רב פעמי) ולמבוע מסביב עם צבעי גואש או משהו ואז זה יהיה הבקבוק שלו לשתייה של מיץ תפוזים או מה שהוא אוהב.

יכול להיות שבלגו אם תראי לו איך לשחק ואיך לבנות דברים מעניינים הוא ינסה בעצמו ויתרכז בזה יותר (למשל לבנות רובוט או אוטו מלגו יחד איתו ואז הוא יראה שזה יכול להיות יותר מעניין מלבנות מגדל וינסה בעצמו).

בהצלחה
קישוט גביעי יין- התייעצות
02/04/2016 | 00:03
12
54
אחת היצירות שאני מתכננת להכין עם הילדודס בגן לכבוד פסח היא גביע יין.
בהתחלה חשבתי שאכין ממש גביע יין מגביע יוגורט ודבק גלו סטיק אבל זה נהיה יותר מידי בלאגן ויותר עבודה שלי מאשר שלהם אז ויתרתי.
יש לי כוסות יין חד פעמיות מאוד יפות. חשבתי שאולי הם יקשטו את זה עם נייר טישו (נייר קרפ). 

השאלה איך לעשות את זה- האם כלפי חוץ או מבפנים? כמובן שזה לא יהיה בשימוש ורק לקישוט...
טיפים או רעיונות יתקבלו בברכה
לגבי הקרפ אני לא יודעת, אבל-
02/04/2016 | 00:33
3
24
מה לגבי מדבקות פאייטים?
ומדבקות בנושאי פסח, אם יש כאלה בסביבה שלך? (קיפצי לחנות יודאיקה קרובה, יתכן שתהינה שם)
או- מדבקות 'אביביות', של פרפרים ופרחים וכו'.
אגב- למה לא לשימוש? אולי אפשר שזו תהיה כוס אליהו הנביא(כלומר- תכיל יין,אבל אף בשר ודם לא ישתה ממנה, בגלל השאריות של הדבק וכו'...)
מה ז"א מדבקות פייאטים?
02/04/2016 | 01:04
2
21
יש לך לינק עם תמונה?

לגבי למה ללא שימוש- אני חושבת שכוס אליהו צריכה להיות "למהדרין" או משהו כזה...
מדבקות של 'נוצצים'. אני אחפש תמונה... לגבי הכוס-
03/04/2016 | 03:58
1
25
אז ככה- כוס כשרה, זו כוס שלא השתמשו בה לפני כן במטבח לא כשר, וכמו כן,עברה טבילה במקווה.

אבל- כוס מפלסטיק איננה צריכה טבילה. וכמו כן- כוס חד פעמית, כשמה כן היא- לא שימשה בעבר למאכל או משתה.

לגבי כוס אליהו,או כוס יין שמיועדת לצרכי 'ברכה', היא צריכה להיות בגודל 'סטנרדטי'. אם יש לך כוסות ממש קטנות,(שבעצם הן כוסיות,ולא כוסות)- אז מבחינת הגודל זה לא 'תקין הלכתית' ככוס אליהו. אם אלה כוסות בגודל 'נורמאלי', לא קטנות מידי,אז זה בסדר :)

לינק לשלל תמונות של מדבקות נוצצות
03/04/2016 | 04:05
20

ולינק שהתקבל בחיפוש 'מדבקות פסח' גוגל תמונות:

q=%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A7%D7%95%D7%AA+%D7%A0%D7%95%D7%A6%D7%A6%D7%95%D7%AA&biw=1763&bih=857&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi44KaQovHLAhWJcBoKHZtzBSMQsAQIGQ#tbm=isch&q=%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A7%D7%95%D7%AA+%D7%A4%D7%A1%D7%97

ועוד התייעצות
02/04/2016 | 17:42
5
27
פירמידה תלת מימד עם בני 2-3, רעיונות?
הכי מתבקש- קרטונים. הם יצבעו אותם לפני כן,
03/04/2016 | 04:01
22
ואת או מבוגרים אח'כ תקפלו ותדביקו.
אני אחשוב על עוד חומרים אפשריים.
אפשר כוסות חד פעמיים
03/04/2016 | 10:22
1
18
תוכלי גם בצורה כזאת להדגים את עבודת הפרך, עבדו קשה, ועד הבוקר הכל קרס...
אני מחפשת עבודה אישית
03/04/2016 | 13:09
19
חשבתי משהו עם בריסטולים אולי
משולשי פוליגל. החלק של הילדים יהיה-
03/04/2016 | 15:18
1
18
להדביק על המשולשים מדבקות צרות וארוכות לאורך ולרוחב (ליצור מראה של לבנים)
מדבקות צרות וארוכות: אם אין להשיג קנויות, ניתן לילדים לצבוע דף מדבקה בחום\שחור, מבוגר יגזור אח'כ לרצועות דקות.
 אחרי שהילדים ידביקו,מבוגר יעמיד את המשולשים כך שייצרו מבנה פירמידה.
זהירות- הפוליגל הוצאה יחסית יקרה, זה יכול להסתיים בשלושים דולר.
וריאציה- נמרח דבק על הפוליגל,הילדים יפזרו חול על הדבק
04/04/2016 | 00:38
13
הם יהנו לפזר את החול,ויתקבל מראה 'אותנטי' :)
מה שמתאים זה מדבקות יהלומים שנראות כמו אבני חן
04/04/2016 | 20:31
44
לא מצליחה לצרף קישור
כתבי בגוגל מדבקות יהלום

בסוף עשינו עם tissue paper
08/04/2016 | 01:39
19
והיום גיליתי את הסילר המופלא שעושה ציפוי מבריק -זה נראה לי ייצא מקסים. שמתי את הסילר לפני שיצאתי מהגן ועד מחר אמור להתייבש.
פעילות יצירה בנושא מוזיקה ושירה
01/04/2016 | 23:33
4
36
שלום, זקוקה לרעיונות ליצירה בגן לגילאי טרום חובה- חובה, בנושא שירה וזמרה (מלבד הכנת מיקרופונים מגלילי נייר ו/או בקבוקי פלסטיק).
תודה מראש
וואו הבאת אותה באתגר מעניין
02/04/2016 | 00:00
27
מה לגבי תווים-אולי ליצור תווים ממקלות ארטיק? אפשר לעטוף את זה בנייר כסף ולקשט עם טוליפ או בוואשי טייפ.

הכנת רדיו מאריזות קרטון?
02/04/2016 | 00:36
1
21
זה יכול להיות גם אקדמה להסבר ש 'פעם היו מכשירים שהיו רק שומעים בהם, בלי תמונה'. (או שניסחפתי,ועדיין משמיעים בגנים דיסקים?...  )
אני עובדת עם דיסקים
02/04/2016 | 01:03
25
האמריקאית עובדת עם טאבלט ש-90 אחוז מהזמן טוען ולא עובד כמו שצריך אבל לה זה נוח...

לי זה מאוד נוח עם הדיסקים-אני לרוב לפני כל נושא מכינה לעצמי אוסף שירים לנושא וככה זה ממש נוח.
זה דומה למקרופון אבל לא בדיוק
10/04/2016 | 20:30
8
לקוחים גליל של ניר טואלט ומדביקים/מחברים עם גומיה נייר משי בצידו האחד. הילד שר לתוך הגליל ואפשר להרגיש את תזוזה שהקול שלו יוצר, חוץ מזה שהקול שלו משתנה קצת
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
יוסי מוסיקה
יוסי מוסיקה
פורום חינה
פורום חינה
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום