לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום יוצרים עם ילדים
מוסכמה ידועה היא שחשוב לשחק עם הילדים וחשוב לבלות איתם זמן איכות. אבל לפעמים אנחנו שוכחים שזמן איכות אי אפשר לרכוש בחנות צעצועים באריזה יפה ומנצנצת.

הפורום הזה כולו קודש לרעיונות שיעזרו לכם למצוא פעילויות מתאימות ומהנות:  ליצור עם הילדים דברים יפים, לחוות ביחד חומרים, מרקמים, מגעים ותחושות... לצחוק ביחד על הלכלוך שעשינו ולהיזכר בהנאה הפשוטה של משחק אמיתי ומאושר עם ילדיכם.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ורעיונות- קייטנה ביתית, אחר צהריים גשום... כל מצב שבו אנחנו מחפשים פעילויות זולות, זמינות ומהנות עם ילדינו. החל במיחזור חפצים וכלה בפרויקטים כבירים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יוצרים עם ילדים

מוסכמה ידועה היא שחשוב לשחק עם הילדים וחשוב לבלות איתם זמן איכות. אבל לפעמים אנחנו שוכחים שזמן איכות אי אפשר לרכוש בחנות צעצועים באריזה יפה ומנצנצת.

הפורום הזה כולו קודש לרעיונות שיעזרו לכם למצוא פעילויות מתאימות ומהנות:  ליצור עם הילדים דברים יפים, לחוות ביחד חומרים, מרקמים, מגעים ותחושות... לצחוק ביחד על הלכלוך שעשינו ולהיזכר בהנאה הפשוטה של משחק אמיתי ומאושר עם ילדיכם.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ורעיונות- קייטנה ביתית, אחר צהריים גשום... כל מצב שבו אנחנו מחפשים פעילויות זולות, זמינות ומהנות עם ילדינו. החל במיחזור חפצים וכלה בפרויקטים כבירים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים! לפני פרסום הודעה, נא לחצו על "המשך" לקריאה (הכפתור כאן משמאל-->):

אין להעלות תמונות המראות את פניהם של ילדים שאינם ילדיכם, בלא קבלת אישור מפורש מהוריהם.

אנא שרשרו הודעות לדיונים קיימים, פיתחו הודעה חדשה רק במידה ואין דיון מתאים.

הפרסום בפורום אסור.

בעלי עסק: באפשרותכם לפרסם בלוחות הפורום. הקליקו על הקישור ולחצו על יצירת הודעה חדשה.

בעלי אתרים ובלוגים: נשמח לראותכם כאן כחברים פעילים בפורום. אין להעלות הודעות הכוללות קישורים בלבד. נשמח לקבל מכם תוכן בצורת תיאור פעילות מעניינת או העלאת נושא לדיון. באפשרותכם לקשר לאתרכם באמצעות החתימה בפרופיל.

המשך >>

עושים לכם סדר בפנסיה!
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 13:17
2
אילו פתרונות קיימים עבור חיסכון פנסיוני ומה ההבדל ביניהם?
איך מטפלים בנושא דמי הניהול?
איזה תוכנית פנסיה מתאימה לחוסך בשנות ה-30 עם ילדים? ואיך נשפר את התנאים של הפנסיה שלנו?

המומחים של IBI באים לעשות לכם סדר!
בואו לשאול את כל מה שרציתם לדעת על הפנסיה שלכם:
טושים
29/05/2016 | 17:34
1
14
באיזה גיל לדעתכם זהו הזמן הנכון לתת לילדים להתנסות בשימוש בטושים

הילדים שלי התחילו לקראת גיל שנה
29/05/2016 | 23:41
9
כשמוטורית זה כבר אפשרי להחזיק בזה ושכלית כבר מבינים שמקשקשים עם זה ומציירים עם זה.

שרשור לרגל יום ירושלים
27/05/2016 | 20:19
2
32
בעוד שבוע פלוס יצויין במדינת ישראל יום ירושלים.
לכבוד יום זה ניתן ליצור המון יצירות עם ילדים בכל הגילאים.

בשרשור זה נשתף רעיונות בנושא יום ירושלים .

שרשורים ורעיונות משנים קודמות
27/05/2016 | 20:30
21
רעיונות מקסימים של קאריני הנהדרת-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1690627...

רעיונות להכנת דגם של מבנה בירושלים-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1601214...

דגם בנושא העיר ירושלים-

עוד דגמים של מקומות בעיר ירושלים-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/9869303...

רעיונות ליצירה מחומרים ממוחזרים בנושא ירושלים-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/7795070...

רעיונות נוספים ליצירה
27/05/2016 | 20:36
20
רעיונות מביה"ס רקפת-https://sites.google.com/a/rakefet.tzafonet.org.il...

טחנת רוח מסתובבת-

חומות ירושלים מחמרן-

יצירת דגם לבית הספר - דחוף...
18/05/2016 | 15:35
2
80
היי! שאלה לי...
אני צריכה להכין דגם של שן לבית הספר, מאיזה חומר הכי מומלץ?
הדבר הראשון שעלה לי לראש- קלקר
19/05/2016 | 00:05
14
קוביית קלקר, שבסכין יפנית תעצבי אותה לצורת שן
מה לגבי ספוג?
22/05/2016 | 08:29
11
אפשר למצוא בחנויות יצירה או בחנויות "טמבור" לפעמים.
אם תשתמשי בספוג עבה-נראה לי שזה יהיה מקסים.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:17
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
יום העצמאות כבר מאחורינו, ול"ג בעומר בפתח
13/05/2016 | 18:15
10
61
אילו יצירות אפשר לעשות שקשורות לל"ג בעומר
מיד מעלה מספר רעיונות ומזמינה אותכם להוסיף רעיונות משלכם
ל"ג בעומר- שרשורים מן העבר
13/05/2016 | 18:23
37
הפעלות לילדים בני 5 לרגל ל"ג בעומר-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1167071...

שרשור רעיונות מעולה-http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1748769...

רעיונות מפינטרסט
13/05/2016 | 18:27
34
רעיונות משלי
13/05/2016 | 18:30
29

1.בריסטול עם מקלות רופא מודבקים בצורת איקס והילדים מדביקים נייר צלופן אדום, צהוב וכתום.

2. מיחוי- מריחת פלסטלינה צהוב, אדום וכתום על בריסטול שחור .

3.הטבעת כפות ידיים בצבעי האש ליצירת מדורה- לשים צלחת אחת עם צבע אדום וצלחת שניה עם צבע צהוב , לעבוד עם כל ילד בנפרד ולהטביע כפות הידיים תוך כדי הצמדת כפות הידיים ליצירת צורה של מדורה.

4.מדורה משקית סנדביץ- לשים בתוך שקית נקודות של צבעי גואש בצבעי האש, לאטום עם מסקנטייפ שקוף ולתת לילדים לטפוח קלות על השקית כדי שהצבע יתפזר. לתת להם להדביק מקלות קטנים שיהיו הקרשים ואז להדביק את ה"מדורה".
אין כמוך! גדולה!
13/05/2016 | 18:41
1
5
14/05/2016 | 07:19
3
רצועות קרפ מתבדרות ברוח
13/05/2016 | 23:26
1
17
טוב שהחג הזה נופל על סוף אביב\קיץ,כך שמאוור פועל מתאים :)

על בריסטול: נדביק רצועות קרפ בצבעי מדורה, אבל רק בקצוות שלהן.

נפעיל מאוורר- מלמטה, וגם לא קרוב מידי, כדי שהנייר לא יקרע.
יווצר אפקט מדורה בוערת.
  הרעיון איננו שלי, ראיתי משהו על הפרנציפ הזה איפה שהוא,לא זוכרת פרטים...
נשמע מקסים!
14/05/2016 | 07:20
1
מנקי מקטרות: חץ וקשת \ מדורה תלת ממדית
19/05/2016 | 14:21
14
ונתחיל דווקא בפקק!. פקק של בקבוק משקה קל. הוא יהיה תחתית המדורה. בתוכו, נדביק מנקי מקטרות בצבעי מדורה. כמובן שניתן להם קצת 'טויסטים' כך שיראו כלהבות,ולא סתם קוים ישרים. אני אנסה אח'כ להביא תמונה שממחישה (בערך,כי אני תמיד מחפפת את ההדגמות...).

----------------------------------------------------------------------------------------

חץ וקשת :  נזדקק לשני מנקי מקטרות בצבע חום כהה או שחור, וחתיכה של חוט ריקמה או סריגה, בצבע דומה מאוד או זהה.
  לא בדקתי אם ניתן בעזרת טוש לשנות צבע של מנקה מקטרות(מעולם לא ראיתי מנקה מקטרות בצבע חום או שחור, אז אני מניחה שנצטרך איכשהוא לצבוע אותם).

מנקה מקטרות אחד, יודבק על הדף בקשת. החוט יוצמד בשני קצותיו,והוא ישמש כחלק הנמתח בקשת בעת היריה.

מנקה מקטרות אחר, יהיה החץ. נחתוך פיסה קטנטנה מהקצה שלו, כדי שנוכל להדביק אותה באלכסון למנקה המקטרת, כך שאכן תווצר צורת חץ.(כמובן שצריך לקפל לצד הנגדי, חלק קטן ממנקה המקטרת הגדול).

כל זה יודבק על דף נייר או בריסטול.
ראיתי באיזו קבוצה של גננות-מדורה מאצטרובל
23/05/2016 | 19:01
7
נותנים לילדים לצבוע בצבעי גואש של צבעי האש ומדביקים על בריסטול/קאפה- רעיון מקסים!
מדורה בכוס
23/05/2016 | 19:04
8
כוס קלקר שמחוררים בה חור ומדביקים רצועות של נייר קרפ בצבעי האש.
מכניסים לחור קשית ואז נושפים בה ואז ניירות הקרפ מתעופפים וזה יוצר מראה של מדורה.

דבק לבדים
09/05/2016 | 15:41
1
16
שלום לכולם.
צריכה הצעות לסוגי דבקים על מנת לחבר בין 2 בדים .
שיהיו מודבקים ומתוחים היטב .
זה עבור מחוך לשמלת ערב.
הבנתי שיש יריעות דבק שמדביקים עם מגהץ או ספריי.
אשמח לעזרה.

ממליצה לשאול תופרת
10/05/2016 | 20:43
8
סורי שלא יכולה לעזור
איך הייתם מגדירים "יצירה"
06/05/2016 | 06:29
23
מהי יצירה בשבילכם מבחינה אישית

מעניין אם התשובות יהיו דומות או שונות אחת מן השנייה
יום השואה תשע"ו - נזכור ולא נשכח
04/05/2016 | 18:00
11
אֵל מָלֵא רַחֲמִים, שׁוֹכֵן בַּמְּרוֹמִים,
הַמְצֵא מְנוּחָה נְכוֹנָה, עַל כַּנְפֵי הַשְּׁכִינָה,
בְּמַעֲלוֹת קְדוֹשִׁים וּטְהוֹרִים, כְּזוֹהַר הָרָקִיע מַזְהִירִים,
אֶת כָּל הַנְּשָׁמוֹת שֶׁל שֵׁשֶׁת מִילְיוֹנֵי הַיְּהוּדִים, חַלְלֵי הַשּׁוֹאָה בְּאֵירוֹפָּה,
שֶׁנֶּהֶרְגוּ, שֶׁנִּשְׁחֲטוּ, שֶׁנִּשְׂרְפוּ וְשֶׁנִּסְפּוּ עַל קִדּוּשׁ הַשֵׁם, בִּידֵי הַמְרַצְּחִים הַגֶּרְמָנִים הָנַאצִים וְעוֹזְרֵיהֶם מִשְּׁאָר הֶעַמִּים.
לָכֵן בַּעַל הָרַחֲמִים יַסְתִּירֵם בְּסֵתֶר כְּנָפָיו לְעוֹלָמִים,
וְיִצְרוֹר בִּצְרוֹר הַחַיִּים אֶת נִשְׁמוֹתֵיהֶם.
ה' הוּא נַחֲלָתָם, בְּגַן עֵדֶן תְּהֵא מְנוּחָתָם,
וְיַעֶמְדוּ לְגוֹרָלָם לְקֵץ הַיָּמִין, וְנֹאמַר אָמֵן.

לזכרם

מזמינה אותכם לספר ולשתף סיפורים על איפה השואה פוגשת אותכם ואת המשפחה שלכם .
יום העצמאות בפתח
01/05/2016 | 08:33
7
52
אילו יצירות אפשר לעשות בנושא יום העצמאות

אשמח אם תעלו רעיונות ולינקים בנושא בשרשור המרוכז הזה.

שרשורי עבר
01/05/2016 | 08:42
41
שני משולשים= מגן דוד
02/05/2016 | 01:25
2
46
שתי גירסאות, אחת יותר פשוטה ואחת לילדים יותר גדולים.
העקרון: שני משולשים שנגזור מ'סול', פלוס שתי רצועות ארוכות.
את הנ'ל נדביק על אלבד לבן,ויווצר קישוט לשולחן הפיקניק\ארוחה של יום העצמאות.
בתמונה שצירפתי, שני משולשים שחתכתי מנייר מחברת,והדבקתי זה לזה. כהרגלי בקודש- חפפתי את ההדגמה, והדבקתי בסלוטייפ. כמובן שצריך להדביק בדבק יותר טוב,ונסתר,כשמכינים את הקישוט הזה.

גירסה פשוטה: משולשים כחולים. יווצר מגן דוד ללא קווי המתאר שלו. נכון- זה לא 'בדיוק הדגל', אבל זה עדיין חמוד.

גירסה לגדולים יותר: להדביק משולשים לבנים על האל-בד, ועליהם,להדביק את קווי המתאר (שבתמונה אני פשוט שירטטתי עם עט). קווי המתאר יכולים להיות מדבקות כחולות ארוכות, או- אם יש וישי טייפ בצבע כחול .לדעתי,לא נורא אם הוישי טייפ לא יהיה כחול 'חלק', אלא יהיו עליו כוכבים בצבע לבן-שקוף,או דוגמא אחרת עדינה שלא בולטת לעין.
שישה משולשים=מגן דוד
02/05/2016 | 01:33
38
זו עבודה לקבוצה של שלושה או שישה ילדים,ואם יש לך צמד שמאוד אוהב לעבוד ביחד- אז אולי גם מספר גדול יותר. אז ככה:
אם מצמידים שישה משולשים ב 'מעגל', נוצר לנו מגן דוד. 
נחלק לילדים משולשים. כל ילד יצייר או ידביק על המשולש, משהו שקשור לישראל- למשל, יצייר מקום שהוא אוהב בישראל, וכו'.
אח'כ מבוגר יצמיד את כל המשולשים,וידביק, על נייר או בריסטול בצבע השונה מצבע הרקע של המשולשים- כדי שיתקבל מגן דוד. זו יצירה משותפת,והיא ודאי תצא גדולה פי כמה מעמוד איי ארבע סטנדרטי.
זה יכול להתאים לגנים,ומכינים כמה דגלים כאלה- היות ובגן יש בד'כ יותר מאשר שישה ילדים. אם יש מספר שלא מתחלק בשלוש או שש,(כי אפשר לתת לכל ילד לצייר שני משולשים במקום רק אחד)
אז באחד הדגלים, הגננת תוסיף משולש של תמונה ישראלית כלשהיא, צבר בכובע טמבל, לדוגמא.
רעיון מקסים!
02/05/2016 | 08:36
22
תודה ששיתפת
מנקי מקטרות- זיקוקין ודגל
02/05/2016 | 14:18
22
הרקע יהיה נייר או בריסטול כחול כהה (שמיים של לילה)
ניקח מנקי מקטרות בצבעי זיקוקין,נחתוך לחתיכות קצרות  ונדביק בצורות זיקוקין על החלק העליון של הדף.
בחלק התחתון, אפשר ליצור דגל- שוב ,ממנקי מקטרות. ניגזור עבורו מלבן לבן,שיהיה הרקע לדגל.
מפה מודפסת פשוטה
03/05/2016 | 22:08
19
ועליה לסמן מקומות מגורים של הקרובים, או מקומות משירים וכו'
הבת שלי, לפרוייקט כזה בכיתה, סימנה ישובים בשמות של בני הדודים (ויש לה הרבה כאלו). אני חושבת שמתוך כ-50 בני דודים רק לשניים או שלושה לא הצלחנו למצור ישוב והסתפקנו ברחוב. (ותודה לגוגל מפס.)
נייר אלומיניום זהב
02/05/2016 | 11:23
1
20
מי יודע איפה אפשר למצוא נייר אלומיניום דק בצבע זהב לעיטוף ביצי הפתעה משוקולד ?
הייתי בודקת בחנויות יצירה ואומנות
03/05/2016 | 07:34
12
מאיזה איזור את?
צלחות פורצלן
01/05/2016 | 14:15
2
42
שלום,
מי יודע איפה ניתן לקנות צלחות פורצלן שעליהם ניתן לצייר עם טושי פורצלן?
משהו פשוט ולא יקר, אני צריכה כמות לכל ילדי הגן
בדיוק ראיתי אצל ההורים את מה שאני הכנתי בגן , קטע
02/05/2016 | 08:43
1
34
אני חושבת שזה סוכנים מיוחדים שיוצרים מתנות לילדים. בזמנו הגן שלי עבד עם חברה ספציפית אבל לא זוכרת את השם.

מצאתי בחיפוש בגוגל כמה חברות שאולי עושים זאת:

אלה עושים בוודאות:

אבדוקתודה
03/05/2016 | 22:24
4
בית חם -חבילה עוברת
26/04/2016 | 20:44
2
28
שלום לכולם! אני ממש מצטערת שאני מטריחה ככה את כולם אבל אני צריכה עזרה בדבר אחד אחרון . אני חשבתי לעשות חבילה עוברת על חיות אבל אני חשבתי רק על משימה 1. אני אשמח מאוד עם כמה אנשים יכתבו בפורום משימות.
משימות לחבילה עוברת
26/04/2016 | 22:52
1
36
הנה כמה משימות שעלו לי בראש:

1. להשמיע קול כמו X (שם של חיה).
2. לזחול/לרוץ/לצעוד כמו X (שם של חיה).
3. לשיר שיר על חיה כלשהי.
4. לחקות קול של חיה כלשהי ושאר הילדים ינחשו באיזו חיה מדובר.
5. לעשות משחק של טלפון שבור-לומר שם של חיה בשקט בשקט וכל אחד מעביר לשני עד שהאחרון צריך לומר באיזו חיה מדובר.

אני בכיוון?
לפרפרי האהבה
27/04/2016 | 12:23
26
תודה רבה, זה ממש עזר לי וזה ממש בכיוון
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:52
8
22
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חג פסח שמח
21/04/2016 | 13:17
5
32
מה התוכניות לחופשה
תוכניות - טיוטה - אשמח לרעיונות נוספים
23/04/2016 | 21:16
2
41
יום א: ים
יום ב: הצגה, ואחה"צ בטח סתם גינה/חבר
יום ג: יהיה שרב, אז חשבתי מוזיאון ת"א. מה יש שם לילדים עכשיו?
יום ד: רצינו ספארי אבל אם יהיה שרב עדיין, אז לא
יום ה: ???
יום ו: ???
שבת: לונה פארק
נשמע טוב. מה עשיתם בנתיים?
26/04/2016 | 10:53
1
13
אפשר ללכת לפארק הירקון, אולי לשוט שם בסירה-זה מאוד חוויתי.
אפשר לעשות קייטנת חברים

או לטייל עד סוף הרחוב ולשוב בחזרה
03/05/2016 | 22:10
4
'צטערת, זה קפץ לי.
(מתוך "שבת בבוקר", אם לא זיהית.)
רעיון לתעסוקה לילדים במהלך חופשת הפסח...
18/04/2016 | 10:25
1
110
היי לכל ההורים,
קיבצתי בפלייליסט אחד את כל סרטוני ההדרכה לקיפולי הנייר/ אוריגמי הפשוטים ביותר, אלו שהכי מתאימים לילדים, ממליצה להתחיל מגיל 6! 

למעוניינים, אפשר להשתמש בדפי מדפסת (חתוכים לריבוע ברוב המקרים), או בדפי אוריגמי הכי פשוטים מחנויות היצירה (עבור ילדים עדיף להשתמש בדפים בגודל 15 על 15 ס"מ או 20 על 20 ס"מ). 
הדפי אוריגמי היפים עשויים להיות יקרים ולכן עדיף לרכוש את הפשוטים יותר, ואם רוצים דף מיוחד הכי טוב להדפיס במדפסת הביתית.

בהצלחה וחג שמח!
מקסים! תודה על השיתוף
18/04/2016 | 13:19
7
מסורות חגיגיות
22/04/2016 | 09:09
1
46
אני זוכרת איך תמיד לפני חג גדול כמו ראש השנה או פסח, התפקיד שלי בבית היה קיפול מפיות.
אני זוכרת כמה שנאתי את זה כי תמיד היו נותנים לי חבילה שלמה של 100 מפיות לקפל וזה היה סוג של עינוי- אולי עוד מכת מצרים? .

אילו מסורות משפחתיות יש לכם לקראת חג/שבת
כמויות מסחריות של חרוסת
22/04/2016 | 18:22
38
אני מכינה את החרוסת, כבר שנים. זה מתכון אשכנזי ששופר קצת- הוספתי תמרים לתערובת. אנחנו אוכלים מזה גם אחרי ליל הסדר, כי זה טעים :).
מוזר שדווקא מפיות הטילו עלייך, יש המון הכנות לחג הזה, ולך נתנו תמיד דווקא את הדבר הספציפי הזה :). כמה אחים ואחיות הייתם? 

לגבי התפריט,אני משתדלת לשמור על כמה מאכלים שחוזרים על עצמם כל פסח,בשביל המסורת. חייבת לציין ש 'נישברתי' עם הצימס- הכנתי אותם לא ממש טעימים, ואחרי כמה וכמה שנים,החלטתי להשמיט מהתפריט.
בקטע של ה 'מלאכת יד'- כל שנה בעלי מרכיב מקרטונים מעין מיכל קטן שטוח לפסולת של 'בדיקת חמץ'. :)
שרשור מוזה ו-pinterest
17/04/2016 | 05:54
3
46
אני מאוד אוהבת את הפינטרסט- זה מקום מדהים לקבל מוזה ורעיונות ליצירה ועוד מלא דברים אחרים: בישול, אפייה, עיצוב הבית, הכנת משחקים וכו'. פשוט תענוג

מזמינה אותכם לשתף ברעיונות שאהבתם מפינטרסט ובכלל ואתם חושבים/רוצים לעשות או שעשיתם ולשתף כמובן בתוצרים עצמם

הבמה לרשותכם 
משחקים שאהבתי והכנתי/מתכננת להכין לגן
17/04/2016 | 05:59
75
מקלות רופא שמתחברים אחד לשני בעזרת סקוצ'ים- https://www.pinterest.com/pin/543035667547780724/

זה משחק שלוקח קצת זמן להכין אותו בגלל הדבקת הסקוצ'ים אבל הוא משחק גאוני בעיני. הילדים מאוד אוהבים ליצור איתו צורות שונות ולחבר אחד לשני. פעם אחת הכינו כביש וסידרו את המכוניות בין המקלות. בפעם אחרת יצרו בית ומלא רעיונות יצירתיים שעלו מהמשחק הפשוט וקל להכנה הזה.

משחק הכנסת כפתורים לקופסא עם מכסה-https://www.pinterest.com/pin/543035667547736766/

הכנתי כזה בדיוק עם אותן קופסאות אבל לא הצלחתי לחורר בצורה נורמלית את המכסה. בכל מקרה הילדים בסוף כן התלהבו מזה אבל מיצו תוך זמן קצר. חשוב לקנות כפתורים גדולים ולא קטנים מחשש לבליעה.

במשחק הזה פשוט מניחים כדורים בכל מיני צבעים. בהתחלה לשים רק 2 צבעים ובהמשך יותר ונותנים לילדים למיין בסלסלות לפי צבעים. הילדים אצלי בגן עפים על זה. אני אגב לפעמים לוקחת כדורי ג'ימבורי כשעולים לאולם הספורט בבניין ואז כשאוספים אני מבקשת שיאספו לפי צבעים
רעיונות לעיצוב הבית
17/04/2016 | 06:01
43

רעיונות לארגון ארון הבגדים-https://www.pinterest.com/pin/543035667544439694/

רעיונות יצירתיים לארגון הבית-https://www.pinterest.com/pin/543035667544439649/
רעיונות לכלי נגינה מחומרים ממוחזרים
17/04/2016 | 06:03
46
גיטרה מקופסה לממחטות נייר-https://www.pinterest.com/pin/543035667546688348/

קשקשנים מביצת פסחא וכפיות ח"פ-https://www.pinterest.com/pin/543035667546688343/

בית חם
15/04/2016 | 20:24
4
49
שלום! הכל מוכן לבית חם. יש לי רעיונות ,אבל יש לי בעיה בתכנון.
הבית חם נמשך שעה וחצי ואני לא יודעת מה לעשות על הדקה הראשונה. אני רוצה לעשות סוג של הכרות קטנה ואני לא יודעת איך. משהו יכול לעזור לי
שלום שוב עדן :). הנושא בעלי חיים,נכון?
15/04/2016 | 23:42
1
31
אפשרות אחת- כל אחד יגיד איזה בעל חיים הוא אוהב,ואת השם שלו.

אבל אני רוצה לחשוב עוד קצת,אולי יהיה לי רעיון נוסף,שיהיה יותר כמו משחק הכרות.
הילדים לא מכירים כולם אחד את השני?
עדן שבוע טוב. עוד רעיון,אבל זה קצת טירחה:
17/04/2016 | 04:13
30
אפשר לקנות סינרי עבודה חמודים חד פעמיים,לכתוב שם של משתתף על כל סינר. 
כשמתחילים,את או מישהו מבוגר אחר- קורא בשם שכתוב על הסינר, ואותו ילד שזה שמו, ניגש או מרים יד.זו דרך שכ 'דרך אגב', מציגה את השם של כל אחד.
זה גם מחווה נחמד ישר על ההתחלה- לקבל משהו אישי עם השם שלך עליו.(ילדים בגיל גן,בד'כ כבר יודעים לזהות את השם שלהם כתוב, גם אם הם ממש לא יודעים עדיין לקרוא).

אם יש סינרים בדוגמא של חיה, אז כמובן אפילו עדיף,כי זה יהיה בנושא הפעילות.

אם לא- אז אפשר לשאול כל ילד כשמגישים את הסינר שלו,איזו מדבקה של חיה הוא רוצה על הסינר,ולהדביק .(יש דפי מדבקות של חיות,רק תדאגי שיהיה לך מבחר, ובעיקר הרבה מהחיות שילדים בד'כ יותר אוהבים).

צריך להתכונן עם טוש, במקרה ויגיעו ילדים שלא היו אמורים להגיע (אם כי, אני מניחה שיותר סביר, שיהיו ילדים שברגע האחרון יבטלו,ולא ילדים שיבואו למרות שלא הוזמנו...).בכל מקרה, שיהיה טוש בהישג יד, אם צריך מהר מהר להכין עוד סינר אישי שלא הכנו מראש.
בית חם
16/04/2016 | 04:18
1
42
אם הבית החם בנושא של בעלי חיים אולי הייתי עושה מעין משחק היכרות סובב בעלי חיים. לדוגמא לחקות בע"ח וכל השאר מנסים לנחש באיזה בעל חיים מדובר.

מה תכננת לפעילות עצמה בסוף?
פעילויות לבית חם
16/04/2016 | 15:00
53
יצירה חופשית -כמה כיף!
15/04/2016 | 13:09
2
58
מכירים את הימים האלה שמיצינו את היצירות נושא ומתחשק משהו יותר חופשי?
אני במוד כזה לאחרונה כי ממש תקתקתי את כל מה שתכננתי עם הילדים בגן ועכשיו יש הרבה זמן ליצירה חופשית ותענוג לראות את הילדים.

ה-co teacher שלי יותר אמיצה ממני ואירגנה לילדים שולחן קצף גילוח, קצת חששתי מכמה ילדים שיכניסו לפה אבל זה עבר בשלום והילדים מאוד נהנו במיוחד שהכנסנו לעניין מכוניות ובעלי חיים.

כמו כן, הרבה פליידו במשחק חופשי והילדים מצידם זכרו שהכנו מצות מפליידו ועשו זאת בעצמם

וחול קינטי...כבר אמרתי כמה אני אוהבת את החול הזה

אילו חומרי יצירה תמיד עושים חגיגה כיפית בבית לכם ולילדים
יצירה חופשית בגן
15/04/2016 | 13:55
1
40
נראה לי שאנחנו מתכוונות למשהו שונה
חול קינטי גואש ובצק בד"כ בבוקר באופן חופשי גם שולחן אור פתוח חופשי
בשעת יצירה מגישה להם מגוון חומרים
דפים בריסטולים מדבקות צבעים טושים שאריות בדים
קופסאות קטנות שאריות ממפעלים והילדים יוצרים מה שבא להם
יש גם יצירות מכוונות לפי נושא יש הכוונה אבל כל אחד יוצר עם פרשנות משלו
כמה שיותר לתת חופש לילדים ופחות לכוון מפתח להם את היצירתיות והדמיון
אצלנו יש הרבה יצירה חופשית כזו
16/04/2016 | 04:20
32
אבל לאחרונה נכנסתי קצת לאטרף של הכנת יצירות מתוך לחץ שהופעל עליי בגן והייתי ממש בתקתוק של עבודות איתם וממש נשאבתי לתוך זה וראיתי שהילדים פשוט איבדו את החשק ליצור ולעשות ולכן הפסקתי עם העבודות היזומות ופניתי ליצירה חופשית כדי שיגלו את החדווה ביצירה מחדש.

ככה זה כשעובדים בגן שהוא לא שלך ויש לחצים ודרישות וכו'- לצערי זה לא תמיד אידיאלי כמו שלמדנו או רוצים שיהיה.
שלום, לא בטוח אם זה הפורום המתאים
14/04/2016 | 10:58
7
69
אבל זה היה הפורום העיצובי הפעיל והמתאים ביותר לכישורים המאוד בסיסיים שלי (רמת גן ילדים).
אשתי (שעם כל הצער עוד פחות כשרונית ממני בדברים כאלה) קנתה קופסא ורוצה שאעצב לה כקופסת תכשיטים.
היא קנתה כל מיני חומרים וחרוזים ודבק ויש לנו צבעים ואין בעיה לקנות ניירות או כל דבר אחר.
האם יש לכם טיפים איך לעצב שיהיה נחמד ולא קשה מידי לעצב?
הגעת למקום הנכון
14/04/2016 | 13:25
6
45
אם אתם רוצים להדביק מפיות על מנת לקשט הנה כמה שאלות וכיווני חשיבה:

איזה דבק קנית? יש דבק שנקרא דבק מפיות שהוא הכי טוב. ממליצה גם לקנות סילר שאותו מורחים אחרי שהמפיות הודבקו והדבק התייבש.

בעיקרון צריך לעבוד עבודה איטית ולגזור לפי הצורה שאתם מעוניינים להדביק,למרוח כל פעם על השטח שאתם רוצים להדביק את החתיכה הספציפית ואז להמשיך. בסוף אחרי שהכל מתייבש למרוח סילר (נראה כמו דבק ומבריק את מה שמורחים אותו עליו.

אפשר לצבוע עם צבעים- מה סוג הצבעים שיש לכם בבית?

בין אם עשיתם עם מפיות ובין אם רק צבעתם- אחרי שמתייבש 100 אחוז אפשר להדביק חרוזים בצורה יפה, לכתוב עם טוליפ משהו בסגנון "קופסת התכשיטים שלי" ולהדביק כל מה שתרצו
תודה
14/04/2016 | 13:31
5
23
יש לי כמובן רק צבעים שמשתמש בהם ילד בן שנתייים וחצי (צבעי גואש, ידיים, טושים...) אבל אם יש משהו שאפשר לקנות במחיר סביר ויעשה את זה יפה יותר אז אני פתוח להצעות.

את הדברים אשתי קנתה אז אני לא באמת יודע איזה דבק יש ומה החומרים שהיא קנתה (עוד לא יצא לי לראות).

מפיות זה רעיון נהדר.
תבדוק לגבי הדבק והחומרים -נוכל לעזור יותר
14/04/2016 | 13:45
4
27
אולי אפילו לתת לינקים/תמונות עם רעיונות

הנה רעיון שמצאתי עם הסבר והנחייה די  נוחים: http://www.yanshoofy.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%A...

שכחתי את שם הצבעים שטובים לעץ, זה מגיע בבקבוקנים קטנים- לא חושבת שיקר יותר מידי, אולי 5 ש"ח לכל צבע. אנסה להיזכר בשם.

פשוט ונחמד, תודה
14/04/2016 | 13:50
6
הנה תמונה של התיבה ויש דבק רב תכליטי שקוף
14/04/2016 | 23:14
2
42
הצבעים שמתאימים לתיבה כזו הם צבעי אקריליק לדעתי
15/04/2016 | 00:13
1
25
יש כאלה שמגיעים בבקבוקים קטנים וזה במחיר של כ-5-6 ש"ח.

לגבי הדבק- אני יודעת שיש דבק מיוחד להדבקת מפיות. נראה לי שבארץ קוראים לזה דבק מפיות או לפחות כל מי שתשאל בחנות יצירה ידע במה מדובר .

15/04/2016 | 06:11
1
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:21
10
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
DIY עציץ חמוד ויפה לשים במרפסת
13/04/2016 | 15:05
4
83
היי חברים, הכנתי DIY קטן במסגרת קורס בשנקר.
זאת בעצם גרסה מצולמת לפני שאצלם בוידאו ולכן לפני שאגש לצלם אשמח לקבל מכם קצת פידבק - 
האם ההוראות מובנות?
האם הפרויקט עצמו יפה בעינכם?
האם זה גורם לכם לרצות להכין כזה גם?
המון תודה!
תיקנתי כמה דברים בטקסט
13/04/2016 | 15:18
3
33
אני חושבת שההוראות והצילומים ברורים, אבל
13/04/2016 | 23:45
2
35
אני מכירה את היצירה הזו מלפני כן,ולכן לא יכולה להסתכל עליה בעיניים של  מישהו שבשבילו זה חדש לגמרי.

הייתי מוסיפה משהו- לוודא ששולי הפחית אינם משוננים ומסוכנים.
כשפותחים פחית בפותחן חשמלי,זה בטיחותי. כשפותחים בפותחן 'ידני', אז השוליים משוננים,וכדאי להדביק עליהם נייר דבק, או שיטה אחרת שבה השוליים החדים אינם גלויים לידיים היוצרות.(חשוב בעיקר כשהיוצרים הם ילדים...)
נראה טוב ומסכימה עם אמא של שירה היחידה
14/04/2016 | 01:36
1
21
חשוב להדגיש את הנושא הבטיחותי.
אחלה, מעולה
14/04/2016 | 08:59
19
תודה רבה!
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
ד"ר רון טנצר
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
ד
ד"ר איאן וייט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום