לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3230332,303 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'חוק ההמלצות'
חוק ההמלצות
03/12/2017 | 12:34
3
59
הצעת החוק לפיה יש לאסור על המשטרה להוסיף המלצות לתיק חקירה שמועבר להכרעת הפרקליטות היא לדעתי לא חוקתית.

היא נועדה למנוע בקורת על התביעה. אם למשל היועץ המשפטי יחליט לא להעמיד לדין חשוד בלי שהציבור יידע מהי עמדת הגורמים המקצועיים שחקרו את החשוד יהיה קשה מאוד לבקר את החלטתו.

שנית למיטב ידיעתי ההצעה נועדה לאסור המלצות לגבי חשודים שהם עובדי ציבור ולא עמך. זוהי הפליה פסולה.

שלישית הנסיבות מורות שההצעה נועדה לחפות על ראש הממשלה ששמו עולה על הזמן בהקשרים של חשדות לקבלת שוחד. הצעת חוק פרסונלית איננה חוקתית. לא מחוקקים חוק כדי להגן על איש ציבור ספציפי.
לצפיה ב-'על סמך מה ולשם מה ממליצה המשטרה לפרקליטות?'
על סמך מה ולשם מה ממליצה המשטרה לפרקליטות?
04/12/2017 | 13:53
2
93
החוק הנוכחי (גם בלי התיקון המוצע) אינו מסמיך את המשטרה להוסיף המלצות לחומר חקירה, שהיא מעבירה לפרקליטות.

לצפיה ב-'גם אם אין הסמכה פורמלית'
גם אם אין הסמכה פורמלית
05/12/2017 | 06:45
1
45
לא צריך להיות איסור פלילי על המלצה. ריח רע של אינטרסנטיות נוסף מהצעת החוק. לא נולדנו אתמול. מנדלבליט הוא מינוי של נתניהו ועל שי ניצן עדיף לא לדבר. המשטרה על כל מגרעותיה עדיין נתפסת בציבור כגורם לא פוליטי. חוץ מזה במישור העקרוני מי שעשה את החקירה יכול להביע דעה אם החומר שהושג הבשיל לכתב אישום.
לצפיה ב-'לדעתי, לא מוצע איסור פלילי על המלצת משטרה לפרקליטות'
לדעתי, לא מוצע איסור פלילי על המלצת משטרה לפרקליטות
05/12/2017 | 12:04
47
לפי הנוסח המתוקן של הצעת החוק (הנוסח לקריאה הראשונה), האיסור הפלילי הוא רק על מסירת ההמלצה "לאדם שאינו מוסמך לקבלה על פי דין" (סעיף-קטן י"ב המוצע), ולמיטב הבנתי, הכוונה רק להדלפת ההמלצה לאדם שמחוץ למשטרה או לפרקליטות, בעיקר לעיתונאי.
ומעשית, גם מזכירת השופט יכולה להשמיע לו את עמדתה, שיש להרשיע את הנאשם, אבל איני בטוח שזה תקין, שעמדתה גם תפורסם בכלי התקשורת, כדי לטעת בציבור את התחושה שהנאשם אשם.

לצפיה ב-'מבקש עזרה בניסוח ערבות'
מבקש עזרה בניסוח ערבות
05/12/2017 | 08:46
37
הוזמנתי על ידי שתי נשים זרות לבקרן בארץ מוצאן. דרושה ערבות משפטית שלא יאנסו אותי.
לצפיה ב-'ביזיון בית משפט '
ביזיון בית משפט
03/12/2017 | 22:15
4
78
שלום לכולם,

אני רוצה לשתף במקרה שקרה לי בבית הדין לעבודה כי אני מרגישה שנעשה לי עוול גדול ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני עברתי במשך השנתיים האחרונות במלחמה על זכויותיי הבסיסיות שנפגעו ולבסוף לא קיבלתי שום פיצוי.
עבדתי כשנה וחצי כסדרנית במחלקת האורגניק מרקט באחד הסניפים של שופרסל, כאשר במהלך עבודתי בסניף פגעו בזכותי לעבודה בישיבה ("הזכות לעבודה בישיבה") ועוד זכויות רבות אחרות (פיטורין שלא כדין, אי מתן הודעה מוקדמת ועוד כמה זכויות בסיסיות) אשר עליהן לא קיבלתי שום פיצוי מכבוד בית הדין הנכבד אשר הרפה את ידיי. במקום לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש הוא הגן על המעסיק ואיימו עליי שאם לא אמחק את התביעה יחייבו אותי בהוצאות משפט. בפעם הראשונה שתבעתי את העבודה שלי, באתי לא מיוצגת כי לא היו לי אמצעים כלכליים לממן לעצמי עו"ד ותבעתי רק על הזכות לעבודה בישיבה. כאמור, הייתי לבד באולם הדיונים לא מיוצגת וצריכה להתמודד לבד מול השופטת והעו"ד של שופרסל שאיימו עליי (וכן, גם השופטת שאמורה להיות לטובת העובד) שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם הוצאות של כמה אלפי שקלים לנתבעת (לשופרסל), אז בלית ברירה נאלצתי להסכים לפשרה שהיא מחיקת התביעה. לאחר מכן, שלחתי מכתב זועם לרשמת שניהלה את הדיון, על כל ההתנהלות הלא הוגנת וחוסר הצדק שנגרם לי, אך ללא הועיל. כמה חודשים אחרי, במקרה קפצה לי מודעה באינטרנט של עו"ד לדיני עבודה שעוזרת לקבל פיצויים, אז השארתי פרטים והיא חזרה אליי. אמרתי אולי אם אהיה מיוצגת יהיה לי סיכוי לנצח ושהצדק יצא לאור, אך לא כך קרה הדבר לרוע מזלי. עו"ד אמרה לי שהסיכויים שלי לזכות גבוהים, שיש לי קייס חזק ושאין לי מה לדאוג, אני לא אצטרך לשאת בשום הוצאות ואם כבר, אז רק להרוויח, אפילו סכום סמלי בפשרה אבל שבשום מצב לא אשלם לנתבעת. שילמתי לעו"ד שתייצג אותי, כמה אלפי שקלים בידיעה מלאה שאני אזכה ושזה וודאי (היא השלתה אותי וגרמה לי לחוש ביטחון שננצח) וכך ניהלנו מול שופרסל מאבק במשך שנה וחצי אשר בסופו (שהגיע היום) וזה מוכיח שאין צדק (זה קיים רק בתיאוריה של החוקים, אבל לא מה שקורה במציאות בבתי המשפט) שוב איימו עליי ועל עו"ד שלי שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם להם הוצאות של כמה אלפי שקלים כדי להמשיך את התביעה לבית המשפט (שכבר ברור לי שלא הייתי זוכה והיה לי יותר מה להפסיד מלהרוויח) ופלוס לשלם לה עוד אלפיים שקל כדי שהיא תגיש תביעה מחדש (בגלל שהפסק דין הקודם שלא הייתי מיוצגת היה שהתביעה נמחקה). בשורה התחתונה זרקתי את הכסף שלי לחינם והצדק לא יצא לאור והצד הרע ניצח. אני פשוט נכלמת שכך מתנהל בית דין שאמור לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש ובמקום להגן על העובד ולגרום לו להרגיש ביטחון ולעשות עמו צדק (בנוסף שלא הייתי מיוצגת בהתחלה) מאיימים עליו ומפחידים אותו שאם הוא לא יוותר על הזכויות הבסיסיות שלו בעבודה יחייבו אותו בהוצאות! זה פשוט בושה וכלימה ואין לי מילים לתאר מה עברתי שם ואני מקווה שבחיים לא אצטרך להגיע למצבים האלה ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני נאלצתי לעבור במלחמה על זכויותיי הבסיסיות כעובדת. כ"כ מצער אותי שמקום שהיה אמור לגרום לי להרגיש ביטחון כעובדת, רומס את הזכויות שלי, וכנראה שכבר אין תקווה אם אפילו בית הדין הנכבד לא יודע לעשות צדק. צדק קיים רק בתיאוריה ובחוקים, לא במציאות המושחתת שאנחנו חיים בה לצערי.
לצפיה ב-'מציע לך לפרט יותר'
מציע לך לפרט יותר
04/12/2017 | 04:47
3
41
מה היו טענות ההגנה של הנתבע?
לצפיה ב-'לא הגישו כתב הגנה'
לא הגישו כתב הגנה
04/12/2017 | 17:16
2
37
אלא בקשה למחיקת התביעה שלצערי השופטת קיבלה אותה בסופו של דבר.

לצפיה ב-'את נמנעת מלפרט ולומר מה טענו נגדך'
את נמנעת מלפרט ולומר מה טענו נגדך
04/12/2017 | 18:45
1
34
אי אפשר לעזור לך ככה.
לצפיה ב-'כתב ההגנה נמצא אצל עו"ד שהייתי מיוצגת אצלה'
כתב ההגנה נמצא אצל עו"ד שהייתי מיוצגת אצלה
04/12/2017 | 19:24
40
אני לא זוכרת מה הם אמרו
אבל כל הטענות שלהם שקריות זה בטוח. 
לצפיה ב-'החזר כספי על מוצר מתצוגה'
החזר כספי על מוצר מתצוגה
04/12/2017 | 05:53
2
59
האם לפי החוק יש לתת החזר כספי על עגלת תינוק שנרכשה מתצוגה (ולא באריזה סגורה) והוחזרה לחנות באותו מצב תוך קצת יותר משבוע, מתוך חרטה ולא עקב פגם?
לצפיה ב-'מה דעתך?'
מה דעתך?
04/12/2017 | 17:02
36
אתה חושב שאפשר לקנות עגלה/שמלה/טלויזיה וכדומה, להשתמש בהם שבוע ואז להתחרט ושאפשר יהיה להחזיר אותם לחנות ולקבל בחזרה את הכסף?
לצפיה ב-'לא. אין פגם בחוזה והוא לא ניתן לביטול'
לא. אין פגם בחוזה והוא לא ניתן לביטול
04/12/2017 | 18:48
5
לצפיה ב-'האם לעורך דין שבמספר הרישיון שלו יש 2 אפסים'
האם לעורך דין שבמספר הרישיון שלו יש 2 אפסים
02/12/2017 | 19:43
1
68
יש רישיון להרוג?

יעקב חוראני
מס' רישיון 007
לצפיה ב-'זה אומר שמקומו בשרותים. בתוך האסלה.'
זה אומר שמקומו בשרותים. בתוך האסלה.
03/12/2017 | 09:07
10
לצפיה ב-'אכיפת ההחלטה של ועדת הערר לתכנון ובנייה'
אכיפת ההחלטה של ועדת הערר לתכנון ובנייה
02/12/2017 | 15:50
1
22
שלום
וועדת הערר לתכנון ובנייה נתנה את החלטה לטובתי נגד הרשות המקומית וקבעה הוצאות. העירייה לא שילמה למרות שפניתי אליה. האם ניתן לאכוף את ההחלטה בהוצאה לפועל כפסק דין או שיש לקבל מבית המשפט תוקף של פס"ד להחלטה של הוועדה?
אם לא ניתן לאכוף את ההחלטה של וועדת הערר לביצוע בהוצאה לפועל וצריך פסק דין של של בית המשפט , האם ניתן לעשות זאת בהליך מקוצר לאיזו ערכאה שיפוטית.
מדובר בסכום נמוך מ 10,000 ₪
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'לידיעתך'
לידיעתך
06/12/2017 | 10:53
7
מחוק התכנון והבניה:

סמכויות ועדת הערר (תיקון מס' 43)  תשנ"ה-1995 (תיקון מס' 103 הוראת שעה), תשע"ה-2015

12ב.  (א)  ואלה התפקידים והסמכויות של ועדת הערר:

(תיקון מס' 76) תשס"ו-2006

(1)   לדון ולהחליט בערר על החלטה של ועדה מקומית, של רשות רישוי מקומית או של ועדה משותפת למספר ועדות מקומיות שבמחוז אחד, בכל ענין שבו ניתנת בחוק זה זכות ערר על החלטותיהן, למעט בענינים שבתחום סמכותה של ועדת ערר לפיצויים ולהיטל השבחה שמונתה לפי סעיף 12ו;

(2)   לדון ולהחליט בערר על החלטה של ועדה מקומית או של רשות רישוי כאמור בפסקה (1) שענינה חלוקה ואיחוד של קרקעות לפי פרק ד', או היתר לפי חוק זה, לרבות הקלה או היתר לשימוש חורג;

(3)   לדון ולהחליט בערר על החלטת ועדה מקומית בענין תכנית שבסמכותה לפי סעיף 62א ולהחליט אם לאשר תכנית כאמור, עם או בלי שינויים, או בתנאים שתקבע או לדחותה;

...

(ד)  (1)   החלטת ועדת ערר לפי סעיף קטן (א)(1) ו-(2) תהיה סופית;

(2)   על החלטת ועדת ערר לפי סעיף קטן (א)(3) ניתן לערור לועדה המחוזית לפי סעיף 111.

יכול להיות שישנו ערעור לוועדה המחוזית שאתה לא מודע לו ולכן לא שילמו לך.
לצפיה ב-'האם קיים "חוק ההטרדות" בטלפון , לתרומות לאירגונים?'
האם קיים "חוק ההטרדות" בטלפון , לתרומות לאירגונים?
29/11/2017 | 00:48
2
45
אני תרמתי בעבר, בתרומות של תשלומי כרטיס אשראי 

ויש לי עוד הוראות קבע פתוחות (האחת עד ינואר, והשניה עד אפריל)

ולא בא לי שיציקו לי עם זה 

אני תרמתי נניח 180x12 - זה סדר גודל

והיו לי למעשה בחודשים האחרונים קרוב ל500 שקלים בחודש 

ובחגים שוב התקשרה ובלבלה לי את המוח 

ויש מישהי שמציקה לי ושוב מתקשרת

זה ארגון חשוב, אבל אני לא התורם  היחיד 

הדבר האחרון שבא לי זה לאיים עליה

אבל היא מתקשרת מחסוי , 
לצפיה ב-'איך מתפטרים משיחות שיווק והתרמות?'
איך מתפטרים משיחות שיווק והתרמות?
30/11/2017 | 16:48
1
42
כמה שזכור לי החוק מתייחס רק לשיחות מכירה.

כדאי שתדע שמתקשרים אלייך כי אתה תורם. כשתפסיק לתרום ותודיע לכל מתקשר "אני לא תורם בטלפון. תודה ושלום" ה"רפיוטשן" שלך כתורם ילך וידעך עד שיעלם כמעט לגמרי. זה מה שקרה אצלי
חוץ מזה, תחסום שיחות לא מזוהות (האם זכורה לך שיחה מועילה שקיבלת ממספר חסוי?) ותשתמש באפליקציה כמו truecaller כדי לסנן שיחות אחרות

לצפיה ב-'תודה רמה'ש, צריך גם לעקוב אחרי מה שתרמתי שלא יורידו לי עוד ,'
תודה רמה'ש, צריך גם לעקוב אחרי מה שתרמתי שלא יורידו לי עוד ,
30/11/2017 | 19:05
31
לגבי השימוש הסינון של truecaller-0  אני לא מכיר - הייתה לי פעם אפליקציה שזיהת את טלפונים , אבל גם אני הייתי חשוף... שידוע מי אני...

לגבי חסוי, כן,, יש לי צורך גם בשיחות חסויות.... אני לא יכול לסמן אותם
לצפיה ב-'מוצרים מוחדשים'
מוצרים מוחדשים
29/11/2017 | 08:51
1
43
שלום,

הייתי רוצה לדעת היכן אני יכול להשיג מידע אודות מסחר במוצרים מוחדשים ולא חדשים. האם יש להם איבוד ערך על כך שהם מוחדשים? האם חובה לציין שהם מוחדשים?

תודה
לצפיה ב-'כמובן שאין להם'
כמובן שאין להם
30/11/2017 | 13:10
25
את אותו השווי של מוצרים חדשים. חובה לציין שהם מוחדשים.
לצפיה ב-'מה לעשות אם עברתי התעללות בישיבת כף החיים של סופר יעקב'
מה לעשות אם עברתי התעללות בישיבת כף החיים של סופר יעקב
29/11/2017 | 09:04
9
73
1
ב"ה

29/11/17

ברצוני לספר על שמד שאני ובני משפחתי עוברים בעיר רחובות מול עיניהם של רבני העיר שלא מוכנים להתערב.
שמי יהונתן  מרחובות. לפני 18 שנים לאחר מות שני הורי הלכתי ללמוד בישיבת לב לאחים ברחובות .אצל צבי שוורץ.לאחר שנה גיליתי ששורץ בדק עלי נתונים בדרך לא כשרה.משום שביקשתי ממנו לעזור לי בשידוך.ומרגע הגילוי הזה הוא התחיל להביא לי עברין שאיים עלי באיומים שונים ואני מרוב בהלה שאלתי את הרב יעקב יוסף מה לעשות והוא הורא לי ללכת לישיבת כף החיים של הרב סופר  ושם עובד איש צר ורע ורשע המשגיח דסקל שלמה שם רשעים ירקב ימח שמו וגר ברמת שלמה. הוא החל להתעלל בי במשך שנה דברים איומים ונוראים ללא שום סיבה.ואז לאחר שנה עזבתי חבול בנפש וגוף.מאז ועד היום 18 שנה אני סובל מהתעללות על בסיס יומי. זה אומר כל יום עבריינים מאימים עלי.הוא מביא לי זונות.הוא שיסה בי מספר פעמים כלבים  וגם מידי פעם שלח שוטרים שיאימו עלי שלא הגלה כלום ממה שהוא הוא עושה לי וגם פנה לעשרות פסיכיאטרים פרטיים במשך 18 שנה.דסקל שם רשעים ירקב גרם (גנב) לי להפסד של למעלה 1000000 ש"ח במשך 18 שנה הוא מנע ממני ללכת לבית הכנסת כולל כיפור ראש השנה וכו' עד היום.כמו כן דסקל וגם חלק מהזמן צבי שוורץ הרסו לי שידוכים במשך שנים.בגיל 37 התחתנתי כי הם לא הרסו לי.הבל למה הם לא הרסו לי את זה צריך לומר בעל פה כי יש לי שני ילדים.הם עשו לי עוול חמור מאד נגד התורה.הרב יעקב יוסף הורא לי לתבוע את דסקל שם רשעים ירקב אותו לדין תורה.ועוד סיפר לי שעוד בחורים מישיבת כף החיים התלוננו שדסקל שלמה שם רשעים ירקב מתעלל בהם, תבעתי את דסקל לדין תורה בבית דין בבדץ בית יוסף והוא לא הגיע והדיינים אמרו לי ללכת לבית דין אחר.יש לי ילד בגיל 10 שלא ראה בית כנסת מימיו.ילד בכיתה ד' שכל שנה עובר בית ספר בגלל התעללות שדסקל דואג שהוא יעבור.מצד הילדים וגם המורים וגם השנה הוא עבר התעללות קשה  בבית ספר שהוא לומד בו לצערי מקום זה ללא תפילה ללא תורה עם ילדים כמעת חילוניים ואין בידי לעשות דבר  כי ברחובות לא קבלו אותו.והפעם מרוב לחץ נפשי הוא קיבל כאב ראש כרוני והוא הושפז חודש בבית חולים קפלן.   רב מהישיב כף החיים אמר לי שנפלתי עם אדם פסיכופט. דסקל שם רשעים ירקב מבצע את זממו באמצעות חברת חקירה שעושה הכל תמורת תשלום.את הכסף דסקל משיג מתרומות.פעמיים בשנה הוא נוסע לחול לאסוף תרומות עם המלצות של רבנים בירושלים.המלצותיהם נמצאים באתר האינטרנט של הישיבה. ועוד הרבה דברים הוא עושה לי.פניתי לרבנים החשובים בעיר רחובות והם לא מוכנים להתערב לצערי.
דסקל שם רשעים ירקב עובד בישיבה של הרב סופר כף החיים שגם לו סיפרתי וכלל לא התיחס לדברי ואין ליעקב לסופר מחילה.
כל מי שיכול לעזור.להציל אותנו משמד יהונתן 0544986101

לצפיה ב-'חפרת על זה ...'
חפרת על זה ...
29/11/2017 | 22:55
3
14
לצפיה ב-'כתב את אשר על ליבו, לא פשוט לכתוב על זה 'חפרת''
כתב את אשר על ליבו, לא פשוט לכתוב על זה 'חפרת'
30/11/2017 | 11:07
2
14
לצפיה ב-'פעם שלישית זו בהחלט חפירה מוגזמת.'
פעם שלישית זו בהחלט חפירה מוגזמת.
03/12/2017 | 09:09
9
לצפיה ב-'תודה על שאתה מבין אותי '
תודה על שאתה מבין אותי
04/12/2017 | 09:57
8
לצפיה ב-'תתביש לך זו לא חפירה דסקל שלמה מתעלל בי ובמישפחתי שנים.'
תתביש לך זו לא חפירה דסקל שלמה מתעלל בי ובמישפחתי שנים.
04/12/2017 | 09:54
1
31
ולנו פשוט אין כסף להתמודד איתו משפטית ולו לעומת זה יש המון כסף מתרומות שהוא מקבל מאזרחים תמימים שחושבים שבכסף שלהם עושים מצוות.מדובר המאות אלפי שקלים מידי חודש בחודשו.

לצפיה ב-'מסכים לגמרי!'
מסכים לגמרי!
05/12/2017 | 08:45
12
לצפיה ב-''
04/12/2017 | 09:58
3
לצפיה ב-''
04/12/2017 | 09:59
3
לצפיה ב-'נו אין פה חכמים?'
נו אין פה חכמים?
05/12/2017 | 10:24
5
לצפיה ב-'האם למשרד שרוכש כלי כתיבה'
האם למשרד שרוכש כלי כתיבה
27/11/2017 | 10:00
49
יש ערך מוסף?
לצפיה ב-'במימוש אופציה לרכישה כפדיון משכנתא חובה לערב בעל תפקיד ?'
במימוש אופציה לרכישה כפדיון משכנתא חובה לערב בעל תפקיד ?
25/11/2017 | 21:28
32
נניח שנושה שקיבל משכנתא על דירת החייב (כבטוחה להלוואה שנתן הנושה לחייב) חותם עם אדם אחר על הסכם אופציה שבו הנושה נותן לו את האופציה לפדות את המשכנתא וכנגד לקבל את הבעלות בדירה, במקרה שבו בעל הדירה (החייב) לא יפרע את ההלוואה.
ואז מגיע הרגע שמסתבר שבעל הדירה (החייב) פושט רגל, לא מחזיר את החוב לנושה, ובעל הדירה רוצה שייתמנה בעל תפקיד מטעם בית משפט שימכור את הדירה בהליך המקובל של מימוש משכנתא בהוצאה לפועל.
לעומת בעל הדירה, יש את האדם שיש לו אופציה לפדות את המשכנתא שהיא אופציה שהוא קיבל מהנושה (שרשומה לזכותו משכנתא על בעלות דירת החייב).
הנושה והאדם שיש לו אופציה רוצים לממש את ההסכם ביניהם שלפיו הוא פודה את המשכנתא ופורע את החוב לכיסו של הנושה, וכנגד פירעון החוב מקבל את הבעלות.
השאלה היא אם בעל הדירה מוציא צו מניעה לחיבור בין הקונה הפוטנציאלי (בעל האופציה) לבין הנושה, ומבקש שיתמנה בעל תפקיד (כונס נכסים מטעם הנושה), ולעומתו הנושה רוצה בלי בעל תפקיד,  אז מי מנצח בדיון על צו המניעה ? בעל הדירה שרוצה שכל העיסקה תעבור רק דרך כונס נכסים שייתמנה או הנושה שרוצה לקבל את פידיון המשכנתא שרשומה לטובתו ולהעביר לפודה את הבעלות בדירה בלי מינוי של כונס נכסים ?

לצפיה ב-'מה ניתן לעשות?'
מה ניתן לעשות?
25/11/2017 | 07:25
68
ביום ביעי הלכתי לבדוק קניית טלביזיה חדשה. נכנסתי לכמה חנויות, ובביג אלקטריק ראיתי את מה שרציתי במחיר הכי זול. 2990 ש"ח, כולל הובלה התקנה ו 3 שנים אחריות. אמרתי למוכרת שאבוא ביום שישי לקנות. הגעתי ביום שישי, היא זכרה אותי, ואמרה לי שהמחיר עלה ל 3190 ש"ח. זה הכעיס, אבל הם עדיין היו הכי זולים. קניתי שתי טלביזיות. לאחר מכן, ראיתי בפייסבוק שלהם שהמחיר המפורסם הוא עדיין 2990. מה אתם הייתם עושים עכשיו במצב הזה?
מצורף צילום מהמסך של הפרסום, והקבלה על התשלום.
לצפיה ב-'חרטה על חתימת חוזה והשפעתו על שוכרים שיוצאים מדירה'
חרטה על חתימת חוזה והשפעתו על שוכרים שיוצאים מדירה
23/11/2017 | 11:33
2
78
שלום לכולם, מקווה שתוכלו לעזור.

אשתי ואני החלטנו לעזוב דירה שכורה באמצע חוזה עקב מעבר עיר.
מיד הודענו לבעל הדירה והתחלנו בחיפושים אחר שוכרים חלופיים.
(החוזה אומר שמותר לנו, כל עוד הודענו בכתב 60 יום מראש, והבאנו שוכרים להסכמתו של בעל הדירה, ובתנאים שלא נופלים מהתנאים שלנו וכו וכו..).

לאחר 22 יום שבעלי הדירה מערימים עלינו קשיים ומסכלים כל שוכר שהבאנו (מסיבות כאלה או אחרות). הגיעו זוג שהם הסכימו שיכנסו.
אותו זוג חתם על חוזה, מסר צ'קים והכל טוב ויפה - עד כאן אני מבסוט.
יום למחרת הזוג מודיע שהתחרט.

השאלה שלי היא מה אני עכשיו קשור לכל הסיפור ?
האם אני חופשי וזו כבר בעיה שלהם.?
(יש לציין שאני בכיף ימשיך לעזור לבעל הדירה למצוא דיירים וזה בגלל שאני איש הגון. אבל בשום פנים ואופן לא מוכן להמשיך ולספוג את השכירויות..).

תודה מראש אשמח לתשובה חד משמעית.
לצפיה ב-'אם בעל הבית חתם איתם'
אם בעל הבית חתם איתם
23/11/2017 | 21:12
53
החוזה החדש קובע.
אתם בחוץ.
לא רלוונטיים.
אלא אם אתם צד בחוזה החדש.
לצפיה ב-'מילאת את חובתך כשהבאת שוכר חלופי'
מילאת את חובתך כשהבאת שוכר חלופי
24/11/2017 | 12:32
41
וההתפתחויות שהיו אחרי כן לא רלוונטיות.
לצפיה ב-'הועדה לבחירת שופטים'
הועדה לבחירת שופטים
23/11/2017 | 19:24
36
במשך שנים שטפו אותנו בתעמולה שהועדה לבחירת שופטים היא השיטה הטובה ביותר בעולם לבחירת שופטים. התחקיר של אילנה דיין שעוסק בוועדה מעמיד את הועדה,  את חבריה ואת הגורמים המשפיעים עליה באור אחר. השיקולים לבחירה הם שיקולים זרים. מופעלים לחצים של גורמים חיצוניים. הובאו דוגמאות לעבירות פליליות לכאורה.

אני חוזר וטוען שיש להעמיד שופטים לבחירת הציבור כמו שבוחרים לכנסת.  
לצפיה ב-'סיום העסקה - שאלות'
סיום העסקה - שאלות
22/11/2017 | 22:13
2
53
שלום וערב טוב,

מספר שאלות לגבי סיום העסקה ביוזמתי.

משלל סיבות מסוימות אני מעוניין לסיים את ההעסקה שלי בחברה בה אני עובד כרגע, האם מעבר למכתב סיום העסקה, אני מחויב לספק הסברים לרצוני לסיים את העסקה? אני מניח שאני לא מחויב לספק הסברים במכתב לרצוני לסיים את עבודתי בחברה וגם לא מעבר למכתב.  

אני עובד בשכר שעתי ולא גלובלי, תקופת העסקתי בחברה נכון להיום היא 10 חודשים. מה משך הזמן בין מתן מכתב סיום העסקה לסיום העבודה בפועל?

תודה, אשמח להערות ולהארות,

לצפיה ב-'פנה גם לפורום דיני עבודה'
פנה גם לפורום דיני עבודה
22/11/2017 | 23:28
7
לצפיה ב-'אם אתה רוצה המלצות פעל כבנאדם מתחשב'
אם אתה רוצה המלצות פעל כבנאדם מתחשב
23/11/2017 | 10:16
29
הודע להם על כוונתם לעזוב
אני הייתי מציע חודש מראש אלא אם דחוף לך אז הצע שבועיים.
שווה לעזוב יפה בכדי שתוכל לבקש מכתב המלצה שתמיד עוזר בקורות חיים.
לצפיה ב-'איחור בבניית דירה'
איחור בבניית דירה
19/11/2017 | 14:36
3
54
חברת בנייה מאחרת בבניית מאות דירות בשנה בפרויקט "מחיר למשתכן" לעומת חברות אחרות שזכו באותו מכרז כי משרד השיכון/וועדת התכנון אישרו לה שינויים בתכנון. הקונים נפגעים מעליית מדד תשומות הבנייה ותשלום שכ"ד. מה לדעתכם הסיכוי לזכות בתביעה כנגד המדינה/וועדת התכנון בשל דחיית הבנייה?
לצפיה ב-'תבדוק בחוזה '
תבדוק בחוזה
21/11/2017 | 22:16
2
6
לצפיה ב-'החוזה הוא עם היזם/חברת הבנייה'
החוזה הוא עם היזם/חברת הבנייה
22/11/2017 | 08:45
1
19
אני מתכוון לתביעה נגד המדינה/משרד השיכון/וועדת התכנון המקומית. טענה יכולה להיות, למשל, אישרתם לקבלן תוספת דירות שעיכבה את הבנייה אבל למה לא חשבתם על זה מראש לנוכח היצע הדירות בשנים האחרונות?
לצפיה ב-'אם לקבלן מותר לעכב את הבניה על פי הוראות המדינה'
אם לקבלן מותר לעכב את הבניה על פי הוראות המדינה
22/11/2017 | 09:51
21
אולי זה משפיע גם על אחריות המדינה. זאת לא שאלה לפורום.
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר את הראש של שוברים שתיקה?'
מישהו יכול להסביר את הראש של שוברים שתיקה?
21/11/2017 | 08:34
6
52
הם טוענים שדובר הארגון היכה ללא הצדקה פלסטינאי בזמן שירותו הצבאי והפרקליטות שיקרה כשסגרה את תיק החקירה בטענה שהארוע לא היה ולא נברא.

מה הם רוצים להשיג? למה הם רוצים שהדובר יעמוד לדין?  הם הרי לא טוענים שהדובר קיבל הוראה ממפקדיו להכות פלסטינאים. הדובר מודה שהתנהג בצורה שפלה ואם אינני טועה גם המנכ"ל שלהם הודה שהוא עצמו התנהג באלימות.

אז מה המטרה? להראות שהם היו חלאות בזמן השירות הצבאי?

לא הצלחתי להבין גם לא לאחר עשר דקות ראיון ברדיו עם מנכל הארגון. שוב ושוב חזר על המנטרה שהפרקליטות שיקרה. אבל מה רוצה להשיג הארגון כשהוא טוען שחבריו היכו פלסטינאים??? האהדה שלי אליהם מתפוגגת כשאני שומע שהם עשו את אותם הדברים שהם מתקוממים נגדם. 
לצפיה ב-'הם חוזרים על זה כל הזמן'
הם חוזרים על זה כל הזמן
21/11/2017 | 10:00
41
כך הם רוצים להראות שהכיבוש לטענתם משחית/נראה רע.

אשמח לדעתך על השאלה ששאלתי.
לצפיה ב-'הטענה הבסיסית של שוברים שתיקה'
הטענה הבסיסית של שוברים שתיקה
21/11/2017 | 10:05
1
50
היא שהכיבוש גורם לאנשים להתנהג בצורה שאינה ראויה.
הם אומרים, אנחנו היינו בשטחים וראינו איך אנחנו והחברים שלנו פעלנו. בדיעבד, ברור לנו שהמדובר בפעולה לא מוסרית, וחשוב לנו שכלל הציבור יידע את זה.
הטענה שלהם היא אם כך שהאלימות בשטחים היא תופעה מערכתית, כשהמערכת עוצמת עין כשמישהו חוצה את הקווים, ולא באשמה אישית של חייל זה או אחר.
לצפיה ב-'טענה מופרכת'
טענה מופרכת
21/11/2017 | 18:25
37
לפי ההגיון הזה חייל ששובר לערבי זקן את הרגליים צריך לצאת זכאי בגלל שהכיבוש אשם.

לכיבוש יש את המגרעות שלו אבל הוא לא משחרר חיילים שסרחו מאחריות אישית למעשי אלימות או הרג בלתי מוצדקים.

לצפיה ב-'לדעתי הוא מחפש את התדמית של קדוש מעונה'
לדעתי הוא מחפש את התדמית של קדוש מעונה
21/11/2017 | 13:33
38
זו המהות של שוברים שתיקה - אני אדבר על המעשים הנוראים שאני וחבריי ביצענו, לכאורה, ככוח כובש.
לגבי נכונות הטענות של שוברים שתיקה, האסטרטגיה שלהם לפגוע בצה"ל, בליגיטימיות שלו ובנוכחות שלו בשטחים מסויימים, אלו כבר דברים שלא לעניין הפורום הזה.
לצפיה ב-'נקודת מבט שונה'
נקודת מבט שונה
21/11/2017 | 14:26
36
בהיותי במשטרת התנועה הארצית נתתי לנהג בעל חזות חרדית דו"ח, 
האישום היה: "נהגת בחוסר זהירות בכך שבעת שהרכב היה בתנועה עיינת בכרטיסי ביקור של זונות" - בצרוף קנס ונקודות, בדברי הנהג רשמתי את גידופי הנהג כלפי.
הנהג סרב לשלם את הקנס ובחר להישפט. ישיבת ההוכחות שאליה נקראתי להעיד התקיימה יום לפני ערב יום כיפור (הנהג חרדי)
כשעליתי  לדוכן העדים סימן לי התובע לרדת ולהישאר באולם, ואז הנאשם עלה לדוכן בביע צערו על התנהגותו בכביש  וביקש סליחתי על הדברים שהטיח בי.
-
אז מה היה לנו בשני המקרים? -- אדם שביצע עבירה ונוכח הנסיבות התחרט עליה וביקש לכפר
- במקרה שלי הודעתי לו ולשופטת שסלחתי וניגשתי אליו ולחצתי ידו, השופטת נתנה לו את הקנס המקורי + חודש פסילה על תנאי.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע,'
עד כמה שאני יודע,
22/11/2017 | 00:24
34
יש להם דובר. אפשר לשאול אותו.
לצפיה ב-'דחוף: האם אפשר לתבוע מיופה כח או את יורשיו או את עזבונו'
דחוף: האם אפשר לתבוע מיופה כח או את יורשיו או את עזבונו
21/11/2017 | 23:37
1
40
עשיתי חוזה אצל עו"ד שהיה מיופה כח על דירה שבעלי הבית שלו היו גרים בחוץ לארץ והשכן בנה ברשלנות ונפלה התקרה בדירה שגרתי בה ונפצעתי חוץ מהנזק לרכוש //////////////////////////////////////////////////////////אז בעלי הבית מיהרו ומכרו את הדירה , האם אפשר לצרף את עזבוהו את אות יורשיו של עו"ד מיופה הכח שנפטר בינתיים
לצפיה ב-'מהתיאור שנתת קשה לדעת לך להתייעץ עם עורך דין טוב סדיני חוזים'
מהתיאור שנתת קשה לדעת לך להתייעץ עם עורך דין טוב סדיני חוזים
23/11/2017 | 20:21
102
לצפיה ב-'אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם'
אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם
19/11/2017 | 16:05
4
82

אנחנו 5 אחים ולהורי דירה הם נפטרו ולא השאירו צוואה והדירה אמורה להתחלק בין 5 שווה בשווה.

אבל, בחייהם,  אחי הקים עמותה והגדיר את מטרת האמונה כנאמנות לטובת עתידו ללא הורי.
אחי סובל מפיגור שיכלי והתגורר ביחד עם הורי בדירתם.
בחייהם הם הלכו לעורך דין שיצר שטר נאמנות שהופך את העמותה שהקים אחי להיות נאמן שמחזיק את הבעלות בדירת הורי עבורו (עבור אחי שלוקה בפיגור שיכלי).

הוצאנו את אח שלנו מדירת הורינו בעזרת צו הרחקה כי הוא מהווה פולש מרגע שהורי לא נמצאים בחיים והבאנו כהסבר להתנהגותו את הפיגור השיכלי שגרם לו להישאר בדירה.
הוא מקבל קיצבת נכות מהמדינה והסברנו לשופט שיש לו זכות מהמדינה לגור בהוסטל לאנשים שלוקים בפיגור שיכלי כמו שלו.
השופט קיבל את בקשתנו לצו הרחקה והמשטרה הרחיקה אותו לעיר אחרת.

השאלה היא האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה למרות שבנסח הטאבו של דירת הורינו כתובה משכנתא לטובת העמותה שאח שלנו פתח לטובתו האישית (הוא פתח את העמותה כדי להרוויח את הדירה כרווח אישי שאסור שיהיה בעמותה) שהיא משכנתא שרשומה מתחת לשמם של הורינו הרשומים כבעלי הדירה.

האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה ולהתחלק בדירה בין 5 (כולל אחי) ולטעון שרישום משכנתא לטובת העמותה הוא רישום כזב כי העמותה עצמה לא חוקית ?
האם העמותה שאחי פתח אשר כל מהותה וכל פעילותה היא רישום משכנתא לטובת אחי, היא עמותה חוקית ?
האם זה דבר תקין מבחינה משפטית שאח שלי פתח עמותה ורשם אותה כאילו היא נאמנות עבור עצמו וההורים שלי חתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה הזאת ?
האם זה חוקי ותקין ?
האם אפשר להסיר את המשכנתא שרשומה לטובת עמותה כזאת שאחי שלי פתח בחייהם של הורי ודאג שהם יחתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה שכל מהותה היא דאגה בשביל העתיד שלו ?
אח שלי לא נתן הלוואה להורים שלי, אז למה הם חתמו לו על שטר משכנתא לטובת עמותה שהוא פתח כאילו היא נאמנות עבור עתידו ?
האם יש תקדים לדבר כזה שהורים חותמים משכנתא לעמותה שפתח אחד מהילדים הבוגרים שלהם מבלי שהם באמת קיבלו הלוואה כאשר מטרת העמותה מוגדרת ברשם העמותות כעמותה למען עתידו כשהם (ההורים) לא יהיו בחיים ?
קיים בכלל תקדים כזה בעולם ?

אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם - האם זה דבר תקין ? קיים בכלל דבר כזה ? אפשר לפסול את זה ?
לצפיה ב-'לא מתאים לפורום'
לא מתאים לפורום
20/11/2017 | 06:43
55
השאלה מחייבת בדיקה בחוקים שונים ובהחלטת השופט שהוציא את צו ההרחקה. ממליץ על יעוץ פרטי.
לצפיה ב-'לדעתי הלא מקצועית'
לדעתי הלא מקצועית
21/11/2017 | 11:08
50
מאחר ואחיך סובל מפיגור סביר להניח שהוא לא זה שהגה את הרעיון להקמת העמותה. 
מה שסביר יותר להניח זה שהורייך רצו לדאוג לאחיך שתהיה לו קורת גג ושלא ייזרק למוסדות לאחר מותם אבל שהדירה תועבר ליורשים האחרים אחרי שהוא ימות. 
לכן הם הלכו, מן הסתם, לעורך דין אשר יעץ להם לבצע  את הפתרון הזה של עמותה ונאמן וכולי...
לא ברורה לי החלטת השופט אבל די ברור שאחיך לא זכה לייצוג טוב בבית המשפט ומאחר שהוא סובל מפיגור, גם לא ידע לייצג את עצמו היטב.

לדעתי, היה כדאי שאתם, האחים, תכבדו את רצונם של הוריכם ותאפשרו לאחיכם המסכן לגור בדירה תוך הגעה להסדר שלפיו אחרי מוצו (או אחרי שלא יוכל להתגורר בדירה מסיבות אחרות) הדירה תתחלק ביניכם

לצפיה ב-'מציע להפנות את השאלה לפורום דיני משפחה'
מציע להפנות את השאלה לפורום דיני משפחה
21/11/2017 | 13:27
15
לצפיה ב-'עצוב לשמוע'
עצוב לשמוע
01/12/2017 | 11:34
16
על אדם הלוקה בפיגור והוריו נפטרו, ואז אחיו ואחיותיו במקום לדאוג לו זורקים אותו מהבית שלו.
כנראה שההורים שפתחו עבורו את העמותה ידעו מה הם עושים, ידעו שלמרות שיש לו 4 אחים אף אחד מהם לא בנאדם.
כי מה שחשוב זה הכסף מהדירה. ושבנאדם לוקה בשכלו וחסר ישע, אפילו בן משפחה, יזרק לעזאזל בכוח לאיזה הוסטל מהבית בו חי כל חייו והוריו ביקשו להוריש לו...
לפי ההודעה שלך אין לך אפילו הבנה מינימלית של מה זה בכלל פיגור שכלי.

באמת אחד העצובים שיצא לי לקרוא.
כותבת לכם בתור אחות לאדם שסובל מפיגור שכלי.

לצפיה ב-'ייעוץ לגבי חובות של אדם שנפטר'
ייעוץ לגבי חובות של אדם שנפטר
19/11/2017 | 21:38
6
89

שלום לחברי הפורום, 
ברצוני להתייעץ לגבי עניין משפטי קטן.

אישה שנפטרה לאחרונה, קנתה לפני כשנה מוצר+שירות אשר משולם בתשלומים למשך 3 שנים (תמי בר). לאישה לא היו ילדים או בעל, רק אחות שגם מתגוררת בארץ, לא היה שום מסמך ירושה. לאור שדה פקטו התשלומים כבר הועברו לחברה ממנה נקנה השירות (ולא ניתן להחזיר את המוצר) אך טרם שולמו למעשה לויזה, והתשלומים הופסקו (לאור שחשבון הבנק נחסם עם מותה)- חברת ויזה פנתה לאחות והודיעה לה שהיא מחוייבת לשלם את שארית התשלומים של אחותה ובמידה ולא תבצע זאת- ינקטו כנגדה צעדים משפטיים. 
השאלה היא למעשה - האם יש לויזה עילה לתבוע את הכסף מהאחות בעוד היא למעשה לא מהווה יורשת רשמית של האישה שנפטרה (שאין לה גם נכסים אחרים)? 

תודה מראש.

לצפיה ב-'האחות היא יורשת על פי דין'
האחות היא יורשת על פי דין
21/11/2017 | 07:25
5
58
ולכן חייבת לשלם את חובות המורישה אבל רק אותם חובות שיש להם כיסוי בעיזבון.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
24/11/2017 | 15:13
4
44
מה הכוונה חובות שיש להם כיסוי בעיזבון?
אין עזבון רשמי, ובטח שאף אחד עדיין לא פנה לאחות.
למנוחה היה שייך רק ריהוט שיש בבית שבו היא גרה וכמה עשרות שקלים בחשבון הבנק. 
לצפיה ב-'אז מה אתה רוצה ?'
אז מה אתה רוצה ?
25/11/2017 | 18:53
3
33
בהתחלה כתבת שחברת ויזה פנתה לאחות.
אחר כך כתבת שאף אחד לא פנה לאחות.
תחליט - פנו או לא ?
ומאיפה חברת ויזה יודעת על האחות ?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/12/2017 | 19:00
2
22
1.חברת ויזה פנתה לאחות כיוון שהתקשרו לפרטי קשר שהיו להם של קרובת משפחה אחרת והיא אמרה להם להתקשר לאחות, סתם ככה.
2. אף אחד לא פנה לאחות- הכוונה מבחינת עזבון. אין איזה מישהו שמטפל בעזבון באופן רשמי כי אין כמעט עזבון.
לצפיה ב-'ויזה רשאית לתבוע את העיזבון'
ויזה רשאית לתבוע את העיזבון
02/12/2017 | 19:18
1
13
והאחות - במידה והעיזבון לא ברשותה - יכולה לשלוח אותם לחפש את החברים שלהם.
במידה והאחות ירשה משהו - ויזה רשאית לתבוע ממנה עד הסכום שירשה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/12/2017 | 17:19
2

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה