לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3194731,947 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:56
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'סדר עדיפויות במצב חרום'
סדר עדיפויות במצב חרום
11/08/2017 | 15:03
11
84
שלום רב,

עוד כשהייתי קטן, תמיד לימדו אותנו שבזמן מצבי חרום, כגון שריפה או ספינה טובעת, קודם מצילים את הנשים ואת הילדים ואחרי זה את הגברים. השאלה שלי איך זה עובד מבחינת חוק בארץ - האם בזמן שריפה\טביעה כוחות הכיבוי יכולות לתת עדיפות לקבוצה מסויימת על פי גיל ומין ?

תודה.
לצפיה ב-'החוק בארץ לא מפלה'
החוק בארץ לא מפלה
11/08/2017 | 15:29
7
60
אבל יש רבנים שפסיקותיהם נחשבות למעל החוק בעיני קהלם (ואיני רוצה לנקוב בשמות כדי לא לבייש)שפסקו פסיקות הלכה בנושא.
האחד פסק שיהודים קודמים לגויים והאחר פסק  שגברים קודמים לנשים.
לצפיה ב-'אני אבייש - אצל החרדים, קודם יצילו את הגברים'
אני אבייש - אצל החרדים, קודם יצילו את הגברים
11/08/2017 | 18:02
6
50
רק אחר כך, אם בכלל, יצילו את הנשים
לצפיה ב-'ואם נמשיך עם זה,'
ואם נמשיך עם זה,
12/08/2017 | 13:04
5
48
אז גויים בכלל לא, במיוחד לא ערבים.
גם על זה היו פסיקות של רבנים.
למרבה המזל רופאים לא ממש מתייחסים לפסיקות רבנים.
לצפיה ב-'ענין אחר באותו תחום, אשה בהריון מהכת הדתית'
ענין אחר באותו תחום, אשה בהריון מהכת הדתית
12/08/2017 | 13:26
4
49
עשתה בדיקה לעובר שהתגלה כסובל מתסמונת דאון (מונגולואיד) הוצע לה לבצע הפלה, בעצת הרב שהתנגד לא בוצעה ההפלה והיא ילדה תינוק עם התסמונת, אותו רב טיפש הורה לה שלא לקחת את התינוק ולהפקיר אותו. (מקרה שקרה לפני כמה ימים)
זאת הדת הנאורה שלנו, היהודים
לצפיה ב-'ספר על זה קצת יותר בבקשה.'
ספר על זה קצת יותר בבקשה.
12/08/2017 | 13:32
3
39
הרב אמר לא לבצע את ההפלה, זה סביר לדעתי, אבל לא לקחת את התינוק?
לצפיה ב-'כואב לקרוא על זה'
כואב לקרוא על זה
12/08/2017 | 14:08
8
לצפיה ב-'אם המשפחה לא מסוגלת לגדל ילד מיוחד אז העצה נכונה'
אם המשפחה לא מסוגלת לגדל ילד מיוחד אז העצה נכונה
13/08/2017 | 05:39
32
להביא ילד לעולם ולגדל אותו הם דברים שונים.
לא כל אחד מסוגל לגדל כל ילד.
לצפיה ב-'לא מצילים קודם נשים וילדים'
לא מצילים קודם נשים וילדים
12/08/2017 | 15:58
1
46
מצילים קודם את מי שנראים כחלשים יותר, מי שישנו סיכוי קטן יותר שישרוד וזה יכול גם להיות גבר זקן או צעיר חולה. מניחים שהחזקים יותר יצליחו לשרוד קצת יותר בכוחות עצמם. לא מדובר על חוק. פשוט לפי סיכויי הישרדות.
לצפיה ב-'דברנו על החרדים, זה גם כתוב בתלמוד'
דברנו על החרדים, זה גם כתוב בתלמוד
12/08/2017 | 17:37
39
להציל קודם את הגברים והם גם מתרצים למה

לצפיה ב-'מה זה כל הקשקושים האלו?'
מה זה כל הקשקושים האלו?
13/08/2017 | 22:18
37
ממש לא שייך לפורום חוק ומשפט...
מענין שאני שאלתי שאלה ענינית ומאוד שייכת
ותפוז בחרו להתעלם ממני.
תנועת נוער יכולה להציב קרוון במקום שמתחשק להם?
במקום שיש בו בתי מגורים????
כן? או לא?
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
12/08/2017 | 16:22
3
77
בתי המשפט לא הכריעו כידוע אם חופש הביטוי הוא זכות חוקתית. יש הסבורים שחופש הביטוי הוא חלק מכבוד האדם ולכן מוגן על פי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, אבל למיטב ידיעתי אין פסיקה עקבית בנושא.

כבוד האדם מעוגן בסעיף 2 לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, שמונה רשימה של זכויות- חיי האדם, גופו וכבודו.

לעומת זאת, ס' 5 לחוק קובע-" אין נוטלים ואין מגבילים את חירותו של אדם במאסר, במעצר, בהסגרה או בכל דרך אחרת."

האם לא ניתן לומר שחוקים שפוגעים בחופש הביטוי הם הגבלת חירות שמהווה הפרה של חוק היסוד? האם אין לומר שחירות האדם היא גם חירות הביטוי? האם אין לפרש את מושג החירות פירוש רחב ככל האפשר כראוי לפירוש חוקה?

זאת ועוד- אם נצא מהנחה שהחוק מגן גם על חופש הביטוי יש בכך כדי להשליך גם על החקיקה שקדמה לחוק. הרי החוק משפיע על הפרשנות של חוקים שנחקקו לפניו גם אם אינו חל עליהם.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'חופש ביטוי מוגזם עלול להרוג'
חופש ביטוי מוגזם עלול להרוג
12/08/2017 | 18:09
32
והוא אכן גורם להרג.
חופש הביטוי הוא ערך חשוב, אך אינו מקודש בעיניי.

לצפיה ב-'שאלות יותר חשובות הן מה הוא ביטוי ואיך יכול להתממש החופש שלו'
שאלות יותר חשובות הן מה הוא ביטוי ואיך יכול להתממש החופש שלו
13/08/2017 | 03:17
17
האם כל דבר שאנשים אומרים או עושים הוא "ביטוי" או שיש רק תחומים מסויימים בהם אמירה או מעשה הם ביטוי, כמו למשל בתחום הפוליטיקה והחיים הציבוריים.

האם חופש הביטוי צריך להתממש בלי הגבלה בכל ערוץ אפשרי שהטכנולוגיה וההזדמנות מספקות, למשל פייסבוק, או שדי בערוצים בודדים או אפילו ערוץ יחיד שפתוחים והשאר (למשל פייסבוק) יכולים לכן להחסם.
לצפיה ב-'סתם תשובה'
סתם תשובה
13/08/2017 | 12:53
20
הכותרת של סעיף 5 היא "חירות אישית". הדוגמאות בסעיף הן של הגבלה של החירות במובנה המצומצם (הזכות לנוע בחופשיות). לכן נדמה לי שהגיוני לפרש את המונח בכיוון הזה (גם אם בהרחבה). פירוש רחב של החירות במובן שכולל גם הזכות להתבטא באופן חופשי או אף לפעול באופן חופשי מעלה את השאלה למה למשל יש צורך בהגנה חוקתית נפרדת על חופש העיסוק - האם הוא לא כלול בחירות במובנה זה? גם מבחינת ההיסטוריה החקיקתית (מתוך הזיכרון שלי וללא בדיקה) זכור לי שחוקי היסוד של הזכויות הם חלקים מהצעת חוק רחבה יותר שכללה במפורש הגנה על חופש הביטוי כנפרד והפיצול נעשה מתוך כוונה לקדם את הזכויות שלגביהן המחלוקת הייתה מצומצמת יותר.
לצפיה ב-'חנייה בלעדית לנכה'
חנייה בלעדית לנכה
10/08/2017 | 08:07
6
93
שלום רב  . אני בן 43 אני מורה במקצועי , ואני לוקה מנכות רפואית יציבה בשיעור 95%..הנכות שלי בעיקר בשל אי ספיקת לב קשה LVEF 28% והשמנת יתר 136 ק"ג ..על סמך הנכות קיבלתי תג חניה לנכה ממשרד הרישוי .. אני גר בשכונה של רחוב חד סיטרי שבו הרכבים חונים בצידי הכביש ללא חניות מסודרות או מסומנות ..והעירייה מעלימה עין בשל המספר הרב של המכוניות ..אבל כ10 מטרים מביתי יש חנייה ציבורית של 8 רכבים ..והבעיה שאני לא מצליח למצוא חנייה תמיד מה שמכריח אותי לחנות בשכונה למעלה ..כך שאם ארצה את הרכב אני נאלץ לעלות ברגל עליה של כ50 מטרים דבר שקשה עלי מאוד בשל מצבי הבריאותי (קוצר נשימה ..הזעה ..דפיקות לב- אני עם מכשיר AICD דפיברלטור).. לאור זאת ועל סמך החוק פניתי לעירייה (מגזר ערבי) עם כל המסמכים הנדרשים ובקשתי להקצות לי חניה בלעדית לנכה על מספר הרכב שלי .מאז מאי 2017 הם מגלגלים את הפניה בין גורם לאחר עד אשר אתמול הודיעו לי שמדיניות העירייה היא לא להקצות חניות בלעדיות לנכים מכל מיני שיקולים שבלט מהם הטענה שאין מספיק מקומות חנייה מסודרים בעיר לרבות הכביש בו אני חי .. הם ציינו שכן הם יפעלו לסימון מקום חניה כללי אחד לנכה בחניה הציבורית שליד ביתי אך ללא הקצאתה לרכב שלי...(הם עדיין לא ביצעו ואמרו שיקח זמן לאשורים ותקציב..)...הבעיה שאצלנו לא יצייתו לשלט נכה כללי ויחנו ..והאכיפה אצלנו בעייתית ואני לא יכול להתקוטט כל יום עם חונה עבריין..בנוסף יש אחרים שיכולים להוציא תג נכה ולחנות בחניה הציבורית הזו..הדבר היה שונה אם החניה הייתה על מספר רכבי ..אז הייתי חזק יותר בשמירה על זכותי לחנות.. אני שוקל בשיא הרצינות לתבוע את העירייה ולהכריחה להקצות לי חנייה בלעדית לנכה (לי)..ושאלותיי : א. האם החוק עומד לצידי במקרה הזה ? או לצד העירייה? ב. האם אני אזכה בתביעה כזאת ?ואם כן מה אחוזי הזכייה בתיק? ג. כמה יעלה לי תביעה כזאת (שכר טרחה ואגרות..) בערך? ואם אזכה בתיק האם אני אקבל החזר על כל ההוצאות מהעירייה? אודה לך מאוד אם תשיב לשאלותיי ולפנייתי?  

לצפיה ב-'תיקון חדש לחוק'
תיקון חדש לחוק
11/08/2017 | 11:08
5
50
הכנסת אישרה בתאריך 3/7/2017 (שים לב, הנושא חדש ביותר) את תיקון מס' 7 לחוק חנייה לנכים שאומר כך:

"רשות מקומית תקצה לרכב מזכה אחד של נכה המתגורר
בתחומה, הנושא תג נכה, מקום חניה אחד המתאים לצרכיו
של הנכה, שמידותיו ייקבעו בהתחשב בתקן ישראלי, סמוך
ככל האפשר למקום מגוריו של הנכה, ובמרחק שאינו עולה
על 200 מטרים ממנו."

"החובה להקצות מקום חניה לנכה כאמור, לא תחול לגבי כלל הנכים הזכאים כיום לפי החוק לקבל תג נכה, אלא לגבי נכים שתנועתם מוגבלת באופן הקשה ביותר – עיוורים, נכים הזקוקים לכיסאות גלגלים או לרכב בשל נכות גפיים, וכן נכים שנקבעה להם לפי דין דרגת נכות של למעלה מ- 90%. שאר הנכים הזכאים לקבל תג נכה לפי החוק, יוכלו גם הם להגיש בקשה למקום חניה סמוך למקום מגוריהם ויהיה על הרשות המקומית לשקול בכל מקרה ומקרה האם הקצאת מקום החניה אפשרית ומוצדקת בנסיבות העניין בהתחשב בדרגת הנכות של הנכה ובמידת האפשרות של הרשות להקצות מקום חניה באותו איזור. "

אני לא יודע אם הגשת לעירייה מסמך מרופא בנוגע למצבך הבריאותי אבל יש לו, לדעתי, חשיבות רבה בנוגע להחלטה.

לצפיה ב-'תיקון החוק'
תיקון החוק
12/08/2017 | 00:18
4
32
אני מודה לך מאוד על המידע החדש החשוב שציינת . 
אני אפעל לפי המלצתך ואפנה שוב לעיריה עם מסמך הביטוח הלאומי שמצביע על דרגת נכות רפואית קבועה אצלי בשיעור של 95% וכן מכתב מהרופא על מצבי הרפואי ..ובנוסף את התיקון הזה לחוק..ומקווה שזה יפתור את הבעיה .
אחרת אאלץ כנראה לפנות למשפט ..והשאלה שוב לאור התיקון האם אני אזכה בבית המשפט מול העיריה ?
לצפיה ב-'כל זמן שאין לך תו נכה ממשרד הרישוי'
כל זמן שאין לך תו נכה ממשרד הרישוי
12/08/2017 | 13:19
32
לא תקבל תמרור, ראשית , הוצא תו נכה ממשרד הרישוי אחר כך הקש בקשה לתמרור, רצוי להביא אישור ממשרד הבריאות
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
12/08/2017 | 15:33
2
28
שמצבך הבריאותי לא תקין וכל עוד שתספק מידע ממוסמך כפי שסיפקת כאן ותציין את התיקון לחוק,  אני לא רואה סיבה שהעירייה תדחה את בקשתך. מכאן שאני לא רואה שיהיה צורך במשפט.

הייתי מציין בבקשה גם את החובה שלהם להקצות את מקום החנייה בתוך 60 יום מתאריך הבקשה. משהו בסגנון: "בהתאם לסעיף 4ד(ג) לחוק, אבקש להקצות לי את החניה בתוך 60 ימים מיום הגשת בקשה זו.".
לצפיה ב-'שים לב שלצורך זה הוא צריך תו נכה ממשרד הרישוי'
שים לב שלצורך זה הוא צריך תו נכה ממשרד הרישוי
12/08/2017 | 18:28
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם.. יש לי תג חניה ממשרד הרישוי .'
תודה רבה לשניכם.. יש לי תג חניה ממשרד הרישוי .
13/08/2017 | 08:22
25
תודה רבה לשניכם.. יש לי תג חניה ממשרד הרישוי ...אני אגיש שוב את כל הניירת לעירייה
לצפיה ב-'שימוש בצינור לניקוז מי גשם בתור צינור ביוב'
שימוש בצינור לניקוז מי גשם בתור צינור ביוב
09/08/2017 | 04:00
8
77
החצר של שכנים שלי 1.6 מטר יותר גבוהה מהחצר שלנו.ביניהן קיר אבן שבתוכו הם פתחו צינור לחצר שלנו כביכול לניקוז מי גשם בלי לשאול אם אנחנו מסכימים אבל במעשה זה צינור ביוב.הם שוטפים את החצר שלהם ומורידים מיים לגינה שלנו.לפני פסח כמה ימים שמים דברים שהם רוצים לשטוף על יד הצינור בצד שלהם ושוטפים אותם כך שכמה ימים האלה המים יורדים אלינו בכמות גדולה.לפני 4 ימים הם התקינו צמוד לקיר בריכת עילית וכבר הספיקו פעם אחת לרוקן אותה לגינה שלנו.גם הדברים שהם עשו קודם הפריעו לנו אבל שתקנו כי אנחנו מסוכסכים.הסיכסוך מתבטא בכך שהם עושים דברים פוגעים באיכות חיים ופרטיות שלנו ואנחנו שותקים כי אין אם מי לדבר.אבל העינין של בריכה מאוד מדאיג אותנו.כלור וחומרים אחרים יפגעו בצמחים ובקרקע.חוץ מזה לשפוך לגינה של שכן כמויות כאלה של מים זה כבר הגזמה אפילו בשבילם.בעירייה כבר אמרו שזה לא עניינם ושניפנה למשטרה אבל משהו אומר לי שבמשטרה לא ירצו להתעסק עם זה(גם מניסיון הקודם עם אותם שכנים והמשטרה).חוץ ממכתב התראה מעורך דין וצו מניעה לא נראה לי שיש פיטרון .שאלתי:אם נסתום את הצינור שהם פתחו בלי הסכמה שלנו האם זות תהיה עברה על החוק והם יוכלו לתבוע אותנו על הנזקים?
לצפיה ב-'רק עורך דין'
רק עורך דין
10/08/2017 | 15:33
1
52
יש כאן בנייה ללא היתר שלגביה עליך לפנות לוועדה המקומית וכן נזק לרכוש, הטרדה.
לצפיה ב-'פניתי '
פניתי
10/08/2017 | 18:19
42
פעמיים לפיקוח בניה.הם טוענים שבגלל שמדובר בקניין הם לא עוסקים בזה,שזה עניין בין השכנים.לפי דעתי זה לא נכון כי זאת באמת בניה ללא היתר וגם שינוי של ניקוז הקיים ללא היתר אבל כנראה כדי לשכנע אותם שהם חייבים לטפל  בדברים האלה אני גם צריכה עורך דין.הייתי רוצה לדעת כמה בערך עולה מכתב הזהרה מעורך דין וכמה צו מניעה אבל לא בטוחה שאפשר לשאול שאלות כאלה בפורום הזה.
לצפיה ב-'מה הבעיה לסתום עם מלט את פתח המינור'
מה הבעיה לסתום עם מלט את פתח המינור
10/08/2017 | 18:30
3
38
מהצד שלכם
מה ששכנכם עשה מדובר בהסגת גבול, יש להגיש תביעה נגדו להסרת המטרד

לצפיה ב-'אם נסתום'
אם נסתום
10/08/2017 | 19:32
2
46
את הצינור מצד שלנו הגשם יציף להם את החצר ויוכלו לתבוע אותנו על הנזקים.חוץ מזה הם יבואו ויפתחו עוד פעם ואז עוד פעם נצתרך לסתום ואז...במשטרה כולם יהיו עסוקים ולא יוכלו להגיע(מניסיון אם אותם שכנים ונזקים  אחרים שהם עשו לנו).לכן עד עכשיו מנעתי מבעלי שרוצה לסתום את הצינור לעשות את זה.
יש לך מושג מה שחר טירחה של עורך דין בהגשת תביעה להסרת מטרד?
לצפיה ב-'כדי לפתוח, הם יצטרכו להכנס לחצרך, אם הגשם'
כדי לפתוח, הם יצטרכו להכנס לחצרך, אם הגשם
10/08/2017 | 19:59
1
48
יציף את הגינה שלהם, הם לא יכולים לבוא בטענות אליכם, זה שטח שלכם והגדר שלכם
אינני יודע מה עלות עו"ד, אבל ניתן גם לתבוע את ההוצאות
לצפיה ב-'תודה על התשובה.'
תודה על התשובה.
10/08/2017 | 21:14
40
שכחתי שאפשר לתבוע את ההוצאות.
לצפיה ב-'אלו שכנים מהגהינום'
אלו שכנים מהגהינום
10/08/2017 | 23:54
1
45
כל פעם ימציאו משהו חדש כדי לשגע אתכם.
אני עזבתי את הבית בגלל שכנה רעה וחולה.
היא הרסה לי את החיים.
והמשטרה לא עזרה לי.
לצפיה ב-'אני קיבלתי שוק'
אני קיבלתי שוק
11/08/2017 | 01:07
51
כשקנינו את הבית והם עשו אחד הבלגנים שלהם וניסינו לדבר איתו והוא פתאום התחיל להשתולל ובן הקטין שלו עזר לו.המשטרה לא עשתה כלום.אנחנו כל הזמן חושבים ללכת מכאן אבל למכור דירה ולמצוא דירה אחרת לקנות וכל זה באותו זמן זה קשה מאוד.יש פה כמה שכנים וכולם נורמלים.כל הבעיות ממשפחה אחת.גם עם השכנים צריך מזל.
לצפיה ב-'האם אני יכול לייצג את בתי בבית משפט ענינים מקומיים?'
האם אני יכול לייצג את בתי בבית משפט ענינים מקומיים?
10/08/2017 | 16:36
6
63
או שרק עורך דין יכול? האם יש סיכוי לאישורבקשה כזו מהשופט ?
לצפיה ב-'כנראה שלא'
כנראה שלא
10/08/2017 | 17:09
5
50
ס' 13 לחוק סדר הדין הפלילי- 
 לא ישמש סניגור אלא מי שמוסמך לכך והנאשם הביע את רצונו בכתב שייצגנו או ייפה את כוחו לכך או שבית המשפט מינהו לכך לפי סעיף 15.
לצפיה ב-'דווקא כן.'
דווקא כן.
12/08/2017 | 13:27
4
8
לצפיה ב-'למה דווקא כן? הסבר בבקשה'
למה דווקא כן? הסבר בבקשה
13/08/2017 | 12:09
3
7
לצפיה ב-'כי מייצג לא חייב להיות עו"ד,'
כי מייצג לא חייב להיות עו"ד,
15/08/2017 | 13:19
2
18
הוא יכול להיות אדם עם יפוי כוח. זה הפן החוקי.
מהצד המעשי כמובן שעדיף ייצוג של עו"ד, נדמה לי שהתפרסמה סטטיסטיקה של אנשים שייצגו את עצמם
לפני כמה שנים ורובם נכשלו.
אבל כל מקרה לגופו. חובה חוקית אין כאן.
אדם זכאי לייצג את עצמו או את כל מי שייפה את כוחו לכך.
לי אישית יש מיופת כוח בישראל שהיא ממש לא עורכת דין, יפוי הכוח קביל לכל דבר ועניין,
אישית מהמקרים שנכחתי בהם והיו רבים כאלו, עו"ד עדיף. זה לא המקום לחסוך בו. בסוף זה יעלה יותר.

לצפיה ב-'כתבו מקודם'
כתבו מקודם
15/08/2017 | 15:28
1
22
"לא ישמש סניגור אלא מי שמוסמך לכך".
לצפיה ב-'מה שכתבו מקודם'
מה שכתבו מקודם
15/08/2017 | 23:08
17
לא מחייב אף אחד.
לצפיה ב-'כמה כסף לדרוש?'
כמה כסף לדרוש?
10/08/2017 | 16:35
70
משרדנו מוכן לתווך בין ארה"ב לצפון קוריאה.
לצפיה ב-'שימוש בתמונת קטין ללא אישור'
שימוש בתמונת קטין ללא אישור
09/08/2017 | 11:00
3
58
לפני כשנתיים הבן שלי הצטלם לתוכנית מסויימת באתר אינטרנט לציבור הדתי. הסכמתנו ניתנה רק לאתר זה לצורך צילום התכנית הספציפית.
לפני כחודשיים אחד הערוצים המסחריים עשה שימוש בקטע מהתוכנית שבה מופיע הבן שלי, ללא הסכמתנו, תוך שילוב רמיזות מיניות ובוטות.

כיצד ניתן לתבוע את הערוץ בגין השימוש הנ"ל?

אשמח לייעוץ.
לצפיה ב-'כמובן שהשימוש נעשה גם ללא הסכמת אתר האינטרנט הנ"ל'
כמובן שהשימוש נעשה גם ללא הסכמת אתר האינטרנט הנ"ל
09/08/2017 | 11:11
11
לצפיה ב-'תביעה מוגשת על ידי הגשת כתב תביעה לבית משפט'
תביעה מוגשת על ידי הגשת כתב תביעה לבית משפט
09/08/2017 | 13:53
1
91
לצפיה ב-'ברור. שאלתי היא האם יש קייס?'
ברור. שאלתי היא האם יש קייס?
17/08/2017 | 11:06
6
לצפיה ב-'עזרה בהבהרה לגבי חוק הציתות'
עזרה בהבהרה לגבי חוק הציתות
07/08/2017 | 09:45
8
78
1. ארוע בו אדם פרטי עמד מחוץ לחדר וצותת לשיחה, לאחר מכן העביר את המידע של השיחה ששמע. לא השתמש במכשירי הקלטה. האם ניתן להאשים אותו בציתות עם כל המשתמע (עונש של עד 5 שנים?).
2. אדם פרטי שקיבל מידע מאדם אחר שצותת ללא אישור (עם מכשיר, או ע"י האזנה מעבר לדלת ) והשתמש במידע זה- האם ניתן להאשים אותו?
בתודה מאד מראש

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
07/08/2017 | 10:33
54
1. האזנה מוגדרת בחוק האזנת סתר כ: "האזנה לשיחת הזולת, קליטה או העתקה של שיחת הזולת, והכל באמצעות מכשיר". מכיוון שהוא לא השתמש במכשיר הקלטה, לא ניתן, לדעתי להאשימו בהאזנת סתר.

2. במקרה ונעשה שימוש במכשיר הקלטה, ניתן, לדעתי, להאשים את אותו אדם בשימוש שלא כדין בהאזנה וזאת לפי סעיף 2(ב) לחוק:

"המשתמש ביודעין וללא סמכות כדין בידיעה או בתכנה של שיחה שהושגו על ידי האזנת סתר, בין שנעשתה כדין ובין שנעשתה שלא כדין, או מגלה ידיעה או תוכן שיחה כאמור ביודעין לאדם שאינו מוסמך לקבלה, דינו – מאסר חמש שנים.".
לצפיה ב-'למה אתה עושה דברים כאלה?'
למה אתה עושה דברים כאלה?
07/08/2017 | 12:00
13
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/08/2017 | 14:28
8
לצפיה ב-'ציתות לשיחת הזולת ללא מכשיר'
ציתות לשיחת הזולת ללא מכשיר
07/08/2017 | 17:57
4
48
1. ציתות כאמור אינו האזנת סתר אסורה לפי חוק האזנת סתר, אך לפי הנסיבות הוא עשוי להיחשב פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(1) לחוק הגנת הפרטיות: “בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, או הטרדה אחרת"; ואם כן, אז גם פרסום המידע, שהושג בדרך זו, או מסירתו לאחר ייחשבו פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(10) לחוק: “פרסומו או מסירתו של דבר שהושג בדרך פגיעה בפרטיות לפי פסקאות (1) עד (7) או (9)”. בנוסף לכך, בהתאם לתוכן השיחה, פרסום הדברים עשוי להוות פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(11) לחוק: “פרסומו של ענין הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, לרבות עברו המיני, או למצב בריאותו, או להתנהגותו ברשות היחיד".
2. פגיעה בפרטיות היא עוולה (עילה לתביעה אזרחית) לפי סעיף 4 לחוק, ורוב הפגיעות, המפורטות בסעיף 2 לחוק, אם נעשו במזיד, הן גם עבירות פליליות, שעונשן עד חמש שנות מאסר לפי סעיף 5 לחוק, ואלה נמנות עם העבירות שאפשר להגיש בגינן קובלנה פלילית לפי סעיף 68 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] ופרט (12) לתוספת השניה לחוק (קובלנה פלילית היא כתב אישום מיוחד, שרשאי אדם מן השורה להגיש ישירות לבית המשפט; זאת בניגוד לכתב אישום רגיל שמגישה המדינה באמצעות הפרקליטות או התביעה המשטרתית). אבל:
3. לפוגע בפרטיות עשויה לעמוד הגנה מההגנות שבחוק, למשל: שהפגיעה נעשתה בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר שלו (סעיף 18(2)(ג) לחוק הגנת הפרטיות), שהיה בפגיעה עניין ציבורי המצדיק אותה (סעיף 18(3) לחוק) ועוד, ואז תידחה התביעה, האזרחית או הפלילית (האישום או הקובלנה), שהוגשה נגדו.
4. בהתאם לנסיבות, ציתות מעבר לדלת (אף ללא מכשיר) יכול להתבצע תוך הסגת גבול, שהיא עוולה לפי סעיף 29 לפקודת הנזיקין או עבירה לפי סעיף 447 לחוק העונשין.

לצפיה ב-'חידה: מה שורש המלה "ציתות"?'
חידה: מה שורש המלה "ציתות"?
07/08/2017 | 18:03
2
55
רמז: לא מה שאתם (רובכם) חושבים.
לצפיה ב-'שאלה קשה'
שאלה קשה
07/08/2017 | 19:10
35
תפוז ברוגז איתי ולא מפרסמים פוסטים שפירסמתי.
יש בעיות בשכונה...תנועות נוער מטרידות.
אם לא לפה? לאן יש לפנות?
לצפיה ב-'השורש של ציתות הוא צו"ת (לא צת"ת)'
השורש של ציתות הוא צו"ת (לא צת"ת)
08/08/2017 | 10:04
40
אבל השורש של ציטוט הוא: צט"ט.

לצפיה ב-'ת ו ד ה!!!!'
ת ו ד ה!!!!
08/08/2017 | 09:17
5
לצפיה ב-'כמה לוקחים שכר ערכי דין - לחצי שעת יעוץ?'
כמה לוקחים שכר ערכי דין - לחצי שעת יעוץ?
07/08/2017 | 22:27
48
או לשעת ייעוץ ?
אשמח לקבל מחירים.

לצפיה ב-'בקשת סיוע בהשגת אשרת כניסה לתיירת ממדינת קניה'
בקשת סיוע בהשגת אשרת כניסה לתיירת ממדינת קניה
03/08/2017 | 10:24
6
81
שלום,

אני תומך כספית בסטודנטית בקניה בלימודיה באוניברסיטה שם. היא עכשיו בפגרת לימודים ואני מעוניין להביא אותה לביקור בישראל. הלכתי כבר למשרד הפנים, למחלקת אשרות והגירה, ונתקלתי ביחס נוקשה ועויין ובדרישה להוכיח בכתובים את המהות ואורך הזמן של הקשר שלי אל אותה בחורה. הבאתי מסמכים ומכתבים, אבל אלו התקבלו בזלזול ובדרישה להביא משהו יותר משכנע.

אני מבין את הסיבה ליחס הזה של משרד הפנים, כי בחורה במצבה היא מועמדת אידיאלית לחיפוש בלתי חוקי של עבודה בישראל או ניסיון של הגירה אליה. האם מישהו מכיר מישהו, עורך דין או סוכן אחר, שמתמחה בהגשת בקשה כזו לאשרת כניסה ומסוגל להחליק את התהליך עבורי?

בתודה מראש.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
03/08/2017 | 13:56
3
64

לצפיה ב-'למה להביא אותה לביקור? את זה שאלו אותי במשרד הפנים'
למה להביא אותה לביקור? את זה שאלו אותי במשרד הפנים
03/08/2017 | 14:08
2
62
השאלה אינה אמורה רלוונטית לכלום. אני בקשר עם הבחורה כבר 6 שנים, היא שוקדת על לימודיה ומצטיינת בהם ואני מעוניין לצ'פר אותה בביקור בארץ. משהו נשמע כאן מוזר?
לצפיה ב-'לא, לא ה"למה" הזה.'
לא, לא ה"למה" הזה.
03/08/2017 | 16:24
64
למה מלכתחילה לתמוך בה?
זה פשוט לא משהו שאנשים עושים בדרך כלל

אבל כהערת אגב, הגישה של משרד הפנים לא אמורה להפתיע בכלל
צריך להיות ממש ממש נאיבי ומנותק בשביל להיות מופתע ממנה.
ובסך הכל זה מובן בהחלט - רוצים לשמור על המדינה יהודית.
לצפיה ב-'למה כדי לבא לטייל בארץ מקניה צריך ויזה?'
למה כדי לבא לטייל בארץ מקניה צריך ויזה?
17/08/2017 | 21:05
5
גם לתיירים עושחם כהה בעיות.
הרי זה רק ביקור קצר!
לצפיה ב-'יש כאן פורום שנקרא "זוגות מעורבים" עם עו"ד מקצועי שהשם שלו ל'
יש כאן פורום שנקרא "זוגות מעורבים" עם עו"ד מקצועי שהשם שלו ל
06/08/2017 | 03:49
42
מיטב זכרוני הוא עו"ד יוני קם
מציעה לך להעתיק לשם את השאלה
לצפיה ב-'ההמלצה על עו"ד יוני קם היא נכונה.'
ההמלצה על עו"ד יוני קם היא נכונה.
12/08/2017 | 14:03
20
הוא עו"ד שמומחה בתחום.
משרד הפנים כל הזמן עושה בעיות בתחום, זה לא חדש, ידוע כבר שנים.
ידוע כבר שנים, זה בכלל לא קשור לעובדה שהיא מקניה.
אני פעיל בפורום זוגות מעורבים כך שאני יודע איך הכל קורה.
משרד הפנים ינסה להקשות על הכל.
אני מכיר את התהליכים שאני עברתי.
להראות צילומים שלנו מהשנים האחרונות, הוכחות שהיא עובדת, 
להראות תמונות של תשלומי החשבונות שלנו, כל הדרישות האלו קיימות.
תופתע, אבל ככה משרד הפנים עובד.
כן, רשמתי את חשבונות המים והחשמל על שם שנינו כי זה מה שמשרד הפנים בישראל דורש
בתאילנד זה לא אכפת לאף אחד

לצפיה ב-'האם מותר לעורך דין'
האם מותר לעורך דין
03/08/2017 | 08:03
2
92
להשקיע פיקדון של לקוח באופציות בינאריות?
לצפיה ב-'אין לי תשובה מוסמכת, אבל השקעה באופציות בינאריות היא כמו...'
אין לי תשובה מוסמכת, אבל השקעה באופציות בינאריות היא כמו...
03/08/2017 | 09:52
60
השקעה ברולטה בקזינו. יכול להרשות לעצמו דבר כזה רק מי שיש לו הרבה מאוד כסף ויכול לקחת על עצמו סיכון עצום על חלק ממנו, בתקווה להרוויח בגדול. אופציות בינאריות הן נגזרת של כלי השקעה אחרים. מדובר בכלים מתמטיים מסובכים מאוד להבנה וכבר קרו מקרים בו עובד נועז ויהיר בבית השקעות הצליח להפיל בנק שלם כתוצאה מהשקעה בדברים כאלו.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
06/08/2017 | 12:07
25
אם הלקוח מסכים להשקעה כזו, רשאי עו"ד לעשות השקעה שכזו. אני מסיק את זה מסעיף 41(א) לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית):

"עורך דין המקבל כספים בנאמנות, יודיע על כך ללקוחו מיד ויבקש, בסמוך למועד קבלתם, ממי שעבורו הוא מחזיק את הכספים בנאמנות, הוראות מפורטות המתייחסות למסירת הכספים ולהשקעתם."

סעיף 41(ב) לכללי הלשכה והחוקים הבאים עוסקים במצב שבו עו"ד לא לא קיבל הוראות השקעה. שים לב שקודם כל על עו"ד לשמור על ערך הכסף ולכן לפי דעתי אסור לו לבצע השקעה שכזו.

סעיף 41(ב) לכללי לשכת עו"ד:

קיבל עורך דין כספים בנאמנות ולא נתקבלו, תוך זמן סביר, הוראות בקשר להשקעתם, ישקיע את הכספים באחת מדרכים אלה:
    (1) בהתאם לסעיף 6 לחוק הנאמנות, התשל"ט  - 1979 ;
    (2) בהתאם לסעיף 50 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב1962-;
    (3) בדרך אחרת שיש בה סיכוי סביר לשמירת ערך הכספים, לפי הנסיבות הידועות באותה העת.

סעיף 6 לחוק הנאמנות:

"כספי הנאמנות שאינם דרושים לצרכיה השוטפים חייב הנאמן להחזיק או להשקיע כיעיל לשמירת הקרן ולעשיית פירות"

סעיף 2(ג) לתקנות הנאמנות מגדיר את אפשרויות ההשקעה:

לא נקבעה דרך השקעה כאמור בתקנת משנה (ב), ינהג הנאמן כמפורט בפסקה (1) או (2) לפי בחירתו –

(1)              ישקיע את הכספים העודפים בישראל בעצמו, בעזרת מנהל תיקים או יועץ השקעות או באמצעותם, באחד או יותר מאלה:

(א)              איגרות חוב שהנפיקה המדינה או שהיא ערבה לפירעונם;

(ב)              פיקדונות בנקאיים בשקלים חדשים צמודי מדד ונושאי ריבית או נושאי ריבית בלבד;

(ג)              תכניות חיסכון בנקאיות בשקלים חדשים צמודות מדד ונושאות ריבית;

(ד)              פיקדונות בנקאיים הנקובים במטבע חוץ או הצמודים למטבע חוץ;

(ה)              תכינות חיסכון בנקאיות צמודות מטבע חוץ;

(ו)              איגרות חוב סחירות, כהגדרתן בתקנה 41א לתקנות קופות גמל, שאינן להמרה, אם ההשקעה מדורגת בדירוג A- או A-2 לפחות;

(ז)              קרנות נאמנות, שכל נכסיהן מושקעים באחת או יותר מן הדרכים המפורטות בפסקאות משנה (א) או (ו);

(2)              ימנה ועדת השקעות בכפוף לאמור בפרק ג' ולתנאים האמורים בו; מונתה ועדת השקעות, ישקיע הנאמן את הכספים העודפים באמצעותה ועל פי בחירתה.
לצפיה ב-'דרישת מספר ת.זהות'
דרישת מספר ת.זהות
02/08/2017 | 10:54
2
106
אם מישהו מבקש ממני מספר זהות לצורך הגשת תביעה קטנה האם אני מחוייבת לתת לו?
לצפיה ב-'לא'
לא
02/08/2017 | 12:33
1
22
לצפיה ב-'שאלה יותר קשה...לגבי תביעה קטנה'
שאלה יותר קשה...לגבי תביעה קטנה
02/08/2017 | 13:35
86
תוכננה נסיעה משותפת לחו"ל עם אדם זר. שולם הכל באשראי שלי. קיבלתי ש'ק בטחון דחוי. הוא לא שילם בפועל אגורה ובהמשך התכתבות הסתבר שלא יסע(לדוגמא ביטל מקומות לינה). יש המון מיילים סותרים, אבל מכיוון שלא הגיע שום תשלום ונזק הפך ל-60 אחוז,נאלצתי לבטל עסקה בחברת נסיעות.
עורך דין באחד הפורומים המליץ לי להפקיד ש'ק בטחון לכיסוי (החלקי) של הנזק מביטול עסקה,אך חזר בו ואמר שהש'ק מיועד לנסיעה ולא לכיסוי נזק ואין להפקידו-אלא להגיש תביעה.
האם נכון וצריך להחזיר לו את הש'ק ולתבוע?הוא גם תובע למרות שאותו עורך דין טען שאין לו עילה לתביעה. אבל יש לו כושר ניסוח מצויין...
ברור שהש'ק יחזור ואז צריך הוצל"פ...מה יקרה אם אפקיד?עדיף לא להסתבך?כי כך או כך הוא תובע אז גם אני.
מן הסתם הוא תובע שביטלתי "לו" נסיעה (למרות לא שילם) ובחלק המיילים הבהיר שלא יסע.
לצפיה ב-'עצות חינם לחברי מועדון'
עצות חינם לחברי מועדון
29/07/2017 | 22:19
1
111
מה שהיה נכון לפני 50 שנה לא חייב להיות נכון היום.

לצפיה ב-'זה מה שהילד שלי בכיתה א אמר למורה לחשבון'
זה מה שהילד שלי בכיתה א אמר למורה לחשבון
01/08/2017 | 14:18
65
שהכשילה אותו במבחן חיבור חיסור
והיא העיפה אותו מהכיתה.
לצפיה ב-'הסכם למראית עין'
הסכם למראית עין
30/07/2017 | 18:18
11
138
לאחרונה נתן ביהמ"ש המחוזי פסק דין שמצהיר על בטלות הסכם שנעשה למראית עין. העובדות היו כדלקמן-

התובע עשה הסכם מכר עם הנתבעים. הוא מכר להם את דירתו למראית עין כשהמטרה האמיתית היתה לסייע לנתבעים למכור את דירתם לצד שלישי. דירתם היתה משועבדת לבנק במשכנתה,ואי אפשר היה למכור אותה ללא הסכמת הבנק שרצה שיעבוד אחר,  והוא ואשתו עשו הסכם שיאפשר לנתבעים לגרור את המשכנתה לדירה הנמכרת, בלי שתהיה כוונה אמיתית להעביר להם את הבעלות.

הנתבעים רשמו את הדירה על שמם בלי שהתובע יידע על כך. לאחר שנודע לו הגיש את התביעה וזכה.

בנוסף ביהמ"ש ביטל עיקולים שרשות המסים הטילה על הדירה בגלל חובות של הבעלים הרשום שכאמור לא היה הבעלים האמיתי.

לתובע- עו"ד יוסף פנדריך

לנתבעים 1-2- עו"ד הישאם דאוד

לצפיה ב-' '
30/07/2017 | 20:53
1
7
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
30/07/2017 | 21:37
4
לצפיה ב-'ב"כ התובע פעל ברשלנות כשלא רשם הערת אזהרה למניעת שינוי בעלות'
ב"כ התובע פעל ברשלנות כשלא רשם הערת אזהרה למניעת שינוי בעלות
30/07/2017 | 22:28
8
18
לצפיה ב-'ב"כ התובע פועל בניגוד לכללי האתיקה בעצם הפרסום'
ב"כ התובע פועל בניגוד לכללי האתיקה בעצם הפרסום
31/07/2017 | 11:24
7
8
לצפיה ב-'ב"כ התובע פעל בניגוד לחוק כשערך הסכם למראית עין להונאת הבנק'
ב"כ התובע פעל בניגוד לחוק כשערך הסכם למראית עין להונאת הבנק
31/07/2017 | 19:45
6
7
לצפיה ב-'זאב, זאב!'
זאב, זאב!
31/07/2017 | 20:20
5
68
מי שהיה אחראי להעברת הזכויות ורישומן הוא עורך דין זאב ליסון, ולא עורך דין יוסף פנדריך (ראה סעיף 9(4) ו- (5), ו- 18 לפסק הדין).

לצפיה ב-'נ"ב'
נ"ב
31/07/2017 | 20:45
4
54
ולפני שמאשימים אותו (את ליסון) במעשה לא אתי או לא חוקי, צריך לדעת, אם הוא ידע, שההסכם הוא למראית עין.
לצפיה ב-'ההתייחסות הייתה לב"כ התובע שפרסם את עצמו'
ההתייחסות הייתה לב"כ התובע שפרסם את עצמו
01/08/2017 | 06:39
3
9
לצפיה ב-'גם בכך איני מוצא פסול'
גם בכך איני מוצא פסול
01/08/2017 | 08:29
2
50
בייחוד אם פרסום פסק הדין נעשה בהסכמת הלקוח.
על כל פנים, התגובה שלי התייחסה להערות של חברנו המלומד 9x9, שנחזות כאילו הן מבקרות את עורך דין פנדריך.

לצפיה ב-'אתה לא מוצא פסול, אבל כללי האתיקה כן מוצאים פסול.'
אתה לא מוצא פסול, אבל כללי האתיקה כן מוצאים פסול.
01/08/2017 | 08:51
1
33
ואין בכללים הללו דבר וחצי דבר עם "הסכמת הלקוח"

לצפיה ב-'כללי הפרסומת אינם אוסרים פרסום פסקי דין'
כללי הפרסומת אינם אוסרים פרסום פסקי דין
01/08/2017 | 09:49
52
נכון שהם אוסרים כל פרסומת שלא הותרה במפורש, אבל הפרשנות כאילו פרסום פסק דין בפורום משפטי ייחשב כפרסומת אסורה רק משום שהזוכה בו הוא לקוחו של עורך הדין המפרסם, לדעתי, מחמירה מדי.
בכל אופן, הביקורת המקורית שלך בשרשור זה לא הייתה על פרסום פסק הדין.

לצפיה ב-'חוב חשמל לאחר סיום שכירות - איך להתנהל?'
חוב חשמל לאחר סיום שכירות - איך להתנהל?
27/07/2017 | 16:19
7
79
לאחר סיום חוזה ויצאה מהדירה נשאר חוב חשמל של הדייר (רשום אליו) שהוא מתקשה לשלם וכרגע הוא הבטיח לשלם בחודש הבא.
חששות:
1 - ניתק החשמל בגלל שזהו חוב של 2000 ש"ח כמה חודשים אחורה.
2 - איך להנתנהל אם בעוד חודש-חודשיים הדייר לא יוכל לשלם.

נ.ב.
- מבחינת הבטחונות יש צ'יק פתוח לפקודת חברת החשמל.
- נקודה מעניינת: חברת החשמל ורשות החשמל אומרים שלא ניתן להעביר את בעלות על החשבון לדייר החדש בדירה עד שלא יוסדר החוב.
לצפיה ב-'בעל הדירה הוא אחראי על התשלום'
בעל הדירה הוא אחראי על התשלום
30/07/2017 | 15:05
4
48
זו בעיה שלו אם שוכר לא שילם.
יש להפעיל את צק הבטחון.
לצפיה ב-'מותר לשלם במזומן ולהשתמש בציק רק אם החוב לא הוחזר לבעל דירה?'
מותר לשלם במזומן ולהשתמש בציק רק אם החוב לא הוחזר לבעל דירה?
30/07/2017 | 15:37
3
40
תודה על התשובה.
1. האם בעל דירה יכול לשלם במזומן ולהשתמש בציק ביטחון יותר מאוחר (נגיד בעוד חודשיים) רק במקרה והדייר לא מחזיר לו את החוב?
2. אם כתוב על הציק "לפקודת חברת החשמל" והשאר פתוח, האם אמור להיות קושי להפקיד אותו לחשבון בעל הדירה?
לצפיה ב-'לא ברור למה אתה נותן לו גרייס על חשבונך'
לא ברור למה אתה נותן לו גרייס על חשבונך
30/07/2017 | 16:07
2
48
מה הוא קרוב משפחה שלך? מה פשר הנדיבות המוגזמת הזאת?
הוא שוכר דירה, שישלם מה שצריך ובזמן
הוא עוד מעכב לך כניסה של דייר חדש ופוגע לך בעסק ואתה מרחם עליו?
מה נסגר איתך?
תפעיל את הצ'ק וזהו, מה ההתלבטות?
לצפיה ב-'הציק דיי בטוח הולך לחזור אז המטרה היא "לחסוך זמן" ההתעסקות'
הציק דיי בטוח הולך לחזור אז המטרה היא "לחסוך זמן" ההתעסקות
30/07/2017 | 17:04
1
47
- דייר בעל החוב כבר יצאה מהדירה ונכנס דייר אחר אחריו. זאת גם הסיבה שאם תישלח התראה לפני ניתוק החשמל לא תהיה לי ברירה אלה לשלם את החוב בעצמי כדי למנוע פגיע בדייר החדש.
- ציק הביטחון דיי בטוח הולך לחזור כלומר המשמעות היא ללכת להוצאה לפועל (בכוחות עצמאיים או בעזרת ע"ד) כשסכום החוב (2000 ש"ח) לא מאוד משמעותי במושגים של עורכי דין.
- אני מסכים שחבל לשלם בזמן וכוח על התנהלות כלכלית פסולה של מישהו אחר אבל אם הדייר יכול לשלם את החוב תוך חודש-חודשיים אני חושב שיהיה יותר קל והכי חסכוני בזמן פשוט להגיע להסדר מבלי לפנות לכלים משפטיים.
לצפיה ב-'לא. לא. לא. הכל טעויות.'
לא. לא. לא. הכל טעויות.
30/07/2017 | 17:52
62
א) אתה לא יודע בודאות של 100% שהצ'ק יחזור.
גם אם אתה מעריך שיש 90% סיכוי שהוא יחזור, זה עדיין לא 100%.
והפקדת צ'ק היא הפעולה הפשוטה ביותר שקיימת היום, עם המכונות והכל.
אין שום סיבה למה לא לעשות אותה. אפשר רק להרוויח.

ב) גם בוודאות של 100% עדיין הולכים ומפקידים כי אתה צריך אסמכתא של הבנק שהדייר שעזב הפר חוזה - אי עמידה בתשלום זה הפרת חוזה(אני בכל זאת מניח שהחתמת אותו על חוזה)
ככה גם אם הוא חוזר, אתה יכול לשלם בעצמך את החוב לחב' חשמל ולהמשיך הלאה לחוזה הבא עם דייר חדש מבלי שהחוב הזה תקוע לך בגרון.
אתה פשוט מזיז את החוב הזה לצד, "מתייק" אותו וזז הלאה. עד הגביה שלו מהחייב.

ג) סכום החוב לא קשור לכלום מבחינת עו"ד. הוא יכול להיות גם 1000 שקל. כשעו"ד פותח עבורך תיק הוצל"פ, הוא מקבל את השכ"ט מהחייב, לא ממך. פתיחת תיק בהוצל"פ אוטומטית כרוכה בתוספת של שכ"ט(אם בטופס של פתיחת התיק רשומים פרטי עו"ד)

בקיצור, תצא מהראש הזה שאתה הקורבן כאן. כל הכוח אצלך. הוא עשה טעות והפר חוזה והוא הקורבן. הוא צריך לבקש ממך שתרחם עליו. לא ההיפך.
תפקיד ת'צ'ק, אם הוא חוזר, תשלם את החוב בעצמך ותפתח תיק הוצל"פ.
לצפיה ב-'השאלה על שם מי היה רשום החשבון'
השאלה על שם מי היה רשום החשבון
03/08/2017 | 16:58
1
9
לצפיה ב-'החשבון על שם הדייר (שיצא) אבל זה לא יפריע לחב' חשמל לנתק'
החשבון על שם הדייר (שיצא) אבל זה לא יפריע לחב' חשמל לנתק
03/08/2017 | 17:06
18
וחברת החשמל לא מאפשרת להעביר את החשבון לדייר החדש כל עוד לא שולם החוב הנוכחי (של הדייר שכבר יצא).
לצפיה ב-'האם הזכות לפרטיות גוברת על סעיף ספציפי בחוזה שכירות?'
האם הזכות לפרטיות גוברת על סעיף ספציפי בחוזה שכירות?
27/07/2017 | 13:11
6
104
נניח שמצוין בחוזה שכירות שהשוכרים מתירים לבעל הדירה להיכנס בעצמו בכל יום ראשון בין השעות 19-21 ע"מ לברר אם הם ממלאים אחר החוזה או להציגה לשוכרים\קונים פוטנציאלים, ומצוין בפירוש שבעל הדירה רשאי להשתמש במפתח אשר ברשותו ואינו מחויב להודיע על הביקור מראש או לקבל אישור כלשהו מהשוכרים בכתב או בע"פ. 

מגיע יום ראשון, בעל הדירה רוצה להראות את הדירה בשעה 20 אך השוכרים מסרבים ולא פותחים את הדלת. האם מותר לו להיכנס בכל זאת מתוקף האישור שהעניקו לו השוכרים בחוזה, או שהזכות לפרטיות גוברת והוא יאלץ לוותר על הביקור?
במידה והזכות לפרטיות גוברת, האם הוא זכאי לתבוע אותם על הפרת הסעיף?

לצפיה ב-'נניח ונניח......'
נניח ונניח......
27/07/2017 | 14:49
1
74
מספיק חם גם ככה.
לצפיה ב-'עוף מהפוסט'
עוף מהפוסט
27/07/2017 | 14:51
65
תמצא חיים ותפסיק לקנא באחרים
לצפיה ב-'אבל השוכרים ויתרו על הפרטיות שלהם בחתימה'
אבל השוכרים ויתרו על הפרטיות שלהם בחתימה
30/07/2017 | 09:51
53
אם הסעיף לא מתאים להם, הם היו צריכים לדבר עם בעל הדירה על שינוי הסעיף ואם לא מגיעים להסכמה אז הם היו יכולים לעזוב את הדירה.
לצפיה ב-'צריך להיות אידיוט מהולל בשביל לחתום על כזה סעיף מלכתחילה'
צריך להיות אידיוט מהולל בשביל לחתום על כזה סעיף מלכתחילה
30/07/2017 | 14:58
2
53
וגם מי שמחתים עליו לא בדיוק להיט.
כך שהבקשה להכריע במחלוקת בין שני אידיוטים היא לא כל כך מציאותית או הוגנת.
לצפיה ב-'תודה על התגובה הלא'
תודה על התגובה הלא
31/07/2017 | 10:20
1
49
עניינית. זה מקרה מציאותי, לא בא לך אל תענה. עוד משועמם. לך תעבוד אולי תזכה להיות בעלים של דירות ולהתמודד עם סיטואציה כזו
לצפיה ב-'אין צורך לכעוס '
אין צורך לכעוס
31/07/2017 | 14:48
40
התגובה שלי היתה עניינית לעילא ולעילא
מה לעשות שהשאלה שהעלת מטומטמת
זה גם משהו שקורה לפעמים - איך אומרים, לא כל האצבעות שוות
לפעמים גם יש שאלות לא משהו
עובדה שכמעט כל התגובות שקיבלת העבירו לך את המסר הזה
אל תאשים את העולם, זו גישה לא בוגרת
עליך להכיר במגרעותיך

ואני בעלים של 2 דירות כבר
שאת אחת מהן אני משכיר
ומיותר לציין שמעולם לא עלה הצורך להתמודד מול השאלה המטומטמת הנ"ל
לצפיה ב-'חוק מיסוי דירה שלישית..'
חוק מיסוי דירה שלישית..
30/07/2017 | 01:19
2
45
האם יגבו את המס הזה רטרואקטיבית מתחילת שנה?(מאז כניסה לתוקף). מישהו מבין מה קורה עם החוק הזה?
בתודה מראש.
אשמח לקישורים שעונים לשאלה הראשונה שלי אם יש למישהו.
לצפיה ב-'למה להעיר את האריה אם הוא ישן?'
למה להעיר את האריה אם הוא ישן?
30/07/2017 | 12:38
1
11
לצפיה ב-'אנשים שקורצים יתר על המידה, אתה יודעה מה אומרים....'
אנשים שקורצים יתר על המידה, אתה יודעה מה אומרים....
31/07/2017 | 00:59
10
לצפיה ב-'יש לי תביעה להעתקת מזגן של שכן בגלל ריבוי פריצות'
יש לי תביעה להעתקת מזגן של שכן בגלל ריבוי פריצות
27/07/2017 | 20:45
9
111
לחלון מליד המזגן. פניתי לשכן שיעתיק את המזגן אפילו על חשבוני ,
אבל הוא מסרב.
פניתי לבית משפט בתביעה לצו עשה להעתקת המזגן וכן לתביעהנזיקית בגין פריצה בסך 2000 ש"ח .  בתביעה ציינתי כי המזגן הוא מטרד ליחיד לפי סעיף 44 לפקודת הנזיקין.
בישיבת קדם בית משפט רצה שהעניין ייגמר בהעתקת המזגן בלבד ועל חשבוני .... אני הסכמתי אבל השכן התנגד להזזת המזגן.
בתחילת הדיון בקדם משפט הית המשפט אמר לכאורה כי המזגן אינו מטרד  ( אני לא יודע איך בית המשפט קבע זאת ) ולכן אילץ אותי כביכול להסכים לפשרה של בית המשפט אבל העורך דין של השכן התנגד.
עכשיו עברנו לשלב ההוכחות שזה בעוד כ- 7 חודשים.
עלות העתקת המזגן לגג או למקום אחר כ- 1500 ש"ח בערך.
אם אני מביא חוות דעת  מומחה וכו... וכן אעזר בעורך דין זה יעלה לי כ- 5,000 ש"ח ויותר שזה יותר מפי 3 מעלות הזזת המזגן.
אני יודע שצריך לפעול לפי עקרון המעטת הנזק.
אז אם בית משפט קבע כי הפשרה שהמזגן יועתק על חשבוני ... זה אומר שבכך נחסכים לצדדים הוצאות משפט וכו....

מה אני צריך לעשות בעניין?
האם אני אגיש לבית משפט  תחשיב עלויות המשפט ... לתגובת הנתבע?
תודה רבה מראש .
סוף שבוע נהדר .
לצפיה ב-'ברצוני להבין, המזגן של השכן נמצא בדיוק מתחת'
ברצוני להבין, המזגן של השכן נמצא בדיוק מתחת
28/07/2017 | 10:14
8
82
לחלון שלך? כך שאתה סובל מרעש וחום של המזגן
אני לא הייתי פונה לבית משפט (בית משפט הוא גוף לא אמין כלל) המזגן היה מוצא את מקומו למטה
לצפיה ב-'אם בית משפט לא אמין - האם כדאי לו לפנות לעמיר מולנר ?'
אם בית משפט לא אמין - האם כדאי לו לפנות לעמיר מולנר ?
28/07/2017 | 18:26
7
30
לצפיה ב-'לצערי, זה המצב בארץ כאשר מישהו תוקע לך'
לצערי, זה המצב בארץ כאשר מישהו תוקע לך
28/07/2017 | 18:34
6
75
מזגן מול הפנים בדיוק מתחת לחלון ביתך ואתה סובל ובית המשפט אפילו לא בא לקראתך, לו היה המצב אצלי, המזגן מזמן לא היה במקום אלא נמצא למטה
ואם צריך את מולנר לצורך העניין - אז כן
לצפיה ב-'לא כולם גיבורים ואמיצים כמוך'
לא כולם גיבורים ואמיצים כמוך
29/07/2017 | 09:34
5
69
שכן כזה היה מוצא דרך אחרת לנקום בו ולגרום לו לעזוב את הדירה.

לא ברור לי איך אפשר לפרוץ לחלון שיש בו סורגים.
לצפיה ב-'נגיד כך, איתי לא כדאי להתעסק, המבין יבין'
נגיד כך, איתי לא כדאי להתעסק, המבין יבין
29/07/2017 | 12:23
19
לצפיה ב-'נקמה מתרחשת איפה שיש טמטום'
נקמה מתרחשת איפה שיש טמטום
29/07/2017 | 15:42
3
67
אם אתה מספיק אידיוט בשביל להעיר לשכן, ואפילו קצת לריב איתו, ורק אז להזיק למזגן - אז מן הסתם אתה אמור לצפות לפגיעה.

רק אידיוט מוחלט רב עם שכנים (אנשים שלא רק יודעים איפה אתה גר, גם נמצאים כל הזמן שם, אין אפילו מרחק שיכול להשכיח להם את הכעס)

כמובן שבתי המשפט בארץ(ובל נשכח גם את המשטרה) לא באמת קיימים כדי לשרת את הציבור.
אז אם כבר לוקחים את העניינים לידיים, עושים את זה בלי לדבר בכלל עם אף אחד.

לפותח השירשור זאת ההמלצה האחרונה שצריך להמליץ
לצפיה ב-'צודק לחלוטין! כל מה שנעשה צריך להיעשות '
צודק לחלוטין! כל מה שנעשה צריך להיעשות
29/07/2017 | 15:51
2
64
בשקט ומבלי לדבר
 חבל רק שבתי המשפט והמשטרה מעודדים עבריינות בהתנהלות שלהם
לצפיה ב-'זה מובנה כחלק מהשיטה'
זה מובנה כחלק מהשיטה
29/07/2017 | 16:18
1
62
את המשטרה מעניין בעיקר סטטיסטיקה ופידבק מלמעלה
ואת בתי המשפט מעניין לתקתק תיקים קטנים ולקצץ בעומס
ואת שניהם באופן כללי מעניין לחרבן לאזרח הקטן על הראש

כך שאם למשל אתה אישה ואתה מתלונן על הטרדה מינית או תקיפה מינית
תקבל יחס הרבה יותר טוב מאשר אם אתה גבר ששני ערסים שיכורים פיצצו לו את הצורה.
ואם אתה נקלע למריבת שכנים, צריך להגיד תודה אם שוטרים בכלל יגיעו כשתזמין אותם, אבל אם אתה מתקשר אליהם להלשין על שכן שמגדל גראס, תראה יעילות משטרתית שלא חלמת עליה.

בבתי המשפט לתביעות קטנות צריך להגיד תודה אם השופט בכלל קרא את כתבי הטענות.
או שאומרים לך "תתפשר על חצי מהסכום" או "שתמשוך את התביעה"

הוצל"פ זה בכלל זוועה שאין מה להתחיל לדבר עליה
לצפיה ב-'ושוב, לצערי אתה צודק, ואני אומר זאת גם'
ושוב, לצערי אתה צודק, ואני אומר זאת גם
29/07/2017 | 18:16
53
מניסיון לא טוב בבית המשפט שרק בערעור, שעלה לא מעט כסף, הצדק יצא לאור
לצפיה ב-'אחריות עו"ד בניסוח חוזה '
אחריות עו"ד בניסוח חוזה
27/07/2017 | 17:00
2
67

במידה ונתבעתי בעקבות חוזה לא תקין או חוזה שלא נוסח נכון בעזרת שירותי עו"ד.
האם לעו"ד יש אחריות לטעות?
האם ניתן לתבוע את העו"ד על הטעות שביצע?
תודה.
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
27/07/2017 | 17:26
12
לצפיה ב-'לא כל טעות...'
לא כל טעות...
20/09/2017 | 08:38
1
לא כל טעות של עו"ד מהווה עילה להגשת תביעה נגד עורך דין בגין רשלנות מקצועית.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי
אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה