לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3270332,703 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'פרופ' סוזי נבות'
פרופ' סוזי נבות
07/05/2018 | 13:34
1
91
היא אוטוריטה במשפט חוקתי. יש לה רקורד מקצועי מרשים מאוד אבל היום היא עשתה דבר, שלא עולה בקנה אחד עם המוניטין המקצועי שלה.

הגברת הנכבדה התראיינה בגלי צהל על פיסקת ההתגברות. היא אמרה דברים נגד היוזמה לבטל את פיסקת ההתגברות בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, שאתם יש להסכים. אבל לתמיכה בדבריה נתנה דוגמה חסרת שחר.

וכך אמרה הגברת- נניח שמפלגת שמאל תעלה לשלטון ותחוקק חוק שכל החרדים חייבים לצאת לעבוד ולהתגייס לצבא. זאת פגיעה בזכויות אדם ובלי פיסקת התגברות אי אפשר יהיה לעשות כלום נגד זה.

במלים אחרות-לשיטתה של הגברת מי שקורא לגיוס חרדים פוגע בזכויות האדם שלהם. 

אני לתומי חשבתי אחרת-שהמצב הנוכחי מהווה פגיעה בזכויות אדם. השתמטות חרדים משירות צבאי בחסות החוק, פוגעת בעקרון השיויון בראש וראשונה. אי אפשר לצאת חוצץ נגד משתמטים משרות צבאי במגזר החילוני  כמו שעושים פעמים רבות פולטיקאים וקציני צבא בכירים, ולהתעלם מההשתמטות המאורגנת והממוסדת  של החרדים.

בנוסף הציבור החילוני מממן מכיסו את הקיצבאות שניתנות לחרדים כיוון שהם אינם יוצאים לעבוד. בכך נפגעת הזכות החוקתית לקנין. אנו משלמים מסים לא רק לשמירה על הבטחון ויתר השירותים שהמדינה נותנת לאזרח אלא כדי לממן את החרדים.

אז מי בדיוק פוגע בזכויות האדם, גב' נבות? 
לצפיה ב-'הקטע הרלוונטי בראיון'
הקטע הרלוונטי בראיון
07/05/2018 | 13:54
33
מופיע בתוכנית של גלית אלטשטיין מתאריך 7.5.18, דקה 25 ואילך.
לצפיה ב-'תלונה על עו"ד'
תלונה על עו"ד
03/05/2018 | 20:28
7
90
שלום!
פניתי לעו"ד ושילמתי לו לדאבוני מראש על העבודה. מאז הוא מתחמק ממני בתירוצים שונים ומשונים (עברה כבר יותר מחצי שנה) .לאן אפשר לפנות כדי להתלונן עליו?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'ליתבוע אותו בתביעות קטנות'
ליתבוע אותו בתביעות קטנות
03/05/2018 | 21:51
47
מעבר לזה כלום . הלישכה של עורכי הדין מלאה ץ בעטרכי דין שנישלל מהם הרישיון 
לצפיה ב-'לשכת עורכי הדין דנה בתלונות'
לשכת עורכי הדין דנה בתלונות
03/05/2018 | 23:47
4
17
לצפיה ב-'תודה לשניכם! אז השאלה היא:'
תודה לשניכם! אז השאלה היא:
04/05/2018 | 08:07
3
48
האם לפנות קודם ללשכת עורכי הדין או לתבוע אותו ישר בתביעות קטנות?
לצפיה ב-'ביגלל שאת תובעת עורך דין '
ביגלל שאת תובעת עורך דין
04/05/2018 | 08:41
2
65
את יכולה להיות מיוצגת על ידי עורך דין . מה שאסור בדרך כלל בת.ק. 

לצפיה ב-'הטכנאי קרמר'
הטכנאי קרמר
04/05/2018 | 09:06
1
60
אתה בכלל כתבת לי ללכת לתבוע אותו בתביעות קטנות. אז אני בכלל לא מבינה את התשובה שלך עכשיו.
לצפיה ב-'נסביר יותר פשוט '
נסביר יותר פשוט
04/05/2018 | 09:51
54
בבית מישפט לתביעות קטנות . אסור להיות מיוצג עם עורך דין .
ביגלל שאת תובעת עורך דין . מותר לך לקחת עורך דין אחר . שיתבע את העורך דין הזה . את יודעת לעשות את זה לבד . לא צריך עורך דין נוסף . מקווה שהיבנת
בהצלחה 
לצפיה ב-'פרטי התקשרות עם ועדת שכר טרחה'
פרטי התקשרות עם ועדת שכר טרחה
06/05/2018 | 14:15
49
המקום הנכון לפנות אליו הוא ועדת שכר טרחה בלשכת עורכי הדין.
בקישור הבא יש פרטי התקשרות מלאים. בהצלחה.

לצפיה ב-'שאלה לגבי גרירת רכב נטוש'
שאלה לגבי גרירת רכב נטוש
04/05/2018 | 08:03
3
55
לפני כחצי שנה הורדתי את רכבי מהכביש (באופן רשמי ומסודר מול רשות הרישוי) והחניתי אותו בחניון עפר בכוונה למכור אותו לפירוק, ובשלב מסויים הסרתי ממנו את לוחיות הרישוי גם.
הרכב עמד באותו המקום עוד בשבוע שעבר ואתמול בערב גיליתי שהרכב נגרר.
בכל הזמן הזה לא הודבקה עליו בקשה לפינוי או התראה לפני פינוי וגם לא קיבלתי התראה בדואר.
עכשיו שאלתי היא מה אני עושה. לא אכפת לי מהרכב ואני לא מחפש שימצאו אותו או תשלום כלשהו עליו, אך האם כדאי להגיש תלונה במשטרה רק כדי לכסות את עצמי במקרה והרכב "יצוץ" איפשהו (אמנם הוא בלי לוחיות אבל מס' השילדה עדיין קיים), או לבדוק מול העירייה האם היא גררה את הרכב? האם אני מסתכן כאן בפתיחת תיבת פנדורה וקנסות ועדיף פשוט להניח לדברים כמו שהם?
לצפיה ב-'גרירת רכב נטוש ללא מספרי רישוי מעוגן'
גרירת רכב נטוש ללא מספרי רישוי מעוגן
04/05/2018 | 17:12
2
62
בחוק עזר עירוני "שמירה על הניקיון" ואין צורך בהתראה קודמת
לצפיה ב-'תודה רבה! עדכון'
תודה רבה! עדכון
04/05/2018 | 21:16
1
52
חשבתי שעשו לי טובה אבל עכשיו מצאתי את הרכב חונה ברחוב... העירייה רק הזיזה אותו בגלל ל"ג בעומר
לצפיה ב-'משנה מקום משנה מזל '
משנה מקום משנה מזל
04/05/2018 | 22:13
15
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות עם שכן משפץ? '
מה אפשר לעשות עם שכן משפץ?
04/05/2018 | 06:30
5
80
מכרו דירה בבניין שלי ומי שקנה התחיל לשפץ. שברו קירות, עקרו חלונות. סיוט. עכשיו כל הדירה פרוצה. כל היום רעש, בלגאן, אבק. כבר חודש ככה והסוף לא נראה באופק. התקשרנו למשטרה, אמרו להתקשר לעיריה. התקשרנו לעיריה שלחו פקח שרשם שיפוץ מותר וסגר את התיק. התקשרנו שוב, שלחו פקח שנתן קנס על המכולה. נראה לי שמאז הקבלן עושה דווקא. איך יכול להיות שקם אדם בוקר אחד והופך דירה לאתר בניה ומחזיק בניין שלם בני ערובה. איך יכול להיות שהרשויות לא עושות לו כלום? יש פה משפחות עם ילדים, יש אנשים מבוגרים.
לצפיה ב-'בחיים הכול עובר '
בחיים הכול עובר
04/05/2018 | 09:54
1
78
גם זה יעבור . גם ילדים קטנים עושים רעש . גם אנשים מבוגרים עשו רעש שהיו קטנים . איך אומרים שמור לי ואשמור לך 
איילו החיים 
לצפיה ב-'יהודי פוגש יהודי'
יהודי פוגש יהודי
04/05/2018 | 17:16
90
שואל אותו: “מה נשמע?”
עונה לו: “חיים";
אומר לו הראשון: “לא נורא, גם זה יעבור".

לצפיה ב-'רעש שיפוצים'
רעש שיפוצים
04/05/2018 | 17:11
1
87
1. תקנה 4 ו- 5 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) קובעות את השעות שבהן אסור לשפץ.
2. קובץ תקנות נפרד מגדיר רעש בלתי סביר מציוד בנייה.
3. אם ניתן להוכיח, כי עבודות השיפוץ חורגות במועדן, או בעוצמתן (באמצעות מדידת מומחה), מהמותר בתקנות, יש עילה טובה לתביעה. אם לא, עדיין אפשר לתבוע על מטרד על סמך סעיף 44(א) לפקודת הנזיקין, הקובע: “מטרד ליחיד הוא כשאדם מתנהג בעצמו או מנהל את עסקו או משתמש במקרקעין התפושים בידו באופן שיש בו הפרעה של ממש לשימוש סביר במקרקעין של אדם אחר או להנאה סבירה מהם בהתחשב עם מקומם וטיבם; אך לא ייפרע אדם פיצויים בעד מטרד ליחיד אלא אם סבל ממנו נזק"; אולם במקרה כזה סיכויי התביעה תלויים במידה רבה בשיקול דעת השופט ובהתרשמותו מהעדים (ראה למשל ת"א (שלום, חיפה) 17905-05-10, עו"ד מוטי שמואל קניבסקי ואח' נ' אלון גלובל בע"מ ואח', כאן).

לצפיה ב-'אצלנו דייר קנה דירה בבנין'
אצלנו דייר קנה דירה בבנין
09/05/2018 | 18:02
41
שיפוץ במשך 4 חודשים לבד הוא בעצמו.

היום כבר 5 חודשים אחרי חציבה בקירות הריסת קירות וכל מה שאתם חובים מגיעים בעלי מקצוע להרכיב ארונות ועדיין הרעש נמשך.

אין מה לעשות אלא לסבול.
לצפיה ב-'לקנות אטמי אוזניים טובים'
לקנות אטמי אוזניים טובים
20/05/2018 | 23:39
7
לצפיה ב-'נציגות ועד הבית '
נציגות ועד הבית
02/05/2018 | 22:40
18
75
לפי חוק המקרקעין . ועד ניבחר באספית חוקית של הדיירים . 
אנו גרים בבניין 10 דיירים .
דייר מהבניין . שם דף על קיר  הבניין . תודה לועד היוצא .
מהיום אני בועד  לבד  ללא שותף . תודה X 
 איש הועד הניכנס גבה כספים מתפקד בסדר . השאלה : 
איש הועד הניכנס . רוצה ליתבוע את איש הועד היוצא . 
שלא פעל כשורה לפי דעתו . האים אפשר ליפסול אותו בתור איש ועד שלא ניבחר כחוק . או שהוא פוסל את פעלו של הועד היוצא . כמו "פרעו שלא הכיר את יוסף " 
במידה ונגיע למישפט אצל המפקח 
תודה לעונים 

לצפיה ב-'ברור שנציגות חייבת להיבחר כחוק'
ברור שנציגות חייבת להיבחר כחוק
03/05/2018 | 17:53
17
40
אחרת אין לה מעמד בבית המשפט.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/05/2018 | 18:42
16
38
מילבד זה . את יתר הפעולות שהוא עשה . זה חוקי ? 
העורך דין של "תרבות דיור" מחמם אותו שהוא יגיש תביעה נגידי 
בהיתנגדות אני יכתוב לא ניבחר . אלה בחר את עצמו . אז השופו יפסול אותו 
מלהגיש את התביעה 

לצפיה ב-'זה מורכב'
זה מורכב
03/05/2018 | 19:12
15
39
אולי הוא יכול לתבוע בכובעו כבעל דירה.
לצפיה ב-'אז לפי דעתך '
אז לפי דעתך
03/05/2018 | 20:03
14
28
כול אדם שהוא "ועד" ןלא ניבחר על ידי הדיירים . והעניין לא נירשם בפרוטוקול .
אין לו סמכות לדון בתביעות . נגד דיירים . תביעה מיכול סוג שהוא 
האים החשיבה הזו נכונה ? . כי יש לי מחלוקת נוספת בדרך . עם בלוק נוסף 
לצפיה ב-'גם מי שלא נבחר כחוק לועד הבית יכול לתבוע בשם ועד הבית'
גם מי שלא נבחר כחוק לועד הבית יכול לתבוע בשם ועד הבית
03/05/2018 | 22:38
13
35
נושא הבחירה כחוק אין לו משמעות
אם פלוני טוען שהוא ועד הבית, והוא גובה כספים, ובעלי הדירות משלמים לו כסף לתחזוקת הרכוש המשותף, הרי שעצם ביצוע התשלום על ידי בעלי הדירות מהווה "בחירה כחוק" או "אשרור כחוק" לחוקיות הבחירה.
ויש על כך אינספור פסקי דין של המפקחים.
יתרה מכך, מי שטוען שוועד הבית הוא בכלל לא ועד הבית - עליו הנטל להוכיח מי הוא כן ועד הבית, שהרי על פי חוק המקרקעין חייב תמיד להיות ועד בית בבית משותף.

לצפיה ב-'השאלה המרכזית היא '
השאלה המרכזית היא
03/05/2018 | 23:35
12
36
אם לועד הניכנס . יש סמכות לבטל דברים שהועד הקודם קבע . כמו שכתוב בתורה . פרעו שלא הכיר את יוסף . זה העניין . עצם הבחירה לא חשוב . אני הייתי בועד 3 שנים לא שילמתי ועד בית . היגשתי דוחות כספיים ממוחשבים כול 6  חודשים . בקריאת הדוחות ראו שאני  לא משלם ועד בית . לא עשו מיזה עניין . בתמורה תחזקתי את הבלוק בעבודת . מים בחלפת צנרת  /חשמל/ וכול דבר שהייה . שווי העבודה שווה לפחות פי 3 מהתשלום . אם היו מביעים בעל מיקצוע. יום בהיר אחד ב1/1 דייר שם פתח על הקיר מהיום אני ועד הבית . כתב את שמו . מבלי לנהל משא ומתן על פרישתי . בצורה יפה . על זה אני מלין . לא משלם ועד בית לועד החדש . אז הוא פנה לתרבות דיור . שיתבעו אותי
מה דעת המלומדים על הסוגיה הזו?
תודה קרמר  

לצפיה ב-'אם היה ויתור על תשלומים'
אם היה ויתור על תשלומים
03/05/2018 | 23:49
11
37
לא ניתן להחזיר את הגלגל אחורנית.
לצפיה ב-'אחורנית OK '
אחורנית OK
03/05/2018 | 23:56
1
28
גם קדימנית אני רוצה פטור . או תשלום על מה שעשיתי . 
עשיתי דברים . כמו חיסכון בתשלום חשמל לתאורה . עברנו לתאורת לד . משלמים חשמל כ230 ש,ח . בימקום 600-800 ש"ח . וקיבלנו יותר אור . שדולק כול הזמן בחושך . האור נידלק עם השמש . גם קרצוף הכביש . הכול רשום אצלי 
לצפיה ב-'עוד משהוא '
עוד משהוא
04/05/2018 | 00:02
26
הייה מנקה בבלוק . עבד כ10 שנים . ונעלם . אחרי 3 שנים בא לידרוש פיצויים . היתיעצתי עם 3 דיירים מביניי עניין . וענו שצריך לשלם . בסוף פתחתי את ספר החוקים .ולא מגיע לו פיצויים . גם חסכתי לדיירים כסף . 
לצפיה ב-'ויתור על תשלום דמי ועד בית לנציג ועד הבית'
ויתור על תשלום דמי ועד בית לנציג ועד הבית
10/05/2018 | 07:52
8
21
אם הבנתי אותך נכון, עו"ד פנדריך - נראה שאתה טועה ומטעה. לפי מיטב ידיעתי ויתור על תשלום דמי ועד  לנציג ועד הבית אמור להיות מעוגן בפרוטוקול מאסיפת דיירים וטעון אשרור מדי שנה באסיפת דיירים.
לצפיה ב-'יש לך קישור לתקנה הזו?'
יש לך קישור לתקנה הזו?
11/05/2018 | 15:00
13
אני קראתי את כול חוק המקרקעין . ולא ראיתי היתיחסות כימט לענייניי הועד .
במשך שנתיים. הגשתי דוחות של הכנסות/הוצאות מפורט /ממוחשב מי שילם/כמה שילם/ 
לא עם כול דבר הולכים לדיירים . גם ביבי לא עושה על כול דבר שהוא מחליט מישאל עם . נתנו לי מנדת. לניהול הבניין על הצד הטוב ביותר . וכך עשיתי . 
פיתאום הכושי עשה את שלו. הכושי יכול ללכת . הנציג היום לא מחליף אפילו מנורת שנירפו בבניין . אני מיד החלפתי מנורה 
לצפיה ב-'אנו בלוק 10 דיירים '
אנו בלוק 10 דיירים
11/05/2018 | 15:02
6
13
30 שנה לא ניכתב פרוטוכול . ולא תקנון . אנשים מבוגרים . העיקר שהבלוק יתפקד כראוי . שהמעלית תנוע . ושהייה אור 
לצפיה ב-'ראה פסק דין'
ראה פסק דין
11/05/2018 | 18:26
5
19

לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/05/2018 | 18:41
4
14
נעיין בו . נילמד אותו 
לצפיה ב-'בין השאר כתוב שם '
בין השאר כתוב שם
11/05/2018 | 18:49
3
15
" "נציגות הבית המשותף, הנבחרת על ידי האסיפה הכללית של בעלי הדירות בבית המשותף, הוא הגוף המבצע של הבית"

איש הועד הבודד . "בחר את עצמו" . לא ניבחר על ידי האסיפה הכללית של הדיירים 
האים אפשר ליתבוע אותו על זה . 
לצפיה ב-'כדי שיהיה תוקף לטענה שלך - צריך משהו נוסף'
כדי שיהיה תוקף לטענה שלך - צריך משהו נוסף
11/05/2018 | 19:12
2
19
כלומר - אם תקבל מרוב בעלי הדירות אישור בכתב, בחתימתם, שאין להם כל דרישה כספית ממך בשל אי-תשלום מיסי ועד הבית בתקופה בה היית בוועד הבית
או -
אם תקבל מרוב בעלי הדירות אישור בכתב בחתימתם שהם מתנגדים להגשת התביעה נגדך,
הרי שאז תוכל לצרף צילום של האישור הזה כנספח לכתב ההגנה שלך, ושם תטען בנוסף שהתביעה הוגשה בחוסר סמכות, בניגוד לדעת בעלי הדירות בבית המשותף ובחוסר תום לב.
אבל, אם אין לך אישור כזה, הרי עצם הטענה לפגם בבחירת ועד הבית, לא תוכל לעזור לך, כי טענה כזו היא משמעותית רק אם תוכיח בכתובים שמישהו אחר נבחר כדין לתפקיד ועד הבית, ומי שהגיש נגדך את התביעה הוא סתם מתחזה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המנומקת '
תודה על התשובה המנומקת
11/05/2018 | 19:38
1
16
אז כמה תיקונים 
הועד החדש דורש רק עבור שנת 18 מיסי ועד . 
עבור שנים 17-16 לא 
קראתי את פסק הדין . של כב' השופטת,שם הדיירים . לא נתנו את הסכמתם לנוהל הזה . אני בשנים 17-16 כול 6 חודשים . פרסמתי דו"ח מי שילם מיסי ועד . וגם את כול ההוצאות . שמתי בתייבות הדואר את הדוחות . ואף דייר לא אמר כלום
ששמי לא מופעיה ברשימת משלמי המיסים . 
זה לא ניקרא הסכמה שבשתיקה . תמיד מיסמכים ששולחים בנקים/מישרדים . שאים תוך 60 יום . לא יתקבל עירעור . אז הכול בתוקף . האים זה גם כאן תופס 
הקייף העבודה שעשיתי שווה לפחות כ10 אלף ש"ח . ללא חלקים שיצאו מקופת הועד . רק בשנה השלישית ניזכר דייר . אני יהייה בועד ואתה תשלם .
מה זה? גם ממשלה שמחליטה משהוא . יכול לבוא ממשלה אחרת . ולבטל הכול ? 
ניראה איך יראה העתיד 
תודה לך 
לצפיה ב-'זה ניקרא'
זה ניקרא
11/05/2018 | 21:32
15
עשיית עושר  שלא במישפט . ויש לי פסק דין . ששופט בשלום פסק לטובתי. עם ועד בית. שסוכם עבודה ב1000 ש"ח . אב הבית הזמין עוד עבודות . יושב רואש הועד טען לא אישראתי את ההזמנה . בסוף השופט פסק 4500 ש"ח לשלם לי 
היסתמך כאן על הפסק דין בעליון . "עשיית עושר שלא במישפט " 
ושילמו לי 4500 ש"ח כולל הוצאות מישפט 
לצפיה ב-'איך יודעים אם שכן גר בשכירות או הדירה שלו ?'
איך יודעים אם שכן גר בשכירות או הדירה שלו ?
02/05/2018 | 21:15
1
67
יש בשכונה מטרידן עבריין ואנחנו רוצים לדעת אם הוא גר בשכירות או הדירה שלו. איך אנחנו בודקים את זה ? תודה.
לצפיה ב-'צריך נתונים '
צריך נתונים
02/05/2018 | 22:42
63
גוש חלקה . בערייה אפשר . נותנים כתובת . רחוב X דירה 20 . יש את כול הנתונים 
לצפיה ב-'sandro'
sandro
02/05/2018 | 17:23
58
אם אתה סולד מעורכי דין, אל תשאל אותם שאלות.
לצפיה ב-'תביעת חברה (חוק הספאם)'
תביעת חברה (חוק הספאם)
01/05/2018 | 09:30
1
46
היי,
לפני מספר חודשים תבעתי חברה ששלחה לי הודעות ספאם. את התביעה כתבתי והגשתי ללא עורך דין (אני מודה שיש לי סלידה מסוימת מעורכי דין) על סמך התבוננות בחוק הספאם ותביעות שהוגשו בעבר. לפני מספר ימים התקשרתי לבית המשפט והם אמרו לי שהתביעה לא התקבלה ושאני צריך למסור את התביעה באופן עצמאי או דרך חברת שליחויות ושכתב התביעה צריך להגיע למנכ"ל החברה. מה שלא הצלחתי להבין - האם אני צריך ללכת פיזית לבית המשפט, לקחת את העותק שמצוי בידם ואז לשלוח אותו? או שאני יכול לשלוח להם עותק של התביעה ללא הליכה לבית המשפט? האם מישהו מכם עשה זאת בעבר באמצעות חברת שליחויות ויכול להמליץ או להפנות אותי לגורם מתאים?
באופן אישי גם קצת קשה לי להבין איך זה יכול להיות שהחברה פעילה, שולחת מיילים ופקסים, אבל יכולה פשוט להתנהג כאילו התביעה כלל לא הגיעה אליה ולתת לי "לשבור את הראש" כדי לתת את התביעה פיזית, וזה כאילו דבר של מה בכך מבחינת החוק.
תודה רבה!
לצפיה ב-'אתה יכול להתייעץ עם מזכירות בית המשפט'
אתה יכול להתייעץ עם מזכירות בית המשפט
02/05/2018 | 14:17
35
גש לבית המשפט הקרוב אליך ואסוף את כתב התביעה שאותו אתה צריך להעביר לנתבע. המזכירות נמצאת כדי לעזור לך עד כמה שהם יכולים. אני בעבר ניגשתי למזכירות, אספתי הזמנה לעד שלי, מסרתי לו אישית את הזימון והצהרתי לשופט שמסרתי את הזימון. זה היה פשוט בניגוד למקרה שלך כי הוא היה עד שלי ולא הצד שכנגד. חפש גם בגוגל בנוגע למסירה משפטית.
לצפיה ב-'אחריות קבלן שיפוצים'
אחריות קבלן שיפוצים
30/04/2018 | 23:52
1
47
לצורך שיפוץ חזית של בניין מגורים בן ארבע קומות קבלן שיפוצים הקים פיגומים. זמן קצר לאחר מכן מישהו ניצל זאת, שבר את התריס של מרפסת דירה בקומה רביעית ופרץ לדירה. הקבלן מעסיק פועלים מהשטחים וטוען כי לא יתכן שמדובר במי מפועליו. האם הוא בכל זאת נושא באחריות ועליו לתקן את הנזק שכן הפיגום שהקים שימש את הפורץ בכנסתו לדירה?
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
02/05/2018 | 14:03
24
יש לו אחריות מסוימת לנושא. הוא צריך להרכיב את הפיגומים כך שיקשו על פריצה לבית (צלמו את הפיגומים אבל יתכן שנעשה בהם שינוי לאחר הפריצה). לדעתי, הוא צריך לפחות להחתים אתכם על מסמך שמידע אתכם לסיכון (יכול להיות שזה מופיע בחוזה שלכם). בקיצור, זה יכול להיות סיפור לעו"ד או שלא.
לצפיה ב-'הסכם מכירת חצי דירה בין אחים'
הסכם מכירת חצי דירה בין אחים
02/05/2018 | 13:53
1
26
נוצר מצב שאני צריך למכור חצי דירה לאחותי.

האם טכנית אני יכול למצוא מסמך מכירת חצי דירה באנטרנט ולבצע את המיכרה בלי עו״ד
כיוון שמדובר במכירה בין אחים ובגלל שאני מוכן להתסכן בהפרה שלו?

אני שואל ברמה טכנית. מול רשיות המס. מול הבנקים בשביל משכנתא?
לצפיה ב-'צריך למלא טפסים ולחתום על תצהיר'
צריך למלא טפסים ולחתום על תצהיר
13/05/2018 | 08:06
6
לפני עו"ד. 
לצפיה ב-'חתימות דיירים בבניין משותף להסכמה לבקשה להרחבת דירה '
חתימות דיירים בבניין משותף להסכמה לבקשה להרחבת דירה
01/05/2018 | 16:41
1
39

שלום למומחים בדיני הבנייה,
אני מבקשת לדעת אם יש חוק חדש, נוהל חדש או תקנות חדשות המייתרות את הצורך בקבלת הסכמת הדיירים בבניין משותף להרחבת דירה בבניין על חשבון שטח משותף (חצרות משותפות). מדובר בהרחבה משמעותית של עשרות מ"ר שהמבקש רוצה להפקיע לרשותו מהשטח המשותף, מה שיגרום למזעור שטח החצרות ולמעשה למניעת השימוש בהן על ידי שאר הדיירים, ולכן הם מתנגדים להרחבה.
נאמר לי שכיום אפשר להגיש בקשה להרחבת דירה לרשות המקומית גם ללא חתימות הסכמה של הדיירים באופן שהנטל עובר מן המבקש - שהיה צריך להשיג חתימות הסכמה - אל הדיירים, שכעת צריכים להתמודד עם הצורך להגיש הודעות התנגדות.
האם זה אכן המצב? ואם כן, האם נימוקים המבוססים על התנגדות לעצם הפקעת השטח המשותף לרשות היחיד, ביטול חלק הארי של שטח החצרות בתור שטח משותף ושינוי פניהן משטח ירוק וחופשי לשטח בנוי וסגור יכולים להיות נימוקים קבילים להתנגדות?
כמו כן, האם נכון שלא יתקבלו נימוקים המבוססים על התנגדות אישית למבקש, בהיותו גורם שלילי ובלתי רצוי במקום?
אודה מאוד על תשובה מוסמכת, ורצוי עם קישור לחוק, או לנוהל או לתקנות החדשות בעניין, אם יש, כי מצאתי באינטרנט רק אזכור של פסק דין הקובע שאין צורך בהסכמה של 75% מהדיירים אלא יש רק ליידע אותם על הבקשה.

לצפיה ב-'לא מומחה לדיני בניה'
לא מומחה לדיני בניה
01/05/2018 | 16:53
35
אבל הענין מוסדר בחוק המקרקעין. ראי כאן-

71א. בסימן זה:
"חוק התכנון והבניה" - חוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965;
"זכויות בניה" - זכויות לבניה בבית משותף לפי תכנית בת-תוקף כמשמעותה בפרק ג' לחוק התכנון והבניה;
"הרחבה" - הגדלה של שטח דירה קיימת בבית המשותף שניתן לקבל לגביה היתר בניה לפי תכנית בת-תוקף;
(תיקון מס' 28) תשס"ח-2008
"מרחב מוגן" – מקלט כהגדרתו בסעיף 11 לחוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א-1951, במתכונת מרחב הבנוי בתוך מעטפת המבנה, המיועד להגן על החוסים בו מפני התקפה והמתוכנן בהתאם להוראות לפי החוק האמור;
(תיקון מס' 28) תשס"ח-2008
"מרחב מוגן דירתי" – מרחב מוגן הממוקם בתחום הדירה והמיועד לשרת את דיירי הדירה בלבד;

"מרחב מוגן קומתי" – מרחב מוגן המיועד לשרת כמה דירות ואשר הכניסה אליו היא מרכוש משותף בקומה.

71ב. (א) על אף הוראות סעיף 62(א) סיפה, או סעיף 12(ב) לתקנון המצוי שבתוספת, רשאים מי שבבעלותם שלושה רבעים מהדירות ושני שלישים מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם, להחליט בדבר הוצאה של חלקים מסויימים מהרכוש המשותף והצמדתם לדירה פלונית, לשם בניה שמטרתה הרחבת אותה דירה, וכן להחליט בדבר חלוקת זכויות הבניה הנדרשות לצורך זה, ואולם, היה נושא ההחלטה כאמור הרחבת דירה פלונית אחת או יותר לשם בניית מרחב מוגן דירתי או מרחב מוגן קומתי, רשאים להחליט על כך מי שבבעלותם שישים אחוזים מהדירות.
(ב) לא תתקבל החלטה כאמור בסעיף קטן (א) אם יש בה כדי לפגוע בזכויות בניה יחסיות של כל בעל דירה להרחבה לפי סימן זה.
(ג) בעל דירה שהורחבה ייראה כמי שהסכים להרחבה דומה של כל דירה אחרת באותו בנין.
(ד) נתקבלה החלטה כאמור בסעיף קטן (א), חייב בעל דירה, שדירתו ניתנת להרחבה בשיעור יחסי העולה על חלקו ברכוש המשותף והמבקש להרחיבה, לשלם במועד החלטת ההרחבה, תשלומי איזון לבעל דירה שדירתו אינה ניתנת להרחבה או שההרחבה פחותה מחלקו היחסי ברכוש המשותף.
(ה) לא הגיעו בעלי הדירות להסכמה באשר לגובה תשלומי האיזון, יקבעו התשלומים על ידי שמאי מקרקעין, שימונה בהסכמה.
(ו) הוצאות השמאות יחולו על בעלי הדירות בהתאם לחלקם היחסי ברכוש המשותף, לפני החלטת ההרחבה.
(ז) לא תתקבל החלטת הרחבה שיש בה כדי למנוע מבעל דירה את האפשרות לבנות סוכה, אם נהג לעשות כן לפני ההחלטה.

71ג. (א) בעל דירה המתנגד להחלטה שנתקבלה כאמור בסעיף 71ב(א), וטוען לפגיעה מהותית בזכויותיו, בעל דירה המבקש מינוי שמאי מקרקעין בהעדר הסכמה, או בעל דירה החולק על קביעת השמאי רשאי לפנות למפקח בתביעה.
(ב) התביעה תוגש תוך 30 ימים מיום קבלת ההחלטה, ואם בעל הדירה לא היה נוכח בעת קבלת ההחלטה, תוך 30 ימים מיום המצאת ההחלטה; המפקח רשאי להאריך את המועד להגשת התביעה מטעמים מיוחדים שיירשמו.
(ג) הוראות סימן ד' לפרק זה יחולו על הדיון בפני המפקח, בשינויים המחוייבים.
(ד) ראה המפקח כי נפגעה זכותו של בעל דירה, פגיעה מהותית, או כי טעה שמאי המקרקעין שנקבע כאמור, רשאי הוא להורות על ביטול ההחלטה שנתקבלה, לשנותה או להתנותה בתנאים, הכל כפי שימצא לנכון, בין בדרך של תשלומי איזון ובין בדרך אחרת, וכן רשאי הוא ליתן הוראות לענין סדרי הרישום בלשכת רישום המקרקעין.
(ה) אין בפניה למפקח, כשלעצמה, כדי להוות עילה לעיכוב ביצוע ההרחבה, אלא אם כן הורה המפקח אחרת.

71ד. (א) בעלי הדירות בבית משותף רשאים לקבוע, בתקנון מוסכם, כי הוראות סימן זה לא יחולו עליהם.
(ב) אין בהוראות סימן זה כדי לגרוע מהוראה מיוחדת הקיימת בתקנון מוסכם בדבר הרחבת דירה או זכויות בניה.
לצפיה ב-'גבולות האחריות של מעצב פנים ומעצב גראפי'
גבולות האחריות של מעצב פנים ומעצב גראפי
01/05/2018 | 09:20
1
53
מעצב פנים ומעצב גראפי יצרו יחד לוגו פיזי להדבקה על קיר בידיעה שהמטרה היא שישמש כרקע לצילום אנשים.
בפועל הלוגו שנוצר משקף את התאורה (בגלל החומר ממנו נעשה) באופן שפוגע קשות בצילום ומחטיא בכך את מטרתו.
שני בעלי המקצוע טוענים שאינם מבינים בצילום, שהתוצאה הבעייתית אינה באחריותם, ושהלקוח צריך לשאת בהוצאות הנוספות להחלפת הלוגו בכזה שיתאים.
מה הדין?
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
01/05/2018 | 10:57
32
המעצבים צודקים. הלקוח היה צריך לעשות ניסויי צילום עם חומרים שונים ולומר להם בהזמנת העבודה עם אילו חומרים לא להשתמש.
לצפיה ב-'זכויות יוצרים'
זכויות יוצרים
29/04/2018 | 15:26
11
90
בסרט לא מסחרי על תולדות משפחתי שילבתי קטעים שצולמו בישראל וקפריסין בשנת 1946.
הקטעים נלקחו מפרסומים ביוטיוב.
חברה בריטית  שצילמה את הקטעים דורשת מעל 20000ש"ח תמורת הזכות להשתמש... שאלותי 
א. האם לאחר 72 שנה עדיין יש להם זכויות יוצרים ?
ב. האם שימוש/שידור בערוץ לא מסחרי (קהילתי 98 ) משנה?
ג. האם העובדה שסרטים אלו צילמו את "חדשות היום " מהווה החרגה להגנה על זכויות יוצרים ?
תודה
לצפיה ב-'נראה שיש זכויות יוצרים 70 שנה לאחר מות היוצר העיקרי האחרון'
נראה שיש זכויות יוצרים 70 שנה לאחר מות היוצר העיקרי האחרון
30/04/2018 | 04:07
4
51
Films  
70 years from the end of the calendar year in which the last principal director, author or composer dies.*
If the work is of unknown authorship: 70 years from end of the calendar year of creation, or if made available to the public in that time, 70 years from the end of the year the film was first made available.

אבל יכול להיות שיש לך הגנת שימוש הוגן וכדאי לך לטעון זאת. במיוחד:
Acts that are allowed
Fair dealing is a term used to describe acts which are permitted to a certain degree without infringing the work, these acts are:
Private and research study purposes.

מקור:

בכל מקרה צריך לזכור שהדרישה המקורית של בעל זכויות היוצרים היא לפתיחה של משא ומתן, והם התחילו ממש נמוך אז כנראה גם הם לא חושבים שמגיע להם הרבה כך שאפשר לרדת עוד באופן משמעותי. זאת למקרה שידחו את הטענה לשימוש הוגן.
לצפיה ב-'זכויות....'
זכויות....
30/04/2018 | 07:15
3
36
" 70 years from the end of the year the film was first made available."- הסרטים נערכו ופורסמו כיומני חדשות בשנת 1946  אבל באיזה שלב הוסבו לYOUTUBE. ואני השתמשתי בחמרים מיוטיוב- האם אני יכול להניח שאני פטור מתשלומי זכויות יוצרים...??
,תודה
לצפיה ב-'לא. זה לא משנה מאיפה נלקחו החומרים המוגנים'
לא. זה לא משנה מאיפה נלקחו החומרים המוגנים
30/04/2018 | 08:27
2
12
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
30/04/2018 | 09:11
1
35
זה חשוב אז אנסח אחרת- סרטון חדשות קולנוע הופק ופורסם (כיומן קולנוע ) בשנת 1946. בשלב מסויים הוסב הסרטון ליוטיוב - מאיזה תאריך סופרים 70 שנה משנת 1946 או תאריכים מאוחרים יותר של הסבה ליוטיוב ?? הרבה תודה.
לצפיה ב-'אם היוצרים העיקריים לא ידועים סופרים מ-1946'
אם היוצרים העיקריים לא ידועים סופרים מ-1946
30/04/2018 | 09:36
41
אם ידוע למשל מי הבמאי סופרים מיום מותו.
לצפיה ב-'זכות יוצרים ביומן קולנוע ישן'
זכות יוצרים ביומן קולנוע ישן
30/04/2018 | 20:19
5
61
1. ככלל, זכות יוצרים נשמרת במשך חיי היוצר ועוד שבעים שנה מתום שנת מותו (ראה סעיפים 38 - 44 לחוק זכות יוצרים; ולגבי חריג לכלל, המתייחס ליצירות צילום שאינן יצירות קולנוע, ראה גם תשובתי כאן).
2. בהעתיקך קטעים מהותיים מהיומן המוגן שלא למטרות כגון לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך, אתה מפר זכות יוצרים, ושידור הסרטון, שמשולבים בו אתם קטעים, גם אם בערוץ שאינו מסחרי, אינו מחסן מההפרה, אלא מחריף אותה (ראה סעיפים 11 - 16, 18 ו- 19 לחוק).
3. החוק אינו מגן, בין היתר, על חדשות היום, אך על דרך ביטוים, למשל בכתבה בעיתון או בסרטון, כן (סעיף 5(5) לחוק).

לצפיה ב-'לכאורה כפילות..'
לכאורה כפילות..
30/04/2018 | 21:40
2
41
בסעיף 6 I לחוק הבריטי (המופיע בלינק של קלייטון למעלה ) כתוב במפורש 70 שנה מהרגע שהסרט פורסם -  made available to the public during that time,  - איך זה עומד מול הסעיפים האחרים ?
לצפיה ב-'זה כשהיוצר אינו ידוע'
זה כשהיוצר אינו ידוע
30/04/2018 | 22:33
36
השווה לסעיף 40 לחוק שלנו.
לצפיה ב-'לדעתי רצוי שתפנה לתובע ותבקש ממנו לבסס את טענתו לזכויות '
לדעתי רצוי שתפנה לתובע ותבקש ממנו לבסס את טענתו לזכויות
01/05/2018 | 04:16
22
יחד עם הטענה שלך שיש לך הגנה של שימוש הוגן, דרוש ממנו שיפרט את הבסיס להחזקתו בזכויות יוצרים. יכול להיות שהם לא יודעים מי היוצרים ואז אם אכן הסרט הוקרן לראשונה לפני 72 שנה, תוכל לטעון בפניהם שפג תוקף הזכויות.
לצפיה ב-'רק לקחת בחשבון כשעונים לתובע מאנגליה'
רק לקחת בחשבון כשעונים לתובע מאנגליה
01/05/2018 | 03:58
1
39
רצוי להתייחס לחוק שהוא מכיר ולא לחוקי ישראל שאותם לא יבין.
יש גם שאלה איפה יתנהל ההליך המשפטי במקרה של תביעה, וסביר שהתובע יטען שעליו להתנהל במדינה שלו. לכן עדיף שישתכנע שגם אז הזכייה שלו במשפט אינה מובטחת.
לצפיה ב-'תודה לעונים.'
תודה לעונים.
01/05/2018 | 07:51
23
ראשית תודה לעונים. מדובר בסרט חובבים /משפחתי/ הסטורי  על ספינת המעפילים הנריטה סאלד ומחנה 55 בפמגוסטה, שתכננתי גם לשדר בערוץ הקהילתי (98 ). ללא גיבוי משפטי של ארגון שמתעד ומשמר "העפלה" - אני אוותר על השידור.  (לצורך פרופורציה BRITISH PATHE דורש 600 שטרלינג לדקה ובסרט שלי במצטבר יש 6 דקות ).
לצפיה ב-'איך הולך התשלום לעורך דין במחלות עבודה'
איך הולך התשלום לעורך דין במחלות עבודה
30/04/2018 | 01:28
3
40
נניח כשרוצים לקבל קצבה בביטוח לאומי בגלל מחלת עבודה ולקבל מענק חד-פעמי- האם הם מקבלים אחוז מסוים מהמענק החד-פעמי- מה נהוג?
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
30/04/2018 | 07:21
6
לצפיה ב-'החוק קובע את שכר הטרחה'
החוק קובע את שכר הטרחה
30/04/2018 | 14:00
1
35
ראה דפי הסבר מפורטים של המוסד לביטוח לאומי כאן:

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/05/2018 | 13:13
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
30/04/2018 | 08:44
23
אני מגיש כל שנה להחזר מס ,דרך הדואר יש טופס ממלא פרטים וזהוץ שאלתי ראיתי שמי שמשלם מזונות מגיע לו גם.א נבנוסף משלם מזונות ומשלם שכירות לגרושתי .למי צריך להגיש את הניירת הזאת?בדואר לא יודעים.תודה
לצפיה ב-'איזה אישור משפטי מאפשר לזהות ולברור את הנכס מתוך שטח גדול ?'
איזה אישור משפטי מאפשר לזהות ולברור את הנכס מתוך שטח גדול ?
30/04/2018 | 00:53
23
פניתי לבן אדם שפרסם מגרש חקלאי למכירה והוא אמר לי שלמרות שיש החלקה שלו רשומה כחלקה נפרדת בנסח הטאבו (חצי דונם) אז אני לא אדע את המיקום של החלקה אחרי שאקנה ממנו את חלקת המגרש החקלאי שלו. הוא אמר לי שאצטרך להביא מודד כדי לדעת לזהות את המגרש כי המגרש החקלאי הוא חלק ממגרש גדול של 150 דונמים. 
רציתי לדעת האם מבחינה משפטית צריך מודד כדי לדעת לזהות את המיקום של המגרש או שגם אחרי שאשלם למודד אז לאחר שכבר שילמתי למודד תהיה קיימת לי  הוצאה נוספת עבור מומחה נוסף בכדי שבסך הכל אוכל לזהות את המיקום של המגרש ? 
לצפיה ב-'אישור על שטח מקרקעין'
אישור על שטח מקרקעין
29/04/2018 | 15:25
36
שלום,

יש לי מסמך שמראה תוכנית שמראה חלוקת השטח בין הדיירים שאמורה להיות מוגשת לבית המשפט לאישור.

לפי אימי התוכנית אושרה בבית המשפט. אני רוצה להוציא את אישור שהתוכנית אושרה. למי אני  צריך לפנות בנושא(אין טאבו)?

לצפיה ב-'ניגוד ענינים'
ניגוד ענינים
29/04/2018 | 12:19
1
32
שלום רב 
אני מנסה למצוא תשובה לשאלה שמופיעה בתרגול , האם יו"ר עמותה שהיא בית ספר פרטי שהוא גם כן ראש מועצה באותה עיר אסור לפי חוק או אין ניגוד עניינים בנושא ? 
לצפיה ב-'צריך לבדוק בחוק הספציפי-דבר ראשון'
צריך לבדוק בחוק הספציפי-דבר ראשון
29/04/2018 | 14:03
12
לצפיה ב-'מציאת פסק דין מהשבוע'
מציאת פסק דין מהשבוע
28/04/2018 | 00:14
5
43
אהלן

אני צריך לקרוא את פס"ד מהשבוע ביום שלישי ה-24.4 בתיק של ניסו שחם מבית המשפט השלום ת"א. ניסיתי לחפש היום את הפס"ד באתרים השונים: נבו, תקדין ועוד ולא מוצא אותו, בעוד שיש פסקי דין מאותו יום. איך אפשר למצוא את זה?
לצפיה ב-'רק במכרז'
רק במכרז
28/04/2018 | 00:27
4
8
לצפיה ב-'שזה אומר?'
שזה אומר?
28/04/2018 | 00:47
3
6
לצפיה ב-'זה לוקח כמה ימים עד לפרסום במאגרים השונים של פסקי הדין'
זה לוקח כמה ימים עד לפרסום במאגרים השונים של פסקי הדין
28/04/2018 | 11:52
2
27
כנראה, שבשבוע הקרוב כבר ניתן יהיה למצוא
לצפיה ב-'הבנתי תודה רבה'
הבנתי תודה רבה
28/04/2018 | 17:58
1
5
לצפיה ב-'פסק דין ניסו שחם נמצא באתר "נבו" - תיק: 31283-10-13'
פסק דין ניסו שחם נמצא באתר "נבו" - תיק: 31283-10-13
29/04/2018 | 23:15
13
לצפיה ב-'תוקף פסק דין '
תוקף פסק דין
25/04/2018 | 11:57
5
53
בשנת 2000 יצא פסק דין נגדי בשלום על פינוי מחסן .  בצורה מסויימת
ועד הבית לא ביקש מימני לצאת . ונישארתי עד היום במחסן
מאז התחלפו ועדיי הבתים . היום ניזכרו על פסק הדין הזה . ורןצים ליפנות להוצאה לפועל . שאני יצא
האים אחרי 18 שנים יש תוקף לפסק הדין הזה ? כי עבר זמנו בטל קורבנו . או שפסק דין בתוקף לעולם ועד . אני במחסן מישנת 1982 כן 82. האים חוק הזיקה לא תופס כאן . שלא עשו כלום מישנת 1982
תודה לעונים

לצפיה ב-'התיישנות פסק דין היא 25 שנים'
התיישנות פסק דין היא 25 שנים
25/04/2018 | 12:20
1
13
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/04/2018 | 14:03
35
אז נקווה שזה ימשיך כך עוד 7 שנים 
לצפיה ב-'ניתן לטעון להתיישנות מחמת שיהוי אף בטרם חלוף 25 שנה'
ניתן לטעון להתיישנות מחמת שיהוי אף בטרם חלוף 25 שנה
25/04/2018 | 16:09
2
49
ראה החלטה זו
וגם החלטה זו

לצפיה ב-'תודה מעניין '
תודה מעניין
25/04/2018 | 16:42
34
נעיין בזה . וזה יעזור 
לצפיה ב-'הדוגמה השנייה '
הדוגמה השנייה
25/04/2018 | 16:54
37
זה פרעתי . לא כול כך מתאים למיקרה שלי . אבל אני יכול ליטעון . שפניתי לועדים הקודמים . ששרתו את הבניין . בואו וניסתדר . והם דחו אותי יותר מאוחר . ולא היגיעו איתי לעמק השווה 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי
עו
להתגרש מהר ולהשיג
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה