לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3271432,714 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'מדבקות מחיר על גבי התאריך האחרון לשיווק, האם זה חוקי ?'
מדבקות מחיר על גבי התאריך האחרון לשיווק, האם זה חוקי ?
16/06/2018 | 15:24
1
23
שלום, בסופרמרקט בו אני נוהג לבצע קניות אני נתקל באופן קבוע בהרבה מאוד מוצרים (למשל קופסאות שימורים, בקבוקי מיץ ומוצרים נוספים) בהם מדבקת המחיר מודבקת בדיוק על גבי התאריך האחרון לשיווק. אותי זה ממש מרגיז כי אני תמיד מקפיד לבדוק את התאריך הזה על מנת לוודא שהמזון לא פג תוקף, וכמו כן שיש עוד זמן סביר עד שהתאריך יפקע.

רציתי לדעת האם זה חוקי, ומה ניתן לעשות בעניין?

תודה.
לצפיה ב-'אם החוק מחייב לציין תאריך אחרון לשיווק (ונדמה לי שזה כך)'
אם החוק מחייב לציין תאריך אחרון לשיווק (ונדמה לי שזה כך)
16/06/2018 | 17:49
32
אז בוודאי שהסתרת התאריך אינה חוקית. כמוה כאי רישום התאריך.
לצפיה ב-'האם מותר לי ? '
האם מותר לי ?
14/06/2018 | 15:24
1
65
תבעתי חברת חברת מזון גדולה וידועה בתביעות קטנות וזכיתי בתביעה. 
אבל החברה לא משלמת. אני עומד לפנות להוצאה לפועל כבר ביום ראשון. 
האם מותר לי לפרסם בתקשורת שהחברה נמצאת בהליכי הוצאה לפועל ? או שנפתח נגדה תיק בהוצאה לפועל ? אין הכוונה לשייימנג בפייסבוק אלא ידיעה באתר כלכלי מוביל. 
לצפיה ב-'תבדוק בחוק איסור לשון הרע'
תבדוק בחוק איסור לשון הרע
14/06/2018 | 20:26
33
יש הרבה הגנות כנגד תביעת לשון הרע לרבות פרסום פסק דין או הליכים משפטיים.
לצפיה ב-'הסכם ממון-ביטול מהסכמה... כיצד? '
הסכם ממון-ביטול מהסכמה... כיצד?
14/06/2018 | 18:34
2
40
עשינו לפני 3שנים ואנו מעוניינים לבטלו
בהסכמת שנינו... מה עלינו לעשות בבקשה.

נ. ב הוא אושר אצל נוטריון
תודה
לצפיה ב-'מבטלים באותה דרך שאושר'
מבטלים באותה דרך שאושר
14/06/2018 | 19:40
1
16
לצפיה ב-'מכתב ב דברים בנינו.. לא יתפוס... חיב נוטריון? '
מכתב ב דברים בנינו.. לא יתפוס... חיב נוטריון?
16/06/2018 | 21:01
4
לצפיה ב-'סמכות של שרותי רווחה'
סמכות של שרותי רווחה
14/06/2018 | 07:05
2
57
זוג הורים מבוגרים גר בבית שלהם.לגבר יש מטפל 1.5 שעות ביום.לאישה יש מטפלת פעמיים בשבוע.הילדים שגרים באותה עיר עושים להם קניות ומסדרים כל הסידורים.יצא כך שהגבר נפל באמצע לילה כשקם מהמיטה ולא השתמש ההליכון.הילדים הזמינו אמבולנס שהביא אותו לבית חולים.אחרי בערך חודשיים קרה אותו דבר ושוב הזמינו אמבולנס.אחרי שהוא הגיע לבית חולים בפעם שניה שרותי רווחה נכנסו לתמונה.הם קבעו שהזוג צריך מטפל סיעודי שיהיה בבית 24 שעות ביממה.המשפחה כבר הכינה חדר לעובדת זרה אבל אחרי בדיקה מדוקדקת הסתבר שהפער בין עזרה כספית של ביטוח לאומי לסכום שצריך לשלם בסך הכל כזה שהם לא יכולים לעמוד בזה.השאלה:האם במצב הזה לשירותי רווחה יש סמכות לחייב את המשפחה להביא עובדת זרה סיעודית?האם יש סמכות לשירותי רווחה לחייב את המשפחה לשלוח את הגבר לבית אבות?לא ברור איך מטפל סיעודי שיושן בחדר שלו יכול למנוע מהקשיש ליפול בלילה ואיך יכולים למנוע את זה בבית אבות.
לצפיה ב-'באופן תיאורטי'
באופן תיאורטי
14/06/2018 | 10:42
1
38
בית המשפט יכול למנות אפוטרופוס לגוף שיכול לשלוח את הקשיש לבית אבות. באופן מעשי הסיכוי שזה יקרה קלוש מאוד. הבעיה של מימון עובד זר ידועה והקשיש איננו היחיד שסובל מהמצב.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה.'
תודה רבה על התשובה.
14/06/2018 | 11:33
6
לצפיה ב-'מהפכה בפרסומת לעורכי דין?'
מהפכה בפרסומת לעורכי דין?
11/06/2018 | 18:21
7
58
לא מזמן יצאו כללים חדשים שענינם פרסומת לעורכי דין. לכאורה הכללים החדשים מהווים מהפיכה בנושא הפרסומת לעורכי דין. הכללים המרכזיים הם היתר לכאורה לפרסם הצעות לשירות משפטי ואפילו דברי שבח עצמיים.

מדובר בכללי לשכת עורכי הדין (פרסומת) שתוקנו לאחרונה.

ס'  3(ב)(14) לכללים קובע שניתן לכלול בפרסומת- "מלל חופשי שעניינו הצעת שירות משפטי על ידי עורך הדין, שאינו כולל כל התייחסות לשכר הטרחה;"

ס' 5 קובע- "עורך דין רשאי לתת ללקוחותיו על פי פנייתם, ולאחרים הפונים אליו, מידע על אודות משרדו, ניסיונו והתיקים שבהם היה מעורב; המידע יימסר באופן שאין בו כדי ליצור רושם מטעה על אודות עורך הדין."

לכאורה עורך דין רשאי להציע את שירותיו בפורומים המשפטיים בצורה גלויה ובלי רמזים. הוא רשאי להציג את נסיונו ולדבר בשבח עצמו.

הכללים הישנים שאסרו על עורך דין לחפש לקוחות נעלמו מהעולם.

לצפיה ב-'נאסר סוף סוף במפורש לשלם תמורת הזכות לנהל פורום משפטי'
נאסר סוף סוף במפורש לשלם תמורת הזכות לנהל פורום משפטי
12/06/2018 | 18:04
6
68
אלא אם כן ייכתב מפורשות כי מדובר בפרסומת (כלל 3(י) לכללי לשכת עורכי הדין (פרסומת)).
חבל שלא נאסרה במפורש המלצה לפנות לייעוץ משפטי בגוף תשובה לשאלה בפורום. לטעמי המלצה כזו, בדרך כלל ובייחוד כשמופיעים אחריה שם עורך הדין ופרטיו, היא למעשה שידול למסירת עבודה מקצועית, האסור לפי סעיף 56 לחוק לשכת עורכי הדין.

לצפיה ב-'בכלל לא'
בכלל לא
12/06/2018 | 18:23
2
39
המלצה לפנות ליעוץ משפטי יכולה לבוא גם משיקולים מקצועיים. את עבירת השידול יש לפרש בצורה מצמצמת הן בגלל אופיה העונשי והן בגלל חופש העיסוק שהוא זכות חוקתית. שידול אם כך מתקיים כאשר עורך דין פונה ביוזמתו לאדם שלא הביע שום ענין ומנסה לשכנעו למסור לידיו עבודה מקצועית.
לצפיה ב-'כתבתי: "בדרך כלל"'
כתבתי: "בדרך כלל"
12/06/2018 | 18:54
1
42
אני מסכים, שההמלצה לפעמים עניינית. אבל לעתים קרובות היא מיותרת, ולטעמי, דוחה.
בכל אופן, שואל נבון אינו זקוק להמלצה כזו. הוא יכול לקרוא את התשובה שניתנה לו ולהחליט לבד אם להסתפק בה או לפנות לייעוץ אישי מקיף, אצל המשיב או אצל אחר.

לצפיה ב-'השואל לא תמיד נבון.'
השואל לא תמיד נבון.
15/06/2018 | 11:43
2
לצפיה ב-'בין המלצה לשידול המרחק הוא רב'
בין המלצה לשידול המרחק הוא רב
13/06/2018 | 04:20
2
28
בהמלצה לפנות ליעוץ משפטי - אפילו ע"י איש מקצוע המציע את עצמו - אין שידול. שידול הוא מצב שבו עובדים לשכנע אדם לעשות מעשה כנגד התנגדות כלשהי שלו עצמו. 
הייתי אומר אפילו שבפורום תמיד צריכה להיות המלצה לפנות לייעוץ משפטי (אלא אם ברור על פניו ששום ייעוץ משפטי לא יעזור) ולו כדי לשפר את סיכויי השואל לקבל מענה ראוי לבעיה שהציג. 
ניתן להקביל לרפואה - גם לרופאים אסור לעודד צריכת טיפול רפואי ע"י יצירת חשש או הפחדה. האם צריך להבין מכך שאם גולש בפורום מציג סימפטומים שלדעת הרופא המייעץ מעידים על סכנה בריאותית, אסור לרופא להפנות את הגולש לייעוץ רפואי אפילו במילים שמעידות על דחיפות? וודאי שלא. כולם יסכימו שבהחלט צריך לדחוף את הפונה לפנות מיידית לייעוץ רפואי. גם אצל הרופא הממליץ עצמו. 
ההנחיות האלה באות למנוע ניצול ולא למנוע עזרה מקצועית.
לצפיה ב-'אתה סותר את עצמך בדוגמא שהבאת'
אתה סותר את עצמך בדוגמא שהבאת
13/06/2018 | 11:34
1
24
כאשר יש בעיה רפואית, תפקידו של הרופא להסביר למטופל, הכל כדי שהמטופל בעצמו יוכל לקבל החלטה מדעת, או לתת הסכמה מדעת (חוק זכויות החולה)..
כך גם מטרת הפורום המשפטי, תפקידו לתת לשואל את הכלים כדי שהוא בעצמו יוכל להחליט מה לעשות.
תשובה בפורום משפטי שכל מטרתה להפנות לייעוץ אצל עורך דין היא חסרת תום לב
כך גם המלצה לפנות לרופא, כאשר יש לחולה זכות סטטוטורית לקבל את המידע לצורך קבלת החלטה עצמית - היא חסרת תום לב.
ברוב המקרים, בשאלות באינטרנט, אין שום צורך להפנות אישית לרופא כפי שאין שום צורך להפנות אישית לעורך דין.
אבל אם בכל זאת מפנים לרופא, חייבים גם להזהיר שכל שנה הרופאים הורגים 4,000 עד 6,000 איש בישראל - בערך 16 איש כל יום, הרבה יותר מכל ההרוגים בתאונות דרכים, החמאס, הג'יהד האיסלמי וחיזבאלה ביחד.

לצפיה ב-'אכן תפקידו של הרופא או של עורך הדין להסביר '
אכן תפקידו של הרופא או של עורך הדין להסביר
13/06/2018 | 12:47
21
יועצים בפורום אפילו הם אנשי מקצוע לא יכולים לספק הסבר מלא ונכון, שיאפשר לפונה לקבל החלטה מבוססת, בשל העובדה שאין בידם כל הנתונים. כפי שלא מצפים מרופא בפורום לספק אבחנה בלי שבדק את החולה, כך עורך דין בפורום יתקשה לספק חוות דעת מלאה על סמך כמה מילים של הגולש.
בפורום אפשר לתת עצה כללית, וככל שהיועץ חושב שיש לכך מקום, ראוי בהחלט שיפנה להמשך התייעצות עם רופא או עורך דין שיבדוק את התלונה במגע עם הפונה.
לצפיה ב-'"שערוריית" הסוהרות'
"שערוריית" הסוהרות
10/06/2018 | 10:32
4
100
הפרשה שמתגלגלת כעת בתקשורת היא שיבוצן של סוהרות באגף בטחוני בכלא לפי דרישת האסירים הבטחוניים.

קולות מוסרניים ומתחסדים שואלים כיצד זה יתכן ויש כאן ספסור בסוהרות.

לדעתי מדובר ברוב מהומה על לא מאומה.

לפחות בחול מקובל שסוהרות מפקחות גם על אסירים וההנחה היא ששיבוץ נשים בתפקידים כאלה מוריד את המתח בקרב האסירים וגורם לשקט שהוא כל כך חיוני בבית הסוהר.

ככל שיש הטרדות מיניות מצד האסירים הן צריכות להיות מטופלות במישור המשמעתי. זאת לא סיבה להימנע משיבוץ סוהרות באגפים הגבריים. גם בצבא יש נשים שמפקדות על חיילים ולא שמעתי שיש להמנע מכך בגלל האפשרות שהן יוטרדו מינית.

לצפיה ב-'נדמה לי שלא הבנת נכון את העניין'
נדמה לי שלא הבנת נכון את העניין
10/06/2018 | 17:27
3
41
אין כמובן בעיה שסוהרות יפקחו על אסירים גברים. הבעיה בסיפור שנחשף היא כפולה:
1. לכאורה אסיר הוא שקבע מי יהיו הסוהרים (או הסוהרות) שיפקחו עליו. זאת לא צריכה להיות החלטה של אסיר אלא של המערכת לפי שיקוליה.
2. נראה שהאסיר ביקש שהסוהרות יוצבו באגב שלו כדי להטריד אותן מינית. החשד הוא שמי שהחליט להיענות לבקשתו לגבי ההצבה ידע שזאת מטרתו, והסכים לכך. כלומר הוא השתמש בהן כהטבה לאסיר.
לצפיה ב-'אני אסיר תודה על ההבהרה הזאת'
אני אסיר תודה על ההבהרה הזאת
10/06/2018 | 17:48
47
הסוהרות צריכות לזעוק חמס. :)
לצפיה ב-'שמעתי שוב את התוכנית'
שמעתי שוב את התוכנית
10/06/2018 | 18:37
1
40
לא נאמרו הדברים שאתה טוען.

לצפיה ב-'סמכות בית מישפט '
סמכות בית מישפט
08/06/2018 | 22:13
3
58
אני נימצא בחדר של רכוש משתף בתור מחסן מעל 32 שנה 
ליפני 20 שנה פנה הועד של אז לבית מישפט השלום . השופט פסק שאני יפנה את המחסן . אבל אני עד היום שם . האים אני יכול ליטעון שהועד הייה צריך ליפנות למפקח על הבתים . ולא לבית מישפט השלום . שהפסק דין לא תיקני. כי הועד התחיל עוד פעם לקטר שאני יצא מהמחסן . או שאז לא הייה בית מישפט של של המפקח על הבתים
תודה לעונים 
לצפיה ב-'הסגת גבול היא בסמכות מקבילה'
הסגת גבול היא בסמכות מקבילה
10/06/2018 | 17:34
2
32
גם המפקח וגם בית המשפט יכולים לדון בה.
לצפיה ב-'זה לא הסגת גבול '
זה לא הסגת גבול
10/06/2018 | 19:43
30
כי יש לי דירה בביניין . אז לפחות חלק היחסי הוא שלי. הועד נתן לי רשות להיות בחדר . גם בפסק הדין מילפני 20 שנה . השופט כתב שמותר לי עם יתר הדיירים להיכנס לחדר 
ניראה איך זה יתפתח. אני כבר  שנים בפנים 
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
10/06/2018 | 19:44
6
לצפיה ב-'איתור החלטה'
איתור החלטה
07/06/2018 | 19:49
29
82
אני מחפש את ההחלטה המלאה של השופטת יעל הניג מ- 27 באוגוסט 2016 ב- ת"א (שלום, ת"א) 13498-03-13, שלמה זלמן וואלעס נגד פלונית, שדנה בבקשה לסילוק תביעה על הסף מחמת היעדר סמכות עניינית. ההחלטה, בחלקה בלבד (בלי העיקר, וכשגם מספר התיק המצוין אינו שלם), מופיעה כאן.
אודה למי שיעלה את ההחלטה המלאה לפורום.

לצפיה ב-'בעיה של זכויות יוצרים'
בעיה של זכויות יוצרים
08/06/2018 | 00:33
28
21
לצפיה ב-'רציתי מאוד לעזור לך'
רציתי מאוד לעזור לך
08/06/2018 | 00:53
27
48
אבל לפי התקנון של אתר פסק דין אין להעלות תכנים ללא אישור מראש ובכתב של המערכת. הוראה דומה מופיעה בתקנון של נבו.
לצפיה ב-'תודה, אבל בהחלטות שיפוטיות אין זכויות יוצרים'
תודה, אבל בהחלטות שיפוטיות אין זכויות יוצרים
08/06/2018 | 08:28
26
64
“על אף הוראות סעיף 4, לא תהא זכות יוצרים בחוקים, בתקנות, בדברי הכנסת ובהחלטות שיפוטיות של בית משפט או של כל רשות שלטונית המפעילה סמכות שפיטה על פי דין" (סעיף 6 לחוק זכות יוצרים).
כדי להסיר ספק: בכתבות על פסקי דין, בתקצירים ובתמציות, שכותבים אנשים פרטיים, יש זכויות יוצרים.

לצפיה ב-'הפורמט באתרי פסקי דין הוא יצירה נגזרת הזכאית להגנות'
הפורמט באתרי פסקי דין הוא יצירה נגזרת הזכאית להגנות
08/06/2018 | 10:46
25
6
לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
08/06/2018 | 12:38
24
42
ועם זאת, הפורמט אינו מעניין אותי. אני מעוניין רק בטקסט הגולמי. ובכל אופן, בינתיים אדם טוב שקרא את בקשתי כבר שלח לי את ההחלטה. וכדי להסיר ספק אזכיר, שגם ביצירות מוגנות מותר לעשות שימוש הוגן למטרות כגון לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך, כמפורט בסעיף 19 לחוק.

לצפיה ב-'הטקסט הגולמי נמצא בתיק בית המשפט בפורמט נייר'
הטקסט הגולמי נמצא בתיק בית המשפט בפורמט נייר
08/06/2018 | 13:05
23
36
אתה רוצה אותו אצלך ולכן אתה נדרש לקבל אותו בפורמט ממוחשב, ולא משנה אם עובדה זו מעניינת אותך או לא. הפורמט הממוחשב נוצר דרך עבודה שהיא יצירה נגזרת ("עיבוד"). את ההגנות על יצירה נגזרת תמצא בחוק אליו קישרת.
מותר לעשות ביצירה שימוש הוגן אולם אתה ביקשת לפרסם בפורום ופירסום זה אסור, גם במפורש בתקנון היוצרים, כפי שמסר עו"ד פנדריך.
טוב עשה מי ששלח לך את הפסיקה שלא פרסם בפורום. 
לצפיה ב-'העתקת היצירה אינה יצירה נגזרת לדעתי'
העתקת היצירה אינה יצירה נגזרת לדעתי
08/06/2018 | 14:00
22
35
בין אם הועתקה מהנייר, וקל וחומר אם הועתקה מפרסום ממוחשב רשמי של הנהלת בתי המשפט. והערתי בדבר השימוש ההוגן נועדה להסיר ספק, שמי ששלח לי את ההחלטה, לא חטא בדבר.

לצפיה ב-'אתה בוודאי מודע לכך שהעברת הטקסט לפורמט ממוחשב עלתה כסף'
אתה בוודאי מודע לכך שהעברת הטקסט לפורמט ממוחשב עלתה כסף
08/06/2018 | 14:14
21
21
וכן שהאתרים דורשים תשלום מסויים עבור הקובץ שבנו, לכיסוי ההשקעה בהעברת הטקסט ועלויות ניהול העסק האינטרנטי שמנגיש את הקבצים ללקוחות שלהם ולציבור (ואולי גם איזה רווח).
אם לא במסגרת זכויות יוצרים, באיזו מסגרת חוקית היית מגן על השקעתם?
לצפיה ב-'ההשקעה לבדה אינה הופכת את העבודה ליצירה'
ההשקעה לבדה אינה הופכת את העבודה ליצירה
08/06/2018 | 15:24
20
27
והמדינה צריכה להנגיש החלטות שיפוטיות לכל אחד, בלי שיצטרך לשלם דמי תיווך לאנשים פרטיים.

לצפיה ב-'היות המקור יצירה הוא שמוביל שהעיבוד שלו אף הוא יצירה'
היות המקור יצירה הוא שמוביל שהעיבוד שלו אף הוא יצירה
08/06/2018 | 16:19
19
31
והמקור הוא יצירה שהרי המחוקק כלל אותו בפירוש בחוק זכויות יוצרים, אלא שקבע שהוא אינו מוגן. אבל היצירה הנגזרת - כלומר עיבוד של היצירה המקורית שהיא פסקי הדין - היא יצירה חדשה שאינה פסק הדין אלא עיבוד שלו. לכן היא מוגנת.
בכל אופן יועץ משפטי הנשאל ע"י עסק איך הוא ממליץ לו להגן משפטית על עסקיו, ובמקום לייעץ לו הוא נושא נאום מוסרני על מה צריכה המדינה לעשות (כאילו שהעסק אחראי למה שהמדינה עושה), אינו עושה את עבודתו נאמנה.
לצפיה ב-'העתק יצירה'
העתק יצירה
08/06/2018 | 17:11
18
27
שאין בו שום ערך מוסף של המעתיק, אינו יצירה נגזרת של המעתיק. ולא התיימרתי להיות יועץ משפטי של איש, ודאי שלא של אותם ספסרים של פסקי דין, ונראה לי שהם יודעים איך להגן על השקעתם טוב ממני. ולא נאמתי נאום, אלא כתבתי תשובה קצרה בת שני משפטים. אבל אם אתה מתעקש למצוא מה לא בסדר בי או בתגובות שלי, חזקה עליך שתמצא, ולא משנה מה אכתוב.

לצפיה ב-'החוק לא קובע שצריך להיות "ערך מוסף"'
החוק לא קובע שצריך להיות "ערך מוסף"
08/06/2018 | 18:05
17
30
החוק קובע "עשיית יצירה נגזרת היא עשיית יצירה מקורית המבוססת באופן מהותי על יצירה אחרת, כגון תרגום או עיבוד"
צייר שמעתיק ציור של צייר אחר יוצר יצירה נגזרת אפילו יצירתו זהה במדויק למקור. ויש שיאמרו שיש לה ערך אמנותי במיוחד בגלל שהיא זהה למקור. אבל כאמור החוק לא עוסק בערך האמנותי של היצירה. היצירה של הצייר המעתיק היא יצירה חדשה. אם המקורית מוגנת הרי הפר את זכות היוצרים של הצייר המקורי. אינה מוגנת - לא הפר, ויצירתו שלו בהיותה חדשה היא עצמה מוגנת. 
בכל אופן ניתן לטעון שיש ערך מוסף ליצירה החדשה מסוג החלפת מדיום. כמו פסל שמעתיק ציור לפסל. היצירה החדשה היא עותק אבל במדיום שונה. כך העתקת פסק דין ממדיום המקורי למדיום הממוחשב היא בעל ערך שונה בזכות הבדלי המדיומים.
יכול להיות שמדובר בספסרים אבל בינתיים בזכותם פסק הדין בו חשקת נמצא בידיך. וזאת בלא שפיצית את הספסרים על עבודתם. כך שלפחות במקרה שלך נראה שלא עלה בידם להגן על השקעתם.
לצפיה ב-'העתקה בלחיצה על מקשים אינה יצירה מקורית'
העתקה בלחיצה על מקשים אינה יצירה מקורית
08/06/2018 | 19:55
16
5
לצפיה ב-'"לחיצה על מקשים" מחייבת כישרון ועבודה לא פחות משימוש במכחול'
"לחיצה על מקשים" מחייבת כישרון ועבודה לא פחות משימוש במכחול
09/06/2018 | 04:15
15
17
המקוריות בהקשר זכויות יוצרים מציינת שהיוצר הוא מקור היצירה, הוא שהשקיע מאמץ רוחני ועבודה ביצירתה, לא בהכרח שיש ביצירה חידוש. למעשה - בכיוון ההפוך לנידון בשרשור - יצירה נגזרת שדווקא יש בה חידושים עלולה עדיין להחשב למפירה למרות החידושים, ככל שייפסק שאינם מהותיים.
לצפיה ב-'אם ראובן מעתיק משמעון בלי להוסיף דבר משלו'
אם ראובן מעתיק משמעון בלי להוסיף דבר משלו
09/06/2018 | 09:10
25
בדרך של הקלדה, קל וחומר בפקודת העתקה שבמחשב, ההעתק אינו יצירה מקורית שלו.

לצפיה ב-'אם הם העתקתי שיר של מישהו'
אם הם העתקתי שיר של מישהו
09/06/2018 | 17:10
13
22
יש לי זכויות יוצרים על ההעתקה שלי?
נראה לי שנסחפת בפרשנות.

לצפיה ב-'לא וזאת מאחר והשיר שהעתקת מוגן בזכויות יוצרים'
לא וזאת מאחר והשיר שהעתקת מוגן בזכויות יוצרים
09/06/2018 | 17:23
12
6
לצפיה ב-'ונגיד שהעתקתי אותו לפייסבוק שלי, ברשותו של המשורר?'
ונגיד שהעתקתי אותו לפייסבוק שלי, ברשותו של המשורר?
09/06/2018 | 17:33
11
6
לצפיה ב-'אם הרשה להעתיק לפייסבוק מותר רק להעתיק שם.הכל תלוי מה הרשה '
אם הרשה להעתיק לפייסבוק מותר רק להעתיק שם.הכל תלוי מה הרשה
09/06/2018 | 17:52
10
3
לצפיה ב-'אבל השאלה היא אחרת: האם יש לי זכויות יוצרים על ההעתקה?'
אבל השאלה היא אחרת: האם יש לי זכויות יוצרים על ההעתקה?
09/06/2018 | 18:03
9
12
ישבתי והקלדתי, השקעתי זמן ומאמץ (נגיד שיר ארוך מאוד, טוב?)
ממה שאני מבינה לפי הפרשנות שלך, נובע מזה שההעתקה שלי היא יצירה נגזרת ולכן יש לי עליה זכויות יוצרים, לא?
לצפיה ב-'הדיון היה על יצירה שאינה מוגנת בזכויות יוצרים'
הדיון היה על יצירה שאינה מוגנת בזכויות יוצרים
09/06/2018 | 18:15
8
21
ולכן הזכויות ביצירה הנגזרת שייכות ליוצר שלה. ככל שיש בעל זכויות ביצירה, רק לו יש זכות ליצור יצירה נגזרת (סעיף 11-6 לחוק) , ולכן זכויות היוצרים ביצירות נגזרות שייכות לו.  
לצפיה ב-'הבנתי, תודה.'
הבנתי, תודה.
09/06/2018 | 18:17
7
6
לצפיה ב-'זכות יוצרים ביצירה נגזרת'
זכות יוצרים ביצירה נגזרת
09/06/2018 | 20:28
6
35
בעל זכות ביצירה רשאי לתבוע פיצוי ממי שיצר ממנה יצירה נגזרת בלי רשותו וכן לאסור את פרסום היצירה הנגזרת, אך אין פירוש הדבר, שהזכויות ביצירה הנגזרת שלו. ככלל, הזכויות ביצירה הנגזרת הן של מי שיצר אותה, ויוצר היצירה המקורית אינו זכאי לנהוג בה כבשלו בלי רשותו.
לדוגמה: ראובן כתב ספר. שמעון תרגם את הספר לשפה אחרת על דעת עצמו, אך בדיעבד שלח את התרגום לראובן כדי לנהל אתו משא-ומתן על הפרסום.
היעלה על הדעת, שראובן זכאי לפרסם את התרגום ולקבל תמלוגים עליו בלי לשלם פרוטה לשמעון?
ראה גם תגובתי כאן.

לצפיה ב-'מישהו פורץ לבית לא שלו ללא רשות בעל הבית'
מישהו פורץ לבית לא שלו ללא רשות בעל הבית
10/06/2018 | 04:04
5
23
טורח יום שלם שבו הוא מסדר את הבית, מנקה אותו, מתקן בו ליקויים, ועוזב אותו. אחרי שבעל הבית חוזר הוא מוצא חשבונית עבור שכר עבודת יום. האם בעל הבית צריך לשלם עבור העבודה שלא ביקש? האם בעל הבית אינו רשאי להנות מהעבודה שלא ביקש?
מתרגם שמתרגם יצירה שאין לו בה זכויות, עושה עבודה עבור בעל הזכויות, היא עבודת תרגום. בין שבעל הזכויות ביקש שיתרגמו עבורו את היצירה, בין שלא ביקש, תוצרי העבודה שייכים לו והוא רשאי להנות מהם.
לכן לפני שעושים עבודה כלשהי על יצירה, בה עבודת תרגום, פונים לבעלי היצירה ומבררים מה יהיה מוכן לשלם עבור העבודה, אם בכלל, ורק אז עובדים. 
לצפיה ב-'אין הנידון דומה לראיה'
אין הנידון דומה לראיה
10/06/2018 | 12:20
4
25
לבעל הבית בדוגמה שהבאת (שהיא בלתי סבירה בעליל) לא ניתנה האפשרות לבחור אם הוא רוצה בשירות או לא. הפורץ העמידו בפני עובדה מוגמרת ואף פגע בפרטיותו.
לעומת זאת, למחבר הספר בדוגמה שלי יש אפשרות לבחור אם לרכוש את הזכויות בתרגום או רשיון שימוש בו, או לוותר עליו.

לצפיה ב-'גם המתרגם שלך פעל בלי לשאול את בעל הזכויות'
גם המתרגם שלך פעל בלי לשאול את בעל הזכויות
10/06/2018 | 12:45
3
16
התרגום קיים כפי שקיים הסדר והניקיון והשיפוץ בבית שבדוגמה שלי.
הצגתי שתי שאלות: אחת, האם מחוייב בעל הבית/בעל הזכויות לשלם עבור העבודה.
אני מניח שהתשובה המוסכמת היא - לא.
שאלה שניה וחשובה לא פחות: האם בעל הבית רשאי להנות מפירות העבודה. אני מניח שהתשובה היא כן. הוא לא הזמין את העבודה אבל היא נעשתה ברכושו ולכן הוא רשאי להנות מפירותיה.
אם בעל הבית רשאי להנות מפירות העבודה שנכפתה עליו, מדוע לא רשאי בעל הזכויות? הרי כמו בדוגמת בעל הבית מדובר בעבודה שנעשתה ברכושו - היא היצירה המקורית. נכון שהמתרגם השקיע מאמץ רוחני וכישרון בתרגום היצירה, אלא שעשה זאת ברכוש שאינו שלו, בלא שהתבקש ובלי שסוכם שכרו. המתרגם לקח סיכון, ועכשיו יכול להיות שיקבל שכר, יכול להיות שיקבל "תודה רבה" והיא תהיה שכרו. אבל פירות העבודה שביצע ברכושו של אחר אינם בבעלותו.
לצפיה ב-'אבל הוא לא כפה עצמו עליו'
אבל הוא לא כפה עצמו עליו
10/06/2018 | 15:34
2
27
לבעל הבית (בדוגמה שלך) אין למעשה ברירה. הרי לא סביר לדרוש ממנו להשקיע זמן, טירחה וכסף כדי להחזיר את מצב הבית לקדמותו.
למחבר הספר (בדוגמה שלי) יש ברירה: הוא אינו חייב לפרסם את התרגום או לעשות בו שימוש מסחרי.
ודין עותק מפר של יצירה נתון לשיקול דעתו של בית המשפט בהתאם לסעיף 60(א) לחוק זכות יוצרים:
“בסיום הדיון בתובענה על הפרת זכות יוצרים, רשאי בית המשפט להורות על -
“(1) השמדת עותקים מפרים או עשיית כל פעולה אחרת בהם;
“(2) העברת הבעלות בעותקים המפרים לידי התובע, אם ביקש זאת, ורשאי בית המשפט, אם מצא כי התובע עשוי לעשות שימוש בעותקים המפרים, לחייבו בתשלום, כפי שיקבע".
ואם רשאי בית המשפט לחייב את התובע לשלם על שימוש בסתם עותק מפר, על אחת כמה וכמה ביצירה נגזרת.
ועל כל פנים, לא מצאתי בסיס בחוק לטענתך, שזכות יוצרים ביצירה נגזרת, שנוצרה בלי רשות יוצר היצירה המקורית, שייכת לו מטעם זה בלבד. יתירה מזו: אם בעל הזכות ביצירה המקורית מפרסם בעצמו את היצירה הנגזרת ועושה בה שימוש מסחרי, ראוי וצודק, לדעתי, לפרש זאת כאילו אישר את יצירתה בדיעבד.

לצפיה ב-'זכות יוצרים היא נכס, כמו בית'
זכות יוצרים היא נכס, כמו בית
10/06/2018 | 15:56
1
19
הזכות לעשות יצירה נגזרת אף היא נכס, והיא שמורה לבעל הזכויות ביצירה המקורית. סעיף 11-6 לחוק. ככל שנכס מושבח, ההשבחה שייכת לבעל הנכס ולא למשביח. תרגום יצירה הוא השבחת הנכס שהוא הזכויות ביצירה המקורית שעתה נוספו לה זכויות ביצירה נגזרת. זה הבסיס בחוק.
לעומת זאת לא ברור מה הבסיס לטענה שלך כאילו הזכויות ביצירה הנגזרת שייכות ליוצר שלה.
התייחסות החוק לעותקים מפרים ולא לזכויות. המעבר שלך מעותקים לזכויות לא ברור.
אני מסכים שאם עשה בעל הזכויות שימוש ביצירה הנגזרת, יש בכך לאשר את יצירתה, אבל האישור לעצמו אינו חשוב לסוגיית הזכויות. כאשר בעל זכויות מזמין יצירה נגזרת עולה שאלת השכר של יוצר הנגזרת. קיימת האפשרות שהשכר יהיה זכויות בנגזרת, אבל זו זכותו של בעל הזכויות המזמין לקבוע כך. לא קבע, השכר יתבטא אחרת אם בכלל. אין קביעה אוטומטית או של ברירת מחדל כאילו שכרו של יוצר הנגזרת הוא זכויות בה. בכל אופן אני לא מכיר קביעה כזו.
לצפיה ב-'הבסיס לטענתי הוא סעיף 33 לחוק'
הבסיס לטענתי הוא סעיף 33 לחוק
10/06/2018 | 16:14
30
שנקבע בו הכלל, שהיוצר הוא הבעלים הראשון של זכות היוצרים ביצירה. יש כמה חריגים לכלל הזה שמפורטים בהמשך, אך לא מצאתי חריג שלפיו יוצר הוא בעל זכות יוצרים ביצירה הנגזרת מיצירתו, אם נעשתה בלי רשותו.
עם זאת, נראה לי שהארכנו די ומיצינו את הנושא, גם אם נישאר חלוקים.

לצפיה ב-'אפוט''
אפוט'
08/06/2018 | 20:50
2
40
אני אפוט' של אחי . הוא מבוגר ומתפקד עצמאי רק שיש בעיות התנהגות .הוא פנה לפני חודש לבית משפט ללא ידיעתי והגיש בתיק בקשה לבטל את האפוטרופסות.בית המשפט  לא הודיע לי כלום ורק במקרה נודע לי.מה עליי לעשות ? טרם ניתנה החלטה לבקשתו
לצפיה ב-'אתה רשאי לפנות לבית המשפט'
אתה רשאי לפנות לבית המשפט
08/06/2018 | 21:00
1
36
ולהודיע שלא נשלח אליך העתק מהבקשה ולבקש ארכה להגיב.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
10/06/2018 | 09:06
23
בינתיים ביקשתי רק העתק מבקשתו של החסוי כי בית המשפט  לא ביקש את תגובתי
האם להקדים ולבקש שאני רוצה להגיב?
לצפיה ב-'שקים לפקודת עורך דין?'
שקים לפקודת עורך דין?
10/06/2018 | 07:30
3
35
שלום רב,
אני דייר בבניין שבו הוועד בחר עורך דין כדי שילווה אותו בהליך של הוספת מרפסות.
שאלותי הן:
האם מקובל לתת שקים לפקודת עורך הדין או לפקודת הקבלן המבצע?
האם יש באפשרותי ליצור ערבות לכך שבעתיד יכתוב העורך דין שק עבור הקבלן המבצע?
האם יש לי את הזכות לכתוב שקים רק עבור הקבלן המבצע?
תודה?

לצפיה ב-'לא ברור אם השיקים הם שכר לעוה"ד או לקבלן'
לא ברור אם השיקים הם שכר לעוה"ד או לקבלן
10/06/2018 | 08:08
23
בכל מקרה על פניו הענין הוא בסמכות הועד.
לצפיה ב-'יש לך זכות מלאה לכתוב שיקים לפקודת הקבלן'
יש לך זכות מלאה לכתוב שיקים לפקודת הקבלן
10/06/2018 | 08:21
24
אין שום סיבה שהכסף לתוספת בניה פרטית של דירתך יועבר לבעלותו של עורך הדין.
תפקידו של עורך הדין הוא לתת ייעוץ - ובתמורה לקבל את שכר טרחתו.
שים לב לכך שהתשלום הוא לא עבור תחזוקה של הרכוש המשותף - אלא עבור תוספת בניה פרטית שכל בעל דירה משלם עבור תוספת הבניה הפרטית של דירתו - שלוועד הבית אין שום תפקיד בחוק לצורך כך. לכן, שכירת שירות עורך הדין היא ישירות על ידי בעלי הדירות ולא על ידי ועד הבית. ועד הבית עוסק רק בתחזוקת הרכוש המשותף.

לצפיה ב-'תבדוק גם בהסכם בין עוה"ד לוועד הבניין מהי אחריותו כנאמן'
תבדוק גם בהסכם בין עוה"ד לוועד הבניין מהי אחריותו כנאמן
07/07/2018 | 14:16
לכספים המועברים אליו,ואיזה בטחונות יש בהסכם להבטיח שהעו"ד לא ישלשל כספים לכיסו הפרטי (היו כבר מקרים לא מעטים גם של מיליונים...!).
לצפיה ב-'שאלה לגבי עובדי קבלן בבניין משרדים (לא יודע אם קשור)'
שאלה לגבי עובדי קבלן בבניין משרדים (לא יודע אם קשור)
08/06/2018 | 23:47
6
48

שלום לכולם.
אני ועמיתי עובדי קבלן דרך חברת אבטחה/שמירה המועסקים בבניין משרדים פעיל במרכז הארץ.
היני עובד בבניין מזה 10 חודשים בתפקיד שומר לובי ומאז ועד היום אין מי שתיה נגישים לעובדי הבניין.
לאחרונה המצב החמיר, מזה 3 חודשים המיזוג בלובי אינו פעיל (לא חימום ולא קירור).
אנו יודעים שלא מדובר בתקלה מערכתית (שגם אם כן לא צריך לקחת להם 33 חודשים לטפל בבעיה) אלא בפעולה יזומה של מנהל הבניין שמסרב להדליק את המיזוג בלובי.
 אנו יודעים זאת כי אחד השומרים הותיקים יודע בדיוק איך להפעיל את מערכת המיזוג אבל כאשר הוא עושה זאת הוא מיד מקבל טלפון זועם(!!!) ממנהל הבניין שמורה לו מיד להפסיק להתעסק עם המערכת.
ברצוני לדעת האם קיים חוק שמחייב את בעלי/מנהלי הבניין לספק גישה למי שתיה ומיזוג אוויר לבניין וגם אם לא מה בכל זאת ניתן לעשות בנידון?
 יש לציין כי כולנו עובדי קבלן ולכן כולנו חברי הסתדרות וכבר פנינו מספר פעמים לחברת האם שלנו ולא קיבלנו מענה עד היום.

תודה!

לצפיה ב-'קודם כל המון תודה!'
קודם כל המון תודה!
09/06/2018 | 19:07
4
24
שנית, הבעיה העיקרית שלנו היא מי השתיה (ניתן להסתדר) אלא המיזוג.
נכון להיום מספקים מאוור (דיי מרשים), אבל למרות שיש שלושה (3!!!) מזגנים בלובי הם לא מופעלים.
האם בכל זאת יש לנו את הזכות לדרוש להפעיל את המיזוג ולא להסתפק במאוורר?
שים לב שבסעיף כתוב "אוורור" אבל לא מצויין באיזו צורה.

"מעבידים חייבים לספק לעובדים שירותי עזרה ראשונה לפחות.
מעבידים חייבים לספק לעובדים סביבת עבודה נאותה, ובכלל זה להקפיד על רמה נאותה של ניקיון, אוורור, תאורה ומידת חום. כמו כן עליהם לספק לעובדים מי שתייה, חדרי נוחיות נפרדים על פי מין במספר המתאים למספר העובדים, ובמקומות עבודה מסוימים עליהם להתקין סידורי רחצה, מקומות ישיבה ומלתחות."
לצפיה ב-'לדעתי אם המאווררים ממלאים את ייעודם לא ניתן לדרוש מיזוג'
לדעתי אם המאווררים ממלאים את ייעודם לא ניתן לדרוש מיזוג
09/06/2018 | 19:11
3
10
לצפיה ב-'אז יש פה מורכבות מסויימת'
אז יש פה מורכבות מסויימת
09/06/2018 | 19:27
2
40
קודם כל אנחנו לא דורשים התקנה של מיזוג אלא את הפעלתם.
המזגנים קיימים, תקינים אבל לא פעילים.
בנוסף, כשאנחנו מוצאים דרך להפעיל אותם אנחנו ננזפים.

שנית, המושג "ממלאים את ייעודם" מאוד סובייקטיבי.
מצד אחד קיים מאוור במתחם והוא אכן עובד, אבל מצד שני לא נדיר למצוא אותנו קמים מכיסא עם גב ספוג זיעה בזמן שהפנים שלנו קרירות.
בנוסף, מדובר בלובי של כמה עשרות מ"ר אבל האוורור פועל רק על נקודה אחת בכל זמן נתון.

לכן השאלה היא האם בכל זאת ניתן לדרוש שהמיזוג שכבר גם ככה קיים בבניין יופעל מבלי איומים על העובדים שמפעילים אותו?
לצפיה ב-'ראה סעיף 3א לחוק'
ראה סעיף 3א לחוק
10/06/2018 | 01:22
1
42
הכותרת של סעיף 3א היא: עמדה ותנאים הולמים למאבטח
ראה נוסח מלא של החוק - כאן
לצפיה ב-'אין עליך!'
אין עליך!
10/06/2018 | 14:34
3
לצפיה ב-'ביטול קורס'
ביטול קורס
05/06/2018 | 13:49
8
76

שלום,
נרשמתי לקורס חשבי שכר ושילמתי ב4 צקים עוקבים
לאחר השיעור הראשון ביקשתי לבטל את ההשתתפות בקורס
הקורס היה צריך להפתח ב8/5/2018 אך נדחה ל22/05/2018
עפ החוזה עליו חתמתי החיוב יעשה באופן יחסי לשיעור שהייתי בו ודמי הרישום שלא יוחזרו בשום אופן
הגשתי את המכתב להנהלת הקורס ב 28/5/2018
עד  היום לא קיבלתי שום החזר
בשיחה (והתכתבות במייל) עם בעלי המקום הוא הודיע לי שיזכה אותי במספר צקים כמו ששילמתי
האם לא מגיע לי החזר על הצק שכבר נפדה?
האם זה חוקי? מדוע אינני יכולה לבטל את הצקים שעוד לא נפרעו?
ספרי הלימוד עלו לי כ450 ש"ח. עד ליום ביטול הקורס הספרים עוד לא הגיעו-
האם אני צריכה לשלם עליהם? הבעלים טוען שכן ...
כל פעם שאני מדברת עם בעלי המקום הוא מנסה לדחות אותי בעוד שבוע - מה אני יכולה לעשות?

לצפיה ב-'רצוי לפנות ליעוץ אישי עם החוזה'
רצוי לפנות ליעוץ אישי עם החוזה
06/06/2018 | 14:48
1
41
על פניו את רשאית לבטל את השיקים בגלל כשלון תמורה ו/או הפרת חוזה.
לצפיה ב-'עו"ד פנדריך אנא השכל אותנו'
עו"ד פנדריך אנא השכל אותנו
06/06/2018 | 16:17
36
היכן ראית כאן כשלון תמורה או הפרת חוזה מצד מארגני הקורס?
לצפיה ב-'חפשי בגוגל'
חפשי בגוגל
06/06/2018 | 15:07
31
את 1. חוק הגנת הצרכן 2. תקנות הגנת הצרכן ביטול עסקה והכירי את הנושא.
לצפיה ב-'המקרה לא קשור לחוק הגנת הצרכן'
המקרה לא קשור לחוק הגנת הצרכן
07/06/2018 | 12:39
4
30
יש לפעול לפי החוזה - הוא לא יכול להחזיר את הצ'קים ששילמת כי העביר אותם הלאה.
קבלי ממנו מיידית כל מה שמוכן לתת ועל היתרה תתבעי בתביעות קטנות - ותתפללי שלא יפשוט רגל או סתם יעלם בינתיים
לצפיה ב-'אני שילמתי בצקים למוטב בלבד. '
אני שילמתי בצקים למוטב בלבד.
07/06/2018 | 12:53
26
לכן, אם הוא העביר אותם הלאה זה רק לבנק.
אחרי שאיימתי עליהם אתמול בתביעה (כפי הנדרש בחוק לפני הגשת תביעה)
הם שלחו לי מייל שהם הולחים לי את ההחזר הכספי בדואר ...
ביקשתי לראות איזשהו סוג של אישור /מספר מעקב ובינתיים הם לא ענו.
אם הוא אכן שלח את הכסף בצקים - אבל הם דחויים ,
האם תהיה לי עילה לתביעה?
הרי הצק הראשון כבר נפדה והשני יפדה ב10 לחודש.
לצפיה ב-'תקנות הגנת הצרכן'
תקנות הגנת הצרכן
07/06/2018 | 13:21
2
23
בנוגע לביטול עסקה מגנות על הצרכן וקובעות את זכויותיו אז מדוע הן לא קשורות?
לצפיה ב-'קרא את התקנות'
קרא את התקנות
07/06/2018 | 18:54
1
26
ותבין שעיסקת שרות שהוחל לקבלה לא ניתן לובטל לפיהן, ובפרט לא לאחר זמן כה רב מהחתימה.

לצפיה ב-'טוב , אז אכן קיבלתי אותם דחויים'
טוב , אז אכן קיבלתי אותם דחויים
18/06/2018 | 12:15
4
בעצם יוצא שאני שילמתי כבר 2600 שח
ב10 לחודש ירד לי עוד 1000
ואני מתחילה לקבל את ההחזר רק מה7 לחודש בתשלומים .
עפ הבנתי זה ביטול עסקה (כי היא כן נעשתה בטווח המוסכם בחוזה)

"  (א)  החזרת התמורה, כאמור בתקנה 3, תהיה במועד ביטול העסקה, ככל שניתן או במועד הקרוב ביותר לכך ולא מאוחר משבעה ימי עסקים ותיעשה באופן אופן שנעשה בו התשלום; היה התשלום במזומן החזרת התמורה תהיה במזומן או בשיק מזומן; היה התשלום בשיק – אם נפרע השיק, החזרת התמורה כאמור תהיה בתוך חמישה ימים מהמועד שנפרע; היה התשלום בכרטיס אשראי, יבטל העוסק את החיוב ואם זוכה חשבונו של העוסק ישיב העוסק לצרכן את הסכום שזוכה בו במזומן או בשיק מזומן או יודיע לחברת כרטיסי האשראי של הצרכן על ביטול העסקה וחברת כרטיסי האשראי תזכה את כרטיס האשראי של הצרכן מיידית בסכום החיוב ובלבד שהיה באפשרותה של חברת כרטיסי האשראי להיפרע מהעוסק בשל העסקה שבוטלה; ואולם לא היה ניתן לזכות את כרטיס האשראי של הצרכן כאמור, ישיב העוסק לצרכן את התמורה במזומן או בשיק מזומן. "

האם יש לי על מה להתלונן? אני לא מבינה למה אני צריכה להמתין .
בעצם על כל 3000 אני אקבל 1000. לא נשמע לי הגיוני :(
לצפיה ב-'הטעיה/אי גילוי נאות'
הטעיה/אי גילוי נאות
06/06/2018 | 21:12
2
52
חברת ליסינג  גדולה מכרה לבת זוגתי רכב אך הציגה מחיר מחירון יצחק לוי גבוה יותר מה שהשפיע על המחיר הסופי.
האם יש עילה לתביעה ?

לצפיה ב-'לא ברור מה ההטעיה'
לא ברור מה ההטעיה
06/06/2018 | 23:31
8
לצפיה ב-'מה הקשר בין מחירון לוי יצחק'
מה הקשר בין מחירון לוי יצחק
07/06/2018 | 12:36
33
או כל מחירון אחר למחיר הרכב בשוק.
הדבר היחיד שמחירון לוי יצחק קובע לגביו הוא גובה פיצויי הביטוח במקרה של טוטאל-לוסט
לצפיה ב-'בקשת מידע וויתור סודיות'
בקשת מידע וויתור סודיות
07/06/2018 | 04:26
1
47
שלום,
מתנצל מראש על המלל הרב.
תבעתי אובדן כושר עבודה באיחור של מספר שנים.
חברת ביטוח מוכנה להכיר באירוע ביטוח מיום הגשת התביעה ולא מיום קרות אירוע הביטוח.
נאלצתי להגיש תביעה לביהמ"ש ע"מ שהחברה תכיר במועד אירוע הביטוח.
אציין כי כשהגשתי את התביעה חתמתי על טופס בקשת מידע רפואי וויתור סודיות של חברת הביטוח.
זה היה טופס סטנדרטי . כל מי שמציג הרשאה מחברת הביטוח יכול לפעול לפי הטופס.
ההליך המשפטי רק התחיל ומשרד עו"ד שמייצג את חברת הביטוח דרש ממני לחתום על טופס ויתור סודיות נוסף.
מדובר בטופס לא סטנדרטי שמאפשר את הפעולות הבאות:
1. לבקש מכל אדם או גוף ציבורי ולא ציבורי כל מידע על מצבי הבריאותי הסוציאלי הכלכלי  הסיעודי השיקומי הגנטי והנפשי.
2. הוויתור מיועד גם ברה"נ לכל רופא, מוסד רפואי, או גורם אחר בתחום ברה"נ הגמילה והרווחה.
3. הוויתור משחרר את מוסר המידע מאחריות ומאפשר מתן כל מידע המצוי ברשותם כולל חומר  המצוי במחשב ומאגרי המידע. 
4. הבקשה חלה על כל ידע רפואי או אחר המצוי במאגרי המידע של כל המוסדות/פרטים/אירגונים המצוינים להלן .
5. הוויתור מאפשר למסור כל מידע בגין תביעות בגין ת.ד. ותביעות אחרות בחברות ביטוח ובתי משפט/דין כולל אישור לצלם את תיק התביעה בגין כל תביעה בנזיקין/דיני עבודה .
6. הוויתור מופנה גם ל"אבנר"/"הפול"/"קרנית" וכל חברות הביטוח האחרות (מפורטים שמות כל החברות ) לגבי תאונות דרכים, ביטוח חיים חבויות וכל מחלקה אחרת. 
7. הוויתור הוא לגבי כל החומר המצוי בחברות אלה כולל תיק התביעה המלא כולל ח"ר, חקירות, חוו"ד, כתב תביעה+מכתבי בא כוחו, פסיקה/פשרה בתיק וכל חומר אחר כולל ו/או מידע אחר, 
לרבות תאריכי תאונות שעברתי וחברות הביטוח המעורבות, חומר מנהלתי ומידע המצוי במאגרי המידע של החברות ואינו מוגבל לחומר רפואי בלבד.וכנ"ל לגבי תיקי תביעה בבתי המשפט, וביה"ד לעבודה .
שאלה:
 האם עליי להיעתר לדרישת המשרד שמייצג את חברת הביטוח או שעליי לעמוד על כך שישתמשו באישור שמסרתי לחברת הביטוח ושבאפשרותם להשתמש בו?
תודה,
ניבר
לצפיה ב-'אל תחתום על דבר כזה'
אל תחתום על דבר כזה
07/06/2018 | 12:33
23
חתימה על זה מתירה לכל עורך דין ולכל פקידה לחטט בכל הדברים הכי אינטימיים שלך.
לצפיה ב-'טאבו'
טאבו
06/06/2018 | 09:59
1
52
בוקר טוב.
בעבר שאלתי בפורום לגבי עיכוב בקבלת אישור מהעיריה לטאבו.
אני קניתי את הדירה מקונס נכסים לפני 11 שנה ,לפני יותר משנה קיבלתי מכתב שבו נאמר לי אם ברצוני לרשום את הדירה בטאבו על שמי. התחלתי בתהליך אך כשהגעתי לשלב הסופי של אישור מהעיריה נאמר לי שיש חוב של כ 2500שקל של הכונס 
פניתי לכונס אך הוא כל הזמן המציא תרוצים כמו אני צריך לבדוק את התיק, הוא אפילו אמר שהפקיד לעיריה את הכסף אך כשניגשתי לשם נאמר לי שהוא לא שילם. את זה כבר כתבתי לכם בעבר  כעת לקחתי עורך דין שיטפל לי בעינין ועכשיו בעיריה דורשים שאביא מהכונס אישור מבית משפט שלא נשארו לו כספים כדי לסגור את החובות כי לדייר הקודם יש חוב לעיריה של 75,000 שקל .
העורך דין שלי פנה לכונס אך הוא ממשיך בדרך ההתחמקות .
אני מחכה לאישור כבר עשרה חודשים ואני יודעת שזה יתעכב עוד הרבה זמן עד למשפט.
האם יש דרך נוספת שאוכל לקבל אישור מהעיריה,אולי אם עורך הדין שלי יפנה לבית משפט מיוזמתו ויבקש שבית המשפט יתן צו לעיריה שיתנו לי את האישור עד שיגמר המשפט והכונס ישלם את חובו לעיריה או שימציא להם אישור מבית משפט שלא נשארו לו כספים ? כי זה מעכב אותי
תודה.
לצפיה ב-'זה יהיה מוזר אם עורך הדין שלך יפעל לפי עצות בפורום'
זה יהיה מוזר אם עורך הדין שלך יפעל לפי עצות בפורום
06/06/2018 | 13:59
33
בזמנו המלצתי לך לפנות לביהמ"ש ולבקש צווים נגד הכונס. 
לצפיה ב-'אפוטרופסות'
אפוטרופסות
05/06/2018 | 23:25
2
42
האם שני ילדים של הקשיש יכולים להיות אפוטרופוסים שלו או שיכול להיות לו רק אפוטרופוס אחד?
לצפיה ב-'גם 2 יכולים'
גם 2 יכולים
06/06/2018 | 00:14
1
36
הגשתי בזמנו בקשה כזאת והיא התקבלה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/06/2018 | 08:10
5
לצפיה ב-'קורס נתיב'
קורס נתיב
05/06/2018 | 10:13
40
הוא קורס הגיור בצהל. מתברר שקיימות הנחיות למפקדים לגרום לכמה שיותר חיילים לא יהודים להתגייר.

בראיון בגלי צהל התגלתה תמונה מדאיגה של הפעלת לחץ על חיילים לא יהודים להתגייר. חיילים מתלוננים על הפליה קשה נגדם וטרטורים שונים ומשונים בגלל סירובם להתגייר.

תשובת הצבא היא שמחייבים את החיילים להשתתף בקורס להכרת הליך הגיור אבל לא מחייבים אותם להתגייר.

גם אם תשובת הצבא נכונה-והתלונות ששמענו בתוכנית מעמידות אותה בספק- היא אינה מקובלת. גם השתתפות בקורס להכרת הגיור היא כפיה דתית. לכל חייל בצבא יש חופש מצפון וחופש מדת, כמו לכל אדם מישראל. אין לפגוע בזכויות האלה בכל צורה שהיא. אם אדם לא רוצה להתגייר אין לחייב אותו להכיר את הליך הגיור.

כמו שלא יעלה על הדעת לחייב חייל יהודי בקורס של המסיון להכרת הליך ההמרה לנצרות,  אין לחייב אותו בקורס להכרת הליך הגיור. 
לצפיה ב-'זוג נשוי שוכר דירה לשנתיים , שנה + אופציה לשנה'
זוג נשוי שוכר דירה לשנתיים , שנה + אופציה לשנה
03/06/2018 | 06:55
12
106
נוספת.
הבעל חתום באופן שווה על הסכם השכירות של
הדירה והוא גם המשלם בפועל לא ישירות לבעלת
הדירה אלא מפקיד לחשבון של האישה והיא המשלמת
לבעלת הדירה באמצעות צ'קים שניתנו מראש.

הדירה היא דירה אחרי שיפוץ וכל הבניין אחרי סיום פרויקט
תמא 38/1 .
הדירה מושכרת לשוכרים במחיר נמוך בדי הרבה
ממחיר השוק מסיבותיה של המשכירה וכאמור ניתנת
אופציה לשנה נוספת בתוספת תשלום מזערי של עוד
100 ₪ בחודש.
כאמור , הבעל והאישה חתומים על החוזה וחתומים
על האופציה והאופציה היא שלהם בלבד.
הדירה הושכרה דרך מתווך ששולם לו חודש מלא.

במהלך השנה החליטו בני הזוג להתגרש , הבעל ,
שמרוויח הרבה יותר מהאישה ובאמצעות הכספים
שלו הושכרה הדירה הזו מראש מצא את עצמו בסיטואציה
בה האישה הודיעה לבעלת הדירה שהם מתגרשים
והיא לא תוכל לעמוד בהמשך השכירות.
הבעל , רצה להישאר בדירה למען הילדים כדי לא לטרטר
אותם עם עוד מעבר דירה , ויש ביכולתו לשלם
את הדירה ואת המזונות שסוכמו.
בעלת הדירה קפצה על המציאה כמוצאת שלל
רב שכן כעת הבניין כולו כבר מאוכלס כל העבודות
הסתיימו והיא יכולה לקבל את המחיר הריאלי
של הדירה ולא נתנה לבעל לממש את זכותו
הנובעת מתוקף האופציה להמשך מגורים לעוד
שנה נוספת בדירה.
כתוצאה מכך , נגרמו לו הוצאות ונזקים , התיווך
ששולם היה בחישוב לשנתיים , ההובלה שהיתה
וההובלה שעכשיו תהיה .
ועצם זה שהיא בעצם הפרה חוזה בזה שלא נתנה
לו לממש את האופציה.

האם יש כאן עילה לתביעה מצד הבעל?
ניצלה מצב משברי לטובתה?

לצפיה ב-'חשבת על זה שהיו לה סיבות??????'
חשבת על זה שהיו לה סיבות??????
03/06/2018 | 14:47
1
17
לצפיה ב-'לא הבנתי למה אתה כועס????'
לא הבנתי למה אתה כועס????
03/06/2018 | 15:27
50
היו לה סיבות למה?
לעקוף את הזכות שלי להישאר בדירה?
היא אפילו לא דיברה איתי , היא קלטה שגרושתי
חלשה פיננסית ותמימה והחליטה לנצל את המצב לטובתה.

לצפיה ב-'דעתי האישית'
דעתי האישית
03/06/2018 | 16:13
2
51
למה המשכירה הורידה מהמחיר הריאלי של הדירה כי לחצת אותה לקיר
ועכשיו היא מתנקמת? או שהיא קבעה את המחיר על דעת עצמה?

אם עדיין לא עזבתם את הדירה, אני חושבת שזכותכם להשאר כי יש
לכם חוזה ביד ולתת לה ללכת לתבוע אתכם.

לצפיה ב-'לא לחצנו אותה , אנחנו הצענו לה והיא הסכימה , אף'
לא לחצנו אותה , אנחנו הצענו לה והיא הסכימה , אף
03/06/2018 | 17:12
1
44
אחד לא עמד לה עם אקדח לרכה , היא אפילו התייעצה עם הבת
שלה שהיא עו"ד בעניין.

היא כבר השכירה אותה לדיירים אחרים , ללא הסכמתי , וצריך
לצאת מהדירה עד לסוף החודש.

לצפיה ב-'ממש מוזר'
ממש מוזר
03/06/2018 | 17:29
45
נראה לי שהיא מפרה חוזה.
לצפיה ב-'התשובה מתמקדת בנקודה אחת'
התשובה מתמקדת בנקודה אחת
03/06/2018 | 17:29
48
והיא הניסוח בגוף החוזה לגבי הגדרת השוכרים
אפשרות ראשונה - השוכרים הם האישה והבעל יחד
אפשרות שניה - השוכרים הם האשה והבעל יחד ולחוד
אם האפשרות הראשונה היא הנכונה, עזיבת אחד השוכרים מחייבב גפ את עזיבת השוכר השני
ואם האפשרות השניה היא הנכונה, יש לכל אחד מהשוכרים זכות עצמאית ונפרדת מול המשכיר, ואם אחד עוזב עדיין יש לשני זכות להמשיך לקיים את תנאי השכירות לבדו.

לצפיה ב-'לדעתי קשה לתת תשובה חד משמעית'
לדעתי קשה לתת תשובה חד משמעית
03/06/2018 | 18:27
29
יש פנים לכאן ולכאן. מצד אחד המשכירה קיבלה מהשוכרת, זו שמשלמת את השכירות, הודעה על סכסוך בין השוכרים ואי יכולת להמשיך בתשלום. כמו כן היא השכירה את הדירה לזוג נשוי ועכשיו הם לא נשואים כך שיש שינוי במצב השוכרים שהמשכירה יכולה לטעון שאילו ידעה עליו מראש לא היתה משכירה להם את הדירה. גירושין ידועים כמצב שגורר אי יציבות כלכלית ומשכירים לא מעוניינים להשכיר למי שהמצב הכלכלי שלו ידוע מראש כלא יציב.  ולכן זו עילה לביטול חוזה מצידה.
מצד שני באמת אפשר לטעון שהיה חוסר תום לב מצד המשכירה והיה ראוי שתבדוק גם עם הבעל (לשעבר) אם אכן התחושות של האשה לגבי אי היכולת להמשיך בתשלום הן מבוססות, ואולי לקבל שיקים ישירות ממנו, ולא ישר לבטל חוזה.
כך שלדעתי קשה לנבא מה יחליט שופט.
לצפיה ב-'סיפור ארוך בלי העיקר'
סיפור ארוך בלי העיקר
04/06/2018 | 09:12
4
42
90% מהמידע לא רלוונטי לעניין. מה זה משנה אם המחיר גבוה או נמוך? מה זה מעניין אם הבעל מרויח יותר או פחות מהאישה ולמה הוא רוצה להשאר? וכו' וכו' למה לא סיפרת מה גילם ובני איזה מזל?

מה שחשוב זה מה שכתוב בחוזה. נקודה. ודווקא מזה התעלמת?
לצפיה ב-'זה בגלל שהוא לא מבין בעניני חוזים'
זה בגלל שהוא לא מבין בעניני חוזים
04/06/2018 | 11:08
1
34
כמו רבים אחרים. הוא רוצה להשאר כי המחיר קוסם לו
והוא רוצה להשאיר את האשה והילדים בדירה.

הוא הגיע דרך מתווך ומתווך מנוסה היה צריך להגן
על האינטרסים שלו.

נראה שהוא פרש מהפורום.

לצפיה ב-'תודה , את צודקת לא נעלמתי , אני כאן '
תודה , את צודקת לא נעלמתי , אני כאן
04/06/2018 | 11:15
37
תודה למשיבים , העניין בבדיקת עו"ד כרגע לשקילת
צעדים.
לצפיה ב-'זה לא סיפור ארוך , זה בא לתת רקע לעניין'
זה לא סיפור ארוך , זה בא לתת רקע לעניין
04/06/2018 | 11:14
38
כדי שיהיה יותר קל להבין.
החוזה אומר ששנינו שוכרים את הדירה
לצפיה ב-'המחיר חשוב מאד משתי בחינות'
המחיר חשוב מאד משתי בחינות
04/06/2018 | 11:21
36
בחינה אחת שהוא מבסס חוסר תום לב מצד המשכירה בביטול החוזה, כאשר לפי הטענה היא ביטלה אותו משום שרצתה להשכיר את הדירה במחיר ריאלי, ולא בגלל הגירושין.
בחינה שניה שהוא מבסס את הנזק שנגרם לשוכר, כלומר הפרש בגובה שכ"ד בין הנמוך של תקופת האופציה, לשכ"ד המקובל לדירה מאותו סוג באיזור, למשך שנה.
העובדה שהבעל הוא המרויח והוא מקור שכר הדירה מבססת גם היא חוסר תום לב באשר המשכירה היתה צריכה לתת למשלם האמיתי הזדמנות לתקן את הרושם הרע שיצרה האשה.

לצפיה ב-'תביעות קטנות - רשלנות או נזיקין '
תביעות קטנות - רשלנות או נזיקין
30/05/2018 | 16:12
19
101

שלום לכם, 
אשתי אלרגית לבוטנים ואגוזים. לפני כשבועיים היינו במסעדה שאנו מבקרים בה לעיתים קרובות. בכל פעם לפני שאנחנו מזמינים מאכל, אנחנו שואלים את המלצרים אם יש במאכל אגוזים או בסביבת המטבח אגוזים, נאמר לנו שלא ואף וידאנו זאת עם הטבח שמכיר אותנו אישית,  מפעמים קודמות שביקרנו ואכלנו במקום ללא בעיה.
לצערנו, ברגע שאשתי טעמה את המנה, מיד צרבה לה הלשון, אנו מצויידים במזרק מתאים שהציל את חייה, והזמנו אמבולנס לפינוי. בעל המסעדה עמד איתנו בקשר, והתעניין, ואשתי שוחררה לאחר יום אשפוז.
רצינו להגיש תלונה במשטרה,  אך נאמר לנו שאין חשש לפליליים ולכן המשטרה לא מתערבת (לא נראה לנו שניסו להרוג אותנו בכוונה.. :)) 

בעל המסעדה ממש הצטער והציע לנו ארוחה על חשבונו, אך אשתי בטראומה ובחרדה ולא מצליחה לחזור לשגרה מהקלות שיכלה לאבד את חייה.

האם אנחנו יכולים לתבוע את המסעדה על רשלנות? על נזיקין? באיזה סכום ? איך אפשר להעריך נזק? 

לצפיה ב-'כסף זה מה שחשוב כאן, לא מספיק שבעל המסעדה'
כסף זה מה שחשוב כאן, לא מספיק שבעל המסעדה
30/05/2018 | 17:51
2
74
הציע ארוחה בחינם אתה עוד מחפש היכן לסחוט עוד כסף.
האחריות היא רק של אשתך, מי שאלרגי, אוכל בבית ולא בחוץ
לצפיה ב-'אנחנו לא מסירים אחריות ! '
אנחנו לא מסירים אחריות !
31/05/2018 | 12:38
57

זה מאד מאד מקומם לקרוא את מה שאתה כותב !
אשתי לא מצורעת, ואין סיבה בעולם שתרגיש ככה. אנחנו מודעים למצב, אבל בגלל זה נגזר עלינו לשבת בבית???? אתה מקשיב לעצמך???   (אינני יודע אם את גברת, או אדון, סליחה מראש)

כן, אם אתה רוצה לקרוא לזה סחיטת כספים - אז כן. אני מחפש לסחוט את המירב שמגיע לנו ככספים איפה שנפגענו, ולפי מה שמקובל ונהוג. הכל נעשה ברוח טובה, ואני לא מאשים אף אחד. כמו שכתבתי, אנחנו בקשר ישיר עם בעל המסעדה, ואף אחד לא בא לחפש מיליונים על הגב שלו. 

והדבר השני שמעניין אותי - זה להעלות את המודעות. אם היתה רשלנות, במקרה הזה אנחנו זוג מסודר ואחראי , אבל יש כאלו שלא, וזה מצב מסכן חיים !

אם אין לך איך לעזור, אתה לא חייב לענות. 
לצפיה ב-'שלנג צודק בכל מילה. קצר וקולע.'
שלנג צודק בכל מילה. קצר וקולע.
13/06/2018 | 22:36
2
לצפיה ב-'גם הקטע על הטראומה והחרדה לא משכנע'
גם הקטע על הטראומה והחרדה לא משכנע
31/05/2018 | 04:33
2
62
הרי אתם רגילים ויודעים שהחיים שלה בסכנה. מסתובבים עם ערכה להצלת חייה. חוקרים לעומק כל מנה שמוגשת לה. סכנת החיים היא היא השגרה שלכם. פתאום היא בטראומה מאירוע שהיא חוששת ממנו כל יום וכל שעה, ושהיא באה מוכנה לקראתו?
לצפיה ב-'לא קרה לך כשאת נוסעת בכביש וחו"ח עושה תאונה'
לא קרה לך כשאת נוסעת בכביש וחו"ח עושה תאונה
31/05/2018 | 12:48
1
50
ואת נבהלת ? למרות שאת יודעת שכביש הוא דבר מסוכן, ואת צייתת לכל החוקים, ונהג פגע בך מאחור? יכול להיות שתהי בחרדה מזה? 
אני בסה"כ מנסה להבין איך אפשר לקבוע מה ערך הנזק או הפיצוי המקובל? 
לצפיה ב-'מי נכנס לטראומה מפגיעת רכב מאחור?'
מי נכנס לטראומה מפגיעת רכב מאחור?
31/05/2018 | 17:18
41
מה הנזק שנגרם לכם? אשתך עובדת והפסידה יום עבודה? אם כן הנזק הוא יום עבודה שלה. 
לדעתי הטענה על טראומה ועוגמת נפש וכולי תידחה כולה.
האם יש לכם הוכחה שבמנה היה משהו שפגע באשתך? אולי הכל הצגה? נכנסתם למסעדה והחלטתם לעשות מכה על חשבונה, אשתך ידועה כאלרגית אז עשתה הצגה. או אולי אתם הגנבתם אלרגנים למנה. אתם התובעים, איפה ההוכחות שלכם שהמסעדה היא שאחראית למה שקרה?
במיוחד שאתה מודה שבעבר הכל היה בסדר במנות של המסעדה. 
לצפיה ב-'לא ברור אם במנה היו אגוזים.'
לא ברור אם במנה היו אגוזים.
31/05/2018 | 08:35
1
20
לצפיה ב-'במרכיבי המנה על פי התפריט, לא אמורים היו להיות'
במרכיבי המנה על פי התפריט, לא אמורים היו להיות
31/05/2018 | 12:33
11
לצפיה ב-'האם לקחת את שארית המנה למעבדה'
האם לקחת את שארית המנה למעבדה
31/05/2018 | 14:10
6
57
לבדוק את הרכבה?

אשתך לא מצורעת אבל היא מוגבלת אם נקרא לזה כך, היא לא יכולה
לאכול במסעדה חפשי כמו כל אחד אחר.  אבל יש עוד אנשים שלא
יכולים לאכול במסעדות כמו למשל עניים שלא יכולים להרשות לעצמם
בילוי כזה, או דתיים שמחפשים כשרות מחמירה, הבת שלי שחזרה
בתשובה, הגיעה פעם מנסיעה ארוכה ומזגה לעצמה צלחת מרק. ברגע
שראתה שיש בפנים כרובית, היא החזירה את המנה בטענה שזה ירק
מלא תולעים.

אני בטוחה שלבעל המסעדה כבר עלתה המודעות עד כדי כך שלפעם
הבאה הוא או אחרים יגידו לאלרגנים שהם לא בטוחים שהמנה מכילה
עקבות של בוטנים/אגוזים כמו שעושים יצרני מזון, ואתם תמצאו את
עצמכם בחוץ עם עגמת נפש יותר גדולה.
לצפיה ב-'לא לקחנו... '
לא לקחנו...
31/05/2018 | 14:29
5
62
לא צריך לחפש שמות לאשתי. ההגדרה המדוייקת היא "נכה".  אני לא מתבייש בזה, וזו נכות לכל דבר בדיוק כמו כסא גלגלים. 
אני מקווה שאת מבינה את ההבדל בין "נכה" לבין דתי, או עני, ואם לא אני אעשה קצת סדר: אשתי לא בחרה להיות נכה, כמו שדתי בוחר כשרות, או עני שלא מצליח להתפרנס. הכרובית לא "תהרוג" אותה, ואלוהים לא באמת יזרוק אותה לגהינום אם היא אוכלת ירק עם תולעים. 
בעל מסעדה שחושש מרכיבים אלרגיים - לא צריך למנוע את הכניסה שלנו למסעדה, ולא תהיה עוגמת נפש, זה הפסד פרנסה שלו ושהוא יחליט בעצמו. 
אני לא מהאנשים שרוצים לבוא למקומות שאנחנו לא רצויים בהם. 

ושוב, אני מנסה להבין מה מרכיב הפיצוי, והאם יש דרך להעריך נזק. זה פורום חוק ומשפט, וזו השאלה שלי מלכתחילה. 
לצפיה ב-'צריך לבדוק פסיקה'
צריך לבדוק פסיקה
31/05/2018 | 15:24
4
51
ממליץ לך לפנות לעו"ד שמתמחה בנזיקין.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
31/05/2018 | 15:30
3
54
מה ההבדל בין רשלנות ובין נזיקין? זה אותו תחום? 
לצפיה ב-'הקיצר '
הקיצר
02/06/2018 | 23:07
2
35
במיסתכן בקרב גיבור 
המיסתכן בבילוי חמור 
לצפיה ב-'את זה אתה המצאת, נכון?'
את זה אתה המצאת, נכון?
02/06/2018 | 23:15
1
9
לצפיה ב-'את החמור? '
את החמור?
02/06/2018 | 23:36
28
לא אני 
לצפיה ב-'אפשר לתבוע, צריך לשכנע את השופט'
אפשר לתבוע, צריך לשכנע את השופט
01/06/2018 | 00:36
2
59
בכמה דברים:
1. שביום האירוע, אשתך אמרה למלצר שהיא אלרגית לאגוזים ובוטנים וביררה אם במנה שלה יש אגוזים או בוטנים.
2. שאשתך סובלת מנזק, לדוגמה - חרדה, דיכאון, פוסט-טראומה
3. שקיים קשר סיבתי בין התנהלות הרשלנית, לבין הנזק. הרי אשתך יודעת שהיא אלרגית ופריטי מזון מסויימים עלולים לגרום אצלה לתגובה מסכנת חיים, זאת ללא קשר למסעדה. לכן צריך להוכיח שנגרם לה נזק חדש או החמרה בנזק קיים, כתוצאה ישירה מהתנהלות המסעדה.
4. תצטרכו לשכנע את השופט שבגין כל אלו, מגיע לאשתך לקבל פיצוי.

דעתי האישית בעניין, היא שהמסעדה היא לא שטח סטרילי, נעשה בה שימוש בחומרי גלם מסוגים שונים כולל אלו שעלולים לפגוע בה פגיעה קטלנית. יכול להיות שניתן לראות בה מסתכנת מרצון לפי סעיף 5 לפקודת הנזיקין (הפסיקה צמצמה את הסעיף אבל לא ניכנס עכשיו לדיון המלא בנושא).

מנגד, יש תביעות כאלו שמתקבלות, והשופט משתכנע שמתקיימים התנאים הבאים:
- המלצר ידע שהסועד סובל מאלרגיה מסוכנת,
- המלצר הבטיח לסועד שהמנה שלו אינה מכילה את הרכיבים האלרגניים
- בכל זאת הסועד קיבל מנה עם הרכיבים האלרגניים, ונגרם לו נזק כתוצאה מכך.
- הגשת המנה הכוללת את הרכיבים האלרגניים לאותו סועד, היא בגדר התרשלות / הפרת חובת הזהירות.

אולי בהליכים של תביעות קטנות, בהם בירור התובענה איננו מעמיק, יש סיכוי טוב יותר לקבל פיצוי במצב כזה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'המון המון המון תודה '
המון המון המון תודה
05/06/2018 | 22:48
1
23
הצגת את הדברים בצורה מאד ברורה ועינינית. תודה. 
היום נפגשנו עם עורך דין, שלא אנקוב בשמו, שפשוט "חימם" אותנו בלי פרופורציה, על האפשרות לקבל כספי פיצויים, והיה מאד להוט לסגור איתנו הסכם שכר טרחה. התעקשנו "לישון על זה לילה", כי זה לא הרגיש נכון.
ואני מאד שמח שנכנסתי עכשיו לפורום, וראיתי את התשובה שלך - אכן המלצר ידע, אין התכחשות, והיתה פה התרשלות גם ללא ספק, ובעל המסעדה לא יתנגד להליך, אבל לצערי, או לשמחתי, המצב של אשתי לא יכול להחמיר, דרגת האלרגיה גבוהה ביותר. הנזק שנגרם לנו, לא ממש ניתן לכימות ואולי הליך של תביעות קטנות נכון, אבל הוא חוטא למטרה מבחינתנו. 

היינו רוצים לעלות למודעות את החשיבות של אנשים אלרגיים, ואנחנו עדיין מתלבטים אם דרך המשפט היא הנכונה ביותר. 

שוב , המון תודה על ההתייחסות. 
לצפיה ב-'בשמחה! תודה לך שחזרת לעדכן'
בשמחה! תודה לך שחזרת לעדכן
06/06/2018 | 14:27
4
לצפיה ב-'אלוהים נותן אגוזים למי שאלרגי להם'
אלוהים נותן אגוזים למי שאלרגי להם
04/06/2018 | 00:18
6
לצפיה ב-'זכויות עובדים עם קשישין'
זכויות עובדים עם קשישין
31/05/2018 | 19:34
1
32
מותר לאדם לדרוס עובדת מטפלת בו עם קלנועית ללא סיבה ? מה אני יכולה לעשות עלפי חוק ? האם מותר לחברה שמעסיקה אותי לאיים עלי שאם לא אמשיך עם אותו אדם לא יתנו לי עבודה תצילו אותי בחיי לא גנבתי שעות עבדתי השבוע 17 שעות שעתיים מעל המותר כואבת מושפלת עיזרו לי בבקשה משפטית תודה רבה
לצפיה ב-'פני לקו לעובד'
פני לקו לעובד
31/05/2018 | 21:02
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
חקר האמת - משרד חקירות וחוקר פרטי
חקר האמת - חוקרים עבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה