לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3194131,941 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'נטויזי'ן ממשיכה לחייב אותי אחרי התנתקות '
נטויזי'ן ממשיכה לחייב אותי אחרי התנתקות
28/08/2017 | 17:34
3
46
זה התחיל כספק תוכן בלבד ובשלב מסויים הם התחילו לחייב אותי על קו טלפון נוסף שלא ביקשתי. לאחר מכן חייבו אותי על ראוטר שבכלל שייך לבזק.
בכל השיחות איתם הם מבטיחים לזכות אותי אבל מחייבים שוב בחודש שאחרי.
מחפש עו"ד שיעזור לי איתם
לצפיה ב-'תפנה למועצה לצרכנות או אמון הציבור'
תפנה למועצה לצרכנות או אמון הציבור
30/08/2017 | 09:29
11
לצפיה ב-'עפ"י החוק להגנת הצרכן'
עפ"י החוק להגנת הצרכן
03/09/2017 | 13:23
1
11
אתה יכול לתבוע להם את הצורה על 45,000 שקל בלי הוכחת נזק
לצפיה ב-'עדכון - אחרי איום בפניה לבית משפט'
עדכון - אחרי איום בפניה לבית משפט
03/09/2017 | 14:19
13
קיבלתי החזר על הכל.
לצפיה ב-'אימוץ ילד -בני זוג מאותו המין'
אימוץ ילד -בני זוג מאותו המין
28/08/2017 | 10:41
1
45
שתי בחורות חיות יחד. לאחר זמן אחת נכנסת להריון מתורם ונולד ילד.מגדלות אותו יחד נאמר שנתיים .השאלות:
א במקרה של בעיה ליולדת (חוסר יכולת לטפל ,  מחלה קשה ,פטירה )
למי יש "יתרון " במאבק המשפטי על החזקת הילד - להורי היולדת  או לבת הזוג ?
ב. החבילה נפרדת...  ליולדת בת זוג חדשה אזרחית מדינה אירופית- האם בת הזוג יכולה למנוע באמצעים משפטיים יציאת הילד לחו"ל ?
לצפיה ב-'יש לי גם'
יש לי גם
28/08/2017 | 12:56
47
ג) מה קורה אם האם הביולוגית נפרדת מבת-זוגה לסטיה, ומגלה שיש סטיה חדשה שמדליקה אותה יותר(בעלי חיים) ומתחילה זוגיות חדשה עם עז
ובינתיים בת הזוג שננטשה מגלה שהיא בעצם גבר הומו בגוף של אישה ומתחילה שינוי מין.
האם היא יכולה לטעון שיש לה זכויות בתור האבא של הילד? או שמא זכויותיה של העז קודמות לשלה?
לצפיה ב-'שאלה-אח שחזר לגור בבית ההורים'
שאלה-אח שחזר לגור בבית ההורים
28/08/2017 | 00:50
1
82
בבית שבו גרים הורה ובן אחד, ואותו בן גר שם קבוע כל השנים,
בן נוסף, החליט שהוא צריך לשהות בבית עם לינה והכל חלק מהימים בשבוע.
יש לו בית ומשפחה משלו לבן שחזר לגור  חצי שבוע קבוע.  הסיבה שהוא החליט לחזור ללון בבית ההורה  היא כחלק מאיזה סידור שקשור בחייו הפרטיים לנוחותו. 

שני האחים לא מסתדרים בעליל. כבר שנים. 
הדירה רשומה על שם ההורה בלבד. לא על אף אחד מהאחים.
האח שגר קבוע סובל מנכות נפשית והוא מוכר בגופים המתאימים. 

האם יש לו זכויות- לא לאפשר לאח שחזר לבית להישאר שם,  שלא יבוא לישון שם. בעיקר כי הוא מהווה לו מיטרד- כאמור האח שגר קבוע שם שנים סובל מבעיות וזה נחשב הטרדה נפשית שמישהו לא רצוי נכנס לבית לגור איתך חצי שבוע. הוא מדבר עם ההןרה בסלון ותופס תסלון, ומפריע בכל הפרטיות ברחבי  הבית לבן השני, שכבר גר שם שנים.  וזה שני אחים שלא מדברים ולא מסתדרים כלל. ונוצר שם מצב של מתח , ובעצם הטרדה, אמנם אולי לא לפי חוק, אבל הטרדה נפשית של האח שגר קבוע  שגם ככה מתמודד עם קושי גדול . 
האם יש עובד סוציאלי או גוף שאמור לטפל בכזה מצב, שאפשר לפנות אליו?

ההורה ניטרלי ונותן לילד שחזר לגור שם להישאר שם.
 האח שגר שם קבוע סובל מנכויות נפשיות. ואין לו לאן ללכת.  וזה בעצם מצב שנכפה עליו. כמו מיטרד.  
מה עושים במצב כזה. ומה החוק אומר.?

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
28/08/2017 | 12:07
52
נראה שההורה הוא היחיד שיכול להחליט מי יכנס לדירה ומי לא. צריך לזכור שיש לו שני בנים שאכפת לו מהם.

אפשר להיעזר בנושא בעובד סוציאלי, פסיכולוג או כל מטפל אחר. בכל מקרה, האח הנכה יכול להתייחס לאחיו כאילו מדובר באוויר.
לצפיה ב-'דחוף, האם אני יכול לערער על משפט פיתגורס ?'
דחוף, האם אני יכול לערער על משפט פיתגורס ?
24/08/2017 | 21:19
14
47
לצפיה ב-'אתה כנראה לומד שנה שלישית משפטים '
אתה כנראה לומד שנה שלישית משפטים
24/08/2017 | 22:07
65
בשנה הראשונה למדת אותיות
בשניה למדת מילים
ובשלישית..... כל הכבוד ככה תגיע עוד רחוק מאוד.....
לצפיה ב-'מצחיק אבל זה לא אני'
מצחיק אבל זה לא אני
25/08/2017 | 00:27
1
26
לצפיה ב-'נכון (זה לא חוראני בח', אלא nוראני ב- N קטנה).'
נכון (זה לא חוראני בח', אלא nוראני ב- N קטנה).
25/08/2017 | 09:09
13
לצפיה ב-'לא.'
לא.
25/08/2017 | 07:43
43
בילדוטי ניסיתי אבל הערעור נדחה כי פסק הדין (או כוס התה של המורה, לא זכר בדיוק) הפך לחלוט.
לצפיה ב-'משפט פיתגורס הוכח מעבר לספק סביר'
משפט פיתגורס הוכח מעבר לספק סביר
25/08/2017 | 09:09
9
87
כדי לערער עליו תצטרך להוכיח, שקיים לפחות משולש ישר זווית אחד, שבו ריבוע היתר שונה מסכום ריבועי הניצבים.

לצפיה ב-'לפני מה שהוא יצטרך להוכיח'
לפני מה שהוא יצטרך להוכיח
25/08/2017 | 10:05
42
הוא צריך למצוא יריב (צד שכנגד) ולהתגבר על משוכת ההתיישנות שבוודאי תיטען על ידי היריב שיימצא. 
יש הבדל בין מה צריך להוכיח בערעור לבין עצם האפשרות להגיש אותו. 
רף ההוכחה במשפט אזרחי הינו מאזן ההסתברות (מעבר לספק סביר הוא הרף בדין הפלילי. אני מניח שמשפט פיתגורס לא שייך לתחום זה).
לצפיה ב-'אולי יש לו עד מדינה'
אולי יש לו עד מדינה
25/08/2017 | 10:29
12
לצפיה ב-'מה שיפה במתמטיקה- שאין ספק סביר'
מה שיפה במתמטיקה- שאין ספק סביר
25/08/2017 | 10:33
2
40
בניגוד למדע, בו תאוריה מדעית היא ההסבר הטוב ביותר נכון לעכשיו, ובעתיד ייתכן וימצא הסבר טוב יותר. או משפטים - שאפשר לעשות דיונים חוזרים ולשנות החלטה.

במתמטיקה- הוכחה היא הוכחה ואין ספק. ברגע שמשפט הוכח הוא נכון תמיד תחת אותה מערכת אקסיומטית שהוגדרה. ניתן להגדיר מערכת אקסיומטית שונה וליצור משפטים שונים.
לצפיה ב-'לא מדוייק.'
לא מדוייק.
25/08/2017 | 16:44
1
41
אם תיקח לדוגמה את המשפט האחרון של פארמה, הוא הוכח מספר פעמים, ובחלקן ערערו על ההוכחה והתברר שחלקים בהוכחה הם לא נכונים.
אז אפשר לערער גם על משפטים במתמטיקה.

( נכון לעכשו, ההוכחה האחרונה למשפט מקובלת בגלל הסיבה הפשוטה שאף אחד לא הצליח לסתור את ההוכחה. ).
לצפיה ב-'מדויק לחלוטין'
מדויק לחלוטין
27/08/2017 | 09:40
36
כשחלקים בהוכחה לא נכונים, זה אומר שלא הייתה הוכחה.
מה שאתה אומר שאפשר למצוא שגיאות, לא שאפשר לערער על משפטים במתמטיקה. מציאת שגיאות בהחלט אפשרית כאשר מדובר בהוכחות מאוד ארוכות, ומישהו עלול לבצע "דילוג" על שלב.
בדיוק כמו שאם מישהו תוך כדי הוכחה , חישב בטעות ש 2+2=5. זה לא שמערערים על המשפט שלו, אלא שיש לו שגיאה. אותו דבר אם מישהו עשה "קפיצה", ומאיזה שהו מקום שבו היה
p->q
החליט שהשלב הבא בהוכחה זה
not (p)->not(q)

יש טענות מסוימות שלא ניתן לא להוכיח ולא להפריך (משפט אי השלמות של גדל) , אבל זה כבר משהו אחר.

לצפיה ב-'נראה לי שבבית המשפט הלא-אוקלידי יקבלו את הערעור'
נראה לי שבבית המשפט הלא-אוקלידי יקבלו את הערעור
27/08/2017 | 19:51
2
30
יש שם תקדים על כך שסכום זויות במשולש יכול להיות יותר מ-180 מעלות
ואפשר אולי להתבסס עליו
לצפיה ב-'המשפט האחרון של קארה'
המשפט האחרון של קארה
28/08/2017 | 10:30
1
32
למשפטנים משפט פיתגורס  הוא - המשפט של ההוא שגנב את הניצבים והשאיר את הייתר...אבל אם קצת הבנה מתמטית כדאי  לקרא את הספר הנ"ל...

לצפיה ב-'חשבתי שזה על ההוא שהיה גונב פיתות וגורס אותן'
חשבתי שזה על ההוא שהיה גונב פיתות וגורס אותן
28/08/2017 | 13:06
15
לצפיה ב-'יש משולש שאפשר לטעון עליו שריבוע היתר שונה'
יש משולש שאפשר לטעון עליו שריבוע היתר שונה
01/09/2017 | 15:00
12
ניקח את המשולש שאורך ניצביו שווה ל1
לפי משפט פיתגורס ריבוע היתר שווה ל2 כלומר אורך היתר הוא מספר לא רציונלי.

הטיעון שהמצאתי לגבי משולש זה הוא שמספר לא רציונלי זה מספר לא הגיוני ,ואם קיבלנו תוצאה לא הגיונית ממשפט פיתגורס אז המסקנה היא שמשפט פיתגורס לא נכון וריבוע היתר שונה מסכום ריבועי הניצבים.

לא שאני מסכים עם הטיעון שהמצאתי.
לצפיה ב-'יצוג בתי בבית משפט תעבורה'
יצוג בתי בבית משפט תעבורה
27/08/2017 | 19:24
1
31
לבתי נקבע מועד דיון. היא איננה מסוגלת לבוא ולדבר בפני בית המשפט וביקשה שאבוא איתה ואייצג אותה.
איני עורך דין.
איך מסדרים את זה?
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
04/09/2017 | 20:57
4
לצפיה ב-'עוד על שי ניצן'
עוד על שי ניצן
27/08/2017 | 17:20
32
לצפיה ב-'שאלה - בעניין דרישות משרד החינוך לקביעת שכ"ל'
שאלה - בעניין דרישות משרד החינוך לקביעת שכ"ל
23/08/2017 | 19:27
2
41

בשנת הלימודים הקרובה ילמד בני בכיתה ט' בכפר נוער במסגרת פנימייה, לצורך רישומו נדרשנו להמציא את תלושי השכר שלי ושל אשתי וזה בסדר מבחינתי וכעת אנו נדרשים להמציא דו"ח עו"ש של 3 חודשים אחרונים, לדברי הנהלת הכפר אלו דרישות משרד החינוך ע"מ לקבוע שכר לימוד !! לדברי ההנהלה קיימות 27 דרגות שכ"ל שונות. שאלתי היא האם זה תקין והאם דרישה זאת אינה מהווה פגיעה בפרטיות ? אני כעת מבצע שיפוץ מכספי תכנית ארוכת טווח שהשתחררה והפעילות בעו"ש אינה שגרתית האם על בסיס יתרות שיש לי בנסיבות הנ"ל יקבע דבר ?! זה אבסורד. כמובן שאפשר להעיף את היתרות הנ"ל ולאפס חשבון אך איני נתון חלילה בחקירת יכולת ואני תוהה האם דרישת משרד החינוך חוקית בכלל.

לצפיה ב-'אם תוותר על כל ההנחות'
אם תוותר על כל ההנחות
24/08/2017 | 15:29
33
הניתנות על בסיס השתכרות לא תצטרך להציג תלושי שכר ודפי חשבון עו"ש.
לצפיה ב-'פנה למשרד החינוך'
פנה למשרד החינוך
25/08/2017 | 09:30
20
וברר איזה מידע אתה צריך למסור.
לצפיה ב-'חניה שהופקע מרשות הרבים על ידי העיריה'
חניה שהופקע מרשות הרבים על ידי העיריה
23/08/2017 | 20:58
4
92
• מזה 32 שנה אני חונה לאורך המדרכה שליד ביתי.
ליד ביתי במרחק של שני בניינים נמצא בית ספר מזה 50 שנה
לאחרונה החליטה העירייה להפקיע מרשות הרבים את החניה לאורך המדרכה לטובת מורים וסגל בית הספר.
העירייה הניחה שלט שמורה על איסור חניה מ-7:30 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים למעט מורים וסגל ההוראה.
האם זה חוקי בכלל? מצפה לתשובה
בתודה מראש משה.

לצפיה ב-'אני רק יכול להגיד שגם לרכב השייך לסגל בית הספר'
אני רק יכול להגיד שגם לרכב השייך לסגל בית הספר
23/08/2017 | 21:57
3
58
אסור לחנות (למרות מה שכתוב)
לכן, אם תחנה ולידך יחנה רכב השייך לצוות בית הספר ורק לך יירשם דוח, תהיה לך הזכות לביטול הדוח עקב אכיפה בררנית
לצפיה ב-'רשות התמרור'
רשות התמרור
24/08/2017 | 09:52
2
49
דרוש לראות החלטת רשות התמרור העירונית לגבי מגבלה זו.
לפי תקנות חוק התכנון חנייה המשרתת מגרש כלשהו חייבת להיות בתוך המגרש או בכופר חנייה שלא רלוונטי כאן.
באם לא תיענה מציע לך לשלוח מכתב למשרד התחבורה אשר אמור לאשר תמרורים בתחום הרשות בכלל.
עקרונית מותר לאסור חנייה אם יש הצדקה לכך וכמו שאצה מתאר זאת עד היום ניתן היה.
עלילות הרשויות המקומיות המצפצפות על החוק ועל הציבור
מציע לך לערב את העיתונות.

לצפיה ב-'שים לב שגם השלט מוצב בניגוד לתקנות לנצבת תמרורים'
שים לב שגם השלט מוצב בניגוד לתקנות לנצבת תמרורים
24/08/2017 | 09:57
1
13
לצפיה ב-'השלט הזה כלל אינו עונה להגדרה הבסיסית של תמרור'
השלט הזה כלל אינו עונה להגדרה הבסיסית של תמרור
24/08/2017 | 11:25
44
אין לו שום דמיון שמתקרב להגדרה של תמרור 439.
זהו שלט חסר תוקף.
לצפיה ב-'מספר שאלות לגבי תביעת הלנת שכר '
מספר שאלות לגבי תביעת הלנת שכר
21/08/2017 | 12:51
14
561
שלום לפורום

עשיתי עבודה כמדריך טיולים לחברת תיירות כפרילנס- אני לא עובד קבוע של החברה ועובד גם בחברות אחרות. הם חייבים לי תשלום עוד מחודש פברואר השנה וכעת אני מעוניין לתבוע , לאור זאת מספר שאלות :
1. האם חישוב הפיצוי מתבצע לפי חישוב הלנת שכר של עובד רגיל או שיש סטנדרט שונה לכך ?
2. באיזה בית משפט אני אמור לתבוע ? הסכום עובר את הרף של בית משפט לתביעות קטנות ( יוצא לפי החישוב שלי כ60 אלף ש"ח כולל פיצויים והשכר עצמו)
3. האם אהיה חייב לקחת עו"ד או שניתן ליצג את עצמי בנושא ?

תודה רבה !
לצפיה ב-'1. אין הלנת שכר למי שאינו עובד שכיר (אצלך מדובר בהפרת חוזה)'
1. אין הלנת שכר למי שאינו עובד שכיר (אצלך מדובר בהפרת חוזה)
21/08/2017 | 13:27
62
2. בבית משפט שלום בסדר דין מהיר או מקוצר
3. תלוי בכישורים שלך. בכל מקרה תפנה לעו"ד שיבדוק את כתב התביעה שלך + התצהיר שתומך בו + תצהיר העדות הראשית.

לצפיה ב-'האם יש חוזה התקשרות ביניכם? '
האם יש חוזה התקשרות ביניכם?
21/08/2017 | 13:37
2
40
האם הוצאת חשבונית מס?
האם קיבלת תלוש משכורת שממנו נוכו למשל ביטוח לאומי וכדומה?
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין - אין ביננו חוזה'
זה בדיוק העניין - אין ביננו חוזה
21/08/2017 | 13:57
1
44
הי 

תודה על התגובות !

-אין בינינו חוזה אך יש בידי הוכחות על הסכום לתשלום שהם אישרו אותו במייל.
- לא קיבלתי מהם שום תלוש משכורת ולא נוכה ביטוח לאומי וכו.

במידה והנושא לא נחשב הלנת שכר - אז איך אני מחשב את סכום התביעה ? בעקרון עשיתי חישוב לפי מחשבון הלנת שכר שמצאתי באינטרנט אבל אם זה לא רלוונטי אז איך ניתן לחשב את סכום התביעה ?

תודה רבה 
לצפיה ב-'לא ברור מה מעמדך'
לא ברור מה מעמדך
21/08/2017 | 14:50
47
אם אתה שכיר או אתה פרילנסר
אני מניח שאינך שכיר וזה היה הסכם חד פעמי  ולכן זה לא נחשב להלנת שכר (הלנת שכר תובעים בבית הדין לעבודה, זו תביעה די קלה ובד"כ לא נזקקים לעורך דין לשם כך. גם במקרה הלנת שכר רק לעיתים נדירות בית המשפט פוסק לפי המחשבון ולמקרים אחרים לא נפסקים פיצויים באחוזים כה גבוהים כמו בהלנת שכר.
נראה לי שעלייך לתבוע את הסכום היסודי אולי בתוספת ריבית זעומה שיתכן וזה עומד בסכומים של תביעות קטנות, ובנוסף תבקש מהשופט שיפסוק לך גם הוצאות, לפני הגשת התביעה דווח להם על כוונתך, אולי יתעשתו והמשפט יתייתר.
לצפיה ב-'הלנת שכר מדריך טיולים'
הלנת שכר מדריך טיולים
21/08/2017 | 17:02
8
77
על פני הדברים, עליך לתבוע את שכרך ופיצויי הלנת שכר בבית הדין לעבודה.
את נימוקיי תמצא פה.
כדי להסיר ספק: אני מביע כאן את דעתי בלבד ואיני מייעץ לנהוג כך או אחרת.

לצפיה ב-'חבל על ההטעייה'
חבל על ההטעייה
21/08/2017 | 18:14
7
49
השואל אמר שנתן שירות בכפרי לנסר ולכן אין מקום לפנייה לביה"ד לעבודה (בטח לא כשהוא אומר שעבד באופן אקראי ועבד גם במקומות נוספים).
לצפיה ב-'אין שום הטעיה בתגובתי'
אין שום הטעיה בתגובתי
21/08/2017 | 18:51
6
63
לא יעצתי דבר.
הדגשתי שאני מביע את דעתי בלבד, והיא נותרה בעינה חרף התגובה שלך.
השואל יבחר את התשובה הנראית לו ויעשה כטוב בעיניו.

לצפיה ב-'כלומר תשובתך ניתנה בהנחה שהשואל'
כלומר תשובתך ניתנה בהנחה שהשואל
22/08/2017 | 11:21
5
57
מתכוון לטעון לקיום יחסי עובד מעסיק למרות שהוא ממש לא אמר זאת?
לדעתי התשובה הנכונה אמורה להיות שבהיעדר טענה לקיום יחסי עובד מעסיק המקום להגשת התביעה הוא בית משפט שלום. לא תמיד צריך לסבך את הדברים ולתת תשובות תלושות מהשאלה.
לצפיה ב-'קצת יותר פרטים '
קצת יותר פרטים
22/08/2017 | 11:49
2
39
תודה רבה  על התגובות המלומדות ,קצת יותק פרטים שיעזרו לפורום לגבש דעה בנושא :
- בסה"כ חייבים לי 4935 דולר . בחישוב מחשבון הלנת שכר זה יוצא נכון להיום עם פיצויים כ63 אלף ש"ח.
- אני לא מורה דרך מוסמך ואין לי עוסק מורשה בארץ - אני מוציא קבלות ומקבל את הכסף לחשבון בארץ בדולרים - הבנק מאפשר לי לעשות זאת עד סכום מסויים -אפשר להגיד שהתשלום מתבצע באופן " אפור " , לדעתי אין לזה השפעה ישירה לנושא התביעה אבל אולי יהיו דעות אחרות
- לפי המאמרים שקראתי בתגובה כאן יכול להיות שאני בהחלט יכול לטעון ליחסי עובד מעביד , אבל השאלה האם כדאי לי להכנס לזה ולהגרר למשפט שיקח כנראה מספר שנים ( אבל כאן אוכל לבקש פיצויים גבוהים להלנת שכר) או ללכת לבית משט לתביעות קטנות ,לבקש סכום קטן יותר ולנסות לסיים את מהר ( אבל שוב יש את השאלה של איך לחשב וכמה בדיוק לבקש ?
-  הציעו לי ללכת להליך מהיר בבית משפט השלום - האם זה לוקח אותו זמן כמו טביעות קטנות ?

תודה רבה לכל המשיבים !
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
22/08/2017 | 12:25
30
איזה קבלות אתה מוציא? קבלות חשבוניות מנס כחוק או סתם קבלה ללא מעמד רשמי?
אם אתה אומר שאתה לא עוסק מורשה לקבלות אין מעמד.
לא חשוב מה הבנק מאשר לך, אין לא רלוונטיות כאן.
אם לא חתמתם על הסכם לפני תחילת העבודה- לא ברור מעמדך לפי מה שאתה מביא לכאן- האם אתה שכיר או עצמאי.
להגשת תביעה בבית דין לעבודה אתה חייב להוכיח במסמכים שאתה שכיר.
כעצמאי- רק בבית משפט רגיל ואם אין לך מסמך מחייב ורק תסתמך על הסכמות או תשלומים בעל פה יקשה עליך לתבוע, דבר עם עורך דין פרטי  במקרה כזה.
רק הוא יכול להחליט אם יש כאן יחסי עובד מעביד בהיעדר הסכם על העסקה כשכיר.
אל תסמוך על עצות- דבר עם עורך דין.

לצפיה ב-'עבור מה הם חייבים לך?'
עבור מה הם חייבים לך?
23/08/2017 | 17:51
25
והאם שלמו חלק מהתשלום ויש ויכוח על השאר?
מה הסיבות שלהם לאי התשלום ?
לצפיה ב-'תשובתי הסתמכה על הפסיקה'
תשובתי הסתמכה על הפסיקה
22/08/2017 | 15:02
56
שלפיה מעמדו של אדם כעובד, כעוסק עצמאי או כמשתתף חופשי אינה נקבעת על-פי ההסכם שבינו לבין המעסיק (למעט במקרים גבוליים), אלא על-פי המבחנים שבפסיקה, והמעמד של משתתף חופשי מאפשר הענקת זכויות של עובד גם לאנשים שאינם עובדים על פי מבחני משפט העבודה.
ראה עב"ל 300229/96, עמי כהן נגד "דן" אגודה שיתופית לתחבורה ציבורית בע"מ ואח'. ואקדים תשובה לתגובה צפויה: איני טוען, שהעניין שנדון שם זהה לעניין שנדון כאן, אך אפשר ללמוד ולהקיש ממנו לענייננו.

לצפיה ב-'איזו תשובה, איזה ידע איזו הבנה'
איזו תשובה, איזה ידע איזו הבנה
22/08/2017 | 23:25
39
אני רוצה להיות כמוך!!!!!!!

אם לא היית מדבר שטויות במיץ.
לצפיה ב-'יש לבדוק בראש וראשונה'
יש לבדוק בראש וראשונה
22/08/2017 | 11:56
44
האם היית עובד החברה להבדיל מקבלן עצמאי. זאת אחת השאלות המסובכות בדיני עבודה.
לצפיה ב-'פשיטת רגל אבל אבא שלי לא מוכן'
פשיטת רגל אבל אבא שלי לא מוכן
22/08/2017 | 23:39
1
84
שלום רב לכל משתתפי הפורום 
אני נמצא בקונפליקט מאוד קשה,אבא שלי עובד כעצמאי הוא מסובך במליונים לרשויות המס,לכן עובד על השם שלי מה שקורה כרגע שהוא לא משלם את החובות מס גם שלי ,וגם אצלי החובות מצטברות מיום ליום ,אם אעשה פשיטת רגל יקחו לו את האוטו שהוא על שמי ולא יוכל לתת קבלות ובכלל לעבוד,בנוסף לרשויות המיסים אני מסובך עם בנקים מסובך בחובות בסדר גודל של400-500,000 שקל מצד אחד הוא עוזר לי כלכלית ,בשכר דירה בכלכלה ובעצם בהרבה דברים מכיוון שהמשכורת שלי מעוקלת ואני מרוויח בערך 2000 שקל במקום6-7 אלף כי רשיות המס לוקחים ממני את ההפרש מה אתם הייתם עושים ?פשיטת רגל שאבי לא יוכל לעבוד? או להמשיך ככה שכל יום החובות מצטברים ואין לו כסף גם לשלם לי וגם לשלם את חובות המס
לצפיה ב-'יש עוד בעיה'
יש עוד בעיה
23/08/2017 | 00:01
56
בחלק מהעבודות המעסיקים לא מרוצים מכך שיש לי חובות לרשויות המס, מכיוון שזה מגיע למעסיק רשימת העיקולים שלי,מחלק העבודות פוטרתי,בגלל זה ,זה יוצר ממני אדם לא אמין מרמה את שלטונות המס והמעסיקים לא מעוניינים,עזרה בהולה מה עושים????
לצפיה ב-'הצטערי לגלות שלא ניסחתי את שאלתי כמו שרציתי'
הצטערי לגלות שלא ניסחתי את שאלתי כמו שרציתי
22/08/2017 | 13:06
2
76
למעשה השאלה מה ההבדל (מבחינה תוצאתית) בין צו מניעה לטובת פולש מהליך פינוי שלא במסגרת צו פינוי (כאשר ברקע לא הוצא נגד הפולש צו פינוי) 
לבין 
צו מניעה לטובת פולש מהליך פינוי במסגרת צו פינוי (כאשר ברקע כן הוצא נגד הפולש צו פינוי) ?

זו השאלה, ולגבי מה שכתבתי "מבחינה תוצאתית" אז הכוונה שלי מבחינה הזאת שצו המניעה יימנע את האפשרות שגם בעתיד יינתן נגד הפולש צו פינוי (ולא מהבחינה של דרכי הפינוי אלימות), כלומר אם יינתן צו מניעה מפינוי אז המשמעות שלו תהיה שגם בעתיד אי אפשר יהיה לפתוח הליך חדש נגד הפולש להוצאת צו פינוי נגדו.
לצפיה ב-'הפרצוף האמיתי של אביר החלשים, נתן זהבי'
הפרצוף האמיתי של אביר החלשים, נתן זהבי
22/08/2017 | 14:44
1
54
קשריו עם העבריין שלי נרקיס, איך עושק קשישים וחסרי ישע
לצפיה ב-'שלי נרקיס?'
שלי נרקיס?
22/08/2017 | 17:18
34
זה שם לעבריין?
קצת גיי הייתי אומר
לצפיה ב-'מקובל לתת צו מניעה של תופס שלא כדין '
מקובל לתת צו מניעה של תופס שלא כדין
21/08/2017 | 14:18
6
52
לצורך הגנתו ממי שמחזיק את הקרקע כדין ?

האם מקובל ואפשר ש"תופס מקרקעין שלא כדין" יגיש בבית משפט בקשה לצו מניעה נגד המחזיק בהם כדין (שכנראה משתמש בכוח נגד התופס שלא כדין שמבקש את הצו מניעה) ?

לצפיה ב-'תלוי איזה כוח'
תלוי איזה כוח
21/08/2017 | 14:55
3
25
מותר לבקש עזרת המשטרה נגד הפולש.
לצפיה ב-'הפינוי נעשה בלי משטרה'
הפינוי נעשה בלי משטרה
21/08/2017 | 15:08
2
27
והשאלה היא האם מקובל שבמקרה כזה הפולש שלא כדין מבקש ומקבל  צו מניעה נגד פינויו מהקרקע
לצפיה ב-'לדעתי פולש שמקבל איומים לפינוי אלים'
לדעתי פולש שמקבל איומים לפינוי אלים
21/08/2017 | 19:27
1
31
שלא כדין,  זכאי לבקש את עזרת המשטרה.
לצפיה ב-'האם צו מניעה כזה יכול למנוע'
האם צו מניעה כזה יכול למנוע
21/08/2017 | 19:30
25
פינויו בלי צו פינוי ?
האם מי שמבקש את הצו מניעה (הפולש) יכול לבקש גם סעד כזה שאי אפשר בכלל יהיה לנסות לפנות אותו בלי צו פינוי מבית משפט ?
לצפיה ב-'פינוי פולש'
פינוי פולש
21/08/2017 | 20:14
1
28
לפי החוק, אי אפשר לפנות פולש בכוח בלי צו שיפוטי אם חלפו 30 ימים מהפלישה.
פולש שפונה בניגוד לכך יכול לבקש שהחזקה תושב לו.
לצפיה ב-'נכון, אך אם פולש תובע להשיב לו את ההחזקה'
נכון, אך אם פולש תובע להשיב לו את ההחזקה
21/08/2017 | 21:04
38
בית המשפט מוסמך לדון בזכויות שני הצדדים במקביל, בהתאם לסעיף 19 לחוק המקרקעין.

לצפיה ב-'תאום לצורך מסירת דבר דואר'
תאום לצורך מסירת דבר דואר
18/08/2017 | 21:46
7
72
ערב טוב לכם חברים
מדובר במקרה שנתבע (דיני משפחה) לא ניגש לקחת דברי דואר רשום,ואף לא פותח את דלת הבית בעת שהשליח מגיע (רואים אותו דרך העינית).
האם זה מקובל,שמישהו אחר יצלצל אליו בשמי (אינני מדבר איתו ),ויבקש ממנו לתת שעה ויום בהם הוא נמצא בבית לצורך קבלת דבר הדואר משליח?
תודה לכולכם עורכי דין יקרים ומשתתפי הפורום
לצפיה ב-'אם הוא לא פותח מדביקים את דבר הדואר'
אם הוא לא פותח מדביקים את דבר הדואר
18/08/2017 | 22:16
6
69
על הדלת.
לצפיה ב-'אפשרי שזה יהיה אני,או חייב מישהו מטעמי?'
אפשרי שזה יהיה אני,או חייב מישהו מטעמי?
18/08/2017 | 22:38
15
לצפיה ב-'הודעת ווטסאפ הכוללת צילום המסמך-האם קביל לצורך אישור מסירה?'
הודעת ווטסאפ הכוללת צילום המסמך-האם קביל לצורך אישור מסירה?
18/08/2017 | 22:57
4
47
שמעתי שהודעות ווטסאפ קבילות בבתי המשפט
האם שליחת עותק המסמך,או צילום שלו-לנתבע,מהווה ראיה משפטית שהוא קיבל את המסמך ?  

תודה רבה
לצפיה ב-'באתר של הדואר הוצא תכתבות מעקב אחרי דבר הדואר'
באתר של הדואר הוצא תכתבות מעקב אחרי דבר הדואר
21/08/2017 | 13:39
3
29
האם אתה בטוח שהוא גר שם וזו כתובתו הרשמית? הוצא ממשרד בפנים אישור לפי ת"ז לגבי כך שהוא אכן מתגורר במקום  הזה.
לצפיה ב-'ברור שאני בטוח. '
ברור שאני בטוח.
21/08/2017 | 15:02
2
24
גם כתבתי,שרואים אותו דרך העינית של הדלת,
השלב הזה של מעקב משלוחי דואר-זה "למתחילים",לא למקרה שלי.

המקרה שלי מתאפיין בנתבע שלא רק לא מושך דברי דואר,הוא גם לא פותח את הדלת. לכן,כנראה הדבר הכי טוב לעשות,זה להדביק לו את הדואר על הדלת,באמצעות שליח שיחתום על "תצהיר מוסר" ויזוהה ע'י עורך דין.
בית המשפט יראה בזה אישור מסירה ברוב רובם של המקרים.
אגב,גם ההוצל'פ משתמשים בשיטה הזו,רק שהם נוקטים, ב 3 ביקורים בהם השליח מדביק על הדלת את החומר. במקרה שלי,צילמתי גם את החומר מודבק על הדלת וביקשתי מהשליח שיצהיר שהוא וידא שהרכב של הנתבע חונה בחניה

לטובת הגולשים:

לצפיה ב-'מקום מגורים'
מקום מגורים
22/08/2017 | 12:30
1
25
אתה תהיה חייב להביא לבית המשפטו הוכחה כי אכן הוא גר שמקום וזו כתובתו החוקית.
תאר לך שזו אינו כתבוןו במינהל האוכלוסיןם וכשתגיש תביעה יגיד כי הוא לא גר שם ולא קיבל דבר.
לך תרוץ אחרי הרוח.
אתה חיב להביא אסמכתא כתובה למסירה כחוק. כלומר אם שלחת כחוק בדואר רשום והוא לא לקח מהדואר תוכל להראות את מעקב הדואר מהאתר של הדואר.
הצהרה שהרכב שלו חונה בחנייה חסרת כל מעמד.
השליח , אם הוא איש מקצוע, יודע מה עליו לעשות בכדי להצהיר על אי מסירה.

לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
24/08/2017 | 03:16
15
בוקר טוב לך "zammy"

1.אין חולק לגבי כתובתו החוקית,ויש לי גם העתק פסק דין מ 17 עם ציון כתובתו
בנוסף לכך ששמו רשום על תיבות הדואר

2.יש לי תצהיר מוסר,שהוא לא שליח של בהמ'ש אבל שליח שמבצע בין היתר מסירות. הוא חתם על גבי התצהיר שהגיע לבית הנתבע,זיהה את שמו על הדלת,ולאחר שצלצל מספר פעמים בפעמון-תלה על הדלת את הניירת.
בנוסף,קיים צילום של הדלת עם שם הנתבע,עם הניירת מודבקת אליה.

3.לגבי הדואר הרשום,ב"מעקב משלוחים" של רשות הדואר,מצויין ששליח ביקר בביתו ,אך לא היתה תשובה,ושהדואר ממתין לנסיון נוסף.

אציין שטרם נפתח תיק הוצלפ,ואני אשמח לשמוע הצעות נוספות ממך ומאחרים לגבי דרך הפעולה.

תודה רבה
לצפיה ב-'שאלה על חוזה מכר'
שאלה על חוזה מכר
16/08/2017 | 15:19
4
83
בחוזה הנחתם לא רשום שהתשלומים כפופים לרישום הערת אזהרה.
פעימת התשלום הקרובה היא מעל מליון ש"ח 
אך המליצו לי לא להעביר תשלום עד אשר תהיה הערת אזהרה.
רישום הערת הזהרה מתעכבת מאוד ואני מתקרב להפרת חוזה עכב איחור בתשלום.

מה נכון לעשות המצב זה?

תודה.
לצפיה ב-'איפה עורך דין שלך?'
איפה עורך דין שלך?
16/08/2017 | 20:29
2
19
לצפיה ב-'העורך דין שלי אומר בתוקף לא לשלם!'
העורך דין שלי אומר בתוקף לא לשלם!
16/08/2017 | 21:20
1
21
לצפיה ב-'אם עורך הדין שלך לא דאג'
אם עורך הדין שלך לא דאג
17/08/2017 | 08:15
48
שהתשלום יהיה מותנה ברישום הערת אזהרה אזי מדובר ברשלנות רבתי. לא בטוח שהעצה שלו לא לשלם היא הנכונה ביותר. 
לצפיה ב-'לפי הנתונים שמסרת'
לפי הנתונים שמסרת
17/08/2017 | 09:49
48
כנראה שתפר חוזה אם לא תשלם.
לצפיה ב-'שאלת הפלייה צרכנית נגדי '
שאלת הפלייה צרכנית נגדי
16/08/2017 | 20:11
8
68
רוצה לבדוק אם העניין חוקי. אני בעל חנות אינטרנטית, מוכר בה מוצרים מחברה ישראלית מובילה. 
לאחרונה הודיעו לי בסניף ממנו אני קונה בירושלים, כי המחירים עלו בצורה שאינה כדאית כלכלית ביחס למחירים שאני רואה בפירסומי חנויות אחרות לאותם מוצרים בזאפ לדוגמה, ביררתי עם מנהל הסניף הירושלמי, והוא טוען שאין לו אפשרות לבטל את ההעלאה, והוא לא יודע איך החנויות האחרות מצליחות למכור יותר בזול, הקיצר לא נתן תשובה הגיונית.
אני מתכוון לפנות להנהלה, אבל מנסיון קודם המנהל די מקורב להנהלה שם ולא בטוח שילכו נגדו.
היות וזו חברה פרטית, יש לי קייס חוקי נגדם? חוסר שוויון או משהו בסגנון? אשמח לדעתכם.
תודה איציק
לצפיה ב-'אין כאן כל אפליה, המחירים שלהם זהים עבור כל הלקוחות'
אין כאן כל אפליה, המחירים שלהם זהים עבור כל הלקוחות
21/08/2017 | 14:20
7
42
והם רשאים לקבוע את המחירים שהם רוצים ואתה רשאי לקנות במקום אחר.

קוראים לזה שוק חופשי.
לצפיה ב-'יש אפלייה ואין איפה לקנות'
יש אפלייה ואין איפה לקנות
21/08/2017 | 20:32
6
23
המוצר הוא מוצר יחודי שהחברה הזו מייצרת ואין מקום אחר לקנות ועל פי מה שאני נוכח בזאפ המחירים לחנויות אחרות זולים יותר, על פי המחירים שהם מוכרים אם הם קונים במחיר שלי הם אמורים להפסיד
לצפיה ב-'מה הקשר לאפלייה?'
מה הקשר לאפלייה?
21/08/2017 | 21:56
23
זה שהמוצר הזה יחודי היה יכול להיות רלוונטי אם המדינה הייתה מכריזה עליו כמונופול, ואז הייתה יכולה לבצע רגולציה על המחיר שלו. גם אז זה לא קשור לאפלייה, אלא לממונה על ההגבלים העסקיים.
אבל גם זה לא המצב. 
זה ממש לא נופל תחת ההגדרה של אפליה
לצפיה ב-'1. אתה לא מבין את המושג אפליה'
1. אתה לא מבין את המושג אפליה
22/08/2017 | 13:51
4
21
2. אתה סותר את עצמך. אתה לא יכול לטעון מצד אחד שאין מקום אחר לקנות, ומצד שני להגיד שהמוצר קיים בחנויות אחרות זולות יותר.
לצפיה ב-' אסביר לך שתביני'
אסביר לך שתביני
23/08/2017 | 13:05
3
18
המוצר קיים בחנויות אחרות מספק יחיד, מסניפים אחרים שלו. ולכן קיים אצלם
לצפיה ב-'ואם הוא יותר זול שם, קנה אצלם.'
ואם הוא יותר זול שם, קנה אצלם.
23/08/2017 | 13:42
2
11
לצפיה ב-'הבנת הנקרא:'
הבנת הנקרא:
25/08/2017 | 16:29
1
15
הוא לא צריך את המוצר, הוא רוצה לקנות ולמכור אותו כמו חנויות אחרות.
לפי מה שהספק מציע לו, הוא לא יוכל להתחרות במחיר של חנויות אחרות שקונות מאותו ספק כנראה יותר זול.

כל כך קשה להבין מה הוא אומר?
לצפיה ב-'תודה ziv1 הסברת נכון '
תודה ziv1 הסברת נכון
26/08/2017 | 08:41
9
אני לא יכול להתחרות במחיר שמוצע לי
לצפיה ב-'האם בעלי אזרחות כפולה יכולים להיבחר לכנסת ולממשלה?'
האם בעלי אזרחות כפולה יכולים להיבחר לכנסת ולממשלה?
15/08/2017 | 21:37
3
43
האם ישנן איזה שהם מגבלות בעניין זה?
תודה
לצפיה ב-'אזרחות ותושבות הם שני דברים שונים.'
אזרחות ותושבות הם שני דברים שונים.
15/08/2017 | 23:20
43
לא ממש התעמקתי בנושא אבל לדעתי צריך להיות תושב כדי להיבחר, תקרא את החוק.
להערכתי תושבות זרה תפריע לזה אבל צריך לבדוק את הנושא לעומק.
אני בתור אחד שלא תושב של שום מקום נתקל כל הזמן בבעיות בישראל אבל אין לי כוונה להיבחר לכנסת כך שזו הבעיה האחרונה שלי.
לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
16/08/2017 | 00:44
1
51
ראשית, לממשלה לא נבחרים אלא מתמנים.
כל אזרח ישראלי שמלאו לו 21 יכול להיבחר לכנסת (בכפוף לשלילת זכות זאת בשל הרשעה), ואם נבחר הוא חבר הכנסת. כלומר יכול להיות חבר כנסת בעל אזרחות כפולה.
עם זאת סעיף 16א לחוק יסוד: הכנסת, אומר שבמקרה כזה, חבר הכנסת לא יצהיר אמונים (ולא ייהנה מהזכויות של חבר כנסת) עד שעשה את כל הנדרש מצידו לוויתור על האזרחות הנוספת אם חוקי המדינה שבאזרחותה הוא מחזיק מאפשרים את הוויתור.
לגבי שר, הכלל הוא דומה - בעל אזרחות כפולה אינו יכול להתמנות כשר אלא אם כן הוא עשה את כל מה שביכולתו כדי לוותר על האזרחות הנוספת (סעיף 6(ד) לחוק יסוד:הממשלה).

כיוון שיש מדינות שאינן מאפשרות ויתור על אזרחות שלהן, בפועל יכולים להיות חברי כנסת ושרים בעלי אזרחות כפולה. למיטב ידיעתי לקבוצה זאת משתייכת למשל מרוקו כך שיכול להיות שאריה דרעי, יליד מרוקו, מחזיק גם באזרחותה.
לצפיה ב-'מה שאתה בעצם אומר - זה שמרוקאי נשאר מרוקאי'
מה שאתה בעצם אומר - זה שמרוקאי נשאר מרוקאי
16/08/2017 | 15:33
11
לצפיה ב-'חופש הביטוי והשתקת אחרים'
חופש הביטוי והשתקת אחרים
13/08/2017 | 11:53
6
110
נניח שאדם מסויים ראש ועדה באיגוד מסויים,ויש דינמיקה כזאת של דיון אדם א מדבר אדם ב עונה לו אדם א מדבר אדם ב עונה לו

אדם ג שהוא מנומס ,ולא רוצה להתפרץ לדברי הזולת מצביע כדי לקבל את זכות הדיבור.

ראש הועדה נותן לאדם ג את זכות הדיבור אבל זה לא עוזר כי אדם א מתעקש לענות שוב לאדם ב.

האם יש צעדים חוקים(כאשר בצעדים חוקים אני מתכוון לתלונה במשטרה על עבירה כלשהי) שראש הועדה יכול לנקוט נגד אדם א אם אדם א מתעקש שלא לשמוע בקולו של ראש הועדה לתת לאדם ג לדבר?

כלומר אדם א לא מונע פיזית מאדם ג לדבר אבל ג לא מוכן לדבר בו זמנית עם אדם אחר.
לצפיה ב-'מתקשרים למשטרה'
מתקשרים למשטרה
13/08/2017 | 14:03
1
49
בזמן הדיון ומבקשים מהשוטרים לעכב בתחנה את א'. באיזו מהירות הקריאה תתבצע, זה כבר סיפור אחר.
לצפיה ב-'אבל כדאי לעשות את זה'
אבל כדאי לעשות את זה
14/08/2017 | 10:03
32
רק אחרי שמבקשים מ-א' לשתוק ואם זה לא עוזר, רק אחרי שמבקשים ממנו לצאת מהחדר והוא לא מסכים.
לצפיה ב-'תלוי בסוג הוועדה.'
תלוי בסוג הוועדה.
15/08/2017 | 13:25
3
101
מדובר בוועדת המים של באר שבע או בהנהגת בני עקיבא המקומית?
נשמע כמו סיכסוך פרטי שהמשטרה לא תתעניין בו בטענה המוצדקת של חוסר עניין לציבור.
לצפיה ב-'מדובר בועדה של האיגוד הישראלי לשחמט'
מדובר בועדה של האיגוד הישראלי לשחמט
15/08/2017 | 13:31
2
36
הועדה יכולה להחליט להמליץ להנהלת האיגוד דברים אבל ההנהלה תחליט אלו המלצות לקבל..

האירוע המתואר לא קרה אבל אני רוצה לדעת מראש לגבי צעדים שאפשר לנקוט במידה שהוא יקרה..
כמובן שהזמנת משטרה היא לא הדבר הראשון שיש לעשות.
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה לא משחק שחמט'
אני מקווה שאתה לא משחק שחמט
15/08/2017 | 14:39
1
46
כמו שאתה שואל שאלות. 
לצפיה ב-''
20/08/2017 | 14:29
13
מה אתה רוצה? הוא מנסה לחשב כמה צעדים קדימה
לצפיה ב-'הוספה להסכם שלא יהיה ניתן לתבוע'
הוספה להסכם שלא יהיה ניתן לתבוע
15/08/2017 | 13:45
2
55
הי ,
בבניין רב קומות דייר מעוניין להוסיף משהו באזור הפרטי שלו בשטח הציבורי.
האם מותר לועד לעשות איתו הסכם שבתוכו יהיה כתוב שסמידה ומישהו יגרום לו נזק ל"דבר שלו" אז אסור לדייר לתבוע את מי שביצע את הנזק?
זאת אומרת מלכתחילה עפ"י הסכם לדייר אסור לתבוע אף אחד אם נגרם לו נזק.
תודה,

לצפיה ב-'צריך לנסח את זה נכון'
צריך לנסח את זה נכון
15/08/2017 | 14:38
42
ויתור על זכות תביעה לא נשמע טוב. מצד שני ויתור על דרישות ספיות בגין נזק לרכוש יכול אולי להתקבל בבית משפט. יחד עם זאת חשוב לדעת במה מדובר. יתכן שמדובר בזכויות שלא ניתן לוותר עליהן.
לצפיה ב-'ועד '
ועד
22/08/2017 | 12:34
10
מה זה נקרא משהו באזור הפרטי שלו בשטח הציבורי? יש כאן סתירה-  או שזה פרטי או שזה רכוש משותף.
מה הוא רוצה להוסיף? איפה בבניין? בנייה? משהו שצריך להסדיר אותו חוקית?
לועד אין מנדט לפעול אלא לפי החלטת אסיפת דיירים. צריך לבדוק אם מה שאותו דייר מבקש מצריך החלטת אסיפה.
לוועד אין סמכות להחליט עבור הדיירים חוץ מתחזוקה שוטפת של הרכוש המשותף ובודאי שלא לחתום על הסכמים כלשהם בשם הדיירים  ובודאי ובודאי לא הסכמי "שיפוי" לא מקצועיים..

לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:56
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'סדר עדיפויות במצב חרום'
סדר עדיפויות במצב חרום
11/08/2017 | 15:03
11
84
שלום רב,

עוד כשהייתי קטן, תמיד לימדו אותנו שבזמן מצבי חרום, כגון שריפה או ספינה טובעת, קודם מצילים את הנשים ואת הילדים ואחרי זה את הגברים. השאלה שלי איך זה עובד מבחינת חוק בארץ - האם בזמן שריפה\טביעה כוחות הכיבוי יכולות לתת עדיפות לקבוצה מסויימת על פי גיל ומין ?

תודה.
לצפיה ב-'החוק בארץ לא מפלה'
החוק בארץ לא מפלה
11/08/2017 | 15:29
7
60
אבל יש רבנים שפסיקותיהם נחשבות למעל החוק בעיני קהלם (ואיני רוצה לנקוב בשמות כדי לא לבייש)שפסקו פסיקות הלכה בנושא.
האחד פסק שיהודים קודמים לגויים והאחר פסק  שגברים קודמים לנשים.
לצפיה ב-'אני אבייש - אצל החרדים, קודם יצילו את הגברים'
אני אבייש - אצל החרדים, קודם יצילו את הגברים
11/08/2017 | 18:02
6
50
רק אחר כך, אם בכלל, יצילו את הנשים
לצפיה ב-'ואם נמשיך עם זה,'
ואם נמשיך עם זה,
12/08/2017 | 13:04
5
48
אז גויים בכלל לא, במיוחד לא ערבים.
גם על זה היו פסיקות של רבנים.
למרבה המזל רופאים לא ממש מתייחסים לפסיקות רבנים.
לצפיה ב-'ענין אחר באותו תחום, אשה בהריון מהכת הדתית'
ענין אחר באותו תחום, אשה בהריון מהכת הדתית
12/08/2017 | 13:26
4
49
עשתה בדיקה לעובר שהתגלה כסובל מתסמונת דאון (מונגולואיד) הוצע לה לבצע הפלה, בעצת הרב שהתנגד לא בוצעה ההפלה והיא ילדה תינוק עם התסמונת, אותו רב טיפש הורה לה שלא לקחת את התינוק ולהפקיר אותו. (מקרה שקרה לפני כמה ימים)
זאת הדת הנאורה שלנו, היהודים
לצפיה ב-'ספר על זה קצת יותר בבקשה.'
ספר על זה קצת יותר בבקשה.
12/08/2017 | 13:32
3
39
הרב אמר לא לבצע את ההפלה, זה סביר לדעתי, אבל לא לקחת את התינוק?
לצפיה ב-'כואב לקרוא על זה'
כואב לקרוא על זה
12/08/2017 | 14:08
8
לצפיה ב-'אם המשפחה לא מסוגלת לגדל ילד מיוחד אז העצה נכונה'
אם המשפחה לא מסוגלת לגדל ילד מיוחד אז העצה נכונה
13/08/2017 | 05:39
32
להביא ילד לעולם ולגדל אותו הם דברים שונים.
לא כל אחד מסוגל לגדל כל ילד.
לצפיה ב-'לא מצילים קודם נשים וילדים'
לא מצילים קודם נשים וילדים
12/08/2017 | 15:58
1
46
מצילים קודם את מי שנראים כחלשים יותר, מי שישנו סיכוי קטן יותר שישרוד וזה יכול גם להיות גבר זקן או צעיר חולה. מניחים שהחזקים יותר יצליחו לשרוד קצת יותר בכוחות עצמם. לא מדובר על חוק. פשוט לפי סיכויי הישרדות.
לצפיה ב-'דברנו על החרדים, זה גם כתוב בתלמוד'
דברנו על החרדים, זה גם כתוב בתלמוד
12/08/2017 | 17:37
39
להציל קודם את הגברים והם גם מתרצים למה

לצפיה ב-'מה זה כל הקשקושים האלו?'
מה זה כל הקשקושים האלו?
13/08/2017 | 22:18
37
ממש לא שייך לפורום חוק ומשפט...
מענין שאני שאלתי שאלה ענינית ומאוד שייכת
ותפוז בחרו להתעלם ממני.
תנועת נוער יכולה להציב קרוון במקום שמתחשק להם?
במקום שיש בו בתי מגורים????
כן? או לא?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצה להשקיע בנכס בקנדה?
פורום דיני משפחה
פורום דיני משפחה
עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה