לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346833,468 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'המשך לרכב'
המשך לרכב
09/08/2019 | 15:12
32
לא ציינתי שהוא רוצה לשלוח במייל את הויתור טענות
לצפיה ב-'איך מחפשים פסק דין/כתב תביעה?'
איך מחפשים פסק דין/כתב תביעה?
08/08/2019 | 20:17
1
23
אני תמיד מגיע לאתר פסק דין ורולינג אבל כמעט א פף פעם לא מוצא את כתב התביעה או פסק הדין. אני כן מצליח למצוא דיוני סרק פרוצדורליים למשל דחיית דיון. יכולים לעזור?
לצפיה ב-'חפש בגוגל "נט המשפט"'
חפש בגוגל "נט המשפט"
11/08/2019 | 14:17
6
לצפיה ב-'.'
.
08/08/2019 | 16:58
7
לצפיה ב-'בניין ישן ודיירים סרבני שיפוץ'
בניין ישן ודיירים סרבני שיפוץ
07/08/2019 | 11:05
4
40
בית משותף עם קירות מתפורר וצדקים, ברגע מסוכנות ובעלי הדירות משקיעים שמסרבים להשתתף בעלות השיפוץ, מה עושים? איך לפעול?
לצפיה ב-'לתבוע אצל המפקחת על בתים משותפים '
לתבוע אצל המפקחת על בתים משותפים
07/08/2019 | 13:05
12
לצפיה ב-'תלוי מה הטיעונים שלהם ומה % מכלל הדיירים בבניין?'
תלוי מה הטיעונים שלהם ומה % מכלל הדיירים בבניין?
07/08/2019 | 16:28
9
לצפיה ב-'יש החלטה פורמלית של אסיפת דיירים?'
יש החלטה פורמלית של אסיפת דיירים?
09/08/2019 | 07:03
1
26
לצפיה ב-'אף פעם לא היו אסיפות פורמליות'
אף פעם לא היו אסיפות פורמליות
09/10/2019 | 10:33
1
במעשה יש עסק אחד שניהנה מהבניין מכל מיני צורות שימוש במרחב המשותף והוא רק מטפל במה שמעניין אותו, אחרים  כמובן שותקים עדיף להם לא לתקן ולא לשלם אבל זה קירות דירה שלי שניזקות עקב חדירת מים מסדקים קירות חיצוניות במיוחד קירות ק' גג,
יש דרישה עירייה ועדיין אף אחד לא עונה בטלפונים שלי, לציין שחלק מבעלי הנכסים כבר סיעודיים שמשפחות שלהם משכירת נכסים [בעיקר חנויות] 
האיש המחזיק הבניין [כאילו] במקום לזרז ולהשתתף בתיקונים ושיפוצים דחופים דורש ממני לשלם חשבון תאורה שלו בחדר מדרגות שדלוק 24*7 בגלל המצלמות שהרכיב לעסקו ועוד דרישה לתיקונים שעשו לפני עשור בבניין בלי בושה, [ואני רק כחצי שנה לערך בבניין], לא מצחיק? לא מרגיז?
לצפיה ב-'רציתי לפסול שופטת'
רציתי לפסול שופטת
05/08/2019 | 18:21
1
50
נתנה החלטה נגדי בברע מבלי אפילו לבקש תגובה אני יודע בבירור שביני ובין קרובי משפחתה היה בעיות ויש איבה וטינה                        האם לבקש ממנה לפסול עצמה או לפנות לנשיא בית המשפט או קודם בתיק זה לבקש בקשה
לצפיה ב-'לא בטוח שתצליח'
לא בטוח שתצליח
06/08/2019 | 00:30
40
קודם כל בקשת פסילה מפנים לשופט עצמו לא לנשיא ביהמ"ש. שנית, עושים זאת בהזדמנות הראשונה ולא מחכים לראות אם יחליט נגדך. שלישית, דחיית ברע לא מהווה עילה לפסלות שופט.
לצפיה ב-'סרוב לתת שרות עקב טענה לחוב'
סרוב לתת שרות עקב טענה לחוב
04/08/2019 | 10:20
3
56
שלום רב, חברת סלקום מסרבת לרשום אותי לסלקום TV היות ולטענתם יש לי חוב ישן בהתקשרות לסלולרי (חוב שלטענתי לא היה ולא נברא). האם יש להם זכות חוקית להתנות מתן שרות בסילוק חוב שיש עליו מחלוקת?
לצפיה ב-'יתכן שכן אם אין הוראה אחרת בחוק'
יתכן שכן אם אין הוראה אחרת בחוק
04/08/2019 | 10:32
38
החברה יכולה לטעון שהיא זכאית להגן על עצמה מנזק כלכלי.
לצפיה ב-'למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?'
למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?
04/08/2019 | 11:24
48
אם ככה הם מתייחסים אליך לפני שאתה לקוח שלהם, תאר לך מה יקרה כשתהיה לקוח שלהם ...
לצפיה ב-'רב תודות.'
רב תודות.
05/08/2019 | 13:37
5
לצפיה ב-'לפני כמה שנים ביקר הנשיא אובמה'
לפני כמה שנים ביקר הנשיא אובמה
03/08/2019 | 07:30
1
55
בישראל והניח פתק בכותל. חרדי צץ לו משום מקום הוציא את הפתק ורץ אתו. המשטרה איתרה את החרדי והפתק הוצג בתקשורת.

מעבר למעשה הגס והלא מכובד של חטיפת הפתק איזה עבירה פלילית ביצע החרדי שהצדיק את התערבות המשטרה? האם פתק שמוכנס בין אבני הכותל באופן שכל אחד יכול לשלוף אותו מוגן על ידי הזכות לפרטיות?
לצפיה ב-'ברור שהכל היה מבויים'
ברור שהכל היה מבויים
03/08/2019 | 14:18
36
אובמה מצד אחד רוצה להעמיד פנים שהוא מכבד את הטקס הפרטי של שליחת מכתב לאלוהים דרך הכותל המערבי. מצד שני חשוב שכל העולם ידע את המסר הצנוע ומכובד ואפילו אדוק שהוא שלח לאלוהים. האמריקנים נורא דתיים והם אוהבים מכתבים אדוקים לאלוהים.
אז זו היתה השיטה גם להציג כאילו אובמה כתב בפרטיות וגם לפרסם.

לצפיה ב-'מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?'
מה דעתכם על התוכנית על שוכרי הדירות שלא מפנים את הדירה?
02/08/2019 | 23:41
1
50
מדהים שאם אלך לקיוסק, אקח טילון ולא ארצה לשלם, יזמינו שוטר והוא יעצור אותי, אך כאן מדובר בסכומים גדולים יותר והמשטרה לא מתערבת.

ראיתי את התכנית אתמול והזדעזתי!

עכשיו, לאחר שידור התכנית, שוכרים שהיו בסדר, יגידו, למה אנו צריכים להיות פריירים וגם לא ישלמו.

יופי, נחמה ...
לצפיה ב-'נושא מעניין'
נושא מעניין
03/08/2019 | 11:45
58
ייתכן שישנה לקונה בחוק: ישנן ארצות שבהן -אם שוכר לא משלם למשכיר שכירות תוך פרק זמן מסויים-למשל 30 או 60 ימים ,אז המשכיר מדווח לשריף המקומי-והשריף ושוטריו מעיפים את השוכר החוצה.
אולי יועתק הפיתרון הזה אלינו -למניעת היווצרות שוכרים סרבנים.

לצפיה ב-'גניבה'
גניבה
31/07/2019 | 13:53
15
97
שאלה, במידה ונגנבו לי אוזניות מהחדר כושר ואני מבקשת מההנהלה שיבדקו במצלמות אך ההנהלה אומרת שהיא לא יכולה לפתוח את המצלמות אלא רק באישור המשטרה. הגיוני? כי ברור לי שאם לאחד מאנשי ההנהלה היה נגנב משהו באותו הרגע הם היו פותחים את המצלמות. תודה
לצפיה ב-'סתם תירוץ'
סתם תירוץ
31/07/2019 | 20:31
53
לא רוצים לעבוד.
לצפיה ב-'אני דווקא מבין אותם'
אני דווקא מבין אותם
01/08/2019 | 07:29
3
48
הם לא יכולים שכל פעם שלקוח טוען שגנבו לו משהו הם יצטרכו לפתוח בחקירה על דעת עצמם. הם חדר כושר ולא משרד חקירות. גם מה הם יעשו עם התוצאות? מי שהאבידה חשובה לו שיתכבד ויגיש תלונה במשטרה וזו יודעת מה צריך לעשות.
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
01/08/2019 | 09:23
2
46
האם אתה אומר שהם מסרבים מפני שזה קשה/לא נח להם, או שיש מניעה חוקית כלשהי (ישירה או עקיפה)?

לעניין "פתיחה בחקירה" - זה לא בהכרח כך. אם אין מניעה לצפות בהקלטה, אפשר רק להראות אותה ללקוח, בלי להפעיל שום שיפוטיות או צעדים מצד ההנהלה. לטעמי, אין כאן פגיעה בפרטית, מפני שמדובר בצילום גלוי שנעשה במקום ציבורי.
לצפיה ב-'מבחינה משפטית השאלה אם יש להם *חובה* חוקית'
מבחינה משפטית השאלה אם יש להם *חובה* חוקית
01/08/2019 | 10:20
1
38
ולא אם יש מניעה. אם הם לא חייבים אז לא רוצים. למה לא רוצים? כנראה כי אכן לא נוח, כל ההתעסקות הזו. הם חדר כושר וחקירת צילומים היא לא במסגרת העסק שלהם. אולי גם לא רוצים להסתבך. יכול להיות שאין מניעה חוקית אבל לך תדע. בשביל מה לקחת את הסיכון שמישהו יתבע. לכן אומרים ללקוח שיפנה לרשויות המתאימות ואם אלה יתנו הוראה אז החדר כושר ימסור צילומים.
לצפיה ב-'אני קניתי בסופר קטן '
אני קניתי בסופר קטן
01/08/2019 | 11:47
38
היגעתי הבייתה הייה חסר 8 בקבוקים מי עדן 
חזרתי לסופר . שאלתי אם ראו את הבקבוקים כי לא היו ברכב שלי  .
הקופאית אמרה לא ראינו כאן כלום 
מיד נפעיל את ההקלטה וניראה איפו הבקבוקים . ערכתי עוד חיפש . בסוף נימצאו במקום אחר ברכב 
הסופר מיד הייה מוכן לצפות בהקלטות . במיקרה שלי
לצפיה ב-'אני מצטט את החוק'
אני מצטט את החוק
01/08/2019 | 14:02
3
49
״בכל הנוגע לשימוש עצמי, החוק מקים לאדם זכות לבקש לעיין במידע שעליו הנמצא במאגר, בלי קשר למטרת המאגר, בלי צורך לנמק ובלי הגבלות על המניע לבקשה לעיין (בכפוף לחריגים ספציפיים כגון מצב רפואי, או אינטרס בטחוני). זכות זו יכולה לשמש גם את מי שרוצה להוכיח את נוכחותו  שלו במקום מסוים.״
ולעניינך- זאת אומרת שאם אתה דורש את הצילומים שלך, חייבים לספק לך אותם אבל לא צילומים של אנשים אחרים. אם האוזניות היו ברשותך או לידך קיבלת פתרון.
תחפש את החוק באינטרנט ותראה להם אותו.
לצפיה ב-'קח לינק לחוק'
קח לינק לחוק
01/08/2019 | 14:07
2
42
https://www.gov.il/he/Departments/General/surveill...

אגב, חייבים זה משהו אחד ובשטח זה משהו אחר. אני אישית לא הצלחתי לשכנע חברה ציבורית לתת לי את הצילומים שלי אבל מול חברה ציבורית זה לדפוק את הראש בקיר.
לצפיה ב-'לא ציטטת את החוק ולא קישרת אליו'
לא ציטטת את החוק ולא קישרת אליו
02/08/2019 | 12:19
1
53
אתה קישרת לדף שאלות ותשובות בנושא מצלמות אבטחה, שפרסמה הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, וציטטת חלק מתשובה לשאלה מספר 6. התשובה מבוססת על סעיף 13 לחוק הגנת הפרטיות ועל סעיף 3.1.5 להנחיה של רשם מאגרי המידע (שהוא גם ראש הרשות).
גם הפרשנות שלך לגופה אינה מדויקת. לא נאמר לא בתשובה, לא בהנחיה ולא בחוק עצמו, "שאם אתה דורש את הצילומים שלך, חייבים לספק לך אותם", אלא שככלל, אדם זכאי לעיין במידע שעליו המוחזק במאגר מידע.

לצפיה ב-'נכון. אז איך אתה מפרש את לשון החוק? לעיין במידע זה לצפות בו'
נכון. אז איך אתה מפרש את לשון החוק? לעיין במידע זה לצפות בו
02/08/2019 | 16:43
20
אני מנסה לעזור לבחור לא להתפלסף.
אדם זכאי לעיין במידע עליו = אדם זכאי לצפות במידע עליו.
אולי הגזמתי עם לקבל לרשות עצמו את המידע.

זה הפתרון הכי קרוב לעזור לבחור כרגע פה בפורום.
הוא לא יקח עו״ד ויוציא צווים וישבור את הראש מול משטרה ומכון כושר בשביל אוזניות.
אם האוזניות היו בסביבתו אז יש מצב שהוא ימצא את הגנב.
לצפיה ב-'נניח וההנהלה בודקת במצלמות'
נניח וההנהלה בודקת במצלמות
01/08/2019 | 18:26
5
50
ורואה את מי שגנב - מה היא תעשה עם זה ללא מעורבות של המשטרה? להנהלה אין סמכות לגשת לאותו אדם (בהנחה ומכירים אותו), לחקור אותו, לחטט בתיקו ולהוציא את האוזניות. אין לה סמכות למסור לך את פרטיו (שוב, בהנחה ומכירים אותו), או למסור לך העתק של התמונה/צילום.

לכן מפנים אותך קודם כל להגיש תלונה במשטרה, ולמשטרה הם ימסרו את כל מה שלא יכולים למסור לך.

הערה: בהרבה עסקים/מוסדות, נפח הדיסק של מצלמות האבטחה הוא מוגבל, והצילומים נשמרים רק לתקופה מסוימת עד שהקלטות חדשות "דורסות" את הישנות. לכן אם בכוונתך להגיש תלונה, צריך להזדרז כדי שהצילומים לא יימחקו בינתיים. כדאי במקביל ליידע את מכון הכושר שאת מגישה תלונה במשטרה ואת מבקשת שישמרו את ההקלטה עד שהמשטרה תפנה אליהם לקבל אותה.
לצפיה ב-'מדוע אין לה סמכות למסור את פרטי החשוד לשואל?'
מדוע אין לה סמכות למסור את פרטי החשוד לשואל?
02/08/2019 | 12:34
4
45
איפה כתוב שהנהלת מכון כושר זקוקה לסמכות כזו, ומי אמור להסמיך אותה לעשות זאת?
אם את גורסת שמסירת הפרטים היא פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(8) לחוק (הפרה של חובת סודיות לגבי ענייניו הפרטיים של אדם, שנקבעה בהסכם מפורש או משתמע), לדעתי תעמוד להנהלה הגנת תום הלב לפי סעיף 18(2)(ב) ו-(ג) לחוק. ואם את מסתמכת על סעיף 23ב לחוק (איסור על גוף ציבורי למסור מידע), מכון כושר אינו גוף ציבורי כהגדרתו בסעיף 23.

לצפיה ב-'סליחה, טעות שלי'
סליחה, טעות שלי
02/08/2019 | 13:27
33
חובת הסודיות נובעת מסעיף 16 לחוק.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שסעיף 18(2)(ג) מתאים'
אני לא בטוחה שסעיף 18(2)(ג) מתאים
02/08/2019 | 13:40
2
33
"הגנה על ענין אישי כשר של הפוגע" - גניבת האוזניות של לקוחה אינה עניין אישי של הפוגע, שבמקרה זה הינו מכון הכושר. לא צויין עניין זה, אבל השואלת לא אמרה שנפרץ לוקר נעול או שהאוזניות נגנבו ממקום בו יש עובד שמשגיח על חפצי המתאמנים שבכך המכון מתחייב לשמור עליהם; במקומות רבים יש שלטים שמזהירים את הלקוחות שהמקום אינו אחראי על שמירת חפצים. כך שמדובר בעניין אישי של הלקוחה, אך לא של מכון הכושר.

לגבי 18(2)(ב) - אני מסכימה שמכון הכושר יכול לטעון כי היתה "חובה חוקית, מוסרית, חברתית" ("מקצועית" לא רלוונטית לכאן, על פניו) מכיוון שבוצעה עבירה, אבל מכון הכושר אינו רשות חוקרת; אולי הלקוחה המתלוננת בעצם גנבה את האוזניות קודם לכן ואותו גנב-לכאורה רק החזיר אותן לעצמו? אולי המתלוננת, לאחר שתקבל את פרטי הגנב, תשלח בריונים לביתו לשבור את ידיו ורגליו? אולי לא נגנב דבר והלקוחה רק רוצה לעקוב אחרי בן-זוגה בו היא חושדת?

נראה כי מכון הכושר מעדיף להתנהל מול המשטרה אשר תדרוש ממנו את הצילומים (וככל הנראה גם אז ידרוש שהדבר ייעשה ע"פ צו בימ"ש), ולא להכניס עצמו לסיטואציה בעייתית. יש פס"ד שאמנם לא קראתי את כולו בעיון (אולי פספסתי שם דבר מה כזה או אחר), אבל הוא מתייחס בין היתר למסירת פרטים/צילומי אבטחה ללא צו שיפוטי - ת"א 24018-09-13 דיין ואח' נ' חברת דוא...

תודה על החידוד והמחשבה
לצפיה ב-'הגניבה מהלקוח פוגעת בעקיפין גם במכון'
הגניבה מהלקוח פוגעת בעקיפין גם במכון
02/08/2019 | 14:23
1
27
אנשים לא ירצו להתאמן במכון שמרובות בו הגנבות.

לצפיה ב-'לדעתי הצבת מצלמות במכון כושר'
לדעתי הצבת מצלמות במכון כושר
05/08/2019 | 00:09
20
מקפלת בתוכה התחייבות להעמיד אותן לרשות הלקוחות במקרה של גניבה. אם לא תאמר כן אזי מדובר בהטעיה ומצג שווא שהמכון שומר על רכוש הלקוחות.
לצפיה ב-'אישור על העדר עבירות מין'
אישור על העדר עבירות מין
01/08/2019 | 15:12
36
בשביל להתחיל לעבוד במוסדות חינוך, מבקשים בין היתר, להביא אישור על העדר עבירות מין.... מגברים. ומנשים לא. אפלייה נסתרת?
לצפיה ב-'ביטול חוזה שכירות'
ביטול חוזה שכירות
29/07/2019 | 11:21
6
66
האם השוכר יכול לעזוב דירת מגורים בתום 60  יום מהרגע שמסר הודעה כי ברצונו לעזוב, למרות שבחוזה מצויין כי אחריות למציאת שוכר חדש היא שלו?

לצפיה ב-'שוכר יכול לעזוב את הדירה מתי שיתחשק לו, אבל'
שוכר יכול לעזוב את הדירה מתי שיתחשק לו, אבל
29/07/2019 | 15:19
5
48
הוא חייב לשלם שכירות על פי החוזה
לצפיה ב-'לא היה עדכון לחוק השכירות בעניין זה?'
לא היה עדכון לחוק השכירות בעניין זה?
30/07/2019 | 11:25
4
60
סעיף 25א' אומר "תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור."

אני לא לגמרי מבין את הכוונה - נניח שלמשכיר יש זכות ביטול. האם ניתן לתת לשוכר זכות ביטול, אבל מותנת באיתור דייר? או שזכות הביטול חייבת להיות חסרת כל התניות?

כשבחוק כתוב שלשוכר צריכה להיות קיימת זכות ביטול "כאמור", מה זה בדיוק אומר?

לצפיה ב-'למיטב הבנתי ללא תנאי'
למיטב הבנתי ללא תנאי
30/07/2019 | 14:19
3
47
הסעיף מתחיל בכך שאם למכשיר יש אפשרות לסיים את החוזה, יהיה חייב בהתרעה של 90 יום. ואם למשכיר יש אפשרות כאמור, חייב שתהיה גם לשוכר אפשרות כזו בהתרעה של 60 יום.

אם למשכיר אין אפשרות ביטול כלל אין חובה שתהיה לשוכר.
לצפיה ב-'תודה, אבל לא לגמרי הבנתי'
תודה, אבל לא לגמרי הבנתי
31/07/2019 | 08:16
2
48
הסעיף מדבר על מצב שלמשכיר ניתנה אפשרות ביטול שלא בשל הפרת החוזה. כלומר התייחסות רק (?) לסוגיה האם אופציית הביטול כן או לא מותנה בהפרת החוזה.
להבנתי, אם המשכיר לא כפוף להפרת החוזה, אז גם השוכר אינו כפוף לכך. עד כאן אין בעיה.
השאלה היא האם ניתן להוסיף התניות אחרות? לדוגמא - שהשוכר רשאי לבטל, אבל בתנאי שהביא שוכר חלופי. על פניו, יש לו רשות לבטל את החוזה גם בלי הפרתו. אבל הוא נדרש/מותנה בעניין אחר.
לצפיה ב-'תניה לביטול חוזה שכירות בלא עילה'
תניה לביטול חוזה שכירות בלא עילה
31/07/2019 | 12:34
46
אם למשכיר אין זכות ביטול בלא הפרה, לשוכר יכולה להיות זכות כזו, עם או בלי התניה.
אם למשכיר יש זכות ביטול בלא הפרה, גם לשוכר חייבת להיות זכות כזו, בלי שום התניה, למעט לטובת השוכר (ראה סעיף 25יג(א) ו- 25יד(2) לחוק השכירות והשאילה).

לצפיה ב-'התשובה למיטב הבנתי היא כן'
התשובה למיטב הבנתי היא כן
01/08/2019 | 10:50
22
שכן אם למשכיר אין זכות ביטול, גם לשוכר לא חייבת להיות זכות ביטול.
לפיכך המשכיר משפר את תנאיו של השוכר ומאפשר לו לבטל (בהתניה מסויימת) למרות שלא חייב.
לצפיה ב-'אמצעים להקלה בסיכון בביטוח מקיף'
אמצעים להקלה בסיכון בביטוח מקיף
31/07/2019 | 10:20
21
כל שנה חברת הביטוח מפרטת בביטוח המקיף את אמצעי המיגון הדרושים. השנה היא השמיטה את הדרישה לשירות האיתור וכתבה: "תשומת לבך, ייתכן וחלו שינויים בחידוש בפוליסה ברמות המיגון בהשוואה לרמות המיגון שהיו בשנה שעברה...על אמצעי המיגון להיות תקינים ומופעלים...לא יושארו ברכב מפתחות, קודנית, קוד סודי...".

האם, לדעתכם, ניתן לבטל את שירות האיתור?

תודה.
לצפיה ב-'מה העונש על פרסום הליך שנוהל בדלתיים סגורות ללא רשות?'
מה העונש על פרסום הליך שנוהל בדלתיים סגורות ללא רשות?
28/07/2019 | 09:22
3
44
היה לי משפט בדלתיים סגורות ואני הפסדתי. עכשיו אני רוצה לפרסם את כל הסיפור באינטרנט ואיפה שאני יכול כי יש בו פרטים שיכולים להזיק למי שתבע אותי. אין לי כוח לקבל רשות מבית המשפט. מה יהיה העונש שלי?
לא בית המשפט למשפחה ולא שום משפחה ולא ילדים הכל ביזנס.

לצפיה ב-'מאסר 6 חודשים ואם הפרסום מתייחס לקטין, בנסיבות'
מאסר 6 חודשים ואם הפרסום מתייחס לקטין, בנסיבות
28/07/2019 | 10:01
2
43
שמפורטות בחוק-שנה.

במקרה שלך הואיל ואתה מודע לחומרת המעשה-עלולה התביעה לדרוש רף ענישה גבוה.
לצפיה ב-'שום קטין מדובר בעסק שתבע אותי'
שום קטין מדובר בעסק שתבע אותי
29/07/2019 | 08:27
1
39
אני הייתי קבלן משנה של העסק ובתביעה שלו נגדי בעל העסק האשים אותי שאני ייצרתי עבורו חלק פגום שמעמיד בסכנה את הלקוחות שלו. אז אני חושב שאם בעל העסק בעצמו הצהיר שהלקוחות שלו נמצאים בסכנה, חשוב לפרסם את פסק הדין שהלקוחות ידעו את זה. אבל בעל העסק דרש דלתיים סגורות כי אם יתפרסם אז הנזק ייגרם לעסק שלו ולא ללקוחות. כי הוא שיקר במצח נחושה בשביל להתחמק מלשלם לי הרבה כסף עבור החלקים שסיפקתי לו. שאין להם שום בעיה.
לצפיה ב-'היות ואני ידע מהי רמת השיפוט הירודה של שופטי ארצינו, אני'
היות ואני ידע מהי רמת השיפוט הירודה של שופטי ארצינו, אני
29/07/2019 | 15:23
28
לא מתפלא שהשופט כאן סתר את עצמו
מצד אחד דלתיים סגורות כדי שהעסק לא יפגע, מצד שני שהקונים כן יפגעו
במקרה כזה, זכות הקונים (הציבור) לדעת שהכניסה לעסק הינה מסוכנת
לצפיה ב-'לדעתי דין העתירה של התנועה לאיכות'
לדעתי דין העתירה של התנועה לאיכות
25/07/2019 | 13:11
2
45
השלטון נגד הדחתה של פלמור להידחות. פלמור הסכימה לפרוש. לא ברור כיצד אפשר לתת צו נגד פיטורים כשהם בהסכמת המפוטר. גם לא שמעתי שפלמור צורפה לעתירה. צעד פופוליסטי של תנועה רודפת פרסום.
לצפיה ב-'בהקשר זה יש לי שאלה למומחים המשפטיים'
בהקשר זה יש לי שאלה למומחים המשפטיים
25/07/2019 | 13:45
1
27
ידוע שיש "התפטרות בדין מפוטר". עכשיו חבר שלי מנהל סכסוך ארוך עם מעסיק שלו, שפיטר אותו. המעסיק פתאום טוען שהוא פיטר את החבר שלי בלית ברירה, ושהחבר שלי גרם לו, למעסיק, לפטר אותו, במהלך מתוכנן מראש ולאורך זמן. ולכן שעל משקל התפטרות-בדין-מפוטר, המעסיק טוען שלכן הפיטורים שביצע הם "בדין מתפטר", והוא מסרב לשלם פיצויים וכיוצא באלה.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'לא קשור..........'
לא קשור..........
25/07/2019 | 15:14
24
עובד שפוטר זכאי לפיצויי פטורין אלא אם המעביד הוכיח שקיימת עילה ששוללת פיטורים, על פי הסכם קיבוצי, או שביה"ד לעבודה פטר אותו מתשלום פיצויים. בשני המקרים נטל ההוכחה על המעביד. ראה ס' 16-17 לחוק פיצויי פיטורים.
לצפיה ב-'סקרן'
סקרן
27/07/2019 | 16:36
43
היי אני קורא הרבה שכל הזמן מגישים תביעות נגד הפיתוח של מאגר לוויתן, הרבה מהתביעות האלה מוגשות לבג"צ שבסוף מבטל אותן כי רובן קטנוניות ולא מתייחסות לתועלת האפשרית... אבל בכל זאת ממשיכים להתלונן. מסקרן אותי מה הפלטפורמה שבה מגישים תביעה כזאת?
לצפיה ב-'תביעה לדמי שימוש'
תביעה לדמי שימוש
26/07/2019 | 09:02
3
55
בוקר טוב חברים ועורכי דין נכבדים

זוגתי נמצאת לפני הגשת תביעה לדמי שימוש ,בדירה בה מתגורר הגרוש שלה כשנתיים ,ללא ששילם את חלקה בדירה הנמצאת בכינוס נכסים מטעם בהמש למשפחה.  אני מבקש לשאול ברשוכם:

1.זוגתי מעוניינת לתבוע בתביעה לדמי שימוש-גם את השווי היחסי של עליית מחיר הדירה בתקופה הזו של כשנתיים. האם נהוג בתביעה כזו,להעריך את שווי הדירה כמו לענין שכר הדירה (בשביל האגרה),או שצריך לבקש למנות שמאי למתן שומה עדכנית,מבלי להעריך את גובה התביעה לפי הערכת שווי הדירה החדש ?

2. במידה וערך הדירה לא עלה כמעט בכלל בשנתיים האלו,האם נהוג בתביעות כאלה לבקש ריבית והצמדה על סך התשלום אותו התחייב החייב לשלם-ולא שילם?
(הכוונה לתוספת על התביעה לשכר דירה,בדירה בה הוא מתגורר ואשר שוויה עלה בזמן שהוא התגורר בה)

3.נשמח לקבל הצעות לייצוג בדיונים בבהמ'ש ו/או ייצוג מקיף יותר

תודה רבה לכם ושבת שלום
לצפיה ב-'לא ברור מה רוצים בדיוק לתבוע'
לא ברור מה רוצים בדיוק לתבוע
26/07/2019 | 14:41
2
1163
אם התביעה היא לדמי שימוש רושמים את דמי השימוש שהצטברו עד למועד התביעה וגובה האגרה נקבע בהתאם לסכום הנתבע. אם אינך יודע מהם דמי השימוש בגלל ששווי הדירה עלה ויש צורך בשמאי שלא יכול  לעשות את תפקידו בגלל שהגרוש גר בדירה-יש לרשום סכום מוערך בהתאם לתקנות אליהם כבר הפניתי אותך.  
לצפיה ב-'רוצים כמובן לתבוע את מה שהדירה יכלה להניב כספית'
רוצים כמובן לתבוע את מה שהדירה יכלה להניב כספית
26/07/2019 | 15:41
1
23
1. אז ככה: אנו רוצים כמובן לתבוע את מה שהדירה יכלה להניב כספית,קרי,בעיקר את גובה שכר הדירה. לפיכך הצטיידנו בהערכה של מתווך על מנת לקבוע את גובה התביעה המשוער.

2.לצערינו,יש סיכוי שערך הדירה לא עלה בשנתיים האחרונות,ולכן רצינו בבקשה לדעת האם נהוג ו/או ניתן לבקש ריבית והצמדה על סך התשלום אותו התחייב החייב לשלם-ולא שילם?
(השאלה בסעיף 2 לא מתייחסת לשכר דירה. השאלה מתייחסת לתשלום החלק של זוגתי,אותו התחייב החייב לשלם כשרכש את חלקה בהתמחרות,ולבסוף לא שילם! אנו מעוניינים לדעת האם נהוג או ניתן להתייחס לסכום זה כאל חוב כספי ואי לכך לדרוש הצמדה למדד וריבית מיום החוב?)

תודה רבה לך עורך דין פנדריך
לצפיה ב-'אכן ניתן להגיש תביעה על בסיס ההתחייבותת'
אכן ניתן להגיש תביעה על בסיס ההתחייבותת
26/07/2019 | 15:53
24
ולדרוש גם הפרשי הצמדה ורבית.
לצפיה ב-'בעל הדירה רוצה שאשלם חשבונות לתקופה של חצי שנה'
בעל הדירה רוצה שאשלם חשבונות לתקופה של חצי שנה
24/07/2019 | 16:15
3
52
שלום,
אני משכיר יחידת דיור, סוכם בע"פ שאשלם סכום מסויים בתנאי שלא אשלם חשבונות בכלל, חשמל מים ארנונה ומיסים.
עכשיו אחרי שבעל הנכס נאלץ למכור את הדירה עקב חובות, הוא רוצה שאני אשלם חשבונות לכל התקופה.
בחוזה שחתמתי רשום אני מחוייב לשלם את החשבונות, אבל מעולם לא קיבלתי את החשבונות הביתה, בעל הנכס מעולם לא יצר איתי קשר לגבי זה, או דיבר איתי על זה. והדייר שמשכיר את החצי השני של הדירה גם כן לא משלם חשבונות.
האם הוא יכול לבקש ממני לשלם את החשבונות לתקופה של חצי שנה?

**שאלה נוספת לגבי אותו בעל נכס:**
כשלא הייתי בבית, הוא נכנס אליי לדירה מבלי להודיע מראש ומבלי לשאול כדי להראות את הדירה לדיירים שרצו לקנות אותה, יש לי הקלטה בשיחת טלפון שהוא מודה שהוא נכנס לדירה כשלא הייתי בבית, ולא בגלל מקרה חירום, אלא כדי להראות את הדירה למכירה - האם זו עילה לתביעה?

תודה רבה לכל מענה ועזרה!

לצפיה ב-'יש לך טענה בעל פה נגד מסמך בכתב'
יש לך טענה בעל פה נגד מסמך בכתב
24/07/2019 | 18:55
2
47
אם ההסכם  בעל פה נעשה לאחר ההסכם בכתב-אזי אתה צודק.

לגבי הפגיעה בפרטיות, תלוי מה נאמר בהסכם.
לצפיה ב-'תודה על העזרה'
תודה על העזרה
24/07/2019 | 20:06
1
39
היי יוסף, תודה על העזרה.
הטענה בע"פ אכן נאמרה אחרי הטענה בכתב.
בחוזה רשום בפירוש שבעל הנכס רשאי להיכנס דירה אך ורק עם תיאום מראש, מה שלא נעשה.
כרגע סה"כ רציתי שיתקן את המזגן שמטפטף וחשמל שלא עובד, הוא לא מוכן, למרות שבחוזה רשום בפירוש שעל כל בלאי שנעשה על שימוש רגיל בעל הנכס אחראי לתיקון.
ככה שכרגע בעל הדירה בעיקר מאיים על זה שאני אשלם את החשבונות על כל התקופה ששכרתי את הדירה, האם אני יכול להיות בראש שקט ולצאת מהדירה מבלי לדאוג לתביעה בבית משפט?
שוב, חשוב לציין שגם הדייר הקודם, וגם הדייר שגר בחצי השני של הדירה לא משלמים חשבונות
לצפיה ב-'יתכן ויש לך בעיה'
יתכן ויש לך בעיה
26/07/2019 | 13:05
32
גיא שלום,
אתה אמנם צודק,אבל אם אין לך תיעוד לשיחה בעל פה,ובהנחה ותגיע בסופו של יום לבית המשפט,מה שיטה את הכף כדי לתת פסק דין,יהיה מה שכתוב.

לפעמים שופטים עשויים לקבל גם את הגירסה של התובע שאין לו תיעוד,כי בשורה התחתונה הם מחליטים גם עפ התרשמות אישית שלהם מכל התמונה ומאופן ההתרשמות מהעדים.

אני לא עורך דין,אבל מציע לך בהחלט ליזום שיחת טלפון עם בעל הדירה,ולתעד את השיחה כדי שישתמע ממנה מה שאתה רוצה להוכיח

מקווה שהכל יסתדר בעתיד
בהצלחה
לצפיה ב-'שי ניצן לא רוצה להתמנות שופט ביהמ"ש העליון'
שי ניצן לא רוצה להתמנות שופט ביהמ"ש העליון
25/07/2019 | 09:24
36
כך הכריזו מקורביו. הוא מסיים את תפקידו עוד כמה חודשים. לא יתכן שהוא לא רודף כבוד. כנראה פוחד להתבזות. לשכת עורכי הדין לא תתמוך בו וגם לא נציגי הממשלה. אולי רק השופטים שיש בועדה יהיו בעד. הבעיה מה יקרה אם הנוף הפוליטי ישתנה. הציבור צריך להיות עם יד על הדופק.
לצפיה ב-'משפחה שכזאת'
משפחה שכזאת
24/07/2019 | 09:30
1
41
אהרון ברק נהג להטיף במשך שנים שאין לצרף שופטים לביהמ"ש העליון ללא הסכמת השופטים המכהנים. "הטיעון המנצח" שלו היה ששופטי ביהמ"ש העליון הם משפחה ולא מצרפים מישהו למשפחה ללא הסכמתה.

סגנונו של ברק התאפיין בהפרחת סיסאות וכך גם היה כאן, אלא שכמו רבים מטיעוניו גם הטיעון הזה חסר שחר.

ראשית, אלה דברי הבל. קורה שאדם מצרף מישהו למשפחה ללא הסכמתה כמו במקרה של נישואים שאינם רצויים בעיני משפחתו של החתן או הכלה, , אך הם, מה לעשות חושבים אחרת.

שנית, לגוף הענין, שופטי ביהמ"ש העליון אינם משפחה. הם עובדי ציבור ועליהם להבחר לפי כישוריהם ולא קשריהם. מה שדרש ברק הוא שהם ייבחרו לפי קשריהם עם שופטי ביהמ"ש העליון המכהנים. מדובר בהליך מושחת מיסודו שבו אדם נבחר בגלל שהוא מכיר את האנשים המתאימים.

למרבה הצער דרישותיו  נפלו על אוזן קשבת והחוק תוקן. מעתה נדרש רוב של 7 מתוך 9 חברי הועדה לבחירת שופטים כדי להתמנות שופט ביהמ"ש העליון.

במחקר שבוצע על ידי התנועה למשילות ודמוקרטיה נאמר- 

"אם כן, שופטי בית המשפט העליון נבחרים וממונים ע"י וועדה המונה 9 חברים אשר נבחרי הציבור מהווים מיעוט מתוכם, כאשר נדרש רוב של 7 לפחות ע"מ למנות שופט לבית המשפט העליון. מאחר ו-3 מתוך חברי הוועדה הם שופטי בית המשפט העליון בעצמם, המצביעים באופן מסורתי בקול אחד, הרי שישנו, הלכה למעשה, כוח "וטו" לנציגי מערכת המשפט על מינויים של שופטים חדשים המאפשר למנוע מינוי שופט שאינו מקובל על נציגי בית המשפט". 

מדובר בתיקון לחוק שנתן כסות משפטית לדרישותיו המושחתות של ברק שאליהן הצטרפה דורית ביניש.

במדינה בעלת חוקה, חוק כזה היה נפסל. הוא מכניס שיקול זר לבחירת שופטים. מטרתו למנות שופטים לביהמ"ש העליון בהסכמת השופטים המכהנים, כשלפי החוק והצדק כל שופט חייב להכריע על פי מצפונו.

הוא גם מפלה לעומת בחירת שופטים אחרים שבה נדרש רוב רגיל.

ברור שהחוק הזה נתפר על פי דרישות הצמד  ברק-ביניש.

מי שמפסיד הוא כרגיל הציבור. אבל מי מתחשב בו? העיקר שהמשפחה תחיה בהרמוניה.
לצפיה ב-'תצביע איילת שקד. רק היא יכולה לפרק את החונטה'
תצביע איילת שקד. רק היא יכולה לפרק את החונטה
24/07/2019 | 10:07
5
לצפיה ב-'סגירת תיק תקיפה - מה יעשה המתלונן'
סגירת תיק תקיפה - מה יעשה המתלונן
21/07/2019 | 11:09
10
74
שלום.

אירוע שהתרחש השנה - זוג צעירים תקפו הורה לילד מול עיניהם של אימו, שהזמינה משטרה. יש עדות מצולמת של התוקפים יוצאים מרכבם לפני התקיפה. מדובר בזוג שלפחות אחד מהם ידוע ומוכר למשטרה וגם לשוטרי העיר.

הוגשה תלונה במשטרה בנוסף להגעת ניידת למקום האירוע (התוקפים ברחו כמה דקות קודם לכן).

אחד התוקפים נעצר באותו היום וכמדומני, הוארך לו מעצר.

בסופו של עניין התיק נסגר ע"י קצין החקירות מחוסר עניין לציבור

מעיון בתיק עולות עדויות של שני התוקפים שנראות מגוחכות, הזויות, פארודיות ואפילו יש סתירות בעדויות של כל אחד מהם. פשוט מגוחך

זכות ערעור עומדת לתוקף תוך 60 ימים.

האם כדאי לשכור עו"ד לצורך הגשת הערעור?
במידה והתיק נסגר, ויש ראיות לכאורה - האם ניתן לתבוע אזרחית (תביעה קטנה) או שבמדובר במקרה אבוד מראש?

אודה על עזרתכם המלומדה והעניינית

לצפיה ב-'כדאי לפנות לעו"ד לפחות לצורך יעוץ'
כדאי לפנות לעו"ד לפחות לצורך יעוץ
21/07/2019 | 11:12
1
12
לצפיה ב-'אני מבין שצריך לשאול מישהו שמתמצא...'
אני מבין שצריך לשאול מישהו שמתמצא...
22/07/2019 | 01:05
9
לצפיה ב-'לשכור עו"ד? למה? מה יעזור? שכור את שרותיו של עבריין'
לשכור עו"ד? למה? מה יעזור? שכור את שרותיו של עבריין
21/07/2019 | 11:31
4
45
מהעולם התחתון, תאמין לי שהוא יעשה את העבודה כמו שצריך
לצפיה ב-'האם זה חוקי בכלל להציע הצעה כזאת?'
האם זה חוקי בכלל להציע הצעה כזאת?
21/07/2019 | 12:06
1
35
האם אי אפשר להאשים את הכותב שאני מגיב לו בהסתה לאלימות?
לצפיה ב-'היכן אתה רואה שיש כאן הסתה לאלימות, אתה מפרש איך שנוח'
היכן אתה רואה שיש כאן הסתה לאלימות, אתה מפרש איך שנוח
21/07/2019 | 12:49
38
לך
אני יודע שעבריין יגש עם זר פרחים לתוקף ויתחנן לפניו שלא יתקוף שוב.
אל תפרש איך שנוח לך,
לצפיה ב-'צודק, היום לכל עבריין יש גם רישיון של עורך דין'
צודק, היום לכל עבריין יש גם רישיון של עורך דין
21/07/2019 | 12:14
5
לצפיה ב-'לצערי, זה לא ישים'
לצערי, זה לא ישים
22/07/2019 | 01:08
31
אשמח להתייחסות רלוונטית לעניין...

לצפיה ב-'ראשית, פנה לתחנה שטיפלה בתיק ובקש לצלם את חומר החקירה'
ראשית, פנה לתחנה שטיפלה בתיק ובקש לצלם את חומר החקירה
22/07/2019 | 13:18
51
חשוב להבין אילו ראיות קיימות בתיק.

עם החומר הזה רצוי לגשת לעו"ד שעוסק בפלילים (לא חבר של חבר של מכר שמתמחה בהיתרי בניה ומוכן לעשות לכם טובה ולתת ייעוץ בחינם).

עוה"ד יוכל לתת לכם חוו"ד מקצועית מה הכיוון שרצוי ללכת בו - ערעור על סגירת התיק, או תביעה אזרחית / קובלנה פלילית פרטית. כל מקרה ונסיבותיו והתוצאה שחשוב לכם להשיג. לאחר שתשמעו את האפשרויות, תוכלו לקבל החלטה מושכלת.

[יש לציין, כי בהליך אזרחי דיני הראיות וסדר הדין שונים מאשר בהליך פלילי, כך שלא ניתן לומר שזה בהכרח "מקרה אבוד מראש"]

בהצלחה
לצפיה ב-'לא ידעתי שהמחלקה לסטטיסטיקה מבקרת בפורום'
לא ידעתי שהמחלקה לסטטיסטיקה מבקרת בפורום
22/07/2019 | 18:23
1
40
חסר קישור למחקר
לצפיה ב-''
23/07/2019 | 23:55
18

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
פורום גישור
אפשר לסיים את זה אחרת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה