לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3212132,121 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'הגשת קובלנה פלילית ללא מספר זהות'
הגשת קובלנה פלילית ללא מספר זהות
29/10/2017 | 00:03
1
49
אני מתכוונת להגיש קובלנה פלילית לביהמ"ש אבל אין לי את כל מספרי הזהות של הנאשמים. האם אפשר להגיש קובלנה רק עם שם וכתובת הנאשמים?
לצפיה ב-'אם לא יקבלו תוכלי להגיש בקשה'
אם לא יקבלו תוכלי להגיש בקשה
29/10/2017 | 03:24
13
לצפיה ב-'דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה'
דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה
27/10/2017 | 15:25
2
68
אהלן,
יש לנו קרוב משפחה מבוגר שאינו כשיר לנהיגה יותר. הנ'ל מסרב לשקול בכלל לרדת מהכביש, והיה מעורב עד כה בכמה תאונות קטנות.. האם אפשר לבקש או לדווח למשרד הרישוי באופן אנונימי?

תודה רבה
לצפיה ב-'כדאי לשאול בפורום תעבורה'
כדאי לשאול בפורום תעבורה
27/10/2017 | 21:37
49
לצפיה ב-'דבר עם רופא המשפחה'
דבר עם רופא המשפחה
28/10/2017 | 15:31
42
מצורף ס' 12ב לפקודת התעבורה
-
12ב.  (א)  רופא המטפל באדם שמלאו לו 16 שנים והוא מאבחן אצלו מחלה וסבור כי אותו אדם עלול בנהיגתו לסכן את עצמו או את זולתו מחמת אותה מחלה, ידווח על המחלה לרשות שקבע שר הבריאות (להלן בסעיף זה - הרשות הרפואית).
          (ב)  הרשות הרפואית רשאית להשתמש בידיעות על מחלה כאמור בסעיף קטן (א) המצויות במשרד הבריאות או במערכת הבטחון על שלוחותיה, וכל הוראה 
שבדין האוסרת מסירת ידיעה כאמור לא תחול על מסירת ידיעה לפי הוראות סעיף זה.
          (ג)   קיבלה הרשות הרפואית דיווח כאמור בסעיף קטן (א) או מידע כאמור בסעיף קטן (ב), תודיע לרשות הרישוי המלצתה לענין מתן רשיון נהיגה, התלייתו או ביטולו.
          (ד)  מידע שהגיע לאדם מכוח סעיף זה, לא ימסרנו אלא למי  שהוסמך לכך על פי דין או לפי רשות מאת בית המשפט או בתשובה על שאלה שהציג לו מי שהוסמך לערוך חקירות על ביצוע עבירות.

ומצורף קישור

לצפיה ב-'אסתר חיות-אשת מופת'
אסתר חיות-אשת מופת
26/10/2017 | 21:29
1
70
היום הושבעה נשיאת ביהמ"ש העליון החדשה-אסתר חיות. כל אמצעי התקשורת מלאים דברי שבח עליה והחנופה נשפכת מכל הצדדים. איזו אישיות נהדרת. בעלה קיבוצניק. אוהב שירי ארץ ישראל היפה. איזו אידילה.

רק מדבר אחד מתעלמים- מניגוד ענינים  שמשחית את המערכת.

בעלה עו"ד פעיל והיא תשב באופן קבוע  בועדה לבחירת שופטים.

השופטים רוצים קידום. איזה שופט יתן פסק דין נגד לקוחותיו של חיות ויסתכן בזעמה של אשתו? ואם חלילה יעשה מעשה לא הוגן איזה שופט יעז להעיר לו?

והם עוד מקטרים שהציבור תוקף את מערכת המשפט.
לצפיה ב-'לשיטתך רצוי ביותר שנשיא העליון'
לשיטתך רצוי ביותר שנשיא העליון
27/10/2017 | 08:08
51
יהיה רווק נטול משפחה וחברים?
אולי רצוי גם שיהיה לא עו"ד ולא בעל ניסיון במקצוע שהרי אם לא כך בוודאי הכיר במהלך השנים עורכי דין ושופטים שלא נשאו חן בעיניו. 
ואם כבר למה רק נשיא העליון? 
לצפיה ב-'מלבד הדברים שהוזכרו אפשר גם לפרסם שהשיק נגנב'
מלבד הדברים שהוזכרו אפשר גם לפרסם שהשיק נגנב
26/10/2017 | 10:48
60
אפשר לעשות זאת במודעה בעיתון, ואפשר להשתמש באתרים כמו  bankdb.org
שמאפשרים להודיע על שיק גנוב ללא עלות
לצפיה ב-'תקצירי פסיקה'
תקצירי פסיקה
26/10/2017 | 09:53
32
היכן אפשר לראות תקצירי פסיקה? 
לצפיה ב-'האם אני ומשפחתי זכאיים לפיצוי על עיכוב טיסה של 4 שעות'
האם אני ומשפחתי זכאיים לפיצוי על עיכוב טיסה של 4 שעות
21/10/2017 | 12:38
7
57
מבודפשט לישראל

אוקי אז ככה ב 13 לאוקטובר 2017 אני ומשפחתי המראנו מנתבג לבודפשט והכל עבר בסדר ואתמול הינו אמורים להמריא מבודפשט בשעה 18:30  לארץ והיה עיכוב של 4 שעות בטיסה עקב תקלה במטוס ויצא שהמראנו לארץ ב 22:28 במקום 18:30 שזה יוצא 4 שעות וכעת אני מעוניין לדעת האם אני ומשפחתי זכאיים לפיצויים בגין עיכוב של 4 שעות טיסה מחול לארץ אני אשמח לדעת מה החוק אומר

תודה רבה
לצפיה ב-'תבדוק בחוק הגנת הצרכן'
תבדוק בחוק הגנת הצרכן
23/10/2017 | 14:12
5
לצפיה ב-'עיכוב טיסה'
עיכוב טיסה
23/10/2017 | 15:45
2
70
ראה חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), בייחוד סעיף 7(א) ו- 14(א)(1).
לצפיה ב-'וגם סעיף 11(א)(1)(ג)'
וגם סעיף 11(א)(1)(ג)
24/10/2017 | 23:57
1
5
לצפיה ב-'וגם סעיף 16'
וגם סעיף 16
25/10/2017 | 09:11
3
לצפיה ב-'תלוי באיזו חברה טסת'
תלוי באיזו חברה טסת
26/10/2017 | 19:33
2
28
אם בחברה הרשומה באיחוד התעופה האירופי תוכל לדרוש פיצוי לפי החוק האירופי, דרך האיגוד האירופי.
לצפיה ב-'השם של החברה של המטוס הוא bluebird '
השם של החברה של המטוס הוא bluebird
26/10/2017 | 19:54
1
7
לצפיה ב-'מהאיחוד האירופי ?'
מהאיחוד האירופי ?
27/10/2017 | 07:12
21
פנית לחברה ? מה תשובתה?
באיזו מדינה היא רשומה?
האם יש לה נציגות בישראל?
היכן הזמנת את הכרטיסים?
-
במידה והחברה סרבה לפצות - האם פנית לאיחוד התעופה האירופי? ומה תשובתם?
-
כשאתה שואל שאלה מסור יותר פרטים - ונניח שהיו עונים לך ב "כן" או "לא" - מה זה היה עוזר לך אם המשיב לא היה יודע תשובות לשאלות אלה - לא קרא מה כתוב על הכרטיס, לא יודע מהיכן הזמנת ?
לצפיה ב-'זכות ראיה לסבתא'
זכות ראיה לסבתא
23/10/2017 | 13:49
2
58
שלום רב

במידה  והבן והאמא לא בייחסים טובים, לא מדברים שנים.  נולד לו בת, הוא לא רוצה להפגיש  בין הסבתא והנכדה,  למרות הדרישות של הסבתא ......האם יש חוק שמחייב את הבן להפגיש בין הסבתא והנכדה , הנכדה בת 5 חודשים
תודה
לצפיה ב-'יש סמכות לביהמ"ש לקבוע הסדרי ראיה בין הנכדה לסבים'
יש סמכות לביהמ"ש לקבוע הסדרי ראיה בין הנכדה לסבים
23/10/2017 | 14:11
9
לצפיה ב-'בקשה בעניין קשר בין קטין לסבתו'
בקשה בעניין קשר בין קטין לסבתו
23/10/2017 | 15:26
48
טובת הקטין היא שקובעת.
לצפיה ב-'ארוע פרטי'
ארוע פרטי
20/10/2017 | 22:52
3
85
הוזמנה הפלגה לחו"ל.
עם העלייה לאוניה הסתבר שחלק מן האוניה הוא רק למשתתפי ארוע  פרטי.
כתוצאה מכך נמנעה גישה לאזור הארוע הפרטי לכל אורך ההפלגה (סיפון פתוח ומוצל, מסעדה יחידה באוניה)
שאלה....
האם חלה חובת הודעה לנוסעים טרם ההזמנה?
האין כאן בעייה עם גילוי נאות?
הרי שילמנו עבור שימוש בכלל המתקנים, מדוע נלקחו מאיתנו?
בפנייה ( לאחר ההפלגה), טוענים בעלי החברה כי הליך זה תקין.
האומנם?
תודה

לצפיה ב-'אכן חלה חובה להודיע מראש על הגבלות מהותיות'
אכן חלה חובה להודיע מראש על הגבלות מהותיות
21/10/2017 | 06:24
2
51
ואי הודעה כמוה כהטעיה.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
21/10/2017 | 19:37
1
44
היכן זה מופיע בכתובים?
מי קובע מהי הגבלה מהותית?
תודה
לצפיה ב-'ראי ס' 15 לחוק החוזים(חלק כללי).'
ראי ס' 15 לחוק החוזים(חלק כללי).
21/10/2017 | 20:42
19
לצפיה ב-'רשומה לטובתנו משכנתא על דירת המגורים שרשומה על שם חברה בע"מ'
רשומה לטובתנו משכנתא על דירת המגורים שרשומה על שם חברה בע"מ
21/10/2017 | 12:44
38
הורי נפטרו ובחייהם היתה להם חברה פרטית (כל מניות היו שלהם) ובאותה תקופה שהם היו בעלי 100% ממניות החברה, הם רכשו את דירת המגורים היחידה שלהם לפני 30 שנה,  ורשמו את הבעלות בדירה על שם החברה. הדירה בנסח הטאבו רשומה על שם החברה.
אבל העורך דין שהיה להם (לפני 30 שנה) שבעזרתו הם רכשו את הדירה (בא כוחם של הורי ברכישת הדירה, דאג לכך שתירשם משכנתא לטובת הורי על הבעלות בדירה. אז בנסח הטאבו הבעלות בדירה רשומה על שם החברה, אבל היא כפופה למשכנתא שרשומה בנסח הטאבו לטובת הורי.

לאחר שחלפו להן בערך 15 שנים מאז שהורי רכשו את הדירה ורשמו אותה על שם החברה (לפני 15 שנים) אז הם הכניסו שותף לחברה שקיבל 50% ממניות החברה.

הורי לא קיבלו כלום מהחברה (לא דיבידנדים וגם לא שכר כלשהו, לא ניהול, לא בונוס ולא כלום) מאז שהשותף נכנס כי לחברה לא היו הכנסות מאז שהשותף נכנס לחברה. החברה היתה אמורה להימחק מרשם החברות, ויש לה חבות של אגרות שנתיות לרשם החברות למרות שפעילותה הופסקה מאז שנכנס השותף.

הורי נפטרו, והורישו את דירת מגוריהם (הדירה שהבעלות בה רשומה על שם החברה) היחידה לי ול 4 האחים שלי. לאף אחד מאיתנו אין דירה משלנו, ואנחנו רוצים לעשות פירוק שותף בדירה כדי למכור אותה ולקבל כל אחד מאיתנו את חלקו הכספי ממכירת הדירה הזאת.

אבל, הבעלות בדירה רשומה על שם החברה, ורשם החברות מונע מאיתנו לעשות פירוק שיתוף (מתנגד) ומונע מאיתנו למחוק את החברה ולהעביר את הדירה על שמנו.

השאלה היא אנחנו מבקשים מינוי כונס  נכסים מכוח המשכנתא שרשומה לטובתנו בטאבו על הבעלות של החברה, והכונס נכסים ימכור את הדירה ובכסף שיתקבל ממכירת הדירה כונס הנכסים ישלם את החובות של החברה, אז השאלה היא מה לא יימצא קונה שיסכים לשלם על הדירה מחיר שגבוה יותר מגובה המשכנתא שרשומה לטובתנו ? האם במקרה כזה, שהכונס נכסים ימכור את הדירה במחיר נמוך יותר מגובה המשכנתא שרשומה לטובתנו אז אנחנו (בעלי המשכנתא) נקבל את כל הכסף שהקונה ישלם על הדירה ולא נצטרך להתחלק בכסף עם נושים אחרים של החברה (רשם החברות שהחברה חייבת לו אגרות שנתיות) ?
האם ישנה דרך משפטית (בקשה שמקובל להגיש במקרה כזה לשופט) מקובלת כלשהי שבעזרתה מקבלים אישור להעביר את הבעלות בדירת המגורים של הורינו על שמנו (הבעלות רשומה על שם החברה) ? 

במידה ואי אפשר להעביר את הדירה ישירות על שמנו (מבלי למכור אותה), וחייבים למנות כונס נכסים שימכור אותה ונקבל את הכסף שקונה ישלם עבורה, אז כנושים מובטחים (לטובתנו רשומה משכנתא על הדירה) נוכל לקבל פטור מהמיסים שחלים על קונה/מוכר בעיסקת מכר רגילה ?

אודה לכם על תשובות נפרדות לכל שאלה בנפרד כדי שאוכל להבין.
לצפיה ב-'בקשת החנינה של אלאור עזריה בעייתית'
בקשת החנינה של אלאור עזריה בעייתית
19/10/2017 | 21:49
6
47
הוא לא לוקח אחריות על מעשיו וממשיך לטעון לחפותו. לטענתו חשב שהמחבל עמד לפוצץ את עצמו, ופעל מתוך "טעות מבצעית".

גירסה זאת נדחתה בביה"ד הצבאי בשתי ערכאות. ביה"ד קבע שעזריה הרג את המחבל מתוך רגשי כעס ונקמה.

הפסיקה קובעת שנשיא המדינה איננו ערכאת ערעור נוספת אלא סמכות של חסד ורחמים.

נראה תמוה אם כך שעזריה טוען בבקשת החנינה שלא זכה למשפט הוגן ודורש את התערבות הנשיא.

לדעתי הבקשה צריכה להדחות על הסף.

לצפיה ב-'האם השופטים נכחו במקום שיכלו לקבוע'
האם השופטים נכחו במקום שיכלו לקבוע
19/10/2017 | 23:18
5
34
את אשר קבעו? הרג המחבל מתוך כעס או על סמך עדויות של אנשי השמאל.
המשפט הזה הוריד את המדינה ביגון שאולה
מחבל צריך לחסל ולא לנטרל
ישוחרר אלאור אזריה מיד!
לצפיה ב-'שופטים לא נוכחים בזירות פשע'
שופטים לא נוכחים בזירות פשע
20/10/2017 | 15:48
4
36
לא בשל אזריה, לא במקרי רצח, אונס, שוד, שוחד או מהירות מופרזת.
ולכן הם נעזרים בעדויות כדי להגיע לחריצת דין, הם אינם בודקים את נטייתו הפוליטית של עד .
דווקא במשפט הזה למיטב ידיעתי לא העידו אנשי שמאל, העידו אנשים מהימין (קב"ט קרית ארבע, עוזי דין ועוד) וחיילי וקציני צה"ל שאינם מזוהים, גם על פי חוק, עם מפלגות פוליטיות, במידה וידוע לך על חייל או קצין בצה"ל המשוייך לפוליטיקה כדאי שתביא זאת מיד בפני הרמטכ"ל, ו/או שר הבטחון ו/או יו"ר ועדת הבטחון של הכנסת כדי שיפעלו לסילוק מיידי של אותו גורם מהצבא.
נכון שמחבל צריך לחסל אך יש לעשות זאת תוך כדי קרב, זה בניגוד לחוק הישראלי שמישהו יבוא למקום ארוע לאחר סיום הקרב ויתחיל לירות באנשים, גם אם הם מחבלים
ואלאור אזריה נדון ע"י שתי ערכאות נמצא שהוא עבריין על פי החוק הישראלי וקיבל עונש מאסר שהרמטכ"ל ע"ס בקשתו של אזריה החליט להפחיתו ולכן אין לשחררו כשם שאין לשחרר עבריינים מורשעים אחרים.
אם לדעתך החוק בעייתי ויש לשנותו, כדאי שתפנה בעניין זה לאחד מחברי הכנסת כדי שיעלה הצעת חוק חדשה, ורצוי מהקואליציה שבהצעות החוק שלה יש תמיכה אוטומטית גדולה יותר
לצפיה ב-'גם אנשי שמאל כולל השופטת שהיא שמאלנית'
גם אנשי שמאל כולל השופטת שהיא שמאלנית
20/10/2017 | 16:22
3
30
האם שופטים נוכחים בארוע היתה שאלה רטורית
לצפיה ב-'איזה אנשי שמאל העידו? תוכל לנקוב בשמות ?'
איזה אנשי שמאל העידו? תוכל לנקוב בשמות ?
20/10/2017 | 16:44
2
31
בל השופטים בערעור היו גברים
אלוף דורון פייליס - נשיא בית הדין הצבאי לערעורים
אלוף במי"ל אייל אייזנברג מפקד פיקוד העורף לשעבר
תא"ל במיל אבי פלד מפקד חטיבת גולני לשעבר
השופט בדימוס צבי סגל שפסיקותיו בעבר נטו ימינה.
יאיר פליטמן, נשיא בית הדין הארצי לעבודה.
כלומר ל 4 מחמשת השופטים אין נטיה פוליטית - והחמישי, אינו איש פוליטי אבל פסיקותיו נטו ימינה.
כדאי לבדוק לפני שכותבים דברים
לצפיה ב-'רוב העדים היו שמאלנים, כולל התובע והשופטת'
רוב העדים היו שמאלנים, כולל התובע והשופטת
20/10/2017 | 23:39
1
28
ואני מדבר על המשפט ולא על הערעור
אלאור נפסק דינו ע"י השמאלן החלאה בוגי יעלון שכינה את מעשהו כמעשה רצח ובכך גזר את דינו
לצפיה ב-'אתה צוחק או שמשהו השתבש אצלך.'
אתה צוחק או שמשהו השתבש אצלך.
21/10/2017 | 08:32
28
בוגי יעלון שמאלן חלאה?
נו באמת, בוגי יעלון היה שר הבטחון ומשנה לראש הממשלה נתניהו של מדינת ישראל, מטעם הליכוד, חבר הליכוד, כל חברי הליכוד בכנסת וגם חברי מפלגות ימין אחרות, למשל הבית היהודי, תמכו בחברותו בממשלה.
זה בקשר לשמאלן
ובקשר לחלאה - לכנות כך את מי שסיכן חייו לאורך שנים למען מדינת ישראל כלוחם ומפקד בצה"ל, מונה לרמטכ"ל ע"י ממשלת הליכוד בראשות אריק שרון (בזמן שבנימין נתניהו היה שר החוץ וחבר הקבינט) - זו או ליצנות או השתבשות הדעת.
ובשני הדברים הללו אין פורום זה מטפל.
לצפיה ב-'דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?'
דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?
19/10/2017 | 22:19
3
76

הוזמן חדר במלון בחו"ל עבור 2 מבוגרים דרך איסתא. ההזמנה בוטלה טרם חלפו 14 יום ועכשיו איסתא מחייבת לפי חוק הגנת הצרכן שאומר דמי ביטול בגובה "100 ש"ח או 5% מערך המוצר - הנמוך מבין השניים". במקרה שלי חייבו אותי ב-200 ש"ח בטענה שהחיוב הוא פר אדם, ולא פר מוצר, למרות שהמוצר הוא רק חדר אחד, להבדיל משני כרטיסי טיסה. מי צודק?

תודה! 

לצפיה ב-'למיטב הבנתי, אתה. מדובר בעסקה אחת, והניסוח בחוק הוא'
למיטב הבנתי, אתה. מדובר בעסקה אחת, והניסוח בחוק הוא
23/10/2017 | 13:52
2
35
"ביטל הצרכן את הסכם הרכישה, כאמור בתקנה 2, רשאי העוסק לגבות מהצרכן דמי ביטול בשיעור של 5% ממחיר הטובין או מערך השירות או 100 שקלים חדשים לפי הנמוך מביניהם."

לא כתוב "מוצר", כתוב ערך הטובין או ערך השירות. ערכתם עסקה אחת ולא כמה עסקאות נפרדות, ולעסקה הזאת יש ערך מסוים. הם רשאית לנכות מההחזר 5% מערכו או 100 ש"ח לכל היותר (הנמוך מבין השניים), וכל השאר ניסיון התחכמות.

הייתי פונה אליהם באסרטיביות, מבקשת גורם בכיר יותר ומבהירה שאין לי כוונה לוותר. במקרים רבים זו שיטת "מצליח" והם מקווים שהלקוח יתקפל, וברגע שהם רואים לקוח נחוש ומבינים שעוד עלול להיות להם נזק מכך (ולא חסרות היום דרכי פרסום כמו פייסבוק וכמובן מדורי צרכנות בתקשורת, "יהיה בסדר" בגל"צ וכו') הם יתקפלו. מלבד זאת ניתן לפנות למועצה לצרכנות או לרשות לסחר הוגן.
לצפיה ב-'אכן אני. דיברתי איתם והתקפלו תודה!'
אכן אני. דיברתי איתם והתקפלו תודה!
23/10/2017 | 20:06
1
11
לצפיה ב-''
23/10/2017 | 20:35
5
לצפיה ב-'שאלה עקרונית'
שאלה עקרונית
18/10/2017 | 14:40
2
51
לפני מספר חודשים אשתי נאלצה להפסיק לעבוד עקב טיפולים כימותראפיים. היום, אחרי ביקורת אצל הרופאה המטפלת, קיבלה אישור לחזור לעבודה מלאה. האם מקום העבודה מחויב לקבלה בחזרה? אם כן, באילו תנאים? האם מותר להרע את התנאים של קודם ולתת רק משרה חלקית? מה עוד אני צריך לדעת? 
לצפיה ב-'יש פורום דיני עבודה'
יש פורום דיני עבודה
18/10/2017 | 16:17
1
7
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
18/10/2017 | 17:11
22
לא ידעתי. שאלתי עכשיו גם שם. 
לצפיה ב-'קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.'
קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.
16/10/2017 | 13:41
4
56
שלום רב.
קבלתי סכום כספי חד פעמי כגימלת נכות מחברת ביטוח פרטית (מגדל).
אני נשואה, אולם אינני רוצה שבעלי ייגע בכסף הזה.
שאלתי: האם הכסף הוא רק שלי, בגלל נכותי? או של שנינו בגלל שאנו נשואים ?
בתודה
ריקי יפה.
לצפיה ב-'האם יש הסכם ממון או הסכם אחר ביניכם?'
האם יש הסכם ממון או הסכם אחר ביניכם?
16/10/2017 | 17:34
14
לצפיה ב-'קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.'
קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.
16/10/2017 | 20:20
2
46
בהמשך: יש הסכם ממון שנחתם טרם נישואינו.
אין שם התייחסות לקצבה, מאחר ואז הייתי בריאה, ולא קיבלתי קצבה.
בעיקרון נכתב בהסכם הממון כי הרכוש שהיה שייך לכל אחד מאתנו לחוד, יישאר של כל אחד מאתנו. וכל מה שנצבר במהלך הנישואין, יהיה שייך לשנינו.
בתודה, ריקי יפה.
לצפיה ב-'מציע לפנות לעו"ד שיעיין בהסכם'
מציע לפנות לעו"ד שיעיין בהסכם
17/10/2017 | 14:20
1
37
כרגע נראה כאילו הקיצבה מתחלקת.
לצפיה ב-'דעתי שונה'
דעתי שונה
17/10/2017 | 15:01
44
ראי: כתבה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:49
2

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'איך אפשר לעזור להחזיר את הפורום למה שהוא היה פעם ?'
איך אפשר לעזור להחזיר את הפורום למה שהוא היה פעם ?
08/10/2017 | 09:53
3
106
אני זוכרת שבין השנים 2002 עד 2007 כל היום המצאתי שאלות בפורום, כשעדיין לא הייתי בשום מסגרת ולא למדתי כלום (ישבתי 24 שעות ביממה סגורה בחדר שלי מסוקרנת). צילמתי בספריית בית אריאלה 300 ספרים במשפטים ויצרתי חדר שלם של דפים מצולמים. זו היתה תקופה קשה עבורי, אבל הפורום הזה שנקרא חוק ומשפט עזר לי מאוד לצאת מהדיכאון.
ואז כשהגיעה שנת 2009 כבר הפסקתי לגלוש בפורום כי התקבלתי לאוניברסיטת תל אביב, למדתי שם תואר ראשון במשפטים וסיימתי בהצטיינות. אבל לא עשיתי התמחות ודחיתי את זה, ואני עדיין לא עושה כלום ולא ממשיכה. באמת שכל ההתעניינות שלי היתה אינטלקטואלית בניגוד לכל מי שלמדו איתי שלמדו בשביל להיות עורכי דין. תמיד בכל קורס שמרצה אמר (אתם הולכים להיות עורכי דין) ידעתי שאני לא שייכת לשאיפה הזאת ולעתיד הזה כי אני שם באמת בשביל התעניינות. למדתי קורסים בשמיעה חופשית גם של תואר שני וכמעט תמיד הייתי בקורסי בחירה בתואר ראשון (באוניברסיטת תל אביב) כמעט בכל שנה כי לפעמים היו קורסים בחירה חדשים.
אני מסתכלת על הפורום הזה ורואה שכמעט לא נכנסים אליו. כולם עברו לפייסבוק. 
אבל הפורום הזה כבר מאפשר לאורחים להיכנס ואני חושבת שזו הזדמנות להשיב את הפורום למה שהוא היה. היו נכנסים לפורום הזה המון עורכי דין שאהבו לענות על שאלות תאורטיות.
מצער אותי לראות את הפורום הזה משותק. האפשרות לכתוב כאורחים היא אפשרות שמעודדת אנשים להיכנס לפורום כי קל יותר לכתוב בפורום. 
השאלה היא איזה עוד אפשרויות ודרכים נוספות יכולות לעודד עורכי דין לענות על שאלות ? מה דעתכם לפנות למרצים באוניברסיטה ולעורכי דין שרוצים לענות על שאלות פרקטיות (אבל תאורטיות) ולבקש מהם להיכנס לפורום ולפרסם אותו ?
לצפיה ב-'זה לא הפורום היחיד'
זה לא הפורום היחיד
08/10/2017 | 10:48
92
שהפעילות בו ירדה פלאים עם הזמן. אם תבדקי בפורומים נוספים, בעיקר מקצועיים, תראי שבהרבה מהם זה לא מה שהיה פעם. פורום הוא דבר דינמי שמשתנה עם הזמן. מטבע הדברים, אנשים מוצאים לעצמם אפיקי עניין אחרים....
הפורום הזה משמש בעיקר למענה על שאלות קונקרטיות של הגולשים ולא לדיונים מעמיקים בסוגיות משפטיות. זו אולי אחת הסיבות לפעילות המועטה.
לצפיה ב-'יש לכך כמה סיבות'
יש לכך כמה סיבות
08/10/2017 | 12:48
89
1. תפוז כולו בדעיכה בעיקר בגלל שאנשים מעדיפים פורמט נוח לגלישה בסלולרי, מה שתמיד היה נקודת החולשה של תפוז.

2. העולם עובר לפורמטים קצרצרים. אנשים רוצים תשובה של משפט שניים, גם כשאי אפשר לתת כזו.

3. הפורום הזה סובל מטרולים והתנצחויות שגורמות למי שמגיע לברוח בהנחה שלא יקבלו תשובה רצינית.

את השניים הראשונים אי אפשר לשנות, השלישי תלוי בניהול, שדרוש גם כדי להעיר את הפורום מחדש באמצעות הודעות שיעודדו השתתפות איכותית.
לצפיה ב-'הסיבה היחידה היא - ניהול הפורום'
הסיבה היחידה היא - ניהול הפורום
09/10/2017 | 09:26
108
המילה "ניהול" אולי נשמעת מופשטת ואמורפית
אבל המשמעות האמיתית שלה היא - ידע
פורום משפטי בנוי על ידע ועל מתן תשובות מקצועיות
וחזרה למילה ניהול - תבדקי כמה תשובות נתן כאן מנהל הפורום בחודש האחרון???
אם התשובה שלך היא "אפס" - צדקת.
ידע משפטי לא ניתן להסוות בהצגות - או שיודעים או שלא.
כשמקבלים תשובות שהן "הצגות" - עוזבים.
מי שמעוניין בתשובות משפטיות אמיתיות - ימצא אותן במקום אחר.

לצפיה ב-'דף עד מיד ושם מעיד על מוות בשואה'
דף עד מיד ושם מעיד על מוות בשואה
05/10/2017 | 20:46
3
63
 האם  דף עד ביד ושם ,שנכתב עי בן משפחה מדרגה ראשונה לפני 45 שנה קביל בבית המשפט לצרך הוכחה שקרוב משפחה ניספה בשואה. זאת בהיעדר הוכחות אחרות פרט לעובדה ההיסטורית 80% מבני אותה עיר ניספו.

לצפיה ב-'תלוי לאיזה ענין'
תלוי לאיזה ענין
06/10/2017 | 03:10
2
42
אם בחוק הספציפי רשום שבית המשפט לא כפוף לדיני הראיות יתכן שכן.
לצפיה ב-'בקשה להכריז על יורש יחיד '
בקשה להכריז על יורש יחיד
08/10/2017 | 00:22
1
35
מדובר בבקשה להכריז על יורש יחיד כאשר המוריש היה אלמן ללא צאצאים ומרבית אחיו ואמו נספו בשואה.
לצפיה ב-'אם מדובר בהליך לפי חוק הצהרות מוות'
אם מדובר בהליך לפי חוק הצהרות מוות
10/10/2017 | 13:33
34
ראה ס' 3 לחוק-

זמן המוות
. (א) בית המשפט יקבע את מותו של נספה או של נספה שנות השואה או של נעדר ואת יום המוות ושעתו על סמך כל ראיה שהובאה לפניו בדבר הנסיבות או הזמן שבהם אירע המוות.
(ב) לא ראה בית המשפט לקבוע כאמור בסעיף קטן (א), יקבע את המוות, יומו ושעתו –
(1) לגבי נספה – בתום שנתיים מיום שנעלמו עקבותיו;
(2) לגבי נספה שנות השואה – ביום שבו נעלמו עקבותיו;
(3) לגבי נעדר – בתום שבע שנים מהיום שבו נעלמו עקבותיו.
(ג) היום שבו נעלמו עקבותיו של אדם הוא היום שבו היה הסימן הידוע האחרון על היותו בחיים.
(ד) באין כל ראיה בדבר שעת המוות, ייקבע שהמוות אירע ברגע האחרון של יום המוות המוצהר.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין נושה secured ע"י משכנתא לבין נושה preferred ?'
מה ההבדל בין נושה secured ע"י משכנתא לבין נושה preferred ?
06/10/2017 | 10:36
3
32
אני מבקשת שתסתכלו על מה שכתוב למטה, בקישור (זה באנגלית):
מה ההבדל בין נושה secured  (מובטח) ע"י משכנתא לבין נושה preferred (מועדף) ?
בהגדרה לנושה מסוג secured הם נותנים דוגמה שנושה כזה קיבל שיעבוד על הנכס של החייב, כמו משכנתא על הנכס של החייב.
אבל בהגדרה של נושה מסוג preferred אני לא הצלחתי להבין בעזרת איזה (שיעבוד או בטוחה) סוג של בטוחה הופך הנושה לכזה שהוא מועדף יותר על פני נושה שקיבל משכנתא ?

Q. What is a “secured creditor”?
A. A person holding an instrument, such as a mortgage or a lien on or against the whole or part of a debtor’s property, as security for a debt that the debtor owes him or her. This type of creditor is usually not affected by bankruptcy or proposals.
Q. What is a “preferred creditor”?
A. A creditor who has been given priority under the Bankruptcy and Insolvency Act over other creditors in the distribution of dividends. Preferred claims include unpaid wages, commissions or other remuneration of any employee of a debtor and, under certain conditions, any debt or obligation of support to a spouse, common-law partner or child living separate from a debtor.
לצפיה ב-'מה שלא הצלחת להבין זה'
מה שלא הצלחת להבין זה
06/10/2017 | 17:47
2
32
שנושה מועדף מקבל את העדפתו מכוח החוק (ולען אין לו בטוחה מלבד החוק). הדוגמאות שניתנו גם באנגלית לעניין זה קיימות גם בחוק הישראלי הקובע את עדיפות נושים מסויימים על פני אחרים. 
לצפיה ב-'אתה אומר שנושה מועדף הוא למשל רשויות המס'
אתה אומר שנושה מועדף הוא למשל רשויות המס
06/10/2017 | 18:18
1
29
עובדי החברה ואחרים
האם הם באמת גוברים על נושא מובטח שיש לו שיעבוד על הנכס ?
נאמר שלחברה לא נשאר כסף, ונשאר רק משרד בבעלות החברה אבל המשרד משועבד לטובת הבנק במשכנתא מדרגה ראשונה.
אין כסף לשלם לרשויות המיסים אז רשויות המיסים גוברות על הבנק שיש לו משכנתא מדרגה ראשונה ? רשויות המיסים יימכרו את הנכס (משרד) וכדי להיפרע מהחוב שהחברה חייבת להם, ורק אם יישאר כסף אז הבנק (שיש לו משכנתא מדרגה ראשונה על המשרד) יקבל את הפירורים שיישארו ?
לצפיה ב-'להיפך'
להיפך
07/10/2017 | 08:59
29
לפי הדין הישראלי, הנושה המובטח הוא בעל העדיפות לגבי הנכס שלגביו יש לו שיעבוד.
הנושה בדין קדימה ("הנושה המועדף") בעל עדיפות על הנושים הרגילים (כולל נושים מובטחים ונושים בדין קדימה מעבר לסכום המובטח).
למשל
לחברה יש נכס ששווייו 100 המשועבד לבנק וכן 100 במזומן שאין עליהם שיעבוד.
היא חייבת לבנק 150, 50 לעובד ו-50 לנושה רגיל.
הבנק ימכור את הנכס המשועבד ויקבל ממנו 100.
מתוך המאה שנותרו העובד יקבל את כל ה-50 שלו, והנושה הרגיל יחלוק עם הבנק וכל אחד מהם יקבל 25.
לצפיה ב-'נוכח ריבוי מודעות הפרסומת של עורכי דין'
נוכח ריבוי מודעות הפרסומת של עורכי דין
06/10/2017 | 15:55
1
68
באינטרנט, שמהוות הפרה גלויה ובוטה של כללי הפרסום שנקבעו בדין, ספק אם הלשכה תוכל להעמיד לדין עו"ד בגין פרסומת אסורה. אכיפה בררנית אסורה.

אין בכך כדי לומר שהפרסומת לא ראויה. איסור הפרסומת לא ראוי. הוא לא חוקתי. הוא עומד בסתירה לחופש העיסוק.

חבל שהלשכה או הכנסת לא מבטלות את האיסור מעיקרו. לדעתי רק פרסומת מטעה חייבת להפסל. פרסומת שמשבחת את המפרסם או מציגה מחירים לא צריכה להפסל.
לצפיה ב-'אומר מי שמזה שנים עושה דין לעצמו'
אומר מי שמזה שנים עושה דין לעצמו
06/10/2017 | 17:45
48
מבלי להמתין לביטול האיסור.
לצפיה ב-'שאלה בדבר חוקיות של הקלטה ושידור'
שאלה בדבר חוקיות של הקלטה ושידור
03/10/2017 | 18:04
2
83
יש ישיבה של ועדה כלשהי,ונניח שחבר מסויים בועדה מתנגד להקלטה או שידור של הישיבה.

האם חבר ועדה אחר רשאי להקליט את הישיבה ולשדר אותה ביוטיוב בניגוד לרצונו של זה שמתנגד?

נניח שאין בישיבה דברים שנחשבים לסודות מדינה,ומוסכם שהועדה תפרסם פרוטוקול שכולל את כל התוכן הרלבנטי של הדיונים.
לצפיה ב-'שוב אתה עם הועידות שחמט?'
שוב אתה עם הועידות שחמט?
04/10/2017 | 09:43
48
ממילא אם זה יהיה ביוטיוב אף אחד לא יצפה בזה
לצפיה ב-'למה הוא מתנגד?'
למה הוא מתנגד?
06/10/2017 | 14:39
138
שידור ישיר? אפשר לא לצלם אותו. אפשר להודיע לצופים שיתכנו קיטועים בשידור (כי הוא רוצה לדבר) ואז לכבות את המצלמה בסימן שלו שהוא רוצה לדבר. אפשר לדחות את השידור אם רוצים, לערוך את ההקלטה ולהעלות אותה מאוחר יותר. אדם אחד יכול לקבוע אם כתבה בטלוויזיה שעוסקת ברבים תשודר או לא? צריך לחשוב איך עושים את זה אבל זה לא נראה לי מסובך מדי. דברו אתו ותגיעו להסכמה. עוד כפיה של מיעוט?
לצפיה ב-'חתימת חוזה והעברת כספים'
חתימת חוזה והעברת כספים
06/10/2017 | 05:56
1
32
שלום רב, חתמתי על חוזהמסוים שבו נאמר שתוך 10 ימים מים חתימת החוזה עלי להעביר כסף לצד השני, באותו יום נאמר לי ע"י עורך דין שגם הצד השני חתם, אבל היום כעבור 10 ימים לא ראיתי את חתימת הצד השני, כל פעם בתירוץ אחר- לגים, עורך דין שלו היה בחו"ל, עורך דין שלי היה חולה. האם עלי בכל זאת להעביר את הכסף , כי כבר עברו 10 ימים? או שהסכם לא תקף עד שאני לא רואה את החתימה של הצד השני? 
לצפיה ב-'מדובר בחיוב נדחה'
מדובר בחיוב נדחה
11/10/2017 | 14:58
14
כל עוד הצד השני לא חתם לא מתחיל מנין הימים. יתר על כן, אולי יש אפילו הטעיה כשנאמר לך שהחוזה נחתם ואולי אתה זכאי לבטל את ההסכם.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי
משרד עו
זקוק לייצוג בדין הפלילי?
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה