לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3231632,316 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'לפני שבוע נשך אותי זאב'
לפני שבוע נשך אותי זאב
27/01/2018 | 21:14
5
77
ומאז אני מרגיש מוזר. ישללו לי את הרישיון?
לצפיה ב-'השאלה אם הזאב נדבק ממך חו"ח במחלה כלשהי'
השאלה אם הזאב נדבק ממך חו"ח במחלה כלשהי
28/01/2018 | 10:47
16
לצפיה ב-'את הרישיון היו צריכים לשלול בגלל'
את הרישיון היו צריכים לשלול בגלל
29/01/2018 | 15:51
40
שלא הרגשת מוזר עוד קודם שננשכת. 
לצפיה ב-'זה בטח הזאב עם הסבתא של כיפה אדומה.'
זה בטח הזאב עם הסבתא של כיפה אדומה.
29/01/2018 | 16:29
5
לצפיה ב-'נשך אותך זאב רווח'
נשך אותך זאב רווח
31/01/2018 | 00:23
1
45
והבדיחות שלו יותר מצחיקות משלך
לצפיה ב-'זה נורא איך שאתה מדבר'
זה נורא איך שאתה מדבר
31/01/2018 | 15:28
51
אז מה אם סירבתי לממן לך ניתוח לשינוי מין?
לצפיה ב-'הגדרה משפטית של המילה "תפילה"'
הגדרה משפטית של המילה "תפילה"
25/01/2018 | 12:00
48

אני עובד עם אנשים שמבקשים רשות להתפלל על הר הבית. ואני מעוניין למצוא מילון של החוק - באינטרנט אם אפש - המתאר את ההגדרה המשפטית של "תפילה" וגם רשימות של פסוקי דין משפטי המגדירים תפילה.
לצפיה ב-'בקשת מיסמכים'
בקשת מיסמכים
24/01/2018 | 20:42
1
71
האם אפשר להוציא צו משופט לקבלת מיסמכים מהעיריה ללא צורך בעורך דין
לצפיה ב-'אפשר, אבל לא קל'
אפשר, אבל לא קל
27/01/2018 | 10:26
9
לצפיה ב-'חובות בהורשה'
חובות בהורשה
21/01/2018 | 13:54
7
83
שלום רב לערן שפילינגר.
תיאור המקרה:
האב לקח הלוואה בסך: 25000 ש"ח.
האב שילם חלק מהלוואה והוא 4000 ש"ח.
האב נפטר.
בנו גילה אחרי זמן, שיש הלוואה מאבא שלו, שעברה אליו.
הוא הזמין מנוטיון צו ירושה, כי רצה לגלות איך התנהל אביו בחיו, ודברים אחרים, שרק אפשר לגלות בצו ירושה.
הוא נגש לבנקים ובדק האם נפתחו חשבונות שם, ולסגור אותם או דברים אחרים... כשהגיע לבנק מסוים גילה "להפתעתו" את החוב העצום. הבנק הדפיס את המידה של החוב- הלוואה (קרן+ריבית).
הוא נישא לדבר עם מנהל הבנק ולפתור את העניין בעל פה ובכתב( להסיר לגמרי את הקרן +הריבית או/גם להקטין את אחוז הריבית(הריבית גבוה מאוד) כמו או/גם, להקטין את התשלום החודשי או/גם להגדיל את כמות החודשים(60 חודשים יש לפי ההלוואה). הבנק מסרב ללכת לקראתו.
1.לאיזה גורם לפנות לו על מנת להגיע להסכם עם הבנק?
לצפיה ב-'החוב לא מורש. החוב יפרע מהירושה ככל הניתן.'
החוב לא מורש. החוב יפרע מהירושה ככל הניתן.
21/01/2018 | 14:05
4
69
ואם הירושה לר תספיק לכיסוי החוב היתרה לא תידרש מהיורשים שלא ירשו דבר.

אם הירושה חולקה מבלי להתנהל כנדרש הספור יהיה אחר.

כדי שידענים ממני יוכלו לנסות לעזור כדאי שתרחיב בפרוט הארועים.
לצפיה ב-'שלום דניאל '
שלום דניאל
21/01/2018 | 17:22
2
63
שלום דניאל. אני לא נכנס לזה, כי התוכן השאלה שלי הוא אחר.
האדם שאל שאלה אחרת לפי הכתוב. הוא חייב תשובה של עו"ד אם יש?
אני, גם לא רוצה להתריד אותו,כי גם ככה הוא במצב לא טוב). לגבי הרכוש (לא רוצה להפחיד אותו אם יש כמובן רכוש מאבא ו יקחו כי שיש חוב)
רק צריך תשובה לגבי התשובות ששאלתי זה הכול.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי הגורם המוסמך הוא מנהל הסניף'
למיטב ידיעתי הגורם המוסמך הוא מנהל הסניף
21/01/2018 | 19:17
1
51
שבו התנהל החשבון. יתכן שאפשר לערער על ההחלטה. בהנהלה הראשית.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/01/2018 | 16:52
32
תודה רבה
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
22/01/2018 | 16:54
7
לצפיה ב-'כפי שנאמר כאן'
כפי שנאמר כאן
23/01/2018 | 12:48
1
57
חובות ניתן לפרוע מהירושה עצמה. יש דרכים שונות להתנהל בנושא בהתאם לנסיבות (לדוגמא, לפעמים הנושים יבקשו למנות מנהל עיזבון).
מציע להתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום דיני משפחה וירושה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
23/01/2018 | 13:02
26
תודה רבה. אני אמליץ על פניה לעו"ד דיני משפחה וירושה. 
לצפיה ב-'בן זוג מסרב לחתום לבנק על ויתור למישכון דירת מגורים'
בן זוג מסרב לחתום לבנק על ויתור למישכון דירת מגורים
22/01/2018 | 00:32
3
71
יש לי דירה במתחם פינוי בינוי ליזם יש בנק מלווה המעוניין לרשום משכנתא על כלל דירות הדיירים והמקרקעין הוא מתנה את מסירת ערבות חוק המכר שינפיק לטובת הדיירים בכך שיחתמו על כל מסמכי השעבוד לרבות הבאת הסכמת בן הזוג על מישכון הדירה תוך לקיחת סיכון שישאר ללא קורת גג . ללא חתימת כלל הדיירים על כל המסמכים לא ינתן אשראי לקבלן ולא ימסרו הערבויות
אני את שלי עשיתי חתמתי לבנק ולקבלן על הכל בעלי מסרב לחתום
אינני יכולה להכריח אותו , לדעתי התניית קבלת ערבות חוק המכר  אינה חוקית כי אנו הדיירים "מכרנו" את מלא 100% הזכויות שלנוולפי חוק המכר היזם מחויב לתת לנו ערבוות בנקאית יתרה מזאת בעליאינו צד לעיסקה אין לו זכויות הדירה על שמי ומעולם לא הוא ולא אני לא גרנו בה בפועל . מה עושים ? האם הבנק מחויב להמשיך גם בלי חתימת בעלי?אגב בחוזה המכר בינינו לקבלן לא נאמרה מילה על חתימת בן הזוג.

לצפיה ב-'יתכן שהיזם מפר חוזה'
יתכן שהיזם מפר חוזה
22/01/2018 | 16:51
2
19
לצפיה ב-'מכתב הבנק לדיירים '
מכתב הבנק לדיירים
22/01/2018 | 23:38
1
40
אכן היזם לא הזכיר כלל את הסכמת בן הזוג בחוזה המכר הראשי אלא דרש שהבעלים יחתמו על כל המסמכים הנדרשים לצורך רישןם משכנתא  וזאת עשיתי , די ברור שהסכמת בן הזוג להיותו מודע שהוא יוכל להיות ללא קורת גג והוא מוותר על חוק הגנת הדייר וחוק ההוצל"פ הינה דרישה המופיעה רק במכתב הבנק
הבעיה שהדיירים נדרשים לחתום גם על מכתב זה כי מבלי החתימה על מכתב זה הבנק לא ייתן אשראי
ובמכתב זה כתוב בסעיף האחרון שהוא גובר על חוזה המכר
אני מבינה מכך שדרישת או התניית הבנק לחתימת הבן זוג כאילו גוברת על זה שהיזם לא דרש כלום
האם זה נכון?
מה אני יכולה לעשות שבעלי מסרב לחתום
האם יש עילה ליזם לתבוע אותי בגין "עצירת הפרויקט והנזקים הנובעים מ"תקיעת " הפאויקט  האם יש לשאר הדיירים עלה לתבוע אותי  בגלל שחלקם כבר פינו דירותיהם

אודה  מאד לתשובתך עו"ד יוסף פ.
לצפיה ב-'יתכן שיש עילה לתבוע את היזם'
יתכן שיש עילה לתבוע את היזם
23/01/2018 | 10:10
34
אך עליך לפנות ליעוץ פרטי עם כל המסמכים הרלוונטיים.
לצפיה ב-'בן זוג החי בדירה של בת הזוג'
בן זוג החי בדירה של בת הזוג
21/01/2018 | 08:59
12
99

שלום,
הובא לידיעתי שיש בחוק סעיף האומר שאם בן זוג חי עם בת הזוג מעל חצי שנה (ואין לו דירה משלו!) יכול כעבור פרק זמן זה לתבוע חלק מהדירה בנוסף שאי אפשר להוציאו ממנה.
אודה על הארה בענין,
+ באיזה חוק זה מעוגן "ידועים בציבור"? "פולש"?

לצפיה ב-'מי הביא לידיעתך את הדבר המטופש הזה?'
מי הביא לידיעתך את הדבר המטופש הזה?
21/01/2018 | 10:37
6
20
לצפיה ב-'קרא ברשת יש דוגמאות למכביר. ואתה לא רוצה להיות במקום הזה...'
קרא ברשת יש דוגמאות למכביר. ואתה לא רוצה להיות במקום הזה...
21/01/2018 | 18:16
2
55

האמן לי.

לצפיה ב-'אין דבר כזה, אם הדירה רשומה על שמה, גם אם'
אין דבר כזה, אם הדירה רשומה על שמה, גם אם
21/01/2018 | 18:22
1
59
הם נשואים, אין לו סיכוי לחלוק איתה את הדירה במיוחד באם הדירה נרכשה לפני הנישואין/מגורים משותפים
לצפיה ב-'אני גב' לא האדון :)'
אני גב' לא האדון :)
21/01/2018 | 19:03
45
בכל מקרה דואגת. ולאחר שקראתי ברשת אדאג לקחת יעוץ רציני מראש
עדיף לנקוט בגישה זהירה אין מה לומר

לצפיה ב-'קח נא את זה ואז נראה שמכנה זאת שוב מטופש:'
קח נא את זה ואז נראה שמכנה זאת שוב מטופש:
21/01/2018 | 18:51
2
48
"לידועים בציבור זכויות רבות שלהן זוכים גם זוגות נשואים. אך ההגדרה של הידועים בציבור אינה פשוטה בחוק, ולכן עלולה לגרור למאבקים משפטיים מורכבים כאשר הם מחליטים להיפרד. יש לכך משמעות גם במסגרת תיקי ירושה כאשר מתגלעים סכסוכים בין מי שטוען/נת שהוא/היא ידוע/ה בציבור לבין היורשים החוקיים. מאחר והזוגיות של ידועים בציבור אינה מעוגנת בחוק או במרשם ממשלתי, חשוב לקבל ייעוץ וליווי משפטי על ידי עורך דין לענייני משפחה כדי להסדיר את היחסים ביניהם ולחתום על הסכם לחיים ("הסכם ידועים בציבור") משותפים אותו ניתן לאשר בבית המשפט לענייני משפחה."

"עו"ד טלי ורד קינן מוסיפה, כי חשוב לציין, שגם מגורים משותפים לפרק זמן קצר יחסית יכולים ליצור מחויבות משפטית מסוג של "ידועים בציבור" ובפסיקה הכירו בידועים בציבור שהתגוררו במשותף 3 חודשים בלבד."  !!!

קישורים:

https://www.mishpati.co.il/article/89

מניחה שלא רק שלא תצחק אלא תבכה מהמשמעות של זה.

לצפיה ב-'מכיר את זה אבל כמו שכתבת שההגדרה אינה'
מכיר את זה אבל כמו שכתבת שההגדרה אינה
21/01/2018 | 19:33
1
40
פשוטה
תמיד כדאי לנקוט אמצעי זהירות ולקבל יעוץ לגופו של עניין
לצפיה ב-'תודה, אכן. וזו הכיוון שחשבתי עליו כעת'
תודה, אכן. וזו הכיוון שחשבתי עליו כעת
22/01/2018 | 06:36
7
לצפיה ב-'גם אני שמעתי על זה '
גם אני שמעתי על זה
21/01/2018 | 11:09
2
57
אם זה נכון לא יודע 
לצפיה ב-'גם גיסתי '
גם גיסתי
21/01/2018 | 13:41
1
61
היקירה מישהוא . לא נתנה לו לישון בביתה עד שיגיעו לעמק השווה 
מעניין הדבר 
לצפיה ב-'טוב מאד..'
טוב מאד..
21/01/2018 | 18:18
42
בעיקר אגב כשאין לו דירה משלו,
בתקופתנו יש להזהר ביותר
לצפיה ב-'אין הגדרה אחת'
אין הגדרה אחת
21/01/2018 | 19:14
1
51
למונח ידועים בציבור. ישנם חוקים שונים שעוסקים בזוגיות הזאת ולכל חוק הגדרה משלו. לא מוכר לי חוק שלאחר חצי שנה של מגורים אדם הופך ידוע בציבור, אבל שוב תלוי באיזה הקשר- שיתוף נכסים, ירושה וכד'.

הקישור שהבאת מתייחס לפסיקה ולא חוק.  כל מקרה לפי נסיבותיו.
לצפיה ב-'תודה, ומכיון שהבנתי שיש חוקים שונים'
תודה, ומכיון שהבנתי שיש חוקים שונים
22/01/2018 | 06:38
38
פניתי לכאן לפורום מומחה.
אבל זה רק הפתיח כעת יודעת שעלי לעשות זאת באופן רציני יותר.
לצפיה ב-'לשון הרע בהתכתבות פרטית'
לשון הרע בהתכתבות פרטית
20/01/2018 | 12:59
7
108
היי
מישהו מאיים עלי בתביעה עקב התכתבות אישית ביננו בווצאפ.
אני רק רוצה לוודא:
לשון הרע זה מתקיים רק כאשר יש אדם שלישי ומעלה שנחשף לתוכן הדברים נכון?
כלומר - אם נכתב לשון הרע בהתכתבות פרטית של פלוני מול אלמוני זה לא נחשב לשון הרע?
תודה!
לצפיה ב-'לשון הרע שנשלחה לנפגע בלבד'
לשון הרע שנשלחה לנפגע בלבד
20/01/2018 | 17:51
89
לשון הרע בכתב על אדם, שנשלחה אליו בלבד, ושאינה עשויה להגיע, לפי הנסיבות, לאדם נוסף, אין בה עילה לתביעה (הניסוח: “זה לא נחשב לשון הרע" אינו מדויק). ראה לעניין זה סעיף 2(ב)(2) ו- (7) לחוק איסור לשון הרע.
על כן, מי שתובע על סמך מסר שנשלח אליו בווטסאפ, יצטרך להוכיח (בין היתר), שהמסר נשלח, או שהיה עשוי להגיע, לפי הנסיבות, לאדם נוסף אחד לפחות.

לצפיה ב-' התכתבות פרטית בינך לבין הנפגע'
התכתבות פרטית בינך לבין הנפגע
20/01/2018 | 18:34
5
79
אינה נחשבת פרסום לשון הרע בכפוף לכך שהפרסום לא היה עשוי להגיע לפי הנסיבות לאדם שלישי. החוק נוקט לשון עבר ("הכתב עשוי היה"), לכן נראה שמדובר בהתרחשות בזמן המעשה. הווה אומר אם בזמן שהעברת את המסר לא היתה אפשרות  לאחרים לצפות בפרסום אזי אין עוולה. 
לצפיה ב-'תודה על תשובותיכם! איך ניתן להוכיח '
תודה על תשובותיכם! איך ניתן להוכיח
20/01/2018 | 20:33
48
אם מה שכתבתי לו (עדיין נקרא "פרסום"?) עשוי היה להגיע לאדם שלישי?
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'לדעתי, עשוי להגיע טרם שהגיע לנמען'
לדעתי, עשוי להגיע טרם שהגיע לנמען
20/01/2018 | 20:43
3
76
גם אם לאחר המשלוח. אם, למשל, נשלח מסר למשרד בפקס או בדוא”ל, וכל מיני פקידים (מלבד הנמען) יכולים לעיין בו, הוא ייחשב כמסר שהיה עשוי להגיע, לפי הנסיבות, לאדם נוסף מלבד הנפגע, גם אם נשלח לאחר שעות העבודה, כך שבזמן המשלוח, לכאורה, איש לא היה יכול לראותו. וייתכן שכך ייפסק גם לגבי מסר שנשלח ביישומון הנגוע בפרצות אבטחה. אבל אם המסר הגיע לנמען בלבד, והוא אינו מקפיד להסתירו מאחרים, זו כבר אחריותו שלו, ולא אחריות השולח.
עם זאת נראה לי, שב"לפי הנסיבות" הכוונה לנסיבות רגילות וטבעיות, ולא לנסיבות חריגות וקיצוניות. אחרת, היה נקבע, שכל לשון הרע בכתב תיחשב כלשון הרע שפורסמה, שהרי כל כתב עלול להגיע בדרך כלשהי למי שאינו רשאי לעיין בו.

לצפיה ב-'עופר קצת קשה לי להבין את דבריך...המון פיסוק '
עופר קצת קשה לי להבין את דבריך...המון פיסוק
21/01/2018 | 16:18
2
40
תודה על תשובתך.
אך אני לא מצליח להבין...

אולי יעזור לי אם תוכל לכתוב תשובתך בהתאם לסיטואציה:
התכתבות בין שני אנשים פרטיים בווצאפ ללא כל קשר חברי או תעסוקתי.
מדובר באדם פרטי שנותן שירותי תיקונים(לא עסק...) פרטיים בביתו.

הוא השיב לפוסט מכירה שהעלתי בקבוצה בפייסבוק - אשר נועד בצורה ברורה "להרוס".
אז פניתי אליו בווצאפ באופן פרטי וכתבתי מה אני חושב עליו.
השאלה אם מילים קשות("שטן" למשל) בהתכתבות פרטית לחלוטין בין שני אנשים נחשבות ללשון הרע? 

אודה מאד לעזרתכך.
לצפיה ב-'התשובה אינה חד-משמעית'
התשובה אינה חד-משמעית
21/01/2018 | 19:04
1
55
1. לשון הרע היא (בתמצית) דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם, לעשותו מטרה לשנאה או ללעג, לפגוע במשלח ידו וכדומה (ראה סעיף 1 לחוק איסור לשון הרע).
2. לפי הפסיקה, קללות וגידופים שכיחים, שאדם סביר אינו מתייחס אליהם ברצינות, לא ייחשבו כלשון הרע כלל, ולחלופין, ייחשבו כזוטי דברים שאין בהם עילת תביעה (אך זה עניין לשיקול דעת של בית המשפט).
3. לשון הרע שלא פורסמה אין בה עילת תביעה; העילה היא בגין פרסום לאדם אחד לפחות מלבד הנפגע (לצורך תביעה פלילית נדרש פרסום לשני אנשים או יותר מלבד הנפגע, ונדרש תנאי נוסף, שהפרסום יהיה בכוונה לפגוע; ראה סעיף 6 לחוק).
4. לשון הרע בכתב תיחשב כלשון הרע שפורסמה גם אם לא יוכח שהגיעה לאדם מלבד הנפגע, אלא רק שהייתה עשויה להגיע, לפי הנסיבות, לאדם מלבד הנפגע. למשל, אם נשלחה לחבר בקבוצת ווטסאפ, ותתקבל טענה, שווטסאפ הוא יישומון שאינו מאובטח, ועל כן מסר שנשלח לחבר מסוים בקבוצה, יכול להגיע בנקל לכל חבר אחר באותה קבוצה (אדגיש שזו דוגמה בלבד; איני מביע שום דעה על רמת האבטחה של היישומון ווטסאפ).
5. גם אם תתקבל טענה שפרסמת לשון הרע, אין פירושה בהכרח שאתה חייב, שכן עשויה לעמוד לך הגנה מההגנות שבחוק, למשל, שהפרסום אמת ויש בו עניין ציבורי, או שהוא נעשה בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר שלך או כביקורת על יצירה שפרסם התובע או על פעולה שעשה בפומבי, ועוד (ראה סעיף 14, 15(3) ו- 15(6) לחוק).
6. לסיכום: רוב הסיכויים שלא תיתבע בעניין הנדון, ואם כן, שהתביעה נגדך תידחה.

לצפיה ב-'תודה רבה עופר, החכמתי! '
תודה רבה עופר, החכמתי!
21/01/2018 | 19:43
28
שיהיה לכם שבוע נפלא
לצפיה ב-'סוגיה חשובה בדיני מסים'
סוגיה חשובה בדיני מסים
21/01/2018 | 18:46
40
זה עתה ניתן פס"ד מוסכם שעוסק בסוגיה מהותית בדיני מסים.

המבקשת-אישה קשת יום- היתה נשואה לאדם שחייב כספים רבים למס הכנסה.

רשות המסים רשמה את המבקשת "כבן זוג רשום", שמשמעותו לפי פקודת מס הכנסה שעליו לשלם מסים גם על הכנסות בן הזוג.

המבקשת לא קיבלה מעולם הודעה על הרישום או כל דרישה אחרת לתשלום מס.

בשנת 2009 נפרדה המבקשת מבן זוגה ולפני כחצי שנה התגרשו בהסכמה בביה"ד הדתי. בני הזוג הם נוצרים שנישאו בנישואים אזרחיים בחו"ל. ביה"ד קבע שהנישואים בטלים מעיקרם באשר הכנסיה הנוצרית אורטודוקסית לא מכירה בנישואים אזרחיים.

בין לבין רשות המסים הטילה עיקול על חשבון הבנק של המבקשת. המבקשת שהיא כאמור אישה קשת יום לא ידעה עד לאחרונה שהמעקל היא רשות המסים ולא פעלה לביטול העיקול. 

לאחר שנודע לה זהות המעקל פנתה  בהשגה לרשות המסים, אלא שזמן קצר לאחר מכן הגיע עיקול גם למקום עבודתה.

נוכח דחיפות הענין לא היה מקום להמתין להחלטה בהשגה ולכן פנינו בבקשה לפסק דין הצהרתי שהחוב בטל ומבוטל. ישנה פסיקה שכאשר הליך ההשגה אינו יעיל ניתן לבקש פסק דין הצהרתי. הבקשה הוגשה לביהמ"ש המחוזי.

הצד המהותי

החוב לא היה כדין משום שלפי הפקודה צריכים להתקיים 2 תנאים לחיוב בן זוג רשום בחובות המס של בן זוגו- 1) קשר של נישואים 2) משק בית משותף.

במקרה דנן 2 התנאים לא התקיימו. הנישואים הוכרזו בטלים ומבוטלים והאישה עזבה את בן הזוג לפני שנים רבות.

המדינה קיבלה את עמדתנו והגענו להסכם שקיבל תוקף של פסק דין ולפיו הופטרה האישה מתשלום החוב של בן זוגה לשעבר.

פסה"ד מצ"ב

למבקשת- עו"ד יוסף פנדריך
למשיבה- עו"ד רונית ליפשיץ
לצפיה ב-'שאלה על סגירת תיק במשטרה'
שאלה על סגירת תיק במשטרה
21/01/2018 | 09:03
6
56
מי שמקבל הודעה על סגירת תיק ("הודעה בדבר החלטה שלא להעמיד לדין") מהמשטרה (פרקליטות) שעילת הסגירה היא: "לא נמצאה אשמה פלילית במעשיך" האם הרישום הפלילי שהיה עד כה נמחק גם ממחשבי המשטרה ומכל רישום כזה או אחר?
לצפיה ב-'מחיקת רישום משטרתי מחוסר אשמה'
מחיקת רישום משטרתי מחוסר אשמה
21/01/2018 | 12:26
5
39
ראה פה (סעיף 7) וכאן.
לצפיה ב-'אז אני מבין שאכן'
אז אני מבין שאכן
21/01/2018 | 14:19
4
35
התיק נמחק ממחשבי המשטרה וכל רישום כזה או אחר, כך שבעצם המצב חוזר לקדמותו כפי שהיה לפני החקירה ופתיחת התיק. שאלה נוספת בבקשה, האם ישנן בכל זאת איזה שהן הגבלות לגבי הוצאת רישיון לנשק או משהו כזה? לא ממש הבנתי את זה מהקישורים ששלחת. תודה.
לצפיה ב-'הרישום אמור להימחק'
הרישום אמור להימחק
21/01/2018 | 14:36
2
28
למעט טביעות אצבע וצילומים (אם נלקחו מהחשוד) שמונצחים במאגר, ולא צריכה להיות שום הגבלה בעקבות הרישום שהיה. אבל:

עד כמה מקפידה המשטרה על קיום החוק, איני יודע.

לצפיה ב-'אם התיק נסגר מחוסר אשמה'
אם התיק נסגר מחוסר אשמה
21/01/2018 | 16:08
1
36
החוק מחייב למחוק את הרישום (ראה סעיף 62(ב) סיפא לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב]).
אם התיק נסגר מחוסר ראיות או משום שנסיבות העניין אינן מצדיקות את המשך החקירה (בניסוח הישן: מחוסר עניין לציבור), הרישום עשוי להתבטל כעבור שנים, בכפוף לשיקול דעת הגורם המוסמך במשטרה, על-פי אמות מידה שנקבעו בתקנות.

לצפיה ב-'זו תגובה לקרמר (טעות במיקום)'
זו תגובה לקרמר (טעות במיקום)
21/01/2018 | 16:10
2
לצפיה ב-'לפי דעתי '
לפי דעתי
21/01/2018 | 14:38
22
הוא לא נימחק . אלה הוא נימצא בסוגרים . כי זה מידע . מי שרוצה תעודת יושר . לא מידעים את זה . אבל אם תעשה עברה נוספת. יזכירו לך את שני המיקרים 
לצפיה ב-'איך מפטרים עורך דין ? '
איך מפטרים עורך דין ?
17/01/2018 | 19:34
7
82
שלום , לקחתי עורך דין שייצג אותי מול ביטוח לאומי בתהליך של שיקום מקצועי. הוא דרש כבר בהתחלה את כל התשלום שמגיע לו - 1500 שח + מעמ (מוגדר כמקסימום בחוק )ומאז לא ראיתי שהוא עושה משהו בתיק - מעבר לשליחת המסמכים לביטוח לאומי. כל פעם ששאלתי אותו שאלה לגבי התיק , כמו : האם עלילהביא מכתב מרופא מטפל? האם עלי להביא תלושי משכורת ממקום עבודה קודם? הוא ענה בשלילה ובמהלך התהליך התבקשתי עי ביטוח לאומי לספק את המסמכים שהוא טען שאני לא צריכה. בנוסף ע"פ השאלות שלו זה נראה שהוא לא עיין בכלל במסמכים ובאופן כללי מציק לי שלא שמעתי ממנו מאז שהוא שלח את המסמכים. אני מבינה שהוא מחכה לוועדה הרפואית ( שעוד לא נקבעה בכלל ) אבל בזמן הזה ביטוח לאומי יצרו איתי קשר מס פעמים וביקשו מסמכים נוספים והוא בכלל לא מעורב בתמונה . כמו גם זה שהוא ביקש את כל התשלום מראש שעכשיו אני יודעת שאת חלקו היה לו מותר לקבל רק לאחר הצלחת התיק. לסיום - אני ממש ממש לא מעוניינת שהוא ייצג אותי לא בוועדה ולא בכלל. מה הצעדים שאני צריכה לעשות כדי ל"פטר" אותו? האם אני יכולה פשוט לשלוח לו מייל? הודעה טלפונית? והאם ישנו איזשהו סיכוי לקבל חלק מהכסף חזרה? (הרי את חלקו הוא קיבל שלא כחוק)
לצפיה ב-'לשלוח לו הודעה עם העתק לביטוח הלאומי'
לשלוח לו הודעה עם העתק לביטוח הלאומי
17/01/2018 | 20:06
20
לצפיה ב-'כמה דיוקים'
כמה דיוקים
18/01/2018 | 19:23
2
69
1. שכר הטרחה המקסימלי בתביעת שיקום מקצועי למוסד לביטוח לאומי, לפי חוק, עומד על סך של 1,600 ש"ח (לפני מע"מ). לא 1,500 ש"ח.

2. אין קשר בין שכר הטרחה לבין "הצלחה" בתביעה כזו. לא ברור לי מה ההגדרה שלך ל"הצלחה" בתביעה לשיקום מקצועי.

3. לא ברור לאיזו וועדה רפואית את ממתינה. בדרך כלל, קודם נקבעים אחוזי נכות ולאחר מכן, אם עומדים בקריטריונים, פונים בתביעה לשיקום מקצועי. האם הגשת תביעה לנכות במטרה לקבל אחוזים המזכים בשיקום מקצועי? אם כן, אז לא מובן איזה מסמכים רפואיים נוספים את מצפה מעורך הדין להגיש. מה יעזור עכשיו מכתב מרופא מטפל?

משאלתך נשמע שאת מצפה מעורך הדין לדיווחים שוטפים או לכך שהוא יגיש להם "משהו". בהרבה מקרים זה בכלל לא נדרש.
נסי לשקול מחדש את הרעיון.
בהצלחה
לצפיה ב-'היא כותבת שדברים נדרשים:'
היא כותבת שדברים נדרשים:
20/01/2018 | 10:21
31
"במהלך התהליך התבקשתי עי ביטוח לאומי לספק את המסמכים שהוא טען שאני לא צריכה. בנוסף ע"פ השאלות שלו זה נראה שהוא לא עיין בכלל במסמכים...בזמן הזה ביטוח לאומי יצרו איתי קשר מס פעמים וביקשו מסמכים נוספים והוא בכלל לא מעורב בתמונה.".
לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
28/01/2018 | 11:55
6
אין לי כח להתעסק עם זה אז כנראה שאני לא אעשה כלום .
1.-צודק.
2.- לגבי שכר הטרחה , אני לא מכירה את החוק כמוכם אבל זה מה שהבנתי ממה שרשום כאן :
"החוק קובע הגבלה על גובה שכר הטרחה שניתן לגבות עבור סיוע או ייצוג בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי לקבלת שיקום מקצועי.
שכר הטרחה שמותר לגבות עבור סיוע או ייצוג בתביעה לקבלת שיקום מקצועי בלבד מוגבל לשני הרכיבים הבאים:
דמי פתיחת תיק (800 ש"ח נכון ל-2015), שאותם מותר לגבות בלי קשר לתוצאות התביעה,
סכום יסוד (800 ש"ח נכון ל-2015) שאותו ניתן לגבות רק במקרה שהתביעה הסתיימה בהצלחה. (סכום זה מותר לגבות בנוסף לדמי פתיחת תיק)." (כל זכות)
3.-בדיוק . כדי לקבל את השיקום המקצועי אני צריכה שיכירו בי כנכה - אז הגשנו את התביעה כדי לקבל אחוזי נכות ובהמשך הגשת התביעה לשיקום.( כשאני שאלתי את העוד מספר פעמים אם צריך לצרף מסמכים עדכניים ותמיד נענתי בשלילה - ובסופו של דבר הביטוח לאומי כן דרש אותם ממני - התחושה היא שהוא מעכב את התהליך ולא מועיל לו .)
4.- וודאי שאני לא מצפה לדיווחים שוטפים - אבל אני כן מצפה שכאשר אני מקבלת מכתבים מביטוח לאומי ומנסה לתפוס אותו (לפני שאני מחזירה להם מסמכים - שהוא אמור להגיש כנציג שלי ) אני אצליח לדבר איתו ליותר מחצי דקה פעם בחודש .

לצפיה ב-'אמונה בעורך דין '
אמונה בעורך דין
18/01/2018 | 21:06
2
55
את אישתי ז"ל  רימה עורך דין . על רשלנות רפואית . לקח כסף 18000 ש"ח .
ולא היגיש ביכלל תביעה . רק ענה כול פעם . חסר עוד מיסמך נחכה .

אותי רימה עורך דין . לקח שש אלף ש"ח . בטיפול של ויזה לתיילנדית .
לא היסביר לי . שעל מנת שאני יחייה עם תיילנדית בישראל. הפיתרון הוא נשואים .
ענה מישרד הפנים פועל בשיטת המצליח . בסוף היתחתנתי איתה והיא כאן 
כתב מיכתב סתמי למישרד הפנים .

חיים הכט צריך לעשות תחקיר יצאת צדיק גם על עורכי דין . לא סתם יש מאות עורכי דין. שנישלל רשיונם . 2 אני מכיר אישית . והם פועלים עם עורך דין קש 

לצפיה ב-'ראה כאן '
ראה כאן
20/01/2018 | 10:07
1
41
כמה שלילות רשיון יש לעורכי דין 
אז לך חפש עורך דין אמין 
לצפיה ב-'כל מילה בסלע - לא לשלם להם מראש.'
כל מילה בסלע - לא לשלם להם מראש.
20/01/2018 | 16:36
7
לצפיה ב-'הקלטת סתר בשיחה '
הקלטת סתר בשיחה
18/01/2018 | 14:14
2
70
שלום לכולם,

אני לא מצליח למצוא משפט אחד שיבהיר לי בפשטות האם ההקלטות שלי הן חוקיות או לא.
אני עובר בימים אלו סדרה של ראיונות עבודה ואני נוהג להקליט אותן בעיקר בשביל ללמוד מהן אבל גם בשביל שתהיה לי עדות למקרה של חוסר הבנה או מחלוקת עם המראיינים.

האם זה חוקי? אני לא מעדכן אותם על ההקלטות. אבל האם אוכל לומר להם במקרה הצורך שיש לי הקלטה של השיחה ללא חשש?

תודה!
לצפיה ב-'הקלטת ראיון עבודה בלי לידע את המראיין'
הקלטת ראיון עבודה בלי לידע את המראיין
18/01/2018 | 16:39
1
89
1. אתה, או צד שלישי בהסכמתך, רשאי להקליט שיחה שאתה צד לה אף בלי לידע את המשתתפים האחרים, אך זאת בכפוף לסייג שבסעיף 3 לחוק האזנת סתר:
“האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה - אסורות, ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג".
2. כשאדם מקליט את עמיתו בלי לידע אותו במהלך משא-ומתן לכריתת חוזה, גם אם ההקלטה חוקית מבחינת חוק האזנת סתר, אפשר שתתקבל טענה, שהיא מפירה את החובה הקבועה בסעיף 12 לחוק החוזים (חלק כללי): "במשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה חייב אדם לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב". עם זאת, בית הדין הארצי לעבודה פסק, שההקלטה כשלעצמה לא תיחשב כמעשה חסר תום לב, וכי כל מקרה צריך להיבחן לפי נסיבותיו (ע"ע 8230-11-13, הדס פישקין ושדולת הנשים בישראל נגד הומטק שירותי כח אדם בע"מ ונציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה, כאן).

לצפיה ב-'אז אני מבין שההקלטות שלי חוקיות בכל מקרה. תודה!'
אז אני מבין שההקלטות שלי חוקיות בכל מקרה. תודה!
20/01/2018 | 16:44
5
לצפיה ב-'ניסיון סחיטה באיום בהתאבדות'
ניסיון סחיטה באיום בהתאבדות
18/01/2018 | 11:17
73
לדעתי, אם הוחלט להעמיד את הנאשמת לדין (על ששיגרה לשופטת מכתב, שבו איימה להתאבד בתקווה שלאחר מותה תשנה השופטת את פסק דינה), הבסיס לאישום לא היה צריך להיות סעיף 192 לחוק העונשין (איומים), אלא סעיף 428 לחוק (סחיטה באיומים). ולא הרישא של סעיף 428, אשר, כקודמו, סעיף 192, מתייחס רק לאיומים שלא כדין, אלא דווקא הסיפא שלו, שחל גם על הטלת אימה בדרך אחרת (שאינה מסויגת ב"שלא כדין").
ולחלופין, אפשר היה להאשים את המאיימת מלכתחילה בניסיון השפעה לא הוגנת, לפי סעיף 250 לחוק: “המבקש להשפיע שלא כהוגן על תוצאותיו של הליך שיפוטי, בדברי שידול או בקשה הנשלחים אל שופט או אל פקיד בית המשפט, דינו [קרי: עונשו המרבי, עב”א] - מאסר שנה אחת". התביעה הפנתה לסעיף זה בערעור בעליון בלבד, אך האישום נדחה מהטעם שלא ניתנה לנאשמת ההזדמנות להתגונן מפניו; וכן נדחתה באותו ערעור, בלי נימוק, הטענה החלופית, שיש להרשיע את הנאשמת בסחיטה באיומים; על כל פנים, המדינה לא הפנתה לסיפא של סעיף 428, ופסק הדין אינו דן בו.
לדעתי, הטעות בבחירת סעיף האישום הולידה פסק דין מטעה. איום בהתאבדות כדי להניע אדם לעשות מעשה, או כדי להניאו ממעשה שהוא רשאי לעשות, הוא עבירת סחיטה באיומים, גם אם לא בכל מקרה ראוי להעמיד אדם לדין בגינו.
ואגב, סעיף 192 לחוק העונשין קובע כך: “המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים". ומסביר איתמר לוין, בכתבתו שאליה קישרת, שהשופטת ברק-ארז קבעה כיכול, כי המלים "שלא כדין" בסעיף הנדון מתייחסות רק לפגיעה בגופו של המאוים או של אדם אחר, ולא ליתר הפגיעות הנזכרות בסעיף. ההסבר הזה שגוי ובלתי סביר בעליל. הביטוי שלא כדין, בסעיף 192 לחוק, מתייחס לכל הפגיעות הנזכרות בו, משמע: גם לפגיעה בחירות, בנכסים, בשם הטוב או בפרנסה. ומה שאמרה השופטת הוא, שהרכיב "שלא כדין" מתייחס רק לפגיעה, ולא לאיום, קרי: הסעיף אינו מדבר על איום שלא כדין בפגיעה, אלא על איום בפגיעה שלא כדין (סעיף 27 לפסק הדין).

לצפיה ב-'האם עיריה רשאית לסגור רחוב עבור חלק מהתושבים?'
האם עיריה רשאית לסגור רחוב עבור חלק מהתושבים?
16/01/2018 | 13:33
3
57
ברחובנו יש בית ספר ולפעמים יש מחסור במקומות חניה לדיירי הרחוב. מהרחוב יוצא איזה רחוב קטן שפתוח רק מצד אחד. מסביבו יש בתים בני 2 קומות. לכולם חצר ולרובם חניה בחצר.
העיריה הציבה בתחילת הרחוב של "אין כניסה" עם תוספת "מלבד דיירי הרחוב".
במילים אחרות : היא הפכה רחוב לחניה פרטית של דיירי הרחוב.
הטענה של העיריה היא שיש מצוקתחניה עקב מוסדות ציבור שבאזור ולכן היא באה להגן על הדיירים.
לפי ההגיון הזה : יש לשים תמרור "אין עצירה" או "אין חניה" מלבד לדיירי הרחוב בכל הרחובות בעיר.
אני יודעת שעיריה יכולה להקצות חניה קבועה במרחב הציבורי כשמדובר בנכה שאין לו חניה משלו.  האם באמת עיריה רשאית להלאים רחוב ציבורי ולהופכו לחניה פרטית ולמנוע מאנשים אחרים להכנס לתוכו ברכבם?!
(אגב, בסוף הרחוב הקטן הזה יש מבנה המשרת ציבור. מה שאומר שנכים וזקנים לא יכולים להכנס ברכבם לתוך הרחוב כדי להגיע לאותו מוסד ציבורי).
לצפיה ב-'שאלה לא קלה, לדעתי אסור לנכס שטח ציבורי'
שאלה לא קלה, לדעתי אסור לנכס שטח ציבורי
16/01/2018 | 14:06
1
34
לטובת אנשים מסויימים, האם דוח שירשם לאחד שלא ציית לתמרור שכזה, יעבור בבית משפט
לצפיה ב-'סביר להניח שיעבור.'
סביר להניח שיעבור.
17/01/2018 | 15:52
28
בת"א יש די הרבה רחובות כאלו, מניח אך לא בדקתי שזה כבר הגיע לבימ"ש.
לפי אותה לוגיקה ניתן לטעון שהגדרת אזורי חניה כפי שהיה נהוג בת"א עד לפני
כמה שנים פירושה ניכוס שטח ציבורי לטובת אנשים מסויימים.
לצפיה ב-'מציע לעיין בפקודת העיריות'
מציע לעיין בפקודת העיריות
17/01/2018 | 17:11
3
לצפיה ב-'צילום אדם בניגוד לרצונו בשטח פרטי'
צילום אדם בניגוד לרצונו בשטח פרטי
15/01/2018 | 14:16
6
77
שלום לכולם,
האם מותר לי לצלם בוידאו מהפלפון אדם שמגיע אלי הביתה (שליח או טכנאי) בתוך הבית שלי גם אם הוא לא מסכים שאצלם אותו?

אשמח לקישור לחוק בנושא
לצפיה ב-'בבית שלך אתה יכול את כל מי שאתה רוצה'
בבית שלך אתה יכול את כל מי שאתה רוצה
15/01/2018 | 14:50
68
ולא צריך שום חוק לזה, אם המצולם שנמצא בביתך לא מעוניין - שיצא מביתך
לצפיה ב-'צילום אדם בניגוד לרצונו - מתי המקרה יהווה פגיעה בפרטיות'
צילום אדם בניגוד לרצונו - מתי המקרה יהווה פגיעה בפרטיות
16/01/2018 | 13:13
3
50
ממליץ בחום לקרוא את המאמר הזה בנוגע לצילום אדם ללא ידיעתו:
לצפיה ב-'זה לא עונה על שאלתו כלל'
זה לא עונה על שאלתו כלל
16/01/2018 | 14:04
2
12
לצפיה ב-'גם התשובה שלך לא עונה'
גם התשובה שלך לא עונה
16/01/2018 | 14:26
1
49
ראשית - אדם לא רשאי לעשות בביתו ככל העולה על רוחו, למשל, אם הוא נכנס לשירותים בביתך אתה לא רשאי לצלם אותו שם, למרות שהשירותים הם גם הבית שלך.
שנית - אם אדם זר בא לביתך ואומר לך שהוא לא רוצה שתצלם אותו ואתה שותק - שתיקתך תתפרש כהסכמה (הסכמה חוזית), שהרי אם אתה חושב שבביתך אתה עושה כל מה שבא לך, אתה צריך להתריע על כך בפני זה שבא אליך או לא לתת לו להיכנס..
שלישית - אם בית המשפט יחשוב שהבית שלך הוא יותר "רשות היחיד" מאשר "רשות הרבים" במיוחד לאור העובדה שבשאלה נאמר שהאדם שבא אליך אמר במפורש שהוא לא רוצה שיצלמו אותו, הרי שאתה בבעיה גדולה.
ורביעית - אתה לא יכול להפוך את הדעה האישית שלך לנורמה משפטית.

לצפיה ב-'תשובתי היתה בהתאם לשאלתו, הוא לא פירט'
תשובתי היתה בהתאם לשאלתו, הוא לא פירט
16/01/2018 | 23:51
31
סיטואציות שונות
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות'
תלוי בנסיבות
16/01/2018 | 14:40
644
ראי ס' 18 לחוק הגנת הפרטיות.
לצפיה ב-'חוקיות גיור בכפיה'
חוקיות גיור בכפיה
16/01/2018 | 14:34
1
40
מתברר שבצבא החליטו לגייר חיילים נוכרים וקיים חשש שהדבר נעשה בניגוד לרצונם.

הצבא טוען שהוא מחייב את החיילים להגיע לכנסים אך לא מחייב אותם לשמוע הרצאות.

טענה עמומה יש לומר. מה עושים בכנסים האלה אם לא משמיעים הרצאות?

חוץ מזה עצם החיוב להגיע לכנס בנושא גיור הוא פסול. כל המרת דת בכפיה היא פסולה, לרבות ראשית המרה. גם ניסיון להמיר דת שנעשה בכפיה הוא פסול.

החופש מדת הוא אחת מזכויות האדם וקיבלנו אותו בירושה מהמנדט הבריטי. סעיף 83 לדבה"מ במועצה, 1922-1947 קובע- "כל האנשים בישראל ייהנו מחופש-המצפון המוחלט ומהשימוש החפשי של צורות פולחנם, בכפוף בלבד לקיום הסדר הציבורי והמוסר. כל עדה דתית תיהנה מעצמאות בענינים הפנימיים של העדה, בכפוף לכל פקודה או צו שיצאו מאת הממשלה."

חופש המצפון פורש בפסיקת ביהמ"ש העליון כחופש מדת.

לכך יש להוסיף את חובת הצבא לשמור על כבוד האדם של החיילים, לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. המרה בכפיה היא פגיעה בכבוד האדם.

כדי להבין את חומרת הדבר נתאר לעצמנו פעולה דומה בצבא זר.  נניח שהצבא האמריקאי היה מחייב חיילים יהודים להגיע לכנסים בנושא התנצרות. איזו צעקה היתה קמה. 

מן הראוי לפעול לביטול הפקודה.

לצפיה ב-'בכך מקרה אסור לגייר אדם שהגיע בכפייה'
בכך מקרה אסור לגייר אדם שהגיע בכפייה
16/01/2018 | 21:47
19
ככה שזה לא כזה משנה...בסוף אנחנו לא נלהבים לצרף כל אחד ליהדות
לצפיה ב-'תביעה תאונת דרכים . שלום רב'
תביעה תאונת דרכים . שלום רב
15/01/2018 | 09:40
3
51
האם אפשר לחזור על תביעה מלפני כ 15 שנה ?
אדם תבע תאונת דרכים וקיבל כסף אחרי בית משפט .נקבע נכות רק למשפט .
כעבור 20 שנה מצב הרפואי החמיר ועבר ניתוחים קשים באזור הפגיע .
האם אפשר לפתוח את התביעה לאחר שהבחור קיבל כבר כסף ב1997/8
הודה לכם לתשובתכם
לצפיה ב-'התיק חלוט לכן לדעתי אין אפשרות שכזאת'
התיק חלוט לכן לדעתי אין אפשרות שכזאת
15/01/2018 | 11:19
35
והאפשרות היחידה היא לפנות לביטוח לאומי כדי להעלות את אחוז הנכות (סיפור בפני עצמו)
הערה: אני לא עו"ד, המידע מידע וניסיון
לצפיה ב-'אם זה פסק דין נטו זאת בעיה'
אם זה פסק דין נטו זאת בעיה
16/01/2018 | 16:53
1
31
שכן פסק הדין אמור לצפות גם החמרה. אבל אם זה הסכם שקיבל תוקף של פסק דין אולי אפשר לתבוע ביטולו בגלל שינוי בנסיבות. 
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
18/01/2018 | 19:24
27
הסכם שקיבל תוקף של פסק דין, הוא פסק דין.
בכל מקרה הסיפור התיישן מזמן.
לצפיה ב-'פניה של בית ספר לרווחה'
פניה של בית ספר לרווחה
15/01/2018 | 21:19
3
47
שואלת עבור מכרה  קרובה שלי : פנו אליה מהרווחה בעיר שלה ואמרו לה שבית הספר פנה אליהם בטענה שהילדים באים לא מקולחים ועם בגדים לא מתאימים. היא הופתעה גם כי זה לא נכון וגם כי מעולם בית הספר לא פנה אליה.
השאלה היא :
1. האם מותר לבית הספר להעביר חומר על הילד לרווחה? אין כאן עניין של סודיות? (כי לא מדובר במשהו מסכן חיים...)
2. האם ההורים חייבים להגיע לפגישות הרווחה? (הבנתי שהיא לא חתמה להם על פתיחת תיק או בקשה לעזרתם).
3. ברווחה לוחצים עליה להתיר להם להגיע לביתה. היא לא מעוניינת. מה עליה לעשות?
4. ברווחה לוחצים עליה להעביר את ילדיה אבחון פסיכודידקטי והיא חושבת שאין בכך צורך. יש להם איזו שהיא סמכות על ההורים כאן?
(אגב, אני מכירה את המשפחה די טוב. הורים מבוססים, ילדים ביישנים בחוץ, בית מרווח, והורים משכילים. לא ממש ברור מה קרה שם אבל היא לא מצליחה לשכנע את הרווחה להניח להם. אשמח לדעת מה אומר החוק).
לצפיה ב-'מה קורה בבית הספר?'
מה קורה בבית הספר?
15/01/2018 | 21:47
1
36
האם האמא של הילדים פנתה לבית הספר? האם בדקה מי פנה לרווחה ומדוע?
לצפיה ב-'ממה שהבנתי ממנה'
ממה שהבנתי ממנה
15/01/2018 | 22:39
35
מעולם לא פנו אליה מבית הספר לגבי ביגוד  וכאלה רק לגבי חוסר תפקוד לימודי של אחד מהילדים.  (ודווקא בתעודות של סוף שנה  כתוב על אחת מהילדות שהיא מסודרת ונקיה בתלבושתיה ובספריה ולשני כתוב שיקפיד על ש"ב).
לא נראה לי שהם פנו לבית הספר. אני מנסה לברר לה את הצד החוקי של הסיפור המוזר הזה.
האם לבית ספר יש רשות למסור מידע על ילד מעל ראשי הוריו? (לא במקרה שיש חשש לפגיעה מצד ההורים כמובן שזה לא הנושא כאן בכלל). אין עניין של סודיות?
ודבר שני : האם לרווחה יש איזו שהיא סמכות ללחוץ על הורים לוותר על זכויותיהם ההוריות (כמו ההחלטה אם לאבחן למשל) או לדרוש ביקורת בביתם?
אשמח אם מי שבקיא בחוקים יתייחס לנקודה הזו.
לצפיה ב-'הענין מחייב בדיקה'
הענין מחייב בדיקה
16/01/2018 | 13:04
26
מומלץ שתעייני באתר משרד הרווחה.

לצפיה ב-'שאלה בנושא עיריה ונכס'
שאלה בנושא עיריה ונכס
14/01/2018 | 15:48
1
51
שלום.
לחברי יש חנות בקניון.
כל הקומה של הקניון סגורה.
לקניון אין אישורים כמו מכבי אש עיריה בקצור אין טופס ארבע
והעיריה ממשכיה לגבות ארנונה .
לפני תקופה הוצא צו שופט לסגירנ לחצי שנה והדבר לא נעקף.
המבנה הוא בשיטת פלגל שנדמה לי מסוכן ועוד גם בית ספר בנוי באותה השיטה ושם לומדים .
אבקש לדעת עם זה חוקי שהעיריה גובה ארנונה.
תודה
לצפיה ב-'כן,חוקי, היות והעיריה מעניקה שרותים'
כן,חוקי, היות והעיריה מעניקה שרותים
15/01/2018 | 11:10
28
לקניון למרות שאין טופס 4
שרותים כמו פינוי אשפה, ניקיון מסביב לקניון, אכיפת עבירות חניה, אספקת מים
לצפיה ב-'האזנת סתר'
האזנת סתר
15/01/2018 | 08:18
2
51
בעקבות הסיפור של "הנהג" והבן של רה"מ
להבנתי אם אני צד, נוכח בשיחה, הרי שאין כאן האזנת סתר.

מדוע הוגשה תלונה בגין האזנת סתר?
הרי מישהו לא שתל והקליט בסתר אלא נכח איתם.

ייתכן ונוכחות של גורם שלישי בין שניים אשר השלישי הוא המקליט ללא ידיעת השניים כן מהווה האזנת סתר?
מעניין מאוד לשמוע ולהבין.

ובבקשה להמנע מתגובות למקרה ברמת התוכן שהוקלט.

לצפיה ב-'תלונה על האזנת סתר'
תלונה על האזנת סתר
15/01/2018 | 10:24
1
59
אמנם ככלל, הקלטת שיחה על-ידי צד לה, או בהסכמתו על-ידי צד שלישי, היא חוקית, אך זאת בכפוף לסייג שבסעיף 3 לחוק האזנת סתר (וייתכן שזו העילה לתלונה בעניין הנדון):
“האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה - אסורות, ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג".

לצפיה ב-'תודה לך, ממש שוקק פה'
תודה לך, ממש שוקק פה
17/01/2018 | 18:43
1
לצפיה ב-'חוג הגנת הפרטיות'
חוג הגנת הפרטיות
14/01/2018 | 13:23
2
56
שלום,
אם אני מעלה סרטון לאינטרנט של תאונה שבטעות נתפסה ע"י המצלמת דרך ברכב שלי, האם זה הפרה של חוק הגנת הפרטיות?
במידה ואני אטשטש את מספר הרכב של המעורבים בתאונה זה יפתור לי את הבעיה?
והאם אני צריכה לטשטש גם את פניהם?
או שבכלל אסור לי לפרסם סרטון כזה גם אחרי כל הטשטושים?
תודה מראש על תשובתך!
לצפיה ב-'פרסום תמונות נפגעים בתאונות וכדומה'
פרסום תמונות נפגעים בתאונות וכדומה
14/01/2018 | 19:12
1
54
1. אם הפרסום עלול להביך את הנפגעים, הוא יהווה פגיעה בפרטיותם (ראי סעיף 2(4א) לחוק הגנת הפרטיות). על כן רצוי שתסווי את פני הנפגעים וכל מה שעלול לזהותם, אלא אם כן את משוכנעת שאין בפרסום כדי להביכם. עם זאת:
2. האיסור על פגיעה בפרטיות אינו מוחלט. ייתכנו נסיבות, שבהן חרף הפגיעה יהא הפרסום מוגן, למשל, אם נעשה בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר של הפוגע, או אם היה בו עניין ציבורי המצדיק אותו (לדוגמה, אם הנפגע הוא נהג שנסע בפראות, אני מניח שגם אם לא יוסוו פניו, הפרסום יהיה מוגן) ועוד (ראי סעיף 18 לחוק).

לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2018 | 08:31
17
תודה רבה על תגובתך

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה