לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3284932,849 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'בקשה לביטול דוח חניה של רשות מקומית'
בקשה לביטול דוח חניה של רשות מקומית
21/08/2018 | 14:24
2
40
הגשתי במועד בקשה לביטול הודעת תשלום קנס והבקשה נדחתה בצורה לאקונית ללא פירוט הנימוקים הענייניים לדחייה. למרות שהיה מקום בדף החתימה והשם נרשמו בדף נפרד.
ביקשתי וקיבלתי מכתב מתאריך מאוחר יותר מהראשון עם פרוט הנימוקים הענייניים לדחייה חתום ע"י עו"ד נציג היועמ"ש לממשלה, כנדרש, אבל נימוקי הדחיה לא מקובלים עלי.

מעבר לכך, הרושם הוא שמכתב הדחייה הראשון הוא מכתב דחייה סטנדרטי וחתימת העו"ד בדף הנפרד היא חתימה בלנקו. יוצא שהמכתב השני נכתב כאשר התוצאה הייתה ידועה מראש.

האם במצב עניינים זה יש עילה לביטול הקנס בשל התנהלות לקוייה של נציג היועמ"ש ?
לצפיה ב-'לא........זכותך להישפט'
לא........זכותך להישפט
21/08/2018 | 15:19
6
לצפיה ב-'אין עילה לביטול'
אין עילה לביטול
21/08/2018 | 15:47
36
קראו את בקשתך ונימוקיך ולא קיבלו אותם
עכשיו אתה רשאי לבקש להישפט ולשכנע את השופט בחפותך.
לצפיה ב-'איחור בטיסה'
איחור בטיסה
20/08/2018 | 14:39
7
39
חזרנו לפני כמה ימים מארה"ב. הטיסה שלנו מארה"ב לאיטליה התעכבה ב 4 שעות, והחמצנו את טיסת ההמשך. כשנחתנו קיבלו כרטיס חלופי ושובר לארוחה. זמן הקונקשן היה ארוך מהמקורי, הטיסה מאיטליה לארץ התעכבה בשעה, ובסופו של דבר נחתנו בארץ קצת יותר מ 6 שעות לאחר השעה המקורית. האם מגיע פיצוי על עיכוב כזה?
לצפיה ב-'תלוי מה סוג הטיסה'
תלוי מה סוג הטיסה
20/08/2018 | 19:19
4
8
לצפיה ב-'מה זה משנה?'
מה זה משנה?
20/08/2018 | 20:12
3
32
זה לא צ'ארטר, אם לזו הכוונה. טיסה מסחרית רגילה. 
לצפיה ב-'כן, לזו בדיוק הייתה הכוונה'
כן, לזו בדיוק הייתה הכוונה
20/08/2018 | 21:55
2
36
אם זה טיסה מסחרית רגילה, אתה זכאי לפיצוי.
לי נתנו 600 יורו, אך זה בגלל שנאלצתי להישאר לישון בשדה התעופה במלון שהם נתנו לי, כמובן על חשבונם.
לצפיה ב-'תשובה טובה. '
תשובה טובה.
20/08/2018 | 22:49
1
34
אבל השאלה אם היא מגובה במשהו בכתובים? 
לצפיה ב-'תטצרך לבדוק בביטוח נסיעות שעשית'
תטצרך לבדוק בביטוח נסיעות שעשית
21/08/2018 | 00:18
28
במקרה שלי, קיבלתי את זה במקום בשדה התעופה מבלי שדרשתי.

אולי, מישהו כאן יוכל לעזור לך יותר ...
לצפיה ב-'תלוי במקום העיכוב ובחברת התעופה'
תלוי במקום העיכוב ובחברת התעופה
21/08/2018 | 10:24
1
26
לכל מדינה חוקים משלה - למשל עיכוב באירופה של חברת תעופה אירופאית  נזכה בפיצוי של 300 עד 600 ארו. וחשובה גם סיבת העיכוב.
ארכז את הפרטים וחפש בגוגל, אם קשה לך - פנה "על עיוור" לחברת התעופה תאמר שאתה דורש את הפיצוי המגיע לך. 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
21/08/2018 | 11:15
26
העיכוב היה  ברובו בארה"ב, של חברה אירופאית (אליטליה). עיכוב נוסף, קל יחסית היה באיטליה. 
אנסה לשלוח להם מכתב על עיוור. מכסימום, נצליח. 

לצפיה ב-'ממש תנועה דמוקרטית'
ממש תנועה דמוקרטית
19/08/2018 | 06:51
44
לצפיה ב-'שאלת חוקיות בלון גז מתחת למדרגות חיצוניות של הבניין'
שאלת חוקיות בלון גז מתחת למדרגות חיצוניות של הבניין
16/08/2018 | 22:28
4
37
היי, יש לי שאלה, לאחרונה עברו שכנים חדשים לדירה מעלי והם מבקשים להשים בלון גז מתחת למדרגות הבניין, אני גר בבניין 3 קומות כאשר בעצם אלו שני בניינים עם מרווח של מטר וחצי ביניהם המשמש כמעבר לרחוב אחר, ובין שני הבניינים יש מדרגות (חיצוניות כלומר חשופות ללא קירות) המחברות את שני הבניינים, השאלה שלי היא כזו, האם יש חוק האוסר להשים בלוני גז מתחת למדרגות חיצוניות? הרי זה נחשב רחוב ואנשים עוברים שם כל רגע, ובמידה וזה חוקי האם השכנים זקוקים להסכמתי על מנת להשים בלון גז מתחת למדרגות הבניין? אשמח לתשובה ואם אפשר גם הכוונה לאתר המראה את האיסור/האישור, תודה.
לצפיה ב-'המשך לנושא: יש לציין שבבניין יש גז מרכזי'
המשך לנושא: יש לציין שבבניין יש גז מרכזי
16/08/2018 | 22:31
27
שכחתי להוסיף שיש לציין שבבניין יש גז מרכזי ומלבד השכן בקומת קרקע שלו יש בלון שהוא שם בחצרו הפרטי כולם מחוברים לגז המרכזי.
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי'
עד כמה שזכור לי
17/08/2018 | 10:14
2
36
משרד האנרגיה עוסק בנושא הגז. פנה אליהם דרך האתר שלהם ותראה מה הם אומרים.
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
17/08/2018 | 15:02
1
33
אדם לא רשאי לחבר בעצמו גז, כל חיבור גז חייב להעשות דרך חברת גז מוכרת וחברת גז לא תשים בלון במקום שאינו חוקי.
לצפיה ב-'פעולה ברכוש משותף.'
פעולה ברכוש משותף.
18/08/2018 | 23:20
25
מחייבת הסכמת דיירים.
לצפיה ב-'שנה וחצי הורחקתי מתפוז-אנשים ועכשיו רואים תוצאות...'
שנה וחצי הורחקתי מתפוז-אנשים ועכשיו רואים תוצאות...
18/08/2018 | 18:28
4
72
לאחר שהתרעמתי על מינוי של שופטים דתיים נחסמתי בתפוז אנשים. בתקופת החסימה שלי  התמנו עוד ועוד שופטים דתיים.   המרחק התרבותי בין החילוני והדתי הוא עצום. השתלם להם להרחיק אותי לשנה וחצי. איזה חוק יכול להגן עלי... מחשש ששוב אחסם בתפוז-אנשים  ((אני מקימת המפלגה לזכויות הילד 2002 שלא הצליחה עדיין להרשם)).
לצפיה ב-'בינתיים גם הוכרזתי כחולת-נפש....'
בינתיים גם הוכרזתי כחולת-נפש....
18/08/2018 | 18:40
3
56
ללא כושר עבודה.
לצפיה ב-'הנקמנות הדתית....'
הנקמנות הדתית....
18/08/2018 | 18:42
19
לצפיה ב-'מאמינים לך'
מאמינים לך
18/08/2018 | 21:42
1
16
לצפיה ב-'HELP !!!!!!! '
HELP !!!!!!!
19/08/2018 | 08:05
14
לצפיה ב-'תעודת זהות'
תעודת זהות
15/08/2018 | 13:15
12
74
דחוף מאוד
האם ניתן לאתר מספר תעודת זהות לפי מספר עוסק מורשה? ואם כן למי לפנות?
לצפיה ב-'אז כך '
אז כך
15/08/2018 | 16:21
11
43
עוסק מורשה= זה מס' ת.ז.  מאוד פשוט 
לצפיה ב-'עוסק מורשה'
עוסק מורשה
15/08/2018 | 17:29
1
39
קודם כל תודה על ההיתיחסות. שנית אפילו הוא אמור להיות רשום גם במע"מ לא?
לצפיה ב-'התשובה למעלה בטעות '
התשובה למעלה בטעות
15/08/2018 | 20:36
22
לצפיה ב-'לא מדוייק. פתיחת תיק כיום היא עם מס' ת. הזהות. לפני שנים'
לא מדוייק. פתיחת תיק כיום היא עם מס' ת. הזהות. לפני שנים
17/08/2018 | 09:59
8
31
תיקים שנפתחו קיבלו מספר ללא קשר לתעודת הזהות, ולפותחי תיקים היו 2 מספרים.
רק בשנים האחרונות עברו רק למספרי זהות.

לצפיה ב-'לי יש תיק במס הכנסה '
לי יש תיק במס הכנסה
17/08/2018 | 13:02
4
27
מישנת 1969 כן 69 . לפי מס' ת.ז. כך שהמידע שלך לא מדוייק 
רק לפי ת.ז. . או חברה בע"מ  שזה מיספר המתחיל ב52
לצפיה ב-'במקום העבודה שלי התיק של בעל הבית היה לו מספר אחר לא ת.ז.'
במקום העבודה שלי התיק של בעל הבית היה לו מספר אחר לא ת.ז.
17/08/2018 | 15:47
3
20
ורוב אלה שהיו בקישרי עבודה והוצאתי להם את טופסי הנ. במקור, גם להם המספר היה שונה.
לצפיה ב-'אז אולי הם לא היו עוסקים מורשים אלא עסקים מסוגים אחרים'
אז אולי הם לא היו עוסקים מורשים אלא עסקים מסוגים אחרים
17/08/2018 | 20:53
5
לצפיה ב-'המיספר הייה שונה כי....'
המיספר הייה שונה כי....
17/08/2018 | 21:31
14
העסק הייה על שם האישה . או הבן 
יש 3 סוגי מיספרים במס הכנס 
1. לפי ת.ז. 
2. שותפות מתחיל ב82 
חברה מתחיל 54 או 55 

גם לי יש היום במס הכנסה 2 מיספרים 
1. של אישתי שהיא עוסק פטור . לפי ת.ז. ושלי לפי ת.ז. 
אני יכול להוציא קבלה עם ת.ז. שלה או שלי . זה לא משנה לנישום.  או למס הכנסה 
לצפיה ב-'מקום העבודה שלך אולי הייה חברה '
מקום העבודה שלך אולי הייה חברה
17/08/2018 | 21:41
14
או שותפות . אז המיספרים שונים 
אם הייה בעל בית אחד . אז רק לפי ת.ז. 
אדם בודד קשה לחזיק פועלים מבחינת ניהול ספרים . עדיף חברה . או שותפות 
לצפיה ב-'לא רק בשנים האחרונות, זה היה נכון גם לפני 20 שנה'
לא רק בשנים האחרונות, זה היה נכון גם לפני 20 שנה
17/08/2018 | 20:52
2
18
(ואולי גם לפני כן, לא בדקתי).
לצפיה ב-'אין דבר כזה סתם מס' '
אין דבר כזה סתם מס'
17/08/2018 | 21:37
1
25
כמו שעניתי למעלה 
יש 3 סוגי מיספר במס הכנסה 
חברה מתחיל ב55 
שותפות  של 2 אנשים  מתחיל ב82 
ופרטי או על שם האישה או הבעל 
לי יש 2 מספרים. לי מס' ת.ז.  ולאישתי מס' ת.ז. שניינו עוסק פטור 
אתה סתם מקשקש דברים לא נכונים 
המיספר שלי משנת 1969 של אישתי מישנת 2016 . שניינו זה לפי ת.ז. 
סתם קשקשת ברשת אתה כותב 
לצפיה ב-'.'
.
15/09/2018 | 21:14
3
.
לצפיה ב-'העתירה ופסק הדין'
העתירה ופסק הדין
17/08/2018 | 19:30
1
53
לצפיה ב-'עם כל הצער, התוצאה הזו היתה צפויה כנאמר על ידי בדיון הקודם'
עם כל הצער, התוצאה הזו היתה צפויה כנאמר על ידי בדיון הקודם
17/08/2018 | 20:04
10
לצפיה ב-'אדניות מעל מרפסת של השכן'
אדניות מעל מרפסת של השכן
16/08/2018 | 18:58
2
41
יש  לנו אדניות מעל מרפסת של שכן שגורמות להמון מריבות ביננו, עלים מיובשים נופלים אליו וגם ההשקיה שלי לפעמים משירה טיפה של מים והצעקות הם עד השמיים, ברצוני להעביר את האדניות למעקה שמקיף את המרפסת שלי, ההעברה תגרום לו ללכלוך אבל אין מה לעשות אי אפשר להעביר מבלי שכמה עלים יפלו אליו, באיזו דרך לדעתכם אני צריכה להודיע לו על המשימה על מנת שהוא ואישתו לא יתחרפנו כי יש להם בעיה של אובססיה לניקיון.

אודה להצעותיכם

לצפיה ב-'תציעי שאחרי ההעברה והלכלוך את תיכנסי ותנקי, או מישהו מטעמך'
תציעי שאחרי ההעברה והלכלוך את תיכנסי ותנקי, או מישהו מטעמך
17/08/2018 | 04:28
1
15
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
17/08/2018 | 18:29
9
לצפיה ב-'האם נפתרה תעלומת רצח קנדי?'
האם נפתרה תעלומת רצח קנדי?
15/08/2018 | 09:30
4
67
אביו של ג'ון קנדי היה קשור למאפיה. הוא הבריח משקאות אלכוהוליים לארהב בתקופת האיסור. הוא ביקש וקיבל את עזרת המאפיה בבחירת בנו לנשיאות. המאפיה קיוותה כנראה שתינתן להם יד חופשית אם יהיה להם נשיא משלהם אבל תקוותם נכזבה. קנדי יחד עם אחיו התובע הכללי רדפו את המאפיה. לכן הוחלט לרצוח אותו. קודם לכן רצחו את מרלין מונרו שהיתה מאהבת של הקנדים כדי לפגוע בהם. אוסוולד שרצח את הנשיא נרצח על ידי ג'ק רובי שהיה בעצמו איש מאפיה כדי שלא ידבר.

זאת הקונספירציה כפי שעולה מפרסומים שונים.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'ג'ון קנדי לא באמת נרצח'
ג'ון קנדי לא באמת נרצח
16/08/2018 | 08:32
3
51
הגבר שנורה היה כפיל שלו. קנדי עצמו נדרש באותו  זמן להעדר לזמן רב, למעשה לתמיד, כדי לטפל בנושא חשוב, שלא זה המקום להיכנס אליו אבל נציין שדובר בהישרדותה של האנושות כולה, וכדי שהעדרותו לא תעורר שאלות בוים הרצח. הוא נפטר בסופו של דבר בסביבות גיל 80. אסור בשלב זה לספר איפה היה אבל נציין שממש רחוק מכאן.
עכשיו נראה תאוריית קונספירציה שמתחרה בזו.

לצפיה ב-'כל הכבוד הכית את עו"ד פנדריך שוק על ירך'
כל הכבוד הכית את עו"ד פנדריך שוק על ירך
16/08/2018 | 10:51
37
לצפיה ב-'אתם פשוט טועים ומטעים'
אתם פשוט טועים ומטעים
16/08/2018 | 13:46
34
ג'ון קנדי לא נרצח, מפני שהוא מעולם לא היה קיים. זו דמות פיקטיבית שהומצאה ע"י ארגון סודי בשם "ריטנהאוס" ששולט בכל הגופים המרכזיים מאז המאה ה-18. הדמות גולמה ע"י שחקן, וההתנקשות המפוברקת נעשתה במסגרת ההתאמות הגנטיות של המין האנושי ליעודו החדש.

גם אני יודע להמציא סיפורים אמיתיים לחלוטין. הרי כל דבר שידוע הוא שקר, כל מידע היסטורי הוא קונספירציה. וכדי לקבוע עובדה מוצקה, אין שום צורך בראיות. רק בדמיון פורה.

לצפיה ב-'אתה מבלבל בין קנדי לאלוויס'
אתה מבלבל בין קנדי לאלוויס
16/08/2018 | 20:27
7
לצפיה ב-'סיכסוך אישי בין 2 '
סיכסוך אישי בין 2
16/08/2018 | 09:08
1
64
עורכי דינים כניראה על אגו וכבוד, מסכן את העסקה רכישת דירה שאני ממתין להשלמתה כמה חודשים, ערכנו חוזה מותנה שמוכר ישלים בעיות רישום ושילמתי כ-20% ועכשיו שצרין להשלים עורך דין המוכר מסרב לענות בטלפונים ובפניות של עורך דין שלי ולספק לו מסמכים הדרושים ולהשלים העסקה, מה עושים?
לצפיה ב-'שולחים לו אזהרה'
שולחים לו אזהרה
19/08/2018 | 16:37
18
לפני משפט.
לצפיה ב-'באתר מס הכנסה '
באתר מס הכנסה
15/08/2018 | 20:35
34
בבדיקה מס במקור . יש להקיש את המיספר ת.ז . אם המחשב מודיע שיש טעות בהקלדה . אז המיספר מזוייף . כבר ניתקלתי בזה . עם קבלן זיפות גגות 
לצפיה ב-'שכונות לחרדים בלבד'
שכונות לחרדים בלבד
13/08/2018 | 18:23
2
54
מדי פעם אנו שומעים על הקצאת שכונות מגורים לחרדים בלבד. האם זה חוקי? האם יזם רשאי לסרב למכור דירה לחילוני? אם כן האם גם ההיפך נכון? האם ניתן להקים שכונה לחילונים בלבד ולא למכור דירות לחרדים?

קראתי שהיועמש נוטה להשיב בחיוב בגלל שהחרדים הם מיעוט עם צרכים מיוחדים. יש כאלה שיאמרו שהם מיעוט ששולט ברוב. אבל נניח שיש להם צרכים מיוחדים. האם זה מצדיק למנוע מחילוני לגור באותה שכונה? ולמה לעצור בדירות? האם מותר להקים מסעדה לחרדים בלבד או בריכת שחיה ובתי קולנוע ותיאטראות לחרדים בלבד? היכן עובר הגבול?
לצפיה ב-'ככל שפרויקט מסוג כזה מבוצע מול קבוצת רכישה'
ככל שפרויקט מסוג כזה מבוצע מול קבוצת רכישה
14/08/2018 | 04:39
40
מבחינת הקבלן אין בעיה. וקבוצת רכישה אפשר להקים לפי כל קריטריון.
בפועל מוקמות שכונות שמיועדות לחילונים. הבניה לחרדים שונה מבחינות מסויימות מהבניה לחילונים. הבעיה היא בהמשך, והיא שחרדי שמשכיר או מוכר את הדירה לא יעביר אותה לחילוני, כי הוא נאמן לקהילה ולשכנים. וזו זכותו. חילוני שמשכיר או מוכר לא מתעניין בשכנים ובקהילה ויעביר את הדירה למי שייתן לו את הסכום המירבי. כך יוצא ששכונה שנבנתה לחילונים עוברת לאט לאט לידיים חרדיות, בעוד ההפך יש פחות סיכוי שיקרה.

יש עסקים שפונים לחרדים והם מאופיינים קודם כל בהפרדה בין המינים. החוק כידוע מאפשר זאת בפירוש. יכול להיות שחילוני יתקבל שם, בתנאי שהגבר ילך לצד שלו והאשה לשלה. כנראה תוצב גם דרישה לקוד לבוש.
מצד שני יש הרבה אם לא רוב של עסקי מזון, כמו מסעדות ומרכולים, שמותאמים יותר לציבור החילוני כי הם מקפידים פחות על כשרות. חרדי צריך תעודות כשרות מתקדמות ועסק שלא מחזיק בהן לא יתאים לחרדים.
לצפיה ב-'לא נראה לי חוקי'
לא נראה לי חוקי
15/08/2018 | 13:12
25
בדיוק כפי שערבים תובעים יזמים שסירבו למכור להם דירות בשכונות יהודיות. אם תחפש פסיקות בנושא, אולי תקבל עוד מידע.
לצפיה ב-'אי תשלום חשבון חשמל על ידי דיירת'
אי תשלום חשבון חשמל על ידי דיירת
13/08/2018 | 12:59
9
72
שלום,

אני שוכרת דירת חדר בקומה שבה 5 דירות נוספות. בכל דירה יש שעון חשמל פנימי, וכולן יחד מחוברות למונה נטען יחיד של חברת החשמל.

אנחנו נוהגים להטעין את המונה בדואר ע"י מעקב אחר המונים של כל אחד, חישוב כמה יצא בחודש הקודם, ותשלום בהתאם.

לאחרונה נכנסה לקומה דיירת שמסרבת למסור את המונה שלה, מסרבת לשלם את החשמל, ושבלתי ניתן בכלל לשוחח איתה (צורחת בעברית / ערבית ללא הפסקה).

יש מתווך שאחראי על הטיפול השוטף בדירה הזאת, ופנינו אליו מספר פעמים. הוא הבטיח שהוא מטפל בזה וגם הגיע פעם אחת לדירה ואמר שקיבל התחייבות מהדיירת שתשלם, אבל כצפוי היא לא שילמה, ונראה שאין לה שום כוונה לשלם.

חשוב להדגיש שכיוון שהמונה משותף, אם הוא לא מוטען בסכום הצריכה שלה (כמו כל האחרים), הניתוק שמגיע בסופו של דבר - הוא לכולם כמובן.

ניסינו לבדוק בארון החשמל הפנימי אם יש מתג ספציפי לדירה שלה שאפשר לנתק, אבל מתברר שהמתג משותף לאחת מהדירות האחרות, כך שניתוק שלו ינתק גם את הדירה השניה.

האם יש פיתרון משפטי לבעיה? האם ניתן לראות בבעל הדירה אחראי לאי תשלום החשמל על ידי הדיירת שלו, ולנזק שנגרם לשכנים בעקבות זאת?

תודה רבה
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה שכירות לגבי החשמל?'
מה כתוב בחוזה שכירות לגבי החשמל?
13/08/2018 | 14:19
4
52
לפי התיאור שעון החשמל הוא על שם בעל הבית, ולכן הוא אחראי לתשלום החשבון.
כמו כן למשכיר אסור להביא לניתוק החשמל לדיירים אפילו הם חייבים כסף (וחלילה גם לכם לנתק את החשמל למישהו מהדיירים).
בלי לדעת מה כתוב בחוזה לגבי לחשמל נראה לי שהמשכיר הוא האחראי להמשך אספקת החשמל. אם התקין מונה נטען הוא צריך להטעין אותו, ולגבות את חלקם של הדיירים מהם בעצמו או נציגו.
אם החשמל יתנתק הדיירים יוכלו להגיש נגד המשכיר תביעה לפיצוי.

לצפיה ב-'אולי לא הבנת ... נאמר שעון חשמל "נטען"'
אולי לא הבנת ... נאמר שעון חשמל "נטען"
13/08/2018 | 14:39
3
55
לכן, בעל הבית לא אחראי על תשלום חשבון החשמל.

לצפיה ב-'הבנתי והתייחסתי'
הבנתי והתייחסתי
13/08/2018 | 15:47
2
55
במקרה זה במיוחד המשכיר חייב לדאוג, כפי שכתבתי, להטענת השעון, מאחר והשכיר את הדירה שהיא כנראה מחולקת לא לדייר אחד אלא למספר דיירים זרים זה לזה. כתוצאה מכך כל אחד מהם לא יכול להיות אחראי בפני עצמו להטענת השעון. הם נאלצים להסתדר בינהם מה שלא כל כך עובד כפי שמסתבר.
השאלה כרגע היא למה הם התחייבו בנוגע לחשמל בחוזה.

לצפיה ב-'זה כנראה לא מאותם מקרים שיש בעל בית בסביבה'
זה כנראה לא מאותם מקרים שיש בעל בית בסביבה
13/08/2018 | 16:03
1
42
מי שמטפל בדירה הבעייתית הוא "המתווך"
וכידוע לך, מתווך מסיים את תפקידו ברגע שנחתם חוזה השכירות
אלא שכאן, המתווך ממשיך "לדאוג" לניהול העניינים
ללמדך, שאילו היה שם בעל בית, המתווך היה מיד מפנה אל הבעל בית
כך או כך, בעיות כאלה, אין טבעם שיפתרו בהליכים משפטיים
ומה שכתוב בחוזה לא ממש יועיל להם במישור הפרקטי.
מי שיעשה בעיות יתר על המידה, יעזיבו אותו, ויביאו חיש קל שוכר אחר.
בעל הבית לא רוצה להתעסק עם הבעיות הללו.

לצפיה ב-'מחוץ לבית המשפט לשוכרים יש יותר כוח מלמשכיר'
מחוץ לבית המשפט לשוכרים יש יותר כוח מלמשכיר
13/08/2018 | 16:26
41
בעל בית יכול למנות נציג או מנהל אבל זה או זה צריכים להתייחס לדיירים ולמה שקורה בנכס, כי דיירים יכולים לבטל צ'קים ויכולים לסרב לפנות ואז צריך לקחת אותם לבית המשפט. כך שטענותיהם יישמעו בכל מקרה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות והמשך'
תודה רבה על התגובות והמשך
13/08/2018 | 19:27
2
48
אני לא בטוחה אם מבחינה היסטורית הדירות היו יחידת דיור אחת / עסק אחד, אבל בכל מקרה - כרגע לכל דירה יש בעל בית אחר. המתווך שהזכרתי אחראי על הדירה שבה מתגוררת סרבנית התשלום. היו אליו הרבה פניות וכפי שציינתי הוא גם הגיע לכאן ושוחח עם הדיירת, אבל היא בשלה - מסרבת לשלם. מרגע שנכנסה לדירה, היא לא שילמה שקל אחד עבור החשמל שלה.
לצפיה ב-'אז הסידור של החשמל נראה לי מוזר'
אז הסידור של החשמל נראה לי מוזר
14/08/2018 | 04:29
1
36
גם אם המונה הוא נטען עדיין הוא מקושר ללקוח כלשהו בחברת החשמל.
אני הייתי פונה לחברת החשמל ומברר את מצב החיבור שם.
בעיקרון אם נוצרו דירות נפרדות אז כל אחת צריכה להיות נפרדת גם בחברת חשמל עם התחשבנות נפרדת מולם.
אם הדירות לא נפרדות למעשה, אז הייתי שואל מי הבעלים של החיבור מבחינתם, ומטיל את האחריות להמשך זרם החשמל עליו. גם אם המונה הוא נטען.
לא הייתי ממשיך בהתעסקות עם הדיירת הסרבנית. זה לא פתרון לא מבחינתכם ולא מבחינתה.

לצפיה ב-'דירות מפוצלות '
דירות מפוצלות
14/08/2018 | 07:55
33
יש מונה של חברת חשמל בחוץ . ולכול חדר יש מונה חשמל פרטי שהרכיב חשמלאי 
כי יש דייר ששורף הרבה חשמל. ויש דייר ששורף מעט חשמל 
ולגיברת המדוברת יש מונה חשמל . והיא לא משלמת את קריאת המונה שלה 
המונה המשותף שבחוץ על לוח החשמל  הוא ניטען .
לצפיה ב-'"אִם עֹשֶׁק רָשׁ וְגֵזֶל משפט וצדק תראה במדינה אל-תתמה'
"אִם עֹשֶׁק רָשׁ וְגֵזֶל משפט וצדק תראה במדינה אל-תתמה
15/08/2018 | 10:38
32
כִּי גָּבֹהַּ מֵעַל גָבֹהַּ שֹׁמֵר וּגְבֹהִים עֲלֵיהֶם" קהלת ה7
"מֶלֶךְ יוֹשֵׁב עַל כִּסֵּא דִין, מְזָרֶה בְעֵינָיו כָּל רָע" משלי כ8
רק מלך, אשר יושב בעצמו על כיסא השופט, יכול לפקח בעיניו על תפקודה התקין של מערכת המשפט, לזרות ולהרחיק ממנה כל רע.
גם כשיש הירארכיה שיפוטית, השופטים העליונים חייבים להיות מעורבים במה שקורה ברמות הנמוכות, לפקח עליהן ולאפשר לכל אדם להתלונן אם הוא מרגיש שהשופטים ברמות הנמוכות לא עשו עמו צדק. אסור לשלטון המרכזי לעצום את עיניו ולהסתפק בהאצלת סמכויות לרמות נמוכות יותר.
לצפיה ב-'בוקר טוב, ברצוני להודיע לאחד הספקים'
בוקר טוב, ברצוני להודיע לאחד הספקים
14/08/2018 | 08:05
2
42
שאם לא יעמוד בתנאי חוזה ההספקה אזי אפנה לתביעות קטנות.

האם עלי להודיע לו בתחילת השיחה הטלפונית שאני מקליטה אותו או שמותר לי להקליט מבלי להודיע לו על מנת שההקלטה תשמש לי כראיה מול כשופט?
לצפיה ב-'אם זאת שיחה בין שניים בלבד-מותר להקליט'
אם זאת שיחה בין שניים בלבד-מותר להקליט
14/08/2018 | 11:50
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה, כאמור לא חובה ליידע אותו'
תודה רבה, כאמור לא חובה ליידע אותו
14/08/2018 | 12:38
25
שאני מקליטה את השיחה.
לצפיה ב-'בנייה על חומה משותפת'
בנייה על חומה משותפת
13/08/2018 | 17:47
1
46
ביני לבין השכן ישנה חומה יש לציין שהוא במפלס היותר גבווה כי הרחוב אינו מישורי השכן משתמש בחומה כקיר ובנה מעליה המשך קיר לבניית מחסן גדול ערב כך נהייה עומס על החומה והיא קרסה לכיוון החצר שלי  למי פונים??? הוא לא מוכן להקשיב !! 
לצפיה ב-'קיר תומך בין שתי חלקות'
קיר תומך בין שתי חלקות
13/08/2018 | 21:32
36
בדרך כלל, בניית קיר תומך היא חלק מדרישות התב"ע (תוכנית בניין עיר) , וחובת הבניה היא בדרך כלל על החלקה הגבוהה יותר והיא נמצאת בהיתר הבניה ובתנאים הקבועים בו.
אבל, כדי להיות בטוחים, יש צורך לפנות לועדה לתכנון ובניה ברשות המקומית, או למהנדס העיר (או הישוב), כדי לבדוק מה נקבע בתב"ע ובהיתרי הבניה של שתי החלקות.
כמו כן, יש לבדוק במוסדות הללו אם ניתן היתר בניה לשכן לבנות על הקיר התומך, ואם לא ניתן היתר, הרי שעצם הבניה הלא חוקית והרשלנית, היא שגרמה לקריסה, וחובה על מי שהרס לבנות את הקיר התומך מחדש, ולפצות אותך על הנזקים שנגרמו לך מהקריסה.
ודבר נוסף, יש לדווח למהנדס העיר (הישוב) על דבר הקריסה, ועל הבניה הלא חוקית אם אכן לא ניתן היתר.
רצוי גם להציג להם תמונה של הקיר ההרוס.

לצפיה ב-'חניה פרטית'
חניה פרטית
12/08/2018 | 13:38
2
56
שלום,
אני גרה בשכונה ותיקה מאוד של בתי קרקע בבית פרטי ישן מאוד ,
האם צריך היתר בנייה להרחבת שער הכניסה להולכי רגל כך שישמש כניסה לרכב בחצר וצמוד לו לעשות שער כניסה רגיל ?
המקום מתאים ,אין מקום אחר,וכך זה בתים אחרים.
(פרטים :השער הישן של הולכי הרגל הוא ברוחב של מטר וקצת,אני אפרק אותו  ואשבור  עוד  3 מטר של הגדר  מבלוקים שהיא בגובה של מטר
ובכך יהיה רוחב של 4 מטר סופי,3 מטר לרכב ועוד מטר אחד להולכי רגל)  
(בתוכניות הישנות אין שום שרטוט המציין חניה לרכב,או שבעל הבית הקודם לא חלם שיהיה לו אוטו)
מנגואית
לצפיה ב-'אישור הרשות המקומית'
אישור הרשות המקומית
12/08/2018 | 14:08
34
את יוצרת מעבר כלי רכב על מדרכה להולכי רגל. צריך לפנות למחלקת הדרכים והתנועה בעירייה ולשאול מה צריך.
יש גם עניין של תנועה ברחוב או קרבה לצומת .
מחייב בדיקה מקצועית של איש תנועה בעירייה.
לצפיה ב-'מבחינת העיריה, את יכולה גם להרוס את הגדר'
מבחינת העיריה, את יכולה גם להרוס את הגדר
12/08/2018 | 23:13
31
לא צריך היתר לכך,
את צריכה היתר לכניסה לחניה לחצרך והכל תלוי במיקום, יתכן ולא יאושר לך סימון מעטפה בכניסה לחניה לחצרך
לצפיה ב-'האם עסק פרטי הוא ציבורי?'
האם עסק פרטי הוא ציבורי?
09/08/2018 | 16:57
155
231
לדוג', האם בעל עסק פרטי יכול להחליט לקבוע תנאים מי רשאי להיכנס לעסק?
המשך>>
לדוג', האם בעל עסק פרטי יכול להחליט לקבוע תנאים מי רשאי להיכנס לעסק?
לצפיה ב-'אודה לכם את תשובות נכונה לשאלות שלי'
אודה לכם את תשובות נכונה לשאלות שלי
10/08/2018 | 23:17
4
66
אני רוצה לתת הלוואה לאדם שאני חוששת שבחייו הוא לא יספיק להשיב לי את כספי בחזרה (לפרוע את החוב).
ואני יודעת שלקוחות של בנקים לווים מהבנקים הלוואה לצורך רכישה דירה, וקונים ביטוחי חיים וכותבים הוראה כתובה לחברות הביטוח שבהוראה הם מורים לחברת הביטוח להגדיר את הבנק כמוטב בלתי חוזר שברגע שהם (המבוטחים של חברות הביטוח שהם הלווים שלווים מהבנק הלוואות) מתים בטרם הספיקו לפרוע את החוב לבנק אז הבנק מקבל את הפיצוי הכספי שהם זכאים לקבל ממקרה הפטירה כי זוהי המהות של ביטוח חיים.
לכן, אני מבקשת לדעת האם גם אני בעצמי יכולה לדרוש מהלווה שלי (האדם שאני רוצה להלוות לו כסף וחוששת שיספיק להחזיר לי את החוב בחייו) לקנות לעצמו פוליסת ביטוח חיים ולהגדיר אותי בחברת הביטוח כמוטבת בלתי חוזרת לקבל את כל הכספים שיתקבלו בקרות המקרה שהוא נפטר.
השאלות שאני שואלת הן מה יקרה אם הוא עושה את זה, נפטר בטרם הספיק להחזיר לי את ההלוואה, ואז פתאום היורשים שלו טוענים בבית משפט שהוא פרע את החוב וטענות סרק אחרות דומות. האם במקרה כזה, קיים סיכון שמישהו אחר יקבל את הפיצויים ממותו של הלווה למרות שהוא הגדיר אותי כמוטבת בהוראת מוטבת בלתי חוזרת ? 
לצפיה ב-'אם אדם ניפטר '
אם אדם ניפטר
11/08/2018 | 00:14
51
ויש לו רכוש . מישרד הפנים. מפרסם בעיתון כי ניפטר XY. ולפני שמחלקים את הירושה . מי שהניפטר חייב לו כסף . שיפנה אלינו ויקבל את חלקו בירושה .
כול אדם שהניפטר חייב לו כסף. הוא גם היורש 
לצפיה ב-'יכולים אולי לטעון אבל צריכים להוכיח'
יכולים אולי לטעון אבל צריכים להוכיח
11/08/2018 | 06:40
2
9
לצפיה ב-'השלמה'
השלמה
12/08/2018 | 15:04
1
36
נראה שניתן לבצע ביטוח חיים לפי חוק חוזה הביטוח.
לצפיה ב-'אם היא רשם אותה כמוטבת בלצי חוזרת לביטוח חיים '
אם היא רשם אותה כמוטבת בלצי חוזרת לביטוח חיים
16/08/2018 | 23:11
10
בחברת הביטוח אז היורשים לא יכולים לטעון כלום.
רק הלקוח יכול לשנות את את המוטבים שלו ואם המה פורע היה מבצע שינוי שאגב הוא יכול לבצע בכל מקרה עד קרות הפטירה ...זה לא דומה להערת אזהרה בטאבו שמצריך את אישור מי שרשום בהערה.
לצפיה ב-'אני מקווה שפרופ' שטיין -שופט ביהמ"ש העליון החדש'
אני מקווה שפרופ' שטיין -שופט ביהמ"ש העליון החדש
09/08/2018 | 14:20
44
יביא אתו גישה אחרת מזאת של השופט שהוא מחליף-אורי שוהם.

אני מקווה שהוא חסיד גדול של חופש הביטוי ולא יטען כקודמו שדברים שלוחי רסן נגד עובדי ציבור הם לא פחות חמורים מאלימות פיזית.

אני מקווה ששנותיו הרבות בארה"ב שם יש חופש ביטוי אמיתי, השפיעו עליו והוא לא ימהר לעצור אנשים בגלל ש"העליבו" עובדי ציבור.
לצפיה ב-'אחרייות עם קנית טלביזיה חדשה'
אחרייות עם קנית טלביזיה חדשה
08/08/2018 | 13:58
1
36
שלום רב
קניתי טלביזיה SAMSUNG 55" חדשה. הטלביזיה הובא ע"י מוביל עם עוד מכשירים שקניתי לדירה חדשה.קיבלתי אישור טלפוני (מוקלט) להוציא ולהתקין לבד,עם הבטחה של כיסוי הביטוח.
הוצאנו את המכשיר מהאריזה אבל הישארנו אותה מכוסה עם ניילון בידוד למנוע פגיה. רק לאחר יומיים הרכבנו והורדנו את הכיסוי והתברר שיש סדקים על המסך.  האריזה נזרקה כניראה ע"י המוביל בלי שנשים לב.
שפנינו לחנות, נאמר לי שבלי  האריזה מתנארים מאחריות.
האם זה חוקי? האם יש מה לעשות?

אודה על עזרה
לצפיה ב-'נושא האריזה המקורית אינו קשור למקרה שלך'
נושא האריזה המקורית אינו קשור למקרה שלך
09/08/2018 | 12:39
71
על פי תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) יש משמעות לאריזה המקורית
אבל - המקרה שלך לא קשור לתקנות הללו.
המקרה שלך קשור לסעיף 11 לחוק המכר
כי במקרה שלך נמסר לך מוצר פגום
יתכן שאתה זכאי לתבוע גם את חברת הביטוח בנוסף לתביעת המוכר
ראה סעיפים 11 עד 18 לחוק המכר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה