לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3211032,110 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'הרחבת מרפסות בבניין משותף (הגדלת שטחי מרפסות)'
הרחבת מרפסות בבניין משותף (הגדלת שטחי מרפסות)
08/11/2017 | 16:35
1
51
שלום!
אני מתגורר בבניין משותף 21 דירות: 3 דירות גן + 16 דירות בקומות עם מרפסות שמש כ 10 מ"ר לכל דירה + שני פנטהאוזים.
בקירוב אלינו בניין תאום של אותו פרויקט (שני בניינים נבנים בו זמנית).
הכתובות לשני הבניינים (שם הרחוב ומספר בית) שונות לגמרי. לכל בניין ועד בית משלו, ללא כל קשר ביניהם.
ע"פ טאבו שני בניינים הם בניין משותף. למעשה כל בניין מנהל את עצמו כך שלדיירים לא ידוע על רישום משותף.
לא נרשמו שינויים כלשהם בתקנון בית משותף.

בניין שלנו מתעניין בנושא הרחבת מרפסות עבור 16 דירות עם מרפסות קיימות. כלומר הפרויקט לא שייך ולא אקטואלי בכלל ליתר דירות בבניין ( דירות גן ופנטהאוזים).

ידוע לי כי בניין התאום גם מתעניין לבד בהרחבת מרפסות עבור אותם סוגי דירות בבניין.

ישנן לדיירי הבניין מספר שאלות בנדון:

1.האם הליך הרחבת מרפסות במקרה מסוים דורש החלטה של 75% מכלל הדיירים בבנין (21 דירות) או של 16 דירות בקומות השייכות להליך הרחבת מרפסות ?

2.האם דירות גן ופנטהאוזים אשר לא בונים את מרפסות זכאים להצביע בעת קבלת החלטה ?

3.אם כן מה הן החלטות ניתנות (שיהיו בתוקף) לדירות גן ופנטהאוזים בין אלה: "בעד" , "מתנגד", "נגד"?
תודה.

לצפיה ב-'מסמכים'
מסמכים
09/11/2017 | 09:29
27
הזמן באינטרנט דיסק הבית המשותף ובדוק שם התשריטים וצו הבית המשותף לגבי הוראות בכלל ולבנייה בפרט.
גש לרישוי בניה או ועדה מקומית ובדוק בתיק הבניין מה המגבלות לגבי בנייה בבנין שלך והאם באמת שני הבניינים יושבים על מגרש תכנוני אחד.
בקש מידע תכנוני מהוועדה לאחר תשלום אגרה.
לאחר כל אלו תוכל לקבל מידע כמה בעלי דירות תצטרך לקבל אישורם לבנייה מבחינת חוק התכנון ומבחינת חקו המקרקעין.
כל שינוי בבניין מצריך אסיפת דיירים כחוק  של כל הדיירים ויידועם.

לצפיה ב-'האם חוק הטכנאים תקף גם באחריות של מחשבים?'
האם חוק הטכנאים תקף גם באחריות של מחשבים?
07/11/2017 | 18:35
2
52
החברה הודיע לי שהיא תבוא אליי ב-48 שעות הקרובות ושאני אמור להיות זמין משעה 8 בבוקר עד 5 אחה"צ.
באו ולא הייתי זמין והלכו וכשחזרתי אליהם אחרי 10 דק', כבר לא היה עם מי לדבר (לא ענו).
לצפיה ב-'אם ביקור הטכנאי נדרש בשנת האחריות הראשונה, “חוק הטכנאים" חל'
אם ביקור הטכנאי נדרש בשנת האחריות הראשונה, “חוק הטכנאים" חל
08/11/2017 | 15:41
1
48
אני מניח, שבמקרה שלך שנת האחריות הראשונה חלפה. אחרת, החברה לא הייתה מתאמת אתך, ואתה לא היית מקבל, זמן המתנה בלתי סביר כפי שתיארת (שמונה עשרה שעות ביומיים, תשע בכל יום).
בכל אופן, במקרה שלך, לדבריך, הטכנאים הגיעו במועד המוסכם, ואתה לא היית זמין. אז לא ברור לי על מה בדיוק אתה מלין.
ואזכירך, ש"חוק הטכנאים" נחרש עד דק בפורום זה בעקבות שאלה אחרת שלך (תזכורת).

לצפיה ב-'סליחה, תיקון'
סליחה, תיקון
08/11/2017 | 20:57
52
מחשבים אינם נמנים עם הטובין, שחובה על-פי התקנות לתקנם בבית הצרכן בתקופת האחריות (ראה תקנה 7 לתקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה) והתוספת השנייה לתקנות). מכאן שהביקור במקרה שלך אינו נדרש לפי "חוק הטכנאים", גם אם שנת האחריות הראשונה טרם חלפה (ראה סעיף 18א(ג)(1) לחוק הגנת הצרכן), זאת אומרת: “חוק הטכנאים" אינו חל (אבל כללית מה שכתבתי נכון: אם ביקור הטכנאי נדרש בשנת האחריות הראשונה, “חוק הטכנאים" חל).

לצפיה ב-'איך אפשר למחוק תיק סגור , כאילו לא קיים '
איך אפשר למחוק תיק סגור , כאילו לא קיים
05/11/2017 | 10:04
3
68
יש לי חברה טובה , שלא נעים לה לשאול.
היא נשואה , עם שני ילדים , בעלה לא עובד כמה חודשים.
בעבר עבד בעבודה יציבה .
יש להם ילדים .
לפני כמה חודשים , התעורר ויכוח ,ובאופן חד פעמי הבעל העיף משהו על אשתו , לא קרה כלום , אבל מהבהלה ,כי אף פעם לא קרה , האשה הזמינה משטרה .
הבעל נלקח לחקירה , היה כמה ימים ,אצל חבר וחזר .
בינתיים התיק נסגר , אך ישנה בעיה , זה מפריע לקבל עבודות , או שיכל להפריע .
השאלה של החברה , היא איך ניתן למחוק את התיק כאילו לא היה , והיכן ניתן לקבל סיוע , כי אין מספיק כסף לעורך דין
אודה מראש אם אקבל תשובה.
לצפיה ב-'אפשר למחוק רישום פלילי רק אם התיק נסגר בהעדר אשמה'
אפשר למחוק רישום פלילי רק אם התיק נסגר בהעדר אשמה
05/11/2017 | 14:50
2
54
וכנראה שזה לא המקרה.
לצפיה ב-'מה זה אומר ? '
מה זה אומר ?
05/11/2017 | 15:16
1
47
ובמי ניתן להיעזר , כמו שציינתי , אין מספיק כסף לעורכי דין .
לצפיה ב-'ביטול רישום משטרתי על חשד לפשע'
ביטול רישום משטרתי על חשד לפשע
06/11/2017 | 18:31
82
1. אני מניח, לפי תיאורך, שבעלה של חברתך נחשד ב"תקיפה סתם", שהיא כשלעצמה עבירה מסוג עוון, אך אם היא נעשית כלפי בן משפחה, היא חמורה יותר ומסווגת כפשע (ראי סעיף 24, 379 ו- 382(ב) לחוק העונשין). אם כן:
2. הבחור יוכל להגיש בקשה לביטול הרישום בחלוף שבע שנים מיום האירוע (ראי תקנות 1 - 3 לתקנות המרשם הפלילי ותקנת השבים (אמות מידה לביטול רישומי משטרה)).
3. כל עוד הרישום תקף, מידע על ההחלטה שלא להעמיד לדין לא יימסר אלא לגופים המפורטים בתוספת השלישית לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים (ראי סעיף 11א לחוק והתוספת השלישית שבסופו).
4. אם הבחור ישמור את דבר הרישום בסוד (הוא אינו חייב לגלותו לאיש), הוא לא יפריע לו, לא בקבלה ללימודים ולא בקבלה לעבודה, אלא אם כן יבחר לעסוק בתחום רגיש במיוחד, כגון מודיעין או חומרי נפץ (ראי סעיף 22 לחוק המרשם, האוסר על מי שאינו מוסמך לכך להשיג מידע מן המרשם בכלל, ובפרט לצורך העסקה).
5. למידע נוסף על רישום משטרתי ועל ההבדל בינו לבין רישום פלילי ראי תגובה זו.

לצפיה ב-'הדג מסריח מהראש'
הדג מסריח מהראש
05/11/2017 | 22:45
1
95
היום בחדשות ערוץ 10 אמר הפרשן רביב דרוקר דבר מטריד.

הוא נשאל מדוע הצהיר מנדלבליט שאין חשד לפלילים בפרשת הצוללות כשעכשיו נחקרים אישים בכירים תחת אזהרה.

דרוקר טען שאישים בכירים פנו ליועמ"ש ואמרו לו שבטחון המדינה מוטל על כתפיו וישראל זקוקה לצוללות ובלי הצהרה שלו שאין חשד לפלילים היא לא תקבל אותן. 

בלי להכנס לשאלה אם מותר לשקר למען בטחון המדינה ברור שאם הסיפור נכון, היועמ"ש איבד לגמרי את אמינותו. אם הוא שיקר ויהיו מניעיו נאצלים ככל שיהיו, אי אפשר להאמין לו יותר. מאין לנו שההצהרה הבאה שלו תהיה אמינה?  אולי גם מאחוריה יהיו מניעים "נאצלים" אבל זרים וההצהרה תהיה שקרית?

בקיצור בפרפראזה לשיר ישן של הגשש החיוור- "כולם שקרנים כולם".
לצפיה ב-'כתבת פוסט שלא משמיץ את שי ניצן. אתה מרגיש טוב?'
כתבת פוסט שלא משמיץ את שי ניצן. אתה מרגיש טוב?
10/11/2017 | 19:22
7
לצפיה ב-'קנס על פינוי קרטונים לחדר אשפה'
קנס על פינוי קרטונים לחדר אשפה
05/11/2017 | 18:48
1
52

קיבלתי קנס מעירית רמת גן , על סך 730 שקלים כי פיניתי קרטונים
לחדר האשפה בביתי , ולא למקום בו מפנים גרוטאות  ,ולא ביום 
המיועד לפינוי הגרוטאות . האם הקנס חוקי? ואם כן האם ניתן להפחיתו?
תודה לכל העונים

לצפיה ב-'חוק עזר'
חוק עזר
09/11/2017 | 09:31
21
בדוק לפי איזה חוק עזר עירוני קיבלת הדו"ח , אתר  וקרא אותו.
קרטון ריק אינו גרוטאה על פי ניסוחי החוק.
לצפיה ב-'הרחבת חזית או תביעה חדשה'
הרחבת חזית או תביעה חדשה
05/11/2017 | 17:06
1
45
נגיד לצורך הדוגמה ששכן זרק אבן ושבר לי חלון .. הגשתי תביעה והיה קדם משפט .. עוד טרם המשך הדיונים שיחק השכן בכדור ושבר לי חלון נוסף.

שאלתי .. האם השופט יאשר הרחבת כתב התביעה. כלומר הרחבת חזית למרות התנגדות הנתבע או שעלי להגיש תביעה נוספת ?
לצפיה ב-'יש מספר אפשרויות'
יש מספר אפשרויות
10/11/2017 | 19:33
13
וצריך גם לדעת באיזה סדר דין מדובר ובאיזה שלב בתיק מבקשים לתבוע גם בגין האירוע הנוסף.
אפשר לבקש לתקן את כתב התביעה, אפשר להגיש תביעה חדשה ולבקש לאחד את הדיון בתיקים, ואם נהיה ריאליים - אפשר לבקש מהשופט לטעון לגבי המקרה השני בלי לתקן את כתב התביעה עצמו, ושפסק הדין יתייחס לשני המקרים.
לצפיה ב-'האם מותר לסרב לתת שירות לבת זוג של בחור המנהל נגדי תביעה ?'
האם מותר לסרב לתת שירות לבת זוג של בחור המנהל נגדי תביעה ?
03/11/2017 | 19:04
5
87
אני מלמד מועמדים לבחינת קבלה לחוג מבוקש באוניברסיטה. גורם מתחרה מנהל נגדי תביעה ומקביל לכך אשתו נרשמה אצלי ללימודים
לצפיה ב-'זה נראה כמו ריגול תעשייתי'
זה נראה כמו ריגול תעשייתי
03/11/2017 | 21:39
4
52
אם ההרשמה היא בחוסר תום לב-אז כן.
לצפיה ב-'ובמידה והיא כן תוכיח שהיא רוצה להתקבל לחוג לימודים?'
ובמידה והיא כן תוכיח שהיא רוצה להתקבל לחוג לימודים?
04/11/2017 | 11:14
3
51
אני מכין לבחינות קבלה לחוג הלימודים המבוקש
לצפיה ב-'ואם לא תקבל אותה ובמקומה'
ואם לא תקבל אותה ובמקומה
04/11/2017 | 15:51
2
53
הוא ישלח חבר שלו??
לצפיה ב-'אז מה אתה רוצה להגיד '
אז מה אתה רוצה להגיד
04/11/2017 | 17:02
1
45
שהוא חייב לקחת אותה?
לצפיה ב-'הוא אומר שלא יעזור כלום. את הבחורה הוא מכיר ואם ברצון המתחרה'
הוא אומר שלא יעזור כלום. את הבחורה הוא מכיר ואם ברצון המתחרה
04/11/2017 | 17:33
51
לבצע ריגול מקצועי הוא ישלח מישהו שהשואל לא מכיר.
סה"כ באמת אין הרבה הגיון בכך שאדם שמעביר קורס ישלח את זוגתו למתחרה
כדי לעבור את הקורס הזה מלבד ריגול מקצועי אבל אין דרך באמת להתגונן נגד זה.
לצפיה ב-'אכיפת חוב לחברה שעובדיה התחזו כמי שמוסמכים להתחייב בשמה'
אכיפת חוב לחברה שעובדיה התחזו כמי שמוסמכים להתחייב בשמה
04/11/2017 | 11:05
2
40
כמעט כל בני משפחתי והמכרים הקרובים מספרים לי שכצרכנים קיבלו התחייבות מהחברות הגדולות ואז החברות התנערו כי טענו שהעובד של החברה שחתם על ההתחייבות בשם החברה לא היה מוסמך להתחייב בשם החברה.
נציגי חברה לא מציגים תעודת הסמכה כשהם מדברים עם צרכנים, אז השאלה איך אפשר לאכוף על חברה ביצוע התחייבות של עובדי החברה שהתחזו כמי שמוסמכים להתחייב בשם החברה.
תודה מראש ושבת שלום
לצפיה ב-'אם ההתחייבות בכתב על נייר רשמי של החברה'
אם ההתחייבות בכתב על נייר רשמי של החברה
04/11/2017 | 14:28
26
אז החברה אחראית למעשיהם כי היא מינתה אותם לייצג אותה, אם חרגו מסמכות והתחייבו בשם החברה על דברים שלא היו מוסמכים החברה רשאית לתבוע מהם שיפוי.
אם ההתחייבות היתה בעל פה  והדברים חד משמעיים והם מוסמכים להתחייב - עלייך לדקרוש מהם שישלחו את ההתחייבות בכתב במידה והם מסרבים  אל תסמוך עליהם.
מה שבדרך כלל קורה הוא שההתחייבות ניתנה בשיחת טלפון בזמן שהמוקדן  מנסה לרצות את הלקוח הפוטנציאלי ומנסה להחתימו על שרותי החברה אז הוא מגזים במקצת ואומר דברים המשתמעים לשתי פנים.
לאכוף דברים כאלה ניתן רק בבית משפט השלום כי תביעות קטנות לא אוכפות, במידה ונגרם נזק כספי ניתן לתבוע פיצוי בתביעות קטנות - רק כדאי שיהיו הוכחות מעבר ל"המוקדנית לילי הבטיחה לי לפני 10 חדשים שאקבל חינם .....,

לצפיה ב-'ראה סעיף 6 לחוק השליחות'
ראה סעיף 6 לחוק השליחות
10/11/2017 | 19:48
4
לצפיה ב-'תביעה קטנה - האם להגיב לכתב הגנה ?'
תביעה קטנה - האם להגיב לכתב הגנה ?
01/11/2017 | 22:58
4
75
שלום רב,

לראשונה אני מנהל הליך של תביעה קטנה כתובע,
היום קיבלתי את כתב ההגנה שמלא בשקרים ועיוותים שאת חלקם אני יכול אף להכחיש בהוכחות , 
השאלה היא האם מקובל \ רצוי להגיב באופן מיידי ובכתב או שיש לחכות למועד הדיון
אני שואל כי יש לי חשש שאם לא אגיב זה יתפרש כהודאה שלי בנכונות הטענות וכן חושש שבמועד הדיון לא יהיה לי זמן ולא בטוח שאהיה מספיק מרוכז כדי להתייחס לכל השקרים.

תודה רבה.

לצפיה ב-'נ.ב - בכתב ההגנה יש בקשה למחיקה על הסף'
נ.ב - בכתב ההגנה יש בקשה למחיקה על הסף
01/11/2017 | 23:01
3
61
האם צריך להתייחס באופן פרטני ולהסביר למה אין למחוק על הסף ? , האם יש חשש שהשופט יחליט למחוק את התביעה בשל חוסר התייחסות שלי ?
לצפיה ב-'אין צורך להגיב'
אין צורך להגיב
02/11/2017 | 17:52
2
62
וספק אם יש זכות להגיב.
לצפיה ב-'תודה , האם הגשת תגובה עשויה לפגוע ?'
תודה , האם הגשת תגובה עשויה לפגוע ?
02/11/2017 | 21:27
1
46
או שזה יכול רק להועיל ובמקרה הגרוע יתעלמו 
( אני בעיקר רוצה להגיש כי חושש שבדיון עצמו לא אספיק להתייחס לכל הטענות )
לצפיה ב-'שאל את הפקיד המטפל בבית המשפט לתביעות קטנות מה מותר לך לעשות'
שאל את הפקיד המטפל בבית המשפט לתביעות קטנות מה מותר לך לעשות
09/11/2017 | 09:32
7
לצפיה ב-'הסרה מקבוצת הוואטסאפ'
הסרה מקבוצת הוואטסאפ
02/11/2017 | 11:32
4
87
האם מנהל קבוצה רשאי להסיר את אחד החברים על עניין אישי אחר שלא שייך לקבוצה?
או שיש כאן סוג של פגיעה?

תודה.
לצפיה ב-'בבקשה תגיד ששאלת את זה בצחוק'
בבקשה תגיד ששאלת את זה בצחוק
02/11/2017 | 15:42
2
62
לא יכול להיות שאתה עד כדי כך מטומטם...

(ואם נעלבת אתה מוזמן לתבוע אותי על סוג של פגיעה)
לצפיה ב-'שאלה לגיטימית,'
שאלה לגיטימית,
02/11/2017 | 21:24
1
65
לפני ששאלתי מצאתי בגוגל: " האם כשמנהל הקבוצה יחליט להוציאו ממנה, תהיה לזה שהוקע והוצא החוצה עילת תביעה? הוא חייב להשאיר מישהו בפנים? האם הוצאתו החוצה אינה פוגעת בו (כשכולם רואים שהוא הוצא מהקבוצה)? גם בהיעדר מידע שלא מגיע אליו, גם בהוקעה ציבורית שהיא סוג של דיבה? האם זו אפליה (לפי החוק המתאים)?
לצפיה ב-'כמובן שהשאלה לגיטימית'
כמובן שהשאלה לגיטימית
08/11/2017 | 10:24
25
אבל זה עדיין לא סותר את היותה מטומטמת...

לצפיה ב-'לדעתי מדובר בענין של מה בכך'
לדעתי מדובר בענין של מה בכך
02/11/2017 | 17:51
54
שלא מאפשר תביעה.
לצפיה ב-'נתקלתי בדף אינטרנט שממחיש את הקלות לזייף מכתב של נושה'
נתקלתי בדף אינטרנט שממחיש את הקלות לזייף מכתב של נושה
01/11/2017 | 22:52
44

https://www.gov.il/he/service/loan_agrement_remova...
אני המומה כיצד המדינה מפקירה נושים מובטחים כשהיא מאפשרת שליחת מכתב בשם הנושה המובטח שבו הוא מבקש לסלק את השעבוד.
הרי מכתב הוא משהו שבעל מניות הרוב יכול לזייף את החתימה של הנושה המובטח ולרשום בשם הנושה המובטח בקשה מזוייפת לסלק את השעבוד לטובתו של הנושה המובטח.
איך זה יכול להיות ?
אני מבינה את הקלות ואת ההזמנה לזייף (לזייף מכתבי  בקשות לסילוק השעבוד) ממה שכתוב בדף האינטרנט והנה מה שכתוב בו: 
"שירות זה מאפשר לסלק (לבטל) שיעבוד הרשום בחברה
מסמך בחתימת המלווה
עליכם להגיש מסמך הכולל את הפרטים הבאים:
שם ומספר החברה הלווה.
מספר השעבוד לסילוק.
תאריך יצירת או רישום השעבוד.
חתימה וחותמת מקורית של החברה המלווה. אם המלווה הוא אדם פרטי עליו להגיש לרשם החברות מכתב להסרת השעבוד הכולל את שמו המלא, מספר תעודת הזהות שלו חתום בחתימתו המקורית."
https://www.gov.il/he/service/loan_agrement_remova...

לצפיה ב-'הפקדת צ'ק פיקדון'
הפקדת צ'ק פיקדון
31/10/2017 | 13:11
4
63
שלום, קיבלתי מהשוכר צ'ק פיקדון על סכום גבוה, הוא עזב לפני כמה חודשים ומסרב לשלם חוב שלו בחברת חשמל. האם אפשר להפקיד את הצ'ק רק על חלק מהסכום? תודה.
לצפיה ב-'הבנק משלם את כל הסכום'
הבנק משלם את כל הסכום
31/10/2017 | 13:28
3
19
לצפיה ב-'תודה על התשובה.'
תודה על התשובה.
31/10/2017 | 13:29
2
45
אז מה עושים במקרה כזה?
לצפיה ב-'מחזירים לדייר את היתרה.'
מחזירים לדייר את היתרה.
31/10/2017 | 13:34
12
לצפיה ב-'תיתפלל שיהייה כיסוי לצ'ק '
תיתפלל שיהייה כיסוי לצ'ק
31/10/2017 | 18:12
43
לא יהייה כיסוי לצ'ק . פנה להוצאה לפועל . שזה הליך ארוך 
לצפיה ב-'פרסומות בדואר ע"י הדוור'
פרסומות בדואר ע"י הדוור
31/10/2017 | 13:28
40
שלום,
ביישוב שלי יש קיר תיבות דואר מרכזי בכל כמה רחובות. הכנסת מכתבים מתבצעת רק ע"י מי שיש לו מפתח לחדר בצד השני של הקיר.

אני מקבל המון פרסומות. האם מותר לדואר ישראל לעשות זאת?
לצפיה ב-'אישום בגין השארת קרטונים'
אישום בגין השארת קרטונים
28/10/2017 | 14:53
3
96
שלום. רציתי לדעת מה קרה בסוף אם הקנס שלך עם הקרטונים. אני קיבלתי אותו דבר. 475 ש"ח. התובעת עירוני אמרה לי לא מבטלים , אפילו שאני לא הנחתי , אני אחראית! אמרתי שאני רוצה להשפט לא נשמע הגיון שאני אחראית, ואני צריכה לדעת את זה. המקום ששמו היהמקום של איסוף זבל וקרטונים! היא המשיכה לטעון שלא ביום הנכון. אני טוענת , בסביבה יודיעם שבאים ימים אחרים וצילמתי ימים אחרים שבאים. היום ששמו הקרטונים היה יום שישי שבאים .השלט שכתוב שאפשרי לשים לא כל הזמן מוצב, צילמתי ימים שהוא על האדמה וימים שהוא למעלה ובתמונות שהעיריה צלמו הם הציבו כאילו למעלה. תודה.
לצפיה ב-'אישום בגין השארת קרטונים'
אישום בגין השארת קרטונים
28/10/2017 | 16:39
54
אני בעצם רוצה לדעת מעו"ד
1. האם אני אחראית אם מישהי אחר מוציאה זבל שלי ושמה את זה במקום אחר? (זה כמו להגיד שאני זרקתי שמלה ישנה בפח זבל שלי והוא הגיעה לזירת רצח ועכשיו מאשימים אותי ברצח! ) לא נשמע לי שיש הגיון בזה. ואולי אנשי הזבל עצמם שמו את זה כשהם  הוציאו את הזבל. 
2. בכל זאת המקום שבו הגיע  הקרטונים מיועד לקרטונים. אז צריך לבטל את הקנס. נכון? 
3. השלט שכתוב מה אפשר לזרוק במקום ומתי  לא מונח באדמה ויש לי תמונות להוכיח .
4. היום שכתובבאתר העירייה לא תואם את מה שכתוב בשלט ובכלל לא תואם מה קורה בפועל.
5. איך אפשר להפסיק את התהליך המטופש הזה , לבטל את הקנס שברור לא בסדר, בלי להגיע לשופט ולבזבז זמן.
תודה.
לצפיה ב-'הם פשוט לא רוצים שתזרקי שם זבל'
הם פשוט לא רוצים שתזרקי שם זבל
30/10/2017 | 00:23
42
את צריכה לזרוק במקום אחר, ששם אולי זה יותר מלכלך ושם גם בטח לא לוקחים את הקרטונים למחזור וגם לא יראו שזרקת.  כי שם בטוח לא נותנים קנס למי שזורק זבל.

בכל מקרה, אם לי היו עושים את זה אז זאת הגישה שהייתי משתמש בה.

איזה מין שטויות זה לתת קנס למי שזורק זבל במקום שזורקים בו זבל?  ממתי יש ימים לזריקת זבל?  אצלנו אין דברים כאלה.

לצפיה ב-'אגב, קרטון אפשר לחתוך לחתיכות. אפשר גם עם מספריים'
אגב, קרטון אפשר לחתוך לחתיכות. אפשר גם עם מספריים
30/10/2017 | 00:30
31
להכניס לשקית ניילון (שחורה, אם זה מקום מאותגר זבל)
ולזרוק לפח הרגיל.
לצפיה ב-'יש סיפור מאוד גדול על רמאות של קשישים. השופט אסר את הפרסום'
יש סיפור מאוד גדול על רמאות של קשישים. השופט אסר את הפרסום
29/10/2017 | 23:44
72
היה בערוץ 10 בתוכנית של אילה חסון
תעבירו לזמן 51:47

או רק הקטע, להורדה מכאן:

מומלץ לשתף ולהפיץ את זה הלאה.

לצפיה ב-'הגשת קובלנה פלילית ללא מספר זהות'
הגשת קובלנה פלילית ללא מספר זהות
29/10/2017 | 00:03
1
49
אני מתכוונת להגיש קובלנה פלילית לביהמ"ש אבל אין לי את כל מספרי הזהות של הנאשמים. האם אפשר להגיש קובלנה רק עם שם וכתובת הנאשמים?
לצפיה ב-'אם לא יקבלו תוכלי להגיש בקשה'
אם לא יקבלו תוכלי להגיש בקשה
29/10/2017 | 03:24
13
לצפיה ב-'דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה'
דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה
27/10/2017 | 15:25
2
68
אהלן,
יש לנו קרוב משפחה מבוגר שאינו כשיר לנהיגה יותר. הנ'ל מסרב לשקול בכלל לרדת מהכביש, והיה מעורב עד כה בכמה תאונות קטנות.. האם אפשר לבקש או לדווח למשרד הרישוי באופן אנונימי?

תודה רבה
לצפיה ב-'כדאי לשאול בפורום תעבורה'
כדאי לשאול בפורום תעבורה
27/10/2017 | 21:37
49
לצפיה ב-'דבר עם רופא המשפחה'
דבר עם רופא המשפחה
28/10/2017 | 15:31
42
מצורף ס' 12ב לפקודת התעבורה
-
12ב.  (א)  רופא המטפל באדם שמלאו לו 16 שנים והוא מאבחן אצלו מחלה וסבור כי אותו אדם עלול בנהיגתו לסכן את עצמו או את זולתו מחמת אותה מחלה, ידווח על המחלה לרשות שקבע שר הבריאות (להלן בסעיף זה - הרשות הרפואית).
          (ב)  הרשות הרפואית רשאית להשתמש בידיעות על מחלה כאמור בסעיף קטן (א) המצויות במשרד הבריאות או במערכת הבטחון על שלוחותיה, וכל הוראה 
שבדין האוסרת מסירת ידיעה כאמור לא תחול על מסירת ידיעה לפי הוראות סעיף זה.
          (ג)   קיבלה הרשות הרפואית דיווח כאמור בסעיף קטן (א) או מידע כאמור בסעיף קטן (ב), תודיע לרשות הרישוי המלצתה לענין מתן רשיון נהיגה, התלייתו או ביטולו.
          (ד)  מידע שהגיע לאדם מכוח סעיף זה, לא ימסרנו אלא למי  שהוסמך לכך על פי דין או לפי רשות מאת בית המשפט או בתשובה על שאלה שהציג לו מי שהוסמך לערוך חקירות על ביצוע עבירות.

ומצורף קישור

לצפיה ב-'אסתר חיות-אשת מופת'
אסתר חיות-אשת מופת
26/10/2017 | 21:29
1
70
היום הושבעה נשיאת ביהמ"ש העליון החדשה-אסתר חיות. כל אמצעי התקשורת מלאים דברי שבח עליה והחנופה נשפכת מכל הצדדים. איזו אישיות נהדרת. בעלה קיבוצניק. אוהב שירי ארץ ישראל היפה. איזו אידילה.

רק מדבר אחד מתעלמים- מניגוד ענינים  שמשחית את המערכת.

בעלה עו"ד פעיל והיא תשב באופן קבוע  בועדה לבחירת שופטים.

השופטים רוצים קידום. איזה שופט יתן פסק דין נגד לקוחותיו של חיות ויסתכן בזעמה של אשתו? ואם חלילה יעשה מעשה לא הוגן איזה שופט יעז להעיר לו?

והם עוד מקטרים שהציבור תוקף את מערכת המשפט.
לצפיה ב-'לשיטתך רצוי ביותר שנשיא העליון'
לשיטתך רצוי ביותר שנשיא העליון
27/10/2017 | 08:08
51
יהיה רווק נטול משפחה וחברים?
אולי רצוי גם שיהיה לא עו"ד ולא בעל ניסיון במקצוע שהרי אם לא כך בוודאי הכיר במהלך השנים עורכי דין ושופטים שלא נשאו חן בעיניו. 
ואם כבר למה רק נשיא העליון? 
לצפיה ב-'מלבד הדברים שהוזכרו אפשר גם לפרסם שהשיק נגנב'
מלבד הדברים שהוזכרו אפשר גם לפרסם שהשיק נגנב
26/10/2017 | 10:48
60
אפשר לעשות זאת במודעה בעיתון, ואפשר להשתמש באתרים כמו  bankdb.org
שמאפשרים להודיע על שיק גנוב ללא עלות
לצפיה ב-'תקצירי פסיקה'
תקצירי פסיקה
26/10/2017 | 09:53
32
היכן אפשר לראות תקצירי פסיקה? 

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

משרד עו
זקוק לייצוג בדין הפלילי?
עו
עו"ד גיא בית און
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה