לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3221432,214 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'בעיית הנשירה בבתי הספר המקצועיים '
בעיית הנשירה בבתי הספר המקצועיים
03/01/2018 | 19:45
2
52
שלום לכולם !
שמי אור ואני בן 17 גר באשקלון.אני זקוק לעזרתכם אני כרגע אינו לומד בשום מסגרת לימודית ונמצא בבית שלי .
הדבר קרה מאחר שהחלטתי להפסיק להגיע לבית הספר המקצועי שהתחלתי ללמוד בו השנה לכיתה י"א מאחר שהתקשיתי בלימודים ולא היה מי שיכל לעזור לי ולכן התייאשתי ולא הגעתי לבית ספר ומנהל בית הספר סילק אותי. אני מאוד מתחרט על מעשיי אבל , לא לא עשיתי את זה בכוונה. אני מאוד רוצה להצליח בלימודיים. אבל משפחתי היא קשת יום ולא יכולה לעזור לי שאלך לשיעורים פרטיים .
אשמח לקבל ממכם עזרה כי אני אובד עצות.
תודה רבה,
אור
לצפיה ב-'פתרון לבעיית הנשירה בבתי הספר המקצועיים '
פתרון לבעיית הנשירה בבתי הספר המקצועיים
03/01/2018 | 19:46
1
53

תגובה על הפורום: "אתר חדשות חינוך וחברה של ועד הורים ארצי". הדן בנושא :חוסר התמודדותו של משרד החינוך עם השונות של הילדים הלומדים בבתי הספר המקצועיים בישראל.  
שלום אור!
אני פונה אליך לאחר שקראתי את הודעתך המרגשת בפורום לאחר בקשתך לקבלת עזרה  למציאת פתרון לבעיית נשירתך מבית הספר המקצועי שבו הפסקת ללמוד בו  השנה במהלך שנת הלימודים  בכיתה י"א.  אני מאוד מעריכה אותך ותומכת בך על רצונך להתמודד לבד עם בעיה זו שנתקלת אליה בלי כוונה תחילה. ושאתה אינך מנסה להתחמק מהמצב ובודק אפשרויות נוספות לתקן מצב זה. לכן, ברצוני להביא את תמיכתי כלפי  טענתך שמשרד החינוך מסיר כל אחריות בפיקוח בתי הספר המקצועיים  שזה גורם להחרפת הנשירה של רוב התלמידים הלומדים בבתי הספר המקצועיים. ושבעקבות כך, אתה מרגיש תחושת תסכול כי אין לך תכנית לימודים אישית המותאמת לצרכיך הייחודיים בבתי הספר הייחודיים. לעניות דעתי, אני תומכת בעמדתך שמערכת החינוך צריכה להשקיע בחינוך המקצועי יותר ולהעניק לתלמידים אלו טיפול אישי במידה והתלמידים מתקשים בלימודים.
ולכן ,אני ממליצה  לך מספר פתרונות שאני חושבת שיסייעו לך על מנת שתוכל להתמודד בהצלחה עם בעייתך:
עליך לפנות למנהל  בית הספר המקצועי ולבקש ממנהל בית הספר לקבל הזדמנות נוספת בלחזור חזרה לבית הספר המקצועי וללמוד שם. יתר על כן לספר למנהל בית הספר מדוע ביצעת את המעשה הזה כשלא הגעת במהלך חצי שנה לבית הספר ללמוד. אולי הוא יכול לעזור לך כדי שלא תחזור שוב על אותה טעות בעתיד. ובכך ימנע לנשירתך מבית הספר בעתיד.
לנסות למצוא שיטת לימוד המתאימה לך. ותנסה להתמקד  ולהשקיע כל כולך רק בלימודים.
לקחת מורה פרטי שיעזור לאור בהתקדמותו בלימודים
אתה חייב לחזור לבית הספר המקצועי על מנת שתהיה בתוך מסגרת חינוכית שימנע ממך השתעממות בביתך שעלול לגרום שתגיע  למקומות לא טובים כגון: אלימות, פשע, וכו'
מקווה שהצלחתי לעזור לך,
בהערכה רבה,
אתי
.  

לצפיה ב-'מוזר.............'
מוזר.............
03/01/2018 | 21:06
38
בהפרש של דקה צצה לה תגובה ארוכה. הכל נראה כמו פרסום מתוזמן.
לצפיה ב-'הליך תביעות קטנות'
הליך תביעות קטנות
02/01/2018 | 20:00
6
42
הוגש כתב תביעה, הנתבע קיבל עותק.
הוגש כתב הגנה, התובע קיבל עותק.
מה המשך התהליך?
לצפיה ב-'המשפט עצמו'
המשפט עצמו
02/01/2018 | 22:10
5
17
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/01/2018 | 22:30
4
20
עדיין לא נקבע תאריך לדיון.
כמה זמן זה אורך?
לצפיה ב-'4-6 חודשים ,תלוי במיקום'
4-6 חודשים ,תלוי במיקום
02/01/2018 | 22:43
3
7
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2018 | 22:49
2
15
כמי שהגיש את התביעה, יש להמתין לקביעת מועד ע"י בית המשפט? המידע אודות התאריך מגיע בדואר?
לצפיה ב-'כדאי להיכנס לאתר נט המשפט ולברר אם נקבע דיון'
כדאי להיכנס לאתר נט המשפט ולברר אם נקבע דיון
02/01/2018 | 22:54
1
6
לצפיה ב-'עדיין לא נקבע.'
עדיין לא נקבע.
02/01/2018 | 22:56
4
לצפיה ב-'גבייה מעסק באחוזים'
גבייה מעסק באחוזים
31/12/2017 | 10:32
2
51
שלום רב, אשמח להתייעץ עמכם על רעיון שלי.
אני מאמן עסקי שנכון להיום מייעץ לעסקים קטנים וגדולים ומקבל שכר פר שעת ייעוץ.
חשבתי לעשות שינוי - בו אציע לעסקים תקופת ייעוץ ללא תשלום פר שעה, אלא לפי % מסויים ממידת קידום המחזור העסקי שלהם.
כך שאם לא הועלתי לעסק הוא לא משלם. ואם הועלתי אני מקבל % מהצמיחה שלו.

שאלתי היא - איך ניתן לקיים את זה מבחינה חוזית?
אם זו חברה גדולה אני מניח שההסכם הוא קבלת מניות בחברה, אבל אם מדובר על עוסק מורשה קטן.. יש דרך ?

רב תודות לכם ושנת עסקים טובה 
לצפיה ב-'שיטה לא נפוצה אך מקובלת ונתקלתי בה בחברה גדולה. אבל ...'
שיטה לא נפוצה אך מקובלת ונתקלתי בה בחברה גדולה. אבל ...
31/12/2017 | 17:25
32
.. איך הגעת למניות ?  

הבעייה היא מציאת "מדד השיפור".  כשתחליטו עליו תוכלו גם להחליט מה התשלום שתקבל ביחס לשפור במדד שקבעתם ביחד.

את כל זה תעגן בחוזה וסע לשלום.

ואין קשר לחברה גדולה או לעוסק מורשה קטן.
לצפיה ב-'באמצעות חוזה כמו כל עיסקה'
באמצעות חוזה כמו כל עיסקה
31/12/2017 | 17:39
8
לצפיה ב-'את מי עליי לתבוע?'
את מי עליי לתבוע?
31/12/2017 | 09:31
1
56
שלום רב,
נגיד ורכשתי מקרר מחנות חשמל שכונתית.
המקרר פגום (לא מקרר) ואף גורם לא מעוניין לעזור לי.

האם עליי לתבוע את בעל החנות שממנה רכשתי את המוצר? או את היצרן? או את הספק? או את מי שסיפק לחנות את המוצר?

תודה רבה.

לצפיה ב-'הייתי מגיש תלונה במועצה לצרכנות'
הייתי מגיש תלונה במועצה לצרכנות
31/12/2017 | 15:17
30
כדי שיעזרו לך. במידה ומדובר במקרר חדש, הייתי גם שולח מכתבים ליבואן ולמוכר ומבקש במכתב את התיקון. בהמשך תוכל לתבוע בסכום של עד 10,000 ש"ח על סמך שליחת המכתבים הללו.
לצפיה ב-'איך מוכיחים היקף נזק שלא ידוע היקפו?'
איך מוכיחים היקף נזק שלא ידוע היקפו?
28/12/2017 | 16:40
1
52
שלום רב
הגשתי תביעה בגין נזקי רטיבות והמומחה מטעמי קבע שיש
סכנה להתמוטטות הקיר שכן ברזל הזיון איבד הרבה מעוביו עקב התפוררות
בגלל החלודה, ויתכן שידרש להרוס את הקיר ולבנות אותו מחדש, כולל את התקרה.
המומחה לא יכול לבדוק לעומק כי רק אחרי שיתחילו העבודות ויחשף
כל ברזל הזיון אפשר יהיה לדעת מה המצב הסופי.
ההליך נקבע להוכחות ואני כתובע צריך להגיש תצהיר עדות ראשית וראיות.

ברור שהיקף הנזק יוודע רק לאחר שיתחילו העבודות,
ככה שכעת אני לא יכול להוכיח את כל היקף הנזק.

איך אני יכול להוכיח היקף נזק שאני עדיין לא יודע את היקפו הכולל
אלא רק אחרי שיתחילו העבודות.

תודה לעונים.

לצפיה ב-'יש מומחים מתחום הנדסת הבניין שיודעים לתת הערכה'
יש מומחים מתחום הנדסת הבניין שיודעים לתת הערכה
29/12/2017 | 00:58
30
גם כשלא יודעים בדיוק את היקף הנזק, ניתן לתת הערכה כספית על ידי מומחה במספר אפשרויות - כאשר כל אפשרות מתייחסת לעבודה בהיקף אחר, על פי המצב והצורך שיהיה בזמן העבודה.
במילים אחרות, גם כשלא יודעים את היקף העבודה המדויק - כן יודעים את היקף העבודה המקסימלי.
בנוסף, ניתן לבקש מבית המשפט שימנה מומחה מטעמו, שיעשה תחשיב של היקף העבודה הנדרש.
ואיך יודעים לחשב את שיעור האגרה שיש לשלם לבית המשפט ?
ניתן לבקש מבית המשפט שידחה את תשלום האגרה עד לאחר שתתקבל חוות דעתו של מומחה בית המשפט. או שתשולם בשלב ראשון חלק מהאגרה, והיתרה בהמשך לפי חוות הדעת.
לצפיה ב-'לדעתי העתירה נגד חוק ההמלצות תידחה'
לדעתי העתירה נגד חוק ההמלצות תידחה
28/12/2017 | 19:05
26
לדעתי אין מקום לחוק אבל הוא איננו בלתי חוקתי. הצווים שהוציא היום בג"ץ הם לא יותר מרעשי רקע.
לצפיה ב-'מורה לתנ"ך וגיאוגרפיה בכיתה ד' מלמדת משנה פוליטית שמאלנית'
מורה לתנ"ך וגיאוגרפיה בכיתה ד' מלמדת משנה פוליטית שמאלנית
26/12/2017 | 12:39
10
78
בבית ספר מסוים בתל אביב יש מורה שתפקידה ללמד את הילדים (בני 9) תנ"ך וגיאוגרפיה. היא מנצלת את הבמה שניתנה לה בתשלום על ידי משרד החינוך כדי לחנך את הילדים שמדינת ישראל היא "מדינה כובשת" ושאפשר להבין וגם להצדיק את ה-"שאהידים" שמבצעים פיגועים נגדה.

1. האם בכלל מותר לה להעביר ככה את השיעורים שלה, את הזמן שעליו משלמים לה כדי להעביר את הדעות האישיות שלה לילדים במקום את החומר שהוא נושא השיעורים? לדעתי לא.

2. בהנחה שאסור לה לעשות את מה שהיא עושה, מהי הצורה הנכונה מבחינה חוקית כדי לבוא איתה חשבון ולגרום לפיטוריה, או לפחות לנקיטת צעדים משמעתיים נגדה?
לצפיה ב-'צודק לחלוטין'
צודק לחלוטין
26/12/2017 | 15:47
9
64
עלייך לדווח על כך במשרד החינוך כדי שיקראו לה לשיחת הבהרה
יחד עם זאת כדאי שתדווח על אלפי מורים אחרים שמלמדים תלמידיהם לכתוב על דפי הבחינה בס"ד (בסייעתא דשמיא) במקום להבהיר להם שבבחינה אסור להם להסתייע  באף אחד כולל יהוה (ובהזדמנות זאת להזכיר להם שעליהם להבהיר לתלמידים שאם כבר מזכירים אותו  - שיש חילוקי דעות בקשר לקיומו)
לצפיה ב-'בהחלט יש דימיון לנושא ה-"הדתה" שלגביו מתלוננים השמאלנים קשות'
בהחלט יש דימיון לנושא ה-"הדתה" שלגביו מתלוננים השמאלנים קשות
26/12/2017 | 16:04
2
46
אבל רק עם הבדל "קטן" - לנסות לקרב ילד יהודי במדינה היהודית אל המסורת היהודית היה נחשב בעבר לדבר טבעי לחלוטין ורק בימים טרופים אלו נחשב כ-"בעייתי". ובכל מקרה, אין שום דרך, דימיונית ומעשית, שהדבר יכול לגרום נזק כלשהו לילד. מקסימום, הוא יבין קצת טוב יותר על המסורת של עמו. הרי אין דבר יותר פתטי מיהודי שמתייחס בבוז אל סממני הדת שלתוכה נולד ומי שתומך בבוז שכזה הוא לא יותר מאשר אנטישמי.

בניגוד לזה, ללמד ילד יהודי שמדינת היהודים שבתוכה הוא חי היא מדינה רעה, כובשת, גוזלת ומדכאת "עם" אחר זה גם סוג של אנטישמיות. כך שבעיני, מי שמייצר רעש גדול בנושא ה-"הדתה" הוא אנטישמי, מי שמחנך ילדים יהודים שמדינת ישראל היא מדינה רעה הוא אנטישמי, והמכנה המשותף הוא ששני הדברים מגיעים מהאגף השמאלני של המפה הפוליטית.
לצפיה ב-'מי אמר שמדינה כובשת היא מדינה רעה?'
מי אמר שמדינה כובשת היא מדינה רעה?
26/12/2017 | 16:57
1
40
דווקא בשעורי התנ"ך מלמדים שיהושוע  כבש את ארץ ישראל ובהחלט ניתן לעשות לזה השוואה לימינו.
יתרה מזאת - ניתן להראות שאנו טובים יותר מאשר בתקופת יהושוע - כי יהושוע ציווה להרוג את תושבי הארץ הקודמים ואנחנו לא הורגים אותם
ומדברייך אני מתחלחל - שאתה מאראה שמורה המלמד את כיבוש הארץ בימי יהושוע ודוד הוא אנטישמי.
לצפיה ב-'אין "כיבוש". וועדת אדמונד לוי קבעה זאת ע"פ החוק הבינלאומי'
אין "כיבוש". וועדת אדמונד לוי קבעה זאת ע"פ החוק הבינלאומי
26/12/2017 | 17:22
35
מי שטוען שישראל "כובשת" ביהודה ושומרון פשוט מסלף את החוק הבינלאומי. השופט אדמונד לוי עמד בראש ועדה שחקרה עד תום את כל ההיבטים החוקיים בנושא השליטה הישראלית ביהודה ושומרון והפסיקה היתה ברורה: אין "כיבוש".

אבל עזוב... זהו פורום חוק ומשפט, לא זירה להתגוששות פוליטית. אני פשוט מחפש עצה איך ניתן לטפל מבחינת החוק באותה מורה שמרעילה את מוחותיהם של הילדים בכיתתה בשנאת המדינה, במקום לעשות את מה שמשלמים לה לעשות, ללמד תנ"ך ועובדות על הגאוגרפיה.
לצפיה ב-'לא רואה שום בעיה עם כתיבת בס"ד על הבחינה'
לא רואה שום בעיה עם כתיבת בס"ד על הבחינה
26/12/2017 | 16:20
5
41
ולא נראה לי שהוכח בכלל שהאל עוזר לאלו שכותבים בס"ד.

חוק שאסור להעזר באל בזמן הבחינה הוא בלתי אכיף ובלתי הוגן גם אם נניח שהאל כן עוזר בזמן הבחינות לילדים מסויימים.

נניח לצורך הדיון שהאל גילה לילד את התשובה הנכונה(וגם אם זה קורה אין שום ראיה שהוא מגלה דוקא לילדים שכותבים בס"ד על דפי הבחינה).

מה אמור לעשות הילד?
אם יחליט לא לכתוב את התשובה הנכונה כי האל אמר לו אותה אז הוא פוגע בעצמו באופן לא הוגן כי יכול להיות שהיה מגיע לתשובה הנכונה גם בלי עזרת האל.
לצפיה ב-'לא הבנת את הנקודה'
לא הבנת את הנקודה
26/12/2017 | 16:52
4
39
הנקודה היא שבשעורי מתימטיקה יש ללמד מתימטיקה ולא דת. ובס"ד קשור לדת ולא למתימטיקה
ובדיוק כשם שלא ראוי שמורה ילמד את השקפותיו הפוליטיות בשעורים שלא קשורים לפוליטיקה כך לא ראוי שמורה ילמד השקפותיו הדתיות בשעורים שאינם קשורים לדת

לצפיה ב-'האם אתה יכול להצביע על מקרים בהם מורה למתמטיקה... '
האם אתה יכול להצביע על מקרים בהם מורה למתמטיקה...
26/12/2017 | 17:43
3
49
התעכב ובזבז את זמן השיעור כדי לוודא שהתלמידים כותבים בס"ד על כל דף? או שמא עצם היותו של מורה כאדם דתי הכתוב עקב היותו כזה בס"ד על הלוח, אמורה להיות אסורה?

אגב, אין "שיעורי דת" בבתי ספר ממלכתיים. יש שיעורי תנ"ך. מעניין מה היה קורה אם בבתי ספר במגזר הערבי היו מנסים לאסור על כל סממן של האיסלאם במסגרת בית הספר. אף אחד הרי לא היה מעז להעלות על דעתו אפשרות כזאת והשמאלנים היו צורחים "גזענות" עד השמיים. אבל כשיהודים עושים עניין מכתיבת בס"ד על ידי יהודים אחרים... זה בסדר כמובן. את דתו ותרבותו של האויב חייבים לכבד אבל על שלנו זה בסדר וגם רצוי לחרבן.
לצפיה ב-'לא ידעתי שליגאל עמיר יש חיבור לאינטרנט'
לא ידעתי שליגאל עמיר יש חיבור לאינטרנט
26/12/2017 | 18:33
14
לצפיה ב-'בהחלט יכול'
בהחלט יכול
27/12/2017 | 09:37
36
שנים רבות השגחתי על בחינות בגרות ובדקתי בחינות כאלה
ראיתי שבבתי ספר מסוימים כל התלמידים כותבים בס"ד על כל אחד מדפי הבחינה, כששאלתים מדוע הם עושים זאת ענו לי שהמורה הנחה אותם, שאלתי אם גם על הבחינות בבית הספר הם כותבים, ענו לי שכן, שאלתי מדוע, אמרו לי שהמורה מקפיד וחוזר על הסבריו וכמה אמרו לי שאם לא כותבים זאת יורד הציון.
לדעתי הגיוני שתלמידים יינהגו כך בשעורי דת אך כשמערבבים ענייני דת בעניינים אחרים זה פסול, ובפרט  כשמורה עושה זאת בשעות שמשלמים לו עבור לימודי מתימטיקה (וגם אנגלית, ספרות, תנ,ך וכיו,ב)
וגם מבחינה דתית הדבר פסול (ויש לי קירבה גדולה לדת היהודית) שיש בזה גזל (המורה עוסק בשעות שמשלמים לו כדי שילמד מתימטיקה בלימוד דברים אחרים), דבר האסור מדאורייתא.
אבל לעניננו - זה פסול בדיוק כשם שהמורה שעליה כתב פותח הדיון עושה מעשים פסולים - ואסור בגלל השקפה פוליטית או דתית להצדיק את האחד ולפסול את השני - את שניהם יש למדוד באותה אמת מידה.
לצפיה ב-'יש כיום גם שיעורי דת (או יהדות / מסורת / "מורשת") בבתי הספר'
יש כיום גם שיעורי דת (או יהדות / מסורת / "מורשת") בבתי הספר
27/12/2017 | 21:44
30
הממלכתיים ה"רגילים" נוסף על שיעורי תנ"ך.

ואיש אינו אוסר על סממנים יהודיים בבתי הספר. זו ממש לא הנקודה. תלמיד יכול לכתוב בס"ד בראש המבחן ואני לא מצפה שהמורה יעיר לו על כך. אבל המורה לא צריך להנחות את התלמיד לכתוב בס"ד אם זו אינה דרכו (של התלמיד). יחי ההבדל.
לצפיה ב-'חברות שמעוותות חוקים.'
חברות שמעוותות חוקים.
27/12/2017 | 12:12
47
המחוקק מחוקק חוקים לאחר שהוא לוקח בחשבון כל מיני שיקולים. באות חברות שהחוקים לא מתאימים להן ונראה שבהרבה מקרים, הן מעוותות את החוקים בחוזים כך שיתאימו להן. לדוגמה: חוק המקרקעין, אם אני זוכר נכון, קובע שרשם הבתים המשותפים (זה תוארו אם אני לא טועה) יקבע את הנציגות הראשונה של בית משותף. באה חברת בניה ומחליטה שהיא זו שתקבע את חברי הנציגות הראשונה. בכל הנוגע לחוק הגנת הצרכן, החוק גובר אבל נראה לי שזה די חריג. כיצד שופטים מתייחסים בד"כ לעיוותי חוקים חוצפניים כאלו,לדעתי, מצד חברות? האם הם מעקמים פינות לרוב ומסכימים לעיוות החוק( כפי שאני רואה את הדברים) כי "הלקוח הסכים לתנאי החברה" או דוחים בד"כ התחכמויות שכאלו?
לצפיה ב-'האם יש כאן עילה לתביעה ? '
האם יש כאן עילה לתביעה ?
27/12/2017 | 09:26
2
70
הייתי בראיון עבודה כמורה בתיכון כלשהו.
ביקשו ממני לעשות צפייה בשיעורים ואחר כך לעשות שיעור ניסיון.
יש לי ניסיון בהוראה \ הדרכה ובעבר לימדתי והכנתי לבגרויות. 
אולם , לצערי, קיבלתי תשובה שלילית והם הסבירו שאין לי מספיק ניסיון.
כל זה קרה בחודשים יולי - אוגוסט. 
ממש בסוף אוגוסט צלצלו מהתיכון ושאלו אם אני ארצה ללמד חצי משרה 
עניתי בחיוב. אבל כשהגעתי לתיכון לסגור דברים , נאמר לי שהם לא מגייסים יותר מורים השנה.  האם יש כאן עילה לנזיקין ? בניתי על הכנסה מסודרת מהם. 
לצפיה ב-'קשה לי להניח'
קשה לי להניח
27/12/2017 | 09:40
48
מאחר והודיעו לך בסוף אוגוסט, ויש להניח שבאת לשם מיד כי הלימודים מתחילים בתחילת ספטמבר - נראה לי שתתקשה להוכיח שהפסדת עבודה אחרת ונגרם לך נזק. ממוני.
לצפיה ב-'לכאורה כן'
לכאורה כן
27/12/2017 | 10:45
36
היתה הפרת חוזה. אבל דרושים פרטים נוספים.
לצפיה ב-'אני נורא מודאג מ- 2018 מישהו יודע מה עלול לקרות ?'
אני נורא מודאג מ- 2018 מישהו יודע מה עלול לקרות ?
26/12/2017 | 23:42
1
29
לצפיה ב-'כן'
כן
27/12/2017 | 09:26
10
לצפיה ב-'שינוי צו צוואה לאחר קבלתו'
שינוי צו צוואה לאחר קבלתו
25/12/2017 | 12:42
4
45
שלום.
האם ניתן לשנות צו צוואה שניתן בבית הדין לאחר קבלת הצו...
כוונתי היא להעביר את הירושה מאח אחד לאח אחר?
מהו ההליך הנכון?
לצפיה ב-'לאחר שהנהנה ירש כדין הוא יכול להעביר את הירושה לאחרים.'
לאחר שהנהנה ירש כדין הוא יכול להעביר את הירושה לאחרים.
25/12/2017 | 14:24
3
30
את הצוואה עצמה אי אפשר לשנות.
לצפיה ב-'מדובר פה בצו ירושה שניתן לאחר שההורים '
מדובר פה בצו ירושה שניתן לאחר שההורים
25/12/2017 | 15:48
2
36
לא השאירו צוואה ובוצעה שם הסתלקות של האחים לאח אחד לעכשיו רוצים לשנות זאת לאח אחר.
האם לא ניתן גם במקרה כזה לעשות כלום?
כמו כן..אם קיימת דירה שעדיין רשומה על ההורים ולא ביצעו עדיין רישום בטאבו...גם ניתן להעביר בעלות ללא תמורה ?
אשמח להבין.
לצפיה ב-'בדוק עם רשם הצוואות'
בדוק עם רשם הצוואות
26/12/2017 | 16:50
1
21
יש הליך ויתור שהוא טכני בעיקרו.
הוא מתייחס לצו קיום הצוואה על מה שכתוב בו בלי להיכנס לפרטים של דירה זו או אחרת.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה'
תודה רבה על העזרה
26/12/2017 | 23:11
18
האם כל צוואה שאושרה ברבנות מעוברת לרשם הצוואות לצורך שמירה?
האם ניתן ליצטר איתם קשר ולבקש שינוי או ויתור על הצוואה?
לצפיה ב-'עסקת מימון לאחר פטירה'
עסקת מימון לאחר פטירה
25/12/2017 | 16:24
2
43
שלום,
אני מצטער מראש אם זה הפורום הלא מתאים.
אבי שנפטר לאחרונה רכש רכב בעסקת מימון ממש לפני שנפטר. כשדיברתי עם החברה המממנת לגבי אפשרות החזרת ההלוואה טענו שעל היורשים להחזיר את הקרן ואת הריבית כולה.
שאלתי - האם החוק מתייחס לגביית הריבית בפירעון מוקדם של הלוואות עקב מקרה פטירה?
תודה.
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה הרכישה?'
מה כתוב בחוזה הרכישה?
26/12/2017 | 16:48
24
חייב יעוץ עם עורך דין.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא ניתן לקבוע בהסכם '
למיטב ידיעתי לא ניתן לקבוע בהסכם
31/12/2017 | 17:43
9
מה יהיה דין העסקה במקרה של פטירה. חובות וזכויות המוריש עוברים ליורשים ואין סנקציות נגדם בגלל שהמוריש נפטר.
לצפיה ב-'הנערה עאהד תמימי'
הנערה עאהד תמימי
25/12/2017 | 19:27
7
72
שצולמה בועטת בחיילים עצורה 6 ימים ומעצרה הוארך היום ב 4 ימים נוספים.

לטענתה בעטה בחיילים לאחר שהם ירו כדור גומי שפגע בעינו של אחיה הקטן ופצע אותו.

לא שמעתי שהגירסה הזאת הופרכה.

מדובר בקטינה בת 16 או 17.

מדובר במעשה אלימות שאיננו מן החמורים. לא שמעתי שמישהו נפצע.

על רקע זה לא ברור מדוע מעצרה מוארך פעם אחר פעם.

לצפיה ב-'מדובר בילדה שכבר נתפסה כמה וכמה פעמיים '
מדובר בילדה שכבר נתפסה כמה וכמה פעמיים
25/12/2017 | 20:50
47
בנושא הזה...וכמראה מבקשים לקבל הרתעה מולה לעציד.
לצפיה ב-'נערה?? היא ומשפחתה הם הזבל שבזבל'
נערה?? היא ומשפחתה הם הזבל שבזבל
26/12/2017 | 00:15
11
לצפיה ב-'לא צריך להפריך. גם לא מעניין להפריך.'
לא צריך להפריך. גם לא מעניין להפריך.
26/12/2017 | 08:45
36
עצם התיעוד האובססיבי על מצלמה של נסיון הפרובוקציה הזה, מעיד אלפי מונים שאין כאן שום דבר עם אותה תקרית (שהיתה או לא היתה) בהקשר עם קרוב משפחתה, אלא סתם נסיון לפרובוקציה ותו לא.

לצפיה ב-'מי שמכה חייל מוגדר, או אמור להיות מוגדר כמחבל(ת), קרי: אויב'
מי שמכה חייל מוגדר, או אמור להיות מוגדר כמחבל(ת), קרי: אויב
26/12/2017 | 13:31
3
32
מי דואג ל-"זכויות" של האויב הוא משת"פ אויב.
לצפיה ב-'כולל מתנחלים בהאחזויות לא חוקיות'
כולל מתנחלים בהאחזויות לא חוקיות
29/12/2017 | 22:28
2
21
שתוקפים חיילי צה"ל הבאים לפנותם וחרדים בי-ם וב"ב למשל שתוקפים חיילים
רק בגלל שהתגייסו. נכון?
הרעיון דווקא מוצא חן בעיני.
לצפיה ב-'ברור שהרעיון מוצא חן בעיניך'
ברור שהרעיון מוצא חן בעיניך
30/12/2017 | 06:42
1
23
עצם ההגדרה "לא חוקית" לגבי התנחלות כלשהי זו תמיכה בנרטיב האויב. כל ההתנחלויות אמורות להיות חוקיות, לא אמור להיות שום פינוי אי פעם והתסריט של מתנחל מכה חייל אמור להיות דימיוני בלבד. הערבים מתכננים לקחת את הבית שלך אם רק יצליחו להגיע אליו ולהרוג אותך, ואתה ורבים כמוך מתעסקים בשטויות, מה שייך להם ומה לא, כאשר כל הערבים הם בעצם כובשים, פולשים ומתנחלים שהגיעו לכאן מארצות ערב שכנות.

מעניינות בחירות המילים שלך, כמו לגבי חרדי שבסך הכל רק לא רוצה התגייס. מה הוא כבר עשה, נכון? ללא צה"ל מדינת ישראל נמחקת מחר. מי שלוקח לעצמו את הזכות להחליט שבא לו לחיות כאן אבל לא לקחת חלק בהגנת המדינה הוא אגואיסט פרזיט שמן הראוי היה לשלול ממנו את כל זכויותיו לקבל סבסוד כלשהו מהמדינה (קופת חולים, אוניברסיטה, ביטוח לאומי וכו') ובעצם עדיף לשלול ממנו את אזרחותו הישראלית. שיעבור לגור בחו"ל ואם ימצא את עצמו קרבן של אנטישמיות אז יידע שחוק השבות כבר לא מזכה אותו לחזור לישראל.
לצפיה ב-'לא נראה ששווה להשחית עליך מילים.'
לא נראה ששווה להשחית עליך מילים.
30/12/2017 | 18:33
14
אין לך מושג על מה אתה מדבר, אתה כותב כאחרון הבבונים
ועם בבונים אני לא נוהג לקיים דיונים.
לצפיה ב-'מישהו יכול להפנות אותי לפסיקה'
מישהו יכול להפנות אותי לפסיקה
25/12/2017 | 15:31
41
כיצד לתקוף צו עיקול שהוטל על ידי רשות המסים, לפי פקודת המסים (גביה)? תודה מראש.
לצפיה ב-'האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ? '
האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?
25/12/2017 | 14:30
31
אני בעלת 100% ממניות חברה שרשומה ברשם החברות. חוב החברה כלפי הבנק היה גדול משווי רכוש החברה,  ולחברה לא היו הכנסות,  וכתוצאה מקושי תזרימי לפרוע חוב לבנק, בית משפט המחוזי נתן צו כינוס לבקשת הבנק.   באותה העת שבו ניתן צו הכינוס החברה היתה רשומה בטאבו כבעלת 2 דירות בישראל.   בסעיף הבעלות בנסחי הטאבו של 2 הדירות, החברה היתה בעלת הבעלות, אבל הבעלות היתה כפופה למשכנתא שנרשמה לטובת הבנק כאשר גובה החוב שהחברה חייבת לבנק גדול יותר משווי 2 הדירות.   כונס מטעם הבנק מכר את 2 הדירות הנ"ל כאשר החברה עדיין היתה בסטטוס של "חברה פעילה" ברשם החברות ועדיין לא פורקה. רק לאחר שנמכרו 2 הדירות (נכסי החברה) באמצעות כונס מטעם הבנק, גם החברה פורקה.   אני לא "הועסקתי" על ידי החברה בשום סטטוס של נושאת משרה, ואין לי מעמד של עובד שיכול להקנות לי כספים בחברה שפורקה. הואיל ואני אישה עם 100% נכות מהמוסד לביטוח לאומי אז אני מבקשת לדעת האם למרות שאני לא הועסקתי על ידי החברה כ"עובדת", האם למרות זאת עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי כתוצאה מהמיסוי שכונס הנכסים מטעם הבנק שילם לרשויות המס בגין מכירת 2 הדירות שהיו רשומות על שם החברה.
 האם עצם נכותי מקנה לי נקודות זיכוי במקרה שלי ?     
לצפיה ב-'יש הצדקה לחשש שלי ?'
יש הצדקה לחשש שלי ?
24/12/2017 | 09:26
3
107
השוכרת שלי היא קוסמטיקאית שיש לה עסק להסרת שיער שפועל כחברה שרשומה ברשם החברות כחברה בע"מ
כנראה שבעבר היא ובן זוגה החליפו כל פעם כינויים אחרים לפעילות שלהם (מתן שירות של הסרת שיער ללקוחות ששילמו) כי לקוחות שלהם ששילמו לשוכרת על הסרת שיער תבעו  גם את השוכרת (קוסמטיקאית) אישית וגם את החברה.
אני חוששת שהכניסה להבראת החברה בעקבות הצו הקפאת הליכים שהוציא הבנק יגרום לזה שהבנק יקבל חלק ממה שמגיע לו ואני אקבל פחות ממה שמגיע לי. והשאלה שלי היא האם יש הצדקה לחשש הזה שלי.

בחוזה השכירות שלה מולי היא שוכרת ממני את החנות כחברה, וגם דמי השכירות מועברים מחשבון בנק שרשום על שם החברה. החוזה השכירות מגדיר את החברה כשוכרת ולא את הקוסמטיקאית אישית.

הלקוחות תבעו את החברה, גם הספקים תבעו ועכשיו הוגשה בקשה להקפאת הליכים.
האם צו הקפאת הליכים מקפיא גם את דמי השכירות שאני אמורה לקבל על החנות שאני משכירה לחברה הזאת ?
האם לא אקבל את דמי השכירות שמגיעים לי בגלל צו הקפאת הליכים ?
האם נאמן להקפאת הליכים רשאי לשלם מקופת החברה לבנק (לבנק שהחברה חייבת לו כסף) במקום לשלם לי את החוב של החברה בגין דמי השכירות שמגיעים לי מכוח חוזה השכירות שיש לי עם החברה הזאת (שנכנסה להקפאת הליכים ולהבראה) ?
האם בהבראת החברה אני המשכירה הופכת להיות נושה נחותה לעומת בנק שפתאום מקבל עדיפות והופך להיות נושה מובטח (כי בנק ביקש את הצו הקפאת הליכים נגד החברה)?
האם בגלל שהבנק הוציא צו הקפאת הליכים אז הוא יצליח לקבל יותר ממה שמגיע לי לקבל מהחברה (כמשכירה) ?
לצפיה ב-'חששותייך מוצדקים'
חששותייך מוצדקים
24/12/2017 | 11:40
1
15
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה'
מה כתוב בחוזה
25/12/2017 | 12:15
23
אם פעולה כלשהיא תביא לכך שהשוכר לא ישלם דמי השכירות זו עילה, אני מקווה גם שנרשמה בחוזה כתנאי מהותי, להפרת חוזה .
מה איכפת לך מהליכים שהשוכרת עוברת ואת אינך צד להם? העיקר שתשלם לך. במזומן או המחאה.
לא תשלם? שתצא מהנכס.
לצפיה ב-'צריך לבדוק מה כתוב בצו'
צריך לבדוק מה כתוב בצו
24/12/2017 | 15:20
40
על פניו לא צודק שחוב שוטף כמו דמי שכירות לא ישולם.
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:07
4

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'איומים ברצח כולל פגיעה מינית קשה'
איומים ברצח כולל פגיעה מינית קשה
24/12/2017 | 09:04
66
מה אפשרות לאיתור  עבריינים המאיימים ברצח ופוגעים מינית קבוצתית גם בקטין .
מדובר בעניין חמור.
לצפיה ב-'פרסום שקרי.'
פרסום שקרי.
23/12/2017 | 18:46
2
56
אם גוף מסוים מפרסם על עצמו בעיתונות מידע שאינו נכון, האם הוא עובר בכך על החוק?
אם זה אכן עבירה על החוק, למי יש זכות לתבוע אותו?
לצפיה ב-'שאלה כללית מדי'
שאלה כללית מדי
24/12/2017 | 05:45
1
25
אם זה גורם צרכני ניתן לתבוע על הטעיה לפי חוק הגנת הצרכן.
לצפיה ב-'אנסה לכתוב עוד פרטים.'
אנסה לכתוב עוד פרטים.
24/12/2017 | 08:19
27
בית חולים מפרסם שבאחת מהמחלקות שלו יש תנאים מסוימים, וזה לא נכון.
חלק מהתנאים משמעותיים, וקשה יותר להוכיח את נכונותם/אי נכונותם
וחלק שוליים יותר אבל קלים יותר להוכחה.
לאדם שבחר להתאשפז שם בגלל מחשבה שהפרסום נכון, וגילה שלא, יש יכולת לתבוע את בית החולים?
לצפיה ב-'השכן מלמעלה נוהג להשליך זבל אל תוך גינתי הפרטית'
השכן מלמעלה נוהג להשליך זבל אל תוך גינתי הפרטית
20/12/2017 | 00:48
2
67

אז ככה, אני מתגורר בבניין קומות משותף. יש לי גינה פרטית. במשך שנים סבלתי מזה ששכניי שמעליי נהגו להשליך זבל מחלונותיהם אל גינתי. פניות מרובות לא עזרו. בלית ברירה, נאלצתי לתקין מצלמות אבטחה בעלות אישית של אלפי שקלים. מאז הופעתן של המצלמות המצב השתנה באופן דרסטי. רובם של השכנים הורתעו והפסיקו את התנהגותם הקלוקלת. אך שכן אחד עדיין מתעקש להמשיך בשלו.
במהלך החודשים האחרונים, הצטברו אצלי סרטוני מעקב רבים המתעדים אותו בשעת מעשה.
השאלה שלי היא, למי כדאי לי לפנות עם הראיות? למשטרה? לעירייה? או לתבוע אותו בבית דין לתביעות קטנות?
איך המשטרה או העירייה צפויות לטפל בבעיה? מה העונש על התנהגות שכזו?
בנוסף, דירתו נמצאת בבעלות חברת עמידר, בעוד שדירתי הנה בבעלות פרטית(בבעלותי). אולי ניתן לפנות לעמידר?

תודה רבה מראש לכל המגיבים והמגיבות וחג שמח 

לצפיה ב-'שלח לו קודם מכתב התראה דרך עוד '
שלח לו קודם מכתב התראה דרך עוד
21/12/2017 | 17:13
50
ניתן להגיש תביעה למפקח על המקרקעין.
לצפיה ב-'אתה צריך לבדוק'
אתה צריך לבדוק
26/12/2017 | 23:10
22
אם המצלמה שלך קבילה משפטית,שהרי פלשת לתחום הפרט שלו וצילמת את חלון דירתו ללא רשותו.
אין ויכוח על עצם העבירה אבל הדרך להוכחתה צריכה להיות חוקית.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?
עו
עו"ד עפר שחל
פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה