לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346833,468 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'האם העדר פסקת אזהרה עצמית פוסלת חוות דעת?'
האם העדר פסקת אזהרה עצמית פוסלת חוות דעת?
17/12/2018 | 20:32
3
55
שלום לכולם
מומחה של הצד שכנגד הגיש חוות דעת בלי פסקת האזהרה העצמית ובלי פרטי ניסיונו וכו, אבל מה שחשוב לי זה שחוות הדעת שלו שקרית ומכילה עובדות שקריות לחלוטין, והמומחה לא כתב את ספקת האזהרה העתמית בחוות הדעת שלו, היינו א הפיסקה:

אני נותן את חוות דעתי בזאת, במקום עדות בבית המשפט, ואני מצהיר בזאת כי ידוע לי היטב שלעניין הוראות החוק הפלילי בדבר עדות שקר בבית המשפט, דין חוות דעת זאת כשהיא חתומה על ידי, כדין עדות בבית המשפט.

האם אני יכול לבקש לפסול את חוות הדעת שלו ולבקש להוציא אותה מהתיק?
מישהו מכיר פסק דין בעניין?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'קשה להאמין שמישהו יבצע עבורך מחקר ללא תמורה'
קשה להאמין שמישהו יבצע עבורך מחקר ללא תמורה
18/12/2018 | 15:25
2
40
לדעתי העדר אזהרה עצמית פוסלת את חוות הדעת. הדרישה לאזהרה עצמית מופיעה בפקודת הראיות. חוות דעת מומחה שאינה מכילה הצהרה שהוראות החוק בדבר עדות שקר ידועות למומחה אינה חוות דעת.
לצפיה ב-'זהו פורום לשיתוף מידע, מי שיודע ומוכן לעזור, עונה.'
זהו פורום לשיתוף מידע, מי שיודע ומוכן לעזור, עונה.
18/12/2018 | 17:17
1
36
שלום יוסף,
תודה רבה, ככה גם אני חשבתי רק לא הייתי בטוח.

אגב, 
זהו פורום לשיתוף מידע, מי שיודע ומוכן לעזור, עונה לחברי הפורום,
ומי שלא, אז לא, אני לא מצפה מאף אחד שיחפש בשבילי מידע,
ויוציא מזמנו יותר מאשר לכתוב מהידע האישי שלו, ממש כמו שאתה עשית,
אם כי הידע שלך הוא ע"פ דעתך האישית והוא לא מבוסס על הפסיקה,
אבל נשמע לי הגיוני ולכן שאלתי.

לצפיה ב-'לא הייתי מסתמך רק על תירוץ פורמאלי'
לא הייתי מסתמך רק על תירוץ פורמאלי
21/12/2018 | 17:32
24
תעלה את הטענה שלך. אם תתקבל וחוות הדעת תיפסל מה טוב.
אם לא תתקבל, תהיה ערוך לחקירת המומחה והפרכת הטענות שלו (שפי שטענת שביכולתך)
לצפיה ב-'אישור הסכם ממון לפני נישואין סיכום '
אישור הסכם ממון לפני נישואין סיכום
17/12/2018 | 16:13
37
כשזוג רוצה להתחתן הדבר האחרון שהם רוצים להתעסק איתו זו השאלה מה יקרה אם הם ייפרדו. השאלה הזו נראית לא במקום, סוג של עין רעה, שעלולה לפגוע בזוגיות החדשה שמתבססת. למרות התחושה, כדאי להבין שבניגוד לזוגיות, נישואין הם לא רק אהבה פרחים וצפרים אלא גם התנהלות יומיומית: להוריד את הפח, לשטוף כלים, לבשל וגם סוג של חוזה פיננסי.
בכל חוזה פיננסי סטנדרטי קיימים סעיפים של “מה אם?” – מה יקרה אם התוכנה לא תפעל כפי שהובטחה? מה יקרה אם השותפים שהקימו את העסק יחליטו ללכת כל אחד לדרכו? כששני אנשים מקימים עסק ביחד הם לא נכנסים לעסק בלי לחשוב ולקוות שהוא יצליח. אבל עדיין ברור להם כי למרות כל הכוונות הטובות – ייתכן ודברים יתנהלו אחרת מכפי שהם רואים ברגע שבו נכנסו לסיפור. כשמדובר בעסק, ברור שדווקא עבור חברים טובים חשוב במיוחד לשמור על סעיפי ה”מה יקרה אם..” בחוזה העסקי שהם עורכים בינם. במידה וכל אחד יפנה לדרכו, הם יוכלו לחזור לחוזה העסקי שערכו אי אז ולהסתמך עליו – ולהותיר את החברות בינם שלמה.
נישואים גם הם סוג של חוזה פיננסי. במסגרת הזו, בני הזוג מחליטים למעשה להקים סוג של “עסק” – משפחה שלה ניהול פיננסי עצמאי כיחידה אחת. בדיוק כמו במקרה של חברים, גם כאן חשוב במיוחד להקים חוזה פיננסי המכסה את כל אותם סעיפי ה”מה יקרה אילו…” על מנת להגן לא רק על כל אחד מהשותפים הנכנסים לתוך העסק החדש הזה אלא גם על הקשר בינם במידה והעסק יקרוס, מסיבה כזו או אחרת.
ניתן לערוך הסכם ממון בין בני זוג בכל שלב: לפני הנישואין, בזמן הנישואין, במהלך הנישואין או לקראת פרידה צפויה. בכל אחד מהשלבים הללו, הסכם כזה דורש התערבות של ערכה משפטית כלשהי על מנת לקבל משנה תוקף. כאשר הסכם ממון נערך בזמן או לאחר הנישואין, עליו לקבל גושפנקא מבית משפט לענייני משפחה. כאשר ההסכם נערך לפני הנישואים, הוא יכול לקבל את התוקף גם על ידי נוטריון.
לסוג החתימה על ההסכם והגושפנקא המשפטית אותה ההסכם קיבל יש משמעות מיוחדת במצב שבו אחד מאותם מקרי ה”מה יקרה אם…” יתקיים. במצב כזה, ככל שההסכם יהיה בעל תוקף משפטי חזק יותר ובלתי ניתן להפרכה כך הסיכויים להכנס למלחמה עקובה מדם שמטרתה לנסות לחבל שבמה שהוחלט אי אז לפני שהרוחות סערו והרגשות גברו על ההגיון.
כאשר הסכם ממון לפני נישואין נערך ונחתם על ידי ובפני נוטריון, הגושפנקא המשפטית שהוא מקבל זהה למעשה בתוקפה לתוקף של פסק דין שניתן על ידי בית המשפט. נדרש הרבה מאד כדי לערער על תוקף ההסכמה שניתנה מרצון ובפני נוטריון לפני פרוץ סערת הפרידה. הסכמים אחרים שנערכו באופן פרטי אין להם תוקף שכזה ובקלות יכול אחד מהצדדים לטעון, לדוגמה, שהוא לא הבין את מה שכתוב בהסכם או את ההשלכות החוקיות של מה שכתוב בו, או לחילופין שלמרות שהחתימה של שני בני הזוג מופיעה על ההסכם, החתימה של אחד מבני הזוג הושגה על ידי הפעלת לחץ לא סביר.
מה קורה אם אין הסכם ממון טרום נישואין?
המדינה מכירה בכך שלנישואים יש משמעויות פיננסיות ולא רק הצהרת אהבה בין בני זוג. כיוון שכך, המדינה למעשה חיברה סוג של “הסכם ממון טרום נישואין” שאמור להיות מתאים עבור כולם. הסכם זה אומר שלאחר שזוג נפרד כל הרכוש שהם צברו במשותף במהלך הנישואים יחולק חצי בחצי בינם. ה”הסכם” הסטנדרטי גם מדבר על מצב הילדים העתידיים, בערך. הוא מצהיר כי טובת הילדים תגיע לפני טובת המבוגרים וכי לשני ההורים הביולוגים תהיה האפשרות להמשיך בקשר עם הילדים בדרך כזו או אחרת אלא אם כן מתברר כי אחד ההורים מסוכן לילדים. ה”הסכם” הסטנדרטי קובע מדיניות של גובה דמי מזונות, מי משלם למי ובאילו תנאים.
הבעיה עם ההסכם הסטנדרטי היא שדווקא בגלל שההסכם הוא סטנדרטי הוא אינו מתאים בהכרח עבור כל זוג, למעשה, בהיותו סטנדרטי הוא אינו מתאים בדיוק לאף זוג. יש לדוגמה זוגות שמגיעים עם נכסים פיננסיים קודמים, מה קורה לגביהם? מה קורה במצב בו יש ילדים לאחד מבני הזוג מקשרים קודמים? מה קורה במצב בו אחד מבני הזוג בוחר באופן חד צידי לצאת ממסגרת הנישואין? או בוגד? מתי מתבצעת חלוקת הכספים בינם? מה קורה במצב בו אחד מהצדדים צבר חובות אפילו בלי ידיעת הצד השני? מה המדיניות לגבי נכסים שהגיעו לנישואים דרך מתנות או ירושות או שנקנו ונרשמו רק על שם אחד מבני הזוג?
בהסכם הסטנדרטי, לדוגמה, רכוש בני הזוג נחשב לנפרד עד לרגע פקיעת הנישואין. רגע זה מגיע רק לאחר קבלת הגט. מה קורה ביחס לזוגות שנפרדים ונשארים נשואים? או במקרה של מסורבי גט? על פי החוזה הסטנדרטי, לא ניתן לבצע חלוקת רכוש עד לרגע הפקיעה או לפחות מספר חודשים (באישור בית משפט) לאחר הפרידה. זמן רב המאפשר לבני הזוג שנמצאים בשליטה על הנכסים הפיננסיים להסתיר הון רב מפני הצד השני.
כאשר יש הסכם ממון שנחתם טרום נישואין ניתן לקבוע בו את התאריך שבו הנכסים הופכים למשותפים או מה היחס לכל אחד מסוגי הנכסים: אם אחד מבני הזוג הקים עסק שרק הוא עבד בו – האם יש לחלק פיננסית גם את הבעלות על העסק? ומה לגבי דירה שאחד מבני הזוג היה הבעלים שלה עוד לפני שבני הזוג הכירו? מתי ניתן לבצע חלוקת רכוש, ובאילו יחסים? האם אחד הצדדים בזוגיות יקבל פיצוי על אבדן הזדמנויות קריירה? יקבל תמיכה להשתקם ולעמוד על רגליו הכלכליות העצמאיות ובאילו תנאים? – את כל עלו ניתן לקבוע במסגרת הסכם ממון טרום נישואין, וצריך.
טעויות נפוצות בחתימה על אישור הסכם ממון טרום נישואין
אחת הטעויות הנפוצות בחתימה על הסכם ממון טרום נישואין היא כאשר אחד הצדדים, לרב זה שנכנס לנישואים עם נכסים פיננסיים גדולים יותר משל בן הזוג השני, מתעכב עד לרגע האחרון לפני שהוא מעמיד, כסוג של אולטימטום, את החתימה על הסכם טרום נישואין שנוסח ונערך באופן חד צדדי על ידי עורכי הדין של אותו הצד. במקרים כאלו, גם כאשר מושגת לבסוף חתימה בפני עורך דין או אפילו באופן פרטי, הגושפנקא המשפטית שלה היא לא מאד חזקה כיוון שהצד הנפגע, למעשה, יכול לטעון שהחתימה לא הייתה מרצון ובהסכמה מלאה. בנוסף, בהחלט ייתכן שעצם הבקשה תעורר אמוציות קשות ותפגע בתחילת הדרך המשותפת לנישואין.
הדרך הנכונה להציע הסכם נישואין היא ללכת ביחד אל נוטריון ולנסח ביחד הסכם ממון כזה מתוך הבנה שהסכם כזה אמור לשמור על האינטרסים של שני הצדדים ולא רק של צד אחד בהסכם. הזמן בו יש להעלות את העניין הוא זמן רב לפני הנישואין עצמם. דרישה לחתימה שעתיים לפני החופה היא שקולה להעמדת אולטימטום לא סביר. כאשר מציעים מראש לנסח חוזה משותף, כאשר אם לצד אחד יש ייצוג משפטי אז לוודא שגם לצד השני יהיה ייצוג משפטי משלו – במקרה כזה החתימה על הסכם ממון טרום נישואין לא רק שלא תפגע בנישואים הקרבים והולכים אלא אף תחזק אותם ותלמד את בני הזוג דבר או שניים בנושא תקשורת, נושא שכל כך חיוני לזוגיות טובה, ותראה להם דרכים בהם הם יוכלו להתנהל יחד כיחידה פיננסית אחת.
טעות נוספת בחתימה על הסכם ממון טרום נישואין היא הכנסת נושא ילדים עתידיים משותפים. בניגוד לנושאים פיננסיים, לנושא החזקת הילדים העתידיים יש בלעדיות לבית המשפט לענייני משפחה וכל נושא שיעלה בהסכם טרום הנישואין הוא רק בגדר הצהרת כוונות בלבד ואין לו למעשה תוקף משפטי.
לצפיה ב-'עם כל ההערכה למערכת המשפט בארה"ב'
עם כל ההערכה למערכת המשפט בארה"ב
17/12/2018 | 01:08
3
63
יש להם יציאות שגורמות לזעזוע. לארי נאסר היה רופא נבחרת התעמלות הנשים האמריקאית. הוא עמד לדין על ביצוע שורה ארוכה מאוד של תקיפות מיניות כלפי המתעמלות. הוא הודה באשמה ונדון ל....175 שנות מאסר. לדעתי זה עונש מופרז ביותר. אין שום יחס בין העבירה לעונש. גם התנהלות בית המשפט אינה סבירה. השופטת אמרה לו שהיא חותמת על גזר דין המוות שלו, שהיה לה הכבוד והזכות לשפוט אותו. במקביל הופיעו צילומים די פרובוקטיביים שלה על כתבי עת והיא התראיינה בטלביזיה. במשפט עצמו נשים העידו נגד הנאשם וזכו למחיאות כפיים מצד הקהל. לדעתי זה לא היה משפט הוגן.
לצפיה ב-'אבל בסוף יורידו לו שליש על התנהגות טובה...'
אבל בסוף יורידו לו שליש על התנהגות טובה...
17/12/2018 | 09:52
8
לצפיה ב-'למה אין לפורום הזה מנהל שימחק את הטרולים שמתחזים לעורכי דין?'
למה אין לפורום הזה מנהל שימחק את הטרולים שמתחזים לעורכי דין?
17/12/2018 | 22:22
1
7
לצפיה ב-'בכל תפוז יש ברדק גדול, יש פורמים לא מנוהלים'
בכל תפוז יש ברדק גדול, יש פורמים לא מנוהלים
26/12/2018 | 20:51
11
נכנסים אליהם טרולים שמקללים משפילים ורומסים גולשים.

פני העם כפני הכלב.
לצפיה ב-'תביעה לפס"ד הצהרתי'
תביעה לפס"ד הצהרתי
12/12/2018 | 15:39
5
52
כ-30 רוכשי דירות תובעים למתן פס"ד הצהרתי שמשמעותו עשרות אלפי ש"ח לכל רוכש. לפס"ד יכולה להיות השלכה על כל 100+ רוכשי דירות בפרויקט. התביעה צריכה להיות מוגשת לבית משפט שלום או מחוזי?
לצפיה ב-'תשאל עורך דין'
תשאל עורך דין
12/12/2018 | 17:05
10
לצפיה ב-'לפי שווי מוערך של נושא ההצהרה'
לפי שווי מוערך של נושא ההצהרה
12/12/2018 | 21:28
3
27
עד 2.5 מיליון בשלום - ומעל במחוזי
ואם לא ניתן להעריך שווי - במחוזי.

לצפיה ב-'לפי כמה רוכשים?'
לפי כמה רוכשים?
13/12/2018 | 09:33
2
27
אם לפי 30+ תובעים, כנראה שלא עוברים את הסף. אם לפי "פוטנציאל הנזק" של פסק הדין ל-100+ רוכשים שעליו הוא יכול לחול, עוברים את הסף. לאיזה בית משפט היית נוטה יותר להגיש את התביעה? מה הסיכוי ששופט שלום יאמר מיוזמתו:"חבר'ה, אני לא הכתובת בגלל פוטנציאל הנזק" ויעביר את התיק למחוזי?
לצפיה ב-'קשה להשיב ללא ידיעת הפרטים'
קשה להשיב ללא ידיעת הפרטים
13/12/2018 | 15:28
1
29
אתה  אומר שמדובר ברכישת דירות - בדרך כלל כשמדובר בשאלה קניינית הנובעת מחוזה הרכישה, הרי שזה בסמכות המחוזי.
מאידך, אתה גם מדבר על נזק, ואז תביעת נזיקין מתאימה יותר לתביעה כספית ולא לתביעה הצהרתית - כי מתביעה הצהרתית לא קמה לתובעים זכות לקבל כסף.
לעומת זאת, אם תביעה של תובע אחד די בה כדי לקבל פסק דין הצהרתי - עקרוני - שישליך על כולם, אין צורך שיהיו הרבה תובעים.
בית המשפט לא יאמר שבגלל שקיים מעגל תובעים פוטנציאלים - שלא תובעים בפועל - אין לו לבית המשפט סמכות עניינית.
אבל גם אם נניח תיאורטית שזה כן היה כך, הוא היה מעביר את התביעה למחוזי.
כיוון שמדובר בנושא תביעה רציני שנוגע להרבה אנשים, שווה לפנות לעורך דין רציני שיעשה את הפעולות הנכונות עבורכם.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/12/2018 | 12:04
4
לצפיה ב-'פטור לנשים משירות חובה בצה"ל, מטעמי מצפון'
פטור לנשים משירות חובה בצה"ל, מטעמי מצפון
11/12/2018 | 14:04
4
53
היי

האם למישהו ידוע מהם הקריטריונים של בית המשפט העליון לקבלת פטור משירות חובה לנשים בצה"ל, מטעמי מצפון?

אודה לכם על כל מידע בנושא,

בברכה,
פאנור75

לצפיה ב-'קריטריונים של בית המשפט העליון'
קריטריונים של בית המשפט העליון
11/12/2018 | 18:15
1
48
ניתן למצוא את הקריטריונים בפסקי הדין המצורפים ובתקנות
תקנות שירות בטחון (פטור נשים משירות בטחון מטעמים שבמצפון או שבהווי משפחתי דתי), תשל"ח-1978

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/12/2018 | 13:13
3
לצפיה ב-'באופן כללי על האישה להוכיח שטעמים שבמצפון מונעים ממנה לשרת '
באופן כללי על האישה להוכיח שטעמים שבמצפון מונעים ממנה לשרת
11/12/2018 | 18:49
1
45
בצבא וכי הסירוב לא תלוי בתנאים. שירות צבאי מנוגד למצפונה וכי עמדתה לא תשתנה אם הצבא ימלא תנאים מסויימים כמו הפסקת הכיבוש בשטחים. ראה- בגצ 2383/4 מילוא נ'  שר הבטחון.

פסיקה זאת מבוססת על ס' 36 לחוק שירות ביטחון שלא מבחין בין גבר לאישה.

בנוסף נקבע -"בצד סמכות זו ניתן בסעיף 39 לחוק פטור משירות מכוח הדין לנשים אשר טעמי מצפון מוכחים הנעוצים במסורת, דת ובמנהגים עדתיים מונעים בעדן מלשרת בצבא. טעמים אלה נוגעים לאישה באשר היא אישה, והם אינם ישימים במקרה של גבר יוצא-צבא."

לצפיה ב-'מידע חשוב, תודה!'
מידע חשוב, תודה!
12/12/2018 | 13:18
23
זה נשאר מעורפל, אבל משהו בכל זאת אפשר אולי להבין. גם ממה שקראתי, כדאי לאישה לשים דגש על המקרה האישי שלה ועל הקושי המצפוני שלה לשרת בכלל במסגרת צבאית, ולא לטעון בכיוון של חוסר מוסריותו של הצבא. דבר שגם יכול להוות תקדים לאחרות.

בנימה אישית אוסיף שמי שמבקש לא לשרת בטענה שצה"ל אינו צבא מוסרי, אדם שניזון מהחדשות ודעתו מעוצבת ע"י התקשורת- אלו אנשים צבועים ובוגדים. אבל מי שטוען שהמלחמות המודרניות הן מזויפות ושני הצדדים הם כלים ביד המאפיה העולמית ותעשיות הנשק- הצדק איתו ויש הצדקה שלא לשרת בצבא.
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
12/12/2018 | 10:54
37
לפני זמן, פורסמה בתקשורת הידיעה שמשנים את החוק, שתהיה אפשרות (כמובן עם מגבלות מסוימות) ל 3 ימי מחלה בשנה ללא אישור מחלה מרופא. האם זה התקבל כבר?
לצפיה ב-'האם מותר'
האם מותר
11/12/2018 | 18:01
2
65
בבקשה הבן שלי בהוסטל מקבל כדורים פסיכיאטרים  והוא מאוזן,הפסיכיאטר החליט להוסיף לו כדור ,אני לא הסכמתי, המנהל של ההוסטל אמר אם אסרב לחתום על מתן הכדור, יוציאו את בני מהמסגרת, האם זה חוקי?  
לצפיה ב-'זה לא נראה חוקי'
זה לא נראה חוקי
11/12/2018 | 18:51
13
לצפיה ב-'באופן חד משמעי, התשובה היא: ---------'
באופן חד משמעי, התשובה היא: ---------
12/12/2018 | 10:37
48
כשמסתירים פרטים, מקבלים תשובה בהתאם.
אם הבן "מאוזן", מה האינטרס של הפסיכיאטר לתת לו את הכדור? האם יש לו עודף כדורים וזו הדרך היחידה להפטר מהם?
מן הסתם, לפסיכיאטר יש נימוק מקצועי. רק שאת בחרת להסתיר אותו (תקני אם אני טועה). לפי הנימוק, יתכן שלאיום ההוצאה מהמסגרת יש יסוד. לדוגמא - שהמטופל אלים ופוגע במטופלים האחרים. או פגיעה עצמית וכיוב' קשיים שההוסטל לא ערוך להתמודד איתם.
גם אם הוא טועה/את לא מסכימה איתו, יש הבדל בין התמודדות מול טענה מקצועית לעומת דרישה שרירותית.

לצפיה ב-'מעונין לרכוש תואר בכלכלה במצב טוב'
מעונין לרכוש תואר בכלכלה במצב טוב
09/12/2018 | 08:16
1
53
ד"ר  יעקב חוראני
לצפיה ב-'יש לי קצת משומש, מוכר ב 30% הנחה'
יש לי קצת משומש, מוכר ב 30% הנחה
13/12/2018 | 08:36
8
לצפיה ב-'למה לא מטילים מסים'
למה לא מטילים מסים
08/12/2018 | 10:01
3
62
כדי לסייע לנתניהו לממן את הגנתו?
לצפיה ב-''
08/12/2018 | 15:12
3
לצפיה ב-'כמה עולה הגנתו של נתניהו?'
כמה עולה הגנתו של נתניהו?
08/12/2018 | 21:14
33
אני חושב שהיא אפילו לא מאית אחוז מהמסים שאזרחי המדינה משלמים בשנה.

בשנת 2017 הסתכמו הכנסות המדינה ממסים ב306.4 מליארד שח ואני מאמין שהגנתו המשפטית של נתניהו לא עולה יותר מ30 מליון שח(אני מניח שהכוונה כאן היא להגנה משפטית ולא לשמירה שיש על כל ראש ממשלה).

לצפיה ב-'שברק יתרום לו..'
שברק יתרום לו..
08/12/2018 | 22:06
9
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:52
10

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'תשלום לחונך שאומנם קיבל שכר מכוח אדם-אבל לא מגיע לו'
תשלום לחונך שאומנם קיבל שכר מכוח אדם-אבל לא מגיע לו
04/12/2018 | 13:26
5
62
עבד חונך לילד שהיה אמור להחתים אותי על דו"ח שעות.בחודש הראשון חתמתי לו.
בהמשך שאלתי אותו מדוע לא נותן לי דו"חות לחתום.לא הייתה תשובה,אחרי שמערכת יחסים איתו הגיעה לסופה הוא ענה בכתב שהיה מצלם את חתימתי בחודשים הבאים אחרי החודש שחתמתי באמת.מכיוון שהוא לא עבד בשעות שקיבל כבר שכר,ועשה דברים אחרים חמורים כמו גלש במחשב הפרטי שלי(יש היסטוריה) במקום להיות עם הילד מה ניתן לעשות?לגבי צילום חתימה זה רשום בואטסאפ.
הוא כבר עזב את חברת כוח אדם..הם טוענים שזו אשמתי שלא בדקתי את הענין בזמן.וגם שלא מסוגלים לבדוק לכל עובד מי חתם לו באמת..
יש מקום לתלונה על זיוף חתימה?תביעה קטנה?משהו אחר?
לצפיה ב-'לא תוכל לתבוע אותו, ולא יעשלו לו כלום בכללי'
לא תוכל לתבוע אותו, ולא יעשלו לו כלום בכללי
06/12/2018 | 15:27
3
42
זה שהוא זייף חתימה כדי לקבל כסף מהמדינה, הוא גנב מהמדינה, לא ממך, אז אין לך על מה לתבוע אותו, והמדינה לא תתבע אותו על כמה אלפי שקלים שאולי ואולי לא נגנבו, והחקירה תעלה למדינה יותר מהכמה שקלים שהוא גנב.
כנ"ל משטרה, גם אם תגיש תלונה, זה יסגר עוד לפני שזה יפתח, כי  שוב, החקירה תעלה למשטרה יותר מהכמה שקלים שהוא גנב...
מקסימום יזמנו אותו לחקירה והוא יגיד שאין לו מושג במה מדובר והוא לא זייף כלום
הודעה בוואטסאפ זה לא ראייה
לצפיה ב-'הודעה בוואטסאפ היא ראיה לכל דבר.'
הודעה בוואטסאפ היא ראיה לכל דבר.
06/12/2018 | 20:37
2
39
בלי להתייחס לשאר הדברים שנכתבו פה.
לצפיה ב-'לא, היא לא'
לא, היא לא
06/12/2018 | 22:27
1
43
הודעת וואטספ ניתן לזייף בקלות, כולל שם השולח
זה יכול ליהיות אילה לחקירה בגין חשד אבל לא יותר מזה

(אני יכול לקחת ממך את הטלפון ולשלוח תמונות פורנות לנערות בשמך, האם זה הופך אותך לפדופיל?)
לצפיה ב-'כן, היא כן.'
כן, היא כן.
06/12/2018 | 22:43
38
גם מסמכים, תמונות וראיות מכל סוג כמעט ניתן לזייף.
זאת לא ההגדרה של "ראיה".
כל ראיה נשקלת לגופה ע"י בית המשפט, ואם הצד השני טוען שהיא מזויפת גם אפשרות זו תלקח בחשבון.
אפשרות הזיוף לא הופכת אותה ללא קבילה באופן עקרוני כראיה.

לצפיה ב-'זכותך להתלונן במשטרה על זיוף '
זכותך להתלונן במשטרה על זיוף
07/12/2018 | 19:05
9
לצפיה ב-'אי-הגעה לעבודה בגלל מזג האוויר'
אי-הגעה לעבודה בגלל מזג האוויר
06/12/2018 | 09:05
66
שלום רב
העבודה שלי היא במרחק של שעה נסיעה מהבית שלי
ואני מגיע לעבודה באופנוע

היום יש סופה בחוץ וכבר אתמול שלחתי למנהל הודעה כי אני אלול לאחר בגלל מזג האוויר. לפי איך שזה נראה, אני כנראה בכלל לא אוכל להגיע היום לעבודה.
בכל אופן האם זה בסדר לוותר על יום עבודה בניגוד לרצונו של המעסיק בגלל שאני לא מוכן להסתכן ולנסוע לעבודה באופנוע במזג אוויר קשה?
כמו גם שאם אני יסע בתחבורה ציבורית, אני יהיה חייב לקחת לא פחות מ 3 אוטובוסים לכל כיוון, שזה יעלה לי כ 80 שקל הלוך ושוב, אני מרוויח שכר מינימום ואני לא רוצה לתת חצי מהשכר היומי שלי לאוטובוסים

מה אני יכול לעשות?
לצפיה ב-'האם מנסים לעקוץ אותי?'
האם מנסים לעקוץ אותי?
04/12/2018 | 18:49
12
99

רכשתי מצלמת רכב דו כיוונית שאמורה להיות FULL HD 
במהלך השימוש בה גליתי שיש בעיה עם המצלמה.
איכות צילום פנים הרכב היא ברמה ירודה של HD בלבד,
המשמעות המעשית היא שצילום הוידיאו בפנים הרכב הוא 
גרוע, התמונה כמו מרוחה.
בנוסף איכות הקול ממש גרועה.
המוכר היה מוכן להחליף אותה אך הספק ממנו הוא רוכש את המצלמות 
אינו מוכן לקבל את המצלמה ללא האריזה המקורית בטענה שהיא לכאורה 
תקינה וצילום פנים הרכב הוא כפי שהוא צריך להיות (כלומר איכות נמוכה).
יש לציין שהטענה הנ"ל לא נתמכת ברשימת תכונות המוצר שמופיעים על האריזה 
ולא בדף הסבר/הפעלה.
הדרישה לקבלת האריזה המקורית היא מפני שהוא רוצה למכור אותה כפי שהיא
ללקוח אחר.
מאחר והייתי בטוח במצלמה (לא זולה מעל 400 ש"ח) לא הקפדתי לשמור על האריזה.
עד כמה שאני מבין וידוע לי החזרת מוצר באריזתו המקורית ואו אריזה פתוחה
אך ללא שימוש במוצר היא רק במקרה שלא נעשה במוצר שימוש כלשהו.
1. האם המוכר ואו הספק צודקים?
2. מה עלי לעשות?

לצפיה ב-'אתה בהחלט זכאי להשבת הסכום '
אתה בהחלט זכאי להשבת הסכום
04/12/2018 | 19:35
10
59
ששילמת אם קנית מוצר גרוע.זה לא שייך לתקנות בענין החזרת מוצרים שלא נעשה בהם שימוש. יש כאן התחכמות של המוכר שמפנה אותך לספק. האחריות היא של המוכר ואם הוא לא מסכים להחליף או להשיב את כספך זכותך לתבוע אותו.
לצפיה ב-'בטוח במה שכתבת?'
בטוח במה שכתבת?
05/12/2018 | 05:19
8
37
אשמח אם תצטט את החוק המאפשר לקבל החזר כספי על מוצר "גרוע".
לצפיה ב-'החוק'
החוק
05/12/2018 | 09:35
7
48
במיוחד - סעיפים 11(3) + 11(4) +11(5)

לצפיה ב-'13 (א) 14 (א) התקיימו '
13 (א) 14 (א) התקיימו
05/12/2018 | 10:18
1
32
"הבעיה" נסובה סביב דרישת הספק שאספק לו את האריזה המקורית.
האם אני חייב לשמור את האריזה המקורית?
האם היא מעכבת החזרת המוצר ואו זיכוי עבורו?
לצפיה ב-'אין חשיבות לאריזה המקורית'
אין חשיבות לאריזה המקורית
06/12/2018 | 00:53
25
נושא האריזה המקורית חשוב אם פועלים על פי התקנות להחזרת מוצר - כשהמוצר הוא תקין.
המקרה שלך לא קשור לתקנות הללו, כי לא מדובר במוצר תקין שאותו אתה רוצה להחזיר על פי התקנות, אלא במוצר פגום ולא תקין - ומוצר פגום מחזירים על פי חוק המכר, ושם, בחוק המכר, לא נאמר שיש חובה כלשהי להחזיר את המוצר הפגום עם אריזה או ללא אריזה.
ולכן, גם החזרתו ללא האריזה היא חוקית ודרישת האריזה המקורית מצד המוכר לא מוצדקת.

לצפיה ב-'קרא את שכתב עוד יוסף'
קרא את שכתב עוד יוסף
05/12/2018 | 13:15
4
43
שקבע שמגיע החזר כספי בקנית מוצר "גרוע".

אפילו 11(3) לא קובע קביעה גורפת כזו.
לצפיה ב-'יש סתירה פנימית בדבריך'
יש סתירה פנימית בדבריך
06/12/2018 | 00:40
3
31
אם סעיף 11 לחוק המכר קובע ש-"המוכר לא קיים את חיוביו" אפילו נעשו על ידו מעשים קטנים ופעוטים מ-"גרוע" - קל וחומר שהמוכר לא קיים את חיוביו אם מדובר במשהו "גרוע".
כך או כך - חוק המכר הרי בא להשלים את חוק החוזים, כי מדובר כאן בהפרת הסכם המכר, ובהפרת הסכם קמה לנפגע זכות ביטול ההסכם ובעקבותיו זכות ההשבה, וזה בעצם מה שטען עו"ד פנדריך.

לצפיה ב-'מצטער, אך הכשל אצלך'
מצטער, אך הכשל אצלך
06/12/2018 | 05:03
2
35
"גרוע", זו לא הגדרה שמופיע בחוק המכר.גם פ'ה לא טוען שהמוצר לא עובד רלא שלטענתו אחת הפונקציות אינה כמפורסם.

עוד יוסף ענה לו שניתן להחזיר את המוצר כי הוא גרוע.  זה לא נכון.

ניתן להחזיר לפי חוק המכר אם המוצר לא עומד בהבטחת שנתנו.    
לצפיה ב-'מותר להשתמש במילים עבריות גם כשהן לא בדיוק מונח משפטי'
מותר להשתמש במילים עבריות גם כשהן לא בדיוק מונח משפטי
06/12/2018 | 08:47
1
8
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים'
תודה לכל המגיבים
06/12/2018 | 14:49
5
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/12/2018 | 15:00
29
ומתנצל על תגובה מאוחרת זו.
לצפיה ב-'ניתן לתבוע על הטעיה בפרסום'
ניתן לתבוע על הטעיה בפרסום
11/12/2018 | 19:45
3
לצפיה ב-'מילה כנגד מילה במשפט של התנגשות'
מילה כנגד מילה במשפט של התנגשות
03/12/2018 | 16:34
15
70
לפני שנתיים, כשאישי, נהג מונית, הסיע נוסעת באיילון, מישהי שנסעה קרוב אליו סטתה לנתיבו, והתנגשה בו קלות. הנהגת האשימה את אישי שהוא זה שנכנס לנתיב הנסיעה שלה. הנוסעת שאיתו, מיוזמתה, שללה את דיברי הנהגת, ועמדה על כך, שהנהגת היא האשמה. היא אף הוסיפה שהיא מוכנה להעיד ומסרה את מספר הנייד שלה.
כמובן הם החליפו פרטים.
כעבור זמן קצר, חברת הביטוח של אישי הודיעה שהנהגת הגישה תביעה דרך חברת הביטוח שלה, על סך של 12,000 ש"ח, עלות תיקון הנזק. עלות מוגזמת במיוחד, שכן ההתנגשות היתה קלה, אישי אפילו לא תיקן את הנזק הקטן שנגרם לו. והוא לא נסע בטנק, אלא בקיה סיד. (כנראה, הנהגת גם ניצלה את ההזדמנות ותיקנה את כל ה"דפיקות" שהיו ברכבה)
התוצאה, שחברת הביטוח של אישי וחברת הביטוח של הנהגת הולכים למשפט, והנזק של אישי עלול להיות סכום לא מבוטל של ביטול העדר תביעות.
המשפט יערך השבוע בנוכחות עורכי דין משתי החברות, ואישי קיבל זימון להעיד.
בשיחה עם הנוסעת שהיתה איתו, היא הביעה נכונות לבוא להעיד, רק שבמחשבה נוספת היא פוחדת שהיא לא תזכור בדיוק את הכל, שהרי עברו שנתתים מאז התאונה, והיא עשוייה אפילו להזיק בכך.
מה האפשרויות? העצות? שהרי זו מילה כנגד מילה. (של שני עורכי דין שאפילו לא נכחו בארוע)
כל רעיון יתקבל בברכה.
תודה למגיבים.

לצפיה ב-'ואגב, המקרה מעיד שכדאי להתקין מצלמת דרך. היה פותר את'
ואגב, המקרה מעיד שכדאי להתקין מצלמת דרך. היה פותר את
03/12/2018 | 16:44
42
כל הספקות.
מוטב מאוחר מאשר בכלל לא. ואם כבר, יש למישהו המלצה על מצלמה טובה, דו צדדית וקומפקטית?
תודה.
לצפיה ב-'אם בית המשפט יאמין לאישך'
אם בית המשפט יאמין לאישך
03/12/2018 | 21:12
1
53
תידחה התביעה. זה לא מדויק לומר מלה נגד מלה.
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה. במה תלוי למי השופט יאמין.'
זו בדיוק הבעיה. במה תלוי למי השופט יאמין.
03/12/2018 | 23:00
12
לצפיה ב-'לגבי סוגיית היקף הנזק'
לגבי סוגיית היקף הנזק
04/12/2018 | 00:15
5
47
תביעה בבית משפט על נזק מתאונה בהיקף של 12 אלף שקל צריכה להיות מגובה בדו"ח מפורט של שמאי רכב
היעדר דו"ח שמאי מחליש מאוד את סיכויי התביעה.
מאידך, אם יש דו"ח שמאי, עדות של הנוסעת לא תשנה הרבה.

לצפיה ב-'תודה רבה. צריך לברר את זה. בנוסף'
תודה רבה. צריך לברר את זה. בנוסף
04/12/2018 | 11:14
4
46
האם שמאי יכול לדעת שהנזקים כולם מהפגיעה האחרונה, או שחלקם נזקים ישנים?
לצפיה ב-'ואל אישך תשוקתך'
ואל אישך תשוקתך
04/12/2018 | 12:43
3
61
חובתך לעשות את רצון בעלך ולא לשאול כאן שאלות.
לצפיה ב-'גם בהנחה שחובתה לעשות את רצון בעלה איך אתה יודע'
גם בהנחה שחובתה לעשות את רצון בעלה איך אתה יודע
08/12/2018 | 21:18
2
17
שהוא לא רוצה שתשאל כאן שאלות?
לצפיה ב-'בכוונה לא הגבתי לגולש ההזוי הזה'
בכוונה לא הגבתי לגולש ההזוי הזה
09/12/2018 | 10:35
1
18
ואם כבר, לידיעה, את הביטוי "אישי" במקום "בעלי", הציע בזמנו דוד בן גוריון.
בלי לדעת על כך (במקרה זה הוזכר ביום חמישי ברדיו בתוכניתו של יוסי אלפי שהוקדשה לבן גוריון) אני משתמשת בביטוי שנים, כי אני לא מתחברת לביטוי בעלי. נראה כוחני ולא מתאים. לפחות לי.
לצפיה ב-'ולעיניינינו, עדיין לא התקבלה החלטה'
ולעיניינינו, עדיין לא התקבלה החלטה
09/12/2018 | 10:36
7
לצפיה ב-'לגבי נזק'
לגבי נזק
09/12/2018 | 13:23
3
16
התובעת אמורה להגיע עם דוח שמאי (אם לא, זה סיפור אחר).
ממה שראיתי (במקרה היה לי משפט בתביעות קטנות היום בבוקר בנושא), השופטת לא מתעסקת בזה (כשהנתבע טען שזו הייתה פגיעה קטנה ולא הגיוני שיהיה כזה נזק, השופטת פטרה אותו ב"יש דוח שמאי"). כך שיהיה קשה להתווכח עם דוח שמאי אלה אם כן יש שם משהו ממש לא הגיוני. השמאי בדרך כלל מצלם היטב את איזור התאונה ומוציא דוח מפורט ומקיף על הנזק. כמו כן, יש לו ניסיון וסביר להניח שלא יחתום ויאשר בדוח תיקונים למכות שעל פי נסיונו לא נגרמו ישירות מהתאונה.

ועוד הערה קטנה, עוצמת המכה או הנזק לרכב אחד לא מעידים על הנזק לרכב השני וזה לא בהכרח משהו שאפשר לראות בעין (שוב, מניסיון טרי שלי).
לצפיה ב-'שמעתי "כינוי" של שמאים'
שמעתי "כינוי" של שמאים
09/12/2018 | 15:10
2
17
שמאים הם מאד מדוייקים - הם כותבים בדו"ח בדיוק את מה שהלקוח מבקש מהם...
לצפיה ב-'תגידי את זה לשופט. אולי הוא יסכים'
תגידי את זה לשופט. אולי הוא יסכים
10/12/2018 | 07:11
1
8
לצפיה ב-'ממש...'
ממש...
10/12/2018 | 17:26
4
לצפיה ב-'ראשית - ב95% מהתאונות אשם הנהג השני'
ראשית - ב95% מהתאונות אשם הנהג השני
11/12/2018 | 20:04
1
89
השאר הן תאונות עצמיות
לתביעה יש שני חלקים - 1. הוכחת האשמה - דבר שנדיר מאד למצוא בדו"ח שמאי ופילו בוחני תאונות יכולים לקבוע רק לעיתים נדירות מי אשם בתאונות כאלה - ולהוכחת האשמה עדות הנוסעת יכולה לסייע - עליה לומר את האמת כפי שהיא זוכרת ועליה להדגיש בעדותה שזה קרה לפני שנתיים ולכן במידה שאינה זוכרת משהו שלא תנסה לשחזר אלא תשיב לעורך הדין שאינה זוכרת (אני העדתי עשרות פעמים במשפטים והקראתי בעדותי את הרישומים שעשיתי בקרות המקרה ולא זרמתי עם עורכי דין שניסו להכשילני, לא המצאתי ולא שיחזרתי דבר)
אם ימצא שבעלך אשם אז יכנסו לגובה הנזק ודו"ח השמאי אמור לתאר נזק שעלול להיגרם מתאונה כזאת, אם על שפשוף בצד מתקנים או מחליפים דלת - עלול להיות סביר, אם יש נזק במכסה מנוע - לא סביר וישחק לרעתה.
במקרים רבים נקבע שהאשם בשני הצדדים ואז יש שתי שיטות לחלוקת הנזק - האחת שמסכמים את הוצאות שני הצדדים ומחלקים ביניהם (וכאן אישך נדפק כי נזקיה גדולים ונזקיו אפסיים) ושיטה שניה שכל אחד סופג את נזקיו - ואז אישך לא ניזוק ולא ינזק גם בהנחת העדר תביעות
במקרים שונים עורכי הדין של חברות הביטוח לא ממש נלחמים ביניהם אלא מגיעים לאיזו פשרה (כי גם השופטים לא אוהבים לפסוק) ולכן על אישך לדבר עם עורך הדין של הביטוח שלו שאם תהיה חלוקת הנזק ביניהם יפעל כדי שכל נהג יהיה אחראי לנזקיו, יוצא כאילו תיק"ו אך אישך לא ניזוק
לצפיה ב-'תודה ברזילי על התגובה'
תודה ברזילי על התגובה
12/12/2018 | 17:51
14
מעניין מה שאתה כותב.
אעביר לאישי את התגובה שלך. עדיין לא התקבל פסק הדין, מקווה שיהיה לטובת אישי.
לצפיה ב-'אנו שמחים להודיע לציבור'
אנו שמחים להודיע לציבור
04/12/2018 | 06:21
58
שנבחרנו לייצג את ראש הממשלה. אנו מתחייבים לשתף פעולה עם התביעה ולהביא לידיעתה כל פרט.
לצפיה ב-'בעיה עם השכר החודשי מצה"ל'
בעיה עם השכר החודשי מצה"ל
29/11/2018 | 23:02
4
54
שלום,
אני לא יודעת אם הגעתי לפורום הנכון, אבל אני מקווה שתוכלו לעזור.
אח שלי משרת בצבא, והוא אמור לקבל כל חודש 1,200 ש"ח. לאחר תקופה מסוימת, צה"ל התחיל להכניס לחשבון שלו רק 500 ש"ח.
אח שלי דיבר עם המפקד שלו והוא אמר לו שהוא בודק וכו', אחרי חודש שוב אותו הסכום, והיום עוד הפעם בפעם השלישית.
אז רציתי לברר אם יש לו מה לעשות עם זה חוץ מלרדוף אחריהם? הם רק מנפנפים אותו..
לצפיה ב-'חסרים פרטים.'
חסרים פרטים.
30/11/2018 | 07:31
3
41
מה זה " מנפנפים אותו" מה הם אומרים? יכולות להיות הרבה סיבות למה לא משלמים את כל הסכום. עדיף שאחיך יפנה למי שמטפל בתשלומים ביחידה, שלם,
ויבקש לקבל תשובה מנומקת. האם למשל הוא חייב לשלם עבור אבדן ציוד או משהו דומה?
לצפיה ב-'הוא פנה למפקד ולעוד גורמים כבר כמה פעמים '
הוא פנה למפקד ולעוד גורמים כבר כמה פעמים
30/11/2018 | 10:22
2
42
כל פעם אומרים לו שהם מודעים לטעות ו"הם עובדים על זה".
לא איבד שום ציוד, ואם הייתה סיבה מוצדקת, אז כבר היו אומרים לו, לא? 

לצפיה ב-'לא נשמע סביר.'
לא נשמע סביר.
01/12/2018 | 22:24
1
38
על מה יש לעבוד כל כך הרבה?? אם נראה לו שיש כאן טיוח או מריחה, זכותו לפנות לנציב קבילות החיילים.
לצפיה ב-'הכי פשוט לצלצל למופת'
הכי פשוט לצלצל למופת
06/12/2018 | 21:55
13
ופשוט לבקש את התלוש ולהבין בדיוק מדוע מורידים לו את הסכומים האלה...
ניתן להשיג את המס מהאינטרנט
לצפיה ב-'המלצות ועדת גולברג בקשר למפכל המיועד אדרי'
המלצות ועדת גולברג בקשר למפכל המיועד אדרי
30/11/2018 | 07:39
1
42
נראות מוגזמות. העובדה שנפגש עם פרקליטו של רפי רותם שהתנגד למינויו היא אמנם לא בסדר אבל לא שמענו שבפגישה היו התבטאויות אסורות. אדרי טען באותה פגישה  שהוא לא זוכר את הארוע שרותם התלונן עליו. 

לעומת זאת חסרה מאוד התייחסות הועדה לתלונה לגופה. רותם טען שאדרי הורה לעצור אותו בגלל שבא להתלונן על שוחד שקיבלה פרקליטת המחוז דאז רות דוד. אם זה נכון לא רק שצריך לפסול את המועמדות אלא לפתוח בהליך פלילי נגדו. ענין זה חייב  היה להבדק.
לצפיה ב-'יש נגדו עוד המון דברים'
יש נגדו עוד המון דברים
08/12/2018 | 22:14
7
מסכת הבריונות של צ'יקו אדרי נגד נהג מונית:
"לפי עדות הנהג והנוסע, החל אדרי להשתולל בכביש. “לאורך כל הדרך שנסעתי, הוא נצמד אלי ורצה לזרוק אותי הצידה...לצד שמאל... הייתי צריך לקחת ימינה. הוא נצמד אלי והתחיל לדחוק אותי עד לפנייה שמאלה על אי התנועה. הוא העלה אותי כמעט על אי התנועה ואז נאלצתי לבלום"...

כתב הפלילים הוותיק בוקי נאה בפוסט בפייסבוק על ציקו אדרי - חדשות רוטר:
"
"נוטשים ניידות באמצע הכביש ובורחים. מילה אחרונה על צ'יקו אדרי לפני שהוא הולך. אני מכיר אותו הרבה מאד שנים. פעם אפילו היינו מיודדים. יום אחד כשהיה מפקד משטרת תל אביב ואני פרשנתי הרבה בתוכניות טלוזיה הוא נפגע ממשהו שאמרתי על המסך. למחרת הוא הורה לאנשי הדוברות של משטרת תל אביב לנתק אותי ממערכת הדיווח, 35 שנים אחרי שחוברתי אליה. ככה הוא החליט כי זה עסק פרטי שלו. כתבתי לו מה אני חושב על המעשה שלו ואז הוא התחיל להתנכל לי. בהוראה אישית שלו, כשהייתי מגיע עם האוטובוס של סיור הלילה שלי לתחנה המרכזית הישנה השוטרים שלו מנעו ממני. רשמו לאוטובוסים שלי דוחות, גרשו אותם עד שמצאו פטנט מקורי. איך שהייתי נכנס לתחנה המרכזית עם האוטובוס היו חוסמות את כביש הכניסה ניידות משטרה. פעם שתיים. פעם רק אחת. פעם ניידות משטרה, פעם את הניידות המשותפות עם העירייה. הכל כדי למנוע ממני להיכנס. השוטרים היו מחנים באמצע הכביש ובורחים כדי שלא יהיה לי עם מי לריב. סוגרים רחוב שלא אכנס כאילו שאני מהווה סכנה לשלום הציבור. מה היה קורה אם היה בא אמבולנס עם סירנה כדי להגיש עזרה ונתקל בכביש חסום? באמת בתור אזרח המדינה התביישתי בפני האורחים שבאוטובוס שככה עושה המשטרה של המדינה שלהם . רצה הגורל ופעם זה קרה כשבאוטובוס ישבו 50 עובדי המנהלה של חברת הביטוח שהיו"ר שלה היה יוחנן דנינו המפכ"ל הקודם. שלחתי מכתבים הצקתי להם וקבלתי תשובות פחדניות שזה לא בגללי .
שזה בגלל שמנסים למנוע מאנשים ללכת לזונות אז סוגרים להם את הכביש. כאילו, כאילו שיש חוק בישראל שאסור ללכת לזונות. הוא היה הריבון ואני סבלתי. וזה נמשך. יום אחד קבלתי דו"ח על כך שהאוטובוס שלי עומד (מותנע עם אנשים בתוכו) בחושך בסמטה צדדית ב-23:30 במרחק של פחות מ- 12 מטרים מפינת רחוב בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. זו העבירה-עמידה עם אוטובוס פחות מ-12 מטרים מהפינה. שלמתי את הדו"ח הזה שקיבלה חברת אגד , בעלת האוטובוס, ביום שבו אדרי עזב את תפקידו וכתבתי לו את כל מה שאני חושב עליו.
הלילה, בזכות הגשם, היה לי זמן אז קראתי את ההתכתבויות בנינו. היה לי גם זמן לקרוא את מה שכתב עליו הסנ"צ נמרוד דניאל שהיה אצלו קצין האח"ק במרחב ירקון.
בשבוע שעבר שמעתי את החברים שלו אומרים בטלוזיה שהשופט גולדברג פסל אותו בגלל שהוא גזען. השופט. ככה הם אמרו. השופט שלא אישר את המינוי שלו עשה את זה ממניעים גזעניים. טוב שהלך. באמת טוב לתושבי מדינת ישראל שלא עשו אותו מפכ"ל.
בצילום ניידת משטרה שחוסמת לי את הכביש בהוראת המפקד צ'יקו"

לצפיה ב-'אי תשלום קרן השתלמות'
אי תשלום קרן השתלמות
29/11/2018 | 19:23
1
31
היי לכולם, שואלת בשביל חברה -
היא חתומה על חוזה עבודה כבר כמה שנים. (כ-6 שנים) אשר יש בו סעיף של קרן השתלמות. רק לאחר 4 שנים שמה לב שלא שילמו לה. החברה טענה שהיא לא משלמת את קרן ההשתלמות רטרואקטיבית, ורק מאותו הרגע החלה לשלם לה את הקרן. האם החברה מחוייבת לשלם לה רטרואקטיבית את קרן ההשתלמות, או שזה לא המצב?
תודה!
לצפיה ב-'מחוייבת לשלם לה רטרואקטיבית + ריבית'
מחוייבת לשלם לה רטרואקטיבית + ריבית
08/12/2018 | 15:14
לצפיה ב-'התנהלות מול יבואן רכב'
התנהלות מול יבואן רכב
27/11/2018 | 11:51
9
64
רכשנו רכב בינואר 2018 חדש מיבואן בסכום לא מבוטל של 190 אלף ש״ח.

חיישן תנועה מצפצף כחודש לאחר הקניה עד היום לסירוגין במהירויות נמוכות ומשגע אותנו, מטריד, מבהיל ומפריע בנהיגה. החיישן מתריע ללא כל סיבה.
הרכב היה כ5 פעמים במוסך היבואן, בכל פעם החליפו, פתחו, פירקו וכו׳ וכו׳ וכו׳. ללא תשלום אך גם ללא פתרונות.

אנחנו מעוניינים לפנות לקבל פיצוי. ברשותנו תיעוד התקלה בווידאו בנוסף תיעוד של אופן אחסנת הרכבים של היבואן מה שעלול לגרום לתקלה (ולעוד נזקים רבים אחרים).

האם דרישה לקבלת פיצוי ואזהרה שאם לא נענה נפרסם את הממצאים בפייסבוק וברחבי האינטרנט זה נקרא איום? זה פלילי או מקובל?

לצפיה ב-'לא מאמין בדרך הזו כרגע'
לא מאמין בדרך הזו כרגע
27/11/2018 | 13:55
43
הייתי פונה אליהם, מודיע שהנושא מפריע לי בריכוז בנהיגה ובמידה ולא יתקנו אותו מיידית אערב את משרד התחבורה/משטרת ישראל.
לצפיה ב-'פרסום ברבים אם לא תיענה דרישתכם הוא אמצעי לא לגיטימי'
פרסום ברבים אם לא תיענה דרישתכם הוא אמצעי לא לגיטימי
27/11/2018 | 17:11
1
11
לצפיה ב-'הכוונה היתה איום לפרסם ברבים'
הכוונה היתה איום לפרסם ברבים
28/11/2018 | 11:57
11
לצפיה ב-'אם הבעיה שלכם לא תטופל תפרסמו את הסיפור שלכם'
אם הבעיה שלכם לא תטופל תפרסמו את הסיפור שלכם
28/11/2018 | 04:28
4
42
לפרסם את הסיפור שלכם כל עוד הוא תואם לאמת מותר בכל מקרה.
אני לא רואה מה פה איום. פרסום עוולות מסחריות הוא מעשה של יום ביומו.
אם הספק רוצה שם טוב הוא צריך לדאוג ללקוחות מרוצים.
אחרת הלקוחות יתלוננו בכל מקום אפשרי.

לצפיה ב-'תודה לכם, נשקול את צעדינו, נחפש פסקי דין ונתייעץ.'
תודה לכם, נשקול את צעדינו, נחפש פסקי דין ונתייעץ.
28/11/2018 | 10:59
23
צריך לעשות שיעורי בית ולהתייעץ עם עו״ד.....
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
28/11/2018 | 11:23
2
40
מה דעתך על פרסום אודות התנהלות עו"ד שלך?
לצפיה ב-'שאלת אותי?'
שאלת אותי?
28/11/2018 | 20:20
1
24
אני?
לצפיה ב-'את קלייטון'
את קלייטון
29/11/2018 | 09:15
7
לצפיה ב-'איום בפרסום אינו במקום, זו סחיטה'
איום בפרסום אינו במקום, זו סחיטה
29/11/2018 | 13:53
27
כל זמן שלא איימת - היית רשאי לפרספ כרצונך כל זמן שפרסומך היה אמת ולא בשפה מתלהמת.
עצתי - נסה לפנות ליצרן.
לצפיה ב-'מופע הפורנו של משטרת ישראל'
מופע הפורנו של משטרת ישראל
28/11/2018 | 23:25
64
המשטרה שלחה קצינות משטרה לועדת חוקה חוק ומשפט כדי לשכנע אותה שיש צורך בחוק שיאפשר למשטרה לערוך חיפוש על גופו של עצור כשהוא עירום גם אם אין חשד לעבירה.

המשטרה רוצה סמכות להפשיט אדם שנעצר ולעשות עליו חיפוש כשהוא עירום, רק בגלל שהוא נעצר. להזכירכם שיש גם מעצרי שווא.

ההצעה היא כל כך שפלה כל כך לא מוסרית שהיא מתאימה למופע פורנו. שוטרות דורשות להפשיט עצורים...

טוב שההצעה לא מקובלת על חברי הועדה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה