לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3248032,480 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'סיום העסקה - שאלות'
סיום העסקה - שאלות
22/11/2017 | 22:13
2
53
שלום וערב טוב,

מספר שאלות לגבי סיום העסקה ביוזמתי.

משלל סיבות מסוימות אני מעוניין לסיים את ההעסקה שלי בחברה בה אני עובד כרגע, האם מעבר למכתב סיום העסקה, אני מחויב לספק הסברים לרצוני לסיים את העסקה? אני מניח שאני לא מחויב לספק הסברים במכתב לרצוני לסיים את עבודתי בחברה וגם לא מעבר למכתב.  

אני עובד בשכר שעתי ולא גלובלי, תקופת העסקתי בחברה נכון להיום היא 10 חודשים. מה משך הזמן בין מתן מכתב סיום העסקה לסיום העבודה בפועל?

תודה, אשמח להערות ולהארות,

לצפיה ב-'פנה גם לפורום דיני עבודה'
פנה גם לפורום דיני עבודה
22/11/2017 | 23:28
7
לצפיה ב-'אם אתה רוצה המלצות פעל כבנאדם מתחשב'
אם אתה רוצה המלצות פעל כבנאדם מתחשב
23/11/2017 | 10:16
29
הודע להם על כוונתם לעזוב
אני הייתי מציע חודש מראש אלא אם דחוף לך אז הצע שבועיים.
שווה לעזוב יפה בכדי שתוכל לבקש מכתב המלצה שתמיד עוזר בקורות חיים.
לצפיה ב-'איחור בבניית דירה'
איחור בבניית דירה
19/11/2017 | 14:36
3
54
חברת בנייה מאחרת בבניית מאות דירות בשנה בפרויקט "מחיר למשתכן" לעומת חברות אחרות שזכו באותו מכרז כי משרד השיכון/וועדת התכנון אישרו לה שינויים בתכנון. הקונים נפגעים מעליית מדד תשומות הבנייה ותשלום שכ"ד. מה לדעתכם הסיכוי לזכות בתביעה כנגד המדינה/וועדת התכנון בשל דחיית הבנייה?
לצפיה ב-'תבדוק בחוזה '
תבדוק בחוזה
21/11/2017 | 22:16
2
6
לצפיה ב-'החוזה הוא עם היזם/חברת הבנייה'
החוזה הוא עם היזם/חברת הבנייה
22/11/2017 | 08:45
1
19
אני מתכוון לתביעה נגד המדינה/משרד השיכון/וועדת התכנון המקומית. טענה יכולה להיות, למשל, אישרתם לקבלן תוספת דירות שעיכבה את הבנייה אבל למה לא חשבתם על זה מראש לנוכח היצע הדירות בשנים האחרונות?
לצפיה ב-'אם לקבלן מותר לעכב את הבניה על פי הוראות המדינה'
אם לקבלן מותר לעכב את הבניה על פי הוראות המדינה
22/11/2017 | 09:51
21
אולי זה משפיע גם על אחריות המדינה. זאת לא שאלה לפורום.
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר את הראש של שוברים שתיקה?'
מישהו יכול להסביר את הראש של שוברים שתיקה?
21/11/2017 | 08:34
6
53
הם טוענים שדובר הארגון היכה ללא הצדקה פלסטינאי בזמן שירותו הצבאי והפרקליטות שיקרה כשסגרה את תיק החקירה בטענה שהארוע לא היה ולא נברא.

מה הם רוצים להשיג? למה הם רוצים שהדובר יעמוד לדין?  הם הרי לא טוענים שהדובר קיבל הוראה ממפקדיו להכות פלסטינאים. הדובר מודה שהתנהג בצורה שפלה ואם אינני טועה גם המנכ"ל שלהם הודה שהוא עצמו התנהג באלימות.

אז מה המטרה? להראות שהם היו חלאות בזמן השירות הצבאי?

לא הצלחתי להבין גם לא לאחר עשר דקות ראיון ברדיו עם מנכל הארגון. שוב ושוב חזר על המנטרה שהפרקליטות שיקרה. אבל מה רוצה להשיג הארגון כשהוא טוען שחבריו היכו פלסטינאים??? האהדה שלי אליהם מתפוגגת כשאני שומע שהם עשו את אותם הדברים שהם מתקוממים נגדם. 
לצפיה ב-'הם חוזרים על זה כל הזמן'
הם חוזרים על זה כל הזמן
21/11/2017 | 10:00
42
כך הם רוצים להראות שהכיבוש לטענתם משחית/נראה רע.

אשמח לדעתך על השאלה ששאלתי.
לצפיה ב-'הטענה הבסיסית של שוברים שתיקה'
הטענה הבסיסית של שוברים שתיקה
21/11/2017 | 10:05
1
51
היא שהכיבוש גורם לאנשים להתנהג בצורה שאינה ראויה.
הם אומרים, אנחנו היינו בשטחים וראינו איך אנחנו והחברים שלנו פעלנו. בדיעבד, ברור לנו שהמדובר בפעולה לא מוסרית, וחשוב לנו שכלל הציבור יידע את זה.
הטענה שלהם היא אם כך שהאלימות בשטחים היא תופעה מערכתית, כשהמערכת עוצמת עין כשמישהו חוצה את הקווים, ולא באשמה אישית של חייל זה או אחר.
לצפיה ב-'טענה מופרכת'
טענה מופרכת
21/11/2017 | 18:25
38
לפי ההגיון הזה חייל ששובר לערבי זקן את הרגליים צריך לצאת זכאי בגלל שהכיבוש אשם.

לכיבוש יש את המגרעות שלו אבל הוא לא משחרר חיילים שסרחו מאחריות אישית למעשי אלימות או הרג בלתי מוצדקים.

לצפיה ב-'לדעתי הוא מחפש את התדמית של קדוש מעונה'
לדעתי הוא מחפש את התדמית של קדוש מעונה
21/11/2017 | 13:33
40
זו המהות של שוברים שתיקה - אני אדבר על המעשים הנוראים שאני וחבריי ביצענו, לכאורה, ככוח כובש.
לגבי נכונות הטענות של שוברים שתיקה, האסטרטגיה שלהם לפגוע בצה"ל, בליגיטימיות שלו ובנוכחות שלו בשטחים מסויימים, אלו כבר דברים שלא לעניין הפורום הזה.
לצפיה ב-'נקודת מבט שונה'
נקודת מבט שונה
21/11/2017 | 14:26
37
בהיותי במשטרת התנועה הארצית נתתי לנהג בעל חזות חרדית דו"ח, 
האישום היה: "נהגת בחוסר זהירות בכך שבעת שהרכב היה בתנועה עיינת בכרטיסי ביקור של זונות" - בצרוף קנס ונקודות, בדברי הנהג רשמתי את גידופי הנהג כלפי.
הנהג סרב לשלם את הקנס ובחר להישפט. ישיבת ההוכחות שאליה נקראתי להעיד התקיימה יום לפני ערב יום כיפור (הנהג חרדי)
כשעליתי  לדוכן העדים סימן לי התובע לרדת ולהישאר באולם, ואז הנאשם עלה לדוכן בביע צערו על התנהגותו בכביש  וביקש סליחתי על הדברים שהטיח בי.
-
אז מה היה לנו בשני המקרים? -- אדם שביצע עבירה ונוכח הנסיבות התחרט עליה וביקש לכפר
- במקרה שלי הודעתי לו ולשופטת שסלחתי וניגשתי אליו ולחצתי ידו, השופטת נתנה לו את הקנס המקורי + חודש פסילה על תנאי.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע,'
עד כמה שאני יודע,
22/11/2017 | 00:24
36
יש להם דובר. אפשר לשאול אותו.
לצפיה ב-'דחוף: האם אפשר לתבוע מיופה כח או את יורשיו או את עזבונו'
דחוף: האם אפשר לתבוע מיופה כח או את יורשיו או את עזבונו
21/11/2017 | 23:37
1
41
עשיתי חוזה אצל עו"ד שהיה מיופה כח על דירה שבעלי הבית שלו היו גרים בחוץ לארץ והשכן בנה ברשלנות ונפלה התקרה בדירה שגרתי בה ונפצעתי חוץ מהנזק לרכוש //////////////////////////////////////////////////////////אז בעלי הבית מיהרו ומכרו את הדירה , האם אפשר לצרף את עזבוהו את אות יורשיו של עו"ד מיופה הכח שנפטר בינתיים
לצפיה ב-'מהתיאור שנתת קשה לדעת לך להתייעץ עם עורך דין טוב סדיני חוזים'
מהתיאור שנתת קשה לדעת לך להתייעץ עם עורך דין טוב סדיני חוזים
23/11/2017 | 20:21
102
לצפיה ב-'אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם'
אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם
19/11/2017 | 16:05
4
85

אנחנו 5 אחים ולהורי דירה הם נפטרו ולא השאירו צוואה והדירה אמורה להתחלק בין 5 שווה בשווה.

אבל, בחייהם,  אחי הקים עמותה והגדיר את מטרת האמונה כנאמנות לטובת עתידו ללא הורי.
אחי סובל מפיגור שיכלי והתגורר ביחד עם הורי בדירתם.
בחייהם הם הלכו לעורך דין שיצר שטר נאמנות שהופך את העמותה שהקים אחי להיות נאמן שמחזיק את הבעלות בדירת הורי עבורו (עבור אחי שלוקה בפיגור שיכלי).

הוצאנו את אח שלנו מדירת הורינו בעזרת צו הרחקה כי הוא מהווה פולש מרגע שהורי לא נמצאים בחיים והבאנו כהסבר להתנהגותו את הפיגור השיכלי שגרם לו להישאר בדירה.
הוא מקבל קיצבת נכות מהמדינה והסברנו לשופט שיש לו זכות מהמדינה לגור בהוסטל לאנשים שלוקים בפיגור שיכלי כמו שלו.
השופט קיבל את בקשתנו לצו הרחקה והמשטרה הרחיקה אותו לעיר אחרת.

השאלה היא האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה למרות שבנסח הטאבו של דירת הורינו כתובה משכנתא לטובת העמותה שאח שלנו פתח לטובתו האישית (הוא פתח את העמותה כדי להרוויח את הדירה כרווח אישי שאסור שיהיה בעמותה) שהיא משכנתא שרשומה מתחת לשמם של הורינו הרשומים כבעלי הדירה.

האם אנחנו יכולים להוציא צו ירושה ולהתחלק בדירה בין 5 (כולל אחי) ולטעון שרישום משכנתא לטובת העמותה הוא רישום כזב כי העמותה עצמה לא חוקית ?
האם העמותה שאחי פתח אשר כל מהותה וכל פעילותה היא רישום משכנתא לטובת אחי, היא עמותה חוקית ?
האם זה דבר תקין מבחינה משפטית שאח שלי פתח עמותה ורשם אותה כאילו היא נאמנות עבור עצמו וההורים שלי חתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה הזאת ?
האם זה חוקי ותקין ?
האם אפשר להסיר את המשכנתא שרשומה לטובת עמותה כזאת שאחי שלי פתח בחייהם של הורי ודאג שהם יחתמו על שטר משכנתא לטובת העמותה שכל מהותה היא דאגה בשביל העתיד שלו ?
אח שלי לא נתן הלוואה להורים שלי, אז למה הם חתמו לו על שטר משכנתא לטובת עמותה שהוא פתח כאילו היא נאמנות עבור עתידו ?
האם יש תקדים לדבר כזה שהורים חותמים משכנתא לעמותה שפתח אחד מהילדים הבוגרים שלהם מבלי שהם באמת קיבלו הלוואה כאשר מטרת העמותה מוגדרת ברשם העמותות כעמותה למען עתידו כשהם (ההורים) לא יהיו בחיים ?
קיים בכלל תקדים כזה בעולם ?

אדם פתח עמותה שמטרתה דאגה לעצמו אחרי שהוריו יילכו לעולמם - האם זה דבר תקין ? קיים בכלל דבר כזה ? אפשר לפסול את זה ?
לצפיה ב-'לא מתאים לפורום'
לא מתאים לפורום
20/11/2017 | 06:43
56
השאלה מחייבת בדיקה בחוקים שונים ובהחלטת השופט שהוציא את צו ההרחקה. ממליץ על יעוץ פרטי.
לצפיה ב-'לדעתי הלא מקצועית'
לדעתי הלא מקצועית
21/11/2017 | 11:08
51
מאחר ואחיך סובל מפיגור סביר להניח שהוא לא זה שהגה את הרעיון להקמת העמותה. 
מה שסביר יותר להניח זה שהורייך רצו לדאוג לאחיך שתהיה לו קורת גג ושלא ייזרק למוסדות לאחר מותם אבל שהדירה תועבר ליורשים האחרים אחרי שהוא ימות. 
לכן הם הלכו, מן הסתם, לעורך דין אשר יעץ להם לבצע  את הפתרון הזה של עמותה ונאמן וכולי...
לא ברורה לי החלטת השופט אבל די ברור שאחיך לא זכה לייצוג טוב בבית המשפט ומאחר שהוא סובל מפיגור, גם לא ידע לייצג את עצמו היטב.

לדעתי, היה כדאי שאתם, האחים, תכבדו את רצונם של הוריכם ותאפשרו לאחיכם המסכן לגור בדירה תוך הגעה להסדר שלפיו אחרי מוצו (או אחרי שלא יוכל להתגורר בדירה מסיבות אחרות) הדירה תתחלק ביניכם

לצפיה ב-'מציע להפנות את השאלה לפורום דיני משפחה'
מציע להפנות את השאלה לפורום דיני משפחה
21/11/2017 | 13:27
15
לצפיה ב-'עצוב לשמוע'
עצוב לשמוע
01/12/2017 | 11:34
18
על אדם הלוקה בפיגור והוריו נפטרו, ואז אחיו ואחיותיו במקום לדאוג לו זורקים אותו מהבית שלו.
כנראה שההורים שפתחו עבורו את העמותה ידעו מה הם עושים, ידעו שלמרות שיש לו 4 אחים אף אחד מהם לא בנאדם.
כי מה שחשוב זה הכסף מהדירה. ושבנאדם לוקה בשכלו וחסר ישע, אפילו בן משפחה, יזרק לעזאזל בכוח לאיזה הוסטל מהבית בו חי כל חייו והוריו ביקשו להוריש לו...
לפי ההודעה שלך אין לך אפילו הבנה מינימלית של מה זה בכלל פיגור שכלי.

באמת אחד העצובים שיצא לי לקרוא.
כותבת לכם בתור אחות לאדם שסובל מפיגור שכלי.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?
עו
עו"ד בני דון יחייא
אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה