לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3194631,946 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:26
5
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'נוכחות המנהל בשימוע'
נוכחות המנהל בשימוע
14/05/2017 | 11:19
4
61
שלום לכולם,
לצערי זומנתי לשימוע לפני שיוחלט האם להשאיר אותי בתפקידי. את ההליך של העברתי מהתפקיד יזם ראש המחלקה שלי. במכתב שנשלח אלי פורטו שמות 4 חברי הוועדה, וביניהם צוין גם שמו של ראש המחלקה שלי שכאמור יזם את המהלך.
נראה לי מאוד מוזר שיוזם המהלך יישב גם בוועדה ובוודאי גם יצביע נגד המשך העסקתי בתפקיד האמור. מאחר ולי אין נסיון בהליכים מהסוג הזה, ובוודאי אין לי את ההשכלה המשפטית המתאימה, רציתי לבדוק איתכם האם הרכב וועדה כזו תקין או לא. 

בתודה,

אביר
לצפיה ב-'פנה לפורום דיני עבודה.'
פנה לפורום דיני עבודה.
14/05/2017 | 15:09
1
12
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/05/2017 | 15:14
5
לצפיה ב-'לא בטוח שזה לא חוקי'
לא בטוח שזה לא חוקי
14/05/2017 | 15:53
1
26
חובת שימוע מוטלת על המעביד. לא על צד שלישי.
לצפיה ב-'אכן. המעביד הוא מקום העבודה ולא המנהל האישי'
אכן. המעביד הוא מקום העבודה ולא המנהל האישי
14/05/2017 | 17:44
26
לכן אינני חושב שהדבר חוקי. יש במקום העבודה שלי לפחות 20 עובדים בדרגה של מנהל המחלקה שלי והם יכולים למלא את מקומו בוועדה.
לא סביר והגיוני שמנהל שיזם את הליך ההדחה יישב גם בועדה שמחליטה בנידון. עליו להציג את עמדתו והעובד יציג את עמדתו ו-ועדה תקבל את ההחלטה מי צודק
לצפיה ב-'אגרת חינוך -עירית ירושלים'
אגרת חינוך -עירית ירושלים
14/05/2017 | 17:33
17
שלום רב,
לפני כמה ימים קבלתי הודעה על כך שיש חוב על שמי משנת 1997 , עבור אגרת חינוך.
כנראה שבגלל שעברתי כתובת מגורים , לא קבלתי הודעות קודמות.
האם על פי החוק רשאית העירייה לגבות חובות ישנים?
ומה עלי לעשות בכדי שאוכל להפחית את החוב למינימום האפשרי?
לצפיה ב-'תאונה ברכב הרשום על שמי,כאשר לא נהגתי'
תאונה ברכב הרשום על שמי,כאשר לא נהגתי
13/05/2017 | 19:40
2
48
שלום חברים

בעלי שאיתו אני נמצאת בהליכי גירושין,פגע ברכב אחר פגיעת פח,ללא נפגעי גוף.
המונית בה הוא נוסע רשומה על שמי(כך היה תמיד),ואין למונית ביטוח מלבד ביטוח חובה. לפני יומיים קיבלתי הודעת שיבוב מחברת ביטוח,שם מצויין שאני רשומה כבעלת הרכב הפוגע ולכן אמורה לשלם סכום של 3800 שקלים לבעל הרכב הנפגע,שזה הסכום אותו שילמה חברת הביטוח. 

הנסיבות הן שבעלי מתפרנס מהמונית,והיא נמצאת איתו 24 שעות ביממה.
בנוסף,בתאריך שבה בוצעה העבירה אני כבר לא גרתי איתו (זה קרה לי 4 חודשים)

כתבתי לבעלי בהודעת אס אם אס,והוא לא השיב לי תשובה,וגם לא טרח להודיע לי שעשה תאונה עם המונית שרשומה על שמי.

האם אני צריכה לכתוב לו מכתב עם שליח ?
מה אני אמורה לעשות מול חברת הביטוח ?  (נתנו לי 14 יום לשלם ואת הדואר קיבלתי בדואר רגיל) 

אשמח לשמוע דעתכם
לצפיה ב-'העובדה שאת הבעלים הרשום'
העובדה שאת הבעלים הרשום
14/05/2017 | 10:42
1
45
לא הופכת אותך אחראית לנזקי רכוש שגרם הנהג. עייני בפקודת הנזיקין במה שקשור לאחריות משותפת. רצוי להתכתב עם חברת הביטוח באמצעות עורך דין.
לצפיה ב-'זה מופיע בפקודת התחבורה,וכבר מצאתי, תודה.'
זה מופיע בפקודת התחבורה,וכבר מצאתי, תודה.
14/05/2017 | 19:33
13
לצפיה ב-'למה צריך לשלם אגרת רדיו'
למה צריך לשלם אגרת רדיו
10/05/2017 | 23:27
1
60
כשמחדשים רישיון רכב אם רשות השידור נסגרה? למה צריך לשלם אגרת רישוי רכב לרכב חדש שפטור מטסט?
לצפיה ב-'אפשר לברר מול משרד התחבורה'
אפשר לברר מול משרד התחבורה
13/05/2017 | 22:44
29
דווקא הם עונים
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/05/2017 | 23:24
4
74
בני זוג נשואים רשמו צוואה הדדית שעיקרה - 
הראשון שילך לעולמו מותיר הכל לבן/ת  הזוג .
כאשר השני ילך לעולמו, תהיה חלוקה בין הילדים.
האם - אחרי שהראשון נפטר ונשאר השני עם כל הרכוש יש צורך בחידוש הצוואה?
או - הצואה שנעשתה תקפה?

תודה
לצפיה ב-'אין צורך בחידוש - הצוואה תקפה'
אין צורך בחידוש - הצוואה תקפה
12/05/2017 | 15:30
3
43
במידה ובן הזוג הנותר בחיים יחפוץ לשנותה עליו לוותר לפני כן על כל שירש בהתאם לה.
לצפיה ב-'ההערה שלך לגבי בן הזוג שיחפוץ לשנות את הצוואה'
ההערה שלך לגבי בן הזוג שיחפוץ לשנות את הצוואה
12/05/2017 | 18:17
2
44
נכונה רק לגבי צוואות לנעשו אחרי תיקון החוק בשנת 2005
לגבי צוואות שנעשו לפני התיקון - אין מניעה שבן הזוג שנשאר בחיים ישנה את צוואתו ללא צורך בוויתור כלשהו על מה שירש [בע"מ (עליון) 10807/03 אליקום זמיר ואח' נ' רות גמליאל ואח']

לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/05/2017 | 20:32
1
29
ניתן לומר שאפשרי להשאר עם הצוואה שנעשתה לפני 2005 ובבוא היום תהיה תקפה על כל סעיפיה.
לצפיה ב-'נכון... אבל'
נכון... אבל
12/05/2017 | 20:56
27
בן הזוג שקיבל ירושה על פי צוואה הדדית שנערכה מלפני 2005, מבן זוגו שנפטר, רשאי למכור בחייו את הרכוש הזה שקיבל, על אף הצוואה הדדית שכתוב בה שהרכוש של שני בני הזוג יועבר אחרי פטירתם ליורשים שלהם.
אם בן הזוג לא ימכור, אז אין צורך לעשות שינוי או "חידוש" לצוואה המשותפת המקורית ובבוא היום תהיה תקפה ושרירה.

לצפיה ב-'הסתבכתי עם תביעה קטנה. ועכשיו יש בעיות גם בהוצל"פ'
הסתבכתי עם תביעה קטנה. ועכשיו יש בעיות גם בהוצל"פ
11/05/2017 | 23:17
4
77
תבעתי חברת DIY ובבימ"ש כתבתי את הכתובת שראיתי באתר אינטרנט ולא ישירות לסניף שממנו קניתי.
יש אישור מסירה.
הם לא הגישו כתב הגנה וגם לא התייצבו לדיון, וכמובן שזכיתי.
הם לא דיברו איתי גם כעבור חודשיים מאז, וגם לא לאחר ששלחתי מייל, טלפון לשירות לקוחות לא חזרו אליי, וגם ישירות לסניף ושיחה עם המנהל.
בלית ברירה פניתי להוצל"פ ושם אמרו שהח.פ תקין אבל יש הבדל בין שם הנתבע לבין הישות המשפטית שממנה אני רוצה לפתוח בהליכים. הם אמרו לי שזה לא בעיה וצריך לפנות לבימ"ש ולבקש לשנות את שם הנתבע. מכיון שתבעתי את שם החברה שהיא מתחת לחברה ממנה אני רוצה לפתוח בהליכים זה לא אמור להיות בעיה.
באותו רגע נהייתי אדום. לאורך כל הדרך הם התעלמו ממני בהפגנתיות וברור שהם עושים בכוונה. החשש שלי שהם יטענו שלא תבעתי את האדם הנכון. מה אתם אומרים? אני מעוצבן רצח
לצפיה ב-'מה מהות התביעה?'
מה מהות התביעה?
12/05/2017 | 18:29
3
37
יש הבדל אם אתה תובע את החנות עצמה  למשל על טיפול לקוי שנוגע בחנות עצמה בה נמכר מוצר או את החברה על אחריות  כללית לגבי מוצר כלשהו או פגם שלא קשור לחנות.

לפי המלצת הוצלפ- פנה לבית המשפט והסבר וראה אם השופט יכול לתקן את השם בפסק הדין.
אני  קצת מסופק שהוא יעשה זאת .

אם אתה תובע את החברה על מוצר מסוים היה עליך לאתר את כתובתה כפי שרשום ברשם החברות. אם כתובת זו שונה ממה שהגשת לתביעות קטנות
בדוק באתר של רשם החברות.

אם לא יצליח לתקן  שם בפסק הדין- יש סיכוי סביר שתצטרך להתחיל מהתחלה.אחרי שתמצא מציע שוב להתחיל בתכתובת או אפילו לגשת לשם אישית.

לצפיה ב-'אז יותר פרטים...'
אז יותר פרטים...
12/05/2017 | 18:53
2
43
מדובר במוצר שקנינו מאייס והוא לא היה תקין. הם לא עשו כלום ונאלצנו לתקן עם אדם חיצוני. התביעה היתה על התשלום שהוצאנו בגלל חוסר התעניינות מצד החנות וגם החברה הראשית (כפי שמופיע באתר).
התביעה עצמה היתה כלפי אייס והכתובת שרשומה באתר ולא החנות עצמה. עכשיו מתברר שחברת האם היא אלקטרה ובהוצל"פ מבקשים שבימ"ש ישנה את התביעה על שמם ולא על אייס. יש סיכוי שזה יאושר בלי משפט חוזר?
לצפיה ב-'מי הוציא כתב אחריות על המוצר?'
מי הוציא כתב אחריות על המוצר?
14/05/2017 | 18:10
6
לצפיה ב-'מה שם החברה וה-ח.פ. שרשמת?'
מה שם החברה וה-ח.פ. שרשמת?
16/05/2017 | 08:50
7
לצפיה ב-'תביעה נגד רכב ליסינג '
תביעה נגד רכב ליסינג
11/05/2017 | 13:10
2
46
לפני כמה זמן נסעתי בירושלים נהגת רכב שלא צייתה לתמרור עצור פגעה בי בצד הרכב בכנף, צד נהג.
עצרנו להחליף פרטים, התברר כי הרכב הוא של חברת ליסינג ת.י.ר, אין לה מסמכי רכב איתה. יש לציין כי הודתה באשמתה והתנצלה. צילמתי את הרישיון שלה. אמרה שבעלה יודע היכן המסמכים וישלח לי פרטים מאוחר יותר.
בעלה משך את העיניינים, כ 3 שבועות, רצה לשלם לי את הנזק ישירות ללא עירוב חברת הליסינג. 2 פלסטיקים בנורות האחוריות שבורים, וכנף עם מכה. בסוף חזר בו.

הפעלתי שמאי של חברת הביטוח שהעריך את עלות המכה והפלסטיקים וגם ירידת ערך.

התקשרו מחברת הליסינג, הציעו לקחת את הרכב לתיקון במוסך שלהם בתל אביב ל 3 ימים (אני מירושלים), ולתת לי רכב חלופי. ולא הסכימו לשלם על ירידת הערך, לא הסכמתי לתת את הרכב לטיפול בעיר אחרת ולוותר על ירידת הערך.

חברת הביטוח שלי, הכינה תביעה לתביעות קטנות, ואנו אמורים להכיע למשפט.
יש למישהו נסיון בנושא? ומה דעתכם?
לצפיה ב-'שני חלקים'
שני חלקים
11/05/2017 | 20:23
1
45
כדי לקבל עלות הנזק לא בטוח שיספיק דו"ח שמאי - רצוי שיהיו גם קבלות על התיקון (תלוי בשופט) בנוסף  איני יודע מה יהיה משקל הדו"ח ללא עדותו.
עניין ירידת הערך בעייתי מכיוון שהנזק שתארת לא מרעיד על שום ירידת ערך פונקציולית ובימינו גם לירידת ערך רעיונית אין משמעות רבה מכיוון שלא ברור בכלל מה ערך של רכב משומש, בד"כ הוא נמכר הרבה פחות מהמחירון כי המחירון עצמו הוא פיקציה, מחיר הרכב נקבע לפי כישורי המו"מ של הקונה והמוכר.
בנוסף אתה יכול להכניס לתביעה נזקים נוספים שנגרמו לך - אבדן ימי עבודה, נסיעות וכדומה
הסיכויים שחברת ההשכרה תציע לך איזו פשרה מיד לפני המשפט או שהשופט עצמו ישלח אתכם החוצה להתפשר.
נראה לי שתוכל להיות ממש מרוצה אם תקבל קצת יותר מעלות תיקון הרכב
לצפיה ב-'תודה, התביעה הוגשה כבר '
תודה, התביעה הוגשה כבר
12/05/2017 | 10:49
29
התביעה הוכנה על ידי חברת הביטוח שלי, והוגשה כבר. השמאי לא יגיע להעיד, אך הגיש דוח וקבע ירידת ערך של 1,700 ש"ח, עקב עיוות הכנף. הם לא מוכנים לתקן במוסך שאני מבקש וסומך עליו. . אלא מוסך שעובד איתם, וזה לא מקובל עליי. טרם תיקנתי עקב קושי כלכלי. הוכנסו לתביעה, אבדן ימי עבודה, חנייה, נסיעות וכו.
נחכה למשפט.
לצפיה ב-'האם דין עדות להיפסל משום שהעד לא הוזהר לומר את האמת?'
האם דין עדות להיפסל משום שהעד לא הוזהר לומר את האמת?
08/05/2017 | 18:50
8
153
1. עורך דין דב דוניץ טוען, כי "הפסיקה קובעת, שאין לעדות כזאת משמעות". אבל אני לא מצאתי את הקביעה הזאת בפסיקה, גם לא בפסק הדין היחיד, שאליו מפנה דוניץ (ע”פ [י-ם] 30416/06, עיריית ירושלים נגד זאב מנחם ואח'). אמנם כן, צוין בו, כי המשיבים (הנאשמים) לא העידו תחת אזהרה, אך היה זה רק אחד מכמה טעמים לקבלת הערעור, ולדעתי, הזניח שבהם.
2. לעצם השאלה, הנה דברים שכתב פרופ' גבריאל הלוי בספרו "תורת דיני הראיות", מהדורת 2013, כרך ב', ע' 127:
“כפועל יוצא נראה, כי היעדר השבועה או היעדר האזהרה כשלעצמם אינם פוסלים את כשרותו להעיד של העד, אלא כי יש לבחון את הסיבה להיעדרן. אם העד מסרב לשבועה או לאזהרה, הרי שיש בכך כדי להעיד על היעדר מחויבותו למסירת עדות אמת, וכי קיים חשש ריאלי למסירת עדות שקר. מאחר שהכשרות להעיד היתה מיועדת בעיקרה למנוע את עדויות השקר, כי אז נטייתן של שיטות המשפט הנה שלא להתיר את העדות מכלתחילה. לעומת זאת, כאשר מדובר בטעות מצדו של בית המשפט או בהיעדר תשומת לב, אין העדר השבועה או העדר האזהרה מעידים על היעדר מחויבות למסירת עדות אמת, ואין לכך בהכרח השפעה ישירה על כשרותו של העד להעיד...”
3. וכך פסקה השופטת דליה דורנר ב-ע"פ [ב"ש] 284/84, גנון מאיר נגד מדינת ישראל:
“החוק אמנם מחייב להזהיר את העד, אך גם דברים שנאמרו לשם ראיה ללא אזהרה הם בגדר עדות, והוראת החוק בדבר מתן עדות שקר חלה עליה; זאת ניתן ללמוד מסעיף 236 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977, המגדיר כעדות לצורך עבירות הקשורות בשיבוש עשיית משפט, וביניהן עדות שקר, כ'אמרות בעל-פה או בכתב שנאמרו לשם ראיה', מבלי להתנות זאת באזהרה מוקדמת. זו גם ההשקפה המתבקשת מהפסיקה האמריקאית, שנקבע בה הכלל כי גם כאשר ברור הוא שהעד לא הושבע - אין בכך לשמש עילה לביטול הפסק אם בעל-הדין המבקש את פסילת העדות לא התנגד בעוד מועד להשמעתה בשל אי ההשבעה ולא איפשר בכך את תיקון הטעות. בנסיבות כאלה רואים באי ההתנגדות משום הסכמה, המונעת מן המתנגד להמתין לתוצאות המשפט ולהעלות את ההתנגדות בערכאת הערעור רק כשהתוצאות לא יהיו לרוחו... נראה לי כי אי-ההזהרה נופלת כרגיל בגדר הפגמים שאינם גורמים לעיוות דין, אם כי יש לשקול כל מקרה על-פי נסיבותיו, ובמסגרת זאת ראוי גם לשקול את עמדת המערער בערכאה הראשונה".

לצפיה ב-'אפשר לדון בנושא גם בלי לרדת לפסים אישיים'
אפשר לדון בנושא גם בלי לרדת לפסים אישיים
10/05/2017 | 17:36
7
77
ובלי להקים במה להנצחת טעות (לפי טענתך) כזו או אחרת.
בכל אופן, תגובות עוקצניות נמחקו משרשור זה.
לצפיה ב-'ואיך ידעו שזאת טעות אם עופר לא יכתוב כלום?'
ואיך ידעו שזאת טעות אם עופר לא יכתוב כלום?
11/05/2017 | 14:36
36
ממך בטח לא ידעו.
לצפיה ב-'אפשר לבקר בעלי מקצוע גם בלי "יצאת צדיק"'
אפשר לבקר בעלי מקצוע גם בלי "יצאת צדיק"
11/05/2017 | 21:42
5
37
האם אתה שולל חשיפת רשלנות מקצועית בתוכניות כמו "יצאת צדיק", או שעורכי דין ראויים לדעתך לחסינות מפני ביקורת או, למצער, ליחס סלחני יותר מאשר בעלי מקצוע אחרים (מדוע)?

נ"ב - כשעורך דין כותב: “הפסיקה קובעת... ראה למשל...”, הוא יוצר רושם, שהקביעה הנדונה מצויה בכמה פסקי דין, ואם הסתמך רק על פסק דין אחד, הוא לא טעה, אלא הטעה ביודעין, אפילו בהנחה, שפרשנותו לאותו פסק נכונה.

לצפיה ב-'זו דעתי'
זו דעתי
12/05/2017 | 00:39
4
44
להעביר ביקורת בפורום אחד על שגיאה של איש מקצוע בפורום מקביל, נראה לי קצת לא הולם.
מצד שני, זכותך המלאה להעביר ביקורת כזו.
תגובות שכבר חרגו לתחום של לשון הרע כלפי אותו עו"ד, נמחקו.
לצפיה ב-'האפשרות למתוח ביקורת שם מוגבלת'
האפשרות למתוח ביקורת שם מוגבלת
12/05/2017 | 09:50
3
45
האתר ההוא מנוטר, כלומר: הודעות ותגובות מתפרסמות בו רק אם המערכת אישרה, ולא אוטומטית, אחרי הלחיצה על "שלח".
אתרים אחרים הם אמצעים שהמטרה מקדשת.

לצפיה ב-'יש פורומים שמנהל הפורום קונה'
יש פורומים שמנהל הפורום קונה
12/05/2017 | 13:48
2
48
כלומר משלם עבור הזכות לנהל. כך גם נראה חופש הביטוי.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
12/05/2017 | 14:11
1
34
וגם את זה ציינתי בדיון קודם. ובאתרים שאינם מנוטרים חשיפת שגיאה של מנהל הפורום בדרך כלל תימחק, לאמור: מנהל הפורום יגן על כבודו ועל יוקרתו במחיר הטעיית השואלים.

לצפיה ב-'עופר בן אברהם,אתה צודק לחלוטין'
עופר בן אברהם,אתה צודק לחלוטין
23/05/2017 | 15:02
5
אוסיף ,שלדעתי,ולצערי גם מנסיון עבר,עורכי דין דופקים את הלקוחות שלהם על ימין ועל שמאל,והדברים לא מגיעים כלל לתביעות בגין רשלנות,ברוב המקרים.
רוב הלקוחות לא ממש שולטים בחומר,ונותנים לעורך הדין מרחב פעולה. המצב שנוצר: הרבה לקוחות משלמים ביוקר על עורכי דין,שלא הייתי סומך עליהם בכלום,מלבד חתימה על תצהיר.
לצפיה ב-'שיחת טלפון שקיבלתי כעת - איום בפתיחת תיק הוצלפ'
שיחת טלפון שקיבלתי כעת - איום בפתיחת תיק הוצלפ
10/05/2017 | 11:39
2
104

שלום 
התקשרה אליי כעת פקידה מטעם עורך דין שמייצג חברת תקשורת וטוענת שיש לי חוב שלא שילמתי ואם לא אשלם תוך שבוע היא פותחת לי תיק הוצאה לפועל עס 1400 שח. היא טוענת שלא שילמתי לבזק בינלאומי מאוגוסט 2016. לא היה לי מעולם בזק בינלאומי. באוגוסט עברתי מהוט לסלקום ואין לי חוב אליהם. היא גם נתנה לי כתובת שגויה שלי, מה עליי לעשות? למי לפנות?

לצפיה ב-'לא לעשות כלום'
לא לעשות כלום
10/05/2017 | 13:12
51
ואם יפתחו תיק תאמרי את מה שאמרת כאן.
לצפיה ב-'הייתי בודק מולה במה מדובר ומבקש לקבל דפי חיוב'
הייתי בודק מולה במה מדובר ומבקש לקבל דפי חיוב
10/05/2017 | 16:55
53
אחרת, איך תדעי במה מדובר בכלל?
חבל להיכנס לצרות ולחיובים מיותרים עם ההוצל"פ בנושאים שניתן לפתור בשיחה.
לצפיה ב-'גובה פיצויים לדוגמה'
גובה פיצויים לדוגמה
09/05/2017 | 13:11
39
אני שוקל לתבוע יבואן בפיצויים לדוגמה בשל אי-תיקון מוצר. שווי המוצר כ-200 ש"ח ומדובר ביבואן גדול. מהו לדעתכם גובה הפיצוי לערך שאני צפוי לקבל במידה ואזכה?

תודה
לצפיה ב-'צירוף אסמכתאות,פירוש'
צירוף אסמכתאות,פירוש
08/05/2017 | 09:23
4
391
שלום לכם,

לאחרונה דנו כאן בעיקרי טיעון ויש דבר שעדיין אינני סגורה לגביו.
לבית המשפט המחוזי צורפו עם הערעור,מעל 500 נספחים המהווים את כל החומר המשפטי שהוגש לבית משפט השלום.

סע' 446 ב' לסדר הדין האזרחי קובע:

תק' (מס' 4) תשמ"ו-1986 תק' (מס' 2)  תשנ"ז-1997
          (ב)  עיקרי טיעון יכללו בצורה תמציתית את טענותיו של כל צד בנקודות שהוא רשאי לטעון על פי תקנות אלה, ואת האסמכתאות שבדעתו להסתמך עליהן, ליד כל טענה בנפרד. היתה האסמכתא פסק דין שלא פורסם בדפוס בפרסום רשמי, יצרף הצד לעיקרי הטיעון צילום מפסק הדין.

ברצוני לשאול האם "אסמכתאות"-מתייחסות רק לפסקי דין עליהן אני מעוניינת להסתמך בערעור- או שמא עלי לאזכר לצד כל טיעון (ויש לא מעט טענות לצערי)- גם את כל הנספחים המתייחסים לטיעון הנטען ?  השאלה חשובה לי מכיוון שמדובר בהרבה נספחים ואזכורם עשוי להיות לא אסטטי ומעיק,בעיקר כשהדבר נעשה בצפיפות על גבי 5 או 7 עמודים.

תודה רבה לכם
לצפיה ב-'לא תמיד שיטת עשה זאת בעצמך עובדת'
לא תמיד שיטת עשה זאת בעצמך עובדת
08/05/2017 | 17:14
3
37
להודעת ערעור אין לצרף נספחים מלבד פסק הדין עליו מערערים.
לעיקרי הטיעון יש לצרף את כל המוצגים שהיו בפני בית משפט דלמטה (פרוטוקולים, תצהירים וכיו"ב) התומכים בטענות המערער (כרך מוצגים) וכן לצרף רשימה של כל פסקי הדין עליהם נסמך הערעור (כרך פסקי דין) ולצרף לו את כל שאינם ניתנים לאיתור במאגרים המשפטיים.
אם למרות זאת כל האסמכתאות כבר צורפו לערעור, יש להפנות אליהן במסגרת עיקרי הטיעון ולבקש שבית המשפט יראה בנספחים לערעור ככרך אסמכתאות.
תספרי לנו בבקשה מה הייתה תוצאת הערעור.
הערעור צריך להיות ממוקד במספר קטן ככל האפשר של נקודות. ערעור על נושאים רבים מקטין בהרבה את סיכויי הערעור.
לצפיה ב-'לא רק שצורפו כל הנספחים לערעור,'
לא רק שצורפו כל הנספחים לערעור,
08/05/2017 | 17:30
24
אלא שהדבר נעשה במצוות בית המשפט המחוזי. השופט ביקש להגיש ערעור קצר באורכו עם כל הנספחים שהוגשו לבית משפט השלום.
נראה לי הגיוני שבית המשפט לא יקבל פעמיים את כל החומר המשפטי אבל בכל מקרה אבקש במועד המתאים שבית המשפט יראה בנספחים שהוגשו בערעור כאסמכתאות לעיקרי הטיעון.

תודה לך
לצפיה ב-'קיבלתי אמש דעה שסותרת את הדברים שציינת כאן,אתה ואחרים'
קיבלתי אמש דעה שסותרת את הדברים שציינת כאן,אתה ואחרים
09/05/2017 | 08:39
1
50
יצא לי להראות אמש את השאלה ששאלתי כאן,אדם שעוסק בעריכת דין בתחום אזרחי - והוא ציין בפני שהכוונה באסמכתאות בסע' 446 ב' לתקנות- הינה לפסקי דין בלבד.
הוא גם אמר לי שאין צורך לאזכר או להפנות לכל מאות הנספחים שהוגשו לבהמ'ש בשלב הערעור,ואם יש צורך,אז אני אמורה להפנות לתצהיר ולציין באיזה סעיף מדובר

המשך שבוע נפלא ותודה
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
09/05/2017 | 09:54
5
לצפיה ב-'ניצול ימי חופש'
ניצול ימי חופש
07/05/2017 | 16:13
3
58
האם בחברת הייטק עם מדיניות ימי חופש גמישים, א) חוקי ו- ב) סביר למנוע מעובד שהתפטר ניצול ימי חופש (כלשהם) הצבורים לו, במסגרת 30 ימי ההתראה שנתן?
לצפיה ב-'גם חוק וגם סביר'
גם חוק וגם סביר
07/05/2017 | 20:06
2
45
כי 30 ימי ההתראה נועדו למצוא לו מחליף ולהעביר את העבודה בצורה מסודרת
רק שבמקרה כזה יש לפדות את ימי החופשה שלא נוצלו בכסף.
לצפיה ב-'חפיפה בין הודעה מוקדמת לימי חופשה'
חפיפה בין הודעה מוקדמת לימי חופשה
08/05/2017 | 17:15
1
31
ככל שלזכות העובד יש ימי חופשה שטרם נוצלו, זכותו לחפוף אותם עם ימי ההודעה המוקדמת ובלבד שימי ההודעה המוקדמת לא יפחתו מ- 14 ימים.
לצפיה ב-'ה 14 יום האלה זה סיפור אחר לגמרי'
ה 14 יום האלה זה סיפור אחר לגמרי
08/05/2017 | 17:37
31
במידה והמעביד פיטר את העובד הוא לא רשאי לחייבו לקחת ימי חופשה בתקופת ההודעה המוקדמת, אם הוא מורה לעובד לא לבוא לעבודה - עליו בכל זאת לשלם לו משכורת.
אם העובד רוצה לקחת חופש לאחר שקיבל הודעת פיטורין הוא רשאי לקחת עד 14 יום בלבד, אם יקח יותר ללא הסכמת המעביד הוא לא יקבל משכורת על היתרה.

לצפיה ב-'הבעת חרטה ועזרה לפקחי חנייה בים המלח'
הבעת חרטה ועזרה לפקחי חנייה בים המלח
08/05/2017 | 15:41
3
77
שלום וברכה.
לפני כחודשיים קבלתי דו''ח חנייה בכחול לבן, במתחם הקניון הקטן שבים המלח.
אין לי כל טענות כלפי הדו''ח שקבלתי, למרות שלא תארתי לעצמי שאזור זה נדרש לתשלום ולמרות שלא שמתי לב לשלטים אודות תשלום על החנייה במקום הנ''ל.

ועכשיו, בגלל שאני מרגיש צורך עז לחפר על החנייה ללא תשלום שביצעתי, ועל אף ששילמתי את הדו''ח, אני רוצה להקדיש יום שלם שבו אני וחברתי היה נוכחים באותו מתחם החנייה ונזהיר את החונים כי במקום חנייה זה חייבים לשלם ושאם לא משלמים יש עבודה רבה מאוד לפקחים המסכנים שמתרוצצים בין הרכבים ללא הרף בחלוקת דו''חות מעייפת וסיזיפית.
כמו כן, אני מעוניין לתלות שלטים בנושא, בתקווה שבאותו יום אוכל להבטיח שמרבית הנהגים ישלמו על החנייה כחוק ולא יחנו בחינם וישלמו על שירות החנייה שהמועצה האזורית עשתה במיטב כספה.

האם ישנה בעיה חוקית למה שאני רוצה לעשות?
לצפיה ב-'ממש לא........אני עושה את זה כבר 10 שנים'
ממש לא........אני עושה את זה כבר 10 שנים
08/05/2017 | 16:44
1
22
לצפיה ב-'לא הבנתי, תוכל לפרט/להסביר? '
לא הבנתי, תוכל לפרט/להסביר?
08/05/2017 | 16:55
12
לצפיה ב-'אין בעיה חוקית בלהזהיר נהגים בעל פה'
אין בעיה חוקית בלהזהיר נהגים בעל פה
08/05/2017 | 17:25
54
אבל כדי לתלות מודעות עלייך לקבל אישור מהרשות המקומית
לצפיה ב-'הפגנת ענק נגד הספר הלבן!'
הפגנת ענק נגד הספר הלבן!
07/05/2017 | 16:23
39
פרטים יבואו.
לצפיה ב-'במשפט פלילי אין כתב הגנה ?'
במשפט פלילי אין כתב הגנה ?
06/05/2017 | 21:30
1
53
יש לי כתב אישום פלילי על שימוש חורג במבנים במושב בשרון,
זה אומנם לא משפט פלילי קלסי אבל לא מובנת לי הפרוצדורה.
מוגש נגדי כתב אישום אבל נאמר לי שאני לא מגיש כתב הגנה ?
אני בה לדיונים ...
אני לא מבין, אני רוצה להגיש "ארגז" של מסמכים תמונות מפות
אני לא יכול ?
אומנם יש לי עו"ד אבל היא אומרת, אתה לא יכול להגיש מה שאתה רוצה ?
לצפיה ב-'אין כתב הגנה במשפט פלילי'
אין כתב הגנה במשפט פלילי
07/05/2017 | 10:23
49
אתה יכול וחייב להגיש כל ראיה שפועלת לטובתך. רצוי שיהיה לך עו"ד ראוי שמתמצא בתחום הזה. או שלא הבנת את הסניגורית שלך או שיש כשל בייצוג.
לצפיה ב-'שיפוץ בבנין משותף'
שיפוץ בבנין משותף
05/05/2017 | 23:14
7
60
שלום רב,
ברצוני לשאול שאלה הנוגעת לחובת השתתפות דייר בשיפוץ בבניין מגורים.
האם דייר מחוייב לשאת בעלות שיפוץ קיר חיצוני בבניין (תיקון סדק ונזילות) אשר נמצא בצד השני של הבניין ואינו נוגע כלל לצד הרלבנטי לדייר, אלא למספר מצומצם של דיירים?
האם במצב כזה לא אמורות לשאת אותם דיירים אשר מושפעים מכך ישירות בעלות השיפוץ בעצמן?
בתודה מראש,

לצפיה ב-'אם מדובר בכניסה אחת לבניין, השתתפות '
אם מדובר בכניסה אחת לבניין, השתתפות
05/05/2017 | 23:35
2
42
בהוצאות התיקון תחול על כל הדיירים בכניסה זו
אין כל חשיבות אם ביצוע התיקון יהיה רק בצד אחד, כל דיירי הבניין חייבים להשתתף בהוצאות התיקון
דיירי הבניין= בעלי הדירות בבניין
לצפיה ב-'כניסה נפרדת'
כניסה נפרדת
06/05/2017 | 10:07
1
37
תודה על התשובה.
ואם מדובר בדיירים בעלי כניסות נפרדות?
כלומר 8 דיירים באותה כניסה, ועוד 2 דירות בכניסות נפרדות.

לצפיה ב-'זה נחשב לבניין אחד וכך גם מצויין ברישום'
זה נחשב לבניין אחד וכך גם מצויין ברישום
06/05/2017 | 12:12
32
בטאבו (כניסות נפרדות - הכוונה ל 2 בניינים צמודים שלכל אחד כניסה נפרדת)
לכן חובת התשלום על השיפוץ חלה על כל הדיירים כולל אלה שבכניסה הנפרדת
לצפיה ב-'חומר למחשבה'
חומר למחשבה
06/05/2017 | 12:22
3
48
ומה עושים כשיש חדירת מי גשם דרך הגג? - האם רק בעלי הדירות בקומה העליונה צריכים לשאת בתיקון? - וכשיש סתימה בביוב? האם רק בעלי הדירות בקומה התחתונה צריכים לשאת בתיקון?
הקירות החיצוניים, הגג והביוב הם רכוש משותף לכל הדיירים וכשיש הוצאות על תחזוקתם  כל הבעלים צריכים לשאת בהן.בהתאם לחלקם ברכוש המשותף. (אלא אם נקבע אחרת בתקנון הבית)
לצפיה ב-'מחדדת..'
מחדדת..
06/05/2017 | 17:04
2
41
בדיוק בגלל זה אני שואלת. עד היום נזילות מהגג תוקנו רק על ידי הקומות העליונות, מעולם הועד לא השתתף בתיקון מסוג זה.
לצפיה ב-'הוועד צריך לדאוג לאיטום הגג'
הוועד צריך לדאוג לאיטום הגג
06/05/2017 | 17:24
1
34
מדי כמה שנים גם כשאין נזילה (טיפול מונע) ולהלבנתו.
לצפיה ב-'חייב להוציא תשריט ותקנון הבית המשותף'
חייב להוציא תשריט ותקנון הבית המשותף
06/05/2017 | 19:13
29
הזמן באינטרנט באתר הטאבו את החומר.
לא ניתן להשיב לך טרם תבדוק מה מצוין בתשריט ובתקנון לגבי מהו הרכוש המשותף .
אם הבית רשום כבית "מורכב" תהיינה בו הוראות לגבי חלוקת התשלומים בין שני חלקיו.
כל מה שנקבע כרכוש משותף , תחזוקתו חלות על כל הדיירים.
כל נוהג תשלום או תחזוקה שלא הוחלט עליו באסיפת דיירים כחוק- אין לו תוקף ברגע שדייר אחד מתנגד לו.

לצפיה ב-'כלא צבאי'
כלא צבאי
04/05/2017 | 13:55
1
55
בני קיבל כלא צבאי לחודש בעקבות סכסוך עם מפקדו במהלכו קילל אותו ושבר ציוד במשרדו. אין לי מושג מה גרם לכך הוא בכלא כעת ואין לי דרך ליצור עמו קשר ולשמוע את גרסתו. יחד עם זאת מודרגת לגבי עתידו. האם כלא צבאי גורר רישום פלילי משטרתי שילווה אותו בעתידו? בנוסף, בני הבכור מתמיין לאחרונה למשטרה , האם יש סיכוי שסיכוייו להתקבל יפגעו בגלל שאחיו הצעיר יושב בכלא צבאי? תודה
לצפיה ב-'אם הוא לא נשפט בבית דין צבאי, אז לא יהיה שום רישום פלילי'
אם הוא לא נשפט בבית דין צבאי, אז לא יהיה שום רישום פלילי
04/05/2017 | 14:24
46
זו סתם עבירת משמעת שיכולה לפגוע בו, אם יצטרך סיווג בטחוני הן צבאי והן אזרחי.

לגבי האח, לא תהיינה שום השלכות.
לצפיה ב-'הפצת כרטיסי ביקור'
הפצת כרטיסי ביקור
03/05/2017 | 01:41
2
52
שלום.
ברצוני להפיץ כרטיסי ביקור בשטח של אוניברסיטה. האם זה חוקי ? האם צריך לבקש אישור או רישיון מגורם כלשהו ?
תודה.
לצפיה ב-'תברר עם הנהלת האוניברסיטה'
תברר עם הנהלת האוניברסיטה
03/05/2017 | 09:37
8
לצפיה ב-'אין שום בעיה עם זה'
אין שום בעיה עם זה
03/05/2017 | 15:47
11
לצפיה ב-'האם תלונה לרשויות על עבירת מקרקעין ...'
האם תלונה לרשויות על עבירת מקרקעין ...
30/04/2017 | 18:58
10
87

האם תלונה לרשויות על עבירת מקרקעין יכולה לשמש עילה לתביעת דיבה בבית המשפט ?

התלונה היא מכתב רגיל לעיריה ולרשות המסים על חלוקת דירה והשכרתה ללא אישורים .

התלונה הוגשה כראיה לבית משפט לתביעות קטנות , ועליה הסתמך הנתבע כדי להגיש תביעת דיבה בבית משפט השלום בעיר אחרת !.

אציין שהדיון של התביעה הקטנה עוד לא התקיים ועדיין לא היה דיון בתיק .

האם בית משפט השלום יכול להתערב בהליך של בית משפט לתביעות קטנות?

מה אפשר לעשות כדי לעצור את הכפילויות האלה .
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
30/04/2017 | 22:11
51
האם תלונה יכולה לשמש עילה לתביעת דיבה? כן. עם זאת יש הגנות לפרסום שהוא אמת ושיש בו עניין ציבורי ולפרסום שהוא תלונה שהוגשה בתום לב לרשות מוסמכת.

לגבי היחס בין בית משפט השלום לבית המשפט לתביעות קטנות אי אפשר לענות כיוון שלא ברור מה התביעה שהוגשה לבית המשפט לתביעות קטנות ועל ידי מי.
לצפיה ב-'שום הוצאת דיבה'
שום הוצאת דיבה
01/05/2017 | 12:10
48
דיווחת על עבירה ע"ס עובדה, בתנאי כמובן שזו עובדה ולא המצאה שלך.
לצפיה ב-'השאלה היא מה כתוב במכתב'
השאלה היא מה כתוב במכתב
02/05/2017 | 12:09
7
30
מה שנראה לך מכתב רגיל יכול להיראות לאחר כדיבה.
קשה לענות בלי לקרוא נוסח המכתב.
כנ"ל לגבי תביעת הדיבה- צריך לקרוא.
ובכלל- אם תבעו אותך -גש לעורך דין.
לצפיה ב-'מה כתוב בתלונה'
מה כתוב בתלונה
02/05/2017 | 14:34
6
35
כמובן אני לא אפרט פרטיים אישיים ולא אצרף את מלא תוכן התלונה , אבל על קצה המזלג התלונה כך :
" השכן ___ בקומה העליונה בבניין משותף הזמין קבלן שחילק עבורו את הדירה  לשלוש יחידות (על שעון מים אחד ושעון חשמל אחד) , ללא אישורים וללא הסכמת שאר הדיירים והשכיר את הדירות " .

אלו עובדות ולא המצאה שלי .
את התלונה הגשתי עותק לעירייה ולרשות המיסים .
הייתה ביקורת של העיריה במקום , והם מודים בעובדות , אך לצערי לא נותנים לי את הממצאים כדי להגיש אותן כראיה בבית המשפט .
לצפיה ב-'אתה יכול לדרוש את הממצאים דרך ביהמ"ש או ע"י עו"ד'
אתה יכול לדרוש את הממצאים דרך ביהמ"ש או ע"י עו"ד
03/05/2017 | 00:51
5
31
אגב, לדעתי, אין צורך לדווח על משהו שעושים בתוך הדירה לעירייה.
רק לרשות המסים צריך לדווח, אם"ם סכום השכירות עבר את הסף שממנו צריך לשלם מס.
לצפיה ב-'ומה כתוב בכתב התביעה לגבי הדיבה?'
ומה כתוב בכתב התביעה לגבי הדיבה?
03/05/2017 | 15:41
2
10
לצפיה ב-'זה 4 עמודי טקסט ...'
זה 4 עמודי טקסט ...
04/05/2017 | 11:27
1
25
משפטים קלאסיים :
"... עלילות שווא של ממש ואשר מהווה לשון הרע אשר נאמרה ואשר הופצה ע"י הנתבע במטרה לפגוע בשמו הטוב של התובע .......להשלכות האמירות הקשות של הדברים על התובע ."
" פגיעה קשה בתובע ובשמו הטוב ... כאשר התובע נותר מאחור להתמודד עם השלכותיהם "
על זה הוא מבקש 100 אלף ש"ח , (טוען בנוסף שנגרם לו נזק )

כמובן הוא מתמסכן  ולא מדבר אמת .

שאלה ?
1) האם אני נחשב "חושף שחיתות" וזכאי להגנה של המדינה ? 
2) כמעוט יכולת קשה לי לשלם סכומים גדולים כשכר טרחה , האם תוכלו להמליץ לי על עזרה משפטית במחיר נמוך .
3) האם אני זכאי להחזר הוצאות ואו אפילו לבקש סעדים כספיים על ההתנכלות הזו מצד התובע .
לצפיה ב-'מה שלא יהיה אתה חייב להתיעץ עם עורך דין'
מה שלא יהיה אתה חייב להתיעץ עם עורך דין
04/05/2017 | 12:08
19
צודק או לא צודק-אתה חייב ומהר. שלא תפספס את מגבלות זמן הגשת כתב הגנה.
לצפיה ב-'גם עורך דין לא יכול להוציא ממצאים .'
גם עורך דין לא יכול להוציא ממצאים .
04/05/2017 | 11:55
1
26
הרשויות טוענות שהן עושות זאת מטעמי הגנה על הפרטיות .
למרות שממצאים הם עובדות ולא המצאה שלהן .
לצפיה ב-'בוודאי שכן'
בוודאי שכן
04/05/2017 | 14:43
22
הוא דורש לקבלם ואם לא מקבל, מערב את ביהמ"ש.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טוביה לרנר מגשר
טוביה לרנר
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה