לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3231432,314 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'עירום ואקט מיני'
עירום ואקט מיני
20/02/2018 | 20:26
5
51
שלום, יש לי מרפסת גג ששייכת רק לי.
ישנם בניינים גבוהים מהבניין שלי באזור מגוריי, האם מותר לי להסתובב בעירום ולבצע אקטים מיניים (לבד/עם בת הזוג) כשאנחנו נמצאים במרפסת?
האם כל האפשרויות יכולות להתבצע?
האם רק חלק מהן? אם כן איזה
או שאסור בכלל?
לצפיה ב-'נראה שאחד המקרים המתוארים כאן מתאים גם למקרה שלך:'
נראה שאחד המקרים המתוארים כאן מתאים גם למקרה שלך:
20/02/2018 | 20:34
33
לצפיה ב-'מעשה מיני לעיני אחרים'
מעשה מיני לעיני אחרים
20/02/2018 | 22:31
35
1. סעיף 349(א) לחוק העונשין קובע, כי "העושה מעשה מגונה בפומבי בפני אדם אחר, ללא הסכמתו... דינו [קרי: עונשו המרבי, עב”א] - מאסר שנה”.
2. “פובמי" מוגדר בסעיף 34כד לחוק כמקום ציבורי או כמקום שאפשר לראות את הנעשה בו ממקום ציבורי. מכאן נובע, שאם אתה עושה מעשה מיני במרפסת ביתך, ולא ניתן לראות את המעשה ממקום ציבורי, אינך עובר את העבירה המצוטטת לעיל. אבל סביר להניח, שבבתים הגבוהים הסמוכים לביתך מצויים גם ילדים ונערים שטרם מלאו להם שש-עשרה, ואם כך, אתה עובר עבירה לפי סעיף 349(ב) לחוק: “העושה, בכל מקום שהוא, מעשה מגונה בפני אדם שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, דינו - מאסר שלוש שנים".
3. מעשה מגונה מוגדר בסעיף 348(ו) לחוק: “מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים". על כן, כדי להרשיעך במעשה מגונה צריך להוכיח לא רק את עובדות המעשה (למשל, שעמדת עירום במרפסת בפני אחר), אלא גם שעשית אותו לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים או, לפחות, שצפית את אחת התוצאות האלה (גירוי, סיפוק או ביזוי) כאפשרות קרובה לוודאי (סעיף 20(ב) לחוק).
4. ההתערטלות כשלעצמה אינה מעשה מגונה, אך אם היא חוזרת ונשנית, היא יכולה להיות עוולת מטרד (עילה לתביעה אזרחית לפיצוי או לצו מניעה) לפי סעיף 44(א) לפקודת הנזיקין, הקובע:
"מטרד ליחיד הוא כשאדם מתנהג בעצמו או מנהל את עסקו או משתמש במקרקעין התפושים בידו באופן שיש בו הפרעה של ממש לשימוש סביר במקרקעין של אדם אחר או להנאה סבירה מהם בהתחשב עם מקומם וטיבם; אך לא ייפרע אדם פיצויים בעד מטרד ליחיד אלא אם סבל ממנו נזק".

לצפיה ב-'הכי טוב לעבור בין בעלי הדירות'
הכי טוב לעבור בין בעלי הדירות
21/02/2018 | 04:03
2
33
ולהחתים אותם שהם מסכימים.
לצפיה ב-'וגם להודיע להם מראש'
וגם להודיע להם מראש
21/02/2018 | 19:34
1
8
כדי שלא ישחיתו את זמנם בהמתנה ל"הצגה". 
לצפיה ב-''
21/02/2018 | 22:27
2
לצפיה ב-'זקוקה לעצה, האם שוכרת דירתי הפרה חוזה?'
זקוקה לעצה, האם שוכרת דירתי הפרה חוזה?
20/02/2018 | 13:08
11
63
שלום, השכרתי את דירתי לשנה ו 3 חודשים לזוג+פעוט, לפני חתימת חוזה היא היתה מאד נחמדה כי רצתה את הדירה.  לאחר החתימה מסרתי להם את הדירה שבועיים לפני הזמן חינם למעט הוצאות חשמל וכו.."כי בעלה סובל מהמגורים אצל הוריה" ועוד סיפורים של מסכנות שנכמרו רחמיי.  תוך זמן קצר החלה להתחצף, כך עברה תקופת השכירות, לבעלה אסור לדבר. חמה הוא ששילם ולכן שלט בהם אך הבהרתי לו שלא הוא חתום על החוזה ועליו לא להתערב.  כשבועיים לפני הפינוי החוצפה שלה והאשמות השווא שלה כלפיי למשל שלא אחזיר להם את צ'ק הפקדון ועוד עלו כמה מדרגות.  כאשר חתמתי חוזה עם זוג חדש שיכנס במקומם שהיו בקשר עימה  נשאלתי אם היא יכולה למסור את המפתח לדיירים החדשים לפני תאריך הכניסה הרשמית שלהם.  עקרונית לא היתה לי בעיה אבל דרשתי שכל מה שקורה וכל סיכום בינהם חייב לעבור לידיעתי ולאישורי מהסיבה שהזוג שנכנס נתן לי צ'ק לחודש הראשון כשמועד פרעונו ליום הכניסה, לא קיבלתי מהם צ'קי בטחון וכו...סוכם שימסרו לי ביום הכניסה.  אלא, שהשוכרת הראשונה כן מסרה את המפתח לזוג החדש שהיה אמור להיכנס שלושה ימים לאחר מכן.  איכשהו גיליתי שהמפתח בידי החדשים וכי הם מנקים את הדירה שהושארה מטונפת, לא צבועה ועוד...לא ידעתי מה לעשות, ידעתי שהזוג החדש נמצא בדירתי ומנקה אותה.
החוצפה של השוכרת הראשונה, הקללות שלה, המחשבות המאשימות אותי בדברים שלא עשיתי או שלא התכוונתי לעשות, האיומים שלה ומפח הנפש שגרמה לי, הדירו שינה מעיניי.  אמרתי לה שאגיש תביעה נגדה על כך שלמרות דרישתי ומספר פעמים (יש לי שיחות מוקלטות גם של הקללות והאיומים) מסרה את מפתחות הדירה לזוג החדש ללא הסכמתי כאשר עדיין לא קיבלתי בטחונות מהם.  אודה לך/לכם מאד על עצות ותדרוך, האם כדאי לי להגיש נגדה תביעה?  מה יצא לי מזה?  כמה זה עולה?  לא רוצה שהיא תצא ללא עונש על כל מה שעשתה/אמרה/קיללה.
לצפיה ב-'המוציא דבר קללה מפיו - ינעל אבי אבי אביו'
המוציא דבר קללה מפיו - ינעל אבי אבי אביו
20/02/2018 | 13:58
12
לצפיה ב-'מה הנזק שנגרם לך? בכסף וברכוש?'
מה הנזק שנגרם לך? בכסף וברכוש?
20/02/2018 | 15:43
7
24
צק בטחון של הזוג החדש- איך הסכמת שייכנסו ללא בטחון?!
מה כתוב בחוזה איתם? איך חתמת ללא צק בטחון? צקים מראש?
יש אנשים שלא כדאי להתעסק איתם, יעלה לך בכסף, בריאות, עצבים ומי יודע מה עוד.
לצפיה ב-'היי, לא נגרם לי נזק בכסף או רכוש. בנפשי הייתי לחוצה להשכיר '
היי, לא נגרם לי נזק בכסף או רכוש. בנפשי הייתי לחוצה להשכיר
20/02/2018 | 17:23
6
25
בגדול אתה צודק.  מאחר ששוכרת במקום אחר, חייבת להשכיר הדירה כי היא מממנת חלק נכבד משכירת הדירה שאני מתגוררת בה, מה גם שבתקופה הזו שוק השכירות הזוג היה מבטיח, שניהם עם השכלה גבוהה ועובדים.  קיבלתי צ'ק ראשון ליום הכניסה ומאחר שלא מתגוררת בעיר שבה דירתי, סיכמתי לקבל השאר ביום הכניסה לפני מסירת המפתח.  לקחתי סיכון אבל איפשהו הערכתי שהסיכון קטן, הזוג התחנן לדירה והמחיר היה טוב מאד בשבילי.
הנקודה היא שהדיירת הראשונה עשתה מה שבא לה ומסרה המפתח לזוג השני ללא הסכמתי.  זה מרגיז, זה מעליב והייתי חסרת אונים באותו הזמן.
לצפיה ב-'מרגיז ומעליב זה יופי,'
מרגיז ומעליב זה יופי,
20/02/2018 | 17:40
5
32
אבל את יכולה להצביע על נזק כלשהו שנגרם לך?
אם לא, חבל על העצבים.
אני השכרתי דירה לא מעט שנים, לא התעניינתי בהשכלת השוכרים.
חשבת שאולי הבעיה אצלך?
לצפיה ב-'פריזמה, '
פריזמה,
20/02/2018 | 19:45
4
30
1.  לא נגרם נזק כספי.
2.  היא אכן עיצבנה אותי מאד!! אבל מסכימה איתך שחבל על העצבים.
3.  השכלת השוכרים השניים נתנה לי בטחון גם כי שניהם עובדים וברוך השם אין בעיות עם שכ"ד.  לדעתי כן צריך להסתכל על הכנסת השוכרים (במקרה שלי משכילים אבל לא זו הנקודה, חשוב שיהיו להם אמצעים לשלם שכ"ד) כי אדם שאינו עובד וחי מתקציב עלוב של ביטוח לאומי, הייתי חוששת להשכיר, מנסיון של אחרים.
4.  "חשבת שאולי הבעיה אצלך?" ???  למה כוונתך? תפרט או שאתה מתנשא עליי?
לצפיה ב-'מרשי ביקשני להודיעך'
מרשי ביקשני להודיעך
20/02/2018 | 20:04
31
שהוא לא מתנשא זה האופי שלו.

מרשי גר שנים רבות במדינת עולם שלישי (תאילנד). הנסיבות מחייבות אותו למרבה הצער לאכול חיות מחמד והוא איבד את אנושיותו.

מרשי ביקשני להתנצל בשמו.

בכבוד רב,

ד"ר יעקב חוראני, עו"ד
לצפיה ב-'ממש לא מתנשא.'
ממש לא מתנשא.
20/02/2018 | 22:35
2
32
חשוב מאוד לדעת מהיכן או איך ישלמו השוכרים עבור הדירה
אבל שכר והשכלה הם דברים שונים למרבה הצער.
בהבעיה אצלך כיוונתי למשהו שחבר שלי כתב רק בשבוע שעבר שכל חבריו הם אשכנזים מחוג מסויים,
בפרוש כתבתי לו מעל דפי הרשת שלכתוב דבר כזה זו גזענות.
אני מניח שלא לזה הייתה כוונתך ואם נפגעת מזה קבלי את התנצלותי.
המשקע ממה שהוא כתב עוד נמצא אצלי כי חשבתי שהחלוקה למזרחיים ואשכנזים
הישראל כבר נמחקה. זה היה רק לפני שבוע כך שזה טרי אצלי.
אני דווקא שייך ל"אליטות" עאלק.
השכרת דירה זה תמיד כאב ראש לכן החלטתי בסופו של דבר למכור אותה. את אותה תשואה
תקבלי גם בדרכי השקעה אחרות ובפחות בלבל מח והתעסקות.
מקווה שקיבלת את ההתנצלות והבנת את הרעיון.
לצפיה ב-'אתה פשוט מקסים!! '
אתה פשוט מקסים!!
21/02/2018 | 09:48
1
4
לצפיה ב-'אני ממש לא.'
אני ממש לא.
21/02/2018 | 15:56
10
רק אדם שעוסק בשוק ההון ומבין בו במידה זו או אחרת.
גם מספיק מבוגר כדי לצבור נסיון בתחום.
את הכינוי "מקסים" מציע לשמור לעופר בן אברהם מהפורום שטורח לפשפש
ולמצוא אסמכתאות לכל דבר, מה שאני לא עושה.
הוא מקסים בעיני.
לצפיה ב-'זוטי דברים. לא כדאי'
זוטי דברים. לא כדאי
21/02/2018 | 00:23
1
8
לצפיה ב-'עו"ד פנדריך, תודה לך על העצה. חיכיתי לתגובה שלך. יום נפלא '
עו"ד פנדריך, תודה לך על העצה. חיכיתי לתגובה שלך. יום נפלא
21/02/2018 | 09:50
4
לצפיה ב-'אהרון ברק קרא ערב פרישתו'
אהרון ברק קרא ערב פרישתו
20/02/2018 | 23:59
23
לעורכי הדין להגן על בתי המשפט. נראה לכם שעורכי הדין צריכים להגן על שתי אלה?

לצפיה ב-'המאבק בביטוח לאומי '
המאבק בביטוח לאומי
20/02/2018 | 23:52
20
שלום אני ניסים חדידה מצהיר בזאת כ33שנים עבדתי שליח בפרסום אריאלי וחברה לתקשורת שיווקית במהלך שנותיי עברתי תאונות וכולם עבודה היתה תאונה שרסקתי את כף ידי הימנית הוכר תאונת עבודה לפני נתוח ושתל בשורש כף היד  הרמתי עתונים לעבודה קומה שלישית התמוטטתי וקבלתי שבר וניתוח בקע ושום יחס ב3.4.09 יום שישי כבכול יום שישי ושישה ימים בשבוע עובד הבאתי אישוריחם מהעבודה ושום יחס לתאונת עבודה  יצאתי מהבית הארץ ומקומונים פוסט ומקומונים מעריב ידיעות ומוקומונים גלובס מעל מטר עיתונים  ולמשרד במוזס תא סדרתי סטים ומשם לעובדי המשרד חילקתי ובסיום חזרתי למשרד עם חומר קפה סגריה ואז בתי התקשרה עובדת באסותא יגאל א לון יש מצב לחזור אתך בטח הגיעה התקשרה ירדתי יגאל אלון שמאלה איילון דרום בצומת וולפסון איילון התפוצצ לי צמיג כשנתיים וחצי להתקלח לקום לשכב לאכול  כמו חלק ממטופליי כלום לא עושים ככה הייתי תמר עזבה את עבודתה מיטל שברה יד ורגל קבלתי שנתיים נכות כללית אחרי שהפסיקו לי תנכות אחרי שנים שוב קיבלתי נכות כללית אחריי שהפכתי תץעולם שנים לא עבדתי  ולא  נכות מעבודה נכות כללית  הבאתי מכתבים חתומים מהעבודה שאני עבדתי באותו היום ושום יחס שנים שלא עבדתי עד שעשיתי מטפל מוסמך ביולי או אוגוסט לא זוכר עברתי  שוב תאונת עבודה נתוח ברזלים וברגים  קיבלתי מכה בראש מאז  כאבים וסחרחורות וקיבלתי מכה קשה ברגל שמאל כאבים וצליעה קשה 5חודשים לא עבדתי וקיבלתי 2600שקלים איך ומאז מ2009 ברגל ימין צולע מ2009אז מה ואני עברתי בנוסף טרגדיה קשה מלא חרדות ופחדים מאז ונסיןנות התאבדות   מטופל בתל השומר ומרפאת כאב איכילוב גם בקרוב וחזרתי לעבודה למרות שאסרו עליי בבית עצןב בחרדות ופחדים ורק בוכה  אמרו לי בתל השומר שאין לי בטוח וחזרתי מדכאונות וחרדות ופחדים מוצף מהם פתאום הפתעה מביטוח לאומי אחרי תקופה ארוכה D7רווחתי הרבה כסף ואני חייב לביטוח לאומי 15.587שקלים איך יתכן בשנת2017עבדתי כ7חודשים ו15.587לחלק ל7חודשים יוצא 2200שקלים לחודש חוב בלתי נתפס שקלים  במקום עזבתי  התקשרתי הבוקר לדנאל ועזבתי מסכן שלי שמעון וליזה תעבודה אני ברבדים לבעלי מוגבלויות לעודד לעבוד ואתם מזרגגים לי למי שנמצא ברבדים והוא נכה לא לעבוד אסור לעבוד  לא לעבוד  למה ואז אמרו בגל המשכורת של תמר והמשכורת שלה לא מגיעה ל5664שקלים ברוטו לא אחרי 3חודשים אמרתם אני מרויח הראבה לא הייתי כביכול מגיע לחוב כזה ועוד מורידיןם לי מהקצבה מ4800שקלים ל3500שקלים איך יבני זונות בקושי חיי גם ככה  כל החיים דפקתם אותי מעולם לא קיבלתי מכם בצורה ישרה את המגיע לי שלחתי מכתב למשטרתצ בת ים שאבוא עם רמקול צרחני מסכה וכסא לא יכול לעמוד  הרבה ושביתת רעב עד המוות אעשה ואטפטר ממכם לעולמים ואני יבוא ואני יגיע מנוולים  והרבה תאונות  ושום יחס לתאונות העבודה שעברתי  וגם אתבע אותכם בבית המשפט
לצפיה ב-'קראתי בחוק העונשין'
קראתי בחוק העונשין
20/02/2018 | 13:11
5
40
302. המביא אדם לידי התאבדות, בשידול או בעצה, או מסייע אדם להתאבד, דינו - מאסר עשרים שנים.

איך הגיעו לזה שאם אדם מציע לאדם אחר להתאבד והוא לא התאבד שהעונש על זה כל כך חזק?
זה בטוח שלא טעו בכתיבת החוק הזה?

לצפיה ב-'ניסיון לעבור עבירה'
ניסיון לעבור עבירה
20/02/2018 | 19:19
3
31
העונש על ניסיון לבצע עבירה זהה לעונש על העבירה. זה לא משהו ייחודי לסעיף הזה. את השאלה שלך אפשר לשאול לגבי כל סעיף אחר בחוק העונשין (יש סעיפים שיש להם סעיפי ניסיון נפרדים, אבל אפשר להתייחס באופן כללי).

לא מדובר על ניסיון שבו האדם המנסה התחרט באמצע, אלא על כך שהוא רצה לבצע את העבירה אך לא הצליח. במקרה כזה, מבחינת היסוד הנפשי של אותו אדם - הוא רצה שהעבירה תתבצע, ניסה לבצע אותה, אבל נסיבות חיצוניות כלשהן מנעו ממנו להשלים את ביצועה. לכן מבחינת החוק מגיע לו עונש זהה למקרה שהיה מצליח לבצע את העבירה במלואה.

כאן יש מצגת שמנסה להסביר את הנושא.
לצפיה ב-'למה אני לא רואה בצורה טובה את מה שרשום במצגת?'
למה אני לא רואה בצורה טובה את מה שרשום במצגת?
20/02/2018 | 20:02
2
5
לצפיה ב-'אני לא יכולה לדעת איך אתה רואה את המצגת...'
אני לא יכולה לדעת איך אתה רואה את המצגת...
20/02/2018 | 20:05
1
16
בכל מקרה, אם תקיש בגוגל "עבירת ניסיון" תמצא הרבה הסברים על הנושא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/02/2018 | 20:21
10
וכמובן שאני התכוונתי למצב רגיל,
ולא למצב של משחק תפקידים.
לצפיה ב-'עונש על שידול להתאבדות'
עונש על שידול להתאבדות
20/02/2018 | 21:04
17
בעבר העונש על ניסיון לעבור עבירה היה (בדרך כלל) מחצית העונש שנקבע לביצועה העיקרי.
ב- 23 באוגוסט 1995 נכנס לתוקף תיקון 39 לחוק העונשין, שנקבע בו, בין היתר, שהעונש על ניסיון לעבור עבירה יהיה (בדרך כלל) זהה לעונש על ביצועה העיקרי (סעיף 34ד לחוק).
סעיף 302 לחוק, העוסק בשידול או בסיוע להתאבדות, נקבע באותו נוסח עוד לפני התיקון, משמע: הכוונה המקורית של המחוקק הייתה, שהעונש על ניסיון לגרום לאדם להתאבד יהיה מחצית העונש שנקבע לגרימת התאבדות, משמע: עשר שנות מאסר, ולא עשרים.
עם זאת צריך לזכור, שהעונשים הקבועים בחוק הם העונשים המרביים, והשופט רשאי להטיל את העונש הנראה לו, בהתאם לנסיבות, על-פי שיקול דעתו (סעיף 35(א) לחוק). סביר אפוא להניח, שמי שיורשע בשידול להתאבדות שנכשל, יושת עליו עונש נמוך בהרבה מעשרים שנות מאסר.

לצפיה ב-'הגישה למידע בחברות פרטיות שאינן נסחרות בשוק'
הגישה למידע בחברות פרטיות שאינן נסחרות בשוק
20/02/2018 | 20:31
13
כבעל מניות בחברה שכזו, אני מבקש לדעת את שווי השוק של החברה למקרה שארצה לממש אותן. הבעיה שלי היא, שמעבר לרישום ברשם החברות, כל מה שיש בידי הוא כתובת החברה שהיא כתובתו של מנהל החברה ומספר טלפון שלו. עד לפני מספר חדשים עדיין הייתי בקשר טלפוני איתו שבמהלכו הבטיח לברר עבורי את השאלה שהפניתי אליו ולחזור אלי עם התשובה. ברם, מזה כמה חדשים הבחור מתעלם ממני ומהתזכורות שאני שולח לו בוואטסאפ וגם לא עונה לטלפונים ממני.  שאלותי לפורום: 1)מה הדרך האפקטיביות לקבלת המידע המבוקש? 2)מהי הפרוצדורה שיש לנקוט  במקרה שכזה על מנת לממש את המניות?          
                                     בתודה מראש
לצפיה ב-'שמה של השופטת בדימוס הילה גרסטל השתרבב'
שמה של השופטת בדימוס הילה גרסטל השתרבב
20/02/2018 | 17:31
18
לאחרונה, ולא בהקשר חיובי. המשטרה חושדת שמקורבי נתניהו הציעו לה את תפקריד היועמ"ש תמורת סגירת התיק נגד אשתו. היא נחקרה במשטרה בעדות פתוחה וכלי התקשורת מדגישים שהיא אינה חשודה במאומה.

אלא שהיום בתוכנית של אסתי פרז ברשת ב' העלתה המגישה תמיהה מדוע שתקה השופטת בדימוס שנים לפני שהפרשה התפוצצה. איפוא היתה עד היום?

כבר לפני שנתיים הבעתי ספקות לגבי אמינותה. ימים יגידו אם היא כל כך ישרה כמו שהתקשורת אוהבת להציג אותה.
לצפיה ב-'זהירות, חפץ חשוד'
זהירות, חפץ חשוד
20/02/2018 | 16:07
27
ניר חפץ.
לצפיה ב-'מה עלות הסבירה להוצאת צו ירושה עם ויתור של כל הילדים לאמא?'
מה עלות הסבירה להוצאת צו ירושה עם ויתור של כל הילדים לאמא?
19/02/2018 | 12:55
2
33
הכוונה לעלות דרך  עורך דין.
לצפיה ב-'מקסימום 1500'
מקסימום 1500
19/02/2018 | 16:40
1
10
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/02/2018 | 21:55
4
לצפיה ב-'טען ביניים זה משהו שכל אחד יכול להגיש לשופט ?'
טען ביניים זה משהו שכל אחד יכול להגיש לשופט ?
18/02/2018 | 00:21
3
39
או שזה מצריך נסיבות מיוחדות ?
לצפיה ב-'מזה טען ביניים?'
מזה טען ביניים?
18/02/2018 | 08:56
1
10
לצפיה ב-'מה זה "מזה"?'
מה זה "מזה"?
18/02/2018 | 13:36
6
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי'
עד כמה שידוע לי
19/02/2018 | 09:14
26
אדם יכול לייצג את עצמו כמעט בכל הליך.
לצפיה ב-'תביעה אישית נגד רשם הוצל"פ או נגד המדינה כמעסיק'
תביעה אישית נגד רשם הוצל"פ או נגד המדינה כמעסיק
15/02/2018 | 17:40
35
58
שלום

לשופטים יש חסינות נגד תביעות רשלנות או הפרת חובה חקוקה.

האם גם לרשמי הוצאה לפועל יש חסינות?
רשמים הם לא שופטים ולא שייכים למערכת השפיטה אלא הם עובדי מדינה.
האם הם נהנים מחסינות של עובדי מדינה מתביעות?
האם המדינה כמעסיק חסינה מפני תביעות כנגד פקידיה?
תודה

לצפיה ב-'ס' 73א' לחוק ההוצל"פ'
ס' 73א' לחוק ההוצל"פ
15/02/2018 | 18:11
34
114
73א. מבלי לגרוע מהוראת סעיף 8 לפקודת הנזיקין [נוסח חדש], לא תוגש נגד רשם ההוצאה לפועל תובענה על עוולה שעשה במילוי תפקידו.
לצפיה ב-'עכשיו אני מבין למה הם מרשים לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם.'
עכשיו אני מבין למה הם מרשים לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם.
16/02/2018 | 07:54
3
34

אז מה ניתן לעשות נגד רשם שיודע שהוא פועל בניגוד לחוק ולסמכותו
חוץ מלבקש ממנו לפסול את עצמו ולערער וחוזר חלילה על כל החלטה שהוא
נותן כשברור שהוא מתנכל לבעל דין שוב ושוב?
לצפיה ב-'קרא תקנותל הוצלפ לגבי ערעור על החלטת רשם או תלונה על רשם'
קרא תקנותל הוצלפ לגבי ערעור על החלטת רשם או תלונה על רשם
16/02/2018 | 12:43
2
33
קרא גם על סקר מה קורה לתלונות או ערעורים כאלו- השורה התחתונה- כמעט לא ניתן להשיג הצלחה בתלונה או ערעור.
שווה להתייעץ עם עורך דין.

לצפיה ב-'זה אומר שאנחנו נתונים לחלוטין לשרירות לב מוחלטת של רשם עצלן'
זה אומר שאנחנו נתונים לחלוטין לשרירות לב מוחלטת של רשם עצלן
16/02/2018 | 15:04
26
אם מה שאתה אומר זה נכון, אז הרשם יכול לעשות מה שהוא רוצה כי אין עליו שום ביקורת.
ואיפה המחוקק בכל הסיפור?
ואיפה בתי המשפט בכל הסיפור?
מעניין אותם הצדק בכלל?

לצפיה ב-'איפה ניתן למצוא את הסקר הזה?'
איפה ניתן למצוא את הסקר הזה?
16/02/2018 | 15:05
4
לצפיה ב-'האם אפשר להגיש את התביעה נגד רשות ההוצל"פ עצמה? כמעסיק?'
האם אפשר להגיש את התביעה נגד רשות ההוצל"פ עצמה? כמעסיק?
16/02/2018 | 07:55
29
15
לצפיה ב-'דעתי האישית היא שכן'
דעתי האישית היא שכן
16/02/2018 | 09:25
46
ישנה פסיקה של בימ"ש שלום שלפיה גם למדינה יש חסינות אבל לדעתי היא מופרכת. באופן מעשי, אין טעם להגיש תביעה אלא במקרים של רשלנות חמורה שגרמה נזק שלא ניתן לתיקון בערעור..
לצפיה ב-'חסינות שיפוטית'
חסינות שיפוטית
16/02/2018 | 19:14
27
44
“סוגיית גדריה של החסינות השיפוטית והיקפה, ובכללה השאלה: האם ניתן לתבוע את המדינה בגין אחריותה השילוחית לפעולותיהם של נושאי משרה שיפוטית אשר נעשו תוך כדי מילוי תפקידם השיפוטי - טרם הוכרעה בבית המשפט העליון.
“בפסיקתם של בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט השלום, וכן בספרות המשפטית, הובעו שתי עמדות עיקריות: האחת... לפיה חסינותו של נושא משרה שיפוטית היא דיונית-אישית ולכן, על אף שאין לתבוע שופט באופן אישי, החסינות אינה מונעת הגשת תביעה נגד המדינה המבוססת על אחריותה השילוחית, ובלבד שמדובר ב'רשלנות רבתי' של השופט, לאמור: 'במקרים קיצוניים מאוד של רשלנות בוטה מאד'...
“העמדה השנייה, אשר המשיבה עתרה לאימוצה, אומרת, כי החסינות היא מהותית (לדעת חלק מהפוסקים ומהמלומדים), או כי השופטים אינם 'עובדים' של המדינה לעניין סעיף 13 לפקודת הנזיקין (לדעת חלק אחר של העוסקים בנושא), ולפיכך, לא ניתן להגיש נגד המדינה תביעה המבוססת על אחריותה השילוחית תהא דרגת רשלנותו של נושא המשרה השיפוטית אשר תהא...
“בפסקי דין אחדים של ערכאות דיוניות ובספרות המשפטית הובעה הדעה, כי במקרים חריגים, שבהם יוכח כי השופט פעל בזדון או תוך חריגה מודעת מסמכות, אפשר יהיה להגיש תביעת נזיקין נגד המדינה" (השופט יצחק ענבר, סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, בהסכמת השופטים שאול שוחט ויהודית שבח, בפסק הדין בערעור אזרחי 56740-10-13, עו"ד רפאל שטוב ואחרים נגד הדיין אברהם צבי שינפלד ואחרים, מיום 16 באוגוסט 2015).

לצפיה ב-'תודה עופר. רשם הוא לא שופט, זה משנה לצורך העניין?'
תודה עופר. רשם הוא לא שופט, זה משנה לצורך העניין?
16/02/2018 | 19:44
26
21
עופר, תודה רבה על תשובתך.
עד כמה שנאמר לי, רשם הוא לא שופט אבל הוא כן עובד מדינה,
האם זה משנה לצורך העניין?
אני מבין שכתבת שתביעות הנזיקין הן כנגד כל עובדי המדינה, ואני מניח שזה כולל גם את ההוצאה לפועל, אבל, בכל זאת, הם לא שופטים.

אני חושב שלא יתכן שאדם יעשה מה שבא לא ללא אפשרות לשאת בתוצאה של מעשה מזיק בזדון וכי הוא יכול רק כי אין עליו כל ביקורת ואין הוא חשוף לתביעת נזיקין כל שהיא מבלי לתת על כך את הדין, כי הפער עד לעריצות ניתן לסגירה בכמה שנים, ואנו רואים כבר בשנים האחרונות במערכת המשפט בכללותה דברים שלא ראינו בעבר, יותר נכון אני לא ראיתי, אבל זאת לא חוכמה כי אני צעיר יחסית.

אז מה ניתן לעשות חוץ מלערער שלפי מה שכתב עונה נוסף קודם, אין לזה סיכוי?
לצפיה ב-'לכאורה, רשם ההוצאה לפועל חסין אף יותר משופט'
לכאורה, רשם ההוצאה לפועל חסין אף יותר משופט
17/02/2018 | 10:13
25
51
לרשם ההוצאה לפועל סמכות שיפוט, ואפשר לבסס את חסינותו על סעיף 8 לפקודת הנזיקין, הקובע: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין חובותיו של אדם כאמור, וכל אדם אחר המבצע פעולות שיפוט, לרבות בורר - לא תוגש נגדו תובענה על עוולה שעשה במילוי תפקידו השיפוטי".
סעיף 73א לחוק ההוצאה לפועל הוסף בשנת 1994, וכפי שנכתב בהצעת החוק, הוא נועד להסיר ספק. נוסחו בהצעה היה תחילה: “מבלי לגרוע מהוראת סעיף 8 לפקודת הנזיקין [נוסח חדש], לא תוגש נגד ראש ההוצאה לפועל תובענה על עוולה שעשה במתן צו הבאה או צו מאסר", אך בסופו של דבר (ולא מצאתי הסבר לכך) התקבל הנוסח המרחיב, התקף היום (למעט התואר "ראש ההוצאה לפועל", שהוחלף בתיקון מאוחר יותר ל"רשם ההוצאה לפועל”): "מבלי לגרוע מהוראת סעיף 8 לפקודת הנזיקין [נוסח חדש], לא תוגש נגד ראש ההוצאה לפועל תובענה על עוולה שעשה במילוי תפקידו" (קרי: לא רק תפקידו השיפוטי).
“ספק אם המחוקק התכוון להעניק לראש ההוצאה לפועל חסינות כה נרחבת. זאת לאור העובדה, שהתיקון נועד להשוות חסינות של רשמים לחסינות השופטים ולשחררם מן החשש, שתוגש נגדם תביעה אישית בנזיקין, בגין עוולה שעשו במילוי תפקידם השיפוטי בלבד. בפועל, נוּסח התיקון כך שהוא מקנה חסינות מוחלטת לגבי כל פעולה, גם אם מדובר בפעולה מינהלית” (השופטת ד"ר דפנה אבניאלי, ת"א [שלום, ת"א] 199207/02, יאיר.ש. שיווק בע"מ נגד הבנק הבינלאומי הראשון ואחרים, כאן).

לצפיה ב-'אז מה ניתן לעשות?'
אז מה ניתן לעשות?
17/02/2018 | 10:57
24
21

עופר, וואוו, תודה רבה.

אז מה ניתן לעשות? יושב רשם ועושה מה שבא לו ואין עליו ביקורת כי ערכאות
הערעור לא עושות כלום, ומישהו למעלה גם אמר שלפי הסקר הסיכויים אפסיים.
מה אפשר לעשות? הרי יש כאן התנכלות ועריצות מוחלטת, הרי הרשם יודע
את זה ומרשה לעצמו לעשות מה שהוא רוצה?
מי עוצר את הדבר הזה?
מה אפשר לעשות?

לצפיה ב-'קטונתי מליעץ'
קטונתי מליעץ
17/02/2018 | 11:02
6
לצפיה ב-'ראה גם'
ראה גם
17/02/2018 | 11:32
4
26
לצפיה ב-'עופר, לרשם בימ"ש יש מעמד של שופט. זה ידוע.'
עופר, לרשם בימ"ש יש מעמד של שופט. זה ידוע.
17/02/2018 | 14:52
1
18
מה באמת מעמדו של רשם הוצל"פ מבחינה שיפוטית, מקביל לעמדת רשם בימ"ש?
אם כן, זה מקביל לתלונה כנגד שופט. לפחות כפי שכתבת.
לצפיה ב-'סמכויות רשמים'
סמכויות רשמים
17/02/2018 | 16:38
20
ראה סעיף 3 ו- 3א לחוק ההוצאה לפועל;
סעיף 4 וסעיפים 85 - 103 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב].

לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
17/02/2018 | 16:24
1
26
תלונות על רשמי הוצאה לפועל יש להפנות לאחראי, ולא לנציב תלונות הציבור על שופטים.

לצפיה ב-'תודה. אתה טוב במציאת הקישורים הנכונים.'
תודה. אתה טוב במציאת הקישורים הנכונים.
17/02/2018 | 18:27
1
לצפיה ב-'אתה טוען שרשם עושה מה שבא לו כי כנראה אתה הוא הצד הנפגע.'
אתה טוען שרשם עושה מה שבא לו כי כנראה אתה הוא הצד הנפגע.
17/02/2018 | 14:58
17
19
הצד השני חושב כנראה ההפך.
הרשם לא עושה מה שבא לו ולא פועל בעריצות וכנראה לא מתנכל,
הוא פועל על סמך שיקול דעתו והסמכות שהוקנתה לו.
כל הטענות שהעלית יהיו רלוונטיות רק אם תוכל להוכיח שיש לו אינטרס אישי בעניין
ואת זה לא תצליח להוכיח כנראה, אתה סתם מבואס שהפסדת וזה טבעי אבל זו
לא סיבה ללכת עם הראש בקיר סתם.
אם תעלה את פרטי המקרה ולא תדבר רק באופן תיאורטי אולי יצליחו לעזור לך כאן
ואולי יגידו לך פשוט שאתה טועה והרשם צודק.

לצפיה ב-'שאלתי - בהנתן מצב עובדתי כזה, מה ניתן לעשות?'
שאלתי - בהנתן מצב עובדתי כזה, מה ניתן לעשות?
17/02/2018 | 17:14
16
18
ברור שלא אביא כאן את כל העובדות וכל הטענות, ואינני מבקש הכרעה
מחברי הפורום.
שאלתי הייתה מה ניתן לעשות בהינתן (עובדתית) התנכלות של רשם?
לצפיה ב-'קודם כל צריך להוכיח שמדובר בהתנכלות ואת זה כנראה יהיה לך קשה'
קודם כל צריך להוכיח שמדובר בהתנכלות ואת זה כנראה יהיה לך קשה
17/02/2018 | 18:26
15
17
להוכיח.
מעבר לכך הסתכל בקישורים שעופר צרף.
המעמד דומה למעמד שופט.
ההליך יהיה זהה להליך בו תטען ששופט התנכל לך.
תצטרך הוכחות מאוד מוצקות לטענה הזו וההליך מפורט.
לצפיה ב-'הוכחתי, אבל כמו שהרשם התעלם, גם בערעור התעלמו.'
הוכחתי, אבל כמו שהרשם התעלם, גם בערעור התעלמו.
17/02/2018 | 18:37
14
25

השאלה מה אפשר לעשות?
בדקתי באינטרנט, בית המשפט לא פוסל שופטים ורשמים
ושומרת על שמם הטוב לכאורה.
אז אי אפשר לפסול, אי אפשר לתבוע נזקין, מה כן אפשר לעשות?
לצפיה ב-'זה שהוכחת זו טענה שלך שהמערכת לא מקבלת.'
זה שהוכחת זו טענה שלך שהמערכת לא מקבלת.
17/02/2018 | 19:02
12
35
איזה ביסוס יש לך לטענת ההוכחה?
עצמאית לא תצליח לעשות את זה כנראה.
אולי עם עו"ד טוב שמתמחה בנושא אבל תצטרך לוודא שהוא באמת מאמין בטענתך
ולא סתם מחפש להרוויח על חשבונך, לא חסרים גם כאלה.
למען הסר ספק, אני לא עו"ד כך שאני חסר אינטרס בנושא, רק מנסה לסייע.
חוזר ואומר, אם היית מעלה את הנושא בכללותו בפורום ייתכן והיה מי שמסוגל לסייע.
אם אתה בוחר שלא, אז תישאר במצב בו אתה נתון.
לצפיה ב-'התייעצתי עם מס' עו"ד. כולם אומרים יש כאן התנכלות.'
התייעצתי עם מס' עו"ד. כולם אומרים יש כאן התנכלות.
17/02/2018 | 19:10
11
6
לצפיה ב-'כי ....'
כי ....
17/02/2018 | 23:36
10
24
מחפסים לעשות עלך עוד כמה $$$$רווח 
מכיר את הסוגייה הזו. העורכי דין אומרים שאני צודק . 
ואז יגידו ניסינו . לא הלך
לצפיה ב-'ממש לא. הם יודעים מראש שלא אשכור את שירותיהם.'
ממש לא. הם יודעים מראש שלא אשכור את שירותיהם.
17/02/2018 | 23:50
9
19

הם אובייקטיבים לגמרי כי הם חברים של ידידה שלי
שיודעים שלא אזכור את שירותיהם.
לצפיה ב-'כסף מסנוור צדיקים '
כסף מסנוור צדיקים
18/02/2018 | 00:03
14
הם רוצים לרצות אתך. להקל עלך בהרגשה . ואולי תישכור את שרותם 
לצפיה ב-'אז מה אכפת להם להגיד לך'
אז מה אכפת להם להגיד לך
18/02/2018 | 00:41
7
21
"אתה צודק ממוש, מתנכלים לך"?
או שתיקח עו"ד רציני או שתוותר על העניין.
בינתיים לא ראינו שום דבר שיצדיק תביעה.
אם אתה לא רוצה להתייעץ אז אל תתפוס כאן שטח דף יקר.
אם אתה כן מעוניין אז ספק פרטים.
ככה זה סתם קישקושים, אני נטשתי בשלב זה.
רוצה שגם אני אכתוב לך שמתנכלים לך לפני שאפרוש?

לצפיה ב-'פריזמן '
פריזמן
18/02/2018 | 11:41
6
20
הוא שתול של תפוז . תיראה איזה שירשור ארוך ייצר. זה טוב למפרסם. ואת זה רוצים בתפוז
לצפיה ב-'גם שתול של תפוז לא יכול ליצור שירשור לבד,'
גם שתול של תפוז לא יכול ליצור שירשור לבד,
18/02/2018 | 12:37
5
16
צריך מישהו שיענה לו.
אז אולי גם אני שתול של תפוז?
לצפיה ב-'מחקו בפורום '
מחקו בפורום
18/02/2018 | 12:43
4
28
זגות. את מה שכתבתה . דפוק שם המנהל
לצפיה ב-'תכתוב את זה שם, מה זה קשור לכאן?'
תכתוב את זה שם, מה זה קשור לכאן?
18/02/2018 | 12:49
1
18
והמנהל שם מצויין.
לצפיה ב-'ראיתי אותך כאן '
ראיתי אותך כאן
18/02/2018 | 12:51
19
אז כתבתי כאן 
לצפיה ב-'קרמר למה ככה... אני לא עד כדי כך דפוק.'
קרמר למה ככה... אני לא עד כדי כך דפוק.
18/02/2018 | 16:01
1
4
לצפיה ב-'אז למה מחקתה ?'
אז למה מחקתה ?
18/02/2018 | 22:11
13
מה כתבתי את האמת מה שקרה לי בתהליך ההגירה  של אישתי. 
אתה נהנה לימחוק . זה עושה לך טוב המחיקה והאיום .
זה פםורום כול אחד כותב את דעתו . גם דברים רעים כותבים בפורום. החיים לא תמיד דבש 
לצפיה ב-'נגיד שהרשם נגדך ואנחנו איתך,'
נגיד שהרשם נגדך ואנחנו איתך,
18/02/2018 | 11:07
28
גם בערעור מישהו נגדך? כל המערכת מושחתת? מתחיל להישמע לא הגיוני. כפי שכתבו, אם תצרף פרטים, אולי אפשר יהיה לקבל תמונה טובה יותר.
לצפיה ב-'תביעת פיצויים בעקבות תאונת דרכים'
תביעת פיצויים בעקבות תאונת דרכים
12/02/2018 | 19:16
5
53
שלום.
לפני כשנתיים הייתי מעורב בתאונת דרכים. נפגעתי בידיים ובעיניים. לאחר סיום התיק הרפואי (היום אני בסדר...טפו טפו) החל עורך הדין בדין ודברים עם חברת הביטוח.
סירבנו להצעה ראשונית שקיבלנו, כ30 אלף שח (שברתי עצמות...הייתי מושבת כשנה וחצי), הוחלט על מינוי רופאים מומחים שייתנו חוות דעתם.

את 'רופא הידיים' ראיתי כבר לפני חצי שנה. הוא קבע לי כ30 אחוז נכות לזמן בו הייתי מושבת ו10 אחוז קבועים.

מאז עוד לא נפגשתי עם רופא העיניים, למרות שאני מנסה ולוחץ על עורך הדין.
עכשיו שוב נדחתה פגישה שהייתה אמורה להתקיים.

שאלותיי-
האם לעורך הדין יש אפשרות של ממש לקדם את הפגישה הנ"ל? אני חושש שאולי התיק שלי לא מספיק אטרקטיבי עבורו, ואולי כדאי שאמצא עו"ד אחר, "רעב" יותר.

האם הדבר כדאי? לעבור לעורך דין אחר לאחר שהקודם טיפל בי במשך שנה וחצי? מה ההשלכות?  אני מרגיש חסר שליטה על התיק ועל התקדמותו...
אשמח לכל עצה ועזרה
האם משך הזמן הנ"ל הגיוני, ואני סתם לחוץ לחינם? או שהתיק נגרר?
תודה רבה
לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
13/02/2018 | 09:51
2
44
הפיצוי לנזקי תאונת דרכים צורכב בעיקרו מהחזר הוצאות כספיות ואבדן הכנסה, לכאב וסבל אין כמעט משקל.
לא נראה לי הגיוני שחברת ביטוח הציעה 30 אלף שקל עבור השבתה של שנה וחצי שזה הרבה פחות משכר המינימום - משהו לא מסתדר בסיפור שלך.

לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
13/02/2018 | 14:07
37
באותה תקופה הייתי סטודנט ולא עבדתי = אין תלוש לקבל עליו פיצויים. מקבלים משהו כמו 70 שח ליום.

הייתה השתתפות עצמית גבוהה (טעות שלא תחזור על עצמה), כ20K שח, שלאחר ניכוי השאירו קצת יותר מ30.

לצפיה ב-'מוזר שלא הציעו פחות'
מוזר שלא הציעו פחות
15/02/2018 | 09:33
37
בשנים האחרונות נתקלים בפחות ופחות נציגים מקצועיים בחברות הביטוח, כאלו שיודעים להעריך סיכון בתיק בלי להוציא אותו להגנה ולקבל ייעוץ שוטף מעו"ד חיצוני.
לצפיה ב-'מדובר במומחה מטעם בית המשפט'
מדובר במומחה מטעם בית המשפט
15/02/2018 | 09:39
1
38
ולפעמים המומחים מורחים את הזמן.
עורך הדין יכול לנסות וללחוץ, אבל גם להרגיז את המומחה של בית המשפט זה לא צעד חכם.
מציע לך להאמין בעורך הדין ולהתאפק.

לגבי החלפת עו"ד, זה בדרך כלל צעד לא פשוט ורצוי להימנע ממנו, במידת האפשר.
אם עורך הדין לא מתפקד זה משהו אחר, אבל אם זה רק עניין של לחץ לראות מומחה של ביהמ"ש מהר יותר - אני חוזר ומציע להתאפק ולנסות להבין מעורך הדין מה הסיבה לעיכוב. הלחץ על עורך הדין ברוב המקרים לא יעזור, אלא רק יגרום להרעה ביחסים ביניכם.

בהצלחה
לצפיה ב-'הבנתי תודה על העזרה'
הבנתי תודה על העזרה
15/02/2018 | 17:49
17
זה מה שעורך הדין אמר..."תתאזר בסבלנות". היחסים ביננו בנתיים נטרלים ופרקטיים. אפילו לא נפגשנו- קיבלתי המלצה ומאז אנחנו בקשר דרך מיילים ולעתים רחוקות שיחות טלפון.
אם כן התאזר בסבלנות...

לצפיה ב-'שלום רב לערן שפילינגר'
שלום רב לערן שפילינגר
15/02/2018 | 00:53
2
61
"אני רכשתי פלאפון. אני רשמתי דואר אלקטרוני לחברת הפלאפון, שעקב נסיעה לחול (אני גר ברוסיה) אני חייב להתנתק.
אני הייתי תושב הארץ. ירדתי מהארץ. עכשיו מגיעים חשבונות לדואר ברוסיה. בדואר רשום: לשלם לחברת הפלאפון.  אני סגרתי הכל בארץ.
מה לעשות?"

לצפיה ב-'אין לי תשובה לשאלה הזו, מציע לפנות לפורום צרכנות'
אין לי תשובה לשאלה הזו, מציע לפנות לפורום צרכנות
15/02/2018 | 09:40
8
לצפיה ב-'אתה יכול גם להגיש תלונה'
אתה יכול גם להגיש תלונה
15/02/2018 | 09:51
26
במועצה לצרכנות ולצרף את כל הפרטים.
לצפיה ב-'רשיון רוכלות למכירת סחורה'
רשיון רוכלות למכירת סחורה
14/02/2018 | 18:43
1
34
שלום רב, "אני גמלאית. אני מעוניינת לפתוח עסק למכירת סחורה.
יש לי תיק פתוח במס הכנסה, ובמע"מ. אני לא מתמקדת לאיזור גאוגרפי אחד. נאמר לי להוציא רישיון רוכלות.
מה התהליך? מול מי? האם זה כרוך באגרות? מה העלות של הוצעת רישיון שכזה?
איזה אישורים צריך/ מסמכים צריך להגיש?"

תודה מראש יגאל.

לצפיה ב-'חפש מידע בגוגל/ברר בעירייה.'
חפש מידע בגוגל/ברר בעירייה.
15/02/2018 | 15:45
8
לצפיה ב-'קשקשת ההמלצות'
קשקשת ההמלצות
13/02/2018 | 20:36
1
68
מהבוקר עד הערב מטרטרים ברדיו ובטלוויזיה, שהמשטרה תפרסם עוד מעט את ה"המלצות" בעניין חקירת ראש הממשלה.
הנושא נדון בפורום זה לפני כחודשיים, ואז הבעתי את דעתי, שהחוק, גם לפני התיקון שנעשה בינתיים, אינו מסמיך את המשטרה להוסיף המלצות לחומר חקירה שהיא מעבירה לפרקליטות. והנה מה שאמר בעניין זה בית המשפט הגבוה לצדק רק אתמול:
“כנטען בתגובת המשיבים, המשטרה אינה מעבירה לגופי התביעה 'המלצות' בשאלת ההעמדה לדין והיא מסכמת את חומר החקירה על פי האמור בהנחיותיו של היועמ"ש, ובכלל זה רשאית המשטרה להתייחס לדיות הראיות בתיק החקירה שלפניה. מסקנה זו נתמכת גם במענה ששלחה המשיבה 3 [משטרת ישראל, עב"א] לעותר, מיום 22.1.2018, והיא שרירה וקיימת גם מקום בו מועבר לפרקליטות סיכום תיק חקירה בעניינו של המשיב 4 [ראש הממשלה, עב"א]. מאחר שאין מדובר ב'המלצות' המצורפות לתיקי החקירה, ובכלל זה בתיקי החקירה של המשיב 4, הרי שדינם של שני הסעדים הראשונים בעתירה, להדחות על הסף".
"אשר לסעד בדבר מניעת פרסום 'המלצות' המשטרה, הרי שבהעדר 'המלצות', אין לסעד המבוקש כל נפקות מעשית..." (בג"ץ 104/18, עו"ד יוסי פוקס נגד השר לביטחון פנים ואחרים, כאן).

נ"ב: ה"המלצות" אמורות להתפרסם בעוד דקות אחדות, בשעה 20:45.

לצפיה ב-'לדעתי, אתה נופל לבור שחפרו אנשים שונים.'
לדעתי, אתה נופל לבור שחפרו אנשים שונים.
14/02/2018 | 11:58
33
נראה שהמשטרה פועלת על פי הוראת היועמ"ש ואינה ממליצה אלא מודיעה על "התגבשות ראיות". לא הסתפקתי בפסיקת בג"ץ ומכיוון שאינני בעניינים, חיפשתי ציטוט מדויק שלא מימים סוערים אלו על איך עובר המידע מהמשטרה לפרקליטות. מצאתי ציטוט כאן: http://www.tel-avivtimes.com/national/crime/11973.html
"בהודעה של אלשיך ומנדלבליט נכתב הערב: "בתום החקירה הועברו הממצאים וכן עמדת המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות בידי כמה מעורבים אל היועץ המשפטי לממשלה, בכתב, כפי שנהוג בכל התיקים המנוהלים במשטרה ומועברים להחלטת הפרקליטות.".

אנשים שונים פונים אל ה"עמך". הם לא משתמשים בשפה גבוהה ומסובכת עם המילים: "התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות" אלא מקצרים את העניינים ל"ממליצה" וכך, לדעתי, התגבשה "המלצה" שלא קיימת בפועל. לרוב זה קורה בתקשורת כידוע לנו אבל מבדיקה שעשיתי ישנם עדיין עיתונאים יותר מקצועיים שמשתמשים במינוח הנכון.

לצפיה ב-'לדעתי טענת השוחד נגד ראש הממשלה'
לדעתי טענת השוחד נגד ראש הממשלה
14/02/2018 | 10:11
1
31
היא חלשה. מישהו יודע מה קורה עם פרשת הצוללות?
לצפיה ב-'נראה שנתניהו יזומן לעדות.'
נראה שנתניהו יזומן לעדות.
14/02/2018 | 10:52
25
משם יהיה אפשר לאן הכיוון.
לצפיה ב-'מה הסיכוי שיממשו עיקול בחלק פעוט כדי לפרוע חוב פעוט ?'
מה הסיכוי שיממשו עיקול בחלק פעוט כדי לפרוע חוב פעוט ?
13/02/2018 | 12:07
5
36

לפני 47 שנים, הורי רכשו ביחד עם 52 שותפים 1000 מ"ר (דונם) אדמה חקלאית ליד כפר תבור. הם ציפו שיפשירו את האדמה לבניה, אבל זה לא קרה.
מי שמכר להם את הקרקע היה נוכל שנשפט על עבירות מירמה שרימא רוכשי קרקע חקלאית והבטיח להם שהאדמה תהיה מופשרת ושיקר (רמאי ונוכל), והוא נכנס לבית סוהר וישב בכלא מספר שנים על העבירות האלה כי הוא עקץ הרבה אנשים שקנו ממנו קרקע חקלאית.
יש להם חוב לבנק, אין להם כסף בחשבון בבנק, אין להם כסף בעובר ושב, אין להם חסכונות בניירות ערך ואין להם כלום בבנק.
חלקם היחסי של הורי בקרקע כתוב בנסח הטאבו של המגרש ומהווה 18.8 מ"ר מתוך 1000 מ"ר.
הבנק הטיל עיקול על חלקם והעיקול רשום בנסח הטאבו מתחת לבעלות (בעלת על 18.8 מ"ר) בחלקם בקרקע החקלאית.
כל השותפים בקרקע הם 52 אנשים ואין חלוקה בקרקע כי הם שותפים "במושע".
הורי לא מתכוונים לשלם לבנק את החוב כי אין להם מספיק כסף לשלם את החוב. הם מתקיימים מקצבת זקנה של המוסד לביטוח לאומי והכסף הזה לא מספיק להם בשביל מחייה בסיסית אז קל וחומר שהם לא יכולים לפרוע את החוב לבנק.
החוב שלהם לבנק הוא 800 ש"ח בלבד, והבנק הטיל עיקול על ה 18.8 מ"ר שיש להם בקרקע חקלאית כי זה הנכס היחיד שיש להורי.
השאלה שלי אם ההוצאה לפועל תאשר לבנק למכור את חלקם הזעום בקרקע (18.8 מ"ר מתוך 1000 מ"ר) ? האם ההוצאה לפועל תמנה לבנק כונס נכסים ? מי ימכור את חלקם ? האם זה יהיה מישהו שייתמנה מההוצאה לפועל או שהבנק צריך לקבל את האישור של שופט מבית משפט כדי למכור את חלקם הפעוט (18.8 מ"ר מתוך 1000 מ"ר) על מנת לפרוע חוב לבנק של 800 ש"ח ?
מה הסיכוי שבית משפט יאשר לבנק לממש צו עיקול ולמכור 18.8 מ"ר מתוך 1000 מ"ר על מנת לפרוע חוב זעום ופעוט של 800 ש"ח לבנק ?
אגב, הם לא רוצים להוציא צו פשיטת רגל ולקבל הפטר, אלא רוצים שהבנק לא ימכור להם 18.8 מ"ר שהוא חלקם הזעום והפעוט מתוך 1000 מ"ר על מנת לפרוע חוב קטן, פעוט וזעום של 800 ש"ח לבנק.
אודה לתשובות מתוך ההיכרות והניסיון של יודעי דבר ושל עורכי הדין מול רשויות ההוצאה לפועל ובית המשפט במקרים שהנסיבות הן בדיוק אלה של הורי.
מה הסיכוי שיממשו עיקול בחלק פעוט כדי לפרוע חוב פעוט ?
מה בעצם התרחיש, שלפי ההיכרות והניסיון שלכם עם נסיבות אלה, הוא התרחיש שיקרה אם הורי לא יחזירו את החוב במקרה כזה ?

לצפיה ב-'הבנק יעקל וימכור את החלקה ב 800 שח, אבל'
הבנק יעקל וימכור את החלקה ב 800 שח, אבל
13/02/2018 | 13:41
4
32
למה שלא תלך לבנק תתן להם 800 שח ובזה הסאגה הזאת תסתיים
לצפיה ב-'לפי הניסיון שלך וההיכרות שלך מהי הסבירות'
לפי הניסיון שלך וההיכרות שלך מהי הסבירות
13/02/2018 | 16:07
3
28
ששופט או רשם ההוצאה לפועל יאשר לממש את צו העיקול במקרה שההורים שלי ימשיכו להתעלם מהמכתבים ולא לשלם את החוב ?
גם אם להורים שלי היה כסף הם אומרים לי עכשיו שהם לא ישלמו כסף לבנק כי הם לא רואים בחוב הזה משהו צודק. ולכן, בפרנציפט הם לא ישלמו לבנק את ה 800 ש"ח. הם סומכים על כך שאף אחד לא יאשר לבנק לממש צו עיקול על חוב של 800 ש"ח כדי למכור 18 מ"ר מתוך 1000 מ"ר (חלקם הפעוט בדונם אדמה חקלאית ליד כפר תבור).
אבל הבנק קיבל צו עיקול והצו עיקול מופיע בנסח הטאבו על בעלותם של הורי ב 18 מ"ר האומללים האלה.
ההורים שלי מקבלים מכתבים ולא פותחים אותם, כך נהפך צו עיקול לרשום בנסח הטאבו. מה יקרה אם הם ימשיכו להתעלם מהמכתבים ? עלולים באמת למכור את חלקם או שזו סתם בדיחה והבנק לא יכול לעשות כלום עם הצו עיקול שרשום לטובתו בגלל חוב של 800 ש"ח כשחלקם של הורי הוא באמת מזערי בנכס (18 מ"ר מתוך 1000 מ"ר) ? מדובר במקרקעין כך שהוצאה לפועל ובתי משפט לא מאשרים בקלות לממש צו עיקול ?
לצפיה ב-'הבנק לא מתבדח!! הסכום של הכסף'
הבנק לא מתבדח!! הסכום של הכסף
13/02/2018 | 17:33
2
29
לר רלוונטי גם אם היה מדובר בחוב של 10 שח הבנק היה מבצע עיקול. התעלמות ממכתבים רק מחמירה את המצב, תנסו ותראו מה יהיה אם החוב לא ישולם.
שופט יאשר לממש את צו העיקול.
חבל על הבריאות והעצבים, לא מדובר בסכום עתק, שלמו ותסיימו עם הבלגן הזה, זו הצעתי ודעתי
לצפיה ב-'פעם הלכתי לבנק והצעתי לשלם בעצמי במקום ההורים שלי'
פעם הלכתי לבנק והצעתי לשלם בעצמי במקום ההורים שלי
13/02/2018 | 18:37
1
35
והבבנק סירבו ואמרו לי שההורים שלי צריכים לחתום על זה.
אז במידה ושופט ידע על זה, הוא יאשר לבנק לממש את הצו עיקול ?
חוץ זה, איך הצו הופך להיות ממומש הרי שופט אמור לאשר את המכירה כדי שהצו עיקול ימומש, ואז ברגע שהבנק יבקש אישור למכור אז אני אודיע למי שאמור לאשר (ראש ההוצאה לפועל או שופט) שאני הגעתי לבנק והבנק סירב לקבל ממני את ה 800 ש"ח שההורים שלי חייבים לבנק, אבל הבנק סירב לקבל ממני את הכסף בטענה שההורים שלי צריכים להסכים לזה.

לצפיה ב-'יש לך הוכחה שאכן פנית לבנק והוא סרב לפריעת החוב'
יש לך הוכחה שאכן פנית לבנק והוא סרב לפריעת החוב
14/02/2018 | 10:51
22
שאת מתכוונת להעלות את זה כטענה בעלמא?
אין אין מסמך גשי שוב לבנק ובקשי לפרוע את החוב ואם יסרבו שוב בקשי את זה בכתב.
זה לא בהכרח יפתור את הבעיה כי אם הוריך מנסים ללכת על פרינציפים ומסרבים לחתום
הבעיה שלהם, הבנק לא אמור להיפגע מזה ואין לו שום כוונה כזו.
אם מערערים על עצם החוב יש לזה פרוצדורות, שינהגו לפיהם. אבל גם את זה הם לא עושים להבנתי.
אז כן, יעקלו, ועושה רושם שבצדק.
לצפיה ב-'אדם קנה מהדייר המוגן את זכותו בלי לגלות לבעל הדירה'
אדם קנה מהדייר המוגן את זכותו בלי לגלות לבעל הדירה
14/02/2018 | 00:17
3
41
בעל הדירה לא הסכים כי לא ידע.
בעל הדירה הוא סבא שלי.
לסבא שלי היתה דירה והיה בה דייר מוגן.
סבא נפטר לפני 12 שנים, ולפני שסבא נפטר, הדייר המוגן מכר את זכות הדיירות המוגנת שלו לאדם זר.
הדייר לא גילה את זה לסבא שלי בזמן שסבא שלי היה בחיים.
סבא שלי לא ידע שהדייר המוגן יעשה כזה דבר (ימכור את זכות הדיירות המוגנת).
אם סבא שלי היה יודע, אז סבא שלי היה מתנגד למכירת זכות הדיירות המוגנת.
סבא לא בחיים כבר 12 שנים, הדירה היתה ריקה זמן מסוים שלא ידענו שהיא ריקה.
אנחנו היורשים לא ידענו שהדייר המוגן מכר את הדיירות המוגנת שלו כמו שסבא שלי לא ידע.
בקיצור, האדם שקנה את זכות הדיירות המוגנת מהדייר המוגן הגיש בקשה לבית משפט וביקש פסק דין הצהרתי שהוא קנה זכות דיירות מוגנת מדייר מוגן ושזכות הדיירות המוגנת עברה אליו (לקונה).
אנחנו רוצים להתנגד לבקשה שלו. מה הסיכוי שההתנגדות שלנו תתקבל ?
ומה הסיכוי שהוא יקבל פסק דין הצהרתי למרות שאנחנו נתנגד ?
לצפיה ב-'מעניין '
מעניין
14/02/2018 | 08:57
1
32
מה זה דייר מוגן ? שואל כי גם אני משכיר דירה לדייר 
לצפיה ב-'אבא גוגל עזר לי '
אבא גוגל עזר לי
14/02/2018 | 09:04
34
זה עניין של דמי מפתח . לא שייך לי 
לצפיה ב-'עיין בחוק הגנת הדייר'
עיין בחוק הגנת הדייר
14/02/2018 | 10:43
28
חוץ מזה השאלה לא מתאימה לפורום כי יש צורך לעיין במסמכים. 
לצפיה ב-'ארנונה על מכונת פחיות'
ארנונה על מכונת פחיות
12/02/2018 | 10:13
1
43
האם ידרשו ממני לשלם ארנונה? 
לצפיה ב-'בדוק בעירייה'
בדוק בעירייה
12/02/2018 | 16:22
26
אולי רישיון בניה או דמי שימוש.
לצפיה ב-'פרעו שלא הכיר את יוסף '
פרעו שלא הכיר את יוסף
11/02/2018 | 14:08
5
62
אז הסיפור הוא כזה 
אני הייתי ועד בית יחיד ,בביניין שאני גר בו  10 דירות . במשך 3 שנים . 
היות ואני בעל מיקצוע . ברבה תחומים . ויש לי רכב מיסחרי .
הייתי מתקן ומשפר את הבניין . רק החלקים הם מכספי הועד .
עבודות מסגרות . מעבר למערכת חשמל חסכונית . לד . חיסכון של כ200 ש"ח לחודש . בתשלום החשמל . התקנת מעקים ועוד .

לכן הרשתי לעצמי לא לשלם ועד בית במשך כשנתיים בילבד .
הגשתי כול 6 חודשים דוחות כספיים ממוחשבים . לפי חוק המקרקעין. 
ובדוחות ראו שאני לא משלם ועד בית . והדיירים לא פצו פה .
זה מה שניראה הסכמה שבשתיקה .
ערך העבודה שווה כ12 אלף ש"ח . מיזה יורד 3600 ש"ח . ועד שלא שילמתי 
השנה ב1/1 אחד הדיירים טען למה אני לא משלם ועד הוא רוצה לנהל את הבניין . העברתי לו את התפקיד . כולל חתימות בבנק .
כאשר הוא בא אלי לבקש תשלום. עניתי לו קודם שישלמו לי את מה שאני עשיתי תיקונים. אחרי זה אני ישלם ועד 
זה כמו הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת 

מה דעת המלומדים על המיקרה . ?

לצפיה ב-'לא סגרת את הנושא במסודר עם השכנים'
לא סגרת את הנושא במסודר עם השכנים
11/02/2018 | 15:15
30
גם לא לפני העברת שרביט ניהול הוועד, אז היום אתה בא בטענות? האשמה היא רק בך. ועד בית צריך לשלם.
לצפיה ב-'ראשית, לצורך ביצוע עבודות בבניין, היית'
ראשית, לצורך ביצוע עבודות בבניין, היית
11/02/2018 | 15:17
1
34
צריך לקבל את הסכמת הדיירים, משלא עשית זאת, רואים זאת כאילו שבצעת את העבודה בהתנדבות
גם אי תשלום ועד תמורת העבודה שעשית - מחייב את הסכמת הדיירים
הדיירים לא מחוייבים לשלם לך עבור העבודות שבצעת, הם יכולים לטעון מנגד שהיו יכולים להביא בעל מקצוע זול יותר
נסה להגיע לפשרה עם הדיירים בנושא זה
אל תראה עצמך כ"כושי" ,סה"כ יש לך בעלות בדירה בבניין ,להבא, אל תתנדב.
לצפיה ב-'לכן היגעתי לכאן '
לכן היגעתי לכאן
11/02/2018 | 15:22
30
אם כול האנשים בעולם היו מסודרים 

אז לא היו בתי מישפט . ועורכי דין .
כול אחד חושב שהוא צודק 
לצפיה ב-'השאלה אם היתה הסכמה בנושא בינך לדיירים'
השאלה אם היתה הסכמה בנושא בינך לדיירים
12/02/2018 | 08:15
1
10
לצפיה ב-'אני הידפסתי '
אני הידפסתי
12/02/2018 | 08:52
32
כול 6 חודשים דין וחשבון מלא . לפי חוק המקרקעין  של הכנסות והוצאות . של הבניין. וראו בדוחות ששמי לא מופיע במשלמים ועד בית . זה ניקרא הסכמה שבשתיקה . 
שמתי לכול דייר בתייבת  הדואר . דף מפורט .
וגם הדפסתי לדיירים את כול העבודות שעשיתי . ורואים שהבלוק מתפקש כמו שצריך 
פיתאום בא דייר שלא הכיר את "יוסף" 

כתבתי מיכתב לועד החדש . או שאני מקבל פטור מתשלומי ועד בית .ל8 שנים . או שננהל משא ומתן להגיע לעמק השווה . כמה מגיע לי . ואתן חשבונית לועד על כול הפעולות שעשיתי 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה