לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3211332,113 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'לגבי שכירות דירה'
לגבי שכירות דירה
13/12/2017 | 00:09
3
רציתי לדעת, האם זה דבר חוקי שבעלי הדירה דורשים שאמשיך לשלם להם שכירות, גם אם עבר 60 יום מהרגע שהודעתי שאני עוזבת את הדירה?? כי אני יודעת שצריך להודיע חודשיים מראש שמתכוונים לעזוב את הדירה, אבל אני לא בטוחה אם זה תקין שהם אמרו שבמידה ולא ימצאו שוכר חלופי במהלך החודשיים האלה אני צריכה להמשיך לשלם להם שכירות גם לאחר חודשיים.
לצפיה ב-'תשובה לתגובת המשיב בערעור מנהלי'
תשובה לתגובת המשיב בערעור מנהלי
12/12/2017 | 23:02
4
האם קיימת אפשרות אוטומטית לשלוח כתה תשובה
לתגובת המשיב בערעור מנהלי (כמו כתב תשובה לכתב הכנה)
בתודה
לצפיה ב-'אולי זה לא נהוג....'
אולי זה לא נהוג....
12/12/2017 | 13:34
1
25
ומראש - מתנצלת.
מחפשת עו"ד  מעולה  לעניני צוואות! אזור המרכז - דרומה מעט.
(אם זה לא מקובל - אבקש למחוק).
תודה

לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
12/12/2017 | 20:58
12
לעולה כוחנו עולה.
לצפיה ב-'ירושה מארה"ב'
ירושה מארה"ב
12/12/2017 | 15:41
7
אם ירשתי סכום כלשהו מקרובת משפחה (רחוקה) בארה"ב.
איך אפשר להעביר את הכסף לארץ והאם צריך לשלם מס?
לצפיה ב-' הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז '
הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז
12/12/2017 | 14:57
2

ביום שני, 18.12, יתארח בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה לירון עמרם, מוזיקאי ייחודי שזוכה לשבחי המבקרים ו"תגלית השנה" באמצעי התקשורת. שירו ״חלום ישן״ היה השיר המושמע ביותר בגלגל״צ בשנה החולפת.

במסגרת האירוח תוכלו להתכתב עם לירון על ההשפעות המוזיקליות שלו, ההצלחה ברדיו, הקשר המוזיקלי עם אביו ועוד

כיתבו ללירון עמרם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בקשה לתיקון טעות בפסק דין ע"י מי שאינו צד להליך '
בקשה לתיקון טעות בפסק דין ע"י מי שאינו צד להליך
11/12/2017 | 17:22
2
26
שלום

בפסק דין הוזכר מאמר שכתבתי יחד עם שותף. את שם השותף הזכירו כמחבר יחיד של המאמר בעוד שאני מחבר משותף ואת שמי לא הזכירו. אני לא צד להליך המשפטי, אלא רק מחבר משותף של אותו מאמר שהוזכר. מהן האופציות שלי לבקש את תיקון פסק הדין ולהוסיף את שמי כמחבר משותף של המאמר? 

תודה
לצפיה ב-'אפשר לנסות'
אפשר לנסות
12/12/2017 | 06:51
1
15
זה לא משהו מהותי שצריך להפריע.
לצפיה ב-'ניסיון אחד כבר נכשל'
ניסיון אחד כבר נכשל
12/12/2017 | 09:58
11
המחבר המשותף הגיש בקשה לתיקון פסק דין בתיק העיקרי (שכבר נסגר בפסק דין סופי) ומזכירות בית המשפט סווגה את הבקשה ב- "חוסר התאמה" מפני שהבקשה הוגשה ע"י מי שאינו צד להליך. זאת למרות שסעיף 81 לחוק בתי המשפט לא מציין במפורש שרק צד להליך הוא בעל זכות עמידה לבקשה כזאת. 

לצפיה ב-'תביעת נזק בגין חזרה מתצהיר ועדות שקר'
תביעת נזק בגין חזרה מתצהיר ועדות שקר
10/12/2017 | 17:50
7
36
שלום רב

הגשתי תביעה תוך שאני מסתמך על עדות יחידה של עד שנתן לי תצהיר
והיה עד לכל ההתרחשות.
בתחילת דיון ההוכחות, העד חזר בו מתצהירו וביהמ"ש התייחס אליו כאל עד עוין.
בגלל, ורק בגלל שהעד חזר בו מתצהירו, הפסדתי במשפט.
ביכולתי להוכיח שהעד שיקר ע"ד הקלטה.
העד הודה בחקירתו הנגדית שהסתמכתי על עדותו כשהגשתי את התביעה.
הלכת רויטמן לא מאפשרת תביעת נזק בגין עדות שקר.
חוץ מתביעה לביטול פס"ד, האם אני יכול לתבוע את העד בגין הנזקים
שנגרמו לי?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'מדוע לא הצגת את ההקלטה כראיה?'
מדוע לא הצגת את ההקלטה כראיה?
10/12/2017 | 17:56
27
אם הייתה מוצגת, אפילו בדיעבד באמצעות בקשה להוספת ראיה, ככל הנראה הכל היה נמנע.
לצפיה ב-'הרי אתה עצמך יודע שלא'
הרי אתה עצמך יודע שלא
11/12/2017 | 07:38
5
26
חוץ מזה שאתה יכול להקטין נזקים על ידי תביעה  לביטול פסק הדין.
לצפיה ב-'תביעה לביטול פסק דין?? על סמך מה?'
תביעה לביטול פסק דין?? על סמך מה?
11/12/2017 | 09:54
20
האיש לא הציג לדבריו ראיה חשובה וזה גרם לדחיית התביעה.
בדוחק רב ביותר ניתן לחשוב על אפשרות להגיש ערעור על פסק הדין במסגרתו יצטרך לספק תירוץ טוב מאד ללמה הראיה לא הוצגה בערכאה דלמטה. 
לצפיה ב-'לכן אני שואל אם למישהו יש פתרון יצירתי?'
לכן אני שואל אם למישהו יש פתרון יצירתי?
11/12/2017 | 10:09
3
19
כי הלכת רויטמן הפכה את בית המשפט לממלכת השקרנים
עד שאי אפשר לנהל בו שום הליך משפטי היום.
אני מאמין שאם השופטים בהלכת רויטמן היו יודעים לאן הלכת רויטמן
תוביל את בית המשפט לאחר כ-40 שנה, הם לא היו נותנים אותה במתכונת שנתנו.
לצפיה ב-'אני לא משפטן'
אני לא משפטן
11/12/2017 | 11:39
2
26
ולא שולט בהלכה אבל אולי זה פתרון יצירתי.

נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, תיאר את תפקידו של השופט:

תפקידו של השופט הוא להכריע בסכסוך המובא בפניו. לשם כך עליו לקבוע את הדין שלפיו הסכסוך יוכרע. בקביעה זו הוא משמש לעתים קרובות "פה למחוקק". הוא חוזר על לשון החוק. הוא אינו יוצר כל נורמה חדשה. כך לרוב, אך לא תמיד. ישנם מקרים ("המקרים הקשים"!!!) שבהם קביעת הדין כרוכה ביצירת הדין. ודאי כך בפיתוח המשפט המקובל. כך גם בפירוש טקסט שנוצר על ידי אחר (רשות מכוננת, רשות מחוקקת, צדדים לחוזה, מצווה) בכל המקרים האלה אין דין קודם או שבדין הקודם טמון חוסר וודאות. במצבים אלה השופט יוצר דין חדש.

ביצירת הדין החדש על השופט לשאוף להגשמתן של שתי מטרות מרכזיות. האחת, גישור על הפער בין המציאות החברתית לבין המשפט!!! עליו להתאים את המשפט למציאות החיים המשתנה!!! השנייה, הגנה על החוקה וערכיה. עליו להגן על חוקי היסוד ועל ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לשם כך עליו לפעול באובייקטיביות. עליו להיות רגיש להסכמה החברתית, עד כמה שזו קיימת. עליו לקיים את אמון הציבור בהגינותו.

— אהרן ברק, השופט בחברה דמוקרטית, הוצאת אוניברסיטת חיפה-כתר-נבו, 2004, עמ' 407

הנושא נראה לא פשוט אבל, לדעתי, אפשרי בדרך שציינתי בסימני הקריאה ע"י הזכרה לשופט מהו תפקידו או בכל דרך אחרת. צריך רק להשקיע בנושא.
לצפיה ב-'קביעה מסוכנת ומגלומנית'
קביעה מסוכנת ומגלומנית
11/12/2017 | 12:30
1
19
השופט איננו מחוקק ואיש לא הסמיך אותו ליצור דינים יש מאין. בחוק יסודות המשפט נקבע מתווה ליצירת "דין". 
לצפיה ב-'למה קביעה מסוכנת ומגלומנית?'
למה קביעה מסוכנת ומגלומנית?
11/12/2017 | 13:39
16
בסה"כ הוא אומר ששופט צריך להיות מחובר למציאות ולא מנותק ממנה. מתלוננים על שופטים שהם מנותקים מהמציאות. בא הנשיא לשעבר ברק ואומר להפך  וגם זה לא טוב? אתה תומך בקיבעון?

לדעתי, גם חוק יסודות המשפט אומר דבר דומה: "יכריע בה לאור עקרונות החירות, הצדק, היושר והשלום של מורשת ישראל.".
לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום'
חופשה ללא תשלום
10/12/2017 | 17:31
2
68
ערב טוב,
אם עובד מבקש לצאת לחופשה ללא תשלום (נאמר שנה) האם המעסיק יכול לסרב לבקשה?
כמו כן האם קיים מידע חינמי לגבי זכויות עובדים ברשת? (למשל השאלה הזאת :))
תודה מראש!
לצפיה ב-'ברור שכן.'
ברור שכן.
10/12/2017 | 17:55
1
21
עובד אינו רשאי לצאת לחופשה ללא תשלום (למעט נשים לאחר לידה ובתנאים הקבועים לכך ועובדי השירות הציבורי או הכפופים להסכמים קיבוציים ספציפיים). 
על כל זכות שאתה רוצה לברר יש מידע ברשת. מספיק להקליד את הנושא המבוקש.
לצפיה ב-'צודק, תודה'
צודק, תודה
10/12/2017 | 18:12
3
לצפיה ב-'היום יום זכויות האדם הבינלאומי'
היום יום זכויות האדם הבינלאומי
10/12/2017 | 11:02
14
בין הזכויות מצויה הזכות למשפט הוגן. זוהי הזכות לדיון לפני שופט אובייקטיבי. זוהי הזכות למשפט ללא שיקולים זרים. הליך שלא מקיים את התנאים האלה הוא הליך מושחת. בהקשר זה אני רוצה לציין שהשחיתות באה מלמעלה וכל אחד יבין איך שהוא רוצה.
לצפיה ב-'מכתב עו"ד שנשלח לנמען שהיה גר בעבר בכתובתי'
מכתב עו"ד שנשלח לנמען שהיה גר בעבר בכתובתי
07/12/2017 | 20:12
6
52
היי, היום מצאתי מונח בפתח דלתי מכתב של רשות אכיפה והגבייה "אזהרה בתביעה לסכום קצוב" של תיק הוצאה לפועל. הנמען במכתב הוא כנראה מישהוא שהתגורר בכתובתי לפני שנים רבות. האם אני עלול להקלע למצב בעייתי כלשהוא רק בגלל שהכתובת הידועה שלו האחרונה הוא כתובתי?  האם מומלץ לי לעשות משהו עם המכתב ? 
לצפיה ב-'אם הנמען איננו אתה'
אם הנמען איננו אתה
07/12/2017 | 22:26
41
יש להחזיר את המכתב לשולח בציון הערה על המעטפה '' לא מתגורר בכתובת זו''.
אפשר גם להתקשר אליהם ולהודיע טלפונית. אתה לא נושא באחריות לחוב.
לצפיה ב-'מהכרות עם הוצל"פ'
מהכרות עם הוצל"פ
08/12/2017 | 14:56
1
35
צור מיד קשר עם המשרד האזורי  באמצעות המוקד שלהם ועדכן אותם שהשליח שלהן לא עושה עבודתו נאמנה והניח מכתב לו לך על דלתך והעמיד אותך במצב מסוכן.
מחר יחליט מי משיחליט כי המכתב נמסר וכי החייב גר אצלך ואת הקבלן פורץ הדלתות לא מעניין דבר.
אם זמנך בידך גש להוצלפ ודבר איתם.
לצפיה ב-'השליח עשה עבודתו נאמנה והניח את המכתב'
השליח עשה עבודתו נאמנה והניח את המכתב
09/12/2017 | 18:13
25
בכתובת שהייתה רשומה עליו.
יש להגיש להוצל"פ הודעה שהחייב לא מתגורר בנכס ואתה מתגורר בו ולא מכיר את החייב מאז שנת X, רצוי בליווי תיעוד לכך.
שיחות טלפוניות לא עוזרות, ובטח שאי אפש5ר ליצור קשר עם "המשרד האזורי".
לצפיה ב-'כן. פנה ללשכת ההוצלפ עם הוכחות לכתובת שלך'
כן. פנה ללשכת ההוצלפ עם הוכחות לכתובת שלך
10/12/2017 | 06:14
21
ובקש שישנו את כתובת החייב.
לצפיה ב-'עוד הצעה'
עוד הצעה
10/12/2017 | 07:38
1
25
אם קיבלת אזהרה אמורים להיות בה הפרטים של העו"ד המייצג את הזוכה. מציע שתפנה אליו בדחיפות, תודי שהחייב לא גר שם ותקבל את הבטחתו שהוא יחפש כתובת אחרת ויודיע ללשכת ההוצל"פ. כמובן שצריך לתעד הכל. 
לצפיה ב-'"לקבל הבטחתו" ? הבטחתו לא תעזור כשיגיע המעקל.'
"לקבל הבטחתו" ? הבטחתו לא תעזור כשיגיע המעקל.
11/12/2017 | 11:18
9
עוד היום לפנות לעורך הדין, להצהיר בפניו שהחייב לא גר בכתובת ושאין לכם כל קשר אליו, ולשלוח מכתב בנוסח זהה בכתב (דואר רשום) מקס ומסירה אישית לעורך הדין בו אתם מציינים את הנ"ל ומוסיפים שבמידה ויתרחש עיקול שלא כדין על החוב האמור של החייב ההוא אצלכם, תתבעו על כל נזקיכם.
את עותקו של המכתב ואישורי המסירה שימרו למשך לפחות 7 שנים.
וכמובן פנה גם להוצל"פ והצהר גם אצלהם שהחייב לא מתגורר בכתובת.
בדוק גם במשרד הפנים, מי רשום בכתובת שלך. ייתכן שתצטרך את מעורבותם ע"מ להסיר אותו מכתובתך.

לצפיה ב-'פיצוייה פיטורים '
פיצוייה פיטורים
05/12/2017 | 18:41
17
58
הייה לנו מנקה מדרגות שעבד כ 10 שנים . יום בהיר אחד נעלם ולא המשיך לעבוד . אחרי 3 שנים בא ודורש פיצוייה פיטורים .

השאלה אם מגיע לו פיצויים. הוא לא פוטר . נעלם. עברו 3 שנים
במקש היום פיצויים עבור הזמן שעבד
תודה לעונים
כי יש דעה היתפטר לבד לא מגיע לו פיצויים 
לצפיה ב-'אכן פיצויי פיטורים משלמים למי שפוטר'
אכן פיצויי פיטורים משלמים למי שפוטר
05/12/2017 | 18:54
16
52
במקרים חריגים שמפורטים בחוק רואים את המתפטר כמפוטר. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/12/2017 | 20:06
15
42
קראתי מעט באינטרנט . וראיתי את מה שאדוני כותב 
תודה 
לצפיה ב-'יש להיזהר- דרשו ממנו פניה בכתב'
יש להיזהר- דרשו ממנו פניה בכתב
06/12/2017 | 11:28
14
45
ולא בעל פה.
מגיעות לו זכויות אחרות שאותן הוא  יכול לתבוע בלי קשר לעזיבתו כמו חופשות, הבראה, ביגוד ועוד.
הוא אפילו יכול לתבוע אתכם על תאונת עבודה שאולי התרחשה לדעתו
בדקו טוב טוב שאכן לא פוטר על ידי ועד בעבר ומה הסיבה לכך שעזב. כל תיעוד שתאספו יעזור לכם אם יתבע אתכם.

לצפיה ב-'ממש לא מומלץ לדרוש ממנו כלום.'
ממש לא מומלץ לדרוש ממנו כלום.
06/12/2017 | 19:53
1
39
אם פנה בעל פה להגיד לו שהוא התפטר ולכן חייב לכם חודש הודעה מוקדמת (בהחה שהועסק על ידיכם כשכיר שלכם).
לצפיה ב-'נעלם לנו '
נעלם לנו
06/12/2017 | 23:56
30
ללא הודע מוקדמת . שולם עבורו ביטוח לאומי . אחרי 3 שנים צץ לנו. ומבקש פיצויים . אולי מישהוא חימם אותו.  תבקש יתנו משהוא 
לצפיה ב-'כמו שהוא יכול ליטעון שניפצה בעבר '
כמו שהוא יכול ליטעון שניפצה בעבר
06/12/2017 | 23:52
11
36

כך גם הועד יטען ששולם לו הכול במזומן . חופשות ביגוד .ולא חייבים לו שקל מהעבר 
מילה מול מילה . עזב אולי ביגלל שמצא עבודה יותר מישתלמת . הועד ליפני 3 שנים לא פיטר אותו . נעלם לנו 
לצפיה ב-'הוא עבד '
הוא עבד
06/12/2017 | 23:58
10
32
8 שעות בחודש בממוצע . פעם בשבוע שעתיים 
לצפיה ב-'הכל טוב ויפה אם מדובר באדם פרטי כאן מדובר בוועד מייצג דיירים'
הכל טוב ויפה אם מדובר באדם פרטי כאן מדובר בוועד מייצג דיירים
07/12/2017 | 13:11
9
24
ועד לא יכול להתנהג בחופזה בלי לבדוק ולהיות מודע להשלכות למעשיו מבחינה משפטית.
יש לו אחריות כי זה כספם של דיירים ומחר יקבלו תביעה מעורך דין על אלפי שקלים ויצטרכו אז לקחת עורך דין ולהכין כתב הגנה ודיונים וייצוגים וזה אלפי שקלים.
הכי טוב להתנהל בחוכמה כעת בכדי שלא יהיה לו פתח וטוענה שהוועד התרשל.
אם אתם חוששים- דברו עם עורך דין ישירות ולא לקבל עצות באינטרנט.
לצפיה ב-'דיברתי עם עורך דין '
דיברתי עם עורך דין
07/12/2017 | 20:56
8
26
יש לי חבר עורך דין מעל 30 שנה . יצג אותי במיקרים יותר רצניים בבתי מישפט 
הוא ענה לי . "המנקה הטפתר בעצמו . לא מגיע לו פיצויים . רק במיקרים חריגים מגיע . והמיקרים האלה לא נימצאים אצל המיטפתר . שאלתי את העורך דין. ואים יפנה לבית מישפט לעבודה . ענה אין לו סיכוי שם ליזכות 

שאלתי כאן ליפני שפניתי אלו 
לצפיה ב-'זה מה שאמרתי- הוא עלול לגשת לבית משפט'
זה מה שאמרתי- הוא עלול לגשת לבית משפט
08/12/2017 | 15:00
7
24
אתה אמנם זכאי אבל לבית משפט תצטרך לגשת, לקחת עורך דין, להכין כתב הגנה להתעצבן להיות מתוסכל.
עשה הכל שהבחור יבין שאין לו מה לתבוע אותך בית משפט . כל פעולה שתעשה עכשיו תקל עליך במקרה שיגיש תביעה.
ואני אומר שוב- אתה לא לבד כאן אתה חבר ועד וכל פעולה שלך צריכה להיות בתיאום עם חברי הוועד ועם כל דיירי הבניין. אלו יבואו בטענות אליך אם תפעל לא נכון.
לא ניתן לך מנדט כאן לקבל החלטות לבד.
כל תפקידך הוא לטפל בתחזוקת הרכוש המשותף ולא לנהל משפטים אם האסיפה לא נתנה לך רשות לכך.

לצפיה ב-'אתה מרחיק לכת'
אתה מרחיק לכת
08/12/2017 | 23:59
6
19

גם המנקה צריך לקחת עורך דין . להגיש כתב  תביעה .
אני לא מתוסכל . הוא יתבע את הועד . בקופה אין כסף . מה יעקל ? 
אנחנו רק 10 דיירים . לו אין כסף לעורך דין. שהמחירים בשמיים .
כאשר הוא עזב . אני ניכנסתי לתפקיד . אולי הועדים הקודמים . כן שילמו לו מזומן  . חלקם ניפטרו. חלקם עברו דירה . אין רישם מדוייק . מהעבר
מדובר על חופשות דמי הבראה . למה לא ביקש ? במשך השנים כלום .
.זה סימן שאולי כן שולם לו 
אני כן מבין בהגנה /תביע . בבתי מישפט 
לצפיה ב-'אתה בוודאי מכיר עורכי דין'
אתה בוודאי מכיר עורכי דין
09/12/2017 | 10:04
5
19
כאלו שישמחו לקחת תיק כזה ולטעת תקווה אצל התובע. במקרה כאן יש להם סיכוי לזכות אם יציגו נכונה את העובדות ואם הוועד לא ישכיל להכין עצמו טוב טוב.
לא קשור שבקופת הוועד אין כסף- הדיירים הם אלו שיממנו תוצאות המשפט.
אם הוועדים לפניך התנהלו ברשלנות ולא תיעדו ולא ניתן לדעת מה קרה - זה רק לרעתכם כי החוק מחייב את הוועד להתנהל כחוק ומסודר ואם לא הייתם מסודרים ולא תוכלו להוכיח כנגד טענותיו- אכלתם אותה.

זה שלא הגיש בקשה לדמי הבראה, חופשות, ביגוד ועוד כיו"ב לא פוטר אתכם מחובת תשלום. אפילו אחרי 10 שנים, נהפוך הוא- זו יכולה להפוך בקלות לתביעה על הלנת שכר.
מה הבעייה? לבקש ממנו שיגיש בקשה מנומקת בכתב? הרי כך יחשוף בפניכם את כל המהלכים העתיידים שלו אם יחליט להגיש תביעה.
הקלפים צריכים להיות על השולחן.
מציע לכם להתחיל להתארגן על עצמכם, לבדוק אחורה ולהעריך כמה מגיע לו בדיעבד: חופשות, הבראה וביגוד עם הצמדות וריבית והציעו לו סכום זה.
זה רק ייקל עליכם במידה ויגיש תביעה.

לומר את האמת-
זה מה שמגיע לבנאדם. הרי עבד וזו חובתכם לתת לו מה שמגיע לו.
מוטב מאוחר מאשר אף פעם.

אם אתם מנסים להתחמק מכל  תשלום שהוא- תחשוב שזה הבן שלך שהמעביד שלו עשה ונוהג בו כך.
היית עולה על בריקדות, נכון?

לצפיה ב-'הבן שלי '
הבן שלי
09/12/2017 | 11:25
2
17

אם הבן שלי רשלן. זה הבעייה שלו . אנחנו הולכים לפי החוק . אישתי עובדת במשק בית  אצל לקוחות . כול שנה עגולה . אני מגיש למעביד חשבון מה מגיע לה . לפי נוסחה שמצאתי באינטרנט . והם משלמים .
אגב ביקשתי מימנו שיגיש בקשה כתובה . ונראה את זה לדיירים. מה בקשתו . אין לו מי שיכתוב את הבקשה .בשבילו.  היום אישתי פתחתי לה "עוסק פטור " ותיק במס הכנסה . והיא נותנת קבלות . כול זה ביגלל חוק הפנסיה . שזה בילבל את המעבידים 
ימים יגידו איך ניסגר העניין 
לצפיה ב-'ועד בית זה ישות מישפטית '
ועד בית זה ישות מישפטית
09/12/2017 | 12:17
1
13

כמו חברה בע"מ . או תאגיד 
תובעים את הועד. מעקלים את חשבון הבנק של הועד .
זה לא שייך לדיירים . ישאחריות אישית . שיתבע את הועד מלפני 10 שנים 
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
09/12/2017 | 12:53
19
רק מפני סיבה זו-שהוועד הוא ישות משפטית לא ניתן לתבוע את חברי הוועד אלא את הוועד עצמו.
ומי זה הוועד? הוא בא בשם הדיירים, כלומר כל תביעה או פסיקה נוגעת ישירות לדיירים. הם אלו שבחרו בו.
כל עורך דין לא יתעסק בכלל עם חברי הוועד אלא יתבע את הוועד המכהן היום שזו אחריותו והוא נכנס בנעליו של כל ועד שכיהן לפניו אי פעם.
אין כאן רלוונטיות לפתיחת תיק מעסיק כי מדובר במשהו שהיה ונגמר.
דרך אגב- זו הסיבה שאני מציע לכם להעסיק רק קבלן עם חשבוניות מוכרות ולא מישהו פרטי שמחר יבוא ויתבע אותך על כל דבר ואפילו תאונת עבודה.
ביטוח חבות מעבידים עשית?
לא מבין למה אתה מתברבר במצב זה, אתה מיצג דיירים שאפילו לא יודעים מה מחכה להם בסיבוב.
דבר עם עורך דין קבל יעוץ ראשוני ופעל לפי זה.
יעלה כמה גרושים ותהיה שקט, אל תסמוך על איש , גם לא עלי.
לצפיה ב-'התיישנות בדיני עבודה'
התיישנות בדיני עבודה
09/12/2017 | 16:22
1
21
תביעה לדמי הבראה ניתן לקבל עד שנתיים אחורה (בתנאי שהנתבע משכיל לטעון להתיישנות תקופה ארוכה יותר)
כנ"ל לגבי פדיון ימי חופשה רק עד 3 שנים אחורה. 
לצפיה ב-'צודק '
צודק
09/12/2017 | 18:40
14
קראתי מעט היום באינטרנט. שמגיע לו שנתיים אחורה 
הוא עבד 8 שעות בחודש . מגיע לו בקושי 800 ש"ח 
לצפיה ב-'טראמפ איננו אישיות ממלכתית'
טראמפ איננו אישיות ממלכתית
07/12/2017 | 20:15
1
74
הצהרתו שירושלים היא בירת ישראל נועדה לדעתי לחלץ את נתניהו מכתב אישום בעקבות החשדות לשחיתות ושוחד. הם חברים.
לצפיה ב-'מה הקשא'
מה הקשא
07/12/2017 | 20:55
24
להגיד את האמת זה נקרא לא ממלכתי...
לצפיה ב-'סעיף בחוזה שכירות המאפשר למשכיר לפרוץ לדירה ולפנות ציוד.'
סעיף בחוזה שכירות המאפשר למשכיר לפרוץ לדירה ולפנות ציוד.
06/12/2017 | 22:50
2
44
בחוזה שכירות דירה מופיע הסעיף הבא:

"במידה ולא שילם השוכר את דמי השכירות והחשבונות במועדם, או תוך 3 ימים אחרי יום התשלום הנקוב ניתנת למשכיר הזכות להכנס לדירה ללא הודעה מוקדמת ולהוציא את הציוד של השוכר ולהשכיר את המושכר לאחר."

האם זה חוקי למשכיר לממש את הסעיף הזה בפועל? אם מדובר במשהו לא חוקי, האם עצם החתימה של השוכר על החוזה מבטלת את הגנת החוק שהוא זכאי לה נגד השלכתו המיידית לרחוב?

לצפיה ב-'סעיף דרקוני ולא חוקי שבית משפט יפסול'
סעיף דרקוני ולא חוקי שבית משפט יפסול
07/12/2017 | 00:46
7
לצפיה ב-'בהחלט לא חוקי'
בהחלט לא חוקי
07/12/2017 | 13:12
29
אם בעל הדירה יעשה זאת, אפילו השוכר חתם- הוא עלול להיתבע על נזקים מעל ומעבר.
לצפיה ב-'מחיקת דיונים ופסקי דין מתקדין '
מחיקת דיונים ופסקי דין מתקדין
06/12/2017 | 20:31
3
42
ושלא יהיה זמין לציבור בשמי האישי איך ולאיפה פונים
לצפיה ב-'אמרו לך כבר שאתה קוץ בתחת?'
אמרו לך כבר שאתה קוץ בתחת?
06/12/2017 | 21:29
1
4
לצפיה ב-'ואתה חוראני, גס רוח וולגרי מתנשא ומתייהר'
ואתה חוראני, גס רוח וולגרי מתנשא ומתייהר
07/12/2017 | 13:13
4
לצפיה ב-'למנהלי אתרים'
למנהלי אתרים
07/12/2017 | 13:12
2
לצפיה ב-'מה אתם חושבים על עורך דין זה?'
מה אתם חושבים על עורך דין זה?
06/12/2017 | 03:51
42
אני צריך עזרה עם מצאית עורך דין תעבורה ונפלתי על זה https://www.haimlaw.com
לצפיה ב-'חוק ההמלצות'
חוק ההמלצות
03/12/2017 | 12:34
3
43
הצעת החוק לפיה יש לאסור על המשטרה להוסיף המלצות לתיק חקירה שמועבר להכרעת הפרקליטות היא לדעתי לא חוקתית.

היא נועדה למנוע בקורת על התביעה. אם למשל היועץ המשפטי יחליט לא להעמיד לדין חשוד בלי שהציבור יידע מהי עמדת הגורמים המקצועיים שחקרו את החשוד יהיה קשה מאוד לבקר את החלטתו.

שנית למיטב ידיעתי ההצעה נועדה לאסור המלצות לגבי חשודים שהם עובדי ציבור ולא עמך. זוהי הפליה פסולה.

שלישית הנסיבות מורות שההצעה נועדה לחפות על ראש הממשלה ששמו עולה על הזמן בהקשרים של חשדות לקבלת שוחד. הצעת חוק פרסונלית איננה חוקתית. לא מחוקקים חוק כדי להגן על איש ציבור ספציפי.
לצפיה ב-'על סמך מה ולשם מה ממליצה המשטרה לפרקליטות?'
על סמך מה ולשם מה ממליצה המשטרה לפרקליטות?
04/12/2017 | 13:53
2
76
החוק הנוכחי (גם בלי התיקון המוצע) אינו מסמיך את המשטרה להוסיף המלצות לחומר חקירה, שהיא מעבירה לפרקליטות.

לצפיה ב-'גם אם אין הסמכה פורמלית'
גם אם אין הסמכה פורמלית
05/12/2017 | 06:45
1
39
לא צריך להיות איסור פלילי על המלצה. ריח רע של אינטרסנטיות נוסף מהצעת החוק. לא נולדנו אתמול. מנדלבליט הוא מינוי של נתניהו ועל שי ניצן עדיף לא לדבר. המשטרה על כל מגרעותיה עדיין נתפסת בציבור כגורם לא פוליטי. חוץ מזה במישור העקרוני מי שעשה את החקירה יכול להביע דעה אם החומר שהושג הבשיל לכתב אישום.
לצפיה ב-'לדעתי, לא מוצע איסור פלילי על המלצת משטרה לפרקליטות'
לדעתי, לא מוצע איסור פלילי על המלצת משטרה לפרקליטות
05/12/2017 | 12:04
40
לפי הנוסח המתוקן של הצעת החוק (הנוסח לקריאה הראשונה), האיסור הפלילי הוא רק על מסירת ההמלצה "לאדם שאינו מוסמך לקבלה על פי דין" (סעיף-קטן י"ב המוצע), ולמיטב הבנתי, הכוונה רק להדלפת ההמלצה לאדם שמחוץ למשטרה או לפרקליטות, בעיקר לעיתונאי.
ומעשית, גם מזכירת השופט יכולה להשמיע לו את עמדתה, שיש להרשיע את הנאשם, אבל איני בטוח שזה תקין, שעמדתה גם תפורסם בכלי התקשורת, כדי לטעת בציבור את התחושה שהנאשם אשם.

לצפיה ב-'מבקש עזרה בניסוח ערבות'
מבקש עזרה בניסוח ערבות
05/12/2017 | 08:46
32
הוזמנתי על ידי שתי נשים זרות לבקרן בארץ מוצאן. דרושה ערבות משפטית שלא יאנסו אותי.
לצפיה ב-'ביזיון בית משפט '
ביזיון בית משפט
03/12/2017 | 22:15
4
63
שלום לכולם,

אני רוצה לשתף במקרה שקרה לי בבית הדין לעבודה כי אני מרגישה שנעשה לי עוול גדול ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני עברתי במשך השנתיים האחרונות במלחמה על זכויותיי הבסיסיות שנפגעו ולבסוף לא קיבלתי שום פיצוי.
עבדתי כשנה וחצי כסדרנית במחלקת האורגניק מרקט באחד הסניפים של שופרסל, כאשר במהלך עבודתי בסניף פגעו בזכותי לעבודה בישיבה ("הזכות לעבודה בישיבה") ועוד זכויות רבות אחרות (פיטורין שלא כדין, אי מתן הודעה מוקדמת ועוד כמה זכויות בסיסיות) אשר עליהן לא קיבלתי שום פיצוי מכבוד בית הדין הנכבד אשר הרפה את ידיי. במקום לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש הוא הגן על המעסיק ואיימו עליי שאם לא אמחק את התביעה יחייבו אותי בהוצאות משפט. בפעם הראשונה שתבעתי את העבודה שלי, באתי לא מיוצגת כי לא היו לי אמצעים כלכליים לממן לעצמי עו"ד ותבעתי רק על הזכות לעבודה בישיבה. כאמור, הייתי לבד באולם הדיונים לא מיוצגת וצריכה להתמודד לבד מול השופטת והעו"ד של שופרסל שאיימו עליי (וכן, גם השופטת שאמורה להיות לטובת העובד) שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם הוצאות של כמה אלפי שקלים לנתבעת (לשופרסל), אז בלית ברירה נאלצתי להסכים לפשרה שהיא מחיקת התביעה. לאחר מכן, שלחתי מכתב זועם לרשמת שניהלה את הדיון, על כל ההתנהלות הלא הוגנת וחוסר הצדק שנגרם לי, אך ללא הועיל. כמה חודשים אחרי, במקרה קפצה לי מודעה באינטרנט של עו"ד לדיני עבודה שעוזרת לקבל פיצויים, אז השארתי פרטים והיא חזרה אליי. אמרתי אולי אם אהיה מיוצגת יהיה לי סיכוי לנצח ושהצדק יצא לאור, אך לא כך קרה הדבר לרוע מזלי. עו"ד אמרה לי שהסיכויים שלי לזכות גבוהים, שיש לי קייס חזק ושאין לי מה לדאוג, אני לא אצטרך לשאת בשום הוצאות ואם כבר, אז רק להרוויח, אפילו סכום סמלי בפשרה אבל שבשום מצב לא אשלם לנתבעת. שילמתי לעו"ד שתייצג אותי, כמה אלפי שקלים בידיעה מלאה שאני אזכה ושזה וודאי (היא השלתה אותי וגרמה לי לחוש ביטחון שננצח) וכך ניהלנו מול שופרסל מאבק במשך שנה וחצי אשר בסופו (שהגיע היום) וזה מוכיח שאין צדק (זה קיים רק בתיאוריה של החוקים, אבל לא מה שקורה במציאות בבתי המשפט) שוב איימו עליי ועל עו"ד שלי שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם להם הוצאות של כמה אלפי שקלים כדי להמשיך את התביעה לבית המשפט (שכבר ברור לי שלא הייתי זוכה והיה לי יותר מה להפסיד מלהרוויח) ופלוס לשלם לה עוד אלפיים שקל כדי שהיא תגיש תביעה מחדש (בגלל שהפסק דין הקודם שלא הייתי מיוצגת היה שהתביעה נמחקה). בשורה התחתונה זרקתי את הכסף שלי לחינם והצדק לא יצא לאור והצד הרע ניצח. אני פשוט נכלמת שכך מתנהל בית דין שאמור לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש ובמקום להגן על העובד ולגרום לו להרגיש ביטחון ולעשות עמו צדק (בנוסף שלא הייתי מיוצגת בהתחלה) מאיימים עליו ומפחידים אותו שאם הוא לא יוותר על הזכויות הבסיסיות שלו בעבודה יחייבו אותו בהוצאות! זה פשוט בושה וכלימה ואין לי מילים לתאר מה עברתי שם ואני מקווה שבחיים לא אצטרך להגיע למצבים האלה ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני נאלצתי לעבור במלחמה על זכויותיי הבסיסיות כעובדת. כ"כ מצער אותי שמקום שהיה אמור לגרום לי להרגיש ביטחון כעובדת, רומס את הזכויות שלי, וכנראה שכבר אין תקווה אם אפילו בית הדין הנכבד לא יודע לעשות צדק. צדק קיים רק בתיאוריה ובחוקים, לא במציאות המושחתת שאנחנו חיים בה לצערי.
לצפיה ב-'מציע לך לפרט יותר'
מציע לך לפרט יותר
04/12/2017 | 04:47
3
35
מה היו טענות ההגנה של הנתבע?
לצפיה ב-'לא הגישו כתב הגנה'
לא הגישו כתב הגנה
04/12/2017 | 17:16
2
31
אלא בקשה למחיקת התביעה שלצערי השופטת קיבלה אותה בסופו של דבר.

לצפיה ב-'את נמנעת מלפרט ולומר מה טענו נגדך'
את נמנעת מלפרט ולומר מה טענו נגדך
04/12/2017 | 18:45
1
29
אי אפשר לעזור לך ככה.
לצפיה ב-'כתב ההגנה נמצא אצל עו"ד שהייתי מיוצגת אצלה'
כתב ההגנה נמצא אצל עו"ד שהייתי מיוצגת אצלה
04/12/2017 | 19:24
35
אני לא זוכרת מה הם אמרו
אבל כל הטענות שלהם שקריות זה בטוח. 
לצפיה ב-'החזר כספי על מוצר מתצוגה'
החזר כספי על מוצר מתצוגה
04/12/2017 | 05:53
2
50
האם לפי החוק יש לתת החזר כספי על עגלת תינוק שנרכשה מתצוגה (ולא באריזה סגורה) והוחזרה לחנות באותו מצב תוך קצת יותר משבוע, מתוך חרטה ולא עקב פגם?
לצפיה ב-'מה דעתך?'
מה דעתך?
04/12/2017 | 17:02
32
אתה חושב שאפשר לקנות עגלה/שמלה/טלויזיה וכדומה, להשתמש בהם שבוע ואז להתחרט ושאפשר יהיה להחזיר אותם לחנות ולקבל בחזרה את הכסף?
לצפיה ב-'לא. אין פגם בחוזה והוא לא ניתן לביטול'
לא. אין פגם בחוזה והוא לא ניתן לביטול
04/12/2017 | 18:48
3
לצפיה ב-'האם לעורך דין שבמספר הרישיון שלו יש 2 אפסים'
האם לעורך דין שבמספר הרישיון שלו יש 2 אפסים
02/12/2017 | 19:43
1
53
יש רישיון להרוג?

יעקב חוראני
מס' רישיון 007
לצפיה ב-'זה אומר שמקומו בשרותים. בתוך האסלה.'
זה אומר שמקומו בשרותים. בתוך האסלה.
03/12/2017 | 09:07
2

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה