לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3344333,443 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.
 
חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 
המשך >>

לצפיה ב-'פוסט שבמקור הדבקתי ב "שאלה קטנה"'
פוסט שבמקור הדבקתי ב "שאלה קטנה"
18/09/2019 | 09:53
3
33

העסק בו אני עובד חתם על עסקה מול גורם גרמני. האיש הוא דור שלישי בעסק מסודר וסולידי. אחד הסעיפים החשובים בהסכם, היה שתשלום המקדמה יבוצע עם חתימת ההסכם. ההסכם נחתם לפני שבועיים ומאז, הנ"ל מושך אותנו באף תוך כדי המצאת תירוצים ש "הכלב אכל לי את השיעורים" נשמע אמין לעומתם. איך מתנהלים, נוכח העובדה שבסוף חודש זה, ההסכם יתבטל אוטומטית אם לא ישלם? תודה. הערה: בינתיים קיבלנו ממנו מייל עם התנצלות והבטחה מפורשת שעד יום שלישי (יום הבחירות, שבו היה שבתון) יגיע ההסכם, עכב עיכוב טכני במערכת שלהם. נכון ללפני 2 דקות, הכסף לא נחת בחשבון.
 
לצפיה ב-'המצב נשאר כפי שהוא, אגב'
המצב נשאר כפי שהוא, אגב
19/09/2019 | 08:30
2
21
לדברי המנכ"ל שלהם, הכסף הועבר ביום שני והוא אמור לעבור דרך מערכת בנקאות אמריקאית, המופעלת מאירופה. אם יש כאן במקרה מישהו שמבין בבנקאות, זה מתחבר איכשהו? אנחנו שוקלים, לאור העובדה שאיבדנו את האמון שלנו בו, לדרוש ממנו שישלח צילום או מסמך אחר שמוכיח כי ההעברה בכלל בוצעה. אולי הוא נוכל, או סתם שלומיאל (שתי האופציות לא מלבבות כ"כ).
לצפיה ב-'אם לא העביר הכסף'
אם לא העביר הכסף
19/09/2019 | 17:02
1
15
כנראה שהוא נסוג מההסכם ומעדיף בלי עימות מילולי איתכם מהסיבה שהסברתי לך בפורום השכן.
לצפיה ב-'שוחחתי עם שני גורמים, במקרה גם קרובי משפחה'
שוחחתי עם שני גורמים, במקרה גם קרובי משפחה
19/09/2019 | 21:05
12
בת דודה שלי, עו"ד טריה לענייני עבודה טוענת, כי עליו להכריז על כך רשמי. אי אפשר להבין זאת מדבריו, כרגע. 
דודה שלי (אמא של הקודמת), היא בנקאית ותיקה. לדבריה, קורה שהעברות נתקעות, במיוחד דרך צד שלישי (הכסף מועבר דרך בנק אמריקאי בלונדון, שם החשבון של השותפים של הגרמני). לרוב מדובר בעיכוב טכני, שיכול לקחת 4-5 ימי עסקים. תכלס, לשלוח מייל התראה שההסכם קרוב לפוג אם הכסף לא נוחת בחשבון עד מחר בתשע בבוקר.
לצפיה ב-'האם יורשים יכולים להמשיך תביעה אחרי פטירה?'
האם יורשים יכולים להמשיך תביעה אחרי פטירה?
18/09/2019 | 15:01
4
32
שלום
אני מנהל כיום תביעה נגד גורם שחייב לי אישית (בגין שכר עבודה) הרבה כסף ורק התחיל ההליך. צפוי להימשך עוד שנים. לצערי נודע לי לאחרונה שבשל מצבי הבריאותי כנראה שלא אחיה לראות את סוף ההליכים. אולי אפילו לא אגיע לדיון ראשון.
יש לי בת והיא היורשת שלי. האם יש אפשרות שהבת שלי תמשיך את התביעה במקומי אחרי פטירתי?
לצפיה ב-'ראשית רפואה שלמה'
ראשית רפואה שלמה
18/09/2019 | 16:08
19
שנית, יש לקוות שאם אתה מנהל תביעה גדולה אתה עושה את זה בליווי עו"ד ולא בעצמך.
לגוף השאלה יורשים יכולים להמשיך בניהול תביעה בשם מנוח. אם ידוע שיתכן והמנוח לא יהיה בחיים במהלך חיי התביעה יש להיערך לכך בהתאם (פרטים אצל עוה"ד שמייצג אותך שחזקה עליו שהוא יודע מה כדאי לעשות). 
 
לצפיה ב-'ואם אין לך עורך דין'
ואם אין לך עורך דין
18/09/2019 | 16:21
20
לא ברור באיזה בית משפט מתנהלת התביעה
אם בבית משפט שלום, הרי שחלה תקנה 38 לתקנות סדר הדין האזרחי
ציטוט -
"38.  מת בעל דין או שפשט את הרגל או שנכס שלו נסב מכוח דין, רשאי בית המשפט או הרשם להורות – אם ראה צורך בכך לשם יישוב מלא של כל השאלות הכרוכות בדבר – כי מנהל העזבון, או היורשים או הנאמנים או חליף אחר של בעל הדין, כולם או מקצתם, יהיו לבעלי הדין, או שתומצא להם הודעה בדרך ובצורה שנקבעו להלן ובתנאים שייראו לבית המשפט או לרשם, והוא יתן צו בדבר המשך המשפט כפי שייראה לו."
אם התביעה הוגשה בבית הדין האזורי לעבודה, חלה תקנה 25 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין)
ציטוט -
"25. (א) לא תפוג תובענה על שום שאחד מבעלי הדין מת או פשט את הרגל, ובלבד שעילת התובענה בעינה עומדת; מת אחד מבעלי הדין בין גמר הדיון לבין פסק הדין, לא תפוג התובענה אף אם אין עילתה קיימת עוד אלא מותר ליתן פסק דין.
(ב)  מת בעל דין או פשט את הרגל או שנכס שלו נסב - אם מרצון ואם מכוח דין - רשאי בית הדין להורות, אם ראה צורך בכך לשם יישוב מלא של כל השאלות הכרוכות בדבר, כי מבצע הצוואה או מנהל העזבון, או היורשים או הנאמנים, או חליף אחר של בעל הדין, כולם או מקצתם, יהיו לבעלי הדין, או שתומצא להם הודעה בדרך או בצורה שיקבע בית הדין ובתנאים שיקבע, והוא יתן צו בדבר המשך המשפט כפי שנראה לו.
(ג) מת בעל דין ועילת התובענה בעינה עומדת, אך מי שזכאי להמשיך בתובענה אינו עושה כן, רשאי הנתבע או בעל דין שנגדו אפשר היה להמשיך, לבקש מבית הדין שיחייב את הזכאי להמשיך בתובענה תוך זמן שיקבע; לא המשיך, מותר ליתן פסק דין לזכות הנתבע או בעל הדין האחר."
הבת שלך, היורשת אותך, תצטרך להגיש בקשה, לבית המשפט או לבית הדין לעבודה, לחילוף תובע בתיק התביעה.
עדיף שלבתך תהיה צוואה שקובעת שהיא היורשת הבלעדית של כל רכושך וזכויותיך המשפטיות לרבות זכות התביעה בתיק מס' XXX, ושעותק מהצוואה הזו היא תצרף לבקשה האמורה.
ואני מאחל לך שתהיה בריא !!!

 
לצפיה ב-'יורש יכול להמשיך תביעה של מוריש'
יורש יכול להמשיך תביעה של מוריש
18/09/2019 | 19:23
2
לצפיה ב-'מה שחשוב לעשות בנוסף'
מה שחשוב לעשות בנוסף
18/09/2019 | 20:36
17
זה להכין תצהיר עדות ראשית, שתהיה זמינה לבת שלך, כי ללא עדות שלך יהיה לה קשה להוכיח את התביעה.
לקבל מהרופא המטפל שלך חוות דעת רפואית או אישור רפואי על מצבך הרפואי  ועל הדחיפות שיש לקיים ללא דיחוי את הדיון בבית המשפט לצורך מסירת העדות שלך.
להגיש לבית המשפט (או לבית הדין) בקשה בהולה ודחופה ביותר לקיום דיון מיידי למסירת עדות שלך ולחקירה נגדית עליה.
תצטרך להגיש בקשה דחופה לבית המשפט בצירוף עותק של חוות הדעת הרפואית לקיום הדיון לשם מסירת עדותך.
בהצלחה !
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין מדוע טובות ההנאה'
לא הצלחתי להבין מדוע טובות ההנאה
16/09/2019 | 23:46
9
49
שהבטיחה עירית תל אביב למי שיצביע הן שוחד בחירות. היא לא הבטיחה טובות הנאה למי שיצביע למפלגה מסויימת אלא למי שיצביע באופן כללי. היא רצתה לעודד אזרחות טובה. למה זה פסול? מצד שני המניע של שס להתנגד למהלך והגשת העתירה על ידה ברורים לגמרי. תושבי ת"א אינם מצביעים לשס ולכן הצבעה מוגברת מצידם תחליש את המפלגה.
לצפיה ב-'כעורך דין מצפים ממך להכיר את החוק'
כעורך דין מצפים ממך להכיר את החוק
17/09/2019 | 08:44
3
32
ואם אינך מכיר הרי ציטוט ממנו
 חוק הבחירות לכנסת) – (להלן 1969- לחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], התשכ"ט 122 . סעיף 3 , קובעים כי העושה אחת מאלה, 1965- לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), התשכ"ה 88וסעיף דינו מאסר חמש שנים או קנס: 
 
שחיתות 
ואיום
 
) הנותן או המציע שוחד על מנת להשפיע על בוחר להצביע או להימנע מהצביע 1(" בכלל או בעד רשימת מועמדים מסוימת; ) המקבל או המסכים לקבל שוחד, לעצמו או לאדם אחר, כדי 2( שיצביע או יימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסוימת;  ) המאיים על בוחר בגרימת נזק, לו או לאדם אחר, אם הבוחר יצביע 3( או יימנע מהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסוימת;  ) המבטיח לבוחר עבודה אם יצביע או יימנע מהצביע בעד רשימת 4( מועמדים מסוימת;  ) המפטר או מאיים לפטר אדם מעבודה או מונע או מאיים למנוע 5( ממנו קבלת עבודה כדי שיצביע או לא יצביע או משום שהצביע או לא הצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת או משום שנמנע או לא נמנע מהצבעה, או כדי שיימנע או לא יימנע או משום שנמנע או לא נמנע מתעמולת בחירות, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסוימת.  ) המשדל אדם להצביע או להימנע מלהצביע, בכלל או בעד רשימת 6( מועמדים מסוימת, בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה, או מתן קמיע; לעניין זה, "קמיע" - לרבות כל חפץ שבעיני חלק מהציבור יש ביכולתו להיטיב או להרע עמו."
 
 
 )לעיל מתקיימת בעצם ההצעה לשוחד 1(122 ראוי להדגיש ,כי העבירה המוגמרת שלפי ס' הבחירות, זאת אף ללא מתן שוחד בפועל. יובהר, כי האיסור על מתן שוחד על מנת להשפיע על בוחר להצביע, חל גם אם השוחד הוא לעודד או לרפות ידיו של בוחר להצביע באופן כללי ולא  למועמד או לרשימה ספציפיים ( לחוק הבחירות לכנסת. יצוין כי דברים אלו 6(122בהקשר של תעמולת בחירות על פי סעיף  לחוק 88 לחוק הבחירות לכנסת אך הם יפים גם לעניין ס' 122נקבעו כאמור בהתייחס לסעיף הבחירות לרשויות המקומיות. 
   לחוק הרשויות 89 לחוק הבחירות לכנסת ובסעיף 123 . המחוקק מצא לנכון להבהיר בסעיף 4 המקומיות (בחירות), כי: דרכי שוחד
 "אין נפקא מינה בשוחד - ) אם היה כסף, שווה-כסף, שירות או טובת-הנאה אחרת, למעט הובלת הבוחר 1( בכלי-רכב אל מקום הקלפי וממנו לצורך הצבעתו;
לצפיה ב-''
17/09/2019 | 09:07
1
לצפיה ב-'אני לא יודע מה אתה מצפה ממני'
אני לא יודע מה אתה מצפה ממני
17/09/2019 | 09:57
1
33
אבל ממך אני לא מצפה לכלום. לדקלם גם אני יודע. השאלה שלי היתה ערכית ואתה לא טוב בזה.
לצפיה ב-'מצטער, אתה מציג עצמך בפורום כעו"ד ולא כאדם בעל ערכים.'
מצטער, אתה מציג עצמך בפורום כעו"ד ולא כאדם בעל ערכים.
18/09/2019 | 09:01
3
לצפיה ב-'בתל-אביב אלה שמצביעים ש"ס נכנסים בלי תור '
בתל-אביב אלה שמצביעים ש"ס נכנסים בלי תור
17/09/2019 | 10:04
3
לצפיה ב-'יש לדייק ולציין שההטבות יינתנו למי שיצלם עצמו בקלפי'
יש לדייק ולציין שההטבות יינתנו למי שיצלם עצמו בקלפי
17/09/2019 | 11:23
2
17
בלא תלות אם בפועל הצביע או לא הצביע.
אם במקרה הוא בחר גם לנצל את ההזדמנות שהוא כבר בקלפי (בשביל לצלם את עצמו) וטרח והצביע, זה ענין שלו.
 
לצפיה ב-'כלומר ההטבה שהיא בניגוד לחוק'
כלומר ההטבה שהיא בניגוד לחוק
18/09/2019 | 09:04
1
15
תינתן רק למי שיצלם בקלפי, שזה בניגוד לחוק האוסר צילום בקלפי (למעט למפקחים ולמזכיר הוועדה)
לצפיה ב-'לא בטוח שההטבה היא בניגוד לחוק'
לא בטוח שההטבה היא בניגוד לחוק
18/09/2019 | 11:22
17
ולא בטוח שצילום עצמי של בוחר על רקע הקלפי הוא בניגוד לאיסור הצילום בקלפי, בהנחה שלא צילם אף אחד אחר (ובין כה וכה אין שם אף אחד מלבדו).
שני אלה, גם ההטבה וגם הצילום העצמי, אינם נראים כמו מה שאפשר לפרש שהמחוקק רצה להשיג באיסורים.
אבל כמובן שכל אחד והפרשנות שלו.
 
 
לצפיה ב-'התשובה בגוף השאלה'
התשובה בגוף השאלה
18/09/2019 | 08:55
14
קודם כל, אני תומך נילהב בעידוד ההצבעה. לא רק בדרך של "טובת הנאה", אלא גם בדרך של ענישה.
אבל אם לדקדק לעניין שאלתך - הסברת מדוע להתנגדות של שס יש רציונל, ושקיימת "הטיה" ידועה בהצבעת תושבי תל אביב. אם כך, הרי שלהגברת ההצבעה של תושבי תל אביב יש בדיוק את האפקט ההפוך. כך שלכאורה עידוד ממוקד שכזה, מביא להטיה פוליטית. על משקל "הערבים נוהרים".
אני מניח שזה הרציונל באיסור החוקי על הטבה להצבעה בכלל, גם אם אינה מוכוונת למפלגה ספציפית.
אגב, אני בטוח שהכוונה של העירייה היתה כנה לחלוטין, וטוב להרחיב את היוזמה לכל הארץ, כך שלא יהיה חשש להטיה.
לצפיה ב-'ההגיון של כב' השופט הנדל'
ההגיון של כב' השופט הנדל
17/09/2019 | 11:53
1
24
השופט הנכבד החליט בתפקידו כיו"ר ועדת הבחירות (החליף מסיבה לא ברורה את כב' השופט מלצר), שעירית ת"א מנועה מלתת טובות הנאה למי שיצביע בבחירות. העיריה החליטה מה שהחליטה כדי לעודד את ציבור התושבים להצביע אבל תנועת ש"ס עתרה ליו"ר ועדת הבחירות והוחלט שמדובר בשוחד בחירות אסור.
 
ההחלטה נסמכת על החוק הפורמלי, אך ראה זה פלא-ועדת הבחירות עצמה נוהגת בצורה דומה. מתברר שהועדה החליטה שהתחבורה הציבורית  ביום הבחירות תהיה חינם כדי לעודד תושבים להצביע. וכך יכולים האזרחים לנוע ממקום למקום ללא תמורה ובלי להזדהות אפילו. יוצא שבפועל אנשים ינצלו את ההטבה לא כדי להגיע לקלפי אלא לטייל בארץ.
 
זה איננו שוחד בחירות??????
 
עיריית ת"א היתה צריכה לעתור לבגצ.
 
לצפיה ב-'ומהעבר השני מדברים כל הזמן על חובת הצבעה בישראל'
ומהעבר השני מדברים כל הזמן על חובת הצבעה בישראל
17/09/2019 | 15:17
14
 
ברור שהמחוקק באוסרו על מתן שוחד ובאוסרו על איום על מצביעים התכוון למקרים פרטיים בהם יש אינטרס צר מסויים, ולא התכוון לגישה הכללית הבאה לעודד הצבעה בבחירות. בין באמצעות הגזר ובין באמצעות המקל. עידוד הצבעה בבחירות הוא בלי ספק לטובת הדמוקרטיה שנסמכת כולה על שיעורי הצבעה גבוהים.
 
 
לצפיה ב-'חידה'
חידה
17/09/2019 | 08:39
4
42
השופט ששחרר אסירים השלים הכנסה בבית קפה.
מי האיש?
בין הפותרים נכונה יוגרל פתק לבן (או פתקה לבת).
 
לצפיה ב-'השופט מלצר'
השופט מלצר
17/09/2019 | 08:49
1
6
לצפיה ב-''
17/09/2019 | 09:50
29
שחרר אסירים: חנן
השלים הכנסה בבית קפה: מלצר
אתה זוכה בסוף שבוע עם שרה נתניהו. :)
 
לצפיה ב-'השופט האיטלקי קאפוצ'ו'
השופט האיטלקי קאפוצ'ו
17/09/2019 | 09:09
1
3
לצפיה ב-'נחמד '
נחמד
17/09/2019 | 09:51
3
לצפיה ב-'טירקל והיעלמות ילדים....'
טירקל והיעלמות ילדים....
15/09/2019 | 17:07
22
משטרת ירושלים לא חקרה את טירקל  ((שמריהו כהן כתב ידנית את הפרוטוקול במשפט אצלו = משפט זוטא בפרשת רביב)) למרות שמצאתי נקודה מפלילה....כתב מאמר יחד עם היועץ המשפטי של משרד הסעד לשעבר והיועץ המשפטי של משרד הפנים לשעבר  ((שמריהו ריכז פעילות בנושא ילדי תימן)). טירקל יכול לשפוך אור על הפרשה מדוע איננו נחקר  ((כתב מאמר יחד עם פרופ פלק
לצפיה ב-'ח.פ. שגוי ושם החברה הנתבעת לא מדויק'
ח.פ. שגוי ושם החברה הנתבעת לא מדויק
14/09/2019 | 23:52
3
15
שלום רב,
הגשתי תביעה קטנה עם ח.פ. שמצאתי באינטרנט על פי כרטיס ביקור שקיבלתי מהבעל העסק. לאחר שהתקבל פסק דין בהעדר הגנה פתחתי תיק בהוצל"פ. לאחר שההוצל"פ לא הצליחה לעקל כלום הם הציעו לי לבדוק אם הח.פ. שוב. ואכן התברר שהח.פ. של החברה הוא אחר וגם שם החברה קצת שונה מזה שכתוב בכרטיס ביקור שהיה ברשותי.
מה עלי לעשות? האם להגיש תביעה חדשה עם הנתונים הנכונים? או שיש פתרון אחר. את התביעה הגשתי לפני שנתיים וכל הבירוקרטיה נמשכה עד עכשיו.
בתודה מראש על עזרתכם
לצפיה ב-'תגישי בקשה לבית המשפט לתקן את שם החברה'
תגישי בקשה לבית המשפט לתקן את שם החברה
15/09/2019 | 06:00
2
7
לצפיה ב-'השם לא מדויק אבל גם הח.פ. לא נכון'
השם לא מדויק אבל גם הח.פ. לא נכון
15/09/2019 | 08:02
1
19
האם אפשר לבקש לתקן גם את הח.פ. של החברה?
זה מקובל על ידי בית המשפט לשנות ח.פ. של החברה וכן לתקן את שם החברה וזאת לאחר שנרשם פסק דין?
לצפיה ב-'אם המצאת את כתב התביעה'
אם המצאת את כתב התביעה
15/09/2019 | 09:15
21
לגורם שגוי אז ברור שאין כל תוקף לפסק הדין ויש להגיש תביעה חדשה עם שם, ח.פ. נכונים ולהמציא אותה לגורם הנכון לפי הכתובת שלו כפי שרשומה ברשם החברות. 
לצפיה ב-'תאונה ללא מקיף וללא טסט'
תאונה ללא מקיף וללא טסט
12/09/2019 | 19:26
1
44
אימי עשתה תאונה (לא ברור מי אשם) שהסתיימה בנזקי רכוש בלבד,
היתה התנגשות בין רכבה לבין רכב אחר, כל אחד מהנהגים טוען שהוא נסע באור ירוק והשני באדום.
שוטר סיור שהגיע למקום שחרר את כולם ואמר שמכיוון שאין פגיעות גוף, שיטפלו בהמשך דרך הביטוח.
לאימי היו כאבים בחזה, למען הסר ספק היא פונתה עצמאית למיון,
בוצעו בדיקות, לא נמצא שום ממצא מדאיג, שוחררה עם משככי כאבים למכות היבשות והמלצה ל 7 ימי מנוחה.

היא נהגה על יונדאי גטס GLI שנת 2008 (בעברה מהשכרה), יד 3, המחירון המשוקלל הוא כ 7,000 ש"ח.
לרכב לא היה ביטוח מקיף (משיקולי עלות וכדאיות), אלא רק חובה וצד ג'.
היא נהגה עליו כ 4 חודשים ללא ביצוע טסט (האגרה שולמה, המבחן לא בוצע).
הפגיעה היא בחלק הקדמי: טמבון, מכסה מנוע (וכנראה גם בחלקים שמתחתיו, הרכב לא נוסע) והחלק שבין הטמבון לדלת.

1. בהנחה וחברת הביטוח של הנהג השני תתבע אותה, וחברת הביטוח שלה תתנער מכיסוי צד ג' שיש לה,
בטענה שהוא לא תקף לאור כך שלא בוצע לרכב טסט,
להבנתי יש פס"ד שקובע שחברת הביטוח לא יכולה להתנער ושאי ביצוע טסט לא מאיין את הביטוח, האם נכון?

2. במידה וחברת הביטוח לא מתנערת, האם כדאי להנחות את חברת הביטוח שלה לתבוע את חברת הביטוח של הרכב השני?
כאמור, אין לאמי ביטוח מקיף, לכן הסיכוי לקבל שיפוי בגין הנזק לרכב הוא רק ע"י תביעה/מו"מ עם חברת הביטוח השנייה, האם נכון?
בנוסף, אולי כדאי לתבוע את הצד השני, אפילו רק ברמה האסטרטגית (מכיוון שלא ברור מי אשם), או שאין טעם?

3. במידה ואימי תחליט לספוג את אובדן רכבה ולא לתבוע שום דבר מאף אחד (בתקווה שצד ג' שלה יכסה את הנזק של הנהג השני),
מה האופציות העומדות לרשותה בנוגע לרכב הנוכחי?
הוא לא נוסע, הוא בלי טסט, היא לא מעוניינת להשקיע בתיקונו (אפילו לא לקבל הצעת מחיר).
האם ניתן למצוא קונים לרכב במצב זה? אם כן, היכן וכיצד? לא נראה לי שפרסום בלוחות הוא רלוונטי.
האם למגרש לפירוק רכבים? כיצד התהליך עובד? הרכב לא יכול לנסוע והוא גם ללא טסט, האם עובד של המגרש מגיע בד"כ ללקוחות?
אשמח לקבל המלצה למגרשים באיזור חולון/בת ים/ראשל"צ.

4. מישהו אמר לה שאסור לה למכור את הרכב, אלא היא צריכה לשמור עליו במצבו הנוכחי,
מכיוון שסביר להניח שלאחר שהנהג השני יגיש תביעה, יגיעו כדי לבדוק את הרכב וכו'.
האם יש הגיון כלשהו בטענה הזו? (לדעתי ממש לא).

5. לאחר שהרכב לא יהיה בבעלותה, אפשר לקבל החזר יחסי של אגרת הטסט וגם של הביטוח, האם נכון?

6. ע"מ לקבל טופס 17 מקופת החולים לכיסוי עלות של 930 ש"ח עבור המיון בבית החולים, היא נדרשה לדווח על התאונה במשטרה,
כאשר היתה במשטרה, החוקר הזהיר אותה שהוא עומד לחקור אותה והציע לה להתייעץ עם עו"ד (כנראה סטנדרטי),
בשל כך היא ויתרה והלכה מהתחנה, בקופה כמובן מתעקשים על אישור מהמשטרה.
האם יש דרכים עוקפות כדי לקבל טופס 17/החזר בגין התשלום עבור המיון, או שחייבים לעבור דרך המשטרה?
(במידה וחייבים, כנראה שהיא תוותר, עדיף לשלם 930 ש"ח, זה יהיה זול יותר מאשר תשלום לעו"ד או פוטנציאל הסתבכות)

תודה רבה.
לצפיה ב-'ננסה להתיר את הסיבוך'
ננסה להתיר את הסיבוך
13/09/2019 | 11:40
30
1. להתייעץ מידית עם הסוכן או חברת הביטוח שלה.
2. לבדוק אם יש מצלמת רמזור, אם יש לבדוק מי מהרכבים נכנס באדום.
3. לא לקחת סיכונים, אין לדעת איך העניין יתפתח, בבית החולים הפגיעה נרשמה כתאונת דרכים,  אין לדעת אם הנהג השני לא הלך להיבדק ואז ממילא אמך תוזמן לחקירה במשטרה
4. בקשר לנזקי הרכוש - תן לחברות הביטוח להסדיר את העניין ביניהן
5. בקשר לנזקי הגוף - לגשת שוב למשטרה, למסור עדות ולבקש אישור למיון ואז לא תידרש לשלם, במידה ואין מצלמה המשטרה לא תוכל לקבוע מי אשם בתאונה שלדברייך נגרמה בגלל אי ציות לרמזור ולא בגלל פגם ברכבה של אמך כך שלא תוגש נגדה תביעה על גרימת תאונה
במידה וחברות הביטוח לא תסתדרנה יש סיכוי שהן תתבענה זו את זו, במקרה כזה (ובפרט אם דווח למשטרה שלא מצאה מי אשם) השופט בד"כ מחליט לחלק את האשמה בין הצדדים וקיימות שתי אפשרויות ראשיות - האחת שכל צד ישא בנזקיו והשניה שיסוכם הנזק הכללי ושני הצדדים יחלקו בו
בקשר להחזר הכספי - אם הרכב יוכרז כנזק מלא ויורד מהכביש יוחזר החלק היחסי של אגרת הרישוי, הביטוח לא יוחזר מאחר ונעשה בו שימוש.
לצפיה ב-'נניח שאדם קנה דירה מאדם אחר. '
נניח שאדם קנה דירה מאדם אחר.
11/09/2019 | 19:02
4
53
המוכר התחייב בחוזה המכירה לשלם את מיסי ועד הבית עד ליום המכירה אבל הוא לא עשה זאת ונוצר לו חוב כלפי ועד הבית. 
האם ועד הבית ראשי לתבוע את פרעון החוב בבית המשפט מהקונה (ואז הקונה יצטרך לתבוע אותו מהמוכר) או שהקונה יכול להגיד לו: "תתבע את המוכר זה לא עניני". 
לצפיה ב-'יש לך ענין אישי בשאלה?'
יש לך ענין אישי בשאלה?
11/09/2019 | 19:15
1
35
כל אחד יכול לבלבל את המוח.
לצפיה ב-'כן. '
כן.
11/09/2019 | 19:32
8
לצפיה ב-'ועד הבית רשאי לתבוע את החוב מהקונה'
ועד הבית רשאי לתבוע את החוב מהקונה
12/09/2019 | 00:13
44
הקונה נכנס לנעליו של המוכר לגבי כל הזכויות בדירה ולגבי כל החובות
"רוכש דירה בבית משותף בא לכל דבר בנעליו של הבעלים הקודם, שממנו רכש את הדירה..." [ע"א (עליון) 402/80  "אתגר" הקלוב הישראלי החדש למסחר ביהלומים בע"מ נ' מ.ב.א. החזקות ונכסים בע"מ]
כיוון שכך, הקונה חייב להגן על עצמו לגבי חובות של המוכר לוועד הבית
את זאת עשה הקונה בחוזה הקניה של הדירה.
לכן, אם המוכר השאיר חוב, רשאי הקונה לתבוע את המוכר בהסתמך על החוזה ביניהם.
גם סעיף 58 לחוק המקרקעין קובע במפורש מי הוא שחייב לשלם לוועד הבית: "בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות..."
ולכן, ועד הבית רשאי לתבוע רק את בעל הדירה בפועל, שזה הקונה. כי המוכר אינו עוד בעל דירה.
לצפיה ב-'אחריות לחוב של דייר קודם לוועד הבית'
אחריות לחוב של דייר קודם לוועד הבית
12/09/2019 | 10:04
46
השאלה עלתה ונדונה בפורום זה כמה פעמים, והדעות לגביה חלוקות.
ראה הדיון המקושר והמקושר אליו.
 
לצפיה ב-'מה הריבית וההצמדה בפסקי דין?'
מה הריבית וההצמדה בפסקי דין?
10/09/2019 | 09:19
5
25
כאשר בתביעה רשום שהתובע דורש תשלום החוב בתוספת ריבית והצמדה, מה גובה הריבית שתיפסק? יש נתון קבוע או ענין של השופט?
 
לצפיה ב-'ריבית פיגורים צמודה'
ריבית פיגורים צמודה
10/09/2019 | 13:37
3
39
ראה חוק
אם לא שולם החוב על פי פסק הדין, מצטרפת ריבית פיגורים
ששיעורה 7.5 אחוז לשנה
 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/09/2019 | 14:45
5
לצפיה ב-'דני, יש לך גם הפניה לגבי הריבית שמס הכנסה נותן ואיך היא'
דני, יש לך גם הפניה לגבי הריבית שמס הכנסה נותן ואיך היא
11/09/2019 | 10:35
1
13
מחושבת?
כלומר
1. האם מדובר על מדד פלוס 4%
2. האם מדובר על פטור ממס רווחי הון
3. האם אותה ריבית גם משלמים על איחורים בתשלום מיסים?
4. מה התאריך הקובע ממנו מתחילים לקבל/לשלם את הריבית וההצמדה? האם (בדוח שנתי) מה 1.9.20 עבור שנת 2018 או רק מה 31.3 או רק מהתאריך שבו הגשת את הדוח השנתי או מהיום שבו חושב הסכום לאחר שהגשת דוח שנתי?
לצפיה ב-'סליחה 9X9'
סליחה 9X9
12/09/2019 | 09:29
2
לצפיה ב-'לבית המשפט יש שיקול דעת'
לבית המשפט יש שיקול דעת
10/09/2019 | 14:15
19
בדרך כלל מוסיפים לקרן הפרשי הצמדה ורבית מיום פסק הדין. ראה חוק פסיקת ריבית וההגדרות שם.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
08/09/2019 | 19:33
1
56

היי האם יש קייס משפטי לתבוע תביעת פיצויים אלו שהיו בחקירות של אייל גולן הבחורות?
תודה
 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/09/2019 | 09:01
45
אין ספק שתקדים אפשר, אבל חייבים בזהירות ראש הנזק העיקרי, בניגוד למשתמע. בודאות של 99% (כי כידוע במשפט שום דבר לא 100%).
לצפיה ב-'מילוי פרטים בהסכם שכירות'
מילוי פרטים בהסכם שכירות
05/09/2019 | 11:01
6
55
יש לי חוזה להשכרה, מצאתי הסכם ברשת שנראה לי מתאים, פחות או יותר.
השאלה שלי - איך עדיף למלא את הפרטים בהסכם?
1) בכתב יד
2) להדפיס בתוכנה כל שהיא?(שמות - משכיר/שוכר, תאריך וכו')
מה יותר חזק מבחינה משפטית?
בתודה מראש.
לצפיה ב-'אותו הדבר'
אותו הדבר
05/09/2019 | 12:45
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה לך על התגובה המהירה '
תודה רבה לך על התגובה המהירה
05/09/2019 | 14:25
10
לצפיה ב-'עדיף להדפיס מחדש את ההסכם במלואו על כל פרטיו'
עדיף להדפיס מחדש את ההסכם במלואו על כל פרטיו
07/09/2019 | 11:24
3
35
הדפסה לא אחידה של ההסכם עלולה בנסיבות מסוימות להעלות טענת זיוף
מילוי בכתב יד של פרטים חסרים בהסכם מודפס מחייב חתימת הצדדים לצד התוספת בכתב היד.
כדי להסיר ספיקות, כאמור, עדיף ומומלץ להדפיס את ההסכם במלואו בהדפסה אחידה שלא תעורר ספק לגבי שינויים שנעשו בהסכם.
 
לצפיה ב-'תודה רבה - החלטתי להדפיס הכל - רק שאלה אחת.'
תודה רבה - החלטתי להדפיס הכל - רק שאלה אחת.
09/09/2019 | 14:46
2
25
ההסכם יוצא בשני דפים, האם צריכים לחתום בשני הדפים או רק בסוף?
הדף השני מסתיים ב- "ולראיה באו הצדדים על החתום" ומקומות לחתימה - משכיר ושוכר.
לצפיה ב-'תשובה אחת'
תשובה אחת
09/09/2019 | 18:24
1
32
חתימה מלאה של שני הצדדים בסוף ההסכם בעמוד האחרון
בכל עמוד אחר, חתימה של שני הצדדים בתחתית העמוד בראשי תיבות (אות ראשונה בשם פרטי ואות ראשונה בשם משפחה)
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
19/09/2019 | 05:30
לצפיה ב-'הודעה על הכללה בתביעה ייצוגית Yahoo - ספאם? '
הודעה על הכללה בתביעה ייצוגית Yahoo - ספאם?
04/09/2019 | 11:46
2
46
זכור לי שהיתה פריצה לשרתי Yahoo לפני כמה שנים. 
קיבלתי מייל (לתיבת הגיבוי שאיתה נרשמתי לאתר yahoo וזה מייל משני לאתר) על הכללה בתביעה ייצוגית למי שהיה לו משתמש בין שנים מסויימות ותושב ארה"ב וישראל.
חיפשתי ומצאתי עוד אתרים שפרסמו את אותו הדבר. ללינק עצמו (בעל השם הנוח מידי) לא נכנסתי. הנה פרסום אחד זהה למה שקיבלתי במייל (מצרפת גם PDF של האתר שאני המרתי במדפסת וירטואלית אם לא רוצים לפצות את הקישור) :
 
 
זה אמיתי או ספאם?  
 
 
לצפיה ב-'תיכנס ללינק ותבדוק אותו'
תיכנס ללינק ותבדוק אותו
04/09/2019 | 18:37
19
למה לדעתך מישהו כאן אמור לבדוק את זה במקומך?? 
לצפיה ב-'תלוי אם רוצים ממך משהו'
תלוי אם רוצים ממך משהו
05/09/2019 | 02:54
20
למשל מבקשים פרטים אישיים שלך, במייל או באתר שבקישור, ושלא לומר אם רוצים כסף. אם לא רוצים שום דבר כרגע, אז זה יכול להיות אמיתי. אם רוצים אל תתן.
אתה גם יכול לחפש על כתובת הקישור אם למישהו יש משהו שלילי להגיד עליה.
 
לצפיה ב-'האם יש מניעה חוקית לשים מצלמה לאזור ציבורי?'
האם יש מניעה חוקית לשים מצלמה לאזור ציבורי?
02/09/2019 | 22:42
6
124
ספציפית הכוונה לשים מצלמה בבית שמצלמת את הכניסה לבניין המשותף.
הבעיה היחידה שאני צופה היא בעיית יחסי שכנות.
לצפיה ב-'צריך הסכמה של כל בעלי הדירות (לא הרוב)'
צריך הסכמה של כל בעלי הדירות (לא הרוב)
03/09/2019 | 10:25
5
34
לצפיה ב-'נדרש הסבר. הרי כדי לשים מצלמה של הועד בתוך הבניין'
נדרש הסבר. הרי כדי לשים מצלמה של הועד בתוך הבניין
03/09/2019 | 23:00
4
30
לא נדרשים כל הדיירים אלא רק רוב (להבנתי).
ומדובר על אזור ציבורי. ואם המצלמה נמצאת כדי להגן מפני גניבה? (כלומר היא מצלמת את הגינה שלי ואת הכניסה לבניין)
 
לצפיה ב-'מצלמה בשטח ציבורי משותף עלול לפגוע בפרטיות'
מצלמה בשטח ציבורי משותף עלול לפגוע בפרטיות
03/09/2019 | 23:18
3
31
לכן נדרשת הסכמה של כל בעלי הדירות בבניין, מספיק שאחד יסרב, לא יהיו מצלמות.
 
לצפיה ב-'המצלמה לא מצלמת את הבניין, היא תצלם מחוץ לבניין (את המדרכה)'
המצלמה לא מצלמת את הבניין, היא תצלם מחוץ לבניין (את המדרכה)
03/09/2019 | 23:26
2
26
החניון הוא שטח ציבורי משותף (של 8 בניינים), אז צריך את הסכמת כל 8 הבניינים?
 
הבניין לידנו רוצה לשים מצלמות לכיוון החניון.
 
המצלמה אצלנו בבניין מצלמת גם מחוץ לבניין את אזור החניון
לצפיה ב-'תקרא שוב את התשובה שלי'
תקרא שוב את התשובה שלי
04/09/2019 | 10:09
1
33
אם השטח הציבורי של 8 הביניינים מוגדר בטאבו כמשותף לכולם, אז כן, צריך את הסכמת כל בעלי הבתים להצבת מצלמות, אני למשל לא אוהב שמצלמים אותי בשטח שלי, (שטח משותף הוא גם שלי) מגרד את הביצים .
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
16/09/2019 | 19:43
1
לצפיה ב-'גידול נחש בבניין דירות משותף'
גידול נחש בבניין דירות משותף
02/09/2019 | 23:33
2
47
שלום רב,
גידול נחש בדירה בבניין דירות משותף,
האם מותר? ואם לא מה החוק אומר? מה לגבי כלב רצחני שיוצא לטיול
עם בעליו אך ללא מחסום? 
תודה רבה 
לצפיה ב-'לגבי נחש עיין בחוק להגנת חיות הבר'
לגבי נחש עיין בחוק להגנת חיות הבר
03/09/2019 | 05:59
41
לגבי כלב רוב הסיכויים שהדבר אסור לפי חוקי העזר של הרשות המקומית.
לצפיה ב-'(ת)נחש'
(ת)נחש
03/09/2019 | 20:38
39
לא ניחשת?
ראה למשל פה וכאן.
לצפיה ב-'משפט אזרחי חוזר'
משפט אזרחי חוזר
01/09/2019 | 14:31
43
הפסיקה הכירה באפשרות להגיש תביעה לביטול פסק דין חלוט, בענין אזרחי, למרות העדר הסדר חקיקתי. פסק הדין המנחה ניתן בפרשת טלטש. וכך קבע ביהמ"ש העליון-
 
"ההסדר החקיקתי לקיומו של "משפט חוזר" שבגדרו ניתן להעמיד לדיון מחדש (novo de) עניין שהוכרע בפסק-דין חלוט, הוגבל לפלילים (ראו: סעיף 19 לחוק-יסוד: השפיטה וסעיף 31 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984) .בדין החרות לא נקבע הסדר דומה לבירורו של עניין אזרחי, אך כבר נקבע, בעקבות פסיקה אנגלית, כי חרף היעדרו של הסדר חקיקתי מקביל, נתונה לבית-משפט אזרחי סמכות טבועה לבטל פסק-דין חלוט בהתקיים נסיבות שבהן שיקולים של צדק עדיפים על פני שיקולים של מעשה-בית-דין.........הפסיקה שבה נדונה האפשרות לעריכתו של "משפט חוזר" בעניין אזרחי התייחסה בעיקר למקרים שבהם הסתמך המבקש על עילת תרמית, היינו הטענה כי פסק-הדין שניתן נגדו הושג במירמה, אך הפסיקה הכירה באפשרות העקרונית לבטל פסק-דין גם בשל עילות נוספות, ובראשן העילה בדבר התגלותן שלראיות חדשות" (ע"א 4682/92 עיזבון המנוח סלים עזרא שעיה ז"ל נ' בית טלטש בע"מ, פורסם בנבו).
 
נראה אם כך שביהמ"ש העליון הכיר באפשרות לבקש משפט חוזר אזרחי כל אימת שיש להעדיף את הצדק על פני סופיות הדיון.
 
למרות שמדובר בעיקרון מאוד כללי ורחב השתרשה בבתי המשפט הנמוכים פרקטיקה לדון בתביעה למשפט חוזר בענין אזרחי רק כשמדובר בשתי העילות שצויינו בפסק הדין. עילות אלה הובאו בתור דוגמה בלבד אבל בתי המשפט פירשו אותן כרשימה ממצה. הווה אומר שביהמ"ש יהיה מוכן לדון בתביעה לביטול פסק דין בענין אזרחי, רק אם התובע טוען שפסק הדין הושג במרמה או שהגיעו לידיעתו עובדות חדשות שיכולות להביא לשינוי התוצאה. לא מצאתי פסק דין שמכיר באפשרות לבקש משפט אזרחי חוזר בגלל עיוות דין חמור שלא בא על פתרונו בערעור, למרות שלא היתה מרמה, או שלא התגלו ראיות חדשות.
 
תוצאה זאת אינה צודקת ואינה מתבקשת כלל מפסק הדין בענין טלטש. יתר על כן, היא עומדת בסתירה לפסק הדין, שכן פסק הדין קובע במפורש שלא מדובר ברשימת עילות סגורה.
 
לכך יש להוסיף שהוגשה לכנסת הצעת חוק לעיגון ההסדר של משפט אזרחי חוזר. הצעת החוק מבטלת למעשה את ההבחנה בין משפט פלילי למשפט אזרחי וקובעת רשימת עילות שבהתקיימן ניתן לבקש משפט חוזר, בין אם מדובר בענין פלילי ובין אם אזרחי. מדובר באותן עילות שלפיהן ניתן לבקש משפט פלילי חוזר לרבות קיום חשש ממשי לעיוות דין (הצעת חוק יסוד: השפיטה (תיקון- משפט חוזר אזרחי) ).
 
הווה אומר שאם תתקבל הצעת החוק ניתן יהיה להגיש בקשה לנשיא בית המשפט העליון לקיום משפט חוזר אזרחי גם אם התעורר חשש ממשי שנגרם עיוות דין.
 
יחד עם זאת, אין צורך להמתין עד שההצעה תהפוך לחוק. ניתן על פי הפסיקה הקיימת לקיים משפט אזרחי חוזר גם בעילה זאת, וחבל שבתי המשפט לא הפנימו את פסיקת ביהמ"ש העליון.
לצפיה ב-'עיכוב קבורת אמו של סרבן גט'
עיכוב קבורת אמו של סרבן גט
30/08/2019 | 08:00
7
44
הרב הראשי אסר לאחרונה על קבורת  אמו של סרבן גט עד שהלה יתרצה לתת גט לאשתו. בלי להכנס לשאלה מה הצידוק ההלכתי לצעד המזעזע הזה, ברור שהוא לא חוקי.
 
לבתי הדין הרבניים יש סמכות טבועה לאכוף את החלטותיהם אך סמכות זאת אינה בלתי מוגבלת וכפופה לזכויות האדם. כך למשל מותר לפי הדין העברי להלקות בשוטים אשה שמסרבת לקבל גט, אבל לא יעלה על הדעת לעשות זאת.
 
עיכוב קבורה כאמצעי להשיג גט, הוא כל כך מזעזע, כל כך פרימיטי שאתה עומד נפעם ומשתומם ומסרב להאמין. אין זה משנה מה גודל סבלה של האישה העגונה. יש דברים שלא עושים.
 
 
לצפיה ב-'הלחץ של ארגוני הנשים בעניין העגונות עוזר'
הלחץ של ארגוני הנשים בעניין העגונות עוזר
30/08/2019 | 09:14
20
הנה בעקבות הלחץ של ארגוני הנשים ההנהגה החרדית מנסה להביא לשחרור נשים מעגינותן. והולכת תוך כך מדחי אל דחי. מתייחסים לבעל מעגן יותר גרוע משהיו מתייחסים אליו לו ממש הרג את אשתו.
אבל המהלך האחרון שהבאת הוא לא רק פרימיטיבי ואכן מזעזע. הוא אדיוטי. שהרי אם הרב הראשי לא מפריע לו שגופה לא מובאת לקבורה, למה שהבן של המנוחה יפריע לו? אם הרב הראשי חושב שזה בסדר להלין את המת, אז למה שנתווכח איתו? שילין את המת על פי הבנתו ההלכתית העליונה, ויביא את המתה לקבורה על פי אותה הבנה, וכולנו נקבל את הדין. 
 
 
 
לצפיה ב-'ממציאים בעיות ואז מחפשים להן פתרונות'
ממציאים בעיות ואז מחפשים להן פתרונות
30/08/2019 | 14:09
26
צריך פשוט לאפשר נישואין אזרחיים במקביל לנישואין דתיים. מי שבוחר בנישואין דתיים, יביא בחשבון שעלול להיות מסורב או מסורבת גט (יש לא פחות מסורבים ממסורבות).
 
לצפיה ב-'בתנ"ך נקבע שאָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינה'
בתנ"ך נקבע שאָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינה
30/08/2019 | 16:23
2
43
ירמיהו לא כח
וזה כשר וחוקי
לכן, ראוי גם ששני אימהות תקהינה כשבנים אכלו בוסר
לצפיה ב-'אליבא דירמיהו ודיחזקאל זה דווקא לא ראוי'
אליבא דירמיהו ודיחזקאל זה דווקא לא ראוי
31/08/2019 | 22:20
1
31
ירמיהו התייחס לאמירה שהייתה מקובלת בזמנו וניבא שתיעלם בעתיד: “הנה ימים באים... בימים ההם [כלומר באותם ימים שיבואו, עב"א] לא יאמרו עוד אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה, כי אם איש בעוונו ימות, כל האדם האוכל הבוסר, תקהינה שיניו" (ירמיהו לא, כו - כט).
ואישש יחזקאל: “מה לכם אתם מושלים את המשל הזה על אדמת ישראל, לאמור: אבות יאכלו בוסר ושיני הבנים תקהינה? חי אני, נאום אדונָי ה', אם יהיה לכם עוד משול המשל בישראל. הן כל הנפשות לי הֵנָּה, כנפש האב וכנפש הבן לי הֵנָּה. הנפש החוטאת היא תמות" (יחזקאל יח, ב - ד).
 
לצפיה ב-'כשאמרו "באותם ימים שיבואו" שכחו לציין תאריך ...'
כשאמרו "באותם ימים שיבואו" שכחו לציין תאריך ...
31/08/2019 | 23:20
21
ואנחנו מחכים כבר אלפיים שנה לימים הללו שיבואו ...
גם כחלון אמר שימים יבואו ומחירי הדירות ירדו ...
דור דור ונביאיו.
 
לצפיה ב-'איני מבין את ההיגיון שבכפיית גט'
איני מבין את ההיגיון שבכפיית גט
31/08/2019 | 22:16
1
43
מה הטעם להעניק לבעל זכות בלעדית לגרש את אישתו ובמקביל להסמיך את בית הדין להטיל עליו עיצומים כדי לאלץ אותו לגרשה בנסיבות מסוימות?
לא יותר פשוט לשנות את ההלכה ולקבוע, שבאותן נסיבות חריגות יהא בית הדין מוסמך להתיר את הנישואין גם בלי גט מהבעל?
 
לצפיה ב-'השאלה אם אפשרי לשנות את ההלכה'
השאלה אם אפשרי לשנות את ההלכה
02/09/2019 | 14:07
16
כי ההתייחסות של ספר כריתות מופיעה כבר בתורה. ואז יגידו לך שזה משהו מאורייתא ולא ניתן לשנותו (בדיוק כמו עניין המעשר שיבול הולך לאיבוד ). 
 
על פי הדת (לפחות מדתיים שאני שמעתי) נישואין יוצרים קשר מקודש בין שני אנשים ואין לנו התר לנתק אותו, אלא אם מתקיימים עילות לכך. 
אני לגמרי מסכים איתך שהמצב בו לבעל זכות בלעדית לגרש את אשתו, ומצד שני לתת לבית הדין הרבני אפילו לגזור עליו מאסר בפועל (אני לא מכיר אף מדינה דמוקרטית שמכניסה לכלא על דברים כאלה) רק שיאמר "רוצה אני" הוא פרדוקסלי.
 
אל תחפש הגיון בדת, כי אין כזה. אבל אפשר לחפש הגיון בחוקי המדינה. עצם העובדה שלא ניתן להנשא בחתונה שאינה דתית היא מצב של כפייה מיותרת.
לצפיה ב-'עבירה על חוק תעמולת בחירות...'
עבירה על חוק תעמולת בחירות...
30/08/2019 | 17:38
2
38
נאלצנו לצפות בסרטון "המציל" בכיכובו של
ראש ממשלתנו במהלך פרסומות לפני סרט
קולנוע... האם הדבר חוקי ?
לצפיה ב-'להבנתי זה נוגד את הוראות'
להבנתי זה נוגד את הוראות
31/08/2019 | 16:45
1
74
סעיפים 4 ו 8 לוק הבחירות (דרכי תעמולה) 
לצפיה ב-'תודה, גם לי נראה כך...'
תודה, גם לי נראה כך...
31/08/2019 | 21:25
55
פניתי לעמותה לאיכות השלטון...
נראה מה תהיה תגובתם...
 
לצפיה ב-'חוק איסור צריכת זנות-חוקתי?'
חוק איסור צריכת זנות-חוקתי?
28/08/2019 | 17:03
2
78
חוק איסור צריכת זנות שאמור להכנס לתוקף בשנת 2020 מטיל קנס על צרכני זנות אך פוטר מכל אשמה את העוסקים בזנות. מתעוררות כמה שאלות- האם ההפליה חוקית ואין פגיעה בעקרון השיויון? האם החוק לא מעודד צריכת זנות כשהוא נמנע מלהעניש את ספקי הזנות?
 
אשר לשאלה הראשונה, נקודת המוצא של החוק היא שספקי הזנות (גברים ונשים כאחד) הם הקורבן ויש לשקמם. אינני יודע על סמך מה נקבעה ההנחה הזאת. יש  ספקי זנות (זונות בלשון פשוטה) שעושים את העבודה בלב שלם ונפש חפצה. שמעתי אפילו על הפגנות של זונות מול הכנסת, נגד החוק בגלל שהוא פוגע בפרנסה.
 
זאת ועוד- לא מוסרי  להעניש רק את צרכן הזנות ולפטור את הזונה מאחריות. היא הרי מציעה לו. יש לה אשמה תורמת. אלמלא הסתובבה סביבו והציעה את שירותיה, הוא לא היה צורך אותם. היא שותפה למעשה בדיוק כמוהו.
 
אשר לשאלה השניה, החוק לא ישיג את מטרתו כאשר רק צרכן הזנות נענש. אין שום סנקציה שתמנע מהאישה להציע את שירותיה. 
 
נקודה נוספת, לא מוסרי להתיר לאדם לפתות צרכן זנות ואחר כך להעניש את הצרכן. זה מזכיר במשהו את התופעה  של סוכן מדיח. הסוכן משדל את העבריין לבצע עבירה ולאחר מכן מעמידים אותו לדין. 
 
לצפיה ב-'צודק בהחלט '
צודק בהחלט
28/08/2019 | 18:03
47
תזכורת (וראו גם בהמשך השרשור, בייחוד תגובה זו).
לצפיה ב-'גם באיסור על יחסים עם קטינים אין סימטריה'
גם באיסור על יחסים עם קטינים אין סימטריה
29/08/2019 | 02:54
34
לקטין מותר להציע אבל לבגיר אסור לקבל את ההצעה. אמנם כאן לא מדובר בקטינים ולכן העונש חמור הרבה פחות. אבל חוסר הסימטריה באיסור אינו חידוש.
 
מצב הקורבן אינו מתבטל כאשר הקורבן משלים עם מצבו ואף משתדל לקבע אותו. שיפוט מצבו של אדם שהוא קורבן מתבצע מבחוץ, בראייה אובייקטיבית ועל סמך השקפה מוסרית של השופט, ולא ע"י הקורבן עצמו. במקרה זה השופט הוא החברה הישראלית והמחוקק הישראלי. 
אבל אני מסכים שהחוק לא ישיג את מטרתו. לא מהסיבה שציינת אלא כי הוא לא מספיק חמור. חוק שהיה מצליח להרתיע צרכנים - כלומר מצמצם את הביקוש - היה מצמצם גם את ההיצע. אין טעם להציע מוצר או שירות שהלקוחות האפשריים שלו פוחדים לצרוך אותו.
לצפיה ב-'משיכת כספים שבקרן פנסיה'
משיכת כספים שבקרן פנסיה
28/08/2019 | 19:52
27
בן 66 בקרוב פורש לגמלאות, שיעור הפסניה החודשי נמוך. אני מעוניין למשוך את כל הכסף שבקרן הפנסיה.
לגבי פיצויים אני יודע אבל שאלתי היא: אני רוצה למשוך את כל ההפרשות שלי וגם התגמולים של מעסיק, האם אני צריך/חייב לשלם על כך מס?
אם כן האם ניתן להימנע מזה, כמובן בדרך חוקית.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
עו
עו"ד מיכל מוזס
עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ