לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3341133,411 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.
 
חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 
המשך >>

לצפיה ב-'רציתי לפסול שופטת דחוףףף'
רציתי לפסול שופטת דחוףףף
21/08/2019 | 10:29
1
12
יש ניגודי אינטרסים ביי לבין משפחתה ובת משפחתה יצגה צד נגדי במשפט שהיה לפני מספר שנים
איך שהתיק הגיע לידה ישר נתנה החלטה מבלי שתזמן את הצדדים
כלל לא ידעתי שהתיק נפל לידה זמן קצר לפני ההחלטה שאלתי באם כבר נקבע שופט אמרו לי שלא
עכשיו שלחתי פקס וביקשתי להעביר התיק לעיון של שופט אחר בגלל ניגוד ענינים ובמרכז מידע אמרו לי שבמרשם [כנראה במזכירות] לא העבירו את הבקשה הלאה היות וכבר ניתנה החלטה פס"ד
מה אפשר לעשות במקרה כזה האם אפשר לפנות לנשיא ביה"מ כי זה נראה לי גם מחטף וא"כ איך פונים רק דרך מזכירות או שאפשר גם אןלי יש לו תיבה בבית המשפט
אודה לכם על עזרה
לצפיה ב-'בקשה לפסילת שופט מוגשת לשופט'
בקשה לפסילת שופט מוגשת לשופט
21/08/2019 | 10:34
13
עצמו. הנושא מאוד מטריד אותך כי זאת הפעם השניה שאתה שואל. לכן אני מציע לך לפנות לעורך דין ליעוץ אישי.
לצפיה ב-'איסור מכירת דירה לערבי'
איסור מכירת דירה לערבי
20/08/2019 | 15:21
1
30
לפני כמה ימים ניתן פסק דין בביהמ"ש העליון בשאלה זאת (מי-טל נ' חאלד סלמן).
 
המערערת חברה שרכשה זכויות בניה בקרקע ציבורית, ממינהל מקרקעי ישראל, סירבה למכור למשיבים, בני הלאום הערבי דירה בבנין דירות שבנתה אך ורק מהטעם שהם ערבים.
 
תביעת פיצויים שהגישו הקונים התקבלה והחברה חוייבה בתשלום פיצויים. ערעור שהוגש למחוזי נדחה והענין הגיע לפתחו של ביהמ"ש העליון.
 
כל השופטים הסכימו שאסור לחברה להפלות בין הקונים בגלל מוצאם או הלאום שלהם מכוח דיני המשפט המינהלי. הקבלן הוא שלוחו של מינהל מקרקעי ישראל וכשם שאסור לגוף ציבורי ממלכתי להפלות בין בני אדם שווים כך אסור גם למי שפועל מטעמו.
 
אולם הדעות נחלקו בין השופטים באשר לתחולתו של חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ושירותים ציבוריים.
 
החוק אוסר על הפליה מטעמי לאום בהספקת מוצר, והשאלה היתה אם דירת מגורים היא "מוצר". כב' השופט מזוז סבר שכן וכב' השופט שטיין סבר שלא.
 
לדעתי הדין עם כב' השופט שטיין.  בהעדר הגדרה בחוק, ל"מוצר",  יש לתת למונח את הפירוש המקובל. דירה לא נחשבת למוצר בלשון היום יום. זאת ועוד אם אתה מחיל את  החוק על דירה בהיותה מוצר כביכול, אתה חייב להחילו גם על קרקע לא בנויה שכן אין הגיון לאסור הפליה במכירת דירה אבל להתירה כשמדובר בקרקע לא בנויה. ברור אם כך שכוונת המחוקק היתה להחריג את המקרקעין מהגנת החוק.
 
למה? בגלל אופיה היהודי של המדינה. האם זה בסדר? בוודאי שלא אבל זאת היתה כוונת המחוקק ולא הוגשה עתירה לפסול את החוק.
 
שומה היה על ביהמ"ש למצוא תחליף לחוק אך בניגוד לכב' השופט שטיין שסבר שדי בהוראות המשפט המינהלי כדי לפסול את התנהלות הקבלן, אני סבור עם כל הכבוד הראוי שאין להסתמך על המשפט המינהלי. לדעתי צריך היה להתבסס על חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. השיויון הוא חלק מכבוד האדם. פגיעה בשיויון היא פגיעה בכבוד האדם. די להיזכר במוראות השואה ובגזירות שהוטלו על יהודים עוד לפני השמדתם כדי להבין שאדם שמחליטים עליו שהוא נחות מאחרים הוא אדם שפוגעים בכבודו (בלשון המעטה).
 
זאת ועוד-  ס' 12 לחוק איסור ההפליה קובע- "אין בהוראות חוק זה כדי לגרוע מתוקפו של חיקוק אחר האוסר הפליה."
 
נמצאנו למדים שניתן על פי חוק היסוד לפסול את התנהלות החברה.
 
גישתו של כב' השופט שטיין לפיה התנהלות החברה אסורה לפי דיני המשפט המינהלי היא בעייתית. קשה להלום מצב שבו חוק של הכנסת יתיר הפליה ומערכת דינים אחרת תאסור הפליה. דיני המינהל הציבורי אינם חוק אלא קובץ הלכות יציר הפסיקה. ניתן לומר שאם חוק איסור הפליה מתיר הפליית ערבים, אין מקום לעקוף את החוק על ידי פניה למשפט הציבורי.
 
תוצאה זאת היא כמובן לא חוקתית ופסולה מכל וכל ומתגברים עליה באמצעות פניה לחוק היסוד. בכך גם באה על פתרונה השאלה שעוררו השופטים מה דינה של הפליה במכירת דירה שנבנית על קרקע פרטית ודיני המינהל הציבורי לא חלים עליה. חוק היסוד לא מבחין בין גוף ציבורי לגוף פרטי. החובה לנהוג בשיויון חלה על כולם.
לצפיה ב-'בקיצור לכל אחד כולל לשופטים יש השקפת עולם'
בקיצור לכל אחד כולל לשופטים יש השקפת עולם
21/08/2019 | 03:52
14
והם מפרשים ומעוותים את החוק כדי להניב פסיקה המתאימה להשקפת עולמם.
אני לא יודע איך אפשר להגיד על דירה שהיא לא מוצר. למה היא לא מוצר? הרי הדירה נוצרת בתהליך ייצור מובהק ע"י מהנדסים, אנשי מקצוע ופועלים, תוך שימוש במיכשור וידע וחומרים.
ממה שאני מבין המחוקק רצה למנוע הפליה בתחומים שבהם ספק מספק משהו לצרכן, וסיפק כמה מילים שלדעתו מכסות את התחום. יש "מוצר" שהוא משהו חומרי, יש "שירותים" שמספקים אותם אבל הם לא עשויים מחומר. ויש "כניסה למקומות בידור" שזו קטגוריה שלא מתאימים למשהו חומרי שמייצרים ולדעת המחוקק גם לא לשירות שמספקים. אז ככה המחוקק חשב שכיסה את כל האפשרויות ואף אחד לא יחשוב על קטגוריה נוספת ויחשוב ששם מותר לו להפלות.
אבל שופטי בית המשפט העליון יותר חכמים מהמחוקק. המחוקק לא יכול להבטיח שאם שופט רוצה להפיק פסיקה שמנוגדת לכוונת המחוקק, הוא לא ימצא דרך לעשות זאת.
לצפיה ב-'מבקש עזרה באיתור פסקי דין בנושא דיני עבודה'
מבקש עזרה באיתור פסקי דין בנושא דיני עבודה
20/08/2019 | 07:48
19
שלום לעורכי הדין והמומחים למשפט
מי שיכול לעזור באיתור פסקי דין בנושא הבא.
שכיר עבד במשכורת ברוטו 20,000. הוותק היה ארוך (20 שנה), המשרה מלאה כל השנים. המשרה משרת אמון והשכר היה גלובלי. אותו תפקיד בדיוק כל השנים.
בחודש מסויים דרש וקיבל העלאה משמעותית מאד בשכר כך שהשכר קפץ מ-20000 ל-32000 ברוטו. קיבל את השכר וקיבל תלוש. 
צריך להדגיש שבמשא ומתן על העלאת השכר הנ"ל אשר נוהל בכתב נכתב ע"י המעסיקה שהעלאת השכר היא "מחודש זה והלאה" כך שההסכם לא היה על העלאה חד פעמית.
כמו כן צריך לציין שלא היה שום שינוי במשרה לא מבחינת שעות (היא מלאה בין כה וכה) ולא מבחינת אפיון התפקיד. בדיוק אותה עבודה עבור יותר כסף.
בחודש שאחרי ההעלאה המעסיקה החליטה לפטר אותו וזאת בלי פיצויים והודיעה לו שמבחינתה שיתבע.
השכיר מגיש תביעה לתשלום פיצויים לפי שכר 32000 ברוטו כפול ותק 20 שנה.
 
זה הסיפור ואני מבקש עזרה באיתור פסקי דין הנוגעים למצב זה של חישוב פיצויים כאשר יש קפיצה גדולה בשכר אחרון ועל פני ותק ארוך. משרה מלאה, ללא הגדרה של העלאה זמנית ובלי שינוי בתפקיד.
 
תודה לכל העונים.
 
לצפיה ב-'אלוהים עצמו, הייחודי א' סמכותו של אלוהים (א') חלק 2'
אלוהים עצמו, הייחודי א' סמכותו של אלוהים (א') חלק 2
17/08/2019 | 21:25
25
ביום הרביעי, נוצרים עונות השנה, הימים והשנים של האנושות, כשאלוהים מפעיל את סמכותו פעם נוספת
הבורא הגשים את תוכניתו בעזרת דבריו, וכך העביר את שלושת הימים הראשונים של תוכניתו. במהלך שלושת הימים האלה, לא נראה אלוהים כשהוא טורח או מתעייף; להפך, הוא העביר שלושה ימים נפלאים מתוכניתו, והגשים את היוזמה הנהדרת של שינוי העולם מקצה לקצה.
לצפיה ב-'ירושה כאשר מישהו מוסיף כסף משלו: '
ירושה כאשר מישהו מוסיף כסף משלו:
16/08/2019 | 08:01
2
46
נניח שאבא והאמא נפטרו יש להם 2 דירות.
אחת שווה 1 מיליון ש"ח והשניה 2 מיליון ש"ח. אין להם שום כסף או רכוש אחר.
יש להורים 2 בנים והם יורשים את הרכוש שווה בשווה. אחד האחים מקבל את הדירה היקרה והשני את הזולה. האח שקבל את הדירה היקרה משלם מכיסו 500 אלף ש"ח לאח השני.
אני מבין שהמדינה רואה בזה עסקת מכירה שצריך לשלם עליה מס שבח ומס מכירה.
שאלות:
1). על מה צריך לשלם את המיסים? רק על 500 אלף ש"ח ששלם האח הראשון לשני? על מחיר אחת הדירות? על מחיר כל 2 הדירות?
2). האם חישוב מס השבח נעשה על כל מחיר הדירה? אני מבין שמס שבח הוא על הרווח הראלי. אבל האם מניחים שהיורש קבל את הדירה במחיר אפס ואז הרווח הראלי הוא כל מחיר הדירה או שמורידים מחשובי הרווח את המחיר שבו קנו ההורים את הדירה. כלומר אם במקרה כזה הדירות ירדו בערכן הראלי - היורשים לא צריכים לשלם מס שבח?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/08/2019 | 23:00
33
1. את המס צריך לשלם על החלק שעליו שולמה תמורה חיצונית. בדוגמה שהבאת, מדובר באותו רבע מהדירה היקרה שתמורתו שולמו 500,000 ש"ח.
2. מס רכישה (אין מס מכירה כיום), מחושב על פי הסכום ששולם. מס שבח הוא על הרווח הריאלי מיום הרכישה של ההורים ועד המכירה. אם לא היה שבח (הדירה באותו ערך ריאלי שבו קנו ההורים או פחות) לא יהיה מס.
לצפיה ב-'זו שאלה תיאורטית של סטודנטים, במציאות היא לא קיימת'
זו שאלה תיאורטית של סטודנטים, במציאות היא לא קיימת
17/08/2019 | 17:12
38
כי במציאות ניתן לחלק את הירושה, בהסכמה, על פי סעיף 110 לחוק הירושה, באופן לא סימטרי, עוד טרם מתן צו הירושה
כך שאח אחד יקבל בירושה דירה אחת והאח השני דירה שניה
את התשלום ביניהם יעשו בנפרד והכל ללא שום צורך בתשלום מס.
 
לצפיה ב-'רכב'
רכב
17/08/2019 | 08:58
35
ביקשתי מבעל הרכב (שטוען שהוא הבעלים) שישלח לי רשיון רכב המוכיח שהוא הבעלים על מנת להגיע איתו להסדר.הוא שלח לי את תעודת ביטוח חובה.האם זה תקין?
לצפיה ב-'חברות הקונגרס האמריקאיות'
חברות הקונגרס האמריקאיות
16/08/2019 | 22:11
27
איסור כניסתן של 2 הגברות הספק נכבדות לארץ לווה בהרבה עמימות ו/או בורות מצד כלי התקשורת בישראל. נשמעו טענות שנתניהו אסר על כניסתן. אחר כך נטען שדרעי אסר. מה המצב החוקי?
 
ס' 2 (ד) לחוק הכניסה לישראל קובע- 
 
" (ד)  לא יינתנו אשרה ורישיון ישיבה מכל סוג שהוא, לאדם שאינו אזרח ישראלי או בעל רישיון לישיבת קבע במדינת ישראל, אם הוא, הארגון או הגוף שהוא פועל בעבורם, פרסם ביודעין קריאה פומבית להטלת חרם על מדינת ישראל, כהגדרתו בחוק למניעת פגיעה במדינת ישראל באמצעות חרם, התשע"א-2011, או התחייב להשתתף בחרם כאמור."
 
ס"ק (ה) מתיר לשר הפנים לתת אשרה מטעמים מיוחדים שיירשמו.
 
נמצאנו למדים שאדם זר  שקורא להחרים את ישראל במישור הבינלאומי, אינו רשאי להכנס לארץ אלא אם שר הפנים החליט אחרת.
 
לא ברור אם חברות הקונגרס קוראות להחרים את ישראל. יתר על כן, שמעתי שלחברי הקונגרס האמריקאי יש חסינות בדומה לחסינות של חברי כנסת בישראל, וישראל מכבדת את חסינותם  גם אם אינה חייבת בכך. יוצא שגם אם הן קוראות לחרם, אזי לכאורה הקריאות הן במסגרת החסינות שלהן ויתכן שהמדינה לא רשאית להפעיל את החוק נגדן מטעמי מניעות.
 
זאת ועוד- שוב ושוב התפרסמו ידיעות שהנשיא טראמפ הפעיל לחץ על נתניהו לא לאשר את כניסתן לישראל, בעוד שהסמכות לדון בענין היא של שר הפנים. יתכן ששר הפנים החליף את שיקול דעתו בשיקול דעתו של נתניהו, דבר שאסור לחלוטין לפי פסיקת בגצ.
 
נתניהו אם היה מנהיג אמיתי היה צריך להסביר לטראמפ ששאלת כניסתן לישראל של שתי חברות הקונגרס היא שאלה משפטית סבוכה שצריכה למצוא את פתרונה על פי חוקי המדינה והנושא אינו בסמכותו.  
לצפיה ב-'כפיה חילונית'
כפיה חילונית
12/08/2019 | 14:03
10
57
ביטול ההפרדה המגדרית במופע בעפולה היא לכאורה  פגיעה בחופש הדת.
 
מדובר במופע שהיה מיועד לציבור החרדי ויועדה בו הפרדה מגדרית כמקובל בציבור הזה.
 
באה שדולת הנשים וטענה שלא יתכן שאב לא יוכל להיכנס עם בנותיו למופע או שאם לא תלווה את בניה וכיו"ב. למה לא יתכן? אם זה בהסכמת המשתתפים זה בסדר גמור. לפי הגיונה של התנועה הקיצונית הזאת, גם חתונה חרדית היא פסולה או תפילה בבתי כנסת אורתודוקסים בגלל  ההפרדה המגדרית. 
 
זה מפסיק להיות בסדר כשכופים את ההפרדה על מי שלא רוצה בכך.
 
האם העובדה שהמופע  ממומן בכספי ציבור פוסלת הפרדה מגדרית? גם כן לא נכון. המדינה תומכת במוסדות דת. מדובר בארוע תרבותי שמיועד לציבורי החרדי שרוצה בהפרדה מגדרית מחונך לאורה והיא חלק מערכיו. לא מקובל להתערב, לא ראוי להתערב וספק אם זה חוקי.
 
על פניו החלטת בית המשפט המחוזי לא היתה חוקית.
 
הטענה שהעיריה הסכימה להצעת ביהמ"ש צריכה בירור מעמיק. צריך לבדוק מה היה שם. לפעמים הצעת משפט היא "הצעה שאי אפשר לסרב לה". היא מלווה באיום שאם הניצע לא יסכים ישלם ביוקר-תרתי משמע. לפעמים להצעה מתלווה איום ברור שיהיה חיוב כספי גדול נגדו. הצעות כאלה הן עבירת משמעת אבל הן חלק מהתרבות  הקלוקלת של בתי המשפט. לכן יש לבדוק היטב מה היו נסיבותיה של אותה הצעה.
 
עד כאן לענין צדקת החרדים. מהצד השני- לא חסרה כפיה דתית בארץ. אולי כעת בעקבות הכפיה החילונית הפסולה ילמדו גם העסקנים החרדים לכבד את חופש המצפון ולא לכפות את תרבותם על מי שלא רוצה בה. 
 
 
 
 
לצפיה ב-'בתוך כל אחד מאתנו מצויים כוחות הנתונים בקונפליקט'
בתוך כל אחד מאתנו מצויים כוחות הנתונים בקונפליקט
12/08/2019 | 19:42
7
לצפיה ב-'איסור על ההפרדה הוא קודם כל פגיעה בנשים'
איסור על ההפרדה הוא קודם כל פגיעה בנשים
13/08/2019 | 07:22
2
25
מילא חופש הדת, אבל האבסורד הוא שמנכ"ל שדולת הנשים טענה "עשינו היום עוד צעד משמעותי כדי להבטיח את מעמדן וזכותן של נשים להיות נוכחות ושוות בכל מרחב ציבורי". זו טענה שמנוגדת ל"הישג" בפועל, שהרי זכותן של נשים חרדיות לשיוויון במרחב הציבורי נפגעת אנושות, משום שנשים אלה רוצות לשהות במופעים בהפרדה מגברים, ואם מונעים מהן את אפשרות ההפרדה במרחב הציבורי נמנעת מהן האפשרות לשהות במופעים במרחב הציבורי.
בפועל המופע בוטל וסביר שבין כה וכה חרדים לא היו מגיעים. נשים חרדיות לא יכולות להגיע למופע בו גברים יכולים להסתובב ביניהן באופן חופשי.
 
 
לצפיה ב-'אני פעם הייתי הגבר היחידי בין נשים חרדיות אייך? '
אני פעם הייתי הגבר היחידי בין נשים חרדיות אייך?
13/08/2019 | 13:28
1
23
לפני כשנתיים הייתה הרצאה רק לנשים דתיות באולם ענק . הרבנים בירושליים נאמו 
העבירו את השידור בלוויין לחיפה . אני התקנתי צלחת לקליטת השידור . והנשים צפו בנאומים . ומה הייה הנושא:? ליזרוק את המחשב מהבית המחובר לאיטרנט .
ונתנו דוגמאות איזה הרס עושה המחשב בבתים . 
מה שכן כול הנשים היו יפות ומתופחות . אני הייתי הטכנאי שיש ליד המקלט 
לצפיה ב-'הקרינו את השידור על מסך ענק באולם '
הקרינו את השידור על מסך ענק באולם
13/08/2019 | 13:30
5
לצפיה ב-'הדרת נשים חרדיות בהסכמתן'
הדרת נשים חרדיות בהסכמתן
13/08/2019 | 20:39
5
40
גם לדעתי האישית, הפרדה בין נשים לגברים במופע של זמר חרדי, שנועד, רק או בעיקר, לציבור החרדי, מותרת על-פי החוק (ראו סעיף 3(ד)). אולם לדעת צוות המשפטנים הבכירים, שמינה היועץ המשפטי לממשלה כדי לחקור את תופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי, הפרדה כאמור, בחסות גוף ציבורי, פסולה (ראו סעיף 224 בעמוד 63). ופסק הדין הנדון, בעניין שדולת הנשים נגד עיריית עפולה, ניתן בהסתמך, בין היתר, על מסקנות הצוות ובהעדר מחלוקת מהותית בין הצדדים. על כן תמוהה בעיניי הודעתו של ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, ששמעתי הבוקר ברדיו 103FM, כי העירייה תערער על הפסק בפני 'בג"ץ' (הכוונה כמובן לערעור שיוגש לבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים מינהליים, ולא כבית משפט גבוה לצדק).
אני מציע לשקול את הפשרה הבאה: המרחב המיועד לקהל יחולק, באמצעות שתי מחיצות, לשלושה חלקים: מימין (או משמאל) גברים בלבד, משמאל (או מימין) נשים בלבד, ובתווך גברים ונשים יחד רחמנא לצלן, והזמר, שממאן להופיע בפני קהל מעורב, יופיע כשגבו אל הקהל, ובא לעפולה גואל...
 
אזהרה: לאלה שמצדדים בהפרדה, הקישור הבא אינו מומלץ.
 
לצפיה ב-'עם כל ההסתייגות שלי מאורח החיים החרדי'
עם כל ההסתייגות שלי מאורח החיים החרדי
14/08/2019 | 00:40
4
28
נעשה פה דבר שלא ייעשה. אי אפשר לכפות נורמות חילוניות על מי שלא רוצה בכך. צוות המשפטנים חרג מסמכותו כשנתן המלצות שעומדות בסתירה לחוק. העיריה צריכה להגיש ערעור ולטעון שהיא חוזרת בה מהסכמתה משום שההסכם מנוגד לתקנת הציבור. רשות ציבורית יכולה לסגת מהסכם בתנאים מסויימים.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
15/08/2019 | 00:45
3
38
השופט עאטף עיילבוני, מבית המשפט המחוזי בנצרת, ביטל למעשה את פסק הדין של קודמו מאותו בית משפט, השופט יונתן אברהם, בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה. על הטענה, שאין לו סמכות לבטל את פסק הדין של עמיתו, השיב השופט, שלא את פסק הדין הוא מבטל, אלא את החלטת העירייה להסכים לביטול ההפרדה המגדרית (שבהסתמך עליה ניתן הפסק הקודם). אולם בית המשפט העליון קיבל את טענת חוסר הסמכות וביטל את הביטול.
פסק הדין החדש של המחוזי: כאן. פסק הדין המבטל של העליון: שם.
 
לצפיה ב-'ועמדת היועץ המשפטי לממשלה'
ועמדת היועץ המשפטי לממשלה
15/08/2019 | 00:51
23
לצפיה ב-'פסק דין מופרך של ביהמ"ש העליון'
פסק דין מופרך של ביהמ"ש העליון
15/08/2019 | 03:06
29
הרבה פגמים וחוסר עקביות יש בו.
 
1. אין מעשה בי"ד בביהמ"ש לענינים מינהליים. ס' 8 לחוק בתי משפט לענינים מינהליים קובע- "  בית משפט לענינים מינהליים ידון בעתירה מינהלית ובערעור מינהלי בהתאם לעילות, לסמכויות ולסעדים שלפיהם דן בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, בשינויים המחויבים לגבי עתירה מינהלית ולגבי ערעור מינהלי."
 
2. לכן כשם שבגצ לא כפוף להחלטות של עצמו ומוסמך לבטל החלטות כל אימת שהדבר נחוץ למען הצדק-כך מוסמך לעשות ביהמ"ש לענינים מינהליים.
 
3. גם אם כב' השופט עיילבוני לא נימק את פסק דינו בצורה המיטבית, עדיין היה על שופטי ביהמ"ש העליון לתת דעתם לחוק הנ"ל.
 
4. אין התייחסות לטענה שחלק מהמשיבים לא היה צד להליך שבו נאסרה הפרדה מגדרית. תנועת ש"ס היא תנועה פוליטית שמייצגת אינטרסים של ציבור דתי ויש לה זכות להשמע בדיון. אפשר לומר שחלק נכבד מאוד ממצביעיה  נפגע כתוצאה מההחלטה ויש לה זכות עמידה. כלל גדול שמי שנפגע מהחלטה ולא היה צד לדיון יכול לדרוש את ביטולה.
 
5. הלכה ידועה ומושרשת היטב שבגצ לא נותן סעד תיאורטי. במקרה דנן הארוע היה בעיצומו כשניתנה החלטה וביהמ"ש מציין בפורש שההחלטה ניתנת בלי שיש בה כדי לבטל את הארוע. כאמור לעיל הסמכויות והסעדים של ביהמ"ש לענינים מינהליים זהים לאלה של בגצ ולא ברור מדוע המקרה הזה מצריך ביטול החלטת ביהמ"ש קמא. על אחת כמה וכמה כשביהמ"ש מציין שהוא לא קובע עמדה לגוף הענין.
 
לצפיה ב-'פסק הדין שבוטל - עדכון קישור'
פסק הדין שבוטל - עדכון קישור
15/08/2019 | 15:08
25
אתמול הקישור פעל כהלכה. היום לא.
נסו כאן.
לצפיה ב-'ביטול מנוי לוטרינר'
ביטול מנוי לוטרינר
11/08/2019 | 14:10
3
40
היי
לאיזה חוק נתייחס כשנרצה לבטל מנוי לוטרינר? האם לחוק הגנת הצרכן הרפואי? מיטלטלין?
תודה,
לצפיה ב-'בעיות צרכניות צריכות למצוא את פתרונן בחוק הגנת הצרכן'
בעיות צרכניות צריכות למצוא את פתרונן בחוק הגנת הצרכן
11/08/2019 | 22:10
2
5
לצפיה ב-'אא'
אא
12/08/2019 | 11:31
1
23
היי, תודה על המענה
יכול להיות שהצד הנגדי נשען על חוק המיטלטלין? בטענה שחיות הם לא לפי חוק הגנת הצרכן?
לצפיה ב-'הסעיף הרלוונטי בחוק'
הסעיף הרלוונטי בחוק
12/08/2019 | 23:05
23
הוא סעיף 13ג בחוק הגנת הצרכן - שדן בעסקה מתמשכת
ציטוט :
"חובות גילוי בעסקה מתמשכת
13ג.   (א)  בחוק זה –
"עסקה מתמשכת" – עסקה לרכישה של טובין או שירותים באופן מתמשך, לרבות כל שינוי בעסקה או תוספת לה שאינם מהווים עסקה חדשה, והכל בין אם העסקה היא עסקה לתקופה קצובה ובין אם היא לתקופה בלתי קצובה,
ולמעט עסקה להספקת גז בין צרכן גז לספק גז;
"גז", "ספק גז" ו"צרכן גז" – כהגדרתם בסעיף 14 לחוק הסדרים במשק המדינה (תיקוני חקיקה), התשמ"ט-1989.
(ב) עוסק העומד להתקשר עם צרכן בעסקה מתמשכת, חייב לגלות לו, בעל פה, טרם ההתקשרות בעסקה, פרטים אלה:
(1) זכות הצרכן לבטל עסקה מתמשכת, לרבות זכותו כאמור לעניין עסקה לתקופה בלתי קצובה;
(2) בעסקה לתקופה קצובה – את משך העסקה ומועד סיומה;
(3) פירוט תשלומים שעל הצרכן לשלם בשל הביטול, ככל שישנם, לפי תנאי העסקה המתמשכת, ודרך חישוב התשלומים כאמור, ככל שנקבעה;
(ג) נערכה העסקה המתמשכת בחוזה בכתב, יכלול העוסק את הפרטים כאמור בסעיף קטן (ב) גם בחוזה שנחתם עם הצרכן; נערכה העסקה המתמשכת בעל פה, ימסור העוסק לצרכן, לא יאוחר ממועד הספקת הטובין או השירותים, מסמך בכתב הכולל את הפרטים האמורים; הפרטים יופיעו בחוזה או במסמך בכתב בסמוך אחד לשני, בהבלטה מיוחדת ובאותיות ברורות וקריאות.
(ד) הוראות סעיפים קטנים (ב) ו-(ג) באות להוסיף על הוראות סעיפים 4ב ו-14ג, ולא לגרוע מהן; ואולם היתה העסקה המתמשכת עסקה מכר מרחוק כאמור בסעיף 14ג, רשאי העוסק לכלול את הפרטים האמורים בסעיף קטן (ב) במסמך לפי הוראות סעיף 14ג(ב)."
לצפיה ב-'כריכת כתב תביעה'
כריכת כתב תביעה
08/08/2019 | 17:01
7
41
שלום, 
מבקש לדעת מהם הכללים לכריכת כתב תביעה ונספחיו
1. האם יש לחורר את כל העמודים?
2.האם יש לכרוך בתיק כל עותק? איזה סוג תיק?
3.אם יש לי נספח בן 15 עמודים, האם מותר לשדך?
4.כמה עותקים עלי להגיש?
 
תודה
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
08/08/2019 | 17:05
4
25
כיצד אני מגיש דיסק הקלטות?
במעטפה?
משודך לעמוד A4?
בתוך התיק עם הנספחים?
לצפיה ב-'למי למה ?'
למי למה ?
08/08/2019 | 17:10
3
24
איזה בית מישפט ?? 
הטוב ביותר גש למשכירות . ותישאל שם 
לגבי העתקים : אחד לשופט . ולכול ניתבע העתק 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/08/2019 | 17:13
2
25
תביעה בסדר דין מקוצר בבית משפט שלום
אני רוצה לבוא מוכן לשם ולכן שואל פה, זה נסיעה עבורי ואם אשאל במזכירות אצטרך לשבת שעות שם ולכרוך במקום לא בתנאים נוחים
לצפיה ב-'תעיין באתר של בית מישפט '
תעיין באתר של בית מישפט
08/08/2019 | 17:46
1
20
יש שם בטח חומר ומידע  . מה שיענו לך כאן . זה בערבון מוגבל 
לכן סע פעם פעמיים . ותחזור הבייתה ןתעשה את זה בבית .
נידמה שקראתי איך עושים את זה 
השאלה אם השופט יעניין בכול החומר שאתה מגיש לו . כול כך הרבה עמודים 
בהצלחה 
לצפיה ב-'גם אני מחפש תשובה לשאלה זהה'
גם אני מחפש תשובה לשאלה זהה
09/08/2019 | 09:28
5
לצפיה ב-'אין תשובה לאיש?'
אין תשובה לאיש?
10/08/2019 | 11:56
1
9
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין חובה לכרוך כלל כתב תביעה'
למיטב ידיעתי אין חובה לכרוך כלל כתב תביעה
10/08/2019 | 19:29
22
כי המערכת עובדת על בסיס סריקה ישירה למחשב. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי עצים במרחב ציבורי המשפיעים על מרחב פרטי'
שאלה לגבי עצים במרחב ציבורי המשפיעים על מרחב פרטי
10/08/2019 | 17:31
36
היי,
שאלה היפותטית לחלוטין
נניח שישנו עץ גדול במרחב ציבורי בצמוד לגדר של בית פרטי קטן.
העץ (והציפורים שעליו) מלכלכים מאוד את הבית, גם כאשר נגזם באופן תקופתי.
מה אפשר וסביר לדרוש מן העירייה?
 
נשמע לי לא לגמרי הגיוני שעץ נשתל במרחק של 10 סנטימטר מבית. בטח שלא 4 עצים על בית קטן.
 
תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'רכב '
רכב
09/08/2019 | 15:07
6
52
לפני שבוע ביום שבת בעת שניסיתי להחנות שפשפתי רכב שחנה חצי על הכביש וחצי על המדרכה.אחת השכנות של בעל הרכב צפתה ואני ואמרה שתמסור לו את פרטיי.ואכן לאחר יומיים הוא התקשר.אני לא מכירה אותו. שוחחתי פעם אחת ושלחנו הודעות בווטסאפ.הסכמנו שילך לפחח ויגיד מה העלות.היום שלח לי הצעת מחיר (כניראה מפוברקת). 1000שח.ביקשתי שישלח לי רשיון רכב ות.ז וגם סכמנו שבעת התשלום יחתום על ויתור דרישות.להפתעתי הבחור הודיע שנימצא בחול יחזור עוד חודש. בקש שאתנהל מול משפחתו.מה דעתכם על המקרה מווזר?
לצפיה ב-'שיביא לך הצעת מחיר מ 3 פחחים שונים'
שיביא לך הצעת מחיר מ 3 פחחים שונים
09/08/2019 | 16:13
30
ולא לוותר על תצהיר שהוא מוותר על תביעות בעתיד בגין תאונה זו
לצפיה ב-'יכול להיות שהוא '
יכול להיות שהוא
09/08/2019 | 16:15
30
ביכלל לא בעל הרכב . 
היו מיקרים ששיפשפתי רכב . ומישהוא התחיל ליצעוק . בסוף התברר שהוא לא בעל הרכב ביכלל . את זוכרת ביכלל את מס' הרכב ?
לצפיה ב-'מעניין מאיפו הייה לו '
מעניין מאיפו הייה לו
09/08/2019 | 16:17
26
את מס' הטלפון שלך ? שהיתקשר אליך
לצפיה ב-'למה המקרה מוזר'
למה המקרה מוזר
09/08/2019 | 16:47
35
1000 ש"ח זה לא מחיר גבוה לתיקון פחחות, בהחלט יכול להיות שאדם נמצא בחו"ל ומה לא בסדר בהתנהלות מול קרובי משפחה ?
כל מה שסיכמת איתו יכול להתנהל מול קרוב משפחה
אם את חוששת שהצעת המחיר מפוברקת סכמי איתו שבנוסף לכתב הויתור תקבלי עם התשלום גם את חשבונית המוסך.
לצפיה ב-'למה את פותחת כל פעם שרשור חדש באותו נושא'
למה את פותחת כל פעם שרשור חדש באותו נושא
10/08/2019 | 09:50
1
8
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/08/2019 | 13:25
27
כי נכנסתי מהנייד ולא הצלחתי לשרשר תגובות זו הסיבה.
לצפיה ב-'שאלה היפותטית על פינוי שוכר שלא מתפנה'
שאלה היפותטית על פינוי שוכר שלא מתפנה
09/08/2019 | 14:53
4
53
נניח ויש שוכר שלא מתפנה ונניח שהדרכים הרגילות כמו סדר דין מהיר וכו לא עוזרות
האם המשכיר יכול להכניס שוכרים חדשים על השוכר הסורר?
נניח והשוכר הסורר חוזר יום בהיר ומוצא זוג שהתמקם בדירה יחד איתו. המנעול נפרץ והוחלף אך השוכר הסורר מקבל העתק מפתח למנעול החדש - יכול להכנס ולצאת מתי שיתחשק לו. השוכרים החדשים תיעדו את כניסתם לבית ואת הימצאותם במצלמות גוף למקרה שהשוכר הסורר יאשימו בגניבה.
סתם שאלה - רעיון שהועלה אצלנו בחברה בדיון בעקבות הכתבה המטרידה.
לצפיה ב-'חברה??'
חברה??
09/08/2019 | 15:54
1
44
במה עוסקת החברה הזו?
נניח ונניח...
למה צריך להגיע להצעות מגוחכות ולא רלבנטיות?
אם יש פסק דין לפינוי הוצל"פ יפנו את השוכר גם בכוח. 
לצפיה ב-'חברה יענו חברותא'
חברה יענו חברותא
10/08/2019 | 12:58
31
חברה? עובדים בחברת הסעות.
למה נניח ונניח? כי זה פורום דיונים וזה מעניין אותי ולא רק אותי.
למה פה? אז איפה לשאול, בפורום רובוטיקה?
למה צריך להציע הצעות? כי זאת מדינת ישראל והמציאות בה היא שונה ממה שהחוק אומר או מחליט (פסקי דין לא מכובדים על ימין ושמאל).
 
שאלה אליך: יש לך אופציות/הצעות במידה והשוכר לא מכבד פסק דין והמשטרה לא עוזרת?
 
לצפיה ב-'עבירה פלילית לדעתי של הסגת גבול ו/או פגיעה בפרטיות'
עבירה פלילית לדעתי של הסגת גבול ו/או פגיעה בפרטיות
10/08/2019 | 09:52
1
10
לצפיה ב-'תודה. פגיעה בפרטיות - מעניין. לא חשבנו על זה'
תודה. פגיעה בפרטיות - מעניין. לא חשבנו על זה
10/08/2019 | 13:01
33
הסגת גבול? חשבנו ולא מצאנו קישור לשום חוק (בהנחה שהשוכר ללא חוזה)
לצפיה ב-'רכב תגובה לshlang'
רכב תגובה לshlang
09/08/2019 | 20:42
1
37
ההצעה ששלח לי היום סבירה 1000שח. חשבתי לשלם לו ולסיים את הסיפור בכפוף לתצהיר אבל הודיע לי הוום שנסע לחול ויחזור עוד חודש. את כל ההתנהלות ביקש  שאעשה מול משפחתו מה שלא ניראה לי. בינתיים אין לי שום מסמך מימנו חוץ מטלפון ושם והבית שבו הוא גר
לצפיה ב-'את לא נותנת שקל! או שתחכי שיחזור מחו"ל או'
את לא נותנת שקל! או שתחכי שיחזור מחו"ל או
09/08/2019 | 20:57
33
שישלח יפוי כח הכולל צילום ת.ז או דרכון + רשיון רכב (לאימות הבעלים על הרכב) בו הוא מייפה את כוחו של אדם אחר (וגם כאן, צילום ת.ז.)
האם יש לך את צילום הנזק שנגרם לרכבו? אם יש לך, תצרפי לכאן ואנסה לאמוד את הנזק, יתכן שהנזק הוא מזערי, שפשוף קל שפוליש יכול לעזור, האם יש כיפוף בפח?
אגב, האם לרכב שלך יש נזק?
 
לצפיה ב-'רכב '
רכב
09/08/2019 | 16:59
3
38
1.את הטלפון שלי מסרה לו השכנה שלו שהיתה עידה למקרה .היא משכירה לאחי יחידת דיור מול ביתו של הבחור.
2. למה זה מוזר? כי בתחילת השבוע הוא דיבר איתי בטלפון ולא אמר שהוא נוסע.רק היום כאשר ביקשתי שישלח מסמכים גילה שהוא בחול
3.אינני יכולה להחתים מישהו ממשפחתו על תצהיר .להסכים שישלח לי במייל תצהיר זה לא לעניין כי אני לא מכירה אותו
4.מה הבעייה שאחכה לשובו מחןל? אם המשפחה רוצה כבר לתקן שיתקנו מבחינתי התשלום יתבצע בכפוף לתצהיר בנוכחותו לא?
לצפיה ב-'למה זה מוזר?'
למה זה מוזר?
09/08/2019 | 17:11
2
32
כי לא כתבת את כול הסיפור הזה בהתחלה . 
אכשו אני יודע כמה את בצרות . בהצלחה 
לצפיה ב-'צרות?'
צרות?
09/08/2019 | 18:33
1
29
מעניין מה אתה יודע שאיני יודעת
לצפיה ב-'משהו לא מסתדר לי, יתקן ויתן לך חשבונית??'
משהו לא מסתדר לי, יתקן ויתן לך חשבונית??
09/08/2019 | 20:07
31
הוא יעשה שיפוץ כללי לרכב! זה לא עובד ככה
1 - את מתנהלת מול בעל הרכב בלבד ושיתן לך את מס' הפוליסה שלו כולל שם המבטח , (תוודאי ששמו מוצוין ברשיון הרכב) או נציג עם יפוי כח מטעמו כולל צילום רשיון הרכב
2- אם את לא רוצה לערב את הביטוח שלך , שיתן לך הצעת מחיר מ 3 מוסכים ואת משלמת לו על פי ההצעה הזולה ביותר, בהצעה יש לפרט איזה חלק יתוקן,
3 - את מחתימה אותו על הצהרה שהתשלום מהווה פיצוי על הנזק והוא מוותר על כל תביעה בעתיד
4- לצלם את כל המסמכים
לצפיה ב-'המשך לרכב'
המשך לרכב
09/08/2019 | 15:12
30
לא ציינתי שהוא רוצה לשלוח במייל את הויתור טענות
לצפיה ב-'איך מחפשים פסק דין/כתב תביעה?'
איך מחפשים פסק דין/כתב תביעה?
08/08/2019 | 20:17
1
20
אני תמיד מגיע לאתר פסק דין ורולינג אבל כמעט א פף פעם לא מוצא את כתב התביעה או פסק הדין. אני כן מצליח למצוא דיוני סרק פרוצדורליים למשל דחיית דיון. יכולים לעזור?
לצפיה ב-'חפש בגוגל "נט המשפט"'
חפש בגוגל "נט המשפט"
11/08/2019 | 14:17
3
לצפיה ב-'.'
.
08/08/2019 | 16:58
7
לצפיה ב-'בניין ישן ודיירים סרבני שיפוץ'
בניין ישן ודיירים סרבני שיפוץ
07/08/2019 | 11:05
3
34
בית משותף עם קירות מתפורר וצדקים, ברגע מסוכנות ובעלי הדירות משקיעים שמסרבים להשתתף בעלות השיפוץ, מה עושים? איך לפעול?
לצפיה ב-'לתבוע אצל המפקחת על בתים משותפים '
לתבוע אצל המפקחת על בתים משותפים
07/08/2019 | 13:05
8
לצפיה ב-'תלוי מה הטיעונים שלהם ומה % מכלל הדיירים בבניין?'
תלוי מה הטיעונים שלהם ומה % מכלל הדיירים בבניין?
07/08/2019 | 16:28
6
לצפיה ב-'יש החלטה פורמלית של אסיפת דיירים?'
יש החלטה פורמלית של אסיפת דיירים?
09/08/2019 | 07:03
5
לצפיה ב-'רציתי לפסול שופטת'
רציתי לפסול שופטת
05/08/2019 | 18:21
1
49
נתנה החלטה נגדי בברע מבלי אפילו לבקש תגובה אני יודע בבירור שביני ובין קרובי משפחתה היה בעיות ויש איבה וטינה                        האם לבקש ממנה לפסול עצמה או לפנות לנשיא בית המשפט או קודם בתיק זה לבקש בקשה
לצפיה ב-'לא בטוח שתצליח'
לא בטוח שתצליח
06/08/2019 | 00:30
35
קודם כל בקשת פסילה מפנים לשופט עצמו לא לנשיא ביהמ"ש. שנית, עושים זאת בהזדמנות הראשונה ולא מחכים לראות אם יחליט נגדך. שלישית, דחיית ברע לא מהווה עילה לפסלות שופט.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רונן מטלון
פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ