לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3272132,721 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'חופש הביטוי האומלל בישראל'
חופש הביטוי האומלל בישראל
21/07/2018 | 14:43
7
47
לפני כמה ימים דחה ביהמ"ש העליון בקשת רשות ערעור של הבלוגרית לורי שם טוב.

הפרשה בתמצית היא שהנאשמת הורשעה בפגיעה בפרטיות של מנכל משרד הרווחה, בכך שפרסמה באינטרנט מסמכים שמעידים שאיננו משלם דוחות חניה. טענתה שהפרסום הוא בעל ענין ציבורי נדחתה. וכך קובע כב' השופט שוהם-

"מקובלות עליי עמדתן של הערכאות הקודמות, לפיה פרסום מסמכים המעידים על אי-תשלום דו"חות חניה, אותן צבר המתלונן, תוך ניסיון להציגם כמאפיינים את התנהלותו של המתלונן במשרתו הציבורית הבכירה, אין בו כל עניין ציבורי, כמשמעו בסעיף 18(3) לחוק הגנת הפרטיות. משכך, הפרסומים אינם חוסים תחת כל הגנה, לפי חוק הגנת הפרטיות, ונראה, אפוא, כי הרשעתה של המבקשת בפגיעה בפרטיות, בדין יסודה."

לדעתי השופט הנכבד טעה. לציבור יש ענין לדעת שעובד ציבור בכיר לא משלם דוחות חניה ומגיע עד כדי עיקולים.

לפיכך לנאשמת נגרם עיוות דין לכאורה והיה מקום לתת לה רשות ערעור שני.

רע"פ 2976/18 לורי שם טוב נ' מדינת ישראל. 

לצפיה ב-'האם העניין הציבורי מצדיק פרסום דפים מחשבון בנק?'
האם העניין הציבורי מצדיק פרסום דפים מחשבון בנק?
21/07/2018 | 20:10
3
52
1. אחת ההגנות, שעשויה לעמוד לפוגע בפרטיות, היא, שבפגיעה היה עניין ציבורי המצדיק אותה (סעיף 18(3) לחוק הגנת הפרטיות).
2. אני מסכים אתך, שיש עניין ציבורי בפרסום העובדה, שאיש ציבור אינו משלם קנסות על חניה אסורה, אבל העניין הוא גם בסיבה לאי-התשלום. לגבי זה אמר שופט השלום שהרשיע: “סילמן העיד כי את החובות, או חלק מהם, עליהם נשענת ההגנה בדברה על 'עניין לציבור', שילם זה מכבר, והסיבה להצטברות היתה מעבר דירה ללא עדכון כתובת. הסבר זה, שכאמור - הוא ממש מעבר לצורך - מקובל עליי ומסתבר הוא לאוזן" (סעיף 36 להכרעת הדין).
3. השאלה העיקרית בעניין הנדון היא, האם העניין הציבורי מצדיק פרסום דפים מחשבון הבנק של איש הציבור ומכתב הממוען אליו בנוגע לדו"חות החניה. לכך התייחס שופט בית המשפט העליון, שדחה את הבקשה לערעור שני, תוך שהוא מצטט מהכרעת הדין המרשיעה: “אפילו שתאמר כי היה עניין כזה [עניין לציבור] - אין בו כדי להצדיק חיטוט במכתביו הפרטיים של איש, ופרסומם, בכלל זה - מנכ"ל משרד העבודה והרווחה" (סעיף 3 להחלטה).

לצפיה ב-'ביהמ"ש העליון התייחס אך ורק'
ביהמ"ש העליון התייחס אך ורק
21/07/2018 | 20:54
31
לאי תשלום הקנסות (ס' 9 להחלטה). הנושא של דפי החשבון לא הוברר דיו. 

לצפיה ב-'בית המשפט לא מסכים שהיה ענין ציבורי בפרסום החובות'
בית המשפט לא מסכים שהיה ענין ציבורי בפרסום החובות
22/07/2018 | 04:36
1
31
להפך. הוא קובע חד משמעית שלא היה. סעיף 33.
אני דווקא כן מסכים שהיה ענין ציבורי בפרסום החובות של עובד הציבור, ועצם העיסוק בסיבות לחובות מעיד על כך שמעניין את הציבור כיצד נוצר המצב שאיש ציבור צובר חובות. שהרי איש הציבור מרגיש צורך להסביר לציבור מאין חובותיו ובית המשפט מרגיש צורך להביא את ההסבר. והרי ההסבר לא היה ניתן בלא החשיפה העיתונאית של החובות. לכן לדעתי טעה בית המשפט כשקבע שלא היה ענין ציבורי.

אולם החשוב יותר הוא שבית המשפט עוסק בשאלת "תום הלב" של לורי שם טוב בפעילותה, ונדמה שזו הסיבה שהורשעה. שיש לה ענין אישי מול הגורמים אותם תקפה ואשר בענייניהם עסקה כעיתונאית. ובית המשפט מצא שלא היה תום לב. והשאלה העולה מכך היא האם עיתונאי צריך להיות חף מכל סדר יום בשאלות שהוא חוקר. האם עיתונאי שיש לו ענין אישי בנושא כלשהו פועל בחוסר תום לב כאשר הוא עוסק עיתונאית באותו ענין.
לדעתי התשובה על כך לא רק שהיא שלילית, אלא שאם תהיה חיובית לא יהיו עיתונאים ולא עיתונים.
לצפיה ב-'אז מה להיפך?'
אז מה להיפך?
22/07/2018 | 14:06
25
1. לא כתבתי, שבית המשפט מסכים, שהיה עניין ציבורי בפרסום החובות, אלא שאני מסכים עם עורך דין פנדריך, שהיה עניין ציבורי בפרסום. אולם בית המשפט ציין, שגם אם היה עניין ציבורי בפרסום, הוא אינו מצדיק את הפגיעה, ועל כן לא עומדת לנאשמת ההגנה לפי סעיף 18(3) לחוק הגנת הפרטיות, שבפגיעה היה עניין ציבורי המצדיק אותה. הגנה זו אינה מותנית בתום לב, אבל:
2. שופט השלום דן קודם בהגנה אחרת (שלא נזכרה בהחלטת בית המשפט העליון), ההגנה לפי סעיף 15(4) לחוק איסור לשון הרע, ש"הפרסום היה הבעת דעה על התנהגות הנפגע בתפקיד שיפוטי, רשמי או ציבורי, בשירות ציבורי או בקשר לעניין ציבורי, או על אופיו, עברו, מעשיו או דעותיו של הנפגע במידה שהם נתגלו באותה התנהגות". הגנה זו חלה גם על פרסומים הפוגעים בפרטיות מכוח סעיף 18(2)(ו) לחוק הגנת הפרטיות (בהכרעת הדין, או לפחות בקובץ שקישרתי אליו, נכתב בטעות 18(ו)), והיא כן מותנית בתום לב על-פי הרישא של כל אחד מהסעיפים. גם את ההגנה הזו דחה השופט בנימוק, שהפרסומים לא נעשו בתום לב, אך גם לגביה ציין, שאפילו בהנחה, שהיה תום לב ביסוד הפרסומים, עניין ציבורי לא היה בהם (לדעתי, היה צריך לומר את ההיפך: אפילו בהנחה, שהיה עניין ציבורי בפרסומים, תום לב לא היה בהם. אילו כך כתב השופט, הוא היה עקבי, לאמור: גם אם היה עניין ציבורי בפרסומים, הוא לא הצדיק את הפגיעה, ובכך נשללת ההגנה האחת; ובהעדר תום לב נשללת גם ההגנה החלופית).

לצפיה ב-'מערכת המשפט מגינה פה על עצמה'
מערכת המשפט מגינה פה על עצמה
22/07/2018 | 04:46
2
23
ושופטת את מי שפגע בה עצמה.
כאשר בית המשפט קובע שאין ענין ציבורי בפעילותה של לורי שם טוב בענין אחד, הוא מכין את השטח לקבוע שלא היה ענין ציבורי בשאר העניינים בהם פעלה ועליהם כתבה.
הדבר מודגש בצורך שראה כבוד השופט לעסוק בשאלת הענין הציבורי, אחרי שכבר פסק שבקשת הערעור אינה עומדת באמות המידה המצדיקות רשות ערעור "בגלגול שלישי", וקבע "די בכך, בכדי לדחות את הבקשה לרשות ערעור."
לשם מה אם כן לעסוק בכל זאת בבקשה? לדעתי רק כדי לבסס כאמור את עמדתה של מערכת המשפט לגבי לורי שם טוב ומעשיה.
לצפיה ב-'עוד 2 הערות'
עוד 2 הערות
22/07/2018 | 08:59
26
לכב' השופט שוהם יש דעה בעייתית מאוד על חופש הביטוי. להלן דברין בענין אחר שנוגע לאותה בלוגרית-

בש"פ 2525/18 מדינת ישראל נ' לורי שם טוב (פורסם בנבו, 17.04.2018)

"פרסומים מכפישים ובוטים כלפי עובדי ציבור ומתלוננים אחרים הם בגדר אלימות מילולית הניצבת ברף חומרה גבוה ביותר, ואין להמעיט בחומרת המעשים רק משום שאין מדובר באלימות פיזית ".

אין בהחלטת השופט הנכבד שום התייחסות לשאלת האמת בפרסום.

אין בהחלטה שום התייחסות לחופש הביטוי מול רשויות השלטון. חופש הביטוי נועד בראש וראשונה להעביר בקורת על השלטון והוא נועד מטבע הדברים להגן על הזכות להשמיע בקורת פוגעת. 

אין בהחלטה שום התייחסות לפסיקה החדשה בענין העלבת עובד ציבור שקובעת שבקורת על טוהר המידות של עובדי ציבור היא חלק מחופש הביטוי הפוליטי ובעלת מעמד מיוחד.

אין בהחלטה שום התייחסות לכך שעובד ציבור צריך להסתגל מעצם תפקידו לבקורת פוגעת, וכי התפקיד שבחר איננו סוגה בשושנים. מי שעוסק בהוצאת ילדים ממשמורת הוריהם בל יצפה שכולם ישבחו אותו-ואין זה משנה אם הוא עושה את תפקידו נאמנה. עצם התפקיד הקשה מזמין בקורת אכזרית ועליו לצפות לכך.

עד כאן לענין חופש הביטוי.

בנוסף מתברר שהבקורת של הבלוגרית על אותו מנכל משרד הרווחה לשעבר היא רק קצה הקרחון וכי התפרסמו עליו דברים חמורים פי כמה.

לצפיה ב-'התייחסות לגופה של בר"ע בהחלטה הדוחה אותה'
התייחסות לגופה של בר"ע בהחלטה הדוחה אותה
22/07/2018 | 14:08
22
כפי שהסביר השופט אורי שוהם בסעיף 8 להחלטה, רשות לערעור שני ניתנת רק במקרים חריגים. עם זאת, גם אם בקשת הרשות לערער אינה עומדת בתנאים המצדיקים את קבלתה, די מקובל להתייחס בקצרה לגוף הבקשה בהחלטה הדוחה אותה, מן הסתם כדי להקל את תחושת העוול שתיגרם למבקש, בשל כך שהערעור עצמו אולי מוצדק, ובכל זאת הבקשה לערער נדחית.
על כן, גם אם אתה צודק בטענתך, שהשופט בהחלטתו מנסה להגן על המערכת, הנימוק שהבאת אינו משכנע.

לצפיה ב-'למה לא פותחים פקולטה חדשה למשפטים'
למה לא פותחים פקולטה חדשה למשפטים
19/07/2018 | 06:42
3
33
בגוש דן? האזור זקוק לעורכי דין.
לצפיה ב-'ועוד באותו ענין............'
ועוד באותו ענין............
19/07/2018 | 07:09
1
32
האם הנאום של ח"כ אילת ורבין נחמיאס בכנסת, בעקבות הנגיעה  בישבנה, הוא ארוע מכונן?
לצפיה ב-'על זה נאמר בתורתנו הקדושה'
על זה נאמר בתורתנו הקדושה
21/07/2018 | 14:42
19
ספר במדבר פרק ל,ג
"וַיִּסְעוּ, מִמַּקְהֵלֹת; וַיַּחֲנוּ, בְּתָחַת.  "
לצפיה ב-'מה הטעם לפתוח עוד פקולטה למשפטים אם כולם נכשלים בבחינה?'
מה הטעם לפתוח עוד פקולטה למשפטים אם כולם נכשלים בבחינה?
19/07/2018 | 11:03
25
קודם לבטל את בחינות הלשכה. ואז יהיו יותר עורכי דין. מה יש לבחון אותם בכלל? לא מאמינים להם שהם יודעים את החומר?
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
19/07/2018 | 13:26
2
69
אהלן, אני מחפשת עורך דין טוב לתעבורה.
המלצות?
לצפיה ב-'אליה וקוץ בו'
אליה וקוץ בו
20/07/2018 | 12:12
1
32
אני ממליץ לא לשכור את שירותיו של עורך דין, שמטעה את הקוראים כדי לפרסם את עצמו.
סביר להניח, שאדם כזה הוא בלתי אמין וכי הוא עשוי להטעות גם את לקוחותיו.

לצפיה ב-'עופר '
עופר
20/07/2018 | 13:05
27
באתר של העורכי דן. לא זוכר את שמו 
יש רשימה של עשרות עורכי דין . שרשיונם נישלל או דבר דומה 
כך שזה לא חדש . גם אותי הוליך שולל עורך דין. בענייני הגירה לישראל
גם את אישתי הראשונה ז"ל עורך דין . לקח 18 אלף שקל סתם. כל תביע על רשלנות רפואית . ולא היגיש ביכלל את התביע 
אז הוא טיפה בים
לצפיה ב-'חריגה מסמכות של המשטרה'
חריגה מסמכות של המשטרה
19/07/2018 | 12:43
45
רב קונסרבטיבי נעצר ושוחרר בערבות על ידי המשטרה בעקבות הוראה של בית הדין הרבני בחיפה.

החשד- עריכת חופות שלא כחוק.

המשטרה טוענת להגנתה שבית הדין הורה לה לחקור את הרב, והיא חייבת לציית להחלטות של רשות שיפוטית.

טענת המשטרה חסרת שחר. למשטרה יש שיקול דעת אם לחקור חשוד בעבירה שאיננה עבירת פשע. וכך קובע ס' 59 לחוק סדר הדין הפלילי-

"נודע למשטרה על ביצוע עבירה, אם על פי תלונה ואם בכל דרך אחרת, תפתח בחקירה; אולם בעבירה שאינה פשע רשאי קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור אם היה סבור שנסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות לפתיחה בחקירה או אם היתה רשות אחרת מוסמכת על פי דין לחקור בעבירה."

יצוין שאין זאת הפעם הראשונה שבית הדין הרבני נותן למשטרה הוראות לחקור אדם כזה או אחר, בדרך כלל בגין חשד לעבירה שפוגעת בדיינים עצמם.

מן הראוי שתצא הנחיה של היועץ המשפטי שתבהיר למשטרה את עצמאותה המקצועית. בינתיים אין מנוס מהמסקנה שמעצר הרב נעשה ללא סמכות.

לצפיה ב-'תביעת שוכר נגד משכיר'
תביעת שוכר נגד משכיר
18/07/2018 | 21:59
5
46
האם ניתן לדרוש פיצויים במסגרת תביעה שיקרית של שוכר את המשכיר ולא רק על עוגמת הנפש אלא גם על נזקים שעשה בדירה?
לצפיה ב-'לצורך פיצויי על נזק שגרם לדירה עליך להגיש תביעה שכנגד'
לצורך פיצויי על נזק שגרם לדירה עליך להגיש תביעה שכנגד
19/07/2018 | 09:20
7
לצפיה ב-'קיזוז ותביעה שכנגד'
קיזוז ותביעה שכנגד
19/07/2018 | 10:55
2
32
כנתבעת לא תוכלי לתבוע פיצוי מהתובע, אלא אם כן תגישי, בנוסף לכתב ההגנה, גם תביעה שכנגד, כפי שכתב קודמי (הגשת תביעה שכנגד כרוכה בתשלום אגרה).
עם זאת, כן תוכלי (בלי להגיש תביעה שכנגד) לדרוש את קיזוז הסכום, שהתובע חייב לך, לטענתך, מהסכום שאת תחויבי לשלם לו, אך אם ההפרש יהיה שלילי (כלומר לטובתך), לא תהיי זכאית לקבל את הסכום העודף (ראי סעיף 25 לחוק השכירות והשאילה ותקנות 52 - 60 לתקנות סדר הדין האזרחי).

לצפיה ב-'מה שמשתמע מכך - היה והתביעה תידחה, הקיזוז ידחה אוטומטית.'
מה שמשתמע מכך - היה והתביעה תידחה, הקיזוז ידחה אוטומטית.
19/07/2018 | 14:19
1
4
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
19/07/2018 | 15:41
3
לצפיה ב-'רק במסגרת תביעה של המשכיר'
רק במסגרת תביעה של המשכיר
21/07/2018 | 18:37
1
לצפיה ב-'(המשך): זה חוקי? העו"ד שלי אמר שאין מה לעשות!'
(המשך): זה חוקי? העו"ד שלי אמר שאין מה לעשות!
18/07/2018 | 22:21
1
40
חסמו לי חשבון בנק בגלל שאני אזרחית אמריקאית ואין לי SSN . איך אפשר ככה?! הביטוח לאומי משלם לחשבון המשותף , אני ההורה העיקרי עם 0 חשבון , בלי כרטיס אשראי, שנחסם, ע"י הפרוד, פשוט התעללות באזרח! אפילו את המשכורת שלי אני לא יכולה למשוך! איך מתמודדים ? החוק לא אמור לעזור???
לצפיה ב-'ניתן לקבל קצבאות ביטוח לאומי ללא חשבון בנק'
ניתן לקבל קצבאות ביטוח לאומי ללא חשבון בנק
19/07/2018 | 04:04
28
פני לסניף ביטוח לאומי לקבל פרטים. את צריכה תעודה מזהה כלשהי.
משכורת ניתן גם כן לקבל בצ'ק ממקום העבודה שאותו תוכלי למשוך במזומן בסניף שבו מתנהל החשבון של מקום העבודה. תסבירי במקום העבודה את הבעיה ובקשי מהם צ'קים.
ועלייך לפתוח בהליכים לקבל SSN. הממשל בארה"ב הנחה בנקים זרים לא לפתוח חשבונות לאזרחים אמריקאים ללא SSN ולהקפיא חשבונות קיימים.

לצפיה ב-'לא נותנים לפתוח חשבון בנק - אזרחית אמריקאית בלי SSN'
לא נותנים לפתוח חשבון בנק - אזרחית אמריקאית בלי SSN
18/07/2018 | 22:14
1
33
ידוע לי שצריך תעודת לידה אך היא אבדה לי!
ואני לא יודעת איך רשמו שם בפנסילבניה בפיטסבורג את שמי (חגית) באנגלית! ידוע לי מהורי שעיוותו לגמרי והם לא טרחו לתקן. בינתיים אבדה התעודה. אין לי שום חשבון בנק שמיש!!! יש לי 2 ילדים אוטיסטים והפרוד סגר את החשבון ורק חתימת שנינו יכולה למשוך כסף. הוא מסרב כבר חודשיים!!! אני מיואשת! אנא עזרתכם לפחות הפנייה למי שיודע!
לצפיה ב-'אם את שואלת איך פותחים חשבון בנק בארה"ב ללא SSN'
אם את שואלת איך פותחים חשבון בנק בארה"ב ללא SSN
19/07/2018 | 01:47
28
אני פתחתי חשבון בנק בארה"ב, למרות שאין לי אזרחות אמריקאית
ולמרות שאין לי SSN
לצורך כך צריך להיות פיזית בארה"ב, ולפנות לסניף הבנק המתאים
בניו יורק (מנהטן), ניתן לפתוח חשבון בנק בסיטיבנק, בסניף
שנמצא ב- Park Avenue מספר 399
מה שהם דורשים זה Letter of Reference  מהבנק בו את מנהלת חשבון - ולצורך כך גם בנק ישראלי מתאים. במסמך הזה הבנק מאשר שאת לקוחה הגונה ושאין לו בעיות איתך.

לצפיה ב-'החמירו מדי'
החמירו מדי
18/07/2018 | 17:38
2
48
נוכח העובדה שביה"ד המשמעתי הדיח את פוזננסקי משיפוט למרות שהתביעה דרשה להסתפק בפחות-נשאלת השאלה האם לא נפגעה הגנתה של הנאשמת. לכאורה התשובה חיובית. היא לא הועמדה לפני האפשרות שתודח לצמיתות ולא טענה בענין. לכן נראה לכאורה שיש לה עילה לערער. בנוסף לאחר ששמענו את כל ההסברים נראה שלא היתה קנוניה במובן הפלילי אלא מעין ברית בין השופטת לתובע בענינים טכניים  כשהתובע מתלונן על רשות תובעת אחרת והשופטת מגלה הבנה. זה לא בסדר אבל קנוניה ומכירת משפט במובן המהותי לא היו. לכן על פניו נראה שהעונש חמור מדי.

אגב אותו גרוניס בהיותו נשיא מכהן של ביהמ"ש העליון,  לא פעל להדחה מיידית של השופטת ורדה אלשיך שהוחשדה בזיוף פרוטוקול. יתכן שגם זה נימוק לערעור.
לצפיה ב-'לערער בפני מי?'
לערער בפני מי?
18/07/2018 | 22:12
1
34
לא מצאתי בחוק אפשרות לערער על פסק דין של בית דין משמעתי לשופטים.
אפשר אולי לעתור לבג"ץ נגד בית הדין, אך ההליך הזה נראה לי בלתי סביר, בין היתר, משום שההרכב כלל שני שופטים של בית המשפט העליון, הנשיא בדימוס אשר גרוניס והשופט ניל הנדל (ראה סעיף 13 ו- 15(ד)(3) לחוק-יסוד השפיטה וסעיפים 17 - 21 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב]; גזר הדין כאן).

לצפיה ב-'שאלה משפטית מאוד מענינת'
שאלה משפטית מאוד מענינת
18/07/2018 | 23:58
20
אם מפרשים את החוק באופן שלשופט שהורשע אין זכות ערעור,  ישנה הצדקה מלאה לעתור לבגצ שכן אין לעותר סעד חלופי. יתכן שיש הצדקה להרחיב את עילות הבקורת של בגצ נוכח העדר זכות ערעור. לדעתי ראוי לתקן את החוק באופן שלצדדים בדין משמעתי לשופטים, תהיה זכות ערעור לביהמ"ש העליון.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/07/2018 | 17:08
1
40
לפני שנים כונס נכסים הוציא זוג צעיר מהבית ומכר אותו בחצי מחיר. מאז הזוג גר בשכר דירה בגלל הכנסות נמוכות לא עומדים בפירעון חובות הגישו בקשה לפשיטת רגל זה הסיפור של כמה שנים. לפני כשנה במהלך דיון בבית משפט על ענין פשיטת רגל שואל השופט האם להורים שלך יש דירה? ענתה האשה כן האמא נפטרה והאבא פנסיונר ואיתו גרים 2 האחים שלי צעירים ממני. השופט משיב כך: שהאבא שלך ימכור את הדירה ויתן לך את החלק שלך ולכו לדרככם. והיכן האבא שלי בן 75 יגור? שידאג לעצמו וכאן השאלה: תגידו זה נשמע הגיוני? ולא רק זה היום הזוג קיבל הודעה מכונס הנכסים שהבקשה לפשיטת רגל בוטלה כי לא עמדו בהתחייבויות שלהם. אני רוצה לספר לכם שבנעורי בשנות החמישים סיפרו לנו בדיחות על מדינת חלם. היום שאני בן 72 מבין שמדינת חלם זה אנחנו. תגובתכם
לצפיה ב-'מי השופט הזה?'
מי השופט הזה?
18/07/2018 | 21:52
8
לצפיה ב-'האם כדאי לעבור לתביעה בסדר דין מקוצר ?'
האם כדאי לעבור לתביעה בסדר דין מקוצר ?
18/07/2018 | 16:21
24
האם כדאי לעבור לתביעה בסדר דין מקוצר ?
שלום,
לפני שנתיים הגשתי תביעה נגד חברת ביטוח בנושא אובדן כושר עבודה.
התיק לא מתקדם, חברת הביטוח גוררת רגליים כל פעם יש תירוץ אחר.
על רקע זה השופט הציע לעורכת הדין שלי לעבור לסדר דין מקוצר.
מה אני אמורה להבין מזה?
באילו מקרים שופט מציע כזה דבר לתובע?
תודה, ניבר
שוחחתי עם עורכת הדין שלי אבל אשמח לדיעה נוספת.
לצפיה ב-'נתבע על שהעתיק והפסיד בתיק'
נתבע על שהעתיק והפסיד בתיק
18/07/2018 | 09:49
1
44
וגם בערעור (חומר להרהור).
לצפיה ב-'עכשיו תוכל לתבוע את כל מי שמעתיק את התשובות שלך (ולא משלם..)'
עכשיו תוכל לתבוע את כל מי שמעתיק את התשובות שלך (ולא משלם..)
18/07/2018 | 10:57
7
לצפיה ב-'פסילת רישיון על ידי מכון הארבעה'
פסילת רישיון על ידי מכון הארבעה
18/07/2018 | 00:10
3
54
אהלן, 
אני מעוניינת להעמיק קצת על היכולת של מכון הארבעה והזכויות שלה.
בינתיים, המאמר הכי מעמיק שראתי נמצא באתר של חיים אליה( עו''ד מובחר שמתמחה גם בתחום התעבורה) -
כאן המאמר: פסילת רישיון ע"י מכון הארבעה
לצפיה ב-'למה להתחזות?'
למה להתחזות?
18/07/2018 | 01:07
6
לצפיה ב-'גול עצמי'
גול עצמי
18/07/2018 | 09:46
28
פרסומת מהסוג הדוחה.

לצפיה ב-'האם עורך הדין המוזכר עד כדי כך לא מוצלח'
האם עורך הדין המוזכר עד כדי כך לא מוצלח
21/07/2018 | 14:49
8
שכדי לקושש לקוחות הוא מפרסם בפורומים תוך כדי הטעיית חברי הפורומים ותוך כדי גזל האתר תפוז שבד,כ גובה תשלום עבור פרסומת?
ואם התשובה לשאלתי חיובית - האם כדאי בכלל להעזר בו או שאני עלול לשים כספי על קרן הצבי ?
לצפיה ב-'חתימה על נספח לחוזה שכירות דרך סריקה ושליחה במייל'
חתימה על נספח לחוזה שכירות דרך סריקה ושליחה במייל
17/07/2018 | 10:52
7
34
שלום,

ברצוני להחתים שני דיירים על נספח לחוזה שכירות קיים. שאלותיי:

1. נניח שאני שולח את הנספח סרוק עם חתימה שלי במייל, מבקש מהם לחתום לסרוק ולשלוח חזרה במייל. האם זה בטוח מבחינת תוקף החוזה?
(נניח שיש בנוסף גם ראיות תומכות שהם אכן חתמו, למשל שיחה טלפונית מוקלטת שבה הם אומרים ששלחו לי, והמסמך נשלח ממייל על שמם שבו התקיימה תכתובת קודמת בנושא)

2. אם זה לא בטוח, יש דרך אחרת בטוחה משפטית לעשות זאת מרחוק?

3. האם אני חייב לצרף את החוזה המקורי כנספח, או שאפשר להסתמך עליו אם נניח אכתוב שהנספח מתייחס לחוזה שכירות שנכרת בין X ל-Y במקום Z בתאריך מסויים.

תודה רבה!
לצפיה ב-'גורלו של נספח'
גורלו של נספח
17/07/2018 | 14:21
3
23
אתה לא מפרט מה טיבו של אותו "נספח" ולאיזה מטרה הוא נדרש
אני מנחש שהוא לצורך הארכת תוקף חוזה השכירות המקורי
אם כך הם פני הדברים - המצב המשפטי הוא, שאם השכירות נמשכת אחרי שתוקף חוזה השכירות המקורי פג, התנאים שנקבעו בחוזה המקורי ממשיכים להתקיים.
כך גם נקבע הדבר בסעיף 3 לחוק השכירות.
בנוסף לכך - בית המשפט העליון קבע -

"המשך ההחזקה והשימוש בנכס על ידי המשכיר, על אף שתקופת השכירות המקורית הסתיימה והחוזה לא חודש פורמאלית, מלמדים על הסכמה מכללא של הצדדים להמשיך את היחס המשפטי ביניהם בהתאם לחוזה המקורי"
[ע"א (עליון) 1628/13 חברת חלקה 184 גוש 6217 בע"מ  נ'  אילנה ליליאן לוי ואח']

יחד עם זאת, חשוב שמסמכי ההתקשרות החוזית יהיו בכתב, כי אז קל וברור להוכיח את אשר הוסכם.
כמו כן, רצוי שיהיו בידך הבטחונות לקיום השכירות העתידית, כמו גם השיקים לתשלום שכר הדירה העתידי לתקופת השכירות. שני אלה אף הם הוכחה לכוונת הצדדים לגבי המשך השכירות ותנאיה.

ואיך ניתן להחתים את השוכרים על הנספח - יש כמה דרכים
הראשונה - שיגשו לעורך דין כלשהו, ושיחתמו בפניו על הנספח, והוא יוסיף את חתימתו לאישור זהות החותמים - ולאחר מכן שישלחו את הנספח בדואר רשום.
השניה - שיגשו לבית המשפט השלום הקרוב אליהם, ויעשו שם תצהיר בו הם מאשרים שהנספח נחתם אישית על ידם, ושבית המשפט יאשר את התצהיר, האגרה לצורך כך היא בערך 50 שקל, ויצרפו את הנספח, כנספח-לתצהיר, וישלחו את הכל אליך בדואר רשום.
אין צורך לצרף גם את החוזה המקורי, אם הנספח כולל הבהרה שהנספח קשור ונובע מהחוזה המקורי כפי שציינת בשאלתך.

לצפיה ב-'תודה על התגובה. האמת היא שלא מדובר בהארכה'
תודה על התגובה. האמת היא שלא מדובר בהארכה
17/07/2018 | 15:09
2
15
הנספח מוסיף מס' סעיפים של הוספת בן זוג לחוזה (חוזה שכבר הוארך ע"י מסמך הארכה), ומוסיף עוד סעיף לסיום ההתקשרות שלא היה בחוזה המקורי.
עקרונית אני יכול לבצע את החתימה במעמד משותף, זה פשוט מאד לא נוח ורצוי לי, וסך הכל מדובר רק בתוספת ולא בחוזה חדש.
השאלה היא האם יש אפשרות שיחתמו וישלחו לי במייל בלי צורך בעורך דין.
המסמך יישלח מהמייל האישי שלהם (בו היו תכתובות קודמות) ובתוספת אישור דרך הנייד שאכן חתמו.
האם זה לא מספק כדי לאשר זהותם?

לצפיה ב-'נספח במייל'
נספח במייל
17/07/2018 | 15:35
1
22
יש תוקף לכל צורה של הסכם
כי גם הסכם שכירות בעל פה הוא הסכם תקף
השאלה מה קורה כאשר הגרוע מכל קורה, ויש מחלוקת והולכים לבית משפט וצריך להוכיח על פי ההסכם+הנספח, שהם לא מאה אחוז, וכאשר הצד השני יכחיש מכל וכל.
המטרה היא להקטין סיכונים
אם כבר חותמים על הנספח במייל - אז שישלח לך לאחר מכן את הנספח המקורי חתום בדואר
יש לי עוד רעיון -
שיצלם בוידאו - באמצעות האייפון שלו - את ביצוע החתימה שלו על הנספח, ושישלח לך את הקלטת הוידאו במייל יחד עם הנספח החתום.
ותתפלל שיהיה בהצלחה.

לצפיה ב-'זה נשמע רעיון טוב ומקורי. תודה :)'
זה נשמע רעיון טוב ומקורי. תודה :)
17/07/2018 | 15:39
5
לצפיה ב-'על מסמך אלקטרוני יש לחתום באמצעות חתימה אלקטרונית'
על מסמך אלקטרוני יש לחתום באמצעות חתימה אלקטרונית
17/07/2018 | 15:33
2
14
בהתאם לחוק חתימה אלקטרונית. הנספח הסרוק הוא מסמך אלקטרוני וכפוף לחוק.
מייל הנחזה להגיע מכתובת מסוימת אינו הוכחה מאחר וניתן לזייף את כתובת השולח, כך שאם השולח מכחיש ששלח עצם קיומו של עותק בידי המקבל אינו הוכחה מספקת.
לצפיה ב-'האם הדפסה, חתימה בכתב יד וסריקה'
האם הדפסה, חתימה בכתב יד וסריקה
17/07/2018 | 15:38
1
15
נחשבים לחתימה אלקטרונית? או הכוונה לחתימה מהסוג של אדובי על גבי המסמך?
מהן הפעולות שאני יכול לעשות בכל זאת כדי שהתהליך יהיה תקף?

לצפיה ב-'חתימה אלקטרונית היא תהליך שבו מסמך אלקטרוני עובר הצפנה'
חתימה אלקטרונית היא תהליך שבו מסמך אלקטרוני עובר הצפנה
17/07/2018 | 16:07
20
באמצעות מפתחות הצפנה ששמורים בכרטיס אלקטרוני אישי שהונפק ע"י גורם מאשר (בישראל הגורם המאשר המוביל הוא חברת קומסיין) לאדם מסוים שזוהה על ידו, וכנגד תעודת אבטחה ששמורה בשרתי הגורם המאשר.
באופן זה מתקבל מסמך אלקטרוני שיש ביטחון שנחתם אלקטרונית ע"י מחזיק הכרטיס. כלומר מי שמחזיק בכרטיס האישי הוא שביצע את פעולת ההצפנה על המסמך האלקטרוני.
מסמך אלקטרוני חתום יכול להופיע רק בצורה אלקטרונית כקובץ מחשב, בדרך כלל קובץ PDF. לא כמסמך מודפס.
כדי להשיג כרטיס ותעודה כאמור יש לפנות לגורם המאשר. מתבצע תהליך של זיהוי האדם ומנפיקים לו את הכרטיס והתעודה. ויש כמובן עלות.
בלי אלה, לפי חוק חתימה אלקטרונית, המסמך האלקטרוני אינו חתום.

לצפיה ב-'תביעה נגד בריכה ציבורית על אי אכיפת עישון'
תביעה נגד בריכה ציבורית על אי אכיפת עישון
16/07/2018 | 12:26
2
35
בבריכה שאני מנויה בה לפעמים אנשים מעשנים למרות שיש שלטים במקום על איסור עישון. עובדי המקום אינם מעירים למעשנים ואני מוצאת את עצמי לפעמים על תקן שוטר מתעמתת עם אנשים. האם ניתן לתבוע את המקום ?
לצפיה ב-'תביעה על עישון במקום ציבורי'
תביעה על עישון במקום ציבורי
16/07/2018 | 17:52
33
עייני פה וגם שם. החוק כאן (שימי לב לפרטים [לסעיפים] 12 ו- 12א בתוספת).
לצפיה ב-'כתבה מלפני יומיים'
כתבה מלפני יומיים
17/07/2018 | 11:40
20

"בית המשפט המחוזי אישר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהגישו אב ו-4 ילדיו נגד עיריית ת"א ובית בארבור, על אי אכיפת החוק למניעת עישון בבריכה. במסגרת ההסדר, יוצגו במתחם 5 הצגות חינם לילדים וייקבעו 4 מועדי כניסה חינם לבריכה, עד 700 איש בכל כניסה, ביוני-אוגוסט 2019. שווי הפיצוי: 415,440 שקל"
לצפיה ב-'התיקון הראשון לחוקה האמריקאית - לוקה בחסר?'
התיקון הראשון לחוקה האמריקאית - לוקה בחסר?
17/07/2018 | 08:12
3
21
זה התיקון שנועד לאכוף חופש דת, ביטוי והתאספות. עכשיו ראיתי שנוסחו הוא כזה:
"הקונגרס לא יחוקק כל חוק בנוגע למיסוד הדת, ולא ימנע את העיסוק החופשי בדת; הקונגרס לא יגביל את חופש הדיבור או העיתונות, ולא יגביל את זכות הציבור להתאסף בדרכי שלום, ולדרוש מהממשל תיקון לעוולות שנגרמו לו."
כלומר, למרות שאין לממשלה הפדרלית זכות לחוקק חוקים הפוגעים בחירויות האלו, לכאורה כל מדינה יכולה לעשות זאת בפני עצמה.
פספסתי משהו?
לצפיה ב-'ברור שזה סותר את כוונת החוקה'
ברור שזה סותר את כוונת החוקה
17/07/2018 | 09:13
16
החוקה היא החוק העליון של ארה"ב, וכל חוקה מדינתית שסותרת אותה בטלה ומבוטלת. אין שום הגיון בלפרש את החוקה כך שרק הקונגרס חייב לשמור על הדמוקרטיה אבל המדינות השונות יכולת לקיים דיקטטורה. כל זה בלי להיות מומחה למשפט האמריקאי ובלי לקרוא את החוקה בשלמותה.
לצפיה ב-'גם אני לא מומחה למשפט האמריקאי'
גם אני לא מומחה למשפט האמריקאי
17/07/2018 | 10:19
16
במישור ההיסטורי למיטב ידיעתי אתה צודק. מגילת הזכויות נוסחה על רקע ההיסטוריה האמריקאית עד אותה תקופה שכללה את הגירת הפוריטנים בשל רדיפות באנגליה ואת הדיכוי בתקופה שקדמה למלחמת העצמאות האמריקאית. החשש היה משלטון מרכזי חזק שיפגע בסמכות המדינות (ראה גם התיקון העשירי, שגם הוא חלק ממגילת הזכויות). המדינות שמרו על זכויותיהן ולמיטב ידיעתי מסצ'וסטס החזיקה עמוק לתוך המאה ה-19 חוקה שקבעה חובות כלפי הכנסיות כולל קיום כנסיית מדינה.
במישור המשפטי, למיטב ידיעתי, כיום מקובל לראות בחובות שבתיקון הראשון כמחייבות גם את המדינות (כנראה דרך התיקון ה-14)
לצפיה ב-'Supremacy Clause'
Supremacy Clause
17/07/2018 | 11:17
16
לצפיה ב-'נוכח רמתם של בתי המשפט'
נוכח רמתם של בתי המשפט
15/07/2018 | 21:13
2
41
האם יש מצב ששופט ישראלי יתן פסק דין שישראל זכתה בגמר הגביע העולמי בכדורגל?
לצפיה ב-'צריך לבדוק בחוק הספורט אם יש סעיף המאפשר זאת'
צריך לבדוק בחוק הספורט אם יש סעיף המאפשר זאת
16/07/2018 | 07:20
1
25
אם אין אפשר להציע תיקון לחוק. נראה שחברי כנסת קשובים לרעיונות של חברי הפורום כך שהדבר אולי אפשרי.
לצפיה ב-'שוב פעם אתה עונה לו ברצינות?'
שוב פעם אתה עונה לו ברצינות?
16/07/2018 | 23:54
14
מה נסגר אתך?
לצפיה ב-'טיפול פסיכולוגי בעיריית ראשלצ בניגוד להסכמת אב שחי בנפרד'
טיפול פסיכולוגי בעיריית ראשלצ בניגוד להסכמת אב שחי בנפרד
16/07/2018 | 14:49
5
33
מרכז פסיכולוגי עירוני ששייך לעיריית ראשל"צ , פנה לבקש הסכמתי וחתימתי להתחלת טיפול פסיכולוגי בילדתי הקטינה כנדרש במקרה של הורים גרושים  . לאחר שיחה טלפונית איתם הבעתי את התנגדותי וסירבתי לחתום .  לאחר כשלושה חודשים התברר לי שמזה חודשיים הם מטפלים פסיכולוגית בילדתי ללא ידיעתי והסכמתי .ועדת האתיקה של ארגון הפסיכולוגים נזפה בהם קשות על העניין ועל הפרות החוק . והעירייה והמרכז נוקטים בהתעלמות מזלזלת . אני מבקש לתבוע אותם נזיקית .הפיצוי פחות מעניין כמו הענישה על הזלזול בזכויותיי ולאחר מכן זלזול בחוסר תגובתם .
לצפיה ב-'אתה חושב על טובתך והם חושבים על טובת הילדה'
אתה חושב על טובתך והם חושבים על טובת הילדה
16/07/2018 | 16:11
4
29
לצד מי לדעתך יעמוד בית המשפט?

לצפיה ב-'גם ועדת האתיקה של ארגון הפסיכולוגים לטובת הילד '
גם ועדת האתיקה של ארגון הפסיכולוגים לטובת הילד
16/07/2018 | 16:29
3
22
והם קבעו במפורש , שהמרכז הפר את כל החוקים והנהלים שנדרשים במתן טיפול פסיכולוגי לקטין , טובת הילד היא ששני ההורים ישתפו פעולה ויסכימו על טיפול מתאים לאחר אבחון . ולא על דעת צד אחד . ואם כבר הכרזת שאני חושב על עצמי אז לידיעה .לאחר אבחון מקצועי ויסודי במכון פרטי שעולה הרבה כסף  הילדה כלל לא צריכה טיפול פסיכולוגי . אז לפני שאתה שולל ממני את זכויותיי האבהיות לקבוע מי ישלח את ידיו לנפשה של ביתי כדאי שתלך גם למרכז הפסיכולוגי המדובר ותבקש שיטפלו בך ללא ידיעתך
לצפיה ב-'אתה ממשיך לדבר על עצמך ועל הזכויות שלך'
אתה ממשיך לדבר על עצמך ועל הזכויות שלך
16/07/2018 | 16:50
2
26
אתה רוצה לתבוע על נזק שנגרם לכאורה לך. לא לילדה.
אם אתה טוען שהטיפול שהילדה קיבלה מזיק לה אז אתה צריך לתבוע את הפסקת הטיפול המזיק בילדה.
תביא חוות דעת של המומחים שלך שהילדה מקבלת טיפול שמזיק לה.
תשאל איך עוצרים טיפול שיש לך חוות דעת שמזיק לילדה.
אבל אתה לא שאלת איך לעצור נזק לילדה. שאלת איך לעצור נזק שאתה חושב שנגרם לך.
איך שאתה מציג את הדברים נראה שאתה בכלל לא חושב על הילדה. אתה חושב על עצמך ואתה כועס שגרושתך עושה עם הילדה דברים כנגד דעתך. כמו עשרות אלפי גברים גרושים לפניך. אתה לא מחדש שום דבר. גם אתה נלחם פה בגרושתך על גב הילדה. הפסיכולוג שמטפל בילדה הוא רק תירוץ.
מפה אי אפשר לדעת איזו חוות דעת באמת יש לך נגד הטיפול הפסיכולוגי בבתך.
אבל כן אפשר לראות היטב שלא טובתה לנגד עיניך.

לצפיה ב-'ליד המרכז הפסיכולוגי שהמלצתי לך להגיע יש גם אופטיקאי'
ליד המרכז הפסיכולוגי שהמלצתי לך להגיע יש גם אופטיקאי
16/07/2018 | 17:15
1
22
אתה טוען ובטוח שאתה רואה המון דברים שהם לא לטובת הילדה . הילדה לא רצתה ללכת לשם , רשמתי את הילדה לרכיבה על סוסים שזה הרבה יותר יקר על חשבוני. אתה סוטה מהנושא ואל תתריח את עצמך להגיב . הבעיה שלי היא לא גרושתי . הבעיה היא מנהל מרכז פסיכולוגי שמקבל סירוב מאחד ההורים וזה לא משנה מה הסיבה . הוא בחשאי תמורת בצע כסף , ממשיך לטפל פסיכולוגית בקטינה . בכל מקרה תגובתך לא נחוצה אם תבקש יפה אוכל להפנות אותך לפסיכולוג המדובר  אתם כנראה עשויים מאותו חומר
לצפיה ב-'כן... אתה בטח תענה ככה גם לשופט'
כן... אתה בטח תענה ככה גם לשופט
16/07/2018 | 17:28
22
כשיטיח בך בדיוק את אותן האשמות.
הרי המריבות האלה בין הורים גרושים הן ענין של יום ביומו.
לפי עמדת משרד הבריאות הפסיכולוג צריך להמשיך לטפל במטופל גם אם לא קיבל את הסכמת ההורה שאינו נוכח, בתנאי שלדעתו המתנה להסכמה עלולה לפגוע במטופל.
זאת גם אם ההורה שאינו נוכח פנה בפירוש ודרש לקבל את הסכמתו לטיפול.
לצפיה ב-'פגיעה בפרטיות'
פגיעה בפרטיות
15/07/2018 | 10:45
2
50
שאלה נוספת בנושא אחר.
בשבוע שעבר ביקרתי במגדל משה אביב בבורסה.
עד לביקור זה, כל מה שהיה צריך לעשות זה להפקיד תעודה ולקבל כרטיס זמני.
בפעם האחרונה שהייתי, הם התקינו מערכת שסורקת את התעודה המזהה ומצלמת את הפנים (כמו במעבר גבול).
לשאלתי האם המידע נשמר לא היתה תשובה (הבחורה שעמדה שם לעזור התפתלה ולא ידעה).

אם נצא מנקודת הנחה שהמידע אכן נשמר (אקצין ואניח שצילום הפנים ברמה ביומטרית).... האם הדבר בכלל חוקי?

לצפיה ב-'פגיעה בפרטיות במאגרי תמונות'
פגיעה בפרטיות במאגרי תמונות
16/07/2018 | 10:27
30
עיין כאן.
לצפיה ב-'עורך דין פלילי'
עורך דין פלילי
19/07/2018 | 13:33
10
אהלן , ראיתי שאתה צריך עזרה , אני יכולה להמליץ לך על עורך דין חיים אליה לפלילי. הוא מצויין ובעל נסיון וידע נרחב. הנה קישור לאתר שלו: https://www.haimlaw.com/
לצפיה ב-'חתימה דיגיטלית'
חתימה דיגיטלית
15/07/2018 | 10:39
2
26
עבדתי בחברה שבמסגרת התפקיד היו צריכים להנפיק לי כרטיס של חתימה דיגיטלית (קומסיין) לצורך דיווחים לרשויות, ,ולכן על הכרטיס כתוב שם החברה.

מטבע הדברים, הכרטיס הוא אישי ולא ניתן להעברה (כך כתוב), ולכן סירבתי בתוקף להשאירו למחליף שלי.

בזמנו, כשעבדתי בחברה, יצרתי חתימות דיגיטליות על מסמכים סרוקים, כך שאני יודע שניתן לבצע זאת.

שאלתי היא, האם היום, כשאני לא עובד בחברה, אני יכול לבצע חתימות דיגיטליות עם הכרטיס הזה למסמכים פרטיים שלי? (כדי לארכב אותם ולזרוק את הנייר למיחזור).

לצפיה ב-'לדעתי לא שהרי שם החברה כתוב לא רק על הכרטיס אלא גם בתעודה'
לדעתי לא שהרי שם החברה כתוב לא רק על הכרטיס אלא גם בתעודה
15/07/2018 | 11:08
17
גם אם לא ביטלו את תוקף התעודה שלך, חתימה על מסמכים באמצעותה היא חתימה שלך כנציג הארגון, כלומר של הארגון, ולא שלך כאדם פרטי.
בכל אופן גם אם לא ביטלו כבר את התעודה לא תוכל לחדש אותה באותם פרמטרים.
לצפיה ב-'אישי - משמע על שם מי שרשום עליו'
אישי - משמע על שם מי שרשום עליו
16/07/2018 | 10:00
12
הכרטיס שייך לחברה ולא לך (גם אם לצורך הנפקתו נדרש זיהוי של המשתמש/משתמשים בו). יש למשל כרטיסים על שם משרד עורכי דין בהם רשאים להשתמש מספר אנשים שזהותם הובאה לידיעת מנפיקת הכרטיס. 
לדעתי ברור שאתה לא יכול לעשות שימוש בכרטיס שאינו שייך לך (ואם החברה הייתה חכמה מספיק היא גם דאגה להסיר את שמך מרשימת המורשים להשתמש בכרטיס).
לצפיה ב-'משפט אזרחי חוזר'
משפט אזרחי חוזר
12/07/2018 | 18:09
3
52
הצעה לעגן בחוק, משפט אזרחי חוזר, נולדה ביוזמתי לאחר שפניתי לח"כ מרב מיכאלי, שגילתה אוזן קשבת והשקיעה מאמץ רב בניסוח הצעת החוק. תודתי נתונה לה.

לגוף הענין- האם יש סיכוי שההצעה תעבור, והכי חשוב מתי היא תגיע לדיון לדעתכם?

לצפיה ב-'ברכותיי על היוזמה'
ברכותיי על היוזמה
12/07/2018 | 19:19
1
27
לגבי הסיכויים, איני יודע.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/07/2018 | 19:53
3
לצפיה ב-'לדעתי אין סיכוי'
לדעתי אין סיכוי
15/07/2018 | 10:30
17
במעט הנסיון שיש לי עם מערכת המשפט, נתקלתי ביותר מדי מקרים של התנהלות הזויה של שופטים, ופסיקה שגויה/מסולפת בהתאם. כך שבהחלט יש הצדקה למשפט חוזר על בסיס סעיף 3 בהסברים. (לגבי 1 - לא בטוח שבכלל צריך חקיקה).

אבל - בהנחה שאכן מדובר במקרים רבים, המשמעות היא הגדלה משמעותית של העומס הבלתי נסבל על בתי המשפט, והתארכות לאין סוף של המשפטים. כך שהמצב הקיים של אי צדק חלקי, עלול להפוך לחוסר צדק מלא.
אני מעריך שגורמי החקיקה שיבינו זאת, יעדיפו את הרע במיעוטו.

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
חקר האמת - משרד חקירות וחוקר פרטי
חקר האמת - חוקרים עבורך
פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה