לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3285232,852 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בדיני עבודה'
שאלה בדיני עבודה
19/09/2018 | 20:01
8
55
סיימתי לימודי תואר שני והודעתי למעביד, כולל שליחת התעודות והאישורים הרלוונטיים. אולם המעסיק אינו משלם את התוספת, המקובלת, על התואר הנוסף. התואר (כולל תיזה בהצטיינות) הינו בנושא הנושק לעיסוקי באופן ישיר ועל כך אין מחלוקת.
האם זה רק "מקובל" או שזו חובתו?
לצפיה ב-'אנחנו לא יודעים'
אנחנו לא יודעים
19/09/2018 | 21:03
7
לצפיה ב-'ולמה שישלם? יש הסכם שמחייב אותו?'
ולמה שישלם? יש הסכם שמחייב אותו?
19/09/2018 | 22:44
9
לצפיה ב-'לא ידוע לי שיש כזה חוק, בשוק הפרטי זה לפי מה שסיכמתם'
לא ידוע לי שיש כזה חוק, בשוק הפרטי זה לפי מה שסיכמתם
20/09/2018 | 05:32
2
35
אלא אם יש איזשהו הסכם קיבוצי וכו' או הסכמים אחרים כמו שיש במגזר הציבורי.

אגב, אם סיימת תואר ייתכן שאתה זכאי לנקודות זכות.

ושאלות בדיני עבודה נראה לי שעדיף להפנות לפורום דיני עבודה (בהנחה שהוא פעיל, לא בדקתי).
לצפיה ב-'כמדומני שיש. בערך.'
כמדומני שיש. בערך.
20/09/2018 | 09:47
29
כפי שכתבת, אם מדובר במגזר ציבורי, אז לתואר שני יש ביטוי בהסכם הקיבוצי. ממה שאני מכיר, זה מתבטא באופן חישוב הוותק.

אם זה מגזר פרטי - השואל ציין תוספת "מקובלת". אם באותו מקום עבודה קיים נוהג של תשלום/הטבה בגין תואר שני, אזי למיטב ידיעתי הדלה, החוק מחייב לשמר את אותו נוהג.
לצפיה ב-'.'
.
20/09/2018 | 09:48
5
לצפיה ב-'הבהרה: המעסיק הינו קבלן, עמותת מלכ"ר, המספקת למדינה את'
הבהרה: המעסיק הינו קבלן, עמותת מלכ"ר, המספקת למדינה את
21/09/2018 | 13:58
1
13
השירות המסוים.
אין ועד, אין הסכמים, אין עלי שום הגנה או ייצוג.
תפקידי בכח: משמעותי באספקת השירות הישיר (אינני מצוות המינהלה).
לצפיה ב-'ולא קיים אצלו "ותק"'
ולא קיים אצלו "ותק"
21/09/2018 | 14:00
לצפיה ב-'אבג, לא קשור אבל קצת כן... אם מישהו מההסתדרות בסביבה:'
אבג, לא קשור אבל קצת כן... אם מישהו מההסתדרות בסביבה:
21/09/2018 | 14:06
12
כאשר המדינה מוציאה מכרז לאספקת שירות חברתי חשוב, היה נחמד אם היתה מתנה, או לפחות מעדיפה, עמותות המאפשרות לעובדיהן התארגנות קיבוצית או איזה הגנה אחרת... 
יוצא מצב לא טוב, עובדים איכותיים מבוזבזים, ממורמרים, כעוסים, שחוקים - מה שכמובן מפחית ברמות את איכות השירות - וכולנו בסוף מקבלי שירות. ראו הוזהרנו
לצפיה ב-'שאלה משפטית בנושא נדל"ן'
שאלה משפטית בנושא נדל"ן
17/09/2018 | 00:25
1
40
שלום
הוריי מתגוררים בבית שיש עליו מספר יורשים ואבא שלי הוא אחד מהיורשים , אבי גר בבית מעל 80 שנה ואמי מעל 50 שנה ויש עדיין הליך משפטי בנושא ואני מתגורר בבית מעל 40 שנה .
יש לאבי דירה נוספת , ואנחנו רוצים להעביר את אבי מהמוסד הסעודי שבו הוא נמצא לדירה עם עזרת מטפל וגם אחד מהילדים שלו יגור איתו באותה(לא אני)  דירה כיוון שבבית הישן אין אפשרות להביא אותו.
שאלתי היא בגלל שאבי לא מתגורר כרגע בבית שבו הוא נולד ויש עליו עוד יורשים, ואם יעבור לגור בדירה השניה , האם הוא עלול לאבד את זכויותיו כדייר מוגן ולאבד את החלק המגיע לו ?
תודה

לצפיה ב-'לא ברור אם יש צו ירושה'
לא ברור אם יש צו ירושה
17/09/2018 | 12:29
11
לצפיה ב-'תביעת חוב כספי לאחר הפטר '
תביעת חוב כספי לאחר הפטר
15/09/2018 | 20:59
2
43
חג שמח

לאחר קבלת הפטר חלוט -מצב רפואי קשה
בת הזוג לשעבר -גרושתי הגישה תביעה כספית נגדי על תשלום של חוב אשר היה שייך לי במצבת החובות וקיבלתי הפטר לגביו .

אך היא נתבעה עליו כלווה נוסף וחוייבה לשלם את מלא הסכום !!!

בהסכם הגירושים /ממון מלפני הרבה שנים חתמנו שהחובות כולל החוב הזה שייכים לי !!!!!
האם אף על פי שקיבלתי הפטר !! לחוב זה
יש לה קייס בגלל ההסכם שחתמנו שכל החובות שייכים לי !!
אודה על תשובתך
לצפיה ב-'יתכן שהיא היתה צריכה להגיש תביעת חוב'
יתכן שהיא היתה צריכה להגיש תביעת חוב
16/09/2018 | 06:57
24
לנאמן ואם לא עשתה כן, החוב אבוד מבחינתה.
לצפיה ב-'אז מה אם חתמתם?'
אז מה אם חתמתם?
16/09/2018 | 07:52
23
ההסכם הזה ממש לא מחייב צד שלישי כלפיו התחייבה גם גרושתך
לצפיה ב-'הצדקת רצח מיליוני היהודים בידי הנאצים,'
הצדקת רצח מיליוני היהודים בידי הנאצים,
14/09/2018 | 20:09
3
65
זה לא פלילי?
האם מנהלי פורום 'אקטואליה' אמורים להסתפק במחיקת הפוסט ובחסימת הגולש, או עליהם גם לפנות למשטרה?
לצפיה ב-'פורומים של "אקטואליה"'
פורומים של "אקטואליה"
14/09/2018 | 21:04
2
42
הם במה להשתלחויות גזעניות וספק אם יש ענין ציבורי לפתוח בחקירה, בלי להכנס לשאלה אם יש כאן עבירה. 
לצפיה ב-'ז"א, עניינים כרגיל, לא להתרגש?'
ז"א, עניינים כרגיל, לא להתרגש?
14/09/2018 | 21:16
14
לצפיה ב-'השתלחויות זה ברור,'
השתלחויות זה ברור,
14/09/2018 | 22:11
34
זה לפי ההגדרה. אבל להודות ל"גרמנים החביבים שהרגו כמה מיליונים מכם" - דבר כזה עוד לא ראיתי בפורום ציבורי.
אני מתאר לעצמי שמנהלי הפורים אינם עומדים על המשמר 24 שעות ביממה, ויש להם מן הסתם דברים אחרים מה לעשות בערב שבת, ולכן הנ"ל ממשיך להשתולל חופשי.
נכון, יש שם גם פרובוקטור גזעני גס רוח, המכנה את עצמו "שמאלני", שבעצם דוחף את הטיפש להתבטאויותיו האומללות.
לצפיה ב-'א.ס.ט. טליסמן הנדסה'
א.ס.ט. טליסמן הנדסה
14/09/2018 | 10:45
14
בעלי חברת א.ס.ט.טליסמן הנדסה, סטניסלב טליסמן ובנו ארתור טליסמן מרחוב חלוצי התעשיה 47 חיפה 077-3451006 054-2198982 נחקרו במעורבות בפרשת השחיתות בחברת נתיבי ישראל. בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה נעצרו בחשד למתן שוחד לבכירים בנתיבי ישראל. בחשבונותיהם כ־20 מיליון שקל, ולפי החשד נגדם, השניים העבירו תשלומי שוחד לבכיר בנתיבי ישראל בתמורה לקבלת עבודות בעשרות מיליוני שקלים.
לצפיה ב-'ביטול חדר אירוח'
ביטול חדר אירוח
13/09/2018 | 20:13
2
55
 שלום. הזמנתי דרך סוכנות טיולים חדר שבבעלותם לחמישה ימים ושילמתי מקדמה. אין הסכם שכירות רק קבלה על המקדמה. האם ניתן לבטל את ההזמנה ללא תשלום ובאילו תנאים? תודה
לצפיה ב-'ניתן לבטל... בתנאי'
ניתן לבטל... בתנאי
13/09/2018 | 23:22
35
הזה -
"תוך 14 ימים מיום עשיית ההסכם ובלבד שהביטול ייעשה 14 ימים שאינם ימי מנוחה לפחות, קודם למועד תחילת השירות"
כפי שנאמר בתקנה 2(3) לתקנות הללו
ההזמנה היא בבחינת הסכם בעל-פה
החזרת התמורה ודמי ביטול, כמפורט בתקנה 4 ו- 5

לצפיה ב-'ביטול עיסקת חדר נופש'
ביטול עיסקת חדר נופש
14/09/2018 | 10:05
34
1. בעיסקת מכר מרחוק (למשל, בטלפון או באינטרנט) חייב העוסק (נותן השירות) לספק לצרכן מסמך בכתב, המגלה את הפרטים המהותיים בעיסקה, ובין היתר, את הזכות לבטלה. את המסמך עליו לספק לא יאוחר ממועד הספקת הנכס או השירות (סעיף 14ג(ב) לחוק הגנת הצרכן).
2. עיסקת מכר מרחוק לרכישת שירותי הארחה, חופש ועוד רשאי הצרכן לבטל בתוך ארבעה עשר יום (ואם הוא אדם עם מוגבלות, אזרח ותיק או עולה חדש, וההתקשרות כללה שיחה בינו לבין העוסק, בתוך ארבעה חודשים) מיום עשיית העסקה או מיום קבלת המסמך הנ"ל, לפי המאוחר, אך בתנאי שמועד הביטול אינו חל בתוך שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, לפני מועד תחילת השירות (סעיף 14ג(ג)(2) ו-(ד)(2) ו- 14ג1(ג) לחוק).
3. עיסקה לרכישת שירותי הארחה, נסיעה, חופש ובילוי, שאינם מתבצעים במלואם מחוץ לישראל, רשאי הצרכן לבטל בתוך ארבעה-עשר יום מיום עשיית ההסכם, גם אם אינה עיסקת מכר מרחוק, בהתאם לתקנה 2(3) לתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), אך אז התנאי הוא, שמועד הביטול לא יחול בתוך ארבעה-עשר יום שאינם ימי מנוחה לפני מועד תחילת השירות.
4. אם העיסקה בוטלה מתוך חרטה בלבד (שלא עקב פגם או אי-התאמה למה שהובטח), זכאי העוסק לגבות מהצרכן דמי ביטול בשיעור 5% ממחיר העיסקה או 100 ש"ח, לפי הנמוך (סעיף 14ה(ב)(1) לחוק או תקנה 5 לתקנות, לפי העניין).

לצפיה ב-'אפוטרופוס לגוף ולרכוש'
אפוטרופוס לגוף ולרכוש
14/09/2018 | 01:34
6
29
שלום
בית המשפט אישר לי להיות מנויה כאפוטרופוס לאבא שלי  לשנה(עדיין לא צו קבוע) לגוף  ולרכוש עם הגבלה לדאוג להוצאות של אבא שלי (ששוהה כרגע במוסד סיעודי ) ולשמור לו על רכושו (זה הנוסח שכתוב בצו) ואין שום התייחסות לאמא שלי שגרה בבית ויש לה  הוצאות.
לאבא שלי יש חשבונות בבנק (לא חשבונות משותפים עם אישתו )  עם קצת כסף - מה מותר לי לעשות במסגרת הצו בחשבונות הבנק של אבי ? האם אני רשאית לנהל את חשבונותיו (משיכה , העברות וכו' ) ?
תודה
ושנה טובה
לצפיה ב-'לאור נוסח הצו-כן'
לאור נוסח הצו-כן
14/09/2018 | 06:39
5
7
לצפיה ב-'הבנק פועל בניגוד לצו'
הבנק פועל בניגוד לצו
14/09/2018 | 08:44
4
24
תודה על תשובתך המהירה
אז מה עושים אם הבנק פועל בניגוד לצו ?
בבנק סגרו לי את כל הפעילות בחשבונות , לא יכולה לבצע שום פעולה , ביטול כרטיס אשראי וזה אחרי שהחתימו אותי שאני כן רשאית וגם חסמו לי גישה לאינטרנט .
לפי הייעוץ המשפטי של הבנק אני רשאית להשתמש בכספו של אבי רק להוצאות  עבור הטיפולים הרפואיים , ביגוד , תרופות וכו' של אבי ואקבל את הכסף רק אחרי שאביא להם את הקבלות שעליהם פעם בשנה עליי לדווח לאופוטרופוס הכללי ככה הם מפרשים את הצו.
תודה
לצפיה ב-'לא מקובל. פני ליעוץ אישי '
לא מקובל. פני ליעוץ אישי
14/09/2018 | 08:52
3
5
לצפיה ב-'עם מי עליי להתייעץ ?'
עם מי עליי להתייעץ ?
14/09/2018 | 09:21
2
22
את המינוי ביצעתי מול עו"ד שלא ממש מצליח להתמודד מול הבנק
לצפיה ב-'או שתפני לאפוטרופוס הכללי או לבית המשפט או לפיקוח על הבנקים'
או שתפני לאפוטרופוס הכללי או לבית המשפט או לפיקוח על הבנקים
14/09/2018 | 09:45
1
29
כל אחד משלושת אלה מוסמך להורות לבנק כיצד עליו לפעול
הפיקוח על הבנקים שייך לבנק ישראל
לכל מי שתיפני, יצטרך הוא אישית לראות את הצו של בית המשפט
וינסה להבין מתוכו למה הבנק פועל כפי שתיארת
פניה לבית המשפט יכולה להיעשות בדרך של המרצת פתיחה

לצפיה ב-'תודה רבה מאוד עזרתם לי '
תודה רבה מאוד עזרתם לי
14/09/2018 | 09:48
3
לצפיה ב-'הודעות ספאם'
הודעות ספאם
13/09/2018 | 19:59
53
איך אפשר לתבוע הודעות ספאם, ובאילו נסיבות?
האם יש חובת הוכחה נזק, והאם יש צורך מחייב בבקשה להפסקת הודעת ספאם מצד התוקף?
אגב, יש לי הרבה הודעות ספאם כ-SMS - תמיד ממספרים לא מזוהים (אלא כשם) ולעתים גם הודעות משם מתחלף - האם אפשר לתבוע את ספק השירות?
האם יש כמות של הודעות מקסימלית שאפשר לצבור ולכמה זמן?

מה התביעה המקסימלית שאפשר לתבוע הודעות ספאם?
שמעתי 30 הודעות ספאם, ומקסימום 3 תביעות בשנה - כ-1000 ש"ח על הודעה - האם נכון?!
האם יש אגרה יחסית לסכום התביעה?

תודה.
לצפיה ב-'לוינסקי נתקלת בהגינות הישראלית'
לוינסקי נתקלת בהגינות הישראלית
09/09/2018 | 11:33
51
לצפיה ב-'דוח 1 =7 קנסות?'
דוח 1 =7 קנסות?
06/09/2018 | 14:40
42
234

במגרש של בית ישן בו 7 שותפים שלא גרים שם.היו קוצים..עבר פקח נתן דוח התראה של זמן מסויים לגזום את הקוצים.

אף אחד לא ידע ולא שמע...כאחד השותפים הגיע אלי מכתב מעורך הדין של העיריה..לתשלום של כבערך 1200 שח הדוח על שמי.

למרות שיש...
המשך>>

במגרש של בית ישן בו 7 שותפים שלא גרים שם.היו קוצים..עבר פקח נתן דוח התראה של זמן מסויים לגזום את הקוצים.

אף אחד לא ידע ולא שמע...כאחד השותפים הגיע אלי מכתב מעורך הדין של העיריה..לתשלום של כבערך 1200 שח הדוח על שמי.

למרות שיש 7 שותפים...מסתבר שכולם קיבלו מכתב שכזה ודוח על אותה עברה ..כול אחד קנס על שמו.

אחד השותפים שילם את הדוח ...שבנתיים הצתבר גם לתוספת גביה[כאילו] של עוד כ250 שח

לאחר מכן התקשרתי למשרד עורכי הדין בבקשה לבדוק האם אני צריך לתת את חלקי לבחור ששילם את הדוח שעל שמו...או אז נאמר לי על ידי אחת מעורכות הדין של המשרד שכול אחד צריך לשלם את הסכום המלא שעל שמו הדוח...

הווה אומר ..עברה אחת . 7 דוחות...1400 שח כפול 7שותפים...שאלתי אותה את בטוחה במה שאת אומרת?

במידה ואת טועה יש אופציה לתביעה יצוגית כנגדכם...אמרה בטוחה...שמה שמור איתי..

אשמח באם מישהו יאיר את עיני בנושא ..תודה
לצפיה ב-'החלטת רשמת ההוצאה לפועל '
החלטת רשמת ההוצאה לפועל
05/09/2018 | 21:22
3
43
שלום רב חג שמח

הגשתי בקשת ביטול הליכים בתיק הוצלפ - חוב עבר מזונות
לאחר תשלום כל החוב !
הרשמת כותבת בהחלטה
" החייב עותר לביטול כל ההליכים נגדו לאור תשלום יתרת חוב"
המזכירות תמציא את העתק הבקשה והחלטה זו לזוכה,לקבלת תשובתה תוך 2 ימים ,, המזכירות תעקוב .

מה צריך לעשות לאחר יומיים !!!!!
בקשה חדשה !!! לביטול ההליכים !!
ללכת למזכירות ! מה לעשות אודה מראש בגלל החגים
לצפיה ב-'המזכירות חוייבה לעקוב'
המזכירות חוייבה לעקוב
05/09/2018 | 23:40
2
36
כך שמחובתה להביא התיק להחלטה כעבור יומיים מתאריך ההמצאה.
לצפיה ב-'חובת מזכירות '
חובת מזכירות
07/09/2018 | 23:41
1
32
המזכירות הודיעה בשיחת טלפון , האם זה טופס כדואר רשום !!!!!!!
ונדרשת להעביר התיק- ההחלטה לרשם 
לצפיה ב-'הוצלפ'
הוצלפ
08/09/2018 | 15:37
22
אתה נכנס לתוך החג צריך למהר 
לצפיה ב-'האם ניתן להגיש בג"צ על פסק דין של בית משפט בהררכיה נמוכה יות'
האם ניתן להגיש בג"צ על פסק דין של בית משפט בהררכיה נמוכה יות
07/09/2018 | 20:39
1
19
מה ההבדל בין ערעור לבית המשפט העליון לבין בג"צ? והאם ניתן להגיש בג"צ על פסק דין של בית משפט בהררכיה נמוכה יותר?
לצפיה ב-'היו כאן דיונים לא מזמן'
היו כאן דיונים לא מזמן
07/09/2018 | 22:31
17
השורה הסופית שגם אם תיאורטית ניתן להגיש בגצ על פסק דין גם לאחר שהערעור נדחה, הסיכויים להתערבות שואפים לאפס. 
לצפיה ב-'האם "דחיית-מפלגה בנימוק אי תשלום אגרה" חוקתי?'
האם "דחיית-מפלגה בנימוק אי תשלום אגרה" חוקתי?
07/09/2018 | 08:44
1
15
בחוק אי רישום מפלגה מנומק רק בחשש מפגיעה בבטחון המדינה וכו. בכל אופן כאשר הרשם דחה אותי בגלל אי תשלום אגרת פרסום  - ועל כך ערערתי למחוזי תל אביב  ((כבוד השופטת גרסטל))..ב=2002....וגם על הצורך באישור כל מועמד על ידי עורך דין  ((אני עצמי בוגרת מדע המדינה)). היתכן שהכשילו אותי  בגלל שחששו משום מה מהמפלגה לזכויות הילד? מה יש במפלגה כזאת שכל כך מפחיד מפלגות אחרות... או שכל מפלגה שמנסה להרשם זוכה לזובור?
לצפיה ב-'האם הדרישה לשלם דמי-פרסום היא "לא חוקית" למרות שהיא "חוק"?'
האם הדרישה לשלם דמי-פרסום היא "לא חוקית" למרות שהיא "חוק"?
07/09/2018 | 08:47
12
ממש ממש כמו במקרה של "חוק הלאום"?
לצפיה ב-'ההתלהמות של איילת שקד'
ההתלהמות של איילת שקד
05/09/2018 | 06:49
13
68
איילת שקד  נשאה נאום חוצב להבות בועידת המשפט השנתית של לשכת עורכי הדין, נגד בקורת שיפוטית על חוקי יסוד. לטענתה בקורת על חוק יסוד הלאום היא רעידת אדמה, משום שאין לצאת נגד רצון העם. היא עשתה פרפרזה של "נאום גטיסברג" של הנשיא לינקולן שהצהיר כי "ממשלה של העם, על ידי העם ולמען העם לא תיעלם מהארץ". את "הממשלה" החליפה במילה "כנסת".

אלא שהשרה המתלהמת התעלמה מהעובדה שהכנסת לא חוקקה רק את חוק יסוד: הלאום אלא עוד חוקי יסוד ובהם חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. חוק זה מעניק לבית המשפט סמכות לבקר חוקים שלא עולים בקנה אחד עם ערכיה של המדינה. לא ניכנס לבעיה של ניסוח החוק, אבל הוא נותן סמכות לבית המשפט לפסול חוק כשמתקיימים התנאים לכך ולא מצאתי  בחוק יסוד: הלאום, שהוא  חסין מבקורת שיפוטית מכוח חוק יסוד אחר.

עד כאן במישור המשפטי-טכני.

אבל ישנו עוד עקרון שבלבה של הדמוקרטיה שגם ממנו התעלמה שקד.

הדמוקרטיה היא לא רק שלטון הרוב אלא הגנה על המיעוט. הרוב איננו כל יכול. הרוב לא יכול לחוקק חוק שפוגע בצורה לא צודקת במיעוט. לכן אם רוב חברי הכנסת יחליט שמיעוט אתני בישראל יגורש או חלילה יושמד, לא יהיה לחוק הזה שום תוקף מוסרי, והוא יהיה מנוגד לערכי הדמוקרטיה.

לדעתי השרה שקד לא יודעת מה זאת דמוקרטיה. רוממות הדמוקרטיה בפיה אבל היא רוצה להרוס אותה.
לצפיה ב-'היכן הוענקה לבית המשפט הסמכות לפסול חוקים?'
היכן הוענקה לבית המשפט הסמכות לפסול חוקים?
05/09/2018 | 11:01
9
37
איפה כתוב בחוק-יסוד כבוד האדם וחירותו (או בחוק אחר), שבית המשפט מוסמך לפסול חוקים בכלל וחוקי יסוד בפרט?

לצפיה ב-'הסמכות נובעת מפיסקת ההגבלה בחוק'
הסמכות נובעת מפיסקת ההגבלה בחוק
05/09/2018 | 12:19
8
41
הואיל ונאסר על המחוקק לפגוע שלא כדין, בזכויות יסוד, כאמור בסעיף 8 לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, יש לביהמ"ש סמכות טבועה לבטל חוק כזה. אם אתה מחפש סמכות פורמלית היא נמצאת בסעיפים 15(ג) ו-ד(2) לחוק יסוד: השפיטה.

אגב, בעיה דומה קיימת למיטב ידיעתי במשפט האמריקאי. אין בחוקת ארה"ב הוראה שמסמיכה בית משפט לבטל חוקים שנחקקו בניגוד לחוקה אבל ביהמ"ש העליון של ארה"ב קבע שהדבר בסמכותו.
לצפיה ב-'עניין של פרשנות'
עניין של פרשנות
05/09/2018 | 13:17
5
38
כפי שאמרת, אין לא בסעיף 8 לחוק-יסוד כבוד האדם וחירותו ולא בסעיף 15 לחוק-יסוד השפיטה שום הוראה, ו-ודאי שלא הוראה ברורה וחד-משמעית, המסמיכה את בית המשפט לפסול חוקים.
בית המשפט ניכֵּס את הסמכות הזו לעצמו בדרך של פרשנות, ורשאית שרת המשפטים לפרש אחרת, לפי השקפתה.

לצפיה ב-'אין זכות ללא סעד'
אין זכות ללא סעד
05/09/2018 | 14:24
4
35
כוונת המחוקק בחוק יסוד :כבוד האדם וחירותו היתה לתת סמכות לבית המשפט לבטל חוקים שעומדים בסתירה לפיסקת ההגבלה בחוק.

נאמר במפורש בחוק שכל רשויות המדינה חייבות לכבד את הזכויות שמופיעות בחוק. אם הן חייבות לכבד, ברור שניתנה לבית המשפט הסמכות לכוף עליהן את החובה. זהו תפקידו של בית המשפט לכוף בפסקי דין חובות ולהגן על זכויות. 

שרת המשפטים לא מפרשת אחרת. הטענה שלה שאין סמכות לבגצ לבטל חוקי יסוד (להבדיל מחוקים רגילים). הטענה הזאת חסרת שחר.
לצפיה ב-'מדוע לא הוענקה הסמכות לפסול חוקים במפורש?'
מדוע לא הוענקה הסמכות לפסול חוקים במפורש?
06/09/2018 | 13:24
3
26
1. בית המשפט הגבוה לצדק הוסמך, בין היתר, במפורש, בסעיף 15(ד) לחוק-יסוד השפיטה:
“(1) ...
“(2) לתת צווים לרשויות המדינה, לרשויות מקומיות, לפקידיהן ולגופים ולאנשים אחרים הממלאים תפקידים ציבוריים על פי דין, לעשות מעשה או להימנע מעשות מעשה במילוי תפקידיהם כדין, ואם נבחרו או נתמנו שלא כדין - להימנע מלפעול;
“(3) לתת צווים לבתי משפט, לבתי דין ולגופים ואנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין-שיפוטיות על פי דין... לדון בענין פלוני או להימנע מלדון או מלהוסיף ולדון בענין פלוני, ולבטל דיון שנתקיים או החלטה שניתנה שלא כדין...”
אז מה מנע מהמחוקק להוסיף כאן גם: “ולבטל חוק שחוקק שלא כדין?”
2. הנה דברים שאמר, על-פי ויקיפדיה, מי שהיה נשיא בית המשפט העליון, השופט משה לנדוי ז"ל, בריאיון ל"הלשכה", בינואר 1995:
“אצטט דברים ברורים שאמר יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט בכנסת ה-12, ח"כ אוריאל לין, כשהציג את חוק-יסוד כבוד האדם וחירותו בפני הכנסת. הוא אמר כך:
'אנחנו לא מעבירים את המשקל לביהמ"ש העליון. אנחנו לא עושים כפי שהוצע בחוק-יסוד החקיקה ולא בחוק-יסוד זכויות האדם שהוגשו בזמנם. אין מוקם בית משפט לחוקה שמקבל כוח מיוחד לבטל חוקים'.
"ככה הוצגו הדברים בדיון בקריאה השנייה והשלישית. כלומר כוונת המחוקק היא ברורה לגמרי, הם לא רצו בזה (במהפכה השיפוטית). הוא (ברק) לא יכול להכניס להם את זה עכשיו מכח איזו פרשנות תכליתית שהיא".

לצפיה ב-'לא יהיה סוף לויכוח לכן אענה בקצרה'
לא יהיה סוף לויכוח לכן אענה בקצרה
06/09/2018 | 15:47
2
32
רצוי שלבית המשפט יהיה כוח לפסול חוקים. המחוקק איננו כל יכול. זה מנוגד לכללי הדמוקרטיה ויכול להביא לתוצאות איומות. מספיק להתבונן בחוקי הגזע של גרמניה הנאצית, או דרא"פ בתקופת האפרטהייד. לכן יש לעשות כל ניסיון כדי למצוא עיגון פורמלי לסמכות ביהמ"ש.
לצפיה ב-'והנה קיבלנו עוד הוכחה לחוק גודווין'
והנה קיבלנו עוד הוכחה לחוק גודווין
06/09/2018 | 17:46
10
לצפיה ב-'דעת הפרופסורים דניאל פרידמן ומרדכי קרמניצר בסוגיה'
דעת הפרופסורים דניאל פרידמן ומרדכי קרמניצר בסוגיה
06/09/2018 | 18:23
30
לפני כשעה ברדיו 103 FM, ההקלטה כאן (החל בדקה 3.40).

לצפיה ב-'לכן, איילת שקד תעביר בכנסת גם את חוק יסוד החקיקה'
לכן, איילת שקד תעביר בכנסת גם את חוק יסוד החקיקה
05/09/2018 | 13:29
1
41
שיכלול בתוכו את "פסקת ההתגברות"
וישלול מהבג"ץ אפשרות לבטל חוקים וחוקי יסוד.

לצפיה ב-' כי היא לא רק הרשות המבצעת והמחוקקת, היא גם השופטת...'
כי היא לא רק הרשות המבצעת והמחוקקת, היא גם השופטת...
08/09/2018 | 14:58
22
כאילו לא די בהפרדת הרשויות הבעייתית בישראל (וגם ככה הממשלה הנוכחית דורסת את האופוזיציה), היא לא מעוניינת באיזונים ובלמים, היא רוצה לעשות כל מה שנראה לה ושלא יפריעו לה. זו בעיה דמוקרטית לא קטנה. נראה שכיום יותר מתמיד פוליטיקאים חשים שהם מעל לביקורת ולמעשה כשמבקרים אותם "רודפים" אותם, מפריעים להם או פוגעים ב"משילות" הקדושה שלהם שאין לערער עליה.
לצפיה ב-'שרת המשפטים היא פוליטיקאית ולא משפטנית'
שרת המשפטים היא פוליטיקאית ולא משפטנית
06/09/2018 | 03:40
29
כפי ששר הביטחון הוא פוליטיקאי ולא גנרל, ושר החינוך הוא פוליטיקאי ולא מחנך ביסודי.
האנשים האלה מקדמים סדרי יום פוליטיים והם מתבטאים בהתאם.
כששרת המשפטים אומרת משהו היא לא מוסרת מידע טכני משפטי. היא מוסרת קביעה פוליטית. אני בטוח שהיא מכירה את הפרשנויות המשפטיות כולל זו שאתה מציג, אבל היא רוצה להגיד משהו אחר.
מי שמתעסק בדיוק המשפטי במה ששרת המשפטים אומרת לא תופס את המצב הפוליטי, ומי שמזלזל בה לא מבין כמה היא חזקה. חזקה לאו דווקא בזכות עצמה אלא כי היא מייצגת השקפה פוליטית מאד רווחת לגבי מעמדו של בית המשפט ביחס לחוקים.

לצפיה ב-'נכון. מפלגת הבית הגזעני איננה מאמינה בדמוקרטיה ופועלת'
נכון. מפלגת הבית הגזעני איננה מאמינה בדמוקרטיה ופועלת
10/09/2018 | 13:18
1
15
בכל הכוח כדי להפיל את הדמוקרטיה בישראל לטובת שלטון ההלכה.
עושה רושם כרגע שהם עומדים להצליח בזה.
האירוניה היא שגברת שקד כשרת המשפטים, מקדמת את הקמת השלטון שתחתיו היא עצמה כאישה תהיה פסולה אפילו לתת עדות בבית משפט.

לצפיה ב-'בדמוקרטיה הרוב קובע'
בדמוקרטיה הרוב קובע
14/09/2018 | 15:17
3
אם זה היה כזה רע אז אנשים לא היו בוחרים שוב...אז כנראה שהם עושים משו שהרוב רוצה בו...אין לך עח מה להתלונן..
והלוואי והיה פה משפט על פי ההלכה...הדברים היו נראים אחרצ לגמרי.
לצפיה ב-'שמאי למבנה '
שמאי למבנה
04/09/2018 | 17:34
8
42
ועד הבית משפץ בניין . בסכום של 900 אלף ש"ח . מיבנה של 8 קומות 30 דירות 
לפי דעתי הסכום מוגזם . הועד לא פירסם ברבים מה עומדים לעשות בבניניין 
לי יש דירה בביניין . 
האים יש שמאי שיכול להעריך את שווה העבודה . אחרי גמר השיפוץ כמה הוא שווה . ולהציג את זה לשופט 
במידה וזה יגיע למפקח לדיון 
יש דבר כזה שמאי 
אני לא שילמתי עדיין. אני במחלוקת עם הועד 
תודה לעונים 
לצפיה ב-'הערכת עלות עבודות'
הערכת עלות עבודות
05/09/2018 | 21:13
7
30
שמי דני ואני שמאי רכוש. אני יכול לקבוע עלויות עבודות הנדרשות ולהגשי חוות דעת שתעמוד בבית משפט.

דני גורביץ - שמאי רכוש ורכב
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/09/2018 | 22:25
4
21
עדיין לא לא סיימו את השיפוץ . והועד לא פנה אלי לתשלום . מילבד מיכתב מעורך דין של תרבות הדייור .
הם גם גבו סכום שווה מדירות 60 מ"ר 90מ"ר ו180 . שגם על זה יש לי מחלוקת 
כי לי יש דירה 60 מ"ר 
מה המחיר שגובה שמאי על הערכת מחיר כזו ? אם אני יוכל לעמוד בתשלום 
תודה הטכנאי קרמר 
לצפיה ב-'רשמתי את המייל שלך '
רשמתי את המייל שלך
05/09/2018 | 22:26
17
במידה ואזדקק לזה 
לצפיה ב-'הערכת שמאי'
הערכת שמאי
05/09/2018 | 22:31
2
22
עלות השמאות נגזרת מעלות העבודות הכללית.
אם תפנה אלי במייל אעביר אליך מחירון מפורט.
המייל שלי gurvitz@gmail.com
לצפיה ב-'שלחתי '
שלחתי
05/09/2018 | 22:40
1
16
אים לא היגיע . כי אני חלש במחשבים . המייל שלי בוא 
לצפיה ב-'אגב אני מחיפה '
אגב אני מחיפה
05/09/2018 | 22:41
4
לצפיה ב-'לצורך ההערכה עליה מדובר יש צורך'
לצורך ההערכה עליה מדובר יש צורך
06/09/2018 | 17:36
1
17
בשמאי מקרקעין ולא בשמאי רכוש. 
לצפיה ב-'תודה . '
תודה .
06/09/2018 | 17:38
13
נתייק את זה 
לצפיה ב-'חוק לשון הרע'
חוק לשון הרע
05/09/2018 | 21:37
39
האם יש מקום לתבוע את אתר תפוז בגין חוק לשון הרע, על אי-מניעת פרסום פוסטים כאלה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/54/183664966/%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%94/%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%94 ?
לצפיה ב-'הפרה של תביעה יצוגית '
הפרה של תביעה יצוגית
03/09/2018 | 09:55
2
42
מגיע לי פיצוי מתביעה יצוגית    ומסרבים לתת הפיצוי המגיע לי מה עושים 
לצפיה ב-'מדוע מסרבים?'
מדוע מסרבים?
04/09/2018 | 18:08
1
28
אם יש ממש בטענתך עליך לפנות לבית המשפט שנתן את פסק הדין מכוחו משולמים כספים
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
04/09/2018 | 22:16
27
תודה רבה
לצפיה ב-'מבקשת הסבר לגבי שטר חוב,'
מבקשת הסבר לגבי שטר חוב,
04/09/2018 | 18:40
4
34
מה הפרוצדורה, איך פורעים,
לצורך שכירת דירה, מישהו מהמשפחה ביקש ממני לברר, חיפשתי בגוגל אבל לא ברור לי איך המשכיר מבצע (פורע) את השטר ללא בית משפט וכיצד מחליט נניח על הנזק שלו לעומת הסכום הכתוב בשטר.
אודה לכל תובנה והסבר.
לצפיה ב-'עים שטר החוב'
עים שטר החוב
04/09/2018 | 18:54
1
35
פונים להוצאה לפועל . למימוש השטר . יש לך 21 יום להגיש היתנגדות להוצאה לפועל . שלא מגיע לאוחז בשטר את הכסף. ואז הכול נעצר . ומנהלים מישםט רגיל בשלום . ולפי פסק הדין מיתקדמים
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
04/09/2018 | 19:03
17

לצפיה ב-'הנושא הוסדר לאחרונה בתיקון לחוק השכירות והשאילה'
הנושא הוסדר לאחרונה בתיקון לחוק השכירות והשאילה
04/09/2018 | 20:42
1
27

ערובה
(תיקון מס' 1)
תשע"ז-2017
25י. (א) בסעיף זה, "ערובה" – ערובה לשם הבטחת חיובי השוכר הנובעים מחוזה השכירות למגורים.
(ב) ביקש המשכיר מהשוכר ערובה, אחת או יותר, הכרוכה בהוצאה כספית לשוכר, ובכלל זה ערבות בנקאית או מזומן, לא יעלה גובהן המצטבר של הערובות על הנמוך מבין סכומים אלה:
(1) סכום דמי השכירות שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים, בעד שליש מתקופת השכירות;
(2) סכום השווה לפי שלושה מדמי השכירות לחודש שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים.
(ג) המשכיר רשאי לממש ערוכה שנתן לו השוכר רק במקרים המפורטים להלן ובסכומים כמפורט לצדם:
(1) השוכר לא שילם את דמי השכירות במועד הקבוע בחוזה השכירות – עד גובה דמי השכירות שלא שולמו בתוספת הפרשי הצמדה וריבית לפי תנאי החוזה;
(2) השוכר לא תיקן ליקויים שהוא אחראי לתיקונם לפי סעיף 25ח(א) – עד גובה עלות התיקון;
(3) השוכר לא שילם את התשלומים השוטפים שהוא חב בהם לפי סעיף 25ט(א)(2) עד (5) – עד גובה התשלומים שלא שולמו;
(4) השוכר לא פינה את הדירה המושכרת בתום תקופת השכירות – בסכום בהתאם לתנאי החוזה.
(ד) המשכיר יודיע לשוכר זמן סביר מראש על כוונתו לממש את הערובה ויאפשר לו לתקן את הטעון תיקון בתוך זמן סביר.
(ה) הסתיימה תקופת השכירות, ישיב המשכיר לשוכר את הערובה או את יתרתה לאחר המימוש לפי סעיף קטן (ג), לרבות פירותיה, בתוך 60 ימים ממועד השבת הדירה המושכרת לרשותו או עד למועד שבו נפרעו חובות השוכר כאמור בסעיף קטן (ג), לפי המאוחר.
לצפיה ב-'תודה רבה, העתקתי, שמרתי, אקרא אחה"צ.'
תודה רבה, העתקתי, שמרתי, אקרא אחה"צ.
05/09/2018 | 14:28
8
לצפיה ב-'תשלום חוב הוצאה לפועל '
תשלום חוב הוצאה לפועל
03/09/2018 | 10:05
1
30
שלום
אם משלמים באשראי חוב בהוצאה לפועל
מתי זה יקלט ויופיע כשולם אצלם !!!!

ואפשר יהיה לבקש ביטול הליכים
לצפיה ב-'למה שלא תיתקשר אלהם ותישאל '
למה שלא תיתקשר אלהם ותישאל
03/09/2018 | 22:31
12
ממקור ראשון ?
לצפיה ב-'פוזננסקי כץ עתרה לבגצ נגד החלטת ההדחה'
פוזננסקי כץ עתרה לבגצ נגד החלטת ההדחה
02/09/2018 | 18:59
2
41
שהוציא  נגדה ביה"ד המשמעתי לשופטים.

הטענה המרכזית של ביה"ד היתה שאין לו סמכות להשעותה, כפי שהסכימו הצדדים ולכן אין מנוס מהדחתה. טענה זאת מסתמכת על ס' 19 לחוק בתי המשפט.

יתכן שזה נכון, אבל התוצאה היא קשה ובלתי צודקת.

לדעתי בגצ מוסמך לאשר את הסדר הטיעוןן בין הצדדים מכוח ס' 15(ג) לחוק יסוד: השפיטה. אולי לביה"ד המשמעתי אין סמכות כזאת, אבל לבגצ יש.

המיוחד בסעיף 15(ג) לחוק הוא שהסמכות שניתנה לבגצ לתת סעד למען הצדק קיימת כל אימת שהיא אינה נתונה לבית משפט אחר. 

הואיל ולפי ס' 19 לחוק בתי המשפט אין סמכות לביה"ד המשמעתי לאשר הסדר טיעון, שמטיל עונש שלא קבוע בחוק-הסמכות הזאת נתונה לבגצ בתנאי כמובן שהדבר נדרש למען הצדק.

לצפיה ב-'תזכורת'
תזכורת
02/09/2018 | 19:50
1
31
לצפיה ב-'"גרוניס" זה "איכילוב".....'
"גרוניס" זה "איכילוב".....
03/09/2018 | 09:25
21
זכורתני סיטואציה זהה לזו של השופטת פוזננסקי.... בבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. השופטת המנוחה טובה סיוון. עשתה פרצוף של מופתעת עם מסירת המידע על מותו של הפסיכולוג מאיכילוב אסף-בן-חורין ((היה גם עובד של "מכבי")).   העובדה שבתי חולים שולחים "חסימת תביעות" על ידי קידום שופטים מטעמם לעליון... ראה "גרוסקופ"

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה