לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3191231,912 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה עקרונית'
שאלה עקרונית
18/10/2017 | 14:40
2
לפני מספר חודשים אשתי נאלצה להפסיק לעבוד עקב טיפולים כימותראפיים. היום, אחרי ביקורת אצל הרופאה המטפלת, קיבלה אישור לחזור לעבודה מלאה. האם מקום העבודה מחויב לקבלה בחזרה? אם כן, באילו תנאים? האם מותר להרע את התנאים של קודם ולתת רק משרה חלקית? מה עוד אני צריך לדעת? 
לצפיה ב-'קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.'
קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.
16/10/2017 | 13:41
4
26
שלום רב.
קבלתי סכום כספי חד פעמי כגימלת נכות מחברת ביטוח פרטית (מגדל).
אני נשואה, אולם אינני רוצה שבעלי ייגע בכסף הזה.
שאלתי: האם הכסף הוא רק שלי, בגלל נכותי? או של שנינו בגלל שאנו נשואים ?
בתודה
ריקי יפה.
לצפיה ב-'האם יש הסכם ממון או הסכם אחר ביניכם?'
האם יש הסכם ממון או הסכם אחר ביניכם?
16/10/2017 | 17:34
8
לצפיה ב-'קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.'
קצבת נכות מטעם חברת ביטוח פרטית.
16/10/2017 | 20:20
2
24
בהמשך: יש הסכם ממון שנחתם טרם נישואינו.
אין שם התייחסות לקצבה, מאחר ואז הייתי בריאה, ולא קיבלתי קצבה.
בעיקרון נכתב בהסכם הממון כי הרכוש שהיה שייך לכל אחד מאתנו לחוד, יישאר של כל אחד מאתנו. וכל מה שנצבר במהלך הנישואין, יהיה שייך לשנינו.
בתודה, ריקי יפה.
לצפיה ב-'מציע לפנות לעו"ד שיעיין בהסכם'
מציע לפנות לעו"ד שיעיין בהסכם
17/10/2017 | 14:20
1
19
כרגע נראה כאילו הקיצבה מתחלקת.
לצפיה ב-'דעתי שונה'
דעתי שונה
17/10/2017 | 15:01
21
ראי: כתבה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:49
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'איך אפשר לעזור להחזיר את הפורום למה שהוא היה פעם ?'
איך אפשר לעזור להחזיר את הפורום למה שהוא היה פעם ?
08/10/2017 | 09:53
3
73
אני זוכרת שבין השנים 2002 עד 2007 כל היום המצאתי שאלות בפורום, כשעדיין לא הייתי בשום מסגרת ולא למדתי כלום (ישבתי 24 שעות ביממה סגורה בחדר שלי מסוקרנת). צילמתי בספריית בית אריאלה 300 ספרים במשפטים ויצרתי חדר שלם של דפים מצולמים. זו היתה תקופה קשה עבורי, אבל הפורום הזה שנקרא חוק ומשפט עזר לי מאוד לצאת מהדיכאון.
ואז כשהגיעה שנת 2009 כבר הפסקתי לגלוש בפורום כי התקבלתי לאוניברסיטת תל אביב, למדתי שם תואר ראשון במשפטים וסיימתי בהצטיינות. אבל לא עשיתי התמחות ודחיתי את זה, ואני עדיין לא עושה כלום ולא ממשיכה. באמת שכל ההתעניינות שלי היתה אינטלקטואלית בניגוד לכל מי שלמדו איתי שלמדו בשביל להיות עורכי דין. תמיד בכל קורס שמרצה אמר (אתם הולכים להיות עורכי דין) ידעתי שאני לא שייכת לשאיפה הזאת ולעתיד הזה כי אני שם באמת בשביל התעניינות. למדתי קורסים בשמיעה חופשית גם של תואר שני וכמעט תמיד הייתי בקורסי בחירה בתואר ראשון (באוניברסיטת תל אביב) כמעט בכל שנה כי לפעמים היו קורסים בחירה חדשים.
אני מסתכלת על הפורום הזה ורואה שכמעט לא נכנסים אליו. כולם עברו לפייסבוק. 
אבל הפורום הזה כבר מאפשר לאורחים להיכנס ואני חושבת שזו הזדמנות להשיב את הפורום למה שהוא היה. היו נכנסים לפורום הזה המון עורכי דין שאהבו לענות על שאלות תאורטיות.
מצער אותי לראות את הפורום הזה משותק. האפשרות לכתוב כאורחים היא אפשרות שמעודדת אנשים להיכנס לפורום כי קל יותר לכתוב בפורום. 
השאלה היא איזה עוד אפשרויות ודרכים נוספות יכולות לעודד עורכי דין לענות על שאלות ? מה דעתכם לפנות למרצים באוניברסיטה ולעורכי דין שרוצים לענות על שאלות פרקטיות (אבל תאורטיות) ולבקש מהם להיכנס לפורום ולפרסם אותו ?
לצפיה ב-'זה לא הפורום היחיד'
זה לא הפורום היחיד
08/10/2017 | 10:48
66
שהפעילות בו ירדה פלאים עם הזמן. אם תבדקי בפורומים נוספים, בעיקר מקצועיים, תראי שבהרבה מהם זה לא מה שהיה פעם. פורום הוא דבר דינמי שמשתנה עם הזמן. מטבע הדברים, אנשים מוצאים לעצמם אפיקי עניין אחרים....
הפורום הזה משמש בעיקר למענה על שאלות קונקרטיות של הגולשים ולא לדיונים מעמיקים בסוגיות משפטיות. זו אולי אחת הסיבות לפעילות המועטה.
לצפיה ב-'יש לכך כמה סיבות'
יש לכך כמה סיבות
08/10/2017 | 12:48
67
1. תפוז כולו בדעיכה בעיקר בגלל שאנשים מעדיפים פורמט נוח לגלישה בסלולרי, מה שתמיד היה נקודת החולשה של תפוז.

2. העולם עובר לפורמטים קצרצרים. אנשים רוצים תשובה של משפט שניים, גם כשאי אפשר לתת כזו.

3. הפורום הזה סובל מטרולים והתנצחויות שגורמות למי שמגיע לברוח בהנחה שלא יקבלו תשובה רצינית.

את השניים הראשונים אי אפשר לשנות, השלישי תלוי בניהול, שדרוש גם כדי להעיר את הפורום מחדש באמצעות הודעות שיעודדו השתתפות איכותית.
לצפיה ב-'הסיבה היחידה היא - ניהול הפורום'
הסיבה היחידה היא - ניהול הפורום
09/10/2017 | 09:26
87
המילה "ניהול" אולי נשמעת מופשטת ואמורפית
אבל המשמעות האמיתית שלה היא - ידע
פורום משפטי בנוי על ידע ועל מתן תשובות מקצועיות
וחזרה למילה ניהול - תבדקי כמה תשובות נתן כאן מנהל הפורום בחודש האחרון???
אם התשובה שלך היא "אפס" - צדקת.
ידע משפטי לא ניתן להסוות בהצגות - או שיודעים או שלא.
כשמקבלים תשובות שהן "הצגות" - עוזבים.
מי שמעוניין בתשובות משפטיות אמיתיות - ימצא אותן במקום אחר.

לצפיה ב-'דף עד מיד ושם מעיד על מוות בשואה'
דף עד מיד ושם מעיד על מוות בשואה
05/10/2017 | 20:46
3
47
 האם  דף עד ביד ושם ,שנכתב עי בן משפחה מדרגה ראשונה לפני 45 שנה קביל בבית המשפט לצרך הוכחה שקרוב משפחה ניספה בשואה. זאת בהיעדר הוכחות אחרות פרט לעובדה ההיסטורית 80% מבני אותה עיר ניספו.

לצפיה ב-'תלוי לאיזה ענין'
תלוי לאיזה ענין
06/10/2017 | 03:10
2
35
אם בחוק הספציפי רשום שבית המשפט לא כפוף לדיני הראיות יתכן שכן.
לצפיה ב-'בקשה להכריז על יורש יחיד '
בקשה להכריז על יורש יחיד
08/10/2017 | 00:22
1
31
מדובר בבקשה להכריז על יורש יחיד כאשר המוריש היה אלמן ללא צאצאים ומרבית אחיו ואמו נספו בשואה.
לצפיה ב-'אם מדובר בהליך לפי חוק הצהרות מוות'
אם מדובר בהליך לפי חוק הצהרות מוות
10/10/2017 | 13:33
25
ראה ס' 3 לחוק-

זמן המוות
. (א) בית המשפט יקבע את מותו של נספה או של נספה שנות השואה או של נעדר ואת יום המוות ושעתו על סמך כל ראיה שהובאה לפניו בדבר הנסיבות או הזמן שבהם אירע המוות.
(ב) לא ראה בית המשפט לקבוע כאמור בסעיף קטן (א), יקבע את המוות, יומו ושעתו –
(1) לגבי נספה – בתום שנתיים מיום שנעלמו עקבותיו;
(2) לגבי נספה שנות השואה – ביום שבו נעלמו עקבותיו;
(3) לגבי נעדר – בתום שבע שנים מהיום שבו נעלמו עקבותיו.
(ג) היום שבו נעלמו עקבותיו של אדם הוא היום שבו היה הסימן הידוע האחרון על היותו בחיים.
(ד) באין כל ראיה בדבר שעת המוות, ייקבע שהמוות אירע ברגע האחרון של יום המוות המוצהר.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין נושה secured ע"י משכנתא לבין נושה preferred ?'
מה ההבדל בין נושה secured ע"י משכנתא לבין נושה preferred ?
06/10/2017 | 10:36
3
27
אני מבקשת שתסתכלו על מה שכתוב למטה, בקישור (זה באנגלית):
מה ההבדל בין נושה secured  (מובטח) ע"י משכנתא לבין נושה preferred (מועדף) ?
בהגדרה לנושה מסוג secured הם נותנים דוגמה שנושה כזה קיבל שיעבוד על הנכס של החייב, כמו משכנתא על הנכס של החייב.
אבל בהגדרה של נושה מסוג preferred אני לא הצלחתי להבין בעזרת איזה (שיעבוד או בטוחה) סוג של בטוחה הופך הנושה לכזה שהוא מועדף יותר על פני נושה שקיבל משכנתא ?

Q. What is a “secured creditor”?
A. A person holding an instrument, such as a mortgage or a lien on or against the whole or part of a debtor’s property, as security for a debt that the debtor owes him or her. This type of creditor is usually not affected by bankruptcy or proposals.
Q. What is a “preferred creditor”?
A. A creditor who has been given priority under the Bankruptcy and Insolvency Act over other creditors in the distribution of dividends. Preferred claims include unpaid wages, commissions or other remuneration of any employee of a debtor and, under certain conditions, any debt or obligation of support to a spouse, common-law partner or child living separate from a debtor.
לצפיה ב-'מה שלא הצלחת להבין זה'
מה שלא הצלחת להבין זה
06/10/2017 | 17:47
2
28
שנושה מועדף מקבל את העדפתו מכוח החוק (ולען אין לו בטוחה מלבד החוק). הדוגמאות שניתנו גם באנגלית לעניין זה קיימות גם בחוק הישראלי הקובע את עדיפות נושים מסויימים על פני אחרים. 
לצפיה ב-'אתה אומר שנושה מועדף הוא למשל רשויות המס'
אתה אומר שנושה מועדף הוא למשל רשויות המס
06/10/2017 | 18:18
1
25
עובדי החברה ואחרים
האם הם באמת גוברים על נושא מובטח שיש לו שיעבוד על הנכס ?
נאמר שלחברה לא נשאר כסף, ונשאר רק משרד בבעלות החברה אבל המשרד משועבד לטובת הבנק במשכנתא מדרגה ראשונה.
אין כסף לשלם לרשויות המיסים אז רשויות המיסים גוברות על הבנק שיש לו משכנתא מדרגה ראשונה ? רשויות המיסים יימכרו את הנכס (משרד) וכדי להיפרע מהחוב שהחברה חייבת להם, ורק אם יישאר כסף אז הבנק (שיש לו משכנתא מדרגה ראשונה על המשרד) יקבל את הפירורים שיישארו ?
לצפיה ב-'להיפך'
להיפך
07/10/2017 | 08:59
27
לפי הדין הישראלי, הנושה המובטח הוא בעל העדיפות לגבי הנכס שלגביו יש לו שיעבוד.
הנושה בדין קדימה ("הנושה המועדף") בעל עדיפות על הנושים הרגילים (כולל נושים מובטחים ונושים בדין קדימה מעבר לסכום המובטח).
למשל
לחברה יש נכס ששווייו 100 המשועבד לבנק וכן 100 במזומן שאין עליהם שיעבוד.
היא חייבת לבנק 150, 50 לעובד ו-50 לנושה רגיל.
הבנק ימכור את הנכס המשועבד ויקבל ממנו 100.
מתוך המאה שנותרו העובד יקבל את כל ה-50 שלו, והנושה הרגיל יחלוק עם הבנק וכל אחד מהם יקבל 25.
לצפיה ב-'נוכח ריבוי מודעות הפרסומת של עורכי דין'
נוכח ריבוי מודעות הפרסומת של עורכי דין
06/10/2017 | 15:55
1
53
באינטרנט, שמהוות הפרה גלויה ובוטה של כללי הפרסום שנקבעו בדין, ספק אם הלשכה תוכל להעמיד לדין עו"ד בגין פרסומת אסורה. אכיפה בררנית אסורה.

אין בכך כדי לומר שהפרסומת לא ראויה. איסור הפרסומת לא ראוי. הוא לא חוקתי. הוא עומד בסתירה לחופש העיסוק.

חבל שהלשכה או הכנסת לא מבטלות את האיסור מעיקרו. לדעתי רק פרסומת מטעה חייבת להפסל. פרסומת שמשבחת את המפרסם או מציגה מחירים לא צריכה להפסל.
לצפיה ב-'אומר מי שמזה שנים עושה דין לעצמו'
אומר מי שמזה שנים עושה דין לעצמו
06/10/2017 | 17:45
39
מבלי להמתין לביטול האיסור.
לצפיה ב-'שאלה בדבר חוקיות של הקלטה ושידור'
שאלה בדבר חוקיות של הקלטה ושידור
03/10/2017 | 18:04
2
72
יש ישיבה של ועדה כלשהי,ונניח שחבר מסויים בועדה מתנגד להקלטה או שידור של הישיבה.

האם חבר ועדה אחר רשאי להקליט את הישיבה ולשדר אותה ביוטיוב בניגוד לרצונו של זה שמתנגד?

נניח שאין בישיבה דברים שנחשבים לסודות מדינה,ומוסכם שהועדה תפרסם פרוטוקול שכולל את כל התוכן הרלבנטי של הדיונים.
לצפיה ב-'שוב אתה עם הועידות שחמט?'
שוב אתה עם הועידות שחמט?
04/10/2017 | 09:43
43
ממילא אם זה יהיה ביוטיוב אף אחד לא יצפה בזה
לצפיה ב-'למה הוא מתנגד?'
למה הוא מתנגד?
06/10/2017 | 14:39
133
שידור ישיר? אפשר לא לצלם אותו. אפשר להודיע לצופים שיתכנו קיטועים בשידור (כי הוא רוצה לדבר) ואז לכבות את המצלמה בסימן שלו שהוא רוצה לדבר. אפשר לדחות את השידור אם רוצים, לערוך את ההקלטה ולהעלות אותה מאוחר יותר. אדם אחד יכול לקבוע אם כתבה בטלוויזיה שעוסקת ברבים תשודר או לא? צריך לחשוב איך עושים את זה אבל זה לא נראה לי מסובך מדי. דברו אתו ותגיעו להסכמה. עוד כפיה של מיעוט?
לצפיה ב-'חתימת חוזה והעברת כספים'
חתימת חוזה והעברת כספים
06/10/2017 | 05:56
1
28
שלום רב, חתמתי על חוזהמסוים שבו נאמר שתוך 10 ימים מים חתימת החוזה עלי להעביר כסף לצד השני, באותו יום נאמר לי ע"י עורך דין שגם הצד השני חתם, אבל היום כעבור 10 ימים לא ראיתי את חתימת הצד השני, כל פעם בתירוץ אחר- לגים, עורך דין שלו היה בחו"ל, עורך דין שלי היה חולה. האם עלי בכל זאת להעביר את הכסף , כי כבר עברו 10 ימים? או שהסכם לא תקף עד שאני לא רואה את החתימה של הצד השני? 
לצפיה ב-'מדובר בחיוב נדחה'
מדובר בחיוב נדחה
11/10/2017 | 14:58
10
כל עוד הצד השני לא חתם לא מתחיל מנין הימים. יתר על כן, אולי יש אפילו הטעיה כשנאמר לך שהחוזה נחתם ואולי אתה זכאי לבטל את ההסכם.
לצפיה ב-'ביטול חד צדדי של חברת תיירות'
ביטול חד צדדי של חברת תיירות
04/10/2017 | 10:06
30
שלום לכולם
התקשרתי אתמול לחברת תיירות כלשהי וביקשתי מנציג שלהם לקבל מחיר עבור שרותי קרקע לטיול בחול בעוד מספר ימים ( ללא טיסות שהזמנתי בנפרד)
קיבלתי ממנו הצעת מחיר והסכמתי וביצעתי הזמנה לזוג פלוס 2 ילדים
כמובן שלקראת  סיום השיחה דאג הנציג להקריא לי את כל התנאים והעלות של כל החבילה וביקש שאאשר לו שמוסכם מצידי
לאחר שאישרתי הכל ומסרתי לו את פרטי כרטיס האשראי שלי
נשלחו אליי למייל חשבונית פלוס פרוט של ההזמנה שכולל את כל המסלול והמלונות

לאחר כשעתיים  הם התקשרו אליי והודיעו לי שהם טעו במחיר ואם אני רוצה לשלם את המחיר החדש שהוא יקר משמעותית מהמחיר ששילמתי ואם לא הם מבטלים באופן חד צדדי את ההזמנה ומזכים אותי  
אמרתי להם שאני לא מוכן לשנות את המחיר שהם בעצמם נתנו לי ואישרו לי לפי מחיר זה את הזמנתי
כמובן שהם ביטלו לי את כל ההזמנה והשאירו אותי המום

האם יש באפשרותי לעשות משהו ?
אני רק מדמיין לעצמי מה היה קורה עם המקרה היה הפוך שבו הייתי מבצע הזמנה מהם לחופשה לעוד מספר ימים ואחרי שעתיים הייתי מתקשר אליהם ומבקש לבטל מאחר שטעיתי במשהו.....
אשמח לעצה מה עליי לעשות
תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'שלום, יש לנו קנטרי מול הבית'
שלום, יש לנו קנטרי מול הבית
01/10/2017 | 20:57
4
71
כל יום בשעה 20.00 הם מפעילים שיעורים עם מוזיקה מאוד מאוד מרעיש, אנחנו בתוך הבית שלנו לא יכולים לשמוע חדשות ובכלל מאוד מאוד סובלים מהרעש, ביקשנו כמה פעמים שיסגרו חלונות או שינמיכו את הווליום אך בקשתנו נופלת על אוזניים אטומות.

מה ניתן לעשות מבחינה משפטית על מנת לבטל את רוע הגזרה או את המטרד הזה?

נשמח מאוד לעזרת מביני העניין שידריכו לנו איך לטפל בזה.
,,

לצפיה ב-'אפשר להגיש תביעה לצו מניעה קבוע'
אפשר להגיש תביעה לצו מניעה קבוע
02/10/2017 | 11:04
3
14
לצפיה ב-'לאגף איכות הסביבה ברשות המקומית'
לאגף איכות הסביבה ברשות המקומית
02/10/2017 | 21:25
2
49
ולמחלקת רישוי עסקים בתלונה על מטרד רעש לא סביר.
לצפיה ב-'איכות הסביבה לא יעשו דבר'
איכות הסביבה לא יעשו דבר
03/10/2017 | 11:09
1
56
אני התקשרתי אליהם ושאלתי לגבי פעילות של תנועת נוער מול הבית
במקום שאין מועדון ולא אושר לכך הם אמרו שזה  לא תפקידם לטפל.
לצפיה ב-'כך אעשה, תודה רבה.'
כך אעשה, תודה רבה.
03/10/2017 | 21:12
9
לצפיה ב-'קבלת החזר כספי על ביטול הטיסה של מונרך'
קבלת החזר כספי על ביטול הטיסה של מונרך
02/10/2017 | 11:00
4
108
שאלתי בעוד פורומים רלוונטים אך אולי הישועה תגיע מכאן.
באוגוסט הזמנו טיסת הלוך באוקטובר עם מונרך.
מונרך הודיעה היום על הפסקת פעילותה וביטול כל הטיסות.
באתר שלה היא כתבה את הנ"ל:
Flights booked directly with Monarch Airlines from 15 December 2016 onward
Customers with these bookings are not ATOL protected and are not entitled to make a claim to the CAA. You are advised to contact your card issuer, insurer or PayPal for advice on how to claim a refund.

כלומר הם מתנערים האחריות להחזיר כספים ומיעצים לי לפנות לחברות האשראי.
השאלה היא מה חברות האשראי יכולות לעשות? מונרך כבר ממזמן גבו את הכסף על הטיסה שטרם התקיימה.
מונרך היא חברה עם נציגות בארץ, יש להם אתר מותאם לעברית, הם לא כפופים לחוק הישראלי? לפיו הם חייבים פיצוי כספי על טיסות שבוטלו?
בנוגע לחופשה, כדי לא להפסיד את כל המלון, ימי החופש שלקחנו, והאטרקציות אותן קנינו מראש, כבר הזמנו טיסת הלוך אחרת כדי לא לצאת קרחים מכאן ומכאן.
אשמח על כל מידע שאוכל לקבל.
לצפיה ב-'הם כפופים לחוק הישראלי'
הם כפופים לחוק הישראלי
02/10/2017 | 12:02
1
57
ואתה יכול להגיש נגדם תביעה רק שנראה לי שגם אם תזכה לא יהיה ממי לגבות את הכסף.
אני מניח שהם פשטו רגל וההליך מתנהל במדינה שהם רשומים בה ולא בישראל - כשבישראל חברה כזאת פושטת רגל ממנים לה כונס נכסים שאצלו נרשמים כל אלה שתובעים ממנה (שהם בדרגת עדיפות אחרונה) הכונס מוכר את החברה, לוקח לעצמו שכר טרחה והוצאות , נותן משהו לנושים המבוטחים, אם נשאר נותן לעובדים, אם נשאר (ובדרך כלל לא ממש נשאר) מחלק זאת בין כל התובעים האחרים שישמחו מאד אם יקבלו אפילו אחוז אחד מתביעתם.
ואבא שלי היה אומר שאם נשאר בחברה כסף לאחר שהכונס לקח שכרו והוצאותיו אז הכונס אדיוט.
לצפיה ב-'גם אני באותו המצב'
גם אני באותו המצב
03/10/2017 | 01:11
49
הזמנתי טיסות למרץ. חברת ישראכרט אמרו לי שהם לוקחים אחריות ומזכים את הטיסה היות ואם שילמת על שירות/מוצר דרך חברת אשראי ולא קיבלת את התמורה אתה מכוסה מבחינתם... גם אני באפילה אבל אמור לקבל מהם תשובה בתוך כמה ימים. עדכנו אותי מה נהיה אתכם liorsade8@walla.com
תודה
לצפיה ב-'מונרך'
מונרך
06/10/2017 | 05:48
1
83
היום קיבלתי הודעה מפייפל שכל התשלום יוחזר לי.
לצפיה ב-'אפשר לדעת לאיזה תאריכים הטיסה שלך?'
אפשר לדעת לאיזה תאריכים הטיסה שלך?
09/10/2017 | 13:41
7
לצפיה ב-'אי אכיפת חוק פיקוח כלבים'
אי אכיפת חוק פיקוח כלבים
01/10/2017 | 10:57
4
58
שלום, במושב שלנו הרבה כלבי תושבים משוחררים ואין אכיפה של המועצה המקומית. מה בידי התושבים לעשות? המון תודה מראש
לצפיה ב-'מכתב לראש המועצה'
מכתב לראש המועצה
01/10/2017 | 11:56
1
43
1
למנהל מחלקת הפיקוח העירוני, לוטרינר של המועצה.
להזהירם כי במקרה של תקיפת כלב המועצה תיתבע על כל נזק שייגרם.

לצפיה ב-'חוק הכלבים'
חוק הכלבים
01/10/2017 | 14:32
36
ראש המועצה והווטרינריה קיבלו תלונות התראות ותמונות. התעלמות טוטלית
לצפיה ב-'כלב צריך להיות משוחרר'
כלב צריך להיות משוחרר
01/10/2017 | 17:14
1
52
אחרת הוא עצבני. איך היית  מרגיש עם קולר 24 שעות?
לצפיה ב-'מכתב מעורך דין לראש המועצה'
מכתב מעורך דין לראש המועצה
02/10/2017 | 21:27
25
לאתר בעלי כלבים ולשלוח אליהם מכתב
לרתום לעניין עוד אנשים שלא תהיה לבד במערכה ותחטוף כל הריקושטים
זו בעייה בכל המחשבים. אם אתה או משפחתך בפחדגדול מכלבים 
ואין מנוס הייתי מאתר בעלי כלבים ולשלוח אליהם מכתב מעורך דין
אחרת מלחמה כזו במושב תעלה לך ביוקר.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין פליט לבין מי שאישרו לו מקלט מדיני ?'
מה ההבדל בין פליט לבין מי שאישרו לו מקלט מדיני ?
01/10/2017 | 17:34
2
24
מה ההבדל בין מעמד פליט לבין מעמד של מי שקיבל אישור לבקשתו למקלט מדיני ?
לצפיה ב-'ראי כאן'
ראי כאן
01/10/2017 | 17:37
1
21
לצפיה ב-'קראתי ואני רוצה לשאול שאלה כדי לבדוק אם הבנתי נכון'
קראתי ואני רוצה לשאול שאלה כדי לבדוק אם הבנתי נכון
01/10/2017 | 18:32
29
האם פליט ומקלט מדיני זה אותו הדבר, אלא שההבדל היחיד הוא שמעמד של פליט מוקנה לקבוצה של אנשים ואילו אישור לבקשה למקלט מדיני הוא לאדם יחיד ?
לצפיה ב-'חוק כלבים'
חוק כלבים
01/10/2017 | 14:26
1
48
נשלחו בקשות התראות ותמונות. לווטרינריה ולראש המועצה. התעלמות טוטלית. ערבתי גם את תלונות הציבור אצל מבקר המדינה ולהם הם עונים שיש להם פקחים וכלביה וכלובים ומה לא ואז ביקורת המדינה עונה לי שמאחר שהם מכחישים אז זהו. 

לצפיה ב-'תכתוב שוב לתלומות הציבור'
תכתוב שוב לתלומות הציבור
01/10/2017 | 15:24
29
למרות ההכחשה, אצלכם בישוב החוק לא נאכף.
לצפיה ב-'בוקר טוב, שאלה.'
בוקר טוב, שאלה.
28/09/2017 | 11:03
4
61
מחפש מקום שנקרא פאנתה במחוז תל אביב בפרקליטות. יש למישהו מושג איך מגיעים אליהם? חיפשתי באינטרנט ולא ממש מצאתי משהו.
לצפיה ב-'פמת"א- ראשי תיבות של פרקליטות מחוז ת"א'
פמת"א- ראשי תיבות של פרקליטות מחוז ת"א
28/09/2017 | 12:51
3
16
לצפיה ב-'אוקיי ויש לך מושג לגבי כתובת/פקס/טלפון?'
אוקיי ויש לך מושג לגבי כתובת/פקס/טלפון?
28/09/2017 | 16:09
2
24
ליצירת קשר איתם?
לצפיה ב-'וואו תודה רבה...'
וואו תודה רבה...
29/09/2017 | 14:40
24
חתימה טובה ושבת שלום.
לצפיה ב-'תקדי"ן'
תקדי"ן
27/09/2017 | 12:43
2
57
האם תביעה בתביעות קטנות מופיע ברשומות של תקדי"ן?

תודה למשיבים.

לצפיה ב-'המאגר המשפטי תקדין (לא תקדי"ן)'
המאגר המשפטי תקדין (לא תקדי"ן)
27/09/2017 | 21:38
1
78
כולל גם פסקי דין והחלטות אחרות של בתי משפט לתביעות קטנות (לא תקדי"ן, כי זה אינו נוטריקון, כלומר: זה אינו קיצור בראשי תיבות).
לצפיה ב-'תודה כפולה גם לתיקון השגיאה. '
תודה כפולה גם לתיקון השגיאה.
27/09/2017 | 22:41
9
לצפיה ב-'פטור מהתור לבעל תעודת נכה'
פטור מהתור לבעל תעודת נכה
25/09/2017 | 12:44
7
104
לפני כחודש ניגשתי לקופה קטנה בסופר עם מס' מצרכים ביד, ראיתי אשה
עם עגלה מלאה בכשלושה רבעים, לא נייר טואלט ודברים גדולים אלא מפוצצת
שבגללה כולם התפזרו לשאר הקופות. הערתי לה שהקופה מיועדת ל-10 מוצרים
והיא ענתה שיש לה תעודת נכה.  התלוננתי בקופה הראשית הסמוכה והעובדת
רק שאלה מי זאת,  הצבעתי על האשה והיא לא אמרה כלום. שאלתי את הקופאית
אם היא דרשה תעודה מהאשה והיא ענתה "אני מאמינה לה".

ביום שלישי ערב חג, הסיפור חזר על עצמו, היו בתור שתי נשים עם עגלה מפוצצת
עד למעלה וכרגיל כולם ברחו לשאר הקופות שאלתי את האשה מה זה? והיא הצביעה על החברה שלה ואמרה: יש לה תעודת נכה. לאורך כל זמן עריכת החשבון שנמשך די הרבה זמן 'הנכה' עמדה על הרגליים. האם זה תקין? מדובר בסופר
קטן,  כי בסופר גדול זה לא היה קורה.
לצפיה ב-'מספיק להתעלק על חלשים'
מספיק להתעלק על חלשים
25/09/2017 | 19:05
1
74
קודם אתיופים עכשיו נכים. את חתיכת זבל אחותי.
לצפיה ב-'כמה שאתה טפש - בעיה של הבנת הנקרא'
כמה שאתה טפש - בעיה של הבנת הנקרא
25/09/2017 | 19:32
79
הנשים לא היו בוודאות נכות.
אף אחד לא בדק אם יש להן תעודת נכה.
רק מי שגר ליד אתיופים מבין על מה מדובר.
לא כולם רעים יש בכל עדה ככה וככה
כמו חרא כמוך.
לצפיה ב-'ברור שזה לא תקין'
ברור שזה לא תקין
26/09/2017 | 07:54
1
84
זו בדיוק הבעיה שבארץ כבר לא מאמינים למי נכה ומי לא.
יש יותר נצלנים שמשתמשים בתעודות נכה במרמה, מאשר נכים אמיתיים. לכן היום כשנכה
אמיתי מחפש חניה, כבר כל חניות הנכים תפוסות.

מצד שני, בסופר אין חוק שמחייב אותם. אני פשוט הייתי מצביע ברגליים ועובר לסופר אחר.
בד"כ סופר קטן גם יקר יותר.
לצפיה ב-'סטטיסטיקה'
סטטיסטיקה
27/09/2017 | 15:02
62
במדינת ישראל יש כ 230 אלף נכים על פי הגדרה (ברור שהמחוקק רשאי לשנות את ההגדרות ואז יהיו יותר או פחות) ויש על כבישי המדינה כ 110 אלף כלי רכב בעלי תו נכה  ירוק הרשאים לחנות בחניות נכים, בנוסף יש כ 5000 מכוניות בעלות תו נכה כחול (עם ציור עגלה) הרשאים לחנות גם בחניות נכים וגם בחניות יעודיות עם כיתוב "עבור נכי עגלה"
לצפיה ב-'זה בהחלט תקין'
זה בהחלט תקין
27/09/2017 | 14:58
1
58
לנכים בעלי תעודת נכה יש פטור מעמידה בתור, המרכול רשאי לבקש מהם תעודה אבל אינו חייב, במקרים רבים הנכים כבר מוכרים במרכול ולא מבקשים מהם כל פעם תעודה מחדש.
יש נכים שלא ניתן לראות חיצונית את נכותם וגם עם הנכה עומד כל זמן עריכת החשבון זה לא מעיד על כך שהיה לו קל לחכות בתור ולעמוד פי 3 זמן.
משום מה במרכולים רבים הפטור מתור ניתן דווקא בקופה הקטנה (שגם היא פריווילגיה הניתנת לחלק מהקונים, ודווקא אלה שהמרכול מרוויח עליהם פחות) דבר שמכעיס קונים כמוך
גם למלווה של הנכה יש פטור.
וזה קורה גם בסופרים הכי גדולים - בסופרים הגדולים גם שמים מודעה ליד אחת הקופות שבקופה זו מתקבלים נכים ללא תור.
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
28/09/2017 | 15:36
51
האמירה שלך שנכים בעלי תעודה יש פטור מעמידה בתור אינה נכונה
התקנות כלל לא מתייחסות לעמידה בתור
הן מתייחסור לפטור מהמתנה בתור וההבדל גדול מאוד
אם היית צודק - די היה בכך אם היו מציבים שני כסאות כדי שהנכים יוכלו לשבת
אבל הנכים לא דרשו כסאות, הם דרשו לקבל יתרון - לא מוצדק - על פני שאר הלקוחות

התקנות מדברות על יצירת שיוויון, כסאות היו יוצרים את השיוויון, אבל זה לא המצב בפועל לגבי התור במרכולים, שם הנכים עוקפים את כל הממתינים בתור, כי כך קובעות התקנות..

בסניפי הבנקים, לעומת זאת, הציבו כורסאות מרופדות לממתינים בתור, ואין שום פטור לנכים מהמתנה - ואף נכה לא עוקף את כל התור ונכנס ראשון. אבל הבנקים פועלים בניגוד לתקנות.

ומה קורה כאשר 3 נכים עם עגלות קניה עמוסות מגיעים לקופה של הנכים?
הם נאלצים להמתין שעה ארוכה, בעמידה.

לצפיה ב-'נכה הוא לאו דווקא מי שאינו יכול לעמוד על רגליו'
נכה הוא לאו דווקא מי שאינו יכול לעמוד על רגליו
29/09/2017 | 09:24
53
קיימים סעיפי נכות רבים. יש גם נכות נפשית או לבבית או מוחית לדוגמא, שאיננה נראית חיצונית. יחד עם זאת, אני חושבת שלמען עצמם כדאי שהנכים יציגו תעודה בכל מקום שבו עלולה להתעורר מחלוקת, כולל מקום ישיבה באוטובוס או תורים בקופות. יכולת לבקש לראות את התעודה.
לצפיה ב-' צוו לעיקול נכסי חייב הנמצאים בידי צד שלישי עפ"י הסעיפ'
צוו לעיקול נכסי חייב הנמצאים בידי צד שלישי עפ"י הסעיפ
26/09/2017 | 13:34
2
71
שלום, אני אבודת עיצות - אני לא יודעת מה לעשות? מה זה אומר ומה קורה כשאין לי כסף - הכנסה או נכס? כשאני גרה בבית אבי (אלמן בן 75) בגלל שאין לי כסף או הכנסה - או נכסים. 
אין לי כסף לעו"ד ופניתי לכמה עמותות (בגלל בעיות בריאותיות ואי יכולתי למציאת עבודה והברוך הכלכלי והחוב) כל אחד העביר הכדור למישהו אחר ובעמותת ידיד לאחר טירטור וריצות, מלבד מכתב לא הייה מעבר.

החשבון כבר מעוקל אבל שוב כשאין כסף זה לא משנה בהרבה. ואין לי הכנסה אז אין לי איך לסגור החוב, אבל אין עם מי לדבר (צוו מביטוח לאומי) ואף אחד לא עזור או מכוון. 
לא יודעת לאן לפנות או מה לעשות. בבקשה בבקשה מישהו, בבקשה עזרה!!  בבקשה 
לצפיה ב-'תפני ללשכה לסיוע משפטי'
תפני ללשכה לסיוע משפטי
26/09/2017 | 16:35
15
לצפיה ב-'אני מניחה שיש לך חוב לביטוח לאומי'
אני מניחה שיש לך חוב לביטוח לאומי
26/09/2017 | 21:12
42
הסיוע המשפטי לא יוכל לעזור לך.

אני מציעה לך להשיג את הכסף ולשלם את החוב. כי א. החוב לא יימחק
אלא יגדל ויסבך אותך יותר. ב. בבוא היום את תקבלי
מהם תמורה לכסף הזה.
לצפיה ב-'צעד פוליטי?'
צעד פוליטי?
26/09/2017 | 16:18
44
ביהמ"ש העילון לא ישלח נציג להשתתף בארוע לציון 50 שנה לשחרור שטחי יהודה ושומרון  ובימין זועמים וטוענים שמדובר בצעד פוליטי.

לדעתי מדובר בתגובה מתלהמת ומופרכת. המשפט הבינלאומי הפומבי מתייחס לשטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים,  כשטחים שמוחזקים בנאמנות  על ידי המדינה הכובשת עד שגורלם יוכרע במו"מ. ישראל לא סיפחה מעולם את השטחים שכבשה במלחמת ששת הימים ומתייחסת אליהם כשטחים  שחל עליהם המשפט הבינלאומי. 

המשפט הבינלאומי מטיל הגבלות על פעולות המעצמה בשטחים שנתפסו על ידה בעקבות  מלחמה ("תפיסה לוחמתית").

ביהמ"ש העליון דן בעתירות לבגצ נגד הנעשה בשטחים, על פי כללי המשפט הבינלאומי שהם חלק ממשפט המדינה כל עוד לא נקבע אחרת בחוק.

לכן השתתפות בארוע "לשחרור" שטחי יהודה ושומרון כמוה כאמירה מצד ביהמ"ש העליון שהשטחים האלה הם חלק מהמדינה וכל ההגבלות של המשפט הבינלאומי שמוכרות בפסיקה  נמחקות ואינן. אמירה כזאת הופכת את ביהמ"ש העליון למוטה ובעל דעה קדומה וחסר כשירות לדון בעתירות נגד  חוקיות פעולות המימשל הצבאי באזור יהודה ושומרון ולכן אין מקום להשתתפות שופט ביהמ"ש העליון בארוע.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני משפחה
פורום דיני משפחה
סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?
פורום חקירות פרטיות
פורום חקירות פרטיות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה