לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3299832,998 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'מי אמור לשלם'
מי אמור לשלם
18/11/2018 | 22:16
8
53
חוב של דייר לחברת חשמל, ארונה, ומים?
המונים על של הדייר.
תודה.
לצפיה ב-'לדעתי בעל הדירה'
לדעתי בעל הדירה
18/11/2018 | 23:09
1
11
לצפיה ב-'בעל הדירה הפר את החוזה עם החברות או השוכר?'
בעל הדירה הפר את החוזה עם החברות או השוכר?
19/11/2018 | 11:15
5
לצפיה ב-'הדייר'
הדייר
19/11/2018 | 07:25
23
בעל החוב מה זאת אומרת?
לצפיה ב-'בעיקרון הדייר צריך לשלם את החוב שלו, אבל'
בעיקרון הדייר צריך לשלם את החוב שלו, אבל
19/11/2018 | 11:53
4
31
אם לא ישלם ולא ניתן לגבות ממנו, בעל הבית ייאלץ לשלם. אחרת החשמל ינותק, חוב ארנונה עלול להקשות על מכירת הבית, וגם המים כנראה לא יעבור בלי איזו סנקציה בסופו של דבר.
לצפיה ב-'זה נכון כי זאת שיטת מצליח של המועצות המקומיות אבל לא חוקי'
זה נכון כי זאת שיטת מצליח של המועצות המקומיות אבל לא חוקי
19/11/2018 | 23:26
3
24

אני נתקלתי בזה בדירה של הורי והתעקשתי שהם מבצעים מהלך לא חוקי בסוף העירייה נכנעה והביאה את הדיירת הסוררת לבירור, ששילמה את החוב.
יש גם פסק דין (בחיפה נדמה לי) שברגע מכירה אם החוב על שם שוכר אסור לעשות סנקציות על בעל הנכס.
בכל מקרה זה כאב ראש עצום ולרוב בעל הדירה נכנע ללחצים.
אבל השאלה עצמה לא מובנת במלואה... מי הפר את החוזה
לצפיה ב-'אין הפרת חוזה'
אין הפרת חוזה
20/11/2018 | 15:19
2
12
יש הצתברות של חובות, לכן הגענו להסכמה שתפנה את הדירה, בגלל אי יכולתה לעמוד בתשלומים.
כלפי
כלפי העיריה
כלפי חברת חשמל
ועד בית.

לצפיה ב-'אם החשבונות על שמך ולא על שם הדיירת המלחמה אבודה מראש'
אם החשבונות על שמך ולא על שם הדיירת המלחמה אבודה מראש
21/11/2018 | 07:15
1
3
לדעתי זאת הפרת חוזה כי זה מצויין בכל חוזה אבל עדיף שדירת כזאת תפנה מאשר תעשה לך צרות אבל מי אני בעולם הזה... רק איד שלמד זאת על בשרו.

מול חברת חשמל יותר קל להתנהל. אגב יש מונה מוגבל בחברת חשמל וכדאי לשקול את התקנתו במיוחד אם האיזור מועד לדיירים בעייתיים.

חשבונות ועד בית אי אפשר להעביר על שם הדיירת.

עיריה? מקווה שאני טועה אבל גם אם ישלחו לך ביטול חוב, תצפי שהחוב יצבור ריביות ויחזור אחרי כמה שנים.

אולי יש לך ערבויות?
לצפיה ב-'בקיצור תקראי מה קלייטון רשם למעלה'
בקיצור תקראי מה קלייטון רשם למעלה
21/11/2018 | 07:16
2
בהצלחה
לצפיה ב-'האם התבטאותו של השר בנט נגד הפצ"ר'
האם התבטאותו של השר בנט נגד הפצ"ר
20/11/2018 | 07:21
5
38
היא עבירה של העלבת עובד ציבור?

השר  טען שחיילי צהל פוחדים מהפצר יותר משהם פוחדים ממנהיג החמאס. הפצר לפי בנט גרוע יותר מהחמאס.

אין צורך לומר שהפצר הוא עובד ציבור.

מתעוררות כאן שתי שאלות- האם דברי השר הם בליבת חופש הביטוי הפוליטי  והאם ההתבטאות יכולה לפגוע בתפקוד הפצר?

בפסה"ד המנחה בענין אליצור סגל קבע ביהמ"ש העליון 2 מבחנים מצטברים לעבירה- המבחן התוכני והמבחן ההסתברותי. לגבי המבחן השני נקבע- " ככל שמדובר בעובד ציבור בכיר יותר, כך קטנה ההסתברות לפגיעה בערך המוגן של העבירה, ומנגד ככל שהגורם העולב הוא גורם מקובל בציבור הזוכה להערכתו כך תגדל ההסתברות לפגיעה".

ככל שמדובר בשאלה אם המבחן השני מתקיים התשובה היא חיובית. הגורם העולב הוא שר החינוך, דבריו זוכים להערכה רבה לפחות בקרב ציבור בוחריו והם בעלי השפעה. 

מה דעתכם?
לצפיה ב-'איפה היית כאשר אלעזר שטרן העליב את מירי רגב?'
איפה היית כאשר אלעזר שטרן העליב את מירי רגב?
20/11/2018 | 08:13
1
17
נראה שלא באמת הפן המשפטי מעניין אותך אלא הפן הפוליטי. וברור לאיזה מחנה אתה נוטה.
לעניין, אני לא מבין מה כולם כל כך מתרגשים, ובוודאי הפצ"ר לא צריך להעלב.
טוב מאד שהחיילים פוחדים מהפצ"ר יותר משהם פוחדים מהאויב. מהאויב הם לא צריכים לפחד בכלל אבל אל מפקדיהם ראוי שיחושו יראה. תפקודו של מפקד שפוחדים ממנו לא רק שלא נפגע אלא להפך.
לצפיה ב-'המקרים ממש לא דומים !'
המקרים ממש לא דומים !
20/11/2018 | 12:15
11
הפצ"ר  הוא עובד מדינה והוא הואשם  ע"י בנט באופן ברור שלא ניתן לפרשנות !

לגבי  שטרן  ומירי רגב  דבריו של שטרן  נתונים לפרשנות! ברגע שהסביר שטרן כוונתיו שמירי התקדמה  בצבא בגלל  חנופה יש לקבל הסבר זה !

יש  גם  הבדל  בין העלבת עובד מדינה שאין לו הכלים  והמקום להתמודד מול האשמות מולו ..מול דו-שיח  בין  חברי כנסת שהוא בעצם  דבר די מקובל בשיח הפולטי  אצלנו העלבות הדדיות !  לחברי כנסת יש מדיה  ודוכן  לענות להשיב ..והפצ"ר  חייל  שאסור לו אפילו להתראיין  בתקשורת ללא  אישור  !

אז אם השוואה שתהיה הוגנת , יום נעים לכולם !

לצפיה ב-'האם יש מקרה בכלל שחבר כנסת הואשם בהעלבת עובד ציבור'
האם יש מקרה בכלל שחבר כנסת הואשם בהעלבת עובד ציבור
20/11/2018 | 08:22
10
או שיש לחברי כנסת חסינות מהעבירה הזאת?

חוק החסינות אומר:
חבר הכנסת לא ישא באחריות פלילית או אזרחית, ויהיה חסין בפני כל פעולה משפטית, בשל הצבעה, או בשל הבעת דעה בעל פה או בכתב, או בשל מעשה שעשה – בכנסת או מחוצה לה – אם היו ההצבעה, הבעת הדעה או המעשה במילוי תפקידו, או למען מילוי תפקידו, כחבר הכנסת.
לצפיה ב-'הפצ"ר הנוכחי הוא אויב החיילים, הוא משתייך'
הפצ"ר הנוכחי הוא אויב החיילים, הוא משתייך
20/11/2018 | 08:59
1
14
לאחד מאירגוני השמאל
לצפיה ב-'הפצ"ר חייל בצבא הגנה לישראל !'
הפצ"ר חייל בצבא הגנה לישראל !
20/11/2018 | 12:20
9
הוא מקבל שכר מהמדינה ומשרת אותה בהתאם  לחוק ותפקיד  שאליו מונה   !
טענות נא להפנות לממונים  עליו ...

בנט צריך לתקוף את הרמטכ"ל  אולי ?  
לצפיה ב-'שאלה בקשר למצלמה נסתרת בחצר הבנין !'
שאלה בקשר למצלמה נסתרת בחצר הבנין !
20/11/2018 | 12:04
1
14
שלום רב !
בחצר ביתי   המשותפת  נמצאת כרגע מצלמה נסתרת עם עדשה ומיקרופון  ... אני הוא וועד  הבית .. מה מתיר לי החוק לעשות ? אין לי מידע מי שם את המצלמה ....
1.  האם מותר לי לקחת אותה למשמרת אצלי ?
2.  האם אני חייב להחזיר  אותה  לבעליה ?
אני מניח שלא מדובר בדייר של  הבנין ,  אני יודע שלאחד  הדיירים שבבעלותו  כלבים יש סכסוך עם שכן בבית סמוך  שטוען שהכלבים מטרידים  אותו !

בתודה מראש  לעונים !
לצפיה ב-'התקנות ברכוש המשותף חייבות בהסכמת בעלי הרכוש'
התקנות ברכוש המשותף חייבות בהסכמת בעלי הרכוש
20/11/2018 | 12:19
12
כנס אספת דיירים ותבררו מי התקין, אם המתקין לא ימצא העבירו החלטה מה לעשות עם זה - אני מניח שההחלטה תהיה לפרק את המצלמה - ואז עלייך לדאוג לביצוע ההחלטה, במידה והמצלמה מחוץ לשטח המשותף ורק משקיפה עליו - הגישו תלונה במשטרה ועד אז ניתן לכסות את המצלמה בלי להזיק לה (נניח לכסותה בשקית אטומה) ולראות מי בא לטפל בה, במידה וזה מישהו שלא מהבניין - -  לעכבו ולהזעיק משטרה.
לצפיה ב-'הייתי רוצה לדעת באיזה פונט כותבים לבית הדין הרבני'
הייתי רוצה לדעת באיזה פונט כותבים לבית הדין הרבני
20/11/2018 | 04:04
1
5
לצפיה ב-'בכתב רש"י'
בכתב רש"י
20/11/2018 | 18:36
לצפיה ב-'פיטורין או העברת תפקיד'
פיטורין או העברת תפקיד
18/11/2018 | 19:58
5
42
האם זו סיבה לפיטורין או העברת תפקיד בשירות לקוחות כשלקוח לא רוצה רוצה להזדהות ורק מאיים וצועק שרוצה מנהל ושואלים אצלו מי אתה ???!  או מי אתה בכלל
לצפיה ב-'איש שרות לקוחות לא צריך להגיע למצבים כאלה'
איש שרות לקוחות לא צריך להגיע למצבים כאלה
19/11/2018 | 12:32
2
27
ואם מגיע עליו לדעת להרגיע את הלקוח ולפתור את הבעיה.
ואם הוא מגיע לזה ולא מסוגל לטפל בלקוח כך שבסיום השיחה יגיעו לעמק השווה - כדאי שימצא עבודה אחרת..
וזה בדיוק כמו שמי שלא יודע לנהוג לא יעבוד בחברת דן כנהג אוטובוס, גם אם הוא רוצה מאד 
לצפיה ב-'היה עומס ולכן לא טיפלו בו'
היה עומס ולכן לא טיפלו בו
19/11/2018 | 13:23
1
17
הוא פתח את השיחה בצעקות בלא שהזדהה כנראה שדיבר קודם עם מישהו והבטיחו לטפל בו ולא טיפלו בגלל העומס
לצפיה ב-'הבטיחו לטפל בו ולא טיפלו בגלל העומס והוא לא הזדהה...'
הבטיחו לטפל בו ולא טיפלו בגלל העומס והוא לא הזדהה...
19/11/2018 | 16:29
49
איך הבטיחו לטפל אם לא הזדהה ?
- כלומר מישהו במוקד כבר עיצבן אותו לפנייך.
בגלל העומס ?
- כלומר החברה משגעת את לקוחותיה כדי לחסוך כסף על מוקדנים.

מסתבר שאחד מהקולגות שלך התעמר בו ושרף לו את הפיוז והוא התקשר פעם נוספת עצבני לחלוטין ואתה נפלת בפח ולא העברת אותו ישירות למנהל.
לא נראה לי שתוכל להתמודד משפטית נגד חברה שנוטה להתעלל בלקוחותיה.
לצפיה ב-'לקוח שרוצה מנהל לא זכאי לקבל תשובה חצופה.'
לקוח שרוצה מנהל לא זכאי לקבל תשובה חצופה.
19/11/2018 | 13:44
1
12
לצפיה ב-'אבל הלקוח לא אמר את שמו ואת הטלפון '
אבל הלקוח לא אמר את שמו ואת הטלפון
19/11/2018 | 15:33
14
רק צעק
לצפיה ב-'שאלה שאלתית לחברי הפורום המכובד הזה!'
שאלה שאלתית לחברי הפורום המכובד הזה!
19/11/2018 | 15:31
4
20
האם קיימת אפשרות שאדם שאינו עו"ד יגיש בעצמו עתירה/ערעור לבית משפט מחוזי?
ומה תווך הזמן להגשת ערעור?
תודה רבה לעונים.
לצפיה ב-'כן, תוך 45 ימים'
כן, תוך 45 ימים
19/11/2018 | 15:49
3
18
לצפיה ב-'אלף תודות ועוד תודה מיוחד ידידי.'
אלף תודות ועוד תודה מיוחד ידידי.
19/11/2018 | 16:08
2
17
האם התוספת של עוד בשם שכתבת עוד יוסף פנדריך
כוונתה ראשי תיבות של עורך דין?

לצפיה ב-'כן'
כן
19/11/2018 | 16:42
1
2
לצפיה ב-''
19/11/2018 | 17:09
1
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות נגד עיתון שמפרסם תגובה שמסיתה לרצח'
מה אפשר לעשות נגד עיתון שמפרסם תגובה שמסיתה לרצח
19/11/2018 | 08:59
1
23
באינטרנט?(ראיתי תגובה כזאת באחד הטוקבקים בווינט ,והטוקבקים לא מאושרים אוטומטית לפרסום ומישהו צריך לעבור עליהם).

במקרה הרלבנטי
התגובה קוראת לאנשים לקחת את החוק לידיים ולהרוג את הנאשם ועוד מספר אנשים.

לצפיה ב-'אם לדעתך לא בסדר להרוג אותם אז אל תהרוג - אפילו שהוא כתב...'
אם לדעתך לא בסדר להרוג אותם אז אל תהרוג - אפילו שהוא כתב...
19/11/2018 | 12:22
11
לצפיה ב-'מעמד חד הורי'
מעמד חד הורי
18/11/2018 | 10:46
2
32
האם הורה גרוש החולק משמורת משותפת על ילדיו הקטינים עם גרושתו יכול לקבל הכרה כ"חד הורי" לצורכי סיוע בשכר דירה או לסיוע ברכישת דירה בדיור ציבורי?
לצפיה ב-'לגבי שכר דירה מסתבר שכן, אם כי תלוי ובערך'
לגבי שכר דירה מסתבר שכן, אם כי תלוי ובערך
18/11/2018 | 14:58
15
לצפיה ב-'ההנחיות מופיעות גם באתר משרד השיכון'
ההנחיות מופיעות גם באתר משרד השיכון
18/11/2018 | 15:27
11
לצפיה ב-'תשלומי מיסים בין שותפים לדירה'
תשלומי מיסים בין שותפים לדירה
12/11/2018 | 08:31
8
67
שלום רב,  
חברה שלי שוכרת דירה עם שותף, והם אינם מסתדרים.  
חברתי החליטה שהיא אינה מעוניינת לשלם עבור השותף את החשבונות השוטפים ושילמה מחצית מכל החשבונות. 
השותף מסרב לקבל זאת ומנסה לתת לה מזומן כדי שתשלם את חלקו בטענה שאם לא תעשה זאת לא יהיה לה מים וחשמל . 

השאלה שלי היא: במידה ולא תשלם את חלקו ויתקבלו התראות בגין אי תשלום
למי עליה לפנות? האם עליה לפנות לבעל הבית ?  האם זו מחובתו של בעל הבית לדרוש מהשותף שישלם את חלקו בחשבון?   

בתודה מראש
אלמוג

לצפיה ב-'איך שילמה מחצית מהחשבונות?'
איך שילמה מחצית מהחשבונות?
12/11/2018 | 14:43
4
43
אם הלכה לבנק או לדואר עם החשבונות מהרשויות או חברת החשמל היא היתה צריכה לשלם הכל. במקרה זה השותף צריך להחזיר לה חצי.
אם ההסדר הוא שהשוכרים נותנים לבעל הבית והוא משלם את החשבונות, אז כל אחד מהם עומד מול בעל הבית עבור עצמו.

לצפיה ב-'אין הסדר מול בעל הבית'
אין הסדר מול בעל הבית
12/11/2018 | 21:49
3
37
מדוע הייתה צריכה לשלם הכל אם יש אופציה לשלם גם חלק מהסכום?
לצפיה ב-'אפשר לשלם חלק מחשבון?'
אפשר לשלם חלק מחשבון?
13/11/2018 | 03:50
2
39
זה באמת חדש לי. עד כמה שידוע לי לכל רשות וחברת החשמל מוגדר לקוח, הלקוח מקבל חשבון, ואם הוא משלם הוא משלם את כל החשבון. למשל בחברת החשמל אפשר להתקשר ולהגיד שאת משלמת רק חצי מהחוב והחצי האחר לא מעניין אותך?
בכל אופן גם אם יש אפשרות כזו לא מובן לי למה הגברת לא יכולה, אם כבר התקשרה לשלם בכרטיס אשראי, לשלם הכל כפי שמקובל ולקבל מזומן מהשותף. את המזומן היא מקבלת במקום והתשלום שלה דחוי. דווקא צריכה לשמוח על העסקה.

לצפיה ב-'למה?'
למה?
13/11/2018 | 20:54
1
27
כן, גם לי זה חדש שאפשר לשלם חצי. 
לגבי הלמה... הבחור נוטה לצעוק ולהעליב אותה ואינו לוקח חלק בנטל של טיפול בדירה, בהוצאות והיא מנסה לצמצם את התקשורת עימו למינימים משום שכל פעם שהיא מבקשת משהו הוא צועק או מדבר בצורה מאוד לא מכבדת. 
השאלה היא אם מבחינה חוקית היא יכולה לעשות זאת ושזה יחשב שהיא עמדה במחוייבויות שלה כלפי החוזה
לצפיה ב-'השותף צודק שאם לא ישלמו את כל החשבון תהיה בעיה '
השותף צודק שאם לא ישלמו את כל החשבון תהיה בעיה
14/11/2018 | 03:32
29
לפי התיאור שלך אין הסדר מול בעל הבית לגבי החשבונות, כלומר במקרה זה מבחינת בעל הבית לא מעניין והוא רק רוצה בסוף תקופת השכירות לראות שהכל שולם. אם לא שולם הוא יממש את הערבויות אבל בינתיים מבחינת החשמל באמת יש סכנה של ניתוק, ובעל הבית לא צריך לעזור לדיירים להסתדר ביניהם.
לכן לחברה שלך אני הייתי ממליץ, כדי לצמצם את נקודות החיכוך, לקבל את הצעתו את השותף לשלם לה מזומן.
כמובן שהיא צריכה להבהיר לו שקודם הוא ישלם את חלקו במזומן לה, ואז היא תשלם את כל החשבון. שהרי אם ינותק החשמל גם הוא יסבול ולא רק היא.

לצפיה ב-'השאלה מה כתוב בחוזה'
השאלה מה כתוב בחוזה
12/11/2018 | 14:59
1
41
רוב הסיכויים שהחיוב הוא יחד ולחוד היינו כל אחד חייב לשלם את החשבון להבדיל ממחצית.
לצפיה ב-'החשבון שולם בכ.אשראי טלפונית'
החשבון שולם בכ.אשראי טלפונית
12/11/2018 | 19:51
37
מה זאת אומרת שהחיוב הוא ביחד ולחוד?  איך רואים את זה בחוזה?
לצפיה ב-'חברה, תודה רבה על התשובות.'
חברה, תודה רבה על התשובות.
14/11/2018 | 23:35
26
עזרתם מאוד. 
לעת עתה היא החליטה לשלם.
לצפיה ב-'איך אפשר לתת בצוואה כסף למישהו שאין לי ת.ז.שלו ורק שם'
איך אפשר לתת בצוואה כסף למישהו שאין לי ת.ז.שלו ורק שם
14/11/2018 | 00:37
2
30

נניח יש מישהו שרוצים להכניס אותו בצוואה, אבל יש רק שם שלו ומקום מגורים משוער כמו ישוב, איך הוא יכול לדעת בעת קיום הצוואה שיש לו כסף ממתין? מי ממונה "לחפש" אותו כדי לתת לו?

שאלה באותו ענין, נניח ונרשם עבורי סכום בצוואה מהדוד, ולא ידעתי בכלל שהוא נפטר לפני שינה כי אין קשר עם המשפחה , ואין לי תעודת זהות שלו, איך אני יכול לדעת אם יש עבורי שם משהו?
נניח אשתו יודעת שיש משהו שחולק לה ועוד לק שחולק לעוד אנשים ואני ביניהם והיא לא רוצה לתת, היא יכולה "להסתיר זאת? או שכל צוואה מתגלה איכשהו? 
יש הרבה אנשים שרושמים עבור אנשים בלי ליידע אותם בכלל. כדי למנוע ריבים, אז איך הבנאדם יכול לדעת שיש לו כסף בצוואה?

שאלה נוספת דומה- מה ההבדל אם מכניסים צוואה לרשם, או רק עושים אותה אצל העו"ד ומשאירים זאת כך בלי להכניס אצל הרשם?
לכאורה ב אפשר לפנות לאותו עו"ד שעשו אצלו את הצוואה, אבל מי זוכר אחרי 10 שנים את שם העו"ד, או נגיד אם פשט רגל או סגר את העסק שלו, ונעלם?  אז זהו אין צוואה וגורל של בנאדם נחרץ כי העו"ד סגר משרד?

נגיד מקרה שבו רק עשו אצל עו"ד צוואה, ולא הכניסו לרשם, והבנאדם שמיועד לו כסף לא יודע בכלל שהכניסו אותו בצוואה והוא זכאי לסכום. אז הוא פשוט לא מקבל את הכסף ? כל אחד שעושים עבורו צוואה חייב להיות מיודע שהכניסו אותו בצוואה כדי לקבל את הכסף? זה לא הגיוני. נא עיזרו לי לעשות סדר בנושאים האלה.

לצפיה ב-'אתה יכול.לבדוק'
אתה יכול.לבדוק
14/11/2018 | 17:36
1
27
במשרד הרשם לענייני ירושה אם הופקדה צוואה.
לצפיה ב-'אוקי, ולגבי אם מישהו לא יודע כלל שמישהו רשם אותו בצוואה, אי'
אוקי, ולגבי אם מישהו לא יודע כלל שמישהו רשם אותו בצוואה, אי
14/11/2018 | 19:45
19
איך נודע לו?
ומה לגבי שאר השאלות ששאלתי? 
לצפיה ב-'חוראני חושב........'
חוראני חושב........
14/11/2018 | 13:57
1
35
שצריך לצמצמם את מספר עורכי הדין בישראל, כולל שלילת רשיון לעורכי דין ותיקים שכבר עשו את שלהם. לחוראני נמאס להיות מלצר בבית קפה אפוף עשן. אין עבודה!!!!!!
לצפיה ב-'מה עם לתבוע את בית הקפה על התרת עישון בניגוד לחוק? זו עבודה'
מה עם לתבוע את בית הקפה על התרת עישון בניגוד לחוק? זו עבודה
14/11/2018 | 16:46
4
לצפיה ב-'הסכם מכירת דירה'
הסכם מכירת דירה
11/11/2018 | 10:10
4
72
שלום,
עו"ד משותף ביני כקונה לבין מוכר דירה, ערך לנו הסכם בו לאחר התשלום האחרון שלי לקונה, תהיה לו הזכות לגור כשוכר עוד 18 חודשים ללא תשלום.

בזמן עריכת החוזה במשרד העו"ד ביקשתי ממנו שבמקום התאריך 1.1.17 שיכתוב 1.3.17 כתשלום אחרון כי חששתי שאולי תהליך המשכנתא יקח זמן, מה שבסוף התברר כטעות כי לקח די מהר היות ופעלתי ממש כדי לזרז את זה.

היום, לאחר חילוקי דעות ביני לבין המוכר, העו"ד טוען שהייתי צריך לומר לו מה לעשות במקרה שאביא את הכסף יותר מוקדם.

זה נכון? האם אני צריך להזכיר לו לגבי זה? הוא אומר שהוא בעצם לא אחראי על אופן העסקה בנינו, אלא רק על רישומים כאלו ואחרים לגבי הנדל"ן.

זה נכון?
לצפיה ב-'אתה שכרת עורך דין'
אתה שכרת עורך דין
11/11/2018 | 15:05
1
48
והיית אמור לסכם איתו תמורת מה אתה משלם לו, לא סיכמת? כנראה שלא תוכל לכפות עליו  דברים שאינו רוצה - ומעבר לכך - מאחר שלקחתם עורך דין משותף, דבר שבהחלט לא מומלץ, הוא מייצג גם את האינטרסים של המוכר.
הפתרון- נסה לדבר עם המוכר ולהגיע לפשרה,
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
12/11/2018 | 15:59
42
לדעתי עורך דין, גם אם הוא משותף, אינו סתם כתבנית שמקלידה את דברי הצדדים.
הוא צריך להבין את הרצונות והצרכים של הלקוחות, ולתרגם אותם להסכם. במקרה זה, היה צריך להבין שהצורך אינו דווקא התאריך, אלא מועד זמינות הכסף. ובהתאם, לנסח כך שמשך השכירות יהיה ממועד התשלום הסופי (תחת מגבלות).

כמובן שאני לא יודע מה בדיוק נאמר, נדרש ונכתב. אבל עורך דין לא יכול לדרוש שכר עו"ד תמורת שירותי הקלדה.

אגב, לדעתי הכי מעשי וכלכלי זו פשרה (חודש?) עם המוכר, בלי מעורבות של עורך הדין.
לצפיה ב-'צריך לקרוא את ההסכם'
צריך לקרוא את ההסכם
11/11/2018 | 16:49
1
36
לצפיה ב-'מה זה "עד ולא יאוחר"'
מה זה "עד ולא יאוחר"
12/11/2018 | 16:28
31
כשאומרים "עד ולא יאוחר מתאריך X" מה הפרשנות? מה המילה "עד" באה לומר? למה לא רק "לא יאוחר" וזהו?
לצפיה ב-'פיצויים חופש והבראה'
פיצויים חופש והבראה
12/11/2018 | 16:10
1
24
הבת שלי החלה לעבוד בבית קפה בירושלים ביוני 2017, והתפטרה ב1.11.18
במהלך התקופה יצאה לטיול 3 חודשים, 
עבדה לפי שעות, 35 שח לשעת עבודה, בממוצע 8 שעות למשמרת 5 ימים בשבוע.
היא החליטה לעזוב, והתפטרה.
1.האם מגיע לה פיצויים?
2. הגיוני שקיבלה 118 ש"ח דמי הבראה?
3. האם היא זכאית לפדיון ימי חופשה, אם כן, איך מחשבים את זה?
תודה רבה
לצפיה ב-'עדיף לשאול בפורום דיני עבודה'
עדיף לשאול בפורום דיני עבודה
12/11/2018 | 17:28
5
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר למה שלחו לעזה'
מישהו יכול להסביר למה שלחו לעזה
12/11/2018 | 09:59
1
49
יחידת קומנדו יומיים אחרי שישראל איפשרה לחמאס לחלק משכורות? מצד אחד נותנים יד לרגיעה  ומצד שני עושים מלחמה.
לצפיה ב-'כי השלום לא הגיע'
כי השלום לא הגיע
12/11/2018 | 12:43
28
מודיעין אוספים כל הזמן.
לצפיה ב-'מוצר חדש'
מוצר חדש
08/11/2018 | 14:24
1
58
נגיד טלפון סלולרי או מחשב נייד. יבואן פותח את האריזה, מכניס לשם, למשל, הוראות הפעלה בעברית ומי יודע מה עוד הוא עושה. האם המוצר נחשב חדש? אם כן, למה? מהי ההגדרה למוצר חדש? איך לקוח ידע שהמוצר חדש אם היבואן פתח את האריזה והתעסק עם המוצר? חוקי בכלל לפתוח אריזה אטומה ע"י היצרן במקום למסור ללקוח ביד תוספות על פי החוק הישראלי?

לצפיה ב-'היצראן בחו"ל '
היצראן בחו"ל
09/11/2018 | 22:43
32
מכניס הוראות הפעלה בחו"ל בעיברית לישראל . למצרים הוראת הפעלה בערבית 
או מצרף תקלטור בכול מיני שפות 
חיברתה שאלה לא לעניין .
או באתר היבואן יש הוראת הפעלה בישראל
לצפיה ב-'אם בנק אמר ללקוח , בנק הדואר לצורך העניין , שאם יש לו עיקול'
אם בנק אמר ללקוח , בנק הדואר לצורך העניין , שאם יש לו עיקול
04/11/2018 | 22:40
2
52
בחשבון הצ'קים חוזרים בגלל עיקול בחשבון , אבל לא נרשמים בספירת
הצ'קים החוזרים.
הבנק שכח לציין לאותו לקוח שזה תקף רק לחודשיים ואחרי חודשיים הצ'קים
מתחילים להיספר כצ'קים שחוזרים כאכ"מ למרות שבחשבון הם עדיין מופיעים
חוזר עקב עיקול ולא אכ"מ.
פתאום , בלי התראה ובלי הודעה בדבר היתכנות של הפיכת החשבון למוגבל , הפך החשבון למוגבל , מבירור שהוא ערך מול הבנק התברר לו שהם לא סופרים צ'קים
שחסרו מסיבת חשבון מעוקל רק חודשיים ואחר כך הם כן נספרים.
עכשיו הוא מצא את עצמו עם חשבון מוגבל....
יש כאן שתי טענות :
1. לא נשלחה התראה בגין הצ'קים החוזרים ולא ניתנה לו האפשרות למנוע ממנו
    את המצב ע"י משיכת הצ'קים ואי הפקדתם.
2. בגלל שלא נאמר לו שהתקו' בה צ'קים חוזרים כי החשבון מעוקל היא לחודשיים ,
אם הוא היה יודע הוא היה דואג שלא יהיו יותר צ'קים בחשבון.

האם ניתן על סמך האמור לעיל לדרוש מהבנק שישנה את ההחזרה של הצ'קים האחרונים ויהפוך אותם בחזרה מצ'קים חוזרים אכ"מ לצ'קים שחוזרים עקב
חשבון מעוקל ובכך למנוע את הפיכת החשבון למוגבל?

לצפיה ב-'החוק מאפשר פנייה לבית המשפט'
החוק מאפשר פנייה לבית המשפט
07/11/2018 | 11:14
1
32

ראשית, קרא בעיון את חוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א-1981
ושנית, ניתן לפנות לבית המשפט על סמך סעיף 10 לחוק,  בערעור על החלטת הבנק, הקובע את הדברים הבאים:

"ערעור
10. (א) לקוח מוגבל או לקוח מוגבל חמור, רשאים לבקש מבית משפט השלום שיבטל הבאת שיק במנין השיקים שסורבו בהתקיים אחת מאלה:
(1) הבנק סירב לפרוע את השיק מחמת טעות;
(2) הבנק סירב לפרוע את השיק מחמת עיקול שהוטל על החשבון והתקיימו שנים אלה: השיק נמשך לפני שהבנק קיבל את הודעת העיקול ולא ניתן היה לפרעו במשך ששים הימים האמורים בסעיף 2א;
(3) ללקוח היה יסוד סביר להניח שהיתה חובה על הבנק לפרוע את השיק, אם בשל כך שהיתה יתרה מספקת בחשבון, או שהבנק היה חייב לפרעו מכוח הסכם אתו;
(4) נבצר מהלקוח לטפל בענייניו מחמת פגיעה, בו או ברכושו, בפעולת איבה, ובשל כך סורב השיק;
(5)   הלקוח הוא תושב של שטח שהוכרזה לגביו שעת חירום כאמור בפסקאות (1) ו-(2) להגדרה "הכרזה על שעת חירום", ובין המועד שבו נמשך השיק ובין המועד שבו הוצג לפירעון חלה הרעה משמעותית בהכנסותיו של הלקוח עקב שעת החירום, ובשל כך סורב השיק.
(ב)  לא יהוו עילה לערעור או לביטול הבאת שיק במנין השיקים שסורבו –
(1)   פגם שנפל בהתראה;
(2)   אי קבלת התראה, ובלבד שהבנק שלח התראה."

לצפיה ב-'תודה על התשובה , אני אעביר אליו את עיקרי הדברים'
תודה על התשובה , אני אעביר אליו את עיקרי הדברים
07/11/2018 | 20:31
13
שיחליט מה לעשות
לצפיה ב-'השרה והיועץ המסורס'
השרה והיועץ המסורס
07/11/2018 | 16:11
2
57
שרת המשפטים כועסת על המשנה ליועמ"ש דינה זילבר ו"הדיחה" אותה מיצוג הממשלה בכנסת בדיון בהצעות חוק צטעם הממשלה.

היועמ"ש התערב וטען שההדחה היא בסמכותו אבל בפועל אישר את החלטת השרה.

מדובר בתגובה של אדם חסר חוט שידרה מוסרי שחושש לעמוד על שלו.

לגופו של ענין הסוגיה שמעוררת התבטאויותיה של זילבר אינה פשוטה.

היא לא הגנה על הצעות של הממשלה אלא דיברה נגדן. לכאורה זוהי מעילה בתפקידה כעורכת דין. עו"ד הוא שלוח של הלקוח. עוה"ד חייב להגן על לקוחו ולא לפעול נגדו. במקרה דנן הלקוח היא הממשלה. לכאורה היה עליה להגן על הצעות החוק.

מצד שני מסורת היא שהיועמ"ש לממשלה איננו מגן בבגצ על עמדת הממשלה אם אינה חוקית. לכן אם הצעות החוק אינן חוקתיות רשאית זילבר להסתייג מהן.

באופן כללי שקד מתנהגת בצורה בריונית. טענותיה הנבובות על משילות ונאמנות מתעלמות מערכי היסוד של שלטון החוק. שלטון החוק במדינה דמוקרטית מחייב את עובדי הציבור לציית לחוק ולערכי היסוד של המשפט.  מותר להם להיות נאמנים לאישיות הפוליטית  שמינתה אותם, אך כשיש סתירה בין ערכי היסוד  לרצונם של הפוליטיקאים גוברים  ערכי היסוד.

לפיכך אם לדוגמא תחליט הממשלה לקדם הצעת חוק שתחייב כל אזרח ערבי לשאת טלאי על בגדו שיציין את לאומיותו, או להטיל גזרות בנוסח חוקי נירנברג על התושבים הלא יהודים, לא רק שזכותו של היועמ"ש להתנגד אלא חובתו.

במשפטי נירנברג נדחתה טענת ההגנה של הנאשמים שהם צייתו לחוק. נקבע שיש נורמות שמעל לחוק.

במקרה שלנו יש את מגילת העצמאות. 

שקד הכניסה רוח חדשה לשירות הציבורי. רוח רעה שחותרת תחת יסודות הדמוקרטיה.
לצפיה ב-'.'
.
08/11/2018 | 14:00
3
לצפיה ב-'יועצת משפטית לא יכולה להביע דעה פוליטית כלל ועיקר'
יועצת משפטית לא יכולה להביע דעה פוליטית כלל ועיקר
10/11/2018 | 20:09
17
היא צריך להגיד תכלס איך בדיוק אפשר להעבער את החוק מבחינה משפטית.
להזכירכם .
כלל חוקי היסוד של הכנסת נחקרו על ידי הכנסת כי אין פה חוקה מסודרת כמו בארהב ולכן הכנסת יכולה לחוקק את החוק מחדש כי זה מה שהציבור רוצה.
במיוחד בחוק הספיציפי הזה שיש פה משו שזכותה של המדינה לא לתת כסף...זהו תפקידנ
לצפיה ב-'מה דעתכם על החוצפה של הרופאים?'
מה דעתכם על החוצפה של הרופאים?
07/11/2018 | 14:27
58
זה מהתוכנית לונדון את קירשנבאום
https://openload.co/f/k8QAhxZZadU/%d7%9c%d7%95%d7%...

התוכנית המלאה:
http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=130767...
מי שרוצה לצפות מכאן שיעביר ל: 17:10
לצפיה ב-'באילו מקרים מותר לאישה'
באילו מקרים מותר לאישה
05/11/2018 | 15:16
2
89
להוביל גבר  ברצועה?
לצפיה ב-'אתה שואל בשבילך אישית או בשביל חבר?'
אתה שואל בשבילך אישית או בשביל חבר?
05/11/2018 | 16:51
15
לצפיה ב-'אתה בטוח שאתה גבר ?'
אתה בטוח שאתה גבר ?
11/11/2018 | 15:08
3
לצפיה ב-'דוד מים שהתפוצץ'
דוד מים שהתפוצץ
05/11/2018 | 06:00
1
53
כמשכירת דירה פנו אלי הדיירים כששמו לב שדוד המים על הגג התפוצץ והמים נזלו פרק זמן.
כמובן שמייד החלפתי דוד והצטיידתי באישור אינסטלטור שהתקלה תוקנה.
נניח שתאגיד המים לא ירצה (בשלב הראשון) לעשות חיוב של קריאות ממוצעות
וידרוש תשלום למרות שעל פי החוק יש למלא טופס והנושא אמור להיות מובא לדיון אבל השאלה העקרונית היא מי יצטרך לשלם עבור המים שנזלו ?
הדייר או בעל הדירה וזאת מנקודת הנחה שתאגיד המים יעשה שרירים עד שיוכרע על ידי אבל עדין קיימת בראשי.
לצפיה ב-'לדעתי בעל הדירה'
לדעתי בעל הדירה
05/11/2018 | 19:13
35
שנושא באחריות לתקינות המושכר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה