לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3310633,106 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'טענת הסניגורים של נוה'
טענת הסניגורים של נוה
18/01/2019 | 00:31
3
שהמסרונים המפלילים שנתפסו בטלפון הנייד של נוה לא קבילים בגלל שהושגו שלא כחוק, אינה מדוייקת.

מתברר שהעיתונאית הדס שטייף פרצה לטלפון הנייד של נוה וראתה  את המסרונים. היא קיבלה חסינות מהעמדה לדין.

בין אם מדובר בהאזנת סתר או בפגיעה בפרטיות יש לביהמ"ש סמכות לקבל ראיות שהושגו  בניגוד לחוק. ראו ס' 13 לחוק האזנת סתר וסעיף 32 לחוק הגנת הפרטיות.
לצפיה ב-'חברת פרטנר'
חברת פרטנר
16/01/2019 | 18:50
4
30
שמי חנה,
מבקשת עזרה בכתיבת מכתב לחברת פרטנר שיחזירו לי כסף שנגבו ממני , בשנת 2017 הייתי מנויה - באינטרנט של חברת פרטנר תקופה של כמה חודשים, בחודש דצמבר של אותה שנה התחברתי לאינטרנט בחברת בזק, חברת בזק שלחה מכתב לפרטנר על ביטול המנוי שלי , בכל זאת המשיכו לגבות ממני כסף, בזמנו התקשרתי כמה פעמים לידע אותם על זה שהם מורידים לי כסף המחשבון , אמרו שיטפלו ולא קרה עם זה כלום , בתקופה האחרונה שהייתי בחו"ל ולא טיפלתי בזה לעומק השבוע קיבלתי דו"ח מחברת האשראי ולצערי הרב שמתי לב שממשיכים לגבות ממני כסף עפ"י שאני כבר לא מנויה שלהם
אודה לכם אם תעזרו לי לסגן מכתב
לצפיה ב-'אין צורך במכתב - תגישי תביעה משפטית'
אין צורך במכתב - תגישי תביעה משפטית
16/01/2019 | 20:13
11
בתביעה המשפטית תטעני שמדובר בהפרה יסודית של תנאי ההתקשרות ביניכם, שמדובר בהתרשלות של חב' פרטנר, ובעשיית עושר ולא במשפט מצד פרטנר.
אני מניח שתוכלי לתבוע החזר הסכום שנגבה בתביעה קטנה אם סכומה עד 33,500 ש"ח. בנוסף לעוגמת נפש שאת זכאית לתבוע.
לאחר שפרטנר תקבל את כתב התביעה - יתכן והיא תגיעה איתך להסכמה שהסכום יוחזר לך
אבל, במקרה כזה, רצוי מאוד שהצדדים יגיעו להסכם ברור ובכתב - שיקבל תוקף של פסק דין על ידי בית המשפט - אחרת לא יתאפשר לך לגבות את הסכום, אם פרטנר תמשיך לטרטר אותך.

לצפיה ב-'תפני לשי"ל או לעו"ד פרטי'
תפני לשי"ל או לעו"ד פרטי
16/01/2019 | 22:27
1
3
לצפיה ב-'או למועצה לצרכנות כדי שיבחנו מה קרה'
או למועצה לצרכנות כדי שיבחנו מה קרה
17/01/2019 | 10:14
6
ויעזרו לך. לא רואה סיכוי להצלחה עם מכתב מצידך.
לצפיה ב-'לא נראה לי שלבזק יש סמכות...'
לא נראה לי שלבזק יש סמכות...
17/01/2019 | 05:27
13
...להורות לפרטנר לנתק אותך.

את המנוי ולא בזק ואת זו שצריכה להגיש את בקשת הניתוק.  אם בזק טענו שהם יכולעם להוציא בקשת ניתוק בשמך שיתכבדו ויראו על סמך מה.  ואם לא יוכלו להראות ואת יכולה להוכיח שאכן הבטיחו לך זאת את צריכה לתבוע את בזק על נזקיך.

ובכל מקרה, הגישי בקשת ניתוק מיידית לפרטנר כי אחרת ימשיכו לחייבך.
לצפיה ב-'אני לא הסניגור של נוה אבל משהו לא מסתדר לי'
אני לא הסניגור של נוה אבל משהו לא מסתדר לי
17/01/2019 | 08:45
15
המשטרה טוענת שנוה קיבל שוחד מיני כדי לקדם עורכת דין לתפקיד שפיטה. אין מחלוקת שבתקופה שבה מיוחסת לו קבלת השוחד הוא לא היה חבר הועדה לבחירת שופטים, אלא שלטענת המשטרה "רוחו היתה שורה" על חברי הועדה. במלים אחרות היתה לו השפעה על הועדה (לא ברור בדיוק על מי).

טענה דומה מאוד נדחתה בביהמ"ש העליון. המערערת טענה שאת המשיב מייצג עו"ד נוה. השופטת שדנה בתיק מועמדת לקידום. עורכי הדין שהם חברי הועדה הם "אנשי מחנהו" של נוה. נוה יכול להשפיע על קידומה ולכן עליה לפסול את עצמה.

ביהמ"ש דחה את הטענה מכל וכל. הוא קבע שלעורכי הדין שיושבים בועדה יש שיקול דעת עצמאי והם אינם מריונטות של אדם זה או אחר. להלן הדברים-

ע"א 2132/15 רימי להגנת הצומח והסביבה בע"מ נ' עדי רז (פורסם בנבו, 28.04.2015)
"חברי הוועדה אינם מריונטות המופעלות על ידי עורך-דין כלשהו גם אם הם נמנו על "מחנהו". עורך-דין הנבחר לכהונת חבר בוועדה לבחירת שופטים חייב להתרחק מכל "מחנאות" ולשקול אך ורק מי הם המתאימים ביותר לשיפוט במערכת השפיטה."

טענת המשטרה עומדת אם כך בניגוד לפסיקת ביהמ"ש העליון.

לצפיה ב-'שי ניצן לא יכול לנהל את החקירה בענין'
שי ניצן לא יכול לנהל את החקירה בענין
16/01/2019 | 20:36
20
השחיתות בועדה למינוי שופטים. הוא רוצה להתמנות לשופט בית המשפט העליון ויש לו אינטרס לרצות את חברי הועדה. רמז להטיה שלו ראינו בכך שהוא אישר למשטרה לבקש צו איסור פרסום שערורייתי. קיים חשש ממשי שהוא לא יתיר למשטרה לחקור מעבר למקרה נקודתי מצומצם ויעשה הכל למסמס את החקירה.

יצוין שרות דוד לא הועמדה לדין על חשדות לשחיתות בתקופת היותה פרקליטת מחוז למרות שהיו טענות חמורות על התנהלותה . גם כאן היה שי ניצן מעורב.
לצפיה ב-'זה נכון שהשיטה לבחירת שופטים'
זה נכון שהשיטה לבחירת שופטים
16/01/2019 | 11:42
19
היא הכי טובה בעולם כמו שמטפטפת לנו מערכת המשפט?
לצפיה ב-'שאלה : חוזה שכירות לחנות.'
שאלה : חוזה שכירות לחנות.
15/01/2019 | 20:27
2
23
אני צריך לערוך חוזה שכירות עבור חנות שבבעלות אמי. השוכר נמצא שם כבר 20 שנה בערך ואף פעם לא עשה בעיות, למעשה כבר תקופה ארוכה אנחנו בלי חוזה בכלל. חשבתי בהתחלה לפנות לעו"ד או רואה חשבון, אבל נאמר לי כבר מכמה אנשים (בין היתר עו"דית שפניתי אליה) שחבל על הכסף, אפשר להוריד חוזה שכירות סטנדרטי באינטרנט. מחיפושי בגוגל מצאתי דוגמת חוזה אחת, שלא נראית לי מתאימה. אשמח לקישור מתאים ולכל עצה בנושא.

תודה מראש.

לצפיה ב-'העצה היחידה היא לא להוריד חוזה סטנדרטי'
העצה היחידה היא לא להוריד חוזה סטנדרטי
15/01/2019 | 22:21
17
ישנם סעיפים בחוזה סטנדרטי שלא מתאימים למקרה הספצפי ומסבכים מאוד את אחד הצדדים וזה יכול להיות אתה.
לצפיה ב-'זה לא מדויק שאתם בלי חוזה'
זה לא מדויק שאתם בלי חוזה
16/01/2019 | 11:20
18
היה חוזה שלא טרחתם לחדש אבל כן המשכתם לקיים. למיטב ידיעתי, זה אומר שלמעשה החוזה ממשיך להיות תקף, למעט עניין תקופת ההודעה מראש על הפסקת השכירות.
אז אחת האפשרויות, ואולי הטובה ביותר, היא פשוט לקחת את אותו חוזה ולחתום עליו מחדש (לאחר עדכונים, במידת הצורך).
בכל מקרה, אל תסתמכו על "חוזה סטנדרטי" כמשהו שאוטומטית מתאים. גם אם תמצא כזה, אתם חייבים לבדוק אותו ביסודיות ולבצע התאמות. ועדיף לבחון יותר מגירסה אחת, מפני שקל לא לשים לב למה שחסר.
לצפיה ב-'אלדד יניב עושה שירות ציבורי'
אלדד יניב עושה שירות ציבורי
16/01/2019 | 10:39
20
חשוב מאוד בדף הפייסבוק שלו.
לצפיה ב-'הגשת חווד לא תום 7 שנים'
הגשת חווד לא תום 7 שנים
15/01/2019 | 15:09
1
17
פתחתי תיק לפני ההתיישנות ולא הגשתי חוו"ד רפואית בזמן בזמנו יעצתם לי להגיש כי הוא בדרך כלל נוטים לקבל
אך העו"ד שלי הגיש את הבקשה מבלי לבקש רשות לתיקון כתב התביעה והשופט לא קיבל
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/145/18372660...
לצפיה ב-'מה השאלה'
מה השאלה
15/01/2019 | 16:35
5
לצפיה ב-'יש לי דיון 29/1/19'
יש לי דיון 29/1/19
14/01/2019 | 14:40
2
29
אצל המפקחת על המקרקעין . הגשתי כבר כתב הגנה . בנתיים מצאתי עוד חומר כמו תמונות שצילמתי .  ועוד 3-4 מיסמכים . שאני רוצה להוסיף לכתב ההגנה . איך עושים את זה?. תוך כדיי הדיון זה מקובל להוסיף ראיות במשך הדיון
תודה קרמר
לצפיה ב-'תקנות סדר הדין האזרחי '
תקנות סדר הדין האזרחי
15/01/2019 | 12:27
1
23
חלות על ההליך ולכן נראה שעליך להגיש בקשה לתיקון כתב הגנה. תוכל להתייעץ גם עם המזכירות.
לצפיה ב-'זה לא תיקון כתב ההגנה '
זה לא תיקון כתב ההגנה
15/01/2019 | 12:41
21
אלה . אני מתאר בלוק מסויים. המפקחת יכולה ליטעון. שאני לא מדייק בתיאור .
לכן צילמתי תמונות ציבעוניות . אני יגיש לה את הצילומים . תקבל מה טוב 
אולי תאמין גם ללא צילומים .
הזמן קצר כבר לא נספיק לבקש 
תודה 

לצפיה ב-'אפליקציה מומלצת '
אפליקציה מומלצת
15/01/2019 | 12:10
10
אפליקצית ציטודין
לעורכי דין ואנשי עולם העסקים - האפליקציה השימושית ביותר שאפשר.

האפליקציה חינמית !!

לצפיה ב-'צו איסור הפרסום'
צו איסור הפרסום
14/01/2019 | 21:36
52
שהוטל על הפרשה המשפטית החמורה הוא מאוד תמוה ולכאורה לא במקום. בכלי התקשורת נאמר שהמשטרה רוצה לנהל את החקירה בשקט יחסי. ממתי זה שיקול לאיסור פרסום? ומה עם הענין הציבורי שיש בפרסום? איננו זכאים לדעת ?

הופעתו של ראש יחאה בבית המשפט שלא כמקובל נועדה לדעתי להפעיל השפעה לא הוגנת על בית המשפט כדי שיתן את הצו. חבל שהבקשה התקבלה. עוד יותר מוזר שהצו הוארך בחודש ימים.
לצפיה ב-'לפעמים גם שופטים מסתכסכים..'
לפעמים גם שופטים מסתכסכים..
14/01/2019 | 18:45
28
לצפיה ב-'האם חוק הלאום חוקתי?'
האם חוק הלאום חוקתי?
14/01/2019 | 15:10
15
חוק הלאום קובע שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. הוא מדבר על העם היהודי אבל לא מזכיר מיעוטים. 

לב החוק הוא היות המדינה ביתו של העם היהודי. בצד ההצהרה ניתנו גם זכויות ליהודים כמו עליה לארץ , וזכות להתיישב (אם כי לא נאמר היכן. בגבולות הקו הירוק או מעבר לו, ויתכן שנשמרה בכוונה עמימות בנושא).

הבקורת המרכזית המופנית נגד החוק היא שהוא לא מדבר על שיויון. זכויות האזרחים הלא יהודים כמעט ולא קיימות. מקריאת החוק מתקבלת תמונה מסולפת כאילו ישראל מורכבת רק מאזרחים יהודים והאוכלוסיה הלא יהודית היא חלק זניח שלא שווה בכלל להתייחס אליו.

האם כל אלה הופכים את החוק ללא חוקתי?

את חוקתיות החוק יש לבחון לפי פיסקת ההגבלה קרי ס' 8 לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. וזאת לשון הסעיף-   "אין פוגעים בזכויות שלפי חוק-יסוד זה אלא בחוק ההולם את ערכיה של מדינת ישראל, שנועד לתכלית ראויה, ובמידה שאינה עולה על הנדרש, או לפי חוק כאמור מכוח הסמכה מפורשת בו."

השאלה אם כך היא האם החוק פוגע בזכויות יסוד.

האמת שאינני רואה שנפגעה זכות יסוד כלשהי.

החוק לא שולל זכויות של מיעוטים. הוא לא מזכיר אותן אבל זה לא אומר שהוא שולל אותן.  אי אפשר להשוותו לחוקי גזע ששוללים זכויות של מיעוטים על רקע דתי או אחר, כמו למשל חוקים דרום אפריקאים בתקופת האפרטהייד או  חוקי נירנברג ששללו זכויות מיהודים בצורה הכי מפורשת שאפשר.

במלים אחרות כדי שחוק לא יהיה חוקתי עליו לפגוע בזכויות יסוד ולא מצאתי פגיעה כזאת בחוק הלאום.

זכויות היסוד של המיעוטים בישראל קבועות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. החוק לא מבחין בין דת גזע ומין. הזכויות נתונות לכל אדם באשר הוא אדם.

אפשר אם כך לומר שחוק הלאום הוא חוק משלים שבא לתת למדינה את צביונה היהודי אך לא לשלול זכויות מאזרחיה הלא יהודים.

לכן מבחינה משפטית צרופה החוק עומד בסטנדרטים חוקתיים. יחד עם זאת החוק לא נקי מבקורת. חוק יסוד הוא חוק בעל משקל עצום ובסיס להקניית ערכים. החוק לא מנחיל את ערך השיויון. לכן הוא לוקה בחסר.הוא לא פסול אבל הוא לקוי ולכן צריך לתקן אותו.

לצפיה ב-'תביעה מול מעסיק בבית משפט לתביעות קטנות'
תביעה מול מעסיק בבית משפט לתביעות קטנות
14/01/2019 | 04:37
1
23

סעיף 2 לחוק עוולות מסחריות.
תבעתי את המעסיק שהוא חברת "מכשירי תנועה ומכוניות (2004) בע"מ" 
שלאחר פיטורי בצורה לא יפה , המשיכו לפרסם את מעמדי ותפקידי באתר האינטרנט שלהם, ועדיין מפרסמים תמונות ופוסטים שלי באתר פייסבוק של החברה .
הדיון נקבע לחודש 2/2019
בית המשפט פנה אלי (התובע) וביקש לבצע בוררות הסכמתי, כנראה שגם הצד השני (הנתבע) הסכים,
ב - 16/1/2019 יערך בוררות,
שאלתי היא: מי מופיע מטעם החברה, עו"ד? האם מותר לערב עורכי דין בבית משפט לתביעות קטנות?
תודה

לצפיה ב-'צריך אישור בית משפט לייצוג'
צריך אישור בית משפט לייצוג
14/01/2019 | 08:55
16
לצפיה ב-' פרשה משפטית חמורה '
פרשה משפטית חמורה
13/01/2019 | 21:21
1
35
https://www.maariv.co.il/news/law/Article-680022
"פרשה חדשה מסעירה את מסדרונות בתי המשפט. השופטים מרבים בימים האחרונים לדבר במבוכה בינם לבין עצמם על הפרשה שעוד צפויה לזעזע את אמות הסיפים של עולם המשפט בישראל. בשלב זה לא ניתן למסור כל פרטים, אולם השמועות כבר עושות להן כנפיים בקבוצות הוואטסאפ השונות, וכאמור אף הפכו לשיחת השבוע בגילדה המשפטית"

לצפיה ב-'אין ספק שיש צורך בהליך שימוע'
אין ספק שיש צורך בהליך שימוע
14/01/2019 | 01:04
28
לשופטים לפני שהם מתמנים לתפקיד-לכל הפחות בביהמ"ש העליון. בנוסף צריך לבטל את סעיף הזילות בחוק העונשין או להוסיף הגנות, כדי להגדיל את הבקורת הציבורית על שופטים שסרחו.

גם הדין המשמעתי של עורכי הדין צריך לעבור מהפכה. כיום עו"ד שמשמיע בקורת אישית על שופט מתחייב בנפשו והוא עלול לעמוד לדין בגלל "סגנון לא ראוי". לעורכי דין יש ידע רב על התנהלות השופטים מתוקף עבודתם אך הם חוששים לפתוח את הפה מאימת הדין המשמעתי.

לצפיה ב-'Looking'
Looking
11/01/2019 | 22:25
27
 בחורה זונה מתעללת בילדים קטנים פדופלית
מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו'
זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6
מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי
זהרו מהטורפת הזו איילת ששון
איילת עברה הטרדה מינית קשה
הרסה למשפתי את החיים ועוד משפחות בארץ
מכירים אותה איפה שצריך
ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום
גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים
לאחר איומים שלה ובני משפחתה
העסקים של המשפחה הפדופלית
עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב
אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן
תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית
לכאורה

לצפיה ב-'האם חוקי לשלב בחוזה מושב קנס לעשייה על האש '
האם חוקי לשלב בחוזה מושב קנס לעשייה על האש
07/01/2019 | 15:24
5
54
שלום רב, 
יש לי בית במושב בעל צביון דתי. אנחנו לא דתיים ובנינו בית לפני שבע שנים. עכשיו שאנחנו מבקשים למכור המושב מבקש מהקונים שיחתמו על מסמך בו כתוב שהם מתחייבים לא לעשות על האש בשבת ואם יעשו יקנסו ב10000 שח. האם חוקי? אנחנו עושים על האש כבר שנים ואף פעם לא נאמר לנו כלום,, 

לצפיה ב-'הענין מחייב בדיקה'
הענין מחייב בדיקה
07/01/2019 | 18:48
46
דעתי האישית היא שאם צביונו הדתי של המושב נקבע כדין, אזי ההגבלה חוקית. כל זה בתנאי שהשמירה על אורח חיים דתי תתבצע במקום ציבורי ולא במרחב המחיה הפרטי. לדוגמא לא חוקי שיחייבו חבר מושב להניח תפילין  כל בוקר או לשמור על השבת בביתו.
לצפיה ב-'תהיה'
תהיה
10/01/2019 | 10:35
35
שאלה מנחה (לא יודע את התשובה) - אני מניח שאם מדובר על זה שהמושב מתערב בעיסקה ודורש דרישות, זה אומר שהוא יכול. כלומר שיש לו איזה מעמד חוקי בעניין, וכשמדובר על כך שאתם "קניתם" בית, זה לא רכוש שהוא לגמרי ובאופן בלעדי שלכם.

אני מניח שכאשר קניתם את הנכס נחתם הסכם כלשהו (תקנון?), שבו מוגדרות הזכויות שלכם ושל המושב, בפרט בהקשר למכירת הנכס. אם כך, מציע שקודם כל תבדקו מה כתוב שם. בפרט לגבי זכות המושב להטיל מגבלות חדשות הפוגעות בערך הנכס.
לצפיה ב-'אם מושב המושב הוא '
אם מושב המושב הוא
11/01/2019 | 21:09
26
לא באיראן הרי שאין עילה חוקית לדרישה כזאת והיא  לא תעמוד במבחן בית המשפט.
לצפיה ב-'כיוון שמדובר על מושב בעל ציביון דתי'
כיוון שמדובר על מושב בעל ציביון דתי
12/01/2019 | 00:17
1
27
האסמכתא לדרישה מבוססת על התנ"ך שקובע תנאים מגבילים לעניין מושב
בספר תהילים פרק א פסוק א - ציטוט :

"אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב"

לצפיה ב-'הכותב סותר את עצמו'
הכותב סותר את עצמו
14/01/2019 | 18:49
6
הרי אלו שכתבו את אגדות נביאיםכתובים היו לייצים.
לצפיה ב-'מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית'
מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית
08/01/2019 | 19:27
1
34
זהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מופיעה בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. סעיף 1א. לחוק קובע-  "חוק-יסוד זה, מטרתו להגן על כבוד האדם וחירותו, כדי לעגן בחוק-יסוד את ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.”

מהי מדינה דמוקרטית אנו יודעים. זוהי מדינה חופשית שמכבדת את זכויות האדם. אך מהי מדינה יהודית? האם הכוונה למדינת הלכה יהודית שמחוקקת חוקים דתיים?

יהדות ודמוקרטיה לא הולכות תמיד יחד. לדוגמא- ערך השיויון. בעוד שהשיויון הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה והיא אינה מפלה בין אדם לרעהו, היהדות דווקא מפלה בין יהודים לנוכרים. היהודי נחשב נעלה על הנוכרי ויש לו מעמד מועדף בדין.  דוגמא נוספת-חופש הנישואים. במדינה דמוקרטית זכותו של כל אדם להנשא לא הבדל דת. ביהדות נישואי תערובת אסורים.

אם נפרש "מדינה יהודית" כמדינת הלכה שמתירה פגיעה בזכויות האדם, תיווצר סתירה בין ערכיה של המדינה, ולא נוכל להפעיל את החוק, ובמיוחד את פיסקת ההגבלה.  ס' 8 לחוק קובע שאין לפגוע בזכויות יסוד לפי חוק זה אלא בחוק שהולם את ערכיה של מדינת ישראל. אם ערכי הדמוקרטיה פוסלים את החוק וערכי היהדות מאשרים אותו לא נוכל להפעיל את פיסקת ההגבלה, שהיא לב לבו של החוק.   

לדעתי ,כאשר חיקוק ניתן לשני פירושים-אחד שמקיים אותו ואחד שמבטל אותו, יש לאמץ את הפירוש שמקיים אותו. זאת על ידי היקש מסעיף 25 לחוק החוזים (חלק כללי) הקובע שפירוש שמקיים חוזה עדיף על פירוש שמבטל אותו.

יש אם כך לאמץ פירוש הגיוני שיקיים את החוק.

הדרך היחידה היא לתת פרשנות ראויה למונח "מדינה יהודית". מדינה יהודית פירושה מדינה שהיא ביתו של העם היהודי. חיזוק לכך ניתן למצוא בחוק יסוד: מדינת ישראל- מדינת הלאום של העם היהודי, סעיף 1(ב) -  “    מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, שבה הוא מממש את זכותו הטבעית, התרבותית, הדתית וההיסטורית להגדרה עצמית.”

גם חוק השבות שקובע שלכל יהודי זכות לעלות ארצה, תומך בכך.

לפיכך ערכיה של המדינה הם שניים- היותה דמוקרטית והיותה  ביתו של העם היהודי. אין מקום לחוקים דתיים שפוגעים בזכויות האדם. חוקים כאלה אינם הולמים את ערכיה של המדינה והם ניתנים לביטול על פי פיסקת ההגבלה.

לצפיה ב-' ואימרו אמן'
ואימרו אמן
09/01/2019 | 14:53
2
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:05
8

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בחינות הלשכה'
בחינות הלשכה
08/01/2019 | 01:34
1
26
פעם לפני הרבה שנים הבחינות לקבלת רישיון עו"ד היו קלות. המתמחה היה ניגש לבחינה בע"פ שהיתה נערכת לפני 3 בוחנים. הוא היה מציג את סיכום ההתמחות שלו שם היה נדרש לפרט באילו תחומים התמחה והוא היה נשאל על התחומים האלה. הבחינה היתה קצרה ובדרך כלל היו עוברים אותה. מי שלא עבר היה נכנס לועדה במקצה הבא באותו יום והיה עובר.

האם רמת עורכי הדין  היתה יותר נמוכה מהרמה היום? לא חושב. עיקר הקושי היה בקבלה ללימודים. הקבלה היתה מאוד קשה. הכי קשה היה להתקבל לאוניברסיטה העברית ואחריה באו תל אביב ובר אילן. אלה היו האוניברסיטאות היחידות שלימדו משפטים בשנות ה-70 וה-80.

הסטודנטים שלא התקבלו והיו רבים  כאלה החלו ללמוד באנגליה ובתגובה הוקמו המכללות. מספר הבוגרים גדל מאוד ואז הוקשחו הבחינות. יש אומרים שזה בגלל ההצפה. נימוק כזה אם קיים  איננו חוקתי  בגלל חוק יסוד:חופש העיסוק, וקשה לדעתי להוכיח אותו. הקשחת הבחינות כדי לשמור על רמת המקצוע היא בהחלט נימוק ראוי וזה הנימוק הרשמי של הלשכה.

ריבוי המכללות והאינטרס המסחרי שעומד מאחוריהם הביאו  לירידה דרסטית ברמת המקצוע וראוי שהבחינה לא תהיה קלה. חשוב מאוד שהלקוח יקבל שירות מקצועי טוב.

רמת עורכי הדין בישראל איננה גבוהה וצריך לחפש בנרות עו" ד טוב.

לכן עם כל ההבנה למצוקת המתמחים, קשה לקבל את המחאה שלהם.

לצפיה ב-'אם רוצים לשמור על רמת המקצוע אז אפשר לחייב את כל עורכי הדין'
אם רוצים לשמור על רמת המקצוע אז אפשר לחייב את כל עורכי הדין
08/01/2019 | 09:53
26
לגשת לבחינות לפחות פעם בשנתיים ,ולא רק את עורכי הדין החדשים,ולהחליט שמי שלא עובר את הבחינות פעם בשנתיים לא רשאי להמשיך לעבוד כעורך דין.

הרי אנו לא רוצים שמי שפעם ידע, ובינתים שכח את החומר(או לחילופין מי שיודע את החוקים הישנים ולא יודע את החדשים) יעסוק במקצוע בהנחה שהדאגה היא לשמור על רמת המקצוע.  

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
ד
ד"ר עמית גורביץ׳
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה