לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'צוואה בחיים'
צוואה בחיים
17/01/2017 | 13:53
2
35
שלום רב,

מהי הפרוצדורה להוצאת צוואה בחיים - כלומר המסמך שבמקרה שאהיה חס וחלילה במצב סופני, לא ייעשו מאמצים רפואיים להמשיך "חיים" כאלו?

והאם זה תקף גם במקרה של רצון שלי לסיים את חיי באופן יזום (אם חס וחלילה אהיה במצב של סבל ממחלה סופנית או של חורבן כלכלי)?

עריכה: הטקסט הובהר.

בברכה,
עומר
לצפיה ב-'"צוואה בחיים"'
"צוואה בחיים"
17/01/2017 | 14:53
1
34
ראה חוק החולה הנוטה למות, בייחוד פרק ה' (סעיפים 30 - 44).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/01/2017 | 15:08
1
לצפיה ב-'שאלה לגבי החוק ושיעורים פרטים'
שאלה לגבי החוק ושיעורים פרטים
16/01/2017 | 09:34
5
113
איפה בדיוק עובר הגבול.
1)מורה מסביר לתלמיד איך לפתור תרגילים והתרגילים שהוא פותר הם חלק מהציון במטלה שהוא מגיש.
חוקי אני מניח.
2)מורה שולח לתלמיד פתרון של תרגילים בהתאם לבקשתו תמורת תשלום,והתלמיד כותב את התרגילים בכתב ידו במטלה שהוא מגיש.
3)מורה שולח לתלמיד פתרון של תרגילים בהתאם לבקשתו תמורת תשלום ,והתלמיד מגיש את הפתרון שהמורה שלח לו ומקבל על זה ציון.

איפה הגבול שזה עובר להיות לא חוקי.  איפה לא חוקי מבחינת המורה ואיפה לא חוקי מבחינת התלמיד.  יש לציין שלא בהכרח המורה יודע שהתרגילים הם חלק מהציון של התלמיד,והשאלה היא אם יש הבדל בשאלה אם זה חוקי בין המקרה שהמורה יודע שהתרגילים הם חלק מהציון והמקרה שהמורה לא יודע.

לצפיה ב-'אין מספיק פרטים'
אין מספיק פרטים
16/01/2017 | 09:39
4
26
האם מדובר במורה פרטי או במורה שמלמד את הילד בבית הספר?
לצפיה ב-'מורה פרטי לא בהכרח ילד ויכול להיות גם סטודנט שצריך להגיש'
מורה פרטי לא בהכרח ילד ויכול להיות גם סטודנט שצריך להגיש
16/01/2017 | 11:10
3
22
עבודה.

המורה הפרטי לא קשור למי שנתן את המטלה.
לצפיה ב-'מי שמכין עבודה לתלמיד כדי שיקבל ציון'
מי שמכין עבודה לתלמיד כדי שיקבל ציון
16/01/2017 | 13:35
2
37
או תואר עובר עבירה פלילית של קבלת דבר במרמה.
לצפיה ב-'מי שעובר עבירה זה לא קודם כל התלמיד?'
מי שעובר עבירה זה לא קודם כל התלמיד?
16/01/2017 | 23:54
1
23
מי שמכין עבודה לתלמיד כדי שיקבל ציון לא בהכרח יודע על זה בניגוד לתלמיד,ואם הטענה היא שהוא צריך לנחש אז בעצם כל מורה ששולח לתלמיד פתרון לשאלה תמורת תשלום בהתאם לבקשתו של התלמיד מסתכן באשמה של קבלת דבר במירמה כי אולי אותה שאלה היא חלק ממטלה שהתלמיד מקבל עליה ציון,
ויותר מזה כל מורה שמלמד תלמיד מסתכן באשמה של קבלת דבר במירמה כי אולי התלמיד מבקש ממנו שיסביר לו איך לפתור תרגיל שיש לו במטלה שהוא אמור לקבל עליה ציון(ואין הבדל בתוכן הפתרון בין מצב שהמורה מסביר לו והוא כותב בעצמו את הפתרון בהתאם להסבר של המורה,ומצב שהמורה שולח לו את הפתרון).
לצפיה ב-'מסחר בעבודות סמינריוניות'
מסחר בעבודות סמינריוניות
17/01/2017 | 14:49
54
ראה הדיונים פה וגם שם.
אזכיר עוד, בתגובה לשאלותיך כאן, את סעיף 20(ג)(1) לחוק העונשין, הקובע:
"רואים אדם שחשד בדבר טיב ההתנהגות או בדבר אפשרות קיום הנסיבות כמי שהיה מודע להם, אם נמנע מלבררם".
לצפיה ב-'זה עתה נודע לי שהאוניברסיטה בה למדתי'
זה עתה נודע לי שהאוניברסיטה בה למדתי
17/01/2017 | 13:30
18
אינה קיימת. מה יקרה עכשיו?

ד"ר יעקב חוראני
לצפיה ב-'איפה אפשר לעשות צוואה בזול ???'
איפה אפשר לעשות צוואה בזול ???
16/01/2017 | 20:28
2
30
יש לי צוואה משנת 1984 ואומרים שצריך לעשות חדשה האם זה נכון ?????
לצפיה ב-'עשיית צוואה בפני הרשם לענייני ירושה - 232 ש"ח'
עשיית צוואה בפני הרשם לענייני ירושה - 232 ש"ח
16/01/2017 | 22:31
24
הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה - 105 ש"ח.

לצפיה ב-'לא '
לא
17/01/2017 | 08:58
2
לצפיה ב-'שאלה בנושא חובת הוצאת ת"ז ביומטרית'
שאלה בנושא חובת הוצאת ת"ז ביומטרית
16/01/2017 | 10:18
1
28
שמעתי שחובה על כל האזרחים להוציא תעודת זהות ודרכון ביומטרים וכי מחודש מרץ לא יינתנו שירותים לבעלי תעודות ישנות, לא מצאתי לזה סימוכין האם יש אמת בדבר או שזו סתם שמועה שרצה?
לצפיה ב-'עדיין לא חובה'
עדיין לא חובה
16/01/2017 | 10:49
26
בשלב זה מדובר בהצעת חוק בלבד.

לצפיה ב-'forfeiture by wrongdoing'
forfeiture by wrongdoing
15/01/2017 | 22:15
23
forfeiture by wrongdoing

מדובר בעד ראייה שנרצח אך שהספיק לתת את עדותו בפני
חבר המושבעים הגדול.

התובע אומר שיהיה ניתן להשתמש בעדותו אם יוכח שהנתבע היה אחראי לירי.

הוא מסביר לבלשים שעדותו של הנרצח תהיה קבילה
אם הם יצליחו להוכיח שהנתבע היה קשור לרצח
ושהדבר נקרא בחוק: forfeiture by wrongdoing

תודה מראש
לצפיה ב-'האם תיתכן חבירה בקרוב'
האם תיתכן חבירה בקרוב
15/01/2017 | 14:12
31
בין נתניהו לאולמרט?
לצפיה ב-'מישהו יכול להמליץ על '
מישהו יכול להמליץ על
15/01/2017 | 08:08
1
45
בית תמחוי במרכז הארץ?
לצפיה ב-'אתה רעב?'
אתה רעב?
15/01/2017 | 12:55
5
לצפיה ב-'שאלה לא שיגרתית'
שאלה לא שיגרתית
14/01/2017 | 16:14
2
68
יש דירה שחצייה בבעלותי ואחותי ואימי גרות שם. המצב של הדירה היה גרוע .והם הזמינו מתקין דלתות שיסדר דלת בתוך הבית
כשהוא ראה את המצב של הבית לטענתו החליט לשפץ ללא תשלום
איך אני כבעל הדירה יכול לדעת שזה לא עוקץ . ויביא לי פתאום חשבונית שאני לא יוכל לעמוד בתשלומים?
לצפיה ב-'דבר איתו תודה לו ותקליט את השיחה וגם'
דבר איתו תודה לו ותקליט את השיחה וגם
14/01/2017 | 18:22
35
בקש ממנו אישור על כך-בכתב.
לצפיה ב-'ענין של אמינות'
ענין של אמינות
14/01/2017 | 19:02
38
אם הוא יתבע תוכל להעיד ולהביא את גירסתך.
לצפיה ב-'משטרת ישראל רשאית להחליט איזה תלונה לחקור'
משטרת ישראל רשאית להחליט איזה תלונה לחקור
13/01/2017 | 19:50
2
62
החוק מחייב מצד אחד את המשטרה לחקור כאשר נודע לה דבר עברה.
אך בג"ץ פסק שבגלל העומס הרב המוטל על המשטרה
היא רשאית להחליט איזה עברה לחקור  ואיזה לא.
אני מחפש את פסיקת בג"ץ.
לצפיה ב-'ראה לדוגמא ...'
ראה לדוגמא ...
14/01/2017 | 09:12
38
את פסק הדין הזה.

לצפיה ב-'החוק אינו מחייב את המשטרה לחקור כל עבירה'
החוק אינו מחייב את המשטרה לחקור כל עבירה
14/01/2017 | 13:10
42
"נודע למשטרה על ביצוע עבירה, אם על פי תלונה ואם בכל דרך אחרת, תפתח בחקירה; אולם בעבירה שאינה פשע רשאי קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור אם היה סבור שאין בדבר עניין לציבור או אם היתה רשות אחרת מוסמכת על פי דין לחקור בעבירה" (סעיף 59 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב]).
לצפיה ב-'שיבוש מהלכי משפט'
שיבוש מהלכי משפט
12/01/2017 | 12:57
12
58
נתבעים קיבלו כתב תביעה אבל לא אוספים מהדואר את הזימון לדיון ואולי מסמכים אחרים בעתיד. בקיצור, הם יודעים על ההליך ומקשים עליו, נוהל שהפך לנפוץ. האם לדעתכם יש הגיון בהגשת תלונה במשטרה כנגד הנתבעים בגין שיבוש מהלכי משפט? או אולי פנייה טלפונית אליהם לפני הגשת התלונה והזהרתם שהרי ממילא בקרוב יגיע שלב הקשר הישיר עימם במסירה אישית? הסעיף בחוק נראה לי מתאים בדיוק למה שקורה. אולי תספיק שיחת טלפון המשטרה שתבהיר להם אודות מעשיהם ותקדם את ההליך.
לצפיה ב-'אתה צריך להוכיח שהם יודעים שמדובר בכתב תביעה וגם אז לא בטוח'
אתה צריך להוכיח שהם יודעים שמדובר בכתב תביעה וגם אז לא בטוח
12/01/2017 | 17:42
3
37
שהמחדל הוא עבירה.
לצפיה ב-'ידוע להם כבר על ההליך'
ידוע להם כבר על ההליך
13/01/2017 | 09:52
2
30
מפני שהם אספו את כתב התביעה. הם לא אוספים מהדואר את ההזמנה לדיון.

הסעיף אומר:"העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי... ובין בדרך אחרת" ולכן לדעתי הם משבשים את המשפט. חיזקתי את דעתך לכיוון כלשהו?
לצפיה ב-'נראה לי שחיוב אדם ללכת לדואר ולקבל מכתב רשום'
נראה לי שחיוב אדם ללכת לדואר ולקבל מכתב רשום
13/01/2017 | 17:41
1
30
איננו ראוי.
לצפיה ב-'איך לא ראוי?'
איך לא ראוי?
14/01/2017 | 12:06
21
אדם יודע שהוא נמצא בהליך משפטי כי הוא קיבל את התביעה, יודע שבית המשפט עלול ליצור עמו קשר בעתיד ולא ראוי לחייב אותו? הוא לא מעורב במסיבה אלא בהליך שישנם חוקים לגביו וביניהם האיסור לשבש.
לצפיה ב-'מכתב שנשלח בדאר רשום'
מכתב שנשלח בדאר רשום
13/01/2017 | 20:03
7
37
לכתובת הרשומה במרשם התושבים
נחשב כאילו התקבל.
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
14/01/2017 | 10:28
6
30
מה שכתבת נכון לפי תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, אבל רק בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק סדר הדין הפלילי ובעבירות קנס.
וגם אז, יש בגוף התקנה הזו הסתייגות: "זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו"
אין הדבר כך בהליכים אזרחיים - שעליהם שאל השואל.

לצפיה ב-'פקודת הראיות, סעיף 57ג'
פקודת הראיות, סעיף 57ג
15/01/2017 | 13:46
5
15
המצאה על ידי הדואר

57ג.   מקום שחיקוק מתיר או מחייב להמציא מסמך על ידי הדואר, בין שהוא נוקט לשון "המצאה" ובין שהוא נוקט לשון "נתינה" או "שליחה" או לשון אחרת, רואים את ההמצאה - אם אין הוראה אחרת משתמעת - כמבוצעת –

(1)   אם דוור מכתב המכיל את המסמך והמען על המכתב היה כשורה ודמי המשלוח שולמו מראש או שהמכתב היה פטור מתשלום דמי דואר או נושא עליו סימן המעיד כי הוא נשלח בשירות המדינה;

(2)   במועד שבו היה המכתב מגיע לתעודתו בדרך הרגילה של הדואר, אם לא הוכח היפוכו של דבר.

ברזילי עדיין טועה?
לצפיה ב-'כן, ברזילי עדיין טועה'
כן, ברזילי עדיין טועה
15/01/2017 | 18:07
4
18
השאלה התייחסה לגבי המצאה על ידי בית המשפט בדואר רשום.
לשם כך אין להתייחס לפקודת הראיות אלא לתקנות סדר הדין האזרחי - שהן בבחינת הוראת דין ספציפית, הגוברת על כל הוראת דין כללית אחרת.
ולעניין זה ספציפית חלה תקנה 495(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, הקובעת:
"המצאה בדואר על ידי בית-משפט
495. (א) המצאת כתבי בי-דין בדואר תהיה בדואר רשום עם אישור מסירה."
מה שקובע כאן אם התקיימה המצאה כדין הוא אישור המסירה
לו טענתו של ברזילי היתה נכונה ו/או לו טענתך לגבי פקודת הראיות היתה נכונה - כלל לא היה צורך בתקנה 495(א) הנ"ל.

לצפיה ב-'ועכשיו?'
ועכשיו?
16/01/2017 | 09:40
3
13
ד. החזקה בדבר המצאת דואר לנמען וטעמיה

הדין הקיים קובע חזקות הרואות כמסמך שנשלח בדואר (רגיל, רשום, או רשום עם איסור מסירה) ככזה שהגיע ליעדו. כלומר, כאשר המסמך נשלח בדואר המתאים ניתן להניח כממצא עובדתי כי הדואר אכן הגיע ליעדו.

כאן. וקיבלתי עוד תשובה כזו ממקור אחר.

לצפיה ב-'הקישור אליו היפנית מתייחס להליך פלילי של הטלת קנס'
הקישור אליו היפנית מתייחס להליך פלילי של הטלת קנס
16/01/2017 | 10:20
2
12
כפי שציינתי בתגובתי הראשונה, קיימת תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי הקובעות שבמשלוח הודעה על הטלת קנס בדואר רשום קיימת חזקת המצאה, גם אם אין אישור פורמלי שאכן הנמען קיבל אותו לידיו.
אבל זה לא תקף לגבי משלוח כתבי בית דין מאת בית המשפט אל בעלי הדין בהליך אזרחי
גם סעיף 57ג של פקודת הראיות עליו הסתמכת קובע בעצמו סייג לתחולתו, ציטוט: "...רואים את ההמצאה - אם אין הוראה אחרת משתמעת - כמבוצעת..."
לגבי משלוח דואר רשום מבית משפט לבעלי דין יש הוראה אחרת, והיא משלוח דואר רשום עם אישור מסירה.
לכן, שום בית משפט אזרחי לא יתן פסק דין בהיעדר כתב הגנה אם לא קיים בבית המשפט אישור מסירה חתום על ידי הנתבע - וכך גם לגבי משלוח הזמנה לדיון.
עצם המשלוח בדואר רשום - כשלעצמו - אינו מהווה הוכחה לכאורית להמצאה כדין, ואינו יוצר חזקה לכאורית להמצאה כדין.

לצפיה ב-'שים לב לתקנה 497'
שים לב לתקנה 497
16/01/2017 | 11:26
1
10
"רשאי בית המשפט לראות את הכתב כאילו הומצא כדין ואת התאריך המסומן באישור המסירה כתאריך ההמצאה."

כלומר בית המשפט רשאי לאשר שהייתה המצאה כדין גם ללא אישור מסירה אבל הוא לא חייב. מסכים?
לצפיה ב-'מה אומרת תקנה 497 ???'
מה אומרת תקנה 497 ???
16/01/2017 | 12:11
10
היא אומרת שני דברים 
ראשית, אין צורך שבמשלוח בדואר רשום עם אישור מסירה יהיה פירוט על גבי אישור המסירה עצמו כפי שנדרש במשלוח המתבצע באמצעות שליח על פי תקנה 490.
ושנית - אין צורך לזמן לחקירה נגדית בבית המשפט את הדוור של הדואר שמביא לנמען את הדואר הרשום עם אישור המסירה, כפי שכן ניתן לעשות כאשר מבצעים את המשלוח באמצעות שליח על פי תקנה 491.
והמסקנה היא - שדי בכך שיתקבל בבית המשפט אישור המסירה כשהוא חתום ותאריך המסירה שמצויין בו ייחשב כמועד ההמצאה כדין, כדי שהמשלוח בדואר רשום עם אישור מסירה יחשב כהמצאה כדין, וזאת אף ללא פירוט נוסף שקיים בתקנה 490 ואף ללא חקירה נגדית בבית המשפט של הדוור שהחתים את הנמען על אישור המסירה.
המשמעות היא - שעדיין חובה להמציא לבית המשפט את אישור המסירה כשהוא חתום כדין, ולא ניתן להסתמך על המצאה בדואר רשום ללא אישור מסירה חתום על ידי הנמען.

לצפיה ב-'שלום רב. כאשר פלוני נבדק בועדות הביטוח הלאומי '
שלום רב. כאשר פלוני נבדק בועדות הביטוח הלאומי
13/01/2017 | 11:09
40
הוא ביקש מהרופאים שיבדקו אותו רק על הנכויות שהוא תובע .
למרות הבקשה של הנכה הרופאים בדקו אותו גם על אברים שהוא לא ביקש והנכה מבין זאת ואין בעיה אם זה .
הבעיה היא שהרופאים בסיכום בדיקה בפרוטוקול הם הוסיפו נכויות על אברים שלו היו בתביעה
האם אפשר למחוק או לשנות או לעשות משהו בנידון ?
פלוני לא ביקש שיבדקו אותו או תבע נכות על אברים אחרים .
מה אומר החוק ?
תודה
לצפיה ב-'רוב נדרש לביצוע תוספת בנייה'
רוב נדרש לביצוע תוספת בנייה
10/01/2017 | 13:37
5
62
מהו הרוב הנדרש ,בבניין משותף,כהסכמה לתוספת בנייה?
מדובר בתוספת בניה ולא בתמ"א 38.
לצפיה ב-'הרוב הנדרש להרחבת דירה בבית משותף'
הרוב הנדרש להרחבת דירה בבית משותף
10/01/2017 | 19:02
4
50
עייני כאן.
לצפיה ב-'תודה עופר.שאלה:האם מרפסת וממ"ד נחשבות'
תודה עופר.שאלה:האם מרפסת וממ"ד נחשבות
10/01/2017 | 19:50
3
34
להרחבה או לממ"ד?כי קראתי שההתייחסות שונה מבחירת הרוב הנדרש.
לצפיה ב-'ממ"ד לחוד ומרפסת לחוד'
ממ"ד לחוד ומרפסת לחוד
10/01/2017 | 21:21
2
46
כמובהר בתשובתי המקושרת וכמפורט בסעיפי החוק המקושרים אליה.
ממ"ד ומרפסת אינם יכולים להיחשב כממ"ד בלבד, רק משום שהם נבנים ברצף.
זו דעתי.

לצפיה ב-'תודה.השאלה אם שני אלו נחשבים להרחבה או לממ"ד-כי אז'
תודה.השאלה אם שני אלו נחשבים להרחבה או לממ"ד-כי אז
11/01/2017 | 10:19
1
30
כפי שהבאת קישור,יש צורך באחוז אחר של הסכמת הדיירים.
לצפיה ב-'כל אחד מהם נחשב אחרת'
כל אחד מהם נחשב אחרת
11/01/2017 | 14:36
10
לצפיה ב-'חניה'
חניה
10/01/2017 | 14:52
1
61
שאלה שעלתה בפורום אחר. במגרשי חניה בתשלום מתנוססים שלטים בסגנון "אין הנהלת המגרש אחראית על כל נזק שייגרם. התשלום הוא עבור החניה בלבד". האם השלטים האלו באמת מכסים אותם בפני תביעות, והאם אם נגרם לי נזק ברכב, אין לי אפשרות לתבוע אותם?
לצפיה ב-'אחריות בעל חניון לנזקים שנגרמו לרכב'
אחריות בעל חניון לנזקים שנגרמו לרכב
10/01/2017 | 19:07
68
פסק דין 1 (לצערי, בלי מספר תיק ופרטי בית המשפט והצדדים);
פסק דין 2 (לצערי גם זה בלי פרטים כנ"ל);

לצפיה ב-'עוולות וחוסר רגישות'
עוולות וחוסר רגישות
10/01/2017 | 08:15
58
אני לא מבין איך מגלים כל מיני הונאות ושחיתויות אצל בכירים, ומקום כמו הוסטל אי אפשר לגלות, פניתי לכמה גורמים שיבדקו מה שקורה בהוסטל של הבת שלי, ואף אחד לא מוכן, למה??? המנהל של ההוסטל רודן עריץ ממש, אין לו שום רגש וחיבה לדיירים, שום אמפתיה, כנ"ל המדריכים, כאשר התלוננתי על דברים שראיתי, גם לא טופלו, וגם זה התנקם ביחס לבת שלי, אני לא יודע מה לעשות, ההנהלה לא מרשה לי להכנס למקום כי אני רואה דברים ומעיר, גם שפניתי לפיקוח של המקום, הם הלכו לצד ההנהלה ולא התייחסו לדבריי
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:38
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'תקנות לתכנון ובניה'
תקנות לתכנון ובניה
09/01/2017 | 09:35
1
35
1.  האם תקנות לתכנון ובניה 1970 תש"ל עדיין בתוקף או חוק התכנון והבניה מחליף אותם.
2.  ‫‪האם בחוק התכנון והבניה יש סעיף שמחליף את הרשום בסעיף 2ב  וסעיף 2ג בתקנות לתכנון ובניה 1970 תש"ל.
סעיף 2‬ב‪.‬‬ -‫ ‪היו‪ ‬מספר‪ ‬בני‪ ‬אדם‪ ‬בעלי‪ ‬זכות‪ ‬באותו‪ ‬נכס‪ ‬כאמור‪ ‬בתקנה‪2 ‬א‪ ‬ולא‪ ‬כולם‪ ‬חתמו‪ ,‬לא‪ ‬יינתן‪ ‬ההיתר‪ ,‬אלא‪ ‬לאחר‪ ‬שהומצא‪ ‬העתק‪ ‬הבקשה‬ ‫לאלה‪ ‬שלא‪ ‬חתמו;‪ ‬המבקש‪ ‬יצרף‪ ‬העתק‪ ‬הבקשה‪ ‬לכל‪ ‬מי‪ ‬שזכאי‪ ‬לקבלו‪ ‬ואת‪ ‬מענו‪ ‬של‪ ‬הזכאי‪ ‬להעתק‪ ,‬והועדה‪ ‬המקומית‪ ‬תמציא‪ ‬את‬ ‫ההעתקים‪ ‬לזכאים‪ ‬להם‪ ,‬על‪ ‬חשבונו‪ ‬של‪ ‬המבקש;‬
סעיף 2ג.  הועדה המקומית לא תדון בבקשה להיתר בניה, אלא לאחר שצורפו כל המסמכים שחייבים לצרפם לפי תקנה 2ב ולא תתן את ההיתר, אלא לאחר תום 30 יום מיום קבלת הבקשה, אך לא לפני המצאת ההודעות כמפורט בתקנה 2ב.
לצפיה ב-'חלק מהתקנות בוטלו'
חלק מהתקנות בוטלו
09/01/2017 | 14:23
26
כל התקנות מתקנה 2 ועד תקנה 18 בתקנות התכנון והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), תש"ל-1970 - בוטלו (לרבות תקנות 2א, 2ב וגם 2ג שציינת).
במקומן קיימות: תקנות חדשות

לצפיה ב-'תרגום פוסט או מאמר'
תרגום פוסט או מאמר
08/01/2017 | 14:57
6
62
בהנחה שאני מביא את הפוסט או המאמר המקורי בשפת המקור ומתחתיו בתגובות מוסיף תרגום. (או לחילופין אם המאמר ארוך, מוסיף קובץ מתורגם בוורד)
האם יש כאן פגיעה בזכויות כלשהן. כיצד ניתן להימנע מפגיעה בזכויות באופן חוקי?
אני מדבר על פייסבוק או אפילו פלטפורמה כמו תפוז.

תודה לעונים.
לצפיה ב-'רק תיזהר בתרגום כי לפעמים אות אחת משנה את המשמעות'
רק תיזהר בתרגום כי לפעמים אות אחת משנה את המשמעות
08/01/2017 | 20:44
1
46
ואז אתה עשוי להתבע

כל עוד אתה דובר אמת ומביא את העובדות
האמיתיות כהוויתם ללא תוספות שלא אמינות
אין לך ממה לחשוש

כל עוד אתה כנה ישר? אני איתך

אף פעם אל תפחד מהאמת
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה'
אתה טועה ומטעה
09/01/2017 | 09:26
17
לצפיה ב-'תרגום יצירה הוא זכות יוצרים'
תרגום יצירה הוא זכות יוצרים
09/01/2017 | 09:24
3
42
על כן תרגום יצירה או פרסומו בלי רשות בעלי הזכויות בה מפירים זכות יוצרים, אלא אם כן מתקיים אחד החריגים, כגון: שימוש הוגן לשם מחקר, ביקורת, דיווח עיתונאי וכדומה (ראה חוק זכות יוצרים, בייחוד סעיף 11(6), 16, 18, 19 ו- 47).

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
09/01/2017 | 13:36
2
31
אני רוצה לתרגם פוסט כזה למשל: https://www.facebook.com/PlanetPaws.ca/posts/88341...

איך יהיה הכי נכון לתרגם מבלי לפגוע בזכויות יוצרים?
לצפיה ב-'לבקש תחילה רשות מהכותב'
לבקש תחילה רשות מהכותב
09/01/2017 | 18:15
1
8
לצפיה ב-'מצויין, תודה.'
מצויין, תודה.
09/01/2017 | 21:05
6
לצפיה ב-'שוחד על-פי שטורם (שוב הטעיה בגלי צה"ל)'
שוחד על-פי שטורם (שוב הטעיה בגלי צה"ל)
09/01/2017 | 12:38
46
עורך דין דרור שטורם, מי שהיה הממונה על ההגבלים העסקיים: “אם אתה רק הצעת [שוחד], ובסופו של דבר לא אירע אותו מפגש רצונות, אז ההתנהגות היא ניסיון לשוחד".
רזי ברקאי: “שגם זה עבירה?”
שטורם: “כן, גם ניסיון היא עבירה, עונשה הוא פחוּת, הוא מחצית מהעבירה העיקרית שמתגבשת...” (“מה בוער?”, 9/01/2017, שעה שנייה, דקה 30).
ובכן, ראשית, הצעת שוחד כמוה כמתן שוחד (ולא רק כניסיון לתתו), אף אם לא התגבשה למתן בפועל, בהתאם לסעיף 294 לחוק העונשין, הקובע (בין היתר):
“(א) המבקש או המתנה שוחד, אף שלא נענה, כמוהו כלוקח שוחד.
“(ב) המציע או המבטיח שוחד, אף שנדחה, כמוהו כנותן שוחד”.
שנית, אפילו הייתה הצעה השוחד עבירת ניסיון בלבד, העונש שנקבע לה בחוק (קרי: העונש המרבי) היה זהה לעונש על העבירה המושלמת, בהתאם לסעיף 34ד לחוק, הקובע:
“מלבד אם נאמר בחיקוק או משתמע ממנו אחרת, כל דין החל על הביצוע העיקרי של העבירה המושלמת חל גם על ניסיון, שידול, ניסיון לשידול או סיוע, לאותה עבירה".

לצפיה ב-'הבחנה בין המחאת זכות על דרך השעבוד להמחאת זכות על דרך המכר'
הבחנה בין המחאת זכות על דרך השעבוד להמחאת זכות על דרך המכר
09/01/2017 | 09:49
28
ובנוסף רוצה לדעת, אם בין הממחה לחייב ישנה הגבלה של המחאת זכות, אבל הממחה המחה את הזכות שלו. 
מה הדין במקרה שהחייב מקיים את המחאת הזכות כלפי הנמחה? 

האם יכולות להיות טענות לנמחה כלפי החייב? 

האם קיימת חשיפה במקרה שהחייב ישלם לנמחה את הכספים למרות העובדה שזכותו של הנמחה להמחות את זכותו הוגבלה בהסכם בינו לבין החייב? 

תודה :) 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שי גלעד חברת עורכי דין
עורך דין תעבורה - שי גלעד
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה