לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'ידיעה מוזרה'
ידיעה מוזרה
29/03/2017 | 08:25
2
22
ראש לשכת עורכי הדין מאיים שאם לא יוסדרו תנאי הפרישה של שופטים, עורכי הדין לא יופיעו בבתי המשפט.

מדובר בשופטים שלא נמצאו ראויים להמשיך בתפקידם (לפי ידיעה בקול ישראל), אך מעכבים את פרישתם בגלל תנאי פרישה שלא מקובלים עליהם.

מתברר שההודעה הזאת נמסרה ביוזמת השופטים ומשרד המשפטים. 

ההודעה היא מאוד בעייתית הן מבחינה ציבורית והן מבחינה משפטית.

ראשית אני לא חושב שתפקידו של ראש הלשכה לקדם אינטרסים כלכליים של ציבור השופטים. יש להם ועד משלהם. שיתמקד ברווחת עורכי הדין. לכך הוא נבחר.

שנית, מה סמכותו להורות לי לא להופיע בבית המשפט? לעורכי דין יש חובת נאמנות ללקוחותיהם. הם חייבים לייצג אותם בבית המשפט, ולא לשבות למען תנאי הפרישה של שופטים.

שלישית, איננו יודעים מיהם השופטים שלא נמצאו ראויים להמשיך בתפקיד. דורשים מאתנו לשבות למען מישהו שאיננו מכירים.

רביעית, יש סמכות למערכת לפטר שופט שלא נמצא ראוי להמשיך בתפקידו ולא צריך לרצות אותו בתנאי פרישה שיהיו לרוחו.

לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
29/03/2017 | 12:34
1
6
זה נושא מעט יותר מורכב מכפי שאתה מתאר אותו..
1. השופטים הנ"ל אינם מוכנים לפרוש מאחר ותנאי הפרישה אינם מספקים אותם.
עקב כך, העו"ד שמופיעים בפניהם סובלים (כי השופטים הנ"ל אינם מתאימים...).
לכן, לשכת עו"ד מפעילה לחץ בכדי שימצא פתרון לבעיה.

2. כאשר השופטים הנ"ל יפרשו, הם יחזרו/ ימשיכו לעסוק במשפטים.
מאחר ויו"ר הלשכה פתר עבורם את בעייה תנאי הפרישה, הם יתמכו בו בבחירות הבאות..
אני מאמין שיש עוד צדדים לנושא (זה היה רק דברים שעלו בראשי בחטף).

סמכות להורות לך לשבות/ לא להגיע לבית משפט - מאחר והם הגורם המקצועי שקובע לגבי עו"ד, אז יש לו סמכות כזאת (בדומה לסמכות שיש לוועד עובדים להודיע על שביתה) - ראה סעיף 3 לחוק לשכת עו"ד (מעין סעיף מטאטא המתאים לכל פעולה של הלשכה..).

אם אלו שופטים שנמצאו שאינם מתאימים לשפיטה, אפשר לפטר אותם, אך זהו לא תהליך פשוט, ויתכן שהם מנצלים את האופציות העומדות בפניהם בכדי לעכב אותו.
אך אינני בטוח כי אלו שופטים שנמצאו לא מתאימים לשפיטה. יותר נראה לי כי אלו שופטים שאינם רוצים להמשיך בשפיטה ומנסים לקבל תנאי פרישה שנראים להם.

אבל...גם
לצפיה ב-'למה צריך לשאול אותם? בעבודות אחרות בגיל פרישה ..'
למה צריך לשאול אותם? בעבודות אחרות בגיל פרישה ..
29/03/2017 | 12:45
5
פשוט מפסיקים לאנשים את העבודה ומוציאים אותם לפנסיה. לפעמים גם נגד רצונם.

לפוליטיקאי ואפילו נשיא יש קדנציה שאחריה הם אוטומטית בחוץ.
למה לשופטים יש תנאים מיוחדים?
לצפיה ב-'יש בערוץ 10 תחקיר על מצלמות אבטחה "פרוצות"'
יש בערוץ 10 תחקיר על מצלמות אבטחה "פרוצות"
29/03/2017 | 08:00
1
27
עוד כמה דקות.

נראה לי שזה האתר:
http://www.insecam.org/en/bycountry/IL/

מדובר במצלמות רשת שפשוט לא שמו עליהם סיסמה.
לכן למעשה כל אחד באינטרנט יכול להכנס אליהם.

מדובר באתר רוסי שכל מצלמת רשת שלא מוגנת בסיסמה מופיע שם.
האתר יסיר את המצלמה אם יבקשו ממנו, או ישימו סיסמה.

הינה כתבה ישנה שחשפה את האתר
http://holesinthenet.co.il/blog/2014/11/08/%D7%90%...

לצפיה ב-'אתר 'חורים ברשת' חשף את האתר בתאריך 08/11/2014'
אתר 'חורים ברשת' חשף את האתר בתאריך 08/11/2014
29/03/2017 | 08:10
19
ולא ידיעות אחרונות, שאולי רק בדק וגילה שכל מה שחשף היה נכון.

נראה אם יתנו להם קרדיט.  שמישהו יתקשר לערוץ 10 ויעדכן את אורלי וגאי.

לצפיה ב-'זכרון דברים במכירת בית'
זכרון דברים במכירת בית
28/03/2017 | 22:34
3
26
שלום,
אני מוכר את הבית שלי, ואני חתמתי על זכרון דברים עם הקונה.
בזכרון הדברים כתוב שסוכם למכור את הבית בסכום מסוים, ושהפינוי ייעשה תוך שלושה חודשים (חודשיים מהיום)
זאת המכירה הראשונה שלי, ולא ממש ידעתי מה משמעותו של זכרון דברים. 
המתווכים אמרו לי שזה כדי להבטיח את העסקה ושזה מחייב אותי והקונה להשלים את העסקה. 
זכרון הדברים נחתם לפני כמעט חודש. 
ואז התחיל הבלגן ...
פניתי לעורך דיו שלי כדי שהוא יצור קשר עם העורך דין של הקונה. 
העורך דין שלו לא ענה לו ועדיין לא עונה. 
העו''ד שלי שלח את מזכירתו לתת לו מכתב שבו הוא מבקש ממנו להחזיר את טיוטא החוזה שהוא שלח לו, היא עשתה את זה ולא קיבלה יחס במשרד. 
רשום בזכרון הדברים שמי שמבטל את העסקה צריך לשלם 10 אחוז מן העסקה, ובמקרה זה, סכום של רבע מיליון שקלים.

עוד מקרה חריג, המתווך שהכיר לי את הקונה ביקש מאיתנו לתלות על הבית שלט שלו שעליו כתוב ''למכירה'', לדבריו כדי להפעיל על הקונה שיחתום את החוזה. 
סירבתי לבקשתו בטענה שהבית כבר בדרך להימכר. 
הבקשה הזו עוד יותר מוזרה לאחר שנודע לי שהקונה הוא חבר טוב של המתווך.

הקונה הוא איש עסקים שעוסק בתחום הנדל''ן.

יש לי הרגשה ששניהם, המתווך והקונה עושים לי קובינה : חתמו על זכרון דברים במחיר שהוא נמוך מהשוק  ורוצים למכור לאנשים אחרים לפני החוזה (אם הם לא מוצאים קונים, פשוט יוותרו על הבית, או יחכו שנתייאש ונבטל בעצמנו את זכרון הדברים)

אז עכשיו השאלה שלי
האם אני יכול להתחיל הליך משפטי על מנת לבטל את זכרון הדברים או לבקש שיעבור לשלב החוזה ?
המצב בעייתי, כי כמעט התחייבתי לקנות דירה חדשה. 

לצפיה ב-'אתה לא שואל שאלה משפטית'
אתה לא שואל שאלה משפטית
28/03/2017 | 23:50
2
15
אתה צריך להחליט לבד אם אתה רוצה לבטל את העיסקה או לדרוש את ביצועה.
לצפיה ב-'איך? '
איך?
28/03/2017 | 23:59
1
14
אני רוצה לבצע את העסקה, אבל איזו דרך יש לי?
אני מנסה ליצור עמו קשר ולא מצליח...
עד מתי זכרון הדברים תקף?
תודה רבה
לצפיה ב-'לא ברור למה אתה לא נעזר בעורך דינך'
לא ברור למה אתה לא נעזר בעורך דינך
29/03/2017 | 00:35
14
זכרון דברים הוא חוזה לכל דבר וכדי לבצע אותו יש צורך לעיין בו קודם כל. אולי   אפשר להגיש תביעה לאכיפת ההסכם.
לצפיה ב-'שואלת עבור חברה בעניין פנסיה ופיצויים'
שואלת עבור חברה בעניין פנסיה ופיצויים
27/03/2017 | 10:40
1
39
אמא שלה נפטרה לפני חצי שנה, היא היתה מורה מחנכת בביס בראשון לציון.
במשרד החינוך היא רשומה משנת 2000
בגלל שאין ילדים מתחת לגיל 21 ואין ילדים רווקים ואין בעל, לא מגיע לילדים שלה לקבל את כספי הפיצויים והפנסיה - זה מה שבמשרד החינוך טוענים.
הילדים לקחו הלוואה של 150 אלף לסגור לה חובות.
האם אכן לא מגיע להם שום דבר?
לצפיה ב-'זה סיפור מסובך.'
זה סיפור מסובך.
28/03/2017 | 07:02
15
נכנסתי אליו לפני כמה זמן מסיבה כלשהי,
קשה להבין איך הדברים מתנהלים שם.
כן מגיע להם, אבל זה יקח המון זמן.
לצפיה ב-'מותר לעובדי קול ישראל להשתמש בתחנה'
מותר לעובדי קול ישראל להשתמש בתחנה
26/03/2017 | 18:40
1
42
כדי להלחם נגד סגירת רשות השידור? נדמה לי שכבר היתה חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה שזה אסור והם בכל זאת ממשיכים.
לצפיה ב-'תשדירי המחאה של עובדי רשות השידור אינם חוקיים'
תשדירי המחאה של עובדי רשות השידור אינם חוקיים
26/03/2017 | 19:54
48
עובדי הרשות, שרוממות השידור הציבורי בפיהם, נוהגים במשאב הציבורי שהם מחזיקים כבתוך שלהם, משבשים את השידור העיקרי ומשדרים בלי הפסקה, להגנה על עניינם הפרטי, תשדירים דמגוגיים (“אל תקברו אותנו חיים", “אסור לזרוק לרחוב"), בלתי אמינים ובלתי חוקיים בעליל.
לדעתי, המסר, שהם מנסים להעביר, פועל כבומרנג: אם היה למישהו ספק אם צריך לסגור את הרשות, הספק הזה מוסר דווקא בגלל התשדירים האלה.

לצפיה ב-'למה לא מפרסמים את שמו של השוטר שנגח אזרח'
למה לא מפרסמים את שמו של השוטר שנגח אזרח
24/03/2017 | 17:00
3
37
בפניו? כולם מגנים אותו אבל שמו משום מה לא מתפרסם. 
לצפיה ב-'אתה רציני?'
אתה רציני?
24/03/2017 | 17:05
55
כשמישהו נחשד בביצוע עבירה לא מפרסמים ישר את שמו,  ראוי לתת זמן מה לחקירה לפני הפרסום
גם את שמו של אלאור אזריה פירסמו רק כמה ימים לאחר מעשה, גם את שמו של שורף האחות ואת שמו של רוצח הנערה מגינוסר
וראה איזה עוול עשו לבדואי שנהרג באום אל חיראן שפירסמו ישר את שמו, הוקיעוהו כמחבל מעל כל במה אפשרית
לצפיה ב-'השם פורסם וגם התמונות'
השם פורסם וגם התמונות
25/03/2017 | 19:46
1
42
משה כהן, בן 34, שוטר יס"מ מירושלים
לצפיה ב-'אכן כן, לא קשה למצוא.'
אכן כן, לא קשה למצוא.
28/03/2017 | 07:04
4
לצפיה ב-'"טרור רשתי"?'
"טרור רשתי"?
25/03/2017 | 00:12
1
49
בימ"ש השלום האריך שוב את מעצרם של האנשים שחשודים בהשמצת שופטים ועובדים סוציאליים באינטרנט.

מהמעט שמתפרסם נראה שרוב החשדות מתייחסים לעבירות שבחופש הביטוי. יש פה ושם דיבורים על סחיטה באיומים אבל לא ברור אם כל המעורבים חשודים בכך. העיתונאי מוטי לייבל נשמע מתבטא בצורה מפלילה אבל לא שמענו  על אחרים

קשה מאוד מאוד להמנע מהתחושה שמתנכלים לקבוצה הזאת בגלל הבקורת הקשה שהם משמיעים על מערכת המשפט והרווחה.

המעצרים התבצעו מיד לאחר הפגנה סוערת שהם ביצעו ליד ביתם של מספר שופטי משפחה.

גם המספר העצום של הפרסומים שהם ביצעו אומר דרשני. טוענים שהם ביצעו מאות פרסומים פוגעניים במשך שנים. איפוא היתה המשטרה כל הזמן הזה? למה לא עצרו אותם אחרי חודש חודשיים. למה חיכו שנים?

קראתי את הערר שהוגש לביהמ"ש העליון על מעצרה של העיתונאית לורי שם טוב. כב' השופט סולברג מצטט מהמקורות  על חומרת הפגיעה בשמו הטוב של האדם. 

נראה אם כך שזאת הסיבה המרכזית למעצרים.

המעצרים מהווים פגיעה בחופש הביטוי.

למרבה הצער חופש הביטוי לא קיים בישראל. אין בה חוק יסוד שמגן על חופש הביטוי. אפילו חוק רגיל  אין. לעומת זאת החוק אוסר  על בקורת אישית ("העלבה" בלשון החוק) על עובדי ציבור .

עובדי ציבור הם נציגי השלטון. מי שאוסר על בקורת נגד עובדי ציבור אוסר על בקורת נגד השלטון. לא יכולה להיות בקורת יעילה נגד השלטון אם אוסרים עלינו לנקוב בשמו של פקיד שסרח.

אולי לא מעמידים לדין כל מי שמבקר את הרשויות אבל אנו רואים פעולות חקירה, מעצרים והתנכלות כלפי אנשים בודדים ודי בכך כדי להעמיד בסימן שאלה כבד  את אופיה הדמוקרטי של המדינה.

בהעדר חוק שמגן על חופש הביטוי יש להעזר במקורות אחרים. הבעתי דעתי כמה פעמים שמי שמואשם בעבירות של זילות בית משפט והעלבת עובד ציבור, צריך לטעון להגנתו שמתבצעת אכיפה בררנית. העיתונים חושפים פרשיות שוחד של עובדי ציבור ואיש לא נוגע בהם לרעה. הדוגמא המובהקת היא של העיתונאי יואב יצחק. העיתונאי הזה פרסם שורת כתבות נגד תנצ ברכה המנוח, והאשימו בשוחד. הקצין התאבד ויש הטוענים שההשמצות גרמו להתאבדותו. איש לא חקר את העיתונאי בחשד להעלבת עובד ציבור למרות שמבחינה משפטית התקיימו כל התנאים לביצוע העבירה.

כמו כן טען שביניש כשהיתה נשיאת ביהמ"ש העליון היא שקרנית עם קבלות. מזוז שהיה אז יועמ"ש לממשלה דחה דרישה לחקור אותו בחשד לזילות ביהמ"ש.

במצב זה לא ניתן לפתוח בחקירה פלילית בחשד להעלבת עובד ציבור או זילות בית משפט נגד אזרח שמפרסם דברים דומים. אם עיתונאי חסין מהליכים פליליים כל אחד חסין. דין אחד לכולם. 

לצפיה ב-'בהחלט יש אכיפה בררנית. ויואב יצחק רשם שביניש היא עבריינית '
בהחלט יש אכיפה בררנית. ויואב יצחק רשם שביניש היא עבריינית
25/03/2017 | 11:13
34
סידרתית.

ולא נגעו בו כי ידעו שהוא חזק ושיש לו הוכחות לדברים האלה.
ואם יקחו אותו לבית המשפט אז הנושא יעלה בכל כלי התקשורת.

כנראה נראה להם שלורי שם טוב היא חלשה ולכן עצרו אותה.
אבל הסיפורים שהביאה חלקם התפרסמו בערוץ 1 וחלקם בכלי תקשורת נוספים. ככה שאי אפשר לומר שהם לא נכונים.

לצפיה ב-'האם הטלת עיקול מוגבלת בזמן או שהיא לעולם?'
האם הטלת עיקול מוגבלת בזמן או שהיא לעולם?
21/03/2017 | 21:28
5
41
רשות המיסים הטילה עיקול על חשבון פנסיה בטעות לפני שנתיים.
לאחר יומיים העיקול ירד. חברת הפנסיה טוענת שלא היגיע אליה שום ביטול.
(ידוע שבעל העיקול יכול לגשת למס הכנסה, לבקש בכתב את הודעת הביטול ולהגישו לחבתר הפנסיה. אך זו טרחה גדולה מאוד והשאלה להלן היא עקרונית):

האם עיקול נשאר לעולמי עד, או שיש תקופת זמן שהוא אמור לפוג אם לא הוגשה בקשה לחידוש העיקול?
(עד כמה שידוע לי, עיקולי חשבון בבנק תקפים עד לשלושה חודשים, אלא אם הוגשה בקשה לחידוש העיקול).
האם אני טועה?
האם מישהוא יודע משהוא אחר?
לצפיה ב-'עוד כמה ימים אדע.'
עוד כמה ימים אדע.
22/03/2017 | 08:49
37
זה לא פשוט.
גם אני קיבלתי הודעת עיקול מרשות המיסים לא מזמן בגלל טעות שלהם.
רואה החשבון שלי פנה אליהם והם לא היו מוכנים לדבר איתו, הם אמרו שהם מדברים רק עם עו"ד.
אז פניתי לעו"ד שלי, זה היה רק ביום ראשון השבוע, אבל אז הסתבר שהם בעיצומים, שביתה
או השד יודע מה. בכל מקרה הם לא מוכנים לדבר עם אף אחד כרגע.
לי יש סבלנות, הם מושכים את זה כבר חצי שנה ואני יכול לחכות.
אז אני לא יודע הרבה, אני רק מחכה. זו כבר הפעם השניה בזמן הזה
שמודיעים לי על שביתה, או עיצומים.
קורים שם דברים מוזרים לגמרי.
הם אמרו שטעו, שצריך להחזיר לי את הסכום, אבל זה פשוט לא קורה,
אין עם מי לדבר.
חכה עוד קצת אם אתה יכול. אין לי ידע מה סיכסוך העבודה שם.
לצפיה ב-'המוסדות מבצעים עיקול כל עוד לא הומצאה להם הודעת ביטול'
המוסדות מבצעים עיקול כל עוד לא הומצאה להם הודעת ביטול
23/03/2017 | 10:09
7
לצפיה ב-'אני לא יודע ממש לענות,'
אני לא יודע ממש לענות,
23/03/2017 | 23:52
21
אבל לפחות לגבי קיבלתי תשובה.
כן, הם הבטיחו להחזיר את הכסף,
איך זה יקרה ומתי אני לא יודע.
לצפיה ב-'יש להבחין בין מה ש"נתפס" בעיקול'
יש להבחין בין מה ש"נתפס" בעיקול
24/03/2017 | 09:08
1
31
לבין גורל ה"תפוס".
הודעת עיקול "תוספת" את כל הזכויות שיש או שתהיינה אצל המחזיק במשך שלושת החודשים ממועד קבלת הודעת העיקול.
כל מה "שנתפס" במסגרת זו נשאר תפוס כל עוד לא הותר למעקל לממש את העיקול או לא ניתנה החלטה על ביטולו. 
לצפיה ב-'עכשו הכל ברור. תודה.'
עכשו הכל ברור. תודה.
24/03/2017 | 14:30
3
לצפיה ב-'שאלה לגבי דרישת חוב מלפני 6 שנים למי אביבים'
שאלה לגבי דרישת חוב מלפני 6 שנים למי אביבים
23/03/2017 | 12:19
1
33
לפני מס ימים קבלתי sms ממי אביבים. היום התקשרתי אליהם והנציגה אמרה לי שיש חוב על שמי משנת 2011. אני אדם מסודר וכל פעם שעברתי דירה סגרתי חובות עם הרשויות אבל אני לא שומר קבלות אחרי 6 שנים. במשך כל השנים מאז גרתי בת"א בדירות שכורות והכתובות שלי היו אצל העיריה ומי אביבים. . למרות זאת לא נשלחה אלי דרישה בעניין בסמוך להווצרות החוב. את כל הנ"ל אמרתי לנציגה אז היא אמרה לי תפנה לפניות הציבור.
מדובר בחוב לא גדול 80 ₪ השאלה מה אני יכול לעשות עכשיו  האם להתחיל להתכתב איתם עד שיוציאו לי את הנשמה? או לשלם?  האם יש גוף שעוזר לאזרח להתמודד עם דרישות כאלו ?     תודה מראש על כל רעיון
לצפיה ב-'אם זה ענין עקרוני תפנה לעורך דין'
אם זה ענין עקרוני תפנה לעורך דין
24/03/2017 | 16:18
11
לצפיה ב-'שאלה לגבי דוח חניה'
שאלה לגבי דוח חניה
20/03/2017 | 23:38
13
107
לפני זמן מסויים קיבלתי דוח חניה על מדרכה, קנס של 500 ש"ח.
בדוח ישנה טעות בכתובת (רשום ליד מספר 1, כניראה ברירת מחדל).
הייתי ברחוב ליד מספר 1, אין שם מדרכה, זוהי חניה פרטית של הבניינים הצמודים באותו מפלס עם הכניסה לבניין.
ניסיתי לכתוב לעירייה אך הם דחו אותי ודרשו שאשלם. ביקשתי משפט וקיבלתי. היה דיון ובו העירייה הציגה תמונות גרועות של מכונית (לא ניתן לזהות את המספר, גם השופטת לא הצליחה).
בנוסף, מספר הרכב בתביעה שונה ממספר הרכב שהיה ברשותי בדוח המקורי.
השופטת קבעה מועד נוסף לגילוי הוכחות.

האם יש משהו שאני אמור לעשות?
מה אומר החוק לגבי טעות בכתובת?

תודה
לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
21/03/2017 | 09:30
1
49
דו"ח חניה נשלח לבעלים של הרכב, אם זה לא היה רכב שלך איך הגיעו אלייך?
ולשאלתך - לטעות קטנה בכתובת אין משמעות, בפרט אם יש צילום שמוכיח עבירה.
ואינך אמור לעשות דבר אלא לחכות ולראות אם העיריה תצליח להוכיח שאתה אחראי לעבירה.
לצפיה ב-'טעות קטנה בכתובת'
טעות קטנה בכתובת
21/03/2017 | 23:04
28
זה היה ברחוב בו גרתי, גרתי בבית מספר 35, בין מספר 1 לבית בו גרתי יש שני חניונים וחניה לאורך הרחוב.

לצפיה ב-'קיבלת קנס של 500 שח, ביקשת להשפט מבלי'
קיבלת קנס של 500 שח, ביקשת להשפט מבלי
21/03/2017 | 09:33
9
51
שיהיה לך כל עילה שבה תוכל להתגונן ולהצדיק את העבירה, עכשיו תקבל לשלם 1000 שח קנס.
הטעות שציינת היא טעות סופר, את העבירה ביצעת, מה רצת לבקש להשפט, היית צריך להתייעץ כאן קודם
תנסה עוד לפני המשפט לנסות להגיע להסדר עם התובע ולשלם את הקנס המקורי
לצפיה ב-'הוא טוען שלא הייתה עבירה,'
הוא טוען שלא הייתה עבירה,
21/03/2017 | 17:25
8
30
אז מדוע לשלם את הקנס בהנחה שהטענה נכונה?
אין כאן שום טעות סופר, יש חוסר הוכחה.
לצפיה ב-'הוא לא טען טענה שכזאת, הוא קיבל ממני תשובה'
הוא לא טען טענה שכזאת, הוא קיבל ממני תשובה
21/03/2017 | 17:35
7
29
בהתאם לשאלה ששאל
לצפיה ב-'לא נתווכח על זה '
לא נתווכח על זה
22/03/2017 | 08:27
6
28
אבל הוא כתב שחנה בחניה פרטית, לא על המדרכה.
לצפיה ב-'שיצלם את המקום, מנסיון, רוב מקבלי הדוחות מנסים'
שיצלם את המקום, מנסיון, רוב מקבלי הדוחות מנסים
22/03/2017 | 09:02
5
32
קצת לשנות את המציאות שבגללה קיבלו דוח
לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
22/03/2017 | 22:39
4
26
קיבלתי דוח על זה שחניתי על מדרכה, לא בחניה פרטית.
הכתובת שרשומה בדוח שונה ורחוקה לגמרי מהמקום בו חניתי.
לא יודע עד כמה זה משנה שבכתב התביעה בכלל רשום מספר רכב שגוי.
בכתובת הרשומה בדוח אין מדרכה....

אם זה לא משנה מה הכתובת שרשומה בדוח, אז כל עירייה יכולה להוציא דוח לכל מחזיק ברשיון ורכב ולרשום "חניה על מדרכה תשלם קנס".
לצפיה ב-'למרות שהבנתי מה כתבת קודם, טוב שעכשיו'
למרות שהבנתי מה כתבת קודם, טוב שעכשיו
22/03/2017 | 22:52
3
27
הבהרת יותר את המצב, אכתוב לך את דעתי (מקצועית)
חנית על המדרכה ולכן הדוח ניתן כחוק
הכתובת השגויה יכולה להיות טעות סופר שניתן לתקן ולדעתי, הרכב גם צולם
גם ייתכן טעות סופר, אבל כאמור אם העבירה צולמה, אז אין לך כאן עילה, אבל אם העבירה לא צולמה תוכל להכחיש שחנית שם ולדרוש את ביטול הדוח
כאמור, אם הרכב צולם, הדוח תקין
לכן, ראה אם מצויין בדוח שאכן הרכב צולם, אם כן, אין לך עילה לביטול
שים לב! במידה והרכב לא צולם יש לך 2 עילות טובות לביטול הדוח האחד - כתובת שגויה השני - מס' רכב שגוי, שניהם ביחד יכולים להוות הוכחה שלא מדובר ברכבך, אבל זה בתנאי שאין תמונה, כתוב כאן האם יש צילום
לצפיה ב-'הוא כתב את הדברים.'
הוא כתב את הדברים.
23/03/2017 | 23:58
2
15
היה צילום של הרכב אבל לא היה ניתן לזהות את המספר.
לא בטוח בכלל שחנה על מדרכה.
היכן העבירה?

לצפיה ב-'הוא קיבל דוח על כך שחנה על המדרכה, הוא לא'
הוא קיבל דוח על כך שחנה על המדרכה, הוא לא
24/03/2017 | 12:45
1
10
מכחיש את העבירה, הוא מציין שבתיאור המקום בדוח , אין מדרכה, כנראה הפקח רשם בטעות מס' בית שונה מהמקום בו הוא חנה, עדיין זה לא מבטל את הדוח, השאלה היא, האם הרכב צולם או לא, אם לא, לצילום אין חשיבות, יש את עדות הפקח
לצפיה ב-'קשה לדעת.'
קשה לדעת.
28/03/2017 | 06:50
3
הכותב טוען שאין שם מדרכה ושזו הייתה חניה פרטית.
הוא גם טוען שהצילום לא הוכיח כלום.
אני כמובן לא יכול להגיד כלום לכאן או לשם.
לצפיה ב-'תעיד במשפט ותאמר מה שאמרת כאן'
תעיד במשפט ותאמר מה שאמרת כאן
21/03/2017 | 19:11
10
לצפיה ב-'רישום קרקע ע"ש עמותה'
רישום קרקע ע"ש עמותה
20/03/2017 | 08:27
1
33
שלום,
אני מעוניין לרכו קרקע ולרשום עמותה כבעלת הקרקע. עמותה חדשה שאינה למטרות בניה - האם ניתן לרשום קרקע (חקלאית) ע"ש העמותה? אם לא - כיצד ניתן לקבוע שהעמותה היא המנהלת את הקרקע, ולא בעל הנכס?
תודה! צור סופר
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
26/03/2017 | 19:33
2
אם אתה הרוכש -אתה הבעלים.
אם את רוצה לרשום עמותה כבעלת הקרקע זו עסקה חדשה בינך לבין העמותה ואז הבעלים יהיו העמותה.
ואם העמותה תהיה בעלת הקרקע היא תיעשה כרצונם ולפי התקנון של העמותה.
לא קשור ליעוד או השימוש בקרקע.

לצפיה ב-'ערב טוב לחברי הפורום ושבת שלום.'
ערב טוב לחברי הפורום ושבת שלום.
17/03/2017 | 21:02
10
103
בתמונות ניתן לראות סוג של דו שיח בין שני אנשים ברשת חברתית של אדם שרושם פוסט ובו הוא מתאר בתור בדיחה, וכמקרה שלא היה באמת, שחלון של רכבו נשבר ונגרם לו נזק, כאשר הטלפון של הפושע לכאורה נופל לרכב ואז יודעים מה היא זהותו של הפושע על פי זה ומצרפים את הקישור של האדם שביצע את הנזק לכאורה והקישור הזה מקשר כל אדם שילחץ עליו אל הפרופיל שלו עצמו כך שיוצא שמי שילחץ על הקישור הוא הפושע. בדו שיח ניתן לראות אדם מסוים שענה לפוסט באיומים שהוא כבר הגיש את הפוסט לעורך דין, שיידאג לטפל במעלה הפוסט. רציתי לשאול מה עלול לקרות באמת במצב כזה אם בכלל? תודה לעונים.
לצפיה ב-'השאלה מאוד לא ברורה אבל בעיקרון'
השאלה מאוד לא ברורה אבל בעיקרון
18/03/2017 | 07:21
1
56
ניתן להגיש תביעת דיבה נגד מי שמשמיץ אותך באינטרנט.
לצפיה ב-'אחדד את השאלה...'
אחדד את השאלה...
18/03/2017 | 10:34
47
השאלה שלי הייתה האם הבן אדם שאיים בכך שהוא מערב עורך דין יכול באמת לעשות משהו על פי החוק?
לצפיה ב-'תעלול בפייסבוק'
תעלול בפייסבוק
18/03/2017 | 12:58
6
71
אנסה להבהיר את שאלת השואל וגם להשיב עליה:
בדף של קבוצת פייסבוק, שנושאה הוא בדיחות וחידודי לשון, פרסם אחד המשתתפים את ההודעה (הכוזבת) הבאה:
"היום בבוקר מישהו שבר לי את השמשה של הרכב וגנב לי את הכסף שהיה בתוכו אבל הטלפון שלו נפל לתוך המכונית. יש לו עד מחר להחזיר לי את כל הסכום ותוספת של 2000 שקל לתיקון החלון ששבר. הנה הפרופיל שלו בפייסבוק, אולי מישהו יזהה אותו.

ההודעה כללה גם צילום תא הנהג של הרכב המדובר, כשחלונו שבור.
אולם לחיצה על כתובת האינטרנט שפורסמה בהודעה, שנחזית ככתובת הדף של הפורץ, מקשרת למעשה לדף של הלוחץ, כך שבמבט ראשון נדמה לקורא, שהוא החשוד, מושא ההודעה.

האם יש בהודעה הנדונה עילה לתביעה?
לכאורה כן. קודם כל בעילת רשלנות, שכן ההודעה עלולה להבהיל את הקורא התמים ולהזיק לו.
שנית, בעילת פרסום לשון הרע; אמנם, כדי שתתגבש עילה זו, צריך שהפרסום יהיה לאדם אחד לפחות מלבד הנפגע, אבל יכול הנפגע לטעון, שמישהו ממקורביו ראה את הפרסום, לפני שהתבררה התרמית.
מנגד, אפשר גם להניח, שבית המשפט יפרש את הפרסום כמעשה של מה בכך, אשר נזקו זניח, ואדם סביר אינו תובע בגינו (סעיף 4 לפקודת הנזיקין).

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/03/2017 | 08:14
5
33
אני מבין מתגובתך שאין פה תשובה חד משמעית לשאלה. אם נצא מנקודת הנחה שאכן אותו בן אדם שהעביר את הפוסט לעורך דינו אכן החליט להמשיך עם עניין התביעה, איך אני אמור לדעת מזה? וגם איך יעשו לי תביעה אם אין את הפרטים האישיים מלבד השם?
לצפיה ב-'אם תוגש תביעה נגדך'
אם תוגש תביעה נגדך
21/03/2017 | 15:48
4
24
תישלח אליך הזמנה לדין (בהנחה שכתובתך ידועה).
אשר לחשיפת פרטי גולשים אלמונים ברשת, זו סוגיה ידועה, אשר אין לה עדיין, למיטב ידיעתי, פתרון משפטי מובהק.
ראה גם תגובתי השנייה כאן ומאמרו של עו"ד יהונתן קלינגר שם.
אגב, לא מצאתי את הדו-שיח המצולם בשאלתך; אודה לך על קישור ישיר לדף שבו פורסם.

לצפיה ב-'הנה תוכן בשיחה. (מצרף תמונות.)'
הנה תוכן בשיחה. (מצרף תמונות.)
22/03/2017 | 07:43
3
12
לצפיה ב-'את זה כבר פרסמת'
את זה כבר פרסמת
22/03/2017 | 08:06
2
21
את הדף המקורי חיפשתי.
לצפיה ב-'התכוונת לזה?'
התכוונת לזה?
22/03/2017 | 08:21
1
20
 היום בבוקר מישהו שבר לי את השמשה של הרכב וגנב לי את הכסף שהיה בתוכו אבל הטלפון שלו נפל לתוך המכונית. יש לו עד מחר להחזיר לי את כל הסכום ותוספת של 2000 שקל לתיקון החלון ששבר. הנה הפרופיל שלו בפייסבוק, אולי מישהו יזהה אותו.

http://www.fb.com/profile.php

ההודעה כללה גם צילום תא הנהג של הרכב המדובר, כשחלונו שבור.
אולם לחיצה על כתובת האינטרנט שפורסמה בהודעה, שנחזית ככתובת הדף של הפורץ, מקשרת למעשה לדף של הלוחץ, כך שבמבט ראשון נדמה לקורא, שהוא החשוד, מושא ההודעה.

לצפיה ב-'לא, זה צילום של מה שאני כתבתי כאן'
לא, זה צילום של מה שאני כתבתי כאן
22/03/2017 | 11:56
23
אני מתכוון לדף הפייסבוק, שבו הדו-שיח, שצילום שלו צירפת לשאלתך, אחרי שמחקת ממנו פרטים מזהים.
אני מבין שאינך רוצה לפרסמו.
זה לא ממש חשוב לי.

לצפיה ב-'הממממ....'
הממממ....
18/03/2017 | 16:15
50
מעניין.
העורך דין קיבל את הפוסט ומה הוא מצא בו?
כמובן את הפרופיל שלו....
ועכשיו הוא יגיש תביעה נגד זה ששכר אותו.....
לצפיה ב-'איך קורה שקשיש ניצול שואה רוצח בהצתה עובדת'
איך קורה שקשיש ניצול שואה רוצח בהצתה עובדת
14/03/2017 | 23:32
11
96
בקופת חולים?
לא שאני מצדיק מה שעשה, אבל כנראה באמת גרמו לו עוול גדול  שגרם לו לבצע פשע שכזה.

לצפיה ב-'אתה יודע כמה אנשים עשו לי עוול גדול, אז לפי דבריך'
אתה יודע כמה אנשים עשו לי עוול גדול, אז לפי דבריך
14/03/2017 | 23:39
1
65
אני אתחיל לרצוח אותם
לצפיה ב-'לא כל מי שנעשה לו עוול רוצח בגללו'
לא כל מי שנעשה לו עוול רוצח בגללו
14/03/2017 | 23:44
66
בדיוק כמו שלא כל הסתה מובילה לרצח ראש ממשלה.

אבל יש כאלה שנעשה להם עוול ומגישים שדחפו אותם לקצה, ואז הם עלולים להגיב באלימות. כמו שאני מניח שקרה במקרה הזה.

ששואלים למה יש אלימות כלפי צוות רפואי, שישאלו גם מה גרם  לקשיש ניצול שואה לעשות מעשה כזה. אבל שבאמת ישאלו את זה,
ולא יפתרו עצמם בזה שיגידו שהיו לו בעיות נפשיות.

לצפיה ב-'אגב, אלימות נגד הרופאים, זה כמו באלימות מילולית נגד העוסיות'
אגב, אלימות נגד הרופאים, זה כמו באלימות מילולית נגד העוסיות
14/03/2017 | 23:39
4
54
האזרחים אלימים כי המערכת אלימה כלפיהם.
יחס גורר יחס.  תמיד שמדברים על הנושאים האלה שוכחים לציין את הדבר החשוב הזה.
לצפיה ב-'האזרחים אלימים כי הם אלימים'
האזרחים אלימים כי הם אלימים
15/03/2017 | 11:31
43
כולנו נתקלים בחיינו במצבים שגורמים לתיסכול. אבל יש בקירבנו אנשים שמתקשים להתמודד עם תיסכול ופונים לאלימות. כמו לדוגמא, אלו שהדייל לא רצה למכור להם שוקולד למרות שהם לא ערבים
לצפיה ב-'אז אלימות היא דבר נכון מבחינתך?'
אז אלימות היא דבר נכון מבחינתך?
15/03/2017 | 12:55
2
36
לדעתי לא.
מערכת כלשהי בישראל הייתה כוחנית כלפי לאחרונה.
זה סיפור שנמשך חצי שנה ומעלה וידעתי שאני צודק, קראתי את כל הוראות החוק,
העליתי את כל הסעיפים המשפטיים הרלוונטיים, הוצאתי על זה סכום לא קטן ורק
השבוע זכיתי לשמוע שבעצם אני צודק.
אז מה, אני אלך לשרוף את הפקידה הטיפשה בגלל זה?
חשבתי להגיש נגדה תביעה אישית בגלל הסיפור אבל גם על זה כנראה אני אוותר.
אם נכנסת לדברים אז גם אני אכנס.
אני יכול לנחש כמה הפקידה הזו מרוויחה, זה די קרוב לשכר המינימום.
היא שומעת כנראה מאות אנשים כמוני ביום.
אין לה תואר בכלכלה סביר להניח. גם לא במשפטים.
כמה אחות בבי"ח מרוויחה לדעתך וכמה חולים היא רואה ביום?
הבעיה היא אכן במערכת אבל לא בעובדי המערכת. הם עושים ככל יכולתם.
רובם לפחות.
אין לי מושג כמה מיסים אתה משלם אבל אנשים משלמים אלפי ש"ח לחודש.
זה לא מגיע למערכות החינוך או הבריאות.
כשמדברים על מערכת צריך לקחת בחשבון את הדרגים המחליטים.
וגם אז, חלילה, לא לפגוע בהם פיזית, רק לחשוב איך לגרום למערכת להיות טובה יותר.
תחשוב על המשפט "כל אחד מקבל את השלטון שמגיע לו".
לצפיה ב-'אין לזה קשר לשלטון ולממשלה'
אין לזה קשר לשלטון ולממשלה
16/03/2017 | 01:29
1
29
מדובר בבעלי תפקידים  שנתנו להם המון כוח והם מנצלים אותו לרעה.  או בגלל שזה האופי שלהם, או בגלל שהם לא מתאימים לקבל החלטות שמשפיעות על חיים של אחרים.

לצפיה ב-'זו בעיה בפני עצמה.'
זו בעיה בפני עצמה.
18/03/2017 | 22:41
14
אין ספק שהיא קיימת.
אבל אתה יכול להוכיח קשר למקרה הזה?
לצפיה ב-'זילות המושג ניצול שואה'
זילות המושג ניצול שואה
15/03/2017 | 11:23
1
48
הורי, שהשתתפו בצעדות המוות של טרנסניסטריה ואיבדו את רוב משפחתם בשואה היו ניצולי שואה. הורי של אשתי שאבדו את כל משפחתם (כולל ילדיהם) בשואה היו ניצולי שואה. אלא שבלחצים שמונעים מחמדנות הורחב המושג "ניצול שואה" כל שיכיל לא רק אנשים שסבלו מהנאצים אלא גם כל מי שסבל מאנטישמיות (ומי לא?)
הרוצח מאתמול הוא יליד עיראק ואין לו שום קשר לשואה חוץ מזה שההכרה בו כ"ניצול שואה" מקנה לו כספים
לצפיה ב-'זילות השואה'
זילות השואה
15/03/2017 | 16:57
46
האיש בן 77, אפילו הוא ממדינה שסבלה מרדיפות הנאצים הוא היה בן 5 כשהמלחמה נגמרה. ה הקשר בין זה לבין מצבו הנפשי שמביאו לשרוף אדם אחר?
התקשורת אשמה בכך שהיא ממהרת לכתוב כל נתון שהוא "אייטם עיתונאי" בלי בדיקה נאותה.
ובכלל השימוש במילה קשיש- בנאדם שנוהג במכונית, מסוגל לבצע כזה מעשה אינו קשיש אלא בנאדם מבוגר שהוא בעצם עבריין.
קשיש הוא אדם שמכלול תנאים בחייו מביא לכך שהוא "מוגבל" אם אלו מגבלות כלכליות, מגורים, בריאות, מצב משפחתי  ועוד. אדם פעיל שאינו מוגבל כנ"ל לא הייתי מגדיר אותו קשיש.
האם פרס בגיל 77 היה קשיש? אריק שרון?
ממהרים לקרוא לאיש קשיש וזהו זה.

לצפיה ב-'אני לא אוהב אותך'
אני לא אוהב אותך
16/03/2017 | 23:02
1
51
אתה אדם מסוכן.
לצפיה ב-''
17/03/2017 | 04:05
37
ואתה אדם מצחיק.
לצפיה ב-'צילום חסרי ישע'
צילום חסרי ישע
16/03/2017 | 18:33
2
63
שלום רב,
אני עובדת עם בעלי מוגבלויות שצולמו היום בסניף דואר על-ידי אדם זר.
אבקש לדעת האם מדובר בעבירה פלילית שניתן להתלונן למשטרה? אם כן, תחת איזה חוק?
לצפיה ב-'צילום בשטח ציבורי, מותר, אסור להשתמש בתמונות'
צילום בשטח ציבורי, מותר, אסור להשתמש בתמונות
16/03/2017 | 19:49
49
ללא הסכמת המצולם
לצפיה ב-'את עובדת עם מוגבלים'
את עובדת עם מוגבלים
16/03/2017 | 22:18
53
ולא יודעת את התשובה ?? מחפשת חוק . שאלה מוזרה של אדם .
הררי דבר ראשון זה מסבירים לכם מה מותר ומה אסור 
לצפיה ב-'נוכח העובדה שאולמרט עומד להשתחרר מהכלא בעוד כמה חודשים'
נוכח העובדה שאולמרט עומד להשתחרר מהכלא בעוד כמה חודשים
16/03/2017 | 08:12
45
ונוכח העונש הקל שקיבל מלכתחילה, לא ברור למה לשרת המשפטים חשוב כל כך שיקבל חנינה.

ועוד בענין זה- האם היא נוהגת להוסיף המלצה אישית שלה לגבי כל אסיר שמבקש חנינה?

קרוב לוודאי שלא ואם כך האם אינה עושה איפה ואיפה?

לצפיה ב-'כמה שאלות נוספות.'
כמה שאלות נוספות.
15/03/2017 | 20:35
2
60
האם יש טעם להגיש בקשה לפטור מאגרה? הבנתי שהבקשה מאושרת, גם כאשר עומדים בשני התנאים, רק במידה והמצב הכלכלי הוא באמת חמור. כלומר, מי שיש לו חסכון מסוים - אין לו סיכוי.

באילו מקרים אפשר לבקש להשית הוצאות? התביעה שלי היא לסעד הצהרתי.

איך בודקים תוקף של הלכות בית המשפט העליון?

לצפיה ב-'לא נראה לי שתוכל לנהל משפט דרך עצות שתקבל באינטרנט'
לא נראה לי שתוכל לנהל משפט דרך עצות שתקבל באינטרנט
15/03/2017 | 22:57
1
8
לצפיה ב-'אבל אתה הרי לא יודע במה מדובר.'
אבל אתה הרי לא יודע במה מדובר.
15/03/2017 | 23:04
28
אלו שאלות שהן לא על ליבת התביעה.
ההליך עצמו הוא די פשוט.
אני יכול להגיש את כתב התביעה גם בלי להתייחס לנושאים האלה.
יש פסיקה בהתאם מהשנים האחרונות בערכאת המחוזי, מה שאומר שההלכה עדיין בתוקף.
אני יכול גם לא לבקש הוצאות בכלל, הן לא גדולות מאוד.
גם האגרה עצמה בנושא הזה היא לא גבוהה.

אבל תודה רבה לך.
זה לא שהחלטתי במכוון לא לפנות לייעוץ. אין לי את האפשרות הזו. אחרת לא הייתי שואל על פטור מאגרה.
לצפיה ב-'שימו לב כמה רשויות הרווחה המושחתות בלחץ'
שימו לב כמה רשויות הרווחה המושחתות בלחץ
14/03/2017 | 12:25
5
80
לא מספיק הם עצרו סתם את לורי שם טוב וחברי קבוצת המחאה שלה, הם גם התחילו להפעיל לחץ להורדת תכנים נגדם ממקורות אחרים.

הינה לדוגמה דף ביוטיוב שהיה בו תחקיר פנים אמיתיות: זעקת ילדי חטופי הרווחה
https://www.youtube.com/watch?v=Yx3-DAreyb0&featur...
שהוסר מסיבות זכויות יוצרים. שזה קישקוש ושקר, כי יש תוכניות אחרות דומות ואפילו של פנים אמיתיות שלא מוסרות מהסיבה הזאת.

פשוט חיפשו סיבה להסיר חומר שמציג רע את הרווחה והעובדות  הסוציאליות.
לצפיה ב-'לא נשארה ברירה וצריך לצפות בתחקיר דרך אתר נענע'
לא נשארה ברירה וצריך לצפות בתחקיר דרך אתר נענע
14/03/2017 | 13:06
62
מכאן
שזה אגב באיכות טובה יותר מאיך שהעלו את זה ליוטיוב.

בהחלט לא נעימים הדברים שנחשפים בתחקיר הזה על פעילות הרווחה והעובדות הסוציאליות.

אולי הם צריכים לעצור גם את אמנון לוי והתחקירנים שלו?
לצפיה ב-'אז מתברר שכל ילד שמוציאים מהבית שווה כסף למוסד ולפנימיה'
אז מתברר שכל ילד שמוציאים מהבית שווה כסף למוסד ולפנימיה
14/03/2017 | 18:05
33
שהוא נשלח אליה.

ומתברר שרק חלק קטן מאלה שמוציאים מהבית זה בגלל אלימות ופגיעות מיניות.
את רוב הילדים מוציאים בגלל הזנחה.  מה זה הזנחה? מסתבר שאפשר להלביש הזנחה על כל הורה שרוצים ואז לקחת ממנו את ילדיו.

אבל על מי עושים את זה?  רק על העניים.

מסתבר שלורי שם טוב צדקה שרשמה שיש תעשייה של חטיפות ילדים.  הרי מוכח מהתחקיר של אמנון לוי שכל ילד  שמוציאים מהבית שווה להם הרבה כסף.

הרווחה רקובה, כמו שכבר רשמתי קודם.

לצפיה ב-'סיום קשה שמצביע כמה המערכת הזאת מושחתת ורקובה'
סיום קשה שמצביע כמה המערכת הזאת מושחתת ורקובה
14/03/2017 | 18:36
2
41
הבחורה הגיעה בחזרה למוסד שממנו ברחה ולא רצו לדבר איתה ואיימו להזמין משטרה.
אפשר רק לחשוב שהם מאוד חששו מביקור הפתע וממה שיחשף אם יכניסו לשם מצלמה ללא הכנה מוקדמת.

אחת מהן היא מנהלת המוסד.  למה טישטשו את פניה?   אסור לדעת מי זאת?
לצפיה ב-'שימו לב שבסיום התחקיר יש את תגובת המוסד הזה לאירוע.'
שימו לב שבסיום התחקיר יש את תגובת המוסד הזה לאירוע.
15/03/2017 | 00:06
1
33
שבדבריו אמר דברים, שלפי התגובה שנתן אחרי זה אמנון לוי, פשוט שיקר.  אותו מוסד פשוט שיקר על דברים שהתרחשו שם באותו אירוע.

איך מוסד שאמור להגן על ילדים נותן תגובה עם שקרים?
השקר שם כל כך בנורמה, שהם אפילו לא מבינים כמה חמור מה שעשו.  ואם שיקרו בזה, הם בטוח משקרים גם בדברים אחרים.  הם פשוט מושחתים שאי אפשר להאמין להם.
לצפיה ב-'תודה שקישרת לזה, הדברים נכונים לגמרי.'
תודה שקישרת לזה, הדברים נכונים לגמרי.
15/03/2017 | 13:36
24
אני נחשפתי לזה לפני שנתיים בערך.
גם לי לקח חודשיים שלושה להאמין שזה קורה באמת.
אספתי המון פרטים, התקשרתי להמון מקומות, מסתבר שזה נכון.
לצפיה ב-'כתב תביעה - ללא ייצוג.'
כתב תביעה - ללא ייצוג.
14/03/2017 | 20:12
4
55
שלום רב,
אני מעוניין לכתוב כתב תביעה ולהגיש אותו בעצמי. באיזו לשון עליי לכתוב אותו? האם להתייחס לעצמי כאל המבקש, בגוף שלישי נסתר?
תודה רבה.
לצפיה ב-'ניסוח כתב תביעה: בגוף ראשון או בגוף שלישי?'
ניסוח כתב תביעה: בגוף ראשון או בגוף שלישי?
14/03/2017 | 22:08
3
43
אין תקנה מפורשת לעניין זה, אך לטעמי, מי שמנסח כתב טענות עבור עצמו, עליו לעשות זאת בגוף ראשון.
הנושא כבר נדון בהרחבה בפורום זה, והדעות חלוקות; ראה כאן.
בכל אופן, אם אתה מגיש תביעה שלך (להבדיל מבקשה), אתה התובע, ולא המבקש.

לצפיה ב-'הבעיה שלא מדובר בתביעה קטנה.'
הבעיה שלא מדובר בתביעה קטנה.
15/03/2017 | 02:51
2
24
אלא בכתב תביעה לבית המשפט המחוזי.
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
15/03/2017 | 08:50
1
27
וכפי שנאמר בדיון הקודם, זה בסופו של דבר עניין של טעם וסגנון, שאינו אמור להשפיע על החלטת השופט.

לצפיה ב-'אוקיי, תודה רבה!'
אוקיי, תודה רבה!
15/03/2017 | 20:31
5
לצפיה ב-'הצגת דו"ח רשם חברות בחקירה נגדית'
הצגת דו"ח רשם חברות בחקירה נגדית
14/03/2017 | 13:42
1
35
שלום,
מחר אני מנהל דיון הוכחות.
אני מעוניין להציג לעד בחקירה נגדית דו"ח BDI שהוצאתי היום, על מנת לעמת אותו עם הנתונים.
האם אני רשאי להציג (שכן ברור שלא צורף לתיק- זה דו"ח מהיום)? אני סבור כי אין מניעה, שהרי הדו"ח זמין לכולם.
אודה לתשובה.
לצפיה ב-'אינני עו"ד אבל אני סבור שמותר'
אינני עו"ד אבל אני סבור שמותר
21/03/2017 | 11:27
3
לצפיה ב-'בלוני גז - בעלות'
בלוני גז - בעלות
13/03/2017 | 15:11
1
39
האם לאחר רכישת דירה בלנוי הגז (והרישום כבעלים על בלוני הגז והשירות) נשארים ע׳׳ש המוכר?

מדובר על בלונים קנטים ולא על מצבור גז.

בשירות טוענים כי הבלונים והשירות ניתן קודם לה, ואני רק דייר משנה למרות שרכשתי את הדירה.

האם יש מה לעשות?
תודה מראש
לצפיה ב-'כן.מיכלי הגז של המוכר'
כן.מיכלי הגז של המוכר
13/03/2017 | 18:29
30
עליך לבקש ממנו מסמך המעביר אותם או יותר נכון את הפיקדון שנתן לחברת הגז.
על שמך.
אנשים לא מודעים שיש להתייחס ספציפית למיכלי הגז בהכנת חוזה מכירה.
מציע שתבדוק עם חברת הגז בדיוק איזה מסמך הם צריכים בכדי להעביר על שמך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום גישור
אפשר לסיים את זה אחרת!
ארז כהן ושות' – משרד עורכי דין
ארז כהן ושות'
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה