לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'תקרה להעברת סכום חד פעמי לחו"ל'
תקרה להעברת סכום חד פעמי לחו"ל
25/07/2017 | 18:19
1
6

שלום רב,
אני מעוניינת להעביר סכום כסף חד פעמי לחשבון בארה"ב. רציתי לברר מה התקרה שלא מחייבת הצהרה לרשויות המס. אם אני לא טועה זה 60 אלף דולר. אשמח לאימות
תודה

לצפיה ב-'אם ההעברה לחו"ל נעשית על ידי בנק - אין חובת דיווח בכל סכום'
אם ההעברה לחו"ל נעשית על ידי בנק - אין חובת דיווח בכל סכום
26/07/2017 | 02:35
2
כפי שנקבע בסעיף 9(ד)(1)(ג) לחוק איסור הלבנת הון -

ציטוט :

"(ד) (1) חובת הדיווח לפי סעיף זה לא תחול על אלה:
(א) בנק ישראל;
(ב) תאגיד בנקאי;
(ג) אדם המכניס כספים לישראל או המוציא כספים ממנה באמצעות תאגיד בנקאי ...."

לצפיה ב-'השכנים משליכים בדלי סיגריות'
השכנים משליכים בדלי סיגריות
23/07/2017 | 20:22
10
52
לגינה פרטית שלנו.האם בסמכות פקח פסולת של עירייה לטפל בזה?
לצפיה ב-'לא, רק בית משפט להוציא צו מניעה'
לא, רק בית משפט להוציא צו מניעה
23/07/2017 | 23:54
6
30
לצפיה ב-'האם כדי להוציא צו מניע'
האם כדי להוציא צו מניע
24/07/2017 | 06:43
5
42

אני חייבת עורך דין?
אם השכנים לא יתייחסו לצו מניע(וסיכוי גדול שלא יתיחסו) צריך לטריףתבוע אותם על ביזיון בית משפט?
החשש שלי שבנוסף לעוגמת נפש שלי זה יהיו גם הצעות כספיות וללא תוצאות.לכן רציתי לדעת אם יש גורמים אחרים שיכולים לעזור.ועוד שאלה:מה עלות של צו מניע?

לצפיה ב-'*צב מניעה'
*צב מניעה
24/07/2017 | 11:14
2
33
*הוצאות
לצפיה ב-'צב מניע (צב התעבורה?)'
צב מניע (צב התעבורה?)
25/07/2017 | 18:05
1
19
לצפיה ב-''
25/07/2017 | 20:17
10
*צו מניעה
לצפיה ב-'עלויות או עו"ד - לצורך זה את צרייכה תשובה מעו"ד'
עלויות או עו"ד - לצורך זה את צרייכה תשובה מעו"ד
24/07/2017 | 12:28
1
25
במידה ויש לך צו נגד השכנים והם ימשיכו בשלהם, תוכלי לערב את המשטרה אשר מחוייבת לטפל בנושא אם יש לך פס"ד ולתבוע אותם על הוצאות כמו עלות ניקיון הגינה
בנושא של עלות התביעה או הצורך בעו"ד - תחכי לתשובה מעו"ד
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2017 | 12:52
3
לצפיה ב-'השלכת בדלי סיגריות לדירת השכן'
השלכת בדלי סיגריות לדירת השכן
25/07/2017 | 18:00
2
21
לדעתי, לפי תיאורך, מדובר בהסגת גבול במקרקעין כהגדרתה בסעיף 29 לפקודת הנזיקין, ואם זו הסגת גבול בבית משותף מצד בעל דירה לגבי דירה אחרת או לגבי הרכוש המשותף, תביעה על כך אפשר להגיש, על-פי סעיף 72(ב) לחוק המקרקעין, לבית משפט השלום או למפקח על רישום מקרקעין (כדי להסיר ספק: אין בתגובתי זו עצה או המלצה לתבוע או לנהוג כך או אחרת).

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/07/2017 | 19:10
1
14
על התשובה.
במקרה שלי זה שני בניינים שונים (בתים משותפים) עם גינות גובלות.
האם אני יכולה להגיש תביעה למפקח על רישום מקרקעין אם זה לא בתוך בית משותף אחד?
תודה.
לצפיה ב-'תלוי ברישום'
תלוי ברישום
25/07/2017 | 21:14
12
ראי סעיף 142 לחוק המקרקעין.
לצפיה ב-'האם מנכ"ל של חברה אחראי על נזק ממוצר של חברה ? '
האם מנכ"ל של חברה אחראי על נזק ממוצר של חברה ?
25/07/2017 | 19:45
6
האם ניתן לתובע גם אותו? 
להלן המקרה : קניתי שקית של פיצוחים והיה בה עצם זר ונפצעתי בפה. 
השקית של חב רה ידועה מאוד בתחום שלה. 
פניתי אליהם בלי עו"ד שיפצו אותי אבל הם לא ממהרים להציע פיצוי. 
האם ניתן להגיש גם תביעה נגד מנכ"ל החברה כאחראי על החברה ? בלי קשר לתביעת נזיקין אותה אני מתכוון להגיש. מהי אחריותו של מנכ"ל החברה ? 
אודה לתשובה מהירה זה מאוד דחוף !!

לצפיה ב-'דמי ערבות'
דמי ערבות
23/07/2017 | 20:15
2
48
כמה זמן מתשלום הערבות על עצור מקבלים החזר כספי?
אחרי כמה זמן תיק החקירה ייסגר ומודיעים על סיום החקירה
האם המשטרה בכלל מודיעים על זה או שפשוט-הזמן עובר ?

את מי בעצם תובעים על מעצר שווא? את המשטרה או את המדינה(המדינה היא הגורם התובע)
לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
24/07/2017 | 08:59
14
אפשר לבחור את מי לתבוע.
לצפיה ב-'החזר דמי שחרור בערובה, משך חקירת משטרה ופיצויים על מעצר'
החזר דמי שחרור בערובה, משך חקירת משטרה ופיצויים על מעצר
25/07/2017 | 16:57
13
1. סעיף 58 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) קובע, כי הערובה ותנאי השחרור בערובה יתבטלו אם לא יוגש כתב אישום נגד החשוד תוך 180 ימים, אולם בית המשפט רשאי להאריך את התקופה. משהסתיימה התקופה בלי שהוגש כתב אישום, או אם, לפי סעיף 63 לחוק, זוכה הנאשם, בוטל האישום או הופסקו הליכי המשפט, קמה לערב הזכות לדרוש שתוחזר לו יתרת דמי הערובה, כלומר: הסכום כולו, ואם חולט חלק ממנו בשל הפרת תנאי השחרור, מה שנותר.
2. תקנה 3(א) לתקנות בתי משפט והוצאה לפועל (החזרת פקדונות וקנסות) קובעת, לגבי כספים שהופקדו בקופת בית משפט או הוצאה לפועל, כי "היתרה תשולם לזכאי לא יאוחר מתום 60 ימים ממועד קבלת בקשת ההחזר", ולפי הודעת מנהל בתי המשפט, הסכום ישולם בהעברה בנקאית לחשבון הזכאי או בשיק לפקודתו.
3. לגבי דמי ערובה שהופקדו בתחנת משטרה, ראה באתר המשטרה.
4. משך זמן חקירת משטרה אינו מוגבל בחקיקה, והוא תלוי בחומרת העבירה ובמורכבותה. על-פי נוהל 300.05.166 של אגף חקירות ומודיעין של המשטרה, ששמו: “הגבלת משך החקירה נגד חשוד", יש לסיים חקירה בהקדם האפשרי ובפרקי הזמן הבאים (שניתנים להארכה במקרים חריגים): בעבירות מסוג חטא שישה חודשים, בעבירות מסוג עוון שנה ובעבירות מסוג פשע שנה וחצי, הכול מיום החשדת החשוד במשטרה; אך אם החשוד קטין, יש לסיים את החקירה בתוך שמונה חודשים מיום ביצוע העבירה. וראה גם הנחיית היועץ המשפטי לממשלה 4.1202 לרשויות התביעה (התביעה המשטרתית או הפרקליטות), שכותרתה: "משך טיפול התביעה עד להגשת כתב אישום".
5. סעיף 62(ב) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] קובע, כי "על החלטה שלא להעמיד לדין תימסר לחשוד הודעה בכתב שבה תצוין עילת סגירת התיק והחשוד יהיה רשאי לפנות לתובע שסגר את התיק בבקשה מנומקת לשנות את עילת הסגירה; תיק שנסגר בשל חוסר אשמה, יימחק רישומו מרישומי המשטרה". חובת ההודעה לחשוד על סיום החקירה מעוגנת גם בסעיף 3(ז)(1)(ד) לפקודת מטה ארצי 14.01.01.
6. פיצויים בשל מעצר או מאסר כבר נדונו בהרחבה בפורום זה; ראה כאן.

לצפיה ב-' אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה '
אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2017 | 14:41

קצבת הבטחת/השלמת הכנסה משולמת ע"י ביטוח לאומי למי שאין להם הכנסות או שהכנסתם נמוכה. 

יש לכם שאלות בנושא
ביום שני, 31.7, נארח בפורום ביטוח לאומי את הגב' בתיה כהן, מנהלת בכירה בתחום הכנסה בביטוח לאומי.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו בשרשור האירוח

לצפיה ב-'פיטורי עובד מדינה ללא זכות שימוע , מה מומלץ לעשות?'
פיטורי עובד מדינה ללא זכות שימוע , מה מומלץ לעשות?
23/07/2017 | 02:08
9
49
פיטורי עובד מדינה - ללא זכות שימוע -
[הודעה] על ידי david5248 » 23/07/2017 ב- 01:04:27
פיטורין - עובד מדינה ללא זכות שימוע .

עבדתי במשך כשנה וחצי עובד מדינה במשרד ממשלתי , בתפקיד קבלת קהל.

10-2011 - 03/2013.

פוטרתי ע'י המנהלת ללא זכות שימוע , המנהלת לא אמרה לי על זכות השימוע, ואני לא ידעתי זאת.

אלא, קראה לי למשרד ופיטרה אותי

המנהלת כתבה במכתב הפיטורים, 'חוסר התאמה'

היא אף פעם לא קראה לי לפני כן .. או קראה לי לשיחה.

כששאלתי אותה מה הסיבה, אמרה שאני איטי בקבלת הקהל.

יש לציין כי עבדתי בכל כוחי, עד לשעות הערב המאוחרות. עשיתי את כל המוטל עלי, והכל באהבה ובמסירות.

בכל תקופת העבודה , לא היו עלי תלונות מצד הקהל , אלא תשבחות רבות .

לא נעדרתי , או החסרתי ימים בעבודה.

בגלל מבצע הצבאי בעזה,
נאלצתי ימים ארוכים להישאר עד שעות הלילה, לסדר תיקים כי נשארתי לבד, העובד שעבד איתי היה בבית.

גם כשפוטרתי, עבדתי עד היום האחרון, בנאמנות, לא החסרתי או חליתי או התחלתי, ואפילו כשהמנהחת ביקשה שאעבוד עוד שבועיים מעבר ליום הפיטורין הסכמתי.

למעשה, הבעיה התחילה כעת, כשאני ניגש למכרזים ממשלתיים , בעיקר לתפקידי קבלת קהל, יש עלי חוות דעת לא טובה בתיק האישי, בנציבות שירות המדינה.

כמו שכתבתי, לא ידעתי על זכות השימוע, בשימוע הייתי יכול להגן על שמי הטוב , על ידי הבאת חוות דעת מקהל הבאים, וכו'.

הדבר פגע בי, וגרם לעומת נפש.

אולי הטעו את המנהלת , עובדים אחרים? אולי היא לא התעניינה וחקרה את העניין לעומק.

1. איך אני משנה את החוות דעת בנושא בנציבות שירות המדינה ?

האם ולמי אני פונה לנציבות שירות המדינה ? - לאגף קבילות?

אני רוצה לציין כי מטרתי היא להגיע לבירור , ולא ישר לתבוע

הרי כרגע כל משרה שאפנה אליה בקבלת קהל , אני חסום ! וגם למשרות אחרות בשירות המדינה

2. האם מגיעים לי פיצויים על זה שלא נערך לי שימוע? יש לציין כי לא רציתי להמשיך במשרד הזה. וכן קיבלתי פיצויים על שנות עבודתי במשרד

לצפיה ב-'צר לי עליך.'
צר לי עליך.
23/07/2017 | 03:01
3
43
הרושם הוא שניסית לעזור לפונים אליך.
אני לא יודע מה הסיבה לפיטורים אבל פניה לנציבות תוכל לעזור כנראה.
מאחל לך הרבה הצלחה.
משרדי ממשלה אוהבים להקשות.
לא מזמן הייתי בשגרירות כלשהי. דרשו מסמך כלשהו שלא היה לי. התקשרתי לזוגתי מעבר לים
בבקשה שתשלח לי את המסמך. היא שלחה. הפקיד בשגרירות הדפיס את המסמך 
למרות שזה לא תפקידו. הוא גם חייך לאורך כל הדרך. כתוב שם בגדול שהם לא מדפיסים מסמכים..
אם אתה כמוהו אז כל הכבוד.
כן, אתה זכאי לשימוע. מדוע בכלל פיטרו אותך?
לצפיה ב-'כן, אני השתדלתי לעזור לפונים אלי ככל שיכולתי .'
כן, אני השתדלתי לעזור לפונים אלי ככל שיכולתי .
23/07/2017 | 08:40
2
27
אגיד לך מה הסיבה ..

בראיית המנהלת, כלומר להכנס  למחשבתה.

1. אני באתי לתפקיד , על  מנת להחליף את הפקיד הוותיק שעובד שם בבוא היום.

כלומר, גם לעזור לו, (וההיה צריך לפחות שני עובדים על התפקיד הזה)

וגם להערכת המנהלת , שאוכל תוך כמה חודשים להכנס לתםקיד במקומו, כי הוא עצמו אמור היה להתקדם לתפקיד אחר.

2. התפקיד היה עמוס מאוד, וכמו שכתבתי , גם שני פקידים השתלטו בקושי על התפקיד ...

3. מכיון שזה לא תחום של קורסים, אלא לומדים תוך כדי עבודה, אז ההכשרה הבסיסית שלי הייתה איטית יותר,  כי למדתי תוך כדי עבודה , כי לא הכשירו אותי בבוקר.

4. יש מלא חומר ללמוד, גם בתחום ההבנה, וגם בתחום הטכני - תפעולי , (זה לא  עבודה של הדפסת נתונים...) למדתי תוך כדי...

5. ברוב הפעמים, לאחר כחצי שנה  עבדתי עם הפקיד הוותיק. אולם לעיתים עבדתי לבד... וזה היה מאוד מאוד קשה,

שניה אמשיך עוד כמה דקות

לצפיה ב-',אני נוסע באוטובוס , לכן החלוקה '
,אני נוסע באוטובוס , לכן החלוקה
23/07/2017 | 08:56
1
29
עוד כמה נקודות הבנה..

1. מערכת העבודה בקבלת קהל שם, פעלה עד הצהרים , ואח'כ הפקידים

סיימו את עבודתם, יצאו להפסקה והמשיכו בעבודת הבק-אופי,וסיימו את יום העבודה.

בגלל שכל פקיד היתה לו התמחות שונה, בנושא קבלת הקהל , אז הם לא היו עוזרים לי או תפקיד שעבד איתי. כל פקיד והעבודה שלו עצמו.

2. ככלל , העבודה שלי הייתה בהתחלה שעות מרובות, כי למדתי את התפקיד , והלימוד היה בצהריים אחרי קבלת הקהל, וכו'
.

3. כמו שכתבתי על התפקיד עצמו העבודה בדרך כלל, שני פקידים ,

אבל חלק פוטרו , או התפטרו, ולכן רוב העומס נפל על הםקיד הוותיק

ויש לציין כי הוא עמד בו , יודע היטב את העבודה..

וכשהיה עובד לבד גם אז היה מתקתק את העבודה

4 אחרי שהגעתי , נווספו לי עוד מטלות, כגון לקחת דואר שזה תפקיד שהוא לא עשה , או סידור הארכיון,  ולכן הוא יכל להתמקד גם בעבודה שלו, ולתקתק אותה.

5. לאחר כמה חודשים, כמו שכתבתי , יצא לי לעבוד לבד וזה היה נוראי, עמדתי מצד אחד  בלחצים של קהל שדרש פיתרון (כמו שכתבתי זה לא להוציא הקלדה או ממסך) והיה עלי עומס מטורף , כי יצאתי רק לקראת 15 להפסקה ...

שניה אני ממשיך עוד כמה דקות.

לצפיה ב-'המשך.. גם מנקודת המבט שלי ושל המנהלת'
המשך.. גם מנקודת המבט שלי ושל המנהלת
23/07/2017 | 11:15
17
6 באותו זמן, כשהעובד שהיה איתי נעדר מהעבודה, ועבדתי עם עוד עובד

אותו עובד אמר לי בפירוש , שלא אבקש ממנו עזרה , כי אחרת היא לא תראה את זה בעין טובה.

7. לא ביקשתי והתמודדתי לבד , מהפקידים שעבדו שם, הבנתי שיהיו שני עובדים על

העמדה, וגם המנהלת אמרה לי את זה , שלא אהיה לבד

8. באותו זמן חשבתי אם בכלל כדאי לעבוד שם, שהרי מצד אחד העבודה מתגמלת ומצד שני היו ס הוא גדול מאוד , ולאותו התפקיד עבודה לבד , ואפילו ביחד היא נורא קשה.

9. הערכתי שאני אוכל לסחוב שם, אולי עוד שנה שנתיים, ולנסות לגשת למכרז פנימי או בין משרדי , או אם אצליח אמצא עבודה אחרת, לא הייתי ממש לחוץ, לעזוב, אבל לקחתי את זה כאופציה.

10. אם לפני פסח חשבתי לעזוב, אבל לא התקבלתי למשרה אחרת (לא קשור לשירות גהמדינןה ) , לאחר הפסח , נכנסתי לחופשת הקיץ , והגם שהיה עומס המשכתי ועבדתי, לעיתים לבד.

11. בסה'כ כשעבדתי נתתי שירות. מעולה,  אולי לעיתים היו לי אי ידיעות, או אי הבנה מסויימת אבל במקרים כאלו שואלים את האחראי וכו'

12. לי נודע בצורה עקיפה , סביב ספטמבר אוקטובר (לאחר כשנת עבודה ) שמחפשים מחליף אבל זה לא מנע ממני, לעבוד המון המון שעות לבד בזמן של מבצע עמוד ענן , כשהפקיד שעבד איתי , שהיה מהדרום היה בבית , יותר משבוע, וכל העומס נפל עלי, היו ימים של מעל 12-14 שעות כי אחרי קבלת קהל עשיתי עבודות של שניים... כי לא תמיד היה לי מחליף..

13. 'הנשמות הטובות' - כמו בכל מקום, שהיו בו את הנבלות , שם העובדים לכלכו

הלשינו והרעילח את המנהלת...ראיתי למשל תכתובת בין אחת העובדות למנהלת

שלא ביצעתי איזה תץצשהו מאוד מאוד זוטר ולא חשוב , שאמור הייתי לבצע

אבל לא ביצעתי , והיא הלשינה עלי. לכמה מנהלים.

14. ייתכן וגם הפקיד שאמור היה לעבור תפקיד , אמר למנהלת שאני לא מצליח להתגבר על הבעיות , או על קבלת הקהל..  כי הוא ידע שזה ימנע ממנו לעבור תפקיד ...

15. יש עוד מן הסתם עוד מלשינים , שדיווחו לה שאני נשאר הרבה שעות נוספות., ואולי לא עודד אלא מדבר עם עובדים אחרים וכו'

לסיכום ,

אני י חושב שחלוקץ העבודה במשרד , הייתה לא נכונה ורעה
.המחלקה שלי הייתה העמוסה ביותר , ולעעתים נדמה היה לי של מנהלת לא היה איכפת

עבד.י באמת המון שעות, ראיתי שלא היה עלי גיבוי, אלא חוסר הערכה

לא יכולתי להביא את הצד שלי ב בעיקר , לאותם האנשים שכן נתתי להם שירות טוב.

ו

לצפיה ב-'בכל מה שאתה מתאר כאן, החמור מכל הוא'
בכל מה שאתה מתאר כאן, החמור מכל הוא
23/07/2017 | 14:13
3
33
השורה הזאת:
למעשה, הבעיה התחילה כעת, כשאני ניגש למכרזים ממשלתיים , בעיקר לתפקידי קבלת קהל, יש עלי חוות דעת לא טובה בתיק האישי, בנציבות שירות המדינה
נשמע שבגלל הפיטורים, מוצדקים או לא, "שרפו " אותך בכל משרד ממשלתי, בזה צריך לטפל אם ע"י פניה לנציבות או לבית המשפט
לצפיה ב-'בהחלט, רוצה לציין כי עברתי ראיון במשרד ממשלתי ללא קבלת קהל '
בהחלט, רוצה לציין כי עברתי ראיון במשרד ממשלתי ללא קבלת קהל
23/07/2017 | 22:52
2
18
ואני סירבתי

בגלל שזה היה זמני

הנקודה היא ששם לא הייתה וועדה

לצפיה ב-'זה מצער.'
זה מצער.
24/07/2017 | 18:04
1
15
נשמע שאתה מעוניין לתת שרות ואיכשהו זה נמנע ממך.
למרבה הצער זה לא מקרה נדיר בשרות המדינה.
מקווה שהדברים יסתדרו, אני לא ממש אופטימי. ככה המערכת בנויה. הייתי שם.
לצפיה ב-'בנתינת שירות, יש תקתוק, יש אווירה של זלזול, אבל אל יש גיבוי '
בנתינת שירות, יש תקתוק, יש אווירה של זלזול, אבל אל יש גיבוי
24/07/2017 | 18:19
14
של המנהלים זה אפשרי...

אם גם אתה היית בקבלת קהל, אז יש לחץ להספיק את כולם

אני יכול להבין אותה , שהייתי איטי, והיא רצתה תקתקן

אבל מנקודת המבט שלה אולי היא צודקת (תחשוב כמו קופאית בסופר?)

איך היא תאפשר. לי לעבוד, אם אני איטי מדי לטעמה, והיא לא רוצה או יכולה לקבל עוד תקן

(כי במחלקות אחרות. יש כמה פקידים)

היא דווקא אמרה שאני יכול לעבוד במקומות בלי קהל...

פרייזמן, לצערי, אני לא יכול להתפרנס ברמה הכלכלית במקום אחר באותה משכורת שקיבלתי

ובאותם תנאים של עובדי המדינה , אני נאלץ לעבוד בעוד עבודה.

אולי לא הייתי טלית שכולה תכלת מבחינת המנהלת, (קצב עבודה)

אבל היא אולי יכלה לא לסגור לי דלתות , או לתת שימוע או משהו יצירתי

היא אפילו אמרה לי, שאין לה פקיד מחליף, אבל היא מעדיפה לפטר אותי

לצפיה ב-'כנס לאתר נציבות שירות המדינה'
כנס לאתר נציבות שירות המדינה
25/07/2017 | 11:48
10
http://www.csc.gov.il/Pages/HomePage.aspx קרא את הסעיפים המתאימים בתקשי"ר, אתה גם יכול ליצור שם קשר עם הנציבות וראה מה אתה יכול לתקן.
לצפיה ב-'יחידת דיור או קראוון על קרקע'
יחידת דיור או קראוון על קרקע
23/07/2017 | 22:01
1
18
שלום אני מעוניינת לקנות קרקע ולשים עליו יחידת דיור או קראוון.
נציג מטעם רשות מקרקעי ישראל אמר לי שאי אפשר לעשות זאת דרך מכרז גם אם המכרז הוא לבניית קרקע למגורים.
לפי דבריו לאחר הזכייה חייבים לבנות רק בית עם יסודות.
אם כך הדבר באיזה דרך אחרת עושים זאת?
לצפיה ב-'יש לבדוק אישית במשרדי המינהל'
יש לבדוק אישית במשרדי המינהל
24/07/2017 | 11:59
10
לשאול את האיש המתאים ולבקש לראות דוגמאות של חוזים.
לא לסמוך על נציג טלפוני
לצפיה ב-'הפרת חוזה - זמן טיפול מכשיר סלולרי במעבדה'
הפרת חוזה - זמן טיפול מכשיר סלולרי במעבדה
23/07/2017 | 10:39
2
20
שלום

יש ברשותי מכשיר סלולרי שנרכש מחברת "באג", המכשיר עדיין תחת אחריות.
הטלפון נמסר לתיקון בתאריך 10/7/2017 ועל טופס שליחת מכשיר לתיקון במעבדה נכתב
"זמן טיפול: עד 10 ימי עסקים מיום המסירה לנקודת האיסוף כקבוע בחוק".
היום, תאריך 23/7/2017, עברו 10 ימי עסקים - וכביכול עד היום הייתי אמור לקבל את מכשיר הטלפון בחזרה מתיקון.
התקשרו אליי היום ממעבדה של "באג" ואמרו לי "יש לנו את המכשיר שלך פה, מה בדיוק הבעיה שצריך לתקן?" .
אמרתי להם שהטלפון נמסר לתיקון לפני שבועיים והיום אני אמור לקבל אותו והטכנאי השיב לי "אני לא יודע לגבי זה, אנחנו פה מנסים להבין מה התקלה."
כלומר רק היום, לאחר שעברו 10 ימי עסקים, הם רק מתחילים להתעסק עם המכשיר טלפון שלי.. 

האם ניתן לעשות משהו? ואם כן, מה?
תודה מראש
לצפיה ב-'האם ניתן לדרוש פיצויים לדוגמה על מקרה כזה?'
האם ניתן לדרוש פיצויים לדוגמה על מקרה כזה?
23/07/2017 | 17:01
13
שנית
האם ימי עסקים נספרים מיום למחרת המסירה?
כלומר אם מסרתי את המכשיר לתיקון ב10/7 בשעה 12:56 , האם מתחילים לספור רק מה11 לחודש?
לצפיה ב-'על פי חוק הגנת הצרכן'
על פי חוק הגנת הצרכן
24/07/2017 | 11:07
19
אתה יכול לתבוע פיצויים לדוגמה לפי סעיף 31א(א)(8) לחוק של עד 10000 ש"ח אם מדובר בשנת האחריות הראשונה. אם עברה שנה, אתה גם יכול לתבוע את העסק אבל אז אתה צריך להוכיח אילו נזקים נגרמו לך. זה מקרה שונה משנת האחריות הראשונה.
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:48

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'רכב חלופי'
רכב חלופי
22/07/2017 | 10:59
3
31
שלום
יש לי שאלה עקרונית בנוגע לסעיף של רכב חלופי בחוזה הליסינג שחתמתי במסלול "נטו ליס".
הסעיף קובע שמגיע לי רכב חלופי רק במקרה של תאונה.
במידה והרכב סובל מבעיה מכאנית שמצריכה הכנסה למוסך לתקופות ארוכות (בין מספר ימים ואפילו חודש) אני לא זכאי לרכב חלופי.
השאלה שלי, האם זה חוקי לגבות דמי ליסינג חודשיים על רכב מושבת מבלי לדאוג לספק רכב חלופי?
למיטב הבנתי,הכסף שאני משלם בליסינג הוא עבור השימוש ברכב הליסינג ואם אני לא משתמש בו מכול סיבה שהיא, אין הצדקה לגבות דמי שימוש מבלי לספק רכב חלופי.
שאלה נוספת, האם מוסך מורשה מחוייב לספק רכב חלופי במידה והתקלה ברכב נמצאת באחריות היבואן?

לצפיה ב-'יש לך מושג על איזה חוזה חתמת?'
יש לך מושג על איזה חוזה חתמת?
22/07/2017 | 12:01
2
24
מה שכתוב בו הוא מה שמחייב את שני הצדדים.
לצפיה ב-'חתמתי על חוזה של רכב חדש במסגרת "נטו ליס" של חברת שלמה סיקס'
חתמתי על חוזה של רכב חדש במסגרת "נטו ליס" של חברת שלמה סיקס
22/07/2017 | 12:23
1
19
השאלה שלי עקרונית.
האם זה חוקי לגבות כסף על שירות שאני לא מקבל?
אני משלם במסגרת הליסינג עבור הזכות להשתמש ברכב חדש.
מצב שבו הרכב נמצא במוסך חודש ימים כתוצאה מתקלת יצרן בו אני משלם על השימוש ברכב שאין לי וגם נאלץ לשכור רכב לשימוש פרטי צריך לדעתי להיות בעייתי מבחינה חוקית
לצפיה ב-'עדיין'
עדיין
22/07/2017 | 18:29
24
זה משנה על מה חתמת.
אם על קבלת שרות בכל מקרה של תקלה אז כמובן שאתה זכאי לרכב חליפי.
אם רק על מקרים ספציפיים אז במקרה אחר לא תהיה זכאי לשרות.
זה נשמע לא הוגן וזה אכן לא בסדר אבל קיבלת את התנאי הזה.
לא בטוח שתצליח לשנות את זה בדיעבד למרות שמדובר בסעיף מקפח.
לצפיה ב-'מצב לא נעים- אשמח לעצתכם'
מצב לא נעים- אשמח לעצתכם
21/07/2017 | 15:50
1
61
שלום,
לפני שבוע נכנסנו לבית חדש בשכירות. הבית חדש מהקבלן, נמצא כעת בשנת בדק.
לאחר מספר פעמים של נזילות בהפעלת מכונת הכביסה הבינו שיש בעיה במערכת הניקוז, והקבלן רוצה להגיע מהבוקר עם השרברב שלו.  
הבעיה היא שאני כמובן עובדת, ועכשיו חופש ושתי בנות העשרה בבית. אין לי בעיה שיגיעו אחה"צ, אבל הם לא עובדים אחה"צ.
יש כמה אפשרויות:
1. שאפסיד יום עבודה כדי להשאר עם הקבלן והשרברב.
2. שאקח את הבנות איתי לעבודה- עדיין פוגע מאוד ביכולת שלי לעבוד.
3. שאקח את הבנות איתי לסבים במרכז ואשאר ליום עבודה במרכז- אבל אז בעל הבית והקבלן יהיו כאן בלעדי. מה גם שלא בטוח שבעל הבית ישאר איתם כל משך הזמן, כי הוא צריך לצאת, כך שחלק מהזמן הם (קבלן+שרברב+עובדים) ישארו כאן לבד.
לכאורה זה משהו חד פעמי, אבל מאוד מטריד ומפריע לשיגרה. בעיה נוספת היא שאחרי שזה ייגמר יש עוד קבלן גבס שאמור להגיע למספר ימים לסגור את המיזוג המרכזי (תקרת גבס), וזו אותה בעיה.
חשוב לציין שעד שלא יתקנו אין לנו אפשרות לכבס, וכמו כן כל צינורות המיזוג נמצאים פשוט בחלל הבית, כך שהתנאים מאוד לא נוחים.
רציתי לשאול לדעתכם, מה לגיטימי מבחינתי לעשות. האם אני יכולה לבקש שעד סוף החופש לא יהיו עבודות (כלומר לסרב שיגיעו)? האם לגיטימי לבקש שיהיו כאן רק בנוכחותי (כלומר אחה"צ, או ביום שיהיה לי נוח)? בינינו, אני לא מרגישה נוח שהם נשארים לבד בבית, גם אם בעל הבית איתם (ואין לי ערובה שישאר כל משך הזמן). 
האם זו הפרה עקרונית של החוזה ולגיטימי שאעזוב? מבחינתי זה לא רחוק מכך, הבית בתפקוד חלקי (אין כביסה, צינורות מיזוג תלויים באויר), אני נדרשת להפסיד ימי עבודה או לעשות שמיניות באויר כדי לאפשר את התיקונים, וזה לא משהו חד פעמי. בעל הבית לא מאוד מבין, מבחינתו אין בעיה שהוא ישאר איתם חלק מהזמן ואז ילך, וזה דורש ממני גם התמודדות מולו, שלדעתי לא הוגנת (לא מכבד את זה שזה לא מתאים לי).
כמו כן קראתי שבחוזה שכירות סטנדרטי מצוין שהחוזה נחתם אחרי שהשוכר בדק את הדירה ומצא אותה מתאימה לצרכיו, מרגע זה - אין לשוכר מה לבוא בטענות, כל עוד לא מדובר במקרה של מום נסתר או בכשל שמהווה פגיעה בתנאי המחייה הסבירים. האם זה מצב של מום נסתר (לא ידעו שיש בעיה בצנרת)? האם זו פגיעה בתנאי המחיה הסבירים?
לפני חתימת החוזה ידעתי שיהיה צורך בעבודות גבס, אבל חשבתי שזה משהו חד פעמי, שיקבע לשעות הערב, וכעת אני מבינה שלא כך. מובן שלא ידעתי על הבעיה במערכת הביוב.

תוהה מה נכון לעשות, אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם.

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
21/07/2017 | 20:04
40
1. הצנרת זה מום נסתר, על עניין המיזוג ידעת וגם ידעת שיבואו לתקן בזמן השכירות, זה שחשבת שיבואו בשעות שאת תרצי ולא וידאת זאת בעיה שלך.
2. בקשר לתיקונים - זכותך המלאה לשרוש מבעל הבית שיהיה נוכח בזמן התיקון כי צריך להיות מבוגר ואינך מוכנה להשאיר ילדות קטינות ורכוש לבד עם הפועלים, במידה וזה לא מתאים לו את מוכנה שהתיקונים יעשו בשעה שמתאימה לך או שתזמיני על חשבונו אינסטלטור שיתקן.
לצפיה ב-'גבייה באיחור דרך כרטיס אשראי ללא תידוע,האם מותר?'
גבייה באיחור דרך כרטיס אשראי ללא תידוע,האם מותר?
21/07/2017 | 09:06
3
47
שלום.
בחודש מאי 17' ביצעתי רכישה של כרטיסים באל על.החלטתי ל"פנק" את עצמי ושדרגתי את המושב.
כל הרכישה , כולל השדרוג חולקו ל 4 תשלומים.
אל על שלחה לי קבלות למייל (בדיעבד אני יודע שהחסירה קבלה אחת).
בבדיקה אתמול , ראיתי שאל על חייבה אותי לפני מס' ימים , דרך כרטיס האשראי בסכום נוסף. בבירור מולם עולה , כי משום מה , לאחר ביצוע העיסקא,חייבו רק מחצית מסכום שדרוג המושב וכעת חייבו אותי על היתר.
יש לי מס' שאלות: האם מותר להם לגעת בפרטי האשראי (גם אם הם צודקים מבחינת הסכום) האם הם יכולים לעשות את זה בלי לתדע אותי ושאלה אחרונה: העיסקא המקורית היתה ב 4 תשלומים וכעת הם גבו את היתרה בסכום אחד, האם הם לא מחוייבים לתנאי העיסקא המקוריים?
תודה מראש.
לצפיה ב-'מה זה לתדע אותך? הרי ידעת מראש מה יהיה הסכום'
מה זה לתדע אותך? הרי ידעת מראש מה יהיה הסכום
21/07/2017 | 12:35
29
הם לא גבו ממך שקל אחד יותר
לדעתי, יש כאן בעיה של חברת האשראי ולא עם אלעל
לצפיה ב-'העניין הוא פסיכולוגי בעיקרו.'
העניין הוא פסיכולוגי בעיקרו.
21/07/2017 | 19:33
71
ידעת שהסכום הזה יגרע מחשבונך עד היום. זה שזה לא קרה בפועל רק שיחק לטובתך.
את הורדת התשלומים שהיו צריכים לרדת היית יכול לתפוס כתשלומים שירדו ולהתעלם מהסכום הזה.
לא רואה מקום לתלונה.
לצפיה ב-'הם מחוייבים לעיסקה המקורית'
הם מחוייבים לעיסקה המקורית
25/07/2017 | 16:23
5
אבל לא נראה שבגלל שטעו בסכום, הם צריכים לגבות בתשלומים גם את ההפרש. את פרטי כרטיס האשראי כנראה קיבלו ממך-לא כן?
לצפיה ב-'מידת החשיפה בטרם העברת בעלות על מגרש'
מידת החשיפה בטרם העברת בעלות על מגרש
16/07/2017 | 23:02
11
58
שלום לכולם,

פירסמתי הודעה דומה בפורום נדל"ן, אך יכול להיות שפורום זה מתאים יותר.

אישתי ואני הגשנו שתי הצעות למכרז של ממ"י למגרש לבניה, אחת על שמנו ואחת על שם אבי. ההצעה על שמו של אבי זכתה. את הבעלות על המגרש ניתן להעביר רק אחרי סילוק כל התשלומים למנהל, כך שיהיה פרק זמן מסויים בו המגרש על שם אבי אבל אנחנו אלו שמבצעים את כל התשלומים. אבי עוסק מורשה ורצינו לבדוק את מידת החשיפה שלנו בכל מיני תרחישים קיצוניים.

כיצד אנחנו יכולים להבטיח שבכל מקרה, אף אחד פרט לנו לא יוכל לטעון לבעלות על המגרש, לפני שהוא מועבר אלינו באופן רשמי?

(כמובן שהתשובות שתנתנה כאן לא תבואנה על חשבון התייעצות עם עו"ד).

תודה רבה.
לצפיה ב-'מימוש זכיה משמעותו חתימת חוזה על רמ"י'
מימוש זכיה משמעותו חתימת חוזה על רמ"י
18/07/2017 | 11:27
3
25
איש לא יכול לטעון זכות  למגרש אם יש חוזה.
לגבי אביך- כעוסק מורשה ההשלכה היחידה שאני חושב זה בהצהרת ההון שלו.
לצפיה ב-'כוונתי ב"מידת חשיפה" היא מידת החשיפה שלי'
כוונתי ב"מידת חשיפה" היא מידת החשיפה שלי
18/07/2017 | 18:36
2
26
תודה על התגובה.

כוונתי ב"מידת חשיפה" היא מידת החשיפה שלי למקרים בהם הבעלות על המגרש תופקע מידי אבי לפני שתעבור אליי. מקרים כגון תביעות של צד ג' כנגד אבי (אין לי מושג למה, רק רוצה להיות מוכן לתרחישי קיצון).

באופן ספציפי, אני רוצה להימנע ממצב בו אני שילמתי את כל העלויות עבור המגרש אבל רגע לפני שהבעלות עוברת אליי, מישהו תובע את אבי על סכום כסף גדול ובעקבות כך מעקלים לו את המגרש מכיוון שהוא רשום על שמו.

איך אני יכול להבטיח מעבר לכל ספק שאף על פי שהמגרש רשום על שם אבי, יהיה ברור לכל שהמגרש מיועד לי ואין להחשיבו כרכושו של אבי.
לצפיה ב-'עשית תרגיל על חשבון שאר המתחרים במכרז'
עשית תרגיל על חשבון שאר המתחרים במכרז
19/07/2017 | 11:59
1
28
ועכשיו אתה מבקש שיעזרו לך איך להגן על עצמך?
לצפיה ב-'למה תרגיל?'
למה תרגיל?
19/07/2017 | 17:23
29
זה חוקי לחלוטין ואפילו מקובל.
אל תיתמם, רוב הניגשים למכרזים האלו הם בכלל סוחרי קרקעות שבכלל לא מתכננים לגור במקום. רק לגלגל את הקרקע הלאה ולגזור קופון. תעקוב אחרי מכרזים באתר המנהל ותן מבט ביד2 יום אחרי שתוצאות מכרז מפורסמות.

אנחנו לפחות מתכננים לגור שם. בסך הכל הגדלנו את הסיכוי תוך עמידה בחוקי המכרז.
לצפיה ב-'אם אביך לא התכוון להשתתף'
אם אביך לא התכוון להשתתף
20/07/2017 | 09:45
6
27
במכרז אזי לא פעלתם כחוק.
לצפיה ב-'בוודאי שהוא התכוון להשתתף'
בוודאי שהוא התכוון להשתתף
20/07/2017 | 10:49
5
27
ההצעה הוגשה על ידו בכוונה להעביר אלינו את המגרש/בית במידה והצעתו תזכה. מה בדיוק לא חוקי כאן?
לצפיה ב-'רמאות זה לא חוקי'
רמאות זה לא חוקי
21/07/2017 | 10:01
4
26
חוסר תום לב זה לא חוקי.

פגיעה בסיכויי הזכירה של אחרים זה לא חוקי.

מה שעצוב בכל העניין זה שאתה כנראה באמת לא מבין מה לא בסדר בעניין.
לצפיה ב-'זה שהבשר מסריח, עדיין לא אומר שהוא לא כשר'
זה שהבשר מסריח, עדיין לא אומר שהוא לא כשר
21/07/2017 | 12:27
3
22
אני לא בקיא בניואנסים של הסוגיה הנ"ל. אבל קח דוגמה אחרת - יש הרבה מקרים של זוגות צעירים שיש להם דירה שהם גרים בה שהיא על שם ההורים של אחד מהם  (שממילא בהמשך תכנן להעביר את הדירה על שמם). הם משתתפים במחיר למשתכן ללא שום כוונה לגור שם, אלא כדי לעשות עסקת נדלן זולה ובינתיים להשכיר את הנכס. 
ברור שלא עבורם נוצרה תכנית מחיר למשתכן, והם פוגעים בסיכויי הזכיה של אחרים שעבורם התכנית נוצרה. אז?
ברור לי שזה לא אותו דבר בדיוק - אבל זאת דוגמה לכל מיני קומבינות שאנשים עושים שעדיין במסגרת החוק.

לצפיה ב-'זה שבשר מסריח בד"כ אומר שהוא כשר.'
זה שבשר מסריח בד"כ אומר שהוא כשר.
21/07/2017 | 19:37
2
27
אין מה להיות צדיק יותר מהאפיפיור. לגיטימי להגדיל את סיכויי הזכיה.
לצפיה ב-'מספיק לאכול כלבים'
מספיק לאכול כלבים
22/07/2017 | 22:53
1
5
לצפיה ב-'לא עוסק בתזונה שלך.'
לא עוסק בתזונה שלך.
23/07/2017 | 03:03
2
לצפיה ב-'זוגות חד מיניים'
זוגות חד מיניים
16/07/2017 | 21:19
2
53
א.  האם זוגות חד מיניים מוכרים משפטית כידועים בציבור ( נאמר לעינייני ירושה קצבת שארים וכו )?
ב. לזוג חד מיני נולד ילד- האם החוק מאפשר אימוץ של הילד על ידי בן הזוג החסר קשר ביאולוגי ??
לצפיה ב-'לשאלה 1. למיטב ידיעתי אין תשובה אחת'
לשאלה 1. למיטב ידיעתי אין תשובה אחת
16/07/2017 | 22:51
33
לכל המצבים. .

לשאלה 2, למיטב ידיעתי חוק אימוץ ילדים לא מכיר באימוץ על ידי בן זוג מאותו מין.
לצפיה ב-'כדי להיות מוכרים כידועים בציבור'
כדי להיות מוכרים כידועים בציבור
17/07/2017 | 15:36
29
צריך לעמוד בכמה מבחנים משפטיים.
לעניין זה אין הבדל בין זוג חד מיני ודו מיני.
לעניין האימוץ, מה מטרתו?
ילד זה לא צעצוע שמעבירים מיד ליד.
לצפיה ב-'הסכמים מול הלקוחות אחרי בניית אתר'
הסכמים מול הלקוחות אחרי בניית אתר
16/07/2017 | 19:36
26

שלום ,
בניתי אתר שמבצע ניתוח פיננסי למידע שמזין משתמש הקצה.
האתר לא מבצע פעולות אקטיביות אלא רק מציג ניתוחי מידע והמלצות.
אני מתכנן לגבות עבור השימוש באתר תשלום חודשי קבוע.
פניתי לעו"ד כדי לגבש הסכמים מול הלקוחות והוא הציג לי רשימה ארוכה של הסכמים שצריך לבנות.
1.רציתי לדעת מה ההסכמים שצריך בפועל בישראל כדי להיות מכוסה בצורה טובה?  (מתחרים בתחום לא מחתימים על רוב מה שהעו"ד המליץ).
2. האם יש צורך לגבש מסמך EULA לכל משתמש חדש? לא מספיק תקנון אתר?
3. האם לא מספיק חוזה בזמן החתימה הפיזית על הצעת המחיר שמציג את תנאי העסקה וכד'?
תודה.
לצפיה ב-'פזגז מנסים להתנער מאחריות'
פזגז מנסים להתנער מאחריות
14/07/2017 | 00:13
11
76
שלום לכל העונים,

פזגז עשו בדיקת גז תקופתית בבית של אמא שלי בראשון לציון והם גילו שיש דליפת גז בצינור בין ברז הגז בדירה לשעונים למטה.
הטכנאי של פזגז טען שתקלה כזו היא לא מאחריותו כי הדירה שלנו נמצאת בצד שמאל של הבניין (בקומה ראשונה) והשעונים נמצאים מצד ימין למטה - לטענתו התיקון היחיד האפשרי לדבר שכזה דורש העברת צינור דרך הלובי של הבניין וזה לא בטוח ולכן לא אפשרי.
מה שמסרו לנו בשירות לקוחות של פזגז זה שהדרך היחידה שלנו לטפל בבעיה זה להזמין טכנאי פרטי על חשבוננו שיעביר צינור גז מחוץ לדירה (מהחלון?) ולא דרך הלובי של הבניין, ורק אחרי זה פזגז יבואו לאשר שהצינור החדש בטוח.

הזמנו טכנאי פרטי שאמר שלהעביר צינור, עבודה כזאת תעלה באזור ה-3000 שקל!
וכמובן שזה לא משתלם לעשות זאת באופן פרטי ולהסתכן שאחרי זה פזגז עוד לא יאשרו את הצינור בטענה שהוא לא בטיחותי.

אשמח לדעת מה אומר החוק בנושא זה.
- האם זה באחריות חברת הגז או באחריות שלנו?
- אם זה באחריות שלהם, מה אפשר לעשות כדי להבהיר להם שחובה עליהם לספק לנו שירות ולפתור את הבעיה?

כמו כן צריך לציין שאנו לקוחות של פזגז כבר 20 שנה ברצף, כאשר כל אותו זמן אנו משלמים להם דמי שירות חודשיים.  

ולפי הכתבה הזאת (אומנם מ-2009 אבל עדיין) חברות הגז דרך קבע מנסות להתחמק מאחריות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3755585,00...

אשמח לעזרה.
תודה לכל העונים.
דימה.

לצפיה ב-'היכן הצינור עובר היום ?'
היכן הצינור עובר היום ?
14/07/2017 | 12:02
7
32
מי התקין אותו ומתי ומדוע אין אפשרות להחליפו?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/07/2017 | 12:40
6
37
על פי מה שידוע לי הצינור עובר מהדירה שלנו בקומה הראשונה דרך הקירות ואולי דרך הלובי (בקירות?) אל שעוני הגז בצד השני של הבניין ליד פחי הזבל - משם זה עובר למקום המרכזי שממנו יוצא הגז
-- פזגז טוענים שאם יש בעיה בצינור בין הבית לשעונים זה לא אחריות שלהם בעוד שבעיה בצינור בין מקום אספקת הכז הראשי לשעונים זה כן אחריות שלהם --

מי שהתקין את הצינור זה קבלן הבניין - קבלן שפשט רגל, הותקן בשנת 2000 כשהבניין נבנה.
לפי פזגז (וטכנאי פרטי שהזמנו אחר כך) אי אפשר להחליפו כי יש דליפה בצינור נחושת איפשהו בין הברז גז בבית לשעונים בחוץ - הם לא יודעים איפה וכנראה זה מסובך או אין להם תמריץ מספיק לחפש.

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
14/07/2017 | 14:22
5
39
הצינור לא באחריות פזגז אלא באחריות שלך, לא מכניסים אותו מהחלון אלא טכנאי הגז קודח בקיר ואם הוא אכן טכנאי גז אין סיבה שפזגז לא תאשר עבודתו, אתה יכול גם לשאול אותם אם יש להם טכנאי מומלץ (הטכנאים שעובדים עבורם עושים גם עבודות פרטיות) ולשכור אותו.
אפשרות נוספת שכדאי לבדוק - במקום להתחבר למרכזית הגז שלהם להתקין בלונים פרטיים, יתכן מאד שהעבודה תהיה זולה יותר והגז בטח יהיה זול יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/07/2017 | 19:01
7
לצפיה ב-'שלחו אותי חזרה לפה לשאלת המשך'
שלחו אותי חזרה לפה לשאלת המשך
15/07/2017 | 19:20
3
32
אז כמו שאמרתי תודה
אמא שלי אומרת ששני הטכנאים שבאו עד עכשיו (אחד של פזגז המקורי ואחד שהיא הזמינה) אמרו לה שאי אפשר להעביר צינור חדש באותו קידוח או מקום שבו עובר הצינור גז הישן. האם זה נכון? אם כן מדוע? 
כי הרי, אחרת זה פותר את הבעיה יותר מהר ויותר זול (במקום קידוח חדש והעברת צינורות במקומות שהם לא אמורים להיות בהם)

לצפיה ב-'הם טכנאי גז, הם מומחים והם לא תאמו ביניהם'
הם טכנאי גז, הם מומחים והם לא תאמו ביניהם
16/07/2017 | 09:26
1
25
אז הכי טוב לשאול אותם מדוע.
אני מניח שזה משום שאי אפשר לשלוף את הצינור הפגום מהקיר ולהשחיל במקומו חדש ואז כדי להחליף יש לחצוב בקיר דבר שהרבה יותר יקר ועלול לגרום להוצאות נוספות (למשל החלפת קרמיקה או צביעת הלובי.
לצפיה ב-'אני רואה שאין ברירה '
אני רואה שאין ברירה
16/07/2017 | 16:00
20
אלא להחתים את הועד בית - דיירים
ולשכור טכנאי גז שיעביר צינור חדש במקום שהוא בטוח
:)
לצפיה ב-'לפי מה שאתה כותב ישנה הסתברות לא נמוכה שהם צודקים.'
לפי מה שאתה כותב ישנה הסתברות לא נמוכה שהם צודקים.
16/07/2017 | 10:14
24
מאז ההתקנה הראשונית התקנים השתנו.
לא עברתי עליהם אבל לא אתפלא אם יש כיום איסור להעביר צינור גז דרך לובי.
התקן החדש טוען שדווקא הצינורות הישנים עוברים במקומות שהם לא אמורים להמצא בהם.
קשה לי להגיד שהייתי שמח לעבור בלובי שחוצים אותו צינורות גז מצד לצד.
כשבבניין שלי אסרו על שימוש בגז בכלל בהתחלה התקוממתי.
כמה ידיעות על פיצוצי גז כתוצאה מהתקנות דפוקות וגם אצלי היו כאלה שיכנעו אותי לגמרי.
צינורות חיצוניים בטוחים בהרבה אבל אצלי לא קיימת אפשרות לזה ובכל מקרה החשמל כבר מאוד מוצא חן בעיני,
לא הייתי חוזר אחורה.

לצפיה ב-'יכול להיות שהגיע הזמן להתנתק מהגז'
יכול להיות שהגיע הזמן להתנתק מהגז
20/07/2017 | 14:26
2
11
ולעבור לכיריים חשמליים
לצפיה ב-'בכיריים חשמליים משלמים הרבה יותר כסף על חשמל'
בכיריים חשמליים משלמים הרבה יותר כסף על חשמל
22/07/2017 | 09:36
1
11
וגם אמרו בתכנית עושים חשבון שזה עושה קרינה.

לצפיה ב-'אכן. אין ספק שבכיריים חשמליות משלמים יותר על חשמל מאשר ...'
אכן. אין ספק שבכיריים חשמליות משלמים יותר על חשמל מאשר ...
22/07/2017 | 17:15
7
.. בכיריים גז.  מי שאמר זאת - צודק.

רק שלא זו ההשוואה הנכונה.

ולגבי הקרינה ....
לצפיה ב-'רעש בלתי סביר?'
רעש בלתי סביר?
14/07/2017 | 16:18
3
78
יש לי שכנות שעושות רעש בכל שעה משעות היממה, כולל בלילה, כאשר הרעש הוא בעיקר צרחות. לא מדובר בהפעלת מוזיקה או שימוש במכשירים שעושים רעש אלא רק צרחות אבל עדיין זה מפריע.
השאלה היא האם מבחינת החוק, צרחות בשעות הלילה נחשבות לרעש בלתי סביר שאפשר להתלונן עליו?

לצפיה ב-'הכצעקתן?'
הכצעקתן?
14/07/2017 | 18:42
2
64
ככלל, צעקות וצרחות בשעות הלילה הן עבירות פליליות, ואף במשך היום הן עשויות להיות עוולת מטרד (עילה לתביעה אזרחית).
ראי:
תשובות נוספות למכביר בנושא רעש, שפורסמו בפורום זה, תוכלי למצוא בעזרת מנוע החיפוש.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2017 | 22:13
1
12
לצפיה ב-'ראי גם'
ראי גם
16/07/2017 | 09:16
36
שימי לב לפרט 9 ו- 10 בתוספת (בטבלה).
הבהרה: "עבירת קנס" היא עבירה, שלגביה ניתנת לחשוד אפשרות לבחור אם להישפט או לשלם מראש קנס מופחת, כמו עבירת חניה, והיא נחלקת לשני סוגים:
ברירת קנס - בסוג זה אי-תשלום הקנס גורר משפט;
ברירת משפט - בסוג זה על הרוצה להישפט לבקש זאת; אי-תשלום הקנס כשלעצמו אינו גורר משפט, אלא תוספת פיגור (מידע מפורט על עבירות קנס בסעיפים 221 - 230 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב]).
עבירה על התקנות למניעת רעש, שנקבעה כעבירת קנס, היא מסוג ברירת משפט.
לצפיה ב-'דו"ח חניה לפני שאושר פרוטוקול תמרור'
דו"ח חניה לפני שאושר פרוטוקול תמרור
12/07/2017 | 10:45
6
54
שלום,
פרוטוקול התמרור שקיבלתי מהעירייה נושא תאריך של שנים קדימה מדו"ח החנייה שקיבלתי באותו מקום. כאשר ביקשתי פרוטוקול מוקדם יותר, הם ענו.. תפנה למשרד התחבורה.
האם חוקי לצבוע אבני שפה ולתת דו"חות חניה לפני שאושר פרוטוקול תמרור? ואם לא חוקי, מה ניתן לעשות?

לצפיה ב-'לא חוקי'
לא חוקי
12/07/2017 | 11:30
5
41
הפנו אותך למשרד התחבורה - אז פנה לשם, אולי תגלה משהו חדש - ישן יותר.
ניתן גם לבקש להישפט ולהעלות זאת בפני השופט.
לצפיה ב-'להשפט זה אומר?'
להשפט זה אומר?
12/07/2017 | 14:08
4
41
דו"ח החנייה מלפני 10 שנים, האם בלהשפט הכוונה להגיש תביעה בבית משפט? 
לצפיה ב-'דו"ח מלפני 10 שנים ????'
דו"ח מלפני 10 שנים ????
12/07/2017 | 16:28
3
38
אם שילמת - הרי הודית באשמה ופסק הדין חלוט.
אם לא שילמת - יש עליו התיישנות אלא אם הודיעו לך כחוק על הקנס ואז פסק הדין חלוט ומצטרפים אליו קנסות.
אין משפט.
לצפיה ב-'האם אני יכול לתבוע את העירייה?'
האם אני יכול לתבוע את העירייה?
13/07/2017 | 00:47
2
31
לא שילמתי, אני גם טוען להתיישנות, אבל זה עדיין בבירור של נציבות תלונות הציבור.
עכשיו התגלה לי שפרוטוקול התמרור אושר 7 שנים לאחר שנתנו את הדו"ח.
לצבוע אבני שפה ולתת דו"חות חניה מבלי שיש פרוטוקול תמרור מאושר זה לא חוקי, אז איך אפשר לתקוף את זה?
לצפיה ב-'לתבוע ניתן כל דבר, השאלה איך השופט'
לתבוע ניתן כל דבר, השאלה איך השופט
14/07/2017 | 16:40
1
27
יקבל את העילה
אם בזמן רישום הדוח, התמרור לא היה מאושר - הדוח יבוטל
לצפיה ב-'תודה רבה למשיבים'
תודה רבה למשיבים
15/07/2017 | 09:40
6
לצפיה ב-'האם לדעתכם יש מקום לדיון נוסף בעתירה לפתיחת עסקים בשבת?'
האם לדעתכם יש מקום לדיון נוסף בעתירה לפתיחת עסקים בשבת?
12/07/2017 | 18:07
35
השופט רובינשטיין החליט שכן.

לצפיה ב-'דרישת תשלום מד"א'
דרישת תשלום מד"א
11/07/2017 | 22:39
2
56
שלום,
לפני שנה אבא שלי ז"ל שהיה בבית חולים עמל מעלה אדומים מצבו הדרדר והועבר להדסה עין כרם. אושפז שבוע ונפטר בהדסה עין כרם.
היום אני מקבל מכתב ממד"א דרישת תשלום חוב!
לפי הידוע לי:
1. מבית חולים לבית חולים לא משלמים.
2. אם אושפז לא משלמים.
שלחתי מייל למד"א אבל הם ענו שמשפחת המנוח צריכים לשלם.
האמנם? מה לעשות?
לצפיה ב-'התשלום חל על בית החולים הראשון שהיפנה לבית חולים שני'
התשלום חל על בית החולים הראשון שהיפנה לבית חולים שני
12/07/2017 | 09:45
47
ראה בקישור הזה

לצפיה ב-'לברר בקופת חולים בה אתה חבר'
לברר בקופת חולים בה אתה חבר
12/07/2017 | 10:29
14

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
פורום תמ
תמ"א 38 והתחדשות עירונית
עו
להתגרש מהר ולהשיג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה