לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3222332,223 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'לשון הרע בהתכתבות פרטית'
לשון הרע בהתכתבות פרטית
20/01/2018 | 12:59
9
היי
מישהו מאיים עלי בתביעה עקב התכתבות אישית ביננו בווצאפ.
אני רק רוצה לוודא:
לשון הרע זה מתקיים רק כאשר יש אדם שלישי ומעלה שנחשף לתוכן הדברים נכון?
כלומר - אם נכתב לשון הרע בהתכתבות פרטית של פלוני מול אלמוני זה לא נחשב לשון הרע?
תודה!
לצפיה ב-'איך מפטרים עורך דין ? '
איך מפטרים עורך דין ?
17/01/2018 | 19:34
6
41
שלום , לקחתי עורך דין שייצג אותי מול ביטוח לאומי בתהליך של שיקום מקצועי. הוא דרש כבר בהתחלה את כל התשלום שמגיע לו - 1500 שח + מעמ (מוגדר כמקסימום בחוק )ומאז לא ראיתי שהוא עושה משהו בתיק - מעבר לשליחת המסמכים לביטוח לאומי. כל פעם ששאלתי אותו שאלה לגבי התיק , כמו : האם עלילהביא מכתב מרופא מטפל? האם עלי להביא תלושי משכורת ממקום עבודה קודם? הוא ענה בשלילה ובמהלך התהליך התבקשתי עי ביטוח לאומי לספק את המסמכים שהוא טען שאני לא צריכה. בנוסף ע"פ השאלות שלו זה נראה שהוא לא עיין בכלל במסמכים ובאופן כללי מציק לי שלא שמעתי ממנו מאז שהוא שלח את המסמכים. אני מבינה שהוא מחכה לוועדה הרפואית ( שעוד לא נקבעה בכלל ) אבל בזמן הזה ביטוח לאומי יצרו איתי קשר מס פעמים וביקשו מסמכים נוספים והוא בכלל לא מעורב בתמונה . כמו גם זה שהוא ביקש את כל התשלום מראש שעכשיו אני יודעת שאת חלקו היה לו מותר לקבל רק לאחר הצלחת התיק. לסיום - אני ממש ממש לא מעוניינת שהוא ייצג אותי לא בוועדה ולא בכלל. מה הצעדים שאני צריכה לעשות כדי ל"פטר" אותו? האם אני יכולה פשוט לשלוח לו מייל? הודעה טלפונית? והאם ישנו איזשהו סיכוי לקבל חלק מהכסף חזרה? (הרי את חלקו הוא קיבל שלא כחוק)
לצפיה ב-'לשלוח לו הודעה עם העתק לביטוח הלאומי'
לשלוח לו הודעה עם העתק לביטוח הלאומי
17/01/2018 | 20:06
7
לצפיה ב-'כמה דיוקים'
כמה דיוקים
18/01/2018 | 19:23
1
33
1. שכר הטרחה המקסימלי בתביעת שיקום מקצועי למוסד לביטוח לאומי, לפי חוק, עומד על סך של 1,600 ש"ח (לפני מע"מ). לא 1,500 ש"ח.

2. אין קשר בין שכר הטרחה לבין "הצלחה" בתביעה כזו. לא ברור לי מה ההגדרה שלך ל"הצלחה" בתביעה לשיקום מקצועי.

3. לא ברור לאיזו וועדה רפואית את ממתינה. בדרך כלל, קודם נקבעים אחוזי נכות ולאחר מכן, אם עומדים בקריטריונים, פונים בתביעה לשיקום מקצועי. האם הגשת תביעה לנכות במטרה לקבל אחוזים המזכים בשיקום מקצועי? אם כן, אז לא מובן איזה מסמכים רפואיים נוספים את מצפה מעורך הדין להגיש. מה יעזור עכשיו מכתב מרופא מטפל?

משאלתך נשמע שאת מצפה מעורך הדין לדיווחים שוטפים או לכך שהוא יגיש להם "משהו". בהרבה מקרים זה בכלל לא נדרש.
נסי לשקול מחדש את הרעיון.
בהצלחה
לצפיה ב-'היא כותבת שדברים נדרשים:'
היא כותבת שדברים נדרשים:
20/01/2018 | 10:21
4
"במהלך התהליך התבקשתי עי ביטוח לאומי לספק את המסמכים שהוא טען שאני לא צריכה. בנוסף ע"פ השאלות שלו זה נראה שהוא לא עיין בכלל במסמכים...בזמן הזה ביטוח לאומי יצרו איתי קשר מס פעמים וביקשו מסמכים נוספים והוא בכלל לא מעורב בתמונה.".
לצפיה ב-'אמונה בעורך דין '
אמונה בעורך דין
18/01/2018 | 21:06
2
28
את אישתי ז"ל  רימה עורך דין . על רשלנות רפואית . לקח כסף 18000 ש"ח .
ולא היגיש ביכלל תביעה . רק ענה כול פעם . חסר עוד מיסמך נחכה .

אותי רימה עורך דין . לקח שש אלף ש"ח . בטיפול של ויזה לתיילנדית .
לא היסביר לי . שעל מנת שאני יחייה עם תיילנדית בישראל. הפיתרון הוא נשואים .
ענה מישרד הפנים פועל בשיטת המצליח . בסוף היתחתנתי איתה והיא כאן 
כתב מיכתב סתמי למישרד הפנים .

חיים הכט צריך לעשות תחקיר יצאת צדיק גם על עורכי דין . לא סתם יש מאות עורכי דין. שנישלל רשיונם . 2 אני מכיר אישית . והם פועלים עם עורך דין קש 

לצפיה ב-'ראה כאן '
ראה כאן
20/01/2018 | 10:07
1
10
כמה שלילות רשיון יש לעורכי דין 
אז לך חפש עורך דין אמין 
לצפיה ב-'כל מילה בסלע - לא לשלם להם מראש.'
כל מילה בסלע - לא לשלם להם מראש.
20/01/2018 | 16:36
לצפיה ב-'הקלטת סתר בשיחה '
הקלטת סתר בשיחה
18/01/2018 | 14:14
2
30
שלום לכולם,

אני לא מצליח למצוא משפט אחד שיבהיר לי בפשטות האם ההקלטות שלי הן חוקיות או לא.
אני עובר בימים אלו סדרה של ראיונות עבודה ואני נוהג להקליט אותן בעיקר בשביל ללמוד מהן אבל גם בשביל שתהיה לי עדות למקרה של חוסר הבנה או מחלוקת עם המראיינים.

האם זה חוקי? אני לא מעדכן אותם על ההקלטות. אבל האם אוכל לומר להם במקרה הצורך שיש לי הקלטה של השיחה ללא חשש?

תודה!
לצפיה ב-'הקלטת ראיון עבודה בלי לידע את המראיין'
הקלטת ראיון עבודה בלי לידע את המראיין
18/01/2018 | 16:39
1
43
1. אתה, או צד שלישי בהסכמתך, רשאי להקליט שיחה שאתה צד לה אף בלי לידע את המשתתפים האחרים, אך זאת בכפוף לסייג שבסעיף 3 לחוק האזנת סתר:
“האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה - אסורות, ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג".
2. כשאדם מקליט את עמיתו בלי לידע אותו במהלך משא-ומתן לכריתת חוזה, גם אם ההקלטה חוקית מבחינת חוק האזנת סתר, אפשר שתתקבל טענה, שהיא מפירה את החובה הקבועה בסעיף 12 לחוק החוזים (חלק כללי): "במשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה חייב אדם לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב". עם זאת, בית הדין הארצי לעבודה פסק, שההקלטה כשלעצמה לא תיחשב כמעשה חסר תום לב, וכי כל מקרה צריך להיבחן לפי נסיבותיו (ע"ע 8230-11-13, הדס פישקין ושדולת הנשים בישראל נגד הומטק שירותי כח אדם בע"מ ונציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה, כאן).

לצפיה ב-'אז אני מבין שההקלטות שלי חוקיות בכל מקרה. תודה!'
אז אני מבין שההקלטות שלי חוקיות בכל מקרה. תודה!
20/01/2018 | 16:44
לצפיה ב-'ניסיון סחיטה באיום בהתאבדות'
ניסיון סחיטה באיום בהתאבדות
18/01/2018 | 11:17
45
לדעתי, אם הוחלט להעמיד את הנאשמת לדין (על ששיגרה לשופטת מכתב, שבו איימה להתאבד בתקווה שלאחר מותה תשנה השופטת את פסק דינה), הבסיס לאישום לא היה צריך להיות סעיף 192 לחוק העונשין (איומים), אלא סעיף 428 לחוק (סחיטה באיומים). ולא הרישא של סעיף 428, אשר, כקודמו, סעיף 192, מתייחס רק לאיומים שלא כדין, אלא דווקא הסיפא שלו, שחל גם על הטלת אימה בדרך אחרת (שאינה מסויגת ב"שלא כדין").
ולחלופין, אפשר היה להאשים את המאיימת מלכתחילה בניסיון השפעה לא הוגנת, לפי סעיף 250 לחוק: “המבקש להשפיע שלא כהוגן על תוצאותיו של הליך שיפוטי, בדברי שידול או בקשה הנשלחים אל שופט או אל פקיד בית המשפט, דינו [קרי: עונשו המרבי, עב”א] - מאסר שנה אחת". התביעה הפנתה לסעיף זה בערעור בעליון בלבד, אך האישום נדחה מהטעם שלא ניתנה לנאשמת ההזדמנות להתגונן מפניו; וכן נדחתה באותו ערעור, בלי נימוק, הטענה החלופית, שיש להרשיע את הנאשמת בסחיטה באיומים; על כל פנים, המדינה לא הפנתה לסיפא של סעיף 428, ופסק הדין אינו דן בו.
לדעתי, הטעות בבחירת סעיף האישום הולידה פסק דין מטעה. איום בהתאבדות כדי להניע אדם לעשות מעשה, או כדי להניאו ממעשה שהוא רשאי לעשות, הוא עבירת סחיטה באיומים, גם אם לא בכל מקרה ראוי להעמיד אדם לדין בגינו.
ואגב, סעיף 192 לחוק העונשין קובע כך: “המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים". ומסביר איתמר לוין, בכתבתו שאליה קישרת, שהשופטת ברק-ארז קבעה כיכול, כי המלים "שלא כדין" בסעיף הנדון מתייחסות רק לפגיעה בגופו של המאוים או של אדם אחר, ולא ליתר הפגיעות הנזכרות בסעיף. ההסבר הזה שגוי ובלתי סביר בעליל. הביטוי שלא כדין, בסעיף 192 לחוק, מתייחס לכל הפגיעות הנזכרות בו, משמע: גם לפגיעה בחירות, בנכסים, בשם הטוב או בפרנסה. ומה שאמרה השופטת הוא, שהרכיב "שלא כדין" מתייחס רק לפגיעה, ולא לאיום, קרי: הסעיף אינו מדבר על איום שלא כדין בפגיעה, אלא על איום בפגיעה שלא כדין (סעיף 27 לפסק הדין).

לצפיה ב-'האם עיריה רשאית לסגור רחוב עבור חלק מהתושבים?'
האם עיריה רשאית לסגור רחוב עבור חלק מהתושבים?
16/01/2018 | 13:33
3
36
ברחובנו יש בית ספר ולפעמים יש מחסור במקומות חניה לדיירי הרחוב. מהרחוב יוצא איזה רחוב קטן שפתוח רק מצד אחד. מסביבו יש בתים בני 2 קומות. לכולם חצר ולרובם חניה בחצר.
העיריה הציבה בתחילת הרחוב של "אין כניסה" עם תוספת "מלבד דיירי הרחוב".
במילים אחרות : היא הפכה רחוב לחניה פרטית של דיירי הרחוב.
הטענה של העיריה היא שיש מצוקתחניה עקב מוסדות ציבור שבאזור ולכן היא באה להגן על הדיירים.
לפי ההגיון הזה : יש לשים תמרור "אין עצירה" או "אין חניה" מלבד לדיירי הרחוב בכל הרחובות בעיר.
אני יודעת שעיריה יכולה להקצות חניה קבועה במרחב הציבורי כשמדובר בנכה שאין לו חניה משלו.  האם באמת עיריה רשאית להלאים רחוב ציבורי ולהופכו לחניה פרטית ולמנוע מאנשים אחרים להכנס לתוכו ברכבם?!
(אגב, בסוף הרחוב הקטן הזה יש מבנה המשרת ציבור. מה שאומר שנכים וזקנים לא יכולים להכנס ברכבם לתוך הרחוב כדי להגיע לאותו מוסד ציבורי).
לצפיה ב-'שאלה לא קלה, לדעתי אסור לנכס שטח ציבורי'
שאלה לא קלה, לדעתי אסור לנכס שטח ציבורי
16/01/2018 | 14:06
1
22
לטובת אנשים מסויימים, האם דוח שירשם לאחד שלא ציית לתמרור שכזה, יעבור בבית משפט
לצפיה ב-'סביר להניח שיעבור.'
סביר להניח שיעבור.
17/01/2018 | 15:52
17
בת"א יש די הרבה רחובות כאלו, מניח אך לא בדקתי שזה כבר הגיע לבימ"ש.
לפי אותה לוגיקה ניתן לטעון שהגדרת אזורי חניה כפי שהיה נהוג בת"א עד לפני
כמה שנים פירושה ניכוס שטח ציבורי לטובת אנשים מסויימים.
לצפיה ב-'מציע לעיין בפקודת העיריות'
מציע לעיין בפקודת העיריות
17/01/2018 | 17:11
1
לצפיה ב-'צילום אדם בניגוד לרצונו בשטח פרטי'
צילום אדם בניגוד לרצונו בשטח פרטי
15/01/2018 | 14:16
6
52
שלום לכולם,
האם מותר לי לצלם בוידאו מהפלפון אדם שמגיע אלי הביתה (שליח או טכנאי) בתוך הבית שלי גם אם הוא לא מסכים שאצלם אותו?

אשמח לקישור לחוק בנושא
לצפיה ב-'בבית שלך אתה יכול את כל מי שאתה רוצה'
בבית שלך אתה יכול את כל מי שאתה רוצה
15/01/2018 | 14:50
45
ולא צריך שום חוק לזה, אם המצולם שנמצא בביתך לא מעוניין - שיצא מביתך
לצפיה ב-'צילום אדם בניגוד לרצונו - מתי המקרה יהווה פגיעה בפרטיות'
צילום אדם בניגוד לרצונו - מתי המקרה יהווה פגיעה בפרטיות
16/01/2018 | 13:13
3
27
ממליץ בחום לקרוא את המאמר הזה בנוגע לצילום אדם ללא ידיעתו:
לצפיה ב-'זה לא עונה על שאלתו כלל'
זה לא עונה על שאלתו כלל
16/01/2018 | 14:04
2
4
לצפיה ב-'גם התשובה שלך לא עונה'
גם התשובה שלך לא עונה
16/01/2018 | 14:26
1
35
ראשית - אדם לא רשאי לעשות בביתו ככל העולה על רוחו, למשל, אם הוא נכנס לשירותים בביתך אתה לא רשאי לצלם אותו שם, למרות שהשירותים הם גם הבית שלך.
שנית - אם אדם זר בא לביתך ואומר לך שהוא לא רוצה שתצלם אותו ואתה שותק - שתיקתך תתפרש כהסכמה (הסכמה חוזית), שהרי אם אתה חושב שבביתך אתה עושה כל מה שבא לך, אתה צריך להתריע על כך בפני זה שבא אליך או לא לתת לו להיכנס..
שלישית - אם בית המשפט יחשוב שהבית שלך הוא יותר "רשות היחיד" מאשר "רשות הרבים" במיוחד לאור העובדה שבשאלה נאמר שהאדם שבא אליך אמר במפורש שהוא לא רוצה שיצלמו אותו, הרי שאתה בבעיה גדולה.
ורביעית - אתה לא יכול להפוך את הדעה האישית שלך לנורמה משפטית.

לצפיה ב-'תשובתי היתה בהתאם לשאלתו, הוא לא פירט'
תשובתי היתה בהתאם לשאלתו, הוא לא פירט
16/01/2018 | 23:51
20
סיטואציות שונות
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות'
תלוי בנסיבות
16/01/2018 | 14:40
630
ראי ס' 18 לחוק הגנת הפרטיות.
לצפיה ב-'חוקיות גיור בכפיה'
חוקיות גיור בכפיה
16/01/2018 | 14:34
1
28
מתברר שבצבא החליטו לגייר חיילים נוכרים וקיים חשש שהדבר נעשה בניגוד לרצונם.

הצבא טוען שהוא מחייב את החיילים להגיע לכנסים אך לא מחייב אותם לשמוע הרצאות.

טענה עמומה יש לומר. מה עושים בכנסים האלה אם לא משמיעים הרצאות?

חוץ מזה עצם החיוב להגיע לכנס בנושא גיור הוא פסול. כל המרת דת בכפיה היא פסולה, לרבות ראשית המרה. גם ניסיון להמיר דת שנעשה בכפיה הוא פסול.

החופש מדת הוא אחת מזכויות האדם וקיבלנו אותו בירושה מהמנדט הבריטי. סעיף 83 לדבה"מ במועצה, 1922-1947 קובע- "כל האנשים בישראל ייהנו מחופש-המצפון המוחלט ומהשימוש החפשי של צורות פולחנם, בכפוף בלבד לקיום הסדר הציבורי והמוסר. כל עדה דתית תיהנה מעצמאות בענינים הפנימיים של העדה, בכפוף לכל פקודה או צו שיצאו מאת הממשלה."

חופש המצפון פורש בפסיקת ביהמ"ש העליון כחופש מדת.

לכך יש להוסיף את חובת הצבא לשמור על כבוד האדם של החיילים, לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. המרה בכפיה היא פגיעה בכבוד האדם.

כדי להבין את חומרת הדבר נתאר לעצמנו פעולה דומה בצבא זר.  נניח שהצבא האמריקאי היה מחייב חיילים יהודים להגיע לכנסים בנושא התנצרות. איזו צעקה היתה קמה. 

מן הראוי לפעול לביטול הפקודה.

לצפיה ב-'בכך מקרה אסור לגייר אדם שהגיע בכפייה'
בכך מקרה אסור לגייר אדם שהגיע בכפייה
16/01/2018 | 21:47
13
ככה שזה לא כזה משנה...בסוף אנחנו לא נלהבים לצרף כל אחד ליהדות
לצפיה ב-'תביעה תאונת דרכים . שלום רב'
תביעה תאונת דרכים . שלום רב
15/01/2018 | 09:40
3
38
האם אפשר לחזור על תביעה מלפני כ 15 שנה ?
אדם תבע תאונת דרכים וקיבל כסף אחרי בית משפט .נקבע נכות רק למשפט .
כעבור 20 שנה מצב הרפואי החמיר ועבר ניתוחים קשים באזור הפגיע .
האם אפשר לפתוח את התביעה לאחר שהבחור קיבל כבר כסף ב1997/8
הודה לכם לתשובתכם
לצפיה ב-'התיק חלוט לכן לדעתי אין אפשרות שכזאת'
התיק חלוט לכן לדעתי אין אפשרות שכזאת
15/01/2018 | 11:19
28
והאפשרות היחידה היא לפנות לביטוח לאומי כדי להעלות את אחוז הנכות (סיפור בפני עצמו)
הערה: אני לא עו"ד, המידע מידע וניסיון
לצפיה ב-'אם זה פסק דין נטו זאת בעיה'
אם זה פסק דין נטו זאת בעיה
16/01/2018 | 16:53
1
23
שכן פסק הדין אמור לצפות גם החמרה. אבל אם זה הסכם שקיבל תוקף של פסק דין אולי אפשר לתבוע ביטולו בגלל שינוי בנסיבות. 
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
18/01/2018 | 19:24
8
הסכם שקיבל תוקף של פסק דין, הוא פסק דין.
בכל מקרה הסיפור התיישן מזמן.
לצפיה ב-'פניה של בית ספר לרווחה'
פניה של בית ספר לרווחה
15/01/2018 | 21:19
3
34
שואלת עבור מכרה  קרובה שלי : פנו אליה מהרווחה בעיר שלה ואמרו לה שבית הספר פנה אליהם בטענה שהילדים באים לא מקולחים ועם בגדים לא מתאימים. היא הופתעה גם כי זה לא נכון וגם כי מעולם בית הספר לא פנה אליה.
השאלה היא :
1. האם מותר לבית הספר להעביר חומר על הילד לרווחה? אין כאן עניין של סודיות? (כי לא מדובר במשהו מסכן חיים...)
2. האם ההורים חייבים להגיע לפגישות הרווחה? (הבנתי שהיא לא חתמה להם על פתיחת תיק או בקשה לעזרתם).
3. ברווחה לוחצים עליה להתיר להם להגיע לביתה. היא לא מעוניינת. מה עליה לעשות?
4. ברווחה לוחצים עליה להעביר את ילדיה אבחון פסיכודידקטי והיא חושבת שאין בכך צורך. יש להם איזו שהיא סמכות על ההורים כאן?
(אגב, אני מכירה את המשפחה די טוב. הורים מבוססים, ילדים ביישנים בחוץ, בית מרווח, והורים משכילים. לא ממש ברור מה קרה שם אבל היא לא מצליחה לשכנע את הרווחה להניח להם. אשמח לדעת מה אומר החוק).
לצפיה ב-'מה קורה בבית הספר?'
מה קורה בבית הספר?
15/01/2018 | 21:47
1
28
האם האמא של הילדים פנתה לבית הספר? האם בדקה מי פנה לרווחה ומדוע?
לצפיה ב-'ממה שהבנתי ממנה'
ממה שהבנתי ממנה
15/01/2018 | 22:39
27
מעולם לא פנו אליה מבית הספר לגבי ביגוד  וכאלה רק לגבי חוסר תפקוד לימודי של אחד מהילדים.  (ודווקא בתעודות של סוף שנה  כתוב על אחת מהילדות שהיא מסודרת ונקיה בתלבושתיה ובספריה ולשני כתוב שיקפיד על ש"ב).
לא נראה לי שהם פנו לבית הספר. אני מנסה לברר לה את הצד החוקי של הסיפור המוזר הזה.
האם לבית ספר יש רשות למסור מידע על ילד מעל ראשי הוריו? (לא במקרה שיש חשש לפגיעה מצד ההורים כמובן שזה לא הנושא כאן בכלל). אין עניין של סודיות?
ודבר שני : האם לרווחה יש איזו שהיא סמכות ללחוץ על הורים לוותר על זכויותיהם ההוריות (כמו ההחלטה אם לאבחן למשל) או לדרוש ביקורת בביתם?
אשמח אם מי שבקיא בחוקים יתייחס לנקודה הזו.
לצפיה ב-'הענין מחייב בדיקה'
הענין מחייב בדיקה
16/01/2018 | 13:04
21
מומלץ שתעייני באתר משרד הרווחה.

לצפיה ב-'שאלה בנושא עיריה ונכס'
שאלה בנושא עיריה ונכס
14/01/2018 | 15:48
1
41
שלום.
לחברי יש חנות בקניון.
כל הקומה של הקניון סגורה.
לקניון אין אישורים כמו מכבי אש עיריה בקצור אין טופס ארבע
והעיריה ממשכיה לגבות ארנונה .
לפני תקופה הוצא צו שופט לסגירנ לחצי שנה והדבר לא נעקף.
המבנה הוא בשיטת פלגל שנדמה לי מסוכן ועוד גם בית ספר בנוי באותה השיטה ושם לומדים .
אבקש לדעת עם זה חוקי שהעיריה גובה ארנונה.
תודה
לצפיה ב-'כן,חוקי, היות והעיריה מעניקה שרותים'
כן,חוקי, היות והעיריה מעניקה שרותים
15/01/2018 | 11:10
21
לקניון למרות שאין טופס 4
שרותים כמו פינוי אשפה, ניקיון מסביב לקניון, אכיפת עבירות חניה, אספקת מים
לצפיה ב-'האזנת סתר'
האזנת סתר
15/01/2018 | 08:18
2
39
בעקבות הסיפור של "הנהג" והבן של רה"מ
להבנתי אם אני צד, נוכח בשיחה, הרי שאין כאן האזנת סתר.

מדוע הוגשה תלונה בגין האזנת סתר?
הרי מישהו לא שתל והקליט בסתר אלא נכח איתם.

ייתכן ונוכחות של גורם שלישי בין שניים אשר השלישי הוא המקליט ללא ידיעת השניים כן מהווה האזנת סתר?
מעניין מאוד לשמוע ולהבין.

ובבקשה להמנע מתגובות למקרה ברמת התוכן שהוקלט.

לצפיה ב-'תלונה על האזנת סתר'
תלונה על האזנת סתר
15/01/2018 | 10:24
1
50
אמנם ככלל, הקלטת שיחה על-ידי צד לה, או בהסכמתו על-ידי צד שלישי, היא חוקית, אך זאת בכפוף לסייג שבסעיף 3 לחוק האזנת סתר (וייתכן שזו העילה לתלונה בעניין הנדון):
“האזנה לשיחה והקלטתה, אף שהן נעשות בהסכמת אחד מבעלי השיחה - אסורות, ודינן כדין האזנת סתר, אם נעשו למטרת ביצוע עבירה או מעשה נזק, או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם מצנעת האישות ושלא לצורך הליך משפטי בין בני זוג".

לצפיה ב-'תודה לך, ממש שוקק פה'
תודה לך, ממש שוקק פה
17/01/2018 | 18:43
1
לצפיה ב-'חוג הגנת הפרטיות'
חוג הגנת הפרטיות
14/01/2018 | 13:23
2
46
שלום,
אם אני מעלה סרטון לאינטרנט של תאונה שבטעות נתפסה ע"י המצלמת דרך ברכב שלי, האם זה הפרה של חוק הגנת הפרטיות?
במידה ואני אטשטש את מספר הרכב של המעורבים בתאונה זה יפתור לי את הבעיה?
והאם אני צריכה לטשטש גם את פניהם?
או שבכלל אסור לי לפרסם סרטון כזה גם אחרי כל הטשטושים?
תודה מראש על תשובתך!
לצפיה ב-'פרסום תמונות נפגעים בתאונות וכדומה'
פרסום תמונות נפגעים בתאונות וכדומה
14/01/2018 | 19:12
1
48
1. אם הפרסום עלול להביך את הנפגעים, הוא יהווה פגיעה בפרטיותם (ראי סעיף 2(4א) לחוק הגנת הפרטיות). על כן רצוי שתסווי את פני הנפגעים וכל מה שעלול לזהותם, אלא אם כן את משוכנעת שאין בפרסום כדי להביכם. עם זאת:
2. האיסור על פגיעה בפרטיות אינו מוחלט. ייתכנו נסיבות, שבהן חרף הפגיעה יהא הפרסום מוגן, למשל, אם נעשה בתום לב כדי להגן על עניין אישי כשר של הפוגע, או אם היה בו עניין ציבורי המצדיק אותו (לדוגמה, אם הנפגע הוא נהג שנסע בפראות, אני מניח שגם אם לא יוסוו פניו, הפרסום יהיה מוגן) ועוד (ראי סעיף 18 לחוק).

לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2018 | 08:31
16
תודה רבה על תגובתך
לצפיה ב-'טענת פרעתי במישרין או בעקיפין'
טענת פרעתי במישרין או בעקיפין
12/01/2018 | 17:27
13
41
שלום לכולם

האם מישהו מכיר פס"ד של ביהמ"ש העליון או המחוזי או החלטת
רשם הוצאה לפועל לפיה טענת פרעתי יכולה להיות פירעון החוב במישרין או בעקיפין?

למשל, יש פס"ד לתשלום מזונות ילדים בלבד לאמא,
אבל הילדים עברו לגור אצל האבא כבר מזמן והגרושה שלו
רוצה שבכל זאת הוא ישלם מזונות.
למה היא רוצה? כי זה האופי שלה.
הילדים ניתקו את הקשר מזמן עם האמא,
והאבא מכלכל אותם לבדו ומשלם עליהם הכל כי הם
גרים אצלו כבר הרבה זמן, ובכלל ניתקו כל קשר עם האימא מרצונם.
כשהם ניתקו קשר עם האמא, האבא הפסיק גם לשלם מזונות.

סע' 19 לחוק ההוצאה לפועל אומר פרעתי.
אבל האבא לא פרע כי פסק הדין עדיין תקף.

מישהו מכיר פס"ד שאומר לטעון פרעתי גם בעקיפין?

תודה לעונים
וסופ"ש נעים.

לצפיה ב-'בנסיבות שתיארת, יש להגיש תביעה בתיק המזונות המקורי'
בנסיבות שתיארת, יש להגיש תביעה בתיק המזונות המקורי
12/01/2018 | 18:37
4
25
בשל שינוי נסיבות מהותי - ולבקש ביטול/שינוי של פסיקת המזונות
לא ניתן להטיל על רשם ההוצאה לפועל לקבוע "פירעון נסיבתי" או "פרעון עקיף"
פסק הדין לא ניתן לשינוי או לעקיפה על ידי רשם ההוצאה לפועל
לא תמצא שום פסק דין שמסמיך את רשם ההוצאה לפועל לפעול בסתירה לפסק הדין ככתבו וכלשונו.

לצפיה ב-'הוגשה תביעה נגד האישה אבל היא רצה לפתוח תיק הוצלפ'
הוגשה תביעה נגד האישה אבל היא רצה לפתוח תיק הוצלפ
12/01/2018 | 19:32
3
28
יש תביעה שמתנהלת בדיוק בגלל שינוי נסיבות מהותי, וההליך בבית המשפט
נעצר בגלל ניסיון גישור. 
הגישור לא הצליח והאישה רצה לפתוח תיק בהוצלפ.
האבא קיבל את הניירות של פתיחת התיק ולא יודע מה לעשות.

האם להגיש בקשה לסגירת התיק בטענת פרעתי?
או לבקש שהרשם יעכב הליכים עד לסיום ההליך בבית משפט?

האבא יכול לטעון שהוא פורע את החוב בעקיפין כי הוא מכלכל את הילדים.
זה כמו פרעתי לפי סעיף 19.
תראה פה:

לצפיה ב-'כיוון שביקשת פסיקה'
כיוון שביקשת פסיקה
13/01/2018 | 01:06
24
ראה החלטה זו
לצפיה ב-'וגם . . .'
וגם . . .
13/01/2018 | 01:26
1
19
פסק הדין הזה, שקובע -

"כאשר מדובר על הכרעה שיפוטית ברורה בדבר קביעת סכום קצוב אשר בתשלומו חייב פלוני בראשיתו של כל חודש, אין הוא יוצא ידי חובתו, לאור נטל הראיה המוטל עליו לפי סעיף 19(א) הנ"ל, אם כל שהוא טוען הוא כי חיובו על-פי הפסק קויים עד מיצוין, מאחר והדאגה למזונותיהם של הזכאים חלפה ונעלמה עקב כיסוי צרכיהם על-ידי החייב בדרך אחרת..."
לצפיה ב-'תודה רבה אם כי פסקי הדין פחות רלוונטיים'
תודה רבה אם כי פסקי הדין פחות רלוונטיים
13/01/2018 | 11:06
26

הבסיס העובדתי בפסקי הדין לא מתאים למקרה הנדון.
בנוסף, אלו פסקי דין קצת ישנים והבנתי שההלכה בעניין שונתה לגמרי,
אבל בכל מקרה פסקי הדין המחישו מה חסר כדי לעמוד בדרישת נטל ההוכחה
כדי שטענת הפרעתי תתקבל.

פסק הדין השני באמת תמוה, הרי אפילו האישה הודתה שהיא חיה אצל החייב יחד עם הילדים כשני שליש מהתקופה, אז על מה היא רוצה מזונות? רק בגלל שהחייב לא הוכיח את הוצאותיו? אז ממה הם חיו? מהאוויר? איפה הם גרו? ברחוב?
אני לא מבין את בית המשפט.
בכל מקרה, תודה רבה רבה על הנכונות והעזרה.
לצפיה ב-'הפסיקה פירשה טענת פרעתי באופן רחב'
הפסיקה פירשה טענת פרעתי באופן רחב
12/01/2018 | 19:01
7
21
כל טענה שבגללה אתה פטור מלכבד את פסק הדין היא טענת פרעתי. תיאורטית הרשם רשאי לפטור אותך מתשלום מזונות כיוון שאפשר לקרוא בתוך פסק הדין תנאי מכללא שהחיוב מתקיים כל עוד האם מחזיקה בילדים ולא כשיצאו מרשותה.

יחד עם זאת, זאת לא הדרך המומלצת.

לצפיה ב-'תודה. תראה קישור בפנים'
תודה. תראה קישור בפנים
12/01/2018 | 19:34
6
15
תראה פה, 

הרשמת קיבלה את הטענה שהילדים עברו ולכן האבא לא צריך לשלם.

מה היא הדרך המומלצת אם כן?
תיק ההוצלפ כבר נפתח.

לצפיה ב-'תביעה לביטול פסק הדין'
תביעה לביטול פסק הדין
12/01/2018 | 20:20
5
19
רטרואקטיבית מהיום שהילדים עברו אליך.
לצפיה ב-'הוגשה תביעה ואף בקשה לסעד זמני'
הוגשה תביעה ואף בקשה לסעד זמני
13/01/2018 | 11:07
4
13
אבל האישה מיהרה לפתוח תיק מבלי לחכות להחלטה, סתם מתוך רוע לב ולהפעיל לחץ על האבא.

לצפיה ב-'תוסיף לתביעה גם בקשה דחופה לעיכוב ביצוע הליכי ההוצאה לפועל'
תוסיף לתביעה גם בקשה דחופה לעיכוב ביצוע הליכי ההוצאה לפועל
13/01/2018 | 15:05
3
7
לצפיה ב-'תודה רבה. התביעה נפתחה מזמן והוגשה מזמן בקשה'
תודה רבה. התביעה נפתחה מזמן והוגשה מזמן בקשה
13/01/2018 | 19:35
2
13

התביעה הוגשה מזמן וגם הוגשה בקשה לסעד זמני להפסקת המזונות
עד לסיום ההליך, אבל לא לעיכוב ביצוע כי אז לא היה תיק הוצל"פ.

האם יש צורך להגיש גם בקשה לעיכוב ביצוע?
הרי מדובר באותו בסיס עובדתי וההחלטה תאפשר גם עיכוב הליכים.

לצפיה ב-'הכלל הוא שבית משפט לא מעניק סעד שלא נתבקש'
הכלל הוא שבית משפט לא מעניק סעד שלא נתבקש
13/01/2018 | 23:54
1
14
ולכן, כדי לקבל יש לבקש.
במילים אחרות - אם לא תבקש עיכוב הליכי ההוצאה לפועל באופן מיידי, לא תקבל, ובנוסף, אתה לא יכול לחכות עד למתן פסק הדין בתביעה, כי אתה צריך עיכוב מיידי של הליכיי ההוצאה לפועל.
לפיכך, תגיש בקשה דחופה לעיכוב הליכי הוצאה לפועל ותציין בבקשה גם את מספר התיק בהוצאה לפועל.

לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
14/01/2018 | 01:46
9
תוגש בקשה גם לעיכוב הביצוע.

תודה רבה 9x9.

לצפיה ב-'שאלה בעניין הטרדה ואיומים'
שאלה בעניין הטרדה ואיומים
10/01/2018 | 13:19
6
70
להלן הסיפור רקע:
הבת שלי שוכרת דירה בת"א עם שני שותפים. לאחד מהם יש חברה והיא חשדה שהבת שלי "רוצה" את החבר, את השותף לדירה.
היא שלחה מספר הודעות וואטסאפ עם איומים על הבת שלי, שתעזוב את הדירה, שהיא "תמרר לה את החיים", תעשה לה את "החיים גהינום" ואפילו "תמותי אם לא תעזבי".
הגשנו תלונה במשטרה על איומים והטרדה נגד השותף ונגד החברה שלו, אבל המשטרה בוודאי עסוקה בדברים יותר חשובים...
בינתיים, הבת שלי מפחדת לחזור לדירה והיא כבר שלושה שבועות נודדת מחברה לחברה (היא עובדת בת"א ולכן לא יכולה לחזור הביתה לדרום), היא ממשיכה להידרש לתשלום שכ"ד וחשבונות, למרות שבפועל היא לא גרה שם (פינינו את רוב הדברים שלה מהדירה).
כל מה שאנחנו רוצים זה שהבת שלי תשוחרר מההתחייבות שלה לחוזה, על מנת שתוכל למצוא דירה חלופית.
בעל הנכס מנפנף אותנו בתואנות שונות ומשונות. הוא טוען שהוא צריך מסמך או אישור מהמשטרה על מנת להתערב ו\או לבטל את החוזה.
המשטרה לא משתפת איתנו פעולה ולא מספקת אישור או מסמך כלשהו בטענה שהנושא עדיין בחקירה.
מה עושים??
לצפיה ב-'מה כתוב בחוזה לגבי יציאה של אחד מהשותפים?'
מה כתוב בחוזה לגבי יציאה של אחד מהשותפים?
10/01/2018 | 15:20
3
33
ומה לגבי השותף השלישי?
ולמה לא לומר להם שהיא רוצה לעזוב את הדירה בצורה מסודרת? שהחוזה יהיה רק על שני שותפים או שהם יכניסיו שותף שלישי.
זו הבעייה עם חוזים כאלו- לא תמיד לוקחים בחשבון תרחיש של בעיות בין השותפים.
בכלות כל הקיצים- רק מכתב מעורך דין יעזור.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
10/01/2018 | 15:38
2
35
בחוזה לא כתוב כלום לגבי עזיבה של אחד השותפים. הבת שלי אמורה למצוא דייר חלופי במקומה, אבל היא לא יכולה, מוסרית, להמליץ לאף אחד לגור שם, עם כזה רקע של איומים.
השותף השלישי מרגיש מאויים גם, לא איומים מפורשים אבל דרך שפת גוף והתנהגות. הוא "אימפוטנט" מידי כדי לעשות משהו והוא די מסתמך על מה שאנחנו נעשה.
לגבי עו"ד, מה בדיוק אני צריך לבקש ממנו? מכתב לבעל הנכס? שבו מה יאמר?
לצפיה ב-'צריך לקרוא את החוזה ולראות איך נוסח.'
צריך לקרוא את החוזה ולראות איך נוסח.
11/01/2018 | 12:41
1
22
קשה לתת עצה משפטית בלי לקרוא אותו.
העלי אותו לכאן כקובץ.
החוזה הוא הדבר הראשון שקובע מה חובות וזכויות כל הצדדים.
לפי מה הבת אמורה למצוא דייר אחר? כתוב בחוזה?
חסר מידע
לצפיה ב-'הבת שלי בחופשה כרגע'
הבת שלי בחופשה כרגע
11/01/2018 | 12:44
27
היא חוזרת ביום שני ואז אבקש ממנה את החוזה.
לצפיה ב-'המשטרה נותנת אישור על הגשת תלונה'
המשטרה נותנת אישור על הגשת תלונה
10/01/2018 | 18:50
1
9
לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
11/01/2018 | 10:05
32
אבל זה רק אישור שהתלונה *הוגשה*. לא אם היא מטופלת, לא באיזה  סטטוס היא, לא התקדמות החקירה, וכו'.
לצפיה ב-'שינוי בית ספר '
שינוי בית ספר
09/01/2018 | 10:19
3
43
שלום . אהי תושבת נשר והבת שלי לומדת בבית ספר פרטי בחיפה. עקב הפרטת הבית ספר והעלאת שכ"ל אני רוצה להעביר אותה לבית ספר ממלכתי בחיפה (לא בנשר) .
אני לא רוצה להעביר אותה לנשר כי אחותה הגדולה למדה בנשר והיה ממש גרוע ולכן שתיהן הוצאו מבית ספר בנשר והועברו לפרטי בחיפה.
דיברתי עם עיריית חיפה והם בשום פנים ואופן לא מוכנים אפילו לדבר על קליטה .
ראיתי ב"כל זכות" שכן אפשרת להעביר , פניתי גם לעיריית נשר וגם הם לא מסכימים, הם בקטע "יש לנו בית ספר , תסתפקי במה שיש"
איך אפשר להעביר בית ספר באופן חוקי, מבלי לשנות כתובת פיקטיבית....
תודה
לצפיה ב-'עייני בתקנות חינוך ממלכתי(העברה)'
עייני בתקנות חינוך ממלכתי(העברה)
09/01/2018 | 11:52
2
8
לצפיה ב-'מה שכתוב שם לא ברור לאדם הרגיל....'
מה שכתוב שם לא ברור לאדם הרגיל....
09/01/2018 | 12:30
1
27
לא הבנתי שם כלום...
בגלל זה שאלתי בפורום
לצפיה ב-'אני לא עוסק בתחום'
אני לא עוסק בתחום
09/01/2018 | 16:28
24
מקריאה ראשונית נראה שאפשר בכפוף לגיל הילד. מציע למלא טפסי בקשה בשתי הרשויות ולהמתין להחלטה.
לצפיה ב-'שינוי תאריך בתעודת המרה'
שינוי תאריך בתעודת המרה
09/01/2018 | 14:32
27
אני שואל עבור ידידה.
היא עברה גיור, ותאריך הגיור שרשום בתעודה מייצג עבור האישה דברים טראומטיים שהיא עברה. בתאריך הזה (בשנה אחרת כמובן) היא עברה אונס, ומבחינתה היא "נולדה מחדש" בתאריך בו התקיימה הטבילה, שזה כשבועיים קודם לכן.
האם יש דרך לשנות בתעודה את התאריך, כך שישקף את תאריך הטבילה ולא את תאריך הגיור עצמו?

לצפיה ב-'מישהו יודע'
מישהו יודע
08/01/2018 | 15:28
1
51
אם שמי מופיע ברשימת המועמדים לבית המשפט העליון?
לצפיה ב-'כן'
כן
13/01/2018 | 15:57
1
לצפיה ב-'דואר רשום והשלכותיו המשפטיות '
דואר רשום והשלכותיו המשפטיות
07/01/2018 | 07:13
3
52
שלום לפורום

רציתי לשאול מה ההשלכה המשפטית של אי קבלת דואר רשום לגבי דו"ח או קנס שנשלח מרשות מקומית או משטרה ?

כלומר , יש לי דואר רשום שאני חושד שהוא משהו כזה ולכן עדיין לא הלכתי לקבל אותו , האם אי קבלתו יגרום לי ליותר בעיות בעתיד או שאוכל לטעון שלא קיבלתי ?

תודה לעונים
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי יש הוראה בחוק'
למיטב ידיעתי יש הוראה בחוק
07/01/2018 | 08:30
1
41
שמסירת דוח תנועה היא כדין אם הוא נשלח בדואר רשום.
לצפיה ב-'אתה בעצמך אומר- יש לי דואר רשום ולא הלכתי לקבל אותו'
אתה בעצמך אומר- יש לי דואר רשום ולא הלכתי לקבל אותו
07/01/2018 | 11:03
37
כלומר ביודעין אתה לא הולך ובכך הבעייה היא שלך ומספיק שניתן להוכיח כי ההודעה בדבר המכתב  הרשום בידיך.
השולח עוקב אחרי המכתב באתר הדואר ורואה כי נמסרה לך הודעה לקחת את המכתב ואם לא באת זו בעייה שלך.

לצפיה ב-'דאר רשום נחשב כהתקבל'
דאר רשום נחשב כהתקבל
08/01/2018 | 12:29
29
3 ימים לאחר המשלוח
אם אתה טוען שלא קיבלת - חובת ההוכחה עלייך.
איך מוכיחים? - פשוט - אם מגיע לשלב הדורש הוכחה יש לגשת לגאר הראשי בישובך ולקבל מהם אישור שבין התאריכים  ל  לא הגיע עבורך שום מכתב רשום כש X הוא תאריך המשלוח ו Y הוא זמן סביר אחריו, נגיד חדשיים.
לצפיה ב-'תביעה קטנה'
תביעה קטנה
06/01/2018 | 20:55
3
46
שלום!
נניח ואני מגישה תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות ובינתיים אני מגיעה לפשרה עם הנתבע, אפשר למשוך את התביעה?
תודה!
לצפיה ב-'את שולחת מכתב מנמק לבית המשפט בו את מבקשת לבטל התביעה'
את שולחת מכתב מנמק לבית המשפט בו את מבקשת לבטל התביעה
07/01/2018 | 11:05
2
34
רצוי כמובן לצרף כל תיעוד או תצהיר שיראה כי הנתבע נענה לתביעתך.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/01/2018 | 19:37
4
לצפיה ב-'אין שום צורך בתצהיר או נימוק'
אין שום צורך בתצהיר או נימוק
08/01/2018 | 07:36
28
מגישים לבית המשפט בקשה מוסכמת לדחיית התביעה (דחייה משמע לא ניתן יהיה להגיש אותה שוב) ללא צו להוצאות. 
אפשר לכתוב בבקשה שהצדדים הגיעו לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. אין צורך לפרט מעבר לכך. 
לצפיה ב-'חלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה '
חלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה
06/01/2018 | 23:28
31
מה ההבדל בין חלוקת כספים לנושים  לפי פְּרוֹ־רָטָה  לבין חלוקת כספים לנושים בפול אחד  ?
באיזה מקרה נושים רגילים שאין להם שעבוד, הם נושים שתהיה אפליה כלפיהם, בחלוקת הכספים לנושים לפי פְּרוֹ־רָטָה או בחלוקת הכספים לנושים בפול אחד ?

באיזה מקרים החלוקה בין הנושים תהיה שוויונית בלי אפליה ביניהם (בלי העדפה של נושה מסוים על פני נושים אחרים), בחלוקת הכספים לנושים לפי פְּרוֹ־רָטָה או בחלוקת הכספים לנושים בפול אחד ?

מה השם ההפוך לחלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה ?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?
עו
עו"ד עפר שחל
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה