לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'האם מקבל קצבת אבטלה צריך לשלם לביטוח לאומי דמי ביטוח רבעוני?'
האם מקבל קצבת אבטלה צריך לשלם לביטוח לאומי דמי ביטוח רבעוני?
02/02/2017 | 20:50
4
21
שלום אני אודה לעצתכם.
אני מקבל קצבת אבטלה שממנה לפי הפירוט ירד לי סכום עבור "ביטוח בריאות".

עכשיו קיבלתי את הפנקס תשלומים של חובות דמי ביטוח מינימליים של 500 שקל לרבעון ככזה שלא עצמאי ולא עובד ולא שכיר, והשאלה אם אני צריך לשלם את דמי ביטוח המינימלי הנל למרות שמקבל אבטלה ושם כבר הורידו לי ביטוח בריאות?

הרי שבתוך דמי הביטוח המינימלי שצריך לשלם כלא עובד ולא שכיר ולא עצמאי בתוך ה500 שקל לכל רבעון גם יש דמי בביטוח בריאות וגם דמי ביטוח לאומי, אז יוצא כפל תשלומי דמי בריאות מינימליים, הלא כך?

תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'שיעורי דמי האבטלה - ניכויים מתשלום הקצבה'
שיעורי דמי האבטלה - ניכויים מתשלום הקצבה
02/02/2017 | 21:06
3
25
שלום לך,

ראה להלן המענה לשאלתך מתוך שיעורי דמי האבטלה - ניכויים מתשלום הקצבה
..."דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות
מדמי האבטלה ינוכו דמי ביטוח לאומי לפי שיעור המינימום לדמי ביטוח לאומי 22 ש"ח (החל ב- 01.01.2016), ודמי ביטוח בריאות לפי סכום דמי האבטלה."

הסכומים המנוכים מדמי האבטלה, מכסים את דמי הביטוח לכל החודש.

<font>בברכה.</font>
לצפיה ב-'תודה על המענה. אז הם סתם שלחו לי פנקס תשלום דמי ביטוח מינ'?'
תודה על המענה. אז הם סתם שלחו לי פנקס תשלום דמי ביטוח מינ'?
02/02/2017 | 22:14
2
16
ואין כל צורך לשלם כל עוד אני מקבל מהם קצבת אבטלה אם אני מבין נכון?
לצפיה ב-'בתום תקופת האבטלה, אם לא מתחילים לעבוד, יש לשלם דמי ביטוח'
בתום תקופת האבטלה, אם לא מתחילים לעבוד, יש לשלם דמי ביטוח
04/02/2017 | 17:57
1
13
ודמי בריאות על פי פנקס התשלומים.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה שבוע טוב'
תודה רבה שבוע טוב
05/02/2017 | 09:09
6
לצפיה ב-'דמי אבטלה לאחר דמי לידה'
דמי אבטלה לאחר דמי לידה
02/02/2017 | 22:40
1
24
שלום,
פוטרתי באישור משרד התמ"ת ביום הלידה. קיבלתי דמי לידה כנדרש. עכשיו עברו 90 יום מיולם הלידה ואני רוצה להגיש בקשה לדמי אבטלה. לא הגשתי את מכתב הפיטורין לביטוח לאומי. האם יחשבו את ימי האבטלה מרגע סיום דמי הלידה (90 יום) או מיום הלידה? אני צריכה לקבל 138 ימים דמי אבטלה...
אשמח מאוד לעזרתכם..תודה!!!
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
04/02/2017 | 17:55
13
שלום לך,

זכויות באבטלה מתחילות מהמועד בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה וממשיכים להתיצב ביום ובשעות שנקבעו.
תשלום דמי אבטלה הינו בעבור ימי ההתיצבות ב-17 בכל חודש, עבור התיצבות של חודש קודם.

מאחר ולא ניתן לקבל תשלום עבור חופשת לידה ודמי אבטלה במקביל, בתום חופשת הלידה במלואה(98 ימים), ניתן להתיצב בשירות התעסוקה כדורשת עבודה.
חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה, תחילה לעבודה מתאימה ולאחר תקופה על פי גיל, לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי.
ראי בהרחבה בנושא עבודה מתאימה/סרוב, מתוך אתה מובטל בקישור המצורף:
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/tnaiZ...

את התביעה לדמי אבטלה להגיש לביטוח לאומי עם צילום מכתב הפיטורין.

בברכה.

לצפיה ב-'הכנס בבאר שבע יום א בואו נתאחד כדי שהחוק יעבור'
הכנס בבאר שבע יום א בואו נתאחד כדי שהחוק יעבור
03/02/2017 | 01:37
38
הכוונה לחוק של ח"כ גילאון להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום.

יש 200,000 נכים במדינה, לרובם יש משפחה או חברים, מספיק שבממוצע כל אחד מאיתנו יגייס 5 אנשים שאכפת להם והגענו למיליון. זה יפעיל כוח על הממשלה. והממשלה לא לגמרי אדישה למה שחושב הציבור, עובדה שיש ניסיון להגביל את התקשורת, עובדה ששר האוצר פתאום הפך לכאילו חברתי כאשר תוכנית שמשודרת בשעות השיא פנתה אליו בקשר לקזינו של מפעל הפיס, ויש כל כך הרבה צעדים כדי לבלבל את הציבור שהממשלה מבצעת צעדים חברתיים.

נוכל להראות לחברי הכנסת שהם לא מבלבלים אותנו עם תוספות עלובות של 80 שקלים לחודש וצעדים שמטרתם להוציא כותרות בעיתונים.

זה באמת יכול לקרות, ואנחנו לא נוותר עד שהחוק יעבור.
https://he-il.facebook.com/events/1870366449907002...

5.2.17 19:00 בבית העיוור ברחוב שאול המלך 1 בבאר שבע, פרטים בקישור.
לצפיה ב-'ועדה מלל- שרם'
ועדה מלל- שרם
02/02/2017 | 20:41
2
49
שלום רב
במהלך ועדה במלל ביקש הרופא מהמזכיר בוועדה טופס
שרם
מה הכוונה
לצפיה ב-'טופס תביעה לשר"מ'
טופס תביעה לשר"מ
02/02/2017 | 21:17
39
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שנקבעו לך לפחות 60% נכות ומצבך הרפואי מצדיק הגשת תביעה לשירותים מיוחדים לנכים(שר"מ).
במעמד הוועדה, הרופא הבודק מעביר את התביעה לבדיקת זכאות לשר"מ.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'מושון, אם כך, נתקלת ברופא צדיק.'
מושון, אם כך, נתקלת ברופא צדיק.
08/02/2017 | 14:52
11
לצפיה ב-'אני בעל תחנת דלק ונפגעתי בעצמי בחתכים עמוקים'
אני בעל תחנת דלק ונפגעתי בעצמי בחתכים עמוקים
02/02/2017 | 20:45
4
30
אצבעות. הסיפור נגמר במיון ותפרים. מאחר ואני גם מתדלק כמה שעות כל יום, איך אני ממלא טפסים, אילו טפסים ולמי מגיש. יש כמובן גם ביטוח לתחנה.
לצפיה ב-'פגיעה בעבודה?'
פגיעה בעבודה?
02/02/2017 | 21:13
1
19
שלום לך,

אם הפגיעה היתה במהלך העבודה ואתה מוגדר בביטוח הלאומי כעובד עצמאי,
יש למלא אישור למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה - עצמאי (283) ולהעביר אותו לקופה בה אתה מטופל (קופת חולים).

יש לקרוא בהרחבה את המידע בנושא דמי פגיעה

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'בהחלט פגיעה בעבודה ותוך כדי עבודה.'
בהחלט פגיעה בעבודה ותוך כדי עבודה.
02/02/2017 | 22:51
7
לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2017 | 21:49
1
17
על מנת שבקופת החולים יטפלו בך כנפגע בעבודה, יש למלא טופס בל/283 ולהגיש אותו לקופ"ח. 
כדי שתוכל לקבל תשלום דמי פגיעה בגין התקופה שהנך באי כושר בעקבות התאונה, יש לבקש מהרופא המטפל בקופ"ח "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה".
למוסד לביטוח לאומי יש להגיש טופס הודעה על פגיעה בעבודה ואליו צריך לצרף את התעודה הרפואית, תלושי שכר ותיעוד רפואי.
בהצלחה והחלמה מהירה.

לצפיה ב-'תודה. אני הבוס וגם העובד. לא נראה לי שאוציא מעצמי משהו.'
תודה. אני הבוס וגם העובד. לא נראה לי שאוציא מעצמי משהו.
06/02/2017 | 21:56
5
לצפיה ב-'דחיית בקשה להחמרה'
דחיית בקשה להחמרה
30/01/2017 | 18:40
6
55
שלום.יש לי החמרה במצביבעקבות תאונת עבודה.זו כבר פעם שניה שטוחים בקשתי להחמרה. מדובר במצב נפשי. הבאתי אישור מרופא מטפל וכן רישום של פסיכוחג מקופת חולים.שניהם כותבים שיש החמרה.ותמיד אותה רופאה דוחה אותי.מה לעשות? לערער או להמתין חצי שנה.איני יודע כבר מה לעשות .אני מיואש ומצבי מחמיר
לצפיה ב-'ערעור על החלטה מדרג ראשון'
ערעור על החלטה מדרג ראשון
31/01/2017 | 19:17
5
35
שלום לך,

ממליצה על הגשת ערעור בסיוע של "יד מכוונת" באיזור מגוריך.
רופא יוכל לעבור על המסמכים שיש בידיך ובמידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא/משפחה לבדיקות נוספות ו/או קבלת מידע נוסף מרופא מומחה אצלו אתה מטופל.
מזכירה רפואית תעזור לך להכין את התיק לקראת הוועדה,
תכין אותך בכתב ובע"פ לקראת וועדת הערער.

שיהיה

לצפיה ב-'ואם הערעור לא מתקבל'
ואם הערעור לא מתקבל
02/02/2017 | 17:48
4
21
אפשר כל חצי שנה החמרה?
לצפיה ב-'גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית'
גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית
02/02/2017 | 21:27
23
אכן, ניתן להגיש כל ששה חודשים כמפורט להלן מתוך גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קב...
"דיון מחודש בדרגת הנכות עקב החמרה במצב הרפואי
נכה עבודה בעל דרגת נכות יציבה (לצמיתות), שהייתה החמרה במצבו, רשאי לבקש קביעה מחודשת של דרגת נכותו, ובלבד שעברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של דרגת הנכות (בהסכמת רופא מוסמך של המוסד לביטוח לאומי אפשר לדון בקביעה מחודשת של דרגת הנכות לפני תום ששת החודשים האלה), ויש בידו תעודה רפואית המאשרת שמצבו הוחמר וההחמרה היא תוצאה מן הפגיעה בעבודה, שלאחריה נקבעה דרגת הנכות. לא תתקבל אלא תעודה מאת רופא שהוסמך לכך על ידי קופת החולים.

רופא מוסמך של המוסד לביטוח לאומי רשאי אף הוא לבקש בדיקה מחודשת של נכה עבודה בעל דרגת נכות יציבה, אם עברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של דרגת הנכות. אם הנכה לא התייצב לבדיקה המחודשת בלי סיבה מניחה את הדעת, רשאי המוסד לביטוח לאומי להפסיק את תשלום הקצבה לנכה עד שיתייצב לבדיקה.

דיון מחודש עקב ירידה ניכרת בהכנסות
נכה עבודה בעל דרגת נכות יציבה בשיעור של 20% לפחות, רשאי לבקש הגדלה של דרגת נכותו, אם עקב הפגיעה בעבודה חלה ירידה  ניכרת בהכנסותיו. את הבקשה יש להגיש, אם חלפו 12 חודשים מהקביעה האחרונה של דרגת הנכות, ולא יותר מ–60 חודשים."

בברכה.
לצפיה ב-'ערעור'
ערעור
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2017 | 21:51
2
20
במידה והערעור לא יתקבל, יש אפשרות לבחון הגשת ערעור לבית הדין לעבודה וזאת ככל שהועדה הרפואית לעררים טעתה טעות משפטית (למשל, לא התייחסה לתיעוד רפואי שעמד בפניה, לא נימקה כראוי את החלטתה וכיוצ"ב).
בהצלחה!
לצפיה ב-'לא הבנתי '
לא הבנתי
15/02/2017 | 10:35
1
10
מתנצל,לא הבנתי.גם לאחר הערעור,ש נניח ואם לא התקבל.אוכל להגיש לאחר חצי שנה החמרה?
לצפיה ב-'ערעור'
ערעור
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2017 | 10:50
13
יש לך שתי אופציות:
1. להגיש ערעור לבית הדין האזורי לעבודה במידה והועדה עשתה טעות משפטית
2. להגיש החמרת מצב כעבור חצי שנה, לשם כך תדרש למסמך מרופא מוסמך (לרב זה רופא תעסוקתי) שמאשר שקיימת החמרה במצב לפי תקנה 36

לצפיה ב-'תנאי חופשת לידה לאחר הפסקת הריון מאוחרת'
תנאי חופשת לידה לאחר הפסקת הריון מאוחרת
02/02/2017 | 13:49
4
16
היי,
אשמח לקבל מידע אודות הזכאות לקבלת דמי לידה וחופשת לידה למי שעברה הפסקת היריון לאחר שבוע 22. האם הדבר מזכה בחופשת לידה או האם תלוי בצורת ההפסקה(לידה שקטה או גרידה?)

כמו כן, במידה ואכן מגיע לאישה חופשת לידה, האם יש באפשרותה לקצר אותה לשישה שבועות במקום 14 כפי שנהוג בחוק..?

תודה מראש לעונים,
טלי
לצפיה ב-'הפסקת הריון לאחר 22 שבועות'
הפסקת הריון לאחר 22 שבועות
02/02/2017 | 14:56
3
23
שלום לך,

ראי המענה אותו קבלתי עתה מהביטוח הלאומי/אמהות בנושא שאלתך:
"1.      אין קשר לדרך או לסיבה שבה ארעה הלידה. לזכאויות בפרק האמהות, הן ניתנות לאחר שבוע 22+1 של היריון בלידה שקטה  
2.      ניתן לקצר עם זאת זה כרוך בהחזרת דמי הלידה כולם או חלקם תלוי בנסיבות".

בברכה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/02/2017 | 15:27
2
13
קודם כל תודה על המענה...
ציינת שאין קשר לסוג בלידה ובסוף המשפט ציינת לידה שקטה.. אשמח להבהרה..
לצפיה ב-'לידה שקטה'
לידה שקטה
02/02/2017 | 15:53
1
18
הפסקת הריון במס' השבועות הנ"ל הינו לידה שקטה בכל מקרה. לא מבוצע תהליך אחר בהריון מתקדם.

המענה הועבר כמות שהוא מהביטוח הלאומי בתגובה לשאלתך.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
02/02/2017 | 18:13
4
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
01/02/2017 | 23:44
1
29
האם מי שמקבל קצת נכות ופותח תיק כעצמאי נשללת לו אוטומטית הקצבה 
או שבודקים לפי גובה ההכנסות כמו שכיר?

לצפיה ב-'קצבת נכות ועבודה כעצמאי'
קצבת נכות ועבודה כעצמאי
02/02/2017 | 13:18
21
שלום לך,

ההתיחבות זהה בהכנסות מעבודה הן כשכיר והן כעצמאי.
יש לדווח לביטוח לאומי על תחילת העבודה ולקבל הנחיות מפקיד התביעות בנכות, כיצד לפעול ולדווח.

בברכה ובהצלחה!

לצפיה ב-'האם יש הבטחת הכנסה רטרואקטיבית?'
האם יש הבטחת הכנסה רטרואקטיבית?
31/01/2017 | 22:53
1
32
ראיתי באתר אינטרנט של btl שהם כותבים שלא, אבל אם יש זכאות יש אפשרות כלשהי לבקש רטרואקטיבית?

אני מנסה לברר איך בכלל מגישים תביעה להבטחת הכנסה. באתר שלהם הם כותבים שהזכאות (במידה ותאושר) היא מרגע הגשת המסמכים לכן יש להגיש את טופס התביעה כמה שיותר מוקדם. אז אם אני מגיש את טופס התביעה בינואר ואת שאר הטפסים בפברואר אז אני זכאי החל מינואר? והזכאות לקצבה מחושבת לפי ימים כמו דמי אבטלה או שזה סכום אחיד עבור כל חודש? ובנוסף, אני צריך לקבל הפניה על מנת להתייצב בלשכת התעסוקה? ואם כן איך אני מקבל את ההפניה? אחרי שאני מגיש את כל הטפסים? והזכאות היא לפי ימי רישום בלשכת תעסוקה או ששוב היא חודשית? בקיצור אשמח לקבל הסבר מפורט על איך מגישים תביעה להבטחת הכנסה כי זה מאוד לא ברור וגם לא התעסקתי בזה עד עכשיו ואני מפחד שהפסדתי כסף (כמובן אם התביעה תאושר)

כמו כן, האם יש תקופת זכאות מקסימלית או שניתן לקבל הבטחת הכנסה ללא הגבלה אם לא מוצאים עבודה?

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'תביעה להבטחת הכנסה / השלמת הכנסה'
תביעה להבטחת הכנסה / השלמת הכנסה
01/02/2017 | 22:28
35
שלום לך,

כפי שרשמת בשאלתך, תשלום התביעה מתחיל מחודש הגשתה.
יש לדאוג בעת ההגשה לצרף את כל המסמכים הנדרשים, על מנת לבדוק אם מתקיימת זכאות.

חלק מתנאי הזכאות, הינו הפניה אותה תקבל בעת הגשת התביעה, להתיצבות בשירות התעסוקה כדורש עבודה.

ראה בהרחבה מתוך תנאי הזכאות, מה נדרש ממך להגיש.

המשך קבלת הקצבה מותנה בגיל/מצב משפחתי/מצב רפואי.
עליך להיות פנוי לעבודה שיפנו אותך משירות התעסוקה, על מנת שלא ירשם לך סרוב.
סרוב יגרור אי תשלום הקצבה לחודשיים ימים.

לשאר השאלות יש לפנות לסניף שלך/ הבטחת הכנסה לקבלת מענה.

בברכה.
לצפיה ב-'העברת התיק במחלקת נכות מעיר לעיר'
העברת התיק במחלקת נכות מעיר לעיר
29/01/2017 | 23:30
5
56
לפני 6 שנים היתה לי ועדה שקבעה נכות זמנית לשנה. ולפני 5 שנים היתה לי ועדה שקבעה נכות נפשית (דיכאון) לצמיתות. 50% נכות. 100% אי כושר.
עברתי דירה מת"א לטבריה. עוד לא העברתי את התיק. ועוד לא שיניתי כתובת בת"ז.
1. האם כשמעבירים כתובת בת"ז התיק אוטומטית עובר לסניף הקרוב?
2. האם הסניף קרוב יכול להחליט (סתם ככה) שהוא רוצה לעשות לי ועדה רפואית מחדש?  
קיבלתי לחץ כי כשהייתי במחלקת שיקום בטבריה העו"ס אמרה לי: אני אבקש את התיק שלך מת"א, כי אם לא נבדקת 5 שנים, צריך לעשות לך בדיקה חדשה...
ממש לא מתאים לי ועדה רפואית נוספת. (תכלס מעדיף למות מאשר שוב פעם לחיות בתחושה שעושים לי טובה עם הקצבה הזו)

3. מה בדרך כלל קורה כשעוברים ממחלקת נכות בעיר א' לעיר ב'? 
4. האם התקציב הוא פר עיר או יש תקציב כולל לבט"ל?

תודה רבה
לצפיה ב-'שינוי כתובת - משרד הפנים וביטוח לאומי'
שינוי כתובת - משרד הפנים וביטוח לאומי
30/01/2017 | 17:26
4
34
שלום לך,

יש לשנות את כתובת המגורים לעיר המגורים ולהודיע במקביל לביטוח לאומי על שינוי כתובת ע"י הודעה על עדכון פרטים אישיים (900)

לשאלותיך:
1- הכתובת המופיעה במשרד הפנים, היא הכתובת המדווחת גם לביטוח לאומי.
יש להודיע על שינוי הכתובת בטופס הנ"ל.
2- לא. אם אין שינוי במצב הרפואי.

לגבי דברי העו"ס בשיקום, מדובר על בדיקה מחדש של אפשרויות השיקום המקצועי שלך. לימודים/הכשרה מקצועית. עיין בהרחבה מתוך הקישור המצורף.

שים לב, אם אתה מקבל סל שיקום ממשרד הבריאות, לא ניתן במקביל לקבל שיקום מקצועי מהביטוח הלאומי.
ראה להלן מתוך תהליך קבלת סל שיקום

3- לא אמור לקרות דבר בעת המעבר מעיר אחת לאחרת, פרט להעברת התיק.
4- התקציב הינו כללי לביטוח לאומי כגוף.

תרגיש טוב ושיהיה

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
31/01/2017 | 23:28
3
18
ראשית תודה רבה :)
שנית, לגבי נושא זה : " 2- לא. אם אין שינוי במצב הרפואי."
1. מי מחליט האם יש שינוי במצב הרפואי שבגינו יש לעשות ועדה מחדש?
2. האם עוסית במח' שיקום יכולה להתקשר למחלקת נכות, ולהגיד להם שהיא חושבת שיש הטבה/הרעה במצבי הרפואי ושהיא ממליצה להם לעשות ועדה מחדש?
3. במידה ובט"ל מחליט לעשות ועדה מחדש, האם הוא יכול לעשות זאת גם ללא סיבה או שהוא חייב לציין סיבה למה הוא עושה ועדה מחודשת? מה נחשב סיבה מוצדקת?

תודה רבה
(עלי לציין שהעוסית אמרה שהאי לא מתרגשת מפסיכאטריים ולא כ"כ חשוב לה מה הפסיכיאטר כתב, אלא מה היא רואה בעיניים שלה)

לצפיה ב-'שיקום מקצועי'
שיקום מקצועי
01/02/2017 | 22:10
2
24
איני יכולה להשיב על תגובת העו"ס בשיקום ולמה כוונתה.
על פניו, מי שמטופל ע"י פסיכיאטר, הוועדה הרפואית מתיחסת למסמכים הרפואיים שהועברו אליהם. אלה הם המסמכים המהווים בסיס לקביעת אחוזי נכות.

לשאלתך, לא עורכים בדיקות, כאשר יש מסמכים רפואיים כנ"ל בתיק הרפואי.

הטבה יכולה להיות במקרה של ניתוח של נכה, אשר שיפר את מצבו הרפואי, כמו בניתוחים אורטופדיים לדוגמא, בו תוקנה פריצת דיסק או כל בעיה רפואית אחרת שהפריע לתפקוד וכיום כבר לא קיימת.
עד להתיצבות המצב הרפואי, קובעים בד"כ אחוזי נכות ואבדן כושר עבודה זמני.

על פניו, למי שנקבע אבדן כושר עבודה לצמיתות, לא מזמנים שוב לבדיקה.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה אורנה. עוד שאלה אחרונה'
תודה רבה אורנה. עוד שאלה אחרונה
02/02/2017 | 10:58
1
14
תודה רבה :) ועוד שאלה אחת-
אני רשום בת"ז בת"א והתיק בבט"ל בת"א. שכרתי דירה בת"א.
לפני שבועיים קניתי דירה בטבריה ועברתי לגור בטבריה לבנתיים.
אני תוהה שאולי עדיף שהתיק ישאר התיק בבט"ל בת"א... 
1. האם מותר לי לעשות זאת?
2. במידה ואעשה זאת, האם זה נכון שלא אוכל לקבל את הנחת הארנונה? הפקידה בעיריית טבריה, אמרה לי שהיא מסכימה לתת לי הנחה ל 2017 אחרי שהבאתי לה אישור שאיני מקבל הנחה בת"א, אבל היא אמרה שהיא חושבת
שפעם הבאה שאבקש הנחה, לא יתנו לי, במידה והתיק לא יהיה בטבריה.. האם זה נכון?  האם באמת לא נותנים הנחה, אפילו אם אני מביא אישור שאיני מקבל הנחה בעיר אחרת?

חוץ מעיניין הנחת הארנונה, אני לא רואה סיבה להעביר את תיק הנכות מב"ל ת"א..
אלא אם יש סיבה אחרת שאולי את חושבת?

המון תודה רבה !!!
לצפיה ב-'שינוי כתובת'
שינוי כתובת
02/02/2017 | 13:27
12
שינוי כתובת חשוב לקבלת הדואר ומכתבים הנשלחים מהביטוח הלאומי אליך ובכלל מכל מקור אחר (בנקים/רשויות נותני שירות וכדומה... )
מקובל לשנות כתובת במשרד הפנים, לפי מקום המגורים.

לגבי הרשות המקומית, השאלה אינה בתחום ביטוח לאומי וכל רשות פועלת אחרת.
תוכל להכנס לאתר הרשות המקומית באיזור מגוריך, לקריאת הנהלים וההנחיות.

בברכה.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
01/02/2017 | 06:57
1
26
בת 60 מקבלת הבטחת הכנסה 2162, כמובן שזה לא מספיק לכלום, עד איזה  סכום אני יכולה לעבוד מבלי שיורידו לי מהבטחת הכנסה,
לצפיה ב-'מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה'
מחשבון הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
01/02/2017 | 22:02
63
שלום לך,

תוכלי להיעזר במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה.
להכניס שכר ברוטו משתנה לבדיקת התוצאה לתשלום.

בברכה.
לצפיה ב-'החזקת רכב'
החזקת רכב
01/02/2017 | 07:24
1
25
האם מקבלי גמלת הבטחת הכנסה יכולים להחזיק רכב? האם יכול להיות שבגלל שמחזיקים רכב ימנעו את הגמלה
לצפיה ב-'מחשבון הבטחת הכנסה ורכב'
מחשבון הבטחת הכנסה ורכב
01/02/2017 | 22:00
19
שלום לך,

ניתן להיעזר במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה,
המותנית בהכנסות התא המשפחתי, פקדונות רכב וכדומה...

בברכה.
לצפיה ב-'מחפשת אלמנים/ות עם ילדים בפרק ב' לסרט תעודה בערוץ 2'
מחפשת אלמנים/ות עם ילדים בפרק ב' לסרט תעודה בערוץ 2
01/02/2017 | 14:16
13
שלום לכולם, שמי ענת ואני תחקירנית בקסטינה תקשורת שמפיקה סרטי תעודה לערוץ 2. אנחנו עובדים עכשיו על סרט על משפחות של אלמנים/ות עם ילדים שנמצאים בזוגיות חדשה, לא חובה שיהיו נשואים. הרעיון הוא להראות את הדינמיקה המשפחתית בבית שיש בו הורה חורג אחרי אובדן, במיוחד אם הילדים מספיק גדולים כדי לזכור את ההורה שנפטר. מעניין אותנו להראות את הדינמיקה המשפחתית בסיטואציה הרגישה הזאת. האם בן/בת הזוג החדשים יכולים "להחליף" את ההורה שנפטר? כמה ההורה המנוח עדיין נוכח בחיי הילדים? האם יש כעס על ההורה החי שהתחתן שוב? אלה סוגיות משפחתיות מעניינות שאנחנו רוצים לתעד. כמובן שהכל בשיא הרגישות והאמפתיה וללא כל ביקורת או שיפוטיות כלפי החלטות שמישהו קיבל. אם מישהו כאן מעוניין להשתתף או לשמוע עוד פרטים ניתן לפנות אליי כאן או בפייסבוק Anat K Kastina או למייל anatk@kastina.co.il. תודה רבה!
לצפיה ב-'דמי אבטלה בתקופת החזקת עסק כעצמאית'
דמי אבטלה בתקופת החזקת עסק כעצמאית
29/01/2017 | 13:43
4
14
הי
בשנת 2016 הייתי שכירה ופוטרתי כעבור שנה, כתוצאה מכך אני זכאית לדמי אבטלה.
הגשתי בקשה לביטוח הלאומי והיא אושרה. אני צפויה לקבל כ 1500 שקל לחודש למשך 6 חודשים.
מאחר ופתחתי עסק עצמאי נאמר בביטוח הלאומי כי הכנסותי השנתיות יקוזזו מדמי האבטלה. 
האם למעשה ה 6000 שקל הראשונים שארוויח כעצמאית במשך כל השנה יקוזזו מדמי האבטלה? מאחר ואני מתכננת להרוויח יותר מ- 6000 שקלים האם בעצם עדיף לא ללכת לחתום בלשכה כי לא אקבל את הכסף הזו בלאו הכי?
יצויין כי העסק נפתח כבר בשנה שעברה והייתי עצמאית במקביל להיות שכירה ואני לא מתכננת לעבוד בתקופת האבטלה (6 חודשים) אלא רק אחריה.
לצפיה ב-' הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
30/01/2017 | 16:02
3
19
שלום לך,

אכן, מדמי אבטלה מנכים הכנסות כעצמאיים.
ראי להלן מתוך הכנסות בתקופת אבטלה
..."מקבל דמי אבטלה העובד כעצמאי
לא ישולמו לו דמי אבטלה, אם הכנסתו עולה על דמי האבטלה. הכנסתו של עובד עצמאי מחושבת על בסיס שנתי, ולא ניתן לייחס אותה לחודשים ספציפיים.
החישוב הסופי של דמי האבטלה המגיעים לעובד העצמאי ייעשה לאחר קבלת שומה סופית."

ראי מענה אותו קבלתי מהביטוח הלאומי על פי שיטת חישוטב הניכויים:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ועוד...
"אם מועד פתיחת העסק (החל להיות עצמאי) חל לאחר שסיים לקבל דמי אבטלה, לא ינוכו לו הכנסות אלו מדמי האבטלה שכן בתקופה בה קיבל דמי אבטלה לא היה עצמאי כלל."

<font>בברכה.</font>
<font> </font>

לצפיה ב-'ואם אסגור את העסק בתחילת תקופת האבטלה?'
ואם אסגור את העסק בתחילת תקופת האבטלה?
01/02/2017 | 09:07
2
6
האם אהיה זכאי לדמי אבטלה בחצי השני של השנה אם היה עסק בחצי הראשון של השנה?
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
01/02/2017 | 21:48
10
ממליצה על פניה לסניף שלך/אבטלה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

אנסה במקביל לברר גם כן ולהעלות כאן תשובה לכשאקבלה.

בברכה.
לצפיה ב-'סגירת התיק בביטוח לאומי ובמס הכנסה'
סגירת התיק בביטוח לאומי ובמס הכנסה
02/02/2017 | 13:15
5
ראי תגובת ביטוח לאומי לשאלתך:
"אם סוגר התיק בביטוח לאומי וברשויות המס, אין לנכות הכנסות כעצמאי מדמי האבטלה בתקופה שהעסק סגור."

בברכה.
לצפיה ב-'כנסים להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום'
כנסים להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום
27/01/2017 | 02:35
176
המאבק להעלאת קצבת הנכות לשכר המינימום מעלה הילוך!

בואו למפגש פעילות בירושלים!! 
איפה? המרכז לחיים עצמאיים - רח׳ חוזה סן מרטין 5, ירושלים
מתי? יום שלישי 31.1.17, בשעה 18:00

בהשתתפות מגיש הצעת החוק לשוואת קצבאות הנכים לשכר המינימום, ח״כ אילן גילאון.

הצטרפו למאבק: http://goo.gl/BYR69S ;

// בואו והזמינו חברים! //

https://www.facebook.com/events/370134043362375/&n...;

========================================================

אי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח לחודש. חברי הכנסת יודעים את זה, הממשלה יודעת את זה ואתם יודעים את זה. את החרפה שנקראת קצבת נכות בישראל צריך להכפיל ולהשוות לשכר המינימום - ולא שקל אחד פחות.

הצעת החוק שלי להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום עברה בקריאה טרומית. אנחנו לא נוותר עד עד שנעביר אותה בקריאה שלישית ונכניס אותה לספר החוקים של מדינת ישראל.

הצטרפו אלי במאבק להעלאת קצבת הנכות לשכר המינימום - רק ביחד נעשה את השינוי.

הכנס יתקיים ביום ראשון, 05.02.2017, בשעה 19:00 בבית העיוור ברח' שאול המלך 1, באר-שבע

לשאלות ופרטים נוספים - 
בת-אור: 054-6634463 או במייל: igilon@knesset.gov.il

בואו, הזמינו חברות וחברים - עד הניצחון!

https://www.facebook.com/events/1870366449907002/&...;

לצפיה ב-'לשכת תעסוקה - אי התייצבות ממושכת'
לשכת תעסוקה - אי התייצבות ממושכת
31/01/2017 | 12:50
1
27
אהלן,
שאלה קצרה רק בנוגע ללשכת תעסוקה.
אני סטודנט. ומי כמוכם יודע שלשכת התעסוקה יעשו הכל כדי שלא תקבל את הכסף שלך..
נניח והגעתי למסקנה שאני לא רואה לנכון להמשיך ללכת ללשכת התעסוקה מסיבה כזאת או אחרת..
אני צפוי לעונש מסויים? יש לזה השלכות לעתיד?
או פשוט לא לקבל את שארית דמי האבטלה וזהו ?

אשמח לתשובות זה מאוד חשוב לי :)

תודה ושבוע טוב!
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
31/01/2017 | 19:24
17
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...
עד לתום מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות... המוקדם מביניהם.

חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה.
סטודנטים, יכולים לחזור להרשמה בחופשת הקיץ, על מנת להמנע מרישום סרוב בעת הפניה לעבודה.
סרוב מפחית 30 מימי הזכאות ותקופת המתנה של 90 ימים.

בברכה.

לצפיה ב-'הלוואה לרכב מביטוח לאומי למסורב בנק'
הלוואה לרכב מביטוח לאומי למסורב בנק
31/01/2017 | 14:48
1
26
שלום
.
אני נכה 100% נכות כללית ו-75% ניידות.
פניתי לבנק שלי לבקשת הלוואה שתצורף ל 50000 ש"ח שקבלתי מביטוח לאומי והבנק סרב. האם יש ועדת חריגים לביטוח לאומי למקרים כאלה?
אשמח לקבל רעיונות בנושא.

תודה
לצפיה ב-'ניידות - הלוואה למסורב בנק'
ניידות - הלוואה למסורב בנק
31/01/2017 | 19:19
21
שלום לך,

ממליצה לברר בפורום זכויות ומגבלות (נכים) בו ינסו החברים לסייע מתוך נסיונם.

בברכה ו
לצפיה ב-'מכירת רכב נכה שנפטרה '
מכירת רכב נכה שנפטרה
30/01/2017 | 19:38
1
18
שלום
דודתי היתה נכה 100 אחוז והתניידה בערת רכב עם מעלון ומנגנון נהיגה מיוחד בהגה.
אנו היורשים מעוניינים למכור את הרכב. האם אפשרי למכור אותו עם המנגנונים או שחייבים לפרק אותם טרם העברת בעלות? 
תודה
לצפיה ב-'ניידות - מכירת רכב לאחר פטירה'
ניידות - מכירת רכב לאחר פטירה
31/01/2017 | 19:13
14
שלום לך,

ממליצה להעלות שאלתך בפורום זכויות ומגבלות (נכים),
בו יענו לך החברים מנסיונם.

בברכה.
לצפיה ב-'קיצבת זקנה ותוספת ותק'
קיצבת זקנה ותוספת ותק
29/01/2017 | 17:11
4
30
אורנה שלום.אמי קיבלה את קצבת הזקנה הראשונה של שנת 2017.
להזכירך היא בת 83 ולא מקבלת תוספת ותק.
לצערי גם בקצבה לחודש זה אין תוספת ותק למרות הפירסומים השונים.מה הסיבה לכך ? תודה

לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
30/01/2017 | 16:09
3
18
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך/זקנה ושאירים (עם פרטי האם כמובן).
עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

מנסה במקביל גם לבדוק, אעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.

לצפיה ב-'או קיי תודה אורנה'
או קיי תודה אורנה
31/01/2017 | 03:06
2
7
לצפיה ב-'עקרת בית שלא עבדה מעולם, אינה מקבלת תוספת וותק.'
עקרת בית שלא עבדה מעולם, אינה מקבלת תוספת וותק.
31/01/2017 | 08:57
1
29
התשובה שקבלתי מהביטוח הלאומי.

ההתיחסות בהודעה על השינויים הינה באופן מדורג על פי שנות עבודה.
במקרה זה יש לבדוק זכאות להשלמת הכנסה בקצבת זקנה.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
31/01/2017 | 14:45
4
לצפיה ב-'דחוף אורנה'
דחוף אורנה
29/01/2017 | 18:56
1
68
הכתבה באתר של המוסד לביטוח לאומי רדום לגבי קבוצה ב שבוטל החלוקה בין א.ב רשום שזה נכנס לתוקף החל מינואר 2017  ויושם עד לתאריך יולי.
 הרבה אנשים מבולבלים מיזה.
 לכן יש לי מס שאלות לשאול.
1. כאשר אני אומר שנכנס לתוקף ויושם עד ליולי מה המשמעות שלו?  
2.שאם אני בקבוצה ב והרווחתי מעל 4400 אני יקבל קצבת עידוד בחודש ינואר 
.או שזה ייושם הם ישנו את זה בחזרה ???לנכות ולא לעידוד                                              3. והאם אפשר כבר ללכת מחודש ינואר לפי החוק החדש או לחכות שהם יתחילו ליישם אותו. למרות שקיבל תוקף???

לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
30/01/2017 | 17:54
31
שלום לך,

אכן, על פי המידע מתוך חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כ..., השינויים בתוספת הקח"ן חלו מחודש ינואר 2017.

לגבי שאר השינויים המפורטים ומצ"ב כאן (מתוך הקישור הנ"ל)
..."תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17) (הדגשה שלי):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪).
ביטול חלוקת הזכאים לקצבת נכות לקבוצה א' ולקבוצה ב', וקביעת רף הכנסה אחיד לכלל הזכאים, בשיעור 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017)
ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,753 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה)."

ועוד...
..." 7 .נכות כללית
החל בינואר 2017 חלים שינויים בנכות כללית.
א. בהגדרת נכה בוטלה ההבחנה בין קבוצה א' לקבוצה ב' והחל מעתה הזכאות לקצבה תקבע למי שהכנסתו מעבודה אינה עולה על 60% מהשכר הממוצע (5804 ש"ח)
ב. חלו שינויים בלוח ח'1 שינויים אלה מפורטים בחוזר.
ג. השתנו שיעורי הקח"ן רק למקבלי קצבת נכות והם מפורטים בחוזר.
ד. ההכנסה המזכה בקצבת יחיד מלאה עלתה מ-21% ל-29% מהשכר הממוצע (2805 ₪)

ממליצה על פניה לסניף שלך/נכות כללית, לקבלת מענה אישי ספציפי.
תוכל לעדכן אותנו גם כאן בפורום (בתגובה להודעתי זו).

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
עו
עורך דין עמוס האוזנר
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה