לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'דמי אבטלה וקצבת זקנה'
דמי אבטלה וקצבת זקנה
14/05/2017 | 23:42
1
41
שלום רב,

בקיץ שעבר פותרתי מהעבודה ב 30/06/2016, יום לפני יוםולדת ה62 שלי. במשך מספר חודשים קיבלתי "דמי אבטלה" והיום הגשתי תביעה לקצבת זקנה. האם זה נכון שביטוח הלאומי ייחשב לי קיצבת זקנה מחודש 01/07/2016?איך זה מתיישב ביחד עם דמי אבטלה שקיבלתי עד עכשיו? האם ביטוח לאמי יכול לקזז מקיצבת זיקנה את דמי אבטלה שקיבלתי. או הםצריכים לשלם קצבת זקנה מיום שהסתימה תקופת האבטלה?

בתודה מראש
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - למקבל קצבאות נוספות במוסד'
קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - למקבל קצבאות נוספות במוסד
15/05/2017 | 10:20
48
שלום לך,

..."אם את בגיל 62 - 67, ואת זכאית גם לקצבת אזרח ותיק וגם לדמי אבטלה, תקבלי את הקצבה בסכום הגבוה מבין השתיים."

לתקופה מקבילה יפעלו כנ"ל.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה על חוב לביטוח לאומי'
שאלה על חוב לביטוח לאומי
15/05/2017 | 00:24
1
48
לפני כשנתיים התחלתי ללמוד ובזמן הזה לא שילמתי ביטוח לאומי וגם הכתובת שלי לא היתה מעודכנת אצלם. בקיצור קיבלתי לאחרונה מכתב זועם על חוב בסך כ-1500 ש"ח. אז בסוף חודש שעבר התקשרתי ושילמתי באשראי. היום קיבלתי מכתב "העתק מהצווים לעיקול נכסי חייב הנמצאים בידי צד שלישי עפ"י הסעיפים 7-7ב לפקודת המיסים". התקשרתי לביטוח לאומי ואמרו לי שמה ששילמתי היה עד סוף דצמבר, ועכשיו צריך לשלם עוד כ-400 ש"ח. ורק אז יבטלו את העיקולים. עכשיו, לא ברור לי מה זה העיקולים האלה. מופיע במכתב חשבון הבנק שלי בדיסקונט, וגם בנק יהב ובנק הדואר. לא היה לי מושג שיש לי חשבון בבנק היהב (מה זה) ובבנק הדואר. ועוד שאלה. נגמרה לי כרגע מסגרת האשראי. אני יכול בעיקרון לגייס את הסכום החסר ולשלם, אבל יהיה לי הרבה יותר נוח לחכות לתחילת החודש הבא. אז השאלה היא אם אני יכול לעשות אז זה, או שישלחו לי מעקלים הביתה או משהו, או שהסכום הזה יגדל משמעותית בגלל כל מיני קנסות או תשלומים מיוחדים שכרוכים בעיקול (אחד הפקידים בטלפון אמר לי משהו על זה אבל לא לגמרי הבנתי אותו, היה לו מבטא ערבי כבד, אחר כך התקשרתי שוב וענתה לי פקידה בחוסר עניין וחוסר סבלנות ולא ממש הבינה מה אני רוצה ממנה). ועוד הערה : הסכום במכתב הנ"ל הוא בדיוק הסכום שכבר שילמתי, אבל בביטוח לאומי אמרו לי שזה לא משנה, עד שישולם החוב במלואו יימשכו "הליכי העיקול".
תודה מראש
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח/פניה לסניף שלך'
חוב בדמי ביטוח/פניה לסניף שלך
15/05/2017 | 10:15
34
שלום לך,

במעמד הסדר החוב, מבטלים קנסות והצמדה.
ניתן להגיע להסדר תשלומים עד לסיום החוב.

בתקופת הסדר התשלומים, לא אמורים להפעיל סנקציות.
הסכום שיגבה ממך יהיה בגובה דמי הביטוח שנדרשים מסטודנט לתקופה הנקובה.

ממליצה על פניה לסניף שלך/גבייה, לקבלת מענה אישי ספציפי.
המענה ניתן תוך מס' ימים קטן.

או לפנות ישירות לסניף ולפתור במקום את הנושא.
ראה מס' פקס' ושעות קבלה במחלקת גבייה (ע"י לחיצה על פרטי מחלקות)
על פי הסניף בעיר מגוריך סניפים וערוצי שירות

בברכה ו
לצפיה ב-'הפניה לנכות כללית'
הפניה לנכות כללית
14/05/2017 | 13:20
4
59
אורנה שלום,
לפני מס' שבועות התייעצי אתכם לגבי אי קבלת ערר על החלטת החמרה של תאונת עבודה.
בועדת ערר הוחלט לדחות ההחמרה.

היום קבלתי מכתב מהמל"ל שהוא מעביר את תיקי לנכות כללית.אטכל לקבל הסבר ממך?ואיך להתנהג?
תודה
לצפיה ב-'נכות מעבודה/נכות כללית'
נכות מעבודה/נכות כללית
14/05/2017 | 21:48
3
34
שלום לך,

בתביעה לקצבת נכות, ניתן לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
מציעה לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שיש בידיך ולגשת לייעוץ ל"יד מכוונת" באיזור מגוריך, על מנת למקסם את זכויותיך. הרופא המומחה שיבדוק אותך, יכין מכתב לרופא משפחה (אם יהיה צורך בכך), על מנת להפנותך לבדיקות נוספות להשלמת בדיקות.

מזכירה רפואית תכין אותך בכתב ובע"פ לקראת הוועדה הרפואית.

בסיום התהליך, יהיה עליך לבחור את אחת הקצבאות, שכן לא ניתן לקבל את שתיהן.

ממליצה במקביל, לפנות ללשכה לסיוע משפטי באיזור מגוריך, על פי המידע שנרשם בדחיית הערעור עם המסמכים שיש לך בנושא נפגעי עבודה, לאחר שנדחת בערעור, על מנת שעו"ד יוכל לבדוק את סיכויי התביעה בבית הדין האיזורי לעבודה,
אם אכן ניתן לקשור את מצבך הנפשי לפגיעה בעבודה ויש בידיך מסמכים רפואיים התומכים בכך ובוועדה הרפואית לא התיחסו אליהם.

בברכה ו

לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
15/05/2017 | 01:36
2
21
עדיין מדוע הפנו אותי לנכות כללית?והאם אני חייב ללכת אליהם?או לבקש החמרה עוד חצי שנה?
לצפיה ב-'נכות מעבודה/נכות כללית'
נכות מעבודה/נכות כללית
15/05/2017 | 09:50
1
47
ההחלטה נתונה בידיך.
נתנו לך את האופציה לבדוק את שתי האפשרויות.
בסוף התהליך, תוכל לבדוק איזו קצבה מתאימה לך יותר.

באופן כללי, קצבת נכות מעבודה, עדיפה,
בשל האפשרות הפתוחה בפניך לעבוד למשל ללא הגבלה,
ללא קשר לאחוזי הנכות (אם לא נקבעה לך תקנה 15 המגדילה את אחוזי הנכות ב-50% בשל ירידה בהשתכרות של 20% לפחות),
כמו גם הגשת החמרה במצב הרפואי בשל הפגיעה עצמה וכתוצאה ממנה.

האם בדקת עם "יד מכוונת" את נושא ההחמרה שנדחת בגינו? יש להם רופאים מומחים, אשר יכולים לעבור אתך על המסמכים  ובמידת הצורך לבקש מרופא המשפחה להעביר בדיקות נוספות ו/או אישורים נוספםים.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/05/2017 | 14:20
6
תודה
לצפיה ב-'זכאות לקצבת נכות'
זכאות לקצבת נכות
13/05/2017 | 22:51
3
73
שלום רב 
אני הייתי חולה מספר פעמים בשנים האחרונות, ולא יכולתי לעבוד כל פעם כמה חודשים (המחלה באה בהתקפים). מבחינת עבודה, אני עצמאית. בחודשים אלו כמעט לא היו לי הכנסות מעבודה. אך למזלי, היו לי הכנסות לא מעבודה: משכר דירה של נכס בבעלותי ומרווחים בשוק ההון (מניות וכד'). רציתי לדעת אם הכנסות אלו משפיעות על זכאותי לקבל קצבת נכות (ולו רק זמנית).
תודה על עבודתכם החשובה 

לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
14/05/2017 | 22:16
2
57
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
הכנסות שלא מעבודה, יכולות להשפיע על תוספת "תלויים" בקצבה עבור בן זוג ועד 2 ילדים.

הבדיקה נערכת על פי ההכנסה ברוטו המדווחת, שלא תעלה על 5804 ש"ח ברוטו בחודש. לעצמאים, תערך בדיקה מחדש בתום שנת המס, על פי השומה השנתית.

קצבת לזכאים, תשולם לכל היותר עד 12 חודשים קודמים.

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגורייך.

תוכלי לבדוק גם זכאות לפטור ממס הכנסה כמפורט להלן מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ...
הוועדה המתקיימת בביטוח הלאטומי, בעלות של 692 ש"ח עבור השימוש בתשתית הוועדות הרפואיות. גם כאן ניתן להיעזר ב"יד מכוונת".

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'תודה רבה. ושאלת הבהרה'
תודה רבה. ושאלת הבהרה
15/05/2017 | 00:39
1
26
כתבת: "הוועדה המתקיימת בביטוח הלאטומי, בעלות של 692 ש"ח עבור השימוש בתשתית הוועדות הרפואיות."

לא כל כך הבנתי -- הכוונה היא לוועדה הרפואית שעוברים לצורך קצבת נכות?
ואם אני סובלת ממספר בעיות רפואיות שונות, ומזמינים אותי לכמה רופאים שונים בוועדה, אז אשלם 692 ש"ח לכל אחד או לכולם ביחד?

רב תודות

לצפיה ב-'וועדה לפטור ממס הכנסה'
וועדה לפטור ממס הכנסה
15/05/2017 | 09:33
22
התשלום הינו ח"פ עבור כל הוועדות שצריך לעבור.

בברכה.
לצפיה ב-'קבלת דמי אבטלה לאחר שהייה בחו"ל'
קבלת דמי אבטלה לאחר שהייה בחו"ל
12/05/2017 | 17:36
4
36
אם אני מתפטר מהעבודה ונוסע לחו"ל ל-3 חודשים, האם אני זכאי לקבל דמי אבטלה לאחר שאני חוזר לארץ?
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
14/05/2017 | 22:38
3
16
שלום לך,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות, באופן רציף/לא רציף.

למי שמתפטר מסיבה שאינה מוצדקת, חלה עליו תקופת המתנה של 90 ימים.

לשאלתך, בתום הטיול לחו"ל, תוכל לחזור להרשמה בשירות התעסוקה,
ותשמר זכאותך להפניה ל*עבודה מתאימה על פי גיל/נסיון/שכר וכדומה...
כמפורט מתוך אתה מובטל

*העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו. ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם. ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה"

בברכה.
לצפיה ב-'אם שהיתי בחו"ל 90 יום'
אם שהיתי בחו"ל 90 יום
14/05/2017 | 22:51
2
16
אם מיד אחרי ההתפטרות אני מתייצב בלשכה, ואז נוסע ל-90 יום לחו"ל, אחרי שאני חוזר מחו"ל ומתייצב שוב אני מתחיל לקבל מיד אבטלה (תוך כדי חיפוש עבודה)?

ועוד שאלה, כמה מקבלים דמי אבטלה?
לצפיה ב-'דמי אבטלה - תקופת המתנה'
דמי אבטלה - תקופת המתנה
14/05/2017 | 22:59
1
18
תקופת ההמתנה מתחילה מיום סיום יחסי עובד מעביד ולא מיום הרשמה ראשון.
קיימות למעשה לפניך שתי האפשרויות:
1- להרשם לפני הנסיעה.
2- להרשם בשובך ארצה בתום 90 ימים.

בכל מקרה תשלום דמי האבטלה יהיה בתום 90 ימים.

לשאלתך,

בברכה.

לצפיה ב-'תודה. קיבלתי תשובה'
תודה. קיבלתי תשובה
15/05/2017 | 00:51
9
לצפיה ב-'העלאת הקצבה'
העלאת הקצבה
12/05/2017 | 21:51
3
160
לפני שבוע או שבועיים היה רשום בישראל היום שמעלים את קצבת הנכות ב-700 שקל מה-28 במאי
וימשיכו להעלות בפעימות עד שזה יגיע ל-4,000 שקל עד סוף 2018

התקשרתי לביטוח לאומי אבל הם אומרים שאין להם עדכון על כך
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
14/05/2017 | 22:28
2
130

שלום לך,

נכון להיום, דובר תחילה על ינואר 2018, במספר פעימות הנפרשות ל-4 או 5 שנים, כאשר בתוצאה הקצבה תעמוד על 4000 ש"ח.

בינתיים...ראש הממשלה ממנה וועדה נוספת.

יש לעקוב בתקשורת ובעתונות אחר הפרסומים.

ביטוח לאומי מתעדכן ומעדכן באתר, כאשר ההחלטות מתקבלות.

ניתן לעקוב אחר קבוצות בפייסבוק, שקמו לצורך עדכון הקצבאות לשכר המינימום.

בברכה.

לצפיה ב-'בעוד כשבועיים וועדת פרופ' שמחון אמורה להתפרסם '
בעוד כשבועיים וועדת פרופ' שמחון אמורה להתפרסם
22/05/2017 | 16:14
1
28
וכפי הנראה תיהיה העדפה והעלאת הקצבה
לנכים עם אי כושר השתכרות מלא 75%-100%
שהם רווקים/ות וללא ילדים
ושאין להם הכנסה נוספת (כולל הכנסה מביטוח פנסיוני),
ואשר אין להם קצבת ניידות ו/או קצבת שירותים מיוחדים,
אלא קצבה של 2342 ש'ח בלבד + קח'ן ...

יהיו נכים מאושרים ויהיו נכים מאוכזבים.
לצפיה ב-'מה עם קצבה של'
מה עם קצבה של
23/05/2017 | 11:13
25
2589 + עבודה במפעל שיקום?
מה זה קח"ן?
לצפיה ב-'העם מעלים את הנכות ומתי'
העם מעלים את הנכות ומתי
13/05/2017 | 07:23
2
109
לאין תושבה במוקד של ביטוח לאומי בקיצור מתי מעלים את הנכות שלנו

לצפיה ב-'נראה לי מ- 01/01/2018 '
נראה לי מ- 01/01/2018
13/05/2017 | 19:05
72
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
14/05/2017 | 22:26
118
שלום לך,

נכון להיום, דובר תחילה על ינואר 2018, במספר פעימות הנפרשות ל-4 או 5 שנים, כאשר בתוצאה הקצבה תעמוד על 4000 ש"ח.

בינתיים...ראש הממשלה ממנה וועדה נוספת.

יש לעקוב בתקשורת ובעתונות אחר הפרסומים.

ביטוח לאומי מתעדכן ומעדכן באתר, כאשר ההחלטות מתקבלות.

ניתן לעקוב אחר קבוצות בפייסבוק, שקמו לצורך עדכון הקצבאות לשכר המינימום.

בברכה.

לצפיה ב-'התפטרות מוצדקת'
התפטרות מוצדקת
13/05/2017 | 17:55
1
43
שלום, אני רוצה להגיש בקשה להתפטרות מוצדקת לביטוח לאומי עקב איבחון של הבן שלי עם ASD וחוסר תמיכה במערכת החינוך.
מה חשוב שיהיה כתוב במכתב לביטוח לאומי?
תודה מראש
לצפיה ב-'התפטרות מוצדקת'
התפטרות מוצדקת
14/05/2017 | 21:50
28
שלום לך,

לאחר הרשמה בשירות התעסוקה כדורשת עבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות),
להגיש תביעה לדמי אבטלה, בה לתאר את הסיבה כפי שעלתה בשאלתך בפורום, בצירוף מסמכים רפואיים תומעים.

יש להמשיך ולהרשם בשירות התעסוקה כדורשת עבודה ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה עבור ימי ההתיצבות, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

בברכה.
לצפיה ב-'כרטיס נטען של ביטוח לאומי'
כרטיס נטען של ביטוח לאומי
10/05/2017 | 15:46
4
114
היום התקשרו אליי והודיעו לי שביטוח לאומי מפסיק את השרות הזה ועליי לפתוח חשבון בנק.
האם זה נכון? הגיוני?
אני לא יכול לפתוח חשבון בנק
לצפיה ב-'פתיחת חשבון בנק לגמלאות'
פתיחת חשבון בנק לגמלאות
11/05/2017 | 21:25
3
96
שלום לך,

נכון להיום, בנק ישראל הורה לפתוח חשבון בנק גם למוגבלים,
על מנת שניתן יהיה לנהל חשבון עו"ש והפקדת גמלאות לחשבון.
ראה להלן מתוך אתר פסקדין:

כמו גם חוזר המקביל לתקופת הפרסום של פסק הדין הפסקת הנפקת כרטיס נטען ותשלום בדואר מקוון בפועל, המשיכו תקופת מה עם הכרטיסים הנטענים למי שהיה כבר בידיו, אך לא צרפו חדשים.
לעיין במידע בחוזר, כולל נספחים.

לאחרונה במסגרת ההתנדבות שלנו בשי"ל (שירות ייעוץ לאזרח), סיפרה אחת החברות המתנדבות שהגיע אליה פונה שהבנק סרב לפתוח לה חשבון למרות פסק הדין.
המתנדבת התקשרה לבנק ישראל ושיתפה אותם במקרה.
נציגה מטעם בנק ישראל, הגיע לבנק ובקשה מהגב' לנסות שוב לפתוח חשבון.
כאשר הפקיד סרב לפתוח לה חשבון, הגב' שוחחה עם נציגת בנק ישראל. מייד הופיע ראש צוות ובקש להבין מי הגב' שהתלוותה אליה והיתה די פעילהבנושא.
הגב' הציגה עצמה מבנק ישראל ומייד פתחו לגב' חשבון בבנק.

יש למשוך את הקצבה תוך 30 ימים, מיום ההפקדה, פרט למי שחייב בתשלום מזונות.
"ראה סעיף 303 לחוק הביטוח הלאומי, הקובע: 303. [135] (א) זכות לגמלת כסף אינה ניתנת להעברה, לערבות או לעיקול בכל דרך שהיא אלא לשם תשלום מזונות המגיעים מהזכאי לגמלה לפי פסק דין של בית משפט או של בית דין מוסמך. (ב) הוראת סעיף קטן (א) תחול גם על גמלת כסף ששולמה באמצעות בנק או החברה, כהגדרתה בחוק הדואר, התשמ"ו-1986, בנותנה שירותים לפי סעיף 88א לאותו חוק (בסעיף זה – חברת הדואר), במשך שלושים ימים מיום ששולמה; ואולם רשאי הבנק או חברת הדואר, לפי הענין, לנכות מהגמלה כל סכום שנתנו לזכאי לגמלה על חשבון הגמלה." 

ועוד מתוך אתר כל זכות  מיטלטלין שאסור לעקל בהוצאה לפועל
"קצבאות המוסד לביטוח לאומי
בנוסף לא ניתן לעקל קצבאות שמגיעות לחייב מן המוסד לביטוח לאומי.
אם כבר הועברה הקצבה לחשבון הבנק של החייב, לא ניתן לעקל אותו במשך 30 יום (במהלך תקופה זו יוכל החייב למשוך את הכספים לידיו). לאחר 30 יום ניתן לעקל את הכספים הללו מחשבון הבנק של החייב.
למרות האמור לעיל, אם תיק ההוצאה לפועל נפתח נגד החייב בגין חוב מזונות, ניתן יהיה לעקל את הקצבאות המגיעות לחייב מהמוסד לביטוח לאומי ללא כל הגבלה."

בברכה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/05/2017 | 23:26
22
תודה על המיידע,
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
14/05/2017 | 00:54
1
32
לילה/בוקר טוב
לאחר שישבתי השבת והתעמקתי בחומר הקשור לעניין להלן כמה הארות.

1. אין חוק בישראל המחייב אזרח לפתוח חשבון בנק.
2. שינוי העברת הגמלאות מביטוח לאומי למבוטח והחיוב בפתיחת חשבון היא אלא
    תקנה בלבד ולא חוק, ואין תקנה שתגבר על כוח החוק.
3. בנק מסחרי מחוייב בפתיחת חשבון לכל אזרח, ובתוך גבולות החשבון לאפשר
    לו פתיחת הרשאה לתשלום בהוראות קבע, הנפקת כרטיס משיכה מבנקט,
    ואפשרות להיות מחובר לחשבונו מרחוק. (מחשב,טל' נייד)

לכן ימצא בטוח לאומי דרך להעביר לי את הכספים המגיעים לי ללא פתיחת חשבון. 
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
14/05/2017 | 19:30
20
ממליצה על פניה לסניף שלך (לבחור תחום על פי הקצבה המשולמת),
לקבלת מענה אישי ספציפי.

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'רילוקיישן '
רילוקיישן
11/05/2017 | 06:44
1
59
אני  רווק בן 30 נסעתי לקנדה (אמנה מצומצמת) ,קופ"ח כללית מושלם,  לכמה שנים, ללמוד ואולי להשתקע. אני יכול להתעקש שאני תושב חוץ השאלה אם כדאי? אגב, כמה זמן חולף עד שאמחק מרישומי קופ"ח כללית?
לצפיה ב-'תושב ישראל השוהה בחו"ל'
תושב ישראל השוהה בחו"ל
11/05/2017 | 22:00
33
שלום לך,

ממליצה לעיין בהרחבה בקישור בנושא תושב ישראל השוהה בחו"ל
על מנת לשמור על זכיותיך.

על פי מקרים שעלו בעבר בפורומים העוסקים בתחום, שמירה על תושבות עד 5 שנים כחוק, מקנה זכויות לטיפולים רפואיים אם נזקקים אליהם חלילה.
לא אחת רשמו פונים בהודעות, שחזרו לארץ לטיפולים רפואיים בשל העלויות הגבוהות בחו"ל.

באופן כללי, יש להסדיר בהוראת קבע בחשבונת כאן בארץ את תשלום דמי הביטוח.

מי שבוחר שלא לשלם, עליו להודיע ובכתב על ביטול התושבות, יש להיות מודעים להשלכות על כך מבחינת הכיסויים המפורטים בקישור מעלה.

יש לשים לב שיש פדיון גבוה לכיסוי ביטוח בריאות  למי שתושבותו מבוטלת וחוזר ארצה. ראה מתוך תושב ישראל השוהה בחו"ל - תשלום מיוחד לפדיון ת...

בברכה.

לצפיה ב-'תביעה לתשלום ביטוח לאומי על תקופת אבטלה ומחלת סרטן'
תביעה לתשלום ביטוח לאומי על תקופת אבטלה ומחלת סרטן
10/05/2017 | 17:12
2
41
שלום,
לפני כשנתיים כשהייתי בעל עסק קטן (בתחילת דרכו) אובחנתי כחולה סרטן ועברתי טיפולים קשים שהשביתו אותי.
במהלך כמה חודשים לא עבדתי בכלל ובהמשך הדרך העסק הוזנח ונסגר.
אח"כ התחלתי לעבוד כשכיר, עד היום.
קיבלתי דרישה לתשלום מביטוח לאומי עבור התקופה הזו שבה חליתי ולא עבדתי.
האם יש דרך לבקש את ביטול תביעת התשלום הזו ? אם כן - איך עושים זאת ?
תודה מראש. 
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
11/05/2017 | 21:48
338
שלום לך,

האם בתקופת מחלתך והטיפולים אותם קבלת, לא פנתה אליך העו"ס בבית החולים, או פעילים מהאגודה למלחמה בסרטן עם מידע על זכויותיך לקבלת קצבת נכות, בתקופה בה חלית ונשארת ללא הכנסה?

נכון להיום, ניתן לבדוק זכאות לקצבת נכות, אם ההכנסה ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח.
מקסימום התקופה הנבדקת לאבדן כושר עבודה הינה 15 חודשים קודמים. תשלום קצבת נכות 12 חודשים קודמים.
אבדן כושר עבודה מלא, מקנה זכויות הנחה בארנונה ועוד... כמפורט להלן מתוך זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים...

למי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא לשנה לפחות, פטור מדמי ביטוח ומנכים דמי בריאות (כיום 103 ש"ח) מהקצבה. ראה מתוך 

ממליצה על מילוי תביעה עם כל המסמכים הרפואיים התומכים עם מכתב הסבר ברוח הדברים שעלו כאן בפנייתך, לבדיקת זכאותך.
רצוי לקבל תשובות ובכתב ממחלקת נכות בביטוח הלאומי.

ניתן במקביל לבדוק זכאות לפטור ממס:

בברכה.

לצפיה ב-'פטור מדמי ביטוח - הקישור שלא עבר'
פטור מדמי ביטוח - הקישור שלא עבר
14/05/2017 | 19:35
14
..."מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות בשיעור של 100%, וכן מקבל קצבת נכות כללית בשיעור של 75% לפחות, לצמיתות או באופן זמני לתקופה רצופה של שנה לפחות - בעד התקופה שבה הוא מקבל את הקצבה (גם אם יש לו הכנסה אחרת)."

בברכה.
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
11/05/2017 | 12:50
1
19
היי 
עבדתי במשך שנתיים וחצי במקום עבודה קבוע ופוטרתי בסוף חודש דצמבר 
במשך חודש הייתי מובטלת (ינואר) ובפבואר התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש .. אני בהריון בחודש חמישי ובסוף חודש הקורב אני נאלצת לעזוב את מקום עבודתי עקב מעבר לצפון ?
האם עדיין מגיעה לי חופשת לידה ?
לצפיה ב-'דמי לידה - היום הקובע'
דמי לידה - היום הקובע
11/05/2017 | 21:35
12
שלום לך,

דמי לידה משולמים למי שהפסיקה עבודתה בחודשי ההריון שהסתיים בלידה וצברה צקופות עבודה כמפורט להלן מתוך דמי לידה - תנאי הזכאות:
..."דמי לידה מרביים עבור 15 שבועות (105 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת ששולמו בעדה דמי ביטוח 10חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה עבור 8 שבועות (56 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת, ששולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע."

על פי המידע בשאלתך, ניתן לחשב את חודשי העבודה בפועל, גם אם אינם באופן רציף, גם אצל מס' מעסיקים, על מנת להיות זכאית לדמי לידה.
10 חודשים מתוך 14 חודשים קודמים, לחודש הפסקת העבודה בהיותך בהריון שהסתיים בלידה, או 15 חודשים מתוך 22 חודשים קודמים.
כפי שניתן לראות, הבדיקה אינה חייבת להיות לתקופוטת עבודה רציפות.

בברכה ו
לצפיה ב-'שאלה בנושא דמי אבטלה '
שאלה בנושא דמי אבטלה
10/05/2017 | 21:28
1
32
שלום,

אני כרגע חותמת בלשכה ומקבלת דמי אבטלה , שמתוכם ניצלתי 19 יום ונשארו לי במכסה עוד 138 יום עומדים לזכותי עד פברואר כתוב 2018, השאלה שלי כזו
אם עכשיו אתחיל מקום עבודה חדש ואפסיק לחתום האם הזכות לדמי אבטלה תשאר לי עם הימים שלא ניצלתי בפועל
אשמח לתשובה
גלי
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
11/05/2017 | 20:58
16
שלום לך,

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...
עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

עם תחילת העבודה, יש להודיע לפקיד/ת ההשמה,
על מנת שישולמו דמי אבטלה עד ליום תחילת העבודה.

עם סיום העבודה, יש לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו.
המשך תשלום דמי האבטלה יהיה על פי הנתונים נכון להיום, שכן לתקופות עבודה נוספות, טרם נצברה זכאות לאבטלה.

במידה והפסקת העבודה הבאה תהיה בתום שנת הזכאות,
ניתן יהיה להגיש שוב תביעה לדמי אבטלה ותבדק הזכאות מחדש.

בברכה.

לצפיה ב-'ימי חופשה והפרשים להגדלת תשלום דמי אבטלה'
ימי חופשה והפרשים להגדלת תשלום דמי אבטלה
10/05/2017 | 14:17
1
17
פוטרתי מעבודתי לפני חודש.אני מגיע ללשכת התעסוקה ומתכוון לשלוח את המסמכים לביטוח לאומי.
קיבלתי כעת הפרשים ופדיון ימי חופשה, האם סכום זה נלקח בחשבון בחישוב דמי אבטלה? האם לשלוח לביטוח לאומי את התלוש עם ההפרשים ופדיון ימי חופשה שאינה משכורת?

לצפיה ב-'פדיון ימי חופשה והפרשים לאחר סיום יחסי עובד/מעביד'
פדיון ימי חופשה והפרשים לאחר סיום יחסי עובד/מעביד
11/05/2017 | 20:50
15
שלום לך,

יש לבדוק אם נוכו דמי ביטוח לאומי מתלוש השכר,
שכן בפדיון ימי חופשה לאחר סיום יחסי עובד/מעביד,
לא מנכים דמי ביטוח לאומי.

תמיד מומלץ להעביר את תלוש השכר האחרון למחלקת אבטלה,
למחלקות הגמלאות (קצבאות) - מיועד לשליחת תביעות ומסמכים בכל נושאי הקצבאות. (מופיע בדף הבא)
על מנת לקבל מענה ובכתב לאחר בדיקת הזכאות.

בברכה.

לצפיה ב-'תשלום דמי ביטוח ושירות במילואים בתנאי קבע'
תשלום דמי ביטוח ושירות במילואים בתנאי קבע
11/05/2017 | 09:39
2
14
הי, בוקר טוב.
ניסינו קצת להבין את ההבדלים בין ימי מילואים לבין ימי מילואים בתנאי קבע, והשאלה הרלוונטית לפורום זה היא:
כאשר אני מבצע ימי מילואים, אני מקבל את דמי התשלום דרך ביטוח לאומי אבל עצם השירות לא מהווה חלופה לתשלום דמי הביטוח החודשיים שלי (אני כרגע לא מועסק)

מה בדבר שירות מילואים בתנאי קבע?
האם התשלום על הימים האלה מועברים כמשכורת לכל דבר דרך צה"ל, ובגין כך צה"ל הוא גם הגורם שמשלם את דמי הביטוח הלאומי?
או שגם התשלום על הימים האלה מועבר דרך תביעה לביטוח לאומי?

תודה! 
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי בשירות מילואים בתנאי קבע'
דמי ביטוח לאומי בשירות מילואים בתנאי קבע
14/05/2017 | 22:50
6
שלום לך,

אכן, כפי שנרשם על ידיך, מי שיוצא למילואים, עליו להסדיר את תשלומי דמי הביטוח בעצמו, למי שאינו עובד.

לגבי שירות מילואים בתנאי קבע, אברר את השאלה ואעלה מענה לכשאקבלה.

במקביל תוכל אף לברר ע"י פניה לסניף שלך / אבטלה לקבלת מענה אישי ספציפי.

עדכן אותנו בתוצאות הבדיקה, על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
15/05/2017 | 12:05
4
הפניה בקישור צ"ל למחלקת גבייה ולא אבטלה.

בברכה.
לצפיה ב-'ניתוח ברגל'
ניתוח ברגל
08/05/2017 | 01:43
3
45
שלום רב.
עברתי לפני שבוע ניתוח ברגל.
תהליך ההחלמה הוא כמה חודשים וכרגע אני מתנהל עם כסא גלגלים.
עוד מלפני הניתוח אני לא עובד ולכן הייתי מתייצב בשירות התעסוקה מידי שבוע.
אני מקבל דמי אבטלה מהביטוח לאומי.
כרגע אני לא יכול להתייצב בשירות התעסוקה והעברתי להם את חופשת המחלה שקיבלתי.
רציתי לדעת האם מעבר לדמי אבטלה,ישנן זכויות שמגיעות לי בתקופת ההחלמה מהניתוח?
תודה רבה.

לצפיה ב-'נכות כללית/שירותים מיוחדים לנכים/ניידות'
נכות כללית/שירותים מיוחדים לנכים/ניידות
09/05/2017 | 20:43
39
שלום לך,

בדמי אבטלה ניתן לקבל תשלום, לכל היותר עד 30 ימי מחלה.

להגיש תביעה לקצבת נכות כללית. אין מניעה בקבלת שתי הקצבאות יחדיו.

לבדוק זכאות לשירותים מיוחדים לנכים ו/או ניידות גם לתקופה זמנית

רפואה שלמה ו

לצפיה ב-'ניידות'
ניידות
10/05/2017 | 20:46
1
24
בהרצאה שהייתי היום בנושא ניידות, העלתי את שאלתך ונמסר לי שלא נקבעים אחוזי נכות זמניים בניידות.
בפועל ההזמנה לוועדה רפואית תהיה לקראת תום 6 החודשים, בה יבדקו אם נותרה נכות ברגליים, על פי רשימת ליקויים סגורה, המופיעה בקישור במענה קודם.

יחד עם זאת, למרות המענה הנ"ל, חשוב להגיש תביעה לניידות ולקבל מענה אישי ובכתב.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה אורנה.'
תודה רבה אורנה.
15/05/2017 | 15:58
1
לצפיה ב-'זכויות ליולדת,,'
זכויות ליולדת,,
09/05/2017 | 08:25
12
34
האם  מגיעים זכויות לאם התינוק,(בן השבוע וחצי),
אשר אושפזה שבוע לאחר הלידה ,בבי"ח אסף הרופא ,לניתוח דחוף,
ולאחר 24 שעות לאחר מכן ,היא שוחררה הביתה,עם אישור  למנוחה של חודש ימים ,היא לא יכולה בכלל לתפקד ולטפל בתינוק שנולד.
השאלה היא:
האם יש זכאות לקבלת סיוע מטעם הביטוח -לאומי בטיפול ועזרה ,
ליולדת ,לתינוק ולבית ?
בתודה אנג'ל ריטה.
לצפיה ב-'הטבות ליולדת נכה שאינה מסוגלת לטפל בתינוקה - תגמול מיוחד לבן'
הטבות ליולדת נכה שאינה מסוגלת לטפל בתינוקה - תגמול מיוחד לבן
09/05/2017 | 19:04
11
33
שלום לך ו,

תקופת מחלתה וההחלמה הינה נכות זמנית.

לעיין במידע המצורף ולהתיחס בהתאם להנחיות ולפעול על פי המידע מתוך הקישור הנ"ל:
"הגשת תביעה לקבלת התגמול
​כדי לקבל את התגמול, על בן הזוג של היולדת למלא תביעה לתשלום תגמול מיוחד לבן זוג של יולדת נכה, ולצרף אישור מרופא על אי מסוגלותה  של האישה לטפל בילד שנולד.
את הטופס יש להגיש לסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים בדואר, בפקס או בתיבת השירות של הסניף בתוך 12 חודשים מיום הלידה."

בברכה לרפואה שלמה והחלמה מהירה

לצפיה ב-'תודה,רבה .בקשר לטופס -זכאות ליולדת, שהסברת ,'
תודה,רבה .בקשר לטופס -זכאות ליולדת, שהסברת ,
09/05/2017 | 20:23
10
23
כרגע לאחר שיחרור של יומיים ולאחר ניתוח ,מבי"ח,
לא מסוגלת לקום מהמיטה,ואין בכלל אפשרות לתפקד באופן עצמאי במהלך חודש ימים בגין הניתוח.(הלידה היתה לפני שבוע וחצי,הניתוח היה בגלל התקף כאבים לפני יומיים.)
הרופאים מבי"J מסרו  אישור רפואי  לחודש של מנוחה -בבית,בגלל המוגבלות הזמנית.
וגם ישנו זימון לבי"ח לביקורת בעוד חודש, בכדי לבדוק אם הניתוח הגליד ,ויהיה אפשר לחזור לתפקד ולטפל בתינוק .
אבל,,
מה שנחוץ לי כרגע זה לא זכויות כספיות ,אלא ברצוני לברר,
האם יש אפשרות  לקבלת עזרה פיזית מביטוח -לאומי - ולא  כסף ?

(כלומר זכאות למטפלת שתגיע מדי יום לטיפול בתינוק הרך ,ולעזרה בניקיון הדירה ,עד למועד ההחלמה- במשך 30 יום בלבד.)

אודה להתיחסותך.
לצפיה ב-'סיוע ליולדת'
סיוע ליולדת
09/05/2017 | 20:28
9
35
סיוע בעזרה בבית ניתן רק בסיעוד לאחר גיל פרישה.

נכון להיום, קיימת אופציה זו, בה ניתן לממן סיוע עבור העזרה בבית.

בברכה.
לצפיה ב-'אורנה,תודה רבה .'
אורנה,תודה רבה .
10/05/2017 | 10:24
8
22
כול הכבוד לתגובתך המהירה.
יישר כוח לפועלך הכול כך חשוב והמסייע .
לצפיה ב-'ברצון רב '
ברצון רב
10/05/2017 | 10:35
7
11
לצפיה ב-'כעת ראיתי שרשום ,לצרף תלוש משכורת בתביעת-תגמול לבן הזוג,'
כעת ראיתי שרשום ,לצרף תלוש משכורת בתביעת-תגמול לבן הזוג,
10/05/2017 | 15:57
6
28
אך במקרה הנוכחי,סוג  עבודתו של בן הזוג,היא מהבית -כפרילנסר, ואין לו תלוש משכורת בכלל, אלא,התשלום מועבר לחשבונו ע"פ ספק-העבודה .

השאלה היא:
האם דפי -חשבון מהבנק,שיעביר לביטוח לאומי ,ישמשו תחליף לתלוש -משכורת,
במקרה הנוכחי ?

בשבוע האחרון,הוא נאלץ לעסוק רק בטיפול בתינוק, ולא מתפנה בכלל לעבודתו כפרילנסר, כי התינוק מאוד קטן ומעסיק אותו ביום ובלילה,סביב השעון,
ולכן, החודש לא יוכל  להתפנות בכדי לעבוד,וגם לא ייקבל מהמעסיק שכר.

מה בדיוק הנוהלים במצב בנוכחי ,בו בן -הזוג עובד ללא תלוש משכורת ?

לצפיה ב-'כיצד בן הזוג מוגדר בביטוח הלאומי?'
כיצד בן הזוג מוגדר בביטוח הלאומי?
10/05/2017 | 17:08
28
אם הוא מוגדר כפרילסר ומשלם דמי ביטוח לאומי בהתאם,
ההתיחסות תהיה על פי המקדמות אותן הוא משלם לביטוח לאומי,
כמפורט בקישור במענה קודם לגבי עובד עצמאי.

ממליצה בכל מקרה לערוך בירור ע"י  פניה לסניף שלך/אמהות,גבייה, לבירור הנושא וקבלת מענה אישי ספציפי.(עם פרטיו האישיים)
המענה ניתן תוך מס' ימי עבודה קטן.

אערוך בדיקה מול הביטוח הלאומי במקביל ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.
עדכנו אותנו בתוצאות הבירור, על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.

לצפיה ב-'דמי לידה לאב/ הטבות ליולדת נכה שאינה מסוגלת לטפל בתינוקה'
דמי לידה לאב/ הטבות ליולדת נכה שאינה מסוגלת לטפל בתינוקה
14/05/2017 | 09:10
4
18
ראי להלן תגובת הביטוח הלאומי:

"האם הגב' זכאית לדמי לידה? אם כן האב יוכל להחליף אותה בכפוף לאישור רפואי המעיד שהיא אינה יכולה לטפל בילד.

אם לא והיא מוכרת כנכה ללא כושר השתכרות בן הזוג יוכל לתבוע תשלום תגמול מיוחד.

לעניין מעמדו של האב, גם אם הוא פרילנסר הוא או מעסיקו חייבים בתשלום דמי ביטוח וככזה הוא יוכר כעובד."

בברכה.
לצפיה ב-'מעולה! המון המון תודה. '
מעולה! המון המון תודה.
14/05/2017 | 14:52
7
לצפיה ב-'למי פונים בביטוח הלאומי עם האישור הרפואי,(לאיזה פקיד/מחלקה?)'
למי פונים בביטוח הלאומי עם האישור הרפואי,(לאיזה פקיד/מחלקה?)
15/05/2017 | 09:41
2
9
לצפיה ב-'מחלקת אמהות. בהצלחה!'
מחלקת אמהות. בהצלחה!
15/05/2017 | 09:50
1
10
לצפיה ב-'יופי ,תודה .'
יופי ,תודה .
15/05/2017 | 10:05
3
לצפיה ב-'חוב דמי ביטוח לאומי לעקרת בית אלמנה'
חוב דמי ביטוח לאומי לעקרת בית אלמנה
08/05/2017 | 19:16
1
93
שלום רב,
אני התאלמנתי ב 1993 ומאז לא התחתנתי וגם אני לא חיה עם בן זוג, אני עקרת בית שלא עובדת וחיה עם הבת שלי ובן הזוג שלה
בדירה שלהם, איני עובדת מ 2010 וגם לא שילמתי דמי ביטוח לאומי כל חודש כי הייתי תמיד בידיעה שאימהות חד הוריות אלמנות לא משלמות ביטוח לאומי , היום קיבלתי חוב של 7 שנים בדרישה לשלם 18000 שקל על כל התקופה הנ"ל שלא שילמתי.
האם אכן יש חוק שמחייב אותי לשלם ביטוח לאומי על עצמי אם אני אלמנה שלא עובדת (עקרת בית).
זוהי הפעם הראשונה שביטוח לאומי באו אליי בדרישה לתשלום החוב ואפילו ציינו בעצמם זאת במכתב (עקב זאת הם מורידים לי ריבית והצמדה), האם חוק התיישנות תופס במקרה כזה?
אודה לתשובה.
לצפיה ב-'שאירים - ניכויים מתשלום הקצבה'
שאירים - ניכויים מתשלום הקצבה
10/05/2017 | 12:19
39
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שאינך מקבלת קצבת שאירים ואינך עובדת?
ראי מי פטור/ה מתשלום דמי ביטוח כמפורט להלן מתוך שאירים - ניכויים מתשלום הקצבה
..."פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי: 
אישה העובדת רק במשק ביתה."

ממליצה על פניה לסניף שלך/ אזרח ותיק ושאירים, לקבלת מענה אישי ספציפי.

כמו כן, קיימת בפנייך האופציה לביטול חובות.
יש לפנות למחלקת גבייה עם ההסברים כפי שעלו בשאלתך, לצרף  דפי עו"ש של 3 חודשים אחרונים ומסמכים רפואיים אם קיימים.

אני בודקת במקביל לגבי ההודעה אותה קבלת ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

עדכני אותנו גם בתוצאות הבירור, על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה ו

לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי '
דמי ביטוח לאומי
08/05/2017 | 23:26
1
44
שלום
קיבלתי בפעם הראשונה דרישת תשלום מביטוח לאומי עבור 3 חודשים שלא עבדתי בשנת 2011,ע"ס 462 ש"ח ,לא כולל קנס והצמדה שאותם יבטלו אם אשלם את הסכום,לפי המכתב.
האם אני חייבת לשלם את הסכום הזה?מעולם לא קיבלתי לפני כן מכתב כזה והיו חודשים נוספים שלא עבדתי במשך השנים האחרונות...
האם ניתן לבטל את התשלום בדרך כלשהיא או שעליי לשלם ?
אשמח לעצה..תודה
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח - חובות עובדים עצמאיים ומי שאינם עובדים'
חוב בדמי ביטוח - חובות עובדים עצמאיים ומי שאינם עובדים
10/05/2017 | 10:52
28
שלום לך,

אכן, יש לשלם את החוב, ניתן אף לפרוס אותו במידת הצורך,
במעמד הסדרת החוב מבטלים קנסות וריבית.

ראי המענה לשאלתך מתוך חוב בדמי ביטוח - חובות עובדים עצמאיים ומי שאינם עו... בו מפורטים גם דרכי התשלום.

"תשלום דמי הביטוח כסדרם מקנה זכות לרוב קצבאות הביטוח הלאומי. כל תושב ישראל בן 18 ומעלה חייב על-פי החוק להיות מבוטח בביטוח הלאומי ולשלם דמי "ביטוח (חוץ מאישה נשואה  שבן זוגה מבוטח והיא עקרת בית בלבד וחוץ ממי שעלה ארצה ונעשה תושב ישראל לראשונה מעל לגיל 62).
תשלומי דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות מחושבים על-פי גובה ההכנסות שיש למבוטח מעבודה ושלא מעבודה, וכן על פי מעמדו הביטוחי"

בברכה.

לצפיה ב-'ועדת שירותים מיוחדים'
ועדת שירותים מיוחדים
08/05/2017 | 06:50
5
59
שלום רב, אני בן 32, כיום עם נכות 100 אחוז לצמיתות, אפואי 95, ניידות 80 אחוז.
 הנגשתי בקשה לירותים מיוחדים, ידוע לי שאין כפל קצבאות עם ניידות.
האם הוועדה משפיעה על הנכות בכלל?.
המצב של הינו כרוני, כאשר זה לצמיתות.
יש לי ועדה החודש לאורטופד, האם נבדק התפקוד הפיזי?
אחרי האורטופד, תהיה תשובה?..
לפי מה מעריכים את הנכות של שירותים רפואים?.
למשל 50 אחוז?..
תודה.
לצפיה ב-'וועדה רפואית - שירותים מיוחדים לנכים'
וועדה רפואית - שירותים מיוחדים לנכים
09/05/2017 | 21:50
4
27
שלום לך,

אכן, כפי שרשמת, לא ניתן לקבל את 2 הקצבאות ניידות ושירותים מיוחדים,
אלא אם נקבעו 100% נכות ומשתמשים בכסא גלגלים.

לגבי הגשת התביעה לשירותים מיוחדים לנכים, כאשר המצב הינו ברור ומגובה במסמכים רפואיים המצביעים על החמרה במצב הרפואי, כפי שנמסר גם באירוח של נציג מחלקת נכות בביטוח הלאומי.
ראה שאלה/תשובה קצבת שר"מ המתאים גם בנושא שאלתך.

לשאלתך, אכן רופא אורטופד אמור לבדוק אותך, לאחר עיון במסמכים הרפואיים.

לקבלת תוצאות וועדה רפואית, ניתן לעקוב באתר שירות אישי
סיום הטיפול, מותנה בעומס בסניף ולא ניתן מראש לצפות מתי יהיה סיכום.

המידע באתר שירות אישי, מתעדכן ברגע שמדפיסים את המכתב שאמור לצאת אליך בדואר.
מומלץ אף להצטרף לקבלת דואר במייל. מופיע בקישור אתר שירות אישי.

בברכה ו

לצפיה ב-'אז להבין רגע..'
אז להבין רגע..
09/05/2017 | 22:42
3
21
אם אני 80 אחוז ניידות לצמיתות, בלי כיסא גלגלים חלילה.
אני צריך להוציא 100 אחוז בשרותי רפואה מיוחדים על מנת לקבל את שני הקיצבאות יחד, כן?

לצפיה ב-'קבלת שתי הקצבאות שר"מ וניידות'
קבלת שתי הקצבאות שר"מ וניידות
10/05/2017 | 10:15
2
30
על מנת להיות זכאי לשתי הקצבאות יש לצבור 100% בשתיהן.

ראה מתוך הקישור שהעברתי במענה קודם בנושא קבלת יותר מקצבה אחת:
"על פי הנתונים שהוזנו,
תוכל לקבל את שתי הקצבאות רק אם אתה אחד מאלה:
• נקבעו לך 100% מוגבלות בניידות
• נקבעו לך 100% לעניין שירותים מיוחדים
• נקבע שאתה זקוק לכיסא גלגלים ומשתמש בו
בכל שאר המקרים יש לבחור באחת מבין שתי הקצבאות.
לתשומת הלב,
- הבחירה בין שתי הקצבאות היא חד-פעמית, אלא אם ישתנו תנאי הזכאות לאחת הקצבאות, שישפיעו על גובה הקצבה. 
- מוגבל בניידות לא יוכל לקבל קצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים, כל עוד לא החזיר את ההלוואה העומדת לרכישת הרכב."

בברכה.
לצפיה ב-'רשום אחד מאלה?.'
רשום אחד מאלה?.
11/05/2017 | 22:04
1
8
לא רשום שניהם?..
אם יש לי ניידות 80 אחוז, אז שרמ לא ניתן לקבל כשאם אני יקבל 50 אחוז, אני צריך בשרמ להוציא 100 כשיש לי ניידות 80, האם צודק?

לצפיה ב-'אכן כן, טעות קולמוס. בברכה.'
אכן כן, טעות קולמוס. בברכה.
14/05/2017 | 22:18
2

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
סייט חקירות
חושדים בבן זוג בוגד?
המקור לאשראי עסקי
זקוקים לתוכנית עיסקית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה