לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'נכות ללא פגיעה בכושר השתכרות'
נכות ללא פגיעה בכושר השתכרות
26/04/2017 | 11:53
3
77
שלום,
לפני כשנה עברתי כריתת אשך עקב סרטן.
האם אני זכאי לנכות למרות שלא הייתה פגיעה בכושר השתכרות?
האם אני זכאי לפטור ממס הכנסה לתקופה מסויימת?

תודה

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
27/04/2017 | 23:16
2
54
שלום לך,

לשאלותיך:

1- ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות אם ההכנסה ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח.

2- תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך, בהגשת התביעה לפטור ממס הכנסה 
לציין בתביעה לפטור ממס, כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים שלך.
מזכירה רפואית,תכין לך את תיק התביעה כולל הכנה לוועדה רפואית בע"פ ובכתב.

ראה בהרחבה מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ... יש לך טפסים להורדה ומילוי.

הוועדה אמנם מתקיימת בביטוח הלאומי, בשל התשתית הקיימת, אך היא לצורך הפטור.
יש לקבל מפקיד השומה, הפניה לוועדה רפואית ושובר תשלום של 659 ש"ח.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
30/04/2017 | 12:49
1
21
אורנה תודה על ההסבר אבל אם הבנתי נכון...
במידה והשכר שלי הוא מעל 5804 ש"ח אז אני לא זכאי לפיצוי?
הרי מס ההכנסה על 5804ש"ח הוא בסביבות 100ש"ח ורק העמלה היא 659ש"ח

לצפיה ב-'קצבת נכות/פטור ממס'
קצבת נכות/פטור ממס
03/05/2017 | 15:59
15
לשאלותיך:

1- אם השכר ברוטו הינו מעל ל-5804 ש"ח ברוטו, לא בודקים כלל את תיק התביעה במסלול קצבת נכות.
2- בנושא מס הכנסה בדוק זכאות להחזר במסגרת בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים
לא הבנתי את נושא העמלה.

בברכה.
לצפיה ב-'עצמאי בעל הכנסות לא מעבודה'
עצמאי בעל הכנסות לא מעבודה
27/04/2017 | 22:13
1
19
אשמח להכוונה ממך

המצב הוא כזה שמזה מספר שנים יש לי עסק של פרילנסר.
ההכנסות שלי צנועות יחסית ונחשבתי לעצמאי בעל הכנסות לא מעבודה (חוץ מזה יש לי עוד עבודה כשכיר)

בשנת 2015 היו הכנסותיי מהעסק 17,000 שנתי (ממוצע חודשי כ-1500 ש"ח) 
הסתכלתי בהגדרות ושום דבר לא השתנה. 
אחד הסעיפים להגדרה כעצמאי הוא שעובד חיב לעבוד לפחות 12 שעות ולהרוויח 15% מהשכר הממוצע
במקרה שלי אני מרוויח 15% מהשכר הממוצע החודשי אבל עובד רק 9-10 שעות מדי שבוע. מדוע אם כן בט"ל מחשיב אותי פתאום כעובד עצמאי ומבקש תשלום דמי ביטוח בגובה 16-17%?
לצפיה ב-'השאלה מתאימה לפורום ראיית חשבון המצ"ב'
השאלה מתאימה לפורום ראיית חשבון המצ"ב
27/04/2017 | 22:52
18
לצפיה ב-'חוק לרון ויציאה לעבודה'
חוק לרון ויציאה לעבודה
27/04/2017 | 13:42
2
70
שלום רב,
אני נכה בעל אי כושר השתכרות של 100%, לצמיתות. אני לא מצליח להתקיים (ברמה של אוכל ותרופות) מקצבה כל כך מזערית ובגלל זה אני חושב על לצאת לעבוד, בשליש משרה (לא אוכל יותר בגלל המגבלות שלי), להרוויח עד 2000 ש"ח ולא יותר.  אני מכיר את חוק לרון, ויודע שעד סכום מסוים לא נוגעים בקיצבה. אבל השאלה שלי אחרת- בחוק לרון יש שני סעיפים אפורים שמדברים על זה שאפשר לזמן נכים לוועדה מחודשת אחרי שנודע שהתחילו לעבוד, ואז לשלול או להפחית להם את הקיצבה. האם זה נכון? גם קראתי ברשת על "מלכודת הדבש של חוק לרון".   אני מבקש את תגובתם של חברי הפורום, לא רק של המנהלים, אלא של אנשים שגם מקבלים קיצבה וגם עובדים ויכולים לתת לי תשובות. 

תודה רבה
לצפיה ב-'"מלכודת הדבש של חוק לרון"'
"מלכודת הדבש של חוק לרון"
27/04/2017 | 19:23
75
תתעלם מזה בבקשה. אני יודע מי כתב את זה ואם הייתי שומע לזה הייתי רעב היום.
אני משתכר 4300 כבר שלוש שנים ולא זומנתי לוועדה..
ומה זה "אני חושב על לצאת לעבוד"? למה לא עבדת עד כה?
לצפיה ב-'חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית'
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
27/04/2017 | 21:44
98
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של נוגע בך במילים, שנרשמה מנסיונו האישי,
..."ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה 
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש."

ועוד...

"הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21%% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪)."

מדובר בהכנסה ברוטו, עד 2745 ש"ח הקצבה לא תפגע כלל.
ההפחתה מהקצבה מתחילה מעל לסכום הכנסה זה.

תוכל לעקוב אחר הצעות עבודה המופיעות בקבוצת הפייסבוק סיכוי שווה - שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה 
" ‏"סיכוי שווה"- קהילה וירטואלית ללא מנגנון, לא למטרות רווח, מייסודו של אורן הלמן.
 במטרה להנגיש הזדמנויות עבודה לאנשים עם מוגבלות וליצור סדר יום‏"

בברכה ו

לצפיה ב-'שאלה בקשר לועדת ערער'
שאלה בקשר לועדת ערער
26/04/2017 | 23:05
1
41
שלום רב,
במסגרת תאונת עבודה נפלתי ונזקקתי את רגלי.תבעתי את הביטוח לאומי בייצוג של ליבנת פורן. לאור הטיפול הכושל של נציגיה,בין היתר הגשת תביעה רק בגין הבעיה האורתופדית ולא בגין השלכות נפשיות שארעו לי בגין הפגיעה,נקבעו לי אחוזי נכות זמניים כאמור בהיבט אורטופדי בלבד. כשפניתי לעו״ד לייצג אותי ,הלה ציין בפני כי יש לי פגיעה נפשית ועל כן יגיש ערעור ויבקש לחזור לוועדה ראשונה ולקבל נכות זמנית בהיבט פסיכיאטרי מיום הפגיעה.
בוועדת הערר, מזכיר הוועדה מיד התלהם וטען שאין דבר כזה להחזיר את התיק לוועדה ראשונה וציין כי בהתחלה טענות אלו (של ההיבט הנפשי) לא הועלו. לטענה זו  ציין עו״ד שליווה אותי כי התיק לא היה מיוצג על ידו.
שאלתי היא, האם לאור העובדה שנציגיה של חב׳ לבנת פורן לא הציגו את הבעיה על כל היבטיה, נשללות ממני הזכויות? האם אכן אין הליך שבו אני זכאית להחזיר את ההיבט הפסיכיאטרי לוועדה ראשונה?
אשמח לקרוא התייחסותכם ועצתכם,כיצד עלי לפעול בכדי לקבל את מלוא הזכויות?
לצפיה ב-'וועדת ערער'
וועדת ערער
03/05/2017 | 17:10
8
שלום לך,

אכן, לא ניתן בוועדת ערער להציג מסמכים, שלא היו בפני הוועדה מדרג ראשון.

ניתן כעבור 6 חודשים מקביעת אחוזי הנכות, להגיש בגמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת וע... או קודם לכן כמפורט:
..."נכה עבודה בעל דרגת נכות יציבה (לצמיתות), שהייתה החמרה במצבו, רשאי לבקש קביעה מחודשת של דרגת נכותו, ובלבד שעברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של דרגת הנכות (בהסכמת רופא מוסמך של המוסד לביטוח לאומי אפשר לדון בקביעה מחודשת של דרגת הנכות לפני תום ששת החודשים האלה), ויש בידו תעודה רפואית המאשרת שמצבו הוחמר וההחמרה היא תוצאה מן הפגיעה בעבודה, שלאחריה נקבעה דרגת הנכות. לא תתקבל אלא תעודה מאת רופא שהוסמך לכך על ידי קופת החולים."

..."תביעה לקצבאות הנכות בשל החמרה במצב הרפואי  - תיחשב לתביעה חדשה, ולא כהמשך לתביעה הקודמת."
בדוק אם ההסכם נחתם לפני 5.12.2015 ומה אומר ההסכם על החמרת מצב בעתיד.

ראה בהרחבה הכללים החדשים מהמועד הנ"ל.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'פיטורים מכוערים והתפרצות PTSD'
פיטורים מכוערים והתפרצות PTSD
26/04/2017 | 18:21
1
65
שלום,

האם פיטורים קשים בהן הבוס יצא בהאשמות קשות כלפי העובד בשקרים והפצת תכנים אלו למספר גורמים בחברה,
בו העובד לשעבר כתוצאה מהתכנים והפיטורים הקשים סובל PTSD

האם ניתן לתבוע את ביטוח לאומי באם יש הוכחות לטענות האלו גם עם עברו כמה חודשים?

תודה.
לצפיה ב-'נפגעי עבודה/ נכות כללית/הבטחת הכנסה'
נפגעי עבודה/ נכות כללית/הבטחת הכנסה
29/04/2017 | 22:14
32
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שאתה רוצה לתבוע במסגרת נפגעי עבודה ולא נכות כללית.
יש לדאוג למסמכים רפואיים תומכים בהתפרצות המחלה.
כמו כן, חשוב שיהיו לך עדים להשתלשלות אירועים כפי שעולה מהמידע שנרשם על ידיך.

באופן כללי, ניתן עד 12 חודשים להגיש תביעה לקצבת נכות מעבודה ולזכאים תשולם קצבה רטרואקטיבית אם תאושר הקצבה.

טופס ראשון שיש למלא הינו תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה (211... גם אם לא ישולמו דמי פגיעה.

לאחר אישור התביעה, עקרונית, יש למלא תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה (200). במילוי וסיוע לקראת הוועדה הרפואית (לאחר אישור התביעה והכרה בתביעה כפגיעה מהעבודה ע"י הביטוח הלאומי) ניתן לפנות לסיוע ללא עלות ל"יד מכוונת" באיזור מגוריך.
רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים שיש בידיך ובמידת הצורך יפנה לרופא משפחה להשלמת מידע רפואי חסר.
מזכירה רפואית תסייע בהכנת תיק התביעה, כולל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדה/ות רפואית/יות.

במקביל להגיש תביעה לקצבת נכות כללית, בה תוכל להיעזר מלכתחילה ב"יד מכוונת" ולקבל החלטות אם שתי התביעות יאושרו, איזו קצבה לבחור.

עד לסיום ההליך בתביעות הנ"ל, תוכל להגיש תביעה להבטחת הכנסה, אם אין לך הכנסות הנבדקות על פי התא המשפחתי.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

בברכה ו

לצפיה ב-'שאלה לגבי זכאות של ביטוח לאומי'
שאלה לגבי זכאות של ביטוח לאומי
26/04/2017 | 12:54
2
58
שלום רב, אני סטודנט שמסיים את שנת הלימודים הקרובה ב 30 ביוני. אני מתפטר מעבודתי לאחר כמעט 4 שנות ותק בסוף מאי. 
מהאתר של ביטוח לאומי לא הבנתי האם אני יכול לחתום אבטלה לאחר 90 יום (שהרי אני זה שהתפטרתי ולכן אני לא יכול לקבל ישר). במידה ואני יכול - האם החודש שאני עדיין לומד נספר לי?
כנספח לזה, האם אפשר להחליט שאני רוצה לחתום אבטלה חודש אחרי ההתפטרות (כך שאני כבר לא יהיה סטודנט)?

תודה רבה!

לצפיה ב-'מעדכן כי שכחתי: בן 28, השנה הנוכחית היא השנ"ל האחרונה בתואר'
מעדכן כי שכחתי: בן 28, השנה הנוכחית היא השנ"ל האחרונה בתואר
26/04/2017 | 12:59
19
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
29/04/2017 | 21:37
11
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים,
לתקופה של 18 חודשים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות,
באופן רציף/לא רציף.

בדוק אם ההתפטרות שלך מוצדקת על פי הדוגמאות שמופיעות מתוך אתה מובטל
..."מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותי שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו. "

במקרה זה, יש להרשם בשירות התעסוקה כדורש עבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות), ולהגיש תביעה לקצבת נכות עם הסבר לסיבת ההתפטרות. 
יש להמשיך ולהתיצב ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

אם אין לך סיבה מוצדקת להתפטרות, ובכוונתך להתחיל לעבוד במהלך שנה זו,
תוכל להרשם כדורש עבודה, על מנת לקבע את הזכאות לדמי אבטלה (הזכות למיצוי מכסת הימים ,נשמרת לשנה מהאחד בחודש כנ"ל).

לשאלתך, יש לבצע את הבדיקה מול הביטוח הלאומי/אבטלה במסגרת התפטרות מוצדקת.

בברכה.

לצפיה ב-'כושר להשתכר בעניין נכות כללי'
כושר להשתכר בעניין נכות כללי
24/04/2017 | 18:31
1
83
יש לי נכות כללית בשיעור 41% ( כולל 5% לפי סעיף המצב הנפשי ) ואני משתכר כ 4000 ש"ח, תביעתי נדחתה בטענה כי לא איבדתי עקב הליקוי %50 לפחות מכושרי להשתכר, איך ניתן להתמודד עם טעה זו ?
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
25/04/2017 | 23:32
84
שלום לך,

על מנת לקבל קצבת נכות, יש לצבור לפחות 40% נכות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות, או 60% נכות.

לבדוק את סעיפי הליקוי ואחוזי הנכות בפרוטוקול שהגיע אליך.
ניתן לראות אותו גם באתר שירות אישי

עד 31.12.2016 ניתן היה להשתכר עד 5804 ש"ח ברוטו בחודש ולקבל קצבה חלקית אם עומדים בתנאי הזכאות של אחוזי נכות כנ"ל תחילה.
אבדוק אם חל שינוי בעקבות חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות ..., שנכנס לתוקף ב-1.1.2017 ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

תוכל לפנות במקביל ע"י פניה לסניף שלך/נכות, לבירור הסיבה לדחית התביעה והשינוי אם חל מינואר 2017.

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

אחרי בירור וקבלת מענה במידה ועדיין ניתן להשתכר ולהגיש תביעה לקצבת נכות, בדוק את האופציה להגשת הערעור על ההחלטה במעמד הפניה הנ"ל.
תוכל להגיש ערעור באמצעות "יד מכוונת" ללא עלות באיזור מגוריך.

בברכה.
לצפיה ב-'החזר דמי ביטוח לאומי בגין תחילת עבודה'
החזר דמי ביטוח לאומי בגין תחילת עבודה
25/04/2017 | 13:28
3
42
שלום,
התחלתי לאחרונה לעבוד באוניברסיטה.
לפני שהתחלתי את העבודה הייתי משלם תלושים בסך 125 ש"ח לחודש הכוללים דמי ביטוח לאומי בסך 22 ש"ח ודמי ביטוח בריאות בסך 103 ש"ח.
המשכורת שאני  אמור לקבל (עובד ע"ב שעות ולא משרה מלאה) תפריש לביטוח הלאומי ודמי בריאות רק 16 ש"ח לחודש (ע"פ מדרגות המס) .
האם ה-16 ש"ח הללו נחשבים לתשלום מלא ואני אקבל החזר בסך 109 ש"ח בגין כל חודש או שמקבלים רק את הקיזוז כלומר 16 ש"ח? [דמי הביטוח הלאומי ודמי בריאות שולמו 3 חודשים מראש כך ששילמתי את כלל 3 החודשים בהם התחלתי לעבוד לפי קבלתי לעבודה.]

תודה!
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי -סטודנט'
דמי ביטוח לאומי -סטודנט
25/04/2017 | 14:01
2
40
שלום לך,

דמי ביטוח לאומי משולמים עבור תקופה רטרואקטיבית ולא מראש.
ראה להלן מתוך דרכים לתשלום דמי ביטוח:
..."מי שאינו עובד, סטודנט ותלמיד ישיבה - משלם מדי רבעון, בתום הרבעון, ב-25 בפברואר בעבור אוקטובר, נובמבר ודצמבר; ב-15 באפריל בעבור ינואר, פברואר ומרס; ב-15 ביולי בעבור אפריל, מאי ויוני; וב-15 באוקטובר בעבור יולי, אוגוסט וספטמבר. כלומר התשלום באמצעות בדף התשלומים הוא בעבור התקופה מחודש אוקטובר עד חודש ספטמבר של השנה הבאה."
https://www.btl.gov.il/Insurance/WaysToPay/Pages/לעובדים%20עצמאים%20מי%20שאינם%20עובדים%20סטודנטים%20ותלמידי%20ישיבות.aspx

דמי ביטוח ודמי בריאות שינוכו מהשכר החודשי, מכסים את מלוא התשלום עבור החודש בו עובדים ואין צורך להשלים למינימום, הנדרש לסטודנט.

בברכה ובהצלחה!

לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי לסטודנט -תגובה'
דמי ביטוח לאומי לסטודנט -תגובה
25/04/2017 | 18:20
1
17
תודה על המענה.
רק לוודא שהבנתי- אם שילמתי בתחילת אפריל על חודש מרץ אבל במרץ התחלתי לעבוד אקבל החזר של 125 ש"ח? באיזו צורה אני אמור לקבל החזר זה?
שאלה נוספת לאופן העדכון-האם עליי לעדכן את הביטוח הלאומי בעבודה החדשה או שהעדכון הוא אוטומטי ואקבל מהם הודעה להפסיק לשלם את התשלומים על החודשים הבאים?
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי לסטודנט'
דמי ביטוח לאומי לסטודנט
25/04/2017 | 22:15
17
בגין כפל תשלום עבור חודש מרץ, יש להעביר תלוש שכר למחלקת גבייה בביטוח הלאומי, ולדווח על תחילת העבודה.
הדווח על תחילת העבודה מגיע ממס הכנסה והוא מעודכן באיחור.

ניתן לבצע הפעולה באמצעות הצהרת עיסוקים (6131) ולשלוח בפקס' למחלקת גבייה בעיר מגוריך, מתוך סניפים וערוצי שירות. ללחוץ על פרטי מחלקות לקבלת הפקס' למחלקת גבייה מלא שכירים.

לצרף מכתב בקשה להחזרת עודף הגביה.

בברכה ו
לצפיה ב-'תשלום ראשון לאבטלה'
תשלום ראשון לאבטלה
25/04/2017 | 19:57
1
22
היי   אני אמור לקבל דמי אבטלה  התחלתי לחתום ב 5 לאפריל  הבנתי שהפעם הראשונה  אין תאריך לתשלום
יש לך אולי מושג בסיסי  האם זה ייכנס בתחילת החודש     או  ב 17   או  אחרי    ממש תודה
לצפיה ב-'מועד תשלום דמי אבטלה'
מועד תשלום דמי אבטלה
25/04/2017 | 21:55
12
שלום לך,

ב-17 בחודש, משולמים דמי אבטלה עבור התיצבות בחודש קודם.
על פי המידע בשאלתך, תשלום ראשון יהיה ב-17.5.2017

תשומת הלב לניכוי 5 ימים מימי הזכאות בתשלום חודש ראשון ובתשלום חודש רביעי, אשר ישולמו בסופו של דבר, למי שמתיצב ומקבל את מלוא דמי האבטלה.
ראה בהרחבה מתוך תקופת הזכאות המידע מופיע במספר ימי הזכאות לתשלום בחודש.

בברכה.
לצפיה ב-'חוב בביטוח לאומי'
חוב בביטוח לאומי
25/04/2017 | 07:58
1
56
שלום
קיבלתי חוב לדרישת תשלום דמי ביטוח לאומי ממחצית שנת 2010 ועד היום האם לא חל התיישנות לדרישה זו?
תודה
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח לאומי'
חוב בדמי ביטוח לאומי
25/04/2017 | 09:38
49
שלום לך,

הבדיקה להתיישנות נערכת מהמועד בו חל המועד בו היה צריך להיות תשלום דמי הביטוח.

ראי להלן מתוך דרכים לתשלום דמי ביטוח:
https://www.btl.gov.il/Insurance/WaysToPay/Pages/לעובדים%20עצמאים%20מי%20שאינם%20עובדים%20סטודנטים%20ותלמידי%20ישיבות.aspx

להגיע להסדר תשלומים ובמעמד התשלום יבטלו קנסות וריבית.
בברכה.

לצפיה ב-'קיצבת נכות (נכות כללית)- שאלה'
קיצבת נכות (נכות כללית)- שאלה
24/04/2017 | 22:34
1
105
שלום
בשירשורים קודמים ראיתי שקיצבת נכות מוכבת ממספר גורמים, כגון נכות כללית (לפי אחוזים), אובדן כושר עבודה (לפי אחוזים), תוספת עבור ילדים (תלויי גיל והגדרות נוספות)
אישתי נכה (נכות כללית) 52% (אחד הסעיפים הינו 40%)
יש לה אובדן כושר עבודה 100%
יש לנו שני ילדים בני 13 (תאומים)
לפי הטבלאות ולמיטב הבנתי, אשתי זכאית ל (לפי האתר בטל"א)
קצבה חודשית - א.כ.ע.- דרגה מלאה (100% או 75%) - קצבה חודשית מלאה בסך  2,342 ש"ח
ק.ח.ן - נכות רפואית בין 50% ל-79% - סכום התוספת הוא  350 ש"ח
תוספת עבור ילדים - א.כ.ע. -דרגה מלאה (100% או 75%) - סכום התוספת הוא 937 ש"ח

סה"כ 3629 ש"ח
האם אני צודק?
תודה מראש

לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות עבור ילדים'
תוספת תלויים בקצבת נכות עבור ילדים
25/04/2017 | 09:31
58
שלום לך,

יש לפנות לסניף ביטוח לאומי באיזור המגורים למחלקת נכות, עם צילומי ספח של ת.ז. בו רשומים הילדים.

בברכה.
לצפיה ב-'פגיעה בזכויות עקב וויתור על קיצבת זיקנה?'
פגיעה בזכויות עקב וויתור על קיצבת זיקנה?
25/04/2017 | 08:15
1
31
שלום.
בעלי בן 67 , מקבל קיצבת נכות (מעבודה) גבוהה מקיצבת הזיקנה שאמור היה לקבל. כשניגש לביטוח לאומי אמרו לו לא להגיש בכלל בקשה לקיצבת זיקנה היות והוא מעדיף לקבל את קיצבת הנכות. (הרי לא ניתן לקבל 2 קיצבאות).
שאלתי- האם אני כאשתו לא אפגע בזכויות כלשהן אם חלילה הוא ילך לעולמו לפני בגלל הוויתור שלו על קיצבת הזיקנה?
תודה
לצפיה ב-'קצבת שאירים ומענק פטירה'
קצבת שאירים ומענק פטירה
25/04/2017 | 09:25
29
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שאת בודקת לגבי זכויות אלמנה חלילה כמו מענק פטירה ושאירים:
ראי להלן מענק פטירה:
https://www.btl.gov.il/benefits/Survivors_%20Insur...מענק%20פטירה.aspx

קצבת שאירים:

https://www.btl.gov.il/benefits/Survivors_%20Insur...

הזכויות זהות למי שבוחר להמשיך לקבל קצבת נכות של נפגע עבודה שהיא גבוהה יותר.

בברכה.

לצפיה ב-'עבודה שנקבעה מראש לתקופה קצובה, מזכה בסיומה בדמי אבטלה?'
עבודה שנקבעה מראש לתקופה קצובה, מזכה בסיומה בדמי אבטלה?
23/04/2017 | 07:02
5
16
כלומר, אם בראיון עבודה אמרו לי מראש שהם זקוקים למישהו שיחליף את העובדת שיצאה לחופשת הריון, ולאחר שהעובדת חזרה הם שלחו לי מכתב שבו כתוב:
"אנו מודיעים לך שסיום עבודתך בחברה יחול ביום .... כמו שסוכם מראש בינך לבין החברה". אם לאחר מכן אני מובטל וחותם בלשכה, האם אני זכאי לדמי אבטלה?
למרות שלא מדובר פה בפיטורין 'קלאסים'?

לצפיה ב-'דמי אבטלה - סיום חוזה העסקה דינו כפיטורין'
דמי אבטלה - סיום חוזה העסקה דינו כפיטורין
23/04/2017 | 08:50
4
18
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
יש לצבור לפחות 12 חודשי עבודה, באופן רציף/לא רציף, הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים.

סיום העסקה לתקופה קצובה מראש, דינו כפיטורין ומזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה! תסכימי אולי לצרף איזה קישור למקור הדברים?'
תודה! תסכימי אולי לצרף איזה קישור למקור הדברים?
23/04/2017 | 08:52
3
14
אני לא מצליח למצוא שום התייחסות של חוקי ביטוח לאומי בנושא "עבודה לתקופה קצובה" לעניין אבטלה...
לצפיה ב-'עבודה לזמן קצוב - דמי אבטלה'
עבודה לזמן קצוב - דמי אבטלה
23/04/2017 | 11:12
199
שלום גולן,

כך נוהגים בביטוח לאומי/מח' אבטלה, במקרים כגון אלה שהעלת, כולל לאחר התמחות של עו"ד ורואי חשבון הזכאים לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
לגבי האחרונים, חודשיים לפני מועד בחינות אינם זכאים.

בררתי שוב בביטוח לאומי ואכן במקרה כגון זה המוצג על ידיך ינתנו דמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

ממליצה גם על פניה לסניף שלך/אבטלה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.

לצפיה ב-'סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה'
סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה
25/04/2017 | 09:07
10
ראה מענה נוסף מהביטוח הלאומי/ אבטחה, להוספת מראה מקום בנושא שאלתך:

"אין מצביע מקום לעניין תום חוזה. אדאג להוסיף זאת באתר.

תום חוזה דינו כפיטורין.

אם לעובד היה חוזה עבודה לתקופה קצובה למילוי מקום של עובדת שיצאה לחופשת לידה.

ותקופת עבודתו הסתיימה עם חזרתה של העובדת מחופשת לידה, רואים בתום החוזה כפיטורין."

בברכה.
לצפיה ב-'סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה'
סיום חוזה - פיטורין לצורך דמי אבטלה
25/04/2017 | 09:08
10
ראה מענה נוסף מהביטוח הלאומי/ אבטלה, להוספת מראה מקום בנושא שאלתך:

"אין מצביע מקום לעניין תום חוזה. אדאג להוסיף זאת באתר.

תום חוזה דינו כפיטורין.

אם לעובד היה חוזה עבודה לתקופה קצובה למילוי מקום של עובדת שיצאה לחופשת לידה.

ותקופת עבודתו הסתיימה עם חזרתה של העובדת מחופשת לידה, רואים בתום החוזה כפיטורין."

בברכה.
לצפיה ב-' משכורות לחישוב דמי אבטלה'
משכורות לחישוב דמי אבטלה
25/04/2017 | 08:22
1
15
חישוב דמי האבטלה נעשה על פי 6 חודשי עבודה אחרונים. (נניח אוקטובר עד מרץ 2017) 
אולם במקרה שלא לוקחים בחשבון חודש אחד מהם בשל היותו לא מייצג (מחלה שלא שולמה - נניח חודש ינואר) ,האם מחשבים על פי 5 חודשים מבין אוקטובר עד מרץ  או בכל מקרה 6 חודשים (לוקחים עוד חודש אחורה, כלומר ספטמבר 2016 ועד מרץ 2017 לא כולל ינואר 2017) 
תודה רבה 
לצפיה ב-'מחשבון - דמי אבטלנ'
מחשבון - דמי אבטלנ
25/04/2017 | 08:44
12
שלום לך,

תוכלי להיעזר במחשבון לחישוב דמי אבטלה ליום.
כל חודש עבודה בו תרשמי 0, תפתח אפשרות להוספת חודש נוסף:
https://www.btl.gov.il/Simulators/Pages/ZacautAvta...

בברכה.
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי לאחר אבטלה'
דמי ביטוח לאומי לאחר אבטלה
23/04/2017 | 18:48
1
26
היי,
במידה ואושרה לי תביעת האבטלה עד לסוף השנה, אך קיבלתי את כל מכסת הימים האפשריים במסגרת האבטלה כבר כעת, האם עליי להמתין לסיום השנה ואז להגיש דיווח כדי לקבל שוברים לתשלום דמי ביטוח לאומי (במידה ואינני עובד כמובן)?

כלומר, האם מותר לי לא לעבוד ולא לשלם דמי ביטוח לאומי במידה ואני עדיין בתקופת האבטלה?

אם לא, מאיזה יום עליי לדווח על עצמי כמי שלא עובד? מיום קבלת דמי האבטלה האחרונים?

תודה.
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי'
דמי ביטוח לאומי
24/04/2017 | 21:45
13
שלום לך,

ניכוי דמי ביטוח מינימליים מבוצע בדמי אבטלה.
החל מהחודש בו אינך מקבל בו דמי אבטלה, חלה חובת תשלום דמי ביטוח,  כמי שלא עובד. ראה הנחיות מתוך אתר ביטוח לאומי/דמי ביטוח/ לא עובד (לא מצליחה להעביר קישור בנייד משום מה.. )

בברכה.

לצפיה ב-'האם מגיע לי לחתום אבטלה'
האם מגיע לי לחתום אבטלה
23/04/2017 | 19:55
1
34
שלום לכולם ,
אם מפטרים אותי מהעבודה אחרי 11 חודשים וחצי
פעם אחרונה שחתמתי אבטלה הייתה לפני כ3 שנים לחודש חודשיים.
האם מגיע לי דמי אבטלה ?
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
24/04/2017 | 21:29
22
שלום לך,

כל חודש עבודה נלקח בחשבון ללא קשר כמה ימים עבדו בהם.

זכאות לדמי אבטלה נקבעת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור באופן רציף/לא רציף 12 חודשי עבודה לפחות.

בפועל יש לך 12 חודשי עבודה.

האם משולם שכר עבור הודעה מוקדמת? לתקופה מקבילה, לא משולמים דמי אבטלה ותשלום נוסף זה, נלקח בחשבון תקופות עבודה.

מי שגילו צעיר מ-40 יוכל למצות מכסת דמי אבטלה לתקופה של 4 שנים, כאשר באבטלה ראשונה ישולמו מלוא דמי האבטלה וימי הזכאות, כל עוד לא מפנים לעבודה.

בתביעה חוזרת לדמי אבטלה, תשולם במקרה שאלתך יתרת דמי האבטלה מתקןפת אבטלה קודמת במלואה ולאחר מכן 80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה.

סה"כ ניתן לקבל בתקופה של 4 שנים 180% מימי הזכאות ו-185% מדמי אבטלה.

ובהרחבה מתוך תביעה חוזרת חדמי אבטלה:
https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/Tvia/Pages/תביעה%20חוזרת%20לדמי%20אבטלה.aspx

בברכה.

לצפיה ב-'האם מישהו יודע החל מאיזו שנה'
האם מישהו יודע החל מאיזו שנה
23/04/2017 | 18:24
56
קיים הפטנט הזה שמאפשר לאזרח ישראלי מבוגר לדחות את קבלת קצבת הזקנה בתמורה לתוספת של 5% בקצבה על כל שנה של דחייה?
לצפיה ב-'החלטת ועדה רפואית לעררים'
החלטת ועדה רפואית לעררים
23/04/2017 | 15:03
3
39
שלום נחתי בועדת עררים בענין מצב נפשי .והיא דחתה את בקשתי להחמרה.בועדה היו 3 רופאים ורק אחד מהם פסיכיאטר.האם זה בסדר?הרגשתי שם מאד אנטי מהפסיכיאטר?האם ניתן לעשות משהו?
לצפיה ב-'תוצאות וועדת ערער'
תוצאות וועדת ערער
23/04/2017 | 16:19
2
46
שלום לך,

ממליצה להמתין לתוצאות הערער.
תוכל לעקוב באתר שירות אישי:

https://ps.btl.gov.il/BtlLogin/Login.aspx?returnUr...

לעיתים קיים פער גדול בין התחושה לבין התוצאה.
אם לא תהיה מרוצה מהתוצאה, למרות העברת מסמכים רפואיים תומכים בהחמרת מצב, ניתן להיעזר ללא עלות בלשכה לסיוע משפטי, בה יעמידו עו"ד שיוכל לעבור על התיק ולבדוק סיכויי התביעה בבית המשפט לדיני עבודה.

עדכן אותנו בתוצאות.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'תוצאות ועדת ערר'
תוצאות ועדת ערר
30/04/2017 | 23:28
1
8
דחו דרישתי. הייתי לבד.והרגשתי התנגדות מהם.יש לציין שרק מנהל היה מומחה לענייני.האם ניתן להגיש החמרה עוד חצי שנה.??.אני מעוניין לנץהמשל לבית הדין
לצפיה ב-'תוצאות וועדת ערער'
תוצאות וועדת ערער
03/05/2017 | 15:54
שלום לך,

לא הבנתי לגבי בית הדין, האם אתה רוצה/לא רוצה לתבוע?

במקרה זה תוכל להיעזר ללא עלות בלשכה לסיוע משפטי באיזור מגוריך,
כפי שמופיע בהודעה אליך.
עו"ד יעבור על התביעה לביטוח לאומי לבדיקת סיכויי התביעה.
בבית הדין האיזורי לעבודה, דני בשאלת חוק, כגון, האם ישב פסיכיאטר בוועדה? האם המסמכים הרפואיים שהעברת לוועדה היו לפניהם בערעור.

מומלץ בכל מקרה להתיעץ ובמידת הצורך להגיש בהמשך החמרה כמפורט.

בברכה ו
לצפיה ב-'איך מחשבים מהו היום הקובע'
איך מחשבים מהו היום הקובע
20/04/2017 | 22:37
5
49
שלום
עזבתי את מקום עבודתי שבועיים לאחר שנקלטתי להריון
נכנסתי להריון בהפרייה
איך ביטוח לאומי יודע לחשב שעזבתי בזמן הריון
לצפיה ב-'הגדרת היום הקובע - דמי לידה'
הגדרת היום הקובע - דמי לידה
21/04/2017 | 11:14
4
36
שלום לך,

(עניתי אמש על שאלה זו ומשום מה איני רואה אותה. אשיב שוב).

הגדרת היום הקובע = היום שבו הפסיקה המבוטחת את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה.

באופן כללי, מי שעבדה תקופות עבודה מזכות בדמי לידה וסיימה עבודתה בהיותה בהריון שהסתיים בלידה (יש להוכיח ע"י העברת מכתב מרופא מומחה לנשים ולידה על מועד תחילת ההריון).

תקופות עבודה המזכות בדמי לידה, למי שהצליחה להוכיח סיום עבודה בהיותה בהריון:
10 חודשי עבודה לפחות הנבדקים לתקופה של 15 חודשים (באופן רציף/לא רציף)
14 חודשי עבודה הנבדקים לתקופה של 22 חודשים לפני היום הקובע.
או 6 חודשי עבודה הנבדקים לתקופה של 14 חודשים קודמים ליום הקובע,
מזכים במחצית דמי לידה.

מדובר על תקופות עבודה בהם שולמו דמי ביטוח.

ראי בהרחבה מתוך דמי לידה - תנאי הזכאות

בברכה.
לצפיה ב-'הכוונה הייתה'
הכוונה הייתה
22/04/2017 | 00:08
3
12
איך ביטוח לאומי יודע את תאריך הכניסה ךהריון?
איפה רשום שאני צריכה לצרף מסמך מרופא על  מועד תחילת ההריון
לצפיה ב-'דמי לידה - היום הקובע'
דמי לידה - היום הקובע
23/04/2017 | 06:14
2
11
על מנת להיות זכאית לדמי לידה,
יש להוכיח סיום עבודה בהריון שהסתיים בלידה.
על מנת שהתביעה לדמי לידה לא תדחה.

אני מבינה משאלתך שלא עבדת לאחר הפסקת עבודה זו.

בברכה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/04/2017 | 09:55
1
9
היי
כנראה לא הסברתי את עצמי טןב
עזבתי את העבודה כשאני בהריון, אמנם בהתחלה משהו כמו שבועיים שלוש. עבדתי שנתיים וקצת.
השאלה שלי איך ביטוח לאומי יודע לעשות חישוב אם הייתי בהריון בזמן הזה
לצפיה ב-'תביעה לדמי לידה'
תביעה לדמי לידה
23/04/2017 | 15:52
8
במידה ויהיה ברור,  שסיימת עבודתך בהיותך בהריון, אין מניעה בתשלום דמי לידה.
במידת הצורך, תתבקשי להעביר אישורים להוכחת המועד בו החל ההריון.
לאור סמיכות המועד בין הפסקת העבודה ותחילת ההריון, מומלץ כבר מלכתחילה להעביר אישורים על פי המידע אותו רשמתי במענה קודם, כדי להמנע מעיכוב והמתנה בטיפול בתביעה.

ממליצה על פניה לסניף שלך/ אמהות, לקבלת מענה אישי ספציפי:

https://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/form...

בברכה.
לצפיה ב-'נסיעה לחו"ל ל 40 ימים מה קורה עם זכאות לדמי אבטלה?'
נסיעה לחו"ל ל 40 ימים מה קורה עם זכאות לדמי אבטלה?
23/04/2017 | 10:13
1
22
שלום רב,
 בתחילת חודש אפריל התחלתי להתייצב בלשכת תעסוקה וקיבלתי אישור לכך שזכאות אושרה. ב 12 למאי אני אמור לטוס בעזרת השם לחו"ל ואמור לחזור ב 18/06/2017.

מספר שאלות:

1) האם אני צריך להודיע לביטוח לאומי או ללשכת תעזוקה שטס לחו"ל והאם הודעה אמורה להיות בכתב?

2) מה קורה עם 12 חמחם של חודש מאי שחתמתי? האם אקבל תשלום חלקי, או חודש כולו יפסל?

3) האם יכול להמשיך לחתום מיד עם חזרתי לישראל?

תודה!

לצפיה ב-'דמי אבטלה - שהות בחו"ל'
דמי אבטלה - שהות בחו"ל
23/04/2017 | 11:42
45
שלום לך,

עבור ימי ההתיצבות, ישולמו דמי אבטלה, בניכוי 5 ימים בתשלום חודש ראשון וחודש רביעי.

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

לשאלותיך:
1- להודיע למתאם ההשמה על התאריך בו אתה יוצא לחו"ל, ביום ההתיצבות הבא.
2- ישולם תשלום בניכוי 5 ימים כנ"ל.
3- עם שובך מחו"ל, לחזור לחתום ביום ובשעות שנקבעו.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד איילה תל פז
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה