לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1722717,227 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'נכות כללית רפואית 50% ו100% אי כושר מזכה בקצבה?'
נכות כללית רפואית 50% ו100% אי כושר מזכה בקצבה?
14/01/2019 | 00:25
2
74
בחוק נאמר שאם יש ליקוי אחד עליו להיות בשיעור 60% לפחות, או כאשר יש כמה ליקויים על הנכות המשוקללת להיות 40% לפחות כאשר אחד הליקויים לפחות הינו בשיעור 25%.

בשנת 2011 נקבע לי 50% נפשי ו 100% אי כושר לשנה כולל שנה רטרואקטיבי, וגם ב 2012 וועדה נוספת השאירה את ה% הליקויים וקבעה לצמיתות. 

אני מקבלת קצבה מ 2011 ועד כה, אבל לא מבינה מדוע אני זכאית אם הפגם שלי הוא 34 לדעתי (הפרעות אפקטיביות) והפרעת אישיות, אבל בשיעור 50% ולא 60% כנדרש בחוק.

האם החוק חדש או שתמיד כך היה?
האם ביטוח לאומי שם לב לזה ועשוי לשלול את הנכות?

ובנוסף,
ראיתי שהחל מינואר 2019 הקצבה תהא 3312 ₪ בקירוב, לאור עדכון המדד שזה נחמד אבל מביש מעט,
האם השנה תהיה העלאה נוספת?
שמענו שהעלאה הבאה תהא ב2020 ואילו הפעימה האחרונה תבוצע ב 2021 לפי המתווה החוקי, והקצבה תעמוד על סך כ 3700₪ שזה די מכובד. 

האם הפעימות הבאות אכן ייכנסו לתוקף ב2020/1, או שזה דיבורים פורחים באוויר? שהרי החוק לא מציין או מפרט תאריכים ממשיים לפעימות הללו וגם מקור תקציבי האם יהיה? תקציבי 2020/1 טרם אושרו מן הסתם.

בנוסף, השמועה מספרת שהחל מ2022 תוצמד הקצבה נכות כללית, לשינוי ב% של השכר הממוצע במשק?(מעבר למדד המחירים לצרכן)
כך שאם יהא שינוי של 1% נניח, תהא תוספת של 3700 ועוד 37 ₪?
ובהתאמה, אם תהא עלייה של 3% אזי הקצבה תוכל לעמוד בגובה כ-3800 ₪?
ובמידה שהמדד ירד, הקצבה תרד או שהנל מתייחס לשינוי חיובי בלבד?

תודה.
לצפיה ב-'בהקשר זה מצרפת לינק לא עדכני'
בהקשר זה מצרפת לינק לא עדכני
14/01/2019 | 00:40
43

בעניין הפעימות, האתר מציין שהדף לא בתוקף והועבר לארכיון. האם יהיה נכון להבין מזה שהפעימות מבוטלות והעלאה לא תבוצע?

לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
14/01/2019 | 14:35
60
שלום לך,

בסעיפי לקות 34 ודומיהם, גם למי שיש 40% נכות מקבל קצבה.
אלה המקרים, שאינם כלולים בתנאי הזכאות לקצבה, כפי שנרשם על ידך.

אכן, הקצבאות יעודכנו נכון להיום על פי עליית המדד.
השנה, לא תהיה תוספת נוספת.

על פי החוק שעבר בכנסת לגבי הפעימות הבאות, אכן אמורים היו בשנת 2019 לדון בפעימות הבאות. כפי שזה נראה, זה יבוצע בכנסת הבאה.

העדכון הבא, אכן יהיה בשנת 2020.
ראי מה עלה בזמנו בהתאם להסכם שנחתם עם הנכים:

מתוך אתר ביטוח לאומי (שעבר בינתיים לארכיון אך עדיין בתוקף)

חדשות - העלאת קצבאות הנכות בעקבות הסכם הנכים

"בעקבות הסכם הנכים שעבר בכנסת ב-12.2.2018, יועלו הקצבאות  הבאות: נכות כללית, שירותים מיוחדים, ילד נכה וקצבת אזרח ותיק (למי שעבר מקצבת נכות כללית לאזרח ותיק).

הקצבאות יעלו ב-3 פעימות: הראשונה בחודש מרץ 2018, השנייה בשנת 2020 והשלישית בשנת 2021."

בברכה.

לצפיה ב-'הטעיה בענייו קצבה,,'
הטעיה בענייו קצבה,,
14/01/2019 | 00:37
1
100
מאתר הבטל מופיע:

אם הפסקת לעבוד, תוכל לחזור ולקבל קצבת נכות, כפי שקיבלת לפני שהתחלת לעבוד, מבלי להיבדק על ידי ועדה רפואית - כל עוד דרגת אי הכושר שנקבעה לך בתוקף.
*על מנת שדרגת אי כושר תהיה תקפה יש להשאיר אותה על כנה או לזמן לבדיקה מחודשת ולקבוע אחוזים נמוכים יותר. ואז כבר לא תהיה בתוקף. מה הרווחנו בזה?

כמו כן, אם הפסקת לקבל קצבת נכות בשל הכנסות גבוהות, תוכל לחזור ולקבל קצבה מבלי להיבדק על ידי ועדה רפואית, אם הכנסתך תפחת ותהיה נמוכה מ- 5,678 ש"ח (החל ב- 01.01.2016) - כל עוד דרגת אי הכושר שנקבעה לך בתוקף.
#כאן יש 2 טעויות או אי הבנות:
1.*הכמסה של למעלה מ 5678 שקלים לא מעבירה אותנו לעידוד , העידוד בוטל, ולא מבטלת זכאות לקצבה, אז? 

2.*אם ההכנסות הגבוהות פחתו לא תזומן לבדיקה מחודשת, שוב כמקודם -בתנאי שדרגת אי כושרך בתוקף-...זה מחזיר אותנו לדבר הקודם.

אודה להבהרה
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
14/01/2019 | 13:53
56
שלום לך,

איני רואה את המידע אותו העלית.
ראה מתוך לעבוד ולקבל קצבת נכות.  זהו המידע העדכני.

לא ברור מהיכן העברת את המידע. כיום כבר אין קצבת עידוד.

בברכה.

לצפיה ב-'היום הגעתי הביתה לשישבת ו'
היום הגעתי הביתה לשישבת ו
11/01/2019 | 16:39
4
100
ושאלתי את אבי האם אימי הלכה לקבל דמי אבטלה לאחר שפוטה נאמר לי ...שלא.!!!
לשאלתי מדוע נאמר לי כי לא הייתה במצב של ללכת לבקש את זכויותיה, מצבה היה קשה מנשוא ורק הייתה במיטה ישנה וישנה. בוכה ובוכה. 
אימי הייתה אישה פעילה עבדה התנדבה עזרה לאחרים הייתה אש. מסתבר שקיבלה פוסט טראומה קשה וגם לא קיבלה טיפול, לקחו אותה לרופא יש הפניות לבדיקות שוב היתה הולכת לישון בקיצור לא תיפקדה..
עד שלא סבלה מכאב ממשי לא הלכה לטפל זה לקח שנים. מעולם לא ביקשה דמי אבטלה כי לא נאמינה באבטלה, היום כשהיא הגיעה למצב בו נמצאת אז נאמר כך עד שבועיים לפני תום 62 לא סבלה מאי כושר שבועיים אחרי יום הולדתה ה 62 התחילה לסבול מאי כושר... זה כואב זה מקומם לקרוא את זה,,, הדבר שמעודד
שהם עצמם הביטוח הלאומי שלח ערעור על החלטה כזו ואני מחכה לתשובה, אני מקווה שהם יתחשבו ואף יבינו שמרגע שהם הביטוח הלאומי הרווחה ועוד התחילו להניע אות ללכת לטיפול ולהגיש תביעה לנכות , היא הגישה לפני תום גיל 62 ולכן מקווה אני שיתחשבו... מה דעתכם האם יתחשבו,,,,, ? אעדכן אתכם 
קשה לראות אש שכבתה ,,,, מכונה שהפסיקה לעבוד, חיוך שהפך לדמעות, שימחה שהפכה לעצב, טפלו בעצמכם בזמן תהיו ערניים לקרובים אליכם, יתכן שסובלים מדיכאון או ממשבר או ממצב קשה, פנו לבקש עזרה.
לצפיה ב-'מאחלת לכם עדכן בתוצאות.'
מאחלת לכם עדכן בתוצאות.
12/01/2019 | 10:09
3
59
לצפיה ב-'האם יתחשבו ודאי אעדכן - תודה אורנה'
האם יתחשבו ודאי אעדכן - תודה אורנה
13/01/2019 | 09:22
2
23
רבע שעה לפני שאני יוצא לבסיס אחרי שישבת אני יוצא במתח ומקווה שהביטוח הלאומי יכיר באי כושר עבודה לפני גיל 62, ואז אספר את סיפורה שכול עם ישראל ידע מה עוללו לה שעדיין קשה לה עם זה, למרות שהרופא הראשון של הביטוח הלאומי שהיה בוועדה שמע את סיפורה הארוך שלב אחרי שלב, ואף כמעט בכה ואפילו בכה יחד איתה. והיא חשבה שהמצב שלה והמסמכים הוא יתרשם ויכתוב אך היא לא הבינה שזה לא תפקידו לרשום למרות שאם היה כותב אולי זה היה עוזר.(לא חשוב אחר כך היא הגישה ערעור)  היום אני מקווה שיכירו באובדן כושר עבודה כשזה קרה, והעם ידע מה אנשים אלה עוללו לה והאמת גם לי.     כולי תקווה ממתין לתשובות, מישהו כאן יודע תוך כמה זמן נותנים תשובה ? חיפשתי באתר מכתב טרם מצאתי.
לצפיה ב-'אתר שירות אישי'
אתר שירות אישי
15/01/2019 | 19:15
1
9
שלום לך,

יש להמשיך לעקוב באתר שירות אישי.
לא הבנתי מפנייתך אם הבדיקות היו מטעם הביטוח הלאומי, או דרך הקופה בה היא מבוטחת.  
באופן כללי, אם משולמת קצבה שנה רטרואקטיבית ונקבע אבדן כושר עבודה מלא,  ניתן יהיה לקבל קצבה החל מהיום ה-31 גם בתשלום של ששה חודשים רטרואקטיבית, מקבלים מהיום ה-31 . בכל שאר המקרים יש תקופת המתנה של 91 ימים, ז"א מתחילים לשלם החל מהיום ה-91. 
אם תקופת המתנה של 90 ימים, תהיה כבר בגיל 62 אזי ישלמו קצבת אזרח ותיק ולא נכות.
האם אמך החלה לקבל קצבת אזרח ותיק?

בברכה ו
לצפיה ב-'תיקון בגוף ההודעה צ"ל תקופת המתנה של 90 ימים ולא 91. בברכה.'
תיקון בגוף ההודעה צ"ל תקופת המתנה של 90 ימים ולא 91. בברכה.
15/01/2019 | 19:56
4
לצפיה ב-'עבודה כעצמאי לאחר אבטלה'
עבודה כעצמאי לאחר אבטלה
11/01/2019 | 09:23
2
23
לאחר שנים ארוכות כשכיר שמתפרנס יפה ומשלם מיסים פוטרתי בתחילת 2017 והתחלתי לחתום אבטלה.
לאחר כארבעה חודשי אבטלה (בהם ניצלתי פחות ממחצית תקופת הזכאות לאבטלה המגיעה לי) פתחתי עוסק מורשה נתתי יעוץ כעצמאי למשך 5 חודשים ואז חזרתי להיות שכיר מינואר 2018.
את תיק העצמאי השארתי פעיל כדי שאוכל לדוח על הכנסות שעוד הגיעו לי.
כיום הביטוח לאומי דורש ממני להחזיר את דמי האבטלה שקיבלתי ב2017 בטענה שהכנסותיי כעצמאי מחושבות על בסיס שנתי למרות שבתקופת האבטלה לא היה לי תיק עוסק לא עבדתי ולא היו לי הכנסות.
יוצא שאילו ישבתי בבית ממשיך לחתום אבטלה ולא עושה דבר הכנסותי ב 2017 היו גבוהות יותר.
נראה שהביטוח לאומי ממש מתעמר בי ומונע ממני זכויותי בשל העובדה שניסיתי לפרנס עצמי בכוחות עצמי ולא ליפול למעמסה על הקופה הציבורית.
מה אפשר לעשות?

לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
12/01/2019 | 09:52
28
שלום לך,

ראה מענה שקבלתי מהביאטח הלאומי לשאלה כשאלתך:
"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה
."

אנסה לבדוק לגבי החודשים בהם טרם פתחת את העסק ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
הכנסות בתקופת אבטלה
14/01/2019 | 14:13
11
ראה המענה אותו קבלתי מהביטוח הלאומי:
"ככלל, מי שיש לו הכנסות מעבודה עצמאית, אנו מנכים הכנסות מעבודה אלו מדמי אבטלה.
הכנסות מעבודה עמצאית מחושבות ברמה שנתית, גם אם בחודשים מסויימים בהם מדווח כעצמאי, לא היו לו הכנסות.

מכיוון שמדובר במקרה פרטני, אני ממליצה לפונה לפנות למחלקת אבטלה בסניף לבירור העניין."

בברכה.
לצפיה ב-'חישוב דמי אבטלה לפי שכר של חודשים מוקדמים'
חישוב דמי אבטלה לפי שכר של חודשים מוקדמים
08/01/2019 | 16:45
6
46
בעבר התחשבו לקביעת גובה דמי האבטלה במידת הצורך בחודשים מוקדמים יותר מהששה האחרונים,  "אך לא מעבר ל 18 חודשים" בלשונם.
כעת, למרות פניות חוזרות ונשנות, בירורים, ופגישות, הם מסרבים להתחשב בתלושים מחודשים רלוונטיים (לפני 13-18 חודשים) וטוענים שבעבר הם התחשבו אך זה היה בטעות, ואילו כעת הסיבה היחידה שהם מוכנים להתחשב היא מחלה.
לענייננו, בחודשים 13-18 מדובר בהכנסות גבוהות שלאחריהן פיטורים.
בחודשים 7-12 ההכנסות הן אפס.
בששת החודשים האחרונים ההכנסות הן נמוכות בשל הפחתת שכר ואי מציאת עבודה נוספת. לאחריהם פיטורין.
ככל שהבנתי, אין מניעה חוקית לקחת בחשבון את החודשים 13-18 לצורך חישוב דמי האבטלה. מה לעשות?
לצפיה ב-'דמי אבטלה סכום הקצבה'
דמי אבטלה סכום הקצבה
10/01/2019 | 18:21
3
34
שלום לך,

ראי מתוך סכום הקצבה:
..."אם ב-6 חודשי העבודה האחרונים או בחלקם הופחת שכרך שלא באשמתך או בשל מחלה, ניתן לא לקחת את החודשים האלה בחשבון, ולחשב את דמי האבטלה לפי השכר של החודשים הקודמים הסמוכים ביותר, אך לא מעבר ל-18 חודשים שקדמו להתייצבותך הראשונה בשירות התעסוקה."

אלה האופציות הקיימות נכון להיום. מחלה ו/או הפחתת שכר במהלך תקופת העבודה.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה, אכן זה גם מה שאני מכיר.'
תודה, אכן זה גם מה שאני מכיר.
11/01/2019 | 11:23
2
20
זה מתוך האתר של הביטוח לאומי, אך לא מצאתי את המקור לסעיף זה.
יחד עם זאת, למרות ההפחתה הברורה הם מסרבים לחשב לפי חודשים טובים יותר ומוקדמים יותר.
הייתכן שיש אזשהי תקנה חדשה? או שזה נוגד את החוקים הקיימים?
תודה רבה
לצפיה ב-'חישוב דמי אבטלה'
חישוב דמי אבטלה
12/01/2019 | 09:48
1
15
אערוך בירור בביטוח לאומי ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה. ולהבהיר...'
תודה רבה. ולהבהיר...
12/01/2019 | 17:54
12
שבשנה שלפני כן אכן חושבו דמי אבטלה בצורה זו, והתחשבו בחודשים מוקדמים. ואילו כעת הפקידים (והמנהלים) מושכים בכתפיהם, אינם מוכנים להתחשב, ופוטרים זאת ש"בעבר נעשתה טעות" ולא נותנים שום הסבר מניח את הדעת.
לצפיה ב-' אשמח לשמוע אם יש חדש בעניין'
אשמח לשמוע אם יש חדש בעניין
16/01/2019 | 10:02
1
9
לצפיה ב-'חישוב אבטלה'
חישוב אבטלה
20/01/2019 | 16:27
4
ראה המענה אותו קבלתי לשאלתך"
"הזכאות לדמי אבטלה קמה מכוח עבודה זו, ולפיכך דמי האבטלה חושבו מהכנסותיו אלו."

בברכה.
לצפיה ב-'סל שיקום- וועדה רפואית של המל"ל'
סל שיקום- וועדה רפואית של המל"ל
08/01/2019 | 23:14
2
82
שלום,
ביטוח לאומי קבע אכ"ע מלא  , 80% נכות משוקללת , שתיהן לצמיתות.
יש לי מספר נכויות ביניהן נכות נפשית בשיעור של 20% לצמיתות.
חלה החמרה במצבי הנפשי, נמסר לי מהרופא שלי כי נכותי בשיעור 40% לפחות ,לפיכך, ברצוני לקבל סל שיקום.
עליי לגשת שוב לועדה רפואית של ביטוח לאומי שתקבע כי נכותי הנפשית  40% לפחות.
בהליך זה, ביטוח לאומי קובע את כל הנכויות מחדש, ייתכן שיקבע לי אכ"ע חלקי וקצבת הנכות ממנה אני מתקיים תיפגע.
אני רוצה לקבל סל שיקום אולם חושש מפגיעה אפשרית בקיצבה, האם יש פיתרון?
בברכה,
ניבר
לצפיה ב-'בדיקה מחדש'
בדיקה מחדש
10/01/2019 | 18:31
1
66
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך/נכות,
לברר אם ניתן לבדוק מחדש את תיק התביעה שלך,
עם ההסבר שרשמת כאן לצורך קבלת סל שיקום.

באופן כללי, למי שנקבעו 80% נכות ואבדן כושר עבודה מלא,
דהיינו מקבלים קצבה מלאה, לא בודקים מחדש את תיק התביעה.

שווה לנסות עם המידע בנושא סל שיקום.

בברכה ו

לצפיה ב-'אורנה תודה רבה לך!'
אורנה תודה רבה לך!
11/01/2019 | 01:29
24
אורנה תודה רבה לך על התשובה ועל האמפתיה 
לצפיה ב-'האם מישהו מבין כמה קשה לאדם פעיל עבד תרם התנדב והיום נזקק'
האם מישהו מבין כמה קשה לאדם פעיל עבד תרם התנדב והיום נזקק
09/01/2019 | 13:31
5
66
למה לא להעלות את קיצבת נכות לגיל    לתת להסביר שאסור לדחות, אנשים לא יודעים וזה פוגע,,,,,,,,

לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
10/01/2019 | 18:45
4
110
שלום לך,

העדכון הבא, מעבר לעליית מדדים,
יהיה בשנת 2020, כפי שעבר בחוק נכות בכנסת.

בברכה.
לצפיה ב-'אורנה תודה'
אורנה תודה
13/01/2019 | 13:37
1
33
אני לא מדבר על קיצבאות זיקנה ,,, אני מדבר על קיצבת נכות שמגיע לה בזכות ולא בחסד, אם ישאלו את הרופא הראשון היא התפרקה לחתיכות כי אני חיכיתי להם לקחת אותם היא סיפרה מה החברה שעבדה בה עשו לה ומה קרה פרט פרט, אילו הוא היה רושם את זה היה עוזר לה, היא חשבה ? היא לא חשבה? היא סיפרה מה שהרגישה מה עבר עליה מה כואב לה , 
לצפיה ב-'המענה מתיחס לקצבת נכות. בברכה.'
המענה מתיחס לקצבת נכות. בברכה.
15/01/2019 | 19:58
15
לצפיה ב-'אורנה תודה אני רואה שאת עונה לכולם האם ידוע לך ?'
אורנה תודה אני רואה שאת עונה לכולם האם ידוע לך ?
13/01/2019 | 13:42
1
33
אימי לא מקבלת קיצבת נכות היא הגישה וטרם נתנו לה החלטה בנושא אובדן כושר עבודה ואו אי כושר עבודה, כתבתי קודם שהיא הגישה הכול שנה או שנה וחצי לפני תום גיל 62 אבל עד ששלחו אותה לכול הבדיקות ועד שקבעו לה לקח זמן ועד שסיימו את הערעור לקח זמן ויש שבועיים הפרש
אני מצטער לא ראיתי את כל התשובות כי רק היום אני יכול לכתוב מהלפטופ בבסיס
לצפיה ב-'השבתי לשאלותיך בשאלות קודמות. בברכה.'
השבתי לשאלותיך בשאלות קודמות. בברכה.
15/01/2019 | 20:01
7
לצפיה ב-'שלום לגבי העדכון השנתי של קצבאות הנכות '
שלום לגבי העדכון השנתי של קצבאות הנכות
08/01/2019 | 13:38
1
169
האם קיים עדכון לקצבאות בעקבות עליית מדד המחירים לצרכן כמדומני ב 1.5? אמור להתעדכן ב28 בינואר האם זה נכון?
לצפיה ב-'מהם סכומי קצבת נכות?'
מהם סכומי קצבת נכות?
10/01/2019 | 18:42
154
שלום לך,

המדד השנתי בין 11/2017 לחודש 11/2018 המתפרסם ב-15.12.2018 וקובע לתשלום החל מ-1.1.2019  עלה ב-1.2%

ראה מתוך מהם סכומי קצבת נכות? סכום הקצבה עלה מ-3270 ש"ח ל-3312 ש"ח.

בברכה.
לצפיה ב-'האם יתחשבו'
האם יתחשבו
09/01/2019 | 13:07
1
98
קיצבת נכות שבועיים לאחר גיל 62
, אימא שלי סבלה שנים והיא אחת שלא מתלוננת, עד שהמליצו לה בביטוח הלאומי 
לטפל ולגשת ולהגיש נכות , אכן הגישה וקיבלה נכות אך בשל פער של שבועיים האם היא תקבל קיצבת נכות? כתבו עד שבויים קודם לא שבויים לאחר מכן מכירים באי כושר עבודה,,,, האם אין בזה טעם נפגם אם לא יאשרו? המגוחך שהעיכוב היה גם מצידם כי היא הגישה לפני גיל 62, אבל זה לוקח זמן ולכן כתוב עד ,,,,, ומי,,,, ממש מעליב אם יעשו הכול כדי לא להעניק לה קיצבת נכות.... אבל אם יתנו לה אכן זה נכון שהם באים לקראת ואף אציין זאת..... השאלה אם לא יתנו לה ? ואני צריך לדאוג ל  ?   בקשה נוספת???? תביעה??????? או מה ?????אשמח לדעת
לצפיה ב-'אתר שירות אישי - מעקב אחר החלטות '
אתר שירות אישי - מעקב אחר החלטות
10/01/2019 | 18:35
150
שלום לך,

ממליצה לעקוב אחר מידע המופיע באתר שירות אישי, כולל מכתב שנשלח אליה.

בברכה.
לצפיה ב-'דחיית תביעת נכות'
דחיית תביעת נכות
07/01/2019 | 17:55
1
107
היי, 
אני סובלת בשנים האחרונות מדיכאון חרדה וממחלת המאניה דיפרסיה ומטופלת בנוגדי דיכאון ובמייצב מצב רוח שלא תמיד מביא אותי לאיזון. למרות הכל עד היום אני עובדת בלפחות עבודה אחת ובשנה האחרונה עובדת במקביל ב2 משרות חלקיות. תביעתי לקצבת נכות כללית נדחתה לאחרונה בטענה שאני צריכה במשך 90 ימים להשתכר פחות מ60 אחוז מהשכר הממוצע (משכורת של 6 אלף בערף) ובגלל שלא עמדתי בזה התביעה נדחית. למה ביטוח לאומי רוצה שאני אגיע למצב של פת לחם רק כדי שאוכל להיות מוכרת כנכה? חוץ ממתן הקצבה יש הטבות אחרות כמו סל שיקום שרציתי להיעזר בו וכעת נבצר עליי מלממש אותו בגלל דחיית התביעה שלי. מדוע כך פני הדברים והאם יש מה לעשות בנדון? בתודה מראש.
לצפיה ב-'תנאי זכאות לקצבת נכות'
תנאי זכאות לקצבת נכות
08/01/2019 | 14:29
85
שלום לך,

אכן, מי ששכרו עולה על 5944 ש"ח ברוטו בחודש,
אינו זכאי לקבל קצבת נכות. ראי תנאי זכאות לקצבה.

אבדן כושר עבודה מלא, מזכה בזכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים... או על פי אחוזי נכות. ראי בקישור המצורף.

בברכת בריאות והמשך עבודה פוריה ככל שתוכלי ותצליחי
לצפיה ב-'שמירת הריון לאחר שנת שבתון'
שמירת הריון לאחר שנת שבתון
07/01/2019 | 12:25
3
11
שלום וברכה, 
בשנת הלימודים הקודמת הייתי בשנת שבתון- אולם עבדתי במהלך שנה זו בהיקף קטן (המותר לפי כללי קרן ההשתלמות). בשנת הלימודים הזו חזרתי לעבודה למשך 3 חודשים ואז יצאתי בתחילת דצמבמר לשמירת היריון. 
הגשתי בקשה לתביעת גמלה מביטוח לאומי והם דחו את הבקשה כיוון ששנת השבתון אינה מצטרפת לתקופת אכשרה.
שאלותי הן:
1. האם אכן שנת השבתון אינה מזכה בחודשי אכשרה גם במקרה בו עבדתי ושולמו עבורי דמי ביטוח לאומי בחודשים אלו?
2. האם יש כתובת מתאימה לברר ולבקש מחדש בביטוח לאומי (במכתב שלהם רשום שאם יש לי ערעור- אני אמורה לפנות לבית הדין לעבודה- וזו פרוצדורה ארוכה וכו')
3. בנתיים- אני יכולה לבקש מהמעסיק לקבל תשלום על ימי מחלה- כדי ששכרי לא יפגע, ובמידה ואקבל את הכסף בסוף מביטוח לאומי- אני אחזיר את הכסף למעסיק. השאלה היא אם זה לא יפגע בזכותי לערער על הקצבה כי יהיה מדווח להם שגם בדצמבר קיבלתי תלוש (ימי מחלה).
תודה רבה!!
לצפיה ב-'שמירת הריון לאחר שנת שבתון'
שמירת הריון לאחר שנת שבתון
07/01/2019 | 14:57
1
10
שלום לך,

פניתי לבדיקה מול הביטוח הלאומי לגבי שאלתך,
אעלה כאן מענה לכשאקבלו.

לגבי סעיף 3, זו בעיה שכן, אין כפל תשלום לתקופה בה משולם שכר בעקבות ניצול ימי מחלה.

נמתין למענה.

תרגישו טוב ושיהיה
לצפיה ב-'תודה רבה! מעריכה מאד את ההשקעה ומחכה לתשובה...'
תודה רבה! מעריכה מאד את ההשקעה ומחכה לתשובה...
07/01/2019 | 21:17
6
לצפיה ב-'שמירת הריון ובהמשך דמי לידה'
שמירת הריון ובהמשך דמי לידה
11/02/2019 | 18:40
1
שלום לך ו

שמחה לבשר, שבסופו של דבר תשולם הקצבה לשמירת הריון,
כמו גם דמי הלידה.

בברכה.
לצפיה ב-'מענק קצבה ליתום המתחתן'
מענק קצבה ליתום המתחתן
07/01/2019 | 14:38
1
39
היי ברצוני לשאול אם אני בן 19.5 ואני עוד כמה חודשים מתחתן אני יתום מגיל 12 האבא נפטר מרצח, רציתי לשאול האם אני זכאי למענק כלשהו עבור החתונה/עבור קניית דירה 
לצפיה ב-'שאירים - יתום'
שאירים - יתום
07/01/2019 | 15:18
38
שלום לך,

ראה מתוך שאירים - יתום,
משולמת קצבה עד גיל 18 ולאחריה למי שמתגייס ועד לסיום השירות הסדיר, או עתודה, או הלומד בישיבה.
עיין בקישורים המצורפים וממליצה על פניה ישירה לסניף/שאירים, לקבלת מענה אישי ספציפי על פי המקרה.

שיהיה לכם ו
לצפיה ב-'איך מערערים בצורה היעילה ביותר? '
איך מערערים בצורה היעילה ביותר?
07/01/2019 | 12:17
1
43
איך מערערים בצורה היעילה ביותר על קביעה של 50% נכות זמנית, בזמן שאינני  עובדת בשל נכות זו כבר מעל 10 שנים? 
לצפיה ב-'ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון'
ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון
07/01/2019 | 14:49
45
שלום לך,

ניתן לערער תוך 60 ימים, מהיום שהתקבלה ההודעה לידייך.
ביטוח לאומי מאפשר באופן לא רשמי, לקבל ערעור גם במסגרת 90 ימים.
רצוי לא להמתין עם הערעור.

כל עוד סעיף הלקות הוא זמני וקיים סיכוי בעקבות טיפול/ניתוח וכדומה...
תחול הטבה במצב הרפואי, ימשיכו לרשום אותו כסעיף זמני.

האם שיתפת את העו"ס בשיקום, שבשל הבעיה הרפואית אינך מסוגלת לעבוד מזה 10 שנים?

האם הגשת לוועדה הרפואית מסמכים רפואיים, בהם מצויין ע"י הרופא המומחה במסגרת הקופה אליה את שייכת, שהמצב אינו בלתי הפיך?

אם התשובה חיובית, תוכלי להגיש ערעור ולהצביע על המצב שהוא קבוע מזה 10 שנים.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'ערעור נכות כללית '
ערעור נכות כללית
06/01/2019 | 12:02
1
52
שלום רב ,אורנה אודה מראש 
לאחר קבלת נכות כללית ,רוב סעיפי הנכויות נקבעו כצמיתה למעט אחת זמנית לשנה וחצי .
בתחילה לפני שנתיים נקבעו נכויות לצמיתות כ- % 68 רפואי .
שהגעתי לפקידת שיקום התברר שלא התיחסו לנכות נוירולוגית ואז הוחזר לוועדה ונקבע נכות של מעל %90 רפואי  זמני לשנה כסעיף סל אשר כלל מס סעיפי ליקוי !
כיום לאחר מס וועדות שניסו לבצע תום זמניות ,בוצעו החלטות לנכות קבועה למעט אחת זמנית לשנה נוספת .
אני פניתי מס פעמים בפניה אישית לסניף , בטענה ששכחו לצרף נכות צמיתה אחת בפרוטוקול הליקויים ,אך צירפו אחרת באותו נושא אך מנופה .

תשובת הסניף היתה שהנכות היתה כלולה בסעיף הסל שנקבע לפני כשנה .
הם לא התיחסו לכך שהנכות החסרה היתה כבר כצמיתה בעבר ואף מופיעה בפרוטוקולים קודמים כצמיתה .
מה ניתן לעשות ,  האם רק עירעור !!!!

לצפיה ב-'ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון'
ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון
07/01/2019 | 14:41
27
שלום לך,

על מנת שיוכנסו הסעיפים הקודמים, שהיו לצמיתות,
עליך לערער ולציין, שאתה רוצה לערער רק על הסעיף הספציפי כגון אורטופד (לצורך הדוגמא).
תתיחס לסעיף הקודם בו נקבעו אחוזי נכות, תציין אותו בערעור ותצביע על המקום בו נקבע לצמיתות ללא ניפוי.

חשוב לדעת, כל עוד המצב לא התיצב בסעיף שנקבע כזמני, ימשיכו לתת קצבת נכות זמנית.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'מורשה נהיגה וביטוח מקיף'
מורשה נהיגה וביטוח מקיף
03/01/2019 | 14:24
1
40
שלום רב,
האם מורשה נהיגה (בן 18) של מוגבל בניידות שרכבו נקנה באמצעות הביטוח הלאומי, צריך להופיע עם שמו בפוליסת ביטוח המקיף?
לצפיה ב-'ביטוח מקיף למורשה נהיגה בגיל 18'
ביטוח מקיף למורשה נהיגה בגיל 18
06/01/2019 | 12:22
26
שמו של מורשה הניהיגה לא צריך להופיע בפוליסת הביטוח אבל גובה
פרמיית הביטוח נקבעת בין היתר לפי נתוני הנוהגים ברכב.נהג ותיק ללא תביעות ישלם הרבה פחות מנהג צעיר בגיל 18.
בפוליסת ביטוח צד ג או מקיף צריך להיות רשום מה גיל הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב אחרת במקרה של תביעה לביטוח לא תקבל שקל פיצוי. 

לצפיה ב-'אבטלה לשכיר עצמאי'
אבטלה לשכיר עצמאי
03/01/2019 | 11:53
1
12
שלום,
האם שכיר שהוא גם עצמאי מעל 24 חודשים זכאי לקבל אבטלה עצם היותו שכיר?
במידה וכן האם הוא יכול להמשיך להיות עצמאי תוך כדי קבלת אבטלה?
הכנסות בתקופת אבטלה
03/01/2019 | 14:04
12
שלום לך,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור באופן רציף/לא רציף 12 חודשי עבודה לפחות.

מי שהפסיק עבודתו בעקבות פיטורין, יהיה זכאי לדמי אבטלה, ללא תקופת המתנה של 90 יום.
חודש תשלום עבור הודעה מראש, אם שולם, לא ישולמו בו דמי אבטלה.
מי שהתפטר מעבודתו ללא סיבה מוצדקת, תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים ורק בתום תקופה זו, תחל הזכאות לדמי אבטלה.

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות, כמפורט להלן מתוך אתה מובטל, יש להגיש תביעה לדמי אבטלה, לאחר הרשמה בשירות התעסוקה, עם הסבר והוכחות לסיבת ההתפטרות, כך ישולמו דמי אבטלה עבור ימי ההתיצבות אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

מדמי האבטלה מנכים את ההכנסות כעצמאי, תחילה על פי המקדמות, ובתום שנת המס, עם הגשת השומה השנתית, תבדק מחדש ויחייבו/יזכו בהתאם לתוצאות. (הכנסות בניכוי הוצאות).

תוכל להסתייע לבדיקה מקדימה  בסכום הקצבה - אבטלה אם תוותר יתרה לאחר ניכוי ההכנסות כעצמאי.

בברכה.

לצפיה ב-'לאן לפנות לבקשת עזרה לקשיש שמתקשה בניידות מחוץ לבית'
לאן לפנות לבקשת עזרה לקשיש שמתקשה בניידות מחוץ לבית
02/01/2019 | 21:02
1
28
שלום
אבי הינו בן 80+, ועד עתה היה עמצאי לחלוטין היום יום. לאחרונה התדרדר מצבו, וקשה לו לצאת מהבית, לסחוב את הקניות, והניידות בתחבורה הציבורית, להגיע לקופת חולים ולאסוף תרופות מבית המרקחת קשים.
הוא זקוק למישהו שיבוא פעמיים שלוש בשבוע למספר שעות, ויעזור לו בקניית מצרכים, הגעה לעיר, אולי כוס קפה או סיבוב לים. גם הליכה באויר הצח יכולה לשפר מצבו.
למי עלי לפנות ?

לצפיה ב-'סיעוד'
סיעוד
03/01/2019 | 13:52
21
שלום לך,

ניתן לפנות לביטוח לאומי לקבלת סיעוד,
בקישור מופיעים תנאי הזכאות, כולל טופס תביעה.

בידקו גם זכאות לסיוע במסגרת ניצולי שואה.

בברכה.
לצפיה ב-'האם עובד שהתפטר חייב להגיע לחתום בלשכה בכל שבוע מיד?'
האם עובד שהתפטר חייב להגיע לחתום בלשכה בכל שבוע מיד?
02/01/2019 | 13:13
1
32
שלום. התפטרתי מעבודתי ולאחר זמן מה הלכתי ללשכת התעסוקה כדי לחתום בפעם הראשונה. אחרי זה מילאתי ושלחתי טפסים לדמי אבטלה אונליין. האם אני צריך להמשיך להגיע ללשכת התעסוקה בכל שבוע למרות שאת הכסף אני אתחיל לקבל רק 3 חודשים לאחר החתימה בלשכה? אני יודע שלאחר חודשיים של חתימה בלשכה הם מתחילים להציע עבודות שלא מהמקצוע שלי (אני אקדמאי) ואני לא רוצה ״לבזבז״ את החודשיים האלה על תקופה שבה גם ככה אני לא מקבל דמי אבטלה.
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
02/01/2019 | 20:58
42
שלום לך,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת לתקופה של 18 חודשים קודמים לחודש הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, בהם יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות, באופן רציף/לא רציף.

האם בדקת אם מתקיימת סיבה מוצדקת להתפטרות, כמפורט להלן מתוך אתה מובטל?
אם אכן, אחת הסיבות מתקיימת, ניתן להעביר מידע לביטוח לאומי, להוכחת ההתפטרות כמוצדקת.
במקרה זה יש להמשיך ולהרשם ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה בגין ימי ההתיצבות, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

אם אין לך סיבה מוצדקת להתפטרות, תוכל בתום 90 ימי המתנה, מיום ההתפטרות להגיע להמשך הרשמה.

בפועל, יכולת להגיע בתום 90 ימי המתנה, להרשמה ראשונה, על מנת לשמור גם על זכאותך להפניה לעבודה מתאימה, כמפורט בקישור אתה מובטל, המצורף מעלה.

חשוב לדעת, זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

בברכה.

לצפיה ב-'עצמאי שאינו עונה להגדרה'
עצמאי שאינו עונה להגדרה
02/01/2019 | 13:10
1
19
שלום
בביטוח לאומי אני רשום בתור "עצמאי שאינו עונה להגדרה".
כתוצאה מזה קיבלתי הודעה שאני לא מבוטח לענף נפגעי כבודה כעובד עצמאי.

רציתי לשאול אם כן מה זה התשלום שאני משלם כל חודש לביטוח לאומי, ומה זה הביטוח הזה שאני לא מבוטח כמו שאומרים (מה צריך לשלם עוד ואיך לעשות זאת כדי לקבל את הביטוח הנ"ל)?

תודה רבה
לצפיה ב-'עצמאי שאינו להגדרה/בעל הכנסה שלא מעבודה'
עצמאי שאינו להגדרה/בעל הכנסה שלא מעבודה
02/01/2019 | 20:44
15
שלום לך,

ראה להלן הגדרת עובד עצמאי הרשום בצורה בהירה:
"עובד עצמאי הוא מי שעונה על אחד מהתנאים האלה:​
* עוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות.
* הכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 50% מהשכר הממוצע - 4,953 ש"ח (החל ב- 01.01.2018).
* עוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע בממוצע לפחות,  והכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 15% מהשכר הממוצע - 1,486 ש"ח (החל ב- 01.01.2018)."

"עובד עצמאי שאינו עונה על אף אחד מהתנאים האלה, ייחשב לעניין תשלום דמי ביטוח וזכאות לקצבאות כבעל הכנסה שלא מעבודה."

לשאלתך התשלום בחלקו הינו עבור דמי בריאות (103 ש"ח) והשאר לכיסויים הבאים:
"זכאות לקצבאות
מי שיש לו הכנסה שאינה מעבודה עשוי להיות זכאי לתשלומים הבאים:
קצבת ילדים, קצבת אזרח ותיק, תגמולי מילואים, דמי תאונה, נכות כללית, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, תגמול למתנדב, תגמול לבני משפחה של נפטר מתאונת עבודה, סיעוד, פיצוי לנפגעי גזזת, פיצוי לנפגעי עירוי דם (איידס), תגמול לאסירי ציון, תגמול לנפגעי פעולות איבה, תגמול לבני משפחה של נספה בפעולות איבה, קצבת שאירים, קצבת הבטחת הכנסה, מזונות, אימהות (למעט דמי לידה ושמירת היריון)."

בברכה.
לצפיה ב-'באיזה תאריך מקבלים את הקיצבאות ארוכות מועד?'
באיזה תאריך מקבלים את הקיצבאות ארוכות מועד?
02/01/2019 | 18:24
1
55
באיזה תאריך מקבלים את הקיצבאות ארוכות מועד?
לצפיה ב-'קצבאות ארוכות מועד'
קצבאות ארוכות מועד
02/01/2019 | 20:31
88
שלום לך,

הקצבאות משולמות ב-28 בכל חודש.

פניתי לביטוח לאומי, לעדכון המידע בלוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
ד
ד"ר עמית גורביץ׳

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה