לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'נכות 10%'
נכות 10%
23/02/2017 | 12:25
1
74
שלום,

אני עומדת לעבור ניתוח. ראיתי באתר הביטוח הלאומי שמי שעבר ניתוח מסוג זה, זכאי ל - 10% נכות.
אני מבינה שזה לא מקנה קצבה או תעודת נכה, אבל ברצוני לקבל אישור מהביטוח הלאומי על כך שאני נכה 10%.
באיזה טופס עליי להשתמש על מנת לקבל הכרה באחוז הנכות הזה?

תודה

לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
23/02/2017 | 23:05
67
שלום לך,

על מנת לקבל אחוזי נכות, יש למלא טופס תביעה  לקצבת נכות, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
לאחר קבלת המסמכים הרפואיים ובדיקת הכנסה, שלא תעלה על 5804 ש"ח ברוטו בחודש, מקבלים זימון לוועדה רפואית.

אחוזי נכות המזכים בקצבה:
40% נכות, כאשר אחת הנכויות עומדת 25% נכות לפחות , או 60% נכות.
במקרה זה, יועברו ההחלטות לעו"ס בשיקום לקביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה.

בברכה ורפואה שלמה.

לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
23/02/2017 | 12:32
2
67
יש לי שאילה כזאת...אני מקבל קצבת זקנה משהו כמו 3200 האם יש אפשרות לקבל הלוואה מביטוח לאומי...אם אני זוכר נחון פעם היו נותנים
לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
23/02/2017 | 12:34
48
האם כן איך אני עושה את זה
לצפיה ב-'הלוואה- ביטוח לאומי'
הלוואה- ביטוח לאומי
23/02/2017 | 22:55
90
שלום לך,

לא ידוע על מתן הלוואה מהביטוח הלאומי, פרט לזכאים לניידות, כאשר ההלוואה היא לצורך רכישת רכב.

בברכה.

לצפיה ב-'חופשת מחלה'
חופשת מחלה
23/02/2017 | 18:56
1
14
אני עובדת משק בית, מקבלת הבראה וחופש, האם גם מגיע לי ימי מחלה?
לצפיה ב-'דמי מחלה - עובדת משק בית'
דמי מחלה - עובדת משק בית
23/02/2017 | 22:53
16
שלום לך,

ראי המענה לשאלתך מתוך אתר "כל זכות":
ימי מחלה

עובדות משק בית זכאיות לתשלום על ימי מחלה, החל מהיום השני למחלתן.
בעבור ימי המחלה השני והשלישי הן זכאיות לקבל 50% מסך שכרן היומי.
בעבור כל אחד מימי המחלה הבאים - 100% מסך שכרן היומי.
יש להתייחס לספירת הימים מנקודת המבט של העובדת החולה: אם יום המחלה הרביעי של העובדת חל ביום העבודה הקבוע אצל המעסיק, ישלם אותו מעסיק 100% מהשכר.
המעסיק רשאי לדרוש אישור רופא כתנאי לתשלום עבור ימי המחלה.
לפרטים נוספים, ראו :
ימי מחלה.
דמי מחלה:
http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%96%D7%9B%D7%95%D...

בברכה.

לצפיה ב-'דמי מחלה בקצבת נכות'
דמי מחלה בקצבת נכות
20/02/2017 | 19:08
4
65
החל מ- 1.1.17  מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה -  מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל .כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

התוכן הנל מופיע באתר ביטוח לאומי.
שאלתי היא האם יש או היה בעיה לקבל דמי מחלה למי שמשתכר מעבודה ושמקבל במקביל קצבת נכות?
לצפיה ב-'חוק ההסדרים '
חוק ההסדרים
21/02/2017 | 20:47
42
שלום לך,

לשנת 2016 מדובר על הכנסה ברוטו עד 5678 ש"ח.
החל מינואר 2017 מדובר בשכר ברוטו שאינו עולה על 5804 ש"ח.

במקרים אלה, אין מניעה בהגשת תביעה לקצבת נכות.
לתקופה בה משולמים ימי מחלה, לא תשולמת תוספת "תלויים" עבור בן/בת זוג ועד 2 ילדים.

בברכה.
לצפיה ב-'שוב לגבי הדמיון מחלה'
שוב לגבי הדמיון מחלה
22/02/2017 | 12:46
2
21
ענית לי על שאלתי לגבי דמי מחלה וקצבת נכות אך לא כל כך הבנתי התשובה, אז אשאל ברשותך בצורה אחרת.  נניח וחודש איקס הרווחתי 5000 שח כשמתוכם 1000 שח הם  על ימי מחלה האם יהיו לי קיזוזים וכד' בקצבה,מעבר למה שמקזזים  בהתאם לרמת ההכנסה שמעבר ל2000 ומשהו..?
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
23/02/2017 | 07:01
1
37
ההתיחסות לימי מחלה, הינה למי שטרם קבל קצבת נכות ותביעתו נדחתה, בשל הכנסות מעל 5678 ש"ח ברוטו עד 31.12.2016 והחל מהשנה 5804 ש"ח ברוטו.

ההכנסות למקבל קצבת נכות כוללות הכנסה מכל המקורות.

בברכה.
לצפיה ב-'הכנסה מימי מחלה/ הבראה/ ביגוד וכדומה. .'
הכנסה מימי מחלה/ הבראה/ ביגוד וכדומה. .
23/02/2017 | 07:13
18
לצפיה ב-'חוק לרון עובד כמתווך'
חוק לרון עובד כמתווך
21/02/2017 | 14:35
1
58
מקבל קצבת נכות לצמיתות. איני עובד כלל ב 3 שנים האחרונות.
אני חושב לפתוח עוסק מורשה ולנסות לעבוד בכל מיני תחומים כפרילאנסר (למשל: מתווך, שיעורים פרטיים ועוד..)
מין הסתם יהיו חודשים שתהיה לי הכנסה ויהיו חודשים שלאו ...
מה יקרה מבחינת הקצבה?

תודה רבה
לצפיה ב-'הכנסות כעצמאי'
הכנסות כעצמאי
21/02/2017 | 21:23
48
שלום לך,

הכנסה מעבודה כעצמאי, שונה מהכנסה של שכיר.
תדרש למקדמות תחילה, ובתום שנת המס, יבחנו מחדש, על פי השומה השנתית.

ממליצה על פניה לסניף שלך/נכות, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה ו
לצפיה ב-'חוק לרון'
חוק לרון
21/02/2017 | 09:51
1
62
רציתי לברר- אדם שיש לו אי כושר קבועה של 60% ונכות רפואית קבועה בשיעור 72%- עד כמה יכול להשתכר בלי שתופסק לו קצבת הנכות? לא כל כך ברור מה התקרה. גם הבנתי שיש שינויים עם חוק לרון ב- 2017 אך לא היה ברור לי מה השינויים. אשמח ואודה להסבר ותשובה. תודה!
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה - מעוניין להתחיל לעבוד'
לעבוד ולקבל קצבה - מעוניין להתחיל לעבוד
21/02/2017 | 21:14
74
שלום לך,

נכון להיום, עדיין לא עודכנו העלונים המתאימים לשינויים שנכנסו לתוקף בינואר 2017 ויעודכנו עד חודש יולי (7/2017).

על פי המידע מתוך  חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - ... הוגדלה ההכנסה ברוטו בחודש, עד ל-2745 ש"ח:
"תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪)."

ממליצה על פניה לסניף שלך/נכות לקבלת מענה אישי ספציפי, עד לעדכונים באתר ביטוח לאומי.

בברכה.

לצפיה ב-'מה מקנים 5% נכות ? '
מה מקנים 5% נכות ?
21/02/2017 | 18:11
2
40
האם זה מעניק קצבה או תמיכה ? 
לצפיה ב-'לצערי מאומה... ניתן לערער על ההחלטה ולהיעזר ב"יד מכוונת"'
לצערי מאומה... ניתן לערער על ההחלטה ולהיעזר ב"יד מכוונת"
21/02/2017 | 20:41
44
שלום לך,

ראה להלן מתוך אתר כל זכות "יד מכוונת"

בברכה.
לצפיה ב-'ועוד...נפגעי עבודה לבדוק זכאות לשיקום מקצועי'
ועוד...נפגעי עבודה לבדוק זכאות לשיקום מקצועי
01/03/2017 | 08:59
12
אם המשך עבודה יכול לסכן את העובד גם אם דרגת הנכות נמוכה מ-10% ו/או סובל ממחלת מקצוע:
Vocational_Rehabilitation_work_injury/Pages/default.aspx

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה לגבי קצבה רטרואקטיבית'
שאלה לגבי קצבה רטרואקטיבית
20/02/2017 | 18:57
1
65
היי, קיבלתי קצבה במשך שנה וחצי וזה נגמר לפני חודש. לפני שזה נגמר הלכתי לוועדה וקיבלתי תשובה שדוחים לי המשך קצבה. מאז מצבי הדרדר בגלל התשובה הזו ובגלל עוד דברים, וכעת אני מחכה לעוד וועדה. השאלה היא, גם אם בוועדה הבאה יאשרו לי קצבה, האם אקבל גם רטרואקטיבי על החודש הזה שלא קיבלתי?
זה דחוף, אני חייבת לשלם שכר דירה ואם אשאיל כסף מההורים או ממישהו, אהיה חייבת להחזיר להם ובלי ביטוח לאומי לא יהיו לי סכומים כאלו.
תודה
לצפיה ב-'קצבת נכות רטרואקטיבית'
קצבת נכות רטרואקטיבית
21/02/2017 | 20:37
44
שלום לך,

לא ברור לאיזו וועדה נוספת מחכים, האם מדובר בערעור, או בבדיקה מחדש, בשל ההחמרה במצב הבריאותי?

לא ניתן לתת תשובות בפורום, כיצד תפעלנה הוועדות ולאיזו תקופה רטרואטיבית יהיה תשלום הקצבה.

ניתן להגיש בינתיים תביעה להבטחת הכנסה, עד לסיום ההליך בנכות כללית.
הבטחת הכנסה משולמת מחודש הגשת התביעה.

בברכה ו
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
19/02/2017 | 12:15
1
57
קיבלתי 94 אחוזי נכות יציבה ממצע 2016. האם אני זכאי להחזר רטרו על תשלום המס ששילמתי? ממתי אני זכאי לרטרו וכמה זמן? 
לצפיה ב-'וועדה לפטור ממס הכנסה'
וועדה לפטור ממס הכנסה
21/02/2017 | 20:31
25
שלום לך,

יש לגשת עם הפרוטוקול, לפקיד השומה.
הפטור יהיה רק מיום קביעת הוועדה של ביטוח לאומי.

על מנת לקבל פטור עבור 6 שנים קודמות, יש לעבור וועדה רפואית מטעם מס הכנסה, המתקיימת אמנם בביטוח הלאומי, בשל התשתית הקיימת (הוועדות).
ניתן לקבל במעמד הביקור שובר תשלום של 562 ש"ח, וטופס הפניה לוועדה, אשר ימסר לך לאחר מילוי כל הטפסים המפורטים להלן מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ...

חשוב לדעת, הוועדה לפטור ממס הכנסה, אינה יכולה לשנות דבר מההחלטות שהתקבלו בוועדה לקצבת נכות והינה לצורך הפטור בלבד.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'ביום שני חברי ועדת העבודה הרווחה והבריאות ידונו בהצעת החוק'
ביום שני חברי ועדת העבודה הרווחה והבריאות ידונו בהצעת החוק
16/02/2017 | 18:59
129
של אילן גילאון להעלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום ללא מבחני הכנסה
למי שרוצה לכתוב לחברי הועדה

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אלי אלאלוף
elalouf@knesset.gov.il

מירב בן-ארי
bmerav@knesset.gov.il

יוליה מלינובסקי
ymalinovsky@knesset.gov.il

אברהם נגוסה
aneguise@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת טלי פלוסקוב
talip@knesset.gov.il

לכבוד חבר הכנסת מאיר כהן
cohenmeir@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת נורית קורן
nkoren@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי
smoalemr@knesset.gov.il

לכבוד חבר הכנסת ישראל אייכלר
ieichler@knesset.gov.il

לצפיה ב-'המעסיק קיצץ ביותר ממחצית את כמות שעות העבודה שלי'
המעסיק קיצץ ביותר ממחצית את כמות שעות העבודה שלי
16/02/2017 | 05:33
1
43
שלום,
לפני 3.5 חדשים התקבלתי לעבודה במשרה מליאה ועקב כך הופסקה קצבת אבטחת הכנסה שקיבלתי מהביטוח הלאומי אחר שהודעתי לביטוח הלאומי שהנני מועסק במשרה מליאה.
אחר 3.5 חדשי עבודה וחוזה עבודה לפיו אני עובד אצל המעסיק 9 שעות ביום, 5 ימים בשבוע, החליט המעסיק להוריד את כמות שעות העבודה שלי ל 4 שעות ביום, פחות ממחצית ממה שרשום בחוזה.
כך נמצאתי קרח מכאן ומכאן: עבודה בפחות מחצי משרה וללא דמי אבטחת הכנסה.
מדובר בנזק ממשי שגרם לי המעסיק.
האם מעשהו של המעסיק חוקי? האם יש תרופה בחוק לנזק שגרם לי המעסיק?

לצפיה ב-'השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז ומצ"ב'
השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז ומצ"ב
18/02/2017 | 13:27
20
לצפיה ב-'קצבת נכות-תשלום רטרואקטיבית'
קצבת נכות-תשלום רטרואקטיבית
15/02/2017 | 17:59
3
102
שלום לכולם
יש לי נכות של 93% ודרגת אי כושר 100%
הזכאות נקבעה לי בחודש מרץ 2015 לצמיתות. במהלך 2014 הגשתי את התביעה לנכות כללית ותחילה קיבלתי 31% נכות ללא זכאות לקבצה לאחר ערוער והצאת תעודת עיוור הועלו לי האחוזים לנתונים שהצגתי בתחילת הפוסט. שאלתי היא כזאת :
האם יש היתכנות לקבל תשלומים עבור קצבת נכות מהתאריך המקורי של הגשת התביעה אי שם ב-2014 ?
שמעתי שיש דבר כזה קבלת קצבה והחזרי מס 7 שנים אחורה . הנכות שלי היא מולדת ובמשך 28 שנה לא התוודעתי כללל וכלל להטבות להן אני זכאי עד שנתי האחרונה באוניברסיטה .
האם הדברים קיימים או שזו אגדה אורבנית ?
תודה
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה/שירותים מיוחדים לנכים/תג חניה'
פטור ממס הכנסה/שירותים מיוחדים לנכים/תג חניה
15/02/2017 | 21:45
2
50
שלום לך,

מדובר בוועדה לפטור ממס, אשר יכולה לקבוע אחוזי נכות עבור 6 שנים קודמות + שנה שוטפת.
אני מבינה שיש לך מסמכים רפואיים, התומכים בתביעתך לפטור, עוד טרם קבלת תעודת עוור.
הוועדה/ות נערכת/ות אמנם בביטוח הלאומי (שימוש בתשתיות), אך הן לצורך הפטור בלבד.
יש לקבל מפקיד השומה שובר תשלום בעלות של 562 ש"ח +הפניה לוועדות הרפואיות.

לגבי התביעה לקצבת נכות, האם לא הוגשו המסמכים התומכים במצב הראייה?
באופן כללי, ניתן לקבל בעת הגשת התביעה לקצבת נכות, הכרה באבדן כושר עבודה עבור 15 חודשים קודמים ותשלום קצבת נכות בעד 12 חודשים קודמים,
לחודש הגשת התביעה.

על ההחלטה של וועדה מדרג ראשון ניתן היה לערער במהלך 60 ימים(עם אופציה להרחבה ל-90 ימים, יש לברר קודם לכן), או תוך שנה להגיש תביעה בבית הדין לעבודה.

ממליצה על בדיקת זכאות לשירותים מיוחדים לנכים כמפורט להלן מתוך שירותים מיוחדים לנכים - שינויים במבחן הזכאות לקצבת...
..."מבדיקות שערך הביטוח הלאומי עולה, שהשינוי יגרום להכללת אנשים אלה, בעיקר, במעגל הזכאים לקצבה:

...* עיוורים (בעלי ליקוי ראייה של 90% ומעלה) "

בדוק זכאות לתג חניה לנכה, עבור מי שנוהג עבורך.
..."עיוור
יש לוודא כי קיים אישור ממשרד הרווחה. האישור מועבר באופן אוטומטי ישירות למערכת משרד הרישוי ואין צורך להצטייד בו.

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה רבה לך על התגובה'
תודה רבה לך על התגובה
16/02/2017 | 00:20
1
26
ראי, אני מנסה להבין את עניין הוועדה לקביעת פטור ממס הכנסה. בקישור שצירפת לאתר של מס הכנסה עולה כי אל הוועדה הרפואית יגיעו אנשים שאינם עיוורים לרבות  לא ליקויי ראייה או נכים בשיעור של 90% , היות ואני כבר כזה אני לא אמור להגיע לועדה (תקני אותי בבקשה אם אני טועה) . בנוסף, אני כבר מחזיק באישור פטור ממס  הכנסה שניתן לי החל ממרץ 2016. עכשיו ראיתי שבסוף המסמך בקישור שצירפת רשום בצורה מודגשת שניתן להגיש בקשה להחזרים רטרואקטיבים 6 שנים אחורה. מאחר ואני כבר אוח באישור פטור ממס הכנסה ונמצא בקריטריון הראשוני לדרישת מס הכנסה האם עליי ללכת שוב לועדה ? או לגשת להליך רגיל של הגשת טופס 106 לשנים הרלוונטיות. 
לכבי ביטוח לאומי אחוזי הנכות הנמוכים בפעם הראשונה היו תוצאה ישירה של דחייה בקבלת תעודת עיוור תחילה. לאחר הערעור במשרד לשירותים מיוחדים וקבלת תעודת עיוור זומנתי שוב לוועדה שהעלתה לי מחדש את האחוזים ל-90 ו-100 אי כושר עבודה. האם אני יכול לקבל קצבת נכות מהגשת התביעה הראשונה ? הרי המצב היה אותו מצב מי שמנע זאת תחילה הייתה הבירוקרטיה והסחבת של המערכת .
בעניין קצבת שירותים מיוחדים , אני מקבל קצבה בשיעור של 50%. אני מניח בגלל העובדה שאני כן יכול להסתר לבד ולא תלוי בזולת בכל פעולותיי
תודה

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
18/02/2017 | 13:25
20
לשם קבלת פטור ממס לשנים עברו,
טרם קבלת תעודת עוור, יש לעבור את התהליך של וועדות רפואיות במס הכנסה,
על מנת שיאושרו אחוזי הכות לתקופה הנדונה.

כך גם לגבי זכאים, אשר יש להם אחוזי נכות משנים עברו,
אך, הגישו רק עתה תביעה לקצבת נכות בביטוח הלאומי.
הפטור ניתן לאחר בדיקה אצל פקיד השומה, בהתיחס לאישור ביטוח לאומי.
עבור 6 שנים קודמות, יש לעבור את התהליך, כרשום מעלה בוועדה לפטור ממס.

מומלץ להתחיל את ההליך אצל פקיד השומה באיזור מגוריך, לקבל את הטפסים והשובר בהתאמה לבקשתך לפטור ממס.

בברכה.

לצפיה ב-'פיטורין בהריון ודמי לידה'
פיטורין בהריון ודמי לידה
14/02/2017 | 19:34
3
18
שלום רב,
עקב אי ידיעת החוק, אתייעץ עמכם ברשותכם -

אשתי נמצאת כרגע בחודש החמישי להריונה השני, אשר הינו הריון בסיכון.
היא גננת בחינוך המיוחד.
כרגע היא גננת מחליפה (גננת אחרת שיצאה לחופת לידה). הגננת המקורית אמורה לחזור במרץ (חודש מהיום).
הוצע לאשתי לעבור ללמד בגן אחר, אשר דורש מאמץ פיזי (סוג אחר של חינוך מיוחד), היא איננה מעוניינת עקב המאמץ הפיזי הדרוש. בנוסף, ברשותה אישור רפואי אשר ״אסור לעבוד עבודה מאומצת״ [ציטוט המכתב הרפואי].
לאחר דין ודברים עם ההנהלה, הוצע לה תפקיד אחר, שהקיפו 40 שעות חודשיות (כיום היקף המשרה הינו 115 שעות חודשיות).
על כן השכר החודשי ירד מ6000 ל2000 שח, ועל פי זה יחושבו דמי הלידה. כלומר ישנה הרעה מיידית וכן עתידית (4000 שח לחודש כפול 5 חודשי ההריון הבאים וכן 3 חודשי חופשת הלידה = 32 אלף שח).
אי קבלת המשרה החדשה משמעה התפטרות.

לפנינו עומדות מספר חלופות:
1) התפטרות - האם תהיה זכאית לדמי אבטלה? אם כן - האם דמי האבטלה יכולים להספר ולהתקבל כשכר לדמי לידה?
2) קבלת המשרה - האם ישנה אפשרות להציג לביטוח לאומי את השכר שלפני השינוי על מנת לקבלו כדמי לידה?
3) האם בהתפטרות היא תדרש לעמוד בפני ועדת משרד הכלכלה? אם כן, האם ניתן להגיש את האישור הרפואי על מנת להשפיע על ההחלטה?

איך הייתם פועלים במקרה כזה?

תודה רבה.

לצפיה ב-'דמי אבטלה / דמי לידה - היום הקובע '
דמי אבטלה / דמי לידה - היום הקובע
15/02/2017 | 10:32
2
10
שלום לך,

התפטרות מוצדקת, בשל מצב רפואי כמופיע בשאלה,
יכולה לזכות בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

לאחר הרשמה בשירות התעסוקה (החל מהחודש החמישי, מתיצבים אחת לחודש בלשכת שירות התעסוקה), יש להגיש תביעה לדמי אבטלה עם הסבר לסיבת ההתפטרות, בשל מצב רפואי המקשה על המשך עבודה במסגרת הנוכחית.
יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שיקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה, אם התפטרותה תאושר כמוצדקת.

לשאלותיך:
1- לחלק ראשון לשאלה, יש מענה מעלה.
לחלק שני בשאלה, דמי הלידה מחושבים על פי השכר הממוצע ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת העבודה בהיותה בהריון.
דמי אבטלה, במקרה שאלתכם, אינם נלקחים כבסיס לחישוב דמי הלידה.

2- קיימת אפשרות לחישוב דמי לידה לפני ההפחתה במקרים המפורטים להלן מתוך דמי לידה - שיעורי דמי הלידה
..."חישוב דמי לידה לעובדת שכירה
לעובדת שכירה מחושבים דמי הלידה ליום על-פי הכנסתה המלאה בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו הפסיקה את עבודתה, לחלק ב–90, אך לא יותר ממקסימום דמי הלידה ליום.

* מי שלא קיבלה שכר מלא בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שהפסיקה את עבודתה בגלל ההיריון  או בגלל מחלה, חופשה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או מפני כל סיבה אחרת שאינה תלויה בה, ויש בידה אישורים מתאימים - תיבדק האפשרות להשלמת שכרה בשלושת החודשים האלה או לחישוב שכרה על פי החודשים שקדמו לחודשים שבהם הייתה הירידה בשכרה.

לתשומת הלב,
* אם לקחת חופשה ללא תשלום באחד או יותר משלושת החודשים שלפני הפסקת העבודה או לאחר תקופת הלידה וההורות בתשלום - קיימת האפשרות להשלמת השכר או לחישוב השכר לפי שכר המינימום.
* אם מקום עבודתך סגור בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט, קיימת האפשרות להשלמת השכר לחודשים אלה."

3- התפטרות אינה מחייבת אישור משרד הכלכלה. האישור הינו עבור מעסיק המבקש לפטר עובדת בהריון וזה אינו המקרה.

האם בדקתם עם רופא נשים, את האפשרות לשמירת הריון?

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה על התשובה המושקעת'
תודה על התשובה המושקעת
15/02/2017 | 13:20
1
9
אנחנו עכשיו בבדיקה לגבי שמירת הריון, נקבע תור לשבוע הבא. היות והיא בהריון בסיכון - שמירת הריון הינה אופציה רלוונטית.

האם שמירת הריון שומרת על השכר (הרי היא מקבלת פחות מהשכר הממוצע במשק) ולפיכך יחושבו דמי הלידה על פי השכר ״האמיתי״?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שמירת הריון'
שמירת הריון
15/02/2017 | 16:14
8
הפתרון עבורכם הינו שמירת הריון, בתקווה שתאושר.

הבסיס לחישוב הגמלה לשמירת הריון, הינו השכר הינו ברוטו, כולל החזר הוצאות (נסיעה), הנמוך מבין השניים:
1- 291.9 ליום*30=8757 ש"ח ברוטו בחודש.
2- השכר הממוצא ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת עבודה לצורך שמירת הריון.

בברכה ו

לצפיה ב-'מעבר דירה ודמי אבטלה'
מעבר דירה ודמי אבטלה
14/02/2017 | 16:04
1
16
שלום
רכשתי דירה בעיר מרוחקת (80קמ) 
המעבר צפוי בקיץ .. 
במידה ואני מתפטרת עכשיו ממקום העבודה האם אהיה זכאית לדמי אבטלה? ב3 חודשים בהם עדיין גרה בעיר הקודמת..
עובדת 3 שנים במקום העבודה.

תודה, 
לצפיה ב-'התפטרות ומעבר לעיר אחרת'
התפטרות ומעבר לעיר אחרת
15/02/2017 | 10:16
16
שלום לך,

אני מבינה מהשאלה, שב-3 החודשים הקרובים, עד למעבר לדירה המרוחקת,
עדיין מתגוררת בעיר מגורייך הנוכחיים.

מי שמתפטר מעבודתו, ואין לו סיבה מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל
תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים.

התפטרות סמוך למעבר, תקנה זכויות באבטלה מיידיים.

יש לקחת בחשבון, חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה.

בברכה ו
לצפיה ב-'אי כושר מלא '
אי כושר מלא
14/02/2017 | 10:53
1
64
אודה מראש

אלו דברים מקנה 100 אחוז אי כושר זמני מעל שנה
רפואי מעל 80 אחוז
לצפיה ב-'זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים'
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
15/02/2017 | 10:10
81
שלום לך,

לבחור נכות ותפתחנה בפניך כל ההטובות הנלוות הן לבעלי אבדן כושר עבודה מלא והן על פי אחוזי הנכות.

כמו כן לתקופה זו, אם מתחילים לעבור, פטורים מתשלום דמי ביטוח מההכנסה.
ראה בהרחבה מתוך דמי ביטוח לאומי
..."מי פטור מתשלום דמי ביטוח
מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות בשיעור של 100%, וכן מקבל קצבת נכות כללית בשיעור של 75% לפחות, לצמיתות או באופן זמני לתקופה רצופה של שנה לפחות - בעד התקופה שבה הוא מקבל את הקצבה (גם אם יש לו הכנסה אחרת)."

בברכה.
לצפיה ב-'שאילה אם כדאי לי לפנות לסל שיקום אם נכות לצמיתות?'
שאילה אם כדאי לי לפנות לסל שיקום אם נכות לצמיתות?
14/02/2017 | 00:01
1
84

הביטוח הלאומי אישר לי קצבת נכות מלאה לצמיתות

50% נכות נפשית בגין סכיזופרניה ו75 אי כושר לצמיתות לפני 8 שנים

אני מעוניין לפנות לסל שיקום אבל אני חושש שזה יכול לגרום לכך שהביטוח הלאומי יבדוק אותי מחדש בכך אפסיד את הקצבת נכות שלי?

עם ביטוח לאומי מוסמך לבדוק אותי מחדש בגלל פניה לסל שיקום?

לצפיה ב-'סל שיקום - משרד הבריאות'
סל שיקום - משרד הבריאות
15/02/2017 | 10:04
74
שלום לך,

פניה למימוש זכויות במסגרת תהליך קבלת סל שיקום במשרד הבריאות,
אינה פותחת את הבדיקה מחדש בביטוח הלאומי.

המסלול הנבחן, כמפורט בקישור מעלה, הינו לצורך קביעת שירותי השיקום.

למי שנקבעו אחוזי נכות ע"י הביטוח הלאומי, אינו נבדק בשנית עם פנייתו לצורך בדיקת זכאות לסל השיקום.

בברכה ו
לצפיה ב-'זכויות דיור'
זכויות דיור
13/02/2017 | 21:11
1
74
אבי נפטר ולפי הצוואה אני אמורה לקבל חצי מהדירה.
יש לי נכות 50% רפואי נפשי+צליאק. מה זכויותי כשוכרת דירה'
יש איזה זכויות מביטוח לאומי?
לצפיה ב-'שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה '
שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה
15/02/2017 | 09:56
42
שלום לך,

"את הבקשה לסיוע בשכר דירה בשוק הפרטי ניתן להגיש בכל אחד מסניפי החברות הנותנות שירותים למבקשי סיוע בשכר דירה ברחבי הארץ: 

שם החברה מוקד ארצי
מ.ג.ע.ר 8583*
מילגם 1599-563-007
עמידר 6266*  "

הזכויות במחצית הדירה שהתקבלו בירושה ילקחו בחשבון.

ביטוח לאומי: האם נקבעה לך דרגה לאבדן כושר עבודה מלא?
במקרה זה, לא ניתן לקבל תוספת השלמת הכנסה, שכן גובה קצבה להבטחת הכנסה נמוך מהבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

בברכה.
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
12/02/2017 | 18:54
3
148
שלום וברכה,
בעוד כחודש ימלאו לי 67 שנים. אני סובל מסוכרת לא מאוזנת מזה שנים. מעולם לא ביקשתי אחוזי נכות.
לפני כשלושה חודשים נפלתי (לא במסגרת העבודה) ושברתי את הקרסול בשתי מקומות אולם עקב הסוכרת סרבו לנתח אותי. רגלי בגבס כבר שלושה חודשים והרופא טוען שאזדקק להשאר עוד כחודשיים בגבס ובכל מקרה העצם לא תתאחה כראוי ואמשיך לסבול ממנה כל ימי חיי מהסיבה שאי אפשר לנתח אותה עקב הסוכרת.
עד הפציעה עבדתי במשרה מלאה והתכוונתי לפרוש בהגיעי לגיל 67.
נאמר לי כי אם הייתי מקבל קצבת נכות בטרם הגיעי לגיל 67 היתה קצבת הזקנה שלי לא פחות מקצבת הנכות, אולם היות ועד שיקבעו לי אחוזי נכות כבר אהיה בגיל 67 לא אהיה זכאי להטבה זו.
שאלתי, האומנם?
כלומר, האם אני יכול לבקש כעת ועדה רפואית שתקבע לי אחוזי נכות, וככל שיקבעו לי אחוזי נכות אני מניח שהועדה תקבע כי אני כאי לקבלם למפרע מיום הפציעה.
ובהנחה שכך אמנם הם פני הדברים, שאלתי האם אהיה זכאי לקבל בהמשך את הקצבה הגבוהה מבין קצבת הזקנה או הנכות לכל ימי חיי?   
תודה למפרע,
רוני
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
13/02/2017 | 15:27
2
114
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות בהקדם, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה אתה סובל בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים (סוכרת, אורולוג, אורטופד וכדומה...לצורך הדוגמא).

למי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא, והנכויות הקיימות יזכו בקצבת נכות של חודש אחד לפחות, באופן אוטומטי מקבלים קצבת זקנה לנכה.

מומלץ להגיש בהקדם תביעה לקצבת נכות, גם בסיוע נציג שירות ע"י חיוג למס' 3928* ראה בהרחבה מתוך הקישור המצורף:

ניתן להיעזר ללא עלות בהגשת התביעה ע"י "יד מכוונת" הקרובה לאיזור מגוריך.
לצרף לתביעה לקצבת נכות כללית גם תביעה לשירותים מיוחדים לנכים

לבדוק זכאות לניידות (עד גיל 67 לכל היותר, להגיש במיידי למשרד הבריאות, טופס התביעה בקישור)  ו/או תג חניה לנכה

ניידות ושירותים מיוחדים לנכים, ניתן לקבל למי שנקבעו 100% נכות בניידות, ונזקקים לכסא גלגלים.

להגיש גם תביעה לפטור ממס הכנסה, ללא קשר להיותך עובד, בה לציין כל מחלה ממנה אתה סובל בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים, כמפורט להלן בהרחבה:

תרגיש טוב ו

לצפיה ב-'הבעת תודה'
הבעת תודה
14/02/2017 | 02:24
1
34
אורנה אוקינוס של תודות על התשובה המהירה והממצה.
מן השמים תבורכי,

רוני
לצפיה ב-'ברצון רב '
ברצון רב
15/02/2017 | 10:11
9
לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
13/02/2017 | 10:30
1
21
שברתי רגל בדרך לעבודה וקיבלתי חודש חופשת מחלה.האם עלי להגיש את הטפסים לביטוח לאומי רק בגמר חופשת המחלה,או אני כבר יכולה להגיש אותם?מודאגת שלא אקבל משכורת החודש.
לצפיה ב-'נפגעי עבודה'
נפגעי עבודה
13/02/2017 | 16:47
20
שלום לך,

להגיש בהקדם תביעה לדמי פגיעה כמפורט להלן מתוך דמי פגיעה - אופן הגשת תביעה לדמי פגיעה
לצרף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתביעה, כולל סיכום ביקור במיון ו/או רופא מטפל. יש להעביר ת' רפואית ראשונה לנפגע עבודה (אישור מחלה) ובהמשך ת' המשך לנפגע עבודה.

לדאוג שבכל המסמכים הרפואיים ירשם תאונת עבודה.

בברכת בריאות ו 
לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי עבור עוזרת בית'
תשלום ביטוח לאומי עבור עוזרת בית
12/02/2017 | 23:23
1
31
אני מעסיק מספר חודשים עוזרת בית פעמיים בשבוע ל-5 שעות כל פעם. כל חודש היא עובדת בין 40 ל- 45 שעות.
אני משלם לה 50 שקל לשעה וכמו כן נסיעות.
לאחרונה נרשמתי בביטוח הלאומי כמעסיק שלה ואין לי שמץ של מושג כיצד אני אמור למלא את טופס התשלום שקיבלתי בפנקס.
לפי הפנקס נראה לי שאני צריך לסכם את סך שעות העבודה שלה בכל חודש, להכפיל אותם בסכום של 25.94 ש"ח ומהתוצאה להוריד 7.25% שזה הסכום שכל חודש אני אמור לשלם לביטוח הלאומי.
השאלה שלא ברורה לי היא האם להכפיל את השעות ב- 50 ש"ח או ב- 25.94 ש"ח כפי שרשום בפנקס בדף דברי הסבר.
האם מישהו יודע בבקשה?
תודה!
לצפיה ב-'עובד משק בית ומעסיקו'
עובד משק בית ומעסיקו
13/02/2017 | 16:32
24
שלום לך,

ניתן לשלם כמפורט להלן מתוך עובד משק בית ומעסיקו באתר התשלומים, המערכת עורכת את החישוב באופן אוטומטי, על פי שיעורי דמי ביטוח והסכומים - לעובדים במשק בית  ...
יש לחשב על פי השכר המלא בפועל, שכן זכויותיה בהמשך לדמי אבטלה/דמי לידה/נפגעי עבודה נגזרים מסכומים אלה.
הסכום הכולל, צריך לכלול גם החזר הוצאות נסיעה.

עבור הפרשות לקרן פנסיה, משלמים ללא החזר הוצאות.

ראה בהרחבה מתוך אתר "כל זכות" זכותון עובדים במשק בית (עוזרות בית)

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שי גלעד חברת עורכי דין
עורך דין תעבורה - שי גלעד
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה