לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1708017,080 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'אחוזי נכות'
אחוזי נכות
06/10/2018 | 12:11
1
61
חברים.אם יש לי 15 אחוזי נכות מתאונת עבודה לצמיתות מלפני 10 שנים ועכשיו אני אמור לקבל עוד 10 אחוזי נכות מעבודה האם האחוזים מתווספים ואני זכאי לקיצבה חודשית?
לצפיה ב-'צירוף נכויות'
צירוף נכויות
11/10/2018 | 14:08
18
שלום לך,

לשאלתך, ישולם גם הפעם מענק ח"פ.

מתי ניתן להגיש בקשה לצירוף נכויות?
כאשר בעקבות הנכויות נפגעה הכנסתו ב-50% לפחות ונקבעה לו תקנה 15.

אם עומדים בתנאים הנ"לניתן להגיש תביעה לצירוף דרגות נכות מכמה פגיעות בעבודה (210)
סביר להניח שיערך קיזוז של המענק הח"פ ששולם או ישולם.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
03/10/2018 | 23:16
1
46
שלום בן הזוג שלי הגיש תביעה על תאונת עבודה לביטוח לאומי.  לפי בקשתם נשלחו כל המסמכים וגם ביררתי במוקד של הביטוח לאומי שאכן לא חסר שום מסמך.  
היום קיבלנו תשובה באיימל "כיון שבהעדר הפרטים שנדרשו ממך לא  הוכח לנו שארעה לך תאונה כמשמעותה בחוק"  אני לא מבינה מזה אומר... חסרים מסמכים או שהם טוענים כי מבחינתם זאת לא תאונת עבודה?!  למי צריך לפנות?! 

לצפיה ב-'קשה לענות על שאלתך בלי לראות את המכתב המדובר.'
קשה לענות על שאלתך בלי לראות את המכתב המדובר.
04/10/2018 | 12:51
20
יתכן שנשלח אליכם מכתב (שאולי לא קיבלתם) עם דרישה למידע נוסף או מסמכים נוספים. יתכן גם שאכן כל המסמכים הוגשו, אך שפקיד התביעות החליט לדחות את התביעה ולקבוע שהאירוע אינו מזכה בהכרה כתאונת עבודה.

אם תרצי, פני אלי במסר עם המכתב ואנסה לכוון אתכם הלאה. לחילופין באפשרותכם לפנות לסניף עצמו ולבקש הבהרות.
לצפיה ב-'בקשה לתגמולי מילואים עלולה לגרום לבדיקה חוזרת לזכאות לקצבת נ'
בקשה לתגמולי מילואים עלולה לגרום לבדיקה חוזרת לזכאות לקצבת נ
04/10/2018 | 03:55
2
27
יש לי ידיד עם נכות 40 אחוז ואי כושר השתכרות 100%. הוא מקבל קצבת נכות מקסימלית.
במקביל הוא ממשיך להגיע למילואים.
מבקש לברר: האם במידה ויגיש בקשה לתגמולי מילואים מהביטוח לאומי (כמו כל אדם ללא עבודה. יהיה מגיע לו לקבל כ1000 שח) האם זה עלול לגרום שביטוח לאומי יחליט לבדוק שוב האם הוא כשיר, והאם מגיעה לו קצבת נכות וכו׳?
לצפיה ב-'*מדובר בנכות מסיבה נפשית'
*מדובר בנכות מסיבה נפשית
04/10/2018 | 03:57
19
לצפיה ב-'תגמולי מילואים למקבל קצבת נכות'
תגמולי מילואים למקבל קצבת נכות
11/10/2018 | 13:59
6
שלום לך,

לא ניתן לדעת מראש. כל מקרה נבדק לגופו.

בברכה.
לצפיה ב-'אפוטרופוסות וביטוח לאומי'
אפוטרופוסות וביטוח לאומי
02/10/2018 | 21:52
35

אם יש אבא שמקבל את קצבת הנכות במקום הבן שלו (הוא גם אפוטרופוס  ) והוא מגיש לבימ"ש לעינייני משפחה פנייה לאפשר לבן לקבל את קצבת הנכות לבנק שלו בגלל שהבן
  יכול להתנהל כלכלית בעצמו + הקצבה ושהוא גדול ובוגר
     מספיק בשביל לקחת את האחריות הזאת על עצמו אז :

1  מה הסיכויים שהביטוח הלאומי יקבל את מה 
              שבימ"ש יחליט ? ( במקרה שהוא פסק לטובת
                   הבן )

2      הביטוח הלאומי יזמן את הבן לוועדה בגלל הפנייה
                הזאת ? יכולים לבטל את הקצבה שלו אם הוא
                     סובל מסכיזופרניה ?

לצפיה ב-'נכות כללית ונכות מעבודה '
נכות כללית ונכות מעבודה
29/09/2018 | 15:51
2
90
שלום רב, 
נקבעו לי אחוזי נכות כללית. 
רק לאחר מכן הבנתי שלמעשה המחלה העיקרית נגרמה לי בעקבות מקרה בעבודה שבעקבותיו פוטרתי. 
האם אוכל להגיש תביעה לדמי פגיעה + תאונת עבודה ? 
תודה מראש.
לצפיה ב-'התשובה חיובית, כלומר באפשרות להגיש את התביעה'
התשובה חיובית, כלומר באפשרות להגיש את התביעה
30/09/2018 | 09:47
1
47
במחלקת נפגעי עבודה. עם זאת, אם וכאשר תביעתך זו תאושר, לא תוכלי כמובן לקבל את שתי הקצבאות במקביל.
לצפיה ב-'קיבלתי תשלום רטרו' לשנה של קצבת נכות זמנית עד 2020,'
קיבלתי תשלום רטרו' לשנה של קצבת נכות זמנית עד 2020,
30/09/2018 | 17:58
52
אם אגיש תביעה של תאונת עבודה בגין הליקוי הראשי והיא תאושר? 
מה יקרה עם הנכות שנקבעה לי והקצבאות שקיבלתי? 
תודה על המענה. 

לצפיה ב-'ביטוח לאומי ועוסק פטור'
ביטוח לאומי ועוסק פטור
29/09/2018 | 15:06
1
36
האם אפשר לחתום אבטחה ובמקביל להיות בעלת עוסק פטור שלא מכניס שקל מאז שנפתח? וגם דווח בדוחות שלא היו הכנסות 
לצפיה ב-'בעקרון אפשר, אולם ההכנסות מהעסק יילקחו בחשבון'
בעקרון אפשר, אולם ההכנסות מהעסק יילקחו בחשבון
30/09/2018 | 09:46
23
בקביעת שיעור זכאותך לדמי אבטלה.

שימי לב שלעניין זה 'הכנסות מעסק' מתייחס לשנת המס כולה. כלומר גם אם העסק לא הכניס כספים במהלך תקופת האבטלה, אך כן הכניס כספים באותה שנת מס, הכנסות אלו תילקחנה בחשבון גם בחישוב רטרואקטיבי שיבוצע רק לאחר תקופת האבטלה, באופן שעלול ליצור לך חוב.
לצפיה ב-'תשלום דמי אבטלה לזוג'
תשלום דמי אבטלה לזוג
27/09/2018 | 17:14
4
29
שלום לכולם,
האם שני בני הזוג (נשואים)  יכולים לקבל דמי אבטלה בו זמנית או שישנה מניעה כלשהי?

לצורך העניין, 2 מורים, אחד מהם פוטר לאחר שנתיים והשנייה התפטרה לאחר 10 שנים בעבודה...

תודה לעונים!
לצפיה ב-'תשלום דמי אבטלה לזוג'
תשלום דמי אבטלה לזוג
11/10/2018 | 13:57
3
8
שלום לך,

אין מניעה בתשלום דמי אבטלה לזוג,
אם הם עומדים, כל אחד בפני עצמו בתנאי הזכאות.

הבדיקה נערכת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה,
בה יש לצבור 12 חודשי תשלום לפחות, הנבדקים באופן רציף/לא רציף לתקופה של 18 חודשים קודמים.

מי שפוטר, יקבל דמי אבטלה במיידי.
מי שמתפטר מסיבה שאינה מוצדקת, תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים, בה לא ישולמו דמי אבטלה.

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות כמפורט בהרחבה מתוך אתה מובטל,
יש להרשם בשירות התעסוקה, כדורשי עבודה (חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות),
ולהגיש תביעה לדמי אבטלה עם סיבת ההתפטרות.

יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שנקבעו,
כך ישולמו דמי אבטלה, אם סיבת ההתפטרות תוכר כמוצדקת.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה על המענה, ואם אפשר שאלת המשך...'
תודה על המענה, ואם אפשר שאלת המשך...
11/10/2018 | 17:48
2
6
בהנחה שסיבת ההתפטרות איננה מוצדקת- האם צריך להרשם בלשכת התעסוקה לאחר אותם 90 ימים (בהנחה שלא נמצאה עבודה אחרת באופן עצמאי) על מנת להיות זכאים לדמי אבטלה? 
לצפיה ב-'התיצבות בשירות התעסוקה למתפטר מסיבה שאינה מוצדקת'
התיצבות בשירות התעסוקה למתפטר מסיבה שאינה מוצדקת
11/10/2018 | 20:08
1
10
אכן, ניתן להגיע בתום 90 ימי ההמתנה על מנת לשמור גם על הזכאות להפניה לעבודה מתאימה, כמפורט בקישור במענה קודם מתוך אתה מובטל.

יש לשים לב, אם מתחילים לעבוד ומסיבה כלשהי מפוטרים לאחר מספר ימים מהעבודה החדשה, במקרה זה ניתן יהיה לקבל דמי אבטלה במיידי.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר והקונקרטי'
תודה רבה על המענה המהיר והקונקרטי
12/10/2018 | 10:53
4
לצפיה ב-'אני מקבלת'
אני מקבלת
27/09/2018 | 11:13
3
90
קיצבת זקנה 1535 ש"ח,רציתי בבקשה לדעת,עד איזה סכום אני אוכל לעבוד מבלי שיורידו לי מהקיצבת זיקנה, חוץ מהקיצבת הזיקנה,אין לי שום הכנסה,מודה לכם מאוד
לצפיה ב-'מצו"ב קישור למחשבון שיסייע לך למצוא את התשובה'
מצו"ב קישור למחשבון שיסייע לך למצוא את התשובה
27/09/2018 | 13:39
2
40
על-פי נתונייך האישיים המלאים:

לצפיה ב-'קודם כל תודה'
קודם כל תודה
27/09/2018 | 14:22
1
29
נכנסתי לקישור ולא מצאתי תשובה או משהו
שאוכל להבין ממנו לגבי השאלה שלי,
שוב שואלת אשמח שתעני לי,עד איזה סכום אוכל
לעבוד מבלי שיורידו לי מהקיצבת זיקנה
לצפיה ב-'מאחר וזה לא יכול להשתנות על-פי פרמטרים שונים ואישיים,'
מאחר וזה לא יכול להשתנות על-פי פרמטרים שונים ואישיים,
27/09/2018 | 14:30
29
ולאור חשיבות העניין (תשובה שגויה אפילו ב10 ש"ח עלולה לפגוע בך מאוד במציאות), מומלץ להכניס את כל נתונייך האישיים למחשבון שם ולקבל את התשובה המוסמכת ממחשבון המוסד.
לצפיה ב-'אישה שעקב פוסט לא עבדה'
אישה שעקב פוסט לא עבדה
26/09/2018 | 18:23
1
55
מצבה הדרדר ולא חזרה לעבוד לא הלכה לחתום בלישכה ולא ביקשה עזרה, עד שהסובבים לקחו אותה לקבלת עזרה, האם מגיע לה דמי הבטלה בגין הזמן שלא עבדה?
לצפיה ב-'לכתחילה לא ניתן לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות בלשכה.'
לכתחילה לא ניתן לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות בלשכה.
27/09/2018 | 13:43
33
ככל שבעיה רפואית (נפשית או אחרת) גרמה לה שלא להתייצב, היה עליה לכאורה לגשת ולהירשם ולו פעם אחת, ולטעון זאת. יש ועדה רפואית של הלשכה למקרים כאלו, שהמוסד מקבל את עמדתה לגבי תנאי ההתייצבות.

בכל מקרה, תמיד אפשר לנסות להגיש תביעה ולהעלות טענה זו כעת, אך על-פי החוק היבש, זה צפוי להיות בעייתי.
לצפיה ב-'האם יש הבדל'
האם יש הבדל
25/09/2018 | 22:54
4
72
1.בין נכות כללית
ובין נכות רפואית?
אם כן מה ההבדל?
2. האם ניתן להגיש החמרה במצב הבריאותי לאחר 5 שנים?

לצפיה ב-'נכות רפואית אלו אחוזי הנכות שנקבעו למבוטח בנכות כללית'
נכות רפואית אלו אחוזי הנכות שנקבעו למבוטח בנכות כללית
26/09/2018 | 12:13
3
65
בגין הפגימות הרפואיות מהן הוא סובל.

בנכות כללית, מעבר לנכות הרפואית, נקבע גם אחוז אובדן כושר.

ניתן להגיש תביעה לבדיקה מחדש או החמרה לאחר 5 שנים.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
26/09/2018 | 19:18
2
31
ואת הקצבה והטבות (הנחה בעיריה )מקבלים
לפי אחוזי אובדן כושר, או לפי אחוזי  נכות רפואית?
לצפיה ב-'כמדומני ע"פ הנכות הרפואית, אך צריך לבדוק כל דבר '
כמדומני ע"פ הנכות הרפואית, אך צריך לבדוק כל דבר
27/09/2018 | 11:19
1
31
לגופו של עניין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2018 | 11:25
7
לצפיה ב-'חברים ביטוח לאומי לא רע כפי שמדברים הבעיה בחוק לא בהם'
חברים ביטוח לאומי לא רע כפי שמדברים הבעיה בחוק לא בהם
26/09/2018 | 18:34
65
הם באמת מנסים לעזור ולסייע, הבעיה היא בחוקים שהמדינה עשתה, זה שהם הקימו את יד מכוונת וזה שיש את מי לשאול , הבעיה מתחילה בחוק, לכן לא העובדים ולא הפקידים, אני רוצה לאמר שאני הגעתי עם אישתי וראיתי את הטיפול היחס באמת למופת. אישתי כל הזמן אומרת לי תכתוב סתם מעלילים . באמת זה מוסד שעובד קשה, נכון לא הכול פשוט, אבל זה לא כמו שעשו מהם. אנחנו מתכוונים לצאת במסע הסברה איך לפנות למי לפנות ומה לעשות .
לצפיה ב-'מוגדר שכחר בביטוח לאומי'
מוגדר שכחר בביטוח לאומי
26/09/2018 | 10:33
1
56
אהלן , הפעם האחרונה שהייתי שכיר הייתה ביוני של השנה, עבודה חוקית ושבה המעסיק שילם עבורי ביטוח לאומי. איני עובד מאז(חודשיים וחצי), לא שילמתי דמי ביטוח לאומי ומסתבר שאני עדיין מוגדר בביטוח לאומי כשכיר, ושאין לי שום חוב. הם אומרים שאם לא הייתי שכיר עלי לדווח. מה ההשלכות על אי דיווח? 
לצפיה ב-'מעבר לכך שהחובה לדווח היא חובה חוקית, כך שאי-דיווח'
מעבר לכך שהחובה לדווח היא חובה חוקית, כך שאי-דיווח
26/09/2018 | 12:15
26
הינה עבירה על החוק, ההשלכות הנוספות הן כמובן שמתי שהמוסד יגלה שאינך שכיר, ייווצר לך חוב רטרואקטיבית.

מומלץ לדווח במועד על-מנת למנוע זאת, ובאופן זה לשלם את דמי הביטוח בסכומים חודשיים סבירים במקום להיתקל לאחר זמן בחוב מצטבר שלעתים קשה יותר לשלמו.
לצפיה ב-'שיקום מקצועי'
שיקום מקצועי
22/09/2018 | 20:10
1
60
שלום רב לפני השבוע קיבלתי מכתב שאושרה לי התביעה לשיקום מקצועי הנפגע עבודה סוכם עם עובדת השיקום
שאתחיל לימודי ביוטכנולוגיה ובמקביל יסדרו לי עבודה מתאימה שאלתי היא מתי אתחיל לקבל את דמי השיקום כאמור השלמה ל100% נכות לפי הבנתי 
אני כרגע חסר כל אמצעי לחלוטין כולל מעט בגדים וללא התשלומים הנ''ל לא אוכל להשתקם
לצפיה ב-'יש להפנות את השאלה לעובדת השיקום.'
יש להפנות את השאלה לעובדת השיקום.
26/09/2018 | 12:11
21
מאחר ומדובר בסיכום פרטני בינך לעובדת השיקום, אין אפשרות כללית לענות על שאלתך. מומלץ לפנות לעובדת השיקום עימה סוכמו הדברים ולברר את השאלות הזקוקות לבירור.
לצפיה ב-'מחלת נפש'
מחלת נפש
21/09/2018 | 19:35
1
92

אם אני חולה בסכיזופרניה ומקבל קצבת נכות של 50% נכות
רפואית+100% אי כושר אז זה לנצח ? אם יזמינו אותי  פעם לוועדה אז הם יכולים לבטל /להפחית את
הקצבה אם הם יראו שהמצב הנפשי שלי השתפר ?
לצפיה ב-'הוועדה הקובעת את שיעור הנכות ו/או את שיעור'
הוועדה הקובעת את שיעור הנכות ו/או את שיעור
26/09/2018 | 12:10
48
אובדן כושר העבודה, קובעת במקביל לכך גם אם קביעתה היא לצמיתות (לתמיד) או זמנית.

במידה ונקבעו אחוזים זמניים, המבוטח יוזמן לוועדה נוספת בסמוך למועד תום הזמניות.

ברמת העקרון גם קביעה צמיתה יכולה להשתנות, אם וכאשר המבוטח מגיש בקשה לבדיקה מחדש או המוסד מחליט לזמנו לבדיקה כזו ע"פ התנאים הקבועים בחוק.
לצפיה ב-'מדוע'
מדוע
21/09/2018 | 19:19
3
85
מדוע קיצבת נכות הופכת לתוספת על קיצבת זיקנה כגבר מגיע ל 67 ואישה ל 62

והאם במקרה של העלאת קיצבת נכות גם לאלה יש העלאה?
לצפיה ב-'מאחר ולא ניתן לקבל קצבת נכות לאחר גיל זקנה,'
מאחר ולא ניתן לקבל קצבת נכות לאחר גיל זקנה,
26/09/2018 | 12:08
2
44
מי שקיבל קצבה כזאת טרם הגיעו לגיל זקנה, יקבל קצבת זקנה במקומה, כאשר שיעור קצבת הזקנה לא יפחת משיעור קצבת הנכות שהוא קיבל קודם לכן.

מדובר בעיקר בעניין סמנטי-ביורוקרטי שלא משפיע יותר מדי על המבוטח עצמו (מבחינתו היינו הך אם הוא מקבל את הסכום דרך מחלקת נכות או דרך מחלקת זקנה ושארים).

לגבי העלאת קצבאות, זה תלוי מה ייקבע בחוק שייקבע את ההעלאה, אולם מאחר ואדם כזה כבר לא מקבל כאמור קצבת נכות אלא קצבת זקנה, על אף ששיעורה מבוססת על קצבת הנכות, על פניו נראה שהקצבה לא תגדל אלא אם כן יועלו גם קצבאות הזקנה.
לצפיה ב-'אם כך מדוע ביטוח לאומי עושה את השינוי כשמגיעים לגיל זיקנה'
אם כך מדוע ביטוח לאומי עושה את השינוי כשמגיעים לגיל זיקנה
26/09/2018 | 18:14
1
30
אזרחים נפגעים מזה, אילו היו מעלים על החלק היחסי על ההפרש , אם לא אז מה הועילו חכמים ? הרי הרעיון מי שמקבל קיצבת נכות זו עזרה בשל נכותו אז למה להפוך את זה באופן אוטומטי, זה פגיעה באזרחים
לצפיה ב-'אין בזה פגיעה ממשית באזרחים.'
אין בזה פגיעה ממשית באזרחים.
27/09/2018 | 13:38
25
מבחינתם היינו הך אם הם מקבלים את הקצבה ממחלקה א' או ממחלקה ב'.

בכל אופן, פורום זה נועד לסייע לזקוקים לכך. הפורום אינו מייצג את המוסד או מדברר אותו, כך ששאלות בסגנון זה יש להפנות למחוקק.
לצפיה ב-'קרוב משפחה של חברה נפטר ן'
קרוב משפחה של חברה נפטר ן
21/09/2018 | 18:39
1
53
עו"ד הדין שמטפלת במעט שהיה לו אמרה שהוא חייב כסף לביטוח לאומי , האם יתכן כזה דבר כשמכרה לו את הדירה היתה צריכה לשלם לביטוח לאומי? איך יתכן ? היה לו עובד זר שטיפל בו, היה לו ביטוח סיעודי
לצפיה ב-'את השאלה יש להפנות לעוה"ד המטפל.'
את השאלה יש להפנות לעוה"ד המטפל.
26/09/2018 | 12:05
9
אין כל דרך לדעת מנין נובע חובו של הנפטר, מה מעמד חוב זה כיום, וכיו"ב. שאלות בעניין יש להפנות לעוה"ד המטפל, שבוודאי תדע לענות עליהן.
לצפיה ב-'גיליתי ש'
גיליתי ש
21/09/2018 | 18:33
3
94
לפני שנים רבות עבדתי אצל רו"ח שלא שילם עבורי ביטוח לאומי וזאת גיליתי כעת כשראיתי רשימה של מעסיקים, אין לי תלושי שכר מאז, ולא ברור איך אוכל לעשות משהו, זה פוגע בקיצבת הזיקנה
לצפיה ב-'מה שאלתך?'
מה שאלתך?
26/09/2018 | 12:04
2
21
אם השאלה היא האם זה פוגע בקצבת זקנה, התשובה היא שזה יכול לפגוע.

הדרך לתקן זאת היא על-ידי הצגת ראיות למוסד שעבדת באותה תקופה באותו מקום. אם אין לך ראיות כאלה, עדיין תוכל להעלות טענה זו, אך סיכוייה להתקבל נמוכים יותר.
מומלץ לפנות לאותו רואה חשבון, כאשר אם מדובר במשרד מסודר יתכן שהוא יוכל להמציא לך העתקים של תלושי השכר. לחילופין ניתן לשקול הגשת תביעה נגדו על אי-העברת התשלומים למוסד כפי שמתחייב על-פי חוק, אך לשם יעוץ בעניין הזה נדרשים פרטים נוספים.
לצפיה ב-'האם זה פוגע בקיצבת זיקנה'
האם זה פוגע בקיצבת זיקנה
26/09/2018 | 18:10
1
17
כי נאמר לי שחסרים לי חודשים ולכן לא מקבל מלא
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק לתושב ישראל'
קצבת אזרח ותיק לתושב ישראל
11/10/2018 | 13:50
7
שלום לך,

תושב ישראל, בהגיעו לגיל הזכאות לקצבת אזרח ותיק,
תשולם לו קצבה מלאה.

בברכה.
לצפיה ב-'חוק סיעוד '
חוק סיעוד
21/09/2018 | 08:19
1
33
שלום, אשמח לעזרה בנוגע לסבתי. היא לאחר 2 אשפוזים קשים- אחד עקב מחלת לב וריאות כרוניים שהשאירו אותה עם שימוש בחמצן ביתי והשני שבר מפרק ירך עם מהלך בתר ניתוחי מסובך שפגע בעוד מערכות גופניות כולל הדרדרות קוגנטיבית ולאחריו שיקום. בשחרור מגריאטריה שיקומית הומלץ ב"סיכום אשפוז" על מטפלת זרה והשגחה של 24 שעות ביממה עם עזרה בכל התפקודים היומיומיים. ביטוח לאומי לא אישר לה חוק סיעוד מלא אלא רק 9.5 שעות שבועיות עד תום השנה (לפני הערכה תפקודית או ערעור). כיצד זה יתכן? במכתב שחרור רשום בפירוש שהיא זקוקה להשגחה ועזרה סביב לשעון! אציין שזה רשום בסיכום אשפוז ולא בהמלצות (בהמלצות מצוינים תרופות ורשימת תורים) אך הסיכום אשפוז ממש 2 שורות מעל ובאותו דף! יכול להיות שבביטוח לאומי בכלל לא קראו את המכתב? יכול להיות שביטוח לאומי הולך נגד המלצה רפואית ברורה?
אנחנו כלכלית לא יכולים לעמוד בהוצאה פרטית של מטפלת זרה ואין לנו אפשרות להשאר לצידה 24 שעות.
תודה רבה  
לצפיה ב-'ועדות המוסד אינן כפופות להמלצות גורמים שלישיים.'
ועדות המוסד אינן כפופות להמלצות גורמים שלישיים.
26/09/2018 | 12:01
12
אמנם חשוב כמובן להציג בפני הוועדה את מה שנקבע בסיכום האשפוז, אך הוועדה ריבונית לקבל החלטה אחרת בעקרון.

מומלץ להגיש ערעור על הוועדה ולטעון בפני ועדת הערעור את טענותיכם. שימו לב שהמועדים להגשת ערעור כזה, מוגבלים.
לצפיה ב-'יד מנפנפת ( יד מכוונת)'
יד מנפנפת ( יד מכוונת)
21/09/2018 | 07:00
1
131
שלום אני חולה אונקולוגית חדשה ,והיו לי שאלות שלא מצאתי עליהן את התשובה לא באתר הביטוח הלאומי ולא בכלל. אז ראשית ניגשתי לסניף ב"ל .המתנתי בתור במחלקת נכות לבדוק דברים ,קיבלה אותי מישהיא אולי עובדת אולי מתנדבת לא הבנתי בדיוק מי היא. ניסיתי לשאול שאלות והיא פשוט דחפה לי ליד טופסי בקשה לנכות דיברה בחוסר סבלנות ובצורה לא נעימה, לא הבנתי למה אחת כזו נמצאת שם .אז הלכתי ,הבנתי שאין עם מי לדבר.אמרתי אוקיי נפנה ליד מכוונת הזמנתי תור חיכיתי קרוב לחודשיים הוזמנתי ליום 20.9.18 שעה 14:40 הגעתי רבע שעה לפני ( מסתבר שהזמן המוקצב לכל אחד הוא 20 דקות בלבד ובזמן שהמתנתי  הלקוח של שעה 15:00 הגיע) הרופא כנראה לא עמד בזמנים והתקבלתי רק סביב 15:10. הרופא לא הסביר דבר ,באתר ב"ל רשום שאמורים לזמן תור לרופא מומחה בתחום שבו מבקשים נכות. כאשר זימנתי תור ליד מכוונת אף אחד לא שאל אותי באיזה התמחות מדובר ומה קורה ויש לי מגוון , אונקולוגי אורטופדי לחץ דם וכו לא חסר. ושהרופא אמור להסביר על הוועדה ולהכין החולה לקראת מה שיהיה בוועדה. הרופא היה חסר סבלנות לא ידע לענות על השאלות שלי אין לו מושג בחוקי ב"ל לא ידע על מה נותנים אחוזי נכות כדי להגיש את המסמכים הרפואיים שלי אני לא צריכה אותו ,אחרי עשר דקות נגמרה לרופא הסבלנות והוא התחיל לזרז אותי,בקיצור הבנתם צחוק מהעבודה זו חברה פרטית שנותנת שירותים לביטוח לאומי ומה לעשות כמו כל חברה הם רוצים לראות שורת רווח, הכוונה של הביטוח הלאומי אולי היתה טובה אבל הישום בשטח לא ,פשוט ביזבוז כספי ציבור. כדי להגיש את המסמכים הרפואיים שלי לב"ל אני לא צריכה לבזבז חצי יום בנסיעה לעיר אחרת בשביל כמה דקות שיגידו לי את המובן מאליו זילזול באדם וניצול פשוט בושה.
ועכשיו לשאלה האם נכות במיוחד במצב אונקולוגי (שד) נקבעת לפי המחלה או לפי הטיפול שינתן? מה קורה במצב שאני מסרבת לטיפולים הרגילים כריתה הקרנות כימו וטיפול הורמונלי? אבל משקיעה בטיפולים מסוג אחר אלטרנטיבי?
2. אחרי שעברתי על ספר ההבחנות של הביטוח הלאומי, הבנתי שיש לי עוד מספיק דברים ברשימה שהולכים איתי הרבה שנים. כמו פריצות דיסק בצוואר ושחיקה כמעט מלאה של הדיסקים. הרדמות אצבע ואגודל ביד שמאל .בלוטת התריס שאני מאזנת לבד כבר הרבה שנים אחרי שאלטרוקסין עשה לי לא טוב. לחץ דם גבוה מאוד גם בזמן שינה עמוקה.פרופיל שומנים גבוה. וב15 החודשים האחרונים מחלת עור מסוג גרנולומה אנולרה מפושטת על כל הגוף .ניתוח ריצפת אגן.וכו וכו דברים שלא הייתי מודעת כי ניתן להגיש בקשה בגינן.
קצת ארוך אני יודעת וטו מאץ דיטייל בסדר אני יודעת מוותרת על סודיות רפואית אבל עדיין מבקשת תשובות תודה.

לצפיה ב-'ככלל קביעת סעיפי הליקוי בנכות כללית מתבססים'
ככלל קביעת סעיפי הליקוי בנכות כללית מתבססים
26/09/2018 | 11:56
31
בעיקר על הפגימה הרפואית עצמה (המחלה), אולם תיתכן השפעה גם לטיפולים שמתבצעים לגביה (השפעה מובנית בסעיפי הליקוי).

מעבר לכך, לטיפולים תיתכן השפעה בשלב קביעת כושר העבודה של המבוטח.

לגבי הכוונות למיניהן, מומלץ לפנות לשי"ל (שירות ייעוץ לאזרח), שם תוכלי לשבת עם עו"ד שמתמחה בתחום או מתנדב שמתמחה בנושא, ולקבל הכוונה כיצד לפעול. באפשרות כמובן גם לשכור שירותי עורך דין, שלא רק יכווין אותך אלא גם יסייע לך בפועל להגיש את מה שצריך.

בתכל'ס בשלב בו את נמצאת, אינך באמת זקוקה לכך, ויתכן שעדיף לשמור את אופציית עוה"ד לשלב מאוחר יותר, אם וכאשר יעלה צורך ממשי.

הגשת התביעה, אם תעשי זאת בעצמך, מתחילה בהגשת טופס התביעה לנכות כללית, תוך צירוף כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לכל הפגימות הרפואיות להן את טוענת.
לצפיה ב-'דמי נכות מעבודה'
דמי נכות מעבודה
20/09/2018 | 23:03
2
50
שלום 
קיבלתי נכות מעבודה - מכות רפואית דרג 1 25 אחוז לצמיתות החל מ5/17.
כתוב לי שהגמלה מחושבת לפי השכר ב3 החודשים מלפני הפגיעה 26863 שח.
במסמך אחר כתוב לי שאני לא זכאי לקצבה כיוון שאני מקבל דמי זקנה 2300 ועוד השלמת הכנסה 800 שח.
האם אקבל כסף? כמה? תודה
לצפיה ב-'אשמח לתשובה'
אשמח לתשובה
02/10/2018 | 00:56
7
אשמח לקבל תשובה לשאלתי. 
תודה
לצפיה ב-'מענק ח"פ'
מענק ח"פ
11/10/2018 | 13:48
3
שלום לך,

בפועל, היו אמורים להציע לך לבחור בין קצבת אזרח ותיק(זקנה),
לבין קצבת נפגעי עבודה.
אני מבינה שהפגיעה בעבודה היתה לאחר שהתחלת לקבל קצבת אזרח ותיק.

ממליצה על פניה לסניף שלך/נפגעי עבודה, לקבלת מענה אישי ספציפי,
על מנת לבדוק אם ישולם לך מענק ח"פ בגובה 36 קצבאות.

המענק מחושב לפי השכר הממוצע ב-90 הימים, שקדמו לחודש הפגיעה.
יש לחלק את הסכום בשאלתך ב-90 ולהכפיל ב-30

מתוכו לחשב 75%
מהתוצאה לחשב 25%
את התוצאה מכפילים ב-43 קצבאות.

במקרה זה, תשולם קצבת אזרח ותיק באופן חודשי.

בברכת בריאות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה