לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'מתי כבר יעלו את הקיצבאות?!'
מתי כבר יעלו את הקיצבאות?!
04/03/2017 | 18:00
15
125
אני חי מ-2700 ש בחודש כולל הכל. נכות, זיקנה, השלמת הכל!!!מדברים על זה המון זמן. למה מחכים!? למה גורמי הרווחה לא עושים משהו. נראה אותם חיים מסכום כזה?! מדינת פח אשפה !!!
לצפיה ב-'מתי שהנכים יתחילו לדרוש ולשתף פעולה עם המאבק להעלאת קצבאות '
מתי שהנכים יתחילו לדרוש ולשתף פעולה עם המאבק להעלאת קצבאות
05/03/2017 | 15:38
14
91
הנכות לשכר המינימום והצמדתן לשכר המינימום, להתעקש על הצעת החוק של אילן גילאון ולא לשתף פעולה עם נסיונות למסמס אותה.
אם זה לא יקרה כנראה שהועדה תחליט להעלות את קצבאות הנכות של נכים קשים שלא יכולים לעבוד בבערך 500 ש"ח, וכנראה בשביל להוסיף תעניק הטבות מיוחדות של 2,000 ש"ח בחוק לרון לנכים סיעודיים שלא יכולים להתקלח לבד, כי זה ההומור של שר האוצר שלנו.
הנכים ובני משפחתם בקושי כותבים מכתבים לשרים, לא מדברים על הצעת החוק כמעט ולא כותבים על זה בפורומים וברשתות החברתיות השונות, ולכנסים הקודמים להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום הגיעו רק עשרות. עד שלא יהיה פה שינוי לא יכתבו או ידברו על זה בעיתונות ובתקשורת ולא יהיה לחץ מספק על הממשלה כדי להעלות את קצבאות הנכות למשהו שאפשר לשרוד ממנו לאורך זמן גם אם אין אף בן משפחה שתורם.
https://www.facebook.com/MKIlanGilon/photos/a.304694509573389.68848.302282753147898/1297924753583688/?type=3&theater

https://www.facebook.com/MKIlanGilon/photos/a.304694509573389.68848.302282753147898/1277923082250522/?type=3&theater

לצפיה ב-'תודה אלונה. זאת מדינה מאוד מוזרה. אני כתבתי לכמה שרים ואמשיך'
תודה אלונה. זאת מדינה מאוד מוזרה. אני כתבתי לכמה שרים ואמשיך
14/03/2017 | 02:55
13
16
לצפיה ב-'מדינה של מזוכיסטים שאוהבים לסבול. האמת שלא אנחנו אמורים '
מדינה של מזוכיסטים שאוהבים לסבול. האמת שלא אנחנו אמורים
14/03/2017 | 02:58
15
הם אמורים לתת !!!
לצפיה ב-'אסור לנו להפסיק עם זה חייבים להתעקש כמה שאפשר ולתת את הכל'
אסור לנו להפסיק עם זה חייבים להתעקש כמה שאפשר ולתת את הכל
14/03/2017 | 13:59
11
22
נכון שליחיד אין השפעה גדולה אבל תחשוב שאנחנו פועלים כקבוצה כחברה אתה כותב ואתה יודע שגם אחרים יכתבו וגם אחרים ילחמו.

ולצערי יש עוד גורמים שהורסים לנו, ביניהם גם הנכים עצמם, רק אתמול והיום כתב לי מנהל פורום נכים שנכים שלא יכולים לעבוד הם בושה לאנושות כולה, אסור להתייחס אליהם כי הם לא שווים את זה, שהם משקרים ומנצלים את ביטוח לאומי והחברה כולה, ושמצבם צריך להחמיר בעקבות עבודה כי למרות שמצבם יחמיר והם אולי יהפכו לסיעודיים בעקבות ניסיון עבודה כושל הם מבצעים את חובתם כאזרחים למען החברה. וזה אפילו בא מטעם אדם שטוען שנלחם בכנסת למען נכים והוא עצמו נכה מגיל 3.
גם אילן גילאון אמר בכנס שזה בדיוק למה המצב הפוליטי שלנו קשה, כי אנחנו נלחמים אחד בשני וכי עושים לנו הפרד ומשול כדי שלא נהיה מודעים לזכויות שלנו.

וגם התקשורת לא עושה את עבודתה נאמנה כשהיא אמורה לשמור על הדמוקרטיה אבל מזניחה ומתעלמת מאיתנו. לדעתי כדאי לכתוב גם לעורכי עיתונים ומהדורות חדשות ואקטואליה.

לצפיה ב-'הנכה הזה מאוד הזוי.. ישנם אנשים נוספים ששמעת שפועלים נגדנו? '
הנכה הזה מאוד הזוי.. ישנם אנשים נוספים ששמעת שפועלים נגדנו?
16/03/2017 | 04:31
10
11
דווקא בתקשורת דיברו על זה שלשום ב"הכל כלול" (אילן גילון ונאוה בוקר)

אני שולחת מיילים לכל חברי הכנסת. שלחתי כבר כמה..
לצפיה ב-'כל הכבוד ששלחת מיילים'
כל הכבוד ששלחת מיילים
17/03/2017 | 17:34
9
8
קשה לי לכתוב מאורגן לצערי לא הצלחתי לכתוב מכתב ממש, אלא יותר טוקבקים באתרים וביוטיוב ובפורומים.

כן, לצערי יש הרבה הפרד ומשול פה, כל אחד מושך לאינטרסים שלו וכשרואים נכים אחרים שמקבלים אז יש נטייה לתקוף את הנכים הללו שפסחו על אינטרסים של נכים אחרים במקום להסתכל על מי שהיה אמור לעזור ולתקצב ולא עשה את זה. למשל אותי תקפו כי דיברתי על זה שיש גם נכים שאינם יכולים לעבוד, מבחינת יואל בקר המנהל של פורום נכים זאת הייתה השפלה נגדו כי הוא נכה שיכול לעבוד ומעולם לא זלזלתי בזה.
בכל אופן עכשיו אני מתמודדת עם פגיעה כנראה בלתי הפיכה בראייה בשל סטרס על כך שהפך את הפורום שהוא מנהל לפורום של שיימינג נגדי, שבו כל שעה יש הודעה שלו עם שקרים נגדי, וגם סובלת מהחמרת הבעיות בלב בשל הסטרס שנלווה לארוע. 

אחת הסיבות לפגיעה בזכויות הנכים היא שאנחנו יותר מידי תוקפים ואלימים אחד כלפי השני כל קבוצה רואה בקבוצות אחרות כסיבה מדוע לנכים אין מספיק זכויות ונכי הפוליו מקנאים באלה עם דלקת פרקים או להיפך, אנחנו לא מבינים שהכתובת היא בממשלה ושהחוסר הצדק קשור לחלוקה של הוגנת של העושר הלאומי.
לצפיה ב-'אלונה דבר ראשון שמעתי אתמול נדמה לי בתכנית הכל כלול שהוחלט '
אלונה דבר ראשון שמעתי אתמול נדמה לי בתכנית הכל כלול שהוחלט
17/03/2017 | 21:49
8
70
הועדה שבראשה עומד פרופ' ירון זליכה להעלות את קיצבת הנכות. הוא מאוד רציני. לא היה ברור בכמה ולא היה ברור אם גם את הזיקנה.

זה מובן מאליו לשלוח מיילים לח"כים. זה מאוד קל. כולם אמורים לעשות אותו דבר
לצפיה ב-'בקשר לזה שהשמיץ אותך קשה את רשאית לתבוע אותו על לשון הרע. '
בקשר לזה שהשמיץ אותך קשה את רשאית לתבוע אותו על לשון הרע.
17/03/2017 | 21:54
2
8
תעשי צילומי מסך לראייה. זה קל
לצפיה ב-'באיזה פורום הוא השמיץ אותך. לא מצאתי פורום נכים'
באיזה פורום הוא השמיץ אותך. לא מצאתי פורום נכים
17/03/2017 | 21:59
3
לצפיה ב-'הוא יודע שאין לי כסף, ומשוויץ בזה שהוא מתפרנס יפה'
הוא יודע שאין לי כסף, ומשוויץ בזה שהוא מתפרנס יפה
18/03/2017 | 14:34
8
והוא מכיר את הנכים (בעיקר חולי פוליו) ואם מניסיון אישי שלו פוליו לא מחמיר בצורה קיצונית בעקבות עבודה זה אומר שנכים וחולים יכולים לעבוד אלא אם כן הם צמחים, ולכן מסיק את הדברים האלה עליי באופן ספציפי.
הוא יודע כמה מצבי הכספי חמור, מכיוון שדיברתי גם על מצבי כשניסיתי לשכנע שצריך להעלות את הקצבה, אבל הוא מתפרנס "בכבוד", יש לו כסף לעורכי דין בזמן שלי אין אפילו למונית כדי להגיע לעורך דין.

צודקת, לא קוראים לפורום פורום נכים, אלא פורום זכויות ומגבלות(נכים).
לצפיה ב-'נכון זליכה הולך להעלות את קצבאות הנכות בסכום מסוים'
נכון זליכה הולך להעלות את קצבאות הנכות בסכום מסוים
18/03/2017 | 14:43
4
9
אבל זה יהיה סכום קטן מאוד, הבנתי שמדובר על כמה מאות ושקצבאות הנכות של נכים עם 100% אי כושר יגיעו רק ל3,000 ש"ח. והם באמת מאוד רציניים, הפחד שלהם מאישור של הצעות החוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום הוא חזק וממשי מאוד.
אולי אדם בריא יכול לשרוד מפחות משכר מינימום, אבל לא נכה ללא כושר עבודה שיש לו הוצאות גבוהות גם בדברים הכי פשוטים כמו חשבון מים בשל מקלחת מסובכת וקשה גם זקוק באמת למייבש כביסה מדיח ועוד גם זקוק לעוזרת ובמקרים חמורים גם למטפל סיעודי שעולה 6 אלף לחודש (כאשר ההחזר עליו הוא רק אלפיים בערך). 
וגם יש הוצאות מיוחדות לאותם נכים או חולים בגין מצבם הרפואי תרופות מרובות או תרופות שלא בסל, טיפולים מיוחדים אביזרים מיוחדים שבלעדיהם אי אפשר להתנייד או שחשובים למניעת החמרה ועוד.

זה פשוט גזר דין מוות עבור נכים שאינם יכולים לעבוד לחיות מפחות משכר מינימום, ואותו משמרת היטב הועדה שמתוקשרת היטב בתקשורת ומציגה את כחלון כמושיע של הנכים, בזמן שמ7 דחיות בדיונים בהצעות החוק התקשורת התעלמה לחלוטין למרות שלגלגו בצורה בוטה על הנכים.
לצפיה ב-'אלונה כנסי בבקשה לפרטי שלי'
אלונה כנסי בבקשה לפרטי שלי
18/03/2017 | 22:07
3
לצפיה ב-'הפחד של מי הוא חזק וממשי..הממשלה? גם אדם בריא לא יכול לשרוד'
הפחד של מי הוא חזק וממשי..הממשלה? גם אדם בריא לא יכול לשרוד
18/03/2017 | 23:17
2
10
תלוי בסכום. לדעתי גם משכורת המינימום היא בדיחה.. מי לגלג על הנכים..כחלון באמת יכול להתגאות.. (בצחוק) כל מה שהוא עשה בחייו זאת המהפכה בסלולר. זה הכל..ממש תותח

אגב זו שניטרלה את ההצבעה האחרונה זו גילה גמליאל.. עוד כלומניקית.. מה היא עשתה למען המדינה..ומה זה השרה לשיוויון חברתי..

גם פרופ' זליכה יכול להתגאות בהשגיו..נראה לי שהוא מוגבל ואינו רשאי להחליט..היה מועמד של למרצ..בכל מקרה הוא כלכלן גאון ונשמע לי מאוד מוסרי. תשמעי את ההרצאה שלו על הכלכלה במדינה. שלו, של גיא רולניק ודני גוטפריד

זה אמנם לא קשור לנכים אולי בעקיפין.. שמה של הסידרה מגש הכסף..אפשר לשמוע ב-VOD בהוט..מאוד מעניין.. בעיקר של דני גוטפריד
לצפיה ב-'באמת לא הבנתי ממה הם פוחדים?! זה לא כסף שלהם!!! לחיים כץ שר'
באמת לא הבנתי ממה הם פוחדים?! זה לא כסף שלהם!!! לחיים כץ שר
18/03/2017 | 23:27
4
הרווחה יש ממה לפחד כי הוא מושחת.. עשה קומבינה עם עובדי התעשייה האווירית שיתפקדו לליכוד..חתיכת מושחת שר רווחה..איזה בזיון..

בהמשך אקרא בעיון בפורום השני..
לצפיה ב-'הפחד של כחלון והקואליציה בכלל שחס וחלילה יהיה פחות כסף '
הפחד של כחלון והקואליציה בכלל שחס וחלילה יהיה פחות כסף
19/03/2017 | 01:57
10
לאנשים אמידים כדי להוריד להם מיסים אחרי שתהיה קצבת נכות בגובה שכר המינימום, אז הדרך הכי טובה למסמס הצעת חוק זה להקים ועדה, מוסכמה בכנסת.

איזו הצבעה גמליאל ניטרלה? את הדיון על הצעת החוק של ח"כ נאוה בוקר?

אין ספק שזליכה הוא גאון כלכלי ומסביר נהדר, וגם נשמע ומצטייר כמוסרי יחסית לכלכלן. אבל מדברים שקראתי הוא הולך לכיוון של העלאה של מאות בודדות לקצבת הנכות המקסימלית. וכשראיינו אותו הוא רמז שהולך להתמקד בכך שהקצבה לא תעודד נכים שיכולים לעבוד לא לעבוד. 
כלומר לא רק שהוא טוען שבכלליות נכים לא עובדים כי הם רוצים קצבה גבוהה, אלא הוא גם אומר את זה בהקשר של קצבאות נכות בגובה שכר המינימום לנכים עם 100% אי כושר עבודה.
זה נשמע כאילו הוא אומר משהו כמו "כדאי לא להעלות את קצבאות הנכות לשכר המינימום כי אני לא מאמין לנכים עם 100% אי כושר (עליהם הרי מדברת הצעת החוק) שהם אינם יכולים לעבוד, אז שילכו לעבוד במקום להעמיס על המדינה".

חבל לי גם שאחרי שחולים ונכים רבים מתאשפזים בבתי חולים ומצבם מחמיר מה שהופך אותם לסיעודים וגורם לניתוחים וטיפולים שהיה אפשר למנוע אותם בשל העוני הקשה והקיצוני שמונע מהם לרכוש את התרופות ולאכול אוכל שהוא מעבר ללחם עם מרגרינה ולחיות בתנאים שראויים למגורי אדם, אז אחרי כל זה מי שקובע  את תעלה הקצבה זה כלכלנים, ואפילו מי שקובע אם כלכלי למדינה או לא לדחות את הצעת החוק להעלאת קצבאות הנכות 100% לשכר המינימום זה לא רופאים אלא אנשי כלכלה. רק מומחים ברפואה יכולים לדעת מה ההפסד הכספי שאותו תצטרך לממן המדינה בעקבות התנאים האיומים שחולים נכים וקשישים חיים בהם והעדר היכולת לרכוש תרופות.
לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
03/03/2017 | 14:29
1
22
אני בחופשת מחלה עקב תאונת דרכים הגשתי לביטוח לאומי אישורי מחלה.ביטוח לאומי שילם לי מתוך 60 יום 16 ימי מחלה .
1.3.2017 פוטרתי מעבודתי ,מעסיקי נתנו לי חודש שכר ,אבל אני ממשיך להגיש אישורי מחלה עד ל 16.03.2017.לביטוח לאומי .שאלתי מתי עלי להגיש אבטלה.והאם אפשרי לקבל את חודש המשכורת שמעסיקיי נותנים לי.וגם את חופשת הממחלה מביטוח לאומי.
לצפיה ב-'דמי אבטלה/ דמי פגיעה'
דמי אבטלה/ דמי פגיעה
04/03/2017 | 13:03
19
שלום לך,

בתקופה בה משולמים דמי פגיעה, לא ניתן לקבל במקביל דמי אבטלה.

בתום התקופה בה משולמים דמי הפגיעה ועד 91 ימים לכל היותר, ניתן יהיה להתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה.

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות ( באופן רציף/לא רציף).
התקופה בה משולמים דמי פגיעה נלקחת בחשבון.

אם קיימות מגבלות רפואיות, יש לבקש מפקיד/ת ההשמה לעבור וועדה רפואית מטעמם, אשר תוכל לקבוע הפניה לעבודה המתאימה למצב הבריאותי.

לגבי קבלת תשלום שכר עבור אי הודעה מראש עם פיטוריך, ממליצה לבדוק ע"י פניה לסניף שלך/ נפגעי עבודה, לקבלת מענה אישי ספציפי:
https://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/contact-snif.aspx

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

אם נותרה נכות/ מגבלה בעקבות הפגיעה, יש להגיש תביעה לקצבת נכות כמפורט להלן:
https://www.btl.gov.il/benefits/Work_Injury/Work_injury_benefit/Pages/default.aspx

אין מניעה בתום תשלום דמי הפגיעה וקבלת קצבת נכות מעבודה (זמנית או לצמיתות) לקבל גם דמי אבטלה וכל עוד לא נקבע שאינך כשיר לחלוטין לעבודה.

בברכה להחלמה מהירה ורפואה שלמה.
לצפיה ב-'תביעת נפגעי עבודה מול ביטוח לאומי שלא מסתיימת'
תביעת נפגעי עבודה מול ביטוח לאומי שלא מסתיימת
03/03/2017 | 10:12
1
37
שלום רב,

אני מנהל תביעה של נפגעי עבודה כבר 14 שנה, במהלכם הייתי מבבית הדין כבר 5 פעמים וכל פעם, אני מקבל פסק דין לטובתי והרופאים בוועדות ערר מתעלמים מהם באופן מדהים ואני צריך לחזור חזרה לבית הדין וכך המעגל נמשך ולא נפסק...

לאיזה גוף אני יכול להתלונן כנגד הרופאים שמתעלמים מפסקי הדין ולמעשה מצפצפים על בית הדין?

ואותה שאלה - לאיזה גוף אני יכול להתלונן על המוסד לביטוח לאומי?

דני
לצפיה ב-'במקרה שאתה מתאר, לא בטוח שאפשר.'
במקרה שאתה מתאר, לא בטוח שאפשר.
03/03/2017 | 11:20
28
יש כמובן גופים שמבקרים את המוסד לביטוח לאומי ובהם מבקר המדינה, ביה"ד האזורי לעבודה, וכיו"ב. אולם כאשר מדובר בוועדה רפואית, זולת ביקורת ביה"ד במקרה של טעות משפטית אין ביקורת רפואית על החלטותיה (בהנחה שאנחנו מדברים כמובן על ועדת הערר לכתחילה).

מה שניתן לעשות במקרה שאתה מתאר הוא בפעם הבאה שאתה מגיש תובענה לביה"ד, לדרוש הוצאות בגין כך שהוועדה לא פעלה על-פי פסה"ד הקודם וזה דרש ממך לשוב ולעתור לביה"ד על כל המשתמע מכך (עיכוב וכו').

עם זאת כדאי לדעת שהמוסד מן הסתם צפוי להתנגד לבקשתך. עובדה זו עלולה למנוע הגעה להסכמה כבר בדיון המוקדם בפני הרשם ולחייב פסק דין על-ידי שופט, דבר שמוביל להארכת ההליכים.

לצפיה ב-'תשלום בט"ל למי שהתחיל לעבוד'
תשלום בט"ל למי שהתחיל לעבוד
02/03/2017 | 17:54
1
44
שלום,
אני חשבתי לתומי שמי שאינו עובד משלם בט"ל (כמי שאינו עובד) על כל חודש שאינו עובד. ועל כל חודש עבודה, הביטוח לאומי משולם מהמשכורת (אוטומטית, חלק ע"ח המעסיק וכו').
אמממממה?
זכור לי שלפני שנתיים כאשר באתי לשלם חוב שהצטבר על תקופה שלא עבדתי, ואמרתי שאני מתחיל לעבוד במרץ, אמרו לי שמי שעובד רוב חודשי השנה, פטור מתשלום בט"ל על החודשים שלא עבד באותה שנה. (ולא חייבו אותי על חודשים ינואר פברואר של אותה שנה)
חפשתי לאחרונה את החוק הזה באתר שלהם , ולא מצאתי. האם ידוע למישהו על חוק כזה או משהו דומה לזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח'
חוב בדמי ביטוח
06/03/2017 | 13:36
14
שלום לך,

תשלום דמי ביטוח לאומי, להבדיל ממס הכנסה, נעשה באופן חודשי ויש לשלם כל חודש בחודשו, גם אם לא עובדים.
לא ברור מאין המידע שניתן לך.

יתכן מאוד שבתקופה בה לא עבדת, טרם נוצר חוב במערכת, שכן התשלום הינו רבעוני כמפורט להלן מתוך דרכים לתשלום דמי ביטוח - לעובדים עצמאים, מי שאינם ...
"מי שאינו עובד, סטודנט ותלמיד ישיבה - משלם מדי רבעון, בתום הרבעון, ב-25 בפברואר בעבור אוקטובר, נובמבר ודצמבר; ב-15 באפריל בעבור ינואר, פברואר ומרס; ב-15 ביולי בעבור אפריל, מאי ויוני; וב-15 באוקטובר בעבור יולי, אוגוסט וספטמבר. כלומר התשלום באמצעות בדף התשלומים הוא בעבור התקופה מחודש אוקטובר עד חודש ספטמבר של השנה הבאה." (מענה קודם נמחק והועבר עתה מחדש, לאור המועד של ה-25 בפברואר שלאחר בירור מסתבר שהוא נכון).

בברכה.

לצפיה ב-' האם זה לא הזוי?'
האם זה לא הזוי?
02/03/2017 | 10:55
4
69
שלום לכם: אני מקווה שהשאלה שלי לא תתן לכם רושם מוטעה של קמצנות כלשהי כי אין לזה קשר כלל:
> אני משלם שנים דמי ביטוח לאומי במועדם ומעולם לא קרו לי פיגורים בתשלום.
בתא הדואר שלי המתין לי מכתב מהביטוח הלאומי שעל פי חישוב חוזר שלהם על ההכנסות שלי,,,,, מתברר להם שאני חייב להם,,,, 13 ש"ח. וזה משנת 2015 .  אם זה לא מספיק אז בגלל שהם עשו "חישוב חוזר" ,,,,, הם חייבו אותי בקנס של 1 ש"ח  ו"עשו לי טובה" שיש אפס הצמדה בתשלום, וסך הכל לתשלום הוא 14 ש"ח.
> אז כך: ראשית מיהרתי לשלם את הסכום כדי שלא אשכח ממנו , למרות שהמועד האחרון לתשלום הוא בעוד חודש, וממש לא על הכסף חבל לי אלא על האבסורד שהם עשו טעות כלשהי ב-2015  ועוד חיוב קנס, ולא משנה אם זה 1 ש"ח או 10 אגורות, אבל למה אני צריך לשלם קנס על טעות שלהם מ-2015 על חיובי תשלום הביטוח?   אני מוכן להכפיל את סכום התשלום ולתרום אותו לצדקה  אבל משגע אותי החיוב ההזוי הזה עם קנס.    לדעתי רק המעטפה האיכותית, ההדפסה והמשלוח של החיוב, עלו לביטוח כ- 10 ש"ח.
השאלות שלי אליכם:
א. האם ההודעה הזו שלהם לחיוב לא הזויה?
ב. האם זכותם לחייב אותי בקנס כאשר הטעות לא שלי?
ג. האם בכלל זכותם לחייב אותי בתשלום משנת 2015 בו עכשיו הם מצאו שטעו ואני חייב להם 13 ש"ח ?
ד. אני מתייעץ אתכם האם כדאי לי להעביר את זה לשדרנים כמו גבי גזית שישמחו לעשות מזה חגיגה בשידור ואם אקבל זיכוי על 14 ש"ח אשר שילמתי להם, אני מוכן בשידור חי להכפיל את הסכום וכאמור לתרום אותו לצדקה.  החשש שלי הוא מ-"חיסול חשבונות" בו אחרי זה איזה מישהו עצבני בביטוח יתחיל "לחפש אותי" ולעשות לי צרות כלשהם בחיפוש שאולי אפשר לחייב אותי בעוד דברים כלשהם.
אני לא רע בתגובות לתקשורת באקטואליה פוליטית  והרבה תגובות שלי שודרו ברדיו ופעמיים בטלוויזיה, אבל אתם יודעים? להתחיל עם גורם ממשלתי גורם לי קצת לחשש.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'חוב בדמי ביטוח'
חוב בדמי ביטוח
03/03/2017 | 07:52
2
41
שלום לך,

בד"כ במעמד תשלום החוב מבטלים קנסות והצמדה. משנת 2015 המדד השנתי שלילי, לכן מופיע 0.
אכן, הסכום "קטן", אך הוא עדיין במסגרת חוב, לאחר חישוב מחדש.

באופן כללי, סכום זיכוי בחשבון הנמוך מ-50 ש"ח, ביטוח לאומי אינו מחזיר, אלא, אם מבקשים אותו.
התשלום אגב, המוחזר אינו מכיל ריבית ו/או הצמדה.

בברכה.

לצפיה ב-' תודה אורנה וכך:'
תודה אורנה וכך:
06/03/2017 | 22:03
1
15
תודה לתשובתך אורנה:
> אני מסכים שחוב הוא חוב, כל עוד אני האשם בחוב.
לא ניראה לי הגיוני שקובעים לי סכום לתשלום, אני משלם ומקבל אישור תשלום ואחרי שנתיים הם נזכרים שטעו ואני צריך להוסיף לסכום ששילמתי בזמנו ולא מתביישים להוסיף לי קנס פיגורים, ולא משנה אם זה אפילו 10 אגורות. קנס זה עונש והעונש לא מגיע לי אלא לביטוח לאומי על הטעות שלהם ולפיכך לדעתי הם היו צריכים למחוק את החוב ובטח לא להוסיף לי עונש קנס על כך שהם טעו במשהו לפני שנתיים ועכשיו עלו על זה.  אני מדבר על העיקרון ולא על הסכום הקטן.
> אני אשקול האם להעביר את זה לגבי גזית ולבקש ממנו שאם ידבר על זה בתכנית שלו, שיכנה אותי בשם בדוי.  אולי אני סתם חושש, אבל אני חושב שארגון גדול תמיד יכול "לחסל חשבונות" עם אזרח שהרגיז אותו.
לצפיה ב-'צודק. זה גוף מפלצתי בפרט ששלמה בר יוסף עמד בראשו. מצד שני הם'
צודק. זה גוף מפלצתי בפרט ששלמה בר יוסף עמד בראשו. מצד שני הם
17/03/2017 | 22:20
1
שייכים לך ואמורים לתת לך שרות למרות שארץ זו הופכת לאט לאט לדיקטטורה לדעתי

למשל ידוע ששר הרווחה חיים כץ שהיה יו"ר ועד תעשיה אווירית ידוע כאדם מושחת

זה האבסורד הכי גדול שיש
לצפיה ב-'הצעתי פנה להכל כלול. הם יעילים וכנראה אחוז הצפייה גבוה'
הצעתי פנה להכל כלול. הם יעילים וכנראה אחוז הצפייה גבוה
17/03/2017 | 22:11
לצפיה ב-'אישה בת 69 שנפלה'
אישה בת 69 שנפלה
01/03/2017 | 09:39
1
29
שלום רב
אמי בת 69, נפלא אמש בביתה, פרקה ושברה את הקרסול, עוד כשבוע אמורה לעבור ניתוח ולאחר מכן במשך 6 שבועות אמורה להיות בבית.
2 שאלות לי ברשותך.
1. האם היא זכאית לסיוע של אדם בתקופה הזו ולו למס' שעות על מנת שתוכל לסייע לה בעבודות הבית ועזרה אישית.
2. האם ניתן להגיש תביעה לדמי גמלת סיעוד או משהו דומה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'סיעוד'
סיעוד
03/03/2017 | 07:29
17
שלום לך,

ניתן להגיש בהקדם תביעה לסיעוד.
אפשר לפנות לאחת מחברות כח אדם בסיעוד,
אשר תגיע הביתה, ותוכל על פי שיקוליה, להעמיד לרשותכם עובדת,
למספר שעות שבועיות, לסייע בהגשת התביעה לסיעוד, כאשר בפועל באופן טבעי,
כאשר תאושר הזכאות, תמשיכו עם חברה זו.

בברכה להחלמה מהירה לאמא.
לצפיה ב-'תוכנית דרמטית באוצר: עשרות מיליארדי שקלים של הביטוח הלאומי י'
תוכנית דרמטית באוצר: עשרות מיליארדי שקלים של הביטוח הלאומי י
02/03/2017 | 12:00
1
107
לצפיה ב-'גם ככה הכסף שנכים שילמו לביטוח לאומי לפני שהפכו לנכים נגנב '
גם ככה הכסף שנכים שילמו לביטוח לאומי לפני שהפכו לנכים נגנב
02/03/2017 | 20:28
49
מהם וגם בגלל זה הקצבה נפגעת באופן תמידי והדרגתי, האוצר מחליט שיש יותר מידי כסף בביטוח לאומי אז לוקח את כספי הביטוח שלנו ואז מחליט נגד העלאת קצבאות הנכות לגובה שכר המינימום כי אז לטענתו ממש חסר כסף.
אז עכשיו רוצים לקחת את הכל? את כל דמי הביטוח ששילמנו, וכדי להתגבר על זה קשישים יצטרכו לחיות עוד כמה שנים ללא פנסיה וכנראה שבכלל פחות אנשים יוגדרו כזכאים לקצבאות ביטוח לאומי.

למה אנחנו שותקים על זה?
לצפיה ב-'נכות רפואית שירותים מיוחדים '
נכות רפואית שירותים מיוחדים
27/02/2017 | 21:51
5
52
אודה מראש 
לאחר קבלת פרוטוקול רפואי נכות כללית נמצא כי יש נכות משוקללת מעל 60 אחוז צמיתה 
וכן נרשם אחוז נכות משוקלל לשר"מ  64   
מה זה אומר !!!
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים = שר"מ'
שירותים מיוחדים לנכים = שר"מ
28/02/2017 | 20:00
4
55
שלום לך,

למי שנקבעו 60% נכות לפחות ובמקרים בהם מצבו הרפואי של התובע תואם את תנאי הזכאות לשירותים מיוחדים לנכים, הרופא המסכם בוועדה, ימליץ על שר"מ.

ניתן לפנות לבירור ע"י פניה לסניף שלך/נכות לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכת בריאות ו
לצפיה ב-'שר"מ '
שר"מ
01/03/2017 | 21:17
3
29
האם 64 אחוז לשרם זה מספיק לקבל את התוספת 
האם נדרש להגיש תביעה לנושא זה בלבד !! או מספיק הטופס לשרם שמילא הרןפא המוסמך בוועדה 
תודה מראש   כל הכבוד על היחס ווהשקעה שלך !!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'שר"מ'
שר"מ
03/03/2017 | 07:23
2
14
ממליצה לפנות ע"י פניה לסניף שלך/וועדות רפואיות,
על מנת לקבל מענה אישי ספציפי.

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה ו
לצפיה ב-'מעל 60 לשרם'
מעל 60 לשרם
03/03/2017 | 09:45
1
22
תנאי הזכאות
למידע נוסף
על המבוטח לעמוד בכל התנאים האלה:
הוא מבוטח בביטוח הלאומי וגילו מ-18 עד גיל הפרישה, והוא נמצא בישראל.
הוא מקבל קצבת נכות מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות (לעניין שירותים מיוחדים)
או הוא אינו מקבל קצבת נכות, אך נקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 75% (לעניין שירותים מיוחדים), ובלבד שהוא עונה גם על התנאים המפורטים בהמשך.
הוא אינו מקבל הטבות על פי הסכם ניידות, למעט מקרים המפורטים בהמשך.
הוא אינו נמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום.
לצפיה ב-'נכון, כמפורט במענה ראשון שלי. בברכה.'
נכון, כמפורט במענה ראשון שלי. בברכה.
03/03/2017 | 09:50
9
לצפיה ב-'חישוב דמי לידה'
חישוב דמי לידה
28/02/2017 | 20:06
1
12

היי שאלה . בנובמבר פוטרתי מעבודתי כשהייתי בתחילת ההריון. משכורת ברוטו הייתה 4300 שח.
התחלתי לחתום בלשכה ולקבל דמי אבטלה .
הלידה שלי מיועדת לחודש יוני.
אני עדיין מקבלת דמי אבטלה אך כידוע דמי האבטלה נמוכים מהמשכורת שקיבלתי.
לפי מה יחשבו לי את הדמי לידה?  

לצפיה ב-'דמי לידה - היום הקובע'
דמי לידה - היום הקובע
01/03/2017 | 07:59
10
שלום לך,

מי שהפסיקה עבודתה בהיותה בהריון, דמי הלידה ישולמו על פי ממוצע השכר ברוטו ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת עבודה.

בברכה.

לצפיה ב-'שכ''ט עו''ד '
שכ''ט עו''ד
27/02/2017 | 10:53
2
69
רציתי לשאול במקרה של יצוג מול תביעה לאחר שסוכם עם העו''ד תשלום מראש האם העו''ד יכול לבקש בנוסף תשלום עבור תצהיר עדות ראשית
בתודה מראש

לצפיה ב-'זה תלוי מה נקבע בהסכם שכר הטרחה בין הצדדים.'
זה תלוי מה נקבע בהסכם שכר הטרחה בין הצדדים.
28/02/2017 | 20:42
1
20
מה שאתה מתאר מאוד לא מקובל, וככלל זה חלק בלתי נפרד מהייצוג בתיק. עם זאת, צריך לראות את הסכם שכר הטרחה בין הצדדים כדי לענות ספציפית/עניינית על מקרה כזה או אחר.

בכל מקרה חשוב לזכור שכיום שכה"ט ברוב סוגי התביעות נגד המוסד מעוגן בחוק.

לצפיה ב-'תאיימי בפניה ללשכת עורכי הדין. הם מאוד פוחדים מזה'
תאיימי בפניה ללשכת עורכי הדין. הם מאוד פוחדים מזה
17/03/2017 | 22:23
1
לצפיה ב-'כיצד מחשבים את תקופת האכשרה החדשה? (לצורך דמי אבטלה)'
כיצד מחשבים את תקופת האכשרה החדשה? (לצורך דמי אבטלה)
27/02/2017 | 18:12
1
32
נניח שאדם חתם בלשכה ב15.11.16
האם חודש נובמבר 2016 נחשב לצורך הספירה אחורה של 18 חודשים ואז יבדקו 18 החודשים מנובמבר 2016 ועד יוני 2015?
או לחילופין:
חודש נובמבר 2016 אינו נחשב בספירה ואז יבדקו 18 החודשים מאוקטובר 2016 ועד מאי 2015?
לצפיה ב-'תקופת אכשרה/הבסיס לחישוב דמי אבטלה יומי'
תקופת אכשרה/הבסיס לחישוב דמי אבטלה יומי
28/02/2017 | 19:55
22
שלום לך,

יש לעשות הבחנה בין תקופת אכשרה לבין הבסיס לחישוב דמי אבטלה - יומי.

זכויות בדמי אבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור באופן רציף/לא רציף, 12 חודשי עבודה לפחות.

הבסיס לחישוב דמי אבטלה מחושב על פי חודשים מלאים, מהאחד בחודש שקדם לחודש הפסקת העבודה. הבדיקה נערכת על פי 6 חודשים מלאים מחולק ב-150,
למציאת השכר היומי הממוצע לתשלום דמי אבטלה.
ראה בהרחבה מתוך שיעורי דמי אבטלה

במחשבון, חודש עבודה שאינו מלא, אפשר לציין 0 ותפתח אופציה להוספת חודש נוסף.

בברכה.
לצפיה ב-'היי, רציתי לשאול...'
היי, רציתי לשאול...
26/02/2017 | 20:02
5
85
מה קורה עם החוק להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום?

בפעם האחרונה שבדקתי ההצבעה נדחתה בשבועיים, אבל לדעתי עברו כבר שבועיים מאז.

איך זה מתקדם?

תודה רבה,
עמית.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת הצעת החוק נדחתה שוב בשבוע'
עד כמה שאני יודעת הצעת החוק נדחתה שוב בשבוע
27/02/2017 | 12:28
4
56
כחלון מתכוון למסמס את ההצעות, הוא מתכוון להתנות את קצבאות הנכות במבחני הכנסה כך שלא כל מי שמקבל היום קצבת נכות ימשיך לקבל, ולהעלות את הקצבאות בקצת ולעשות כותרות בעיתונים עם ההעלאה הזאת.
הכותרות בעיתונים יחזירו את דעת הקהל החיובית כלפי שר האוצר והציבור ישמח שסוף סוף העלו את קצבאות הנכות, ויחזור לעסוק בעיקר בנושאים הביטחוניים וגם מידי פעם במצבו של מעמד הביניים.

אם אתה רוצה יש כנס השבוע ביום שישי בבוקר להפעלת לחץ על הממשלה להעביר את הצעת החוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום, כדאי להירשם לכנס
https://he-il.facebook.com/events/1163624760423327/

ואתה יכול גם להצטרף למאבק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום, כדי לתמוך בהצעת החוק של ח"כ גילאון ולקבל עדכונים לגבי איך כדאי לעשות זאת, וזה לא חשוב איפה אתה על המפה המדינית פוליטית, בעניין של דאגה ומסירות לנכים אף אחד לא עולה על ח"כ גילאון ואתה יכול לעזור לנו ספציפית בלהעביר את הצעת החוק הזאת
https://docs.google.com/forms/d/1YwbY63mc77P7mPs92IL5QV69COqhg4HoOoWkLOuheNE/viewform?edit_requested=true

לצפיה ב-'אז מה הסיכויים שהחוק יעבור, לדעתך? אפסיים?'
אז מה הסיכויים שהחוק יעבור, לדעתך? אפסיים?
27/02/2017 | 17:54
3
35
כי אני נזכר בחיבוקים הנלהבים של חברי כנסת שונים עם אילן גילאון הנרגש, את הרוב של ה-86 (86, לא?) חברי כנסת בעד החוק וכו'... כל זה ירד לטמיון לדעתך?
לצפיה ב-'זה תלוי רק בנו, אם אנחנו נכנעים ומקבלים את המצב או אם '
זה תלוי רק בנו, אם אנחנו נכנעים ומקבלים את המצב או אם
27/02/2017 | 23:43
2
37
אנחנו נאבקים, מתאחדים ומתארגנים ביחד כדי להפעיל לחץ על הממשלה בתגובות בדיונים במכתבים בהפגנות ועוד ועוד.
ח"כ אילן גילאון מגיש את הצעת החוק כל חצי שנה, כך שגם אם בשבועות הבאים היא תידחה רצוי שנהיה מאוחדים שנדבר על זה ונביא את זה לתודעה הציבורית בשנה הקרובה.
כי יש כסף, יש עודפי גבייה לאוצר, וגם לביטוח לאומי יש עודפים שהאוצר לוקח לצרכיו ולא מחזיר, ויש כסף לתוכניות חיסכון נדיבות מכספי הביטוח לאומי עבור צעירים בריאים גם אם לא נמצאים במצוקה, רק הורדת מס החברות ב2% השנה עלתה 4 מיליארד ש"ח או יותר. יש תקציבים, אבל לא עבור דבר חסר חשיבות כמו חיים.
אני מאמינה שיש סיכוי, כי אני מאמינה בנו שנעבוד ביחד ונבין שמגיע לנו לחיות, לשלם שכר דירה חשמל מזון תרופות ואפילו להקים משפחות ולפרנס אותן. ומתכוונת להגיע לכנס ביום שישי, מקווה שהאולם יהיה מלא.
http://עמוד האירוע בפייסבוק – https://www.facebook.com/events/1163624760423327/

לצפיה ב-'לא יודע, לפי ה"ווייב" שקיבלתי, הסיכויים נגדנו... '
לא יודע, לפי ה"ווייב" שקיבלתי, הסיכויים נגדנו...
28/02/2017 | 00:54
1
23
לצפיה ב-'זה תלוי בנו, אם נוותר אז אין לנו בכלל סיכוי. אבל אם באמת '
זה תלוי בנו, אם נוותר אז אין לנו בכלל סיכוי. אבל אם באמת
28/02/2017 | 07:59
20
נישאר ביחד ולא נוותר עד הניצחון מאמינה שהצעת החוק תעבור.
לצפיה ב-'אבטלה - עזרה'
אבטלה - עזרה
25/02/2017 | 10:18
2
32
שלום רב, אני נכון להיום עובד בשלוש עבודות.
פוטרתי מהעבודה הראשית שלי. בשתי העבודות האחרות אני ממשיך לעבוד עד מאי ואז מסיים בהן (עבודות עונתיות) האם אני יכול להמתין עד מאי ואז להתחיל לקבל את מה שאני זכאי לו?
אם הרווחתי בעבודה שאני מפוטר ממנה מעל הממוצע במשק האם דמי האבטלה יש להן תקרה?
תודה
לצפיה ב-'הכנסות בתקופת אבטלה'
הכנסות בתקופת אבטלה
26/02/2017 | 09:48
1
28
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בלשכת שירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.

ניתן לקבל דמי אבטלה, כאשר הבסיס לחישוב דמי אבטלה,
יהיה מההכנסה ברוטו של 3 מקומות העבודה.
יהיה עליך להעביר תלושי שכר על ההכנסות הנוספות, אשר ינוכו מדמי האבטלה.

לשאלתך, ניתן להמתין עד חודש מאי ולהגיע לראשונה להרשמה עם סיום העבודות העונתיות ולהיות זכאי לדמי אבטלה מלאים ללא קיזוז הכנסות נוספות וכל עוד שומרים על 12 חודשים לפחות כנ"ל.

קיימת תקרת תשלום דמי אבטלה,המהווה בסיס לחישוב דמי אבטלה.

תוכל להיעזר במחשבון לבדיקת המקסימום לתשלום על פי גיל, כולל מידע לפני/אחרי גיל 28 מתוך שיעורי דמי האבטלה

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה לך! איזו תשובה מקיפה '
תודה רבה לך! איזו תשובה מקיפה
27/02/2017 | 00:15
8
לצפיה ב-'קצבת שארים'
קצבת שארים
25/02/2017 | 17:13
3
34
שלום רב. אבי, בעלה של אימי נפטר לפני 3 חודשים.
בביטוח לאומי לא נתנו לה את האפשרות לבחור בין קצבת שארים לקצבת נכות.
זה בסדר? היא לא אמורה לקבל את שתי הקצבאות.
תודה רבה
לצפיה ב-'קצבת שאירים ונכות כללית'
קצבת שאירים ונכות כללית
26/02/2017 | 09:38
2
36
שלום לך,

אכן, לא ניתן לקבל את 2 הקצבאות ויש לבחור את הקצבה הגבוהה מבין השתיים.
"על פי הנתונים שהוזנו, 
אין אפשרות לקבל את שתי הקצבאות באותו הזמן. יש לבחור באחת מבין השתיים.

אלמנהשבחרה בקצבת נכות - כשפוקעת זכותה לקצבת הנכות בהגיעה לגיל פרישה או שהיא חדלה להיות נכה, תוכל לקבל קצבת שאירים. 
אלמן שבחר בקצבת נכות - כשפוקעת זכותו לקצבת הנכות בהגיעו לגיל פרישה או שהוא חדל להיות נכה, יוכל לקבל קצבת שאירים אם יש עמו ילד, ואם אין עמו ילד, תיבדק זכאותו על פי הכנסותיו.

אלמן ואלמנה עם ילדים שבחרו בקצבת נכות - אפשר לבחור בין תוספת לקצבה עבור ילד (עד שני ילדים) בקצבת נכות כללית ובין קצבת שאירים בעד אותם ילדים. בעד ילד שלישי ויותר משולמת קצבת שאירים בלבד.

אלמן ואלמנה שבחרו בקצבת שאירים - כשפוקעת זכותם לקצבת השאירים עקב נישואין, יקבלו מענק נישואין ותיבדק זכאותם לקצבת נכות."

בברכה.

לצפיה ב-'כלומר מי שמקבל קצבת נכות לא יכול לקבל קצבת שארים?'
כלומר מי שמקבל קצבת נכות לא יכול לקבל קצבת שארים?
02/03/2017 | 16:02
1
13
ומה לגבי מי שמקבל קצבת זקנה לנכה?
לצפיה ב-'קצבת זקנה ושאירים'
קצבת זקנה ושאירים
03/03/2017 | 07:25
13
שלום אלונה,

בגיל קצבת זקנה, ניתן לקבל קצבת נכות ומחצית שאירים,
או שאירים ומחצית הנכות.
הבחירה הינה ח"פ וכמובן תהיה הבחירה בין הקצבה הגבוהה מבין השתיים.

בברכה.
לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
24/02/2017 | 09:52
1
50
אני עובדת 11 שעות שבועיות תמורת שכר מינימום ומקבלת השלמת הכנסה מביטוח לאומי ע"ס 2160 ש"ח לערך ! לשאלתי: האם אני יכולה (מרצוני) לעבוד 15 שעות שבועיות תמורת אות שכר מינימום ממקום העבודה? תודה רבה
לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
26/02/2017 | 09:19
32
שלום לך,

הדווח לביטוח לאומי הינו על פי תלושי שכר אותם תעבירי ועל פי השכר ברוטו הנקוב.
תדרשי להסברים "בהפחתת השכר" בעקבות תוספת של שעות עבודה, המהווים הרעה מוחשית בתנאי עבודה. (שעות העבודה יופיעו בתלוש השכר).

השאלה היא, מדוע אדם יסכים לעבוד 4 שעות נוספות ללא עלות. סביר להניח שתצטרכי את ו/או מעסיקך להעביר אישור לביטוח לאומי ברוח הדברים שהעלית.

בברכה.
לצפיה ב-'ישראל לעומת מדינות קפיטליסטיות אחרות'
ישראל לעומת מדינות קפיטליסטיות אחרות
24/02/2017 | 07:08
1
46
האם הביטוח הלאומי בישראל גבוה או נמוך ביחס למדינות קפיטליסטיות אחרות בעולם? אשמח לדוגמא או פירוט.
והאם ישראל בכלל נחשבת כמדינה קפיטליסטית?
לצפיה ב-'ברור שהיא קפיטליסטית '
ברור שהיא קפיטליסטית
04/03/2017 | 18:08
7
וקפיטליסטית חזירית. את לא רואה מה קורה סביבך?! איפה את חיה
לצפיה ב-'נכות 10%'
נכות 10%
23/02/2017 | 12:25
1
74
שלום,

אני עומדת לעבור ניתוח. ראיתי באתר הביטוח הלאומי שמי שעבר ניתוח מסוג זה, זכאי ל - 10% נכות.
אני מבינה שזה לא מקנה קצבה או תעודת נכה, אבל ברצוני לקבל אישור מהביטוח הלאומי על כך שאני נכה 10%.
באיזה טופס עליי להשתמש על מנת לקבל הכרה באחוז הנכות הזה?

תודה

לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
23/02/2017 | 23:05
67
שלום לך,

על מנת לקבל אחוזי נכות, יש למלא טופס תביעה  לקצבת נכות, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
לאחר קבלת המסמכים הרפואיים ובדיקת הכנסה, שלא תעלה על 5804 ש"ח ברוטו בחודש, מקבלים זימון לוועדה רפואית.

אחוזי נכות המזכים בקצבה:
40% נכות, כאשר אחת הנכויות עומדת 25% נכות לפחות , או 60% נכות.
במקרה זה, יועברו ההחלטות לעו"ס בשיקום לקביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה.

בברכה ורפואה שלמה.

לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
23/02/2017 | 12:32
2
67
יש לי שאילה כזאת...אני מקבל קצבת זקנה משהו כמו 3200 האם יש אפשרות לקבל הלוואה מביטוח לאומי...אם אני זוכר נחון פעם היו נותנים
לצפיה ב-'הלוואה'
הלוואה
23/02/2017 | 12:34
48
האם כן איך אני עושה את זה
לצפיה ב-'הלוואה- ביטוח לאומי'
הלוואה- ביטוח לאומי
23/02/2017 | 22:55
90
שלום לך,

לא ידוע על מתן הלוואה מהביטוח הלאומי, פרט לזכאים לניידות, כאשר ההלוואה היא לצורך רכישת רכב.

בברכה.

לצפיה ב-'חופשת מחלה'
חופשת מחלה
23/02/2017 | 18:56
1
14
אני עובדת משק בית, מקבלת הבראה וחופש, האם גם מגיע לי ימי מחלה?
לצפיה ב-'דמי מחלה - עובדת משק בית'
דמי מחלה - עובדת משק בית
23/02/2017 | 22:53
16
שלום לך,

ראי המענה לשאלתך מתוך אתר "כל זכות":
ימי מחלה

עובדות משק בית זכאיות לתשלום על ימי מחלה, החל מהיום השני למחלתן.
בעבור ימי המחלה השני והשלישי הן זכאיות לקבל 50% מסך שכרן היומי.
בעבור כל אחד מימי המחלה הבאים - 100% מסך שכרן היומי.
יש להתייחס לספירת הימים מנקודת המבט של העובדת החולה: אם יום המחלה הרביעי של העובדת חל ביום העבודה הקבוע אצל המעסיק, ישלם אותו מעסיק 100% מהשכר.
המעסיק רשאי לדרוש אישור רופא כתנאי לתשלום עבור ימי המחלה.
לפרטים נוספים, ראו :
ימי מחלה.
דמי מחלה:
http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%96%D7%9B%D7%95%D...

בברכה.

לצפיה ב-'דמי מחלה בקצבת נכות'
דמי מחלה בקצבת נכות
20/02/2017 | 19:08
4
65
החל מ- 1.1.17  מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה -  מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל .כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

התוכן הנל מופיע באתר ביטוח לאומי.
שאלתי היא האם יש או היה בעיה לקבל דמי מחלה למי שמשתכר מעבודה ושמקבל במקביל קצבת נכות?
לצפיה ב-'חוק ההסדרים '
חוק ההסדרים
21/02/2017 | 20:47
42
שלום לך,

לשנת 2016 מדובר על הכנסה ברוטו עד 5678 ש"ח.
החל מינואר 2017 מדובר בשכר ברוטו שאינו עולה על 5804 ש"ח.

במקרים אלה, אין מניעה בהגשת תביעה לקצבת נכות.
לתקופה בה משולמים ימי מחלה, לא תשולמת תוספת "תלויים" עבור בן/בת זוג ועד 2 ילדים.

בברכה.
לצפיה ב-'שוב לגבי הדמיון מחלה'
שוב לגבי הדמיון מחלה
22/02/2017 | 12:46
2
21
ענית לי על שאלתי לגבי דמי מחלה וקצבת נכות אך לא כל כך הבנתי התשובה, אז אשאל ברשותך בצורה אחרת.  נניח וחודש איקס הרווחתי 5000 שח כשמתוכם 1000 שח הם  על ימי מחלה האם יהיו לי קיזוזים וכד' בקצבה,מעבר למה שמקזזים  בהתאם לרמת ההכנסה שמעבר ל2000 ומשהו..?
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
23/02/2017 | 07:01
1
37
ההתיחסות לימי מחלה, הינה למי שטרם קבל קצבת נכות ותביעתו נדחתה, בשל הכנסות מעל 5678 ש"ח ברוטו עד 31.12.2016 והחל מהשנה 5804 ש"ח ברוטו.

ההכנסות למקבל קצבת נכות כוללות הכנסה מכל המקורות.

בברכה.
לצפיה ב-'הכנסה מימי מחלה/ הבראה/ ביגוד וכדומה. .'
הכנסה מימי מחלה/ הבראה/ ביגוד וכדומה. .
23/02/2017 | 07:13
18

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל
דרך המעגל- מרגלית קוטב
נשים מציירות שינוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה