לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1630416,304 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'העלאה צפויה בקצבאות מינואר השנה'
העלאה צפויה בקצבאות מינואר השנה
01/01/2018 | 22:31
1
301
שלום רב, הייתי מעונין לדעת כמה אקבל בינואר, יש לי אי כושר השתכרות 100% ונכות רפואית 55%. (בהנחה שהחוק יאושר סופית).
תודה
עתיר אלימלך

לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
03/01/2018 | 10:35
277
שלום לך,

כל עוד החוק לא עבר בכנסת, לא ניתן לתת מענה.
נמתין לפרסום.
אנו נעלה כאן מידע לכשיאושר ויפורסם.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לקיצבת זיקנה ועבודה'
שאלה בקשר לקיצבת זיקנה ועבודה
01/01/2018 | 20:49
1
53
שלום רב!
שואלת עבור חברה שעובדת איתי. היא מקבלת קיצבת זיקנה בסך 2,100 ש"ח. אנחנו עובדות בצהרון החל מהשעה 13:45 ועד 17:30. השכר שלנו נע סביב 3,200-3,400 לחודש. באחרונה היא לא מרוצה מהעבודה, וטוענת שלא טוב לה להגיע לעבודה כי היא סופגת נזיפות על לא עוול בכפה. היא רוצה לעזוב. השאלה היא כזו: האם כשהיא תעזוב מרצונה כי לא טוב לה, היא זכאית לקבל דמי אבטלה? 
תודה.
לצפיה ב-'אבטלה - למקבל קצבאות נוספות בביטוח הלאומי'
אבטלה - למקבל קצבאות נוספות בביטוח הלאומי
03/01/2018 | 10:33
31
שלום לך,

..."מובטלת, שזכאית גם לדמי אבטלה וגם לקצבת אזרח ותיק בעד אותו הזמן, תקבל את הקצבה הגבוהה מבין השתיים (החישוב ייעשה מדי חודש בחודשו). "

ההתיצבות בשירות התעסוקה הינה אחת לחודש (החל מגחל 50)

<font>בברכה.</font>
לצפיה ב-'קצבת זיקנה + שאירים'
קצבת זיקנה + שאירים
02/01/2018 | 15:01
1
45
שלום רב,

שואל עבור מבוטחת בת 88 שאני עוזר לה עם הניירת. היא מקבלת מזה 18 שנה קצבת שאירים בגין פטירת בן זוגה (ותק מקסימלי - 50%) אשר היה בן 77 בלכתו. עלו ארצה ב-1948 כנשואים. היא אינה עובדת מזה מס' שנים.

הופתעתי לגלות שהיא אינה מקבלת קצבת זיקנה. בלימוד הנושא הגעתי לידי הבנה ש"עקרת בית" נדרשת לבחור בין שאירים לזיקנה בעוד מי שאינה עקרת בית והשלימה תקופת אשכרה, זכאית לזיקנה + מחצית שאירים. עם זאת, לא ברור העניין. היא עבדה כל השנים כעצמאית (מחוץ לבית), שמרה על מעמדה כתושבת ישראל ושילמה את דמי הביטוח במלואם (מכאן שהשלימה את תקופת האכשרה). ככל שהיא יודעת וזוכרת, הצהירה ושילמה למס הכנסה כדין, כך שמעמדה כל השנים כנשואה+עובדת עצמאית אינו במחלוקת, אף על פי שבאתר הביטוח (רשמתי אותה לשירות) לא מופיע תיעוד. השאלה אם כן, האם זכאית לקצבת זיקנה מבלי לוותר על מלוא שאירים? האם היתה זכאית גם בעת פטירת בן זוגה (היתה בת 70)? בהנחה שהונחתה לבחור בין הקצבאות בשל העובדה שהוגדרה כ"עקרת בית", מדוע הוגדרה מלכתחילה כ"עקרת בית" כאשר כל החיים עבדה? לגבי השאלה האחרונה, קיים בי החשש שאולי, יתכן שמעמדה כעצמאית לא הוסדר נכון וזו הסיבה שהמדינה ראתה בה כ"עקרת בית" אשר בן זוגה מקבל קצבת אזרח ותיק, אך לפי מה שהיא מספרת והעובדה שהתנהלה כל השנים מול מס הכנסה, קשה להאמין שזה המקרה. 

אני יודע שהכי נכון ומדויק לפנות לסניף המטפל ולבדוק מולם, אך היינו רוצים לשאול כאן טרם הפגישה ולהכין את עצמנו לקראתה. אם תוכלו להנחות אותי כיצד לפנות בשמה, בהנחה שהיא זכאית לקצבה הנוספת, זה יעזור. תודה!
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק ומחצית שאירים '
קצבת אזרח ותיק ומחצית שאירים
03/01/2018 | 10:03
28
שלום לך,

על פי המידע בשאלתך, לא קיים דווח במחלקת גבייה בביטוח לאומי על תשלומי דמי ביטוח כעצמאית כל השנים.
לפיכך, נקבע מעמדה כעקרת בית ועליה לבחור אחת הקצבאות, הגבוהה מביניהן.

יש לערוך את הבירור מול מחלקת גבייה בביטוח לאומי, לבירורים, עם דוחות מס הכנסה של כל השנים, לבדיקת זכויותיה.

בברכה.
לצפיה ב-'פציעה אחרי התפטרות מעבודה.'
פציעה אחרי התפטרות מעבודה.
03/01/2018 | 00:24
1
24
שלום, אני מור בן 28 נשוי ואב לתינוקת בת 4 חודשים. עבדתי 5 שנים רצופות (עבודה מאומצת) ותוך כדיי העבודה למדתי. כשסיימתי ללמוד התפטרתי מעבודתי על מנת לחפש עבודה במקצוע שלמדתי, שבוע אחרי ההתפטרות חשתי כאבים באיזור המפסעה מה שהתברר כבקע שמחייב ניתוח. זמן ההחלמה הוא ארוך ועל כן אין באפשרותי להתחיל לעבוד במקצוע שלמדתי. 
מבדיקה ראשונית הבנתי שאבטלה אפשר לחתום רק אחרי 3 חודשים מרגע ההתפטרות. 
אשמח לדעת אם יש דרך לקבל שכר או פיצויים מביטוח לאומי על הזמן שישבתי בבית ולא עבדתי (עד עכשיו) (הניתוח בקרוב).
לצפיה ב-'נפגע עבודה - מיקרוטראומה/אבטלה'
נפגע עבודה - מיקרוטראומה/אבטלה
03/01/2018 | 09:59
26
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שעבדת בעבודה מאומצת, בדוק זכאות לפגיעה בעבודה.
פעל על פי ההנחיות, דאג לידע את הרופא המטפל על עבודתך המאומצת ב-5 שנים אחרונות. לקבל מהרופא "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה" (ת' מחלה לנפגע עבודה).
למלא טופס תביעה כמפורט להלן מתוך דמי פגיעה - אופן הגשת תביעה לדמי פגיעה . אם מעסיקך הקודם, לא ימלא את טופס 250 כמפורט, תוכל להגיש את התביעה בלבד.

לגבי שאלתך בנושא דמי אבטלה, התפטרות בשל מצב רפואי, יכולה להקנות זכאות ללא תקופת המתנה, כמפורט להלן מתוך אתה מובטל

לא ניתן לקבל דמי פגיעה ודמי אבטלה במקביל.

תוכל לבדוק זכאות לדמי אבטלה, כאשר בפועל אם תאושר התביעה לפגיעה בעבודה/מיקרוטראומה (פעולה החוזרת על עצמה וגורמת לנזק רפואי)יקזזו את דמי האבטלה שקבלת.

עם ההתיצבות בשירות התעסוקה, יש לבקש וועדה רפואית מטעמם, אשר תוכל לבדוק אם אתה ניתן להשמה בעבודה.

לתשומת לבך, הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה, שומרת על זכאותך לדמי אבטלה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה. ניתן לחזור להרשמה בתום תקופת ההחלמה.

לתשומת לבך, גם אישורי מחלה עד 6 חודשים, יכולים להאריך את התקופה הנבדקת מעבר ל-18 חודשים נכון להיום, (בקרוב 21 חודשים קודמים) לאחד בחודש בו נרשמים לראשונה, על מנת לשמור על 12 חודשי עבודה.
..."תקופות היעדרות מעבודה שמאריכות את תקופת ההתיחסות של 18 החודשים
...מחלה או תאונה, שלא שולמו בעדם דמי מחלה - עד 6 חודשים"

בברכת בריאות!

לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
03/01/2018 | 08:10
1
22
שלום, התפטרתי ממקום עבודתי לצורך טיפול בילד. אני יודעת שיש תקופת המתנה של 90 ימים.
האם בזמן זה עליי להחתום בלשכה מידי שבוע ( כבר עשיתי רישום ראשוני בלשכה)?
או שעליי להגיע לחתום לאחר תקופת ה 90 יום?
תודה

לצפיה ב-'סיבה מוצדקת להתפטרות'
סיבה מוצדקת להתפטרות
03/01/2018 | 09:41
20
שלום לך,

אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות כמפורט להלן מתוך אתה מובטל,
ניתן להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שנקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה עבור ימי ההתיצבות, אם ההתפטרות תוכר כמוצדקת:
"מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותי שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו. 
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 קילומטר, או 40 קילומטר לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים.

יולדת שהתפטרה מעבודתה
אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). אמנם על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ביטוח אבטלה. 
עם זאת, במקרים הבאים התפטרות של יולדת תוכר כהתפטרות מוצדקת:
המעסיק מאשר שהיולדת נדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, ולא ניתן לקצר את שעות עבודתה על פי חוק עבודת נשים.
המעסיק מאשר שהיולדת נדרשת לעבוד במשרה מפוצלת, גם יום אחד בשבוע.
היולדת גרה במרחק 40 קילומטר ממקום העבודה, או שהיא גרה במרחק קצר יותר ממקום העבודה, אבל משך הנסיעה או הסדרי התחבורה אינם מתאימים לשעות הפעילות המקובלות של מסגרות הטיפול לגיל הרך."

לשאלתך, אין צורך להתיצב בתקופת ההמתנה, אם אין סיבה מוצדקת כנ"ל.

לתשומת לבך, מאחר וכבר נרשמת פעם אחת בשירות התעסוקה, בשובך בתום 90 ימים להרשמה באופן שוטף, פגה הזכאות להפניה לעבודה מתאימה כמפורט, אשר חלה מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה וניתן יהיה להפנות אותך לכל עבודה, המתאימה למצב הרפואי בלבד:
"העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה: א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו. ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם. ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה."

בברכה.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי לעצמאי'
ביטוח לאומי לעצמאי
01/01/2018 | 19:40
5
50
שנה טובה.
אני עצמאית, משלמת לביטוח לאומי כל חיי.
בקרוב אעבור ניתוח שיגביל אותי לחודש מנוחה לגמרי ועוד חודש של מנוחה בבית (אי אפשר לנהוג, בטח שאי אפשר לעבוד במקצועי שלי הכולל עבודה על הרגליים וסחיבות רבות).

הניתוח הוא ממצב רפואי ולא מתאונה.
האם יש לי טעם לנסות להדיג משהו מביטוח לאומי, או שבגלל שאני עצמאית זה ממש לא יעזור?
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים'
שירותים מיוחדים לנכים
02/01/2018 | 10:04
4
65
שלום לך,

לבדוק לתקופת ההחלמה שירותים מיוחדים לנכים
ראי מתוך תקופת הזכאות:
"הזכאות לקצבה מתחילה ב-1 בחודש שהוגשה בו התביעה, אך לא לפני שעברו 90 יום מיום שנעשה האדם זכאי לקצבת נכות. אם אינו מקבל קצבת נכות  - מיום שנקבעו לו 75% נכות רפואית (לעניין שירותים מיוחדים לנכים)."(הדגשה שלי).

להגיש תביעה ולעבור וועדה רפואית, אשר תבדוק זכאות.

בברכה ורפואה שלמה.
לצפיה ב-'אז אני מבינה שלא...'
אז אני מבינה שלא...
02/01/2018 | 11:53
3
51
משתמע שאני יכולה להגיש את הבקשה רק אם אני "נכה" ליותר מ3 חודשים. זה לא יהיה המצב, אני מקווה :)
לצפיה ב-'גם למי שאינו מקבל קצבה.'
גם למי שאינו מקבל קצבה.
02/01/2018 | 14:08
2
38
ראי בהרחבה במידע המודגש, כולל חלק אחרון בתנאי הזכאות.

תמיד מומלץ להגיש ולקבל מענה ובכתב מהביטוח הלאומי.

בברכה.
לצפיה ב-'אני מודה שאני לא מבינה'
אני מודה שאני לא מבינה
02/01/2018 | 16:27
1
21
אני לא נכה, ומקווה לא להיות.
ספר רב אם יתנו לי "אחוזי נכות" בשביל חודשיים.

אני יותר מחפשת משהו בסגנון שווי ימי מחלה, מאשר קצבת נכות.
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים/השלמת הכנסה'
שירותים מיוחדים לנכים/השלמת הכנסה
03/01/2018 | 09:33
29
לשאלתך, אין תשלום פיצוי בשל ימי מחלה.
בידקי אם יש לך ביטוח בריאות, המכסה ימי מחלה ו/או אבדן כושר עבודה.

האופציות הקיימות הן קבלת תשלום בתקופת בה קיימת מגבלה,
במסגרת שירותים מיוחדים לנכים ו/או הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה, אם רלוונטי.
ניתן לערוך בדיקה מקדימה במחשבון המצורף, הבדיקה נערכת על פי התא המשפחתי, הכנסות/רכב/פקדונות וכדומה...כמפורט.

בברכה.
לצפיה ב-'היום ב13:00 צעדת תמיכה בנכים'
היום ב13:00 צעדת תמיכה בנכים
03/01/2018 | 07:22
51
נפגשים במאהל הנכים בקפלן 2 בירושלים 
זה המאבק על החיים, אין צודק ממנו. אנחנו אפילו לא מדברים על קיום בכבוד
אלא על קיום בכלל.
לצפיה ב-'אבטלה חוזרת '
אבטלה חוזרת
02/01/2018 | 14:32
1
23
שלום,
אני עבדתי בצהרון עד 14/2/17 וביולי אוגוסט 16 לא עבדתי כי הצהרון היה סגור ונאמר לי ללכת לביטוח לאומי ולחתום אבטלה חודשיים וכך עשיתי ב1/9/16 חזרתי לעבוד כרגיל  וב 14.2.17 פוטרתי מעבודתי וכבר באותו שבוע  ניגשתי ללשכת התעסוקה ולביטוח לאומי  ומסרתי תלושי שכר ומכתב פיטורין ושם נאמר לי שבגלל ששנת האבטלה שלי החלה 1/7/16 היא מסתיימת 30/6/17 ולכן לא אקבל את כל הימים המגיעים לי יש לציין  כי החודש ימלאו לי 46, בסוף יוני 17 כשהתקשרתי לביטוח לאומי נאמר לי שבגלל שאני עדיין חותמת בלשכת התעסוקה לגשת לביטוח לאומי ולמלא טפסי אבטלה מחדש וכך עשיתי מילאתי טפסים 12/7/17 וקיבלתי מכתב שהאבטלה אושרה ויש זכאות של 175 ימים עד 30/6/18 כשבפועל קיבלתי אבטלה עד סוף ספטמבר ועוד 4 ימים מתוך אוקטובר 2017  וכשהפניתי פעמיים ל יציגות קבלת קהל בביטוח לאומי והן שוחחו עם נציגה מהאבטלה נאמר לי שיש עוד 100 ימים שמגיעים לי ומאחר שקיבלתי 175 ימיי אבטלה באותה שנה המערכת נחסמת אוטומטית ואפשר יהיה לקבל את הימים הנוספים רק בתחילת שנת 2018 וכשהיום התקשרתי לביטוח לאומי אמרה לי שקיבלתי את כל הימים ומי שמובלט חוזר ועדיין חותם בלשכת התעסוקה המערכת כל חודש מחשבת מחדש ואם מגיע לא יקבל דמי אבטלה, כל העיניין הזה לא ברור לי ואשמח אם תוכלי להסביר לי את העיניין בבקשה.
האם המערכת של ביטוח לאומי באמת נחסמת ב שמגיע ל175 ימים ובכל זאת מגעים לי עוד ימי אבטלה  ,? תמיד מצויין שמחושב 11 חודש אחורה.. מצ״ב 2 תמונות של מכתבים שקיבלתי באוגוסט ובספטמבר אשמח שתסתכלי על כמות הימים זה לא ברור בכלל

אשמח לעזרתך תודה רבה
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
03/01/2018 | 10:29
5
לצפיה ב-'אבטלה חוזרת '
אבטלה חוזרת
02/01/2018 | 14:28
1
11
שלום,
אני עבדתי בצהרון עד 14/2/17 וביולי אוגוסט 16 לא עבדתי כי הצהרון היה סגור ונאמר לי ללכת לביטוח לאומי ולחתום אבטלה חודשיים וכך עשיתי ב1/9/16 חזרתי לעבוד כרגיל  וב 14.2.17 פוטרתי מעבודתי וכבר באותו שבוע  ניגשתי ללשכת התעסוקה ולביטוח לאומי  ומסרתי תלושי שכר ומכתב פיטורין ושם נאמר לי שבגלל ששנת האבטלה שלי החלה 1/7/16 היא מסתיימת 30/6/17 ולכן לא אקבל את כל הימים המגיעים לי יש לציין  כי החודש ימלאו לי 46, בסוף יוני 17 כשהתקשרתי לביטוח לאומי נאמר לי שבגלל שאני עדיין חותמת בלשכת התעסוקה לגשת לביטוח לאומי ולמלא טפסי אבטלה מחדש וכך עשיתי מילאתי טפסים 12/7/17 וקיבלתי מכתב שהאבטלה אושרה ויש זכאות של 175 ימים עד 30/6/18 כשבפועל קיבלתי אבטלה עד סוף ספטמבר ועוד 4 ימים מתוך אוקטובר 2017  וכשהפניתי פעמיים ל יציגות קבלת קהל בביטוח לאומי והן שוחחו עם נציגה מהאבטלה נאמר לי שיש עוד 100 ימים שמגיעים לי ומאחר שקיבלתי 175 ימיי אבטלה באותה שנה המערכת נחסמת אוטומטית ואפשר יהיה לקבל את הימים הנוספים רק בתחילת שנת 2018 וכשהיום התקשרתי לביטוח לאומי אמרה לי שקיבלתי את כל הימים ומי שמובלט חוזר ועדיין חותם בלשכת התעסוקה המערכת כל חודש מחשבת מחדש ואם מגיע לא יקבל דמי אבטלה, כל העיניין הזה לא ברור לי ואשמח אם תוכלי להסביר לי את העיניין בבקשה.
האם המערכת של ביטוח לאומי באמת נחסמת ב שמגיע ל175 ימים ובכל זאת מגעים לי עוד ימי אבטלה  ,? תמיד מצויין שמחושב 11 חודש אחורה.. מצ״ב 2 תמונות של מכתבים שקיבלתי באוגוסט ובספטמבר אשמח שתסתכלי על כמות הימים זה לא ברור בכלל

אשמח לעזרתך תודה רבה
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
03/01/2018 | 10:34
18
לצפיה ב-'מכירת רכב'
מכירת רכב
01/01/2018 | 16:48
1
37
שלום לכם
אשמח לעזרתכם
אני אדם לקוי ראיה ונכה 100 אחוז מוכר לבטוח לאומי ומקבל קצווה
בעבר לפני שנים היתי נשוי ואשתי נהגה עבורי וקיבלתי קצבת ניידות ולהלוואה לרכישת רכב
עברו הרבה שנים כעשר שנים התגרשתי והרכב עמד בחניה ולא נסע גם לא הצלחתי למכור אותו
לאחרונה לפני חודש מכרתי אותו לגרוטאות
היום בטוח לאומי פנו אלי לגשת אלהם בענין מי המורשה נהיגה עבורי
האם נכנסתי לבעיה איתם?
האם יחייבו אותי ?
אודה לעזרתכם
תודה שבוע טוב
לצפיה ב-'קצבה לחסרי רכב'
קצבה לחסרי רכב
02/01/2018 | 09:44
31
שלום לך,

יש לדווח לביטוח לאומי, על מכירת הרכב, על מנת לקבל גמלה בהתאם,
לחסרי רכב:
"סכום הקצבה לחסרי רכב
​חסר רכב זכאי לקצבה בסך 2,364 ש"ח (מעודכן ל- 01.01.2017)."

פניתי בבירור לגבי שאלתך, אעלה כאן מענה לכשאקבלו.

במקביל עליך גם לפנות לסניף שלך/ניידות,
לאור השינויים שחלו במהלך השנים, על מנת לקבל מענה אישי ספציפי.
ניתן גם לברר ע"י פניה לסניף שלך 
עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'יש מידע על קצבאות?'
יש מידע על קצבאות?
02/01/2018 | 07:57
2
119
בחו. אושר זופעת?דיברו ,שוחח?
לצפיה ב-'טרם עבר בחוק. בברכה.'
טרם עבר בחוק. בברכה.
02/01/2018 | 14:09
63
לצפיה ב-'כל עוד המאהל יישאר כמעט ריק ונמשיך להפגין אדישות אין סיכוי'
כל עוד המאהל יישאר כמעט ריק ונמשיך להפגין אדישות אין סיכוי
03/01/2018 | 07:19
19
לצפיה ב-'בהמשך להודעה הקודמת'
בהמשך להודעה הקודמת
01/01/2018 | 22:42
1
76

הוא עם נכות זמנית של 40%  ומקבל קצבת עידוד...
אז אם הוא מקבל העלאה - בעצם באמת מורידים לו בבת אחת או שזה נעשה בהדרגה?
לצפיה ב-'ההפחתה נעשית מידי חודש עם העברת תלוש שכר. בברכה'
ההפחתה נעשית מידי חודש עם העברת תלוש שכר. בברכה
03/01/2018 | 11:59
20
לצפיה ב-'מה קורה עם העלאת קצבאות?'
מה קורה עם העלאת קצבאות?
31/12/2017 | 07:30
4
141
מחר ינואר 2018 ואין פרטים!
ההמשלה  קיבלה רגליים קרות?
לצפיה ב-'גם אני מצטרף לשאלה מה קורה עם העלאת קצבאות לנכים '
גם אני מצטרף לשאלה מה קורה עם העלאת קצבאות לנכים
31/12/2017 | 08:09
1
61
לצפיה ב-'ראה מענה בשאלה בשרשור. בברכה.'
ראה מענה בשאלה בשרשור. בברכה.
31/12/2017 | 11:40
61
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
31/12/2017 | 11:39
208
שלום לך,

יש להמתין לסיום ההליך בחוק (בכנסת).
לעקוב אחר פרסומים בתקשורת ובאתר ביטוח לאומי.

אנו נעלה כאן עדכון לכשיתפרסם.

בברכה.
לצפיה ב-'שתיקה רועמת'
שתיקה רועמת
01/01/2018 | 14:15
71

בכל התקשורת...רק מראה כמה איפכת למישהו מהנכים...מלקבל תופסת החודש אני מבין שאפשר לשכוח..

עכשיו יש להם זמן למשוך...עד דיוני התקציב הבא..שהרי קבעו לשנתיים והנכים עצם בגרון.

את הקצת תקווה הרגו גם..ככה אני חש וחושב.
לצפיה ב-'עצבות ביטול לאומי'
עצבות ביטול לאומי
31/12/2017 | 10:34
8
97
יצאתי לגמלאות ובגיל 70 קיבלתי הודעה מביטוח לאומי שמקצצים בגמלאות שלי 100 שקל לטובת מס בריאות ,  עצוב מאוד שבגיל 70 אני צריך לשלם תוספת למס בריאות, ולא להפך, לקבל לפחות עוד 100 שקלים.

עצוב עצוב עצוב
לצפיה ב-'נכוי דמי בריאות מקצבת אזרח ותיק'
נכוי דמי בריאות מקצבת אזרח ותיק
31/12/2017 | 11:24
7
63
שלום לך,

הנכוי הינו עבור דמי בריאות, לכיסוי ביטוחי במסגרת הקופה בה אתה מבוטח על פי חוק בריאות ממלכתי חובה.
הכולל ביקור אצל רופאים מומחים/מכונים/אשפוז חלילה וכדומה...

ליחיד, 196 ש"ח בחודש עבור שני בני זוג 283 ש"ח בחודש.

אם הפרישה הינה רק בגיל 70, בשל הכנסות מעבודה, לא שולמה קצבת אזרח ותיק, משולמת תוספת של 5%, עבור כל שנת דחיה מלאה, מגיל 67 ועד גיל 70 .

בברכה.

לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
31/12/2017 | 12:02
6
29
196 שקלים הורידו מיד מקיצבת הזיקנה  מאז שהגעתי לגמלאות מביטוח לאומי ועכשיו בהגיעי לגיל 70 מורידים עוד 100 שקלים בנוסף ל-196 שקלים.זאת אומרת שמורידים היום 296 שקלים.
משולם לי כיחיד, אני גרוש.

עצוב 
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך/אזרח ותיק'
פניה לסניף שלך/אזרח ותיק
31/12/2017 | 15:02
5
40
ממליצה על פניה לסניף שלך/אזרח ותיק,
לבדיקת הנכוי. הפניה מגיעה למנהל/ת מחלקה, 
או מי שהתיק נמצא אצלו בטיפול, ונענת תוך מס' ימי עבודה קטן.

עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'פניה לסניף'
פניה לסניף
31/12/2017 | 18:48
4
23
תודה.
פניתי לסניף ביטוח לאומי בעפולה בשאלה האם תשלום עכשווי שאני משלם למס בריאות מתוך הקצבה בסכום של 287 שקלים הוא נכון אחרי ששילמתי עד גיל 70 196 ועכשיו אני משלם עוד 91 שקלים.
לצפיה ב-' האם נעשתה הפרדת תיקים במחלקת הגביה?'
האם נעשתה הפרדת תיקים במחלקת הגביה?
01/01/2018 | 09:13
3
17
לצפיה ב-'הפרדת תיקים'
הפרדת תיקים
01/01/2018 | 10:25
2
22
שנה ברוכה.
לא ברורה לי שאלתך. מה הכוונה בהפרדת תיקים ?
לצפיה ב-'פיצול תיק ביטוח לאומי'
פיצול תיק ביטוח לאומי
01/01/2018 | 10:33
1
25
הכוונה לאחר הפרידה, האם דאגתם להודיע גם לביטוח לאומי שיש להפריד תיקים, בשל שינוי סטטוס.

שנה אזרחית מבורכת
לצפיה ב-'פרידה.'
פרידה.
01/01/2018 | 10:34
18
נכנסתי לגמלאות כגרוש ואנוכי גרוש כבר 14 שנה
לצפיה ב-'פיצוי על ימי עבודה עקב ניתוח להחלפת ברך'
פיצוי על ימי עבודה עקב ניתוח להחלפת ברך
31/12/2017 | 16:46
1
16
אני עומדת לעבור החלפת ברך שזמן ההחלמה כ3 חודשים. במשך התקופה הזאת לא אוכל להגיע למקום עבודתי לכן אצטרך לקחת חופשת מחלה. איך אני ממשיכה לקבל את השכר שלי בזמן חופשת המחלה והאם יש איזה תקציב להוצאות נוספות כגון מונית לפיזיתראפיה היות ואין לי רכב ולעוזרת בית היות ולא אוכל לנקות את הבית.
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים'
שירותים מיוחדים לנכים
01/01/2018 | 09:20
17
שלום לך,

בתקופת ההחלמה, ניתן למצות את ימי המחלה העומדים לזכותך.

ניתן להגיש תביעה לשירותים מיוחדים לנכים, אם נמצאים לפני גיל פרישה.
מדובר בתשלום עבור קניית שירותים, למי שנמצאים זכאים.
סיעוד לאחר גיל פרישה.

בתום ההליך הרפואי וההחלמה, לבדוק זכאות לקצבת ניידות בשל החלפת מפרק הברך, אם עדיין לפני גיל 67 גברים ונשים.

בברכה ורפואה שלמה.

לצפיה ב-' הודעות ועדכונים לטובת כלל המבקרים בפורום'
הודעות ועדכונים לטובת כלל המבקרים בפורום
30/10/2017 | 19:15
9
373
לצפיה ב-'הודעות לעיתונות - נחתם ההסכם ליישום האמנה לביטחון סוציאלי עם'
הודעות לעיתונות - נחתם ההסכם ליישום האמנה לביטחון סוציאלי עם
15/10/2017 | 18:07
3
450
רוסיה.

מתוך אתר ביטוח לאומי מיום 17.7.2017
נכנס לתוקף החל מהחודש 10/2017
"היום נחתם ההסכם המנהלי לביצוע האמנה לביטחון סוציאלי בין המדינות רוסיה וישראל.
על ההסכם מצד רוסיה חתם שר העבודה והרווחה מר מקסים טופילין ומצד ישראל חתם על ההסכם שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ.

החשיבות של האמנה וההסכם הנלווה לו מתבטאת בכך שהיא מבטיחה רציפות ושמירת זכויות בתחום הביטחון הסוציאלי למבוטחים תושבי שתי המדינות העוברים ממדינה למדינה.

המשמעות המעשית של הסכם זה הינה קבלת פנסיה מרוסיה לאזרחי רוסיה המתגוררים כיום בישראל ושעומדים בתנאי הזכאות, מדובר על מי שעלו לארץ עד שנת 1993.

בנוסף, מאפשרת האמנה המשך תשלום קצבת אזרח ותיק לאזרח ישראלי שמתגורר בפדרציה הרוסית.

שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ בירך על חתימת האמנה ואמר: "העולים מרוסיה החיים בישראל יוכלו סוף סוף למצות את הזכויות המגיעות להם בזכות עבודתם לפני עלייתם ארצה. גם כך לרובם אין פנסיה בארץ עקב שהותם הקצרה ומשום שלא עבדו מספיק בארץ ולכן גם לא צברו זכויות פנסיוניות בישראל. קצבת הפנסיה שיקבלו מחו"ל תסייע להם מאד. אני מודה לכל השותפים להתוויית ההסכם ואישורו, לראש הממשלה בנימין נתניהו, לנשיא ולדימיר פוטין, ולשרים זאב אלקין, אביגדור ליברמן וסופה לנדבר"

טופס התביעה:

לבירורים יש להתקשר למוקד 6050*

לצפיה ב-'חדשות - שינוי באופן קבלת מסמכים לצורך הגשת בקשה לפנסיה'
חדשות - שינוי באופן קבלת מסמכים לצורך הגשת בקשה לפנסיה
12/12/2017 | 16:19
50
מתוך אתר ביטוח לאומי

לבקשה לפנסיה ולקצבאות מהפדרציה הרוסית יש לצרף פנקס עבודה מקורי מרוסיה (ניתן גם לקבל העתק עם חותמת מקורית) או אישורי עבודה מרוסיה. מומלץ לצרף גם אישורים על גובה השכר ברוסיה, שעשויים להשפיע על הזכאות לפנסיה ועל תוספת לסכום הפנסיה.
שימו לב, בעקבות סגירת הארכיון הפדראלי ברוסיה, לא ניתן יותר לקבל מסמכים אלה באמצעות פנייה לארכיון.
מי שאין ברשותו פנקס עבודה ואישורים על גובה השכר, וכן מי שפנה לארכיון הפדראלי ברוסיה ולא קיבל את המסמכים - מתבקש למלא את "טופס הסיוע באיתור המסמכים", שנמצא בעמוד האחרון של טופס הבקשה. 
המוסד הסוציאלי ברוסיה ינסה לאתר את המסמכים, ויקבל החלטה בהתאם למסמכים שאיתר."

לצפיה ב-'ומה עם מהגרים/ עולים ממדינות אחרות?'
ומה עם מהגרים/ עולים ממדינות אחרות?
04/11/2017 | 17:28
1
55
לצפיה ב-'אמנות בינלאומיות'
אמנות בינלאומיות
28/11/2017 | 11:11
47

שלום לך,

"ישראל חתומה על אמנה לביטחון סוציאלי עם המדינות הבאות: אוסטריה, אורוגוואי, איטליה, בולגריה, בלגיה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, הולנד, נורבגיה, פינלנד, סלובקיה, צ'כיה, צרפת, רומניה, רוסיה, שבדיה ושוויץ.

בנוסף קיימת אמנה מצומצמת, עם קנדה (למעט חבל קוויבק). האמנה עם קנדה מסדירה את נושאי מניעת כפל תשלום דמי ביטוח ועובדים מוצבים בלבד. "

בברכה.
לצפיה ב-' הקלות למובטלים המחפשים עבודה לבד'
הקלות למובטלים המחפשים עבודה לבד
30/10/2017 | 16:09
190
מתוך דף הפייסבוק של ח"כ חיים כץ, שר הרווחה והעבודה:

"אושר לקריאה שנייה ושלישית: מובטלים יוכלו לחפש עבודה למשך 3 חודשים בכוחות עצמם מבלי שתיפגע זכאותם לדמי אבטלה.
ערוץ 7 , י' בחשון תשע"ח 30/10/17 10:52

ועדת העבודה והרווחה בכנסת אישרה לפני זמן קצר את הצעתו של השר חיים כץ להגדלת תקופת ההתייחסות לפיה נקבעת הזכאות לדמי אבטלה.
במצב הנוכחי, כדי לצבור תקופת אכשרה, המובטל נדרש לעבוד שנים עשר חודש מתוך שמונה עשר החודשים האחרונים מיום ההתייצבות בלשכת התעסוקה.
לאור פניות ציבור בנושא פסילת הזכאות בשל אי ההתייצבות, החליט השר חיים כץ להאריך את תקופת האכשרה מ- 18 חודשים ל-21 חודשים.
שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר כי "המטרה שלנו היא לעודד ולהקל על אנשים להשתלב במעגל התעסוקה ולא לחפש דרכים להקשות בתשלום דמי אבטלה. הארכת תקופת האכשרה תסייע לעובדים זמניים עם העדר רצף תעסוקתי ובמקביל תימנע איבוד זכאות בקרב עובדים שמחפשים עבודה באופן עצמאי ולא נעזרים מיידית בשירות התעסוקה".
מידי שנה, פונים לביטוח הלאומי בבקשה לקבלת דמי אבטלה כ-200,000 איש וסדר גודל הקצבאות המחולק נאמד בכ-3.2 מיליארד ש"ח."

על פי המידע שנמסר בתוכנית של גילי תמיר "זה מגיע לכם" ברשת ב'
הגיב מנהל אבטלה בביטוח הלאומי שהבדיקה תערך מהיום בו סיים העובד את עבודתו ולא מההיום בו נרשם לראשונה בשירות התעסוקה.
סה"כ יהיה עליו לצבור 12 חודשי עבודה לתקופה של 21 חודשים.

החוק נכנס כחודש לאחר פרסומו ברשומות,
בדצמבר 2017 או בינואר 2018 (לדברי מנהל אבטלה).

מחר תעלה  התוכנית המוקלטת "זה מגיע לכם" מהיום 30.10.2017

לצפיה ב-'יחידת סגולה ביוזמת המשרד לשוויון חברתי'
יחידת סגולה ביוזמת המשרד לשוויון חברתי
30/10/2017 | 19:26
152
מתוך אתר השירותים והממשלתי/המשרד לשוויון חברתי:

"יחידת הסגולה" הינה מוקד זכויות בריאותיות לאזרחים הוותיקים המאושפזים בבתי החולים ולבני המשפחה המטפלים בהם. ב"יחידת הסגולה" ניתן לקבל מידע אודות הזכויות הבריאותיות להן עשוי להיות זכאי האזרח הוותיק עם שחרורו מבית החולים, בשל השינוי במצבו הבריאותי.
"יחידת הסגולה" ממוקמת בתוך בית החולים ומופעלת על ידי מתנדבים שעברו הכשרה מתאימה ומנוהלת מקצועית על ידי עובדת סוציאלית.

"יחידת הסגולה" עומדת לרשותך במידע על אודות:
*בירור זכויות המאושפז מתוקף היותו "אזרח ותיק"
*הזכות לשיקום וסיוע בבירור זכויות המגיעות מקופות החולים
*סיוע בבירור זכויות המגיעות מהביטוח הלאומי
*אפשרויות לקבלת גמלת סיעוד
*בירור הטבות וזכויות עבור ניצולי שואה
*יידוע בדבר זכויותיהם של בני המשפחה המטפלים באזרח הוותיק המאושפז

מידע נוסף על זכויות והטבות לאזרח הוותיק המתאשפז ניתן למצוא במדריך זכויות שוות זהב.

בקישור ניתן למצוא את את בתי החולים לפי חלוקה גיאוגרפית וטלפונים ליצירת קשר.

...רוצה להיות יחיד סגולה?
הזמנה למפגשי חשיפה והכרות עם פרויקט "יחידת סגולה" בבתי חולים ברחבי הארץ יש לפנות למוקד 8840*
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות של ה-28 בחודש ל-21.12.2017'
הקדמת קצבאות של ה-28 בחודש ל-21.12.2017
08/12/2017 | 18:39
508
לרגל חג המולד יוקדמו הקצבטות וישולמו ב-21.12

ראו מתוך לוח תשלומי הקצבאות:
https://www.btl.gov.il/Pages/BenefitsPaymentDates....

לצפיה ב-'חדשות - העברת נפטר ממקום הפטירה לשמירה בקירור ללא תשלום'
חדשות - העברת נפטר ממקום הפטירה לשמירה בקירור ללא תשלום
12/12/2017 | 16:13
61
מתוך אתר ביטוח לאומי:

כחלק משיפור השירות, החל ב- 1.12.2017, הביטוח הלאומי יממן העברת נפטר לשמירה בקירור בכל שעות היממה, כולל בשבתות וחגים, ולא רק בשעות העבודה הרגילות כפי שהיה עד כה.
*מי שנפטר מחוץ לבית החולים, והמשפחה מבקשת להעבירו לשמירה בקירור לא בשעות העבודה הרגילות: בימים ראשון עד חמישי משעה 16:00 עד 8:00 בבוקר למחרת; 
בימי שישי וערבי חג משעה 13:00 ואילך, וכן בשבתות ובחגים – מתבקש לפנות למוקד פינוי נפטרים בטלפון 0120*
* פינוי בשעות העבודה הרגילות מתבצע על ידי חברת הקבורה.

*הביטוח הלאומי אינו מחזיר תשלומים לקרובי משפחה שטיפלו בהעברת הנפטר לשמירה בקירור, לא באמצעות המוקד לפינוי נפטרים.

לצפיה ב-'חדשות - חדש באתר! מחשבון לבדיקת זכויות של נכה מפעולות איבה'
חדשות - חדש באתר! מחשבון לבדיקת זכויות של נכה מפעולות איבה
31/12/2017 | 15:20
14
מתוך אתר ביטוח לאומי:
<font><i>"</i></font><i>במחשבון ניתן לקבל מידע על הזכאויות הבסיסיות של נכה פעולת איבה, שוועדה רפואית קבעה לו עד 100% נכות.</i>

<font><i>לכניסה למחשבון לחץ כאן "</i></font>
לצפיה ב-'אבטלה עם נכות'
אבטלה עם נכות
31/12/2017 | 08:51
2
45
שלום רב אני בן 30 מקבל קצבת נכות כללית עקב מחלה וסיבוכים 100% לצמיתות
אם עבדתי לפני שנה וקצת אפשר להגיש קצבת אבטלה עכשיו ?
ואם לא איזה קצבה אפשר לקבל עוד?
ניידות ניסיתי ונדחתי
אשמח לתשובה
אבטלה?
אני מקבל 100% דרגת רי כודר ונכות לצמיתות מה אפ
לצפיה ב-'אציין'
אציין
31/12/2017 | 09:14
26
אציין שקיבלתי שלאחר 3 חודשים מיד אחרי פיטורין נותחתי ואושפזתי 3 חודשיים ומיש לאחקיו אני בתקוםת החלמה מניתוחים שעברתי לפני כחצי שנה
לצפיה ב-'קצבת נכות ודמי אבטלה'
קצבת נכות ודמי אבטלה
31/12/2017 | 11:37
35
שלום לך,

אין מניעה בקבלת דמי אבטלה וקצבת נכות במקביל.
במקרה זה, לא תשולם תוספת "תלויים" בקצבת נכות לזכאים, עבור בת זוד ועד 2 ילדים, לתקופה בה יש כפל הקצבאות.

חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה, שיפנו אותך אליה.
הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה, שומרת על הזכויות לדמי אבטלה לשנה,
מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה.
אם אינך יכול כרגע לחזור לשוק העבודה, תוכל במהלך 6 חודשים קרובים להגיע לראשונה להרשמה ראשונה, על מנת לשמור על תנאי הזכאות, נכון להיום, 12 חודשי עבודה הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים.
אישורי מחלה, יכולים להאריך גם התקופה זו בה אינך עובד את התקופה הנבדקת מעבר ל-18 חודשים קודמים.
..."תקופות היעדרות מעבודה שמאריכות את תקופת ההתיחסות של 18 החודשים
...מחלה או תאונה, שלא שולמו בעדם דמי מחלה - עד 6 חודשים"

אם קיימת מגבלה רפואית, יש להודיע לפקיד ההשמה, על מנת לעבור וועדה רפואית מטעמם, על מנת להפנות לעבודה המתאימה למצב הרפואי בלבד.

אם הוועדה תחליט, שאינך ניתן להשמה, תדחה התביעה לדמי אבטלה.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'זכאות לקצבת זקנה חרף היעדר תשלום ב"ל'
זכאות לקצבת זקנה חרף היעדר תשלום ב"ל
30/12/2017 | 18:09
1
33
שלום, אישה שלא שילמה לביטוח לאומי מימיה (הועסקה כעוזרת בית במשך השנים) - האם זכאי בגיל פרישה לקצבה כלשהי? גם אם מינימלית? 

תודה מראש ושבוע טוב
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק לעקרת בית'
קצבת אזרח ותיק לעקרת בית
31/12/2017 | 11:16
22
שלום לך,

אם ניתן לקבל אישור ממעסיקה על עבודתה, כאשר נצברו לפחות 12 שנות עבודה,
בהם מעסיקיה היו אמורים לשלם עבורה דמי ביטוח לאומי, כמו גם העברת תשלום על ידם, ניתן יהיה לקבל קצבת אזרח ותיק בסיסית. 2% תוספת על הבסיס עבור כל שנת עבודה נוספת מעל 144 חודשי תשלום, או 60 חודשי תשלום בעשר השנים האחרונות שקדמו לחודש הזכאות בקצבה.

לא ברור מדוע לא דאגה שמעסיקיה ישלמו עבורה דמי ביטוח במשך השנים.

במקרה המתואר, תוכל לקבל קצבת אזרח ותיק בגיל 70, כמפורט להלן מתוך קצבת אזרח ותיק לעקרת בית
..."היא הגיעה לגיל המזכה עקרת בית בקצבת אזרח ותיק (בטבלה המצורפת בחלק שני= גיל 70 משנת לידה 5.1950 ואילך)

בברכה.
לצפיה ב-'זכאות לקצבת זקנה חרף היעדר תשלום לב"ל'
זכאות לקצבת זקנה חרף היעדר תשלום לב"ל
31/12/2017 | 11:09
1
14

שלום, אישה שלא שילמה לביטוח לאומי מימיה (הועסקה כעוזרת בית במשך השנים) - האם זכאית בגיל פרישה לקצבה כלשהי? גם אם מינימלית? 

תודה מראש ושבוע טוב

לצפיה ב-'ראה מענה בשאלתך הקודמת. בברכה.'
ראה מענה בשאלתך הקודמת. בברכה.
31/12/2017 | 11:17
8
לצפיה ב-'חוב לביטוח לאומי'
חוב לביטוח לאומי
29/12/2017 | 23:01
1
65
שלום רב.
אני יודע שמי שעובד ומקבל באותה העת קצבת נכות מורידים לא מהקצבה בהתאם לשכר.
השאלה שלי אם הדיווח על השכר הגיע בשיהוי לביטוח
לאומי האם הביטוח יכול ליצור חוב מהסיבה הזאת
בחוק ההסדרים רשום שם את החוק הזה האם זה נכון?
ולמרות החוק הב"ל יצר לי חוב מהסיבה שזה הגיע בשיהוי.
מה לעשות בעיניין?
תודה רבה. צירפתי קישור של חוק ההסדרים שיש התייחסות
על אותו חוק שציינתי

לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
31/12/2017 | 10:56
35
שלום לך,

יש לדווח למחלקת נכות, לאחר קבלת תלוש שכר ראשון,
כפי שחתום על ידיך בטופס התביעה, יש  להודיע על כל  שינוי בהכנסות ו/או מצב רפואי.
כאשר נוצר חוב בשל קבלת קצבת יתר , ניתן לפעול על פי המידע המצורף.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצה להשקיע בנכס בקנדה?
קופרברג, עזרא ושות'- רואי חשבון ויועצים עסקיים
קופרברג עזרא ושות'- רו"ח
פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה