לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'חופשת לידה מוקדמת'
חופשת לידה מוקדמת
04/05/2017 | 18:05
2
25
לגבי מורה שעובדת במשרד החינוך;
האם במקום להחתים את משרד החינוך על פירוט בשכר,
   אפשר להגיש תלושי משכורת אחרונים או טופס 106 ?
לצפיה ב-'חופשת לידה מוקדמת'
חופשת לידה מוקדמת
07/05/2017 | 22:36
1
15
שלום לך,

לא ברור מהשאלה, אם מדובר בלידה מוקדמת, או יציאה לחופשת לידה מוקדמת.

למשרד החינוך יש הסדר עם הביטוח הלאומי, עלייך לפנות למשאבי אנוש ולבקש להגיש את התביעה לדמי לידה.

דמי הלידה ישולמו לאחר אישור הלידה מבית החולים (נשלח אוטומטית).

בברכה ו
לצפיה ב-'מדובר על יציאה לחופשת לידה מוקדמת.'
מדובר על יציאה לחופשת לידה מוקדמת.
07/05/2017 | 23:10
7
לצפיה ב-'שמירה על זכויות בביטוח לאומי'
שמירה על זכויות בביטוח לאומי
04/05/2017 | 13:10
1
80
אני מקבלת נכות אי כושר עבודה 100% בביטוח לאומי לצמיתות, אדם שרצה ממני דברים סחט אותי ולא קיבל את מבוקשו טוען שיתלונן עליי וישתול ראיות שגויות במחשבי שאני בריאה כשור וייקח את העו"ד היקר ביותר כדי לשלול ממני את הקצבה "אפילו אם" מגיעה לי.
מעוניינת בעזרה חינמית לגמרי כיצד לשמור על הזכויות ועל הקביעה שהקצבה שלי תהיה "לצמיתות". האם יש מקום שיכול לתת יעוץ אפילו טלפוני כיצד להתגונן?

מעבר לכך שאיני מרמה והקצבה מגיעה לי מגיעות לי גם קצבות נוספות שביטוח לאומי אינו נותן וגם מעולם לא ביקשתי כי חששתי שבבדיקה נוספת יכולים לתת אחוזים פחות.

האם קיימות עמותות שמטפלות גם בעניינים של שמירה על קצבה וזכויות בבט"ל?
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
07/05/2017 | 18:26
63
שלום לך,

איש אינו יכול לשנות את ההחלטות שבגינן את מקבלת קצבת נכות,
פרט לוועדה רפואית.
אני מבינה שיש לך מסמכים רפואיים שבגינם את מטופלת ומקבלת קצבת נכות.

תוכלי לפנות ללשכה לסיוע משפטי באיזור מגורייך, להתיעצות ללא עלות (פרט לאגרה של 60 ש"ח, למי שמיוצג על ידם).

בברכה ו

לצפיה ב-'אישה נשואה או מסורבת גט'
אישה נשואה או מסורבת גט
04/05/2017 | 11:34
5
36
שלום לך אורנה יקרה

ברצוני לשאול האם אישה מסורבת גט,אשר מנהלת חיים משותפים ומנהלת משק בית משותף עם גבר אחר ואפילו מצהירים על עצמם כזוג ומוכנים לחתום על תצהיר אצל עו'ד- זכאית להרשם בביטוח הלאומי כידועה בציבור של אהובה ?

תודה רבה
לצפיה ב-'שינוי פרטי תיק בביטוח הלאומי'
שינוי פרטי תיק בביטוח הלאומי
07/05/2017 | 18:21
4
107
שלום לך,

יש לדאוג לסגירת התיק המשותף בביטוח הלאומי של התא המשפחתי הקודם.
לבקש לנהל תיק חדש על פי התא המשפחתי החדש.

ממליצה אף לערוך בירור ע"י פניה לסניף שלך / גבייה, לקבלת מענה אישי ספציפי.
אני אערוך גם בירור במקביל ואעלה כאן מענה לכשאקבלו.

עדכני אותנו בתוצאות הבירור, על מנת שכולנו נלמד זה מניסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.

לצפיה ב-'צלצלתי וענו לי מהחברה החיצונית'
צלצלתי וענו לי מהחברה החיצונית
08/05/2017 | 09:26
3
19
תודה אורנה יקרה
צלצלתי ונציגה של המלל מסרה לי שכל עוד מדובר בסטטוס נשואה,לא ניתן לבצע רישום כידועה בציבור.
אשמח אם תבררי גם את במקורותייך,מאחר שנדמה לי שקראתי שיש מצבים בהם הדבר אפשרי

תודה רבה לך אורנה,ויום נפלא
לצפיה ב-'שאלון מפורט לידועים בציבור (107)'
שאלון מפורט לידועים בציבור (107)
10/05/2017 | 10:34
2
35
שלום לך,

על פי התשובה שקבלתי עתה מהביטוח הלאומי,
גם למי שמוגדר במשרד הפנים כנשוי, אך מקיים מערכת יחסים עם בן זוג אחר.

עדכני אותי בתוצאות הטיפול.

בברכה ו

לצפיה ב-'וואווו,את מדהימה אורנה אעדכן כשתהיה תשובה'
וואווו,את מדהימה אורנה אעדכן כשתהיה תשובה
10/05/2017 | 12:48
1
7
לצפיה ב-''
10/05/2017 | 17:00
לצפיה ב-'נכות כללית'
נכות כללית
04/05/2017 | 08:02
1
92
שלום, 
אני עובדת במשרה מלאה ומרוויחה מעל השכר הממוצע במשק.
איך ניתן להגיע לועדה רפואית על מנת לקבוע נכות כללית למרות משכורתי?
(אני לא מעוניינת להוריד את אחוזי המשרה ולא מעוניינת לקבל קצבת נכות)
המטרה שלי היא לקבל 100% נכות כדי לקבל פטור ממס הכנסה.

לצפיה ב-'מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס לנכים או עיוור'
מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס לנכים או עיוור
07/05/2017 | 18:16
26
שלום לך,

בקישור המצ"ב מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ..., ניתן להוריד טפסים לוועדות הרפואיות לצורך פטור ממס.

יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
לפנות עם הטפסים והמסמכים המוכנים לפקיד השומה, לקבלת שובר תשלום בגובה 659 ש"ח (עבור שימוש בתשתיות הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי),
כמו גם קבלת הפניה לוועדות הרפואיות.

ניתן אף להיעזר במילוי הטפסים והכנה לוועדה רפואית בע"פ ובכתב ללא עלות,
ב"יד מכוונת" באיזור מגורייך.

פרט חשוב לתשומת לבך, בוועדה הרפואית יושבים רופא מומחה בתחום בו את תובעת ומזכיר/ת הוועדה.
דברייך נרשמים ע"י מזכיר/ת הוועדה.
אין לחתום לפני שקראת את דברייך,  שנרשמו ולא נשכח שום פרט חשוב, כולל תאריכים בהם החלה המחלה/לקות.
זה מאוד משמעותי לצבירת זכויות לתקופה של 6 שנים קודמות ושנה שוטפת, אם רלוונטי לגבייך.

כמו כן, אם מסיבה כלשהי תרצי לערער על החלטות הוועדה הרפואית לפטור ממס הכנסה, ניתן בערעור להגיש חומר רפואי נוסף אם לא היה בידייך בוועדה ראשונה, או בתחום נוסף.
מידע זה מופיע בקישור מעלה בנושא הפטור. (שונה הדבר בתביעה לקצבת נכות, בה ניתן לערער רק על החומר שהיה לפני הוועדה).

אנו כאן לשאלות נוספות אם יעלו העקבות עיון בחומר.

בברכה ו

לצפיה ב-'גמלת סיעוד ואשפוז'
גמלת סיעוד ואשפוז
04/05/2017 | 06:34
2
39
שלום,מאושפז בבית חולים זכאי ל30 יום גמלת סיעוד ,שאלתי היא אם הוא היה בבית חולים 14 יום לאחר מכן עבר לבית חולים שיקומי שהה שם מספר שבועות(בתקופה זו הוא לא זכאי לקצבת סיעוד) לאחר מכן בשל מצב בריאותי הוחזר מבית חולים השיקומי לבית חולים כללי האם הוא זכאי מחדש ל 30 יום ?בתודה מראש
לצפיה ב-'גמלת סיעוד ואשפוז חוזר'
גמלת סיעוד ואשפוז חוזר
07/05/2017 | 17:51
28
שלום סיגל,

שלחתי שאילתה ברוח הדברים שהעלית,
אעלה כאן תגובה לכשתתקבל.

בברכה.
לצפיה ב-'גימלת סיעוד ואשפוז'
גימלת סיעוד ואשפוז
10/05/2017 | 16:59
5
ראי המענה אותו קבלתי לשאלתך מהביטוח הלאומי:
"אדם מאושפז בבית חולים שמועבר לאשפוז לבית חולים אחר, נחשב כאשפוז אחד וזכאי לגמלת סיעוד למשך 30 ימים בלבד מתחילת האשפוז.

אדם שאושפז ושוחרר מהאשפוז, חזר לביתו ואושפז מחדש בבית חולים זה או אחר, 30 הימים יספרו מחדש מתחילת האשפוז הנוסף.

יחד עם זאת אין זכאות ל- 30 ימים למי שמאושפז בבית חולים גריאטרי (לא במחלקה חריפה או תת חריפה), במחלקה סיעודית או מחלקה לתשושי נפש.

אם יש שאלה לגבי בית חולים מסוים אוכל לענות לגבי המצב באותו בית החולים."

על פי המידע הנ"ל, האם תרצי להוסיף שמות של בתי החולים/שיקום, בהם היה על מנת לבדוק?

בברכה.
לצפיה ב-'ליקוי ראייה'
ליקוי ראייה
30/04/2017 | 17:24
1
53
יש לי ליקוי ראיה כתוצאה מהשתלת קרניות ועדשות תוך עיניות אך עם משקיים הראייה טובה מאוד - האם הוועדה מחליטה ע"ס התוצאות בלי משקפיים או ע"ס התוצאות עם משקפיים ? ?
לצפיה ב-'ליקוי ראיה'
ליקוי ראיה
03/05/2017 | 16:57
43
שלום לך,

בספר המבחנים  פרק שישי: ליקויי ראיה, פציעות ומחלות עיניים
ההתיחסות הינה על פי חדות הראיה.

יחד עם זאת נלקחים בחשבון גם הלקויות שבגינן בוצעה השתלת קרנית.

תוכל לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך.

בתביעה יש להגיש כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
תנאי הזכאות לקצבת נכות, הינם גם למי שהכנסתו ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח בחודש, ונקבעו ע"י וועדה רפואית 40% נכות לפחות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות, או  60% נכות.

על מנת לקבל קצבת נכות, יש להוכיח אבדן כושר עבודה בשל הלקויות.
הדרגות לאבדן כושר עבודה הן 60%,64%74%100%

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'הפרשי לידה'
הפרשי לידה
30/04/2017 | 18:12
1
27
אני זכאית לקבל הפרשי דמי לידה,
רק הבעיה שנזכרתי אחרי שנה וחצי, ולכן בטוח לאומי דחו את התביעה.
הגשתי תביעה בבית דין מפני שהייתי אחרי ניתוחים וכד'.

האם יש סיכוי שאצליח או כדאי לבטל את התביעה?

לצפיה ב-'אמהות - תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה'
אמהות - תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה
03/05/2017 | 16:47
19
שלום לך,

על פי תנאי הזכאות המצ"ב מתוך  אמהות - תביעה לתשלום הפרשים לדמי לידה
..."הגשת תביעה לתשלום ההפרשים
כדי שתוכלי לקבל את ההפרשים המגיעים לך, עלייך לשלוח טופס תביעה להפרשים  למחלקת אמהות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגורייך, ולצרף פירוט שכר ממוחשב מהמעסיק או פירוט שכר ידני, הכולל את התשלום הנוסף או ההפרשים ששולמו לך.
תביעה לתשלום הפרשים עבור הפרשי שכר או עבור תשלום נוסף דינה כדין תביעה לכל דבר ועניין, וחלים עליה כל הכללים החלים על הגשת התביעה. את התביעה יש להגיש בתוך 12 חודשים, מיום תשלום ההפרשים על ידי המעסיק."

א- בידקי מתי המעסיק שילם את התשלום (הבראה/ביגוד/בונוס) שבעבורם תבעת?
האם התשלום היה עדיין במסגרת 12 חודשים?
ב- האם פנית באמצעות הלשכה לסיוע משפטי באיזור מגורייך? הסיוע ללא עלות, פרט לאגרה קטנה של 60 ש"ח.
האם נבדק המקרה והומלץ על תביעה לבית הדין האיזורי לעבודה?
גם אם לא פנית באמצעות הלשכה לסיוע משפטי, את יכולה לעשות זאת גם עתה.

לשאלתך, לא הייתי מבטלת את התביעה וממתינה להחלטת השופט.

בברכה ו

לצפיה ב-'רישום לתואר ראשון במהלך תקופה האבטלה'
רישום לתואר ראשון במהלך תקופה האבטלה
30/04/2017 | 18:27
2
29
שלום, אני בן 40+ ומקבל אבטלה מזה כחודש וחצי.
בכוונתי להירשם ללימודי ערב לתואר ראשון, אשר יחלו במרץ 2018.
הרישום אמור להתבצע בימים הקרובים על מנת לשמור על מקום (יש ביקוש גבוה למסלול זה)
הם הרישום כעת עשוי לפגוע בקבלת קצבת האבטלה?
תודה

גיא
לצפיה ב-'רישום לתואר ראשון במהלך תקופת אבטלה'
רישום לתואר ראשון במהלך תקופת אבטלה
03/05/2017 | 16:39
1
23
שלום לך,

הרשמה ללימודי תואר המתחילים בשנה הבאה,
אינם משפיעים נכון להיום על הזכאות לדמי אבטלה,
שכן, הינך פנוי לעבודה שיפנו אותך,

חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה,
על מנת להמנע מרישום סרוב. ראה בהרחבה מתוך אתה מובטל
..."מי ששירות התעסוקה הציע לו עבודה מתאימה, והוא סירב לקבלה, או מי ששירות התעסוקה הציע לו הכשרה, השתלמות או הסבה מקצועית, וסירב  –  יתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום הסירוב, בכל פעם שסירב , ויופחתו לו 30 ימים ממניין הימים המגיעים לו."

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/05/2017 | 12:15
9
לצפיה ב-'מובטל חוזר בגיל 40?'
מובטל חוזר בגיל 40?
01/05/2017 | 07:43
1
69
היי הגשתי בקשה לדמי אבטלה ב 20 לאפריל
כמו כן ב 22 לאפריל חל יום הולדתי ה 40
ב 24 לאפריל אושרה זכאותי לדמי אבטלה
ב 26 לאפריל קיבלתי מכתב על היותי מוגדר כ מובטל חוזר

למיטב הבנתי כשמגיעים לגיל 40 אז אני אמור לקבל את דמי האבטלה בצורה מלאה למרות שקיבלתי בעבר דמי אבטלה

אשמח לתשובה וכמובן מה לומר לביטוח הלאומי על מנת לתקן את הסטטוס

תודה
לצפיה ב-'תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
תביעה חוזרת לדמי אבטלה
03/05/2017 | 16:34
33
שלום לך,

שינוי גיל במהלך תקופת האבטלה,
משנה באופן אוטומטי את תנאי הזכאות.

ממליצה על פניה לסניף שלך/אבטלה,
לקבלת מענה אישי ספציפי.

עדכן אותנו בתוצאות.

בברכה.
לצפיה ב-'חתימת אבטלה ונסיעה לחו"ל'
חתימת אבטלה ונסיעה לחו"ל
02/05/2017 | 15:11
1
30
שלום לכולם,

אני חותם אבטלה מזה חודשיים ואמור לסיים את תקופת זכאותי בשבוע-שבועיים הקרובים. 
אני מתייצב בימי רביעי, אלא שמחר בערב אני אמור לטוס לחו"ל לכמה שבועות.

כיצד עלי לנהוג מבחינה חוקית?
1. האם להגיע ולחתום מחר? אם כן, האם אני ממשיך לקבל דמי אבטלה לשבוע הראשון לשהותי בחו"ל (עד שלא אתייצב לחתום בפעם הבאה, ובהנחה והפקידה בלשכת התעסוקה לא תפנה אותי לעבודות שאאלץ לסרב להן?)
2. אם בדעתכם עלי להגיע, האם לדווח לפקידה שאני נוסע באותו הערב לחו"ל או שהדבר יגרום לשלילת זכאותי?

אין לי לחץ על הכסף כרגע. אם יש דרך לגרום להקפאה של הימים עד לשובי מחו"ל בקיץ ושאז אחזור ואחתום את עשרת הימים הנותרים - מדובר בפתרון טוב מבחינתי.

אודה לעצתכם!
יאיר
לצפיה ב-'לשכת התעסוקה - חתימה בשירות התעסוקה'
לשכת התעסוקה - חתימה בשירות התעסוקה
03/05/2017 | 16:30
27
שלום לך,

יש להודיע לפקיד/ת ההשמה על הנסיעה לחו"ל על מנת שישולמו דמי אבטלה עד ליום הנסיעה.

אני מבינה שהמענה ניתן באיחור עבורך, מצטערת.
גם אם לא הודעת על יציאתך מהארץ, יתרת ימי האבטלה נשמרת להמשך הרשמה.
בשובך ארצה, עליך לדווח על השהות בחו"ל, שאגב נרשמת ברשומות גם בביטוח הלאומי ובשירות התעסוקה.
באופן כללי, מי שאינו מתיצב בשירות התעסוקה, אינו מקבל תשלום מיום ההתיצבות האחרון ועד להתיצבות הבאה.
ראה בהרחבה מתוך אתה מובטל:
..."הכללים להתייצבות בשירות התעסוקה לפי תקנון שירות התעסוקה:
*עליך לבוא בעצמך לשירות התעסוקה בימים ובשעות הנהוגים במדור, שבו שובצת.
*אם לא התייצבת באחד מהימים שנקבעו לך  – רואים את הימים שבין ההתייצבות הראשונה ובין ההתייצבות השנייה  כאילו עבדת בהם, ולא ישולמו לך דמי אבטלה בעדם.
*אם התייצבת בשירות התעסוקה ביום אחר מהיום שנקבע להתייצבותך, ייחשב יום התייצבותך זה בלבד ליום אבטלה."

יתרת ימי הזכאות נשמרת להמשך הרשמה.

בברכה.
לצפיה ב-'תוצאות ועדת ערר'
תוצאות ועדת ערר
03/05/2017 | 12:22
1
32
שלום.נגשתי לועדת ערר.היו 3 רופאים רק רופא אחד הוא פסיכיט בענייני.הועדה דחתה בקשתי להחמרה.האם אני יכול לבקש החמרה בעוד חצי שנה? איזה אפשרויות עוד יש לי?
לצפיה ב-'גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית'
גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית
03/05/2017 | 15:48
32
שלום לך,

בוועדת ערער יושבים 3 רופאים, כאשר אחד מהם צריך להיות בתחום בו אתה תובע.
על פי המידע בפנייתך, פעלו נכון, כאשר אחד הרופאים הוא פסיכיאטר.

לשאלתך, ניתן להגיש החמרה לאחר שעברו 6 חודשים מקביעת דרגת הנכות,
או לפני תום 6 חודשים, אם יש בידיך תעודה רפואית/סיכום רפואי, המאשר שהמצב הרפואי הוחמר בעקבות התאונה. ההסכמה להקדמת הבדיקה תנתן ע"י רופא מוסמך של הביטוח הלאומי.

תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך.

בברכה ו
לצפיה ב-'הנכים הם האויבים הכי גדולים של הנכים'
הנכים הם האויבים הכי גדולים של הנכים
30/04/2017 | 04:55
2
133
מגיל 14 אני בתפוז יותר זמן אני בתפוז מאשר לא, ועכשיו כשאין לי כלום חוץ מלהיות באינטרנט כי המצב שלי הולך ומדרדר אני לא מפסיקה לנסות.
בכל אופן בפורום כלכלת משפחה אמר לי נכה אחד בכלל בהקשר של בחור נכה אחר אבל עניתי לנכה האחר הזה והוא פנה אליי ואמר לי בפורום שמעתי שאת אומרת שאת נכה שלא יכולה לעבוד אז אני אומר לך שאת שקרנית אין דבר כזה אנשים שלא יכולים לעבוד כולכם סתם בכיינים במיוחד את את מעוררת רחמים מעצבנת מפונקת ועצלנית.
זה מה שאומרים בכל הפורומים בתפוז על נכים שלא יכולים לעבוד שהם שקרנים ושאין דבר כזה ושעדיף בכלל לקחת להם את הקצבה.
ודיברתי על זה עם הנהלת תפוז אבל הם אומרים שזה טבעי בשבילם להגיד דברים כאלה. כל כך חבל לי כי אין היום הרבה פורומים ואני רגילה לכתוב בתפוז ולא יכולה לקרוא ספרים או בכלל ותפוז זה חלק מהחיים שלי אבל בלתי אפשרי שב15 פורומים בתפוז שבדקתי זאת הדעה ואי אפשר להתווכח עליה שאין דבר כזה נכה שלא יכול לעבוד יש דבר כזה שקרן.
ואני לא מבינה למה אנחנו צריכים להתעלם? הרי זה למה נכים מתים מרעב ומהעדר טיפול בגלל התפיסות האלה שהן הכי בולטות בתפוז, למה אנחנו צריכים להתעלם ולא להתעמת איתם, אם לא נתעמת עם זה שום דבר לא ישתנה.

ואני מרגישה שמערכת תפוז אומרת לי אחרי 20 שנים שאני בפורומים, אין לנו עניין בך כל אחד שיגיד לך שמגיע לך למות בלי קצבה כי לא מגיע לך גרוש אנחנו נרשה לו אבל לך אסור להתווכח לך אסור להגיד דברים בחזרה. כאילו מערכת תפוז אומרת לי שאני לא בנאדם בשבילם.
וזה לא שטויות חברים זה ממש לא, הדברים האלה משפיעים על החיים של כולנו תפיסה שהורגת נכים רבים. למה אם אין לי שום דבר שאני יכולה לעשות בתור חולה כרונית שמצבה הולך ומדרדר אני צריכה שגם ברשת החברתית שאני נמצאת בה 20 שנה יגידו לי איכס את נכה את לא שווה כלום, ואפילו ההנהלה תגיד שזה בסדר מצידם, העיקר שאני שומרת על החוקים.
זה נשמע כלום כי זה רק אינטרנט, אבל יש אנשים שכל מה שיש להם זה רק אינטרנט. ושוב התפיסות הללו מסכנות את החיים של כולנו כי התפיסה של הציבור שלא היה באף הפגנה מוקצנת פה, אבל זה מה שהציבור חושב.
למה שלא נתעמת עם זה? אם זה הורג אותנו אם זה מונע מאיתנו כספים שמגיעים לנו ומונע מאיתנו כסף לטיפול? למה שלא נתעמת איתם?
לצפיה ב-'האמת היא בדרך כלל באמצע..'
האמת היא בדרך כלל באמצע..
30/04/2017 | 17:14
1
67
כמו הרבה דברים בחיים, כנראה שגם באשר לסוגיה הזאת, יש אמת בטווח הביניים.

האמת היא שיש לא מעט נכים שבאמת לא יכולים לעבוד. בשביל לא להיות מסוגל לעבוד, אין הכוונה בהכרח שהאדם מושבת פיזית או מנטלית ב-100%. גם אדם, לדוגמא,  שסובל מבעיות פיזיות משמעותיות שנלווה אליהן סבל גופני שדורש מהאדם להיות בתזוזה מתמדת, או לחלופין, להגביל את תנועתו, להפסיק מכל פעילות לאור כאבים חריפים שפוקדים אותו, לעצור מדי כמה דקות כדי ליטול תרופה/לשנות תנוחה/להתפנות/לאכול מזונות שמתאימים למצב הרפואי שלו/להגיע לטיפולים רפואיים (פיזיותרפיה/רופאים שונים) ועוד ועוד ועוד...

דוגמא נוספת: אדם שסובל מהפרעה נפשית קשה שלא מאפשרת לו לבסס קשרים יציבים או לקום בשעות קבועות (בגלל תזזיתיות חמורה במצבי רוח, או בשל השפעה של תרופות) וכד'.

כל אלה מגבלות שבאמת פוגעות בסיכוי של אדם להתמיד במקום עבודה לאורך זמן, אם בכלל הצליח להשתלב בו מלכתחילה.

את צודקת שלא מדובר בכל אוכלוסיית הנכים המקבלים קצבאות. לשם כך יש ניסיון במדרג קצבאות לפי חומרת הנכות ואי כושר ההשתכרות (תווית שביטוח לאומי קובע את שיעורה). אני משוכנע שהחלוקה הזו אינה מושלמת, וייתכן שאף רחוקה מכך. מה שגורם לנכים מסוימים ליהנות מקבצה, על אף שהייתה מגיעה להם קצבה מופחתת או בכלל לא. אבל אל תשכחי שאם ישקיעו משאבים נוספים בניסיון לאבחן כל מקרה לגופו, זה גם יעלה הרבה כסף.. ועל הדרך עשויים נכים רבים להתפספס ולמרות שמגיע להם, דווקא לא לקבל.. זה קורה כבר היום ברמה מסויימת..

המטרה היא לעודד נכים לצאת לעבוד, ושהקצבה תהיה לגיבוי במקרה שהם מתקשים בעבודה.

יש נכים שבוחרים שלא לקבל עזרה. יש נכים שהמשפחה עוזרת להם. יש כאלה שקיבלו קצבת נכות אפילו שהם מצליחים להתפרנס יותר מאחרים שלא קיבלו קצבת נכות. יש נכים שחיים על סף רעב עם קצבה של 2,342 ש"ח, יש הכל מהכל.
לצפיה ב-'יש גם וגם'
יש גם וגם
02/05/2017 | 14:58
37
בוודאי שיש נכים שיכולים לעבוד וגם לא כל הנכים מקבלים 100% אי כושר עבודה. אבל מי יאמין להם כאשר יש יותר מידי נכים שהמדינה "מצמידה להם אקדח לרקה" שיצאו לעבוד ובעצם לא רק שאינם יכולים אלא שהניסיון יזיק להם.
אותם נכים שלא יכולים לעבוד מתקבלים לעבודות ובסוף מצבם מחמיר והם אפילו הופכים לסיעודיים בעקבות הניסיון הטיפשי הזה. ואחר כך אותו מעסיק לא יאמין לנכה שיגיע לראיון וכן מסוגל לעבוד.ואז כל הכספים שהושקעו בשילוב נכים שכן יכולים לעבוד ילכו לפח.

לצפיה ב-'עבודה ואבטלה '
עבודה ואבטלה
01/05/2017 | 16:03
31
שלום חברים, 
אשמח אם תקדישו כמה דקות מזמנכם למלא שאלון בנושא עבודה עבור הסמינריון שלי, שמטרתו לבחון את ההעדפה בין קבלת שכר לבין קבלת קצבה
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSoVmLVA...
 תודה מראש
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
30/04/2017 | 16:56
2
111
נקבעו לי 40% נכות לצמיתות, 100% אי כושר עבודה
סכום הקצבה שנכנס לי מדי חודש לחשבון הוא של 2,589 ש"ח.

האם זה באמת אמור להיות הסכום?
לצפיה ב-'נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?'
נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?
01/05/2017 | 09:00
1
140
שלום לך,

למי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא הבסיס הינו 2342 ש"ח.
תוספת קח"ן (קצבה חודשית נוספת) למי שנקבעו 40% נכות הינו לפיסעיפי ליקוי 32א(1), 33 או 91 - סכום התוספת הוא 350 ש"ח .
ניכוי 103 ש"ח לדמי בריאות
סה"כ 2589 ש"ח.

תוכל לבדוק את הפירוט באתר שירות אישי

בברכה.

לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
08/05/2017 | 18:47
3
לצפיה ב-'הפחתה לא ברורה של כל ימי ההתייצבות במרץ '
הפחתה לא ברורה של כל ימי ההתייצבות במרץ
28/04/2017 | 07:34
3
54
בבדיקה באתר  ביטוח לאומי לגבי תשלום המגיע לי 
נרשם כי הופחתו לי 9 ימים בחודש מרץ משום ש"תאריך הפסקת העבודה מאוחר מתאריך ההתייצבות בלשכת העבודה"  לא מבינה למה הכוונה 

עבודתי הופסקה בתאריך 20.03.2017  וההתיצבות הראשונה שלי בלשכה היתה 22.03.2017 ..., כלומר תאריך ההתייצבות מאוחר מתאריך הרישום... , לא? 

מדוע רשמו זאת וכיצד עליי לפעול בעניין? 

תודה 

לצפיה ב-'דמי אבטלה- תשלום עבור הודעה מוקדמת'
דמי אבטלה- תשלום עבור הודעה מוקדמת
29/04/2017 | 20:52
2
28
שלום לך,

אני מבינה מהשאלה שהפיטורין היו ב20.3.2017
כמו כן, אני מבינה על פי השאלה, ששולם שכר עבור הודעה מוקדמת.

בתקופה המקבילה, בה משולם שכר עבור הודעה מוקדמת, לא ניתן לקבל דמי אבטלה.

יתרת ימי האבטלה תשמר לזכותך בהמשך הרשמה.

בברכה.
לצפיה ב-'הפיטורחן היו ב- 21.02.2017 עבדתי בתקופת ההודעה המוקדמת '
הפיטורחן היו ב- 21.02.2017 עבדתי בתקופת ההודעה המוקדמת
01/05/2017 | 09:11
1
17
עד לתאריך 20.03.2017

מה ההסבר במקרה זה?

תודה 

לצפיה ב-'תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש'
תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
03/05/2017 | 16:05
22
אכן, כך יותר ברור.

בתשלום חודש ראשון ורביעי (לזכאים), מפחיתים 5 ימים,
אותם ישלמו בסופו של דבר למי שמתיצב את מלוא מכסת הימים.

על מנת לקבל מענה אישי ספציפי, למקרה המתואר בשאלתך, ניתן לפנות ע"י פניה לסניף שלך/אבטלה
עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'קיצבה'
קיצבה
29/04/2017 | 15:17
1
85
יש לי נכות כללית 40% עם אי כושר 75% לצמיתות, מקבל קיצבה. לאחרונה התחלתי לעבוד בשכר של 2900 ש"ח ברוטו. בכמה כסף תקוצץ הקיצבה שלי? איך נעשה החישוב? תודה מראש.

לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה'
לעבוד ולקבל קצבה
29/04/2017 | 20:48
75
שלום לך,

החל מינואר 2017, הכנסה ברוטו עד 2745 ש"ח, אינה פוגעת כלל בקצבה.

על ההפרש בהכנסה ברוטו של 155 ש"ח תהיה הפחתה מינימלית.
הכי חשוב הוא, שקצבה ומשכורת יהוו הכנסה גבוהה יותר.

המחשבון והעלונים באתר ביטוח לאומי טרם עודכנו:

הבטיחו שבשבועות הקרובים האתר יתעדכן בהתאם לחוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כ...

תוכל לקבל מידע מדוייק מפקיד התביעותבסניף שלך.
ניתן לפנות ע"י פניה לסניף שלך/נכות לקבלת מענה אישי ספציפי.

כמו כן לאחר קבלת תלוש שכר ראשון, יש לידע על התחלת העבודה וקבלת הנחיות  בהתאם להעברת תלושכ שכר.

בברכה ו
לצפיה ב-'"קבעו לך 84% גמלת סיעוד לצמיתות"'
"קבעו לך 84% גמלת סיעוד לצמיתות"
27/04/2017 | 12:35
4
79

האם
מה המשמעות?

מדובר בסיכום בקשת החמרה שהגשתי עבור אימי הסיעודית.

עד עכשיו הוגדרה במונחים של 150% לצורך גמלת סיעוד.
(ביקשתי "החמרה" במטרה לעלות לדרגה הגבוהה יותר והאחרונה).

האם מדובר בתגמול של 168% מופחת ל- %84 עקב מדרגת הכנסה?

לצפיה ב-'כנראה שהמדרגה היא 168% שהופחתה עקב הכנסה'
כנראה שהמדרגה היא 168% שהופחתה עקב הכנסה
27/04/2017 | 14:13
50
אנסה לבקש שיפסיקו לשלם קצבת שאירים כדי לחזור למצב הקודם.
לצפיה ב-'עדכן אותנו בתוצאות הבדיקה. בברכה.'
עדכן אותנו בתוצאות הבדיקה. בברכה.
27/04/2017 | 23:17
2
27
לצפיה ב-'התקשרה אלי פקיד הסיעוד והודיע שיתקנו'
התקשרה אלי פקיד הסיעוד והודיע שיתקנו
28/04/2017 | 08:01
1
51
יעלו אותה ל-168% ויתעלמו מהגבוליות של מבחן ההכנסה.

יצאו יותר מבסדר.
לצפיה ב-'מבחן הכנסות - גמלת סיעוד'
מבחן הכנסות - גמלת סיעוד
29/04/2017 | 20:17
29
תודה על העדכון החשוב
שמחה לקרוא את הבשורות הטובות.

אכן, בביטוח הלאומי מנסים להתגמש במקום בו ניתן.

בברכה.
לצפיה ב-'הגדלת קצבת הנכות'
הגדלת קצבת הנכות
29/04/2017 | 09:56
2
137
במקורות זרים פורסם בימים האחרונים על הגדלה משמעותית של קצבת הנכות.
במידה וזה אכן כך נשאלת השאלה הבאה-
האם מי שקיבל קצבת נכות עד גיל קצבת הזקנה וקצבת הנכות הוחלפה בקצבת הזקנה (אבל אחוזי הנכות עדיין מוכרים) תגדל גם קצבת הזקנה?
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק(זקנה) לנכה'
קצבת אזרח ותיק(זקנה) לנכה
29/04/2017 | 20:14
1
93
שלום לך,

כפי שהיה עם תוספת הקח"ן בקצבה  בחודש ינואר 2017,
בה עודנה גם קצבת אזרח ותיק לנכה, כך יהיה גם עם עדכוני הקצבאות.

..."מי שקיבלו קצבת נכות כללית סמוך למועד שנעשו זכאים לקצבת אזרח ותיק, קצבת האזרח ותיק שלהם לא תפחת משיעור קצבת הנכות החודשית האחרונה ששולמה להם, והיא תעודכן בשיעורים ובמועדים שבהם מתעדכנת קצבת נכות כללית."

בינתיים מדובר על שנת 2018 (אם לא יוחלט אחרת) ומדובר בעדכון הקצבה ל-4000 ש"ח.
את ההפרש של כ-1600 ש"ח יפרשו ל-4 שנים או חמש.

יש להמתין לסיום הבדיקה ודווח על החלטות שהתקבלו.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/04/2017 | 03:31
16
לצפיה ב-'אישור מחלה על יום התיצבות'
אישור מחלה על יום התיצבות
26/04/2017 | 18:37
1
25
שלום ותודה מראש על התשובה
אני מתייצבת בלישכה לצורך אבטלה לאחר פיטורין
הגשתי עד כה ללשכת התעסוקה 32 ימי מחלה ,מחולקים לפעמיים
{כך שאינני זכאית לתשלום ימי מחלה נוספים}
שאלתי היא אם ביום ההתיצבות אביא יום מחלה בודד האם ישלמו לי על כל השבוע פרט ליום בודד?או כל השבוע "נמחק"?
תודה
לצפיה ב-'אישור מחלה - דמי אבטלה'
אישור מחלה - דמי אבטלה
27/04/2017 | 23:49
17
שלום לך,

על פי תנאי הזכאות, ניתן לקבל לכל היותר עד 30 ימי מחלה בתשלום דמי אבטלה.
..."30 ימי מחלה, שאירעו בתקופת האבטלה, ישולמו בעדם דמי אבטלה כך; בעבור 2 ימי המחלה הראשונים לא ישולמו דמי אבטלה, אלא אם כן תקופת המחלה נמשכת 12 ימים רצופים לכל הפחות. על המובטל להציג לפקיד ההשמה בשירות התעסוקה אישור על מחלתו ממוסד רפואי מוסמך."

עם ניצול מכסת הימים, לא ניתן לקבל תשלום שבועי עבור יום ההעדרות.
יתרת ימי האבטלה נשמרת להמשך הרשמה.
יש להעביר בכל מקרה את אישור המחלה, על מנת לקבל תשלום עבור שבוע קודם.

באופן כללי, מי שלא מתיצב ביום ההרשמה הקבוע, יראו בו כמי שעבד מיום התיצבות קודם ועד להתיצבות הבאה, סה"כ שבועיים ימים, שלא ישולמו בעבורם דמי אבטלה. ראי מתוך אתה מובטל "הכללים להתייצבות בשירות התעסוקה לפי תקנון שירות התעסוקה"

האישור אותו תעבירי, יזכה בדמי אבטלה עבור שבוע קודם כנ"ל.

בברכה.

לצפיה ב-'נכות ללא פגיעה בכושר השתכרות'
נכות ללא פגיעה בכושר השתכרות
26/04/2017 | 11:53
3
77
שלום,
לפני כשנה עברתי כריתת אשך עקב סרטן.
האם אני זכאי לנכות למרות שלא הייתה פגיעה בכושר השתכרות?
האם אני זכאי לפטור ממס הכנסה לתקופה מסויימת?

תודה

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
27/04/2017 | 23:16
2
54
שלום לך,

לשאלותיך:

1- ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות אם ההכנסה ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח.

2- תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך, בהגשת התביעה לפטור ממס הכנסה 
לציין בתביעה לפטור ממס, כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.
רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים שלך.
מזכירה רפואית,תכין לך את תיק התביעה כולל הכנה לוועדה רפואית בע"פ ובכתב.

ראה בהרחבה מתוך מס הכנסה - מדריך בנושא ועדה רפואית ופטור ממס ... יש לך טפסים להורדה ומילוי.

הוועדה אמנם מתקיימת בביטוח הלאומי, בשל התשתית הקיימת, אך היא לצורך הפטור.
יש לקבל מפקיד השומה, הפניה לוועדה רפואית ושובר תשלום של 659 ש"ח.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
30/04/2017 | 12:49
1
21
אורנה תודה על ההסבר אבל אם הבנתי נכון...
במידה והשכר שלי הוא מעל 5804 ש"ח אז אני לא זכאי לפיצוי?
הרי מס ההכנסה על 5804ש"ח הוא בסביבות 100ש"ח ורק העמלה היא 659ש"ח

לצפיה ב-'קצבת נכות/פטור ממס'
קצבת נכות/פטור ממס
03/05/2017 | 15:59
15
לשאלותיך:

1- אם השכר ברוטו הינו מעל ל-5804 ש"ח ברוטו, לא בודקים כלל את תיק התביעה במסלול קצבת נכות.
2- בנושא מס הכנסה בדוק זכאות להחזר במסגרת בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים
לא הבנתי את נושא העמלה.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה