לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'ביטוח לאומי דורש החזרים אחרי 6 שנים!'
ביטוח לאומי דורש החזרים אחרי 6 שנים!
20/03/2017 | 14:15
2
82
שלום, אני כותבת בשם חמותי. אנחנו כבר אובדי עצות!
במשך 6 שנים חמותי עבדה ב-2 עבודות, בשני המקומות עבדה עם תלוש ודווחה לביטוח לאומי. רק אחרי 6 שנים ביטוח לאומי החליט שהיא עוברת את המכסה (מקבלת הבטחת הכנסה) וחייב אותה בכ- 30,000 ש"ח.
כבר שנים שיורד לה 10% מהקצבה. החודש היא יוצאת לפנסיה, וגם מהפנסיה יורידו לה 10 %.  כתבנו מכתבים ואנו עדיין בתהליך מולם ( פעם שניה. בפעם
הראשונה דחו את התביעה לביטול החוב).
לא מצליחה להבין איפה ביטוח לאומי היו 6 שנים עד שהחליטו שהיא עושה משהו לא בסדר ( בתמימות. הרי דווחה לביטול לאומי.). עכשיו היא נעשנת בחומרה רק בגלל שיד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה!! לא נשמע הגיוני... 
האם תביעה זה משהו שיכול לעזור? (אישה קשת יום כך שהוצאות על משפט יהיו גם ככה מאוד קשות על סף בלתי אפשרי).
תודה!
לצפיה ב-'החזרים '
החזרים
20/03/2017 | 16:11
52
אם כבר, רק תביעה משפטית תעזור! אין אפשרות להתנהלות לבד מול ביטוח לאומי. ללכת לעורך דין מומחה לענייני ביטוח לאומי ולתבוע! בכל מקרה לפני שתגשו לתביעה עורך הדין שתקחו ייעץ לכן ויתן את דעתו.
לצפיה ב-'קצבאות והטבות - חוב בשל קבלת קצבת יתר'
קצבאות והטבות - חוב בשל קבלת קצבת יתר
21/03/2017 | 17:05
38
שלום לך,

אני מבינה מפנייתך, שחמותך העבירה תלושי שכר לביטוח לאומי?
האם פעלתם להקטנת/ביטול החוב כמפורט להלן מתוך קצבאות והטבות - חוב בשל קבלת קצבת יתר בפניה באמצעות טופס בקשה לבחינת חובות?

לטופס הבקשה, ניתן לצרף 3 חודשי עו"ש מהבנק,כולל פקדונות,
כולל סיכום תיק רפואי והטיפולים והתרופות בהם מטופלים.

עדכני אותנו בתוצאות הטיפול.

בברכה ו

לצפיה ב-'אחת משובתות הרעב התמוטטה ופונתה לבית החולים'
אחת משובתות הרעב התמוטטה ופונתה לבית החולים
21/03/2017 | 13:21
2
49
מקווה שתהיה בסדר, כואב לי הלב שהם עושים את זה. כואב לי הלב על זה שאם לא היו שובתים רעב לא משנה כמה פעמים הכנסת הייתה דוחה את הדיון על החוק התקשורת לא הייתה מתייחסת לנושא אבל הייתה מאדירה והופכת את כחלון לגיבור בראיון אחד קטן כשהוא טוען "קצבת הנכות תעלה" אפילו אם הוא מתכוון להעלאה של כמה מאות.
http://rotter.net/forum/scoops1/390004.shtml#2

אני פוחדת עליהם, על אביטל על קובי כהן, אפילו שאני לא מכירה אותם, קצת מתחרטת שלא כתבתי לפני כן לאף עיתון או עורך של מהדורת חדשות לגבי ההזנחה של הנושא של קצבת הנכות בגובה בגובה 100% לנכים קשים שאינם יכולים לעבוד, ובכלל הם מוכנים למות בשביל שאר הנכים ואני לא דיברתי על זה עם כל אדם שאני מכירה, אני דאגתי לזה שנושאי השיחה איתי מעטים מידי בחודשים האחרונים כי אני חושבת יותר מידי על הקצבאות, התבאסתי שיצאתי משעממת, הייתי ביישנית כהרגלי מול נהגי מוניות אפילו כשהעלו נושאים שהיה מתאים להעלות בשיחה את הקצבאות.

מרגישה מעט אחראית, גם בהזנחה שלי, כפוית טובה, ומאוד דואגת למרות שלא מכירה אף אחד מהם אישית.
לצפיה ב-'למה את מרגישה אשמה..'
למה את מרגישה אשמה..
26/03/2017 | 06:05
1
5
לצפיה ב-'כי הם היו צריכים לעשות מעשה כל כך קיצוני כדי שיתייחסו למצוקה'
כי הם היו צריכים לעשות מעשה כל כך קיצוני כדי שיתייחסו למצוקה
26/03/2017 | 06:37
5
שלנו. הייתי יכולה לפרסם יותר, לכתוב מכתבים לחברי כנסת, לכתוב מכתבים לתוכניות חדשות ואקטואליה במקום להתמרמר עליהם ולהימנע מתקשורת בעצבים כי הם בוגדים בתפקידם ומתעלמים מהעוול שנעשה לנו. ואז במקום שישבתו רעב ועכשיו גם בחורה מקסימה בשם אביטל כהן שובתת צמא 3 ימים כדי שהתקשורת תדבר איתם הנחישות שלנו, והעקשנות והאקטיביות שלנו וגם שלי הייתה גורמת לכך שגם בלי הקיצוניות וסיכון חייהם הייתה מושגת תוצאה דומה.
אבל תמיד היה לי את התירוצים של "אני לא יודעת לכתוב מכתבים" "לא כותבת ברור" "יש לי עברית של בת 10" ודברים שלא רלוונטים למאבק.
לצפיה ב-'דיווח באיחור על סיום עבודה והיעדר חתימה סדירה בלשכה- השלכות?'
דיווח באיחור על סיום עבודה והיעדר חתימה סדירה בלשכה- השלכות?
19/03/2017 | 20:02
1
29
שלום רב,
אשתי, בת 29, הפסיקה לעבוד בסוף אוקטובר 2016, לאחר 3 שנים של עבודה רצופה במספר עבודות.
לפני הפסקת עבודתה, היא עבדה במקביל ב-2 עבודות כשכירה וכן כעצמאית בעלת עסק קטן.
בפועל הפסקת העבודה נעשתה ביוזמתה, אם כי אני לא בטוח האם המעסיק דיווח שנעשתה ביוזמתה או ביוזמת המעסיק.
בשל חוסר ידע, היא ניגשה ללשכת התעסוקה רק בשבוע שעבר (אמצע מרץ 2017), כלומר 4 חודשים וחצי לאחר סיום העבודה בפועל.
עד ליום זה עדיין לא הגישה תביעה לדמי אבטלה בביטוח לאומי.
בחלק מן החודשים הקרובים היא לא תוכל להגיע ללשכה כדי לחתום (טיסה ארוכה לחו"ל), ואנו מנסים להבין כיצד הדבר ישפיע על הזכאות לדמי אבטלה.

אז, בפינו מספר שאלות
1 - במקרה של הפסקת העבודה מרצון העובד, האם 90 הימים שנספרים עד הזכאות לקבלת דמי אבטלה מתחילים מרגע הפניה ללשכת התעסוקה או מרגע הפסקת העבודה?
2 - האם האיחור בהגעה ללשכה גורע מגובה דמי האבטלה להם היא זכאית?
3 - האם היעדר התייצבות בלשכת התעסוקה באופן שבועי, מיד עם הדיווח על סיום תקופת העבודה, יגרע מזכויותיה בדרך כלשהי למעט אי-קבלת דמי אבטלה עבור השבועות שבהם היא לא מגיעה?
4 - במידה ולא סגרה את העסק שלה (עדיין יש לה תיק במס הכנסה), אך העסק אינו פעיל, כלומר ללא הוצאות וללא הכנסות, האם זו בעיה כלשהי?

תודה מראש,
עמית
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
20/03/2017 | 13:32
14
שלום לך,

תקופת אכשרה (עבודה כשכיר/ה) לדמי אבטלה, נבדקת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה, לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות.

עיכוב של ארבעה וחצי חודשים, עדיין שומר על זכאותה לדמי אבטלה כנ"ל.

לשאלותיך:
1- הבדיקה של 90 ימי המתנה, נבדקת מהאחד בחודש בו נותקו יחסי עובד/מעביד.
2- הזכאות לדמי אבטלה, מתחילה מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.
זכאותה לדמי האבטלה הינה בהתאם לתקופת הזכאות על פי גיל ומצב משפחתי.
3- זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה. ניתן להגיע לסירוגין, בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה.... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...
עם סיום החופשה, לחזור להרשמה באופן שוטף ביום ובשעות שנקבעו.
רצוי להודיע לפקידי ההשמה על מועד היציאה מהארץ.
4- גם עסק שאין לו הכנסות יפעלו כמפורט להלן מתשובה שקבלתי מהביטוח הלאומי:
 "ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

ניתן לפעול לסגירת התיק במס הכנסה וביטוח לאומי כמפורט להלן (להעביר אישורים עם הגשת התביעה לדמי אבטלה לביטוח לאומי, על סגירת התיק):

"אם סוגר התיק בביטוח לאומי וברשויות המס, אין לנכות הכנסות כעצמאי מדמי האבטלה בתקופה שהעסק סגור."

כדאי להגיש את התביעה לפני היציאה מהארץ, על מנת שניתן להשלים את כל המידע (תלושי שכר ו/או חלק המעביד בטופס התביעה).
כמו כן, יש לדאוג למכתב מהמעסיק על תקופות עבודה וסיום העבודה.

ראו בהרחבה מתוך הגשת התביעה, גם באינטרנט

בברכה.

לצפיה ב-'קצבת הנכות העלאה והמחאות ...'
קצבת הנכות העלאה והמחאות ...
17/03/2017 | 12:23
1
200
קצבת הנכות תועלה באופן :
דִּיפְרֶנְצְיָאלִי = לא אחיד לכולם ...
רפורמה = תהליך שינוי איטי והדרגתי ...
http://old.reshet.tv/News_n/heb/news/Domestic/Heal...
...
בשבוע הקרוב תתקיימנה שתי הפגנות למען השוואת קצבת הנכות לשכר המינימום:
1) ביום א' - 19.3.2017 בסמוך לכנסת ישראל בשעה 12:00 בצהריים.
2) ביום ב' - 20.3.2017 בצומת יד מרדכי בשעה 10:30 בוקר.
לפרטים לגבי המחאה ביום ב' : 054-470-2496 אבישי.
# נא להפיץ #
לצפיה ב-'מראיונות בנושא הבנתי שזליכה וכחלון הולכים להתמקד'
מראיונות בנושא הבנתי שזליכה וכחלון הולכים להתמקד
18/03/2017 | 14:29
136
בעידוד עבודה ולא בקצבה שניתן לשרוד ממנה כשהם מדברים על גובה הקצבה, עושה רושם שהם אינם מכירים בכך שיש נכים וחולים שאינם יכולים לעבוד. זליכה כנשאל בראיון על מה תהיה ההחלטה שלו בנוגע לגובה הקצבה אמר שצריך להעלות אבל גם לדאוג שנכים יעבדו, למרות שהצעות החוק הן להעלות את קצבאות הנכות 100% של נכים שאינם יכולים לעבוד. עושה רושם שהוא אינו הולך לאשר את ההצעות והוא הולך להעלות את הקצבאות רק בכמה מאות.

זה לא רק שינוי איטי זה גם שינוי קטן מאוד, וכמובן שהקצבאות יהיו שונות מי שיש לו 50% אי כושר יקבל רק חצי קצבה. אבל פה נראה כאילו כחלון וזליכה רוצים למנוע קצבאות מחלק מהנכים להתקטנן עם נכים על חסכונות וגם קצבאות מחברות ביטוח, בזמן שיש הרבה נכים שעם הביטוח הלאומי והקצבה מחברת הביטוח ביחד לא מצליחים אפילו לשלם למטפל סיעודי שלא נדבר על לרכוש אוכל או תרופות.
לצפיה ב-'עיקול קצבה'
עיקול קצבה
18/03/2017 | 19:54
1
94
האם אפשר לעקל קצבת זיקנה + הבטחת הכנסה לקשישה בת 81.

לצפיה ב-'עיקול קצבאות הביטוח הלאומי'
עיקול קצבאות הביטוח הלאומי
19/03/2017 | 11:59
101
שלום לך,

אם לא מדובר בחוב מזונות (לעיתים תובעים את הסבא סבתא),
הקצבה אינה ניתנת לעיקול לתקופה של 30 ימים.

ראה להלן מתוך אתר כל זכות:
"קצבאות המוסד לביטוח לאומי
בנוסף לא ניתן לעקל קצבאות שמגיעות לחייב מן המוסד לביטוח לאומי.
אם כבר הועברה הקצבה לחשבון הבנק של החייב, לא ניתן לעקל אותו במשך 30 יום (במהלך תקופה זו יוכל החייב למשוך את הכספים לידיו). לאחר 30 יום ניתן לעקל את הכספים הללו מחשבון הבנק של החייב.
למרות האמור לעיל, אם תיק ההוצאה לפועל נפתח נגד החייב בגין חוב מזונות, ניתן יהיה לעקל את הקצבאות המגיעות לחייב מהמוסד לביטוח לאומי ללא כל הגבלה."

ההתיחסות הינה בכפוף ל- "סעיף 303 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995, קובע כי זכות לגמלת כסף אינה ניתנת להעברה, לערבות או לעיקול בכל דרך שהיא אלא לשם תשלום מזונות המגיעים לפי פסק דין של בית משפט. עם זאת, הגנה זו עומדת לכסף במשך שלושים ימים מיום ששולמה, ומשחלפו הימים, הבנק רשאי לנכות מהגמלה כל סכום שנתנו לזכאי לגמלה על חשבונה."

בברכה.
לצפיה ב-'שלום רב. אני קוראת את החלטות הממשלה ואני מזועזעת'
שלום רב. אני קוראת את החלטות הממשלה ואני מזועזעת
19/03/2017 | 11:19
89
שקשיש נכה או קשיש לא נכה קר בחורף. זה מחריד  שקשישים או נכים סובלים מקור ומחום ולחות גבוהה בקיץ
זה לא אנושי.

מדוע שהם לא יהנו מחשמל חינם. כמו למשל עובדי חב' חשמל שצורכים חשמל ללא הגבלה גם אם לא זקוקים לזה. פשוט מבזבזים חשמל רב.

מידע אישי אישי גם במעונות הטכניון החשמל הוא חינם (לא יודעת היום). הם הרי אנשים צעירים שלא זקוקים לזה.

מחריד אותי מדוע שהקשיש לא יהנה מחשמל ללא הגבלה.

אם מדובר בניצולי שואה שמקבלים רנטה זה משהו אחר..משערת שיש ביכולתם. אולי אני טועה

לסיכום אני רוצה לראות את כל האללופים למיניהם וכל הברנג'ה הנכבדה שמעולם לא קפאו או סבלו בקיץ שיקפאו בחורף ויסבלו בקיץ. גם שמולי הנכבד (עד עכשיו החזקתי ממנו) שטוען שמגיעה העלאה רק לישובים קרים..
לצפיה ב-'ערעור על גובה אחוזי הנכות שנקבעו לי (19%) בביטוח לאומי'
ערעור על גובה אחוזי הנכות שנקבעו לי (19%) בביטוח לאומי
16/03/2017 | 12:41
3
71
שלום לכולם,
אני בן 30
ולאחרונה תבעתי את ביטוח לאומי על שתי בעיות מהן אני סובל כבר שנים:
א. טוראט + או סי די.
ב. ליקוי שמיעה באוזן ימין שנגרם מחבלה.

קיבלתי מכתב חוזר שנקבעו לי 19% נכות ושהתביעה נדחתה.
אני רוצה לערער על כך כי אני מאוד סובל מהבעיות הנ"ל שמפריעות לתפקוד גם בחיים ובעיקר בעבודה.
מה מומלץ לעשות?
האם כדאי ללכת לרופא מקצועי שיכתוב עבורי חוו"ד נוספת?
אם יש רעיונות נוספים אשמח לשמוע (:

שאלה נוספת - מה המינימום באחוזים שמזכה בהטבות / קצבה / הכרה בנכות?
תודה רבה
לצפיה ב-'ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון'
ערעור על החלטות וועדה מדרג ראשון
17/03/2017 | 10:56
2
51
שלום לך,

על מנת לקבל קצבת נכות, 
יש לצבור 40% נכות לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות.
אבדן כושר עבודה של 50% לפחות למי שעובד.

ניתן לעבוד ולהגיש תביעה לקצבת נכות,
אם ההכנסה ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח ברוטו בחודש.

אם יקבעו לך 20% נכות, תוכל לקבל שיקום מקצועי,
ובתקופת השיקום לקבל קצבה מלאה.

עיין היטב במידע בנושא השיקום.
ניתן כבר עתה ליצור קשר עם העו"ס בשיקום לבדיקת זכויותיך:
"שירותי השיקום בביטוח הלאומי ניתנים על ידי עובדים סוציאליים המסייעים במציאת עבודה ובהכשרה מקצועית, שיעניקו  לך את הכלים להשתלבות בעבודה. 
תוכל לפנות למחלקת השיקום בסניף הביטוח לאומי באזור מגוריך, כדי לבדוק תוכנית שיקום שתאפשר לך להשתלב בעבודה.
​לקביעת פגישת ייעוץ עם עובד השיקום, התקשר לטלפון: 02-6463488.
המענה ניתן בימים א' עד ה', בין השעות 9:00 עד 15:00."

בנושא הערעור , אין צורך בחוות דעת מקצועית, הוועדות מתיחסות לסיכומים מהתיק הרפואי.

מומלץ לערער.
ניתן להיעזר ללא עלות בערעור ב"יד מכוונת" הקרובה לאיזור מגורך (ראה ברשימה).

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת'
תודה על התגובה המפורטת
18/03/2017 | 20:48
1
22
(:
לצפיה ב-'הגדלת קצבת הנכות '
הגדלת קצבת הנכות
26/03/2017 | 15:37
4
אהלן, אתה יכול פשוט לפנות לסיוע משפטי ולבדוק אם יש לך טעם להגיש ערעור ואיך
לצפיה ב-'פגיעה בתוספת תלויים? בגלל הכנסה שלא מעבודה של בת הזוג של נכה'
פגיעה בתוספת תלויים? בגלל הכנסה שלא מעבודה של בת הזוג של נכה
16/03/2017 | 15:29
3
42
הי....
בן זוגי נכה, אני לא. אנחנו לא נשואים אך נחשבים ידועים בציבור מבחינת ביטוח לאומי. הוא מקבל בעבורי (מרוויחה פחות מ5400) ועבור בנותינו תוספת תלויים. 
הוריי נפטרו ואני אמורה לקבל סכום כסף בירושה ורוצה לקנות איתו דירה. את הדירה אני מתכננת להשכיר ולהשתמש בכסף למיחייתינו. הדירה תהיה רשומה רק על שמי. 
האם במידה ויש לי הכנסה שלא מעבודה, כלומר מהשכרת דירה שרשומה על שמי בלבד, יקצצו לו את התוספת תלויים? האם יקצצו לו רק את התוספת שהוא מקבל עליי? או גם את זו שהוא מקבל על הילדות?
או שאולי בכלל לא, כי זו דירה שלי ולא שלו? הלוואי.
מודה לך על התשובה. 
לצפיה ב-'תוספת "תלויים" בקצבת נכות'
תוספת "תלויים" בקצבת נכות
17/03/2017 | 10:46
2
36
שלום לך,

הכנסות משכר דירה, יקוזזו שקל מול שקל, מתוספת ה"תלויים" עבור בת הזוג ועד 2 ילדים.

ראי להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות
..."כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

בברכה.
לצפיה ב-'הפסקה שציטטת מתייחסת להכנסות של מקבל הקצבה עצמו'
הפסקה שציטטת מתייחסת להכנסות של מקבל הקצבה עצמו
17/03/2017 | 18:22
1
18
הדירה תהיה שלי, על שמי בלבד, אני בת הזוג של הנכה ולא מקבלת שום קצבה בעצמי. הדירה לא תהיה על שמו וההכנסה מהשכר דירה תיכנס בעצם לחשבון שלי. לכן אני חושבת שזו נחשבת הכנסה שלי. לא שלו ולא שלנו. 
אם לו (הוא הנכה שמקבל את הקצבה) היתה הכנסה שלא מעבודה, זה נכון מה שכתוב בפסקה והיא היתה מקוזזת שקל מול שקל על כל התוספת תלויים. אבל היות וזו הכנסה שלי כי זו הדירה שלי, לדעתי תקוזז רק התוספת שהוא מקבל עבורי. ולא תקוזז התוספת עבור הילדות.
מה דעתך?
מי יוכל לדעת דבר כזה בוודאות? עם מי להתייעץ? אני לא רוצה לשאול את זה בסניף אלא איש מקצוע שידע וייתן לי תשובה וודאית. 
לצפיה ב-'תא משפחתי בביטוח הלאומי'
תא משפחתי בביטוח הלאומי
17/03/2017 | 18:57
22
בביטוח הלאומי נדרשים לדווח על פי הכנסות שני בני הזוג.
ביטוח לאומי מכיר בכם כידועים בציבור ויש לכם תא משפחתי משותף.
הדווח בביטוח לאומי מתיחס לשני בני הזוג.

בברכה.
לצפיה ב-'זכאות לקיצבה לחולת סוכרת'
זכאות לקיצבה לחולת סוכרת
16/03/2017 | 08:47
2
57
שלום ,
אישה בת 66 , שמקבלת מהביטוח לאומי קצבת -זיקנה כפי החוק.
לפני כשנתיים גילו אצלה סוכרת (סוג 1)והיא מטופלת בזריקות אינסולין. (רוב הזמן היא בבית ,כי בגלל הסוכרת,יש לה קושי רב בהליכה טשטוש בראיה,לחץ בחזה,והרבה נפילות- סוכר.
השאלה היא:
האם יש לה זכאות לתוספת ,מאז גילוי מחלת -הסוכרת ?

(נודע לה ,כי אם תמתין לשנה הבאה ,אחרי גיל 67, כבר לא תוכל להגיש בקשה בגין זכאות למחלה,האם זה נכון ? )

אודה  לתשובתך  בנושא הזכאות לתוספת,למחלת הסוכרת.

בברכה
שרון.

לצפיה ב-'תוספת פרטים לשאלה של חולת הסוכרת:'
תוספת פרטים לשאלה של חולת הסוכרת:
16/03/2017 | 09:14
43
יש לציין כי מדובר באישה שהיתה עובדת במשך 25 שנה, במשרד ציבורי,
ולפני כ- 10 שנים,הפכה לנכה בניוון שרירים, ובביטוח לאומי נקבעו לה:
אבדן כושר עבודה- % 100
נכות כללית- % 75
שלאחר מכן , קצבת הנכות הפכה להיות תשלום -קצבת -הזיקנה.

וכאמור,לפני כשנתיים חלתה בסוכרת קשה,אך עדיין לא פנתה לביטוח לאומי .
ומבקשת לדעת,האם יש לה זכאות לקבל תוספת לקיצבת -הזיקנה ?

בתודה מראש,
שרון

לצפיה ב-'בדיקה מחדש - החמרת מצב'
בדיקה מחדש - החמרת מצב
17/03/2017 | 11:05
34
שלום לך,

לאחר גיל פרישה, 62 לנשים (נכון להיום) וְ -67 לגברים,
לא ניתן להגיש תביעה להחמרת מצב.

לאור מצבה הרפואי, ניתן לבדוק הגשת תביעה לסיעוד,
אם אינה מקבלת שירותים מיוחדים לנכים אותם ניתן להגיש עד גיל פרישה בלבד.

בידקו זכאות לניידות  ניתן להגיש עבור גברים ונשים עד גיל 67.
הוועדות מתקיימות במשרד הבריאות.
כל המידע והטפסים בקישור.

כמ כן בידקו זכאות לתג חניה לנכה

בברכה.
לצפיה ב-'אישור ממס רכוש במסגרת תביעה לאבטחת הכנסה'
אישור ממס רכוש במסגרת תביעה לאבטחת הכנסה
14/03/2017 | 20:54
4
31
שלום,
הגשתי בקשה לאבטחת הכנסה לביטוח הלאומי.
בין שלל הטפסים שדרשו ממני בביטוח לאומי להביא היה אחד: "אישור ממס רכוש לגבי הנכסים שברשותי ואם הם מושכרים".
ברשותי דירת חדר ותו לא. הדירה משמשת אותי למגורים ואינני משכיר אותה לאיש.
סרתי למס רכוש ואחר טלטולים וטרטורים נשלחתי עם שובר תשלום לדואר לשלם סכום הגון למדי תמורת השירות של מס רכוש.
אחר המתנה של כמעט יום שלם שלף הפקיד במס רכוש מהמחשב הדפסה בה מופיע בפירוט רשימת כל הדירות שקניתי ומכרתי בימי חיי. הפקיד שם על דף המחשב חותמת "מיסוי  מקרקעין" ואף הוסיף עליה חתימה בכתב ידו.
כשהגשתי את הטופס לביטוח לאומי נדחתה תביעתי בטענה שברשותי 4 דירות (כמספר הדירות שקניתית ומכרתי במשך כל ימי חיי)  ושלא דיווחתי אם אני משכיר את הדירות הללו או שהן משמשות אותי לעבודתי (אינני עובד, אני מובטל כבר 8 שנים).
אחר שערערתי על החלטת המוסד לביטוח לאומי נשלחתי בשנית למס רכוש להביא אישור אודות מצבת נכסי הנדלן שברשותי (יש לי דירת חדר בדיור מוגן ותו לא) לצורך הוכחה שאין בידי 4 דירות מהן אני מפיק רווחי השכרה או בשימוש כמשרד לעסקי המגוונים (אין לי שום עסק, אני מובטל).
סרתי שוב למשרדי מס רכוש. טולטלתי וטורטרתי ונשלחתי שוב עם שובר תשלום לדואר.
בסוף יום קשה ומורט עצבים קיבלתי שוב את אותו הטופס המפרט את רשימת הדירות שקניתי ומכרת במשך כל חיי !
הפקידה בביטוח הלאומי נזפה בי על כך שאני מביא את האישור הלא נכון. ביקשתי ממנה דוגמא לטופס מעין זה בכדי שאדע מה לדרוש ממס רכוש,. איך אני יכול להתווכח עם פקידי מס רכוש כאשר אינני יוגע באיזה טופס מדובר ?!
הפקידה ענתה לי לחפש ב "גוגל" את הטופס.
לא מצאתי.
יש מוצא לדרך ללא מוצא בה מצאתי את עצמי?
תודה !
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
15/03/2017 | 17:41
3
32
שלום לך,

בודקת את המקרה מול הביטוח הלאומי,
אעלה כאן מענה לכשאקבלו.

בברכה.
לצפיה ב-'אני מאוד מודה לך !'
אני מאוד מודה לך !
16/03/2017 | 21:03
2
9
לצפיה ב-'אישור תשלום הבטחת הכנסה'
אישור תשלום הבטחת הכנסה
26/03/2017 | 13:11
1
6
שמחה להודיעך שתביעתך לתשלום הבטחת הכנסה אושרה.
בודקים עתה התיצבות בשירות התעסוקה, חלק בלתי נפרד מתנאי הזכאות.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'ועל כך נתונה לך תודתי !'
ועל כך נתונה לך תודתי !
28/03/2017 | 08:17
1
לצפיה ב-'בט"ל מסרב לשלם דמי לידה לעצמאית'
בט"ל מסרב לשלם דמי לידה לעצמאית
12/03/2017 | 09:37
3
30
שלום,
בשנה שעברה ילדתי את בני.
במהלך התקופה שקדמה ללידה הועסקתי כשכירה ומוקדם יותר באותה השנה פתחתי תיק כעצמאית עוסק מורשה והעברנו את הנה"ח של בעלי (עוסק מורשה גם כן) על שמי. בעבר הרחוק יותר הייתי כבר עצמאית, אך הקפאתי את התיק וחזרתי להיות שכירה. כידוע, שני בני הזוג רשומים יחד ברשויות המס ומגישים דו"ח שנתי אחוד. עת חזרתי להיות עצמאית- לא דיותי במיוחד לבט"ל שכן כל המידע היה זמין להם דרך מע"מ ומס הכנסה ועתיד היה להופיע לדו"ח השנתי של אותה שנה בכל מקרה. בתום השנה, אכן הוגש הדו"ח השנתי ונתבקשתי לשלם יתרת החוב ונקבעו לי מקדמות מעודכנות. לאחר הלידה- שולמו לי דמי הלידה עבור חלקי כשכירה אולם בט"ל סירב לשלם את חלקי בדמי הלידה כעצמאית בטענה ש"לא שולמו מקדמות בט"ל בתקופה שקדמה לכך". אני טענתי כי כל הסכום שולם מייד כשבט"ל קבע מקדמות מעוכנות לאחר הגשת הדוח השנתי וכי מדובר כתשלום שאני זכאית לו. בט"ל מסרבים ואני מתלבטת מה לעשות. פעלתי ביושרה מלאה לכל אורך התהליך ואני לא מ בינה מדוע מונעים ממני תשלום שאני זכאית לו ואשר אני משלמת מדי חודש עבור הזכות לקבלו.

עזרה !!

תודה
לצפיה ב-'אמהות - הענקה מטעמי צדק'
אמהות - הענקה מטעמי צדק
12/03/2017 | 20:46
26
שלום לך,

ניתן להגיש טופס להענקה מטעמי צדק כמפורט להלן מתוך אמהות - הענקה מטעמי צדק
"המוסד לביטוח לאומי רשאי לתת הענקה מטעמי צדק - לפי מבחנים, כללים וסכומים שנקבעו בתקנות - לעובדת עצמאית שתביעתה לדמי לידה או לשמירת היריון נדחתה בשל פיגור בתשלום דמי ביטוח וכן לאישה שתביעתה למענק לידה נדחתה מפני שלא אושפזה לרגל הלידה.
ההענקה תבוא במקום הקצבה לשמירת היריון או דמי הלידה או מענק הלידה והזכאות לה תיבדק על-פי עקרונות הצדק שנקבעו בתקנות. לטופס הבקשה - 
לחץ כאן."

נשמח לעדכון בתוצאות

בברכה ו
לצפיה ב-'מטעמי צדק '
מטעמי צדק
13/03/2017 | 12:32
35
היי, אל תוותרי על מה שמגיע לך, חבל. אם לא תקבלי את דמי הלידה אחרי שתעשי מה שאורנה המליצה לך גשי לעורך דין ואל תוותרי על דמי הלידה, זו דעתי. 
לצפיה ב-'הלשכה לסיוע משפטי'
הלשכה לסיוע משפטי
22/03/2017 | 11:14
3
שלום לך,

ניתן בהמשך לפנות ללשכה לסיוע משפטי באיזור מגורייך,
לבדיקת סיכויי התביעה בבית הדין לעבודה.

הטיפול הינו ללא בדיקת הכנסות, למי שתביעתו נדחתה ע"י הביטוח הלאומי,
כמפורט להלן מתוך הקישור הנ"ל:
..."סיוע משפטי בערעורים על החלטות הביטוח הלאומי אינו כרוך באגרת השתתפות ואינו כרוך בתשלום כלשהו עבור השירות המשפטי שניתן."

בברכה.
לצפיה ב-'לצאת לעבוד במסגרת חוק לרון בשביל הפרש של 177 ש"ח לחודש ?'
לצאת לעבוד במסגרת חוק לרון בשביל הפרש של 177 ש"ח לחודש ?
12/03/2017 | 00:37
3
82
לעו"ד שלום רב ובוקר טוב.
בכנות , לא מצליח להבין את זכויותיי, מבקש את עזרתך.
מקבל ק' נכות בסכום 4823 ש"ח ומשתייך לקבוצה א'
אשתי משתכרת 5000 ש"ח ברוטו ויש לנו ילדה בת 15
​*ממה שאני מבין מכל הטבלאות בהתבסס על החישוב אני לא זכאי לממש את חוק לרון ולהגדיל הכנסותיי.עם סכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה צריך להיות בגובה שכר המינימום אז לא מתאפשר לי לצאת לעבוד בשביל 177 ש"ח לחודש?
*מאחר ונקבע לי 100% נכות רפואית מה המשמעות של כך בגובה ההשתכרות ?
​אודה לכל מידע
בברכה
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה - מעוניין להתחיל לעבוד'
לעבוד ולקבל קצבה - מעוניין להתחיל לעבוד
12/03/2017 | 10:01
67

שלום לך,

איני עו"ד, אנסה להשיב לשאלתך.

הבדיקה נערכת על פי הקצבה הבסיסית, נכון להיום 2342 ש"ח.
החל מינואר 2017 ומתעדכן עד 1.7.2017, רטרואקטיבית,
ההכנסה ברוטו שלא תפגע בקצבה הבסיסית,
תעמוד על 2745 ש"ח ברוטו.
כולל ביטול ההבחנה בין קבוצה א' וקבוצה ב'.

ההפחתה בקצבה תבוצע באופן מדורג, על פי הדוגמא בעלון המצורף בהמשך.

נכון להיום העלונים טרם עודכנו על פי השינויים בחוק ההסדרים,
ראה מתוך עלון למי שנקבע 100% אבדן כושר עבודה,
תוספת "תלויים עבור בת הזוג והבת מתווספות לקצבה אותה תשתכר.
ראה להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות?

מומלץ לבדוק עם פקיד התביעות בסניף שלך לקבלת מענה אישי ספציפי,
ניתן גם ע"י פניה לסניף שלך/נכות.

בברכה ו

לצפיה ב-'מצטערת על ההתערבות אבל איך יש לך קצבה של 4,823 ש"ח'
מצטערת על ההתערבות אבל איך יש לך קצבה של 4,823 ש"ח
12/03/2017 | 23:26
1
81
הרי קצבת נכות מקסימלית של הביטוח הלאומי היא 2,342 ש"ח עם תוספת של כמה מאות שקלים על נכות? איך זה מגיע לכפול מזה?
לצפיה ב-'תוספת "תלויים" בקצבה'
תוספת "תלויים" בקצבה
13/03/2017 | 06:03
77
שלום אלונה,

הפונה ציין שבת הזוג משתכרת 5,000 ש" ח ברוטו ויש לו בת שגילה 15.
הפונה מקבל בנוסף לקצבה, גם תוספת "תלויים" בעבורם.

ראי מתוך מהם סכומי קצבת נכות:
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/שיעורי%20הקצבה.aspx

בברכה.
לצפיה ב-'אורנה שלום,'
אורנה שלום,
10/03/2017 | 15:29
1
84
עד איזה גיל אפשר לקבל החמרת מצב, אני יודעת שבגיל פנסיה לא נותנים.
לצפיה ב-'בדיקה מחדש'
בדיקה מחדש
11/03/2017 | 21:56
63
שלום לך טובה,

אכן עד גיל פרישה, ניתן לבקש בדיקה מחדש, בשל החמרה במצב הבריאותי.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה ממושכת/חוזרת'
אבטלה ממושכת/חוזרת
08/03/2017 | 11:44
1
38
שלום,

אני מובטלת כבר תקופה ארוכה, חתמתי בלשכה וקיבלתי דמי אבטלה על מלוא תקופת הזכאות, לאחר מכן התקבלתי לעבודה ופוטרתי אחרי תקופה של חודש. מאז עברו כמעט 3 חודשים ולא הצלחתי למצוא עבודה (עובדת בעבודות מזדמנות). 
האם קיימת זכאות לחזרה לדמי אבטלה במקרה כזה? ואם כן - מה הפרוצדורה ובהתאם לאיזה שכר מחושבים דמי האבטלה? 

אני מעל גיל 35 ואקדמאית, ובלשכה לא הציעו לי שום עבודה במשך כל התקופה.

תודה 
לצפיה ב-'תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
תביעה חוזרת לדמי אבטלה
10/03/2017 | 08:10
20
שלום לך,

לאחר מיצוי מלוא מכסת ימי הזכאות,
יש לצבור מחדש תקופת עבודה המזכה בדמי אבטלה,
דהיינו 12 חודשים באופן רציף/לא רציף הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים.

לתשומת הלב, למי שגילו צעיר מ-40 ולאחר ניצול מלוט מכסת הימים,
בתביעה חוזרת לדמי אבטלה, ישולמו 85% מדמי האבטלה ו-80% מימי הזכאות.

תוכלי לבדוק זכאות להבטחת הכנסה עד לשילובך שוב בעולם העבודה.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון המצורף.

בברכה.
לצפיה ב-'קבלת קצבת זקנה במדינה שאין עמה אמנה. '
קבלת קצבת זקנה במדינה שאין עמה אמנה.
08/03/2017 | 15:43
1
36
באתר של הביטוח הלאומי כתוב מתחת לכותרת לעיל שאדם ש"היה מבוטח 144 חודשי ביטוח מלאים לפחות בהיותו בישראל, ומתוך התקופה הזאת היה מבוטח 12 חודשים לפני מועד הזכאות לקצבת זקנה" הוא זכאי לקבל קצבת זקנה גם בהיותו תושב במדינה שאין עמה אמנה. האם פרוש הדבר שאם האדם היה מבוטח בביטוח הלאומי בארץ לפחות 12 שנה לפני שהגיע לגיל הזכאות לקצבת זקנה הוא יוכל החל מגיל 67 (או 70?) לקבל את הקצבה גם אם היגר לפני גיל 67 למדינה שאין עמה אמנה?
לצפיה ב-'קצבת זקנה למי שנמצא בחו"ל'
קצבת זקנה למי שנמצא בחו"ל
10/03/2017 | 07:58
24
שלום לך,

לא ברור כמה שנים שוהה בחו"ל והאם עדיין מוגדר כתושב ישראל

מי שנמצא במדינה שאין עמה אמנה, עליו לקבל קודם כל קצבת זקנה כאן בארץ,
ואזי לקבלהּ בחו"ל כאשר אחת לשנה עליו להצהיר בקונסוליה הישראלית, או בפני נוטריון ציבורי, ראש הקהילה היהודית (לחברי אותה הקהילה בלבד), משרד הפנים והעירייה המקומית . על Life Certificate / אישור חיים (420)

לצורך בדיקת זכאותו יש לפנות למחלקת אמנות בינלאומיות במשרד הראשי בירושלים (פרטי מייל ו/או פקס' בקישור) כמופיע מתוך סניפים וערוצי שירות - יחידות מטה והנהלה

בברכה.
לצפיה ב-'קבלת קצבת זקנה במדינה שאין עמה אמנה'
קבלת קצבת זקנה במדינה שאין עמה אמנה
08/03/2017 | 15:36
1
19
באתר הביטוח הלאומי כתוב מתחת לכותרת לעיל שתושב ישראל לשעבר זכאי לקצבת זקנה גם אם למדינה אליה עבר אין אמנה עם ישראל אם הוא "היה מבוטח 144 חודשי ביטוח מלאים לפחות בהיותו בישראל, ומתוך תקופה זו היה מבוטח 12 חודשים לפני מועד הזכאות לקצבת זיקנה" מה בדיוק הכוונה בסיפא של הסעיף? האם ניתן להסיק מכך שמי שהיה מבוטח בארץ בביטוח הלאומי במשך יותר מ-12 שנים זכאי החל מגיל 67 (או 70?) לקבל מהביטוח הלאומי קצבת זקנה גם אם הוא פסק לפני גיל 67 להיחשב כתושב ישראל וכמבוטח בביטוח הלאומי והפך לתושב במדינה שאין לה אמנה עם ישראל?
לצפיה ב-'ראה מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראה מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
10/03/2017 | 08:10
14
לצפיה ב-'כמה קורסים מגיע לי בשיקום מקצועי ומה לגבי תואר'
כמה קורסים מגיע לי בשיקום מקצועי ומה לגבי תואר
07/03/2017 | 20:21
1
58
היי, אני עם אפשרות לשיקום מקצועי, רוצה להבין כמה קורסים מגיע לי, האם מדובר בקורס אחד יחיד ומיוחד כלומר בודד או שאני זכאי למעבר לזה?

יוצא לא הוגן כי זה כאילו שמבחינת תואר אני מקבל מהם הרבה יותר: קורס פסיכומטרי, תשלום מגורים/נסיעות וכו'.... אז איך זה מבחינת התואר, מה מסבסדים, כמה שנים וכמה אחוז? ואיך לעומת הקורס? זה יוצא אותו דבר?

לצפיה ב-'שיקום מקצועי'
שיקום מקצועי
08/03/2017 | 07:19
78
שלום לך,

על מנת לבנות תוכנית לימודים / הכשרה מקצועית, יש לפנות לעו"ס בשיקום ולעבור מבדקי התאמה במכון, לבחירת המסלול המתאים עבורך.

ניתן לעבור תהליך שיקום מקצועי ובחירת מסלול לימודים פעם אחת בלבד.
רק במקרים בודדים בהם חלה הרעה במצב הבריאותי ובעקבות כך לא ניתן לעסוק בתחום בו נלמד, ניתן לחזור עם מסמכים רפואיים תומכים, לבדיקה מחודשת של מסלול הלימודים/ הכשרה.

הדרישה היא ל-20 שעות שבועיות לפחות.
בפועל נעשה החזר על התשלומים וההוצאות.

לשאלתך, לא נעשית הבחנה בין אורך ומשך המסלול הנלמד,
אלא, בחירת המסלול המתאים.

ניתן לעיין בהרחבה מתוך שיקום מקצועי לאנשים עם נכות:
https://www.btl.gov.il/benefits/Vocational_Rehabil...

בברכה ו
לצפיה ב-'זכאות לדמי אבטלה'
זכאות לדמי אבטלה
06/03/2017 | 16:03
1
33
השתחררתי לפני שנה וחודשיים (ינואר 16) ומאז עבדתי 11 חודשים רצופים (פברואר-דצמבר).האם אני זכאי לדמי אבטלה? 
לצפיה ב-'דמי אבטלה חייל משוחרר'
דמי אבטלה חייל משוחרר
07/03/2017 | 09:57
25
שלום לך,

חייל משוחרר יכול לקבל עד 6 חודשים, מתקופת שירותו הצבאי,
להשלמת 12 חודשי עבודה, הנדרשים.

האם עבדת בעבודה נדרשת?

במקרה זה, רצוי להגיש קודם כל את התביעה למענק ואח"כ להרשם כדורש עבודה (חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה).

לא ציינת בשאלתך האם פוטרת או התפטרת.
במקרה של התפטרות, חלה תקופת המתנה של 90 ימים עד שתתקים זכאות לדמי אבטלה. מומלץ לבדוק אף באופן אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך/אבטלה
ראה מפורט מעלה בקישור ראשון באילו מקרים אין תקופת המתנה.

בברכה.
לצפיה ב-'הפרעת קשב וריכוז - מבוגרים'
הפרעת קשב וריכוז - מבוגרים
06/03/2017 | 05:55
6
46
שלום רב
רציתי לדעת אם הפרעת קשב וריכוז אצל מבוגרים - ADD - מקנה אחוזי נכות
תודה

לצפיה ב-'אחוזי נכות '
אחוזי נכות
06/03/2017 | 13:59
5
67
שלום לך,

אחוזי נכות להפרעות קשב וריכוז,
יכולים להקנות שיקום מקצועי למי שנקבעו 20% נכות לפחות.

בברכה.

לצפיה ב-'אינני מבין'
אינני מבין
07/03/2017 | 07:59
4
38
האם ADD מקנה אחוזי נכות ? ואם כן כמה אחוזים ?
*
השיקום המקצועי לא מעניין אותי
*
תודה אורנה
*

לצפיה ב-'ספר המבחנים'
ספר המבחנים
07/03/2017 | 09:14
2
53
ניתן לעיין בספר המבחנים, על פי חומרת המצב, ומסמכים רפואיים ומבדקים תומכים.
 לאחוזי הנכות המתאימים, ראה פרק 32א (2)

אם עובדים, וההכנסה ברוטו אינה עולה על 5804 ש"ח בחודש, ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות מסגרת ביטוח לאומי.

מאחר ונושא השיקום המקצועי אינו רלוונטי לגביך ואם ההכנסה ברוטו גבוהה מהרשום מעלה, ניתן לבדוק זכאות במסגרת פטור ממס הכנסה
בתביעה יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.

הוועדה במסגרת פטור ממס הינו בעלות של 562 ש"ח, בשל שימוש בתשתית הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.

יש לפנות לפקיד השומה, לקבלת שובר תשלום והפניה לוועדות הרפואיות, לאחר מילוי הטפסים מתוך הקישור מעלה וצירוף מסמכים רפואיים.

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך.

בברכה.

לצפיה ב-'אורנה הנהדרת'
אורנה הנהדרת
07/03/2017 | 09:42
1
37
אלפי תודות

לצפיה ב-'ברצון רב '
ברצון רב
07/03/2017 | 10:02
14
לצפיה ב-'שינוי בגובה האגרה בשובר מ-2/2017 יעמוד על 659 ש"ח. בברכה.'
שינוי בגובה האגרה בשובר מ-2/2017 יעמוד על 659 ש"ח. בברכה.
10/03/2017 | 08:33
24
לצפיה ב-'קצבה לאלמן'
קצבה לאלמן
06/03/2017 | 19:47
2
34
שלום.
אמי נפטרה בבית אבות ששהה שם רק חודשיים  .
איזה קצבת זקנה יקבל עכשיו אבי ואיזה מסמכים צריך להביא לביטוח לאומי.
לפני מוותה ההורים קיבלו קצבת זקנה.
רציתי גם לדעת לגבי מענק פטירה.
תודה
לצפיה ב-'קצבת שאירים ומענק פטירה'
קצבת שאירים ומענק פטירה
07/03/2017 | 09:36
31
שלום לך ומשתתפת בצערכם,

מענק פטירה משולם באופן אוטומטי ע"י מחלקת זקנה ושאירים.
יש הנחיות בקישור, כולל טופס בקשה, אם חלף זמן ואין עדיין תשלום המענק.
אפשר לברר עבור אבא, עם פרטיו כמובן ע"י פניה לסניף שלך/זקנה ושאירים, לקבלת מענה אישי ספציפי.

קצבת שאירים לאלמן על פי תנאי הזכאות כולל גם מחשבון לבדיקה מקדימה.
יש להגיש תביעה כמפורט מתוך שאירים - אופן הגשת התביעה

בברכה.
לצפיה ב-'קצבאות'
קצבאות
12/03/2017 | 11:39
36
משתתפת בצערכם! פנו לסיוע משפטי לבדיקה מה באמת מגיע לכם ושתדאגו באמת לקבל את זה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה
פורום דיני עבודה ופנסיה
ארז כהן ושות' – משרד עורכי דין
ארז כהן ושות'
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה