לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'האם מישהו יודע החל מאיזו שנה'
האם מישהו יודע החל מאיזו שנה
23/04/2017 | 18:24
40
קיים הפטנט הזה שמאפשר לאזרח ישראלי מבוגר לדחות את קבלת קצבת הזקנה בתמורה לתוספת של 5% בקצבה על כל שנה של דחייה?
לצפיה ב-'החלטת ועדה רפואית לעררים'
החלטת ועדה רפואית לעררים
23/04/2017 | 15:03
1
32
שלום נחתי בועדת עררים בענין מצב נפשי .והיא דחתה את בקשתי להחמרה.בועדה היו 3 רופאים ורק אחד מהם פסיכיאטר.האם זה בסדר?הרגשתי שם מאד אנטי מהפסיכיאטר?האם ניתן לעשות משהו?
לצפיה ב-'תוצאות וועדת ערער'
תוצאות וועדת ערער
23/04/2017 | 16:19
37
שלום לך,

ממליצה להמתין לתוצאות הערער.
תוכל לעקוב באתר שירות אישי:

https://ps.btl.gov.il/BtlLogin/Login.aspx?returnUr...

לעיתים קיים פער גדול בין התחושה לבין התוצאה.
אם לא תהיה מרוצה מהתוצאה, למרות העברת מסמכים רפואיים תומכים בהחמרת מצב, ניתן להיעזר ללא עלות בלשכה לסיוע משפטי, בה יעמידו עו"ד שיוכל לעבור על התיק ולבדוק סיכויי התביעה בבית המשפט לדיני עבודה.

עדכן אותנו בתוצאות.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'איך מחשבים מהו היום הקובע'
איך מחשבים מהו היום הקובע
20/04/2017 | 22:37
5
44
שלום
עזבתי את מקום עבודתי שבועיים לאחר שנקלטתי להריון
נכנסתי להריון בהפרייה
איך ביטוח לאומי יודע לחשב שעזבתי בזמן הריון
לצפיה ב-'הגדרת היום הקובע - דמי לידה'
הגדרת היום הקובע - דמי לידה
21/04/2017 | 11:14
4
24
שלום לך,

(עניתי אמש על שאלה זו ומשום מה איני רואה אותה. אשיב שוב).

הגדרת היום הקובע = היום שבו הפסיקה המבוטחת את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה.

באופן כללי, מי שעבדה תקופות עבודה מזכות בדמי לידה וסיימה עבודתה בהיותה בהריון שהסתיים בלידה (יש להוכיח ע"י העברת מכתב מרופא מומחה לנשים ולידה על מועד תחילת ההריון).

תקופות עבודה המזכות בדמי לידה, למי שהצליחה להוכיח סיום עבודה בהיותה בהריון:
10 חודשי עבודה לפחות הנבדקים לתקופה של 15 חודשים (באופן רציף/לא רציף)
14 חודשי עבודה הנבדקים לתקופה של 22 חודשים לפני היום הקובע.
או 6 חודשי עבודה הנבדקים לתקופה של 14 חודשים קודמים ליום הקובע,
מזכים במחצית דמי לידה.

מדובר על תקופות עבודה בהם שולמו דמי ביטוח.

ראי בהרחבה מתוך דמי לידה - תנאי הזכאות

בברכה.
לצפיה ב-'הכוונה הייתה'
הכוונה הייתה
22/04/2017 | 00:08
3
10
איך ביטוח לאומי יודע את תאריך הכניסה ךהריון?
איפה רשום שאני צריכה לצרף מסמך מרופא על  מועד תחילת ההריון
לצפיה ב-'דמי לידה - היום הקובע'
דמי לידה - היום הקובע
23/04/2017 | 06:14
2
9
על מנת להיות זכאית לדמי לידה,
יש להוכיח סיום עבודה בהריון שהסתיים בלידה.
על מנת שהתביעה לדמי לידה לא תדחה.

אני מבינה משאלתך שלא עבדת לאחר הפסקת עבודה זו.

בברכה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/04/2017 | 09:55
1
7
היי
כנראה לא הסברתי את עצמי טןב
עזבתי את העבודה כשאני בהריון, אמנם בהתחלה משהו כמו שבועיים שלוש. עבדתי שנתיים וקצת.
השאלה שלי איך ביטוח לאומי יודע לעשות חישוב אם הייתי בהריון בזמן הזה
לצפיה ב-'תביעה לדמי לידה'
תביעה לדמי לידה
23/04/2017 | 15:52
6
במידה ויהיה ברור,  שסיימת עבודתך בהיותך בהריון, אין מניעה בתשלום דמי לידה.
במידת הצורך, תתבקשי להעביר אישורים להוכחת המועד בו החל ההריון.
לאור סמיכות המועד בין הפסקת העבודה ותחילת ההריון, מומלץ כבר מלכתחילה להעביר אישורים על פי המידע אותו רשמתי במענה קודם, כדי להמנע מעיכוב והמתנה בטיפול בתביעה.

ממליצה על פניה לסניף שלך/ אמהות, לקבלת מענה אישי ספציפי:

https://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/form...

בברכה.
לצפיה ב-'נסיעה לחו"ל ל 40 ימים מה קורה עם זכאות לדמי אבטלה?'
נסיעה לחו"ל ל 40 ימים מה קורה עם זכאות לדמי אבטלה?
23/04/2017 | 10:13
1
16
שלום רב,
 בתחילת חודש אפריל התחלתי להתייצב בלשכת תעסוקה וקיבלתי אישור לכך שזכאות אושרה. ב 12 למאי אני אמור לטוס בעזרת השם לחו"ל ואמור לחזור ב 18/06/2017.

מספר שאלות:

1) האם אני צריך להודיע לביטוח לאומי או ללשכת תעזוקה שטס לחו"ל והאם הודעה אמורה להיות בכתב?

2) מה קורה עם 12 חמחם של חודש מאי שחתמתי? האם אקבל תשלום חלקי, או חודש כולו יפסל?

3) האם יכול להמשיך לחתום מיד עם חזרתי לישראל?

תודה!

לצפיה ב-'דמי אבטלה - שהות בחו"ל'
דמי אבטלה - שהות בחו"ל
23/04/2017 | 11:42
18
שלום לך,

עבור ימי ההתיצבות, ישולמו דמי אבטלה, בניכוי 5 ימים בתשלום חודש ראשון וחודש רביעי.

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

לשאלותיך:
1- להודיע למתאם ההשמה על התאריך בו אתה יוצא לחו"ל, ביום ההתיצבות הבא.
2- ישולם תשלום בניכוי 5 ימים כנ"ל.
3- עם שובך מחו"ל, לחזור לחתום ביום ובשעות שנקבעו.

בברכה.
לצפיה ב-'זכאות לדמי אבטל'
זכאות לדמי אבטל
21/04/2017 | 12:03
1
19
אני מתכנן לעבור לימודים בחו"ל יש לי מבחן כניסה בתחילת ספטמבר ואני  מתכנן לטוס באוגוסט
אני כרגע עובד כשכיר בחברת קבלן המספקת שירות לבית ספר, ביוני אני מסיים את תקופת העבודה מכיוון ששנת הלימודים מסתיימת כלומר יש לי בדיוק חודשיים שאני לא עובד לפני שאני טס להיבחן.
האם אני זכאי לדמי אבטלה בחודשיים האלו שאני לא עובד, אני מעוניין לעבוד במתכונת מצומצמת כי רוב הזמן אנצל ללימודים אך לא נראה לי שמישהו יסכים להעסיק אותי למשך חודשיים בודדים.
האם באפשרותי להיכנס לסטטוס מובטל ולקבל דמי אבטלה בתקופה הזאת??
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
23/04/2017 | 06:21
14
שלום לך,

באופן כללי, עובדים בבית ספר המסיימים עבודה בשל סיום שנת לימודים,
זכאים לקבל דמי אבטלה בתנאי שצברו תקופות עבודה מזכות,
דהיינו 12 חודשי עבודה לפחות, באופן רציף/לא רציף, הנבדקים לתקופה של 18 חודשים קודמים לאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה.

אין מניעה, כל עוד לא מפנים לעבודה, לקבל דמי אבטלה בגין ימי ההתיצבות.

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.
ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף בין עבודות/לימודים/חופשה וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה בפעם השלישית'
אבטלה בפעם השלישית
21/04/2017 | 11:07
3
34
היי   הגשתי בקשה לדמי אבטלה  בפעם השלישית בתוך  4 שנים

אך הפעם הבקשה השלישית הוגשה  יומיים לפני שהגעתי לגיל 40

הבנתי שבגיל 0  החוק משתנה  ובעצם ניתן להגיש כל שנה   דרישה לקצבת אבטלה   במקרה של פיטורים     

אשמח לתשובה  ותודה
לצפיה ב-'תביעה חוזרת לדמי אבטלה'
תביעה חוזרת לדמי אבטלה
21/04/2017 | 11:20
2
26
שלום לך,

כאשר תביעתך תתקבל בביטוח הלאומי, גילך יהיה כבר 40
ותבחן על פי מי שזכאי לדמי אבטלה בכל פעם שצבר לפחות 12 חודשי עבודה.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
21/04/2017 | 11:32
1
21
התביעה כרגע בטיפול    והיא החלה יומיים לפני גיל 40    האם זה משנה?
לצפיה ב-'שינוי גיל במהלך תקופת אבטלה'
שינוי גיל במהלך תקופת אבטלה
21/04/2017 | 20:26
11
עם שינוי הגיל, עוברים באופן אוטומטי לזכאות על פי גיל 40.
(מחקתי מענה קודם שנשלח מהנייד ויצא לא ברור משום מה...)
לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום או פיטורין'
חופשה ללא תשלום או פיטורין
20/04/2017 | 05:21
5
33
 אורנה שלום,
אודה לך על עזרתך בדילמה המורכבת הבאה מבחינתי,
מה עדיף לצורך חישוב גובה דמי אבטלה וזכאות בימים?
המעסיק שלי פנה אלי בהצעה שאצא לחופשה ללא תשלום במקום פיטורין,
כלומר, כשאחזור מהטיול אחזור לעבוד.
שאלתי היא: 
1.חזרתי מהטיול לאחר חל"ת ולאחר x ימים חודש/חודשיים  פוטרתי(המעסיק חושש שאעזוב עם ידע, יש לי מחליף אך במהלך הטיול שאהיה בקשר עם החברה מיילים וכו'כך אעביר את הידע שצברתי) - האם חישוב גובה  דמי האבטלה יקח בחשבון הממוצע גם את השכר "0" שהיה לי ב6 חודשי טיול ואז ממוצע השכר שלי נמוך  או קרוב לכלום לצורך חישוב גובה דמי אבטלה?
2. האם הפיטורין לאחר חודש או x ימיםעדיין מעניקים לי זכאות לחתימה על אבטלה מיד או שאיבדתי וצריך לעבוד שוב 12 חודשים מתוך 18?
3. חזרתי מחל"ת ולאחר חודש התפטרתי- האם זכאי לאבטלה מיום החתימה? או צריך לחתום ולהמתין 90 יום? 
4. חזרתי מחל"ת והתפטרתי לאחר חודש- איך מתבצע חישוב השכר הממוצע לצורך קביעת גובה דמי אבטלה?
5. מה עדיף מבחינת שמירה על זכויותי/ טובתי האישית, הרי יש לי משפחה ילדים אחריות-
א.האם להיות מפוטר כיום לחזור לאחר הטיול לעבוד ואז להתפטר/מפוטר מבחינת ימי אבטלה וגובה דמי האבטלה המקסימליים?
ב. לצאת לחל"ת ולהתפטר לאחר חזרתי?
ג לצאת לחל"ת ולהיות מפוטר לאחר חזרתי?

אני מבולבל,ורוצה רק את טובת משפחתי והילדים.רוצה לשמור על האינטרס שלי.

אורנה תודה מראש
תודה מראש,

לצפיה ב-'דמי אבטלה חל"ת או פיטורין'
דמי אבטלה חל"ת או פיטורין
20/04/2017 | 23:22
4
18
שלום לך,

בחל"ת, המעסיק מחוייב על פי חוק לשלם עבורך דמי ביטוח לאומי עבור חודשיים ראשונים, אותם ינכה בהמשך מכל תשלום המגיע לך.
יהיה עליך לשלם עבור עצמך דמי ביטוח לאומי (הכוללים דמי בריאות) מידי חודש לתקופה הנוספת של החל"ת. יש להסדיר זאת מראש ע"י הוראת קבע כמפורט להלן מתוך אבטלה - דמי אבטלה לעובד בחופשה ללא תשלום
..."לתשומת לבך,
אם אתה שוהה בחופשה ללא תשלום יותר מחודשיים רצופים (מ-1בחודש עד 31 בחודש, בכל אחד משני החודשים), אתה חייב על-פי החוק לשלם את דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות בעצמך.

חובת תשלום דמי הביטוח והזכויות של עובד בחופשה ללא ..."
התשלום החודשי עומד על 170 ש"ח.

לשאלותיך:
1- כל עוד שומרים על 12 חודשי עבודה במהלך 18 חודשים קודמים לחודש הרשמה ראשון בשירות התעסוקה, בחודשים בהם השכר יהיה 0 יבדקו חודשים קודמים. ראה מתוך מחשבוני זכויות - חישוב דמי אבטלה
2- ראה להלן מתוך תנאי זכאות - תנאי שלישי - השלמת תקופת אכשרה (תקופת... (ראה בצבע אדום החלק המודגש).
..."בתקופת האכשרה ייכללו:
*חודשי עבודה
*ימי  חופשה וחג ששולם בעדם שכר (ימי פדיון חופשה, ששולמו עקב ניתוק יחסי עובד מעביד, לא יימנו לתקופת אכשרה)
*ימי אבל
*תקופת שירות סדיר - עד 6 חודשים
*תקופת התנדבות בשירות  לאומי - עד 6 חודשים, למי שסיים תקופת התנדבות של 24 חודשים לפחות, וכן למי שהתנדבה לפחות 6 חודשים, ונישאה בתוך 30 ימים מיום שהפסיקה את השירות
*תקופת שירות בשירות לאומי - אזרחי - עד 6 חודשים, למי שסיים תקופת שירות של 24 חודשים לפחות, וכן למי ששירתה 6 חודשים, ונישאה בתוך 30 ימים מיום שהפסיקה את השירות
*תקופת שירות מילואים
*תקופת מחלה שבעדה היה העובד זכאי לדמי מחלה
*תקופה שבעדה שולמו דמי פגיעה בעבודה
*תקופה שבעדה שולמו דמי לידה
*תקופה שבעדה שולמה גמלה לשמירת היריון

*שני חודשי חופשה ללא תשלום ראשונים, שבהם חייב המעסיק לשלם את דמי הביטוח בעד העובד (הדגשה שלי).
*תקופה שבעדה ניתן תשלום בשל אי-מתן הודעה מוקדמת על פיטורין
3- התפטרות מסיבה שאינה מוצדקת מחייבת תקופת המתנה של 90 ימים.
דוגמאות לסיבה מוצדקת תוכל לראות מתוך אתה מובטל
במקרה שאלתך, אין להמתין 90 ימים להרשמה ראשונה, על מנת לא לפגוע בתנאי הזכאות 12/18
אם קיימת סיבה מוצדקת להתפטרות, יש להרשם בשירות התעסוקה בתום יחסי עובד/מעביד. 
להגיש לביטוח לאומי תביעה עם הסבר לסיבת ההתפטרות.
בתקופת ההמתנה לבדיקת הביטוח הלאומי/אבטלה, את סיבת ההתפטרות, יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה, כך ישולמו דמי האבטלה אם התפטרותך תוכר כמוצדקת.
4- ראה מחשבון והסבר קודם.
5- לא ניתן להציע לך כיצד לפעול.
לאור המידע בתשובותי תוכל לבחור את האופציה המתאימה עבורך.

תוכל אף להתיעץ לקבלת מענה אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך/אבטלה.

בברכה ו בבחירות הנכונות עבורך.

לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום או פיטורין'
חופשה ללא תשלום או פיטורין
20/04/2017 | 05:29
3
19
אורנה שלום,
בהמשך לשאלה הקודמת מדובר בטיול של 4 חודשים עד חצי שנה.
תודה

לצפיה ב-'דמי אבטלה - חל"ת'
דמי אבטלה - חל"ת
21/04/2017 | 09:17
2
24
חשוב להגיע להרשמה ראשונה לפני תום 6 חודשים,
אחרת, על פי תנאי הזכאות עלולים להפסיד את הזכויות לדמי אבטלה.

כזכור, בפיטורין, או התפטרות, הרשמה ראשונה מקבעת הזכויות לשנה,
כך ניתן להגיע לאחר הטיול להרשמה באופן שוטף (לאחר הרשמה ראשונה לפני הנסיעה).

במקרה זה, כפי שהשבתי במענה לשאלתך הראשונה אבטלה ונסיעה לחו
ההפניה לעבודה מתאימה כבר לא תהיה בתוקף וניתן להפנות לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד.

בברכה.

לצפיה ב-'דמי אבטלה נסיעה לחו"ל'
דמי אבטלה נסיעה לחו"ל
21/04/2017 | 12:02
1
13
אורנה  תודה!
אני הולך קצת ל"סבך" את השאלות כי המקום הנוכחי מאד צריך את הידע שלי ולכן אני רוצה באפשרותך להבין את האופציות הנכונות ביותר אשר עומדות לראשותי,

אם כך אני מבין כי:
1. נרשמתי בלשכת תעסוקה בפעם הראשונה לאחר חזרתי מטיול בתוך פרק של 18 חודשים מהם עבדתי לפחות 12 חודשים אני זכאי לאבטלה - לפי המקצוע שלי/ תחום התמחותי = עבודה מתאימה ולא יוכלו לשלוח אותי לכל עבודה?

או שמאחר ולא נרשמתי בלישכת התעסוקה מיד עם פיטוריי ואז נסעתי לחו"ל וחזרתי תוך 6 חודשים המהווים 18 חודשים מהם יש לי 12 חודשי עבודה יכולים לשלוח אותי לכל עבודה ולא לעבודה מתאימה?

כלומר במידה ולא נרשם מייד עם הפיטורין ואז נוסע לחו"ל - כאשר חוזר יכולים לשלוח אותי לכל עבודה? ולא לעבודה מתאימה?

2. חזרתי מהטיול ומיד התחלתי לעבוד באותו המקום שפיטר אותי - לאחר חודשיים מפטרים אותי- אני זכאי לאבטלה כי שוב נמצא בתוך 18 חודשים מהם עבדתי 12 חודשים? אין משמעות לפיטורין מאותו מקום עבודה? ( במקום הספציפי הזה אין סנטימנטים - כנראה ירצו למשוך ידע ואז יפטרו).

3. חזרתי מהטיול נרשמתי בלשכת תעסוקה- ומצאתי עבודה תוך X זמן במקום חדש- פוטרתי לאחר מספר חודשים- זכאי לאבטלה כי בתוך 12 חודשים מחודש הראשון הראשון בלשכת אבטלה?

4. חזרתי מהטיול נרשמתי בלשכת תעסוקה - מצאתי עבודה במקום אחר תוך X זמן ואז פונים אלי מהמקום שפיטר אותי - התפטרתי מהחדש חזרתי ליישן לאחר X זמן פוטרתי ( ידע וכו')- האם עדיין זכאי לאבטלה?

סליחה ותודה מראש ,

לצפיה ב-'דמי אבטלה - נסיעה לחו"ל'
דמי אבטלה - נסיעה לחו"ל
23/04/2017 | 06:50
9
לשאלותיך:

1- אכן כן. יש לשים לב, ההפניה לעבודה מתאימה הינה על פי גיל,
מקסימום חודשיים ימים למי שגילו 28 וטרם מלאו לו 35 שנים.
לאחר חודשיים ימים של הרשמה (הנבדקים גם כן מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה) לכל עבודה המתאימה למצב הבריאותי בלבד:
"העבודה המוצעת נחשבת לעבודה מתאימה אם מתקיימים בה שלושת התנאים האלה:
א. היא מסוג העבודה שהמובטל עבד בה ב-3 השנים שקדמו לאבטלתו או עבודה אחרת התואמת את הכשרתו המקצועית, רמת השכלתו ומצב בריאותו.
ב. השכר בעבודה המוצעת שווה לפחות לדמי האבטלה שהיו מגיעים לו אילו היה זכאי להם.
ג. העבודה המוצעת אינה מחייבת שינוי במקום מגוריו, לפי כללים שנקבעו. תנאים א' ו-ב' לעיל אינם חלים על עובדים עונתיים וכן על מי שמלאו לו 28 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 35 שנים - לאחר חודשיים של אבטלה; וכן על מי שמלאו לו 25 שנים, אך עדיין לא מלאו לו 28 שנים - לאחר 30 ימי אבטלה; וכן על מי שעדיין לא מלאו לו 25 שנים - לאחר 14 ימים של אבטלה".  מתוך אתה מובטל

הפניה לעבודה מתאימה נערכת מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה.

לאחר שובך מחו"ל ועדיין מתקיימת זכאות לדמי אבטלה 12/18,
הבדיקה להפניה לעבודה מתאימה תערך מהאחד בחודש בו תהיה  הרשמה ראשונה בשירות התעסוקה

2- אכן כן.

3- בתקופת אבטלה והרשמה בשירות התעסוקה, ישולמו דמי אבטלה (בניכוי 5 ימים בתשלום חודש ראשון וחודש רביעי, אשר ישולמו בסופו של דבר למי שהתיצב מלוא מכסת הימים. ראה מתוך תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש).
זכאות לדמי אבטלה נשמרת לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה.
ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/חופשה/לימודים וכדומה...עד למיצוי מכסת הימים/ הפניה לעבודה/ תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם.

אין משמעות ולא תהיה השפעה על גובה דמי האבטלה, שקובעו בהרשמה ראשונה כרשום לשנה, על עבודות במהלך שנת האבטלה, כל עוד לא היו בחפיפה לקבלת דמי אבטלה. לשאלתך, יש לדווח למתאם ההשמה על תחילת העבודה, על מנת שישולמו דמי אבטלה עד ליום תחילת העבודה.

בברכה.
לצפיה ב-'חולה אפילפסיה'
חולה אפילפסיה
21/04/2017 | 10:30
1
20
ברצוני לברר בשביל חברה שביתה חולה אפילפסיה מגיל 12 היום בת 26.ואינה מוכרת בביטוח הלאומי למרות הגשת מסמכים רפואים. ילדתה מקבלת התקפים חזקים ב4 טונסים, גלגולי עיניים,איבוד שליטה על סוגרים,בלבול,דיבור לא מובן,שינה כבדה מלווה בנחירות לאחר התקף, שום מקום עבודה אינה מוכן לקבלה לעבודה בשל מחלתה.נאמר לאם ולילדה שאינה זכאית כי היא יכולה להתלבש ,לאכול,להתקלח לבד,אך אחרי התקף היא מאבדת זכרון לטווח קצר,כבדה מאוד כשהיא נופלת,כבר נחבלה מספר פעמים בעקבות הנפילה,,,מה עושים?

לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
21/04/2017 | 11:27
44
שלום לך,

בקצבת נכות כללית, ההתיחסות שונה מקצבת ילד נכה, התלוי בעזרה של אחר.
המידע שצויין בשאלה מתיחס לקצבת ילד נכה ו/או לשירותים מיוחדים לנכים.

כיום, מגיל 18 ואילך, יש להגיש תביעה לקצבת נכות כללית כמפורט להלן מתוך נכות כללית - איך מגישים תביעה?, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור המגורים.
רופא מומחה יעבור על המסמכים הרפואיים ובמידת הצורך יצייד את התובעת במכתב לרופא/ת משפחה, להשלמת מסמכים רפואיים ו/או בדיקות רפואיות נוספות להגדלת סיכויי התביעה.

מזכירה רפואית, תסייע בהכנת התביעה ולוועדות הרפואיות הן בע"פ והן בכתב.

בברכה ו
לצפיה ב-'מברכים את מר אבי שביט על ההענות להתארח בפורום'
מברכים את מר אבי שביט על ההענות להתארח בפורום
19/04/2017 | 11:36
84
124
המשך>>
לצפיה ב-'אז מר אבי שביט היקר השיב לי על השאלה'
אז מר אבי שביט היקר השיב לי על השאלה
21/04/2017 | 06:58
1
41
עד כמה אני יכולה להרוויח בלי שקצבת הגימלאות נכות שלי תפגע. מר אבי ביטון כתב שאם אני ארוויח 4500 אלף  יירד לי 500 שקל מהקיצבה אז אם ארוויח 5.5 אלף שקל  או 6 אלף שקל בחודש  כי אני עובדת לפי משמרות  יירד לי יותר מהקיצבה? אשמח מאוד לדעת. תודה רבה רבה למנהלת האתר את עושה עבודת קודש. תבורכי.
לצפיה ב-'מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק'
מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק
21/04/2017 | 07:09
40
שלום לך,

האירוח היה בתחום נכות כללית בלבד.

..."מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק
מי שקיבל קצבת נכות כללית לפני שהגיע לגיל הפרישה והוא ממשיך לקבל את קצבת אזרח ותיק בסכום השווה לקצבת הנכות שקיבל - הכנסותיו לא יילקחו בחשבון, ולא ישפיעו על זכאותו לקצבת אזרח ותיק ועל סכום הקצבה, כל עוד לא נקבע אחרת."

מומלץ אף לברר באופן אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך/אזרח ותיק (זקנה).

בברכה.
לצפיה ב-'חדשות - הקדמת תשלום קצבאות ויציאה לחופשה מרוכזת לרגל חג הפסח'
חדשות - הקדמת תשלום קצבאות ויציאה לחופשה מרוכזת לרגל חג הפסח
04/04/2017 | 22:21
606
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"הקדמת תשלום קצבאות
לרגל חג הפסח תשע"ז וחג הנביא שועייב, הביטוח הלאומי יקדים את תשלום הקצבאות הבאות:
קצבת הבטחת הכנסה תשולם בי' בניסן תשע"ז, 6 באפריל 2017 (במקום ב-12 באפריל).
דמי אבטלה ישולמו בי"ד בניסן תשע"ז, 10 באפריל 2017 (במקום ב-17 באפריל)
קצבאות אזרח ותיק (זקנה), שאירים, נכות כללית, ילד נכה, שירותים מיוחדים, ניידות, דמי מזונות, נפגעי עבודה, שיקום וסיעוד ישולמו בכ"ה בניסן תשע"ז, 21 באפריל 2017 (במקום ב-28 באפריל).

יציאה לחופשה מרוכזת
במהלך חג הפסח, מיום שני, י"ד בניסן, 10 באפריל 2017, עד יום שני, כ"א בניסן, 17 באפריל 2017, יהיו הסניפים סגורים לקהל.
הסניפים ייפתחו לקהל ביום שלישי, 18 באפריל 2017.
בימים אלה תוכלו להמשיך ולקבל שירות בערוצים הבאים:
אתר האינטרנט- להגיש תביעות ומקוונות, לשלוח מסמכים באופן מקוון, לקבל מידע אישי באתר שירות אישי, ולפנות אלינו בבירורים במדור "פנו אלינו".
בעמדות לשירות עצמי מחוץ לסניפים - להדפיס אישורים וטפסים
במוקד הטלפוני 6050*- לקבל שירותים אוטומטיים בלבד, לא יהיה מענה אנושי של נציגי השירות.

הביטוח הלאומי מאחל לכם חג שמח!"
לצפיה ב-'תשלום דמי ביטוח לתשוב חוזר '
תשלום דמי ביטוח לתשוב חוזר
20/04/2017 | 21:59
3
17
שלום חברים
אז ככה, בנה של אשתי נלקח ע"י אמו להתגורר עם ההורים שלה בחו"ל כשהיה בן 9 והחודש לאחר 10 שנים חזר לארץ להגורר כאן, היינו במשרד הפנים ובביטוח לאומי כדי להסדיר את העניינים והיום הוא קיבל מכתב מהביטוח לאומי שעליו לשלם את דמי הביטוח על שנת 2016 !!
איך הם יכולים לדרוש ממנו תשלום כאשר בכל התקופה שהוא שהה בחו"ל לא שולמו לו לא קצבת ילדים ולא מזונות!!
מה החוק אומר במקרה כזה?

תודה
לצפיה ב-'קבלת שירותים רפואיים'
קבלת שירותים רפואיים
20/04/2017 | 22:06
2
17
שלום לך,

שאלתך מתיחסת לקבלת שירותים רפואיים לתושב חוזר.

בברכה.
לצפיה ב-'תשלום חוב דמי ביטוח לאומי'
תשלום חוב דמי ביטוח לאומי
20/04/2017 | 22:19
1
9
לא, כבר צירפנו אותו לקופת חולים
השאלה היא לגבי חוב על " אי תשלום" דמי ביטוח על שנת 2016, כשהוא עדיין שוהה בחו"ל!!

לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
20/04/2017 | 23:28
9
ממליצה על פניה לסניף שלך/גבייה, לקבלת מענה אישי ספציפי עם הסבר.
המענה ניתן תוך מספר ימים קטן (לא בסופי שבוע כמובן).
עדכן אותנו בתוצאות הבירור, על מנת שנוכל ללמוד זה מנסיונו של האחר ולהעביר זאת הלאה.

בברכה.

לצפיה ב-'מבולבלת'
מבולבלת
19/04/2017 | 20:38
1
46
שלום, יש לי 60% נכות  נשואה +2. אני מקבלת קצבה כל חודש. 
לפי מה שאני זוכרת יש אפשרות להחליט להישאר לפי חוק ישן שאם אני עוברת סכום מסויים מופסקת לי הקצבה או לעבור לחוק לרון שבו הקצבה יורדת בהדרגה לסכום המשכורת ולא מתקזזת לפי סכום קבוע. האם זה עדיין קיים חוק ישן חוק חדש? איך אני יודעת לפי מה אני מקבלת קצבה. והאם זה כדאי לי לבחור בחוק לרון? מרגישה קצת אבודה וחוששת שתתבטל לי הקצבה. 
לצפיה ב-'חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית'
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
20/04/2017 | 22:52
40
שלום לך,

ראי העדכונים החלים החל מינואר 2017 ואינם עושים הבחנה בין קצבת נכות וקצבת עידוד:

על פי המידע אותו העלה מר שביט באירוח להלן המידע לגבי הכנסות על פי מצב משפחתי:
יחיד + 2 ילדים - 11875 ש"ח. בהכנסה ברוטו זו הקצבה מתבטלת.

בקרוב יעודכנו העלונים באתר ביטוח לאומי והמחשבונים וניתן יהיה לקבל תמונה מלאה על מדרגות ההכנסה ברוטו.

מומלץ לברר ע"י פניה לסניף שלך/נכות, לקבלת מענה אישי ספציפי ולקבל הנחיות כיצד להעביר תלושי שכר.

בברכה ו

לצפיה ב-'ימי מחלה בדמי אבטלה'
ימי מחלה בדמי אבטלה
19/04/2017 | 13:29
1
12
ימי מחלה בזמן התייצבות בלשכת התעסוקה, במידה והבאתי אישור מחלה עבור יום ההתייצבות השבועי שלי שחל ביום ראשון בכל שבוע, כפי המופיע בביטוח לאומי, יום זה נחשב כהיעדרות מוצדקת, אך לא מקבלים עבורו תשלום מביטוח לאומי, ומוגדרת כהיעדרות מוצדקת אך ללא תשלום, ויום זה מנוכה מ30 ימי המחלה שיש לכל מתייצב, 

שאלתי היא, האם ההיעדרות מחושבת כהיעדרות משבוע שלם (שכביכול נעדרתי בכל השבוע, שהרי ההתייצבות היא שבועית), או שהיא מחושבת כהיעדרות מיום ההתייצבות בלבד, ושאר השבוע נחשב כמו שהתייצבתי (מה שברור שהניכוי מ30 ימי המחלה הזכאים הינו רק בעבור יום המחלה שמצויין באישור שניתן מהרופא, ונחשב כיום מחלה בודד ולא כמו שבוע. 

מה לגבי תשלום מביטוח לאומי עבור שבוע שהייתי חולה ביום ההתייצבות בלבד ? 

תודה מראש. 
לצפיה ב-'תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש'
תקופת הזכאות - מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
20/04/2017 | 22:36
9
שלום לך,

..."אם היית חולה ביום שנקבע לך להתייצב, ביום ההתייצבות הבא שלך עליך להביא תעודת מחלה מרופא ולהציגה למתאם ההשמה בשירות התעסוקה."

ועוד...
..."30 ימי מחלה, שאירעו בתקופת האבטלה, ישולמו בעדם דמי אבטלה כך; בעבור 2 ימי המחלה הראשונים לא ישולמו דמי אבטלה, אלא אם כן תקופת המחלה נמשכת 12 ימים רצופים לכל הפחות. על המובטל להציג לפקיד ההשמה בשירות התעסוקה אישור על מחלתו ממוסד רפואי מוסמך"

יתרת ימי האבטלה נשמרת להמשך הרשמה.

בברכה.

לצפיה ב-'משום מה דילגו על השאלה שלי. אשמח למענה '
משום מה דילגו על השאלה שלי. אשמח למענה
20/04/2017 | 12:55
1
29
אני מחכה לתשובה כבר למעלה מ 10 ימים... ודילגו על השאלה שאלה. אשמח מאוד למענה !! תודה רבה !!

---
שלום, אני מקבל קצבת נכות מלאה (50% נכות כללית, 100% אי כושר).
אני חושב לגור לתקופה מסויימת בחו"ל... (מחוסר ברירה, אני חי בעוני מחריד !! עם חובות ולא מוצא עבודה.. אבל לא אכנס לזה)
1. במידה ואגור במדינת אמנה, האם בט"ל מבקש לראות הוכחות שאיני עובד במדינה החדשה?  
האם מדינת ישראל מבקשת לדעת- על סמך מה יש לי אשרת שהייה?
22. במידה ואגור במדינת אמנה, ואקבל קצבת מחייה מהמדינה החדשה,  האם ישראל תדע על כך?  האם ישראל יכול למנוע ממני קצבה בשל כך?
3. במידה ולא אגור במדינת אמנה. אז תוך 33 חודשים תיפסק הקצבה. כשאחזור לישראל,  האם אמשיך לקבל את הקצבה מחדש?  או שיהיה עלי לעבור שום פעם ועדה? מה המדיניות בנושא?  (אשמח ללינק שבו כתובים הדברים)
44. האם מבחינת החוק ומבחינת מדיניות בט"ל- לעיניין קצבת נכות- יש הבדל בין נכות פיזית לעומת נפשית?

תודה רבה
לצפיה ב-'אמנות בינלאומיות - הזכויות שלך על פי האמנות (חוברות הסברה)'
אמנות בינלאומיות - הזכויות שלך על פי האמנות (חוברות הסברה)
20/04/2017 | 22:18
11
שלום לך,

בהמשל לתשובתי לשאלתך הראשונה,

לשאלותיך הנוספות ממליצה על פניה לקבלת מענה אישי ספציפי ע"י פניה לאמנות בינלאומיות - צור קשר עם האגף לקשרי חוץ בטלפון/פקס' או במייל המפורטים בקישור.
עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

לשאלתך, קצבת נכות משולמת בחודש היציאה ועוד 3 חודשים נוספים ובחודש החזרה.
ההעברת הקצבה לחשבון בנק פעיל כאן בארץ.

אין הבחנה בין קצבת נכות פיזית/נפשית. לכל אחת מהנכויות יש סעיפי לקות על פי ספר המבחנים.

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה על קצבת נכות.'
שאלה על קצבת נכות.
20/04/2017 | 20:37
1
70
ערב טוב. רציתי לשאול האם אדם שמקבל קצבת נכות לצמיתות בגלל בעיות נפשיות, יכול להפסיק לקבל קצבה זו אם בעיותיו הנפשיות נפתרות?
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
20/04/2017 | 22:02
56
שלום לך,

תשלום קצבת לנכות לצמיתות נקבעת,
על פי המסמכים הרפואיים שהועברו לוועדה.

באופן כללי לא מוזמנים שוב לבדיקות לאחר קביעה זו.

בברכה.

לצפיה ב-'חלוקת הכנסה מנכסים'
חלוקת הכנסה מנכסים
20/04/2017 | 15:56
1
19
שלום רב . יש לנו נכס משותף המניב הכנסה של כ מאה אלף שח לשנה ( בעשר השנים האחרונות).
ביטוח לאומי זקף את ההכנסה לצד אחד בלבד.
כעת אני מבקש לבצע חלוקת הכנסה בין בני הזוג .
ביטוח לאומי מסכים לבצע חישוב בנפרד  רק לשנה השותפת ושנתיים אחרונות.
האם לא ניתן לדוש תיקון לפי חו התישנות דהיינו שבע שנים"
האם צודק ביטוח לאומי?
תודה רבה
לצפיה ב-'השאלה מתאימה לפורום ראיית חשבון ומצ"ב קישור'
השאלה מתאימה לפורום ראיית חשבון ומצ"ב קישור
20/04/2017 | 21:58
6
לצפיה ב-'קצבת ניידות-דלקת פרקים'
קצבת ניידות-דלקת פרקים
20/04/2017 | 20:16
1
18
שלום,
אני בעל נכות רפואית משוקללת של 91% לצמיתות, 
אחת מהמחלות שבגינן קיבלתי את הנכות היא דלקת פרקים ממנה  אני סובל.
כתוצאה מזה אני מתקשה ללכת, כאבים והגבלות קשות בתנועת הרגליים.
הראומטולוגית מילאה את הטפסים של משרד הבריאות עם הסעיפים הרלוונטיים למצב הרפואי שלי, זומנתי לוועדת ניידות במשרד הבריאות המחוזית.
הרופא בוועדה אמר לי שהגעתי סתם, למרות ההגבלות ברגליים כתוצאה מדלקת הפרקים זה לא מוכר לצורך קבלת קצבת ניידות.
מה לעשות?

לצפיה ב-'ניידות - רשימת ליקויים'
ניידות - רשימת ליקויים
20/04/2017 | 21:42
26
שלום לך,

ראה להלן רשימת ליקויים סגורה, לפיה נקבעים אחוזי הנכות בניידות.
תוכל אף להעלות שאלתך בפורום זכויות ומגבלות (נכים), על מנת לקבל תשובות גם מבעלי הנסיון בתחום.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה למר אבי שביט - לי הוא לא עזר'
תודה למר אבי שביט - לי הוא לא עזר
20/04/2017 | 20:22
1
24
שאלתי בקשר לקצבת זיקנה לנכה והוא ענה שהוא לא מתמצא בקצבאות זיקנה.
ובכן שאלתי התיחסה לנכים כלומר נכה 100% שקיבלת קיצבת נכות עד שהוא זכאי לקצבת זיקנה מהביטוח הלאומי ואז קצבת הנכות שקיבל הופכת כתוספת מסויימת לקיצבת הזיקנה.
שאלתי אם גם קיצבאות זיקנה לנכה   תעלה כמו קצבת נכות רגילה.
שאלתי גם אם מקבלי קצבת זיקנה לנכה  מותר להם לעבוד מבלי שהקצבה תפגע.
כל שאלתי אם כן מתייחסת לקצבאות נכות ועל זה מר שביט כן היה צריך לדעת לענות.
ובכן הרמתי טלפון לביטוח לאומי ושאלתי וקיבלתי מהם תשובה מפורטת.
בכל אופן תודה למר אבי שביט ומנהלי הפורום שיזמו את מפגש השאלות.
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה'
קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה
20/04/2017 | 21:37
16
שלום לך,

אכן, בביטוח לאומי יש הפרדה בין המחלקות.
כל עובד מומחה בתחום בו הוא עובד ומכיר את החוקים על בורין.

מאחר ולא רשמת את התשובות שקבלת ממחלקת אזרח ותיק (זקנה)
אשיב לשאלותייך, גם לטובת כלל הגולשים:

א- עדכון קצבאות לנכים תעדכן באופן אוטומטי גם את קצבת אזרח ותיק לנכה,
כפי שהיה לאחרונה עם תוספת הקח"ן בקצבאות הנכות.
..."מי שקיבלו קצבת נכות כללית סמוך למועד שנעשו זכאים לקצבת אזרח ותיק, קצבת האזרח ותיק שלהם לא תפחת משיעור קצבת הנכות החודשית האחרונה ששולמה להם, והיא תעודכן בשיעורים ובמועדים שבהם מתעדכנת קצבת נכות כללית."

ב- כמה מותר להשתכר למי שמקבל קצבת אזרח ותיק לנכה?
..."מעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק
מי שקיבל קצבת נכות כללית לפני שהגיע לגיל הפרישה והוא ממשיך לקבל את קצבת אזרח ותיק בסכום השווה לקצבת הנכות שקיבל - הכנסותיו לא יילקחו בחשבון, ולא ישפיעו על זכאותו לקצבת אזרח ותיק ועל סכום הקצבה, כל עוד לא נקבע אחרת."

בברכה.

לצפיה ב-'האם מגישים לנכות כללית לפי בעיה בריאותית אחת או כמה בעיות?'
האם מגישים לנכות כללית לפי בעיה בריאותית אחת או כמה בעיות?
16/04/2017 | 20:29
3
47
על בסיס נפשי הציע לי רופא מומחה להגיש נכות כללית אבל בתביעה מצאתי שניתן לסמן בעיות בריאותיות אחרות אם יש. חוץ מזו שהזכרתי יש לי עוד בעיות אבל אם רופא מומחה הציע לי להגיש בקשה על בסיס נפשי למה שאזכיר בעיות אחרות שיש לי? אני רוצה לשים דגש על בעיה העיקרית לפיה קיבלתי הצעה מרופא מומחה להגיש בקשה לנכות כללית. אם אני מזכיר בתביעה בעיות אחרות שיש לי, תהיה פחות חשביות לבעיה העיקרית לפיה אני מגיש בקשה? זה לא ישפיע שלילית על קביעת רמת נכות?

האם יותר טוב שאהיה ממוקד על בעיה אחת והעיקרית שלפיה אני מגיש בקשה לפי הצעת רופא מומחה?

תודה
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
18/04/2017 | 23:07
2
48
שלום לך,

בתביעה לקצבת נכות יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים,
בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים.

לרכז את כל המסמכים הרפואיים שיש בידיך, על מנת להגדיל את אחוזי הנכות המזכים בקצבה:
40% נכות לפחות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות.
או 40% נכות למי שנקבע על פי סעיף 33 נפשי בספר המבחנים.
אבדן כושר עבודה חלקי או מלא (60%,65%,74%100%) בהתאם להגדרה של מסוגלות לעבודה.

תוכל להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך.
רופא מומחה יבדוק את המסמכים הרפואיים וימליץ במידת הצורך ע"י פניה לרופא משפחה, על בדיקות נוספות ו/או מסמכים רפואיים נוספים.
מזכירה רפואית תכין עבורך את תיק התביעה כולל הכנה לוועדות הרפואיות הן בכתב והן בע"פ.

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה. כמה זמן לוקח תהליך לאחר הגשה?'
תודה. כמה זמן לוקח תהליך לאחר הגשה?
19/04/2017 | 12:36
1
14
אחר שמגישים בקשה, כמה זמן בממוצע לוקח תהליך כולל ועדה רפואית?

אם אני טס לחו"ל כדאי שאגיש בקשה לאחר שאחזור? אולי יקראו אותי לועדה רפואית?

האם כדאי בינתיים להשיג כל האישורים הרפואים או שבועדה רפואית צריכים רק אישור עדכני?
לצפיה ב-'הגשת תביעה לקצבת נכות'
הגשת תביעה לקצבת נכות
20/04/2017 | 21:54
14
חשוב להיות בארץ לאחר מסירת התביעה לקצבת נכות.
זימון לוועדות רפואיות, יכול להיות מהיר לעיתים ומותנה בעומס בסניף,
ו/או ביטול של הגעה ע"י מוזמן אחר ולעיתים פשוט מתקשרים ושואלים אם תוכל להגיע לוועדה בו ביום או למחרת.

חשוב לתת לוועדה אישורים עדכניים מה-15 חודשים האחרונים לפחות.
פרק הזמן המקסימלי בו ניתן לקבל הכרה רטרואקטיבית באבדן כושר עבודה,
ועד 12 חודשים קודמים, תשלום קצבת נכות.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
ארז כהן ושות' – משרד עורכי דין
ארז כהן ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה