לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1601216,012 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות בקשר לחופשת לידה'
התייעצות בקשר לחופשת לידה
16/10/2017 | 10:51
1
17
שלום לכולם,
אשמח לעזרה בשאלה שיש לי.
אני בהריון, אמורה ללדת בסוף ינואר. נמצאת במקום העבודה הנוכחי כמעט שנתיים ברצף. בספטמבר יצאתי לחופשה ארוכה למרות שלא היו לי מספיק ימי חופשה. בהסכמת המעסיק הוחלט שהימים ינוכו משכרי. כשחזרתי גיליתי שהמעסיק הוציא אותי לחל"ת של שבועיים (כך יצא לו משתלם יותר). כלומר בספטמבר למעשה הייתי מועסקת שבועיים בלבד. במידה ואוקטובר, נובמבר ודצמבר יהיו חודשים שגרתיים, האם החל"ת,  עלול לפגוע בזכאות שלי לדמי לידה?

אודה לתשובתכם,
ג'ני
לצפיה ב-'דמי לידה - שיעורי דמי הלידה'
דמי לידה - שיעורי דמי הלידה
16/10/2017 | 17:19
10
שלום לך,

דמי לידה מחושבים על פי ממוצע השכר ב-90 הימים, שקדמו לחודש הפסקת עבודה לצורך לידה,
או ממוצע השכר ב-6 חודשים (180 ימים).
הגבוה מביניהם.

להעביר המידע לגבי החל"ת שנרשם ע"י המעסיק, על מנת לשמור על זכויותייך,
ותערך בדיקה ממוצעות של השכר על פי חודשים בהם ההכנסה היתה גבוהה יותר.

..."חישוב דמי לידה לעובדת שכירה
לעובדת שכירה דמי הלידה מחושבים על-פי הכנסתה המלאה שקדמה ליום הקובע. החישוב היומי מתקבל מחלוקת ההכנסה בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו הפסיקה את עבודתה לחלק ב–90, או בששת החודשים שקדמו ליום הקובע לחלק ב-180, הגבוה מביניהם, אך לא יותר ממקסימום דמי הלידה ליום (מחשבון דמי לידה ליום)
מי שלא קיבלה שכר מלא בששת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שהפסיקה את עבודתה בגלל ההיריון  או בגלל מחלה, חופשה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או מפני כל סיבה אחרת שאינה תלויה בה, ויש בידה אישורים מתאימים - תיבדק האפשרות להשלמת שכרה  ב*חודשי בסיס או לחישוב שכרה על פי החודשים שקדמו לחודשים שבהם הייתה הירידה בשכרה."
*חודשי בסיס = שלושה חודשי עבודה מלאים או שישה חודשי עבודה מלאים לפני היום שבו הפסיקה המבוטחת את עבודתה בזמן ההיריון.

בברכה.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:55
5

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'נסיעה קצרה לחו"ל בזמן חופשת מחלה'
נסיעה קצרה לחו"ל בזמן חופשת מחלה
15/10/2017 | 19:43
1
29
לפני כחודשיים עברתי אירוע שגרם לפציעה שגררה ניתוח ואשפוז בבית חולים. מאז אני בבית בימי מחלה.
אני רוצה לטוס עם אשתי לחמישה ימים לאירופה. האם זה יפגע באפשרות לתבוע את ביטוח לאומי על ימים אלו?
כלומר האם בגלל שאני בימי מחלה ודורש על כך כסף מביטוח לאומי, כי באמת אני לא יכול לעבוד כעת, מונע ממני לטוס מספר ימים לחו"ל לנוח קצת? תודה רבה מראש, זבולון 
לצפיה ב-'באיזו תביעה מדובר?'
באיזו תביעה מדובר?
16/10/2017 | 16:54
6
לצפיה ב-'פנסיה מרוסיה להוריי'
פנסיה מרוסיה להוריי
15/10/2017 | 13:46
1
32
שלום
אני מבקשת לדעת מה התהליך שאני צריכה לעשות על מנת לקבל עבור אבי פנסיה שמגיעה לו מרוסיה,אנחנו גרים ברמלה,עלינו לארץ 1991
אבא שלי קיבל שם פנסיה עד שעלינו ונאלצנו לוותר על האזרחות.
אודה  על ההדרכה, והאם עלי לסניף ביטוח הלאומי בלוד?
ובנוסף האם אבי חייב להיות בסניף למרות שהוא קשיש ומוגבל?
בברכה הבת

לצפיה ב-'פנסיה מרוסיה'
פנסיה מרוסיה
15/10/2017 | 17:36
24
שלום לך,

על פי המידע בשאלתך, אביך נמצא במסגרת ההסכם, למי שעלה ארצה לפני שנת 1993.

ניתן להעביר לסניף שלו ברמלה ע"י שליחת מסמכים באינטרנט ישירות לפקיד

בברכה.
לצפיה ב-'דחוף'
דחוף
15/10/2017 | 13:20
1
32
היי אני בת 26 לפני ארבע חודשיים ילדתי 
קיבלתי דמי אבטלה 
לא הספקתי לחזור לעבודה ונכנסתי שוב להריון האם יש לי זכיות ומגיע לי משהו מי ביטוח לאומי כי לא יתכן שאני ישב עוד ץשע חודשיים בבית אפחד לא מוכן לעסיק אותי
לצפיה ב-'דמי אבטלה או דמי לידה?'
דמי אבטלה או דמי לידה?
15/10/2017 | 17:22
20
שלום לך ו,

אני מבינה מפנייתך שמדובר בדמי לידה? או אולי אכן בדמי אבטלה?

אם הפסקת עבודתך לקראת הלידה וקבלת דמי אבטלה, הרי שאין לך עתה יום קובע בו הפסקת עבודתך בהיותך בהריון.

דמי אבטלה בתנאי הזכאות, מתיחסים למי שהפסיקה עבודתה בהיותה בהריון וצברה תקופות עבודה המזכות בדמי לידה וקבלה גם דמי אבטלה.

על מנת שיתקיים התנאי הראשון המזכה בדמי לידה, עלייך לעבוד לפחות 4 חודשים, על מנת שיהיו לך 4 חודשי עבודה לפחות ואת מסיימת עבודתך בהיותך בהריון, כדי שיהיה בסיס לחישוב דמי הלידה הבאים, המחושבים על פי ממוצע השכר ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת העבודה על פי הגדרת היום הקובע = היום שבו הפסיקה המבוטחת את עבודתה בזמן ההריון שהסתיים בלידה

בכל מקרה, יש לקבל תשובות ובכתב מהביטוח הלאומי  מחלקת אמהות ע"י פניה לסניף שלך

בברכה.
לצפיה ב-'וועדת ערר צפון'
וועדת ערר צפון
15/10/2017 | 11:16
1
20
שלום היכן ניתן לברר על מספרי טלפון של מרכז וועדת ערר צפון שדרות ההסתדרות 25 חיפה? מופיעים רק מספרי פקס ולא טלפון ליצירת קשר.
לצפיה ב-'וועדת ערער מרכז שער חיפה'
וועדת ערער מרכז שער חיפה
15/10/2017 | 16:42
14
שלום לך,

אכן, קיים פרסום של פקס' בלבד.
תוכלי לשלוח אליהם הודעה בפקס' ליצירת קשר אתך.
או באמצעות 6050* מוקד ביטוח לאומי.

בברכה.
לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
14/10/2017 | 17:52
1
45
שלום רב,
הגעתי לגיל פרישה ואני עדיין ממשיך לעבוד.
1. מהו גובה ההכנסה המקסימלי ברוטו ממנו ניתן לקבל קצבת זקנה חלקית?
2. הבנתי שאם תביעת הזקנה נדחית בגלל הכנסות או אם אני מוותר על קבלת קצבת זקנה חלקית בתנאי שהיא מגיעה לי, מגיע לי לקבל 5% מהקצבה עבור כל שנה שתשלום הקצבה נדחה. השאלה שלי היא :
אם בשל ההכנסות שלי לא מגיע לי לקבל קצבה מלאה או חלקית האם אני עדיין חייב להגיש את התביעה לקצבת הזקנה לביטוח הלאומי כדי לקבל 5% תוספת או שאני אקבל אותם אוטומטית כשאהיה זכאי לקצבת הזקנה. כלומר האם קבלת 5% תוספת מותנה בהגשת תביעת זקנה בכל אחת מן השנים עד שאגיע לגיל 70 או שברגע שאגיע לגיל 70 ( או ברגע שאפסיק לעבוד) ואגיש תביעת קצבה לביטוח הלאומי, ביטוח לאומי ייתן לי אוטומטית 5% תוספת בגין כל שנה .
תודה רבה

לצפיה ב-'אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכאות לקצבה)'
אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכאות לקצבה)
15/10/2017 | 11:12
22
שלום לך,

ראה להלן מתוך אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל הפרישה עד גיל הזכ... כיצד ההכנסה ברוטו מחושבת ליחיד ולמי שיש בן זוג, כמו גם מותנה בהכנסות (מעבודה בלבד וכדומה...)

הגדרת הכנסה ליחיד ולמי שיש בן /בת זוג כמפורט.

מומלץ תמיד להגיש תביעה לקצבת אזרח ותיק עם תלושי השכר הנדרשים,
ולקבל מענה אישי ספציפי.

בברכה ובהצלחה!

לצפיה ב-'קצבת לידה'
קצבת לידה
14/10/2017 | 15:43
1
23
שלום רב, 
אני עובדת בשתי עבודות, אחת כעצמאית (עוסק פטור) ואחת כשכירה עם תלוש משכורת. כעצמאית אני משלמת כל חודש סכום של כמה מאות שקלים לביטוח לאומי, ובמקביל גם כשכירה כמובן המשרד בו אני עובדת משלם עלי את דמי הביטוח. הלידה תהיה בחודש מרץ 2018.
האם מגיעה לי קצבת לידה גם כעצמאית וגם כשכירה? איך זה עובד ומה עלי לעשות כדי לקבל אותה?
לצפיה ב-'דמי לידה'
דמי לידה
15/10/2017 | 11:06
9
שלום לך,

בעבור דמי לידה כשכירה, התשלום יהיה על פי ממוצע הכנסתך ב-90 הימים, שקדמו לחודש הפסקת העבודה בהיותך בהריון המסתיים בלידה.

לגבי עוסק פטור, להבנתי לא מתקיימת זכאות לדמי לידה.
ראי להלן מתוך עובד עצמאי 
..."עצמאי שאינו עונה על אחד מהתנאים הנ"ל הינו "עצמאי שאינו עונה להגדרה" ולענין חובת התשלום והזכאות לקצבאות ייחשב כבעל הכנסה שלא מעבודה."

לברר לקבלת מענה אישי ספציפי בביטוח הלאומי, לבדיקת מעמדך,
עדכני אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה ו
לצפיה ב-'העלאת מסמכים באזור האישי'
העלאת מסמכים באזור האישי
15/10/2017 | 10:55
3
27
העליתי תלושי שכר באזור האישי ואחרי כמה ימים הם נעלמו משם.
זה אומר שהם נמחקו או שהם הועברו לטיפול?
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
15/10/2017 | 11:00
2
24
שלום לך,

מומלץ לברר ע"י פניה לסניף שלך לקבלת מענה אישי ספציפי לשאלתך.
עדכן אותנו בתוצאות הבירור.

בברכה.
לצפיה ב-'הודיעו לי שהתלושים התקבלו'
הודיעו לי שהתלושים התקבלו
19/10/2017 | 10:07
1
7
לצפיה ב-' על העדכון '
על העדכון
19/10/2017 | 16:08
3
לצפיה ב-'תגמול על מילואים מלפני כמעט עשור'
תגמול על מילואים מלפני כמעט עשור
12/10/2017 | 22:26
1
21
היי,
לאחרונה עברתי על ניירת שאספתי במהלך השנים, ומצאתי דפים עם אישור על מילואים שאת רובם עשיתי לפני כעשור, וקלטתי שעדיין לא תוגמלתי עליהם.

רוב ימי המילואים המדוברים התקיימו כחודש או חודשיים אחרי שעזבתי מקום עבודה (שייתכן וכבר לא קיים היום, או לפחות לא באותו הפורמט מבחינה רישומית), ורגע לפני שטסתי לחו"ל - כך שלא עבדתי באותם הימים.

האם אפשר להגיש תביעה לביטוח לאומי לקבלת תגמול על מילואים שבוצעו לפני כעשור, בהתחשב בזמן שעבר? כמו כן, בהתחשב בסטאטוס של אותו מקום עבודה, ייתכן ולא יהיה עם מי לדבר במידת הצורך. האם זה משנה משהו לסטאטוס הגשת הבקשה?

מה שכן יש לי זה את תלושי המשכורת של אותה תקופה, לפני עזיבת מקום העבודה וביצוע ימי המילואים.

תודה מראש
לצפיה ב-'תביעה לדמי מילואים'
תביעה לדמי מילואים
15/10/2017 | 10:58
10
שלום לך,

תמיד מומלץ להגיש ולקבל מענה בכתב מהביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה!
לצפיה ב-'קבלת דמי אבטלה בזמן לימודים'
קבלת דמי אבטלה בזמן לימודים
11/10/2017 | 13:48
1
17
שלום
פוטרתי מעבודתי  והתחלתי לחתום.
רוצה להסב את התואר שלי להוראה בחינוך גופני בוינגייט.
האם אהיה רשאית להמשיך לקבל את דמי האבטלה כפי שנקבעו לי?
לצפיה ב-'דמי אבטלה לסטודנטים'
דמי אבטלה לסטודנטים
11/10/2017 | 14:51
23
שלום מיכל,

דמי אבטלה משולמים, כל עוד מתיצבים בשירות התעסוקה,
ביום ובשעות שנקבעו. הזכויות זהות לכולם.

יש לשים לב, אם מופנים לעבודה ולא ניתנים למעשה להשמה,
ירשם סרוב, אשר יגרור הפחתה של 30 ימים, מימי הזכאות,
ולתקופת המתנה של 90 ימים.
ראי בנושא סרוב מתוך אתה מובטל

זכויות באבטלה נשמרות לשנה, מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה,
בשירות התעסוקה.
ניתן להגיע לסירוגין בין עבודות/לימודים וכדומה... עד למיצוי מכסת הימים/הפניה לעבודה/תום שנת הזכאות, המוקדם מביניהם...

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'הסבר מה התוצאה הסופית ? ומה קובע?'
הסבר מה התוצאה הסופית ? ומה קובע?
10/10/2017 | 13:21
6
117
שלום,
אשמח לדעת מה התוצאה הסופית בפרוטוקול הועדה?
בתחילה רשמו %60 אח"כ מחקו ושינוי % 50 לאחר שהעלו את הפרוטוקול בשנית אחרי חודשיים. והאם זה בכלל 19 % לפי התתי סעיף אולי שם טעו למי להאמין :)

מה התוצאה שקובעת המשוקלל או תת הסעיף?? והאם בטבלאות סימן הרופא שמגיע לי קצבה?? כי אז למה הוא מילא?

תודה

לצפיה ב-'אחוזי נכות מנופים'
אחוזי נכות מנופים
11/10/2017 | 09:33
5
74
שלום לך,

ראה בפרוטוקול אחוזי נכות מנופים, המסומנים ב-0,
אותם לא לוקחים בשקלול בקצבת נכות כללית,
דהיינו, אינם משפיעים על כושר העבודה.

יתכן וזו הסיבה שתוקן האחוז המשוקלל, הסופי.

ממליצה על בדיקה באתר שירות אישי  לבדיקת מכתב ו/או אישורים,
מה הם אחוזי הנכות הסופיים שנקבעו, כמו גם אם זומנת לעו"ס בשיקום לבדיקת הדרגה לאבדן כושר עבודה.

מענה אישי ספציפי, תוכל לקבל ע"י פניה לסניף שלך/נכות.

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'אורנה האם לפי הפרוטוקול מדובר בנכות צמיתה או זמנית??'
אורנה האם לפי הפרוטוקול מדובר בנכות צמיתה או זמנית??
11/10/2017 | 13:18
4
33
לצפיה ב-'מסומן בעיגול יציבה. בברכה!'
מסומן בעיגול יציבה. בברכה!
11/10/2017 | 13:21
3
33
לצפיה ב-'הלוואי? אך עורך דין מהרשת אומר לי מדובר בזמנית :) '
הלוואי? אך עורך דין מהרשת אומר לי מדובר בזמנית :)
11/10/2017 | 14:04
2
42
מאמין לך יותר כי את אובייקטיבית ואמינה, עורכי דין זקוקים לתיקים ערער וכו.

מקווה שלא אפול בין הכיסאות :) 

חג שמח
לצפיה ב-'אתר שירות אישי'
אתר שירות אישי
11/10/2017 | 14:21
1
50
בדוק באתר שירות אישי, שם תמצא את המידע מהביטוח הלאומי.

מעבירה את החלק בפרוטוקול, בו מסומן "אחוז הנכות  המשוקלל, מסומן בעיגול על יציבה ולא על זמנית.

בברכה וחג שמח!
לצפיה ב-'תודה וחג שמח!'
תודה וחג שמח!
11/10/2017 | 22:12
9
לצפיה ב-'שאלות בנוגע להגשת ערעור על החלטת אחוזי נכות רפואית'
שאלות בנוגע להגשת ערעור על החלטת אחוזי נכות רפואית
08/10/2017 | 19:26
14
74
אני חולה טרשת נפוצה ומעל לשנה חלה החמרה במצבי. פניתי לביטוח לאומי באמצעות עו"ד שייצגה אותי בתביעת שר"מ, תביעת נכות כללית ותביעת ניידות ולהלן ההחלטות של הוועדות הרפואיות השונות:
1. ניידות - 45%
2. שר"מ - 50% זמנית לשנה
3. נכות רפואית: 84% זמנית לשנה עם אובדן כושר עבודה של 100% זמני לשנה

הבעיות:
1. מצבי הרפואי ללא שינוי כבר מעל שנה (מאז ההתקף האחרון ב-2016) ועל כן לא ברור לי מדוע הנכות היא זמנית.
2. בפרוטוקול הועדה הרפואית של הנכות (סעיף 3 לעיל) קובצו יחד כל בעיותי הרפואיות מהטרשת הנפוצה לתוך סעיף מותאם אחד אבל אני מאחר ואני סובל מהרבה בעיות, אם כל הבעיות היו מפוצלות לסעיפים נפרדים אחוז הנכות הרפואית שלי היה גבוה ומגיע אפילו ל-90% מה שהיה מקנה לי פטור מתשלום מס הכנסה.
3. עורכת הדין שמטפלת בי לא מעוניינת להגיש ערעור שכן גם ככה אני מקבל 100% קצבת נכות ובהגשת ערעור לא יצא לה שום רווח נוסף מזה.

אני מעוניין להגיש ערעור באופן עצמאי.
מה הדרך הטובה ביותר על מנת להבהיר את שתי הנקודות שלעיל?
איך מבקשים להפוך את הנכות הזמנית לקבועה? האם בכלל ניתן לערער על כך?
איך מבקשים מהועדה הרפואית שתפרוט כל בעיה רפואית בסעיף נפרד ולא כרשימה אחת ארוכה תחת סעיף בודד מותאם ולא קשור?

תודה לכל מי שיוכל לעזור, כרגע אני מרגיש קצת אבוד ובגלל שלא רציתי להרגיש כך פניתי למייצגת מלכתחילה רק בשביל לגלות שאני לא ממש מעניין אותה, רק הכסף שלי הוא זה שמעניין.
לצפיה ב-'ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון'
ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון
10/10/2017 | 11:46
13
40
שלום לך,

אכן, למי שנקבעו 84% נכות, לא ניתן לערער בביטוח לאומי,
מאחר ומדובר בתשלום קצבת נכות מלאה המשולמת ע"י הביטוח הלאומי.

השאלה היא האם נקבעו אחוזי נכות מנופים בפרוטוקול? מסומנים ב-0

לגבי שאלתך בנושא שקלול אחוזי הנכות.
לא מחברים אחוזי נכות אלא מחשבים על פי האופן הבא:
מתוך 100% השלם, מפחיתים את אחוז הנכות הגבוה בד"כ ומחשבים לפי הדוגמא הבאה:

לדוגמא: נקבעו אחוזי נכות לפי הסעיפים: 25%, 20%, 10% וכדומה...

מתוך 100% השלם מפחיתים 25% היתרה = 75%
מתוך 75% מחשבים 20% = 15%
מפחיתים את 15% מ-75%=60%
מהיתרנ מחשבים את 10% הבאים = 6%

עתה מחברים יחדים את 25+15+6=46% לצורך הדוגמא כמובן....

אם קיימים אחוזי נכות מנופים (0 אשר אינם משפיעים על כושר העבודה),
ניתן לפנות לפקיד השומה עם הפרוטוקול, לבדיקת זכאות לפטור ממס.

לגבי הפיכת הנכות הזמנית לקבועה, בוועדה הבאה בתום הזמניות,
עם הגשת המסמכים הרפואיים התומכים ביציבות ו/או החמרה במצב חלילה,
יש לציין בתביעה, בצירוף מכתב, בו לרשום שמבקשים לקבוע אבדן כושר עבודה לצמיתות לאור המצב הרפואי.

אתיעץ עם חבר עו"ד לבדיקת האפשרות פיצול סעיפי הלקות בפרוטוקול.

תוכל לרשום לי תחת איזה סעיף נרשמו סעיפי הלקות?

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
10/10/2017 | 15:08
12
40
ראשית אורנה תודה רבה על התשובה המפורטת.

בענין הערעור, זה לא מדוייק שלא ניתן לערער בביטוח לאומי על החלטה כשאחוזי הנכות הם מעל 80%.  בפסק דין משנת 1996 נקבע כי במידה ואחוזים נוספים יתנו הטבות במוסדות אחרים על ביטוח לאומי לאפשר את הערעור. לעורכת הדין שלי לא משתלם לערער כי היא גם ככה מקבלת את המקסימום ולכן למרות שעל פי הביטוח הלאומי אני זכאי לערעור והוא כלול בתשלום דמי פתיחת התיק ששולם לעורכת הדין, היא רוצה כסף נוסף על הערעור (אפילו שאסור לה לגבות כסף נוסף).

במקרה של פרוטוקול הועדה הרפואית שלי אין סעיפים מנופים. יש סעיף אחד 29(3)(ג) שסומן כסעיף מותאם ובו נרשמו כל הליקויים שלי שנגרמו כתוצאה מהטרשת הנפוצה וזאת למרות שלפי חוזר המנהל הרפואי בנוגע לקביעת אחוזי נכות בטרשת נפ... ממאי 2017 יש המלצה לסעיפי ליקוי שונים על פי הבעיות השונות (עמוד 3). בנוסף במסמך זה מפורט בענין נכות צמיתה כי במקרי מחלה במהלך פרוגרסיבי אופייני, או במקרים בהם מחלה התקפית עם פגיעה יציבה הנמשכת לפחות שנה, יש להקדים את קביעת הנכות הצמיתה. כמו-כן בגין לקויות קבועות (שאינן הפיכות) יש לקבוע נכות צמיתה - וזה בדיוק המצב שלי ולכן לא ברור לי מה הסיבה לנכות הזמנית. מה שלא עבר בשנה החולפת כבר לא יעבור...

בנוסף לסעיף 29(3)(ג) (שמקנה 80% נכות) יש לי ליקוי נוסף אחר שמקנה 20% נוספים ומכאן החישוב המשוקלל של 84% נכות.
ברור לי שבמידה וסעיפים הליקוי השונים יפוצלו בפרוטוקול אחוז הנכות שלי יהיה גבוה מ-90% מה שיקנה לי פטור והטבות במקומות נוספים מאחר ופרט לסעיף 29(3)(ג) אני סובל גם מסעיף נוסף המקנה רק הוא לבדו 80% נכות ומסעיפים אחרים נוספים, כל הסעיפים אגב פורטו והוכרו ע"י הועדה (הכל כמובן מגובה בבדיקות ומסמכים רפואיים) אבל כולם אוגדו יחד כרשימת מכולת תחת סעיף 29(3)(ג).

ולכן, לאור כל זאת אני מעוניין לערער על החלטת הועדה הן באיחוד הליקויים והן בקביעת הנכות הזמנית כי לדעתי הרופא בועדה כמו גם העו"ד שייצגה אותי לא היו מודעים בכלל להנחיות של הביטוח הלאומי בנוגע לקביעת נכות לחולי טרשת נפוצה. רק אחרי שחקרתי את הנושא בעצמי וחפרתי באינטרנט גיליתי את הנ"ל.

אני מקווה שכל הקישורים הצליחו לי... אם לא אנסה שוב...
לצפיה ב-'אחוזי נכות משוקללים'
אחוזי נכות משוקללים
11/10/2017 | 08:58
10
47
שלום רב רונן,

רציתי להסב לתשומת לבך לחוזר המנהל הרפואי למידע הבא,
מתוך עמוד 3:
..."דרגת הנכות תיקבע בהתאם לסיכום משוקלל של כלל הלקויות הנובעות מהמחלה."
בררתי אף עם חברי שהוא יעו"ד מומחה בתחום ונמסר לי כמפורט:
"האם הפגימות הרפואיות האחרות נובעות מאותה מחלה. ככל שהתשובה על כך חיובית, אכן נהוג לקבוע סעיף אחד שכולל/מתאים לכלל הפגימות"

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'תודה אורנה'
תודה אורנה
12/10/2017 | 16:37
9
12
ברור לי כי מתבצע שקלול של כלל הלקויות, הענין הוא שאם בסעיף אחד משקללים לדוגמא שתי לקויות (שמבחינת מערכות הגוף הן ללא קשר) ושכל אחת מהן בנפרד על פי ספר הליקויים היא 80% נכות - ברגע ששמים את שתיהן יחד תחת אותו סעיף וקובעים 80% הרי שיש בכך משום קיפוח מבחינת אחוזי הנכות.
זה נכון שמבחינת ביטוח לאומי ברגע שעברתי את ה-80% זה לא משנה אבל מבחינת זכויות אחרות זה כן...
אני מאד מתלבט מה נכון יהיה לעשות. אני לא מחפש לערער סתם ולבזבז את מעט הכוחות שיש לי וגם את זמנם של הרופאים בועדת הערר. מצד שני, להמתין עכשיו 10 חודשים עד לועדה הבאה לאחר סיום הנכות הזמנית ולגלות שיכולתי בכל התקופה הזו לקבל הקלות נוספות ורק בגלל שלא ערערתי לא קיבלתי, זה יהיה סתם חבל.
יש לי עוד קצת זמן להתלבט וכנראה שההתלבטות תהיה לא פשוטה.
חג שמח 
לצפיה ב-'ערעור על החלטה מדרג ראשון'
ערעור על החלטה מדרג ראשון
15/10/2017 | 10:55
8
13
אם אכן, בעבור אחוזי נכות בשל שני סעיפים נפרדים, כפי שעולה בשאלתך,
מומלץ לערער ולהעמיד דברים על דיוקם. 
להסתמך על פסק הדין שצרפת.
במקרה זה הזכאות הינה ל-96% נכות עבור 2 הסעיפים האלה:
80% מלא.
80% מתוך 20% הנותרים.

למרות העיקרון של קביעת אחוזי נכות זמניים בוועדות ראשונות,
תוכל בהזדמנות זו להדגיש, שלצערך הפגיעה הינה בלתי הפיכה ומגובה במסמכים רפואיים ועל מנת למנוע ממך את הוועדות הבאות המקשות מאוד עליך במצבך הרפואי, תודה להם אם ניתן לקבוע כבר עתה נכות לצמיתות.

בברכה ועדכן אותנו בתוצאות.

לצפיה ב-'לפעמים קורים דברים מפתיעים...'
לפעמים קורים דברים מפתיעים...
15/10/2017 | 15:36
7
23
היום בבוקר התקשר אלי פקיד הביטוח הלאומי שמטפל בתביעת הנכות שלי עימו אני נמצא בקשר טלפוני בכל פעם שהוא היה צריך הבהרות או אישורים מהמעסיק שלי.
בכל מקרה אחרי שעניתי לו על מה שהתקשר לשאול הפניתי את תשומת ליבו לנושא אחוזי הנכות והעובדה שהצורה בה מופיעים האחוזים מקפחת אותי מבחינת מס הכנסה והוא ביוזמתו (ובהיותו באמת אדם נחמד) אמר שייכנס לרופא עם התיק שלי ויבדוק איתו אם הוא יכול לפרוט את אחוזי הנכות לסעיפים נפרדים ואם לא והרופא יגיד שצריך לערער הוא יזמן אותי לועדת ערר.

מבטיח לעדכן בהתפתחויות ושוב המון תודה לך אורנה!
לצפיה ב-'ממש מרגש '
ממש מרגש
15/10/2017 | 15:49
6
11
שמחה שנתקלת באדם אכפתי שיעשה את המאמץ עבורך.
ביטוח לאומי היום יותר ויותר עם הפנים לציבור ועושים כל מאמץ על מנת שהתובעים יקבלו את מלוא זכויותיהם.

בהצלחה רבה ואשמח להמשך עדכונים,
על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
15/10/2017 | 16:28
5
18
הרופא אמר שלא ניתן לפרוט את האחוזים ככה סתם ומאחר ומאז הועדה מצבי הורע אני צריך להגיש בקשה לבדיקה מחדש עקב החמרת מצב של מקבל קצבת נכות (טופס 7842).

ממה שאני מבין זוהי ועדה רפואית חדשה לגמרי שפותחת את הכל מחדש, נכון?
ואם כך, מה לגבי עורכת הדין שלי? היא הרי לא רוצה להתעסק בזה בלי שאשלם לה עוד כסף ואני לא מעוניין לשלם אז מה זה אומר? אני ניגש לועדה לבד וכל מה שיוצא מהועדה לטוב או לרע הוא שלי?

כיום יש לי את השר"מ וקצבת הנכות עד 30/9 ולקראת סוף התקופה אמורה להיות ועדה נוספת. אם אלך לועדה הזו ובעקבותיה אחוזי הנכות יהפכו לקבועים הרי שלעורכת הדין שלי לא יהיה מגיע תשלום החל מה-1/10 או שלא כך הדבר?

ובגדול, מבחינת הפחתת סיכונים, האם כדאי להגיש את הבקשה לבדיקה מחדש עקב החמרת מצב או שכדאי לערער על הועדה הקודמת ובמסגרת הערעור להוסיך את החמרת המצב?
לצפיה ב-'בדיקה מחדש ובדיקת ההסכם עם עו"ד'
בדיקה מחדש ובדיקת ההסכם עם עו"ד
15/10/2017 | 17:03
4
16
 בבדיקה מחדש בשל החמרת מצב רפואי כפי שנמסר לך ומובא להלן מתוך הקישור: (ראה סעיף 2).
..."תוכל לבקש בדיקה מחדש של אחוזי הנכות הרפואית בלבד, גם אם עדיין לא חלפו 6 חודשים, אם מצבך הרפואי החמיר, ואתה עונה על כל התנאים האלה
1. נקבעה לך דרגת אי-כושר בשיעור של 75% או 100%
2. חלפו 12 חודשים מהבדיקה האחרונה. (הדגשות שלי לתשומת לבך, אלא אם נמסר לך אחרת ע"י פקיד התביעות בביטוח לאומי) למעשה קיימת סתירה בין 6 חודשים לעיל ו-12 חודשים בתוכן. אבקש שיתקנו את המידע.
3. רופא מוסמך מטעם הביטוח הלאומי קבע כי חלה החמרה במצבך הרפואי.
4. אינך מאושפז במוסד."

בקשר לשאלתך בנושא שכ"ט עו"ד, יש לבדוק את ההסכם,
והאם יש התיחסות לשינויים בגובה תשלום הקצבה ומאיזה מועד.
עיין היטב בכל הסעיפים ובהתאמה לחוזה שחתמת עליו.
בכל מקרה החוק המפורט בהגבלת שכר הטרחה הינו הקובע.

בדוק עם פקיד התביעות את הסוגיה בנושא סעיף 2 לעיל,

בברכה.

לצפיה ב-'שאלות לגבי הטופס '
שאלות לגבי הטופס
15/10/2017 | 20:50
3
9
עברתי עכשיו על הטופס ומצאתי שיש בו חלק שלם שצריך למלא שמתייחס להכנסות בת הזוג שלי ולהכנסות שלנו הנוספות (שכ"ד, ריבית מתוכניות חסכון בבנק וכו' ובנוסף גם בת הזוג חותמת על הבקשה שזה מוזר. בטופס הראשון כשניגשתי לועדה לא היה צריך למלא את כל המידע הזה וגם אם עכשיו אחליט להגיש ערעור אז לא צריך למלא את כל המידע.
האם חובה למלא אותו? את יודעת אולי מה הסיבה?
מבחינתי זה לא שיש לי מה להסתיר זה פשוט סתם כאב ראש והתעסקות שאין לי כוחות אליה, במיוחד שאשתי עצמאית אז את כל ההצהרות על ההכנסות היא גם ככה עושה מול מס הכנסה כך שלא ברור למה צריך את כל המידע הזה בטופס ההחמרה מול ביטוח לאומי...

אם באמת צריך את כל המידע נראה לי שמראש אלך על ערעור. זה יהיה מהיר יותר מבחינת ארגון החומר.

לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
15/10/2017 | 21:01
2
9
המידע הינו לבדיקת תוספת תלויים בקצבת נכות עבור בת הזוג ועד 2 ילדים.

ראה להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות:
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%...
עיין בכל הסעיפים, כולל הכנסה ברוטו לבת הזוג.

בחלק מטה בקישור יש התיחסות להפחתה של שקל מול שקל
מתוספת התלויים בשל תשלומים המפורטים:
"כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

ניתן לא למלא ולציין לא דורש "תוספת תלויים".

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר'
תודה רבה על ההסבר
15/10/2017 | 22:28
1
10
כבר היום אני לא מקבל תוספת תלויים מאחר ואני מקבל קצבת אכ"ע מחברת הביטוח ולכן טוב לדעת שאני לא חייב למלא את כל הפרטים האלה ויכול פשוט לרשום שאיני דורש תוספת תלויים.
אורנה המון תודה, איזה מזל שיש את מי לשאול ולקבל מענה מהיר וברור.
לצפיה ב-' '
16/10/2017 | 16:51
1
לצפיה ב-'ועוד...נכות צמיתה'
ועוד...נכות צמיתה
11/10/2017 | 09:49
51
ועוד מדברי חברי עו"ד המומחה בתחום:
"הרי אנו יודעים שכמעט לעולם הקביעה הראשונה תהיה של נכות זמנית, גם כאשר מדובר בעניינים שמבחינה טכנית/מדעית לא עומדים להשתנות. אם היה מדובר בוועדה בתום זמניות ניתן היה לטעון נגד זה, אבל בוועדה ראשונה? אפשר לנסות לערער על כך, אבל כאמור, זה נוהל די קבוע.
השפעתו על המבוטח אינה גדולה, שהרי הוא זכאי לכל זכויותיו בין אם הנכות נקבעה כזמנית ובין אם כקבועה, זולת החובה להתייצב שוב לוועדה בתום זמניות, ונראה שעוה"ד שלו לא לגמרי טועה כשהיא אומרת שזה קצת מיותר (מה שלא אומר שזה לגמרי חסר סיכוי כמובן)."

בברכה.

לצפיה ב-'מענק חימום שאמור להיות משולם באוקטובר'
מענק חימום שאמור להיות משולם באוקטובר
10/10/2017 | 15:05
1
78
בשנה שעברה דחה הביטוח הלאומי ללא סיבה את מועד תשלום מענק החימום מחודש אוקטובר לחודש נובמבר.
לגבי השנה - האם ידוע מתי הוא ישולם ?
תודה ראש.

לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - מענק חימום'
קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) - מענק חימום
11/10/2017 | 09:24
50
שלום לך,

לזכאים התשלום יהיה במהלך חודש 10/2017
בסך 553 ש"ח.

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'קיצבת נכות כללית'
קיצבת נכות כללית
10/10/2017 | 15:19
1
95
אם אושר לאדם רווק נכות כללית מאה אחוז נכות מה הסכום לחודש שהוא יקבל?
לצפיה ב-'מהם סכומי קצבת נכות?'
מהם סכומי קצבת נכות?
11/10/2017 | 09:20
89
שלום לך,

בהנחה שמדובר באבדן כושר עבודה מלא 100% ו-100% נכות,
הקצבה תעמוד על 2342 ש"ח + 451 ש"ח תוספת קח"ן.
סה"כ 2793 ש"ח בניכוי 103 ש"ח עבור דמי בריאות

ראה להלן מתוך מהם סכומי קצבת נכות?

בברכה.
לצפיה ב-'בירור על דרגת אי כושר עבודה'
בירור על דרגת אי כושר עבודה
11/10/2017 | 03:05
1
41
שלום קיבלתי 25% נכות רפואית לצמיתות .כיצד אני יכול לברר מהי דרגת אי כושר עבודה שנקבעה לי? כמו כן הייתי בוועדת ערר לפני יותר מחודש אך עד היום לא נישלחה אלי תשובה של אותה וועדה איפה ניתן לברר על החלטה של וועדת ערר?
לצפיה ב-'דרגה לאבדן כושר עבודה'
דרגה לאבדן כושר עבודה
11/10/2017 | 09:16
40
שלום עידן,

למי שנקבעו 25% נכות (בנכות כללית),
לא זכאים למעשה לקצבת נכות ולא תקבע דרגה לאבדן כושר עבודה.

התנאים המזכים בהמשך בדיקה, לקביעת הדרגה לאבדן כושר עבודה,
הינם  40% נכות לפחות כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות.

..."תנאי שלישי: נכות רפואית..."

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'פגישה עם עובדת סוציאלית למידע על זכויות'
פגישה עם עובדת סוציאלית למידע על זכויות
11/10/2017 | 08:12
1
40
שלום רב,
שמי אביבית, אבי נפטר לפני כשלושה חודשים ואימי שבעצמה אישה לא בריאה (יש לה נכות מהביטוח הלאומי) נותרה לבדה. אבי היה לה לעזר בכל עבודות הבית.
ברצוננו לבדוק לגבי הזכויות שלה , האם מגיע לה עזרה בבית? סכום כספי נוסף מעבר לקצבת שארים מאחר והיא משתכרת רק מקצבה זו.

בתודה,צידון אביבית
0506243536
לצפיה ב-'שירותים מיוחדים לנכים (שר"מ)/סיעוד'
שירותים מיוחדים לנכים (שר"מ)/סיעוד
11/10/2017 | 09:10
31
שלום אביבית ומשתתפת בצערכם,

אם אמך לפני גיל פרישה תוכלו לבדוק זכאות לשירותים מיוחדים לנכים

אם אמא לאחר גיל פרישה (62), לבדוק זכאות לסיעוד

בברכה ומועדים לשמחה!
לצפיה ב-'שואלת עבור חברה'
שואלת עבור חברה
09/10/2017 | 20:19
3
60
בת 62
חלתה בסרטן ב 2015-סיימה טיפול ב2016.
ב.ל.-קבע לה 100 אחוז נכות רפואית-לא לצמיתות,לא צויין תאריך.
לא נקבעה לה דרגת אי כושר עבודה.
כרגע מקבלת קצבת זקנה בתוספת השלמה לנכות-2800 שח
השאלה שלה-אם יש טעם לתבוע את ב.ל.כדי לקבל קצבה גבוהה יותר.
תודה לעונים
רות
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה'
קצבת אזרח ותיק (זקנה) לנכה
10/10/2017 | 10:54
2
60
שלום רב רות,

חברתך מקבלת קצבה מלאה, עם המעבר לקבלת קצבת אזרח ותיק,
משולמת לה הקצבה הגבוהה מבין השתיים.
לא אמור להופיע מועד סיום באתר, כאשר הקצבה היא לצמיתות.

לבדוק אם מקבלת את כל ההטבות הנלוות למקבל קצבת אזרח ותיק לנכה,
כגון הנחה של 50% בתרופות אשר בסל, כמו גם הנחה בצריכת חשמל ומים,
ארנונה וכדומה... כמפורט להלן מתוך זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים... לרשום קצבת אזרח ותיק ובתוכן יופיע גם "מקבלי קצבת זקנה עם השלמה לקצבת נכות"
התנאים זהים כמו למקבלי השלמת הכנסה בקצבת אזרח ותיק (זקנה).

בברכה ומועדים לשמחה!

לצפיה ב-'תודה אורנה'
תודה אורנה
10/10/2017 | 13:01
1
20
כפי שציינתי קצבת הנכות  שנקבעה לה-היא לא לצמיתות.
אלא זמנית.
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק לנכה'
קצבת אזרח ותיק לנכה
11/10/2017 | 08:17
25
בהמשך לשאלתך רות,

ממליצה על בדיקה באתר שירות אישי,
לגבי קצבת אזרח ותיק המשולמת לה, כולל באישורים.

כפי שניתן לראות במענה ראשון, במעבר לקצבת אזרח ותיק,
שולמה לה הקצבה הגבוהה מבין השתיים.
למעשה כבר לא יזמנו אותה יותר לוועדות רפואיות ולא ניתן לדון מחדש בתחום נכות כללית, גם לא באופן יזום, לאחר גיל פרישה.

ממליצה על בדיקה ע"י פניה לסניף שלך/אזרח ותיק (עם פרטיה כמובן),
לקבלת מענה אישי ספציפי מהביטוח הלאומי.

בברכה ומועדים לשמחה.
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי'
דמי ביטוח לאומי
08/10/2017 | 15:30
1
50
יש לי שאלה - הביטוח הלאומי מחושב על בסיס חודשי ... השאלה איך מחשבים סמי ביטוח לאומי לעצמאי שמגיש דוח שנתח ? האם מחלקים את סך ההכנסה ב 12 חודשים ועושים ממוצע לחודש ?
לצפיה ב-'פורום ראיית חשבון'
פורום ראיית חשבון
10/10/2017 | 11:56
17
שלום לך,

ממליצה להעלות שאלתך בפורום ראיית חשבון 

בברכה.
לצפיה ב-'תשלום לביטוח לאומי עבור עובד במשק הבית'
תשלום לביטוח לאומי עבור עובד במשק הבית
08/10/2017 | 16:13
1
33
שלום
ראיתי באתר של ביטוח לאומי שצריך לשלם עבור עובד במשק הבית ב-20 לחודש, 4 פעמים בשנה.
האם אפשר לשלם גם לפני ה-20 לאוקטובר- למשל- כדי לא לשכוח?  הרי התשלום הוא עבור יולי, אוגוסט,ספטמבר- לא כולל אוקטובר.
תודה

לצפיה ב-'עובד במשק בית ומעסיקו'
עובד במשק בית ומעסיקו
10/10/2017 | 11:54
16
שלום לך,

האופציה לתשלום ב-20 בחודש, אינה מונעת תשלום מוקדם יותר.
תוכלי לנסות ולשלם.

בברכה ומועדים לשמחה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיפול זוגי
רוצה להתייעץ לגבי זוגיות?
פורום תעבורה
ביצעתם עבירת תנועה?
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה