לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1639316,393 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'השלמת הכנסה'
השלמת הכנסה
16/02/2018 | 09:40
32
לאבא שלי כסף בחשבון ממכירת דירתו. הוא מעוניין לתת לי את הכסף כך שאני אקנה בית - על שמי ושם בעלי והוא יגור בו איתנו. (כך שהוא לא נרשם מבעלי הדירה ואנו עושים הסכם בינינו מול העו"ד שאנו מחויבים לדאוג לו וכו). האם הוא עלול לאבד את השלמת ההכנסה שלו? אם כן - האם יעזור לרשום אותו כאחד מבעלי הדירה (או פתרון אחר כלשהו)? תודה רבה
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
16/02/2018 | 09:38
1
39
לאבא שלי כסף בחשבון ממכירת דירתו. הוא מעוניין לתת לי את הכסף כך שאני אקנה בית - על שמי ושם בעלי והוא יגור בו איתנו. (כך שהוא לא נרשם מבעלי הדירה ואנו עושים הסכם בינינו מול העו"ד שאנו מחויבים לדאוג לו וכו). האם הוא עלול לאבד את הבטחת ההכנסה שלו? אם כן - האם יעזור לרשום אותו כאחד מבעלי הדירה (או פתרון אחר כלשהו)? תודה רבה
לצפיה ב-'בבדיקה. בברכה.'
בבדיקה. בברכה.
18/02/2018 | 09:33
6
לצפיה ב-'תוספת תלויים'
תוספת תלויים
15/02/2018 | 20:51
1
57
האם אחרי התוספת לקצבה תשתנה גם תוספת התלויים בהתאם.
או שהתוספת לקצבה נחשבת קח"ן?
לצפיה ב-'תוספת תלויים בקצבת נכות'
תוספת תלויים בקצבת נכות
16/02/2018 | 06:35
67
שלום לך,

תוספת תלויים בקצבת נכות תשאר ללא שינוי.
התקציב היה לעדכון קצבאות בלבד.

קצבת קח"ן החל מהאחד במרץ 2018 ותהיה חלק בלתי נפרד מסכום קצבת הנכות. ראו בעדכון האחרון:
https://www.btl.gov.il/about/news/Pages/nechut2018...

בברכה.

לצפיה ב-'מחשבון קיזוז קצבה בעקבות יציאה לעבודה'
מחשבון קיזוז קצבה בעקבות יציאה לעבודה
15/02/2018 | 08:54
2
69
בס"ד
שלום רב,
אני בעל נכות 50%, אי כושר 100% אני מקבל כיום קצבה של 2700 ש"ח. ועומד להרוויח קרוב ל- 6,000 ש"ח ברוטו. כמה תקוזז הקצבה החדשה בעקבות היציאה לעבודה ובעקבות כל השינויים?
תודה 
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
15/02/2018 | 20:07
1
63
שלום לך,

נמתין לעדכון המחשבון והעלונים באתר ביטוח לאומי.

החל מחודש 3.2018 הכנסה ברוטו של 3700 ש"ח בחודש לא תשפיע על הקצבה.
ההפחתה תחל בהדרגה, כפי שהיה עד כה בשכר של 2805 ש"ח.

יש לעקוב באתר ביטוח לאומי עם עדכון המחשבון והעלונים.
אנו נעלה כאן בפורום גם את המידע לכשיעודכן.

בברכה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/02/2018 | 21:09
13
לצפיה ב-'נכות?'
נכות?
15/02/2018 | 08:35
1
80
אני מטופלת כבר 10 שנים בתרופות שהפסיכיטר נתן לי  כי יש לי פוסט טראומה יש לי גם מעי רגיז ואני סובלת על בסיס יומי של בחילות וכאבים גם בזה אני מטופלת בכדורים אני לא עובדת אני חותמת ביטוח לאומי אני רוצה להגיש נכות האם יש לי סיכוי? ולמי אני יכולה ליפנות שיעזור לי כמובן שהבעיה קצת יותר מורכבת ממה שכתבתי פה 
תודה
לצפיה ב-'תביעה לקצבת נכות'
תביעה לקצבת נכות
15/02/2018 | 19:53
40
שלום לך,

לאסוף את כל המסמכים הרפואיים התומכים בתביעה, כולל סיכום תיק רפואי אצל רופא משפחה.
למלא תביעה לקצבת נכות, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים, בגיבוי מסמכים תומכים בכל לקות רפואית.

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור המגורים.
לתאם פגישה בטלפון 2496* כמופיע בקישור ולבחור את המקום הכי קרוב לאיזור המגורים.

תפגשי רופא מומחה בתחום בו את תובעת, אשר יעבור על כל המסמכים הרפואיים.
במידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא/ת משפחה, להשלמת מידע רפואי ו/או בדיקות נוספות, על מנת למקסם את זכויותייך.

מזכירה רפואית תכין עבורך את תיק התביעה אותו תגישי לביטוח לאומי, כולל העתק הנשאר בידייך.
כמו כן, תקבלי הנחיות בע"פ ובכתב לקראת הוועדה/ות הרפואית/יות.

רצוי להכין בכמה מילים מודפסות(לרשום בנקודות) ולתאר את מצבך הרפואי וכיצד הוא משפיע על אבדן כושר העבודה שלך.
דף זה ישמש אותך בוועדה הרפואית, לצורך הכְתבה למזכירה הרפואית, אשר תרשום את הדברים מפיך, כך לא תשכחי שום פרט חשוב, מפאת אי הנוחות וההתרגשות הנלווים לוועדה.
לקרוא היטב מה נרשם ע"י מזכיר/ת הוועדה, לפני שאת חותמת.
במידת הצורך לבקש להוסיף מידע חשוב שמסרת ולא נרשם.
ניתן לבקש להשאיר את העתק הדף כחלק בלתי נפרד מתיק התביעה (תכיני מראש או תשמרי במחשב).

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'האם ביטוח לאומי מחזיר כסף על תחבורה ציבורית למי שמקבל קיצבת '
האם ביטוח לאומי מחזיר כסף על תחבורה ציבורית למי שמקבל קיצבת
15/02/2018 | 17:18
2
69
האם ביטוח לאומי מחזיר כסף על תחבורה ציבורית למי שמקבל קיצבת נכות?
לצפיה ב-'החזר נסיעות '
החזר נסיעות
15/02/2018 | 17:38
71
יש מצב שמחזיר 
אך ורק לזימוני וועדות וכן אם הפנה אותך לבדיקות 
יש לבדוק מרחקים גם 

אני צריך גם טיסה 
לצפיה ב-'החזר הוצאות בתחבורה ציבורית'
החזר הוצאות בתחבורה ציבורית
15/02/2018 | 19:40
58
שלום לך,

בקצבת נכות אין החזר הוצאות בתחבורה ציבורית,
אם לא מדובר בנסיעה לוועדה רפואית בעיר אחרת.

בתחבורה ציבורית, באופן שוטף, קיימת הנחה של 33% ברכישת רב קו,
בהצגת תעודת נכה. 

למי שגילו מגיל 60 שנה לאשה ו-65 לגבר, זכאי להנחה של 50% בעת הצגת ת' זהות או תעודת אזרח ותיק.

בברכה.

לצפיה ב-'אבטלה לעצמאי שהיה שכיר'
אבטלה לעצמאי שהיה שכיר
14/02/2018 | 10:24
5
15
שלום,
שואלת בשביל חברה- היתה עצמאית רק 5 חודשים, ולפני כן שכירה כמה שנים. ילדה עכשיו, ורוצה להפסיק את העבודה כעצמאית. היא תחפש עבודה אחרי החופשת לידה. האם עד שתמצא תוכל לקבל דמי אבטלה? היא תשמח לא לעבוד ולטפל בילד תקופה מסוימת, במידה ותקבל דמי אבטלה לפחות חלק מהחודשים.תודה רבה
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
14/02/2018 | 20:02
4
11
שלום לך,

זכויות באבטלה נבדקות מהאחד בחודש בו נרשמים לראשונה בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים, בה יש לצבור באופן רציף/לא רציף 12 חודשי עבודה לפחות.
חופשת לידה נכללת במנין תקופות עבודה+ חודשיים חל"ת ראשונים.

חשוב לדעת, חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה שיפנו אותה אליה, תחילה לעבודה מתאימה כמפורט להלן מתוך אתה מובטל ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הרפואי.  ראי גם בנושא סרוב בקישור אתה מובטל.

לגבי דמי לידה, האם קבלה אותם, מתוקף עבודתה כשכירה?
זכאות לדמי לידה נבדקת מהאחד בחודש בו הפסיקה את עבודתה, בהיותה בהריון, המסתיים בלידה וצברה תקופות עבודה באופן רציף/לא רציף 10 חודשים מתוך 14 חודשים קודמים, או 15 חודשים מתוך 22 חודשים קודמים.

בברכה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
15/02/2018 | 09:52
3
23
תודה רבה.
(את הדמי לידה שילמו לה לפי המשכורות האחרונות כעצמאית.)

אז אם יש לה 12 חודשי עבודה כשכירה מתוך 18, גם אם סיימה כעצמאית- יכול להיות שהיא זכאית לאבטלה?
אם היא הפסיקה מיוזמה לעבוד כעת - האם עליה להמתין 90 יום כדי להיות זכאית כדין מתפטרת? ואם כן- מתי כדאי שתתיצב לראשונה- עכשיו (בזמן החופשת לידה)?, בתום החופשת לידה? לאחר 90 יום?
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
15/02/2018 | 19:30
2
9
כל עוד נשמרים 12 חודשי עבודה מתוך 18 חודשים אחרונים כשכירה,
היא תהיה זכאית לדמי אבטלה.

מתי היא מתפטרת? בחופשת לידה?
תקופת 90 ימים, יכולה להיות בתקופת חופשת לידה.

היא תוכל להתיצב לראשונה בשירות התעסוקה בתום חופשת לידה ולאחר שחלפו 90 ימים, מהיום בו התפטרה וכל עוד שומרת על 12 חודשים מתוך 18 חודשים קודמים.

בברכה.
לצפיה ב-'המשך-'
המשך-
18/02/2018 | 11:05
1
7
תודה רבה!!
כשילדה היה לה 12 מתוך 18 חודשים כשכירה. אבל עד שתתיצב-עוברים 3 חודשים של החופשת לידה ואז החודשים של עבודתה כשכירה מתרחקים... זה עדיין בסדר? הכוונה ל12 מתוך 18 עד ליום הפסקת העבודה (הלידה) לא כולל החופשת לידה? ואם החופשת לידה נחשבת כחודשי עבודה- הם נחשבים לעבודה כעצמאי?
מה היא צריכה להביא כדי להראות שהתפטרה? מחינתה פשוט הפסיקה לעבוד ביום הלידה ולא רוצה לחזור. היא חודש וחצי אחרי הלידה. שתכתוב מכתב שהפסיקה עם התאריך של הלידה? עוד משהו? 
ממש תודה רבה. חיפשתי תשובות באתר של ביטוח לאומי ולא מצאתי.. מזל שיש אותך!
לצפיה ב-'זכויות באבטלה'
זכויות באבטלה
18/02/2018 | 11:56
3
חופשת לידה נמנת בתקופות אכשרה כשכירה במקרה שלה,
כפי שניתן לראות מתוך תנאי הזכאות כמפורט להלן:

התפטרות מעבודה, מחושבת מהיום בו הודיעה ובכתב למעסיקהּ, שהיא מפסיקה לעבוד. מאחר ולא הודיעה עד היום ולא קבלה מכתב מהמעסיק המאשר את הפסקת עבודתה על פי בקשתה, מנין 90 הימים יחל מיום ההתפטרות.

ראי להלן כיצד עליה לפעול מתוך אבטלה - איך מגישים תביעה?
כל עוד היא שומרת על 12 חודשים, כולל חופשת לידה מלאה וכולל תקופת המתנה של 90 ימים, תשמר זכאותה לדמי אבטלה.

בברכה.

לצפיה ב-'קיצבאות נפגעי עבודה '
קיצבאות נפגעי עבודה
14/02/2018 | 20:00
1
43
ביטוח לאומי קבעו לי 41 אחוזי נכות רפואית כולל תקנה 15  לפני 3 שנים  האם ניתן להגיש החמרת מצב    אני לו עובד  הכנסותיי פחתו   יש מצב שיעלן לי את אחוזי הנכות  אני עדיין בטיפולים  יש לי פריצת דיסק גב תחתון  וקרע בכתף       אני מבקש יעוץ להמשך טיפול   תודה  לך אורנה 
לצפיה ב-'גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית'
גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית
14/02/2018 | 21:33
28
שלום לך,

"דיון מחודש בדרגת הנכות עקב החמרה במצב הרפואי
נכה עבודה בעל דרגת נכות יציבה (לצמיתות), שהייתה החמרה במצבו, רשאי לבקש קביעה מחודשת של דרגת נכותו, ובלבד שעברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של דרגת הנכות (בהסכמת רופא מוסמך של המוסד לביטוח לאומי אפשר לדון בקביעה מחודשת של דרגת הנכות לפני תום ששת החודשים האלה), ויש בידו תעודה רפואית המאשרת שמצבו הוחמר וההחמרה היא תוצאה מן הפגיעה בעבודה, שלאחריה נקבעה דרגת הנכות. לא תתקבל אלא תעודה מאת רופא שהוסמך לכך על ידי קופת החולים."

ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור המגורים.
רופא מומחה בתחום בו אתה מגיש את ההחמרה, יעבור על המסמכים הרפואיים התומכים בתביעתך להחמרה  ובמידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא משפחה לקבלת מסמכים נוספים ו/או להפנותך לבדיקת מומחה במסגרת הקופה, על מנת למקסם את סיכויי התביעה להחמרת מצב.

כאשר החומר יהיה מוכן, מזכירה רפואית תכין עבורך את התיק לקראת הוועדה הרפואית, כולל הכנה בע"פ ובכתב לקראת הוועדה הרפואית.

בברכה.
לצפיה ב-'תשובה ועדת ערר'
תשובה ועדת ערר
14/02/2018 | 18:21
1
34
שלום רב
אחרי 5 חודשים זומנתי לועדת ערר ברמלה.התיק חזר לבטוח לאומי בראשון אחר 3 ימים ועדין עבר חודש ומאז ועדין לא קיבלתי תשובה מבטוח לאומי..מתי זה צפוי קבלת תשובה הזמן המעורך.תודה
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
14/02/2018 | 19:49
22
שלום לך,

מומלץ על פניה לסניף שלך/נכות, לקבלת מענה אישי,
היכן עומד הטיפול בתיק הערער.

כמו כן, ניתן לעקוב אחר ההחלטה באתר שירות אישי, כולל המלצה להצטרף לקבלת דואר במייל, על מנת לא להיות תלוי בדואר ישראל.

בברכה.
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות '
הקדמת קצבאות
14/02/2018 | 17:13
1
117
היי מישהו יודע עם יוקדמו הקצבאות לחודש פברואר 2018?
לצפיה ב-'הקצבאות החודש ישולמו במועדן דהיינו ב-28.2.2018'
הקצבאות החודש ישולמו במועדן דהיינו ב-28.2.2018
14/02/2018 | 19:45
83
לצפיה ב-'טבלה עם מידע על התוספת שתהיה בחודש מרץ 2018'
טבלה עם מידע על התוספת שתהיה בחודש מרץ 2018
13/02/2018 | 20:23
15
308
המידע מתוך דבר ראשון , כפי שנמסר ע"י הביטוח הלאומי.

קישור לכתבה:

http://www.davar1.co.il/110077/?utm_source=fb&utm_...
לצפיה ב-'ועדת העבודה והרווחה אישרה לקריאה שנייה ושלישית העלאת קצבאות'
ועדת העבודה והרווחה אישרה לקריאה שנייה ושלישית העלאת קצבאות
12/02/2018 | 21:18
12
532
מתוך אתר הכנסת:

12 בפברואר 2018, כ"ז בשבט תשע"ח, בשעה 14:15

"בתום דיון סוער, אישרה היום ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת את הצעת החוק הממשלתית להעלאת קצבאות הנכות. 7 ח"כים הצביעו בעד החוק, וח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) נמנעה.

עיקרי הצעת החוק שאושרה:
• קצבת הנכות הבסיסית תעלה ב- 470 עד 770 שקלים לחודש לאדם, ותעמוד על 3,270 שקלים כבר בפעימה הראשונה. בחישוב זה נכלל מיזוג הקח"ן (קצבה חודשית נוספת שמקבלים נכים שנקבעה להם דרגת אי כושר): כל הנכים הזכאים לקצבת נכות כללית יקבלו קח"ן, ובסכום שווה של 452 שקלים בחודש.
עד כה ניתן קח"ן רק לבעלי נכות רפואית בדרגה 80% ומעלה (בעלי נכויות רפואיות בדרגות נמוכות יותר הסתפקו ב- 152-351 שקלים עד כה). מעתה, ככל שאדם קיבל קח"ן נמוך יותר, או לא קיבל קח"ן כלל, כך תגדל קצבתו הכללית. עלות תוספת זו: 240 מיליון ש"ח.
•       הקצבה תעלה בפעימה אחת ולא שתיים, ב- 1 במרץ 2018, ללא רטרואקטיביות.
•       הדיסריגארד (סכום שאינו מובא בחשבון בחישוב הכנסת הנכה, על מנת לזכותו בקצבה) יעלה ל-3,700 ש"ח (במקום 2,800 ש"ח כיום).
* תוספת של 200 ש"ח בחודש לקצבת השר"מ לשתי הרמות הגבוהות.
עד סוף שנת 2019 יהיו רשאים שרי האוצר והרווחה להגיש תקנות לאישור ועדת העבודה והרווחה, בהן תפורט הגדלה נוספת של הקצבאות  (לא תוקם ועדה לעניין כפי שתוכנן בתחילה). בכל מקרה נקבע בחוק כי עלות כלל הפעימות תעמוד על 4.34 מיליארד ש"ח בשנה.
* נקבע כי קצבת הנכות הסופית, בתום כל הפעימות, לא תפחת מ-3,700 שקלים בחודש (על פי ההערכות תעמוד על כ-4,000 שקלים).
* הקצבה תוצמד לשכר הממוצע במשק החל בשנת 2022
* למימוש כל המהלכים שלעיל, יוסיף משרד האוצר עוד 100 מיליון שקלים, כך שעלות הפעימה הראשונה תעמוד על 2.24 מיליארד ש"ח בשנה, ועלות כלל הפעימות תגיע כאמור ל- 4.34 מיליארד ש"ח בשנה.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), אמר בדיון: "הסכום לא מספיק כדי להשיג את מה שכולנו רוצים, עם זאת הגענו להישגים גדולים ולהעלאות משמעותיות בקצבה. העלינו את כלל הנכים מעל קו העוני, ונתנו תוספות משמעותיות לאלה שהיו ברף התחתון שלו. נמשיך את הדרך, והמאבק הזה לא יסתיים עד שהכנים יגיעו למלוא השירותים הנדרשים להם".
פעילי נכים שנכחו בדיון הביעו מורת רוח מהצעת החוק: "זה לא צודק ולא הגיוני, נמשיך עם כל המחאות שתכננו ועצרנו", אמר יהודה דורון. "לא העליתי בדעתי שממשלת ישראל תעשה לנו חצי היריון. אני מעריכה את המאמץ, אבל לא לתוצר הזה התכוונו", אמרה נעמי מורביה. "המאבק יעבור לבתים. אנחנו, אלפי נכים, לא נעצור", אמר אייל כהן. פעילה התפרצה לדברי חברי הכנסת וצעקה: "אם לא יהיו לנו חיים, גם לכם לא יהיו. גורמים לנו להתאבד". הפעיל עופר סופר הוצא מהדיון לאחר שצעק לעבר חברי הכנסת: "נאצים".
ח"כ דוד ביטן (הליכוד): "בהסכם עם ההסתדרות הסכומים לא היו מדויקים, חישוב מסודר של האוצר הראה זאת".
ח"כ אילן גילאון (מרצ), אשר לא השתתף בהצעה הסופית על הצעת החוק: "אני מבקש סליחה ומחילה מכל מי שיושב כאן. מילה היא לא מילה והסכמה היא לא הסכמה. ההחלטה הנוכחית גבוהה מאוד לעומת מה שהיה, אבל זה היה משא ומתן של עורמה. אנחנו לא מגיעים לסכומים שקבענו אפילו בפשרה השלישית שלנו. כל מיני פרופסורים נשכרו כדי לבלבל את כולם ולעשות הסחת דעת".

יו"ר עמותת מזור, שמחה בניטה: "נתתם לנו, הנכים הקשים, תוספת פחותה, והשוויתם את הנכים הקלים יותר אלינו. זה בא לדפוק אותנו". יו"ר הוועדה, ח"כ אלאלוף, בתגובה: "מדוע עינך צרה? הוספנו למי שהוזנח קשות עם השנים".

ביוזמת ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני), נקבע בהצעת החוק כי גופים המייצגים מבקשי קצבת נכות יוגבלו בגביית שכר טרחה נוסף מהנכים, עקב העלאת קצבאותיהם. במהלך ויכוח עם נציגת לשכת עורכי הדין, ענת קאופמן, אמר לה ח"כ רוזנטל: "חצופים, אתם לא עושים עבודה נוספת. לא תגזרו על זה עוד קופון"."

לצפיה ב-'היי'
היי
13/02/2018 | 02:01
5
136
אם אני מקבל 100% רפואית וגם דרגת אי כושר 100% כמה נקבל נטו לחשבון?
לא נקבל רטרו ינואר-פבואר?
והאם 3270 זה סכום קבוע שנקבל?
אשמח להסבר
לצפיה ב-'בעקבות העלאת הדיסריגארד דרגות ההשתכרות יעלו בהתאם?'
בעקבות העלאת הדיסריגארד דרגות ההשתכרות יעלו בהתאם?
13/02/2018 | 07:48
3
173
אם כעת שהשכר שלי בגובה 5,500ש"ח והקצבה 2014ש"ח בהתאם ==> בעקבות העלאת הדיסריגארד גם הקצבה שלי תעלה?

תודה
לצפיה ב-'תודה אורנה גם נכים שעברו לגילמאות'
תודה אורנה גם נכים שעברו לגילמאות
13/02/2018 | 08:09
1
161
גם נכים שהיה להם 75 אחוז נכות אי כושר עבודה ועברו לגימלאות יקבלו את העלאה?
לצפיה ב-'עדכון הקצבאות'
עדכון הקצבאות
13/02/2018 | 20:43
214
שלום לך,

ראי להלן מתוך דבר ראשון, מידע שנמסר לפרסום ע"י הביטוח הלאומי:
..."אזרח ותיק
במעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה – מקבלי קצבת נכות שיגיעו לגיל פרישה אחרי1.03.18 יקבלו את ההשלמה המלאה לקצבת הנכות (470 ₪) בקצבת האזרח הוותיק.
מי שעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק עד ל- 1.03.18 (כולל) יקבל מחצית מהתוספת – 235 שקלים."

בברכה.
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 20:55
135
שלום לך,

ראה להלן מתוך דבר ראשון על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה,
כמו גם אחוזי הנכות, את גובה התוספת שתשולם לך בגמלה לחודש מרץ 2018.

בברכה.
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 20:46
111
שלום לך,

התוספת תעמוד על 470 ש"ח והיא תשולם רק בגמלה לחודש מרץ 2018 ואילך.
ראה בהרחבה מתוך דבר ראשון, הטבלה להעלאת הקצבאות, כפי שנמסר ע"י הביטוח הלאומי.

בברכה.
לצפיה ב-'כמה אקבל אחרי האישור '
כמה אקבל אחרי האישור
13/02/2018 | 10:14
1
198
יש לי 100 אחוז נכות ורפואי 80 אחוז כמה אקבל אחרי האישור של העלת  הקצבאות ?
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 20:48
126
שלום לך,

התוספת תעמוד על 470 ש"ח והיא תשולם בגמלה לחודש מרץ 2018 ואילך.
ראו מתוך הפרסום בדבר ראשון, על פי המידע שנמסר ע"י הביטוח הלאומי.

בברכה.
לצפיה ב-'מה לגבי קצבאות הילדים הנכים?'
מה לגבי קצבאות הילדים הנכים?
13/02/2018 | 12:41
3
84
לצפיה ב-'מה לגבי נכים פנסיונרים?'
מה לגבי נכים פנסיונרים?
13/02/2018 | 16:58
1
47
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 20:49
115

שלום לך,

ראי להלן מתוך דבר ראשון, מידע שנמסר לפרסום ע"י הביטוח הלאומי:
..."אזרח ותיק
במעבר מקצבת נכות לקצבת זקנה – מקבלי קצבת נכות שיגיעו לגיל פרישה אחרי1.03.18 יקבלו את ההשלמה המלאה לקצבת הנכות (470 ₪) בקצבת האזרח הוותיק.
מי שעבר מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק עד ל- 1.03.18 (כולל) יקבל מחצית מהתוספת – 235 שקלים."

בברכה

לצפיה ב-'קצבאות ילד נכה'
קצבאות ילד נכה
13/02/2018 | 22:58
51
שלום לך,

ראי להלן מתוך הפרסום בדבר ראשון:
"ילד נכה
הוקצו 50 מיליון שקלים להגדלת קצבאות להורים לילד נכה. שינוי התקנות טרם אושר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות."
http://www.davar1.co.il/110077/?utm_source=fb&utm_...

בברכה.
לצפיה ב-'מה סכום לקצבת זקנה עם תוספת לנכות מ מרץ 2018'
מה סכום לקצבת זקנה עם תוספת לנכות מ מרץ 2018
14/02/2018 | 14:27
1
62
מה סכום הקצבה לקשיש עם נכות של 68%רפואית ו100% אי כושר
מפנה שיש את התוספות לקחן להתאמה הקצבה לכולם מתאריך מרץ2018
מפנה שיש הבדל בין התוספות בקחן  בין 80-100% רפואי אין תוספת 
                                                   בין60-79% רפואי  תוספת  101 ש"ח
                                                   בין 40-59% רפואי תוספת  300 ש"ח 
תוספת לכולם סך 470 ש"ח לקשישים 235 ש"ח
בתודה מראש 

לצפיה ב-'התוספת בקצבת אזרח ותיק לנכה תעמוד על 235 ש"ח בלבד. בברכה.'
התוספת בקצבת אזרח ותיק לנכה תעמוד על 235 ש"ח בלבד. בברכה.
14/02/2018 | 21:19
7
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות'
הקדמת קצבאות
14/02/2018 | 17:15
1
68
היי משהו יודע עם יוקדמו הקצבאות לחודש פברואר 2018
לצפיה ב-'ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראי מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
14/02/2018 | 19:52
24
לצפיה ב-'התפטרות לרגל מעבר דירה עם ידוע בציבור'
התפטרות לרגל מעבר דירה עם ידוע בציבור
14/02/2018 | 08:30
5
31
אורנה שלום

אני מעוניינת לשאול שאלה הנוגעת להתפטרות של עובדת שהיא ידועה בציבור.

העובדת ,שעובדת בשכר חודשי קבוע מעל 10 שנים,התגרשה בחודש 1/17,וחיה מאז עם הידוע בציבור שלה במשך כשנה בתל אביב.לאחר כשנה,החליטו בני הזוג הידועים בציבור לרכוש דירה המרוחקת 100 ק'מ ממקום עבודתה,ועברו לגור בה.
בני הזוג לא גרו מעולם במקום אליו הם עברו לגור לאחר גירושיה של האישה. 

אני יודעת שעובדת אשר עורקת מרצונה למקום מרוחק יחד עם בן זוגה,לא מגיעים לה פיצויי פיטורין,אך מעוניינת לשאול האם בנסיבות הענין ובהתייחס לסעיף 8 לחוק פיצויי פיטורין,האם סעיף 8(2) מבטל את סעיף 8 (1) לחוק ?  קרי,האם העובדה שבני הזוג עברו למקום המוגדר "עיירת פיתוח"- מבטל את סעיף 8(1) לחוק- ומזכה את האישה בפיצויי פיטורין ?

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p189_001.htm...

תודה רבה אורנה ויום נפלא
לצפיה ב-'התפטרות לצורך מעבר דירה'
התפטרות לצורך מעבר דירה
14/02/2018 | 09:04
4
37
שלום לך,

אני מבינה ששאלתך מתיחסת לנושא פיצויין פיטורין, בשל מעבר למקום מרוחק.
ממליצה להעלות שאלתך בפורום דיני עבודה

שאלה שלא נשאלה בתחום דמי אבטלה, בשל מעבר למקום מרוחק.
ראי להלן מתוך אתה מובטל, סיבה מוצדקת להתפטרות:
..."מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותי שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו. 
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 קילומטר, או 40 קילומטר לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים."
 (הדגשה שלי בגוף ההודעה).

כדי להכיר בהם כידועים בציבור ע"י הביטוח הלאומי, יש למלא שאלון מפורט לידועים בציבור (107) 
ידועים בציבור לצורך חובות וזכויות, הינו כזוג נשוי.
בתקופה בה אינה עובדת, תהיה פטורה מתשלום דמי ביטוח כבת זוגו של תושב ישראל.

בברכה.
לצפיה ב-'היי אורנה,שאלתי נשאלה לאור החוק הקובע'
היי אורנה,שאלתי נשאלה לאור החוק הקובע
14/02/2018 | 09:17
3
14
שכדי לעמוד בזכאות לפיצויי פיטורין-האישה חייבת לעבור דירה רק למקום שבו נמצא מקום עבודתו של הידוע בציבור,וגם שהמקום החדש איננו נחשב למקום שבו מי מהם גר בעבר

ציטוט מאתר "זכותי":

"אם העובדת ובעלה ירצו לעבור להתגורר יחד בבאר שבע לאחר נישואיהם, העובדת לא תהיה זכאית לפיצויי פיטורים, מכיוון שלא מתקיים התנאי של מעבר למקום מגוריו של בן הזוג, שכן בני הזוג עוברים לעיר שאף אחד מהם לא התגורר בה לפני הנישואים"

"http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%A4%D7%99%D7%A6%D...

מקווה שהארתי במשהו בענין הזה לקוראים

תודה ויום נפלא
לצפיה ב-'להעלות שאלתכם בפורום דיני עבודה לקבלת מענה. בברכה.'
להעלות שאלתכם בפורום דיני עבודה לקבלת מענה. בברכה.
14/02/2018 | 09:25
2
17
לצפיה ב-'אכן,השאלה נשלחה ושכחתי לציין זאת. יום נפלא אורנה'
אכן,השאלה נשלחה ושכחתי לציין זאת. יום נפלא אורנה
14/02/2018 | 09:34
1
5
לצפיה ב-''
14/02/2018 | 19:44
2
לצפיה ב-'השלמת הכנסה למקבל קיצבת נכות חלקית'
השלמת הכנסה למקבל קיצבת נכות חלקית
14/02/2018 | 00:20
1
38
שלום לך,
הנני בן 60, בעל נכות רפואית בשיעור 76% ודרגת נכות של 74%. עד כה קיבלתי מהמל"ל קצבת נכות חודשית בסך 1,739 ש"ח ברוטו, ומאחר שאין לי הכנסות פרט לקיצבה קיבלתי בנוסף גם השלמת הכנסה חודשית בסך 430 ש"ח.
האם, לאור העלאת הקיצבאות החל מן החודש הבא ובהנחה שלא יחול שינוי בעניין העדר ההכנסות, אמשיך להיות זכאי גם להשלמת הכנסה, ואם כן - באיזה סכום?
בתודה מראש,
עמי
לצפיה ב-'השלמת הכנסה בקצבת נכות חלקית'
השלמת הכנסה בקצבת נכות חלקית
14/02/2018 | 09:10
37
שלום לך,

לבדיקה מקדימה של הזכאות.
להוסיף לקצבה שאתה מקבל כיום 470 ש"ח סה"כ 2209 ש"ח לפני ניכוי 103 ש"ח עבור דמי בריאות.

בברכה.
לצפיה ב-'האם העבודה שהוצעה לי נחשבת מתאימה , כיצד לנהוג? '
האם העבודה שהוצעה לי נחשבת מתאימה , כיצד לנהוג?
13/02/2018 | 02:57
1
56
שלום,
בת 50 מובטלת הכשרתי בהוראה בחטיבת ביניים שלחו אותי לעבודה כסייעת בחינוך המיוחד במשרה חלקית. בהכשרתי מורה וב3 שנים אחרונות עסקתי בתחום המחשבים במשרה מלאה 
1.האם זו יכולה להחשב "עבודה מתאימה" ואני מחוייבת לגשת לראיון?
כיצד עליי לפעול במקרה זה מול מתאם התעסוקה?

תודה רבה 

לצפיה ב-'עבודה מתאימה מהי?'
עבודה מתאימה מהי?
13/02/2018 | 22:24
32
שלום לך,

ראי להלן מתוך עבודה מתאימה מהי?

לא ברור מהשאלה, אם חלפו כבר חודשיים, מהאחד בחודש בו נרשמת לראשונה בשירות התעסוקה.
במקרה זה, מפנים לכל עבודה, המתאימה למצב הרפואי.

אם ההפניה ע"י שירות התעסוקה הינה במסגרת חודשיים ימים כנ"ל,
וההכנסה נמוכה יותר מדמי האבטלה להם היית זכאית, ניתן להגיש תביעה למענק,
לעיין היטב במידע המפורט ולפעול על פי ההנחיות על מנת לממש את הזכאות למענק, המשולם למתמידים לפחות ב-25 ימים ועובדים לפחות ב-50% משרה.

בברכה.

לצפיה ב-'משרה חלקית תפטור סטודנטים חד-הוריים מהתייצבות בלשכת התעסוקה'
משרה חלקית תפטור סטודנטים חד-הוריים מהתייצבות בלשכת התעסוקה
24/01/2018 | 12:41
1
118
מתוך דף הפייסבוק של שר הרווחה:
"בשורות טובות! תקנה חדשה שאושרה היום תאפשר ליותר הורים לרכוש השכלה ולפתח כישורים ומיומנויות מקצועיות - שיקלו עליהם לצאת ממעגל הקצבאות ולהשתלב בשוק העבודה."
לצפיה ב-'לימודים ועבודה במסגרת 30 שעות שבועיות'
לימודים ועבודה במסגרת 30 שעות שבועיות
24/01/2018 | 13:21
92
ועדת העבודה והרווחה בכנסת אישרה היום (ג') תקנה שיזם השר חיים כץ, להקלה במבחני תעסוקה לסטודנט שהנו הורה יחידני. מעתה גם עבודה במשרה בהיקף חלקי תוכר על ידי שירות התעסוקה כמזכה בקצבת הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי, כל עוד ההיקף הכולל של שעות הלימודים והעבודה יגיע ל-30 בשבוע. התקנה תחול רטרואקטיבית מינואר 2018 ותכנס לתוקף בשבועות הקרובים. (הדגשה שלי).
לצפיה ב-'העלאת קצבת נכות'
העלאת קצבת נכות
13/02/2018 | 08:53
1
143
בס"ד
שלום, אני נכה 50% רפואי, ואי כושר 100%, אני מתחיל עבודה חדשה עם השתכרות של בערך 6,000 ש"ח. כמה יקזזו לי מהקצבה החדשה לאחר החוק החדש שעבר בכנסת? תודה רבה
לצפיה ב-'עדכון קצבאות והכנסות מעבודה'
עדכון קצבאות והכנסות מעבודה
13/02/2018 | 21:42
76
שלום לך,

נמתין לעדכון המחשבון באתר ביטוח לאומי,
בו תוכל לחשב את הניכויים מהקצבה לאור הכנסתך ברוטו,
על פי העדכונים שיכנסו לתוקף החל מחודש 3.2018

בברכה.
לצפיה ב-'קצבה'
קצבה
13/02/2018 | 09:32
1
102
שלום אורנה שאלה האם הסכום הקבוע של הקצבה יעלה במרץ מ 2699 ל 3200
לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 21:39
69
שלום לך,

כפי שניתן לראות מתוך דבר ראשון טבלה עם הדרגה לאבדן כושר עבודה ואחוזי הנכות והתוספת, כפי שנמסר ע"י הביטוח הלאומי.
התוספת תהיה החל מתשלום הגמלה לחודש 3.2018 ואילך.

בברכה.

לצפיה ב-'קצבה'
קצבה
13/02/2018 | 10:51
1
93
חמישים אחוז רפואית כללית
100
לא עלה רק ל150פחות או יותר ואני מצבי קשה ממוצע כל שבועיים נכנס לפסיכוזה השאלה לכולם מעלים?!

לצפיה ב-'עדכון קצבאות'
עדכון קצבאות
13/02/2018 | 21:37
52
שלום לך,

ראה להלן מתוך דבר ראשון,
אם יש לך אחוזי נכות על סעיף נפשי התוספת תהיה בגובה 571  ש"ח,
על פי אחוזי הנכות שנקבעו בוועדה הרפואית.

כמובן יש להמתין לפרסום באתר ביטוח לאומי.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה לנכים (כרטיס אשראי)'
שאלה לנכים (כרטיס אשראי)
13/02/2018 | 21:08
1
67
שלום
ברצוני לשאול האם מנפיקים כרטיס אשראי לנכים?
כמה פרטים :
נכה בעל נכות 50 אחוז אי כושר השתכרות 100 אחוז
מקבל קצבה בסך 2600 שח
לא עובד
חשבון בנק בבנק הפועלים
האם יאשרו לי כרטיס אשראי מינימלי שאוכל לעשות הוראות קבע ?
תודה
לצפיה ב-'כרטיס אשראי לנכה'
כרטיס אשראי לנכה
13/02/2018 | 21:11
70
שלום לך,

ממליצה על בדיקה בבנק על האפשרות לקבל כרטיס אשראי.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה