לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1692516,925 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-' הודעות לטובת כלל הגולשים בפורום '
הודעות לטובת כלל הגולשים בפורום
22/08/2018 | 09:49
1
169
לצפיה ב-' לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח '
לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח
22/08/2018 | 09:51
422
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
17/09/2018 | 14:28
48
שלום. לפני כחודש עברתי ניתוח החלפה מלאה של מפרק כתף, הגשתי תביעה לביטוח הלאומי ולאחר ועדה רפואית נקבעו לי 58% נכות רפואית משוקללת זמנית, כעת קיבלתי הזמנה לפגישה עם פקיד שיקום לקביעת אי כושר השתכרות, חשוב לציין שכרגע איני עובד, רציתי לדעת בעקבות מה שפרטתי האם סיכויי לקבל קצבה כלשהי מהביטוח לאומי טובה/ סבירה / אין אפשרות לדעת? 
בתודה מראש. 
לצפיה ב-'משתתף בצערך '
משתתף בצערך
17/09/2018 | 09:57
30
אורנה שלא תדעי עוד צער ורק בשורות טובות
גמר חתימה טובה ושנה טובה
לצפיה ב-'הסדר חוב -שוטף '
הסדר חוב -שוטף
17/09/2018 | 09:55
23
חג שמח
מה עדיף
לבצע הסדר תשלומים לביטוח לאומי - חוב מזונות
או לבצע את הפריסה בהוצאה לפועל ,
הסכום הוא בערך 30 אלף , מקבל קצבאות נכות ושירותים מיוחדים
אודה מראש
לצפיה ב-'תוספת השלמת הכנסה לקצבת שארים'
תוספת השלמת הכנסה לקצבת שארים
16/09/2018 | 14:05
23
שלום,
האם אלמן לשלושה ילדים קטנים (כרגע לא עובד ומתאים לשאר הקריטריונים של ביטוח לאומי) זכאי לתוספת השלמת הכנסה לקצבת השארים? סכום קצבת השארים המגיע לו לפי אתר ביטוח לאומי הוא 3,695 ש"ח. האם יקבל גם את תוספת השלמת הכנסה? כלומר סך הכל כ-6,301 ש"ח. האם קצבת שארים נחשבת כהכנסה? ברור לי שכל מקרה הוא לגופו אך שואלת באופן עקרוני. 

תודה
לצפיה ב-'דמי אבטלה במקרה של סיום חוזה שנתי'
דמי אבטלה במקרה של סיום חוזה שנתי
15/09/2018 | 14:13
1
17
אני מועסק כעובד מדינה בחוזה שנתי. עובד ברציפות ב-10 השנים האחרונות. החלטתי מיוזמתי שלא לחדש חוזה בשנה הבאה. שאלותיי הן : 
1. האם אהיה זכאי לדמי אבטלה?
2. האם אוכל לקבל אותם מיד בסיום החוזה, או רק לאחר תקופה מסויימת?
לצפיה ב-'ברמת העקרון כל מובטל שעונה לתנאי הזכאות (קרי תקופת אכשרה '
ברמת העקרון כל מובטל שעונה לתנאי הזכאות (קרי תקופת אכשרה
16/09/2018 | 09:46
11
וכו'), יהיה זכאי לדמי אבטלה.
ההבדל בין מי שהתפטר למי שפוטר, בגדול, הוא אכן בתקופת המתנה בת 90 יום. לפי דבריך עמדה לך האפשרות להאריך את החוזה ואתה זה שהחלטת שלא לעשות זאת. לעניות דעתי הדבר זהה להתפטרות, על כל המשתמע מכך (כלומר כן תהיה זכאי, אך תזדקק לתקופת המתנה).

עם זאת, אם תצליח לשכנע את פקיד התביעות מדוע במקרה שלך זה צריך להיות שונה (למשל אם תנאי העבודה הם כאלה שלא הגיוני לדרוש ממך להמשיך לעבוד), בסמכותו להחליט אחרת ולאשר לך דמי אבטלה ללא תקופת המתנה.
לצפיה ב-'תשלום חוב לביטוח לאומי '
תשלום חוב לביטוח לאומי
16/09/2018 | 07:08
1
23
שנה טובה
האם ניתן לשלם למלל חוב מזונות בפריסת ציקים - כ 10
חוב שוטף
לצפיה ב-'ברמת העקרון כן, אך צריך להסדיר זאת עם פקידי הגביה.'
ברמת העקרון כן, אך צריך להסדיר זאת עם פקידי הגביה.
16/09/2018 | 09:08
14
בעלי חוב למוסד יכולים להגיע לפריסת תשלומים על-ידי פניה לפקידי המחלקה הרלוונטית (זאת שאצלה נוצר החוב). ככלל ניתן להגיע לפריסת תשלומים נוחה, אך הדבר תלוי במספר פרמטרים וכל מקרה נבחן לגופו. 
לצפיה ב-'פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי למקבל קצבת נכות'
פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי למקבל קצבת נכות
14/09/2018 | 05:22
40
נקבעה לי מאה אחוז נכות תעסוקתית קבועה ואני מקבל קצת נכות מלאה.
יש לי הכנסות מדמי שכירות של נכסים מסחריים.
האם העובדה שאני מקבל קצבת נכות פוטרת אותי מתשלום לביטול הלאומי בגין ההכנסה מהשכירות ?

לצפיה ב-'תאונת עבודה ותביעה מאוחרת'
תאונת עבודה ותביעה מאוחרת
13/09/2018 | 18:20
1
23
היי
לפני כשנה קרעתי רצועה בברך במשחק כדורגל חובבני
המשכתי לעבוד במקום עבודתי כרגיל ותפקדתי עם כאב קל בכל תחומי היום יום
באפריל 2018  זומנתי לשימוע בעבודה על ידי המנהל, שביקש ממני להגיע ביום שישי או ביום ראשון למקום העבודה.
אמרתי שאגיע בראשון, אך המנהל אמר לי שישי או ראשון לבחירתי.
ביום שישי הסתדר לי להגיע והחלטתי להגיע למקום העבודה כדי לבצע את השימוע (אני יודע שזה נשמע קצת חאפרי, אז אציין שבמקום העבודה, המנהל הוא מנהל יחיד/בעלים של החברה והוא לא זמין כמעט למענה אף פעם. השימוע יועד להיות עם המזכירה שלו שנכחה בעבודה בשני הימים המדוברים)
בצאתי מהבית, נפלתי במדרגות הבניין, נחבלתי בראש וברגל ועליתי בעזרת אשתי חזרה אל הבית כדי לטפל בעצמי.
עד שעות הערב הכאב לא עבר, וגם סבלתי מסחרחורות, אז החלטתי להגיע אל בית חולים, למיון.
שלחתי הודעה למנהל שלי שנחבלתי ושאעדכן אם אהיה מסוגל להגיע ביום א׳.
הכאבים ברגל החמירו מאוד ובקושי יכולתי ללכת (בתחילה לא יכולתי לדרוך על הרגל כלל). הייתי בימי מחלה...
בזמן ימי המחלה המנהל שלי דחק בי להגיע לשימוע, ואכן הגעתי בהמשך למפגש עם מזכירתו, ובסופו פוטרתי.
בהמשך מצאתי עבודה בהיקף משרה מאוד קטן באותו תחום, ולאחרונה עברתי ניתוח לתיקון המיניסקוס (לפני כשבועיים) שהשבית אותי (לתקופה של 3 חודשים סהכ)
אציין בשלב זה כי היחסים עם המנהל שלעיל היו גרועים, (התלוננתי רבות על חוסרים בפנסיה שלי, מה שהרגיז אותו מאוד) ולא סביר שהוא ישתף איתי פעולה בכל דבר שיעזור לי.
עד ימינו, לא חשבתי כלל על פנייה לביטוח לאומי (היה לי ביטוח פרטי שכיסה לי הוצאות ניתוח, לא ידעתי אם החמרת המצב בכלל רלוונטית, ובעיקר חששתי לפנות למנהל שלי)
האם יש אפשרות שיכירו בתאונה זו כתאונת עבודה? הרי לא מילאתי שום טופס רלוונטי לכך עד היום...
אם כן, מה מגיע לי במסגרת תביעה שכזו? הערכות וסדרי גודל יתקבלו בברכה...
המשכורות שלי היו נמוכות לפני התאונה (אני סטודנט) ואני שוקל אם בכלל הטרחה תצדיק את הפיצוי (שאולי אקבל ואולי לא). אני צפוי לחזור לתפקוד תוך חודשיים שלושה...
מה יקרה אם המנהל שלי ״יעיד״ כנגדי וינסה לנגח את הטענות שלי?
ובכלל אשמח לשמוע המלצות רלוונטיות נוספות למקרה זה...
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'על פניו בהחלט מומלץ להגיש תביעה להכרה באירוע'
על פניו בהחלט מומלץ להגיש תביעה להכרה באירוע
13/09/2018 | 23:49
13
כפגיעה בעבודה. רשמית עומדים לרשותך 12 חודשים ממועד הפגיעה לעשות זאת. בפועל, ככל שזה נעשה מוקדם יותר עדיף, שכן זה בדרך כלל מאפשר למוסד להתחקות ביתר קלות אחרי השתלשלות האירועים.

במקרה שלך, מאחר ופנית באותו יום לטיפול רפואי (בתקווה שציינת שם שהיית בדרך לעבודה והדברים נרשמו) וכן הודעתך למנהל (בתקווה שיאשר אותה), יסייעו לך להוכיח את טענותייך.

מבחינת כדאיות התביעה, היא בהחלט כדאית. הטעם לכך הוא שבפגימות רפואיות כמו זו שתיארת, תיתכן החמרה בהמשך, גם לאחר שנים. ככל שהאירוע יוכר כעת, תוכל בכל שלב בחייך להגיש תביעה להחמרה אם יעלה לכך הצורך. ככל שהתביעה לא תוכר כעת, הדברים הרבה יותר מסובכים.
לצפיה ב-'זכאות לאבטלה'
זכאות לאבטלה
13/09/2018 | 23:16
19
שלום,
אדם שפוטר מעבודתו וזכאי לפי כל התנאים לדמי האבטלה, אם עומד להתחיל לימודים לתואר ראשון תכנית מלאה, יהיה זכאי גם בתקופת הלימודים לאבטלה (כאשר תקופת הזכאות שלו חופפת לזמן הלימוד לתואר)?
תודה
לצפיה ב-'ביטול עיקול בביטוח לאומי '
ביטול עיקול בביטוח לאומי
12/09/2018 | 21:48
4
41
שנה טובה 
הוצאה לפועל ביטל עיקול מחשבי    תוך כמה זמן זה יקלט בביטוח לאומי !!
החודש מקדימים את התשלום ל-20 לחודש !!
האם יעזור להגיש למלל אישור ביטול עיקול ידני מודפס !!!
אודה מראש בלחץ לתשובה 
לצפיה ב-'עיקול '
עיקול
12/09/2018 | 21:50
29
אתה נראה לי באקשן !!!! יש גם כיפור באמצע 
לצפיה ב-'שאלתך לא לגמרי ברורה'
שאלתך לא לגמרי ברורה
13/09/2018 | 08:51
2
20
האם מדובר בעיקול של המוסד, או בעיקול של גורם שלישי על חשבונך שמשום מה מנע העברת קצבאות לחשבון?

בכל מקרה ניתן לפנות עם האישור למחלקה הרלוונטית במוסד ולבקש את הפקדת הקצבה לחשבון כרגיל.
לצפיה ב-'הבהרה בנושא עיקול '
הבהרה בנושא עיקול
13/09/2018 | 19:20
1
19
הוצאה לפועל הטיל עיקול על הקצבה ישירות במלל !!!
הכסף לא נכנס לבנק בכלל ישירות הועבר להולפ 
קיבלתי ביטול עיקול ידני , אבל במלל אומרים נדרש ביטול עיקול מחשבי 
כמה זמן זה לוקח להתעדכן במלל מאחר ותשלומי הקצבה הם ב-20

אודה על תשובתך חג שמח 
לצפיה ב-'לכתחילה זה אכן אמור להתעדכן בדרך ממוחשבת.'
לכתחילה זה אכן אמור להתעדכן בדרך ממוחשבת.
13/09/2018 | 19:59
15
בפועל, לאור סד הזמנים הקצר והצורך בקצבה למחיה בחגים, מומלץ כאמור קודם לנסות לגשת ישירות עם האישור הידני.
לצפיה ב-'שיקום מיקצועי לנפגע בתאונת עבודה'
שיקום מיקצועי לנפגע בתאונת עבודה
13/09/2018 | 18:27
16
אני עצמאי ומשתכר לפי השומה שלי ב9500 שקל נטו.
ואני ניגש עכשיו לשיקום מיקצועי כמה אני אמור לקבל בחודש בתקופת הלימודים דרך ביטוח לאומי
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
13/09/2018 | 08:54
1
84
אתמול אמרו שביטוח לאומי הולך לעשות קיצוץ בקצבאות השאלה שלי  על כמה תעמוד הקצבה אחרי הקיצוץ שאמור להיות 
לצפיה ב-'איש אינו יודע.'
איש אינו יודע.
13/09/2018 | 08:56
60
לא שמעתי שנמסר על קיצוץ בקצבאות. אולי כוונתך לכך שדובר על הגרעון התקציבי האקטוארי הצפוי של המוסד ואולי פרשנים/כתבים שונים העלו ספקולציות בנושא, אך למיטב ידיעתי אין כל החלטה אופרטיבית להוריד קצבאות.

ככל שתתקבל החלטה כזו, נשמע באמצעי התקשורת ובפרסומים רשמיים את שיעור הקיצוץ ומתוך כך כל אחד יוכל ללמוד את השלכותיו על הקצבה לה הוא זכאי.
לצפיה ב-'קריטריונים לקבלת קיצבת נכות '
קריטריונים לקבלת קיצבת נכות
13/09/2018 | 06:51
1
40
אני סובלת בשנים האחרונות מפריצת דיסק שמגבילה אותי. אני עובדת כמטפלת סיעודית במשכורת נמוכה . בנוסף יש סכרת ולחץ דם גבוה. בת 57 . האם מגיע לי קצבת נכות? 
לצפיה ב-'קשה לענות על כך. הדבר תלוי בחומרה של כל פגימה רפואית'
קשה לענות על כך. הדבר תלוי בחומרה של כל פגימה רפואית
13/09/2018 | 08:54
21
בפני עצמה ובהשפעותיה.

ככלל על-מנת להיבחן במחלקת נכות כללית עלייך להראות שהכנסותייך ירדו בכמחצית עקב הפגימות הרפואיות. לאחר מכן תזומני לוועדה רפואית, אשר תקבע את שיעור הנכות הרפואית.
ככל ששיעור זה גבוה מ60% (או מ40% כאשר לפחות סעיף אחד הוא 25%), תזומני לוועדה נוספת אשר תקבע את כושרך להשתכר. ככל שוועדה זו תקבע כי איבדת למעלה מ50% מכושרך להשתכר, תהיי זכאית לקצבת נכות, אשר שיעורה תיקבע על-פי הפרמטרים דלעיל ונתונייך האישיים.

באפשרותך למצוא ב'גוגל' את 'ספר המבחנים' של המוסד, אשר בו תוכלי למצוא בקווים כלליים את שיעור הנכות הרלוונטי לפגימות הרפואיות מהן את סובלת. עם זאת כאמור מעלה, הקביעה בפועל של הוועדה תלויה במספר גורמים ולא תמיד תוכלי לדעת על סמך ספר המבחנים את הקביעה הצפויה באופן מדויק.
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
10/09/2018 | 23:30
1
9
אני שכירה במשרה חלקית
עובדת *מהבית* כ-10 שעות בשבוע
מבקשת לדעת האם אוכל להמשיך לעבוד גם בחופשת לידה מבלי לפגוע בזכויותיי
לצפיה ב-'המשך עבודה במהלך חופשת לידה'
המשך עבודה במהלך חופשת לידה
11/09/2018 | 21:46
12
שלום רב,
המשך עבודה, גם חלקית, במהלך תקופת חופשת לידה שמשולמת על-ידי המוסד, עלול לפגוע בזכאותך לדמי לידה. במקרים מסוימים המוסד רשאי גם לבטל זכאות כזאת רטרואקטיבית בעקבות עבודה.

לצפיה ב-'חוב לבטוח הלאומי'
חוב לבטוח הלאומי
10/09/2018 | 18:20
1
50
אני בפני פרישה וגיליתי להפתעתי חוב לביטוח לאומי מלפני כ15 שנה.חוב שלא ידעתי עליו מה עושים למי לפנות

לצפיה ב-'טיפול בחוב ישן למוסד'
טיפול בחוב ישן למוסד
11/09/2018 | 21:44
33
ראשית יתכן שחלה התיישנות על החוב. אם תציין מעט יותר פרטים ניתן יהיה להתייחס לכך.
מעבר לכך מומלץ לבדוק לעומק את עילת היווצרות החוב, שכן יתכן שמדובר בטעות עקב חוסר מידע וכיו"ב.

כך או אחרת, הטיפול בחובות למוסד נעשה בדרך כלל מול מחלקת גביה בסניף המטפל. מומלץ לפנות לסניף ולבקש להגיע לפריסת תשלומים. ככלל המוסד יאות לפריסה נוחה. ככל שמדובר בחוב משמעותי, ניתן במקביל לכך לפנות לוועדה לביטול חובות ולבקש את ביטול או הפחתת החוב על-פי קריטריונים שונים.

לצפיה ב-'בשם כל באי ונעזרי הפורום, תנחומים לאורנה על פטירת אימה ע"ה'
בשם כל באי ונעזרי הפורום, תנחומים לאורנה על פטירת אימה ע"ה
11/09/2018 | 21:42
1
30
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
12/09/2018 | 09:58
18
לצפיה ב-' שנה טובה ומבורכת לבאי הפורום ובני משפחותיכם '
שנה טובה ומבורכת לבאי הפורום ובני משפחותיכם
09/09/2018 | 11:04
24
לצפיה ב-'השכלה אקדמאית נתמכת'
השכלה אקדמאית נתמכת
10/09/2018 | 12:21
37
שלום רב. 
אני מתחיל השנה ללמוד תואר ראשון באוניברסיטת תלאביב. אני מוכר ע"י ביטוח לאומי 40 אחוז נכות רפואית נפשית לצמיתות 100אחוז איכושר. הגשתי בקשה לשיקום מקצועי בביטוח לאומי -ממתין לזימון.
 בבדיקה עםהפסיכיאטר הומלץ לי על התאמות בלימודים של תוספת זמן במבחנים. 
רציתי בבקשה לשאול:
 1.האם אוניברסיטת תלאביב נותנת התאמות בלימודים על פי המלצת פסיכיאטר גם אם לא הגשתי בקשה לשיקום במשרד הבריאות?
2.אינני מעוניין להיחשף באוניברסיטה לכלל הפקולטה ומעוניין לשמור על סודיות רפואית. למי בידיוק עלי להפנות מכתב רפואי זה על מנת שכמה שפחות אנשים ידעו ? האם אפשר לתת את המכתב לא  במזכירות אלא ישירות לגורם האחראי באוניברסיטה? 
3.האם כל המרצים שלי ידעו את הסיבה שביגללה קיבלתי תוספת זמן? חושש מסטיגמה של המרצים....
לצפיה ב-'שאלה על קצבת נכות'
שאלה על קצבת נכות
08/09/2018 | 21:29
1
83
האם בעיות בבלוטת התריס כמו פעילות ייתר או תת פעילות, מאפשרות קבלת קצבת נכות כל שהיא?
לצפיה ב-'תנאי זכאות - קצבת נכות'
תנאי זכאות - קצבת נכות
09/09/2018 | 11:27
58
שלום לך,

על מנת להיות זכאי לקצבת נכות,
בודקים תחילה אם ההכנסה ברוטו נמוכה מ-5944 ש"ח בחודש.
כמו כן, יש לצבור 40% נכות לפחות, כאשר אחת הנכויות עומדת על 25% לפחות,
או 60% נכות.
לאחר מכן, יקבעו את הדרגה לאבדן כושר העבודה.

בתביעה לקצבת נכות, יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים,
בצירוף מסמכים רפואיים תומכים, על מנת להגדיל את הסיכוי קצבה.
ניתן להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת"

ראה מתוך ספר הליקויים
..." 3 .מחלות הבלוטות להפרשה פנימית (בלוטות התריס, מצר התריס, יתרת המוח, יתרת הכליה)
קיים פירוט על פי חומרת המצב...(להקיש בקישור ע"י CTRL+F לרשום מחלות הבלוטות ותגיע לפירוט.

להתיעץ עם רופא מומחה בתחום המטפל במסגרת הקופה.

בברכת בריאות ושנה טובה ומבורכת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און
פורום אימון למציאת זוגיות
מתייעצים בפורום
אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה