לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-' הודעות ועדכונים חשובים לידיעתכם'
הודעות ועדכונים חשובים לידיעתכם
16/01/2017 | 18:16
12
394
לצפיה ב-'קשיש סיעודי המאושפז בבית חולים ימשיך לקבל גמלת סיעוד למשך חו'
קשיש סיעודי המאושפז בבית חולים ימשיך לקבל גמלת סיעוד למשך חו
16/01/2017 | 17:51
99
מתוך אתר הכנסת:

"אושר לקריאה שנייה ושלישית: קשיש סיעודי המאושפז בבית חולים ימשיך לקבל גמלת סיעוד למשך חודש

16 בינואר 2017,
י"ח בטבת תשע"ז, בשעה 15:35

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית, אשר מוזגה עם הצעת חוק פרטית של ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני) ואח', לפיה תוארך מ-14 יום ל-30 יום התקופה בה קשיש סיעודי (מעל גיל 67) שמתאשפז בבית חולים, ימשיך לקבל גמלת סיעוד. הארכת התקופה לקבלת הגמלה היא בעיקר לצורך המשך העסקת המטפל הסיעודי הפרטי של הקשיש. תחילת החוק: ב-1 בחודש שלאחר פרסומו.
ח"כ בר לב הסביר בדיון: "כיום, בתום שבועיים מפסיק המוסד לאומי לשלם לקשיש הסיעודי את הקצבה שלו, מכיוון שלכאורה הצוות הרפואי בבית החולים אמור לספק לקשיש את כל צרכיו. אבל הקשיש ומשפחתו, המעוניינים בהמשך קבלת הקצבה לצורך העסקת מטפל סיעודי פרטי, נאלצים לממן זאת מכיסם עם התארכות האשפוז. מדובר בנטל כלכלי כבד מאוד. הארכת הקצבה ל-30 יום תביא מזור, תקטין את העיסוקים הביורוקרטיים ותקל על בדידות הקשישים".
יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) קרא להאריך את הזכאות לגמלה ב-15 יום נוספים ולהחיל אותה לא רק על קשישים סיעודיים, אלא על חולים סיעודיים בכל הגילאים. הוא קבע כי המוסד לביטוח לאומי יאסוף נתונים רלוונטיים בששת החודשים הקרובים, ויציג אותם בפני הוועדה, אשר תשקול לשנות את החוק בהתאם.
רפרנטית ביטוח לאומי באגף תקציבים באוצר, יעל אגמון: "הצעת החוק זוכה לתמיכה מהממשלה. זוהי פשרה בין לאפשר לקשיש לא לאבד זכאותו לגמלה לבין החשש שהמוסד לביטוח לאומי יממן את עבודת מחלקות האשפוז בבית החולים"."
http://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/Pages/p...
לצפיה ב-'חדשות - העלאת קצבאות זקנה ושאירים עקב הגדלת תוספת ותק'
חדשות - העלאת קצבאות זקנה ושאירים עקב הגדלת תוספת ותק
06/01/2017 | 19:11
523
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"בעקבות תיקון בחוק ההסדרים, החל בינואר 2017 יוגדלו סכומי הקצבה למקבלי קצבאות זקנה או שאירים עם תוספת ותקנמוכה מ-50%"
למידע נוסף (מובא הלן - הערה שלי)
העלאת קצבאות זקנה ושאירים עקב הגדלת תוספת ותק
מינואר 2017 יוגדלו סכומי הקצבה למקבלי קצבאות זקנה או שאירים עם תוספת ותק נמוכה מ-50%.
מהי תוספת ותק?
תוספת ותק מתווספת לסכום קצבת הזקנה הבסיסית  או  קצבת השאירים הבסיסית שנקבעות בהתאם לגיל מקבל הקצבה ולהרכב המשפחתי שלו.
תוספת הוותק בקצבת זקנה מחושבת לפי שנות הביטוח שצבר מקבל קצבת זקנה. תוספת הוותק בקצבת שאירים מחושבת לפי תקופות הביטוח שצבר המנוח בטרם פטירתו. תוספת הוותק המקסימלית שניתן לקבל היא 50%% מהקצבה.

חישוב תוספת הוותק לפי שנות הביטוח
עד דצמבר 2016 תוספת הוותק חושבה כך: על כל שנת ביטוח שמעל 10 שנות הביטוח הראשונות  שולמה תוספת ותק בשיעור של 2% מהקצבה הבסיסית.
בעקבות התיקון, שונה אופן החישוב למי שתוספת הוותק שלו נמוכה מ-50%. תוספת הוותק שלו תוגדל בהדרגה ב- 4 מועדים, ותחושב לפי הפירוט הבא:
*בינואר 2017 תשולם תוספת ותק בשיעור של 2% עבור כל שנת ביטוח שמעל 9 שנות הביטוח הראשונות.
*בינואר 2018 תשולם תוספת ותק בשיעור של 2% עבור כל שנת ביטוח שמעל 8 שנות הביטוח הראשונות.
*בינואר 2019 תשולם תוספת ותק בשיעור של 2% עבור כל שנת ביטוח שמעל 4 שנות הביטוח הראשונות.
*בינואר 2020 תשולם תוספת ותק בשיעור של 2% עבור כל שנת ביטוח, כלומר משנת הביטוח הראשונה.

שימו לב, תוספת הוותק המקסימלית נשארת 50% מהקצבה גם לאחר התיקון בחוק.                                                 
תוספת הוותק המוגדלת תשולם באופן אוטומטי מקצבת חודש ינואר 2017. "                                               

מקבלי קצבת זקנה ושאירים עם תוספת השלמת הכנסה שימו לב,
מי שבעקבות הגדלת תוספת הוותק בקצבה לא יהיה זכאי יותר לתוספת השלמת הכנסה, זכאותו לקבלת הטבות נלוות ממוסדות אחרים לא תיפגע, והוא ימשיך לקבל הנחה בארנונה, בחשמל, במים וכד', כפי שקיבל עד כה."
לצפיה ב-'חדשות - גדל סכום ההכנסה מעבודה שהורים עצמאיים (חד הוריים) יכ'
חדשות - גדל סכום ההכנסה מעבודה שהורים עצמאיים (חד הוריים) יכ
09/01/2017 | 18:36
100
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"החל בינואר 2017 גדל סכום ההכנסה מעבודה שיכול הורה עצמאי (משפחה חד-הורית) להרוויח, ועדיין להיות זכאי להשלמת הכנסה.

סכומי ההכנסה החדשים המזכים בהשלמת הכנסה (מלאה או חלקית) למי שמתחת לגיל 55:
הורה עצמאי עם ילד אחד, יכול להרוויח מעבודה עד 7,018 ₪ ברוטו.
הורה עצמאי עם 2 ילדים יכול להרוויח מעבודה עד 7,811 ₪ ברוטו.

סכומי ההכנסה החדשים המזכים בהשלמת הכנסה (מלאה או חלקית) למי שמעל גיל 55:
הורה עצמאי עם ילד אחד, יכול להרוויח מעבודה עד 8,484 ₪ ברוטו.
הורה עצמאי עם 2 ילדים יכול להרוויח מעבודה עד 9,926 ₪ ברוטו.

שימו לב,                                                                                                                                                         
אם יש לכם הכנסות נוספות, אופן החישוב שונה.
רוצים לדעת כמה תוכלו להרוויח ועדיין לקבל קצבה?
היכנסו למחשבון הבטחת הכנסה, ותוכל לבדוק איך הכנסותיכם מעבודה ושלא מעבודה משפיעות על סכום הקצבה שמגיעה לכם."

לצפיה ב-'חדשות - שינוי גיל הפרישה לנשים'
חדשות - שינוי גיל הפרישה לנשים
09/01/2017 | 19:11
287
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"בעקבות החלטה שהתקבלה בכנסת בינואר 2017, גיל הפרישה לנשים שנולדו עד 31.7.1955 נשאר 62 שנים. גיל הפרישה יעלה בהדרגה לנשים שנולדו מ-1.8.1955 ואילך.
{ראו הפניה למחשבון בקישור שיפתח (הערה שלי) }

לצפיה ב-'אושר: "מענק חימום" ל-200 אלף קשישים נוספים'
אושר: "מענק חימום" ל-200 אלף קשישים נוספים
18/01/2017 | 12:28
137
מתוך הודעות הכנסת : ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת
18 בינואר 2017, כ' בטבת תשע"ז, בשעה 10:35

עדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום פה אחד הסכם של משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי, לפיו 200 אלף קשישים יקבלו מענק חד פעמי בגובה 182 שקלים, לצורך הקלה בתשלומי החשמל עבור חימום בעונת החורף. זאת בנוסף לקשישים המתגוררים באזורים המוגדרים על ידי המדינה כקרים במיוחד, הזכאים לקבלת "מענק חימום" מורחב, בסך 553 שקלים. הזכאים למענק בסך 182 שקלים הם קשישים הנמנים על אחת מהקבוצות הבאות: מקבלי גמלת הבטחת הכנסה, קצבת זקנה לנכה, הטבות לפי חוק ניצולי שואה או חוק נכי המלחמה בנאצים. עלות ההטבה הנוספת: 36 מיליון שקלים. המענק ישולם עד 15 בפברואר 2017.

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) וח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) קראו למענק מקסימלי אחיד, ללא חלוקה לאזורים. "מדוע המענק הוא חד פעמי?  הרי החורף חוזר כל שנה", תהה ח"כ אלאלוף.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני): "אי הכללתם של ישובים בגליל וישוב כמו ערד, בהם מזג האוויר קר מאוד בלילות, היא עוול מתמשך".

עו"ד שרית דמרי מהלשכה המשפטית במוסד לביטוח לאומי הסבירה: "אנחנו מסתמכים על סיווג אקלים של השירות המטאורולוגי, אשר עודכן לאחרונה לפני שנתיים, ומבטיחים לנו שיעודכן שוב בהקדם". מנהלת אגף זיקנה ושאירים במוסד לביטוח לאומי, לבנה עזרא, הדגישה כי הזכאים  למענק מורחב, אשר יישובם נגרע מרשימת היישובים הקרים, ממשיכים לקבל את הסכום המירבי."
לצפיה ב-'עדכון קצבאות ינואר 2017'
עדכון קצבאות ינואר 2017
18/01/2017 | 22:18
738
מתוך אתר ביטוח לאומי:
https://www.btl.gov.il/Publications/benefits_updat...
לצפיה ב-' המונח "קצבת זקנה" יוחלף ב"קצבת אזרח ותיק"'
המונח "קצבת זקנה" יוחלף ב"קצבת אזרח ותיק"
24/01/2017 | 17:38
1
148
מתוך אתר הכנסת

24 בינואר 2017, כ"ו בטבת תשע"ז, בשעה 13:20
"ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה היום פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית, אשר מוזגה עם הצעות חוק דומות של חברי הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני), מירב בן ארי (כולנו) ואח', לפיה כדי למנוע פגיעה ברגשות ציבור מקבלי קצבאות הזקנה, בשל הקונוטציה השלילית שעלולה להיות למונח "זקנה", יוחלף הביטוי "קצבת זקנה" בביטוי "קצבת אזרח ותיק".
עו"ד חנן פוטרמן מהלשכה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי הדגיש: "מדובר בשינוי טרמינולוגי, ולא בשינוי תנאים או זכאויות".
ח"כ שי: "יש שילגלגו ויאמרו: קודם תגדילו את הקצבה, רק אחר כך תשנו את שמה. אבל יש כאן שינוי תודעתי חשוב. זהו צעד קדימה בדרך ארוכה".
ח"כ בן-ארי: "יזמתי את הצעת החוק בזכות אמא שלי, שלא חדלה מלומר לי: אני לא זקנה, תשני את החוק".
ח"כ נורית קורן (הליכוד): "אנחנו נחושים לשנות מושגים המשפיעים על התודעה החברתית שלנו. נעמול רבות על מנת לשנות תפישות חברתיות בישראל".
ד"ר שאול נבון, אשר פנה לחברי הכנסת כדי לקדם את החוק, ביקש גם לשנות את המילה "קצבה" ל"גמלה", אולם בשל מגבלות משפטיות נענה בשלילה על ידי הוועדה.
מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ טלי פלוסקוב, בישרה ששם ועדת המשנה בראשותה ישונה מ"הוועדה למעמד הקשיש" ל"ועדה למעמד האזרח הוותיק"."
לצפיה ב-'שר הרווחה חיים כץ- קצבאות הזקנה יוצמדו לשכר במשק'
שר הרווחה חיים כץ- קצבאות הזקנה יוצמדו לשכר במשק
25/01/2017 | 16:20
181
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=122167...

"קצבאות הזקנה יוצמדו לשכר במשק; עשרות עד מאות שקלים יתווספו לקשישים עניים
השר כץ אמר כי "שבעה שקלים מפרידים בין קשיש מעל קו העוני לזה שמתחתיו", ולדבריו העלאת הקצבאות תביא להעלאה של רבע מיליון קשישים מעל קו העוני

הארץ/ לי ירון
14:39 עודכן ב- 14:39

שר העבודה והרווחה חיים כץ הציג תוכנית חדשה להעלאת רבע מיליון קשישים מעל לקו העוני. לדבריו, הוא גילה שקצבאות הזקנה נמוכות היום בשבעה שקלים בלבד מקו העוני. קשיש יחיד שזכאי לקצבת זקנה והשלמת הכנסה מקבל 3,151 שקלים בחודש, וקו העוני עומד על 3,158 שקלים – פער של שבעה שקלים.

בשל כך, השר החליט ליזום תוכנית להעלאת את הקצבאות באופן מיידי - מה שיביא להעלאה של 237,400 קשישים מעל קו העוני - לדבריו, מדובר ב-14% מהעניים בישראל.

במשרד הרווחה הסבירו כי ההעלאה בקצבות הזקנה לא תעמוד על שבעה שקלים בלבד ותנוע בין עשרות עד מאות שקלים לקשיש. על פי התוכנית, שתוגש כהצעת חוק ממשלתית, המדינה תעלה את קצבת השלמת ההכנסה לקשישים בפעימה אחת ובסכום של כ-700 מיליון שקלים. הקצבה תוצמד לשכר הממוצע במשק, ותוציא את 237,400 אלף הקשישים ממעגל העוני.

לדברי כץ, "לאחרונה התפרסם דו"ח העוני ואני רואה שמדי שנה יש עליה עקבית וירידה קלה אבל אין שינויים דרמטיים. שבעה שקלים מפרידים בין קשיש מעל קו העוני לזה שמתחתיו. שאלתי את אנשי המקצוע כמה כסף צריך לשים כדי להעלות את הקשישים מעל קו העוני אני רואה שאם מוציאים אותם מהעוני מימדי העוני יצטמצמו ב-14%. ממשלת ישראל מחויבת לשפר את מעמדם של האזרחים הוותיקים בישראל ומשרדי יוביל את השינוי המתבקש".

בדברי ההסבר לחוק נכתב כי "במצב הנוכחי, כאשר הקצבאות צמודות למדד שלא מתעדכן כבר שנים, העוני רק מתרחב ופוגע בעוד אוכלוסיות. מטרת החוק להוציא מהעוני את כל הקשישים מקבלי השלמת הכנסה כבר במהלך שנת 2017, הצעת החוק גובשה לפי תחשיבי תעריפי קצבאות ועלויות תקציביות המתבססות על שיעור השינוי השנתי הממוצע של קווי העוני ב-18 השנים האחרונות (3% בשנה). הצעה זו צפויה להוציא מהעוני כ-190,100 משפחות, שהן כ-237,400 נפשות"."
לצפיה ב-' חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית'
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
11/01/2017 | 15:57
804
ראו להלן עדכונים ושינויים שבוצעו בהודעה הראשונה ע"י הביטוח הלאומי.
יש להתיחס לעדכונים אחרונים אלה בהודעה (הקישור בשתי ההודעות מוביל למידע העדכני):

מתוך אתר ביטוח לאומי:
"שינויים המיטיבים עם מקבלי קצבת נכות כללית
הגדלת הקצבה החודשית הנוספת (קח"ן)
קצבה חודשית נוספת משולמת לנכים שנקבעה להם דרגת אי כושר להשתכר בשיעור של 100%. בעקבות תיקון בחוק, החל בחודש ינואר 2017 הורחב מעגל הזכאים, והקצבה הנוספת תשולם לנכים עם דרגת נכות רפואית בשיעור 40% ומעלה (במקום 50% ומעלה). בנוסף יוגדלו סכומי הקצבה הנוספת לשאר הזכאים. התוספת לקצבה החודשית הנוספת תגדל מ- 44 ₪ ועד 150 ₪  לפי שיעור הנכות הרפואית. 

ביטול שלילת קצבת נכות עקב תשלום דמי מחלה 
החל מ- 1.1.17  מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה -  מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה 
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש.

תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21%% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪).

ביטול חלוקת הזכאים לקצבת נכות לקבוצה א' ולקבוצה ב', וקביעת רף הכנסה אחיד לכלל הזכאים, בשיעור 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017)

ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,753 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה)."

לצפיה ב-'הגשת תביעה בטלפון- מתוך דף הפייסבוק של שר הרווחה ח"כ חיים כץ'
הגשת תביעה בטלפון- מתוך דף הפייסבוק של שר הרווחה ח"כ חיים כץ
02/02/2017 | 20:25
1
42
לצפיה ב-'חדשות - תביעפון - הגשת תביעות לקצבאות נכות בטלפון 3928*'
חדשות - תביעפון - הגשת תביעות לקצבאות נכות בטלפון 3928*
02/02/2017 | 21:47
36
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"צריכים להגיש תביעה לקצבאות נכות? מהיום, אתם מתקשרים, אנחנו מטפלים

שירות חדש בביטוח הלאומי
תביעפון 3928*
הגשת תביעות לקצבאות נכות, ילד נכה ושירותים מיוחדים באמצעות הטלפון.

מוקדים טלפוניים - מוקד טלפוני להגשת תביעות לקצבאות נכות

​צריכים להגיש תביעה לקצבאות נכות? מהיום, אתם מתקשרים, אנחנו מטפלים
חדש בביטוח הלאומי
תביעפון 3928*

להגשת תביעות לקצבאות נכות

השירות החדש מאפשר לכם  להגיש תביעה במהירות ובנוחות לקצבאות נכות, ילד נכה ולשירותים מיוחדים, הכל באמצעות הטלפון.

כיצד פועל השירות?
*פונים למוקד הטלפוני 3928*
*נציג שלנו ימלא עבורכם את התביעה, ויעדכן אתכם לגבי המשך הטיפול.
השירות פועל בימים א'-ה' בין השעות 18:00-9:00.

תביעפון 3928*- שירות שמצלצל נוחות"

לצפיה ב-' נא לא להגיב להודעות הנעוצות '
נא לא להגיב להודעות הנעוצות
16/01/2017 | 20:07
109
אפשר להעלות תגובה בנפרד, ע" י הוספת הודעה חדשה, על מנת לא להעמיס על ההודעות הנמצאות בראש העמוד.
על שיתוף הפעולה
לצפיה ב-'ביום שני חברי ועדת העבודה הרווחה והבריאות ידונו בהצעת החוק'
ביום שני חברי ועדת העבודה הרווחה והבריאות ידונו בהצעת החוק
16/02/2017 | 18:59
68
של אילן גילאון להעלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום ללא מבחני הכנסה
למי שרוצה לכתוב לחברי הועדה

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אלי אלאלוף
elalouf@knesset.gov.il

מירב בן-ארי
bmerav@knesset.gov.il

יוליה מלינובסקי
ymalinovsky@knesset.gov.il

אברהם נגוסה
aneguise@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת טלי פלוסקוב
talip@knesset.gov.il

לכבוד חבר הכנסת מאיר כהן
cohenmeir@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת נורית קורן
nkoren@knesset.gov.il

לכבוד חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי
smoalemr@knesset.gov.il

לכבוד חבר הכנסת ישראל אייכלר
ieichler@knesset.gov.il

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
19/02/2017 | 12:15
12
קיבלתי 94 אחוזי נכות יציבה ממצע 2016. האם אני זכאי להחזר רטרו על תשלום המס ששילמתי? ממתי אני זכאי לרטרו וכמה זמן? 
לצפיה ב-'המעסיק קיצץ ביותר ממחצית את כמות שעות העבודה שלי'
המעסיק קיצץ ביותר ממחצית את כמות שעות העבודה שלי
16/02/2017 | 05:33
1
32
שלום,
לפני 3.5 חדשים התקבלתי לעבודה במשרה מליאה ועקב כך הופסקה קצבת אבטחת הכנסה שקיבלתי מהביטוח הלאומי אחר שהודעתי לביטוח הלאומי שהנני מועסק במשרה מליאה.
אחר 3.5 חדשי עבודה וחוזה עבודה לפיו אני עובד אצל המעסיק 9 שעות ביום, 5 ימים בשבוע, החליט המעסיק להוריד את כמות שעות העבודה שלי ל 4 שעות ביום, פחות ממחצית ממה שרשום בחוזה.
כך נמצאתי קרח מכאן ומכאן: עבודה בפחות מחצי משרה וללא דמי אבטחת הכנסה.
מדובר בנזק ממשי שגרם לי המעסיק.
האם מעשהו של המעסיק חוקי? האם יש תרופה בחוק לנזק שגרם לי המעסיק?

לצפיה ב-'השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז ומצ"ב'
השאלה מתאימה לפורום דיני עבודה בתפוז ומצ"ב
18/02/2017 | 13:27
11
לצפיה ב-'קצבת נכות-תשלום רטרואקטיבית'
קצבת נכות-תשלום רטרואקטיבית
15/02/2017 | 17:59
3
68
שלום לכולם
יש לי נכות של 93% ודרגת אי כושר 100%
הזכאות נקבעה לי בחודש מרץ 2015 לצמיתות. במהלך 2014 הגשתי את התביעה לנכות כללית ותחילה קיבלתי 31% נכות ללא זכאות לקבצה לאחר ערוער והצאת תעודת עיוור הועלו לי האחוזים לנתונים שהצגתי בתחילת הפוסט. שאלתי היא כזאת :
האם יש היתכנות לקבל תשלומים עבור קצבת נכות מהתאריך המקורי של הגשת התביעה אי שם ב-2014 ?
שמעתי שיש דבר כזה קבלת קצבה והחזרי מס 7 שנים אחורה . הנכות שלי היא מולדת ובמשך 28 שנה לא התוודעתי כללל וכלל להטבות להן אני זכאי עד שנתי האחרונה באוניברסיטה .
האם הדברים קיימים או שזו אגדה אורבנית ?
תודה
לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה/שירותים מיוחדים לנכים/תג חניה'
פטור ממס הכנסה/שירותים מיוחדים לנכים/תג חניה
15/02/2017 | 21:45
2
30
שלום לך,

מדובר בוועדה לפטור ממס, אשר יכולה לקבוע אחוזי נכות עבור 6 שנים קודמות + שנה שוטפת.
אני מבינה שיש לך מסמכים רפואיים, התומכים בתביעתך לפטור, עוד טרם קבלת תעודת עוור.
הוועדה/ות נערכת/ות אמנם בביטוח הלאומי (שימוש בתשתיות), אך הן לצורך הפטור בלבד.
יש לקבל מפקיד השומה שובר תשלום בעלות של 562 ש"ח +הפניה לוועדות הרפואיות.

לגבי התביעה לקצבת נכות, האם לא הוגשו המסמכים התומכים במצב הראייה?
באופן כללי, ניתן לקבל בעת הגשת התביעה לקצבת נכות, הכרה באבדן כושר עבודה עבור 15 חודשים קודמים ותשלום קצבת נכות בעד 12 חודשים קודמים,
לחודש הגשת התביעה.

על ההחלטה של וועדה מדרג ראשון ניתן היה לערער במהלך 60 ימים(עם אופציה להרחבה ל-90 ימים, יש לברר קודם לכן), או תוך שנה להגיש תביעה בבית הדין לעבודה.

ממליצה על בדיקת זכאות לשירותים מיוחדים לנכים כמפורט להלן מתוך שירותים מיוחדים לנכים - שינויים במבחן הזכאות לקצבת...
..."מבדיקות שערך הביטוח הלאומי עולה, שהשינוי יגרום להכללת אנשים אלה, בעיקר, במעגל הזכאים לקצבה:

...* עיוורים (בעלי ליקוי ראייה של 90% ומעלה) "

בדוק זכאות לתג חניה לנכה, עבור מי שנוהג עבורך.
..."עיוור
יש לוודא כי קיים אישור ממשרד הרווחה. האישור מועבר באופן אוטומטי ישירות למערכת משרד הרישוי ואין צורך להצטייד בו.

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה רבה לך על התגובה'
תודה רבה לך על התגובה
16/02/2017 | 00:20
1
18
ראי, אני מנסה להבין את עניין הוועדה לקביעת פטור ממס הכנסה. בקישור שצירפת לאתר של מס הכנסה עולה כי אל הוועדה הרפואית יגיעו אנשים שאינם עיוורים לרבות  לא ליקויי ראייה או נכים בשיעור של 90% , היות ואני כבר כזה אני לא אמור להגיע לועדה (תקני אותי בבקשה אם אני טועה) . בנוסף, אני כבר מחזיק באישור פטור ממס  הכנסה שניתן לי החל ממרץ 2016. עכשיו ראיתי שבסוף המסמך בקישור שצירפת רשום בצורה מודגשת שניתן להגיש בקשה להחזרים רטרואקטיבים 6 שנים אחורה. מאחר ואני כבר אוח באישור פטור ממס הכנסה ונמצא בקריטריון הראשוני לדרישת מס הכנסה האם עליי ללכת שוב לועדה ? או לגשת להליך רגיל של הגשת טופס 106 לשנים הרלוונטיות. 
לכבי ביטוח לאומי אחוזי הנכות הנמוכים בפעם הראשונה היו תוצאה ישירה של דחייה בקבלת תעודת עיוור תחילה. לאחר הערעור במשרד לשירותים מיוחדים וקבלת תעודת עיוור זומנתי שוב לוועדה שהעלתה לי מחדש את האחוזים ל-90 ו-100 אי כושר עבודה. האם אני יכול לקבל קצבת נכות מהגשת התביעה הראשונה ? הרי המצב היה אותו מצב מי שמנע זאת תחילה הייתה הבירוקרטיה והסחבת של המערכת .
בעניין קצבת שירותים מיוחדים , אני מקבל קצבה בשיעור של 50%. אני מניח בגלל העובדה שאני כן יכול להסתר לבד ולא תלוי בזולת בכל פעולותיי
תודה

לצפיה ב-'פטור ממס הכנסה'
פטור ממס הכנסה
18/02/2017 | 13:25
10
לשם קבלת פטור ממס לשנים עברו,
טרם קבלת תעודת עוור, יש לעבור את התהליך של וועדות רפואיות במס הכנסה,
על מנת שיאושרו אחוזי הכות לתקופה הנדונה.

כך גם לגבי זכאים, אשר יש להם אחוזי נכות משנים עברו,
אך, הגישו רק עתה תביעה לקצבת נכות בביטוח הלאומי.
הפטור ניתן לאחר בדיקה אצל פקיד השומה, בהתיחס לאישור ביטוח לאומי.
עבור 6 שנים קודמות, יש לעבור את התהליך, כרשום מעלה בוועדה לפטור ממס.

מומלץ להתחיל את ההליך אצל פקיד השומה באיזור מגוריך, לקבל את הטפסים והשובר בהתאמה לבקשתך לפטור ממס.

בברכה.

לצפיה ב-'פיטורין בהריון ודמי לידה'
פיטורין בהריון ודמי לידה
14/02/2017 | 19:34
3
13
שלום רב,
עקב אי ידיעת החוק, אתייעץ עמכם ברשותכם -

אשתי נמצאת כרגע בחודש החמישי להריונה השני, אשר הינו הריון בסיכון.
היא גננת בחינוך המיוחד.
כרגע היא גננת מחליפה (גננת אחרת שיצאה לחופת לידה). הגננת המקורית אמורה לחזור במרץ (חודש מהיום).
הוצע לאשתי לעבור ללמד בגן אחר, אשר דורש מאמץ פיזי (סוג אחר של חינוך מיוחד), היא איננה מעוניינת עקב המאמץ הפיזי הדרוש. בנוסף, ברשותה אישור רפואי אשר ״אסור לעבוד עבודה מאומצת״ [ציטוט המכתב הרפואי].
לאחר דין ודברים עם ההנהלה, הוצע לה תפקיד אחר, שהקיפו 40 שעות חודשיות (כיום היקף המשרה הינו 115 שעות חודשיות).
על כן השכר החודשי ירד מ6000 ל2000 שח, ועל פי זה יחושבו דמי הלידה. כלומר ישנה הרעה מיידית וכן עתידית (4000 שח לחודש כפול 5 חודשי ההריון הבאים וכן 3 חודשי חופשת הלידה = 32 אלף שח).
אי קבלת המשרה החדשה משמעה התפטרות.

לפנינו עומדות מספר חלופות:
1) התפטרות - האם תהיה זכאית לדמי אבטלה? אם כן - האם דמי האבטלה יכולים להספר ולהתקבל כשכר לדמי לידה?
2) קבלת המשרה - האם ישנה אפשרות להציג לביטוח לאומי את השכר שלפני השינוי על מנת לקבלו כדמי לידה?
3) האם בהתפטרות היא תדרש לעמוד בפני ועדת משרד הכלכלה? אם כן, האם ניתן להגיש את האישור הרפואי על מנת להשפיע על ההחלטה?

איך הייתם פועלים במקרה כזה?

תודה רבה.

לצפיה ב-'דמי אבטלה / דמי לידה - היום הקובע '
דמי אבטלה / דמי לידה - היום הקובע
15/02/2017 | 10:32
2
10
שלום לך,

התפטרות מוצדקת, בשל מצב רפואי כמופיע בשאלה,
יכולה לזכות בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

לאחר הרשמה בשירות התעסוקה (החל מהחודש החמישי, מתיצבים אחת לחודש בלשכת שירות התעסוקה), יש להגיש תביעה לדמי אבטלה עם הסבר לסיבת ההתפטרות, בשל מצב רפואי המקשה על המשך עבודה במסגרת הנוכחית.
יש להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה ביום ובשעות שיקבעו, כך ישולמו דמי אבטלה, אם התפטרותה תאושר כמוצדקת.

לשאלותיך:
1- לחלק ראשון לשאלה, יש מענה מעלה.
לחלק שני בשאלה, דמי הלידה מחושבים על פי השכר הממוצע ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת העבודה בהיותה בהריון.
דמי אבטלה, במקרה שאלתכם, אינם נלקחים כבסיס לחישוב דמי הלידה.

2- קיימת אפשרות לחישוב דמי לידה לפני ההפחתה במקרים המפורטים להלן מתוך דמי לידה - שיעורי דמי הלידה
..."חישוב דמי לידה לעובדת שכירה
לעובדת שכירה מחושבים דמי הלידה ליום על-פי הכנסתה המלאה בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו הפסיקה את עבודתה, לחלק ב–90, אך לא יותר ממקסימום דמי הלידה ליום.

* מי שלא קיבלה שכר מלא בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שהפסיקה את עבודתה בגלל ההיריון  או בגלל מחלה, חופשה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או מפני כל סיבה אחרת שאינה תלויה בה, ויש בידה אישורים מתאימים - תיבדק האפשרות להשלמת שכרה בשלושת החודשים האלה או לחישוב שכרה על פי החודשים שקדמו לחודשים שבהם הייתה הירידה בשכרה.

לתשומת הלב,
* אם לקחת חופשה ללא תשלום באחד או יותר משלושת החודשים שלפני הפסקת העבודה או לאחר תקופת הלידה וההורות בתשלום - קיימת האפשרות להשלמת השכר או לחישוב השכר לפי שכר המינימום.
* אם מקום עבודתך סגור בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט, קיימת האפשרות להשלמת השכר לחודשים אלה."

3- התפטרות אינה מחייבת אישור משרד הכלכלה. האישור הינו עבור מעסיק המבקש לפטר עובדת בהריון וזה אינו המקרה.

האם בדקתם עם רופא נשים, את האפשרות לשמירת הריון?

בברכה ו

לצפיה ב-'תודה על התשובה המושקעת'
תודה על התשובה המושקעת
15/02/2017 | 13:20
1
8
אנחנו עכשיו בבדיקה לגבי שמירת הריון, נקבע תור לשבוע הבא. היות והיא בהריון בסיכון - שמירת הריון הינה אופציה רלוונטית.

האם שמירת הריון שומרת על השכר (הרי היא מקבלת פחות מהשכר הממוצע במשק) ולפיכך יחושבו דמי הלידה על פי השכר ״האמיתי״?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שמירת הריון'
שמירת הריון
15/02/2017 | 16:14
6
הפתרון עבורכם הינו שמירת הריון, בתקווה שתאושר.

הבסיס לחישוב הגמלה לשמירת הריון, הינו השכר הינו ברוטו, כולל החזר הוצאות (נסיעה), הנמוך מבין השניים:
1- 291.9 ליום*30=8757 ש"ח ברוטו בחודש.
2- השכר הממוצא ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת עבודה לצורך שמירת הריון.

בברכה ו

לצפיה ב-'מעבר דירה ודמי אבטלה'
מעבר דירה ודמי אבטלה
14/02/2017 | 16:04
1
13
שלום
רכשתי דירה בעיר מרוחקת (80קמ) 
המעבר צפוי בקיץ .. 
במידה ואני מתפטרת עכשיו ממקום העבודה האם אהיה זכאית לדמי אבטלה? ב3 חודשים בהם עדיין גרה בעיר הקודמת..
עובדת 3 שנים במקום העבודה.

תודה, 
לצפיה ב-'התפטרות ומעבר לעיר אחרת'
התפטרות ומעבר לעיר אחרת
15/02/2017 | 10:16
10
שלום לך,

אני מבינה מהשאלה, שב-3 החודשים הקרובים, עד למעבר לדירה המרוחקת,
עדיין מתגוררת בעיר מגורייך הנוכחיים.

מי שמתפטר מעבודתו, ואין לו סיבה מוצדקת כמפורט להלן מתוך אתה מובטל
תחול עליו תקופת המתנה של 90 ימים.

התפטרות סמוך למעבר, תקנה זכויות באבטלה מיידיים.

יש לקחת בחשבון, חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה, הינו זמינות לעבודה שיפנו אותך אליה.

בברכה ו
לצפיה ב-'אי כושר מלא '
אי כושר מלא
14/02/2017 | 10:53
1
40
אודה מראש

אלו דברים מקנה 100 אחוז אי כושר זמני מעל שנה
רפואי מעל 80 אחוז
לצפיה ב-'זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים'
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
15/02/2017 | 10:10
48
שלום לך,

לבחור נכות ותפתחנה בפניך כל ההטובות הנלוות הן לבעלי אבדן כושר עבודה מלא והן על פי אחוזי הנכות.

כמו כן לתקופה זו, אם מתחילים לעבור, פטורים מתשלום דמי ביטוח מההכנסה.
ראה בהרחבה מתוך דמי ביטוח לאומי
..."מי פטור מתשלום דמי ביטוח
מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות בשיעור של 100%, וכן מקבל קצבת נכות כללית בשיעור של 75% לפחות, לצמיתות או באופן זמני לתקופה רצופה של שנה לפחות - בעד התקופה שבה הוא מקבל את הקצבה (גם אם יש לו הכנסה אחרת)."

בברכה.
לצפיה ב-'שאילה אם כדאי לי לפנות לסל שיקום אם נכות לצמיתות?'
שאילה אם כדאי לי לפנות לסל שיקום אם נכות לצמיתות?
14/02/2017 | 00:01
1
60

הביטוח הלאומי אישר לי קצבת נכות מלאה לצמיתות

50% נכות נפשית בגין סכיזופרניה ו75 אי כושר לצמיתות לפני 8 שנים

אני מעוניין לפנות לסל שיקום אבל אני חושש שזה יכול לגרום לכך שהביטוח הלאומי יבדוק אותי מחדש בכך אפסיד את הקצבת נכות שלי?

עם ביטוח לאומי מוסמך לבדוק אותי מחדש בגלל פניה לסל שיקום?

לצפיה ב-'סל שיקום - משרד הבריאות'
סל שיקום - משרד הבריאות
15/02/2017 | 10:04
45
שלום לך,

פניה למימוש זכויות במסגרת תהליך קבלת סל שיקום במשרד הבריאות,
אינה פותחת את הבדיקה מחדש בביטוח הלאומי.

המסלול הנבחן, כמפורט בקישור מעלה, הינו לצורך קביעת שירותי השיקום.

למי שנקבעו אחוזי נכות ע"י הביטוח הלאומי, אינו נבדק בשנית עם פנייתו לצורך בדיקת זכאות לסל השיקום.

בברכה ו
לצפיה ב-'זכויות דיור'
זכויות דיור
13/02/2017 | 21:11
1
53
אבי נפטר ולפי הצוואה אני אמורה לקבל חצי מהדירה.
יש לי נכות 50% רפואי נפשי+צליאק. מה זכויותי כשוכרת דירה'
יש איזה זכויות מביטוח לאומי?
לצפיה ב-'שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה '
שלבים בקבלת סיוע בשכר דירה
15/02/2017 | 09:56
28
שלום לך,

"את הבקשה לסיוע בשכר דירה בשוק הפרטי ניתן להגיש בכל אחד מסניפי החברות הנותנות שירותים למבקשי סיוע בשכר דירה ברחבי הארץ: 

שם החברה מוקד ארצי
מ.ג.ע.ר 8583*
מילגם 1599-563-007
עמידר 6266*  "

הזכויות במחצית הדירה שהתקבלו בירושה ילקחו בחשבון.

ביטוח לאומי: האם נקבעה לך דרגה לאבדן כושר עבודה מלא?
במקרה זה, לא ניתן לקבל תוספת השלמת הכנסה, שכן גובה קצבה להבטחת הכנסה נמוך מהבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.
ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

בברכה.
לצפיה ב-'קצבת נכות'
קצבת נכות
12/02/2017 | 18:54
3
99
שלום וברכה,
בעוד כחודש ימלאו לי 67 שנים. אני סובל מסוכרת לא מאוזנת מזה שנים. מעולם לא ביקשתי אחוזי נכות.
לפני כשלושה חודשים נפלתי (לא במסגרת העבודה) ושברתי את הקרסול בשתי מקומות אולם עקב הסוכרת סרבו לנתח אותי. רגלי בגבס כבר שלושה חודשים והרופא טוען שאזדקק להשאר עוד כחודשיים בגבס ובכל מקרה העצם לא תתאחה כראוי ואמשיך לסבול ממנה כל ימי חיי מהסיבה שאי אפשר לנתח אותה עקב הסוכרת.
עד הפציעה עבדתי במשרה מלאה והתכוונתי לפרוש בהגיעי לגיל 67.
נאמר לי כי אם הייתי מקבל קצבת נכות בטרם הגיעי לגיל 67 היתה קצבת הזקנה שלי לא פחות מקצבת הנכות, אולם היות ועד שיקבעו לי אחוזי נכות כבר אהיה בגיל 67 לא אהיה זכאי להטבה זו.
שאלתי, האומנם?
כלומר, האם אני יכול לבקש כעת ועדה רפואית שתקבע לי אחוזי נכות, וככל שיקבעו לי אחוזי נכות אני מניח שהועדה תקבע כי אני כאי לקבלם למפרע מיום הפציעה.
ובהנחה שכך אמנם הם פני הדברים, שאלתי האם אהיה זכאי לקבל בהמשך את הקצבה הגבוהה מבין קצבת הזקנה או הנכות לכל ימי חיי?   
תודה למפרע,
רוני
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
13/02/2017 | 15:27
2
77
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות בהקדם, בה לציין כל בעיה רפואית ממנה אתה סובל בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים (סוכרת, אורולוג, אורטופד וכדומה...לצורך הדוגמא).

למי שנקבע אבדן כושר עבודה מלא, והנכויות הקיימות יזכו בקצבת נכות של חודש אחד לפחות, באופן אוטומטי מקבלים קצבת זקנה לנכה.

מומלץ להגיש בהקדם תביעה לקצבת נכות, גם בסיוע נציג שירות ע"י חיוג למס' 3928* ראה בהרחבה מתוך הקישור המצורף:

ניתן להיעזר ללא עלות בהגשת התביעה ע"י "יד מכוונת" הקרובה לאיזור מגוריך.
לצרף לתביעה לקצבת נכות כללית גם תביעה לשירותים מיוחדים לנכים

לבדוק זכאות לניידות (עד גיל 67 לכל היותר, להגיש במיידי למשרד הבריאות, טופס התביעה בקישור)  ו/או תג חניה לנכה

ניידות ושירותים מיוחדים לנכים, ניתן לקבל למי שנקבעו 100% נכות בניידות, ונזקקים לכסא גלגלים.

להגיש גם תביעה לפטור ממס הכנסה, ללא קשר להיותך עובד, בה לציין כל מחלה ממנה אתה סובל בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים, כמפורט להלן בהרחבה:

תרגיש טוב ו

לצפיה ב-'הבעת תודה'
הבעת תודה
14/02/2017 | 02:24
1
27
אורנה אוקינוס של תודות על התשובה המהירה והממצה.
מן השמים תבורכי,

רוני
לצפיה ב-'ברצון רב '
ברצון רב
15/02/2017 | 10:11
6
לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
13/02/2017 | 10:30
1
16
שברתי רגל בדרך לעבודה וקיבלתי חודש חופשת מחלה.האם עלי להגיש את הטפסים לביטוח לאומי רק בגמר חופשת המחלה,או אני כבר יכולה להגיש אותם?מודאגת שלא אקבל משכורת החודש.
לצפיה ב-'נפגעי עבודה'
נפגעי עבודה
13/02/2017 | 16:47
14
שלום לך,

להגיש בהקדם תביעה לדמי פגיעה כמפורט להלן מתוך דמי פגיעה - אופן הגשת תביעה לדמי פגיעה
לצרף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתביעה, כולל סיכום ביקור במיון ו/או רופא מטפל. יש להעביר ת' רפואית ראשונה לנפגע עבודה (אישור מחלה) ובהמשך ת' המשך לנפגע עבודה.

לדאוג שבכל המסמכים הרפואיים ירשם תאונת עבודה.

בברכת בריאות ו 
לצפיה ב-'תשלום ביטוח לאומי עבור עוזרת בית'
תשלום ביטוח לאומי עבור עוזרת בית
12/02/2017 | 23:23
1
26
אני מעסיק מספר חודשים עוזרת בית פעמיים בשבוע ל-5 שעות כל פעם. כל חודש היא עובדת בין 40 ל- 45 שעות.
אני משלם לה 50 שקל לשעה וכמו כן נסיעות.
לאחרונה נרשמתי בביטוח הלאומי כמעסיק שלה ואין לי שמץ של מושג כיצד אני אמור למלא את טופס התשלום שקיבלתי בפנקס.
לפי הפנקס נראה לי שאני צריך לסכם את סך שעות העבודה שלה בכל חודש, להכפיל אותם בסכום של 25.94 ש"ח ומהתוצאה להוריד 7.25% שזה הסכום שכל חודש אני אמור לשלם לביטוח הלאומי.
השאלה שלא ברורה לי היא האם להכפיל את השעות ב- 50 ש"ח או ב- 25.94 ש"ח כפי שרשום בפנקס בדף דברי הסבר.
האם מישהו יודע בבקשה?
תודה!
לצפיה ב-'עובד משק בית ומעסיקו'
עובד משק בית ומעסיקו
13/02/2017 | 16:32
21
שלום לך,

ניתן לשלם כמפורט להלן מתוך עובד משק בית ומעסיקו באתר התשלומים, המערכת עורכת את החישוב באופן אוטומטי, על פי שיעורי דמי ביטוח והסכומים - לעובדים במשק בית  ...
יש לחשב על פי השכר המלא בפועל, שכן זכויותיה בהמשך לדמי אבטלה/דמי לידה/נפגעי עבודה נגזרים מסכומים אלה.
הסכום הכולל, צריך לכלול גם החזר הוצאות נסיעה.

עבור הפרשות לקרן פנסיה, משלמים ללא החזר הוצאות.

ראה בהרחבה מתוך אתר "כל זכות" זכותון עובדים במשק בית (עוזרות בית)

בברכה.
לצפיה ב-'עבודה עם חשבונית '
עבודה עם חשבונית
12/02/2017 | 20:00
1
38
אני מקבלת קצבת נכות 
והציעו לי עבודה שהיא לא עם תלוש 
אלה תשלום עם חשבונית -עבודה מהבית 
אני תמיד הייתי מדווחת לביטוח לאומי תלושי משכורת רגילים 
מה קורה במצב של עבודה עם חשבונית ?
אני שולחת להם את החשבונית ?
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבה'
לעבוד ולקבל קצבה
13/02/2017 | 16:19
28
שלום לך,

לפעול על פי המידע שרשמת, ולהעביר צילום החשבונית.
גם תלושי משכורת, יש לשמור תמיד את המקור אצלך ולהעביר רק צילומים.

בברכה.
לצפיה ב-'החלטת אי כושר או נכות כללית '
החלטת אי כושר או נכות כללית
12/02/2017 | 19:28
1
64
נקבע ע"י רופא מוסמך מעל 65 אחוזי נכות רפואית רטרו כשנה אחורה לפי פרוטוקול שמופיע באתר האישי !!!!!!! קבוע ולצמיתות
והופנה לוועדת שיקום ! בוועדת השיקום שנערכה ע"י פקידת שיקום בלבד נמסר תוצאת בדיקת רופא מומחה נוירו !
פתאום הזמינו אותי לוועדה רפואית נוספת רק נוירולוג תוך כשבוע !
ואז נקבע מעל 80 אחוז נכות רפואית זמנית ואי כושר של 100 אחוז זמני לשנה
שאלתי !! לאן נעלם הרטרו לשנה אחורה , וכן מה קרה לפרוטוקול הראשון כביכול !
עדיין לא פורסם השני ואם ישלח בכלל בגלל הזמניות !!

תודה
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית '
קצבת נכות כללית
13/02/2017 | 16:15
43
שלום לך,

תשלום קצבת נכות רטרואקטיבי, נקבע על פי המאוחר מבין האישורים הרפואיים שנמסרו.

אני מבינה שהחומר הרפואי הקודם,לפיו נקבעו אחוזי נכות לצמיתות, היו משנים והינם באופן קבוע (לצמיתות).
האם החומר הרפואי שהוספת בקשר לתחום הנוירולוגי, מתיחס לתקופה אחרונה בלבד? (גילוי חדש של המחלה).

ניתן לראות את הפרוטוקול באתר שירות אישי והוא אמור להשלח אליך בדואר רשום יחד עם ההחלטה על אחוזי הנכות המעודכנים.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'תשלומי קצבת נכות '
תשלומי קצבת נכות
12/02/2017 | 19:11
1
62
לאחר תקופה ארוכה נקבע בנכות כללית
מעל 80 אחוז רפואי ואי כושר של 100 אחוז
אבל
הנכות הרפואית נקבעה מיום 10\1 אך לתשלום נרשם החל מ 10\31
וכך גם שולם
1.מה ניתן לעשות !
2. וכן בנוסף חייבו על אי תשלום דמי ביטוח כשכיר ! מצחיק אבל עצוב מאוד
אודה על תשובתך
לצפיה ב-'תקופת המתנה בקצבת נכות / חוב בדמי ביטוח'
תקופת המתנה בקצבת נכות / חוב בדמי ביטוח
13/02/2017 | 16:06
30
שלום לך,

תשלום הקצבה נעשה בד"כ בתום 90 ימי המתנה מהיום בו נקבע אבדן כושר עבודה.

לגבי תשלום הקצבה החל מהיום ה-31 ראה להלן מתוך נכות כללית - מתי מתחיל התשלום?
..."תשלום קצבת נכות מהיום ה-31 לקביעת דרגת אי-הכושר
החל ב-1.3.16 קצבת הנכות תשולם מהיום ה-31 לקביעת דרגת אי הכושר, למי שעונה על שני התנאים האלה:
נקבעה לו נכות רפואית בשיעור 70% ומעלה, או 40% ומעלה עקב נכות נפשית [לפי הסעיפים 33 או 32א(1)] או שכלית (לפי סעיף 91).
נקבעה לו דרגת אי-כושר בשיעור 100%, לתקופה של 6 חודשים לפחות.
אופן התשלום: מי שעונה על התנאים האלה, יקבל תשלום רטרואקטיבי עבור היום ה-31 ואילך, לאחר היום ה-91 לקביעת דרגת אי-הכושר.

סכום התשלום: עבור התקופה שבין היום ה-31 ליום ה-90, ישולמו קצבת נכות בסך 2,342 ש"ח וקצבה חודשית נוספתבהתאם לאחוז הנכות הרפואית שלך. בתקופה זו לא תשולם תוספת עבור בת זוג ו/או ילדים. מי שזכאי לתוספת זו, יתחיל לקבל אותה מהיום ה- 91."

לגבי החוב בדמי ביטוח, אם ההתיחסות הינה לתקופה בה היית עובד כשכיר, חלה חובת התשלום על המעסיק.

תוכל לפנות לסניף שלך, למחלקת גבייה מעבידים, ללחוץ על פרטי מחלקות ויתקבל הטלפון והפקס' של המחלקה.  לצרף תלושי שכר לתקופה בה נגבה ממך גם כן ולבקש החזר כפל תשלומים.

בברכת בריאות
לצפיה ב-'תביעת שר"מ או החמרת מצב ..'
תביעת שר"מ או החמרת מצב ..
12/02/2017 | 08:21
4
44

יש לי נכות צמיתה 100% אי כושר ו69% רפואי . בשל בעיה רפואית חדשה - אי ספיקת לב . רציתי להגיש החמרת מצב. נאמר לי שאם אני מגיש החמרת מצב על התיק נפתח ועשויים להוריד אחוזים בכל סעיף למרות שנקבע לצמיתות.

אני לתומי , חשבתי שמוסיפים ליקוי חדש עם האחוזים הרפואיים ומעלים אחוזי נכות רפואית ווזהו. זה היה מגביל לי גם אחוזים לשר"מ. זה נשמע הגיוני מאשר לפתוח את כל התיק..

מה שעשיתי בפועל בסוף זה להגיש את מסמכי האי ספיקת לב  רק לעיניין שר"מ , הפקידה אמרה שיש לי ממילא 66% לעיניין שר"מ זה בפני עצמו גבוה. ואם אקבל זה הופך אותי ל100% נכות רפואית.

האם זה נכון? או שהבנתי לא נכון פה משהו?..יש לזה משמעות גדולה בזכויות למשל של קנית דירה ..ומאחר ואני רווק האם במקרה שאתחתן זה משנה לשר"מ ?

שאלה אחרת האם שר"מ מקבלים גם לצמיתות יש אפשרות כזו ?

ואם יש עיצה להתכונן לועדה . אשמח עוד לא הייתי בועדת שר"מ. (היה לי חצי שנה אחרי ניתוח. פעם אבל לא הייתה ועדה באו אליי אחיות הביתה ואישרו )

תודה רבה :) שבוע טוב ומבורך

לצפיה ב-'תביעה לשר"מ'
תביעה לשר"מ
13/02/2017 | 15:14
3
24
שלום ירון,

בתביעה לשר"מ, כפי שמופיע בטופס התביעה,
ניתן לבדוק את כל תיק התביעה שנבדק בנכות כללית מחדש.

במקום בו מתקיימים תנאי הזכאות ואין כל חשש בהפחתה באחוזי הנכות אין מניעה בהגשת התביעה לשירותים מיוחדים לנכים.  מקווה שקראת היטב, מתי משולמת הקצבה.

ניתן להיעזר ללא ילות ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך בהגשת התביעה לשר"מ.

בברכה.
לצפיה ב-'אני מתבסס על זה '
אני מתבסס על זה
13/02/2017 | 15:34
2
24

"כיום הזכאות לקצבה ושיעוריה נבדקים גם בהתאם לצורך בעזרה במשק בית: הכנת מזון, הפעלת מכשירי חשמל, אחזקת הבית, טיפול תרופתי, ביצוע קניות וסידורים מוסדיים וכספיים. "
בכל אלה יש לי בעיה בגלל מצב נפשי ופיזי מורכב..למשל מחלב לב שמעייפת..דלקת מפרקים ,פיברומיאלגיה , בעיות עמוד שדרה לאחר ניתוח, FMF , ורטיגו. ועוד..למעשה מתוך 69% אחוז רפואי 66%  לשר"מ יש לי כבר ועוד אמורים להוסיף אחוזים בגלל הלב  ובדקתי בעיית לב נכללת בהחלט בשר"מ.  הצפי הוא ל75% לעיניין שר"מ לי זה נראה אחוזים גבוהים. 

"מבדיקות שערך הביטוח הלאומי עולה, שהשינוי יגרום להכללת אנשים אלה, בעיקר, במעגל הזכאים לקצבה:
אנשים עם לקות נפשית מסוג סכיזופרניה קשה;"
 ביטוח לאומי קבע לי סכיזופרניה.

ועל זה שועדת השיקום של משרד הבריאות בעצמה אומרת שאני זקוק לסיוע כזה .

אין לי חשש שיפתחו את התיק לצערי במחלות שלי אין מרפא או שיפור..יש החמרה הדרגתית..כך שאי אפשר לבטל את זה לכן נתנו 100% אי כושר צמיתה, הגשתי לשר"מ כי לפקידה שביטוח לאומי היו חששות לגבי זה ואמרה מוטב שאת הליקוי של הלב תגיש רק לעיניין שר"מ וכך לא ייפתחו את כל התיק.  היא טועה לפי דברייך ?

בעיניין יד מכוונת אני חייב לאמר שפניתי אליהם שחידשתי את תביעת הנכות ..הם אמרו לי נכות נפשית לא תקבל אין לך תיק..ולא תקבל נכות בכלל כי היתר לא יתאים לאי כושר עבודה...הם טעו בענק! הלכתי לבד אומנם היה צריך ערר..אבל זכיתי רטרואקטיבית אפילו.
אני לא יכול להמליץ על יד מכוונת .

תודה על תגובך אורנה.
לצפיה ב-' רבה ועדכן אותנו בהמשך בתוצאות '
רבה ועדכן אותנו בהמשך בתוצאות
13/02/2017 | 15:44
1
17
לצפיה ב-'תודה רבה אעדכן הועדה עוד כשבועיים אמורה להיות :)'
תודה רבה אעדכן הועדה עוד כשבועיים אמורה להיות :)
13/02/2017 | 17:41
15
לצפיה ב-'עזרה לתשלום לביטוח לאומי עבור עוזרת בית ישראלית פעמיים בשבוע'
עזרה לתשלום לביטוח לאומי עבור עוזרת בית ישראלית פעמיים בשבוע
12/02/2017 | 23:57
1
18
אני מעסיק מספר חודשים עוזרת בית ישראלית פעמיים בשבוע בדירתי למשך 5 שעות כל פעם וסך הכל 10 שעות שבועיות. כלומר בחודש היא עובדת בין 40-45 שעות. לאחרונה היא ביקשה שאעשה בשבילה ביטוח לאומי וקיבלתי את הפנקס אבל איני יודע כיצד לחשב את הסכום שאני צריך לשלם לביטוח לאומי.
בפנקס רשום ששכר מינימום לעובד לפי שעה הוא 25.94 ש"ח ואני משלם לה 50 ש"ח לשעה.
היא אמרה שאני צריך לרשום לפי הפנקס כי ככה היא עושה בעוד מקומות שהיא עובדת חוץ ממני אבל אני לא בטוח כי אני לא רוצה לדווח משהו לא נכון ולהסתבך עם ביטוח לאומי.
האם מישהו יודע מה לעשות או ניתקל במיקרה דומה בבקשה ויכול לשפוך אור על המקרה שלי בבקשה?
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'ראה מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.'
ראה מענה בשאלתך הנוספת. בברכה.
13/02/2017 | 16:49
8
לצפיה ב-'קיזוז מזונות מקצבת נכות'
קיזוז מזונות מקצבת נכות
10/02/2017 | 13:27
10
46
אורנה שלום,
ביטוח לאומי מעוניין לקזז לי תשלום מזונות שקיבלתי עבור הבן שלי, מקצבת הנכות שלי( עבור תקופה חופפת).
האם זה הגיוני?
האם אני צריכה לשלם מקצבת הנכות שלי את המזונות?
האם את יודעת על מקרה כזה שהיה?
תודה רבה
לצפיה ב-'נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?'
נכות כללית - מהם סכומי קצבת נכות?
11/02/2017 | 13:38
9
54
שלום לך,

..."כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )." (הדגשה שלי)

תוכלי לבקש הפחתה של 10% מהקצבה מידי חודש בשל חוב בשל קבלת קצבת יתר או לפעול כמפורט מתוך הקישור. להעביר דפי חשבון בנק של 3 חודשים אחרונים, בלווי טופס הבקשה לביטול חובות כמפורט.
לגבי השוטף, יש הסבר מעלה, מודגש על ידי, מדוע מקזזים את תוספת ה"תלויים" מקצבת הנכות.

בברכה.
לצפיה ב-'קיזוז מזונות ששולמו ע"י ביטוח לאומי במקום הגרוש מקצבת הנכות '
קיזוז מזונות ששולמו ע"י ביטוח לאומי במקום הגרוש מקצבת הנכות
11/02/2017 | 20:29
2
23
אורנה תודה רבה לך על המידע. אני לא בטוחה שהבנתי עד הסוף.
אני קיבלתי מביטוח לאומי מזונות עבור הבן שלי, לפניי שנתיים בערך ( במקום
הגרוש שלא שילם מעולם).
עכשיו אחרי מאבקים קשים הם צריכים לשלם לי קצבת נכות רטרואקטיבית.
חלק מהתקופה חופפת לתקופה בה קיבלתי מזונות עבור הבן.
הם טוענים שיקזזו את כל תשלום המזונות שקיבלתי מהקיצבה שלי שבמקסימום תהיה 2500 ש"ח, והם טוענים שהם מפחדים שאהיה חייבת להם כסף.
מה ההגיון?
האם אני צריכה לשלם את המזונות מהקצבה במקום הגרוש שלא שילם מעולם?
תודה רבה לך, אורנה.
לצפיה ב-'בנושא ההכנסות'
בנושא ההכנסות
11/02/2017 | 20:40
22
בתקופה המדוברת היו לי הכנסות מעבודה בלבד, הכנסות קטנות
והכל מדווח לביטוח לאומי.
לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
11/02/2017 | 21:58
21
אני מניחה שביטוח לאומי מסר לך,
שאת יכולה לתבוע מזונות של הבן דרך ההוצאה לפועל.

בברכה.
לצפיה ב-'הבהרה אחרונה'
הבהרה אחרונה
11/02/2017 | 20:54
5
20
אורנה סליחה שאני כותבת בהמשכים, הם רוצים לקזז את כל הקיצבה ולא רק
את תוספת התלויים. 
לצפיה ב-'תוספת "תלויים"'
תוספת "תלויים"
11/02/2017 | 21:07
4
36
האם יש לך מסמך מהביטוח הלאומי, שרוצים לקזז את הקצבה במלואה?
כפי שניתן לראות בקישור שהעברתי לך, מדובר רק בתוספת "תלויים".

ממליצה לבדוק לגבי החוב שנוצר, כמפורט מתוך חוב בשל קבלת קצבת יתר, להעביר חשבונות עו"ש של 3 חודשים אחרונים, צילום אישורים רפואיים שיש כבר בידיהם, אך להעביר בשנית לבדיקה כמפורט מתוך הקישור הנ"ל ע"י טופס בקשה לבחינת חובות (3199) 
"הטופס נועד למי שנוצרו להם חובות בעקבות תשלום יתר של קצבה, והם במצב כלכלי קשה. הוועדה לבחינת חובות תבדוק את הבקשה, ותחליט אם לעצור את גביית החוב או לפרוס את החוב לתשלומים; או לדחות את הבקשה.​"
לבקש לנכות 10% לפחות מהחוב או לבטלו לחלוטין אם מצבך הכלכלי והרפואי קשה.

חשוב להיות בטוחים בגובה הניכוי, שכן מדובר על תוספת "תלויים" בלבד כרשום מעלה.

בברכה.

לצפיה ב-'אורנה תודה רבה לך'
אורנה תודה רבה לך
11/02/2017 | 21:45
3
13
אורנה תודה רבה, אין לי מילים לתאר את העזרה שנתת לי כרגע. המצב הכלכלי שלי קשה מאוד, ביטוח לאומי יודעים זאת, אך עדיין מסתירים ממני את המידע הזה.
אני ממתינה למכתב תשובה מהם.
את התשובה קיבלתי בנתיים בעל פה, כולל ההפחדה שיקזזו את כל התשלום לטובת החוב ושכנראה אהיה חייבת להם עוד כסף.
אני מאוד מודה לך. 
לצפיה ב-'ברצון רב'
ברצון רב
11/02/2017 | 21:55
2
11
אשמח אם תעדכני כיצד הסתיים הטיפול בענינך ואני כאן לשאלות נוספות אם יעלו.

שיהיה
לצפיה ב-'בהחלט אעדכן, שוב תודה רבה נתת לי תקווה, אני ממש מודה לך.'
בהחלט אעדכן, שוב תודה רבה נתת לי תקווה, אני ממש מודה לך.
11/02/2017 | 22:00
1
5
לצפיה ב-'ביטוח לאומי לא סיימו להתעלל בי, עכשיו מתנים את התשלום באבחון'
ביטוח לאומי לא סיימו להתעלל בי, עכשיו מתנים את התשלום באבחון
16/02/2017 | 06:44
12
אורנה רציתי להודות לך על שהיית פה.
ביטוח לאומי לא סיים להתעלל בי, עכשיו מתנים את התשלום באבחון מחלקת שיקום שלהם את יכולת ההשתכרות שלי.
למרות שאני נמצאת במפעל מוגן.
אבל אני סיימתי איתם. 
בכל מקרה תודה רבה לך, את קול שונה, תמשיכי להאיר את החשכה.
אביבה
לצפיה ב-'תשלום קצבת זקנה '
תשלום קצבת זקנה
10/02/2017 | 10:36
3
47
שלום,

רציתי לברר לגבי תשלום קצבת זקנה למי שתאריך הלידה שלו לאחר 15 בחודש. לפי הבנתי, כל מי שנולד לאחר ה-15 לחודש, מקבל קצבה בחודש שלאחר מכן. השאלה שלי, האם בחודש הבא משולמת הקצבה עבור חודשיים, עבור חודש הלידה ועבור החודש שלאחר מכן? תודה על תשובתכם.
לצפיה ב-'זקנה - מועד התשלום'
זקנה - מועד התשלום
11/02/2017 | 13:34
2
39
שלום לך,

מי שנולד לפני ה-15 בחודש, מקבל את הקצבה עבור אותו חודש.
מי שנולד ב-16 בחודש ואילך יקבל תשלום ראשון באחד בחודש העוקב.
לדוגמא: תאריך לידה ב- 16.2, יקבל תשלום ראשון בחודש 3/2017 (28.3.2017)
מקבל השלמת הכנסה לקצבת זקנה, יקבל את הקצבה בחודש 2/2017 על פי הדוגמא מעלה.

כמפורט מתוך זקנה - מועד התשלום

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה וכל הכבוד אורנה על ההשקעה בפורום במשך שנים'
תודה רבה וכל הכבוד אורנה על ההשקעה בפורום במשך שנים
11/02/2017 | 13:40
1
10
לצפיה ב-' '
11/02/2017 | 13:52
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
עו
עו"ד איילה תל פז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה