לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא נכויות ותאונות בחסות הביטוח הלאומי'
אירוח בנושא נכויות ותאונות בחסות הביטוח הלאומי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2016 | 14:00
5
17456

תמיד רציתם לדעת מהן הזכויות שלכם בביטוח הלאומי, וכיצד יש למצות את הזכויות האלה באופן עצמאי בקלות ובפשטות?

מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות בנושאים:

נכויות ומחלות – קצבת נכות, קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות, קצבה עבור ילד עם נכות.
תאונות אישיות ופגיעות בעבודה – תאונות עבודה, תאונות בארץ ובחו"ל.
ועדות רפואיות – מה חשוב לדעת לפני וועדה רפואית? מה בודקים בוועדה?

אנו שמחים לארח את מנהל סניף ראשון לציון איציק פלוס יחד עם מנהלת הגמלאות בסניף ורד הולנד, מנהלת מחלקת נכות קרן אוחנה ומנהלת מחלקת נפגעי עבודה לבנה אבגדו
שיבואו ויענו על כל שאלותיכם ביום שלישי 27.9 בשעות 18:00-16:00

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר מעכשיו.

הביטוח הלאומי מעניק רשת ביטחון סוציאלית לתושבי מדינת ישראל, בכל שלב בחיים מלידה ועד זקנה.
כגוף האחראי על הביטחון הסוציאלי בישראל, תפקידו של הביטוח הלאומי לדאוג למיצוי זכויות של תושבי ישראל בזמן מצוקה זמנית או מתמשכת כמו נכות או פגיעה בעבודה.
הביטוח הלאומי מעניק מגוון רחב של קצבאות והטבות לאנשים עם מוגבלויות בהתאם לנכותם ולהשפעתה על היכולת שלהם לעבוד.
חלק מהקצבאות נותנות מענה לטווח קצר עבור מי שנעדר מעבודתו לתקופה זמנית, וחלק משולמות לאורך כל החיים לאנשים עם נכות קבועה.

לשליחת שאלות אישיות ולקבלת מענה ישירות מהסניף שלך, לחץ כאן
https://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/cont...

למידע נוסף היכנס לאתר הביטוח הלאומי www.btl.gov.il
או פנה למוקד הטלפוני 6050*

לצפיה ב-'שלום לכם'
שלום לכם
21/09/2016 | 15:15
101
לא יודעת כמה זה קשור לכאן אבל יש לי שאלה לגבי ועדת רפואית לגבי היריון
אני בשבוע 38 להיריון ומצאו cvc והמליצו מי שפיר אבל זה כרגע בבקשה לועדה רפואית אם לאשר לי או לא.
למה מי שפיר צריכים לעבור דרך ועדה רפואית ולי אין את הזכות להחליט על התינוק שלי?
מה זה הגוף הזה של ועדות רפואיות? פעם ראשונה שאני שומעת על זה. ואיך ביטוח לאומי קשור לכל זה?
תודה רבה
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
21/09/2016 | 15:17
63
מה הם הקרטריונים לקבלת נכות מביטוח לאומי?
ומהו התהליך? איך מגישים תביעה והאם צריכים לערב עורך דין?

צחי  
לצפיה ב-'היי'
היי
22/09/2016 | 13:21
35
רציתי לדעת האם קצבת הנכות תקפה לכל החיים או שזה לתקופה מסוימת? 
לצפיה ב-'תאונה בדרך לעבודה'
תאונה בדרך לעבודה
22/09/2016 | 13:33
39
האם נחשבת תאונה עבודה?
איזה טופס אני צריכה למלא לאחר תאונה כזו? 
לצפיה ב-'קטיעת רגל בעקבות סוכרת'
קטיעת רגל בעקבות סוכרת
22/09/2016 | 16:37
25
שלום רב,
אימי בת ה70, עברה לאחרונה קטיעת רגל בעקבות מחלת הסוכרת.
היא כרגע בכסא גלגלים, בתקווה שבעתיד תותאם לה פרוטזה.

שאלותי הם:
מה הזכויות המגיעות לה:1.מבחינת קצבת נכות 2. עזרה סיעודית ע"י עובד זר,
3. והאם שני הסעיפים תלויים במבחן הכנסה שלה?
מה התהליך למיצוי זכויות אלה?
לצפיה ב-'תוגדל קצבת הנכות לכ-190 אלף נכים ויוגדל הסכום שניתן להשתכר מ'
תוגדל קצבת הנכות לכ-190 אלף נכים ויוגדל הסכום שניתן להשתכר מ
01/09/2016 | 16:17
5
987
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"ממשלת ישראל החליטה להקצות 300 מיליון ₪ בבסיס התקציב, כדי לשפר את מצבם של מקבלי קצבת נכות כללית. צוות בראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי הפרופ' שלמה מור יוסף, המליץ לשר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הממונה על הביטוח הלאומי, ולשר האוצר משה כחלון על אופן החלוקה המיטבית של התקציב שהוקצה לנושא זה והכל בשיתוף ארגוני הנכים. 

מתוך עקרון של שיתוף הציבור בקבלת החלטות, הביטוח הלאומי הוציא "קול קורא" לציבור הרחב והתקיימה פגישה עם כ-40 ראשי עמותות ונציגי אירגוני נכים, התקבלו מאות הצעות של אזרחים אשר חיוו את דעתם לגבי החלוקה של הסכום. 

בתום עיון בהצעות הרבות שהתקבלו ולאחר דיונים מקצועיים שהתקיימו בנושא, סוכם על מתווה, במסגרתו נעשה ניסיון לתת מענה לשתי בעיות מרכזיות הנוגעות לציבור מקבלי קצבת הנכות:
הגדלת הקצבה לכ-190 אלף מקבלי קצבת נכות שנקבעה להם דרגת אי כושר מלאה.
עידוד וסיוע לנכים להשתלב בשוק העבודה והגדלת יכולת השתכרותם (כ-40 אלף נכים).

שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ: "בשנה האחרונה אני פועל להקלות והטבות למקבלי קצבת נכות ולעידוד וסיוע בהשתלבות בשוק העבודה. 300 המיליון שנוספו לבסיס התקציב מהווים פריצת דרך משמעותית בטיפול במצוקות האמתיות של ציבור הנכים בישראל. מטרתנו היא לשלבם בשוק התעסוקה ולדאוג שקצבת הנכות המגיעה להם בזכות לא תיפגע".

להלן פירוט ההמלצות:
הגדלת הקצבה ע"י הרחבה ומתן קצבה חודשית נוספת (קח"ן) לכלל הנכים בעלי 100% אי-כושר לעבודה ע"פ הפירוט הבא:
רמה א': תוספת קח"ן של 150 ₪ לקצבה. כיום אינם מקבלים.
רמה ב': קח"ן בסכום של 350 ₪ במקום 250 – 300 ₪ כיום.
רמה ג': קח"ן בסכום של 450 ₪ במקום 372 ₪ כיום.
התוצאה המידית של העלאה זאת תהיה שגובה קצבת הנכות הכללית הכוללת לנכים קשים, ברמות השונות, יהיה בין כ- 2,500 ₪ עד 2,800 ₪.

סיוע ועידוד לנכים המעוניינים להשתלב בשוק העבודה
במטרה להסיר חסמים ותמריצים שליליים שפגעו ברצונם של הנכים להשתלב בעבודה הוחלט על שורה של תיקונים, ביניהם:

מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪).

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות למי שהשתלב בעבודה והפסיק אותה כעבור תקופה.

נכים שיחלו לעבוד והדיווח על שכרם יגיע בשיהוי לביטוח הלאומי לא יחויבו בהחזר הפרשים.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, הפרופ' שלמה מור יוסף: "על אף המגבלות התקציביות בהן נדרשנו לעמוד, אני סבור שגיבשנו מתווה מיטבי שנותן מענה, גם אם חלקי, לשתי הסוגיות המרכזיות שעומדות על סדר היום של ציבור האנשים עם מוגבלויות בישראל"."
לצפיה ב-'אני יוכל להרוויח 5000 ברוטו ולהישאר בנכות '
אני יוכל להרוויח 5000 ברוטו ולהישאר בנכות
03/09/2016 | 18:52
1
279
50 אחוז נכות רפואית 100 אחוז אי כושר לצמיתות 
לצפיה ב-'המלצות לעדכונים'
המלצות לעדכונים
04/09/2016 | 17:33
326
שלום לך,

נכון להיום טרם חלו שינויים. 
לגבי שאלתך בנושא 5000 ש"ח ברוטו ראה מתוך ההודעה לעיתונות:
להלן פירוט ההמלצות:
..."מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪)."

עד לעדכון המידע באתר ביטוח לאומי, יש לפעול כפי שהנחו עד היום עד שהמלצות תתקבלנה ויעודכן גם באתר.

בברכה.
לצפיה ב-'חדשות - מתווה להקצאת 300 מיליון ש"ח למקבלי קצבאות נכות'
חדשות - מתווה להקצאת 300 מיליון ש"ח למקבלי קצבאות נכות
19/09/2016 | 06:55
1
225
 עדכון מתוך אתר ביטוח לאומי:
"ממשלת ישראל החליטה להקצות 300 מיליון ₪ בבסיס התקציב, כדי לשפר את מצבם של מקבלי קצבת נכות כללית. לשם כך, הוקם צוות בראשות מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, אשר המליץ לשר העבודה והרווחה ולשר האוצר על אופן החלוקה המיטבית של התקציב שהוקצה לנושא זה.

מתוך עקרון של שיתוף הציבור בקבלת החלטות, הוצאנו "קול קורא" לציבור הרחב וקיימנו פגישה עם כ-40 ראשי עמותות ונציגי אירגוני נכים, אשר חיוו את דעתם לגבי החלוקה המיטבית לדעתם. כמו כן, קיבלנו הצעות רבות מהציבור בנוגע לחלוקת התקציב.

לצפייה בכל ההצעות שהתקבלו מהציבור לחץ כאן.

בתום עיון בהצעות הרבות שהתקבלו ולאחר דיונים שהתקיימו בנושא, סוכם על מתווה, במסגרתו אנו מבקשים לתת מענה לשתי בעיות מרכזיות  הנוגעות לציבור מקבלי קצבת הנכות.

חשוב לדעת, מתווה זה צפוי לעלות לדיון במסגרת חוק ההסדרים, ועם אישורו נתחיל להיערך ליישומו.

להלן פרטי המתווה:
1. הגדלת הקצבה לבעלי דרגת אי כושר מלא
הגדלת הקצבה לכ-190,000 בעלי דרגת אי כושר מלא (100% אי-כושר עבודה) - על ידי הרחבה ומתן קצבה חודשית נוספת, לפי הפירוט הבא:
* רמה א': תוספת קצבה חודשית נוספת של 150 ₪ לקצבה לבעלי נכות רפואית בשיעור 40%-49% שכיום אינם זכאים כלל לתוספת קח"ן.

* רמה ב': קצבה חודשית נוספת בסכום של 350 ₪ (במקום 252 ₪ או 306 ₪ כיום),  לבעלי נכות רפואית בשיעור 50%-79% ולבעלי נכות נפשית ו/או קוגניטיבית בשיעור 40%-49%.

* רמה ג': קצבה חודשית נוספת בסכום של 450 ₪ (במקום  372 ₪ כיום), לבעלי נכות רפואית בשיעור 80% ומעלה.

2. עידוד וסיוע לנכים להשתלב בשוק העבודה
במטרה להסיר חסמים ותמריצים שליליים שפגעו ברצונם של הנכים להשתלב בשוק העבודה או להגדיל את יכולת השתכרותם, הוחלט על שורה של תיקונים "לחוק לרון", ביניהם:
* מתן אפשרות להגדיל השכר מעבודה מבלי לפגוע בקצבה על-ידי העלאת הדיסריגרד מ-21% ל-29% מהשכר הממוצע. כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ במקום 1,987 ₪ כיום. באופן זה, סכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות (כ-5000 ₪).

* ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות למי שהשתלב בעבודה והפסיק אותה כעבור תקופה - כלומר, מי שיש לו דרגת אי כושר צמיתה יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש ללא הגבלת זמן.

* נכים שיחלו לעבוד או שהכנסתם תעלה, והדיווח על שכרם יגיע בשיהוי לביטוח הלאומי, לא יחויבו בהחזר הפרשים. כלומר, עדכוני השכר יבוצעו מהשוטף ולא ניצור לנכים חובות בגין הכנסותיהם מעבודה.

* ביטול ההבחנה בין קבוצה א' לקבוצה ב' וקביעת רף הכנסה אחיד בנכות בשיעור 60% מהשכר הממוצע. בעקבות זאת בוטלו ההגדרות "בעל ליקוי חמור" ו"זכאי במשך תקופה ממושכת", ובכך פישטנו גם את תיקון החוק המאפשר תשלום קצבת נכות מהיום ה-31.

* ביטול המושג "קצבת עידוד", כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע ימשיך לקבל "קצבת נכות" ואף יוכל להגדיל הכנסותיו ללא צורך ב-12 חודשי "וותק", כפי שנדרש עד כה לצורך זכאות לקצבת עידוד. קצבת הנכות תופסק למי שהכנסתו תעלה על 8,891 ₪ ויותר (בהתאם להרכב המשפחה).

בנוסף, הצלחנו לתקן במסגרת תקציב זה גם את סעיף החוק המתייחס לדמי המחלה, עליו קיבלנו תלונות רבות, כך שגם מי שיקבל דמי מחלה ביום ה-91 (או ה-31) יוכל לקבל קצבת נכות, ודמי המחלה יילקחו בחשבון כהכנסה מעבודה."
לצפיה ב-'לצערי הרב, לדעתי הקיזוז מהקצבה נכות מ2745 צריך לעלות את סכום'
לצערי הרב, לדעתי הקיזוז מהקצבה נכות מ2745 צריך לעלות את סכום
19/09/2016 | 18:56
140
הקיזוז לגבוה יותר זה ממש מעט לדעתי
לצפיה ב-'אין מצב שלא יעשו בדיקה מחדש'
אין מצב שלא יעשו בדיקה מחדש
22/09/2016 | 20:45
30
למי שיוצא לעבוד , אם למישהו יש 100 אחוז אובדן כושר ומתחיל לעבוד ?
לצפיה ב-''
21/08/2016 | 13:26
5
76
לצפיה ב-' תשומת הלב לשינויים בספר המבחנים ב-1.10.2016 וב-1.11.2016'
תשומת הלב לשינויים בספר המבחנים ב-1.10.2016 וב-1.11.2016
12/07/2016 | 11:07
4
583
מתוך אתר ביטוח לאומי:

"בתאריכים 1/10/2016 וב-1/11/2016 ייכנסו לתוקף שינויים בספר הליקויים לקביעת אחוזי נכות.

התקנות החדשות אינן מחמירות את הקריטריונים לקביעת הנכות, אלא מחדדות אותן, כדי שנוכל להגביר את הדיוק ואת אחידות ההחלטות בוועדות השונות, ובכך להיטיב עם החולים.

השינויים ברשימת המבחנים נערכו בתהליך ממושך, ממצה וראוי של דיונים מקצועיים רפואיים לצד בחינה ציבורית, וכן לאחר בדיקה האם יש בהם כדי לפגוע באוכלוסיות הנכים שונות.

להלן התקנות כפי שפורסמו ברשומות:

השינויים העיקריים
התקנות החדשות, שייכנסו לתוקף בתאריך 1/10/2016, כוללות שינויים בשלושה נושאים עיקריים:
1.   מחלות דם
עיקר התיקון כולל פירוט של המחלות השונות, אשר בעבר נכללו כולן תחת סעיף אחד [פרק ראשון סעיף (2)]. התקנות החדשות כוללות פירוט של 19 תתי סעיף [סעיף (2) (1- 19)], המתארים את מחלות הדם השונות על פי המקובל בעולם הרפואי, כשלכל מחלה נקבעים אחוזי בהתאם להשפעתה על התפקוד.
המחלות המפורטות בסעיף החדש הן: אנמיה, פוליציטמיה ראשונית, מיאלופיברוזיס, תרומבוציטופניה כרונית,תרומבוציטופניה ראשונית, נויטרופניה, תסמונת מיאלודיספלסטית (MDS), מחלת גושה, השתלת תאי אב עצמיים או מתורם, לימפומה, מיאלומה נפוצה, לאוקמיה מיאלוציטית כרונית (CML), לאוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL), המופיליה, הפרעות המטולוגיות המתבטאות בדימומים ותרומבופיליה תורשתית או נרכשת.

2.   חלל הפה, לסתות ושיניים

3.   תסמונות נוירולוגיות

התקנות החדשות, שייכנסו לתוקף בתאריך 1/11/2016, כוללות שינוי בנושא אחד:

1. מחלות לב
עיקר התיקון כולל פירוט של מחלות הלב השונות, כשלכל מחלה נקבעים אחוזי בהתאם להשפעתה על התפקוד. השפעה זו תקבע לפי קריטריונים אובייקטיבים ומדידים בהתאם למקובל בעולם הרפוא כמו תוצאות של מבחני מאמץ (EST), בדיקות ECHO וכדומה.
המחלות המפורטות בסעיף החדש הן: מחלת לב כלילית (Coronary Artery Disease), מחלת לב מסתמית (Valvular Disease), מחלות שריר הלב (Cardiomyopathies), דלקת חריפה של קרום הלב או שריר הלב (Pericarditis/Myocarditis), הפרעות קצב (Arrhythmia), לחץ ריאתי (Pulmonary Arterial Hypertension) ומחלות לב מולדות (Congenital Heart Disease)."
לצפיה ב-'מחכים לתקנות החדשות בעניין מומי לב מולדים ונרכשים אצל ילדים'
מחכים לתקנות החדשות בעניין מומי לב מולדים ונרכשים אצל ילדים
21/08/2016 | 12:50
3
61
לצפיה ב-' על העדכון החשוב, כאשר יופיע החוזר אוסיף אותו גם כאן.'
על העדכון החשוב, כאשר יופיע החוזר אוסיף אותו גם כאן.
21/08/2016 | 13:25
2
82
לצפיה ב-' רבה, בדקתי אתמול וזה עדיין לא הופיע '
רבה, בדקתי אתמול וזה עדיין לא הופיע
29/08/2016 | 14:34
58
לצפיה ב-'תוכנית חיסכון לכל ילד יוצאת לדרך'
תוכנית חיסכון לכל ילד יוצאת לדרך
21/09/2016 | 10:17
85
מתוך אתר ביטוח לאומי - ילדים:

"הורים יקרים,
בחודש ינואר 2017 תיפתח תכנית חיסכון אישית לכל אחד מילדיכם, הזכאי לקצבת ילדים. 

במסגרת התכנית "חיסכון לכל ילד" יפקיד הביטוח הלאומי 50 ש"ח בכל חודש עבור כל ילד, עד הגיעו לגיל 18, בנוסף לקצבת הילדים.
אתם ההורים, תוכלו להוסיף לחיסכון עוד 50 ש"ח מתוך קצבת הילדים, כך שסכום החיסכון המצטבר יוכפל, ויעמוד על 100 ש"ח בחודש לכל ילד.
תכנית החיסכון תנוהל בקופת גמל או בבנק, לפי בחירתכם.
במהלך חודש נובמבר תקבלו מהביטוח הלאומי הודעה על קופות הגמל והבנקים שנבחרו לנהל את החיסכון ועל ערוצי השירות שבאמצעותם תוכלו לבחור את הגוף החוסך ולהכפיל את סכום החיסכון.

​עיקרי התכנית:
* תכנית החיסכון תיפתח בינואר 2017,  ויופקדו בה תשלומים רטרואקטיביים ממאי 2015 במועדים שונים.

* כשימלאו לילדכם 18 שנים, יופקד מענק מיוחד בסך 500 ש"ח לתכנית. כספי החיסכון שנצברו יעמדו לרשות הילד, והוא יוכל למשוך אותם באישור ההורה.

* אם לא תמשכו את כספי החיסכון עד שימלאו לילד 21 שנה (כולם או חלקם), יופקד מענק נוסף בסך 500 ש"ח לתוכנית, והילד יוכל למשוך את כספי החיסכון ללא אישור ההורה.

* הביטוח הלאומי ישלם את דמי הניהול על החיסכון עד שילדכם יגיע לגיל 21. * לאחר גיל 21 ייגבו דמי הניהול מחשבונו של החוסך.

* בכל שנה יישלח לכם הגוף המנהל את החיסכון דיווח על ההפקדות ורווחי התוכנית של כל אחד מהילדים."
לצפיה ב-'דמי אבטלה '
דמי אבטלה
25/09/2016 | 00:28
2
שלום
עבדתי במקום מסויים 3 שנים והתפפטרתי מעצמי.
מיד לאחר מכן התחלתי לעבוד במקום חדש , אך פוטרתי לאחר חודשיים.
האם אני זכאי לדמי אבטלה מהיום ראשון? האם זה משנה אם הייתי ניגש לסניף ביטוח לאומי בין שתי העבודות?
תודה מראש
לצפיה ב-'דמי אבטלה לאחר פיטורין'
דמי אבטלה לאחר פיטורין
25/09/2016 | 00:26
2
שלום
עבדתי במקום מסויים 3 שנים והתפפטרתי מעצמי.
מיד לאחר מכן התחלתי לעבוד במקום חדש , אך פוטרתי לאחר חודשיים.
האם אני זכאי לדמי אבטלה מהיום ראשון? האם זה משנה אם הייתי ניגש לסניף ביטוח לאומי בין שתי העבודות?
תודה מראש
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות לרגל חגי תשרי (לא לראש השנה...)'
הקדמת קצבאות לרגל חגי תשרי (לא לראש השנה...)
24/09/2016 | 22:06
31
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"חדשות - הקדמת קצבאות לרגל חגי תשרי
​לרגל חגי תשרי יוקדם התשלום של חלק מהקצבאות המשולמות בחודש אוקטובר 2016, והן ישולמו לפני חג סוכות:
תשלום דמי אבטלה וקצבת הבטחת הכנסה (לדורשי עבודה) יוקדם ליום חמישי, 13 באוקטובר, י"א בתשרי.
תשלום קצבת הילדים יוקדם ליום שישי, 14 באוקטובר, י"ב בתשרי.
ביטוח לאומי מאחל חג שמח ושנה טובה."

https://www.btl.gov.il/about/news/Pages/hakdamahag...
לצפיה ב-'חופשת לידה במקום בת הזוג'
חופשת לידה במקום בת הזוג
22/09/2016 | 10:42
1
38
אנחנו זוג נשים אשר חיות יחד מעל לשמונה שנים. אני מעוניינת לקחת את החלק השני של חופשת הלידה במקום בת הזוג שלי. נאמר לי שעלי למלא טופס ידועים בציבור ואיתו נספח אשר מגדיר אחת מאיתנו כ"עקרת בית" והמשמעות היא ויתור על כל תביעה עתידים שקשורה לכושר עבודה או תאונה בעבודה.
איך בכל זאת אוכל להוכיח שאנו חיות בזוגיות מבלי לחתום על מסמך זה?
האם יכולים לחייב אותי?
תודה מראש
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי - ידועים בציבור'
דמי ביטוח לאומי - ידועים בציבור
22/09/2016 | 21:25
18
שלום לך ו

ההתיחסות כעקרת בית, הינה לפטור מדמי ביטוח אם אחת מכן אינה עובדת,
תהיה פטורה זו שהוגדרה כבת הזוג מדמי ביטוח לאומי.

מעבירה לעיונכן את המידע בנושא דמי ביטוח לאומי - ידועים בציבור

כל עוד שתי בנות הזוג עובדות, הן תהינה זכאיות לכל הזכויות הנובעות מעצם עבודתן כמו כל אחד ואחת.

לשאלתך, על מנת לזכות בהטבות הניתנות לבני/בנות זוג, כגון חופשת לידה במקרה שאלתך, יש למלא את הטופס.

בברכה.
לצפיה ב-'ביטוח פרטי וקצבת נכות ביטוח לאומי'
ביטוח פרטי וקצבת נכות ביטוח לאומי
22/09/2016 | 15:49
3
50
היי .
היום קיבלתי מכתב מביטוח לאומי שעדכן לי את הקצבת נכות בשל הכנסת קצבת אובדן כושר עבודה מהביטוח הפרטי.
למה עשיתי ביטוח פרטי אם בסופו של דבר לא יכולה לקבל קצבה גם ממגדל וגם מביטוח לאומי ....
איך ייתכן ולבן אדם יש קצבת אובדן כושר עבודה פרטית ולא יכול לקבל את הקצבה שלו בגלל שמקבל קצבת נכות מביטוח לאומי?
מה הפתרון ? 
מה עושים ?
לצפיה ב-'נכות כללית ותוספת "תלויים" בקצבה'
נכות כללית ותוספת "תלויים" בקצבה
22/09/2016 | 17:53
2
41
שלום לך,

אני מבינה מפנייתך שמדובר בנכות כללית.

אין מניעה בהגשת תביעה לקצבת נכות כללית ובמקביל להיות מבוטחים במסגרת אבדן כושר עבודה בחברת ביטוח.

קצבת נכות כללית אינה נפגעת, כל עוד לא מדובר בהכנסה מעבודה.

תוספת "תלויים" עבור בן זוג ועד 2 ילדים, לזכאים,
מקוזזת שקל מול שקל מהפיצוי עבור אבדן כושר עבודה מחברת הביטוח.

..."כיצד משפיעות הכנסות אחרות (שלא מעבודה) על תשלום התוספת לבן/בת זוג וילדים?
אם סכום הקצבה שמשולמת לך, כולל תוספת עבור בן/בת והילדים, עולה על סכום קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח ), ויש לך הכנסות אחרות (כגון פנסיה, שכר דירה, מלגה, קצבאות אחרות מהביטוח הלאומי או מגורמים אחרים, רווחים מהשקעות) - יופחת סכום ההכנסה האחרת מסכום התוספת המגיעה לך עבור בן/ת הזוג ו/או הילדים, ובכל מקרה, הקצבה שתשולם לך לאחר ההפחתה תהיה לכל הפחות בסכום של קצבה חודשית מלאה ( 2,342 ש"ח )."

בברכה.
לצפיה ב-'כמה זה התוספת על הילדים?'
כמה זה התוספת על הילדים?
22/09/2016 | 20:42
1
15
כי בעלי מרוויח מעל 6000 אז הוא לא נישב בשקלול של התלויים.
לצפיה ב-'תוספת "תלויים" בקצבת נכות'
תוספת "תלויים" בקצבת נכות
22/09/2016 | 21:21
39
ראי להלן מתוך הקישור סכומי הקצבה שנרשמם במענה קודם:
"סכום התוספת עבור הילדים הוא בהתאם לדרגת אי-הכושר שנקבעה לך:
דרגה מלאה (100% או 75%) - סכום התוספת הוא 937 ש"ח .
דרגה חלקית בשיעור 74% - סכום התוספת 693 ש"ח .
דרגה חלקית בשיעור 65% - סכום התוספת 609 ש"ח .
דרגה חלקית בשיעור 60% - סכום התוספת 562 ש"ח .
תוספת בעד ילדים משולמת רק עבור שני הילדים הראשונים."

בברכה.
לצפיה ב-'נכה נזקק'
נכה נזקק
19/09/2016 | 20:59
1
59
שלום רב
אני ממתין לוועדה לאחר ששלמו לי את ה91 יום דמי פגיעה. אני מאבטח
 בהוראת הרופא התעסוקתי המליץ על 3 חודשים שאני לא יוכל לעבוד בתור מאבטח אלא עבודה משרדית,המעסיק אן לו מה להציע.
1אים אני מתפטר ממקום עבדתי עדיין אני יכול לקבלל דמי נכי נזקק?
2אים אני רוצה לעשות נסיון בעבודה אחרת אז תהיה לי שלילה באופן אוטומטי ?
3 .אים מצאתי עבודה שמתאימה לי אפשר לקבל רק על הימים שההיתי מחוסר עבודה?
לצפיה ב-'קביעת דרגת נכות - דרגת נכות זמנית/נכה נזקק'
קביעת דרגת נכות - דרגת נכות זמנית/נכה נזקק
22/09/2016 | 18:26
23
שלום לך,

בתקופה בה נקבעים אחוזי נכות זמניים,
ואין הכנסה מעבודה או מכל עיסוק אחר,
"תביעה המיועדת להגשה ע"י נכה עבודה שוועדה רפואית קבעה לו דרגת נכות זמנית, והוא אינו מסוגל לעבוד בכל עבודה, ואין לו הכנסות מעבודה או מעסק. ל"נכה נזקק" משולמת קצבה בשיעור של 100% לתקופה שנקבעה."

לשאלותיך:
1- אם אתה מתפטר מעבודתך בשל בעיות רפואיות, יכולה להתקיים זכאות לדמי אבטלה. כל עוד נקבע שאתה ניתן להשמה בעבודה המתאימה למצבך הבריאותי (עבודה משרדית למשל).
יש לעבור וועדה רפואית מטעם לשכת שירות התעסוקה לבדיקת התאמה לעבודה.
במקרה התפטרות וזכאות לדמי אבטלה, למי שעבד לפחות 12 חודשי עבודה באופן רציף/לא רציף בתקופה של 18 חודשים קודמים, לא תתקיים זכאות ל"נכה נזקק", שכן יש לך הכנסות בתקופה זו.

2- הכנסה מעבודה אינה מזכה בתשלום עבור "נכה נזקק".

3- ממליצה לבדוק ע"י פניה לסניף שלך/נפגעי עבודה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'דמי לידה לשכירה ועצמאית'
דמי לידה לשכירה ועצמאית
19/09/2016 | 21:12
4
16
מתנצלת מראש על האורך ל השאלה...

אני עובדת כשכירה וכעצמאית במקביל. 
יש לי תקופת אכשרה כשכירה בממשך זמן רב ואילו כעצמאית שילמתי 6 חודשים לפני הלידה (לפני זה הייתי עצמאי שאינו עונה להגדרה).
לפי מה שאני יודעת (וככה היה לי גם בלידה קודמת לפני 5 שנים) אם יש לי תקופת אכשרה מלאה (10 חודשים מתוך 12 או 15 מתוך 22) ולפחות שישה חודשים מתוכם הייתי מבוטחת כעצמאית אני זכאית לדמי לידה מלאים כעצמאית.
היום נאמר לי ע"י נציגה טלפונית שכיוון שאני גם שכירה וגם עצמאית וכשכירה יש לי תקופת אכשרה מלאה וכעצמאית תקופה חלקית אני זכאית לדמי לידה עבור 98 יום כשכירה ואילו כעצמאית רק עבור חצי מהתקופה (בלידה הקודמת הייתה לי תקופת אכשרה מלאה אבל רק 6 חודשים כעצמאית ואז הייתי רק עצמאית ולא שכירה וקיבלתי דמי לידה על 98 יום לפי הכנסותי כעצמאית) האם אכן זה שאני גם עצמאית וגם שכירה "מחייב" אותי לתקופת אכשרה מלאה הן כעצמאית והן כשכירה על מנת לקבל דמי לידה מלאים על שתי ההכנסות בניגוד למי שהיא רק עצמאית שגם אם הייתה מבוטחת כעצמאית רק 6 חודשים תקבל דמי לידה מלאים?

תודה מראש למי שיענה!
לצפיה ב-'דמי לידה - תנאי זכאות'
דמי לידה - תנאי זכאות
21/09/2016 | 12:26
3
13
שלום לך ו

דמי לידה מלאים משולמים למי שצברה תקופות עבודה,
הנבדקות בנפרד, כשכירה וכעצמאית למי שצברה תקופות עבודה 10/14 או 15/22 (חודשי עבודה נדרשים באופן רציף/לא רציף, הנבדקים לתקופת עבודה הרשומה).
6 חודשי עבודה מזכים במחצית דמי לידה.

ראי בהרחבה מתוך דמי לידה - תנאי הזכאות
תנאים אלה קיימים כבר לפחות משנת 2007 לפחות.

ממליצה על בדיקה באופן אישי ע"י פניה לסניף שלך/אמהות, לקבלת מענה ובדיקה של תקופת תשלום דמי לידה קודמים וקבלת מענה ספציפי לשאלתך.

ראי בהרחבה מתוך דמי לידה - תנאי הזכאות

בברכה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה!'
תודה רבה על התגובה!
21/09/2016 | 14:05
2
5
אני יודעת את מה שאת כותבת אבל אני מייחסת למקרה ספציפי.

במקרה שלי צברתי וותק שמזכה בתקופה מלאה אולם כעצמאית צברתי רק שישה חודשים. ממה שאני יודעת זה אמור להספיק לי לתקופה מלאה עבור שניהם (אני יועצת מס ועברתי קורס של ביטוח לאומי ולכן אני קצת מבינה בנושא) כלומר ברגע שיש לי וותק לתקופה מלאה אני אקבל לכל התקופה לפי הכנסות של 3 חודשים אחרונים ובשלושה חודשים אחרונים הייתי מבוטחת הן כעצמאית והן כשכירה.

העניין הוא שנציגה אמרה לי שאני זכאית רק לחצי מהתקופה ואני צריכה לדעת אם היא צודקת או אני (אני לא סומכת יותר מדי על הידע שלהם אבל צריכה לדעת שאני צודקת לפני שאני יוצאת ל"מלחמה")
לצפיה ב-'דמי לידה - מי שעבדה גם כשכירה וגם כעצמאית '
דמי לידה - מי שעבדה גם כשכירה וגם כעצמאית
21/09/2016 | 14:24
1
13
ראי להלן מתוך תנאי הזכאות שהקישור מופיע בתגובה קודמת:
..."מי שעבדה גם כשכירה וגם כעצמאית - יחושבו חודשי הביטוח בנפרד לעבודתה כשכירה ולעבודתה כעצמאית. היא תוכל להיות זכאית לדמי לידה מלאים או חלקיים גם על פי עבודתה כשכירה וגם על פי עבודתה כעצמאית, רק אם צברה בכל סוג של עבודה את תקופת הכיסוי כמפורט בתנאי הזכאות, והכל על פי התנאים בחוק."

הבסיס לחישוב דמי לידה למי שנמצאה זכאית, מתיחס לממוצע השכר ב-90 הימים שקדמו לחודש הפסקת העבודה בהיותה בהריון המסתיים בלידה.

תוכלי לפנות לקבלת מענה ממחלקת אמהות בקישור פניה לסניף שלך במענה קודם.

בברכה.
לצפיה ב-'לפי מה שהבאת'
לפי מה שהבאת
21/09/2016 | 15:36
9
נראה כי אני זכאית לדמי לידה כעצמאית רק על מחצית התקופה וזה ממש לא הגיוני שאם הייתי רק עצמאית והייתי מבוטחת אותה תקופה כעצמאית הייתי מקבלת על כל התקופה.

השאלה אם לפי ההכנסות בדוח השנתי יצא שהייתי עצמאית גם בתקופה שלא שילמתי ולמפרע אצטרך לשלם כעצמאית אז יכניסו לי הפרשי דמי לידה
לצפיה ב-'האם מגיעה לי קצבת זקנה בכל מקרה החל מגיל 67 לאחר ש..'
האם מגיעה לי קצבת זקנה בכל מקרה החל מגיל 67 לאחר ש..
20/09/2016 | 18:31
1
63
שפרשתי בתום 32 שנות עבודה לפני כ 10 שנים.בסוף אוגוסט האחרון מלאו לי 67 .האם זה נכון שלא ניתן לשלם לי קצבת זקנה עד גיל 70 אם הכנסתי הכוללת (פנסיה +הכנסה נוספת)היא מעל  שכר המינימום (4,825 ₪ )או שמא הכוונה לשכר הממוצע במשק  שהוא 9464 שקל  ואם בכלל ורק במלואת לי 70 מגיעה לי קצבת זקנה מבלי קשר להכנסתי הכוללת ?
לתשובתכם אודה
לצפיה ב-'קצבת זקנה - תנאי זכאות'
קצבת זקנה - תנאי זכאות
21/09/2016 | 14:41
55
שלום לך,

פנסיה אינה נלקחת בחשבון הכנסות, לצורך בדיקת זכאות לקצבת זקנה.

הכנסה מעבודה ליחיד ברוטו הינה עד 5394 ש"ח בחודש.
למי שיש בן/בת זוג ההכנסה ברוטו נמוכה מ-7193 ש"ח מזכה בקצבת זקנה מלאה בתנאי שהכנסת בת הזוג אינה עולה על 5394 ש"ח ברוטו בחודש.

ראה בהרחבה הכנסות מעבודה ושלא מעבודה לבדיקת הזכאות מתוך תנאי זכאות - 4. אתה/את עומד/ת במבחן הכנסות (מגיל ה...

בברכה.
לצפיה ב-'ירושה'
ירושה
20/09/2016 | 11:39
1
48
האם ירושה נחשבת כהכנסה למי שמקבל קצבת נכות?
לצפיה ב-'קצבת נכות וירושה'
קצבת נכות וירושה
21/09/2016 | 13:44
56
שלום לך,

ירושה יכולה להשפיע על תוספת "תלויים" עבור בן/בת זוג ועד 2 ילדים בקצבה, לזכאים. 
קצבת נכות בסיסית אינה מושפעת.

בברכה.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
20/09/2016 | 11:08
1
23
אני בן 69 עבדתי רצוף שנה ן9 חודשים וקיבלתי מכתב פיטורים ניגשתי לשרות תעסוקה ואמרו לי שאני לא זכאי לקבל דמי הבטלה וניגשתי לביטוח לאומי ואמרו לי בגלל הגיל שלך אתה לא זכאי לקבל דמי הבטלה אתה תקבל הבטחת הכנסה וקיצבת זיקנה האם זה נכון
לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
21/09/2016 | 13:39
10
שלום לך,

דמי אבטלה לגברים ונשים ניתן לקבל עד גיל 67.

ראה בהרחבה מתוך תנאי הזכאות

בברכה.
לצפיה ב-'האם חודשי עבודה של שעתיים ביום בלבד'
האם חודשי עבודה של שעתיים ביום בלבד
20/09/2016 | 09:57
1
51
 (עם תלוש חודשי+ניקוי לביטוח לאומי),
נחשבים ונספרים לספירת 144 החודשים הנדרשים לקבלת קצבת זקנה (לאשה) ?

תודה

לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
21/09/2016 | 13:32
33
שלום לך,

כל חודש עבודה נלקח בחשבון.

תקופות עבודה בהן האשה היתה בחופשת לידה, הם לא נלקחים בחשבון.

יש לבדוק תנאי זכאות המשתנים בהתאם לנתונים האישיים,

מומלץ להזמין אישור תקופות ביטוח ומעסיקים ו/או להפיק אותו באתר שירות אישי

בברכה.
לצפיה ב-'תשלום ביטוח סיעודי למי שמקבל נכות כללית'
תשלום ביטוח סיעודי למי שמקבל נכות כללית
20/09/2016 | 09:24
1
46
האם תשלום של ביטוח סיעודי גורם להקטנת תשלום נכות כללית של ביטוח לאומי ו-או הקטנת תשלום של שירותים מיוחדים.....עבור נכה עם 100% נכות רפואית ו-100% אי כושר עבודה.
לצפיה ב-'סיעוד או שירותים מיוחדים לנכים'
סיעוד או שירותים מיוחדים לנכים
21/09/2016 | 13:14
24
שלום לך,

סיעוד אינו פוגע בקצבת נכות.
לא ניתן לקבל במקביל סיעוד ושירותים מיוחדים לנכים.

קצבה לשירותים מיוחדים ממשיכה להיות משולמת לאחר גיל פרישה למי שהיה זכאי אליה גם קודם פרישתו.

יש לשים לב, בקצבת סיעוד יש מבחן הכנסות.
בקצבה לשירותים מיוחדים לנכים קשים אין מבחן הכנסות.
במעבר לקצבת זקנה לנכה נכון להיום אין מבחן הכנסות.
..."מי שקיבל קצבת נכות כללית לפני שהגיע לגיל הפרישה
 והוא ממשיך לקבל את קצבת הזקנה בסכום השווה לקצבת הנכות שקיבל - הכנסותיו לא יילקחו בחשבון, ולא ישפיעו על זכאותו לקצבת זקנה ועל סכום הקצבה, כל עוד לא נקבע אחרת.
הכנסה מפנסיה וכן הכנסה שלא מעבודה של הנכה עשוייה להשפיע על תוספת בעד בן/ בת זוג לפי חוק נכות.
בכל מקרה תשולם הקצבה הגבוהה מבין השתיים."

בברכה.
לצפיה ב-'קדמת קצבה לראש השנה'
קדמת קצבה לראש השנה
21/09/2016 | 08:43
5
358
האם הקצבאות יוקדמו לרגל ראש השנה על מנת שגם הנכים יוכלו לבצע את הקניות לחג מוקדם יותר ולא לחכות לרגע האחרון?
לצפיה ב-'הקדמת קצבאות'
הקדמת קצבאות
21/09/2016 | 10:00
341
שלום לך,

יש לעקוב אחר הודעות בתקשורת ובאתר ביטוח לאומי.
אם תהיה הקדמה, נפרסם גם בפורום.

בברכה.
לצפיה ב-'החודש לא:('
החודש לא:(
21/09/2016 | 11:18
1
215
התקשרתי לביטוח הלאומי ושאלתי את הנציג לגבי הנושא. ענו לי שהחודש הקצבאות ישולמו במועד הרגיל. בחודש הבא כן יוקדמו כל הקצבאות, חוץ מאלה שמשולמות ב28.
לצפיה ב-'גם לי ענו אותה תשובה. נחכה להודעה אם יהיה שינוי...'
גם לי ענו אותה תשובה. נחכה להודעה אם יהיה שינוי...
21/09/2016 | 11:42
134
לצפיה ב-'מתי ישולמו החודש קצבאות בטוח לאומי'
מתי ישולמו החודש קצבאות בטוח לאומי
21/09/2016 | 11:39
1
166
לצפיה ב-'ראי תגובות מעלה. בברכה.'
ראי תגובות מעלה. בברכה.
21/09/2016 | 11:50
73
לצפיה ב-'שאלות אחרי חזרה מרילוקשיין'
שאלות אחרי חזרה מרילוקשיין
19/09/2016 | 10:35
3
25
שלום רב, 
חזרתי  לישראל לאחר כמעט 3 שנים של רילוקשיין.
ברצוני לברר האם אני זכאי לדמי אבטלה עד מציאת עבודה? יש לציין ששילמתי  דמי ביטוח לאומי בכל התקופה.

תודה ,
לצפיה ב-'אבטלה - שהות בחו"ל'
אבטלה - שהות בחו"ל
19/09/2016 | 16:17
2
20
שלום לך,

ראה המענה לשאלתך מתוך אבטלה - שהות בחו"ל
"עבודה בחו"ל תוכל לשמש כתקופת אכשרה לדמי אבטלה, רק למי שעבד בחו"ל אצל מעסיק ישראלי על-פי חוזה שנקשר בישראל. למרות זאת מי שעבד באוסטריה, הולנד או שבדיה (מדינות שעמן חתמה מדינת ישראל על אמנה בענף אבטלה), ניתן, בתנאים מסויימים, לצרף את תקופות האכשרה לדמי אבטלה שצבר במדינה שיש עמה אמנה לתקופת האכשרה לדמי אבטלה שצבר בישראל.

בברכה.
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
20/09/2016 | 17:49
1
13
אז לפי מה שהבנתי אני לא זכאי לדמי אבטלה והשאלה האם אני זכאי לאיזה שהיא קיצבה מביטוח לאומי (קיצבת ילדים,הבטחת הכנסה או כל דבר אחר).

תודה
לצפיה ב-'קצבאות לאחר חזרה משהות בחו"ל'
קצבאות לאחר חזרה משהות בחו"ל
21/09/2016 | 11:07
13
1- ניתן לבדוק בבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

2- לפנות למחלקת ילדים ניתן גם ע"י פניה לסניף שלך /ילדים, על מנת לבדוק המשך זכאות לקצבת ילדים לאחר שובכם ארצה.

בברכה.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
20/09/2016 | 10:50
3
50
שלום רב
אחי נשללה זכאותו להבטחת הכנסה בחודש אוגוסט עקב סירוב לעבודה.
הוא לא קיבל תשלום הבטחת הכנסה החודש.
למרות זאת הוא קיבל מכתב מביטוח לאומי על תשלום חוב עבור הבטחת הכנסה בתאריך 8 לספטמבר 2016
הכסף לא נכנס לחשבון מה עושים במקרה זה? לבקש אישר מהבנק?
בתודה
אורית
לצפיה ב-'השאלה היא מתי נרשם לו סירוב?'
השאלה היא מתי נרשם לו סירוב?
20/09/2016 | 12:13
1
24
אם במידה והסירוב נרשם בחודש יולח אז הוא לא יקבל קצבה על חודש יולי ולא יקבל גם על חודש אוגוסט שזה למעשה חודשיים שלילה ולגבי החוב תלוי על איזה חוב מדובר אם זה חוב בכל מקרה שיברר בסניף של הביטוח הלאומי הקרוב למגוריו
לצפיה ב-'הסירוה נרשם ב1 לספטמבר על הפניה מ25 לאוגוסט'
הסירוה נרשם ב1 לספטמבר על הפניה מ25 לאוגוסט
20/09/2016 | 21:30
26
הסירוב נרשם ב1 לספטמבר 2016.  כך שהוא לא קיבל קצבה החודש.
ביטוח לאומי שלחו מכתב שטוען שהוא קיבל קצבה החודש כאשר לא היה זכאי לכך.
בפועל לא נכנס כסף לבנק , שאלתי מה עושים במקרה זה?
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
21/09/2016 | 10:50
14
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך / הבטחת הכנסה,  לקבלת מענה אישי ספציפי.
הפניה נענית תוך מס' ימים קטן (בימי העבודה).

בברכה.
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי קצבת ילדים'
עוד שאלה לגבי קצבת ילדים
20/09/2016 | 15:48
1
35
יש לי ילד בכור שנולד בספטמבר 2013 עבורו אני מקבלת קצבת ילדים מאז אוקטובר 2013 
החודש הזה נולדה לי בת ב-7.9 והבנתי מהאתר של ביטוח לאומי שמי שנולד לפני ה-15 בחודש אמור להתחיל לקבל קצבה מאותו חודש בו נולד. בדקתי וראיתי שקיבלתי קצבה כרגיל רק עבור הילד בעוד שעבור הילדה קיבלתי רק מענק לידה אך לא דמי לידה. מה הסיבה לכך? לפני שעזבתי את בית החולים עברתי בדוכן של משרד הפנים ורשמתי אותה וכמו כן קיבלתי הרי את המענק
לצפיה ב-'פניה לסניף שלך'
פניה לסניף שלך
21/09/2016 | 10:21
10
שלום לך,

ממליצה על פניה לסניף שלך/אמהות לקבלת מענה אישי ספציפי,
והמועד בו תופקד קצבת ילד נוסף.

בברכה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיון אלה-לוי עו
עו"ד סיוון אלה-לוי
פורום דיני עבודה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה