לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1667216,672 עוקבים אודות עסקים

פורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

לתשומת לב הגולשים,אם מעונינים לצרף קובץ עם פרטים אישיים,
יש לדאוג למחוק את הפרטים (ולא במחשב ע"י העברת קו שחור),
שכן, ע"י העתק והדבק כל הפרטים נחשפים, כמו גם המידע נרשם במלואו ב"גוגל".

המשך >>

לצפיה ב-' הודעות לטובת כלל הגולשים בפורום '
הודעות לטובת כלל הגולשים בפורום
17/04/2018 | 15:11
10
337
לצפיה ב-'חדשות - פרויקט "דיווח נוכחות בסיעוד" מרחיב את פעילותו'
חדשות - פרויקט "דיווח נוכחות בסיעוד" מרחיב את פעילותו
09/04/2018 | 15:53
244
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"במסגרת פרויקט "דיווח נוכחות בסיעוד", המטפלות שנותנות למקבלי גמלת סיעוד טיפול אישי בבית, מחייגות מבית הקשיש, ללא עלות, למוקד טלפוני מיוחד, ובכך מבצעות "כניסה" ו"יציאה" במסגרת עבודתן.
פרויקט זה נועד להבטיח קבלת מלוא השעות הטיפול למקבלי גמלת סיעוד, וקבלת שכר מלא למטפלות.
נכון להיום הפרויקט פועל בוועדות שמתקיימות באום אל פאחם, אזור, באקה אל גרביה, באר שבע (באופן חלקי), בית שמש, בני ברק, בת ים, גבעתיים, גבעת שמואל, הרצליה, חולון, טייבה, יפו, מועצה אזורית יזרעאל, מועצה אזורית מטה יהודה, מועצה אזורית עמק חפר, מעלות תרשיחא, נהריה, עכו, עפולה, קריית אונו, רמלה, רמת אפעל, רמת גן, שפרעם ותל אביב. 
אנו פועלים להרחיב את הפרויקט לכלל אזורי הארץ.

לצפייה בסרט הסבר על הפרויקט לחץ כאן"

לצפיה ב-' לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח '
לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח
15/04/2018 | 10:54
724
לצפיה ב-'בשורות טובות לילדים הנכים ; הקצבאות יעודכנו ב- 50 מליון ש״ח'
בשורות טובות לילדים הנכים ; הקצבאות יעודכנו ב- 50 מליון ש״ח
01/05/2018 | 17:51
6
233
מתוך דף הפייסבוק של שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ :

עם קישור לערוץ 7:
שר העבודה והרווחה חיים כץ: ההתחלה היא טובה והיעד הסופי היה ונותר - קצבה בגובה שכר המינימום.

הכנסת אישרה את התקנות שגיבש הביטוח הלאומי עבור שר העבודה והרווחה חיים כץ, לעדכון הקצבה לילדים נכים בסכום שנע בין 151-200 ש״ח לילד בחודש. הקצבה תשולם רטרואקטיבית מינואר 2018.
(מתיחת קו תחתי והדגשה שלי, להדגשה)

בהמשך להעלאת קצבת הנכות שעוגנה בחוק שנכנס לתוקפו במרץ האחרון, ובמסגרת ההסכמות של שר העבודה כץ עם האוצר, הוקצו 150 מיליוני שקלים לטובת הגדלת קצבאות ילד נכה.

במסגרת התיקון שאושר היום לפעימה הראשונה שעומדת על 50 מיליון ש''ח לשנת 2018, קצבה לילד נכה בשיעור של 50% תעלה ב-151 ש''ח ותעמוד על 1249 ש''ח ואילו קצבה לילד נכה בשיעור המירבי, (188%) תיגדל ב-200 ש''ח ותעמוד על 4701 ש''ח. כיום מקבלים קצבה ברמה הנמוכה כ- 19,000 ילדים ואילו ברמה הגבוהה כ-7000 ילדים.
הגדלת הקצבה לילדים המקבלים אותה ברמה הנמוכה באה לתקן עיוות, שכן לקבוצה זו לא שולמה תוספת קח"ן עד היום וההחלטה להגדיל את הקצבה לילדים ברמת הזכאות הגבוהה תסייע למשפחות בהעסקת מטפל לילדים המוגדרים סיעודיים.

כאמור מדובר באופן חלוקת הפעימה הראשונה ובפעימה הנוספת הצפויה בשנת 2020, יוקצה סכום בסך 100 מיליון ש''ח להעלאות נוספות של קצבת ילד נכה.
''העלאת קצבת ילד נכה מגיעה בעקבות ההחלטה ההיסטורית של ממשלת ישראל להגדיל את קצבאות הנכים. ההתחלה היא טובה והיעד הסופי היה ונותר- קצבה בגובה שכר המינימום״, אמר השר כץ. "

לצפיה ב-'קצבאות ילד נכה '
קצבאות ילד נכה
05/05/2018 | 23:17
5
95
שלום אורנה ממתי תחל העלאה בקצבאות ילד נכה?
לצפיה ב-'עדכון קצבאות ילד נכה'
עדכון קצבאות ילד נכה
06/05/2018 | 09:36
4
138
שלום לך,

על פי המידע שהועבר בקישור,
בתקווה, שלא יהיה שינוי, התשלום יהיה רטרואקטיבי מינואר 2018
ניתן לעקוב באתר שירות אישי

בברכה.
לצפיה ב-'קצבאת ילד נכה'
קצבאת ילד נכה
06/05/2018 | 16:43
3
84
תודה לך אורנה האם החודש כבר תיהיה העלאה ?
לצפיה ב-'בבדיקה. בברכה.'
בבדיקה. בברכה.
06/05/2018 | 19:11
74
לצפיה ב-'קצבת ילד נכה'
קצבת ילד נכה
07/05/2018 | 10:40
1
90
קבלתי מענה מהביטוח הלאומי:
"התקנה עדיין לא פורסמה, ברגע שתפורסם ניערך בהתאם ונוציא עדכון."

בברכה

לצפיה ב-'התקנה פורסמה עוד לפני מס' חודשים עובדים עלינו בעיניים'
התקנה פורסמה עוד לפני מס' חודשים עובדים עלינו בעיניים
17/05/2018 | 20:41
56
חוק העלאת קצבאות עבר כבר, והודיעו שיעלו מזמן. השאלה מה הכוונה רטקואקטיבית מינואר? יתווספו סכום ההפרש מינואר עד מאי? 
התנהלות מסורבלת, אך לצערי ממוצעת של ביטוח לאומי. 
לצפיה ב-'22.04.2018 : איגרת בני משפחה מטפלים -אישורים להעסיק בן משפחה'
22.04.2018 : איגרת בני משפחה מטפלים -אישורים להעסיק בן משפחה
02/05/2018 | 15:33
123
מתוך החוזרים של ביטוח לאומי בתחום סיעוד:

תשומת הלב ליישובים בהם נערך הפיילוט.
לצפיה ב-'הבטחת הכנסה'
הבטחת הכנסה
26/05/2018 | 21:16
2
שלום רב
אני מקבלת היום הבטחת הכנסה מאחר ויש לי בן שבאוגוסט ימלאו לו 18.
נכון לעכשיו הוא קיבל דחיית גיוס עד להחלטה אם יגוייס או יקבל פטור. (לא מרצונו, הוא רוצה להתגייס).
הוא עובד ואם לא יקבל צו גיוס, ירשם ללימודים גבוהים.
שאלתי האם בנסיבות אלה, עדיין אהיה זכאית לקבל השלמת הכנסה
בברכה
לצפיה ב-'לאורנה- עבודה כשכיר/עצמאי למקבל קצבה'
לאורנה- עבודה כשכיר/עצמאי למקבל קצבה
26/05/2018 | 20:25
5
אורנה שלום. אשמח אם יש לך מידע כי אני לא מצליח למצוא כל מידע בנושא באתר ביטוח לאומי או בכלל.

כיום מקבל קצבה פטור ממס עד סכום של 4000 ש"ח לחודש. אם מקבל קצבה הוא שכיר, אז להבנתי האחריות על אי ניכוי מס מהכנסתו לפי הוראות ביטוח לאומי היא של המעסיק? האם יש טופס שמקבל הקצבה צריך להעביר למעסיק כדי שזה ימנע מניכוי מיסים שהנכה פטור מהם? כיצד המעסיק יודע כמה מס לנכות ולפי אילו מדרגות? רק על בסיס אישור סטנדרטי על שיעורי הנכות? 

ומנגד, כאשר מקבל קצבה מנהל עסק עצמאי פטור עם הכנסה של 2000-3000 ש"ח בחודש- על מה עליו לדווח, לאיזה גופים וכיצד? האם ברמה חודשית או שנתית?
ומה קוקה אם חודש אחד ההכנסה חורגת משיעור הפטור. כיצד מקבל עצמאי יודע איזה שיעור מה הכנסה וביטוח לאומי עליו להפריש מהכנסתו הלא פטורה? נניח שמדובר על הכנסה חודשית של 4500 ש"ח, אז על הנכה העצמאי לדווח על הכנסה של 500 ש"ח בדיווח הדו-חודשי? 
בחודשים שבהם ההכנסה שלו מתחת ל 4000 ש"ח, בהנחה שהוא עוסק פטור (ממע"מ) הוא פשוט לא מדווח דבר באופן חודשי? 
לצפיה ב-'העסקת בני משפחה בטיפול בזכאים לגמלת סיעוד'
העסקת בני משפחה בטיפול בזכאים לגמלת סיעוד
26/05/2018 | 19:36
5
עד עתה, זקן סיעודי המעסיק מטפלת צמודה יכול לבחור לקבל את גמלת הסיעוד בכסף ובתנאי שהמטפל/ת אינו בן משפחה.
עם זאת, קיימת תקנה חדשה מאפריל המאפשרת העסקת בני משפחה בטיפול בזכאים לגמלת סיעוד (לאחר שהמטפל אושר ע"י רשויות הביט"ל).

האם במסגרת התקנה החדשה ניתן במקרה זה לקבל את כספי הסיעוד המגיעים לקשיש ישירות לחשבונו על מנת שיועברו לבן המשפחה המטפל?
לצפיה ב-'וועדה רפואית'
וועדה רפואית
24/05/2018 | 17:36
2
35

על מה יכולים לבטל קצבת נכות  
    לאדם חולה סכיזופרניה שמקבל
        את הקצבה כבר יותר מ 7 שנים 
        והמחלה שלו כרגע ברמיסיה והוא
            מאוזן נפשית ויש לו עוד מעט
          וועדה בביטוח הלאומי כי הוא 
              רוצה להעביר את הקצבה 
         מאבא שלו שמקבל אותה במקומו
              אליו  ?
לצפיה ב-'וועדה רפואית חוזרת?'
וועדה רפואית חוזרת?
25/05/2018 | 11:19
24
שלום לך,

יש לך מענה בשאלותיך הנוספות שעלו בפורום.

בברכה.

לצפיה ב-'אתה מעלה את אותה שאלה כבר חודשים כאן'
אתה מעלה את אותה שאלה כבר חודשים כאן
26/05/2018 | 19:26
4
בכל מקרה, נשמע שאתה אכן מאוזן, קוהרנטי ומבין בדיוק מה קורה סביבו. ההחלטה אם לבטל קצבה היא רק של ביטוח לאומי, שמבסס את החלטתו על קביעת פאי הוועדה הרפואית ואת הרושם של וועדת האי כושר.
השאלה ששאלת כאן כבר עשרות פעמים בצורות שונות, היא כמו לשאול "על מה הרכב שלי יכול להיכשל בטסט שנתי".
זו לא שאלה רלוונטית. אתה לא אמור לנסות להסתיר את מצבו האמיתי של הרכב שלך בטסט מתוך חשש לכישלון.
אתה אמור לאפשר לרופאים בוןעדה להתרשם ממצבך העובדתי כפי שהוא. אם יחליטו שאינך זכאי לקיצבה, או שאתה זכאי לקיצבנ חלקית, אתה תמיד רשאי לערער ולהעלות את הסיבות לכך שלדעתך ההחלטה אינה משקפת את מצבך הרפואי המתועד.
אם אתה מקיים חיים עצמאיים, עובד, לא מאושפז ואין פגיעה משמעותית בתפקודך- סביר להניח שאינך זכאי לקצבה. ממש לא רלוונטי מה היה מצבך בעבר. נבחן מצבך התפקודי הנוכחי.
נקווה שמעתה לא תנסה להעלות את אותה שאלה שוב. לא תקבל כאן תשובות אחרות אם אתה מצפה שכך יקרה. 
לצפיה ב-'הזמנה:אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"'
הזמנה:אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"
25/05/2018 | 19:25
2

שלום לכולם,
מוזמנים להצטרף לאירוח של הסופרת מאירה ברנע-גולדברג בפורום "חמותי ואני" ביום שלישי, 29.5 בין השעות 21:00-22:00 בנושא ספרה החדש "מסעותיי עם חמותי".
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/18323355...

ההודעה נכתבה באישור הנהלת הפורום .

לצפיה ב-'קצבת זקנה'
קצבת זקנה
24/05/2018 | 18:26
1
27
אני אלמנה מזה 20 שנה ומקבלת קצבת שאירים הגעתי לגיל שמגיע לי קצבת זקנה לפני ארבע שנים הנני בת 72 היום ואמרו לי שמגיע לי חצי  מקצבת זקנה ואת קצבת השאירים  ולא משלמים לי את קצבת הזקנה מדוע דוחים אותי בבקשה ?  
לצפיה ב-'קצבת שאירים וקצבת אזרח ותיק'
קצבת שאירים וקצבת אזרח ותיק
25/05/2018 | 11:27
18
שלום לך,

למי שמשולמ קצבת שאירים, מקבל מחצית מקצבת אזרח ותיק,
כך גם למי שמשולמת קצבת אזרח ותיק מקבל מחצית מקצבת השאירים.

לא הבנתי משאלתך, האם גם מחצית קצבת אזרח ותיק אינה משולמת?

במקרה זה ניתן לפנות ע"י פניה לסניף שלך/אזרח ותיק ושאירים,
לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.

לצפיה ב-'פיברומיאלגיה - תביעת נכות ועבודה כעוסק פטור '
פיברומיאלגיה - תביעת נכות ועבודה כעוסק פטור
24/05/2018 | 13:36
3
19

ב- 17 שנים שאני סובל מתסמונת תשישות כרונית ופיברומאילגיה מלווים בדכאון וחרדה משניים, שפוגעים מאוד בכושר העבודה. לא הצלחתי להחזיק יותר מחדשיים במשרה מלאה ובין השנים 2012-2016, עבדתי במשרה מאוד חלקית (בערך 20-25%) וגמישה וגם ממנה פוטרתי. לאחר תקופה בה לא עבדתי בשל המצב הבריאותי, אני מנסה בכל כוחותיי להתפרנס - כעוסק פטור נותן שירות ועובד למעשה מהבית, בחלקיות רבה 2-3 שעות ביום יומיים-שלושה בשבוע, והיו שבועות שגם זה לא הייתי מסוגל לעשות. 
אני לא יודע איך יתייחסו לזה בבטוח לאומי, מה לומר להם, מה לכתוב בטופס התביעה. אני באמת עושה מעל ומעבר לכוחותיי... 
הבנתי ממכרה שביטוח לאומי יטען שאם אני עובד חלקי מהבית כנראה שאני מסוגל לעבוד ולא יכיר באובדן כושר עבודה... וזה ממש לא נכון - זה אילוץ כי אפילו משרה חלקית מסודרת לא הצלחתי להחזיק. 
אני פשוט חייב לפרנס איכשהו וגם לא רוצה להרגיש לגמרי חסר תועלת אז מצאתי דרך שעדין למרות המצב הקשה ארגיש מועיל. 
אשמח לייעוץ בעניין, איך לפעול מה נכון לעשות. מה לכתוב לביטוח לאומי כדי שיבינו את במצב. 

(אציין שנכון לשנים 2016 2017 - כל ההכנסה השנתית שלי כעוסק פטור הייתה רק 5000 שח. בשנת 2018 היא תהיה גבוהה יותר כי שולם לי על שירות שנתתי ב-2017, רק ב-2018) 

לצפיה ב-'הגשת תביעה לקצבת נכות כללית לחולי פיברומיאלגיה'
הגשת תביעה לקצבת נכות כללית לחולי פיברומיאלגיה
24/05/2018 | 16:07
2
15
שלום לך,

הכנסה ברוטו אותה ניתן כיום להשתכר מעודכנת לינואר 2018 עומדת על הכנסה הנמוכה מ-5944 ש"ח בחודש. (לא ניתן לערוך את המידע בקישור).

לאחר עיון במידע המצורף ואם יעלו שאלות נוספות, תוכל להעלותן בתגובה לתשובתי זו.

בברכת בריאות ו

לצפיה ב-'האם הכנסות לעצמאי=שכר ברוטו לשכיר מבחינת ביטוח לאומי?'
האם הכנסות לעצמאי=שכר ברוטו לשכיר מבחינת ביטוח לאומי?
24/05/2018 | 20:18
1
11
1. לגבי הצהרה על עבודה בטופס תביעה - עצמאי צריך לסמן שהוא עובד?
מי המעסיק (לכתוב את השם שלי וכעוסק פטור?) ומבקשים לכתוב כמה שעות בשבוע... אין לי שום דבר קבוע... זה לפי היכולת שלי אני לוקח שעתיים פה שלוש שעות שם... אפילו לא ברצף, מאוד לא קבוע.  וגם כמובן בתנאי שיש בכלל על מה לעבוד.
יש לך המלצה איך למלא סעיף שכזה על מנת שמצד אחד לא יפגע בסיכויי התביעה (שיחשבו שאני כשיר לעבודה ולכן עובד- זה הפוך, אני לא כשיר לעבוד ולכן פוטרתי ממשרה שסודרת (אפילו שהייתה חלקית) ועכשיו עובד באופן זה מאחר ואבדה הכשירות...)

2. עבור עצמאי, ההכנסות הם שוות פחות מאשר ברוטו של שכיר- לו יש זכויות כמו ימי מחלה, חופש, הפרשות מעביד... (שאינם מנוכים מהברוטו שלו) שהם למעשה שוות כסף. לכן, כעצמאי על אותה עבודה שיעשה שכיר, תהיה בד"כ הכנסה גבוה יותר, אבל בפועל היא שווה פחות פעמים רבות. האם ביטוח לאומי מתייחס לכך באיזשהו אופן?
לצפיה ב-'קצבת נכות לעצמאי'
קצבת נכות לעצמאי
25/05/2018 | 11:14
9
1- בחלק המעסיק, לסמן מצ"ב מכתב, בו תפרט את מה שרשמת כאן, כולל דוח שומה אחרון. 
אם לא עבדת כשכיר ב-15 חודשים קודמים, לציין במכתב את הקשיים שלך להתמיד בעבודה, כולל פיטוריך, בשל מצבך הרפואי.
לציין את מספר השעות השבועי, שאתה מצליח לעבוד בהם, לאור מצבך הרפואי והמגובה במסמכים רפואיים תומכים.

2- לפעול כנ"ל.

בברכה.

לצפיה ב-'התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה'
התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה
23/05/2018 | 08:22
3
28

שלום רב,
רציתי לברר מה הפרוצדורה לגבי התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה.
יש לי אבא בן 70+ שגר 100 קמ ממני. בגלל שיש התדרדרות במצבו אני שוקל להתפטר מעבודתי ולגור אצלו תקופה.
הבנתי שבמקרה כזה אני נחשב למפוטר וזכאי
1. לפיצויי פיטורים מהמעסיק שלי
2. מביטוח לאומי ניתן לקבל דמי אבטלה עד חצי שנה.

האם המידע שברשותי נכון?
האם ביטוח לאומי מסתפק במקרים כאלה במסמכים מקופח כללית אשר מאשרים את מצבו של אבי או שהם מפנים לרופא מטעמם?

אני חושש להתפטר ובסוף להשאר ללא דמי אבטלה כי לא יכירו לי בזכויות..
אשמח לעזרה ומודה לכם

לצפיה ב-'התפטרות לצורך טיפול בהורה חולה'
התפטרות לצורך טיפול בהורה חולה
24/05/2018 | 14:09
2
88
שלום לך,

עם המעבר יש לשנות כתובת במשרד הפנים.

התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה חולה,
מזכה בדמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

אולם...חלק מתנאי הזכאות לדמי אבטלה,
הינו הפניה לעבודה, תחילה מתאימה ולאחריה לכל עבודה המתאימה למצב הרפואי. סרוב לעבודה יפחית 30 ימים מימי הזכאות ולתקופת המתנה של 90 ימים.
ראה להלן מתוך אתה מובטל הן בנושא התפטרות מוצדקת, כמו גם עבודה מתאימה, כמו גם סרוב.

לגבי פיצויי פיטורין ראה מתוך אתר "כל זכות" פיצויי פיטורים לעובד שהתפטר עקב בריאות לקויה שלו א... 
כמו גם ניתן להעלות חלק זה בשאלתך בפורום דיני עבודה

בברכה ו
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה- רק הבהרה ברשותך'
תודה רבה על המענה- רק הבהרה ברשותך
24/05/2018 | 22:31
1
8
1. האם אני חייב לשנות כתובת מגורים?
אני מתכוון להרבות להיות עמו ולישון אצלו כחצי מהשבוע

2. כשמציעים לי עבודה חלופית אז זה פשוט יותר קרוב למקום מגוריו ופחות שעות?

כי הרי אני מתפטר כדי שיהיה לי יותר זמן להיות עם אבי
אם מחייבים אותי במשרה מלאה במקום אחר יש מצב שלא עשיתי בזה כלום

רב תודות על המענה
לצפיה ב-'אבטלה לאחר התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה חולה'
אבטלה לאחר התפטרות לצורך טיפול בבן משפחה חולה
25/05/2018 | 11:03
72
לשאלותיך:
1- בשירות התעסוקה נרשמים על פי כתובת המגורים בלבד, הרשומה בת.ז.
2- על זה יוכלו לענות לך בפורום שירות התעסוקה
3- נכון, אך חלק מתנאי הזכאות הינו זמינוּת ופניוּת לעבודה שיפנו אותך אליה,
כפי שמופיע בקישור אתה מובטל, אותו העברתי במענה ראשון.
לא ידוע לי על אפשרות של מתן דמי אבטלה, ללא הפניה לעבודה בשל מצב רפואי של בן משפחה.
תנסה להעלות שאלתך זו גם בפורום שירות התעסוקה.

בברכה.

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
24/05/2018 | 06:46
1
58
אני אם חיידק עמיד לאנטיביוטיקה לאחר אשפוז בו נאמר לי כי מכוון שאני אם בהייה זו תמיד יהיו חיידקים , טפול בחיידק הזה ולאחר מכן יפתח חיידק יותר מסוכן .
האם יש סעיף בנו הזה !?
לצפיה ב-'קצבת נכות כללית'
קצבת נכות כללית
24/05/2018 | 20:23
33
שלום לך,

אני מבינה, ממידע שנרשם בעבר בפורום,  שאתה כבר מקבל קצבת נכות כללית.
הגשת תביעה להחמרה במצב הרפואי ניתן למי שאינו מקבל קצבת נכות מלאה.
האם פטור ממס רלוונטי לגביך?

לשאלתך,  הבדיקה בוועדה הרפואית נערכת על פי המסמכים הרפואיים המצורפים והשפעתם על מצבך הרפואי ועל אבדן כושר העבודה.
מדובר ברפואה פנימית, גם אם אין סעיף ספציפי תעשה התאמה, בהתאם להשפעת הזיהום על מצבך הרפואי.

תוכל להיעזר בחינם ב"יד מכוונת" באיזור מגוריך, עם רופא מומחה בתחום:
https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%99%D7%93_%D7%9E...

בברכה.

לצפיה ב-'תאונת עבודה'
תאונת עבודה
24/05/2018 | 18:39
14
ניתן להגיש  דיון מחדש בתקנה 17  עקב ירידה בשכר   בצירוף נכויות מעבודה    יש לי 41 אחוזי נכות כולל תקנה 15  בחצי    מלפני 4 שנים    לוא עובד חי מקיצבה של 2200 ש  עקב מצבי הרפואי   תוכלי בבקשה לפרט  לי מזה תקנה 17   האם אני יכול להגיש  בקשה לדיון מחדש     תודה
לצפיה ב-'הילד שלי בן 14 יש לי שאלה '
הילד שלי בן 14 יש לי שאלה
24/05/2018 | 03:19
1
23
הילד שלי סובל מעודף משקל שוקל 128 וגובה מטר 87 גבוה מאוד לגיל שלו.
בנוסף הוא מגמגם עבר איבחון פסיכולוגי מצאו שהוא פגוע ריגשית אני אם חד הורית 3 ילדים בנוסף יש לי ילדה סובלת מפיגור שכלי אבל אין קשר רק מספרת ככה את הבסיס.
השאלה שלי אם מגיע לילד שלי קיצבה חודשית כי אין לי את האפשרות כלכלית לקחת אותו לבעלי מקצוע לטפל בבעיות שלו ויש המון. הייתי איתו בוועדה של ביטוח לאומי קיבלנו דחיה והירערתי ושוב הלכנו לוועדה רפואית של ביטוח לאומי ושוב דחו אותנו לא יודעת מה לעשות ולמי ליפנות..אגב אבא של הילד ניפטר לפניי שנה וחצי והמצב של הילד הדרדר יותר חצי שנה יושב בבית לא במסגרת לימודית אני צריכה לקבל קיצבה עזרה מהביטוח לאומי כדיי לקחת אותו לאנשי מקצוע לקבל טיפול על הגימגום בדיבור על עודף משקל על הנפש הפגועה ועוד ועוד..
בבקשה מימך מתחננת תעזרי לי תדריכי אותי מה אני עושה למי אני פונה פשוט מתחננת אלייך בוכה זועקת לשמיים אין מי שיעזור לי איןןן..תודה וסליחה
לצפיה ב-'מי זכאי לקצבת ילד נכה? (לפי מחלות וליקויים)'
מי זכאי לקצבת ילד נכה? (לפי מחלות וליקויים)
24/05/2018 | 15:07
17
שלום לך,

תוכלי להיעזר ללא עלות ב"יד מכוונת" באיזור מגורייך.
רופא מומחה בתחום בו את מבקשת להגיש תביעה עבור בנך, יעבור על המסמכים הרפואיים. במידת הצורך יצייד אותך במכתב לרופא/ת משפחה להשלמת מידע ו/או בדיקות נוספות, על מנת למקסם את הזכויות.

ניתן להגיש תביעה חוזרת תוך 6 חודשים מיום שהתביעה נדחתה או קודם לכן, אם חלה החמרה במצב הרפואי, כמפורט להלן מתוך ילד נכה - אופן הגשת התביעה
בחלק אחרון בו יש התיחסות להגשת תביעה חוזרת.

מזכירה רפואית, תכין עבורכם את התיק לוועדה/ות הרפואית/יות, כולל הכנה בע"פ ובכתב לוועדה עצמה.

בברכה לימים טובים יותר

לצפיה ב-'חזרה להבטחת הכנסה לאחר עבודה... '
חזרה להבטחת הכנסה לאחר עבודה...
23/05/2018 | 17:45
1
19
אני נמצאת בהבטחת הכנסה מאז מרץ 2018 ומצאתי עבודה שאותה אתחיל ביוני הקרוב. במידה והעבודה לא תתאים לי ואחליט לעזוב האם אוכל לשוב ולקבל הבטחת הכנסה? האם אדרש למלא טפסים לצורך קבלת הבטחת הכנסה? , תודה 
לצפיה ב-'תביעה להבטחת הכנסה'
תביעה להבטחת הכנסה
24/05/2018 | 14:52
12
שלום לך,

אם שוב נזקקים לקצבה, במהלך חודשיים, מהיום בו הופסקו התשלומים, ניתן לחזור להרשמה באופן שוטף בשירות התעסוקה.

עם תחילת העבודה יש לדווח לשירות התעסוקה.

ממליצה אף לערוך בירור ע"י פניה לסניף שלך/הבטחת הכנסה, לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה ו
לצפיה ב-'אחוזי נכות מספקים אך האבחנה שגויה'
אחוזי נכות מספקים אך האבחנה שגויה
23/05/2018 | 16:37
1
35
שלום,
יש לי שבר כתוצאה מתאונת עבודה (נבדקתי על ידי מספר רופאים מומחים שקבעו שקיים שבר). היתי בועדה רפואית והם נתנו לי נכות זמנית אבל רשמו בפרוטוקול שבצילומים לא נצפה קו שבר אלא קיימת דפורמציה באזור הפגיעה אשר בטעות חושבה כשבר ואין קשר בין התלונות ובין הממצאים בדימות אשר אינם מצביעים על פגיעה חבלתית טריה. את אחוזי הנכות קיבלתי לצורך שיקום והחלמה.
אם אחוזי הנכות הזמנית מספקים אותי, האם אי ערעור על החלטת הועדה, משמעו גם שאני לא מערערת על מה שכתוב בפרוטוקול ומסכימה שאין שבר?
האם הדבר עלול להזיק לי בעת הועדה הרפואית לקביעת נכות קבועה?
אם לא אערער על האבחנה שניתנה בעת קביעת הנכות הזמנית - שאין שבר, האם עדיין אוכל לטעון בועדה לקביעת הנכות הקבועה שמדובר בשבר (תוך המצאת המסמכים הרפואיים המתאימים) או שלא יהיה ניתן לטעון זאת גם אם חוות דעת רפואית מראה שאכן יש שבר?
תודה רבה
לצפיה ב-'ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון- נפגעי עבודה'
ערעור על החלטת וועדה מדרג ראשון- נפגעי עבודה
24/05/2018 | 14:22
17
שלום לך,

האם במהלך הוועדה הרפואית, נמסר לך שאין שבר?
האם חתמת על הדברים שנרשמו מפיך, וקראת קודם לכן שדברייך נרשמו ע"י מזכיר/ת הוועדה?

לשאלתך, ניתן להתיעץ ללא עלות  עם רופא מומחה/אורטופד ב"יד מכוונת" באיזור מגורייך, לפני הגשת הערעור ולהעזר בהם בהגשת הערעור, לגבי השבר.

בברכה.
לצפיה ב-'בהמשך לתגובת אבי201090'
בהמשך לתגובת אבי201090
23/05/2018 | 14:06
1
37
כמה מקבלים לשעה אם יש קצבת נכות כללית 50% רפואי, אני צמודה לאמי ומצבה לא טובת אמי בת 87 אני עובדת כמה פעמים בשבוע.
לצפיה ב-'לעבוד ולקבל קצבת נכות'
לעבוד ולקבל קצבת נכות
24/05/2018 | 14:16
22
שלום לך,

לא ציינת את הדרגה לאבדן כושר עבודה שנקבעה לך.

..."כמה אפשר להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה?
ההכנסה הכוללת שלך מעבודה ומקצבה תמיד תהיה גבוהה יותר מסכום הקצבה בלבד.
קצבת הנכות תשולם לך בהתאם להכנסותיך, סכום ההכנסה המשפיע על הקצבה משתנה בהתאם לדרגת אי-הכושר: 
למקבל קצבה בשיעור 100%
למקבל קצבה בשיעור 74%
למקבל קצבה בשיעור 65%
למקבל קצבה בשיעור 60%"

ניתן לבדוק בקישור מעלה, לגבי ההכנסה ברוטו אותה ניתן להשתכר מבלי שהקצבה תפגע על פי הדרגה לאבדן כושר עבודה.

אם נקבע 100% אי כושר עבודה,
אזי עד 3700 ש"ח ברוטו בחודש, לא תהיה פגיעה בקצבה.
עד 4000 ש"ח ברוטו, ינכו 90 ש"ח מהקצבה וכן הלאה כמפורט...

בברכה.

לצפיה ב-'ילד נכה (אוטיזם) הכרה רטרואקטיבית.'
ילד נכה (אוטיזם) הכרה רטרואקטיבית.
24/05/2018 | 11:16
11
יש לי שאלה לגבי קבלת זכאות רטרואקטיבית .
הגשנו תביעה לגמלת ילד נכה וביקשנו גם רטרואקטיבי (ל12 חודשים אחורה מיום הגשת התביעה).
ציירפנו מסמכים מלפני שנה, של בדיקת רופאה התפתחותית בטיפת חלב שבה מצאה הרופאה עיקוב בהתפתחות הדיבור וקושי בקשר עין, וכן הפניה מרופא הילדים מלפני שנה לקלינאית תקשורת בעקבות מבחן דנבר ועיקוב בהתפתחות הדיבור.
בביטוח לאומי אישרו רטרואקטיבי רק מהיום שבו הגענו לאבחון בהתפתחות הילד, שלושה חודשים אחורה בלבד.
האם זה תקין?
מה הקריטריונים לקבלת זכאות רטרואקטיבית?

הרי אוטיזם נחשבת ללקות התפתחותית מלידה ולא משהו שמתפתח עם הגיל.
גם הבאנו מסמכים שמעידים על כך שאנשי מקצוע ראו את הקושי כבר לפני שנה לפני שלקחנו אותו לאבחון מסודר.

האם הזכאות היא רק מהאבחון עצמו?
עצות יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'תאונות עבודה '
תאונות עבודה
21/05/2018 | 17:46
3
29
שלום אורנה אני כותב בקצרה       היו לי 2 תאונות עבודה 1 לפני 7 שנים  פגיעה בגב 2 לפני 5 שנים פגיעה בכתף קרע  קבעו לי נכויות 19 אחוז בגין כול תאונה     הגשתי ועדה לצירוף נכויות מעבודה לפני 4 שנים הועדה קבעה לי 41 אחוזי נכות רפואית  לצמיתה  קבועה  כולל תקנה 15 במלואה         אני לו עובד מאז התאונות  הכנסותיי פחתו  עדיין בטיפולים שמרניים נותל תרופות קבועות  ייש לי המון מיסמכים רפואיים    אני רוצה להגיש ועדה להחמרת מצב עקב מצבי הרפואי   אני מוזמן לאורטופד מומחה השבוע  הוא יכול למלות לי טופס להחמרת מצב   באיזה טופס מדובר  תקנה 36  או 37   אבקש תשובה תודה
לצפיה ב-'דיון מחדש- תקנות 36 ו-37'
דיון מחדש- תקנות 36 ו-37
22/05/2018 | 09:01
2
30
שלום לך,

תקנה 36 מתיחסת לבדיקה מחדש המוגשת על ידיך:
..."תקנה 36 קובעת כי נפגע יכול להגיש תביעה לדיון מחדש בהחמרת מצב, אם חלפו ששה חודשים מאז שנקבעה לאחרונה דרגת נכותו על ידי ועדה רפואית. בהסכמת רופא מוסמך (רופא המוסד) מותר שהדיון על קביעה מחדש, לפי תקנה זו, ייערך לפני תום ששה חודשים כאמור. נקבעו כמה פגימות בתאונה אחת ניתן להגיש החמרה עבור כולן יחד או לחילופין ניתן להגיש החמרה עבור פגימה אחת בלבד."
תביעה לדיון מחדש לפי תקנה 36 (החמרה במצב)

תקנה 37 מתיחסת לבדיקה מחדש ע"י רופא הביטוח הלאומי:
..."תקנה 37 קובעת כי רופא מוסמך רשאי לבקש דיון מחדש אם סבור כי חל שינוי בדרגת הנכות של הנפגע, אם חלפו ששה חודשים מאז שנקבעה לאחרונה דרגת נכותו של הנפגע על ידי הוועדה הרפואית. פקיד תביעות סבור כי יש לדון מחדש במצבו הרפואי של הנפגע, יעביר את התיק להחלטתו של רופא המוסד"

בברכת בריאות.
לצפיה ב-'תאונות עבודה '
תאונות עבודה
22/05/2018 | 11:28
1
18
לפי תשובתך בעניין החמרת מצב    בעניין צירוף נכויות מעבודה  אני אמור להגיש תקנה 36   אורטופד אמור למלוט לי את הטופס       הועדה קבעה לי בעבר 41 אחוזי נכות רפואית אם אני מגיש החמרת מצב     הועדה יכולה להוריד לי את אחוזי הנכות שקבעו  לי  בעבר או שזה לו קשור   אבקש תשובה  ותודה אורנה ויום טוב
לצפיה ב-'תביעה לדיון מחדש - החמרת מצב'
תביעה לדיון מחדש - החמרת מצב
23/05/2018 | 08:27
12
קשה לענות על שאלתך.
אם המצב הרפואי החמיר וניתן לקשור לתאונה, 
רצוי לבדוק עם רופא מומחה בנושא.
ניתן לבדוק ללא עלות ב"יד מכוונת" עם רופא מומחה בתחום.

בברכה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
21/05/2018 | 09:57
1
57
שלום, האם מי שמקבלת קיצבת שאירים וקצבת אזרח ותיק יכולה לקבל גם קיצבת סיעוד? האופציה לא מופיעה באתר במחשבון כפל קיצבה, תודה מראש
לצפיה ב-'קצבת אזרח ותיק/שאירים וסיעוד'
קצבת אזרח ותיק/שאירים וסיעוד
22/05/2018 | 08:33
40
שלום לך,

אין מניעה בקבלת סיעוד, למי שמשולמת קצבת אזרח ותיק עם מחצית קצבת שאירים, או שאירים עם מחצית קצבת אזרח ותיק.
ניתן גם לקבל מענה אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך/סיעוד.

בברכה.

בברכה.
לצפיה ב-'התייעצות בנושא ירידת שמיעה'
התייעצות בנושא ירידת שמיעה
20/05/2018 | 09:08
1
32
שלום רב,
לפני כשנה חלה אצלי ירידת שמיעה באחת האוזניים, דבר שלווה בטינטון טורדני. לאחר ריצות מבדיקת שמיעה אחת לשניה וביקור אצל מספר רופאים הוחלט כי כדאי שאעבור ניתוח. בניתוח הושתל תותב שיחזק את עצם הארכובה ושאמור להחזיר את שמיעתי ולשפרה. 
1. במידה ולאחר תהליך השיקום השמיעה לא תחזור לעצמה ואולי אף תחמיר יחד עם הטינטון מה ההליך שעלי לעשות כעת כך שביטוח לאומי יכיר בי. אני מורה ומרצה ואין ספק שהדבר הזה פוגע בעבודתי.
2. לא הבנתי מה ההבדל בין הגשת תביעה לניכות כללית לבין קביעת אחוזי ניכות לאדם עובד/לא עובד.
3.בקיצור מה לעשות עכשיו 
אשמח מאוד לקבל עזרה בניבכי הביוקרטיה הארצית.

לצפיה ב-'נכות כללית'
נכות כללית
22/05/2018 | 08:29
24
שלום לך,

אני מבינה משאלתך, שאתה עובד.
לשאלותיך:
1- ניתן לבדוק זכאות במסגרת ביטוח מנהלים/קרן פנסיה במסגרת העבודה.
לבדוק אם קיים פיצוי בגין נכות. ביטוח לאומי מטפל בתביעות אם ההכנסה ברוטו נמוכה מ-5944 ש"ח בחודש. ראה מתוך  נכות כללית - תנאי זכאות
2- קביעת אחוזי נכות יכולים להיות במסגרת פטור ממס הכנסה. הוועדה אמנם נערכת בביטוח לאומי (שימוש בוועדות הרפואיות), אך היא לצורך הפטור בלבד.
3- ראה כנ"ל.

בברכת בריאות.

לצפיה ב-'קצבאות מאי 2018 היתה שמועה'
קצבאות מאי 2018 היתה שמועה
14/05/2018 | 14:43
4
465
היתה שמועה שהחודש גם, חודש מאי 2018, יקדימו את הקצבאות של הנכים ל 22 לחודש, בגלל איזה חג דרוזי. 
בדקתי עכשיו שוב לפי קישור זה , ונכון לעכשיו זה לא נכון. מקבלים ב 28 לחודש. 

לצפיה ב-'נמתין לפרסומים, אם יהיו. בברכה.'
נמתין לפרסומים, אם יהיו. בברכה.
15/05/2018 | 19:31
129
לצפיה ב-'כנראה בקיפוח לאומי לא שמעו על חג השבועות '
כנראה בקיפוח לאומי לא שמעו על חג השבועות
17/05/2018 | 20:32
1
139
העתיק בהרבה לחגים הדרוזים והמוסלמים. למה הם לא מקדימים ומודיעים על כך?
לצפיה ב-''
18/05/2018 | 05:59
12
לצפיה ב-'אין הקדמה סופית נאמר בביטוח לאומי!!'
אין הקדמה סופית נאמר בביטוח לאומי!!
18/05/2018 | 11:49
132
אין הקדמה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה