לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87838,783 עוקבים אודות עסקים

פורום מדעי המחשב

ברוכים הבאים לפורום מדעי המחשב!פה תוכלו לדון ולשאול שאלות כלליות בנושאי מדעי המחשב.שימו לב שפורום זה נועד לשאלות תיאורטיות, בנושאי אלגוריתמים, חישוביות, סיבוכיות, ותחומים אחרים של מדעי המחשב, אך לא לשאלות בנושאי תכנות, הנדסת תוכנה וניתוח מערכות, ונושאי איכות תוכנה ובדיקות. אומנם נושאים אלה קשורים ישירות למדעי המחשב, אך לכל אחד מהם יש פורום (לחלק אפילו יותר מאחד) ייעודי בתפוז. אתם מוזמנים לבקר בפורומי שפות תכנות, VB, NET, הנדסת תוכנה, בוני אתרים ובקרת איכות וQA לנושאים אלו.אם ברצונכם לעלות קוד, ניתן לצרף קובץ טקסט להודעה או לתחום את הקוד בעזרת כפתורי תחימת קוד אשר מופיעים בתפריט הוספת הודעה. שימו לב, הודעות בנוסח ``אני צריך עזרה`` עם קובץ/קישור מצורפים, אך בלי כל הסבר או תיאור הנעשה עד הבקשה/פניה לפורום - יימחקו מיד. הפורום לא נועד לפתור שיעורי בית של מישהו, אנשי הפורום באים לעזור מתוך רצון טוב ובהתנדבות, ויש לקחת את זה בחשבון כשפונים לעזרת אנשי הפורום.הודעות הקשורות לעבודה וכו', נא לפרסם בלוחות המיועדים ולא בפורום.אנו לא נעסוק בתוכנות פרוצות, לא נעודד או נעזור בביצוע חדירות למחשב/העתקות פיראטיות/הפצות תוכנות/חומרים אחרים שלא לפי החוק, הודעות העוסקות בכך יימחקו. אנחנו כן נעודד שימוש בתוכנות קוד פתוח/תוכנות חופשיות, ונמליץ על כאלה לכל מתעניין פורום זה, כמו שאר הפורומים בנושאי מחשבים ואינטרנט בתפוז, מיועד להרחבת הידע ולהחלפת רעיונות. אין מטרתו לפתור לכם את שיעורי הבית. אנו נשמח לעזור לכם באם תתקשו בפתרון תרגילים, אך לא נעשה זאת במקומכם.הודעות מהסוגים הבאים לא יתקבלו בברכה בפורום וימחקו:* פרסום מסחרי מכל סוג שהוא* הצפות מכל סוג שהוא, גם אם נושא ההודעה קשור למדעי המחשב, הודעות מציפות ימחקו.* כל הודעה הקשורה לביצוע עבודות בית בתשלום לסטודנטים/תלמידים - תמחק מייד. אני מזכיר לכם שהגשת עבודות בית בשמכם שנכתבו על ידי אחרים זאת עבירת משמעת במוסד לימודים שלכם, יותר מזה - זאת גם עבירה פלילית.* הצעות עבודה או הודעות חיפושי עבודה / עובדים. הודעות כאלה נא לפרסם בלוח.* שרשורי "שלי גדול יותר", בין אם מדובר על מוסד לימודים, יחידה בצבא או מקום עבודה - לא מתקבלים בברכה. כל עוד זה בגבולות הטעם הטוב, ובמסגרת המלצות למתלבטים - זה מקובל. מעבר לזה - לא.כל גולש שהודעתו נמחקה - יחסם אוטומטית מהפורום.שלכם, ויני

אודות הפורום מדעי המחשב

ברוכים הבאים לפורום מדעי המחשב!פה תוכלו לדון ולשאול שאלות כלליות בנושאי מדעי המחשב.שימו לב שפורום זה נועד לשאלות תיאורטיות, בנושאי אלגוריתמים, חישוביות, סיבוכיות, ותחומים אחרים של מדעי המחשב, אך לא לשאלות בנושאי תכנות, הנדסת תוכנה וניתוח מערכות, ונושאי איכות תוכנה ובדיקות. אומנם נושאים אלה קשורים ישירות למדעי המחשב, אך לכל אחד מהם יש פורום (לחלק אפילו יותר מאחד) ייעודי בתפוז. אתם מוזמנים לבקר בפורומי שפות תכנות, VB, NET, הנדסת תוכנה, בוני אתרים ובקרת איכות וQA לנושאים אלו.אם ברצונכם לעלות קוד, ניתן לצרף קובץ טקסט להודעה או לתחום את הקוד בעזרת כפתורי תחימת קוד אשר מופיעים בתפריט הוספת הודעה. שימו לב, הודעות בנוסח ``אני צריך עזרה`` עם קובץ/קישור מצורפים, אך בלי כל הסבר או תיאור הנעשה עד הבקשה/פניה לפורום - יימחקו מיד. הפורום לא נועד לפתור שיעורי בית של מישהו, אנשי הפורום באים לעזור מתוך רצון טוב ובהתנדבות, ויש לקחת את זה בחשבון כשפונים לעזרת אנשי הפורום.הודעות הקשורות לעבודה וכו', נא לפרסם בלוחות המיועדים ולא בפורום.אנו לא נעסוק בתוכנות פרוצות, לא נעודד או נעזור בביצוע חדירות למחשב/העתקות פיראטיות/הפצות תוכנות/חומרים אחרים שלא לפי החוק, הודעות העוסקות בכך יימחקו. אנחנו כן נעודד שימוש בתוכנות קוד פתוח/תוכנות חופשיות, ונמליץ על כאלה לכל מתעניין פורום זה, כמו שאר הפורומים בנושאי מחשבים ואינטרנט בתפוז, מיועד להרחבת הידע ולהחלפת רעיונות. אין מטרתו לפתור לכם את שיעורי הבית. אנו נשמח לעזור לכם באם תתקשו בפתרון תרגילים, אך לא נעשה זאת במקומכם.הודעות מהסוגים הבאים לא יתקבלו בברכה בפורום וימחקו:* פרסום מסחרי מכל סוג שהוא* הצפות מכל סוג שהוא, גם אם נושא ההודעה קשור למדעי המחשב, הודעות מציפות ימחקו.* כל הודעה הקשורה לביצוע עבודות בית בתשלום לסטודנטים/תלמידים - תמחק מייד. אני מזכיר לכם שהגשת עבודות בית בשמכם שנכתבו על ידי אחרים זאת עבירת משמעת במוסד לימודים שלכם, יותר מזה - זאת גם עבירה פלילית.* הצעות עבודה או הודעות חיפושי עבודה / עובדים. הודעות כאלה נא לפרסם בלוח.* שרשורי "שלי גדול יותר", בין אם מדובר על מוסד לימודים, יחידה בצבא או מקום עבודה - לא מתקבלים בברכה. כל עוד זה בגבולות הטעם הטוב, ובמסגרת המלצות למתלבטים - זה מקובל. מעבר לזה - לא.כל גולש שהודעתו נמחקה - יחסם אוטומטית מהפורום.שלכם, ויני
הפורום לא פעיל

לצפיה ב-'גרף דו צדדי'
גרף דו צדדי
10/07/2012 | 16:45
474
אני חייב שמישהו יעשה לי סדר
מהו גרף דו צדדי עם זיווג מקסימלי? ( + דוגמא אם אפשר )
מהו גרף דו צדדי עם זיווג שלם? ( + דוגמא )
לצפיה ב-'מחשבון מודולו'
מחשבון מודולו
29/05/2012 | 14:17
1990
שלום
מי יודע ??? אני צריך לחשב X^a mod Y היכן יש קישור לאתר מתאים . תודה
לצפיה ב-'חידות שקשורות בלוח שחמט'
חידות שקשורות בלוח שחמט
19/05/2012 | 23:19
365
היי
אני מחפש חידות הקשורות בלוח שחמט:
לדוגמא:
במשחק על לוח שחמט,8/8 .
שני שחקנים משחקים , כל אחד מתקדם בתורו בצעדי פרש( שני צעדים וצעד) (שני צעדים קדימה טצעד שמינה או שמאלה) מפסיד זה שחוזר על אותה משפצת פעם שנייה.
השחקן הראשון יכול לקבוע איפה לשים את הפרש בהתחלה( אולי זה קשור לאסטרטגיה לניצחון?)
מה הפתרון ? מהי דרך הפעולה שצריך לנקוט כדי לנצח? האם כדאי להיות שחקן ראשון או שני כדי לנצח?
לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
10/09/2008 | 14:33
657
עקב היעדר מנהל/ת לפורום, בשלב זה הוא נסגר.
נזמין את הגולשים לגלוש ביתר הפורומים בתפוזאנשים
לצפיה ב-'אנא דרגו את הקורסים הבאים לפי רמת הקושי בת"א'
אנא דרגו את הקורסים הבאים לפי רמת הקושי בת"א
10/09/2008 | 09:32
521
אנא דרגו את הקורסים הבאים לפי רמת הקושי באוניברסיטת ת"א.כל דירוג בתוך הקבוצה שלו:
כמו כן אם אתם יודעים שקורס מסוים הוא קל במיוחד או קשה במיוחד אנא ציינו זאת.

קבוצה 1:
*הנדסת תוכנה מוכוונת עצמים
*פיתוח מערכות תוכנה מבוססות Java
*קומפילציה
*מערכות בסיסי נתונים
*פיתוח מערכות זמן אמת בגישה הפורמלית
*שיטות ניתוח דרישות ותיכון במערכות משובצות מחשב

קבוצה 2:
*ניהול משאבים ברשתות תקשורת- מודלים ויישומים
*חישוב מבוזר

תודה רבה!

לצפיה ב-'שלום, שאלה לגבי מדעי המחשב בחולון ?או באחרות'
שלום, שאלה לגבי מדעי המחשב בחולון ?או באחרות
09/09/2008 | 22:29
320
כבר תקופה ניסיתי להתקבל להנדסה באוניברסיטאות ולא הלך לי כי קשה לי עם 5 יחידות של מטמתיקה.

כרגע יש לי 80 ב4 יחידותמטתיקה , ממוצע 93 ופסיכומטרי 580, אני כמובן הולך לשפר את הפסיכומטרי אבל השאלה שלי אם כדי להוציא את הנשמה ולנסות להתקבל לעברית או בן גוריון חוץ מחולון ?
(ת"א אני תמיד בנדחה, אפילו לא והלך לנסות)
לצפיה ב-'שאלה במערכות הפעלה'
שאלה במערכות הפעלה
09/09/2008 | 11:58
176
Which of the following instructions should be privileged?
1. Change the program counter
2. Halt the machine
3. Divide by zero
4. Change the execution mode

לדעתי 1 היא התשובה הנכונה, אבל אני לא בטוח...
can a user application halt the machine? how?

תודה רבה
לצפיה ב-'ניסיתי בפורום מתמטיקה וקיבלתי תשובה קנטרנית'
ניסיתי בפורום מתמטיקה וקיבלתי תשובה קנטרנית
07/09/2008 | 07:55
300
שלום לכולם
אני מנתח סדרת זמן, כלומר נתונים שערכי ה X שלהם הם נקודות על ציר הזמן וערכי ה Y הם ערכים שנמדדו עבור משתנה כלשהו באותן נקודות זמן.  ישנן כמובן שיטות ניתוח שתכליתן לגלות חוק מתמטי כללי לתיאור ההתאמה בין ה X ל- Y (נניח FFT). אבל בנוסף אני מחפש שיטה שתמצא לי דגמים חוזרים בנתונים (למשל אם יש איזה "עמק" בגרף בעל צורה יחודית שחוזר על עצמו, או "זיגזג" מיוחד שמופיע מספר פעמים) . האם קיימת שיטה מתמטית או אלגוריתם שמטפל בבעיה מסוג זה?
אם כן  האם מישהו יכול לתת לי קישור לאתר שמתאר אותה או לפחות את שמה כדי שאוכל לחפש אותה?
בתודה מראש.
לצפיה ב-'עזרה בנוגע שפת פייתון'
עזרה בנוגע שפת פייתון
31/08/2008 | 15:27
1
403
שלום,אני רוצה בבקשה המלצות לספרים בשפת python למי שעדיין לא התחיל ללמוד באוניברסיטה.
אני צריכה המלצה כי האוניברסיטה שלחה לנו מכתב ובו היא ממליצה להתחיל ללמוד את השפה הזאת.
יום טוב!
לצפיה ב-'אתר ללימוד פייתון'
אתר ללימוד פייתון
31/08/2008 | 20:35
297
לצפיה ב-'שאלה..'
שאלה..
31/08/2008 | 12:22
3
498
נתונות שתי פקודות המקרו הבאות:

#define A(x) ((x)+(x))
#define B(x) (2*(x))

האם הם זהות? :)
לצפיה ב-'לא'
לא
31/08/2008 | 12:34
138
לצפיה ב-'לא , למשל'
לא , למשל
31/08/2008 | 12:54
203
A(i++)
שונה מהפעולה שתבע B(i++)
לצפיה ב-'כמו שנאמר - לא, תחשוב מה יקרה אם תכניס'
כמו שנאמר - לא, תחשוב מה יקרה אם תכניס
31/08/2008 | 13:27
308

A(getchar())

לעומת

B(getchar())

(רמז, התוצאה תהיה מאד שונה...)
לצפיה ב-'מישהו רוצה להקריא הספד..?'
מישהו רוצה להקריא הספד..?
31/08/2008 | 00:17
409
נראה לי שמדי פעם סוגרים את הפורום ואז פותחים אותו מחדש, בלי קשר לאחרונה הפעילות ירדה באופן דרסטי ונראה שזה רק מחמיר עם הזמן (מעניין למה....) .  בעמוד הנוכחי יש הודעות של בהפרש של שבועיים וחצי אחת מהשנייה...
אז...  מישהו מתנדב לקדיש כל עוד הפורום קיים...?
לצפיה ב-'בחירת מכללה'
בחירת מכללה
29/08/2008 | 12:24
6
631
שמתי לב מאז שוויני פרש מניהול הפורום הוא מדרדר לאט לאט, לכן אשמח לקבל קישור לפורום החדש של וויני (אולי שם אוכל לקבל עוד עזרה)

אז ככה כרגע אני לקראת סיום השרות הצבאי שלי ,שבמהלכו לקחתי כמה קורסים באו"פ במדעי המחשב , וממש קשה לי ללמוד בשיטה הזאת .
לכן אני מעוניין לעבור ללמוד במכללה (אין לי נתונים בשביל ללמוד באוניברסיטה ) לאחר השחרור .
והייתי רוצה לדעת אילו מכללות מומלצות יותר ללימוד תואר במדעי המחשב ?
ואיך נחשבת מכללת שנקר בהנדסת תוכנה ? למרותש אינ מעדיף לעשות תואר במדעי המחשב ולחסוך שנה
לצפיה ב-'אני יודע על'
אני יודע על
30/08/2008 | 04:05
494
המכון הטכנולוגי בחולון
המרכז הבנתחומי הרצליה
מכללת תל אביב יפו
לצפיה ב-'מכללות למדעי המחשב'
מכללות למדעי המחשב
30/08/2008 | 12:39
2
686
מכללה אקדמית ת"א-יפו, מכון טכנולוגי חולון, המרכז הבינתחומי הרצליה.
יש עוד אבל לדעתי אלה המובילות.
לצפיה ב-''
31/08/2008 | 00:09
1
313
זה לגמרי שונה ממה שכתבתי!
לצפיה ב-'שיניתי את הסדר.... '
שיניתי את הסדר....
31/08/2008 | 00:12
350
והוספתי דעה אישית.
לצפיה ב-'לגבי הקישור לפורום של ויני...'
לגבי הקישור לפורום של ויני...
30/08/2008 | 12:42
1
414
ההודעה שלו נמצאת בעמוד הזה, כנס להודעה שם יש את החתימה שלו למטה שבה נמצא הקישור לפורום החדש.
אגב היו פה גם כמה מאמרים טובים לגבי תואר במדעי המחשב ושאר ירקות קשורות שהוא ביקש להוריד מהפורום,
יכול להיות שהם שם, שווה להציץ. השריד האחרון והיחיד של ויני בפורום הוא "הודעת המנהל".
לצפיה ב-'תמיד יש מסרים'
תמיד יש מסרים
30/08/2008 | 15:51
191
לצפיה ב-'זקוק לעזרה'
זקוק לעזרה
29/08/2008 | 12:16
1
368
בשנה הקרובה אני רוצה ללמוד מדעי המחשב במכללה . אין לי ידע מעמיק במחשבים וגם במטמטיקה אני לא ממש גאון ועשיתי רק 3 יחידות לימוד.אבל זה מכיוון שלא ממש השקעתי בתיכון ורק רציתי לעבור בכל הבגרויות.אני אוהב מחשבים ואני מוכן ללמוד קשה כדי להצליח. השאלה שלי היא האם יש לי סיכוי לעשות תואר במדעי המחשב או שעדיף שאני אלמד משהו אחר? יש לי סיכוי לעבור את הקורסים במטמטיקה בפרק זמן כל כך קטן? בבקשה מי שיוכל לענות לי.....
לצפיה ב-'לא צריך ידע מעמיק במחשבים....'
לא צריך ידע מעמיק במחשבים....
30/08/2008 | 12:44
295
ובעניין המתמטיקה, מקסימום תעשה מכינה. יהיה בסדר אל תדאג.
לצפיה ב-'אנא דרגו את הקורסים הבאים במדמ"ח באו"פ'
אנא דרגו את הקורסים הבאים במדמ"ח באו"פ
26/08/2008 | 18:23
4
616
לפי קושי - קשה בינוני קל

מערכות ספרתיות
מערכות הפעלה
אוטומטים
מבוא לסיבוכיות
ארכיטקטורה של מערכות מחשב

ברור לי שכל תשובה היא סובייטקיבית, אבל אני רוצה את דעתכם בכל זאת.

בתודה מראש
לצפיה ב-'למדתי בת"א'
למדתי בת"א
26/08/2008 | 21:49
467
אבל לפי מה שנראה לי:

1. ספרתיות\אוטומטים\ארכיטקטורה - הקורסים המקבילים בת"א יחסית קלים
ספרתיות + ארכיטקטורה = מבנה מחשבים
אוטומטים - חלק ממודלים חישוביים

2. מערכות הפעלה\מבוא לסיבוכיות

לצפיה ב-'למדתי מערכות ספרתיות'
למדתי מערכות ספרתיות
28/08/2008 | 11:56
350
אוטומטים וארגון המחשב, במקום ארכיטוקטורה של מערכות מחשב, עדיין אין אפשרות ללמוד את הקורס עד כמה שאני יודע.
מערכות ספרתיות די קליל
אוטומטים - גם כן קליל, קצת יותר קשה מספרתיות.
ארגון המחשב - קורס סבבה לגמרי, אבל סמסטר 2009א הוא האחרון שמציעים אותו ככה שזה לא ממש רלוונטי לך אני מניח.

לגבי מערכות הפעלה, הבנתי שהוא די קשה, והוא גם מתקדם ככה שצריך אנגלית בשבילו, ולא יודע לגבי מבוא לסיבוכיות.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
06/09/2008 | 14:27
1
265
לא למדתי את מערכות הפעלה ומערכות ספרתיות, אבל אומרים שהראשון קשה מאד והאחרון קל מאד.

מבין האחרים, הייתי מדרג:
סיבוכיות
אוטומטים
ארכיטקטורה

אם כי המתכונת של הקורסים בסיבוכיות ובארכיטקטורה השתנו מאז שלמדתי אותם.
לצפיה ב-'השתנו => השתנתה'
השתנו => השתנתה
06/09/2008 | 14:28
113
לצפיה ב-'מאמרים של הפורום'
מאמרים של הפורום
25/08/2008 | 10:51
1
317
מאמרים שכתבתי (על האוניברסיטה הפתוחה) הוסרו מהפורום בהוראה שלי.
מי שרוצה לקבל מידע על לימודי תואר ראשון ושני באוניברסיטה הפתוחה - מוזמן לפנות אליי ישירות.
לצפיה ב-'המשך נושא'
המשך נושא
25/08/2008 | 18:01
164
הי
למה המאמרים הורדו מה הסיבה?
לצפיה ב-'תרגום המונח "דה-רנדומיזציה"'
תרגום המונח "דה-רנדומיזציה"
24/08/2008 | 22:34
4
437
קיימות שיטות המאפשרות לקחת אלגוריתם אקראי נתון, ולהפוך אותו לאלגוריתם דטרמיניסטי. באנגלית, תהליך כזה מכונה derandomization.

כיצד הייתם מציעים לתרגם את המונח לעברית?
לצפיה ב-'חירצון '
חירצון
25/08/2008 | 09:25
3
81
עד עכשיו תמיד שאמרו : להפוך משהו לדטרמיניסטי - אמרו בעברית חרצון - אם כי התכוונו בדר"כ בהפכת  אסא ל אסד
לצפיה ב-'חירצון מדוע?'
חירצון מדוע?
30/08/2008 | 19:49
2
47
לצפיה ב-'לטענב של פרופ' קופרמן'
לטענב של פרופ' קופרמן
30/08/2008 | 20:54
1
77
חירצון : הפיכה דבר שאינו דטרמינסטי לדטרמינסטי
ולכן התהליך שבו הופכים אסא"ד ל אס"ד נקרא חירצון .
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
06/09/2008 | 14:25
50
אני מכיר את המילה חירצון כהוצאת חרצנים מפרי. :)

אני משער שאסתפק בשעטנז "דה-רנדומיזציה" בינתיים.

תודה!
לצפיה ב-'למתחילים בשנה הבאה מדמ"ח /ה. תוכנה בבן גוריון'
למתחילים בשנה הבאה מדמ"ח /ה. תוכנה בבן גוריון
23/08/2008 | 22:12
2
245
בתור אחת שלפני שנתיים הסתובבה בין פורומים שונים ולא ידעה איפה לשאול, רציתי להקל קצת על "הדור הבא"...
יש לנו פורום מעולה של המחלקה (לא רשמי של האונ'. פורום סטודנטים) שלא נמצא יחד עם כל הפורומים הרגילים של בן גוריון.....
בגלל שקצת קשה למצוא אותנו, חשבתי שאולי כדאי לפרסם אותו כאן, לטובת מועמדים / מתקבלים שרוצים כבר להתחיל לשאול שאלות על מערכת, על הלימודים, וכל מה שבא....
הפורום שלנו הוא של כל המחזורים הפעילים כרגע. ז"א שחבר'ה של שנה א',ב',ג' ו-ד' (תוכנה) מסתובבים כולם באותו פורום ועוזרים אחד לשני, ויש גם תת פורום שנקרא "מועמדים ללימודים" שנועד במיוחד בשבילכם וכבר יש בו המון מידע שימושי!

בקיצור: www.mybgu.com

תשמרו במועדפים. הוא יעזור לכם מאוד כבר מהשבוע הראשון!

ולמנהלים של הפורום הזה:
אולי כדאי לעשות רשימה קטנה שמפנה לפורום הסטודנטים של מדמ"ח בכל אוניברסיטה  או מוסד לימודים אחר, אני מניחה שזה מאוד יעזור למועמדים חדשים, שרוצים קצת יותר מידע על מוסד ספציפי, ולא בטוח שכאן יהיה להם מענה מספק...
אני בטוחה שאנשי הפורום פה מכירים את רובם וזו לא תהיה משימה קשה מדי, אבל לחדשים כאן זה יכול לעזור הרבה...
לצפיה ב-'אם לא היה ברור: הפורום של מדמ"ח ותוכנה יחד...'
אם לא היה ברור: הפורום של מדמ"ח ותוכנה יחד...
23/08/2008 | 22:15
92
לצפיה ב-'אני חושב שאין מנהלים לפורום...'
אני חושב שאין מנהלים לפורום...
24/08/2008 | 19:59
55
לצפיה ב-'לבטים קשים בנוגע ללימודים ,בקשה?'
לבטים קשים בנוגע ללימודים ,בקשה?
16/08/2008 | 18:28
3
264
אני רשום שנה הבאה לת"א, למדעי המחשב.
אני כבר בן 23, ולא ניראה לי שאני אדחה את הלימודים בעוד שנה..... למרות שזה כמובן עבר בראש.
אבל באמת, איך יודעים שזה מה שאתה רוצה לעשות, כמה ממכם באמת ידעו שזה מה שהם רוצים לעשות?
אני לא כל כך מכיר תכנות, כולה למדתי בתיכון חמש יחידות  מדעי המחשב ופסקל זה לא בדיוק מה שלומדים היום, סיימתי עם ממוצע 98.
אני ממש חזק במתמטיקה, אבל משום מה אני ממש דואג, שאני אכשל בקורסים במתמטיקה... לא יודע למה,
כאילו אני אקרוס תחת הלחץ האדיר הזה של המקצוע, כל מה שאני שומע זה שאתה לא יכול לנהל חיים במקביל ,
ואני אפילו לא בטוח שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים.....
אולי תוכלו לספר לי על הלבטים שלכם לפני?
או איך אתם מנהלים חיים בנוסף ללימודים בתואר, כמה זמן זה באמת לוקח ממכם כלומר, נגיד כמה שעות שבועיות באוניברסיטה, וכמה בבית..
ברור שהכל לא מדויק, מבחינת שעות, זה הכל משתנה....
אני פשוט חייב מישהו לדבר איתו על הנושא , ואין לי כל כך למי לפנות
תודה, שי

לצפיה ב-'קח רגיעון, שתה קצת מים, ותרגע'
קח רגיעון, שתה קצת מים, ותרגע
17/08/2008 | 01:31
1
223
אתה לא הראשון ולא האחרון, אתה לא צריך לדעת הכל מראש, בשביל זה הולכים ללמוד. קח את הדברים בקלות, אתה תצליח.
לצפיה ב-'הלימודים קשים, אבל זה סוג קושי שאתה לא מכיר.'
הלימודים קשים, אבל זה סוג קושי שאתה לא מכיר.
17/08/2008 | 17:44
206
אני זוכר שבתור ילד בחטיבת ביניים הסתכלתי על הבגרויות כאל דבר בלתי אפשרי, קשה, מלחיץ, וכו'. אבל יש הסתגלות בחיים.
זה לא אותו הדבר, אבל אין 2 דברים שהם אותו הדבר. זה יהיה קשה, אבל זה יהיה קשה לכולם, ובסופו של דבר מתרגלים לקושי ולהתמודדות איתו. זה פשוט סוג קושי שאתה לא מכיר.
לצפיה ב-'לי התואר היה הרבה יותר קל מהתיכון'
לי התואר היה הרבה יותר קל מהתיכון
18/08/2008 | 20:53
200
אז אי אפשר לדעת. זה באמת סוג אחר לגמרי של קושי.
לצפיה ב-'עזרה במבני נתונים'
עזרה במבני נתונים
16/08/2008 | 01:12
10
180
שלום,

אני אודה מאוד לכל מי שיוכל לזרוק לי עצם ולכןן אותי אפילו במנעט בכמה שאלות במבני נתונים...
תודה מראש לכל מי שיוכל לעזור...

מצ"ב שאלה על גננת.. כל קצה חוט לאלגוריתם שיכול לעזור...
לצפיה ב-'נכון/לא נכון'
נכון/לא נכון
16/08/2008 | 01:14
3
114
טעיתי בכל הטענות פה...
מישהו יוכל להסביר לי בכלליות למה הכחולות נכונות?

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/08/2008 | 13:51
2
62
1) אפשר למיין מספרים טבעיים החסומים מלמעלה ע"י counting sort בזמן לינארי . ברגע שקיבלת n מספרים אז n בחזקת 100 הוא גודל חסום וידוע

2) תחשוב על המקרה שאתה מנסה להכניס סדרה שהיא כבר ממויינת לעץ חיפוש בינארי. כמה זמן תקח הכנסה ?

3) תבנה מערך חדש בגודל המתאים. תאתחל שלושה פוינטרים להתחלה של שלושת המערכים. אם המספר שב A יותר קטן מ B אז תכתוב במערך החדש את המספר של A ותקדם את הפוינטר של A מקום קדימה (וגם את הפוינטר של המערך החדש) אחרת תעשה אותו דבר עם B

4) אם תרשום שורש n בצורה n בחזקת חצי ותזכור שקבועים נופלים בחישוב אסימפטוטי אז זה יהיה ברור
לצפיה ב-'בקשר ל-1'
בקשר ל-1
19/08/2008 | 23:26
1
31
הגודל של המערך לא נחשב בדיוק כחסום כי הוא תלוי ב-n, והסיבוכיות של counting sort היא כמובן (O(n+k כשk הוא תחום המספרים, כך שבמקרה הזה הסיבוכיות בקאונטינג סורט תיהיה  (O(n^100 לכל n.
אני חושב שהפיתרון פה הוא להמיר את המספרים לבסיס n ואז להשתמש בradix-sort, כלומר למיין את המספרים לפי הספרות. כך הסיבוכיות תיהיה (O(100n - מיון לפי כל סיפרה יקח זמן לינארי בעזרת counting sort, ויש 100 ספרות למספר בבסיס n. סה"כ זה עדיין זמן לינארי.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
20/08/2008 | 09:17
21
באמת התבלבלתי עם החסימות פה ..
הפתרון שלך נראה טוב
לצפיה ב-'נוסחא עצים'
נוסחא עצים
16/08/2008 | 01:16
1
44
שובף כל קצה חוט יכול להציל...
לצפיה ב-'נוסחאות עצים'
נוסחאות עצים
16/08/2008 | 14:37
41
א) לא יודע מה איתכם, לנו הוכיחו כי עץ AVL מינימאלי הוא עץ פיבונאצי'. משמע מספר הצמתים נתונים ע"י מספרי פובונאצ'י של העומק.

ב) נסה להשתמש ב-א'...
לצפיה ב-'הגננת'
הגננת
16/08/2008 | 14:32
2
32
א) הפתרון הדי טריביאלי פה הוא מערך עם תא לכל ילד שבתא הזה נספור כמה ילדים בחרו בו.
יש לך מערך אחד של בחירות הילדים - כלומר לכל אינדקס רשומים 3 מספרים סידוריים (מספר סידורי לכל ילד 1..n)
אתה רץ על המערך ולכל מספר סידורי שאתה נתקל בו אתה מעלה מונה במערך אחר שם יש תא לכל ילד = מונה.
בסוף הריצה על מערך הבחירות (כמובן בזמן ליניארי) אתה יכול למצוא מקסימום במערך המונים בזמן ליניארי וזה יהיה הילד החברותי ביותר.

ב) לא ברורה הכוונה... מה ז"א יכול לראות?! מסדרים בשלשות? לפי גובה?! WTF?

ג) שוב, הכוונה לא ברורה, מצטער..

ד) לא יודע אם למדתם גרפים, אבל אני הייתי בונה פה גרף שלכל ילד מתאים צומת, ויש קשת מצומת i לצומת j אם הם חברים. (הגרף כנראה מכוון כי לא נתון שהיחס הוא הדדי).
עכשיו הייתי מריץ עליו אלגוריתם למציאת שורש לעץ (2 הרצות של DFS) סה"כ: בניית גרף ב-(O(n וכל DFS רץ ב-(O(n אז אתה מקבל אלגוריתם ליניארי, כלומר בין היתר (o(n²..
לצפיה ב-'קודם כל המון תודה'
קודם כל המון תודה
17/08/2008 | 11:00
1
21
שנית... אני גם לא מבין את הכוונה בב' ובג'

לגביי א- זה גם מה שאני חשבתי.

לגביי ד'-
קודם כל שאלה כללית. הרי ברור שמבקשים למצוא אם הגרף קשיר. השאלה מה נותן לי תשובה לגביי מחלקות קשירות? BFS או DFS?
אני לא מבין איך אתה מגיע לזמן ריבועי. הרי בניית גרף O של N. וDFS או BFS זה O של E+V. וE הוא לכל היותר 3/2V (סכום דרגות בגרף שווה ל2 E).

או שפספסתי משהו
לצפיה ב-'לגבי ד''
לגבי ד'
18/08/2008 | 14:03
9
מה שאתה בעצם מחפש, לאחר בניית הגרף, זה צומת שהוא שורש - כלומר צומת שקיים ממנו מסלול מכוון לכל צומת אחר בגרף.
הסיבה לכך היא די טריביאלית - אם קיים צומת כזו הרי שהילד אותו מייצג הצומת יפעיל 'תגובת שרשרת' שתקרא לכל שאר הילדים.

נשאלת השאלה איך למצא גרף כזה?

וכבן קיים אלגוריתם DFS. האלגוריתם נותן לכל צומת זמן תחילת הטיפול בו וזמן הסיום.
בנוסף הוא יוצר לך יער של עצים.
אם חוזר עץ יחיד, הרי שמצאנו שורש. אחרת, הרצה של האלגוריתם על שורש העץ האחרון ביער שחזר יחזיר לך עץ או יער, כשהוא יחזיר עץ אם ורק אם הצומת הוא שורש.
אתה יכול לקרוא על זה, כולל הוכחת נכונות כאן: http://webcourse.cs.technion.ac.il/234247/Spring2008/ho/WCFiles/recitation%203%20-%20DFS%20and%20topological%20sorting.doc

לקראת סוף עמוד 3.

יש לך n צמתים, צומת לכל ילד, ו-3 קשתות שיוצאות מכל ילד ולכן יש לך 3n קשתות.
סה"כ DFS רץ ב- (O(V+E) = O(4n) = O(n
זה בין היתר גם (O(n^2 (באופן טריביאלי)
לצפיה ב-'נסיון להבין את ב' וג''
נסיון להבין את ב' וג'
22/08/2008 | 12:27
18
אני חושב שהכוונה כאן היא לטור שבו כולם עומדים אחד אחרי השני, כך שאתה יכול לראות רק את אלה שעומדים לפניך.

אם אכן זו הכוונה, הפתרון לב' יהיה מתורת הגרפים,
נצייר גרף שבו קיימת קשת מכוונת מכל ילד לכל אחד מחבריו,
כעת נריץ אלגוריתם שימצא האם הגרף הוא א-ציקלי (DFS לדוגמא).

אם אכן הגרף הוא אציקלי, אז ניתן לעשות לו מיון טופולוגי, בזמן לינארי.
ולסדר את הטור, ע"פ סדר המיון.

אם הגרף לא א-ציקלי, לא ניתן לעשות לו מיון טופולוגי, ולכן לא ניתן לסדר אותו בטור כזה.

לגבי ג', התשובה ברורה,
בגרף א-ציקלי, חייב להיות לפחות צומת אחד שאין לו קשתות יוצאות.
ואם לכל ילד יש 3 חברים, אז לכל הצמתים יש 3 קשתות יוצאות, ולכן הגרף לא א-ציקלי.

הסבר נוסף, אם יש לנו טור, מישהו יהיה חייב להיות בראש הטור. אותו ילד שיעמוד בראש הטור לא יוכל לראות אף אחד מחבריו, לכן, אם יהיו לו 3 חברים, הוא לא יוכל לראות אף אחד מהם. ולכן לא נוכל לסדר טור כזה.
לצפיה ב-'BA במדעי המחשב- קשה יותר באונ' ת"א או בפתוחה?'
BA במדעי המחשב- קשה יותר באונ' ת"א או בפתוחה?
17/08/2008 | 02:22
199
היי,

אני מתלבט מסיבות שונות.
קראתי בפורומים שהתואר במדעי המחשב בפתוחה הוא קשה ביותר.
האם הוא נחשב קשה יותר מזה שנלמד באוניברסיטת תל אביב? אני מניח שבתל אביב לא קל במיוחד, אבל האם בפתוחה התואר הוא ממש "קריעה", האם רבים נכשלים, נושרים, מתייאשים וכיוצ"ב?

ובכלל, איך זה עובד בפתוחה? באוניברסיטה "סגורה" מה שהמרצה מספיק ללמד בסמסטר זה החומר למבחן, כלומר כמעט תמיד יורד משהו. ברור שיש גם חומר לימוד עצמי וכל זה, אבל הוא זניח.
לעומת זאת בפתוחה - יש בכל קורס ספר בכמה כרכים, שהם בד"כ ארוכים ומפורטים ומכילים הרבה יותר מידע מסיכומי ההרצאות + התרגולים + חוברת התרגילים באונ' רגילה.
האם כתוצאה מכך נדרש חומר רב הרבה יותר לכל מבחן מאשר היה באונ' "רגילה"? או שגם בפתוחה יש איזשהו מיקוד של חומר הספרים ולא צריך באמת את כולו? כיצד מתבצע המיקוד?

ושאלה נוספת - באונ' תל אביב יש אפשרות לבעלי תואר אקדמי ללמוד ל"חוג לאחר תואר", שזה מבחינת שעות כמו חוג אחד מתוך תוכנית דו חוגית.
האם אפשרות דומה של חוג לאחר תואר קיימת באוניברסיטה הפתוחה?
כמובן שניתן ללמוד תואר חד חוגי, אבל אז הא בהיקף גדול יותר של שעות ואולי נדרשים קורסים כלליים למשל.
באונ' ת"א אפשר למשל ללמוד לתואר דו חוגי במדעי המחשב, שמכיל באופן משמעותי פחות קורסים מהתואר החד חוגי במדעי המחשב.

רוב תודות!

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה