לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הריון תאומים והריון שלישייה
אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחדאם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:לשאול, לתהות, להזדהות ולשתףועוד הרבה מעברברוכים הבאים

אודות הפורום הריון תאומים והריון שלישייה

אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחדאם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:לשאול, לתהות, להזדהות ולשתףועוד הרבה מעברברוכים הבאים
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלה למי שיודעת כי אני כבר הלכתי לאיבוד..
29/02/2016 | 11:16
3
218
רציתי לשאול מספר שאלות בבקשה אם מישהי יכולה לעזור... 
אני בהריון עם תאומים לא זהים והבנתי שבהריון כזה מסתמכים על שקיפות וסקירות אין בדיקות דם למעט מי שפיר שמאוד מפחיד אותי לעשות מחשש לאבד את אחד מהם, הרופא אמר לי שיש בדיקת NIPT מישהי עשתה ויכולה להמליץ? יש כמה חברות שעושות כמה זה קריטי לעשות?
 מישהי יודעת אם יש החזר ממכבי לבדיקה כזו?
דיקור מי שפיר עושים רק אם ממליצים?

תודה לעונות

בדיקת NIPT יעילה מספיק רק בתאומים זהים
29/02/2016 | 16:28
109
וגם אז רק לזיהוי תסמונת דאון ולא כל החברות מבצעות אותה. במקרים של תאומים לא זהים היא לא יעילה מספיק.
אני עשיתי את הבדיקה
29/02/2016 | 19:31
127
היי,
אני גם בהיריון עם תאומים לא זהים. לאחר בירורים נרחבים ושיחות עם רופאים עשיתי את הבדיקה, לא נאמר לי שום דבר על זה שהיא פחות יעילה בתאומים לא זהים...
מכבי  ממליצים על הבדיקה של טבע (Verifi), שבודקת 3 תסמונות + נוכחות כרומוזום Y. עולה 4400, במכבי שלי יש החזר. 
למיטב ידיעתי ההבדלים בין החברות פחות קריטיים כשמדובר בתאומים, כי ניתן לבדוק רק את התסמונות ה"בסיסיות" ולא את כל התסמונות הנוספות.
בהצלחה!
לקקטוסית
01/03/2016 | 10:39
109
למיטב הבנתי..בהריון תאומים הבדיקה שעדיפה (לפי מה שראיתי בטבלה שחברה שלחה לי) הבדיקה בשם מטרניטי 21 היא העדיפה..אני לא חושבת שמצויין שם הבדל בין תאומים זהים או לא זהם, אבל תנסי להתייעץ עם הרופא שלך בטח מבין בכך (או עם הנציג של החברות עצמן)
ד"ר שי פורת - מי מכירה?
29/02/2016 | 21:40
38

ניסיתי לברר מי אמור לעשות לי בדיקת מי שפיר בהדסה ואמרו לי שאו נילי ינאי ששמעתי עליה הרבה טובות או ד"ר פורת שאותו אני בכלל לא מכירה.
מישהי יכולה להרגיע אותי? מישהי מכירה אותו? שמעה עליו?
אני בהריון עם תאומות, בשני שקים נפרדים והמשמעות היא שתי דקירות, אז אני לחוצה כפליים...

תודה רבה רבה
שבוע 26+1: מצב העובריות כרגע- עכוז- עכוז
25/02/2016 | 07:29
3
173
האם ישנם טיפים להיפוך העוברית התחתונה? 

תודה! 
היי
25/02/2016 | 08:12
2
153
לדעתי יש לך עוד מלא זמן... הם יכולים להתהפך עוד כמה פעמים עד הלידה.
(אצלי העובר התחתון הראשון עם הראש למטה כבר הרבה זמן, אבל העוברית העליונה התהפכה כבר כמה פעמים ממצג עכוז לראש וחוזר חלילה...).
אני כרגע בשבוע 33, והרופאים עדיין לא "מתרגשים" מהמצג של הקטנטנים, כי הכל עוד יכול להשתנות..
בהצלחה!
:)
תודה!
02/03/2016 | 00:33
1
60
בהחלט מרגיע ומעודד...:)

ולידה קלה ובזמנה!
תודה, גם לך!
04/03/2016 | 10:01
39
וד"א, הקטנה שלי שוב התהפכה (היתה מצג עכוז בשבוע 31 וחצי, וחזרה למצג ראש בשבוע 34)...
בקיצור, יש להם זמן.. :)
מעקב הריון בסיכון
20/02/2016 | 18:50
161
הי,
אשמח להמלצות לרופאים למעקב הריון בסיכון באזור מודיעין שוהם שעובדים עם הכללית.

שאלה נוספת, בנות שטופלו אצל בר חווה (פוריות), האם המשכתן שם גם את מעקב ההריון? אתן מרוצות מזמינות המרפאה? האם מעקב הריון הוא גם מומחיות של המרפאה?

תודה
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 14:10
4
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

התלבטות לגבי בדיקת מי שפיר - פרטי או ציבורי בהדסה עין כרם
16/02/2016 | 18:31
1
75
היי
אני בהריון עם תאומות לא זהות (כנראה, שני שקים), בת 36 עוד מעט, כך שאני זכאית לבדיקה ע"ח המדינה. תיאמתי כבר תור להדסה עין כרם אבל אני לא שקטה... בהריון עם הבן שלי הלכתי באופן פרטי לפרופ' ליפיץ.
מישהי ביצעה בדיקה בהדסה עין כרם? למישהי יש עצה טובה?

אני עשיתי בהדסה עין כרם
20/02/2016 | 22:51
68
ע"י ד"ר נילי ינאי, סופר מקצועית ואנושית. אם קבעת ליום ראשון סביר שהיא תדקר אותך.. אני אמנם היתי עם עוברית אחת ולא תאומים, והכל עבר בסדר גמור.

אישית אני מאמינה שכל הרופאים בציבורי סופר מקצוענים, עשו מאות דיקורים בהצלחה אלא ש- אין להם יחסי ציבור כמו לרופאים הפרטיים (שחלקם אגב, עובד גם בציבורי). בנוסף אני מאמינה שרוב הבעיות אחרי מי שפיר זה לא בגלל הרופא אלא בגלל תגובת האישה, כי הרופאים מיומנים ומקצועיים, הציוד חדיש, הכל סטרלי, ולכן הסיכוי שיגרם נזק בגלל פעולת הרופא נמוך מאוד לדעתי. זה כמובן לא מגובה במחקרים
מזמינה אותך לקרוא רשומה על החוויות שלי מהדיקור, וגם על הדרך רשומה אינפורמטיבית על דיקור מי שפיר. יש בה הרבה מידע שכדאי שתדעי לפני שאת הולכת לדיקור, כמו - לשלם על שמירת דנ"א לעתיד (לא הרבה יודעות על האפשרות הזו), ואפילו - איפה פיזית נמצאת מחלקת האולטרסאונד שבה נעשה הדיקור.
לסיכום - לא היו לי תאומים אבל מהחוויה שלי של הדיקור מי שפיר לעוברית יחידה - ממליצה מאוד על עין כרם, וכשאהיה בהריון הבא אעשה שם שוב.

בהצלחה!

נס הריון ולידה של אסף הרופא באשדוד 27.3
16/02/2016 | 11:51
226
בוקר טוב
כנס הריון ולידה של אסף הרופא יתקיים במרץ באשדוד,
בואי לקבל הטבות ומתנות לך ולבייבי שלך, לשמוע הרצאה מרתקת של רולידר בדרך להורות, הגרלת מתנות- כולל שני לילות זוגיים מתנה במלונית ועגלת תינוק
להרשמה בחינם: http://knasimnet.co.il/asafnew/

דימומים
10/02/2016 | 17:39
3
226
שלום לכולן, אני בסוף שבוע 9 , עם תאומים לא זהים. אתמול היו לי הפרשות חומות ודמיות, הייתי במוקד , ראו את הדופק אצל שניהם (תודה לאל), וגם הבוקר היה לי אולטרסאונד הריון צעיר וראו את שניהם וצוואר הרחם סגור והכל על פניו תקין. עדיין יש קצת. מישהי נתקלה בזה? כי לפי רפרוף באינטרנט זה קורה ולא כזה נדיר... תודה
דימום
21/02/2016 | 07:45
71
הי,
אני נתקלתי בדימום חזק בשבוע 10 נחלש אחרי יום והמשיך לסירוגין כמה ימים. ההריון המשיך כרגיל (כעת שבוע 23).
בהצלחה

גם לי היה דימום... ולא רק בהריון הנוכחי
21/02/2016 | 21:34
1
75
דווקא לדעתי די נפוץ שיש קצת דימום בתחילת הריון.
בהריון הנוכחי (של התאומים) היה לי דימום בשבוע 10, חזק אבל חד פעמי,
ובמיון אמרו לי שיש שיליית פתח ולכן הדימום..
יום למחרת שוב היה דימום ושוב חזרתי למיון.. אבל אח"כ הדימום הפסיק.
בהמשך השילייה זזה וב"ה היא כבר לא שיליית פתח... (כי אז אי אפשר ללדת רגיל אלא רק בקיסרי).

בכל מקרה, תמיד כשיש דימום צריך להיבדק.
שמחה לשמוע שראו את הדופק של שניהם, בע"ה שימשיך תקין :)
תודה לכן על השיתוף.
23/02/2016 | 10:11
22
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:53
7
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

משהי פה אולי הגישה בקשה לשמירה וביטוח לאומי לא אישר? קראתי
06/02/2016 | 22:03
3
159
פה בפורום הרבה דעות שבהריון תאומים מקבלים תמיד אישור למרות שאין סיבה מיוחדת ודברו גם על שבוע 24 בתור תאריך שממנו מקבלים שמירה בלי שאלה.
שמעתם על זה אולי?? יש לכם מידע מבוסס יותר? בביטוח לאומי אמרו לי שזה לא נכון וכל בקשה נבדקת ע"י הרופא מבחינה רפואית.
ככה אמרו לנו בביטוח הלאומי
25/02/2016 | 08:16
2
110
גיסתי הלכה להגיש בשבילי את הטפסים וזה מה שהפקידה אמרה לה- שהחל משבוע 24 הם מאשרים שמירת הריון ולא עושים בעיות (אבל ברור שצריך להגיש אישור רפואי עם הטפסים..).
ברור שהביטוח הלאומי יגידו שהכל נבדק אצלם ע"י הרופאים... אבל בכל מקרה, אם יש לך אישור מהרופא שהוא ממליץ לך על שמירת הריון לדעתי הם בטוח יאשרו לך.

בהצלחה
תודה!! עזרת לי מאוד כבר בפורום השכן של תאומים ושלישיות..
29/02/2016 | 09:12
1
70
בזכותך הלכתי על זה והגשתי ככה למרות שהרופא בשנייה הראשונה ניסה לומר שכדאי לבנות תיק שלאט לאט יראה כבעייתי. כשאמרתי לו את הנתון של תאומים ומעל שבוע 24 ששמעתי שמאשרים הוא נסוג והוציא ישר את הטופס..
יופי, בהצלחה :)
04/03/2016 | 10:00
12
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:23
7
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

אשמח לעזרה הורדת אחוז משרה
01/02/2016 | 19:16
1
139
שלום בנות אשמח לעזרה מנסיונכן..
אני שבוע 23, עובדת בעבודה פיזית, בינתיים הכל בבדיקות תקין, בשלב זה הרופא המליץ לי לרדת לחצי משרה.. האם זה יפגע בתשלום חופשת הלידה? האם ניתן להשלמה של השעות מביטוח לאומי? המון תודה לעונות..
פני לרופא תעסוקתי
02/02/2016 | 14:20
91
אם הוא ימצא לנכון הוא יוריד את שעות העבודה היומיות ויקבע מגבלות כאלה ואחרות. מה שנגרע מהעבודה שלך אמור לרדת מיתרת ימי מחלה.
היי,שאלת בטא
01/02/2016 | 09:24
5
220
היי בוקר טוב
בעבר ביקרתי כאן שעות רבות(התאומות המתוקות שלנו בנות 3.5).
שאלונת..לפי וסת אחרון שבוע 6 בדיקת בטא הראתה מעל 50,000.
(לפי אולטרסאונד שבוע 4)
הערכים גבוהים?מעידים על הריון מרובה עוברים?
תודה לכן ורק בשורות טובות לכולנו
יום מבורך!
לא הבנתי... מתי עשית א"ס?
01/02/2016 | 11:36
4
130
כבר ראו את העובר ברחם?? אז באיזה שבוע את לפי הא"ס? לא יכול להיות שבוע 4... זה השבוע שרק מגלים על קיומו של ההורמון...
הייתי בבדיקה בשישי
01/02/2016 | 11:50
1
146
עקב דימומים
אמרה שלפי הגודל בבדיקה זה ממש זעיר ולא תואם לשבוע 6,אולי ל4.
לפי וסת אחרון אני ב6
אתמול עשיתי בטא לראשונה
הבנתי.
01/02/2016 | 12:05
112
תראי, זה מוזר מה שאמרה לך, כי לא רואים שום דבר בשבוע 4. אפילו שאמרה לך... אני יודעת שאני לא רופאה/אחות/טכנאית... אבל לא רואים שום עובר בשבוע 4. התכוונה אוליש את בשבוע 5 (4+ כמה ימים) שאז באמת יש סיכוי לראות משהו זעיר, רק שק קטנטן, בלי דופק כמובן. אבל אז היתה רואה אם יש יותר משק אחד, מבינה?
עדין הכל יכול להיות, כי לפעמים גם אחרי בדיקה של דופק מגלים פתאום בשקיפות עורפית 2 עוברים. הכל יכול להיות.

לגבי הערך של הבטא- הוא באמת די גבוה, אבל בגלל שטווח הערכים עצום, קשה לדעת לפיו כמה עוברים זה.
לי היה ביום האיחור 333 וזה היה תאומים, שזה תקין, אבל לא נחשב גבוה מספיק בשביל  תאומים. מה שלימד אותי שא"א להסתמך על זה. הכל יכול להיות....

נראה לי תחכי עוד שבועיים ככה לבדוק דופק ואז תוכלי לדעת...
סורי שלא עזרתי לך...
המשך הריו תקין ובריא!!!
הייתי בבדיקה בשישי
01/02/2016 | 11:56
1
127
עקב דימומים
אמרה שלפי הגודל בבדיקה זה ממש זעיר ולא תואם לשבוע 6,אולי ל4.
לפי וסת אחרון אני ב6
אתמול עשיתי בטא לראשונה
היי
07/02/2016 | 11:07
85
לצערי, אם בדיקת האולטרסאונד הראתה שהעובר/שק ההריון קטן בשבועיים מהחישוב, כנראה שההריון לא תקין..
אלא אם כן יש מצב שטעית בחישוב גיל ההריון..?!

(לדעתי זה מה שצריך לבדוק יותר מאשר את הבטא כרגע- את תקינות ההריון...
כי מעל בטא 1,000 כבר אי אפשר לדעת כלום לפי הבטא, היא כבר לא מכפילה או משהו כזה..).

בהצלחה רבה!
פרופ' שולמן
27/01/2016 | 13:06
1
191
הבנתי שדר' שולמן עושה דילולים מוקדמים אני מתקרבת לשבוע 7 ולא מצליחה לקבל תור מוקדם לועדה בשום מקום. מה עושים?
צריך לקבוע פגישת ייעוץ עם שולמן בקליניקה שלו קודם ואם כן האם אפשר מהרגע להרגע והאם יש החזר מקופת החולים?
במקרה אני גם עברתי אצלו
28/01/2016 | 18:45
131
את הדילול לפני חודש כמעט עם תרצי להתיעץ בואי לפרטי
היי אשמח לעזרה אני מבוהלת ממש!!
27/01/2016 | 09:52
7
450
הריון שני תאומים לא זהים.. שבוע 6+5 אתמול באולטראסאונד גילנו..
הריון ראשון היה הריון עם עובר אחד עם סכרת הריון ולחץ דם גבוה.. מנסיון שלכם אחרי הריון ראשון הסיכוי לסחוב יותר בהריון השני הוא טוב?
קראתי קצת עם הריון תאומים ויש לי סחרחורת מהפחד של כל מה שכתוב
בבקשה שמישהי תרגיע אותי...
אין פה אף אחת עם ילד בבית והיא בהריון עם תאומים?
28/01/2016 | 08:32
105
תרגעי תשמחי, תפנימי לאט לאט ותעכלי את השמחה
28/01/2016 | 15:11
1
207
שאמורה להגיע אליך בעוד כמה חודשיים טובים.
תדעי לך לקרוא באינטרנט זה נזק. 
ואל תחשבי מחשבות שלישליות - תחשבי חיובי. 

יהיה בסדר. שולחת לך המון 
תודה רבה את צודקת אני באמת צריכה לעכל
31/01/2016 | 15:08
49
היי
30/01/2016 | 20:58
3
128
לדעתי זה ממש אינדיבידואלי, ויכול להשתנות מאישה לאישה ומהריון להריון...
בכלליות הריון תאומים יותר קשה מהריון יחיד, אבל מצד שני, כבר מכירים את כל התופעות, סוגי הבדיקות וכו', אז מהבחינה הזו יש פחות לחץ.
אבל בד"כ בשלב כלשהו יוצאים לשמירת הריון בהריון תאומים (ביטוח לאומי מאשר אוטומטית "שמירה" החל משבוע 24, אבל אם יש המלצת רופא כמובן שעוד קודם לכן..).

לי יש 2 ילדות, ההריונות שלהן היו ממש בסדר, היה קשה בד"כ בעיקר בסוף כשכבר היה כבד. הפעם כבד כבר מחודש 6... וצריך לנוח יותר מהרגיל, אבל ב"ה העיקר שיוולדו בזמן ויהיו בריאים.

בהצלחה רבה!
היי תודה על התגובה אני עוד בשוק כנראה והיום בנוסף להכל הרופא
31/01/2016 | 15:04
2
157
דיבר איתי על אופציה של הפחתה כי בהריון תאומים ייש סיכונים ואני עוד עם היסטוריה של סכרת מההרמון הקודם אז קצת היה לי קשה אחרי א.ס שאת רואה את שני הלבבות פועמים לשמוע כזאת שיחה...גם לך הציעו/דיברו על זה?
נראה לי שהרופאים מחויבים להציע/לספר למטופלת על האופציה
31/01/2016 | 23:53
1
122
במקרה שלי ישר אמרתי לרופא שאין מה לדבר בכלל על דילול, והוא לא הזכיר את זה יותר..
יש לי 2 ילדות, הן עוד קטנות, וזה לא הולך להיות קל ללדת עוד 2 תינוקות קטנטנים,
אבל מאמינה שהקב"ה מזמן לנו ניסיונות שאנחנו מסוגלים לעמוד בהם.
בנוסף, כמי שעברה טיפולים בכל ההריונות שלה, וגם עברתי 2 הפלות, אני מעריכה מאוד כל כניסה להריון, ולרגע לא חשבתי על דילול..
בכל מקרה, זה משהו מאוד אישי, ונתון לשיקול שלך ושל בעלך.
בנוסף, עד שבוע 10-12 בערך יש לפעמים את "תסמונת התאום הנעלם". כלומר שלפעמים ההריון מתחיל עם 2 ובסוף נשאר 1... אז בכל מקרה חכי עוד כמה שבועות לפני שזה יהיה על בטוח.

מקווה בשבילך שהכל יסתדר לך בצורה שהכי מתאימה עבורך..
בהצלחה :)
היי תודה רבה על העידוד גם אני עם טיפולים רק ש..
02/02/2016 | 13:34
116
הריון קודם היה לי יתר לחץ דם וסכרת הריונית אז הרופא ציין בפניי שיש לי סיכוי ממש "טוב" ללידה מוקדמת.. מצד שני רופאים אחרים שהתייעצתי איתם אמרו לי שיש לי סיכוי טוב להגיע לסוף כי הריון קודם ילדתי בשבוע 38+4 בזירוז וברור שזו לא אופציה הוא פשוט הפחיד אותי ממש.. לא יודעת מה לחשוב..
אני אהיה חכמה יותר אחרי השקיפות בעזרת השם..
סקירות ד"ר ערן כסיף
27/01/2016 | 15:00
106
הייתן עושות אצל רופא קופה או פרטי?
אם כן מישהי עשתה אצל כסיף או שיש המלצה למישהו אחר?
אשמח לשמוע..  
תופעות בתחילת הריון תאומים
25/01/2016 | 16:03
5
307
שלום לכולן, 
אני ממש בתחילת ההריון, שבוע 7 (שש פלוס חמש). לפני שלושה ימים גיליתי שיש לי תאומים ולשניהם דופק (תודה לאל ושימשיך כך).
יש לי דקירות כמו כאבי מחזור ואתמול היו לי הפרשות חומות שנאמר לי שזה תקין במיוחד בהריון תאומים. רציתי לדעת האם חוויתן את זה?
חוץ מזה יש את הסימפטומים הרגילים של בחילות, חוסר תאבון וכו'.. תענוג. 
תודה למשיבות
לי היו ממש כאבים כל החודש הראשון, והרופאה גילתה תאומים. יכול
25/01/2016 | 21:19
1
224
להיות שזה ההשתרשות ברחם, שכמובן מוכפלת בשתיים..
הבחילות חגגו שלושה חודשים כל יום. ירדתי שתי קילו.
על הפרשות חומות אני לא יודעת.
פתאום בשבוע 14 הפסיק הכול . ממש תענוג. אני עדיין לא יודעת איך זה בסוף...
בהצלחה ומזל טוב!!!
תודה!!
25/01/2016 | 21:48
44
לי היה הפרשות חומות
25/01/2016 | 23:14
2
147
וזה התגלה כהמטומה ברחם!
ממליצה לרוץ להיבדק... לשתות מים ולהימנע מיחסים עד שתיבדקי... מחר על הבוקר!

ב"ה היום אני בשבוע 22...

בשורות טובות!
תודה רבה
26/01/2016 | 10:03
1
108
זה היה חד פעמי וממש מעט, אך בכל מקרה הולכת לבדוק את זה. 
מאחלת לך המשך הריון משעמם וקל
גם לי זה היה ממש ממש מעט....
26/01/2016 | 18:20
126
ראו את זה רק על המוליך של האנדומטרין (בתקופה של התמיכה עוד מהטיפולים)...
ובכ"ז בזכות זה גילו לי על ההמטומה...

בשורות טובות!
תדירות בדיקות מעקב הריון
24/01/2016 | 01:02
8
191
היי לכן,
אז ב"ה אני בשבוע 21+4 בהריון תאומים לא זהים מטיפול ivf.
אני במכבי, וכשהגעתי סוףסוף לרופא שרציתי שיעשה לי את מעקב ההריון, פתח בפניי את החוזר מנכ"ל של מכבי שבו כתוב שכל הריון מרובה עוברים נחשב הריון בסיכון ועליי להיות מטופלת במרפאת הריון בסיכון.

טוב, בלית ברירה קבעתי תור במרפאה לאחד הרופאים ששם... בלי שידעתי מי זה ובלי שבדקתי המלצה...
המזכירה קבעה לי לאחר השקיפות! כבר עד שהכל זז, זה היה המצב...

טוב, הגעתי לד"ר טל אליעזר, פתח לי אצלו כרטיס הריון, העתיק את הנתונים של השקיפות (ב"ה תקינה) ואמר לי לבוא אליו לאחר הסקירה הראשונה. יצא שארבעה שבועות לא נבדקתי בכלל... (משבוע 12 עד 16).
אחרי הסקירה הראשונה, שבה קיבלתי המלצה לעשות בדיקת אקו לב עובר, הגעתי אליו שוב, ואז שוב העתיק את הנתונים הרלוונטים של הסקירה, נתן לי עוד מרשם לפרנטל ו.... זהו. להתראות! אין מה לבדוק אותי כי הרי לפני כמה ימים היית בסקירה...

מתי קובעים לפעם הבאה? לאחרי הסקירה השניה!!!!! שזה 8 שבועות הפרש! משבוע 16 עד שבוע 24!!!!

הלוווווו אני במרפאת הריון בסיכון!!!! עם תאומים!!!!! מה זה ההתקמצנות הזאת על בדיקות????

אז היה לי מתישהו כאב בבטן והלכתי למוקד ששם בדקו שהכל בסדר ושהצוואר ארוך. אבל למה אני צריכה לדאוג לעצמי לבדיקות???
אני הזויה שצריך לבדוק אותי קצת יותר???
מה אם ח"ו ח"ו ח"ו יתקצר לי הצוואר???? למה לא למנוע את זה??? אני צודקת שזה חוסר אחריות ממש?????

אשמח להרגעה או אי הרגעה ולהגיע לרופא יותר באופן יזום...
יש רופאי נשים במכבי שמטפלים בהריון תאומים
24/01/2016 | 19:17
1
151
ויש כאלה ששולחים למרפ' בסיכון כי כנראה שהם לא מתמחים בהריון מרובה עוברים..

גם הרופאה שלי (המקסימה..) אמרה לי מיד בתחילת ההריון שהיא לא מטפלת בהריון תאומים והפנתה אותי למרפ' הריון בסיכון.
הגעתי למרפאה ושם אמרו לי "למה הגעת כזה מוקדם..?" (בד"כ באים לשם רק אחרי שבוע 20, 24),
ואז מצאתי רופא אחר שכן מקבל מטופלות עם הריון תאומים, רק לצערי הוא ממש לא נחמד...
במקביל התחלתי גם אחרי שבוע 22 (בערך) מעקב במרפ' הריון בסיכון,
אבל כשאני צריכה דברים אחרים, כמו הפניות שונות (למיון, להערכת משקל..) אני הולכת לרופא שלי.

ובכל מקרה, אין צורך להיות בלחץ בשלב זה... אם הכל תקין כרגע ואין צירים או משהו מיוחד, אין באמת צורך להיות במעקב הריון בסיכון ואפשר גם אצל רופא רגיל (תנסי לברר פשוט ולהתקשר לפני שאת מגיעה לרופא, לוודא שהוא מטפל בהריון תאומים).

בהצלחה רבה רבה!
לא אכפת לי איפה להיות במעקב
24/01/2016 | 23:26
93
העיקר להיות במעקב... אני מרגישה שאני בכלל לא נבדקת!!!!
מענין, אני במכבי ויש להם רופאים להריון בסיכון, לא חיבים
25/01/2016 | 21:25
1
103
דווקא מרפאה מיוחדת. אך הרופאה שלי הסכימה להמשיך איתי, בהסכמה שאם שרק אם ההריון תקין היא יכולה לקבל אותי. היא מקסימה אך קפדנית. כל 4 שבועות אני חייבת לבוא לביקור, וכן כל 4 שבועות אולטרסאנד. אין מה לדבר...
כנראה זה גישה של רופאים. בהצלחה!
באיזה שבוע את?
25/01/2016 | 23:16
70
מניחה שזה גם קריטריון...
כיף לך כל 4 שבועות....
לא במכבי אבל כמה תשובות
26/01/2016 | 11:24
3
101
ההנחייה היא של משרד הבריאות. קופ"ח שלא עושה את זה (שולחת להריון בסיכון), תכלס חוסכת על הבריאות של ההריוניות שלה. וחשופה לתביעה מצד ההריונית במידה ותהיה בעיה.

מבחינת מעקב, ככה זה בהתחלה. גם אני הייתי מופתעת. אל תדאגי, עוד כמה שבועות תתגעגעי לחוסר מעקב הזה (מה דעתך על ביקור דו-שבועי, או שבועי?! אני הייתי שורפת בערך יום בשבוע על המעקב הזה). הסיבה, עצוב לומר אבל לדעתי היא מכיוון ויש יותר סיכוי להפלות, ותכלס, אין להם יותר מדי מה לעשות כדי למנוע אותן... גם אם הצוואר יתקצר אין להם מה לומר לך חוץ מ"תנוחי" בשבועות כאלה.

ואם את מרגישה בעיה, או חוששת, אני לא חושבת שהם ימנעו ממך לבוא ולעבור אולטרסאונד.
תודה על התשובה. שבוע 22 זה נחשב התחלה?
26/01/2016 | 18:17
2
114
כי אם ח"ו ח"ו ח"ו יתקצר לי הצוואר- איך אדע על זה בדיוק בלי מעקב? תביני- פעם אחרונה שהייתי בא"ס היה לפני שבועיים (שאני הגעתי למוקד באופן יזום כי היו לי ערב קודם כאבי בטן). שבוע הבא (שבוע 23) יש לי אקו לב ובכלל לא ברור לי שיבדוק לי צוואר, זה לא התפקיד כ"כ של הקרדיולוג.
ואז עוד שבועיים (שבוע 24) יש לי סקירה מאוחרת... מבינה?

לא נשמע לך מוגזם? אני ההזויה? אוףףף הלפפ
אוקיי, בשלב הזה זה כבר מתחיל להיות קצת מוגזם
27/01/2016 | 11:33
1
106
אני חושבת שבשלב הזה (גבול החיות) הייתי אצל הרופאה כל שבועיים. ומכאן זה המשיך ככה, ורק התקצר לאפילו פעם בשבוע.

את יכולה לומר לרופא שאת חוששת, ורוצה לקבוע תור לפחות פעם ב- X זמן (מה שנראה לך קצוי), רק לבדוק את אורך הצוואר, ולשמוע מה דעתו.
תודה על ההזדהות... בעלי לא הכי מבין אותי...
27/01/2016 | 12:44
79
אז מה את ממליצה לי לעשות עכשיו?
ללכת למוקד באופן יזום?
בדיוק התחילו לי הפרשות לבנות שמתייבשות ונשארות קשות כאלה... חחח אני יכולה לתלות את הביקור בזה... או סתם לומר לצורך מעקב... או לומר שאחרי קיום יחסים היו לי כאבים חזקים במפשעה (זה היה במוצ"ש האחרון אבל בסוף עבר ולא עשיתי עם זה כלום)

קיצר, לא חסר לי מה לומר במוקד להצדקת הביקור...

כדאי לי, נכון? לשקט הנפשי... עד הסקירה עוד שבועיים אני אתחרפן...
סקירת מערכות מוקדמת
26/01/2016 | 17:12
141
הי לכולכן,

אני חדשה גם פה וגם לכל עניין ההריון אז קצת אבודה.
אני בשבוע 12 ואני רוצה לקבוע כבר תור לסקירת מערכות מוקדמת בירושלים. אחרי קצת בירורים גיליתי שהרבה נשים המליצו על דר תדמור אבל לצערי כבר אין לו תורים. האם מישהי כאן יכולה להמליץ לי על רופא פרטי/דרך מכבי (ואולי גם לומר מה עדיף)?

תודה! :)
סקירה ראשונה
25/01/2016 | 12:51
107
עשינו שקיפות בחמישי האחרון והופתענו לגלות שיש תאומים, אחרי שעשינו כבר שתי בדיקות אולטרסאונד וראו רק אחד, היתה לנו הפתעה גדולה, לא הפסקנו לצחוק כנראה מלחץ או התרגשות.
אני אחרי לידה אחת ומניחה שהדברים טיפה שונים עם תאומים, הרופא אמר לנו שהסקירה לתאומים לא מכוסה על ידי מושלם בכללית כשעושים אצל רופא פרטי.
הרופא שלי עובד עם כללית, השאלה אם הוא התכוון שלו אני אמורה לשלם מחיר מלא אבל עדיין יכולה להגיש החזר לכללית או שאין החזרים לתאומים?
אשמח לשמוע מה האופציות לגבי סקירה ראשונה ושניה, בציבורי שאני פחות מעדיפה או בפרטי, איך זה עובד מבחינת החזרים? איך זה עובד בציבורי, איפה עושים ומה המחירים האם אפשר לבחור רופא?
אני מהקריות.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום לקראת לידה- רופא ודולה
פורום לקראת לידה-
ד
מתקשים בפוריות?
הרב גורן- רב לחתונה
הרב אריאל גורן
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום