לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74557,455 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

אודות הפורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.

המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

המשך >>

לצפיה ב-'תמיכה לאחר מוות'
תמיכה לאחר מוות
31/07/2009 | 23:12
1
2
אני לא יודעת אם זה המקום הנכון אבל- לפני 12 יום חברה טובה שלי נהרגה בתאונת דרכים. עברתי 3 ימי בכי, הלוויה, ביקור בשבעה,  לכאורה חזרתי למסלול ולכולם נראה שהכל בסדר אבל בערבים ובלילות אני לא מוצאת מנוחה, וגם אם אני לא חושבת על האובדן הישיר אני עדיין לא מוצאת את מקומי ואת השלווה ולו החלקית שהיתה בי. אין לי בן זוג כך שאני לבד בבית . אני יודעת שאי אפשר תוך שבוע לחזור ולהמשיך כאילו כלום לא קרה אבל אני לא יודעת מה לעשות עם כל הצער והכאב שנמצאים בפנים.
לצפיה ב-'התמודדות עם אבדן'
התמודדות עם אבדן
01/08/2009 | 20:25
2
פו הדב שלום רב,

לא ציינת בת כמה את. אבל התמודדות עם אבדן של אדם קרוב היא קשה בכל גיל, ולעיתים שונה בגילאים שונים.
בוודאי שפחות משבועיים מאז האבדן זהו זמן קצר מאוד בשביל לצפות שהחיים יחזרו למסלולם.
באופן טבעי, נדרש זמן רב יותר לעכל את המצב החדש.

במיוחד אם מדובר בחברה קרובה, אשר חיי היום יום היו קשורים איתה, החוסר מורגש עוד יותר. יהיה זה נורמלי והגיוני שתרגישי דכדוך, עצב, כאב ועוד רגשות המלווים לאיבוד אדם חשוב בחיים.

הייתי מציעה שלא תנסי "להלחם" ברגשות שמציפים אותך, תני להם להיות שם. הקלישאה האומרת "הזמן יעשה את שלו" נכונה לצערנו במקרה זה...

תוכלי אולי לנסות לדבר עם אנשים נוספים שהיו קרובים אליה, שכנראה חולקים את אותם קשיים כמו שלך. שיתוף אדם אחר ושיחה על הרגשות יכולים להוות הקלה כלשהי.

רוב האנשים חוזרים לחיים ה"רגילים" אחרי זמן מה, כשהדברים קצת שוקעים.
רק במידה ואת רואה שהאבדן מפריע לך לך לתפקוד היום יומי במשך תקופת זמן שלך תראה ארוכה מידי, הייתי מציעה אולי לפנות לעזרה מקצועית.

אשמח לעזור בהמשך אם יהיו התייעצויות נוספות.

רק בריאות,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
26/07/2009 | 17:13

פתחו לכם תיק במשטרה? רוצים להתייעץ בנוגע לחוק הפלילי? סתם מתעניינים בנושא? היכנסו לפורום משפט פלילי כדי לדעת עוד:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

נערה מתוסבכת בת 15 מגלה לפתע שהיא חצי ערפד וחצי אדם. נשמע לכם הזוי? בפורום החצויה זה ייראה הרבה יותר הגיוני

בפורום הריון בסיכון גבוה–ייעוץ רפואי תקבלי תשובות בכל הקשור בנושא זה מד"ר אלי רימון, רופא בכיר ביחידה לאשפוז טרום לידתי ומנהל המרפאה למניעת לידה מוקדמת בביה"ח "ליס" ליולדות:

אם את רוצה להתחיל אבל לא יודעת איך, אם התמכרת קשות ואת מחפשת חברות לשריטה - פורום נשים בספורט הוא המקום לשאול, לשתף ולחלוק:

פורום סיוע לעובדים זרים ולפליטים הוא המקום לדון בסוגיות הנוגעות לנושא, לתת קול, פנים וזהות למי שאנחנו נוטים לא לראותם ולסייע להם:
לצפיה ב-'אישתי רוצה להיתגרש מה עושים?'
אישתי רוצה להיתגרש מה עושים?
12/07/2009 | 00:50
1
5
אני מתוסכל לגמרי אני לא יודע אם אני באמת באמת אוהב אותה אם היא בכלל אוהבת אותי אנחנו דתיים והתחתנו בגיל מוקדם
לצפיה ב-'צר לי, אך זה אינו הפורום המתאים'
צר לי, אך זה אינו הפורום המתאים
15/07/2009 | 08:15
2
לצפיה ב-'שאלה לגבי זכויות מביטוח לאומי..'
שאלה לגבי זכויות מביטוח לאומי..
08/07/2009 | 11:44
1
8
הי לכם,
אובחנתי בטרשת נפוצה לפני 5 שנים, אפשר להגיד שעד לפני שנתיים עבדתי המון שעות וכמובן שהשכר היה בהתאם, לפני שנתיים ילדתי את בני בכורי וחזרתי לעבוד רק שמלאו לו שנה וחודשיים, חשוב לי לציין שאני מתפקדת (טפו, טפו, טפו :))
אבל לצערי העייפות והחולשה נכנסו בי ואני ממש לא מסוגלת לחזור לעבודה כמו לפני זה.
היום אני עובדת במשרה של 6 שעות ביום 5 ימים בשבוע ושכר ממש נמוך.
הייתי מעוניינת לדעת אם אני זכאית לקבל השלמת שכר או משהו דומה מביטוח לאומי או מוסד ממשלתי כלשהו?
ממתינה לתשובתכם ותודה
לצפיה ב-'זכאות להשלמת הכנסה'
זכאות להשלמת הכנסה
10/07/2009 | 11:38
2
הנה ציטוט מהאתר לביטוח לאומי בדבר הזכאות להשלמת הכנסה:

השלמת הכנסה
קצבה חלקית המשולמת לאנשים שהכנסתם מעבודה או ממקור אחר נמוכה מרמת ההכנסה המינימלית הנדרשת למחיה (השלמה לשכר נמוך, לדמי אבטלה, לתשלום מזונות ועוד).

באם את עומדת בקריטריון הזה, את יכולה לפנות עם הבקשה למוסד לביטוח לאומי.

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה המקום לשאול, אבל אנסה..'
לא יודעת אם זה המקום לשאול, אבל אנסה..
08/07/2009 | 21:37
1
3
אני מאוד מתלבטת כרגע לאיזה תחום לפנות, אז חשבתי שאולי לשאול אנשים שכבר נמצאים במקצוע זה יוכלו לעזור לי.
השאיפה שלי היא יעוץ וטיפול בילדים ונוער בעיקר. דוגמאת הפרעת קשב וריכוז, נערות עם הפרעות אכילה, נוער במצוקה וכד', ופחות התעסקות עם תחום הרווחה אלא יותר עבודה בבתי חולים או מוסדות שמטפלים במקרים שציינתי.
השאלה שלי האם בחירה בלימודי עבודה סוציאלית היא בחירה נכונה למה שהגדרתי שאני רוצה לעשות, ומהם האפשרויות שלי לעבודה מסוג זה, מבחינת מקומות עבודה/ארגונים, או שלאור מה שציינתי עדיף לי לבחור כיוון של מדעי ההתנהגות?

שוב, אני לא יודעת אם זה המקום לשאלה שכזו, אבל אשמח לשמוע תשובות מעו"ס שכבר נמצא בתחום.
לצפיה ב-'עבודה סוציאלית'
עבודה סוציאלית
10/07/2009 | 11:15
בהחלט יכולה להיות התחלה של התמחות בתחום, ובהמשך לימודים יותר ממוקדים בתחומים שציינת.
קיים עו"ס במרפאות לבריאות הנפש אשר מטפלים בתוך צוות רב מקצועי גם בבעיות שציינת.

בהצלחה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'מקום למפגש עזרה עצמית למחוסרי עבודה במרכז'
מקום למפגש עזרה עצמית למחוסרי עבודה במרכז
09/07/2009 | 09:13
2
8
שלום.
חשבתי ליזום קבוצה לעזרה עצמית למחוסרי עבודה.הבעייה היא למצוא מקום שיסכים בחינם או בתשלום סימלי להוות מקום למפגש{צריך להיות חדר עם כיסאות}.
בי-ם יש יחידה לעזרה עצמית אבל אני תושב גוש דן .היתה עמותה לעזרה עצמית בשם עצה שנסגרה כבר.
אשמח אם יש למישהו\מישהי מידע על מקום שיוכל להוות מקם מפגש.
לצפיה ב-'אולי כדאי לפנות לשי"ל ?'
אולי כדאי לפנות לשי"ל ?
09/07/2009 | 13:08
1
3
אולי  לאחד המתנס"ים בעיר, אולי להסתדרות, אולי מישהו מחברי הקבוצה מוכן לארח? אולי סבב אירוח בין חברי הקבוצה?
בהצלחה,
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
09/07/2009 | 17:11
4
לצפיה ב-'העברה באמבולנס'
העברה באמבולנס
05/07/2009 | 18:15
7
2
לא בטוח שזה המקום, אבל אני צריך להעביר את אימי מבית החולים באילת לשיקום בבית לוינשטיין.
היא מסוגלת לעבור את הנסיעה הזו רק באמבולנס - הוצאה של כשלושת אלפים שח.
האם קופת החולים אמורה לממן את הנסיעה או אנחנו באופן פרטי?

תודה.
לצפיה ב-'מימון נסיעה באמבולנס'
מימון נסיעה באמבולנס
05/07/2009 | 20:05
5
2
ככל הידוע לי, מעבודתי בבית החולים איכילוב -

קופ"ח לאומית, מאוחדת ומכבי מממנות העברות מבית החולים לשיקום. קופ"ח כללית אינה מממנת.

ישנה אפשרות לפנות בבקשה למימון גם לעזר מציון (עם הודעה מראש של יום לפחות, עקב המרחק אולי יש צורך ביותר מכך).

בהצלחה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'מה בנוגע למסמך הבא:'
מה בנוגע למסמך הבא:
05/07/2009 | 20:18
4
1

http://patients-rights.org/uploadimages/money_agre...

לפי דעתי העברה מבית חולים כללי לבית לוינשטיין למטרת שיקום עונה על ההגדרה של טיפול שבית החולים הראשון אינו מסוגל לספק, לא?

והפיסקה הבאה, מאתר האגודה לזכויות החולה:
  2.1.  להלן המקרים בהם המבוטח פטור מכל תשלום :

2.1.1.  מי שמאושפז בבי"ח ומועבר לבי"ח אחר, גם במקרה ומדובר על העברה לבי"ח שיקומי.

http://patients-rights.org/index.aspx?id=2206

בשיחתי עם קופת החולים (כללית) גם לי נאמר שאין החזר אבל הבנתי שעל כרטיסי טיסה דווקא ישנו החזר.
העניין הוא שאימי אינה מסוגלת לישיבה הממושכת במטוס ואינה מסוגלת לעבור את הטלטלות בין בתי החולים והשדות.

תודה.
לצפיה ב-'ולגביי בית לוינשטיין'
ולגביי בית לוינשטיין
05/07/2009 | 20:32
3
מי נושא בהוצאות האשפוז שם?

שוב תודה.
לצפיה ב-'המשך..'
המשך..
05/07/2009 | 23:09
2
4
בעניין "טיפול שבית החולים הראשון אינו מסוגל לספק" - זה לא לגמרי מדוייק, שכן ביה"ח רגיל/ציבורי אינו מספק שיקותי שיקום בדרך כלל. המחלקות השיקומיות שייכות לקופות החולים גם אם פיזית נמצאות בתוך בית החולים. לפיכך, גם מימון של תקופת השיקום ניתן במלואו על ידי קופת החולים.

לגבי הלינק השני - זו נקודה שהייתי בודקת מול קופת חולים, כי על פניו אכן לפי הכתוב מגיע החזר.
מאוד אשמח לשמוע מה היתה תשובתם אם עשית ברור בעניין.

תודה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
06/07/2009 | 00:13
1
2
אתחיל בהתייחסות לחלק השני - אני מסכים שעל פי הכתוב מגיע החזר. אם בית החולים יוזם את ההעברה ללא שחרור, עליו חלות ההוצאות. אם הוא משחרר את אימי, אז על המבטח (קופח) חלות ההוצאות. פניתי לאגודה לזכויות החולה וכנראה שנתחיל תהליך בו הם יסייעו בידי לקבל החזר מקופת חולים כללית. אעדכן בפורום ברגע שתהיה התקדמות.

לגביי החלק הראשון - את טוענת שאיני יכול לטעון שזה שירות שבית החולים אינו מסוגל לספק ולכן מעביר את אימי, כי זה שירות שבית חולים רגיל\ציבורי כלל לא אמור לספק? לכן אני לא יכול לומר שהסעיף ההוא תקף?

ואני מבין גם שעלות האשפוז בבית לוינשטיין חלה כולה על הקופה, אין חילוקי דעות ואני לא אמור לפנות לקופה לגביי זה או לשלם ולתבוע החזר?

שוב תודה.
לצפיה ב-'ממשיכה..'
ממשיכה..
06/07/2009 | 07:54
2
למיטב ידיעתי שיקום הוא אינו שרות אקוטי, אשר ניתן כשאר השרותים האשפוזיים שבמחלקות בית החולים, ולכן יתכן שאינו מוגדר כשירות אותו ביה"ח חייב לספק.

שיקום הינו כולו על חשבון קופ"ח, ללא קשר לסוג הביטוח בקופ"ח (משלים, זהב וכו' - מספיק ביטוח בסיסי) ולגבי כך אין חילוקי דעות. אין צורך בתביעה וקבלת החזר, אלא רק הפניה והמלצה לשיקום על ידי הרופאים במחלקה המטפלת. ברוב בתי החולים ישנו מוקד מייצג לכל קופ"ח אשר מטפל בפניות למחלקות השיקום השונות.

נשמח לשמוע עדכונים כשיהיו,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'האם בבתי החולים האלו פועלת מחלקה שיקומית עצמא'
האם בבתי החולים האלו פועלת מחלקה שיקומית עצמא
13/07/2009 | 22:38
1
אני מנסה להבין אם יש לי קייס. לפי החוזר, אם אימי מועברת לבית חולים אחר כדי לקבל טיפול\שירות שבית החולים הנוכחי אינו מסוגל לספק, אזי החוזר תקף לגבינו ועל הקופה לשאת בעלות ההעברה.

בבתי החולים בו היא מאושפזת אין מחלקת שיקום. הבנתי שבבתי חולים כמו נהריה, בני ציון, איכילוב, שיבא , הדסה, אסף הרופא יש מחלקת שיקום עצמאית וחולים הנזקקים לשיקום אינם מועברים לבית חולים שיקומי כדוגמת בית לוינשטיין כיוון שבית החולים הנוכחי מסוגל לספק את טיפולי ושירותי השיקום הנדרשים.

במידה ואכן כך הדבר, ובבתי חולים מסויימים קיימות מחלקות שיקום ובבית החולים אצלינו לא, אני מאמין שאוכל לטעון שזהו שירות המסופק על ידי חלק מבתי החולים אך לא בבית החולים בו אימי מאושפזת ולכן על הקופה לשאת בהוצאות.

תודה.
לצפיה ב-'נסיון התאבדות'
נסיון התאבדות
30/06/2009 | 18:11
1
ליפני כשבועיים נסתי להיתאבד בבליעת כדורים לאור המצב הבראותי שלי אושפזתי לשבוע ושוחררתי אומרים שמי שהצילה אותי היתה חברה קרובה הם קוראים לזה הצלה אני אומר פיספוס  אני זקוק לעזרה ודחוף כי אני מרגיש שאני חוזר אחורה למקרה ליפני שבועיים
לצפיה ב-'אדם עם מוגבלות'
אדם עם מוגבלות
27/06/2009 | 18:21
1
4
בן משפחה 57,עם נכות נפשית ,לפני שנה עבר תאונת דרכים והפך לנכה 100 אחוז.פנינו לרווחה שיכירו בו.בהתחלה התחמקו מלפתוח תיק
בלחץ בסוף פתחו תיק.כאשר פונים אליהם בבקשה כלשהי הם מפנים אותו לסל שיקום.האם הם פועלים נכון? האם לאדם עם נכות מעל 40% זכאי לשרותי הרווחה? בכל המסמכים כתוב שהוא זקוק לליווי ועזרה.האם הם חייבים לדאוג לחונך?מה עוד מגיע לו מהם? העובדת הסוציאלית ביקרה פעם אחת וזהו.האם צריך לבקש פקיד שיקום?
לצפיה ב-'מוגבלות נפשית'
מוגבלות נפשית
28/06/2009 | 20:34
4
רותי שלום,

ככל הידוע לי כאשר מדובר באדם הסובל ממחלת נפש, לשכת הרווחה אינה מטפלת והיא אכן מפנה לקבלת סל שיקום, הכולל בתוכו את מגוון האפשרויות לסיוע לאדם חולה נפש בקהילה.

הייתי מציעה להמשיך ללחוץ על קבלת סל השיקום עבורו.

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'יום עיון על סרטן השד - "אחת מתשע" באיכילוב'
יום עיון על סרטן השד - "אחת מתשע" באיכילוב
22/06/2009 | 12:31
1
יום העיון השנתי של אחת מתשע יתקיים ביום א` הקרוב ה-28.6.09 במרכז הרפואי תל אביב ע``ש סוראסקי. יום העיון השנה יעסוק בחידושים בטיפול בסרטן השד וזכויות החולה.
נותרו מספר מקומות פנויים, אנא הירשמו בהקדם!
callus@onein9.org.il טל` 03-6021717 שלוחה 227
לכל הפרטים על סדר היום והמשתתפים:
http://www.onein9.org.il/upload/confer6.09_inv(1).pdf

מחכים לראותכם!

לצפיה ב-'מומלץ '
מומלץ
23/06/2009 | 10:48
1
לצפיה ב-'האם יכולים להכניס למוסד מיוחד בכוח?'
האם יכולים להכניס למוסד מיוחד בכוח?
17/06/2009 | 15:48
1
2
שלום רב!

סבא שלי מאוד מבוגר, נמצא בלי הכרה בבית חולים.
הוא לא יכול להיות בבית.
בבי"ח הציעו לנו להעביר אותו למוסד מיוחד בבת-ים. ראינו את המוסד והוא ניראה לנו והסכמנו.
במשך 3 שבועות הבאות אמרו לנו שעוד מעט מתפנה שם מקום. ופתאום אומרים שלא יהיה מקום ומציעים מוסד אחר בת"א שרחוק מבתינו ולא ניראה לנו.

אנו כן רוצים את המוסד בבת-ים.

בבית החולים אומרים שאם לא נסכים או שיעבירו אותו בלי הסכמה שלנו או שאנחנו נשלם קנס מאוד גדול על שהייה מיותרת בבי"ח.

האם יכולים להעביר בן אדם שבלי הכרה ללא הסכמת קרובים למוסד כל שהוא?
האם יכולים לקנוס קרובים אל כך שלא מסכימים ושסבא נמצא זמן רב בבי"ח?

תודה.
לצפיה ב-'מעבר למוסד לקשיש ללא הכרה'
מעבר למוסד לקשיש ללא הכרה
18/06/2009 | 23:26
5
המצב שאת מתארת אכן בעייתי. מצד אחד, כמובן שזכותכם כמשפחת החולה לדרוש את המקום בבת ים עבורו. מצד שני, בית החולים לא יכול "להחזיק" בסבא באשפוז לתקופה בלתי מוגבלת של זמן, אם ידוע כי לא יהיה מקום פנוי בבת ים בקרוב. מה גם, שקיימים סיכונים רפואיים באשפוז מעבר לזמן הנדרש, שכן סבא חשוף באשפוז לזיהומים ומחלות שנמצאים במחלקה, וכל חשיפה כזו מסכנת אותו מאוד.

האם יש למישהו במשפחה אפוטרופסות לגופו של סבא?

מנסיוני מהעבודה במחלקה פנימית בבית החולים איכילוב, כאשר עובר זמן סביר בו יש להניח שלא יהיה מקום פנוי במוסד הרצוי, קופ"ח מתחילה ללחוץ לכיוון מציאת מקום חלופי. אפשר אולי לנסות ללחוץ ולבקש לחכות עוד קצת, אבל צריך לשקול היטב האם זה באמת לטובת החולה, ועד כמה ההמתנה ריאלית (לחכות שבועות במחלקה פנימית בוודאי לא עדיפה לכם...).

נסו לבדוק אם יש מקומות נוספים מלבד ת"א. ישנם מקומות מרוחקים אולי אבל שיכולים להיות שווים את מאמץ הנסיעה.

אם עובר זמן רב ומשפחה אינה משתפת פעולה עם מציאת מוסד מתאים, קופ"ח יכולה להחליט שיהא מפסיקה את מימון האשפוז ומעבירה אותו לאחריות החולה והמשפחה. כמובן שמאוד עדיף לכל הצדדים להמנע מלהגיע למצב הזה.

מקווה שעזרתי,
אשמח לענות על שאלות נוספות.

בברכה,

אלינור עו"ס
לצפיה ב-'זקוקה לעזתרכם'
זקוקה לעזתרכם
16/06/2009 | 16:48
1
1
אני מחפשת המלצה לבית אבות (סיעודי) לאבא שלי (כותבת מהניק של הבת כרגע) ,באיזור השרון בלבד. (רעננה הרצליה כפ"ס רמת השרון הוד השרון  והאיזור הזה בעיקר....)

מקום שיהיה כמובן כמה שיותר ביתי ועם הרגשה טובה ... זהו צעד מאד קשה בשבילנו. חשוב לי לשמוע מאנשים שמכירים אנשים שם...

תודה מראש
לצפיה ב-'בית אבות סיעודי'
בית אבות סיעודי
18/06/2009 | 23:16
4
שלום לך,
ההחלטה על מעבר לבית אבות סיעודי אכן אינה פשוטה לקשיש עצמו ולבני משפחתו. כמובן שהכנה מוקדמת יכולה לסייע במעבר קל יותר והסתגלות טובה יותר.

חלק מההכנה אכן כוללת חיפוש המקום המתאים ביותר עבור הקשיש אותו אתם מכירים הכי טוב.
אני לא יכולה להמליץ לך על מקום ספציפי, אבל אוכל לומר לך שקיימות היום בשוק חברות אשר נותנות ייעוץ והכוונה למציאת בתי אבות, אשר מכירות היטב את בתי האבות בארץ מכל הבחינות, והשרות הוא ללא תשלום. תעשי חיפוש בגוגל על המילים "ייעוץ והכוונה לבתי אבות" ותוכלי להגיע למספר אפשרויות.עו"ס מהחברה יקחו אתכם לעשות סיור בבתי האבות המתאימים ויסייעו לכם בתהליך הבחירה.

כאשר אתם פונים לייעוץ כזה או כאשר מגיעים לראות מקום מסוים, חשוב להגיע מצויידים ברשימה של דרישות אשר חשוב לכם שיהיו במקום, למשל האם חשוב לכם שתהיה גינה או לא, פזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, סוגי אוכל וכדומה.

בהצלחה,

אשמח לענות על שאלות נוספות אם יהיו.

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'מימון שינוע לטיפול שיניים.'
מימון שינוע לטיפול שיניים.
10/06/2009 | 00:20
1
4
שלום רב לעובד הסוציאלי. ברשותך שאלה.
אבי חולה במספר רב של מחלות, שוחרר מבית החולים בו הוא טופל, כשהוא מונשם כרוני, והועבר לבית חולים ממשלתי - גריאטרי, שהם הוא מאושפז.
(לצמיתות ככל הנראה עקב חוסר יכולת לגמול אותו מהנשמה)

הוא צלול ואוכל בעצמו אוכל רגיל. (אבל מצבו התזונתי מאוד לא טוב)
בימים האחרונים הוא שבר שן טוחנת שמעליה היה כתר, והוא נזקק לעקירה כירורגית שלה. (לפי הסבר רופא השיניים, יכול להתפתח זיהום רציני אם לא תעקר)
כדי שיעבור את הטיפול צריך להעביר אותו למרפאה עם כירורג פה ולסת (עם כל הציוד, וצילום רנטגן) עם אמבולנס טיפול נמרץ (אמבולנס מתקדם יותר עם רופא ופארמדיק, מכיוון שמדובר בחולה מונשם)

אני יודע שבמקרים של טיפול רפואי\אישפוז בבית חולים, האמבולנסים ממומנים לא על ידי המשפחה (הלוך וחזור)
במקרה של נסיעה לטיפול שיניים, מי צריך לשלם על כל הנסיעה הלוך ושוב עם האמבולנס? שני הוריי אינם עובדים והמשפחה במצב כלכלי קשה במיוחד,
אבל מאוד מאוד קשה לי המחשבה שאבי אינו מקבל טיפול רפואי בגלל עניין כלכלי - ועוד לא נכנסתי לעלות של הפרוצדורה עצמה והכנסה של שיניים תותבות חדשות.

אודה לתשובתך

לצפיה ב-'מימון שינוע'
מימון שינוע
11/06/2009 | 15:43
1
שלום רב,

ככל הידוע לי אין גורם רשמי אשר מממן נסיעה כזו.
כדאי לבדוק במסגרת הביטוח המשלים של קופ"ח, ביטוח פרטי (באם יש).

אפשרות נוספת היא פניה לעמותות כמו יד שרה, עזר מציון או יעל, אם כי הסעת חולה מונשם היא באמת יותר בעייתית.
בנוסף הייתי ממליצה לפנות לעו"ס במוסד, אולי יש לה קשרים עם עמותו שיכולות לעזור.

מצטערת שאין בידי תשובה קונקרטית,

בברכה,

אלינור, עו"ס

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ