לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75117,511 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

אודות הפורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.

המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

המשך >>

לצפיה ב-'אודה להכוונה'
אודה להכוונה
26/12/2009 | 19:20
1
2
לפני שנים מספר סיימתי ללמוד שנה ד' במשפטים, אבל עלי להשלים רק 6 נקודות זכות בשביל תואר בוגר במשפטים.
העניין הוא שבינתיים הפרעת קשב וריכוז החריפה למימדים חמורים, הוסר לי בניתוח גידול במוח ואני מאובחן כ mild cognitive impairment אצל נוירו פסיכולוג של מרפאת זיכרון עקב בעיות שיכחה, והופנתי לריפוי בעיסוק.
אצל מרפאות בעיסוק אוכל לאמן את היכולת הקוגניטיבית עם תרגילי זיכרון, אולם התוכן משעמם אותי ואני מעוניין שתכני האימון יהיו בנויים על יישומים של מה שלמדתי בקורסים במשפטים באירועונים ובדיקה אם היישום נכון או לא.
אני חושב שיהיה לי קשה למצוא מרפא בעיסוק שהיתה גם מתרגלת (עוזר/ת הוראה) של קורס במשפטים שתאמן אותי בזיכרון בתכנים של מה שלמדתי בקורסים במשפטים. אשמח לקבל את עצתכם אם אתם מכירים איפה אפשר לקבל טיפולים לאימון הזיכרון אצל בעל מקצוע (מרפא בעיסוק) שידאג לכך שתכני האימון יהיו מה שלמדתי.

תודה מראש

לצפיה ב-'נסה לפנות ליעוץ אל'
נסה לפנות ליעוץ אל
27/12/2009 | 16:56
2
העמותה לריפוי בעיסוק.
יתכן והם יוכלו לתת לך פתרון המתאים יותר לצרכים המיוחדים שלך.
לצפיה ב-'מחפשת קבוצת תמיכה הורית לבעלי תסמונת גולדנהר'
מחפשת קבוצת תמיכה הורית לבעלי תסמונת גולדנהר
14/12/2009 | 21:58
3
52
אני מחפש קבוצת תמיכה להורים לילדים בעלי תסמונת גולדנהאר.
האם ידוע לכם על קבוצת תמיכה כזאת?
אם לא - איך מקימים קבוצת-תמיכה כזאת?
לצפיה ב-'המרכז לעזרה עצמית'
המרכז לעזרה עצמית
15/12/2009 | 21:21
20
מאפשר פתיחה של קבוצות תמיכה. חפשי פרטים לפי המרכז לעזרה עצמית בגוגל.
לצפיה ב-'סיוע להורים לילדים'
סיוע להורים לילדים
16/12/2009 | 19:25
1
21
אני ממליצה להסתכל באתר של קשר, ייעוץ והכוונה להורים.
הוא מרכז את המידע לגבי הרבה סוגי תסמונות של ילדים.

מצורף קישור

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'האתרים הללו לא ממש עוזרים, אני מציע לך לשאול '
האתרים הללו לא ממש עוזרים, אני מציע לך לשאול
22/12/2009 | 12:06
16
בפורום נוסף/אחר. הסתכלתי באתרים שהוזכרו, התשובות שקיבלת דומות יותר לפרסומות לאתרים הללו.
לצפיה ב-'עזרה דחוף'
עזרה דחוף
08/12/2009 | 21:51
3
אני חולה לב בן 30 שמועומד להשתלה אני לאחר שני נסיונות היתאבדות מאחר ואני מיואש לגמרי אני צריך עזה גם בנושא לאן או למי לפנות לעזרה בעיריית חולון מאחר ואני לא מצליח לקנות כדורים ובלי כדורים אני מחזיק מעמד אולי יומיים עד לאשפוז אז מה הטעם להמשיך בכלל כבר עדיף לסיים עם הכל
לצפיה ב-'אמא במצב של הזנחה רפואית במשפחה'
אמא במצב של הזנחה רפואית במשפחה
04/12/2009 | 22:45
1
6
שלום !
אימי חולת אוסטאפרוזיס קשה ,דמנציה ואלצהיימר במצב בינוני שפגע בה יותר תפקודת מאשר שיכלית ,לפני כשבועיים אימי נפלה במדרגות ביתה (בית פרטי בן שתי קומות) ונחבלה קשה (נבצר ממני להכנס לביתה עקב סיכסוך ארוך שנים עם אבי, והצלחתי במאבקים רבים דרך בית משפט להסדיר הסדרי ראיה עם אימי, כאשר אבי המריד את שאר ילדיו נגדי ועושים כל שביכולתם לסכל בכל דרך אפשרית ובכל מיני אמתלות את המפגשים מסתירים ממני מידע רפואי בקשר לאימי ולא מאפשרים לה לשוחח עימי ועם בני בטלפון.
פניתי מספר פעמים לרווחה שבאיזור מגורי אך ניתקלתי ביחס קשה מאוד ואפילו עויין.
וגם כאשר ביום חמישי האחרון הבאתי את אימי ברכבי ובקשתי מעובדת הרווחה שתצא רגע לראות את אימי שהייתה חבולה ובמצב גופני קשה ביותר ההתנהגות הייתה מאוד מתנערת ועויינת גם כאשר הודעתי לה שאני ממנה ישר נוסעת לבית חולים...אמרה לי שהם לא הכתובת ואני לא צריכה להגיע אליהם ?! התנהגות שמקוממת ומציגה תמונה מאוד לא נעימה על התייחסות של "רווחה" לפגיעה של קשישה חבולה.(אם הרווחה לא הכתובת לדווח על קשישה חבולה שנימצאת בטיפולם אז....)

מאז הנפילה שלחתי בני משפחה לראותה ודיווחו שמצבה גרוע ביותר, היא נפלה ביום שישי ורק במוצאי שבת הזמינו לה רופא הביתה ולא טרחו לקחתה אפילו לצילום היות ונחבלה בראשה ובל חלקי גופה כאשר לאורך כל השנה האחרונה נפלה מספר פעמים לא מבוטל ואף אחד לא טרח לקחת אותה לבדיקה בסמוך לנפילות.

ביום חמישי האחרון הייתי אמורה לאספה מביתה והפיליפינית הוציאה את אימי על גבי כיסא גלגלים כאשר אימי צועקת מכאבים על כל תזוזה של הגיסא גלגלים, לשאלתי מדוע היא במצב הזה, הסבירה לי הפיליפינית כי מאז הנפילה כ 13 יום לפני כן מצבה מחריף והכאבים קשים לה מנשוא ואף אחד מבני המשפחה כולל אבי לא טורח לקחת אותה לבדיקות ולראות מה קרה כתוצאה מהנפילה שהכאבים הפכו לסיוט עבורה.

לקחתי אותה מיד לרופאת המשפחה אשר יצאה לאוטו ע"מ לבדוק אותה בעקבות מצבה הקשה והיא הפנתה אותי בדחיפות למיון..

כאשר הבאתי אותה למיון נתקלתי בהרמת גבה, מדוע לא הביאו אותה לבית חולים מיד בסמוך לנפילה אך קשה לי להשיב כאשר מונעים אף ממני לטפל באימי.

כיום אימי במצב גופני ומנטאלי ירוד ביותר בעקבות כל נפילות במיוחד מהנפילה האחרונה...הבאתי אותה לבית החולים במצב שאינה יכולה לזוז, לשבת, להסתובב, לעמוד...צורחת מכאבים...ועם דלקת ראות שהוזנחה גם כאשר רק לאחר שבוע מיום שהתקררה טרחו להזמין לה רופא.

מבקשת עזרה בהכוונה והדרכה בהיתמודדות מול המשפחה לגבי רשלנותם ואדישותם למצבה הרפואי והגופני של אימי.

תודה טל
a234234@walla.com

לצפיה ב-'שלום טל'
שלום טל
06/12/2009 | 20:03
2
את מתארת מצב בהחלט מורכב של אימך אשר לדבריך נמצאת במצב בו אינה מקבלת את הטיפול כראוי. מדברייך נשמע כי את מאוד דואגת ללומה ולרווחתה.
קשה לי לדעת מדוע גורמי הרווחה לא התיחסו לטענותיך, אני לא מכירה את התמונה כולה.

הייתי מייעצת לך "לנצל" את העובדה שאמא מאושפזת ולפנות לעובדת הסוציאלית במחלקה בה היא נמצאת. לספר לה את כל הסיפור המשפחתי, ולבקש לעשות הערכה האם אמא יכולה לחזור למסגרת הביתית בה התגוררה קודם ואם הדבר אינו מהווה סכנה לה או לבריאותה.העובדת הסוציאלית במחלקה יכולה גם, בהסכמת אמא, לפנות לגורמי הרווחה המטפלים ולבדוק היכן דברים עומדים מבחינתם.

כמובן שהכי חשוב הוא לדאוג לכך שאמא לא תהיה במצב של סכנה פיזית או מנטלית, ותקבל טיפול רפואי הולם בזמן. אם כל אלו נמנעים ממנה, ברור שחייב להעשות שינוי.

אשמח לענות על שאלות נוספות,

בברכה,
אלינור, עו"ס
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב אנשים '
פורומים חדשים ב אנשים
03/12/2009 | 16:50

דקסטר מורגן הוא הרוצח הסדרתי הכי כריזמטי ונערץ שידעה הטלוויזיה. בעונה החדשה ניצב דקסטר מול אתגר מיוחד במינו: האם דקסטר יכול להיות איש משפחה אמיתי או שהוא רק מסכן את קרוביו? בואו לעקוב, לשתף ולדון בנושא דקסטר בפורום המחודש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אחרי תקופה ארוכה חוזר אלינו יפתי, כוכב ההיפ הופ העולה עם הפורום שלו בתפוז במתכונת משודרגת. הכנסו כבר עכשיו לדבר על העשייה, על השירים ועל כל מה שקשור אליו:

פעם, היינו יכולים להכין קפה, לצאת לטיול עם הכלב ולישון צהריים עד שדף האינטרנט שרצינו נטען. היום, יש לנו אינטרנט מהיר של עד 100MB.
רוצים לדעת מה זה private NGN, מהם יתרונותיו ואיך הוא עובד? בואו לפורום Private NGN למהירויות גבוהות

הם חיים כחרדים לכל דבר, אך בתוכם - הם אחרים לגמרי. פורום חרדים בעל כורחם פותח את דלתו לכל מי ששם, למי שמתלבט וגם למי שרוצה לדעת עוד
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
לצפיה ב-'מיתרי הקול'
מיתרי הקול
02/12/2009 | 07:29
1
עברתי ניתןח בבלוטת התריס
יש לי פגיעה במיתר לכן אני מדבר בלחש
מבקש עצה אם ניתן לעשות משהוא בנושא
בתודה מראש
לצפיה ב-'מוטי יקר'
מוטי יקר
02/12/2009 | 17:30
פנה בבקשה לרופא שניתח אותך וקבל ממנו מידע.
מאחל לך בריאות שלמה
לצפיה ב-'צחוק לא מצחיק'
צחוק לא מצחיק
20/11/2009 | 12:04
1
שלום רב,

אבא שלי בן 60+
לאחר אירוע מוחי לפני 4 שנים

צוחק כל הזמן

זה ממש מפריע לי
הוא אומר שהוא לא יכול לשלוט בצחוק

יש טיול לזה
במידה והפורום אינו נכון תפנו אותי לפורום הנכון

לצפיה ב-'מני התופעה אותה אתה מתאר'
מני התופעה אותה אתה מתאר
02/12/2009 | 17:40
2
מוכרת. אצל חלק מהאנשים שעברו אירוע מוחי יש פרצי צחוק שלא תמיד תואמים את המצב.
אני חושב שנכתובת המתאימה לברור היא רופא נוירולוג.
אולי בפורום הנוירולוגי או ב פורום תמיכה בנושא אירוע מוחי
בהצלחה
לצפיה ב-'דחוף אני ממש במצוקה'
דחוף אני ממש במצוקה
13/11/2009 | 14:51
1
4
אני במצוקה שנה קשה לי להאריך
כתבתי את הבעיה עכשיו בהפרעות אכילה, קשה לי לכתוב שוב אני עייפה כואב לי הגוף

אנא תקראו מה כתבתי שם ותעזרו לי זה דחוף אני מרגישה עומדת למות
זקוקה דחוף לתשובה וליווי

מה עושים?
לצפיה ב-'אנא, פני בבקשה לפורום המתאים'
אנא, פני בבקשה לפורום המתאים
15/11/2009 | 19:01
2
לצפיה ב-'תזכורת חשובה לכנס מטפלים בן משפח'11.11.09'
תזכורת חשובה לכנס מטפלים בן משפח'11.11.09
08/11/2009 | 14:14
2
הננו, המרכז הרפואי שיבא תל השומר,מבקשיים ליידע ולתזכר בהקדם בדבר הכנס המתקיים השבוע,ביום רביעי במרכז הרפואי שיבא תל השומר,
כנס חשוב בנושא: מטפלים בן משפחה-חווית בן המשפחה המטפל בקשיש בעידן המודרני, ההשתתפות כוללת כיבוד וארוחת צהריים,פטור מתשלום חניה ביציאה,המוזמנים הינם מכל הארץ ובהשתתפות מיטב המומחים בתחום,
ההזמנה מופיעה בין היתר גם באתר הרשמי:WWW.SHEBA.CO.IL  - כנסים.
נודה לשיתוף פעולה, לכל שאלה או בקשה ניתן לפנות גם בפקס 03-5305924  יום טוב  
לצפיה ב-'לחץ ומתח נוראי, מה לעשות. יצא ארוך קצת.......'
לחץ ומתח נוראי, מה לעשות. יצא ארוך קצת.......
05/11/2009 | 09:43
4
5
אני משתגעגעת ממה שקורה בחודש האחרון. זה כל כך מוזר, אני לא יודעת מה לעשות.
אתחיל מהתחלה:
אני בת 36, נשואה + 2.
בדרך כלל בחורה בריאה.

עובדת במקום עבודה אחרון כבר שנה וכל הזמן היה שם מתח מכמה דברים, בעיקר תחרותיות שלי, למרות שמצד שני מאוד אהבתי את התפקיד שלי ואהבתי לעבוד שם, גם קודמתי לפני כמה חודשים. פשוט היו כל מיני דברים, בעיקר בוסית שלי שהיו גורמים לי למתח והרבה מחשבות...... גם הייתי יחסית הרבה חולה בתקופה האחרונה, כוונה התקררויות.

בפעם האחרונה היה לי שיעול שלא טופל טוב או בגלל מתח, אז זה החמיר ואושפזתי בגלל דלקת ראות קלה. בעצם אושפזתי לא בדיוק בגלל דלקת עצמה, כמו בגלל איזה יום שקמתי מוקדם בבוקר והרגשתי לחץ חזק כזה, כמו קוצר נשימה (נראה לי שזה זה) ואז כשבאתי לבית חולים אמרו שיש דלקת ראות. אחרי שהבראתי והייתי צריכה לחזור לעבודה שוב איזה בוקר (יום לפני החזרה לעבודה) קרה אותו הדבר, כזה לחץ נוראי מבפנים, טיפה בחילה כזאת ובא לך ללכת לשירותים, לא יודעת איך להסביר מה בדיוק הרגשתי (בחיים לא היה לי דבר כזה), בקיצור נסענו שוב לבית חולים ואחרי כמה בדיקות אמרו לי שאני בריאה לגמרי ושזה קרה לי כנראה בגלל לחץ ושאני מתוחה.

הלכתי לפסיכולוגית, לא יודעת אם היא עזרה לי כל כך, בעיקרון היא חיזקה לי את מה שכבר חשבתי, שהחלטתי לחזור לעבודה, אבל לוותר על התפקיד שהייתי בו, בשביל להיות פחות בלחץ. ודווקא הפעם אני מרגישה מוכנה לחזור.

ואתמול בלילה הרגשתי קצת מתחיל שיעול וממש נלחצתי מזה, פעם ממש לא הייתי נלחצת בגלל שיעול. וגם חלמתי בלילה חלום נורא על הילדים שלי, והתעוררתי ב 4 בבוקר ושוב הרגשתי מתח רב ולחץ כזה כמ שקרה לי אז. לא הצלחתי להירדם בחזרה. בחיים לא היה לי ככה, אני ישנה טוב בלילות בדרך כלל. זה ממש מוזר.
הפעם לא הלכתי לבית חולים ולקחתי כדור הרגעה של "רגעון" שקניתי לא מזמן. וזה הרדים אותי כנראה.

אבל מה עושים, זה לא פתרון כל פעם כדור, וגם הפחד שבשלב מסויים זה לא יעזור הכדור. למה אני התחלתי להגיב ככה למשהו שמלחיץ אותי? פעם לא הייתי ככה מגיבה ללחץ. מה אפשר לעשות? איך לפתור את זה. אני ממש חסרת עונים.....

סליחה על האורך...
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
08/11/2009 | 09:03
2

מקפיצה

מקפיצה
לצפיה ב-'תגובות פזיולוגיות למצבי לחץ'
תגובות פזיולוגיות למצבי לחץ
08/11/2009 | 19:25
1
5
הי גליה,
את מתארת מצב שכיח בו הגוף שלך מגיב באופן פיזי למתחים נפשיים בהם את שרויה.
לאחר ששללת את האופציה שאכן מדובר במשהו פיזי (כפי שקרה בפעם הראשונה עם הדלקת ריאות), לא נותר אלא לשער שהתופעות אותן את חווה קשורות לביטוי פיזי של לחץ נפשי.

אולי זה לא מנחם, אבל רוב האנשים חווים בשלב כלשהו בחייהם תגובות כאלו ללחצים ומתחים ביום יום.
העובדה שבעבר לא היית מגיבה כך אינה מפתיעה גם היא; אנחנו עוברים תקופות שונות בחיינו ומגיבים שונה לפי מידת הלחץ, הסיבה ממנה נגרם הלחץ, השלב בחיים, ועוד הרבה פקטורים שיכולים להשפיע.

פתרונות..?
כמובן שאין קסמים בעניין הזה. רגיעון בהחלט יכול להוות הקלה מסויימת. יש אנשים שדווקא מדיטציה יכולה לעזור להם, או אפילו דמיון מודרך, יוגה, או פעילות גופנית. כמובן שכדאי לנסות לנטרל כמה שיותר את גורמי הלחץ, כפי שעשית לאחר ההתייעצות עם הפסיכולוגית.

ישנם אנשים שחווים תגובות פזיולוגיות ללחץ נפשי ומנסים לחיות עימן בפתרונות כמו שהעלתי כאן. במידה והתופעות הופכות להיות מטרד אשר מפריע לתפקוד היום יומי בבית ובעבודה, אפשר גם לפנות לאנשי מקצוע מבריאות הנפש ואולי לקבל מענה תרופתי זמני שיכול להקל.

מה דעתך?
אשמח לשמוע תגובתך.

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'תוד רבה רבה לך על התגובה '
תוד רבה רבה לך על התגובה
09/11/2009 | 21:29
4
אני באמת אולי אלך למשהו כזה כמו דמיון מודרך או יוגה...

בינתיים חזרתי לעבודה היום ונראה מה יהיה הלאה.......

תודה לך

לצפיה ב-'דיכאון בלתי מוסבר'
דיכאון בלתי מוסבר
15/11/2009 | 13:59
3
אני בת ארבעים וחמש לאחרונה סובלת מדכאון לא מוסבר עובדת בעבודה מסודרת פרודה שנים רבות יש לי בת אחת
אני ממלאת תפקיד בעבודתי ולאחרונה אני סובלת מירידות במצבי הרוח נוטה לבכות לא מרוצה משום דבר בחיי רע לי מאוד
לא יכולה לדבר על כך אם אף אחד זקוקה לתמיכה האם יש קבוצת תמיכה לנשים במצבי מעונינית לדבר ולספר ולשתף אינני יודעת אך אבל יודעת שזקוקה מאוד לעזרה אנא עיזרו לי למצוא אוזן קשבת תודה
לצפיה ב-'יש להפריד בין הרפואה הצבאית לרפואה האזרחית...'
יש להפריד בין הרפואה הצבאית לרפואה האזרחית...
07/11/2009 | 11:58
2
הקב"ן-רוצח בטקסס לפני יומיים - מדגישה את הסיכון של "סודות צבאיים" בתוך  הסודות-הרפואיים . אומנם - הצבא האמריקאי לא טייח את הפרשה ומגיעים לו שבחים על כך .... אבל - לך תדע כמה קציני-רפואה  .... או קצבי-פרות  ברבנות הצבאית או "וטרינרים" מתחום תעשיית המזון - חוגגים על חיילי צה"ל בחסות הסודיות הצבאית שנותנת הצנזורה . ולכן - קידומם של קציני רפואה צבאיים ..... הישר למשרות בכירות של מנהלי בתי חולים .... מנכ"לים   של קופות חולים .... שיתכן שפרשות מסמרות שיער נמצאות בעברם-הצבאי ....... ומשום כך נבחרו לתפקידם ..... חייב להיות מושכל . זה פשוט כמו לקנות חתול בשק . אל תתנו להם תפקידים
לצפיה ב-'מתרחבים לפייסבוק + דרושים מנהלים'
מתרחבים לפייסבוק + דרושים מנהלים
05/11/2009 | 18:03
2

מהיום - גם בפייסבוק!
כל בעלי הפייסבוק מוזמנים להצטרף לקבוצות החדשות שלנו, לקבל עדכונים שוטפים בנושאים שהכי מעניינים אתכם ולהכיר אנשים חדשים!

קבוצת "מכורים לשופינג" - מתעדכנים בנושאי אופנה, שופינג וסטייל:
http://www.facebook.com/home.php?#/pages/-/3316653...
קבוצת "המתכון היומי" - מקבלים הצעה למתכון מיוחד מתוך האתר מדי יום:
http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=2...
קבוצת "האח הגדול" - מביאה לכם את כל מה שקורה בתוך הוילה ומחוצה לה:
http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=1...
קבוצת "רוקדים עם כוכבים" - כל העדכונים החמים, התגובות והמעריצים לכאן:
http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=1...
וכמובן: עוד לא הצטרפתם לקבוצה של תפוז אנשים? למה אתם מחכים?
http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=26...

הגיעה עונת החורף ועימה גם שידורי החורף של רשתות הטלוויזיה.
תמיד כשמגיע הגשם הראשון ובחוץ אפור- החבר'ה של ארץ נהדרת מצחיקים אותנו בפנים.
אז בואו לפורום ארץ נהדרת המתחדש!

דרושים מנהלים:

חי משבת לשבת? נושם את הליגה? לא מסוגל בלי הדרבי?
פורום כדורגל מחפש מנהל שיעשה לו סדר במגרש

פורום מוזיקה מזרחית נפתח מחדש ומחפשת מנהלים איכותיים, משקיענים, שאוהבים את המוזיקה המזרחית ובעיקר רוצים לדבר עליה.

המין הגברי - לכאן!
פורום שיחת גברים פותח את שעריו לכל מי שרוצה לדון בנושאים שמעסיקים את בעלי הטסטוסטרון. חושב שיש לך מה לתרום ורוצה לנהל את הפורום? אנחנו מחכים

על מנת להציע את מועמדותכם יש למלא את הטופס הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
שימו לב שרק מועמדים בני 16 ומעלה יתקבלו.

בהצלחה
לצפיה ב-'אדם לאדם זאב?'
אדם לאדם זאב?
05/11/2009 | 02:44
2
4
לצפיה ב-'מה בקשר לזאב לזאב אדם?'
מה בקשר לזאב לזאב אדם?
05/11/2009 | 08:19
1
2
לצפיה ב-'הסיפור שלי'
הסיפור שלי
05/11/2009 | 13:51
4
אני באמצע שנות ה20. מאז שאני זוכר את עצמי, אני בנ"א די מבודד. אני חושב שאני די סיפור של ברווזון מכוער.
ואולי רק מגיל 20 התחלתי להיות יותר מודע לעצמי. להתנהגות שלי. בגיל צעיר הייתי חנון מהסרטים. עד עכשיו כיצא לי לשמוע כמה אנשים שאומרים שאני חנון נחמד.

אני בחור חברותי. אני מכיר ומדבר במהלך היום עם הרבה אנשים. הרבה אנשים מסביבי אומרים לי שלום. שואלים לשלומי.
ההכרות שלי היא רוחבית. אני מכיר הרבה אנשים. אבל אף אחד מהם אני לא מחשיב חבר קרוב.

העניין הוא שתמיד אני בהליכה על חבל דק בין נסיון למצוא חבירם טובים. שהולכים איתך באש ובמים לבין ההתבודדות אחרי הפגיעה מאנשים שחשבת שהם החברים הטובים שלך.

בחטיבה - לא היו לי הרב חברים. אז זה אולי הציק לי מדי פעםץ אבל לא יותר מדי.
בתיכון- היו לי חברים ברמה של יציאות בסופ"שים. זה היה נחמד. כי הרגשת שייך. הרגשת שאתה יוצא כמו כולם.
בצבא- הרגשתי מהר מאוד שהאנשים שעבדתי איתם חברים שלך מכרח המציאות והמקום. חלקם היו אפילו תחרותיים ברמה שהפריעה ליצור איתם קשרים. דווקא בצבא למדתי להעריך ולהעריץ הרבה אנשים.
אני אוהב שיש דמויות שאני יוכל לשאוף אליהן ברמה אישית ולנסות להתנהג כמותן.
העניין הוא שגם שם- אחרי תקופה. איש איש לדרכו הולך.

טיול אחרי צבא לא עשיתי. כי לא היה לי עם מי.
בכלל גם בחופשים אני לא עושה יותר מדי- שוב כי אין עם מי.

אני מאמין שאם אנסה אצליח למצוא מישהו להסתובב איתו. אבל אני מרגיש שזה כדי לצאת ידי חובה.

באונ' - אנשים נמשכוא לי מהר. מצליח בלימודים. נראה בסדר גמור. דומננטי במידה מסוימת.
הרגשתי אופריה. אנשים גם ברמה אינטלקואטלית גבוה. הרגשתי שהם עוזרים לי. שאני רץ איתם קדימה.
זו בדיוק ההרגשה רציתי שתמשיך.

קרה נקודת מפנה. איזה משולש רומנטי שגרם לי להתנתק מהחברים שלי.
אבל באותו זמן גם התפקחתי. היה כ"כ קל לאותם חברים לעזוב. תוך שניה הכל התפרק.
מעבר לכך הרגשתי גם - שכולם כופיי טובה. היינו בקשר הדוק מאוד מאוד במשך שנתיים ופתאום כל אחד לעצמוץ או לפחות מסתודדים בקבוצות קטנות. זוגות.

לרגע נפל לי האסימון שאולי תמיד זהה היה ככה.
אנשים שמחים לקבל ממך עזרה אבל יש להם תירוצים בכמויות למה הם לא יכולים לעזור לך כרגע
אנשים שמחים לדבר על עצמם. אבל כששואלים לשלומך ואתה עונה בכנות. רואים שהענייים שלהן מטיילות ולא באמת מתרכזות בך.
אנשים אלופים בלבקר אותך. (אפילו על זה שאתה מנומס מדי. או נחמד מדי). אבל לרגע לא ישימו לב שהם עושים בדיוק מה שהם אומרים לך לא לעשות.
אנשים לא מהססים לקבוע איתך תוכניות ולבטל בדקה ה90.
לא מפחדים לנצל אותך בש"ב. אבל לא יגידו לך אם ימצאו טעות.
הם נוברים ממה שאתה אומר רק מה שאקוטי לגבי המצב הספציפי שלהם.
הם מסתכלים עליך רק בתור תועלת אישית. מה תמצח לי מהקשר עם אותו בנ"א.

אני לא מתחסד. אני גם פועל מאנטרסים.
השאלה- האם כך זה צריך להיות?

אני מנסה פעמים רבות להסתכל על עצמי מהצדץ
האם אני מקטלג וביקורתי מדי כלפי וכלפי הסביבה?

יצא לי לחשוב- אם אני הייתי אדם זר. האם היה לי קל להתחבר עם אני הנוכחי?
האם הייתי סולד מאני הנוכחי באיזו צורה? נבהל?

קשה לי לענות על השאלות האלה. אבל אני מאמין שאם התשובה עליהן הייתה כן- אז לא הייתי מכיר כ"כ הרבה אנשים. מצד שני- ההכרות שלי היא רוחבית. ועובדה שאין לי חברים טובים.

לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/11/2009 | 14:09

התכנית האהובה רוקדים עם כוכבים חוזרת הערב בעונה חדשה וכך גם הפורום!
אתם מוזמנים להתעדכן במה שקורה בתכנית, לתת ביקורת על הריקודים ולהנות בפורום שכולו אבק כוכבים:

פורום ניפ/טאק, הפורום של הסדרה המצליחה על עולם הניתוחים הפלסטיים חוזר לכבוד העונה השישית בכוחות מתחדשים. בואו לדבר על הסדרה שכבשה את ארה"ב:

המוזיקה, הריקודים, התלבושות וכמובן – האוכל. אנשים מזמינה אתכם להנות מחגיגה של טעמים, ריחות וצבעים שלא הכרתם בפורום יהדות כורדיסטאן – אנא כורדי
לצפיה ב-'משהו יוכל לעזור בבקשה'
משהו יוכל לעזור בבקשה
28/10/2009 | 19:06
3
1
תנו לי את כול האפשרויות שיוכל להיות הסיבה לבעיה

כאב בטן שלא נגמר פאיתום שבוע כאב בטן ואז שבועים לא שבוע ככן שבועים לו שבועים כן שבוע לא קיצר לא נגמר ...........

עזבו ללכת לרופא מה יוכלה להיות הבעיה ככה בכללי

למה אני בוכה לאבא שלי אבל אין הבנאדם ממש ממש מפחד ללכת לרופא
מה יוכלה להיות הבעיה ?
לצפיה ב-'של מי הבעיה?'
של מי הבעיה?
29/10/2009 | 13:21
2
שלך? (את? אתה?)
של אבא?
אבא פוחד להבדק?
לך כואב ואבא לא נותן לך להבדק?
ממה אבא חושש?
לצפיה ב-'הכאב בטן של אבא'
הכאב בטן של אבא
29/10/2009 | 16:01
1
הוא מפחד ממש מרופא אני עושה לו בוא לרופא כבר וזה וצועק הוא עושה לי לא רוצה זה יעבור לי הוא לא רוצה כי הוא מעשן כבר איזה 40 שנה ומלא שנים אל בדקו אותו
קיצר רציית לדעת מה כבר יוכל להיות הבעיה ?

עזבו רופא ננסה לפתור את זה ככה באויר לא יצליח ניראה מה נעשה כבר
כי אני ממש דואג לאבא שלי אבל הוא פשוט בשום אופן לא רוצה ללכת נתנני לאחים שלו לדבר איתו וזה
אז הוא כזה צועק שום דבר זה שטויות זה יעבור ........ בגלל שהוא מפחד

אז אני מחפש אולי לדעת מה הבעיה אולי נצליח לפתור אותה ככה
בחיית תעזרו לי
לצפיה ב-'עם כל הכאב'
עם כל הכאב
01/11/2009 | 15:13
לא ניתן להכריח אדם  שאינו חסר ישע,להגיע לרופא אם הוא לא מעוניין, ניתן רק לנסות ולשכנע אותו. אולי ניתן ללכת לרופא המשפחה בלי אבא, לספר לו מה הבעיה ולבקש מהרופא לבוא לביקור בית. לפעמים ביקור כזה או לחילופין ביקור של אחות מקופ"ח בבית יכול לעזור,
לצפיה ב-'למלכה שלום'
למלכה שלום
25/10/2009 | 22:52
4
4
אני עונה לך בהמשך להתכתבות שלנו מתחתית העמוד, פשוט חששתי שלא תראי את ההודעה כי היא נדחקה למטה.

באמת צר לי לשמוע על מצבו של בעלך. ניסיון השיחה עם העובדת הסוציאלית של בית החלים הראה לנו באופן די ברור שבעלך פשוט אינו מעוניין לשתף אף אחד ברגשותיו ובמה שעובר עליו. אולי בגלל דפוס שהיה קיים אצלו עוד קודם, ואולי זה הקושי לדבר על מצבו עם בני המשפחה או עם גורם מקצועי חיצוני, אולי זו העובדה שהוא פשוט לא מרגיש טוב. כך או כך, אני חושבת שהוא הביע את רצונו במספר דרכים, וכמעט לא נותר מקום לספק בעניין. יהיה כדאי אולי לבדוק את העניין בהמשך פעם נוספת, אבל נכון להיום - זה די ברור.

אני חושבת שאת יכולה להגיד לעצמך שאת עשית את המקסימום האפשרי על מנת לברר האם בעלך מעוניין לשתף ולחלוק את הקשיים שהוא חווה בעקבות המחלה. ובכלל, אני שומעת פה מעבר לדפי הרשת את הליווי המסור שלך את בעלך בימים הקשים האלה, ואין לי מילים מלבד הערכה רבה לך. אני חייבת להגיד לך שזה בהחלט לא מובן מאליו. יש לא מעט בני משפחה שאומרים לי "נו באמת, יש לי ברירה? אני חייב לעזור לאישתי/בעלי". אבל אני חושבת שזו לא שאלה של יש או אין ברירה. למרות כל הקושי שאת עוברת כאשתו, את מצליחה להחזיק מעמד, מחפשת בכל דרך פתרונות להקל עליו, שואלת, מתייעצת, מתחלקת עם בנותיך, וכל אלו מלכה, דורשים כוח רב. ולך יש את הכוח הזה.
אין ספק שיש משברים בדרך הזו, וישנם ימים שאת בטח לא מרגישה חזקה, אבל בהקשבה מהצד אני מרגישה את הכוחות שיש בך. תאמיני בכך, תחזקי גם את בנותיך בכוח הזה שיש בך, אבל גם תהיי מודעת לאפשרות שלך להיות הנתמכת, הנעזרת, ותשאבי כוחות נוספים מהעזרה המוגשת לך.

מלכה, אני שוב מחזקת את ידייך, אימרי לעצמך שאת עושה את המירב שאפשר כל הזמן, והשאר בעצם לא נתון בידינו.

אני פה כל הזמן כדי להקשיב לך.

אלינור
לצפיה ב-'היום כבר אין לי כוחות'
היום כבר אין לי כוחות
26/10/2009 | 13:30
3
זהו. היום אני כבר לא חזקה. היום כבר אין לי כוח.
מהבוקר הדמעות לא מפסיקות. כבר לא יודעת על מה אני בוכה. עליו או עלי
לצפיה ב-'תחושותיך נורמליות ומובנות'
תחושותיך נורמליות ומובנות
27/10/2009 | 20:41
2
2
הי מלכה,

לגמרי נורמלי שתרגישי שכוחותיך אוזלים. את עוברת תקופה קשה מאוד. אל תחמירי עם עצמך, והרשי לעצמך להביע את הקושי דרך הבכי.
זה בסדר לבכות עליו, וגם עליך. המחשבות מתרוצצות לכל הכיוונים אני מניחה, ולשניכם קשה, אפילו שהוא החולה.

בדרך המפותלת שאת עוברת יהיו ימים כאלה, והם חלק בלתי נפרד מההתמודדות שלך ושל המשפחה עם המצב של בעלך. הבכי דווקא לפעמים יכול להביא הקלה מסויימת..

מלכה, אני ממשיכה לחזק את ידייך, תרשי לעצמך להביע את רגשותייך מול קבוצת התמיכה שלך - הבנות.

ואני תמיד כאן, מחכה לשמוע ממך.

אלינור
לצפיה ב-'אלינור יקירתי'
אלינור יקירתי
01/11/2009 | 11:23
1
אני עייפה. עייפה מאוד.
הבנות באות כל ערב להיות איתנו. כל ערב. אני המומה מההתגייסות שלהן. לא יודעת מה הייתי עושה בלעדן.
בעלי ממשיך לדאוך ולשקוע. שום דבר שאנחנו עושות או אומרות לא עוזר. הוא גם מפתח המון סיבוכים רפואיים לכל דבר, כך שכלום לא הולך חלק.
הפסקתי ללכת לעבודה, הוא צריך אותי לידו.
מקווה לימים טובים יותר

תודה לך על כל התמיכה וההקשבה. בחיים לא הייתי מאמינה שמשהו כל כך וירטואלי יכול להיות כל כך אמיתי.
לצפיה ב-'תודה על מילותיך..'
תודה על מילותיך..
01/11/2009 | 22:41
3
הי מלכה,

אני מודה לך על כך שבזמנים הקשים שאת עוברת מצאת את הכוח גם להביע את תודתך.
גם אני מאוד מקווה עבורכם לימים טובים יותר.

ובינתיים, בימים האלו, תמשיכו את והבנות להיות משענת אחת לשניה. לא סתם אומרים שאנו מגלים את בני משפחתינו בעיתות משבר. אני מאמינה שהגילוי שלך על ההתגייסות האינסופית של הבנות הוא בהחלט גורם כוח עבורך.
וזה שלך לתמיד.

נמצאת פה להמשיך להקשיב לכל מה שרק תרצי לחלוק ולספר.

שלך,

אלינור
לצפיה ב-'כיבוש והתנחלות - סוג של מחלת נפש ?'
כיבוש והתנחלות - סוג של מחלת נפש ?
27/10/2009 | 11:08
1
1
האם יתכן שאפשר לפטור את המתנחלים מעונש בגלל שמדובר בהפרעה  בעלת איפיון גנטי-מולד וחסר סיכוי לתיקון וחינוך מחדש?
לצפיה ב-'ספק'
ספק
27/10/2009 | 15:04
אם נכון לערב ויכוח אידיאולוגי עם פתולוגיות נפשיות.
לצפיה ב-'2 שאלות לא קשורות אחת לשניה'
2 שאלות לא קשורות אחת לשניה
24/10/2009 | 23:16
1
1
1. בכתבה הזו : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3788829,00...
נכתב כי מחקר מסויים מצא כי חיסון לשפעת חורף מכפיל סיכון לשפעת חזירים, מ
כמו כן נמסר כי משרד הבריאות בודק את הנושא בישראל, מישהו יודע האם יש תוצאה לבדיקה הנ"ל ?

2. ע"פ חוק, כאשר מטופל בגיר בבית חולים נמצא בסכנת חיים מיידית, אך הוא מסרב לקבל טיפול,
האם יש לכבד את בקשתו, או שיש לבצע את הפעילות הרפואית המחוייבת להצלת חייו ?
(או שמא יש פעולות מותרות גם ללא הסכמה, ויש פעולות שאסורות ?)

תודה !
לצפיה ב-'כל הידוע לי'
כל הידוע לי
25/10/2009 | 16:08
1
כאשר מטופל בגיר בבית חולים נמצא בסכנת חיים מיידית, אך הוא מסרב לקבל טיפול,
יש לכבד את בקשתו, זאת בהנחה שהוא בדעה צלולה ומודע למשמעות החלטתו.
במידה והצוות הרפואי חולק על דעתו יש אפשרות לפנות אל בית המשפט.

לגבי השאלה הראשונה אין לי מידע. ההמלצה שאנחנו קיבלנו כעובדי בית החולים היא להתחסן בשלב זה נגד שפעת החורף.
לצפיה ב-' פורומים חדשים בתפוז אנשים '
פורומים חדשים בתפוז אנשים
25/10/2009 | 10:14
1

עלילותיה של משפחה מסורתית משכונת הנחלאות בירושלים מגיעות גם לתפוז.
צופים קבועים בסדרה מעורב ירושלמי? הפורום מחכה לכם:

אז מה קרה היום במרחב הוירטואלי?
פורום מה קורה - פורום על התוכנית שמביאה אליכם את הידיעות החמות הכי חמות ברשת

נמאס לכם מהאוכל במלונות, מחדרניות שמעירות אתכם השכם בבוקר כדי להחליף מגבות ומהמחירים השערורייתיים?
אנחנו ב- אנשים נחלצים לעזרתכם ופותחים פורום חילופי דירות בו תוכלו להחליף דירה ברעננה תמורת דירה בפריז, מנהטן או לוס אנג'לס לכמה שבועות של חופש.
יש לכם ניסיון בחילופי דירות? חושבים שאתם יכולים לנהל את הפורום? אנחנו מחכים לכם!
גולשים המעוניינים להציע את עצמם לניהול הפורום מוזמנים להגיש מועמדות בקישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'בעקבות הכתבה בידיעות היום.....'
בעקבות הכתבה בידיעות היום.....
21/10/2009 | 18:31
4
2
האם עו"ס אלינור דומב  היא בת משפחה של יוסי מימן  (( ושל מפורסמים אחרים? )).  ?  (( זה לא רכילות זאת חקירה ))
לצפיה ב-'את מי זה מעניין ולמה זה חשוב'
את מי זה מעניין ולמה זה חשוב
22/10/2009 | 09:19
3
2
לצפיה ב-'פורום "רישמי" או "פורום" חופשי ?......'
פורום "רישמי" או "פורום" חופשי ?......
22/10/2009 | 09:43
2
האם אנחנו מדברים כאן עם "מדינת ישראל הרישמית"    אז תכתבו כאן  "הפורום של ראש הממשלה" . יש לנו את זה גם בפורום רשלנות רפואית - אחיו של היועץ המשפטי לממשלה ושופט בית המשפט העליון רובינשטיין וזה בהחלט מהווה "כיבוש"  (( "התנחלות")) הפורום
לצפיה ב-'השאלה אינה רלוונטית לחלוטין לנושא הפורום '
השאלה אינה רלוונטית לחלוטין לנושא הפורום
22/10/2009 | 15:20
1
2
ולתכנים העולים בו
לצפיה ב-'נושא ה"ריטלין" של "נוברטיס" למשל......'
נושא ה"ריטלין" של "נוברטיס" למשל......
23/10/2009 | 08:47
אם "חברת נוברטיס" היא המממנת של ראש הממשלה או-ו של המרכז הרפואי תל אביב  או-ו של המתנחלים - אז סביר להניח שהתייעצות בענין חינוכי-סוציאלי בפורום זה בענין "ריטלין" לא תהיה יעילה....ואולי נקבל כאן  תשובות  מוטות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ