לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73817,381 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

אודות הפורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה

"לגלות את הסיבות – נחוץ המדעלהבין את החולה – נחוצה הפילוסופיהלטפל באדם – נחוצה אנושיות" (הירושי תקשימה)"מחלה" - היא מושג המאיים על כולנו. לא משנה באיזה שלב, באיזה גיל, היא תמיד דורשת התייחסות, התארגנות, שינויים, וכניסה לחיים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה. החולי מכניס את האדם ומשפחתו למצב של לחץ, ולעיתים יכול גם להביא למשבר. תפקידנו כעובדים סוציאליים בבית חולים, לנסות ולסייע להיענות לדרישות החדשות שמציבה המחלה בפני החולה ומשפחתו, בצורה האפקטיבית ביותר לכל הנוגעים בדבר. העבודה הסוציאלית בבית חולים כללי מהווה שירות משלים לשרותי הרפואה והסיעוד. העובדים הסוציאליים מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחלקות והמרפאות בבית החולים. אנו בעלי ניסיון רב עם עולם החולי, ואנו ערוכים לעזור למאושפזים ולבני משפחותיהם בהתמודדות עם חולי והשלכותיו האפשריות.אנו מודעים לכך שכל אשפוז של בן משפחה בבית חולים, בעקבות מחלה או פציעה, הינו סוג של משבר עבור החולה והמשפחה, אשר מפר את הגרה הקיימת, ודורש מהם צורך בהתארגנות מחודשת מבחינה טכנית, נפשית ורגשית. תפקיד העובד הסוציאלי בבית החולים, לפיכך, הוא לסייע לחולה ולמשפחה להתמודד עם הצורך הזה בצורה האפקטיבית ביותר. העו"ס מהווה תפקיד חשוב בסיוע לחולה ולמשפחה במספר נקודות ציון:* בהכנה לקראת האשפוז: במידה והוא מתוכנן, עו"ס בית החולים מזמן את החולה ובני משפחה משמעותיים לשיחה, בה הוא ינסה לסייע להם בהתארגנות לקראת האשפוז. בשיחת ההכנה נכללים תמיד גם תכנים רגשיים, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהתחושות המלוות אדם ומשפחה לקראת אשפוז.* במהלך האשפוז: העו"ס בעל תפקיד חשוב בעיבוד החלקים הרגשיים של החולה והמשפחה ביחס למחלה. בנוסף, העו"ס מהווה מתווך בין החולה ומשפחתו לבין הצוות הרפואי והסיעודי, ושאר הגורמים בבית החולים ומחוצה לו.* לקראת השחרור מבית החולים: העו"ס אחראי על כל נושא "תכנון השחרור" של החולה מבית החולים: ארגון הבית לקראת חזרת החולה אליו, קישור ותיווך לגורמים מסייעים בקהילה לצורך עזרה לחולה, ועוד. * העובד הסוציאלי בבית החולים משאיר דלת פתוחה לחולה ולמשפחתו ליצירת קשר גם לאחר האשפוז, במידה ומתעוררת כל בעיה או שאלה נוספת.במסגרת הפורום שלנו תוכלו לקבל מענה, תמיכה וייעוץ בנושאים הבאים: ·מידע על זכויות ושירותים הניתנים בבית החולים ובקהילה. ·תמיכה בהתמודדות עם בעיות רגשיות, תפקודיות וחברתיות הנובעות ממצב החולי. ·הכנה רגשית לטיפולים רפואיים כמו ניתוחים, בדיקות מורכבות ופולשניות, טיפולים במחלת הסרטן ובמחלות קשות אחרות. ·תמיכה וייעוץ במקרים של תאונות דרכים, תאונות עבודה ונפגעי אלימות. ·ייעוץ בנוגע להמשך טיפול לאחר שחרור מבית החולים במסגרות, כגון: שיקום, הוספיס, שירותי רווחה, קופות חולים, ביטוח לאומי וכדומה. אודות מנהלי הפורום:עו"ס אלינור דומב – טיפול נמרץ ילדים, כירורגית ילדים מוגברת ומחלקה פנימית:תחום הבריאות והחולי תמיד ריתק אותי. אני עובדת סוציאלית בבית החולים איכילוב מזה 6 שנים. פוגשת יום יום חולים ובני משפחות המתמודדים עם מצוקות רגשיות לא פשוטות. חברי בפורום ואני נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, התחבטות, דילמה, גם כאלו שתמיד רציתם לדבר עליהן, ולא ידעתם עם מי. עו"ס דורון וילנר – טראומה, רפואה דחופה (מיון) ואלימות במשפחהעו"ס ליאת זיסקינד – יחידת הטראומה.וצוות השרות הסוציאלי:עו"ס דפנה שדה-טסה – סרטן השדעו"ס חגית שימל – המטואונקולוגית והשתלות מח עצם.עו"ס נועה שניידר – אורטופדיה ואורטופדיה אונקולוגית.עו"ס קרן מור – המטו אונקולוגיה - ילדים.עו"ס ריקי קידר – יחידת ההשתלות. אובדן ושכול.עו"ס פנינה אלעד – אלצהיימר, נאורולוגיה, אונקולוגיהביחד אתכם, צוות השרות הסוציאלי המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.

המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר

המשך >>

לצפיה ב-'ערב טוב '
ערב טוב
21/02/2016 | 20:07
9
ערב טוב זקוקה נורא לליוי רגשי האם זה מקום נכון
לצפיה ב-'בעלי מאיים'
בעלי מאיים
09/08/2012 | 17:17
70
אני ו בעלי בתהליך גירושים ו הוא מאיים ש אם אני לא עושה מה שהוא אומר הוא ילך ל סוציאלית ו יעשה לי בעיות שיכחו לי את ה ילד. מה אני צריכה לעשות במצב הזה?
לצפיה ב-'נידוי חברתי'
נידוי חברתי
02/07/2012 | 06:17
98
אני אמא לתאומים בן ובת בני 11.5 העולים לכיתה ה'. הילדים שלי לומדים באותה הכיתה. אין להם חברים ואף הכיתה לא מקבלת אותם, לועגת להם ולא מזמינה אותם לאף אירוע חברתי. לאיזה גורם אני אוכל לפנות לעזרה?
לצפיה ב-'האם הביטוח מכסה נסיון התאבדות?'
האם הביטוח מכסה נסיון התאבדות?
10/07/2010 | 10:07
36
נגיד ואחי ניסה להתאבד ולקחנו אותו למיון, הוא עובר טיפול נמרץ על מנת לייצב את מצבו ולאחר מכן אשפוז פסיכיאטרי . . .
בהתחשבות כלכלית, ללא ביטוח כל זה יעלה נראה לי בסביבות ה- 20-40 אלף שקל .
מה מדיניות הביטוח של קופות החולים לגביי נסיונות התאבדות ומה מדיניות המיון לגביי זה ? האם מישהו יודע ?
לצפיה ב-'החזרי נסיעות להורים שילדם בהוסטל'
החזרי נסיעות להורים שילדם בהוסטל
07/07/2010 | 22:30
30
שלום
חבל שגיליתי את הפורום יום לפני שנסגר, אבל אנסה את מזלי בכל זאת...
הורים שבנם האוטיסט נכנס להוסטל, מטעם משרד הרווחה, האם הם זכאים לסיוע כספי למימון הנסיעות אל בנם?
מדובר במשפחה שבנה ייכנס להוסטל מרוחק, אין הוסטל מתאים באיזור המגורים, והם יצטרכו לנסוע בתחבורה ציבורית.
אשמח אם מישהו יוכל לתת קישור להוראות בחוק - חיפשתי בתע"ס ולא מצאתי.
תודה
לילך
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
05/07/2010 | 16:05
34
גולשים יקרים,

עקב פעילות נמוכה, אנו מודיעים על סגירת פורום ייעוץ סוציאלי ותמיכה בחל מיום חמישי הקרוב.
אנו מבקשים להודות מקרב לב למנהלי הפורום, דורון וילנר ואלינור דומב על שתרמו מזמנם ומניסיונם על מנת לעזור, לתמוך ולתת אוזן קשבת ועצות מקצועיות.

דורון ואלינור ימשיכו לייעץ לכם באירוחים שנערוך בפורומים השונים. מועדי האירוחים יעדכנו כאן, בהודעות המנהלתיות של הפורום (שיישאר פתוח לצפייה) וכן בקוביית האירועים ובהודעות הגורפות. אתם מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים ולהתייעץ עם דורון ואלינור באירוחים שייקבעו.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'שלום '
שלום
04/07/2010 | 13:17
4
18
שלום כתבתי פה בעבר ואני שוב מרגישה צורך לכתוב
אמא בבית אבות עדיין וכנראה תישאר שם, היחס שם לא משהו כרגיל
בגלל שהיא שמנה אז לא לוקחים אותה לבדיקות לצילומים לסורוקה והם אומרים שהכל אמור להיות על חשבונינו הסעה אמבולנס והכל
שאנחנו נביא לה אורטופד אם צריך או פסיכולוג!
אני בת 23 סטודנטית ואין לי את כל הכסף הזה ואבא נתמך אבטחת הכנסה ואין לו
אמא בוכה רוב הזמן שם ומסרבת לשתף פעולה גם בפיזיותרפיה צועקת והם טוענים שהיא לא רוצה ללכת יש מצב שזה נכון אבל למה?
אני לא יודעת אבל יש אפליה לשמנים כנראה! או שהבית אבות חוסך על חשבון הדיירים מדובר במחלקה סיעודית
גם אמבולנס מזמינים לחולה פעם בשנה ואם יצטרך מעבר והקרובים לא יסכימו לשלם הוא ימות ככה אמרו לאבא שלי  האם זה חוקי?

מנהל בית האבות בעצמו שמן עם בטן ענקית איך הוא מעז להפלות שמנים ככה?! והעובדת סוציאלית שלנו גם שמנה!!!! אני לא מבינה הם לא מבינים שגם ככה להיות שמן לא קל בחברה שלנו ?!
הבנתי שהאחות הראשית היא מגבה את המטפלים הם חברים שם הצוות כך שאם מישהו עושה משהו לא טוב לא יקבל נזיפה כנראה אלא חיוך ונשיקה
אין לי כוחות להתמודד עם כל הזבל הזה והמערכת המבזה הזאת
כמה עצוב במדינה הזאת שככה מפקירים מבוגרים לגורלם בידייהם של זאבים !
יש שם 3 מטפלים שאני מרגישה שיש להם לב באמת ולא אבנים!

מה יהיה על אמא? אני לא יכולה לחיות בידיעה שהיא בידיי זאבים כאלה !
ואבא? בן 60 לא קל לו
אני בת יחידה
נמאס לי מהכל ומכולם !

אבא מחפש בתי אבות אחרים אבל מי מבטיח ששם לא יהיו זאבים? אולי במשמרת אחת כן והשניה לא? אולי תיהיה מתישהוא החלפת כוח אדם
ובכל זה תלויים חייה של אימי שלא חטאה !
אני מאוכזבת מאוד מכל ההתנהלות של המדינה הזאת גועל נפש !

אני רק מקווה שהיחס שאמא מקבלת מהכלבים האלה הם יזכו לו כשיגססו כמו כלבים !
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
04/07/2010 | 20:56
3
18
צר לי לשמוע על הרגשתך באשר ליחס שמקבלת אמא בבית האבות.
אני מתקשה להאמין שזוהי אפליה על רקע העובדה שאמא שמנה, אבל אני חייבת לחזק אותך ולומר לך, שאם את מרגישה שקיים יחס לא הולם כלפי אמא - עליכם לפעול בעניין.
נסיון למצוא בית אבות אחר זו אופציה אחת.
בנוסף, להמשיך להיות כל הזמן עירניים לנעשה בבית האבות ולא לפחד להתלונן. בתוך בית האבות וגם מחוץ לו - אם אתם מרגישים שיש צורך (למשרד הבריאות).

מחזקת אותך על מסירותך הרבה לאמא,

אלינור, עו"ס
לצפייה - מוסתר
04/07/2010 | 23:35
לצפיה ב-'שלום מלאכית'
שלום מלאכית
07/07/2010 | 22:27
1
7
לא כל המקומות הם כאלו, כמו שאת מתארת. יש מקומות טובים, אני יודעת כי עבדתי במוסד סיעודי גרוע וכיום עובדת במוסד סיעודי מעולה. יש לנו דיירים שמנים, וגם אחת במשקל חריג מאד, וכולם מקבלים אותו טיפול.
לא חושבת שהבעיה היא בעודף המשקל, הבעיה היא באופי האנשים שעובדים במוסד.
אם זו ההרגשה שלך, ממליצה לך מאד לחפש מקום אחר.
יצא לי להתקל בחברה בשם "אורים", זו חברה פרטית שנותנת שירותים לאנשים שמחפשים מוסד סיעודי, וגם עוזרת עם הקוד בלשכת הבריאות. השירות ניתן לחולה ולמשפחתו ללא תשלום, הרווח שלהם הוא מהמוסד. כמובן שאין לי שום קשר אליהם, אבל השבוע פגשתי נציגה שלהם והתרשמתי לטובה.
מאחלת לך שתמצאו לאימך מקום טוב יותר.
לילך
לצפיה ב-'היי לילך '
היי לילך
08/07/2010 | 00:27
9
תודה לך על העצות והתגובה אני באמת אחפש את חברת אורים מעניין מה שאת אומרת לגביה קיבלנו קוד ממש עכשיו
תראי לא משנה מה הסיבה שאמא מקבלת יחס כזה העובדה שהיא מקבלת יחס כזה! אומרים לאבא שיזמין על חשבונו אורטופד וכל דבר שרוצה!
את צודקת הכל תלוי באנשים ומה שאני אומרת שפה האנשים רעים אבל מי מבטיח שבמקום אחר יהיה להם מצב רוח אחר ויהיו טובים?

אין לי מושג מה זאת הגדרה לטוב ורע במיוחד אם מדובר באדם שמגדיר אחרת ממני כמובן טוב ורע!!!
אני לא יודעת בכלל אם לסמוך על עובדים סוציאלים אני רק רואה כמה הם מפקירים חולים סיעודיים ומזלזלים פה ובמיוחד בבית החולים
אני לא אשכח את הרעה הזאת איך היא דיברה אליי בחוסר רגישות כאילו שהיא למדה בשירותים את התואר בלי בסיס פסיכולוגי !!!
כל דבר שהוא רע הוא נוצר על ידיי אנשים מה לעשות אנשים מנהלים את העולם ולא טובים במיוחד !

אני מיואשת בכלל מהכל
לצפיה ב-'חדשים ודרושים ב- אנשים'
חדשים ודרושים ב- אנשים
01/07/2010 | 17:27
4

פורומים חדשים:

התוכנית שהחלה כ"אחד העם 1" וסחפה את המדינה הופכת לאחד העם 101. בפורום תוכלו לדבר על כל מה שקשור אליה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

מועדון לילה חוזרת למסך, עם הרביעייה שתעשה לנו את הקיץ ובגדול! הצטרפו לפורום ותתחילו להתמכר מחדש

---------------------------------------

כמו כן, לפורום תיכון השיר שלנו דרוש/ה מנהל/ת:

חושבים שאתם מתאימים ומעוניינים לנהל?
מלאו את הטופס הבא, שלחו לנו ואנו נחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'מחלה כרונית'
מחלה כרונית
29/06/2010 | 17:31
1
14
שלום.לפני כמה שנים חליתי במחלה כרונית שמשפיעה עלי בכול תחומי החיים-בריאותית,נפשית,כלכלית,משפחתית וזוגית.
המחלה קשה עבורי כי מלווה בכאבים וגם דכאון.כמובן שפניתי לטיפול למיטב הרופאים(גם לדיכאון)ואף לרפואה משלימה.בגלל שאני לא יכולה לעבוד אז הגשתי תביעה לביטוח לאומי לנכות אבל זה נמשך כבר הרבה שנים ומתסכל מאוד(מה גם שאם הם יתנו לי נכות זה בסביבות ה-1800 ש"ח) במיוחד בגלל שאני באה ממשפחה ענייה.מבחינה משפחתית אז אנחנו משפחה קטנה מאוד ,בלי תמיכה של המשפחה המורחבת ולצערי גם עם הרבה חיכוכים מאז שחליתי.מבחינה זוגית נאלצתי לסיים מערכת יחסים ארוכה עם בן זוג בגלל כול הבעיות הנ"ל.
אני מרגישה אפיסת כוחות מרוב בעיות וחוסר עזרה מצד המשפחה והמדינה .האם יש לך מה להציע לשיפור המצב?
לצפיה ב-'צופית'
צופית
04/07/2010 | 20:51
12
אני מציעה למצות את תהליך קצבת הנכות בביטוח לאומי, ובמקביל לבדוק אפשרות לקבלת השלמת הכנסה.
במידה וקיימת גם מגבלה גופנית-תפקודית, אני מציעה להגיש גם בקשה לשירותים מיוחדים (תוספת כספית לצורך העסקת עזרה של מטפל/ת).

בהצלחה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'פקידת סעד שנוטה לצד אחד בלבד'
פקידת סעד שנוטה לצד אחד בלבד
28/06/2010 | 21:21
1
79
שלום, בני בן שנתיים וחודשיים ואני ואביו גרושים מיום היוולדו.
המשמורת של הילד היא שלי ולאב יש הסדרי ראייה של פעמיים בשבוע ללא לינה ושבת בלבד(ללא שישי) פעם בשבועיים.
הילד לא מגיב טוב כאשר אביו בא לקחת אותו מהמעון ובכל פעם שאני רק מזכירה את השם אבא הוא מתחיל לבכות ולצרוח.
בימי שבת הילד חוזר אליי בערב רעב ומוזנח.
בנוסף ב3 חודשים האחרונים האב מבטל פגישות כמעט באופן קבוע כל שבוע בטענות שונות ולא מבוססות במסמכים.
פקידת הסעד מסרבת לראות לנגד עינייה את טובת הילד אשר כפי הנראה סובל עם אביו(לא אוכל,לא מחליפים לו טיטול) ואף הציעה להרחיב את הסדרי הראיה בטענה שרק כך הילד יתרגל לאביו. היא ביקשה להרחיב לימי שישי בשבוע שהוא לא לוקח את הילד בשבת משעות הצהריים ועד הערב. הסברתי לה כי שיגרת היום של הילד הינה לישון בצהריים לפחות שעתיים וכי השינוי הזה ישבש את חייו. אציין כי בשבתות שהוא אצל אביו הוא לא ישן כלל. פקידת הסעד טוענת שלא ברור לה כיצד תינוק בן שנתיים ישן כל יום שעתיים ביום,אף הפניתי אותה לגננת של הילד שתשאל אותה כמה זמן הוא ישן בצהריים כל יום.
מה עליי לעשות במקרה כזה שהפק"ס כל הזמן נגד טובת הילד ופוגעת בו ללא הפסקה למען קשר שאף האב מסרב לחזק ולטפח- אציין כי כמעט כל פגישה שהוא רוצה לבטל הוא מציע כי הסבא יהיה עם הילד כדי לחסוך בייביסיטר- עבור מי הסדרי הראייה? עבור האב או הסב?
פניתי כבר לכל גורם אפשרי אך אף אחד לא עוזר לי.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
04/07/2010 | 20:49
19
את מציגה בעיה מאוד מורכבת.
לצערי זהו אינו הפורום המתאים, שכן אנו עוסקים בבעיות רפואיות והשלכותיהן על החולה ומשפחתו.

בהצלחה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'דרושים וחדשים ב- אנשים'
דרושים וחדשים ב- אנשים
24/06/2010 | 16:14
4

פורומים חדשים בתפוז אנשים:

משפחת סימפסון חוזרת לתפוז! הפורום של המשפחה המצוירת המגניבה שמשגעת את העולם כבר 20 שנה נפתח מחדש וכולם מוזמנים

רבים סובלים מהתופעה השכיחה של ורידים ברגליים. בפורום רפואת ורידים תוכלו לקבל ייעוץ, מענה ועדכונים על חידושים בתחום.
ד"ר שלמה טורם יענה בפורום על שאלות בתחום רפואת הורידים וימליץ על טיפולים מתאימים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

כמו כן, אנו מחפשים מנהלים לפורומים הבאים:

תיכון השיר שלנו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
יהודי גאורגיה (טרם נפתח)
יהודי טוניסיה (טרם נפתח)

חושבים שאתם מתאימים? הציעו את מועמדותכם דרך הטופס הבא ואנו נחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

לצפיה ב-'נא עזרתכם - '
נא עזרתכם -
20/06/2010 | 21:23
1
13
שלום לכולם
אני חדשה במודיעין ומחפשת עבודה כעובדת סוציאלית במודיעין ובסביבה
בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית + ניסיון של 3 שנים
מסיימת חופשת לידה ואשמח אם תוכלו לומר לי אם ידוע לכם היכן אפשר לחפש עבודה בתחום
תודה רבה
לצפיה ב-'את יכולה לברר'
את יכולה לברר
22/06/2010 | 22:09
2
בלשכת הרווחה המקומית. בנוסף פני לפורום עובדים סוציאליים . אולי שם יש יותר מידע.
לצפיה ב-'שלום. צריכה הצעות ליעוץ למשפחה '
שלום. צריכה הצעות ליעוץ למשפחה
16/06/2010 | 14:23
1
13
שלום
אני לא יודעת אם הגעתי לפורום הנכון.
אני והוריי מבקשים לקבל יעוץ בנוגע לאחותי הבוגרת (36) שחיה בבית ומסרבת לעבוד, להשכיר דירה וכיוצא בזה.
האם מישהו מכיר מוסד/ארגון מישהו שיוכל לתת הכוונה ל-איך להדריך אותה, איך לפנות אליה בצורה שתבין?

תודה
לצפיה ב-'ייעוץ משפחתי'
ייעוץ משפחתי
16/06/2010 | 20:22
14
ישנן תחנות לייעוץ משפחתי בחלק מלשכות הרווחה בערים השונות בארץ, ניתן להעזר בהן.

אפשר גם לפנות לאיש מקצוע בצורה פרטנית, שיכול לייעץ להם כיצד לנהוג.

בברכה,

אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'אם נולד למישהו ילד מונגולי וכדומה'
אם נולד למישהו ילד מונגולי וכדומה
14/06/2010 | 20:36
1
251
האם יש מצב שהוא ימסור את הילד למישהוא, או שהבן אדם חייב להישאר עם הילד ולגדל אותו כל החיים ? . . . תודה רבה
לצפיה ב-'שאלה מורכבת'
שאלה מורכבת
16/06/2010 | 20:20
26
ואני חושבת שלא נכון לענות עליה דרך פורום באינטרנט. מאוד ממליצה לפנות לעובדת סוציאלית באיזור המגורים להתייעצות.

בברכה,
אלינור, עו"ס
לצפיה ב-'נכות - תוספת עבור בת זוג'
נכות - תוספת עבור בת זוג
29/05/2010 | 00:36
1
14
אני מוכר כנכה בביטוח לאומי וכמו כן מקבל פיצוי חודשי מחברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה.
בת זוגי אינה עובדת ואין לנו מקורות הכנסה נוספים.
בחודשים הקרובים אני אמור להפסיק לקבל את התשלום מחברת הביטוח עקב הגיעי לגיל 65.
רציתי לברר האם אוכל לקבל תוספת עבור בת זוג מביטוח לאומי. (היא מוכרת כידועה בציבור שלי כבר שנים רבות)
לצפיה ב-'בטי, '
בטי,
30/05/2010 | 15:24
2
מציע שתפנה לפורום יעוץ בעיניני הביטוח הלאומי בתפוז בקישור:
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה למנהלי הפורום.'
שאלה למנהלי הפורום.
27/05/2010 | 16:44
2
14
מצורפת בזה עצומה שהגיעה אלי למען ילדים חסרי עורף משפחתי תומך.

האם לדעכם העצומה הזו עשויה לעזור?

http://www.atzuma.co.il/yeladim/
לצפיה ב-'עצומה'
עצומה
28/05/2010 | 09:46
1
17
יכולה לעזור לפי דעתי כאשר היא חלק ממערכת רחבה יותר של קידום נושא. התקציבים לשרותים חברתיים קוצצו לא בגלל העדר עצומות אלא בגלל תפיסת עולםהרואה בהפרטה את התשובה לכל עיניין
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
28/05/2010 | 16:00
4
לצפיה ב-'יחסי אב-בת'
יחסי אב-בת
27/05/2010 | 19:03
39
שלום,
אני ואבא שלי לא מדברים כבר מעל ל 10 שנים.
אני לא זוכרת מה היה הריב, אך אני יודעת מה גרם לי לאהוב אותו פחות ופחות. הוא אף פעם לא פירגן, לא אמר מילות חיבה. אדם קר ואגואיסט לא מעט, היה יורד עליי בהומור שילדה בת 10 לא מבינה..    עד שיום אחד חטפתי עצבים ורבנו ומאז לא מדברים.
למעשה את כל התקופה החשובה בחיים עברתי בנוכחותו אך בלי כל קשר אליו. היחסים שלו עם אמא שלי גם לא טובים.
לפני כשנתיים עברתי לגור עם בן זוגי מזה 5 שנים.
היום אני לפני חתונה, כאשר אני ובן זוגי התארסנו ניגשנו יחד אל אבא שלי והודענו שאנחנו מיתחתנים. זה היה צעד גדול וכולי רעדתי.
אבא שלי היה המום כשאמרתי שאני רוצה שיהיה בחתונה והסתכל על בן הזוג שלי ואמר טוב אח"כ. התעלם. מאז עברו 3 חודשים ואין שינוי מלבד זה שלאחרונה אני מרגישה שהוא מנסה להתקרב.
קשה לי מאוד להתקרב אליו. אני מרגישה שאני קופאת, לא מסוגלת.
אני רוצה שיהיה בחתונה, אך קשה לי. כל הזכרונות הרעים ממנו פשוט צפים. אני מנסה לחשוב על הדברים הטובים אך אין משהו משמעותי.  אני בבעיה.
איך אני מצליחה להתקרב אליו? אני מרגישה שזה ממש גדול עליי.
לצפיה ב-'מחלה של אבא'
מחלה של אבא
26/05/2010 | 12:56
1
5
היי,

זקוקה לעזרה, אנסה לקצר בתיאור המצב ומקווה שתוכלו לכוון -

אבא שלי בן 60 וקצת, אובחן לפני כמה חודשים כחולה בפרקינסון. התחיל טיפול תרופתי אך מצבו מדרדר מאוד, במיוחד נפשית. הוא הפסיק ללכת לעבודה, אך מסרב או לא מצליח להשלים את תהליך הביטוח הלאומי כדי שיקבל כסף למרות שלא עובד.
בנוסף - הוא גר עם אשתו (נשוי בשנית) ועם הבת שלהם בת ה- 12. אשתו לא מצליחה להתמודד עם המצב, אפילו לא ללכת איתו לרופא או לשמור מסמכים רלונטים ולפקח על תהליכים. הם גרים במעלות ואני בתל אביב, ולכן אני ממש לא מצליחה מרחוק לעזור להם בשום צורה.

מרגישה שהם צריכים מישהו שיבוא אליהם לפחות פעם בשבוע, יפקח על המצב, אולי יעזור במילוי מסמכים וכו', יתן כתף נפשית או משהו. בנוסף - אני מנסה למצוא קבוצת תמיכה לו או לאשתו באזור מעלות וממש לא מוצאת. (חיפה זה מאוד רחוק להם ואבא שלי כבר לא יכול לנהוג).

האם יש איזו מסגרת שמפעילה מתנדבים שיוכלו לבוא ולעזור? או קבוצת תמיכה קרובה? (דיברתי עם העמותה לפרקינסון אבל אין להם דברים רלונטיים).

תודה,
נטע
לצפיה ב-'נטע שלום,'
נטע שלום,
26/05/2010 | 19:02
2
נראה לי שכדאי לפנות לשרותי הרווחה  במעלות.
הם אמורים להכיר את השרותים הקהילתיים בעיר וסביבותיה,
יתכן שהם גם יכולים לסייע במילוי הטפסים של ההביטוח הלאומי.
דרך נוספת יכולה להיות פניה לעובדת הסוציאלית של קופת החולים של אבא.
המצב בו את במרכז הארץ וההורים בגליל מאוד מקשה ומתסכל מקווה שנתתי כיוון.
נשמח אם תשתפי אותנו במה שקורה.
אם יש שאלות נוספות נשמח לחשוב יחד על כיוונים ופתרונות

לצפיה ב-'מנסה לעזור לחבר של חבר'
מנסה לעזור לחבר של חבר
21/05/2010 | 19:09
1
3
יש לנו חבר שלוקח כדורים שכנראה לא עושים לו טוב.

הוא נמצא בתכנית שיקום אבל רק פעמיים בשבוע.

אני רוצה לנסות לעזור לו אבל לא בדיוק יודעת איך.

הוא רווק בלי חברים.

הייתי רוצה למצוא לו איזו רשת חברתית או
מפגשים חברתיים שיכולים להתאים לאדם במצבו.

יש לו חונך פעמיים בשבוע. גם זה לדעתי לא מספיק.

מגיע לו גם עזרה של עובד זר. אולי יהיה לו בעתיד.

הוא תמיד מתלנון על הכדורים שלא עושים לו טוב
אבל אין לו איש מקצוע פסיכיאטר שהוא סומך עליו
ולא ישנה על דעת עצמו.

הוא אדם מאד נחמד עם לב טוב.

לי יש הרגשה שהוא יכול לצאת מזה, אבל רק עם עזרה

וליווי נכונים.

האם יש לכם רעיונות?

תודה רבה
לצפיה ב-'בלונדה שלום'
בלונדה שלום
24/05/2010 | 20:47
6
אינני יודעת על אילו כדורים את מדברת, אבל אני מניחה שהגיעו עם מרשם מרופא.

האם יוכל לפנות לאותו רופא ולברר מדוע הכדורים לא עושים לו טוב?
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב- אנשים'
פורומים חדשים ב- אנשים
20/05/2010 | 16:51
3

הקומיקאית הישראלית הכי מצחיקה ואנרגטית בשטח חוזרת לעונה חדשה. בואו להתמכר מחדש לתכנית בפורום הרשמי של עדי אשכנזי

מעולם לא השתלם לנו יותר לנסוע במונית. העונה החדשה של מונית הכסף יוצאת לדרך ורגע לפני אנחנו מזמינים אתכם להתכונן בפורום הרשמי

התגעגעתם לאסי? לא יכולים בלי נועה? אפשר להרגע!
לקראת הגיעה של העונה השנייה כולם מוזמנים לפורום החדש לסדרה תיכון השיר שלנו כדי לדבר, להתעדכן ולחלוק רשמים עם צופים אחרים

אם המונחים "fierce" ו-"smize" אינם זרים לכם - רוב הסיכויים שאתם שייכים לכאן. בפורום הטופ מודל הבאה מדברים על העונה החדשה והתכנית לדורותיה. טיירה ממתינה לכם

מה קורה בעולמם של האנשים שהופכים את המציאות שלנו לריאליטי?
בדיוק בנושא זה עוסקת הסדרה 15 דקות, העוסקת במתמודדי תכנית ריאליטי, ההפקה שמאחוריה וכל התככים שמסביבה. מדברים על זה בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ