לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טרקטורון מעופף- בקאי
ממ"ג -מצנח ממונע גלגלי או בשמו העממי "בקאי" /"טרקטורון מעופף" הוא כלי טיס ממונע ,גלגלי דו מושבי בעל כנף רכה הנראית כמצנח.
 הממ"ג הינו כלי הטיס הפשוט והבטוח ביותר להטסה ,עלויות הרכישה ,הפעלה והאחזקה שלו לצד פשטות ההטסה והבטיחות מעניקים לו יתרונות רבים על פני כלי טיס אחרים והמאפשרים כמעט לכל אחד להגשים את חלומו ולהפוך ולהיות טייס..
הכלי קטן וקל,ניתן לאיחסון בחניה הבייתית ולגרירה על ידי רכב משפחתי ממוצע תכונה המאפשרת לו ניידות רבה ולצד העובדה כי ניתן להמריא אתו כמעט מכל שדה פנוי -גם גמישות תפעולית מקסימאלית.

הממ"ג נחשב לכלי טייס בטוח במיוחד . מהירות הטיסה נמוכה, הוא אינו "יודע" להזדקר,לצלול , ובכל מקרה של תקלה במנוע - המצנח מאפשר דאייה איטית ונחיתה רכה.

הממ"ג מצוייד בחגורות בטיחות ובקסדות מגן עם אזניות ומיקרופון המאפשרות תקשורת נוחה בין הטייס לנוסע ועם ממ"גים נוספים בזמן הטיסה.

פורום טרקטורון מעופף בקאי,נולד כדי לאגד את "המשוגעים לדבר האמיתי" מטרתו להעניק בית חם לטייסי הממ"ג לחלוק מידע חשוב לשתף בחוויות ,רעיונות וסיעור מוחין אך ומעל לכל לתת לך ,המתעניין הפוטנציאלי, את קרש הקפיצה לתחום וכניסה איטית מדודה ואחראית לעניין.משתתפי הפורום ישמחו להשיב על כל שאלה הקשורה לתחום,סתמית ככל שתשמע, וירתמו לסייע למעוניינים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טרקטורון מעופף- בקאי

ממ"ג -מצנח ממונע גלגלי או בשמו העממי "בקאי" /"טרקטורון מעופף" הוא כלי טיס ממונע ,גלגלי דו מושבי בעל כנף רכה הנראית כמצנח.
 הממ"ג הינו כלי הטיס הפשוט והבטוח ביותר להטסה ,עלויות הרכישה ,הפעלה והאחזקה שלו לצד פשטות ההטסה והבטיחות מעניקים לו יתרונות רבים על פני כלי טיס אחרים והמאפשרים כמעט לכל אחד להגשים את חלומו ולהפוך ולהיות טייס..
הכלי קטן וקל,ניתן לאיחסון בחניה הבייתית ולגרירה על ידי רכב משפחתי ממוצע תכונה המאפשרת לו ניידות רבה ולצד העובדה כי ניתן להמריא אתו כמעט מכל שדה פנוי -גם גמישות תפעולית מקסימאלית.

הממ"ג נחשב לכלי טייס בטוח במיוחד . מהירות הטיסה נמוכה, הוא אינו "יודע" להזדקר,לצלול , ובכל מקרה של תקלה במנוע - המצנח מאפשר דאייה איטית ונחיתה רכה.

הממ"ג מצוייד בחגורות בטיחות ובקסדות מגן עם אזניות ומיקרופון המאפשרות תקשורת נוחה בין הטייס לנוסע ועם ממ"גים נוספים בזמן הטיסה.

פורום טרקטורון מעופף בקאי,נולד כדי לאגד את "המשוגעים לדבר האמיתי" מטרתו להעניק בית חם לטייסי הממ"ג לחלוק מידע חשוב לשתף בחוויות ,רעיונות וסיעור מוחין אך ומעל לכל לתת לך ,המתעניין הפוטנציאלי, את קרש הקפיצה לתחום וכניסה איטית מדודה ואחראית לעניין.משתתפי הפורום ישמחו להשיב על כל שאלה הקשורה לתחום,סתמית ככל שתשמע, וירתמו לסייע למעוניינים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

הודעה על דחיית אירוע ! ! !
24/05/2016 | 21:27
14
הודעה על דחיית האירוע בסופ"ש הקרוב ! ! !
יש משפט שהולך איתי באופן קבוע "אם יש ספק אז אין ספק" ....
אחרי התלבטויות לא קלות הוחלט לעבוד עם השכל והראש ולא עם הבטן והרצון. האירוע התעופתי שתוכנן לסופ"ש הקרוב בגליל המערבי נידחה לשבוע הבא לתאריך 04.06.2016 מטעמי מזג אוויר.
בטיחות ציבור הטייסים הרבים שנירתמו לאירוע המיוחד הזה ,חשובים ביותר ואיני מוכן לקחת את הסיכון ולו את הסיכון הכי קטן שיש. צריך לדעת מתי לומר "לא". האירוע כמו שהוא הועתק לסופ"ש הבא שנקבל בו מז"א יותר טוב ויותר בטוח לטיסה.  תודה לכל שותפי האזמ"ים, הממ"רים והממ"גים על הנכונות והבעת תמיכה וחיזוק בהחלטה.
ניפגש באוויר...
הודעה ממודיעין טיס - 23/05/2016
23/05/2016 | 12:11
1
80
למה החליט לצאת עם הודעה?
24/05/2016 | 10:04
35
אטיס טלפוני לא פעיל כבר לפחות חודשיים או שלשה
מבט על והפעם: שיטפונות של פסוקי תנ"ך וחילוץ 669
19/05/2016 | 11:33
2
97
מדבר יהודה נתפס כמקום צחיח: חסר משקעים, יבש ממים ושרבי, ואכן – זהו מצבו במשך רוב ימות השנה. 
אולם הפעם נתמקד דווקא בסכנת הטביעה שצופן לנו המדבר, וביחידה הצבאית המתאמנת בו – זו שמפעם לפעם אנו צופים בחילוציה. 
מן העבר השני, לא פעם אנו תוהים מי אלו אותם גאונים אשר נתקעו על המצוק ועבורם מזניקים את היחידה ומסוקיה. 
נעסוק גם בחלק מאותם הגאונים. הכול במאמר זה הפעם 
תודות :
לאורי הרטמן על העריכה.
למשה שטאובר   הטייס .
לחבורת הסנוניות שאירחו אותי
עד הפעם הבאה- נתראה!!!
כל הכבוד אבי-מרתק
20/05/2016 | 08:48
28
נהדר כמו תמיד (ומתוך הרגל כל הזמן חיפשתי מקומות לנחיתת חירום
20/05/2016 | 22:32
41
כבוד לניר הרטמן
22/05/2016 | 19:16
57
כבוד לטייסי הממ"ג. ראו מה גוגל חושב על הטייס ניר הרטמן אשר ממש לא במקרה הוא הבן של אבי הרטמן, מיודענו רב הידע והתושיה בכל הקשור לטיוב ויצירת העיניין וידע על מקומות ואפשרויות הטיסה בממ"ג (ראו אתר "מבט על" https://www.mabat-al.com/%D7%9E%D7%A4%D7%94/ ....
אז כמו שכבר נאמר פעמים רבות קודם לכן : כמו האב, כך הבן!
יישר כח למשפחת הרטמן. 
שימו לב-"למנהל קבוצת פייסבוק יש אחריות למה שנכתב בקבוצה"
19/05/2016 | 18:41
1
92
וההנחייה למנהלי הפורומים היא אפס סובלנות לביטויים של אלימות מילולית, שיימינג, לשון הרע וכד'

http://www.themarker.com/law/1.2844898

בקצרה-
ראש מועצת מזכרת בתיה תבע אדם בשל אמירות שפורסמו נגדו בכמה קבוצות פייסבוק. השופטת דחתה את התביעה, אך קבעה כי למנהל קבוצת פייסבוק יש אחריות לפרסומים של אחרים בקבוצה"

החדשני בפסיקה הוא שהיא מכירה בקבוצות פייסבוק (ובמשתמע, בקבוצות דיון בכלל, כולל פורומים) כאמצעי תקשורת מודפס, ולכן על מנהל הקבוצה חלה אותה האחריות שיש לעורך עיתון על המתפרסם בעיתונו- כולל חשיפתו לתביעות לשון הרע (שהיה קשה להחילן עד עתה על מנהל פורום, מכיוון שפורום לא הוגדר במפורש כאמצעי תקשורת. הפסיקה הזו כן מגדירה פורום או קבוצת פייסבוק ככזה)

"עו"ד אמיר ונג, ראש מחלקת רגולציה ותקשורת במשרד רון גזית, רוטנברג ושות'...: "אם פעיל חברתי חושב לפתוח קבוצת פייסבוק ... כדאי לו להיזהר ולחשוש, לפי פסק הדין, שכן הוא יחשב 'העורך' של הקבוצה ויהיה אחראי לכל דברי לשון הרע שייכתבו שם" ...."

אז שים לב :)
20/05/2016 | 08:49
50
טיסה
22/05/2016 | 10:10
65
בוקר טוב חברים מי טס או רוצה לטוס באזור הדרום דימונה ירוחם המכתש הקטן נא לייצור איתי קשר בני 0537572386
סכין לחיתוך מיתרים, חגורות בטיחות
18/05/2016 | 15:35
4
106
שלום חברים, 
לא פעם נשמעה המלצה לטוס עם סכין צמודה כדי לאפשר חיתוך מיתרים, חגורת בטיחות בעת חירום כמו למשל מקרה צניחת הממ"ג למאגר רבדים. 
חבר טוב שלי המגיע מתחום הצלילה הציג בפני סכין אשר נראית מתאימה להפליא לצרכינו. 
אני שולח לכם קישור להתרשמות.
מדובר בסכין שמצד אחד בטיחותי ביותר (לא יכול לפצוע גם במצבי לחץ וחירום) וגם בעל יכולת לחתוך במהירות מיתרים, חגורות בטיחות, ריתמות וכו'.
הסכין קל משקל ומגיע עם נרתיק אשר יכול להתחבר לחגורת מכנסיים, רצועת שעון וכו'.
מיוצר בארה"ב, מגיע עם סט להבים להחלפה ומאושר ע"י רשות הטבע והגנים לשימוש.
אפשר להתרשם מהקלות והנוחות בשימוש - https://www.youtube.com/watch?v=_tcGZsfZawY
התרשמות
18/05/2016 | 21:16
64
היי אריק, על פניו הסכין והרעיון ניראה מאוד בטיחותי ומעוצב נכון , אך לדעתי לא מתאימה למצבי חירום קיצונים בתחום שלנו . לשימוש כללי ובטיחותי -אהבתי,אזמין אחת. סכין או אולר עדיף תמיד איזה לדרמן מיקצועי שיכול לעשות עוד דברים. תאמין  לי שראיתי סירטונים (כאן בארץ) של דברים שלא יוכל לפרסם ,שלדרמן עושה פלאים שאתה נתקע על עץ בגובה 15 מטר עם מצנח......
פק"ל כיס קבוע לטיסה
20/05/2016 | 09:03
1
56
סכין מתקפלת בעלת להב אחד חד מאוד וקצר - מיוחדת ומיועדת לחיתוך מיתרים- יושבת קבוע אצלנו בסרבל טיסה בכיס הזרוע.

בנוסף מתנה שקיבלתי מחבר יקר ,סט הישרדות קטן בגודל של כרטיס אשראי מתוצרת ויקטוריאניקס ,שכולל כל מיני פיצרים נחמדים לרבות פנס זעיר יושב בכיס הסרבל- לא חובה אבל גם לא ממש מורגש.

מומלץ מאוד להחזיק על הכלי סט של מפתחות סגורים עבור הכלי ,בסיקסשוטר זה פשוט וקל : נדרשות המידות : 1/2"  7/16"  "9/16 שני מפתחות סגורים דו צדדיים לכל הכלי.
לכל מקרה של נחיתה בשטח והצורך לפרק או לחזק חלקים מהכלי.

טיסה נעימה,
ניר

ועוד כמה דברים...
21/05/2016 | 19:51
42
כמו ערכת עזרה ראשונה בסיסית ולפחות בקבוק גדול של מים. המתנה לחילוץ בחום של 35 מעלות עלולה לגרום להתיבשות! וכן, גם טלפון סלולרי טעון.
פק"ל חירום
20/05/2016 | 16:37
73
טייס ותיק ומנוסה המליץ לי גם על מסור שרשרת לחיתוך ענפים

פסטיבל ים של גליל מערבי
30/04/2016 | 10:44
7
302
פסטיבל  "ים של גליל מערבי 2016"
שלום צוותי אוויר,טייסים וטייסות.
כמידי שנה בחודש מאי מתקיים אירוע התעופה המסורתי בגליל המערבי,כמטס ראווה ענק עם מגוון כלי טיס מעל נופי הגליל המערבי.
השנה המתכונת שונתה ותהיה ביחד עם אחיינו המהירים והגדולים יותר מהאגודה לתעופה ספורטיבית עם מטוסי השטח שלהם.
תאריך האירוע 28.05.2016
האירוע יכלול ארוחת בוקר עם קייטרינג בוטיק מיוחד ואחרי המראתכם למטס תתבצע במקום פריסת שטח נעימה עבורכם.
אין צורך להביא מאומה,
"הכל כלול", הארוחה, השולחנות,הכיסאות, השמשיות סביב כל שולחן ואפילו המוסיקה מוכנה.
נשאר לכם רק להגיע ולטוס בכיף.
האירוע יתקיים במנחת ייבור (בועת זבולון) ויכלול מטס סובב גליל מערבי.
זמן מסלול הטיסה לממ"גים עד 1:20-1:30 ויכלול אתרים מדהימים ע"פ תדריך שיתבצע בבוקר יום המטס.
משך טיסה  לממ"רים הינו  כ1:15 עם מסלול מקוצר .(רגיל כ 1:30)
למעוניינים ניתן להגיע למנחת ערב קודם בתאום מראש בלבד .
איסור מוחלט על הבערת מדורות !!! (מלקחי שנה שעברה....)
עקב מורכבות הפקת האירוע ,הרישום והתשלום מראש בלבד. לא יהיה ניתן להצטרף למטס ואו לארוחות ביום הפסטיבל .
ביטוח בתוקף - חובה לכל משתתף !
עלות לכל משתתף טייס ואו נוסע  60ש"ח.    - התשלום ב כ.אשראי בלבד  
הרישום עד לתאריך 22.5.2016 בלבד - מספר המקומות מוגבל  !!!!
לפרטים והזמנות  0547-380170
נשמח לראותכם , להתראות באוויר...

01/05/2016 | 08:42
84
כול הכבוד גיל על היוזמה שאתה עושה  כול פעם מחדש 

עידכונים:
03/05/2016 | 23:03
4
156

מיקום האירוע שונה (לטובה ). קיבלנו לאחר סיכום מתיש שדה שיוכשר לכבוד האירוע בקיבוץ כפר מסריק בחלקו המזרחי.
הכניסה לשטח האירוע תהיה כפי הניראה בכניסה פרטית . פרטים בהמשך.
השדה יוכל לקלוט כמות יפה של כלים ולא יתבצעו המתנות בפריסה.
ההרשמה לידעתכם עד סיום מכסת הכלים שהקצבנו לאירוע ובנתיים זה מתקדם יפה ולקראת הסוף (אחרונים להזדרז...) כמו כן,  מתחם האירוח של הקיבוץ העמיד לרשות הטייסים וצוותי האוויר  והקרקע את החדרי אירוח שלו במחירי לינה מיוחדים לתאריך האירוע, הרוב כבר נתפס ונכון להערב נשארו עוד 2 חדרים . לפרטים ניתן לפנות אלי או ישירות לאתר התיירות בכפר מסריק.
פרטים נוספים בהמשך.

אזלו המקומות במתחם התיירות בכפר מסריק
05/05/2016 | 22:22
2
96
כל החדרים במתחם ניתפסו ע"י ממגיסטים זריזים.
ממתין לקבלת מחירים מיוחדים מהמלון בוטיק סי לייף עם בריכה וחוף פרטי וכנ"ל מקרלטון.
אעדכן שיהיו נתונים.
סיום הרשמה !
07/05/2016 | 07:48
1
114
איזה יופי של הענות.
בגדול ההרשמה הסתיימה מוקדם מהמצופה,אנו מלאים .
עוברים לשלב ההכנות הסופיות...
שימו לב לעקוב אחרי ההודעות בקבוצת הווצאפ שנפתחה במיוחד לאירוע.
לאלו שנירשמו וללא ווצאפ,נא לצור קשר טלפוני כ 3 ימים לפני האירוע.
ניפגש באירוע.

מקומות לינה נוספים :
07/05/2016 | 21:55
104
יש מקומות לינה במחירים מיוחדים במלון בוטיק סי לייף נהריה, מי שמכיר יודע...אחלה של מקום מפנק.
בנוסף,כפי הנראה תהיה אפשרות של לינת שטח עם חשמל במקום,עובדים על זה כרגע. שימו לב שיהיה תנאי בטיחות בלתי מתפשר של הגעה בערב רק עד רדת החשכה (שער הכביש למנחת ייסגר ברגע שיחשיך ). 
שבוע טוב ומוצלח
מהו מירשה הטיסה-הנתיב? וכן הגעה לשדה?
22/05/2016 | 11:05
27
הי גיל,
באילו שעות ההמראה של הממ"גים?
מהו נתיב הטיסה פחות או יותר?
מישהו נותן תדריך בטיחות לפני ההמראה?

יש מפת הגעה לשדה בכפר מסריק?

תודה!
למעוניינים לצפות במטס
20/05/2016 | 08:51
58
מתי הוא חולף מול טיילת נהריה?
תעופה קלה
19/05/2016 | 12:37
90
מי טס באזור הדרום ומתי מגיע יש לנו נוף יפה מנחת הכי גדול בארץ נמצא בדימונה אפשר לטוס לכיוון ערד או ירוחם ממש כייף נא לייצור איתי קשר בפאלפון 0537572386 בני
טרייק
19/05/2016 | 00:15
97
מי שרוצה לעבור לטרייקים יש לי טרייק מסוג revo 912 הטרייק המהיר מכולם כנף מהירה מאוד לא ללב חלש נא לפרטים בפאלפון 0537572386 בני 
ממג מנוע 912 100 כס למכירה 0546554477
17/05/2016 | 17:21
1
96
דרים משין למכירה...
18/05/2016 | 05:57
58
2 פעימות ראש כחול, כנף עפקו הייבריד 500 .
הכלי והכנף במצב מצויין. ללא העגלה.
052-3289668
מעוניין להצטרף לשותפות בבקאי ממ"ג
15/05/2016 | 13:45
87
היי
ברצוני להצטרף לשותפות בבקאי. בעל נסיון רב בהטסת ממ"ג
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:16
9
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
מסוקים רודפים אחרי טרקטורון מעופף הבוקר
15/05/2016 | 00:50
1
129
רדפו???
15/05/2016 | 09:29
94
או חלפו ומישהו "ניפח"איזה סקופ? חסרים המון פרטים.
איסור טיסות ביום העצמאות
06/05/2016 | 22:22
1
202
למי שלא קיבל את הנוטאם:
מדוע לא לקיים את המטס המסורתי משעה 17:00?
09/05/2016 | 13:57
104
כפוף למזג האויר, כמובן.
הודעה ממודיעין טייס לגבי הימים הקרובים
09/05/2016 | 21:07
130
התקבל היום:

טיסה ביום העצמאות - עד 9 בבוקר
11/05/2016 | 23:18
77
לפי הודעה שקיבלה העמותה, הטיסה אפשרית במגבלות הרגילות של הבועות עד השעה 9 בבוקר. משעה 9 השמיים סגורים!

שימו לב שיש את המטס המסורתי של יום העצמאות והרבה מטוסים יחצו את השמיים בגובה נמוך החל מ 9 בבוקר.

שיהיה שמח ועם טיסות בטוחות
יריב
המלצה למנוע טרקטורון חד מושבי
09/05/2016 | 19:30
6
208
שלום לחברי הפורום
אני גר בציאנג מאי תאילנד והתחלתי לטוס בטרקטורטן חד מושבי
קניתי מנוע MINARI 180 סמ"ק ואינני מרוצה מהסיבה  שהמשקל הכולל בערך 135 
והמנוע מייצר 27 כ"ס
הבעייה שמסלול ההמראה קצר ורוח אף היא 0
מה שהופך את ההמראה למסוכנת ומסובכת עבורי 
עקב חוסר הבנה קניתי מנוע לא מתאים למשקל 
 על מנת לא לטעות שוב 
אני בודק באינטרנט מנועים שיכולים להתאים מינימום 250 סמ"ק 33 כ"ס
POLINI 250
BULL MAX 250 
SIMININI MINI 3
השאלה שלי האם יש למישהו היכרות אם המנועים שיכול להמליץ
אני צריך כוח בסל"ד נמוך להמראה קצרה ומהירה !!!
שאלה נוספת : האם מנוע 400 סמ"ק 44 כ"ס
VICTOR 1 מ SIMININI 
שהוא יותר מידי חזק לצרכים שלי יכול להתאים , או קיימת סכנה של כוח עודף בזמן ריצת המראה
תודה מראש 
חג עצמאות שמח
איתי
Victor 1 super SIMININI
10/05/2016 | 16:55
5
106
היי

אתה יכול לשלוח תמונה של הכלי ? מה המשקל הכולל של הכלי כולל דלק כולל טייס ?

יש נוסחה מאוד פשוטה לחישוב כמה דחף צריך

אני ממליץ על Victor 1 super SIMININI  מנוע מציון
תמונות של הטרייק
11/05/2016 | 15:41
4
123
היי
תודה על העזרה !
מצ"ב תמונות של הטרייק
ושל גיליון אקסל שם ניתן לראות את חישוב המשקל
המצנח הוא APCO משקל מקסימלי 165
תודה
איתי
דש לצפון
12/05/2016 | 23:11
3
71
מעוד שלום,

הכלי שצולם אינו טרקטורון מעופף הוא למעשה מרכב גלגלי למנוע ממ"ר כלומר מצנח ממונע רגלי ,במצנח כזה הניהוג בידיים, המצנח אליפטי ושונה ממצנחי הממ"ג גם המנועים שבשימוש אינם אלו שמצויים בממגים (מתחילים מ 55 כ"ס).

לכן אני מניח שלא קיבלת תשובות לשאלות שלך , אני ממליץ לך להכנס לאתר הממ"רים יש להם שם פורום והם ישמחו לענות לך על השאלות שלך.
ppg.co.il
Sawadikap  וטיסות מהנות,

ניר
תודה
13/05/2016 | 09:17
2
43
מסכים אם כל מה שכתבת
חידדת את ההבדל , 
הממג הוא יותר מצנח ממונע  מאשר כנף ממונעת  
חייב המון THRUST \HP
פורום ממג זה לא המקום הנכון לקבל תשובה לשאלה שלי...
תודה על התשובה ועל הלינק
Kapon mak
איתי
אתה צריך גם אמינות
17/05/2016 | 19:53
1
39
135 ק"ג יחד איתך אני מניח.
על פני 27 כ"ס אמור להספיק מעל ומעבר לכלי סינגל כזה.
המנוע הכי אמין שיש הוא רוטקס 503 שמספק 50 כ"ס.הפסיקו ליצר אותם בגלל תקנות זיהום אוויר אבל אפשר למצוא חדשים ומשומשים.
הבעייה שאין רוח אף והמסלול קצר מאוד
17/05/2016 | 20:07
20
הבעייה שאין רוח אף והמסלול קצר מאוד
כך שצריך להיות מאוד מיומן על מנת להמריא
במסלול ארוך באמת אין בעייה
אבל הכוח באמת לא  משהו 
דרים משין למכירה
08/05/2016 | 07:59
165
דרים משין, 150 שעות
מצנח מנטה שעבר בדיקה לפני 30 שעות
קסדות מעולות עם השתקת רעשים
כלי מדוגם ויפה לאחר טיפול
עגלה פתוחה (עם מסגרת כאופציה לסגירת ברזנט)
אהד - 054-6622666
הידוק ברגים
01/05/2016 | 15:40
5
161
חברים,

רוצה לשתף אתכם במשהו שחוויתי בסופ"ש האחרון.
בבד"ח לפני התנעה למדתי שיש לבדוק את הידוק הברגים, אבל מתי פעם עצרתם לבדוק אותם ממש?

אני חדש בתחום וקניתי לא מזמן דרים מאשין מיד שניה שעל פניו היה מתוחזק היטב.
בעת התקנה של מערכת קשר חדשה גיליתי במקרה בורג משוחרר במרכב.
מתוך סקרנות התחלתי לעבור באופן שיטתי ולהדק את כל הברגים.
להפתעתי גיליתי שלפחות 10 אחוז מהברגים היו משוחררים ברמה כזו או אחרת. לא מדובר בברגים שמחר היו מתפרקים באמצע טיסה אבל עדיין...

סתם אבחנה של טירון בתחום... 
טוב שתפסת! תודה על השיתוף!
01/05/2016 | 18:51
3
75
הרשו לי לחלוק אתכם מנסיוני בתעופה
03/05/2016 | 07:28
2
129
בתעופה, מקובל לבצע ביקורות תקופתיות - 50 שעות, 100 שעות וביקורות שנתיות. מאחר ואין אפשרות פרקטית לבדוק "הידוק" של כל הברגים (כי כאלו יש רבים), נהוג לסמן כל בורג, לאחר הידוקו הראשוני, באמצעות פס צבע מיוחד - כתום, בדרך כלל, אשר עובר על גבי ציר הבורג, האום והעצם המהודק באמצעות הבורג.
אם אום הבורג השתחרר, הפס הצבעוני "יישבר" ולא יהיה רציף.
בביקורת התקופתית, מתבוננים בכל הברגים ובוחנים את שלימות הקו הצבעוני. והיה ונתגלה קו צבעוני שבור - יש להדק את הבורג ולסמנו שוב, ע"י פס צבעוני חדש.
טכניקה יעילה, שהייתי ממליץ לכם לאמץ.
אריאל אריאלי
סגן נשיא - EAA ISRAEL
בונה מטוס GA ועוד מספר אולטראלייטים
תוספת חשובה !!!
03/05/2016 | 22:57
1
113
בעניין ברגים אומים ומה שבניהם...
אומים " ננעלים " לא אמורים להיפתח. במידה ואכן זה קורה  לא מומלץ להשתמש באום זה שוב ולסגרו בשנית. מבנה האום ננעל לאחר שהשתמשו בו בנעילה הראשונה לעולם לא יחזור למצבו הקודם. לפיכך רצוי ומומלץ להחליף את האומים שנפתחו ואו שוחררו אפילו חלקית.
להזכירכם, כל האומים בכלים הללו מאופיינים כאומי נעילה. מי שמשתמש באומים אחרים  עלול למצוא את עצמו בבעיה קשה יום אחד...
עלות האומים,שולית וזניחה.

טיסות בטחות.
כדאי להיזהר גם מהידוק יתר !!
04/05/2016 | 18:51
64
בדח בדח בדח
06/05/2016 | 22:18
87
שיתוף מעולה. אני גיליתי פעם בבדח שחסר לי בורג אחד מתוך ה 4 שמחזיקים לי את המנוע...
בנס הוא לא עף לי לפרופ ומשם כמו קליע עבר דרך המצנח...כמו לחבר שלי.

אחד הדברים שאני בודק בבדח שאגב נעשה לפני חימום המנוע! הוא לראות כריכות של בורג שבולט מכל האומים.
יש לזכור שעקב בלאי ושחיקה ייתכן מצב שבו הבורג לא נפתח אבל מה שמחובר אליו נשחק ולכן הוא הופך לחופשי. במקרה כזה חיזוק חיוני ואכן כדאי לעצור פעם או פעמיים בשנה ולגעת ולנסות לסובב ביד את כל הברגים בכלי. מה שזז זקוק לחיזוק דחוף..
נכונה ההערה של גיל שיש להשתמש באומי ניילוק בלבד. אומים אחרים חייבים להיות נעולים בטבעת קפיצית ודסקת חיכוך למניעת שיחרור.

טיסה נעימה.
ניר
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום טיולים בהודו נפאל
פורום קראוונים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום