לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טרקטורון מעופף- בקאי
ממ"ג -מצנח ממונע גלגלי או בשמו העממי "בקאי" /"טרקטורון מעופף" הוא כלי טיס ממונע ,גלגלי דו מושבי בעל כנף רכה הנראית כמצנח.
 הממ"ג הינו כלי הטיס הפשוט והבטוח ביותר להטסה ,עלויות הרכישה ,הפעלה והאחזקה שלו לצד פשטות ההטסה והבטיחות מעניקים לו יתרונות רבים על פני כלי טיס אחרים והמאפשרים כמעט לכל אחד להגשים את חלומו ולהפוך ולהיות טייס..
הכלי קטן וקל,ניתן לאיחסון בחניה הבייתית ולגרירה על ידי רכב משפחתי ממוצע תכונה המאפשרת לו ניידות רבה ולצד העובדה כי ניתן להמריא אתו כמעט מכל שדה פנוי -גם גמישות תפעולית מקסימאלית.

הממ"ג נחשב לכלי טייס בטוח במיוחד . מהירות הטיסה נמוכה, הוא אינו "יודע" להזדקר,לצלול , ובכל מקרה של תקלה במנוע - המצנח מאפשר דאייה איטית ונחיתה רכה.

הממ"ג מצוייד בחגורות בטיחות ובקסדות מגן עם אזניות ומיקרופון המאפשרות תקשורת נוחה בין הטייס לנוסע ועם ממ"גים נוספים בזמן הטיסה.

פורום טרקטורון מעופף בקאי,נולד כדי לאגד את "המשוגעים לדבר האמיתי" מטרתו להעניק בית חם לטייסי הממ"ג לחלוק מידע חשוב לשתף בחוויות ,רעיונות וסיעור מוחין אך ומעל לכל לתת לך ,המתעניין הפוטנציאלי, את קרש הקפיצה לתחום וכניסה איטית מדודה ואחראית לעניין.משתתפי הפורום ישמחו להשיב על כל שאלה הקשורה לתחום,סתמית ככל שתשמע, וירתמו לסייע למעוניינים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טרקטורון מעופף- בקאי

ממ"ג -מצנח ממונע גלגלי או בשמו העממי "בקאי" /"טרקטורון מעופף" הוא כלי טיס ממונע ,גלגלי דו מושבי בעל כנף רכה הנראית כמצנח.
 הממ"ג הינו כלי הטיס הפשוט והבטוח ביותר להטסה ,עלויות הרכישה ,הפעלה והאחזקה שלו לצד פשטות ההטסה והבטיחות מעניקים לו יתרונות רבים על פני כלי טיס אחרים והמאפשרים כמעט לכל אחד להגשים את חלומו ולהפוך ולהיות טייס..
הכלי קטן וקל,ניתן לאיחסון בחניה הבייתית ולגרירה על ידי רכב משפחתי ממוצע תכונה המאפשרת לו ניידות רבה ולצד העובדה כי ניתן להמריא אתו כמעט מכל שדה פנוי -גם גמישות תפעולית מקסימאלית.

הממ"ג נחשב לכלי טייס בטוח במיוחד . מהירות הטיסה נמוכה, הוא אינו "יודע" להזדקר,לצלול , ובכל מקרה של תקלה במנוע - המצנח מאפשר דאייה איטית ונחיתה רכה.

הממ"ג מצוייד בחגורות בטיחות ובקסדות מגן עם אזניות ומיקרופון המאפשרות תקשורת נוחה בין הטייס לנוסע ועם ממ"גים נוספים בזמן הטיסה.

פורום טרקטורון מעופף בקאי,נולד כדי לאגד את "המשוגעים לדבר האמיתי" מטרתו להעניק בית חם לטייסי הממ"ג לחלוק מידע חשוב לשתף בחוויות ,רעיונות וסיעור מוחין אך ומעל לכל לתת לך ,המתעניין הפוטנציאלי, את קרש הקפיצה לתחום וכניסה איטית מדודה ואחראית לעניין.משתתפי הפורום ישמחו להשיב על כל שאלה הקשורה לתחום,סתמית ככל שתשמע, וירתמו לסייע למעוניינים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

למכירה דרים משין 2 פעימות
10/02/2016 | 21:09
92
דרים משין הכי יפה בארץ 
מנוע 582 ראש אפור 
מצנח אפקו הייבריד 500 עשה 50 שעות ונקנה 22/6/15 כולל תעודה.
פרופ 68" 
מערכת קשר פנים וחוץ חדשים מתח קבוע 12V
גלגלי בלון .
מיכל דלק נירוסטה 70 ליטר .
תאורת נחיתה כולל נצנצים חדשים .
מערכת חשמל כללית חדשה .
כסאות חדשים.
עגלה קלה מאוד מאוד סגורה ומרושיינת עברה טסט 9/2/16.
המנוע עבר טיפול גדול לפני 10 שעות 
הכוללים :
החלפת מצתים
החלפת צנרת דלק 
החלפת צנרת פרימר +פרימר
החלפת מסננים דלק+אויר .
החלפת אטמים לאגזוז .
המנוע מלא כח !!! מבריק ללא נזילות ועובד כמו שעון שוצרי .
לפרטים נוספים 
להתקשר לאילן 
0546094032
תודה 

תמונות ומחיר בפרטי

קישור לאירוע פורים
10/02/2016 | 18:51
79
קרנבל פורים בחוות רונית
10/02/2016 | 18:49
79
http://www.tapuz.co.il/Common/newpassword.aspx?use...
שלום לכולם
ברצוננו להזמין את כל טייסי הממגים בארץ ואת בני משפחתם לחגוג יחד את חג פורים בחוות רונית ביום שישי 25/3/16 בשעות הבוקר. היכנסו לקישור המצורף וחישבו על רעיונות מדליקים להתחפש, ולחפש את הממג שלכם ככל העולה על דמיונכם הפרוע.
צוות שופטים בכיר ייתן ציונים לכל הכלים ולטייסים גם יחד, שלושת המקומות הראשונים יזכו בפרסים. קצין בטיחות (גם כן בכיר) יבדוק כל ממג לפני המראה לוודא שהכלי בטיחותי לטיסה.
כל מי שמעוניין להקים באירוע דוכן לממכר שתיה/אוכל/איפור/ או כל מה שקשור לפורים מוזמן להתקשר אליי לתאום 052-3860459
אסף וצוות ארמון אחשוורוש
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:53
3
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

משהוא כבר טס בדרום האדום ?
04/02/2016 | 20:47
2
76
שבוע שעבר
05/02/2016 | 16:50
1
114
מקרית גת לחוות השיקמים.
לא היו הרבה כלניות בגבעת הכלניות אבל היופי הירוק הזה מדהים.
מדהים שם, הכל ירוק, אך עדיין גם היום אין אדום
12/02/2016 | 13:59
5
מבט על והפעם משהוא מיוחד בשילוב הפודקס קטעים בהסטוריה
04/02/2016 | 11:40
2
105
לאחר שנפוליאון בונפרטה עלה לגדולה כמפקד צבאי, הוא הגיע למצריים בשנת 1798, מלווה בעשרות אלפי חיילים ומדענים. 
לאחר מספר חודשים במצרים, חשש נפוליאון מאחמד ג'זאר פאשה, שליט ארץ ישראל מצרים וסוריה מטעם האימפריה העות'מנית. נפוליאון חשש שג'זאר יעשה יד אחת עם הבריטים ויתקוף את הצרפתים בשתי חזיתות שונות. נפוליאון היה נחוש להגן על כוחותיו והחליט לתקוף את ג'זאר בארמונו המפואר שישב בעיר המבוצרת – עכו.
ניתן לראות בפודקאסט כסוג של רדיו אינטרנטי, תכנית רדיו הניתנת להורדה ולשמיעה בכל עת ובכל מקום בעולם ,בלוֹג הוא חלק מאתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות  "פוסטים" העוסקות במאמרים, לעיונם של גולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה. סרט קצר או סרטון הוא סרט שאורכו נע בדרך כלל בין דקה אחת ל-40 דקות
לראשונה בעולם אנו מנסים לשלב בן השלושה
זו היא יצירה ששותפים לה
הפודקסט קטעים בהיסטוריה ,בית הספר "לטוס", ואתר מבט על .

בעזרת השותפים החלטנו לצאת למסע בעקבות נפוליאון ולראות מלמעלה את מה שראו חייליו של נפוליאון מלמטה.  אז בואו איתנו לכמה דקות קסומות באוויר ולסיפורו של נפוליאון בארץ ישראל עד להגעתו לעכו. 
למאמר מיוחד זה לחצו כאן
תודות
לכותב יובל מלחי 
לטייסים 
גיא קהילה על הקטע רמלה
דוידי הולנדר על הקטע יפו
שגב ברעם על הקטע קקון

לצלמים
רמי גל
יובל מלחי
עד הפעם הבאה- נתראה!!!
 אבי הרטמן 
חתיכת היסטוריה מרתקת וערוכה להפליא
04/02/2016 | 19:06
1
34
נהננו מאד מהסירטון היפה שמאיר תקופה חשובה בחיי ארצנו.
כל הכבוד על היוזמה, היידע וההשקעה בהכנת החומר ההסטורי
ובוודאי על הנופים היפים שצולמו בממג ובדריפטר.
בהערכה רבה 
בני נדלר וחנה גם...
ממש מרתק והפעם גם הצילום הרבה יותר טוב
04/02/2016 | 20:45
23
דיווח בעניין המו"מ בנושא הביטוח חשוב מאוד לכולם
01/02/2016 | 13:36
3
90
חברים יקרים,

להלן דיווח בנוגע למו"מ בנושא הביטוח שהתקיים בשבועות האחרונים

נכון להיום יש לנו ביד שלוש הצעות דומות למדי והצעה שלישית בכיסוי גבוה:

1. ביטוח צד שלישי תעופתי דרך "הפניקס", אחריות לצד שלישי וגם לנוסע, כיסוי של 500,000$ במחיר סופי של 637$.  בתרגום לשקלים, מדובר בכיסוי של 1,950,000 ש"ח  גם לנוסע וגם לצד שלישי שאינו הנוסע (בנפרד) במחיר של 2,484 ש"ח.
    ההצעה כוללת ותקפה גם למי שכבר שילם, בדיעבד, כלומר שחבר שביטח את אפשרות ג' של הפניקס במחיר הגבוה לפני המו"מ של 747$ יקבל 110$ החזר כספי.
  2. ביטוח צד שלישי של "מנורה" שמוחרג לכסות גם נוסע וגם טיסה בממ"ג. המחיר לכיסוי של 2,400,000 ש"ח לנוסע וצד שלישי (יחד ולא בנפרד) הינו פרמיה של 2,200 ש"ח.
  3.  ביטוח צד שלישי של "מנורה" כנ"ל, אבל בעלות 3,100 ש"ח לכיסוי של 3,600,000 ש"ח.
    במנורה אנחנו משלמים 912 ש"ח פרמיה לכל מיליון ש"ח כיסוי באפשרות 2 ו-861 ש"ח באפשרות השלישית.
    בפניקס אנחנו משלמים 1,274 ש"ח למיליון ש"ח כיסוי. 
    בפניקס זו פוליסה של ביטוח תעופתי והיא מכסה צד שלישי בנפרד מהנוסע.

כדי להמחיש ניתן כמה דוגמאות:

1. תאונה כמו זו שאירעה במגן שאול ב2013. ממ"ג נכנס בכבלי חשמל, מתרסק והנוסע שלו נפצע. בנוסף, ישנו נזק שנגרם לחברת חשמל, 1,200,000 ש"ח.
    יש כאן שתי תביעות: הנוסע וצד שלישי שאינו הנוסע. בכיסוי הזול יותר של מנורה יש 2 מיליון ש"ח לשניהם יחד. בפוליסה של הפניקס יש 1,950,000 ש"ח לנוסע ועוד סכום זהה לצד שלישי שאינו הנוסע. 
    בסיטואציה הנ"ל אנחנו מבוטחים בעצם על 3,900,000 ש"ח סה"כ - מיליון דולר - בפוליסה של הפניקס. זה יוצא 637 ש"ח לכל מיליון שקל כיסוי.
  2.  תאונה בין שני ממ"גים או יותר. טייס עם נוסע מתנגש בממ"ג אחר באויר וגורם לתאונה עם שניים או שלושה נפגעים בגוף. את הטייס הפוגע תובעים על רשלנותו 3 נפגעים בגוף: הנוסע שלו, הנוסע של הטייס השני והטייס השני עצמו. גם אם הנוסע של הטייס השני יתבע רק את הטייס השני, הביטוח שלו יתבע את הגורם לתאונה. גם במקרה הזה, הסכום הוא מיליון דולר במקרה של הפוליסה של הפניקס באותה הפרמיה לעומת סכום פחות במקצת בפוליסה היקרה של מנורה.
  3.  כל תאונה כללית שבה מעורבים יותר מנפגע אחד: נזק גופני שנגרם לנוסע ונזק לצד שלישי בנוסף לכך. אירועים לדוגמה יכולים להיות שתי הדוגמאות הקודמות, אך לא רק. אפשרית גם הדוגמה של פגיעה באדם שנמצא על הקרקע בעת התרסקות (התרסקות בחוף הים למשל), פגיעה בכלי טיס אחר בעל ערך כספי גבוה ועוד.
  4.  טייס עשה תאונה ורק הנוסע שלו נפגע. אין נזק לצד שלישי שאינו הנוסע. בפוליסה של הפניקס הטייס מכוסה ב-1,950,000 ש"ח (חצי מיליון דולר) ובפוליסה הזולה של מנורה ב2,400,000. בפוליסה היקרה של מנורה הוא מכוסה ב3,600,000 ש"ח. 

מדובר בהערכת סיכון שקשה מאוד לכימות. 
אנחנו משאירים את ההתלבטות למבוטחים, שכל אחד יעשה את ניהול הסיכונים שלו.
סה"כ - שלוש ההצעות נהדרות וטובות בצורה קיצונית לעומת מה שהיה לנו ביד עד היום.
תודות ל :
אורן דויד שהעביר את ההצעה לבן סנד
לבן סנד שדאג להעביר לי וללחוץ קלות
לשמשון להט שעבר בערכת הביטוחים השונים
ובעיקר לחבר הועד דרור אלן שהיה פעיל במו"מ מול הצדדים
וכי חשוב
בטחו את עצמכם ואל תתפתו לטוס ללא ביטוח זה מסוכן
טיסות מהנות
אבי הרטמן

מצורף פרטי המבטחים
01/02/2016 | 14:34
1
58

חברים

בהמשך למייל קודם להלן פרטי המבטחים

פירטי הפניקס
סוכנות כספי סוכנות לביטוח
נחום כספי   טלפון: 03-6240935    דואר אלקטרוני: caspiny@zahav.net.il
אלדה דהרי  טלפון 03-7332630  דואר אלקטרוני: eldad@fnx.co.il

פרטי מבטח מנורה
סוכנות מרוז
דודו רוזנברג  טלפון: 03-5621110  דואר אלקטרוני:  David@meroz.co.il

אבי הרטמן

הצעות המבטחים וטפסי הצטרפות
01/02/2016 | 16:15
72
ממש יקר , יש כזה דבר ביטוח חד פעמי ליום אחד ?
03/02/2016 | 17:20
47
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:23
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

אך מייצרים מצלמה רודפת
01/02/2016 | 09:20
1
111
שני קישורים האחד אך מציירים מצלמה רודפת והשני תוצאת של צילום במצלמה זו 
להנאתכם 
אבי הרטמן 
התודות בגוף הסרט 
ענק!
12/02/2016 | 12:40
2
אפליקציית ניווט
31/01/2016 | 15:12
2
97
אשמח מאוד אם מישהו יכול לשלוח מדריך או סיכום של הפעלת אפליקציה orux maps כולל טעינת מפות תעופה ספורטיבית וכו' או לעזור בדרך כלשהיא.... פספסנו את ההרצאה שהייתה בנושא.

בתודה מראש,
דביר
יש לי. באנגלית. דבר איתי בפרטי.
31/01/2016 | 15:25
1
46
שלחתי.תודה
31/01/2016 | 15:35
41
בקאי דרים מאשין למכירה
30/01/2016 | 10:55
167
180 שעות במצב טוב .אפשר לראות ברונית 0546554477 יוסי
למכירה מנוע רוטקס 912 100 כ"ס
29/01/2016 | 17:50
138
מותקן על אז"מ, מנוע עם 540 שעות. לצערי גמר שנים ואני חייב להוריד אותו.

דרור - 052-662-1731
המראה מגבעת ברנר\שילר
28/01/2016 | 16:05
167
שלום רב,
אשמח ליצור קשר עם מי שממריא מהמסלול בשדות של גבעת ברנר\שילר.
052 - 4817635
מחפש גוף
25/01/2016 | 12:46
172
לא משנה איזו חברה,
גם שלד שדורש תיקונים בא בחשבון

איתן
0544886705
עדיין מחפש כלי טוב שתי פעימות עם עגלה סגורה
22/01/2016 | 13:59
3
149
אשמח לדעת מי מוכר
גיל גיל חבל על הזמן שלך...
25/01/2016 | 16:32
2
156
אני יודע מה הכלי הבא שלך, הוא עומד ברונית מחכה שתבוא... וברצינות עכשיו נסה לדבר עם בתי הספר בד"כ יש להם לידים טובים...
שומר על אופטימיות , האחד בוא יבוא :)
30/01/2016 | 14:02
44
דווקא עכשיו יש התעוררות של מוכרים.... :)
12/02/2016 | 12:42
2
ביטוח???
20/01/2016 | 13:15
3
146
יש חדש?
תודה לעושים במלאכה!
מקורות יודעי דבר
20/01/2016 | 14:47
2
173
טוענים שיש חדש, אני שוב קורא לנציגי הועד שנפגשו עם המבטחים גם מנורה וגם כספי מה מתחדש? כמה זמן להמתין? ובכלל מה קורה.... 
תודה!
20/01/2016 | 18:45
1
76
הכלניות כבר פורחות ובלי ביטוח לא נוכל לראות אותם
21/01/2016 | 21:19
69
למכירה מטוס P-92 מטוס מעולה לכניסה לתחום האז"מ מטייס בקאי
12/01/2016 | 19:44
2
218
שלום חברים ,אני טייס בקאי , טרייק ו אולטרלייט.
אני מוכר למעוניינים מטוס P-92 שאיתו הייתי נוחת בחוות רונית ומנחת לכיש , ען ורד , אילת , ראש פינה , מסוגל להגיע לקפריסין .
מטוס לנחיתה בשטח וגם לטיסה עם המהירים.

למעוניינים ורוצים לעשות את המעבר גם עבור מספר שותפים, הכוונה.
במחיר של טרקטורון מעופף.

רפי זיו 0543339352
רפי דבר איתי במספרים - כמה עולה?
13/01/2016 | 09:42
1
143
האם יש חניה ואם כן איפה? אנחנו קבוצה של טייסים
המחיר ללא חניה 205 אלף , לגבי חניה אני הייתי שם בבית.
13/01/2016 | 12:40
161
תיצור קשר נדבר, טייסים עם רשיון  אז"מ?  מצוין יותר טוב
קצת מהבטן ֻ
06/01/2016 | 23:35
9
241
חברים יקרים אחרי תקופה קצרה אך רבת פעילות ומהפיכות אני בוחר לקחת צעד אחורה וליהנות פירות עמלי. לא עמלתי לבד, היו לצידי מספר חברים מדהימים ושותפים לעשייה ובטח לא לשווא. בשנה האחרונה חברי ואני תרמנו, אם לא גרמנו, למהפכה של ממש בתחום הממ"ג, יהיו אחרים שיגרסו אחרת, יהיו שיגידו שהפרענו יותר מאשר הועלנו, שחירחרנו מלחמות, אבל האמת היא שבלעדינו לא היה קורה דבר מההתרחשויות האחרונות ובסופו של דבר במבחן התוצאה הבאנו לחיסכון של 800 ₪ לשנה לכל אחד מחברי העמותה, הבאנו לביטול של מכתב השיפוי של החברים כלפי העמותה ועוד תיקון של שורה ארוכה של תקלות ועוולות, בתום לב או שלא בעמותת הממ"ג. הבאנו לריענון שורות וחיזוק כוחו של ועד העמותה לפחות בפני העמותה עצמה ורק הזמן יגיד אם ריענון השורות גם יוביל לעשייה והטבה כלפי החברים, פתחנו את הדלת לאגודת התעופה הכללית לטייסי הממ"ג ועוד. לפחות בשנתיים שאני חבר בעמותה לא נרשמו השיגים דומים. לאחרונה עלו קולות בעמותה שנוכחותי בפורום פוגעת בפעילות, שיש כאלה שמחרימים אותי ואת הפורום בגללי (וואלה, אני חשבתי שאנחנו בוגרים יותר או לפחות מקצועיים יותר, מסתמן שלא) ובכל מקרה אין זה מעניין אותי כלל. ראשית עלי להדגיש כי הפורום אינו ולא צריך להיות מסונף לעמותה או לאגודה או לאף גוף כזה או אחר, וחשוב יהיה אם יישאר נקי ועצמאי, כשם שאף עיתון לא צריך להיות מסונף למפלגה כזו או אחרת, מטרתו של הפורום להוות שופר לתחום כולו גם לאלו שאינם חברי עמותה או אגודה ואפילו כאלה שאינם טייסים עוד, ובשנה האחרונה גיליתי עוד ועוד כאלה. חשוב יהיה לשמור את הפורום כמקום שבו ניתן לפתוח הכל, לדבר על הכל במידה בריאה של ביקורת, הסתכלות עצמית ויושרה. כמוכן אני השתדלתי מאוד, לפעמים בהצלחה יתרה ולפעמים פחות, לשמור את הדיון פורה, נכון, ביקורתי (כן גם עלי) היו לא מעט השמצות, העלבות ופגיעות, היו גם שקרים, בדיות, לשון הרע והוצאת דיבה (אותם לפי כללי הפורום מחקתי) חלקם כלפי וחלקם כלפי חברים אחרים בפורום. עם היציאה שלנו לדרך חדשה בה על החברים ליזום, לשתף פעולה ולהוציא לפועל טיולים, הרצאות, אירועים מגבשים, כיוון שהעמותה לא תעשה זאת, על ליבה דה הפרוטוקול הישיבה האחרון והדרך החדשה של העמותה, אני מוצא לנכון לומר שאל לה לעמותה או לאגודה לתפוס אחריות או בעלות על הפורום אלא לתת לחברים לפעול בצורה חופשית וחברתית כפי שפעלתי אני עד היום. מי שלא יודע ולמען הגילוי הנאות אני חבר עמותת הממ"ג, וגם חבר באגודת התעופה הכללית, ומאוד הקפדתי שלא לתעדף כזה או אחר אחד על חשבונו של האחר. אני מקווה שמי שהקפיד לקרא ולהתעניין נהנה וקיבל את התמורה מהפורום מהפעילות שאני וחברי יזמנו, טיולים, הרצאות, העשרות ועוד. באשר לפוסלים במומם פוסלים.
לאחרונה פנה אלי אבי הרטמן, יו"ר העמותה הנכנס, וביקש ממני לפרוש מניהול הפורום כי ישנם חברים שמחרימים אותי, או את הפורום, או משקעים שנוצרו (אינני מדקדק בציטוט ונשאר ברוח הדברים להבנתי) ולא אשתמש בשמם אבל אני מצר על כך, ויחד עם זאת ואף למרות זאת לא מתעקש על תפקיד או כיסא, ומתוך היכרות אישית לא עמוקה אבל מלאת הערכה לאבי אני מקבל את בקשתו.

אז כפי שפתחתי אסיים ואומר, אני מאחל לכולכם טיסות בטוחות, אאחל לכל מבקשי טובי טובות ולכל השאר פחות.
מתנדב מחליף מוזמן לצעוד קדימה ולומר רוצה אני. עד אז תאלצו לסבול אותי.

תודה רבה לך...
07/01/2016 | 05:21
2
134
על העשייה, הזמן שהשקעת ותרומתך לענף.
סחתיין!
מתנגד לפרישתך
07/01/2016 | 08:52
1
125
כקורא נאמן של הפורום, עם כל הערכתי הרבה לאבי שאמנם איני מכירו לעומק, ובנוסף לכישורים רבים שניחן בהם, אני מזהה שהוא איש של פשרה ותכליתיות אני מתנגד לבקשתו.
אני חושב שניהלת את הפורום בצורה ראויה להערכה, השקעה, מסירות והוגנות.
לא בטוח שכולם מבינים במה כרוכה עשייה כה רבה ללא תמורה.
אני מתקשה להבין איך בתחום חביב זה אנשים מחפשים ריב ומדון אך כנראה שזה משהו שחזק מאיתנו, עובדה שהוא נמצא כמעט בכל תחום בחיינו...
למרות שאני יכל להבין את אבי, אני לא חושב שצריך לעודד צורת התנהגות זו.
בלי לכוון לאף אחד מסויים, תמיד יהיו מתנגדים, נעלבים, מחרימים וכו', אם נוותר להם, אפשר לסגור את הפורום עכשיו וחבל על מאמצי העברת הניהול.
בלי להכנס לפרטים הקטנים ולמאבקים הקטנים, ישר כח על פעלך.
בכל תחום צריך את "המשוגעים" שיש להם את האנרגיות לגרור את כולנו קדימה, אני מציע שאף אחד לא יתנדב להחליף אותך ובלית ברירה תמשיך במשימה שלקחת על עצמך
עזיבתך תהיה טעות...
07/01/2016 | 14:07
97

כידוע לך , ולאחרים פחות.... אני מתכנן לחזור לפעילות אחרי כמה שנות הפסקה. במסגרת זו גם חזרתי לפקוד את הפורום. גם אני שותף לתחושה שתוארה גם לעיל שהתחביב הנפלא הזה מייצר מעבר להוואי הנהדר ושותפות בחוויית הריחוף, משום מה גם לא מעט דם רע (מיותר ובלתי ברור) בין חלק מחבריו. במשך השנים שאני מבקר בפורום ניתן היה לראות ביטוי לאותן התנגשויות גם כאן. בסיבוב הנוכחי , מאז ששבתי לפקוד את הפורום התרשמתי שהוא אכן הפך ענייני יותר ועוקצני פחות (לא חלילה שהכל דבש , אבל פחות). לפחות להתרשמותי , תרומתך לכך רבה. בכל מקום שבוא נדרש "שוטר" או "מנהל" יהיו כאלה שיאהבו יותר ויהיו שפחות.... דרכו של עולם. אלא אם לך אישית חשובה אהת הקהל..... אני מצביע "הישאר"... :) ואם בכל זאת תחליט שלא, למרות אינספור טובות ההנאה המדהימות והאושר האישי שהם מנת חלקו של מנהל פורום שכזה .....
אזיי המון בצלחה בהמשך ותודה אישית על הסיוע.
שולח מחיאת כפים וירטואלית
07/01/2016 | 10:16
1
113
בן,
אני חדש בעמותה ומכיר רק מעט מחבריה.
נפגשנו רק פעם אחת ומאד התרשמתי ממך ומהמחוייבות שלך לנושא הממ"ג.
גם אני הייתי שמח לראות אותך ממשיך בתפקידך בפורום ובכל מקרה מחזק את ידיך בהמשך.
כמי שניהל בעבר פורומים באינטרנט אני מכיר את "דרישות התפקיד" ומעריך מאד את ההשקעה שלך. זו מחוייבות אינסופית שלדעתי ביצעת על הצד הטוב ביותר.

אני קורא מכאן למי שחושב כמוני להרים קול ולעודד את הועד הנוכחי לפעול להמשך פעילותך בפורום - ואני מתעלם מכל הפוליטיקה שמאחור. כאמור אינני מכיר את מרבית הנפשות הפועלות.
השאר בבקשה בתתפקיד!!
07/01/2016 | 17:56
84
בן, תודה על פועלך עד כה שנעשה בחיוך ובהבנה.
אני מצטרף לקולות שרוצים שתשאר בניהול הפורום.
יישר כוח על פועלך ובטוחני שתעזור גם אם אכן תפרוש.
שמוליק
הבהרה חשובה
07/01/2016 | 20:09
1
120
בקריאה חוזרת של הדברים יתכן ונוצר הרושם שאבי ביקש שאתפטר, לא כך הדברים, היו שיחות בנושא, תהיות והמלצות, ההחלטה לפרוש הינה נטו שלי, אבי לא ביקש זאת או הורה לי לפרוש, על כך החלטתי לבד. אני מעריך את אבי ובטוח כי הוא יצעיד את העמותה קדימה ולמעלה.
וכמובן מחמם את הלב לקרא את המחמאות חברים. תודה רבה מקרב לב.
תודה תודה תודה
07/01/2016 | 21:17
70
קצת מהלב
07/01/2016 | 23:00
1
143
לפני כמה חודשים , רכשתי באקאיי עם חבר וחזרנו לטוס.
זה לא טבעי להצטרף לקבוצה כל כך גדולה של חברים שכבר הם מחולקים לקבוצות ותתי קבוצות והרי כולם מציינים כי חלק ניכר מן החוויה הוא החלק החברתי , הטיולים , הדיונים , הארוחות וכו'.
מיד עם חזרתנו לטוס , בן , ועימו עוד מס חברים , אימצו אותנו וצרפו אותנו לטיסות טיולים ומפגשים.
החוויה הפכה להיות משמעותית ומרגשת ועד היום אנו נהנים מכל רגע .
תמיד , כשיש מישהוא שפועל למען מטרה מסויימת , יהיו אלו אשר יתנגדו לו , יחשבו אחרת , יבקרו וינסו לטרפד את מעשיו.
כל מעשיו של בן , הינם לטובת כלל הטייסים , בכדי להשאיר את התחביב הזה זול , זמין ונגיש לכל מי שרוצה לטוס ולחוות את החוויה המרגשת ויוצאת הדופן הזאת .
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו כלכלית , בריאותית , או מכל סיבה אחרת , לטוס במסגרות אחרות והטרקטורונים המעופפים צריכים להשאר  נגישים לכולם , ולמען זה בן פועל רבות ובהצלחה ניכרת.
אני רוצה לאחל לוועד החדש ובראשו אבי המוכשר , הצלחה בתפקידו ולהודות לחברים בוועד היוצא על המאמץ , הזמן וההשגים בתקופתם.
צחי, מצטרף לכל מילה שלך !!
08/01/2016 | 14:54
71
מכובדיי - יש חדש עם פוליסת הביטוח הנוספת ?
11/01/2016 | 16:22
6
95
פורסם בפורום שממתינים להצעה מחברת ביטוח נוספת , אולי עדיפה. האם הפוליסה הזו הופכת לאופציה חלופית להצעה הקיימת ?

תודה
תשובה והבהרה חשובה לכל החברים - בקצרה אל תרוצו לכספי עדין
12/01/2016 | 09:25
4
99
ביום רביעי תתקיים פגישה של מנורה עם נציגי הועד, איך אני יודע? כי אבי עדכן אותי וגם הסוכן עדכן אותי, ההצעה התקבלה (יש לי עותק מי שירצה יבקש ואשלח) והיא משמעותית זולה מזו של כספי ומשמעותית גבוהה יותר בכיסוי במבט ראשון ולא מקצועי שלי. שווה לחכות!!!
אנחנו מובילים את עצמנו למצב לא בריא של מבטח אחד לתחום, וכולנו יודעים מה המשמעות של מונופול. לראיה הצלחנו להביא הצעה זולה יותר מבלי להתאמץ כ"כ.
אז מה עושים בינתיים, לא טסים, כן, לא לטוס ללא ביטוח, מי שלא מסוגל להתאפק כדי להטיב עם עצמו שישלם גבוה. אני ממליץ בחום לכל מי שיש לו סבלנות או לא יכול לטוס בימים הקרובים להמתין עוד מעט, אינני יודע מה מדיניות הביטול של הביטוח של כספי ולא בטוח שתקבלו החזר כספי אם תרוצו לבטח... לאחרונה מספר חברים אומרים שאני המלצתי לרוץ ולבטח ממש ממש לא!!!  אם נמשיך לעשות את אותם הדברים נקבל את אותן תוצאות, והשנה אם לא נפתח אפשרות ביטוח נוספות נקבל קיבוע של הסוכן הקיים וזחילה איטית של המחירים למעלה, בהשאלה מתחום אחר ראו מה קורה בשווקים מונופוליסטים אחרים...
זו המחאה הקטנה והפרטית שלי כלפי מחירים לא הגיוניים של ביטוח. לשם השוואה אנחנו משלמים סכומים קרובים מאוד לאלו של התעופה הכללית....
אני לא ביטחתי את עצמי, ואינני טס כל עוד אינני מבוטח, זו המלצתי ליומיים הקרובים לכולכם!!! מי שמספר לכם אחרת או לא יודע דבר מה או פשוט משקר...
לכל “חרמני הטיסה“
12/01/2016 | 10:08
127
תומך בהמלצתו של בן. חכו עוד מספר ימים ויש סיכוי שתקבלו ביטוח טוב יותר בעלות נמוכה יותר. בינתיים תמשיכו לחשוב שיש גשם ואי אפשר לטוס. יש סיכוי שנחסוך כסף וכספי יעשן סיגרים דקים יותר. לא נורא.
בן- שווה לחדד ....
12/01/2016 | 18:59
1
106
אני מניח (ככה זה בד"כ)  שחברת ביטוח חדשה תתנה את מתן הפוליסה החדשה בכמות מינימום של מבוטחים.....? במקרה כזה חשוב שיהיו מספקי כאלה ביום שבוא הפוליסה תהה זמינה... אם בנתיים כולם יבוטחו דרך כספי אצל המבטח הישן , לא תיוולד פוליסה חדשה וחבל.
העובדה שהפולסיה החדשה נותנת כיסוי רחב יותר הן לטייס והן לנוסע והופכת את סכום הביטוח (לראשונה ?) לריאלי אל מול סיכונים אם חלילה יתממשו , היא מהותית ולכן חשוב שתתממש....
לכן לא רק על בסיס הלחץ לטוס אלא גם עבור הקהילה, כנראה, עדיף להתאפק כמה ימים.
הזדמנות לעשות תחזוקה שנתית לכלים אצל עמי :) כולם יהיו מבסוטים יותר ומבוטחים יותר....
תחרות ותאונות אישיות
13/01/2016 | 09:26
117
לכל מבטח חדש צריך להיות ברור שבשנה הראשונה צפוי מספר קטן של מבוטחים.
בשנה השנייה לקוחות מרוצים ממליצים...

לגבי ביטוח ,תאונות אישיות', המושג מבלבל.
הכיסוי שיש לנו היום הוא למקרה מוות או אובדן איבר (יד,רגל, עין).
כל אחד שיש לו ביטוח חיים יכול לבקש החרגה של עיסוק בספורט אקסטרים ואז ביטוח החיים הרגיל מכסה יותר ממה שמוצא לנו כ'ביטוח תאונות אישיות'.
יש לשים לב שביטוח אובדן כושר עבודה לא מכסה ספורט אקסטרים ואין כיסוי לכך גם כאן.
אני מקווה שהביטוח החדש יאפשר רכישת נוסע+צד שלישי ולא יחייב ביטוח תאונות אישיות.
נווווווו ?
27/01/2016 | 11:39
78
יש חדש עם ביטוח החלופי ?
18/01/2016 | 16:15
48
יש חדש עם ביטוח החלופי ?
מנחתים
12/01/2016 | 12:26
2
152
שלום לכולם
אני נולדתי היום לעולם הבקאי
אני מתעניין לטוס על הדבר הזה...
בעיקר לצורכי עקיפת הפקקים
רציתי בעיקר לדעת אם יש מנחתים באזור אומן שבעמק יזרעאל ובאזור הוד השרון
תודה
לצערי לא נמצא שימוש לממג ככלי תחבורה
12/01/2016 | 13:00
144
אשמח לענות לשאלותך 0546554477 יוסי
בקצרה לא התשובה הארוכה למטה
12/01/2016 | 16:08
140
לא תוכל לקצר פקקים עם הממ"ג אלא אם אתה עובד בעמק... הוד השרון נמצאת באזור ללא טיסה ויהיה לך קשה מאוד להגיע לשם מהמנחת הקרוב ביותר על הקרקע, בנוסף לכך הכלי רגיש מאוד לשינויים במזג האויר ומהר מאוד תגלה שרכבת יותר אמינה לצורכי תחבורה פרקטיים... ללא שום קשר מדובר בכלי להנאה ופחות לתחבורה רישמית, אני מציע שתפנה לאחד הגורמים המקצועיים כפי שהוצע לך לקבל פרטים נוספים
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
פורום טיולים ביפן
פורום טיולים ביפן
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה