לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79867,986 עוקבים אודות עסקים

פורום יחסים בעבודה

שלום לכולם!אנחנו מבלים את מירב זמננו בעבודה מגיל צעיר עד גיל הפרישה.פורום "יחסים בעבודה" נועד לשמש אוזן קשבת לכל מי שניתקל בעבודה בבעיה בתחום הבינאישי. כמו כן אתם מוזמנים לספר על דברים טובים שקרו לכם בעבודה.במהלך עבודתנו אנחנו מנהלים יחסים עם הסובבים אותנו: הבוס, העובדים הכפופים לנו, שאר העובדים בחברה, לקוחות, ספקים, וכו'.לא אחת נוצרים חיכוכים ביננו לבין קולגות בעבודה. פורום זה נועד להיות אוזן קשבת, מתן הצעות לפיתרון של בעיה או בעיות, ולמידה מנסיונם של אחרים על פיתרון של בעיות משותפות.ניתן ליעץ ולהתיעץ בשפה והתנהגות נאותה. ברוכים הבאים!שלכם,לביאה בפעולה

אודות הפורום יחסים בעבודה

שלום לכולם!אנחנו מבלים את מירב זמננו בעבודה מגיל צעיר עד גיל הפרישה.פורום "יחסים בעבודה" נועד לשמש אוזן קשבת לכל מי שניתקל בעבודה בבעיה בתחום הבינאישי. כמו כן אתם מוזמנים לספר על דברים טובים שקרו לכם בעבודה.במהלך עבודתנו אנחנו מנהלים יחסים עם הסובבים אותנו: הבוס, העובדים הכפופים לנו, שאר העובדים בחברה, לקוחות, ספקים, וכו'.לא אחת נוצרים חיכוכים ביננו לבין קולגות בעבודה. פורום זה נועד להיות אוזן קשבת, מתן הצעות לפיתרון של בעיה או בעיות, ולמידה מנסיונם של אחרים על פיתרון של בעיות משותפות.ניתן ליעץ ולהתיעץ בשפה והתנהגות נאותה. ברוכים הבאים!שלכם,לביאה בפעולה
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'רוצה להתפטר'
רוצה להתפטר
04/06/2012 | 22:31
283
ערב טוב, אני עובדת בחברה מזה 3 שנים וחצי.כעת מעוניינת להתפטר, היות ואין אפשרויות קידום נוספות, מבחינתי כבר מיציתי את יכולותיי ואין לי עוד מה לחפש ולהתפתח שם. אני רוצה להתפטר, אבל עדיין מעוניינת מאוד בפיצויים המגיעים לי(לפחות חלקם..)האם ואיך זה אפשרי? אין משהו שיכול לבוא לעזרתי ולטובתי בעניין הנ"ל??(קראתי כבר את מאמרים שקשורים לנושא ולא מצאתי פירצה..אולי בכל זאת יש??) אשמח לתשובה ותודה מראש :)
לצפיה ב-' הודעת פרדה - עקב סגירת הפורום '
הודעת פרדה - עקב סגירת הפורום
16/08/2010 | 09:02
1
202
חברים וחברות נכבדים ונכבדות.

לצערי עקב מיעוט משתתפים בפורום החשוב הזה, הנהלת הפורומים תסגור את הפורום מחר (יום שלישי).

ברמה האישית חבל לי מאוד. הפורום נתן לי דרך לעזור מתוך התנדבות בקהילה, ולתת תשובה לבעיות שיכלתי לעזור בהן מנסיוני האישי והרב. אם זה היה תלוי בי, הייתי ממשיכה הלאה עוד שנים רבות.

ברצוני לאחל הצלחה לפורום תפוז, ולכל המשתתפים בפורום " יחסים בעבודה ". במהלך השנים העלתם סוגיות שבהם אנחנו נתקלים יותר או פחות במקומות העבודה, לא לכולם יש מענה פשוט. יש בעיות שהצלחתי לפתור, ויש בעיות שחלקתם איתנו, אך פתרונן לא פשוט.

למדנו שמקום עבודה הוא בית שני לנו, וחשוב מאוד לשמור על יחסים טובים, אך לא במחיר של פגיעה בבריאותנו האישית. כולי תקווה שלקחתם איתכם תובנות מהפורום אותם תייסמו בחייכם.

אני מאחלת לכם הצלחה בכל מעשה ידיכם.
לביאה בפעולה
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
17/08/2010 | 18:56
87
עקב רמת פעילות נמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

אנו מודים ללביאה בפעולה על תרומתה לפורום ועל הניהול המוצלח והמסור, ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה. אנו מודים גם לכם, הגולשים, אשר הפכתם את הפורום לקהילה חמה, מקבלת ונעימה.

המשך גלישה מהנה ב אנשים
לצפיה ב-'רוצים להושיט יד?'
רוצים להושיט יד?
15/08/2010 | 16:20
41
סיירת סה"ר מחפשת מתנדבים.

הרשת מלאה בקריאות מצוקה, קריאות של אנשים בודדים שניצלו את חסות האנונימיות כדי לשתף בכאב ובמצוקות שלא היו יכולים לספר במקום אחר. ולא תמיד הצעקה נשמעת, והקול שלהם עלול להחלש ולגווע.
עבור אותם אנשים הקמנו את סיירת סה"ר – הסיירת היא קבוצת מתנדבים שמשוטטים ברחבי האינטרנט ומחפשים את קריאות המצוקה האלו, פונים אל הגולשת או הגולש ומציעים להם כתובת שבה מתנדבים יקשיבו לכאבם ויתמכו בהם.

ההתנדבות מתבצעת מהבית, וכרוכה בשישה מפגשי הכשרה מקדימה. ההכשרה הקרובה תיפתח באוקטובר בתל אביב.

אם אתם רוצים להתנדב – אנא צרו קשר דרך אתר סה"ר, www.sahar.org.il , או במייל, sahar.help@gmail.com.

תודה,

צוות סה"ר
לצפיה ב-'אממ'
אממ
10/08/2010 | 03:14
44
איך אפשר לבקש מהמנהל שיתן לי יותר משמרות בשבוע..?
לאחרונה נהייתי עובדת חרוצה ומאני מאוד משתדלת בעבודה.
ושמתי לב שלמרות שאני עושה שמיניות באויר ובאמת מביאה תרומה לעבודה -רווח עדיין אני עובדת 4 משמרות כמו כולם.
איך אפשר לבקש ממנו יפה בלי להיראות אינטרסנטית? כי אם אני לא יבקש כל המטיבציה שלי להשקיע תרד ועם הזמן רמת ההתלהבות והמורעלות שבי תעלם...
האם משפט כזה יהיה בסדר להגיד למנהל..?
"אתה יכול לתת לי קצת יותר משמרות בבקשה .? או שצריך ומומלץ להוסיף עוד משהו ?
כי ביחס לעובדים האחרים שברתי שיא במכירות.. ככה שבאמת מגיע לי ..אבל אני לא רוצה להיות אגרסיבית אז מה עושים..?
לצפיה ב-'דרושים ב- אנשים'
דרושים ב- אנשים
09/08/2010 | 15:46
12

דרושים מנהלים לפורומים החדשים הבאים של תכניות Yes:

איש משפחה - פורום לסדרה זוכת האמי, המספרת את עלילות משפחת גריפין המתגוררת בעיירה הדמיונית קוהוג

שני גברים וחצי - מה קורה כשאחיו של רווק הולל עובר לגור איתו יחד עם בנו? בפורום תדברו על זה

דם אמיתי - דרמת הערפדים זוכת גלובוס הזהב והאמי, העוסקת באהבתם של סוקי בת האנוש וביל הערפד מקבלת פורום משלה

המשרד - ישראלי - פורום לסדרה המוקומנטרית, המבוססת על הסדרה המצליחה הבריטית (והאמריקאית) באותו שם

סרוגים - הם מסורתיים, רווקים, מחפשים אהבה ובעיקר - אבודים. פורום לסדרה המצליחה (גם בקרב החילונים)

חושבים שאתם מתאימים להוביל קהילה ובא לכם לנהל את אחד הפורומים הנ"ל?
מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'מה עושים עם חבר צוות שלא סובלים?'
מה עושים עם חבר צוות שלא סובלים?
04/08/2010 | 11:49
3
317
היי,

לפני מספר חודשים הצטרף אלי לצוות מישהו חדש כאשר אני יושב בחדר איתו ועם עוד מישהו
עד היום הבחור החדש הספיק לריב גם איתי וגם עם הבחור השלישי בחדר ושנינו לא מדברים איתו
אני בתור הבכיר מקצועית ממנו לא מקבל אפילו בוקר טוב...
עם שאר האנשים בחברה נראה שהוא מאוד משתדל לשמור על יחסים תקינים למרות שלעיתים זה נשמע מזוייף, מאולץ וקצת דוחה
הוא עוקף סמכות, לא קורא מיילים שאני שולח לו, לא מגיע לפגישה כשאני אומר לו לבוא...

איך אני אמור להתנהל מול המנהל של שנינו ומול אותו בחור לדעתכם?
האם להתעמת איתו? האם ללכת למנהל כל פעם שמשהו לא בסדר?

תודה
לצפיה ב-'אני יכולה לספר מניסיוני'
אני יכולה לספר מניסיוני
04/08/2010 | 16:25
2
246
שפוטרה במקום עבודתי עובדת שלא השתלבה חברתית ברמה כזאת שאחרי ימים ספורים בעבודה נוצרה עויינות בינה לבין עובדים ותיקים ומוערכים (ואהובים באופן אישי על העובדים האחרים) שפגעה בעבודה, הן בהיבט של עבודת צוות והן בהיבט של התייעצויות והעברת מידע וגם עקיפת סמכויות. הבחורה הועזבה אחרי כחודש במקום וגם אחרי שהיא עזבה עדיין היינו צריכים לכסות על הנזקים שעשתה שנוצרו בעיקר בשל אי שיתוף פעולה עם שאר עובדי המשרד.

במקרה שלנו המנהלת הישירה קלטה לבד שהיא בעייתית מהבחינות האלו וכשהגיעו אליה דיווחים פרטניים היא הבינה שמקומה של אותה בחורה לא איתנו. ללכת למנהל במקרים כאלו זה דיי נדרש לדעתי, אבל לא כל פעם שמשהו לא בסדר אלא לדעתי כדאי לרכז את התלונות ולדווח בצורה מסודרת ולציין שזה פוגע בעבודה.
לצפיה ב-'הבעיה היא ש...'
הבעיה היא ש...
04/08/2010 | 21:25
1
155
לבוס שלי אין כוח להיות גננת ואני מבין אותו
והבחור הזה כבר תיכף חצי שנה איתנו (לצערי)
אני מניח שמחר כבר אגש לבוס שלי ואציג את הדברים שבאמת פוגעים בעבודה
לצפיה ב-'אני'
אני
05/08/2010 | 09:08
120
מסכימה עם אשת מרציפן, זה לא קשור לגננת. המנהל צריך לטפל בבעיות מקצועיות וחברתיות כאחד. אני ממליצה לך לחשוב גם איך להציג את הדברים שיהיו שיכליים ולא רגשיים.
לצפיה ב-'צעד ראשון'
צעד ראשון
02/08/2010 | 19:38
95

משנת 2002 קיים חוק עלום ובלתי מוכר שמחייב מעביד לתת בכתב לעובד הודעה על תנאי עבודתו.

ההודעה כוללת הצהרה מי המעביד, מה התפקיד, שכר לשעה ,הקף המשרה ועוד.

מרבית העובדים והמעסיקים כלל לא מודעים לחובה למסור את ההודעה לעובד בתוך 30 יום מיום תחילת עבודתו.

עובד שלא קבל את ההודעה רשאי לדרוש זאת בכתב מן המעסיק ועל המעסיק להעבירה לו בתוך 30 יום מהדרישה.

ההודעה משמעותית כאשר מגיעים בסיום יחסי העבודה לביה"ד לעבודה ומתחיל הויכוח על גובה השכר ומי היה המעסיק ועוד נושאים מהותיים בתביעה.

ברגע שיש הודעת תנאי עבודה ניתן לחסוך חלק מהותי מן המחלוקות ולקצר את זמן בירור התביעה.

עובדים דרשו הודעת תנאי עבודה לאחר כניסתכם לעבודה !
לפני 17 דקות · דווח

נשלח מעורך דין שי אל.
לצפיה ב-''
01/08/2010 | 10:24
3
52
הפורום אינו עוסק בדיני עבודה. אנא פנו לפורום דיני עבודה בנושאי דינים
לצפיה ב-'שאלה לגבי משכורת....'
שאלה לגבי משכורת....
31/07/2010 | 22:06
83
בהסכם עבודה אישי ביני לבין מעסיקי סוכם על משכורת של 7400ש"ח  נטו     מה צריך להיות הברוטו  בהנחה שאני תושב ישראל ללא נקודות זיכוי מיוחדות ?
כמו כן סוכם ש"שעות נוספות ימי חופשה דמי הבראה ימי מחלה וזכויות סוציאליות כחוק"  האם צריך לתת לי בנוסף למשכורת נסיעות  או שהוא יכול לטעון שהנסיעות כלולות בנטו ?
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להפרשה לקופ"ג'
שאלה בנוגע להפרשה לקופ"ג
13/08/2010 | 13:53
35
שלום,

שאלה בקשר לקופ"ג, הנתונים הם:

1. עבדתי 8.5 חודשים במקום עבודה.

2. המעביד לא הפריש עבורי לקופ"ג.

3. לאחרונה, יומיים לפני שעזבתי, המעביד קרא לי, והביע את רצונו (לפתוח לי קופ"ג.

הוא רצה לפתוח לי ביטוח מנהלים או משהו כזה, אבל אני הסבתי את תשומת ליבו לעובדה שיש לי קופ"ג ממעביד קודם.

בקיצור הוא מילא את הטפסים לקופג שבקשתי.

ואז ראיתי שהברוטו שהוא רשם לצורך הפרשה לקופג לא כולל מרכיב קבוע בשכר שלי, שעות נוספות גלובליות,

הסבתי את תשומת לבה של חשבת השכר לעניין זה והיא אמרה שתדבר עם המנהל בקשר לזה. אני יודעת שהרכיבים הקבועים בשכר

נכללים לצורך הפרשה לקופג.

שאלתי השניה, האם כעת, כאשר הוא יפריש עבורי לקופג עבור כמעט שנה עבודה, איך אשלם על זה מס? האם יש איזשהו חוק או תחשיב במקרה כזה?

במילים אחרות, איך כל ההפרשה הזאת תשפיע על התלוש האחרון שלי אצל המעביד?

בברכה, אשכול.
לצפיה ב-'עבודת גמר בפסיכולוגיה וניהול'
עבודת גמר בפסיכולוגיה וניהול
14/08/2010 | 11:00
26

קוראים יקרים,

שמנו רחלית נדב וטייה גובר ואנו זקוקות לשיתוף פעולה מכם במסגרת עבודת גמר שאנו מגישות.
אנא  קחו את הזמן ומלאו את השאלונים הבאים:
חשוב מאוד לציין ששאלונים מס' 1 ו 2 מיועדים לכולם (כולל מנהלים) ושאלון מס' 3 מיועד רק לאלו שהינם מנהלים !!!
כמו כן,חשוב למלא אותם במלואם כי אחרת לא אוכל להשתמש בהם... אז תודדדדדדדה :
http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dE...
תפיסות עצמיות וניהול 1
תפיסות עצמיות וניהול 1
spreadsheets.google.com

לצפיה ב-'דרושים וחדשים ב- אנשים'
דרושים וחדשים ב- אנשים
29/07/2010 | 16:44
19

חייהם של 5 גברים מתועדים, לטוב ולרע, בסדרה דוקומנטרית חדשה. רגע לפני שהיא עולה על המסך בואו לדבר עליה בפורום מחוברים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

הבחור החדש שמגיע לעיירה שלה יזעזע את עולמה של הנערה אליינה גילברט. מסוקרנים? בואו לגלות עוד בפורום לסדרה החדשה יומני הערפד  

נפגעתם בתאונת דרכים? חברת הביטוח לא שילמה לכם תגמולים? המוסד לביטוח לאומי עושה לכם צרות? פורום דיני נזיקין ממתין לכם:

ליידי גאגא, אייקון האופנה וכוכבת הפופ שכולכם חיכיתם לפורום שלה, הגיעה לכבוש גם את תפוז!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

לפורומים חדשים באשכול מוזיקה דרושים מנהלים:

פורום הפיל הכחול - הלהקה שריגשה אותנו עם "יסמין" מגיעה לתפוז. בואו לנהל אותו!

פורום דאנס - בו תוכלו לדבר על די ג'ייז, האוסים, טראנסים, טרקים ולשתף ביצירות שלכם.

פורום ג'סטין ביבר - אליל הבנות מחפש מנהל/ת להובלת מועדון המעריצים התפוזי שלו.

חושבים שאתם מתאימים? מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'עדכון בנושא בעיות בעבודה'
עדכון בנושא בעיות בעבודה
28/07/2010 | 23:10
2
390
שלום לכולם, אני מרגישה שאני חייבת לכם עדכון לאור העזרה שקיבלתי פה.
אז אספר מה היה....
אחרי הירידה הגדולה בטלפון התברר לי שאותה מנהלת הלכה לאחד מהאנשים שאני עובדת איתם (מנהל בכיר) וסיפרה לו על שיחת הטלפון. כמובן שאותו מנהל לא ידע מכלום מאחר ואני לא העזתי לפנות אליו ולספר לו (לא רציתי להסלים מצב רגיש שקיים בין המנהלת למנהל). אותו מנהל מאוד הופתע ופנה אלי, כמובן שאני נשארתי נדהמת וכועסת.
רציתי לדבר עם אותה מנהלת אבל היו לה בעיות חמורות ביותר ברמה האישית וברמת העבודה, בקיצור עד שהכל הסתדר עבורה, היא עמדה לפני חופשה ארוכה ואני לא רציתי לעשות לה רע. (בניתי לי תירוצים לנסות ולהצדיק את התנהגותה).
היא חזרה מהחופש וכבר ביום השני, על ידי ובנוכחותי אמרה שאני אנטיפטית, באותו רגע כמובן שמרתי על כבודי וכבודה ונמנעתי מלפרוק את כל מה שאני חושבת ומרגישה כלפיה. שלחתי לה מיד מייל שאני מבקשה עימה פגישה.
למחרת הייתה שיחה ודיברנו על ענייני עבודה ואחר כך פניתי לשיחה האישית, אמרתי לה שמאוד נפגעתי ממנה וזה לא יפה שהיא ככה מדברת עליי. היא התחילה להסביר שהיא נפגעה ממני שהיא חזרה מהחופשה ואני לא התעניינתי ולא נתתי לה חיבוק וכו' (היא ציפתה ממני למשהו). אמרתי לה שההתנהגות שלה התחילה עוד לפני צאתה לחופשה, אמרה שהיא עברה דברים קשים וכו', לא התנצלה אלא אמרה שהיא אולי לא הייתה בסדר. אמרתי לה שמאוד נפגעתי שהיא סיפרה לאותו מנהל על כך שהיא ירדה עליי בטלפון. בהתחלה לא זכרה על מה אני מדברת אבל ברגע שהזכרתי את שם המנהל פתאום נזכרה.
הבהרתי לה שלא מקובל עליי התנהגות כזאת.
היום היה לי שיחה טלפונית מאוד קשה ומתישה עם אותו מנהל, מתברר שהיא פנתה אליו אחרי השיחה האישית שניהלתי איתה ובאה אליו בטענות כאילו שהוא לא דיסקרטי (וזה שקר וכזב).  מאוד נפגע שאני הזכרתי את שמו בשיחתי עימה, הסברתי לו שאני מאוד נפגעתי מחוסר הדיסקרטיות שלה בתור מנהלת משאבי אנוש, אמרתי לו שלא הזכרתי את העובדה שהיא לכלכלה עליי בפורומים יותר נרחבים.  הסברתי לו שאני יודעת שהיה לה מניע רע לספר על שיחת הטלפון (מאחר ואני מזכירתו) דווקא לו.
הגעתי הבייתה מחוסרת אנרגיות, הרגשה רעה מאוד.
אני מרגישה שנתתי לאותה מנהלת את כל ההזדמנויות לעצור ואפילו המצאתי תירוצים להתנהגות שלה, אבל השורה התחתונה אין תירוץ. היא מחזיקה את אחד התפקידים הכי רגישים בחברה, אין דיסקרטיות ואין אמינות.
מקווה שהיא תעזוב אותי לגמרי או לפחות עד לפעם הבאה.

מקווה לימים טובים יותר, כנראה שענן אפור אחד הלך והענן השני הגיע.
תודה על ההקשבה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/07/2010 | 08:52
1
54
על העידכון. אני חושבת שנהגת נכון לכל אורך הדרך. אני הייתי נוהגת בדיוק כמוך. אני מקווה שהיא תשנה את התנהגותה מעתה והלאה. ימים יגידו.
לצפיה ב-'תודה רבה לצערי'
תודה רבה לצערי
29/07/2010 | 12:47
51
כבר היום יש השלכות לשיחה ולא חיוביות.
לצפיה ב-'התייעצות דחופה'
התייעצות דחופה
27/07/2010 | 16:55
1
129
רציתי לשאול את דעתכם בנושא,

אני סטודנטית וקניתי לפני כמה חודשים כרטיסי טיסה לחו"ל,כאלו שלא ניתן להחזיר או לשנות תאריך..

לפני כמה ימים מצאתי והתקבלתי לעבודת החלומות שלי שחיכיתי ורציתי כלכך!!
היום התחלתי את התפקיד והטיסה תהייה כאמור ב24 בספטמבר עד 14 לאוקטובר שזה יוצא 20 יום בסה"כ.
כלומר יש לי חודש וחצי לעבוד עד הטיסה.

מה אתם אומרים לספר לבוס החדש שלי עכשיו על ההתחלה לגבי  הטיסה?
או לחכות ולהודיע חודש לפני בתירוץ של "חבר שלי עשה לי הפתעה וקנה כרטיסי טיסה"?

לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
28/07/2010 | 09:30
58
לא נראה לי שאת כל כך תאהבי את דעתי. אני חייבת להגיד לך שאת היית צריכה להיות פתוחה בשלבי הראיונות, ולספר על הנסיעה לחו"ל, גם אם זה יה עולה לך בסופו של דבר במישרה.

זה ממש לא נראה טוב, שבסמוך לתחילת העבודה את כבר נוסעת לחו"ל. אם היית ישרה איתם, ואומרת להם שאת רכשת כבר את הכרטיסים, ואת לא יכולה לקבל את כספך חזרה אם תבטלי אותם, זה היה נראה אחרת. היית צריכה גם להגיד שאת לא יצאת לחופשה תקופה ארוכה, ואת זקוקה לחופשה. אל תשכחי שרוב ספטמבר זה חגים.

לשאלתך, אולי כדאי שתגידי להן, שחבר שלך הפתיע אותך ליום האהבה בטיסה לחו"ל.
לצפיה ב-'עצבני כל כך על מכון פילת - מכתב דחוף להנהלה'
עצבני כל כך על מכון פילת - מכתב דחוף להנהלה
25/07/2010 | 11:06
1
181
לפני חודש נשלחתי ממקום התמודדות לתפקיד בעבודה למרכז הערכה פילת שם עוברים יום של 8 שעות החזירו לי תשובה אחריי שבועיים עם תשובות שליליות. עד כאן זה בסדר
אולי אני לא מתאים למשרה או שיש לי דברים אחרים שאני צריך להתשפר בהם. אולי לעשות קורס במכון נועם אולי ללמוד להציג את עצמי נכון וכו'...

אבל מה שכן הבעיה שלי שזה ממש חוצפההההה!!!!!
שהיום בבוקר היית אצלהם שוב ממקום עבודה אחר ששלח אותי לשם ליום הערכה באותו מקום פילת
והם החוצפנים אמרו לי שעד שנתיים אנחנו שומרים את המבחן הקודם של שעשיתי לפני חודש ורק עם צריך לעשות השלמה לשאלות בעבודה החדשה אנחנו מוספים
כלומר בעצם אני מתמודד על אותו תפקיד ואין מה לעשות השלמה .

אני לא מבין את המערכת הדפוקה הזאת  .  באמת שלא ! פסיכומטרי בגוריות מבחני במכללות ובאונברסיטאות אפשר לעשות מבחן כמה פעמיים שרוצים
ופה מגבילים אותך בטווח  של שנתיים

גם עם אני בעל שאיפות ורוצה להתשפר וללמוד מבחני הלוגיקה במחשב מבחנים דינמיים ראיון אצל פסיכולוג והצגה עצמית. אין באפשרותי ביגלל חברה כמו פילת מטומטמת!!!!!!!
גם ככה התואר שלנו קשה עוד מקשים עלינו .
הרי זה ידוע שכל מקום היום פלצני או שהוא חושב שהוא חש מקום עבודה איכותי שולח את המתמודדים לתפקיד למכון פילת או שאר המכונים האחרים כמו אדם מילוא וכו'...

אבל למה את עושים את זה?
עכשיו אני בבעיה המבחן האחרון שלי לא היה טוב

ואני צריך להיות בסרטים . ולדעת שאין מה לעשות ואני לא יכול לשפר ולהתסמך רק על המזל....

אני לא מבין את המדינה הזאת.  תנו לאנשים להתשפר להתקדם למה לעשות דווקא?
לא הייתי טוב ? אוקיי אני אלמד אלך למכונים שמלמדים דברים בדינמיקה בהצגה עצמית בחשיבה לוגית ראיון אצל פיסוכלוג וכו'

עכשיו שנתיים אני תקוע עם מבחן הראשון שלא אלך לי.

הפקידה שם אמרה לי זה הנוהל אצלנו וככה זה לא משנה לאיזה התמודדות תפקיד תואר ראשון שני שלישי
עד שנתיים והתמודדות לאותו תפקיד אנחנו שולחים את המבחן האחרון

מה את אומרים על זה ?????...
לא מעצבן?
לצפיה ב-'אני'
אני
25/07/2010 | 12:57
61
מסכימה איתך. אולי תלך למנהל שם ותסביר לו שהמבחן שלך לא היה מוצלח, ואתה מבקש לעשות אותו שוב.
לצפיה ב-'בעיה '
בעיה
24/07/2010 | 01:23
1
88
שלום רב, אני עובדת באותו מקום קרוב ל5 שנים, ובשנה האחרונה האוירה נהייתה פחות נעימה לי , אני יושבת ליד אישה שבתקופה האחרונה מאוד לא נעים לי בחברתה, אני מכירה אותה כבר 3 שנים ובתחילה היחסים בינינו היו יותר קרובים וחמים אךבמהלך הזמן למדתי להבין שהיא לא יודעת לשמור סוד, ודי רצה לספר כל דבר לכל אחד, אז זה הפסיק להתאים לי והחלטתי לשמור איתה על קשר רק במסגרת העבודה, כלומר יחסי עבודה בלבד. בעבר היא היתה נעזרת בי לא מעט בכל הקשור לעבודה, ובאמת שמחתי לעזור כשיכולתי, אך נוכחתי לדעת שהרבה פעמים העומס שנוצר לה נבע מאדישות מסויימת, ומשיחות טלפון פרטיות ומרובות שהיא עושה. לכולנו יש ימים כאלה שאנחנו פחות יעילים, או קצת מפוזרים ולא כל כך מרוכזים, אבל אצלה זה משהו שחוזר על עצמו כל פעם מחדש, אני יושבת ממש ממש קרוב אליה, אני שומעת כל שיחת טלפון וגם רואה מה קורה על שולחנה, ונוכחתי לראות שגם כאשר היא יודעת שיש לה עומס ולחץ, אין לה בעיה למרוח את הזמן, לעשות שיחות פרטיות ואחר כך בדקה התשעים לזעוק לעזרה. אני בשלב מסויים מתוך בחירה חדלתי לעזור לה , כי הרגשתי כבר מנוצלת, לא היה לי קל עם הצעד הזה, אבל לא רציתי להרגיש יותר פרייארית. דיווחתי על כך למנהלת שלי, והסברתי לה שאשמח לעזור לכל אדם אבל קודם שיפגין איזושהו מאמץ ורצון לעזור לעצמו.  באחד הימים בשבוע האחרון היא שוב נכנסה לאותו מצב של לחץ וכנראה התעצבנה על האדישות שאני והבנות האחרות הפגנו כלפיה, היא כעסה וטענה בקול רם כדי שכל הקומה (אנחנו יושבות בחלל גדול עם מחיצות ויש לא מעט אנשים)תשמע , איזה צוות  , פעם הצוות הזה היה עוזר והיה לו אכפת ...ועוד . אני ממש ממש רתחתי מזעם ושאלתי אותה בטון כועס אם הטענות האלו מכוונות אליי , לאחר שהתשובה היתה חיובית , אמרתי  שיש לה מנהלת וכדאי שתפנה אליה. התאפקתי מאוד בתגובתי כי לא רציתי שהויכוח יתלהט ואז אולי יפלטו דברים לא לעניין. אני מרגישה שהיא אישה מאוד מניפולטיבית,
לאור מה שקרה והיו עוד אירועים בעבודה כמובן שהובילו אותי למסקנה הזאת, יש לה המון חברות בעבודה והיא מאוד אהובה במקום העבודה, בין היתר כי היא אישה מאוד חמה ולבבית, היא מאוד אוהבת אנשים ומאוד חברותית ופתוחה. אין לי בעיה עם זה כמובן, רק מעצבן אותי  שהיא מנצלת את זה וכבר הספיקה לספר לחלק נכבד מהנוכחים את הצד שלה בסיפור -כמה עבודה יש לה ואף אחד לא עוזר, רק היא בטח שכחה לספר להם את החלק בסיפור שבו חצי מהבוקר היא היתה עסוקה בדברים אחרים ולא בעבודה.  פניתי שוב למנהלת שלי על מנת שתדע מה קורה ועד כמה זה מפריע לי, ורציתי לדעת אם התגובה שלי נכונה? ומה עוד ניתן לעשות ?
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
25/07/2010 | 09:47
51
מה שאת מספרת קיים בכל מקום עבודה כמעט. תמיד יש מישהי כזאת או דומה לה. עשית נכון שפנית למנהלת, את גם לא חייבת לעזור. אני מציעה לך לא להתעמת איתה. תהיי חכמה. תגידי שאת גם עסוקה ולחוצה, ושאין לך זמן. שהיית מאוד רוצה לעזור, אבל את בעצמך צריכה עזרה. תרמזי שבמב הקיים שכולן כל כך עמוסות בעבודה, יש צורך לתוספת בכ"א. תהיי אמפטית.

זה שאת כועסת ומתעצבנת, פוגע קודם כל בך. לה יש חברות, היא מצליחה להרעיל אותן נגדך, בשביל מה? תהיי חברה שלה, לא אוייבת. זו לא בעיה שלך, אלא של החברה שמעסיקה אותה.
לצפיה ב-'יחסים בעבודה מתחילים מהתנהלות ערכית + שאלה'
יחסים בעבודה מתחילים מהתנהלות ערכית + שאלה
25/07/2010 | 09:44
113
יחסים בעבודה
מתחילים מהטמעת מערכת התנהגויות ערכיות בין העובדים, הרכזים, המנהלים.

להתנהל בצורה ערכית זו מאינה רק תכונה מולדת
אלו יסודות והתנהגויות הניתנות לרכישה
הניתנות לדיון ולמציאת הנוסחה כיצד להתנהל ערכית בין חברי הצוות, העבודה, הקבוצה ,הניהול וכו'

להגיע להסכמות על העקרונות
להעלות על פני השטח את הקונפליקטים
ולמצוא יחד את הנוסחה המתאימה ביותר להתנהלות הספצפיית של קבוצה ספציפית.

אני שואל
ואשמח אם יהיו כאלו שישיבו לי ברצינות
מה לדעתך העקרונות של התנהלות ערכית?
האם בכלל יש עקרונות
המטרה ליצור משהו אמיתי ליחסי העבודה ולא פלסטי מלאכותי כפוי.

לי יש את הרעיונות והמחשבות שלי
אבל חשוב לי לעמת אותם בדיון רחב.

תודה מראש
עמיחי גרינולד

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' עבודות תחזוקה באתר - יום שבת'
עבודות תחזוקה באתר - יום שבת
24/07/2010 | 20:52
18
גולשים יקרים,

בימים האחרונים אנו חווים תקלות רבות באפליקציות השונות באתר, החל מעמוד הבית והעמודים הראשיים, דרך הפורומים וכלה בבלוגיה ובפליקס.
הגורם לתקלות אותר וכעת כל משאבי הצוות הטכני מופנים לתיקון התקלות.

כחלק מתהליך הטיפול, הלילה, החל מהשעה 1:00 למשך כשעה, תבוצע השבתה יזומה של האתר לצורך עבודות תחזוקה.

אנו מקווים כי הטיפול בתקלות יסתיים בימים הקרובים ולאחריו הגלישה תחזור להיות קלה ונעימה.
לכל שאלה או הערה בנושא, אתם מוזמנים לפורום משוב:

לילה טוב והמשך גלישה נעימה
לצפיה ב-' התקלות באתר והשבתה יזומה'
התקלות באתר והשבתה יזומה
21/07/2010 | 23:12
7
גולשים יקרים,

בימים האחרונים אנו חווים תקלות רבות באפליקציות השונות באתר, החל מעמוד הבית והעמודים הראשיים, דרך הפורומים וכלה בבלוגיה ובפליקס.
הגורם לתקלות אותר וכעת כל משאבי הצוות הטכני מופנים לתיקון התקלות.

כחלק מתהליך הטיפול, הלילה, בין השעות 1:00-1:30, תבוצע השבתה יזומה של האתר.

אנו מקווים כי הטיפול בתקלות יסתיים בימים הקרובים ולאחריו הגלישה תחזור להיות קלה ונעימה.
לכל שאלה או הערה בנושא, אתם מוזמנים לפורום משוב:

לילה טוב והמשך גלישה נעימה
לצפיה ב-':)'
:)
15/07/2010 | 02:56
8
56
איך אני יודעת למה הכוונה ב"קן צרעות" , "כוורת דבורים" , "גוב אריות"

אני עובדת במקום כזה זה נוראי
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
15/07/2010 | 03:15
7
38
הכוונה שלי הייתה להגיב למישהי בהתאם להודעה שלה ויצא לי בטעות כהודעה חדשה

בכל מקרה אם אני כבר פה.....

אני צריכה עצה:

יש מישהי בעבודה שהייתה חברה טובה שלי, לאחרונה לא כ"כ הסתדרנו והפסקנו לדבר (כן....כמו בגן)
מאז שהפסקנו לדבר היא הספיקה להסיט את חצי מהבנות נגדי (וכשאני מגיעה מעקמים עליי הרבה פרצופים),
להכפיש את שמי וללכלך ולסכסך בעוד שאני לא עשיתי כלום בנידון, לא דיברתי על זה עם אף אחד ולא לכלכתי
ובטח ובטח שלא חשפתי דברים שהיא לא הייתה רוצה שאחשוף. עכשיו, מה שקורה זה שרוב הבנות עשו יד אחת נגדי כי הרי היא
ממש טובה בלהכפיש ובמהלך יום עבודה עפות לכיווני אין ספור עקיצות אישיות, ירידות צחקוקים וריכולים אני מבחינתי לא מגיבה
בעיקר בגלל שממש לא לרמה שלי להגיב ובטח לא לאחת כזו שהמסכנות שלה גורמת לה לעשות מה שהיא עושה.
השורה התחתונה היא שאני מרגישה די מנודה ומוחרמת במידה מסוימת ולא נעים לי להיות במקום העבודה, אני ממש נפגעת
למרות שאומרים " לא נפגעים מפגועים".... אני יודעת שזה ממש גנון אבל זה מפריע לי כי מעולם לא התמודדתי עם סיטואציה כזו
ואני מרגישה שחבורת הזבל הזאת מרימה עליי את האף בעוד שהן לא מגיעות לרבע מהקרסוליים שלי.
הבחורה המדוברת כבר נמצאת תחת איום לפיטורין מסיבות דומות ומקרים שקרו עם בנות אחרות בעבר שכנראה שכחו את מה שהיה.(היו עליה הרבה תלונות שהיא מעכירה את האווירה בעבודה).
אני מחזיקה את עצמי חזק לא להגיב כי הרי ברור שהן מנסות אותי ורק מחכות שאגיב, בטח הן גם מקנאות שאני קיבלתי סוג מסוים של קידום והן לא...    (חשוב לציין שזה מקום שבו יושבים ביחד ולא מדברים בטלפון או לקוחות בכלל)

בכל מקרה, חשבתי אולי לדבר עם מישהו מהאחראיים לספר לו שרע לי ושממש לא לעניין שאני צריכה לספוג את זה, אני יודעת שאם הנושא יגיע למנהלת הבחורה מפוטרת פשוטו כמשמעו....אולי מגיע לה....

מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
15/07/2010 | 09:08
6
23
אני מאוד שמחה שרשמת את ההודעה בפורום. ברוכה הבאה.

מתוך קריאת דברייך שבאים עמוק מן הלב. את נשמעת בחורה מאוד איכותית עם ראש על הכתפיים. חבל לי מאוד שנקלעת לכזו סיטואציה על לא עוול בכפך.

האם ניסית לדבר עם שאר הבנות באופן פרטני? הזדמנות טובה לזה כשהבחורה השניה בחופש. תשאלי אחת אחת מהן:

האם פגעתי בך?
מה יש לך נגדי?
מדוע את מתנהגת כך כלפי?

זה נראה לך רעיון טוב?

אני בהחלט חושבת שכדאי לך גם לפנות למנהלת האחראית. גם אם זה יעלה לאותה בחורה בפיטורין.
אני לא חושבת שאת צריכה לסבול בעבודה. החלק החברתי בעבודה מאוד חשוב. האם את אוהבת את העבודה?

לביאה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה'
תודה על התגובה המהירה
15/07/2010 | 11:20
5
24
אני די בסדר עם העבודה, זו לא קריירת חיי (אני לומדת).

עד המקרה הזה מאוד אהבתי לבוא לעבודה, ניסיתי לדבר עם אנשים בודדים שאלתי אם אנחנו בסדר
הם מתחמקים... חשוב לי לציין שיש הרבה ילדים אצלינו, זו מחלקה גדולה (40 איש כאשר 20 במשמרת) שמורכבת ממגוון גילאים מ-20+ עד 30+.
הבחורה המהוללת שרבתי איתה בת 30 וחכמה בלילה לסחוף איתה ילדים יחסית אלינו (בנות 20 וקצת).
למרות הגיל אלו בנות שהיו לי איתן יחסים טובים מאוד ובטח בגלל שלא רצתי לכל העולם ואשתו
לברבר ולדבר היא תפסה את כולן קודם. אני אומרת לך אלו מצבים שצוחקים עליי בזמן משמרת.... לא נעים
היום בלילה חלמתי על העבודה, חלמתי שאף אחד לא מדבר איתי... קמתי ממש בדיכאון....

אני עובדת שם כבר שנתיים ותמיד כולם אהבו אותי והעריכו אותי. אם המצב כזה היא עשתה עבודה יסודית בסכסוך.

אז אתם אומרים שעליי ללכת למנהלת??? אם לא יפטרו אותה יצאתי מלשנית בכיינית לא?? אם יפטרו אותה זה שווה בשבילי
אך אם לא...זה לא יגמר..
לצפיה ב-'המצב'
המצב
17/07/2010 | 10:18
4
17
הנוכחי לא יכל להמשך כפי שהוא.

בתור צעד ראשון, אני מבקשת ממך לפנות לכל אחת מהבנות בנפרד, ולברר מדוע היחסים ביניכן השתנו. אל תתני להן להתחמק. תקבעי איתן מראש בזמן שיהיה נח להן, ושלא יוכלו להתחמק בתירוץ זה או אחר.

לבסוף תספרי לנו מה העלת בחכתך. והאם השתנו הדברים. אז נחשוב ביחד לגבי הצעד הבא שהוא פניה למנהלת.

לצפיה ב-'.... ניסיתי לגשת לחלק...'
.... ניסיתי לגשת לחלק...
17/07/2010 | 23:02
3
17
ללא תוצאות, אני לא מתכוונת להכריח אותן לדבר איתי.

לגבי פנייה למנהלת... ביום למחרת שכתבתי פה 2 בנות באו וסיפרו לי שבכל מהלך המשמרת (לא הייתי) חבורת הזבל דיברו רק עליי.
זה ממש עיצבן אותי ואמרתי אוקיי עד פה! הלכתי לאחת האחראיות שאני מאוד מעריכה בלי קשר לעבודה כדי להתייעץ
וממש פרצתי בבכי כי בכל זאת פגועים או לא... ההרגשה פשוט נוראית.

היא אמרה שצריך להעביר את זה הלאה לטיפול המנהלת (חוץ מזה שהיא הייתה מדהימה ותמכה בי).

מצד אחד קצת לא נעים לי עם זה שיקראו לי לשיחה ואחרי זה לה לשיחה וזה יהיה שיחת השנה במחלקה.

אני מנסה לחשוב מה עדיף, להתעלם ולחכות שיעבור או לטפל בבחורה הזו אחת ולתמיד ויעשו לי חיים קשים אך גם זה יחלוף.

אני מנסה להבין אם אני פועלת מתוך נקמנות או מתוך רצון לטפל בבעיה... איך אדע???
לצפיה ב-'אני'
אני
18/07/2010 | 08:31
2
10
חושבת שאת מתנהגת מתוך רצון לטפל בבעיה ולא מתוך נקמנות. טוב מאוד שפנית למנהלת. אני מאוד מקווה שזה יטופל כראוי.

אני ממש לא מבינה את הגנון הזה. אני גם הייתי נעלבת ובוכה. אני מאוד רגישה.
את לא צריכה להגיע לכזה מצב בעבודה.

תעדכני מה קורה לבינתיים.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
19/07/2010 | 11:31
1
12
החלטתי וביקשתי שהעניין לא יעבור מעבר לאחראית שדיברתי איתה, היא דיברה עם אותה בחורה ואמרה לה להרגיע.
בנוסף, דיברתי עם מישהי שקשורה איך שהוא אבל זה כמו לדבר לקיר, היא טענה עליי בפניי דברים שהם ממש רחוקים מהמציאות, דברים שכביכול אמרתי ועשיתי שאין לי מושג מאיפה הומצאו, כמו שיפרסמו עלייך שקרים בעיתון... אי אפשר להילחם בכל הקוראים הנלהבים... רק להתעלם ולהמשיך הלאה... .

אני מנסה לחשוב לאן הייתי מכוונת אדם שהיה מתייעץ איתי.....
אני חושבת שאם הייתי מכוונת באמצאות האימון  שלמדתי ואימנתי כמה אנשים, או הפסיכולוגיה שכרגע אני לומדת...
בטח הייתי מכוונת להתעלמות והתמקדות במה שחשוב שזה ההצלחה וההתקדמות.

ההצלחה היא הנקמה המתוקה ביותר !

מה אתם אומרים? אני חיה בסרט?

תביעו דעה, כמה שיותר דעות יותר טוב לי.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
21/07/2010 | 12:11
10
אני לא הייתי מתעלמת.
בחיים קשה להצליח אם יש בעיה של יחסי עבודה. הסוציומטרי מאוד משפיע עלינו.
אם אותה בחורה הטיחה בפנייך דברים לא נכונים, היית צריכה להעמיד אותה על הטעות שהיא עושה. ולומר לה שאין שום קשר בין הדברים שהיא אמרה לבין המציאות. יחד עם זאת את צריכה לנסות לפתוח דף חדש עם הבנות.
לצפיה ב-'איך לשכנע את המנהל שלא יפחד?'
איך לשכנע את המנהל שלא יפחד?
07/07/2010 | 17:46
3
79
שלום לכם..
היום העזתי ובסוף המשמרת פניתי למנהל בבקשה להיות אחראית משמרת.
כזכור לכם סיפרתי לכם שבמשך שלושה חודשים בבית יצא לי לעבוד בתחנת דלק אחרת.
בתחנה הזאת בימי שישי ושבת יוצא גם לבנות לעבוד עד 10 בערב.
המקום הזה צמוד לדיסקוטק ושם לדעתי יותר מסוכן מאשר לעבוד בתחנה שלי.
חוץ מזה שם רק עובדת אחת בחנות כשאצלינו יש עובד אחד בדלק ועובד אחד בחנות.

אז המנהל שאל אותי מה אני לחוצה להיות אחמשית .
איזה יום אחד לפני שבועיים הוא פיטר עובד ויצא שיום אחד בלבד הייתי אחראית משמרת בבוקר.
אמרתי לו "למה לא" . כמובן שהמטרה שלי היא לקבל קביעות .וזה הסיכוי היחיד שלי אבל זה מעבר לקביעות זה סוג של אתגר בשבילי, תחושת סיפוק שאני אחראית שאני משתלמת לתחנה ומעריכים אותי עד כדי ככה שלא ירצו לפטר אותי אחרי גמר החוזה.
הוא שאל אותי מה אני צריכה כאבי הראש של להיות אחראית משמרת , שאני גם ככה עובדת קשה , החמיא לי שאני עובדת טובה אפילו יותר מהעובד החדש שקיבל נזיפה קטנה על כך שמיהר לסגור משמרת לפני הזמן.
אמר לי שהוא רואה איך אני עובדת , שאם לא הייתי טובה הוא לא היה מחזיר אותי , שאני רצה לרכבים לפני שאר המדלקים אבל הוא לא רוצה לקחת סיכון שיקרה לי משהו בתחנה בשבתות או בימי חול משעה 20:00-22:00
אמרתי לו מה מסוכן לעבוד בבוקר בשבת , שאני מבינה שאולי לעבוד משמרת ערב עד 10 לבד כמתדלקת יהיה טיפה מסוכן אבל משמרת בוקר?!
הוא אמר שהוא לא יכול לשים אותי לבד עם עוד עובדת בחנות, שהוא לא יוכל להירדם בלילה .
רציתי לדבר איתו על התחנה שעבדתי בה ופוטרתי אבל ויתרתי בכל זאת פוטרתי אחרי שבוע .
בסוף ראיתי שהוא בשלו, שמחתי שהוא החמיא לי שאני עבדתי היום יותר טוב מהעובד החדש ובכלל שאני עובדת מסורה כך שלא רציתי להיכנס איתו לעימות וובנוסף אני  בכלל לא אסרטיבית .
אז ביקשתי ממנו שיתן לי לעבוד מדי פעם בבקרים כאחראית משמרת . אמרתי לו שאם לא יתן לי הזדמנות איך אהיה בדיוק אחמשית? הוא אמר שהוא צריך כמה ימים שאני יתחזק . אמר לי שלא רשמתי לו בדוח איזה תלוש כסף כמו שצריך אז אהיה אהיה אחמשית בדיוק? בקיצור תירוץ לדעתי. במקום לרשום 145 שח רשמתי לו בדוח 144.98 והרי בתלושים שאנו מקבלים מלקוחות יש תלושי כסף  עם מספרים שלמים נגיד 200 ואני רשמתי בדיוק איך תדלקתי -אבל שיהיה .. הוא הבוס ...
כמו כן ציינתי בפניו בקטנה כזה עם רצון שאם אני יהיה אחראית משמרת אני ימכור לו שמנים.
אני יודעת שלרוב המדלקים זה לא חשוב למכור שמנים , הרי אצלינו בתחנה אין אחוזים על מכירות .
היה רק אחד כזה שהיה מוכר הרבה שמנים ואז בתקופה ההיא המנהל תגמל אותו ביותר משמרות מהשאר-הוא כבר פוטר.

הוא שוב שאל מה אני צריכה כאבי ראש ולמכור שמנים בעוד *** שעבד איתי למשל היום ישב בצד, שהוא יעבוד גם קצת שלא הכל יפול עליי. הוא לא מבין שבשבילי זה אתגר מאין סיפוק כזה.
גם אם אני לא יקבל קביעות לא משנה , אני רוצה להרגיש שיש ביכולתי איך לתרום שאני מועילה.
ואם אני לא אחראית משמרת אני מרגיש שהוא מונע ממני סיפוק וחבל גם בשבילו-מכירות וגם בשבילי -יורדת המוטיבציה.

יש לציין שאני לאחרונה משתדלת לחייך וואלה שמתי לב שהטיפים בהתאם כשאני מחייכת מהלב.
אני באמת מרגישה שאני לא באה רק בשביל לעבוד , לעשות כסף ולהיעלם בתום המשמרת.
אם יש לחץ במשמרת ערב בשעה 20:00 אני תמיד ישאר קצת לעזור ואני לא עושה את זה בשביל אינטרס-אני מתמלאת בתחושה טובה כזאת , שאני לא משאירה עובד במצוקה . אני גם עוזרת ללקוחות . כמובן שזה רק10 דקות גג עד שהלחץ יורד.
גם בימי חמישי זה יום עמוס . ביום זה צריך לסדר עיתונים למחרת ויש הרבה רכבים .
העובדת בחנות סיפרה לי שהמחליפה שליש לשעבר לא הייתה עוזרת לבנים במשרת ומסכנים הם היו מתפרפרים מרכבים לסידור העיתונים . אני לא כזאת . אם אני יכולה לעזור אז למה לא .
לדעתי זה לא טוב שעשו קיצוצים בשעות פעם היינו עובדים בערב 8 שעות היום רק אחראי משמרת עובד עד 10 בלילה.

אז הנה החדשות העובד החמודה אני מרפה ממנה, מסתבר שהיא סנובית קצת.
שתיתי אייס קפה בתום השמרת , הייתי קצת עצבנית  שהנהל לא זרם איתי לגבי להיות אחמשית והיא הייתה אדשיה אלי כאילו אני לא קיימת שם. בקיצור אנחנו לא מתאימות . יש לה סתם פרצוף חמוד ולא מעבר לזה , היא לא חברמנית בכלל.
אז יצאתי קצת בתחושת באסה אבל לא נורא..
אני עדיין מרגישה די בודדה אולי בגלל זה אני כך כך רוצה להרגשי תחשות סיפוק לפחות בעבודה.
העובד האחרת עדין פוצי מוצי עם העובד הותיק אבל אני מתחילה להשלים עם המצב שזה כבר לא אותו הדבר בתחנה כמו פעם מבחינה חברתית.

בקרוב אניי חוזרת לדיאטה שלי , די השמנתי בפנים ואני גם אקח את זה כאתגר למרות שאני יודעת בוודאות שהאתגר יהיה רק במספרים ולא בהרגשה הכללית .
אשמח לשמוע את דעתכם..
הכי מבאס זה שבשבתות באמת, בזמן שהעובדים בתחנה מחפשים איך לנוח ביום זה אני מתה איך להעביר אותו בתחנה
ולא מקבלת את רצוני
לצפיה ב-'דעתי על רצונך?'
דעתי על רצונך?
09/07/2010 | 10:29
2
26
לי זה נשמע כמו משחקי כבוד מבחינתך, אתה לא רוצה ישירות תקבל אותי בדרך האחורית.
לי נראה שאת מרגישה פגועה מכך שאת נמאת במצב של האחראי יכול בעצם לפטר אותי מהיום למחר, אני ביקשתי ממנו להיות אחראית והוא איננו מוכן, נכון שאני עובדת טובה ולכן מגיע לי, אני הארה לו עד שהוא יסכים, ואז אני ניצחתי.
יקירה ! נכון שאת אולי פגועה אבל תחשבי עליו, נכון שהמקום מסוכן לשני המינים, אך עדיין מתייחסים לנשים/בחורות בפחד יותר שאל שבריריות יותר, יכול מאוד להיות שהוא אכן רוצה לישון טובה בלילהשמקסימום שודדים את התחנה כספית אך לא אונסים את המתדלקת.
בכל מקרה נראה לי שבאם אכן אותו אחראי יתפה ויתן לך את האחראית משמרת כפי שאת רוצה אזי הסיפוק שלך יהיה ניצחתי ומרגע זה כבר תאבדי עניין בעבודה והלרצות שקיים בך עכשיו יתמוגג עם קבלת המשרב- כנראה שגם את זה הוא יודע.
בכל אופן במידה ואינך מסופקת במקום עבודתך הצעתי - חפשי את המקום עבודה בו תהיי מסופקת ותרגישי שייכת בכל רמ"ח אברייך.
בהצלחה בכל דרך בה תלכי
לצפיה ב-'תגובה מהלב..'
תגובה מהלב..
09/07/2010 | 20:56
1
16
את האמת זה בוער בעצמותיי להיות אחראית משמרת .
כשאז נפתחה רק התחנה המנהל לא סמך עליי .
הייתי מתדלקת חדשה והיססתי בכל פעולה שעשיתי ונלחצתי עד שהסתגלתי לעבודה הזאתי .
שני המנהלים הראשונים שהיו לי לא סמכו עליי ולדעתי לא בצדק -הייתי חסרת ביטחון אז וזה תמיד קורא לי במצבים חדשים .
אז כן בתחנה הזאתי כן עבדו בנות גם בשבתות לבד , וגם עד 10 בערב לבד . אחרי חצי שנה הצוות התחלף ונוצר מצב שרק לבנים נתנו להיות אחמשים .
אפילו מישהי שהייתה אחראית בעצמה והגיעה לסניף שלנו בתור מנהלת החנות (כבר פוטרה) התפלאה למה אני לא אחמשית .
חוץ מזה...אני ביררתי את זה גם מעוד עובדת שגם עבדה כמה חודשים בתחנה מתחרה  ושם הבנות עובדות לבד בלי המוכרן אפילו  ושאין בכלל לקוחות בשבת בבוקר בקושי .
כל כך רציתי להגיד למנהל גם על התחנה שעבדתי בה שבוע , ששם אין אפליות וגם על התחנה שכבר היו אחמשית כשהוא אמר "זה אפילו לא החלטה שלי אלא של ההנהלה" וגם אמר שהוא בחיים לא יתן לי לעבוד לבד מסיבה בטחונית וכאלה ..אני מתחילה לתהות אם זה רק זה או שהוא לא סומך עליי מספיק ..
הוא הגיעה שנה אחרי שהתחנה נפתחה בה כבר רק בנים היו אחמשים .
בתקופה ההיא השתלם לי לא להיות אחמשית אבל עכשיו ממש לא!!!
זה אפילו מעבר לקביעות זה כל כך בוער בעצמותיי ואני כל כך רוצה שיתן לי להיות אחמשית .

זה לא בדיוק נכון שאם הוא יתן לי להיות אחמשית אני יעבד עניין .
עובדה הוא החמיא לי שאני עודבת טובה והיום יצא ששוב מרצוני החופשי נשארתי קצת מעבר למשמרת שלי כדי לעזור לעובד וזה היה תענוג .
חבל שהמנהל שלי לא מודע לכך שאני מתה על התחנה הזאת  ומשתוקקת להיות אחמשית כבר -מגיע לי !!

במידה והוא לא יתן לי להיות אחמשית , ומכיוון שאני רוצה להרגיש חשובה ולהוכיח לו שזה לא מסוכן לשים אותי לבד חשבתי על רעיון...
מתישהו לא יודעת מתי יגיע השלב מנסיון שפתאום יהיו קצת יותר עובדים והוא יתן לי לעבוד מעט אז אני יחפש עוד תחנה ואז המנהל יראה ויווכח שאני כן מסוגלת ...
הייתי רוצה להילחם על רצוני אבל לא יודעת איך לשכנע אותו כבר ..
להזכיר לו ששתי בנות כבר עבדו שבתות בתחנה לא רעיון טוב כי יכול לשאול למה אני לא הייתי ואז אני שוב יכשל בתשובה ..
ולא אני לא מעוניית להתפטר כי אני מרוצה ממשמרות ומהלקוחות , פשוט חסר לי לממש את הרצון הזה שדי מציק לי לאחרונה ..
מה דעתכם?

לצפיה ב-'תגובה לתשובתך מהלב'
תגובה לתשובתך מהלב
10/07/2010 | 17:18
9
שבת נפלאה לך!
אכן כנסי ללב של עצמך
את מי את מנסה לרצות?
בשביל מה כל "מלחמת" העולם הזאת על אחראית?
מה כל כך חשוב לך להיות אחראית?
דווקא בתחנה הזאת?
כאשר תעני לעצמך נכון ובכנות תביני על מה אני כתבתי לך בתגובה הקודמת.
מאחלת לך המום בהצלחה בחייך.
לצפיה ב-'עובדים אשר חולים מתי שבא להם'
עובדים אשר חולים מתי שבא להם
07/07/2010 | 09:31
2
62
שלום רב,

הייתי שמח לקבל עצות, רעיונות, או כל דבר שיכול לעזור לי מול עובדים שפשוט חולים מתי שבא להם.
בדרך כלל קמים בבוקר ומודיעים שהיום הם חולים, ומחר הם חולים וכדומה...

אישור רפואי לא קשה להשיג בימינו ולכן נשאלת השאלה, איך אפשר להתמודד עם זה הן ברמת החוק והן ברמה המקצועית?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
07/07/2010 | 13:38
47
ברמת החוק אתה מוזמן לפנות לפורום דיני עבודה. לעובד מגיע 18 ימי מחלה בשנה על פי חוק שנצברים לו עד 90 יום אם אינני טועה.

השאלה היא כמה ימי חופשת מחלה לקחו העובדים בחצי שנה האחרונה.
לצפיה ב-'מה מצב הרוח?'
מה מצב הרוח?
08/07/2010 | 15:47
43
הי,
מנסיוני, תופעה של היעדרויות מרובות, יכולה להיות סממן של מוטיבציה נמוכה בקרב העובדים. אפשר לכתוב (וגם כתבו) על הנושא הזה המון.
מכיוון שכאן קצרה היריעה, העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא פשוט לדבר עם העובדים, לומר להם מה אתה מרגיש במצב הזה ולשאול אותם מדוע לדעתם זה קורה? מה אפשר לשפר במקום העבודה, כדי שירגישו טוב יותר?
אם תרצה לבדוק יחד את העניין יותר לעומק, אתה מוזמן ליצור איתי קשר.
לצפיה ב-'יחסי עבודה-ערעור על מכתב'
יחסי עבודה-ערעור על מכתב
02/07/2010 | 14:12
2
55
חברתי עובדת במעון, ואחת מהמטפלות העובדות במעון התלוננה שחברתי הכתה ילד. עלי לציין כי באותו היום חברתי היתה עם כ-17 ילדים ושני ילדים רבו ביניהם, אותה מטפלת שהתלוננה הייתה עסוקה במילוי בקבוקים לילדים במקום לבוא ולעזור עם הילדים. חברתי נגשה להפריד בין שני הילדים ונתנה מכה קלה מאוד על גב ידו של אחד הילדים ואמרה לו :אסור. לאחר מכן בא הילד וחיבק את חברתי.
חברתי נקראה לשימוע ודיווחה וסיפרה על מה שהיה, והדגימה איזו מכה נתנה לילד. אחת מהמפקחות שישבו בשימוע/בירור אמרה לה שזו לא נקראת מכה. אך חברתי אמרה לה שהיות והיא אדם ישר ואינו אדם אלים החליטה לדווח על כך מיד.
לאחר חמישה ימים מיום השימוע/בירור לערך קבלה חברתי מכתב "אזהרה חמורה ואם יקרה שוב כדבר הזה תאלץ לעזוב את מקום עבודתה".
אותה מטפלת שהתלוננה על חברתי הסתבר שעברה כבר כמה מעונות בגלל תלונות על מטפלות. גם כיום היא עוברת בין המטפלות ומעירה להן. ועוקבת אחריהן במקום לעשות את עבודתה.
לחברתי מכתב האזהרה הזה מאוד כאב כיוון שזכתה לפני כחמש שנים בתור עובדת מצטיינת של ההסתדרות.
הנני לשאול:
1. איך להתנהג עם אותה מטפלת שמתלוננת על כולם ובגללה אנשים טובים שעושים את עבודתם באמונה "נופלים בפח"?
2. האם יש אפשרות לערער על המכתב?
לצפיה ב-' היי '
היי
04/07/2010 | 08:42
10
אני הייתי מנסה לערער על המכתב.

לגבי אותה מטפלת, אני מציעה שכל המטפלות יעשו איתה שיחה. כמה מטפלות יש במעון?
לצפיה ב-'מכתב מציק'
מכתב מציק
09/07/2010 | 10:36
15
כן הייתי מנסה לערער על המכתב,
כן הייתי מארגנת את המטפלות במעון בזמן מנוחת הצהריים לשוחח עם אותה מטפלת ולהגיד לה כי הרגשות הממורמרים שלה פוגעים בילדים - האם זה יעזור? מסופקתני אך כן הייתי מקליטה את השיחה באישורן של המטפלות (בלי ידיעתה).
ניתן לשוחח עם מנהלת המעון גם כל המטפלות, ובכלל מציאה להנהלת המעון להרכיב מצלמות כך שתמיד תהיינה הוכחות לדברים במקום הלשנות מעוותות.
נכון שמאוד לא נעים לחיות תחת מיקרוסקופ אך עדיף מלחיות תחת מיקרוסקופ מלוכלך.
מאחלת לכן בהצלחה
והמשך סופ"ש פורה ומפרה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ