לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1661516,615 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ברשת ב': '
חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ברשת ב':
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2019 | 23:01
1
חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ברשת ב':
על הלידה החדשה – "מבחר הסיפור היהודי"
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר החדש שלי: http://interget.co.il
לצפיה ב-'סיעור מוחות - למי ניתן לפנות במקרה של בעיה בתפקוד הורי'
סיעור מוחות - למי ניתן לפנות במקרה של בעיה בתפקוד הורי
12/05/2019 | 07:52
3
54
שלום,
אינני בטוחה שזה הפורום המתאים ובכל זאת חשבתי לנסות.  
במשפחתי המורחבת זוג הורים ולהם 3 ילדים מתחת גיל 5. 
התפקוד וההתנהלות ההורית של הזוג לוקה בחסר. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בהעדר תשומת לב לילדים ובהעדר השקעה בהם, ההורים לא לוקחים את הילדים למטפלים: קלינאי תקשורת או יועצים אחרים נדרשים, ההורים לא מתאמים חברים לילדים, ההורים לא יורדים עם הילדים לגינה, לא משחקים איתם ואין על מה לדבר על הקראת סיפור לילדים.
ההורים, לעיתים, נוהגים באלימות מילולית אחד כלפי השני בה משולבים קללות. הנ"ל לא מצליחים לקבע את מקום המגורים ויוצא שהם עוברים ממקום למקום על מספר חודשים והילדים חווים מעברי דירות מדי מספר חודשים. לא מפתיע, כי ההתנהלות הכלכלית של הנ"ל לוקה בחסר.      
ראוי לציין כי האם היא עם נכות נפשית והאב עם היסטוריה של איומים וכבר הוגשה, טרם הנישואים, בזמנו תלונה למשטרה ואף נגזרו עבודות שירות.  
המשפחה המורחבת תומכת ועוזרת בנושא הילדים ככל הניתן אך יש לזכור כי המשפחה לא תוכל להיות לעד תחליף להורים ואף קיימות באופן טבעי מגבלה עד כמה המשפחה יכלה להיות תחליף להורים.
כעת מתגבשת התחושה במשפחה שיש צורך לפנות לגופים נוספים (רשמיים ככל הנראה). בגין העדר שיתוף הפעולה מצד ההורים, הרי שפניה של ההורים לשלטונות הרווחה לא תתקיים מצידם.
אנו כמשפחה מורחבת דואגים ומוטרדים וממקדים את הפעילות כעת בטובת הילדים.
אנו תוהים מה מעמדנו החוקי והפרקטי לפנות לגורם כלשהו ולמי ניתן לפנות? 
כאמור כאשר בדקנו מול רשות הרווחה הם ביקשו את שיתוף מעורבות ההורים וזה כעת בעייתי.
אשמח לסיעור מוחות עימכם בנושא.

מיכל
לצפיה ב-'אפשר להגיש תלונה ללשכת הרווחה'
אפשר להגיש תלונה ללשכת הרווחה
12/05/2019 | 12:09
1
34
לעובדים הסוציאליים יש סמכות.להתערב.
לצפיה ב-'גננות-חייבות בדיווח על כל דבר חריג.אפשר להעזר בהן.'
גננות-חייבות בדיווח על כל דבר חריג.אפשר להעזר בהן.
12/05/2019 | 15:48
28
ללוות תלונה בהקלטות וצילומים.אם קיימת התעללות בילדים-אפשר להגיש תלונה במשטרה.
בכלל-במחלק הנוער במשטרה יקבלו הודעה על מצב הקטנים ויעבירו לרווחה.
לצפיה ב-'בעיות בתפקוד ההורי'
בעיות בתפקוד ההורי
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2019 | 21:27
10
עשיתם נכון כשפניתם לרווחה. הם הכתובת.
תוכלו בנוסף לדבר עם היועצים הפסיכולוגיים במוסדות החינוך של הילדים.
לצפיה ב-'שלום רב. בעקבות הודעתי בנושא צוואה מזוייפת פנתה אלי '
שלום רב. בעקבות הודעתי בנושא צוואה מזוייפת פנתה אלי
10/05/2019 | 15:41
45
במסר מישהי נחמדה עם תשובה מאוד עניינית. הבעיה שאני לא יכולה לענות לה. יש בעיה גורפת במסרים. אני לא זוכרת את שמה (השם באותיות באנגלית)

למישהי היקרה שלום:  המסר שלך מאוד חשוב לי. אנא הכניסי כאן הודעה כיוון שאיני מצליחה לענות לך. או כתבי לי למייל:   gali0412@015.net.il

המון תודה

תודה רבה
לצפיה ב-'חלק 2 / שיחה עם דידי הררי בתוכניתו ברדיו 103: '
חלק 2 / שיחה עם דידי הררי בתוכניתו ברדיו 103:
( לעמוד שלי בתפוז )
06/05/2019 | 23:38
2
חלק 2 / שיחה עם דידי הררי בתוכניתו ברדיו 103:
לחשוב שבשנה הבאה לא נחגוג ביחד
האתר החדש שלי: http://interget.co.il

לצפיה ב-'זכויות עודפות בירושה לאח שמסייע במשכנתא להורים'
זכויות עודפות בירושה לאח שמסייע במשכנתא להורים
05/05/2019 | 12:56
3
48
שלום רב,

הורי המבוגרים רכשו לאחרונה דירה.
לצרוך רכישת הדירה הם נזקקו למשכנתא (20% מערך הדירה). הבנק לא הסכים לתת משכנתא ולכן אחי הקטן נרשם איתם, משלם עבורם את המשכנתא והם מחזירים לו כסף מידי חודש.
שאלתי היא, האם לאחר מות ההורים, העובדה שאחי סייע במשכנתא (בפועל לא באמת נתן כסף) תקנה לו זכויות עודפות בדירה?

תודה מראש,
אשר

לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
05/05/2019 | 15:44
38
קודם כל - עצם העובדה שבלעדיו, ההורים לא היו יכולים לקנות את הבית - מסקנה שיש לו עדיפות מסויימת.

באופן פרקטי, צריך לבדוק על שם מי רשומה הדירה בטאבו.

בכל מקרה, ההורים רשאים לכתוב בצוואה כל חלוקה שהם רוצים - לעניין הדירה.
לצפיה ב-'לא ברור אם יש צוואה'
לא ברור אם יש צוואה
06/05/2019 | 07:10
36
לגוף הענין- השאלה היא מהי העיסקה האמיתית בין הצדדים. מהנתונים עולה שהכוונה היתה לתת הלוואה והרישום כבעלים נועד לסייע להורים לשלם עבור הדירה-ותו לא. לכן בוודאי שאין לו חלק בדירה  כל עוד הם בחיים.

לצפיה ב-'עזרה במשכנתא מקנה זכויות בדירה?'
עזרה במשכנתא מקנה זכויות בדירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2019 | 21:33
9
האח לא יקנה זכויות בדירה בגלל עזרתו להורים. הדירה תעבור בבוא היום ליורשים. אם ההורים לא ישאירו צוואה, ההורה הנותר בחיים ירש מחצית וכל הילדים ירשו את המחצית השנייה בחלקים שווים ביניהם.
לצפיה ב-'פ ר ש ת ק ד ו ש י ם'
פ ר ש ת ק ד ו ש י ם
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2019 | 12:39
1
פ ר ש ת ק ד ו ש י ם
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לסרטוני הווידיאו של כל הפרשות אתם מוזמנים למדור "פרשות השבוע" באתר החדש שלי:
לצפיה ב-'ייפוי כוח מתמשך'
ייפוי כוח מתמשך
01/05/2019 | 07:05
2
35
מה ההבדל בין ייפוי כוח רגיל לבין ייפוי כוח ממשך?
המחזיק בייפוי כוח מתמשך יכול להתמנות לאפוטרופוס?
תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/05/2019 | 21:34
23
ייפוי כוח רגיל הוא בתוקף, כל עוד האדם עצמו (הממנה) במצב קוגנטיבי תקין.
דבר נוסף הוא שייפוי כוח רגיל תקף מיידית.

עד 2017 הדרך היחידה שאדם יכל לקבוע מה הפעולות הרפואיות שיעשו לו, כשלא יהיה במצב קוגנטיבי תקין - הוא בהפקדת הוראות מיוחדות במשרד הבריאות.
או בהכנת "ייפוי כוח בלתי חוזר" שמאפשר לנהוג בנכסים, גם כאשר האדם עצמו לא במצב קוגנטיבי תקין ואפילו אחרי מותו.

לעומת זאת -
ייפוי כוח מתמשך הוא שונה.
קודם כל, הוא מאפשר למיופה הכוח לקבוע דברים רפואיים ולנהוג בנכסיו של הממנה - גם כשהממנה לא כשיר קוגנטיבית.
הוא לא תקף באופן מיידי, אלא רק לאחר שמתרחש אירוע רפואי מסויים אשר נקבע מראש שאם הוא יקרה - ייפוי הכוח יכנס לתוקף.
ייפוי הכוח המתמשך יכול לעשות רק עורך דין שעבר הסמכה לכך (כמוני ).

חשוב לציין שהדברים שכתבתי כאן לגבי ייפוי כוח מתמשך הם באופן כללי, ישנם עוד פרטים לגבי מועד התחלת ייפוי הכוח המתמשך, סמכויות מיופה הכוח ועוד.
לצפיה ב-'ייפוי כוח מתמשך'
ייפוי כוח מתמשך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2019 | 21:36
6
מטרת ייפוי הכוח התמשך - לאפשר לאדם לקבוע מי יטפל בענייניו (" מיופה הכוח") אם יגיע למצב גופני או נפשי שימנע ממנו לתפקד. האדם יכול לכתוב מי ירצה שימונה לאפוטרופוס עליו, היכן יגור, איזה טיפול רפואי יקבל וכד'.
לצפיה ב-'חלק 2 / שיחה עם יואב גינאי בגל"צ בתוכניתו "מה יהיה": '
חלק 2 / שיחה עם יואב גינאי בגל"צ בתוכניתו "מה יהיה":
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2019 | 18:17
חלק 2 / שיחה עם יואב גינאי בגל"צ בתוכניתו "מה יהיה":
על הספר החדש "מבחר הסיפור היהודי" - עם הספר הוא העם המספר.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר שלי: http://interget.co.il
לצפיה ב-'פ ר ש ת א ח ר י מ ו ת'
פ ר ש ת א ח ר י מ ו ת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2019 | 13:36
8
פ ר ש ת א ח ר י מ ו ת
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לצפיה ב-'פוטנציאל לבעיה מאד מסובכת ואולי מסוכנת....'
פוטנציאל לבעיה מאד מסובכת ואולי מסוכנת....
22/04/2019 | 23:42
14
114

בן 46 נמצא בהורות משותפת מורכבת משום ש מ 2 הצדדים אין משפחות.

לי אין יכולות לגדל את הילד הילד (בן שנתיים וחצי) אשר גודל אצל אימו, אני משלם תמיכה כלכלית ולוקח אותו כמה פעמים בשבוע, כל פעם לכמה שעות ומחזיר. בין לבין ישנה מטפלת שעובדת בשליש משרה אבל לטענת האם היא לא הכי מתאימה.

הילד מאד קשור לאימו ולי לא ידוע מה לעשות במקרה של חולי, אסון, תאונה, אשפוז או מוות של האם. הילד יהיה אומלל ואני לא אוכל לתפקד. התחייבתי בהסכם הורות לא למסור אותו לאימוץ ותהליך של אופרית לוקח המון זמן. זה מדיר שינה מעיניי.

לדעתי מדובר במקרה מאד מורכב מבחינה טכנית ואף משפטית ואין פיתרון מהיר. מה דעת מנהל הפורום והגולשים בו?
לצפיה ב-'לא ברור עד כמה הבעיה דחופה'
לא ברור עד כמה הבעיה דחופה
23/04/2019 | 08:52
50
שאלות כאלה יכולות להתעורר אצל כל זוג הורים-מה קורה כשההורה המשמורן נכנס לנבצרות.

לגוף הענין, לא חושב שהסכם לא למסור לאימוץ תקף מבחינה משפטית. כל הסכם לגבי ילד כפוף לעקרון טובת הילד. אם טובת הילד שיימסר לאמוץ, אזי להסכם שאומר אחרת אין תוקף.
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט.תקרא,תשאל ותלמד.'
זה מאוד פשוט.תקרא,תשאל ותלמד.
23/04/2019 | 09:58
3
50
לילד יש אם.תתיעץ איתה.
אף אחד לא נולד אבא.לומדים תוך כדי ובעיקר-לוקחים אחריות.
ואגב-אתה לא תומך כלכלית אלא משלם מזונות לבנך.הבן שלך!
לצפיה ב-'זו התשובה שלך?'
זו התשובה שלך?
26/04/2019 | 23:44
2
37
הפורום הזה משמש כטיפים ועצות, ברור שאני תומך כלכלית בילד כי אני אביו. השאלה שלי מה יהיה אם לא תהיה לו אימא..
לצפיה ב-'אז האב יטפל או ,אם אין לו מסוגלות הורית-'
אז האב יטפל או ,אם אין לו מסוגלות הורית-
27/04/2019 | 14:05
1
34
הוריו , אחיו,קרוב משפחה אחר או המדינה תיקח חסותה על הילד.מה שאומר:אומנה או אימוץ.
וכאב- רצוי שתקרא ולצ
למד.יש גם"בית ספר להורים".
אגב-לדעתי האישית-מי שאינו יכול לגדל ילדים- מכל בחינה,מוטב שלא יביאם לעולם וימנע מהם אומללות.

לצפיה ב-'אבל כתבתי בפירוש שאין משפחות שיכולות לעזור'
אבל כתבתי בפירוש שאין משפחות שיכולות לעזור
04/05/2019 | 20:42
10
לצפיה ב-'למה להקדים את המאוחר?'
למה להקדים את המאוחר?
29/04/2019 | 12:28
2
34
קודם כל, אם חס וחלילה הילד יתייתם מאמו - המדינה יכולה לעזור. במקרה הגרוע ביותר ניתן למסור את הילד לאימוץ, למרות הסכם שחתמת עליו.
הפיתרונות שיש למדינה הם יצירתיים - החל מפנימיות / עזרה בקהילה (מעון בו הילד נמצא עד שעות הערב) / ועוד.
לצפיה ב-'אין לי לב למסור אותו לאימוץ'
אין לי לב למסור אותו לאימוץ
04/05/2019 | 20:46
1
25
הדבר היחיד שחשבתי עליו זה אופרית לשנים. שתהיה צמודה אליו ותגור איתי. אבל עד שתהיה לי אופרית ויאשרו לי יקחו חודשים ארוכים, מה אעשה עד אז?? הילד ממילא במעון עד 17:00 כל יום. בשלב זה יכול להתרחש אסון, האימא עלולה להיכנס לניתוח, לחלות או חס וחלילה שלא נדע לא תהיה יותר. אני פשוט עובד עיצות. הילד יהיה אומלל ללא אימא. מה הרווחה מציעה ללא אופציית אימוץ שיורדת כרגע מהפרק? משפחה אומנת עם ביקורים שלי אולי בהם אקח אותו אליי אחת לשבוע?
לצפיה ב-'אני לא הרווחה'
אני לא הרווחה
04/05/2019 | 21:46
22
אני לא יודע מה האופציות שלהם.
אבל, כל עוד לא קרה שום אסון - למה אתה מודאג?
אם זה כל כך מעסיק אותך, תלך לרווחה ותבקש לדבר עם עובד/ת סוציאלי/ת. אולי הם יוכלו להרגיע אותך.
לצפיה ב-'אני יכול להרגיע אותך'
אני יכול להרגיע אותך
06/05/2019 | 07:38
5
31
מההיסטריה שאתה מפגין כלפי בעיה היפותטית רב הסיכויים שתחטוף התקף לב ותחזיר ציוד הרבה לפני האמא. כך שהבעיה לא תהיה שלך אלא שלה.
ועד אז תתחיל להתאפס על עצמך. יחסית לבן 46 אתה נשמע מאוד מאוד לא בוגר.

לצפיה ב-'זה שאיו לי יכולות גידול לא אומר'
זה שאיו לי יכולות גידול לא אומר
07/05/2019 | 21:32
4
24
שאני לא בוגר, מאות ואלפי גברים בעולם אין להם יכולות הוריות.
לצפיה ב-'היכן כתבתי שאין לך יכולות גידול?'
היכן כתבתי שאין לך יכולות גידול?
08/05/2019 | 06:51
3
23
כתבתי שעל פי השאלות שלך ניכר שאינך בוגר (ללא קשר ליכולות גידול שאכן אין לך). ובאופן כללי מי שאין לו יכולות הוריות, עדיף (וגם נובע מן ההגיון הפשוט) שלא יהיה הורה.
לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה בגדול'
אתה מפספס את הנקודה בגדול
09/05/2019 | 00:57
2
24
מידי יום נכנסות להריון בנות ונשים בין אם מדובר בהורות משותפת, חברות או נישואין ומתוכם אלפי ואולי מאות אלפי גברים לא מודעים לאן הם נכנסים.
תוסיף לזה ש 1 מתוך 2 זוגות בישראל מתגרש לרוב כתוצאה מהעומס הנפשי בגידול הילד, אז אתה מורח אותי כאן על חוסר בגרות???

לצפיה ב-'לא מורח אותך על שום דבר'
לא מורח אותך על שום דבר
09/05/2019 | 08:41
1
21
זה שיש אנשים שמביאים לעולם ילדים בלי להבין למה הם נכנסים (לא רק גברים, גם נשים) זה לא הופך את זה לדבר חיובי. יש גם הרבה מקרים של הריונות לא מתוכננים. 
דווקא כמשדובר בהורות משותפת, שזו אינטראקציה בין שני אנשים בוגרים, לא מתוך אהבה, אלא מתוך מטרה משותפת לגדל ילד - הייתי מצפה לקצת יותר מודעות, תכנון ובגרות. זה שאתה לא ידעת לאן אתה נכנס מעיד רק עליך. 
בישראל מתגרשים 1 מתוך 3, ולא ברור לי איך החלטת שזה דווקא כתוצאה מהעומס הנפשי של גידול ילד. זוגות מתגרשים מכל מיני סיבות, חלקם לפני שבכלל יש ילדים, וחלקם אחרי שהילדים ממילא גדולים. אף אחד לא אומר שלגדל ילדים זה קל. אני בעצמי אבא. אבל אתה מפגין ממש חוסר בשלות קיצוני. ואני אומר את זה בתוך אחד שצעיר ממך בכמה שנים טובות. 
לצפיה ב-'אני בכלל לא בשל'
אני בכלל לא בשל
09/05/2019 | 23:18
18
כשאני יותר מכמה שעות איתו אני כבר מתחיל להתחרפן, אני מגיע הביתה ממוטט ורמת הסטרס שלי יורדת 20 דרגות. מבחינת רגש יש וזה נחמד שהוא קופץ עליי כשאני אוסף אותו מהגן אבל קשה לי לומר שאני מתחבר אליו ב 100%, אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יקרה אם אימו לא תהיה יותר.
לצפיה ב-'שיחה עם נחמה דואק בערוץ הכנסת על פסח, חופש וזוגיות / חלק 3'
שיחה עם נחמה דואק בערוץ הכנסת על פסח, חופש וזוגיות / חלק 3
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2019 | 13:04
4
שיחה עם נחמה דואק בערוץ הכנסת
על פסח, חופש וזוגיות / חלק 3
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר החדש שלי: http://interget.co.il
לצפיה ב-'בעיה בירושה:'
בעיה בירושה:
22/04/2019 | 13:02
6
79
אבא שלי נפטר. 
הורי חיו בנפרד.
בהסכם הירושה (שאושר ע"י בית-המשפט) נקבע שאני אקבל קופת גמל מסויימת שהיתה שייכת לאבי. הסכם זה טרם בוצע. 
בינתיים אמי נפטרה. 
אני ואחי החלטנו לשנות את ההסכם כך שקופת הגמל הזו תעבור אילו ובתמורה אני אקבל חלק גדול יותר מירושת אמי כך שזה יתאזן. 
האם שנוי זה יגרום לכך שעלינו יהיה לשלם מס? 

לצפיה ב-'אין הסכם ירושה.קיימת צוואה ומניחה שלכך כוונתך.'
אין הסכם ירושה.קיימת צוואה ומניחה שלכך כוונתך.
22/04/2019 | 20:47
5
44
הצוואה -רצונו של המוריש והיא תבוצע כלשונה.
אינך יכול לשנותה.לאחר הביצוע,(צו קיום צוואה)תוכלו להתחלק כפי שתרצו.
אין כל אפשרות לשנות את הצוואה,במידה,כמובן,והיא חוקית.
לצפיה ב-'אין שום צוואה. '
אין שום צוואה.
25/04/2019 | 20:58
4
34
יש יורשים ע"פ החוק. 
עשינו כבר הסכם שאושר ע"י בית-משפט. 
הרכוש כולל דירות. 
בין היתר היתה לאבא שלי קופת גמל שרק אחי רשום עליה כמוטב אבל למרות שרק אחי רשום כמוטב הוא הסכים להכניס אותה כחלק מהכסף והרכוש הנועד לחלוקה בין כל היורשים. לפי ההסכם אני אמור לקבל את קופת הגמל והדירה הזולה והוא אמור לקבל את הדירה היקרה יותר. 
אבל קופת הגמל לא מוכנה שהאחי יעביר אותה אלי. היא אומרת לאחי "תוציא את כל הכסף מהקופה ותעביר לאחיך". אנו חוששים שאם נעשה כך הממשלה תראה את זה כאילו אחי הביא כסף מבחוץ כדי לקנות את חלקי בדירה היקרה יותר ותרצה שנשלם מס קניה ומס שבח. 

עכשיו גם אמי נפטרה ויש לה מזומנים בחשבון הבנק. כדי למנוע את כל הבעיות עם קופת הגמל, אני ואחי רצינו שהקופה תשאר אצלו ותמורת זה אקבל סכום גדול יותר מהמזומנים בחשבון של אמי. 
למשל נניח שבקופת הגמל של אבי יש 100 אלף ש"ח. נניח גם שבחשבון הבנק של אמי יש 300 אלף ש"ח. קופת הגמל של אבי תשאר אצל אחי ותמורת זה אקבל 250 אלף ש"ח מהמזומנים של אמי ואחי יקבל רק 50 אלף ש"ח מאותם מזומנים (במקום להתחלק חצי חצי). 
האם השנוי הזה שאנו עושים ימנע מאיתנו לשלם את מס השבח ומס הקניה על הדירות של אבי (בגלל שלא הבאנו כסף מבחוץ לחלוקת הירושות). 

לצפיה ב-'צדקו.יקח אחיך את הכסף ויעשה בו מה '
צדקו.יקח אחיך את הכסף ויעשה בו מה
29/04/2019 | 19:43
3
28
שיחליט.אין דרך אחרת.
לצפיה ב-'ויקבל על כך אישור בכתב'
ויקבל על כך אישור בכתב
29/04/2019 | 19:45
2
22
וזה מקובל.אז אין כל חשש
לצפיה ב-'העונה לך אינה עו'ד כך שתשובותיה לא מדויקות.'
העונה לך אינה עו'ד כך שתשובותיה לא מדויקות.
27/05/2019 | 21:12
1
9
לצפיה ב-'מה לא מדויק?קופת גמל'
מה לא מדויק?קופת גמל
28/05/2019 | 08:32
4
שייכת בכל מקרה למי שרשום בה כמוטב.גם אם יש צוואה.אינה נכללת.
לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי /156'
הסטטוס של יום שישי /156
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2019 | 14:15
4
הבעיה אחרי ליל הסדר היא קילו נאה, קילו יאה.
(יעקב פרוינד)
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר החדש שלי: http://interget.co.il/
לצפיה ב-'שיחה עם ג'קי לוי ושרון קנטור בגל"צ: '
שיחה עם ג'קי לוי ושרון קנטור בגל"צ:
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2019 | 23:01
4
שיחה עם ג'קי לוי ושרון קנטור בגל"צ:
מתי קיימת הגנה כשבן זוג פוגע בפרטיות בן זוגו / חלק 1
האתר שלי:
http://interget.co.il
לצפיה ב-'שלום. אחותי ובתה הגדולה החתימו את אימי ז"ל על צוואה. '
שלום. אחותי ובתה הגדולה החתימו את אימי ז"ל על צוואה.
15/04/2019 | 10:59
1
50
היה לה אלצהיימר. רוב הרכוש צווה לנכדות. הגשתי כמובן התנגדות לא לפני שביקשתי מהן להתגשר רק לא להכנס לבית משפט. לא רק שהן סרבו, הן לא התייחסו כלל לבקשה שלי

מומחה בימ''ש (פסיכיאטר) העיד בחקירתו "היא היתה צלולה ומדוייקת. כל הייקים צלולים. אני מכיר אותם. אני בעצמי ייקה. אחותי גם היא ייקית בת 97 וצלולה" 

כמו כן במשך כל החקירה הוא היה גם מאוד עויין כלפי באת כוחי. הוא ידוע כבעייתי

ביקשתי לפסול אותו אך השופט לא הסכים. גם במחוזי נצרת היא לא נפסלה. לא המומחה ולא הצוואה (אחראי לזה יצחק כהן שישב בראש ההרכב ואשר הואשם בהטרדות  מיניות שבועיים לאחר הדיון) הוא השעה עצמו. (היה משוא פנים כבד. הוא לא נתן לבא כוחי לדבר. כל הזמן קטע וצעק עליו. בבאת כוחן הוא לא נגע. ולא הפריע. היא דיברה ברצף

מאוד מוזר בעיני. עורכת הצוואה, החברה הכי טובה של הנכדה הגדולה (שיקרה בחקירתה ובתצהיר שלה והשמיצה אותי. עורכת צוואה אמורה להיות נייטרלית) היתה פרקליטה בכירה פלילית בנצרת. לי נראה שיש קשר בין הדברים

גם בעליון היא לא נפסלה. לא הצוואה ולא המומחה. שוב, שופטת מטומטמת שכנראה לא התעמקה בתיק או שלא קראה אותו כלל. הפסדתי כ-1.5 מיליון ש'. 

בנוסף הן גנבו חצי מיליון ש'. (תיק אחר) כאן ניצחתי. ברוב חוצפתן ובצע הכסף שלהן הן ערערו. נאלצתי שוב לשכור עו''ד.

המחוזי החליט להחזיר את התיק לשלום כי השופט עשה שגיאות בפסק הדין. שגיאות טכניות של זמנים, לא מהותיות. הן הצליחו לפסול את השופט בשלום 

הכל מהתתחלה. במקדמי העו''ד השתולל שלא רוצה לטפל בתיק. אין לי מושג מדוע. הרי ניצחתי בסיבוב הראשון. היה קל להוכיח. (עו''ד שעבד אצלו, מאוד מוכשר ואשר הכין את התביעה טען שיש לי סיכוי טוב לנצח)

נאלצתי להתפשר כי לא רציתי שעו''ד משתולל שלא רוצה לטפל בתיק ייצג אותי בכסף האחרון שלי.

לא היה לי כסף לשכור עו''ד חדש ונאלצתי להתפשר. על 80 אלף

מתוך רכוש של כ-4 מיליון ש'. אני הבת מקבלת 80 אלף. בנוסף הוצאתי כ-800 אלף ש על עורכי דין רשלנים ולא מקצועיים לחלוטין

הפכתי לעניה. ואני מוכרת ברווחה

אני כותבת את הדברים כדי שתדעו שמערכת המשפט כאן מושחתת ורקובה. עורכי דין ושופטים. לא כולם

לצפיה ב-'אני מאוד מתפלאת שלא היו תגובות להודעתי. איפה כולם? '
אני מאוד מתפלאת שלא היו תגובות להודעתי. איפה כולם?
23/05/2019 | 01:41
5
עד כדי כך אתם אדישים למקרה שלי?  

במערכת משפטית כזו רקובה זה הרי יכול לקרות לכל אחד !!!   בושה וחרפה

איפה מנהל הפורום. מדוע לא הגבת. מאוד מפליא אותי
לצפיה ב-'פ ר ש ת מ צ ו ר ע'
פ ר ש ת מ צ ו ר ע
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2019 | 21:02
5
-1:59

לצפיה ב-'הסכם ממון הגיוני'
הסכם ממון הגיוני
09/04/2019 | 10:30
6
74
הבנתי שהסכם תקין ופשוט הוא הסכם שרשום שכל רכוש הפרטי של כל אחד מבני הזוג לא כלול ברכוש המשותף ?
האם נהוג לציין מעבר לזה שלאחר X שנים ההסכם מבוטל או שאחוזים מסויימים ברכוש הפרטי כן נכללים ברכוש המשותף ?
אם כן מה נהוג ?
אני שואל בקשר למקרה שאחד מבני הזוג ללא רכוש רב והבן זוג השני כן
כמו כן האם נהוג לציין למשל שאם ניפרדים הבן זוג החזק כלכלית עוזר בשנה הראשונה לחלש כלכלית ?

לצפיה ב-'הכל נכון ומקובל-מה שמתאים לכם.'
הכל נכון ומקובל-מה שמתאים לכם.
09/04/2019 | 20:11
1
22
לצפיה ב-'יש אבל נורמות להסכמים כאלו'
יש אבל נורמות להסכמים כאלו
10/04/2019 | 19:14
24
הסכם כזה יכול גם לפרק זוגיות אם צד אחד מתעקש על משהוא שהשני לא מוכן
האם נהוג שבני זוג מבוגרים שכל אחד מגיע עם הרכוש שצבר כל חייו לחתום הסכם ?
ומה בד"כ נהוג לרשום בהסכם כדיי שיהיה הוגן ל 2 הצדדים ?

לצפיה ב-'חבל שאתם עושים לבד'
חבל שאתם עושים לבד
09/04/2019 | 21:13
3
21
לצפיה ב-'עדיין לא עושים רק מתייעץ'
עדיין לא עושים רק מתייעץ
09/04/2019 | 22:17
2
28
מה הדרך הנכונה לעשות ?

לצפיה ב-'פנו לעוד שעוסק בנושא'
פנו לעוד שעוסק בנושא
10/04/2019 | 04:43
1
11
לצפיה ב-'התיעצו עם עו"ד מעבר לכך'
התיעצו עם עו"ד מעבר לכך
11/04/2019 | 16:25
24
מקובל לערוך הסכם ממון וגם צוואות הדדיות.אם יש ילדים מנישואין קודמים מקובל להשאיר להם.המקובל הזה-בע"מ,כי לכל זוג ובן זוג מתאים משהו אחר.
לצפיה ב-'שיחה עם הרב בני לאו בערוץ הכנסת: '
שיחה עם הרב בני לאו בערוץ הכנסת:
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2019 | 17:50
5
שיחה עם הרב בני לאו בערוץ הכנסת:
מאזינים אבל לא מקשיבים / חלק 2
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לאתר שלי:
http://interget.co.il
לצפיה ב-'הייתם שולחים בקשה חוזרת למתן פסק דין?'
הייתם שולחים בקשה חוזרת למתן פסק דין?
03/04/2019 | 00:16
25
ערעור משפחה במחוזי. מזונות.
3 חודשים לאחר הדיון בפני ההרכב הוגשה בקשה למתן פסק הדין היות ולא ניתן.
ההחלטה לגבי הבקשה היתה "יינתן פסק דין בהקדם"
מאז עברו עוד 4 חודשים ( 7 חודשים לאחר הדיון בפני ההרכב) ופסק דין עדיין לא ניתן.

חלק אומרים להגיש בקשה חוזרת למתן פסק הדין. חלק אומרים לא לעצבן את השופטים ופשוט להמתין.

דעתכם? תודה מראש.
לצפיה ב-'מזונות לילד לא יהודי'
מזונות לילד לא יהודי
02/04/2019 | 16:44
40
מזונות ילדים מוסדרים בחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות). לפי ס' 3 לחוק הורה חייב במזונות ילדיו הקטינים על פי דינו האישי, היינו דינו הדתי. מי שאינו חייב במזונות ילדיו על פי דתו חייב במזונותיהם על פי החוק.

ס' 6 לחוק קובע כי- “ היקף המזונות, מידתם ודרכי סיפוקם ייקבעו, באין הסכם בין הצדדים, על ידי בית המשפט בשים לב לנסיבות, ופרט למזונות על פי סעיף 3 – לפי מחסורו של הזכאי ויכלתו של החייב. “

החוק קובע כמה קבוצות של זכאים למזונות-בן זוג, ילד הורה ועוד. ס' 6 לחוק קובע שמזונות הזכאים ייקבעו על פי יכולתו של החייב וצורכי הזכאי. אך כאשר מדובר במזונות ילדים קטינים אין חשיבות לצרכים של הקטינים וליכולת ההורה. לכאורה גם אם הילד אינו זקוק למזונות או שההורה אינו יכול לספק אותם הוא זכאי לקבלם. ואכן בפרשת בן חיים נ' רזניק, משנת 1961, קבע ביהמ"ש העליון שאב חייב לזון את ילדו הקטין שאינו יהודי גם אם ידו אינו משגת.

מדובר בחוק תמוה ולא צודק. לא יעלה על הדעת לחייב אדם לשלם מזונות גם אם אינו יכול. מותר לדרוש מהורה למצות את יכולתו הכלכלית כדי לזון את ילדיו הקטינים, אך כאשר אין לו את היכולת לזון אותם, לא יהיה זה צודק להשית עליו חיוב של מזונות.

מן הראוי לבטל את הסייג בסעיף 6 לחוק ולקבוע שגם מזונות של ילדים קטינים נקבעים לפי מחסורו של הזכאי ויכולתו של החייב.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו