לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1661516,615 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'לא ייאמן. ביקשתי מעורך דין שיכין צו קיום צוואה'
לא ייאמן. ביקשתי מעורך דין שיכין צו קיום צוואה
20/06/2019 | 14:34
3
75
הוא ביקש 3000 ש"ח. 3000 ש"ח על מילוי של כמה טפסים. באיזה עולם אתם חיים. כמובן שעשיתי לבד.
לצפיה ב-'הייתי לוקח פחות אבל זה בגבול הסביר'
הייתי לוקח פחות אבל זה בגבול הסביר
23/06/2019 | 09:25
45
לפעמים האפוטרופוס הכללי דורש פרטים נוספים. זה לא רק למלא "כמה טפסים".
לצפיה ב-'זמנו של עו"ד יקר, אם אתה רוצה שיעבוד עבורך - זה מחירו.'
זמנו של עו"ד יקר, אם אתה רוצה שיעבוד עבורך - זה מחירו.
23/06/2019 | 23:26
1
37
אתה יכול לעשות זאת לבד ואז זה בחינם
לצפיה ב-'אין שום בעיה. מי שרוצה שישלם.'
אין שום בעיה. מי שרוצה שישלם.
26/06/2019 | 09:15
19
לצפיה ב-'פ ר ש ת ש ל ח'
פ ר ש ת ש ל ח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2019 | 20:24
1
פ ר ש ת ש ל ח
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לסרטוני הווידיאו של כל הפרשות אתם מוזמנים למדור "פרשות השבוע" באתר החדש שלי:

לצפיה ב-'פ ר ש ת ב ה ע ל ו ת ך'
פ ר ש ת ב ה ע ל ו ת ך
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2019 | 20:21
1
פ ר ש ת ב ה ע ל ו ת ך
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לצפיה ב-'צוואה- מה עושים?'
צוואה- מה עושים?
11/06/2019 | 17:23
1
56
שלום,
אשתי ואני נשואים במשך חמישים שנים.
כבר מתחילת הנישואים עשינו בינינו הפרדה רכושית:
כל אחד מפקיד את משכורתו לחשבון פרטי משלו ומעביר אלפיים ש"ח כל חודש לחשבון משותף 
המשמש להוצאות משותפות (סה"כ יש לשנינו ביחד שלוש חשבונות בנק).
אנו גרים בבית שרשום ע"ש שנינו , בנוסף אליו, כל אחד יש דירה על שמו שהוא משכיר אותה (סה"כ יש לשנינו ביחד שלוש דירות).
אני נכה ותלוי באישתי.
היא רוצה לכתוב צוואה הדדית אולם איני מעוניין בכך מאחר ובכוונתה להפלות בין ילדינו. לכן חשבתי לכתוב צוואה אישית.
שאלה:
אשתי טוענת שמחצית מהדירה שרשומה על שמי ומחצית מהכסף שבחשבון הפרטי שלי שייכים לה.
אני חושש שאם ארשום צוואה אישית (לא הדדית/ משותפת) בה יוגדר כיצד לחלק את הרכוש שלי (לא הרכוש המשותף) יהיה בעיה לקיים אותה.
האם אכן תהיה בעיה לקיים את הצוואה?
במידה וכן מה ניתן לעשות?
בתודה, ניבר
לצפיה ב-'אכן עלולות להיות בעיות'
אכן עלולות להיות בעיות
11/06/2019 | 19:20
46
ולכן מומלץ לעשות הסכם ממון.
לצפיה ב-'לקראת חג השבועות: רשימה שכתבתי ל-nrg על מגילת רות ונישואים'
לקראת חג השבועות: רשימה שכתבתי ל-nrg על מגילת רות ונישואים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2019 | 07:27
8
לקראת חג השבועות:
רשימה שכתבתי ל-nrg על מגילת רות ונישואים
האתר החדש שלי: http://interget.co.il/
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
05/06/2019 | 18:23
44
צוואה הינה מסמך חשוב מאוד הכולל את כל רכושו של אדם הצבר בעמל רב כל שנות חייב, צוואה צריכה לממש את רצונו של המת לאחר לכתו.
הדרך הנכונה לממש את רצונו ואת צוואתו של המת היא לערוך צוואה בצורה מקצועית ורגישה ביותר ע"י עורך דין המתמחה בך. כך שביום בו צריכים לממש את הצוואה יקוימו רצונו של הנפטר ללא פרשנויות אשר יכולים להביא לך כי רצונו של הנפטר לא יתממש.
פנו עלינו לייעוץ נוסף ישראל רווח עורכי דין
לצפיה ב-'מינוי אפוטרופוס גוף'
מינוי אפוטרופוס גוף
05/06/2019 | 17:38
1
31
שלום רב,
אנחנו אמורים למנות לאבא שלי אפוטרופוס לגופו (לא לרכושו). אמא שלי תהיה האפוטרופוסית, לאחר שאני ואח שלי נחתום לה. ברצוני לשאול מספר שאלות.
1. האם אמא שלי לאחר שתתמנה לאפוטרופוס גוף, תוכל למנוע ממני בירור על מצבו הבריאותי של אבי?  (בעבר חתמנו לה לשלושה חודשים והיא מנעה מבית החולים בו אבי היה מאושפז, למסור לנו מידע על מצבו)
2. מה בעצם הכוח שיש לה כאפוטרופוס גוף?
תודה מראש.
לצפיה ב-'בסמכותו להחליט החלטות רפואיות'
בסמכותו להחליט החלטות רפואיות
05/06/2019 | 17:54
31
במקום החסוי.
לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
04/06/2019 | 08:44
4
59
בני הגיע לגיל 18 בחודש 6/19 בהסכם המזונות אני אמור לשלם סכום מלא עד שיתגייס אמור להתגייס בחודש 11/19 
החודש הוא טס למשך 5 חודשים לארה"ב לאחיו הגדול שאלתי היא אם אני אמור לשלם עבור 5 חודשים אלה למרות שלא יהיה בבית ואימו לא מכלכלת אותו לציין שהוא עובד כבר שנתיים ומימן את כרטיסי הטיסה 
בתודה מראש 
לצפיה ב-'כן. כל עוד פסק הדין לא שונה'
כן. כל עוד פסק הדין לא שונה
04/06/2019 | 10:53
21
לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
04/06/2019 | 11:28
1
37
זאת אומרת שאני צריך להגיש בקשה לבית המשפט לשנות את פסק הדין?
לצפיה ב-'אתה צריך להגיש תביעה'
אתה צריך להגיש תביעה
05/06/2019 | 16:17
29
אבל רצוי להתייעץ קודם אם כדאי.
לצפיה ב-'מזונות ילד בגיר'
מזונות ילד בגיר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2019 | 22:20
7
נראה שיהיה עליך לשלם עד הגיוס בחודש נובמבר. בגלל שהוא עובד, ובהנחה שהוא משתכר יפה, היית יכול בעבר להגיש תביעה להקטנת המזונות, דבר שלא כדאי עכשיו לקראת סיום חיובך במזונותיו.

לצפיה ב-'פרשנות בבקשה מעו"ד '
פרשנות בבקשה מעו"ד
05/06/2019 | 16:11
1
30
בהחלטה ניכתב
"על המערערת לשלם למשיב סכום שלא יפחת מהסכום ששולם (ובכללו הסכום שעוקל) עד סכום איקס."
ובפסק הדין נכתב "בהמשך להחלטה ..אנו מורים כי המערערת תשלם סכום כולל של איקס ש"ח בניכוי הסכומים ששולמו לו עד כה". (קו תחתון אני סמנתי).

השאלה היא: אם סכום האיקס בפסה"ד, הוא הסכום שעל המערערת לשלם לאחר/בתוספת הסכום ששולם,?.
תודה 
לצפיה ב-'לא'
לא
08/06/2019 | 20:07
8
הסכום הכולל שישולם צריך לעמוד על איקס. כלומר אם איקס הוא לצורך הדוגמה 1000 ש"ח ועד כה המערערת שילמה לו 100 ש"ח היא צריכה להשלים 900.
לצפיה ב-'רשימה שפירסמתי ב-ynet על הקשר בין נישואין לחג השבועות'
רשימה שפירסמתי ב-ynet על הקשר בין נישואין לחג השבועות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2019 | 19:41
10
רשימה שפירסמתי ב-ynet על הקשר בין נישואין לחג השבועות.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890858,00...
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר החדש שלי: http://interget.co.il/
לצפיה ב-'ביטוח חיים'
ביטוח חיים
04/06/2019 | 11:15
1
30
שלום לכם,
שאלה מורכבת:
אחי נפטר לפני כחודשיים, חודש אחריו נפטרה אמא שלנו. היום התברר לנו שאחי רשם את אמא שלנו כמוטבת במקרה שהוא ימות. האם כספי הביטוח עובר אלינו (שאר האחים) כיורשים של אמא שלנו?

לצפיה ב-'כן אם אין צוואה שקובעת אחרת'
כן אם אין צוואה שקובעת אחרת
07/06/2019 | 19:56
7
לצפיה ב-'ביטוח עבור ספר תורה'
ביטוח עבור ספר תורה
04/06/2019 | 08:14
17
אודה לכם מאד באם תוכלו להשיב לי או להפנות אותי. ובכן, הכנסנו בשעה טובה ספר תורה לבית כנסת ושם הגבאי אומר לי כי הוא דיבר עם סוכן ביטוח להצעת מחיר עבור הספר.. חייב לציין שזהו פרט שלא חשבתי עליו כמשהו שאני אצטרך לדאוג לו....אין לי מושג איך העיניינים עובדים בבית הכנסת.
1. אני לא יודע למה לצפות ועל מה לשים לב ואם יש למישהו מושג לגבי מחיר? 
2. האם אני צריך לערוך מסמך כלשהו עם בית הכנסת על שהוכנס לשם הספר תורה. ואיזה מסמך?
אני שוב מודה.

לצפיה ב-'פנינה ליום ירושלים'
פנינה ליום ירושלים
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2019 | 22:11
3
כאשר נישא נכדו של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, הוא כתב בהזמנה כך:
"החתונה תהיה, אם ירצה ה', למזל טוב בירושלים עיר הקודש.
אבל אם חלילה לא יבוא משיח צדקנו בשנה הזאת, תתקיים החתונה בברדיצ'ב".

לצפיה ב-'מי אביבים גורמים לכאביי ולמותי בגל 54 שח =עיקול!!!!גורמים'
מי אביבים גורמים לכאביי ולמותי בגל 54 שח =עיקול!!!!גורמים
01/06/2019 | 02:58
15
להפסקת ומניעת טיפול רפואי מציל חיים עיקול מי אביבים עס 54 שח 'הפסקת ומניעת טיפול רפואי מציל חיים עיקול מי אביבים עס 54במרמ magik1030/05/2019 | 13:1225
הפסקת רצף טיפולי מציל חיים בתרופות
גרושתי -עדיין בביהמש אבל גרושים שנה פלוס ועו"ד מטעמה דאגו שחב מי אביבים תבצע עיקול על חשבוני היחיד בבנק עקב אי תשלום חוב .העיקול בוצע.הופסקה המשך ההלוואה שהובטחה לי סורבתי בכל הבנקים עפ החוק החדש כסיכון בנקאי מי יתן הלוואה למי שאינו מכבד תשלום 54 שח אתה קורא נכון.כל התרעותיי טרם מעשה למי אביבים לא הועילו.אני סובל קשות רוצחים אותי וגורמים לי סבל רב ובידיעה .אני חולה סופני מטופל בביתי /חמצן /עובד זר ושתי מחלות קשות סופניות.זמני קצוב גרושתי בחסות דלתיים סגורות ועו"ד שמשקר עבורה .החזירה אותי לאחור .אנני בנסיגה רפואית קשה סובל תופת ללא תרופות וללא אפשרות שנקבעה לטוס לחול להמשך טיפול-יש פסד נגד מי אביבים רבים בנושא.מצידי אין לי מה לאכול לא יכול לעשות דבר אפס מסגרת בבנק ואפס אשראי.חייב למצוא מישהו שיעקל מצידי את חשבון הבנק של מנכל מי אביבים שיודעים גם עתה ולא עושים דבר .נזקיי לדעתי ולצערי בלתי הפיכים הטיפול שחלף עם הזמן עלה מעל 360.0000 שלושמאות ושישים-אנא בדחיפות תשובתך או הפנייתך לגורם שמכיר את הנושא-תודה  למי שמסייע
sharf2@wallaa.co אמתין שידרס מנכל אביבים ואצלם לכם.יבין כאב מהו ואז פאנש ליין יקבל את הכבד שלי כתרומה סרטן לא כואב .
לצפיה ב-'פ ר ש ת ב מ ד ב ר'
פ ר ש ת ב מ ד ב ר
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2019 | 22:10
1
פ ר ש ת ב מ ד ב ר

לצפיה ב-'חוות דעת אקטואר בתיק משפחה'
חוות דעת אקטואר בתיק משפחה
30/05/2019 | 13:19
1
37
לאחרונה ניתן פס"ד בביהמ"ש לעניני משפחה בפ”ת, על ידי כב' השופטת אילת גולן-תבורי, שהוא בעל חשיבות תקדימית.

העובדות היו כדלקמן-

בני הזוג התגרשו לפני שנים רבות, אבל נותרו ביניהם מחלוקות כספיות. מונה אקטואר שקבע שהאיש חייב לאישה כספים, בעקבות חלוקת הזכויות ביניהם, אלא שהאקטואר נמנע מלקבוע סכום אחד וקבע שתי תוצאות.

אם הסכום יישא הפרשי הצמדה למדד בלבד, הוא יעמוד על כ-90 אלף ש"ח. אם הוא יישא הפרשי הצמדה ורבית, הוא יעמוד על כ-130 אלף ש"ח.

מועד חוות הדעת היה 2016 והפירוד בין בני הזוג התבצע שנים רבות לפני כן. האקטואר התייחס בחישוביו לנכסים ולחובות שהיו לבני הזוג במועד הפירוד. השאלה היתה אם הקרן תישא הפרשי הצמדה למדד או הפרשי הצמדה ורבית. ברור לגמרי שמרכיב הרבית היה מאוד משמעותי.

האישה הגישה תביעה לביהמ"ש לתת תוקף של פסק דין לחוות הדעת ודרשה את הסכום הגבוה, קרי גם את הרבית. האיש מטבע הדברים דרש לתת תוקף לסכום הנמוך, ללא הרבית.

ביהמ"ש קיבל את עמדת האיש. נקבע שפסיקת רבית נתונה לשיקול דעת ביהמ"ש, על פי החוק ופסיקת ביהמ"ש העליון. הרבית נועדה לפצות את התובע על הזמן שהכסף היה ברשות הנתבע ולא ניתן היה לעשות בו שימוש. לעומת זאת ההצמדה למדד שומרת על ערך הכסף בלבד ולא נושאת רכיב של פיצוי.

במקרה דנן חוות הדעת ניתנה שנים רבות לאחר הפירוד בין בני הזוג ולכן בוודאי שהסכום חייב לשאת הפרשי הצמדה. לא כן לגבי הרבית. האיש לא ידע במשך כל השנים עד למועד חוות הדעת מהו חובו לאישה. לכן לא צודק לחייב אותו בתשלום פיצויים לאישה. החוב יישא רבית ממועד חוות הדעת כיוון שמתאריך זה ידע האיש מהו החוב.

על כן חוייב האיש בתשלום החוב של 90 אלף ש"ח, כשהחוב נושא הפרשי הצמדה ורבית רק ממועד חוות הדעת.

מדובר בפסק דין תקדימי שבו הפעיל ביהמ"ש את שיקול דעתו לפי חוק פסיקת רבית והצמדה. ס' 2 לחוק קובע-

“ רשות שיפוטית שפסקה לבעל דין סכום כסף, או שציוותה על ביצועו של פסק כזה, או שקבעה סכום כסף המגיע על פי חיקוק, רשאית, לפי שיקול דעתה, לפסוק ריבית על אותו סכום, כולו או מקצתו.”

ס' 3א לחוק קובע- “(א) במקום לפסוק ריבית רשאית רשות שיפוטית, לפי שיקול דעתה, לפסוק הפרשי הצמדה או הפרשי הצמדה וריבית, במלואם או במקצתם.”

לתובעת- עו"ד יצחק טאוסי

לנתבע- עו"ד יוסף פנדריך

לצפיה ב-'פסיקה מענינת.'
פסיקה מענינת.
30/05/2019 | 13:39
8
לצפיה ב-'תביעת מזונות'
תביעת מזונות
28/05/2019 | 09:26
2
45
שלום
יש לי ילדה מעל גיל 18 שגרה עם אמא שלה.
אני מעונין להעביר מזונות ישירות לביתי אך היא מסרבת לתת לי את מספר חשבון הבנק שלה(אין לי קשר עם ביתי קרוב לשנתיים.).
אמא תובעת אותי בהוצל"פ עבור תשלום דמי מזונות.

השאלה:
1. האם האם יכולה על פי חוק לתבוע דמי מזונות עבור ילד מעל גיל 18? או שביתי צריכה לתבוע.
2. האם יש דרך להעביר מזונות ישירות לחשבון בנק אחר.
3. האם אפשר לפתוח חשבון בנק על שם ביתי בלי שתדע?
תודה מראש למגיבים
לצפיה ב-'מעל גיל 18-הבת אמורה לתבוע.'
מעל גיל 18-הבת אמורה לתבוע.
29/05/2019 | 05:34
35
ןאם תתבע-תסביר את עניין חשבון הבנק.
לצפיה ב-'לפי פסיקת ביהמ"ש העליון'
לפי פסיקת ביהמ"ש העליון
30/05/2019 | 13:13
30
הורה שהילד גר בביתו וסמוך על שולחנו רשאי לתבוע מזונות גם אם הילד הפך בגיר. זה המצב לגבי חיילים בשירות סדיר שלא יכולים מסיבות נפשיות לתבוע את הוריהם. לכן יש להניח שגם פתיחת תיק הוצל"פ יכולה להעשות על ידי ההורה.

לגבי יתר השאלות תלוי מה נאמר בהסכם הגירושין. אם ניתוק הקשר הוא באשמת הילדה יש לשקול תביעה להפסקת המזונות.
לצפיה ב-'עשרת הדיברות לזוגיות לכבוד ל"ג בעומר'
עשרת הדיברות לזוגיות לכבוד ל"ג בעומר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2019 | 07:27
6
עשרת הדיברות לזוגיות לכבוד ל"ג בעומר ולקראת עונת החתונות.
פורסם בשבועון מוצש.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לבקר באתר החדש שלי: http://interget.co.il/
לצפיה ב-'אמי נפטרה ודירתה כרגע ריקה. '
אמי נפטרה ודירתה כרגע ריקה.
21/05/2019 | 22:21
1
51
לפי החוק אני לא צריך לשלם ארנונה במשך 6 חודשים. 
מהעיריה דורשים שאביא להם תלוש של צריכת החשמל כדי שיראו שצריכת החשמל נמוכה וזו הוכחה לכך שאף אחד לא מתגורר בדירה. 
חברת החשמל מסרבת לתת לי תלוש כזה כי הדירה רשומה עדיין על שם אמי ועדיין אין צו ירושה (צו הירושה יתעכב כמה חודשים). 
מה עושים במקרה כזה?

לצפיה ב-'תבקש מהעיריה שיתאמו אתך ביקור של פקח'
תבקש מהעיריה שיתאמו אתך ביקור של פקח
23/05/2019 | 16:08
8
לצפיה ב-'אמי נפטרה והשאירה בעזבונה דירה וכסף '
אמי נפטרה והשאירה בעזבונה דירה וכסף
18/05/2019 | 23:14
2
53
אני ואחי הם היורשים (אבי נפטר מזמן). היא לא השאירה צוואה. אחי לא רוצה בינתיים להוציא צו ירושה. הוא רוצה להתייעץ עם עורך דין שלו לפני כן. הוא חושב שהוצאת צואה תסנדל אותנו לחלוקת רכוש מסויימת או שתגרום לכך שנשלם יותר מיסים. יתכן והוא חושב שכדאי לעשות הסכם ביננו לפני שנוציא צו ירושה.
האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'יתכן שהוצאת צו ירושה (אני ואחי מתחלקים בירושה חצי חצי) '
יתכן שהוצאת צו ירושה (אני ואחי מתחלקים בירושה חצי חצי)
18/05/2019 | 23:55
45
תגרום לך שנצטרך לשלם מס שבח ומס מכירה על הדירה? 
(נניח שמחיר הדירה הוא 800 אלף ש"ח והכסף הוא כמליון ש"ח התכנון הוא שאחי יקבל את הדירה + 100 אלף ש"ח ואני אקבל 900 אלף ש"ח).
אם עצם הוצאת צו הירושה יגרום לכך שיחליטו שהדירה והכסף שייכים לי ולאחי בחלקים שוים ולכן אם הדירה עוברת לאחי - זה יחשב כמכירת חצי דירה ונצטרך לשלם מס שבח ומס קניה?
לעומת זאת האם יתכן שנוכל לחתום על הסכם הדדי שבו אני מוותר על הדירה והוא על 800 אלף ש"ח מתוך המליון ש"ח (שזהו סכום הכסף שמורישה אמי), אז הארוע לא יחשב כמכירת דירה ולא נצטרך לשלם מס שבח ומס קניה?
(הסכם כזה חייב להיות כהסכם אחד ולא כ-2 ויתורים נפרדים בגלל שיש חשדנות הדדית ביננו).

לצפיה ב-'להוציא צו ירושה?'
להוציא צו ירושה?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2019 | 21:29
25
אכן, כדאי שתתייעצו עם רואה חשבון או עם עורך דין מומחה למיסים. לפעמים כדאי ליורש אחד לוותר על חלקו בירושה לטובת יורש אחר (זה נקרא "להסתלק" מהחלק בירושה). יתכן שמבחינה מיסויית זה יהיה נכון.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו