לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1580415,804 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'ה ש ב ת - פ ר ש ת ו י ר א'
ה ש ב ת - פ ר ש ת ו י ר א
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 16:32
3
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע".

לצפיה ב-'צוואה בכתב יד למקרה של אובדן כושר'
צוואה בכתב יד למקרה של אובדן כושר
02/11/2017 | 10:16
27
שלום רב,

ברצוני לדעת האם יש אופציה לכתוב צוואה או משהו דומה למקרה בו חלילה אאבד את כושרי המנטלי ו/או הפיזי באופן שלא יאפשר לי
לדאוג לילדי ולעצמי ויהיה הכרח שאדם אחר ייקח אחריות על ילדי
(ואולי גם עלי בשל אי יכולתי לתפקד)?

האם יש דרך למנות ע"י סוג של צוואה אדם אחר שיתפקד כאפוטרופוס וייקח על עצמו את ניהול רכושי וגידול ילדי עד הגיעם לבגרות?
האם אני יכולה לצוות שאדם זה יוכל להשתמש למשל בדמי השכרת דירתי לשם פרנסת ילדי?
האם אוכל לצוות שאדם זה יוכל להחליט מה יעשה בחפצי ויוכל להחליט כל החלטה נדרשת לגבי ילדי?

תודה רבה לעונים
לצפיה ב-'הסדרי ראיה - מורכב'
הסדרי ראיה - מורכב
02/11/2017 | 05:23
30
אני גרושה כ-4 שנים עם 3 ילדים. הילדים במשמורת האב בהסכמה שלי מהתחלה, עם הסדרי ראיה גמישים ביותר (אני יכולה לראות את הילדים מתי שאני רוצה בתאום איתו). 2 הגדולים לא ישנים אצלי ואני רואה אותם בבית אביהם. הקטנה בת 11 ישנה אצלי 3-4 פעמים בשבוע כמו משמורת משותפת. אנחנו קשורות אחת לשניה ברמות עמוקות ביותר. לצערי לא זכיתי שזה יקרה עם הגדולים. (מורכב - עוד כשהייתי נשואה האב ניסה לנתק ביננו, רצה להתגרש ולגדל אותם בלעדי. לא נאבקשתי על המשמורת כי האב חזק באופן יוצא דופן והוריד לי את הבטחון שאני לא ראויה להיות אמא )אני לא מקבלת מזונות עליה ולא דרשתי. הימים אינם קבועים ונקבעים ביני לבינה כאשר אין לאב התנגדות. הוא אף מעדיף שהיא תישן אצלי כי הוא ישן אצל חברתו מס' ימים בשבוע. בחודשים האחרונים חל שינוי שפוגע בי ובילדה. האב העלה הילוך עם החברה, היא מחפשת דירה ליד הגרוש וילדי ולוחצת על מגורים משותפים עימם. והיא מנסה בכל דרך לאחד את 2 המשפחות (לה יש 2 ילדים ) היא לא עובדת ומנסה כמה שיותר לבלות עם הילדים שלי כולל הקטנה ופוגעת בהסדרי הראיה. למשל ביום שקבעתי להיפגש עם הילדה ואני מחכה לה הילדה מתקשרת אלי באופן פתאומי שהחליטה להצטרף ליום כייף בקניון עם הגרוש, אחיה וחברה שלו. בסוף השבוע האחרון קבעתי עם הילדה אך ביום שישי יש ארוחת ערב משפחתית עם החברה ובת מצווה במוצאי שבת וכך יוצא שהילדה לא מבלה איתי וישנה אצלו למרות שקבעתי איתה שתהיה אצלי בסופשבוע. האם החוק יכול לסייע לי מלאבד את הילדה שלי? (על הגדולים אני לא מדברת כי אין לי כבר שליטה עליהם בכלל). האב כרגע שומע רק לחברה והיא מנהלת אותו ואת הילדים שלי. אני חוששת שארים ידיים גם עם הילדה הקטנה ופשוט אפרוש מהמלחמה. כשאני מנסה לדבר איתו הוא כן מנסה לבא לקראתי אבל בפועל החברה שלו מחליטה. (למשל הבטיח לי שיחזיר אותה עד 20.30 ובפועל החברה החזירה אותה ב21.30). איך החוק יכול לעזור לי בכך שנכנסה אישה שנוגסת בהסדרי הראיה שלי? יש לציין שאני לא מקנאה בכלל בעצם הזוגיות הזאת וגם אם היו משלמים לי לא הייתי מוכנה לחזור לסבל שלי איתו. אני רק רוצה שהקשר שלי עם הילדים לא ייפגע.
לצפיה ב-'האם מותר לצלם אדם ללא רשותו?'
האם מותר לצלם אדם ללא רשותו?
01/11/2017 | 17:34
2
42
אם אני רואה את בן זוגי עם מאהבת, האם אני יכולה לצלם אותו בפלאפון וזה יהווה ראייה? האם בכלל אפשר לצלם אדם בפלאפון שמציק, מטריד או עשה תאונת דרכים ללא רשותו? האם צילום כדין הקלטה שהיא אסורה? תודה.
לצפיה ב-'מותר לצלם את בן זוגי עם אישה אחרת?'
מותר לצלם את בן זוגי עם אישה אחרת?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 19:33
1
39
1.  מותר לצלם אם לא פוגעים בפרטיות או בצנעת הפרט.
     לכן השאלה היא היכן מצלמים ובאילו נסיבות.

2.  צילום במרחב הציבורי מותר. למשל ברחוב. 
     צילום בתוך בית, לדוגמה מתוך החלון, עלול להוות עבירה.
לצפיה ב-'סתם דוגמה- אם עובדת ציבור התייחסה גרוע אני יכולה לצלם אותה'
סתם דוגמה- אם עובדת ציבור התייחסה גרוע אני יכולה לצלם אותה
01/11/2017 | 21:27
29
ואז לשלוח למעסיקים שלה שזו האשה שהתייחסה גרוע, היא יכולה לתבוע אותי במצב כזה רק על זה שצילמתי אותה?
לצפיה ב-'חלק 6 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": ירושה לילדי גירושין'
חלק 6 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": ירושה לילדי גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 19:33
9
לצפיה ב-'אתר "נוריתה" על ספרי החדש "מסביב לשולחן" על פרשות השבוע'
אתר "נוריתה" על ספרי החדש "מסביב לשולחן" על פרשות השבוע
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 19:17
4
אתר "נוריתה" על ספרי החדש "מסביב לשולחן" על פרשות השבוע
לצפיה ב-'ויתור על ילדים'
ויתור על ילדים
29/10/2017 | 17:45
1
73
שלום רב,
אני גרושה כמעט שנתיים והגרוש שלי פתח תביעה בבית המשפט לענייני משפחה על הילדים.
על הילד הקטן היום בן שנתיים הוא בחר שלא לראות אותו מגיל חצי שנה בערך ועד היום הוא מבקש הרחבת הסדרי ראייה ואכיפתם כשבפועל הוא נפגש עם הגדול שלנו אבל לאעם הקטן כי הוא לא מעוניין שזה יהיה במרכז קשר כמו שכתוב בהסכם.
לאחר כמה חודשים הוא הגיש עוד תביעה על כך שאני מסיטה את הגדול שלנו לגביו מה שמעולם לא קרה.
ולא אחר שהגשתי את כתב ההגנה הוא שלח תשובה לשופטת ללא העורך דין שלו וללא שום בקשה מטעם השופטת לתגובה שלו.
במכתב הוא שוב מתגונן ומפנה את האצבע המאשימה כלפי ולבסוף הוא אומר כי אם המצב והיחס מבחינתי לא ישתפר הוא מעדיף לוותר על הילדים שלנו.
שאלתי היא האם לאור כל דברי השקר שלו והבקשה האחרונה שבה הוא מתנה את השינוי בי ולא בו ואם לא יעשה כך וכך הוא מעדיף לוותר האם השופטת באמת תתייחס לזה ותתן לו ויתור על הילדים?
לצפיה ב-'לא ברור מזה נקרא לוותר'
לא ברור מזה נקרא לוותר
31/10/2017 | 08:00
27
בתי המשפט לא כופים סדרי ראיה על הורה שלא רוצה בכך.
לצפיה ב-'מה להוסיף להסכם'
מה להוסיף להסכם
29/10/2017 | 06:35
2
77
שלום, ביצענו הסכם ממון הפרדה רכושית מוחלטת . אם כי לא בוצע חשבון משותף. לא מעוניינים בחשבון משותף. עיקרו של ההסכם הוא על הבית כי זה רכושי העיקרי שאותו אני משלמת. מעוניינת להוסיף נספח לחוזה בו יהיה מצויין כי הוחלט על ידינו כי החשבונות יהיו מופרדים וכל כסף שעובר מחשבון לחשבון או יצא על דברים של ניהול הבית מאחד החשבונות לא ניתן להחזר. וכל אחד אחראי להלוואות ולחשבון הפרי שלו.
נושא הבית מעוגן שגם אם ישולם משכנתא לא יהיה לו דרישה. האם הדבר הזה מתקבל .. או .. מה דעתך.. 
האמת ששננו קונים לבית אוכל אני מטפלת יותר בחשבונות לתשלום וכאילו הכל זורם .. אני חוששת בגלל שהוא מרוויח יותר ממני יבוא אלי בדרישות..
לצפיה ב-'בעייתי קצת.מציעה לך להתיעץ עם עו"ד,שמתמחה בדיני משפחה'
בעייתי קצת.מציעה לך להתיעץ עם עו"ד,שמתמחה בדיני משפחה
29/10/2017 | 12:51
26
לא כל שאלה ניתנת לתשובה בפורום.
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
17/11/2017 | 12:17
7
lowfamoney@

לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי /138'
הסטטוס של יום שישי /138
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 14:14
4
יש אנשים הרוצים שחלומם יתממש.
יש אנשים המתפללים שחלומם יתממש.
ויש אנשים הגורמים לחלומם להתממש.
לצפיה ב-'ה ש ב ת - פ ר ש ת ל ך ל ך'
ה ש ב ת - פ ר ש ת ל ך ל ך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/10/2017 | 14:13
2
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע".

לצפיה ב-'הסכם הורות משותף מורכב'
הסכם הורות משותף מורכב
24/10/2017 | 22:41
3
49
נמצא בסוג של הורות משותפת לתינוק בן שנה עם אישה שהייתה זוגתי לזמן קצר מאד. אין בינינו הסכם הורות, מכבדים אחד את השני, קבענו סכום מוגדר כל חודש שמקובל על הצדדים.

עכשיו יש לה חבר שאיתו היא תיכנס להריון, החלטתי שאני כן מעוניין בהסכם הורות. אני משלם מדור האם מפני שהיא תגדל ילד נוסף בביתה יש השפעה על המדור? האם יש אילו שהן השלכות חדשות עכשיו על הסכם הורות? תודה

לצפיה ב-'חובה להסדיר את הנושא'
חובה להסדיר את הנושא
25/10/2017 | 06:28
1
35
אני ממליץ על גישור. כשהיא עברה לגור עם גבר אחר המדור היה אמור לרדת לחצי כי אתה לא אמור לשלם עליו או על הילד שלו. אבל זה תלוי בעוד גורמים. ממליץ להסדיר באופן דחוף את העניין אצל עו"ד או מגשר ולאשר את ההסכם בבימ"ש. לא מדובר בסכום יקר במיוחד, זה כמה אלפי שקלים.
לצפיה ב-'הסכם ביניכם הוא חובה של ממש.'
הסכם ביניכם הוא חובה של ממש.
26/10/2017 | 13:54
26
אם הכל טוב,אפשר ישירות אצל עו"ד.
לצפיה ב-'האם ילד נוסף מקטין את חובת תשלום המדור?'
האם ילד נוסף מקטין את חובת תשלום המדור?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 19:42
14
1.  כן, הילד הנוסף שייוולד לאמו של בנכם אמור להקטין בעיקרון את גובה המזונות שאתה משלם.
2.  הדין הוא שאב חייב (לא במשמורת משותפת) לשאת ב-30 מגובה שכר הדירה       שהאם משלמת. זאת כשיש ילד אחד. לשני ילדים משלמים 40 אחוז מדור             ולשלושה ילדים - 50 אחוז.
3.  אך כאשר האישה יולדת עוד ילד או כשהיא מתחילה לגור עם בן זוג חדש,             שיעור החיוב של האב יורד. יש שופטים שמפחיתים מ-30 אחוז (מדור לילד           אחד) ל-20 אחוז ואף ל-15 אחוז.
4.  במשמורת משותפת מלאה, יתכן שהאב יהיה פטור מרכיב המדור. תלוי בגורמים שונים, בין השאר בהכנסות ההורים. 
5.  אני לא יודע כמה מזונות אתה משלם וחסרים לי עוד נתונים, ולכן אני מתקשה לומר אם במקרה שלך זכותך לדרוש הפחתת המזונות לאחר הלידה.
לצפיה ב-'חלק 5 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": לומר אמת בכל מקרה?'
חלק 5 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": לומר אמת בכל מקרה?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 16:40
3
חלק 5 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": לומר אמת בכל מקרה?

לצפיה ב-'חלק 1 / שיחה עם ורד יפתחי גרין ברשת ב': מה קורה אחרי החגים'
חלק 1 / שיחה עם ורד יפתחי גרין ברשת ב': מה קורה אחרי החגים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2017 | 13:49
4
חלק 1 / שיחה עם ורד יפתחי גרין ברשת ב': מה קורה אחרי החגים
לצפיה ב-'השכרות דירת הורים ללא ירושה/אופוטרופוס'
השכרות דירת הורים ללא ירושה/אופוטרופוס
22/10/2017 | 23:48
1
38
שלום,

לאחרונה אחי ואני נאלצנו לשלוח את אמי לבית אבות.
כחלק מהתשלום לבית האבות אנו מחויבים לשלם למדינה את שכר הדירה שלה. היות ואני ואחי איננו מוגדרים כאופוטרופוסים של אמי האם אנחנו יכולים להשכיר את הדירה מבחינה חוקית (יש גם עניינים של ביטוח וכו')? ואם לא מה אנחנו צריכים לעשות במקרה זה?

אציין שאנחנו שני בנים יחידים ואין לה אחים (ואבינו נפטר)
לצפיה ב-'יש לקבל ייפוי כוח מהאם כדי להשכיר את הדירה'
יש לקבל ייפוי כוח מהאם כדי להשכיר את הדירה
23/10/2017 | 04:34
21
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
20/10/2017 | 21:33
1
51
אני נשוי עם פיליפינית מזה 4 שנים התחתנו בפיליפינים והאישה עדיין בהליך הקלטות במשרד הפנים בישראל...יש לי דירת עמידר וחיי מקיצבת נכות ומשתכר מעבודה של 4 שעות בטיפול בקשישים.
אני נכה פוחד שנשואיי יעלו על סירטון ותדרוש מימני מזונות או זכויות בדירת עמידר שהיא רשומה בה...אין לנו ילדים....
המשותפים......האם זה אפשרי אחריי 4 שנות נשואין לעשות הסכם ממון שבעצם אין לי רכוש....נמנעתי מלעשות הסכם בשל העלויות הכספיות הגבוהות שאין לי...בר-לב יצחק 0559255775.
לצפיה ב-'בכל מצב רצוי לערוך הסכם ממון'
בכל מצב רצוי לערוך הסכם ממון
21/10/2017 | 06:40
33
וצוואות.
יש ארגונים כמו"משפחה חדשה"שעלויות עריכת הסכם-נמוכות.
לצפיה ב-'פנינה לפרשת נח '
פנינה לפרשת נח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 13:02
7

הקטעים מבוסס על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע".

אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי בֶּעָנָן
וְהָיְתָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵין הָאָרֶץ....
וְלֹא יִהְיֶה עוֹד הַמַּיִם לְמַבּוּל לְשַׁחֵת כָּל בָּשָׂר. (ט, יג)

שתי קשתות הן בעולם:
קשת היורה חיצים וקשת בענן בשלל צבעים.
באחת בני אנוש הורגים, בשנייה צבעים ארוגים. הבחירה נתונה
בידי כל אדם: לחיות לצד חברו למרות השוני ביניהם, כשכל אחד שומר על ייחודו ועל צבעו
וכולם חיים יחדיו כקשת ססגונית מרהיבה -
או לירות בקשת כדי לפגוע ולהביא שוב מבול של אסונות על העולם.
(הרהמצ"ז)

לצפיה ב-'אני מבינה שהחוק החדש מחיב לנסות גישור לפני שהולכים לבית משפט'
אני מבינה שהחוק החדש מחיב לנסות גישור לפני שהולכים לבית משפט
20/10/2017 | 09:41
5
42
אבל גישור דורש שיתוף פעולה של שני הצדדים. מה קורה אם הגבר לא מוכן לבוא? או שלא מסכימים על המגשר?
לצפיה ב-'את מבינה לא נכון.החוק מחייב 4 שעות שיחה'
את מבינה לא נכון.החוק מחייב 4 שעות שיחה
20/10/2017 | 11:25
4
43
עם עו"ס,טרום הגשת תביעות.רק בסופן-יחליט הזוג והוא בלבד,מה הדרך המתאימה לו.
מובן שגישור מיידי ,חוסך פגישות אלו.
מגשר בוחרים שני צדדים שמסכימים על ההליך ועל איש המקצוע.
אין אפשרות אחרת.
השיחות טרום הגשת תביעות-הן חובה.
לצפיה ב-'שואלת גם'
שואלת גם
29/10/2017 | 09:52
3
19
היכן משיגים עו"ס?
גם אצלנו אין הסכמה לגבי מגשר - הוא לא רוצה את המגשר שלי ולא מביא מגשר בעצמו - איך מתקדמים?

תודה

לצפיה ב-'פונים בבקשה לישוב סכסכוך למרכז הצמוד'
פונים בבקשה לישוב סכסכוך למרכז הצמוד
29/10/2017 | 12:46
2
15
לכל בית משפט למשפחה או לרבני.
מגישים שם בקשה ומשם רואים איך ומה.
הצעה שלי:קחו מגשר ומגשרת שיעבדו יחד.
לצפיה ב-'עוד שאלה בבקשה'
עוד שאלה בבקשה
29/10/2017 | 13:44
1
15
תודה על תגובתך.
אפשר להגיש את הבקשה הזאת לבד או שצריך ביחד?
הוא לא משתף פעולה בכלל...

לצפיה ב-'בהחלט.אין צורך באגרה או עו"ד.'
בהחלט.אין צורך באגרה או עו"ד.
29/10/2017 | 14:11
10
האדון יוזמן על ידם.
בהצלחה
לצפיה ב-'השלכות הפסק דין של העליון'
השלכות הפסק דין של העליון
19/10/2017 | 19:01
3
43
האם יש מצב שאחרי פסיקת בית המשפט העליון בעלי לא ישלם לי מזונות אם נתגרש? יש לנו שני ילדים קטנים 7 ו-9. שנינו עצמאיים, אני מרווחיה קצת יותר ממנו. יכול להיות שאם הוא יבקש משמורת משותפת אז לא יצטרך לשלם לי מזונות?
לצפיה ב-'כן זה יכול להיות'
כן זה יכול להיות
20/10/2017 | 01:10
2
16
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/10/2017 | 09:36
1
30
גם לא מדור?
לצפיה ב-'פשוט לא יאומן!'
פשוט לא יאומן!
01/11/2017 | 13:53
17
למה את חושבת שמשמורת משותפת- בסופה גם צריך להיות משולם לך מדור? הוא לא משלם שכירות? או משכנתא?
לו אין הוצאות אוכל, חשמל מים ארנונה וגז כשהילדים אצלו? 
אולי את היית מוכנה לשלם לו מדור?

לפעמים אני קוראת כאן תגובות של נשים שחושבות שהבעלים שלהן לשעבר הם פרה חולבת. פשוט לא יאומן!
לצפיה ב-'ה ש ב ת - פ ר ש ת נ ח'
ה ש ב ת - פ ר ש ת נ ח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 13:42
10
ה ש ב ת ? - פ ר ש ת נ ח
https://www.youtube.com/watch?v=lHBmZkGZrYg&t=28s
לצפיה ב-'צוואה קיימת שהוסתרה על ידי אחד הילדים'
צוואה קיימת שהוסתרה על ידי אחד הילדים
18/10/2017 | 22:22
3
65
האם יש איזו חובה חוקית לחשוף את קיומה של צוואה שהיתה בידי אחד היורשים בפני כלל היורשים? מה קורה במקרה של צוואה שנחתמה כבר בשנת 94 אך נחשפה רק בעקבות הגשת בקשה לצו ירושה להתנגדות לה? כמו כן, קיבלנו פניה מבית המשפט עם ארכה של שבעה ימים למתן תשובה על קיום דיון בנושא, למי עלי להגיש את התשובה, לבית המשפט עצמו?
לצפיה ב-'חידוד'
חידוד
19/10/2017 | 10:34
37
מי שהסתיר את הצוואה הוא גם היורש הבלעדי לפיה. במשך עשרים שנה לא מצא לנכון לשתף את אחיו בדבר קיומה. כמו כן, העדים שבפניהם נחתמה הצואה לא מוכרים לאחים. 
לצפיה ב-'יש חובה חוקית להפקיד צוואה במשרד הרשם'
יש חובה חוקית להפקיד צוואה במשרד הרשם
22/10/2017 | 12:49
1
39
לעניני ירושה מיד כשנודע למי שמחזיק בצוואה על פטירת המצווה. אי ביצוע ההוראה היא עבירה פלילית (ס' 75 לחוק הירושה). 

התגובה מוגשת לביהמ"ש.
לצפיה ב-'גם אם מסתיר הצוואה הוא היחיד שמופיע ברשימת היורשים בה?'
גם אם מסתיר הצוואה הוא היחיד שמופיע ברשימת היורשים בה?
23/10/2017 | 10:55
28
כלומר שאר האחים כלל לא מוזכרים בצוואה

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו