לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1625016,250 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'פ ר ש ת ב א'
פ ר ש ת ב א
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 12:24
1
פ ר ש ת ב א
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לסרטוני הווידיאו של כל הפרשות אתם מוזמנים למדור "פרשות השבוע" באתר החדש שלי:

לצפיה ב-'צו ירושה עפ"י ביהד רבני'
צו ירושה עפ"י ביהד רבני
09/01/2019 | 15:42
2
29
שלום
האם צו ירושה בביהד רבני יכול להתחלק ליורשים שלא שווה בשווה? (אין צוואה) ואם כן, מה הן הסיבות לכך ?
תודה
לצפיה ב-'ירושה על פי דין'
ירושה על פי דין
09/01/2019 | 20:51
1
55
כשאין צוואה הירושה היא לפי חוק הירושה. בן הזוג של המוריש  מקבל יותר מיתר היורשים לפי החוק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/01/2019 | 10:18
17
האם נפטרה לפני 5 שנים, הילדים ויתרו על חלקם לטובת האב.האב נפטר לאחרונה וזו הירושה שניתנה עפי ביהד הרבני
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:05
2

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בביהמ"ש למישפחה'
בביהמ"ש למישפחה
07/01/2019 | 21:45
19
ניתנה החלטה בבר"ע במחוזי בעניין חלוקת זכויות. ב"כ התובע חילק את הזכויות לא בכפוף להחלטת המחוזי וסירב לחשוף את כל המסמכים. ביהמ"ש למישפחה אישר את החלוקה שאינה כפופה להחלטת המחוזי, ולאחר שלא נחשפו המסמכים.
על ההחלטה לא ערערתי כי אני צריכה קודם גילוי מסמכים.
האם זה שלא ערערתי ימנע ממני לקבל את זכויותיי המלאות?
תודה
לצפיה ב-'למה חשוב לעשות הסכם ממון '
למה חשוב לעשות הסכם ממון
07/01/2019 | 12:02
22
כשזוג רוצה להתחתן הדבר האחרון שהם רוצים להתעסק איתו זו השאלה מה יקרה אם הם ייפרדו. השאלה הזו נראית לא במקום, סוג של עין רעה, שעלולה לפגוע בזוגיות החדשה שמתבססת. למרות התחושה, כדאי להבין שבניגוד לזוגיות, נישואין הם לא רק אהבה פרחים וצפרים אלא גם התנהלות יומיומית: להוריד את הפח, לשטוף כלים, לבשל וגם סוג של חוזה פיננסי.
בכל חוזה פיננסי סטנדרטי קיימים סעיפים של “מה אם?” – מה יקרה אם התוכנה לא תפעל כפי שהובטחה? מה יקרה אם השותפים שהקימו את העסק יחליטו ללכת כל אחד לדרכו? כששני אנשים מקימים עסק ביחד הם לא נכנסים לעסק בלי לחשוב ולקוות שהוא יצליח. אבל עדיין ברור להם כי למרות כל הכוונות הטובות – ייתכן ודברים יתנהלו אחרת מכפי שהם רואים ברגע שבו נכנסו לסיפור. כשמדובר בעסק, ברור שדווקא עבור חברים טובים חשוב במיוחד לשמור על סעיפי ה”מה יקרה אם..” בחוזה העסקי שהם עורכים בינם. במידה וכל אחד יפנה לדרכו, הם יוכלו לחזור לחוזה העסקי שערכו אי אז ולהסתמך עליו – ולהותיר את החברות בינם שלמה.
נישואים גם הם סוג של חוזה פיננסי. במסגרת הזו, בני הזוג מחליטים למעשה להקים סוג של “עסק” – משפחה שלה ניהול פיננסי עצמאי כיחידה אחת. בדיוק כמו במקרה של חברים, גם כאן חשוב במיוחד להקים חוזה פיננסי המכסה את כל אותם סעיפי ה”מה יקרה אילו…” על מנת להגן לא רק על כל אחד מהשותפים הנכנסים לתוך העסק החדש הזה אלא גם על הקשר בינם במידה והעסק יקרוס, מסיבה כזו או אחרת.
תוקף חוקי של הסכם ממון טרום נישואין
ניתן לערוך הסכם ממון בין בני זוג בכל שלב: לפני הנישואין, בזמן הנישואין, במהלך הנישואין או לקראת פרידה צפויה. בכל אחד מהשלבים הללו, הסכם כזה דורש התערבות של ערכה משפטית כלשהי על מנת לקבל משנה תוקף. כאשר הסכם ממון נערך בזמן או לאחר הנישואין, עליו לקבל גושפנקא מבית משפט לענייני משפחה. כאשר ההסכם נערך לפני הנישואים, הוא יכול לקבל את התוקף גם על ידי נוטריון.
לסוג החתימה על ההסכם והגושפנקא המשפטית אותה ההסכם קיבל יש משמעות מיוחדת במצב שבו אחד מאותם מקרי ה”מה יקרה אם…” יתקיים. במצב כזה, ככל שההסכם יהיה בעל תוקף משפטי חזק יותר ובלתי ניתן להפרכה כך הסיכויים להכנס למלחמה עקובה מדם שמטרתה לנסות לחבל שבמה שהוחלט אי אז לפני שהרוחות סערו והרגשות גברו על ההגיון.
כאשר הסכם ממון לפני נישואין נערך ונחתם על ידי ובפני נוטריון, הגושפנקא המשפטית שהוא מקבל זהה למעשה בתוקפה לתוקף של פסק דין שניתן על ידי בית המשפט. נדרש הרבה מאד כדי לערער על תוקף ההסכמה שניתנה מרצון ובפני נוטריון לפני פרוץ סערת הפרידה. הסכמים אחרים שנערכו באופן פרטי אין להם תוקף שכזה ובקלות יכול אחד מהצדדים לטעון, לדוגמה, שהוא לא הבין את מה שכתוב בהסכם או את ההשלכות החוקיות של מה שכתוב בו, או לחילופין שלמרות שהחתימה של שני בני הזוג מופיעה על ההסכם, החתימה של אחד מבני הזוג הושגה על ידי הפעלת לחץ לא סביר.
מה קורה אם אין הסכם ממון טרום נישואין?
המדינה מכירה בכך שלנישואים יש משמעויות פיננסיות ולא רק הצהרת אהבה בין בני זוג. כיוון שכך, המדינה למעשה חיברה סוג של “הסכם ממון טרום נישואין” שאמור להיות מתאים עבור כולם. הסכם זה אומר שלאחר שזוג נפרד כל הרכוש שהם צברו במשותף במהלך הנישואים יחולק חצי בחצי בינם. ה”הסכם” הסטנדרטי גם מדבר על מצב הילדים העתידיים, בערך. הוא מצהיר כי טובת הילדים תגיע לפני טובת המבוגרים וכי לשני ההורים הביולוגים תהיה האפשרות להמשיך בקשר עם הילדים בדרך כזו או אחרת אלא אם כן מתברר כי אחד ההורים מסוכן לילדים. ה”הסכם” הסטנדרטי קובע מדיניות של גובה דמי מזונות, מי משלם למי ובאילו תנאים.
הבעיה עם ההסכם הסטנדרטי היא שדווקא בגלל שההסכם הוא סטנדרטי הוא אינו מתאים בהכרח עבור כל זוג, למעשה, בהיותו סטנדרטי הוא אינו מתאים בדיוק לאף זוג. יש לדוגמה זוגות שמגיעים עם נכסים פיננסיים קודמים, מה קורה לגביהם? מה קורה במצב בו יש ילדים לאחד מבני הזוג מקשרים קודמים? מה קורה במצב בו אחד מבני הזוג בוחר באופן חד צידי לצאת ממסגרת הנישואין? או בוגד? מתי מתבצעת חלוקת הכספים בינם? מה קורה במצב בו אחד מהצדדים צבר חובות אפילו בלי ידיעת הצד השני? מה המדיניות לגבי נכסים שהגיעו לנישואים דרך מתנות או ירושות או שנקנו ונרשמו רק על שם אחד מבני הזוג?
בהסכם הסטנדרטי, לדוגמה, רכוש בני הזוג נחשב לנפרד עד לרגע פקיעת הנישואין. רגע זה מגיע רק לאחר קבלת הגט. מה קורה ביחס לזוגות שנפרדים ונשארים נשואים? או במקרה של מסורבי גט? על פי החוזה הסטנדרטי, לא ניתן לבצע חלוקת רכוש עד לרגע הפקיעה או לפחות מספר חודשים (באישור בית משפט) לאחר הפרידה. זמן רב המאפשר לבני הזוג שנמצאים בשליטה על הנכסים הפיננסיים להסתיר הון רב מפני הצד השני.
כאשר יש הסכם ממון שנחתם טרום נישואין ניתן לקבוע בו את התאריך שבו הנכסים הופכים למשותפים או מה היחס לכל אחד מסוגי הנכסים: אם אחד מבני הזוג הקים עסק שרק הוא עבד בו – האם יש לחלק פיננסית גם את הבעלות על העסק? ומה לגבי דירה שאחד מבני הזוג היה הבעלים שלה עוד לפני שבני הזוג הכירו? מתי ניתן לבצע חלוקת רכוש, ובאילו יחסים? האם אחד הצדדים בזוגיות יקבל פיצוי על אבדן הזדמנויות קריירה? יקבל תמיכה להשתקם ולעמוד על רגליו הכלכליות העצמאיות ובאילו תנאים? – את כל עלו ניתן לקבוע במסגרת הסכם ממון טרום נישואין, וצריך.
לצפיה ב-'פ ר ש ת ו א ר א'
פ ר ש ת ו א ר א
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 20:41
5
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
http://interget.co.il
לצפיה ב-'היוון מדור'
היוון מדור
03/01/2019 | 12:35
3
28
בעלי מעוניין בהסכם בינינו להוון את מדור הילדים וטוען כי מאחר והתשלום הוא מראש צריכה להעשות הנחה 
כלומר אם זה יוצא 300,000 ש״ח עליו לשלם רק 200,000 ש״ח האם זה נכון? האם יש פסיקה או חוק שמתייחסים להנחה במקרה של היוון מדור?
לצפיה ב-'איך אפשר לצפות מראש את צרכי הילדים'
איך אפשר לצפות מראש את צרכי הילדים
03/01/2019 | 14:26
24
והוון מזונות?
לי לא נראה שבית המשפט יאשר הסכם שכזה.
ואם כן-בהסתייגויות.
לנושא ההנחה-כאילו-הילדים יאכלו פחות כי האב ביקש הנחה?בקשה מוזרה,כשלעצמה.
לצפיה ב-'היוון מדור יוצר חיוב נמוך יותר'
היוון מדור יוצר חיוב נמוך יותר
03/01/2019 | 18:35
23
מהסכום שהיה על האב לשלם באופן שוטף כיוון שהאם מקבלת את כל הסכום מראש, ומטרת ההיוון היא לגרום לכך שהילדים יקבלו את מזונותיהם מהכסף כשהוא מושקע ונושא רבית.. המטרה הסופית היא שהכסף המושקע יהיה שווה ערך לדמי המזונות השוטפים. השאלה בכמה הסכום המהוון יותר נמוך היא ענין  לחישוב על ידי אקטואר.  יחד עם זאת, היוון לא חוסם תביעה להגדלת מזונות אם הנסיבות ישתנו.
לצפיה ב-'היוון נעשה ע"י נוסחה מתמטית, לא הנחה.'
היוון נעשה ע"י נוסחה מתמטית, לא הנחה.
13/01/2019 | 19:50
2
הנוסחה היא: סכום החודשי * [סכום היוון לפי טבלה חשבונאית בהתאם לאורך ההיוון] * מס' החודשים של התקופה.

בחיפוש באינטרנט אפשר למצוא את טבלאות ההיוון, מקובל ללכת לפי היוון של 3% (טבלאת ההיוון היא בטורים של אחוזים).
לצפיה ב-'שיחה ברשת ב' עם ז'וז'ו אבוטבול בתוכניתו "מדברים אתכם": '
שיחה ברשת ב' עם ז'וז'ו אבוטבול בתוכניתו "מדברים אתכם":
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2019 | 14:42
2
שיחה ברשת ב' עם ז'וז'ו אבוטבול בתוכניתו "מדברים אתכם":
מתינות ולא כוחנות / חלק 2
האתר שלי:
לצפיה ב-'מישכון זכויות קטין בנכס'
מישכון זכויות קטין בנכס
30/12/2018 | 18:38
1
29
שלום רב, יש לי הסכם גירושין מלפני כ 12 שנה שבו נרשם והתקבל פסק דין בית משפט שזכויות הגרוש בנכנס (בעל משכנתא) ירשמו על שם הקטין. הבנק דורש לרשום את הקטין במשכנתא על מנת לבצע זאת למרות שחלק המשכנתא קטן יותר מערך הנכס. האם אני יכולה ללכת עם ההסכם המקורי לבית משפט ולדרוש משכון זכויות הקטין בנכס לבדי או שעלי להעזר בעורך דין לצורך העניין ?

לצפיה ב-'פורמלית אין חובה להיות מיוצג אבל רצוי'
פורמלית אין חובה להיות מיוצג אבל רצוי
31/12/2018 | 16:47
7
לצפיה ב-'פ ר ש ת ש מ ו ת'
פ ר ש ת ש מ ו ת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2018 | 23:56
2
לצפיה ב-'פירוק שיתוף'
פירוק שיתוף
22/12/2018 | 19:19
1
67
האם על מבקש הפירוק לדאוג לצד השני (מגורים מדור )?
לצפיה ב-'אם יש ילדים קטינים'
אם יש ילדים קטינים
24/12/2018 | 10:24
18
לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי /154'
הסטטוס של יום שישי /154
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2018 | 14:24
9
אין דבר הטעון שיפור יותר מהרגליו של בן הזוג.
האתר שלי:

לצפיה ב-'האם מקובל לשלוח בקשה למתן החלטה בערעור אחרי 3 חודשים?'
האם מקובל לשלוח בקשה למתן החלטה בערעור אחרי 3 חודשים?
14/12/2018 | 10:06
1
24
היה דיון בפני הרכב במחוזי תל אביב לפני שלושה חודשים. בנושא מזונות על פי בע"מ 919/15

לא נתנה עד עתה החלטה או פסק דין בתיק. לא צפוי דיון נוסף.

אמור להתקבל פסק דין או החלטה להחזרת התיק לבית המשפט לענייני משפחה.

האם אחרי שלושה חודשים זה סביר לשלוח בקשה למתן החלטה?

תודה....
לצפיה ב-'לא מומלץ'
לא מומלץ
14/12/2018 | 19:04
49
לצפיה ב-'שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM:'
שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM:
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 20:49
9
לעיתים השקרים משמרים משפחתיות בריאה / חלק 3
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לאתר שלי:
לצפיה ב-'דירה בירושה'
דירה בירושה
11/12/2018 | 13:49
1
63
אמא רכשה דירה לפני כ35 שנה ורשמה אותה על שמי ושם אחותי כדי שלא יהיה ריב ביום פקודה, לפני כ-18 שנה רכשתי דירת מגורים ונאמר לנו ע"י עו"ד שכדאי להחזיר את הרישום על שם אמא כי אם לא , נשלם מיסים גבוהים וככה גם אמא תקבל הנחות המגיעות לה כפנסיונרית וניצולת שואה, נעשתה העברה ללא תמורה על שם אמא.
עם התבגרותה אמא ביקשה לעבור לדיור מוגן, ואכן עשינו זאת בשבילה, דירתה הושכרה ובעזרת הלוואה על הבית היא נכנסה לדיור מוגן, לפני כ-6 שנים אמא נפלה ושברה את האגן ובדיור מוגן לא הסכימו להישארותה שם עקב הזדקקותה לעובדת זרה 24 שעות ביממה. נמצאה דירה לאמא בשכירות  בסמוך לאחותי  שלא עבדה והיתה זמינה לאמא יותר ממני אני גר רחוק מהם, לציין שעקב קרבתה של אחותי לאמא אז היא היתה מיופת כח בחשבון וטיפלה בכל עיניינה, תמיד כששאלתי מה קורה התשובה היתה שהכל בסדר ומטופל.
אמא נפטרה לפני כחודש ואתמול קיבלתי טלפון מאחותי שאין צורך להוציא צו ירושה כי  לא נשאר לאמא כלום, אז אני אומר אבל יש דירה, ונענתי שהדירה הועברה מאמא אליה לפני כ-6 שנים, אני המום, ולא מאמין שאמא היתה עושה דבר כזה אלא אם כן היתה תלויה לגמרי באחותי, ואני לא מאמין שככה עשתה , רק שאין לי דרך להוכיח את זה מלבד הרצון של אמא שלא נריב ולכן מלכתחילה רשמה את הדירה על שמינו.
אחותי אומרת שהיא טיפלה באמא כל החיים ומגיע לה את הדירה,
יש משהו שאני יכול לעשות ? האם כל ילד הקרוב פיזית להוריו יכול ככה לנשל את אחיו בטענה שככה אמא רצתה ? אני פגוע מאוד , מה אני יכול לעשות ? יש לי סיכוי בכלל ?
רק רציתי להוסיף שאתמול בנוסף אמרה אחותי שהיא הולכת להעביר את הדירה ל2 בנותיה, זה בכלל נראה לי תמוהה, אם הכל היה כשר לפי דבריה אז למה הדחיפות הזו ?
אנא את עזתכם

לצפיה ב-'ממליץ לך לפנות ליעוץ פרטי. מדובר בסוגיה לא פשוטה.'
ממליץ לך לפנות ליעוץ פרטי. מדובר בסוגיה לא פשוטה.
11/12/2018 | 19:06
40
 יתכן שאפשר לטעון שהעברת הבעלות לאם היתה פיקטיבית בעקבות היעוץ שקיבלתם וכי הדירה היתה שייכת כל השנים לך ולאחותך. 
לצפיה ב-'שיחה בתוכנית "פותחים יום" בערוץ 13 עם נועה רוזין ואלעד זוהר:'
שיחה בתוכנית "פותחים יום" בערוץ 13 עם נועה רוזין ואלעד זוהר:
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2018 | 21:00
3
שיחה בתוכנית "פותחים יום" בערוץ 13 עם נועה רוזין ואלעד זוהר:
התחדשות בתוך הנישואין / חלק 3
האתר שלי:
http://interget.co.i
לצפיה ב-'"פילגש בגבעה"... זה כל הסיפור....'
"פילגש בגבעה"... זה כל הסיפור....
10/12/2018 | 09:31
30
שרת המשפטים הצליחה
לצפיה ב-'שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM:'
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 20:19
4
אם לא נקשיב כיצד נשיב? / חלק 2
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לאתר שלי:

לצפיה ב-'בירור לגבי הליך גירושין '
בירור לגבי הליך גירושין
06/12/2018 | 17:15
2
51
שלום,
אדם קרוב אלי נמצא כעת לקראת תהליך גירושין.
המקרה לא סטנדרטי ולכן מעניינת אותי חוות דעתכם.
בעקרון, בני הזוג נישאו לפני כשנה בחו"ל לאחר זוגיות ארוכת שנים, אך נרשמו במשרד הפנים מה שאומר שהם עדייו מחויבים להתגרש ברבנות למיטב ידיעתי.
ביום בהיר אחד לפני כחודש ובאופן חד צדדי, החליטה האשה לנטוש את ידידי, לעבור דירה ולבשר לו שלאחר הרבה מחשבה בנושא היה לא מעוניינת לחיות איתו יותר, בעקבות משבר שקשור בזהות המינית וגם בגידה.
למרות הכאב והשוק הרב, הוא אדם רציונלי ולכן אין לו כוונות לנסות להחזיק אותה בכוח - ועל כן ניכר שרוצה לסיים כמה שיותר מהר את הסיפור.
היא מצידה גם מראה את אותו הדבר, אבל בגלל שידידי נמצא כעת במצוקה רבה הוא ביקש לקצר תהליכים\לא להגיע לטקס ברבנות במידה וניתן.
ימים לאחר מכן היא בישרה לו ששכרה עורכת דין (שנראית לגיטימית ואפילו מוצלחת למדי) בעקבות הבטחה מצידה שהם לא יחויבו לעבור בבית הדין הרבני על מנת להתגרש, ושידיד שלי כלל לא יצטרך להיות נוכח. לי, מתוך היכרות עם המערכת בישראל, הדבר נראה מאוד תמוה - ואפילו באתר של עורכת דין מפורט התהליך המלא ורשום שם בפירוש שמחויבים לעבור אותו.
חשוב להדגיש: הם רק בסוף שנות ה20 לחייהם, אין להם שום ממון או ילדים, רכוש או כל דבר כזה. אפילו יש להם חשבונות בנק נפרדים וחיו בשכירות.
השאלה היא, האם תהליך כזה (שלא מחייב את ידיד שלי בהגעה) אכן קיים או שזה בסבירות גבוהה לוקש שהוא מנסה למכור לו?
לי חשוב לברר את הדברים מכיוון שמאז שהיא עזבה אותו היא מנסה לנצל אותו ולסחוט ממנו כספים וגם אותו רגשית, כך שמדאיג אותי פשוט לסמוך עליה מבלי לברר שיש בכלל סיכוי להבטחות שלה (הוא מרגיש שבור מכדי לטפל בעניינים האלה בעצמו).

תודה רבה רבה מראש!

לצפיה ב-'אם שניהם יהודים ורשומים ברבנות'
אם שניהם יהודים ורשומים ברבנות
07/12/2018 | 08:34
31
חייבים להתגרש שם.
אם אחד מהם יהודי-סיפור אחר.
לצפיה ב-'אין כזה דבר'
אין כזה דבר
07/12/2018 | 19:16
39
אולי התכוונה שיוגש הסכם גירושין ותתגרשו בהסכמה. בכל מקרה תצטרכו שניכם להופיע בביה"ד. כל זה בהנחה ששני בני הזוג יהודים. לא ציינת מהי דתם.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:52
3

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו