לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1634816,348 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'חתונה אזרחית בחו”ל'
חתונה אזרחית בחו”ל
20/03/2019 | 11:38
3
כיום החלופה לנישואים דתיים העוברים ברבנות  היא נישואים אזרחיים בחו”ל והם מיועדים למי שאינו מעוניין לעבור ברבנות או למי שמנוע מלהתחתן בארץ.
כאשר זוג מחליט להתחתן בנישואין אזרחיים בחו”ל, במשרד הפנים חלה החובה לרשום אותו כנשוי במרשם האוכלוסין. זו בעצם הדרך היחידה כיום לעקוף את הרבנות. עלות חתונה בחו”ל היא משהו משתנה ותלוי בהרבה גורמים יש לחשב את מחירי הטיסות ליעד המבוקש, השהייה במקום של שני בני הזוג ותעריפי האגרות המקומיות של רישום הנישואים.
טווח המחירים כיום לחתונה אזרחית נעים בין 300-600 דולר בממוצע לאדם המחיר כולל עליות הכנת מסמכים,תשלום אגרות ועלות עריכת הטקס. הכל תלוי במדינה בה נערכת החתונה. האופציה הזולה, הקרובה והפופולרית כיום היא כמובן קפריסין.
הכרה בחתונה אזרחית בחו”ל
משרד הפנים מכיר בנישואים שנערכו בחו”ל, בתנאי שהזוג הטרי יוכל להציג תעודת נישואין מהדינה בה התחתנו ואותה מדינה מכירה באותו זוג כזוג נשואי. לאחר הצגת תעודת הנישואים, יכול הזוג להירשם במשרד הפנים כזוג נשוי ולשנות את סטטוס תעודת הזהות. זכיות הזוג זהות לזכיות זוג שהתחתן ברבנות.
יתרונות החתונה האזרחית בחו”ל
התהליך פשוט ומהיר בעלות סבירה, מדינת ישראל מכירה בנישואים אלה באופן מלא ורושמת זוגות שנישאו בחו”ל כנשואים במשרד האולוסין דבר המעניק לזוגות את מלוא הזכויות כאילו התחתנו ברבנות.
בשנים האחרונות מככבת קפריסין במקום הראשון כמדינה בה מתחתנים הכי הרבה ישראלים שהחליטו לא להתחתן ברבנות. הטיסה הקצרה שנמשכת רק 40 דקות והזמינות של 10 טיסות ביום המאפשרות לבצע חתונות בזק ביום אחד בעלות הנמוכה ביותר משאר המדינות המאפשרות חתונה אזרחית הפכה את קפריסין להיות מלך החתונות האזרחית. בנוסף לכך הבינה הבינו בעיריות בקפריסין את הפוטנציאל  הכלכלי הגלום בשוק בישראל מה שגרם לתחרות בין העיריות השונות ולשיפור התנאים, קיצור טורים, והגמשה בתהליך. יש אפילו עיריות אשר מציאות לקחת אותך מהמלון להתחתן בעירייה ולהחזיר אותך למלון לאחר הטקס וכל זה על חשבונם.
למדריך המלא : איך להתחתן בקפריסין 
מומלץ הסכם קדם נישואין – גם בחתונה אזרחית
הסכם קדם נישואין או בשמו הנוסף הסכם לכבוד הדדי הוא חוזה הנערך בין בני זוג בדרך כלל לפני שלב הנישואין במטרה לעזור  לזוגות לשמור על הגינות וכבוד ביחסים בינהם.
בהסכם נישואין אין צד כלכלי כמו בהסכם ממון אלה הסכם להבנה הדדית בלבד. ההסכם בא לסכם מראש סוגיות ובעיות אשר עשויות להיות שנויות במחלוקת בין בני הזוג באם יחליטו להיפרד באחד מן הימים. ההסכם מבטיח שגם במקרה של פרידה, הפרידה תעשה בכבוד בין שני בני הזוג במינימום בעיות בעיקר ברבנות.
החתימה על הסכם קדם נישואין אינו חובה, אולם בשנים האחרונות הדבר נעשה מקובל יותר ויותר במיוחד לאור העובדה שכמות המתחתנים בחתונה אזרחית עלתה פלאים מהסיבה בה הזוג איננו מעוניין לעבור דרך הרבנות, אבל למרות הרצון להתחמק מן הרבנות בחתונה במקרה של גירושים עדין יהיה צורך לעבור שם. לכן הסכם קדם נישואין מבטיח שהגירושים יעברו בצורה חלקה ושוויונית  ברבנות.
להסכם קדם נישואין יש תוקף בבית משפט וברבנות כאחד אשר נועד לתקן את אי שוויון הקיים על פי ההלכה היהודית בין הבעל לאישה, ההסכם בא לפתור מצב בו אחד מבני הזוג מסרב לאורך זמן לתת לבת/ן זוגו גט או מתנה זאת בתשלום מחוץ לכותלי בית המשפט.
את ההסכם יש לחתום מול נוטריון מסמכים אשר נחתמו ללא חתימת נוטריון לא יקבלו תוקף משפטי לכן חתימה על הסכם מסוג זה מול עו”ד שהוא לא נוטריון לא יתקבל אחר כך בבית המשפט או ברבנות. במידה וההסכם נחתם לאחר הנישואין ניתן לאשרו אל מול בית המשפט לעיני משפחה או בפני בית הדין הרבני בלבד.
לצפיה ב-'שיחה עם רונן גרוס ברדיו "קול ברמה": מי שצודק בסכסוכי משפחה?'
שיחה עם רונן גרוס ברדיו "קול ברמה": מי שצודק בסכסוכי משפחה?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2019 | 22:42
1
שיחה עם רונן גרוס ברדיו "קול ברמה": מי שצודק בסכסוכי משפחה?
תמיד שני הצדדים... / חלק 6
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לאתר שלי:
http://interget.co.il
לצפיה ב-'תסקיר ממשרד הרווחה'
תסקיר ממשרד הרווחה
15/03/2019 | 13:09
1
24
* החלטת הצוות של משרד הרווחה לגבי התסקיר שהגדרת המשמורת תהיה משותפת בין אימא לאבא וזמני השהות 7/7 והתסקיר מפורט בצורה נכונה ומבונה ומדוקדקת כמובן חלוקת חופשים חצאים וחופשות לחצאים אני מדבר על ילדה אחד שגילה 3 שניים וגם מפורט שם שהיחס בין ההורים יחס טוב ומשתתפים בכול אם זה חינוך רפואה צרכים חסרונות כל דבר שהילדה רוצה ומגדילם אותה באופן מיטיב ולא חסר לה כלום והיחסים בין הילדה לאבא יחסים מאוד טובים והילדה קשורה לאבא ותפקיד האבא תפקיד דומיננטי בחיי הילדה ועושה בכול שתהיה מאושרת ובסוף רשמו זה טובת הילדה .
שאלתי :
1. הסבתא של האימא הגישה תביעה שהיא רוצה את המשמורת בינה לבין הבת שלה לגבי הילדה שלי כאילו משמורת משותפת בין גרושתי לאימא שלה ( הסבתא ) והאבא צופה מרחוק למרות המלצת הרווחה שהמשמורת בין ההורים שעושים עבודה נהדרת והאבא עדיין בחיים ולא מחסיר לילדה כלום .
2. בתסקיר גם המליצו שהסבתא לא יכולה להיות גם משמרונית ואם אפוטרופוס וזה לא טובת הילדה כי ההורים עדיין בחיים והאם האפוטרופוסים של הילדה .
3. האם יכול להיות שיש מצב שתהיה לילדה 3 משמרונים והסבתא תהייה חלק מזה לפי החוק ולפי ההיגיון .
תודה
לצפיה ב-'לא נראה הגיוני.'
לא נראה הגיוני.
16/03/2019 | 07:29
14
המקסימום-יקבעו לסבתא"הסדרי ביקור".
לי,אישית,אם יחסי ההורים תקינים-תביעת הסבתא נראית לי מוזרה.
לצפיה ב-'הסטטוס של יום שישי /155'
הסטטוס של יום שישי /155
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2019 | 14:22
2
כל בני האדם מנסים לשחק דמויות של אנשים אחרים.
חלקם אינם מודעים לכך - ולכן משחקם כה משכנע.
{אוסקר ויילד)
האתר שלי:

לצפיה ב-'פנינה לפרשת ויקרא/24'
פנינה לפרשת ויקרא/24
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 21:45
4
אָדָם כִּי יַקְרִיב מִכֶּם. (א,ב)

"אדם" בגימטריה שווה "מה"- 45.
ייחודו של האדם ביצר הסקרנות המפעם בו, המניעו להעמיק חקר 
ולא לקבל דברים כמובנים מאליהם 
והגורם לו לשאול ללא הרף, מגיל ינקות: מה?
בכך "מוֹתַר האדם מן הבהמה" (קוהלת יג, יט).
"מותר" בגימטריה: 646, כמו "ויוסיף דעת" (קוהלת א, יח) - 646.
(הרהמצ"ז)
לצפיה ב-'התחזות בדלתיים סגורות...'
התחזות בדלתיים סגורות...
14/03/2019 | 15:43
2
20
נכנסתי לאולם....והדיון בעניני החל.   איך אוכל לדעת שמדובר אכן בשופטת  ולא באחד מעובדות הנהלת בתי המשפט שיושבת בכסאה ועורכת "הצגת תיאטרון" "בכאילו".....((כמו שהיה אצלי ב"גט" = טוענים שקיבלתי גט....!!! אבל כנראה מדובר ב"חג פורים" ובני זוג כלשהם התחזו בדמותי ובדמותו של בן זוגי...כמו הזהויות הבדויות במשרד הפנים שסיפרתי לכם. הבעיה...לך תוכיח שלא היית בגט
לצפיה ב-'החלפת-זהויות....הצורך בשחקנים מגויירים גובר....'
החלפת-זהויות....הצורך בשחקנים מגויירים גובר....
14/03/2019 | 15:50
1
11
יש מחסור עצום בשחקנים שישחקו את בני הזוג בפני הדיינים....ומשרד ראש הממשלה שלח שליחים לכל העולם להביא שחקנים שיעברו גיור כהלכה ויוכלו לשמש כשגרירים בחו ל
לצפיה ב-'הרבנים צוחקים....'
הרבנים צוחקים....
14/03/2019 | 15:52
8
פורים....!!!!
לצפיה ב-'הערת אזהרה'
הערת אזהרה
12/03/2019 | 17:33
2
24
אני רוצה למנוע מאישי להבריח נכסים על שמו שנרכשו בתקופת היותינו חיים יחד ובתקופת נישואינו...בסך הכל 30 שנים.
האם הערת אזהרה תספיק?
איך עושים הערת אזהרה?
לצפיה ב-'איך מונעים מבן הזוג להבריח רכוש?'
איך מונעים מבן הזוג להבריח רכוש?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2019 | 22:25
28
אי אפשר לרשום הערת אזהרה בטאבו על דירה או נכס אחר של בן הזוג ללא הסכמתו או ללא צו בית המשפט.
הדרך הרגילה היא להגיש בקשה לעיקול הנכסים ולרישום העיקול בטאבו.
בדרך כלל נותן בית המשפט עיקול כזה כדבר שבשיגרה ב"מעמד צד אחד", כלומר עם הגשת הבקשה.
לצפיה ב-'זאת לא הערת אזהרה'
זאת לא הערת אזהרה
14/03/2019 | 15:24
14
עליך להגיש תביעה לפי ס' 11 לחוק יחסי ממון. מדובר בתביעה שעומדת בפני עצמה להבדיל מסעד זמני שנלווה לתביעה העיקרית.

"עשה אחד מבני הזוג פעולה שיש בה כדי לסכל זכות או זכות עתידה של בן הזוג השני על פי הסכם ממון או על פי הסדר איזון המשאבים, או שקיים חשש סביר שהוא עומד לעשות פעולה כזאת, רשאי בית המשפט או בית הדין, לפי בקשת בן הזוג השני, לנקוט אמצעים לשמירת הזכות האמורה, ובין השאר רשאי הוא לעשות אחת או יותר מאלה:
(1) לצוות על מתן ידיעות ועל מתן ערובה;
(2) לקבוע פעולות שיהיו טעונות הסכמת שני בני הזוג;
(3) לצוות על רישום הערה מתאימה בפנקס המתנהל על פי חוק שרשום בו נכס של אחד מבני הזוג."
לצפיה ב-'פ ר ש ת ו י ק ר א'
פ ר ש ת ו י ק ר א
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 14:54
1
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לסרטוני הווידיאו של כל הפרשות אתם מוזמנים למדור "פרשות השבוע" באתר החדש שלי:
לצפיה ב-'רישום אבהות לבגיר'
רישום אבהות לבגיר
13/03/2019 | 00:58
10

אבי מעולם לא נרשם כאבא שלי במרשם האוכלוסין אף על פי שהוא ואמי תמיד היו לי להורים וקיימנו קשר משפחתי נורמטיבי. היום אני כבר אחרי גיל 18 ושתינו מעוניינים לרשום אותו כאבא שלי. רציתי לשאול האם זה בכלל אפשרי? עד כמה זה מסובך? דורש עו"ד? בדיקת רקמות?

תודה

לצפיה ב-'שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM: '
שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM:
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2019 | 21:25
2
שיחה עם הפסיכולוגית ורדה רזיאל ז'קונט ב103FM:
בשבח הזוגיות ארוכת הימים / חלק 11
האתר שלי:
לצפיה ב-'"רשם האמהות החורגות" = יבטיח הכשרת נשים לתפקידן..'
"רשם האמהות החורגות" = יבטיח הכשרת נשים לתפקידן..
08/03/2019 | 15:20
2
18
איך עד היום לא חשבו על התפקיד הזה ב"כנסת ישראל"? ממש רשלנות... הענין הוא שיש מן הסתם הרבה "אמהות חורגות" ו"אבות חורגים" לאחר מותם של  אם או אב ונישואין מחדש. הענין הוא ש"כל משפחה לנפשה" אין שום פיקוח שיבטיח להורים-החורגים  להכנס לתפקיד המאתגר הזה מבלי ליפול לכל הטעויות שבטח כבר נלמדו בעבר. חייבים לפתוח "בית ספר להורים חורגים" ואחר כך...גם להציב "רשם ההורים החורגים"....שיפקח על התחום ...שכן כיום לילדים וילדות במשפחות כאלה אין כתובת....לאיזה משרד ממשלתי נדחוף את זה? אולי באמת הגיע הזמן להקים ""מדינת ישראל לילדים""" למי  שלא מצליח להגיע  לזכויות-האזרח שלו בשל  גילו
לצפיה ב-'ולא נקפח את האבות ה"חורגים" = על מי נטיל את הענין????'
ולא נקפח את האבות ה"חורגים" = על מי נטיל את הענין????
08/03/2019 | 15:27
1
7
מי ידאג ללוות את ההורים החורגים...להוות משענת מקצועית-חברית ושסתום-בטחון שיקשיב לרגשות המיוחדים שמתעוררים בענין זה.....הנה אתגר לפרופ עמוס רולידר...
לצפיה ב-'אני חושבת שאיתרתי את "הכפיל של אבי".'
אני חושבת שאיתרתי את "הכפיל של אבי".
09/03/2019 | 12:07
11
שימש כיועץ המשפטי הן של משרד הסעד והן של משרד הפנים. פרופ זאב פלק...יליד שנת 1923   ....השם זהה לחלוטין כשאתה קורא אותו באנגלית = כשאתה קורא אותו בפולנית...אז מתברר הענין.... =     כי האות C בפולנית נקראת בעברית  TZ ולא K =   מתארת לעצמי שזה מה שמביא את כבוד השר אריה דרעי למלתעות פרקליטות מיסוי וכלכלה
לצפיה ב-'פ ר ש ת פ ק ו ד י'
פ ר ש ת פ ק ו ד י
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2019 | 16:08
3
פ ר ש ת פ ק ו ד י
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
הקטעים מבוססים על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע" (הוצאת אלומות מבית דני ספרים).
לסרטוני הווידיאו של כל הפרשות אתם מוזמנים למדור "פרשות השבוע" באתר החדש שלי:
לצפיה ב-'יפוי כוח'
יפוי כוח
07/03/2019 | 09:39
11
מוני כמיפת כוח לאבי לפני על ידי עורך דין נוטריון בו צעיין את שמי אך לא החתים אותנו על המסמך שנתן. אך הוא חתום עליו.
המסמך כשר?
לצפיה ב-'שיחה עם ליאת רגב ברשת ב' על יום האהבה: '
שיחה עם ליאת רגב ברשת ב' על יום האהבה:
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 19:29
אהבה היא אינטרס – אבל נפלא / חלק 3

לצפיה ב-'מימוש זכויות מפס"ד'
מימוש זכויות מפס"ד
01/03/2019 | 15:30
1
22
שלום,
ע"פ פס"ד בביהמ"ש למישפחה אני זכאית למחצית זכויות של הגרוש שלי מתביעה שהוא ניהל כנגד חברה מסויימת.
אותה חברה העבירה לו את זכויותיי, למרות העיקול שהוטל עליהם.
שאלתי היא האם אני מאבדת את הזכויות שלי אחרי 7 שנים ממועד פסה"ד שניתן כנגד צד ג', או שאני זכאית במשך 25 שנה לזכויות שלי כפי שנהוג מפס"ד של ביהמ"ש למישפחה?. מקוה שתענו לי.
תודה
לצפיה ב-'זכויות לפי פס"ד '
זכויות לפי פס"ד
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2019 | 22:29
4
הזכויות יישמרו לך כי הן הוענקו לך בפס"ד.
לא ברור לי מדוע אינך דורשת אותן מגרושך, ואם ביקשת והוא סירב - עליך לגבות אותן באמצעות פסה"ד דרך ההוצאה לפועל.
לצפיה ב-'שיחה עם ציפי רפאלי וטלי עומר בערוץ 103: '
שיחה עם ציפי רפאלי וטלי עומר בערוץ 103:
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2019 | 17:31
6
שיחה עם ציפי רפאלי וטלי עומר בערוץ 103:
כעומק הקשר – עומק התהום / חלק 2
האתר שלי:
לצפיה ב-'שינוי שם משפחה במשרד הפנים'
שינוי שם משפחה במשרד הפנים
24/02/2019 | 09:29
1
37
שלום,

קיבלתי לפני כשנה פסק דין שמצהיר שאני אביו של הילד.

עתה אנו מבקשים (בהסכמה) לשנות את שם משפחתו לשלי אולם משרד הפנים מבקש אישור בימ"ש.

שאלתי: האם יש צורך בפתיחת תיק חדש או שניתן להגיש בקשה כלשהי (איזו?) במסגרת התיק הקודם שניתן בו פסק דין?

תודה.
לצפיה ב-'צריך להגיש תביעה חדשה'
צריך להגיש תביעה חדשה
26/02/2019 | 02:11
20
התובעים יהיו ההורים (אם זה בהסכמה)
הנתבע יהיה היועץ המשפטי לממשלה

אם זה לא בהסכמה- ההורה המתנגד גם יהיה נתבע.

הסיבה היא שהתיק הקודם נסגר ולא ניתן להגיש את זה כבקשה בלבד.

בית המשפט ימנה פקידת סעד שתחווה דעתה האם שינוי השם יפגע בקטין.

עצה שלי (שיתכן מאוד שבית המשפט גם יאמר אותה): אם שמות המשפחה של ההורים אינם אותם שמות. כלומר, לאבא קוראים כהן ולאמא לוי (ולא כהן-לוי) אז לטובת הקטין עדיף ששם משפחתו יהיה כהן-לוי.
על מנת למנוע בעיות/אי הבנות על הקשר שבין האמא לקטין, שכן הם לא עם אותו שם משפחה.
לצפיה ב-'שיחה עם ליאת רגב ברשת ב' '
שיחה עם ליאת רגב ברשת ב'
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2019 | 21:53
4
כשחוזרים זה לזה אחרי משבר / חלק 2
http://interget.co.il/
לצפיה ב-'השלכות על הסכם ממון'
השלכות על הסכם ממון
24/02/2019 | 10:25
5
42
היי
אני ובעלי מתכננים לרכוש דירה למגורים, עבור בעלי זו דירה ראשונה ועבורי שניה היות ויש בבעלותי דירה מלפני הנישואין (המוסדרת בהסכם ממון, כולל שכירות ממנה שנכנסת לחשבון בנק נפרד, וכמו כן איננו מתגוררים בה).
כרגע בשביל לקבל תנאים טובים יותר בריביות המשכנתא של הדירה הנרכשת חשבתי לקחת מימון משכנתא גם מהדירה הראשונה, האם צעד כזה, היות ואני משתמשת בנכס הפרטי לצורך רכישה של נכס משותף יחשב כשיתוף בעלות וכד של בעלי על הדירה הראשונה ( השלכות על מס רכישה, ובכלל השפעה על הנכתב בהסכם ממון) או לא.
תודה מראש
לצפיה ב-'על מנת לקבל תשובה ברורה-שוחחתי עם עו"ד'
על מנת לקבל תשובה ברורה-שוחחתי עם עו"ד
24/02/2019 | 10:41
25
למקרקעין או משפחה.
לצפיה ב-'האם לבעלי יהיו זכויות בדירתי מלפני הנישואין?'
האם לבעלי יהיו זכויות בדירתי מלפני הנישואין?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2019 | 10:44
33
שלום נויה.
רישום משכנתא על דירתך מלפני הנישואין אינה אמורה להשפיע על מה שוודאי נקבע בהסכם הממון בינך לבעלך, שאין לו חלק בדירה זו. 
לצפיה ב-'שאלה לא ברורה'
שאלה לא ברורה
24/02/2019 | 10:58
2
26
את מתכוונת לרשום משכנתה גם על הדירה שנרכשה לפני הנישואים?
לצפיה ב-'מענה לשאלתך'
מענה לשאלתך
24/02/2019 | 11:05
1
34
כן. כדי לא למנף גבוה מידי את הדירה הנרכשת מה שיגרור תנאים נוקשים יותר בבנק, אני מעדיפה לקחת משכנתא נמוכה יותר על הדירה הנרכשת ואת השאר להשלים ממשכנתא על הדירה הראשונה שרק בבעלותי
לצפיה ב-'על פניו התשובה שלילית'
על פניו התשובה שלילית
24/02/2019 | 12:09
27
ראשית, החוק קובע ששינוי של הסכם ממון חייב להעשות בדרך שבה ההסכם נעשה, היינו בכתב ולקבל אישור בימ"ש. שנית, לא נראה שיש כאן כוונה לשתף את הבעל בבעלות על הדירה שנרכשה לפני הנישואים.
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר'
תודה על המענה המהיר
24/02/2019 | 10:54
1
31
אך האם זה גם ברור שלא ישפיע על גובה מס רכישה עבור הדירה הנרכשת( מתכוונים להסתמך על עסקת פלם כדי לשלם רק חצי מסך המס)
שוב תודה רבה

לצפיה ב-'האם יהיה מיסוי?'
האם יהיה מיסוי?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2019 | 11:22
21
לא יכול לענות לשאלה זו.
עליך להתייעץ עם מומחה למיסים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון-יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 9 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו