לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1508115,081 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דיני משפחה.
אתן ואתם מוזמנות ומוזמנים לשאול שאלות בנושא הפורום - מזונות, משמורת, רכוש, גירושין, שלום בית וכד'.
הפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, ובשל התשובות הקצרות המתבקשות מטבע האתר, אפשר והתמונה לא תהיה מלאה ומדויקת.
לכן אין לכותב ולתפוז כל אחריות משפטית או אחרת.

המשך >>

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
20/10/2017 | 21:33
1
19
אני נשוי עם פיליפינית מזה 4 שנים התחתנו בפיליפינים והאישה עדיין בהליך הקלטות במשרד הפנים בישראל...יש לי דירת עמידר וחיי מקיצבת נכות ומשתכר מעבודה של 4 שעות בטיפול בקשישים.
אני נכה פוחד שנשואיי יעלו על סירטון ותדרוש מימני מזונות או זכויות בדירת עמידר שהיא רשומה בה...אין לנו ילדים....
המשותפים......האם זה אפשרי אחריי 4 שנות נשואין לעשות הסכם ממון שבעצם אין לי רכוש....נמנעתי מלעשות הסכם בשל העלויות הכספיות הגבוהות שאין לי...בר-לב יצחק 0559255775.
לצפיה ב-'בכל מצב רצוי לערוך הסכם ממון'
בכל מצב רצוי לערוך הסכם ממון
21/10/2017 | 06:40
11
וצוואות.
יש ארגונים כמו"משפחה חדשה"שעלויות עריכת הסכם-נמוכות.
לצפיה ב-'פנינה לפרשת נח '
פנינה לפרשת נח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 13:02
5

הקטעים מבוסס על ספרי "מסביב לשולחן - הרעיונות והסיפורים הטובים ביותר על פרשות השבוע".

אֶת קַשְׁתִּי נָתַתִּי בֶּעָנָן
וְהָיְתָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵין הָאָרֶץ....
וְלֹא יִהְיֶה עוֹד הַמַּיִם לְמַבּוּל לְשַׁחֵת כָּל בָּשָׂר. (ט, יג)

שתי קשתות הן בעולם:
קשת היורה חיצים וקשת בענן בשלל צבעים.
באחת בני אנוש הורגים, בשנייה צבעים ארוגים. הבחירה נתונה
בידי כל אדם: לחיות לצד חברו למרות השוני ביניהם, כשכל אחד שומר על ייחודו ועל צבעו
וכולם חיים יחדיו כקשת ססגונית מרהיבה -
או לירות בקשת כדי לפגוע ולהביא שוב מבול של אסונות על העולם.
(הרהמצ"ז)

לצפיה ב-'אני מבינה שהחוק החדש מחיב לנסות גישור לפני שהולכים לבית משפט'
אני מבינה שהחוק החדש מחיב לנסות גישור לפני שהולכים לבית משפט
20/10/2017 | 09:41
1
16
אבל גישור דורש שיתוף פעולה של שני הצדדים. מה קורה אם הגבר לא מוכן לבוא? או שלא מסכימים על המגשר?
לצפיה ב-'את מבינה לא נכון.החוק מחייב 4 שעות שיחה'
את מבינה לא נכון.החוק מחייב 4 שעות שיחה
20/10/2017 | 11:25
15
עם עו"ס,טרום הגשת תביעות.רק בסופן-יחליט הזוג והוא בלבד,מה הדרך המתאימה לו.
מובן שגישור מיידי ,חוסך פגישות אלו.
מגשר בוחרים שני צדדים שמסכימים על ההליך ועל איש המקצוע.
אין אפשרות אחרת.
השיחות טרום הגשת תביעות-הן חובה.
לצפיה ב-'השלכות הפסק דין של העליון'
השלכות הפסק דין של העליון
19/10/2017 | 19:01
2
18
האם יש מצב שאחרי פסיקת בית המשפט העליון בעלי לא ישלם לי מזונות אם נתגרש? יש לנו שני ילדים קטנים 7 ו-9. שנינו עצמאיים, אני מרווחיה קצת יותר ממנו. יכול להיות שאם הוא יבקש משמורת משותפת אז לא יצטרך לשלם לי מזונות?
לצפיה ב-'כן זה יכול להיות'
כן זה יכול להיות
20/10/2017 | 01:10
1
4
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/10/2017 | 09:36
10
גם לא מדור?
לצפיה ב-'ה ש ב ת - פ ר ש ת נ ח'
ה ש ב ת - פ ר ש ת נ ח
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 13:42
10
ה ש ב ת ? - פ ר ש ת נ ח
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
תגובות ושיתופים יתקבלו בברכה.
https://www.youtube.com/watch?v=lHBmZkGZrYg&t=28s
לצפיה ב-'צוואה קיימת שהוסתרה על ידי אחד הילדים'
צוואה קיימת שהוסתרה על ידי אחד הילדים
18/10/2017 | 22:22
2
28
האם יש איזו חובה חוקית לחשוף את קיומה של צוואה שהיתה בידי אחד היורשים בפני כלל היורשים? מה קורה במקרה של צוואה שנחתמה כבר בשנת 94 אך נחשפה רק בעקבות הגשת בקשה לצו ירושה להתנגדות לה? כמו כן, קיבלנו פניה מבית המשפט עם ארכה של שבעה ימים למתן תשובה על קיום דיון בנושא, למי עלי להגיש את התשובה, לבית המשפט עצמו?
לצפיה ב-'חידוד'
חידוד
19/10/2017 | 10:34
15
מי שהסתיר את הצוואה הוא גם היורש הבלעדי לפיה. במשך עשרים שנה לא מצא לנכון לשתף את אחיו בדבר קיומה. כמו כן, העדים שבפניהם נחתמה הצואה לא מוכרים לאחים. 
לצפיה ב-'יש חובה חוקית להפקיד צוואה במשרד הרשם'
יש חובה חוקית להפקיד צוואה במשרד הרשם
22/10/2017 | 12:49
1
לעניני ירושה מיד כשנודע למי שמחזיק בצוואה על פטירת המצווה. אי ביצוע ההוראה היא עבירה פלילית (ס' 75 לחוק הירושה). 

התגובה מוגשת לביהמ"ש.
לצפיה ב-'חלק 4 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": '
חלק 4 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן":
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 16:56
5
חלק 4 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": כמה פנים לאמת

לצפיה ב-'מה דינו של דירה בדמי מפתח ששייך לשני בני הזוג?'
מה דינו של דירה בדמי מפתח ששייך לשני בני הזוג?
18/10/2017 | 08:38
12

עם בית הדין הרבני מוסמך לפנות את הדירה למרות שבני הזוג דיירים מוגנים ורק בעל הדירה יכול לפנות אותם? ו שמה גם בית הדין יכול לפנות אחד בני הזוג בכוח חרף זה שהוא דייר מוגן?

לצפיה ב-'אימות בתה של אשתי שהיא מעל גיל 18'
אימות בתה של אשתי שהיא מעל גיל 18
17/10/2017 | 12:57
1
27
אני מגדל את בתה של אשתי (יחד עמה) מאז שהיא בת שנתיים.
אין קשר עם האב הביולוגי.
בקרוב היא מגיעה לגיל 18, ואני רוצה לאמץ אותה.
איני יודע אם זה נקרא "אימוץ" אולם אני רוצה להיות רשום כאביה במשרד הפנים, השיא תופיע בת.ז. שלי ואני בשלה.
האם יש דרך לעשות זאת ללא מעורבות של אביה הביולוגי (שכאמור אינו בקשר עמה ועם אמה (גרושתו) כבר כ-17 שנה), היות ומגיל 18 היא בגירה????
לצפיה ב-'ראה פסק דין בענין'
ראה פסק דין בענין
17/10/2017 | 15:48
28

פסק דין ארוך ממנו ניתן להבין שחוק האימוץ מתיחס לקטינים בלבד 
מתחת לגיל 18. אישור לאימוץ בגירים הוא חריג מאוד ותלוי בנסיבות
האישיות של המאומץ והוריו הביולוגיים. בכל מקרה זהו הליך מורכב הדורש
פניה לבית המשפט.
לצפיה ב-'חלק 3 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן"'
חלק 3 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן"
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 18:21
8
חלק 3 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": הסיבה העיקרית לגירושין
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:48
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'משבר במשפחה'
משבר במשפחה
14/10/2017 | 20:07
1
53
היי זה סיפור ארוך, כיף יהיה אם תקראו את הסיפור עד סופו

שלום רב, שמי ר.ד. בן הזקונים במשפחה בה יש 3 בנים.
כרקע כללי: אחי הגדול חי עם אשתו בדירה מושכרת ומחכים לבת שתיוולד (בעזרת ה').
אחי האמצעי מחותן ועד לא מזמן גר עם אשתו ובנו הקטן (בן שנה וחצי) יחד עם הוריי ואיתי.
למעשה הוא ואשתו גרו יחד איתנו (איתי ועם הוריי) מהיום הראשון שבו היו מחותנים (שזה היה לפני 3 שנים) ועד לפני שבוע בערך... אני זוכר איך שהבאנו את אשתו לגור איתנו בחדווה וברצון שהיא עוד הייתה לבושה בשמלת כלולותייה, ודבר זה לימים נהפך לטעות המרה ביותר שהוריי יכלו לעשות. במשך כל התקופה היחסים בין אחי ואשתו לבין הוריי, שמרו על כבוד למראית עין אך ידעו הרבה מאוד מורדות ומפחי נפש ודיבורים מאחורי הגב (מחד גיסא של אחי ואשתו ומאידך של הוריי) בשנה האחרונה אבא שלי העיר ודיבר בפניהם על כך שהוא מוטרד מזה שהם לא מוצאים דירה משלהם והם גרים פה כבר כל כך הרבה זמן יחד עם הילד (שאוהבים אותו מאוד שלא יהיה צל של ספק) ולא ניראה עתיד כלשהו בעין,  ושאל אותם לגבי "מחיר למשתכן", לגבי שכירות ודברים שקשורים להתחלת חיים משלהם . גם בין אחי האמצעי לאשתו שגרה איתנו היו קשיים רבים ומריבות...
לא פעם אשתו של אחי מצאה לנכון להאשים את ההורים שלי שהם מקפחים את בעלה "בגלל שהוא חסר השכלה" לטענתה, ולעומת זאת  אני ואחי הגדול מקבלים מהוריי יחס מדהים, דבר שהוא בכלל לא נכון, כי גם אחי וגם היא קיבלו מהוריי מקום מגורים (וכל הדברים והעלויות שזה כולל) במשך 3 שנים, שזה כולל גם שמירה על הילד שלהם, ובנוסף פינוקים כספיים כאלו ואחרים לאחי ועזרה כספית בדברים שהיו צריכים, למשל שהם טסו לחו"ל.
אשתו של אחי הכניסה לו לראש שהוא מקופח, שהוא פחות אהוב משאר האחים, ותמיד היא מצדיקה את זה בדברים שאנחנו (אחי הגדול ואני) קיבלנו והוא לא. כל דבר, כל דבר(!!) היא משווה, ובחיים היא לא מסתכלת על מה שהיא ואחי קיבלו, כדרך קבע היא מסתכלת רק על הרע והדברים שאין לה, והיא בחוצפתה הרבה מאשימה את הוריי בכך, לאחר כל הדברים שנתנו לה ואיך שעזרו לה. (היא משווה בין ירחי דבש שנעשו לאחי הגדול ואשתו, לעומת הירח דבש שלה שהיה עלוב... היא אומרת שאחי הגדול קיבל מימון שלם של התואר, בעוד שבעלה היה צריך להחזיר כסף לאבא שלי, דבר שלא היה נכון, משום שאחי הגדול מימן את כל התואר הראשון שלו לבדו למעט השנה האחרונה, בעוד שאחי האמצעי קיבל מאבא שלי עזרה כלכלית בדברים אחרים ורבים שהיה צריך), זה רק חלק מן הדברים, לכל פיפס שעושים היא שמה לב וליבה נמלא קנאה מיידית והיא מרגישה את רגשי הנחיתות ואיך מקפחים אותה ואת בעלה כמו תמיד.
לאחר 3 שנים היחסים הגיעו לפיצוץ סופי, כאשר היא התכסחה עם אבא שלי ואמרה לו בפני כל מי שהיה בבית :"אתה שונא אותי, מהיום הראשון שהגעתי לכאן חשבת רק איך לסלק אותי, אם לא הנכד שלך, לא היית משאיר אותי בבית" היא בנוסף כעסה גם על בעלה מכיוון שלא התערב, והיא איימה בפני כולם: "גירושים, גירושים"... היחסים הגיעו לפיצוץ והיא לקחה את הילד הקטן שלה והלכה לגור אצל קרובת משפחה שלה, בזמן שאחי האמצעי שהוא גם בעלה, עבר לגור אצל חברים, ומאז אם יש תקשורת כלשהי בינינו לבינו או בינה זה רק באמצעות הוואטספ.
אבא שלי, מעולם לא אמר שהוא שונא אותה, בחיים! הוא גם לא בנאדם ששונא אנשים, אין בו שנאה, אלא הבנה, היגיון ודאגה. במשך התקופה הזאת הוא רצה לראות ניצוץ של אחריות כלשהו מכיוונם והתעקש על כך. נכון, הוא לפעמים קשה ועומד על שלו, אבל נדמה שאשתו של אחי הפכה אותו לאיש אכזרי, נקמן וקטן, איכשהו אישתו של אחי מעוותת בכל הסתכלות שלה על החיים את דרך המחשבה של אחרים, ומסיקה מסקנות שאין להן שום הגיון בריא! היא תלושה מהמציאות, למשל היא אומרת שאבא שלי פחות אוהב את אחי האמצעי משום שהוא חסר השכלה, (אבא שלי בחיים! לא היה אומר דבר כזה על הבן שלו, בחיים!, הוא כן אמר שהוא היה רוצה שהוא ירכוש השכלה, מתוך דאגה ואכפתיות לעתידו ולא מתוך שנאה ועקיצה). כמו כן אשתו של אחי טורחת לציין בפני אבא שלי שבמשך כל התקופה הוא עקץ אותה הרבה פעמים (ושוב פעם אני מכיר את אבא שלי, והוא לא בן אדם כזה, אין בו שמץ של נקמה) היא אומרת שלמשל שלאמא שלי כאב הגב אחרי שהיא טרחה לשישי כל כך הרבה ואמרה את זה בפני כולם, אבא שלי אמר לה: "נו בטח, אף אחד לא עוזר לך". ואשתו של אחי פירשה את זה כאילו זו הייתה עקיצה שמכוונת אליה מגמתית, בזמן שיש עוד אנשים שלא עזרו לאמא שלי חוץ מאשתו של אחי שזה כולם בערך. עוד דוגמא היא אומרת שבזמן הזה שאחי עזב את הבית והלך לגור עם החברים שלו, לא טרחנו לדאוג לו ולעומת זה דאגנו לשאול על הנכד, דבר שהוא לא נכון בכלל! שאלנו אותו למה הוא לא בא לישון בבית? והוא מצידו כמעט ולא מדבר על מה שעובר עליו, עדיף לדבר ללמפות... כלום, נדמה שהוא בוחר לשנוא.
אבא שלי מתגעגע מאוד לילד הקטן שהוא גידל אותו במשך שנה וחצי וכך גם אמי, איכשהו יצא במשך כל התקופה הזאת שהעדפתי לה להתערב, אלא רק לספוג את המתחים והכעסים ולבלוע הכל, כמו אחד שצופה מהצד וסובל בשקט (למרות שגם אני נכנסתי לוויכוח איתה כי היא סיכסכה ביני לבין אבא שלי). אני רואה את ההורים שלי כאובים (בגלל שהם כן אהבו את אחי ואשתי, למרות חילוקי הדעות הרבים, המתחים והקושי, ואהבו את הנכד שלהם ששיחקו איתו, גידלו אותו, החליפו לו חיתולים, לקחו אותו לגן ועוד דברים שהורה עושה עבור ילדיו, הם עשו עבור הנכד שלהם! גידלו אותו כאילו שהיה ילדם הקטן! אני הרגשתי כאילו זה אח קטן שלי...)

אשתו של אחי משחקת כרגע על הנכד, היא מדירה אותו מביתנו ולא מוכנה להביא אותו או להראות לנו אותו ונשבעה שלעולם לא תביא אותו הנה ושהיא פגועה עד כלות נישמתה (...)
אחי האמצעי מאשים את אבא שלי בהכל, כל הרע שיש בעולם מכוון לאבא שלי....
הרבה כעס יש בתוכי ואני מנסה להוריד אותו כי הוא לא בריא ולא מועיל (ובטח שלא שווה את האנשים שהוא מופנה אליהם). הכעס שלי נובע מחוסר הצדק ואי הכרה בטוב, הכפיות טובה, ההתקטנות הנקמנות, השנאה התהומית, הרוע והטימטום של אנשים בוגרים (רק לכאורה).
מצד שני, המציאות שזוג נשוי גם עם הורים, זה דבר שמטבעו יוצר מתחים וחילוקי דעות היא לא קלה לא רק להורים אלא גם לבני הזוג, אני מבין בהחלט! זה לא קל, ואסור לבוא בלהאשים, אבל בחייאת, למה ולמי אתם באים בטענות? מי מנע מכם לעזוב את הבית לפני הפיצוץ הזה? איפה האחריות שלכם בתור שני אנשים בוגרים עם ילד?! איפה האחריות הזאת במשך כל הזמן הזה?
הדברים הולכים לכך שהיא מנסה לדעתי להפריד לצמיתות את אחי והילד שלה משאר המשפחה , ולתקוע תריז בינינו. אני בטוח במיליון אחוז, שאחיין שלי מתגעגע לבית הזה, מתגעגע להורים שלי, ומתגעגע אלי, וקשה לו עם המעבר הפתאומי למקום שהוא לא מכיר, והיא מקשה בנוסף גם על הילד שלה הכל כדי לשרת את מטרותיה. כל חייו הוא בילה בבית זה. אחי כמובן יעמוד דום לכל הבל פה שלה, וכך תבוא לידי מימוש הנקמה שהיא כל כך חפצה בה ונדמה שהיא תחייה עבורה ותמרר לעצמה את החיים בשביל זה.
אבא שלי לעומת זאת במשך הזמן הזה, מנסה להתכתב איתה ועם אחי, ומנסה להסביר שהוא מעולם לא גירש אותה מהבית אלא היא איימה לעזוב והוא אמר לה שתעשה מה שהיא רוצה, הוא מנסה לרצות ובכך לצמצם את אישיותו, כדי לגרום לשולם בין כולם, למרות הרגשות הקשים שיש לו הכעס מבפנים וכפיות הטובה מצד בנו ואשתו. התגובות שלה מבזות ביותר ומלאות כפיות טובה כלפי כולם. הוא ניסה לדבר איתה עד הרגע שהיא ביטלה אותו ואמרה שהיא לא רוצה ממנו טובות יותר וזהו, היא מדברת אליו כמו אל החבר שלה שהייתה בת 8.
כל הדבר הזה הגיע למימדים הזויים, הדבר הנחמד שזהו, הם יצאו מהבית הזה, לצערי בצורה מכוערת מאוד. אבל הם יצאו, ההורים שלי עם הקושי והגעגוע מתחסנים מדי יום, ושוב פעם, למרות הקושי.  אני צופה בדברים מן הצד ומקווה שיהיה טוב מתישהו איכשהו, למרות שהטוב ניראה רחוק שנות אור. הייתי רוצה לדעת שאחיין שלי בסדר, שהוא מחייך, שמתייחסים אליו בכבוד, ואוהבים אותו, נשמעים לצרכיו ורגישים אליו, ולא מתייחסים אליו בבוטות ובקוצר רוח (מה שאני נוטה לחשוב לצערי).

זה היה פריקה כלשהי, אני כאוב, ומלא בחוסר ודאות, ורק מחכה שהמחשבות על זה יגמרו,
מה ניתן לעשות בעניין זה? איך אפשר להביא את עניין זה לפיתרון?
לצפיה ב-'1.כולם עוזבים ומיד את בית ההורים.'
1.כולם עוזבים ומיד את בית ההורים.
15/10/2017 | 19:35
32
2.מחכים חודש בו נותנים להורים להתאושש.
3.הולכים כולם-כל הצדדים,לגישור.
4.מחליטים שהולכים לגישור ברצון לפתור את הבעיות.

לצפיה ב-'גט'
גט
12/10/2017 | 20:03
3
44
אני גרה בארהב וגרושה חוקית כבר 14 שנה , אך ללא גט, האם אני יכולה להנשא בארהב ללא גט ? תודה

לצפיה ב-'זאת שאלה שצריך לשאול מומחה לדין האמריקאי'
זאת שאלה שצריך לשאול מומחה לדין האמריקאי
13/10/2017 | 22:29
14
לצפיה ב-'ביגמיה?'
ביגמיה?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 07:55
1
28
לא ברור לי למה כוונתך גרושה חוקית.
אם את רשומה כנשואה בשל נישואיך הדתיים, בחופה וקידושין,
נישואים נוספים יהיו ביגמיה ולכן הם אסורים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/10/2017 | 22:22
15
גירושים חוקים בבית משפט לפי חוקי ארה״ב, בעלי לשעבר נשוי כבר 11 שנים
האם כדי להנשא אזרחית בארהב יש צורך בגט, או צו בית המשפט לגרושים מספיק?
לצפיה ב-'תנאי העסקה - ייעוץ עורך דין'
תנאי העסקה - ייעוץ עורך דין
14/10/2017 | 19:57
22
שלום, אם מישהו זקוק לייעוץ לגבי תנאי העסקה, יחסי מעסיק-מועסק, התנהלות מול מעסיקים, באם הופרה פרטיותכם או בכל נושא אחר שקשור. רציתי להמליץ על מי שאני נעזרתי בו כאשר רציתי לבדוק משהו בקשר לתנאי ההעסקה שלי - עורך דין תנאי העסקה.  קיבלתי יחס אישי ומאוד ברור.
לצפיה ב-'חג שמח ושאלה'
חג שמח ושאלה
12/10/2017 | 15:43
2
40
אני נשואה בטוב. מנסיון של זוג אחר שגם היו נשואים בטוב, למרבה הצער הבעל הפך להיות נכה סיעודי והוכנס לבית אבות למרות שהיו פתרונות אחרים ולמרות שהיה צלול עד מותו. 
שאלתי, האם יש דרך לוודא שזה לא יקרה לי. האם אפשר להפקיד צוואה בחיים שמכתיבה איך לטפל בי? ולא אני לא מדברת על המתת חסד. אלא על פתרון של מטפלת בביתי.
תודה מראש.
לצפיה ב-'נראה לי שכן'
נראה לי שכן
14/10/2017 | 06:09
1
21
על ידי מתן יפוי כוח מתמשך. ראי ס' 32 א' ואילך לחוק הכשרות המשפטית. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/10/2017 | 10:26
9

לצפיה ב-'מידי שבוע אעלה כאן שיחת וידיאו קצרצרה'
מידי שבוע אעלה כאן שיחת וידיאו קצרצרה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2017 | 11:11
7
מידי שבוע אעלה כאן שיחת וידיאו קצרצרה
עם תובנות, צימוקים והומור על פרשת השבוע.
לצפיה ב-'פ ר ש ת ז א ת ה ב ר כ ה '
פ ר ש ת ז א ת ה ב ר כ ה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2017 | 14:02
8
פ ר ש ת ז א ת ה ב ר כ ה
מידי שבוע אפרסם כאן שיחת וידיאו קצרצרה על פרשת השבוע
ובה קטעים אחדים עם תובנות, צימוקים וחיוכים.
לצפיה ב-'מתנה מאבא שלי ואימא שלי'
מתנה מאבא שלי ואימא שלי
11/10/2017 | 06:00
1
40
שלום,
יש לי אח נשוי עם ילדים ואני רווקה נכה.
אבי תלוי לחלוטין באימי מאחר והוא קשיש סיעודי עם נכות קשה.
במשך השנים אחי ומשפחתו קיבל עזרה כספית גדולה מהוריי.
בשנתיים האחרונות אבי רצה לעזור לי כספית וכל פעם אחי טרפד את זה באמצעות אמי שהשפיעה על אבי.
לאחי יש שיטה, אם אימי לא פועלת כרצונו הוא לא מאפשר לה לראות את הנכדים.
לאחרונה, הוריי החליטו לתת לי מתנה כספית:
אבי נתן לי במתנה 100 א' ₪ ואימי נתנה לי במתנה 100 א' ₪ (להוריי חשבונות נפרדים).
לאחר שאימי עדכנה את אחי הוא דרש ממנה לשכנע את אבי שזה ירד מהעיזבון של אבי.
אי לכך, חודש אחרי שקיבלתי את המתנה הם באו אליי בנפרד והודיעו לי שהמתנה הזו ע"ח העיזבון של אבא שלי.
לאחר ששאלתי את הוריי מדוע שינו את החלטתם הבנתי שזה עקב התנגדותו של אחי.
עם זאת, הם לא מסכימים לחזור בהם.
כיצד ניתן לפעול?
בנוסף, לאבי אין צוואה ואינו מעוניין לרשום צוואה.
האם להחלטתם לקזז לי את הכסף מהעיזבון של אבי יש תוקף?
תודה,
ניבר

לצפיה ב-'אם הקיזוז לא נעשה בצוואה אין לו תוקף'
אם הקיזוז לא נעשה בצוואה אין לו תוקף
11/10/2017 | 07:06
16
לצפיה ב-'חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": מה המיוחד לספר החדש "'
חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": מה המיוחד לספר החדש "
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 13:05
5
חלק 2 / שיחה עם ז'וז'ו אבוטבול ב"כאן": מה המיוחד לספרי החדש "מסביב לשולחן"

לצפיה ב-'התנגדות לצוואה'
התנגדות לצוואה
07/10/2017 | 14:27
4
48
שלום רב
לפי הבנתי ברגע שמוגשת התנגדות לצוואה העניין מועבר לבית משפט לענייני ירושה והוא ממנה מנהל עיזבון שעל פי הנחיות בית המשפט מחליט כיצד ינוהל העיזבון. במקרה הנדון מדובר בדירת מגורים. שאלתי האם מתייעצים עם היורשים או המתנגדים לפני החלטה על השכרת או מכירת העיזבון לדוגמא? האם יכול מבקש הצוואה לגור בנכס עד מתן פסק דין ?
לצפיה ב-'לא נכון שמנהל עיזבון ממונה אוטומטית'
לא נכון שמנהל עיזבון ממונה אוטומטית
08/10/2017 | 11:01
13
לצפיה ב-'התנגדות לצוואה'
התנגדות לצוואה
08/10/2017 | 12:04
1
22

תודה על המענה 
אם כך מה קורה עם הנכס עד לקבלת צו ירושה?

לצפיה ב-'הנכס עומד באותו מצב כי לאיש אין זכות לעשות'
הנכס עומד באותו מצב כי לאיש אין זכות לעשות
08/10/2017 | 13:44
26
בו שימוש,עד קבלת הצו.
העניין מועבר לבית המשפט למשפחה ושם ,לאחר דיונים,יחליטו.
לצפיה ב-'מתי ממנים מנהל עיזבון'
מתי ממנים מנהל עיזבון
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 12:49
17
שלום רוני.
1.  התיק אכן יעבור מהרשם לעניני ירושה לבית המשפט משום שהוגשה התנגדות       לצוואה, אבל בית המשפט לא ימנה מנהל עיזבון על דעת עצמו.
2.  אם אחד הצדדים יבקש למנות מנהל עיזבון, בית המשפט יבקש את תגובת             שאר הצדדים לבקשה. תוכל להתנגד אם תסבור שאין צורך במנהל עיזבון.
3.  הדירה לא תושכר בלא שתינתן לך, כמו גם לשאר היורשים, הזדמנות הביע את       עמדתם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 8 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה